Салық есептеуін жасаудың ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы N 608 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 12 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2079. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2003 жылғы 3 желтоқсандағы N 493 (V032628) бұйрығымен. Бұйрық 2004 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы  Кодексінің  (Салық кодексі) 69-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған салық есептілгіін жасау ережелері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрiнiң мына бұйрықтарының күшi жойылды деп танылсын:
1) "Салық есептiлiгiн жасау ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрiнiң 2001 жылғы 18 қыркүйектегi N 1306  бұйрығы  (N 1618; желтоқсан 2001 ж., "Ресми газет");
2) "Салық кезеңi iшiнде (есептi тоқсан) алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша шот-фактуралар жасау тiзiлiмiн жасау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрiнiң 2001 жылғы 3 желтоқсандағы N 1642  бұйрығы  (N 1721; наурыз 2002 ж., Нормативтiк құқықтық актiлер бюллетенi);
3) "Заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшелерi бойынша салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша аванстық төлемдер мен корпорациялық табыс салығы сомаларының есебiн жасау Ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрiнiң 2002 жылғы 13 наурыздағы N 359  бұйрығы  (N 1810; 2002 ж., "Нормативтiк құқықтық актiлер бюллетенi");
4) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрiнiң 2001 жылғы 18 қыркүйектегi N 1306 бұйрығына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрiнiң 2002 жылғы 24 маусымдағы N 582  бұйрығы  (N 1924; қыркүйек 2002 ж., "Нормативтiк құқықтық актiлер бюллетенi").
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi салық комитетi (С.Қанатов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне мемлекеттiк тiркеуге жiберсiн.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тiркеуден өткен күнiнен бастап күшiне енедi және 2003 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Корпорациялық табыс салығы
бойынша декларация жасау ережесі
(100-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексіне  (Салық Кодексі) сәйкес әзірленген және резидент заңды тұлғалардың, сондай-ақ Салық Кодексінің 115, 120 және 121 баптарына сәйкес әлеуметтік салада қызметін жүзеге асыратын ұйымдар мен коммерциялық емес ұйымдардан, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарынан, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар мен екінші дәрежелі банктерден, мемлекеттік мекемелер және Қазақстан Республикасының ұлттық Банкінен басқа,  Қазақстан Республикасында тұрақты мекеме арқылы қызметін жүзеге асыратын резидент емес заңды тұлғалардың корпорациялық табыс салығын есептеу мен кірістерді мәлімдеуге арналған табыс салығы бойынша декларацияны (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил составления налоговой отчетности
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года N 608. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 декабря 2002 года N 2079. Утратил силу приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 3 декабря 2003 года N 493 (V032628)
В соответствии со статьей 69  Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила составления налоговой отчетности.
2. Признать утратившими силу следующие приказы Министра государственных доходов Республики Казахстан:
1) приказ  Министра государственных доходов Республики Казахстан от 18 сентября 2001 года N 1306 "Об утверждении правил составления налоговой отчетности" (N 1680; декабрь 2001 г., "Официальная газета");
2) приказ  Министра государственных доходов Республики Казахстан от 3 декабря 2001 года N 1642 "Об утверждении формы реестра счетов-фактур по товарам (работам, услугам), приобретенным в течение налогового периода (отчетного квартала)" (N 1721; март 2002 г., "Бюллетень нормативных правовых актов");
3) приказ  Министра государственных доходов Республики Казахстан от 13 марта 2002 года N 359 "Об утверждении Правил составления Расчета сумм авансовых платежей и корпоративного подоходного налога по итогам налогового периода, по структурным подразделениям юридического лица" (N 1810; 2002 г., "Бюллетень нормативных правовых актов");
4) приказ  Министра государственных доходов Республики Казахстан от 24 июня 2002 года N 582 "О внесении изменений в приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 18 сентября 2001 года N 1306" (N 1924; сентябрь 2002 г., "Бюллетень нормативных правовых актов").
3. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (С. Канатов) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации и вводится в действие с 1 января 2003 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила
составления Декларации
по корпоративному подоходному налогу
(Форма 100.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по корпоративному подоходному налогу (далее - Декларация), предназначенной для декларирования доходов и исчисления корпоративного подоходного налога юридическими лицами-резидентами, а также юридическими лицами-нерезидентами, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, за исключением Национального Банка Республики Казахстан и государственных учреждений, банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, а также страховых (перестраховочных) организаций, некоммерческих организаций и организаций, осуществляющих деятельность в социальной сфере в соответствии со статьями 115 ,  120  и  121  Налогового кодекса.

2. Декларация Декларацияның өзінен (100-нысан) және корпорациялық табыс салығы бойынша салық салумен байланысты объектілер мен салық салу объектілері туралы ақпаратты ашуға оған қосымшалардан (100.01-тен 100.35 нысандар бойынша) тұрады.
3. Декларацияны жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - нысандар айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа әріптерімен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар Салық кодексінің 69-бабына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияны толтыру кезінде түзетуге, тазартуға, былғауға жол берілмейді.
5. Көрсеткіштер жоқ болған кезде нысанның тиісті торкөздері толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетілуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берілмейді.
7. Тиісті қосымша нысанда көрсеткіштерді ашуды талап ететін жолдарды толтыру кезінде аталған қосымша нысандар міндетті тәртіпте толтыруға жатады.
8. Қосымша нысандардың "Жалпы ақпарат" бөлімінде тиісті қосымшаның "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті көрсеткіштері көрсетіледі.
9. Соманың теріс мәні тиісті жолдың (бағанның) бірінші сол торкөзінде " - " белгісімен көрсетіледі.
10. Декларацияны беру кезінде:
7.Нысандарды беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен - Декларация екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) хабарламаммен тапсырыс хатмен почта бойынша - салық төлеуші почта немесе байланыстың өзге ұйымның хабарламасын алады;
3) келу тәртібімен электрондық түрде иә болмаса электрондық почта бойынша электрондық түрде Салық  Кодексінің  69-бабы 8-тармағының 3-тармақшасына сәйкес - салық төлеуші Декларацияны қабылдағаны (жеткізгені) туралы хабарламаны салық органында иә болмаса электрондық почта бойынша алады.
11. Декларацияға Салық кодексінің 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Декларацияны жасау (022.00 нысан)
12. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) ЭҚЖС коды (алғашқы бес белгі) олардың үлес салмағының кему тәртібімен қызметтің негізгі үш түрі бойынша көрсетіледі. Үлес салмағы он бөлшекке дөңгелектеумен проценттерде көрсетіледі (қызметтің аталған түрлерінің үлес салмағының жалпы сомасы 100 %-ке тең болуы міндетті емес екенін ескеру керек).
Үлес салмағын есептеу үшін N 1-ПФ нысандағы (жылдық) мемлекеттік статистика есептіліктегі 1-бөлімнің 100 жолында ("өнім") салық төлеушінің көрсеткен деректерін пайдалану керек. Үлес салмағы қызметтің әр түрі бойынша 100 жол бойынша 3-бағанының деректеріне 100 жолының тиісті бағанының деректер қатынасы ретінде айқындалады.
Мысалы, қызметінің негізгі түрі үй-жай құрылысы болып табылатын салық төлеуші, N 1-ПФ (жылдық) есеп берудің 1-бөлімнің 100 жолында мынадай деректерді көрсетті:
____________________________________________________________________
Көрсеткіштер| Жол| Есепті | Оның ішінде қызметтің түрлері бойынша:
атауы    |коды|жыл үшін|--------------------------------------- |
|    |барлығы | үй-жай   |автомо.  |автомо.  |жарнама  |
|    |        |құрылысы  |бильдерді|бильдерді|         |
|    |        |          |бөлшектеп|жалға алу|         |
|    |        |          |сату     |         |         |
|    |        |_________ |_________|________ |_________|
|    |        |   Коды   |   Коды  |   Коды  |  Коды   |

2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 100.00) и приложений к ней (формы с 100.01 по 100.32) по раскрытию информации об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением по корпоративному подоходному налогу.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. При заполнении строк, требующих раскрытия показателей в соответствующей дополнительной форме, указанные дополнительные формы подлежат заполнению в обязательном порядке.
8. В разделе "Общая информация" дополнительных форм указываются соответствующие показатели, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" соответствующего приложения.
9. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
10. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69  Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Декларации.
11. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
2. Составление Декларации (Форма 100.00)
12. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) код ОКЭД. Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности и их удельный вес.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
Наименование|Код   |Всего за|      в том числе по видам деятельности    |
показателей |строки|отчетный|-------------------------------------------|
|      |год     |строитель- |розничная  |аренда   |реклама  |
|      |        |ство зданий|продажа ав-|автомо-  |         |
|      |        |           |томобилей  |билей    |         |
|      |        |___________|___________|_________|_________|

|    |        |   45211  |  50102  |   71100 |  74400  |
____________|____|________|__________|_________|_________|_________|
1      | 2  |    3   |    4     |    5    |    6    |   7     |
____________|____|________|__________|________ |_________|_________|
Өндірілген  |100 |250000,0|150 000,0 |50 000,0 |35 000,0 |5 000,0  |
өнім (тауар.|    |        |          |         |         |         |
лар, қызмет |    |        |          |         |         |         |
көрсетулер) |    |        |          |         |         |         |
көлемі,     |    |        |          |         |         |         |
мың теңге   |    |        |          |         |         |         |
____________|____|________|__________|________ |_________|_________|
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәліметтер мынадай түрде болады:
_____________________________________________________
|  5|  ЭҚЖЖ  А 4 5 2 1 1  В 5 0 1 0 2   С 7 1 1 0 0  |
|Үлес салмағын                                       |
|көрсетіңіз    0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
|____________________________________________________|
Құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (1-кестенің 4-бағаны) / 250 000,0 (1-кестенің 3-бағаны) х 100% ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледі.
Мемлекеттiк статистикалық есептiлiктi (МСЕ) N2-ШK нысаны бойынша беретiн шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалар ЭҚЖЖ мәлiметтерiн жоғарыда аталған әдiстер бойынша 2-ШК нысанның (жылдық) 3-бөлiмiнiң 200-207 жолдарының ("Қаржы-шаруашылық
қызметтiң қорытындылары") негiзiнде толтырады.
N СОЦФИН нысанды МСЕ тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) МСЕ нысанын тапсыратын бiлiм беру ұйымдары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi жоғарыда көрсетiлген әдiске ұқсас жолмен тиiсiнше NN СОЦФИН (денсаулық) және СОЦФИН
(бiлiм) нысанды жылдық есептiлiктiң 4 бөлiмiнiң ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") деректерiнiң негiзiнде толтырады.
Жоғарыда көрсетiлген есептiлiк нысандарын бермейтiн банктер,сақтандыру ұйымдары, қоғамдық бiрлестiктер мен бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде тек негiзгi қызметi бойынша ЭҚЖЖ кодын көрсетедi;
5) Декларацияның түрi. Бұл торкөздер  Салық кодексiнiң  69 және 71-баптарына сәйкес белгiленедi. Декларацияның түрiне қарай тиiстi торкөз белгiленедi.
"Бастапқы" торкөзi егер Декларация салық төлеушiнiң мемлекеттiк тiркеуден соң алғаш рет тапсырғанда белгiленедi.
Декларация одан кейiн тапсырылғанда "кезектi" торкөзi белгiленедi;
Бұрын тапсырылған декларацияға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлгенде "қосымша" торкөзi белгiленедi.

|      |        |код 45211  |код 50102  |код 71100|код 74400|
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
1      |   2  |    3   |     4     |     5     |     6   |    7    |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Объем произ-|  100 |250000,0| 150000,0  | 50 000,0  | 35 000,0| 5 000,0 |
веденной    |      |        |           |           |         |         |
продукции   |      |        |           |           |         |         |
(работ, ус- |      |        |           |           |         |         |
луг),       |      |        |           |           |         |         |
тыс. тенге  |      |        |           |           |         |         |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
5|  ОКЭД А 4 5 2 1 1  В 5 0 1 0 2   С 7 1 1 0 0  |
Укажите                                            |
удельный вес 0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 %  |
___________________________________________________|
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) х 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.
Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность (ГСО) формы N 2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N 2-МП (годовая).
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом аналогичным вышеуказанному методу заполняют сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Объем продукции по видам деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Общественные и бюджетные организации, не представляющие отчетность вышеуказанных форм, в сведениях ОКЭД указывают код ОКЭД только основной деятельности;
5) вид Декларации. Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и 71 Налогового кодекса . В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается если Декларация представляется впервые после государственной регистрации налогоплательщика.
При представлении последующих деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительная".

"Хабарлама бойынша" торкөзi егер салық төлеушi  Салық кодексiнiң  31-бабы 2-тармағының 7) тармақшасымен көзделген, оның негiзiнде бұрын тапсырылған декларацияға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу талап етiлген хабарламаны алған жағдайда белгiленедi.
Таратқан (қайта құрған) жағдайда "тарату" торкөзi белгiленедi. Егер салық төлеушi Декларацияны  Салық кодексiнiң  136-бабы 4-тармағына сәйкес тапсырса, "бастапқы" және "тарату" деген торкөздер белгiленедi.
Сондай-ақ  Салық кодексiнiң  114-бабымен көзделген жағдайда "ұзақ мерзiмдi келiсiм-шарттар" торкөзi белгiленедi;
6) валюта коды;
7) берiлген қосымшалар. Берiлген қосымшалардың торкөздерi белгiленедi;
8) заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшелерi бойынша, салық кезеңiнiң жиынтығы бойынша аванстық төлемдер мен корпорациялық табыс салығының есебiн тапсырғанда (101.07 нысан), "101.07 нысан бойынша Есеп" торкөзi белгiленедi;
9) резидент емес тапсырғанда "Резидент емес" торкөзi белгiленедi;
10) жер қойнауын пайдаланушылар белгiлейдi. Декларация:
10A - жер қойнауын пайдалануға келiсiм-шарттың шегiнен шығатын қызмет бойынша;
10B - жер қойнауын пайдалануға келiсiм-шарттың шегiнде жүзеге асырылатын қызмет бойынша толтырылған қызмет белгiсi көрсетiледi;
11) жер қойнауын пайдалануға келiсiм-шарттың шегiнде жүзеге асырылатын қызмет бойынша Декларация толтырылғанда жер қойнауын пайдаланушы жасаған келiсiм-шарттың нөмiрi мен күнi белгiленедi.
13. Салық төлеушiнiң жылдық жиынтық кiрiсiне Салық кодексiнiң  80,   184 -баптарына сәйкес айқындалатын салық төлеушi  кiрiстерiнiң барлық түрлерi енгізіледі.
14. "Жылдық жиынтық кiрiс" бөлiмiнде:
1) 100.00.001 жолына 100.01.001C жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
2) 100.00.002 жолына 100.02.012 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
3) 100.00.003 жолына  Салық кодексiнiң  83-бабына сәйкес мiндеттемелердi есептен шығару нәтижесiнде алынған кiрiстер сомасы көрсетiледi. Осы жол бойынша тарату декларациясын жасау кезiнде заңды тұлғаны тарату кезiнде кредиторлық берешектi есептен шығарудан алынған кiрiс көрсетiледi;
4) 100.00.004 жолына 100.03.003 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
5) 100.00.005 жолына 100.04.001 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
6) 100.00.006 жолында  Салық кодексiнiң  86-бабына сәйкес берешек талабына жол беруден салық төлеушi алған және алуға жататын кiрiстер сомасы көрсетiледi;
7) 100.00.007 жолында  Салық кодексiнiң  80-бабының 2-тармағындағы 8) тармақшаға сәйкес кәсiпкерлiк қызметiн шектеу немесе тоқтатуға келiсiм үшiн салық төлеушi алған және алуға жататын кiрiстер сомасы көрсетiледi;

Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которой требуется внести изменения и дополнения в ранее представленную Декларацию. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительная".
В случае ликвидации (реорганизации) отмечается ячейка "Ликвидационная". Если налогоплательщик представляет Декларацию согласно пункту 4 статьи 136 Налогового кодекса , отмечаются ячейки "Первоначальная" и "Ликвидационная".
Также, в случае, предусмотренном статьей 114 Налогового кодекса , отмечается ячейка "долгосрочные контракты";
6) код валюты;
7) представленные приложения. Отмечаются ячейки представленных приложений;
8) при сдаче Расчета сумм авансовых платежей и корпоративного подоходного налога по итогам налогового периода, по структурным подразделениям юридического лица (Форма 101.07), отмечается ячейка "Расчет по форме 101.07";
9) при сдаче нерезидентом отмечается ячейка "Нерезидент";
10) отмечается недропользователями. Указывается признак деятельности, по которой составлена Декларация:
10А - по деятельности, выходящей за рамки контракта на недропользование;
10В - по деятельности, осуществляемой в рамках контракта на недропользование;
11) указывается номер и дата заключения контракта недропользователями при составлении Декларации по деятельности, осуществляемой в рамках контракта на недропользование.
13. В совокупный годовой доход налогоплательщика включаются все виды доходов налогоплательщика, определяемые в соответствии со статьями 80 ,  184  Налогового кодекса.
14. В разделе "Совокупный годовой доход":
1) в строку 100.00.001 переносится сумма, отраженная в строке 100.01.001С;
2) в строку 100.00.002 переносится сумма, отраженная в строке 100.02.012;
3) в строке 100.00.003 указывается сумма доходов, полученных в результате списания обязательств согласно статье 83 Налогового кодекса . При составлении ликвидационной Декларации по данной строке также отражается доход, полученный от списания кредиторской задолженности при ликвидации юридического лица;
4) в строку 100.00.004 переносится сумма, отраженная в строке 100.03.003;
5) в строку 100.00.005 переносится сумма, отраженная в строке 100.04.001;
6) в строке 100.00.006 указывается сумма доходов, полученных и подлежащих получению налогоплательщиком от уступки требования долга в соответствии со статьей 86  Налогового кодекса;
7) в строке 100.00.007 указывается сумма доходов, полученных и подлежащих получению налогоплательщиком за согласие ограничить или прекратить предпринимательскую деятельность в соответствии с подпунктом 8) пункта 2 статьи 80  Налогового кодекса;

8) 100.00.008 жолына 100.22.006 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
9) 100.00.009 жолын жер қойнауын пайдаланушылар толтырады. Осы жолға 100.05.001D немесе 100.05.002C жолдарында көрсетiлген сома көшiрiледi.
10) 100.00.010 жолында Салық кодексінің 80-бабының 2-тармағындағы 11) тармақшаға сәйкес жалпы үлестік меншіктен кірісті бөлу кезінде алынатын кірістер сомасы көрсетіледі;
11) 100.00.011 жолында Салық кодексінің 80-бабындағы 2-тармақтың 12) тармақшасына сәйкес егер, бұл сомалар бұрын шегерімге жатқызылмаса, бұрын негізсіз ұсталған айыппұлдар, бюджеттен қайтарылғандардан басқа сот тағайындаған немесе борышкер деп танылған айыппұлдар, өсімдер мен санкциялардың басқа да түрлерінің сомасы көрсетіледі;
12) 100.00.012 жолында  Салық кодексінің  89-бабына сәйкес бұрынғы салық кезеңдерінде бұрын жүргізілген шегерімдер бойынша алынған өтемақылар сомасы көрсетіледі;
13) 100.00.013 жолына 100.06.004 жолында көрсетілген сома көшіріледі.
Табиғи және техногедік сипаттағы төтенше жағдайлар туындау жағдайында ізгілік көмек түрінде алынған және мақсаты бойынша пайдаланылған, сондай-ақ мүлік құны, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде мемлекеттік органнан немесе мемлекеттік кәсіпорыннан өтеусіз негізде алынған негізгі қаражат құны 100.00.022Е және 100.00.022F жолдары бойынша жылдық жиынтық кірістен алып тастауға жатады;
14) 100.00.014 жолына 100.07.003 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
15) 100.00.015 жолына 100.08.005 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
16) 100.00.016 жолына 100.09.001С жолында көрсетілген сома көшіріледі;
17) 100.00.017 жолында  Салық кодексінің  80-бабының 2-тармағындағы 18) тармақшаға сәйкес ұтыстардың жалпы сомасы көрсетіледі;
18) 100.00.018 жолында Салық кодексінің 80-бабының 2-тармағындағы 19) тармақшаға сәйкес роялти түріндегі салық төлеуші алған кіріс көрсетіледі;
19) 100.00.019 жолында Салық кодексінің 80-бабының 2-тармағындағы 20) тармақшаға сәйкес әлеуметтік сала объектілерін пайдалану кезінде алынған шығыстардан кірістердің асу сомасы көрсетіледі;
20) 100.00.020 жолында 100.00.001 - 100.00.019 жолдарында көрсетілмеген, Салық кодексінің 80-бабына сәйкес жылдық жиынтық кіріске енгізілетін салық төлеушінің кірісі көрсетіледі;
21) 100.00.021 жолында 100.00.001 - 100.00.020 жолдарының сомасын қосумен айқындалатын жылдық жиынтық кірістің жалпы сомасы көрсетіледі.
15. "Жылдық жиынтық кірісті түзету" бөлімінде:

8) в строку 100.00.008 переносится сумма, отраженная в строке 100.22.006;
9) строка 100.00.009 заполняется недропользователями. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 100.05.001D или 100.05.002С;
10) в строке 100.00.010 указывается сумма доходов, получаемых при распределении дохода от общей долевой собственности в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 80  Налогового кодекса ;
11) в строке 100.00.011 указывается сумма присужденных судом или признанных должником штрафов, пени и других видов санкций, кроме возвращенных из бюджета необоснованно удержанных ранее штрафов, если эта сумма ранее не были отнесена на вычеты в соответствии с подпунктом 12) пункта 2 статьи 80 Налогового кодекса ;
12) в строке 100.00.012 указывается сумма полученных компенсаций по ранее произведенным вычетам в предшествующие налоговые периоды в соответствии со статьей 89  Налогового кодекса;
13) в строку 100.00.013 переносится сумма, отраженная в строке 100.06.004.
Стоимость имущества, полученного в виде гуманитарной помощи, в случае возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и использованного по назначению, а также стоимость основных средств, полученных на безвозмездной основе государственным предприятием от государственного органа или государственного предприятия на основании решения Правительства Республики Казахстан, подлежат исключению из совокупного годового дохода по строкам 100.00.022Е и 100.00.022F;
14) в строку 100.00.014 переносится сумма, отраженная в строке 100.07.003;
15) в строку 100.00.015 переносится сумма, отраженная в строке 100.08.005;
16) в строку 100.00.016 переносится сумма, отраженная в строке 100.09.001С;
17) в строке 100.00.017 указывается общая сумма выигрышей в соответствии с подпунктом 18) пункта 2 статьи 80  Налогового кодекса;
18) в строке 100.00.018 указывается доход, полученный налогоплательщиком в виде роялти в соответствии с подпунктом 19) пункта 2 статьи 80 Налогового кодекса ;
19) в строке 100.00.019 указывается сумма превышения доходов над расходами, полученными при эксплуатации объектов социальной сферы в соответствии с подпунктом 20) пункта 2 статьи 80  Налогового кодекса;
20) в строке 100.00.020 указываются доходы налогоплательщика, включаемые в совокупный годовой доход согласно статье 80 Налогового кодекса , но не нашедшие отражения в строках с 100.00.001 по 100.00.019;
21) в строке 100.00.021 указывается общая сумма совокупного годового дохода, определяемая сложением сумм строк с 100.00.001 по 100.00.020.
15. В разделе "Корректировка совокупного годового дохода":

1) 100.00.022 жолында  Салық кодексінің  91-бабына сәйкес жылдық жиынтық кірісті түзетудің жалпы сомасы көрсетіледі, ол 100.00.022А - 100.00.022Н жолдарының сомасын қосумен айқындалады;
2) 100.00.023 жолында 100.00.021 және 100.00.022 жолдарының сомасының айырмасы ретінде айқындалатын түзету есебімен жылдық жиынтық кірістің сомасы көрсетіледі.
16. "Шегерімдер" бөлімінде:
1) 100.00.024 жолына 100.12.010 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
2) 100.00.025 жолына 100.13.008 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
3) 100.00.026 жолына 100.14.001С жолында көрсетілген сома көшіріледі;
4) 100.00.027 жолына 100.15.001В жолында көрсетілген сома көшіріледі;
5) 100.00.028 жолын жер қойнауын пайдаланушы толтырады. Осы жолға 100.05.003 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
6) 100.00.029 жолына 100.16.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
7) 100.00.030 жолына 100.17.001С жолында көрсетілген сома көшіріледі;
8) 100.00.031 жолына 100.18.006 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
9) 100.00.032 жолын жер қойнауын пайдаланушы толтырады. Осы жолға 100.19.016 және 100.19.019 жолдарын қосумен айқындалатын сома көшіріледі;
10) 100.00.033 жолына 100.20.001H жолында көрсетілген сома көшіріледі;
11) 100.00.034 жолында  Салық кодексінің  103-бабына сәйкес есептелген шектерде бюджетке төленген салықтардың сомасы көрсетіледі;
12) 100.00.035 жолына 100.21.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
13) 100.00.036 жолында 100.00.036А - 100.00.036G жолдарының сомасын қосумен айқындалатын тіркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдардың, жөндеуге шығыстар мен басқа да шегерімдердің жалпы сомасы көрсетіледі;
14) 100.00.036А жолына 100.22.004Е жолында көрсетілген сома көшіріледі;
15) 100.00.036В жолына 100.22.005Е жолында көрсетілген сома көшіріледі;
16) 100.00.036С жолына 100.23.001В жолында көрсетілген сома көшіріледі;
17) 100.00.036D жолына 100.22.004I және 100.22.005G жолдарында көрсетілген сомалар көшіріледі;
18) 100.00.036Е жолына 100.22.004Н және 100.22.005F жолдарында көрсетілген сомалар көшіріледі;
19) 100.00.036F жолына 100.24.001В жолында көрсетілген сома көшіріледі;
20) 100.00.036G жолына 100.22.004F және 100.00.036Е жолдарында көрсетілген сома көшіріледі;
21) 100.00.037 жолында 100.00.024 - 100.00.036 жолдарының сомасын қосумен айқындалатын шегірімдердің жалпы сомасы көрсетіледі.
17. "Салық салынатын кіріс есебі" бөлімінде:
1) 100.00.038 жолында 100.00.023 және 100.00.037 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын салық салынатын кіріс (залал) сомасы көрсетіледі;

1) в строке 100.00.022 указывается общая сумма корректировки совокупного годового дохода в соответствии со статьей 91 Налогового кодекса , которая определяется сложением сумм строк с 100.00.022А по 100.00.022Н;
2) в строке 100.00.023 указывается сумма совокупного годового дохода с учетом корректировки, определяемая как разница сумм строк 100.00.021 и 100.00.022.
16. В разделе "Вычеты":
1) в строку 100.00.024 переносится сумма, отраженная в строке 100.12.010;
2) в строку 100.00.025 переносится сумма, отраженная в строке 100.13.008;
3) в строку 100.00.026 переносится сумма, отраженная в строке 100.14.001С;
4) в строку 100.00.027 переносится сумма, отраженная в строке 100.15.001В;
5) строка 100.00.028 заполняется недропользователями. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 100.05.003;
6) в строку 100.00.029 переносится сумма, отраженная в строке 100.16.001;
7) в строку 100.00.030 переносится сумма, отраженная в строке 100.17.001С;
8) в строку 100.00.031 переносится сумма, отраженная в строке 100.18.006;
9) строка 100.00.032 заполняется недропользователями. В данную строку переносится сумма, определяемая сложением строк 100.19.016 и 100.19.019;
10) в строку 100.00.033 переносится сумма, отраженная в строке 100.20.001Н;
11) в строке 100.00.034 указывается сумма уплаченных в бюджет налогов в пределах начисленных в соответствии со статьей 103 Налогового кодекса ;
12) в строку 100.00.035 переносится сумма, отраженная в строке 100.21.001;
13) в строке 100.00.036 указывается общая сумма амортизационных отчислений, расходов на ремонт и других вычетов по фиксированным активам, определяемая сложением сумм строк с 100.00.036А по 100.00.036G;
14) в строку 100.00.036А переносится сумма, отраженная в строке 100.22.004Е;
15) в строку 100.00.036В переносится сумма, отраженная в строке 100.22.005Е;
16) в строку 100.00.036С переносится сумма, отраженная в строке 100.23.001В;
17) в строку 100.00.036D переносится сумма, отраженная в строках 100.22.004I и 100.22.005G;
18) в строку 100.00.036E переносится сумма, отраженная в строках 100.22.004H и 100.22.005F;
19) в строку 100.00.036F переносится сумма, отраженная в строке 100.24.001B;
20) в строку 100.00.036G переносятся суммы, отраженные в строках 100.22.004F и 100.22.007Е;
21) в строке 100.00.037 указывается общая сумма вычетов, определяемая сложением сумм строк с 100.00.024 по 100.00.036.
17. В разделе "Расчет налогооблагаемого дохода":
1) в строке 100.00.038 указывается сумма налогооблагаемого дохода (убытка), определяемая как разница строк 100.00.023 и 100.00.037;

2) 100.00.039 жолына 100.26.005 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
3) 100.00.040 жолында 100.00.038 және 100.00.039 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын салық салынатын кіріс (залал) сомасы көрсетіледі;
4) 100.00.041 жолында  Салық кодексінің  124-бабының 1-тармағының үшінші бөлігіне сәйкес көшіруге жатпайтын,  Салық кодексінің  110-бабының 2-тармағына сәйкес есептелген амортизациялық аударымдарды шегерімге жатқызу нәтижесінде салық төлеуші алған залал сомасы көрсетіледі. Бұл ретте, егер 100.00.036С жолы бойынша сома 100.00.038 жолының сомасынан астам немесе тең болса, онда 100.00.041 жолында 100.00.038 жолында көрсетілген сома көрсетіледі. Егер 100.00.036С жолы бойынша сома 100.00.038 жолы бойынша сомадан аз болса, 100.00.041 жолына 100.00.036С жолының сомасы көшіріледі;
5) 100.00.042 жолында кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылатын (100.00.040 - 100.00.041 + 100.02.002) үй-жайларды, ғимараттар мен құрылыстарды сату кезінде алынған залал сомасынан қалыптасқан және көшіруге жатпайтын залал сомасына азайтылған есепті салық кезеңінің нәтижелері бойынша алынған залал сомасы ретінде айқындалған көшіруге жататын залал сомасы көрсетіледі;
6) 100.00.043 жолында 100.00.040 х 2 % + (100.00.043D - 100.00.043G) - 100.00.043Н) сомаларының шамасында Салық кодексінің 122-бабына сәйкес (100.00.043А - 100.00.043С сома) салық салынатын кірістен (кіріске) алынып тастайтын (енгізілетін) шығыстардың (кірістердің) жалпы сомасы көрсетіледі;
7) 100.00.043А жолында  Салық кодексінің  122-бабының 1-тармағы 2) тармақшасына сәйкес әлеуметтік сала объектілерін ұстап тұруға нақты шеккен шығыстар сомасы көрсетіледі;
8) 100.00.043В жолында Салық кодексінің 122-бабының 1-тармағы 2) тармақшасына сәйкес коммерциялық емес ұйымдарға тегін берілген мүлік сомасы көрсетіледі;
9) 100.00.043С жолында Салық кодексінің 122-бабының 1-тармағы 3) тармақшасына сәйкес айқындалған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке тұлғаларға берілетін адрестік әлеуметтік көмек көрсетіледі;
10) 100.00.043D жолын мүгедектердің еңбегін пайдаланатын салық төлеушілер толтырады. Бұл жолда Салық кодексінің 122-бабының 2-тармағына сәйкес жүргізілген шығыстар сомасы көрсетіледі;
11) 100.00.043Е жолында Салық кодексінің 122-бабының 3-тармағына сәйкес негізгі қаражаттардың қаржы лизингі бойынша алынған сыйақы сомасы көрсетіледі;
12) 100.00.043F жолында "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  2-бабындағы 1-тармаққа сәйкес орташа мерзімді және ұзақ мерзімді инвестициялық кредиттер бойынша, ипотекалық кредиттер бойынша және тұрғын үй-жайлардың лизингі бойынша сыйақылар жөніндегі кіріс сомасы көрсетіледі;

2) в строку 100.00.039 переносится сумма, отраженная в строке 100.26.005;
3) в строке 100.00.040 указывается итоговая сумма налогооблагаемого дохода (убытка), определяемая как разница строк 100.00.038 и 100.00.039;
4) в строке 100.00.041 указывается сумма убытка, полученного налогоплательщиком согласно пункту 2 статьи 110 Налогового кодекса , не подлежащая переносу в соответствии с частью третьей пункта 1 статьи 124  Налогового кодекса, при получении убытка в строке 100.00.040. При этом, если сумма по строке 100.00.036С больше или равна сумме строки 100.00.038, то в строке 100.00.041 отражается сумма, указанная в строке 100.00.038. Если сумма по строке 100.00.036С меньше суммы по строке 100.00.038, в строку 100.00.041 переносится сумма строки 100.00.036С;
5) в строке 100.00.042 указывается сумма убытка, подлежащего переносу, определенного как сумма убытка, полученного по результатам отчетного налогового периода, уменьшенного на сумму убытка, не подлежащего переносу и сложенного с суммой убытка, полученного при реализации зданий, сооружений и строений, используемых в предпринимательской деятельности (100.00.040 - 100.00.041 + 100.02.002);
6) в строке 100.00.043 указывается общая сумма расходов (доходов), исключаемых (включаемых) из (в) налогооблагаемого (-ый) дохода (-) в соответствии со статьей 122 Налогового кодекса  (сумма с 100.00.043А по 100.00.043С) в пределах суммы 100.00.040 х 2 % + (сумма c 100.00.043D по 100.00.043G) - 100.00.043H);
7) в строке 100.00.043A указывается сумма расходов, фактически понесенных на содержание объектов социальной сферы, в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 122  Налогового кодекса;
8) в строке 100.00.043B указывается сумма безвозмездно переданного имущества некоммерческим организациям в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 122 Налогового кодекса ;
9) в строке 100.00.043C указывается сумма адресной социальной помощи, предоставленной физическим лицам согласно законодательству Республики Казахстан, определенная в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 122  Налогового кодекса;
10) строка 100.00.043D заполняется налогоплательщиками, использующими труд инвалидов. В данной строке указывается сумма произведенных расходов, в соответствии с пунктом 2 статьи 122  Налогового кодекса;
11) в строке 100.00.043E указывается сумма вознаграждения, полученная по финансовому лизингу основных средств, в соответствии с пунктом 3 статьи 122  Налогового кодекса;
12) в строке 100.00.043F указывается сумма дохода по вознаграждению по среднесрочным и долгосрочным инвестиционным кредитам, по ипотечным кредитам и по лизингу жилых помещений в соответствии с пунктом 1 статьи 2 Закона  Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет";

13) 100.00.043G жолында  Салық кодексінің  122-бабының 4-тармағына сәйкес кіріс сомасы көрсетіледі;
14) 100.00.043Н жолында Салық кодексінің 122-бабының 5-тармағына сәйкес пайдаланудың үш жылдық кезеңінің аяқталуына дейін тіркелген активтерді сату кезінде  Салық кодексінің  110-бабының 2-тармағына сәйкес бұрын шегерімге жатқызылған амортизациялық аударымдар сомасы көрсетіледі.
Егер 100.00.043А - 100.00.043С жолдарында көрсетілген шығыстардың нақты сомасы салық салынатын кірістен екі процентінен кемінің сомасын құраса (100.00.040), онда салық салынатын кірістен алып тастауға жүргізілген шығыстардың нақты сомасы жатады. Егер сома салық салынатын кірістен екі проценттен астам құраған жағдайда, онда салық салынатын кірістің екі проценттері мөлшерінде айқындалған сома алып тастауға жатады.
15) 100.00.044 жолында  Салық кодексінің  123-бабының 1-тармағына сәйкес айқындалған және  Салық кодексінің  124-бабына сәйкес бұрынғы салық кезеңдерінен көшірілген залал сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 100.27.001 жолында айқындалған залал сомасы көшіріледі;
16) 100.00.045 жолында 100.00.040, 100.00.043 және 100.00.044 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын шеккен залалдар мен түзетулерді ескеріп салық салынатын кіріс көрсетіледі. Егер 100.00.044 жолында көрсетілген сома бұрынғы екі жолдың айырмасынан үлкен болса, онда осы жолдың шамасы теріс болады. Алынған сома 100.29.001 жолына көшіріледі.
18. "Салық міндеттемесінің есебі" бөлімінде:
1) 100.00.046 жолында 100.29.002 жолында айқындалған есептелген салық сомасы көрсетіледі;
2) 100.00.047 жолында 100.29.004 жолында айқындалған таза кіріске салық сомасы көрсетіледі;
3) 100.00.048 жолында 100.29.005 жолында айқындалған есепті салық кезеңі үшін салық төлеуші жүргізген есептің сомасы көрсетіледі;
4) 100.00.049 жолында 100.29.006 жолында айқындалған есепті салық кезеңі үшін төленген аванстық төлемдердің сомасы көрсетіледі;
5) 100.00.050 жолында 100.29.007 жолында айқындалған есепті салық кезеңі үшін салық төлеуші жүргізген шегерімдер сомасы көрсетіледі;
6) 100.00.051 жолында 100.29.008 жолында айқындалған төлеуге жататын салық сомасы көрсетіледі;
7) 100.00.052 жолында 100.29.009 жолында айқындалған шегеруге (қайтаруға) жататын артық төленген салық сомасы көрсетіледі.
100.00.050 жолын толтыру кезінде сома салық органы мен салық төлеуші куәландырған салық міндеттемесін орындау бойынша бюджетпен есеп айырысудың жағдайы туралы салыстыра тексеру актісінің негізінде көрсетіледі.

13) в строке 100.00.043G указывается сумма дохода в соответствии с пунктом 4 статьи 122  Налогового кодекса;
14) в строке 100.00.043H указывается сумма амортизационных отчислений, ранее отнесенных на вычеты согласно пункту 2 статьи 110 Налогового кодекса , при реализации фиксированных активов до истечения трехлетнего периода эксплуатации в соответствии с пунктом 5 статьи 122  Налогового кодекса.
Если фактическая сумма расходов, отраженная в строках с 100.00.043A по 100.00.043C, составляет сумму, меньшую чем два процента от налогооблагаемого дохода (100.00.040), то исключению из налогооблагаемого дохода подлежит фактическая сумма произведенных расходов. В случае, если сумма составляет сумму, большую чем два процента от налогооблагаемого дохода, то исключению подлежит сумма, определенная в размере двух процентов налогооблагаемого дохода.
15) в строке 100.00.044 указывается сумма убытка, определенная согласно пункту 1 статьи 123 Налогового кодекса  и перенесенная с предыдущих налоговых периодов в соответствии со статьей 124 Налогового кодекса . В данную строку переносится сумма убытка, определенная в строке 100.27.001;
16) в строке 100.00.045 указывается налогооблагаемый доход с учетом корректировки и перенесенных убытков, определяемый как разница строк 100.00.040, 100.00.043 и 100.00.044. Если сумма, указанная в строке 100.00.044 больше разницы предыдущих двух строк, то величина данной строки будет отрицательной. Полученная сумма переносится в строку 100.29.001.
18. В разделе "Расчет налогового обязательства":
1) в строке 100.00.046 указывается сумма исчисленного налога, определенная в строке 100.29.002;
2) в строке 100.00.047 указывается сумма налога на чистый доход, определенная в строке 100.29.004;
3) в строке 100.00.048 указывается сумма произведенных налогоплательщиком зачетов за отчетный налоговый период, определенная в строке 100.29.005;
4) в строке 100.00.049 указывается общая сумма исчисленного налога за отчетный налоговый период, определенная в строке 100.29.006;
5) в строке 100.00.050 указывается сумма уплаченных авансовых платежей за отчетный налоговый период, определенная в строке 100.29.007;
6) в строке 100.00.051 указывается сумма налога, подлежащего уплате, определенная в строке 100.29.008;
7) в строке 100.00.052 указывается сумма излишне уплаченного налога, подлежащего зачету (возврату), определенная в строке 100.29.009.
При заполнении строки 100.00.050 сумма указывается на основании выписки из лицевого счета налогоплательщика о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налоговых обязательств, заверенной налоговым органом и налогоплательщиком.

3. Тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді)
сатудан кірістер - 100.01 нысанын жасау
19. Бұл нысан  Салық кодексінің  81-бабына сәйкес тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сатудан кірісті айқындауға арналған.
20. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі.
21. "Тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сату" бөлімінде:
100.01.001 жолы тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сатудан кірістің жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
22. 100.01.001С жолының шамасы 100.00.001 жолына көшіріледі.
23. 100.01.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне (ЭҚЖЖ) сәйкес салық төлеуші жүзеге асыратын қызметтің түрлері көрсетіледі. Бұл ретте, салық төлеуші қызметтің жүзеге асырылатын түрлері бойынша әр парақ бойынша тиісті топты (класс) көрсетеді;
3) С бағанында есепті салық кезеңінің ішінде сатылған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, берілген қызмет көрсетулердің құны көрсетіледі;
4) D бағанында  Салық кодексінің  81-бабының 2-тармағына сәйкес жүргізілген түзету сомасы көрсетіледі. Салық кодексінің 81-бабының 2-тармағындағы 4) тармақшаға сәйкес, егер шарт жағдайларымен сатылған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) үшін төлем шетел валютасындағы белгілі сомаға тең сомадан теңгеде жүргізілсе, оларды төлеу кезінде сатылған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) құны түзетуге жатады;
5) Е бағанында аталған өзгерістер болған сол салық кезеңінің қорытындысы бойынша жүргізілетін, жүргізілген түзетуден кейін сатылған тауарлардың (жұмыстар, қызмет көрсетулердің) құны көрсетіледі. С және D бағандарының сомасы (айырмасы) ретінде айқындалады. Түзету болмаған жағдайда Е бағанына С бағанында көрсетілген деректер көшіріледі.
100.01.001 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 100.01.001 жолына, D бағаны - 100.01.001В жолына, Е бағаны 100.01.001С жолына көшіріледі.
4. Үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, сондай-ақ
амортизацияға жатпайтын активтерді сату кезінде құн өсуінен кіріс - 100.02 нысанын жасау
24. Бұл нысан  Салық кодексінің  82-бабына сәйкес үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, сондай-ақ амортизацияға жатпайтын активтерді сату кезінде құн өсуінен кірісті айқындауға арналған.
25. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:

3. Составление формы 100.01 -
Доход от реализации товаров (работ, услуг)
19. Данная форма предназначена для определения дохода от реализации товаров (работ, услуг) в соответствии со статьей 81  Налогового кодекса.
20. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
21. В разделе "Реализация товаров (работ, услуг)":
строка 100.01.001 предназначена для отражения итоговой суммы дохода от реализации товаров (работ, услуг) и заполняется на основании данных дополнительной формы.
22. Величина строки 100.01.001С переносится в строку 100.00.001.
23. Дополнительная форма к строке 100.01.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются виды деятельности, осуществляемые налогоплательщиком в соответствии с Общим классификатором видов экономической деятельности (ОКЭД). При этом налогоплательщик по осуществляемым видам деятельности построчно указывает соответствующую группу (класс);
3) в графе С указывается стоимость реализованных товаров, выполненных работ, предоставленных услуг в течение отчетного налогового периода;
4) в графе D указывается сумма корректировки, произведенной в соответствии с пунктом 2 статьи 81  Налогового кодекса. Согласно подпункту 4) пункта 2 статьи 81 Налогового кодекса  подлежит корректировке стоимость реализованных товаров (работ, услуг) при их оплате, если условиями договора оплата за реализованные товары (работы, услуги) производится в тенге в сумме, эквивалентной определенной сумме в иностранной валюте;
5) в графе Е указывается стоимость реализованных товаров (работ, услуг) после произведенной корректировки, которая производится по итогам того налогового периода, в котором произошли указанные изменения. Определяется как сумма (разница) граф С и D. В случае отсутствия корректировки в графу Е переносятся данные, отраженные в графе С.
Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 100.01.001 переносится в строку 100.01.001А, графы D в строку - 100.01.001В, графы E в строку 100.01.001С.
4. Составление формы 100.02 - Доход от прироста стоимости при реализации зданий, сооружений, строений, а также активов, не подлежащих амортизации
24. Данная форма предназначена для определения дохода от прироста стоимости при реализации зданий, сооружений, строений, а также активов, не подлежащих амортизации в соответствии со статьей 82 Налогового кодекса .
25. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:

1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі.
26. "Үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сату" бөлімінде:
1) 100.02.001 жолында үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сатудан кірістің жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
2) 100.02.002 жолы кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылатын үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сатудан залалдың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
3) 100.02.003 жолы кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылмайтын үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сатудан залалдың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады.
27. "Амортизацияға жатпайтын активтерді сату" бөлімінде:
100.02.004 жолы үй-жайлар, ғимараттар, құрылыстар мен бағалы қағаздардан басқа  Салық кодексінің  82-бабының 1-тармағында көрсетілген амортизацияға жатпайтын активтерді сату кезінде құн өсуінен кірістің жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады.
28. "Бағалы қағаздарды сату" бөлімінде:
1) 100.02.005 жолы "А" және "В" қор биржасының ресми тізімінде орналасқан акцияларды сатудан кірістің (залалдың) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
2) 100.02.006 жолы берешек бағалы қағаздардан басқа, өзге бағалы қағаздарды сатудан кірістің (залалдың) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
3) 100.02.007 жолы "А" және "В" қор биржасының ресми тізімінде орналасқан облигацияларды сатудан кірістің (залалдың) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
4) 100.02.008 жолы мемлекеттік бағалы қағаздарды сатудан кірістің (залалдың) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
5) 100.02.009 жолы басқа берешек бағалы қағаздарды сатудан кірістің (залалдың) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
6) 100.02.010 жолы  Салық кодексінің  124-бабының 2-тармағына сәйкес бұрынғы салық кезеңінен көшірілген "А" және "В" қор биржасының ресми тізімінде орналасқан акциялар мен облигациялардан басқа, бағалы қағаздарды сатудан залал сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;

1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
26. В разделе "Реализация зданий, сооружений и строений":
1) строка 100.02.001 предназначена для отражения итоговой суммы дохода от реализации зданий, сооружений и строений и заполняется на основании данных дополнительной формы;
2) строка 100.02.002 предназначена для отражения итоговой суммы убытка от реализации зданий, сооружений, строений, используемых в предпринимательской деятельности, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
3) строка 100.02.003 предназначена для отражения итоговой суммы убытка от реализации зданий, сооружений, строений, не используемых в предпринимательской деятельности, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
27. В разделе "Реализация активов, не подлежащих амортизации":
строка 100.02.004 предназначена для отражения итоговой суммы дохода от прироста стоимости при реализации активов, не подлежащих амортизации, указанных в пункте 1 статьи 82 Налогового кодекса , за исключением зданий, сооружений, строений и ценных бумаг, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
28. В разделе "Реализация ценных бумаг":
1) строка 100.02.005 предназначена для отражения итоговой суммы дохода (убытка) от реализации акций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
2) строка 100.02.006 предназначена для отражения итоговой суммы дохода (убытка) от реализации других ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
3) строка 100.02.007 предназначена для отражения итоговой суммы дохода (убытка) от реализации облигаций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
4) строка 100.02.008 предназначена для отражения итоговой суммы дохода (убытка) от реализации государственных ценных бумаг и агентских облигаций и заполняется на основании данных дополнительной формы;
5) строка 100.02.009 предназначена для отражения итоговой суммы дохода (убытка) от реализации других долговых ценных бумаг и заполняется на основании данных дополнительной формы;
6) строка 100.02.010 предназначена для отражения суммы убытка от реализации ценных бумаг, за исключением акций и облигаций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи, государственных ценных бумаг и агентских облигаций, перенесенной с предыдущего налогового периода в соответствии с пунктом 2 статьи 124 Налогового кодекса , и заполняется на основании данных дополнительной формы;

7) 100.02.011 жолы 100.02.010 жолының сомасына азайтылған 100.02.006, 100.02.008, 100.02.009 жолдарының сомасы мен (немесе) әртүрлілігі ретінде айқындалатын шеккен залалдар сомасын ескеріп "А" және "В" қор биржасының ресми тізімінде орналасқан акциялар мен облигациялардан басқа, бағалы қағаздарды сатудан кірістің (залалдың) сомасын көрсетуге арналған.
29. "Барлығы" бөлімінде:
100.02.012 жолында үй-жайлар, ғимараттар, құрылыстар сату кезінде қосылған құн өсуінен кірістің жалпы сомасы, сондай-ақ 100.02.001, 100.02.004, 100.02.005, 100.02.007, 100.02.008 және 100.02.011 жолдарының сомасы ретінде айқындалатын (осы жолдар бойынша кірісті алу кезінде) бағалы қағаздарды қоса амортизацияға жататын активтер көрсетіледі.
30. 100.02.002 жолында айқындалған, кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылған үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сатудан салық төлеушінің залал алуы кезінде осы залал  Салық кодексінің  124-бабының 1-тармағына сәйкес бұрынғы салық кезеңдерінің салық салынатын кірісі есебінен өтеу үшін үш жылды қоса алғанда мерзімге көшіріледі. Аталған сома 100.00.042 жолының сомасын айқындау кезінде есептелмейді.
100.02.003 жолында айқындалған, кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылмайтын үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сатудан залалды алу жағдайында осы залал салық салу мақсатында есептелмейді.
100.02.005 және 100.02.007 жолдарында кірісті алу кезінде осы сомалар  Салық кодексінің  91-бабының 1-тармағындағы 3-тармақшаға сәйкес 100.00.022С жолына көшіріледі.
100.02.008 жолында кірісті алу кезінде осы сома 100.00.022D жолына көшіріледі.
Үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сату кезінде алынуға жататын (алынған) құн өсуінен кіріс, сондай-ақ 100.02.012 жолында айқындалған бағалы қағаздарды қоса амортизацияға жатпайтын активтер 100.00.002 жолына көшіріледі.
31. 100.02.001, 100.02.002, 100.02.003 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында сатылған үй-жайлардың, ғимараттардың, құрылыстардың атауы көрсетіледі;
3) кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылатын үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сату кезінде С бағанында бұрынғы салық кезеңінің 100.22.001 және 100.22.002 жолдарына қосымша нысанның Р бағанындағы тиісті жолдарда айқындалған  Салық кодексінің  82-бабының 3-тармағына сәйкес үй-жайлардың, ғимараттардың, құрылыстардың қалдық құны көрсетіледі. Кәсіпкерлік қызметінде пайдаланылмайтын үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сату кезінде осы бағанда аталған баптың 2-тармағына сәйкес сатылған объектінің теңгермелік құны көрсетіледі.
Егер объект есепті салық кезеңінің ішінде сатып алынған және сатылған жағдайда, онда С бағанында кәсіпкерлік қызметінде оны пайдалануға қарамастан объектінің алғашқы құны көрсетіледі;

7) строка 100.02.011 предназначена для отражения суммы дохода (убытка) от реализации ценных бумаг, за исключением акций и облигаций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи, государственных ценных бумаг и агентских облигаций, с учетом суммы перенесенных убытков, определяемой как сумма и (или) разность строк 100.02.006, 100.02.009 (в зависимости доход или убыток), уменьшенный на сумму строки 100.02.010.
29. В разделе "Итого":
в строке 100.02.012 указывается общая сумма дохода от прироста стоимости при реализации зданий, сооружений, строений, а также активов, не подлежащих амортизации, включая ценные бумаги, определяемая как сумма строк 100.02.001, 100.02.004, 100.02.005, 100.02.007, 100.02.008 и 100.02.011 (при получении дохода по данным строкам).
30. При получении налогоплательщиком убытка от реализации зданий, сооружений и строений, использованных в предпринимательской деятельности, определенного в строке 100.02.002, данный убыток переносится на срок до трех лет включительно для погашения за счет налогооблагаемого дохода последующих налоговых периодов согласно пункту 1 статьи 124 Налогового кодекса . Указанная сумма учитывается при определении суммы строки 100.00.042.
В случае получения убытка от реализации зданий, сооружений и строений, не используемых в предпринимательской деятельности, определенного в строке 100.02.003, данный убыток не учитывается в целях налогообложения.
При получении дохода в строках 100.02.005 и 100.02.007 данные суммы переносятся в строку 100.00.022С согласно подпункту 3) пункта 1 статьи 91 Налогового кодекса .
При получении дохода в строке 100.02.008 данная сумма переносится в строку 100.00.022D.
Доход от прироста стоимости, подлежащий получению (полученный) при реализации зданий, сооружений, строений, а также активов, не подлежащих амортизации, включая ценные бумаги, определенный в строке 100.02.012, переносится в строку 100.00.002.
31. Дополнительные формы к строкам 100.02.001, 100.02.002, 100.02.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных зданий, сооружений, строений;
3) при реализации зданий, сооружений и строений, используемых в предпринимательской деятельности, в графе С указывается остаточная стоимость зданий, сооружений и строений согласно пункту 3 статьи 82 Налогового кодекса , определенная в соответствующих строках графы Р дополнительной формы к строкам 100.22.001 и 100.22.002 предыдущего налогового периода. При реализации зданий, сооружений и строений, не используемых в предпринимательской деятельности, в данной графе указывается балансовая стоимость реализованного объекта согласно пункту 2 указанной статьи.
В случае, если объект был приобретен и реализован в течение отчетного налогового периода, то в графе С дополнительных форм к строкам 100.02.001 и 100.02.002 отражается первоначальная стоимость объекта, независимо от его использования в предпринимательской деятельности;

4) D бағанында аталған объектілерді сату құны көрсетіледі;
5) Е бағанында D және С бағандары бойынша сома айырмасы ретінде айқындалатын оларды сатудан кіріс (залал) көрсетіледі.
100.02.001 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 100.02.001 жолына, 100.02.002 жолына қосымша нысан Е бағаны 100.02.002 жолына, 100.02.003 жолына қосымша нысан Е бағаны 100.02.003 жолына көшіріледі.
32. 100.02.004 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында үй-жайлар, ғимараттар, құрылыстар мен бағалы қағаздардан басқа  Салық кодексінің  82-бабының 1-тармағында көрсетілген амортизацияға жатпайтын сатылған активтердің атауы көрсетіледі;
3) С бағанында аталған баптың 2-тармағына сәйкес объектілердің теңгермелік құны көрсетіледі;
4) D бағанында объектілерді сату құны көрсетіледі;
5) Е бағанында D және С бағандарында көрсетілген сомалардың айырмасы ретінде айқындалатын оларды сатудан кіріс (залал) көрсетіледі.
Осы объектілерді сатудан алынған залалдар Е бағанының жиынтық сомасын айқындау кезінде салық салу мақсатында есептелмейді.
100.02.004 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 100.02.004 жолына көшіріледі.
33. 100.02.005, 100.02.006 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында берешек бағалы қағаздардан басқа, сатылған бағалы қағаздардың атауы көрсетіледі;
3) С бағанында бағалы қағаздарды сатып алу құны көрсетіледі;
4) D бағанында бағалы қағаздарды сату құны көрсетіледі;
5) Е бағанында D және С бағандары бойынша сомалар айырмасы ретінде айқындалатын бағалы қағаздарды сатудан кіріс (залал) көрсетіледі.
100.02.005 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 100.02.005 жолына, 100.02.006 жолына - 100.02.006 жолына қосымша нысан Е бағаны көшіріледі.
34. 100.02.007, 100.02.008, 100.02.009 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында сатылған берешек бағалы қағаздардың атауы көрсетіледі;
3) С бағанында берешек бағалы қағаздардың құны көрсетіледі;
4) D бағанында берешек бағалы қағаздардың айналым мерзімі (күні) көрсетіледі;
5) Е бағанында берешек бағалы қағаздардың номиналдық құны көрсетіледі;
6) F бағанында купон сомасын енгізетін құн бойынша сатып алынған берешек бағалы қағаздардан басқа берешек бағалы қағаздарды сатып алу құны көрсетіледі. Купон сомасын енгізетін құн бойынша сатып алынған берешек бағалы қағаздар сатушыға сатып алушы төлеген купон шамасына кемітілген сатып алу құны бойынша көрсетіледі;

4) в графе D указывается стоимость реализации указанных объектов;
5) в графе Е указывается доход (убыток) от их реализации, определяемый как разница сумм граф D и С.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 100.02.001 переносится в строку 100.02.001, графы Е дополнительной формы к строке 100.02.002 - в строку 100.02.002, графы Е дополнительной формы к строке 100.02.003 - в строку 100.02.003.
32. Дополнительная форма к строке 100.02.004:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных активов, не подлежащих амортизации, указанных в пункте 1 статьи 82  Налогового кодекса, за исключением зданий, сооружений, строений и ценных бумаг;
3) в графе С указывается балансовая стоимость объектов согласно пункту 2 указанной статьи;
4) в графе D указывается стоимость реализации объектов;
5) в графе Е указывается доход (убыток) от их реализации, определяемый как разница сумм, указанных в графах D и С.
При определении итоговой суммы графы Е убытки, полученные от реализации данных объектов, не учитываются в целях налогообложения.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 100.02.004 переносится в строку 100.02.004.
33. Дополнительные формы к строкам 100.02.005, 100.02.006:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг;
3) в графе С указывается стоимость приобретения ценных бумаг;
4) в графе D указывается стоимость реализации ценных бумаг;
5) в графе Е указывается доход (убыток) от реализации ценных бумаг, определяемый как разница сумм граф D и C.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 100.02.005 переносится в строку 100.02.005, графы Е дополнительной формы к строке 100.02.006 в строку 100.02.006.
34. Дополнительные формы к строкам 100.02.007, 100.02.008, 100.02.009:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных долговых ценных бумаг;
3) в графе С указывается количество долговых ценных бумаг;
4) в графе D указывается срок обращения долговых ценных бумаг (в днях);
5) в графе E указывается номинальная стоимость долговых ценных бумаг;
6) в графе F указывается стоимость приобретения долговых ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг, приобретенных по стоимости, включающей сумму купона. Долговые ценные бумаги, приобретенные по стоимости, включающей сумму купона, отражаются по стоимости приобретения, уменьшенной на сумму купона, оплаченную покупателем продавцу;

7) G бағанында берешек бағалы қағаздарды сатып алу күні көрсетіледі;
8) Н бағанында Е және F бағандары бойынша сомалар айырмасы ретінде айқындалатын дисконт немесе сыйақы сомасы көрсетіледі;
9) І бағанында олар бойынша сыйақы төлеу күніне дейін сату кезінде сатып алушыдан алынған купон есебінсіз берешек бағалы қағаздарды сату құны көрсетіледі. Осы бағанда көрсетілген купон сомасы 100.08.002 жолына қосымша нысан G бағанының тиісті жолдарында көрсетіледі;
10) J бағанында берешек бағалы қағаздарды сату күні көрсетіледі;
11) К бағанында берешек бағалы қағазды иелену кезеңі үшін дисконт немесе сыйақы амортизациясының сомасы көрсетіледі, ол былай есептеледі:
К = (Н/D) х (J-G), онда
(J-G) - күндегі берешек бағалы қағазды иелену кезеңі;
12) L бағанында L=(I+(F+-К)) формуласы бойынша айқындалатын берешек бағалы қағазды сатудан кіріс (залал) көрсетіледі.
100.02.007 жолына қосымша нысан L бағанының жиынтық шамасы 100.02.007 жолына, 100.02.008 жолына қосымша нысан L бағаны 100.02.008 жолына, 100.02.009 жолына қосымша нысан L бағаны 100.02.009 жолына көшіріледі.
35. 100.02.010 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында залалдар туындаған және осы жол толтырылған салық кезеңі көрсетіледі;
3) С бағанында бұрынғы салық кезеңі үшін Е бағанында айқындалатын бұрынғы салық кезеңдерінен көшірілген залалдар сомасы көрсетіледі;
4) D бағанында есепті салық кезеңінде алынған кіріс (көшіруге жататын залал) көрсетіледі. Осы бағанға 100.02.006, 100.02.008, 100.02.009 жолдарының сомасы көшіріледі;
5) Е бағанында одан кейінгі салық кезеңдеріне көшірілетін залал көрсетіледі. D және С бағандары сомасының айырмасы ретінде айқындалады. Осы сома  Салық кодексінің  124-бабының 2-тармағымен белгіленген залалдарды көшіру үшін мерзім аяқталуына дейін келесі салық кезеңінің С бағанына көшіріледі;
6) F бағанында Салық кодексінің 124-бабының 2-тармағына сәйкес көшіру мерзімінің аяқталуымен байланысты одан кейінгі салық кезеңдеріне көшіруге жатпайтын залал көрсетіледі.
100.02.010 жолына қосымша нысанның тиісті салық кезеңі үшін С бағанының шамасы 100.02.010 жолына көшіріледі.
5. Күмәнді міндеттемелер бойынша кірістер - 100.03
нысанын жасау
36. Бұл нысан  Салық кодексінің  84-бабына сәйкес күмәнді міндеттемелер бойынша кірістерді айқындауға арналған.
37. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:

7) в графе G указывается дата приобретения долговых ценных бумаг;
8) в графе H указывается сумма дисконта либо премии, которая определяется как разница сумм граф E и F;
9) в графе I указывается стоимость реализации долговых ценных бумаг без учета купона, полученного от покупателя при их реализации до даты выплаты вознаграждения по ним. Сумма купона, не нашедшая отражения в данной графе, указывается в соответствующих строках графы G дополнительной формы к строке 100.08.002;
10) в графе J указывается дата реализации долговых ценных бумаг;
11) в графе К указывается сумма амортизации дисконта либо премии за период владения долговой ценной бумагой, которая рассчитывается как:
К = (H/D) х (J-G), где
(J-G) - период владения долговой ценной бумагой в днях;
12) в графе L указывается доход (убыток) от реализации долговых ценных бумаг, определяемый по формуле L=(I-(F + К)).
Итоговая величина графы L дополнительной формы к строке 100.02.007 переносится в строку 100.02.007, графы L дополнительной формы к строке 100.02.008 - в строку 100.02.008, графы L дополнительной формы к строке 100.02.009 - в строку 100.02.009.
35. Дополнительная форма к строке 100.02.010:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается налоговый период, в котором возникли убытки и по которому заполняется данная строка;
3) в графе C указывается сумма убытков, перенесенных из предыдущих налоговых периодов, определяемая в графе Е за предыдущий налоговый период;
4) в графе D указывается доход (убыток, подлежащий переносу), полученный в отчетном налоговом периоде. В данную графу переносится сумма строк 100.02.006, 100.02.009;
5) в графе E указывается убыток, переносимый на последующие налоговые периоды. Определяется как разница сумм граф D и С. Данная сумма переносится в графу С следующего налогового периода до истечения срока для переноса убытков, установленного пунктом 2 статьи 124 Налогового кодекса ;
6) в графе F указывается убыток, не подлежащий переносу на последующие налоговые периоды, в связи с истечением срока переноса согласно пункту 2 статьи 124 Налогового кодекса .
Величина графы С за соответствующий налоговый период дополнительной формы к строке 100.02.010 переносится в строку 100.02.010.
5. Составление формы 100.03 - Доходы по сомнительным обязательствам
36. Данная форма предназначена для определения доходов по сомнительным обязательствам в соответствии со статьей 84 Налогового кодекса .
37. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:

1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі.
38. "Тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша күмәнді міндеттемелер" бөлімінде:
100.03.01 жолы кіріске енгізілетін тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша күмәнді міндеттемелер сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады.
39. "Қызметкерлердің кірістері бойынша күмәнді міндеттемелер"
бөлімінде:
100.03.002 жолы кіріске енгізілетін қызметкерлердің күмәнді міндеттемелерінің сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады.
40. "Күмәнді міндеттемелердің барлығы" бөлімінде:
100.03.003 жолы салық төлеуші күмәнді деп таныған кредиторлық берешектің жалпы сомасын көрсетуге арналған және 100.03.001 және 100.03.002 жолдарының сомасы ретінде айқындалады.
41. 100.03.003 жолының шамасы 100.00.004 жолына көшіріледі.
42. 100.03.01 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында кредитор - заңды тұлғаның (тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) жеткізуші) толық атауы көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
4) D бағанында сатылған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша кредитор - жеткізуші құжатының (шот-фактуралар, орындалған жұмыстар мен басқаларының актісі) нөмірі мен күні көрсетіледі;
5) Е бағанында күмәнді деп танылған міндеттемелер бойынша тауарларды сатып алу, жұмыстарды орындау, қызмет көрсету күні көрсетіледі;
6) F бағанында қосылған құн салығының сомасын ескеріп кредиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында кредиторлық берешектің туындау сәтіне қолданылатын қосылған құн салығының ставкасы көрсетіледі;
8) Н бағанында G бағанында көрсетілген ставканы ескере отырып есептелген қосылған құн салығының сомасының алуы үшін кредиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
9) І бағанында  Салық кодексінің  84-бабына сәйкес есепті салық кезеңі үшін жылдық жиынтық кіріске енгізуге жататын және күмәнді болып табылатын кредиторлық берешек сомасы көрсетіледі.
100.03.001 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы 100.03.001А жолына, Н бағаны - 100.03.001В жолына, І бағаны - 100.03.001С жолына көшіріледі.
43. 100.03.002 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында  Салық кодексінің  149-бабының 2-тармағына сәйкес айқындалған қызметкерлердің кірісі көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген қызметкерлердің есептелген кірісінің сомасы көрсетіледі;

1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
38. В разделе "Сомнительные обязательства по товарам (работам, услугам)":
строка 100.03.001 предназначена для отражения суммы сомнительных обязательств по товарам (работам, услугам), включаемой в доход, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
39. В разделе "Сомнительные обязательства по доходам работников":
строка 100.03.002 предназначена для отражения суммы сомнительных обязательств по доходам работников, включаемой в доход, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
40. В разделе "Всего сомнительных обязательств":
строка 100.03.003 предназначена для отражения общей суммы кредиторской задолженности, признанной налогоплательщиком сомнительной, и определяется как сумма строк 100.03.001С и 100.03.002.
41. Величина строки 100.03.003 переносится в строку 100.00.004.
42. Дополнительная форма к строке 100.03.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается полное наименование юридического лица-кредитора (поставщика товаров (работ, услуг);
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указываются номер и дата документа (счета-фактуры, акта выполненных работ и других) поставщика-кредитора по реализованным товарам (работам, услугам);
5) в графе E указывается дата приобретения товаров, выполнения работ, оказания услуг по обязательствам, признанным сомнительными;
6) в графе F указывается сумма кредиторской задолженности с учетом суммы налога на добавленную стоимость;
7) в графе G указывается ставка налога на добавленную стоимость, применяемая на момент возникновения кредиторской задолженности;
8) в графе H указывается сумма кредиторской задолженности за минусом суммы налога на добавленную стоимость, исчисленного исходя из ставки, указанной в графе G;
9) в графе I указывается сумма кредиторской задолженности, являющейся сомнительной и подлежащей включению в совокупный годовой доход за отчетный налоговый период в соответствии со статьей 84 Налогового кодекса .
Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 100.03.001 переносится в строку 100.03.001А, графы Н в строку 100.03.001В, графы I в строку 100.03.001С.
43. Дополнительная форма к строке 100.03.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются доходы работников, определенные в соответствии с пунктом 2 статьи 149  Налогового кодекса;
3) в графе С указывается сумма начисленного дохода работникам, отраженного в графе В;

4) D бағанында С бағанында көрсетілген қызметкерлердің есептелген кірістерінен міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі;
5) Е бағанында қызметкерлерге кірісті есептеу күні көрсетіледі;
6) F бағанында қызметкерге төленген кіріс сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында міндетті зейнетақы қорларына аударылған міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі;
8) Н бағанында қызметкерге кірісті төлеу күні көрсетіледі;
9) І бағанында міндетті зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналарын төлеу күні көрсетіледі;
10) J бағанында салық төлеуші күмәнді деп таныған және
қызметкерлердің кірістері бойынша кредиторлық берешектің сомасы
көрсетіледі;
11) К бағанында салық төлеуші күмәнді деп таныған және міндетті зейнетақы жарналары бойынша кредиторлық берешек сомасы көрсетіледі.
100.03.002 жолына қосымша нысан J бағанының жиынтық шамасы 100.03.002А жолына, К бағаны - 100.03.002В жолына көшіріледі.
6. Мүлікті жалға беруден кірістер - 100.04 нысанын жасау
44. Осы нысан  Салық кодексінің  80-бабындағы 2-тармақтың 5) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасында да, одан тысқары жерлерде де мүлікті жалға беруден кірістерді айқындауға арналған.
45. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі.
46. "Мүлікті жалға беру" бөлімінде:
100.04.01 жолы мүлікті жалға беруден кірістердің жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады.
47. 100.04.001 жолының шамасы 100.00.005 жолына көшіріледі.
48. 100.04.01 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында жалға беруші жалға берген мүлік түрі көрсетіледі;
3) С бағанында осы Ереженің 225-тармағына сәйкес жалға алушы - салық төлеушінің тіркеу нөмірі/резиденттік ету елінің коды  көрсетіледі;
4) D бағанында жалға алу шартын жасаудың нөмірі мен күні көрсетіледі;
5) Е бағанында есепті салық кезеңі үшін жалға алу шартына сәйкес жалға беруші алуға жататын (алған) жалға алу төлемінің сомасы көрсетіледі.
Егер салық төлеуші Қазақстан Республикасынан тысқары орналасқан мүлік үшін (тысқары орналасып жалға берілген) жалға алу төлемін алса (алуға жатса), онда Е бағанында салық сомасын қоса жалға алу төлемінің есептелген сомасы көрсетіледі.
100.04.001 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 100.04.001 жолына көшіріледі.
7. Кен орындарын әзірлеу салдарларын жою қорына аударымдар
- 100.05 нысанын жасау

4) в графе D указывается сумма обязательных пенсионных взносов от начисленных доходов работников, отраженная в графе С;
5) в графе Е указывается дата начисления дохода работникам;
6) в графе F указывается сумма выплаченного дохода работникам;
7) в графе G указывается сумма обязательных пенсионных взносов, перечисленных в накопительные пенсионные фонды;
8) в графе Н указывается дата выплаты дохода работников;
9) в графе I указывается дата уплаты обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды;
10) в графе J указывается сумма кредиторской задолженности, по доходам работников и признанная налогоплательщиком сомнительной;
11) в графе К указывается сумма кредиторской задолженности по обязательным пенсионным взносам и признанной налогоплательщиком сомнительной.
Итоговая величина графы J дополнительной формы к строке 100.03.002 переносится в строку 100.03.002А, графы K в строку 100.03.002В.
6. Составление формы 100.04 -
Доходы от сдачи в аренду имущества
44. Данная форма предназначена для определения доходов от сдачи в аренду имущества как в Республике Казахстан, так и за ее пределами, в соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 80 Налогового кодекса .
45. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
46. В разделе "Аренда имущества":
строка 100.04.001 предназначена для отражения итоговой суммы доходов от сдачи в аренду имущества и заполняется на основании данных дополнительной формы.
47. Величина строки 100.04.001 переносится в строку 100.00.005.
48. Дополнительная форма к строке 100.04.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается вид имущества, переданного арендодателем в аренду;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика-арендатора/код страны резидентства согласно пункту 225 настоящих Правил;
4) в графе D указывается номер и дата заключения договора аренды;
5) в графе E указывается сумма арендной платы, подлежащая получению (полученная) арендодателем согласно договору аренды за отчетный налоговый период.
Если налогоплательщиком получена (подлежит получению) арендная плата за имущество, находящееся за пределами (переданное в аренду за пределы) Республики Казахстан, то в графе Е отражается начисленная сумма арендной платы, включая сумму налога.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 100.04.001 переносится в строку 100.04.001.
7. Составление формы 100.05 - Отчисления
в фонд ликвидаций последствий разработки месторождений

49. Бұл нысан  Салық кодексінің  88-бабына сәйкес кен орындарын әзірлеу салдарларын жою жөніндегі нақты шығыстардың сомасынан кен орнын әзірлеу салдарларын жою қорына аударымдар сомасының асуынан кірістерді, сондай-ақ  Салық кодексінің  97-бабына сәйкес шегерімге жатқызылатын кен орындарын әзірлеу салдарларын жою қорына аударымдар сомасын айқындауға арналған.
50. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде мынадай деректер көрсетіледі:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі.
51. "Кен орындарын әзірлеу салдарларын жою қорына аударым" бөлімінде:
100.05.001 жолы уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен, кен орындарын әзірлеу салдарларын жою бағдарламасының (бұдан әрі - бағдарлама) іс-әрекет етудің барлық кезеңі үшін кен орындарын әзірлеу салдарларын жою қорына аударымдардың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
52. "Кен орындарын әзірлеу салдарларын жою бойынша шығыстар" бөлімінде:
100.05.002 жолы есепті кезең үшін кен орындарын әзірлеу салдарларын жою бойынша шығыстарды көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
53. "Шегерімге жатқызылатын кен орындарын әзірлеу салдарларын жою қорына аударымдар" бөлімінде:
100.05.003 жолы шегерімге жатқызылатын кен орындарын әзірлеу салдарларын жою қорына аударымдарды көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
54. 100.05.001D немесе 100.05.002С жолдарының шамасы 100.00.009 жолына көшіріледі.
100.05.003 жолының шамасы 100.00.028 жолына көшіріледі.
55. 100.05.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында оған сәйкес кен орнын әзірлеу жүргізілетін жер қойнауын пайдалануға келісім-шартты жасау нөмірі мен күні көрсетіледі;
3) С бағанына В бағанында көрсетілген келісім-шарттың қызмет ету мерзімі көрсетіледі;
4) D бағанында бағдарламаның қызмет ету мерзіміне белгіленген кен орындарын әзірлеу салдарларын жою қорына аударымдар сомасы көрсетіледі;
5) Е бағанында  Салық кодексінің  97-бабының 1-тармағына сәйкес бағдарламаның қызмет ету кезеңі үшін кен орындарын әзірлеу салдарларын жою қорына аударымдар сомасы көрсетіледі;
6) F бағанына бағдарламаның кезеңі үшін кен орындарын әзірлеу салдарларын жою бойынша нақты шығыстардың сомасы көрсетіледі;

49. Данная форма предназначена для определения доходов от превышения суммы отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений над суммой фактических расходов по ликвидации последствий разработки месторождений в соответствии со статьей 88 Налогового кодекса , а также суммы отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений, относимой на вычеты согласно статье 97 Налогового кодекса .
50. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
51. В разделе "Отчисления в фонд ликвидации последствий разработки месторождений":
строка 100.05.001 предназначена для отражения итоговых сумм отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений за весь период действия программы ликвидации последствий разработки месторождений, утвержденной уполномоченным государственным органом (далее - программа), и заполняется на основании данных дополнительной формы.
52. В разделе "Расходы по ликвидации последствий разработки месторождений":
строка 100.05.002 предназначена для отражения расходов по ликвидации последствий разработки месторождений за отчетный налоговый период и заполняется на основании данных дополнительной формы.
53. В разделе "Отчисления в фонд ликвидации последствий разработки месторождений, относимые на вычеты":
строка 100.05.003 предназначена для отражения отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений, относимых на вычеты, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
54. Величина строки 100.05.001D или 100.05.002C переносится в строку 100.00.009.
Величина строки 100.05.003 переносится в строку 100.00.028.
55. Дополнительная форма к строке 100.05.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается номер и дата заключения контракта на недропользование, в соответствии с которым производится разработка месторождения;
3) в графе С указывается срок действия контракта, указанного в графе В;
4) в графе D указывается сумма отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений, установленная на период действия программы;
5) в графе E указывается сумма отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений, отнесенная на вычеты за период действия программы согласно пункту 1 статьи 97 Налогового кодекса ;
6) в графе F указывается общая сумма фактических расходов по ликвидации последствий разработки месторождений за период программы;

7) G бағанында бағдарламаның кезеңі үшін (Е-F) кен орындарын әзірлеу салдарларын жою бойынша нақты шығыстардың жалпы сомасынан бағдарламаның кезеңі үшін шегерімге жатқызылған кен орындарын әзірлеу салдарларын жою қорына аударымдардың асуы нәтижесінде құралған оң айырма түрінде алынған кіріс көрсетіледі.
100.05.001 жолына қосымша нысан D бағанының жиынтық шамасы 100.05.001А жолына, Е бағаны - 100.05.001В жолына, F бағаны - 100.05.001С жолына, G бағаны - 100.05.001D жолына көшіріледі.
56. 100.05.002 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында оған сәйкес кен орнын әзірлеу жүргізілетін жер қойнауын пайдалануға келісім-шарт жасаудың нөмірі мен күні көрсетіледі;
3) С бағанына В бағанында көрсетілген келісім-шарттың қызмет ету мерзімі көрсетіледі;
4) D бағанында есепті салық кезеңі үшін бағдарлама шегіндегі кен орындарын әзірлеу салдарларын жою бойынша шығыстар сомасы көрсетіледі;
5) Е бағанында есепті салық кезеңі үшін кен орындарын әзірлеу салдарларын жою бойынша шығыстардың нақты сомасы көрсетіледі;
6) F бағанына есепті салық кезеңінде шегерімге жатқызылған кен орындарын әзірлеу салдарларын жою қорына аударымдар сомасы көрсетіледі;
Егер жер қойнауын пайдаланушы бағдарламада көзделген кезеңде кен орындарын әзірлеу салдарларын жою бойынша жұмыстарды жүргізбесе, онда осы бағанда көрсетілген сома 100.00.009 жолына көшіріледі.
100.05.002 жолына қосымша нысан D бағанының жиынтық шамасы 100.05.002А жолына, Е бағаны - 100.05.002В жолына, F бағаны - 100.05.002С жолына көшіріледі.
57. 100.05.003 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында оған сәйкес кен орнын әзірлеу жүргізілетін жер қойнауын пайдалануға келісім-шарт жасаудың нөмірі мен күні көрсетіледі;
3) С бағанына В бағанында көрсетілген келісім-шарттың қызмет ету мерзімі көрсетіледі;
4) D бағанында есепті салық кезеңінде шегерімге жатқызылуы тиіс жер қойнауын пайдалануға келісім-шартқа сәйкес кен орындарын әзірлеу салдарларын жою қорына аударымдар сомасы көрсетіледі.
100.05.003 жолына қосымша нысан D бағанының жиынтық шамасы 100.05.003 жолына көшіріледі.
8. Тегін алынған мүлік (жұмыстар, қызмет көрсетулер)
- 100.06 нысанын жасау
58. Бұл нысан  Салық кодексінің  90-бабына сәйкес жарғылық капиталға салым ретінде алынған мүліктен басқа, салық төлеуші тегін алған мүлік, жұмыстар мен қызмет көрсетулер түріндегі кірісті және мемлекеттік бюджет қаражатынан алынған субсидияларды айқындауға арналған.

7) в графе G указывается доход, полученный в виде положительной разницы, образовавшейся в результате превышения суммы отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений, отнесенной на вычеты за период программы над общей суммой фактических расходов по ликвидации последствий разработки месторождений за период программы(E - F).
Итоговая величина графы D дополнительной формы к строке 100.05.001 переносится в строку 100.05.001А, графы E в строку 100.05.001В, графы F в строку 100.05.001С, графы G в строку 100.05.001D.
56. Дополнительная форма к строке 100.05.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается номер и дата заключения контракта на недропользование, в соответствии с которым производится разработка месторождения;
3) в графе С указывается срок действия контракта, указанного в графе В;
4) в графе D указывается сумма расходов по ликвидации последствий разработки месторождений в рамках программы за отчетный налоговый период;
5) в графе E указываются фактические суммы расходов по ликвидации последствий разработки месторождений за отчетный налоговый период;
6) в графе F указывается сумма отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений, отнесенная на вычеты в отчетном налоговом периоде.
Если недропользователем работы по ликвидации последствий разработки месторождений не производились в период, предусмотренный программой, то сумма указанная в данной графе переносится в строку 100.00.009.
Итоговая величина графы D дополнительной формы к строке 100.05.002 переносится в строку 100.05.002А, графы E в строку 100.05.002В, графы F в строку 100.05.002С.
57. Дополнительная форма к строке 100.05.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается номер и дата заключения контракта на недропользование, в соответствии с которым производится разработка месторождения;
3) в графе С указывается срок действия контракта, указанного в графе В;
4) в графе D указывается сумма отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений в соответствии с контрактом на недропользование, подлежащая отнесению на вычеты в отчетном налоговом периоде.
Итоговая величина графы D дополнительной формы к строке 100.05.003 переносится в строку 100.05.003.
8. Составление формы 100.06 -
Безвозмездно полученное имущество (работы, услуги)
58. Данная форма предназначена для определения дохода в виде имущества, работ и услуг, полученных налогоплательщиком безвозмездно, за исключением имущества, полученного в качестве вклада в уставный капитал, и субсидий, полученных из средств государственного бюджета, в соответствии со статьей 90 Налогового кодекса .

Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар пайда болған жағдайларда алынған ізгілік көмек түріндегі және бағыты бойынша пайдаланған мүліктің құны, мемлекеттік кәсіпорынның мемлекеттік органнан немесе мемлекеттік кәсіпорыннан  Салық кодексінің  91-бабының 1-тармағының 5, 6) тармақшаларына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде алынған негізгі құралдары 100.00.022Е және 100.00.022F жолдары бойынша жиынтық жылдық кірістен шығарылуға жатады.
59. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі.
60. "Мүлік" бөлімінде:
1) 100.06.01 жолы есепті салық кезеңінің ішінде салық төлеуші Салық кодексінің 91-бабының 1-тармағының 5, 6) тармақшаларына сәйкес алынған мүліктерден басқа, сондай-ақ жарғылық капиталға салым ретінде алынған мүлік және мемлекет бюджет қаражаттарынан алынған субсидиялардан басқа, тегін алынған мүліктің (жұмыс, қызмет) құнын көрсетуге арналған және осы қосымша нысан негізінде толтырылады;
2) 100.06.002 жолы есепті салық кезеңінде салық төлеуші Салық кодексінің 91-бабының 1-тармағы 5) тармақшасына сәйкес тегін алған мүліктің құнын көрсетуге арналған және қосымша нысан негізінде толтырылады;
3) 100.06.003 жолы есепті салық кезеңінде салық төлеуші Салық кодексінің 91-бабының 1-тармағы 6) тармақшасына сәйкес тегін алған мүліктің құнын көрсетуге арналған және қосымша нысан негізінде толтырылады;
4) 100.06.004 жолы есепті салық кезеңінде салық төлеуші тегін алған мүліктің (жұмыс, қызмет) жалпы құнын көрсетуге арналған. 100.06.001-ден 100.06.003 жолдарының сомасы ретінде айқындалады.
61. 100.06.004 жолының шамасы 100.00.013 жолына көшіріледі.
100.06.002 жолының шамасы 100.00.022Е жолына көшіріледі.
100.06.003 жолының шамасы 100.00.22F жолына көшіріледі.
62. 100.00.001, 100.00.002, 100.00.003 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) осы Ереженің 225-тармағына сәйкес жалға алушы - салық төлеушінің тіркеу нөмірі/резиденттік ету елінің коды көрсетіледі;
3) С бағанында тегін алынған мүлік, орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер атауы көрсетіледі;

Стоимость имущества, полученного в виде гуманитарной помощи в случае возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и использованного по назначению, и основных средств, полученных на безвозмездной основе государственным предприятием от государственного органа или государственного предприятия на основании решения Правительства Республики Казахстан в соответствии с подпунктами 5), 6) пункта 1 статьи 91 Налогового кодекса , подлежит исключению из совокупного годового дохода по строкам 100.00.022Е и 100.00.022F.
59. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
60. В разделе "Имущество":
1) строка 100.06.001 предназначена для отражения стоимости безвозмездно полученного имущества (работ, услуг) налогоплательщиком в течение отчетного налогового периода, за исключением имущества, полученного согласно подпунктам 5) и 6) пункта 1 статьи 91  Налогового кодекса, а также имущества, полученного в качестве вклада в уставный капитал, и субсидий, полученных из средств государственного бюджета, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
2) строка 100.06.002 предназначена для отражения стоимости безвозмездно полученного имущества налогоплательщиком в течение отчетного налогового периода согласно подпункту 5) пункта 1 статьи 91 Налогового кодекса  и заполняется на основании данных дополнительной формы;
3) строка 100.06.003 предназначена для отражения стоимости безвозмездно полученного имущества налогоплательщиком в течение отчетного налогового периода согласно подпункту 6) пункта 1 статьи 91 Налогового кодекса  и заполняется на основании данных дополнительной формы;
4) строка 100.06.004 предназначена для отражения общей стоимости безвозмездно полученного имущества (работ, услуг) налогоплательщиком в течение отчетного налогового периода. Определяется как сумма строк с 100.06.001 по 100.06.003.
61. Величина строки 100.06.004 переносится в строку 100.00.013.
Величина строки 100.06.002 переносится в строку 100.00.022Е.
Величина строки 100.06.003 переносится в строку 100.00.022F.
62. Дополнительные формы к строкам 100.06.001, 100.06.002, 100.06.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается регистрационный номер налогоплательщика- поставщика имущества (работ, услуг)/код страны резидентства согласно пункту 225 настоящих Правил;
3) в графе С указывается наименование безвозмездно полученного имущества, выполненных работ, оказанных услуг;

4) D бағанында С бағанында көрсетілген мүлік алынған, жұмыс
орындалған, қызмет көрсетілген құжат нөмірі мен күні көрсетіледі;
5) Е бағанында тегін алынған мүлік, орындалған жұмыс, көрсетілген қызметтер құны көрсетіледі.
100.06.001 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 100.06.001 жолына, 100.06.002 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 100.06.002 жолына, 100.06.003 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 100.06.003 жолына көшіріледі.
9. Дивидендтер - 100.07 нысанын жасау
63. Бұл нысан  Салық кодексінің  80-бабындағы 2-тармақтың 15) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасында да, одан тысқары жерлерде де салық төлеуші алған дивидендтер түріндегі кірісті айқындауға арналған.
Оларды төлеу нысанына қарамастан  Салық кодексінің  10-бабындағы 1-тармақтың 6) тармақшасына сәйкес айқындалатын кіріс дивидендтер болып табылады.
64. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі.
65. "Дивидендтер" бөлімінде:
1) 100.07.01 жолы Қазақстан Республикасының аумағында алынған дивидендтердің сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады;
2) 100.07.02 жолы Қазақстан Республикасының аумағынан тыс алынған дивидендтердің сомасын көрсетуге арналған. Осы жолға 100.28.001А жолында көрсетілген сома көшіріледі;
3) 100.07.03 жолы 100.07.001 және 100.07.002 жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, салық төлеуші алған дивидендтердің жиынтық сомасын көрсетуге арналған.
66. 100.07.003 жолының шамасы 100.00.014 жолына көшіріледі.
67. 100.07.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында дивидендтер алынған заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
3) С бағанында дивидендтерді төлеген салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
4) D бағанында дивидендтерді төлеу көзінен корпорациялық табыс салығын ұстап қалу туралы растаушы құжатты беру нөмірі мен күні көрсетіледі. Растаушы құжатты дивидендтерді төлеген заңды тұлға береді;
5) Е бағанында растаушы құжаттар болған кезде, ұстап қалынған салық сомасынан басқа, дивидендтердің алынған сомасы көрсетіледі.
100.07.001 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 100.07.001 жолына көшіріледі.
10. Сыйақы - 100.08 нысанын жасау
68. Бұл нысан  Салық кодексінің  80-бабының 2-тармағындағы 16) тармақшаға сәйкес Қазақстан Республикасында да, оның шегінен тысқары жерлерде де салық төлеуші алуға жататын (алынған) сыйақылар түріндегі кірістерді айқындауға арналған.  Салық кодексінің  10-бабының 1-тармағындағы 2-тармақшаға сәйкес кірістер сыйақылар болып табылады.

4) в графе D указывается номер и дата документа, на основании которого получено имущество, выполнены работы, оказаны услуги, указанные в графе С;
5) в графе Е указывается стоимость безвозмездно полученного имущества, выполненных работ, оказанных услуг.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 100.06.001 переносится в строку 100.06.001, графы Е дополнительной формы к строке 100.06.002 в строку 100.06.002, графы Е дополнительной формы к строке 100.06.003 в строку 100.06.003.
9. Составление формы 100.07 - Дивиденды
63. Данная форма предназначена для определения дохода в виде дивидендов, полученных налогоплательщиком как в Республике Казахстан, так и за ее пределами, в соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 80 Налогового кодекса .
Дивидендами является доход, определяемый согласно подпункту 6) пункта 1 статьи 10  Налогового кодекса независимо от формы их выплаты.
64. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
65. В разделе "Дивиденды":
1) строка 100.07.001 предназначена для отражения суммы полученных дивидендов в пределах Республики Казахстан, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
2) строка 100.07.002 предназначена для отражения суммы полученных дивидендов за пределами Республики Казахстан. В данную строку переносится сумма, указанная в строке 100.28.001А;
3) строка 100.07.003 предназначена для отражения итоговой суммы дивидендов, полученных налогоплательщиком, определяемой как сумма строк 100.07.001 и 100.07.002.
66. Величина строки 100.07.003 переносится в строку 100.00.014.
67. Дополнительная форма к строке 100.07.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается полное наименование юридического лица, от которого получены дивиденды;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, выплатившего дивиденды;
4) в графе D указываются номер и дата выдачи подтверждающего документа об удержании корпоративного подоходного налога у источника выплаты дивидендов. Подтверждающий документ выдается юридическим лицом, выплатившим дивиденды;
5) в графе E указывается полученная сумма дивидендов, за исключением удержанной суммы налога, при наличии подтверждающих документов.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 100.07.001 переносится в строку 100.07.001.
10. Составление формы 100.08 - Вознаграждения
68. Данная форма предназначена для определения дохода в виде  вознаграждений, подлежащих получению (полученных) налогоплательщиком как в Республике Казахстан, так и за ее пределами, в соответствии с подпунктом 16) пункта 2 статьи 80 Налогового кодекса . Вознаграждением являются доходы, определяемые согласно подпункту 2) пункта 1 статьи 10  Налогового кодекса.

69. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректер көрсетіледі:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі.
70. "Активтер бойынша сыйақылар" бөлімінде:
100.08.001 жолы берешек бағалы қағаздар бойынша алынуға жататын (алынған) сыйақылар, сондай-ақ резидент еместердің сыйақылары сомаларынан басқа сыйақылар сомаларын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
71. "Берешек бағалы қағаздар бойынша сыйақылар" бөлімінде:
100.08.002 жолы берешек бағалы қағаздар бойынша алынуға жататын (алынған) сыйақылар сомасын көрсетуге арналған және осы қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
72. "Мемлекеттік бағалы қағаздар және агенттік облигациялар" бөлімінде:
100.08.003 жолы мемлекеттік бағалы қағаздар және агенттік облигациялар алынуға жататын (алынған) сыйақылар сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
73. "Резидент еместерден сыйақылар" бөлімінде:
100.08.004 жолы Қазақстан Республикасының шегінен тыс алынуға жататын (алынған) сыйақылар сомасын көрсетуге арналған. Осы жолға 100.28.002А жолында көрсетілген сома көшіріледі.
74. "Барлығы" бөлімінде:
100.08.005 жолы 100.08.001А, 100.08.002С және 100.08.003 жолдарының сомасы ретінде айқындалатын сыйақылар бойынша кірістердің жиынтық сомасын көрсетуге арналған.
75. 100.08.005 жолының шамасы 100.00.015 жолына көшіріледі.
100.08.001В, 100.08.002D және 100.08.003D жолдарының шамасы 100.29.005В жолына көшіріледі.
76. 100.08.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында сыйақы түрі көрсетіледі;
3) С бағанында сыйақы алынған заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның аты-жөні көрсетіледі;
4) D бағанында сыйақы төлеген салық төлеушінің тіркеу нөмірі
көрсетіледі;
5) Е бағанында төлем көзінен ұсталатын корпорациялық табыс салығын ұстауды растайтын құжаттың нөмірі және берілген күні көрсетіледі;
6) F бағанында төлем көзінен ұсталатын корпорациялық табыс салығының сомасын ескере отырып есептелген сыйақы сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында осы салықты ұстауды растайтын құжаттар болған
жағдайда, салық төлеушіге сыйақы төлеу кезінде ұсталған салық сомасы көрсетіледі.

69. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
70. В разделе "Вознаграждения по активам":
строка 100.08.001 предназначена для отражения суммы вознаграждений по активам, за исключением вознаграждений, подлежащих получению (полученных) по долговым ценным бумагам, а также суммы вознаграждений от нерезидентов, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
71. В разделе "Вознаграждения по долговым ценным бумагам":
строка 100.08.002 предназначена для отражения суммы вознаграждений, подлежащих получению (полученных) по долговым ценным бумагам, за исключением государственных ценных бумаг и агентских облигаций, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
72. В разделе "Вознаграждения по государственным ценным бумагам и агентским облигациям":
строка 100.08.003 предназначена для отражения суммы вознаграждений, подлежащих получению (полученных) по государственным ценным бумагам и агентским облигациям, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
73. В разделе "Вознаграждения от нерезидентов":
строка 100.08.004 предназначена для отражения суммы вознаграждений, подлежащих получению (полученных) за пределами Республики Казахстан. В данную строку переносится сумма, указанная в строке 100.28.002А.
74. В разделе "Итого":
строка 100.08.005 предназначена для отражения итоговой суммы доходов по вознаграждениям, определяемой как сумма строк 100.08.001А, 100.08.002С, 100.08.003С и 100.08.004.
75. Величина строки 100.08.005 переносится в строку 100.00.015.
Величина строк 100.08.001В, 100.08.002D и 100.08.003D переносится в строку 100.29.005В.
76. Дополнительная форма к строке 100.08.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды вознаграждения;
3) в графе C указывается полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество физического лица, от которых получено вознаграждение;
4) в графе D указывается регистрационный номер налогоплательщика, выплатившего вознаграждение;
5) в графе E указываются номер и дата выдачи подтверждающего документа об удержании корпоративного подоходного налога у источника выплаты. Подтверждающий документ выдается юридическим лицом, выплатившим вознаграждение;
6) в графе F указывается начисленная сумма вознаграждения с учетом суммы корпоративного подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты;
7) в графе G указывается сумма налога, удержанная при выплате налогоплательщику вознаграждения, при наличии документов, подтверждающих удержание этого налога.

