Интегралдық микросхема топологияласын тіркеуге өтінім жасау, беру, қарау және тіркеу жөніндегі Ережені бекіту жөнінде
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитеті төрайымының 2002 жылғы 9 қарашадағы N 192 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 14 қарашада тіркелді. Тіркеу N 2043. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2010 жылғы 23 сәуірдегі N 136 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.04.23 N 136 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" 2001 жылғы 29 шілдедегі N 217-ІІ  Заңын жүзеге асыру мақсатында  бұйырамын :
1. Интегралдық микросхема топологиясын тіркеуге өтінім жасау, беру, қарау және тіркеу жөніндегі қоса беріліп отырған Ереже бекітілсін.
2. Өнеркәсіп құқығы саласында мемлекеттік саясатты қамтамасыз ету басқармасы осы Ережені мемлекеттік тіркеуден өткізуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау жасау Комитет төрайымының орынбасары Ю.Н.Сыпченковқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрайым
Қазақстан Республикасының
Әділет министрлігінің Санаткерлік
меншік құқығы жөніндегі
комитеті төрайымының 2002 жылғы
қарашаның 9-жұлдызындағы
N 192 бұйрығымен
бекітілді
Интегралдық микросхема топологиясын тіркеуге
өтінім жасау, беру, қарау, тіркеу және
куәлік беру жөніндегі
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасының "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" 2001 жылғы 29 шілдедегі  Заңына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленді және интегралдық микросхема топологиясын тіркеуге өтінім жасау, беру, қарау, тіркеу және куәлік беру тәртібін айқындайды.
2. Осы Ережеде мынадай ұғымдар мен терминдер пайдаланылады:
1) бюллетень - интегралдық микросхемалар топологияларын қорғау мәселелерi жөнiндегi ресми басылым;
2) өтінім - интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеуге өтінім;
3) интегралдық микросхема - элементтері мен байланыстары оның негізінде бұйым жасалған материалдың көлемінде және немесе бетінде ажыратылмастан құрылған электрондық схеманың қызметін атқаруға арналған аяқталған немесе аралық нысандағы микроэлектрондық бұйым;
4) патенттік сенімді өкілдер - заңнамаға сәйкес уәкілетті органның алдында жеке және заңды тұлғаларды білдіру құқығы берілген Қазақстан Республикасының азаматтары;

Об утверждении Правил по составлению, подаче, рассмотрению заявки на регистрацию, регистрации и выдаче свидетельства на топологии интегральной микросхемы
Приказ Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан от 9 ноября 2002 года N 192. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 ноября 2002 года N 2043. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 23 апреля 2010 года N 136
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 23.04.2010 N 136 (порядок введения в действие см. п. 4).
В целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 29 июня 2001 года N 217-II "О правовой охране топологий интегральных микросхем" приказываю:
1. Утвердить "Правила по составлению, подаче, рассмотрению заявки на регистрацию, регистрации и выдаче свидетельства на топологии интегральной микросхемы" (далее - Правила).
2. Управлению по обеспечению государственной политики в сфере промышленной собственности обеспечить государственную регистрацию настоящих Правил.
3. Возложить контроль за исполнением настоящего приказа на заместителя председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан - Сыпченкова Ю.Н.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя Комитета
по правам интеллектуальной
собственности Министерства юстиции
Республики Казахстан
от 9 ноября 2002 г. N 192
Правила
по составлению, подаче, рассмотрению заявки
на регистрацию, регистрации и выдаче свидетельства
на топологии интегральной микросхемы
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем" (далее - Закон) и определяют порядок составления, подачи и рассмотрения заявки на регистрацию топологии интегральной микросхемы, регистрации и выдачи свидетельства на топологии интегральной микросхемы.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и термины:
1) бюллетень - официальное периодическое издание по вопросам охраны топологий интегральных микросхем;
2) заявка - заявка на регистрацию топологии интегральной микросхемы;
3) интегральная микросхема - микроэлектронное изделие окончательной или промежуточной формы, предназначенное для выполнения функций электронной схемы, элементы и связи которого нераздельно сформированы в объеме и (или) на поверхности материала, на основе которого изготовлено изделие;
4) патентные поверенные - граждане Республики Казахстан, которым в соответствии с законодательством предоставлено право на представительство физических и юридических лиц перед уполномоченным органом;

5) интегралдық микросхема топологиясы (бұдан әрі - топология) - интегралдық микросхема элементтерінің жиынтығы мен олардың арасындағы байланыстардың материалдық жеткізгіште бекітілген кеңістік - геометриялық орналасуы;
6) уәкілетті орган - топологияны құқықтық қорғау саласында мемлекеттік монополияны қамтамасыз ететін мемлекеттік орган (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитеті).
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту, толықтыру енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитетінің 2004 жылғы 28 қыркүйектегі N 60-п   бұйрығымен
2. Өтінімді жасау және беру
3.  Заңның 11-бабы 1-тармағына сәйкес өтінім беруге топологияның авторының немесе өзге құқық иеленуші (бұдан әрі - өтініш беруші) құқылы.
Топология авторы мынадай жағдайларда:
егер топология қызметтік міндеттерді немесе жұмыс берушінің нақты тапсырмасын орындау ретінде жасалған болып табылмаса;
егер топология қызметтік міндеттерді немесе жұмыс берушінің нақты тапсырмасын орындау ретінде жасалған, бірақ автор мен жұмыс беруші арасындағы шартпен автор тіркеуге өтінім беруге және топологияны тіркеу туралы куәлік алуға құқығы көзделген болса.
Өтінім беру құқығын қандай да бір құжатпен растау талап етілмейді.
4. Өтінім, топологияны алғашқы пайдаланған күннен бастап, егер ондай орын алған болса, екі жылдан аспайтын мерзімде берілуі мүмкін.
Өтінім тікелей уәкілетті органға беріледі немесе поштамен жіберіледі.
5. Өтінім тікелей не өкіл арқылы, сонымен бірге уәкілетті органда тіркелген патенттік сенімді өкіл арқылы берілуі мүмкін.
Өкілдің өкілеттілігі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделген сенімхатпен расталады.
6.  Заңның 11-бабы 3-тармағына сәйкес өтінім бір топологияға қатысты болуға және онда:
1) атына тіркеу сұралатын авторы(лары) және тұлға(лар), сондай-ақ олардың тұрғылықты жері немесе орналасқан жері, топологияның бірінші пайдаланылған күні, егер ондай орын алған болса, көрсетіле отырып топологияны тіркеуге өтінім;
2) рефератты қоса алғанда, топологияны сәйкестендіретін материалдар;
3) егер тіркеуге өтінім өкіл арқылы берілетін болса - сенімхат болуы тиіс.
Ескерту: 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті Төрайымының 2005 жылғы 30 желтоқсандағы N 70-НҚ   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз ).
7. Уәкілетті органға келіп түскен күнге дейін коммерциялық мақсаттарда пайдаланылған топологияны тіркеуге берілген өтінімде, осы топологияның коммерциялық мақсаттарда бірінші пайдаланған күнін растайтын құжат қосымша қамтылуы тиіс.

5) топология интегральной микросхемы (далее - топология) - зафиксированное на материальном носителе пространственно- геометрическое расположение совокупности элементов интегральной микросхемы и связей между ними;
6) уполномоченный орган - государственный орган, обеспечивающий государственную монополию в области правовой охраны топологии (Комитет по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан).  <*>
Сноска. Пункт 2 с изменениями - приказом и.о.Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции РК от 28 сентября 2004 года  N 60-п .
2. Составление и подача заявки
3. Право на подачу заявки в соответствии с пунктом 1 статьи 11  Закона  имеют автор топологии или иной правообладатель (далее - заявитель).
Автор топологии имеет право на подачу заявки на регистрацию и получение свидетельства о регистрации топологии в случаях:
если топология не является созданной в порядке выполнения служебных обязанностей или конкретного задания работодателя;
если топология выполнена в порядке исполнения служебных обязанностей или конкретного задания работодателя, но договором между автором и работодателем предусмотрено право автора на получение свидетельства о регистрации.
Подтверждения права на подачу заявки каким-либо документом не требуется.
4. Заявка может быть подана в срок, не превышающий двух лет с даты первого использования топологии, если оно имело место.
Заявка подается в уполномоченный орган непосредственно или направляется по почте.
5. Заявка может быть подана заявителем непосредственно либо через представителя, в том числе через патентного поверенного, зарегистрированного в уполномоченном органе.
Полномочия представителя подтверждаются доверенностью, оформленной в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. В соответствии с пунктом 3 статьи 11  Закона  заявка должна относиться к одной топологии и содержать:
1) заявление на регистрацию топологии с указанием автора (авторов) и лица (лиц), на имя которого(ых) испрашивается регистрация, а также их места жительства или места нахождения, даты первого использования топологии, если оно имело место;
2) материалы, идентифицирующие топологию, включая реферат;
3) доверенность, если заявка на регистрацию подается через представителя;
4)  (исключен -  приказом Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан от 30 декабря 2005 года N 70-о.д.)
7. Заявка на регистрацию топологии, использованной в коммерческих целях до даты ее поступления в уполномоченный орган, должна дополнительно содержать документ, подтверждающий дату первого использования этой топологии в коммерческих целях.

8. Топологияны тіркеу туралы өтініш мемлекеттік немесе орыс тілінде ұсынылады. Өтінімнің басқа құжаттары мемлекеттік, орыс немесе басқа тілде ұсынылады. Егер өтінімнің басқа құжаттары басқа тілде ұсынылса, өтінімге олардың мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасы қоса тіркеледі. Аударма өтініммен бір мезгілде немесе басқа тілдегі құжаттарды қамтитын өтінімнің уәкілетті органға келіп түскен күнінен бастап екі айдан кешіктірілмей ұсынылуы тиіс.
9. Топологияны тіркеуге өтініш үш данада, рефератты және олардың мемлекеттік немесе орыс тіліне аудармасын қоса алғанда, топологияны сәйкестендіретін материалдар екі данада ұсынылады.
Өтінімнің басқа құжаттары бір данада ұсынылады.
10. Барлық құжаттар оларды тікелей көшірмелеуге жарамды болатындай етіп ресімделеді.
Әрбір парақтың жолдары сол парақтың ашық қалдырылған жиегіне қатарластыра орналастырылып, бір жағы ғана пайдаланылады.
11. Өтінімнің құжаттары берік, ақ, тегіс, селдір емес, жылтыр емес қағазда орындалады.
12. Өтінімнің әрбір құжаты жеке парақта басталады. Парақтар 210х297 мм. пішінді болады. Парақтар жиегінің ең аз өлшемі мыналарды (мм.) құрайды:
жоғарыда - 20,
оңында және төменде - 20,
солында - 25 мм.
Сызбалар қамтылған парақтар жиегінің ең аз көлемі мынадай мм. құрайды:
жоғарыда және солында - 25,
оңында - 15,
төменде - 10.
Бүктелген түрдегі парақтардың пішімі 210х297 мм. болуға тиіс.
Парақтар жиегі таза болуға тиіс.
13. Өтінімнің әрбір құжатының екінші және одан кейінгі парақтары араб цифрларымен нөмірленеді.
14. Құжаттар биіктігі 2,1 мм.-ден кем емес бас әріпті қара түсті әріптермен басылады. Өтінім құжаттарының мәтіні толық және айқын болуға және әртүрлі оқылмауға тиіс.
15. Топологияны тіркеуге өтініш осы Ереженің 1-қосымшасында келтірілген нысан бойынша ұсынылады.
Егер топологияның бірнеше авторлары болса, олар туралы мәліметтер осы Ереженің 2-қосымшасында келтірілген нысан бойынша өтінішке толықтыру(лар) ретінде ұсынылады.
1) Өтініштің жоғары бөлігінде орналасқан "Кіріс N", "Тіркеу N" деген бағандар өтінім келіп түскеннен кейін уәкілетті орган толтыруы үшін арналған және өтінім беруші толтырмайды.
2) "Өтініш беруші(лер)" деген бағанда өтініш беруші(лер) туралы мәліметтер келтіріледі: жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол болса), немесе  мемлекеттік тіркеу туралы құжатқа сәйкес заңды тұлғаның толық атауы, сондай-ақ тиісінше оның (олардың) тұрғылықты жері(лері) немесе орналасқан жері(лері) туралы мәліметтер келтіріледі.
Атына топологияны тіркеу сұралатын, Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде орналасқан немесе тұратын шетелдік заңды немесе жеке тұлғалар үшін Дүниежүзілік Зияткерлік Меншік ұйымының халықаралық стандарттарына сәйкес елдің коды (егер ол белгіленсе) көрсетіледі.

8. Заявление о регистрации топологии представляется на государственном или русском языке. Прочие документы заявки представляются на государственном, русском или другом языке. Если прочие документы заявки представлены на другом языке, к заявке прилагается их перевод на государственный или русский язык. Перевод должен быть представлен одновременно с заявкой или не позднее двух месяцев с даты поступления заявки, содержащей документы на другом языке, в уполномоченный орган.
9. Заявление на регистрацию топологии представляется в трех экземплярах, материалы, идентифицирующие топологию, включая реферат и перевод их на государственный или русский язык, представляются в двух экземплярах.
Остальные документы заявки представляются в одном экземпляре.
10. Все документы оформляются таким образом, чтобы было возможно их непосредственное репродуцирование.
Каждый лист используется только с одной стороны с расположением строк параллельно меньшей стороне листа.
11. Документы заявки выполняются на прочной, белой, гладкой, непрозрачной, неглянцевой бумаге.
12. Каждый документ заявки начинается на отдельном листе. Листы имеют формат 210 х 297 мм. Минимальный размер полей листов, составляет (мм):
верхнее - 20,
правое и нижнее - 20,
левое - 25.
Минимальный размер полей листов, содержащих чертежи, составляет (мм):
верхнее и левое - 25,
правое - 15,
нижнее - 10.
Формат листов в сложенном виде должен быть 210 х 297.
Поля листов должны быть чистыми.
13. В каждом документе заявки второй и последующие листы нумеруются арабскими цифрами.
14. Документы печатаются шрифтом черного цвета с высотой заглавных букв не менее 2,1 мм. Текст документов заявки должен быть полным и ясным и не содержать разночтений.
15. Заявление на регистрацию топологии представляется по форме, приведенной в приложении 1 к настоящим Правилам.
Если авторов топологии несколько, сведения о них представляются в виде дополнения(ий) к заявлению по форме, приведенной в приложении 2 к настоящим Правилам.
1) Графы заявления "Входящий N", "N регистрации", расположенные в его верхней части, предназначены для заполнения уполномоченным органом после поступления заявки и заявителем не заполняются.
2) В графе "Заявитель(и)" приводятся сведения о заявителе(ях): фамилия, имя, отчество (если оно имеется) физического лица или полное наименование юридического лица согласно документу о его государственной регистрации, а также сведения об его(их) соответственно месте(ах) жительства или месте(ах) нахождения.
Для иностранных юридических или физических лиц, находящихся или проживающих за пределами Республики Казахстан, на имя которых испрашивается регистрация топологии, указывается код страны в соответствии с международными стандартами Всемирной Организации Интеллектуальной Собственности (если он установлен).

3) "Осы топологияға құқықтар туындауының негіздері" деген баған өтінім беруші автор болмаған жағдайда толтырылады. Онда "Х" деген таңба қою жолымен тиісті кестеге өтініш беру негізі (негіздері) көрсетіледі. Бұл ретте уәкілетті органға өтініш беру құқығын растайтын құжат тапсырылады.
4) "Осы топологияға ең жақын ұқсастық туралы мәлімет" деген бағанға, егер болса, осындай ұқсастық келтіріледі. Бұрын коммерциялық мақсаттарға пайдаланылмаған, сондай-ақ коммерциялық мақсаттарға пайдаланылған топология ұқсастық ретінде көрсетілуі мүмкін.
5) "Топологияның атауы" деген бағанда топологияның толық және қысқартылған атауы көрсетіледі.
6) "Балама атау" деген баған, тіркелетін топология үшін бұрын топологияға қатысты құжат жазылуы мүмкін қосымша атауы болған жағдайда толтырылады.
7) "Топологияның бірінші пайдаланылған күні мен орны" деген бағанда осы топологияны коммерциялық мақсаттарда бірінші пайдаланылған толық күні (күні, айы, жылы) мен елі көрсетіледі.
8) "Осы топологияны бірінші пайдалану күніндегі құқықтық иесі туралы деректер" деген бағанда бірінші пайдаланған күндегі құқық иесі туралы мәліметтер келтіріледі.
9) "Қорғалатын топологиялар туралы мәліметтер" деген бағанда тіркеуге ұсынылған топологияны жасау кезінде пайдаланылатын топологиялар туралы мәліметтер келтіріледі. "Қорғалатын топология" ұғымына коммерциялық мақсаттарда пайдаланылуы екі жылдан аспайтын, тіркелген, сондай-ақ тіркелмеген де топология жатады. Ол өтініш берілген топологияға ең жақын ұқсастықтар, сондай-ақ оны жасаған күні әзірлеушілер мен дайындаушыларға жалпы мәлім элементтерден тұратын, өтініш берілген топологияға жататын жиынтығы түпнұсқа болып табылатын өзге топологиялар болуы мүмкін. Базалық матрицалық кристалл топологиялары туралы және оның негізінде жасалған, тапсырыс берілген интегралдық микросхемалар топологиялары туралы мәліметтер келтіріледі.
10) "Автордың тегі, аты, әкесінің аты" деген бағанда атау септікте автордың тегі, аты, әкесінің аты (егер болса) автордың азаматтығы, тұрғылықты жері, телефоны көрсетіледі.
Бұл бағанда автордың осы топологияны жасау кезіндегі шығармашылық үлесінің қысқаша сипаттамасы келтіріледі.
11) "Өтінімде қамтылған құжаттар туралы мәліметтер" деген баған тиісті кестеге "Х" деген белгі қою және қоса беріліп отырған құжаттардың әрбір данасындағы парақтардың санын көрсету жолымен толтырылады.
12) "Хат жазысу үшін мекен-жай" бағанында өтініш беруші (өтініш берушілердің біреуі) Қазақстан Республикасында тұратын жеке тұлғаның тұрғылықты жері немесе өтініш беруші заңды тұлғаның Қазақстан Республикасында орналасқан жері, не өтініш беруші(лер) өкілінің тұратын жері немесе Қазақстан Республикасы аумағындағы өзге мекен-жайы көрсетіледі.

3) Графа "Основания возникновения прав на данную топологию" заполняется в случае, когда заявитель не является автором. В ней путем простановки знака "Х" в соответствующей клетке отмечается основание(я) для подачи заявки. При этом представляется документ, подтверждающий право подачи заявки в уполномоченный орган.
4) В графе "Сведения о ближайшем аналоге данной топологии" приводится аналог, если таковой имеется. В качестве аналога может быть указана топология как не использованная ранее в коммерческих целях, так и использованная в коммерческих целях.
5) В графе "Название топологии" указывается полное и сокращенное название топологии.
6) Графа "Альтернативное название" заполняется в том случае, если существует дополнительное название для регистрируемой топологии, под которым мог быть ранее записан документ, относящийся к топологии.
7) В графе "Дата и место первого использования топологии" указывается дата (число, месяц, год) и страна первого использования топологии в коммерческих целях.
8) В графе "Данные о правообладателе на дату первого использования данной топологии" приводятся сведения о ее правообладателе на дату первого использования.
9) В графе "Сведения об охраняемых топологиях" приводятся сведения о топологиях, используемых при создании представленной на регистрацию топологии. В понятие "охраняемой топологии" входит как зарегистрированная, так и незарегистрированная топология, используемая в коммерческих целях не более двух лет. Это могут быть ближайшие аналоги заявляемой топологии, а также входящие в заявляемую топологию иные топологии, состоящие из элементов, общеизвестных разработчикам и изготовителям интегральной микросхемы на дату ее создания, совокупность которой является оригинальной. Приводятся сведения о топологиях базового матричного кристалла и о топологиях заказных интегральных микросхем, созданные на его основе.
10) В графе "Фамилия, имя, отчество автора" указывается фамилия, имя, отчество (если имеется) автора в именительном падеже, гражданство, место жительство, телефон.
В этой же графе приводится краткое описание творческого вклада автора при создании данной топологии.
11) Графа "Сведения о содержащихся в заявке документах" заполняется путем простановки знака "Х" в соответствующих клетках и указания количества листов в каждом экземпляре прилагаемых документов.
12) В графе "Адрес для переписки" указывается место жительство заявителя (одного из заявителей) - физического лица, проживающего в Республике Казахстан, или место нахождения в Республике Казахстан заявителя - юридического лица, либо место нахождения представителя заявителя(ей), или иной адрес на территории Республики Казахстан.

13) Өтінішке және оған толықтыруға(ларға) өтініш берушінің(лердің) немесе оның (олардың) өкілінің(дерінің) қолдары қойылады.
Қойылған қолдары қол қоятын тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетіліп ажыратылуы тиіс.
Өтінішке заңды тұлғаның атынан ұйым басшысының немесе лауазымы көрсетіліп, оған қолданылып жүрген заңнамаға сәйкес уәкілеттік берілген өзге тұлғаның қолы қойылады, осы заңды тұлғаның мөрі қойылады.
Екі және одан да көп өтініш берушілер тіркеуге өтінім берген кезде өтінішке және оған толықтыруға(ларға) олардың әрқайсысының қолы қойылады.
16. Тіркеуге өтінім келіп түскен күнге дейін коммерциялық мақсаттарда пайдаланылмаған топологияны сәйкестендіру мақсатында, топологияны сәйкестендіру материалдарында:
1) топологияның әрбір қабатын бейнелейтін, мынадай визуальды қабылданатын материалдардың әрбір түрлерінің толық жиынтығы;
2) құрама топологиялық сызба немесе қабатты топологиялық сызбалар;
3) интегралдық микросхемада бекітілген, топологияның әрбір қабатының фотосуреті;
4) кейіннен ресми бюллетеньде жариялауға арналған мынадай мәліметтерді қамтитын реферат:
өтініште және оған толықтыруда(ларда) көрсетілген әрбір автордың тегі, аты және әкесінің аты (егер ол болса);
әрбір өтініш берушінің аты немесе атауы;
топологияның атауы;
интегралдық микросхеманы дайындау үшін қолданылатын технологияның түрі;
интегралдық микросхеманың қолданылу саласын, мақсатын, қызметін қамтитын аннотация көрсетілуі тиіс.
Аннотацияның көлемі - 700 баспалық белгіге дейін.
17. Өтінім тіркеуге келіп түскен күнге дейін коммерциялық мақсаттарда пайдаланылған топологияны сәйкестендіру мақсатында, топологияны сәйкестендіру материалдарында, осы топологияның коммерциялық мақсаттарда пайдаланылған түрін қамтитын интегралдық микросхеманың үлгілері қосымша екі данада болуы тиіс, ал рефератта коммерциялық мақсатта бірінші пайдаланылған күн туралы және интегралдық микросхема үлгісінің негізгі техникалық сипаттамасы туралы мәліметтер қосымша қамтылуы тиіс.
18. Көзбен көріп қабылданатын материалдардың бейнесі кемінде 20:1 масштабта ұсынылуы тиіс.
Фотосуреттегі бейненің түсі қарама-қарсы болуы тиіс.
Сызбалар мен фотосуреттердің барлық даналарында бейненің масштабы көрсетілуі тиіс.
19. Егер топологияның қандай да бір қабаты көзбен көріп қабылданатын материалдарда құпиялық сипаттағы мәліметтерді қамтитын болса, бұл қабаттың тиісті бөлігі (немесе түгел қабаты) алынып тасталады да топологияны сәйкестендіретін материалдар құрамына кодталған түрде енгізіледі.

13) Заявление и дополнение(я) к нему подписываются заявителем(ями) или его (их) представителем(ями).
Подписи должны быть расшифрованы с указанием фамилии и инициалов подписывающего лица.
От имени юридического лица заявление подписывается руководителем организации или иным уполномоченным на это в соответствии с действующим законодательством лицом, с указанием его должности, подпись скрепляется печатью этого юридического лица.
При подаче заявки на регистрацию непосредственно от двух и более заявителей заявление и дополнение(я) к нему подписываются каждым из них.
16. В целях идентификации топологии, не использованной в коммерческих целях до даты поступления заявки на регистрацию, материалы, идентифицирующие топологию, должны содержать:
1) полный комплект одного из следующих видов визуально воспринимаемых материалов, отображающих каждый слой топологии;
2) сборный топологический чертеж или послойные топологические чертежи;
3) фотографии каждого слоя топологии, зафиксированного в интегральной микросхеме;
4) реферат, содержащий следующие сведения, предназначенные для последующей публикации в официальном бюллетене, где должны быть указаны:
фамилия, имя и отчество (если оно имеется) каждого автора указанного(ых) в заявлении и дополнении(ях) к нему;
имя или наименование каждого заявителя;
название топологии;
вид технологии, применяемой для изготовления интегральной микросхемы;
аннотацию, включающую область применения, назначение или функции интегральной микросхемы.
Объем аннотации - до 700 печатных знаков.
17. В целях идентификации топологии, использованной в коммерческих целях до даты поступления заявки на регистрацию, материалы, идентифицирующие топологию, должны дополнительно содержать образцы интегральной микросхемы, включающие данную топологию, в том виде, в котором она была использована в коммерческих целях, в двух экземплярах, а реферат должен дополнительно содержать сведения о дате первого использования в коммерческих целях и основных технических характеристиках образца интегральной микросхемы.
18. В визуально воспринимаемых материалах изображения должны быть представлены в масштабе не менее 20:1.
Изображения на фотографиях должны быть контрастными.
На всех экземплярах чертежей и фотографий должен быть указан масштаб изображений.
19. Если какой-либо слой топологии содержит сведения конфиденциального характера в визуально воспринимаемых материалах, соответствующая часть этого слоя (или целиком слой) изымается и включается в состав материалов, идентифицирующих топологию, в закодированной форме.

3. Топологияны тіркеу туралы куәлікті алу бойынша
іс жүргізу
20. Өтінім бергеннен кейін ол бойынша хат жазысу және өтінімді қараған кезде өз мүддесін қорғау үшін өтініш беруші Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес ресімделген сенімхат бере отырып өкіл тағайындай алады.
21.  Заңның 15-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде тұратын жеке тұлға немесе шетелдік заңды тұлға топологияны тіркеу жөніндегі істі патенттік сенім білдіруші арқылы жүргізеді.
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын, бірақ уақытша одан тыс жерде жүрген жеке тұлға, хат жазысу үшін Қазақстан Республикасының шегіндегі мекен-жайын көрсеткен жағдайда, топологияны тіркеуге байланысты істі патенттік сенім білдірушісіз жүргізе алады.
22. Хат жазысуды өтініш беруші немесе осыған уәкілеттік берілген оның өкілі әрбір өтінім бойынша жеке жүргізеді.
23. Өтінім берілгеннен кейін жіберілген материалдарда, өтініштің нөмірі мен өтініш берушінің немесе оның өкілінің  қолы болуы тиіс, өзге жағдайда материалдар қараусыз қайтарылады.
24. Іс жүргізу мемлекеттік немесе орыс тілінде жүргізіледі. Кемшіліктермен ресімделіп ұсынылған, оқылуы қиын материалдар, қаралмайды. Осындай материалдарды берген тұлғаға тиісті хабарлама жіберіледі.
25. Мәлімет ресми бюллетеньге жарияланғанға дейін өтініш беруші уәкілетті органның сұрауы бойынша немесе өзінің бастамасы бойынша өтінімнің материалдарын толықтыруға, түзетуге және нақтылауға құқылы.
Түзетілген материалдарды өтініш беруші алмастырушы парақтар түрінде ұсынады.
Егер түзету жаңсақ басылуға, библиографиялық деректерді көрсетудегі қателіктерге және тағы басқаларға қатысты болса және құжатты түзету тікелей көшірме жасаған кезде нақтылыққа қатысты теріс салдарларға апарып соқпаса, түзету енгізудің қажеттігі алмастырушы парақтарды ұсынбастан өтініш берушінің хатында білдірілуі мүмкін.
4. Өтінішті қарау
26. Егер өтініштің келіп түскен материалдарында өтініш және сызбалар немесе топологияның көшірмесі қамтылса, онда олардың келіп түскен күні қойылып тіркеледі. Өтінішке уәкілетті органның кіріс нөмірі беріледі.
Өтініш материалдарының келіп түсуі туралы өтініш берушіге уәкілетті орган қойған деректемелермен (кіріс нөмірі және келіп түскен күні) өтініштің бір данасын беру немесе жіберу жолымен хабарланады.
27. Өтініште қажетті құжаттардың болуы мен оның қолданылып жүрген заңнаманың талаптарына сәйкестігін тексеруді, келіп түскеннен кейін екі ай мерзімде уәкілетті орган жүзеге асырады.
28. Өтінішті қарау кезінде:
өтініште мазмұндалуға немесе оған қоса тіркелуге тиіс құжаттардың болуы;
өтініш құжаттарына қойылатын белгіленген талаптардың сақталуы тексеріледі;
өтінішті қарау топологияның түпнұсқалылығы, сонылығы, өтініш берушінің өтініште көрсетілген мәліметтерді немесе олардың дұрыстығын қорғауға құқығы тексерілмей жүзеге асырылады.

