Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар заңды тұлғалардың күнделікті электрондық есеп беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 26 наурыздағы N 98 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 4 мамырда тіркелді. Тіркеу N 1844. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 қыркүйектегі N 262 қаулысымен.
---------------Қаулыдан үзінді---------------
Нормативтік құқықтық базаны жетілдіру және зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті реттейтін нормативтік құқықтық актілерді келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар заңды тұлғалардың күнделікті электрондық есеп беру ережесін бекіту туралы" 2002 жылғы 26 наурыздағы N 98 қаулысының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1844 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана", N 9 басылымдарында 2002 жылғы 22 сәуір - 5 мамырда жарияланған)...
Төраға
_________________________________
Ескерту: Қаулының атауы өзгертілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 29 сәуірдегі N 147   қаулысымен .
Жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтерінің сақталуын және жай-күйіне оперативті бақылау жасалуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар заңды тұлғалардың күнделікті электрондық есеп беру ережесі (бұдан әрі - Ереже) бекітілсін.
Ескерту: 1-тармақ өзгертілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 29 сәуірдегі N 147   қаулысымен
2. Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар заңды тұлғалар осы қаулы күшіне енген күннен бастап алпыс күн өткеннен кейін жоғарыда аталған Ережеге сәйкес күнделікті электрондық есеп беріп отыруға міндетті.
Ескерту: 2-тармақ өзгертілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 29 сәуірдегі N 147   қаулысымен

Об утверждении Правил ежедневной электронной отчетности юридических лиц, обладающих лицензией на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 марта 2002 года N 98. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 мая 2002 года N 1844. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 сентября 2004 года N 262
Извлечение из постановления Правления Агентства РК
по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых
организаций от 21 сентября 2004 года N 262
"В целях совершенствования нормативной правовой базы и приведения нормативных правовых актов, регулирующих деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами, Правление Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций постановляет:
1. Признать утратившими силу:
1) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 марта 2002 года N 98 "Об утверждении Правил ежедневной электронной отчетности юридических лиц, обладающих лицензией на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1844...
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия...
Председатель".
-------------------------------------------------------------------
<*> Сноска. В заголовок внесено изменение - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 147 .
В целях обеспечения сохранности и оперативного контроля за состоянием пенсионных активов накопительных пенсионных фондов Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить Правила ежедневной электронной отчетности юридических лиц, обладающих лицензией на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами (далее - Правила). <*>
Сноска. Пункт 1 с изменением - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 147.
2. Юридические лица, обладающие лицензией на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами, обязаны представлять ежедневную электронную отчетность в соответствии с вышеуказанными Правилами по истечении шестидесяти дней со дня введения в действие настоящего постановления. <*>
Cноска. Пункт 2 с изменением - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 147.

3. Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар заңды тұлғалар осы қаулы күшіне енген күннен бастап отыз күн ішінде күнделікті электрондық есептің жоғарыда көрсетілген Ережеге сәйкес үздіксіз, толық және шынайы берілуі мақсатында өздерінің бағдарламалық-техникалық кешендерін жетілдіруге міндетті.
Ескерту: 3-тармақ өзгертілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 29 сәуірдегі N 147   қаулысымен .
4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
5. Бағалы қағаздар нарығын реттеу департаменті (Шалғымбаева Г.Н.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларының өзін-өзі басқаратын ұйымдарына, "Мемлекеттік жинақтаушы зейнетақы қоры" жабық акционерлік қоғамына және Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетіне жіберсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы Г.А. Марченкоға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
"Зейнетақы активтерін инвестициялық
басқару жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензиясы бар заңды
тұлғалардың күнделікті
электрондық есеп беру ережесін
бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 26 наурыздағы
N 98 қаулысымен бекітілген
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару
жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы
бар заңды тұлғалардың күнделікті электрондық
есеп беру ережесі
Ескерту: Ереженің атауы өзгертілді және барлық мәтiн бойынша "компания", "компанияның", "компаниялар", "компанияға", "компанияларға", "компанияны" деген сөздер "ұйым", "ұйымның", "ұйымдар", "ұйымға", "ұйымдарға", "ұйымды" деген сөздермен,
"Ұлттық Банк", "Ұлттық Банктi", "Ұлттық Банкке", "Ұлттық Банкте", "Ұлттық Банктiң" деген сөздер "уәкiлеттi орган", "уәкiлеттi органды", "уәкiлеттi органға", "уәкiлеттi органда", "уәкiлетті органның" деген сөздермен ауыстырылды   - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 29 сәуірдегі N 147   қаулысымен .