100.08.001 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы 100.08.001А жолына, G бағанының жиынтық шамасы 100.08.001В жолына көшіріледі.
77. 100.08.002, 100.08.003 жолдарына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында  Салық кодексінің  10-бабының 1-тармағындағы 8) тармақшаға сәйкес берешек бағалы қағаздардың түрі көрсетіледі;
3) С бағанында сыйақы алынған (алынуға жататын) заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;
4) D бағанында сыйақы төлеген салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
5) Е бағанында төлем көзінен ұсталатын корпорациялық табыс салығын ұстауды растайтын құжаттың нөмірі және берілген күні көрсетіледі. Растаушы құжат сыйақы төлеген заңды тұлға - эмитентке беріледі;
6) F бағанында есепті салық кезеңінде салық төлеушіге тиесілі дисконт немесе сыйақы сомасы көрсетіледі.
7) G бағанында дисконтты немесе сыйақыны ескерусіз есептелген купон сомасы көрсетіледі;
8) Н бағанында эмитенттен төлем көзінде ұстап қалынған корпорациялық табыс салығының сомасы ескерілген сыйақының жалпы сомасы көрсетіледі. G және F бағандарының сомасы (айырмашылығы) ретінде айқындалады;
9) Е бағанында осы салықты ұстап қалғандығын растайтын құжат бар болғанда  Салық кодексінің  131-бабының 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес салық төлеушіге төлеуге жататын (төленген) купон түріндегі сыйақы сомасынан эмитент ұстап қалған корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі.
100.08.002 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы
100.08.002А жолына, G бағаны - 100.08.002В жолына, Н бағаны - 100.08.002С жолына, І бағаны - 100.08.002D жолына көшіріледі.
11. Оң бағамдық айырма - 100.09 нысанын жасау
78. Бұл нысан  Салық кодексінің  80-бабының 2-тармағындағы 17) тармақшаға сәйкес жылдық жиынтық кіріс енгізілуге жататын оң бағамдық айырма сомасын айқындауға арналған.
79. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі.
80. "Оң бағамдық айырма" бөлімінде:
100.09.001 жолы жылдық жиынтық кіріске енгізілуге жататын оң бағамдық айырманың жалпы сомасы туралы мәліметті көрсетуге арналған және осы қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.

Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 100.08.001 переносится в строку 100.08.001А, графы G - в строку 100.08.001В.
77. Дополнительные формы к строкам 100.08.002, 100.08.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды долговых ценных бумаг согласно подпункту 8) пункта 1 статьи 10  Налогового кодекса;
3) в графе C указывается полное наименование юридического лица, от которого получено (подлежит получению) вознаграждение;
4) в графе D указывается регистрационный номер налогоплательщика, выплачивающего вознаграждение;
5) в графе E указываются номер и дата выдачи подтверждающего документа об удержании корпоративного подоходного налога у источника выплаты вознаграждения. Подтверждающий документ выдается юридическим лицом-эмитентом, выплатившим вознаграждение;
6) в графе F указывается сумма дисконта либо премии, причитающаяся налогоплательщику в отчетном налоговом периоде;
7) в графе G указывается начисленная сумма купона без учета дисконта либо премии;
8) в графе H указывается общая сумма вознаграждения с учетом суммы корпоративного подоходного налога, удержанного эмитентом у источника выплаты. Определяется как сумма (разница) граф G и F;
9) в графе I указывается сумма корпоративного подоходного налога, удержанного эмитентом с суммы вознаграждения в виде купона, подлежащего выплате (выплаченного) налогоплательщику согласно подпункту 6) пункта 1 статьи 131 Налогового кодекса , при наличии документов, подтверждающих удержание этого налога.
Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 100.08.002 переносится в строку 100.08.002А, графы G в строку 100.08.002В, графы H в строку 100.08.002С, графы I в строку 100.08.002D, графы F дополнительной формы к строке 100.08.003 переносится в строку 100.08.003А, графы G - в строку 100.08.003В, графы H - в строку 100.08.003С, графы I - в строку 100.08.003D.
11. Составление формы 100.09 -
Положительная курсовая разница
78. Данная форма предназначена для определения суммы положительной курсовой разницы, подлежащей включению в совокупный годовой доход в соответствии с подпунктом 17) пункта 2 статьи 80 Налогового кодекса .
79. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
80. В разделе "Положительная курсовая разница":
строка 100.09.001 предназначена для отражения сведений об общей сумме положительной курсовой разницы, подлежащей включению в совокупный годовой доход, и заполняется на основании данных дополнительной формы.

81. 100.09.001С жолының шамасы 100.00.016 жолына көшіріледі.
82. 100.09.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында нәтижесінде оң бағамдық айырма құралған шетел
валютасындағы операциялардың атауы көрсетіледі:
валюталық шоттар бойынша;
валюталық несиелер бойынша;
сатып алушылармен және тапсырыс берушілермен есеп айырысулар бойынша;
жеткізушілермен және мердігерлермен есеп айырысулар бойынша;
өзге де операциялар бойынша;
3) С бағанында бухгалтерлік есеп деректері бойынша оң бағамдық айырманың тиісті сомасы көрсетіледі;
4) D бағанында салық кезеңі ішінде құралған оң бағамдық айырманың тиісті сомасы көрсетіледі.
5) Е бағанында  Салық кодексінің  10-бабындағы 1-тармақтың 13) тармақшасына сәйкес айқындалатын бухгалтерлік есеп деректері бойынша салық кезеңі ішінде есеп жүргізілген жасалған операциялар бойынша оң бағамдық айырманың тиісті сомасы көрсетіледі;
6) F бағанында бухгалтерлік есеп деректері бойынша, С және D бағандары сомасының және Е бағаны сомасының айырмасы ретінде айқындалатын салық кезеңі соңында есеп жүргізілген жасалған операциялар бойынша оң бағамдық айырманың тиісті сомасы көрсетіледі.
100.09.001 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 100.09.001А жолына, D бағаны - 100.09.001В жолына, Е бағаны - 100.09.001С жолына, F бағаны - 100.09.001D жолына көшіріледі.
12. Еңбекақы төлеу жөніндегі шығыстар
- 100.10 нысанын жасау
83. Осы нысан  Салық кодексінің  92-бабының 1-тармағына сәйкес шегерімге жатқызылуы тиіс еңбекақы төлеу жөніндегі шығыстар сомасын айқындауға арналған. Бұл ретте, еңбекақы төлеу жөніндегі шығыстарға материалдық, әлеуметтік игілік немесе өзге де материалдық пайда түрінде жұмыс беруші берген кірістерді қоса, ақшалай және заттай нысанда жұмыс беруші төлейтін қызметкерлердің кез-келген кірістері жатады.
84. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі.
85. "Шығыстар" бөлімінде:
1) 100.10.001 жолында тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) өндірісінде тікелей айналысатын қызметкерлердің, әкімшілік персоналы мен сатумен айналысатын қызметкерлерге есептелген еңбекақысының жалпы сомасы көрсетіледі. 100.10.001А - 100.10.001С жолдарының сомасын қосумен айқындалады;
2) 100.10.002 жолында 100.10.001 жолында көрсетілген еңбекақыдан басқа Салық кодексінің 149, 154-баптарына сәйкес айқындалатын кірістер көрсетіледі. 100.10.002А-дан 100.10.002С-ға дейінгі жолдардың сомасын қосумен айқындалады;

81. Величина строки 100.09.001С переносится в строку 100.00.016.
82. Дополнительная форма к строке 100.09.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются наименования операций в иностранной валюте, в результате которых образовалась положительная курсовая разница:
по валютным счетам;
по валютным кредитам;
по расчетам с покупателями и заказчиками;
по расчетам с поставщиками и подрядчиками;
по иным операциям;
3) в графе C указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы по совершенным операциям, расчеты по которым не произведены на начало отчетного налогового периода по данным бухгалтерского учета;
4) в графе D указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы, образовавшиеся в течение отчетного налогового периода;
5) в графе Е указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы по совершенным операциям, расчеты по которым произведены в отчетном налоговом периоде, определяемые в соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 10 Налогового кодекса ;
6) в графе F указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы по совершенным операциям, расчеты по которым не произведены на конец отчетного налогового периода по данным бухгалтерского учета, определяемые как разница суммы граф С и D и суммы графы Е.
Итоговая величина графы C дополнительной формы к строке 100.09.001 переносится в строку 100.09.001A, графы D - в строку 100.09.001B, графы E - в строку 100.09.001C, графы F - в строку 100.09.001D.
12. Составление формы 100.10 -
Расходы по оплате труда
83. Данная форма предназначена для определения суммы расходов по оплате труда, подлежащей отнесению на вычеты, в соответствии с пунктом 1 статьи 92 Налогового кодекса . При этом к расходам по оплате труда относятся любые доходы работников, выплачиваемые работодателями в денежной или натуральной форме, включая доходы, предоставленные работодателем в виде материальных, социальных благ или иной материальной выгоды.
84. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
85. В разделе "Расходы":
1) в строке 100.10.001 указывается общая сумма начисленной заработной платы работникам, непосредственно занятым в производстве товаров (работ, услуг), административному персоналу и работникам, занятым реализацией. Определяется сложением сумм строк с 100.10.001А по 100.10.001С;
2) в строке 100.10.002 указываются доходы, определяемые в соответствии со статьями 149 , 154 Налогового кодекса , за исключением заработной платы, отраженной в строке 100.10.001. Определяется сложением сумм строк с 100.10.002А по 100.10.002С;

3) 100.10.003 жолында 100.10.001 және 100.10.002 жолдарында көрсетілмеген қызметкерлердің еңбекақысын төлеу жөніндегі шығыстар көрсетіледі. Мысалы: жұмыс беруші заңды тұлғаны қайта құрумен, қызметкерлердің штатын қысқартумен байланысты қызметкерлерге төлемдер. 100.10.003А - 100.10.003С жолдарының сомасын қосумен айқындалады;
4) 100.10.004 жолында 100.10.001 - 100.10.003 жолдарының сомасын қосумен айқындалатын қызметкерлердің еңбекақысын төлеу жөніндегі шығыстар көрсетіледі;
5) 100.10.005 жолында негізгі қаражаттарды жөндеуге қызметкерлерге есептелген кіріс сомасы мен оларға берілген материалдық және әлеуметтік игіліктердің сомасы көрсетіледі;
6) 100.10.006 жолында жұмыс беруші төлейтін және шегерімге жатқызылуға жататын қызметкерлердің еңбекақысын төлеу жөніндегі шығыстар сомасы көрсетіледі.
86. 100.10.006 жолының шамасы 100.12.004 жолына көшіріледі.
13. Басқару және жалпы әкімшілік шығыстары -
100.11 нысанын жасау
87. Осы нысан Салық кодексінің  195 - 197 -баптарына сәйкес шегерімдерге жатқызылатын басқару және жалпы әкімшілік шығыстарының сомасын айқындауға арналған және Қазақстан Республикасымен жасалған кіріске немесе мүлікке (капиталға) салық салудан жалтарудың алдын-алу және қосарланған салық салуды болдырмау туралы халықаралық шарт ережелерін (бұдан әрі - халықаралық шарт) қолдануға құқығы бар тұрақты мекеме арқылы Қазақстан Республикасындағы қызметін жүзеге асыратын резидент еместер толтырады.
88. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық агентінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) халықаралық шарттың толық атауы;
4) аталған шығыстарды шегеруге жатқызуда қолданылатын әдіс;
5)  Салық кодексінің  196-бабына сәйкес бара-бар бөлу әдісін қолдану кезінде есептік көрсеткішті есептеуде қолданылатын тәсіл;
6) резиденттік еліндегі салық төлеушінің салық кезеңі (көрсетілген салық кезеңінің басталу және аяқталу күні белгіленеді);
7) ССКТК - резиденттік еліндегі салық төлеушінің салық кезеңіндегі түзету коэффициенті (түзету коэффициентінің мөлшері белгіленеді);
8) ТМСКТК - тұрақты мекемесі арқылы қызметінен Қазақстан Республикасындағы салық кезеңінің түзету коэффициенті (түзету коэффициентінің мөлшері белгіленеді).
Түзету коэффициентін (коэффициенттерін) қолданбау жағдайларында тиісті торкөз (торкөздер) толтырылмайды.
Түзету коэффициенті салық төлеушінің Қазақстан Республикасындағы қызметінің көрсеткіштерін салыстыру мақсатында бөлудің бара-бар әдісін қолдану кезінде және Қазақстан Республикасындағы және салық төлеушінің резиденттік еліндегі салық кезеңдерінің сәйкессіздіктері кезінде қолданылады.

3) в строке 100.10.003 указываются расходы по оплате труда работников, не отраженные в строках 100.10.001 и 100.10.002. Например, выплаты работникам в связи с реорганизацией юридического лица-работодателя, сокращением штата работников. Определяется сложением сумм строк с 100.10.003А по 100.10.003С;
4) в строке 100.10.004 указывается общая сумма расходов по оплате труда работников, определяемая сложением сумм строк с 100.10.001 по 100.10.003;
5) в строке 100.10.005 указывается сумма начисленного дохода работникам, занятым на ремонте основных средств, и сумма материальных и социальных благ, предоставленных им;
6) в строке 100.10.006 указываются суммы расходов по оплате труда работников, выплачиваемые работодателем и подлежащие отнесению на вычеты. Определяется как разница сумм строк 100.10.004 и 100.10.005.
86. Величина строки 100.10.006 переносится в строку 100.12.004.
13. Составление формы 100.11 - Управленческие и общеадминистративные расходы
87. Данная форма предназначена для определения суммы управленческих и общеадминистративных расходов, относимых на вычеты, в соответствии со статьями 195  - 197 Налогового кодекса , и заполняется нерезидентом, осуществляющим деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, имеющим право на применение положений международного договора об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения доходов или имущества (капитала), заключенного Республикой Казахстан (далее - международный договор).
88. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование международного договора;
4) применяемый метод отнесения указанных расходов на вычеты;
5) применяемый способ исчисления расчетного показателя при применении метода пропорционального распределения в соответствии со статьей 196  Налогового кодекса;
6) налоговый период налогоплательщика в стране резидентства (отмечается дата начала и конца указанного налогового периода);
7) ПКНПН - поправочный коэффициент налогового периода налогоплательщика в стране резидентства (отмечается размер поправочного коэффициента в случае его применения);
8) ПКНППУ - поправочный коэффициент налогового периода в Республике Казахстан от деятельности через постоянное учреждение (отмечается размер поправочного коэффициента в случае его применения).
В случае не применения поправочного коэффициента (коэффициентов), соответствующая (соответствующие) ячейка (ячейки) не заполняется (заполняются).
Поправочный коэффициент применяется при использовании метода пропорционального распределения с целью сопоставления показателей налогоплательщика от деятельности в Республике Казахстан и от его деятельности в целом в случае несоответствия налоговых периодов в Республике Казахстан и стране резидентства налогоплательщика.

89. ССКТК Салық кодексінің 196-бабының ережелеріне сәйкес Қазақстан Республикасында шегеруге жататын резидент еместің басқару және жалпы әкімшілік шығыстарының сомасын есептеу үшін салық төлеушінің резиденттік еліндегі және Қазақстан Республикасындағы салық кезеңдерінің ұзақтығын сәйкестендіру мақсатында енгізіледі. ССКТК базалық салық кезеңіне сәйкес келетін айлар санын салық төлеушінің резиденттік еліндегі салық кезеңі айларының жалпы санына ара-қатынасы ретінде айқындалады. Базалық салық кезеңіне Қазақстан Республикасындағы есепті салық кезеңі алынады.
1-мысал.
Салық төлеуші Қазақстан Республикасында шегеруге жататын басқару және жалпы әкімшілік шығыстар сомаларын есептеу кезінде бөлудің бара-бар әдісін қолданады. Есептік көрсеткіш бірінші тәсіл бойынша есептеледі.
Салық төлеушінің резиденттік еліндегі салық кезеңі 2000 жылғы 1 қыркүйектен 2001 жылғы 31 желтоқсанға дейін 15 айдан тұрады. Базалық кезеңге 2001 жылғы 1 қаңтардан 31 желтоқсанға дейінгі 12 айдан тұратын салық төлеушінің Қазақстан Республикасындағы салық кезеңі қолданылады. Базалық салық кезеңі шеңберіне (2001 жылғы қаңтар - 2001 жылғы желтоқсан) салық төлеушінің резиденттік еліндегі 2001 жылғы қаңтардан желтоқсанға дейінгі салық кезеңі енгізіледі, бұл жағдайда ССКТК 12/15-ті құрайды.
90. ТМСКТК  Салық кодексінің  196-бабының ережелеріне сәйкес салық төлеушінің Қазақстан Республикасындағы және резиденттік еліндегі салық кезеңдерінің басталу-аяқталу мерзімдерін көрсетілген салық кезеңдерінің ұзақтығы бірдей болған жағдайда есептік көрсеткішін есептеу үшін сәйкестендіру мақсатында енгізіледі. ТМСКТК базалық салық кезеңінің шеңберіне енетін Қазақстан Республикасындағы айлар санының салық төлеушінің Қазақстан Республикасындағы салық кезеңі айларының жалпы санының қатынасы ретінде айқындалады.
Базалық салық кезеңіне салық төлеушінің резиденттік еліндегі салық кезеңі алынады.
2-мысал.
Салық төлеуші Қазақстан Республикасында шегеруге жататын басқару және жалпы әкімшілік шығыстар сомаларын есептеу кезінде бөлудің бара-бар әдісін қолданады. Есептік көрсеткіш бірінші тәсіл бойынша есептеледі.
Салық төлеушінің резиденттік еліндегі салық кезеңі 2000 жылғы 1 қыркүйектен 2001 жылғы 31 тамызға дейін 12 айдан тұрады. Қазақстан Республикасындағы салық кезеңі 2001 жылғы 1 қаңтардан 31 желтоқсанға дейін 12 айдан тұрады.
Базалық салық кезеңіне салық төлеушінің резиденттік еліндегі салық кезеңі алынады.

89. ПКНПН вводится с целью приведения в соответствие продолжительности налоговых периодов налогоплательщика в стране резидентства и в Республике Казахстан для исчисления суммы управленческих и общеадминистративных расходов нерезидента, относимых на вычеты в Республике Казахстан в соответствии с положениями статьи 196  Налогового кодекса. ПКНПН определяется как соотношение количества месяцев соответствующего налогового периода налогоплательщика в стране резидентства, входящих в рамки базового налогового периода, к общему количеству месяцев налогового периода налогоплательщика в стране резидентства. За базовый налоговый период принимается отчетный налоговый период в Республике Казахстан.
Пример 1.
Налогоплательщик применяет метод пропорционального распределения при исчислении суммы управленческих и общеадминистративных расходов, относимых на вычеты в Республике Казахстан. Расчетный показатель исчисляется по первому способу.
Налоговый период налогоплательщика в стране резидентства состоит из 15 месяцев с 1 сентября 2000 года по 31 декабря 2001 года. За базовый налоговый период принимается налоговый период налогоплательщика в Республике Казахстан, состоящий из 12 месяцев с 1 января по 31 декабря 2001 года. В рамки базового налогового периода (январь 2001 года-декабрь 2001 года) включается налоговый период налогоплательщика в стране резидентства с января по декабрь 2001 года, в данном случае ПКНПН составляет 12/15.
90. ПКНППУ вводится с целью приведения в соответствие сроков начала-конца налоговых периодов налогоплательщика в Республике Казахстан и стране резидентства при равной продолжительности указанных налоговых периодов для исчисления расчетного показателя в соответствии с положениями статьи 196 Налогового кодекса . ПКНППУ определяется как соотношение количества месяцев соответствующего налогового периода в Республике Казахстан, входящих в рамки базового налогового периода, к общему количеству месяцев налогового периода налогоплательщика в Республике Казахстан.
За базовый налоговый период принимается налоговый период налогоплательщика в стране резидентства.
Пример 2.
Налогоплательщик применяет метод пропорционального распределения при исчислении суммы управленческих и общеадминистративных расходов, относимых на вычеты в Республике Казахстан. Расчетный показатель исчисляется по первому способу.
Налоговый период в стране резидентства налогоплательщика состоит из 12 месяцев с 1 сентября 2000 года по 31 августа 2001 года. Налоговый период в Республике Казахстан состоит из 12 месяцев с 1 января по 31 декабря 2001 года.
За базовый налоговый период принимается налоговый период налогоплательщика в стране резидентства.

Базалық салық кезеңі шеңберіне (2000 жылғы қыркүйек - 2001 жылғы тамыз) Қазақстан Республикасындағы екі салық кезеңі: 2000 жылғы қыркүйек-желтоқсан және 2001 жылғы қаңтар-тамыз, тиісінше, ТМСКТК1-4/12; ТМСКТК2-8/12 енеді.
91. "Шығыстар" бөлімінде:
1) 100.11.001 жолы резидент еместің басқару және жалпы әкімшілік шығыстарының сомасын көрсетуге арналған;
2) 100.11.002 жолы бөлудің бара-бар әдісін қолданғанда пайдаланылатын есептік көрсеткішті көрсетуге арналған;
3) 100.11.003 жолы резидент еместің Қазақстан Республикасындағы көздерден кіріс алу мақсатында шеккен, Қазақстан Республикасында шегеруге жататын басқару және жалпы әкімшілік шығыстарының сомасын көрсетуге арналған.
Бөлудің бара-бар әдісін қолданғанда 100.11.003А жолының шамасы 100.11.001А және 100.11.002А жолдарының қосындысы ретінде айқындалады.
Шығыстарды шегерулерге тікелей (тура) жатқызу әдісін қолданғанда 100.11.003В жолында резидент еместің Қазақстан Республикасындағы көздерден кіріс алу мақсатында шеккен және  Салық кодексінің  197-бабына сәйкес құжаттармен расталған басқару және жалпы әкімшілік шығыстарының сомасы көрсетіледі. Шығыстар сомасы осындай шығыстарды бухгалтерлік есепте бөлек есептеу жүргізу негізінде айқындалады. Бұл ретте резидент еместің есеп саясаты қоса тіркеледі. Көрсетілген сома шығыстар баптары бойынша 100.12 нысанында көрсетіледі.
92. 100.11.001 және 100.11.002А жолдары қосымша нысан деректері негізінде толтырылады.
100.11.003А жолының шамасы 100.12.006 жолына көшіріледі.
93. 100.11.001, 100.11.002 жолдарына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі;
2) В бағанында тиісті көрсеткіштер айқындалады;
3) С бағанында резидент еместің ССКТК қолданылмаған тиісті көрсеткіштерінің сомалары көрсетіледі. Осы баған заңды тұлға-резидент еместің қаржы есебінің көрсеткіштері негізінде толтырылады;
4) D бағаны ССКТК қолданған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, D бағанының көрсеткіштері салық кезеңі үшін көрсеткіштер немесе базалық салық кезеңі шеңберіне енетін резиденттік еліндегі салық кезеңі үшін көрсеткіштер сомасына, көрсетілген мәліметтерге ССКТК қолданылған көрсеткіштер болып табылады.
3 мысал.
1 мысалдың деректері қолданылады.
ССКТК 12/15 құрайды.
Резидент еместің салық кезеңіндегі ССКТК қолданылмаған жиынтық кірісі 20 млн теңге құрайды.
Есепті салық кезеңі үшін резидент еместің ССКТК қолданылған жиынтық жылдық кірісі:

В рамки базового налогового периода (сентябрь 2000 года-август 2001 года) включаются два налоговых периода в Республике Казахстан: сентябрь-декабрь 2000 года и январь-август 2001 года, соответственно, ПКНППУ1 - 4/12; ПКНППУ2 - 8/12.
91. В разделе "Расходы":
1) строка 100.11.001 предназначена для отражения суммы управленческих и общеадминистративных расходов нерезидента и заполняется на основании дополнительной формы;
2) строка 100.11.002 предназначена для отражения расчетного показателя, используемого при применении метода пропорционального распределения, и заполняется на основании дополнительной формы;
3) строка 100.11.003 предназначена для отражения суммы управленческих и общеадминистративных расходов нерезидента, понесенных в целях получения доходов из источников в Республике Казахстан, относимых на вычеты в Республике Казахстан.
При применении метода пропорционального распределения величина строки 100.11.003А определяется как произведение показателей строк 100.11.001А и 100.11.002А.
При применении метода непосредственного (прямого) отнесения расходов на вычеты в строке 100.11.003В указывается сумма управленческих и общеадминистративных расходов нерезидента, непосредственно понесенных в целях получения доходов из источников в Республике Казахстан и подтвержденных документально согласно статье 197  Налогового кодекса. Сумма расходов, указанная в строке 100.11.003В, определяется на основании ведения раздельного учета таких расходов в бухгалтерском учете. При этом прилагается учетная политика нерезидента. Указанная сумма расходов отражается по статьям расходов в форме 100.12.
92. Строки 100.11.001 и 100.11.002А заполняются на основании данных дополнительной формы.
Величина строки 100.11.003А переносится в строку 100.12.006.
93. Дополнительная форма к строкам 100.11.001, 100.11.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В определены соответствующие показатели;
3) в графе С указываются суммы соответствующих показателей нерезидента без применения ПКНПН. Данная графа заполняется на основании соответствующих показателей финансовой отчетности юридического лица-нерезидента;
4) графа D заполняется в случае применения ПКНПН. При этом показатели графы D представляют собой показатели за налоговый период или сумму показателей за налоговые периоды в стране резидентства, входящий (входящие) в рамки базового налогового периода, с применением к указанным данным ПКНПН.
Пример 3.
Используются данные примера 1.
ПКНПН составляет 12/15.
Совокупный доход нерезидента за отчетный налоговый период без применения ПКНПН составил 20 млн. тенге.
Совокупный годовой доход нерезидента за отчетный налоговый период с применением ПКНПН составляет:

20 млн х 12/15 = 16 млн теңге құрайды.
Резидент еместің басқару және жалпы әкімшілік шығыстары 1 млн теңге құрады.
Резидент еместің ССКТК қолданылған басқару және жалпы әкімшілік шығыстарының сомасы:
1 млн х 12/15 = 0,8 млн теңге құрады.
D бағанының тиісті көрсеткіштерін есептеу кезінде есеп қоса беріледі;
5) Е бағанында резидент еместің Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекеме арқылы қызметінен ТМСКТК қолданылмаған тиісті көрсеткіштерінің сомасы көрсетіледі.
Осы баған көрсетілген қызметтің қаржы есебінің деректері негізінде толтырылады.
6) F бағаны ССКТК қолданған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, F бағанының көрсеткіштері салық кезеңі үшін көрсеткіштер немесе базалық салық кезеңі шеңберіне енетін Қазақстан Республикасындағы салық кезеңі үшін көрсеткіштер сомасына, көрсетілген мәліметтерге ССКТК қолданылған көрсеткіштер болып табылады.
4 мысал.
2 мысалдың деректері қолданылады.
ТМСКТК1-4/12; ТМСКТК2-8/12.
Салық төлеушінің Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекеме арқылы қызметіне ТМСКТК қолданылмаған жиынтық жылдық кірісі 2000 жылы 0,5 млн теңге; 2001 жылы - 0,55 млн теңге құрады.
Салық төлеушінің Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекеме арқылы қызметіне ТМСКТК1 және ТМСКТК2 қолданылған жиынтық жылдық кірісі:
0,5 млн х 4,12+0,55 млн х 8/12 15 = 166667+366667 = 533334 теңге құрады.
F бағанының тиісті көрсеткіштерін есептеу кезінде есеп қоса беріледі;
7) G бағанында қолданылатын әдіс бойынша есептелген есептік көрсеткіш мөлшері көрсетіледі. Есептік көрсеткіш С бағанының көрсеткіштеріне F бағанының көрсеткіштері немесе D бағанының көрсеткіштеріне Е бағанының көрсеткіштері не С бағанының көрсеткіштеріне Е бағанының көрсеткіштер қатынасы ретінде айқындалатын, резидент еместің салыстырылатын көрсеткіштеріне тұрақты мекеме арқылы Қазақстан Республикасындағы қызметтен салыстырылатын көрсеткіштердің қатынасы ретінде көрсетіледі. Тиісті есептік көрсеткіш мөлшері  Салық кодексінің  196-бабының ережелеріне сәйкес есептеледі. Есептік көрсеткіш шамасын айқындау кезінде мыңдық бөліктер көрсетіледі.
5 мысал.
ССКТК қолданылған жағдайда:
3 мысалдың деректері пайдаланылады.
Резидент еместің есепті салық кезеңіндегі ССКТК қолданылған жиынтық жылдық кірісі 16 млн. теңге құрайды.
Салық төлеушінің Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекеме арқылы қызметінен ТМСКТК қолданылмаған жиынтық жылдық кірісі 0,4 млн. теңге құрады.
Бұл ретте, есептік көрсеткіш:
0,4 млн./16 млн = 0,025.
Резидент еместің ССКТК қолданылған басқару және жалпы әкімшілік шығыстарының шамасы 0,8 млн теңге құрағанын ескерсек, онда Қазақстан Республикасында көрсетілген шығыстарды мына сомада есептен шығаруға рұқсат етіледі:

20 млн. х 12/15=16 млн. тенге.
Управленческие и общеадминистративные расходы нерезидента составили 1 млн. тенге.
Сумма управленческих и общеадминистративных расходов нерезидента с применением ПКНПН составила:
1 млн. х 12/15=0,8 млн. тенге.
При исчислении соответствующих показателей графы D прилагается расчет;
5) в графе Е указываются суммы соответствующих показателей нерезидента от деятельности в Республике Казахстан через постоянное учреждение без применения ПКНППУ. Данная графа заполняется на основании данных финансовой отчетности от указанной деятельности;
6) графа F заполняется в случае применения ПКНППУ. При этом показатели графы F представляют собой показатели за налоговый период или сумму показателей за налоговые периоды в Республике Казахстан, входящий (входящие) в рамки базового налогового периода, с применением к указанным показателям ПКНППУ.
Пример 4.
Используются данные примера 2.
ПКНППУ1 - 4/12; ПКНППУ2 - 8/12.
Совокупный годовой доход налогоплательщика от деятельности в Республике Казахстан через постоянное учреждение без применения ПКНППУ за 2000 год составил 0,5 млн. тенге; за 2001 год - 0,55 млн. тенге.
Совокупный годовой доход налогоплательщика от деятельности в Республике Казахстан через постоянное учреждение с применением ПКНППУ1 и ПКНППУ2 составляет:
0,5 млн. х 4/12 + 0,55 млн. х 8/12=166667+366667=533334 тенге.
При исчислении соответствующих показателей графы F прилагается расчет;
7) в графе G указывается размер расчетного показателя, исчисленный по применяемому способу. Расчетный показатель представляет собой отношение сопоставимых показателей от деятельности в Республике Казахстан через постоянное учреждение к сопоставимым показателям нерезидента, определяемый как отношение показателей графы E к показателям графы C, или показателей графы E к показателям графы D, или показателей графы F к показателям графы C. Размер соответствующего расчетного показателя исчисляется в соответствии с положениями статьи 196  Налогового кодекса. При определении величины расчетного показателя указываются тысячные доли.
Пример 5.
В случае применения ПКНПН:
Используются данные примера 3.
Совокупный годовой доход нерезидента за отчетный налоговый период с применением ПКНПН составляет 16 млн. тенге.
Совокупный годовой доход налогоплательщика от деятельности в Республике Казахстан через постоянное учреждение без применения ПКНППУ составил 0,4 млн. тенге.
В данном случае расчетный показатель составляет:
0,4 млн./16 млн. = 0,025.
Учитывая, что сумма управленческих и общеадминистративных расходов нерезидента с применением ПКНПН составила 0,8 млн. тенге, то в Республике Казахстан допускается вычет указанных расходов в сумме:

0,8 млн. х 0,025 = 0,02 млн. теңге.
6 мысал.
ТМСКТК қолданылған жағдайда:
4 мысалдың деректері қолданылады.
Салық төлеушінің Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекеме арқылы қызметіне ТМСКТК1 және ТМСКТК2 қолданылған жиынтық жылдық кірісі 533334 теңге құрайды.
Резидент еместің ССКТК қолданбай салық кезеңі үшін жиынтық жылдық кірісі 50 млн. теңге құрайды.
Осы жағдайда есептік көрсеткіш:
533334/50 млн = 0,011 құрайды.
Резидент еместің ССКТК қолданылмаған басқару және жалпы әкімшілік шығыстарының сомасы 2 млн. теңге құрайды.
Қазақстан Республикасында көрсетілген шығыстарды:
2 млн.х 0,011 = 0,022 млн. теңге сомасына есептен шығаруға рұқсат етіледі.
94. 100.11.001, 100.11.002 жолдарына қосымша нысанның 001G немесе 004G жолында айқындалатын есептік көрсеткіш шамасы есептік көрсеткішті есептеудің қолданылатын тәсіліне қарай 100.11.002А жолына көшіріледі.
100.11.001, 100.11.002 жолдарына қосымша нысанның 005С жолында есептелген басқару және жалпы әкімшілік шығыстардың сомасы 100.11.001А жолына көшіріледі. ССКТК қолданылған жағдайда 100.11.001А жолына 100.11.001, 100.11.002 жолдарына қосымша нысанның 005D жолында көрсетілген басқару және жалпы әкімшілік шығыстарының сомасы көшіріледі.
14. Сатылған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша
шығыстар - 100.12 нысанын жасау
95. Осы нысан  Салық кодексінің  92-бабының 1-тармағына сәйкес шегерімге жатқызылуға тиіс сатылған тауарлар, орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер бойынша шығыстар сомасын және  Салық кодексінің  91-бабының 2-тармағына сәйкес жылдық жиынтық кіріске (кірістен) енгізуге (алып тастауға) жататын активтерді бағалау әдісінің өзгеруінен кіріс (залал) сомасын айқындауға арналған.
Тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сатып алу, шығару мен сату кірісті алу құралы болып табылатын салық төлеушілер есепті салық кезеңінің басына және соңына тауарлық-материалдық қорлардың (бұдан әрі - ТМҚ) құнын көрсетуге міндетті.
ТМҚ есебі  Салық кодексінің  65-бабының 3-тармағына сәйкес жүргізіледі.
96. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі.
97. "Шығыстар" бөлімінде:
1) 100.12.001 жолында есепті салық кезеңінің соңына ТМҚ құны бұрынғы салық кезеңінің соңына ТМҚ құны болып табылады. Деректер бұрынғы салық кезеңі үшін 100.12.002 тиісті жолынан көшіріледі. Бастапқы Декларацияда аталған жол есепті салық кезеңнің басына бухгалтерлік теңгерме бойынша айқындалған деректерге сәйкес толтырылады. Өзінің бастапқы декларациясын беретін салық төлеушіде есепті салық кезеңінің басында ТМҚ болмауы мүмкін;

0,8 млн. х 0,025= 0,02 млн. тенге.
Пример 6.
В случае применения ПКНППУ:
Используются данные примера 4.
Совокупный годовой доход налогоплательщика от деятельности в Республике Казахстан через постоянное учреждение с применением ПКНППУ1 и ПКНППУ2 составляет 533334 тенге.
Совокупный годовой доход нерезидента за отчетный налоговый период без применения ПКНПН составляет 50 млн. тенге.
В данном случае расчетный показатель составляет:
533334/50 млн. = 0,011.
Сумма управленческих и общеадминистративных расходов нерезидента без применения ПКНПН составляет 2 млн. тенге.
В Республике Казахстан допускается вычет указанных расходов в сумме:
2 млн. х 0,011=0,022 млн. тенге.
94. Величина расчетного показателя, определяемая в строке 001G или 004G дополнительной формы к строкам 100.11.001, 100.11.002, в зависимости от применяемого способа исчисления расчетного показателя, переносится в строку 100.11.002А.
Сумма управленческих и общеадминистративных расходов, исчисленная в строке 005C дополнительной формы к строкам 100.11.001, 100.11.002, переносится в строку 100.11.001А. В случае использования ПКНПН в строку 100.11.001А переносится сумма управленческих и общеадминистративных расходов, отраженная в строке 005D дополнительной формы к строкам 100.11.001, 100.11.002.
14. Составление формы 100.12 -
Расходы по реализованным товарам (работам, услугам)
95. Данная форма предназначена для определения суммы расходов по реализованным товарам, выполненным работам, оказанным услугам, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии с пунктом 1 статьи 92  Налогового кодекса, и суммой дохода (убытка) от изменения метода оценки активов, подлежащей включению (исключению) в (из) совокупный (-ого) годовой (-го) доход (-а) в соответствии с пунктом 2 статьи 91 Налогового кодекса .
Налогоплательщик, для которого покупка, производство и реализация товаров (работ, услуг) является средством получения дохода, обязан указать стоимость товарно-материальных запасов (далее - ТМЗ) на начало и конец отчетного налогового периода.
Учет ТМЗ производится согласно пункту 3 статьи 65 Налогового кодекса .
96. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
97. В разделе "Расходы":
1) в строке 100.12.001 стоимостью ТМЗ на начало отчетного налогового периода является стоимость ТМЗ на конец предыдущего налогового периода. Данные переносятся из соответствующей строки 100.12.002 за предыдущий налоговый период. В первоначальной Декларации указанная строка заполняется согласно данным, определенным по бухгалтерскому балансу на начало отчетного налогового периода. У налогоплательщика, подающего свою первоначальную Декларацию, ТМЗ на начало отчетного налогового периода могут отсутствовать;

2) 100.12.002 жолы есепті салық кезеңінің соңына бухгалтерлік теңгерме деректеріне сәйкес толтырылады. Есепті салық кезеңінің ішінде салық төлеуші берген тарату Декларациясында 100.12.002 жолы тиісті салық кезеңінің соңына бухгалтерлік есеп деректерінің негізінде толтырылады;
3) 100.12.003 жолында салық төлеушінің кәсіпкерлік қызметі үшін басқа ұйымдар және (немесе) жеке кәсіпкерлердің материалдарды (шикізат пен материалдар, сатып алынатын жартылай фабрикаттар мен жинақтаушы бұйымдар, конструкциялар мен бөлшектер, отын, қосалқы бөлшектер және тағы басқалары), тауарларды, орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтерді салық төлеушінің есепті салық кезеңінің ішінде сатып алған, тегін алған құны көрсетіледі. Қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылатын 100.12.003А, 100.12.003В, 100.12.003С, 100.12.003D, 100.12.003E, 100.12.003F, 100.12.003H, 100.12.003J, 100.12.003K, 100.12.003L, 100.12.003M, 100.12.003N, 100.12.003O, 100.12.003P жолдарының сомасын қосумен айқындалады;
4) 100.12.004 жолына 100.10.06 жолында айқындалған еңбекақыны төлеу жөніндегі шығыстар сомасы көшіріледі;
5) 100.12.005 жолында 100.12.005A, 100.12.005F және 100.12.005G жолдарының сомасы ретінде айқындалатын 100.12.003 жолында ескерілмеген тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) шығару мен сату бойынша шығыстардың басқа да барлық сомасы көрсетіледі;
6) 100.12.005А жолында 100.12.005В-дан 100.12.005Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, іссапар шығыстарының жалпы сомасы көрсетіледі. 100.12.005В жолында  Салық кодексінің  93-бабының 1-тармағындағы 1) тармақшаға сәйкес бронь үшін шығыстарға төлемді қоса, іссапар және кері орнына жолға нақты жүргізілген шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі. 100.12.005С жолында Салық кодексінің 93-бабының 1-тармағындағы 2) тармақшаға сәйкес бронь үшін шығыстарға төлемді қоса, тұрғын үй-жайды жалдауға нақты жүргізілген шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі. 100.12.005D және 100.12.005E жолдарда Салық кодексінің 93-бабының 1-тармағындағы 3) және 4) тармақшаларға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында және тысқары іссапарлар бойынша төленетін күндік тиісті сома көрсетіледі;
7) 100.12.005В жолында Салық кодексінің 93-бабындағы 2-тармаққа сәйкес жүргізілген өкілдік шығыстарының нақты сомасы көрсетіледі;
8) 100.12.005С жолында есепті салық кезеңінің шығыстарына жатқызылатын алдағы кезеңдердің шығыстар сомасы көрсетіледі.
100.12.003 - 100.12.005 жолдарында келтірілетін деректер 100.00.024 - 100.00.036 жолдарында көрсетілген деректерді қайталамауы тиіс;

2) строка 100.12.002 заполняется согласно данным бухгалтерского баланса на конец отчетного налогового периода. В ликвидационной Декларации, представляемой налогоплательщиком в течение отчетного налогового периода, строка 100.12.002 заполняется на основании данных бухгалтерского учета на конец соответствующего налогового периода;
3) в строке 100.12.003 указывается стоимость приобретенных, безвозмездно полученных в течение отчетного налогового периода налогоплательщиком материалов (сырья и материалов, покупных полуфабрикатов и комплектующих изделий, конструкций и деталей, топлива, запасных частей и др.), товаров, выполненных работ и оказанных услуг сторонними организациями и (или) индивидуальными предпринимателями для предпринимательской деятельности налогоплательщика. Определяется сложением сумм строк 100.12.003А, 100.12.003B, 100.12.003C, 100.12.003D, 100.12.003E, 100.12.003F, 100.12.003H, 100.12.003J, 100.12.003K, 100.12.003L, 100.12.003M, 100.12.003N, 100.12.003O, 100.12.003P, которые заполняются на основании дополнительных форм;
4) в строку 100.12.004 переносится сумма расходов по оплате труда, определенная в строке 100.10.006;
5) в строке 100.12.005 указывается сумма всех других расходов по производству и реализации товаров (работ, услуг), не учтенных в строке 100.12.003, определяемая как сумма строк 100.12.005А, 100.12.005F и 100.12.005G;
6) в строке 100.12.005A указывается общая сумма командировочных расходов, определяемая как сумма строк с 100.12.005В по 100.12.005Е. В строке 100.12.005В отражается сумма фактически произведенных расходов на проезд к месту командировки и обратно, включая оплату расходов за бронь, согласно подпункту 1) пункта 1 статьи 93 Налогового кодекса . В строке 100.12.005С отражается сумма фактически произведенных расходов на наем жилого помещения, включая оплату расходов за бронь, согласно подпункту 2) пункта 1 статьи 93 Налогового кодекса . В строках 100.12.005D и 100.12.005Е отражаются соответствующие суммы выплачиваемых суточных по командировкам в пределах и за пределами Республики Казахстан в соответствии с подпунктами 3) и 4) пункта 1 статьи 93  Налогового кодекса;
7) в строке 100.12.005F указывается сумма фактически произведенных представительских расходов в соответствии с пунктом 2 статьи 93  Налогового кодекса;
8) в строке 100.12.005G указывается сумма расходов будущих периодов, относимая на расходы отчетного налогового периода.
Данные, приводимые в строках с 100.12.003 по 100.12.005, не должны повторять данные, отраженные в строках с 100.00.024 по 100.00.036;

9) 100.12.006 жолында 100.12.003А жолында көрсетілген сома көшіріледі;
10) 100.12.007 жолында сатылған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) шығысқа қосылған ТМҚ және басқа да шығыстардың жиынтық сомасы, (100.12.001 - 100.12.002) + 100.12.003 - 100.12.006 жолдарының сомасы көрсетіледі;
11) 100.12.008 жолында  Салық кодексінің  113-бабына сәйкес жөндеу жұмыстарын жүргізу үшін пайдаланылған ТМҚ, жұмыстар мен қызмет көрсетулердің нақты құны көрсетіледі;
12) 100.12.009 жолында салық төлеушінің кәсіпкерлік қызметі емес мақсаттарда пайдаланған ТМҚ, жұмыстар мен қызметтер сомасы көрсетіледі;
13) 100.12.010 жолында 100.12.007 жолының сомасынан 100.12.008 және 100.12.009 жолдарының сомасын шегерумен айқындалатын сатылған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі;
14) 100.12.011А жолында есепті салық кезеңінің соңына ТМҚ өзіндік құнын бағалаудың қолданылатын әдісі көрсетіледі;
15) 100.12.011В жолында пайдаланылатын бағалау әдісінің өзгеру фактісі көрсетіледі. Осы жолды ТМҚ өзіндік құнын олардың бағалау әдісін өзгертуі кезінде салық төлеуші толтырады;
16) 100.12.012 жолында 100.12.011D жолының сомасынан 100.12.011СІ жолдарының сомасын шегерумен айқындалатын ТМҚ өзіндік құнының бағалау әдісінің өзгеруі кезінде алынған кіріс (шығыс) сомасы көрсетіледі.
17) 100.12.013 жолы анықтамалық түрінде толтырылады, есепті салық кезеңі үшін іссапарларда қызметкерлер жүргізген іссапарлар саны мен күндерінің саны көрсетіледі.
98. 100.12.010 жолының шамасы 110.00.024 жолына көшіріледі.
100.12.012 жолының шамасы  Салық кодексінің  91-бабының 2-тармағына сәйкес 100.00.022Н жолына көшіріледі.
99. 100.12.003А, 100.12.003В, 100.12.003С, 100.12.003D, 100.12.003E, 100.12.003F, 100.12.003H, 100.12.003J, 100.12.003K, 100.12.003L, 100.12.003M, 100.12.003N, 100.12.003O, 100.12.003P жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында кірісті алушы-салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі:
3) С бағанында шығыстар сомасы көрсетіледі;
100.12.003А жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 100.12.003А жолына, 100.12.003В жолына қосымша нысан С бағаны 100.12.003В жолына, 100.12.003С жолына қосымша нысан С бағаны 100.12.003С жолына, 100.12.003D жолына қосымша нысан С бағаны 100.12.003D жолына, 100.12.003E жолына қосымша нысан С бағаны 100.12.003Е жолына, 100.12.003F жолына қосымша нысан С бағаны 100.12.003F жолына, 100.12.003H жолына қосымша нысан С бағаны 100.12.003H жолына, 100.12.003J жолына қосымша нысан С бағанының шамасы 100.12.003J жолына, 100.12.003K жолына қосымша нысан 100.12.003К жолына, 100.12.003L жолына қосымша нысан С бағанының 100.12.003L жолына, 100.12.003M жолына қосымша нысан С бағанының шамасы 100.12.003М жолына, 100.12.003N жолына қосымша нысан  100.12.003N жолына, 100.12.003O жолына қосымша нысан С бағанының 100.12.003D жолына, 100.12.003С жолына қосымша нысан С бағанының шамасы 100.12.003О, 100.12.003Р жолына қосымша нысан 100.12.003Р жолына көшіріледі.

9) в строку 100.12.006 переносится сумма, отраженная в строке 100.11.003А;
10) в строке 100.12.007 указывается итоговая сумма ТМЗ и других расходов, включенных в расходы по реализованным товарам (работам, услугам), (100.12.001 - 100.12.002) + сумма строк с 100.12.003 по 100.12.006;
11) в строке 100.12.008 указывается фактическая стоимость ТМЗ, работ и услуг, использованных для проведения ремонтных работ согласно статье 113  Налогового кодекса;
12) в строке 100.12.009 указывается стоимость ТМЗ, работ и услуг использованных не в целях получения совокупного годового дохода;
13) в строке 100.12.010 указывается общая сумма расходов по реализованным товарам (работам, услугам), определяемая вычитанием сумм строк 100.12.008 и 100.12.009 из суммы строки 100.12.007;
14) в строке 100.12.011А указывается применяемый метод оценки себестоимости ТМЗ на конец отчетного налогового периода;
15) в строке 100.12.011В указывается факт изменения используемого метода оценки. Данная строка заполняется налогоплательщиком при изменении им метода оценки себестоимости ТМЗ;
16) в строке 100.12.012 отражается сумма полученного дохода (убытка) при изменении метода оценки себестоимости ТМЗ, определяемая вычитанием суммы строки 100.12.011С из суммы строки 100.12.011D;
17) строка 100.12.013 заполняется справочно, указываются количество командировок и количество дней, проведенных работниками в командировках, за отчетный налоговый период.
98. Величина строки 100.12.010 переносится в строку 100.00.024.
Величина строки 100.12.012 переносится в строку 100.00.022Н в соответствии с пунктом 2 статьи 91  Налогового кодекса.
99. Дополнительные формы к строкам 100.12.003А, 100.12.003B, 100.12.003C, 100.12.003D, 100.12.003E, 100.12.003F, 100.12.003H, 100.12.003J, 100.12.003K, 100.12.003L, 100.12.003M, 100.12.003N, 100.12.003О, 100.12.003Р:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается регистрационный номер налогоплательщика-получателя доходов;
3) в графе С указывается сумма расходов.
Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 100.12.003А переносится в строку 100.12.003А, графы С дополнительной формы к строке 100.12.003B переносится в строку 100.12.003B, графы С дополнительной формы к строке 100.12.003C переносится в строку 100.12.003C, графы С дополнительной формы к строке 100.12.003D переносится в строку 100.12.003D, графы С дополнительной формы к строке 100.12.003E переносится в строку 100.12.003E, графы С дополнительной формы к строке 100.12.003F переносится в строку 100.12.003F, графы С дополнительной формы к строке 100.12.003H переносится в строку 100.12.003H, графы С дополнительной формы к строке 100.12.003J переносится в строку 100.12.003J, графы С дополнительной формы к строке 100.12.003K переносится в строку 100.12.003K, графы С дополнительной формы к строке 100.12.003L переносится в строку 100.12.003L, графы С дополнительной формы к строке 100.12.003M переносится в строку 100.12.003M, графы С дополнительной формы к строке 100.12.003N переносится в строку 100.12.003N, графы С дополнительной формы к строке 100.12.003О переносится в строку 100.12.003О, графы С дополнительной формы к строке 100.12.003Р переносится в строку 100.12.003Р.

15. Сыйақы бойынша шығыстар - 100.13 нысанын жасау
100. Бұл нысан  Салық кодексінің  94-бабына сәйкес шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақы бойынша шығыстардың сомасын айқындауға арналған.
101. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі.
102. "Теңгемен кредиттер (заемдар) бойынша сыйақылар" бөлімінде:
100.13.001 жолы теңгемен кредиттерді (заемдарды) салық төлеушілердің алу кезінде шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақылардың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректері негізінде толтырылады.
103. "Шетел валютасымен кредиттер (заемдар) бойынша сыйақылар" бөлімінде:
100.13.002 жолы шетел валютасымен кредиттерді (заемдарды) салық төлеушілердің алуы кезінде шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақылардың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректері негізінде толтырылады.
104. "Кредиттер (заемдар) бойынша сыйақылардың барлығы" бөлімінде:
1) 100.13.003А жолында (100.13.001Е + 100.13.002Е) + (100.13.001С + 100.13.002С) х 15%/30% формуласы бойынша айқындалатын шегеруге жататын сыйақының ең жоғарғы сомасы көрсетіледі;
2) 100.13.003В жолында кредиттер (заемдар) бойынша шегеруге жататын сыйақылардың сомасы көрсетіледі.
105. "Теңгемен берешек бағалы қағаздар бойынша сыйақылар" бөлімінде:
100.13.004 жолы теңгедегі ақша шығарудағы берешек бағалы қағаздарды салық төлеушінің орналастыруы кезінде шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақы сомасы туралы мәліметті көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
106. "Шетел валютасындағы берешек бағалы қағаздар бойынша сыйақылар" бөлімінде:
100.13.005 жолы шетел валютасында ақша шығарудағы берешек бағалы қағаздарды салық төлеушінің орналастыруы кезінде шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақының жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
107. "Берешек бағалы қағаздар бойынша сыйақылардың барлығы" бөлімінде:
100.13.006 жолында 100.13.004Е және 100.13.005Е жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, берешек бағалы қағаздар бойынша сыйақылар сомасы көрсетіледі.
108. "Сыйақылардың барлығы" бөлімінде:
100.13.007 жолында 100.13.003В, 100.13.006 жолдарының сомасы ретінде айқындалатын, шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақының жалпы сомасы көрсетіледі.
109. 100.13.007 жолының шамасы 100.00.025 жолына көшіріледі.
110. 100.13.001, 100.13.002 жолдарына қосымша нысандар:

15. Составление формы 100.13 - Расходы по вознаграждению
100. Данная форма предназначена для определения суммы расходов по вознаграждению, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии со статьей 94 Налогового кодекса .
101. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
102. В разделе "Вознаграждения по кредитам (займам) в тенге":
строка 100.13.001 предназначена для отражения итоговой суммы вознаграждения, подлежащей отнесению на вычеты, при получении налогоплательщиком кредита (займа) в тенге и заполняется на основании данных дополнительной формы.
103. В разделе "Вознаграждения по кредитам (займам) в иностранной валюте":
строка 100.13.002 предназначена для отражения итоговой суммы вознаграждения, подлежащей отнесению на вычеты, при получении налогоплательщиком кредита (займа) в иностранной валюте и заполняется на основании данных дополнительной формы.
104. В разделе "Всего вознаграждений по кредитам (займам)":
1) в строке 100.13.003А указывается максимальная сумма вознаграждения, подлежащая отнесению на вычеты, определяемая по формуле (100.13.001Е + 100.13.002Е) + (100.13.001С + 100.13.002С) Х 15% / 30%;
2) в строке 100.13.003В указывается сумма вознаграждений по кредитам (займам), подлежащая отнесению на вычеты.
105. В разделе "Вознаграждения по долговым ценным бумагам в тенге":
строка 100.13.004 предназначена для отражения итоговой суммы вознаграждения, подлежащей отнесению на вычеты, при размещении налогоплательщиком долговых ценных бумаг, эмитированных в тенге, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
106. В разделе "Вознаграждения по долговым ценным бумагам в иностранной валюте":
строка 100.13.005 предназначена для отражения итоговой суммы вознаграждения, подлежащей отнесению на вычеты, при размещении налогоплательщиком долговых ценных бумаг, эмитированных в иностранной валюте, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
107. В разделе "Всего вознаграждений по долговым ценным бумагам":
в строке 100.13.006 указывается сумма вознаграждений по долговым ценным бумагам, определяемая как сумма строк 100.13.004Е и 100.13.005Е.
108. В разделе "Всего вознаграждений":
в строке 100.13.007 указывается общая сумма вознаграждений, подлежащая отнесению на вычеты, определяемая как сумма строк 100.13.003В, 100.13.006.
109. Величина строки 100.13.007 переносится в строку 100.00.025.
110. Дополнительные формы к строкам 100.13.001, 100.13.002:

1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында кредитор ұйымның атауы көрсетіледі;
3) С бағанында осы Ереженің 225-тармағына сәйкес жалға алушы - салық төлеушінің тіркеу нөмірі/резиденттік ету елінің коды көрсетіледі;
4) D бағанында кредит шартын жасау күні мен нөмірі көрсетіледі;
5) Е бағанында кредит алу күні көрсетіледі: күн, ай, жыл;
6) F бағанында алынған кредит (заем) сомасы көрсетіледі. Кредитті(заемды) шет ел валютасында алғанда кредитті (заемды) алу сәтіндегі валюта айырбастаудың рыноктық бағамын қолданумен теңгемен есептеледі;
7) G бағанында салық төлеуші кредитті (заем) пайдаланатын есепті салық кезеңіндегі күндер саны көрсетіледі;
8) Н бағанында белгіленген ставканы қолданумен шарт жағдайына сәйкес есепті салық кезеңі үшін салық төлеуші резидентке төлеген (төлеуге жататын) сыйақы сомасы көрсетіледі. Валюта бағамының өзгеруінен қорғану тәсілі ретінде хеджирлеуді қолданғанда туындайтын айырмашылық бұл бағанда көрсетуге жатады. Сыйақыны шет ел валютасында төлегенде сыйақы сомасы сыйақыны төлеу сәтіндегі валюта айырбастаудың рыноктық бағамын қолданумен теңгеде есептеледі. Егер сыйақы есепті салық кезеңі ішінде төленбеген жағдайда, сыйақы сомасы есепті кезеңінің соңғы күніне валюта айырбастаудың рыноктық бағамын қолданумен теңгеде есептеледі;
9) І бағанында белгіленген ставканы қолданумен шарт жағдайына сәйкес есепті салық кезеңі үшін салық төлеуші резидент емеске төлеген (төлеуге жататын) сыйақы сомасы көрсетіледі. Сыйақыны шет ел валютасында төлегенде сыйақы сомасы сыйақыны төлеу сәтіндегі валюта айырбастаудың рыноктық бағамын қолданумен теңгеде есептеледі. Егер сыйақы есепті салық кезеңі ішінде төленбеген жағдайда, сыйақы сомасы есепті кезеңінің соңғы күніне валюта айырбастаудың рыноктық бағамын қолданумен теңгеде есептеледі;
10) J бағанында кредиттерді алу кезінде теңгедегі Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың ресми ставкасы, шетел валютасындағы кредиттерді алу сәтіне Лондон банкаралық рыногының ставкасы көрсетіледі;

1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается наименование организации-кредитора;
3) в графе C указывается регистрационный номер налогоплательщика-кредитора/код страны резидентства согласно пункту 225 настоящих Правил;
4) в графе D указываются номер и дата заключения кредитного договора;
5) в графе E указывается дата получения кредита: день, месяц, год;
6) в графе F указывается сумма полученного кредита (займа). При получении кредита (займа) в иностранной валюте сумма кредита (займа) пересчитывается в тенге с применением рыночного курса обмена валют на момент получения кредита (займа);
7) в графе G указывается количество дней отчетного налогового периода, в течение которого налогоплательщиком используется кредит (займ);
8) в графе H указывается сумма вознаграждения, выплаченная (подлежащая выплате) налогоплательщиком резиденту за отчетный налоговый период согласно условиям договора с применением установленной в нем ставки. Разница, возникающая при применении хеджирования как способа защиты от изменения курса валют, подлежит отражению в данной графе. При выплате вознаграждения в иностранной валюте сумма вознаграждения пересчитывается в тенге с применением рыночного курса обмена валют на момент выплаты вознаграждения. В случае, если вознаграждение не выплачено в течение отчетного налогового периода, сумма вознаграждения пересчитывается в тенге с применением рыночного курса обмена валют на последний день отчетного налогового периода;
9) в графе I указывается сумма вознаграждения, выплаченная (подлежащая выплате) налогоплательщиком нерезиденту за отчетный налоговый период согласно условиям договора с применением установленной в нем ставки. При выплате вознаграждения в иностранной валюте сумма вознаграждения пересчитывается в тенге с применением рыночного курса обмена валют на момент выплаты вознаграждения. В случае, если вознаграждение не выплачено в течение отчетного налогового периода, сумма вознаграждения пересчитывается в тенге с применением рыночного курса обмена валют на последний день отчетного налогового периода;
10) в графе J при получении кредитов в тенге указывается официальная ставка рефинансирования, установленная Национальным Банком Республики Казахстан, при получении кредитов в иностранной валюте -  ставка Лондонского межбанковского рынка на момент выдачи кредита (займа). По договорам долгосрочного характера (более одного года), заключенным после 1 января 2003 года, применяемые ставки пересматриваются ежегодно от даты заключения договора;

11) К бағанында  Салық кодексінің  94-бабының 2-тармағымен белгіленген ставка, яғни, сәйкесінше, Қазақстан Республикасының ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың 2 еселік ресми ставкасының және J бағанында көрсетілген Лондон банкаралық рыногының 2 еселік ставкасының мөлшерінде көрсетіледі;
12) L бағанында кредитті (заемды) пайдалану күндер санын ескерумен және К (FxG/365xK) бағанында көрсетілген ставканы қолданумен айқындалатын сыйақы сомасы көрсетіледі;
13) М бағанында Н және L бағандарында көрсетілген сомадан ең азы ретінде айқындалатын, резидентке төленетін және шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақы сомасы көрсетіледі;
14) N бағанында І және L бағандарында көрсетілген сомадан ең азы ретінде айқындалатын, резидент емеске төленетін және шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақы сомасы көрсетіледі.
100.13.001 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы 100.11.001А жолына, Н бағаны - 100.13.001В жолына, І бағаны - 100.13.001С жолына, L бағаны - 100.13.001D жолына, М бағаны - 100.13.001Е жолына, Н бағаны - 100.13.001F жолына көшіріледі, 100.13.002 жолына қосымша нысан F бағаны 100.13.002А жолына, N бағаны - 100.13.002В жолына, І бағаны - 100.13.002С жолына, L бағаны - 100.13.002D жолына, М бағаны - 100.13.002Е жолына, N бағаны - 100.13.002F көшіріледі.
111. 100.13.004, 100.13.005 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында эмиссиялар бойынша бөлшектеп берешек бағалы қағаздардың түрлері көрсетіледі;
3) С бағанында берешек бағалы қағаздардың эмиссияларын тіркеудің нөмірі мен күні көрсетіледі;
4) D бағанында берешек бағалы қағаздың атаулы құны көрсетіледі. Берешек бағалы қағазды шет ел валютасында шығарғанда берешек бағалы қағаздың атаулы құны берешек бағалы қағазды сату сәтіндегі валюта айырбастаудың рыноктық бағамын қолданумен теңгеде есептеледі;
5) Е бағанында дисконт немесе сыйақы сомасы көрсетіледі;
6) F бағанында дисконт немесе сыйақы есебінсіз купон сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында купон және дисконт (сыйақы) сомасы (айырма) (F+-Е) ретінде айқындалатын сыйақының жалпы сомасы көрсетіледі. Валюта бағамының өзгеруінен қорғану тәсілі ретінде хеджирлеуді қолданғанда туындайтын айырмашылық бұл бағанда көрсетуге жатады. Валюта бағамының өзгеруінен қорғану тәсілі ретінде хеджирлеуді қолданғанда туындайтын айырмашылық бұл бағанда көрсетуге жатады. Сыйақыны шет ел валютасында төлегенде сыйақы сомасы сыйақыны төлеу сәтіндегі влюта айырбастаудың рыноктық бағамын қолданумен теңгеде есептеледі. Егер сыйақы есепті салық кезеңі ішінде төленбеген жағдайда, сыйақы сомасы есепті салық кезеңінің соңғы күніне валюта айырбастаудың рыноктық бағамын қолданумен теңгеде есептеледі;

11) в графе K указывается ставка, установленная пунктом 2 статьи 94  Налогового кодекса, то есть, соответственно, в размере 2-кратной официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан, и 2-кратной ставки Лондонского межбанковского рынка, указанных в графе J;
12) в графе L указывается сумма вознаграждения, определенная с учетом количества дней использования кредита (займа) и применением ставки, указанной в графе K (F x G/365 x K);
13) в графе M указывается сумма вознаграждения, выплачиваемая резиденту и подлежащая вычету, определяемая как наименьшая из соответствующих сумм, указанных в графах Н и L;
14) в графе N указывается сумма вознаграждения, выплачиваемая нерезиденту и подлежащая вычету, которая определяется как наименьшая из соответствующих сумм, указанных в графах I и L.
Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 100.13.001 переносится в строку 100.13.001А, графы H - в строку 100.13.001В, графы I - в строку 100.13.001С, графы L - в строку 100.13.001D, графы M - в строку 100.13.001E, графы N - в строку 100.13.001F, графы F дополнительной формы к строке 100.13.002 переносится в строку 100.13.002А, графы H - в строку 100.13.002В, графы I - в строку 100.13.002С, графы L - в строку 100.13.002D, графы M - в строку 100.13.002E, графы N - в строку 100.13.002F.
111. Дополнительные формы к строкам 100.13.004, 100.13.005:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды долговых ценных бумаг с разбивкой по эмиссиям;
3) в графе C номер и дата регистрации эмиссии долговых ценных бумаг;
4) в графе D указывается номинальная стоимость долговой ценной бумаги. При выпуске долговой ценной бумаги в иностранной валюте номинальная стоимость долговой ценной бумаги пересчитывается в тенге с применением рыночного курса обмена валют на момент реализации долговой ценной бумаги;
5) в графе Е указывается сумма дисконта либо премии;
6) в графе F указывается сумма купона без учета дисконта либо премии;
7) в графе G указывается общая сумма вознаграждения, которая определяется как сумма (разница) купона и дисконта (премии) (F +       E). Разница, возникающая при применении хеджирования как способа защиты от изменения курса валют, подлежит отражению в данной графе. При выплате вознаграждения в иностранной валюте сумма вознаграждения пересчитывается в тенге с применением рыночного курса обмена валют на момент выплаты вознаграждения. В случае, если вознаграждение не выплачено в течение отчетного налогового периода, сумма вознаграждения пересчитывается в тенге с применением рыночного курса обмена валют на последний день отчетного налогового периода;

8) Н бағанында теңгедегі берешек бағалы қағаздарды орналастыру кезінде Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың ресми ставкасы, шетел валютасындағы орналастыру кезінде - берешек бағалы қағаздарды ресімдеу (қайта ресімдеу) сәтіне Лондон банкаралық рыногының ставкасы көрсетіледі. 2003 жылдың 1 қаңтарынан бастап эмиссияланатын айналым мерзімі бір жылдан асатын  берешек бағалы қағаздар бойынша қолданылатын ставкалары келісім-шартты жасасқан күннен жыл сайын қайта қаралады;
9) І бағанында  Салық кодексінің  94-бабының 2-тармағымен белгіленген ставка, яғни, сәйкесінше, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың 2 еселік ресми ставкасының және Н бағанында көрсетілген Лондон банкіаралық рыногының 2 еселік ставкасының мөлшерінде көрсетіледі;
10) J бағанында есепті салық кезеңіндегі берешек бағалы қағаздардың айналым мерзімін ескерумен және І бағанында көрсетілген ставканы қолданумен айқындалатын сыйақы сомасы көрсетіледі;
11) К бағанында G және J бағандарында көрсетілген сомадан ең азы ретінде айқындалатын, шегерімге жатқызылуы тиіс сыйақы сомасы көрсетіледі.
100.13.004 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 100.13.004А жолына, F бағаны - 100.13.004В жолына, G бағаны - 100.13.004С жолына, J бағаны - 100.13.004D жолына, К бағаны - 100.13.004Е жолына көшіріледі, 100.13.005 жолына қосымша нысан Е бағаны 100.13.005А жолына, F бағаны - 100.13.005В жолына, G бағаны - 100.13.005С жолына, J бағаны - 100.13.005D жолына, К бағаны - 100.13.005Е жолына көшіріледі.
16. Төленген күмәнді міндеттемелер -
100.14 нысанын жасау
112. Бұл нысан  Салық кодексінің  95-бабына сәйкес шегерімге жатқызылуы тиіс төленген күмәнді міндеттемелердің сомасын айқындауға арналған.
113. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі.
114. "Күмәнді міндеттемелер" бөлімінде:
100.14.001 жолы шегерімге жатқызылуы тиіс төленген күмәнді міндеттемелер сомасын айқындауға арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады.
115. 100.14.001С жолының шамасы 100.00.026 жолына көшіріледі.
116. 110.14.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында кіріске жатқызылған және салық төлеуші бұрын күмәнді міндеттеме деп танылған, сома төленген кредитор - заңды тұлғаның (жеке кәсіпкердің) атауы көрсетіледі;

8) в графе H при размещении долговых ценных бумаг в тенге указывается официальная ставка рефинансирования, установленная Национальным Банком Республики Казахстан, при размещении в иностранной валюте - ставка Лондонского межбанковского рынка на момент оформления (переоформления) долговых ценных бумаг. По долговым ценным бумагам со сроком обращения более одного года, эмитированным после 1 января 2003 года, применяемые ставки пересматриваются ежегодно от даты заключения договора;
9) в графе I указывается ставка, установленная пунктом 2 статьи 94  Налогового кодекса, то есть, соответственно, в размере 2-кратной официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан, и 2-кратной ставки Лондонского межбанковского рынка, указанных в графе H;
10) в графе J указывается сумма вознаграждения, определенная с учетом срока обращения долговой ценной бумаги в отчетном налоговом периоде и применением ставки, указанной в графе I;
11) в графе К указывается сумма вознаграждения, подлежащая отнесению на вычеты, определяемая как наименьшая из сумм граф G и J.
Итоговая величина графы E дополнительной формы к строке 100.13.004 переносится в строку 100.13.004А, графы F - в строку 100.13.004В, графы G - в строку 100.13.004С, графы J - в строку 100.13.004D, графы K - в строку 100.13.004E, графы E дополнительной формы к строке 100.13.005 переносится в строку 100.13.005А, графы F - в строку 100.13.005В, графы G - в строку 100.13.005С, графы J - в строку 100.13.005D, графы K - в строку 100.13.005E.
16. Составление формы 100.14 -
Выплаченные сомнительные обязательства
112. Данная форма предназначена для определения суммы выплаченных сомнительных обязательств, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии со статьей 95 Налогового кодекса .
113. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
114. В разделе "Сомнительные обязательства":
строка 100.14.001 предназначена для определения суммы выплаченных сомнительных обязательств, подлежащей отнесению на вычеты, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
115. Величина строки 100.14.001С переносится в строку 100.00.026.
116. Дополнительная форма к строке 100.14.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование юридического лица - (индивидуального предпринимателя)-кредитора, которому выплачена сумма, ранее признанная налогоплательщиком сомнительным обязательством и отнесенная на доходы;

3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
4) D бағанында кредиторлық берешектің туындауын растайтын құжаттың (шот-фактуралар, орындалған жұмыстар мен басқаларының актісі) нөмірі мен күні көрсетіледі;
5) Е бағанында күмәнді міндеттеме деп танылған кредиторлық берешек сомасын кіріске енгізу күні (айы, жылы) көрсетіледі;
6) F бағанында күмәнді міндеттеме деп танылған кредиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
7) G бағанында күмәнді міндеттеме деп танылған кредиторлық берешекті өтеу күні (айы, жылы) көрсетіледі;
8) Н бағанында төленген күмәнді міндеттемелер сомасы көрсетіледі;
9) І бағанында бұрын күмәнді міндеттеме деп танылған және шегерімге жатқызылатын кіріске жатқызылған әрі F және Н бағандары сомасының ең азы ретінде айқындалатын кредиторлық берешек сомасы көрсетіледі.
100.14.001 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы
100.14.001А жолына, Н бағаны - 100.14.001В жолына, І бағаны - 100.14.001С жолына көшіріледі.
17. Күмәнді талаптар - 100.15 нысанын жасау
117. Бұл нысан  Салық кодексінің  96-бабына сәйкес шегерімге жатқызылуы тиіс күмәнді талаптар сомасын айқындауға арналған.
118. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі.
119. "Күмәнді талаптар" бөлімінде:
100.15.01 жолы шегерімге жатқызылуы тиіс күмәнді талаптардың сомасын айқындауға арналған және қосымша нысанның деректері негізінде толтырылады.
120. 100.15.001В жолының шамасы 100.00.027 жолына көшіріледі.
121. 100.15.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында салық төлеушіге берешек үш жыл ішінде өтелмеген, тауарлар сатылған, жұмыстар орындалған, қызмет көрсетілген заңды тұлғаның атауы, жеке кәсіпкердің аты-жөні көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
4) D бағанында салық төлеушіде бар дебиторлық берешек бойынша құжат (шот-фактура) күні мен нөмірі көрсетіледі;
5) Е бағанында осы шығыстарды оларға шегерімге жатқызу туралы өз тіркеу орны бойынша салық органына жіберілген салық төлеуші хабарламасының күні мен нөмірі көрсетіледі. Хабарламада сатып алушының атауы, сатып алушы салық төлеушінің тіркеу нөмірі, шот-фактураның күні мен нөмірі, тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) құны, шегерімге жатқызылған сома көрсетіледі. Хабарламаға ұйымның басшысы, бас бухгалтері қол қоюы және куәландырылуы тиіс;

3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика указанного в графе В;
4) в графе D указывается номер и дата документа (счета-фактуры, акта выполненных работ и других), подтверждающего возникновение кредиторской задолженности;
5) в графе Е указывается дата (месяц, год) включения в доход суммы кредиторской задолженности, признанной сомнительным обязательством;
6) в графе F указывается сумма кредиторской задолженности, признанной сомнительным обязательством;
7) в графе G указывается дата (месяц, год) погашения кредиторской задолженности, признанной сомнительным обязательством;
8) в графе Н указывается выплаченная сумма сомнительных обязательств;
9) в графе I указывается сумма кредиторской задолженности, ранее признанной сомнительным обязательством и отнесенной на доходы, подлежащая вычету и определяемая как наименьшая из сумм граф F и H.
Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 100.14.001 переносится в строку 100.14.001А, графы H - в строку 100.14.001В, графы I - в строку 100.14.001С.
17. Составление формы 100.15 - Сомнительные требования
117. Данная форма предназначена для определения суммы сомнительных требований, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии со статьей 96  Налогового кодекса.
118. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
119. В разделе "Сомнительные требования":
строка 100.15.001 предназначена для отражения суммы сомнительных требований, подлежащей отнесению на вычеты, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
120. Величина строки 100.15.001В переносится в строку 100.00.027.
121. Дополнительная форма к строке 100.15.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя, которым реализованы товары, выполнены работы, оказаны услуги, по которым задолженность налогоплательщику не погашена в течение трех лет;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указывается дата и номер документа (счета-фактуры), по которому числится дебиторская задолженность у налогоплательщика;
5) в графе E указываются дата и номер уведомления налогоплательщика, направленного налоговому органу по месту своей регистрации, об отнесении им на вычеты данных расходов. В уведомлении должны быть указаны наименование покупателя, регистрационный номер налогоплательщика - покупателя, дата и номер счета-фактуры, стоимость товаров (работ, услуг), сумма, отнесенная на вычеты. Уведомление должно быть подписано руководителем, главным бухгалтером организации и заверена печатью;

6) F бағанында дебиторды банкрот деп тану туралы сот шешімінің күні мен нөмірі көрсетіледі;
7) G бағанында Заңды тұлғалардың Мемлекеттік тізілімнен банкрот-борышкерді алып тастау туралы әділет органы шешімінің күні мен нөмірі көрсетіледі;
8) Н бағанында тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сату бойынша дебиторлық берешек (жанама салықтарсыз) сомасы көрсетіледі;
9) І бағанында салық салынатын кірісті айқындау кезінде жылдық жиынтық кіріске Н бағанында көрсетілген берешекті енгізу күні (ай, жыл) көрсетіледі;
10) J бағанында күмәнді талап болып табылатын және шегерімге жататын дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі.
100.15.001 жолына қосымша нысан Н бағанының жиынтық шамасы 100.15.001А жолына, J бағаны - 100.15.001В жолына көшіріледі.
18. Ғылыми-зерттеу, жобалық, іздестіру және
тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға шығыстар
- 100.16 нысанын жасау
122. Бұл нысан  Салық кодексінің  98-бабына сәйкес шегерімге жатқызылуы тиіс және кіріс алумен байланысты жүргізілген ғылыми-зерттеу, жобалық, іздестіру және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға шығыс сомасын айқындауға арналған.
123. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректер көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі.
124. "Шығыстар" бөлімінде:
100.16.001 жолы шегерімге жатқызылуы тиіс ғылыми-зерттеу, жобалық, іздестіру және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға шығыс сомасын айқындауға арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.
125. 100.16.001 жолының шамасы 100.00.029 жолына көшіріледі.
126. 100.16.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында шартқа сәйкес ғылыми-зерттеу, жобалық, іздестіру және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарын жүзеге асыратын заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның аты-жөні көрсетіледі;
3) С бағанында осы Ереженің 225-тармағына сәйкес жалға алушы - салық төлеушінің тіркеу нөмірі/резиденттік ету елінің коды көрсетіледі;
4) D бағанында орындалған жұмыстардың түрлері (атауы) көрсетіледі;
5) Е бағанында ғылыми-зерттеу, жобалық, іздестіру және
тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға сәйкес келетін жүзеге асыруларды растайтын құжат нөмірі мен күні көрсетіледі;
6) F бағанында бұрынғы шегерімге жататын және кірістер алумен
байланысты ғылыми-зерттеу, жобалық, іздестіру және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға жүргізілген шығыстар сомасы көрсетіледі.

6) в графе F указывается дата и номер решения суда о признании дебитора банкротом;
7) в графе G указывается дата и номер решения органов юстиции об исключении банкрота из Государственного регистра юридических лиц;
8) в графе H указывается сумма дебиторской задолженности (без косвенных налогов) по реализации товаров (работ, услуг);
9) в графе I указывается дата (месяц, год) включения задолженности, отраженной в графе H, в совокупный годовой доход при определении налогооблагаемого дохода;
10) в графе J указывается сумма дебиторской задолженности, которая является сомнительным требованием и подлежит вычету.
Итоговая величина графы Н дополнительной формы к строке 100.15.001 переносится в строку 100.15.001А, графы J - в строку 100.15.001В.
18. Составление формы 100.16 - Расходы на научно-исследовательские, проектные, изыскательские и опытно-конструкторские работы
122. Данная форма предназначена для определения суммы расходов, произведенных на научно-исследовательские, проектные, изыскательские и опытно-конструкторские работы, связанные с получением дохода, и подлежащие отнесению на вычеты в соответствии со статьей 98  Налогового кодекса.
123. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
124. В разделе "Расходы":
строка 100.16.001 предназначена для отражения суммы расходов на научно-исследовательские, проектные, изыскательские и опытно-конструкторские работы, подлежащей отнесению на вычеты, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
125. Величина строки 100.16.001 переносится в строку 100.00.029.
126. Дополнительная форма к строке 100.16.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество физического лица, осуществляющих научно-исследовательские, проектные, изыскательские и опытно-конструкторские работы согласно договору;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика/код страны резидентства согласно пункту 225 настоящих Правил, указанного в графе В;
4) в графе D указываются виды (наименования) выполненных работ;
5) в графе Е указываются номер и дата документа, подтверждающего осуществление соответствующих научно-исследовательских, проектных, изыскательских и опытно-конструкторских работ;
6) в графе F указывается сумма произведенных расходов на научно- исследовательские, проектные, изыскательские и опытно-конструкторские работы, связанных с получением доходов и подлежащих вычету.

100.16.001 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы 100.16.001 жолына көшіріледі.
19. Сақтандыру сыйақылары бойынша шығыстар
- 100.17 нысанын жасау
127. Бұл нысан  Салық кодексінің  99-бабының 1-тармағына сәйкес шегерімге жатқызылуы тиіс сақтандыру сыйақылары бойынша шығыстар сомасын айқындауға арналған.
128. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
129. "Шегерімге жатқызылатын сақтандыру сыйақылары" бөлімінде:
100.17.001 жолы сақтандыру сыйақылар бойынша шығыстар сомасын көрсетуге арналған.
130. 100.17.001С жолының шамасы 100.00.030 жолына көшіріледі.
131. 100.17.001 жолына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында сақтандырушы - ұйымның атауы көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетілген салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
4) D бағанында жинақтаушы сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйақыларынан басқа, есепті салық кезеңі үшін сақтандырушы - салық төлеуші төлеуге тиіс (төлеген) сақтандыру сыйақыларының атауы көрсетіледі;
5) Е бағанында сақтандыру сыйақылары төленетін сақтандырушы - салық төлеушінің сақтандыру шарттарын жасау нөмірі мен күні көрсетіледі;
6) F бағанында сақтандырушы - салық төлеуші төлейтін сақтандыру сыйақылары жататын сақтандыру класы көрсетіледі;
7) G бағанында есепті салық кезеңі үшін төлеуге жататын (төленген) сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі;
8) Н бағанында Салық кодексінің 99-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келісім бойынша сақтандыру қызметін реттеу және бақылау жөніндегі уәкілетті орган белгілеген сақтандыру сыйақыларының шекті нормасы көрсетіледі;
9) І бағанында G және Н бағанында көрсетілген сомадан ең азы ретінде айқындалатын, шегерімге жататын, сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетіледі.
100.17.001 жолына қосымша нысан G бағанының жиынтық шамасы 100.17.001А жолына, Н бағаны - 100.17.001В жолына, І бағаны - 100.17.001С жолына көшіріледі.
20. Әлеуметтік төлемдерге шығыстар - 100.18 нысанын жасау
132. Бұл нысан  Салық кодексінің  100-бабына сәйкес шегерімге жатқызылуы тиіс әлеуметтік төлемдерге шығыстарды айқындауға арналған.
133. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:

Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 100.16.001 переносится в строку 100.16.001.
19. Составление формы 100.17 -
Расходы по страховым премиям
127. Данная форма предназначена для определения суммы расходов по страховым премиям, подлежащих отнесению на вычеты в соответствии с пунктом 1 статьи 99  Налогового кодекса.
128. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
129. В разделе "Страховые премии, относимые на вычеты":
строка 100.17.001 предназначена для отражения суммы расходов по страховым премиям.
130. Величина строки 100.17.001С переносится в строку 100.00.030.
131. Дополнительная форма к строке 100.17.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается наименование организации-страховщика;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указываются наименования страховых премий, подлежащих уплате (уплаченных) налогоплательщиком-страхователем за отчетный налоговый период, за исключением страховых премий по договорам накопительного страхования;
5) в графе E указывается номер и дата заключения договора страхования, по которому налогоплательщиком-страхователем уплачиваются страховые премии;
6) в графе F указывается класс страхования, к которому относятся страховые премии, уплачиваемые налогоплательщиком-страхователем;
7) в графе G указывается сумма страховой премии, подлежащая уплате (уплаченная) за отчетный налоговый период;
8) в графе Н указывается сумма страховых премий с применением предельных норм страховых премий, установленных уполномоченным органом по регулированию и надзору за страховой деятельностью по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан в соответствии с пунктом 1 статьи 99 Налогового кодекса ;
9) в графе I указывается сумма страховых премий, подлежащая вычету, которая определяется как наименьшая из сумм, указанных в графах G и Н.
Итоговая величина графы G дополнительной формы к строке 100.17.001 переносится в строку 100.17.001А, графы Н - в строку 100.17.001В, графы I - в строку 100.17.001С.
20. Составление формы 100.18 -
Расходы на социальные выплаты
132. Данная форма предназначена для определения суммы расходов на социальные выплаты, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии со статьей 100 Налогового кодекса .
133. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:

1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі.
134. "Шығыстар" бөлімінде:
1) 100.18.001 жолында Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген есепті салық кезеңі үшін уақытша еңбекке қабілетсіздігінің күндерін төлеуге қызметкерге есептелген сома көрсетіледі;
2) 100.18.002 жолында Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген тәртіпте жүктілігі мен тууы жөніндегі демалыс бойынша қызметкерге есептелген сома көрсетіледі;
3) 100.18.003 жолында есепті салық кезеңі үшін өзінің еңбек (қызмет) міндеттерін орындауы кезінде олардың мертігуіне немесе денсаулығының өзге де зақымдануына байланысты қызметкерге келтірілген зиянның өтемін төлеу және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналарының төлеуге бағытталған шығыстар сомасы көрсетіледі;
4) 100.18.004 жолында өзінің еңбек (қызмет) міндеттерін орындауы кезінде олардың мертігуіне немесе денсаулығының өзге де зақымдануына байланысты қызметкерге келтірілген зиянның өтемін төлеу және Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген, өзінің ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналарының мөлшері көрсетіледі;
5) 100.18.005 жолында шегерімге жатқызылуы тиіс, өзінің еңбек (қызмет) міндеттерін орындауы кезінде олардың мертігуіне не
денсаулығының өзге де зақымдануына байланысты қызметкерге келтірілген зиянның өтемін төлеу және Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген, өзінің ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары залалдарын өтеу сомасы көрсетіледі. 100.18.003 және 100.18.004 жолдарында көрсетілген соманың ең азы ретінде айқындалады;
6) 100.18.006 жолында шегерімге жатқызылуы тиіс әлеуметтік төлемдерге шығыстар сомасы көрсетіледі. 100.18.001, 100.18.002 және 100.18.005 жолдарының сомасы ретінде айқындалады
135. 100.18.006 жолының шамасы 100.00.031 жолына көшіріледі.
21. Геологиялық зерттеуге шығыстар және табиғи
ресурстарды өндіруге дайындық жұмыстары және жер қойнауын пайдаланушылардың басқа да шығыстары - 100.19 нысанын жасау
136. Бұл нысан  Салық кодексінің  101-бабына сәйкес табиғи ресурстарды өндіруге дайындық жұмыстары мен геологиялық зерттеуге шығыстар сомасын, сондай-ақ шегерімге жатқызылуы тиіс жер қойнауын пайдаланушылардың басқа да шығыстарын айқындауға арналған.
137. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Декларация берілетін салық кезеңі;
3) келісім-шартты жасау күні және нөмірі.
138. "Геологиялық зерттеуге, барлауға және табиғи ресурстарды өндіруге дайындық жұмыстарына шығыстар" бөлімінде:

1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
134. В разделе "Расходы":
1) в строке 100.18.001 отражается сумма, начисленная работникам на оплату дней временной нетрудоспособности за отчетный налоговый период, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
2) в строке 100.18.002 отражается сумма, начисленная работникам по отпускам по беременности и родам, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
3) в строке 100.18.003 отражается сумма расходов, направленная на выплату возмещения вреда, причиненного работникам увечьем или иным повреждением здоровья в связи с исполнением ими своих трудовых (служебных) обязанностей, и добровольных профессиональных взносов в накопительные пенсионные фонды за отчетный налоговый период;
4) в строке 100.18.004 указывается размер выплат возмещения вреда, причиненного работнику увечьем или иным повреждением здоровья, в связи с исполнением им своих трудовых (служебных) обязанностей, и добровольных профессиональных взносов в накопительные пенсионные фонды в размере, определяемом законодательством Республики Казахстан;
5) в строке 100.18.005 указывается сумма возмещения вреда, причиненного работникам увечьем или иным повреждением здоровья в связи с исполнением ими своих трудовых (служебных) обязанностей, и добровольных профессиональных взносов в накопительные пенсионные фонды подлежащая отнесению на вычеты. Определяется как наименьшая из сумм, указанных в строках 100.18.003 и 100.18.004;
6) в строке 100.18.006 указывается сумма расходов на социальные выплаты, подлежащая отнесению на вычеты. Определяется как сумма строк 100.18.001, 100.18.002 и 100.18.005.
135. Величина строки 100.18.006 переносится в строку 100.00.031.
21. Составление формы 100.19 - Расходы на геологическое изучение и подготовительные работы к добыче природных ресурсов и другие расходы недропользователей
136. Данная форма предназначена для определения суммы расходов на геологическое изучение и подготовительные работы к добыче природных ресурсов, а также других расходов недропользователей, подлежащих отнесению на вычеты в соответствии со статьей 101  Налогового кодекса.
137. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика-недропользователя;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) номер и дата заключения контракта.
138. В разделе "Расходы на геологическое изучение, разведку и подготовительные работы к добыче природных ресурсов":

1) 100.19.001 жолында геологиялық зерттеуге шығыстар сомасы көрсетіледі;
2) 100.19.002 жолында бағалау және орналастыру кезеңінде пайдалы қазбаларды өндіруге дайындық жұмыстары мен барлауға шығыстар сомасы көрсетіледі;
3) 100.19.003 жолында жалпы әкімшілік шығыстарының сомасы көрсетіледі;
4) 100.19.004А жолында  Салық кодексінің  288-бабының 1-тармағына сәйкес қол қойылатын төленген бонус сомасы көрсетіледі;
5) 100.19.004В жолында  Салық кодексінің  291-бабына сәйкес төленген коммерциялық табылу бонусының сомасы көрсетіледі;
6) 100.19.004С жолын жер қойнауын пайдалануға келісім-шарттар жағдайына сәйкес өндіру бонусын төлеушілер болып табылатын жер қойнауын пайдаланушылар толтырады;
7) 100.19.005 жолын жер қойнауын пайдалануға келісім-шарттар жағдайына сәйкес тарихи шығыстарды төлеушілер болып табылатын жер қойнауын пайдаланушылар толтырады;
8) 100.19.006 жолында 100.19.001 - 100.19.005 жолдарының сомасы ретінде айқындалатын пайдалы қазбаларды өндіруге дайындық жұмыстары мен барлауға, геологиялық зерттеуге шығыстардың жалпы сомасы және салық төлеушінің басқа да шығыстары көрсетіледі;
9) 100.19.007 жолында табиғи ресурстарды өндіруге дайындық жұмыстары, барлау, геологиялық зерттеу өткізу кезеңіне келісім-шарт жасалған шектерде жүзеге асырылатын қызмет бойынша жер қойнауын пайдаланушы алған кірістер сомасы көрсетіледі;
10) 100.19.008 жолында 100.19.006 жолында көрсетілетін шығыстар сомасына азайтылмайтын 100.19.007 жолынан кірістер сомасы көрсетіледі. 100.19.009 және 100.19.010 жолдарының сомасы ретінде айқындалады;
11) 100.19.009 жолында пайдалы қазбаларды сату кезінде жер қойнауын пайдаланушы алған кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады;
12) 100.19.010 жолында  Салық кодексінің  91-бабына сәйкес алып тастауға жататын кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі. 100.19.010А - 100.19.010F жолдарының сомасы ретінде айқындалады;
13) 100.19.011 жолында 100.19.006 жолында алынған шығыстар сомасына азайтылатын кірістердің жалпы сомасы көрсетіледі. 100.19.007 және 100.19.008 жолдарының айырмасы ретінде айқындалады;
14) 100.19.012 жолында 100.19.006 және 100.19.011 жолдарының айырмасы ретінде алынған  Салық кодексінің  101-бабы 1-тармағына сәйкес шегерімге жатқызылуы тиіс табиғи ресурстарды өндіруге дайындық жұмыстары мен геологиялық зерттеу, барлауға шығыстар сомасы көрсетіледі.
139. "Материалдық емес активтерге шығыстар" бөлімінде:
100.19.013 жолы материалдық емес активтерге шығыстар сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерінің негізінде толтырылады.

1) в строке 100.19.001 указывается сумма расходов на геологическое изучение;
2) в строке 100.19.002 указывается сумма расходов на разведку и подготовительные работы к добыче полезных ископаемых в период оценки и обустройства;
3) в строке 100.19.003 указывается сумма общих административных расходов;
4) в строке 100.19.004А указывается сумма выплаченного подписного бонуса в соответствии с пунктом 1 статьи 288  Налогового кодекса;
5) в строке 100.19.004В указывается сумма выплаченного бонуса коммерческого обнаружения в соответствии со статьей 291  Налогового кодекса;
6) строка 100.19.004С заполняется недропользователями, которые являются плательщиками бонуса добычи согласно условиям контрактов на недропользование;
7) строка 100.19.005 заполняется недропользователями, которые являются плательщиками исторических затрат, согласно условиям контрактов на недропользование;
8) в строке 100.19.006 указывается общая сумма расходов на геологическое изучение, разведку и подготовительные работы к добыче природных ископаемых и других расходов налогоплательщика, определяемая как сумма строк с 100.19.001 по 100.19.005;
9) в строке 100.19.007 указывается сумма доходов, полученных недропользователем по деятельности, осуществляемой в рамках заключенного контракта в период проведения геологического изучения, разведки и подготовительных работ к добыче природных ресурсов;
10) в строке 100.19.008 указывается сумма доходов из строки 100.19.007, на которые не уменьшается сумма расходов, указываемая в строке 100.19.006. Определяется как сумма строк 100.19.009 и 100.19.010;
11) в строке 100.19.009 указывается общая сумма доходов, полученных недропользователем при реализации полезных ископаемых, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
12) в строке 100.19.010 указывается общая сумма доходов, подлежащих исключению в соответствии со статьей 91  Налогового кодекса. Определяется как сумма строк с 100.19.010А по 100.19.010F;
13) в строке 100.19.011 указывается общая сумма доходов, на которую уменьшается сумма расходов, полученная в строке 100.19.006. Определяется как разница строк 100.19.007 и 100.19.008;
14) в строке 100.19.012 указывается сумма расходов на геологическое изучение, разведку и подготовительные работы к добыче природных ресурсов, подлежащая отнесению на вычеты в соответствии с пунктом 1 статьи 101  Налогового кодекса, полученная как разница строк 100.19.006 и 100.19.011.
139. В разделе "Расходы на нематериальные активы":
строка 100.19.013 предназначена для отражения сумм расходов на нематериальные активы и заполняется на основании данных дополнительной формы.