3. Ведение дел по получению свидетельства
о регистрации топологии
20. Для ведения переписки по заявке после ее подачи и защиты своих интересов при рассмотрении заявки заявитель может назначить представителя с выдачей ему доверенности, оформленной в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. В соответствии с пунктом 2 статьи 15  Закона  физические лица, проживающие за пределами Республики Казахстан, или иностранные юридические лица ведут дела по регистрации топологии через патентных поверенных.
Физические лица, постоянно проживающие в Республике Казахстан, но временно находящиеся за ее пределами, могут вести дела, связанные с регистрацией топологии, без патентного поверенного при указании адреса для переписки в пределах Республики Казахстан.
22. Переписка ведется заявителем или его представителем, уполномоченным на это, по каждой заявке в отдельности.
23. Материалы, направляемые после подачи заявки, должны содержать ее номер и подпись заявителя или его представителя, в ином случае материалы возвращаются без рассмотрения.
24. Производство ведется на государственном или русском языке.
Материалы, представленные с недостатками оформления, затрудняющими их прочтение, не рассматриваются. Лицу, подавшему такие материалы, направляется соответствующее уведомление.
25. По запросу уполномоченного органа или по собственной инициативе заявитель вправе до публикации сведений в официальном бюллетене дополнять, исправлять и уточнять материалы заявки.
Исправленные материалы представляются заявителем в виде заменяющих листов.
Если исправления касаются опечаток, погрешностей в указании библиографических данных и не приведут к отрицательным последствиям в отношении четкости при непосредственном репродуцировании, необходимость внесения исправлений может быть выражена в письме заявителя без представления заменяющих листов.
4. Рассмотрение заявки
26. Если поступившие материалы заявки содержат заявление и чертежи или копию топологии, то они регистрируются с простановкой даты их поступления. Заявке присваивается входящий номер уполномоченного органа.
О факте поступления материалов заявки заявитель уведомляется путем выдачи или направления ему одного экземпляра заявления с реквизитами, проставленными уполномоченным органом (входящий номер и дата поступления).
27. Проверка заявки на предмет наличия необходимых документов и соответствия требованиям действующего законодательства осуществляется уполномоченным органом в двухмесячный срок со дня ее поступления.
28. При рассмотрении заявки проверяется:
наличие документов, которые должны содержаться в заявке или прилагаться к ней;
соблюдение установленных требований к документам заявки.
Рассмотрение заявки осуществляется без проверки оригинальности топологии, права заявителя на защиту или достоверности сведений, указанных в заявлении.

29. Егер өтінімді қарау процесінде өтініш, заңнамада көзделген талаптардың бұзылуымен ресімделгені анықталса, өтініш берушіге анықталған кемшіліктер көрсетіле отырып сұрау жіберілген күннен үш ай ішінде жоқ немесе түзетілген құжаттарды ұсыну туралы сұрау салынады.
30. Сұрату үшін:
өтінімде, осы Ереженің 6-тармағында көзделген бір немесе одан көп құжаттардың болмауы;
сенімхатты ресімдеуге заңнамамен қойылатын талаптардың бұзылуы;
топологияны тіркеу туралы өтініште осы Ережеде көзделген қажетті мәліметтердің, деректемелердің, қойылған қолдардың, мөр таңбасының болмауы, сондай-ақ өтініште келтірілген мәліметтерді нақтылаудың қажеттігі;
құжаттарды ресімдеуде, олардың тікелей көшірмеленуіне кедергі жасайтын кемшіліктердің анықталуы (беттердің форматына, жиектердің көлеміне қойылатын талаптардың бұзылуы өтініш материалдарын оқуды қиындататын басып шығару сапасы) негіз болып табылады.
Түзетілген немесе жоқ материалдар белгіленген мерзімдерде ұсынылмаған жағдайда топологияны тіркеу жүргізілмейді және өтінім кері қайтарылды деп есептеледі.
31. Егер өтінішті қарау нәтижесінде өтініштің топология ретінде қорғалмайтын объектіге жататыны анықталса немесе өтініш беруші осы Ереженің 4-тармағы 1 абзацының талаптарын сақтамаған жағдайда, өтініш берушіге топологияны тіркеуден бас тартылғандығы туралы шешім жіберіледі.
5. Тіркеу, куәлік беру, жариялау
32. Егер өтінішті қарау нәтижесінде, өтініш материалдары заңнамада белгіленген талаптарға сәйкес келетіні анықталған жағдайда, уәкілетті орган оған тиісті тіркеу нөмірін бере отырып топологияны интегралдық микросхемалар топологияларының Мемлекеттік тізіліміне енгізеді, өтініш берушіге мемлекеттік тіркеу туралы куәлік береді және тіркелген топология туралы мәліметтерді бюллетеньде жариялайды.
33. Мемтізілімде топологияны тіркеуге қатысты барлық өзгерістер тіркеледі.
34. Мемтізілімге енгізілген мәліметтер, керісіншесі дәлелденгенге дейін дұрыс деп есептеледі.
Аталған мәліметтердің дұрыстығына өтініш беруші жауапты.
35. Топологияларды тіркеуге өтінімдерді қабылдауды, оларды тіркеуді, куәліктер беруді және оларға қатысушылар үшін құқықтар мен міндеттерді туғызатын өзге де іс-әрекеттерді жүзеге асыруды қамтитын іс-қимылдар үшін заңнамаға сәйкес төлемақы алынады.
36. Интегралдық микросхемалар топологиясын тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі - куәлік) мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады, онда:
куәліктің нөмірі (тіркеу);
топологияның атауы;
құқық иеленушінің - жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол болса) және/немесе заңды тұлғаның толық атауы;
елі;
автор(лары) - тегі, аты, әкесінің аты (егер ол болса);
өтініш нөмірі;
бірінші коммерциялық пайдалану күні (егер ол орын алған болса);
тіркеу күні көрсетіледі.
Топологияларды бірнеше тұлғалардың атына тіркеу сұралған жағдайда, бір куәлік беріледі.

