Мүлiкке салынатын салықты толығынан өндiрiп алуды қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы
Павлодар облысы әкімінің шешімі 2001 жылғы 21 cәуірдегі N 88 Павлодар облысының әділет басқармасында 2001 жылғы 28 мамырда N 735 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімінің 2009 жылғы 14 қыркүйектегі N 3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімінің 2009 жылғы 14 қыркүйектегі N 3 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 24 сәуiрдегi Z952235_ "Бюджетке төленетiн салықтар мен басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Заңының 173-бабының негiзiнде, мүлiкке салынатын салықты толығынан өндiрiп алуды қамтамасыз ету, оған салынатын салық құнын объективтi анықтау мақсатында ШЕШIМ қабылдаймын:
1. Мүлiкке салынатын (жылжымайтын мүлiк) салықты төлеуден бас тартушыларды, сондай-ақ кәсiпкерлiкпен айналысатын заңды тұлғаларды анықтау үшiн облыс бойынша салық комитетiне (келiсiм бойынша), облыс бойынша статистика басқармасына (келiсiм бойынша), "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi тiркеу қызметi Комитетiнiң Павлодар облысы бойынша жылжымайтын мүлiк жөнiндегi Орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына (келiсiм бойынша) аталған субъектiлер жөнiндегi ақпараттарды үнемi өзара салыстырып отыруды жүзеге асыру ұсынылсын.
2. Облыс бойынша салық комитетi Қазақстан Республикасы "Әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы" K010155_ Кодексiнiң 16-шы тарауының 207-бабына сәйкес салық төлеушiлердiң объектiлердi жасырып қалқандары үшiн әкiмшiлiк жазаға тарту жөнiндегi жұмысты күшейтсiн.
3. Мүлiкке салынатын салықты (жылжымайтын мүлiк) уақытында салу және өндiрiп алу мақсатында облыс бойынша салық комитетi (келiсiм бойынша):
кәсiпкерлiк қызметпен айналысатын заңды және жеке тұлғаларды қайтадан есепке қою кезiнде олардың жылжымайтын мүлiкке құқық белгiлейтiн құжаттары мен салық салу мақсатындағы бағалау кесiмдерiн тапсыруларын ұсынсын;
кәсiпкерлiк қызметпен айналысатын заңды және жеке тұлғаларға мүлiк салығы декларацияларымен бiрге Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 30 қарашадағы "Бағалау қызметi туралы" Z000109_ Заңы 6-бабының 2-тармағына сәйкес жылжымайтын мүлiк пен салық салу үшiн бағалау құқықтары бар мемлекеттiк тiркеу жөнiндегi құжаттарды қоса тапсыруды ұсынсын. 4. Осы шешiмнiң орындалуын бағалау облыс әкiмiнiң орынбасары М.Н. Оспановқа жүктелсiн. Облыс әкімі Оқығандар: А.Татарков В.Подолян

О мерах по обеспечению полноты взимания налога на имущество
Решение акима Павлодарской области от 21 апреля 2001 г. N 88 Зарегистрировано управлением юстиции 28 мая 2001 г. за N 735. Утратило силу решением акима Павлодарской области от 14 сентября 2009 года N 3
Сноска. Утратило силу решением акима Павлодарской области от 14 сентября 2009 года N 3.
На основании статьи 173 Закона Республики Казахстан от 24 апреля 1995 Года Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", в целях обеспечения полноты взимания налога на имущество, объективного определения его налогооблагаемой стоимости принимаю РЕШЕНИЕ:
1. Для выявления уклоняющихся от уплаты налога на имущество (недвижимое) юридических лиц, а также занимающихся предпринимательской деятельностью физических лиц рекомендовать налоговому комитету по области (по согласованию), статистическому управлению по области (по согласованию), республиканскому государственному предприятию "Центр по недвижимости комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан по Павлодарской области" (по согласованию) систематически производить взаимную сверку информации по указанным субъектам.
2. Налоговому комитету по области усилить работу по привлечению налогоплательщиков к административной ответственности за сокрытие объектов налогообложения, предусмотренной статьей 207 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
3. В целях своевременного обложения и взимания налога на имущество (недвижимое) налоговому комитету по области (по согласованию):
при постановке на учет рекомендовать вновь образованным юридическим и физическим лицам, занимающимся предпринимательской деятельностью, предоставлять правоустанавливающие документы на недвижимое имущество и акты оценки для налогообложения;
рекомендовать юридическим и физическим лицам, занимающимся предпринимательской деятельностью, одновременно с подачей декларации по налогу на имущество предоставлять документы о государственной регистрации прав на недвижимое имущество и его оценке для налогообложения в соответствии с пунктом 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2000 года "Об оценочной деятельности".
4. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на заместителя акима области Оспанова М.Н. Аким области Г. Жакиянов (исп. А.Татарков В.Подолян).