Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2002 жылғы 19 ақпанда N 71 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 14 наурызда тіркелді. Тіркеу N 1792. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 16 тамыздағы N 304 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 16 тамыздағы N 304 бұйрығымен.
--------------Бұйрықтан үзінді------------------
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң кейбiр бұйрықтарының күшi жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi (Шәженова Д.М.) бiр апта мерзiмде қабылданған шешiм туралы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне және "Заң" Медиа-корпорация" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгiне хабарласын.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2006 жылғы 16 тамыздағы
N 304 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
күшi жойылған кейбiр бұйрықтарының
тiзбесi
...
6. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң кейбiр бұйрықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2002 жылғы 19 ақпандағы N 71 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1792 болып тiркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдардың нормативтiк құқықтық актiлерiнiң бюллетенiнде жарияланған, 2002 ж., N 19, 602-құжат)...
--------------------------------
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 6 желтоқсандағы  Заңына  сәйкес
БҰЙЫРАМЫН
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр бұйрықтарына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) <*>
Ескерту: 1) тармақшаның күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2005 жылғы 3 маусымдағы N 211 бұйрығымен .
2) <*>
Ескерту: 2) тармақшаның күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 1 желтоқсандағы N 424   бұйрығымен
3) "Қазақстан Республикасы мемлекеттiк бюджетiнiң кассалық атқарылуы жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 1999 жылғы 7 қыркүйектегi N 484  V990900_  бұйрығында:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасы мемлекеттiк бюджетiнің кассалық атқарылуы жөнiндегi нұсқаулықта:
бүкiл мәтiн бойынша және қосымшалардағы "шығыстардың жеке сметасы", "жеке смета", "смета", "сметалар", "шығыстар сметасы", "шығыстар сметасымен", "шығыстар сметасын", "шығыстар сметасында", "жиынтық смета" деген сөздер ауыстырылатын сөздердiң септеулерi мен жекеше және көпше түрлерiне тиiсiнше "қаржыландыру жоспары" деген сөздермен ауыстырылсын (1 "Ақылы қызмет көрсетулердi сатудан алынған қаражаттар" тарауының 10 "Ақылы қызмет көрсетулердi сатудан алынған, демеушiлiк және қайырымдылық көмектен және мемлекеттiк мекемелердiң депозиттiк сомаларынан алынған қаражаттардың есебiнiң атқарылуы" бөлiмiнен және N 45 "Ағымдағы шот" қосымшадан басқа);
13-тармақта:
он екiншi абзацтағы "кiрiстер" деген сөздердiң алдынан "Оракл" жүйесiнде жұмыс iстейтiн Қазынашылықтың аумақтық органдары үшiн" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы он үшiншi абзацпен толықтырылсын:
"Баск-М" жүйесiнде жұмыс iстейтiн Қазынашылықтың аумақтық органдары үшiн республикалық бюджет шығыстарының функционалдық бюджеттiк сыныптама кодтарын Бюджеттiк сыныптама анықтамалығының шифрларына көшiру кестесi";
23-тармақта:
сегiзiншi абзац:
"мемлекеттiк мекемелер" деген сөздердің алдынан "жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын, қазынашылықтың аумақтық органдарында қызмет көрсететiлетiн, "Баск-М" жүйесiнде жұмыс iстейтiн мемлекеттiк мекемелер бюджетке салықтарды және жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы төлемдерiн аударғанда, "Бюджеттiк сыныптама коды" төлем тапсырысының шеңберiнде 10 таңбалы шифр қояды";
мынадай мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын, қазынашылықтың аумақтық органдарында қызмет көрсетiлетiн, "Оракл" жүйесiнде жұмыс iстейтiн мемлекеттiк мекемелер бюджетке салықтарды және жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы төлемдерiн аударғанда, "Бюджеттiк сыныптама коды" төлем тапсырысының шеңберiнде бюджеттiк сыныптама шығыстарының 12 таңбалы кодын қояды";

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года N 71. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 марта 2002 года N 1792. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 16 августа 2006 года N 304
Извлечение
из приказа Министра финансов Республики Казахстан
от 16 августа 2006 года N 304
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2...
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр ....
6. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года N 71 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1792, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 г., N 19, ст. 602).
....