3. Юридические лица, обладающие лицензией на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами, обязаны в течение тридцати дней со дня введения в действие настоящего постановления модернизировать свои программно-
технические комплексы в целях бесперебойного, полного и достоверного представления ежедневной электронной отчетности в соответствии с вышеуказанными Правилами. <*>
Cноска. Пункт 3 с изменением - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 147.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Департаменту регулирования рынка ценных бумаг (Шалгимбаева Г.Н.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка ценных бумаг, Закрытого акционерного общества "Государственный накопительный пенсионный фонд" и Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Председателя Национального Банка Республики Казахстан Марченко Г.А.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
"Об утверждении Правил
ежедневной электронной
отчетности юридических лиц,
обладающих лицензией на
осуществление деятельности
по инвестиционному управлению
пенсионными активами"
от 26 марта 2002 года N 98
Правила
ежедневной электронной отчетности юридических лиц, обладающих лицензией на осуществление деятельности по инвестиционному
управлению пенсионными активами <*>
Сноска. Назавание с изменением - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 147.
по всему тексту слова по всему тексту слова "компания", "компании", "компаний", "компанией", "компаниями", "компанию" заменить словами "организация", "организации", "организаций", организацией", "организациями", "организацию";
по всему тексту слова "Национальный Банк", "Национальным Банком", "Национальному Банку", "Национальном Банке", "Национального Банка" заменить словами "уполномоченный орган", "уполномоченным органом", "уполномоченному органу", "уполномоченном органе", "уполномоченного органа" - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 147.

Осы Ереже "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы  Заңына  және "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 5 наурыздағы  Заңына  сәйкес жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтерінің сақталысын және жай-күйіне жедел бақылауды қамтамасыз ету мақсатында әзірленді және зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар заңды тұлғалардың күнделікті электрондық есеп беру тәртібін белгілейді.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ережеде пайдаланылған ұғымдар мынаны білдіреді:
1) ұйым - зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар заңды тұлға;
2)  алынып тасталды
3) есеп беру - ұйымның зейнетақы активтерінің жай-күйі туралы, үлгі нысандардан тұратын күнделікті электрондық есеп беруі;
4) меншікті бағдарламалық қамтамасыз ету - үлгі нысандардың дұрыстығын тексеру жөнінде ұйым әзірлеген бағдарлама;
5) арнайы бағдарламалық қамтамасыз ету - анықтамалық және ұйымға уәкiлеттi орган беретін үлгі нысандарды толтыру жөніндегі бағдарлама;
6) анықтамалық - үлгі нысандарды толтыру кезінде ұйымдар пайдаланатын электрондық деректер базасы;
7) үлгі нысандар - ұйымның зейнетақы активтерінің жай-күйі туралы, осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес жасалған күнделікті электрондық есеп беру нысандары;
8) уәкiлеттi орган - жинақтаушы зейнетақы қорларының, зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар заңды тұлғалардың, кастодиан - банктердiң, сақтандыру ұйымдарының қызметiн реттеу және қадағалау жөнiндегi функциялар мен өкiлеттiктердi жүзеге асыратын мемлекеттік орган.
Ескерту: 1-тармақ өзгертілді, толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 29 сәуірдегі N 147   қаулысымен .
2. Ұйым өткен жұмыс күніндегі есепті келесі жұмыс күні Алматы уақыты бойынша сағат 15.00-ден кешіктірмей электрондық почтамен уәкiлеттi органға жібереді.
Айрықша жағдайларда, есепті электрондық почтамен жіберуге мүмкіндік болмаған кезде оның толтырылған үлгі нысандары уәкiлеттi органға қағазға басылып ұсынылады. Мұндайда толтырылған әрбір үлгі нысанға ұйымның бірінші басшысы және бас бухгалтері қол қоюы және ұйым мөрінің таңбасымен расталуы тиіс. Толтырылған үлгі нысандар қағазға басылып ұсынылған кезде ұйым оларды кейіннен электрондық почта арқылы жіберілуін қамтамасыз етеді.

Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом  Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" от 20 июня 1997 года и Законом  Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" от 5 марта 1997 года в целях обеспечения сохранности и оперативного контроля за состоянием пенсионных активов накопительных пенсионных фондов и определяют порядок представления организациями, осуществляющими деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами, ежедневной электронной отчетности о состоянии пенсионных активов.
Глава 1. Общие положения
1. Использованные в настоящих Правилах понятия означают следующее:
1) организация - юридическое лицо, обладающее лицензией на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами; <*>
Сноска. Подпункт 1) в новой редакции - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 147.
2) <*> ;
Сноска. Подпункт 2) исключен - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 147.
3) отчетность - ежедневная электронная отчетность организации о состоянии пенсионных активов, состоящая из типовых форм;
4) собственное программное обеспечение - разрабатываемая организацией программа по проверке правильности заполнения типовых форм;
5) специальное программное обеспечение - справочник и программа по заполнению типовых форм, представляемые организации уполномоченным органом;
6) справочник - электронная база данных, используемая организациями при заполнении типовых форм;
7) типовые формы - формы ежедневной электронной отчетности организации о состоянии пенсионных активов, составленные согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
8) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий функции и полномочия по регулированию и надзору за деятельностью накопительных пенсионных фондов, юридических лиц, обладающих лицензией на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами, банков-
кастодианов, страховых организаций. <*>
Сноска. Подпункт 8) дополнен - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 147.
2. Отчетность за истекший рабочий день представляется организацией уполномоченному органу электронной почтой на следующий рабочий день, не позднее 15.00 часов алматинского времени.
В исключительных случаях, при невозможности передачи отчетности электронной почтой, ее заполненные типовые формы представляются уполномоченному органу на бумажном носителе. При этом каждая отдельная заполненная типовая форма должна быть подписана первым руководителем и главным бухгалтером организации и заверена оттиском печати организации. При представлении заполненных типовых форм на бумажном носителе организация обеспечивает их последующую передачу посредством электронной почты.

3. Уәкiлеттi орган ұйымды:
1) есеп жіберілетін электрондық почтаның мекен-жайларымен;
2) анықтамалықпен;
3) барлық ұйымдар үшін бірыңғай, үлгі нысандарды толтырған және есепті жөнелткен кезде пайдаланылатын арнайы бағдарламалық қамтамасыз етумен және тиісті техникалық құжаттамалармен;
4) үлгі нысандарды толтыру және есепті жөнелту жөніндегі әдістемелік ұсыныстамалармен (осы Ереженің 2-қосымшасы) қамтамасыз етеді.
4. Уәкiлеттi орган ұйымнан алынған есептегі ақпараттың құпиялығын қамтамасыз етеді.
2-тарау. Үлгі нысандарды толтыру және есепті
жөнелту тәртібі
5. Анықтамалыққа қол жеткізу және есепті беру үшін ұйым уәкiлеттi органнан пайдаланушының атын (пайдаланушылардың аттарын) және парольді (парольдерді) алуы тиіс, бұлар ұйымның бірінші басшысы қол қойған және мөрінің таңбасымен расталған ұйымның жазбаша өтініші бойынша кез келген уақытта өзгертілуі мүмкін.
6. Ұйым үлгі нысандарды толтыру алдында уәкiлеттi орган қалыптастырған және электрондық пошта арқылы ұйымға берген анықтамалықты жаңартады.
7. Анықтамалықты жаңартқаннан кейін ұйым Уәкiлеттi органнан алынған нұсқауға және әдістемелік ұсыныстамаларға сәйкес үлгі нысандарды толтырады. Мұндайда:
1) үлгі нысандар әрбір жекелеген жинақтаушы зейнетақы қоры бойынша толтырылады;
2) үлгі нысандардың жолдары анықтамалыққа сілтеме жасала отырып анықтамалықтан алынған мәліметтермен ғана толтырылады;
3) зейнетақы активтерінің әрбір жеке қозғалысы үлгі нысанның жеке жолында көрсетілуі тиіс.
8. Үлгі нысандарды толтыру аяқталғаннан кейін ұйым оларды өзінің бағдарламалық қамтамасыз етуін және/немесе уәкiлеттi органнан алынған арнайы бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдалана отырып тексереді. Үлгі нысандарды тексеру аяқталғаннан кейін ұйым есепті уәкiлеттi органға береді.
9. Кейіннен (есеп уәкiлеттi органға берілгеннен кейін) үлгі нысандарда қателер анықталған жағдайда ұйым үш күн ішінде уәкiлеттi органға бірінші басшының қолы қойылған түсінік хат ұсынуға және түзетілген есепті уәкiлеттi органға беруге міндетті.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 26 наурыздағы
N 98 қаулысымен бекітілген
Зейнетақы активтерін инвестициялық
басқару жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензиясы бар заңды
тұлғалардың күнделікті электрондық
есеп беру ережесіне
1-қосымша
Ескерту: 1-қосымша өзгертілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 29 сәуірдегі N 147   қаулысымен .
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару
жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың
күнделікті электрондық есеп беру үлгі нысандарының
тізбесі және мазмұны
"АҚША БАЛАНСЫ"
RС001 үлгі нысаны