140. "Геологиялық зерттеуге шығыстар мен табиғи ресурстарды өндiруге дайындық жұмыстары мен материалдық емес активтер" бөлiмiнде:
1) 100.19.014A жолында табиғи ресурстарды өндiруге дайындық жұмыстары мен геологиялық зерттеуге шығыстар сомасы көрсетiледi. Келiсiм-шарттың iс-әрекет етудегi бiрiншi салық кезеңiнде осы жолға 100.19.012 жолында айқындалған сома, одан кейiнгi салық кезеңдерiне - бұрынғы салық кезеңi үшiн 100.19.014D жолында айқындалған сома көшiрiледi;
2) 100.19.015A жолында материалдық емес активтерге шығыстар сомасы көрсетiледi. Келiсiм-шарттың iс-әрекет етудегi бiрiншi салық кезеңiнде осы жолға 100.19.013 жолында айқындалған сома, одан кейiнгi салық кезеңдерiне - бұрынғы салық кезеңi үшiн 100.19.015D жолында айқындалған сома көшiрiледi;
3) 100.19.014BI және 100.19.015BI жолдарында 25 проценттер мөлшерiнде амортизацияның шектi нормасы көрсетiледi;
4) 100.19.014BII және 100.19.015ВIІ жолдарында шектi нормадан аспайтын (25%) жер қойнауын пайдаланушы қолданатын амортизацияның нормасы көрсетiледi;
5) 100.19.014C және 100.19.015C жолдарында тиiсiнше 100.19.014A және 100.19.014BII, 100.19.015A және 100.19.015BII жолдарының туындысы ретiнде айқындалатын есептi салық кезеңiндегi шегерiмге жатқызылуы тиiс амортизациялық аударымдар сомасы көрсетiледi;
6) 100.19.014D және 100.19.015D жолдарында тиiсiнше 100.19.014А және 100.19.014C, 100.19.015А және 100.19.015C жолдарының туындысы ретiнде айқындалған келесi салық кезеңiне көшiрiлетiн шығыстар сомасы көрсетiледi;
7) 100.19.016 жолында шегерiмге жатқызылатын шығыстардың жалпы сомасы көрсетiледi. 100.19.014C және 100.19.015C жолдарының сомасы ретiнде айқындалады.
141. "Кадрларды оқытуға және әлеуметтiк саланы дамытуға шығыстар" бөлiмiнде:
1) 100.19.017 жолында есептi салық кезеңi үшiн келiсiм-шарт шегiнде айқындалған қазақстандық кадрларды оқытуға және аймақтардың әлеуметтiк саласын дамытуға шығыстар сомасы көрсетiледi;
2) 100.19.018 жолында есептi салық кезеңi қазақстандық кадрларды оқытуға және аймақтардың әлеуметтiк саласын дамытуға шығыстарды жер қойнауын пайдаланушы нақты жүргiзген сома көрсетiледi;
3) 100.19.019 жолында шегерiмге жататын қазақстандық кадрларды оқытуға және аймақтардың әлеуметтiк саласын дамытуға шығыстар сомасы көрсетiледi. 100.19.017 және 100.19.018 жолдарының ең аз мәнi ретiнде айқындалады.
142. 100.19.016 және 100.19.019 жолдарының шамасы 100.00.032 жолына көшiрiледi.
143. 100.19.009 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында пайдалы қазбалардың атауы көрсетiледi;

140. В разделе "Расходы на геологическое изучение и подготовительные работы к добыче природных ресурсов и нематериальные активы":
1) в строке 100.19.014А указывается сумма расходов на геологическое изучение и подготовительные работы к добыче природных ресурсов. В первом налоговом периоде действия контракта в данную строку переносится сумма, определенная в строке 100.19.012, в последующие налоговые периоды сумма, определенная в строке 100.19.014D за предыдущий налоговый период;
2) в строке 100.19.015А указывается сумма расходов на нематериальные активы. В первом налоговом периоде действия контракта в данную строку переносится сумма, определенная в строке 100.19.013, в последующие налоговые периоды - сумма, определенная в строке 100.19.015D за предыдущий налоговый период;
3) в строках 100.19.014ВI и 100.19.015ВI указана предельная норма амортизации в размере 25 процентов;
4) в строках 100.19.014ВII и 100.19.015ВII указывается норма амортизации, применяемая недропользователем, но не выше предельной нормы (25 %);
5) в строках 100.19.014С и 100.19.015С указывается сумма амортизационных отчислений, подлежащая отнесению на вычеты в отчетном налоговом периоде, определенная как произведение строк 100.19.014А и 100.19.014ВII, 100.19.015А и 100.19.015ВII соответственно;
6) в строках 100.19.014D и 100.19.015D указывается сумма расходов, переносимых на следующий налоговый период, определенная как разность строк 100.19.014А и 100.19.014С, 100.19.015А и 100.19.015С соответственно;
7) в строке 100.19.016 указывается общая сумма расходов, относимая на вычеты. Определяется как сумма строк 100.19.014С и 100.19.015С.
141. В разделе "Расходы на обучение кадров и развитие социальной сферы":
1) в строке 100.19.017 указывается сумма расходов на обучение казахстанских кадров и развитие социальной сферы регионов, определенная в рамках контракта за отчетный налоговый период;
2) в строке 100.19.018 указывается сумма фактически произведенных недропользователем расходов на обучение казахстанских кадров и развитие социальной сферы регионов за отчетный налоговый период;
3) в строке 100.19.019 указывается сумма расходов на обучение казахстанских кадров и развитие социальной сферы регионов, подлежащая отнесению на вычеты. Определяется как наименьшее значение из строк 100.19.017 и 100.19.018.
142. Величина строк 100.19.016 и 100.19.019 переносится в строку 100.00.032.
143. Дополнительная форма к строке 100.19.009:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования полезных ископаемых;

3) С бағанына тиiстi пайдалы қазбаларды сатудан кiрiстер сомасы көрсетiледi.
100.19.009 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 100.19.009 жолына көшiрiледi.
144. 100.19.013 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында салық төлеушi алған материалдық емес активтердiң атауы көрсетiледi;
3) С бағанына тиiстi материалдық емес активтерге шығыстар сомасы көрсетiледi.
100.19.013 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 100.19.013 жолына көшiрiледi.
22. Терiс бағамдық айырма бойынша шығыстар -
100.20 нысанын жасау
145. Бұл нысан  Салық кодексiнiң  102-бабына сәйкес шегерiмге жатқызылатын және жылдық жиынтық кiрiс алумен байланысты терiс бағамдық айырма сомасын айқындауға арналған.
146. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
147. "Tepic бағамдық айырма" бөлiмiнде:
100.20.001 жолы шегерiмге жатқызылуы тиiс, терiс бағамдық айырманың сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
148. 100.20.001H жолының шамасы 100.00.033 жолына көшiрiледi.
149. 100.20.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында терiс бағамдық айырма көшiрiлген бұрынғы салық кезеңдерi, сондай-ақ есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) С бағанында нәтижесiнде терiс бағамдық айырма құралған операциялар атауы көрсетiледi:
валюталық шоттар бойынша;
валюталық кредиттер бойынша;
сатып алушылармен және тапсырыс берушiлермен есеп айырысулар бойынша;
жеткiзушiлермен және мердiгерлермен есеп айырысулар бойынша;
өзге де операциялар бойынша;
4) D бағанында бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша терiс бағамдық айырманың сомасы көрсетiледi;
5) E бағанында  Салық кодексiнiң  10-бабындағы 1-тармақтың 13) тармақшасына сәйкес айқындалатын терiс бағамдық айырманың сомасы көрсетiледi;
6) Ғ бағанында Салық кодексiнiң 10-бабындағы 1-тармақтың 13) тармақшасына сәйкес айқындалатын есептi салық кезеңiнде есеп жүргiзiлген жасалған операциялар бойынша оң бағамдық айырманың тиiстi сомасы көрсетiледi;
7) G бағанында Е және F бағандарының сомасы ретiнде айқындалатын, бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша салық кезеңiнiң соңына есеп жүргiзiлмеген, жасалған операциялар бойынша оң бағамдық айырманың тиiстi сомасы көрсетiледi;

3) в графе С указываются суммы доходов от реализации соответствующих полезных ископаемых.
Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 100.19.009 переносится в строку 100.19.009.
144. Дополнительная форма к строке 100.19.013:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования нематериальных активов, приобретенных налогоплательщиком;
3) в графе С указываются суммы расходов на соответствующие нематериальные активы.
Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 100.19.013 переносится в строку 100.19.013.
22. Составление формы 100.20 -
Вычеты по отрицательной курсовой разнице
145. Данная форма предназначена для определения суммы отрицательной курсовой разницы, связанной с получением совокупного годового дохода и подлежащей отнесению на вычеты в соответствии со статьей 102  Налогового кодекса.
146. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
147. В разделе "Отрицательная курсовая разница":
строка 100.20.001 предназначена для отражения суммы отрицательной курсовой разницы, подлежащей отнесению на вычеты, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
148. Величина строки 100.20.001Н переносится в строку 100.00.033.
149. Дополнительная форма к строке 100.20.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются предыдущие налоговые периоды, из которых перенесены суммы отрицательной курсовой разницы, определенные в целях налогообложения, а также отчетный налоговый период;
3) в графе C указываются наименования операций, в результате которых образовалась отрицательная курсовая разница:
по валютным счетам;
по валютным кредитам;
по расчетам с покупателями и заказчиками;
по расчетам с поставщиками и подрядчиками;
по иным операциям;
4) в графе D указываются соответствующие суммы отрицательной курсовой разницы по совершенным операциям, расчеты по которым не произведены на начало отчетного налогового периода по данным бухгалтерского учета;
5) в графе E указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы, образовавшиеся в течение отчетного налогового периода;
6) в графе F указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы по совершенным операциям, расчеты по которым произведены в отчетном налоговом периоде, определяемые в соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 10 Налогового кодекса ;
7) в графе G указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы по совершенным операциям, расчеты по которым не произведены на конец отчетного налогового периода по данным бухгалтерского учета, определяемые как разница суммы граф D и E и суммы графы F;

8) H бағанында бұрынғы салық кезеңiнiң L бағанынан көшiрiлген терiс бағамдық айырма сомасы көрсетiледi;
9) I бағанында көшiрiлген соманы ескерiп терiс бағамдық айырма сомасы көрсетiледi. F және H бағандарының сомасы ретiнде айқындалады;
10) J бағанында салық салынатын кiрiс сомасынан 50 процент қосу, 100.00.016 жолында көрсетiлген оң бағамдық айырма сомасы ретiнде  Салық кодексiнiң  102-бабының 3-тармағына сәйкес айқындалатын терiс бағамдық айырманың шектi сомасы көрсетiледi. Бұл ретте, салық салынатын кiрiстi есептеу кезiнде оң және терiс бағамдық айырмалар ескерiлмейдi;
11) К бағанында I және J бағандары сомасының ең азы ретiнде айқындалатын, шегерiмге жататын, терiс бағамдық айырма сомасы көрсетiледi;
12) L бағанында келесi салық кезеңiне көшiрiлетiн терiс бағамдық айырма сомасы көрсетiледi. I, К және M бағандары сомасының айырмасы ретiнде айқындалады;
13) M бағанында талап-арыз мерзiмiнiң аяқталуына байланысты көшiруге жатпайтын терiс бағамдық айырма сомасы көрсетiлмейдi. Қосымша нысанда көрсетiлген бес салық кезеңдерiнiң барлығында I бағанының сомасы және қосымша нысанда көрсетiлген бес салық кезеңдерiнiң бiрiншi Ғ бағаны сомасының оң айырмасы ретiнде айқындалады.
100.20.001 жолына қосымша нысан D бағанының жиынтық шамасы 100.20.001A жолына, E бағаны - 100.20.001B жолына, F бағаны 100.20.001C жолына, G бағаны - 100.20.001D жолына, H бағаны 100.20.001E жолына, I бағаны - 100.20.001F жолына, J бағаны 100.20.001G жолына, К бағаны - 100.20.001H жолына көшiрiледi.
23. Бюджетке енгiзуге жатпайтын айыппұлдар, өсiмдер, тұрақсыздық айыптары - 100.21 нысанын жасау
150. Бұл нысан  Салық кодексiнiң  92-бабындағы 5-тармаққа сәйкес бюджетке енгiзуге тиiстiлерден басқа, шегерiмге жатқызылатын жылдық жиынтық кiрiс алумен байланысты тағайындалған немесе танылған айыппұлдар, өсiмдер, тұрақсыздық айыптарының сомасын айқындауға арналған.
151. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
152. "Айыппұлдар, өсiмдер, тұрақсыздық айыптары" бөлiмiнде:
100.21.001 жолы шегерiмге жатқызылуы тиiс айыппұлдар, өсiмдер, тұрақсыздық айыптарының сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
153. 100.21.001 жолының шамасы 100.00.035 жолына көшiрiледi.
154. 100.21.001 жолына қосымша нысан:

8) в графе H указывается сумма отрицательной курсовой разницы, перенесенная из графы L предыдущего налогового периода;
7) в графе I указывается сумма отрицательной курсовой разницы с учетом перенесенной суммы, определяемой как сумма граф F и H;
8) в графе J указывается предельная сумма отрицательной курсовой разницы, определяемая в соответствии с пунктом 3 статьи 102  Налогового кодекса как сумма положительной курсовой разницы, указанной в строке 100.00.016, плюс 50 процентов от суммы налогооблагаемого дохода. При этом при исчислении налогооблагаемого дохода положительная и отрицательная курсовые разницы не учитываются;
9) в графе K указывается сумма отрицательной курсовой разницы, подлежащая вычету, определенная как наименьшая сумма из граф I и J;
10) в графе L указывается сумма отрицательной курсовой разницы, переносимая на следующий налоговый период. Определяется как разница сумм граф I, K и M;
11) в графе M указывается сумма отрицательной курсовой разницы, не подлежащая переносу в связи с истечением срока исковой давности. Определяется как положительная разница суммы графы F первого из пяти налоговых периодов, указанных в дополнительной форме, и суммы графы I всех пяти налоговых периодов, указанных в дополнительной форме.
Итоговая величина графы D дополнительной формы к строке 100.20.001 переносится в строку 100.20.001А, графы E - в строку 100.20.001В, графы F - в строку 100.20.001С, графы G - в строку 100.20.001D, графы H - в строку 100.20.001E, графы I - в строку 100.20.001F, графы J - в строку 100.20.001G, графы K - в строку 100.20.001H, графы L - в строку 100.20.001I, графы M - в строку 100.20.001J.
23. Составление формы 100.21 -
Штрафы, пени, неустойки, не подлежащие внесению в бюджет
150. Данная форма предназначена для определения суммы присужденных или признанных штрафов, пени, неустоек, связанных с получением совокупного годового дохода, которая подлежит отнесению на вычеты, за исключением подлежащих внесению в бюджет в соответствии с пунктом 5 статьи 92  Налогового кодекса.
151. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
152. В разделе "Штрафы, пени, неустойки":
строка 100.21.001 предназначена для отражения суммы штрафов, пени, неустоек, подлежащей отнесению на вычеты, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
153. Величина строки 100.21.001 переносится в строку 100.00.035.
154. Дополнительная форма к строке 100.21.001:

1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында оның алдында шаруашылық шарттарын жағдайларын бұзғаны үшiн шарт мiндеттемелерi буындаған ұйым атауы көрсетiледi;
3) С бағанында осы Ереженiң 225-тармағына сәйкес В бағанында көрсетiлген салық төлеушi - ұйымның тiркеу нөмiрi/резиденттiк ету елiнiң коды көрсетiледi;
4) D бағанында оған сәйкес салық төлеушiге (салық төлеушi) танылған немесе тағайындалған айыппұлдар, өсiмдер, тұрақсыздық айыптарының шартты (келiсiм-шартты) немесе сот шешiмiн жасау нөмiрi мен күнi көрсетiледi;
5) E бағанында шегерiмге жатқызылатын жылдық жиынтық кiрiстi алумен байланысты тағылған немесе танылған айыппұлдар, өсiмдер, тұрақсыздық айыптары көрсетiледi.
100.21.001 жолына қосымша нысан E бағанының жиынтық шамасы 100.21.001 жолына көшiрiледi.
24. Кесiмдi активтер бойынша амортизациялық аударымдар, жөндеуге шығыстар және басқа да шегерiмдер -
100.22 нысанын жасау
155. Бұл нысан  Салық кодексiнiң  4-бөлiмiнiң 3-параграфына сәйкес салық салу мақсатында кесiмдi активтер бойынша амортизациялық аударымдар сомасын, жөндеуге шығыстарды және басқа да шегерiмдердi, сондай-ақ  Салық кодексiнiң  87-бабына сәйкес шағын топтың теңгермелiк құнынан есептен шыққан кесiмдi активтердiң (I және II активтерден басқа) құн асуынан кiрiстердi айқындауға арналған.
156. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
157. "Үйлер, құрылыстар" бөлiмiнде:
100.22.001 жолы үйлер, құрылыстар бойынша шегерiмдердi көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
158. "Ғимараттар" бөлiмiнде:
110.22.002 жолы ғимараттар бойынша шегерiмдердi көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
159. "Негiзгi қаражаттың қалған шағын тобы" бөлiмiнде:
100.22.003 жолы негiзгi қаражаттың қалған шағын тобы бойынша шегерiмдердi көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
160. "Негiзгi қаражат бойынша барлығы" бөлiмiнде:
100.22.004 жолы негiзгi қаражат бойынша шегерiмдердiң жиынтық сомасын көрсетуге арналған. 100.22.001, 100.22.002, 100.22.003 тиiстi жолдарының сомасы ретiнде айқындалады.
161. "Материалдық емес активтер" бөлiмiнде:
100.22.005 жолы материалдық емес активтер бойынша шегерiмдердiң көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
162. "Басқалары" бөлiмiнде:
1) 100.22.006 жолы шағын топтың құндық теңгермесiнен есептен шыққан кесiмдi активтердiң құнының асуынан кiрiстi көрсетуге арналған. 100.22.003 жолына қосымша нысан J бағанының және 100.22.005 жолына қосымша нысан H бағанының терiс сомаларын қосумен айқындалады;

1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается наименование организации, перед которой возникли договорные обязательства за нарушение условий хозяйственных договоров;
3) в графе C указывается регистрационный номер налогоплательщика-организации/код страны резидентства согласно пункту 225 настоящих Правил, указанной в графе B;
4) в графе D указываются номер и дата заключения договора (контракта) или решения суда, в соответствии с которыми признаны или присуждены налогоплательщиком (налогоплательщику) штрафы, пени, неустойки;
5) в графе E указывается сумма присужденных или признанных штрафов, пени, неустоек, связанных с получением совокупного годового дохода, подлежащая отнесению на вычеты.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 100.21.001 переносится в строку 100.21.001.
24. Составление формы 100.22 - Амортизационные отчисления, расходы на ремонт и другие вычеты по фиксированным активам
155. Данная форма предназначена для определения суммы амортизационных отчислений, расходов на ремонт и других вычетов по фиксированным активам в целях налогообложения в соответствии с параграфом 3 раздела 4  Налогового кодекса, а также доходов от превышения стоимости выбывших фиксированных активов (кроме активов I и II групп) над стоимостным балансом подгруппы в соответствии со статьей 87  Налогового кодекса.
156. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
157. В разделе "Здания, строения":
строка 100.22.001 предназначена для отражения вычетов по зданиям, строениям и заполняется на основании данных дополнительной формы.
158. В разделе "Сооружения":
строка 100.22.002 предназначена для отражения вычетов по сооружениям и заполняется на основании данных дополнительной формы.
159. В разделе "Оставшиеся подгруппы основных средств":
строка 100.22.003 предназначена для отражения вычетов по оставшимся подгруппам основных средств и заполняется на основании данных дополнительной формы.
160. В разделе "Всего по основным средствам":
строка 100.22.004 предназначена для отражения итоговых сумм вычетов по основным средствам. Определяется как сумма соответствующих строк 100.22.001, 100.22.002, 100.22.003.
161. В разделе "Нематериальные активы":
строка 100.22.005 предназначена для отражения вычетов по нематериальным активам и заполняется на основании данных дополнительной формы.
162. В разделе "Прочие":
1) строка 100.22.006 предназначена для отражения дохода от превышения стоимости выбывших фиксированных активов над стоимостным балансом подгруппы. Определяется сложением отрицательных сумм графы J дополнительной формы к строке 100.22.003 и графе Н дополнительной формы к строке 100.22.005;

2) 100.22.007 жолы  Салық кодексiнiң  113-бабының 4-тармағына сәйкес шегерiмге жатқызылуы тиiс, жал келiсiм-шартына сәйкес жалға берушi жүргiзген және жалға берушi өтемеген жалға алған негiзгi құралдарды жөндеуге кеткен шығыстардың сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
163. 100.22.004E жолының шамасы 100.00.036A жолына көшiрiледi.
100.22.005E жолының шамасы 100.00.036В жолына көшiрiледi.
100.22.004І және 100.22.005G жолдарының шамасы 100.00.036D жолына көшiрiледi.
100.22.004H және 100.22.005F жолдарының шамасы 100.00.036E жолына көшiрiледi.
100.22.004F жолының шамасы 100.00.036G жолына көшiрiледi.
100.22.006 жолының шамасы 100.00.008 жолына көшiрiледi.
164. 100.22.001, 100.22.002, 100.22.003 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында  Салық кодексiнiң  110-баптың 1-тармағына сәйкес салық төлеушi амортизациялық аударымдар есептеудi жүргiзетiн негiзгi құралдардың атауы көрсетiледi;
3) С бағанында  Салық кодексiнiң  107-бабы мен 110-бабының 1-тармағына сәйкес амортизациялық аударымдарды есептеу үшiн негiзгi құралдар тобының нөмiрi көрсетiледi;
4) D бағанында амортизациялық аударымдар есептелетiн негiзгi құралдардың тиiстi тобының амортизациялық шағын тобының нөмiрi көрсетiледi;
5) E бағанында Салық кодексiнiң 110-бабының 1-тармағына сәйкес амортизацияның шектi нормалары процентпен көрсетiледi;
6) Ғ бағанында салық төлеушi қолданатын амортизациялық нормалар әрбiр шағын топ бойынша процентпен, бiрақ E бағанында көрсетiлген шектен асырылмай көрсетiледi;
7) G бағанында әрбiр салық шағын тобы бойынша өткен салық кезеңi үшiн 100.22.001, 100.22.002, 100.22.003 жолдарына қосымша нысанның Р бағанының тиiстi жолдарынан көшiрiлетiн есептi салық кезеңiнiң басындағы шағын топтың құндық теңгерiмiнiң шамасы көрсетiледi;
8) H бағанында шағын топтар бөлiнiсiнде есептi салық кезеңiнде сатып алынған, тегiн алынған, сондай-ақ негiзгi құралдардың жарғылық капиталға салымы ретiнде түскен және жылдық жиынтық табыс алу үшiн пайдаланылатын құны көрсетiледi. Көрсетiлген негiзгi активтердiң құны  Салық кодексiнiң  106-бабына сәйкес айқындалады. Осы бағанда, сондай-ақ өткен салық кезеңi үшiн 100.23.001 жолына қосымша нысанның К бағанында айқындалған Салық кодексiнiң 110-бабының 2-тармағына сәйкес екi еселенген нормамен амортизациялық аударымдар сомасы есептелген негiзгi құралдардың қалдық құны көрсетiледi;

2) строка 100.22.007 предназначена для отражения суммы расходов на ремонт арендованных основных средств, произведенных арендатором и не возмещаемых арендодателем в соответствии с договором аренды, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии с пунктом 4 статьи 113  Налогового кодекса, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
163. Величина строки 100.22.004Е переносится в строку 100.00.036А.
Величина строки 100.22.005Е переносится в строку 100.00.036В.
Величина строк 100.22.004I и 100.22.005G переносится в строку 100.00.036D.
Величина строк 100.22.004H и 100.22.005F переносится в строку 100.00.036E.
Величина строк 100.22.004F и 100.22.007Е переносятся в строку 100.00.036G.
Величина строки 100.22.006 переносится в строку 100.00.008.
164. Дополнительные формы к строкам 100.22.001, 100.22.002, 100.22.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование основных средств, по которым производится исчисление амортизационных отчислений налогоплательщиком согласно пункту 1 статьи 110  Налогового кодекса;
3) в графе С указывается номер группы основных средств для исчисления амортизационных отчислений согласно статье 107 и пункту 1 статьи 110  Налогового кодекса;
4) в графе D указывается номер амортизационной подгруппы соответствующей группы основных средств, по которым исчисляются амортизационные отчисления;
5) в графе E указываются предельные нормы амортизации в процентах в соответствии с пунктом 1 статьи 110  Налогового кодекса;
6) в графе F указываются нормы амортизации, применяемые налогоплательщиком в процентах по каждой подгруппе, но не выше предельных, указанных в графе E;
7) в графе G по каждой налоговой подгруппе указывается величина стоимостного баланса подгруппы на начало отчетного налогового периода, которая переносится из соответствующих строк графы P дополнительной формы к строкам 100.22.001, 100.22.002, 100.22.003 за предыдущий налоговый период;
8) в графе Н в разрезе подгрупп отражается стоимость приобретенных, безвозмездно полученных, а также поступивших в качестве вкладов в уставный капитал основных средств в течение отчетного налогового периода и используемых для получения совокупного годового дохода. Стоимость указанных основных средств определяется в соответствии со статьей 106  Налогового кодекса. В данной графе также отражается остаточная стоимость основных средств, по которым исчислены суммы амортизационных отчислений по двойной норме амортизации согласно пункту 2 статьи 110  Налогового кодекса, определенная в графе К дополнительной формы к строке 100.23.001 за предыдущий налоговый период;

9) I бағанында  Салық кодексiнiң  109-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес жарғылық капиталға салым ретiнде негiзгi құралдарды сатудан алынған және/немесе алынуы, қаржы лизингiне берiлуi тиiс, сондай-ақ негiзгi құралдардың есептен шығарылуы, жоғалуы, жойылуы, ысырабы кезiндегi сома көрсетiледi;
10) J бағанында  Салық кодексiнiң  108-бабының 2-тармағына сәйкес есептi салық кезеңiнiң аяғындағы шағын топтың негiзгi құралдарының теңгерiмдiк құнының шамасы (G+H-I) айқындалады;
11) К бағанында Салық кодексiнiң 107-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес (J х Ғ) есептелген есептi салық кезеңдегi амортизациялық аударымдар сомасы көрсетiледi;
12) L бағанында  Салық кодексiнiң  113-бабына сәйкес шегерiмге жатқызылуы тиiс негiзгi құралдардың әрбiр шағын тобы бойынша жылдық жиынтық табыс алу үшiн пайдаланылатын негiзгi құралдарды жөндеуге кеткен нақты шығыстардың сомасы көрсетiледi;
13) M бағанында Салық кодексiнiң 113-бабына сәйкес жалпы шыққан шығыстар сомасына тепе-тең негiзгi құралдардың тиiстi тобының, шағын тобының теңгерiмдiк құны артатын, L бағанында көрсетiлген сомадан асатын негiзгi құралдарды жөндеуге салық төлеушiнiң шыққан нақты шығыстарының сомасы көрсетiледi;
14) N бағанында  Салық кодексiнiң  111-бабының 2-тармағына сәйкес 100 айлық есептiк көрсеткiштен кем соманы құрайтын есептi салық кезеңiнiң аяғындағы шамасы, шағын топтың теңгерiмдiк құны көрсетiледi;
15) О бағанында егер Салық кодексiнiң 111-бабының 1-тармағына сәйкес осы шағын топтың барлық кесiмдi активтерi есептi салық кезеңiнiң соңына есептен шықса, J бағанында көрсетiлген сомаға тең есептi салық кезеңiнiң аяғындағы шағын топтың теңгерiмдiк құны көрсетiледi;
16) Р бағанында Салық кодексiнiң 108-бабының 2-тармағында көзделген түзетулер (J - К + M - N - О) есебiмен есептi салық кезеңiнiң аяғындағы шағын топтың теңгерiмдiк құны көрсетiледi.
Жиынтық шама:
100.22.001 жолға қосымша нысанның G бағаны 100.22.001A жолына, H бағаны - 100.22.001B жолына, I бағаны - 100.22.001C жолына, J бағаны - 100.22.001D жолына, К бағаны - 100.22.001E жолына, L бағаны - 100.00.001F жолына, M бағаны - 100.22.001G жолына, N бағаны - 100.22.001H жолына, О бағаны - 100.22.001I жолына, Р бағаны - 100.22.001J жолына көшiрiледi;
100.22.002 жолға қосымша нысанның G бағаны 100.22.003A жолына, H бағаны - 100.22.002B жолына, I бағаны - 100.22.002С жолына, J бағаны - 100.22.002D жолына, К бағаны - 100.22.002E жолына, L. бағаны - 100.00.002F жолына, M бағаны - 100.22.002G жолына, N бағаны - 100.22.002H жолына, О бағаны - 100.22.002I жолына, Р бағаны - 100.22.002J жолына көшiрiледi;
100.22.003 жолға қосымша нысанның G бағаны 100.22.003A жолына, H бағаны - 100.22.003B жолына, I бағаны - 100.22.003C жолына, J бағаны - 100.22.003D жолына, К бағаны - 100.22.003E жолына, L бағаны - 100.00.003F жолына, М бағаны - 100.22.003G жолына, N бағаны - 100.22.003H жолына, О бағаны - 100.22.003I жолына, Р бағаны - 100.22.003J жолына көшiрiледi.

9) в графе I указывается сумма, полученная и/или подлежащая получению от реализации основных средств, передачи в финансовый лизинг, в качестве вклада в уставный капитал, а также по застрахованным основным средствам - при списании, утрате, порче, уничтожении, потере в соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 109  Налогового кодекса;
10) в графе J определяется величина стоимостного баланса подгруппы на конец отчетного налогового периода в соответствии с пунктом 2 статьи 108  Налогового кодекса (G+H-I);
11) в графе K указывается сумма амортизационных отчислений за отчетный налоговый период, исчисленная в соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 107 Налогового кодекса  (J х F);
12) в графе L указывается сумма фактических расходов на ремонт основных средств, используемых для получения совокупного годового дохода по каждой группе основных средств, подлежащая отнесению на вычеты в соответствии со статьей 113  Налогового кодекса;
13) в графе M указывается сумма фактических расходов, произведенных налогоплательщиком на ремонт основных средств, превышающая сумму, указанную в графе L, на которую увеличивается стоимостный баланс соответствующей группы (подгруппы) в соответствии со статьей 113  Налогового кодекса;
14) в графе N отражается стоимостный баланс подгруппы, величина которого на конец отчетного налогового периода составляет сумму меньшую, чем 100 месячных расчетных показателей в соответствии с пунктом 2 статьи 111  Налогового кодекса;
15) в графе O отражается стоимостный баланс подгруппы на конец отчетного налогового периода, равный сумме, отраженной в графе J, если на конец отчетного налогового периода все фиксированные активы данной подгруппы выбыли в соответствии с пунктом 1 статьи 111  Налогового кодекса;
16) в графе P отражается стоимостный баланс подгруппы на конец отчетного налогового периода с учетом корректировок, предусмотренных пунктом 2 статьи 108  Налогового кодекса (J - K + M - N - O).
Итоговая величина:
графы G дополнительной формы к строке 100.22.001 переносится в строку 100.22.001А, графы H - в строку 100.22.001В, графы I - в строку 100.22.001С, графы J - в строку 100.22.001D, графы K - в строку 100.22.001E, графы L - в строку 100.22.001F, графы M - в строку 100.22.001G, графы N - в строку 100.22.001H, графы O - в строку 100.22.001I, графы P - в строку 100.22.001J;
графы G дополнительной формы к строке 100.22.002 переносится в строку 100.22.002А, графы H - в строку 100.22.002В, графы I - в строку 100.22.002С, графы J - в строку 100.22.002D, графы K - в строку 100.22.002E, графы L - в строку 100.22.002F, графы M - в строку 100.22.002G, графы N - в строку 100.22.002H, графы O - в строку 100.22.002I, графы P - в строку 100.22.002J;
графы G дополнительной формы к строке 100.22.003 переносится в строку 100.22.003А, графы H - в строку 100.22.003В, графы I - в строку 100.22.003С, графы J - в строку 100.22.003D, графы K - в строку 100.22.003E, графы L - в строку 100.22.003F, графы M - в строку 100.22.003G, графы N - в строку 100.22.003H, графы O - в строку 100.22.003I, графы P - в строку 100.22.003J.

165. 100.22.005 жолға қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында жылдық жиынтық табыс алу үшiн пайдаланылатын материалдық емес активтердiң атауы көрсетiледi;
3) С бағанында  Салық кодексiнiң  110-бабының 1-тармағына сәйкес амортизацияның шектi нормалары процентпен көрсетiледi;
4) D бағанында С бағанында көрсетiлген шектен аспайтын материалдық емес активтер бойынша салық төлеушi қолданатын амортизацияның нормалары процентпен көрсетiледi;
5) E бағанында өткен салық кезеңiндегi 100.22.005 жолына қосымша нысанның L бағанындағы тиiстi жолдардан көшiрiлетiн есептi салық кезеңiнiң басындағы материалдык емес активтердiң шағын тобының теңгерiмдiк құнының шамасы көрсетiледi;
6) Ғ бағанында есептi салық кезеңiнде сатып алынған, тегiн алынған, сондай-ақ жарғылық капиталға салым ретiнде түскен және жылдық жиынтық табысты алу үшiн пайдаланылатын материалдық емес активтердiң құны көрсетiледi. Материалдық емес активтердiң құны Салық кодексiнiң 106-бабына сәйкес айқындалады. Осы бағанда өткен салық кезеңi үшiн 100.23.001 жолға қосымша нысанның К бағанында айқындалған Салық кодексiнiң 110-бабының 2-тармағына сәйкес амортизацияның екi еселеген нормасымен амортизациялық аударымдардың сомасы есептелген материалдық емес активтердiң қалдық құны көрсетiледi;
7) G бағанында Салық кодексiнiң 109-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес жарғылық капиталға салым ретiнде материалдық емес активтердi сатудан алынған және/немесе алынуы, қаржы лизингiне берiлуi тиiс, сондай-ақ сақтандырылған материалдық емес активтер бойынша есептен шығарылуы, жоғалуы, жойылуы, ысырабы кезiндегi сома көрсетiледi.
8) H бағанында есептi салық кезеңiнiң аяғында Салық кодексiнiң 108-бабының 2-тармағына сәйкес (E + Ғ - G) материалдық емес активтердiң шағын тобының теңгерiмдiк құнының шамасы айқындалады;
9) I бағанында Салық кодексiнiң 107-бабының 2-тармағына сәйкес (HxD) есептi салық кезеңiне есептелген амортизациялық аударымдар сомасы көрсетiледi;
10) J бағанында Салық кодексiнiң 111-бабының 2-тармағына сәйкес 100 айлық есептiк көрсеткiштiң кем сомасын құрайтын есептiк салық кезеңiнiң аяғындағы шама, шағын топтың теңгерiмдiк құны көрсетiледi;
11) К бағанында егер Салық кодексiнiң 111-бабының 1-тармағына сәйкес осы шағын топтың барлық кесiмдi активтерi есептi салық кезеңiнiң аяғында есептен шықса, H бағанында көрсетiлген сомаға тең есептi салық кезеңiнiң аяғындағы шағын топтың теңгерiмдiк құны көрсетiледi;

165. Дополнительная форма к строке 100.22.005:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются наименования нематериальных активов, используемых для получения совокупного годового дохода;
3) в графе C указываются предельные нормы амортизации в процентах в соответствии с пунктом 1 статьи 110  Налогового кодекса;
4) в графе D указываются применяемые налогоплательщиком нормы амортизации в процентах по нематериальным активам, но не выше предельных, указанных в графе C;
5) в графе E указывается величина стоимостного баланса подгруппы нематериальных активов на начало отчетного налогового периода, которая переносится из соответствующих строк графы L дополнительной формы к строке 100.22.005 за предыдущий налоговый период;
6) в графе F отражается стоимость приобретенных, безвозмездно полученных, а также поступивших в качестве вкладов в уставный капитал нематериальных активов в течение отчетного налогового периода и используемых для получения совокупного годового дохода. Стоимость нематериальных активов определяется в соответствии со статьей 106  Налогового кодекса. В данной графе также отражается остаточная стоимость нематериальных активов, по которым исчислены суммы амортизационных отчислений по двойной норме амортизации согласно пункту 2 статьи 110  Налогового кодекса, определенная в графе К дополнительной формы к строке 100.23.001 за предыдущий налоговый период;
7) в графе G указывается сумма, полученная и/или подлежащая получению от реализации нематериальных активов, передачи в финансовый лизинг, в качестве вклада в уставный капитал, а также по застрахованным нематериальным активам при списании, утрате, порче, уничтожении, потере в соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 109  Налогового кодекса;
8) в графе H определяется величина стоимостного баланса подгруппы нематериальных активов на конец отчетного налогового периода в соответствии с пунктом 2 статьи 108  Налогового кодекса (E + F - G);
9) в графе I указывается сумма амортизационных отчислений, исчисленных за отчетный налоговый период в соответствии с пунктом 2 статьи 107  Налогового кодекса (H х D);
10) в графе J отражается стоимостный баланс подгруппы, величина которого на конец отчетного налогового периода составляет сумму меньшую, чем 100 месячных расчетных показателей в соответствии с пунктом 2 статьи 111  Налогового кодекса;
11) в графе K отражается стоимостный баланс подгруппы на конец отчетного налогового периода, равный сумме, отраженной в графе H, если на конец отчетного налогового периода все фиксированные активы данной подгруппы выбыли в соответствии с пунктом 1 статьи 111  Налогового кодекса;

12) L бағанында амортизациялық аударымдар сомасына кемiтiлген және Салық кодексiнiң 108-бабының 2-тармағында (H - I - J - К) көзделген түзету есебiмен есептi салық кезеңiнiң аяғындағы шағын топтың теңгерiмдiк құны ретiнде айқындалатын, есептi салық кезеңiнiң аяғындағы шағын топтың теңгерiмдiк құны көрсетiледi.
100.22.005 жолға қосымша нысанның E бағанының жиынтық шамасы 100.22.005A жолына, F бағаны - 100.22.005B жолына, G бағаны - 100.22.005C жолына, H бағаны - 100.22.005D жолына, I бағаны - 100.22.005E жолына. J бағаны - 100.00.005Ғ жолына, К бағаны - 100.22.001G жолына, L бағаны - 100.22.005H жолына көшiрiледi.
100.22.003 жолға қосымша нысанның J бағаны мен 100.22.005 жолға қосымша нысанның H бағаны бойынша терiс сомасы 100.22.006 жолына көшiрiледi.
166. 100.22.007 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында негiзгi құралдарды жылдық жиынтық табыс алу мақсатында алған жалға берушінің атауы (аты-жөні, тегі) көрсетіледі;
3) С бағанында В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
4) D бағанында жылдық жиынтық табыс алу үшiн пайдаланатын, олар бойынша жөндеуге кеткен шығыстар келiсiм-шартқа сәйкес жалға берушi өтемеген негiзгi құралдардың атауы көрсетiледi;
5) E бағанында Салық кодексiнiң 10-бабындағы 1-тармаққа сәйкес, D бағанында көрсетiлген негiзгi құралдар топтарының нөмiрi көрсетiледi;
6) F бағанында негiзгi құралдар жалға алу келiсiм-шартының нөмiрi мен күнi көрсетiледi;
7) G бағанында жал келiсiм-шартына сәйкес есептi салық кезеңi үшiн жал төлемiнiң сомасы көрсетiледi;
8) H бағанында жалға алған негiзгi құралдарды жөндеуге нақты шығыстардың жалпы сомасы көрсетiледi;
9) I бағанында жалға берушi өтеуге тиiс жөндеуге кеткен шығыстардың сомасы көрсетiледi;
10) J бағанында жалға берушi өтемеген, H және I бағанындары сомасының айырмашылығы ретiнде айқындалатын жөндеуге кеткен шығыстардың сомасы көрсетiледi;
11) К бағанында  Салық кодексiнiң  113-бабының 4-тармағына сәйкес шегерiмге жатқызылуы тиiс негiзгi құралдарды жөндеуге нақты шығыстардың жалпы сомасы көрсетiледi;
12) L бағанында Салық кодексiнiң 113-бабының 4-тармағына сәйкес және J және К бағандары сомасының айырмашылығы ретiнде айқындалатын шегерiмге жатқызылмайтын негiзгi құралдарды жөндеуге кеткен нақты шығыстардың жалпы сомасы көрсетiледi.
100.22.007 жолына қосымша нысан G бағанының жиынтық шамасы 100.22.007A жолына, H бағаны - 100.22.007B жолына, I бағаны 100.22.007C жолына, J бағаны - 100.22.007D жолына, К бағаны 100.22.007E жолына, L бағаны - 100.22.007F жолына көшiрiледi.

12) в графе L отражается стоимостный баланс подгруппы на конец отчетного налогового периода, который определяется как стоимостный баланс подгруппы на конец отчетного налогового периода, уменьшенный на сумму амортизационных отчислений и с учетом корректировок, предусмотренных пунктом 2 статьи 108  Налогового кодекса (H - I - J - K).
Итоговая величина графы E дополнительной формы к строке 100.22.005 переносится в строку 100.22.005А, графы F - в строку 100.22.005В, графы G - в строку 100.22.005С, графы H - в строку 100.22.005D, графы I - в строку 100.22.005E, графы J - в строку 100.22.005F, графы K - в строку 100.22.005G, графы L - в строку 100.22.005H.
Отрицательные суммы графы J дополнительной формы к строке 100.22.003 и графе Н дополнительной формы к строке 100.22.005 переносятся в строку 100.22.006.
166. Дополнительная форма к строке 100.22.007:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование (фамилия, имя, отчество) арендодателя, основное средство которого получено в аренду в целях получения совокупного годового дохода;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указывается наименование арендованных основных средств, используемых для получения совокупного годового дохода, по которым производятся расходы на ремонт, не возмещаемые арендодателем в соответствии с договором;
5) в графе Е указывается номер группы основных средств, указанных в графе D, согласно пункту 1 статьи 110  Налогового кодекса;
6) в графе F указываются номер и дата договора аренды, в соответствии с которым получены в аренду основные средства;
7) в графе G указывается сумма арендной платы за отчетный налоговый период в соответствии с договором аренды;
8) в графе Н указывается общая сумма фактических расходов на ремонт арендованных основных средств;
9) в графе I указывается сумма расходов на ремонт, подлежащая возмещению арендодателем;
10) в графе J указывается сумма расходов на ремонт, не возмещаемая арендодателем, определяемая как разница сумм граф H и I;
11) в графе К указывается сумма фактических расходов на ремонт основных средств, подлежащая отнесению на вычеты в соответствии с пунктом 4 статьи 113 Налогового кодекса ;
12) в графе L указывается сумма фактических расходов на ремонт основных средств, не подлежащая отнесению на вычеты в соответствии с пунктом 4 статьи 113  Налогового кодекса и определяемая как разница сумм граф J и K.
Итоговая величина графы G дополнительной формы к строке 100.22.007 переносится в строку 100.22.007А, графы H - в строку 100.22.007В, графы I - в строку 100.22.007С, графы J - в строку 100.22.007D, графы K - в строку 100.22.007E, графы L - в строку 100.22.007F.

25. Алғаш рет пайдалануға берiлген тiркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар - 100.23 нысанын жасау
167. Бұл нысан салық төлеушi алғаш рет пайдалануға берiлген және  Салық кодексiнiң  110-бабының 2-тармағына сәйкес шегерiмге жатқызылуы тиiс жылдық жиынтық табыс алу үшiн пайдаланылатын тiркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдарды айқындауға арналған.
Салық кодексiнiң 110-бабының 2-тармағына сәйкес есептелген амортизациялық аударымдарын салық төлеушi шегерiмге жатқызған кезде, осы нысан үш жыл iшiнде жиынтық жылдық табыс алу мақсатында тiркелген активтердi пайдалануды растау үшiн өткен үш салық кезеңiне берiледi.
168. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркелген нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
169. "Алғаш рет пайдалануға берiлген тiркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар" бөлiмiнде:
100.23.001 жолы алғаш рет пайдалануға берiлген тiркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдардың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және осы қосымша нысанның негiзiнде толтырылады.
170. 100.23.001B жолының шамасы 100.00.036C жолға көшiрiледi.
171. 100.23.001 жолға қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында тiркелген активтердiң атауы көрсетiледi;
3) С бағанында Қазақстан Республикасының аумағында тиiстi тiркелген активтi iске қосу күнi көрсетiледi;
4) D бағанында Салық кодексiнiң 110-бабының 1-тармағына сәйкес тiркелген актив тобының нөмiрi көрсетiледi;
5) E бағанында Салық кодексiнiң 110-бабының 1-тармағына сәйкес тiркелген активтiң шағын тобының нөмiрi көрсетiледi;
6) Ғ бағанында Салық кодексiнiң 110-бабының 1-тармағында белгiленген тiркелген активтердiң әрбiрiнiң атауы бойынша процентпен салық төлеушi қолданатын амортизацияның шектi нормалары көрсетiледi;
7) G бағанында Ғ бағанда көрсетiлген шектен аспайтын, тiркелген активтердiң әрбiрiнiң атауы бойынша процентпен салық төлеушi қолданатын амортизацияның нормалары көрсетiледi;
8) H бағанында салық төлеушi Салық кодексiнiң 110-бабының 2-тармағына сәйкес (G x 2) қолданатын, амортизацияның екi еселенген нормалары көрсетiледi;
9) I бағанында Қазақстан Республикасының аумағында алғаш рет пайдалануға берiлген және салық төлеушi жылдық жиынтық табыс алу үшiн пайдаланатын, түскен тiркелген активтердiң құны көрсетiледi;

25. Составление формы 100.23 - Амортизационные отчисления по фиксированным активам, впервые введенным в эксплуатацию
167. Данная форма предназначена для определения налогоплательщиком суммы амортизационных отчислений по фиксированным активам, впервые введенным в эксплуатацию на территории Республики Казахстан и используемым для получения совокупного годового дохода, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии с пунктом 2 статьи 110  Налогового кодекса.
При отнесении на вычеты налогоплательщиком амортизационных отчислений, исчисленных согласно пункту 2 статьи 110  Налогового кодекса, данная форма представляется в последующие три налоговых периода для подтверждения использования фиксированных активов в целях получения совокупного годового дохода в течение трех лет.
168. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
169. В разделе "Амортизационные отчисления по фиксированным активам, впервые введенным в эксплуатацию":
строка 100.23.001 предназначена для отражения итоговых сумм по фиксированным активам, впервые введенным в эксплуатацию на территории Республики Казахстан, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
170. Величина строки 100.23.001В переносится в строку 100.00.036С.
171. Дополнительная форма к строке 100.23.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются наименования фиксированных активов;
3) в графе C указывается дата ввода в эксплуатацию на территории Республики Казахстан соответствующего фиксированного актива;
4) в графе D указывается номер группы фиксированного актива согласно пункту 1 статьи 110  Налогового кодекса;
5) в графе E указывается номер подгруппы фиксированного актива согласно пункту 1 статьи 110  Налогового кодекса;
6) в графе F указываются предельные нормы амортизации, применяемые налогоплательщиком в процентах по каждому наименованию фиксированных активов, установленные пунктом 1 статьи 110  Налогового кодекса;
7) в графе G указываются нормы амортизации, применяемые налогоплательщиком, в процентах по каждому наименованию фиксированных активов, но не выше предельных, указанных в графе F;
8) в графе H указываются двойные нормы амортизации, применяемые налогоплательщиком в соответствии с пунктом 2 статьи 110  Налогового кодекса (G х 2);
9) в графе I указывается стоимость поступивших фиксированных активов, впервые введенных в эксплуатацию на территории Республики Казахстан и используемых налогоплательщиком для получения совокупного годового дохода;

10) J бағанында кемiнде үш жылда жылдық жиынтық табыс алу мақсатында (I x Н) тiркелген активтердiң деректерiн пайдалану шарты кезiнде амортизацияның екi еселенген нормасы бойынша есептелген амортизация аударымдарының сомалары көрсетiледi;
11) К бағанында Қазақстан Республикасының аумағында алғаш рет пайдалануға берiлген және жылдық жиынтық табыс алу үшiн (I-J) пайдаланылатын тiркелген активтердiң құны көрсетiледi. Келесi салық кезеңiнде осы бағанның деректерi салық салу мақсатында амортизация аударымдарын есептеу үшiн тиiстi шағын топтың теңгерiмдiк құнына енгiзуге жатады және келесi салық кезеңiнiң 100.22.001, 100.22.002, 100.22.003 жолдарға қосымша нысанның H бағанының және 100.22.005 жолға қосымша нысанның F бағанының тиiстi жолдарына көшiрiледi.
12) L бағанында тиiстi тiркелген активтiң жойылған күнi көрсетiледi.
100.23.001 жолға қосымша нысанның I бағанының жиынтық шамасы 100.23.001A жолына, J бағаны - 100.23.001B жолына, К бағаны 100.23.001C жолына көшiрiледi.
26. Инвестициялық салықтық преференциялар бойынша шегерiмдер - 100.24 нысанын жасау
172. Бұл нысан  Салық кодексiнiң  5-бөлiмнiң ережелерiне сәйкес шегерiмге жатқызылуы тиiс инвестициялық жобалар шеңберiнде жаңадан пайдалануға берiлген негiзгi құралдардың құнын айқындауға арналған.
173. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркелген нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi;
3) өтелiмдiлiк мерзiмi;
4) инвестицияларды қорғау жөнiндегi мемлекеттiк шаралар туралы мәселенi реттейтiн Қазақстан Республикасының заңнама актiлерiне сәйкес жасалған келiсiм-шарт нөмiрi мен күнi;
5) преференциялар берiлген кезең.
174. "Инвестициялық салықтық преференциялар бойынша шегерiмдер" бөлiмiнде:
100.24.001 жолы инвестициялық жобалар шеңберiнде жаңадан пайдалануға берiлген негiзгi құралдардың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және осы қосымша нысанның негiзiнде толтырылады.
175. 100.24.001B жолының шамасы 100.00.036F жолға көшiрiледi.
176. 100.24.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында негiзгi құралдардың атауы көрсетiледi;
3) С бағанында негiзгi құралдарды iске қосу күнi көрсетiледi;
4) D бағанында инвестициялық жоба шеңберiнде жаңадан пайдалануға берiлген негiзгi құралдардың құны көрсетiледi (инвестициялық бағдарлама). Келесi салық кезеңiнде осы жолға өткен салық кезеңi үшiн 100.24.001 жолға қосымша нысанының G бағанының тиiстi жолдарындағы негiзгi құралдардың қалдық құны және келiсiм-шарттың шарты бойынша есептi салық кезеңiнде жаңадан пайдалануға берiлген негiзгi құралдардың құны көшiрiледi;

10) в графе J указывается сумма амортизационных отчислений, исчисленная по двойной норме амортизации, при условии использования данных фиксированных активов в целях получения совокупного годового дохода не менее трех лет (I x H);
11) в графе K определяется остаточная стоимость фиксированных активов, впервые введенных в эксплуатацию на территории Республики Казахстан и используемых для получения совокупного годового дохода (I - J). В последующем налоговом периоде данные этой графы подлежат включению в стоимостный баланс соответствующей подгруппы для исчисления амортизационных отчислений в целях налогообложения и переносятся в соответствующие строки графы Н дополнительной формы к строкам 100.22.001, 100.22.002, 100.22.003 и графы F дополнительной формы к строке 100.22.005 следующего налогового периода;
12) в графе L указывается дата выбытия соответствующего фиксированного актива.
Итоговая величина графы I дополнительной формы к строке 100.23.001 переносится в строку 100.23.001А, графы J - в строку 100.23.001В, графы K - в строку 100.23.001С.
26. Составление формы 100.24 -
Вычеты по инвестиционным налоговым преференциям
172. Данная форма предназначена для определения стоимости основных средств, вновь введенных в эксплуатацию в рамках инвестиционных проектов, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии с положениями раздела 5  Налогового кодекса.
173. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) срок окупаемости;
4) номер и дата заключения контракта, заключенного в соответствии с законодательным актом Республики Казахстан, регулирующим вопрос о государственных мерах по защите инвестиций;
5) период, на который предоставлены преференции.
174. В разделе "Вычеты по инвестиционным налоговым преференциям":
строка 100.24.001 предназначена для отражения итоговых сумм по основным средствам, вновь введенным в эксплуатацию в рамках инвестиционных проектов, относимых на вычеты, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
175. Величина строки 100.24.001В переносится в строку 100.00.036F.
176. Дополнительная форма к строке 100.24.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается наименование основных средств;
3) в графе C указывается дата ввода основных средств;
4) в графе D указывается стоимость основных средств, вновь введенных в эксплуатацию в рамках инвестиционного проекта (инвестиционной программы). В последующие налоговые периоды в данную строку переносится остаточная стоимость основных средств из соответствующих строк графы G дополнительной формы к строке 100.24.001 за предыдущий налоговый период и стоимость вновь вводимых основных средств в отчетном налоговом периоде по условиям контракта;

5) E бағанында есеп бойынша инвестициялық салықтық преференциялар берудiң ағымдағы кезеңi көрсетiледi (бiрiншi салық кезеңi - преференцияларды қолданудың бiрiншi жылы, келесi салық кезеңдерi - Қазақстан Республикасынын заңдарына сәйкес жасалған келiсiм-шарттың негiзiнде преференцияларды қолдану жылы). Преференцияларды қолдану мерзiмi инвестициялардың көлемi мен өтелу мерзiмiне байланысты, бiрақ  Салық кодексiнiң  139-бабының 2 және 6-тармақтарына сәйкес преференцияларды қолдану мерзiмiнен бастап бес жылдан аспайды;
6) Ғ бағанында келiсiм-шартқа сәйкес инвестициялық салықтық преференцияларды қолдану мерзiмiне қарай шегерiмге жатқызылуы тиiс негiзгi құралдардың құны көрсетiледi;
7) D бағанында келесi салық кезеңiнiң 100.24.001 жолына қосымша нысанының D бағанының тиiстi жолдарына көшiрiлетiн негiзгi құралдардың құны көрсетiледi (D - F).
100.24.001 жолға қосымша нысанның D бағанының жиынтық шамасы 100.24.001A жолына, F бағаны - 100.24.001B жолына, G бағаны - 100.24.001C жолына көшiрiледi.
177. Осы нысан резидент емес болып табылатын заңды және жеке тұлғалардың Қазақстан Республикасында тұрақты мекеме құрмаған қызметiне Қазақстан Республикасының көздерiнен түскен кiрiс және Салық кодексiнiң  179 187 198 - 202 -баптарына сәйкес төлем көзiнен табыс салығының сомасын айқындауға арналған.
27. Резидент еместерге төлейтiн Қазақстан Республикасындағы көздерден табыстары - 100.25 нысанын жасау
178. Осы нысан резидент емес болып табылатын заңды және жеке тұлғалардың Қазақстан Республикасында тұрақты мекеме құрмаған қызметiне Қазақстан Республикасының көздерiнен түскен кiрiс және Салық Салық кодексiнiң 179, 187, 198-202-баптарына сәйкес төлем көзiнен табыс салығының сомасын айқындауға арналған.
179. "Есептiк көрсеткiштер" бөлiмiнде:
1) 100.25.001 жолы салық кезеңiнiң басында резидент емес болып табылатын заңды және жеке тұлғаларға төленбеген табысының сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның негiзiнде толтырылады;
2) 100.25.002 жолы салық кезеңi үшiн резидент емеске есептелген табыстың сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның негiзiнде толтырылады;
3) 100.25.003 жолы салық кезеңi үшiн резидент емеске есептелген жеке табыс салығының сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның негiзiнде толтырылады;
4) 100.25.004 жолы салық кезеңi үшiн резидент емеске төлеуге тиiстi, кiрiс сомаларының және осындай кiрiстерден жеке табыс салығы сомаларының есептелген табыстың сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның негiзiнде толтырылады;

5) в графе Е указывается текущий период предоставления инвестиционных налоговых преференций (далее - преференции) по счету (в первый налоговый период - первый год действия преференций, последующие налоговые периоды - годы действия преференций, на основании контракта, заключенного в соответствии с законодательным актом Республики Казахстан, регулирующим вопрос о государственных мерах по защите инвестиций). Срок действия преференций определяется в зависимости от объемов и срока окупаемости инвестиций, но не может превышать пяти лет с начала применения преференций, в соответствии с пунктами 2 и 6 статьи 139  Налогового кодекса;
6) в графе F отражается стоимость основных средств, подлежащая отнесению на вычеты в зависимости от срока действия преференций в соответствии с контрактом;
7) в графе G указывается остаточная стоимость основных средств, которая подлежит переносу в соответствующие строки графы D дополнительной формы к строке 100.24.001 следующего налогового периода (D - F).
Итоговая величина графы D дополнительной формы к строке 100.24.001 переносится в строку 100.24.001А, графы F - в строку 100.24.001В, графы G - в строку 100.24.001С.
27. Составление формы 100.25 - Доходы из источников в Республике Казахстан, выплачиваемые юридическим и физическим лицам, являющимся нерезидентами
177. Данная форма предназначена для определения сумм доходов юридических и физических лиц, являющихся нерезидентами, из источников в Республике Казахстан, не связанных с постоянным учреждением в Республике Казахстан, и подоходного налога у источника выплаты с таких доходов, исчисленного в соответствии со статьями 179 ,  187 ,  198 -202 Налогового кодекса.
178. В разделе "Общая информация о налоговом агенте" налоговый агент указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогового агента;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
179. В разделе "Расчетные показатели":
1) строка 100.25.001 предназначена для отражения сумм доходов, невыплаченных юридическим и физическим лицам, являющимся нерезидентами, на начало налогового периода, и заполняется на основании дополнительной формы;
2) строка 100.25.002 предназначена для отражения сумм доходов, начисленных нерезидентам за налоговый период, и заполняется на основании дополнительной формы;
3) строка 100.25.003 предназначена для отражения сумм подоходного налога с дохода, начисленного нерезиденту за налоговый период, и заполняется на основании дополнительной формы;
4) строка 100.25.004 предназначена для отражения сумм доходов, подлежащих выплате нерезидентам за налоговый период, исчисляемых как разница между начисленными суммами доходов и суммами подоходного налога с таких доходов, и заполняется на основании дополнительной формы;

5) 100.25.005 жолы өткен салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша декларацияда резидент емеске төленген және (немесе) салық агентi шегерiмге жатқызған бюджетке есептеуге тиiстi табыстың сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның негiзiнде толтырылады;
6) 100.25.006 жолы өткен салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша декларацияда резидент емес төлеген және (немесе) салық агентi шегерiмге жатқызған бюджетке есептеуге тиiстi жеке табыс салығы сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның негiзiнде толтырылады;
7) 100.25.007 жолы  Салық кодексiнiң  198-бабына сәйкес шартты банк салымына орналастырылған жеке табыс салығының сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның негiзiнде толтырылады.
180. 100.25.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында  Салық кодексiнiң  178-бабына сәйкес резидент еместiң Қазақстан Республикасындағы көздерден алған, осы Ереженiң 224-бабына сәйкес кiрiстерiнiң коды көрсетiледi;
3) С бағанында салық кезеңiнiң басында төленбеген кiрiстердiң сомасы көрсетiледi;
4) D бағанында салық кезеңi үшiн есептелген кiрiстердiң сомасы көрсетiледi;
5) E бағанында кiрiстерден есептелген табыс салығының сомасы көрсетiледi;
6) Ғ бағанында D және E бағандары көрсеткiштерi арасындағы айырмашылық ретiнде айқындалатын салық кезеңi үшiн төленуге тиiс кiрiс сомасы көрсетiледi;
7) G бағанында төленген кiрiстердiң және (немесе) салық агентi шегерiмге жатқызған табыс салығының сомасы көрсетiледi;
8) H бағанында резидент еместерге төленген кiрiстерден және (немесе) бюджетке есептеуге тиiстi салық агентi шегерiмге жатқызған табыс салығының сомасы көрсетiледi;
9) I бағанында шартты банк салымына орналастырылған табыс салығының сомасы көрсетiледi.
100.25 қосымша нысанның С бағанының жиынтық шамасы 100.25.001 жолға, D бағанының - 100.25.002 жолына, E бағаны - 100.25.003 жолына, F бағаны - 100.25.004 жолына, G бағаны - 100.25.005 жолына, H бағаны - 100.25.006 жолына, I бағаны - 100.25.007 жолына көшiрiледi.
28. Халықаралық шарттарға сәйкес салық салудан босатылуға жататын салық салынатын кiрiстi есептеу -
100.26 нысанын жасау
181. Осы нысан  Салық кодексiнiң  199-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасымен жасасқан қосарланған салық салуға жол бермеу және кiрiстер мен мүлiктерге (капиталға) салық салудан жалтарудың алдын алу туралы халықаралық шарт ережелерi (бұдан әрi - халықаралық шарт) бойынша салық салудан босатылатын салық салынатын кiрiс сомасын айқындауға арналған.

5) строка 100.25.005 предназначена для отражения сумм доходов, выплаченных нерезидентам за налоговый период и (или) невыплаченных, но отнесенных налоговым агентом на вычеты в декларации по итогам предыдущего налогового периода, и заполняется на основании дополнительной формы;
6) строка 100.25.006 предназначена для отражения сумм подоходного налога с доходов, выплаченных нерезидентам за налоговый период и (или) невыплаченных, но отнесенных налоговым агентом на вычеты в декларации по итогам предыдущего налогового периода, и заполняется на основании дополнительной формы;
7) строка 100.25.007 предназначена для отражения сумм подоходного налога, перечисленного на условный банковский вклад в соответствии со статьей 198 Налогового кодекса  за налоговый период, и заполняется на основании дополнительной формы.
180. Дополнительная форма к приложению 100.25:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается код вида дохода согласно пункту 224 настоящих Правил, полученного нерезидентом из источников в Республике Казахстан в соответствии со статьей 178  Налогового кодекса;
3) в графе С указывается сумма невыплаченных доходов нерезидента на начало налогового периода;
4) в графе D указывается сумма начисленных доходов за налоговый период;
5) в графе E указывается сумма подоходного налога с начисленных доходов;
6) в графе F указывается сумма дохода, подлежащего выплате за налоговый период, исчисленного как разница между показателями граф D и E;
7) в графе G указываются суммы выплаченных доходов за налоговый период и (или) невыплаченных доходов, но отнесенных налоговым агентом на вычеты в декларации по итогам предыдущего года;
8) в графе H указывается сумма подоходного налога с доходов нерезидентов, выплаченных и (или) невыплаченных, но отнесенных налоговым агентом на вычеты, подлежащего перечислению в бюджет;
9) в графе I указывается сумма подоходного налога, размещенного на условном банковском вкладе за налоговый период в соответствии со статьей 198  Налогового кодекса.
Итоговая величина графы С дополнительной формы к приложению 100.25 переносится в строку 100.25.001, графы D - в строку 100.25.002, графы Е - в строку 100.25.003, графы F - в строку 100.25.004, графы G - в строку 100.25.005, графы Н - в строку 100.25.006, графы I - в строку 100.25.007.
28. Составление формы 100.26 - Исчисление налогооблагаемого дохода, подлежащего освобождению от налогообложения в соответствии с международным договором
181. Данная форма предназначена для определения суммы налогооблагаемого дохода, подлежащего освобождению от налогообложения согласно международному договору об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от налогообложения доходов и имущества (капитал), заключенному Республикой Казахстан (далее - международный договор), в соответствии с пунктом 1 статьи 199  Налогового кодекса.

100.26 нысанын Қазақстан Республикасындағы қызметiн тұрақты мекеме арқылы жүзеге асыратын, халықаралық шарт ережелерiн қолдануға құқығы бар резидент емес толтырады. Бұл нысанға салық төлеушi-резидент еместiң резиденттiгiн растайтын құжат қоса тiркеледi.
182. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркелу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi;
3) қолданылатын халықаралық шарттың толық атауы;
4) шығыстарды есептеудiң қолданылатын әдiсi (тиiстi торкөзде әдiстердiң бiрi көрсетiледi).
183. "Есеп" бөлiмiнде:
1) 100.26.001 жолы резидент емес салық төлеушiнiң Қазақстан Республикасындағы көздерден алған жиынтық жылдық табысының жалпы сомасын көрсетуге арналған. Бұл жолға 100.26.003 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
2) 100.26.002 жолы  Салық кодексiнiң  199-бабының 1-тармағына сәйкес бухгалтерлiк есепте осындай кiрiстерге бөлек есеп жүргiзу негiзiнде есептелген Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған халықаралық жүк тасымалдауда көлiк қызметiн көрсетуден алынған кiрiс сомасын көрсетуге арналған;
3) 100.26.003 жолы резидент емес салық төлеушiнiң Қазақстан Республикасындағы көздерден табыс алу үшiн шеккен шығыстарының шегерiлетiн жалпы сомасын көрсетуге арналған. Осы жолға 100.00.037 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
4) 100.26.004 жолы салық төлеушiнiң халықаралық тасымалдауларда көлiк қызметiн көрсетуден кiрiс алу мақсатында шеккен шығыстарының сомасын көрсетуге арналған. Салық төлеушi шығыстарды есептеудiң тура әдiсiн қолданған жағдайда осы жолда бухгалтерлiк есепте осындай шығыстарды есептеудiң бөлек әдiсiн қолдану негiзiнде есептелген құжаттармен расталған сома көрсетiледi. Шығыстарды есептеудiң жанама әдiсiн қолданған жағдайда осы 100.26.004 жолы 100.26.003 жолының үлес салмағы және деректерiнiң қосындысы ретiнде есептеледi. Үлес салмағы 100.26.002 жолы деректерiнiң 100.26.001 жолы деректерiне қатынасы ретiнде айқындалады. Бұл ретте, салық төлеушi халықаралық тасымалдауларда көлiк қызметiн көрсетуден кiрiс алу мақсатында шеккен шығыстарын есептеудiң көрсетiлген әдiстерiнiң бiрiн дербес таңдауға құқылы;
5) 100.26.005 жолы халықаралық шартқа сәйкес салық салудан босатылуға жататын салық салынатын кiрiс (залал) сомасын көрсетуге арналған. 100.26.005 жолының деректерi 100.26.002 және 100.00.004 жолдары деректерiнiң айырмашылығы ретiнде есептеледi.

Форма 100.26 заполняется нерезидентом, осуществляющим деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, имеющим право на применение положений международного договора. К данной форме прилагается документ, подтверждающий резидентство налогоплательщика-нерезидента.
182. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование применяемого международного договора;
4) применяемый метод исчисления расходов (в соответствующей ячейке указывается один из методов).
183. В разделе "Расчет":
1) строка 100.26.001 предназначена для отражения общей суммы совокупного годового дохода, полученного налогоплательщиком-нерезидентом из источников в Республике Казахстан. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 100.00.023;
2) строка 100.26.002 предназначена для отражения суммы дохода от оказания транспортных услуг в международных перевозках, полученного из источников в Республике Казахстан, исчисленного на основании ведения раздельного учета таких доходов в бухгалтерском учете в соответствии с пунктом 1 статьи 199  Налогового кодекса;
3) строка 100.26.003 предназначена для отражения общей суммы вычитаемых расходов, понесенных налогоплательщиком-нерезидентом в целях получения доходов из источников в Республике Казахстан. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 100.00.037;
4) строка 100.26.004 предназначена для отражения суммы расходов, понесенных налогоплательщиком в целях получения доходов от оказания транспортных услуг в международных перевозках. В случае применения налогоплательщиком прямого метода исчисления расходов в данной строке указывается сумма документально подтвержденных расходов, исчисленных на основании ведения раздельного учета таких расходов в бухгалтерском учете. В случае применения косвенного метода исчисления расходов, данные строки 100.26.004 исчисляются как произведение удельного веса и данных строки 100.26.003. Удельный вес определяется как отношение данных строки 100.26.002 к данным строки 100.26.001. При этом налогоплательщик вправе самостоятельно выбрать один из указанных методов исчисления расходов, понесенных в целях получения доходов от оказания транспортных услуг в международных перевозках;
5) строка 100.26.005 предназначена для отражения суммы налогооблагаемого дохода (убытка), подлежащего освобождению от налогообложения в соответствии с международным договором. Данные строки 100.26.005 исчисляются как разница между данными строк 100.26.002 и 100.26.004.

184. 100.26.005 жолының шамасы 100.00.039 жолына көшiрiледi.
29. Залалдарды көшiру - 100.27 нысанын жасау
185. Бұл нысан  Салық кодексiнiң  124-бабына сәйкес кәсiпкерлiк қызметтен көшiрiлген залалдар сомасының есебiне арналған.
186. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркелген нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
187. "Залалдар" бөлiмiнде:
100.27.001 жолы өткен салық кезеңдерiнен көшiрiлетiн залалдың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады.
188. 100.27.001 жолының шамасы 100.00.44 жолына көшiрiледi.
189. 100.27.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында залал пайда болған және осы жол толтырылатын өткен салық кезеңдерiнен көшiрiлген залалдың жиынтық сомасы көрсетiледi;
3) С бағанында өткен салық кезеңдерiнен көшiрiлген залалдар сомасы көрсетiледi;
4) D бағанында есептi салық кезеңiнде алынған кiрiс (көшiрiлуге тиiстi залал) көрсетiледi. Егер 100.00.040 жолында кiрiс алынса, онда салық салынатын кiрiстiң түзетiлген сомасына кемiтiлген кiрiс сомасы (100.00.043 жолы) осы бағанға көшiрiледi. Егер 100.00.040 жолында залал алынған жағдайда, онда осы бағанға 100.00.042 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi.
5) E бағанында келесi салық кезеңiне көшiрiлетiн залал көрсетiледi. D және С бағандарының және 100.02.002 жолында көрсетiлген үй-жайлар, құрылыстар және ғимараттарды сату кезiнде алынған залал айырмашылығы ретiнде айқындалады. Осы сома Салық кодексiнiң 124-бабының 1-тармағында белгiленген залалдарды көшiруге арналған мерзiм өтiп кеткенге дейiн келесi салық кезеңнiң қосымша нысанының С бағанына көшiрiледi.
6) Ғ бағанында Салық кодексiнiң 124-бабының 1-тармағында белгiленген залалдарды көшiруге арналған мерзiмiнiң өтiп кетуiне байланысты келесi салық кезеңiне көшiруге жатпайтын залал көрсетiледi.
100.27.001 жолына қосымша нысанның тиiстi салық кезеңiнiң С бағанының шамасы 100.27.001 жолына көшiрiледi.
30. Шетелдiк салық есебi - 100.28 нысанын жасау
190. Бұл нысан  Салық кодексiнiң  129-бабына сәйкес Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке алынған шетел мемлекеттерiндегi көздерден салық төлеушi алған кiрiс бойынша табыс салығы және табысқа (бұдан әрi - табыс салығы) салық сомасын айқындауға арналған.
Қазақстан Республикасынан тысқары жерде салық төлеушi төлеген табыс салығының сомасы салықтарды төлегенiн растайтын құжаттардың болуы кезiнде жүргiзiледi. Мұндай құжат шетел мемлекеттерiндегi көздерден алынған кiрiс және төленген салықтар сомасы туралы шетел мемлекетiнiң салық органы растаған анықтама болуы мүмкiн.

184. Величина строки 100.26.005 переносится в строку 100.00.039.
29. Составление формы 100.27 - Перенос убытков
185. Данная форма предназначена для расчета суммы переносимых убытков от предпринимательской деятельности в соответствии со статьей 124  Налогового кодекса.
186. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
187. В разделе "Убытки":
строка 100.27.001 предназначена для отражения итоговой суммы убытка, переносимого из предыдущих налоговых периодов, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
188. Величина строки 100.27.001 переносится в строку 100.00.044.
189. Дополнительная форма к строке 100.27.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается налоговый период, в котором возникли убытки и по которому заполняется данная строка;
3) в графе C указывается сумма убытков, перенесенных из предыдущих налоговых периодов;
4) в графе D указывается доход (убыток, подлежащий переносу), полученный в отчетном налоговом периоде. Если в строке 100.00.040 получен доход, то сумма дохода, уменьшенная на сумму корректировки налогооблагаемого дохода (строка 100.00.043) переносится в данную графу. В случае, если в строке 100.00.040 получен убыток, то в данную графу переносится сумма, указанная в строке 100.00.042;
5) в графе E указывается убыток, переносимый на последующие налоговые периоды. Определяется как разница сумм граф D и С плюс убыток, полученный при реализации зданий, строений и сооружений, указанный в строке 100.02.002. Данная сумма переносится в графу С дополнительной формы следующего налогового периода до истечения срока для переноса убытков, установленного пунктом 1 статьи 124  Налогового кодекса;
6) в графе F указывается убыток, не подлежащий переносу на последующие налоговые периоды, в связи с истечением срока переноса согласно пункту 1 статьи 124  Налогового кодекса.
Величина графы С за соответствующий налоговый период дополнительной формы к строке 100.27.001 переносится в строку 100.27.001.
30. Составление формы 100.28 - Зачет иностранного налога
190. Данная форма предназначена для определения суммы подоходного налога и налогов на доходы (далее - подоходные налоги) по доходам, полученным налогоплательщиком из источников в иностранных государствах, уплаченных за пределами Республики Казахстан и зачитываемых при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан в соответствии со статьей 129 Налогового кодекса .
Зачет подоходного налога, уплаченного налогоплательщиком за пределами Республики Казахстан, производится при наличии документов, подтверждающих уплату налогов. Таким документом может быть справка, заверенная налоговым органом иностранного государства, о суммах полученных доходов из источников в иностранном государстве и уплаченных налогов.

191. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркелген нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
192. "Дивиденттер" бөлiмiнде:
100.28.001 жолы Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған дивидендтерден салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
193. "Сыйақылар" бөлiмiнде:
100.28.002 жолы Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған сыйақылардан салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
194. "Роялти" бөлiмiнде:
100.28.003 жолы Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған роялтиден салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
195. "Халықаралық тасымалдарда көлiк қызметiн көрсетуден түскен кiрiс" бөлiгiнде:
100.28.004 жолы Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған халықаралық тасымалдарда көлiктiк қызмет көрсетуден түскен кiрiстен салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
196. "Тұрақты мекеме құрмай жүзеге асырылатын қызметтен түскен өзгелей кiрiс" бөлiгiнде:
100.28.005 жолы Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған тұрақты мекеме құрмай жүзеге асырылатын қызметтен түскен өзгелей кiрiстен салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
197. "Тұрақты мекеме арқылы жүзеге асырылатын қызметтен түскен салық салынатын кiрiс (пайда)":
100.28.006 жолы Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған тұрақты мекеме арқылы жүзеге асырылатын қызметтен түскен салық салынатын кiрiстен (пайдадан) салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
198. "Барлығы" бөлiгiнде:
100.28.007 жолы 100.28.001C, 100.28.002C, 100.28.003C, 100.28.004C, 100.28.005C, 100.28.006С жолдарында айқындалған, Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған салықтың жиынтық сомасын көрсетуге арналған.
199. 100.28.007 жолының шамасы 100.29.005А жолына көшiрiледi.
100.28.001A жолының шамасы 100.07.002 жолына көшiрiледi.
100.28.002A жолының шамасы 100.08.003 жолына көшiрiледi.

191. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
192. В разделе "Дивиденды":
строка 100.28.001 предназначена для определения общей суммы налога с дивидендов, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
193. В разделе "Вознаграждения":
строка 100.28.002 предназначена для определения общей суммы налога с вознаграждений, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
194. В разделе "Роялти":
строка 100.28.003 предназначена для определения общей суммы налога с роялти, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
195. В разделе "Доходы от оказания транспортных услуг в международных перевозках":
строка 100.28.004 предназначена для определения общей суммы налога с доходов от оказания транспортных услуг в международных перевозках, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
196. В разделе "Прочие доходы от деятельности без образования постоянного учреждения":
строка 100.28.005 предназначена для определения общей суммы налога с прочих доходов от деятельности без образования постоянного учреждения, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
197. В разделе "Налогооблагаемый доход (прибыль) от деятельности через постоянное учреждение":
строка 100.28.006 предназначена для определения общей суммы налога с налогооблагаемого дохода (прибыли), полученного (-й) из источников в иностранных государствах, от деятельности через постоянное учреждение, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
198. В разделе "Всего":
строка 100.28.007 предназначена для отражения итоговой суммы налога, подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, определяемой как сумма строк 100.28.001С, 100.28.002С, 100.28.003С, 100.28.004С, 100.28.005С, 100.28.006С.
199. Величина строки 100.28.007 переносится в строку 100.29.005А.
Величина строки 100.28.001А переносится в строку 100.07.002.
Величина строки 100.28.002А переносится в строку 100.08.004.

200. 100.28.001, 100.28.002, 100.28.003, 100.28.004 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында осы Ереженiң 225-тармағына сәйкес кiрiс төлемi көзi - елi көрсетiледi;
3) С бағанында әрбiр төлем көзi - елi бойынша есептi салық кезеңi iшiнде салық төлеушiге есептелген кiрiс сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi бiр шетел мемлекетiнде есептi салық кезеңi iшiнде бiрнеше көздерден кiрiс алған жағдайда, онда осы шетел мемлекетi бойынша есептелген кiрiстiң жалпы сомасы көрсетiледi;
4) D бағанында тиiстi төлем көзi - елi заңдарымен немесе халықаралық шартпен белгiленген төленген табыс салығының ставкасы көрсетiледi;
5) E бағанында әрбiр кiрiс төлем көзi - елiне төленген табыс салығының сомасы көрсетiледi. Бұл орайда, E бағанының деректерi С және D бағандарының қосындысы ретiнде айқындалады;
6) F бағанында Салық кодексiнiң 129-бабының ережелерiне сәйкес әрбiр төлем көзi - елi бойынша Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған табыс салығының ставкасы көрсетiледi;
7) G бағанында Салық кодексiнiң 129-бабының ережелерiне сәйкес әрбiр төлем көзi - елi бойынша Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған табыс салығының ставкасы көрсетiледi. Бұл орайда, G бағанның деректерi С және F бағандарының қосындысы ретiнде айқындалады.
100.28.001 жолға қосымша нысанның С бағанының жиынтық шамасы 100.28.001A жолына, E бағаны - 100.28.001B жолына, G бағаны - 110.28.001C жолына көшiрiледi, 100.28.002 жолға қосымша нысанның С бағаны 100.28.002A жолына, E бағаны - 100.28.002B жолына, G бағаны - 100.28.002C жолына көшiрiледi, 100.28.003 жолға қосымша нысанның С бағаны 100.28.003A жолына, E бағаны - 100.28.003B жолына, G бағаны - 100.28.003C жолына көшiрiледi, 100.28.004 жолға қосымша нысанның С бағаны 100.28.004A жолына, E бағаны - 100.28.004B жолына, G бағаны - 100.28.004C жолына көшiрiледi.
201. 100.28.005 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында осы Ереженiң 224-тармағына сәйкес кiрiстiң төлем көзi - елi бойынша ашылатын сома тұрақты мекеме құрмай жүзеге асырылатын қызметтен түскен кiрiс түрi көрсетiледi;

200. Дополнительные формы к строкам 100.28.001, 100.28.002, 100.28.003, 100.28.004:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается код страны-источника выплаты дохода согласно пункту 225 настоящих Правил;
3) в графе С указываются суммы доходов, начисленных налогоплательщику в течение отчетного налогового периода по каждой стране-источнику выплаты. В случае, если в одном иностранном государстве налогоплательщик в течение отчетного налогового периода получил доходы из нескольких источников, то указывается общая сумма начисленных доходов по данному иностранному государству;
4) в графе D указываются ставки уплаченного подоходного налога, установленные законодательством соответствующей страны-источника выплаты или международным договором;
5) в графе Е указываются суммы подоходного налога, уплаченного в каждой стране-источнике выплаты доходов. При этом данные графы Е определяются как произведение данных граф С и D;
6) в графе F указываются ставки подоходного налога, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, по каждой стране-источнику выплаты в соответствии с положениями статьи 129  Налогового кодекса;
7) в графе G указываются суммы подоходного налога, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, по каждой стране-источнику выплаты доходов в соответствии с положениями статьи 129  Налогового кодекса. При этом данные графы G определяются как произведение данных граф С и F.
Итоговая величина графы C дополнительной формы к строке 100.28.001 переносится в строку 100.28.001A, графы E - в строку 100.28.001B, графы G - в строку 100.28.001C, графы C дополнительной формы к строке 100.28.002 переносится в строку 100.28.002A, графы E - в строку 100.28.002B, графы G - в строку 100.28.002C, графы C  дополнительной формы к строке 100.28.003 переносится в строку 100.28.003A, графы E - в строку 100.28.003B, графы G - в строку 100.28.003C, графы C дополнительной формы к строке 100.28.004 переносится в строку 100.28.004A, графы E - в строку 100.28.004B, графы G - в строку 100.28.004C.
201. Дополнительная форма к строке 100.28.005:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается код вида дохода согласно пункту 224 настоящих Правил, полученного от деятельности без образования постоянного учреждения, сумма которого раскрывается по странам-источникам выплаты дохода;

3) С бағанында осы Ереженiң 225-тармағына сәйкес кiрiстiң төлем көзi - елi көрсетiледi;
4) D бағанында әрбiр төлем көзi - елi бойынша есептi салық кезеңi iшiнде салық төлеушiге есептелген кiрiс сомасы көрсетiледi. Егер бiр шетел мемлекетiнде салық төлеушi есептi салық кезеңi iшiнде бiрнеше көздерден кiрiс алған жағдайда, осы шетел мемлекетi бойынша есептелген кiрiстiң жалпы сомасы көрсетiледi;
5) E бағанында тиiстi төлем көзi - елi заңдарында немесе халықаралық шартта белгiленген табыс салығының ставкасы көрсетiледi;
6) F бағанында әрбiр төлем көзi - елiнде төленген табыс салығының ставкасы көрсетiледi. Бұл орайда, F бағанының деректерi D және E бағандарының деректерiнiң қосындысы ретiнде айқындалады;
7) G бағанында  Салық кодексiнiң  129-бабының ережелерiне сәйкес әрбiр төлем көзi - елi бойынша Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған табыс салығының ставкасы көрсетiледi;
8) H бағанында Салық кодексiнiң 129-бабының ережелерiне сәйкес әрбiр төлем көзi - елi бойынша Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған табыс салығының ставкасы көрсетiледi. Бұл орайда, H бағанның деректерi D және G бағандарының деректерiнiң қосындысы ретiнде айқындалады.
100.28.005 жолға қосымша нысанның D бағанының жиынтық шамасы 100.28.005A жолына, F бағаны - 100.28.005B жолына, H бағаны 100.28.005C жолына көшiрiледi.
202. 100.28.006 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында осы Ереженiң 225-тармағына сәйкес кiрiстiң төлем көзi - елi көрсетiледi;
3) С бағанында есептi салық кезеңiнiң iшiнде олардың салық заңнамаларына сәйкес әрбiр төлем көзi - елi бойынша салық төлеушi есептеген салық салынатын кiрiстiң (пайданың) сомасы көрсетiледi. Егер бiр шетел мемлекетiнде салық төлеушi есептi салық кезеңi iшiнде бiрнеше көздерден салық салынатын кiрiс алған жағдайда, онда осы шетел мемлекетi бойынша есептелген салық салынатын кiрiстiң жалпы сомасы көрсетiледi;
4) D бағанында тиiстi төлем көзi - елi заңдарында немесе халықаралық шартта белгiленген төленген табыс салығының ставкасы көрсетiледi;
5) E бағанында әрбiр кiрiстiң төлем көзi - елiнде төленген табыс салығының сомасы көрсетiледi. Бұл орайда, E бағанының деректерi С және D бағандарының қосындысы ретiнде айқындалады;

3) в графе С указывается код страны-источника выплаты дохода согласно пункту 225 настоящих Правил;
4) в графе D указываются суммы доходов, начисленных налогоплательщику в течение отчетного налогового периода по каждой стране-источнику выплаты. В случае, если в одном иностранном государстве налогоплательщик в течение отчетного налогового периода получил доходы из нескольких источников, указывается общая сумма начисленных доходов по данному иностранному государству;
5) в графе E указываются ставки подоходного налога, установленные законодательством соответствующей страны-источника выплаты или международным договором;
6) в графе F указываются суммы подоходного налога, уплаченного в каждой стране-источнике выплаты доходов. При этом данные графы F определяются как произведение данных граф D и E;
7) в графе G указываются ставки подоходного налога, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, по каждой стране-источнику выплаты в соответствии с положениями статьи 129  Налогового кодекса;
8) в графе H указываются суммы подоходного налога, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, по каждой стране-источнику выплаты доходов в соответствии с положениями статьи 129  Налогового кодекса. При этом данные графы H определяются как произведение данных граф D и G.
Итоговая величина графы D дополнительной формы к строке 100.28.005 переносится в строку 100.28.005A, графы F - в строку 100.28.005B, графы H - в строку 100.28.005C.
202. Дополнительная форма к строке 100.28.006:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается код страны-источника выплаты дохода согласно пункту 225 настоящих Правил;
3) в графе С указываются суммы налогооблагаемого дохода (прибыли), исчисленные налогоплательщиком по каждой стране-источнику выплаты согласно их налоговому законодательству в течение отчетного налогового периода. В случае, если в одном иностранном государстве налогоплательщик в течение отчетного налогового периода получил налогооблагаемые доходы из нескольких источников, то указывается общая сумма начисленных налогооблагаемых доходов по данному иностранному государству;
4) в графе D указываются ставки уплаченного подоходного налога, установленные законодательством соответствующей страны-источника выплаты или международным договором;
5) в графе Е указываются суммы подоходного налога, уплаченные в каждой стране-источнике выплаты доходов. При этом данные графы Е определяются как произведение данных граф С и D;

6) F бағанында Салық кодексiнiң 129-бабының ережелерiне сәйкес әрбiр төлем көзi - елi бойынша Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған табыс салығының ставкасы көрсетiледi;
7) G бағанында Салық кодексiнiң 129-бабының ережелерiне сәйкес әрбiр төлем көзi - елi бойынша Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған табыс салығының сомасы көрсетiледi. Бұл орайда, G бағанның деректерi С және F бағандарының деректерiнiң қосындысы ретiнде айқындалады.
100.28.006 жолға қосымша нысанның С бағанының жиынтық шамасы 100.28.006A жолына, E бағаны - 100.28.006B жолына, G бағаны 100.28.006C жолына көшiрiледi.
31. Салық мiндеттемесiн есептеу - 100.29 нысанын жасау
203. Бұл нысан салық төлеушiнiң корпорациялық табыс салығының сомасын есептеуiне резидент еместiң Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекеме арқылы қызметiнен таза кiрiске салық және төленген аванстық төлемдер мен жүргiзiлген есепке алулар, есептi салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша басқа да есеп айырысуларды, сондай-ақ заңды тұлға бойынша жалпы деректердi көрсетуге арналған.
204. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркелген нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
205. "Салық есептеу және жүргiзiлген төлем бойынша есеп" бөлiмiнде:
1) 100.29.001 жолында 110.00.045 жолында айқындалған салық салынатын кiрiстiң сомасы көрсетiледi;
2) 100.29.002 жолында  Салық кодексiнiң  135-бабының 1-тармағында белгiленген ставка бойынша корпорациялық табыс салығының есептелген сомасы көрсетiледi. 100.29.002 жолының шамасы 100.00.046 жолына көшiрiледi;
3) 100.29.003 жолын қызметiн Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекеме арқылы жүргiзетiн резидент eмec заңды тұлғалар толтырады. Осы жолда 100.29.001 және 100.29.002 жолдарының айырмашылығы ретiнде айқындалатын таза кiрiс сомасы көрсетiледi;
4) 100.29.004 жолын қызметiн Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекеме арқылы жүргiзетiн резидент емес заңды тұлғалар толтырады. Осы жолда  Салық кодексiнiң  185 немесе  201 -баптарына сәйкес есептелген қызметiн Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекеме арқылы жүргiзетiн резидент емес заңды тұлғаның таза кiрiсiне салық сомасы көрсетiледi. Бұл ретте тиiстi жолдарда Салық кодексiнiң 185-бабының 1-тармағымен белгiленген ставка бойынша, немесе Салық кодексiнiң 201-бабына сәйкес халықаралық шартпен белгiленген ставка бойынша есептелген салық сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi таза кiрiске салық төлеуге қатысты халықаралық шарт ережелерiн қолданса, онда халықаралық шартқа сәйкес осындай салық ставкасы және көрсетiлген шарт атауы көрсетiледi, сондай-ақ салық төлеушiнiң резиденттiгiн растайтын құжат қоса тiркеледi. 100.29.004 жолында көрсетiлген таза кiрiске салық сомасы 100.29.004A немесе 100.29.004B жолдарының деректерiне қарай айқындалады. 100.29.004 жолының шамасы 100.00.047 жолына көшiрiледi;

6) в графе F указываются ставки подоходного налога, подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, по каждой стране-источнику выплаты в соответствии со статьей 129  Налогового кодекса;
7) в графе G указываются суммы подоходного налога, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, по каждой стране-источнику выплаты доходов в соответствии со статьей 129  Налогового кодекса. При этом данные графы G определяются как произведение данных граф С и F.
Итоговая величина графы C дополнительной формы к строке 100.28.006 переносится в строку 100.28.006A, графы E - в строку 100.28.006B, графы G - в строку 100.28.006C.
31. Составление формы 100.29 -
Исчисление налогового обязательства
203. Данная форма предназначена для исчисления налогоплательщиком суммы корпоративного подоходного налога, налога на чистый доход нерезидента от деятельности в Республике Казахстан через постоянное учреждение и отражения сумм уплаченных авансовых платежей и произведенных зачетов, других расчетов по итогам отчетного налогового периода, а также для представления общих данных по юридическому лицу.
204. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
205. В разделе "Расчет по исчислению налога и произведенных платежей":
1) в строке 100.29.001 указывается сумма налогооблагаемого дохода, определенная в строке 100.00.045;
2) в строке 100.29.002 указывается сумма исчисленного корпоративного подоходного налога по ставкам, установленным пунктом 1 статьи 135  Налогового кодекса. В строке 100.29.002С указывается сумма, определенная в строке 100.35.010;
3) строка 100.29.003 заполняется юридическими лицами-нерезидентами, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение. В данной строке указывается сумма чистого дохода, определенная как разница строк 100.29.001 и 100.29.002;
4) строка 100.29.004 заполняется юридическими лицами-нерезидентами, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение. В данной строке указывается сумма налога на чистый доход юридического лица-нерезидента от деятельности в Республике Казахстан через постоянное учреждение, исчисленного согласно статьям 185  или  201  Налогового кодекса. При этом в соответствующей строке указывается сумма налога, исчисленного по ставке, установленной пунктом 1 статьи 185  Налогового кодекса, или ставке, установленной международным договором, в соответствии со статьей 201  Налогового кодекса. Если налогоплательщиком применяются положения международного договора в отношении уплаты налога на чистый доход, то указывается ставка такого налога в соответствии с международным договором и наименование указанного договора, а также прилагается документ, подтверждающий резидентство налогоплательщика. Сумма налога на чистый доход, отраженная в строке 100.29.004, определяется исходя из данных строки 100.29.004А или 100.29.004В;

5) 100.29.005 жолында есептелген корпорациялық табыс салығының жалпы сомасы көрсетiледi. Ол 100.29.002 және 100.29.004 жолдарының сомасы ретiнде айқындалады;
6) 100.29.005A жолында  Салық кодексiнiң  129-бабының ережелерiне сәйкес осы Декларацияда көрсетiлген кiрiстен ұсталған және Қазақстан Республикасынан тысқары жерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған табыс салығының сомасы көрсетiледi. Бұл жолға 100.29.007A жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
7) 100.29.005B жолында Қазақстан Республикасында сыйақы (ұтыс) төлеу көзiнен ұсталған салықтың сомасы көрсетiледi. Бұл жолға 100.08.001B, 100.08.002D және 100.08.003D жолдарында көрсетiлген сома көшiрiледi;
8) 100.29.006 жолында есептi салық кезеңi үшiн есептелген корпорациялық табыс салығының жалпы сомасы көрсетiледi. Бұл жолға 100.29.005 жолының сомасымен және 100.29.002 және 100.29.004 жолдары көрсетiлген сомасы көшiрiледi;
9) 100.29.007 жолында 100.29.007А және 100.29.007B жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын аванстық төлемдердiң жиынтық шамасы көрсетiледi;
10) 100.29.007A жолында есептi салық кезеңi үшiн есептелген корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде өткен салық кезеңiнен көшiрiлген және салықтың басқа түрлерiнен артық төленген салық сомасы көрсетiледi;
11) 100.29.007В жолында есептi салық кезеңi үшiн салық төлеушi есептi салық кезеңiнде төлеген аванстық төлемдердiң жиынтық шамасы көрсетiледi;
12) 100.29.008 жолында төлеуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi. 100.29.005 жолында көрсетiлген корпорациялық табыс салығының сомасы және 100.29.006 және 100.29.007 жолдарында көрсетiлген есепке алулар мен жүргiзiлген аванстық төлемдер сомасы арасында есептелген айырмашылық ретiнде айқындалады.
100.29.008 жолының шамасы 100.00.051 жолына көшiрiледi;
13) 100.29.009 жолында төленген аванстық төлемдер шамасы 100.29.006 және 100.29.007 жолдарында көрсетiлген төленген аванстық төлемдер мен жүргiзiлген есепке алулар 100.29.005 жолында есептелген корпорациялық табыс салығының сомасынан артық жағдайда айқындалатын артық төленген салық сомасы көрсетiледi. 100.29.006 және 1010.29.007 жолдарының сомасы айырмасы ретiнде айқындалады.
206. "Басқа ақпарат" бөлiмiнде:
1) 100.20.010 жолында статистика органдарының деректерi бойынша Экономикалық қызметтiң жалпы жiктеуiшiне сәйкес кәсiпкерлiк қызмет түрлерi көрсетiледi;
2) 100.20.011 жолында статистика органдарының деректерi бойынша КОЖЖ (кәсiпорындар мен ұйымдардың жалпы жiктегішi) коды көрсетiледi;
3) 100.29.012 жолында заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысаны көрсетiледi;

5) в строке 100.29.005 указывается общая сумма произведенных зачетов за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 100.29.007А и 100.29.007В;
6) в строке 100.29.005А указывается сумма налога, уплаченная за пределами Республики Казахстан, удержанная с дохода, указанного в данной Декларации, и принятая в зачет при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан в соответствии со статьей 129  Налогового кодекса. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 100.28.007;
7) в строке 100.29.005В указывается сумма налога, удержанная с сумм вознаграждения и выигрышей, начисленных (полученных) в Республике Казахстан. В данную строку переносится сумма, отраженная в строках 100.08.001В, 100.08.002D и 100.08.003D;
8) в строке 100.29.006 указывается общая сумма исчисленного корпоративного подоходного налога за отчетный налоговый период. Определяется как разница суммы строк 100.29.002 и 100.29.004 и суммой строки 100.29.005;
9) в строке 100.29.007 указываются уплаченные авансовые платежи, определяемые как сумма строк 100.29.007А и 100.29.007В;
10) в строке 100.29.007А указывается сумма излишне уплаченного налога, перенесенная с предыдущего налогового периода и с других видов налогов при уплате корпоративного подоходного налога отчетного налогового периода;
11) в строке 100.29.007В указывается суммарная величина авансовых платежей, произведенных налогоплательщиком за отчетный налоговый период;
12) в строке 100.29.008 указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащего уплате. Определяется как разница между исчисленной суммой корпоративного подоходного налога, отраженного в строке 100.29.006, и суммой произведенных авансовых платежей, отраженных в строке 100.29.007;
13) в строке 100.29.009 указывается сумма излишне уплаченного налога, которая определяется в случае, если величина уплаченных авансовых платежей, указанных в строке и 100.29.007 больше суммы корпоративного подоходного налога, исчисленного в строке 100.29.006. Определяется как разница сумм строк 100.29.007 и 100.29.006.
206. В разделе "Другая информация":
1) в строке 100.29.010 указываются виды предпринимательской деятельности согласно Общему классификатору экономической деятельности по данным органа статистики;
2) в строке 100.29.011 указывается код ОКПО (общий классификатор предприятий и организаций) по данным органа статистики;
3) в строке 100.29.012 указывается организационно-правовая форма юридического лица;

4) 100.29.013 жолында занды тұлғаның меншiк түрi көрсетiледi: жеке меншiк немесе мемлекеттiк.
207. 100.29.002 жолының шамасы 100.00.046 жолына көшiрiледi.
100.29.004 жолының шамасы 100.00.047 жолына көшiрiледi.
100.29.005 жолының шамасы 100.00.048 жолына көшiрiледi.
100.29.006 жолының шамасы 100.049 жолына көшiрiледi.
100.29.007 жолының шамасы 100.00.050 жолына көшiрiледi.
100.29.008 жолының шамасы 100.00.051 жолына көшiрiледi.
100.29.009 жолының шамасы 100.00.052 жолына көшiрiледi.
32. Бухгалтерлiк теңгерме - 100.30 нысанын жасау
208. Бұл нысан бухгалтерлiк есеп және қаржы есептемесi бойынша Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес есептi салық кезеңiне әзiрленген салық төлеушiнiң қаржылық есебi болып табылады.
33. Кiрiстер және шығыстар туралы есеп -
100.31 нысанын жасау
209. Бұл нысан бухгалтерлiк есеп және қаржы есептемесi бойынша Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес есептi салық кезеңiне әзiрленген салық төлеушiнiң қаржылық есебi болып табылады.
210. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркелген нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
211. "Көрсеткiштер" бөлiмiнде:
100.31.01-100.31.11 жолдары бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша толтырылады. Бұл орайда, 100.31.01-100.31.03 жолдары қосымша нысанның негiзiнде толтырылады.
212. 100.31.001, 100.31.002, 100.31.003 жолдарына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында салық төлеушiлер жүзеге асыратын қызмет түрлерi көрсетiледi;
3) С бағанында бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша В бағанда көрсетiлген қызмет түрлерi бөлiгiнде тауарларды (жұмыстар, қызмет көрсетулер) өткiзуден түскен кiрiс көрсетiледi;
4) D бағанында бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша В бағанда көрсетiлген қызмет түрлерi бөлiгiнде өткiзiлген тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) өзiндiк құны көрсетiледi;
5) E бағанында С және D бағандарының айырмашылығы ретiнде айқындалады.
100.31.001, 100.31.002, 100.31.003 жолдарына қосымша нысанның С бағанының жиынтық шамасы 100.31.001 жолына, D бағаны - 100.31.002 жолына, E бағаны - 100.31.003 жолына көшiрiледi.
34. Корпорациялық табыс салығы бойынша декларациямен
кiрiстер және шығыстар туралы есептi салыстыру -
100.32 нысанын жасау
213. Бұл нысан олардың арасындағы кiрiстер және шығыстар туралы есеп және салық салынатын кiрiс бойынша айқындалған және айырмашылықтарды айқындау жолымен Корпорациялық табыс салығы бойынша декларация бойынша айқындалған таза кiрiстi салыстыруға арналған.
Осы қосымшадағы айырмашылықты айқындау үшiн бухгалтерлiк есеп және қаржы есептемесi заңдарына, салық заңнамаларының ережелерi бойынша айқындалған кiрiс пен шегерiмдерге сәйкес есептi салық кезеңiне жасалған кiрiстер және шығыстар туралы есепте салық төлеушi айқындаған кiрiстердi (залалдарды) салыстыру жүргiзiледi.

4) в строке 100.29.013 указывается вид собственности юридического лица: частный либо государственный.
207. Величина строки 100.29.002 переносится в строку 100.00.046.
Величина строки 100.29.004 переносится в строку 100.00.047.
Величина строки 100.29.005 переносится в строку 100.00.048.
Величина строки 100.29.006 переносится в строку 100.00.049.
Величина строки 100.29.007 переносится в строку 100.00.050.
Величина строки 100.29.008 переносится в строку 100.00.051.
Величина строки 100.29.009 переносится в строку 100.00.052.
32. Составление формы 100.30 - Бухгалтерский баланс
208. Данная форма является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
33. Составление формы 100.31 -
Отчет о доходах и расходах
209. Данная форма является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
210. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
211. В разделе "Показатели":
строки с 100.31.01 по 100.31.11 заполняются по данным бухгалтерского учета. При этом строки 100.31.01-100.31.03 заполняются на основании дополнительной формы.
212. Дополнительная форма к строкам 100.31.001, 100.31.002, 100.31.003:
1) в графе A указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды деятельности, осуществляемые налогоплательщиком;
3) в графе C указывается доход от реализации товаров (работ, услуг) в разрезе видов деятельности, указанных в графе B, по данным бухгалтерского учета;
4) в графе D указывается себестоимость реализованных товаров (работ, услуг) в разрезе видов деятельности, указанных в графе B, по данным бухгалтерского учета;
5) в графе E указывается валовый доход, определяемый как разность граф C и D.
Итоговая величина графы C дополнительной формы к строкам 100.31.001, 100.31.002, 100.31.003 переносится в строку 100.31.001, графы D - в строку 100.31.002, графы E - в строку 100.31.003.
34. Составление формы 100.32 - Сверка отчета о доходах и расходах с Декларацией по корпоративному подоходному налогу
213. Данная форма предназначена для сверки чистого дохода, определенного по отчету о доходах и расходах, и налогооблагаемого дохода, определенного по Декларации, путем выявления разницы между ними.
Для определения разницы в данном приложении производится сравнение доходов (убытков), определенных налогоплательщиком в отчете о результатах финансово-хозяйственной деятельности, составленном за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности, с доходами и вычетами, определенными по положениям налогового законодательства.

214. I бағанын толтыру кезiнде Корпорациялық табыс салығы бойынша декларацияда көрсетiлген деректер пайдаланылады.
215. II бағанын толтыру кезiнде бухгалтерлiк есеп және қаржы есептемесi жөнiндегi заңнамаға сәйкес алынған бухгалтерлiк есеп деректерi пайдаланылады.
216. III бағанында 100.32.001, 100.32.002, 100.32.003 жолдардан басқа, I және II бағандардың айырмашылығы көрсетiледi.
217. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркелген нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
218. "Көрсеткiштер" бөлiмiнде:
1) 100.32.001 жолында қаржы есептемесi бойынша таза кiрiс (залал) көрсетiледi;
2) 100.32.002 жолында 100.00.046 және 100.00.047 жолдарында көрсетiлген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi;
3) 100.32.003 жолында 100.00.045 жолында көрсетiлген салық салынатын кiрiс көрсетiледi;
4) 100.32.004 жолында:
I бағанына 100.00.001 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) өткiзуден түскен кiрiс көрсетiледi;
5) 100.32.005 жолында:
I бағанда 100.32.005A-100.32.005E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын активтердi сату кезiнде құнның өсуiнен түскен кірістің (залалдың) жалпы сомасы көрсетiледi;
II бағанда 100.32.005A-100.32.005E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша 100.31.004 жолда көрсетiлген тауарлардан (жұмыстардан, қызмет көрсетулерден) басқа, активтердi сатудан түскен кiрiстiң (залалдың) жалпы сомасы көрсетiледi;
6) 100.32.005A жолда:
I бағанға 100.02.001; 100.02.002 және 100.02.003 жолдарында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда тұрғын-үйлер, ғимараттар, құрылыстардан түскен кiрiс (залал) көрсетiледi;
7) 100.32.005В:
I бағанға 100.02.004 жолда көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда тұрғын-үйлер, ғимараттар, құрылыстардан басқа, негiзгi құралдардан түскен кiрiс (залал) көрсетiледi;
8) 100.32.005C жолында:
II бағанда материалдық емес активтердi өткiзуден түскен кiрiс (залал) көрсетiледi;
9) 100.32.005D жолында:
I бағанда 100.02.005-100.002.009 жолдардың сомасы ретiнде айқындалатын шама көрсетiледi;
II бағанда бағалы қағаздарды сатудан түскен кiрiс (залал) көрсетiледi;
10) 100.32.005E жолында:
II бағанда басқа да активтердi сатудан түскен кiрiс (залал) көрсетiледi;
11) 100.32.006 жолында:
I бағанға 100.00.003 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда есептен шығару мiндеттемесiнен түскен кiрiс көрсетiледi;
12) 100.32.007 жолында:
I бағанға 100.00.004 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
13) 100.32.008 жолында:
I бағанға 100.00.005 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
ІІ бағанда мүлiктi жалға бергеннен түскен кiрiс көрсетiледi;

214. При заполнении графы I используются данные, отраженные в Декларации.
215. При заполнении графы II используются данные бухгалтерского учета, полученные в соответствии с законодательством по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
216. В графе III указывается разница граф I и II, кроме строк 100.32.001, 100.32.002, 100.32.003.
217. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
218. В разделе "Показатели":
1) в строке 100.32.001 указывается чистый доход (убыток) по финансовой отчетности;
2) в строке 100.32.002 указывается сумма корпоративного подоходного налога, отраженная в строках 100.00.046 и 100.00.047;
3) в строке 100.32.003 указывается налогооблагаемый доход, отраженный в строке 100.00.045;
4) в строке 100.32.004:
в графу I данной строки переносится сумма, отраженная в строке 100.00.001;
в графе II указывается доход от реализации товаров (работ, услуг);
5) в строке 100.32.005:
в графе I указывается общая сумма дохода (убытка) от прироста стоимости при реализации активов, определяемая как сумма строк 100.32.005 А по 100.32.005 Е;
в графе II указывается общая сумма дохода (убытка) от реализации активов, кроме товаров (работ, услуг), указанных в строке 100.32.004 по данным бухгалтерского учета, определяемая как сумма строк с 100.32.005А по 100.32.005Е;
6) в строке 100.32.005А:
в графу I переносится сумма строк 100.02.001, 100.02.002 и 100.02.003;
в графе II указывается доход (убыток) от реализации зданий, сооружений, строений;
7) в строке 100.32.005В:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.02.004;
в графе II указывается доход (убыток) от реализации основных средств, кроме зданий, сооружений и строений;
8) в строке 100.32.005С:
в графе II указывается доход (убыток) от реализации нематериальных активов;
9) в строке 100.32.005D:
в графе I указывается величина, определяемая как сумма строк с 100.02.005 по 100.02.009;
в графе II указывается доход (убыток) от реализации ценных бумаг;
10) в строке 100.32.005E:
в графе II указывается доход (убыток) от реализации других активов;
11) в строке 100.32.006:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.003;
в графе II указывается доход от списания обязательств;
12) в строке 100.32.007:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.004;
13) в строке 100.32.008:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.005;
в графе II указывается доход от сдачи в аренду имущества;

14) 100.32.009 жолында:
І бағанға 100.00.006 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
ІI бағанда борыштың талаптан қайтудан түскен кiрiсi көрсетiледi;
15) 100.32.010 жолында:
I бағанға 100.00.007 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда кәсiпкерлiк қызметтi шектеу немесе тоқтатуға келiсуден алынған кiрiс сомасы көрсетiледі;
16) 100.32.011 жолында:
І бағанға 100.00.009 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
ІІ бағанда кәсiпкерлiк қызметiн шектеу немесе тоқтатуға келiсiм үшiн алынған кiрiстер сомасы көрсетiледi;
17) 100.32.012 жолында:
І бағанға 100.00.010 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда жалпы үлестiк меншiктен түскен кiрiстi бөлу кезiнде алынған кiрiс сомасы көрсетiледi;
18) 100.32.013 жолында:
I бағанға 100.00.011 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда айыппұлдар, өсiмақылар және басқа да санкция түрлерi бойынша кiрiс көрсетiледi;
19) 100.32.014 жолында:
I бағанға 100.00.012 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда бұрын жүргiзiлген шығыс бойынша алынған өтемақылар көрсетiледi;
20) 100.32.015 жолында:
I бағанға 100.00.013 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда орындалған жұмыстар, қызмет көрсетулер, соның iшiнде тауарлық-материалдық құндылықтардың артығынан тегiн алынған мүлiк, сондай-ақ оларды тарату кезiндегi негiзгi құралдардан бөлшектеу, талқылау кезiнде алынған тауарлық-материалдық қорлар түрiндегi кiрiс көрсетiледi;
21) 100.32.016 жолында:
I бағанға 100.00.014 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда дивиденд түрiндегi кiрiс сомасы көрсетiледi;
22) 100.32.017 жолында:
I бағанға 100.00.015 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда сыйақы түрiндегi кiрiс сомасы көрсетiледi;
23) 100.32.018 жолында:
I бағанға 100.00.016 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда оң бағамдық айырмашылық сомасы көрсетiледi;
24) 100.32.019 жолында:
I бағанға 100.00.017 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда ұтыс түрiндегi кiрiс сомасы көрсетiледi;
25) 120.32.020 жолында:
I бағанға 100.00.018 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда роялти түрiндегi кiрiс сомасы көрсетiледi;
26) 100.32.021 жолында:
I бағанға 100.00.019 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда әлеуметтiк саладағы объектiлердi пайдалану кезiндегi шығыстардан кiрiстiң артығынан алынған кiрiс сомасы көрсетiледi;
27) 100.32.022 жолында:
I бағанға 100.00.008 және 100.00.020 жолдарының сомасы ретiнде айқындалған мөлшер көшiрiледi;

14) в строке 100.32.009:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.006;
в графе II указывается доход от уступки требования долга;
15) в строке 100.32.010:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.007;
в графе II указывается сумма доходов, полученных за согласие ограничить или прекратить предпринимательскую деятельность;
16) в строке 100.32.011:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.009;
в графе II указывается сумма доходов от превышения суммы отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений над суммой фактических расходов по ликвидации последствий разработки месторождений;
17) в строке 100.32.012:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.010;
в графе II указывается сумма доходов, полученных при распределении дохода от общей долевой собственности;
18) в строке 100.32.013:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.011;
в графе II указываются доходы по штрафам, пени и другим видам санкций;
19) в строке 100.32.014:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.012;
в графе II отражаются полученные компенсации по ранее произведенным расходам;
20) в строке 100.32.015:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.013;
в графе II указываются доходы в виде безвозмездно полученного имущества, выполненных работ, оказанных услуг, включая излишки товарно-материальных ценностей, а также товарно-материальных запасов, полученных при демонтаже, разборке основных средств, при их ликвидации;
21) в строке 100.32.016:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.014;
в графе II указывается сумма дохода в виде дивидендов;
22) в строке 100.32.017:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.015;
в графе II указывается сумма дохода в виде вознаграждений;
23) в строке 100.32.018:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.016;
в графе II указывается сумма положительной курсовой разницы;
24) в строке 100.32.019:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.017;
в графе II указывается сумма дохода в виде выигрышей;
25) в строке 100.32.020:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.018;
в графе II указывается сумма дохода в виде роялти;
26) в строке 100.32.021:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.019;
в графе II указывается сумма дохода, полученная от превышения доходов над расходами при эксплуатации объектов социальной
сферы;
27) в строке 100.32.022:
в графу I переносится величина, определенная как сумма строк   100.00.008 и 100.00.020;

ІІ бағанда 100.32.004-100.32.021 жолдарында көрсетiлмеген бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша басқа да кiрiстер көрсетiледi;
28) 100.32.023 жолында:
I бағанда 100.00.022 жолдан көшiрiлетiн жылдық жиынтық кiрiстiң түзетiлген сомасы көрсетiледi;
29) 100.32.024 жолында:
I бағанда кiрiстiң жалпы сомасы (100.32.004-100.32.022 жолдардың сомасы алынған 100.32.023 жолы) көрсетiледi;
II бағанда кiрiстiң жалпы сомасы (100.32.004-100.32.022 жолдардың сомасы) көрсетiледi;
30) 100.32.025 жолында:
I бағанға 100.00.024 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда өткiзiлген тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) өзiндiк құны ретiнде айқындалған, кезеңнiң шығысы және басқа да жолдарда көрсетiлген шығыстарды есептемегенде, негізгi емес қызмет бойынша шығыстар шамасы көрсетiледi;
31) 100.32.025A жолында:
I бағанға 100.00.005A жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда 100.12.005AI-100.12.005AІV жолдарындағы сома ретiнде айқындалатын iссапар шығыстарының жалпы сомасы көрсетiледi;
32) 100.32.025АI жолында:
I бағанға 100.12.005АI жолынан сома көшiрiледi;
ІІ бағанда бронь үшiн шығысты төлеудi қоса алғанда, iссапар орны мен керi жолға жүргiзiлген шығыстардың нақты сомасы көрсетiледi;
33) 100.32.025АІІ жолында:
I бағанға 100.12.005AII жолынан сома көшiрiледi;
II бағанда бронь үшiн шығысты төлеудi қоса алғанда, тұрғын үй жалдауға жүргізілген шығыстардың нақты сомасы көрсетiледi;
34) 100.32.025АIII жолында:
I бағанға 100.12.005AIII жолынан сома көшiрiледi;
II бағанда Қазақстан Республикасы шегiндегi iссапар бойынша тәулiктiк мөлшерi көрсетiледi;
35) 100.32.025AIV жолында:
I бағанға 100.12.005AIV жолынан сома көшiрiледi;
ІІ бағанда Қазақстан Республикасы шегiндегi iссапар бойынша тәулiктiк мөлшерi көрсетiледi;
36) 100.32.025B жолында:
I бағанға 100.12.005B жолынан сома көшiрiледi;
II бағанда өкiлеттiк шығыстар сомасы көрсетiледi;
37) 100.32.026 жолында:
І бағанға 100.00.025 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
ІІ бағанда сыйақы бойынша шығыстар сомасы көрсетiледi;
38) 100.32.027 жолында:
I бағанға 100.00.026 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
39) 100.32.028 жолында:
I бағанға 100.00.027 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
ІІ бағанда күмәндi борыш бойынша резерв көрсетiледi;
40) 100.32.029 жолында:
I бағанға 100.00.028 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
ІІ бағанда резервтiк қорларға аударымдар сомасы көрсетiледi;
41) 100.32.030 жолында:

в графе II указываются другие доходы по данным бухгалтерского учета, не отраженные в строках с 100.32.004 по 100.32.021;
28) в строке 100.32.023:
в графе I указывается сумма корректировки совокупного годового дохода, которая переносится из строки 100.00.022;
29) в строке 100.32.024:
в графе I указывается общая сумма доходов (сумма строк с 100.32.004 по 100.32.022 минус строка 100.32.023);
в графе II указывается общая сумма доходов (сумма строк с 100.32.004 по 100.32.022);
30) в строке 100.32.025:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.024;
в графе II указывается величина, определяемая как сумма величин себестоимости реализованных товаров (работ, услуг), расходов периода и расходов по неосновной деятельности, за исключением расходов, отраженных в других строках данного приложения;
31) в строке 100.32.025А:
в графу I переносится сумма из строки 100.12.005А;
в графе II указывается общая сумма командировочных расходов, определяемая как сумма строк с 100.12.005AI по 100.12.005AIV;
32) в строке 100.32.025АI:
в графу I переносится сумма из строки 100.12.005 AI;
в графе II указывается сумма фактически произведенных расходов на проезд к месту командировки и обратно, включая оплату расходов за бронь;
33) в строке 100.32.025AII:
в графу I переносится сумма из строки 100.12.005AII;
в графе II указывается сумма фактически произведенных расходов на наем жилого помещения, включая оплату расходов за бронь;
34) в строке 100.32.025AIII:
в графу I переносится сумма из строки 100.12.005AIII;
в графе II указывается размер суточных по командировкам в пределах Республики Казахстан;
35) в строке 100.32.025AIV:
в графу I переносится сумма из строки 100.12.005AIV;
в графе II указывается размер суточных по командировкам за пределами Республики Казахстан;
36) в строке 100.32.025В:
в графу I переносится сумма из строки 100.12.005В;
в графе II указывается сумма представительских расходов;
37) в строке 100.32.026:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.025;
в графе II указывается сумма расходов по вознаграждению;
38) в строке 100.32.027:
графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.026;
39) в строке 100.32.028:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.027;
в графе II отражается резерв по сомнительным долгам;
40) в строке 100.32.029:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.028;
в графе II отражаются суммы отчислений в резервные фонды, за исключением резервов по сомнительным долгам, отпускам работникам, ремонту основных средств;
41) в строке 100.32.030:

І бағанға 100.00.029 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда ғылыми-зерттеуге, жобалық, iздестiрушi және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарға кеткен шығыстар сомасы көрсетiледi;
42) 100.32.031 жолында:
I бағанға 100.00.030 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда сақтандыру сыйақылары бойынша шығыстар сомасы көрсетiледi;
43) 100.32.032 жолында:
I бағанға 100.00.031 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
ІІ бағанда әлеуметтiк төлемдерге шығыстар сомасы көрсетiледi;
44) 100.32.033 жолында:
I бағанға 100.00.032 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда табиғи ресурстарды геологиялық зерттеуге және оларды өндiруге әзiрлiк жұмыстарына жұмсалған шығыстар бойынша шегерiмдер және жер қойнауын пайдаланушылардың басқа да шығыстарының сомасы көрсетiледi;
45) 100.32.034 жолында:
I бағанға 100.00.033 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда терiс бағамдық айырмашылықтар сомасы көрсетiледi;
46) 100.32.035 жолында:
I бағанға 100.00.034 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда өнiмдердi (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) өткiзуден түскен кiрiстi айқындағанға дейiн пайдаланылған салықтардан басқа, салықтар және Қазақстан Республикасында төленген корпорациялық табыс салығы, сондай-ақ басқа мемлекеттерде төленген табыс салығының сомасы көрсетiледi;
47) 100.32.036 жолында:
I бағанға 100.00.035 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда айыппұл, өсiмақы, тұрақсыздық айыбы деп көрсетiлген немесе танылған сома көрсетiледi;
48) 100.32.037 жолында:
I бағанға 100.00.036A жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
ІІ бағанда негiзгi құралдар бойынша амортизациялық аударымдар сомасы көрсетiледi;
49) 100.32.038 жолында:
I бағанға 100.00.036B жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда материалдық емес активтер бойынша амортизациялық аударымдар сомасы көрсетiледi;
50) 100.32.039 жолында:
I бағанға 100.00.036C жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
51) 100.32.040 жолында:
I бағанға 100.00.036D жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
52) 100.32.041 жолында:
I бағанға 100.00.036E жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
53) 100.32.042 жолында:
I бағанға 100.00.036F жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
54) 100.32.043 жолында:
I бағанға 100.00.036G жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда жөндеуге кеткен шығыстар сомасы көрсетiледi;
55) 100.32.044 жолында:
II бағанда негiзгi құралдардың жойылуы және iстен шығуынан залалдар сомасы көрсетiледi;
56) 100.32.045 жолында:
II бағанда материалдық емес активтердiң жойылуы және iстен шығуынан залалдар сомасы көрсетiледi;
57) 100.32.046 жолында:
II бағанда материалдық құндылықтар нормативтен тыс ысырап, бүлiнген және жетпеген, сондай-ақ басқа да өндiрiстiк емес шығыстар және ысырап сомасы көрсетiледi;

в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.029;
в графе II отражается сумма расходов на научно-исследовательские, проектные, изыскательские и опытно-конструкторские работы;
42) в строке 100.32.031:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.030;
в графе II отражается сумма расходов по страховым премиям;
43) в строке 100.32.032:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.031;
в графе II указывается сумма расходов на социальные выплаты;
44) в строке 100.32.033:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.032;
в графе II указывается сумма расходов на геологическое изучение и подготовительные работы к добыче природных ресурсов и другие расходы недропользователей;
45) в строке 100.32.034:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.033;
в графе II отражается сумма отрицательной курсовой разницы;
46) в строке 100.32.035:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.034;
в графе II отражается сумма налогов, кроме налогов, используемых до определения дохода от реализации продукции (работ, услуг) и корпоративного подоходного налога, уплаченного в Республике Казахстан, а также подоходного налога, уплаченного в других государствах;
47) в строке 100.32.036:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.035;
в графе II отражается сумма присужденных или признанных штрафов, пени, неустоек;
48) в строке 100.32.037:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.036А;
в графе II отражается сумма амортизационных отчислений по основным средствам;
49) в строке 100.32.038:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.036В;
в графе II отражается сумма амортизационных отчислений по нематериальным активам;
50) в строке 100.32.039:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.036С;
51) в строке 100.32.040:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.036D;
52) в строке 100.32.041:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.036E;
53) в строке 100.32.042:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.036F;
54) в строке 100.32.043:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 100.00.036G;
в графе II отражается сумма расходов на ремонт;
55) в строке 100.32.044:
в графе II указывается сумма убытков от ликвидации и выбытия основных средств;
56) в строке 100.32.045:
в графе II указывается сумма убытков от ликвидации и выбытия нематериальных активов;
57) в строке 100.32.046:
в графе II указывается сумма сверхнормативных потерь, порчи и недостачи товарно-материальных ценностей, других непроизводственных расходов и потерь;

58) 100.32.047 жолында:
II бағанда айыпкер белгiленбеген немесе егер айыпкер жақтың есебiнен қажеттi соманы өтеу мүмкiн болмаған жағдайда, талан-тараждан түскен залал көрсетiледi;
59) 100.32.048 жолында:
II бағанда өндiрiстiк қуаттық пен консервацияда болып табылатын объектiлердi ұстап тұруға шығындар сомасы көрсетiледi;
60) 100.32.049 жолында:
II бағанда жұмысшылардың еңбек демалыстарын төлеуге резервтегi сома көрсетiледi;
61) 100.32.050 жолында:
II бағанда негiзгi құралдарды алда тұрған жөндеуге кететiн шығыстарға резервтегi сома көрсетiледi;
62) 100.32.051 жолында:
II бағанда 100.32.025-100.32.050 жолдарында бухгалтерлiк есепте көрсетiлмеген басқа да шығыстар сомасы көрсетiледi;
63) 100.32.052 жолында:
I бағанда 100.00.043 жолынан көшiрiлетiн салық салынатын кiрiс сомасы көрсетiледi;
64) 100.32.053 жолында:
I бағанда 100.32.025 және 100.32.052 жолдарын қосумен айқындалатын сома көрсетiледi;
II бағанда 100.32.025 және 100.32.051 жолдарын қосумен айқындалатын сома көрсетiледi;
65) 100.32.054 жолында:
III бағанда III бағандағы 100.32.024 және 100.32.053 жолдарының әртүрлiлiгi ретiнде анықталатын шығыс пен кiрiс арасындағы айырмашылық көрсетiледi.
66) 100.32.055 жолында:
III бағанда 100.32.054 жолдың сомасына түзетiлген 100.32.001 және 100.32.002 сомасы ретiнде айқындалған салық салынатын кiрiс көшiрiледi. Осы сома 100.00.045 жолда көрсетiлген салық салынатын сомаға сәйкес келуi қажет.
35. Ақша қозғалысы туралы есеп - 100.33 және
100.34 нысандарын жасау
219. Бұл нысандар Қазақстан Республикасының бухгалтерлiк есеп және қаржылық есептiлiк бойынша заңдарға сәйкес есептi салық кезеңi үшiн салық төлеушi әзiрлеген қаржылық есептiлiк болып табылады.
36. Стандарттық салық жеңiлдiктерiн алғанда салық мiндеттемесiн есептеу - 100.35 нысанын жасау
220. Бұл нысан инвестициялар бойынша уәкiлеттi мемлекеттiк органмен келiсiм-шартқа сәйкес стандарттық салық жеңiлдiктерiн алғанда салық төлеушi корпорациялық табыс салығын есептеуге арналған.
221. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
222. "Корпорациялық табыс салығы сомасын есептеу" бөлiмiнде:
1) 100.35.001 жолында бұрынғы есептi салық кезеңдерiнен ең жоғары болып табылатын есептi салық кезеңi үшiн салық салынатын кiрiс сомасы көрсетiледi;
2) 100.35.002 жолында салық салынатын кiрiстiң ең жоғары салық кезеңiнiң жылы көрсетiледi;

58) в строке 100.32.047:
в графе II указываются убытки от хищений, виновники которых не установлены, или в случае, если невозможно возместить необходимые суммы за счет виновной стороны;
59) в строке 100.32.048:
в графе II указывается сумма затрат на содержание производственных мощностей и объектов, находящихся на консервации;
60) в строке 100.32.049:
в графе II отражается сумма резерва на оплату отпусков работников;
`     61) в строке 100.32.050:
в графе II отражается сумма резерва на предстоящие расходы на ремонт основных средств;
62) в строке 100.32.051:
в графе II отражается сумма других расходов, отраженных в бухгалтерском учете, не отраженных в строках с 100.32.025 по 100.32.050;
63) в строке 100.32.052:
в графе I указывается сумма корректировки налогооблагаемого дохода, которая переносится из строки 100.00.043;
64) в строке 100.32.053:
в графе I указывается сумма, определяемая сложением строк с 100.32.025 по 100.32.052;
в графе II указывается сумма, определяемая сложением строк с 100.32.025 по 100.32.051;
65) в строке 100.32.054:
в графе III указывается разница между доходами и расходами, определяемая как разность строк 100.32.024 и 100.32.053 графы III;
66) в строке 100.32.055:
в графе III указывается налогооблагаемый доход, определяемый как сумма строк 100.32.001 и 100.32.002, скорректированный на сумму строки 100.32.054. Данная сумма должна соответствовать налогооблагаемому доходу, указанному в строке 100.00.045.
35. Составление форм 100.33 и 100.34 -
Отчет о движении денег
219. Данные формы являются финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
36. Составление формы 100.35 - Исчисление налогового обязательства при получении стандартных налоговых льгот
220. Данная форма предназначена для исчисления налогоплательщиком суммы корпоративного подоходного налога при получении стандартных налоговых льгот в соответствии с контрактом с уполномоченным органом по инвестициям.
221. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
222. В разделе "Расчет суммы корпоративного подоходного налога":
1) в строке 100.35.001 указывается сумма налогооблагаемого дохода за налоговый период, являющаяся максимальной из предшествующих отчетному налоговому периоду;
2) в строке 100.35.002 указывается год налогового периода, налогооблагаемый доход которого является максимальным;

3) 100.35.003 жолында есептi салық кезеңiне қатысы бойынша 100.35.002 жолында көрсетiлген жыл инфляциясының орташа жылдық индексi көрсетiледi;
4) 100.35.004 жолында инфляция индексi ескерiле отырып, бұрынғы салық кезеңдерi үшiн салық салынатын кiрiстiң сомасы көрсетiледi және 100.35.001 және 100.35.003 жолдарының сомасынан шығарылу ретiнде айқындалады;
5) 100.35.005 жолында есептi салық кезеңiнде стандарттық салық жеңiлдiктерiн берген шарттың күшi бар айлардың саны көрсетiледi;
6) 100.35.006 жолында инфляция индексi мен жолында есептi салық кезеңiнде стандарттық салық жеңiлдiктерiн берген шарттың күшi бар айлардың саны ескерiле отырып, бұрынғы салық кезеңдерi үшiн салық салынатын кiрiстiң ең жоғары сомасы көрсетiледi, және 100.35.004 x 100.35.005/12 формуласы бойынша айқындалады;
7) 100.35.007 жолында есептi салық кезеңiнде стандарттық салық жеңiлдiктерiн берген шарт бойынша қызметтен алынған есептi салық кезеңi үшiн салық салынатын кiрiстiң сомасы көрсетiледi;
8) 100.35.008 жолында (100.35.007 және 100.35.004 жолдарының сомасының айырмасы ретiнде айқындалатын, (салық салынатын кiрiс - 100.35.001 жолында көрсетуге тиiстi салық салынатын кiрiстiң болмаған жағдайында) салық салынатын кiрiстiң жеңiлдетiлген өсiмiнiң сомасы көрсетiледi;
9) 100.35.009 жолында шартқа сәйкес корпорациялық табыс салығының ставкасы көрсетiледi;
10) 100.35.010 жолында шартқа сәйкес корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi.
223. 100.35.010 жолының шамасы 100.29.002C жолына көшiрiледi.
37. Табыс түрлерi мен елдердiң кодтары
224. Декларацияны толтырғанда табыс түрлерiн мынадай кодтауды пайдалану керек:
1) Қазақстан Республикасындағы көздерден табыстар:
1010 - Қазақстан Республикасындағы тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулердi сатудан табыстар;
1020 - Қазақстан Республикасындағы аумағында орналасқан мүлiктi сатудағы баға өсiмiнен табыстар;
1021 - резидент шығарған бағалы қағаздарды сатудағы баға өсiмiнен табыстар;
1022 - заңды тұлға - резиденттiң қатысу үлесiн немесе Қазақстан Республикасындағы аумағында орналасқан мүлiктi сатудағы баға өсiмiнен табыстар;
1030 - резиденттерге борышты талап етудi басқаға беруден түсетiн табыстар;
1031 - Қазақстан Республикасында тұрақты мекеме арқылы қызметiн жүзеге асыруына байланысты резидент еместерге борышты талап етудi басқаға беруден түсетiн табыстар;
1040 - резидент еместердiң мiндеттемелердi, оның iшiнде жұмыстарды орындауға (қызмет көрсетуге) жасасқан келiсiм-шарттар (шарттар, келiсiмдер) бойынша және (немесе) тауарларды жеткiзуге сыртқы сауда келiсiм-шарттарды орындамағаны немесе тиiсiнше орындамағаны үшiн тұрақсыздық айыптары (айыппұлдар, өсiмпұлдар);
1041 - резидент еместердiң Қазақстан Республикасындағы қызметi барысында туындаған мiндеттемелерiн, оның iшiнде жұмыстарды орындауға (қызмет көрсетуге) жасасқан келiсiм-шарттар (шарттар, келiсiмдер) бойынша және (немесе) тауарларды жеткiзуге сыртқы сауда келiсiм-шарттары бойынша мiндеттемелерiн резиденттер мен резидент еместердiң орындамағаны немесе тиiсiнше орындамағаны үшiн тұрақсыздық айыптары (айыппұлдар, өсiмпұлдар);
1050 - заңды тұлға - резиденттен дивидендтер нысанында түсетiн табыстар;
1060 - резиденттерден алынған, борыштық бағалы қағаздар бойынша сыйақыларды қоспағанда, сыйақылар нысанындағы табыстар;
1061 - егер осы резидент еместердiң берешегi олардың тұрақты мекемесiне немесе мүлкiне қатысты болса, Қазақстан Республикасында орналасқан тұрақты мекемесi немесе мүлкi бар осы резидент еместерден алынған, борыштық бағалы қағаздар бойынша сыйақыларды қоспағанда, сыйақылар нысанындағы табыстар;
1070 - резидент - эмитенттерден алынатын борыштық бағалы қағаздар сыйақылар нысанындағы табыстар;
1071 - резидент - эмитенттерден, егер осы резидент еместердiң берешегi олардың тұрақты мекемесiне немесе мүлкiне қатысты болса, Қазақстан Республикасында орналасқан тұрақты мекемесi немесе мүлкi бар резидент емес эмитенттерден алынатын борыштық бағалы қағаздар сыйақылар нысанындағы табыстар;
1080 - резиденттерден алынған роялти нысанындағы табыстар;
1081 - тұрақты мекемесi арқылы Қазақстан Республикасындағы қызметiне байланысты резидент еместерден алынатын роялти нысанындағы табыстар;
1090 - Қазақстан Республикасында орналасқан мүлiктi жалға беруден түскен табыстар;
1100 - Қазақстан Республикасында орналасқан жылжымайтын мүлiктен алынатын табыстар;
1110 - Қазақстан Республикасында туындайтын тәуекелдердi сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйақылары нысанындағы табыстар;
1111 - Қазақстан Республикасында туындайтын тәуекелдердi сақтандыру немесе қайта сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйақылары нысанындағы табыстар;
1120 - тараптардың бiрi Қазақстан Республикасы болып табылатын халықаралық тасымалдарда көлiк қызметiн көрсетуден түскен табыстар;
1130 - Қазақстан Республикасында жеке еңбек шарты (келiсiм-шарт) бойынша қызметтен түскен табыстар;
1131 - Қазақстан Республикасында өзге де азаматтық-құқықтық сипаттағы шарт бойынша қызметтен түскен табыстар;
1140 - басшылардың қаламақылары және (немесе) осындай тұлғаларға жүктелген басқару мiндеттерiн нақты орындау орнына қарамастан резидент заңды тұлғаның жоғары басқару органының (директорлар кеңесiнiң, басқарманың немесе өзге де сол сияқты органның) мүшелерi алатын өзге де төлемдер;
1150 - Қазақстан Республикасында тұруға байланысты төленетiн үстемеақылар;
1160 - материалдық, әлеуметтiк игiлiктер үшiн жұмыс берушi немесе жалдаушы шеккен шығыстардың өтем нысанындағы табыстары немесе Қазақстан Республикасында жұмыс iстейтiн резидент емес жеке тұлғалардың өзге де материалдық пайдалары, оның iшiнде тамақтандыруға, тұруға оқу мекемелерiнде балалар оқытуға жұмсалған шығыстар, отбасы мүшелерiнiң демалысқа барып-келу шығыстарын қоса алғанда, демалысқа байланысты шығыстар;
1170 - резидент жинақтаушы зейнетақы қорлары жүзеге асыратын зейнетақы төлемдерi;
1180 - кiмге төлем жүргізілетiнiне қарамастан, өнер қызметкерлерiне, театр, кино, радио, теледидар артистерiне, музыканттарға, суретшiлерге, спортшыларға Қазақстан Республикасындағы қызметтен төленетiн табыстар;
1190 - резиденттер төлейтiн ұтыстар;
1200 - Қазақстан Республикасында жеке (кәсiби) тәуелсiз қызмет көрсетуден алынған табыстар;
1210 - Қазақстан Республикасында орналасқан мүлiктi тегiн алу нысанындағы табыстар, оның iшiнде осындай мүлiктен түсетiн табыстар;
1220 - нақты қызмет көрсетiлген жерiне қарамастан резиденттерге көрсетiлетiн басқару, қаржылық (сақтандыру және (немесе) тәуекелдердi қайта сақтандыру жөнiндегi қызмет көрсетулердi қоспағанда), консультациялық, аудиторлық, маркетингтiк, заңдық, (адвокаттық қызмет көрсетулердi қоспағанда), агенттiк, ақпараттық қызмет көрсетуден алынатын табыстар;
1221 - нақты қызмет көрсетiлген жерiне қарамастан, тұрақты мекеме арқылы Қазақстан Республикасында қызмет атқаратын және осындай тұрақты мекемемен байланысты резиденттерге немесе резидент еместерге көрсетiлетiн басқару, қаржылық (сақтандыру және (немесе) тәуекелдердi қайта сақтандыру жөнiндегi қызмет көрсетулердi қоспағанда), консультациялық, аудиторлық, маркетингтiк, заңдық, (адвокаттық қызмет көрсетулердi қоспағанда), агенттiк, ақпараттық қызмет көрсетуден алынатын табыстар;
1230 - мiндеттемелердi есептен шығарудан түсетiн табыстар;
1240 - күмәндi мiндеттемелер бойынша түсетiн табыстар;
1250 - Қазақстан Республикасының заңдарымен провизиялар жасауға рұқсат етiлген банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдар жасаған провизиялардың мөлшерiн азайтудан түсетiн табыстар;
1260 - кәсiпкерлiк қызметтi шектеуге немесе тоқтатуға келiсiм үшiн алынған табыстар;
1270 - шығып қалған тiркелген активтер құнының iшкi топтың құн балансынан асып түсуiнен алынатын табыстар;
1280 - кен орындарын игеру зардаптарын жою жөнiндегi нақты шығыстар сомасынан кен орындарын игеру зардаптарын жою қорына аударылған соманың асып түсуiнен алынатын табыстар;
1290 - ортақ үлестiк меншiктен түсетiн табысты бөлу кезiнде алынатын табыстар;
1300 - бұрын жүргізiлген шегерiмдер бойынша алынған өтемақылар;
1310 - бағамдық оң айырма;
1320 - әлеуметтiк сала объектiлерiн пайдалану кезiнде алынған табыстардың шығыстардан артуы;
1330 - степендиялар;
1340 - жинақтаушы сақтандыру шарттары бойынша алған табыстары;
1350 - Қазақстан Республикасындағы қызмет негiзiнде туындайтын, алдыңғы тармақшаларда қамтылмаған табыстар резидент еместердiң Қазақстан Республикасындағы көздерден алған табыстар.

3) в строке 100.35.003 указывается среднегодовой индекс инфляции года, указанного в строке 100.35.002, по отношению к отчетному налоговому периоду;
4) в строке 100.35.004 указывается сумма максимального налогооблагаемого дохода за предыдущие налоговые периоды с учетом индекса инфляции и определяется как произведение суммы строк 100.35.001 и 100.35.003;
5) в строке 100.35.005 указывается количество месяцев в отчетном налоговом периоде, в течение которых действует контракт, в соответствии с которым предоставлены стандартные налоговые льготы;
6) в строке 100.35.006 указывается сумма максимального налогооблагаемого дохода за предыдущие налоговые периоды с учетом среднегодового индекса инфляции и количества месяцев действия контракта в отчетном налоговом периоде, и определяется по формуле 100.35.004 х 100.35.005 /12;
7) в строке 100.35.007 указывается сумма налогооблагаемого дохода за отчетный налоговый период, полученного от деятельности по контракту, в соответствии с которым получены стандартные налоговые льготы;
8) в строке 100.35.008 указывается сумма льготируемого прироста налогооблагаемого дохода (в случае отсутствия налогооблагаемого дохода, подлежащего отражению по строке 100.35.001, - налогооблагаемого дохода), определяемого как разница сумм строк 100.35.007 и 100.35.004);
9) в строке 100.35.009 указывается ставка корпоративного подоходного налога в соответствии с контрактом;
10) в строке 100.35.010 указывается сумма корпоративного подоходного налога, исчисленного в соответствии с контрактом.
223. Величина строки 100.35.010 переносится в строку 100.29.002С.
37. Коды видов доходов и стран
224. При заполнении Декларации использовать следующую кодировку видов доходов:
1) доходы из источников в Республике Казахстан:
1010 - доходы от реализации товаров, выполнения работ, оказания услуг в Республике Казахстан;
1020 - доходы от прироста стоимости при реализации имущества, находящегося на территории Республики Казахстан;
1021 - доходы от прироста стоимости при реализации ценных бумаг, выпущенных резидентами;
1022 - доходы от прироста стоимости при реализации доли участия в юридическом лице-резиденте или имуществе, расположенном в Республике Казахстан;
1030 - доходы от уступки прав требования долга резидентам;
1031 - доходов от уступки прав требования долга нерезидентам в связи с деятельностью в Республике Казахстан через постоянное учреждение;
1040 - неустойки (штрафы, пени) за неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств резидентами, в том числе по заключенным контрактам (договорам, соглашениям) на выполнение работ (оказание услуг) и (или) по внешнеторговым контрактам на поставку товаров;
1041 - неустойки (штрафы, пени) за неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств нерезидентами, возникшие в ходе деятельности таких нерезидентов в Республике Казахстан, в том числе по заключенным контрактам (договорам, соглашениям) на выполнение работ (оказание услуг) и (или) по внешнеторговым контрактам на поставку товаров;
1050 - доходы в форме дивидендов, поступающие от юридического лица-резидента;
1060 - доходы в форме вознаграждений, за исключением вознаграждений по долговым ценным бумагам, получаемые от резидентов;
1061 - доходы в форме вознаграждений, за исключением вознаграждений по долговым ценным бумагам, получаемые от нерезидентов, имеющих постоянное учреждение или имущество, расположенное в Республике Казахстан, если задолженность этих нерезидентов относится к их постоянному учреждению или имуществу;
1070 - доходы в форме вознаграждений по долговым ценным бумагам, получаемые от эмитентов-резидентов;
1071 - доходы в форме вознаграждений по долговым ценным бумагам, получаемые от эмитентов-нерезидентов, имеющих постоянное учреждение или имущество, расположенное в Республике Казахстан, если задолженность этих нерезидентов относится к их постоянному учреждению или имуществу;
1080 - доходы в форме роялти, получаемые от резидентов;
1081 - доходы в форме роялти, получаемые от нерезидентов в связи с деятельностью в Республике Казахстан через постоянное учреждение;
1090 - доходы от сдачи в аренду имущества, находящегося в Республике Казахстан;
1100 - доходы, получаемые от недвижимого имущества, находящегося в Республике Казахстан;
1110 - доходы в форме страховых премий, выплачиваемые по договорам страхования рисков, возникающих в Республике Казахстан;
1111 - доходы в форме страховых премий, выплачиваемые по договорам перестрахования рисков, возникающих в Республике Казахстан;
1120 - доходы от оказания транспортных услуг в международных перевозках, одной из сторон которых является Республика Казахстан;
1130 - доходы от деятельности в Республике Казахстан по индивидуальным трудовым договорам (контрактам);
1131 - доходы от деятельности в Республике Казахстан по иным договорам гражданско-правового характера;
1140 - гонорары руководителей и (или) иные выплаты, получаемые членами высшего органа управления (совета директоров, правления или иного подобного органа) юридического лица-резидента, независимо от места фактического выполнения возложенных на таких лиц управленческих обязанностей;
1150 - надбавки, выплачиваемые в связи с проживанием в Республике Казахстан;
1160 - доходы в форме компенсации расходов, понесенных работодателем или нанимателем, на материальные, социальные блага или иные материальные выгоды физическим лицам-нерезидентам, работающим в Республике Казахстан, в том числе расходы на питание, проживание, обучение детей в учебных заведениях, расходы, связанные с отдыхом, включая поездки членов их семей в отпуск;
1170 - пенсионные выплаты, осуществляемые накопительными пенсионными фондами-резидентами;
1180 - доходы, выплачиваемые работникам искусства: артистам театра, кино, радио, телевидения, музыкантам, художникам, спортсменам от деятельности в Республике Казахстан, независимо от того, кому осуществляются выплаты;
1190 - выигрыши, выплачиваемые резидентами;
1200 - доходы, получаемые от оказания независимых личных (профессиональных) услуг в Республике Казахстан;
1210 - доходы в форме безвозмездного получения имущества, находящегося в Республике Казахстан, включая доходы от такого имущества, а также доходы в форме безвозмездно полученных (выполненных) работ (услуг);
1220 - доходы, получаемые от управленческих, финансовых (за исключением услуг по страхованию и (или) перестрахованию рисков), консультационных, аудиторских, маркетинговых, юридических (за исключением адвокатских) услуг, оказываемых резидентам, независимо от места фактического оказания услуг;
1221 - доходы, получаемые от управленческих, финансовых (за исключением услуг по страхованию и (или) перестрахованию рисков), консультационных, аудиторских, маркетинговых, юридических (за исключением адвокатских) услуг, оказываемых нерезидентам, осуществляющим деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, и связанных с таким постоянным учреждением, независимо от места фактического оказания услуг;
1230 - доходы от списания обязательств;
1240 - доходы по сомнительным обязательствам;
1250 - доходы от снижения размеров созданных провизий банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, которым законодательством Республики Казахстан разрешено создание провизий;
1260 - доходы, полученные за согласие ограничить или прекратить предпринимательскую деятельность;
1270 - доходы от превышения стоимости выбывших фиксированных активов над стоимостным балансом подгруппы;
1280 - доходы от превышения суммы отчислений в фонд ликвидации последствий разработки месторождений над суммой фактических расходов по ликвидации последствий разработки месторождений;
1290 - доходы, получаемые при распределении дохода от общей долевой собственности;
1300 - полученные компенсации по ранее произведенным вычетам;
1310 - положительная курсовая разница;
1320 - превышение доходов над расходами, полученными при эксплуатации объектов социальной сферы;
1330 - стипендии;
1340 - доходы по договорам накопительного страхования;
1350 - другие доходы, не охваченные предыдущими подпунктами, возникающие на основании деятельности в Республике Казахстан;

2) Қазақстан Республикасы шегiнен тыс көздерден табыстар:
2010 - Қазақстан Республикасы шегiнен тыс жерлерде тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулердi сатудан табыстар;
2020 - Қазақстан Республикасы шегiнен тыс жерлерде орналасқан мүлiктi сатудағы баға өсiмiнен табыстар;
2021 - резидент шығарған бағалы қағаздарды сатудағы баға өсiмiнен табыстар;
2022 - заңды тұлға - резиденттiң қатысу үлесiн немесе Қазақстан Республикасы шегiнен тыс жерлерде орналасқан мүлiктi сатудағы баға өсiмiнен табыстар;
2030 - Қазақстан Республикасы шегінен тыс жерлерде борышты талап етудi басқаға беруден түсетiн табыстар;
2040 - резидент еместердiң мiндеттемелердi, оның iшiнде жұмыстарды орындауға (қызмет көрсетуге) жасасқан келiсiм-шарттар (шарттар, келiсiмдер) бойынша және (немесе) тауарларды жеткiзуге сыртқы сауда келiсiм-шарттарды орындамағаны немесе тиiсiнше орындамағаны үшiн тұрақсыздық айыптары (айыппұлдар, өсiмпұлдар);
2050 - заңды тұлға - резиденттен дивидендтер нысанында түсетiн табыстар;
2060 - Қазақстан Республикасы шегiнен тыс жерлерде алынған, борыштық бағалы қағаздар бойынша сыйақыларды қоспағанда, сыйақылар нысанындағы табыстар;
2070 - Қазақстан Республикасы шегiнен тыс жерлерде алынатын борыштық бағалы қағаздар сыйақылар нысанындағы табыстар;
2080 - Қазақстан Республикасы шегiнен тыс жерлерде алынған роялти нысанындағы табыстар;
2090 - Қазақстан Республикасы шегiнен тыс жерлерде орналасқан мүлiктi жалға беруден түскен табыстар;
2100 - Қазақстан Республикасы шегiнен тыс жерлерде орналасқан жылжымайтын мүлiктен алынатын табыстар;
2111 - Қазақстан Республикасы шегiнен тыс жерлерде туындайтын тәуекелдердi сақтандыру немесе қайта сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақылары нысанындағы табыстар;
2120 - Қазақстан Республикасы шегiнен тыс жерлерде халықаралық тасымалдарда көлiк қызметiн көрсетуден түскен табыстар;
2130 - Қазақстан Республикасы шегiнен тыс жерлерде жеке еңбек шарты (келiсiм-шарт) бойынша қызметтен түскен табыстар;
2131 - Қазақстан Республикасы шегiнен тыс жерлерде өзге де азаматтық-құқықтық сипаттағы шарт бойынша қызметтен түскен табыстар;
2140 - басшылардың қаламақылары және (немесе) осындай тұлғаларға жүктелген басқару мiндеттерiн нақты орындау орнына қарамастан резидент заңды тұлғаның жоғары басқару органының (директорлар кеңесiнiң, басқарманың немесе өзге де сол сияқты органның) мүшелерi алатын өзге де төлемдер;
2150 - Қазақстан Республикасы шегiнен тыс жерлерде тұруға байланысты төленетiн үстемеақылар;
2160 - материалдық, әлеуметтiк игiлiктер немесе өзге де материалдық пайда нысанындағы табыстар;
2170 - резидент жинақтаушы зейнетақы қорлары жүзеге асыратын зейнетақы төлемдерi;
2180 - кiмге төлем жүргiзiлетiнiне қарамастан, өнер қызметкерлерiне, театр, кино, радио, теледидар артистерiне, музыканттарға, суретшiлерге, спортшыларға Қазақстан Республикасы шегiнен тыс қызметтен төленетiн табыстар;
2190 - резидент еместер төлейтiн ұтыстар;
2200 - Қазақстан Республикасы шегiнен тыс жерлерде жеке (кәсiби) тәуелсiз қызмет көрсетуден алынған табыстар;
2210 - Қазақстан Республикасы шегiнен тыс жерлерде орналасқан мүлiктi тегiн алу нысанындағы табыстар, оның iшiнде осындай мүлiктен түсетiн (алынған) табыстар;
2220 - Қазақстан Республикасы шегiнен тыс жерлерде алынатын табыстар.

2) доходы из источников за пределами Республики Казахстан:
2010 - доходы от реализации товаров, выполнения работ, оказания услуг за пределами Республики Казахстан;
2020 - доходы от прироста стоимости при реализации имущества, находящегося за пределами Республики Казахстан;
2021 - доходы от прироста стоимости при реализации ценных бумаг, выпущенных нерезидентами;
2022 - доходы от прироста стоимости при реализации доли участия в юридическом лице-нерезиденте или имуществе, расположенном за пределами Республики Казахстан;
2030 - доходы от уступки прав требования долга, получаемые за пределами Республики Казахстан;
2040 - неустойки (штрафы, пени) за неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств нерезидентами, в том числе по заключенным контрактам (договорам, соглашениям) на выполнение работ (оказание услуг) и (или) по внешнеторговым контрактам на поставку товаров;
2050 - доходы в форме дивидендов, поступающие от юридического лица-нерезидента;
2060 - доходы в форме вознаграждений, за исключением вознаграждений по долговым ценным бумагам, получаемые за пределами Республики Казахстан;
2070 - доходы в форме вознаграждений по долговым ценным бумагам, получаемые за пределами Республики Казахстан;
2080 - доходы в форме роялти, получаемые за пределами Республики Казахстан;
2090 - доходы от сдачи в аренду имущества, находящегося за пределами Республики Казахстан;
2100 - доходы, получаемые от недвижимого имущества, находящегося за пределами Республики Казахстан;
2110 - доходы в форме страховых премий, выплачиваемые по договорам страхования рисков, возникающих за пределами Республики Казахстан;
2111 - доходы в форме страховых премий, выплачиваемые по договорам перестрахования рисков, возникающих за пределами Республики Казахстан;
2120 - доходы от оказания транспортных услуг в международных перевозках, получаемые за пределами Республики Казахстан;
2130 - доходы от деятельности за пределами Республики Казахстан по индивидуальным трудовым договорам (контрактам);
2131 - доходы от деятельности за пределами Республики Казахстан по иным договорам гражданско-правового характера;
2140 - гонорары руководителей и (или) иные выплаты, получаемые членами высшего органа управления (совета директоров, правления или иного подобного органа) юридического лица-нерезидента, независимо от места фактического выполнения возложенных на таких лиц управленческих обязанностей;
2150 - надбавки, выплачиваемые в связи с проживанием за пределами Республики Казахстан;
2160 - доходы в форме материальных, социальных благ или иных материальных выгод;
2170 - пенсионные выплаты, осуществляемые накопительными пенсионными фондами-нерезидентами;
2180 - доходы, выплачиваемые работникам искусства: артистам театра, кино, радио, телевидения, музыкантам, художникам, спортсменам от деятельности за пределами Республики Казахстан, независимо от того, кому осуществляются выплаты;
2190 - выигрыши, выплачиваемые нерезидентами;
2200 - доходы, получаемые от оказания независимых личных (профессиональных) услуг за пределами Республики Казахстан;
2210 - доходы в форме безвозмездного получения имущества, находящегося за пределами Республики Казахстан, включая доходы от такого имущества, а также доходы в форме безвозмездно полученных (выполненных) работ (услуг);
2220 - прочие доходы, получаемые за пределами Республики Казахстан.

225. Резидент емес - салық төлеушiнiң резиденттiк елi кодын толтырғанда Қазақстан Республикасының Кеден комитетiнiң 1995 жылғы 26 қыркүйектегі N 127-П бұйрығымен бекiтiлген, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1997 жылғы 21 сәуiрде N 291 тiркелген Жүк кеден декларациясын толтыру  тәртiбi  туралы Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес елдердi санды кодтауды пайдалану қажет.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 100.00, 100.01, 100.02, 100.03, 100.04, 100.05, 100.06, 100.07, 100.08, 100.09, 100.10, 100.11, 100.12, 100.13, 100.14, 100.15, 100.16, 100.17, 100.18, 100.19, 100.20, 100.21, 100.22, 100.23, 100.24, 100.25, 100.26, 100.27, 100.28, 100.29, 100.30, 100.31, 100.32, 100.33, 100.34, 100.35 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Корпорациялық табыс салығы бойынша
аванстық төлемдер сомасының
есебін жасау ережелері
(101.01 - 101.04 нысаны)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексіне  (Салық кодексі) сәйкес әзірленген және 100.00 және 110.00 және 120.00 нысандарын беретін заңды тұлғалардың корпорациялық табыс салығын есептеуге арналған корпорациялық табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасының Есебін (бұдан әрі - Есеп) жасау тәртібін айқындайды.
2. Есепті жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта - қара немесе көк сиялы қалам немесе қаламұшпен, баспа әріптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексінің  69-бабына сәйкес толтырылады.
3. Есепті толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді.
4. Көрсеткіштер жоқ болған кезде тиісті торкөздер толтырылмайды.
5. Есепті беру кезінде:
1) қағаз тасығышта келу тәртібімен екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеуші почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексінің 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртібімен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық төлеуші Есепті жеткізу туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.

225. При заполнении кода страны резидентства налогоплательщика-нерезидента необходимо использовать цифровую кодировку стран в соответствии с приложением 3 к Инструкции о порядке заполнения грузовой таможенной декларации, утвержденной приказом  Таможенного комитета Республики Казахстан от 26 сентября 1995 года N 127-П, зарегистрированной в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 1997 года N 291.
______________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 100.00, 100.01, 100.02, 100.03, 100.04, 100.05, 100.06, 100.07, 100.08, 100.09, 100.10, 100.11, 100.12, 100.13, 100.14, 100.15, 100.16, 100.17, 100.18, 100.19, 100.20, 100.21, 100.22, 100.23, 100.24, 100.25, 100.26, 100.27, 100.28, 100.29, 100.30, 100.31, 100.32, 100.33, 100.34, 100.35 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
__________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила
составления Расчета сумм авансовых платежей
по корпоративному подоходному налогу
(Формы 101.01 - 101.04)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Расчета сумм авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу (далее - Расчет), предназначенного для исчисления корпоративного подоходного налога юридическими лицами, представляющими формы 100.00, 110.00 и 120.00.
2. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
3. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса  - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Расчета.

6. Есепке Салық кодексінің 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Есеп жасау (101.01 - нысан)
7. Осы есеп  Салық кодексінің  126-бабына сәйкес Декларацияны тапсыруға дейін төлеуге жататын корпорациялық табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасын есептеуге арналған.
8. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) Есеп берілетін салық кезеңі;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) Есеп түрі. Бұл торкөз Салық кодексінің 69 және 71-баптарына сәйкес белгіленеді. Есептің түріне қарай тиісті торкөз белгіленеді.
Келесi Есептердi беру кезiнде "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Берiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлген жағдайда "Қосымша" торкөзi белгiленедi.
"Хабарлама бойынша" деген торкөз егер салық төлеушi оның негiзiнде бұрын берiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу талап етiлетiн  Салық кодексiнiң  31-бабы, 2-тармағының 7) тармақшасында көзделген хабарламаны алса белгіленедi. Бұл жағдайда салық төлеушi "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" деген торкөздердi бiр уақытта белгiлейдi;
5) валюта коды;
6) салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша аванстық төлемдер мен корпорациялық табыс салығы сомасын заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесi бойынша тапсырған кезде (101.07 нысан), "101.07 нысан бойынша есеп" торкөзi белгiленедi;
7) резидент емес тапсырған кезде "резидент емес" деген торкөз белгiленедi.
9. "Есеп" бөлiмiнде:
1) 101.01.001 жолында бұрынғы салық кезеңi үшiн салық төлеушi төлеген аванстық төлемдер (шекте және есептелгеннен кем емес) сомасы көрсетiледi;
2) 101.01.002 жолында бұрынғы салық кезеңiнде салық төлеушiнiң аванстық төлемдердi төлеу айларының жалпы саны көрсетiледi;
3) 101.00.003 жолында 101.01.002 жолында көрсетiлген, бұрынғы салық кезеңiнiң айлар санына 101.01.001 жолында көрсетiлген, бұрынғы салық кезеңi үшiн аванстық төлемдер сомасының қатынасы ретiнде есептелген, бұрынғы салық кезеңi үшiн орташа айлық аванстық төлем көрсетiледi;
4) 101.00.004 жолында Декларацияны тапсыруға дейiн кезең үшiн төлеуге жататын аванстық төлемдердiң жалпы сомасы көрсетiледi.
101.01.004A, 101.01.004B, 101.01.004C жолдары Декларацияны тапсыруға дейiн кезең үшiн төлеуге жататын аванстық төлемдердiң жалпы сомасы ай-айға бөлiп көрсетiледi.
101.01.00413, 101.01.004Е, 101.01.004F жолдары Салық кодексiмен белгiленген тәртiпте Декларацияны салық төлеушiнiң беру мерзiмiн ұзарту кезiнде толтырылады. Бұл орайда Декларацияны тапсыру мерзiмi толық(-тай) ай(-лар)-ға емес басқа мерзiмге ұзартылса, толық емес ай үшiн төленуге жататын аванстық төлемдер сомалары 101.01.003 жолда көрсетiлген сомалар және осы айдағы күндер саны негiзiнде бара-бар әдiс бойынша есептеледi.

6. Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
2. Составление Расчета (Форма 101.01)
7. Данный Расчет предназначен для исчисления суммы авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу, подлежащих уплате до сдачи Декларации в соответствии со статьей 126 Налогового кодекса .
8. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) вид Расчета. Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и 71 Налогового  кодекса. В зависимости от вида Расчета отмечается соответствующая ячейка.
При представлении последующих Расчетов отмечается ячейка "Очередной".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Расчеты отмечается ячейка "Дополнительный".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленный Расчет. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительный";
5) код валюты;
6) при сдаче Расчета сумм авансовых платежей и корпоративного подоходного налога по итогам налогового периода, по структурным подразделениям юридического лица (Форма 101.07), отмечается ячейка "Расчет по форме 101.07";
7) при сдаче нерезидентом отмечается ячейка "Нерезидент".
9. В разделе "Расчет":
1) в строке 101.01.001 указывается сумма уплаченных (в пределах и не менее начисленных) налогоплательщиком авансовых платежей за предыдущий налоговый период;
2) в строке 101.01.002 указывается общее количество месяцев уплаты налогоплательщиком авансовых платежей в предыдущем налоговом периоде;
3) в строке 101.01.003 указывается среднемесячный авансовый платеж за предыдущий налоговый период, исчисленный как отношение суммы авансовых платежей за предыдущий налоговый период, отраженной в строке 101.01.001, к количеству месяцев предыдущего налогового периода, указанному в строке 101.01.002;
4) в строке 101.01.004 указывается общая сумма авансовых платежей, подлежащая уплате за период до сдачи Декларации.
В строках 101.01.004А, 101.01.004В, 101.01.004С указывается сумма авансовых платежей за период до сдачи Декларации с разбивкой по месяцам.
Строки 101.01.004D, 101.01.004E, 101.01.004F заполняются при продлении срока представления налогоплательщиком Декларации в порядке, установленном Налоговым кодексом. При этом, в случае продления срока сдачи Декларации на срок иной, чем целый (-ые) месяц (-ы), сумма авансовых платежей, подлежащая уплате за неполный месяц, рассчитывается по пропорциональному методу на основании суммы, указанной в строке 101.01.003, и количества дней в этом месяце.

3. Есеп жасау (101.02 нысан)
10. Осы есеп  Салық кодексiнiң  126-бабына сәйкес Декларацияны тапсырудан кейiн төлеуге жататын корпорациялық табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасын есептеуге арналған.
11. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Есеп берiлетiн салық кезеңi;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) Есеп түрi. Бұл торкөз Салық кодексiнiң 69 және 71-баптарына сәйкес белгiленедi. Есептiң түрiне қарай тиiстi торкөз белгiленедi.
Келесi Есептердi беру кезiнде "Кезектi" торкөзi белгіленедi.
Берiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлген жағдайда "Қосымша" торкөзi белгiленедi.
"Хабарлама бойынша" деген торкөз егер салық төлеуші оның негiзiнде бұрын берiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу талап етiлетiн  Салық кодексiнiң  31-бабы, 2-тармағының 7) тармақшасында көзделген хабарламаны алса белгіленедi. Бұл жағдайда салық төлеушi "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" деген торкөздердi бiр уақытта белгiлейдi;
5) валюта коды;
6) салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша аванстық төлемдер мен корпорациялық табыс салығы сомасын заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесi бойынша тапсырған кезде (101.07 нысан), "101.07 нысан бойынша есеп" торкөзi белгiленедi;
7) резидент емес тапсырған кезде "резидент емес" деген торкөз белгiленедi.
12. "Есеп" бөлiмiнде:
1) 101.02.001 жолында Бұрынғы салық кезеңi үшiн декларация 100.00.046 (110.00.044) жолында айқындалған бұрынғы салық кезеңi үшiн есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi. 2002 жыл үшiн 101.02 нысанын жасау кезiнде осы жолға 2001 жыл үшiн жүргiзiлген шегерiмдер және жылдық жиынтық кiрiс туралы декларацияның 36-жолынан сома көшiрiледi;
2) 101.02.002 жолында есептi салық кезеңi үшiн салықтың болжанатын сомасы көрсетiледi. Егер 101.02.002 жолы бойынша сома 101.02.001 жолы бойынша сомадан кем болса, салық төлеушi бұрынғы салық кезеңiмен салыстыру бойынша есептi салық кезеңiнде салықтың болжанатын сомасын алу бойынша дәлелдi өтiнiштi салық органдарына бередi;
3) 101.02.003 жолында 101.02.002 жолынан көшiрiлетiн есептi салық кезеңi үшiн есептелген аванстық төлемдердiң жалпы сомасы көрсетiледi;
4) 101.02.004 жолында 101.01.004 жолынан көшiрiлетiн Декларацияны тапсыруға дейiн салық кезеңi үшiн төленетiн аванстық төлемдер сомасы көрсетiледi;
5) 101.00.005 жолында 101.02.003 және 101.02.004 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын Декларацияны тапсырудан кейiн салық кезеңi үшiн төлеуге жататын аванстық төлемдер сомасы көрсетiледi;

3. Составление Расчета (Форма 101.02)
10. Данный Расчет предназначен для исчисления суммы авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу, подлежащих уплате после сдачи Декларации в соответствии со статьей 126 Налогового кодекс а.
11. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) вид Расчета. Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и 71 Налогового  кодекса. В зависимости от вида Расчета отмечается соответствующая ячейка.
При представлении последующих Расчетов отмечается ячейка "Очередной".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Расчеты отмечается ячейка "Дополнительный".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленный Расчет. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительный";
5) код валюты;
6) при сдаче Расчета сумм авансовых платежей и корпоративного подоходного налога по итогам налогового периода, по структурным подразделениям юридического лица (Форма 101.07), отмечается ячейка "Расчет по форме 101.07";
12. В разделе "Расчет":
1) в строке 101.02.001 указывается сумма корпоративного подоходного налога, исчисленного за предыдущий налоговый период, определенная в строке 100.00.046 (110.00.044) Декларации за предыдущий налоговый период. При составлении формы 101.02 за 2002 год в данную строку переносится сумма из строки 36 Декларации о совокупном годовом доходе и произведенных вычетах за 2001 год;
2) в строке 101.02.002 указывается предполагаемая сумма налога за отчетный налоговый период. Если сумма по строке 101.02.002 будет меньше суммы по строке 101.02.001, то налогоплательщик представляет в налоговые органы обоснованное заявление по получению ожидаемых сумм налога в отчетном налоговом периоде по сравнению с предыдущим налоговым периодом;
3) в строке 101.02.003 указывается общая сумма авансовых платежей, подлежащих уплате за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 101.02.002;
4) в строке 101.02.004 указывается сумма авансовых платежей, начисленных за налоговый период до сдачи Декларации, которая переносится из строки 101.01.004;
5) в строке 101.02.005 указывается сумма авансовых платежей, подлежащих уплате за налоговый период после сдачи Декларации, которая определяется как разница строк 101.02.003 и 101.02.004;

6) 101.02.006 жолында Декларацияны тапсырудан кейiн есептi салық кезеңiнiң айлар саны көрсетiледi;
7) 101.02.007 жолында 101.02.006 жолында көрсетiлген есептi салық кезеңiнiң айларына 101.02.005 жолында көрсетiлген және төлеуге жататын аванстық төлемдердiң сомасының қатынасы ретiнде айқындалатын Декларацияны тапсырудан кейiн төлеуге жататын орташа айлық аванстық төлемдер сомасы көрсетiледi;
8) 101.02.008 жолында аванстық төлемдер сомасын енгiзу есептi салық кезеңiнiң соңғы айына және Декларацияны тапсырудан кейiн аванстық төлемдердi тапсырудың бiрiншi айы көрсетiледi.
13.  Салық кодексiнiң  71-бабына сәйкес қосымша декларацияны салық төлеушiнiң беруi кезiнде, сондай-ақ тексерiс нәтижелерi бойынша корпорациялық табыс салығының сомасының өзгеруi кезiнде салық төлеушiге төлеуге жататын аванстық төлемдер сомасын түзетумен қосымша есептi беру қажет.
4. Есеп жасау (101.03 нысан)
14. Осы нысан Салық кодексiнiң 126-бабына сәйкес бұрынғы салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша салық салынатын кiрiсi жоқ немесе залал алған салық төлеушiлердiң Декларацияны тапсыруынан кейiн төлеуге жататын корпорациялық табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасын есептеуге арналған.
15. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Есеп берiлетiн салық кезеңi;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) Есеп түрi. Бұл торкөз Салық кодексiнiң 69 және 71-баптарына сәйкес белгiленедi. Есептiң түрiне қарай тиiстi торкөз белгiленедi.
Келесi Есептердi беру кезiнде "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Берiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлген жағдайда "Қосымша" торкөзi белгiленедi.
"Хабарлама бойынша" деген торкөз егер салық төлеушi оның негiзiнде бұрын берiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу талап етiлетiн  Салық кодексiнiң  31-бабы, 2-тармағының 7) тармақшасында көзделген хабарламаны алса белгіленедi. Бұл жағдайда салық төлеушi "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" деген торкөздердi бiр уақытта белгiлейдi;
5) валюта коды;
6) салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша аванстық төлемдер мен корпорациялык табыс салығы сомасын заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесi бойынша тапсырған кезде (101.07 нысан), "101.07 нысан бойынша есеп" торкөзi белгіленедi;
7) резидент емес тапсырған кезде "резидент емес" деген торкөз белгіленеді.

6) в строке 101.02.006 указывается количество месяцев отчетного налогового периода после сдачи Декларации;
7) в строке 101.02.007 указывается сумма среднемесячного авансового платежа, подлежащего уплате после сдачи Декларации, определяемая как отношение суммы авансовых платежей, подлежащих к уплате и отраженных в строке 101.02.005, к количеству месяцев отчетного налогового периода, указанных в строке 101.02.006;
8) в строке 101.02.008 указывается первый месяц уплаты авансовых платежей после сдачи Декларации и последний месяц отчетного налогового периода внесения суммы авансовых платежей.
13. При представлении налогоплательщиком дополнительной Декларации в соответствии со статьей 71 Налогового кодекса , а также при изменении суммы корпоративного подоходного налога по результатам проверки, налогоплательщику необходимо представить дополнительный Расчет с корректировкой суммы авансовых платежей, подлежащих уплате.
4. Составление Расчета (Форма 101.03)
14. Данный Расчет предназначен для исчисления суммы авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу, подлежащих уплате после сдачи Декларации налогоплательщиками, получившими убытки или не имеющие налогооблагаемого дохода по итогам предыдущего налогового периода, в соответствии со статьей 126 Налогового кодекса .
15. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительным документом;
4) вид Расчета. Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и  71 Налогового кодекса. В зависимости от вида Расчета отмечается соответствующая ячейка.
При представлении последующих Расчетов отмечается ячейка "Очередной".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Расчеты отмечается ячейка "Дополнительный".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленный Расчет. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительный";
5) код валюты;
6) при сдаче Расчета сумм авансовых платежей и корпоративного подоходного налога по итогам налогового периода, по структурным подразделениям юридического лица (Форма 101.07), отмечается ячейка "Расчет по форме 101.07";
7) при сдаче нерезидентом отмечается ячейка "Нерезидент".

16. "Есеп" бөлiмiнде:
1) 101.03.001 жолында есептi салық кезеңi үшiн аванстық төлемдердiң болжанатын сомасы көрсетiледi;
2) 101.03.002 жолында 101.01.004 жолынан көшiрілетiн Декларацияны тапсыруға дейiн кезең үшiн төленетiн аванстық төлемдердiң болжанатын сомасы көрсетiледi;
3) 101.03.003 жолында 101.03.001 және 101.03.002 жолдарының айырмасы ретінде айқындалатын, Декларацияны тапсырудан кейiн кезең үшін төлеуге жататын аванстық төлемдердiң жалпы сомасы көрсетіледi;
4) 101.03.004 жолында Декларацияны тапсырудан кейiн есептi салық кезеңiнiң айлар саны көрсетiледi;
5) 101.03.005 жолында 101.03.004 жолында көрсетiлген айлар санына 101.03.003 жолында көрсетiлген және төлеуге жататын аванстық төлемдердiң сомасының қатынасы ретiнде айқындалатын Декларацияны тапсырудан кейiн төлеуге жататын орташа айлық аванстық төлем сомасы көрсетiледi;
6) 101.03.006 жолында Декларацияны тапсырудан кейiн аванстық төлемдердi төлеудiң бiрiншi айы және аванстық төлемдер сомасын енгiзу есептi салық кезеңiнiң соңғы айы көрсетiледi.
17.  Салық кодексiнiң  71-бабына сәйкес қосымша декларацияны салық төлеушiнiң беруi кезiнде, сондай-ақ тексерiс нәтижелерi бойынша корпорациялық табыс салығының сомасы өзгеруi кезiнде салық төлеушiге төлеуге жататын аванстық төлемдер сомасын түзетумен қосымша есеп беру қажет.
5. Есеп жасау (101.04-нысан)
18. Осы нысан  Салық кодексiнiң  126-бабына сәйкес қайта құрылған салық төлеушiлер төлеуi тиiс корпорациялық табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасын есептеуге арналған.
19. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Есеп берiлетiн салық кезеңi;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) Есеп түрi. Бұл торкөз Салық кодексiнiң 69 және 71-баптарына сәйкес белгiленедi. Есептiң түрiне қарай тиiстi торкөз белгiленедi.
Келесi Есептердi беру кезiнде "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Берiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгізiлген жағдайда "Қосымша" торкөзi белгіленедi.
"Хабарлама бойынша" деген торкөз егер салық төлеушi оның негiзiнде бұрын берiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу талап етiлетiн  Салық кодексiнiң  31-бабы, 2-тармағының 7) тармақшасында көзделген хабарламаны алса белгіленедi. Бұл жағдайда салық төлеушi "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" деген торкөздердi бiр уақытта белгiлейдi;

16. В разделе "Расчет":
1) в строке 101.03.001 указывается предполагаемая сумма авансовых платежей на отчетный налоговый период;
2) в строке 101.03.002 указывается сумма авансовых платежей, уплачиваемых за период до сдачи Декларации, которая переносится из строки 101.01.004;
3) в строке 101.03.003 указывается сумма авансовых платежей, подлежащая уплате за период после сдачи Декларации, которая определяется как разница строк 101.03.001 и 101.03.002;
4) в строке 101.03.004 указывается количество месяцев отчетного налогового периода после сдачи Декларации;
5) в строке 101.03.005 указывается сумма среднемесячного авансового платежа, подлежащая уплате после сдачи Декларации, определяемая как отношение суммы авансовых платежей, подлежащих уплате и отраженных в строке 101.03.003, к количеству месяцев, указанных в строке 101.03.004;
6) в строке 101.03.006 указывается первый месяц уплаты авансовых платежей после сдачи Декларации и последний месяц отчетного налогового периода внесения суммы авансовых платежей.
17. При представлении налогоплательщиком дополнительной Декларации в соответствии со статьей 71 Налогового кодекса , а также при изменении суммы корпоративного подоходного налога по результатам проверки, налогоплательщику необходимо представить дополнительный Расчет с корректировкой суммы авансовых платежей, подлежащих уплате.
5. Составление Расчета (Форма 101.04)
18. Данный Расчет предназначен для исчисления суммы авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу, подлежащих уплате вновь созданными налогоплательщиками в соответствии со статьей 126 Налогового кодекса .
19. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительным документом;
4) вид Расчета. Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и 71 Налогового  кодекса. В зависимости от вида Расчета отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальный" отмечается, когда Расчет представляется впервые после государственной регистрации налогоплательщика.
При внесении изменений и дополнений в ранее представленный Расчет отмечается ячейка "Дополнительный".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленный Расчет. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительный";

5) валюта коды;
6) салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша аванстық төлемдер мен корпорациялық табыс салығы сомасын заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесi бойынша тапсырған кезде (101.07 нысан), "101.07 нысан бойынша есеп" торкөзi белгiленедi;
7) резидент емес тапсырған кезде "резидент емес" деген торкөз белгiленедi.
20. "Есеп" бөлiмiнде:
1) 101.04.001 жолында қайта құрылған салық төлеушiнiң құру күнiнен бастап есептi салық кезеңi үшiн аванстық төлемдердiң болжанатын сомасы көрсетiледi;
2) 101.04.002 жолында құру күнiнен бастап есептi салық кезеңiндегi айлар саны көрсетiледi;
3) 101.04.003 жолында 101.04.002 жолында көрсетiлген айлар санына 101.04.001 жолында көрсетiлген болжанатын аванстық төлемдердiң сомасы ретiнде есептелген есептi салық кезеңi үшiн орташа айлық аванстық төлем көрсетiледi;
4) 101.04.004 жолында аванстық төлемдердi төлеудiң бiрiншi айы мен аванстық төлемдер сомасын енгiзудiң есептi салық кезеңiндегi соңғы айы көрсетiледi.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 101.01, 101.02, 101.03, 101.04 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Резиденттер кiрiстерiнiң төлем көзiнен ұсталған
корпорациялық табыс салығы
сомасының есебiн жасау ережелерi
(101.05 нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және резидент кiрiстерiнiң төлем көзiнен ұсталған корпорациялық табыс салығының сомасын, кiрiстердi төлеген салық агентiнiң есептеуiне арналған резиденттер кiрiстерiнiң төлем көзiнен ұсталған корпорациялық табыс салығы сомасының Есебiн (бұдан әрi - Есеп) жасау тәртiбiн көздейдi.
2. Есептi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қара немесе көк сиялы қалам немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
3. Есептi толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
4. Көрсеткiштер жоқ болған кезде тиiстi торкөздер толтырылмайды.
5. Тиiстi қосымша нысанның көрсеткiштерiн ашуды талап ететiн жолдарды толтыру кезiнде аталған қосымша нысандар мiндеттi тәртiпте толтыруға жатады.

5) код валюты;
6) при сдаче Расчета сумм авансовых платежей и корпоративного подоходного налога по итогам налогового периода, по структурным подразделениям юридического лица (Форма 101.07), отмечается ячейка "Расчет по форме 101.07";
7) при сдаче нерезидентом отмечается ячейка "Нерезидент".
20. В разделе "Расчет":
1) в строке 101.04.001 указывается предполагаемая сумма авансовых платежей за отчетный налоговый период со дня создания вновь созданного налогоплательщика;
2) в строке 101.04.002 указывается количество месяцев в отчетном налоговом периоде со дня создания;
3) в строке 101.04.003 указывается среднемесячный авансовый платеж за отчетный налоговый период, исчисленный как отношение суммы предполагаемых авансовых платежей, отраженных в строке 101.04.001, к количеству месяцев, указанных в строке 101.04.002;
4) в строке 101.04.004 указывается первый месяц уплаты авансовых платежей и последний месяц отчетного налогового периода внесения суммы авансовых платежей.
_____________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 101.01, 101.02, 101.03, 101.04 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ
___________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила
составления Расчета сумм корпоративного
подоходного налога, удержанного у источника
выплаты доходов резидентов (Форма 101.05)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Расчета суммы корпоративного подоходного налога, удержанного у источника выплаты доходов резидентов (далее - Расчет), предназначенного для отражения налоговым агентом доходов, облагаемых у источника выплаты, исчисления и своевременной уплаты корпоративного подоходного налога, удержанного у источника выплаты доходов резидентов.
2. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
3. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. При заполнении строк, требующих раскрытия показателей в соответствующей дополнительной форме, указанные дополнительные формы подлежат заполнению в обязательном порядке.

6. Қосымша нысандардардың "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде Есептiң "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген тиiстi деректер көрсетiледi.
7. Есептi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен Есеп екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3)  Салық кодексiнiң  69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық төлеушi Есептi жеткiзу туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
8. Есепке Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Есеп жасау (101.05 нысан)
9. "Салық агентi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық агентi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Есеп берiлетiн есептi тоқсан;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) Есеп түрi. Бұл торкөз  Салық кодексiнiң  69 және  71-баптарына  сәйкес белгiленедi. Есептiң түрiне қарай тиiстi торкөз белгiленедi.
Келесi Есептердi беру кезiнде "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Берiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлген жағдайда "Қосымша" торкөзi белгiленедi.
"Хабарлама бойынша" деген торкөз егер салық төлеушi оның негiзiнде бұрын берiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу талап етiлетiн  Салық кодексiнiң  31-бабы, 2-тармағының 7) тармақшасына көзделген хабарламаны алса белгіленедi. Бұл жағдайда салық төлеушi "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" деген торкөздердi бiр уақытта белгiлейдi.
5) валюта коды.
10. "Есеп" бөлiмiнде:
1) 101.05.001A, 101.05.001B және 101.05.001C жолдарында төлем көзiнен ұсталған, есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айлары үшiн салық агентi төлеген кiрiстiң сомасы көрсетiледi. 101.05.001D жолында 101.05.001A, 101.05.001B және 101.05.001C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, және төлем көзiнен ұсталған есептi кезеңi үшiн төлеген кiрiстiң сомасы көрсетiледi;
2) 101.05.002A, 101.05.002В және 101.05.002C жолдарында төлем көзiнен ұсталған және есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айлары үшiн бюджетке төленуге тиiс корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi. 101.05.002D жолында 101.05.002A, 101.05.002B және 101.05.002C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн төлем көзiнен ұсталған корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi;

6. В разделе "Общая информация" дополнительных форм указываются соответствующие показатели, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Расчета.
7. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса  - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Расчета.
8. Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
2. Составление Расчета (Форма 101.05)
9. В разделе "Общая информация о налоговом агенте" налоговый агент указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) отчетный квартал, за который представляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) вид Расчета. Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69 и 71 Налогового кодекса . В зависимости от вида Расчета отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальный" отмечается, если Расчет представляется впервые после государственной регистрации налогоплательщика.
При представлении последующих Расчетов отмечается ячейка "Очередной".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Расчеты отмечается ячейка "Дополнительный".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленный Расчет. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительный".
В случае ликвидации (реорганизации) отмечается ячейка "Ликвидационный";
5) код валюты.
10. В разделе "Расчет":
1) в строках 101.05.001А, 101.05.001В, 101.05.001С указываются суммы доходов, облагаемых у источника выплаты, выплачиваемых налоговым агентом в 1, 2 и 3 месяцах отчетного периода. В строке 101.05.001D указывается сумма доходов, облагаемых у источника выплаты, выплачиваемая за отчетный период, и определяемая как сумма строк 101.05.001А, 101.05.001В и 101.05.001С;
2) в строках 101.05.002А, 101.05.002В и 101.05.002С указываются суммы корпоративного подоходного налога, удержанного у источника выплаты и подлежащего уплате в бюджет за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода. В строке 101.05.002D указывается сумма корпоративного подоходного налога, удержанного у источника выплаты, за отчетный период, определяемая как сумма строк 101.05.002А, 101.05.002В и 101.05.002С;

3) 101.05.003A, 101.05.003B және 101.05.003C жолдарында 1, 2 және 3 салық кезеңдерi үшiн төлем көзiнен ұсталған және бюджетке төленген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi;
101.05.004A, 101.05.004B және 101.05.004C жолдарында 101.05.002 жолының айырмасы ретiнде айқындалатын, есептi салық кезеңнiң 1, 2 және 3 айлары үшiн төлем көзiнен ұсталған және бюджетке төленуге тиiс корпорациялык табыс салығының сомасы көрсетiледi;
4) 101.05.003, 101.05.003D жолында 101.05.004А, 101.05.004В және 101.05.004C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын төлем көзiнен ұсталған және есептi кезең үшiн бюджетке аударылуға жататын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi.
101.05.005A, 101.05.005B және 101.05.005C жолдарында 101.05.003 тиiстi жолының айырмасы ретiнде айқындалатын, есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айлары үшiн төлем көзiнен ұсталған және бюджетке артық төленген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi.
5) 101.05.002, 101.05.005D жолында 101.05.005A, 101.05.005B және 101.05.005C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын есеп салық кезеңi үшiн бюджетке артық төленген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi.
11. 101.05.001, 101.05.002, 101.05.003 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында осы Ережелердiң 12 тармағына сәйкес төленген кiрiс кодының түрi көрсетiледi;
3) С бағанында кiрiс алған ұйым атауы көрсетiледi;
4) D бағанында С бағанында көрсетiлген салық төлеушi - салық агентiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
5) E бағанында төленетiн кiрiс сомасы көрсетiледi;
6) F бағанында төлем көзiне салық салынатын төленген кiрiс сомасы көрсетiледi;
7) G бағанында  Кодекстiң  135-бабының 2-тармағымен белгiленген корпорациялық табыс салығының ставкасы көрсетiлген;
8) H бағанында (FxG)/100 ретiнде айқындалатын, төлем көзiнен ұсталған корпорациялық табыс салығының сомасы;
9) І бағанында төлем көзiнен ұсталған және бюджетке аударылған корпорациялық табыс салығы көрсетiледi.
101.05.001, 101.05.002, 101.05.003 жолдарына қосымша нысанның E бағанының жиынтық сомасы 101.05.001A, 101.05.001B және 101.05.001C тиiстi жолдарына, H бағанының - 101.05.002A, 101.05.002B және 101.05.002C тиiстi жолдарына, I бағанының - 101.05.003A, 101.05.003B және 101.05.003C тиiстi жолдарына көшiрiледi.

3) в строках 101.05.003А, 101.05.003В и 101.05.003С указываются суммы корпоративного подоходного налога, удержанного у источника выплаты и перечисленного в бюджет в 1, 2 и 3 месяцах отчетного периода. В строке 101.05.003D указывается сумма корпоративного подоходного налога, удержанного у источника и фактически уплаченного за отчетный период, определяемая как сумма строк 101.05.003А, 101.05.003В и 101.05.003С;
4) в строках 101.05.004А, 101.05.004В и 101.05.004С указываются суммы корпоративного подоходного налога, удержанного у источника выплаты, подлежащего уплате в бюджет за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода, определяемые как разница соответствующих строк 101.05.002 и 101.05.003. В строке 101.05.004D указывается сумма корпоративного подоходного налога, удержанного у источника выплаты и подлежащего уплате в бюджет за отчетный период, определяемая как сумма строк 101.05.004А, 101.05.004В и 101.05.004С;
5) в строках 101.05.005А, 101.05.005В и 101.05.005С указываются суммы корпоративного подоходного налога, излишне уплаченного в бюджет за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода, определяемые как разница соответствующих строк 101.05.003 и 101.05.002. В строке 101.05.005D указывается сумма корпоративного подоходного налога, излишне уплаченного в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 101.05.005А, 101.05.005В и 101.05.005С.
11. Дополнительные формы к строкам 101.05.001, 101.05.002, 101.05.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается код вида выплаченного дохода согласно пункту 12 настоящих Правил;
3) в графе С указывается наименование организации, получившей доход;
4) в графе D указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе С;
5) в графе E указывается сумма выплачиваемого дохода;
6) в графе F указывается сумма выплаченного дохода, облагаемого у источника выплаты;
7) в графе G указаны ставки корпоративного подоходного налога, установленные пунктом 2 статьи 135 Налогового кодекса ;
8) в графе H сумма корпоративного подоходного налога, удержанного у источника выплаты, определяемая как (FхG)/100;
9) в графе I указывается сумма корпоративного подоходного налога, удержанного у источника выплаты и перечисленного в бюджет.
Итоговые суммы графы Е дополнительной формы к строкам 101.05.001, 101.05.002 и 101.05.003 переносятся в соответствующие строки 101.05.001А, 101.05.001В и 101.05.001С, графы H - в соответствующие строки 101.05.002А, 101.05.002В и 101.05.002С, графы I - в соответствующие строки 101.05.003А, 101.05.003В и 101.05.003С.

3. Кiрiс түрлерiнiң коды
12. Декларацияны толтыру кезiнде кiрiс түрлерiнiң мынадай кодталуын пайдалану қажет:
1050 - заңды тұлға - резиденттен дивидендтер нысанында түсетiн табыстар;
1060 - резиденттерден алынған, борыштық бағалы қағаздар бойынша сыйақыларды қоспағанда, сыйақылар нысанындағы табыстар;
1061 - егер осы резидент еместердiң берешегi олардың тұрақты мекемесiне немесе мүлкiне қатысты болса, Қазақстан Республикасында орналасқан тұрақты мекемесi немесе мүлкi бар осы резидент еместерден алынған, борыштық бағалы қағаздар бойынша сыйақыларды қоспағанда, сыйақылар нысанындағы табыстар;
1070 - резидент - эмитенттерден алынатын борыштық бағалы қағаздар сыйақылар нысанындағы табыстар;
1071 - резидент - эмитенттерден, егер осы резидент еместердiң берешегi олардың тұрақты мекемесiне немесе мүлкiне қатысты болса, Қазақстан Республикасында орналасқан тұрақты мекемесi немесе мүлкi бар резидент емес эмитенттерден алынатын борыштық бағалы қағаздар сыйақылар нысанындағы табыстар;
1190 - резиденттер төлейтiн ұтыстар.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 101.05 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Резидент еместердiң төлем көзiнен
ұсталған корпорациялық табыс салығы
сомасының есебiн жасау ережелерi
(101.06 нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық Кодексi) сәйкес әзiрленген және 101.06 нысаны бойынша (бұдан әрi - 101.06 нысаны бойынша есеп) және төмендегi қосымша нысандарды қамтитын (бұдан әрi - нысандар) Резидент еместердiң төлем көзiнен ұсталған корпорациялық табыс салығы сомасының есебiн жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Есептi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қара немесе көк сиялы қалам немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
3. Есептi толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
4. Көрсеткiштер жоқ болған кезде тиiстi торкөздер толтырылмайды.
5. Қосымша нысандардың "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде Есептiң "Салық агентi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген тиiстi көрсеткiштер көрсетiледi.

3. Коды видов доходов
12. При заполнении Декларации использовать следующую кодировку видов доходов:
1050 - доходы в форме дивидендов, поступающие от юридического лица-резидента;
1060 - доходы в форме вознаграждений, за исключением вознаграждений по долговым ценным бумагам, получаемые от резидентов;
1061 - доходы в форме вознаграждений, за исключением вознаграждений по долговым ценным бумагам, получаемые от нерезидентов, имеющих постоянное учреждение или имущество, расположенное в Республике Казахстан, если задолженность этих нерезидентов относится к их постоянному учреждению или имуществу;
1070 - доходы в форме вознаграждений по долговым ценным бумагам, получаемые от эмитентов-резидентов;
1071 - доходы в форме вознаграждений по долговым ценным бумагам, получаемые от эмитентов-нерезидентов, имеющих постоянное учреждение или имущество, расположенное в Республике Казахстан, если задолженность этих нерезидентов относится к их постоянному учреждению или имуществу;
1190 - выигрыши, выплачиваемые резидентами.
___________________________________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 101.05 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
___________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Расчета сумм
корпоративного подоходного налога с нерезидентов,
удерживаемого у источника выплаты (форма 101.06)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Расчета сумм корпоративного подоходного налога с нерезидентов, удерживаемого у источника выплаты, по форме 101.06 (далее - Расчет), предназначенного для исчисления и уплаты налоговым агентом, выплачивающим доходы, сумм корпоративного подоходного налога с доходов нерезидентов, удерживаемого у источника выплаты.
2. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
3. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. В разделе "Общая информация" дополнительных форм указываются соответствующие показатели, отраженные в разделе "Общая информация о налоговом агенте" Расчета.