________________________________________________________________
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 декабря 2001 года  Z010261_  "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О бюджетной системе" приказываю:
1. Внести в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1)  (подпункт утратил силу - приказом Министра финансов РК от 03.06.2005г. N 211 (извлечение см. в конце документа)
2)  (подпункт утратил силу - приказом Министра финансов РК от 1 декабря 2004 г.  N 424  (вводится в действие с 1 января 2005 года);
3) в приказе Министра финансов Республики Казахстан от 7 сентября 1999 года N 484  V990900_  "Об утверждении Инструкции по кассовому исполнению государственного бюджета Республики Казахстан":
в Инструкции по кассовому исполнению государственного бюджета Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
по всему тексту и в приложениях слова "индивидуальные сметы расходов", "индивидуальной сметы расходов", "самостоятельная смета", "самостоятельные сметы", "смета", "сметы", "смета расходов", "сметами расходов", "смет расходов", "сметы расходов", "смету расходов", "смете расходов", "сводная смета" заменить словами "план финансирования" (кроме главы 1 "Средства, получаемые от реализации платных услуг" раздела 10 "Исполнение учета средств, полученных от реализации платных услуг, от спонсорской и благотворительной помощи и депозитных сумм государственных учреждений" и приложения N 45 "Лицевой счет") соответственно числу и падежу заменяемых слов;
в пункте 13:
в абзаце двенадцатом после слова "доходов" дополнить словами "для территориальных органов Казначейства, работающих в системе "Оракл";
дополнить абзацем тринадцатым следующего содержания:
"таблица перехода кодов Функциональной бюджетной классификации расходов республиканского бюджета в шифры Справочников бюджетной классификации, для территориальных органов Казначейства, работающих в системе "Баск-М".";
в пункте 23:
абзац восьмой:
после слов "государственные учреждения" дополнить словами ", финансируемые из местного бюджета";
дополнить предложением следующего содержания:
"Государственные учреждения, финансируемые из республиканского бюджета, обслуживающиеся в территориальных органах казначейства, работающих в системе "Баск-М", при перечислении налогов в бюджет и обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды, в рамке "Код бюджетной классификации" платежного поручения проставляют 10-значный шифр.";
дополнить абзацем девятым следующего содержания:
"Государственные учреждения, финансируемые из республиканского бюджета, обслуживающиеся в территориальных органах Казначейства, работающих в системе "Оракл", при перечислении налогов в бюджет и обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды, в рамке "Код бюджетной классификации" платежного поручения проставляют 12-значный код расходов бюджетной классификации.";

53-1-тармақта:
"кiрiстерi мен шығыстарының тiзiмдемесі", "шығыстарының тiзiмдемесi", "кiрiстерi мен шығыстарының тiзiмдемесiн" деген сөздер ауыстырылатын сөздердiң септеулерi мен жекеше және көпше түрлерiне "қаржыландырудың жиынтық жоспары" деген сөздермен ауыстырылсын;
61-тармақта:
"мемлекеттiк мекемелер" деген сөздердің алдынан "жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын" деген сөздермен толықтырылсын;
"сыныптама шығыстарының" деген сөздерден кейiн "ал, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын, қазынашылықтың аумақтық органдарында қызмет көрсетiлетiн, "Баск-М" жүйесiнде жұмыс iстейтiн мемлекеттiк мекемелердің бастапқы құжаты - 10 таңбалы шифр";
мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын, қазынашылықтың аумақтық органдарында қызмет көрсетiлетiн, "Оракл" жүйесiнде жұмыс iстейтiн мемлекеттiк мекемелердiң бастапқы құжаты бюджеттiк сыныптама шығыстарының 12 таңбалы кодын қамтуы тиiс";
73-тармақта:
"10 мәндi код Бюджеттiк сыныптама коды" деген сөздер "10 мәндi шифр" деген сөздермен ауыстырылсын";
"лимиттердi иеленушi" деген сөздердің алдынан "қазынашылықтың аумақтық органдарында қызмет көрсетiлетiн, "Баск-М" жүйесiнде жұмыс iстейтiн" деген сөздермен толықтырылсын";
мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"қазынашылықтың аумақтық органдарында қызмет көрсетiлетiн, "Оракл" жүйесiнде жұмыс iстейтiн лимиттердi иеленушiлер "Бюджеттiк сыныптама коды" төлем тапсырысының шеңберiнде бюджеттiк сыныптама шығыстарының 12 мәндi кодын қояды";
75-тармақта:
"мемлекеттiк мекемелер" деген сөздердiң алдынан "жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын" деген сөздермен толықтырылсын;
"сыныптама шығыстарының" деген сөздерден кейiн "ал, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын, қазынашылықтың аумақтық органдарында қызмет көрсетiлетiн, "Баск-М" жүйесiнде жұмыс iстейтiн мемлекеттiк мекемелердің құжаттарында - 10 мәндi шифрiнің";
мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын, қазынашылықтың аумақтық органдарында қызмет көрсетiлетiн, "Оракл" жүйесiнде жұмыс iстейтiн мемлекеттiк мекемелердің шоттарына қолма-қол қаражатты аудару немесе беру жолымен кассалық шығыстарды қалпына келтiруде құжаттарда бюджеттiк сыныптама шығыстарының 12 таңбалы кодының бар болуы қажет";
93-тармақта:
екiншi абзац мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"Ағымдағы (арнайы) шоттардағы шығыс операциялары бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелерде бюджет сыныптамасының 10 таңбалы төлем тапсырысы коды және республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелерде 10 таңбалы шифр және қазынашылықтың (қаржы басқармасының) жауапты органының рұқсат визасы болған жағдайда жүргiзiледi";
мынадай мазмұндағы үшiншi абзацпен толықтырылсын:
"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын, қазынашылықтың аумақтық органдарында қызмет көрсетiлетiн, "Оракл" жүйесiнде жұмыс iстейтiн мемлекеттiк мекемелердi бiрлесiп қаржыландырудың ағымдағы (арнайы) шотынан шығыс операцияларын жүзеге асыру бюджеттiк сыныптама шығыстарының 12 таңбалы коды көрсетiле отырып жүргiзiледi";
153-тармақтың үшiншi абзацында "сметалық тағайындау" деген сөздер "жоспарлық тағайындаулар" деген сөздермен ауыстырылсын.