3. Уполномоченный орган обеспечивает организацию:
1) адресами электронной почты, по которым должна передаваться отчетность;
2) справочником;
3) единым для всех организаций специальным программным обеспечением, используемым при заполнении типовых форм и отправке отчетности, и соответствующей технической документацией;
4) методическими рекомендациями по заполнению типовых форм и отправке отчетности.
4. Уполномоченный орган обеспечивает конфиденциальность информации, которая содержится в полученной от организации отчетности.
Глава 2. Порядок заполнения типовых форм и отправки отчетности
5. Для доступа к справочнику и передачи отчетности организация должна получить в уполномоченном органе имя пользователя (имена пользователей) и пароль (пароли), которые могут быть изменены в любое время по письменному заявлению организации, подписанному первым руководителем и заверенному оттиском печати компании.
6. Перед заполнением типовых форм организация производит обновление справочника, сформированного уполномоченным органом и переданного организации электронной почтой.
7. После обновления справочника организация заполняет типовые формы согласно полученным от уполномоченного органа указаниям и методическим рекомендациям. При этом:
1) типовые формы заполняются в разрезе каждого отдельного накопительного пенсионного фонда;
2) поля типовых форм со ссылкой на справочник заполняются только теми сведениями, которые получены из справочника;
3) каждое отдельное движение пенсионных активов должно отражаться в отдельной строке типовой формы.
8. По окончании заполнения типовых форм организация проверяет их с использованием собственного программного обеспечения и/или специального программного обеспечения, полученного от уполномоченного органа. По окончании проверки типовых форм организация передает отчетность в уполномоченный орган.
9. В случае последующего (после передачи отчетности в уполномоченный орган) выявления ошибок в типовых формах организация обязана в течение трех дней представить уполномоченному органу объяснительное письмо за подписью первого руководителя и передать уполномоченному органу исправленную отчетность.
Приложение 1
к Правилам ежедневной
электронной отчетности
юридических лиц, обладающих
лицензией на осуществление
деятельности по инвестиционному
управлению пенсионными
активами, утвержденным
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 марта 2002 года N 98
Перечень и содержание
типовых форм ежедневной электронной отчетности
организаций, осуществляющих деятельность
по инвестиционному управлению пенсионными активами
Типовая форма RC001
"Денежный баланс"

1. Валюта коды (анықтамалықтан).
2. Есепшот үлгісінің коды (анықтамалықтан).
3. Күн басындағы ақша қалдығы.
4. Күн соңындағы ақша қалдығы.
"АҚША ҚОЗҒАЛЫСЫ"
RС002 үлгі нысаны
1. Валюта коды (анықтамалықтан).
2. Есепшот үлгісінің коды (анықтамалықтан).
3. Төлем түрінің коды (анықтамалықтан).
4. Төлем сомасы.
"ӨЗГЕ АКТИВТЕР"
RС003 үлгі нысаны
1. Валюта коды (анықтамалықтан).
2. Есепшот үлгісінің коды (анықтамалықтан).
3. Күн басындағы ақша қалдығы.
4. Күн соңындағы ақша қалдығы.
Салымдар портфелi
RC004 үлгi нысаны
1. Банктiк салым шартының коды.
2. Салымдардың саны.
3. Салымның сомасы.
4. Инвестициялық шоттан салымға ақша аударылған күн.
5. Ақшаның салымға нақты түскен күнi.
6. Салым валютасының салым бойынша төлем валютасына қатысты бағамы.
7. Салымға аударылған ақшаның қалдығы (салым бойынша ақша мерзiмiнен бұрын толық қайтарылмаған жағдайда салым бойынша нақты ақша қалдығы көрсетiле отырып толтырылады).
8. Салым бойынша ақша қайтарылған күн.
9. Салымға инвестициялау шарттарына енгiзiлген өзгерiстердi ескере отырып салым бойынша сыйақының ставкасы.
10. Салым төлемi валютасының коды (анықтамалықтан).
11. Зейнетақы активтерi салымға орналастырылған банктiң коды.
12. Салым валютасының коды (анықтамалықтан).
13. Банктiк салым шарты жасалған күн.
14. Банктiк салымның нөмiрi.
15. Салымның мерзiмi (күндермен).
16. Салым бойынша есептелген сыйақы.
17. Салымның теңгемен көрсетiлген ағымдағы құны.
Салымдар портфелi бойынша қозғалыс
RC005 үлгi нысаны
1. Банктiк салым шартының коды (ұйымның өзi қалыптастырады).
2. Салымның сомасы.
3. Операция түрiнiң коды (анықтамалықтан).
4. Салымдар санының өзгерiсi.
5. Банктiк салым шарты жасалған күн.
6. Инвестициялық шоттан салымға ақша аударылған күн.
7. Салым бойынша ақша қайтарылған күн.
8. Салым бойынша ақшаның мерзiмiнен бұрын толық қайтарылмаған сомасы.
9. Салымға аударылған ақша сомасы.
10. Салым бойынша қайтарылған ақша және/немесе салым бойынша келiп түскен сыйақы сомасы.
11. Салым бойынша сыйақының ставкасы (сыйақының ставкасы өзгерген кезде толтырылады).
12. Салым валютасы өзгерген жағдайда айырбастау бағамы.
13. Салым өзгерген жағдайда оның бастапқы валютасының коды (анықтамалықтан).
14. Салым өзгерген жағдайда оның түпкiлiктi валютасының коды (анықтамалықтан).
15. Салым бойынша төлем валютасының коды (анықтамалықтан).
16. Салым валютасының коды (анықтамалықтан).

