Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтiнiмдердi дайындау және тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алу бойынша ашық немесе жабық конкурсқа қатысу үшiн ықтимал өнім берушiлерге беретiн үлгi конкурстық құжаттаманы бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігі төрағасының 2002 жылғы 31 қазандағы N 8 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 14 қарашада тіркелді. Тіркеу N 2041. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі N 179 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі N 179 бұйрығымен.
Үзінді:

Об утверждении Типовой конкурсной документации, предоставляемой организатором конкурса потенциальным поставщикам для подготовки конкурсных заявок и участия в открытом или закрытом конкурсе по государственным закупкам товаров, работ и услуг
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 31 октября 2002 года N 8. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 ноября 2002 года N 2041. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года N 179.
Извлечение из приказа
Министра финансов РК
от 15.04.2008 N 179

"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Заңның  27-бабы  1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік активтерді басқару әдіснамасы департаменті (Ж.Н. Айтжанова) бір апта мерзімде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне және ресми баспа басылымдарына Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп тану туралы хабарласын.

"В соответствии с пунктом 1  статьи 27  Закона "О нормативных правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии управления государственными активами Министерства финансов Республики Казахстан (Айтжанова Ж.Н.) в недельный срок сообщить Министерству юстиции Республики Казахстан и в официальные печатные издания о признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан.

19. ........ .
20. "Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтінімдерді дайындау және тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша ашық немесе жабық конкурсқа қатысу үшін ықтимал өнім берушілерге беретін үлгі конкурстық құжаттаманы бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігі төрағасының 2002 жылғы 31 қазандағы N 8 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2041 болып тіркелді,»"Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзгеде мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде" жарияланды, 2003 ж., N 4, 785-құжат).

19. ........ .
20. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 31 октября 2002 года N 8 "Об утверждении Типовой конкурсной документации, предоставляемой организатором конкурса потенциальным поставщикам для подготовки конкурсных заявок и участия в открытом или закрытом конкурсе по государственным закупкам товаров, работ и услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2041, опубликован в "Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2003 г., N 4, ст. 785).

21. ........ .
22. ........ .
23. ........ .
24. ........ .
25. ........ .
26. ........ .
27. ........ .
28. ........ ."
_____________________________________
"Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы N 321  Заңы  12-бабының 8-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтiнiмдердi дайындау және тауарларды, жұмыстарды және көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алу бойынша ашық немесе жабық конкурсқа қатысу үшiн ықтимал өнiм берушiлерге беретiн үлгi конкурстық құжаттама бекiтiлсiн.

21. ........ .
22. ........ .
23. ........ .
24. ........ .
25. ........ .
26. ........ .
27. ........ .
28. ........ ."
__________________________________________________________________________
В соответствии с пунктом 8 статьи 12  Закона  Республики Казахстан "О государственных закупках" от 16 мая 2002 года N 321 приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Типовую конкурсную документацию, предоставляемую организатором конкурса потенциальным поставщикам для подготовки конкурсных заявок и участия в открытом или закрытом конкурсе по государственным закупкам товаров, работ и услуг.

2. Заң бөлiмi (Н.Нұрахметов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігінде мемлекеттiк тiркеудi қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi агенттiгiнiң "Конкурстық өтiнiмдердi дайындау және тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулердi сатып алу жөнiндегi ашық немесе жабық конкурс өткiзу бойынша ықтимал өнiм берушiлер үшiн үлгiлiк нұсқаулықты бекiту туралы" 1999 жылғы 24 ақпандағы N 22  бұйрығының  күшi жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрық оны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап күшiне енедi.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi агенттiгi төрағасының орынбасары Ғ. Мусинге жүктелсiн.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi
агенттiгi Төрағасының
2002 жылғы 31 қазандағы
N 8 бұйрығымен
БЕКIТIЛГЕН
(Конкурсты ұйымдастырушының
лауазымды тұлғасы туралы
мәлiметтер:
конкурсты ұйымдастырушының
немесе оны алмастыратын
тұлғаның аты-жөнi, тегi,
лауазымы)
"Бекiтемін"
____ ж. "___" ___________
шешiмi
Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтiнiмдердi дайындау және тауарларды, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алу бойынша ашық немесе жабық конкурсқа қатысу үшiн ықтимал өнiм берушiлерге беретiн
ҮЛГI КОНКУРСТЫҚ ҚҰЖАТТАМА
(конкурстың атауы көрсетiледi)
Конкурсты ұйымдастырушыға арналған мәлiметтер:
Осы Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтiнiмдердi дайындау және тауарларды, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алу бойынша ашық немесе жабық конкурсқа қатысу үшiн ықтимал өнiм берушiлерге беретiн үлгi конкурстық құжаттама (бұдан әрi - Конкурстық құжаттама) "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы  Заңына  (бұдан әрi - Заң) және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 31 қазандағы N 1158  қаулысымен  бекiтiлген Тауарларды, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастыру мен өткiзу туралы ережеге (бұдан әрi - Ереже) сәйкес әзiрленген.
Тауарларды, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алу мемлекеттiк мекеменiң бюджеттiк бағдарламаларының (қаржыландыру жоспарларының) және мемлекеттiк кәсiпорынның, акцияларының бақылау пакетi мемлекетке тиесiлi акционерлiк қоғамның және онымен қосылма заңды тұлғаның шығыстар сметасының шегiнде жүзеге асырылады.
Конкурсты ұйымдастырушы осы Конкурстық құжаттаманы пайдалана отырып, ықтимал өнiм берушiнiң конкурсқа қатысуы үшiн, қажет болған жағдайда Ережеде көрсетiлген салалық ерекшелiктердi ескере отырып, толық ақпаратты қамтитын, өзi өткiзетiн әрбір конкурсқа конкурстық құжаттаманы әзiрлейдi және бекiтедi.
Конкурсты ұйымдастырушы ықтимал өнiм берушіге ұсынатын конкурстық құжаттама  Заңда  және  Ережеде  белгiленген талаптарға сай келуi тиiс.
Осы Конкурстық құжаттамада көлбеу сызықпен бөлiнiп жазылған түсіндірулерді конкурсты ұйымдастырушы конкурстың, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердiң түрiне және конкурсты өткiзудiң басқа да шарттарына қарай толтыруы тиiс.
Конкурстық құжаттама топтамасы ықтимал өнiм берушінің мекен-жайына жiберiледi немесе конкурсты өткiзу туралы хабарландыруда көрсетiлген мекен-жайда және мерзiмдерде ықтимал өнiм берушiлерге берiледi.
Конкурсты ұйымдастырушы ықтимал өнiм берушілердің жазбаша сұрауы бойынша конкурстық құжаттаманы бекiту туралы конкурсты ұйымдастырушының басшысы немесе оны алмастыратын тұлғаның шешiмiнiң күнi мен нөмiрiн көрсетiп, конкурстық құжаттаманы электрондық почта арқылы жiберуi мүмкiн.

2. Юридическому отделу (Н. Нурахметов) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу приказ Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 24 февраля 1999 года N 22 "Об утверждении Типовой инструкции для потенциальных поставщиков по подготовке конкурсных заявок и по проведению открытого или закрытого конкурса по закупке товаров, работ и услуг".
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам Г. Мусина.
Председатель
Утверждена
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по государственным закупкам
от 31 октября 2002 г. N 8
( Сведения о должностном лице
организатора конкурса:
Ф.И.О., занимаемая должность
руководителя организатора
конкурса или лица, его
замещающего )
"Утверждаю"
Решение N_____ от
"___"________ _____г.
Типовая
конкурсная документация,
предоставляемая организатором конкурса
потенциальным поставщикам для подготовки конкурсных
заявок и участия в открытом или закрытом конкурсе
по государственным закупкам товаров, работ и услуг
( указывается наименование конкурса )
Сведения для организатора конкурса:
Настоящая Типовая конкурсная документация, предоставляемая организатором конкурса потенциальным поставщикам для подготовки конкурсных заявок и участия в открытом или закрытом конкурсе по государственным закупкам товаров, работ и услуг (далее - Конкурсная документация), разработана в соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках" (далее - Закон) и Правилами организации и проведения государственных закупок товаров, работ и услуг, утвержденными  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2002 года N 1158 (далее - Правила).
Государственные закупки товаров, работ и услуг осуществляются в рамках утвержденных паспортов бюджетных программ государственного учреждения (планов финансирования) и смет расходов (бизнес-планов) государственного предприятия, акционерного общества, контрольный пакет акций которого принадлежит государству, и аффилиированного с ним юридического лица.
Организатор конкурса, используя настоящую Конкурсную документацию, разрабатывает и утверждает конкурсную документацию на каждый проводимый им конкурс, содержащую полную информацию для потенциального поставщика по его участию в конкурсе с учетом, при необходимости, отраслевых особенностей, указанных в Правилах.
Конкурсная документация, предоставляемая организатором конкурса потенциальным поставщикам, должна отвечать требованиям, установленным Законом и Правилами.
Выделенные в настоящей Конкурсной документации курсивом разъяснения должны заполняться организатором конкурса в зависимости от вида конкурса, закупаемых товаров, работ и услуг и других условий проведения конкурса.
Пакет конкурсной документации направляется в адрес потенциального поставщика или выдается потенциальным поставщикам по адресу, во время и сроки, указанным в объявлении о проведении конкурса.
Организатор конкурса по письменному запросу потенциальных поставщиков может направить конкурсную документацию по электронной почте с указанием даты и номера решения об утверждении конкурсной документации руководителем организатора конкурса или лицом, его замещающим.

1-тарау. Кiрiспе
1. Конкурстың нысанасы
1. (Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердiң) атауы көрсетiледi) сатып алу жөнiнде (ашық немесе жабық) конкурсты өткiзу жөнiндегi осы Конкурстық құжаттама ықтимал өнiм берушiлерге олардың конкурсқа қатысуының шарттары туралы толық ақпарат беру мақсатында әзiрленген.
2. Конкурс ____________ (ол үшiн конкурс өткiзiлетiн ведомствоның атауы көрсетiледi) үшiн _______________ (тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердiң бiртектi түрлерінің атаулары лоттар бойынша көрсетiледi) жеткiзетiн өнiм берушiлердi анықтау мақсатында өткiзiледi. Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердiң толық тiзбесi осы Конкурстық құжаттамаға 1-қосымшада келтiрiлген.
3. _______________________ (конкурсты ұйымдастырушының толық атауы көрсетiледi) конкурсты ұйымдастырушы болып табылады.
2. Төлемнiң базалық шарттары
4. Төлемнiң базалық шарттары: ______________________________ (Тапсырыс берушіге қолайлы және мемлекеттiк сатып алуды қаржыландыру жөнiндегi заңнамада белгiленген төлемнiң шарты (алдын ала төлем, iшiнара төлемнiң мөлшерi немесе тауарды жеткiзу (жұмыстарды орындау/қызметтердi көрсету) фактiсi бойынша төлем) көрсетiледi және бұдан басқа, мемлекеттiк мекемелер үшiн - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң бюджет қаражаттары лимитiнiң бөлiнуiне қарай).
5. Ықтимал өнiм берушi төлемнiң балама шарттарын немесе басқа да шарттарды және оларға байланысты нақты баға шегерiмiн ұсына алады. Бұл жағдайда ықтимал өнiм берушi өзiнiң конкурстық өтiнiмiнде бағаның қандай шегерiмiн ұсына алатынын көрсетуi тиiс.
3. Ықтимал өнiм берушілердiң
құқықтылығы және бiлiктiлiгi
6. Конкурсқа қатысуға сапасы бойынша Техникалық маманданымдарда (осы Конкурстық құжаттамаға 2 немесе 3 қосымшалар) көрсетiлген талаптарға сәйкес келетiн (сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердiң атауы көрсетiледi) өндiрiсiмен және/немесе сатумен айналысатын/орындайтын/ көрсететiн (тауардың, жұмыстың, көрсетiлетiн қызметтiң атауы көрсетiледi) жеткiзуге/орындауға/ көрсетуге кепiлдiк беретiн ниет бiлдiрген ықтимал өнiм берушiлер жiберiледi.
7. Конкурсқа қатысу үшiн ықтимал өнiм берушi "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы  Заңның   (бұдан әрi - Заң) 8-бабының 1-тармағында көрсетiлген бiлiктiлiк талаптарға сәйкес болуы тиiс.
8. Ықтимал өнiм берушi мен оның қосылма тұлғасының бiр конкурсқа (лотқа) қатысуға құқығы жоқ.
9. Сатып алынатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтер рыногындағы жұмыс тәжiрибесi болуының қажеттiгi туралы талаптар  Заңның  27-бабына сәйкес қолдау жасалатын шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiне қолданылмайды.

Глава 1. Введение
1. Предмет конкурса
1. Настоящая Конкурсная документация по проведению ( открытого или закрытого ) конкурса по закупке (указать наименование товаров, работ, услуг) разработана с целью предоставления потенциальным поставщикам полной информации об условиях их участия в конкурсе.
2. Конкурс проводится с целью определения поставщиков___________________( указать наименование однородных товаров, работ, услуг по лотам ) для ______________________
( указать название ведомства, для которого проводится конкурс ). Полный перечень закупаемых товаров, работ, услуг приведен в приложении 1 к настоящей Конкурсной документации.
3. Организатором конкурса выступает ______________________
( указать полное наименование организатора конкурса ).
2. Базовые условия платежа
4. Базовые условия платежа: ________________________________
( указать условие платежа, приемлемое для Заказчика и установленное законодательством по финансированию государственных закупок (полная предоплата, размер частичной предоплаты или оплата по факту поставки товара (выполнения работ/оказания услуг), и, кроме того, для государственных учреждений - по мере выделения лимита бюджетных  средств Министерством финансов Республики Казахстан ).
5. Потенциальный поставщик может представить альтернативные условия платежа, или другие условия и связанные с ними конкретные ценовые скидки. При этом потенциальный поставщик в своей конкурсной заявке должен указать, какую ценовую скидку он может предложить в этом случае.
3. Правомочность и квалификация
потенциальных поставщиков
6. К конкурсу допускаются желающие потенциальные поставщики, занимающиеся производством и/или реализацией/выполнением/оказанием
( указать наименование закупаемых товаров, работ, услуг ), гарантирующие поставку/выполнение/оказание ( указать наименование товара, работ, услуг ), соответствующих по качеству требованиям, указанным в Технических спецификациях (приложения 2 или 3 к настоящей Конкурсной документации).
7. Для участия в конкурсе потенциальный поставщик должен соответствовать квалификационным требованиям, указанным в пункте 1 статьи 8  Закона  Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках".
8. Потенциальный поставщик и его аффилиированное лицо не имеют права участвовать в одном конкурсе (лоте).
9. Требования о необходимости обладания опытом работы на рынке закупаемых товаров, работ и услуг не распространяются на субъектов малого предпринимательства, поддержка которых осуществляется в соответствии со статьей 27  Закона .

10. Ықтимал өнiм берушi бiлiктiлiк талаптары бойынша толық емес немесе дұрыс емес ақпарат берген жағдайда, осындай факт анықталған кезден бастап бiр жыл iшiнде мемлекеттiк сатып алу процесiне қатысуға жiберiлмейдi.
11. Конкурсты ұйымдастырушының ықтимал өнiм берушiге  Заңда  көзделмеген бiлiктiлiк талаптарын белгiлеуге құқығы жоқ. Ықтимал өнiм берушi өзiне қойылатын бiлiктiлiк талаптарына жатпайтын ақпаратты табыс етпеуге құқылы.
12. Конкурстық комиссияның отырыстарына ықтимал өнiм берушiнiң ресми өкiлi қатыса алады. Ықтимал өнiм берушi өкiлiнiң өкiлеттерi конкурстық өтінімдер салынған конверттер(-ді) ашылған кезде (ашу алдында) осы өкіл табыс ететін жазбаша сенiмхат түрінде расталу тиіс.
Ескерту: 12-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 23 шілдедегі N 80   бұйрығымен .
2-тарау. Конкурстық құжаттама
1. Конкурстық құжаттаманың мазмұны
13. Конкурсты ұйымдастырушы ықтимал өнiм берушілерге беретiн конкурстық құжаттама мыналарды:
1)  Заңның  12-бабы 1-тармағының 1), 6), 8)-21) тармақшаларында көрсетiлген ақпаратты;
2) осы Конкурстық құжаттамаға 1-қосымшаға сәйкес жасалатын (тауарлардың санына немесе жұмыстардың/көрсетiлетiн қызметтердiң көлемдерiне қатысты ақпарат, тауарды жеткiзу, жұмысты орындау немесе қызметтi көрсету орны, тауарды жеткiзудiң, жұмысты орындаудың немесе қызметтi көрсетудiң мерзiмдерi мен шарттары көрсетiледi), лоттардың (лоттар - бiртектi тауарлар, жұмыстар, көрсетiлетiн қызметтер  Заңның  1-бабының 9) тармақшасына сәйкес анықталады) атауы мен саны көрсетiлген сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердiң бiртектi түрлерiнiң тiзбесiн.  Заңның  12-бабының 3-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, тауарларды, жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi сатып алуға бөлiнген соманы көрсетуге жол берiлмейдi;
3) Техникалық маманданымды (сатып алынатын тауарлардың, орындалатын жұмыстардың немесе көрсетiлетiн қызметтердiң толық сипаттамалары және қажеттi маманданымдарды, жоспарларды, сызбаларды, нобайларды және халықаралық немесе iшкi стандарттарға сiлтемелердi, ҚҚжЕ қоса, негiзгi (орнатылған) жабдықтарды толықтыру, жаңғырту және жете жарақтандыру үшiн тауарларды мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асырған жағдайларды қоспағанда, саты алынатын тауардың нақты (сауда) маркасын/атауын немесе патентiн көрсетпей, талап етiлетiн техникалық және сапалық толық сипаттамалары. Техникалық маманданымдарды конкурсты ұйымдастырушы өзi еркiн нысанда оның қажеттiлiгiне сәйкес әзiрлейдi, бұл ретте Техникалық маманданымдарда тауарлардың, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердiң ескерiлмеген және көрсетiлмеген сипаттамаларын конкурстық комиссия конкурстық өтiнiмдердi бағалап, салыстырған және конкурстың қорытындыларын шығарған кезде ескере алмайды);

10. Потенциальный поставщик в случае представления им неполной или недостоверной информации по квалификационным требованиям не допускается к участию в процессе государственных закупок в течение одного года с момента установления такого факта.
11. Организатор конкурса не вправе устанавливать к потенциальному поставщику квалификационные требования, не предусмотренные Законом. Потенциальный поставщик вправе не представлять информацию, не относящуюся к предъявляемым к нему квалификационным требованиям.
12. В заседаниях конкурсной комиссии может участвовать официальный представитель потенциального поставщика. Полномочия представителя потенциального поставщика должны быть подтверждены письменно в виде доверенности, которая представляется данным представителем при (перед) вскрытии (вскрытием) конвертов с конкурсными заявками. <*>
Сноска. Пункт 12 с изменениями -  приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 23 июля 2004 года N 80.
Глава 2. Конкурсная документация
1. Содержание конкурсной документации
13. Конкурсная документация, предоставляемая организатором конкурса потенциальным поставщикам, содержит:
1) информацию, указанную в подпунктах 1), 6), 8)-21) пункта 1 статьи 12  Закона ;
2) Перечень закупаемых однородных видов товаров, работ, услуг с указанием наименования и количества лотов ( лоты - однородные товары, работы, услуги определяются в соответствии с подпунктом 9) статьи 1  Закона ), составляемый в соответствии с приложением 1 к настоящей Конкурсной документации (указывается информация касательно количества товаров или объемов работ/услуг, место поставки товаров, выполнения работ или оказания услуг, сроки и условия поставки товаров, выполнения работ или оказания услуг). Не допускается указание суммы, выделенной для закупок товаров, работ, услуг, за исключением случая, предусмотренного пунктом 3 статьи 12  Закона ;
3) Техническую спецификацию, составляемую в соответствии с приложениями 2 или 3 к Конкурсной документации (полное описание и требуемые технические и качественные характеристики закупаемых товаров, выполняемых работ или оказываемых услуг, включая необходимые спецификации, планы, чертежи, эскизы и ссылки на международные или внутренние стандарты, СНиПы, без указания конкретной (торговой) марки/названия или патента закупаемого товара, за исключением случаев, когда осуществляются государственные закупки товаров для доукомплектования, модернизации и дооснащения основного (установленного) оборудования. Технические спецификации разрабатываются организатором конкурса самостоятельно в произвольной форме в соответствии с его потребностью, при этом не учтенные и не указанные в Технических спецификациях характеристики товаров, работ и услуг не могут учитываться конкурсной комиссией при оценке и сопоставлении конкурсных заявок и подведении итогов конкурса);

4) Конкурсқа қатысуға өтiнiм нысандарын ( Ережеге 4  және  5-қосымшалар );
5) жеңiп шыққан конкурстық өтiнiмдi айқындау негiзделетiн бағадан басқа, барлық өлшемдердiң сипаттамасы, соның iшiнде мұндай әрбiр өлшемдердiң салыстырмалы мәнi, конкурстық өтiнiмдердi бағалау мен салыстырудың тәсiлiнiң сипаттамасы. Ықтимал өнiм берушi орындауға жататын қажеттi iлеспе қызметтер. Бұл ретте "Iлеспе қызметтер" ықтимал өнiм берушi орындауға жататын тауарларды жеткiзудi қамтамасыз ететiн қызметтердi, мысалы, тасымалдау мен сақтандыру сияқты және кез келген басқа, көмекшi қызметтердi, мысалы, құрастыру, iске қосу, техникалық көмек көрсету, оқыту және басқа да осындай қызмет түрлерiн бiлдiредi;
6) ықтимал өнiм берушiнiң Бiлiктiлiгi туралы мәлiметтердiң нысанын (тауарларды/көрсетiлетiн қызметтердi сатып алған кезде осы Конкурстық құжаттамаға 4 немесе жұмыстарды сатып алған кезде 5-қосымшалар);
7) Бағалар кестесiнiң нысанын (Ережеге  6-қосымша );
8) Конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз етудiң нысанын (Банк кепiлдiгi) (Конкурстық құжаттамаға 6-қосымша);
9) Мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудiң нысанын (Банк кепiлдiгi) (Ережеге  10-қосымша ) қамтиды (eгep шарттың орындалуын қамтамасыз етудi енгiзу көзделмесе, бұл тармақ алынып тасталу қажет);
10) Мемлекеттiк сатып алу туралы үлгі шарт (тауарларды/көрсетiлетiн қызметтердi сатып алған кезде осы Конкурстық құжаттамаға 7 немесе жұмыстарды сатып алған кезде 8-қосымшалар, осы шарттың жобасын тапсырысшы тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердiң ерекшелiктерi мен айрықшылықтарын ескере отырып, әзiрлейдi).
14. Ықтимал өнiм берушi конкурстық құжаттама мен оның қосымшаларындағы барлық талаптарды, нысандарды, шарттар мен техникалық маманданымдарды зерделеп шығу тиiс. Ықтимал өнiм берушiнiң конкурстық құжаттаманың талаптарына сай келмейтiн конкурстық өтiнiмiн ұсынуы ықтимал өнiм берушiге қауiптi болып табылады және оның конкурстық өтiнiмiн қабылдамауға мүмкiндiк туғызады.
15. Жұмыстар сатылып алынған кезде ықтимал өнiм берушi болашақта жұмыстар жүргiзетiн учаске (объектi) мен оған қосылатын аумаққа барып, көрiп шығуға құқылы. Ықтимал өнiм берушiнiң учаскенi көрiп шыққандағы өз бетiмен алған ақпаратын конкурстық өтiнiмiн дайындау үшiн пайдалануы өзiнiң жауапкершiлiгiнде. Учаскенi көрiп шығу үшiн шыққан қаржыларды ықтимал өнiм берушi өз қаражатынан төлейдi. Ықтимал өнiм берушiнiң конкурстық өтiнiмiн ұсынғаны, болашақ жұмыстардың тексеруден өткенi мен сол шарттар онымен қабылданғанын көрсетедi.
16. Ықтимал өнiм берушi өзiнiң конкурстық өтiнiмiн дайындау мен ұсынуға байланысты барлық шығындарды көтередi, ал конкурсты ұйымдастырушы мен конкурстық комиссия, конкурстың өтуiне немесе нәтижесiне қарамастан, бұл шығындар бойынша жауап тартпайды және мiндеттелмейдi.

4) Формы Заявок на участие в конкурсе для юридических и физических лиц ( приложения 4  и  5 к Правилам );
5) описание всех критериев, кроме цены, на основе которых будет определяться выигравшая конкурсная заявка, в том числе относительное значение каждого из таких критериев, описание способа оценки и сопоставления конкурсных заявок. Необходимые сопутствующие услуги, подлежащие выполнению потенциальным поставщиком. При этом, "Сопутствующие услуги" означают услуги, обеспечивающие поставку товаров, такие, например, как транспортировка и страхование, и любые другие вспомогательные услуги, включающие, например, монтаж, пуск, оказание технического содействия, обучение и другие подобного рода услуги, подлежащие выполнению потенциальным поставщиком;
6) Форму Сведений о квалификации потенциального поставщика (приложения 4 при закупках товаров/услуг или 5 при закупках работ к Конкурсной документации);
7) Форму Таблицы цен ( приложение 6  к Правилам);
8) Форму Обеспечения конкурсной заявки (Банковская гарантия) (приложение 6 к Конкурсной документации);
9) Форму Обеспечения исполнения договора о государственных закупках (Банковская гарантия) ( приложение 10  к Правилам)
( необходимо исключить этот подпункт, если не предусматривается внесение обеспечения исполнения договора );
10) Типовой договор о государственных закупках (приложения 7 при закупках товаров/услуг или 8 при закупках работ к Конкурсной документации) ( проект данного договора разрабатывается заказчиком с учетом специфики и особенностей закупаемых товаров, работ, услуг ).
14. Потенциальный поставщик должен изучить все требования, формы, условия и технические спецификации, содержащиеся в конкурсной документации и приложениях к ней. Представление конкурсной заявки, не отвечающей всем требованиям конкурсной документации, представляет собой риск для потенциального поставщика и может привести к отклонению его конкурсной заявки.
15. При закупках работ потенциальный поставщик вправе посетить и осмотреть участок (объект) предполагаемых работ и прилегающую территорию. Вся информация, полученная потенциальным поставщиком самостоятельно при посещении участка, используется им для подготовки конкурсной заявки под его ответственность. Затраты на посещение участка потенциальный поставщик покрывает из собственных средств. Подача потенциальным поставщиком конкурсной заявки говорит о том, что проверка участка будущих работ произведена и существующие условия приняты им.
16. Потенциальный поставщик несет все расходы, связанные с подготовкой и подачей своей конкурсной заявки, а организатор конкурса и конкурсная комиссия не отвечают и не несут обязательства по этим расходам, независимо от характера проведения или результатов конкурса.

17. Конкурстық құжаттама топтамасының құны ________ теңге.
Егер Конкурстық құжаттаманы беру үшiн төлем алу көзделмесе, бұл тармақ мынадай редакцияда жазылуы тиiс: "Конкурстық құжаттама тегiн берiледi".
Конкурстық құжаттаманы беру үшiн төлем конкурсты ұйымдастырушының шотына (конкурсты ұйымдастырушы шотының нөмiрi мен банктiк деректемелерi көрсетiледi) немесе бухгалтерияға енгiзiледi.
Төлем туралы растау құжаты конкурсты ұйымдастырушыға конкурстық құжаттаманы алған кезде табыс етiледi.
Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi мен Қазақстан Республикасы мүгедектерiнiң қоғамдық бiрлестiктерi құрған тауарлар, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтер өндiретiн ұйымдарға және Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын жеке тұлғаларға конкурстық құжаттама тегiн берiледi.
2. Конкурстық құжаттаманы түсiндiрулер
18. Ықтимал өнiм берушi конкурстық құжаттама ережелерiне түсiндiрме беру туралы сұрау салып жүгiнуге құқылы, бiрақ ол конкурстық өтiнiмдi табыс етудiң соңғы мерзiмi өткенге дейiнгi күнтiзбелiк он күннен кешiктiрiлмеуi керек. Конкурсты ұйымдастырушы сұрау салу тiркелген кезден бастап үш күн мерзiм iшiнде оған жауап қайтаруға және сұрау салудың кiмнен түскенiн көрсетпестен, конкурсты ұйымдастырушы конкурстық құжаттаманы табыс еткен барлық ықтимал өнiм берушiге осындай түсiндiрменi хабарлауға мiндеттi.
19. Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық құжаттаманың ережелерiне түсiндiрме беру үшiн конкурстық құжаттамада көрсетiлген белгiлi бiр орында және тиiстi уақытта ықтимал өнiм берушiлермен кездесу өткiзуге құқылы. Бұл орайда конкурсты ұйымдастырушы осы кездесу барысында табыс етiлген конкурстық құжаттамаға түсiндiрме беру туралы сауал салу көздерi көрсетiлмеген сауалдарды, сондай-ақ осы сауалдарға жауаптарды қамтитын хаттама жасайды. Хаттама конкурстық комиссияға және конкурсты ұйымдастырушы конкурстық құжаттаманы табыс еткен барлық ықтимал өнiм берушiлерге дереу жiберiледi.
3. Конкурстық құжаттамаға
өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу
20. Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтiнiмдi табыс етудiң соңғы мерзiмi өткенге дейiн күнтiзбелiк жетi күннен кешiктiрмей өз бастамасымен немесе ықтимал өнiм берушiнiң сауалына жауап ретiнде хаттама ресiмдеу арқылы конкурстық құжаттамаға өзгерiстер енгiзуге құқылы.
21. Енгiзiлген өзгерiстердiң мiндеттi күшi болады және конкурсты ұйымдастырушы конкурстық құжаттаманы берген барлық ықтимал өнiм берушiлерге олар туралы дереу хабарлайды. Бұл орайда конкурсты ұйымдастырушы ықтимал өнiм берушiлердiң бұл өзгерiстердi конкурстық өтiнiмдерде есепке алуы үшiн конкурстық өтiнiмдердi табыс етудiң соңғы мерзiмiн кемiнде күнтiзбелiк он күн мерзiмге ұзартады.