29. Если в процессе рассмотрения заявки установлено, что заявка оформлена с нарушением требований, предусмотренных законодательством, заявителю направляется запрос с указанием обнаруженных недостатков и представлением отсутствующих или исправленных документов в течение трех месяцев с даты направления запроса.
30. Основанием для запроса является:
отсутствие в заявке одного или более документов, предусмотренных пунктом 6 настоящих Правил;
нарушение требований законодательства к оформлению доверенности;
отсутствие в заявлении о регистрации топологии необходимых сведений, реквизитов, подписей, оттиска печати, предусмотренных настоящими Правилами, а также необходимость уточнения приведенных в заявлении сведений;
выявление недостатков в оформлении документов, препятствующих их непосредственному репродуцированию (нарушение требований к формату листов, размерам полей, качество печати, затрудняющее прочтение материалов заявки).
При непредставлении исправленных или отсутствующих материалов в установленные сроки регистрация топологии не производится, и заявка считается отозванной.
31. Если в результате рассмотрения заявки установлено, что заявка относится к объектам, не охраняемым в качестве топологий или в случае несоблюдения заявителем требований абзаца 1 пункта 4 настоящих Правил, заявителю направляется решение об отказе в регистрации топологии.
5. Регистрация, выдача свидетельства, публикация
32. Если в результате рассмотрения заявки будет установлено, что материалы заявки соответствуют установленным требованиям законодательства, уполномоченный орган вносит топологию в Государственный реестр топологий интегральных микросхем (далее - Госреестр) с присвоением ей соответствующего номера регистрации, выдает заявителю свидетельство о государственной регистрации и публикует сведения о зарегистрированной топологии в бюллетене.
33. В Госреестре регистрируются все изменения, касающиеся регистрации топологии.
34. Сведения, внесенные в Госреестр, считаются достоверными до тех пор, пока не доказано обратное.
Ответственность за достоверность указанных сведений несет заявитель.
35. За осуществление действий, включающих прием заявок на регистрацию топологий, их регистрацию, выдачу свидетельств, и иных действий, порождающих права и обязанности для их участников, взимается плата в соответствии с законодательством.
36. Свидетельство о государственной регистрации топологии интегральных микросхем (далее - свидетельство) заполняется на государственном и русском языках, в котором указываются:
номер свидетельства (регистрации);
название топологии;
правообладатель - фамилия, имя и отчество (если оно имеется) физического лица и/или полное наименование юридического лица;
страна;
автор(ы) - фамилия, имя и отчество (если оно имеется);
номер заявки;
дата первого коммерческого использования (если оно имело место);
дата регистрации.
При наличии нескольких лиц, на имя которых испрашивается регистрация топологии, выдается одно свидетельство.

37. Куәлік тікелей тапсырылады немесе тапсырыс жасалатын пошта жөнелтімдерімен құқық иеленушісінің мекен-жайына жіберіледі.
Егер құқықтық иеленушілер бірнешеу болса, автордың(лардың) куәлігі топологияны тіркеуге өтінішінде бірінші көрсетілген құқық иеленушісіне жіберіледі.
Куәлік тапсырған кезде куәлікті алуға жеке басын куәландыратын құжат немесе заңды тұлғаның мүдделерін білдірген жағдайда куәлікті алу құқығына сенімхат және  мемлекеттік бажды төлегенін растайтын құжатты талап етіледі. Шетелдік құқық иеленушілердің куәліктері патенттік сенімді өкілге тапсырылады немесе жіберіледі.
Уәкiлеттi орган топологияның құқық иесi болып табылмайтын авторына оның авторлығын растайтын куәлiк бередi.
Ескерту: 37-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Әділет министрлігі Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитетінің 2004 жылғы 28 қыркүйектегі N 60-п   бұйрығымен ҚР Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті Төрайымының 2005 жылғы 30 желтоқсандағы N 70-НҚ   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз ).
38. Топологияның тіркелгені туралы мәліметтерді жариялау кезінде уәкілетті орган "Өнеркәсіп меншігі - Промышленная собственность" ресми бюллетеньнің "Топологиялар" бөлімінде мемлекеттік және орыс тілдерінде мынадай мәліметтерді:
тіркеу нөмірін;
тіркелген күнін;
бірінші пайдалану күнін (егер ол орын алған болса);
автордың(лардың) тегін, атын, әкесінің атын;
құқық иеленушінің(лердің) тегін, атын, әкесінің атын немесе атауын;
топология авторы(лары) тұратын елдің және құқық иеленушінің(лердің) тұрғылықты жерінің Дүниежүзілік Зияткерлік Меншік Ұйымының халықаралық стандарттарына сәйкес кодын (кодтарын);
топология атауын;
аннотацияны жариялайды.
Уәкілетті орган "Өнеркәсіп меншігі - Промышленная собственность" ресми бюллетеньнің "Хабарлама - Извещения" бөлімінде мемлекеттік және орыс тілдерінде топологияны тіркеуге қатысты өзгерістер туралы мәліметтерді жариялайды.
Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі
комитеттің төрайымының 2002 жылғы
9 қарашадағы N 192 бұйрығымен
бекітілген Интегралдық микросхема
топологиясын тіркеуге өтінім жасау,
беру, қарау және тіркеу жөніндегі
Ережеге 1-қосымша
КТ нысаны
Кіріс N ______________
______________________                       тіркеу N _________
ИНТЕГРАЛДЫҚ МИКРОСХЕМА ТОПОЛОГИЯСЫН
ТІРКЕУГЕ ӨТІНІШ
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
Санаткерлік меншік
жөніндегі комитет
Мекен-жайы: Астана қаласы
Қарталы көшесі 1/1

37. Свидетельство вручается лично или направляются заказным почтовым отправлением в адрес правообладателя.
Если правообладателей несколько, то свидетельство направляется правообладателю, указанному первым в заявлении на регистрацию топологии.
При вручении свидетельства требуются документы, удостоверяющие личность, а также доверенность в случаях представления интересов юридического лица на право получения свидетельства и документа подтверждающего уплату государственной пошлины. Свидетельства иностранных правообладателей вручаются или направляются патентному поверенному.
Автору топологии, не являющемуся правообладателем, уполномоченный орган выдает удостоверение, подтверждающее его авторство.  <*>
Сноска. Пункт 37 с дополнениями и изменениями - приказом и.о.Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции РК от 28 сентября 2004 года  N 60-п приказом Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан от 30 декабря 2005 года N 70-о.д.
38. При публикации сведений о регистрации топологии уполномоченный орган в официальном бюллетене "Онеркасiптiк меншiк"- Промышленная собственность" в разделе "Топологии" на государственном и русском языках публикует следующие сведения:
номер регистрации;
дату регистрации;
дату первого использования (если оно имело место);
фамилия, имя, отчество автора (авторов);
фамилия, имя, отчество или наименование правообладателя(ей);
код (коды) страны места жительства автора(ов) топологии и места жительства (места нахождения) правообладателя(ей) в соответствии с международными стандартами Всемирной Организации Интеллектуальной Собственности;
название топологии;
аннотацию.
Сведения об изменениях, касающихся регистрации топологии публикуются уполномоченным органом в официальном бюллетене "Онеркасiптiк меншiк" - Промышленная собственность" в разделе "Хабарлама - Извещения" на государственном и русском языках.
Приложение 1
к приказу "Об утверждении Правил
по составлению, подаче, рассмотрению
заявки на регистрацию, регистрации
и выдаче свидетельства на топологии
интегральной микросхемы", утвержденной
приказом Председателя Комитета по
правам интеллектуальной собственности
от 9 ноября 2002 г. N 192
Входящий N ______________                      Форма КТ
_________________________
N регистрации
от_____________            от____________
Заявление
на регистрацию топологии интегральной микросхемы
Комитет по правам интеллектуальной собственности
Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес: г.Астана, ул.Карталинская 1/1
Код страны по стандарту ВОИС ST.3
(если он установлен)

