Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк құпияларды қорғау жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2001 жылғы 2 шiлдедегi N 13 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк фельдъегерлiк қызметi арқылы жiберiлетiн хат-хабарларды ресiмдеу тәртiбi туралы Нұсқаулықты бекiту туралы" бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі агенттігінің 2002 жылғы 24 қаңтардағы N 7 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 25 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 1772
Қолданылып жүрген нормативтiк құқықтық актiлердiң талаптарына сәйкестендiру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк құпияларды қорғау жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2001 жылғы 2 шiлдедегi N 13 ( V011596_ ҚБПҮ) бұйрығына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
аталған бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк фельдъегерлiк қызметi арқылы жiберiлетiн хат-хабарларды ресiмдеу тәртiбi туралы Нұсқаулыққа:
4-тармақтың бiрiншi сөйлемi мынадай редакцияда жазылсын:
"Жедел табыс етуге жататын пакеттердi жiберу кезiнде оларға "шұғыл" немесе "тез арада табысталсын" деген белгi қойылады. Аталған белгiлерi бар пакеттерге "Пакеттер үшiн" деген мөр басылады, ал "тез арада табысталсын" деген белгiсi бар пакет қосымша - ұйым басшысының қолымен куәландырылады.";
11-тармақтың бiрiншi абзацы "каучук мөрдiң бедерлемесi бар қағаз жапсырма" деген сөздердiң алдында "Пакеттер үшiн" деген" сөздермен толықтырылсын;
11-тармақтың бесiншi және алтыншы абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"Аса маңызды" деген белгiсi, сондай-ақ "М" литерi" деген белгiсi бар үлкен, орташа және шағын пакеттерде, iшiндегiлердi тесумен және теспей, мөр бедерi бар бес қағаз жапсырма желiмделедi (бұрыштарында, клапандар желiмделiнген орындарда және ортасында).
Қос қабатты пакетке салу кезiнде сыртқы пакет iшiндегісiмен тiгiлмейдi. Оған осы тармақ талаптарына сәйкес қағаз жапсырмалар жабыстырылады."
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Екi атауы бар (шартты және ашық) ұйымдардың мекен-жайына
жіберiлетiн хат-хабарлар шартты және ашық атауы бойынша жiберiледi."
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Хат-хабарларды жiбергенде ұйымдардың ашық және шартты атауы
қолданылуы мүмкiн:
1) пакеттердi ашық атауымен жiберу осы Нұсқаулықтың 2-шi, 3-шi
бөлiмiнiң талаптарына сәйкес жүзеге асырылады;
2) шартты атауымен жiберiлгенде пакеттерде жiберiлген елдi мекенi
(қала, облыс, республика), ұйымның шартты атауы және қажет болған жағдайда
алушының аты-жөнi көрсетiледi."
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде
мемлекеттiк тiркелген сәттен бастап күшiне енедi.
Агенттік төрағасы
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Жұманазарова А.Б.

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по защите государственных секретов от 2 июля 2001 года N 13 "Об утверждении Инструкции о порядке оформления корреспонденции, отправляемой через Государственную фельдъегерскую службу Республики Казахстан"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по защите государственных секретов от 24 января 2002 года N 7. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 февраля 2002 года за N 1772
В целях приведения в соответствие требованиям действующих нормативных правовых актов приказываю:
1. Внести в V011596_ приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по защите государственных секретов от 2 июля 2001 года N 13 следующие изменения и дополнения:
в Инструкцию о порядке оформления корреспонденции, отправляемой через Государственную фельдъегерскую службу Республики Казахстан, утвержденную указанным Приказом:
предложение первое пункта 4 изложить в следующей редакции:
"При направлении пакетов, подлежащих срочному вручению, на них делается пометка "срочно" или пометка "вручить немедленно". Пакеты с указанными пометками заверяются печатью "Для пакетов", а пакет с пометкой "вручить немедленно" дополнительно - подписью руководителя организации.";
абзац первый пункта 11 после слов "бумажная наклейка с оттиском каучуковой печати" дополнить словами "Для пакетов";
абзацы пятый и шестой пункта 11 изложить в следующей редакции:
"На большие, средние и малые пакеты с грифом "Особой важности", а также с пометкой "Литер "М" с прокалыванием и без прокалывания вложений наклеиваются пять бумажных наклеек с оттиском печати (по углам, в местах склейки клапанов и в центре).
При двойном пакетировании внешний пакет с вложением не прошивается. На него наклеиваются только бумажные наклейки в соответствии с требованиями настоящего пункта.";
пункт 45 изложить в следующей редакции:
"45. Корреспонденция, направляемая в адрес организаций, имеющих два наименования (условное и открытое), может быть адресована только по их условному или открытому наименованию.";
пункт 46 изложить в следующей редакции:
"46. При адресовании корреспонденции могут применяться открытые или условные наименования организаций:
1) адресование пакетов по открытому наименованию производится в
соответствии с требованиями разделов 2, 3 настоящей Инструкции;
2) по условному наименованию на пакетах указывается пункт назначения
(город, область, республика), условное наименование организации и при
необходимости фамилия получателя.".
2. Настоящий приказ вступает в силу с момента его государственной
регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель Агентства
(Специалисты: Пучкова О.Я.,
Абрамова Т.М.)