6. Есепке 1-5 қосымша нысандар салық кезеңiнiң әр бiр айы бойынша жеке толтырылады. Бұл кезде қосымша нысанның "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық кезеңiнiң қай айы үшiн осы нысан толтырылатыны көрсетiледi.
7. Тиiстi қосымша нысанның деректерi болған кезде аталған қосымша нысан мiндеттi тәртiпте толтыруға жатады. Тиiстi қосымша нысанның деректерi жоқ болған кезде көрсетiлген қосымша нысан берілмейдi.
8. Есептi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламалы тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе өзге байланыс ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабы, 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеушi 101.06 нысан бойынша есеп қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
9. Есепке Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. 101.06 нысан бойынша есептi жасау

6. Дополнительные формы 1-5 к Расчету заполняются отдельно по каждому месяцу налогового периода. При этом в разделе "Общая информация" дополнительной формы указывается, за какой месяц налогового периода заполняется данная форма.
7. При наличии данных соответствующей дополнительной формы, указанная дополнительная форма подлежит заполнению в обязательном порядке. В случае же отсутствия данных соответствующей дополнительной формы, указанная дополнительная форма не представляется.
8. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налоговому агенту с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налоговый агент получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса  - налоговый агент получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Расчета.
9. Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
2. Составление формы 101.06 - Расчет сумм корпоративного
подоходного налога с нерезидентов, удерживаемого
у источника выплаты

10. "Салық агентi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық агентi мынадай деректердi көрсетедi:
1) 1-жолда салық төлеушi-салық агентiнiң тiркеу нөмiрi;
2) 2-жолда 101.06 нысаны бойынша есеп берiлетiн салық кезеңi;
3) 3-жолда құрылтай құжаттарына сәйкес салық агентiнiң толық атауы;
4) ЭҚЖЖ коды. Экономикалық қызметтiң жалпы жiктеуiшi бойынша қызметтiң негiзгi түрiнiң коды және олардың үлес салмағы көрсетiледi.
ЭҚЖЖ коды (алғашқы бес белгi) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң негiзгi үш түрi бойынша көрсетiледi. Үлес салмағы он үлеске дейiн дөңгелектеумен проценттерде көрсетiледi (қызметтiң көрсетiлген түрлерiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100% тең болуы мiндеттi емес екенiн ескеру қажет).

10. В разделе "Общая информация о налоговом агенте" налоговый агент указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика - налогового агента;
2) налоговый период, за который представляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) код ОКЭД. Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности и их удельный вес.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).

Үлес салмағын есептеу үшiн N 1-ӨН нысандағы мемлекеттiк статистикалық (жылдық) есептiлiктегi I-бөлiмнiң 100 жолында ("Өнiм") салық төлеушi көрсеткен деректердi пайдалану керек. Қызметтiң әрбiр түрi бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша 3-бағанның деректерiне 100 жолының тиiстi бағаны деректерiнiң қатынасы ретiнде айқындалады.
Мысалы, қызметiнiң негiзгi түрi ғимараттар салу болып табылатын салық агентi N 1-ӨН (жылдық) есебi I-бөлiмiнiң 100 жолында мынадай деректердi көрсеттi:
--------------------------------------------------------------------
|    оның iшiнде қызметтiң түрлерi бойынша
--------------------------------------------------------------------
|    оның iшiнде қызметтiң түрлерi бойынша
--------------------------------------------------------------------

Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налоговым агентом в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 строки 100.
Например, налоговый агент, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
Наименование|Код   |Всего за|      в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|-------------------------------------------
|      |год     |строитель- |розничная  |аренда   |реклама
|      |        |ство зданий|продажа ав-|автомо-  |
|      |        |           |томобилей  |билей    |
|      |        |___________|___________|_________|_________

|45211 коды| 50102 коды|71100 коды|74400 коды
--------------------------------------------------------------------
1       2      3         4        5          6          7
--------------------------------------------------------------------
Өндiрiлген  100  250000,0  150000,0  50000,0     35000,0    5000,0
өнiм (тауар.
лар, қызмет
көрсетулер)
көлемi, мың
теңге
--------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер мынадай түрде болады:
-----------------------------------------------
5 ЭҚЖЖ І 45211  ІІ 50102  ІІІ 71100
Үлес салмағын  060,0%    020,0%     014,0%
көрсетіңіз
-----------------------------------------------
Құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (1-кестенiң 4-бағаны)/250 000,0 (1-кестенiң 3-бағаны) х 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептелген.
Мемлекеттiк статистикалық есептiлiктi N 1-ШК нысаны бойынша беретiн шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалар ЭҚЖЖ мәлiметтерiн 1-ШK нысаны есебiнiң (жылдық) тиiстi деректерiнiң негiзiнде толтырады.
N СОЦФИН нысанды MCE тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) MCE нысанын тапсыратын бiлiм беру ұйымдары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi жоғарыда көрсетiлген әдiске ұқсас жолмен тиiсiнше NN СОЦФИН (денсаулық) және СОЦФИН (бiлiм) нысанды жылдық есептiлiктiң 4 бөлiмiнiң ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") деректерiнiң негiзiнде толтырады.
Жоғарыда көрсетiлген нысандар бойынша есептiлiктi бермейтiн қоғамдық бiрлестiктер мен бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде негiзгi қызметi бойынша ЭҚЖЖ кодын көрсетедi;
5) Есеп түрi. Егер салық агентi Есептi:
Салық кодексiнiң  136-бабы 2-тармағы бойынша берсе - "бастапқы" деген торкөз белгiленедi;
Салық кодексiнiң 136-бабы 3-тармағы бойынша берсе - "тарату" деген торкөз белгiленедi;
Салық кодексiнiң 136-бабы 4-тармағы бойынша берсе - "бастапқы" және "тарату" деген торкөздер белгiленедi;
Салық кодексiнiң  71-бабы 2-тармағы бойынша берсе - "қосымша" деген торкөз белгiленедi;
Салық кодексiнiң  31-бабы 2-тармағының 7) тармақшасы бойынша берсе - "хабарлама бойынша" деген торкөз белгiленедi;
басқа жағдайларда Салық кодексiнiң 136-бабы 1-тармағына сәйкес - "кезектi" деген торкөз белгiленедi.
6) валюта коды;

|      |        |код 45211  |код 50102  |код 71100|код74400
____________|______|________|___________|___________|_________|_________
1      |   2  |    3   |     4     |     5     |     6   |    7
____________|______|________|___________|___________|_________|_________
Объем произ-|  100 |250000,0| 150000,0  | 50 000,0  | 35 000,0| 5 000,0
веденной    |      |        |           |           |         |
продукции   |      |        |           |           |         |
(работ, ус- |      |        |           |           |         |
луг),       |      |        |           |           |         |
тыс. тенге  |      |        |           |           |         |
____________|______|________|___________|___________|_________|________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
5 ОКЭД           А 4 5 2 1 1    В 5 0 1 0 2     С 7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0, 0 %     0 2 0, 0 %       0 1 4, 0 %
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) х 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.
Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность (ГСО) формы N2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N 2-МП (годовая).
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом, аналогичным вышеуказанному методу, заполняют сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Объем продукции по видам деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Общественные и бюджетные организации, не представляющие отчетность вышеуказанных форм, в сведениях ОКЭД указывают код ОКЭД только основной деятельности;
5) вид Расчета. Если налоговый агент представляет Расчет согласно:
пункту 2 статьи 136 Налогового кодекса  - отмечается ячейка "первоначальный";
пункту 3 статьи 136 Налогового кодекса  - отмечается ячейка "ликвидационный";
пункту 4 статьи 136 Налогового кодекса  - отмечаются ячейки "первоначальный" и "ликвидационный";
пункту 2 статьи 71 Налогового кодекса  - отмечается ячейка "дополнительный";
подпункту 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса  - отмечается ячейка "по уведомлению";
в остальных случаях согласно пункту 1 статьи 136 Налогового кодекса  - отмечается ячейка "очередной";
6) код валюты;

7) Қазақстан Республикасының аумағында қызметтi жүзеге асыратын және салық агентiнен салық кезеңiнiң әр айы үшiн төлем көзiнен салық салуға жататын табыс алатын резидент емес - заңды тұлғалардың санын көрсетедi.
11. "Есептiк көрсеткiштер" бөлiмiнде:
1) 101.06.001 жолы салық кезеңiнiң әр айының басына резидент емес - заңды тұлғаларға төленбеген табыстардың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысандардың тиiстi деректерiн жиынтықтау жолымен толтырылады;
2) 101.06.002 жолы салық кезеңiнiң әр айы және тұтас салық кезеңi үшiн резидент емес есептеген табыстардың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысандардың тиiстi деректерiн жиынтықтау жолымен толтырылады;
3) 101.06.003 жолы салық кезеңiнiң әр айы және тұтас салық кезеңi үшiн резидент емеске есептелген табыстан табыс салығының сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысандардың тиiстi деректерiн жиынтықтау жолымен толтырылады;
4) 101.01.004 жолы табыстардың есептелген сомасы мен мұндай табыстардан табыс салығының сомаларының арасындағы айырма ретiнде есептелетiн, салық кезеңiнiң әр айы және тұтас салық кезеңi үшiн резидент емеске төленуге жататын табыстардың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысандардың тиiстi деректерiн жиынтықтау жолымен толтырылады;
5) 101.06.005 жолы салық кезеңiнiң әр айы және тұтас салық кезеңi үшiн резидент емеске төленген және (немесе) салық агентi өткен жылдың қорытындысы бойынша декларацияда шегеруге жатқызған төленбеген сомалардың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысандардың тиiстi деректерiн жиынтықтау жолымен толтырылады;
6) 101.06.006 жолы салық кезеңiнiң әр айы және тұтас салық кезеңi үшiн  Салық кодексiнiң  181-бабы 1) тармақшасына сәйкес бюджетке аударылуға жататын табыс салығының жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысандар негiзiнде толтырылады;
7) 101.06.007 жолы салық кезеңiнiң әр айы және тұтас салық кезеңi үшiн салық агентi өткен жылдың қорытындысы бойынша декларацияда шегеруге жатқызған табыс салығының жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысандардың тиiстi деректерiн жиынтықтау жолымен толтырылады;
8) 101.06.008 жолы салық кезеңiнiң әр айы және тұтас салық кезеңi үшiн  Салық кодексiнiң  198-бабына сәйкес шартты банк салымдарына аударылған табыс салығының жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысандардың тиiстi деректерiн жиынтықтау жолымен толтырылады.

7) количество юридических лиц-нерезидентов, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан и получающих доходы от налогового агента, подлежащие налогообложению у источника выплаты, за каждый месяц налогового периода.
11. В разделе "Расчетные показатели":
1) строка 101.06.001 предназначена для отражения итоговых сумм доходов, невыплаченных юридическим лицам-нерезидентам на начало каждого месяца налогового периода, и заполняется путем суммирования соответствующих данных дополнительных форм;
2) строка 101.06.002 предназначена для отражения итоговых сумм доходов, начисленных нерезидентам за каждый месяц налогового периода и за налоговый период в целом, и заполняется путем суммирования соответствующих данных дополнительных форм;
3) строка 101.06.003 предназначена для отражения сумм подоходного налога с дохода, начисленного нерезиденту за каждый месяц налогового периода и за налоговый период в целом, и заполняется путем суммирования соответствующих данных дополнительных форм;
4) строка 101.06.004 предназначена для отражения итоговых сумм доходов, подлежащих выплате нерезидентам за каждый месяц налогового периода и за налоговый период в целом, и заполняется путем суммирования соответствующих данных дополнительных форм;
5) строка 101.06.005 предназначена для отражения итоговых сумм доходов, выплаченных нерезидентам за каждый месяц налогового периода и за период в целом и (или) невыплаченных, но отнесенных налоговым агентом на вычеты в декларации по итогам предыдущего налогового периода, и заполняется путем суммирования соответствующих данных дополнительных форм;
6) строка 101.06.006 предназначена для отражения итоговых сумм подоходного налога, подлежащего перечислению в бюджет в соответствии с подпунктом 1) статьи 181 Налогового кодекса  за каждый месяц налогового периода и за налоговый период в целом, и заполняется путем суммирования соответствующих данных дополнительных форм;
7) строка 101.06.007 предназначена для отражения итоговых сумм подоходного налога с доходов нерезидентов, отнесенных налоговым агентом на вычеты в декларации по итогам предыдущего налогового периода, за каждый месяц налогового периода и за налоговый период в целом, и заполняется путем суммирования соответствующих данных дополнительных форм;
8) строка 101.06.008 предназначена для отражения итоговых сумм подоходного налога, перечисленного на условные банковские вклады в соответствии со статьей 198 Налогового кодекса  за каждый месяц налогового периода и за налоговый период в целом, и заполняется путем суммирования соответствующих данных дополнительных форм.

12. Есепке 1-қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында дивидендтi алушы резидент еместiң толық атауы көрсетiледi;
3) С бағанында осы Ережелердiң 17-тармағына сәйкес В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң резиденттiк елiнiң коды көрсетiледi;
4) Д бағанында В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң резиденттiк елiндегi салықтық тiркелуiнiң нөмiрi көрсетiледi;
5) E бағанында резидент емес - салық төлеушiнiң салық агентiнiң жарғылық капиталындағы акция/қатысу үлесiн алу күнi көрсетiледi;
6) F бағанында салық агентiнiң жарғылық капиталында акция/қатысу үлесiнiң жалпы құны көрсетiледi;
7) G бағанында В бағанында көрсетiлген резидент еместiң салық агентiнiң жарғылық капиталындағы үлесi процентпен көрсетiледi;
8) H бағанында тиiстi кезеңнiң басына төленбеген дивидендтер сомасы көрсетiледi;
9) I бағанында есептелген дивидендтер сомасы көрсетiледi;
10) J бағанында халықаралық шартпен немесе Салық кодексiнiң 180-бабымен белгiленген, дивидендтерге табыс салығының ставкасы көрсетiледi;
11) К бағанында I және J бағандары көрсеткiштерiнiң туындысы ретiнде есептелген дивидендтерден табыс салығының сомасы көрсетiледi;
12) L бағанында I және К бағандарының айырмасы ретiнде есептелген төленуге жататын дивидендтер сомасы көрсетiледi;
13) M бағанында төленген дивидендтер сомасы көрсетiледi;
14) N бағанында Салық кодексiнiң  181  және  200  баптарына сәйкес бюджетке аударылуға жататын табыс салығының сомасы көрсетiледi.
13. Есепке 2-қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында сыйақыны алушы резидент еместiң толық атауы көрсетiледi;
3) С бағанында осы Ережелердiң 17-тармағына сәйкес В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң резиденттiк елiнiң коды көрсетiледi;
4) D бағанында В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң резиденттiк елiндегi салықтық тiркелуiнiң нөмiрi көрсетiледi;
5) E бағанында резидент емес - салық төлеушiге төленетiн сыйақының түрi көрсетiледi;
6) F бағанында борыштық бағалы қағаздардың, мүлiк немесе кредиттiң саны көрсетiледi;
7) G бағанында борыштық бағалы қағаздардың, мүлiк және (немесе) кредиттiң (займ) жалпы номинальдық құны көрсетiледi;
8) H бағанында борыштық бағалы қағаздарды сатып алу күнi немесе мүлiк немесе кредиттi (займды) алу күнi көрсетiледi;
9) I бағанында салық кезеңiнiң басына төленбеген сыйақылардың сомасы көрсетiледi;
10) J бағанында есептелген сыйақылардың сомасы көрсетiледi;
11) К бағанында халықаралық шартпен немесе Салық кодексiнiң 180-бабымен белгiленген, сыйақыларға табыс салығының ставкасы көрсетiледi;

12. Дополнительная форма 1 к Расчету:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается полное наименование нерезидента-получателя дивидендов;
3) в графе С указывается код страны резидентства налогоплательщика, указанного в графе В, согласно пункту 17 настоящих Правил;
4) в графе D указывается номер налоговой регистрации налогоплательщика, указанного в графе В, в стране резидентства;
5) в графе Е указывается дата приобретения налогоплательщиком-нерезидентом акций/доли участия в уставном капитале налогового агента;
6) в графе F указывается общая стоимость акций/доли участия в уставном капитале налогового агента;
7) в графе G указывается доля нерезидента, указанного в графе В, в уставном капитале налогового агента в процентах;
8) в графе H указывается сумма невыплаченных дивидендов на начало соответствующего периода;
9) в графе I указывается сумма начисленных дивидендов;
10) в графе J указывается ставка подоходного налога на дивиденды, установленная международным договором или статьей 180 Налогового кодекса ;
11) в графе К указывается сумма подоходного налога с начисленных дивидендов, исчисленного как произведение показателей граф I и J;
12) в графе L указывается сумма дивидендов, подлежащих выплате, исчисленных как разница между показателями граф I и К;
13) в графе М указывается сумма выплаченных дивидендов;
14) в графе N указывается сумма подоходного налога, подлежащего перечислению в бюджет в соответствии со статьями 181  и 200 Налогового  кодекса.
13. Дополнительная форма 2 к Расчету:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается полное наименование нерезидента-получателя вознаграждения;
3) в графе С указывается код страны резидентства налогоплательщика, указанного в графе В, согласно пункту 17 настоящих Правил;
4) в графе D указывается номер налоговой регистрации налогоплательщика, указанного в графе В, в стране резидентства;
5) в графе Е указывается вид вознаграждения, выплачиваемого налогоплательщику-нерезиденту;
6) в графе F указывается количество долговых ценных бумаг, имущества или кредита (займа);
7) в графе G указывается общая номинальная стоимость долговых ценных бумаг, общая сумма кредита (займа) и (или) имущества;
8) в графе H указывается дата приобретения долговых ценных бумаг или дата получения кредита (займа) или имущества;
9) в графе I указывается сумма невыплаченных вознаграждений на начало соответствующего периода;
10) в графе J указывается сумма начисленных вознаграждений;
11) в графе К указывается ставка подоходного налога на вознаграждения, установленная международным договором или статьей 180 Налогового кодекса ;

12) L бағанында J және К бағандары көрсеткiштерiнiң туындысы ретiнде есептелген сыйақылардан табыс салығының сомасы көрсетiледi;
13) M бағанында I және J бағандарының айырмасы ретiнде есептелген төленуге жататын сыйақылардың сомасы көрсетiледi;
14) N бағанында салық агентi өткен жылдың қорытындысы бойынша декларацияда шегеруге жатқызған төленген сыйақылар және (немесе) төленбеген сыйақылар сомасы көрсетiледi;
15) О бағанында  Салық кодексiнiң  181-бабының 1) тармақшасы және 200 баптарына сәйкес бюджетке аударылуға жататын табыс салығының сомасы көрсетiледi;
16) Р бағанында төленбеген, алайда салық агентi шегеруге жатқызған резидент еместердiң сыйақыларынан Салық кодексiнiң 181-бабының 2) тармақшасына сәйкес бюджетке аударылуға жататын табыс салығының сомасы көрсетiледi.
14. Есепке 3-қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында сыйақыны алушы резидент еместiң толық атауы көрсетiледi;
3) С бағанында осы Ережелердiң 17-тармағына сәйкес В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң резиденттiк елiнiң коды көрсетiледi;
4) D бағанында В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң резиденттiк елiндегi салықтық тiркелуiнiң нөмiрi көрсетiледi;
5) E бағанында халықаралық шарттың немесе Салық кодексiнiң 10-бабының ережесiне сәйкес роялтидiң түрi көрсетiледi;
6) F бағанында оған қатысты роялти туындайтын құқық немесе мүлiктi тiркеу елiнiң коды көрсетiледi;
7) G бағанында оған қатысты роялти туындайтын құқық немесе мүлiктiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
8) H бағанында оған сәйкес роялти туындайтын салық агентi-пайдаланушымен жасалған шарттың нөмiрi мен күнi көрсетiледi;
9) I бағанында салық агентi-пайдаланушының құқықтар мен мүлiктердi пайдалану мерзiмi көрсетiледi;
10) J бағанында салық кезеңiнiң басына төленбеген роялтидiң сомасы көрсетiледi;
11) К бағанында есептелген роялтидiң сомасы көрсетiледi;
12) L бағанында халықаралық шартпен немесе Салық кодексiнiң 180-бабымен белгiленген табыстарға салық ставкасы көрсетiледi;
13) M бағанында L және К бағандары көрсеткiштерiнiң туындысы ретiнде есептелген роялтиден табыс салығының сомасы көрсетiледi;
14) N бағанында К және М бағандарының айырмасы ретiнде есептелген төленуге жататын роялтидiң сомасы көрсетiледi;
15) О бағанында салық агентi өткен жылдың қорытындысы бойынша декларацияда шегеруге жатқызған төленген роялтилер және (немесе) төленбеген роялтилер сомасы көрсетiледi;

12) в графе L указывается сумма подоходного налога с начисленных вознаграждений, исчисленного как произведение показателей граф J и К;
13) в графе М указывается сумма вознаграждений, подлежащих выплате, исчисленных как разница между показателями граф J и L;
14) в графе N указываются суммы выплаченных вознаграждений и (или) невыплаченных вознаграждений, отнесенных налоговым агентом на вычеты в декларации по итогам за предыдущий налоговый период;
15) в графе О указывается сумма подоходного налога, подлежащего перечислению в бюджет в соответствии с подпунктом 1) статьи 181  и статьей 200 Налогового кодекса;
16) в графе Р указывается сумма подоходного налога с вознаграждений нерезидентов, невыплаченных, но отнесенных налоговым агентом на вычеты, подлежащего перечислению в бюджет в соответствии с подпунктом 2) статьи 181  Налогового кодекса.
13. Дополнительная форма 3 к Расчету:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается полное наименование нерезидента-получателя роялти;
3) в графе С указывается код страны резидентства налогоплательщика, указанного в графе В, согласно пункту 17 настоящих Правил;
4) в графе D указывается номер налоговой регистрации налогоплательщика, указанного в графе В, в стране резидентства;
5) в графе E указывается вид роялти в соответствии с положениями международного договора или статьи 10 Налогового кодекса ;
6) в графе F указывается код страны регистрации права или имущества согласно пункту 17 настоящих Правил, в отношении которого возникают роялти;
7) в графе G указывается регистрационный номер права или имущества, в отношении которого возникают роялти;
8) в графе H указывается номер и дата договора, заключенного между нерезидентом и налоговым агентом-пользователем, в соответствии с которым возникают роялти;
9) в графе I указывается срок использования налоговым агентом-пользователем права или имущества, в отношении которого возникает роялти;
10) в графе J указывается сумма невыплаченных роялти на начало соответствующего периода;
11) в графе K указывается сумма начисленных роялти;
12) в графе L указывается ставка налога на доходы, установленная международным договором или статьей 180 Налогового кодекса ;
13) в графе М указывается сумма подоходного налога с роялти, исчисленных как произведение показателей граф K и L;
14) в графе N указывается сумма роялти, подлежащих выплате, исчисленных как разница между показателями граф К и М;
15) в графе О указываются суммы выплаченных роялти и (или) невыплаченных роялти, но отнесенных налоговым агентом на вычеты в декларации по итогам за предыдущий налоговый период;

16) Р бағанында Салық кодексiнiң 181-бабының 1) тармақшасы және 200 баптарына сәйкес бюджетке аударылуға жататын табыс салығының сомасы көрсетiледi;
17) Q бағанында салық агентi шегеруге жатқызған резидент еместердiң төленбеген роялтиiнен Салық кодексiнiң 181-бабының 2) тармақшасына сәйкес бюджетке аударылуға жататын табыс салығының сомасы көрсетiледi.
15. Есепке 4-қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында мұндай табыстарды алушы резидент еместiң толық атауы көрсетiледi;
3) С бағанында осы Ережелердiң 17-тармағына сәйкес В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң резиденттiк елiнiң коды көрсетiледi;
4) D бағанында В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң резиденттiк елiндегi салықтық тiркелуiнiң нөмiрi көрсетiледi;
5) E бағанында резидент еместiң Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған табыстарының түрi көрсетiледi;
6) F бағанында салық кезеңiнiң басына резидент емеске төленбеген табыстардың сомасы көрсетiледi;
7) G бағанында есептелген табыстың сомасы көрсетiледi;
8) H бағанында есептелген табыстардан табыс салығының сомасы көрсетiледi;
9) I бағанында G және H бағандары көрсеткiштерiнiң арасындағы айырма ретiнде есептелген төлеуге жататын табыс сомасы көрсетiледi;
10) J бағанында салық агентi өткен жылдың қорытындысы бойынша декларацияда шегеруге жатқызған төленген табыстар және (немесе) төленбеген табыстар сомасы көрсетiледi;
11) К бағанында Салық кодексiнiң  181 198 202  баптарына сәйкес бюджетке аударылуға жататын табыс салығының сомасы көрсетiледi;
12) L бағанында салық агентi шегеруге жатқызған резидент еместер табыстарынан табыс салығының сомасы көрсетiледi;
13) M бағанында Салық кодексiнiң 198-бабына сәйкес шартты банк салымдарына орналастырылған табыс салығының сомасы көрсетiледi;
14) N бағанында шартты банк салымына резидент еместiң табысынан ұсталған табыс салығының сомасы аударылған банктiң CTH-i көрсетiледi.
16. Есепке 5-қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында мұндай табыстарды алушы резидент еместiң толық атауы көрсетiледi;

16) в графе Р указывается сумма подоходного налога, подлежащего перечислению в бюджет в соответствии с подпунктом 1) статьи 181  и статьей 200 Налогового кодекса;
17) в графе Q указывается сумма подоходного налога с роялти нерезидентов, невыплаченных, но отнесенных налоговым агентом на вычеты, подлежащего перечислению в бюджет в соответствии с подпунктом 2) статьи 181 Налогового кодекса .
15. Дополнительная форма 4 к Расчету:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается полное наименование нерезидента-получателя дохода, являющегося резидентом страны, с которой заключен международный договор об избежании двойного налогообложения;
3) в графе С указывается код страны резидентства налогоплательщика, указанного в графе В, согласно пункту 17 настоящих Правил;
4) в графе D указывается номер налоговой регистрации налогоплательщика, указанного в графе В, в стране резидентства;
5) в графе Е указывается код вида дохода согласно пункту 18 настоящих Правил, получаемого нерезидентом из источников в Республике Казахстан в соответствии со статьей 178 Налогового кодекса , за исключением доходов, указанных в дополнительной формах 1-3 к Расчету;
6) в графе F указывается сумма невыплаченных доходов на начало соответствующего периода;
7) в графе G указывается сумма начисленных доходов;
8) в графе Н указывается сумма подоходного налога с начисленных доходов;
9) в графе I указывается сумма дохода, подлежащего выплате, исчисленного как разница между показателями граф G и H;
10) в графе J указываются суммы выплаченных доходов и (или) невыплаченных доходов, но отнесенных налоговым агентом на вычеты в декларации по итогам предыдущего налогового периода;
11) в графе К указывается сумма подоходного налога, подлежащего перечислению в бюджет в соответствии со статьями 181 , 198, 202 Налогового  кодекса;
12) в графе L указывается сумма подоходного налога с доходов нерезидентов, отнесенных налоговым агентом на вычеты, подлежащего перечислению в бюджет в соответствии с подпунктом 2) статьи 181  Налогового кодекса;
13) в графе М указывается сумма подоходного налога, размещенного на условном банковском вкладе в соответствии со статьей 198 Налогового кодекса ;
14) в графе N указывается РНН банка, на условный банковский вклад которого перечислены суммы подоходного налога, удержанного с доходов нерезидентов.
16. Дополнительная форма 5 к Расчету:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается полное наименование нерезидента-получателя дохода, являющегося резидентом страны, с которой не заключен международный договор об избежании двойного налогообложения;

РҚАО-ның ескертуі: 101.06 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшелерiндегi корпорациялық табыс салығы мен аванстық төлемдер сомасының Есебiн жасау ережелерi
(101.07 - 101.08 нысандар)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және 100.00, 110.00 және 120.00 нысандарын беретiн заңды тұлғалар, құрылымдық бөлiмшелер бойынша корпорациялық табыс салығы мен аванстық төлемдердi бөлуге арналған заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесi бойынша салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша корпорациялық табыс салығы мен аванстық төлемдер сомасының Есебiн (бұдан әрi - Есеп) жасау тәртiбiн айқындайды.
Құрылымдық бөлiмшелер үшiн салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша төленуге тиiстi аванстық төлемдер мен корпорациялық табыс салығы сомаларын заңды тұлға өз қызметiнiң ерекшелiгiне қарай өзiнiң тiркелу орны бойынша салық органымен келiсе отырып еңбекке ақы төлеу қоры және тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) сатудан түскен табыс көрсеткiштерiнiң негiзiнде айқындайды.
Бұл орайда құрылымдық бөлiмшелер үшiн салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша төленуге тиiстi аванстық төлемдер мен корпорациялық табыс салығы сомаларын бөлу қолданатын үлес салмағына, (әрбiр құрылымдық бөлiмшенiң еңбекке ақы төлеу қоры немесе тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi)) сатудан табыс және жалпы заңды тұлға бойынша салық кезеңi үшiн есептелген аванстық төлемдер мен корпорациялық табыс салығы сомаларына қарай жүргiзiледi;
Пайдаланылатын көрсеткiш салық кезеңiнiң iшiнде өзгертiлуге жатпайды.
101.07 нысаны бойынша Есептi бас ұйым өзiнiң тiркелу есепке алыну орны бойынша ұсынады және аванстық төлемдер мен корпорациялық табыс салығы сомаларының Есебiне (101.01, 101.02, 101.03, 101.04, 121.00 нысандар) және корпорациялық табыс салығы Декларациялар (100.00, 110.00, 120.00 нысандар) қоса берiледi.
Бас ұйым 101.07 нысаны бойынша Есептiң негiзiнде дербес балансы мен банк шоты бар (өкiлдiктер, оқшауланған құрылымдық бөлiмшелер) бойынша және дербес балансы мен банк шоты жоқ оқшауланған құрылымдық бөлiмшелерi бойынша 101.08 нысаны бойынша Есептердi толтырады, оларды өзiнiң тiркеу орны бойынша салық органында растайды және құрылымдық бөлiмшелерiнiң тiркеу орны бойынша салық органдарына жiбередi. Бұл ретте бас ұйымның тiркеу орны бойынша салық органына 101.08 нысаны бойынша Есеп деректерiнiң 101.08 нысаны бойынша Есеп деректерiмен сәйкес келуiн бақылау жүктеледi.

Примечание РЦПИ: Графическая форма 101.06 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
__________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила
составления Расчета сумм авансовых платежей
и корпоративного подоходного налога по итогам
налогового периода, по структурным
подразделениям юридического лица
(Формы 101.07 - 101.08)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Расчета сумм авансовых платежей и корпоративного подоходного налога по итогам налогового периода, по структурным подразделениям юридического лица (Расчет), предназначенного для распределения сумм авансовых платежей и корпоративного подоходного налога по итогам налогового периода, по структурным подразделениям, юридическими лицами, представляющими формы 100.00, 110.00, 120.00.
Суммы авансовых платежей и корпоративного подоходного налога по итогам налогового периода, подлежащего уплате за структурные подразделения, определяются юридическим лицом, исходя из специфики своей деятельности по согласованию с налоговым органом по месту своей регистрации на основе показателя фонда оплаты труда или дохода от реализации товаров (работ, услуг).
При этом, распределение сумм авансовых платежей и корпоративного подоходного налога по итогам налогового периода, подлежащих уплате за структурные подразделения, производится исходя из удельного веса используемого показателя (фонда оплаты труда или дохода от реализации товаров (работ, услуг)) каждого структурного подразделения и суммы авансовых платежей и корпоративного подоходного налога, начисленного за отчетный налоговый период в целом по юридическому лицу. Используемый показатель не подлежит изменению в течение налогового периода.
Расчет по форме 101.07 головная организация представляет по месту своего регистрационного учета и прилагает к Расчетам сумм авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу (Формы 101.01, 101.02, 101.03, 101.04, 121.00) и Декларации по корпоративному подоходному налогу (Формы 100.00, 110.00, 120.00).
Головная организация на основании Расчета по форме 101.07 заполняет Расчеты по форме 101.08 отдельно по филиалам (представительствам, обособленным структурным подразделениям), имеющим отдельный баланс и банковский счет, и по обособленным структурным подразделениям, не имеющим отдельный баланс и банковский счет, которые заверяет в налоговом органе по месту своей регистрации и направляет в налоговые органы по месту нахождения структурных подразделений. При этом на налоговый орган по месту регистрации головной организации возлагается контроль за соответствием данных Расчета по форме 101.08 с данными Расчета по форме 101.07.

Салық кезеңiнiң аяқталуы бойынша корпорациялық табыс салығы Декларацияларымен (100.00, 110.00, 120.00 нысандар) бiр уақытта заңды тұлғаның бас ұйымы тiркеу орны бойынша салық органына салық төлеушiнiң және тiркеу орны бойынша салық органының растаған өздерiнiң құрылымдық бөлiмшелерiн корпорациялық табыс салығы бойынша бюджетпен есептесу жөнiндегi салыстыру актiсiн тапсыруы тиiс.
Құрылымдық бөлiмшелер үшiн салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша төленуге тиiстi аванстық төлемдер және корпорациялық табыс салығы сомаларын дұрыс есептеу сондай-ақ оларды толық және уақтылы төлеудi бақылау құрылымдық бөлiмшелерiнiң тұрған орны бойынша салық органдарына жүктеледi.
2. Есептi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қара немесе көк сиялы қалам немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
3. Есептi толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
4. Көрсеткiштер жоқ болған кезде тиiстi торкөздер толтырылмайды.
5. Тиiстi қосымша нысандардағы көрсеткiштердi ашуды талап ететiн жолдарды толтыру кезiнде, көрсетiлген қосымша нысандар мiндеттi тәртiпте толтыруға жатады.
6. Қосымша нысандардың "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде Есептiң "Салық агентi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген тиiстi көрсеткiштер көрсетiледi.
7. Есептi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламалы тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе өзге байланыс ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабы, 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеушi 101.06 нысан бойынша есеп қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
8. Есепке Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
1. Есептi жасау (101.07) нысан
9. Есеп  Салық кодексiнiң  128-бабына сәйкес заңды тұлғалардың құрылымдық бөлiмшелерi бойынша салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша аванстық төлемдер мен корпорациялық табыс салығы сомаларын бөлу тәртiбiн қарастырады.
10. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тіркеу нөмiрi;

По окончании налогового периода одновременно с Декларацией по корпоративному подоходному налогу (Формы 100.00, 110.00, 120.00) головная организация юридического лица обязана представить в налоговый орган по месту своей регистрации акты сверки своих структурных подразделений по расчетам с бюджетом по корпоративному подоходному налогу, заверенные налоговым органом по месту их регистрации и налогоплательщиком.
Контроль за правильностью исчисления сумм авансовых платежей и корпоративного подоходного налога по итогам налогового периода, подлежащих уплате за структурные подразделения, а также за полнотой и своевременностью их уплаты возлагается на налоговые органы по месту нахождения структурных подразделений.
2. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
3. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. При заполнении строк, требующих раскрытия показателей в соответствующей дополнительной форме, указанные дополнительные формы подлежат заполнению в обязательном порядке.
6. В разделе "Общая информация" дополнительных форм указываются соответствующие показатели, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Расчета.
7. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса  - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Расчета.
8. Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
2. Составление Расчета (Форма 101.07)
9. Расчет предусматривает порядок распределения юридическим лицом авансовых платежей и корпоративного подоходного налога по итогам налогового периода, подлежащих уплате за структурные подразделения в соответствии со статьей 128 Налогового кодекса .
10. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;

2) Есеп берiлетiн салық кезеңi;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) салық төлеушiнiң тiркеу орны (бас ұйымның);
5) Есеп түрi. Бұл торкөздер  Салық кодексiнiң  69 және  71-баптарына  сәйкес белгiленедi. Есептiң түрiне қарай тиiстi торкөз белгiленедi.
Егер Есеп салық төлеушi мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн алғаш рет берiлсе, "Бастапқы" торкөзi белгiленедi.
Келесi Есептердi беру кезiнде "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Бұрын берiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлген жағдайда "Қосымша" торкөзi белгiленедi.
"Хабарлама бойынша" деген торкөз егер салық төлеушi оның негiзiнде бұрын берiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу талап етiлетiн  Салық кодексiнiң  31-бабы, 2-тармағының 7) тармақшасына көзделген хабарламаны алса белгіленедi. Бұл жағдайда салық төлеушi "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" деген торкөздердi бiр уақытта белгiлейдi.
Тарату (қайта ұйымдастыру) жағдайында "Таратылу" торкөзi белгiленедi;
6) пайдаланылатын көрсеткiш (тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) сатудан табыс немесе еңбекке ақы төлеу қоры);
7) валюта коды;
8) Есепке қоса берiлген салық есептiлiгiнiң коды (101.01, 101.02, 101.03, 101.04, 121.00, 100.00, 110.00, 120.00);
9) 101.08 нысаны бойынша қоса берiлген Есептердiң саны;
10) Астана, Алматы қалаларының, бiр облыстың аумағында заңды тұлғаның бас ұйымымен орналасқан жеке теңгерiмi мен банктiк шоты жоқ оқшауланған құрамдылық бөлiмшелерiнiң саны.
11. "Есеп" бөлiмiнде:
1) 101.07.001 жолы бас ұйым мен заңды тұлғаның бас ұйымымен дербес балансы мен банк шоты жоқ бiр облыстың, Астана, Алматы қалаларының аумағындағы оқшауланған құрылымдық бөлiмшелерi төлеуге тиiстi салық сомасын көрсетуге арналған, және қосымша нысан деректерi негiзiнде толтырылады;
2) 101.07.002 жолы дербес балансы мен банк шоты бар қаладағы бiр филиалдар (өкiлдiктер, оқшауланған құрылымдық бөлiмшелер) төлеуге тиiстi салық сомасын көрсетуге арналған, және қосымша нысан деректерi негiзiнде толтырылады;
3) 101.07.003 жолы дербес балансы мен банк шоты жоқ оқшауланған құрылымдық бөлiмшелер, және бiр облыстың, Астана, Алматы қалаларының аумағында заңды тұлғаның бас ұйымсыз оқшауланған құрылымдық бөлiмшелердiң төлеуге тиiстi салық сомасын көрсетуге арналған, және қосымша нысан деректерi негiзiнде толтырылады;

2) налоговый период, за который предоставляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) место регистрации налогоплательщика (головной организации);
5) вид Расчета. Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и 71 Налогового  кодекса. В зависимости от вида Расчета отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальный" отмечается, если Расчет представляется впервые после государственной регистрации налогоплательщика.
При представлении последующих Расчетов отмечается ячейка "Очередной".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Расчеты отмечается ячейка "Дополнительный".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленный Расчет. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительный".
В случае ликвидации (реорганизации) отмечается ячейка "Ликвидационный";
6) используемый показатель (доход от реализации товаров (работ, услуг) или фонд оплаты труда);
7) код валюты;
8) код налоговой отчетности, к которой прилагается Расчет (101.01, 101.02, 101.03, 101.04, 121.00, 100.00, 110.00, 120.00);
9) количество прилагаемых Расчетов по форме 101.08;
10) количество обособленных структурных подразделений, не имеющих отдельный баланс и банковский счет, находящихся с головной организацией юридического лица на территории одной области, городов Астана, Алматы.
11. В разделе "Расчет":
1) строка 101.07.001 предназначена для отражения суммы налога, подлежащего уплате за головную организацию и обособленные структурные подразделения, не имеющие отдельный баланс и банковский счет, находящиеся с головной организацией юридического лица на территории одной области, городов Астана, Алматы, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
2) строка 101.07.002 предназначена для отражения суммы налога, подлежащего уплате за филиалы (представительства, обособленные структурные подразделения), имеющие отдельный баланс и банковский счет, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
3) строка 101.07.003 предназначена для отражения суммы налога, подлежащего уплате за обособленные структурные подразделения, не имеющие отдельный баланс и банковский счет, и не находящиеся с головной организацией юридического лица на территории одной области, городов Астана, Алматы, и заполняется на основании данных дополнительной формы;

4) 101.07.004 жолы салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша аванстық төлемдер мен корпорациялық табыс салығының жалпы сомаларын көрсетуге арналған, және қосымша нысан деректерi негiзiнде толтырылады, салық кезең үшiн төлеуге жататын аванстық төлемдердiң жалпы сомасы көрсетiледi. Бұл ретте осы сома 101.07.001 жолынан 101.07.003 жолдары сомасына тең келуi тиiс.
12. 101.07.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында бас ұйым және бiр облыстың, Астана, Алматы қалаларының аумағында заңды тұлғаның дербес балансы мен банк шоты жоқ оқшауланған құрылымдық бөлiмшелер, және бас ұйымымен оқшауланған құрылымдық бөлiмшелерi көрсетiледi;
3) С бағанына бас ұйым мен тиiстi құрылымдық бөлiмшелер үшiн төленетiн салық органының коды көрсетiледi;
4) D бағанында бас ұйым мен тиiстi құрылымдық бөлiмшелер бойынша салық кезеңi үшiн есептелген еңбекке ақы төлеу қоры, немесе салық кезеңi үшiн тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) сатудан түсуге жататын (түскен) табыс көлемi көрсетiледi;
5) E бағанында бас ұйым мен тиiстi құрылымдық бөлiмшелер бойынша көрсеткiшi (еңбекке ақы төлеу қоры немесе тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi сатудан табыс) және заңды тұлға бойынша жалпы сомасының көрсеткiшiнiң қатынасы ретiнде анықталатын бас ұйым мен тиiстi құрылымдық бөлiмшелер бойынша заңды тұлға бойынша жалпы көлемде процентпен үлес салмағы көрсетiледi;
6) F бағанында бас ұйым мен тиiстi құрылымдық бөлiмшелер үшiн төленуге тиiстi салық сомасы көрсетiледi;
101.07.001 жолына қосымша нысанның D, E және F бағандарының жиынтық шамасы тиiсiнше 101.07.004 жолына қосымша нысанның С, D және Е бағандарының 002 жолына, 101.07 001 жолына қосымша нысанның F бағаны 101.07.001 жолына көшiрiледi.
13. 101.07.002 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында дербес балансы мен банк шоты бар филиалдар (өкiлдiктер, оқшауланған құрылымдық бөлiмшелер) атауы көрсетiледi;
3) С бағанында бас ұйым мен тиiстi құрылымдық бөлiмшелер үшiн төленетiн салық органының коды көрсетiледi;
4) D бағанында салық төлеушi-құрылымдық бөлiмшелердiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
5) E бағанында бас ұйым мен тиiстi құрылымдық бөлiмшелер бойынша салық кезеңi үшiн есептелген еңбекке ақы төлеу қоры, немесе салық кезеңi үшiн тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) сатудан түсуге жататын (түскен) табыс көлемi көрсетiледi;

4) строка 101.07.004 предназначена для отражения общей суммы авансовых платежей и корпоративного подоходного налога по итогам налогового периода, подлежащего уплате юридическим лицом, и заполняется на основании данных дополнительной формы. При этом данная сумма должна равняться сумме строк с 101.07.001 по 101.07.003.
12. Дополнительная форма к строке 101.07.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указаны головная организация и обособленные структурные подразделения, не имеющие отдельный баланс и банковский счет, находящиеся с головной организацией юридического лица на территории одной области, городов Астана, Алматы;
3) в графе С указывается код налогового органа, в который производится уплата налога за головную организацию и соответствующие структурные подразделения;
4) в графе D указывается величина фонда оплаты труда, начисленная за отчетный налоговый период, или дохода от реализации товаров (работ, услуг), подлежащего получению (полученной) за отчетный налоговый период по головной организации и соответствующим структурным подразделениям;
5) в графе Е указывается удельный вес показателя по головной организации и соответствующим структурным подразделениям в общем объеме по юридическому лицу в процентах, который определяется как отношение показателя (фонда оплаты труда или дохода от реализации товаров (работ, услуг)) по головной организации и соответствующим структурным подразделениям к общей сумме показателя по юридическому лицу;
6) в графе F указывается сумма налога, подлежащего уплате за головную организацию и соответствующие структурные подразделения.
Итоговая величина граф D, E и F дополнительной формы к строке 101.07.001 переносится соответственно в строку 002 граф C, D и E дополнительной формы к строке 101.07.004, графы F дополнительной формы к строке 101.07.001 - в строку 101.07.001.
13. Дополнительная форма к строке 101.07.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование филиала (представительства, обособленного структурного подразделения), имеющего отдельный баланс и банковский счет;
3) в графе С указывается код налогового органа, в который производится уплата налога за соответствующее структурное подразделение;
4) в графе D указывается регистрационный номер налогоплательщика-структурного подразделения;
5) в графе E указывается величина фонда оплаты труда, начисленная за отчетный налоговый период, или дохода от реализации товаров (работ, услуг), подлежащего получению (полученный) за отчетный налоговый период по соответствующему структурному подразделению;

6) F бағанында бас ұйым мен тиiстi құрылымдық бөлiмшелер бойынша көрсеткiшi (еңбекке ақы төлеу қоры немесе тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi сатудан табыс) және заңды тұлға бойынша жалпы сомасының көрсеткiшiнiң қатынасы ретiнде анықталатын бас ұйым мен тиiстi құрылымдық бөлiмшелер бойынша заңды тұлға бойынша жалпы көлемде процентпен үлес салмағы көрсетiледi;
7) G бағанында тиiстi құрылымдық бөлiмшелер үшiн төленуге тиiстi салық сомасы көрсетiледi;
101.07.002 жолына қосымша нысанның E, F және G бағандарының жиынтық шамасы тиiсiнше 101.07.004 жолына қосымша нысанның С, D және E бағандарының 003 жолына, 101.07.002 жолына қосымша нысанның G бағаны 101.07.002 жолына көшiрiледi.
14. 101.07.003 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында бiр облыстың, Астана, Алматы қалаларының аумағында заңды тұлғаның бас ұйым бар оқшауланған құрылымдық бөлiмшеден (-лерден) басқа, бiр облыстың, Астана, Алматы қалаларының аумағында орналасқан және дербес балансы мен банк шоты жоқ оқшауланған құрылымдық бөлiмшенiң (лердiң) атауы көрсетiледi;
3) С бағанында тиiстi құрылымдық бөлiмшелер үшiн төленетiн облыс немесе Астана, Алматы қалалары салық органдарының коды көрсетiледi;
4) D бағанында салық төлеушi-құрылымдық бөлiмшелердiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi (oл жоқ болған жағдайда - салық төлеушi бас ұйымның тiркеу нөмiрi көрсетiледi);
5) E бағанында бас ұйым мен тиiстi құрылымдық бөлiмшелер бойынша салық кезеңi үшiн есептелген еңбекке ақы төлеу қоры, немесе салық кезеңi үшiн тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) сатудан түсуге жататын (түскен) табыс көлемi көрсетiледi;
6) F бағанында бас ұйым мен тиiстi құрылымдық бөлiмшелер бойынша көрсеткiшi (еңбекке ақы төлеу қоры немесе тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi сатудан табыс) және заңды тұлға бойынша жалпы сомасының көрсеткiшiнiң қатынасы ретiнде анықталатын бас ұйым мен тиiстi құрылымдық бөлiмшелер бойынша заңды тұлға бойынша жалпы көлемде процентпен үлес салмағы көрсетiледi;
7) G бағанында тиiстi құрылымдық бөлiмшелер үшiн төленуге тиiстi салық сомасы көрсетiледi.
101.07.002 жолына қосымша нысанның E, F және G бағандарының жиынтық шамасы тиiсiнше 101.07.004 жолына қосымша нысанның С, D және E бағандарының 003 жолына, 101.07.002 жолына қосымша нысанның G бағаны 101.07.002 жолына көшiрiледi.

6) в графе F указывается удельный вес показателя по соответствующему структурному подразделению в общем объеме по юридическому лицу в процентах, который определяется как отношение показателя (фонда оплаты труда или дохода от реализации товаров (работ, услуг)) по соответствующему структурному подразделению к общей сумме показателя по юридическому лицу;
7) в графе G указывается сумма налога, подлежащего уплате за соответствующее структурное подразделение.
Итоговая величина граф E, F и G дополнительной формы к строке 101.07.002 переносится соответственно в строку 003 граф C, D и E дополнительной формы к строке 101.07.004, графы G дополнительной формы к строке 101.07.002 - в строку 101.07.002.
14. Дополнительная форма к строке 101.07.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование обособленного (-ых) структурного (-ых) подразделения (-й), не имеющего (-их) отдельный баланс и банковский счет и находящегося (-ихся) на территории одной области или городов Астана, Алматы, кроме обособленного (-ых) структурного (-ых) подразделения (-й) находящегося (-ихся) с головной организацией юридического лица на территории одной области или городов Астана, Алматы;
3) в графе С указывается код налогового органа области или городов Астана, Алматы, в который производится уплата налога за соответствующее (-ие) структурное (-ые) подразделение (-я);
4) в графе D указывается регистрационный номер налогоплательщика-структурного подразделения (при отсутствии - регистрационный номер налогоплательщика головной организации);
5) в графе E указывается величина фонда оплаты труда, начисленная за отчетный налоговый период, или дохода от реализации товаров (работ, услуг), подлежащего получению (полученный) за отчетный налоговый период по соответствующему (-им) структурному (-ым) подразделению (-ям);
6) в графе F указывается удельный вес показателя по соответствующему (-им) структурному (-ым) подразделению (-ям) в общем объеме по юридическому лицу в процентах, который определяется как отношение показателя (фонда оплаты труда или дохода от реализации товаров (работ, услуг)) по соответствующему (-им) структурному (-ым) подразделению (-ям) к общей сумме показателя по юридическому лицу;
7) в графе G указывается сумма налога, подлежащего уплате за соответствующее (-ие) структурное (-ые) подразделение (-я).
Итоговая величина граф E, F и G дополнительной формы к строке 101.07.003 переносится соответственно в строку 004 граф C, D и E дополнительной формы к строке 101.07.004, графы G дополнительной формы к строке 101.07.003 - в строку 101.07.003.

15. 101.07.004 жолына қосымша нысан 101.07.001, 101.07.002, 101.07.003 жолдарына қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады.
101.07.004 жолына қосымша нысанның E бағаны 101.07.004 жолына көшiрiледi.
3. Есеп жасау (101.08-нысан)
16. Есеп  Салық кодексiнiң  128-бабына сәйкес заңды тұлғалардың құрылымдық бөлiмшелерi бойынша салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша аванстық төлемдер мен корпорациялық табыс салығы сомалары жөнiнде заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесiнiң (-лерiнiң) тiркеу орны бойынша салық органын хабардар етудi қарастырады.
17. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Есеп берiлетiн салық кезеңi;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) құрылымдық бөлiмшенiң салық төлеушiнiң тiркелу нөмiрi;
5) құрылымдық бөлiмшенiң құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы (дербес балансы мен банк шоты жоқ облыстар немесе Астана, Алматы қалалары бойынша жалпы сомамен оқшауланған құрылымдық бөлiмшелер үшiн Есеп жасау кезiнде толық атауы көрсетiледi);
6) құрылымдық бөлiмшенiң тiркелу есепке алу орны бойынша салық органының коды (дербес балансы мен банк шоты жоқ облыстар немесе Астана, Алматы қалалары бойынша жалпы сомамен оқшауланған құрылымдық бөлiмшелер үшiн Есеп жасау кезiнде облыстар немесе Астана, Алматы қаласының салық органының коды көрсетiледi);
Есеп түрi. Егер салық төлеушi Есептi:
Салық кодексiнiң  136-бабы 2-тармағы бойынша берсе - "бастапқы" деген торкөз белгiленедi;
Салық кодексiнiң 136-бабы 3-тармағы бойынша берсе - "тарату" деген торкөз белгiленедi;
Салық кодексiнiң 136-бабы 4-тармағы бойынша берсе - "бастапқы" және "тарату" деген торкөздер белгiленедi;
Салық кодексiнiң  71-бабы 2-тармағы бойынша берсе - "қосымша" деген торкөз белгiленедi;
Салық кодексiнiң  31-бабы 2-тармағының 7) тармақшасы бойынша берсе - "хабарлама бойынша" деген торкөз белгiленедi;
басқа жағдайларда "кезектi" деген торкөз белгiленедi;
8) Есепке қоса берiлген Салық есептiлiгiнiң коды;
9) валюта коды.
10) 101.01, 101.02, 101.03, 101.04 нысандарымен бiрге бiр уақытта берген кезде толтырылады және көрсетiлген нысандардан деректер ауыстырылады.
18. "Есеп" бөлiмiнде 101.08.001 жолы салық төлеушiнiң құрылымдық бөлiмшелерi салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша төленуге жататын аванстық төлемдер мен корпорациялық табыс салығының жалпы сомаларын көрсетуге арналған және 101.07.001, 101.07.002, 101.07.003 жолдарына қосымша нысандардың деректері негізінде толтырылады.
_______________________________________________

15. Дополнительная форма к строке 101.07.004 заполняется на основании данных дополнительных форм к строкам 101.07.001, 101.07.002, 101.07.003.
Итоговая величина графы E дополнительной формы к строке 101.07.004 переносится в строку 101.07.004.
3. Составление Расчета (Форма 101.08)
16. Расчет предусматривает уведомление налогового органа по месту регистрации структурного (-ых) подразделения (-й) юридического лица о суммах авансовых платежей и корпоративного подоходного налога по итогам налогового периода, подлежащих уплате за структурное подразделение в соответствии со статьей 128 Налогового кодекса .
17. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который предоставляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) регистрационный номер налогоплательщика структурного подразделения;
5) полное наименование структурного подразделения в соответствии с учредительными документами (при составлении Расчета за обособленные структурные подразделения, не имеющие отдельный баланс и банковский счет, общей суммой по области или городам Астана, Алматы указывается общее наименование);
6) код налогового органа по месту регистрационного учета структурного подразделения (при составлении Расчета за обособленные структурные подразделения, не имеющие отдельный баланс и банковский счет, общей суммой по области или городам Астана, Алматы указывается соответственно код налогового органа области или города Астана, Алматы);
7) вид Расчета. Если налогоплательщик представляет Расчет согласно:
пункту 2 статьи 136 Налогового кодекса  - отмечается ячейка "первоначальный";
пункту 3 статьи 136 Налогового кодекса  - отмечается ячейка "ликвидационный";
пункту 4 статьи 136 Налогового кодекса  - отмечаются ячейки "первоначальный" и "ликвидационный";
пункту 2 статьи 71 Налогового кодекса  - отмечается ячейка "дополнительный";
подпункту 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса  - отмечается ячейка "по уведомлению";
в остальных случаях - отмечается ячейка "очередной";
8) код налоговой отчетности, к которой прилагается Расчет;
9) код валюты;
10) заполняется при представлении одновременно с формами 101.01, 101.02, 101.03, 101.04 и переносятся данные из указанных форм.
18. В разделе "Расчет" строка 101.08.001 предназначена для отражения общей суммы авансовых платежей и корпоративного подоходного налога по итогам налогового периода, подлежащей уплате за структурное (-ые) подразделение (-я) налогоплательщика и заполняется на основании данных дополнительных форм к строкам 101.07.001, 101.07.002, 101.07.003. <*>
Примечание РЦПИ к бланку формы 101.08:
в разделе "Расчет" Приложения N 2 наименование строки 101.08.001 дается в новой редакции: "Сумма налога, подлежащего уплате за филиал/представительство/обособленные структурные подразделения" (в бланке формы 101.08 наименование строки не заменено по техническим причинам) - приказом  Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 20 января 2003 года N 14.
__________________________

РҚАО-ның ескертуі: 101.07, 101.08 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Ескерту: N 2 қосымшаның "Есеп" бөлiмiнде 101.08.001 жолының атауы мынадай редакцияда жазылды: "Филиал/өкiлдiк/оқшауланған құрылымдық бөлiмшелер үшiн төленуге жататын салық сомасы" - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2003 жылғы 20 қаңтардағы N 14 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Резидент еместерге төленген, шартты банк салымында орналастырылған резидент еместердiң табыс салығы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетiне есептелгенi туралы есептi жасау ережелерi
(101.09-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және  Салық кодексiнiң  198-бабына сәйкес резидент-банктер 101.09-нысан бойынша Резидент еместерге төленген, шартты банк салымында орналастырылған резидент еместердiң табыс салығы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетiне есептелгенi туралы есептi (бұдан әрi - Есеп) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Есептi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
3. Есептi толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
4. Көрсеткiштер болмаған кезде тиiстi торкөздер толтырылмайды.
5. Қосымша нысанның "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде Есептiң "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген тиiстi көрсеткiштер көрсетiледi.
6. Тиiстi қосымша нысанның деректерi болған кезде аталған қосымша нысан Есеп жолының деректерiнiң бар немесе жоқ екенiне қарамастан мiндетті тәртiпте толтыруға жатады.
7. Есептi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiнде екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық органына қайтарылады;
2) почта бойынша салық төлеушi хабарламалы тапсырысты хатпен байланыстың почта немесе өзге ұйымының хабарламасын алады;

Примечание РЦПИ: Графические формы 101.07, 101.08 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
Вниманию пользователей!
Примечание РЦПИ к бланку формы 101.08 (приложение):
в разделе "Расчет" Приложения N 2 наименование строки 101.08.001 дается в новой редакции: "Сумма налога, подлежащего уплате за филиал/представительство/обособленные структурные подразделения" (в бланке формы 101.08 наименование строки не заменено по техническим причинам) - приказом  Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 20 января 2003 года N 14.
_______________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Отчета
о суммах подоходного налога с нерезидентов,
размещенных на условных банковских вкладах,
выплаченных нерезидентам, перечисленных в
государственный бюджет Республики Казахстан
(форма 101.09)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Отчета о суммах подоходного налога с нерезидентов, размещенных на условных банковских вкладах, выплаченных нерезидентам, перечисленных в бюджет Республики Казахстан, по форме 101.09 (далее - Отчет), представляемого банками-резидентами в соответствии со статьей 198 Налогового кодекса
2. При составлении Отчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
3. При заполнении Отчета не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. В разделе "Общая информация" дополнительной формы указываются соответствующие показатели, отраженные в разделе "Общая информация о банке - резиденте" Отчета.
6. При наличии данных дополнительной формы, указанная дополнительная форма подлежит заполнению в обязательном порядке, независимо от наличия или отсутствия данных строки Отчета.
7. При представлении Отчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается банку с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - банк получает уведомление почтовой или иной организации связи;

3) келу тәртiбiмен электрондық түрде не электрондық почта бойынша салық төлеушi Кодекстiң 69-бабы, 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес 101.09-нысан бойынша есептi жеткiзу туралы хабарламаны салық органында немесе электронды почта бойынша алады.
8. Есепке Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Резидент еместерге төленген, шартты банк салымында орналастырылған резидент еместердiң табыс салығы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетiне есептелгенi туралы есеп - 101.09-нысан бойынша eceпті жасау
9. "Банк-резидент туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) банк-салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрiн;
2) Есеп тапсырылатын есептi салық кезеңiн;
3) толық атауын;
4) Есептiң түрi: Егер банк есептi:
Салық кодексiнiң  136-бабы 2-тармағы бойынша берсе - "бастапқы" деген торкөз белгiленедi;
Салық кодексiнiң 136-бабы 3-тармағы бойынша берсе - "тарату" деген торкөз белгiленедi;
Салық кодексiнiң 136-бабы 4-тармағы бойынша берсе - "бастапқы" және "тарату" деген торкөздер белгiленедi;
Салық кодексiнiң  71-бабы 2-тармағы бойынша берсе - "қосымша" деген торкөз белгіленедi;
Салық кодексiнiң  31-бабы 2-тармағының 7) тармақшасы бойынша берсе - "хабарлама бойынша" деген торкөз белгіленедi;
басқа жағдайларда Салық кодексiнiң 136-бабы 1-тармағына сәйкес - "кезектi" деген торкөз белгiленедi.
10. "Мемлекеттiк бюджетке есептелдi" бөлiмiнде:
1) 101.09.01 жолы 101.09.01A және 101.09.01В жолдарының сомасы ретiнде айқындалған, салық кезеңi үшiн табыс салығы мен банк сыйақыларының жиынтық сомаларын көрсетуге арналған;
2) 101.09.01А жолы салық кезеңi үшiн мемлекеттiк бюджетке есептелген табыс салығының жиынтық сомаларын көрсетуге арналған, және 1-қосымша нысанның негiзiнде толтырылады;
3) 101.09.01B жолы салық кезеңi үшiн мемлекеттiк бюджетке есептелген банк сыйақыларының жиынтық сомаларын көрсетуге арналған, және 1-қосымша нысанның негiзiнде толтырылады.
11. Есепке қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында шартты банк салымы туралы келiсiм-шарттың тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
3) С бағанында кiрiстi төлеушi салық агентiнiң аты-жөнi немесе атауы көрсетiледi;
4) D бағанында салық агентiнiң CTH-i көрсетiледi;
5) E бағанында резидент еместiң аты-жөнi немесе атауы көрсетiледi;
6) F бағанында резиденттiк елiндегi резидент емес салық төлеушiнiң нөмiрi көрсетiледi;
7) G бағанында шартты банк салымының нөмiрi (банк шоты) көрсетiледi;

3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса  - банк получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Отчета.
8. Отчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
2. Составление формы 101.09 - Отчет о суммах подоходного
налога с нерезидентов, размещенных на условных банковских
вкладах, выплаченных нерезидентам, перечисленных в
государственный бюджет Республики Казахстан
9. В разделе "Общая информация о банке - резиденте" банк указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика - банка;
2) отчетный период, за который представляется Отчет;
3) полное наименование;
4) вид Отчета. Если банк представляет Отчет согласно:
пункту 2 статьи 136 Налогового кодекса  - отмечается ячейка "первоначальный";
пункту 3 статьи 136 Налогового кодекса  - отмечается ячейка "ликвидационный";
пункту 4 статьи 136 Налогового кодекса  - отмечаются ячейки "первоначальный" и "ликвидационный";
пункту 2 статьи 71 Налогового кодекса  - отмечается ячейка "дополнительный";
подпункту 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса  - отмечается ячейка "по уведомлению";
в остальных случаях согласно пункту 1 статьи 136 Налогового кодекса  - отмечается ячейка "очередной".
10. В разделе "Перечислено в государственный бюджет":
1) строка 101.09.001 предназначена для отражения итоговых сумм подоходного налога и банковских вознаграждений, перечисленных в бюджет за отчетный период, исчисленных как сумма показателей строк 101.09.001А и 101.09.001В;
2) строка 101.09.001А предназначена для отражения итоговых сумм подоходного налога, перечисленного в бюджет за отчетный период, и заполняется на основании дополнительной формы;
3) строка 101.09.001В предназначена для отражения итоговых сумм банковских вознаграждений, перечисленных в бюджет за отчетный период, и заполняется на основании дополнительной формы.
11. Дополнительная форма к Отчету:
1) в графе A указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается регистрационный номер договора об условном банковском вкладе;
3) в графе C указывается фамилия, имя, отчество или наименование налогового агента, выплачивающего доход;
4) в графе D указывается РНН налогового агента;
5) в графе E указывается фамилия, имя, отчество или наименование нерезидента;
6) в графе F указывается номер налоговой регистрации налогоплательщика - нерезидента в стране резидентства;
7) в графе G указывается номер условного банковского вклада (банковского счета);

8) Н бағанында шартты банк салымы туралы келiсiм-шарттың тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
9) I бағанында шартты банк салымына резидент еместердiң кiрiстерiнен табыс салығын есептеу күнi көрсетiледi;
10) J бағанында шартты банк салымында табыс салығын орналастыру валютасының коды көрсетiледi;
11) К бағанында шарты банк салымында резидент еместердiң кiрiсiнен табыс салығын орналастыру сәтiнен бастап есептелген, оны мемлекет бюджетiне аударғанға дейiнгi банк сыйақыларының сомасы көрсетiледi;
12) L бағанында табыс салығы сомасын қайтаруға салық органы шешiмiнiң нөмiрi мен күнi көрсетiледi;
13) M бағанында шартты банк салымынан резидент емеске табыс салығы сомасын төлеу күнi көрсетiледi;
14) N бағанында шартты банк салымынан резидент емеске төленген табыс салығының сомасы көрсетiледi;
15) О бағанында шартты банк салымынан резидент емеске төленген банк сыйақыларының сомасы көрсетiледi;
16) Р бағанында шартты банк салымында орналастырған табыс салығын мемлекет бюджетiне есептеу туралы салық органы банкке ұсынған инкассалық өкiмнiң нөмiрi мен күнi көрсетiледi;
17) Q бағанында банк сыйақыларының сомасын мемлекет бюджетiне есептеу туралы банкке ұсынған салық органының инкассалық өкiмнiң нөмiрi мен күнi көрсетiледi;
18) R бағанында табыс салығын мемлекет бюджетiне есептеу күнi көрсетiледi;
19) S бағанында банк сыйақыларын мемлекет бюджетiне есептеу күнi көрсетiледi;
20) T бағанында  Салық кодексiнiң  198-бабы 13-тармағына сәйкес табыс салығын мемлекет бюджетiне есептеу күнiне орналастыру валютасын айырбастаудың рыноктық бағамы көрсетiледi;
21) U бағанында шартты банк салымынан табыс салығын мемлекет бюджетiне есептеу сомасы ұлттық валютада көрсетiледi;
22) V бағанында шартты банк салымынан банк сыйақыларын мемлекет бюджетiне есептеу сомасы ұлттық валютада көрсетiледi.
Есепке қосымша нысанның U бағанының жиынтық шамасы 101.09.001A жолына, V бағанының жиынтық шамасы - 101.09.001B жолына көшiрiледi.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 101.09 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Шартты банк салымында резидент еместердiң кiрiсiнен табыс салығын орналастыру сәтiнен бастан есептелген, оны мемлекет бюджетiне аударғанға дейiнгi банк сыйақыларының сомасы туралы мәлiметтердi жасау ережелерi

8) в графе Н указывается дата внесения подоходного налога, удержанного с доходов нерезидента, на условный банковский вклад;
9) в графе I указывается код валюты размещения подоходного налога на условном банковском вкладе;
10) в графе J указывается сумма подоходного налога, размещенного на условном банковском вкладе;
11) в графе К указывается сумма банковских вознаграждений, начисленных с момента размещения подоходного налога на условном банковском вкладе до его перечисления в бюджет либо нерезиденту;
12) в графе L указывается номер и дата решения налогового органа по заявлению нерезидента на возврат суммы подоходного налога;
13) в графе М указывается дата выплаты суммы подоходного налога и банковских вознаграждений нерезиденту из условного банковского вклада;
14) в графе N указывается сумма подоходного налога, выплаченного нерезиденту из условного банковского вклада;
15) в графе О указывается сумма банковских вознаграждений, выплаченных нерезиденту из условного банковского вклада;
16) в графе Р указывается номер и дата инкассового распоряжения налогового органа, выставленного банку, о перечислении суммы подоходного налога, размещенного на условном банковском вкладе, в бюджет;
17) в графе Q указывается номер и дата инкассового распоряжения налогового органа, выставленного банку, о перечислении суммы банковских вознаграждений в бюджет;
18) в графе R указывается дата перечисления подоходного налога в бюджет;
19) в графе S указывается дата перечисления банковских вознаграждений в бюджет;
20) в графе Т указывается рыночный курс обмена валюты на дату перечисления подоходного налога в бюджет в соответствии со статьей 198 Налогового кодекса ;
21) в графе U указывается сумма подоходного налога, перечисленного в бюджет из условного банковского вклада, в национальной валюте;
22) в графе V указывается сумма банковских вознаграждений, перечисленных в бюджет из условного банковского вклада, в национальной валюте.
Итоговая величина графы U дополнительной формы к Отчету переносится в строку 101.09.001А, графы V - в строку 101.09.001В.
_______________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 101.09 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Сведений о суммах
банковских вознаграждений, начисленных с момента
размещения подоходного налога с доходов
нерезидентов на условном банковском вкладе
до его перечисления в государственный бюджет

(101.10 нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және  Салық кодексiнiң  198-бабына сәйкес резидент-банктер 101.10-нысан бойынша Шартты банк салымында резидент еместердiң кiрiсiнен табыс салығын орналастыру сәтiнен бастап есептелген, оны мемлекет бюджетiне аударғанға дейiнгi банк сыйақыларының сомасы туралы мәлiметтердi (бұдан әрi - Мәлiметтер) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Мәлiметтердi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес толтырылады.
3. Мәлiметтердi толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
4. Мәлiметтердi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiнде екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық органына қайтарылады;
2) қағаз тасығышта почта бойынша тапсырысты хатпен салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртiбiмен электрондық түрде не электрондық почта бойынша салық төлеушi  Салық кодексiнiң  69-бабы, 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Мәлiметтердi қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электронды почта бойынша алады.
5. Мәлiметтер Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Шартты банк салымында резидент еместердiң кiрiсiнен
табыс салығын орналастыру сәтiнен бастап
есептелген, оны мемлекет бюджетiне аударғанға
дейiнгi банк сыйақыларының сомасы туралы мәлiметтер -
101.10-нысан бойынша мәлiметтердi жасау
6. "Банк-резидент туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) банк-резидент салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрiн;
2) толық атауын;
3) Олар бойынша Мәлiметтер ұсынылған салық органы сұратуының нөмiрi мен күнiн.
7. "Өзге ақпарат" бөлiмiнде:
1) 101.10.001 жолында салық агентiнiң аты-жөнi немесе атауы көрсетiледi;
2) 101.10.002 жолында салық агентiнiң CTH-i көрсетiледi;
3) 101.10.003 жолында кiрiстi алушы - резидент еместiң аты-жөнi немесе атауы көрсетiледi;
4) 101 10.004 жолында резидент ету елiндегi резидент еместiң салық тiркеуінiң нөмiрi көрсетiледi;
5) 101.10.005 жолында Салық кодексiнiң 198-бабына сәйкес жасалған шартты банк салымы туралы шарттың тiркелу нөмiрi көрсетiледi;

(форма 101.10)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Сведений о суммах банковских вознаграждений, начисленных с момента размещения подоходного налога с доходов нерезидентов на условном банковском вкладе до его перечисления в государственный бюджет, по форме 101.10 (далее - Сведения), представляемых банками-резидентами в соответствии со статьей 198 Налогового кодекса .
2. При составлении Сведений:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
3. При заполнении Сведений не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При представлении Сведений:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается банку с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе - заказным письмом с уведомлением - банк получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса  банк получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Сведений.
5. Сведения подписываются и заверяются в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
2. Составление формы 101.10 - Сведения о суммах банковских вознаграждений, начисленных с момента размещения подоходного
налога с доходов нерезидентов на условном банковском вкладе
до его перечисления в государственный бюджет
6. В разделе "Общая информация о банке-резиденте" банк указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика банка-резидента;
2) полное наименование;
3) номер и дата запроса налогового органа, согласно которому представлены Сведения.
7. В разделе "Прочая информация":
1) в строке 101.10.001 указывается наименование либо фамилия, имя, отчество налогового агента;
2) в строке 101.10.002 указывается РНН налогового агента;
3) в строке 101.10.003 указывается наименование либо фамилия, имя, отчество нерезидента - получателя дохода;
4) в строке 101.10.004 указывается регистрационный номер налоговой регистрации нерезидента в стране резидентства;
5) в строке 101.10.005 указывается регистрационный номер договора об условном банковском вкладе, заключенного в соответствии со статьей 198 Налогового кодекса ;

6) 101 10.006 жолында шартты банк салымының нөмiрi (банк шоты) көрсетiледi;
7) 101.10.007 жолында шартты банк салымында (банк шотында) резидент еместердiң кiрiстерiнен табыс салығы сомасын орналастыру кезеңi көрсетiледi;
8) 101.10.008 жолында шартты банк салымында орналастырылған табыс салығының сомасы көрсетiледi;
9) 101.10.009 жолында шартты банк салымы туралы шартқа сәйкес банк сыйақыларының мөлшерi көрсетiледi;
10) 101.10.010 жолында шартты банк салымында орналастыру сәтiнен бастап есептелген, оны бюджетiне аударғанға дейiнгi табыс салығының, банк сыйақыларының сомасы көрсетiледi.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 101.10 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Корпорациялық табыс салығы
бойынша декларация жасау ережелерi
(110.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және екiншi деңгейдегi банктердiң және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың корпорациялық табыс салығының кiрiстерiн мәлiмдеуге және есептеуге арналған корпорациялық табыс салығы бойынша декларация (бұдан әрi - Декларация) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзiнен (110.00 нысаны) және корпорациялық табыс салығы бойынша салық салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерi туралы ақпаратты ашуға оған қосымшалардан (110.01-110.33 нысандары) тұрады.
3. Декларацияны жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияны толтыру кезiнде түзетулерге, тазартуларға және өшiрулерге жол берiлмейдi.
5. Көрсеткiштер жоқ болған кезде тиiстi торкөздер толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берiлмейдi.
7. Тиiстi қосымша нысанда көрсеткiштердi ашуды талап ететiн жолдарды толтыру кезiнде аталған қосымша нысандар мiндеттi тәртiпте толтыруға жатады.
8. Қосымша нысандардың "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде тиiстi қосымшаның "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген тиiстi көрсеткiштерi көрсетiледi.

6) в строке 101.10.006 указывается номер условного банковского вклада (банковского счета);
7) в строке 101.10.007 указывается период размещения суммы подоходного налога с доходов нерезидента на условном банковском вкладе (банковском счете);
8) в строке 101.10.008 указывается сумма подоходного налога, размещенного на условном банковском вкладе;
9) в строке 101.10.009 указывается размер банковских вознаграждений в соответствии с договором об условном банковском вкладе;
10) в строке 101.10.10 указывается сумма банковских вознаграждений, начисленных с момента размещения подоходного налога на условном банковском вкладе до его перечисления в бюджет.
______________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 101.10 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила
составления Декларации
по корпоративному подоходному налогу
(Форма 110.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по корпоративному подоходному налогу (далее - Декларация), предназначенной для декларирования доходов и исчисления корпоративного подоходного налога банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 110.00) и приложений к ней (формы с 110.01 по 110.31) по раскрытию информации об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением по корпоративному подоходному налогу.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. При заполнении строк, требующих раскрытия показателей в соответствующей дополнительной форме, указанные дополнительные формы подлежат заполнению в обязательном порядке.
8. В разделе "Общая информация" дополнительных форм указываются соответствующие показатели, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" соответствующего приложения.

9. Соманың терiс мәнi тиiстi жолдың (бағанның) бiрiншi сол торкөзiнде "-" белгiсiмен көрсетiледi.
10. Декларацияны беру кезiнде:
1) келу тәртiбiнде қағаз тасығышта Декларация екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен бiрге салық органына қайтарылады;
2) хабарламамен почта бойынша салық төлеушi тапсырысты хатпен байланыстың почта немесе өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртiбiмен электрондық түрде немесе электрондық почта бойынша салық төлеушi Салық кодексiнiң 69-бабының 8-тармағындағы 3-тармақшаға сәйкес Декларацияны қабылдау (жеткiзу) туралы электрондық почта бойынша немесе салық органында хабарламаны алады.
11. Декларацияға Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Декларацияны жасау (110.00-нысан)
12. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) ЭҚЖЖ коды. Экономикалық қызмет түрлерiнiң жалпы жiктеуiшi (ЭҚЖЖ) бойынша қызмет түрiнiң негiзгi коды (алғашқы бес белгi) және оның үлес салмағы (100%) көрсетiледi;
5) Декларацияның түрi. Осы тор көздер  Салық кодексiнiң  69 және  71-баптарға  сәйкес белгiленедi. Декларацияның түрiне байланысты тиiстi торкөз белгiленедi.
"Бастапқы" торкөз егер салық төлеушiлер ретiнде тiркелгеннен кейiн алғаш рет Декларация берiлгенде белгiленедi.
Одан кейiнгi декларацияларды беру кезiнде "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Бұрын берiлген декларацияларға өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде "Қосымша" торкөзi белгiленедi.
"Хабарлама бойынша" торкөзi, егер салық төлеушiмен  Салық кодексiнiң  31-бабы, 2-тармағының 7) тармақшасында қарастырылған хабарлама алынса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Декларацияға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгiленедi. Бұл жағдайда салық төлеушiмен "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" торкөздерi бiр уақытта белгiленедi.
Тарату (қайта құру) жағдайында "Тарату" торкөзi белгiленедi. Егер салық төлеушi Декларацияны  Салық кодексiнiң  136-бабының 4-тармағына сәйкес берсе, "Бастапқы" және "Тарату" торкөздерi белгіленедi.
Сондай-ақ,  Салық кодексiнiң  114-бабында көзделген жағдайда "Ұзақ мерзiмдi келiсiм-шарттар" торкөзi белгiленедi.
6) валюта коды;
7) берiлген қосымшалар. Берiлген қосымшалардың торкөздерi белгiленедi;
8) Заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшелерi (107.07-Нысан) бойынша салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша аванстық төлемдер және корпоративтiк табыс салығы сомалары Есебiн беру кезiнде, "101.07-нысан бойынша Есеп" торкөзi белгiленедi;

9. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком "-" в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
10. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - Декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса  - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Декларации.
11. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
2. Составление Декларации (Форма 110.00)
12. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) код ОКЭД. Указывается код основного вида деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности (первые пять знаков) и его удельный вес (100 %);
5) вид Декларации. Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69 и 71 Налогового кодекса . В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается если Декларация представляется впервые после государственной регистрации налогоплательщика.
При представлении последующих деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительная".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которой требуется внести изменения и дополнения в ранее представленную Декларацию. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительная".
В случае ликвидации (реорганизации) отмечается ячейка "Ликвидационная". Если налогоплательщик представляет Декларацию согласно пункту 4 статьи 136 Налогового кодекса , отмечаются ячейки "Первоначальная" и "Ликвидационная".
Также, в случае, предусмотренном статьей 114 Налогового кодекса , отмечается ячейка "Долгосрочные контракты";
6) код валюты;
7) представленные приложения. Отмечаются ячейки представленных приложений;
8) при сдаче Расчета сумм авансовых платежей и корпоративного подоходного налога по итогам налогового периода, по структурным подразделениям юридического лица (Форма 101.07), отмечается ячейка "Расчет по форме 101.07";

9) резидент емеспен беру кезiнде "Резидент емес" торкөзi белгiленедi.
13. Салық төлеушiнiң жылдық жиынтық кiрiсiне Салық кодексiнiң  80,   184-баптарына  сәйкес айқындалатын салық төлеушi кiрiстерiнiң барлық түрлерi енгiзiледi.
14. "Жылдық жиынтық кiрiс" бөлiмiнде:
1) 110.00.001 жолына 110.01.004 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
2) 110.00.002 жолына 110.01.012 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
3) 110.00.003 жолына  Салық кодексiнiң  83-бабына сәйкес мiндеттемелердi есептен шығару нәтижесiнде алынған кiрiстер сомасы көрсетiледi;
4) 110.00.004 жолына 110.03.003 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
5) 110.00.005 жолына 110.04.001 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
6) 110.00.006 жолына 110.05.004 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
7) 110.00.007 жолында  Салық кодексiнiң  86-бабына сәйкес берешек талабына жол беруден салық төлеушi алған және алуға жататын кiрiстер сомасы көрсетiледi;
8) 110.00.008 жолында  Салық кодексiнiң  80-бабының 2-тармағындағы 8) тармақшаға сәйкес кәсiпкерлiк қызметiн шектеу немесе тоқтатуға келiсiм үшiн салық төлеушi алған және алуға жататын кiрiстер сомасы көрсетiледi;
9) 110.00.009 жолына 110.22.006 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
10) 110.00.010 жолында Салық кодексiнiң 80-бабының 2-тармағындағы 11) тармақшаға сәйкес жалпы үлестiк меншiктен кiрiстi бөлу кезiнде алынатын кiрiстер сомасы көрсетiледi;
11) 110.00.011 жолында Салық кодексiнiң 80-бабы, 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес егер бұл сомалар бұрын шегерiмге жатқызылмаса, буын негiзсiз ұсталған айыппұлдар, бюджеттен қайтарылғандарды қоспағанда басқа сот тағайындаған және (немесе) борышкер деп танылған айыппұлдар, өсiмдер мен санкциялардың басқа да түрлерiнiң сомасы көрсетiледi;
12) 110.00.012 жолында  Салық кодексiнiң  89-бабына сәйкес бұрынғы салық кезеңдерiнде бұрын жүргiзiлген шегерiмдер бойынша алынған өтемақылық сомасы көрсетiледi;
13) 110.00.013 жолына 110.06.001 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
14) 110.00.014 жолына 110.07.003 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
15) 110.00.015 жолына 110.08.005 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
16) 110.00.016 жолына 110.09.001C жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
17) 110.00.017 жолында Салық кодексiнiң 80-бабының 2-тармағындағы 18) тармақшаға сәйкес ұтыстардың жалпы сомасы көрсетiледi;
18) 110.00.018 жолында Салық кодексiнiң 80-бабының 2-тармағындағы 19) тармақшаға сәйкес роялти түрiндегi салық төлеушi алған кiрiс көрсетiледi;

9) при сдаче нерезидентом отмечается ячейка "Нерезидент".
13. В совокупный годовой доход налогоплательщика включаются все виды доходов налогоплательщика, определяемые в соответствии со статьями 80, 184 Налогового  кодекса.
14. В разделе "Совокупный годовой доход":
1) в строку 110.00.001 переносится сумма, отраженная в строке 110.01.004;
2) в строку 110.00.002 переносится сумма, отраженная в строке 110.02.012;
3) в строке 110.00.003 указывается сумма доходов, полученных в результате списания обязательств согласно статье 83 Налогового кодекса ;
4) в строку 110.00.004 переносится сумма, отраженная в строке 110.03.003;
5) в строку 110.00.005 переносится сумма, отраженная в строке 110.04.001;
6) в строку 110.00.006 переносится сумма, отраженная в строке 110.05.004;
7) в строке 110.00.007 указывается сумма доходов, полученных и подлежащих получению налогоплательщиком от уступки требования долга в соответствии со статьей 86 Налогового кодекса ;
8) в строке 110.00.008 указывается сумма доходов, полученных и подлежащих получению налогоплательщиком за согласие ограничить или прекратить предпринимательскую деятельность в соответствии с подпунктом 8) пункта 2 статьи 80  Налогового кодекса;
9) в строку 110.00.009 переносится сумма, отраженная в строке 110.22.006;
10) в строке 110.00.010 указывается сумма доходов, получаемых при распределении дохода от общей долевой собственности, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 80 Налогового кодекса ;
11) в строке 110.00.011 указывается сумма присужденных судом и (или) признанных должником штрафов, пени и других видов санкций, кроме возвращенных из бюджета необоснованно удержанных ранее штрафов, если эти суммы ранее не были отнесены на вычеты, в соответствии с подпунктом 12) пункта 2 статьи 80  Налогового кодекса;
12) в строке 110.00.012 указывается сумма полученных компенсаций по ранее произведенным вычетам в предшествующие налоговые периоды, в соответствии со статьей 89  Налогового кодекса;
13) в строку 110.00.013 переносится сумма, отраженная в строке 110.06.001;
14) в строку 110.00.014 переносится сумма, отраженная в строке 110.07.003;
15) в строку 110.00.015 переносится сумма, отраженная в строке 110.08.005;
16) в строку 110.00.016 переносится сумма, отраженная в строке 110.09.001С;
17) в строке 110.00.017 указывается общая сумма выигрышей в соответствии с подпунктом 18) пункта 2 статьи 80  Налогового кодекса;
18) в строке 110.00.018 указывается доход, полученный налогоплательщиком в виде роялти в соответствии с подпунктом 19) пункта 2 статьи 80 Налогового кодекса ;

19) 110.00.019 жолында Салық кодексiнiң 80-бабының 2-тармағындағы 20) тармақшаға сәйкес кәсiпкерлiк қызметiнде пайдаланылмайтын әлеуметтiк сала объектiлерiн пайдалану кезiнде алынған шығыстардан кiрiстердiң асу сомасы көрсетiледi;
20) 110.00.020 жолында 110.00.001 - 110.00.019 жолдарында көрсетiлмеген, Салық кодексiнiң 80-бабына сәйкес жылдық жиынтық кiрiске енгiзiлетiн салық төлеушiнiң кiрiсi көрсетiледi;
21) 110.00.021 жолында 110.00.001 - 110.00.020 жолдарының сомасын қосумен айқындалатын жылдық жиынтық кiрiстiң жалпы сомасы көрсетiледi.
15. "Жылдық жиынтық кiрiстi түзету" бөлiмiнде:
1) 110.00.022 жолында  Салық кодексiнiң  91-бабына сәйкес жылдық жиынтық кiрiстi түзетудiң жалпы сомасы көрсетiледi, ол 110.00.022A - 110.00.022E жолдарының сомасын қосумен айқындалады;
2) 110.00.023 жолында 110.00.021 және 110.00.022 жолдарының сомасының айырмасы ретiнде айқындалатын түзету есебiмен жылдық жиынтық кiрiстiң сомасы көрсетiледi.
16. "Шегерiмдер" бөлiмiнде:
1) 110.00.024 жолына 110.11.009 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
2) 110.00.025 жолына 110.12.008 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
3) 110.00.026 жолына 110.13.001C жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
4) 110.00.027 жолына 110.14.001B жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
5) 110.00.028 жолына 110.15.001E жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
6) 110.00.029 жолына 110.17.001 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
7) 110.00.030 жолына 110.17.001C жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
8) 110.00.031 жолына 110.18.001D жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
9) 110.00.032 жолына 110.19.007 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
10) 110.00.033 жолына 110.20.001H жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
11) 110.00.034 жолында  Салық кодексiнiң  103-бабына сәйкес есептелген шектерде мемлекеттiк бюджетке төленген салықтардың сомасы көрсетiледi;
12) 110.00.035 жолына 110.21.001 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
13) 110.00.036 жолында 110.00.036A - 110.00.036F жолдарының сомасын қосумен айқындалатын тiркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдардың, жөндеуге шығыстар мен басқа да шегерiмдердiң жалпы сомасы көрсетiледi;
14) 110.00.036A жолына 110.22.004E жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
15) 110.00.036В жолына 110.22.005E жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
16) 110.00.036C жолына 110.23.001B жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
17) 110.00.036D жолына 110.22.041 және 110.22.005G жолдарында көрсетiлген сомалар көшiрiледi;

19) в строке 110.00.019 указывается сумма превышения доходов над расходами, полученными при эксплуатации объектов социальной сферы, не используемых в предпринимательской деятельности, в соответствии с подпунктом 20) пункта 2 статьи 80  Налогового кодекса;
20) в строке 110.00.020 указываются доходы налогоплательщика, включаемые в совокупный годовой доход согласно статье 80  Налогового кодекса, но не нашедшие отражения в строках с 110.00.001 по 110.00.019;
21) в строке 110.00.021 указывается общая сумма совокупного годового дохода, определяемая сложением сумм строк с 110.00.001 по 110.00.020.
15. В разделе "Корректировка совокупного годового дохода":
1) в строке 110.00.022 указывается общая сумма корректировки совокупного годового дохода в соответствии со статьей 91 Налогового кодекса , которая определяется сложением сумм строк с 110.00.022А по 110.00.022Е;
2) в строке 110.00.023 указывается сумма совокупного годового дохода с учетом корректировки, определяемая как разница сумм строк 110.00.021 и 110.00.022.
16. В разделе "Вычеты":
1) в строку 110.00.024 переносится сумма, отраженная в строке 110.11.009;
2) в строку 110.00.025 переносится сумма, отраженная в строке 110.12.008;
3) в строку 110.00.026 переносится сумма, отраженная в строке 110.13.001С;
4) в строку 110.00.027 переносится сумма, отраженная в строке 110.14.001В;
5) в строку 110.00.028 переносится сумма, отраженная в строке 110.15.001Е;
6) в строку 110.00.029 переносится сумма, отраженная в строке 110.16.001;
7) в строку 110.00.030 переносится сумма, отраженная в строке 110.17.001С;
8) в строку 110.00.031 переносится сумма, отраженная в строке 110.18.001D;
9) в строку 110.00.032 переносится сумма, отраженная в строке 110.19.006;
10) в строку 110.00.033 переносится сумма, отраженная в строке 110.20.001Н;
11) в строке 110.00.034 указывается сумма уплаченных в бюджет налогов в пределах начисленных, в соответствии со статьей 103 Налогового кодекса ;
12) в строку 110.00.035 переносится сумма, отраженная в строке 110.21.001;
13) в строке 110.00.036 указывается общая сумма амортизационных отчислений, расходов на ремонт и других вычетов по фиксированным активам, определяемая сложением сумм строк с 110.00.036А по 110.00.036F;
14) в строку 110.00.036A переносится сумма, отраженная в строке 110.22.004E;
15) в строку 110.00.036B переносится сумма, отраженная в строке 110.22.005E;
16) в строку 110.00.036C переносится сумма, отраженная в строке 110.23.001B;
17) в строку 110.00.036D переносятся суммы, отраженные в строках 110.22.004I и 110.22.005G;

18) 110.00.036E жолына 110.22.004H және 110.22.005F жолдарында көрсетiлген сомалар көшiрiледi;
19) 110.00.036F жолына 110.22.004F және 110.22.004E жолдарында көрсетiлген сома көшiрiледi;
20) 110.00.037 жолында 110.00.024 - 110.00.036 жолдарының сомасын қосумен айқындалатын шегiрiмдердiң жалпы сомасы көрсетiледi.
17. "Салық салынатын кiрiс есебi" бөлiмiнде:
1) 110.00.038 жолында 110.00.023 және 110.00.037 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын салық салынатын кiрiс (залал) сомасы көрсетiледi;
2) 110.00.039 жолында  Салық кодексiнiң  124-бабының 1-тармағының үшiнші бөлiгiне сәйкес көшiруге жатпайтын, Салық кодексiнiң 110-бабының 2-тармағына сәйкес есептелген амортизациялық аударымдарды шегерiмге жатқызу нәтижесiнде салық төлеушi алған залал сомасы көрсетiледi. Бұл ретте, егер 110.00.036C жолы бойынша сома 110.00.038 жолының сомасынан астам немесе тең болса, онда 110.00.039 жолында 110.00.038 жолында көрсетiлген сома көрсетiледi. Егер 110.00.036C жолы бойынша сома 110.00.038 жолы бойынша сомадан аз болса, 110.00.039 жолына 110.00.036C жолының сомасы көшiрiледi;
3) 110.00.040 жолында кәсiпкерлiк қызметiнде пайдаланылатын (110.00.038 - 110.00.039 + 110.02.002) үйлер, құрлыстар мен ғимараттарды сату кезiнде алынған залал сомасынан қалыптасқан және көшiруге жатпайтын залал сомасына азайтылған есептi салық кезеңiнiң нәтижелерi бойынша алынған залал сомасы ретiнде айқындалған көшiруге жататын залал сомасы көрсетiледi;
4) 110.00.041 жолында 110.00.038 х 2% + (110.00.041D - 110.00.041G) - 110.00.041H сомаларының шамасында Салық кодексiнiң 122-бабына сәйкес (110.00.041A - 110.00.041C сома) салық салынатын кiрiстен (кiрiске) алынып тастайтын (енгізiлетiн) шығыстардың (кiрiстердiң) жалпы сомасы көрсетiледi;
5) 110.00.041A жолында  Салық кодексiнiң  122-бабының 1-тармағы 2) тармақшасына сәйкес әлеуметтiк сала объектiлерiн ұстап тұруға нақты шеккен шығыстар сомасы көрсетiледi;
6) 110.00.041В жолында Салық кодексiнiң 122-бабының 1-тармағы 2) тармақшасына сәйкес коммерциялық емес ұйымдарға тегiн берiлген мүлiк сомасы көрсетiледi;
7) 110.00.041C жолында Салық кодексiнiң 122-бабының 1-тармағы 3) тармақшасына сәйкес айқындалған Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жеке тұлғаларға берiлетiн адрестiк әлеуметтiк көмек көрсетiледi;
8) 110.00.041D жолын мүгедектердiң еңбегiн пайдаланатын салық төлеушiлер толтырады. Бұл жолда Салық кодексiнiң 122-бабының 2-тармағына сәйкес жүргiзiлген шығыстар сомасы көрсетiледi;

18) в строку 110.00.036E переносятся суммы, отраженные в строках 110.22.004Н и 110.22.005F;
19) в строку 110.00.036F переносятся суммы, отраженные в строках 110.22.004F и 110.22.007Е;
20) в строке 110.00.037 указывается общая сумма вычетов, определяемая сложением сумм строк с 110.00.024 по 110.00.036.
17. В разделе "Расчет налогооблагаемого дохода":
1) в строке 110.00.038 указывается сумма налогооблагаемого дохода (убытка), определяемая как разница строк 110.00.023 и 110.00.037;
2) в строке 110.00.039 указывается сумма убытка, полученного налогоплательщиком согласно пункту 2 статьи 110 Налогового кодекса , не подлежащая переносу в соответствии с частью третьей пункта 1 статьи 124  Налогового кодекса, при получении убытка в строке 110.00.038. При этом, если сумма по строке 110.00.036С больше или равна сумме строки 110.00.038, то в строке 110.00.039 отражается сумма, указанная в строке 110.00.038. Если сумма по строке 110.00.036С меньше суммы по строке 110.00.038, в строку 110.00.039 переносится сумма строки 110.00.036С;
3) в строке 110.00.040 указывается сумма убытка, подлежащего переносу, определенного как сумма убытка, полученного по результатам отчетного налогового периода, уменьшенного на сумму убытка, не подлежащего переносу и сложенного с суммой убытка, полученного при реализации зданий, сооружений и строений, используемых в предпринимательской деятельности (110.00.038 - 110.00.039 + 110.02.002);
4) в строке 110.00.041 указывается общая сумма расходов (доходов), исключаемых (включаемых) из (в) налогооблагаемого (-ый) дохода (-) в соответствии со статьей 122 Налогового кодекса  (сумма с 110.00.041А по 110.00.041С) в пределах суммы 110.00.038 х 2% + (сумма c 110.00.041D по 110.00.041G) - 110.00.041Н;
5) в строке 110.00.041A указывается сумма расходов, фактически понесенных на содержание объектов социальной сферы, в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 122  Налогового кодекса;
6) в строке 110.00.041B указывается сумма, безвозмездно переданного имущества некоммерческим организациям в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 122 Налогового кодекса ;
7) в строке 110.00.041C указывается сумма адресной социальной помощи, предоставленной физическим лицам согласно законодательству Республики Казахстан, определенная в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 122  Налогового кодекса;
8) строка 110.00.041D заполняется налогоплательщиками, использующими труд инвалидов. В данной строке указывается сумма произведенных расходов, в соответствии с пунктом 2 статьи 122 Налогового кодекса ;

9) 110.00.041E жолында Салық кодексiнiң 122-бабының 2-тармағына сәйкес негiзгi қаражаттардың қаржы лизингi бойынша алынған сыйақы сомасы көрсетiледi;
10) 110.00.041F жолында Салық кодексiнiң 122-бабының 4-тармағына сәйкес кiрiс сомасы көрсетiледi;
11) 110.00.041G жолында "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiн қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 2-бабындағы 1-тармаққа сәйкес орташа мерзiмдi және ұзақ мерзiмдi кредиттер бойынша, ипотекалық кредиттер бойынша және тұрғын үй-жайлардың лизингi бойынша сыйақылар жөнiндегi кiрiс сомасы көрсетiледi;
12) 110.00.041H жолында Салық кодексiнiң 122-бабының 5-тармағына сәйкес пайдаланудың үш жылдық кезеңiнiң аяқталуына дейiн тiркелген активтердi сату кезiнде  110-баптың  2-тармағына сәйкес бұрын шегерiмге жатқызылған амортизациялық аударымдар сомасы көрсетiледi.
13) Егер 110.00.041A - 110.00.041C жолдарында көрсетiлген шығыстардың нақты сомасы салық салынатын кiрiстен екi процентiнен кемiнiң сомасын құраса, онда салық салынатын кiрiстен алып тастауға салық салынатын кiрiстен екi процент мөлшерiнде айқындалған сома жатады;
14) 110.00.042 жолында  Салық кодексiнiң  123-бабының 1-тармағына сәйкес айқындалған және  Салық кодексiнiң  124-бабына сәйкес бұрынғы салық кезеңдерiнен көшiрiлген залал сомасы көрсетiледi;
15) 110.00.043 жолында 110.00.038, 110.00.041 және 110.00.042 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын шеккен залалдар мен түзетулердi ескерiп салық салынатын кiрiс көрсетiледi. Егер 110.00.042 жолында көрсетiлген сома бұрынғы екi жолдың айырмасынан үлкен болса, онда осы жолдың шамасы терiс болады. Алынған сома 110.27.001 жолына көшiрiледi.
18. "Салық мiндеттемесiнiң есебi" бөлiмiнде:
1) 110.00.044 жолында 110.27.002 жолында айқындалған есептелген салық сомасы көрсетiледi;
2) 110.00.045 жолында 110.27.003 жолында айқындалған есептi салық кезеңi үшiн салық төлеушiмен жүргiзiлген есепке жатқызу сомасы көрсетiледi;
3) 110.00.046 жолында 110.27.004 жолында айқындалған есептi салық кезеңi үшiн салық төлеушi жүргiзген шегерiмдер сомасы көрсетiледi;
4) 110.00.047 жолында 110.27.005 жолында айқындалған есептi салық кезеңi үшiн төленген аванстық төлемдер көрсетiледi;

9) в строке 110.00.041E указывается сумма вознаграждения, полученная по финансовому лизингу основных средств, в соответствии с пунктом 3 статьи 122 Налогового кодекса ;
10) в строке 110.00.041F указывается сумма дохода в соответствии с пунктом 4 статьи 122 Налогового кодекса ;
11) в строке 110.00.041G указывается сумма дохода по вознаграждению по среднесрочным и долгосрочным инвестиционным кредитам, по ипотечным кредитам и по лизингу жилых помещений в соответствии с пунктом 1 статьи 2  Закона Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет";
12) в строке 110.00.041H указывается сумма амортизационных отчислений, ранее отнесенных на вычеты согласно пункту 2 статьи 110 Налогового кодекса  при реализации фиксированных активов до истечения трехлетнего периода эксплуатации, в соответствии с пунктом 5 статьи 122 Налогового кодекса .
Если фактическая сумма расходов, отраженные в строках с 110.00.041А по 110.00.041С, составляет сумму, меньшую чем два процента от налогооблагаемого дохода (110.00.038), то исключению из налогооблагаемого дохода подлежит фактическая сумма произведенных расходов. В случае, если сумма составляет сумму, большую чем два процента от налогооблагаемого дохода, то исключению подлежит сумма, определенная в размере двух процентов налогооблагаемого дохода;
14) в строке 110.00.042 указывается сумма убытка, определенная согласно пункту 1 статьи 123 Налогового кодекса  и перенесенная с предыдущих налоговых периодов в соответствии со статьей 124  Налогового кодекса . В данную строку переносится сумма убытка, определенная в строке 110.25.001;
15) в строке 110.00.043 указывается налогооблагаемый доход с учетом корректировки и перенесенных убытков, определяемый как разница строк 110.00.038, 110.00.041 и 110.00.042. Если сумма, указанная в строке 110.00.042 больше разницы предыдущих двух строк, то величина данной строки будет отрицательной. Полученная сумма переносится в строку 110.27.001.
18. В разделе "Расчет налогового обязательства":
1) в строке 110.00.044 указывается сумма исчисленного налога, определенная в строке 110.27.002;
2) в строке 110.00.045 указывается сумма произведенных налогоплательщиком зачетов за отчетный налоговый период, определенная в строке 110.27.003;
3) в строке 110.00.046 указывается сумма исчисленного налога за отчетный налоговый период, определенная в строке 110.27.004;
4) в строке 110.00.047 указывается сумма уплаченных авансовых платежей за отчетный налоговый период, определенная в строке 110.27.005;

5) 110.00.048 жолын толтыру кезiнде 110.27.006 жолында айқындалған есепке алуға (қайтаруға жататын) тиiс артық төленген салық сомасы көрсетiледi;
6) 110.00.049 жолын толтыру кезiнде 110.00.007 жолында айқындалған есепке жатқызуға (қайтаруға) жатқызылған артық төленген салық сомасы көрсетiледi;
110.00.047 жолын толтыру кезiнде сома салық органы мен салық төлеушi куәландырған салық мiндеттемесiн орындау бойынша бюджетпен есеп айырысудың жағдайы туралы салыстыра тексеру актiсiнiң негiзiнде көрсетiледi.
3. Тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) cатудан кiрiстер - 110.01 нысанын жасау
19. Осы нысан  Салық кодексiнiң  81-бабына сәйкес тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) сатудан кiрiстi айқындауға арналған.
20. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
21. "Кiрiстер" бөлiмiнде:
1) 110.01.001 жолында тауарларды сатудан кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi;
2) 110.01.002 жолында жұмыстарды орындаудан кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi;
3) 110.01.003 жолында қызмет көрсетулерден кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi. 110.01.003A - 110.01.003Q жолдараның сомасы ретiнде айқындалады.
4) 110.01.003Q - 110.01.003Q жолдарында қызмет көрсетулердiң тиiстi түрлерiн көрсетуден кiрiстер көрсетiледi;
5) 110.01.004 жолында тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) сатудан кiрiстiң жалпы сомасы көрсетiледi. 110.01.001 - 110.01.003 жолдарының сомасы ретiнде айқындалады.
22. 110.01.004 жолының шамасы 110.00.001 жолына көшiрiледi.
4. Үйлердi, құрылыстарды, ғимараттарды, сондай-ақ амортизацияға жатпайтын активтердi сату кезiнде құн өсуiнен кiрiс - 110.02 нысанын жасау
23. Осы нысан  Салық кодексiнiң  82-бабына сәйкес үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, сондай-ақ амортизацияға жатпайтын активтердi сату кезiнде құн өсуiнен кiрiстi айқындауға арналған.
24. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
25. "Үйлердi, ғимараттарды, құрылыстарды сату" бөлiмiнде:
1) 110.02.001 жолы үйлердi, ғимараттарды, құрылыстарды сатудан кiрiстiң жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
2) 110.02.002 жолы кәсiпкерлiк қызметiнде пайдаланылатын үйлердi, ғимараттарды, құрылыстарды сатудан залалдың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
3) 110.02.003 жолы кәсiпкерлiк қызметiнде пайдаланылмайтын үйлердi, ғимараттарды, құрылыстарды сатудан залалдың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады.

5) в строке 110.00.048 указывается сумма налога, подлежащего уплате, определенная в строке 110.27.006;
6) в строке 110.00.049 указывается сумма излишне уплаченного налога, подлежащего зачету (возврату), определенная в строке 110.27.007.
При заполнении строки 110.00.047 сумма указывается на основании выписки из лицевого счета налогоплательщика о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налоговых обязательств, заверенной налоговым органом и налогоплательщиком.
3. Составление формы 110.01 - Доход от реализации
товаров (работ, услуг)
19. Данная форма предназначена для определения дохода от реализации товаров (работ, услуг) в соответствии со статьей 81 Налогового кодекса .
20. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
21. В разделе "Доходы":
1) в строке 110.01.001 указывается общая сумма доходов от реализации товаров;
2) в строке 110.01.002 указывается общая сумма доходов от выполнения работ;
3) в строке 110.01.003 указывается общая сумма доходов от оказания услуг. Определяется как сумма строк с 110.01.003А по 110.01.003Q;
4) в строках с 110.01.003А по 110.01.003Q указываются доходы от оказания соответствующих видов услуг;
5) в строке 110.01.004 указывается общая сумма дохода от реализации товаров (работ, услуг). Определяется как сумма строк с 110.01.001 по 110.01.003.
22. Величина строки 110.01.004 переносится в строку 110.00.001.
4. Составление формы 110.02 - Доход от прироста стоимости при реализации зданий, сооружений, строений, а также активов,
не подлежащих амортизации
23. Данная форма предназначена для определения дохода от прироста стоимости при реализации зданий, сооружений, строений, а также активов, не подлежащих амортизации в соответствии со статьей 82 Налогового кодекса .
24. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
25. В разделе "Реализация зданий, сооружений и строений":
1) строка 110.02.001 предназначена для отражения итоговой суммы дохода от реализации зданий, сооружений и строений и заполняется на основании данных дополнительной формы;
2) строка 110.02.002 предназначена для отражения итоговой суммы убытка от реализации зданий, сооружений, строений, используемых в предпринимательской деятельности, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
3) строка 110.02.003 предназначена для отражения итоговой суммы убытка от реализации зданий, сооружений, строений, не используемых в предпринимательской деятельности, и заполняется на основании данных дополнительной формы.

26. "Амортизацияға жатпайтын активтердi сату" бөлiмiнде:
110.02.004 жолы үйлер, ғимараттар, құрылыстар мен бағалы қағаздардан басқа Салық кодексiнiң 82-бабының 1-тармағында көрсетiлген амортизацияға жатпайтын активтердi сату кезiнде құн өсуiнен кiрiстiң жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады.
27. "Бағалы қағаздарды сату" бөлiмiнде:
1) 110.02.005 жолы "А" және "В" қор биржасының ресми тiзiмiнде орналасқан акцияларды сатудан кiрiстiң (залалдың) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
2) 110.02.006 жолы берешек бағалы қағаздарды қоспағанда, өзге бағалы қағаздарды сатудан кiрiстiң (залалдың) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
3) 110.02.007 жолы "А" және "В" қор биржасының ресми тiзiмiнде орналасқан облигацияларды сатудан кiрiстiң (залалдың) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
4) 110.02.008 жолы мемлекеттiк бағалы қағаздарды және агенттiк облигацияларын сатудан кiрiстiң (залалдың) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
5) 110.02.009 жолы басқада берешек бағалы қағаздарды сатудан кiрiстiң (залалдың) жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
6) 110.02.010 жолы  Салық кодексiнiң  124-бабының 2-тармағына сәйкес бұрынғы салық кезеңiнен көшiрiлген "А" және "В" қор биржасының ресми тiзiмiнде орналасақан акциялар мен облигацияларды, мемлекеттiк бағалы қағаздар және агенттiк облигацияларды қоспағанда, бағалы қағаздарды сатудан залал сомасын көрсетуге арналған, және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
7) 110.02.011 жолы 110.02.010 жолының сомасына азайтылған 110.02.006, 110.02.009 жолдарының сомасы мен (немесе) әртүрлiлiгi ретiнде айқындалатын (кiрiске немесе залалға тәуелдi) шеккен залалдар сомасын ескерiп "А" және "В" қор биржасының ресми тiзiмiнде орналасқан акциялар мен агент облигацияларын қоспағанда, бағалы қағаздарды сатудан кiрiстiң (залалдың) сомасын көрсетуге арналған.
28. "Барлығы" бөлiмiнде:
110.02.012 жолында үйлер, ғимараттар, құрылыстар сату кезiнде қосылған құн өсуiнен кiрiстiң жалпы сомасы, сондай-ақ, 110.02.001, 110.02.004, 110.02.005, 110.02.007, 110.02.008 және 110.02.011 жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын (осы жолдар бойынша кiрiстi алу кезiнде) бағалы қағаздарды қоса амортизацияға жататын активтер көрсетiледi.

26. В разделе "Реализация активов, не подлежащих амортизации":
строка 110.02.004 предназначена для отражения итоговой суммы дохода от прироста стоимости при реализации активов, не подлежащих амортизации, указанных в пункте 1 статьи 82 Налогового кодекса , за исключением зданий, сооружений, строений и ценных бумаг, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
27. В разделе "Реализация ценных бумаг":
1) строка 110.02.005 предназначена для отражения итоговой суммы дохода (убытка) от реализации акций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
2) строка 110.02.006 предназначена для отражения итоговой суммы дохода (убытка) от реализации других ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
3) строка 110.02.007 предназначена для отражения итоговой суммы дохода (убытка) от реализации облигаций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
4) строка 110.02.008 предназначена для отражения итоговой суммы дохода (убытка) от реализации государственных ценных бумаг и агентских облигаций и заполняется на основании данных дополнительной формы;
5) строка 110.02.009 предназначена для отражения итоговой суммы дохода (убытка) от реализации других долговых ценных бумаг и заполняется на основании данных дополнительной формы;
6) строка 110.02.010 предназначена для отражения суммы убытка от реализации ценных бумаг, за исключением акций и облигаций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи, государственных ценных бумаг и агентских облигаций, перенесенной с предыдущего налогового периода в соответствии с пунктом 2 статьи 124 Налогового кодекса , и заполняется на основании данных дополнительной формы;
7) строка 110.02.011 предназначена для отражения суммы дохода (убытка) от реализации ценных бумаг, за исключением акций и облигаций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи, государственных ценных бумаг и агентских облигаций, с учетом суммы перенесенных убытков, определяемой как сумма и (или) разность строк 110.02.006, 110.02.009 (в зависимости доход или убыток), уменьшенный на сумму строки 110.02.010.
28. В разделе "Итого":
в строке 110.02.012 указывается общая сумма дохода от прироста стоимости при реализации зданий, сооружений, строений, а также активов, не подлежащих амортизации, включая ценные бумаги, определяемая как сумма строк 110.02.001, 110.02.004, 110.02.005, 110.02.007, 110.02.008 и 110.02.011 (при получении дохода по данным строкам).

29. 110.02.002 жолында айқындалған, кәсiпкерлiк қызметiнде пайдаланылған үйлердi, ғимараттарды, құрылыстарды сатудан салық төлеушiнiң залал алуы кезiнде осы залал Салық кодексiнiң 124-бабының 1-тармағына сәйкес бұрынғы салық кезеңдерiнiң салық салынатын кiрiсi есебiнен өтеу үшiн үш жылды қоса алғанда мерзiмге көшiрiледi.
110.02.003 жолында айқындалған, кәсiпкерлiк қызметiнде пайдаланылмайтын үйлердi, ғимараттарды, құрылыстарды сатудан залалды алу жағдайында осы залал салық салу мақсатында есептелмейдi.
110.02.005 және 110.02.007 жолдарында кiрiстi алу кезiнде осы сомалар  Салық кодексiнiң  91-бабының 1-тармағындағы 3) тармақшаға сәйкес 110.00.022С жолына көшiрiледi.
110.02.008 жолында кiрiстi алу кезiнде осы сома 110.00.022D жолына көшiрiледi.
Yйлердi, ғимараттарды, құрылыстарды сату кезiнде алынуға жататын (алынған) құн өсуiнен кiрiс, сондай-ақ 110.02.012 жолында айқындалған бағалы қағаздарды қоса амортизацияға жатпайтын активтер 110.00.002 жолына көшiрiледi.
30. 110.02.001, 110.02.002, 110.02.003 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында сатылған үйлердiң, ғимараттардың, құрылыстардың атауы көрсетiледi;
3) кәсiпкерлiк қызметiнде пайдаланылатын үйлердi, ғимараттарды, құрылыстарды сату кезiнде С бағанында бұрынғы салық кезеңiнiң 110.22.001 және 110.22.002 жолдарына қосымша нысанның Р бағанындағы тиiстi жолдарда айқындалған Салық кодексiнiң 82-бабының 3-тармағына сәйкес үйлердiң, ғимараттардың, құрылыстардың қалдық құны көрсетiледi. Кәсiпкерлiк қызметiнде пайдаланылмайтын үйлердi, ғимараттарды, құрылыстарды сату кезiнде осы бағанда аталған баптың 2-тармағына сәйкес сатылған объектiнiң теңгермелiк құны көрсетiледi.
Егер объект есептi салық кезеңiнiң iшiнде сатып алынған және сатылған жағдайда, онда 110.02.001 және 110.02.002 жолдарына қосымша нысандар С бағанында кәсiпкерлiк қызметiнде оны пайдалануға қарамастан объектiнiң алғашқы құны көрсетiледi;
4) D бағанында аталған объектiлердi сату құны көрсетiледi;
5) E бағанында D және С бағандары бойынша сома айырмасы ретiнде айқындалатын оларды сатудан кiрiс (залал) көрсетiледi.
110.02.001 жолына қосымша нысан E бағанының жиынтық шамасы 110.02.001 жолына, 110.02.002 жолына қосымша нысан E бағаны 110.02.002 жолына, 110.02.003 жолына қосымша нысан E бағаны 110.02.003 жолына көшiрiледi.

29. При получении налогоплательщиком убытка от реализации зданий, сооружений и строений, использованных в предпринимательской деятельности, определенного в строке 110.02.002, данный убыток переносится на срок до трех лет включительно для погашения за счет налогооблагаемого дохода последующих налоговых периодов согласно пункту 1 статьи 124  Налогового кодекса. Указанная сумма учитывается при определении суммы строки 110.00.040.
В случае получения убытка от реализации зданий, сооружений и строений, не используемых в предпринимательской деятельности, определенного в строке 110.02.003, данный убыток не учитывается в целях налогообложения.
При получении дохода в строках 110.02.005 и 110.02.007, данные суммы переносятся в строку 110.00.022С согласно подпункту 3) пункта 1 статьи 91 Налогового кодекса .
При получении дохода в строке 110.02.008 данная сумма переносится в строку 110.00.022D.
Доход от прироста стоимости, подлежащий получению (полученный) при реализации зданий, сооружений, строений, а также активов, не подлежащих амортизации, включая ценные бумаги, определенный в строке 110.02.012, переносится в строку 110.00.002.
30. Дополнительные формы к строкам 110.02.001, 110.02.002, 110.02.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных зданий, сооружений, строений;
3) при реализации зданий, сооружений и строений, используемых в предпринимательской деятельности, в графе С указывается остаточная стоимость зданий, сооружений и строений согласно пункту 3 статьи 82 Налогового кодекса , определенная в соответствующих строках графы Р дополнительных форм к строкам 110.22.001 и 110.22.002 предыдущего налогового периода. При реализации зданий, сооружений и строений, не используемых в предпринимательской деятельности, в данной графе указывается балансовая стоимость реализованного объекта согласно пункту 2 указанной статьи.
В случае, если объект был приобретен и реализован в течение отчетного налогового периода, то в графе С дополнительных форм к строкам 110.02.001 и 110.02.002 отражается первоначальная стоимость объекта, независимо от его использования в предпринимательской деятельности;
4) в графе D указывается стоимость реализации указанных объектов;
5) в графе Е указывается доход (убыток) от их реализации, определяемый как разница сумм граф D и С.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 110.02.001 переносится в строку 110.02.001, графы Е дополнительной формы к строке 110.02.002 - в строку 110.02.002, графы Е дополнительной формы к строке 110.02.003 - в строку 110.02.003.

31. 110.02.004 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында үйлер, ғимараттар, құрылыстар мен бағалы қағаздарды қоспағанда  Салық кодексiнiң  82-бабының 1-тармағында көрсетiлген амортизацияға жатпайтын сатылған активтердiң атауы көрсетiледi;
3) С бағанында аталған баптың 2-тармағына сәйкес объектiлердiң теңгермелiк құны көрсетiледi;
4) D бағанында объектiлердi сату құны көрсетiледi;
5) Е бағанында D және С бағандарында көрсетiлген сомалардың айырмасы ретiнде айқындалатын оларды сатудан кiрiс (залал) көрсетiледi.
Осы объектiлердi сатудан алынған залалдар E бағанының жиынтық сомасын айқындау кезiнде салық салу мақсатында есептелмейдi.
110.02.004 жолына қосымша нысан E бағанының жиынтық шамасы 110.02.004 жолына көшiрiледi.
32. 110.02.005, 110.02.006 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында берешек бағалы қағаздардан басқа, сатылған бағалы қағаздардың атауы көрсетiледi;
3) С бағанында бағалы қағаздарды сатып алу құны көрсетiледi;
4) D бағанында бағалы қағаздарды сату құны көрсетiледi;
5) E бағанында D және С бағандары бойынша сомалар айырмасы ретiнде айқындалатын бағалы қағаздарды сатудан кiрiс (залал) көрсетiледi.
110.02.005 жолына қосымша нысан E бағанының жиынтық шамасы 110.02.005 жолына, 110.02.006 жолына - 110.02.006 жолына қосымша нысан E бағаны көшiрiледi.
33. 110.02.007, 110.02.008, 110.02.009 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында сатылған берешек бағалы қағаздардың атауы көрсетiледi;
мемлекеттiк бағалы қағаздар: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң ноталары, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң қазынашылық мiндеттемелерi, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң ұлттық жинақ облигациялары, басқа мемлекеттiк бағалы қағаздар;
қор биржасының "А" және "В" ресми тiзiмдерiнде орналасқан облигациялар;
өзге де мемлекеттiк емес берешек бағалы қағаздар. Бұл ретте, бағалы қағаздардың аталған түрлерi бойынша деректер бiртұтас сомалармен көрсетiледi;
3) С бағанында берешек бағалы қағаздардың атаулы құны көрсетiледi;
4) D бағанында купон сомасын енгiзетiн құн бойынша сатып алынған берешек бағалы қағаздарды қоспағанда берешек бағалы қағаздарды сатып алу құны көрсетiледi. Купон сомасын енгiзетiн құн бойынша сатып алынған берешек бағалы қағаздар сатушыға сатып алушы төлеген купон шамасына кемiтiлген сатып алу құны бойынша көрсетiледi;
5) E бағанында С және D бағандары бойынша сомалар айырмасы ретiнде айқындалатын дисконт немесе сыйақы сомасы көрсетiледi;

31. Дополнительная форма к строке 110.02.004:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных активов, не подлежащих амортизации, указанных в пункте 1 статьи 82 Налогового кодекса , за исключением зданий, сооружений, строений и ценных бумаг;
3) в графе С указывается балансовая стоимость объектов согласно пункту 2 указанной статьи;
4) в графе D указывается стоимость реализации объектов;
5) в графе Е указывается доход (убыток) от их реализации, определяемый как разница сумм, указанных в графах D и С.
При определении итоговой суммы графы Е убытки, полученные от реализации данных объектов, не учитываются в целях налогообложения.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 110.02.004 переносится в строку 110.02.004.
32. Дополнительные формы к строкам 110.02.005, 110.02.006:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг;
3) в графе С указывается стоимость приобретения ценных бумаг;
4) в графе D указывается стоимость реализации ценных бумаг;
5) в графе Е указывается доход (убыток) от реализации ценных бумаг, определяемый как разница сумм граф D и C.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 110.02.005 переносится в строку 110.02.005, графы Е дополнительной формы к строке 110.02.006 - в строку 110.02.006.
33. Дополнительные формы к строкам 110.02.007, 110.02.008, 110.02.009:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных долговых ценных бумаг:
государственные ценные бумаги: ноты Национального Банка Республики Казахстан, казначейские обязательства Министерства финансов Республики Казахстан, национальные сберегательные облигации Министерства финансов Республики Казахстан, другие государственные ценные бумаги;
облигации, находящиеся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи;
прочие негосударственные долговые ценные бумаги. При этом данные по указанным видам ценных бумаг отражаются едиными суммами;
3) в графе С указывается номинальная стоимость долговых ценных бумаг;
4) в графе D указывается стоимость приобретения долговых ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг, приобретенных по стоимости, включающей сумму купона. Долговые ценные бумаги, приобретенные по стоимости, включающей сумму купона, отражаются по стоимости приобретения, уменьшенной на величину купона, оплаченной покупателем продавцу;
5) в графе E указывается сумма дисконта либо премии, которая определяется как разница сумм граф C и D;

6) F бағанында олар бойынша сыйақы төлеу күнiне дейiн сату кезiнде сатып алушыдан алынған купон есебiнсiз берешек бағалы қағаздарды сату құны көрсетiледi. Осы бағанда көрiнiс таппаған купон сомасы 110.08.002 жолына қосымша нысан D бағанының тиiстi жолдарында көрсетiледi;
7) G бағанында берешек бағалы қағазды иелену кезеңi үшiн дисконт немесе сыйақы амортизациясының сомасы көрсетiледi, ол былай есептеледi:
G = (E/жүгiну мерзiмi (күндер)) х (иелену кезеңi (күндер));
8) H бағанында D және G бағандарының сомасы (Н=(Ғ - (D+G))) және Ғ бағаны бойынша сома айырмасы ретiнде айқындалатын берешек бағалы қағаздарды сатудан кiрiс (залал) көрсетiледi.
110.02.007 жолына қосымша нысан H бағанының жиынтық шамасы 110.02.007 жолына, 110.02.008 жолына қосымша нысан H бағаны 110.02.008 жолына, 110.02.009 жолына қосымша нысан H бағаны 1i0.02.009 жолына көшiрiледi.
34. 110.02.010 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында залалдар туындаған және осы жол толтырылған салық кезеңi көрсетiледi;
3) С бағанында бұрынғы салық кезеңi үшiн E бағанында айқындалатын бұрынғы салық кезеңдерiнен көшiрiлген залалдар сомасы көрсетiледi;
4) D бағанында есептi салық кезеңiнде алынған кiрiс (көшiруге жататын залал) көрсетiледi. Осы бағанға 110.02.006, 110.02.008, 110.02.009 жолдарының сомасы көшiрiледi;
5) E бағанында одан кейiнгi салық кезеңдерiне көшiрiлетiн залал көрсетiледi. D және С бағандары сомасының айырмасы ретiнде айқындалады. Осы сома  Салық кодексiнiң  124-бабының 2-тармағымен белгiленген залалдарды көшiру үшiн мерзiм аяқталуына дейiн келесi салық кезеңiнiң С бағанына көшiрiледi.
6) Ғ бағанында Салық кодексiнiң 124-бабының 2-тармағына сәйкес көшiру мерзiмiнiң аяқталуымен байланысты одан кейiнгi салық кезеңдерiне көшiруге жатпайтын залал көрсетiледi.
110.02.010 жолына қосымша нысанның тиiстi салық кезеңi үшiн С бағанының шамасы 110.02.010 жолына көшiрiледi.
5. Күмәндi мiндеттемелер бойынша кiрiстер -
110.03 нысанын жасау
35. Осы нысан  Салық кодексiнiң  84-бабына сәйкес күмәндi мiндеттемелер бойынша кiрiстердi айқындауға арналған.
36. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
37. "Тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша күмәндi мiндеттемелер" бөлiмiнде:
110.03.01 жолы кiрiске енгiзiлетiн тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша күмәндi мiндеттемелер сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректерi негізiнде толтырылады.

6) в графе F указывается стоимость реализации долговых ценных бумаг без учета купона, полученного от покупателя при реализации до даты выплаты вознаграждения по ним. Сумма купона, не нашедшая отражения в данной графе, указывается в соответствующих строках графы D дополнительной формы к строке 110.08.002;
7) в графе G указывается сумма амортизации дисконта либо премии за период владения долговой ценной бумагой, которая рассчитывается как:
G = (E / срок обращения (в днях)) х (период владения (в днях));
8) в графе Н указывается доход (убыток) от реализации долговых ценных бумаг, определяемый как разница сумм граф F и суммой граф D и G (H=(F-(D+G))).
Итоговая величина графы Н дополнительной формы к строке 110.02.007 переносится в строку 110.02.007, графы Н дополнительной формы к строке 110.02.008 - в строку 110.02.008, графы Н дополнительной формы к строке 110.02.009 - в строку 110.02.009.
34. Дополнительная форма к строке 110.02.010:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается налоговый период, в котором возникли убытки и по которому заполняется данная строка;
3) в графе C указывается сумма убытков, перенесенных из предыдущих налоговых периодов, определяемая в графе Е за предыдущий налоговый период;
4) в графе D указывается доход (убыток, подлежащий переносу), полученный в отчетном налоговом периоде. В данную графу переносится сумма строк 110.02.006, 110.02.009;
5) в графе E указывается убыток, переносимый на последующие налоговые периоды. Определяется как разница сумм граф D и С. Данная сумма переносится в графу С следующего налогового периода до истечения срока для переноса убытков, установленного пунктом 2 статьи 124 Налогового кодекса ;
6) в графе F указывается убыток, не подлежащий переносу на последующие налоговые периоды, в связи с истечением срока переноса согласно пункту 2 статьи 124 Налогового кодекса .
Величина графы С за соответствующий налоговый период дополнительной формы к строке 110.02.010 переносится в строку 110.02.010.
5. Составление формы 110.03 - Доходы по сомнительным
обязательствам
35. Данная форма предназначена для определения доходов по сомнительным обязательствам в соответствии со статьей 84 Налогового кодекса .
36. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
37. В разделе "Сомнительные обязательства по товарам (работам, услугам)":
строка 110.03.001 предназначена для отражения суммы сомнительных обязательств по товарам (работам, услугам), включаемой в доход, и заполняется на основании данных дополнительной формы.

38. "Қызметкерлердiң кiрiстерi бойынша күмәндi мiндеттемелер" бөлiмiнде:
110.03.002 жолы кiрiске енгiзiлетiн қызметкерлердiң күмәндi мiндеттемелерiнiң сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады.
39. "Барлығы күмәндi мiндеттемелер":
110.03.003 жолы салық төлеушi күмәндi деп таныған кредиторлық берешектiң жалпы сомасын көрсетуге арналған және 110.03.001 және 110.03.002 жолдарының сомасы ретiнде айқындалады.
40. 110.03.003 жолының шамасы 110.00.004 жолына көшiрiледi.
41. 110.03.01 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында кредитор - заңды тұлғаның (тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) жеткiзушi) толық атауы көрсетiледi;
3) С бағанында В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
4) D бағанында сатылған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша кредитор - жеткiзушi құжатының (шот-фактуралар, орындалған жұмыстар мен басқаларының актiсi) нөмiрi мен күнi көрсетiледi;
5) E бағанында күмәндi деп танылған мiндеттемелер бойынша тауарларды сатып алу, жұмыстарды орындау, қызмет көрсету күнi көрсетiледi;
6) Ғ бағанында қосылған құн салығының сомасын ескерiп кредиторлық берешек сомасы көрсетiледi;
7) G бағанында кредиторлық берешектiң туындау сәтiне қолданылатын қосылған құн салығының ставкасы көрсетiледi;
8) H бағанында G бағанында көрсетiлген ставканы ескере отырып есептелген қосылған құн салығының сомасының алуы үшiн кредиторлық берешек сомасы көрсетiледi;
9) I бағанында Салық кодексiнiң 84-бабына сәйкес есептi салық кезеңi үшiн жылдық жиынтық кiрiске енгiзуге жататын және күмәндi болып табылатын кредиторлық берешек сомасы көрсетiледi.
110.03.001 жолына қосымша нысан Е бағанының жиынтық шамасы 110.03.001A жолына, H бағаны - 110.03.001B жолына, I бағаны - 110.03.001С жолына көшiрiледi.
42. 110.03.02 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында  Салық кодексiнiң  149-бабының 2-тармағына сәйкес айқындалған қызметкерлердiң кiрiсi көрсетiледi;
3) С бағанында В бағанында көрсетiлген қызметкерлердiң есептелген кiрiсiнiң сомасы көрсетiледi;
4) D бағанында С бағанында көрсетiлген қызметкерлердiң есептелген кiрiстерiнен мiндеттi зейнетақы жарналарының сомасы көрсетiледi;
5) E бағанында қызметкерлерге кiрiстi есептеу күнi көрсетiледi;
6) Ғ бағанында қызметкерге төленген кiрiс сомасы көрсетiледi;
7) G бағанында мiндеттi зейнетақы қорларына аударылған мiндеттi зейнетақы жарналарының сомасы көрсетiледi;

38. В разделе "Сомнительные обязательства по доходам работников":
строка 110.03.002 предназначена для отражения суммы сомнительных обязательств по доходам работников, включаемой в доход, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
39. В разделе "Всего сомнительных обязательств":
строка 110.03.003 предназначена для отражения общей суммы кредиторской задолженности, признанной налогоплательщиком сомнительной, и определяется как сумма строк 110.03.001С и 110.03.002.
40. Величина строки 110.03.003 переносится в строку 110.00.004.
41. Дополнительная форма к строке 110.03.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается полное наименование юридического лица-кредитора (поставщика товаров (работ, услуг);
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указываются номер и дата документа (счета-фактуры, акта выполненных работ и других) поставщика-кредитора по реализованным товарам (работам, услугам);
5) в графе E указывается дата приобретения товаров, выполнения работ, оказания услуг по обязательствам, признанным сомнительными;
6) в графе F указывается сумма кредиторской задолженности с учетом суммы налога на добавленную стоимость;
7) в графе G указывается ставка налога на добавленную стоимость, применяемая на момент возникновения кредиторской задолженности;
8) в графе H указывается сумма кредиторской задолженности за минусом суммы налога на добавленную стоимость, исчисленного исходя из ставки, указанной в графе G;
9) в графе I указывается сумма кредиторской задолженности, являющейся сомнительной и подлежащей включению в совокупный годовой доход за отчетный налоговый период в соответствии со статьей 84 Налогового кодекса .
Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 110.03.001 переносится в строку 110.03.001А, графы Н - в строку 110.03.001В, графы I - в строку 110.03.001С.
42. Дополнительная форма к строке 110.03.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются доходы работников, определенные в соответствии с пунктом 2 статьи 149 Налогового кодекса ;
3) в графе С указывается сумма начисленного дохода работникам, отраженного в графе В;
4) в графе D указывается сумма обязательных пенсионных взносов от начисленных доходов работников, отраженная в графе С;
5) в графе Е указывается дата начисления дохода работникам;
6) в графе F указывается сумма выплаченного дохода работникам;
7) в графе G указывается сумма обязательных пенсионных взносов, перечисленных в накопительные пенсионные фонды;

8) H бағанында қызметкерге кiрiстi төлеу күнi көрсетiледi;
9) I бағанында мiндеттi зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы жарналарын төлеу күнi көрсетiледi;
10) J бағанында салық төлеушi күмәндi деп таныған және қызметкерлердiң кiрiстерi бойынша кредиторлық берешектiң сомасы көрсетiледi;
11) К бағанында салық төлеушi күмәндi деп таныған және мiндеттi зейнетақы жарналары бойынша кредиторлық берешек сомасы көрсетiледi.
110.03.002 жолына қосымша нысан J бағанының жиынтық шамасы 110.03.002A жолына, К бағаны - 110.03.002B жолына көшiрiледi.
6. Мүлiктi жалға беруден кiрiстер - 110.04 нысанын жасау
43. Осы нысан  Салық кодексiнiң   80-бабындағы 2-тармақтың 5) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасында да, одан тысқары жерлерде де мүлiктi жалға беруден кiрiстердi айқындауға арналған.
44. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
45. "Мүлiктi жалға беру" бөлiмiнде:
110.04.001 жолы мүлiктi жалға беруден кiрiстердiң жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады.
46. 110.04.001 жолының шамасы 110.00.005 жолына көшiрiледi.
47. 110.04.01 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында жалға берушi жалға берген мүлiк түрi көрсетiледi;
3) С бағанында жалға алушы - салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi/осы Ережелердiң 203-тармағына сәйкес резиденттiк елi коды;
4) D бағанында жалға алу шартын жасаудың нөмiрi мен күнi көрсетiледi;
5) E бағанында есептi салық кезеңi үшiн жалға алу шартына сәйкес жалға берушi алуға жататын (алған) жалға алу төлемiнiң сомасы көрсетiледi.
Егер салық төлеушi Қазақстан Республикасынан тысқары орналасқан мүлiк үшiн (тысқары орналасып жалға берiлген) жалға алу төлемiн алса (алуға жатса), онда Е бағанында салық сомасын қоса жалға алу төлемiнiң есептелген сомасы көрсетiледi.
110.04.001 жолына қосымша нысан E бағанының жиынтық шамасы 110.04.001A жолына көшiрiледi.
7. Жасалған провизиялар мөлшерлерiнiң кемуiнен кiрiстер - 110.05 нысанын жасау
48. Осы нысан  Салық кодексiнiң  85-бабына сәйкес банктердiң құрылған провизиялары мөлшерлерiнiң кемуінен кiрiстердi айқындауға арналған.
49. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:

8) в графе Н указывается дата выплаты дохода работников;
9) в графе I указывается дата уплаты обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды;
10) в графе J указывается сумма кредиторской задолженности по доходам работников и признанная налогоплательщиком сомнительной;
11) в графе К указывается сумма кредиторской задолженности по обязательным пенсионным взносам и признанной налогоплательщиком сомнительной.
Итоговая величина графы J дополнительной формы к строке 110.03.002 переносится в строку 110.03.002А, графы K - в строку 110.03.002В.
6. Составление формы 110.04 - Доходы от сдачи в аренду
имущества
43. Данная форма предназначена для определения доходов от сдачи в аренду имущества как в Республике Казахстан, так и за ее пределами, в соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 80 Налогового кодекса .
44. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
45. В разделе "Аренда имущества":
строка 110.04.001 предназначена для отражения итоговой суммы доходов от сдачи в аренду имущества и заполняется на основании данных дополнительной формы.
46. Величина строки 110.04.001 переносится в строку 110.00.005.
47. Дополнительная форма к строке 110.04.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается вид имущества, переданного арендодателем в аренду;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика-арендатора/код страны резидентства согласно пункту 203 настоящих Правил;
4) в графе D указывается номер и дата заключения договора аренды;
5) в графе E указывается сумма арендной платы, подлежащая получению (полученная) арендодателем согласно договору аренды за отчетный налоговый период.
Если налогоплательщиком получена (подлежит получению) арендная плата за имущество, находящееся за пределами (переданное в аренду за пределы) Республики Казахстан, то в графе Е отражается начисленная сумма арендной платы, включая сумму налога.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 110.04.001 переносится в строку 110.04.001.
7. Составление формы 110.05 - Доход от снижения размеров
созданных провизий
48. Данная форма предназначена для определения доходов от снижения размеров созданных провизий банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, в соответствии со статьей 85 Налогового кодекса .
49. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:

1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
50. "Мiндеттемелердi орындау кезiнде талаптар мөлшерiн өзгерту" бөлiмiнде:
110.05.001 жолы мiндеттемелердi орындау кезiнде талаптар мөлшерiн өзгерту кезiндегi жиынтық соманы көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
51. "Талап ету құқығына жол беру ақысы, жаңартпа, қайта табыстау туралы шарт негiзiнде және (немесе) өзге негiздерде талап етулер мөлшерiнiң өзгеруi" бөлiмiнде:
110.05.002 жолы Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген цессия шартын жасау жолымен талап құқығына жол беру ақысы, жаңартпа, қайта табыстау туралы шарт негiзiнде және (немесе) өзге негiздерде талап етулер мөлшерiнiң өзгеруi кезiнде жиынтық соманы көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
52. "Таланттарды қайта жiктеу кезiнде провизиялар мөлшерiнiң өзгеруi" бөлiмiнде:
110.05.003 жолы талаптарды қайта жiктеу кезiнде провизиялар мөлшерiнiң өзгеруi кезiндегi жиынтық соманы көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
53. "Барлығы" бөлiмiнде:
110.05.004 жолы 110.05.001D, 110.05.002D, 110.05.003F жолдар сомасы ретiнде айқындалатын құрылған провизиялар мөлшерлерiнiң кемуiнен кiрiстiң жалпы сомасын көрсетуге арналған.
54. Күмәндi және үмiтсiз активтер, шартты мiндеттемелер бойынша сомалар тиiстi жолдарда көрсетiледi.
Құрылған провизиялар мөлшерлерiнiң кемуiнен кiрiстердi айқындау кезiнде үмiтсiз автивтер деп теңгермеде де бар, теңгерме үшiн есептелетiн де активтер танылады (2002 жылдың 1 қаңтарынан бастап теңгерме үшiн есептен шығарылған).
55. 110.05.004 жолының шамасы 110.00.006 жолына көшiрiледi.
56. 110.05.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында шартты мiндеттеменiң актив тобы айқындалған;
3) С бағанына бұрынғы салық кезеңдерi үшiн 110.15.001 жолына қосымша нысан С бағанынан бүрынғы салық кезеңдерiнiң соңына талаптардың жалпы сомасы көшiрiледi;
4) D бағанында С бағанында көрсетiлген орындалған талаптардың жалпы сомасы көрсетiледi;
5) E бағанында С бағаны бойынша тиiстi сомаларға D бағаны бойынша сомалардың қатынасы ретiнде айқындалатын орындалған талаптардың бөлшегiнiң үлес салмағын көрсетедi;
6) F бағанына бұрынғы салық кезеңi үшiн 110.15.001 жолына қосымша нысан H бағанынан бұрынғы салық кезеңiнде шегерiмге жатқызылған провизиялар сомасы көрсетiледi;
7) G бағанында F және E бағандары бойынша сомалар ретiнде айқындалатын талаптардың тоқтатылған бөлiгi жөнiндегi шегерiмге жатқызылған провизиялар сомасы көрсетiледi.

1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
50. В разделе "Изменение размера требований при исполнении обязательства":
строка 110.05.001 предназначена для отражения итоговых сумм при изменении размера требований при исполнении обязательства и заполняется на основании данных дополнительной формы.
51. В разделе "Изменение размера требований на основании договора об отступном, новации, переуступки права требования и (или) на иных основаниях":
строка 110.05.002 предназначена для отражения итоговых сумм при изменении размера требований на основании договора об отступном, договора новации, переуступки права требования путем заключения договора цессии и (или) на иных основаниях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
52. В разделе "Изменение размера провизий при переклассификации требований":
строка 110.05.003 предназначена для отражения итоговых сумм при изменении размера провизий при переклассификации требований и заполняется на основании данных дополнительной формы.
53. В разделе "Итого":
строка 110.05.004 предназначена для отражения общей суммы дохода от снижения размеров созданных провизий, определяемой как сумма строк 110.05.001D, 110.05.002D, 110.05.003F.
54. Суммы по сомнительным и безнадежным активам, условным обязательствам указываются в соответствующих строках.
При определении доходов от снижения размеров созданных провизий, безнадежными активами признаются активы, находящиеся как в балансе, так и учитываемые за балансом (списанные за баланс с 1 января 2002 года).
55. Величина строки 110.05.004 переносится в строку 110.00.006.
56. Дополнительная форма к строке 110.05.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В определена группа актива, условного обязательства;
3) в графу C переносятся общие суммы требований на конец предыдущего налогового периода из графы С дополнительной формы к строке 110.15.001 за предыдущий налоговый период;
4) в графе D указываются общие суммы исполненных требований, указанных в графе C;
5) в графе E указывается удельный вес исполненной части требований, определяемый как отношение сумм графы D к соответствующим суммам графы C;
6) в графу F переносятся суммы провизий, отнесенных на вычет в предыдущем налоговом периоде, из графы Н дополнительной формы к строке 110.15.001 за предыдущий налоговый период;
7) в графе G указываются суммы провизий, отнесенных на вычет по исполненной части требований, определяемые как произведение сумм граф F и E.

110.05.001 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 110.05.001A жолына, D бағаны - 110.05.001B жолына, Ғ бағаны 110.05.001C жолына, G бағаны - 110.05.001D жолына көшiрiледi.
57. 110.05.002 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында шартты мiндеттеменiң актив тобы айқындалған;
3) С бағанына бұрынғы салық кезеңi үшiн 110.15.001 жолына қосымша нысан С бағанынан бұрынғы салық кезеңiнiң соңына талаптардың жалпы сомалары көшiрiледi;
4) D бағанында Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген цессия шартын жасау жолымен талап құқығына жол беру ақысы, жаңартпа шарты, қайта табыстау туралы шарт негiзiнде және (немесе) өзге негiздерде C бағанында көрсетiлген тоқтатылған талаптардың жалпы сомаларын көрсетедi;
5) Е бағанында С бағаны бойынша тиiстi сомаларға D бағаны бойынша сомалардың қатынасы ретiнде айқындалатын талаптардың тоқтатылған бөлшегiнiң үлес салмағын көрсетедi;
6) F бағанына бұрынғы салық кезеңiнен 110.15.001 жолына қосымша нысан H бағанынан бұрынғы салық кезеңiндегi шегерiмге жатқызылған провизиялар сомасы көшiрiледi;
7) G бағанында F және E бағандары бойынша сомалар ретiнде айқындалатын талаптардың тоқтатылған бөлiгi жөнiндегi шегерiмге жатқызылған провизиялар сомасы көрсетiледi.
110.05.002 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 110.05.002A жолына, D бағаны - 110.05.002B жолына, Ғ бағаны 110.05.002C жолына, G бағаны - 110.05.002D жолына көшiрiледi.
58. 110.05.003 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында шартты мiндеттеменiң актив тобы айқындалған;
3) С бағанына бұрынғы салық кезеңi үшiн 110.15.001 жолына қосымша нысан С бағанынан бұрынғы салық кезеңiнiң соңына талаптардың жалпы сомалары көшiрiледi;
4) D бағанында 110.05.001 жолына қосымша нысан D бағанының тиiстi жолдарында есептелген талаптардың есептi салық кезеңiнiң iшiнде орындалған жалпы сомалар көрсетiледi;
5) E бағанында 110.05.002 жолына қосымша нысан D бағанының тиiстi жолдарында есептелген талаптардың есептi салық кезеңiнiң iшiнде тоқтатылған жалпы сомалар көрсетiледi;
6) Ғ бағанына талаптарды қайта мамандандыру кезiнде С есептелгеннiң санынан есептi салық кезеңiнiң соңына талаптардың жалпы сомасы көрсетiледi;
7) G бағанында С бағаны мен D, E, F бағандары бойынша сомалар ретiнде айқындалатын талаптардың кемiтiлген мөлшер сомасы көрсетiледi. Бұл ретте, осы қосымшада осы баған бойынша оң айырма табылатын талаптар ғана көрсетiлуi тиiс. Терiс айырма қалыптасатын талап 110.15 нысанында көрсетiледi;

Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 110.05.001 переносится в строку 110.05.001А, графы D - в строку 110.05.001В, графы F - в строку 110.05.001С, графы G - в строку 110.05.001D.
57. Дополнительная форма к строке 110.05.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В определена группа актива, условного обязательства;
3) в графу C переносятся общие суммы требований на конец предыдущего налогового периода из графы С дополнительной формы к строке 110.15.001 за предыдущий налоговый период;
4) в графе D указываются общие суммы прекращенных требований, указанных в графе C, на основании договора об отступном, договора новации, переуступки права требования путем заключения договора цессии (или) на иных основаниях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
5) в графе E указывается удельный вес прекращенной части требований, определяемый как отношение сумм графы D к соответствующим суммам графы C;
6) в графу F переносятся суммы провизий, отнесенных на вычет в предыдущем налоговом периоде, из графы Н дополнительной формы к строке 110.15.001 за предыдущий налоговый период;
7) в графе G указываются суммы провизий, отнесенных на вычет по прекращенной части требований, определяемые как произведение сумм граф F и E.
Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 110.05.002 переносится в строку 110.05.002А, графы D - в строку 110.05.002В, графы F - в строку 110.05.002С, графы G - в строку 110.05.002D.
58. Дополнительная форма к строке 110.05.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В определена группа актива, условного обязательства;
3) в графу C переносятся общие суммы требований на конец предыдущего налогового периода из графы С дополнительной формы к строке 110.15.001 за предыдущий налоговый период;
4) в графе D указываются общие суммы исполненных в течение отчетного налогового периода требований, учтенных в соответствующих строках графы D дополнительной формы к строке 110.05.001;
5) в графе Е указываются общие суммы прекращенных в течение отчетного налогового периода требований, учтенных в соответствующих строках графы D дополнительной формы к строке 110.05.002;
6) в графе F указываются общие суммы требований на конец отчетного налогового периода из числа учтенных в графе C, при переклассификации требований;
7) в графе G указывается сумма уменьшения размера требований, определяемая как разница сумм графы C и граф D, Е, F. При этом в данном приложении должны отражаться только требования, по которым в данной графе выявляется положительная разница;

8) H бағанында уәкiлеттi мемлекеттiк органмен келiсiм бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi айқындаған резервтеу мөлшерi көрсетiледi;
9) I бағанында G және H бағандары бойынша сома ретiнде айқындалатын талаптардың қайта мамандандырылған бөлшегi бойынша шегерiмге жатқызылған провизиялар сомасы көрсетiледi.
110.05.003 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 110.05.003A жолына, D бағаны - 110.05.003B жолына, E бағаны - 110.05.001C жолына, Ғ бағаны - 110.05.003D жолына, G бағаны - 110.05.003E жолына, I бағаны - 110.05.003F жолына көшiрiледi.
8. Тегiн алынған мүлiк (жұмыстар, қызмет көрсетулер) -
110.06 нысанын жасау
59. Осы нысан  Салық кодексiнiң  90-бабына сәйкес жарғылық капиталға салым ретiнде алынған мүлiктi қоспағанда, салық төлеушi тегiн алған мүлiк, жұмыстар мен қызмет көрсетулер түрiндегi кiрiстi және мемлекеттiк бюджет қаражатынан алынған субсидияларды айқындауға арналған.
60. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
61. "Мүлiк" бөлiмiнде:
110.06.001 жолы есептi салық кезеңiнiң iшiнде салық төлеушi тегiн алған мүлiк сомасы туралы мәлiмет көрсетiледi және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады.
62. 110.06.001 жолының шамасы 110.00.013 жолына көшiрiледi.
63. 110.06.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында тұрақты мекеме арқылы Қазақстан Республикасындағы қызметiн жүзеге асыратын резидент еместi қоспағанда, резидент еместен мүлiктi (жұмысты, қызмет көрсетудi) алу кезiнде резидент еместен мүлiктi (жұмысты, қызмет көрсетудi) жеткiзушi - салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
3) С бағанында тегiн алынған мүлiк, орындалған жұмыстар, көрсетiлген қызметтер атауы көрсетiледi;
4) D бағанында С бағанында көрсетiлген мүлiк алынған, жұмыс орындалған, қызмет көрсетiлген құжат нөмiрi мен күнi көрсетiледi;
5) E бағанында тегiн алынған мүлiк, орындалған жұмыс, көрсетiлген қызметтер құны көрсетiледi.
110.06.001 жолына қосымша нысан E бағанының жиынтық шамасы 110.06.001 жолына көшiрiледi.
9. Дивидендтер - 110.07 нысанын жасау
64. Осы нысан  Салық кодексiнiң  80-бабы, 2-тармағының 15) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасында да, одан тысқары жерлерде де салық төлеушi алған дивидендтер түрiндегi кiрiстi айқындауға арналған.
Оларды төлеу нысанына қарамастан  Салық кодексiнiң  10-бабындағы 1-тармақтың 6) тармақшасына сәйкес айқындалатын кiрiс дивиденд болып табылады.

8) в графе Н указывается размер резервирования, определенный Национальным Банком Республики Казахстан по согласованию с уполномоченным государственным органом;
9) в графе I указываются суммы провизий, отнесенных на вычет по переклассифицированной части требований, определяемые как произведение сумм граф G и H.
Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 110.05.003 переносится в строку 110.05.003А, графы D - в строку 110.05.003В, графы E - в строку 110.05.003С, графы F - в строку 110.05.003D, графы G - в строку 110.05.003E, графы I - в строку 110.05.003F.
8. Составление формы 110.06 - Безвозмездно полученное
имущество (работы, услуги)
59. Данная форма предназначена для определения дохода в виде имущества, работ и услуг, полученных налогоплательщиком безвозмездно, за исключением имущества, полученного в качестве вклада в уставный капитал, и субсидий, полученных из средств государственного бюджета, в соответствии со статьей 90 Налогового кодекса .
60. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
61. В разделе "Имущество":
строка 110.06.001 предназначена для отражения сведений о сумме безвозмездно полученного имущества налогоплательщиком в течение отчетного налогового периода и заполняется на основании данных дополнительной формы.
62. Величина строки 110.06.001 переносится в строку 110.00.013.
63. Дополнительная форма к строке 110.06.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается регистрационный номер налогоплательщика-поставщика имущества (работ, услуг)/код страны резидентства согласно пункту 203 настоящих Правил;
3) в графе С указывается наименование безвозмездно полученного имущества, выполненных работ, оказанных услуг;
4) в графе D указывается номер и дата документа, на основании которого получено имущество, выполнены работы, оказаны услуги, указанные в графе С;
5) в графе Е указывается стоимость безвозмездно полученного имущества, выполненных работ, оказанных услуг.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 110.06.001 переносится в строку 110.06.001.
9. Составление формы 110.07 - Дивиденды
64. Данная форма предназначена для определения дохода в виде дивидендов, полученных налогоплательщиком как в Республике Казахстан, так и за его пределами, в соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 80 Налогового кодекса .
Дивидендами является доход, определяемый согласно подпункту 6) пункта 1 статьи 10 Налогового кодекса  независимо от формы их выплаты.

65. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
66. "Дивидендтер" бөлiмiнде:
1) 110.07.01 жолы Қазақстан Республикасының шегiнде алынған дивидендтердiң сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
2) 110.07.02 жолы Қазақстан Республикасының шегiнен тыс алынған дивидендтердiң сомасын көрсетуге арналған. Осы жолға 110.26.001A жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
3) 110.07.03 жолы 110.07.001 және 110.07.002 жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, салық төлеушi алған дивидендтердiң жиынтық сомасын көрсетуге арналған;
67. 110.07.003 жолының шамасы 110.00.014 жолына көшiрiледi.
68. 110.07.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында дивидендтер алынған заңды тұлғаның толық атауы көрсетiледi;
3) С бағанында дивидендтердi төлеген салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
4) D бағанында дивидендтердi төлеу көзiнен корпорациялық табыс салығын ұстап қалу туралы растаушы құжатты беру нөмiрi мен күнi көрсетiледi. Растаушы құжатты дивидендтердi төлеген заңды тұлға бередi;
5) E бағанында растаушы құжаттар болған кезде, ұстап қалынған салық сомасын қоспағанда, дивидендтердiң алынған сомасы көрсетiледi.
110.07.001 жолына қосымша нысан E бағанының жиынтық шамасы 110.07.001 жолына көшiрiледi.
10. Сыйақы - 110.08 нысанын жасау
69. Осы нысан  Салық кодексiнiң  80-бабының 2-тармағындағы 16) тармақшаға сәйкес Қазақстан Республикасында да, оның шегiнен тыс жерлерде де салық төлеушi алуға жататын (алынған) сыйақылар түрiндегi кiрiстердi айқындауға арналған.  Салық кодексiнiң  10-бабының 1-тармағындағы 2-тармақшаға сәйкес кiрiстер сыйақылар болып табылады.
70. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде мынадай деректер көрсетiледi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
71. "Кредиттер, активтер бойынша сыйақылар" бөлiмiнде:
110.08.001 жолы берешек бағалы қағаздар бойынша алынуға жататын (алынған) сыйақылар, сондай-ақ резидент еместердiң сыйақылары сомаларынан басқа 10-баптың 1-тармағындағы 2) тармақшаға сәйкес кредиттер мен активтердiң басқа да түрлерi бойынша сыйақылар сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.

65. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
66. В разделе "Дивиденды":
1) строка 110.07.001 предназначена для отражения суммы полученных дивидендов в пределах Республики Казахстан, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
2) строка 110.07.002 предназначена для отражения суммы полученных дивидендов за пределами Республики Казахстан. В данную строку переносится сумма, указанная в строке 110.26.001А;
3) строка 110.07.003 предназначена для отражения итоговой суммы дивидендов, полученных налогоплательщиком, определяемой как сумма строк 110.07.001 и 110.07.002.
67. Величина строки 110.07.003 переносится в строку 110.00.014.
68. Дополнительная форма к строке 110.07.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается полное наименование юридического лица, от которого получены дивиденды;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, выплатившего дивиденды;
4) в графе D указываются номер и дата выдачи подтверждающего документа об удержании корпоративного подоходного налога у источника выплаты дивидендов. Подтверждающий документ выдается юридическим лицом, выплатившим дивиденды;
5) в графе E указывается полученная сумма дивидендов, за исключением удержанной суммы налога, при наличии подтверждающих документов.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 110.07.001 переносится в строку 110.07.001.
10. Составление формы 110.08 - Вознаграждения
69. Данная форма предназначена для определения дохода в виде вознаграждений, подлежащих получению (полученных) налогоплательщиком как в Республике Казахстан, так и за ее пределами, в соответствии с подпунктом 16) пункта 2 статьи 80 Налогового кодекса . Вознаграждением являются доходы, определяемые согласно подпункту 2) пункта 1 статьи 10 Налогового кодекса .
70. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
71. В разделе "Вознаграждения по кредитам, активам":
строка 110.08.001 предназначена для отражения суммы вознаграждений по кредитам и другим видам активов, согласно подпункту 2) пункта 1 статьи 10, за исключением вознаграждений, подлежащих получению (полученных) по долговым ценным бумагам, а также суммы вознаграждений от нерезидентов, и заполняется на основании данных дополнительной формы.

72. "Берешек бағалы қағаздар бойынша сыйақылар" бөлiмiнде:
110.08.002 жолы берешек бағалы қағаздар бойынша алынуға жататын (алынған) сыйақылар сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
73. "Мемлекеттiк бағалы қағаздар және агенттiк облигациялар бойынша сыйақылар" бөлiмiнде:
110.08.003 жолы мемлекеттiк бағалы қағаздар және агенттiк облигациялар бойынша алынуға (алынған) жататын сыйақылар сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
74. "Резидент еместерден сыйақылар" бөлiмiнде:
110.08.004 жолы Қазақстан Республикасының шегiнен тыс алынуға жататын (алынған) сыйақылар сомасын көрсетуге арналған. Осы жолға 110.26.002A жолында көрсетiлген сома көшiрiледi.
75. "Барлығы" бөлiмiнде:
110.08.005 жолы 110.08.001, 110.08.002A және 110.08.004 жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын сыйақылар бойынша кiрiстердiң жиынтық сомасын көрсетуге арналған.
76. 110.08.005 жолының шамасы 110.00.015 жолына көшірiледi.
77. 110.08.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында сыйақы түрi көрсетiледi;
110.08.001 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 110.08.001 жолына көшiрiледi.
78. 110.08.002 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында "Бағалы қағаздар туралы" Заңға және Салық кодексiнiң 10-бабының 1-тармағындағы 8) тармақшаға сәйкес берешек бағалы қағаздардың түрi көрсетiледi:
мемлекеттiк бағалы қағаздар: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң ноталары, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң қазынашылық мiндеттемелерi, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң ұлттық жинақ облигациялары, басқа мемлекеттiк бағалы қағаздар;
өзге де мемлекеттiк емес берешек бағалы қағаздар. Бұл ретте, бағалы қағаздардың аталған түрлерi бойынша деректер бiртұтас сомалармен көрсетiледi;
3) С бағанында есептi салық кезеңiнде салық төлеушiге тиесiлi дисконт немесе сыйақы сомасы көрсетiледi;
4) D бағанында дисконтты немесе сыйақыны ескерусiз купонның есептелген сомасы көрсетiледi;
5) E бағанында сыйақының жалпы сомасы көрсетiледi. D және С бағандарының сомасы ретiнде айқындалады;
110.08.002 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 110.08.002A жолына, D бағаны - 110.08.002В жолына, E бағаны 110.08.002C, 110.08.003 жолына қосымша нысанның С бағаны 110.08.003A, D бағаны - 110.08.003B жолына, E бағаны - 110.08.003C жолына көшiрiледi.

72. В разделе "Вознаграждения по долговым ценным бумагам":
строка 110.08.002 предназначена для отражения суммы вознаграждений, подлежащих получению (полученных) по долговым ценным бумагам, за исключением государственных ценных бумаг и агентских облигаций, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
73. В разделе "Вознаграждения по государственным ценным бумагам и агентским облигациям":
строка 110.08.003 предназначена для отражения суммы вознаграждений, подлежащих получению (полученных) по государственным ценным бумагам и агентским облигациям, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
74. В разделе "Вознаграждения от нерезидентов":
строка 110.08.004 предназначена для отражения суммы вознаграждений, подлежащих получению (полученных) за пределами Республики Казахстан. В данную строку переносится сумма, указанная в строке 110.26.002А.
75. В разделе "Итого":
строка 110.08.005 предназначена для отражения итоговой суммы доходов по вознаграждениям, определяемой как сумма строк 110.08.001, 110.08.002С, 110.08.003С и 110.08.004.
76. Величина строки 110.08.005 переносится в строку 110.00.015.
77. Дополнительная форма к строке 110.08.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды вознаграждения;
3) в графе C указывается начисленная сумма вознаграждения.
Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 110.08.001 переносится в строку 110.08.001.
78. Дополнительные формы к строкам 110.08.002, 110.08.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды долговых ценных бумаг согласно подпункту 8) пункта 1 статьи 10 Налогового кодекса  и Закона  "О ценных бумагах":
государственные ценные бумаги: ноты Национального Банка Республики Казахстан, казначейские обязательства Министерства финансов Республики Казахстан, национальные сберегательные облигации Министерства финансов Республики Казахстан, другие государственные ценные бумаги;
облигации;
прочие негосударственные долговые ценные бумаги. При этом данные по указанным видам ценных бумаг отражаются едиными суммами;
3) в графе С указывается сумма дисконта либо премии, причитающаяся налогоплательщику в отчетном налоговом периоде;
4) в графе D указывается начисленная сумма купона без учета дисконта либо премии;
5) в графе E указывается общая сумма вознаграждения. Определяется как сумма (разница) граф D и С.
Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 110.08.002 переносится в строку 110.08.002А, графы D - в строку 110.08.002В, графы Е - в строку 110.08.002С, графы С дополнительной формы к строке 110.08.003 переносится в строку 110.08.003А, графы D - в строку 110.08.003В, графы Е - в строку 110.08.003С.

11. Оң бағамдық айырма - 110.09 нысанын жасау
79. Осы нысан  Салық кодексiнiң  80-бабы, 2-тармағының 17) тармақшасына сәйкес жылдық жиынтық кiрiс енгiзiлуге жататын оң бағамдық айырма сомасын айқындауға арналған.
80. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
81. "Оң бағамдық айырма" бөлiмiнде:
110.09.001 жолы жылдық жиынтық кiрiске енгiзiлуге жататын оң бағамдық айырманың жалпы сомасы туралы мәлiметтi көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
82. 110.09.001C жолының шамасы 110.00.016 жолына көшiрiледi.
83. 110.09.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында оң бағамдық айырма нәтижесiнде құралған шетел валютасындағы операциялардың атауы көрсетiледi:
валюталық шоттар бойынша;
валюталық кредиттер бойынша;
сатып алушылармен және тапсырыс берушiлермен есеп айырысулар бойынша;
жеткiзушiлермен және мердiгерлермен есеп айырысулар бойынша;
өзге де операциялар бойынша;
3) С бағанында бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша есептi салық кезеңiнiң басына есептер жүргiзiлмеген, жасалған операциялар бойынша оң бағамдық айырманың сәйкес сомасы көрсетiледi;
4) D бағанында есептi салық кезеңi iшiнде пайда болған, оң бағамдық айырманың сәйкес сомасы көрсетiледi;
5) E бағанында  Салық кодексiнiң  10-бабындағы 1-тармақтың 13) тармақшасына сәйкес айқындалатын есептi салық кезеңiнде есептер жүргiзiлген, жасалған операциялар бойынша оң бағамдық айырманың сәйкес сомасы көрсетiледi;
6) F бағанында С және D бағандарының және E бағаны сомасы айырмасы ретiнде айқындалатын бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша есептiк салық кезеңiнiң соңына есептер жүргiзiлмеген, жасалған операциялар бойынша оң бағамдық айырманың сәйкес сомасы көрсетiледi;
110.09.001 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 110.09.001A жолына, D бағаны - 110.09.001B жолына, E бағаны - 110.09.001C жолына, F бағаны - 110.09.001D жолына көшiрiледi.
12. Еңбекақы төлеу жөнiндегi шығыстар -
110.10 нысанын жасау
84. Осы нысан  Салық кодексiнiң  92-бабының 1-тармағына сәйкес шегерiмге жатқызылуы тиiс еңбекақыны төлеу жөнiндегi шығыстар сомасын айқындауға арналған. Бұл ретте, еңбекақыны төлеу жөнiндегi шығыстарға материалдық, әлеуметтiк игiлiк немесе өзге де материалдық пайда түрiнде жұмыс берушi берген кiрiстердi қоса, ақшалай және заттай нысанда жұмыс берушi төлейтiн қызметкерлердiң кез-келген кiрiстерi жатады.

11. Составление формы 110.09 - Положительная курсовая разница
79. Данная форма предназначена для определения суммы положительной курсовой разницы, подлежащей включению в совокупный годовой доход в соответствии с подпунктом 17) пункта 2 статьи 80 Налогового кодекса .
80. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
81. В разделе "Положительная курсовая разница":
строка 110.09.001 предназначена для отражения сведений об общей сумме положительной курсовой разницы, подлежащей включению в совокупный годовой доход, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
82. Величина строки 110.09.001С переносится в строку 110.00.016.
83. Дополнительная форма к строке 110.09.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются наименования операций в иностранной валюте, в результате которых образовалась положительная курсовая разница:
по валютным счетам;
по валютным кредитам;
по расчетам с покупателями и заказчиками;
по расчетам с поставщиками и подрядчиками;
по иным операциям;
3) в графе C указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы по совершенным операциям, расчеты по которым не произведены на начало отчетного налогового периода по данным бухгалтерского учета;
4) в графе D указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы, образовавшиеся в течение отчетного налогового периода;
5) в графе Е указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы по совершенным операциям, расчеты по которым произведены в отчетном налоговом периоде, определяемые в соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 10 Налогового кодекса ;
6) в графе F указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы по совершенным операциям, расчеты по которым не произведены на конец отчетного налогового периода по данным бухгалтерского учета, определяемые как разница суммы граф С и D и суммы графы Е.
Итоговая величина графы C дополнительной формы к строке 110.09.001 переносится в строку 110.09.001A, графы D - в строку 110.09.001B, графы E - в строку 110.09.001C, графы F - в строку 110.09.001D.
12. Составление формы 110.10 - Расходы по оплате труда
84. Данная форма предназначена для определения суммы расходов по оплате труда, подлежащей отнесению на вычеты, в соответствии с пунктом 1 статьи 92 Налогового кодекса . При этом к расходам по оплате труда относятся любые доходы работников, выплачиваемые работодателями в денежной или натуральной форме, включая доходы, предоставленные работодателем в виде материальных, социальных благ или иной материальной выгоды.

85. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
86. "Шығыстар" бөлiмiнде:
1) 110.10.001 жолында сатумен айналысатын әкiмшiлiк персоналы мен қызметкерлерге тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) өндiрiсiнде тiкелей айналысатын қызметкерлердiң есептелген еңбекақысының жалпы сомасы көрсетiледi. 110.10.001A - 110.10.001D жолдарының сомасын қосумен айқындалады;
2) 110.10.002 жолында 110.10.001 жолында көрсетiлген еңбекақыдан басқа Салық кодексiнiң  149 154 -баптарына сәйкес айқындалатын кiрiстер көрсетiледi;
3) 110.10.003 жолында 110.10.001 және 110.10.002 жолдарында көрсетiлмеген қызметкерлердiң еңбекақысын төлеу жөнiндегi шығыстар. Мысалы: жұмыс берушi заңды тұлғаны қайта құрумен, қызметкерлердiң штатын қысқартумен байланысты қызметкерлерге төлемдер. 110.10.003A - 110.10.003D жолдарының сомасын қосумен айқындалады;
4) 110.10.004 жолында 110.10.001 - 110.10.003 жолдарының сомасын қосумен айқындалатын қызметкерлердiң еңбекақысын төлеу жөнiндегi шығыстардың жалпы сомасы көрсетiледi;
5) 110.10.005 жолында негiзгi қаражаттарды жөндеуге қызметкерлерге есептелген кiрiс сомасы мен оларға берiлген материалдық және әлеуметтiк игiлiктердiң сомасы көрсетiледi;
6) 110.10.006 жолында жұмыс берушi төлейтiн және шегерiмге жатқызылуға жататын қызметкерлердiң еңбекақысын төлеу жөнiндегi шығыстар сомасы көрсетiледi. 110.10.004 - 110.10.005 жолдары сомасының айырмасы ретiнде айқындалады.
87. 110.10.006 жолының шамасы 110.11.004 жолына көшiрiледi.
13. Қаржы қызмет көрсетулерiн (тауарларды, жұмыстарды) сату бойынша шығыстар - 110.11 нысанын жасау
88. Осы нысан  Салық кодексiнiң  92-бабының 1-тармағына сәйкес шегерiмге жатқызылуға тиiс сатылған тауарлар, орындалған жұмыстар, көрсетiлген қызметтер бойынша шығыстар сомасын және  Салық кодексiнiң  91-бабының 2-тармағына сәйкес жылдық жиынтық кiрiске (кiрiстен) енгiзуге (алып тастауға) жататын активтердi бағалау әдiсiнiң өзгеруiнен кiрiс (залал) сомасын айқындауға арналған.
ТМҚ есепке алу  Салық кодексiнiң  65-бабының 3-тармағына сәйкес жүргiзiледi.
89. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
90. "Шығыстар" бөлiмiнде:
1) 110.11.001 жолында есептi салық кезеңiнiң басына ТМҚ құны бұрынғы салық кезеңінің соңына TMҚ құны болып табылады. Деректер бұрынғы салық кезеңi үшiн 110.11.062 тиiстi жолынан көшiрiледi. Бастапқы Декларацияда аталған жол есептi салық кезеңнiң басына бухгалтерлiк теңгерме бойынша айқындалған деректерге сәйкес толтырылады. Өзiнiң бастапқы декларациясын беретiн салық төлеушi есептi салық кезеңiнiң басында болмауы мүмкiн;

85. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
86. В разделе "Расходы":
1) в строке 110.10.001 указывается общая сумма начисленной заработной платы работникам, непосредственно занятым в производстве товаров (работ, услуг), административному персоналу и работникам, занятым реализацией. Определяется сложением сумм строк с 110.10.001А по 110.10.001D;
2) в строке 110.10.002 указываются доходы, определяемые в соответствии со статьями 149 , 154 Налогового  кодекса, за исключением заработной платы, отраженной в строке 110.10.001;
3) в строке 110.10.003 указываются расходы по оплате труда работников, не отраженные в строках 110.10.001 и 110.10.002. Например: выплаты работникам в связи с реорганизацией юридического лица-работодателя, сокращением штата работников. Определяется сложением сумм строк с 110.10.003A по 110.10.003D;
4) в строке 110.10.004 указывается общая сумма расходов по оплате труда работников, определяемая сложением сумм строк с 110.10.001 по 110.10.003;
5) в строке 110.10.005 указывается сумма начисленного дохода работникам, занятым на ремонте основных средств, и сумма материальных и социальных благ, предоставленных им;
6) в строке 110.10.006 указываются суммы расходов по оплате труда работников, выплачиваемые работодателем и подлежащие отнесению на вычеты. Определяется как разница сумм строк 110.10.004 и 110.10.005.
87. Величина строки 110.10.006 переносится в строку 110.11.004.
13. Составление формы 110.11 - Расходы по реализации
финансовых услуг (товаров, работ)
88. Данная форма предназначена для определения суммы расходов по оказанным финансовым услугам, реализованным товарам, выполненным работам, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии с пунктом 1 статьи 92 Налогового кодекса , и суммой дохода (убытка) от изменения метода оценки активов, подлежащей включению (исключению) в (из) совокупный (-ого) годовой (-го) доход (-а) в соответствии с пунктом 2 статьи 91 Налогового кодекса .
Учет ТМЗ производится согласно пункту 3 статьи 65 Налогового кодекса .
89. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
90. В разделе "Расходы":
1) в строке 110.11.001 стоимостью ТМЗ на начало отчетного налогового периода является стоимость ТМЗ на конец предыдущего налогового периода. Данные переносятся из соответствующей строки 110.11.002 за предыдущий налоговый период. В первоначальной Декларации, указанная строка заполняется согласно данным, определенным по бухгалтерскому балансу на начало отчетного налогового периода. У налогоплательщика, подающего свою первоначальную Декларацию, ТМЗ на начало отчетного налогового периода могут отсутствовать;

2) 110.11.002 жолы есептi салық кезеңiнiң соңына бухгалтерлiк теңгерме деректерiне сәйкес толтырылады. Есептi салық кезеңiнiң iшiнде салық төлеушi берген тарату Декларациясында 110.11.002 жолы тиiстi салық кезеңiнiң соңына бухгалтерлiк есеп деректерiнiң негiзiнде толтырылады;
3) 110 11.003 жолында салық төлеушiнiң кәсiпкерлiк қызметi үшiн басқа ұйымдар және (немесе) жеке кәсiпкерлердiң материалдарды (шикiзат пен материалдар, сатып алынатын жартылай фабрикаттар мен жинақтаушы бұйымдар, конструкциялар мен бөлшектер, отын. Қосалқы бөлшектер және (немесе) тағы басқалары), тауарларды, орындалған жұмыстар мен көрсетiлген қызметтердi салық төлеушiнiң есептi салық кезеңiнiң iшiнде сатып алған, тегiн алған құны көрсетiледi. Қосымша нысандар негiзiнде толтырылатын 110.11.003А, 110.11.003B, 110.11.003C, 110.11.003D, 110.11.003Е, 110.11.003F, 110.11.003G, 110.11.003Н, 110.11.003J, 110.11.003K, 110.11.003L, 110.11.003M, 110.11.003N, 110.11.003О, 110.11.003P, 110.11.003R, 110.11.003S жолдарының сомасын қосумен айқындалады;
4) 110.11.004 жолына 110.10.06 жолында айқындалған еңбекақыны төлеу жөнiндегi шығыстар сомасы көшiрiледi;
5) 110.11.005 жолында 110.11.003 жолында ескерiлмеген тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) шығару мен сату бойынша шығыстардың басқа да барлық сомасы көрсетiледi;
6) 110.11.005A жолында 110.11.005В-110.11.005E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын iссапар шығыстарының жалпы сомасы көрсетiледi. І жолында  Салық кодексiнiң  93-бабының 1-тармағындағы 1) тармақшаға сәйкес бронь үшiн шығыстарға төлемдi қоса, iссапар және керi орнына жолға нақты жүргiзiлген шығыстардың жалпы сомасы көрсетiледi. 110.11.005C жолында Салық кодексiнiң 93-бабының 1-тармағындағы 2) тармақшаға сәйкес бронь үшiн шығыстарға төлемдi қоса, тұрғын үй-жайды жалдауға нақты жүргiзiлген шығыстардың жалпы сомасы көрсетiледi. 110.11.005D және 110.11.005E жолдарда Салық кодексiнiң 93-бабының 1-тармағындағы 3) және 4) тармақшаларға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында және тысқары iссапарлар бойынша төленетiн күндiк тиiстi сома көрсетiледi;
7) 110.11.005F жолында Салық кодексiнiң 93-бабындағы 2-тармаққа сәйкес жүргiзiлген өкiлдiк шығыстарының нақты сомасы көрсетiледi;
8) 110.11.005G жолында есептi салық кезеңiнiң шығыстарына жатқызылатын алдағы кезеңдердiң шығыстар сомасы көрсетiледi.
110.11.003 - 110.11.005 жолдарында келтiрiлетiн деректер 110.11.024 - 110.11.036 жолдарында көрсетiлген деректердi қайталамауы тиiс;

2) строка 110.11.002 заполняется согласно данным бухгалтерского баланса на конец отчетного налогового периода. В ликвидационной Декларации, представляемой налогоплательщиком в течение отчетного налогового периода, строка 110.11.002 заполняется на основании данных бухгалтерского учета на конец соответствующего налогового периода;
3) в строке 110.11.003 указывается стоимость приобретенных, безвозмездно полученных в течение отчетного налогового периода налогоплательщиком материалов (сырья и материалов, покупных полуфабрикатов и комплектующих изделий, конструкций и деталей, топлива, запасных частей и др.), товаров, выполненных работ и оказанных услуг сторонними организациями и (или) индивидуальными предпринимателями для предпринимательской деятельности налогоплательщика. Определяется сложением сумм строк 110.11.003А, 110.11.003B, 110.11.003C, 110.11.003D, 110.11.003E, 110.11.003F, 110.11.003G, 110.11.003H, 110.11.003J, 110.11.003K, 110.11.003L, 110.11.003M, 110.11.003N, 110.11.003O, 110.11.003P, 110.11.003R, 110.11.003S, которые заполняются на основании дополнительных форм;
4) в строку 110.11.004 переносится сумма расходов по оплате труда, определенная в строке 110.10.006;
5) в строке 110.11.005 указывается сумма всех других расходов по производству и реализации финансовых услуг (товаров, работ), не учтенных в строке 110.11.003;
6) в строке 110.11.005A указывается общая сумма командировочных расходов, определяемая как сумма строк с 110.11.005B по 110.11.003E. В строке 110.11.005B отражается общая сумма фактически произведенных расходов на проезд к месту командировки и обратно, включая оплату расходов за бронь, согласно подпункту 1) пункта 1 статьи 93 Налогового кодекса . В строке 110.11.005C отражается сумма фактически произведенных расходов на наем жилого помещения, включая оплату расходов за бронь, согласно подпункту 2) пункта 1 статьи 93 Налогового кодекса . В строках 110.11.005D и 110.11.005E отражаются соответствующие суммы выплачиваемых суточных по командировкам в пределах и за пределами Республики Казахстан в соответствии с подпунктами 3) и 4) пункта 1 статьи 93 Налогового кодекса ;
7) в строке 110.11.005F указывается сумма фактически произведенных представительских расходов в соответствии с пунктом 2 статьи 93  Налогового кодекса;
8) в строке 110.11.005G указывается сумма расходов будущих периодов, относимая на расходы отчетного налогового периода.
Данные, приводимые в строках с 110.11.003 по 110.11.005, не должны повторять данные, отраженные в строках с 110.00.024 по 110.00.036;

9) 110.11.006 жолында 110.11.003 - 110.11.005C сомасы + (110.11.001 - 110.11.002) сатылған қаржылық қызмет көрсетулер (тауарлар, жұмыстар) бойынша шығыстарға енгiзiлген ТМҚ жиынтық сомасы мен басқа да шығыстар көрсетiледi;
10) 110.11.007 жолында  Салық кодексiнiң  113-бабына сәйкес жөндеу жұмыстарын жүргiзу үшiн пайдаланылған ТМҚ, жұмыстар мен қызмет көрсетулердiң нақты құны көрсетiледi;
11) 110.11.008 жолында банк қызметiнiң мақсатында емес салық төлеушi пайдаланылған ТМҚ, жұмыстар мен қызмет көрсетулердiң құны көрсетiледi;
12) 110.11.009 жолында 110.11.006 жолының сомасынан 110.11.007 және 110.11.008 жолдарының сомасын шегерумен айқындалатын сатылған қаржы қызмет көрсетулерi, тауарлары, жұмыстары бойынша шығыстардың жалпы сомасы көрсетiледi;
13) 110.11.010A жолында есептi салық кезеңiнiң соңына ТМҚ өзiндiк құнын бағалаудың қолданылатын әдiсi көрсетiледi;
14) 110.11.010В жолында пайдаланылатын бағалау әдiсiнiң өзгеру фактiсi көрсетiледi. Осы жолды ТМҚ өзiндiк құнын олардың бағалау әдiсiн өзгертуi кезiнде салық төлеушi толтырады;
15) 110.11.011 жолында 110.11.010C жолының сомасынан 110.11.010D жолдарының сомасын шегерумен айқындалатын ТМҚ өзiндiк құнының бағалау әдiсiнiң өзгеруi кезiнде алынған кiрiс (шығыс) сомасы көрсетiледi.
16) 110.11.012 жолы анықтамалық түрiнде толтырылады, есептi салық кезеңi үшiн iссапарларда қызметкерлер жүргiзген iссапарлар саны мен күндерiнiң саны көрсетiледi.
91. 110.11.009 жолының шамасы 110.00.024 жолына көшiрiледi.
110.11.011 жолының шамасы Салық кодексiнiң 91-бабының 2-тармағына сәйкес 110.00.02E жолына көшiрiледi.
92. 110.11.003A, 110.11.003B, 110.11.003C, 110.11.003D, 110.11.003E, 110.11.003Ғ, 110.11.003G, 110.11.003Н, 110.11.003J, 110.11.003K, 110.11.003L, 110.11.003M, 110.11.003N, 110.11.003О, 110.11.003P, 110.11.003R, 110.11.003S жолдарына қосымша нысандар.
1) А бағанында жолдың тiркеу нөмiрi;
2) В бағанында салық төлеушi - кiрiстi алушының тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
3) С бағанында шығыстар сомасы көрсетiледi.
110.11.003А жолына қосымша нысанның С бағанының жиынтық шамасы 110.11.003A жолына көшiрiледi, 110.11.003B жолына қосымша нысанның С бағаны 110.11.003B жолына көшiрiледi, 110.11.003C жолына қосымша нысанның С бағаны 110.11.003C жолына көшiрiледi, 110.11.003D жолына қосымша нысанның С бағаны 110.11.003D жолына көшiрiледi, 110.11.003E жолына қосымша нысанның С бағаны 110.11.003E жолына көшiрiледi, 110.11.003F жолына қосымша нысанның С бағаны 110.11.003F жолына көшiрiледi, 110.11.003G жолына қосымша нысанның С бағаны 110.11.003G жолына көшiрiледi, 110.11.003H жолына қосымша нысанның С бағаны 110.11.003Н жолына көшiрiледi, 110.11.003J жолына қосымша нысанның С бағаны 110.11.003J жолына көшiрiледi, 110.11.003K жолына қосымша нысанның С бағаны 110.11.003K жолына көшiрiледi, 110.11.003L жолына қосымша нысанның С бағаны 110.11.003L жолына көшiрiледi, 110.11.003M жолына қосымша нысанның С бағаны 110 11.003M жолына көшiрiледi, 110.11.003N жолына қосымша нысанның С бағаны 110.11.003N жолына көшiрiледi, 110.11.003О жолына қосымша нысанның С бағаны 110.11.003О жолына көшiрiледi, 110.11.003Р жолына қосымша нысанның С бағаны 110.11.003P жолына көшiрiледi, 110.11.003R жолына қосымша нысанның С бағаны 110.11.003R жолына көшiрiледi, 110.11.003S жолына қосымша нысанның С бағаны 110.11.003S жолына көшiрiледi.

9) в строке 110.11.006 указывается итоговая сумма ТМЗ и других расходов, включенных в расходы по реализованным финансовым услугам (товарам, работам) (110.11.001 - 110.11.002) + сумма с 110.11.003 по 110.11.005;
10) в строке 110.11.007 указывается фактическая стоимость ТМЗ, работ и услуг, использованных для проведения ремонтных работ согласно статье 113 Налогового кодекса ;
11) в строке 110.11.008 указывается стоимость ТМЗ, работ и услуг использованных не в целях получения совокупного годового дохода;
12) в строке 110.11.009 указывается общая сумма расходов по реализованным финансовым услугам, товарам, работам, определяемая вычитанием сумм строк 110.11.007 и 110.11.008 из суммы строки 110.11.006;
13) в строке 110.11.010A указывается применяемый метод оценки себестоимости ТМЗ на конец отчетного налогового периода;
14) в строке 110.11.010B указывается факт изменения используемого метода оценки. Данная строка заполняется налогоплательщиком при изменении им метода оценки себестоимости ТМЗ;
15) в строке 110.11.011 отражается сумма полученного дохода (убытка) при изменении метода оценки себестоимости ТМЗ, определяемая вычитанием суммы строки 110.11.010D из суммы строки 110.11.010C;
16) строка 110.11.012 заполняется справочно, указываются количество командировок и количество дней, проведенных работниками в командировках, за отчетный налоговый период.
91. Величина строки 110.11.009 переносится в строку 110.00.024.
Величина строки 110.11.011 переносится в строку 110.00.022Е в соответствии с пунктом 2 статьи 91 Налогового кодекса .
92. Дополнительные формы к строкам 110.11.003А, 110.11.003B, 110.11.003C, 110.11.003D, 110.11.003E, 110.11.003F, 110.11.003G, 110.11.003H, 110.11.003J, 110.11.003K, 110.11.003L, 110.11.003M, 110.11.003N, 110.11.003O, 110.11.003P, 110.11.003R, 110.11.003S:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается регистрационный номер налогоплательщика-получателя доходов;
3) в графе С указывается сумма расходов.
Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 110.11.003А переносится в строку 110.11.003А, графы С дополнительной формы к строке 110.11.003B переносится в строку 110.11.003B, графы С дополнительной формы к строке 110.11.003C переносится в строку 110.11.003C, графы С дополнительной формы к строке 110.11.003D переносится в строку 110.11.003D, графы С дополнительной формы к строке 110.11.003E переносится в строку 110.11.003E, графы С дополнительной формы к строке 110.11.003F переносится в строку 110.11.003F, графы С дополнительной формы к строке 110.11.003G переносится в строку 110.11.003G, графы С дополнительной формы к строке 110.11.003H переносится в строку 110.11.003H, графы С дополнительной формы к строке 110.11.003J переносится в строку 110.11.003J, графы С дополнительной формы к строке 110.11.003K переносится в строку 110.11.003K, графы С дополнительной формы к строке 110.11.003L переносится в строку 110.11.003L, графы С дополнительной формы к строке 110.11.003M переносится в строку 110.11.003M, графы С дополнительной формы к строке 110.11.003N переносится в строку 110.11.003N, графы С дополнительной формы к строке 110.11.003O переносится в строку 110.11.003O, графы С дополнительной формы к строке 110.11.003P переносится в строку 110.11.003P, графы С дополнительной формы к строке 110.11.003R переносится в строку 110.11.003R, графы С дополнительной формы к строке 110.11.003S переносится в строку 110.11.003S.

14. Сыйақы бойынша шығыстар - 110.12 нысанын жасау
93. Осы нысан  Салық кодексiнiң  94-бабына сәйкес шегерiмге жатқызылуы тиiс сыйақы бойынша шығыстардың сомасын айқындауға арналған.
94. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
95. "Теңгеде кредиттер (заемдар) бойынша сыйақылар" бөлiмiнде:
110.12.001 жолы теңгеде кредиттердi (заемдарды) салық төлеушiлердiң алу кезiнде шегерiмге жатқызылуы тиiс сыйақылардың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерi негiзiнде толтырылады.
96. "Шетел валютасындағы кредиттер (заемдар) бойынша сыйақылар" бөлiмiнде:
110.12.002 жолы шетел валютасындағы кредиттердi (заемдарды) салық төлеушiлердiң алу кезiнде шегерiмге жатқызылуы тиiс сыйақылардың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерi негiзiнде толтырылады.
97. "Кpeдиттер (заемдар) бойынша сыйақылардың барлығы" бөлiмiнде:
110.12.003 жолы 110.12.001D және 110.12.002D жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, кредиттер (заемдар) бойынша сыйақылардың жалпы сомасы туралы мәлiметтердi көрсетуге арналған.
98. "Теңгедегi берешек бағалы қағаздар бойынша сыйақылар" бөлiмiнде:
110.12.004 жолы теңгедегi ақша шығарудағы берешек бағалы қағаздарды салық төлеушiнiң орналастыруы кезiнде шегерiмге жатқызылуы тиiс сыйақы сомасы туралы мәлiметтi көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
99. "Шетел валютасындағы берешек бағалы қағаздар бойынша сыйақылар" бөлiмiнде:
110.12.005 жолы шетел валютасында ақша шығарудағы берешек бағалы қағаздарды салық төлеушiнiң орналастыруы кезiнде шегерiмге жатқызылуы тиiс сыйақының жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
100. "Берешек бағалы қағаздар бойынша сыйақылардың барлығы" бөлiмiнде:
110.12.006 жолында 110.12.004E және 110.12.005E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, берешек бағалы қағаздар бойынша сыйақылар сомасы көрсетiледi.
101. "Сыйақылардың барлығы" бөлiмiнде:
110.12.007 жолы 110.12.003, 110.12.006 жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, шегерiмге енгiзiлуге жататын сыйықының жиынтық сомасы көрсетiледi.
102. 110.12.007 жолының шамасы 110.00.025 жолына көшiрiледi.
103. 110.12.001, 110.12.002 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында кредитор/депозитор ұйымның атауы көрсетiледi. Бұл ретте, В бағанында жеке тұлғаларға берiлген/жеке тұлғалардан алынған кредиттер (заемдар)/депозиттер бойынша, сондай-ақ заңды тұлғалардың депозиттерi бойынша кредит (заем)/депозит түрi көрсетiледi, D, E, G, I, J бағандары толтырылмайды, ал Ғ, H, К, L бағандарының деректерi бiртұтас сомалармен көрсетiледi;

14. Составление формы 110.12 - Расходы по вознаграждению
93. Данная форма предназначена для определения суммы расходов по вознаграждению, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии со статьей 94 Налогового кодекса .
94. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
95. В разделе "Вознаграждения по кредитам (займам), депозитам в тенге":
строка 110.12.001 предназначена для отражения итоговой суммы вознаграждения, подлежащей отнесению на вычеты, при получении налогоплательщиком кредита (займа), депозита в тенге и заполняется на основании данных дополнительной формы.
96. В разделе "Вознаграждения по кредитам (займам), депозитам в иностранной валюте":
строка 110.12.002 предназначена для отражения итоговой суммы вознаграждения, подлежащей отнесению на вычеты, при получении налогоплательщиком кредита (займа), депозита в иностранной валюте и заполняется на основании данных дополнительной формы.
97. В разделе "Всего вознаграждений по кредитам (займам), депозитам":
строка 110.12.003 предназначена для отражения сведений об общей сумме вознаграждений по кредитам (займам)/депозитам, определяемой как сумма строк 110.12.001D и 110.12.002D.
98. В разделе "Вознаграждения по долговым ценным бумагам в тенге":
строка 110.12.004 предназначена для отражения сведений о сумме вознаграждения, подлежащей отнесению на вычеты, при размещении налогоплательщиком долговых ценных бумаг, эмитированных в тенге и заполняются на основании данных дополнительной формы.
99. В разделе "Вознаграждения по долговым ценным бумагам в иностранной валюте":
строка 110.12.005 предназначена для отражения итоговой суммы вознаграждения, подлежащей отнесению на вычеты, при размещении налогоплательщиком долговых ценных бумаг, эмитированных в иностранной валюте, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
100. В разделе "Всего вознаграждений по долговым ценным бумагам":
в строке 110.12.006 указывается сумма вознаграждений по долговым ценным бумагам, определяемая как сумма строк 110.12.004Е и 110.12.005Е.
101. В разделе "Всего вознаграждений":
в строке 110.12.007 указывается итоговая сумма вознаграждений, подлежащих отнесению на вычеты, определяемой как сумма строк 110.12.003, 110.12.006.
102. Величина строки 110.12.007 переносится в строку 110.00.025.
103. Дополнительные формы к строкам 110.12.001, 110.12.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается наименование организации-кредитора/депозитора. При этом по кредитам (займам)/депозитам, выданным физическим лицам/полученным от физических лиц, а также по депозитам юридических лиц в графе В указывается вид кредита (займа)/депозита, графы D, E, G, I, J не заполняются, а данные граф F, H, K, L отражаются едиными суммами;

3) С бағанында кредиттор/депозитор - салық төлеушiнiң (заңды/жеке тұлғалардың саны) тiркеу нөмiрi көрсетiледi/осы Ережелердiң 203-бабына сәйкес резиденттiк елi коды;
4) D бағанында кредиттiк/депозиттiк шарты жасау күнi мен нөмiрi көрсетiледi;
5) E бағанында кредиттi/депозиттi алу күнi көрсетiледi: күн, ай, жыл;
6) Ғ бағанында алынған кредит (заем)/депозит сомасы көрсетiледi. Кредиттi (заем)/депозиттi шетел валютасында алу кезiнде кредит (заем)/депозит алу мезетiнде валюта айырбасының нарықтық бағамын қолданумен кредит (заем)/депозит теңгеге қайта саналады.
7) G бағанында салық төлеушi пайдаланатын кредит (заем)/депозиттiң есептi салық кезеңiндегi күндер саны көрсетiледi;
8) H бағанында онда белгiленген ставканы қолданумен шарт жағдайына сәйкес есептi салық кезеңi үшiн салық төлеушi төлеген (төлеуге жататын) сыйақы сомасы көрсетiледi. Валюта бағамының өзгерiсiнен сақтану тәсiлi ретiнде хеджерлеудi қолдану кезiнде пайда болатын айырма, осы бағанда көрсетiлуге жатады. Сыйақыларды шетел валютасында төлеу кезiнде сыйақыларды төлеу мезетiнде валюта айырбасының нарықтық бағамын қолданумен сыйақылар теңгеге қайта саналады. Егер сыйақы есептi салық кезеңi ағымында төленбеген жағдайда, сыйақы сомасы есептiк салық кезеңiнiң соңғы күнiне валюта айырбасының нарықтық бағамын қолданумен теңгеге қайта саналады;
9) I бағанында кредиттердi/депозиттердi алу кезiнде теңгедегi Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi белгiлеген қайта қаржыландырудың ресми ставкасы, шетел валютасындағы кредиттердi/депозиттердi алу кезiнде - кредиттi беру/депозиттi ресiмдеу сәтiне Лондон банкаралық рыногының ставкасы көрсетiледi. 2003 жылдың 1-қаңтарынан кейiн жасалған ұзақ мерзiмдi сипаттағы шарттар (бiр жылдан жоғары) бойынша қолданылатын ставка шарт жасалған күннен бастап жыл сайын қайта қаралады;
10) J бағанында  Салық кодексiнiң  94-бабының 2-тармағымен белгiленген ставка, яғни, сәйкесiнше, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi белгiлеген қайта қаржыландырудың 2 еселiк ресми ставкасының және I бағанында көрсетiлген Лондон банкаралық рыногының 2 еселiк ставкасының мөлшерiнде көрсетiледi;
11) К бағанында J (F x G/365 x J) бағанында көрсетiлген күндер санын есепке ала ставканы қолданумен айқындалатын сыйақы сомасы көрсетiледi;
12) L бағанында H және К бағандарында көрсетiлген сомадан ең азы ретiнде айқындалатын, шегерiмге жатқызылуы тиiс сыйақы сомасы көрсетiледi.

3) в графе C указывается регистрационный номер налогоплательщика-кредитора/депозитора (количество юридических/физических лиц)/код страны резидентства согласно пункту 203 настоящих Правил;
4) в графе D указываются номер и дата заключения кредитного/депозитного договора;
5) в графе E указывается дата получения кредита/депозита: день, месяц, год;
6) в графе F указывается сумма полученного кредита (займа)/депозита. При получении кредита (займа)/депозита в иностранной валюте сумма кредита (займа)/депозита пересчитывается в тенге с применением рыночного курса обмена валют на момент получения кредита (займа)/депозита;
7) в графе G указывается количество дней отчетного налогового периода, в течение которого налогоплательщиком используется кредит (займ)/депозит;
8) в графе H указывается сумма вознаграждения, выплаченного (подлежащего выплате) налогоплательщиком за отчетный налоговый период согласно условиям договора с применением установленной в нем ставки. Разница, возникающая при применении хеджирования как способа защиты от изменения курса валют, подлежит отражению в данной графе. При выплате вознаграждения в иностранной валюте сумма вознаграждения пересчитывается в тенге с применением рыночного курса обмена валют на момент выплаты вознаграждения. В случае, если вознаграждение не выплачено в течение отчетного налогового периода, сумма вознаграждения пересчитывается в тенге с применением рыночного курса обмена валют на последний день отчетного налогового периода;
9) в графе I при получении кредитов/депозитов в тенге указывается официальная ставка рефинансирования, установленная Национальным Банком Республики Казахстан, при получении кредитов/депозитов в иностранной валюте - ставка Лондонского межбанковского рынка на момент выдачи кредита/оформления (переоформления) депозита. По договорам долгосрочного характера (более одного года), заключенным после 1 января 2003 года, применяемые ставки пересматриваются ежегодно от даты заключения договора;
10) в графе J указывается ставка, установленная пунктом 2 статьи 94 Налогового кодекса , то есть, соответственно, в размере 2-кратной официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан, и 2-кратной ставки Лондонского межбанковского рынка, указанных в графе I;
11) в графе K указывается сумма вознаграждения, определенная с учетом количества дней использования кредита (займа)/депозита и применением ставки, указанной в графе J (F x G/365 x J);
12) в графе L отражается сумма вознаграждения, подлежащая отнесению на вычеты, определяемая как наименьшая из сумм, указанных в графах Н и К.

110.12.001 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы 110.12.001A жолына, H бағаны - 110.12.001В жолына, К бағаны - 110.12.001C жолына, L бағаны - 110.12.001D жолына көшiрiледi; 110.12.002 жолына қосымша нысан Ғ бағаны 110.12.002A жолына, Н бағаны - 110.12.002B жолына, К бағаны - 110.12.002C жолына, L бағаны - 110.12.002D жолына көшiрiледi.
104. 110.12.004, 110.12.005 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында эмиссиялар бойынша бөлшектеп берешек бағалы қағаздардың түрлерi көрсетiледi;
3) С бағанында берешек бағалы қағаздардың эмиссияларын тiркеудiң нөмiрi мен күнi көрсетiледi;
4) D бағанында берешек бағалы қағаздың атаулы құны көрсетiледi. Берешек бағалы қағазды шетел валютасында шығару кезiнде берешек бағалы қағаздың атаулы құны берешек бағалы қағазды сату мезетiнде валюта айырбасының нарықтық бағамын қолданумен теңгеге қайта саналады;
5) E бағанында дисконт немесе сыйақы сомасы көрсетiледi;
6) Ғ бағанында дисконт немесе сыйақы есебiнсiз купон сомасы көрсетiледi;
7) G бағанында купон және дисконт (сыйақы) сомасы (айырма) (Ғ +- Е) ретiнде айқындалатын сыйақының жалпы сомасы көрсетiледi. Валюта бағамының өзгерiсiнен сақтану тәсiлi ретiнде хеджерлеудi қолдану кезiнде пайда болатын айырма, осы бағанда көрсетiлуге жатады. Сыйақыларды шетел валютасында төлеу кезiнде сыйақыларды төлеу мезетiнде валюта айырбасының нарықтық бағамын қолданумен сыйақылар теңгеге қайта саналады. Егер сыйақы есептi салық кезеңi ағымында төленбеген жағдайда, сыйақы сомасы есептiк салық кезеңiнiң соңғы күнiне валюта айырбасының нарықтық бағамын қолданумен теңгеге қайта саналады;
8) Н бағанында теңгедегi берешек бағалы қағаздарды орналастыру кезiнде Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi белгiлеген қайта қаржыландырудың ресми ставкасы, шетел валютасындағы орналастыру кезiнде - берешек бағалы қағаздарды ресiмдеу сәтiне Лондон банкаралық рыногының ставкасы көрсетiледi. 2003 жылдың 1-қаңтарынан кейiн айналысқа шығарылған айналыс мерзiмi бiр жылдан жоғары берешек бағалы қағаздар бойынша қолданылатын ставка шарт жасалған күннен бастап жыл сайын қайта қаралады;
9) I бағанында Салық кодексiнiн 94-бабының 2-тармағымен белгiленген ставка, яғни, сәйкесiнше, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi белгiлеген қайта қаржыландырудың 2 еселiк ресми ставкасының және Н бағанында көрсетiлген Лондон банкаралық рыногының 2 еселiк ставкасының мөлшерiнде көрсетiледi;
10) J бағанында I (D х I) бағанында көрсетiлген есептi салық кезеңiнде берешек бағалы қағаздың айналыс мерзiмiн есепке ала және ставканы қолданумен айқындалатын сыйақы сомасы көрсетiледi;

Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 110.12.001 переносится в строку 110.12.001А, графы H - в строку 110.12.001В, графы K - в строку 110.12.001С, графы L - в строку 110.12.001D; графы F дополнительной формы к строке 110.12.002 переносится в строку 110.12.002А, графы H - в строку 110.12.002В, графы K - в строку 110.12.002С, графы L - в строку 110.12.002D.
104. Дополнительные формы к строкам 110.12.004, 110.12.005:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды долговых ценных бумаг с разбивкой по эмиссиям;
3) в графе C номер и дата регистрации эмиссии долговых ценных бумаг;
4) в графе D указывается номинальная стоимость долговой ценной бумаги. При выпуске долговой ценной бумаги в иностранной валюте номинальная стоимость долговой ценной бумаги пересчитывается в тенге с применением рыночного курса обмена валют на момент реализации долговой ценной бумаги;
5) в графе E указывается сумма дисконта либо премии;
6) в графе F указывается сумма купона без учета дисконта либо премии;
7) в графе G указывается общая сумма вознаграждения, которая определяется как сумма (разница) купона и дисконта (премии) (F +       E). Разница, возникающая при применении хеджирования как способа защиты от изменения курса валют, подлежит отражению в данной графе. При выплате вознаграждения в иностранной валюте сумма вознаграждения пересчитывается в тенге с применением рыночного курса обмена валют на момент выплаты вознаграждения. В случае, если вознаграждение не выплачено в течение отчетного налогового периода, сумма вознаграждения пересчитывается в тенге с применением рыночного курса обмена валют на последний день отчетного налогового периода;
8) в графе H при размещении долговых ценных бумаг в тенге указывается официальная ставка рефинансирования, установленная Национальным Банком Республики Казахстан, при размещении в иностранной валюте - ставка Лондонского межбанковского рынка на момент оформления (переоформления) долговых ценных бумаг. По долговым ценным бумагам со сроком обращения более одного года, эмитированным после 1 января 2003 года, применяемые ставки пересматриваются ежегодно от даты заключения договора;
9) в графе I указывается ставка, установленная пунктом 2 статьи 94 Налогового кодекса , то есть, соответственно, в размере 2-кратной официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан, и 2-кратной ставки Лондонского межбанковского рынка, указанных в графе H;
10) в графе J указывается сумма вознаграждения, определенная с учетом срока обращения долговой ценной бумаги в отчетном налоговом периоде и применением ставки, указанной в графе I (D х I);

11) К бағанында E және J бағандарында көрсетiлген сомадан ең азы ретiнде айқындалатын, шегерiмге жатқызылуы тиiс сыйақы сомасы көрсетiледi.
110.12.004 жолына қосымша нысан E бағанының жиынтық шамасы 110.12.004A жолына, Ғ бағаны - 110.12.004B жолына, G бағаны - 110.12.004C жолына, J бағаны - 110.12.004D жолына, К бағаны - 110.12.004E жолына көшiрiледi; 110.12.005 жолына қосымша нысан E бағаны 110.12.005A жолына, Ғ бағаны - 110.12.005B жолына, G бағаны - 110.12.005C жолына, G бағаны - 110.12.005D жолына, К бағаны - 110.12.005E жолына көшiрiледi.
15. Төленген күмәндi мiндеттемелер - 110.13 нысанын жасау
105. Осы нысан  Салық кодексiнiң  95-бабына сәйкес шегерiмге жатқызылуы тиіс төленген күмәндi мiндеттемелердiң сомасын айқындауға арналған.
106. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
107. "Күмәндi мiндеттемелер" бөлiмiнде:
110.13.001 жолы шегерiмге жатқызылуы тиiс төленген күмәнді мiндеттемелер сомасын айқындауға арналған және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады.
108. 110.13.001C жолының шамасы 110.00.026 жолына көшiрiледi.
109. 110.13.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында кiрiске жатқызылған және салық төлеушi бұрын күмәндi мiндеттеме деп танылған, сома төленген кредитор - заңды тұлғаның (жеке кәсiпкердiң) атауы көрсетiледi;
3) С бағанында В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi керсетiледi;
4) D бағанында кредиторлық берешектiң туындауын растайтын құжаттың (шот-фактуралар, орындалған жұмыстар мен басқаларының актiсi) нөмiрi мен күнi көрсетiледi;
5) E бағанында күмәндi мiндеттеме деп танылған кредиторлық берешек сомасын кiрiске енгiзу күнi (айы, жылы) көрсетiледi.
6) Ғ бағанында күмәндi мiндеттеме деп танылған кредиторлық берешек сомасы көрсетiледi;
7) G бағанында күмәндi мiндеттеме деп танылған кредиторлық берешектi өтеу күнi (айы, жылы) көрсетiледi;
8) H бағанында тәленген күмәндi мiндеттемелер сомасы көрсетiледi;
9) I бағанында бұрын күмәндi мiндеттеме деп танылған және шегерiмге жатқызылатын кiрiске жатқызылған әрi F және H бағандары сомасының ең азы ретiнде айқындалатын кредиторлық берешек сомасы көрсетiледi.
110.13.001 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы 110.13.001A жолына, H бағаны - 110.13.001В жолына, I бағаны - 110.13.001С жолына көшiрiледi.

11) в графе К указывается сумма вознаграждения, подлежащая отнесению на вычеты, определяемая как наименьшая из сумм граф E и J.
Итоговая величина графы E дополнительной формы к строке 110.12.004 переносится в строку 110.12.004А, графы F - в строку 110.12.004В, графы G - в строку 110.12.004C, графы J - в строку 110.12.004D, графы K - в строку 110.12.004E; графы E дополнительной формы к строке 110.12.005 переносится в строку 110.12.005А, графы F - в строку 110.12.005В, графы G - в строку 110.12.005C, графы J - в строку 110.12.005D, графы K - в строку 110.12.005E.
15. Составление формы 110.13 - Выплаченные сомнительные обязательства
105. Данная форма предназначена для определения суммы выплаченных сомнительных обязательств, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии со статьей 95 Налогового кодекса .
106. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
107. В разделе "Сомнительные обязательства":
строка 110.13.001 предназначена для определения суммы выплаченных сомнительных обязательств, подлежащей отнесению на вычеты, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
108. Величина строки 110.13.001С переносится в строку 110.00.026.
109. Дополнительная форма к строке 110.13.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование юридического лица (индивидуального предпринимателя)-кредитора, которому выплачена сумма, ранее признанная налогоплательщиком сомнительным обязательством и отнесенная на доходы;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указывается номер и дата документа (счета-фактуры, акта выполненных работ и других), подтверждающего возникновение кредиторской задолженности;
5) в графе Е указывается дата (месяц, год) включения в доход суммы кредиторской задолженности, признанной сомнительным обязательством;
6) в графе F указывается сумма кредиторской задолженности, признанной сомнительным обязательством;
7) в графе G указывается дата (месяц, год) погашения кредиторской задолженности, признанной сомнительным обязательством;
8) в графе Н указывается выплаченная сумма сомнительных обязательств;
9) в графе I указывается сумма кредиторской задолженности, ранее  признанной сомнительным обязательством и отнесенной на доходы, подлежащая вычету и определяемая как наименьшая из сумм граф F и H.
Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 110.13.001 переносится в строку 110.13.001А, графы H - в строку 110.13.001В, графы I - в строку 110.13.001С.

16. Күмәндi талаптар - 110.14 нысанын жасау
110. Осы нысан  Салық кодексiнiң  96-бабына сәйкес шегерiмге жатқызылуы тиiс күмәндi талаптар сомасын айқындауға арналған.
111. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
112. "Күмәндi талаптары" бөлiмiнде:
110.14.001 жолы шегерiмге жатқызылуы тиiс күмәндi талаптардың сомасын айқындауға арналған және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады.
113. 110.14.001B жолының шамасы 110.00.027 жолына көшiрiледi.
114. 110.14.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында салық төлеушiге берешек үш жыл iшiнде өтелмеген, тауарлар сатылған, жұмыстар орындалған, қызмет көрсетiлген заңды тұлғаның атауы, жеке кәсiпкердiң аты-жөнi көрсетiледi;
3) С бағанында В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
4) В бағанында салық төлеушiде бар дебиторлық берешек бойынша құжат (шот-фактура) күнi мен нөмiрi көрсетiледi;
5) E бағанында осы шығыстарды оларға шегерiмге жатқызу туралы өз тiркеу орны бойынша салық органына жiберiлген салық төлеушi хабарламасының күнi мен нөмiрi көрсетiледi. Хабарламада сатып алушының атауы, сатып алушы салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi, шот-фактураның күнi мен нөмiрi, тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) құны, шегерiмге жатқызылған сома көрсетiледi. Хабарламаға ұйымның басшысы, бас бухгалтерi қол қоюы және мөрмен куәландырылуы тиiс;
6) Ғ бағанында дебиторды банкрот деп тану туралы сот шешiмiнiң күнi мен нөмiрi көрсетiледi;
7) G бағанында Мемлекеттiк тiзiлiмнен банкрот-борышкердi алып тастау туралы әдiлет органы шешiмiнiң күнi мен нөмiрi көрсетiледi;
8) H бағанында тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) сату бойынша дебиторлық берешек (жанама салықтарсыз) сомасы көрсетiледi;
9) I бағанында салық салынатын кiрiстi айқындау кезiнде жылдық жиынтық кiрiске H бағанында көрсетiлген берешектi енгiзу күнi (ай, жыл) көрсетiледi;
10) J бағанында күмәндi талап болып табылатын және шегерiмге жататын дебиторлық берешек сомасы көрсетiледi.
110.14.001 жолына қосымша нысан H бағанының жиынтық шамасы 110.14.001A жолына, J бағаны - 110.14.001В жолына көшiрiледi.
17. Провизиялар (резервтер) құру жөнiндегi шығыстар -
110.15 нысанын жасау

16. Составление формы 110.14 - Сомнительные требования
110. Данная форма предназначена для определения суммы сомнительных требований, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии со статьей 96 Налогового кодекса .
111. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
112. В разделе "Сомнительные требования":
строка 110.14.001 предназначена для отражения суммы сомнительных требований, подлежащей отнесению на вычеты, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
113. Величина строки 110.14.001В переносится в строку 110.00.027.
114. Дополнительная форма к строке 110.14.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя, которым реализованы товары, выполнены работы, оказаны услуги, по которым задолженность налогоплательщику не погашена в течение трех лет;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указывается дата и номер документа (счета-фактуры), по которому числится дебиторская задолженность у налогоплательщика;
5) в графе E указываются дата и номер уведомления налогоплательщика, направленного налоговому органу по месту своей регистрации, об отнесении им на вычеты данных расходов. В уведомлении должны быть указаны наименование покупателя, регистрационный номер налогоплательщика покупателя, дата и номер счета-фактуры, стоимость товаров (работ, услуг), сумма, отнесенная на вычеты. Уведомление должно быть подписано руководителем, главным бухгалтером организации и заверена печатью;
6) в графе F указывается дата и номер решения суда о признании дебитора банкротом;
7) в графе G указывается дата и номер решения органов юстиции об исключении банкрота из Государственного регистра юридических лиц;
8) в графе H указывается сумма дебиторской задолженности (без косвенных налогов) по реализации товаров (работ, услуг);
9) в графе I указывается дата (месяц, год) включения задолженности, отраженной в графе H, в совокупный годовой доход при определении налогооблагаемого дохода;
10) в графе J указывается сумма дебиторской задолженности, которая является сомнительным требованием и подлежит вычету.
Итоговая величина графы Н дополнительной формы к строке 110.14.001 переносится в строку 110.14.001А, графы J - в строку 110.14.001В.
17. Составление формы 110.15 - Расходы по созданию
провизий (резервов)

115. Осы нысан  Салық кодексiнiң  97-бабының 2-тармағына сәйкес күмәндi және үмiтсiз активтерге қарсы провизияларды құру, шартты мiндеттемелер жөнiндегi шығыстарды айқындауға арналған.
116. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
117. "Шығыстар" бөлiмiнде:
110.15.001 жолы күмәндi және үмiтсiз активтерге қарсы провизиялар, шартты мiндеттемелер сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
Сенiмсiз активтермен провизиялар құру жөнiндегi шығыстарды айқындау кезiнде активтер деп теңгермеде де және теңгерме үшiн есептелетiн (2002 жылдың 1 қаңтарынан бастап теңгерме үшiн есептен шығарылған) есептi салық кезеңiнiң соңына активтер танылады.
118. 110.15.001E жолының шамасы 110.00.028 жолына көшiрiледi.
119. 110.15.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында шартты мiндеттеменiң актив тобы айқындалған;
3) С бағанында есептi салық кезеңiнiң соңына талаптар сомасы көрсетiледi;
4) D бағанында уәкiлеттi мемлекеттiк органмен келiсiм бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi айқындаған резервтеу мөлшерi көрсетiледi;
5) E бағанында С және D бағандары сомасының туындысы ретiнде айқындалған провизиялар (резервтер) сомасы көрсетiледi;
6) Ғ бағанында бұрынғы салық кезеңi үшiн 110.15.001 жолына қосымша нысан H бағанында айқындалған және бұрынғы салық кезеңiнде шегерiмге жатқызылған провизиялар сомасы көрсетiледi;
7) G бағанында түзетудi ескерiп шегерiмге жатқызылған провизиялар сомасы көрсетiледi. 110.05.003 жолына қосымша нысан I бағанында, 110.05.001, 110.05.002 жолдарына қосымша нысан Ғ бағаны сомасының және G бағаны сомасының айырмасы ретiнде айқындалады;
8) H бағанында E және G бағандары сомасының оң айырмасы ретiнде айқындалған және есептi салық кезеңiнде шегерiмге жатқызылған провизиялар сомасы көрсетiледi.
110.15.001 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 110.15.001A жолына, Е бағаны - 110.15.001B жолына, Ғ бағаны - 110.15.001С жолына, G бағаны - 110.15.001D жолына, Н бағаны - 110.15.001E жолына көшiрiледi.
18. Ғылыми-зерттеу, жобалық, iздестiру және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарға шығыстар -
110.16 нысанын жасау
120. Осы нысан  Салық кодексiнiң  98-бабына сәйкес шегерiмге жатқызылуы тиiс және кiрiс алумен байланысты жүргiзiлген ғылыми-зерттеу, жобалық, iздестiру және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарға шығыс сомасын айқындауға арналған.

115. Данная форма предназначена для определения расходов банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, по созданию провизий против сомнительных и безнадежных активов, условных обязательств в соответствии с пунктом 2 статьи 97 Налогового кодекса .
116. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
117. В разделе "Расходы":
строка 110.15.001 предназначена для отражения сумм провизий против сомнительных и безнадежных активов, условных обязательств и заполняется на основании данных дополнительной формы.
При определении расходов по созданию провизий безнадежными активами признаются активы, находящиеся на конец отчетного налогового периода как в балансе, так и учитываемые за балансом (списанные за баланс с 1 января 2002 года).
118. Величина строки 110.15.001Е переносится в строку 110.00.028.
119. Дополнительная форма к строке 110.15.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В определена группа актива, условного обязательства;
3) в графе C указывается сумма требований на конец отчетного налогового периода;
4) в графе D указывается размер резервирования, определенный Национальным Банком Республики Казахстан по согласованию с уполномоченным государственным органом;
5) в графе E указывается сумма провизий (резервов), определенная как произведение сумм граф C и D;
6) в графе F указывается сумма провизий, отнесенная на вычет в предыдущем налоговом периоде и определенная в графе Н дополнительной формы к строке 110.15.001 за предыдущий налоговый период;
7) в графе G указывается сумма провизий, отнесенная на вычет с учетом корректировки. Определяется как разница суммы графы F и сумм граф G дополнительных форм к строкам 110.05.001, 110.05.002, графе I дополнительной формы к строке 110.05.003;
8) в графе Н указывается сумма провизий, относимых на вычет в отчетном налоговом периоде и определенная как положительная разница сумм граф E и G.
Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 110.15.001 переносится в строку 110.15.001А, графы E - в строку 110.15.001В, графы F - в строку 110.15.001С, графы G - в строку 110.15.001D, графы H - в строку 110.15.001E.
18. Составление формы 110.16 - Расходы на научно-исследовательские, проектные, изыскательские и опытно-конструкторские работы
120. Данная форма предназначена для определения суммы расходов, произведенных на научно-исследовательские, проектные, изыскательские и опытно-конструкторские работы, связанные с получением дохода, и подлежащие отнесению на вычеты в соответствии со статьей 98  Налогового кодекса.

121. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
122. "Шығыстар" бөлiмiнде:
110.16.001 жолы шегерiмге жатқызылуы тиiс ғылыми-зерттеу, жобалық, iздестiру және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарға шығыс сомасын айқындауға арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
123. 110.16.001 жолының шамасы 110.00.029 жолына көшiрiледi.
124. 110.16.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетіледi;
2) В бағанында шартқа сәйкес ғылыми-зерттеу, жобалық, iздестiру және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарын жүзеге асыратын заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның аты-жөнi көрсетіледi;
3) С бағанында В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi/осы Ережелердiң 203-тармағына сәйкес резиденттiк елi коды;
4) D бағанында орындалған жұмыстардың түрлерi (атауы) көрсетiледi;
5) E бағанында ғылыми-зерттеу, жобалық, iздестiру және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарға сәйкес келетiн жүзеге асыруларды растайтын құжат нөмiрi мен күнi көрсетiледi;
6) F бағанында бұрынғы шегерiмге жататын және кiрiстер алумен байланысты ғылыми-зерттеу, жобалық, iздестiру және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарға жүргiзiлген шығыстар сомасы көрсетiледi.
110.16.001 жолына қосымша нысан Ғ бағанының жиынтық шамасы 110.16.001 жолына көшiрiледi.
19. Сақтандыру сыйақылары бойынша шығыстар -
110.17 нысанын жасау
125. Осы нысан  Салық кодексiнiң  99-бабының 1-тармағына сәйкес шегерiмге жатқызылуы тиiс сақтандыру сыйақылары бойынша шығыстар сомасын айқындауға арналған.
126. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
127. "Шегерiмге енгiзiлетiн сақтандыру сыйақылары" бөлiмiнде:
110.17.002 жолы сақтандыру сыйақылары бойынша шығыстар сомасын көрсетуге арналған.
128. 110.17.001 жолының шамасы 110.00.030 жолына көшiрiледi.
129. 110.17.001 жолына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында сақтандырушы - ұйымның атауы көрсетiледi;
3) С бағанында В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
4) D бағанында жинақтаушы сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйақыларын қоспағанда, есептi салық кезеңi үшiн сақтандырушы - салық төлеушi төлеуге жататын (төлеген) сақтандыру сыйақыларының атауы көрсетiледi;

121. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
122. В разделе "Расходы":
строка 110.16.001 предназначена для отражения суммы расходов на научно-исследовательские, проектные, изыскательские и опытно-конструкторские работы, подлежащей отнесению на вычеты, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
123. Величина строки 110.16.001 переносится в строку 110.00.029.
124. Дополнительная форма к строке 110.16.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество физического лица, осуществляющих научно-исследовательские, проектные, изыскательские и опытно-конструкторские работы согласно договору;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика/код страны резидентства согласно пункту 203 настоящих Правил, указанного в графе В;
4) в графе D указываются виды (наименования) выполненных работ;
5) в графе Е указываются номер и дата документа, подтверждающего осуществление соответствующих научно-исследовательских, проектных, изыскательских и опытно-конструкторских работ;
6) в графе F указывается сумма произведенных расходов на научно- исследовательские, проектные, изыскательские и опытно-конструкторские работы,связанных с получением доходов и подлежащих вычету.
Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 110.16.001 переносится в строку 110.16.001.
19. Составление формы 110.17 - Расходы по страховым премиям
125. Данная форма предназначена для определения суммы расходов по страховым премиям, подлежащих отнесению на вычеты в соответствии с пунктом 1 статьи 99 Налогового кодекса .
126. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
127. В разделе "Страховые премии, относимые на вычеты":
строка 110.17.001 предназначена для отражения суммы расходов по страховым премиям.
128. Величина строки 110.17.001С переносится в строку 110.00.030.
129. Дополнительная форма к строке 110.17.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается наименование организации-страховщика;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указываются наименования страховых премий, подлежащих уплате (уплаченных) налогоплательщиком-страхователем за отчетный налоговый период, за исключением страховых премий по договорам накопительного страхования;

5) E бағанында сақтандыру сыйақылары төленетiн сақтандырушы - салық төлеушiнiң сақтандыру шарттарын жасау нөмiрi мен күнi көрсетiледі;
6) Ғ бағанында сақтандырушы - салық төлеушi төлейтiн сақтандыру сыйақылары жататын сақтандыру класы көрсетiледi;
7) G бағанында есептi салық кезеңi үшiн төлеуге жататын (төленген) сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетiледi;
8) Н бағанында Салық кодексiнiң 99-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгімен келiсiм бойынша сақтандыру қызметiн реттеу және бақылау жөнiндегi уәкiлеттi орган белгiлеген сақтандыру сыйақыларының шектi нормасы көрсетiледi;
9) I бағанында Н бағанында көрсетiлген норманы қолдана отырып сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетiледi;
110.17.001 жолына қосымша нысан G бағанының жиынтық шамасы 110.17.001A жолына, H бағаны - 110.17.001B жолына, I бағаны - 110.17.001C жолына көшiрiледi.
20. Жеке тұлғалардың салымдарын (депозиттерiн) кепiлдендiру (сақтандыру) жөнiндегi жарналар бойынша шығыстар -
110.18 нысанын жасау
130. Осы нысан  Салық кодексiнiң  99-бабының 2-тармағына сәйкес жеке тұлғалардың салымдарын (депозиттерiн) кепiлдендiру (сақтандыру) жөнiндегі шығыстар сомасын айқындауға арналған.
131. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
132. "Жарналар бойынша шығыстар" бөлiмiнде:
110.18.001 жолы жеке тұлғалардың салымдарын (депозиттерiн) кепiлдендiру (сақтандыру) жөнiндегi жарналар сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
133. 110.18.001D жолының шамасы 110.00.031 жолына көшiрiледi.
134. 110.18.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында Банктер және банк қызметi туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айқындалған жеке тұлғалардың кепiлдендiрiлетiн салымдарының (депозиттерiнiң) сомасы көрсетiледi;
3) С бағанында "Банк және банк қызметi туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  52-бабымен айқындалған жарна ставкасы көрсетiледi;
4) D бағанында В және С бағандары туындысының сомасы ретiнде айқындалатын жарнаның шектi сомасы көрсетiледi;
5) E бағанында Банктер және банк қызметi туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Жеке тұлғалардың салымдарын (депозиттерiн) кепiлдендiру (сақтандыру) қорына енгiзуге жататын (енгiзiлген) жарна сомасы көрсетiледi;

5) в графе E указывается номер и дата заключения договора страхования, по которому налогоплательщиком-страхователем уплачиваются страховые премии;
6) в графе F указывается класс страхования, к которому относятся страховые премии, уплачиваемые налогоплательщиком-страхователем;
7) в графе G указывается сумма страховой премии, подлежащая уплате (уплаченная) за отчетный налоговый период;
8) в графе Н указывается сумма страховых премий с применением предельных норм страховых премий, установленных уполномоченным органом по регулированию и надзору за страховой деятельностью по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан в соответствии с пунктом 1 статьи 99 Налогового кодекса ;
9) в графе I указывается сумма страховых премий, подлежащая вычету, которая определяется как наименьшая из сумм, указанных в графах G и Н.
Итоговая величина графы G дополнительной формы к строке 110.17.001 переносится в строку 110.17.001А, графы Н - в строку 110.17.001В, графы I - в строку 110.17.001С.
20. Составление формы 110.18 - Расходы по взносам по
гарантированию (страхованию) вкладов (депозитов)
физических лиц
130. Данная форма предназначена для определения суммы расходов по взносам по гарантированию (страхованию) вкладов (депозитов) физических лиц, в соответствии с пунктом 2 статьи 99 Налогового кодекса .
131. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
132. В разделе "Расходы по взносам":
строка 110.18.001 предназначена для отражения сумм взносов по гарантированию (страхованию) вкладов (депозитов) физических лиц и заполняется на основании данных дополнительной формы.
133. Величина строки 110.18.001D переносится в строку 110.00.031.
134. Дополнительная форма к строке 110.18.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается сумма гарантируемых вкладов (депозитов) физических лиц, определенная согласно законодательству Республики Казахстан о банках и банковской деятельности;
3) в графе C указывается ставка взноса, определенная согласно законодательству Республики Казахстан о банках и банковской деятельности;
4) в графе D указывается предельная сумма взносов, определенная как произведение сумм граф B и C;
5) в графе E указывается сумма взноса, подлежащая внесению (внесенная) в Фонд гарантирования (страхования) вкладов (депозитов) физических лиц согласно законодательству Республики Казахстан о банках и банковской деятельности;

6) F бағанында D және E бағандарының ең аз сомасы ретiнде айқындалатын, шегерiмге жататын жарна сомасы көрсетiледi.
110.18.001 жолына қосымша нысан В бағанының жиынтық шамасы 110.18.001A жолына, D бағаны - 110.18.001B жолына, E бағаны - 110.18.001C жолына көшiрiледi, Ғ бағаны - 110.18.001D жолына көшiрiледi.
21. Әлеуметтiк төлемдерге шығыстар -
110.19 нысанын жасау
135. Осы нысан  Салық кодексiнiң  100-бабына сәйкес шегерiмге жатқызылуы тиiс әлеуметтiк төлемдерге шығыстарды айқындауға арналған.
136. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
137. "Шығыстар" бөлiмiнде:
1) 110.19.001 жолында Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген есептi салық кезеңi үшiн уақытша еңбекке қабiлетсiздiгiнiң күндерiн төлеуге қызметкерге есептелген сома көрсетiледi;
2) 110.19.002 жолында Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген тәртiпте жүктiлiгi мен тууы жөнiндегi демалыс бойынша қызметкерге есептелген сома көрсетiледi;
3) 110.19.003 жолында есептi салық кезеңi үшiн олардың өз еңбек (қызмет) мiндеттемелерiн орындаумен байланысты қызметкерге келтiрiлген жарақатты немесе денсаулғына келтiрiлген өзге залалды өтеуге төлемге жiберiлген шығыстар сомасы көрсетiледi;
4) 110.19.004 жолында Қазақстан Республикасының заңдарымен айқындалатын өз еңбек (қызмет) мiндеттемелерiн орындаумен байланысты қызметкерге келтiрiлген жарақатты немесе денсаулығына келтiрiлген өзге залалды, және жинақтаушы зейнетақы қорларына ерiктi кәсiптiк жарналар мөлшерiнде өтеуге төлем мөлшерi көрсетiледi;
5) 110.19.005 жолында олардың өз еңбек (қызмет) мiндеттемелерiн орындаумен байланысты қызметкерге келтiрiлген жарақатты немесе денсаулығына келтiрiлген, және шегерiмге енгiзiлуге жататын жинақтаушы зейнетақы қорына ерiктi кәсiптiк жарналар, өзге залалды өтеу сомасы көрсетiледi. 110.19.003 және 110. 19.004 жолдарында көрсетiлген соманың ең азы ретiнде айқындалады;
6) 110.19.006 жолында шегерiмге жатқызылуы тиiс әлеуметтiк төлемдерге шығыстар сомасы көрсетiледi. 110.19.001, 110.19.002 және 110.19.005 жолдарының сомасы ретiнде айқындалады
138. 110.19.006 жолының шамасы 110.00.032 жолына көшiрiледi.
22. Терiс бағамдық айырма бойынша шегерiмдер -
110.20 нысанын жасау
139. Осы нысан  Салық кодексiнiң  102-бабына сәйкес шегерiмге жатқызылатын және жылдық жиынтық кiрiс алумен байланысты терiс бағамдық айырма сомасын айқындауға арналған.

6) в графе F указывается сумма взносов, подлежащих вычету, определенная как наименьшая сумма из граф D и E.
Итоговая величина графы В дополнительной формы к строке 110.18.001 переносится в строку 110.18.001А, графы D - в строку 110.18.001В, графы E - в строку 110.18.001С, графы F - в строку 110.18.001D.
21. Составление формы 110.19 - Расходы на социальные выплаты
135. Данная форма предназначена для определения расходов на социальные выплаты, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии со статьей 100 Налогового кодекса .
136. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
137. В разделе "Расходы":
1) в строке 110.19.001 отражается сумма, начисленная работникам на оплату дней временной нетрудоспособности за отчетный налоговый период, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
2) в строке 110.19.002 отражается сумма, начисленная работникам по отпускам по беременности и родам, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
3) в строке 110.19.003 отражается сумма расходов, направленная на выплату возмещения вреда, причиненного работникам увечьем или иным повреждением здоровья в связи с исполнением ими своих трудовых (служебных) обязанностей, и добровольных профессиональных взносов в накопительные пенсионные фонды за отчетный налоговый период;
4) в строке 110.19.004 указывается размер выплат возмещения вреда, причиненного работнику увечьем или иным повреждением здоровья, в связи с исполнением им своих трудовых (служебных) обязанностей, и добровольных профессиональных взносов в накопительные пенсионные фонды в размере, определяемом законодательством Республики Казахстан;
5) в строке 110.19.005 указывается сумма возмещения вреда, причиненного работникам увечьем или иным повреждением здоровья в связи с исполнением ими своих трудовых (служебных) обязанностей, и добровольных профессиональных взносов в накопительные пенсионные фонды, подлежащая отнесению на вычеты. Определяется как наименьшая из сумм, указанных в строках 110.19.003 и 110.19.004;
6) в строке 110.19.006 указывается сумма расходов на социальные выплаты, подлежащая отнесению на вычеты. Определяется как сумма строк 110.19.001, 110.19.002 и 110.19.005.
138. Величина строки 110.19.006 переносится в строку 110.00.032.
22. Составление формы 110.20 - Вычеты по отрицательной
курсовой разнице
139. Данная форма предназначена для определения суммы отрицательной курсовой разницы, связанной с получением совокупного годового дохода и подлежащей отнесению на вычеты в соответствии со статьей 102 Налогового кодекса .

140. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
141. "Tepic бағамдық айырма" бөлiмiнде:
110.20.001 жолы шегерiмге енгiзiлуге жататын, терiс бағамдық айырманың сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
142. 110.20.001F жолының шамасы 110.00.033 жолына көшiрiледi.
143. 110.20.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында терiс бағамдық айырма көшiрiлген бұрынғы салық кезеңдерi, сондай-ақ есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) С бағанында нәтижесiнде терiс бағамдық айырма құралған операциялар атауы көрсетiледi:
валюталық шоттар бойынша;
валюталық кредиттер бойынша;
сатып алушылармен және тапсырыс берушiлермен есеп айырысулар бойынша;
жеткiзушiлермен және мердiгерлермен есеп айырысулар бойынша;
өзге де операциялар бойынша;
4) D бағанында бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша есептi салық кезеңiнiң басына жасалған операциялар бойынша есептер жүргiзiлмеген терiс бағамдық айырманың тиiстi сомасы көрсетiледi;
5) E бағанында есептi салық кезеңi ағымында пайда болған терiс бағамдық айырманың тиiстi сомасы көрсетiледi;
6) F бағанында  Салық кодексiнiң  10-бабындағы 1-тармақтың 13) тармақшасына сәйкес есептi салық кезеңiнде есептер жүргiзiлген жасалған операциялар бойынша айқындалатын терiс бағамдық айырманың тиiстi сомасы көрсетiледi;
7) G бағанында D және E бағандарының және F бағаны сомасы айырмасы ретiнде айқындалатын бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша есептi салық кезеңiнiң соңына жасалған операциялар бойынша есептер жүргiзiлмеген терiс бағамдық айырманың тиiстi сомасы көрсетiледi;
8) H бағанында бұрынғы салық кезеңiнiң L бағанынан көшiрiлген терiс бағамдық айырма сомасы көрсетiледi;
9) I бағанында F және H бағандарының сомасы ретiнде айқындалатын көшiрiлген соманы ескерiп терiс бағамдық айырма сомасы көрсетiледi;
10) J бағанында салық салынатын кiрiс сомасынан 50 процент қосу, 110.00.016 жолында көрсетiлген оң бағамдық айырма сомасы ретiнде  Салық кодексiнiң  102-бабындағы 3-тармаққа сәйкес айқындалатын терiс бағамдық айырманың шектi сомасы көрсетiледi. Бұл ретте, салық салынатын кiрiстi есептеу кезiнде оң және терiс бағамдық айырмалар ескерiлмейдi;

140. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
141. В разделе "Отрицательная курсовая разница":
строка 110.20.001 предназначена для отражения суммы отрицательной курсовой разницы, подлежащей отнесению на вычеты, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
142. Величина строки 110.20.001Н переносится в строку 110.00.033.
143. Дополнительная форма к строке 110.20.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются предыдущие налоговые периоды, из которых перенесены суммы отрицательной курсовой разницы, определенные в целях налогообложения, а также отчетный налоговый период;
3) в графе C указываются наименования операций, в результате которых образовалась отрицательная курсовая разница:
по валютным счетам;
по валютным кредитам;
по расчетам с покупателями и заказчиками;
по расчетам с поставщиками и подрядчиками;
по иным операциям;
4) в графе D указываются соответствующие суммы отрицательной курсовой разницы по совершенным операциям, расчеты по которым не произведены на начало отчетного налогового периода по данным бухгалтерского учета;
5) в графе E указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы, образовавшиеся в течение отчетного налогового периода;
6) в графе F указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы по совершенным операциям, расчеты по которым произведены в отчетном налоговом периоде, определяемые в соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 10 Налогового кодекс а;
7) в графе G указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы по совершенным операциям, расчеты по которым не произведены на конец отчетного налогового периода по данным бухгалтерского учета, определяемые как разница суммы граф D и E и суммы графы F;
8) в графе H указывается сумма отрицательной курсовой разницы, перенесенная из графы L предыдущего налогового периода;
7) в графе I указывается сумма отрицательной курсовой разницы с учетом перенесенной суммы, определяемой как сумма граф F и H;
8) в графе J указывается предельная сумма отрицательной курсовой разницы, определяемая в соответствии с пунктом 3 статьи 102  Налогового кодекса как сумма положительной курсовой разницы, указанной в строке 100.00.016, плюс 50 процентов от суммы налогооблагаемого дохода. При этом при исчислении налогооблагаемого дохода положительная и отрицательная курсовые разницы не учитываются;
9) в графе K указывается сумма отрицательной курсовой разницы, подлежащая вычету, определенная как наименьшая сумма из граф I и J;
10) в графе L указывается сумма отрицательной курсовой разницы, переносимая на следующий налоговый период. Определяется как разница сумм граф I, K и M;

11) К бағанында I және J бағандары сомасының ең азы ретiнде айқындалатын, шегерiмге жататын, терiс бағамдық айырма сомасы көрсетiледi;
12) L бағанында келесi салық кезеңiне көшiрiлетiн терiс бағамдық айырма сомасы көрсетiледi. I, К және M бағандары сомасының айырмасы ретiнде айқындалады;
13) M бағанында талап-арыз мерзiмiнiң аяқталуына байланысты көшiруге жатпайтын терiс бағамдық айырма сомасы көрсетiлмейдi. Қосымша нысанда көрсетiлген бес салық кезеңдерiнiң барлығында F бағанының сомасы және қосымша нысанда көрсетiлген бес салық кезеңдерiнiң бiрiншi I бағаны сомасының оң айырмасы ретiнде айқындалады.
110.20.001 жолына қосымша нысан D бағанының жиынтық шамасы 110.20.001A жолына, E бағаны - 110.20.001B жолына, Ғ бағаны - 110.20.001C жолына, G бағаны - 110.20.001D жолына, H бағаны - 110.20.001E жолына, I бағаны - 110.20.001F жолына, J бағаны - 110.20.001G жолына, К бағаны - 110.20.001H жолына, L бағаны - 110.20.001I жолына, M бағаны - 110.20.001 жолына көшiрiледi.
23. Бюджетке енгiзуге жатпайтын айыппұлдар, өсiмдер, тұрақсыздық айыптары - 110.21 нысанын жасау
144. Осы нысан  Салық кодексiнiң  92-бабындағы 5-тармаққа сәйкес бюджетке енгiзуге тиiстiлерден басқа, шегерiмге жатқызылатын жылдық жиынтық кiрiс алумен байланысты тағайындалған немесе танылған айыппұлдар, өсiмдер, тұрақсыздық айыптарының сомасын айқындауға арналған.
145. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
146. "Айыппұлдар, өсiмдер, тұрақсыздық айыптары" бөлiмiнде:
110.21.001 жолы шегерiмге жатқызылуы тиiс айыппұлдар, өсiмдер, тұрақсыздық айыптарының сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
147. 110.21.001 жолының шамасы 110.00.035 жолына көшiрiледi.
148. 110.21.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында оның алдында шаруашылық шарттарының жағдайларын бұзғаны үшiн шарт мiндеттемелерi туындаған ұйым атауы көрсетiледi;
3) С бағанында В бағанында көрсетiлген салық төлеушi - ұйымның тiркеу нөмiрi көрсетiледi/Осы ережелердiң 203-тармағына сәйкес резиденттiк елi коды;
4) D бағанында оған сәйкес салық төлеушiге (салық төлеушi) танылған немесе тағайындалған айыппұлдар, өсiмдер, тұрақсыздық айыптарының шартты (келiсiм-шартты) немесе сот шешiмiн жасау нөмiрi мен күнi көрсетіледі;
5) Е бағанында шегерiмге жатқызылатын жылдық жиынтық кiрiстi алумен байланысты тағылған немесе танылған айыппұлдар, өсiмдер, тұрақсыздық айыптары көрсетiледi.

11) в графе M указывается сумма отрицательной курсовой разницы, не подлежащая переносу в связи с истечением срока исковой давности. Определяется как положительная разница суммы графы F первого из пяти налоговых периодов, указанных в дополнительной форме, и суммы графы I всех пяти налоговых периодов, указанных в дополнительной форме.
Итоговая величина графы D дополнительной формы к строке 110.20.001 переносится в строку 110.20.001А, графы E - в строку 110.20.001В, графы F - в строку 110.20.001С, графы G - в строку 110.20.001D, графы H - в строку 110.20.001E, графы I - в строку 110.20.001F, графы J - в строку 110.20.001G, графы K - в строку 110.20.001H, графы L - в строку 110.20.001I, графы M - в строку 110.20.001J.
23. Составление формы 110.21 - Штрафы, пени, неустойки,
не подлежащие внесению в бюджет
144. Данная форма предназначена для определения суммы присужденных или признанных штрафов, пени, неустоек, связанных с получением совокупного годового дохода, которая подлежит отнесению на вычеты, за исключением подлежащих внесению в бюджет в соответствии с пунктом 5 статьи 92 Налогового кодекса .
145. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
146. В разделе "Штрафы, пени, неустойки":
строка 110.21.001 предназначена для отражения суммы штрафов, пени, неустоек, подлежащей отнесению на вычеты, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
147. Величина строки 110.21.001 переносится в строку 110.00.035.
148. Дополнительная форма к строке 110.21.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается наименование организации, перед которой возникли договорные обязательства за нарушение условий хозяйственных договоров;
3) в графе C указывается регистрационный номер налогоплательщика-организации/код страны резидентства согласно пункту 203 настоящих Правил, указанной в графе B;
4) в графе D указываются номер и дата заключения договора (контракта) или решения суда, в соответствии с которыми признаны или присуждены налогоплательщиком (налогоплательщику) штрафы, пени, неустойки;
5) в графе E указывается сумма присужденных или признанных штрафов, пени, неустоек, связанных с получением совокупного годового дохода, подлежащая отнесению на вычеты.

110.21.001 жолына қосымша нысан E бағанының жиынтық шамасы 110.21.001 жолына көшiрiледi.
24. Тiркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар, жөндеуге шығыстар және басқа да шегерiмдер -
110.22 нысанын жасау
149. Осы нысан  Салық кодексiнiң  4-бөлiмiнiң 3-параграфына сәйкес салық салу мақсатында тiркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар сомасын, жөндеуге шығыстарды және басқа да шегерiмдердi, сондай-ақ  Салық кодексiнiң  87-бабына сәйкес шағын топтың теңгермелiк құнынан есептен шыққан тiркелген активтердiң (I және II активтерден басқа) құн асуынан кiрiстердi айқындауға арналған.
150. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
151. "Үйлер, құрылыстар" бөлiмiнде:
110.22.001 жолы үйлер, құрылыстар бойынша шегерiмдердi көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
152. "Ғимараттар" бөлiмiнде:
110.22.002 жолы ғимараттар бойынша шегерiмдердi көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негізiнде толтырылады.
153. "Негiзгi қаражаттың қалған шағын тобы" бөлiмiнде:
110.22.003 жолы негiзгi қаражаттың қалған шағын тобы бойынша шегерiмдердi көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
154. "Негiзгi құралдар бойынша барлығы" бөлiмiнде:
110.22.004 жолы негiзгi құралдар бойынша шегерiмдердiң жиынтық сомасын көрсетуге арналған. 110.22.001, 110.22.002, 110.22.003 тиiстi жолдарының сомасы ретiнде айқындалады.
155. "Материалдық емес активтер" бөлiмiнде:
110.22.005 жолы материалдық емес активтер бойынша шегерiмдердi көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
156. "Басқалар" бөлiмiнде:
1) 110.22.006 жолы шағын топтың құндық теңгермесiнен есептен шыққан тiркелген активтердiң құнының асуынан кiрiстi көрсетуге арналған.
110.22.003 жолына қосымша нысан J бағанының және 110.22.005 жолына қосымша нысан H бағанының терiс сомаларын қосумен айқындалады;
2) 110.22.007 жолы  Салық кодексiнiң  113-бабының 4-тармағына сәйкес шегерiмге енгiзiлуге жататын, жалға алушымен жүргiзiлген жалға алынған негiзгi құралдарды жөндеуге және шартқа сәйкес жалға берушiмен өтелмейтiн шығыстар сомасын көрсетуге арналған.
157. 110.22.004E жолының шамасы 110.00.036A жолына көшiрiледi.
110.22.005E жолының шамасы 110.00.036B жолына көшiрiледi.
110.22.004I және 110.22.005G жолдарының шамасы 110.00.036D жолына көшiрiледi.
110.22.004H және 110.22.005F жолдарының шамасы 110.00.036E жолына көшiрiледi.
110.22.004F жолының шамасы 110.00.036F жолына көшiрiледi.

Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 110.21.001 переносится в строку 110.21.001.
24. Составление формы 110.22 - Амортизационные отчисления,
расходы на ремонт и другие вычеты по фиксированным активам
149. Данная форма предназначена для определения суммы амортизационных отчислений, расходов на ремонт и других вычетов по фиксированным активам в целях налогообложения в соответствии с параграфом 3 раздела 4 Налогового кодекса , а также доходов от превышения стоимости выбывших фиксированных активов (кроме активов I и II групп) над стоимостным балансом подгруппы в соответствии со статьей 87 Налогового кодекса .
150. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
151. В разделе "Здания, строения":
строка 110.22.001 предназначена для отражения вычетов по зданиям, строениям и заполняется на основании данных дополнительной формы.
152. В разделе "Сооружения":
строка 110.22.002 предназначена для отражения вычетов по сооружениям и заполняется на основании данных дополнительной формы.
153. В разделе "Оставшиеся подгруппы основных средств":
строка 110.22.003 предназначена для отражения вычетов по оставшимся подгруппам основных средств и заполняется на основании данных дополнительной формы.
154. В разделе "Всего по основным средствам":
строка 110.22.004 предназначена для отражения итоговых сумм вычетов по основным средствам. Определяется как сумма соответствующих строк 110.22.001, 110.22.002, 110.22.003.
155. В разделе "Нематериальные активы":
строка 110.22.005 предназначена для отражения вычетов по нематериальным активам и заполняется на основании данных дополнительной формы.
156. В разделе "Прочие":
1) строка 110.22.006 предназначена для отражения дохода от превышения стоимости выбывших фиксированных активов над стоимостным балансом подгруппы. Определяется сложением отрицательных сумм графы J дополнительной формы к строке 110.22.003 и графы Н дополнительной формы к строке 110.22.005;
2) строка 110.22.007 предназначена для отражения суммы расходов на ремонт арендованных основных средств, произведенных арендатором и не возмещаемых арендодателем в соответствии с договором аренды, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии с пунктом 4 статьи 113  Налогового кодекса, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
157. Величина строки 110.22.004Е переносится в строку 110.00.036А.
Величина строки 110.22.005Е переносится в строку 110.00.036В.
Величина строк 110.22.004I и 110.22.005G переносится в строку 110.00.036D.
Величина строк 110.22.004H и 110.22.005F переносится в строку 110.00.036E.
Величина строк 110.22.004F и 110.22.007Е переносится в строку 110.00.036F.

12) L бағанында  Салық кодексiнiң  113-бабына сәйкес шегерiмге жатқызылуы тиiс негiзгi құралдардың әрбiр шағын тобы бойынша жылдық жиынтық табыс алу үшiн пайдаланылатын негiзгi құралдарды жөндеуге кеткен нақты шығыстардың сомасы көрсетiледi;
13) M бағанында Салық кодексiнiң 113-бабына сәйкес жалпы шыққан шығыстар сомасына тепе-тең негiзгi құралдардың тиiстi тобының, шағын тобының теңгерiмдiк құны артатын, L бағанында көрсетiлген сомадан асатын негiзгi құралдарды жөндеуге салық төлеушiнiң шыққан нақты шығыстарының сомасы көрсетiледi;
14) N бағанында  Салық кодексiнiң  111-бабының 2-тармағына сәйкес 100 айлық есептiк көрсеткiштен кем соманы құрайтын есептi салық кезеңiнiң аяғындағы шамасы, шағын топтың теңгерiмдiк құны көрсетiледi;
15) О бағанында Салық кодексiнiң 111-бабының 1-тармағына сәйкес егер есептi салық кезеңiнiң аяғында осы шағын топтың барлық тiркелген активтерi жойылса, J бағанында көрсетiлген сомаға тең есептi салық кезеңiнiң аяғындағы шағын топтың теңгерiмдiк құны көрсетiледi;
16) Р бағанында  Салық кодексiнiң  108-бабының 2-тармағында көзделген түзетулер (J-K+M-N-0) есебiмен есептi салық кезеңiнiң аяғындағы шағын топтың теңгерiмдiк құны көрсетiледi.
Жиынтық шама:
110.22.001 жолға қосымша нысанның G бағаны 110.22.001A жолына, H бағаны - 110.22.001B жолына, I бағаны - 110.22.001C жолына, J бағаны - 110.22.001D жолына, К бағаны - 110.22.001E жолына, L бағаны - 110.00.001F жолына, M бағаны - 110.22.001G жолына, N бағаны - 110.22.001H жолына, О бағаны - 110.22.001I жолына, Р бағаны - 110.22.001J жолына көшiрiледi;
110.22.002 жолға қосымша нысанның G бағаны 110.22.003A жолына, H бағаны - 110.22.002B жолына, I бағаны - 110.22.002C жолына, J бағаны - 110.22.002D жолына, К бағаны - 110.22.002E жолына, L бағаны - 110.00.002F жолына, М бағаны - 110.22.002G жолына, N бағаны - 110.22.002H жолына, О бағаны - 110.22.002I жолына, P бағаны - 110.22.002J жолына көшiрiледi;
110.22.003 жолға қосымша нысанның G бағаны 110.22.003A жолына, H бағаны - 110.22.003B жолына, I бағаны - 110.22.003C жолына, J бағаны - 110.22.003D жолына, К бағаны - 110.22.003E жолына, L бағаны - 110.00.003F жолына, M бағаны - 110.22.003G жолына, N бағаны - 110.22.003H жолына, О бағаны - 110.22.003I жолына Р бағаны - 110.22.003J жолына көшiрiледi.
159. 110.22.005 жолға қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында жылдық жиынтық табыс алу үшiн пайдаланылатын материалдық емес активтердiң атауы көрсетiледi;

12) в графе L указывается сумма фактических расходов на ремонт основных средств, используемых для получения совокупного годового дохода по каждой группе основных средств, подлежащая отнесению на вычеты в соответствии со статьей 113 Налогового кодекса ;
13) в графе M указывается сумма фактических расходов, произведенных налогоплательщиком на ремонт основных средств, превышающая сумму, указанную в графе L, на которую увеличивается стоимостный баланс соответствующей группы (подгруппы) в соответствии со статьей 113 Налогового кодекса ;
14) в графе N отражается стоимостный баланс подгруппы, величина которого на конец отчетного налогового периода составляет сумму меньшую, чем 100 месячных расчетных показателей в соответствии с пунктом 2 статьи 111 Налогового кодекса ;
15) в графе O отражается стоимостный баланс подгруппы на конец отчетного налогового периода, равный сумме, отраженной в графе J, если на конец отчетного налогового периода все фиксированные активы данной подгруппы выбыли в соответствии с пунктом 1 статьи 111 Налогового кодекса ;
16) в графе P отражается стоимостный баланс подгруппы на конец отчетного налогового периода с учетом корректировок, предусмотренных пунктом 2 статьи 108 Налогового кодекса  (J - K + M - N - O).
Итоговая величина:
графы G дополнительной формы к строке 110.22.001 переносится в строку 110.22.001A, графы H - в строку 110.22.001B, графы I - в строку 110.22.001C, графы J - в строку 110.22.001D, графы K - в строку 110.22.001E, графы L - в строку 110.22.001F, графы M - в строку 110.22.001G, графы N - в строку 110.22.001H, графы O - в строку 110.22.001I, графы P - в строку 110.22.001J;
графы G дополнительной формы к строке 110.22.002 переносится в строку 110.22.002A, графы H - в строку 110.22.002B, графы I - в строку 110.22.002C, графы J - в строку 110.22.002D, графы K - в строку 110.22.002E, графы L - в строку 110.22.002F, графы M - в строку 110.22.002G, графы N - в строку 110.22.002H, графы O - в строку 110.22.002I, графы P - в строку 110.22.002J;
графы G дополнительной формы к строке 110.22.003 переносится в строку 110.22.003A, графы H - в строку 110.22.003B, графы I - в строку 110.22.003C, графы J - в строку 110.22.003D, графы K - в строку 110.22.003E, графы L - в строку 110.22.003F, графы M - в строку 110.22.003G, графы N - в строку 110.22.003H, графы O - в строку 110.22.003I, графы P - в строку 110.22.003J.
159. Дополнительная форма к строке 110.22.005:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются наименования нематериальных активов, используемых для получения совокупного годового дохода;

3) С бағанында Салық кодексiнiң 110-бабының 1-тармағына сәйкес амортизацияның шектi нормалары процентпен көрсетiледi;
4) D бағанында С бағанында көрсетiлген шектен аспайтын материалдық емес активтер бойынша салық төлеушi қолданатын амортизацияның нормалары процентпен көрсетiледi;
5) E бағанында өткен салық кезеңiндегi 100.22.005 жолына қосымша нысанның L бағанындағы тиiстi жолдардан көшiрiлетiн есептi салық кезеңiнiң басындағы материалдық емес активтердiң шағын тобының теңгерiмдiк құнының шамасы көрсетiледi;
6) F бағанында есептi салық кезеңiнде сатып алынған, тегiн алынған, сондай-ақ жарғылық капиталға салым ретiнде түскен және жылдық жиынтық табысты алу үшiн пайдаланылатын материалдық емес активтердiң құны көрсетiледi. Материалдық емес активтердiң құны Салық кодексiнiң 106-бабына сәйкес айқындалады. Осы бағанда өткен салық кезеңi үшiн 100.23.001 жолға қосымша нысанның К бағанында айқындалған  Салық кодексiнiң  110-бабының 2-тармағына сәйкес амортизацияның екi еселеген нормасымен амортизациялық аударымдардың сомасы есептелген материалдық емес активтердiң қалдық құны көрсетiледi;
7) G бағанында  Салық кодексiнiң  109-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес жарғылық капиталға салым ретiнде материалдық емес активтердi сатудан алынған және/немесе алынуы, қаржы лизингiне берiлуi тиiс, сондай-ақ сақтандырылған материалдық емес активтер бойынша есептен шығарылуы, жоғалуы, жойылуы, ысырабы кезiндегi сома көрсетiледi;
8) H бағанында есептi салық кезеңiнiң аяғында  Салық кодексiнiң  108-бабының 2-тармағына сәйкес (Е+Ғ-G) материалдық емес активтердiң шағын тобының теңгерiмдiк құнының шамасы айқындалады;
9) I бағанында Салық кодексiнiң 107-бабының 2-тармағына сәйкес (Н х D) есептi салық кезеңi үшiн есептелген амортизациялық аударымдар сомасы көрсетiледi;
10) J бағанында  Салық кодексiнiң  111-бабының 2-тармағына сәйкес 100 айлық есептiк көрсеткiштiң кем сомасын құрайтын есептiк салық кезеңiнiң аяғындағы шама, шағын топтың теңгерiмдiк құны көрсетiледi;
11) К бағанында егер Салық кодексiнiң 111-бабының 1-тармағына сәйкес есептi салық кезеңiнiң аяғында осы шағын топтың барлық тiркелген активтерi есептен шықса, H бағанында көрсетiлген сомаға тең есептi салық кезеңiнiң аяғындағы шағын топтың теңгерiмдiк құны көрсетiледi;
12) L бағанында Салық кодексiнiң 108-бабының 2-тармағында көзделген түзету есебiмен (H-I-J-К) және амортизациялық аударымдар сомасына кемiтiлген есептi салық кезеңiнiң аяғындағы шағын топтың теңгерiмдiк құны ретiнде айқындалатын шағын топтың құндық теңгермесi көрсетiледi.
110.22.005 жолға қосымша нысанның E бағанының жиынтық шамасы 110.22.005A жолына, F бағаны - 110.22.005B жолына, G бағаны - 110.22.005C жолына, H бағаны - 110.22.005D жолына, I бағаны - 110.22.005E жолына, J бағаны - 110.00.001F жолына, M бағаны - 110.22.001G жолына, N бағаны - 110.22.005F жолына, К бағаны - 110.22.005G жолына, L бағаны - 110.22.005H жолына көшiрiледi.

3) в графе C указываются предельные нормы амортизации в процентах в соответствии с пунктом 1 статьи 110 Налогового кодекса ;
4) в графе D указываются применяемые налогоплательщиком нормы амортизации в процентах по нематериальным активам, но не выше предельных, указанных в графе C;
5) в графе E указывается величина стоимостного баланса подгруппы нематериальных активов на начало отчетного налогового периода, которая переносится из соответствующих строк графы L дополнительной формы к строке 110.22.005 за предыдущий налоговый период;
6) в графе F отражается стоимость приобретенных, безвозмездно полученных, а также поступивших в качестве вкладов в уставный капитал нематериальных активов в течение отчетного налогового периода и используемых для получения совокупного годового дохода. Стоимость нематериальных активов определяется в соответствии со статьей 106 Налогового кодекса . В данной графе также отражается остаточная стоимость нематериальных активов, по которым исчислены суммы амортизационных отчислений по двойной норме амортизации согласно пункту 2 статьи 110 Налогового кодекса , определенная в графе К дополнительной формы к строке 110.23.001 за предыдущий налоговый период;
7) в графе G указывается сумма, полученная и/или подлежащая получению от реализации нематериальных активов, передачи в финансовый лизинг, в качестве вклада в уставный капитал, а также по застрахованным нематериальным активам при списании, утрате, порче, уничтожении, потере в соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 109 Налогового кодекса ;
8) в графе H определяется величина стоимостного баланса подгруппы нематериальных активов на конец отчетного налогового периода в соответствии с пунктом 2 статьи 108 Налогового кодекса  (E + F - G);
9) в графе I указывается сумма амортизационных отчислений, исчисленных за отчетный налоговый период в соответствии с пунктом 2 статьи 107 Налогового кодекса  (H х D);
10) в графе J отражается стоимостный баланс подгруппы, величина которого на конец отчетного налогового периода составляет сумму меньшую, чем 100 месячных расчетных показателей в соответствии с пунктом 2 статьи 111 Налогового кодекса ;
11) в графе K отражается стоимостный баланс подгруппы на конец отчетного налогового периода, равный сумме, отраженной в графе H, если на конец отчетного налогового периода все фиксированные активы данной подгруппы выбыли в соответствии с пунктом 1 статьи 111 Налогового кодекса ;
12) в графе L отражается стоимостный баланс подгруппы на конец отчетного налогового периода, который определяется как стоимостный баланс подгруппы на конец отчетного налогового периода, уменьшенный на сумму амортизационных отчислений и с учетом корректировок, предусмотренных пунктом 2 статьи 108 Налогового кодекса  (H - I - J - K).
Итоговая величина графы E дополнительной формы к строке 110.22.005 переносится в строку 110.22.005A, графы F - в строку 110.22.005B, графы G - в строку 110.22.005C, графы H - в строку 110.22.005D, графы I - в строку 110.22.005E, графы J - в строку 110.22.005F, графы K - в строку 110.22.005G, графы L - в строку 110.22.005H.

110.22.003 жолға қосымша нысанның J бағаны мен 110.22.005 жолға қосымша нысанның H бағаны бойынша терiс сомасы 110.22.006 жолына көшiрiледi.
160. 110.22.007 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында жылдық жиынтық табыс алу мақсатында негiзгi құралы жалға алынған, жалға берушiнiң (аты-жөнi) атауы көрсетiледi;
3) С бағанында В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
4) D бағанында жылдық жиынтық табыс алу мақсатында қолданылатын, шартқа сәйкес жалға берушiмен өтелмейтiн олар бойынша жөндеу шығыстары жүргiзiлгенде жалға алынған негiзгi құралдардың атауы көрсетiледi;
5) E бағанында Салық кодексiнiң 110-бабының 1-тармағына сәйкес D бағанында көрсетiлген негiзгi құралдар тобының нөмiрi көрсетiледi;
6) Ғ бағанында жалгерлiк шарттың нөмiрi және жасалған күнi көрсетiледi, осыған сәйкес негiзгi құралдар жалға алынады;
7) G бағанында жалгерлiк шартына сәйкес есептi салық кезеңi үшiн жалгерлiк төлем сомасы көрсетiледi;
8) H бағанында жалға алынған негiзгi құралдарды жөндеу үшiн жалпы нақты шығыстар сомасы көрсетiледi;
9) I бағанында жалға берушiмен төленуге жататын жөндеу үшiн шығыстар сомасы көрсетiледi;
10) J бағанында H және I бағандарының сомаларының айырмасы ретiнде айқындалатын жалға берушiмен өтелмейтiн жөндеу үшiн шығыстар сомасы көрсетiледi;
11) К бағанында  Салық кодексiнiң  113-бабының 4-тармағына сәйкес шегерiмге енгiзiлуге жататын негiзгi құралдарды жөндеу үшiн нақты шығыстар сомасы көрсетiледi;
12) L бағанында Салық кодексiнiң 113-бабының 4-тармағына сәйкес шегерiмге енгiзiлуге жатпайтын және J және К бағандарының сомаларының айырмасы ретiнде айқындалатын негiзгi құралдарды жөндеу үшiн нақты шығыстар сомасы көрсетiледi.
110.22.007 жолға қосымша нысанның G бағанының жиынтық шамасы 110.22.007A жолына, H бағаны - 110.22.007B жолына, I бағаны - 110.22.007C жолына, J бағаны - 110.22.007D жолына, К бағаны - 110.22.007E жолына, L бағаны - 110.00.007F жолына көшiрiледi.
25. Алғаш рет пайдалануға берiлген тiркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар - 110.23 нысанын жасау
161. Осы нысан салық төлеушi алғаш рет пайдалануға берiлген және  Салық кодексiнiң  110-бабының 2-тармағына сәйкес шегерiмге жатқызылуы тиiс жылдық жиынтық табыс алу үшiн пайдаланылатын тiркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдарды айқындауға арналған.
Салық кодексiнiң 110-бабының 2-тармағына сәйкес есептелген амортизациялық аударымдарын салық төлеушi шегерiмге жатқызған кезде, осы нысан үш жыл iшiнде жиынтық жылдық табыс алу мақсатында тiркелген активтердi пайдалануды растау үшiн өткен үш салық кезеңiне берiледi.

Отрицательные суммы графы J дополнительной формы к строке 110.22.003 и графы Н дополнительной формы к строке 110.22.005 переносятся в строку 110.22.006.
160. Дополнительная форма к строке 110.22.007:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование (фамилия, имя, отчество) арендодателя, основное средство которого получено в аренду в целях получения совокупного годового дохода;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, указанного в графе В;
4) в графе D указывается наименование арендованных основных средств, используемых для получения совокупного годового дохода, по которым производятся расходы на ремонт, не возмещаемые арендодателем в соответствии с договором;
5) в графе Е указывается номер группы основных средств, указанных в графе D, согласно пункту 1 статьи 110 Налогового кодекса ;
6) в графе F указываются номер и дата договора аренды, в соответствии с которым получены в аренду основные средства;
7) в графе G указывается сумма арендной платы за отчетный налоговый период в соответствии с договором аренды;
8) в графе Н указывается общая сумма фактических расходов на ремонт арендованных основных средств;
9) в графе I указывается сумма расходов на ремонт, подлежащая возмещению арендодателем;
10) в графе J указывается сумма расходов на ремонт, не возмещаемая арендодателем, определяемая как разница сумм граф H и I;
11) в графе К указывается сумма фактических расходов на ремонт основных средств, подлежащая отнесению на вычеты в соответствии с пунктом 4 статьи 113 Налогового кодекса ;
12) в графе L указывается сумма фактических расходов на ремонт основных средств, не подлежащая отнесению на вычеты в соответствии с пунктом 4 статьи 113 Налогового кодекса  и определяемая как разница сумм граф J и K.
Итоговая величина графы G дополнительной формы к строке 110.22.007 переносится в строку 110.22.007А, графы H - в строку 110.22.007В, графы I - в строку 110.22.007С, графы J - в строку 110.22.007D, графы K - в строку 110.22.007E, графы L - в строку 110.22.007F.
25. Составление формы 110.23 - Амортизационные отчисления по фиксированным активам, впервые введенным в эксплуатацию
161. Данная форма предназначена для определения налогоплательщиком суммы амортизационных отчислений по фиксированным активам, впервые введенным в эксплуатацию на территории Республики Казахстан и используемым для получения совокупного годового дохода, подлежащей отнесению на вычеты в соответствии с пунктом 2 статьи 110 Налогового кодекса .
При отнесении на вычеты налогоплательщиком амортизационных отчислений, исчисленных согласно пункту 2 статьи 110 Налогового кодекса , данная форма представляется в последующие три налоговых периода для подтверждения использования фиксированных активов в целях получения совокупного годового дохода в течение трех лет.

162. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркелген нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
163. "Алғаш рет пайдалануға берiлген тiркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдар" бөлiмiнде:
110.23.001 жолы алғаш рет пайдалануға берiлген тiркелген активтер бойынша амортизациялық аударымдардың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және осы қосымша нысанның негiзiнде толтырылады.
164. 110.23.001B жолының шамасы 110.00.036C жолға көшiрiледi.
165. 100.23.001 жолға қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында тiркелген активтердiң атауы көрсетiледi;
3) С бағанында тиiстi тiркелген активтi Қазақстан Республикасы аумағында iске қосу күні көрсетiледi;
4) D бағанында Салық кодексiнiң 110-бабының 1-тармағына сәйкес тiркелген актив тобының нөмiрi көрсетiледi;
5) E бағанында Салық кодексiнiң 110-бабының 1-тармағына сәйкес тiркелген активтiң шағын тобының нөмiрi көрсетiледi;
6) F бағанында Салық кодексiнiн 110-бабының 1-тармағында белгiленген тiркелген активтердiң әрбiрiнiң атауы бойынша процентпен салық төлеушi қолданатын амортизацияның шектi нормалары көрсетiледi;
7) G бағанында F бағанда көрсетiлген шектен аспайтын, тiркелген активтердiң әрбiрiнiң атауы бойынша процентпен салық төлеушi қолданатын амортизацияның нормалары көрсетiледi;
8) H бағанында салық төлеушi Салық кодексiнiң 110-бабының 2-тармағына сәйкес (G х 2) қолданатын, амортизацияның екi еселенген нормалары көрсетiледi;
9) I бағанында алғаш рет пайдалануға берiлген және салық төлеушi жылдық жиынтық табыс алу үшiн пайдаланатын, түскен тiркелген активтердiң құны көрсетiледi;
10) J бағанында кемiнде үш жылда жылдық жиынтық табыс алу мақсатында (I x Н) тiркелген активтердiң деректерiн пайдалану шарты кезiнде амортизацияның екi еселенген нормасы бойынша есептелген амортизация аударымдарының сомалары көрсетiледi;
11) К бағанында алғаш рет пайдалануға берiлген және жылдық жиынтық табыс алу үшiн (I-J) пайдаланылатын тiркелген активтердiң құны көрсетiледi. Келесi салық кезеңiнде осы бағанның деректерi салық салу мақсатында амортизация аударымдарын есептеу үшiн тиiстi шағын топтың теңгерiмдiк құнына енгiзуге жатады және келесi салық кезеңiнiң 110.22.001, 110.22.002, 110.22.003 жолдарға қосымша нысанның H бағанының және 110.22.005 жолға қосымша нысанның Ғ бағанының тиiстi жолдарына көшiрiледi.

162. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
163. В разделе "Амортизационные отчисления по фиксированным активам, впервые введенным в эксплуатацию":
строка 110.23.001 предназначена для отражения итоговых сумм по фиксированным активам, впервые введенным в эксплуатацию на территории Республики Казахстан, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
164. Величина строки 110.23.001В переносится в строку 110.00.036С.
165. Дополнительная форма к строке 110.23.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются наименования фиксированных активов;
3) в графе C указывается дата ввода в эксплуатацию на территории Республики Казахстан соответствующего фиксированного актива;
4) в графе D указывается номер группы фиксированного актива согласно пункту 1 статьи 110 Налогового кодекса ;
5) в графе E указывается номер подгруппы фиксированного актива согласно пункту 1 статьи 110 Налогового кодекса ;
6) в графе F указываются предельные нормы амортизации, применяемые налогоплательщиком в процентах по каждому наименованию фиксированных активов, установленные пунктом 1 статьи 110 Налогового кодекса ;
7) в графе G указываются нормы амортизации, применяемые налогоплательщиком, в процентах по каждому наименованию фиксированных активов, но не выше предельных, указанных в графе F;
8) в графе H указываются двойные нормы амортизации, применяемые налогоплательщиком в соответствии с пунктом 2 статьи 110 Налогового кодекса  (G х 2);
9) в графе I указывается стоимость поступивших фиксированных активов, впервые введенных в эксплуатацию на территории Республики Казахстан и используемых налогоплательщиком для получения совокупного годового дохода;
10) в графе J указывается сумма амортизационных отчислений, исчисленная по двойной норме амортизации, при условии использования данных фиксированных активов в целях получения совокупного годового дохода не менее трех лет (I x H);
11) в графе K определяется остаточная стоимость фиксированных активов, впервые введенных в эксплуатацию на территории Республики Казахстан и используемых для получения совокупного годового дохода (I - J). В последующем налоговом периоде данные этой графы подлежат включению в стоимостный баланс соответствующей подгруппы для исчисления амортизационных отчислений в целях налогообложения и переносятся в соответствующие строки графы Н дополнительной формы к строкам 110.22.001, 110.22.002, 110.22.003 и графы F дополнительной формы к строке 110.22.005 следующего налогового периода;

12) L бағанында тиiстi тiркелген активтiң iстен шыққан күнi көрсетiледi.
110.23.001 жолға қосымша нысанның I бағанының жиынтық шамасы 110.23.001A жолына, J бағаны - 110.23.001B жолына, К бағаны - 110.23.001С жолына көшiрiледi.
26. Резидент емес болып табылатын заңды және жеке тұлғаларға төленетiн Қазақстан Республикасындағы көздерден табыстары - 110.24 нысанын жасау
166. Осы нысан резидент емес болып табылатын заңды және жеке тұлғалардың Қазақстан Республикасында тұрақты мекеме құрмаған қызметiне Қазақстан Республикасының көздерiнен түскен кiрiс және Салық кодексiнiң  179 187 198 - 202 -баптарына сәйкес төлем көзiнен табыс салығының сомасын айқындауға арналған.
167. "Салық агентi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық агентi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық агентiнiң тiркелген нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
168. "Есептiк көрсеткiштер" бөлiмiнде:
1) 110.24.001 жолы салық кезеңiнiң басына резидент емес болып табылатын заңды және жеке тұлғаларға төленбеген кiрiстер сомасын көрсетуге арналған, және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
2) 110.24.002 жолы салық кезеңi үшiн резидент еместерге есептелген кiрiстер сомасын көрсетуге арналған, және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
3) 110.24.003 жолы салық кезеңi үшiн резидент еместерге есептелген кiрiстен ұсталатын табыс салығы сомасын көрсетуге арналған, және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
4) 110.24.004 жолы есептелген кiрiстер сомалары мен осындай кiрiстерден ұсталатын табыс салығы сомалары арасындағы айырма ретiнде есептелетiн, салық кезеңi үшiн резидент еместерге төленуге жататын кiрiстер сомасын көрсетуге арналған, және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
5) 110.24.005 жолы салық қезеңi үшiн резидент еместерге төленген және (немесе) төленбеген, бiрақ салық агентiмен бұрынғы салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша декларацияда шегерiмге жатқызылған, кiрiстер сомасын көрсетуге арналған, және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
6) 110.24.006 жолы салық кезеңi үшiн резидент еместерге төленген және (немесе) төленбеген, бiрақ салық агентiмен бұрынғы салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша декларацияда шегерiмге жатқызылған, кiрiстерден ұсталатын табыс салығы сомасын көрсетуге арналған, және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
7) 110.24.007 жолы салық кезеңi үшiн Салық кодексiнiң 198-бабына сәйкес шартты банк салымына аударылған табыс салығы сомаларын көрсетуге арналған, және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады.

12) в графе L указывается дата выбытия соответствующего фиксированного актива.
Итоговая величина графы I дополнительной формы к строке 110.23.001 переносится в строку 110.23.001А, графы J - в строку 110.23.001В, графы K - в строку 110.23.001С.
26. Составление формы 110.24 - Доходы из источников в
Республике Казахстан, выплачиваемые юридическим и
физическим лицам, являющимся нерезидентами
166. Данная форма предназначена для определения сумм доходов юридических и физических лиц, являющихся нерезидентами, из источников в Республике Казахстан, не связанных с постоянным учреждением в Республике Казахстан, и подоходного налога у источника выплаты с таких доходов, исчисленного в соответствии со статьями 179 , 187, 198- 202 Налогового  кодекса.
167. В разделе "Общая информация о налоговом агенте" налоговый агент указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогового агента;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
168. В разделе "Расчетные показатели":
1) строка 110.24.001 предназначена для отражения сумм доходов, невыплаченных юридическим и физическим лицам, являющимся нерезидентами, на начало налогового периода, и заполняется на основании дополнительной формы;
2) строка 110.24.002 предназначена для отражения сумм доходов, начисленных нерезидентам за налоговый период, и заполняется на основании дополнительной формы;
3) строка 110.24.003 предназначена для отражения сумм подоходного налога с дохода, начисленного нерезиденту за налоговый период, и заполняется на основании дополнительной формы;
4) строка 110.24.004 предназначена для отражения сумм доходов, подлежащих выплате нерезидентам за налоговый период, исчисляемых как разница между начисленными суммами доходов и суммами подоходного налога с таких доходов, и заполняется на основании дополнительной формы;
5) строка 110.24.005 предназначена для отражения сумм доходов, выплаченных нерезидентам за налоговый период и (или) невыплаченных, но отнесенных налоговым агентом на вычеты в декларации по итогам предыдущего налогового периода, и заполняется на основании дополнительной формы;
6) строка 110.24.006 предназначена для отражения сумм подоходного налога с доходов, выплаченных нерезидентам за налоговый период и (или) невыплаченных, но отнесенных налоговым агентом на вычеты в декларации по итогам предыдущего налогового периода, и заполняется на основании дополнительной формы;
7) строка 110.24.007 предназначена для отражения сумм подоходного налога, перечисленного на условный банковский вклад в соответствии со статьей 198 Налогового кодекса за налоговый период, и заполняется на основании дополнительной формы.

169. 110.24 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында  Салық кодексiнiң  178-бабына сәйкес осы Ережелердiң 202 тармағына орай Қазақстан Республикасындағы көздерден резидент еместер алған кiрiс түрiнiң коды көрсетіледi;
3) С бағанында салық кезеңiнiң басына резидент еместiң төленбеген кiрiстер сомасы көрсетiледi;
7) D бағанында салық кезеңi үшiн есептелген кiрiстер сомасы көрсетiледi;
8) E бағанында есептелген кiрiстерден ұсталатын табыс салығы сомасы көрсетiледi;
9) F бағанында D және E бағандары көрсеткiштерiнiң арасындағы айырма ретiнде есептелетiн, салық кезеңi үшiн төленуге жататын кiрiс сомасы көрсетiледi;
10) G бағанында салық кезеңi үшiн төленген кiрiстер және (немесе) төленбеген кiрiстер көрсетiледi, бiрақ салық агентiмен бұрынғы салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша декларацияда шегерiмге жатқызылған;
11) H бағанында бюджетке аударылуға жататын, төленген және (немесе) төленбеген, резидент еместердiң кiрiстерiнен ұсталатын табыс салығы сомасы көрсетiледi, бiрақ салық агентiмен шегерiмге жатқызылған;
12) I бағанында салық кезеңi үшiн  Салық кодексiнiң  198-бабына сәйкес шартты банк салымына орналастырылған табыс салығы сомасы көрсетiледi.
110.24 қосымшаға қосымша нысанның С бағанының жиынтық шамасы 110.24.001 жолына, D бағаны - 110.24.002 жолына, E бағаны - 110.24.003 жолына, F бағаны - 110.24.004 жолына, G бағаны - 110.24.005 жолына, Н бағаны - 110.24.006 жолына, I бағаны - 110.24.007 жолына көшiрiледi.
27. Залалдарды көшiру - 110.25 нысанын жасау
170. Осы нысан  Салық кодексiнiң  124-бабына сәйкес кәсiпкерлiк қызметтен көшiрiлген залалдар сомасының есебiне арналған.
171. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркелген нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
172. "Залалдар" бөлiмiнде:
110.25.001 жолы келесi салық кезеңдерiнен көшiрiлетiн залалдың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады.
173. 110.25.001 жолының шамасы 110.00.42 жолға көшiрiледi.
174. 110.25.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында залал пайда болған және осы жол толтырылатын өткен салық кезеңдерiнен көшiрiлген залалдың жиынтық сомасын көрсетуге арналған;
3) С бағанында өткен салық кезеңдерiнен көшiрiлген залалдар сомасы көрсетiледi;
4) D бағанында есептi салық кезеңiнде алынған кiрiс (көшiрiлуге тиiстi залал) көрсетiледi. Егер 110.00.038 жолында кiрiс алынса, онда салық салынатын кiрiстiң түзетiлген сомасына кемiтiлген кiрiс сомасы (110.00.041 жолы) осы бағанға көшiрiледi. Егер 110.00.038 жолында залал алынған жағдайда, онда осы бағанға 110.00.040 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi.

169. Дополнительная форма к приложению 110.24:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается код вида дохода согласно пункту 202 настоящих Правил, полученного нерезидентом из источников в Республике Казахстан в соответствии со статьей 178 Налогового кодекса ;
3) в графе С указывается сумма невыплаченных доходов нерезидента на начало налогового периода;
7) в графе D указывается сумма начисленных доходов за налоговый период;
8) в графе E указывается сумма подоходного налога с начисленных доходов;
9) в графе F указывается сумма дохода, подлежащего выплате за налоговый период, исчисленного как разница между показателями граф D и E;
10) в графе G указываются суммы выплаченных доходов за налоговый период и (или) невыплаченных доходов, но отнесенных налоговым агентом на вычеты в декларации по итогам предыдущего года;
11) в графе H указывается сумма подоходного налога с доходов нерезидентов, выплаченных и (или) невыплаченных, но отнесенных налоговым агентом на вычеты, подлежащего перечислению в бюджет;
12) в графе I указывается сумма подоходного налога, размещенного на условном банковском вкладе за налоговый период в соответствии со статьей 198 Налогового кодекса .
Итоговая величина графы С дополнительной формы к приложению 110.24 переносится в строку 110.24.001, графы D - в строку 110.24.002, графы Е - в строку 110.24.003, графы F - в строку 110.24.004, графы G - в строку 110.24.005, графы Н - в строку 110.24.006, графы I - в строку 110.24.007.
27. Составление формы 110.25 - Перенос убытков
170. Данная форма предназначена для расчета переносимых убытков от предпринимательской деятельности, в соответствии со статьей 124 Налогового кодекса .
171. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
172. В разделе "Убытки":
строка 110.25.001 предназначена для отражения итоговой суммы убытка, переносимого из предыдущих налоговых периодов, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
173. Величина строки 110.25.001 переносится в строку 110.00.042.
174. Дополнительная форма к строке 110.25.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается налоговый период, в котором возникли убытки и по которому заполняется данная строка;
3) в графе C указывается сумма убытков, перенесенных из предыдущих налоговых периодов;
4) в графе D указывается доход (убыток, подлежащий переносу), полученный в отчетном налоговом периоде. Если в строке 110.00.038 получен доход, то сумма дохода, уменьшенная на сумму корректировки налогооблагаемого дохода (строка 110.00.041) переносится в данную графу. В случае, если в строке 110.00.038 получен убыток, то в данную графу переносится сумма, указанная в строке 110.00.040;

5) Е бағанында келесi салық кезеңiне көшiрiлетiн залал көрсетiледi. D және С бағандарының және 110.02.002 жолында көрсетiлген үйлер, құрылыстар және ғимараттарды сату кезiнде алынған залал айырмашылығы ретiнде айқындалады. Осы сома Салық кодексiнiң 124-бабының 1-тармағында белгiленген залалдарды көшiруге арналған мерзiм өтiп кеткенге дейiн келесi салық кезеңнiң қосымша нысанының С бағанына көшiрiледi.
6) F бағанында Салық кодексiнiң 124-бабының 1-тармағында белгiленген залалдарды көшiруге арналған мерзiмiнiң өтiп кетуiне байланысты келесi салық кезеңiне көшiруге жатпайтын залал көрсетiледi.
Тиiстi салық кезеңi үшiн 110.25.001 жолына қосымша нысанның С бағанының шамасы 110.25.001 жолына көшiрiледi.
28. Шетелдiк салықты есепке жатқызу - 110.26 нысанын жасау
175. Осы нысан  Салық кодексiнiң  129-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының шегінен тыс төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке алынған шетел мемлекеттерiндегi көздерден салық төлеушi алған кiрiс бойынша табыс салығы және табысқа (бұдан әрi - табыс салығы) салық сомасын айқындауға арналған.
Қазақстан Республикасының шегiнен тыс салық төлеушi төлеген табыс салығының сомасы салықтарды төлегенiн растайтын құжаттардың болуы кезiнде жүргiзiледi. Мұндай құжат шетел мемлекеттерiндегі көздерден алынған кiрiс және төленген салықтар сомасы туралы шетел мемлекетiнiң салық органы растаған анықтама болуы қажет.
176. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркелген нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
177. "Дивидендтер" бөлiмiнде:
110.26.001 жолы Қазақстан Республикасының шегiнен тыс төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған дивидендтерден салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
178. "Сыйақылар" бөлiмiнде:
110.26.002 жолы Қазақстан Республикасының шегiнен тыс төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған сыйақылардан салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
179. "Роялти" бөлiмiнде:
110.26.003 жолы Қазақстан Республикасының шегiнен тыс төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған роялтиден салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
180. "Халықаралық тасымалдарда көлiктiк қызмет көрсетуден түскен кiрiс" бөлiгiнде:
110.26.004 жолы Қазақстан Республикасының шегiнен тыс төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған халықаралық тасымалдарда көлiктiк қызмет көрсетуден түскен кiрiстен салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.

5) в графе E указывается убыток, переносимый на последующие налоговые периоды. Определяется как разница сумм граф D и С плюс убыток, полученный при реализации зданий, строений и сооружений, указанный в строке 110.02.002. Данная сумма переносится в графу С дополнительной формы следующего налогового периода до истечения срока для переноса убытков, установленного пунктом 1 статьи 124 Налогового кодекса ;
6) в графе F указывается убыток, не подлежащий переносу на последующие налоговые периоды, в связи с истечением срока переноса согласно пункту 1 статьи 124 Налогового кодекса .
Величина графы С за соответствующий налоговый период дополнительной формы к строке 110.25.001 переносится в строку 110.25.001.
28. Составление формы 110.26 - Зачет иностранного налога
175. Данная форма предназначена для определения суммы подоходного налога и налогов на доходы (далее - подоходный налог) по доходам, полученным налогоплательщиком из источников в иностранных государствах, уплаченных за пределами Республики Казахстан и зачитываемых при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан в соответствии со статьей 129 Налогового кодекса .
Зачет подоходного налога, уплаченного налогоплательщиком за пределами Республики Казахстан, производится при наличии документов, подтверждающих уплату налогов. Таким документом может быть справка, заверенная налоговым органом иностранного государства, о суммах полученных доходов из источников в иностранном государстве и уплаченных налогов.
176. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
177. В разделе "Дивиденды":
строка 110.26.001 предназначена для определения общей суммы налога с дивидендов, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
178. В разделе "Вознаграждения":
строка 110.26.002 предназначена для определения общей суммы налога с вознаграждений, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
179. В разделе "Роялти":
строка 110.26.003 предназначена для определения общей суммы налога с роялти, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
180. В разделе "Доходы от оказания транспортных услуг в международных перевозках":
строка 110.26.004 предназначена для определения общей суммы налога с доходов от оказания транспортных услуг в международных перевозках, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.

181. "Тұрақты мекеме құрмай жүзеге асырылатын қызметтен түскен өзгелей кiрiс" бөлiгiнде:
110.26.005 жолы Қазақстан Республикасының шегiнен тыс төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған тұрақты мекеме құрмай жүзеге асырылатын қызметтен түскен өзгелей кiрiстен салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
182. "Тұрақты мекеме арқылы жүзеге асырылатын қызметтен түскен салық салынатын кiрiс (пайда)":
110.26.006 жолы Қазақстан Республикасының шегiнен тыс төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған тұрақты мекеме арқылы жүзеге асырылатын қызметтен түскен салық салынатын кiрiстен (пайдадан) салықтың жалпы сомасын айқындауға арналған.
183. "Барлығы" бөлiгiнде:
110.26.007 жолы 110.26.001C, 110.26.002C, 110.26.003C, 110.26.004C, 110.26.005C, 110.26.006C жолдарында айқындалғандай соманы төлеу кезiнде есепке жатқызылған салықтық жиынтық сомасын көрсетуге арналған.
184. 110.26.007 жолының шамасы 110.27.004 жолына көшiрiледi.
110.26.001А жолының шамасы 110.07.002 жолына көшiрiледi.
110.26.002A жолының шамасы 110.08.003 жолына көшiрiледi.
185. 110.26.001, 110.26.002, 110.26.003, 110.26.004 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында осы Ережелердiң 203-тармағына орай кiрiс төлемi көзi - елi коды көрсетiледi;
3) С бағанында әрбiр төлем көзi - елi бойынша есептi салық кезеңi iшiнде салық төлеушiге есептелген кiрiс сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi бiр шетел мемлекетiнде есептi салық кезеңi iшiнде бiрнеше көздерден кiрiс алған жағдайда, онда осы шетел мемлекетi бойынша есептелген кiрiстiң жалпы сомасы көрсетiледi;
4) D бағанында тиiстi төлем көзi - елi немесе халықаралық шартқа заңнамамен белгiленген төленген табыс салығының ставкасы көрсетiледi;
5) Е бағанында әрбiр кiрiс төлем көзi - елiне төленген табыс салығының сомасы көрсетiледi. Бұл орайда, E бағанының деректерi С және D бағандарының көбейтiндiсi ретiнде айқындалады;
6) F бағанында Салық кодексiнiң 129-бабының ережелерiне сәйкес әрбiр төлем көзi - елi бойынша Қазақстан Республикасының шегiнде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған табыс салығының ставкасы көрсетiледi;
7) G бағанында Салық кодексiнiң 129-бабының ережелерiне сәйкес әрбiр төлем көзi - елi бойынша Қазақстан Республикасының шегiнде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған табыс салығының ставкасы көрсетiледi. Бұл орайда, G бағанның деректерi С және F бағандарының деректерiн көбейту ретiнде айқындалады.