17. Стоимость пакета конкурсной документации ______ тенге.
Если взимание платы за предоставление конкурсной документации не предусматривается, то этот пункт необходимо изложить в следующей редакции: "Конкурсная документация предоставляется бесплатно" .
Плата за предоставляемую конкурсную документацию вносится на счет организатора конкурса (указываются номер и банковские реквизиты счета организатора конкурса) или в бухгалтерию.
Подтверждение об оплате предоставляется организатору конкурса при получении конкурсной документации.
Субъектам малого предпринимательства и организациям, производящим товары, работы и услуги, создаваемым общественными объединениями инвалидов Республики Казахстан, и физическим лицам, являющимся гражданами Республики Казахстан, конкурсная документация предоставляется бесплатно.
2. Разъяснения конкурсной документации
18. Потенциальный поставщик вправе обратиться письменно с запросом о разъяснении положений конкурсной документации, но не позднее десяти календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок. Организатор конкурса обязан в трехдневный срок с момента регистрации запроса ответить на него и без указания, от кого поступил запрос, сообщить такое разъяснение всем потенциальным поставщикам, которым организатор конкурса представил конкурсную документацию.
19. Организатор конкурса вправе провести встречу с потенциальными поставщиками для разъяснения положений конкурсной документации в определенном месте и в соответствующее время, указанные в конкурсной документации. При этом организатор конкурса составляет протокол, содержащий представленные в ходе этой встречи запросы о разъяснении конкурсной документации без указания их источника, а также ответы на эти запросы. Протокол незамедлительно направляется конкурсной комиссией всем потенциальным поставщикам, которым организатор конкурса представил конкурсную документацию.
3. Внесение изменений и дополнений
в конкурсную документацию
20. Организатор конкурса вправе в срок не позднее семи календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок по своей собственной инициативе или в ответ на запрос потенциального поставщика внести изменения в конкурсную документацию путем оформления протокола.
21. Внесенные изменения имеют обязательную силу, и о них незамедлительно сообщается всем потенциальным поставщикам, которым организатор конкурса представил конкурсную документацию. При этом окончательный срок представления конкурсных заявок продлевается организатором конкурса на срок не менее чем на десять календарных дней для учета потенциальными поставщиками этих изменений в конкурсных заявках.

3-тарау. Конкурстық құжаттаманың мазмұны
22. Конкурсқа қатысуға ниет бiлдiрген ықтимал өнiм берушi табыс ететiн конкурстық өтiнiмде мыналарды:
1) конкурсқа қатысуға өтiнiмдi;
2) ықтимал өнiм берушiнiң құқықтылығы мен бiлiктiлiгiн растайтын құжаттарды;
3) ықтимал өнiм берушi ұсынып отырған көрсетiлетiн iлеспе қызметтердiң құнын қоса алғанда, жеткiзiлетiн тауарлардың, орындалатын жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердiң түпкi бағасын құрайтын, шегерiм болған кезде, оның нақты мөлшерi көрсетiлген, барлық нақты шығындар қамтылған, бағалар кестесiне жинақталған бағаны;
4) тауарлар, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердiң сатып алуға жарамдығын растайтын құжаттар мен олардың конкурстық құжаттамаларға сәйкестiгi;
5) техникалық маманданымдар;
6) iлеспе қызметтердiң сипаттамасы;
7) конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз ету;
8) конкурстық өтiнiмге қол қоюға және конкурстық комиссияның отырыстарына қатысуға сенiмхат болуы тиiс.
1. Конкурсқа қатысуға өтiнiм нысаны
23. Заңды тұлға болып табылатын ықтимал өнiм берушi конкурсқа қатысу үшiн өтiнiмдi Ережеге  4-қосымшаға  сәйкес нысанда ұсынады.
24. Іс-әрекетке қабiлеттi жеке тұлға болып табылатын ықтимал өнiм берушi конкурсқа қатысу үшiн өтiнiмдi Ережеге  5-қосымшаға  сәйкес нысанда ұсынады.
2. Ықтимал өнiм берушінiң құқықтылығы мен
бiлiктiлiгiн растайтын құжаттар
25. Заңды тұлға болып табылатын ықтимал өнiм берушi мынадай құжаттарды (конкурсты ұйымдастырушы сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және көрсетiлетiн қызметтердiң түрлерiне, сондай-ақ басқа да жағдайларға қарай конкурстық құжаттамада өткізілетін конкурстың мәні бойынша қажет болатын құжаттарды ғана табыс етуді көздейді):
1) ықтимал өнiм берушiнiң сатып алынатын тауарларды өндiруге, қайта өңдеуге, беруге және сатуға, жұмыстар орындау мен қызметтер көрсетуге арналған құқығын растайтын лицензияларының және/немесе патенттерiнiң, куәлiктерiнiң, сертификаттарының, дипломдарының, басқа да құжаттарының нотариалды куәландырылған көшiрмесiн;
2) егер сатып алатын жұмыстары мен көрсететiн қызметтерi лицензияланбайтын болған жағдайда, ықтимал өнiм берушi орындайтын қызмет түрлерiнiң тiзбесiмен бiрге заңды тұлға жарғысынан алынған үзiндi көшiрменiң нотариалды куәландырылған көшiрмесiн немесе мемлекеттiк және/немесе орыс тiлдерiне аудара отырып нотариалды куәландырылған сауда тiзiлiмiнен алынған заңдастырылған үзiндi көшiрменi (Қазақстан Республикасының резиденттерi емес үшiн);
Егер заңды тұлға қызметін заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген Yлгі жарғының негізінде жүзеге асырған жағдайда, мемлекеттік тіркеу туралы өтініштің нотариалды куәландырылған көшірмесін;

Глава 3. Содержание конкурсной заявки
22. Конкурсная заявка, представляемая потенциальным поставщиком, изъявившим желание участвовать в конкурсе, должна содержать:
1) заявку на участие в конкурсе;
2) перечень документов, подтверждающих правомочность и квалификацию потенциального поставщика;
3) предлагаемую потенциальным поставщиком цену, содержащую все фактические его затраты, составляющие конечную цену поставляемых товаров, выполняемых работ и предоставляемых услуг, включая стоимость сопутствующих услуг с указанием конкретного размера скидки, при ее наличии, сведенных в таблицу цен;
4) перечень документов, подтверждающих приемлемость товаров, работ и услуг для закупки и соответствие их конкурсной документации;
5) технические спецификации;
6) описание сопутствующих услуг;
7) обеспечение конкурсной заявки;
8) доверенность на право подписания конкурсной заявки и на участие в заседаниях конкурсной комиссии.
1. Форма заявки на участие в конкурсе
23. Потенциальный поставщик, являющийся юридическим лицом, представляет заявку на участие в конкурсе по форме согласно  приложению 4  к Правилам.
24. Потенциальный поставщик, являющийся дееспособным физическим лицом, представляет заявку на участие в конкурсе по форме согласно  приложению 5  к Правилам.
2. Документы, подтверждающие правомочность
и квалификацию потенциального поставщика
25. Потенциальный поставщик, являющийся юридическим лицом, представляет следующие документы ( организатор конкурса в зависимости от вида закупаемых товаров, работ и услуг, а также других условий, в конкурсной документации предусматривает представление только тех документов, которые необходимы по предмету проводимого конкурса ):
1) нотариально засвидетельствованную копию лицензий и/или патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ и предоставление услуг;
2) в случае, если закупаемые работы и услуги не лицензируемые, то нотариально засвидетельствованную копию выписки устава юридического лица с перечнем видов деятельности, выполняемых потенциальным поставщиком, или нотариально засвидетельствованную с переводом на государственный и/или русский языки легализованную выписку из торгового реестра (для нерезидентов Республики Казахстан);
В случае, если юридическое лицо осуществляет деятельность на основании Типового устава, утвержденного в установленном законодательством порядке, то нотариально засвидетельствованную копию заявления о государственной регистрации;

3) бірінші басшы немесе оны алмастыратын тұлға, сондай-ақ бас бухгалтер (бухгалтер) қол қойған соңғы қаржы жылғы бухгалтерлік теңгерімнің түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшірмесін. Егер конверттерді ашу ағымдағы жылғы 30 сәуірге дейінгі мерзімде өткізілген жағдайда, онда соңғы қаржы жылы алдындағы қаржы жыл бойынша бухгалтерлік теңгерімінің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі табыс етіледі;
бухгалтерлік теңгерімнің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі егер:
заңды тұлға ағымдағы қаржы жылы құрылған;
заңды тұлға өткен қаржы жылы құрылған және конверттерді ашу ағымдағы жылғы 30 сәуірге дейінгі мерзімде өткізілген жағдайларда табыс етілмеуі мүмкін;
4) конкурстық өтiнiмдер салынған конверттердi ашу күнiнiң қарсаңында ықтимал өнiм берушiнiң банктiң (банктердiң) алдында үш айдан асатын мерзiмi өткен берешегiнiң жоқтығы туралы бiрiншi басшының немесе оны алмастыратын тұлғаның қолы қойылып, банктiң мөрi басылған банктiң (банктердiң) анықтамасының түпнұсқасын. Егер ықтимал өнiм берушi екiншi деңгейдегi бiрнеше банктердiң немесе олардың филиалдарының, сондай-ақ шетел банкiнiң клиентi болса, аталған анықтама осындай банктердiң әрбiрiнен ұсынылады;
5) Қазақстан Республикасының заңнамалық кесімдерімен міндетті түрде аудит жүргізу белгіленген заңды тұлғалардың соңғы қаржы жылғы аудиторлық есебінің түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшірмесін. Егер конверттерді ашу ағымдағы жылғы 1 маусымға дейінгі мерзімде өткізілген жағдайда, соңғы қаржы жылы алдындағы қаржы жыл бойынша аудиторлық есебінің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі табыс етіледі;
аудиторлық есептің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі егер:
заңды тұлға ағымдағы қаржы жылы құрылған;
заңды тұлға өткен қаржы жылы құрылған және конверттерді ашу ағымдағы жылғы 1 маусымға дейінгі мерзімде өткізілген жағдайларда табыс етілмеуі мүмкін;
6) Конкурстық құжаттамаға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлар өндiру және/немесе бepу, қызметтер көрсету және жұмыстар орындау үшiн мамандықтар бойынша бiлiктiлiгi, жұмыс стажы көрсетiлген қызметкерлердiң бар болуы және саны туралы құжаттың түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшірмесін;
7) заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тipкey) туралы куәлiктiң нотариалды куәландырылған көшiрмесiн;
8) статистикалық карточканың нотариалды куәландырылған көшiрмесiн;
9) құрылтайшы немесе құрылтайшылардың құрамы туралы мәліметті қамтитын жарғыдан немесе құрылтай құжаттарынан нотариалды куәландырылған үзінді көшірме не конверттерді ашу күнінің алдындағы 30 күнтізбелік күннен кешіктірмей берілген акция ұстаушылардың тізілімінен нотариалды куәландырылған үзінді көшірмені;

3) оригинал или нотариально засвидетельствованную копию бухгалтерского баланса за последний финансовый год, подписанный первым руководителем или лицом, его замещающим, а также главным бухгалтером (бухгалтером). В случае, если вскрытие конвертов происходит в срок до 30 апреля текущего года, то представляется оригинал или нотариально засвидетельствованная копия бухгалтерского баланса за финансовый год, предшествующий последнему финансовому году;
оригинал или нотариально засвидетельствованная копия бухгалтерского баланса может не представляться в случаях, если:
юридическое лицо образовано в текущем финансовом году;
юридическое лицо образовано в прошедшем финансовом году и вскрытие конвертов происходит в срок до 30 апреля текущего года;
4) оригинал справки банка (банков) об отсутствии просроченной задолженности потенциального поставщика перед банком (банками) более чем за три месяца, предшествующих дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками, за подписью первого руководителя или лица,  его замещающего, с печатью банка (банков). В случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков;
5) оригинал или нотариально засвидетельствованную копию аудиторского отчета за последний финансовый год юридических лиц, для которых законодательными актами Республики Казахстан установлено обязательное проведение аудита. В случае, если вскрытие конвертов происходит в срок до 1 июня текущего года, то представляется оригинал или нотариально засвидетельствованная копия аудиторского отчета за финансовый год, предшествующий последнему финансовому году;
оригинал или нотариально засвидетельствованная копия аудиторского отчета может не представляться в случаях, если:
юридическое лицо образовано в текущем финансовом году;
юридическое лицо образовано в прошедшем финансовом году и вскрытие конвертов происходит в срок до 1 июня текущего года;
6) оригинал или нотариально засвидетельствованную копию документа о наличии и количестве работников с указанием их квалификации, стажа работы по специальности для производства и/или поставки товаров, оказания услуг и выполнения работ по форме согласно приложению 9 к Конкурсной документации;
7) нотариально засвидетельствованную копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
8) нотариально засвидетельствованную копию статистической карточки;
9) нотариально засвидетельствованную выписку из устава или учредительных документов, содержащую сведения об учредителе или составе учредителей, либо нотариально засвидетельствованную выписку из реестра держателей акций, выданную не позднее 30 календарных дней, предшествующих дате вскрытия конвертов;

10) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзiмi ұзартылған жағдайларды қоспағанда, конкурстық өтiнiмдер салынған конверттердi ашу күнiнiң қарсаңында үш айдан асатын салық берешегінің және жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешектің жоқтығы немесе болуы туралы бiрiншi басшының немесе қол қоюға құқығы бар тұлғаның қолы қойылып, осы салық органының мөрi басылған тиiстi салық органының белгiленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасын;
Егер ықтимал өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті емес болып табылған және Қазақстан Республикасының салық төлеушісі ретінде тіркелмеген жағдайда, осы резидент еместің салық есебінде жоқ екендігі туралы Қазақстан Республикасы салық органының анықтамасының түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшірмесін;
11) Конкурстық құжаттамаға 4 немесе 5-қосымшаларға сәйкес нысанда мемлекеттік сатып алу процесіне қатысу үшін бiлiктiлiгi туралы мәлiметтердi табыс етедi.
Егер банктің және/немесе салық органының анықтамасына бірінші басшы немесе оны алмастыратын тұлға емес қол қойған жағдайда, осы тұлғаға мұндай анықтамаларға қол қою құқығын беретін құжаттың көшірмесі табыс етіледі.
Ескерту: 25-тармаққа өзгертулер мен толықтыру енгізілді - ҚР Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігі төрағасының 2002 жылғы 28 қарашадағы N 19   бұйрығымен ,  2004 жылғы 23 шілдедегі N 80   бұйрығымен .
26. Iс-әрекетке қабiлеттi Кәсіпкерлік қызметпен айналысатын және жеке тұлға болып табылатын ықтимал өнiм берушi мынадай құжаттарды:
1) жеке куәлiктiң/паспорттың немесе тұлғаны куәландыратын құжаттарды ауыстыруға қабылдау туралы iшкi iстер органдары анықтамасының көшiрмесiн;
2) ықтимал өнiм берушiнiң сатып алынатын тауарларды өндiруге, қайта өңдеуге, жеткiзуге және сатуға, жұмыстар орындау мен қызметтер көрсетуге құқығын растайтын лицензияларының және/немесе патенттердiң, куәлiктердiң, дипломның, сертификаттың, басқа да құжаттарының (кәсiби бiлiктiлiгiнiң бар екендiгiн растау үшiн) нотариалды куәландырылған көшiрмелерiн;
3) заңды тұлға құрмай-ақ кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асыруға құқық беретiн, тиiстi мемлекеттiк орган берген құжаттың (мемлекеттiк сатып алу туралы шарт жасасу үшiн азаматтық құқық қабiлеттiлiктiң болуын растау үшiн) және ықтимал өнiм берушiнiң ұсынылатын тауарға, көрсетiлетiн қызметтерге меншiк құқығын немесе иелену құқығын растайтын құжаттардың нотариалды куәландырылған көшiрмелерi;

10) оригинал справки установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии или наличии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды более чем за три месяца, предшествующих дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками, за исключением случаев, когда срок уплаты отcрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи с печатью данного налогового органа;
В случае, если потенциальный поставщик не является резидентом Республики Казахстан и не зарегистрирован в качестве налогоплательщика Республики Казахстан, то оригинал или нотариально засвидетельствованную копию справки налогового органа Республики Казахстан о том, что данный нерезидент не состоит на налоговом учете;
11) сведения о квалификации для участия в процессе государственных закупок по форме согласно приложениям 4 или 5 к Конкурсной документации.
В случае, если справка банка и/или налогового органа подписаны не первым руководителем или лицом, его замещающим, то представляется копия документа, подтверждающего, что данному лицу предоставлено право подписи таких справок.  <*>
Сноска. Пункт 25 с изменениями -  приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 28 ноября 2002 года N 19; с изменениями и дополнениями -  приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 23 июля 2004 года N 80.
26. Потенциальный поставщик, являющийся дееспособным физическим лицом, занимающимся предпринимательской деятельностью, представляет следующие документы:
1) копию удостоверения личности/паспорта или справки органов внутренних дел о принятии на замену документов, удостоверяющих личность;
2) нотариально засвидетельствованные копии лицензии и/или патенты, свидетельства диплома, сертификата, другие документы, подтверждающие право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ и предоставление услуг (для подтверждения наличия профессиональной квалификации);
3) нотариально засвидетельствованные копии документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом (для подтверждения наличия гражданской правоспособности для заключения договора о государственных закупках), и документов, подтверждающих право собственности или право владения потенциального поставщика на предлагаемый товар, услуги;

4) осы Конкурстық құжаттамаға 4 және 5-қосымшаларға сәйкес нысанда мемлекеттік сатып алу процесіне қатысу үшін бiлiктiлiгi туралы мәлiметтердi табыс етедi;
5) Конкурстық құжаттамаға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлар өндіру және/немесе бepу, қызметтер көрсету және жұмыстар орындау үшін мамандықтар бойынша біліктілігі, жұмыс стажы көрсетілген қызметкерлердің болуы мен саны туралы құжаттың түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшірмесін. Көрсетілген қосымшада ықтимал өнім беруші осы конкурс (лот) бойынша  міндеттемелерді орындау үшін қажет деп есептейтін жұмысшылар көрсетіледі.
Ескерту: 26-тармаққа өзгертулер мен толықтырулар енгізілді - ҚР Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігі төрағасының 2002 жылғы 28 қарашадағы N 19   бұйрығымен ,  2004 жылғы 23 шілдедегі N 80   бұйрығымен .
26-1. Кәсіпкерлік қызметпен айналыспайтын және конкурсқа қатысуға ниет білдірген, мәні ықтимал өнім берушіде бар тауарлар болып табылатын ықтимал өнім беруші - жеке тұлғаның конкурстық өтінімі мыналарды қамтуы тиіс:
1) жеке куәлігінің немесе паспортының көшірмесін немесе ішкі істер органдарының жеке басын куәландыратын құжаттарды алмастыруға қабылдағандығы туралы анықтамаларын;
2) әлеуметтік жеке кодты тағайындағандығы туралы куәліктің, Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің нотариалды куәландырылған көшірмелерін;
3) ықтимал өнім берушінің ұсынылып отырған тауарға меншік құқығын немесе иелік ету құқығын растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін;
4) егер конкурсқа меншік иесінің өкілі қатысқан жағдайда, конкурстың мәні болып табылатын тауарды сату құқығына арналған сенімхаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі.
Ескерту: 26-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 23 шілдедегі N 80   бұйрығымен .
3. Конкурстық өтiнiмнiң бағаларының кестесi
27. Ықтимал өнiм берушi Ережеге  6-шы қосымшаға  нысан бойынша Бағалар кестесiнде өзiнiң конкурстық өтiнiмiне сәйкес жеткiзуге
/орындауға/ көрсетуге ұсынып отырған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердiң бiрлiгiнiң бағасын және тауарлардың, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердiң жалпы бағасын көрсетедi.
28. Осы тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердiң өз құнынан басқа, тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердiң бағасы мыналарды:
1) осы Конкурстық құжаттамаға 1-қосымшада айтылған жеткiзу пунктiне дейiн тасымалдау шығындарды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтарды, баждар мен басқа да мiндеттi төлемдер мен алымдарды;

4) сведения о квалификации для участия в процессе государственных закупок по форме согласно приложениям 4 или 5 к настоящей Конкурсной документации.
5) оригинал или нотариально засвидетельствованную копию документа о наличии и количестве работников с указанием их квалификации, стажа работы по специальности для производства и/или поставки товаров, оказания услуг и выполнения работ по форме согласно Приложению 9 к Конкурсной документации. В указанном приложении указываются работники, которых потенциальный поставщик считает необходимыми для исполнения обязательств по данному конкурсу (лоту). <*>
Сноска. Пункт 26 с изменениями -  приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 28 ноября 2002 года N 19; с изменениями и дополнениями -  приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 23 июля 2004 года N 80.
26-1. Конкурсная заявка потенциального поставщика - физического лица, являющегося дееспособным, не занимающегося предпринимательской деятельностью и изъявившего желание участвовать в конкурсе, предметом которого являются имеющиеся у потенциального поставщика товары, должна содержать:
1) копию удостоверения личности или паспорта, или справки органов внутренних дел о принятии на замену документов, удостоверяющих личность;
2) нотариально засвидетельствованную копию свидетельства о присвоении социального индивидуального кода, свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
3) нотариально засвидетельствованную копию документа, подтверждающего право собственности или право владения потенциального поставщика на предлагаемый товар;
4) нотариально засвидетельствованную копию доверенности на право реализации товара, являющегося предметом конкурса, в случае, если в конкурсе участвует представитель собственника.  <*>
Сноска. Дополнены Пунктом 26-1  -   приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 23 июля 2004 года N 80.
3. Таблица цен конкурсной заявки
27. Потенциальный поставщик указывает в Таблице цен по форме согласно  приложению 6  к Правилам, цену единицы товара, работ, услуг и общую цену товаров, работ, услуг, которые он предлагает поставить/выполнить/оказать согласно своей конкурсной заявке.
28. Цены товаров, работ, услуг кроме стоимости самих товаров, работ, услуг должны включать в себя:
1) расходы по транспортировке товара до пункта назначения, оговоренного в приложении 1 к настоящей Конкурсной документации;
2) все налоги, пошлины и другие обязательные платежи и сборы, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;

3) ықтимал өнiм берушi орындауға мiндеттi осы Конкурстық құжаттаманың 13-тармағы 5) тармақшасына сәйкес сақтандырудың, құрастырудың, пайдалануға берудiң, техникалық көмек көрсетудiң, мамандарды оқытудың және басқа осыған тектес көрсетiлетiн қызметтердiң бағасын. (Егер ықтимал өнiм берушiнiң iлеспе қызметтердi орындауы көзделмеген болса, бұл тармақ алынып тасталады);
4) жұмыстардың процесiне және аяқтау үшiн қажеттi жұмыс күшiнiң, материалдардың, инженерлiк жабдықтардың, құралдардың, судың, жылудың, электр қуатының, көлiктiк шығындардың, құрылыс машиналары мен механизмдерiнiң және т.c. қызметтердiң барлық құнын;
5) ықтимал өнiм берушiнiң бағасының басқа да құрамдас бөлiктерiн және сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердiң ұсынып отырған бағасының негiздемесi туралы талаптарды қамтуы тиiс.
29. Егер ықтимал өнiм берушi Бағалар кестесiнде конкурстық өтiнiмi бағасының құрамдас бөлiктерiн көрсетпесе, конкурстық комиссия ұсынылған бағаны барлық шығыстар есептелiп анықталған деп қарайды және ықтимал өнiм берушi ұсынған баға қайта қарауға жатпайды.
30. Ықтимал өнiм берушi ұсынып отырған бағалар мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi шарттың орындалуының бүкiл мерзiмi iшiнде бекiтiлген қалпында қалуы және Қазақстан Республикасы заңнамасының өзгерiлуi жағдайларын қоспағанда, өзгермеуi тиiс.
31. Ықтимал өнiм берушi сатып алынатын тауарлардың, орындалатын жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердiң бағасы көрсетiлген конкурстық өтiнiмнiң бiр бөлiгiн конкурстық өтiнiмдер салынған конверттердi тiкелей ашу сәтiнде табыс етуге құқылы. Конкурсқа (лотқа) ықтимал өнім беруші тек бір баға ұсынады.
Ескерту: 31-тармаққа толықтыру енгізілді - ҚР Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 23 шілдедегі N 80   бұйрығымен .
4. Конкурстық өтiнiм мен төлемнiң валютасы
32. Отандық ықтимал өнiм берушiлердiң конкурстық өтiнiмдерiнiң бағалары теңгеде көрсетiлуi тиiс.
Шетелдiк ықтимал өнiм берушiлердiң конкурстық өтiнiмдерiнiң бағалары_______________-нда (валюта көрсетiледi, мысалы, АҚШ долларында) көрсетiлуi мүмкiн.
33. Отандық ықтимал өнiм берушiлерге нақтылы төлем теңгеде (мемлекеттiк мекемелер үшiн "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң (қаржыландыру органдарының) бюджеттiк қаражаттары лимитiнiң бөлiну шамасымен" деп көрсетiледi) жүргiзiледi.
Шетелдiк ықтимал өнiм берушiлерге нақтылы төлем_________-нда (валюта көрсетiледi) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен жүргiзiледi.
5. Тауарлардың, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердiң
сатып алуға жарамдылығын және олардың конкурстық
құжаттамаға сәйкестiгiн растайтын құжаттар

3) страховую сумму, стоимость монтажа, пуска в эксплуатацию, услуг по оказанию технического содействия, обучению специалистов и других подобного рода услуг, подлежащих выполнению потенциальным поставщиком согласно подпункту 5) пункта 13 настоящей Конкурсной документации ( если выполнение потенциальным поставщиком сопутствующих услуг не предусматривается, то этот пункт необходимо исключить );
4) всю стоимость рабочей силы, материалов, инженерного оборудования, инструментов, воды, тепла, электроэнергии, транспортных расходов, строительных машин и механизмов и прочих услуг, которые необходимы в процессе и для завершения работ;
5) другие составляющие цены потенциального поставщика и требования об обосновании предлагаемых цен на приобретаемые товары, работы, услуги.
29. В случае, если в Таблице цен составляющие цены конкурсной заявки потенциальным поставщиком не указаны, то конкурсная комиссия рассматривает представленную цену как определенную с учетом всех затрат, и представленная потенциальным поставщиком цена не подлежит пересмотру.
30. Цены, предлагаемые потенциальным поставщиком, должны оставаться фиксированными в течение всего срока выполнения договора о государственных закупках и не должны меняться, за исключением случаев изменения законодательства Республики Казахстан.
31. Потенциальный поставщик вправе представлять часть конкурсной заявки, в которой указывается цена закупаемых товаров, выполняемых работ и оказываемых услуг, непосредственно в момент вскрытия конвертов с конкурсными заявками. На конкурс (лот) потенциальный поставщик представляет только одну цену.  <*>
Сноска. Пункт 31 с дополнениями -  приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 23 июля 2004 года N 80.
4. Валюта конкурсной заявки и платежа
32. Цены конкурсных заявок отечественных потенциальных поставщиков должны быть выражены в тенге.
Цены конкурсных заявок иностранных потенциальных поставщиков могут быть выражены в _____________( указать валюту, например, в долларах США ).
33. Фактическая оплата отечественным поставщикам производится в тенге ( для государственных учреждений указать "по мере выделения Министерством финансов Республики Казахстан (финансовыми органами) лимита бюджетных средств" ).
Фактическая оплата иностранным поставщикам производится в ____________
( указать валюту ) в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
5. Документы, подтверждающие приемлемость
товаров, работ и услуг для закупки
и соответствие их конкурсной документации

34. Ықтимал өнiм берушi өзiнiң конкурстық өтiнiмiнiң бөлiгi ретiнде тауарлардың, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердiң сатып алуға жарамдылығын және олардың конкурстық құжаттамаға сәйкестiгiн растайтын мынадай құжаттарды:
1) осы Конкурстық құжаттамаға қоса берiлген Техникалық маманданымға (2-қосымша) сәйкес келетiн, жеткiзiлетiн тауарлардың, көрсетiлетiн қызметтердiң техникалық маманданымын;
2) шыққан тегі сертификаттарының (импортталатын тауарлар үшін) нотариалды куәландырылған көшірмелері немесе ықтимал өнім берушінің берілетін тауардың/көрсетілетін қызметтің бірінші партиясымен куәліктерінің және/немесе шыққан тегі сертификаттарының (импортталатын тауарлар үшін) нотариалды куәландырылған көшірмелерін ұсынатындығы туралы кепіл хаты;
3) сәйкестік сертификаттарының нотариалды куәландырылған көшірмелері немесе ықтимал өнім берушінің берілетін тауардың/көрсетілетін қызметтің бірінші партиясымен куәліктерінің және/немесе сәйкестік сертификаттарының нотариалды куәландырылған көшірмелерін ұсынатындығы туралы кепіл хаты.
Ескерту: 34-тармаққа толықтыру енгізілді - ҚР Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 23 шілдедегі N 80   бұйрығымен .
35. Тауарлардың, көрсетiлетiн қызметтердiң конкурстық құжаттамаға сәйкестiгiн растайтын құжатты мәтiн нысанында, сызба және мәлiметтер түрiнде ұсынуға болады және де ол:
1) тауарлардың, көрсетiлетiн қызметтердiң негiзгi техникалық және эксплуатациялық сипаттамаларының егжей-тегжейлi сипаттамасын;
2) барлық ресурстар мен сенiмдi және үздiксiз жұмыс iстеуге қажеттi қосалқы бөлшектердiң, арнайы құралдардың және т.б. қолданыстағы бағаларын;
3) тауарлардың, қызметтердiң техникалық маманданымдарға жеткiлiктi сәйкестiгiн көрсететiн түсiнiктемелердi немесе конкурсты ұйымдастырушы ұсынған Техникалық маманданымда белгiленген талаптардан ауытқулар мен айрықшылықтарды көрсететiн құжатты қамтиды. Егер конкурстық құжаттамадағыдан жақсырақ функционалдық және басқа да сипаттамалары бар тауарлар мен көрсетілетін қызметтер ұсынылса, ықтимал өнім берушінің техникалық маманданымы конкурстық құжаттаманың техникалық маманданымына сәйкес келмеуіне жол беріледі.
Ескерту: 35-тармаққа толықтыру енгізілді - ҚР Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 23 шілдедегі N 80   бұйрығымен .
36. Жұмыстардың сатып алуға жарамдылығын және олардың конкурстық құжаттамаға сәйкестiгiн растайтын құжаттар:
1) орындалуға ұсынылып отырған жұмыстардың Қазақстан Республикасының аумағында қолданатын стандарттарға сай келуге міндетті материалдарының, технологиялық шешімдерінің, инженерлік қамтамасыз етудің, құрылысты ұйымдастырудың сипаттауын, құнының есебін, техникалық-экономикалық бөлімді, қоршаған ортаны қорғауды қамтамасыз етуді қамтитын техникалық маманданымы. Конкурстық құжаттамада көзделгендегіден жақсырақ технологиялық шешімдер және/немесе жақсырақ материалдардан жұмыстарды орындау ұсынылып отырған жағдайларды қоспағанда, ықтимал өнім беруші табыс етіп отырған техникалық маманданым конкурсты ұйымдастырушының конкурстық құжаттамасының техникалық маманданымына сәйкес келуі тиіс;

34. Потенциальный поставщик представляет, как часть своей конкурсной заявки, следующие документы, подтверждающие приемлемость товаров, услуг для закупки и соответствие их конкурсной документации:
1) техническую спецификацию на поставляемые товары, оказываемые услуги, которая должна соответствовать Технической спецификации, приложенной к настоящей Конкурсной документации (приложение 2);
2) нотариально засвидетельствованные копии сертификатов происхождения (для импортируемых товаров) или письмо-гарантия потенциального поставщика о представлении с первой партией поставляемого товара/оказываемой услуги нотариально засвидетельствованных копий свидетельств и/или сертификатов происхождения (для импортируемых товаров);
3) нотариально засвидетельствованные копии сертификатов соответствия или письмо-гарантия потенциального поставщика о представлении с первой партией поставляемого товара/оказываемой услуги нотариально засвидетельствованных копий свидетельств и/или сертификатов соответствия.
В случае, если в конкурсе участвует дееспособное физическое лицо, не занимающееся предпринимательской деятельностью, то представляются нотариально засвидетельствованные копии сертификатов соответствия.  <*>
Сноска. Пункт 34 с изменениями -  приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 23 июля 2004 года N 80.
35. Документальное подтверждение соответствия товаров, услуг конкурсной документации может быть представлено в текстовой форме, в виде чертежей и данных и должен включать:
1) подробное описание основных технических и эксплуатационных характеристик товаров, услуг;
2) имеющиеся ресурсы и действующие цены на все запасные части, специальные инструменты и т.д., необходимые для надежной и непрерывной работы;
3) комментарии к техническим спецификациям, демонстрирующие достаточное соответствие товаров, услуг этим спецификациям, или же документ, отражающий отклонения и исключения от требований, установленных в Технической спецификации, предоставленной организатором конкурса. Допускается несоответствие технической спецификации потенциального поставщика технической спецификации к конкурсной документации, если предлагаются товары и услуги с более лучшими функциональными и другими характеристиками.  <*>
Сноска. Пункт 35 с дополнениями -  приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 23 июля 2004 года N 80.
36. Документы, подтверждающие приемлемость выполняемых работ для закупки и соответствие их конкурсной документации:
1) техническая спецификация предлагаемых к выполнению работ, включающая описание материалов, которые должны соответствовать стандартам, действующим на территории Республики Казахстан, технологических решений, инженерного обеспечения, организации строительства, расчеты стоимости, технико-экономическую часть, обеспечение защиты окружающей среды. Техническая спецификация, представляемая потенциальным поставщиком, должна соответствовать Технической спецификации к конкурсной документации организатора конкурса и предоставляемой потенциальным поставщикам, кроме случаев, когда предлагаются более лучшие технологические решения и/или выполнение работ из лучших материалов, чем предусмотрено конкурсной документацией;

2) конкурсты ұйымдастырушы орындауға талап етiлетiн жұмыстардың сипаттамасына байланысты осы тармақты түзете алады немесе ықтимал өнiм берушi конкурсқа қатысу үшiн ұсынатын басқа да құжаттарды осы тармақшада көрсете алады.
Ескерту: 36-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 23 шілдедегі N 80   бұйрығымен .
6. Конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз ету
37. Ықтимал өнiм берушi конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз етудi (конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз етудiң түрi көрсетiледi: ақшадай қаражаттар және/немесе банк кепiлдiгi) түрiнде, ықтимал өнiм берушi тауарларды, жұмыстарды, қызметтердi ұсынып отырған жеткiзудiң жалпы сомасынан 3 % аспаған мөлшерде (ықтимал өнiм берушi мұндай қамтамасыз етудi өзiнiң конкурстық өтiнiмiн ұсынып отырған лоттар (лот) бойынша енгiзедi деп көрсетiледi, бұл ретте осы Конкурстық құжаттамаға 6-қосымшаға сәйкес дайындалатын банк кепiлдiгi бiр құжатпен ұсынылуы мүмкiн және бұл қамтамасыз ету барлық лоттардың қамтамасыз етiлу мөлшерiнiң сомасымен көрсетiледi) және конкурстық өтiнiмнiң өзiнiң қолданылу мерзiмiнен кем емес қолданылу мерзiмiмен енгiзедi (конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз ету банкте орналастырылатын ақша кепiлi түрiнде ғана көзделсе, көрсетiлген қосымша алынып тасталады).
Ықтимал өнiм берушiлер, егер:
1) олар шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi және (немесе) тауарлар өндiретiн, жұмыстар орындап, қызметтер көрсететiн, Қазақстан Республикасы мүгедектерiнiң қоғамдық бiрлестiктерi құратын ұйымдар болса және олар ұсынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердiң көлемi құн түрiнде тиiстi қаржы жылына Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген айлық есептiк көрсеткiштiң алты мың еселенген мөлшерiнен аспайтын жағдайда ғана;
2) мемлекеттiк сатып алу нысанасы iргелi және қолданбалы ғылыми зерттеулер, талдамалар жүргiзу болса;
3) олар екi кезеңдi рәсiмдердi пайдалана отырып, конкурстың бiрiншi кезеңiне қатысса, конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз етудi енгiзбейдi.
38. Конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз етуді банкте орналастырылатын ақша кепілдігі түрінде енгізу конкурстық өтiнiмдердi табыс етудiң соңғы мерзiмi өткенге дейiн шотқа: (конкурсты ұйымдастырушы шотының нөмiрi мен банктiк деректемелерi көрсетiледi) қолма қол ақшасыз есеп арқылы (аудару арқылы) және қолма қол ақшаны енгізу арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
Банк кепiлдiгi түрiндегi конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз ету осы Конкурстық құжаттамаға 6-қосымшаға сәйкес нысанда ресiмделедi.
Ескерту: 38-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 23 шілдедегі N 80   бұйрығымен .

2) организатор конкурса, в зависимости от характера требуемых для выполнения работ, может откорректировать данный подпункт или указать в этом подпункте другие документы, представляемые потенциальным поставщиком для участия в конкурсе. <*>
Сноска. Пункт 36 с изменениями -  приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 23 июля 2004 года N 80.
6. Обеспечение конкурсной заявки
37. Потенциальный поставщик вносит обеспечение конкурсной заявки в виде ( указать вид обеспечения конкурсной заявки: денежные средства и/или банковская гарантия ) в размере 3% от общей суммы предлагаемых потенциальным поставщиком поставок товаров, работ, услуг ( указать, что потенциальный поставщик вносит такое обеспечение по лотам (лоту), на которые подает свою конкурсную заявку, при этом банковская гарантия, составляемая согласно приложению 6 к настоящей Конкурсной документации, может представляться одним документом и обеспечение выражается суммой размеров обеспечения всех лотов ) и со сроком действия, не менее срока действия самой конкурсной заявки ( указанное приложение исключается, если предусматривается обеспечение конкурсной заявки только в виде залога денег, размещаемых в банке ).
Потенциальные поставщики не вносят обеспечения конкурсной заявки, если:
1) они являются субъектами малого предпринимательства и (или) организациями, производящими товары, работы и услуги, создаваемыми общественными объединениями инвалидов Республики Казахстан, и только в том случае, если объем предлагаемых ими товаров, работ и услуг в стоимостном выражении не превышает шеститысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного законодательством Республики Казахстан на соответствующий финансовый год;
2) предметом государственных закупок является проведение фундаментальных и прикладных научных исследований, разработок;
3) они участвуют на первом этапе конкурса с использованием двухэтапных процедур.
38. Внесение обеспечения конкурсной заявки в виде залога денег, размещаемых в банке, может осуществляться безналичным расчетом (перечислением) и внесением наличных денег на счет: ( указать номер и реквизиты счета организатора конкурса ) до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.
Обеспечение конкурсной заявки в виде банковской гарантии оформляется по форме и содержанию согласно приложению 6 к настоящей Конкурсной документации. <*>
Сноска. Пункт 38 с изменениями -  приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 23 июля 2004 года N 80.

39. Ықтимал өнiм берушi өзiнiң конкурстық өтiнiмiнiң бөлiгi ретiнде конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз етудi енгiзгенiн растайтын банктік кепілдік, төлем тапсырмасы, егер ықтимал өнім беруші конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді қолма-қол ақшамен енгізсе, конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізуді растайтын құжат) немесе банк кепiлдiгiнiң түпнұсқасын конкурстық өтiнiмiмен бiрге ұсынады. Конкурстық өтiнiмдерi қамтамасыз етiлмеген барлық конкурстық өтiнiмдердi,  Ереженiң  19-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, конкурстық комиссия, конкурстық құжаттама талаптарына сай келмегендiгiнен, қабылдамайды.
Конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз ету  Заңның  14-бабының 6-тармағында айтылған жағдайларда және мерзiмдерде қайтарылып берiледi.
Ескерту: 39-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 23 шілдедегі N 80   бұйрығымен .
40. Конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз ету  Заңның  14-бабының 5-тармағында айтылған жағдайларда қайтарылып берiлмейдi.
7. Конкурстық өтінiмнiң қолданылу мерзiмi
41. Конкурстық өтiнiмнiң қолданылу мерзiмi ______ күн болып белгiленедi (конкурсты ұйымдастырушы күннiң санын көрсетедi, бiрақ конкурсты ұйымдастырушы мемлекеттiк мекеме болып табылған жағдайда - конкурстық өтiнiмдер бар конверттердi ашқан күннен бастап 45 күннен кем емес және конкурсты ұйымдастырушы мемлекеттiк кәсiпорын, акцияларының бақылау пакетi мемлекетке тиесiлi акцияларының (үлестерінің) елу және одан көбірек проценті немесе акцияларының бақылау пакеті мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындардың, заңды тұлғалардың және онымен қосылма заңды тұлға болып табылған жағдайда - 35 күннен кем емес;
екi кезеңдi конкурс өткiзiлген кезде осы күндер тиiсiнше 75 және 65 күннен кем емес болып белгiленедi).
Ескерту: 41-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 23 шілдедегі N 80   бұйрығымен .
42. Қолданылу мерзiмi конкурстық құжаттамада көрсетiлгеннен кем конкурстық өтiнiм қабылданбайды.
8. Конкурстық өтiнiмнiң тiлi
43. Ықтимал өнiм берушiлер дайындаған конкурстық өтiнiм, сондай-ақ конкурстық өтiнiмге қатысты түгел хат-хабар мен құжаттар осы конкурстық құжаттама әзiрленген тiлде жасалып, ұсынылады. Ықтимал өнiм берушi ұсынып отырған iлеспе құжаттама мен баспасөз басылымдары басқа тiлде жасалуы мүмкiн, бiрақ оларға сәйкес тараулардың конкурстық өтiнiмдердiң тiлiнде нақтылы, нотариалды куәландырған аудармасы болған жағдайда, және бұл жағдайда конкурстық өтiнiмдi дұрыс пайымдау мақсатында, мемлекеттiк немесе орыс тiлiнде жазылған құжаттар басымдылау болады (конкурстық құжаттама мемлекеттiк және орыс тiлiнде, ал халықаралық конкурстар өткiзiлген жағдайда - Қазақстан Республикасының тiлдер туралы заңнамасына сәйкес жасалады).

39. Потенциальный поставщик представляет как часть своей конкурсной заявки оригинал документа, подтверждающего внесение обеспечения конкурсной заявки (платежное поручение, документ, подтверждающий внесение обеспечения конкурсной заявки, если потенциальный поставщик вносит обеспечение конкурсной заявки наличными деньгами) или оригинал банковской гарантии вместе с конкурсной заявкой. Все конкурсные заявки, не имеющие обеспечения конкурсной заявки, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 19  Правил , будут отклонены конкурсной комиссией как не отвечающие требованиям конкурсной документации.
Обеспечение конкурсной заявки возвращается в случаях и в сроки, оговоренные в пункте 6 статьи 14  Закона . <*>
Сноска. Пункт 39 с дополнениями -  приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 23 июля 2004 года N 80.
40. Обеспечение конкурсной заявки не возвращается в случаях, оговоренных в пункте 5 статьи 14  Закона .
7. Срок действия конкурсной заявки
41. Срок действия конкурсной заявки устанавливается ___________________________________________________________ дней
( организатору конкурса указать количество дней, но не менее 45 дней со дня вскрытия конвертов с конкурсными заявками в случае, когда организатором конкурса выступает государственное учреждение, и не менее 35 дней со дня вскрытия конвертов с конкурсными заявками, в случае, когда организатором конкурса выступает государственное предприятие, юридическое лицо, пятьдесят и более процентов акций (долей) или, контрольный пакет акций которого принадлежит государству, и аффилиированное с ним юридическое лицо;
при проведении двухэтапного конкурса данные даты устанавливаются не менее 75 и 65 дней соответственно ). <*>
Сноска. Пункт 41 с изменениями -  приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 23 июля 2004 года N 80.
42. Конкурсная заявка, имеющая более короткий срок действия, чем указанный в конкурсной документации, отклоняется.
8. Язык конкурсной заявки
43. Конкурсная заявка, подготовленная потенциальным поставщиком, а также вся корреспонденция и документы касательно конкурсной заявки составляются и представляются на языке в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Сопроводительная документация и печатная литература, предоставляемые потенциальным поставщиком, могут быть составлены на другом языке при условии, что к ним будет прилагаться точный, нотариально засвидетельствованный перевод соответствующих разделов на языке конкурсной заявки, и в этом случае, в целях интерпретации конкурсной заявки, преимущество будут иметь документы, составленные на государственном или русском языке ( конкурсная документация составляется на государственном и/или русском языках, а в случае проведения международных конкурсов - на языке в соответствии с законодательством Республики Казахстан ).

4-тарау. Конкурсқа қатысу үшiн конкурстық өтiнiмдердi
табыс ету
1. Конкурстық өтiнiмдi ресiмдеу мен оған қол қою
44. Конкурстық өтiнiмдi ықтимал өнiм берушi тiгiлген түрде, нөмiрленген беттерiмен ұсынады және соңғы бетi оның қолымен, ал заңды тұлға үшiн - мөрiмен куәландырады. Егер ықтимал өнiм берушi конкурстық өтiнiмнiң бағасын конкурстық өтiнiмнен бөлек ұсынған жағдайда, бұл баға ұсынысын өзi қосымша растайды. Конкурстық өтiнiмнiң техникалық бөлiгi (тiгiлген түрде, нөмiрленген беттерiмен, соңғы бетi қолымен, ал заңды тұлға үшiн - ықтимал өнiм берушiнiң мөрiмен расталған) және банктiк кепiлдеменiң түпнұсқасы конкурстық өтiнiмге бөлек тiркеледi.
45. Ықтимал өнiм берушi "ТҮПНҰСҚА" және "КӨШIРМЕ" деп көрсете отырып, конкурстық өтiнiмнiң түпнұсқасын және (саны көрсетiледi) көшiрмесiн дайындау және табыс етуi тиiс. Олардың арасында алшақтық болған жағдайда түпнұсқаға басымдық берiледi.
46. Конкурстық өтiнiмнiң түпнұсқасы және барлық көшiрмелерi басылуға немесе өшпейтiн сиямен жазылуға және ықтимал өнiм берушi қол қоюға тиiс.
47. Конкурстық өтiнiмде, ықтимал өнiм берушiнiң грамматикалық немесе арифметикалық қателердi түзетуi қажет болған жағдайларды қоспағанда, жол арасында ешқандай қосу, өшiру немесе қосып жазу болмауы тиiс.
2. Конкурстық өтiнiмдер бар конверттердi
жапсырып жабу және таңбалау
48. Ықтимал өнiм берушi конкурстық өтiнiмнiң түпнұсқасы мен әрбiр көшiрмесiн, әртүрлi конверттерге салып, оларды "ТYПНҰСҚА" немесе "КӨШIРМЕ" деп белгiлеп, жапсырып жабады. Бұл конверттерде ықтимал өнiм берушiнiң атауы мен мекен-жайы көрсетiлуi тиiс (конкурстық өтiнiмдi ашпай қайтару мақсатында, егер ол "кешiгiп қалған" деп жарияланған жағдайда). Бұдан кейiн конверттер сыртқы конвертке салынып, жапсырылып жабылады.
49. Iшкi және сыртқы конверттер:
1) мына мекен-жай бойынша: (конкурсты ұйымдастырушының толық мекен-жайы көрсетiледi) конкурсты ұйымдастырушыға жiберiлуге;
2) "(Конкурстың аты көрсетiледi) сатып алу жөнiндегi конкурс" және "(осы Конкурстық құжаттаманың 59-тармағына сәйкес конкурстық өтiнiмдердi ашудың күнi мен уақыты) дейiн ашуға болмайды" деген сөздердi қамтуы тиiс.
3. Конкурстық өтiнiмдердi табыс етудiң орны
мен соңғы мерзiмi
50. Конкурстық өтiнiмдер конкурсты ұйымдастырушыға қолма-қол немесе почта арқылы мекен-жай бойынша:______________ (конкурсты ұйымдастырушының толық мекен-жайы, бөлменiң нөмiрi көрсетiледi) және ____________ сағатты  қоса алғанда (конкурстық өтiнiмдердi қабылдаудың нақты соңғы күнi мен уақыты көрсетiледi) мерзiмге дейiн - конкурстық өтiнiмдердi қабылдаудың соңғы мерзiмi (конкурстық өтiнiмдердi ашу, күнi мен сағатына дейiн, бiрақ жергiлiктi уақытпен жұмыс күнiнiң 15 сағатынан кешiктiрмей белгiленедi).

Глава 4. Подача конкурсных заявок
для участия в конкурсе
1. Оформление и визирование конкурсной заявки
44. Конкурсная заявка представляется потенциальным поставщиком в прошитом виде, с пронумерованными страницами и последняя страница заверяется его подписью, а для юридического лица - печатью. В случае, если потенциальный поставщик представляет цену конкурсной заявки отдельно от конкурсной заявки, тогда данное ценовое предложение заверяется им дополнительно. Техническая часть конкурсной заявки (в прошитом виде, с пронумерованными страницами, последняя страница, заверенная подписью, а для юридического лица - печатью потенциального поставщика) и оригинал банковской гарантии прикладываются к конкурсной заявке отдельно.
45. Потенциальный поставщик должен подготовить и представить оригинал и ( указать количество ) копий конкурсной заявки, с указанием "ОРИГИНАЛ" и "КОПИЯ". В случае расхождений между ними, преимущество будет иметь оригинал.
46. Оригинал и все копии конкурсной заявки должны быть отпечатаны или написаны несмываемыми чернилами и подписаны потенциальным поставщиком.
47. В конкурсной заявке не должно быть никаких вставок между строчками, подтирок или приписок, за исключением тех случаев, когда потенциальному поставщику необходимо исправить грамматические или арифметические ошибки.
2. Опечатывание и маркировка
конвертов с конкурсными заявками
48. Потенциальный поставщик запечатывает оригинал и каждую копию конкурсной заявки в разные конверты, пометив их соответственно "ОРИГИНАЛ" и "КОПИЯ". В этих конвертах должны быть указаны наименование и адрес потенциального поставщика (с целью возврата конкурсной заявки невскрытой, если она будет объявлена "опоздавшей"). После этого конверты запечатываются во внешний конверт.
49. Внутренний и наружный конверты должны:
1) быть адресованы организатору конкурса по адресу: ( указать полный почтовый адрес организатора конкурса );
2) содержать слова "КОНКУРС ПО ЗАКУПКЕ ( указать название конкурса )" и "НЕ ВСКРЫВАТЬ ДО ( указать дату и время вскрытия конкурсных заявок в соответствии с пунктом 57 настоящей Конкурсной документации )".
3. Место и окончательный срок
представления конкурсных заявок
50. Конкурсные заявки представляются организатору конкурса нарочно или по почте по адресу: ________________________________
( указать полный почтовый адрес организатора конкурса, номер
комнаты ) и в срок до _____________ ( указать точную окончательную дату и время приема конкурсных заявок ) часов включительно - окончательный срок представления конкурсных заявок ( устанавливается до дня и часа вскрытия конкурсных заявок, но не позднее 15 часов местного времени рабочего дня ).

4. Конкурстық өтiнiмдердi табыс етудiң соңғы мерзiмi
өткеннен кейiн табыс етiлген конкурстық өтiнiмдер
51. Конкурсты ұйымдастырушы (оның жауапты тұлғасы) конкурстық өтiнiмдi табыс етудiң соңғы мерзiмi өткеннен кейiн табыс етiлген барлық конкурстық өтiнiмдердi қабылдамайды, ашпайды және оны табыс еткен ықтимал өнiм берушiге қайтарады.
5. Конкурстық өтiнiмдердi өзгерту және оларды
керi қайтарып алу
52. Ықтимал өнiм берушi, өзi енгiзген конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз етудi қайтарып алу құқығын жоғалтпай, конкурстық өтiнiмдердi табыс етудiң соңғы мерзiмi өткенге дейiн өзiнiң конкурстық өтiнiмдерiн өзгерте немесе керi қайтара алады. Конкурстық өтiнiмнiң өзгерiстерi конкурстық өтiнiмнiң дәл өзi сияқты әзiрленуге, жабылуға, мөрленуге және табыс етiлуге тиiс. Мұндай өзгерiс немесе керi қайтарып алу туралы ескерту, егер оны конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтiнiмдердi табыс етудiң соңғы мерзiмi өткенге дейiн алған болса, жарамды болып табылады.
53. Конкурстық өтiнiмдерге конкурстық өтiнiмдердi табыс етудiң соңғы мерзiмi өткеннен кейiн ешқандай өзгерiс енгiзiлмеуге тиiс.
6. Конкурстық өтiнiмдердi табыс ету
54. Конкурстық өтiнiмдер Заңның, Ереженiң және осы Конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес табыс етiлуi тиiс.
5 тарау. Конкурстық өтiнiмдердi ашу және бағалау
1. Конкурстық комиссияның конкурстық өтiнiмдердi ашуы
55. Қатысып отырған ықтимал өнiм берушiлердiң өкiлеттi өкiлдерi өздерiнiң қатысып отырғанын растап,(тiркелудiң күнi мен уақыты көрсетiледi, бұл уақыт конкурстық өтiнiмдердi ашу уақытынан ерте болуы тиiс) ықтимал өнiм берушiлердi тіркеу журналында тiркелуi тиiс.
56. Конверттердi ашудың тiкелей алдында конкурстық комиссия ықтимал өнiм берушiге конкурстық өтiнiмнiң бiр бөлiгi ретiнде қосымша конверттер (бағалар кестесiн) енгiзуге құқық бередi, оларда сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердiң бағасы көрсетiледi. Қосымша конверттер ұсынуды конкурстық комиссияның хатшысы тiркеу журналында тiркейдi. (Осы рәсiмнен кейiн қандай да бiр қосымша конверттер қабылданбайды.
57. Конкурстық комиссия барлық ықтимал өнiм берушiлердiң немесе олардың өкiлеттi өкiлдерiнiң қатысуымен (хабарландыруда (хабарламада) көрсетiлген конкурстық өтiнiмдердi ашу мен конкурстық комиссияның отырысын жүргiзу күнi, уақыты, орны көрсетiледi. Егер конкурсқа (лотқа) бір ғана конкурстық өтінім табыс етілсе, осы конкурстық өтінім де ашылады. Бұл уақыт пен конкурстық өтiнiмдi табыс етудiң соңғы мерзiмi арасындағы уақыт екi сағаттан аспауы тиic) конкурстық өтiнiмдер салынған конверттердi ашады.
Екі кезеңді рәсімдер пайдаланылатын конкурс өткізілген кезде, конкурстық комиссия конкурстың әрбір кезеңіне конверттерді ашу және конкурстың қорытындылары туралы хаттамалар жасайды.
Ескерту: 57-тармаққа толықтырулар енгізілді - ҚР Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 23 шілдедегі N 80   бұйрығымен .

4. Конкурсные заявки, представленные после истечения
окончательного срока представления конкурсных заявок
51. Все конкурсные заявки, полученные организатором конкурса (его ответственным лицом) после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, отклоняются, не вскрываются и возвращаются представившим их потенциальным поставщикам.
5. Изменение конкурсных заявок и их отзыв
52. Потенциальный поставщик может изменить или отозвать свою конкурсную заявку до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, не теряя права на возврат внесенного им обеспечения своей конкурсной заявки. Изменение должно быть подготовлено, запечатано и представлено так же, как и сама конкурсная заявка. Такое изменение или уведомление об отзыве является действительным, если оно получено организатором конкурса до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.
53. Никакие изменения не должны вноситься в конкурсные заявки после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.
6. Представление конкурсных заявок
54. Конкурсные заявки должны быть представлены в соответствии с требованиями Закона, Правил и настоящей Конкурсной документации.
Глава 5. Вскрытие и оценка конкурсных заявок
1. Вскрытие конкурсной комиссией
конвертов с конкурсными заявками
55. Присутствующие уполномоченные представители потенциальных поставщиков должны зарегистрироваться в журнале регистрации потенциальных поставщиков, подтверждая свое присутствие ___________________ ( указать дату и время регистрации, это время должно быть раньше времени вскрытия конкурсных заявок ).
56. Непосредственно перед вскрытием конвертов с конкурсными заявками потенциальные поставщики могут представить дополнительные конверты как часть конкурсной заявки, в которой указывается цена закупаемых товаров, работ и услуг (таблица цен). Представление дополнительных конвертов регистрируется секретарем конкурсной комиссии в журнале регистрации. После данной процедуры какие-либо дополнительные конверты не принимаются.
57. Конкурсная комиссия вскрывает конверты с конкурсными заявками в присутствии всех прибывших потенциальных поставщиков, или их уполномоченных представителей в ________________ ( указать день, время и место вскрытия конкурсных заявок и проведения заседания конкурсной комиссии, указанные в объявлении (уведомлении) о проведении конкурса. В случае, если на конкурс (лот) представлена одна конкурсная заявка, то данная конкурсная заявка также вскрывается.   Период между окончательным сроком представления конкурсных заявок и вскрытием конвертов с конкурсными заявками не должен превышать двух часов ).
При проведении конкурса с использованием двухэтапных процедур конкурсная комиссия составляет протоколы вскрытия конвертов и об итогах конкурса на каждый этап конкурса.  <*>
Сноска. Пункт 57 с дополнениями -  приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 23 июля 2004 года N 80.

58. Конкурстық өтiнiмдер салынған конверттердi ашқан кезде конкурстық комиссия қатысып отырған тұлғаларға конкурсқа қатысатын ықтимал өнiм берушiлердiң атауы мен тұратын жерiн, олар ұсынған бағаны, егер олар құжат арқылы көрсетiлсе, конкурстық өтiнiмдердi керi қайтарып алуды және өзгертудi, конкурстық өтiнiмдi құрайтын құжаттардың болуы немесе болмауы туралы ақпаратты хабарлайды.
59. Конкурстық өтiнiмдер салынған конверттердi ашу рәсiмi бойынша конкурстық комиссияның хатшысы Ережеге  7-қосымшаға  сәйкес нысанда және мазмұны бойынша конкурстық комиссияның төрағасы, оның орынбасары, мүшелерi және хатшысының қолдары қойылған ашу хаттамасын жасайды.
60. Осы хаттаманың көшiрмесi ашу рәсiмiнде қатысқан ықтимал өнiм берушiлерге берiледi, қатыспағандарға олардан сұрау алғаннан кейiн екi жұмыс күнi iшiнде жiберiледi.
2. Конкурстық өтiнiмдердi алдын ала зерделеу және қарау
61. Конкурстық комиссия конкурстық өтiнiмдердi олардың толықтылығын, есептердегi қатенiң, қажеттi кепiлдiктердiң, құжаттардағы барлық қойылған қолдың болуын, сондай-ақ бүтiндей алғанда құжаттардың ресімделуінің дұрыстығын алдын ала зерделейді.
62. Конкурстық өтiнiмдердiң қаралуы  Заңға Ережеге  және осы Конкурстық құжаттамаға сәйкес жүзеге асырылады.
63. Конкурстық комиссия  Заң  мен  Ережеде  айтылған жағдайларда конкурстық өтiнiмдi қатысудан шеттетуге құқылы. Конкурстық өтiнiм Заңның, Ереженiң барлық талаптарына сәйкес емес деп белгiленiп, конкурстық комиссиямен шеттетiлген жағдайда, ол одан кейiн талаптарға сәйкес деп танылмауға тиiс.
3. Ықтимал өнiм берушiлердiң қойылатын бiлiктiлiк талаптарға сәйкес болуын бағалау әдiстерi және өлшемдерi
64. Конкурсты ұйымдастырушы  Заңның  8-бабының 1-тармағында көзделген бiлiктiлiк талаптарды көрсетедi.
Ықтимал өнiм берушiлердiң қойылатын бiлiктiлiк талаптарға сәйкестiгi, сондай-ақ олар ұсынған ақпараттың толықтығы мен растығы конкурстық комиссия ықтимал өнiм берушiлер осы Конкурстық құжаттаманың 25 және 26-тармақтарына сәйкес ұсынған құжаттарды қараған сәтте белгiленедi.
4. Конкурстық өтiнiмнiң бағасын бiр валютаға келтiру
65. Бағалау рәсiмдерiн жеңiлдету және конкурстық өтiнiмдердi салыстыру үшiн конкурстық комиссия конкурстық өтiнiмдердiң әртүрлi валютамен көрсетiлген барлық бағаларын ____________ (күнi көрсетiледi) күнiне Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi белгiлеген ресми бағам бойынша Қазақстан Республикасының валютасына - теңгеге аударады.
5. Конкурстық өтiнiмдердi бағалау және салыстыру
66. Конкурстық комиссия конкурстық өтiнiмдердi бағалау салыстыру және салғастыру мақсатында олардың шартты бағаларын есептеу үшiн барлық шеттетiлмеген конкурстық өтiнiмдерге бiрдей мөлшерде қолданылатын конкурстық өтiнiмдердi бағалаудың, бағасынан басқа, өлшемдерiн белгiлейдi:

58. При вскрытии конвертов с конкурсными заявками конкурсная комиссия объявляет присутствующим лицам наименования и местонахождение потенциальных поставщиков, участвующих в конкурсе, предложенные ими цены, информацию об отзыве и изменении конкурсных заявок, если они отражены документально, наличии или отсутствии документов, составляющих конкурсную заявку.
59. По процедуре вскрытия конвертов с конкурсными заявками секретарем конкурсной комиссии составляется протокол вскрытия по форме и содержанию согласно приложению 7 к Правилам, который подписывается председателем конкурсной комиссии, его заместителем, членами и секретарем конкурсной комиссии.
60. Копия данного протокола выдается потенциальным поставщикам, присутствующим при процедуре вскрытия, отсутствующим направляется в срок не позднее двух рабочих дней со дня получения от них запроса.
2. Предварительное изучение
и рассмотрение конкурсных заявок
61. Конкурсная комиссия изучает конкурсные заявки на предмет их полноты, наличия ошибок в расчетах, необходимых гарантий, всех подписей на документах, а также проверяет правильность оформления заявок в целом.
62. Рассмотрение конкурсных заявок осуществляется в соответствии с Законом, Правилами и настоящей Конкурсной документацией.
63. Конкурсная комиссия вправе отклонить конкурсную заявку в случаях, оговоренных в Законе и Правилах. Если конкурсная заявка отклоняется конкурсной комиссией как не отвечающая всем требованиям Закона, Правил и конкурсной документации, то она не может быть впоследствии признана отвечающей требованиям.
3. Критерии и методы оценки соответствия
потенциальных поставщиков предъявляемым
квалификационным требованиям
64. Организатор конкурса указывает квалификационные требования, предусмотренные пунктом 1 статьи 8  Закона .
Соответствие потенциальных поставщиков предъявляемым квалификационным требованиям, а также полнота и достоверность представляемой ими информации устанавливаются в момент рассмотрения конкурсной комиссией документов, представленных потенциальными поставщиками в соответствии с пунктами 25 и 26 настоящей Конкурсной документации.
4. Перевод цены конкурсной заявки в единую валюту
65. Для облегчения процедуры оценки и сопоставления конкурсных заявок конкурсная комиссия переводит все цены конкурсных заявок, выраженные в различных валютах, в валюту Республики Казахстан - тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на ________( указать дату ).
5. Оценка и сопоставление конкурсных заявок
66. Конкурсная комиссия оценивает, сопоставляет конкурсные заявки в соответствии с Законом, Правилами и настоящей Конкурсной документацией и определяет выигравшую конкурсную заявку на основе следующих критериев оценки конкурсных заявок, кроме цены, применяемых в равном размере ко всем не отклоненным конкурсным заявкам, для подсчета условных цен конкурсных заявок в целях их сравнения и сопоставления:

(eгep тапсырыс берушi үшiн олардың маңызы болса,  Заңның  16-бабы 6-тармағының 2)-8) тармақшаларында немесе 7-тармағының 2) және 3) тармақшаларында және  Ереженiң 30 32-36-тармақтарында  көрсетiлген бағалар өлшемдерi санамаланады).
67. Осы Конкурстық құжаттаманың 66-тармағында анықталған балама конкурстық өтiнiмдердi бағалау мен салыстыру осылайша жүргiзiледi:
(конкурстық өтiнiмдердi бағалау мен салыстырудың,  Ереженiң 30 32-36-тармақтарына  сәйкес конкурстық өтiнiмнiң шартты бағасын есептеу тәртiбiн сипаттау қажет. Бұл ретте конкурстық өтiнiмнiң бағасына  Заңның  16-бабы 6-тармағының 2)-4), 6), 7) тармақшаларында немесе 7-тармағының 2), 3) тармақшаларында санамаланған өлшемдердiң сомалық проценттiк ықпалы 15 % аспауы тиiс. Егер тапсырысшы үшiн балама техникалық және/немесе сапалық, пайдалану, басқа сипаттамалары бар тауарлар, жұмыстар немесе көрсетiлетiн қызметтер қолайлы болса, конкурсты ұйымдастырушы тауарлардың, жұмыстардың және көрсетiлетiн қызметтердiң қолайлы сипаттамалары мен көрсеткiштерiн, осындай конкурстық өтiнiмдердi бағалау мен салыстырудың тәсiлдерiн қоса көрсетуi қажет).
6. Басымдық беру шарттары
68. Конкурстық комиссия ұтқан конкурстық өтiнiмдi анықтаған кезде осы конкурс нәтижесінде сатып алынатын тауарлардың отандық өндірушілері болып табылатын ықтимал өнiм берушiлердiң конкурстық өтiнiмдерiнiң бағасын конкурстық құжаттамада көрсетiлген 20 процентке кемiтедi, сондай-ақ шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi мен мүгедектердiң қоғамдық бiрлестiк ұйымдары беретiн және көрсететiн конкурстық құжаттамада көзделген тауарлар мен көрсетiлетiн қызметтердiң көлемiн ескередi.
Отандық тауар өндiрушi - Қазақ Республикасының резидентi болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында пайдалануға (қолдануға) дайын тауар өндiретiн, жергiлiктi еңбек ресурстарының кемiнде 85 процентiн пайдаланатын заңды немесе жеке тұлға.
Отандық тауар өндірушілер болып табылатын ықтимал өнім берушінің конкурстық өтінімінің бағасына  Заңның  16-бабы 6-тармағының 2)-4), 6), 7), 9) тармақшаларында немесе 7-тармағының 2), 3), 4) тармақшаларында санамаланған өлшемдердің жиынтық проценттік әсері 35 проценттен аспауы тиіс.
Ескерту: 68-тармаққа толықтырулар енгізілді - ҚР Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 23 шілдедегі N 80   бұйрығымен .
6-тарау. Жеңiп шыққан конкурстық өтiнiмдi анықтау
мен шарт жасасу
1. Жеңiп шыққан конкурстық өтiнiмдi анықтау
69. Конкурстық комиссия конкурстық құжаттамада көрсетiлген өлшемдердi ескере отырып анықталатын, неғұрлым аз жиынтық шартты бағамен ұтқан конкурстық өтiнiмдi дауыс беру жолымен анықтайды. Екi немесе бiрнеше конкурстық өтiнiмдердiң жиынтық шартты бағалары тең болған жағдайда тауарлар жеткiзудiң, жұмыстар орындаудың, қызметтер көрсетудiң неғұрлым жақсы шарттарын ұсынатын конкурстық өтiнiмге басымдық берiледi.

( в случае, если для заказчика они имеют значение, перечислить критерии оценки, указанные в подпунктах 2)-8) пункта 6 или подпунктах 2) и 3) пункта 7 статьи 16  Закона , и в пунктах 30, 32- 36  Правил ).
67. Оценка по критериям, определенным в пункте 66 настоящей Конкурсной документации производится следующим образом:
( необходимо описать порядок оценки и сопоставления конкурсных заявок, подсчета условной цены конкурсной заявки согласно  пунктам 30 32- 36 Правил . При этом суммарное процентное влияние на цену конкурсной заявки критериев, перечисленных в подпунктах 2)-4), 6), 7) пункта 6 или подпунктах 2), 3 пункта 7 статьи 16  Закона , не должно превышать 15%. Если для заказчика приемлемы товары, работы или услуги с альтернативными техническими и/или качественными, эксплутационными характеристиками, организатору конкурса необходимо указать приемлемые характеристики и параметры, включая способы оценки и сопоставления таких конкурсных заявок ).
6. Условия предоставления приоритета
68. Конкурсная комиссия при определении выигравшей конкурсной заявки условно уменьшает цену конкурсных заявок потенциальных поставщиков, являющихся отечественными производителями товаров, приобретаемых в результате данного конкурса, на 20 процентов, а также учитывает объем товаров и услуг, предусмотренный в конкурсной документации, поставляемых и оказываемых субъектами малого предпринимательства и организациями общественных объединений инвалидов.
Отечественный товаропроизводитель - юридическое или физическое лицо, являющееся резидентом Республики Казахстан и производящее на территории Республики Казахстан товары, готовые к употреблению (применению), использующее не менее 85 процентов местных трудовых ресурсов.
Суммарное процентное влияние на цену конкурсной заявки потенциального поставщика, являющегося отечественным товаропроизводителем, критериев, перечисленных в подпунктах 2)-4), 6), 7), 9) пункта 6 или подпунктах 2), 3), 4) пункта 7  статьи 16  Закона не должно превышать 35 процентов.  <*>
Сноска. Пункт 68 с дополнениями и изменениями -  приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 23 июля 2004 года N 80.
Глава 6. Определение выигравшей конкурсной заявки
и заключение договора
1. Определение выигравшей конкурсной заявки
69. Конкурсная комиссия путем голосования определяет выигравшую конкурсную заявку с наименьшей суммарной условной ценой, определяемой с учетом критериев, указанных в конкурсной документации. В случае равенства суммарных условных цен двух или нескольких конкурсных заявок предпочтение отдается конкурсной заявке, предлагающей более лучшие условия поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг.

70. Жеткiлiктi бәсекелестiк орта болған кезде конкурстың қорытындысын шығарған кезде конкурстық комиссия конкурс жеңiмпазынан басқа, ұсыныстары неғұрлым басымдыққа ие болған кемiнде екi ықтимал өнiм берушiнi белгiлейдi.
71. Конкурстың қорытындылары  Заңның  17-бабы мен  Ереженiң  40-тармағына сәйкес рәсiмделедi.
72. Конкурсты ұйымдастырушы конкурс қорытындылары шығарылған күннен бастап жетi жұмыс күнi iшiнде конкурс нәтижелерiн оның атауын, жеңiмпазы мен оның мекен-жайын, конкурс жеңiмпазы ұсынған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердiң атауын және бiрлiгiнiң бағасын көрсете отырып, мерзiмдi баспасөзде жариялау жолымен барлық қатысқан ықтимал өнiм берушiлерге хабарлайды.
2. Мемлекеттiк сатып алу туралы шарт жасасу
73. Мемлекеттiк сатып алу туралы шарт  Заңның  23-бабы мен Ереженiң  97-тармағында  айтылған тәртiп пен мерзiмдерде жасалады.
Мемлекеттiк сатып алу туралы шартта тараптардың оны орындамағаны немесе тиiсiнше орындамағаны үшiн айыппұл санкциялары көзделуге тиiс.
74. Тапсырысшы конкурс қорытындысы шығарылған күннен бастап үш күн мерзiм iшiнде жеңiмпаз атанған ықтимал өнiм берушiнi оның конкурстық өтiнiмi ұтқан деп танылғандығы туралы жазбаша (хатпен, жедел хатпен, факспен) хабардар етедi. Конкурстық өтiнiмдi ұтқан деп тану туралы хабарлама мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың бiр бөлiгi болып табылады.
75. Тапсырысшы конкурс жеңiмпазы - ықтимал өнiм берушiге хабарлай отырып, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасалған мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың жобасына қол қояды және оны оларға жiбередi.
76. Мемлекеттiк сатып алу туралы шартқа қол қоюшы тараптардың мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың жобасына немесе мемлекеттiк сатып алу туралы қол қойылған шартқа өнiм берушiнi таңдау үшiн негiз болған ұсыныстың мазмұнын өзгертуi мүмкiн қандай да бiр өзгерiс және жаңа талаптар енгiзуге құқығы жоқ.
77. Мемлекеттiк сатып алу туралы шарт өнiм берушi шарттың орындалуын қамтамасыз етудi толық енгiзгеннен кейiн (eгep шартты орындалуын қамтамасыз ету көзделсе) және мемлекеттiк мекемелер үшiн - тапсырысшы оны қазынашылық органдарында тiркегеннен кейiн күшiне енедi.
3. Мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың
орындалуын қамтамасыз ету
(eгep мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету көздесе, бұл тарау толтырылады)
78. Мемлекеттiк сатып алу туралы шартқа тараптар қол қойғаннан кейiн он жұмыс күнi iшiнде, егер шартта өзгеше көзделмесе, өнiм берушi мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудi (қамтамасыз етудiң түрi көрсетiледi: банк кепiлдiгi және/немесе банкте орналастырылатын ақша кепiлi) және, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, ___________ процент мөлшерiнде (осы ықтимал өнiм берушi жеңiмпаз болып анықталған әрбiр лот бойынша 3%-тен 5%-ке дейiн көрсетiледi) енгiзедi.

70. При наличии достаточной конкурентной среды при подведении итогов конкурса конкурсная комиссия помимо победителя конкурса определяет не менее двух потенциальных поставщиков, предложения которых были наиболее предпочтительными.
71. Итоги конкурса оформляются в соответствии со статьей 17  Закона  и пунктом 40  Правил .
72. Организатор конкурса в течение семи рабочих дней со дня подведения итогов конкурса извещает всех принявших участие потенциальных поставщиков путем опубликования в периодической печати результатов конкурса с указанием его названия, победителя и его адреса, наименования и цены единицы товара, работы, услуги, предложенных победителем конкурса.
2. Заключение договора о государственных закупках
73. Договор о государственных закупках заключается в порядке и в сроки, оговоренные в статье 23  Закона  и пункте 97  Правил .
Договор о государственных закупках должен предусматривать штрафные санкции за неисполнение или ненадлежащее его исполнение сторонами.
74. В течение трех дней со дня подведения итогов конкурса Заказчик письменно (заказным письмом, телеграммой, факсом) уведомляет победившего потенциального поставщика о том, что его конкурсная заявка признана выигравшей. Уведомление о признании конкурсной заявки выигравшей является частью договора о государственных закупках.
75. Заказчик подписывает и направляет с уведомлением потенциальному поставщику - победителю конкурса проект договора о государственных закупках, составленный в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
76. Стороны, подписывающие договор о государственных закупках, не вправе вносить какие-либо изменения и новые условия в проект договора о государственных закупках или в подписанный договор о государственных закупках, которые могут изменить содержание предложения, явившегося основой для выбора поставщика.
77. Договор о государственных закупках вступает в силу после полного внесения поставщиком обеспечения исполнения договора ( если требуется внесение обеспечения исполнения договора ) и для государственных учреждений - после регистрации его заказчиком в органах казначейства.
3. Обеспечение исполнения договора
о государственных закупках
(этот раздел заполняется, если предусматривается
внесение обеспечения исполнения договора)
78. В течение десяти рабочих дней после подписания сторонами договора о государственных закупках, если иное не предусмотрено договором, поставщик вносит обеспечение исполнения договора о государственных закупках в виде ( указать вид обеспечения: банковская гарантия и/или залог денежных средств ) и в размере ____(от 3 до 5 процентов по каждому лоту, по которому данный поставщик определен победителем) процентов от общей суммы договора о государственных закупках, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан.

79. Мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудiң ақша кепiлдiгi түрi тапсырысшының шотына: (шоттың нөмiрi мен банктiк деректемелерi көрсетiледi). Мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудiң банк кепiлдiгi түрi Ережеге 10-қосымшаға сәйкес нысанда ресiмделедi.
80. Енгiзiлген мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудi тапсырысшы шартта көзделген мерзiмдерде немесе өнiм берушi мемлекеттiк сатып алу туралы шарт бойынша мiндеттерiн толық және тиiсiнше орындаған сәттен бастап бес жұмыс күн iшiнде қайтарады.
81. Тапсырысшы шарттың орындалуын қамтамасыз етудi Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жағдайларда, егер өнiм берушi:
1) тауарларды жеткiзу, жұмыстарды орындау, қызметтердi көрсету мерзiмдерiн бұзғанда;
2) сапасыз тауар жеткiзiлгенде, сапасыз жұмыстар орындалғанда, қызметтер көрсетiлгенде;
3) мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың басқа да шарттарын бұзғанда қайтармайды.
Үлгі конкурстық
құжаттамаға 1 қосымша
______ жылға арналған тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу тізбесі
__________________________________________________________________
Лот.|Тапсы.|Тауарлардың |Тауарлардың |Өл. |Саны|Тауарлар.|Тауарлар.
тар.|рыс   |жұмыстардың |жұмыстардың |шем |(қа.| ды жет. | ды жет.
дың |беру. |   және     |   және     |бір.|жет.|кізу, жұ.| кізу,
N  |шінің |көрсетілетін|көрсетілетін|лігі|ті. | мыстарды| жұмыс.
|атауы |қызметтердің|қызметтердің|    |лік | орындау,| тарды
|      |   атауы    |  қысқаша   |    |кө. | қызмет. | орындау,
|      |  (лоттар   |сипаттамасы |    |ле. | терді   | қызмет.
|      |  бойынша   |(сипаттау) *  |    |мі) | көрсету | терді
|      |көрсетіледі)|            |    |    | мерзімі | көрсету
|      |            |            |    |    |         |  орны
__________________________________________________________________
1     2         3            4         5   6      7         8
__________________________________________________________________
Егер тауарлар.
дың, жұмыстар.
дың және қызмет.
тердің сипат.
тамасын осы
бағанда сипат.
тау мүмкін
болмаса, онда
ол жеке
қосымша (техни.
калық маманда.
ным) болып
жазылады және
осы жерде
қосымша(лар)ға
сілтеме
көрсетіледі
__________________________________________________________________
*  Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің толық сипаты
және сипаттамасы техникалық мамандануда көрсетіледі
Конкурсты ұйымдастырушы басшының____________________________
лауазымы, аты-жөні және қолы
М.О.
Үлгі конкурстық
құжаттамаға 2 қосымша
Сатып алынатын тауарлардың/көрсетілетін қызметтердің техникалық маманданымы
(Конкурсты ұйымдастырушы бұл техникалық маманданымда талап етiлетiн сатып алынатын тауарлардың немесе қызмет көрсетулердiң техникалық және сапалық сипаттамасын және қажеттi маманданымдардың жоспарлардың, сызбалардың, нобайлар мен халықаралық немесе iшкi стандарттарға сай келетiн тауарлардың, көрсетiлетiн қызметтердiң толық сипаттамаларын беруi тиiс. Сондай-ақ, қажет болған жағдайда, конкурсты ұйымдастырушы осы техникалық маманданымда тапсырысшыға тауарды тексеру мен сынаудың қай түрi қажет екендiгi мен олар қай жерде өткiзiлетiнi көрсетiледi).
Үлгі конкурстық
құжаттамаға 3 қосымша
Сатып алынатын жұмыстардың
техникалық маманданымы
(Конкурсты ұйымдастырушы бұл техникалық маманданымда талап етiлетiн, сатып алынатын, орындалатын жұмыстардың техникалық және сапалық сипаттамасын және қажеттi маманданымдардың, жоспарлардың, сызбалардың, нобайлар мен халықаралық немесе iшкi стандарттарға сай келетiн орындалатын жұмыстардың толық сипаттамаларын беруi тиiс. Сондай-ақ, осы техникалық маманданымда конкурсты ұйымдастырушы құрылыс алаңының, географиялық, инженерлiк-геологиялық және басқа да ерекше табиғи жағдайлардың, инфрақұрылым мен коммуникациялардың бар екендiгiнiң қысқаша сипаттамасын беру керек, жергiлiктi ресурстардың, стандарттар мен техникалық нормативтердiң жүйесiнiң сипаттамасы мен объектінiң толық құрамын, аумақтың инженерлiк дайындықтың, өндiрiс пен жабдықтардың технологиясын, инженерлiк қамтамасыз етудiң, қолданылатын материалдар мен конструкциялардың, объектiнiң жабдықтауын және т.б. объектiнiң пайдалануға берiлген кезде туындайтын қарама-қайшылықтарды болдырмайтын талаптар көрсетiлуге тиiс).
Үлгі конкурстық
құжаттамаға 4 қосымша
Біліктілігі туралы мәліметтер
(тауарларды/көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде
ықтимал өнім беруші толтырады)

79. Обеспечение исполнения договора о государственных закупках в виде залога денег вносится поставщиком на счет заказчика: ( указать номер и банковские реквизиты счета ). Обеспечение исполнения договора в виде банковской гарантии оформляется по форме согласно  приложению 10  к Правилам.
80. Заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора о государственных закупках поставщику в сроки, указанные в договоре, или в течение 5 рабочих дней с момента полного и надлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по данному договору.
81. Заказчик не возвращает обеспечение исполнения договора в случаях в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, если поставщик:
1) нарушил сроки поставок товаров, выполнения работ, предоставления услуг;
2) поставил некачественный товар, некачественно выполнил работу, оказал услугу;
3) нарушил другие условия договора о государственных закупках.
Приложение 1
к Типовой конкурсной документации
Перечень закупаемых товаров,
работ и услуг на _____ год
N
ло-тов
Наиме-
нование
заказ-
чика
Наимено-
вание то-
варов,
работ и
услуг
(указать
по лотам)
Краткая
характе-
ристика
(описа-
ние) то-
варов,
работ и
услуг*
Еди-
ница
изм.
Коли-
чество
(объем
потреб-
ности)
Срок
поставки
товаров,
выполне-
ния ра-
бот,
оказания
услуг
Место
поставки
товаров,
выполне-
ния
работ,
оказания
услуг
1
2
3
4
5
6
7
8
Если
характе-
ристику
товаров,
работ и
услуг
описать
в этой
графе не-
возможно,
то она
излагает-
ся от-
дельным
приложе-
нием
(техни-
ческая
специфи-
кация) и
здесь
указы-
вается
ссылка на
приложе-
ние(я)
* Полное описание и характеристика товаров, работ и услуг указывается в технической спецификации .
Должность, фамилия и.о. и подпись руководителя организатора конкурса
М.П.
Приложение 2
к Типовой конкурсной документации
Техническая спецификация
закупаемых товаров/услуг
( В данной технической спецификации организатор конкурса должен дать полное описание и требуемые технические и качественные характеристики закупаемых товаров или услуг, включая необходимые спецификации, планы, чертежи, эскизы и указывать международные или внутренние стандарты, которым должны соответствовать поставляемые товары, оказываемые услуги. А также, при необходимости, организатор конкурса в данной технической спецификации указывает какого рода проверки и испытания товаров требуются Заказчику и где они должны проводиться ).
Приложение 3
к Типовой конкурсной документации
Техническая спецификация
закупаемых работ
( В данной технической спецификации организатор конкурса должен дать полное описание и требуемые технические и качественные характеристики закупаемых работ, включая необходимые спецификации, планы, чертежи, эскизы и указывать международные или внутренние стандарты, которым должны соответствовать выполняемые работы. А также в данной технической спецификации организатор конкурса должен дать краткое описание строительной площадки, географических, инженерно-геологических и других особых природных условий, наличие инфраструктуры и коммуникаций, описание местных ресурсов, систему стандартов и технических нормативов и должен указать полный состав объекта, требования по инженерной подготовке территории, технологии производства и оборудованию, инженерному обеспечению, используемым материалам и конструкциям, оснащению объекта и т.п., исключающие разногласия при вводе объекта в эксплуатацию ).
Приложение 4
к Типовой конкурсной документации
Сведения о квалификации
(заполняется потенциальным поставщиком
при закупках товаров/услуг)

1. Қатысушының атауы мен заңдық мәртебесі_____________________
(мемлекеттік тіркеу
____________________________________________________________
жөніндегі құжаттардың көшірмесі қоса беріледі)
Тіркелу орны: ______________________________________________
Мекен-жайы мен негізгі қызмет орны:___________________________
_____________________________________-ға(-ге), лицензияның N
(лицензияның көшірмесі қоса беріледі)
2. Соңғы бес жылдың ішінде ықтимал өнім беруші жеткізген
тауарлардың/көрсеткен қызметтердің жыл сайынғы көлемі,
теңгемен:___________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
3. Соңғы үш жыл ішінде басты жеткізуші ретінде орындалған
сипаты жағынан ұқсас жеткізулер (көрсетілген қызметтер). Құны
теңгемен көрсетіледі
____________________________________________________________
Тауардың (көрсетілетін | Клиенттің атауы |    Шарттың
қызметтердің) құны   |                 |(келісім-шарттың)
|                 |      құны
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
4. Жеткізуші ұйым басты лауазымдары қызметкерлерінің
біліктілігі мен тәжірибесі
____________________________________________________________
Лауазымы |Тегі, аты-жөні |Жалпы жұмыс | Жеткізуші ретінде
|               | тәжірибесі | жұмыс тәжірибесі
|               |   (жыл)    |      (жыл)
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
5. Қаржы ресурстарына қол жеткізу туралы мәліметтер (ақша
қаражаты, несие және т.б.). Төменде санамалады және растайтын
құжаттардың көшірмелері қоса беріледі_______________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
6. Ұсынымдар алу үшін конкурсты ұйымдастырушы өтініш жасай
алатын қатысушы банктің атауы, мекен-жайы, телефонының,
телексінің және телефаксінің нөмірі_________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
7. Соңғы екі жылдың ішінде мемлекеттік сатып алу туралы
жасалған шарттар бойынша қатысушының міндеттемелерді
орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін соттың жауапқа
тартуы туралы мәліметтер

1. Наименование и юридический статус участника_______________
( Приложить копию документов по государственной регистрации )
Место регистрации: __________________________________________
Адрес и основное место деятельности:_________________________
N лицензии на _______________________________________________
( копию лицензии приложить )
2. Ежегодный объем товаров/услуг, поставленных/оказанных потенциальным поставщиком в течение последних пяти лет, в тенге:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Аналогичные по характеру поставки, выполненные в качестве генерального поставщика (оказанные услуги) в течение последних трех лет. Стоимость указывается в тенге.
Наименование товара
(услуг)
Наименование клиента
Стоимость договора
(контракта)
4. Квалификация и опыт работников ключевых должностей организации поставщика.
Должность
Ф.И.О.
Общий опыт работы
(лет)
Опыт работы в
качестве поставщика
(лет)
5. Сведения о доступе к финансовым ресурсам (денежные средства, кредитные и т.д.). Перечислить ниже и приложить копии подтверждающих документов.
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
6. Наименование, адрес, номера телефона, телекса и телефакса банка участника, к которому может обратиться Организатор конкурса для получения рекомендаций.
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
7. Сведения о привлечении судом к ответственности за неисполнение или ненадлежащее исполнение участником обязательств по заключенным в течение последних двух лет договорам о государственных закупках.
Другие стороны
разбирательства
Предмет спора
Сроки проведения
суда
N и дата
решения суда

8. Ұсынымдар туралы мәліметтер. Басқа да заңды және жеке
тұлғалардың ұсыным хаттары, пікірлері санамаланады және қоса
беріледі____________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
9. "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының
Заңына сәйкес біліктілік талаптарына сай келетіні туралы өнім
беруші өзге де мәліметтер береді
Біліктілік туралы барлық мәліметтердің шынайылығы мен
толықтығын растаймын
Қолы  ______________
М.О. (заңды тұлға үшін)
Лауазымы ______________               ________________
(Тегі, аты-жөні)
Үлгі конкурстық
құжаттамаға 5-қосымша
Ескерту: 5-қосымша өзгертілді - ҚР Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігі төрағасының 2002 жылғы 28 қарашадағы N 19   бұйрығымен .
Біліктілігі туралы мәліметтер
(ықтимал өнім беруші жұмыстарды сатып алу кезінде толтырады )
1. Қатысушының атауы мен заңдық мәртебесі_____________________
(мемлекеттік тіркеу жөніндегі
____________________________________________________________
құжаттардың көшірмесі қоса беріледі)
Тіркелу орны: ______________________________________________
Мекен-жайы мен негізгі қызмет орны:_________________________
Жұмыстың осы түрін орындауға лицензияның N _________________
(лицензияның көшірмесі қоса беріледі)
2. Соңғы бес жылдың ішінде ықтимал өнім беруші орындаған
жұмыстардың жыл сайынғы көлемі, теңгемен ___________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
3. Соңғы үш жыл ішінде бас мердігер ретінде орындаған сипаты
және көлемі жағынан ұқсас жұмыстар
____________________________________________________________
Объектілердің   |  Тапсырыс    | Жұмыстардың  | Шарттың
атауы және     |берушілердің  | түрлері және |(келісім-
орналасқан жері | атауы және   | объектілерді |шарттың)
|  олардың     | аяқтау жылы  | бағасы,
| телефондары. |              | теңгемен
| ның нөмірі   |              |
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
4. Жұмыстарды орындау үшін Мердігерге жабдықтардың (құрылыс
механизмдерінің, машиналардың) мынадай бірліктері болуының
мәні бар. Қатысушы төменде берілген барлық сұрақтарға жауап
беруі тиіс
____________________________________________________________
Жабдықтардың | Моделі |  Бар  |Жай-күйі |  Меншікті,
(құрылыс   | және   |бірлік.| (жаңа,  | жалға алынған
механизмдер. |шығарыл.|тердің | жақсы,  |(кімнен) сатып
дің, машина. |  ған   | саны  | нашар)  |алынды (кімнен)
лардың түрі) | жылы   |       |         |
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________

8. Сведения о рекомендациях. Перечислить и приложить рекомендательные письма, отзывы других юридических и физических лиц.
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
9. Поставщик представляет иные сведения о соответствии квалификационным требованиям согласно  Закону  Республики Казахстан "О государственных закупках".
Достоверность и полнота всех сведений о квалификации подтверждаю.
Подпись ____________________
М.П. (для юридического лица)
Должность __________________  ____________________________
(Фамилия, и.о.)
Приложение 5
к Типовой конкурсной документации  <*>
Сноска. Пункт 25 с изменениями -  приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 28 ноября 2002 года N 19.
Сведения о квалификации
( заполняется потенциальным
поставщиком при закупках работ )
1. Наименование и юридический статус участника_______________
( Приложить копию документов по государственной регистрации )
Место регистрации:___________________________________________
Адрес и основное место деятельности:_________________________
N лицензии на выполнение данного вида работ__________________
( копию лицензии приложить )
2. Ежегодный объем работ, выполненных потенциальным поставщиком в течение последних пяти лет, в тенге.
_____________________      ______________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Аналогичные по характеру и объему работы, выполненные в качестве генерального подрядчика в течение последних трех лет.
Наименование и
местонахождение
объектов
Наименование
заказчиков и
номера их
телефонов
Тип работ и год
завершения
объектов
Стоимость
договора
(контракта),
тенге
4. Для выполнения работ имеет существенное значение наличие у Подрядчика следующих единиц оборудования ( строительных механизмов, машин ). Участник должен ответить на все вопросы, перечисленные ниже:
Вид обору-
дования
(строитель-
ных меха-
низмов,
машин)
Модель и
год выпуска
Количество
имеющихся
единиц
Состояние
(новое,
хорошее,
плохое)
Собственное,
арендованное
(у кого)
будет
приобретено
(у кого)

5. Шартты іске асыру үшін түйінді әкімшілік және желілік
лауазымдарға ұсынылатын қызметкерлердің біліктілігі және
олардың тәжірибесі
__________________________________________________________
Лауазымы|Тегі, аты-жөні| Жұмыс стажы |Ұқсас объектілердегі
|              |    (жыл)    |  жұмыс тәжірибесі
|              |             |        (жыл)
____________________________________________________________
Ұйымның
басшысы
____________________________________________________________
Бас инженер
____________________________________________________________
Учаскенің
бастығы
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
6. Қаржы ресурстарына қол жеткізу туралы мәліметтер (ақша
қаражаты, несие және т.б.). Төменде санамаланады және
растайтын құжаттардың көшірмелері қоса беріледі_____________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
7. Конкурстың ұйымдастырушысы ұсынымдар алу үшін өтініш жасай
алатын қатысушы банктің атауы, мекен-жайы, телефон, телекс
және телефакс нөмірлері_____________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
8. Соңғы екі жылдың ішінде мемлекеттік сатып алу туралы
жасалған шарттар бойынша қатысушының міндеттерді орындамағаны
немесе тиісінше орындамағаны үшін соттың жауапқа тартуы
туралы мәліметтер
9. Ұсынымдар туралы мәліметтер. Ұсыным хаттар, басқа да заңды
және жеке тұлғалардың пікірлері санамаланады және қоса
беріледі____________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
10. Ұсынылатын әдістер және жұмыс кестесі (қоса беріледі)
11. "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының
Заңына сәйкес біліктілік талаптарына сай келетіні туралы өнім
беруші өзге де мәліметтер береді
Біліктілік туралы барлық мәліметтердің шынайылығын растаймын
Қолы _________________
М.О.
Лауазымы ________________            __________________
(Тегі, аты-жөні)
Үлгі конкурстық
құжаттамаға 6-қосымша
КОНКУРСТЫҚ ӨТІНІМДІ
ҚАМТАМАСЫЗ ЕТУ НЫСАНЫ
(БАНК КЕПІЛДІГІ)
Банктің атауы:______________________________________________
(банктің атауы және деректемелері)
Кімге:______________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының атауы және деректемелері)
N ____ КЕПІЛДІК МІНДЕТТЕМЕ
_________________                _____ жылғы "____" _________
(орналасқан жері)
Біз, _______________________________ бұдан әрі "Өнім беруші"
(ықтимал өнім берушінің атауы)
__________________________ ұйымдастырған ___________________
(конкурсты ұйымдастырушының атауы)
сатып алу жөніндегі Конкурсқа қатысатыны және жалпы сомасы
_____________ теңгеге_______________________________________
(жазбаша)          (тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін
____________________________________________________________
қызметтердің атауы және көлемі)
тауарларды жеткізуді (жұмыстарды орындауды, қызметтерді
көрсетуді) жүзеге асыруға дайын болуы туралы хабардар
етілдік. Жоғарыда аталған конкурсты өткізу жөніндегі _____
жылғы "____" ________ конкурстық құжаттамамен ықтимал өнім
берушілердің банк кепілдігі түрінде конкурстық өтінімді
қамтамасыз етуін енгізу көзделіп отыр.
Осыған байланысты біз _____________________________________
(банктің атауы)
Сіздің талап етуіңіз бойынша Сізге ________________________
___________________________________________________________
(сомасы санмен және жазбаша)
сомасына тең Сіздің төлеуге жазбаша талап етуіңізді, сондай-ақ Өнім беруші:
- конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі аяқталғаннан кейін конкурстық өтінімді қайтарып алғандығын немесе оны өзгерткендігін;
- мемлекеттік сатып алу туралы шартқа белгіленген мерзімде қол қоймағандығын;
- мемлекеттік сатып алу туралы шартқа қол қойғаннан кейін конкурстық құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және шарттарды мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізбегендігін жазбаша растайтын талабыңызды алғаннан кейін қайтарып алынбайтын міндеттемені өзімізге қабылдаймыз.
Осы кепілдікті міндеттеме конкурстық өтінімдерімен конверттерді ашқан күнінен бастап күшіне енеді.
Осы кепілдікті міндеттеме Өнім берушінің конкурсқа қатысуға конкурстық міндеттемесі қолдануылының түпкілікті мерзіміне дейін қолданылады және бізге осы құжат қайтарыла ма немесе қайтарылмай ма, оған тәуелсіз, егер біз Сіздің жазбаша талап етуіңізді осы күннің аяғына дейін алмасақ, толық және өздігінен күшін жояды.
Осы кепілдікті міндеттемеге байланысты туындайтын барлық құқықтар және міндеттер Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
Кепілдік берушілердің қолы және мөрі     Күні және мекен-жайы
( Банк басшысының және
бас бухгалтерінің атынан)
Үлгі конкурстық
құжаттамаға 7-қосымша
Ескерту: 7-қосымша өзгертілді - ҚР Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігі төрағасының 2002 жылғы 28 қарашадағы N 19   бұйрығымен .
Тауарларды/көрсетілетін қызметтерді
мемлекеттік сатып алу туралы үлгі шарт
________________                  ____ ж.  "___"__________
Бұдан әрі Тапсырыс беруші деп аталатын ____________________
(Тапсырыс берушінің толық атауы)
______________________________________________________тұлға
(өкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты-жөні)
бір тараптан және__________________________________________,
(Өнім беруші - конкурс жеңімпазының толық атауы)
бұдан әрі Өнім беруші деп аталатын ________________________
______________________________________________________тұлға
(өкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты-жөні)
_____________________________ негізінде іс-әрекет жасайтын,
(Жарғының, Ереженің және т.б.)
екінші тараптан, "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңы мен __
_____________ қаласында _____ ж. "_____" ________N ________
сатып алу жөніндегі (конкурстың атауы) конкурстың
қорытындыларының Хаттамасы негізінде осы мемлекеттік сатып алу туралы (бұдан әрі - Шарт) Шарт жасасты және төмендегідей келісімге келді:

5. Квалификация и опыт работников, предлагаемых на ключевые административные и линейные должности для реализации Договора.
Должность
Ф.И.О.
Стаж работы (лет)
Опыт работы на
аналогичных объектах
(лет)
Руководитель
организации
Главный
инженер
Начальник
участка
6. Сведения о доступе к финансовым ресурсам (денежные средства, кредитные и т.д.). Перечислить ниже и приложить копии подтверждающих документов.
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
7. Наименование, адрес, номера телефона, телекса и телефакса банка участника, к которому может обратиться Организатор конкурса для получения рекомендаций.
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
8. Сведения о привлечении судом к ответственности за неисполнение или ненадлежащее исполнение участником обязательств по заключенным в течение последних двух лет договорам о государственных закупках.
Другие стороны
разбирательства
Предмет спора
Сроки проведения
суда
N и дата
решение суда
9. Сведения о рекомендациях. Перечислить и приложить рекомендательные письма, отзывы других юридических и физических лиц.
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
10. Предлагаемые методы и график работ (приложить).
11. Поставщик представляет иные сведения о соответствии квалификационным требованиям согласно  Закону  Республики Казахстан "О государственных закупках".
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю.
Подпись ____________________
М.П.
Должность _________________  ____________________________
(Фамилия, и. о.)
Приложение 6
к Типовой конкурсной документации
Форма обеспечения
конкурсной заявки
(Банковская гарантия)
Наименование банка:__________________________________________
( наименование и реквизиты банка )
Кому: _______________________________________________________
( наименование и реквизиты организатора конкурса )
Гарантийное обязательство N______
_____________________                  "____"_________ ____г.
(местонахождение)
Мы были проинформированы, что ______________________________
( наименование потенциального
_________________, в дальнейшем "Поставщик", принимает участие в
поставщика )
Конкурсе по закупке _______________________________ организованным _______________________________________________ и готов осуществить
( наименование организатора конкурса )
поставку (выполнить работу, оказать услугу)________________________
( наименование и объем
_______________________ на общую сумму___________ тенге. Конкурсной
товаров, работ и услуг )                ( прописью )
документацией от "__" ______________ ______ г. по проведению вышеназванного конкурса предусмотрено внесение потенциальными поставщиками обеспечения конкурсной заявки в виде банковской гарантии.
В связи с этим мы ________________________ настоящим берем на
( наименование банка )
себя безотзывное обязательство выплатить Вам по Вашему требованию сумму, равную _____________________________________________________
___________________________________________________________________
( сумма в цифрах и прописью )
по получении Вашего письменного требования на оплату, а также письменного подтверждения того, что Поставщик:
- отозвал или изменил конкурсную заявку после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок;
- не подписал, в установленные сроки, договор о государственных закупках;
- не внес обеспечение исполнения договора о государственных закупках после подписания договора о государственных закупках в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в конкурсной документации.
Данное гарантийное обязательство вступает в силу с дня вскрытия конвертов с конкурсными заявками.
Данное гарантийное обязательство действует до окончательного срока действия конкурсной заявки Поставщика на участие в конкурсе и истекает полностью и автоматически, независимо от того, будет ли нам возвращен этот документ или нет, если Ваше письменное требование не будет получено нами к концу этого дня.
Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным обязательством, регулируются законодательством Республики Казахстан.
Подпись и печать гарантов                 Дата и адрес
( В лице руководителя и
главного бухгалтера Банка )
Приложение 7
к Типовой конкурсной документации
Типовой договор о государственных закупках
товаров/услуг
_____________________            "___"_____________ _____ г.
( Местонахождение )
________________________________________, именуемый(ое)(ая) в
( полное наименование Заказчика )
дальнейшем Заказчик, в лице________________________________________
________________________________________________________________, с
( должность, фамилия, имя, отчество уполномоченного лица )
одной стороны  и __________________________________________________
( полное наименование Поставщика - победителя конкурса )
_________________, именуемый(ое)(ая) в дальнейшем Поставщик, в лице
__________________________________________________________________,
( должность, фамилия, имя, отчество уполномоченного лиц а)
действующего на основании ________________________________________,
( Устава, Положения и т.п. )
с другой стороны, на основании  Закона  "О государственных закупках" и Протокола об итогах конкурса по закупке ( название конкурса ), прошедшего в году ______________ N ____ от "___" __________ ______ году заключили настоящий Договор о государственных закупках (далее - Договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:

1. Конкурсты ұйымдастырушы - (конкурсты ұйымдастырушының атауы көрсетіледі) (тауарлардың/көрcетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы) сатып алу жөнінде Тапсырыс беруші үшін конкурс жариялады және Өнім берушінің (сомасы цифрмен және жазумен көрсетіледі) сомасы мөлшерінде осы тауарларды жеткізу/қызметтерді көрсету жөніндегі конкурстық өтінімін қабылдап алды (бұдан әрі - Шарттың Жалпы сомасы).
2. Осы шартта төменде аталатын ұғымдар төмендегiдей түсiнiктемені қамтиды:
1) "Шарт" - жазбаша нысанда бекiтiлген, барлық қосымшалары мен толықтыруларын қоса тараптар қол қойған, сондай-ақ шартта сiлтемелерi бар барлық құжаттарын қоса "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтiк құқықтық актiлеріне сәйкес Тапсырыс берушi мен Өнім беруші арасында жасалған азаматтық-құқықтық шарт;
2) "Шарттың бағасы" Тапсырыс берушінің Өнiм берушiге өзiнiң шарттық мiндеттемелерiн толық орындағаны үшiн Шарт шеңберiнде төлейтiн бағасын бiлдiредi;
3) "Тауарлар" Өнiм берушi Шарт шеңберiнде Тапсырысшыға жеткiзетiн техниканы, құрал-жабдықтарды, тауарлар мен iлеспе қызметтердi бiлдiредi;
4) "Жанама қызметтер" осы Шартпен көзделген, Тауарларды жеткізуді қамтамасыз ететiн, мысалы, тасымалдау мен сақтандыруды және өзге де көмекшi қызметтерді, мысалы, құрастыру, iске қосу, техникалық көмек көрсету, оқыту және басқа да осы тектес Өнiм берушiнiң мiндеттерiн қоса алғандағы қызметтерді бiлдiредi;
5) "Тапсырыс беруші" - мемлекеттiк органдар, мемлекеттiк мекемелер, мемлекеттiк кәсіпорындар және акцияларының бақылау пакеті мемлекетке тиесілі акционерлік қоғамдар, сондай-ақ олармен аффилиирленген заңды тұлғалар;
6) "Өнiм берушi" - Тапсырыс берушімен мемлекеттiк сатып алу туралы жасасқан шартта келісім-шарт жасасушы агент ретiнде әрекет ететін және тауарларды жеткізуді (қызметтерді көрсетуді) жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға.
3. Төменде санамаланатын құжаттар мен онда айтылған шарттар осы Шартты құрайды да оның ажырамас бөлігі болып саналады, яғни:
1) осы Шарт;
2) сатып алынатын тауарлар/қызметтер тізбесі;
3) техникалық мамандануы;
4) Шартты орындауды қамтамасыз ету (бұл тармақша конкурстық құжаттамада Шартты орындауды қамтамасыз етуді енгізу көзделген жағдайда көрсетіледі).
4. Өнім беруші сату мен жеткізуді (көрсетуді), ал Тапсырыс беруші тауарды (қызметті) саны мен сапасы осы шарттың бөлінбес бөлшегі болып табылатын, Өнім берушінің конкурстық өтінімі мен Тапсырыс берушінің (конкурсты ұйымдастырушының) конкурстық құжаттамасына сәйкес қабылдап алумен төлеуді міндетке алады.

1. Организатор конкурса - ( указать наименование организатора конкурса ) объявил конкурс по закупке ( краткое описание товаров/
услуг ) для Заказчика и принял конкурсную заявку Поставщика на поставку этих товаров/услуг на сумму в размере ( указать сумму цифрами и прописью ) (далее - Общая сумма Договора).
2. В данном Договоре ниже перечисленные понятия будут иметь следующее толкование:
1) "Договор" - гражданско-правовой договор, заключенный между Заказчиком и Поставщиком в соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О государственных закупках" и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, зафиксированный в письменной форме, подписанный сторонами со всеми приложениями и дополнениями к нему, а также со всей документацией, на которую в договоре есть ссылки;
2) "Цена Договора" означает цену, которая должна быть выплачена Заказчиком Поставщику в рамках Договора за полное выполнение своих договорных обязательств;
3) "Товары" означает технику, оборудование, товары и сопутствующие услуги, которые Поставщик должен поставить Заказчику в рамках Договора;
4) "Сопутствующие услуги" означают услуги, обеспечивающие поставку Товаров, такие, например, как транспортировка и страхование, и любые другие вспомогательные услуги, включающие, например, монтаж, пуск, оказание технического содействия, обучение и другие подобного рода обязанности Поставщика, предусмотренные данным Договором;
5) "Заказчик" - государственные органы, государственные учреждения, государственные предприятия и акционерные общества, контрольный пакет акций которых принадлежит государству, а также аффилиированные с ними юридические лица;
6) "Поставщик" - физическое или юридическое лицо, выступающее в качестве контрагента Заказчика в заключенном с ним Договоре о государственных закупках, и осуществляющее поставку товаров (оказание услуг), указанных в условиях Договора.
3. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) перечень закупаемых товаров/услуг;
3) техническая спецификация;
4) обеспечение исполнения Договора ( этот подпункт указывается, если в конкурсной документации предусматривается внесение обеспечения исполнения договора ).
4. Поставщик обязуется продать и поставить (оказать), а Заказчик принять и оплатить товар (услугу) в количестве и качестве в соответствии с конкурсной заявкой Поставщика и конкурсной документацией Заказчика (организатора конкурса), являющимися неотъемлемой частью настоящего Договора.

5. Төлемнiң түрi___________________________________________
(ақша аудару, қолма қол есеп айырысу, аккредитив және т.б.)
6. Төлемдердiң мерзiмi_____________________________________
(мысалы: тауарды түпкi бағдарында қабылдағаннан кейiн,
___________________________________________________________
немесе алдын ала төлем, немесе т.б. %-i)
7. Төлемнiң алдынан келетiн қажеттi құжаттар: _____________
( есеп-фактура немесе
___________________________________________________________
қабылдау-тапсыру актісі, немесе с.с.)
8. Осы Шарттың шеңберiнде жеткізілетін Тауарлар немесе қызметтер, техникалық маманданымда көрсетiлген стандарттарға сай немесе олардан жоғары болуы тиіс.
9. Өнiм берушi Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келiсiмiнсiз, Тапсырыс берушінің өзi осы Шартты орындауға тартылған персоналдан басқа, кiмге де болса Шарттың қай бiр ережелерiн, сондай-ақ техникалық құжаттаманың, жоспарлардың, сызбалардың, нобайлар мен үлгiлердiң және Тапсырыс беруші немесе оның атынан өзге тұлғалар ұсынған ақпараттың мазмұнын ашпауға тиіс. Көрсетілген ақпарат бұл персоналға құпия түрде және шарттық міндеттемелерді орындау үшін қажетті мөлшерде ғана ұсынылады.
10. Өнiм берушi, Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келiсiмiнсiз жоғарыда аталып өткен құжаттарды немесе ақпаратты, Шартты жүзеге асыру мақсатынан басқа, пайдаланбауға тиіс.
11. Техникалық мамандануда көзделсе, Тапсырыс беруші немесе оның өкiлдерi Тауарларға олардың техникалық мамандануға сәйкестiгiн растайтын, техникалық бақылау және/немесе сынақтар өткiзе алады. Бұл сынақтардың барлық шығындарын Өнiм берушi көтередi. Техникалық маманданымда Тапсырыс берушіге тексеру мен сынақтың қандай түрлерi қажет екенi, сондай-ақ олардың қай жерде өткiзiлетiнi көрсетiледi. Тапсырыс беруші осы мақсатқа арналған өзiнiң өкiлдерi туралы жазбаша түрде және дер кезiнде Өнiм берушiнi хабардар етуі тиіс.
12. Техникалық бақылау мен сынақтар Өнiм берушiнiң немесе қосалқы мердiгер(лер)дiң аумағында, Тауарларды жеткiзу орнында және/немесе түпкi бағытында өткiзiлуі мүмкін. Егер олар Өнiм берушiнiң немесе қосалқы мердiгер(лер)дiң аумағында өткiзiлсе, Тапсырыс берушінің жағынан ешқандай қосымша шығындарсыз, Тапсырыс берушінің инспекторларына, сызбалар мен өндiрiстiк ақпараттарды қолдану мүмкiндiгiн қоса, барлық керектi қаражаттар берiледi және жәрдем көрсетiледi.
13. Егер техникалық бақылау мен сынақтардан өткен Тауарлар техникалық маманданымға сай болмаса, Тапсырыс беруші олардан бас тартуға құқылы, ал Өнiм берушi сапасыз Тауарды ауыстырады немесе Тапсырыс беруші жағынан ешқандай қосымша шығындарсыз, техникалық маманданымның талаптарына сәйкес тиiстi өзгерістер енгiзедi.

5. Форма оплаты ____________________________________________
( перечисление, за наличный расчет,
_____________________
аккредитив и т.д. )
6. Сроки выплат ____________________________________________
__________________________________________________________________
( пример: % после приемки товара в пункте назначения или
__________________________
предоплата или и т.д. )
7. Необходимые документы, предшествующие оплате:
__________________________________________________________________
( счет-фактура или акт приемки-передачи или т.п .)
__________________________________________________________________
8. Товары или услуги, поставляемые в рамках данного Договора, должны соответствовать или быть выше стандартов, указанных в технической спецификации.
9. Поставщик не должен без предварительного письменного согласия Заказчика раскрывать кому-либо содержание Договора или какого-либо из его положений, а также технической документации, планов, чертежей, моделей, образцов или информации, предоставленных Заказчиком или от его имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен Поставщиком для выполнения настоящего Договора. Указанная информация должна предоставляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для выполнения договорных обязательств.
10. Поставщик не должен без предварительного письменного согласия Заказчика использовать какие-либо вышеперечисленные документы или информацию, кроме как в целях реализации Договора.
11. Заказчик или его представители могут проводить технический контроль и/или испытания Товаров для подтверждения их соответствия технической спецификации, если это оговорено в технической спецификации. Все расходы на эти испытания несет Поставщик. В Технической Спецификации указывается, какого рода проверки и испытания требуются Заказчику, а также где они должны проводиться. Заказчик должен в письменном виде и своевременно уведомить Поставщика о своих представителях, предназначенных для этих целей.
12. Технический контроль и испытания могут проводиться на территории Поставщика или его субподрядчика(ов), в месте доставки и/или в конечном пункте назначения Товаров. Если они проводятся на территории Поставщика или его субподрядчика(ов), инспекторам Заказчика будут предоставлены все необходимые средства и оказано содействие, включая доступ к чертежам и производственной информации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика.
13. Если Товары, прошедшие технический контроль или испытания, не отвечают технической спецификации, Заказчик может отказаться от них, и Поставщик либо заменяет забракованный Товар, либо внесет необходимые изменения в соответствии с требованиями технической спецификации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика.

14. Жоғарыда аталған бiр де бiр тармақ Өнiм берушiнi осы Шарт бойынша кепiлдiктерiнен немесе басқа мiндеттерінен босатпайды.
15. Өнiм берушi тауарларды, оларды Конкурстық құжаттамаға 1-қосымшада көрсетiлген түпкi бағытына жеткізгенге дейін тасымалдағанда зақымдалудан немесе бұзылудан қорғайтын буып-түюiн қамтамасыз етуі тиіс. Буып-түю тасымалдау кезiндегi, сондай-ақ ашық сақталғанда интенсивтiк көтергiш-тасымалдаулық өңдеу мен экстремалдық температуралардың, пайда болған тұздар мен жауын-шашын әсерлерiн ешқандай шектеусiз шыдап көтеру керек. Буып-түйiлген жәшiктердiң габариттерi мен олардың салмағын белгілегенде түпкi бағыттың алыстығы мен Тауарлардың жүру бағдарының барлық пункттерiнде қуатты жүк көтергiш құралдардың бар болуы ескерілу тиіс.
16. Жәшiктердiң буып-түйiлуi мен белгiлеуi, сондай-ақ iшiндегi және  сыртындағы құжаттама Тапсырыс беруші белгiлеген арнайы талаптарға қатаң сәйкес болуы тиiс.
17. Өнiм берушi Тауарларды жеткiзудi сатып алынатын тауарлардың/көрсетілетін қызметтердің тiзбесiнде (1-шi қосымша) аталған Тапсырыс берушінің шарттарына сәйкес төмендегiдей жүзеге асырады:
а) шетелден жеткiзiлетiн Тауарлар үшiн:
Өнiм берушi тауарды жөнелткеннен кейiн Тапсырыс беруші мен сақтандыру компаниясын телекс немесе факс арқылы Шарттың нөмiрiн, тауардың сипаттамасын, санын, кемесiн, коносамент нөмiрi мен оның күнiн, айын, жылын, порты мен жөнелткен күнiн, айын, жылын, жүктi түсiру портын және т.б. қоса, тасымалдаудың барлық егжей-тегжейi туралы хабардар етуi тиiс. Өнiм берушi Тапсырыс берушіге келесi құжаттаманы жiберуi тиiс:
1) тауарлардың сипаттамасы, саны, Тауардың бiрлiк бағасы мен жалпы сомасы көрсетiлген Өнiм берушiнiң шот-фактурасының көшiрмесiн;
2) жүктi тасымалдау құжаттамасының түпнұсқасы мен 3 көшiрмесiн;
3) әрбiр  буып-түюдiң  мазмұны  көрсетiлген буып-түю парағының көшiрмесiн;
4) сақтандыру сертификатын;
5) жасаушының немесе Өнiм берушiнiң кепiлдiк сертификатын;
6) өкiлеттi инспекциялық қызмет берген техникалық бақылау өткiзгенi туралы куәлiк, сондай-ақ Өнiм берушiнiң зауытында (егер мұндай жағдай орын алған болса) техникалық бақылау өткiзiлгені туралы есепті;
7) Тауардың шығарылуы жөнiнде сертификатты.
Жоғарыда аталған құжаттарды Тапсырыс беруші Тауарлардың портқа немесе жеткiзу пунктiне келгенге дейiн ең болмағанда бiр апта бұрын алуы тиіс, және оларды алмаған күнде Өнiм берушi бұған байланысты барлық шығындарға жауапкершiлiк тартады.
б) Жергiлiктi Тауарлар үшiн:
1) тауарлардың сипаттамасы, саны көрсетiлген, тауардың бiрлiк бағасы мен жалпы сомасы бар Өнiм берушiнiң шот-фактурасының көшiрмесi;

14. Ни один пункт вышеуказанного не освобождает Поставщика от гарантий или других обязательств по данному Договору.
15. Поставщик должен обеспечить упаковку Товаров, способную предотвратить их от повреждения или порчи во время перевозки к конечному пункту назначения, указанному в приложении 1 к Конкурсной документации. Упаковка должна выдерживать, без каких-либо ограничений, интенсивную подъемно-транспортную обработку и воздействие экстремальных температур, соли и осадков во время перевозки, а также открытого хранения. При определении габаритов упакованных ящиков и их веса необходимо учитывать отдаленность конечного пункта доставки и наличие мощных грузоподъемных средств во всех пунктах следования Товаров <*>
Сноска. Пункт 15 с изменениями -  приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 28 ноября 2002 года N 19.
16. Упаковка и маркировка ящиков, а также документация внутри и вне должны строго соответствовать специальным требованиям, определенным Заказчиком.
17. Поставка Товаров осуществляется Поставщиком в соответствии с условиями Заказчика, оговоренными в перечне закупаемых Товаров/Услуг (приложение 1) следующим образом:
а) Для Товаров, поставляемых из-за границы:
После отгрузки товара Поставщик должен уведомить Заказчика и страховую компанию по телексу или факсу обо всех деталях транспортировки, включая номер Договора, описание товаров, количество, судно, номер коносамента и его дату, порт и дату отгрузки, порт разгрузки и т.д. Поставщик должен направить Заказчику следующую документацию:
1) копии счета-фактуры Поставщика с описанием Товаров, указанием количества, цены единицы Товара и общей суммы;
2) оригинал и 3 копии транспортных накладных;
3) Копии упаковочного листа с указанием содержимого каждой упаковки;
4) страховой Сертификат;
5) гарантийный сертификат Изготовителя или Поставщика;
6) свидетельство о проведении технического контроля, выданное уполномоченной инспекционной службой, а также отчет о проведении технического контроля на заводе Поставщика (если такое имело место);
7) сертификат о происхождении товара.
Вышеуказанные документы должны быть получены Заказчиком, по крайней мере, за одну неделю до прибытия Товаров в порт или пункт доставки, и в случае их неполучения, Поставщик будет нести ответственность за все связанные с этим расходы.
б) Для местных Товаров:
1) копии счета-фактуры Поставщика с описанием товаров, указанием количества товаров, цены единицы товаров и общей суммы;

2) жүктi тасымалдау құжаттамасы, темiржол квитанциясы немесе автокөлiктiк жүк квитанциясы;
3) Жасаушының немесе Өнiм берушiнiң кепiлдiк сертификаты;
4) өкiлеттi инспекциялық қызмет берген техникалық бақылау өткiзгенi туралы куәлiк, сондай-ақ Өнiм берушiнiң зауытында (егер мұндай жағдай орын алған болса) техникалық бақылау өткiзiлгені туралы есеп;
5) Тауардың шығарылуы жөнiнде сертификат.
18. Шарт бойынша жеткiзiлетiн Тауарлар, олардың жасалуына, сатып алуына, тасымалдауына, сақталуына және жеткiзiлуiне байланысты теңгеде (немесе еркiн конвертацияланатын валютада) толық сақтандырылуы (қажеттi сақтандыру түрi көрсетiледi) тиiс. Сақтандыру полисiнде Тапсырыс беруші Өнiм берушiмен бiрге сақтандыру компаниясынан өтемақы алатын тарап ретiнде аталуы тиіс.
19. Әскери әрекеттер мен ереуiлдерге байланысты қауіптерді қоса, "барлық қауiптерден" сақтандыру кезінде сақтандыру "қоймадан қоймаға дейiнгі" Шарттың сомасының 110% мөлшерiнде болуы тиіс.
20. Өнiм берушi Тауарларды Конкурстық құжаттамаға 1-қосымшада көрсетiлген бағыт пунктiне дейiн жеткiзуi тиiс. Тауарлардың бағыт пунктiне дейiн тасымалдауды Өнiм берушi жүзеге асырады және төлемiн жасайды, ал бұған байланысты шығындар Шарттың бағасына кiредi.
21. Конкурстық құжаттамада көрсетiлген қызметтердi Өнiм берушi осы Шарттың шеңберінде орындауы тиiс.
22. Жанама қызметтердiң бағалары Шарттың бағасына енгiзiлуi тиiс.
23. Тапсырыс  беруші  Өнiм  берушiден Өнiм берушi жасайтын немесе сататын қосалқы бөлшектер туралы мынадай ақпарат, атап айтқанда, Тапсырыс беруші Өнiм берушiден сатып алу үшiн таңдап алатын және кепiлдiк мерзiмi аяқталғаннан кейiн қолданатын қосалқы бөлшектердiң құны мен номенклатурасын талап ете алады.
24. Өнiм берушi өзiнiң қосалқы бөлшектердi өндiрудi тоқтатқан жағдайда:
а) Тапсырыс берушіге қажеттi мөлшерлерде қажеттi сатып алулар жасап алуға мүмкiндiк беру үшiн, оны алдағы өндiрiстiң жабылуы туралы алдын ала ескертуге;
б) қажеттi жағдайда, өндiрiстi тоқтатумен ілесе, Тапсырыс берушіге жоспарларды, сызбаларды және қосалқы бөлшектердiң техникалық құжаттамасын тегiн беруге мiндеттi.
25. Өнiм берушi, егер Шарт бойынша өзге көзделмесе, Шарт шеңберiнде жеткізілген тауарлардың жаңа болуына, қолданылмағандығына, жаңа үлгiдегi немесе конструкциялар мен материалдардың барлық соңғы модификацияларын көрсететін сериялық үлгiлерi екендiгiне кепiлдiк бередi. Өнiм берушi бұдан әрі осы шарт бойынша жеткізілген тауарлар конструкцияларына, материалдарына немесе жұмысына байланысты, жеткізілген Тауарлар Тапсырыс берушінің елiне әдетті жағдайларда қалыпты қолданған кезде ақаулықтары болмайтынына кепiлдiк бередi. Тапсырыс беруші ұсынған Техникалық маманданымға қатаң сәйкес Өнiм берушi жасаған конструкцияларда, материалдарда ақаулықтар шыққан жағдайда, Өнiм берушi оның (Тапсырыс берушінің) техникалық маманданымында жiберілген қателiктер үшін жауапкершiлiк тартпайды.

2) транспортная накладная, железнодорожная квитанция или автогрузовая квитанция;
3) гарантийный сертификат изготовителя или Поставщика;
4) свидетельство о проведении технического контроля, выданное уполномоченной инспекционной службой, а также отчет о проведении технического контроля на заводе Поставщика (если такое имело место);
5) сертификат о происхождении товара.
18. Товары, поставляемые в соответствии с Договором, должны быть полностью застрахованы в тенге ( или в свободно конвертируемой валюте ) от порчи или повреждений, связанных с их изготовлением, приобретением, транспортировкой, хранением и доставкой ( указать необходимый вид страхования ). В страховом полисе Заказчик должен быть назван вместе с Поставщиком как сторона, получающая компенсацию от страховой компании.
19. Страхование должно быть в размере 110% от суммы Договора "от склада до склада" при страховании от "всех рисков", включая риски, связанные с военными действиями и забастовками.
20. Поставщик должен поставить Товары до пункта назначения, указанного в приложении 1 к Конкурсной документации. Транспортировка этих товаров до пункта назначения осуществляется и оплачивается Поставщиком, а связанные с этим расходы включаются в цену Договора.  <*>
Сноска. Пункт 20 с изменениями -  приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 28 ноября 2002 года N 19.
21. В рамках данного Договора Поставщик должен предоставить услуги, указанные в конкурсной документации.
22. Цены на сопутствующие услуги должны быть включены в цену Договора.
23. Заказчик может потребовать от Поставщика предоставить следующую информацию о запасных частях, изготовляемых или реализуемых Поставщиком, а именно стоимость и номенклатуру запасных частей, которые Заказчик может выбрать для закупки у Поставщика и использовать их после истечения гарантийного срока.
24. Поставщик, в случае прекращения производства им запасных частей, должен:
а) заблаговременно уведомить Заказчика о предстоящем свертывании производства, с тем, чтобы позволить ему произвести необходимые закупки в необходимых количествах;
б) в случае необходимости, вслед за прекращением производства бесплатно предоставить Заказчику планы, чертежи и техническую документацию на запасные части.
25. Поставщик гарантирует, что Товары, поставленные в рамках Договора, являются новыми, неиспользованными, новейшими либо серийными моделями, отражающими все последние модификации конструкций и материалов, если Договором не предусмотрено иное. Поставщик далее гарантирует, что Товары, поставленные по данному Договору, не будут иметь дефектов, связанных с конструкцией, материалами или работой, при нормальном использовании поставленных Товаров в условиях, обычных для страны Заказчика. В случае появления дефектов в конструкциях, материалах, изготовленных Поставщиком в строгом соответствии с технической спецификацией, представленной Заказчиком, Поставщик не несет ответственности за упущения Заказчика в его (Заказчика) технической спецификации.

26. Бұл кепiл Тауарлардың барлық партиясы немесе нақты жағдайға байланысты оның бөлігі жеткiзiлгеннен және оларды Шартта көрсетілген түпкi бағытының пунктінде қабылдап алғаннан кейiн ______________________________________ күн ішінде күшiнде болады.
(талап етілетін кепiл мерзiмi көрсетiледi)
27. Тапсырыс беруші осы кепiлге байланысты барлық наразылықтар туралы Өнiм берушiнi жедел түрде жазбаша ескерту тиiс.
28. Өнiм берушi осындай ескерту алғаннан кейiн сапасыз Тауарларға немесе оның бөлшектерiне Тапсырыс беруші жағынан ешқандай шығынсыз мейлiнше жедел жөндеу жүргізуге немесе ауыстыруға мiндеттi.
29. Егер Өнiм берушi ескертудi алып, Тапсырыс беруші талап еткен мерзiмдерде ақаулық(тар)ды түзетпесе, Өнiм берушiге қатысты басқа да Шарт бойынша Тапсырыс берушінің болуы мүмкін құқықтарына зиянын тигiзбей, Тапсырыс беруші Өнiм берушiнiң есебiнен ақаулықтарды түзету жөнiнде қажеттi санкциялар мен шаралар қолдана алады.
30. Өнiм берушiге жеткiзiлген Тауарлар үшiн төлем осы Шарттың 5 және 6-тармақтарында көрсетiлген нысанда және мерзiмде жүргiзiледi.
31. Тапсырыс берушінің шартта көрсеткен бағалары Өнiм берушiнiң конкурстық өтiнiмiнде көрсетiлген бағаларына сәйкес келуі тиіс.
32. Шарттың құжаттарына, екi жақ қол қойған жазбаша өзгерiстерден басқа, ешқандай ауытқулар немесе өзгерiстер (сызбалар, жобалар немесе техникалық маманданымдар, жөнелту, буып-түю тәсiлi, жеткiзу орны немесе өнiм берушi ұсынатын қызметтер және т.б.) енгiзуге болмайды.
33. Егер қандай да болса өзгерiс бағаның немесе Шарт бойынша тауарлардың қандай да бір бөлшегiн жеткiзу үшiн Өнiм берушiге қажеттi мерзiмдердiң төмендеуiне әкелетiн болса, Шарттың бағасы немесе жеткiзу кестесi, немесе екеуi де керектi түрде түзетiледi, ал Шартқа тиісті түзетулер енгiзiледi. Осы тарау шеңберiнде түзетулер жүргізу бойынша Өнiм берушiнiң барлық сұраулары Тапсырыс берушіден өзгерістер туралы Өнiм берушi өкiм алғаннан кейiн 30 (отыз) күн iшiнде ұсынылуы тиiс.
34. Өнiм берушi осы Шарт бойынша Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келiсiмiнсiз өзiнiң мiндеттерiн түгелімен де, бөлектеп те өзгеге тапсырмауға тиiс.
35. Өнiм берушi Тапсырыс берушіге, егер бұл конкурстық өтiнiмнің құжаттарында аталып өтсе, осы Шарт шеңберiнде жасасқан барлық қосалқы мердiгерлiк шарттардың көшiрмелерiн ұсынуы тиіс. Қосалқы мердiгерлердiң бар болуы Өнiм берушiнi Шарт бойынша материалдық немесе басқа жауапкершiлiктен босатпайды.
36. Тауарларды жеткiзу мен қызметтерді көрсетуді Өнiм берушi бағалар кестесiнде көрсетiлген кестеге сәйкес жүзеге асыру тиiс.
37. Өнiм берушi тарабынан жеткiзудi кешiктiру оған жүктелетiн мынадай санкцияларға әкелуi мүмкiн: Шартты орындауды қамтамасыз етудi ұстап қалу арқылы Шартты жоюға немесе айып төлетуге.

26. Эта гарантия действительна в течение ____________________
_________________________________________________________дней после
( указать требуемый срок гарантии )
доставки всей партии Товаров или ее части в зависимости от конкретного случая и их приемки на конечном пункте назначения, указанном в Договоре.
27. Заказчик обязан оперативно уведомить Поставщика в письменном виде обо всех претензиях, связанных с данной гарантией.
28. После получения подобного уведомления Поставщик должен как можно скорее произвести ремонт или замену бракованного Товара или его части без каких-либо расходов со стороны Заказчика.
29. Если Поставщик, получив уведомление, не исправит дефект(ы) в сроки, требуемые Заказчиком, Заказчик может применить необходимые санкции и меры по исправлению дефектов за счет Поставщика и без какого-либо ущерба другим правам, которыми Заказчик может обладать по Договору в отношении Поставщика.
30. Оплата Поставщику за поставленные Товары будет производиться в форме и в сроки, указанные в пунктах 5 и 6 настоящего Договора.
31. Цены, указанные Заказчиком в Договоре, должны соответствовать ценам, указанным Поставщиком в его конкурсной заявке.
32. Никакие отклонения или изменения (чертежи, проекты или технические спецификации, метод отгрузки, упаковки, место доставки, или Услуги, предоставляемые поставщиком и т.д.) в документы Договора не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.
33. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Поставщику для поставки любой части товаров по Договору, то цена Договора или график поставок, или и то и другое соответствующим образом корректируется, а в Договор вносятся соответствующие поправки. Все запросы Поставщика на проведение корректировки в рамках данной статьи должны быть предъявлены в течение 30 (тридцати) дней со дня получения Поставщиком распоряжения об изменениях от Заказчика.
34. Поставщик ни полностью, ни частично не должен передавать кому-либо свои обязательства по настоящему Договору без предварительного письменного согласия Заказчика.
35. Поставщик должен предоставить Заказчику копии всех субподрядных договоров, заключенных в рамках данного Договора, если это оговорено в документах конкурсной заявки. Наличие субподрядчиков не освобождает Поставщика от материальной или другой ответственности по Договору.
36. Поставка Товаров и предоставление Услуг должны осуществляться Поставщиком в соответствии с графиком, указанным в таблице цен.
37. Задержка с выполнением поставки со стороны Поставщика может привести к следующим санкциям, возлагаемым на него: аннулирование Договора с удержанием обеспечения исполнения Договора или выплата неустойки.

38. Егер Шартты орындау барысында, Өнiм берушi немесе оның мердiгер(лер)i уақытында Тауарларды жеткiзуге және қызметтерді көрсетуге кедергi жасайтын жағдайлармен кез келген уақытта кездессе, Өнiм берушi бөгет болған фактi, оның болжамды ұзақтығы мен себебi (себептерi) туралы Тапсырыс берушіге жазбаша ескертуді дереу жiберуi тиiс. Тапсырыс беруші Өнiм берушiден ескерту алғаннан кейiн жағдайға баға берiп, өзiнiң қарауынша, Өнiм берушiнiң Шартты орындау мерзiмiн ұзарта алады; бұл жағдайда мұндай ұзарту Шарт мәтiнiне түзетулер енгiзу арқылы тараптармен бекiтiлуi тиiс.
39. Форс-мажорлық жағдайлардан басқа, егер Өнiм берушi Шартта көзделген мерзiмдерде Тауарларды жеткiзе немесе қызметтерді көрсете алмаса, Тапсырыс беруші Шарт шеңберiндегі өзiнiң өзге құқықтарына зиянын тигізбей, айып төлемі түрінде Шарттың бағасынан
__________________________________________________________________
( шарттың жалпы сомасынан %-те немесе кешіктірудің әр күні үшін
_______________________________________  соманы, кемітеді.
белгілі сома көрсетіледі)
40. Шарттың шарттары бұзылғаны үшін басқа да санкцияларға зиян келтірмей, Тапсырыс беруші, Өнім берушіге міндеттерін орындамағаны туралы жазбаша ескерту жіберіп, осы Шартты толық немесе бөлектеп бұза алады:
а) егер Өнім беруші Тауардың бөлшегін немесе барлығын Шартта көзделген мерзім(дер)де немесе Тапсырыс беруші ұсынған бұл Шартты ұзарту мерзімі ішінде жеткізе алмаса;
б) егер Өнім беруші Шарт бойынша өзінің басқа да міндеттерін орындай алмаса.
41. Егер Шарттың шарттарын орындауға кедергі болып форс-мажорлық жағдайлар табылса, Өнім беруші өзінің Шартты орындауын қамтамасыз етуінен айырылмайды және айып төлеміне немесе Шарттың бұзылуына жауапкершілік тартпайды.
42. Осы Шарттың мақсаты үшін "форс-мажор" Өнім беруші тарабының бақылауына көнбейтін, Өнім берушінің жаңылысуына немесе салақтығына байланыссыз күтпеген тұтқиыл жағдайды білдіреді. Мұндай жағдайлар мыналарды: әскери әрекеттерді, табиғи немесе зілзала нәубеттерді, эпидемия, тауарға салынған карантин мен эмбаргоны қамтуы, бірақ бұл әрекеттермен шектелмеуі мүмкін.
43. Форс-мажорлық жағдайлар пайда болғанда, Өнім беруші Тапсырыс берушіге осындай жағдайлар мен оның себептері туралы жазбаша дереу ескерту жіберуі тиіс. Егер Тапсырыс берушіден өзге жазбаша нұсқаулар түспесе, Өнім беруші Шарт бойынша өзінің міндеттерін неғұрлым мақсатқа сай атқара береді және Шартты орындау үшін форс-мажорлық жағдайлардан тәуелсіз балама тәсілдерді іздестіреді.

38. Если в период выполнения Договора Поставщик или его субподрядчик (и) в любой момент столкнутся с условиями, мешающими своевременной поставке Товаров и предоставлению услуг, Поставщик должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление о факте задержки, ее предположительной длительности и причине(ах). После получения уведомления от Поставщика Заказчик должен оценить ситуацию и может, по своему усмотрению, продлить срок выполнения Договора Поставщиком; в этом случае такое продление должно быть ратифицировано сторонами путем внесения поправки в текст Договора.
39. За исключением форс-мажорных условий, если Поставщик не может поставить Товары либо предоставить услуги в сроки, предусмотренные Договором, Заказчик без ущерба другим своим правам в рамках Договора вычитает из цены Договора в виде неустойки сумму_____________________________________________________________
( указать в % от общей суммы договора или фиксированную сумму
_________________________.
за каждый день просрочки )
40. Без ущерба каким-либо другим санкциям за нарушение условий Договора Заказчик может расторгнуть настоящий Договор полностью или частично, направив Поставщику письменное уведомление о невыполнении обязательств:
а) если Поставщик не может поставить часть или все Товары в срок(и), предусмотренные Договором, или в течение периода продления этого Договора, предоставленного Заказчиком;
б) если Поставщик не может выполнить какие-либо другие свои обязательства по Договору.
41. Поставщик не лишается своего обеспечения исполнения Договора и не несет ответственность за выплату неустоек или расторжение Договора в силу невыполнения его условий, если задержка с выполнением Договора является результатом форс-мажорных обстоятельств.
42. Для целей настоящего Договора "форс-мажор" означает событие, неподвластное контролю со стороны Поставщика, не связанное с просчетом или небрежностью Поставщика и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не ограничиваться действиями, такими как: военные действия, природные или стихийные бедствия, эпидемия, карантин и эмбарго на поставки товаров.
43. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Поставщик должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах. Если от Заказчика не поступает иных письменных инструкций, Поставщик продолжает выполнять свои обязательства по Договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов выполнения Договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.

44. Егер Өнім беруші банкрот немесе төлеуге қабілетсіз болса, Өнім берушіге қажетті жазбаша ескерту жібере отырып, Тапсырыс беруші кез келген уақытта Шартты бұзуға құқылы. Бұл жағдайда Шарттың бұзылуы дереу жүзе асырылады, және, егер Шарттың бұзылуы Тапсырыс берушіге зиянын келтiрмеген немесе iс-әрекет жүргiзуге немесе Тапсырыс берушіге тағылған  немесе кейін тағылатын санкцияларды қолдануға қандай да болсын құқықтарын қозғамаған жағдайда, Тапсырыс беруші Өнiм берушiге қатысты ешқандай қаржылық мiндеттер атқармайды.
45. Шарттың әрі қарай орындалуы мақсатқа сай келмейтіндігінен, Тапсырыс беруші Өнiм берушiге тиісті жазбаша ескерту жiберiп, кез келген кезде оны бұза алады. Ескертуде Шартты бұзудың себебi, шарттық мiндеттемелердiң жойылған көлемi аталып өтуі тиіс, сондай-ақ Шартты бұзудың күшіне енетiн құны, жылы, айы көрсетiледi.
46. Шарт осындай жағдайларға байланысты күшiн жойған кезде, Өнiм берушi Шарттың бұзудың себептерiне байланысты, күшi жойылған күнге, нақты шығындарға ғана төлем талап етуге құқылы.
47. Тапсырыс беруші мен Өнiм берушi Шарт бойынша немесе оған байланысты барлық өзара келiспеушiлiктер мен талас пiкiрлердi тiкелей келiссөздер барысында шешуге бар ынталарын салуға тиiс.
48. Егер Тапсырыс беруші мен Өнiм берушi Шарт бойынша таласты мұндай тiкелей келiссөздер басталғаннан кейiн 21 (жиырма бiр) күн iшiнде шеше алмаса, тараптардың кез келген жағы осы мәселенi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешудi талап етуге құқылы.
49. Шарт мемлекеттiк және/немесе орыс тiлдерiнде жасалады. Шарттың екiншi тарабы шетелдiк ұйым болған жағдайда, оның екiншi данасы Қазақстан Республикасының тiл туралы  заңнамасына  сәйкес сол тiлге аударылуы мүмкін. Шартты төрелік сотта қарау қажет болған жағдайда, Шарттың мемлекеттiк немесе орыс тiлдеріндегі даналары қаралады. Тараптар алмасатын Шартқа қатынасты барлық хат жазысу мен басқа да құжаттамалар осы шарттарға сай болуы тиiс.
50. Шарт Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасалуы тиiс.
51. Шарт бойынша бiр тарап екiншi тарапқа жiберетiн кез келген ескерту хат, жедел хат, телекс немесе факс түрiнде жiберiледi, оған ілесе түпнұсқасы жiберiледi.
52. Ескерту жеткiзiлген уақыттан немесе онда көрсетiлген күшіне енетін күнінен (егер ескертуде көрсетiлсе), олардың қай күнi кешiрек болғанға байланысты, сол күннен бастап күшiне енедi.
53. Салықтар және басқа да бюджетке міндетті төлемдер Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес төленуге жатады.

44. Заказчик может в любое время расторгнуть Договор, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление, если Поставщик становится банкротом или неплатежеспособным. В этом случае расторжение осуществляется немедленно, и Заказчик не несет никакой финансовой обязанности по отношению к Поставщику при условии, если расторжение Договора не наносит ущерба или не затрагивает каких-либо прав на совершение действий или применение санкций, которые были или будут впоследствии предъявлены Заказчику.
45. Заказчик может в любое время расторгнуть Договор в силу нецелесообразности его дальнейшего выполнения, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление. В уведомлении должна быть указана причина расторжения Договора, должен оговариваться объем аннулированных договорных обязательств, а также дата вступления в силу расторжения Договора.
46. Когда Договор аннулируется в силу таких обстоятельств, Поставщик имеет право требовать оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по Договору, на день расторжения.
47. Заказчик и Поставщик должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
48. Если в течение 21 (двадцати одного) дня после начала таких переговоров Заказчик и Поставщик не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
49. Договор составляется на государственном и/или русском языках. В случае если второй стороной Договора является иностранная организация, то второй экземпляр может переводится на язык в соответствии с законодательством Республики Казахстан о языках. В случае необходимости рассмотрения Договора в арбитраже, рассматривается экземпляр Договора на государственном или русском языках. Вся относящаяся к Договору переписка и другая документация, которой обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.
50. Договор должен быть составлен в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
51. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается в виде письма, телеграммы, телекса или факса с последующим предоставлением оригинала.
52. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу ( если указано в уведомлении ), в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
53. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.

54. Өнім беруші Шартты орындауды қамтамасыз етуді конкурстық құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және шарттарда енгізуге тиіс.
55. Осы Шарт Тапсырыс беруші мен Өнім беруші белгіленген тәртіппен келісімдеген басқа да айыппұл санкцияларын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін өзге де шарттарды көздеуі мүмкін.
56. Осы Шарт Тапсырысшы оны Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі қазынашылығының жергілікті органдарында тіркегеннен кейін және Өнім беруші Шартты орындауды қамтамасыз етуді енгізгеннен кейін күшіне енеді.
57. Тараптардың мекен-жайлары мен реквизиттері:
Тапсырысшы                             Өнім беруші
________________________          ________________________
(толық атауы)                      (толық атауы)
________________________          ________________________
(мекен-жайы)                       (мекен-жайы)
________________________          ________________________
(телефон, факс)                  (телефон, факс)
________________________          ________________________
(аты-жөні)                        (аты-жөні)
________________________          ________________________
(қолы)                            (қолы)
_____ж. "___"________              _____ж. "___"________
М.О                                 М.О.
Қазынашылықтың жергілікті органдарында тіркелген күні, жылы, айы (мемлекеттік органдар мен мемлекеттік мекемелер үшін):_______
_________________________________________________________________
Осы тауарларды/қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу туралы Үлгілік шарт Тапсырысшы мен Өнім беруші тауарларды/қызмет көрсетулерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджеті қаражатының есебінен жүзеге асыру барысында Тапсырысшы мен Өнім беруші арасында шығатын құқылық қарым-қатынастарды реттейді. Тапсырысшы, осы шартты қолдана отырып, конкурс қорытындыларының хаттамасы негізінде өзінің тауарларды/қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу туралы шарт жобасын әзірлеуге міндетті. Бұл жағдайда, осы Шартқа енгізілетін кез келген өзгертулер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу жөніндегі заңдарына, Тапсырысшының конкурстық құжаттамасына, Өнім берушінің конкурстық өтініміне және конкурс қорытындыларының хаттамасына сәйкес болу тиіс. Осы Шартта курсивпен бөлініп жазылған түсіндірмелерді Тапсырысшы толтыруы тиіс.
Үлгі конкурстық
құжаттамаға 8-қосымша
Жұмыстарды
мемлекеттік сатып алу туралы үлгі шарт
___________________             ___ жылғы "___" ___________
(Орналасқан жері)
Бұдан әрі Тапсырыс беруші деп аталатын _____________________
(Тапсырыс берушінің толық атауы)
______________________________________________________тұлға
(өкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты-жөні)
бір тараптан және __________________________________________
(өнім беруші - конкурс жеңімпазының толық атауы)
бұдан әрі Мердігер деп аталатын ____________________________
______________________________________________________ тұлға
(уәкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты-жөні)
________________________________негізінде іс-қимыл жасайтын,
(Жарғының, Ереженің және т.с.с)
екінші тараптан, "Мемлекеттік сатып алу туралы"  Заңның  және
________ қаласында өткен____________________________________
____________________________________________________________
(конкурстың атауы)
сатып алу жөніндегі конкурстың ____ ж. "___"________ N _____
қорытындылары туралы Хаттамасы негізінде осы мемлекеттік
сатып алу туралы шарт (бұдан әрі - Шарт) жасасты және төмендегілер туралы келісімге келді:

54. Поставщик обязан внести обеспечение исполнения Договора в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в конкурсной документации.
55. Настоящим Договором могут быть предусмотрены иные штрафные санкции, согласованные Заказчиком и Поставщиком в установленном порядке, либо иные условия, не противоречащие законодательству Республики Казахстан.
56. Настоящий Договор вступает в силу после регистрации его Заказчиком в территориальном органе казначейства Министерства финансов Республики Казахстан ( для государственных органов и государственных учреждений ) и после внесения Поставщиком обеспечения исполнения Договора.
57. Адреса и реквизиты Сторон:
Заказчик                       Поставщик
____________________________   ___________________________
(полное наименование)          (полное наименование)
____________________________   ___________________________
____________________________   ___________________________
(адрес)                         (адрес)
____________________________   ___________________________
(телефон, факс)                 (телефон, факс)
____________________________   ___________________________
(Ф.И.О.)                         (Ф.И.О.)
____________________________   ___________________________
(подпись)                        (подпись)
"___"_____________ ______ г.   "___" ______________ ____ г.
м.п.                             м.п.
Дата регистрации в территориальном органе казначейства ( для государственных органов и государственных учреждений ): _________________________________________________________________
Настоящий Типовой договор о государственных закупках товаров/услуг регулирует правоотношения, возникающие между Заказчиком и Поставщиком в процессе осуществления Заказчиком государственных закупок товаров/услуг. Заказчик, используя настоящий Договор, должен разработать на основании протокола об итогах конкурса свой проект договора о государственных закупках товаров/услуг. При этом любые вносимые в настоящий Договор изменения и дополнения должны соответствовать законодательству Республики Казахстан по государственным закупкам, конкурсной документации Заказчика, конкурсной заявке Поставщика и Протоколу об итогах конкурса. Выделенные в настоящем Договоре курсивом разъяснения должны заполняться Заказчиком.
Приложение 8
к Типовой конкурсной документации
Типовой договор о государственных закупках
работ
_____________________              "___"___________ _____ г.
( Местонахождение )
________________________________________, именуемый(ое)(ая) в
( полное наименование Заказчика )
дальнейшем Заказчик, в лице _______________________________________
________________________________________________________________, с
( должность, фамилия, имя, отчество уполномоченного лица )
одной стороны и ___________________________________________________
( полное наименование Поставщика - победителя конкурса )
_________________, именуемый(ое)(ая) в дальнейшем Подрядчик, в лице
__________________________________________________________________,
( должность, фамилия, имя, отчество уполномоченного лица )
действующего на основании ________________________________________,
( Устава, Положения и т.п .)
с другой стороны, на основании Закона "О государственных закупках" и Протокола об итогах конкурса по закупке ________________________
__________________________________________________________________
( название конкурса )
прошедшего в году _________ N _____ от "____" _____________ ______
году заключили настоящий Договор о государственных закупках (далее - Договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:

1. Конкурсты ұйымдастырушы - (конкурсты ұйымдастырушының атауы көрсетіледі) Тапсырыс беруші үшін (жұмыстардың қысқаша сипаттамасы) сатып алу жөнінде конкурс жариялады және осы жұмыстарды орындауға (сомасы цифрмен және жазылып көрсетіледі) сома мөлшерінде (бұдан әрі Шарттың Жалпы сомасы деп аталады) Мердігердің конкурстық өтінімін қабылдап алды.
2. Жұмыстар (жобаның атауы, объектінің атауы және орналасқан жері) Жоба бойынша орындалады.
Бас Жобалаушы (ұйымның атауы және мекен-жайы).
3. Осы шартта төменде аталатын ұғымдар төмендегідей түсініктемені қамтиды:
1) "Тапсырыс беруші" - мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, мемлекеттік кәсіпорындар және акцияларының бақылау пакеті мемлекетке тиесілі акционерлік қоғамдар, сондай-ақ олармен қосылма заңды тұлғалар;
2) "Бас мердігер" (бұдан әрі - Мердігер) - Тапсырыс берушімен мемлекеттік сатып алу туралы жасасқан шартта тікелей агент ретінде әрекет ететін заңды тұлға;
3) "Қосалқы мердігер" Шарт бойынша учаскеде (объектіде) жұмыстардың бір бөлігін орындау туралы Бас мердігермен шарт жасасқан тұлғаны немесе ұйымды білдіреді;
4) "Техникалық қадағалау" Шарттың талаптарына сәйкес Мердігердің мердігерлік жұмыстарын орындау бойынша бақылауды жүзеге асыру үшін Тапсырыс беруші тағайындаған және Мердігерге хабарландырылған тұлғаны білдіреді;
5) "Объект" - конкурсты ұйымдастырушы құрылыс салуға, қайта құруға жататын деп белгілеген әрі Мердігер Тапсырыс берушіге Шартта көзделген түрде тапсыратын ғимарат, құрылыс;
6) "Учаске" - Объектінің құрылысына немесе жұмыстарды жүргізу үшін бөлінген аумақты білдіреді;
7) "Шарттың құны" - Мердігер оның конкурстық өтінімінде көрсеткен және Тапсырыс беруші қабылдаған Шарттың жалпы сомасын білдіреді;
8) "Шарт" - "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  және ғимараттар мен құрылыстарды салуға және жөндеу-құрылыс жұмыстарына арналған Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес Тапсырыс беруші мен Мердігер арасында жасалған азаматтық-құқықтық шарт. Шартқа қол қойылғаннан кейін, оған барлық толықтырулар мен өзгерістер өзгерістерді қабылдау арқылы жасалуы мүмкін. Шарт Жобалаушы мен Мердігер, Тапсырыс берушілер мен Қосалқы мердігерлер арасында, қандай да бір шарттық қарым-қатынастар жасау мақсатында түсіндірілмеуі тиіс;
9) "Уақытша құрылыстар" - Объектінің құрылысы мен жөндеу үшін қажетті Мердігер тұрғызатын, қондыратын және Объект құрылысы аяқталғаннан кейін алынып тасталатын барлық уақытша ғимараттар мен құрылыстарды білдіреді;
10) "Материалдар" - Мердігер мен Қосалқы мердігер Объектінің құрылысы үшін пайдаланатын барлық шығыс материалдарын білдіреді;

1. Организатор конкурса - (указать наименование организатора конкурса) объявил конкурс по закупке (краткое описание работ) для Заказчика и принял конкурсную заявку Подрядчика на выполнение этих работ на сумму в размере (указать сумму цифрами и прописью) (далее - Общая сумма Договора).
2. Работы выполняются по Проекту ( название проекта, наименование и местонахождение объекта )__________________________
Генеральный проектировщик ( наименование организации и адрес )
___________________________________________________________
3. В данном Договоре ниже перечисленные понятия имеют следующее толкование:
1) "Заказчик" - государственные органы, государственные учреждения, государственные предприятия и акционерные общества, контрольный пакет акций которых принадлежит государству, а также аффилиированные с ними юридические лица;
2) "Генеральный подрядчик" (далее - Подрядчик) - юридическое лицо, выступающее в качестве контрагента Заказчика в заключенном с ним договоре о государственных закупках;
3) "Субподрядчик" означает лицо или организация, имеющие договор с Подрядчиком на выполнение части работ по Договору на участке (объекте);
4) "Технадзор" означает лицо, назначенное Заказчиком и сообщенное Подрядчику осуществлять контроль по выполнению Подрядчиком подрядных работ в соответствии с условиями Договора;
5) "Объект" - здание, сооружение, определенное организатором конкурса как подлежащее строительству, реконструкции и передаваемое Подрядчиком Заказчику в виде, предусмотренном Договором;
6) "Участок" означает территорию, отведенную для строительства Объекта или производства работ;
7) "Стоимость Договора" означает общую сумму Договора, указанную Подрядчиком в его конкурсной заявке и принятой Заказчиком;
8) "Договор" - гражданско-правовой договор, заключенный между Заказчиком и Подрядчиком в соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О государственных закупках" и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан на строительство зданий и сооружений и ремонтно-строительные работы. Все дополнения и изменения в Договоре, после его подписания, могут быть сделаны путем принятия изменения. Договор не должен истолковываться таким образом, чтобы создавать какие-либо договорные отношения между Проектировщиком и Подрядчиком, Заказчиками и Субподрядчиками;
9) "Временные сооружения" означают все временные здания и сооружения, необходимые для строительства и ремонта Объекта, которые возводятся, устанавливаются и убираются Подрядчиком после завершения строительства Объекта;
10) "Материалы" означает все расходные материалы, которые Подрядчик и Субподрядчик используют для строительства Объекта;

11) "Жабдық" - Объектінің құрылысы үшін учаскеде уақытша орналастырылған Мердігер мен Қосалқы мердігердің барлық машиналары мен механизмдерін білдіреді;
12) "Құрылыстың ұзақтығы мерзімі" - Мердігер оның ішінде Объектінің құрылысын аяқтайтын мерзімді білдіреді;
13) "Күндер" - күнтізбелік күндер, "айлар" - күнтізбелік айлар;
14) "Өзгерістер" - Шартқа қол қойылғаннан кейін Тапсырыс беруші берген өзгерістер;
15) "Ақау" - Шарт талаптарын бұзушылықтармен орындалған жұмыстардың бір бөлігі;
16) "Кемшіліктер мен ақауларды жою кезеңі" - жұмыстардың орындалуын тексерулердің барысында анықталған кемшіліктер мен ақауларды жою кезеңі.
4. Төменде санамаланатын құжаттар және оларда айтылған шарттар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) Осы Шарт;
2) шарт нысанасы/сатып алынатын жұмыстар тізбесі;
3) техникалық мамандануы;
4) Шартты орындауды қамтамасыз ету (бұл тармақша конкурстық құжаттамада Шартты орындауды қамтамасыз етуді енгізу көзделген жағдайда көрсетіледі);
5) жобалау-сметалық құжаттама/жұмыс сызбалары (сызбалардың нөмірлері мен олардың күндері көрсетіледі).
_____________________________________________________________
Құжат      |        Атауы     |   Нөмірі және күні
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
6) Толықтырулар (мұндайлар бар болса):
_____________________________________________________________
Құжат      |        Атауы     |   Нөмірі және күні
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
7) Өзге де құжаттар (Тапсырыс беруші Шарттың құжаттарына
енгізгісі келетін қосымша құжаттар көрсетіледі)
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
5. Мердігер осы Шартта көзделген барлық жұмыстарды орындауды
қамтамасыз етуге міндеттенеді.
6. Шарт мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде жасалады. Шарттың екінші тарабы шетелдік ұйым болған жағдайда, оның екінші данасы Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасына сәйкес сол тілге аударылуы мүмкін. Шартты төрелік сотта қарау қажет болған жағдайда, Шарттың мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі даналары қаралады. Шартқа қатысты тараптар алмасатын барлық хат алмасу және басқа құжаттама осы ережелерге сәйкес болуы тиіс.

11) "Оборудование" означает все машины и механизмы Подрядчика и Субподрядчика, которые временно находятся на участке для строительства Объекта;
12) "Срок продолжительности строительства" означает срок, в течение которого Подрядчик должен завершить строительство Объекта;
13) "Дни" - календарные дни, "месяцы" - календарные месяцы;
14) "Изменения" - изменения, данные Заказчиком после подписания Договора;
15) "Дефект" - часть работ, выполненных с нарушениями условий Договора;
16) "Период устранения недоделок и дефектов" - период устранения недоделок и дефектов, обнаруженных в процессе проверок выполнения работ.
4. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) предмет Договора/перечень закупаемых работ;
3) техническая спецификация;
4) обеспечение исполнения Договора ( этот подпункт указывается, если в конкурсной документации предусматривался внесение обеспечения исполнения договора );
5) проектно-сметная документация/рабочие чертежи ( указать номера чертежей и их даты ):
Документ
Название
Номер и дата
6) Дополнения (при наличии таковых):
Документ
Название
Номер и дата
7) Прочие документы: ( указать дополнительные документы, которые Заказчик хочет внести в документы Договора )
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
5. Подрядчик обязуется обеспечить выполнение всех работ, предусмотренных настоящим Договором.
6. Договор составляется на государственном и/или русском языках. В случае, если второй стороной Договора является иностранная организация, то второй экземпляр может переводится на язык в соответствии с законодательством Республики Казахстан о языках. В случае необходимости рассмотрения Договора в арбитраже, рассматривается экземпляр Договора на государственном или русском языках. Вся относящаяся к Договору переписка и другая документация, которой обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.

7. Қазақстан Республикасының заңнамалық кесімдері Шарттың құқықтық нормалары болып табылады.
8. Объект құрылысының мәселелеріне қатысты Тапсырыс беруші мен Мердігер арасындағы ресми қатынастың жазбаша түрде ғана күші бар.
9. Мердігер қосалқы мердігерлік ұйымдармен жұмыстардың жалпы көлемінің 2/3 аспайтын (мердігерліктің бағасы) Шарттар жасай алады, бірақ Тапсырыс берушінің жазбаша рұқсатынсыз үшінші тұлғаға Шартты бере алмайды. Қосалқы мердігерлердің болуы Тапсырыс беруші мен Мердігер арасындағы Шарттың қағидаларын өзгертпейді.
10. Учаскеде қосалқы мердігерлер болған кезде Мердігер олармен өз жұмыстарын үйлестіруі тиіс.
11. Тапсырыс беруші Мердігерге объектінің құрылысына (жөндеуіне, қайта құруына арналған) жобалау-сметалық құжаттаманы береді. ("Кілтімен беру" құрылыс салу шартында мемлекеттік сатып алу жөнінде конкурс өткізілген кезде осы талап Шартта айтылуы тиіс).
12. Мердігер негізгі лауазымдарға Біліктілік туралы мәліметтерде көрсетілген қызметкерлерді жалдайды. Осы адамдарды басқаларға ауыстырған кезде, Мердігер осындай ауыстыруға Тапсырыс берушіден келісім алуы тиіс. Жаңа қызметкерлердің біліктілігі Біліктілік туралы мәліметтерде көрсетілген қызметкерлердің біліктілігімен бірдей немесе одан жоғары болуы тиіс.
13. Егер Тапсырыс беруші, бұл ретте себептерін көрсете отырып, Мердігерден Мердігер немесе қосалқы мердігердің қызметкері болып табылатын тұлғаны Объектідегі жұмыстарды орындаудан шеттетуді өтінсе, Мердігер 72 сағаттың ішінде құрылыс объектісінен осы тұлғаны шеттетіп тастауға міндетті, содан кейін бұл тұлға осы Шарт бойынша жұмыстардың орындалуына қатысты ешқандай байланысы болмауы тиіс.
14. Мердігер залалдарға немесе Тапсырыс берушінің мүлкіне, өз қызметкерлерінің жеке меншігі мен денсаулығына зиян келтірілуіне, сондай-ақ өз қызметкерлерінің қаза болуына, Шартты орындау барысында және оның салдарынан туындайтын зардаптарға байланысты барлық тәуекел үшін жауап береді.
15. Тәуекелдің айрықша түрлері үшін, атап айтқанда: соғыс, көтеріліс, революция, азамат соғысы, бүлік, тәртіпсіздік тәуекелі (егер оған Тапсырыс берушінің қызметкерлері қатысса) үшін Тапсырыс беруші жауапты. Мердігер анықтаған және конкурстық құжаттамада көрсетілмеген топырақтың улы және жарылғыш заттармен зақымдалуы және осы анықталғандар жұмыстардың тікелей орындалуына ықпал етсе, осылар да Тапсырыс берушінің тәуекелі болып табылады.
16. Мердігер ақауларды жою кезеңін қоса алғанда, жұмыстардың басталу күнінен бастап жұмыстардың толық аяқталуына дейінгі кезеңге Тапсырыс беруші мен Мердігердің атына сақтандыру өтеуін қамтамасыз етеді.
Сақтандыру объектілері және сомалары ______________________
(жабдықтарды беруді сақтандыру,
___________________________________________________________
адамдарды және с.с. сақтандыру)

7. Правовыми нормами Договора являются законодательные акты Республики Казахстан.
8. Официальное общение между Заказчиком и Подрядчиком, которое касается вопросов строительства Объекта, имеет силу только в письменном виде.
9. Подрядчик может заключать Договора с субподрядными организациями не более 2/3 от общего объема работ (цены подряда), но не может передавать Договор третьему лицу без письменного разрешения Заказчика. Наличие Субподрядчиков не меняет условия Договора между Заказчиком и Подрядчиком.
10. При наличии на Участке субподрядчиков Подрядчик должен координировать свои работы с ними.
11. Заказчик передает Подрядчику проектно-сметную документацию на строительство (ремонт, реконструкцию) объекта. ( При проведении конкурса по государственным закупкам на условии строительства "под ключ", данное условие должно быть оговорено в данном Договоре ).
12. Подрядчик нанимает на ключевые должности работников, указанных в сведениях о квалификации. При замене этих лиц на другие Подрядчик должен получить согласие Заказчика на такую замену. Квалификация новых работников должна быть равна или выше квалификации работников, перечисленных в сведениях о квалификации.
13. Если Заказчик просит Подрядчика отстранить от выполнения работ на Объекте лицо, являющееся работником Подрядчика или субподрядчика, указывая при этом причины, Подрядчик обязан удалить это лицо со строительного объекта в течение 72 часов, после чего данное лицо не должно иметь никаких  связей с выполнением работ по данному Договору.
14. Подрядчик несет ответственность за весь риск, который связан с убытками или нанесением ущерба имуществу Заказчика, собственности и здоровью своих работников, а также гибелью своих работников, и возникающий в течение и вследствие выполнения Договора.
15. Заказчик несет ответственность за исключительные виды риска, а именно: риск войны, восстаний, революции, гражданской войны, бунтов, беспорядков (если в них участвуют работники Заказчика). Риском Заказчика также являются обнаруженные Подрядчиком и не указанные в конкурсной документации заражения почвы токсичными и взрывчатыми веществами и если эти обнаружения непосредственно влияют на выполнение работ.
16. Подрядчик обеспечивает страховое покрытие на имя Заказчика на период от Даты начала работ до полного окончания работ, включая период устранения дефектов.
Объекты страхования и суммы________________________________
( страхование поставки
_________________________________________________________________
оборудования, страхования людей и т.д. )

17. Сақтандыру полистері мен сертификаттары жұмыстардың басталу күніне дейін бекіту үшін Мердігер Тапсырыс берушіге ұсынуы тиіс.
18. Егер Мердігер талап етілетін сертификаттарды ұсынбаса, Тапсырыс беруші Мердігер қамтамасыз етуі тиіс және осы шығыстарды Шарттың құнынан ұстауы тиіс болатын сақтандыруды жүргізуі мүмкін.
19. Мердігер Тапсырыс берушінің келісімінсіз сақтандыру шартына ешқандай өзгеріс жасауға тиіс емес.
20. Тараптардың екеуі де сақтандыру полистерінің барлық шарттарын сақтауы тиіс.
21. Тараптардың әрқайсысы олардың бірлескен іс-әрекеттерінің немесе олқылықтарының нәтижесі болып табылатын зияндар, шығыстар және залалдар, денсаулыққа зиян келтіру және адамдардың қаза табуы үшін жауап береді және оларды басқа тарапқа өтейді.
22. Мердігер Объектідегі жұмыстарды жүргізудің техникалық қауіпсіздігі үшін толық жауап береді.
23. Учаскеде табылған тарихи немесе басқа да мүдделілік пен құндылығы бар кез келген олжа Тапсырыс берушінің меншігі болып табылады. Мердігер осындай олжа туралы Тапсырыс берушіні хабардар етуі және оларды акті бойынша Тапсырыс берушіге тапсыруы тиіс.
24. Тапсырыс беруші Мердігерге Объектінің құрылысына бөлінген бүкіл Учаскені пайдалануға рұқсат етеді. Егер Учаскенің бір бөлігі құрылысқа Шарттың Ерекше жағдайларында көрсетілген Учаскені беру күніне берілмесе және осы себепті жұмыстардың орындалуы кідірілсе, мұндай жағдайда Тапсырыс беруші осы Учаскенің берудің кідірілген мерзіміне жұмыстардың аяқталу мерзімін ұзартуы тиіс.
25. Тапсырыс беруші немесе оның өкілетті тұлғасының, сондай-ақ жобалық-сметалық құжаттама авторларының Шарт бойынша жұмыстар орындалып жатқан немесе орындалатын Учаскеге немесе кез келген басқа да орынға кіруге қашанда рұқсаты болады.
26. Егер Тапсырыс беруші қабылдаған шешімді Мердігер Шарт талаптарының шеңберінен шығып кетті деп санаса, Тапсырыс беруші осы шешімді қабылдағаннан кейін бұл шешімге сотқа шағым берілуі мүмкін.
27. Тапсырыс беруші мен Мердігер Шарт бойынша олардың арасында туындаған немесе оған байланысты барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды тікелей ресми емес келіссөздердің барысында шешуге барлық күш-жігерлерін салулары тиіс.
28. Егер осындай ресми емес келіссөздер басталғаннан кейін 21 (жиырма бір) күннің ішінде Тапсырыс беруші мен Өнім беруші Шарт бойынша бейбіт жолмен дауды шеше алмаса, тараптардың кез келгені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы мәселені шешуді талап етуі мүмкін.
29. Егер Мердігер шарттық құжаттамалардың талаптарын бұза отырып орындалған жұмыстарды түзету жөнінде өз міндеттемелерін орындамаса, сондай-ақ егер Мердігер жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес жұмысты соңына дейін орындауға қабілетсіз болса, Тапсырыс беруші тоқталу себептері жойылғанға дейін жұмыстардың тұтас немесе оның бір бөлігінің тоқтатылуы туралы Мердігерге жазбаша нұсқамамен өкім етуі мүмкін.

17. Страховые полисы и сертификаты должны быть предоставлены Подрядчиком Заказчику для утверждения до Даты начала работ.
18. Если Подрядчик не представляет требуемые сертификаты, Заказчик может произвести страхование, которое должен был обеспечить Подрядчик, и удержать эти расходы из Стоимости Договора.
19. Никакие изменения условий страхования Подрядчик не может делать без согласия Заказчика.
20. Обе стороны должны соблюдать все условия страховых полисов.
21. Каждая из сторон несет ответственность за убытки, расходы и иски по убыткам, нанесение ущерба здоровью и гибели людей, которые явились результатом их совместных действий или упущений, и возмещает их другой стороне.
22. Подрядчик полностью отвечает за технику безопасности производства работ на Объекте.
23. Любые находки, представляющие исторические или другие интересы и имеющие ценность, обнаруженные на Участке, являются собственностью Заказчика. Подрядчик должен уведомить Заказчика о таких находках и передать их по акту Заказчику.
24. Заказчик разрешает Подрядчику пользоваться всем Участком, отведенным под строительство Объекта. Если часть Участка под строительство не передана к Дате передачи Участка, и по этой причине задерживается выполнение работ, то в этом случае Заказчик должен продлить срок окончания работ на срок задержки передачи этого Участка.
25. Заказчик или его уполномоченное лицо, а также авторы проектно-сметной документации всегда имеют доступ к Участку или любому другому месту, где выполняются или будут выполняться работы по Договору.
26. Если Подрядчик полагает, что решение, принятое Заказчиком, вышло за рамки условий Договора, данное решение может быть обжаловано в суде после принятия Заказчиком данного решения.
27. Заказчик и Подрядчик должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
28. Если в течение 21 (двадцати одного) дня после начала таких неофициальных переговоров Заказчик и Поставщик не могут мирным путем разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
29. Если Подрядчик не выполняет свои обязательства по исправлению работ, выполненных с нарушением требований договорных документов, а также, если Подрядчик оказывается неспособным выполнить работу до конца в соответствии с проектно-сметной документацией, Заказчик письменным предписанием может отдать распоряжение Подрядчику об остановке работ в целом или ее части до устранения причин остановки.

30. Егер Мердігер жұмысты түзете алмаса немесе түзеткісі келмесе (оны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес келтіру) және бұл туралы Тапсырыс берушіден жазбаша ескертулер алғаннан кейін жеті күннің ішінде жазбаша немесе іс-қимыл жасалуымен жауап бермесе, Тапсырыс беруші көрсетілген жеті күндік мерзімі өткеннен кейін өзінің талабын қайталауға құқығы бар. Егер Мердігер келесі жеті күндік мерзімнің ішінде көрсетілген ақауларды жөндей алмайтын жағдайда болса, Тапсырыс беруші ықпал етудің басқа да әдістерін қолдануға өз құқығынан бас тартпай, осы жұмысты өз күшімен орындауы мүмкін. Мұндай жағдайда Өзгерістер туралы тиісті бұйрық шығарылады, оның негізінде төлеуге жататын сомадан немесе Мердігерге төлеуге арналған сомадан жобалаушының қосымша қызметтері үшін өтемақыларды және басқа да мәжбүрлі шығындарды қоса алғанда, көрсетілген Ақаулардың түзету құны шегеріледі. Егер Мердігерге төленуі тиіс сомалар көрсетілген шығыстарды жабу үшін жеткіліксіз болса, Мердігер өз қаражатынан Тапсырыс берушіге айырмасын төлеуге міндетті.
31. ____________________________ мерзім ішінде Мердігер Тапсырыс берушіге жұмыстардың жүргізу кестесін бекітуге береді, онда Объектінің құрылысы бойынша жұмыстарды орындау тәртібі мен мерзімдері, сондай-ақ оның конкурстық өтініміне сәйкес Тапсырыс беруші тарапынан төлемдерді жасау кестесі жазылады.
32. Егер форс-мажорлық мән-жайлар немесе ауытқулар орын алса, жұмыстарды орындау үшін қосымша мерзімдер талап етілсе, сондай-ақ егер жұмыстарды орындау процесінде қосымша еңбек шығындарын талап ететін жасырын Ақаулар анықталса, Тапсырыс беруші оларға өзі ұсынған жұмыстардың орындалу мерзімін ұзартады. Бұл ретте Мердігер азаматтық заңнамада көзделген рәсімдер сәйкес Тапсырыс берушіні жазбаша хабардар етуі тиіс.
33. Мердігер білімін және барлық бар мүмкіндіктерін пайдалана отырып, жұмысты бақылауға және жүргізуге міндетті. Мердігер жұмыстардың орындалу құралдарына, әдістеріне, техникасына, кезектілігіне және сапасына бақылауды жүзеге асырады, сондай-ақ Шарт бойынша барлық жұмыстарды үйлестіруге толық жауап береді.
34. Мердігер өз қызметкерлерінің, Қосалқы мердігердің, Қосалқы мердігердің қызметкерлерінің және сенімді тұлғаларының, сондай-ақ Мердігермен жасалатын шарттың негізіндегі Шарт шеңберінде жұмыстардың бір бөлігін орындайтын басқа да тұлғалардың іс-әрекеттері мен олқылықтары үшін Тапсырыс берушінің алдында жауап береді.
35. Тапсырыс беруші жұмысты немесе конструкцияны тексеру үшін сынақ жүргізе алады. Егер тексеруден кейін тексерілген жұмыс немесе конструкция ақаулы болып табылса, Мердігер жұмыстардың Ақауын түзетеді және конструкцияны ауыстырады.

30. Если Подрядчик не может или не хочет исправить работу (привести ее в соответствие с проектно-сметной документацией) и не отвечает письменно или действиями в течение семи дней после получения письменного замечания об этом от Заказчика, Заказчик имеет право по истечении указанного семидневного срока повторить свое требование. Если Подрядчик в течение следующего семидневного срока оказывается не в состоянии исправить указанные Дефекты, Заказчик может, не отказываясь от своего права на применение других методов воздействия, выполнить эту работу своими силами. В таких случаях издается соответствующий приказ об изменениях, на основании которого из суммы уже подлежащей к выплате или суммы, предназначенной для выплаты Подрядчику, вычитается стоимость корректировки указанных Дефектов, включая компенсации вынужденных затрат Заказчика за дополнительные услуги. Если суммы, подлежащие выплате Подрядчику, недостаточны для покрытия указанных расходов, Подрядчик обязан выплатить Заказчику разницу из своих средств.
31. Подрядчик в течение срока ___________________представляет Заказчику на утверждение график производства работ, где излагаются порядок и сроки выполнения работ по строительству Объекта, а также график производства выплат со стороны Заказчика, в соответствии с его конкурсной заявкой.
32. Заказчик продлевает срок выполнения работ, если имеют место форс-мажорные обстоятельства или отклонения, предложенные им, требуют дополнительных сроков для выполнения работ, а также в случае, если в процессе выполнения работ были выявлены скрытые Дефекты, требующие дополнительных трудовых затрат. При этом Подрядчик должен письменно уведомить Заказчика в соответствии с процедурой, предусмотренной гражданским законодательством.
33. Подрядчик обязан контролировать и направлять работу, используя знания и все имеющиеся возможности. Подрядчик несет полную ответственность и осуществляет контроль за средствами, методами, техникой, последовательностью и качеством выполнения работ, а также координацией всех работ по Договору.
34. Подрядчик несет ответственность перед Заказчиком за действия и упущения своих работников, Субподрядчика(ов), работников и доверенных лиц Субподрядчика(ов), а также других лиц, выполняющих части работ в рамках Договора, на основании договора с Подрядчиком.
35. Заказчик может провести испытание, чтобы проверить работу или конструкцию. Если после проверки окажется, что проверенная работа или конструкция дефектная, Подрядчик исправляет Дефект работ и заменяет конструкцию.

36. Тапсырыс беруші Ақаулардың түзету мерзімін көрсете отырып, табылған кез келген Ақаулар туралы Мердігерді жазбаша хабардар етеді.
37. Ақаулар туралы хабарлама алғаннан кейін Мердігер Тапсырыс беруші көрсеткен уақыт кезеңінің ішінде Ақауды жоюға міндетті.
38. Төлеу нысаны ___________________________________________
(аудару, қолма-қол есеп айырысу үшін, аккредитив және с.с.)
39. Төлемдердің түрлері және мерзімдері ____________________
(төлемдер мен оларды төлеудің
____________________________________________________________
мерзімдері көрсетіледі: аванстық төлем, ағымдағы төлемдер,
түпкілікті төлем)
____________________________________________________________
40. Төлеу алдындағы қажетті құжаттар: ______________________
(шот-фактура немесе орындалған
____________________________________________________________
жұмыстарды қабылдау-тапсыру актісі немесе с.с.)
41. Тапсырыс беруші ____________________ сомада Мердігерге аванстық төлемді (алдын-ала төлеуді) төлеуі мүмкін. Мердігер төленген авансты тек қана осы Шарт бойынша жұмыстарды орындау үшін талап етілетін материалдарды, жабдықтарды және жалақыны төлеуге пайдалануы тиіс.
42. Тапсырыс беруші аванстық төлемдерді жүзеге асырған жағдайда, ай сайынғы төлемдер _________________________________ мөлшерде аванстық төлемдердің сомасынан шегерім жасалып, түзетіледі. Төлемдер мерзімі __________________________________.
43. Егер Тапсырыс беруші Шартта көрсетілген мерзімдерде оған тиесілі соманы Мердігерге төлемесе, онда мұндай жағдайларда ол мерзімі өткен әрбір күн үшін ________________________ мөлшерде ұсталған төлемдер бойынша тұрақсыздық төлемін Мердігерге төлейді. Тұрақсыздық төлемін төлеу мынадай төлемдермен бірге жүргізіледі. Тұрақсыздық төлемінің пайызы төлем жүргізілуі тиіс күннен бастап есептеледі, соңғы төлем жүргізілген күнмен аяқталады.
44. Мынадай оқиғалар жұмыстың ұзақтығы мерзімдерін өзгертуге немесе Мердігерге ақшалай өтемақы төлеуге әкеп соқтырады:
1) Тапсырыс беруші Объектінің барлық учаскелерін пайдалануға рұқсат етпейді, бұл жұмыстардың орындалуын кідіртеді. Мұндай жағдайда Тапсырыс беруші осы Шарт бойынша жұмыстардың орындалу мерзімін ұзартуға міндетті;
2) Тапсырыс беруші Шартта жоспарланбаған сынақтарды өткізу үшін жұмыстарды тоқтатуға Мердігерге нұсқау береді. Егер осы сынақтар қандай да бір Ақауларды көрсетпеген жағдайда, сынақ жүргізу үшін жұмыстар тоқтатылған уақыты Шарттық жұмыстардың орындалу мерзіміне қосылады;
3) аванстық төлем кідірілсе;
4) объектіде бірнеше мердігерлер болған кезде басқа мердігерлер үшін Тапсырыс беруші жасаған Жұмыс кестесі осы Шарт бойынша Мердігер жұмысының орындалу мерзіміне теріс әсер етеді.
Өтемақының сомасы мердігермен келісімделеді.

36. Заказчик письменно уведомляет Подрядчика о любых обнаруженных Дефектах с указанием срока исправления Дефектов.
37. Получив уведомление о Дефектах, Подрядчик обязан устранить Дефект в течение периода времени, указанного Заказчиком.
38. Форма оплаты_____________________________________________
( перечисление, за наличный расчет,
___________________________
аккредитив и т.д. ).
39. Виды и сроки выплат______________________________________
( указать, как будут произведены
___________________________________________________________________
выплаты и сроки их выплаты: авансовый платеж, текущие
___________________________________________________________________
выплаты, окончательная оплата ).
40. Необходимые документы, предшествующие оплате:____________
___________________________________________________________________
( счет-фактура или акт приемки-передачи выполненных работ или т.п. )
41. Заказчик может произвести авансовый платеж (предоплату) Подрядчику в сумме________________________________. Подрядчик должен использовать выплаченный аванс только на оплату материалов, оборудования и заработную плату, требуемую для выполнения работ по настоящему Договору.
42. В случае осуществления Заказчиком авансовых платежей, ежемесячные платежи корректируются с вычетом сумм авансовых платежей в размерах пропорционально объемам выполненных работ ________________________________________. Срок платежей ________________________________.
43. Если Заказчик не выплачивает Подрядчику причитающуюся ему сумму в сроки, указанные в Договоре, то в этих случаях он выплачивает Подрядчику неустойку по задержанным платежам в размере__________________________ за каждый день просрочки. Оплата неустойки производится вместе со следующим платежом. Процент неустойки начисляется с даты, когда должен быть произведен платеж и заканчивается датой, когда был произведен последний платеж.
44. Следующие события влекут за собой изменения сроков продолжительности работ или денежные компенсации Подрядчику:
1) Заказчик не разрешает пользоваться всеми участками Объекта, что задерживает выполнение работ. В этом случае Заказчик обязан продлить срок выполнения работ по настоящему Договору;
2) Заказчик дает Подрядчику указание на остановку работ для проведения испытаний, не запланированное Договором. В случае, если данные испытания не указывают на какие-либо Дефекты, то время остановки работ для проведения испытания добавляются к договорному сроку выполнения работ;
3) задерживается авансовый платеж;
4) при наличии на Объекте нескольких подрядчиков, составленный Заказчиком График работ для других подрядчиков негативно влияет на сроки выполнения работ Подрядчика по данному Договору.
Сумма компенсаций согласовывается с подрядчиком.

45. Тапсырыс беруші Мердігерге тиесілі әрбір төлемнен барлық жұмыстар аяқталғанға дейінгі орындалған жұмыстардың 10% сомасында қаражаттың бір бөлігін ұстап қалады.
46. Ұсталған сома Мердігерге тек барлық жұмыс аяқталғаннан және кемшіліктер мен Ақаулардың тізбесі жойылғаннан кейін ғана төленетін болады.
47. Мердігер Тапсырыс берушіге шарт бойынша берілетін материалдар мен жабдықтың сапасы жақсы және жаңа болатынына, жұмыс жобалық-сметалық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейтін деңгейге дейін оның сапасын төмендететін ақауларсыз орындалатынына, жұмыс құрамы жобалық-сметалық құжаттаманың талаптарына сәйкес келетіндігіне кепілдік береді. Осы талаптарға сәйкес келмейтін, оның ішінде жеткіліксіз негізделмеген және рұқсат берілмеген өзгерістері бар жұмыс ақаулы болып табылады. Мердігер ұсынатын кепілдікке Мердігер жүзеге асырмаған пайдалану, түрлендіру ережелерінің бұзылу себебі бойынша, дұрыс ұстамау немесе жеткіліксіз техникалық қызмет көрсету, сондай-ақ оны дұрыс пайдалану кезінде жол берілген тозу немесе жабдықты бүлдіру себебі бойынша зиянды өтеу немесе Ақауды түзету енгізілмейді. Тапсырыс берушінің талаптары бойынша Мердігер материалдар мен жабдықтардың сапасын растайтын Құжаттарды беруі тиіс.
48. Тапсырыс беруші немесе Мердігер, Егер екінші басқа тараптан Шартта көзделген оның принциптік қағидаларын бұзатын Шарттың елеулі түрде бұзылуы орын алған болса, Шартта көрсетілген мерзімге дейін Шартты бұза алады.
49. Шарттың елеулі түрде бұзылуы мыналарды қамтиды, бірақ санамаланғандармен шектелмейді:
1) Егер Мердігер жұмыстардың Орындалуы кестесінің мерзімін бірнеше мәрте бұзатын болса, Тапсырыс беруші Шартты бұза алады;
2) Мердігер ______________________ күндер саны дейінгі мерзімге жұмыстарды тоқтатса, оның үстіне тоқтатуға Тапсырыс беруші тарапынан рұқсат етілмесе;
3) Мердігер Тапсырыс беруші анықтаған негізделген уақыт кезеңінің ішінде Тапсырыс беруші көрсеткен Ақауларды жоймаса;
4) Тапсырыс беруші Мердігерге жұмыстардың барысын кідіртуге нұсқау берсе, және де мұндай нұсқау ______________________ күндер санының ішінде күшін жоймаса;
5) не Тапсырыс беруші, не Мердігер оның қайта ұйымдастырылуын немесе біріктірілуін қоспағанда, қандай да болмасын себептер бойынша банкроттыққа ұшыраса немесе таратылса;
6) Тапсырыс беруші сома расталған күннен кейінгі ____________________ күндер ішінде Тапсырыс берушінің Техқадағалаушысы растаған соманы Мердігерге төлемесе;
7) Мердігер жобалық құжаттамада және шарттық құжаттамада көрсетілген жұмыстарды жүргізу ережелеріне, нұсқаулықтарына және Ережелеріне мән бермесе.

45. Заказчик удерживает от каждого платежа, причитающегося Подрядчику, часть средств в сумме 10% от выполненных работ до завершения всех работ.
46. Удержанная сумма будет выплачена Подрядчику только после завершения всех работ и устранения перечня недоделок и Дефектов.
47. Подрядчик гарантирует Заказчику, что материалы и оборудование, поставляемые по договору, будут хорошего качества и соответствовать техническим спецификациям и проектно-сметной документации, что работа будет выполнена без дефектов, снижающих ее качество до уровня, не соответствующего требованиям проектно-сметной документации. Работа, не соответствующая этим требованиям, в том числе содержащая недостаточно обоснованные и несанкционированные изменения признается дефектной. В гарантии, предоставляемые Подрядчиком, не входят возмещение ущерба или исправление Дефекта по причине нарушения правил эксплуатации, модификаций, осуществленных не Подрядчиком (Субподрядчиком), неправильного содержания или недостаточного технического обслуживания, а также по причине допустимого износа или порчи оборудования при его нормальной эксплуатации. По требованию Заказчика Подрядчик должен предоставить документы, удостоверяющие качество материалов и оборудования.
48. Заказчик или Подрядчик могут расторгнуть Договор до срока, указанного в Договоре, если другой стороной совершено существенное нарушение условий Договора, которое лишает его принципиальных условий, предусмотренных Договором.
49. Существенное нарушение условий Договора включает в себя следующее, но не ограничивается перечисленным:
1) Заказчик может расторгнуть Договор, если Подрядчик неоднократно срывает сроки выполнения графика работ;
2) Подрядчик приостанавливает работы сроком до_______________ количества дней, причем остановка не была санкционирована Заказчиком;
3) Подрядчик не устраняет Дефекты, указанные Заказчиком в течение обоснованного периода времени, определенного Заказчиком;
4) Заказчик дает Подрядчику указания задержать ход работ, и такое указание не отменятся в течение ____________ дней;
5) либо Заказчик, либо Подрядчик терпит банкротство или ликвидируется по каким-либо причинам, за исключением его реорганизации или объединения;
6) Заказчик не выплачивает Подрядчику подтвержденную Технадзором Заказчика сумму в течение ______дней, следующих за датой подтверждения суммы;
7) Подрядчик пренебрегает правилами производства работ, инструкциями и Положениями, указанными в проектной документации и договорной документации.

50. Егер Шарт бұзылса, Мердігер жұмыстарды дереу тоқтатуы, Объектінің сақтауға қойылуын және оны Тапсырыс берушіге белгіленген тәртіппен тапсыруды қамтамасыз етуі тиіс.
51. Егер Шарт Мердігердің Шартты елеулі түрде бұзуына байланысты бұзылса, Тапсырыс беруші Тапсырыс берушінің аванстары мен жаңа Мердігердің таңдау шығындарын шегеріп тастағаннан кейін іс жүзінде орындалған жұмыстар үшін қалған сомаларды Мердігерге төлейді. Егер Шарттың бұзылуына байланысты Тапсырыс беруші шығындарының жалпы сомасы Мердігерге тиесілі жалпы сомадан асып түссе, айырма Тапсырыс берушіге төленуге тиіс борышты құрайды.
52. Тапсырыс беруші кез келген уақытта оның одан әрі орындалуын Мердігерге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, орынсыз екендігіне байланысты Шартты бұза алады. Хабарламада Шарттың бұзылу себебі көрсетіледі, Шарттың күші жойылған жұмыстарының көлемі, сондай-ақ Шарт оның бұзылуы күшіне енгізілетін күні келісіледі.
53. Мұндай жағдайларда Тапсырыс беруші барлық орындалған жұмыстардың, сатып алынған материалдардың құны үшін, Объектіден машиналар мен механизмдерді әкетуге жұмсалатын шығындарға және Объектінің сақтауға қою құны үшін ақы төлеуді жүргізеді.
54. Шарттың осындай мән-жайларға байланысты күші жойылса, Мердігер Шарт бойынша бұзылуға байланысты тек іс жүзіндегі шығыстар үшін бұзылу күніне ғана ақы төлеуді талап етуге құқығы бар.
55. Объектіде тұрған барлық материалдар мен Жабдықтар, сондай-ақ уақытша құрылыстар мен орындалған құрылыс жұмыстары Тапсырыс берушінің меншігі болып саналады және егер Шарт Мердігердің Шарттың қағидаларын елеулі түрде бұзуы себебі бойынша бұзылса, Шарттың бұзылуымен байланысты қаржылық анықтаулар шешілгенге дейін оның иелігінде болады.
56. Егер Тапсырыс беруші немесе Мердігер бақылауы мүмкін емес дүлей зілзала, әскери іс-қимылдар немесе қандай да бір басқа да форс-мажорлық оқиға Шарттың орындалуын бұзса, Тапсырыс беруші Шарттың тоқтатылуын куәландырады. Мердігер қысқа мерзімде тоқтату туралы хабарлама алғаннан кейін Объектінің сақтауға қойылуын қамтамасыз етеді және жұмыстарды тоқтатады. Тапсырыс беруші Объектіні тоқтату күніне дейін орындалған жұмыстардың барлық көлемі үшін  және Объектіні сақтауға қойылуына байланысты жұмыстар үшін Мердігерге ақы төлеуді жүргізеді.
57. Мердігер жаңбырға, су тасқынына, аязға, өртке, ұрлыққа және өзге де себептерге байланысты залалдың, зақымданудан, жойылуын, қараудың барлық түрлерінен орындалған жұмыстарды және барлық материалдарды, жабдықтарды, ресурстар мен өзге де жұмыстарға байланысты тұрған қорғауды қамтамасыз етуге міндетті. Мердігер өз жұмыстарын жүргізу кезінде жоба бойынша басқа жұмыстарды, сондай-ақ Тапсырыс берушіге тиесілі меншікті және де жолдарды, ғимараттарды, материалдардың қоймаларын әрі жылжымалы және жылжымайтын мүліктердің өзге де түрлерін қоса алғанда, (бірақ осымен шектелмей) зақымданудың қандай да бір түрлерінен немесе басқа да себептерден оған тиесілі ғимараттарды қорғауды қамтамасыз етуі тиіс. Жоғарыда айтылғандарға байланысты Мердігер шеккен барлық шығындар Тапсырыс беруші тарабынан қосымша өтеуге жатпайды.

50. Если Договор расторгается, Подрядчик должен немедленно прекратить работы, обеспечить консервацию Объекта и передачу его Заказчику в установленном порядке.
51. Если Договор расторгается по причине существенного нарушения Договора Подрядчиком, Заказчик оплачивает Подрядчику оставшиеся суммы за фактически выполненные работы, за вычетом авансов и издержек Заказчика на выбор нового Подрядчика. Если общая сумма затрат Заказчика, связанных с расторжением Договора, превышает общую сумму, причитающуюся Подрядчику, разница составляет долг, подлежащий выплате Заказчику.
52. Заказчик может в любое время расторгнуть Договор в силу нецелесообразности его дальнейшего выполнения, направив Подрядчику соответствующее письменное уведомление. В уведомлении указывается причина расторжения Договора, оговаривается объем аннулированных работ Договора, а также дата вступления в силу расторжения Договора.
53. В этих случаях Заказчик производит оплату за стоимость всех выполненных работ, приобретенных материалов, затрат на вывоз машин и механизмов с Объекта и стоимость консервации Объекта.
54. Когда Договор аннулируется в силу таких обстоятельств, Подрядчик имеет право требовать оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по Договору, на день расторжения.
55. Все материалы и Оборудование, находящиеся на Объекте, а также Временные сооружения и выполненные строительные работы считаются собственностью Заказчика и находятся в его распоряжении до разрешения финансовых разбирательств, связанных с расторжением Договора, если Договор расторгается по причине существенного нарушения условий Договора Подрядчиком.
56. Если стихийное бедствие, военные действия или какое-либо другое форс-мажорное событие, не подконтрольное Заказчику или Подрядчику, срывает выполнение Договора, Заказчик удостоверяет приостановку Договора. Подрядчик в кратчайшие сроки после получения уведомления о приостановке обеспечивает консервацию Объекта и останавливает работы. Заказчик производит оплату Подрядчику за весь объем работ, выполненных до даты остановки Объекта и за работы, связанные с консервацией Объекта.
57. Подрядчик обязан обеспечивать защиту выполненных работ и всех материалов, оборудования, ресурсов и прочих позиций, связанных  с работами, от всех видов ущерба, повреждения, уничтожения, связанных с дождем, наводнением, морозом, пожаром, кражами и прочими причинами. Подрядчик при производстве своих работ должен обеспечивать защиту других работ по проекту, а также собственность, принадлежащую Заказчику, и принадлежащие ему сооружения от каких-либо видов повреждения или других причин, включая (но, не ограничиваясь этим) дороги, здания, склады материалов и прочие виды движимого и недвижимого имущества. Все затраты, понесенные Подрядчиком в связи с вышеизложенным, не подлежат дополнительному возмещению со стороны Заказчика.

58. Тапсырыс беруші жоғарыда айтылған себептер бойынша олардың толық аяқталуына және қабылдауына дейін Мердігер жұмыстарының қандай да болмасын залалдары немесе қандай да болмасын зақымданулары үшін жауап бермейді және Мердігер жоғарыда айтылғандардың нәтижесінде туындаған қандай да болмасын залалдың, қандай да болмасын зақымданулардың және өзге де ақаулардың барлық түзетулерін қосымша өтеусіз жүзеге асырады.
59. Мердігер Объектіге жеткізілуі тиіс барлық Мердігер беретін материалдар мен жабдықтарды жеткізуді, тасымалдауды, түсіруді және сақтауды ұйымдастыру үшін жауап береді. Жеткізілетін өнім тек қана Мердігердің атына жүзеге асырады. Ешқандай жағдайда Тапсырыс беруші жеткізуге, өңдеуге, сақтауға және көлік құралдарының бос тұрып қалуына ақы төлеуге байланысты шығыстар үшін жауап беруге тиісті емес. Ешқандай да жеткізулер Тапсырыс берушінің атына бағытталуы тиіс емес.
60. Мердігер Учаскедегі материалдар мен жабдықтарды алу кестесін Тапсырыс берушіге ұсынады. Сақтау, қалап немесе текшелеп жинау үшін тек Тапсырыс беруші рұқсат еткен учаскелер пайдаланылуы мүмкін. Егер Мердігер жүк түсіруді және өз материалдары мен жабдықтарын сақтауды кідірткен жағдайда және егер мұндай кідіріс тұтас алғанда, жұмыстарды жүзеге асыруға нұқсан келтірсе, Тапсырыс беруші Мердігер есебінен жүк түсіруді және Мердігердің материалдары мен жабдықтарын сақтауды жүзеге асыра алады (бірақ мұны істеуге міндетті емес). Егер осындай жүк түсіруді немесе сақтауды Тапсырыс беруші жүзеге асырған жағдайда жоғарыда аталған зиян немесе зақымдануға байланысты барлық тәуекелді Мердігер өз мойнына алады.
61. Тапсырыс беруші беретін материалдар мен жабдықты Тапсырыс беруші мен Мердігер бірлесіп қабылдайды және тексереді. Құрылыс алаңындағы жүкті түсіруді Мердігер жүзеге асырады. Осындай қабылдау Мердігер дайындайтын қабылдау туралы жазбаша құжатпен куәландырылуы тиіс. Кез келген кемалым немесе зақымдану осындай материалдар мен жабдыққа сәйкес қабылдау туралы осындай жазбаша құжатта анық көрсетіліп, тіркелуі тиіс. Осындай материалдар мен жабдықтарды қабылдағаннан кейін Мердігер осындай материалдар мен жабдықтарды өңдеу және сақтау үшін толық жауап береді және де жоғарыда көрсетілгендер жойылған немесе зақымдалған жағдайда толық жауап береді. Мердігер өз жұмыстарын аяқтағаннан кейін қалған кез келген материалдар немесе жабдықтардың артылғанын Тапсырыс берушіге қайтаруы тиіс.
62. Егер Шартта Тапсырыс берушінің материалдарды немесе жабдықтарды жеткізіп беруі көрсетілсе, Мердігер оларды жеткізіп беру үшін қажет болуы мүмкін мерзімдер туралы Тапсырыс берушіні алдын ала хабардар етуі тиіс. Бұл мерзімдер Мердігер жұмысының кестесінде көзделуі тиіс.

58. Заказчик не несет ответственности за какой-либо ущерб или какие-либо повреждения работ Подрядчика по причинам вышеизложенным до их полного завершения и приемки, и Подрядчик без дополнительного возмещения осуществляет все исправления какого-либо ущерба, каких-либо повреждений и прочих дефектов в результате вышеизложенного.
59. Подрядчик несет ответственность за организацию поставок, транспортирования, разгрузки и хранения всех поставляемых Подрядчиком материалов и оборудования, которые должны быть доставлены на Объект. Поставки осуществляются исключительно на имя Подрядчика. Ни при каких обстоятельствах Заказчик не должен нести ответственность за расходы, связанные с поставкой, обработкой, хранением и оплатой простоя транспортных средств. Никакие поставки не должны быть адресованы Заказчику.
60. Подрядчик предоставляет Заказчику график получения материалов и оборудования на Участке. Для хранения, укладки или штабелирования могут использоваться только участки, санкционированные Заказчиком. В случае, если Подрядчик задерживает разгрузку и хранение своих материалов и оборудования, и если такая задержка может нанести ущерб осуществлению работ в целом, Заказчик может осуществить разгрузку и хранение материалов и оборудование Подрядчика (но не обязан делать это) за счет Подрядчика. В случае, если такую разгрузку или хранение осуществляет Заказчик, весь риск, связанный с ущербом или повреждением вышеупомянутого, несет Подрядчик.
61. Материалы и оборудование, поставляемые Заказчиком, принимаются и проверяются совместно Заказчиком и Подрядчиком. Разгрузку на стройплощадке осуществляет Подрядчик. Такая приемка должна быть засвидетельствована письменным документом о приемке, который подготавливается Подрядчиком. Любая недостача или повреждение применительно к таким материалам и оборудованию должны быть четко зафиксированы в письменном документе о приемке. После приемки таких материалов и оборудования Подрядчик несет полную ответственность за обработку и хранение таких материалов и оборудования, и несет полную ответственность в случае утраты или повреждения вышеуказанного. Любые излишки материалов или оборудования, остающиеся после завершения Подрядчиком своих работ, должны быть возвращены Заказчику.
62. В случае, если Договором предусмотрена поставка материалов или оборудования Заказчика, Подрядчик должен заблаговременно уведомить Заказчика о сроках, которые могут оказаться необходимыми для их поставки. Эти сроки должны быть предусмотрены графиком работ Подрядчика.

63. Егер осы Шартқа сәйкес Тапсырыс беруші осы Шартта көзделген жұмыстарды орындау үшін негізделген мөлшерде электрмен және сумен жабдықтауға тиіс болса, Мердігер Тапсырыс беруші белгілеген қосу нүктелерінен қосу үшін және су мен электр энергиясын бөлу үшін жауап береді. Осы қызметтерді қамтамасыз етуде орын алған үзілістер жұмыстың ұзақтығы мерзімін өзгерту үшін негіз болып табылады.
64. Мердігер Учаске аумағын тазалықта ұстайды. Мердігер Учаскеден барлық құрылыс қоқысын шығаруға және Учаскені жедел тәртіпке келтіруге міндетті.
65. Егер Мердігер Учаскені тазалықта ұстауға шамасы келмеген жағдайда, оны осы Шарт талап етілгендей Тапсырыс беруші шығыстарды Мердігер есебіне жатқыза отырып, осы жұмысты орындауы мүмкін.
66. Мердігер Шартта келісілген барлық жұмыстар аяқталғаннан кейін жұмыстардың аяқталуы туралы Тапсырыс берушіге хабарлама жібереді. Тапсырыс беруші жеті күн мерзімнен кешіктірмей Шартқа сәйкес жұмыстардың аяқталуын бағалау жөніндегі комиссияны (Жұмыс комиссиясын) белгілейді.
67. Жұмыс комиссиясы Мердігердің қатысуымен жүргізіледі.
68. Жұмыс комиссиясы актісінің күні Жұмыстардың аяқталу күні болып саналады.
69. Жұмыс тобы кемшіліктердің тізбесін жасайды және оларды жою мерзімін көрсетеді. Кемшіліктерді жою күні Шарттың аяқталу күні болып табылады. Барлық кемшіліктерді жою фактісі пайдалануға Объектіні түпкілікті қабылдаудың Актісін (Мемлекеттік комиссия актісі) анықталады.
70. Егер Мердігер Шартта келісілген мерзімде жұмыстарды орындамаса, Тапсырыс беруші Шарт шеңберінде басқа да өз құқықтарына нұқсан келтірмей _________________________тұрақсыздық айыбы сомасы түрінде оны Шарт құнынан шегеріп тастайды.
71. Жұмыстардың басталу мерзімі осы Шарттың күшіне енген күні (немесе осы күн Шартта анықталады) болып саналады.
72. Мердігер жұмыстар басталғаннан кейін (күндердің саны көрсетіледі) күнтізбелік күннен кешіктірмей осы Шарт бойынша жұмыстардың барлық түрлерінің аяқталуын қамтамасыз етуге міндеттеме қабылдайды.
73. Тапсырыс беруші осы Шартта айтылған соманы осы Шарт бойынша жұмыстардың көлемі үшін Мердігерге ақы төлеуге міндеттеме қабылдайды.
74. Мердігер орындаған жұмыстардың сомасынан ай сайын (немесе басқа кезең көрсетіледі) Тапсырыс беруші орындалған жұмыстар құнының 10 %-ын ұстайды, ол Тапсырыс берушіге барлық жұмыстар орындалған әрі кемшіліктер мен ақаулардың тізбесін жойғаннан кейін төленеді (бұдан әрі - Түпкі төлем).
75. Осы Шарт бойынша түпкілікті төлем жасауды Мердігер осы Шарт бойынша міндеттемелерді және Ақауларды түзету жөніндегі оның барлық міндеттемелерін орындалған кезде Тапсырыс беруші жүргізеді.

63. Если в соответствии с Договором Заказчик должен обеспечить электричество и воду в обоснованных количествах для выполнения работ, предусмотренных настоящим Договором, Подрядчик несет ответственность за выполнение подключения и за распределение воды и электроэнергии от точек подключения, определяемых Заказчиком.
Перерывы в обеспечении этими услугами могут являться основанием для изменения срока продолжительности работ.
64. Подрядчик содержит территорию Участка в чистоте. Подрядчик обязан удалять с Участка весь строительный мусор и оперативно приводить Участок в порядок.
65. В случае, если Подрядчик окажется не в состоянии содержать Участок в чистоте, как того требует настоящий Договор, Заказчик может выполнить эту работу, отнеся расходы за счет Подрядчика.
66. Подрядчик после окончания всех работ, оговоренных Договором, направляет уведомление Заказчику об окончании работ. Заказчик не позднее чем в семидневный срок назначает комиссию по оценке завершенности работ согласно Договору (Рабочая комиссия).
67. Рабочая комиссия проводится с участием Подрядчика.
68. Дата Акта Рабочей комиссии считается датой завершения работ.
69. Рабочая комиссия составляет перечень недоделок и указывает срок их устранения. Дата устранения недоделок является датой завершения Договора. Факт устранения всех недоделок определяется Актом окончательной приемки Объекта в эксплуатацию (Актом Государственной комиссии).
70. Если Подрядчик не выполняет работы в сроки, оговоренные Договором, Заказчик без ущерба другим своим правам в рамках Договора вычитывает из цены Договора в виде неустойки сумму___________________________.
71. Сроком начала работ считается дата вступления в силу настоящего Договора (либо данная дата определяется Договором).
72. Подрядчик обязуется обеспечить завершение всех видов работ по настоящему Договору не позднее (указать количество дней) календарных дней после начала работ.
73. Заказчик обязуется выплатить Подрядчику за объем выполненных по настоящему Договору сумму, оговоренную в настоящем Договоре.
74. Из суммы выполненных Подрядчиком работ ежемесячно (или указать другой период) Заказчик удерживает 10 % стоимости выполненных работ, которые выплачиваются Подрядчику после выполнения всех работ и устранения перечня недоделок и дефектов (далее - Окончательная оплата).
75. Окончательная оплата по настоящему Договору производится Заказчиком Подрядчику при условии полного выполнения Подрядчиком обязательств по настоящему Договору и всех его обязательств по исправлению Дефектов.

76. Осы Шартта белгіленген тәртіппен Тапсырыс беруші мен Мердігер арасында келісілген өзге де айыппұл санкциялары немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін өзге де қағидалар көзделуі мүмкін.
77. Мердігер Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді конкурстық құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және қағидаларда енгізуге міндетті. (егер мұндай қамтамасыз ету конкурстық құжаттамада көзделсе).
78. Осы Шарт Тапсырыс беруші оны Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің аумақтық органында тіркегеннен кейін (мемлекеттік органдар мен мекемелер үшін) және Мердігер Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізгеннен кейін (егер мұндай қамтамасыз етуді енгізу конкурстық құжаттамада көзделсе) күшіне енеді.
79. Тараптардың мекен-жайлары және деректемелері:
Тапсырыс беруші                         Мердігер
__________________________      _________________________
(толық атауы)                    (толық атауы)
__________________________      _________________________
(мекен-жайы)                     (мекен-жайы)
__________________________      _________________________
(телефон, факс)                   (телефон, факс)
__________________________      _________________________
(Тегі, аты-жөні)                  (Тегі, аты-жөні)
__________________________      _________________________
(қолы)                             (қолы)
____ жылғы "____"_________      ____ жылғы "___"__________
м.о.                               м.о.
Қазынашылықтың аумақтық органында тіркелген күні (мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер үшін): _________________________
Осы Жұмыстарды мемлекеттік сатып алу туралы үлгі шарт (бұдан әрі - Шарт) жұмыстарды мемлекеттік сатып алуды Тапсырыс беруші жүзеге асыру процесінде Тапсырыс беруші мен Орындаушы арасында туындайтын құқықтық қатынастарды реттейді. Тапсырыс беруші осы Шартты пайдалана отырып, конкурс қорытындысы  туралы хаттаманың негізінде жұмыстарды мемлекеттік сатып алу туралы шарттың өз жобасын әзірлеуі тиіс. Бұл ретте осы Шартқа енгізілетін кез келген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу жөніндегі заңнамасына, Тапсырыс берушінің конкурстық құжаттамасына, Мердігердің конкурстық өтініміне және Конкурс қорытындысы туралы хаттамаға сәйкес болуы тиіс. Шартта көлбеу сызықпен бөліп көрсетілген түсіндірулерді Тапсырыс беруші толтыруы тиіс.
Үлгі конкурстық
құжаттамаға 9-қосымша
Ескерту: 9-қосымшамен тоылтырылды - ҚР Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 23 шілдедегі N 80   бұйрығымен .
Қызметкерлердің болуы мен саны туралы құжат*
__________________________________________________________________
Ретт.|Мамандық.|Саны|Осы конкурста |   Диплом,  |Мамандығы|Лауа.
N  | тардың  |    |сатып алынатын|куәлік және |бойынша  |зымы
| тізімі  |    |тауарларды шы.|  басқа да  |санаты,  |
|         |    |ғару/жеткізу  |білім туралы|білікті. |
|         |    |(жұмыстарды   |құжаттар бо.|лігі,    |
|         |    |орындау, қыз. |йынша білік.|дәрежесі,|
|         |    |меттерді көр. |   тілігі   |класы    |
|         |    |сету) саласын.|(мамандығы) |         |
|         |    |  дағы жұмыс  |            |         |
|         |    |   стажы      |            |         |
__________________________________________________________________
1   Мысалға:           7 жыл          Инженер-            Учаске
инженерлер                        құрылысшы           бастығы
(құрылыста)        3 жыл          Инженер-            Менеджер
экономист
8 жыл          ...                 ...
2 жыл          ...                 ...
6 жыл          ...                 ...

76. Настоящим Договором могут быть предусмотрены иные штрафные санкции, согласованные Заказчиком и Подрядчиком в установленном порядке, либо иные условия, не противоречащие законодательству Республики Казахстан.
77. Подрядчик обязан внести обеспечение исполнения Договора в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в конкурсной документации (если внесение такого обеспечения предусматривается в конкурсной документации).
78. Настоящий Договор вступает в силу после регистрации его Заказчиком в территориальном органе казначейства Министерства финансов Республики Казахстан ( для государственных органов и учреждений ) и после внесения Подрядчиком обеспечения исполнения Договора ( если внесение такого обеспечения предусматривается в конкурсной документации ).
79. Адреса и реквизиты Сторон:
Заказчик                       Поставщик
____________________________   ___________________________
(полное наименование)          (полное наименование)
____________________________   ___________________________
____________________________   ___________________________
(адрес)                         (адрес)
____________________________   ___________________________
(телефон, факс)                 (телефон, факс)
____________________________   ___________________________
(Ф.И.О.)                         (Ф.И.О.)
____________________________   ___________________________
(подпись)                        (подпись)
"___"_____________ ______ г.   "___" ______________ ____ г.
м.п.                             м.п.
Дата регистрации в территориальном органе казначейства ( для государственных органов, государственных учреждений ):____________
Настоящий Типовой договор о государственных закупках работ регулирует правоотношения, возникающие между Заказчиком и Подрядчиком в процессе осуществления Заказчиком государственных закупок работ. Заказчик, используя настоящий Договор, должен разработать на основании протокола об итогах конкурса свой проект договора о государственных закупках работ. При этом любые вносимые в настоящий Договор изменения и дополнения должны соответствовать законодательству Республики Казахстан по государственным закупкам, конкурсной документации Заказчика, конкурсной заявке Подрядчика и Протоколу об итогах конкурса. Выделенные в настоящем Договоре курсивом разъяснения должны заполняться Заказчиком.
Приложение 9
к Типовой конкурсной документации  <*>
Сноска. Дополнены Приложением 9 -   приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 23 июля 2004 года N 80.
Документ о наличии и количестве работников*
__________________________________________________________________________
N |Перечень |Кол-|Стаж работы в сфере  |Квалификация   |Категория,  |Зани-
п/|специаль-|во  |производства/поставок|(специальность)|квалифика-  |маемая
п |ностей   |    |товаров (выполнения  |по диплому,    |ция, разряд,|долж-
|         |    |работ, оказания      |свидетельству и|класс по    |ность
|         |    |услуг), закупаемых   |др. документам |специаль-   |
|         |    |на данном конкурсе   |об образовании |ности       |
__|_________|____|_____________________|_______________|____________|_____
1 К примеру:
инженеры (в           7 лет          Инженер-строитель           Началь-
строитель-                                                       ник
стве)                                                            участка
3 года         Инженер-экономист           Менеджер
8 лет           ... ... ...                 ... ...
2 года          ... ... ...                 ... ...
6 лет           ... ... ...                 ... ...

Жиынтығы:    5     28 жыл           -                   -
2   электриктер        5 жыл          ...                  ...
4 жыл          ...                  ...
3 жыл          ...                  ...
2 жыл          ...                  ...
Жиынтығы:    4     14 жыл           -                    -
3   заңгер             5 жыл          Юрист-құқық          Заңгер
танушы
Жиынтығы:    1     5 жыл            -                    -
4   Басқа да           ...            ...                  ...
мамандықтар        ...            ...                  ...
...            ...                  ...
...            ...                  ...
...            ...                  ...
Жиынтығы:    15    ...              -                    -
5   Барлығы:           25 адам
__________________________________________________________________
* ықтимал өнім беруші осы конкурс (лот) бойынша міндеттемелерді орындау үшін қажет деп есептейтін жұмысшыларды көрсетеді.

Итого:      5        28 лет                -                         -
---------------------------------------------------------------------------
2 Электрики             5 лет           ... ... ...                 ... ...
4 года          ... ... ...                 ... ...
3 года          ... ... ...                 ... ...
2 года          ... ... ...                 ... ...
Итого       4        14 лет                -                         -
---------------------------------------------------------------------------
3 Юрист                 5 лет           Юрист-правовед              Юрист
Итого:      1         5 лет                -                         -
---------------------------------------------------------------------------
4 Другие               ... ... ...      ... ... ...                 ... ...
специаль-            ... ... ...      ... ... ...                 ... ...
ности                ... ... ...      ... ... ...                 ... ...
... ... ...      ... ... ...                 ... ...
Итого       15       ... ... ...           -                         -
--------------------------------------------------------------------------
5 Всего:                25 человек
--------------------------------------------------------------------------