1. Код валюты (из справочника).
2. Код типа счета (из справочника).
3. Остаток денег на начало дня.
4. Остаток денег на конец дня.
Типовая форма RC002
"Движение денег"
1. Код валюты (из справочника).
2. Код типа счета (из справочника).
3. Код вида платежа (из справочника).
4. Сумма платежа.
Типовая форма RC003
"Прочие активы"
1. Код валюты (из справочника).
2. Код типа счета (из справочника).
3. Остаток денег на начало дня.
4. Остаток денег на конец дня.
Типовая форма RC004 <*>
"Портфель вкладов"
Сноска. Типовая форма RC004 в новой редакции - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 147.
1. Код договора банковского вклада.
2. Количество вкладов.
3. Сумма вклада.
4. Дата перечисления денег с инвестиционного счета во вклад.
5. Дата фактического поступления денег во вклад.
6. Курс валюты вклада к валюте платежа по вкладу.
7. Остаток денег, перечисленных во вклад (заполняется в случае досрочного неполного возврата денег по вкладу с указанием фактического остатка денег по вкладу).
8. Дата возврата денег по вкладу.
9. Ставка вознаграждения по вкладу с учетом изменений условий инвестирования во вклад.
10. Код валюты платежа вклада (из справочника).
11. Код банка, в котором размещены пенсионные активы во вклад.
12. Код валюты вклада (из справочника).
13. Дата заключения договора банковского вклада.
14. Номер договора банковского вклада.
15. Срок вклада (в днях).
16. Начисленное вознаграждение по вкладу.
17. Текущая стоимость вклада в тенге.
Типовая форма RC005 <*>
"Движение по портфелю вкладов"
Сноска. Типовая форма RC005 в новой редакции - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 147.
1. Код договора банковского вклада (формируется организацией самостоятельно).
2. Сумма вклада.
3. Код типа операции (из справочника).
4. Изменение количества вкладов.
5. Дата заключения договора банковского вклада.
6. Дата перечисления денег с инвестиционного счета во вклад.
7. Дата возврата денег по вкладу.
8. Сумма досрочного неполного возврата денег по вкладу.
9. Сумма денег, перечисленная во вклад.
10. Сумма денег, возвращенная по вкладу и/или поступления вознаграждения по вкладу.
11. Ставка вознаграждения по вкладу (заполняется при изменении ставки вознаграждения).
12. Курс конвертации в случае изменения валюты вклада.
13. Код начальной валюты вклада в случае его изменения (из справочника).
14. Код окончательной валюты вклада в случае его изменения (из справочника).
15. Код валюты платежа по вкладу (из справочника).
16. Код валюты вклада (из справочника).