1. ӨТІНІШ БЕРУШІ(ЛЕР)         ДСМҰ ST.3 стандарты бойынша
елдің коды (егер ол белгіленсе)
___________________________________________________________________
(өтініш берушінің(лердің) және оның(олардың) жүрген жерінің
немесе тұрғылықты жерінің толық аты немесе атауы. Өтініш беруші
авторлардың тұрғылықты жері туралы дерек 9-бағанда келтірілді)
2. ОСЫ ТОПОЛОГИЯҒА ҚҰҚЫҚ ТУЫНДАУДЫҢ НЕГІЗДЕРІ (егер автор
өтініш беруші болып табылмаса, толтырылады) (Х-пен белгілеу)
_  өтініш беруші автордың      _   автордың немесе оның
|_| жұмыс берушісі болып       |_|  құқықтық мұрагерінің
табылады                        құқықтарды өзге тұлғаға беруі
_                              _
|_| жұмыс берушінің құқықтарды |_|  мұрагерлік құқығы
басқа тұлғаға беруі
3. ОСЫ ТОПОЛОГИЯҒА ЕҢ ЖАҚЫН ҰҚСАСТЫҚ ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТ
__________________________________________________________________
4. ТОПОЛОГИЯНЫҢ АТАУЫ
толық: _____________________________________________________
қысқартылған:_______________________________________________
5. БАЛАМАЛЫ АТАУ
__________________________________________________________________
6. ТОПОЛОГИЯНЫң БІРІНШІ ҚОЛДАНЫЛҒАН КҮНІ ЖӘНЕ ЖЕРІ
__________ күні ____________ айы ____________ жылы ___________ елі
7. ТОПОЛОГИЯНЫҢ БІРІНШІ ҚОЛДАНЫЛҒАН КҮНІНІҢ ҚҰҚЫҚТЫҚ
ИЕЛЕНУШІСІ ТУРАЛЫ ДЕРЕК
Аты/атауы ________________________________________________________
Азаматтығы _______________________________________________________
Мекен-жайы, телефоны ______________________________________________
8. ҚОРҒАЛАТЫН ТОПОЛОГИЯЛАР ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТ
(осы топологияны жасаған кезде қолданылған)
__________________________________________________________________
9. АВТОРДЫҢ ТЕГІ, АТЫ, ӘКЕСІНІҢ АТЫ
(басқа авторлар туралы мәлімет өтінішке (КТ/ҚОС нысаны)
қосымша(лар) түрінде ұсынылады)
__________________________________________________________________
Азаматтығы
__________________________________________________________________
Тұрғылықты жерінің мекен-жайы, телефоны
__________________________________________________________________
Осы топологияны жасау кезіндегі автордың шығармашылық үлесінің
қысқаша сипаттамасы
__________________________________________________________________
10. ӨТІНІМДЕ МАЗМҰНДАЛҒАН ҚҰЖАТТАР ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТ (Х-пен белгілеу)
осы топологияны сәйкестендіретін материалдар:
_  осы топологияны ол 2 данада пайдаланылған түрінде қамтитын
|_| интегралдық микросхемалардың үлгілері,
_
|_| 2 данадағы ерекшелендірілгендерін қоса алғанда, осы
топологияның әрбір қабатын бейнелейтін визуальды қабылданатын
материалдардың келесі түрлерінің бірінің толық жиынтығы,
_
|_| _______ парақты құрама топологиялық сызба немесе қабатты
топологиялық сызба,
_
|_| интегралдық микросхемада ____ данада тіркелген топологияның
әрбір қабатының фотосуреті,
_

1. Заявитель (и) ___________________________________________________________________
(полное имя или наименование заявителя (ей) и его (их) местонахождение или местожительство. Данные о местожительстве авторов-заявителей приводятся в графе 9)
2. Основания возникновения прав на данную топологию (заполняется, если заявитель не является автором) (отметить Х)
__                                  __
|__|  заявитель является            |__|  передача прав автором
работодателем автора                или его правопреемником
иному лицу
__                                  __
|__|  передача прав работодателем   |__|  право наследования
другому лицу
3. Сведения о ближайшем аналоге данной топологии
_____________________________________________________________
4. Название топологии
полное:
_____________________________________________________________
сокращенное:
_____________________________________________________________
5. Альтернативное название
_____________________________________________________________
6. Дата и место первого использования топологии
____ число ________ месяц ________ год __________ страна
_____________________________________________________________
7. Данные о правообладателе на дату первого использования
топологии
Имя/наименование
_____________________________________________________________
Гражданство
_____________________________________________________________
Адрес, телефон
_____________________________________________________________
8. Сведения об охраняемых топологиях (использованных при
создании данной топологии)
_____________________________________________________________
9. Фамилия, имя, отчество автора (сведения о других авторах
представляются в виде дополнения(й) к заявлению (форма КТ/ДОП))
_____________________________________________________________
Гражданство
_____________________________________________________________
Адрес местожительства, телефон
_____________________________________________________________
Краткое описание творческого вклада автора при создании данной
топологии
_____________________________________________________________
10. Сведения о содержащихся в заявке документах (отметить Х)
материалы, идентифицирующие данную топологию:
__
|__| образцы интегральной микросхемы, включающие данную топологию
в том виде, в котором она была использована в 2 экз.,
__
|__| полный комплект одного из следующих видов визуально
воспринимаемых материалов, отображающих каждый слой данной
топологии, включая спецификацию в 2 экз.,
__
|__| сборный топологический чертеж или послойные топологические
чертежи на _______ л
__
|__| фотографии каждого слоя топологии, зафиксированной в
интегральной микросхеме____ шт
__

