Аттестацияға жататын Қазақстан Республикасы азаматтық және эксперименталды авиациясының авиациялық қызметшілері лауазымдарының (кәсібінің) тізімдемесін бекіту туралы
Көлік және коммуникациялар министрлігі Азаматтық авиация комитеті төрағасының 2002 жылғы 24 сәуірдегі N 528 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 21 мамырда тіркелді. Тіркеу N 1858. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушысының 2010 жылғы 30 қыркүйектегі № 442 бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2010.09.30 № 442 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Азаматтық авиацияны мемлекеттік реттеу туралы" 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы  Заңының 5 бабының 1 тармағының 27) тармақшасына сәйкес бұйырамын:
1. Аттестацияға жататын Қазақстан Республикасы азаматтық және эксперименталды авиациясының авиациялық қызметшілері лауазымдарының (кәсібінің) тізімдемесі бекітілсін.
2. Азаматтық авиация комитеті әкімшілік бөлімі (Қ. Сүгір) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Азаматтық авиация
комитеті төрағасының
2002 жылғы 24 сәуірдегі
N 528 бұйрығымен бекітілген
Аттестацияға жататын Қазақстан Республикасы
азаматтық және эксперименталды авиациясының
авиациялық қызметшілері лауазымдарының
(кәсібінің) тізімдемесі
Ескерту: Тізімдемеге толықтырулар енгізілді - Көлік және коммуникациялар министрлігі Азаматтық авиация комитеті төрағасының 2004 жылғы 14 қазандағы N 197   бұйрығымен .
1. әуесқой-ұшқыш
2. коммерциялық авиацияның ұшқышы
3. желі ұшқыш
4. штурман
5. бортинженер (бортмеханик)
6. бортрадист
7. бортсерік
8. бортоператор
9. әуе қозғалысын қамтамасыз ету қызметінің диспетчері (ӘҚҚ)
10. Радиолокация, радионавигация, байланыс жөнiндегi
инженерлерге
11. Ұшуды электротехникалық қамтамасыз ету жөнiндегi
инженерлерге
12. Радиолокация, радионавигация, байланыс жөнiндегi
техниктерге
13. Ұшуды электротехникалық қамтамасыз ету жөнiндегi
техниктерге

Об утверждении Перечня должностей (профессий) авиационного персонала гражданской и экспериментальной авиации Республики Казахстан, подлежащих аттестации
Приказ Председателя Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 апреля 2002 года N 528. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 мая 2002 года N 1858. Утратил силу призом и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 30 сентября 2010 года № 442.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций РК от 30.09.2010 № 442 (вводятся в действие с 01.01.2011).
В соответствии с подпунктом 27) пункта 1 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О государственном регулировании гражданской авиации", приказываю: см.Z100339
1. Утвердить прилагаемый Перечень должностей (профессий) авиационного персонала гражданской и экспериментальной авиации Республики Казахстан, подлежащих аттестации.
2. Административному отделу Комитета гражданской авиации (К.Сугир) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утвержден
Приказом Председателя
Комитета гражданской авиации
Республики Казахстан
от 24 апреля 2002 года N 528
Перечень
должностей (профессий) авиационного персонала
гражданской и экспериментальной авиации
Республики Казахстан, подлежащих аттестации
Сноска. Перечень с дополнениями - приказом Председателя Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций РК от 14 октября 2004 года N 197 .
1. Пилот-любитель
2. Пилот коммерческой авиации
3. Линейный пилот
4. Штурман
5. Бортинженер (бортмеханик)
6. Бортрадист
7. Бортпроводник
8. Бортоператор
9. Диспетчер службы обслуживания воздушного движения (ОВД)
10. Инженер по радиолокации, радионавигации, связи
11. Инженер по электротехническому обеспечению полетов
12. Техник по радиолокации, радионавигации, связи
13. Техник по электротехническому обеспечению полетов.