17. Зейнетақы активтерi салымға орналастырылған банктiң коды (анықтамалықтан).
18. Салымның күндермен көрсетiлген мерзiмi.
"БАҒАЛЫ ҚАҒАЗДАРДЫҢ ИНВЕСТИЦИЯЛЫҚ ПОРТФЕЛІ"
RС006 үлгі нысаны
1. Бағалы қағаздың коды (ұлттық бірегейлендіру нөмірі (ISIN) (анықтамалықтан).
2. Операция үлгісінің коды (анықтамалықтан).
3. Күннің соңына бағалы қағаздардың саны (данамен) (бірдей сатып алу шарттары бар бір үлгідегі бағалы қағаздар (бір текті сападағы, осы жиынтықты басқаларынан (оның ішінде сол эмитент шығарған бағалы қағаздардың басқа үлгілерінен де) біржақты айыруға мүмкіндік беретін сипаттамалары бар бағалы қағаздардың жабық жиынтығы) үшін; данамен көрсетілмейтін халықаралық облигациялар үшін, - облигация көлемінің бірлігі ретінде халықаралық облигацияның номиналдық құны көрсетілген шетелдік валютаның біреуі қолданылады).
4. Бағалы қағаздармен мәміле жасалған күн.
5. Инвестициялық есепшоттан бағалы қағаздарды төлеуге ақша аударылған күн.
6. Бағалы қағаздарды жинақтаушы зейнетақы қорының "депо" есепшотына есепке алған күн.
7. Бағалы қағаздарды сатып алу бағасы (бағалы қағаздар нақты шығындар бойынша есептеледi. Бағалы қағаздардың құнына мәмiле жасау кезiнде келтiрiлген шығындар кiредi (бағалы қағаздарды сатып алуға тiкелей байланысты), оның iшiнде: агенттерге, консультанттарға, брокер-дилерлерге төленген сыйақы мен комиссиялық сыйақы, қор
биржаларының алымдары, сондай-ақ аударым бойынша банктiк шығыстар. Осы күнi бағалы қағаздардың құнына олардың купоны бойынша сатушының кiрiсi кiрмейдi).
8. "Кері репо" операциясын ашу бағасы ("кері репо" операциясының жүзеге асырылғандығы расталатын бастапқы құжатта көрсетілген баға).
9. "Кері репо" операциясын жабу бағасы ("кері репо" операциясының жүзеге асырылғандығы расталатын бастапқы құжатта көрсетілген баға).
10. Бағалы қағаздарды олардың купоны бойынша сатушының кірісі (бағалы қағаздар сатушының купондық кірісінің есептелген сомасы).
11. Бағалы қағаздарды олардың купоны бойынша сатушының "кері репо" мәмілесі жабылардағы кірісі (бағалы қағаздар сатушының купондық кірісінің есептелген сомасы).
12. Шарттарына енгізілген өзгерістерді ескере отырып "кері репо" мәмілесінің жабылған күні.
13. Шетелдік валютада номинацияланған бағалы қағаздарды сатып алу жөніндегі мәміле валютасының бағамы  (RС006 үлгі нысанының 3-тармағына түсініктемені қараңыз) .
14. Шетелдік валютада номинацияланған бағалы қағаздар бойынша "кері репо" мәмілесінің жабылардағы өтінілген бағамы.

17. Код банка, в котором размещены пенсионные активы во вклад (из справочника).
18. Срок вклада в днях.
Типовая форма RC006
"Инвестиционный портфель ценных бумаг"
1. Код ценной бумаги (национальный идентификационный номер (ISIN) из справочника).
2. Код типа операции (из справочника).
3. Количество ценных бумаг на конец дня (в штуках) (для ценных бумаг одного типа (закрытое множество ценных бумаг однородного качества, обладающее характеристиками, которые позволяют однозначно отличить данное множество от других (в том числе и от других типов ценных бумаг, выпущенных тем же эмитентом)) с равными условиями приобретения; для международных облигаций, в отношении которых не применяется штучное выражение, - в качестве единицы объема облигации принимается одна единица иностранной валюты, в которой выражена номинальная стоимость международной облигации).
4. Дата заключения сделки с ценными бумагами.
5. Дата перечисления денег с инвестиционного счета в оплату ценных бумаг.
6. Дата зачисления ценных бумаг на счет "депо" накопительного пенсионного фонда.
7. Цена приобретения ценных бумаг (ценные бумаги учитываются по фактическим затратам. В стоимость данных ценных бумаг включаются затраты, понесенные при совершении сделки (непосредственно связанные с приобретением ценных бумаг), в том числе: вознаграждения и комиссионные вознаграждения, уплаченные агентам, консультантам, брокерам-дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские расходы по переводу. В стоимость ценных бумаг на данную дату не включается доход продавца по их купону). <*>
Сноска. Пункт 7 в новой редакции - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 147.
8. Цена открытия операции "обратное репо" (цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции "обратное репо").
9. Цена закрытия операции "обратное репо" (цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции "обратное репо").
10. Доход продавца ценных бумаг по их купону (начисленная сумма купонного дохода продавца ценных бумаг).
11. Доход продавца ценных бумаг по их купону при закрытии сделки "обратное репо" (начисленная сумма купонного дохода продавца ценных бумаг).
12. Дата закрытия сделки "обратное репо" с учетом изменений ее условий.
13. Курс валюты сделки по покупке ценных бумаг, номинированных в иностранной валюте (см. пояснения к пункту 3 типовой формы RС006).
14. Заявленный курс сделки "обратное репо" по ценным бумагам,
номинированным в иностранной валюте, при ее закрытии.

