Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң "Қазақстан Республикасының кәсiптiк орта оқу орындарына қабылдаудың үлгi ережелерiн бекiту туралы" 2000 жылғы 10 шілдегi N 707 бұйрығына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрінің 2002 жылғы 16 мамырдағы N 393 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2002 жылғы 12 маусымда тіркелді. Тіркеу N 1880. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрлігінің 2005 жылғы 15 сәуірдегі N 244 (V053627) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН
1. "Қазақстан Республикасының кәсiптiк орта оқу орындарына қабылдаудың үлгi ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң 2000 жылғы 10 шiлдедегi N 707  бұйрығына  мынадай өзгерiстер мен толықтыру енгiзiлсiн:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасының кәсiптiк орта оқу орындарына қабылдаудың үлгi ережелерiне:
1-бөлiмiнiң 7-тармағынан басқа барлық мәтiн бойынша "жалпы орта мектептерi" деген сөздер "жалпы орта бiлiм беру ұйымдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының кәсiптiк орта оқу орындарына Қазақстан Республикасының азаматтары; Қазақстан Республикасының бiлiм беру ұйымдарымен жасалған халықаралық шарттар, келiсiмдер, сондай-ақ келiсiм шарттар бойынша Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдiк азаматтар мен азаматтығы жоқ тұлғалар; жалпы негiзгi, жалпы орта немесе кәсiптiк бастауыш бiлiмi бар басқа мемлекеттердiң азаматтары болып табылатын ұлты қазақ тұлғалар қабылданады.
Кәсiптiк орта оқу орындарына басқа шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгiленген тәртiппен, сондай-ақ Қазақстан Республикасы бекiткен халықаралық келiсiмдермен қабылданады.";
2-тармақтағы "ДЕЭК-ның" деген сөздер "және балалық шақтан мүгедек - дәрiгерлiк-санитарлық сарапшы комиссияларының" деген сөздермен ауыстырылсын.
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде азаматтарды қабылдау, қабылдау емтихандары бiткеннен кейiн жүргiзiледi, ол күндiзгi оқыту нысанына түсушiлер үшiн 25 тамыздан және сырттай оқыту нысанына түсушiлер үшiн 25 қыркүйектен кешiктірiлмей аяқталады.
Төлем ақысы негiзiнде оқуға түсушiлердi қабылдау, күндiзгi оқыту нысанына 30 тамыздан және сырттай оқыту нысанына 30 қыркүйектен кешiктiрiлмей аяқталады.";
7-тармақтың бiрiншi бөлiмiнiң бiрiншi сөйлемi мынадай редакцияда жазылсын:
"Жалпы бiлiм беретiн оқу орындардың жоғары сатысын бiтiрушiлер үшiн қабылдау емтихандары жалпы орта бiлiм беретiн оқу бағдарламалары көлемiнде үш пәннен, ал негiзгi сатыдағы оқушыларға негiзгi бiлiм беретiн оқу бағдарламалары көлемiнде екi пәннен жүргiзiледi.";

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 июля 2000 года N 707 "Об утверждении Типовых правил приема в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 мая 2002 года N 393. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 12 июня 2002 года N 1880. Утратил силу - приказом Министра образования и науки РК от 15 апреля 2005 года N 244 (V053627)
Приказываю:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 июля 2000 года N 707 V001245_ "Об утверждении Типовых правил приема в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан" следующие изменения и дополнение:
в Типовых правилах приема в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
по всему тексту слова "общеобразовательных школ", за исключением пункта 7 части 1, заменить словами "средних общеобразовательных организаций";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. В средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан принимаются граждане Республики Казахстан; иностранные граждане и лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, международными договорами, соглашениями, а также по контрактам, заключенным с организациями образования Республики Казахстан; лица казахской национальности, являющиеся гражданами других государств, имеющие основное общее, среднее общее или начальное профессиональное образование.
Другие иностранные граждане и лица без гражданства принимаются в средние профессиональные учебные заведения в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, а также международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.";
в пункте 2 слова "заключение ВТЭК" заменить словами "и инвалидов с детства - заключение медико-социальной экспертной комиссии";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4.Зачисление граждан на основе государственного заказа проводится после завершения вступительных экзаменов и заканчивается не позднее 25 августа для поступающих на очную форму обучения и не позднее 25 сентября для поступающих на заочную форму обучения.
Зачисление граждан, поступающих на платной основе, заканчивается не позднее 30 августа на очную форму обучения и не позднее 30 сентября для поступающих на заочную форму обучения.";
предложение первое части первой пункта 7 изложить в следующей редакции:
"Вступительные экзамены для выпускников старшей ступени общеобразовательных учебных заведений проводятся по трем предметам в объеме учебных программ среднего общего образования, а для учащихся основной ступени по двум предметам в объеме учебных программ основного общего образования.";

Мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
"11-1. Қабылдау емтихандарының нәтижелерiмен келiспеген азамат шағым беруге құқылы.
Шағым қабылдау комиссиясына қабылдау емтихандарының нәтижелерi жарияланғаннан кейiн берiледi және оны бiр тәулiк iшiнде қабылдау комиссиясының төрағасы бекiткен шағым комиссиясы қарайды.".
2. Бастауыш және орта кәсiптiк бiлiм департаментi (Қ. Лекер) осы бұйрықты белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне мемлекеттiк тiркеуге ұсынсын.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күнiнен бастап күшіне енеді.
Министр

дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Гражданин, не согласный с результатами вступительных экзаменов, имеет право на обжалование.
Апелляция, подается в приемную комиссию и рассматривается апелляционной комиссией, утверждаемой председателем приемной комиссии в течение суток после объявления результатов вступительных экзаменов.".
2. Департаменту начального и среднего профессионального образования (Лекер К.А.) предоставить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр