Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрiнiң Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігіндe 2002 жылы 28 ақпанда N 1782 тiркелген "Атаулы әлеуметтiк көмек алуға үмiткер адамның (отбасының) жиынтық табысын анықтаудың ережесiн бекiту туралы" 2002 жылғы 13 ақпандағы N 31-ө бұйрығына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2002 жылғы 23 қазандағы N 246-п бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2002 жылғы 28 қарашада тіркелді. Тіркеу N 2061. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі N 237-ө Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009.07.28 N 237-ө бұйрығымен.
Атаулы әлеуметтiк көмек алуға үмiткер адамның (отбасының) жиынтық табысын анықтаудың тетiгiн жетілдiру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрiнің "Атаулы әлеуметтiк көмек алуға үмiткер адамның (отбасының) жиынтық табысын анықтаудың Ережесiн бекiту туралы" 2002 жылғы 13 ақпандағы N 31-ө бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігінде 2002 жылы 28 ақпанда N 1782 тiркелген, Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнің "Вопросы труда и социального обеспечения" бюллетенiнде жарияланған) мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген Бұйрықпен бекiтiлген Атаулы әлеуметтiк көмек алуға үмiткер адамның (отбасының) жиынтық табысын анықтаудың Ережесiнде:
1-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Отбасының жиынтық табысын белгiлегенде отбасының құрамында бiрге тұратын, шаруашылықты бiрге жүргiзетiн және тұрғылықты бiр жерде тiркелген отбасының барлық мүшелерi ескерiледi.
Отбасының жиынтық табысын есептеу үшiн әр нақты жағдайда учаскелiк комиссиялар атаулы әлеуметтiк көмек берудiң қажеттiгi туралы қорытындыда отбасының құрамын көрсетедi.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Жеке меншiк қосалқы шаруашылықтың (үй iргесiндегi телiм, мал және құс), саяжай және жер телiмiнің (жер үлесiнің) табысы өтiнiш берушi мәлiметтерiнің негiзiнде есептеледi.
Аймақтар ерекшелiктерiн ескере отырып табыс алынбайтын болып үй малдары және үй жанындағы телiм, саяжай және жер телiмiнің (жер үлесiнiң) көлемi белгiлене алады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Жеке меншiк қосалқы шаруашылықтан түсетiн табысты уәкiлеттi орган орталық уәкiлеттi орган бекiткен үлгiлiк қосымшаларды ескере отырып есептейдi. Нормативтiк кәртiшкелерде келтiрiлген егiннiң орташа шығымдылығын (өнiмдiлiгiн), өндiрiс шығыстарының орташа деңгейiн, сондай-ақ жеке меншiк қосалқы шаруашылықтың табысын есептеу үшiн статистика органдары беретiн бағалар аймақтардың ерекшелiктерiн ескере отырып түзетiле алады.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 13 февраля 2002 года N 31-п "Об утверждении Правил определения совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение адресной социальной помощи", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2002 года N 1782
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 23 октября 2002 года N 246-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 ноября 2002 года N 2061. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года N 237-п
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 28.07.2009 N 237-п.
В целях совершенствования механизма определения совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение адресной социальной помощи приказываю:
1. Внести в Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 13 февраля 2002 года N 31-п "Об утверждении Правил определения совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение адресной социальной помощи", (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2002 года N 1782, опубликованный в Бюллетене Министерства труда и социальной защиты населения "Вопросы труда и социального обеспечения N 6, 2002 года) следующие дополнение и изменения:
в Правилах определения совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение адресной социальной помощи, утвержденных указанным Приказом:
пункт 1 дополнить абзацами следующего содержания:
"При определении совокупного дохода семьи в составе семьи учитываются все члены семьи, совместно проживающие, ведущие общее хозяйство и зарегистрированные по одному месту жительства.
Для уточнения совокупного дохода семьи в каждом конкретном случае участковые комиссии в заключении о необходимости предоставления адресной социальной помощи указывают состав семьи.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Доход от личного подсобного хозяйства (приусадебный участок, скот  и птица), дачного и земельного участка (земельной доли) рассчитывается на основании сведений заявителя.
С учетом особенностей регионов могут определяться домашний скот и площадь приусадебного, дачного и земельного участков (земельной доли), как не дающий доход.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Доход от личного подсобного хозяйства рассчитывается уполномоченным органом с учетом типовых приложений, утвержденных центральным уполномоченным органом. Средняя урожайность (продуктивность), средний уровень производственных расходов, приведенные в нормативных карточках, а также цены, представляемые органами статистики для расчета доходов от личного подсобного хозяйства, могут корректироваться с учетом особенностей регионов.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Yй iргесiндегi телiмiнен, саяжай телiмiнен түсетiн табыс, сондай-ақ мал мен құс ұстаудан түсетiн табыс өтiнiш берген тоқсанның алдындағы тоқсан үшiн есептеледi.
Жер телiмiнен (жер үлесiнен) түсетiн табыс жылдық табысты төрт тоқсанға бөлу жолымен белгiленедi.";
7-тармақ алынып тасталсын;
8-тармақтың 2-абзацы алынып тасталсын.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап күшiне енедi.
Министр
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Статистика жөніндегі агенттігі
төрағасының орынбасары

"6. Доход от приусадебного, дачного участков, а также от содержания скота и птицы рассчитывается за квартал, предшествующий кварталу обращения.
Доход от земельного участка (земельной доли) определяется путем деления годового дохода на четыре квартала.";
пункт 7 исключить;
абзац 2 пункта 8 исключить.
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Согласован:
Заместитель Председателя
Агентства Республики
Казахстан по статистике