15. Бағалы қағаздарды төлеуге арналған төлем валютасының коды (анықтамалықтан).
16. Тапсырма бойынша, ұйымның есебінен және мүддесінде мәміле жасаған брокердің коды (анықтамалықтан).
17. Бағалы қағаздар есепке алынған күн.
18. "Кері репо" мәмілесі бойынша кірістіліктің бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушының сауда жүйесінде белгіленген ставкасы (өзара байланысты үй-жайлардың, жабдықтардың, мүкәммалдың, бағдарламалық-техникалық құрал-жабдықтардың, бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушының ішкі қызметін реттейтін құжаттардың және көмегі арқылы Брокер-дилерлер - бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушының мүшелері арасында бағалы қағаздармен мәмілелер жасалатын өзге де қажетті активтер мен рәсімдердің жиынтығы).
19. Бағалы қағаз бойынша есептелген жиынтық сыйақы.
20. Бағалы қағаз бойынша теңгемен есептелген ағымдағы жиынтық құн.
"БАҒАЛЫ ҚАҒАЗДАРДЫҢ ИНВЕСТИЦИЯЛЫҚ
ПОРТФЕЛІНДЕГІ ҚОЗҒАЛЫС"
RС007 үлгі нысаны
1. Бағалы қағаздың коды (ұлттық бірегейлендіру нөмірі (ISIN) анықтамалықтан).
2. Операция үлгісінің коды (анықтамалықтан).
3. Күннің соңына бағалы қағаздардың санының өзгерісі (данамен) (RС006 үлгі нысанының 3-тармағына түсініктемені қараңыз).
4. Бағалы қағаздармен мәміле жасалған күн.
5. Инвестициялық есепшоттан бағалы қағаздарды төлеуге ақша аударылған күн.
6. Бағалы қағаздарды сатқан кезде инвестициялық есепшотқа ақша аударылған күн ("кері репо" мәмілелері үшін - жабылған күн).
7. Бағалы қағаздарды сатып алу бағасы (бағалы қағаздар нақты шығындар бойынша есептеледi. Бағалы қағаздардың құнына мәмiле жасау кезiнде келтiрiлген шығындар кiредi (бағалы қағаздарды сатып алуға тiкелей байланысты), оның iшiнде: агенттерге, консультанттарға, брокер-дилерлерге төленген сыйақы мен комиссиялық сыйақы, қор
биржаларының алымдары, сондай-ақ аударым бойынша банктiк шығыстар.
Осы күнi бағалы қағаздардың құнына олардың купоны бойынша сатушының кiрiсi кiрмейдi).
8. Бағалы қағаздардың сату бағасы.
9. Бағалы қағаздарды олардың купоны бойынша сатушының бағалы қағаздарды сатып алғандағы кірісі (бағалы қағаздар сатушының купондық кірісінің есептелген сомасы).
10. Бағалы қағаздарды олардың купоны бойынша сатушының бағалы қағаздарды сатқандағы кірісі (бағалы қағаздар сатушының купондық кірісінің есептелген сомасы).
11. Шетелдік валютада номинацияланған бағалы қағаздарды сатып алу жөніндегі мәміле валютасының бағамы (мәміле бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушының сауда жүйесінде жасалған жағдайда).

15. Код валюты платежа в оплату ценных бумаг (из справочника).
16. Код брокера, заключившего сделку по поручению, за счет и в интересах компании (из справочника).
17. Дата постановки ценных бумаг на учет.
18. Ставка доходности по сделке "обратное репо", установленная в торговой системе организатора торгов с ценными бумагами (совокупность взаимосвязанных помещений, оборудования, инвентаря, программно-технических средств, документов, регулирующих внутреннюю деятельность ЗАО "Казахстанская фондовая биржа" и иных необходимых активов и процедур, посредством которой заключаются сделки с ценными бумагами между Брокерами-дилерами - членами ЗАО "Казахстанская фондовая биржа"). <*>
Сноска. Пункт 18 с изменением - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 147.
19. Суммарное начисленное вознаграждение по ценной бумаге.
20. Суммарная текущая стоимость по ценной бумаге в тенге.
Типовая форма RC007
"Движение в инвестиционном портфеле ценных бумаг"
1. Код ценной бумаги (национальный идентификационный номер (ISIN) из справочника).
2. Код типа операции (из справочника).
3. Изменение количества ценных бумаг на конец дня (в штуках) (см. пояснения к пункту 3 типовой формы RС006).
4. Дата заключения сделки с ценными бумагами.
5. Дата перечисления денег с инвестиционного счета в оплату ценных бумаг.
6. Дата поступления денег на инвестиционный счет при продаже ценных бумаг (для сделок "обратное репо" - дата закрытия).
7. Цена приобретения ценных бумаг (ценные бумаги учитываются по фактическим затратам. В стоимость данных ценных бумаг включаются затраты, понесенные при совершении сделки (непосредственно связанные с приобретением ценных бумаг), в том числе: вознаграждения и комиссионные вознаграждения, уплаченные агентам, консультантам, брокерам-дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские расходы по переводу. В стоимость ценных бумаг на данную дату не включается доход продавца по их купону). <*>
Сноска. Пункт 7 в новой редакции - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 147.
8. Цена продажи ценных бумаг.
9. Доход продавца ценных бумаг по их купону (начисленная сумма купонного дохода продавца ценных бумаг) при покупке ценных бумаг.
10. Доход продавца ценных бумаг по их купону (начисленная сумма купонного дохода продавца ценных бумаг) при продаже ценных бумаг.
11. Курс валюты сделки по покупке ценных бумаг, номинированных в иностранной валюте (в случае заключения сделки в торговой системе организатора торгов с ценными бумагами). <*>
Сноска. Пункт 11 с изменением - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 147.