218-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазынашылықтың автоматтандырылған жұмыс орнының жауапты атқарушысы жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелердiң төлем тапсырысындағы шығыстардың бюджеттiк сыныптамасында көрсетiлген 10 таңбалы кодтың дұрыстығын, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын, қазынашылықтың аумақтық органдарында қызмет көрсетiлетiн, "Баск-М" жүйесiнде жұмыс iстейтiн мемлекеттiк мекемелерде - 10 таңбалы шифрлық, шығыстардың осы ерекшелiгi бойынша қаражаттар лимиттерінің бар-жоғын тексередi, "рұқсат етілдi" деген штамп бедерiмен бекiтедi және қол қояды";
мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"Оракл" жүйесiнде жұмыс iстейтiн қазынашылықтың аумақтық органдарында жауапты атқарушы республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелердiң төлем тапсырысында көрсетiлген бюджеттiк сыныптама шығыстарының 12 таңбалы кодының дұрыстығын тексередi";

в пункте 53-1:
слова "роспись доходов и расходов", "росписей расходов", "роспись расходов", "росписи доходов и расходов" заменить словами "сводный план финансирования" соответственно числу и падежу заменяемых слов;
в пункте 61:
после слов "государственных учреждений" дополнить словами ", финансируемых из местного бюджета";
после слов "классификации расходов" дополнить словами ", а первичный документ государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета, обслуживающихся в территориальных органах Казначейства, работающих в системе "Баск-М" - 10-значный шифр";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Первичный документ государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета, обслуживающихся в территориальных органах Казначейства, работающих в системе "Оракл", должен содержать 12-значный код расходов бюджетной классификации.";
в пункте 73:
слова "10-значный код бюджетной классификации расходов" заменить словами "10-значный шифр";
после слов "распорядителем лимитов" дополнить словами ", обслуживающимся в территориальных органах Казначейства, работающих в системе "Баск-М";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Распорядители лимитов, обслуживающиеся в территориальных органах Казначейства, работающих в системе "Оракл", в рамке "Код бюджетной классификации" платежного поручения проставляют 12-значный код расходов бюджетной классификации.";
в пункте 75:
после слов "государственных учреждений" дополнить словами ", финансируемых из местного бюджета,";
после слов "классификации расходов" дополнить словами ", а в документах государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета, обслуживающихся в территориальных органах Казначейства, работающих в системе "Баск-М" - 10-значного шифра";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"При восстановлении кассовых расходов путем перечисления или сдачи наличных средств на счета государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета, обслуживающихся в территориальных органах Казначейства, работающих в системе "Оракл", в документах необходимо наличие 12-значного кода расходов бюджетной классификации.";
в пункте 93:
абзац второй:
после слов "классификации расходов" дополнить словами "у государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета, и 10-значного шифра - у государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета";
после слов "органа казначейства" дополнить словами ", работающих в системе "Баск-М";
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"Осуществление расходных операций с текущего (специального) счета софинансирования государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета, обслуживаемых в территориальных органах казначейства, работающих в системе "Оракл", производится с указанием 12-значного кода расходов бюджетной классификации.";
в абзаце третьем пункта 153 слова "сметных назначений" заменить словами "плановых назначений";
в пункте 218 после слов "в платежном поручении" дополнить словами "государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета, и 10-значного шифра - у государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета, обслуживающихся в территориальных органах казначейства, работающих в системе "Баск-М";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"В территориальных органах казначейства, работающих в системе "Оракл", ответственным исполнителем проверяется правильность указанного в платежных поручениях государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета, 12-значного кода расходов бюджетной классификации.";