"Мемлекеттiк қызмет туралы заңдарды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңдарды сақтау мәселесi жөнiнде Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының қызметiне тексеру жүргiзудің тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттігі төрағасының 2000 жылы 13 шiлдедегi N 02-1-7/81 бұйрығына өзгерiс енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2002 жылғы 14 наурыздағы N 02-2-4/31 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 14 наурызда тіркелді. Тіркеу N 1791. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының м.а. 2013 жылғы 06 тамыздағы № 06-7/112 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының м.а. 06.08.2013 № 06-7/112 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi аумақтық басқармаларының мемлекеттiк қызмет туралы заңдарды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңдарды сақтау мәселесi жөнiнде мемлекеттiк органдардың қызметiне жүргiзiлетiн тексеру барысында бақылау қызметiн iске асыру жөнiндегi жұмысын жетiлдiру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттiк қызмет туралы заңдарды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңдарды сақтау мәселесi жөнiнде Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының қызметiне тексеру жүргiзудің тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2000 жылғы 13 шiлдедегi N 02-1-7/81 V001202_ Бұйрығына мынадай өзгерiс енгiзiлсiн:
тексерулер нәтижесi туралы ай сайын берiлетiн N А-1 нысаны осы
Бұйрыққа қоса берiлген қосымшаға сәйкес редакциясында жазылсын.
2. Осы Бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде
мемлекеттiк тiркеу күнiнен бастап күшiне енедi.
Төрағаның міндетін атқарушы
"Мемлекеттік қызмет туралы заңдарды және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы заңдарды сақтау мәселесi жөнiнде
Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының
қызметіне тексеру жүргізудің тәртібі туралы
ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі
төрағасының 2000 жылы 13 шілдедегі N 02-1-7/81
бұйрығына өзгеріс енгізу туралы"
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері
жөніндегі агенттігi төрағасының мiндетiн атқарушы
2002 жылғы 14 наурыздағы N 02-2-4/31 Бұйрығына
қосымша
Мемлекеттік қызмет туралы заңдарды және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы заңдарды сақтау мәселесi жөнінде
Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының
қызметіне тексеру жүргiзудiң тәртiбi туралы
ережесiне
N 3 қосымша
200__ жылғы _____ мемлекеттiк қызмет туралы заңдар мен сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрес заңдарының сақталу мәселесi жөнiндегi
жергiлiктi мемлекеттік органдардың қызметiне жүргiзiлген
тексерудiң нәтижесi туралы облысы (қаласы) бойынша Қазақстан
Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiк
басқармасының
ЕСЕБI
(есеп берудiң N А-1 нысаны)
___________________________________________________________________________
|                        |§            Тексерудiң негiзi
|                        |___________________________________________
Р/с   |                        |Жос.|Азамат.|Мемле. |Агент.|БАҚ-да |Қоры.
N    |                        |пар.|тар мен|кеттік |тік   |жария. |тынды
|                        |лы  |мемле. |орган. |Басшы.|ланған |мәлі.
|                        |    |кеттік |дар    |лығы. |және   |мет.
|                        |    |қызмет.|мен    |ның   |басқа  |тер
|                        |    |шілер. |өзге   |тап.  |көздер.|
|                        |    |дің    |де     |сыр.  |дегі   |
|                        |    |арызда.|заңды  |масы  |өзге де|
|                        |    |ры мен |тұлға. |бойын.| ақпа. |
|                        |    |шағым. |лардың |ша    |раттар |
|                        |    |дары   |өтініш.|      |бойынша|
|                        |    |бойынша|тері   |      |       |
|                        |    |       |бойынша|      |       |
___________________________________________________________________________
1      Барлық жүргiзілген
тексерулер

О внесении изменения в Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 13 июля 2000 года N 02-1-7/81 "Об утверждении Правил о порядке проведения проверок деятельности государственных органов Республики Казахстан по вопросам соблюдения законодательства о государственной службе и антикоррупционного законодательства"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 14 марта 2002 г. N 02-2-4/31. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 марта 2002 года N 1791. Утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 6 августа 2013 года № 06-7/112
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 06.08.2013 года № 06-7/112.
В целях совершенствования работы территориальных Управлений Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы по реализации контрольных функций при проведении проверок деятельности государственных органов по вопросам соблюдения законодательства о государственной службе и антикоррупционного законодательства, приказываю:
1. Внести в Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 13 июля 2000 года N 02-1-7/81 V001202_ "Об утверждении Правил о порядке проведения проверок деятельности государственных органов Республики Казахстан по вопросам соблюдения законодательства о государственной службе и антикоррупционного законодательства" следующее изменение:
Форму N А-1 ежемесячной отчетности о результатах проверок изложить в редакции согласно приложению к настоящему Приказу.
2. Настоящий Приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Председателя
Приложение
к приказу и.о. Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 14 марта 2002 года N 02-2-4/31
"О внесении изменения в Приказ
Председателя Агентства Республики
Казахстан по делам государственной
службы от 13 июля 2000 года N 02-1-7/81
"Об утверждении Правил о порядке
проведения проверок деятельности
государственных органов Республики
Казахстан по вопросам соблюдения
законодательства о государственной
службе и антикоррупционного
законодательства"
Приложение N 3
к Правилам о порядке проведения проверок
деятельности государственных органов
Республики Казахстан по вопросам соблюдения
законодательства о государственной службе и
антикоррупционного законодательства
ОТЧЕТ
Управления Агентства Республики Казахстан по делам
государственной службы по ________ области (городу)
о результатах проведенных проверок деятельности
местных государственных органов по вопросам
соблюдения законодательства о государственной
службе и антикоррупционного законодательства
за ________ 200_ года
(форма отчета N А-1)
___________________________________________________________________________
N п/п |                         |          Основания проверок
|                         |_________________________________________
|                         |Пла- |По заяв-|По об- |По   |По иной|Ито-
|                         |новых|лениям и|ращени-|пору-|инфор- |говые
|                         |     |жалобам |ям гос-|чени-|мации, |дан-
|                         |     |граждан |ударст-|ям   |опубли-|ные
|                         |     |и госу- |венных |Руко-|кован- |
|                         |     |дарст-  |органов|водс-|ных в  |
|                         |     |венных  |и иных |тва  |СМИ и  |
|                         |     |служащих|юриди- |Аген-|других |
|                         |     |        |ческих |тства|источ- |
|                         |     |        |лиц    |     |ников  |
______|_________________________|_____|________|_______|_____|_______|_____
1       2       3      4      5       6
___________________________________________________________________________
1     Проведено проверок, всего:

1.1    Тексерiлген мемлекеттiк
органдарда мемлекеттiк
қызметкерлерінiң саны:
1.1.1  - штат кестесi бойынша;
1.1.2  - нақты
2      Барлық табылған тәртiп
бұзушылықтар:
Соның iшiнде осы
мәселелер жөнiнде
бұзушылықтар:
2.1    ҚР "Мемлекеттік қызмет
туралы"
Z990453_
Заңы
10 бабының талаптары
(мемлекеттік қызметке
кiргенiне байланысты
шектеулердi сақтамау)
2.2    ҚР "Мемлекеттiк қызмет
туралы" Заңының 12 бабы.
ның талаптары (конкурс.
тан тыс тағайындау)
2.3    ҚР "Мемлекеттiк қызмет
туралы" Заңының мiндеттi
арнаулы тексеруден
өтпегендiгiне қатысты
талаптар
2.4    ҚР "Мемлекеттiк қызмет
туралы" Заңының мемлекет.
тік қызметтен шығуына
(жұмыстан шығу) қатысты
талаптар
2.5    ҚР "Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы күрес туралы" Заңы
9 бабының табысы мен
мүлкi туралы өз уақытында
декларация тапсыруға
қатысты талаптары
2.6    ҚР "Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы күрес туралы"
Z980267_
Заңы 11, 12 баптарының жақын
туыстардың, жанұялылар.
дың, тамыр-таныстардың
бiрлескен қызметiне
қатысты талаптары
2.7    Тәртiптiк жаза қолдану
қағидасы
2.8    Ант қабылдау тәртібі
2.9    Қызмет этикасы ережесi
2.10   Мемлекеттiк әкiмшiлiк
қызметшiлердi аттестация.
дан өткiзу ереженiң
талаптары
2.11   Мемлекеттiк әкiмшiлiк
қызметшiлердiң лауазымына
орналасуға арналған
кадрлар резервi туралы
ереженiң талаптары
2.12   Мемлекеттiк қызмет өткеру
тәртiбi туралы ереженiң
талаптары,
оның iшiнде:
2.12.1 - мемлекеттiк қызмет
стажын есептеу туралы
талаптары;
2.13   Мүлiктi сенiмдi басқару.
ға беру тәртiбi
2.14   Конкурс жүргізудің
қағидасы
2.15   Мемлекеттік қызмет
туралы және еңбек туралы
заңнамаларының өзге де
талаптары
2.16   ҚР "Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы күрес туралы"
Z980267_
Заңының өзге де талаптары
3      Агенттіктің аумақтық
басқармасының ұсынымдары
бойынша мемлекеттік
органдармен алынған
шешімдер, барлығы:
оның iшiнде:
3.1    Күші жойылған заңсыз
бұйрықтар, барлығы:
оның iшiнде:
3.1.1  - конкурстан тыс
тағайындау
3.1.2  - Тәртiптiк жаза қолдану
қағидасы
3.1.3  - Конкурс жүргізудiң
қағидасы
3.1.4  - мiндеттi арнаулы
тексеруден өтуiне қатысты
мемлекеттiк қызмет туралы
заңнамасының талаптары
3.1.5  - мемлекеттiк қызмет
туралы заңнамасының өзге
де талаптары
4      Құзыреттi органның немесе
лауазымды тұлғаның
қарауына жолданған
тексеру құжаттары,
барлығы:
оның iшiнде:
4.1    - прокуратура органдарына
4.2    - ІІБ органдарына
4.3    - өзге де мемлекеттiк
органдарға
5      Агенттіктің аумақтық
басқармасының тексеруi
қорытындысы бойынша
тәртіптiк жазаға тартыл.
ған мемлекеттік қызмет.
шiлер, барлығы:
оның iшiнде:

1.1   Численность государственных
служащих в проверенных
государственных органах:
1.1.1 - штатная;
1.1.2 - фактическая
___________________________________________________________________________
2     Выявлено нарушений, всего:
в том числе по вопросам
нарушения:
2.1   Требований статьи 10 Закона
Z990453_
РК "О государственной службе"
(несоблюдение ограничений,
связанных с пребыванием на
государственной службе)
2.2   Требований статьи 12 Закона
РК "О государственной службе"
(внеконкурсное назначение)
2.3   Требований Закона РК "О
государственной службе" в
части непрохождения обяза-
тельной специальной проверки
2.4   Требований Закона РК "О
государственной службе" в
части прекращения государ-
ственной службы (увольнение)
2.5   Требований статьи 9 Закона РК
"О борьбе с коррупцией" в
части своевременной сдачи
деклараций о доходах и имуществе
2.6   Требований статей 11, 12 Закона
РК
Z980267_
"О борьбе с коррупцией" в
части совместной службы близких
родственников, семейственности,
протекционизма
2.7   Правил наложения дисциплинарных
взысканий
2.8   Порядка принятия присяги
2.9   Правил служебной этики
2.10  Правил проведения аттестации
административных государст-
венных служащих
2.11  Требований норм Положения о
кадровом резерве для занятия
должностей административных
государственных служащих
2.12  Требований норм Положения о
порядке прохождения государст-
венной службы, в том числе:
2.12.1 - требований по исчислению стажа
государственной службы;
2.13  Правил передачи имущества в
доверительное управление
2.14  Правил проведения конкурса
2.15  Иных требований законодательства
о государственной службе и
трудового законодательства
2.16  Иных требований Закона РК
Z980267_
"О борьбе с коррупцией"
__________________________________________________________________________
3     По рекомендациям
территориального Управления
Агентства государственными
органами принято решений, всего:
в том числе:
3.1   Отменено незаконных
приказов, всего:
в том числе:
3.1.1 - при внеконкурсном
назначении;
3.1.2 - при нарушении Правил
наложения дисциплинарных
взысканий
3.1.3 - при нарушении Правил
проведения конкурса;
3.1.4 - при нарушении законодательства
о государственной службе в
части прохождения обязательной
специальной проверки;
3.1.5 - иных требований законодательст-
ва о государственной службе
_________________________________________________________________________
4     Направлено материалов
проверок на рассмотрение
компетентного органа или
должностного лица, всего:
в том числе:
4.1   - в органы прокуратуры;
4.2   - в органы МВД;
4.3   - в иные государственные
органы
_________________________________________________________________________
5     Привлечено государственных
служащих к дисциплинарной
ответственности по итогам
проверки территориальным
Управлением Агентства, всего:
в том числе:

5.1    - ескерту
5.2    - сөгiс
5.3    - қатаң сөгiс
5.4    - қызметiне толық сәйкес
еместiгi туралы ескерту
5.5    - атқаратын қызметiнен
босату
6      Табылған бұзушылықтардың
(түзелетін бұзушылық.
тардан) жойылған саны,
барлығы:
6.1    - бұзушылықтардың
(түзелетiн бұзушылықтар.
дан) жойылмаған саны,
барлығы:
7      Агенттiктiң аумақтық
басқармасының орындал.
маған ұсынымдары
8      Агенттiктің аумақтық
басқармасының шағымдалған
ұсынымдары
9      Сот шешiмi бойынша
Агенттіктің аумақтық
басқармасының жойылған
немесе өзгертiлген
ұсынымдары
___________________________________________________________________________
__________ облысы (қаласы) бойынша
Агенттік Басқармасының бастығы
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Жұманазарова А.Б.

5.1   - замечание;
5.2   - выговор;
5.3   - строгий выговор;
5.4   - предупреждение о неполном
служебном соответствии;
5.5   - увольнение с занимаемой
должности
_________________________________________________________________________
6     Устранено выявленных
нарушений (из числа
исправимых), всего:
_________________________________________________________________________
Начальник Управления
Агентства по ___________области (городу)                      Ф.И.О.
________________________________________________________________________
(Специалисты:  Пучкова О.Я.,
Петрова Г.В.)