12. Шетелдік валютада номинацияланған бағалы қағаздарды сату жөніндегі мәміле валютасының бағамы (мәміле бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушының сауда  жүйесінде жасалған жағдайда).
13. Бағалы қағаздарды төлеуге арналған төлем валютасының коды (анықтамалықтан).
14. Бағалы қағаздарды сатқан кездегі төлем валютасының коды (анықтамалықтан).
15. Тапсырма бойынша, ұйымның есебінен және мүддесінде мәміле жасаған брокердің коды (анықтамалықтан).
16. Банк көрсеткен қызметке төленген сома.
17. Брокер-дилер көрсеткен қызметке төленген сома.
18. бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушы көрсеткен қызметке төленген сома.
19. Мәміле жасалған орын (анықтамалықтан).
"ЗЕЙНЕТАҚЫ АКТИВТЕРІН БАҒАЛАУ"
RС008 үлгі нысаны
1. Валюта коды (анықтамалықтан).
2. Зейнетақы активтерінің күн басындағы ағымдағы құны.
3. Зейнетақы активтерінің күн соңындағы ағымдағы құны.
4. "Таза" зейнетақы  активтерінің күн басындағы құны.
5. "Таза" зейнетақы активтерінің күн соңындағы құны.
6. Зейнетақы активтері құнының күн соңындағы өзгерісі.
7. "Таза" зейнетақы активтері құнының күн соңындағы өзгерісі.
8. Зейнетақы активтерінен алынатын комиссиялық сыйақы бойынша берешектің күн соңындағы қалдығы.
9. Инвестициялық кірістен алынатын комиссиялық сыйақы бойынша берешектің күн соңындағы қалдығы.
10. Жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы міндеттемелерінің күн соңындағы қалдығы.
11. Зейнетақы активтері бойынша міндеттемелердің жалпы көрсеткіші (жиынтығы).
12. Қаржылық инвестициялардың күн басындағы барлық құны.
13. Қаржылық инвестициялардың күн соңындағы барлық құны.

12. Курс валюты сделки по продаже ценных бумаг, номинированных в иностранной валюте (в случае заключения сделки в торговой системе организатора торгов с ценными бумагами). <*>
Сноска. Пункт 12 с изменением - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 147.
13. Код валюты платежа в оплату ценных бумаг (из справочника).
14. Код валюты платежа при продаже ценных бумаг (из справочника).
15. Код брокера, заключившего сделку по поручению, за счет и в интересах компании (из справочника).
16. Сумма оплаты услуг банка.
17. Сумма оплаты услуг брокера-дилера.
18. Сумма оплаты услуг организатора торгов с ценными бумагами. <*>
Сноска. Пункт 18 с изменением - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 147.
19. Место совершения сделки (из справочника).
Типовая форма RC008
"Оценка пенсионных активов"
1. Код валюты (из справочника).
2. Текущая стоимость пенсионных активов на начало дня. <*>
Сноска. Пункт 2 с изменением - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 147.
3. Текущая стоимость пенсионных активов на конец дня. <*>
Сноска. Пункт 3 с изменением - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 147.
4. Стоимость "чистых" пенсионных активов на начало дня.
5. Стоимость "чистых" пенсионных активов на конец дня.
6. Изменение стоимости пенсионных активов на конец дня.
7. Изменение стоимости "чистых" пенсионных активов на конец дня.
8. Остаток задолженности по комиссионному вознаграждению от
пенсионных активов на конец дня.
9. Остаток задолженности по комиссионному вознаграждению от инвестиционного дохода на конец дня.
10. Остаток пенсионных обязательств накопительного пенсионного фонда на конец дня.
11. Общий показатель (итого) обязательств по пенсионным активам на конец дня.
12. Всего стоимость финансовых инвестиций на начало дня.
13. Всего стоимость финансовых инвестиций на конец дня.