"Қазақстан Республикасында жүктiлiктi жасанды тоқтату операциясын жүргiзудiң көрсеткiштерi мен ережесi туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттігі төрағасының 2001 жылғы 24 шiлдедегі N 687 бұйрығына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2002 жылғы 13 мамырдағы N 481 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 13 маусымда тіркелді. Тіркеу N 1884. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы N 696 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2008.12.29 N 696 Бұйрығымен .
------------------- Бұйрықтан үзінді -------------------
"Азаматтардың ұрпақты болу құқығы және оларды жүзеге асыру кепілдіктері туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. ...
2. ...
3. ...
4. ...
5. Мынадай:
1) ...;
2) азаматтық нормативтік құқықтық актілердің тізбесінде N 1884 тіркелген, Қазақстан Республикасының мемлекеттік орталық атқарушы және өзге де азаматтық нормативтік құқықтық бюллетенінде жарияланған, 2002 жыл, N 31, 661-құжат, "Денсаулық сақтау ісі агенттігі төрағасының 2001 жылғы 24 шілдедегі N 687 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Денсаулық сақтау министрінің 2002 жылғы 13 мамырдағы N 481 бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
6. ...
7. Осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Ж. Досқалиев
"Қазақстан Республикасында жүктiлiктi жасанды тоқтату операциясын жүргiзудiң көрсеткiштерi мен ережесi туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2001 жылғы 24 шiлдедегi N 687 V011620_ Бұйрығына Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң 2002 жылғы 2 сәуiрдегi N 4-1/18/2295/а қайта жүргiзген құқықтық сараптамасына байланысты БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасында жүктiлiктi жасанды тоқтату операциясын жүргiзудiң көрсеткiштерi мен ережесi туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2001 жылғы 24 шiлдедегi N 687 V011620_ Бұйрығына мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген Бұйрықпен бекiтiлген жүктiлiктi жасанды тоқтату операциясын жүргiзу ережесiнде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Әйелдiң тiлегi бойынша: етеккiрдiң 20 күнге дейiн кешiгуi, етеккiрдiң 20 күн кешiгуiнен жүктiлiктiң 12 аптасына дейiн, әлеуметтiк көрсеткіштерiмен 12 аптадан 22 аптаға дейiн жүктiлiк мерзiмiнде; ал жүктi әйелдiң өмiрiне қауіптi медициналық көрсеткiшi және оның жүктiлiк мерзiмiнен тәуелсiз келiсiмi бар болса жүктiлiктi жасанды тоқтату операциясы жүргiзiледi. Жүктiлiктi жасанды тоқтату операциясы меншiктiк нысанынан тәуелсiз, көрсетiлген қызметке лицензиясы бар, стационарлық жағдайдағы емдеу-алдын алу ұйымдарында жүргiзiледi.".
10-тармақ алынып тасталсын;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Етеккiрдiң 20 күнге дейiн кешiгуiнiң ерте мерзiмiнде, сондай-ақ етеккiрдiң 20 күннен артық мерзiмiнен жүктiлiктiң 12 аптасына дейiн кешiгуi кезiнде жүктiлiктi жасанды тоқтату операциясы перинатальдық орталық базасында, перзентхана үйiнде, қалалық және облыстық клиникалық көп бейiндi ауруханаларда, сондай-ақ өзiнiң құрамында операциялық блоктары, реанимация және жедел емдеу бөлiмдерi бар мемлекеттiк емес меншiк нысанындағы ұйымдастырылған стационарларда, күндiз емделу стационарларында жүргiзуге рұқсат беріледі.". 12-тармақ алынып тасталсын; 16-тармақтың 2-тармақшасы алынып тасталсын; 22-тармақтың 2-абзацы мынадай редакцияда жазылсын: "Жүктiлiктiң 12 аптасына дейiнгi мерзiмде күндiз емделу стационары жағдайында асқынусыз жүргiзiлген жүктiлiктi жасанды тоқтату операциясынан кейiн пациент 3-4 сағат бойы медицина қызметкерiнiң бақылауында болуы керек.". 2. Емдеу-алдын алу жұмысы департаментi (Сағын Х.Ә.) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде осы Бұйрықтың тiркелуiн қамтамасыз етсiн. 3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын. Министрдің м.а. Мамандар: Омарбекова А.Т. Шарипова М.Е.

О внесении изменений в Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения от 24 июля 2001 года N 687 "О показаниях и правилах проведения прерывания беременности в Республике Казахстан"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 мая 2002 года N 481. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 13 июня 2002 года N 1884. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года N 696
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 29.12.2008 N 696 (порядок введения в действие см. п. 7 ).
В связи с проведенной повторной правовой экспертизой Министерством юстиции Республики Казахстан от 2 апреля 2002 года N 41/18/2295/а Приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения от 24 июля 2001 года N 687 V011620_ "О показаниях и правилах проведения прерывания беременности в Республике Казахстан", приказываю:
1. Внести в Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения от 24 июля 2001 года N 687 "О показаниях и правилах проведения прерывания беременности в Республике Казахстан" следующие изменения:
в Правилах проведения операции искусственного прерывания беременности, утвержденных указанным Приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Искусственное прерывание беременности проводится по желанию женщины при сроках беременности: до 20 дней задержки менструации, от 20 дней задержки менструации до 12 недель беременности, от 12 недель до 22 недель по социальным показаниям; а при наличии медицинских показаний, угрожающих жизни беременной и ее согласии независимо от срока беременности. Операция искусственного прерывания беременности проводится в лечебно-профилактических организациях в условиях стационара, независимо от форм собственности, имеющих лицензию на указанный вид деятельности.";
пункт 10 исключить;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Операцию искусственного прерывания беременности в ранние сроки при задержке менструации до 20 дней, а также при сроке свыше 20 дней задержки менструации до 12 недель беременности, разрешается проводить в стационарах дневного пребывания, организованных на базе городских и областных больниц, а также в стационарах негосударственной формы собственности, имеющих в своем составе операционный блок, отделения реанимации и интенсивной терапии.";
пункт 12 исключить;
подпункт 2 пункта 16 исключить;
абзац 2 пункта 22 изложить в следующей редакции:
"После операции искусственного прерывания беременности в сроке до 12 недель в условиях стационара дневного пребывания, произведенных без осложнений, пациентки должны находиться под наблюдением медицинского персонала не менее 3-4 часов.".
2. Директору Департамента лечебно-профилактической работы (Сагын Х.) обеспечить государственную регистрацию настоящего Приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан. 3. Контроль за исполнением данного Приказа оставляю за собой. И.о. Министра (Специалисты: Абрамова Т.М., Склярова И.В.)