|_| 2 данада 1 парақ реферат,
_
|_| топологияның бірінші қолданылған күні мен орнын растайтын, 2
данадағы ______ 1 парақ құжаттың көшірмесі.
ақы төленгені туралы құжат      мыналар үшін негіздің бар
екендігін растайтын құжат:
_                               _
|_| ақы төленгені туралы құжат  |_| ақы төлеуден босату
____ парақта                    _________ парақта
_
|_| ақы төлеудің мөлшерін азайту
________ парақта
_
|_| өтінішке қосымша (КТ/ҚОС
_______ парақта)
_
|_| сенімхат(тар) 1 парақта
__________________________________________________________________
11. ХАТ ЖАЗЫСУ ҮШІН МЕКЕН-ЖАЙ: (толық почталық индексті,
мекен-жай иесінің атын немесе атауын қоса алғанда, толық почталық мекен-жай)
__________________________________________________________________
Телефон нөмірі
қалааралық кодты қоса алғанда        Телекс        Факс
__________________________________________________________________
(өтініш берушінің(лердің) немесе оның (олардың) өкілінің
__________________________________________________________________
қолы(дары); қол қойылған күн)
мен_______________________________________________________________
(өтінішке заңды тұлғаның атынан ұйымның басшысы немесе заңды
тұлғаның құрылтай құжаттарымен уәкілеттік берілген өзге тұлға,
өзінің лауазымын көрсете отырып қол қояды; қойылған қол заңды
тұлғаның мөрімен бекемделеді)
Санаткерлік меншік құқығы
жөніндегі комитеттің төрайымының
2002 жылғы 9 қарашадағы
N 192 бұйрығымен бекітілген
Интегралдық микросхема топологиясын
тіркеуге өтінім жасау, беру, қарау
және тіркеу жөніндегі
Ережеге 2-қосымша
КТ нысаны
Кіріс N ______________
______________________                          тіркеу N _________
ИНТЕГРАЛДЫҚ МИКРОСХЕМА ТОПОЛОГИЯСЫН ТІРКЕУ
ӨТІНІШІНЕ ТОЛЫҚТЫРУ
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
Санаткерлік меншік
жөніндегі комитет
Мекен-жайы: Астана қаласы
Қарталы көшесі 1/1
1. ӨТІНІШ БЕРУШІ(ЛЕР)         ДСМҰ ST.3 стандарты бойынша
(толық аты немесе атауы)            елдің коды (егер ол белгіленсе)
__________________________________________________________________
ТОПОЛОГИЯНЫҢ АТАУЫ (қысқартылған)
__________________________________________________________________
өтініштің 9-тармағына толықтыру
АВТОРДЫҢ ТЕГІ, АТЫ, ӘКЕСІНІҢ АТЫ
__________________________________________________________________
Азаматтығы, тұрғылықты жерінің мекен-жайы, телефоны
__________________________________________________________________
Осы топологияны жасау кезінде автордың шығармашылық үлесінің
__________________________________________________________________
қысқаша сипаттамасы
__________________________________________________________________
өтініштің 9-тармағына толықтыру
АВТОРДЫҢ ТЕГІ, АТЫ, ӘКЕСІНІҢ АТЫ
__________________________________________________________________
Азаматтығы, тұрғылықты жерінің мекен-жайы, телефоны
__________________________________________________________________
Осы топологияны жасау кезінде автордың шығармашылық үлесінің
__________________________________________________________________
қысқаша сипаттамасы
__________________________________________________________________
өтініштің 9-тармағына толықтыру
АВТОРДЫҢ ТЕГІ, АТЫ, ӘКЕСІНІҢ АТЫ
__________________________________________________________________
Азаматтығы, тұрғылықты жерінің мекен-жайы, телефоны
__________________________________________________________________
Осы топологияны жасау кезінде автордың шығармашылық үлесінің
__________________________________________________________________
қысқаша сипаттамасы
__________________________________________________________________
өтініштің 9-тармағына толықтыру
АВТОРДЫҢ ТЕГІ, АТЫ, ӘКЕСІНІҢ АТЫ
__________________________________________________________________
Азаматтығы, тұрғылықты жерінің мекен-жайы, телефоны
__________________________________________________________________
Осы топологияны жасау кезінде автордың шығармашылық үлесінің
__________________________________________________________________
қысқаша сипаттамасы
__________________________________________________________________
өтініштің 9-тармағына толықтыру
АВТОРДЫҢ ТЕГІ, АТЫ, ӘКЕСІНІҢ АТЫ
__________________________________________________________________
Азаматтығы, тұрғылықты жерінің мекен-жайы, телефоны
__________________________________________________________________
Осы топологияны жасау кезінде автордың шығармашылық үлесінің
__________________________________________________________________
қысқаша сипаттамасы
__________________________________________________________________
ӨТІНІШТІҢ __________ ТАРМАҒЫНА ТОЛЫҚТЫРУ
ӨТІНІШТІҢ __________ ТАРМАҒЫНА ТОЛЫҚТЫРУ
__________________________________________________________________
өтініш берушінің (лердің) немесе оның (олардың) өкілінің
қолы(дары); қол қойылған күн)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(өтінішке заңды тұлғаның атынан ұйымның басшысы немесе заңды
тұлғаның құрылтай құжаттарымен уәкілеттік берілген өзге тұлға,
өзінің лауазымын көрсете отырып қол қояды; қойылған қол заңды
тұлғаның мөрімен бекемделеді)

|__| реферат на 1 л. в 2 экз.
__
|__| копия документа, подтверждающего дату и место первого
использования топологии на
______ л в 2 экз.
____________________________________________________________________
документ об оплате       документ, подтверждающий наличие
оснований для:
__                            __
|__| документ об оплате       |__| освобождение от оплаты
на _____ л.                   на _____ л.
__
|__| уменьшения размера оплаты
на ________ л.
_____________________________________________________________
|__| дополнение к заявлению (форма КТ/ДОП на _______ л.)
__
|__| доверенность (и) на 1 л.
_____________________________________________________________
11. Адрес для переписки: (полный почтовый адрес, включая полный
почтовый индекс, имя или наименование адресата)
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Номер телефона,
включая междугородный код         Телекс            Факс
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(подпись (и) заявителя (ей) или его (их) представителя; дата
подписи (ей))
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(от имени юридического лица заявление подписывается руководителем
организации или иным лицом, уполномоченным на это учредительными документами
юридического лица, с указанием его должности; подпись скрепляется печатью
юридического лица)
Приложение 2
к приказу "Об утверждении Правил
по составлению, подаче, рассмотрению
заявки на регистрацию, регистрации
и выдаче свидетельства на топологии
интегральной микросхемы", утвержденной
приказом Председателя Комитета по
правам интеллектуальной собственности
от 9 ноября 2002 г. N 192
Форма КТ/ДОП
Входящий N _________             N  регистрации
____________________             от_________________
от__________
Дополнение к заявлению
на регистрацию топологии интегральной микросхемы
Комитет по правам интеллектуальной собственности
Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес: г.Астана, ул.Карталинская 1/1
Код страны по стандарту
ВОИС ST.3
(если он установлен)
1. Заявитель (и)
(полное имя или наименование)
_____________________________________________________________
Название топологии (сокращенное)
_____________________________________________________________
Дополнение к пункту 9 заявления
Фамилия, имя, отчество автора
_____________________________________________________________
Гражданство, адрес местожительства, телефон
_____________________________________________________________
Краткое описание творческого вклада автора при создании данной
топологии
_____________________________________________________________                                    Дополнение к пункту 9 заявления
Фамилия, имя, отчество автора
_____________________________________________________________
Гражданство, адрес местожительства, телефон
_____________________________________________________________
Краткое описание творческого вклада автора при создании данной
топологии
_____________________________________________________________                                    Дополнение к пункту 9 заявления
Фамилия, имя, отчество автора
_____________________________________________________________
Гражданство, адрес местожительства, телефон
_____________________________________________________________
Краткое описание творческого вклада автора при создании данной
топологии
_____________________________________________________________                                    Дополнение к пункту 9 заявления
Фамилия, имя, отчество автора
_____________________________________________________________
Гражданство, адрес местожительства, телефон
_____________________________________________________________
Краткое описание творческого вклада автора при создании данной
топологии
_____________________________________________________________                                    Дополнение к пункту 9 заявления
Фамилия, имя, отчество автора
_____________________________________________________________
Гражданство, адрес местожительства, телефон
_____________________________________________________________
Краткое описание творческого вклада автора при создании данной
топологии
_____________________________________________________________
Дополнение к пункту ________________ Заявления
_____________________________________________________________
Дополнение к пункту ________________ Заявления
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(подпись(и) заявителя (ей) или его (их) представителя;
дата подписи(ей))
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(от имени юридического лица заявление подписывается руководителем
организации или иным лицом, уполномоченным на это учредительными документами
юридического лица, с указанием его должности; подпись скрепляется печатью
юридического лица)