181. В разделе "Прочие доходы от деятельности без образования постоянного учреждения":
строка 110.26.005 предназначена для определения общей суммы налога с прочих доходов от деятельности без образования постоянного учреждения, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
182. В разделе "Налогооблагаемый доход (прибыль) от деятельности через постоянное учреждение":
строка 110.26.006 предназначена для определения общей суммы налога с налогооблагаемого дохода (прибыли), полученного (-й) из источников в иностранных государствах, от деятельности через постоянное учреждение, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
183. В разделе "Всего":
строка 110.26.007 предназначена для отражения итоговой суммы налога, подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, определяемой как сумма строк 110.26.001С, 110.26.002С, 110.26.003С, 110.26.004С, 110.26.005С, 110.26.006С.
184. Величина строки 110.26.007 переносится в строку 110.27.003А.
Величина строки 110.26.001А переносится в строку 110.07.002.
Величина строки 110.26.002А переносится в строку 110.08.004.
185. Дополнительные формы к строкам 110.26.001, 110.26.002, 110.26.003, 110.26.004:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается код страны-источника выплаты дохода согласно пункту 203 настоящих Правил;
3) в графе С указываются суммы доходов, начисленных налогоплательщику в течение отчетного налогового периода по каждой стране-источнику выплаты. В случае, если в одном иностранном государстве налогоплательщик в течение отчетного налогового периода получил доходы из нескольких источников, то указывается общая сумма начисленных доходов по данному иностранному государству;
4) в графе D указываются ставки уплаченного подоходного налога, установленные законодательством соответствующей страны-источника выплаты или международным договором;
5) в графе Е указываются суммы подоходного налога, уплаченного в каждой стране-источнике выплаты доходов. При этом данные графы Е определяются как произведение данных граф С и D;
6) в графе F указываются ставки подоходного налога, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, по каждой стране-источнику выплаты в соответствии с положениями статьи 129 Налогового кодекса ;
7) в графе G указываются суммы подоходного налога, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, по каждой стране-источнику выплаты доходов в соответствии с положениями статьи 129 Налогового кодекса . При этом данные графы G определяются как произведение данных граф С и F.

110.26.001 жолға қосымша нысанның С бағанының жиынтық шамасы 110.26.001A жолына, E бағаны - 110.26.001B жолына, G бағаны - 110.26.001C жолына көшiрiледi, 110.26.002 жолға қосымша нысанның С бағаны 110.26.002A жолына, E бағаны - 110.26.002B жолына, G бағаны - 110.26.002C жолына көшiрiледi, 110.26.003 жолға қосымша нысанның С бағаны 110.26.003A жолына, E бағаны - 110.26.003B жолына, G бағаны - 110.26.003C жолына көшiрiледi, 110.26.004 жолға қосымша нысанның С бағаны 110.26.004A жолына, E бағаны - 110.26.004B жолына, G бағаны - 110.26.004C жолына көшiрiледi.
186. 110.26.005 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында осы Ережелердiң 202-тармағына орай тұрақты мекеме құрмай жүзеге асырылатын қызметтен түскен кiрiстiң төлем көзi - елi бойынша ашылатын сома кiрiс түрлерiнiң коды көрсетiледi;
3) С бағанында осы Ережелердiң 203-тармағына орай кiрiстiң төлем көзi - елi коды көрсетiледi;
4) D бағанында әрбiр төлем көзi - елi бойынша есептi салық кезеңi iшiнде салық төлеушiге есептелген кiрiс сомасы көрсетiледi. Егер бiр шетел мемлекетiнде салық төлеушi есептi салық кезеңi iшiнде бiрнеше көздерден кiрiс алған жағдайда, осы шетел мемлекетi бойынша есептелген кiрiстiң жалпы сомасы көрсетiледi;
5) E бағанында тиiстi төлем көзi - елi немесе халықаралық шарт заңнамасында белгiленген табыс салығының ставкасы көрсетiледi;
6) F бағанында әрбiр төлем көзi - елiнде төленген табыс салығының ставкасы көрсетiледi. Бұл орайда, F бағанының деректерi D және E бағандарының деректерiн жүргiзу ретiнде айқындалады;
7) G бағанында  Салық кодексiнiң  129-бабының ережелерiне сәйкес әрбiр төлем көзi - елi бойынша Қазақстан Республикасының шегiнде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған табыс салығының ставкасы көрсетiледi;
8) H бағанында Салық кодексiнiң 129-бабының ережелерiне сәйкес әрбiр төлем көзi - елi бойынша Қазақстан Республикасының шегiнен тыс төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған табыс салығының ставкасы көрсетiледi. Бұл орайда, H бағанның деректерi С және G бағандарының деректерiн жүргiзу ретiнде айқындалады.
110.26.005 жолға қосымша нысанның D бағанының жиынтық шамасы 110.26.005A жолына, F бағаны - 110.26.005B жолына, H бағаны 110.26.005C жолына көшiрiледi.

Итоговая величина графы C дополнительной формы к строке 110.26.001 переносится в строку 110.26.001A, графы E - в строку 110.26.001B, графы G - в строку 110.26.001C, графы C дополнительной формы к строке 110.26.002 переносится в строку 110.26.002A, графы E - в строку 110.26.002B, графы G - в строку 110.26.002C, графы C дополнительной формы к строке 110.26.003 переносится в строку 110.26.003A, графы E - в строку 110.26.003B, графы G - в строку 110.26.003C, графы C дополнительной формы к строке 110.26.004 переносится в строку 110.26.004A, графы E - в строку 110.26.004B, графы G - в строку 110.26.004C.
186. Дополнительная форма к строке 110.26.005:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается коды видов дохода согласно пункту 202 настоящих Правил, полученного от деятельности без образования постоянного учреждения, сумма которого раскрывается по странам-источникам выплаты дохода;
3) в графе С указывается код страны-источника выплаты дохода согласно пункту 203 настоящих Правил;
4) в графе D указываются суммы доходов, начисленных налогоплательщику в течение отчетного налогового периода по каждой стране-источнику выплаты. В случае, если в одном иностранном государстве налогоплательщик в течение отчетного налогового периода получил доходы из нескольких источников, указывается общая сумма начисленных доходов по данному иностранному государству;
5) в графе E указываются ставки подоходного налога, установленные законодательством соответствующей страны-источника выплаты или международным договором;
6) в графе F указываются суммы подоходного налога, уплаченного в каждой стране-источнике выплаты доходов. При этом данные графы F определяются как произведение данных граф D и E;
7) в графе G указываются ставки подоходного налога, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, по каждой стране-источнику выплаты в соответствии с положениями статьи 129 Налогового кодекса ;
8) в графе H указываются суммы подоходного налога, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, по каждой стране-источнику выплаты доходов в соответствии с положениями статьи 129 Налогового кодекса . При этом данные графы H определяются как произведение данных граф D и G.
Итоговая величина графы D дополнительной формы к строке 110.26.005 переносится в строку 110.26.005A, графы F - в строку 110.26.005B, графы H - в строку 110.26.005C.

187. 110.26.006 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында осы Ережелердiң 203-тармағына орай кiрiстiң төлем көзi - елi коды көрсетiледi;
3) С бағанында есептi салық кезеңiнiң iшiнде олардың салық заңнамаларына сәйкес әрбiр төлем көзi - елi бойынша салық төлеушi есептеген салық салынатын кiрiстiң (пайданың) сомасы көрсетiледi. Егер бiр шетел мемлекетiнде салық төлеушi есептi салық кезеңi iшiнде бiрнеше көздерден салық салынатын кiрiс алған жағдайда, онда осы шетел мемлекетi бойынша есептелген салық салынатын кiрiстiң жалпы сомасы көрсетiледi;
4) D бағанында тиiстi төлем көзi - елi немесе халықаралық шарт заңнамасында белгiленген төленген табыс салығының ставкасы көрсетiледi;
5) E бағанында әрбiр кiрiстiң төлем көзi - елiнде төленген табыс салығының сомасы көрсетiледi. Бұл орайда, E бағанының деректерi С және D бағандарының деректерiн жүргiзу ретiнде айқындалады;
6) F бағанында Салық кодексiнiң 129-бабының ережелерiне сәйкес әрбiр төлем көзi - елi бойынша Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған табыс салығының ставкасы көрсетiледi;
7) G бағанында Салық кодексiнiң 129-бабының ережелерiне сәйкес әрбiр төлем көзi - елi бойынша Қазақстан Республикасының шегiнен тыс төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылған табыс салығының сомасы көрсетiледi. Бұл орайда, G бағанның деректерi С және F бағандарының деректерiн жүргiзу ретiнде айқындалады.
110.26.006 жолға қосымша нысанның С бағанының жиынтық шамасы 110.26.006A жолына, E бағаны - 110.26.006B жолына, G бағаны 110.26.006C жолына көшiрiледi.
29. Салық мiндеттемесiн есептеу - 110.27 нысанын жасау
188. Осы нысан салық төлеушiнiң корпорациялық табыс салығын есептеуiне және төленген аванстық төлемдер мен жүргiзiлген есепке алулар, сондай-ақ есептi салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша басқа да есеп айырысуларды көрсетуге арналған.
189. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркелген нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
190. "Салық есептеу және жүргiзiлген төлем бойынша есеп" бөлiмiнде:
1) 110.27.001 жолында 110.00.043 жолда айқындалған салық салынатын кiрiстiң сомасы көрсетiледi;
2) 110.27.002 жолында  Салық кодексiнiң  135-бабының 1-тармағында белгiленген ставка бойынша корпорациялық табыс салығының есептелген сомасы көрсетiледi;

187. Дополнительная форма к строке 110.26.006:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается код страны-источника выплаты дохода согласно пункту 203 настоящих Правил;
3) в графе С указываются суммы налогооблагаемого дохода (прибыли), исчисленные налогоплательщиком по каждой стране-источнику выплаты согласно их налоговому законодательству в течение отчетного налогового периода. В случае, если в одном иностранном государстве налогоплательщик в течение отчетного налогового периода получил налогооблагаемые доходы из нескольких источников, то указывается общая сумма начисленных налогооблагаемых доходов по данному иностранному государству;
4) в графе D указываются ставки уплаченного подоходного налога, установленные законодательством соответствующей страны-источника выплаты или международным договором;
5) в графе Е указываются суммы подоходного налога, уплаченные в каждой стране-источнике выплаты доходов. При этом данные графы Е определяются как произведение данных граф С и D;
6) в графе F указываются ставки подоходного налога, подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, по каждой стране-источнику выплаты в соответствии со статьей 129 Налогового кодекса ;
7) в графе G указываются суммы подоходного налога, уплаченного за пределами Республики Казахстан и подлежащего зачету при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, по каждой стране-источнику выплаты доходов в соответствии со статьей 129 Налогового кодекса . При этом данные графы G определяются как произведение данных граф С и F.
Итоговая величина графы C дополнительной формы к строке 110.26.006 переносится в строку 110.26.006A, графы E - в строку 110.26.006B, графы G - в строку 110.26.006C.
29. Составление формы 110.27 - Исчисление налогового
обязательства
188. Данная форма предназначена для исчисления налогоплательщиком суммы корпоративного подоходного налога и отражения сумм уплаченных авансовых платежей и произведенных зачетов, других расчетов по итогам отчетного налогового периода.
189. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
190. В разделе "Расчет по исчислению налога и произведенных платежей":
1) в строке 110.27.001 указывается сумма налогооблагаемого дохода, определенная в строке 110.00.043;
2) в строке 110.27.002 указывается сумма исчисленного корпоративного подоходного налога по ставке, установленной пунктом 1 статьи 135 Налогового кодекса ;

3) 110.27.003 жолында 110.27.003A және 110.27.003B жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын есептi салық кезеңi үшiн есепке жатқызу жүргiзiлген жалпы сома көрсетiледi;
4) 110.27.003A жолында  Салық кодексiнiң  129-бабына сәйкес берiлген Декларацияда көрсетiлген кiрiстен ұсталған, Қазақстан Республикасының шегiнен тыс жерлерде төленген және Қазақстан Республикасында корпорациялық табыс салығын төлеу кезiнде есепке жатқызылуға қабылданған салық сомасы көрсетiледi. Осы жолға 110.26.007 жолында айқындалған сома көшiрiледi;
5) 110.27.003B жолында Қазақстан Республикасында есептелген (төленген) ұтыс сомаларынан ұсталған салық сомасы көрсетiледi;
6) 110.27.004 жолында есептi салық кезеңi үшiн есептелген корпорациялық табыс салығының жалпы сомасы көрсетiледi. 110.27.002 және 110.27.003 жолдары сомаларының айырмасы ретiнде айқындалады;
7) 110.27.005 жолында 110.27.005A және 110.27.005B жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын төленген аванстық төлемдер көрсетiледi;
8) 110.27.005A жолында есептi салық кезеңiнiң корпоративтiк табыс салығын төлеу кезiнде бұрынғы салық кезеңiнен және салықтың басқа түрлерiнен көшiрiлген артық төленген салық сомасы көрсетiледi;
9) 110.27.005B жолында есептi салық кезеңi үшiн салық төлеушiмен жүргiзiлген аванстық төлемдердiң жиынтық шамасы көрсетiледi;
10) 110.27.006 жолында төлеуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi. 110.27.004 жолында көрсетiлген есептелген корпорациялық табыс салығы сомасы мен 110.27.005 жолында көрсетiлген аванстық төлемдер жүргiзiлген сома арасындағы айырма ретiнде айқындалады.
11) 110.27.007 жолында егер, 110.27.005 жолында көрсетiлген төленген аванстық төлемдер шамасы 110.27.004 жолында көрсетiлген корпорациялық табыс салығының шамасынан астам болған жағдайда айқындалатын артық төленген салық сомасы көрсетiледi. 110.27.005 және 110.27.004 жолдары сомасының айырмасы ретiнде айқындалады.
191. 110.27.002 жолының шамасы 110.00.044 жолына көшiрiледi.
110.27.003 жолының шамасы 110.00.045 жолына көшiрiледi.
110.27.004 жолының шамасы 110.00.046 жолына көшiрiледi.
110.27.005 жолының шамасы 110.00.047 жолына көшiрiледi.
110.27.006 жолының шамасы 110.00.048 жолына көшiрiледi.
110.27.007 жолының шамасы 110.00.049 жолына көшiрiледi.
30. Бухгалтерлiк теңгерме - 110.28 нысанын жасау
192. Осы нысан бухгалтерлiк есеп және қаржы есептемесi бойынша Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес есептi салық кезеңiне әзiрленген салық төлеушiнiң қаржылық есебi болып табылады.

3) в строке 110.27.003 указывается общая сумма произведенных зачетов за отчетный налоговый период, определяемых как сумма строк 110.27.003А и 110.27.003В;
4) в строке 110.27.003А указывается сумма налога, уплаченная за пределами Республики Казахстан, удержанная с дохода, указанного в данной Декларации, и принятая в зачет при уплате корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан в соответствии со статьей 129 Налогового кодекса . В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 110.26.007;
5) в строке 110.27.003В указывается сумма налога, удержанная с сумм выигрышей, начисленных (полученных) в Республике Казахстан;
6) в строке 110.27.004 указывается общая сумма исчисленного корпоративного подоходного налога за отчетный налоговый период. Определяется как разница сумм строк 110.27.002 и 110.27.003;
7) в строке 110.27.005 указываются уплаченные авансовые платежи, определяемые как сумма строки 110.27.005А и 110.27.005В;
8) в строке 110.27.005А указывается сумма излишне уплаченного налога, перенесенная с предыдущего налогового периода и с других видов налогов при уплате корпоративного подоходного налога отчетного налогового периода;
9) в строке 110.27.005В указывается суммарная величина авансовых платежей, произведенных налогоплательщиком за отчетный налоговый период;
10) в строке 110.27.006 указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащего уплате. Определяется как разница между исчисленной суммой корпоративного подоходного налога, отраженного в строке 110.27.004, и суммой произведенных авансовых платежей, отраженных в строке 110.27.005;
11) в строке 110.27.007 указывается сумма излишне уплаченного налога, которая определяется в случае, если величина уплаченных авансовых платежей, указанных в строке 110.27.005 больше суммы исчисленного корпоративного подоходного налога, указанного в строке 110.27.004. Определяется как разница сумм строк 110.27.005 и 110.27.004.
191. Величина строки 110.27.002 переносится в строку 110.00.044.
Величина строки 110.27.003 переносится в строку 110.00.045.
Величина строки 110.27.004 переносится в строку 110.00.046.
Величина строки 110.27.005 переносится в строку 110.00.047.
Величина строки 110.27.006 переносится в строку 110.00.048.
Величина строки 110.27.007 переносится в строку 110.00.049.
30. Составление формы 110.28 - Бухгалтерский баланс
192. Данная форма является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.

31. Қаржы-шаруашылық қызметiнiң қорытындылары туралы есеп - 110.29 нысанын жасау
193. Осы нысан бухгалтерлiк есеп және қаржы есептемесi бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес есептi салық кезеңiне әзiрленген салық төлеушiнiң қаржылық есебi болып табылады.
32. ҚЖ/РӨ кестесi - Резервтердегi (провизиялардағы) өзгерiстер кестесi - 110.30 нысанын жасау
194. Осы нысан бухгалтерлiк есеп және қаржы есептемесi бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес есептi салық кезеңiне әзiрленген салық төлеушiнiң қаржылық есебi болып табылады.
33. Корпорациялық табыс салығы бойынша декларациямен қаржы-шаруашылық қорытындылары туралы есептi салыстыру - 110.31 нысанын жасау
195. Осы нысан олардың арасындағы қаржы-шаруашылық қызмет қорытындылары туралы есеп және салық салынатын кiрiс бойынша айқындалған және айырмашылықтарды айқындау жолымен Қорпорациялық табыс салығы бойынша декларация негiзiнде айқындалған таза кiрiстi салыстыруға арналған.
Осы қосымшадағы айырмашылықты айқындау үшiн бухгалтерлiк есеп және қаржы есептемесi заңнамасына, салық заңнамаларының ережелерi бойынша айқындалған кiрiс пен шегерiмдерге сәйкес есептi салық кезеңiне жасалған қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары туралы есепте салық төлеушi айқындаған кiрiстердi (залалдарды) салыстыру жүргiзiледi.
196. I бағанын толтыру кезiнде декларацияда көрсетiлген деректер пайдаланылады.
197. II бағанын толтыру кезiнде бухгалтерлiк есеп және қаржы есептемесi жөнiндегi заңнамаға сәйкес алынған бухгәлтерлiк есеп деректерi пайдаланылады.
198. III бағанында 110.31.001, 110.31.002, 110.31.003 жолдардан басқа, I және II бағандардың айырмасы көрсетiледi.
199. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркелген нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
200. "Көрсеткiштер" бөлiмiнде:
1) 110.31.001 жолында қаржы есептемесi бойынша таза кiрiс (залал) көрсетiледi;
2) 110.31.002 жолында Декларация бойынша корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi. Осы жолға 110.00.044 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
3) 110.31.003 жолында 110.00.043 жолында көрсетiлген Декларация бойынша салық салынатын кiрiс көрсетiледi;
4) 110.31.004 жолында:
I бағанына 110.00.001 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) өткiзуден түскен кiрiс көрсетiледi;
5) 110.31.005 жолында:
І бағанда 110.31.005A - 110.31.005E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын активтердi сату кезiнде құнның өсуiнен түскен кiрiстiң (залалдың) жалпы сомасы көрсетiледi;

31. Составление формы 110.29 - Отчет о результатах
финансово-хозяйственной деятельности
193. Данная форма является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
32. Составление формы 110.30 - Таблица ФС/ИР - Таблица
изменений в резервах (провизиях)
194. Данная форма является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по банковской деятельности.
33. Составление формы 110.31 - Сверка отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности с Декларацией по корпоративному подоходному налогу
195. Данная форма предназначена для сверки чистого дохода, определенного по отчету о результатах финансово-хозяйственной деятельности и налогооблагаемого дохода, определенного по Декларации, путем выявления разницы между ними.
Для определения разницы в данном приложении производится сравнение доходов (убытков), определенных налогоплательщиком в отчете о результатах финансово-хозяйственной деятельности, составленном за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности, с доходами и вычетами, определенными по положениям налогового законодательства.
196. При заполнении графы I используются данные, отраженные в Декларации.
197. При заполнении графы II используются данные бухгалтерского учета, полученные в соответствии с законодательством по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
198. В графе III указывается разница граф I и II, кроме строк 110.31.001, 110.31.002, 110.31.003.
199. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
200. В разделе "Показатели":
1) в строке 110.31.001 указывается чистый доход (убыток) по финансовой отчетности;
2) в строке 110.31.002 указывается корпоративный подоходный налог по Декларации. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 110.00.044;
3) в строке 110.31.003 указывается налогооблагаемый доход по Декларации, отраженный в строке 110.00.043;
4) в строке 110.31.004:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.001;
в графе II указывается доход от реализации товаров (работ, услуг);
5) в строке 110.31.005:
в графе I указывается общая сумма дохода (убытка) от прироста стоимости при реализации активов, определяемая как сумма строк 110.31.005A по 110.31.005E;

II бағанда 110.31.005A - 110.31.005E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша 110.31.004 жолда көрсетiлген тауарлардан (жұмыстардан, қызмет көрсетулерден) басқа, активтердi сатудан түскен кiрiстiң (залалдың) жалпы сомасы көрсетiледi;
6) 110.31.005A жолда:
I бағанға 110.02.001; 110.02.002 және 110.02.003 жолдарында көрсетілген сома көшiрiледi;
II бағанда тұрғын-үйлер, ғимараттар, құрылыстардан түскен кiрiс (залал) көрсетiледi;
7) 110.31.005B:
I бағанға 110.02.004 жолда көрсетiлген сома көшiрiледi;
ІІ бағанда тұрғын-үйлер, ғимараттар, құрылыстардан басқа, негізгi құралдардан түскен кiрiс (залал) көрсетiледi;
8) 110.31.005C жолында:
ІІ бағанда материалдық емес активтердi өткiзуден түскен кiрiс (залал) көрсетiледi;
9) 110.31.005D жолында:
I бағанда 110.02.005 - 110.002.009 жолдардың сомасы ретiнде айқындалатын шама көрсетiледi;
ІІ бағанда бағалы қағаздарды сатудан түскен кiрiс (залал) көрсетiледi;
10) 110.31.005E жолында:
басқа да активтердi сатудан түскен кiрiс (залал) көрсетiледi;
11) 110.31.006 жолында:
I бағанға 110.00.003 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда есептен шығару мiндеттемесiнен түскен кiрiс көрсетiледi;
12) 110.31.007 жолында:
I бағанға 110.00.004 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
13) 110.31.008 жолында:
I бағанға 110.00.005 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда мүлiктi жалға бергеннен түскен кiрiс көрсетiледi;
14) 110.31.009 жолында:
I бағанға 110.00.006 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда жасалған провизиялар мөлшерлерiнiң кемуiнен алынған сома көрсетiледi;
15) 110.31.010 жолында:
I бағанға 110.00.007 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда борыштың талаптан қайтудан түскен кiрiсi көрсетiледi;
16) 110.31.011 жолында:
I бағанға 110.00.008 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
ІІ бағанда кәсiпкерлiк қызметiн шектеу немесе тоқтатуға келiсiм үшiн алынған кiрiстер сомасы көрсетiледi;
17) 110.31.012 жолында:
I бағанға 110.00.010 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда жалпы үлестiк меншiктен түскен кiрiстi бөлу кезiнде алынған кiрiс сомасы көрсетiледi;
18) 110.31.013 жолында:
I бағанға 110.00.011 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда айыппұлдар, өсiмақылар және басқа да санкция түрлерi бойынша кiрiс көрсетiледi;
19) 110.31.014 жолында:
I бағанға 110.00.012 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда бұрын жүргізiлген шығыс бойынша алынған өтемақылар көрсетiледi;
20) 110.31.015 жолында:
I бағанға 110.00.013 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда орындалған жұмыстар, қызмет көрсетулер, соның iшiнде тауарлық-материалдық құндылықтардың артығынан тегiн алынған мүлiк, сондай-ақ оларды тарату кезiндегi негiзгі құралдардан бөлшектеу, талқылау кезiнде алынған тауарлық-материалдық қорлар түрiндегi кiрiс көрсетiледi;

в графе II указывается общая сумма дохода (убытка) от реализации активов, кроме товаров (работ, услуг), указанных в строке 110.31.004 по данным бухгалтерского учета, определяемая как сумма строк с 110.31.005А по 110.31.005 E;
6) в строке 110.31.005А:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.02.001, 110.02.002 и 110.02.003;
в графе II указывается доход (убыток) от реализации зданий, сооружений, строений;
7) в строке 110.31.005В:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.02.004;
в графе II указывается доход (убыток) от реализации основных средств, кроме зданий, сооружений и строений;
8) в строке 110.31.005С:
в графе II указывается доход (убыток) от реализации нематериальных активов;
9) в строке 110.31.005D:
в графе I указывается величина, определяемая как сумма строк 110.02.005 по 110.02.009;
в графе II указывается доход (убыток) от реализации ценных бумаг;
10) в строке 110.31.005E:
в графе II указывается доход (убыток) от реализации других активов;
11) в строке 110.31.006:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.003;
в графе II указывается доход от списания обязательств;
12) в строке 110.31.007:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.004;
13) в строке 110.31.008:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.005;
в графе II указывается доход от сдачи в аренду имущества;
14) в строке 110.31.009:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.006;
в графе II указывается сумма доходов от снижения размеров созданных провизий;
15) в строке 110.31.010:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.007;
в графе II указывается сумма доходов от уступки требования долга;
16) в строке 110.31.011:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.008;
в графе II указывается сумма доходов, полученных за согласие ограничить или прекратить предпринимательскую деятельность;
17) в строке 110.31.012:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.010;
в графе II указывается сумма доходов, полученных при распределении дохода от общей долевой собственности;
18) в строке 110.31.013:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.011;
в графе II указываются доходы по штрафам, пени и другим видам санкций;
19) в строке 110.31.014:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.012;
в графе II отражаются полученные компенсации по ранее произведенным расходам;
20) в строке 110.31.015:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.013;
в графе II указываются доходы в виде безвозмездно полученного имущества, выполненных работ, оказанных услуг, включая излишки товарно-материальных ценностей, а также товарно-материальных запасов, полученных при демонтаже, разборке основных средств при их ликвидации;

21) 110.31.016 жолында:
I бағанға 110.00.014 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда дивиденд түрiндегi кiрiс сомасы көрсетiледi;
22) 110.31.017 жолында:
I бағанға 110.00.015 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда сыйақы түрiндегi кiрiс сомасы көрсетiледi;
23) 110.31.018 жолында:
I бағанға 110.00.016 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда он бағамдық айырмашылық сомасы көрсетiледi;
24) 110.31.019 жолында:
I бағанға 110.00.017 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
ІІ бағанда ұтыс түрiндегi кiрiс сомасы көрсетiледi;
25) 110.31.020 жолында:
I бағанға 110.00.018 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
ІІ бағанда роялти түрiндегi кiрiс сомасы көрсетiледi;
26) 110.31.021 жолында:
I бағанға 110.00.019 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда әлеуметтiк саладағы объектiлердi пайдалану кезiндегi шығыстардан кiрiстiң артығынан алынған кiрiс сомасы көрсетiледi;
27) 110.31.022 жолында:
I бағанға 110.00.009 және 100.00.020 жолдарының сомасы ретiнде айқындалған мөлшер көшiрiледi;
II бағанда 110.31.004 - 110.31.021 жолдарында көрсетiлмеген бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша басқа да кiрiстер көрсетiледi;
28) 110.31.023 жолында:
I бағанда 110.00.022 жолдан көшiрiлетiн жылдық жиынтық кiрiстiң түзетiлген сомасы көрсетiледi;
29) 110.31.024 жолында:
I бағанда кiрiстiң жалпы сомасы (110.31.004-110.31.022 жолдардың сомасы алынған 110.31.023 жолы) көрсетiледi;
II бағанда кiрiстiң жалпы сомасы (110.31.004-110.31.022 жолдардың сомасы) көрсетiледi;
30) 110.31.025 жолында:
І бағанға 110.00.024 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда өткiзiлген тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) өзiндiк құны ретiнде айқындалған, кезеңнiң шығысы және басқа да жолдарда көрсетiлген шығыстарды есептемегенде, негiзгi емес қызмет бойынша шығыстар шамасы көрсетiледi;
31) 110.31.025A жолында:
I бағанға 110.00.005A жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда 110.12.005AI - 110.11.005AIV жолдарындағы сома ретiнде айқындалатын iссапар шығыстарының жалпы сомасы көрсетiледi;
32) 110.31.025AІ жолында:
I бағанға 110.11.005АІ жолынан сома көшiрiледi;
ІІ бағанда бронь үшiн шығысты төлеудi қоса алғанда, iссапар орны мен керi жолға жүргiзiлген шығыстардың нақты сомасы көрсетiледi;
33) 110.31.025АII жолында:
I бағанға 110.11.005АII жолынан сома көшiрiледi;
II бағанда бронь үшiн шығысты төлеудi қоса алғанда, тұрғын үй жалдауға жүргiзiлген шығыстардың нақты сомасы көрсетiледi;
34) 110.31.025АIII жолында:
I бағанға 110.11.005АIII жолынан сома көшiрiледi;
II бағанда Қазақстан Республикасы шегiндегi iссапар бойынша тәулiктiк мөлшерi көрсетiледi;

21) в строке 110.31.016:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.014;
в графе II указывается сумма дохода в виде дивидендов;
22) в строке 110.31.017:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.015;
в графе II указывается сумма дохода в виде вознаграждений;
23) в строке 110.31.018:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.016;
в графе II указывается сумма положительной курсовой разницы;
24) в строке 110.31.019:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.017;
в графе II указывается сумма в виде выигрышей;
25) в строке 110.31.020:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.018;
в графе II указывается сумма дохода в виде роялти;
26) в строке 110.31.021:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.019;
в графе II указывается сумма дохода, полученная от превышения доходов над расходами при эксплуатации объектов социальной сферы;
27) в строке 110.31.022:
в графу I переносится величина, определенная как сумма строк 110.00.009 и 110.00.020;
в графе II указываются другие доходы по данным бухгалтерского учета, не отраженные в строках с 110.31.004 по 110.31.021;
28) в строке 110.31.023:
в графе I указывается сумма корректировки совокупного годового дохода, которая переносится из строки 110.00.022;
29) в строке 110.31.024:
в графе I указывается общая сумма доходов (сумма строк с 110.31.004 по 110.31.022 минус строка 110.31.023);
в графе II указывается общая сумма доходов (сумма строк с 110.31.004 по 110.31.022);
30) в строке 110.31.025:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.024;
в графе II указывается величина, определяемая как сумма величин себестоимости реализованных финансовых услуг (товаров, работ), расходов периода и расходов по неосновной деятельности, за исключением расходов, отраженных в других строках данного приложения;
31) в строке 110.31.025А:
в графу I переносится сумма из строки 110.11.005А;
в графе II указывается общая сумма командировочных расходов, определяемая как сумма строк с 110.11.005AI по 110.11.005AIV;
32) в строке 110.31.025АI:
в графу I переносится сумма из строки 110.11.005AI;
в графе II указывается сумма фактически произведенных расходов на проезд к месту командировки и обратно, включая оплату расходов за бронь;
33) в строке 110.31.025AII:
в графу I переносится сумма из строки 110.11.005AII;
в графе II указывается сумма фактически произведенных расходов на наем жилого помещения, включая оплату расходов за бронь;
34) в строке 110.31.025AIII:
в графу I переносится сумма из строки 110.11.005AIII;
в графе II указывается размер суточных по командировкам в пределах Республики Казахстан;

I бағанға 110.00.036C жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
51) 110.31.040 жолында:
I бағанға 110.00.036D жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
52) 110.31.041 жолында:
I бағанға 110.00.036E жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
53) 110.31.042 жолында:
I бағанға 110.00.036F жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
II бағанда жөндеуге кеткен шығыстар сомасы көрсетiледi;
54) 110.31.043 жолында:
II бағанда негiзгi құралдардың жойылуы және iстен шығуынан залалдар сомасы көрсетiледi;
55) 110.31.044 жолында:
II бағанда материалдық емес активтердiң жойылуы және iстен шығуынан залалдар сомасы көрсетiледi;
56) 110.31.045 жолында:
II бағанда тауарлық-материалдық құндылықтар нормативтен тыс ысырап, бүлiнген және жетпеген, сондай-ақ басқа да өндiрiстiк емес шығыстар және ысырап сомасы көрсетiледi;
57) 110.31.046 жолында:
II бағанда айыпкер белгiленбеген немесе егер айыпкер жақтың есебiнен қажеттi соманы өтеу мүмкiн болмаған жағдайда, талан-тараждан түскен залал көрсетiледi;
58) 110.31.047 жолында:
II бағанда бухгалтерлiк есеп деректерi бойнынша өндiрiстiк қуаттық пен консервацияда болып табылатын объектiлердi ұстап тұруға шығындар сомасы көрсетiледi;
59) 110.31.048 жолында:
II бағанда жұмысшылардың еңбек демалыстарын төлеуге резервтегi сома көрсетiледi;
60) 110.31.049 жолында:
ІІ бағанда негiзгi құралдарды жөндеуге алда тұрған шығыстарға резервтегi сома көрсетiледi;
61) 110.31.050 жолында:
II бағанда 110.31.025-110.31.049 жолдарында көрсетiлмеген басқа да шығыстар сомасы көрсетiледi;
62) 110.31.051 жолында:
I бағанда 110.00.041 жолдан көшiрiлетiн салық салынатын кiрiстiң түзету сомасы көрсетiледi;
63) 110.31.052 жолында:
I бағанда 110.31.025-110.31.051 жолдарын қосумен айқындалатын сома көрсетiледi;
II бағанда 110.31.025-110.31.050 жолдарының қосумен айқындалатын сома көрсетiледi;
64) 110.31.053 жолында:
III бағанда III бағанның 110.31.024 және 110.31.052 жолдарының туындысы ретiнде айқындалатын кiрiстер мен шығыстар арасындағы айырма көрсетiледi;
65) 100.31.054 жолында:
III бағанда 110.31.053 жолдың сомасына түзетiлген 110.31.001 және 110.31.002 жолдарының сомасы ретiнде айқындалған салық салынатын кiрiс көшiрiледi. Осы сома 110.00.043 жолда көрсетiлген салық салынатын сомаға сәйкес келуi қажет.
34. Ақша қозғалысы туралы есеп беру - 110.32 және
110.33 нысандарын жасау
201. Осы нысандар бухгалтерлiк есеп және қаржы есептемесi бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес есептi салық кезеңiне әзiрленген салық төлеушiнiң қаржылық есебi болып табылады.
35. Кiрiстер түрлерi және елдер коды
202. Декларацияны толтыру кезiнде кiрiстер түрлерiне келесi кодтау қолданылсын:

в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.036С;
51) в строке 110.31.040:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.036D;
52) в строке 110.31.041:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.036E;
53) в строке 110.31.042:
в графу I переносится сумма, отраженная в строке 110.00.036F;
в графе II отражается сумма расходов на ремонт;
54) в строке 110.31.043:
в графе II указывается сумма убытков от ликвидации и выбытия основных средств;
55) в строке 110.31.044:
в графе II указывается сумма убытков от ликвидации и выбытия нематериальных активов;
56) в строке 110.31.045:
в графе II указывается сумма сверхнормативных потерь, порчи и недостачи товарно-материальных ценностей, других непроизводственных расходов и потерь;
57) в строке 110.31.046:
в графе II указываются убытки от хищений, виновники которых не установлены, или в случае, если невозможно возместить необходимые суммы за счет виновной стороны;
58) в строке 110.31.047:
в графе II указывается сумма затрат на содержание производственных мощностей и объектов, находящихся на консервации по данным бухгалтерского учета;
59) в строке 110.31.048:
в графе II отражается сумма резерва по отпускам работников;
60) в строке 110.31.049:
в графе II отражается сумма резерва на предстоящие расходы на ремонт основных средств;
61) в строке 110.31.050:
в графе II отражается сумма других расходов, не отраженных в строках с 110.31.025 по 110.31.049;
62) в строке 110.31.051:
в графе I указывается сумма корректировки налогооблагаемого дохода, которая переносится из строки 110.00.041;
63) в строке 110.31.052:
в графе I указывается сумма, определяемая сложением строк с 110.31.025 по 110.31.051;
в графе II указывается сумма, определяемая сложением строк с 110.31.025 по 110.31.050;
64) в строке 110.31.053:
в графе III указывается разница между доходами и расходами, определяемая как разность строк 110.31.024 и 110.31.052 графы III;
65) в строке 110.31.054:
в графе III указывается налогооблагаемый доход, определяемый как сумма строк 110.31.001 и 110.31.002, скорректированный на сумму строки 110.31.053. Данная сумма должна соответствовать налогооблагаемому доходу, указанному в строке 110.00.043.
34. Составление форм 110.32 и 110.33 - Отчет о движении денег
201. Данные формы являются финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
35. Коды видов доходов и стран
202. При заполнении Декларации использовать следующую кодировку видов доходов:

203. Резидент емес - салық төлеушiнiң резиденттiк елiнiң кодын толтыру кезiнде Қазақстан Республикасының Кеден комитетiнiң 26.09.1995 жылғы 127-II бұйрығымен бекiтiлген және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгінде 1997 жылғы 21 сәуiрде N 291 тiркелген "Әлем елдерiнiң жiктемесi" Жүк кеден декларациясын толтыру тәртiбi туралы  Нұсқаулықтың  3-қосымшасына сәйкес елдердiң сандық кодталуын пайдалану қажет.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 110.00, 110.01, 110.02, 110.03, 110.04, 110.05, 110.06, 110.07, 110.08, 110.09, 110.10, 110.11, 110.12, 110.13, 110.14, 110.15, 110.16, 110.17, 110.18, 110.19, 110.20, 110.21, 110.22, 110.23, 110.24, 110.25, 110.26, 110.27, 110.28, 110.29, 110.30, 110.31, 110.32, 110.33 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекiтiлген
Корпорациялық табыс салығы бойынша
декларация жасау ережелері
(120.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және сақтандыру сыйақылары түрiндегi кiрiстердi, сондай-ақ сақтандыру сыйақыларын орналастырудан кiрiстердi мәлiмдеуiне және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының корпорациялық табыс салығын есептеуiне арналған корпорациялық табыс салығы бойынша декларация (бұдан әрi - Декларация) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзiнен (120.00 нысаны) және корпорациялық табыс салығы бойынша салық салумен байланысты объектiлер және салық салу объектiлерi туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшалардан (120.01 - 120.07 нысандары) тұрады.
3. Декларацияны жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
4. Нысандарды толтыру кезiнде түзетулерге, тазартуларға және былғауға жол берiлмейдi.
5. Көрсеткiштер жоқ болған кезде нысандардың тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берiлмейдi.
7. Тиiстi қосымша нысанның көрсеткiштерiн ашуды талап ететiн жолдарды толтыру кезiнде аталған косымша нысандар мiндеттi тәртiпте толтыруға жатады.
8. Қосымша нысандардардың "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде тиiстi қосымшаның "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген тиiстi көрсеткiштер көрсетiледi.

203. При заполнении кода страны резидентства налогоплательщика-нерезидента необходимо использовать цифровую кодировку стран в соответствии с приложением 3 к Инструкции о порядке заполнения грузовой таможенной декларации, утвержденной приказом  Таможенного комитета Республики Казахстан от 26 сентября 1995 года N 127-П, зарегистрированной в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 1997 года N 291.
____________________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 110.00, 110.01, 110.02 110.03, 110.04, 110.05, 110.06, 110.07, 110.08, 110.09, 110.10, 110.11, 110.12, 110.13, 110.14, 110.15, 110.16, 110.17, 110.18, 110.19, 110.20, 110.21, 110.22, 110.23, 110.24, 110.25, 110.26, 110.27, 110.28, 110.29, 110.30, 110.31,110.32, 110.33 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
___________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации
по корпоративному подоходному налогу (Форма 120.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по корпоративному подоходному налогу (далее - Декларация), предназначенной для декларирования доходов в виде страховых премий, а также доходов от иной деятельности, и исчисления корпоративного подоходного налога страховыми (перестраховочными) организациями.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 120.00) и приложений к ней (формы с 120.01 по 120.05) по раскрытию информации об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением по корпоративному подоходному налогу.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. При заполнении строк, требующих раскрытия показателей в соответствующей дополнительной форме, указанные дополнительные формы подлежат заполнению в обязательном порядке.
8. В разделе "Общая информация" дополнительных форм указываются соответствующие показатели, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" соответствующего приложения.

9. Соманың терiс мәнi тиiстi жолдың (бағанның) бiрiншi сол торкөзiнде "-" белгiсiмен белгiленедi.
10. Декларацияны беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарлама мен тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабындағы 8-баптың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық төлеушi Декларацияны қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
11. Декларацияға 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Декларация жасау (120.00-нысан)
12. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) ЭҚЖЖ коды. Экономикалық қызметтiң жалпы жiктеуiшi бойынша қызметтiң негiзгi түрiнiң коды (алғашқы бес белгi) және оның үлес салмағы (100%) көрсетiледi;
5) Декларацияның түрi. Осы торкөздер  Салық кодексiнiң  69 және  71-баптарына  сәйкес белгiленедi. Декларацияның түрiне байланысты тиiстi торкөз белгiленедi.
"Бастапқы" торкөзi егер салық төлеушi ретiнде тiркелгеннен кейiн алғаш рет Декларация берiлгенде белгiленедi.
Одан кейiнгi декларацияларды беру кезiнде, "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Бұрын берiлген декларацияларға өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде, "Қосымша" торкөзi белгiленедi.
"Хабарлама бойынша" торкөзi, егер салық төлеушiмен  Салық кодексiнiң  31-бабының 2-тармағы 7) тармақшасында қарастырылған хабарлама алынса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Декларацияға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгiленедi. Бұл жағдайда салық төлеушiмен "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" тор көздерi бiр уақытта белгiленедi.
Тарату (қайта құру) жағдайында "Тарату" торкөзi белгiленедi. Егер салық төлеушi Декларацияны  Салық кодексiнiң  136-бабының 4-тармағына сәйкес берсе, "Бастапқы" және "Тарату" торкөздерi белгiленедi.
6) валюта коды;
7) берiлген қосымшалар. Берiлген қосымшалардың торкөздерi белгiленедi.
8) Заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшелерi (107.07-Нысан) бойынша салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша аванстық төлемдер және корпоративтiк табыс салығы сомалары Есебiн беру кезiнде, "101.07-нысан бойынша Есеп" торкөзi белгiленедi;

9. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком "-" в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
10. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса  - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Декларации.
11. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
2. Составление Декларации (Форма 120.00)
12. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) код ОКЭД. Указывается код основного вида деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности (первые пять знаков) и его удельный вес (100 %);
5) вид Декларации. Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и 71 Налогового  кодекса. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается если Декларация представляется впервые после государственной регистрации налогоплательщика.
При представлении последующих деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительная".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которой требуется внести изменения и дополнения в ранее представленную Декларацию. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительная".
В случае ликвидации (реорганизации) отмечается ячейка "Ликвидационная". Если налогоплательщик представляет Декларацию согласно пункту 4 статьи 136 Налогового кодекса , отмечаются ячейки "Первоначальная" и "Ликвидационная";
6) код валюты;
7) представленные приложения. Отмечаются ячейки представленных приложений;
8) при сдаче Расчета сумм авансовых платежей и корпоративного подоходного налога по итогам налогового периода, по структурным подразделениям юридического лица (Форма 101.07), отмечается ячейка "Расчет по форме 101.07".

13. "Сақтандыру сыйақылары түрiндегi кiрiс" бөлiмiнде:
1) 120.00.001 жолында 120.01.009 жолында айқындалған жинақтаушы емес сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде сақтандырушылардан және қайта сақтандырушылардан алынуы тиiс (алынған) сақтандыру сыйақылары түрiндегi кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi;
2) 120.00.002 жолында 120.01.010 жолында айқындалған жинақтаушы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде сақтандырушылардан және қайта сақтандырушылардан алынуы тиiс (алынған) сақтандыру сыйақылары түрiндегi кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi;
3) 120.00.003 жолында 120.01.003A және 120.00.003B жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын сақтандыру сыйақылары түрiндегi кiрiстер бойынша есептелген корпорациялық табыс салығының жалпы сомасы көрсетiледi;
4) 120.00.003A жолында  Салық кодексiнiң  117-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес жинақтаушы емес сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша алынуы тиiс (алынған) сомадан 4% ставка бойынша есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi. 120.00.001 жолы сомасы және 4% ставка туындысы ретiнде айқындалады;
5) 120.00.003B жолында Салық кодексiнiң 117-бабының 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес жинақтаушы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша алынуы тиiс (алынған) сомадан 2% ставка бойынша есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi. 120.00.002 жолы сомасы және 2% ставка туындысы ретiнде айқындалады;
6) 120.00.004 жолында есептi салық кезеңi үшiн салықты төлеу есебiне салық төлеушi енгiзген корпорациялық табыс салығының жалпы сомасы көрсетiледi. 120.01.004A және 120.00.004B жолдарының жиынтығы ретiнде айқындалады;
7) 120.00.004A жолында есептi салық кезеңi үшiн салықты төлеу есебiне бұрынғы салық кезеңiнен және басқада салық түрлерiнен көшiрiлген артық төленген салық сомасы көрсетiледi;
8) 120.00.004B жолында есептi салық кезеңi үшiн енгiзiлген сомалардың жиынтық шамасы көрсетiледi.
14. "Басқа да кiрiстер бойынша есеп" бөлiмiнде:
1) 120.00.005 жолында 120.02.010 жолында айқындалған салық салынатын кiрiстiң (залалдың) қорытынды сомасы көрсетiледi;
2) 120.00.006 жолында  Салық кодексiнiң  123-бабының 1-тармағына сәйкес айқындалған және  Салық кодексiнiң  124-бабына сәйкес бұрынғы салық кезеңдерiнен көшiрiлген өзге де iс-әрекеттерден алынған залалдың сомасы көрсетiледi;
3) 120.00.007 жолында 120.00.005 және 120.00.006 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын алынған залалдарды есепке ала салық салынатын кiрiс сомасы көрсетiледi;

13. В разделе "Расчет по доходам в виде страховых премий":
1) в строке 120.00.001 указывается общая сумма дохода в виде страховых премий, подлежащих получению (полученных) от страхователей и перестрахователей в течение налогового периода по договорам ненакопительного страхования (перестрахования), определенная в строке 120.01.009;
2) в строке 120.00.002 указывается общая сумма дохода в виде страховых премий, подлежащих получению (полученных) от страхователей и перестрахователей в течение налогового периода по договорам накопительного страхования (перестрахования), определенная в строке 120.01.010;
3) в строке 120.00.003 указывается общая сумма исчисленного корпоративного подоходного налога по доходам в виде страховых премий, определяемая как сумма строк 120.00.003А и 120.00.003В;
4) в строке 120.00.003А указывается сумма корпоративного подоходного налога, исчисленная по ставке 4 % от суммы подлежащих получению (полученных) страховых премий по договорам ненакопительного страхования (перестрахования) согласно подпункту 1) пункта 1 статьи 117 Налогового кодекса. Определяется как произведение суммы строки 120.00.001 и ставки 4 %;
5) в строке 120.00.003В указывается сумма корпоративного подоходного налога, исчисленная по ставке 2 % от суммы подлежащих получению (полученных) страховых премий по договорам накопительного страхования (перестрахования) согласно подпункту 2) пункта 1 статьи 117 Налогового кодекса. Определяется как произведение суммы строки 120.00.002 и ставки 2 %;
6) в строке 120.00.004 указывается общая сумма корпоративного подоходного налога, внесенного налогоплательщиком в счет уплаты налога за отчетный налоговый период. Определяется как сумма строк 120.00.004А и 120.00.004В;
7) в строке 120.00.004А указывается сумма излишне уплаченного налога, перенесенная с предыдущего налогового периода и других видов налогов в счет уплаты налога за отчетный налоговый период;
8) в строке 120.00.004В указывается суммарная величина внесенных сумм налога за отчетный налоговый период.
14. В разделе "Расчет по прочим доходам":
1) в строке 120.00.005 указывается итоговая сумма налогооблагаемого дохода (убытка), определенная в строке 120.02.010;
2) в строке 120.00.006 указывается сумма убытка, полученного от иной деятельности, определенная согласно пункту 1 статьи 123 Налогового кодекса  и перенесенная с предыдущих налоговых периодов в соответствии со статьей 124 Налогового кодекса . В данную строку переносится сумма убытка, определенная в строке 120.03.001;
3) в строке 120.00.007 указывается налогооблагаемый доход с учетом перенесенных убытков, определяемый как разница строк 120.00.005 и 120.00.006;

4) 120.00.008 жолында  Салық кодексiнiң  135-бабының 1-тармағына сәйкес салық салынатын кiрiстен басқада кiрiстер бойынша 30% ставка бойынша есептелген корпоративтiк табыс салығы сомасы көрсетiледi. 120.00.007 жолының сомасы және 30% ставка туындысы ретiнде айқындалады
5) 120.00.009 жолында 120.00.009A және 120.00.009B жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын төленген аванстық төлемдер көрсетiледi;
6) 120.00.009A жолында есептi салық кезеңiнде корпоративтiк табыс салығын төлеу кезiнде бұрынғы салық кезеңiнен және басқада салық түрлерiнен көшiрiлген артық төленген салық сомасы көрсетiледi;
7) 120.00.009B жолында есептi салық кезеңi үшiн салық төлеушiмен жүргiзiлген аванстық төлемдердiң жиынтық шамасы көрсетiледi.
15. "Салық мiндеттемесi есебi" бөлiмiнде:
1) 120.00.010 жолында 120.00.003 + 120.00.008 жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын есептi салық кезеңi үшiн есептелген салықтың жалпы сомасы көрсетiледi;
2) 120.00.011 жолында 120.00.004 + 120.00.009 жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын есептi салық кезеңi үшiн төленген аванстық төлемдер және корпоративтiк табыс салығының жалпы сомасы көрсетiледi;
3) 120.00.012 жолында төленуге жататын корпоративтiк табыс салығы сомасы көрсетiледi. 120.00.010 жолында көрсетiлген есептелген корпоративтiк табыс салығы сомасы мен 120.00.011 жолында көрсетiлген аванстық төлемдер жүргiзiлген және төленген салық сомалары арасында айырма ретiнде айқындалады;
4) 120.00.013 жолында егер 120.00.011 жолында көрсетiлген аванстық төлемдер жүргiзiлген және төленген салық сомалары шамасы 120.00.010 жолында көрсетiлген есептелген корпоративтiк табыс салығы сомасы шамасынан жоғары болған жағдайда айқындалатын артық төленген салық сомасы көрсетiледi;
120.00.011 жолын толтыру кезiнде сома салық органымен және салық төлеушiмен куәландырылған, салық мiндеттемелерiнiң орындалуы бойынша бюджетпен есеп айырысу жағдайы туралы салық төлеушiнiң дербес шотынан көшiрме негiзiнде көрсетiледi.
3. Сақтандыру қызметiнен кiрiстер - 120.01 нысанын жасау
16. Осы нысан  Салық кодексiнiң  115-бабының 1-тармағына сәйкес салық төлеушiмен сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде сақтандырушылардан және қайта сақтандырушылардан алынуға жататын (алынған), сондай-ақ салық салынуға жатпайтын кiрiстер, сақтандыру сыйақылары түрiндегi кiрiстердiң сомасын айқындауға арналған.
17. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:

4) в строке 120.00.008 указывается сумма исчисленного корпоративного подоходного налога по прочим доходам по ставке 30 % от суммы налогооблагаемого дохода согласно пункту 1 статьи 135 Налогового кодекса . Определяется как произведение суммы строки 120.00.007 и ставки 30 %;
5) в строке 120.00.009 указываются уплаченные авансовые платежи, определяемые как сумма строк 120.00.009А и 120.00.009В;
6) в строке 120.00.009А указывается сумма излишне уплаченного налога, перенесенная с предыдущего налогового периода и с других видов налогов при уплате корпоративного подоходного налога отчетного налогового периода;
7) в строке 120.00.009В указывается суммарная величина авансовых платежей, произведенных налогоплательщиком за отчетный налоговый период.
15. В разделе "Расчет налогового обязательства":
1) в строке 120.00.010 указывается общая сумма исчисленного налога за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 120.00.003 + 120.00.008;
2) в строке 120.00.011 указывается общая сумма уплаченных авансовых платежей и корпоративного подоходного налога за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 120.00.004 + 120.00.009;
3) в строке 120.00.012 указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащего уплате. Определяется как разница между исчисленной суммой корпоративного подоходного налога, отраженного в строке 120.00.010, и суммой произведенных авансовых платежей и уплаченных сумм налога, отраженных в строке 120.00.011;
4) в строке 120.00.013 указывается сумма излишне уплаченного налога, которая определяется в случае, если величина произведенных авансовых платежей и уплаченных сумм налога, указанных в строке 120.00.011, больше суммы исчисленного корпоративного подоходного налога, указанного в строке 120.00.010. Определяется как разница сумм строк 120.00.011 и 120.00.010.
При заполнении строки 120.00.011 сумма указывается на основании выписки из лицевого счета налогоплательщика о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налоговых обязательств, заверенной налоговым органом и налогоплательщиком.
3. Составление формы 120.01 - Доходы от страховой деятельности
16. Данная форма предназначена для определения налогоплательщиком доходов в виде страховых премий, подлежащих получению (полученных) от страхователей и перестрахователей в течение налогового периода по договорам страхования (перестрахования), а также доходов, не подлежащих налогообложению, согласно пункту 1 статьи 115 Налогового кодекса .
17. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:

1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
18. "Сақтандыру сыйақылары түрiндегi кiрiстер бойынша есеп" бөлiмiнде:
1) 120.01.001 жолында 120.00.002 жолындағы көрсетiлгендердi қоспағанда, "Сақтандыру қызметi туралы" Қазақстан Республикасының  Заңының  (бұдан әрi - Заң) 6-бабындағы 3-тармақта және Заңның 6-бабындағы 2-тармақта көрсетiлген класстар бойынша жинақтаушы емес сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде алынуға жататын (алынған) сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетiледi, және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
2) 120.01.002 жолында Заңның 6-бабындағы 2-тармақта көрсетiлген класстар бойынша жинақтаушы сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде алынуға жататын (алынған) сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетiледi, және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
3) 120.01.003 жолында 120.01.004 жолында көрсетiлгендердi қоспағанда, Заңның 6-бабының 3-тармағында және Заңның 6-бабының 2-тармағында көрсетiлген кластар бойынша жинақтаушы емес қайта сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде алынуға жататын (алынған) сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетiледi, және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
4) 120.01.004 жолында Заңның 6-бабындағы 2-тармаққа сәйкес көрсетiлген кластар бойынша жинақтаушы қайта сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде алынуға жататын (алынған) сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетiледi, және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
5) 120.01.005 жолында 120.01.006 жолында көрсетiлгендердi қоспағанда, Заңның 6-бабының 2 және 3-тармақтарында көрсетiлген кластар бойынша жинақтаушы емес қайта сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде қайта сактандырғыш-резидентпен төленген сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетiледi, және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
6) 120.01.006 жолында Заңның 6-бабының 2-тармағында көрсетiлген кластар бойынша жинақтаушы кайта сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде қайта сақтандырғыш-резидентпен төленген сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетiледi, және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
7) 120.01.007 жолында 120.01.008 жолында көрсетiлгендердi қоспағанда, Заңның 6-бабының 2 және 3-тармақтарында көрсетiлген класстар бойынша жинақтаушы емес қайта сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде қайта сақтандырғыш-резидентпен теленген сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетiледi, және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;
8) 120.01.008 жолында Заңның 6-бабының 2-тармағында көрсетiлген кластар бойынша жинақтаушы қайта сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде қайта сақтандырғыш-резидентпен төленген сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетiледi, және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады;

1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
18. В разделе "Расчет по доходам в виде страховых премий":
1) в строке 120.01.001 указывается сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение налогового периода по договорам ненакопительного страхования по классам, указанным в пунктах 2 и 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан " О страховой деятельности " (далее - Закон), за исключением указанных в строке 120.01.002, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
2) в строке 120.01.002 указывается сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение налогового периода по договорам накопительного страхования по классам, указанным в пункте 2 статьи 6  Закона, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
3) в строке 120.01.003 указывается сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение налогового периода по договорам ненакопительного перестрахования по классам, указанным в пунктах 2 и 3 статьи 6 Закона , за исключением указанных в строке 120.01.004, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
4) в строке 120.01.004 указывается сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение налогового периода по договорам накопительного перестрахования по классам, указанным в пункте 2 статьи 6  Закона, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
5) в строке 120.01.005 указывается сумма страховых премий, уплаченных в течение налогового периода перестраховщикам-резидентам по договорам ненакопительного перестрахования по классам, указанным в пунктах 2 и 3 статьи 6 Закона , за исключением указанных в строке 120.01.006, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
6) в строке 120.01.006 указывается сумма страховых премий, уплаченных в течение налогового периода перестраховщикам-резидентам по договорам накопительного перестрахования по классам, указанным в пункте 2 статьи 6  Закона, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
7) в строке 120.01.007 указывается сумма страховых премий, уплаченных в течение налогового периода перестраховщикам-нерезидентам по договорам ненакопительного перестрахования по классам, указанным в пунктах 2 и 3 статьи 6 Закона , за исключением указанных в строке 120.01.008, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
8) в строке 120.01.008 указывается сумма страховых премий, уплаченных в течение налогового периода перестраховщикам-нерезидентам по договорам накопительного перестрахования по классам, указанным в пункте 2 статьи 6  Закона, и заполняется на основании данных дополнительной формы;

9) 120.01.009 жолында 120.01.010 жолында көрсетiлгендердi қоспағанда, Заңның 6-бабының 2 және 3-тармақтарында көрсетiлген кластар бойынша жинақтаушы емес қайта сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде алынуға жататын (алынған) сақтандыру сыйақыларының жалпы сомасы көрсетiледi. 120.01.001, 120.01.003 және 120.01.005, 120.01.007 ((120.01.001 + 120.01.003) - (120.01.005+ 120.01.007)) жолдары сомаларының айырмасы ретiнде айқындалады;
10) 120.01.010 жолында Заңның 6-бабының 2-тармағында көрсетiлген кластар бойынша жинақтаушы қайта сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде алынуға жататын (алынған) сақтандыру сыйақыларының жалпы сомасы көрсетiледi. 120.01.002, 120.01.004 және 120.01.006, 120.01.008 ((120.01.002 + 120.01.004) - (120.01.006 + 120.01.008)) жолдары сомаларының айырмасы ретiнде айқындалады;
11) 120.01.011 жолдарында  Салық кодексiнiң  89-бабының 2-тармағына сәйкес әрекетiнiң бiтуi бойынша немесе жинақтаушы емес сақтандыру шартының мерзiмінен бұрын бiтуi кезiнде сақтандыру ұйымымен сақтандырғышқа қайтарылуға жататын (қайтарылған) сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетiледi.
19. "Салық салынуға жатпайтын кiрiстер бойынша есеп" бөлiмiнде:
1) 120.01.012 жолында  Салық кодексiнiң  115-бабы, 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес сақтандыру шарты бойынша қабылданған, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бiр жағы болып табылатын және сақтандыру тәуекелдерiн қайта сақтандыруға бергенде қайта сақтандыру шарттары бойынша қайта сақтандырушылардан алынуға жататын (алынған) кiрiстердiң комиссиялық түрдегi сыйақылар сомасы көрсетiледi.
2) 120.01.013 жолында Салық кодексiнiң 115-бабы, 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтерiн депозитке, бағалы қағаздарға және басқа қаржылық құралдарға орналастырудан алынуға жататын (алынған) инвестициялық кiрiстер (дивидендтер, сыйақылар түрiндегi кiрiстер), сондай-ақ он бағамдық айырма түрiндегі кiрiстер сомасы көрсетiледi;
3) 120.01.014 жолында Салық кодексiнiң 115-бабы, 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттарымен байланысты дебиторлық және кредиторлық қарыздар бойынша пайда болатын оң бағамдық айырма түрiндегi кiрiстер сомасы көрсетiледi;
4) 120.01.015 жолында Салық кодексiнiң 115-бабы, 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес сақтандыру жағдайын реттеу бойынша сақтандыру төлемдерiнде және шығыстарында қайта сақтандырушы үлесi түрiндегi кiрiстер сомасы көрсетiледi;
5) 120.01.016 жолында Салық кодексiнiң 115-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша үшiншi жақтардан Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiнiң  289  және  840 -баптарына орай суброгация (керi талап) ретiнде талаптар бойынша алынған кiрiстер сомасы көрсетiледi;

9) в строке 120.01.009 указывается общая сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение налогового периода по договорам ненакопительного страхования (перестрахования) по классам, указанным в пунктах 2 и 3 статьи 6 Закона , за исключением указанных в строке 120.01.010. Определяется как разница сумм строк 120.01.001, 120.01.003 и 120.01.005, 120.01.007 ((120.01.001 + 120.01.003) - (120.01.005 + 120.01.007));
10) в строке 120.01.010 указывается общая сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение налогового периода по договорам накопительного страхования (перестрахования) по классам, указанным в пункте 2 статьи 6 Закона . Определяется как разница сумм строк 120.01.002, 120.01.004 и 120.01.006, 120.01.008 ((120.01.002 + 120.01.004) - (120.01.006 + 120.01.008));
11) в строке 120.01.011 указывается сумма страховых премий, подлежащая возврату (возвращаемая) страховой организацией страхователю по окончании действия или при досрочном прекращении договора ненакопительного страхования, согласно пункту 2 статьи 89 Налогового кодекса , и заполняется на основании данных дополнительной формы.
19. В разделе "Расчет по доходам, не подлежащим налогообложению":
1) в строке 120.01.012 указывается сумма доходов в виде комиссионных вознаграждений, подлежащих получению (полученных) от перестраховщиков по договорам перестрахования, по которым страховая (перестраховочная) организация является одной из сторон и передает в перестрахование страховые риски, принятые ею по договору страхования, согласно подпункту 1) пункта 1 статьи 115 Налогового кодекса ;
2) в строке 120.01.013 указывается сумма инвестиционных доходов (доходов в виде дивидендов, вознаграждения), а также доходов в виде положительной курсовой разницы, подлежащих получению (полученных) от размещения активов страховой (перестраховочной) организации в депозиты, ценные бумаги и другие финансовые инструменты, согласно подпункту 2) пункта 1 статьи 115 Налогового кодекса ;
3) в строке 120.01.014 указывается сумма доходов в виде положительной курсовой разницы, возникающей по дебиторской и кредиторской задолженностям, связанных с договорами страхования (перестрахования), согласно подпункту 3) пункта 1 статьи 115 Налогового кодекса ;
4) в строке 120.01.015 указывается сумма доходов в виде доли перестраховщика в страховых выплатах и расходах по урегулированию страхового случая в соответствии с договором перестрахования, согласно подпункту 4) пункта 1 статьи 115 Налогового кодекса ;
5) в строке 120.01.016 указывается сумма доходов, полученных в соответствии со статьями 289  и  840  Гражданского кодекса Республики Казахстан по требованиям в порядке суброгации (регресса) от третьих лиц по договорам страхования (перестрахования), согласно подпункту 5) пункта 1 статьи 115 Налогового кодекса;

6) 120.01.017 жолында Салық кодексiнiң 115-бабының 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының 1-қаңтарға дейiн қолданылған салық заңдылығына орай шегерiмге жатқызылған сақтандыру резервтерiне аударым сомаларын қоспағандағы есептi салық кезеңi iшiнде сақтандыру резервтерi мөлшерiнiң азаю сомасы көрсетiледi;
7) 120.01.018 жолында Салық кодексiнiң 115-бабының 1-тармағының 7) тармақшасына сәйкес сақтандыру жинақтау шарттары бойынша сақтандырушымен берiлген займдар бойынша Заңның 12-бабының 1-тармағына орай алынуға жататын (алынған) кiрiстер сомасы көрсетiледi;
8) 120.01.019 жолында Салық кодексiнiң 115-бабының 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының 1-қаңтарға дейiн қолданылған салық заңдылығына орай олар бойынша шығыстар шегерiмге жатқызылған күмәндi мiндеттемелердi қоспағандағы сақтандыру қызметiнiң күмәндi мiндеттемелерi бойынша кiрiстер сомасы көрсетiледi;
9) 120.01.020 жолында 120.01.012-120.01.019 жолдарының жиынтығы ретiнде айқындалатын Салық кодексiнiң 115-бабының екiншi бөлiмiнiң 1-тармағына сәйкес салық салынуға жатпайтын кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi.
20. "Басқа ақпарат" бөлiмiнде:
120.01.013 жолында салық төлеушi жұмыс iстейтiн және уәкiлеттi органның лицензиясы бар сақтандыру саласы көрсетiледi.
21. 120.01.009 жолының шамасы 120.00.001 жолына көшiрiледi.
120.01.010 жолының шамасы 120.00.002 жолына көшiрiледi.
22. 120.01.001, 120.01.002, 120.01.003, 120.01.004, 120.01.005, 120.01.006, 120.01.007, 120.01.008, 120.01.009, 120.01.010, 120.01.011 жолдарына қосымша нысандар:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында сақтандырушы (қайта сақтандырушы) заңды тұлғаның немесе жеке кәсiпкердiң атауы көрсетiледi. Жеке кәсiпкер болып табылмайтын жеке тұлғаларды сақтандыру шарттары бойынша бұл кезде В бағанында "Жеке тұлғалар", С бағанында - олардың саны көрсетiледi, D бағаны толтырылмайды, ал E бағаны бiрiңғай сомамен көрсетiледi;
3) С бағанында В бағанында көрсетiлген тиiстi салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi/осы Ережелердiң 35-бабына сәйкес резиденттiк елi коды;
4) D бағанында сақтандыру (қайта сақтандыру) шартының нөмiрi және жасалған күнi көрсетiледі;
5) E бағанында сақтандыру сыйақысының сомасы көрсетiледi.
120.01.001 жолына қосымша нысанның E бағанының қорытынды шамасы 120.02.001 жолына көшiрiледi, 120.01.002 жолына қосымша нысанның E бағаны 120.02.002 жолына көшiрiледi, 120.01.003 жолына қосымша нысанның E бағаны 120.02.003 жолына көшiрiледi, 120.01.004 жолына қосымша нысанның E бағаны 120.02.004 жолына көшiрiледi, 120.01.005 жолына қосымша нысанның E бағаны 120.02.005 жолына көшiрiледi, 120.01.006 жолына қосымша нысанның Е бағаны 120.02.006 жолына көшiрiледi, 120.01.007 жолына қосымша нысанның E бағаны 120.02.007 жолына көшiрiледi, 120.01.008 жолына қосымша нысанның E бағаны 120.02.008 жолына көшiрiледi, 120.01.011 жолына қосымша нысанның E бағаны 120.02.011 жолына көшiрiледi.

6) в строке 120.01.017 указывается сумма уменьшения размера страховых резервов в течение отчетного налогового периода, за исключением сумм отчислений в страховые резервы, отнесенных на вычеты в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, действовавшим до 1 января 2002 года, согласно подпункту 6) пункта 1 статьи 115 Налогового кодекса;
7) в строке 120.01.018 указывается сумма доходов, подлежащих получению (полученных) в соответствии с пунктом 1 статьи 12 Закона  по займам, предоставленным страхователям по договорам накопительного страхования, согласно подпункту 7) пункта 1 статьи 115 Налогового кодекса;
8) в строке 120.01.019 указывается сумма доходов по сомнительным обязательствам от страховой деятельности, за исключением сомнительных обязательств, расходы по которым были отнесены на вычеты в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, действовавшим до 1 января 2002 года, согласно подпункту 8) пункта 1 статьи 115 Налогового кодекса ;
9) в строке 120.01.020 указывается общая сумма доходов, не подлежащих налогообложению согласно части второй пункта 1 статьи 115 Налогового кодекса, определяемая как сумма строк с 120.01.012 по 120.01.019.
20. В разделе "Другая информация":
в строке 120.01.013 указывается отрасль страхования, по которой работает налогоплательщик и имеет лицензию уполномоченного органа.
21. Величина строки 120.01.009 переносится в строку 120.00.001.
Величина строки 120.01.010 переносится в строку 120.00.002.
22. Дополнительные формы к строкам 120.01.001, 120.01.002, 120.01.003, 120.01.004, 120.01.005, 120.01.006, 120.01.007, 120.01.008, 120.01.011:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование страхователя (перестраховщика) юридического лица либо индивидуального предпринимателя. При этом по договорам страхования физических лиц, не являющихся индивидуальными предпринимателями, в графе В указывается "Физические лица", графе С - их количество, графа D не заполняется, а данные графы Е отражаются единой суммой;
3) в графе С указывается регистрационный номер соответствующего налогоплательщика/код страны резидентства согласно пункту 35 настоящих Правил, указанного в графе В;
4) в графе D указывается номер и дата заключения договора страхования (перестрахования);
5) в графе Е указывается сумма страховых премий.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 120.01.001 переносится в строку 120.02.001, графы Е дополнительной формы к строке 120.01.002 переносится в строку 120.02.002, графы Е дополнительной формы к строке 120.01.003 переносится в строку 120.02.003, графы Е дополнительной формы к строке 120.01.004 переносится в строку 120.02.004, графы Е дополнительной формы к строке 120.01.005 переносится в строку 120.02.005, графы Е дополнительной формы к строке 120.01.006 переносится в строку 120.02.006, графы Е дополнительной формы к строке 120.01.007 переносится в строку 120.02.007, графы Е дополнительной формы к строке 120.01.008 переносится в строку 120.02.008, графы Е дополнительной формы к строке 120.01.011 переносится в строку 120.02.011.

4. Өзге де қызметтерден кiрiстер - 120.02 нысанын жасау
23. Осы нысан  Салық кодексiнiң  115-бабының 2-тармағына сәйкес Заңның 11-бабының 2-тармағына орай түрлерi айқындалған салық кезеңi iшiнде алынуға жататын (алынған), және салық салынатын кiрiстi (залалды), өзге де қызметтен кiрiстердi салық төлеушiмен айқындауға арналған.
24. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
25. "Өзге де кiрiстер бойынша есеп" бөлiмiнде:
1) 120.02.001 жолында  Салық кодексiнiң  81-бабына сәйкес айқындалатын Заңның 11-бабының 2-тармағының 3)-8) тармақшаларында көрсетiлген негiзгi емес қызмет түрлерi бойынша тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сатудан салық төлеушiмен алынуға жататын (алынған) кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi;
2) 120.02.002 жолында  Салық кодексiнiң  82-бабына сәйкес айқындалатын Заңның 11-бабының 2-тармағының 1, 3)-5) тармақшаларында көрсетiлген негiзгi емес қызмет түрлерi бойынша негiзгi құралдарды, материалдық емес активтердi және бағалы қағаздарды сату кезiндегi құнның өсуiнен, сондай-ақ қаржылық құралдарды сату кезiндегi жалпы кiрiстер сомасы көрсетiледi;
3) 120.02.003 жолында  Салық кодексiнiң  80-бабының 2-тармағының 5) тармақшасына сәйкес айқындалатын Заңның 11-бабының 2-тармағының 5) тармақшасында көрсетiлген негiзгi емес кызмет түрлерi бойынша Қазақстан Республикасында сонымен бiрге оның аумағынан тыс жерлерде мүлiктi жалға беруден түскен кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi;
4) 120.02.004 жолында Салық кодексiнiң 80-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес айқындалатын Заңның 11-бабының 2-тармағының 9) тармақшасында көрсетiлген негiзгi емес қызмет түрлерi бойынша жалпы үлестiк меншiктен түскен кiрiстердi бөлiстiру кезiнде алынатын кiрiстер сомасы көрсетiледi;
5) 120.02.005 жолында Салық кодексiнiң 80-бабына сәйкес айқындалатын жылдық жиынтық табысқа енгiзiлетiн, бiрақ 120.00.001-120.00.004 жолдарында көрсетiлмеген салық төлеушiнiң кiрiстерi көрсетiледi;
6) 120.02.006 жолында 120.00.001-120.00.005 жолдарының сомаларын қосумен айқындалатын басқа да кiрiстердiң (жылдық жиынтық табыстың) жалпы сомасы көрсетiледi;
7) 120.02.007 жолында бухгалтерлiк есептiлiк деректерiне сәйкес есептi салық кезеңi үшiн нақты шегерiлген шығыстардың жалпы сомасы көрсетiледi;
8) 120.02.008 жолында 120.02.006 жолының сомасы және 120.02.009, 120.02.010, 120.02.020, 120.02.006 жолдарының сомасы қатынасы ретiнде айқындалатын жалпы кiрiстер сомасындағы өзге де қызметтен кiрiстер сомасының үлес салмағы көрсетiледi;

4. Составление формы 120.02 - Доходы от иной деятельности
23. Данная форма предназначена для определения налогоплательщиком доходов от иной деятельности, виды которых определены пунктом 2 статьи 11  Закона, подлежащих получению (полученных) в течение налогового периода, и налогооблагаемого дохода (убытка), согласно пункту 2 статьи 115 Налогового  кодекса.
24. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
25. В разделе "Расчет по прочим доходам":
1) В строке 120.02.001 указывается общая сумма подлежащих получению (полученных) налогоплательщиком доходов от реализации товаров (работ, услуг) по неосновным видам деятельности, указанным в подпунктах 3)-8) пункта 2 статьи 11 Закона , определяемая в соответствии со статьей 81 Налогового кодекса ;
2) в строке 120.02.002 указывается общая сумма доходов от прироста стоимости при реализации основных средств, нематериальных активов и ценных бумаг по неосновным видам деятельности, указанным в подпунктах 1), 3)-5) пункта 2 статьи 11 Закона , а также при реализации финансовых инструментов, определяемая в соответствии со статьей 82 Налогового кодекса ;
3) в строке 120.02.003 указывается общая сумма доходов от сдачи в аренду имущества как в Республике Казахстан, так и за ее пределами, по неосновному виду деятельности, указанному в подпункте 5) пункта 2 статьи 11  Закона, определяемая в соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 80 Налогового кодекса ;
4) в строке 120.02.004 указывается сумма доходов, получаемых при распределении дохода от общей долевой собственности по неосновному виду деятельности, указанному в подпункте 9) пункта 2 статьи 11 Закона , определяемая в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 80  Налогового кодекса;
5) в строке 120.02.005 указываются доходы налогоплательщика, включаемые в совокупный годовой доход согласно статье 80 Налогового кодекса , но не нашедшие отражения в строках с 120.00.001 по 120.00.004;
6) в строке 120.02.006 указывается общая сумма прочих доходов (совокупного годового дохода), определяемая сложением сумм строк с 120.00.001 по 120.00.005;
7) в строке 120.02.007 указывается общая сумма фактически понесенных расходов за отчетный налоговый период в соответствии с данными бухгалтерского учета;
8) в строке 120.02.008 указывается удельный вес доходов от иной деятельности в общей сумме доходов, определяемый как отношение суммы строки 120.02.006 и суммы строк 120.01.009, 120.01.010, 120.01.020, 120.02.006;

9) 120.02.009 жолында 120.02.007 және 120.02.008 жолдарының туындысы ретiнде айқындалатын Салық кодексiнiң 115-бабының 2-тармағының екiншi бөлiмiне сәйкес шегерiмге жатқызуға жататын шығыстар сомасы көрсетiледi;
10) 120.02.010 жолында 120.02.006 және 120.02.009 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын өзге де қызметтен алынған салық салынатын табыс (залал) сомасы көрсетiледi.
26. 120.02.010 жолының шамасы 120.00.005 жолына көшiрiледi.
5. Залалдарды көшiру - 120.03 нысанын жасау
27. Осы нысан Салық кодексiнiң 124-бабына сәйкес өзге де қызметтен көшiрiлген залалдар сомасының есебiне арналған.
28. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркелген нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
29. "Залалдар" бөлiмiнде:
120.03.001 жолы келесi салық кезеңдерiнен көшiрiлетiн залалдың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және косымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады.
30. 120.03.001 жолының шамасы 120.00.006 жолға көшiрiледi.
31. 120.03.001 жолына қосымша нысан:
1) A бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында залал пайда болған және осы жол толтырылатын өткен салық кезеңдерiнен көшiрiлген залалдың жиынтық сомасын көрсетуге арналған;
3) С бағанында өткен салық кезеңдерiнен көшiрiлген залалдар сомасы көрсетiледi;
4) D бағанында 120.00.005 жолында көрсетiлген есептi салық кезеңiнде алынған кiрiс (көшiрiлуге тиiстi залал) көрсетiледi;
5) E бағанында келесi салық кезеңдерiне көшiрiлетiн залал көрсетiледi. D және С бағандарының сомасы ретiнде айқындалады. Осы сома  Салық кодексiнiң  124-бабының 1-тармағында белгiленген залалдарды көшiруге арналған мерзiм өтiп кеткенге дейiн келесi салық кезеңнiң қосымша нысанының С бағанына көшiрiледi;
6) F бағанында Салық кодексiнiң 124-бабының 1-тармағында белгiленген залалдарды көшiруге арналған мерзiмiнiң өтіп кетуiне байланысты келесi салық кезеңiне көшiруге жатпайтын залал көрсетiледi.
120.03.001 жолына қосымша нысанның тиiстi салық кезеңi үшiн С бағанының шамасы 120.03.001 жолына көшiрiледi.
6. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бухгалтерлiк теңгермесi - 120.04 нысанын жасау
32. 120.04 нысаны бухгалтерлiк есеп және қаржы есеп беруi бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дайындалған салық төлеушiнiң қаржы есеп беруi болып табылады.
7. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қаржы-шаруашылық қызметiнiң нәтижелерi туралы есеп беру -
120.05 нысанын жасау

9) в строке 120.02.009 указывается сумма расходов, подлежащая вычету согласно части второй пункта 2 статьи 115 Налогового кодекса, определяемая как произведение сумм строк 120.02.007 и 120.02.008;
10) в строке 120.02.010 указывается сумма налогооблагаемого дохода (убытка) от иной деятельности, определяемая как разница строк 120.02.006 и 120.02.009.
26. Величина строки 120.02.010 переносится в строку 120.00.005.
5. Составление формы 120.03 - Перенос убытков
27. Данная форма предназначена для расчета суммы переносимых убытков от иной деятельности в соответствии со статьей 124 Налогового кодекса.
28. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
29. В разделе "Убытки":
строка 120.03.001 предназначена для отражения итоговой суммы убытка, переносимого из предыдущих налоговых периодов, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
30. Величина строки 120.03.001 переносится в строку 120.00.006.
31. Дополнительная форма к строке 120.03.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается налоговый период, в котором возникли убытки и по которому заполняется данная строка;
3) в графе C указывается сумма убытков, перенесенных из предыдущих налоговых периодов;
4) в графе D указывается доход (убыток, подлежащий переносу), полученный в отчетном налоговом периоде и указанный в строке 120.00.005;
5) в графе E указывается убыток, переносимый на последующие налоговые периоды. Определяется как сумма граф D и С. Данная сумма переносится в графу С дополнительной формы следующего налогового периода до истечения срока для переноса убытков, установленного пунктом 1 статьи 124 Налогового  кодекса;
6) в графе F указывается убыток, не подлежащий переносу на последующие налоговые периоды, в связи с истечением срока переноса согласно пункту 1 статьи 124 Налогового кодекса.
Величина графы С дополнительной формы за соответствующий налоговый период дополнительной формы к строке 120.03.001 переносится в строку 120.03.001.
6. Составление формы 120.04 - Бухгалтерский баланс
страховой (перестраховочной) организации
32. Форма 120.04 является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
7. Составление формы 120.05 - Отчет о результатах
финансово-хозяйственной деятельности страховой
(перестраховочной) организации

33. 120.05 нысаны бухгалтерлiк есеп және қаржы есеп беруi бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес есептi салық кезеңi үшiн дайындалған салық төлеушiнiң қаржы есеп беруi болып табылады.
8. Ақша қозғалысы туралы есеп беру - 120.06 және 120.06 нысандарын жасау
34. Осы нысандар бухгалтерлiк есеп және қаржы есептемесi бойынша Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес есептi салық кезеңiне әзiрленген салық төлеушiнiң қаржылық есебi болып табылады.
9. Елдер коды
35. Қазақстан Республикасы Кеден комитетiнiң 1995 жылғы 26 қыркүйектегi N 127-П бұйрығымен бекiтiлген, Қазақстан Республикасынын Әдiлет министрлiгiнде 1997 жылғы 22 сәуiрде N 291 тiркелген кедендiк жүк Декларациясын толтыру  тәртiбi  туралы нұсқаулыққа 3-қосымшаға сәйкес салық төлеушi-резидент емес елдiң кодын толтыру кезiнде елдердiң сандық кодын қолдану қажет.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 120.00, 120.01, 120.02, 120.03, 120.04, 120.05, 120.06, 120.07 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекiтiлген
Корпорациялык табыс салығы
бойынша есеп жасау ережелерi
(121.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және сақтандыру сыйақылары түрiндегi кiрiстердi, сондай-ақ сақтандыру сыйақыларын орналастырудан кiрiстердi мәлiмдеуiне және ай қорытындысы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының корпорациялық табыс салығын есептеуiне арналған корпорациялық табыс салығы бойынша есептi (бұдан әрi - Есеп) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Есептi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа әрiптерiмен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
3. Есептi толтыру кезiнде түзетулерге, тазартуларға, және өшiруге жол берiлмейдi.
4. Көрсеткiштер жоқ болған кезде нысандардың тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
5. Соманың терiс мәнi тиiстi жолдың (бағанның) бiрiншi сол торкөзiнде "-" белгiсiмен белгiленедi.
6. Есептi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге кайтарылады;

33. Данная форма является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
8. Составление форм 120.06 и 120.07 - Отчет о движении денег
34. Данные формы являются финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
9. Коды стран
35. При заполнении кода страны резидентства налогоплательщика-нерезидента необходимо использовать цифровую кодировку стран в соответствии с приложением 3 к Инструкции о порядке заполнения грузовой таможенной декларации, утвержденной приказом  Таможенного комитета Республики Казахстан от 26 сентября 1995 года N 127-П, зарегистрированной в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 1997 года N 291.
___________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 120.01, 120.02, 120.03, 120.04, 120.05, 120.06, 120.07 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Расчета
по корпоративному подоходному налогу (Форма 121.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Расчета по корпоративному подоходному налогу (далее - Расчет), предназначенной для декларирования доходов в виде страховых премий и исчисления корпоративного подоходного налога по ним страховыми (перестраховочными) организациями по итогам месяца.
2. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
3. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком "-" в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
6. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;

2) хабарламамен тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiн 69-бабы 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық төлеушi Есептi қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
7. Есепке Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
8. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн есептi ай;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) Есеп түрi. Осы торкөздер  Салық кодексiнiң  69 және  71-баптарына  сәйкес белгiленедi. Есептiң түрiне байланысты тиiстi торкөз белгiленедi.
"Бастапқы" торкөзi егер салық төлеушi ретiнде тiркелгеннен кейiн алғаш рет Есеп берiлгенде белгiленедi.
Одан кейiнгi Есептер беру кезiнде, "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Бұрын берiлген Есептерге өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде, "Қосымша" тор көзi белгiленедi.
"Хабарлама бойынша" тор көзi, егер салық төлеушiмен  Салық кодексiнiң  31-бабының 2-тармағы 7) тармақшасында қарастырылған хабарлама алынса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгiленедi. Бұл жағдайда салық төлеушiмен "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" тор көздерi бiр уақытта белгiленедi.
Тарату (қайта құру) жағдайында "Тарату" торкөзi белгiленедi.
5) валюта коды.
9. "Сақтандыру сыйақылары түрiндегi кiрiстер бойынша есеп" бөлiмiнде:
1) 121.00.001 жолында 121.00.002 жолындағы көрсетiлгендердi қоспағанда, "Сақтандыру қызметi туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  (бұдан әрi - Заң) 6-бабындағы 2-тармақта және Заңның 6-бабындағы 3-тармақта көрсетiлген кластар бойынша жинақтаушы емес сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде алынуға жататын (алынған) сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетiледi;
2) 121.00.002 жолында Заңның 6-бабындағы 2-тармақта көрсетiлген топтар бойынша жинақтаушы сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде алынуға жататын (алынған) сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетiледi;
3) 121.00.003 жолында121.00.004 жолында көрсетiлгендердi қоспағанда, Заңның 6-бабының 3-тармағында және Заңның 6-бабының 2-тармағында көрсетiлген топтар бойынша жинақтаушы емес қайта сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде алынуға жататын (алынған) сақтандыру сыйакыларынын сомасы көрсетiледi;

2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса  - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Расчета.
7. Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
2. Составление Расчета (Форма 121.00)
8. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) отчетный месяц, за который представляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) вид Расчета. Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69 и 71 Налогового кодекса. В зависимости от вида Расчета отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальный" отмечается, если Расчет представляется впервые после государственной регистрации налогоплательщика.
При представлении последующих Расчетов отмечается ячейка "Очередной".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Расчеты отмечается ячейка "Дополнительный".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленный Расчет. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительный".
В случае ликвидации (реорганизации) отмечается ячейка "Ликвидационный";
5) код валюты.
9. В разделе "Расчет по доходам в виде страховых премий":
1) в строке 121.00.001 указывается сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение отчетного периода по договорам ненакопительного страхования по классам, указанным в пунктах 2 и 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности" (далее - Закон), за исключением указанных в строке 121.00.002;
2) в строке 121.00.002 указывается сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение отчетного периода по договорам накопительного страхования по классам, указанным в пункте 2 статьи 6  Закона;
3) в строке 121.00.003 указывается сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение отчетного периода по договорам ненакопительного перестрахования по классам, указанным в пунктах 2 и 3 статьи 6 Закона  и пункте 2 статьи 6  Закона, за исключением указанных в строке 121.00.004;

4) 120.00.004 жолында Заңның 6-бабындағы 2-тармаққа сәйкес көрсетiлген топтар бойынша жинақтаушы қайта сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде алынуға жататын (алынған) сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетiледi;
5) 121.00.005 жолында 121.00.006 жолында көрсетiлгендердi қоспағанда, Заңның 6-бабының 2 және 3-тармақтарында көрсетiлген топтар бойынша жинақтаушы емес қайта сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде қайта сақтандырушы-резидентпен төленген сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетiледi;
6) 121.00.006 жолында Заңның 6-бабының 2-тармағында көрсетiлген кластар бойынша жинақтаушы қайта сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде қайта сақтандырғыш-резидентпен төленген сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетiледi;
7) 121.00.007 жолында 121.00.008 жолында көрсетiлгендердi қоспағанда, Заңның 6-бабының 2 және 3 тармақтарында көрсетiлген кластар бойынша жинақтаушы емес қайта сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде қайта сақтандырушы-резидентпен төленген сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетiледi;
8) 121.00.008 жолында Заңның 6-бабының 2-тармағында көрсетiлген кластар бойынша жинақтаушы қайта сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде қайта сақтандырушы-резидентпен төленген сақтандыру сыйақыларының сомасы көрсетiледi;
9) 121.00.009 жолында 121.00.010 жолында көрсетiлгендердi қоспағанда, Заңның 6-бабының 2 және 3 тармақтарында көрсетiлген кластар бойынша жинақтаушы емес қайта сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде алынуға жататын (алынған) сақтандыру сыйақыларының жалпы сомасы көрсетiледi. 121.00.001, 121.00.003 және 121.00.005, 121.00.007 ((121.00.001 + 121.00.003) - (121.00.005 + 121.00.007)) жолдары сомаларының айырмасы ретiнде айқындалады;
10) 121.00.010 жолында Заңның 6-бабының 2-тармағында көрсетiлген кластар бойынша жинақтаушы қайта сақтандыру шарттары бойынша салық кезеңiнiң iшiнде алынуға жататын (алынған) сақтандыру сыйақыларының жалпы сомасы көрсетiледi. 121.00.002, 121.00.004 және 121.00.006, 121.00.008 ((121.00.002 + 121.00.004) - (121.00.006 + 121.00.008)) жолдары сомаларының айырмасы ретiнде айқындалады;
11) 121.00.011 жолында 12100.011A және 121.00.011B жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын сақтандыру сыйақылары түрiндегi кiрiстер бойынша есептелген корпорациялық табыс салығының жалпы сомасы көрсетiледi;
12) 121.00.011A жолында  Салық кодексiнiң  117-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес жинақтаушы емес сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша алынуы тиiс (алынған) сомадан 4% ставка бойынша есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi. 121.00.009 жолы сомасы және 4% ставка туындысы ретiнде айқындалады;

4) в строке 121.00.004 указывается сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение отчетного периода по договорам накопительного перестрахования по классам, указанным в пункте 2 статьи 6  Закона;
5) в строке 121.00.005 указывается сумма страховых премий, уплаченных в течение отчетного периода перестраховщикам-резидентам по договорам ненакопительного перестрахования по классам, указанным в пунктах 2 и 3 статьи 6 Закона  и пункте 2 статьи 6 Закона , за исключением указанных в строке 121.00.006;
6) в строке 121.00.006 указывается сумма страховых премий, уплаченных в течение отчетного периода перестраховщикам-резидентам по договорам накопительного перестрахования по классам, указанным в пункте 2 статьи 6  Закона;
7) в строке 121.00.007 указывается сумма страховых премий, уплаченных в течение отчетного периода перестраховщикам-нерезидентам по договорам ненакопительного перестрахования по классам, указанным в пунктах 2 и 3 статьи 6 Закона  и пункте 2 статьи 6 Закона , за исключением указанных в строке 121.00.008;
8) в строке 121.00.008 указывается сумма страховых премий, уплаченных в течение отчетного периода перестраховщикам-нерезидентам по договорам накопительного перестрахования по классам, указанным в пункте 2 статьи 6  Закона;
9) в строке 121.00.009 указывается общая сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение отчетного периода по договорам ненакопительного страхования (перестрахования) по классам, указанным в пунктах 2 и 3 статьи 6  Закона, за исключением указанных в строке 121.00.010. Определяется как разница сумм строк 121.00.001, 121.00.003 и 121.00.005, 121.00.007 ((121.00.001 + 121.00.003)-(121.00.005 + 121.00.007));
10) в строке 121.00.010 указывается общая сумма страховых премий, подлежащих получению (полученных) в течение отчетного периода по договорам накопительного страхования (перестрахования) по классам, указанным в пункте 2 статьи 6  Закона. Определяется как разница сумм строк 121.00.002, 121.00.004 и 121.00.006, 121.00.008 ((121.00.002 + 121.00.004)-(121.00.006 + 121.00.008));
11) в строке 121.00.011 указывается общая сумма исчисленного корпоративного подоходного налога по доходам в виде страховых премий, определяемая как сумма строк 121.00.011А и 121.00.011В;
12) в строке 121.00.011А указывается сумма корпоративного подоходного налога, исчисленная по ставке 4 % от суммы подлежащих получению (полученных) страховых премий по договорам ненакопительного страхования (перестрахования) согласно подпункту 1) пункта 1 статьи 117 Налогового  кодекса. Определяется как произведение суммы строки 121.00.009 и ставки 4 %;

13) 121.00.011B жолында Салық кодексiнiң 117-бабының тармағының 2) тармақшасына сәйкес жинақтаушы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша алынуы тиiс (алынған) сомадан 2% ставка бойынша есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi. 121.00.010 жолы сомасы және 2% ставка туындысы ретiнде айқындалады;
14) 121.00.012 жолында есептi кезең үшiн салықты төлеу есебiне салық төлеушi енгiзген корпорациялық табыс салығының жалпы сомасы көрсетiледi;
15) 121.00.013 жолында төленуге жататын корпоративтiк табыс салығы сомасы көрсетiледi. 121.00.011 жолында көрсетiлген есептелген корпоративтiк табыс салығы сомасы мен 121.00.012 жолында көрсетiлген төленген салық сомасы сомалары арасында айырма ретiнде айқындалады;
16) 121.00.014 жолында егер 121.00.012 жолында көрсетiлген төленген салық сомалары шамасы 121.00.011 жолында көрсетiлген есептелген корпоративтiк табыс салығы сомасы шамасынан жоғары болған жағдайда айқындалатын артық төленген салық сомасы көрсетiледi. 121.00.012 және 121.00.011 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалады.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 121.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекiтiлген
Корпорациялық табыс салығы бойынша
декларация жасау ережелерi
(130.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және қоғамдық мүддеде қызметiн жүзеге асыратын және мынадай шарттарға сәйкес келетiн акционерлiк қоғамдар, мекемелер мен тұтынушы кооперативтерiнен басқа сыйақылар, грант, кiру және мүшелiк жарналары, қайырымдылық көмегi, өтеусiз берiлген мүлiк, коммерциялық емес ұйымдарға өтеусiз негізде аударымдар мен қайырмалдықтар түрiндегi кiрiстердi мәлiмдеуге арналған корпорациялық табыс салығы бойынша декларация (бұдан әрi - Декларация) жасау тәртiбiн айқындайды:
1) осындай ретiнде кiрiстi алу мақсаты жоқ;
2) қатысушылар арасында алынған таза кiрiстi немес мүлiктi бөлмейдi.
2. Декларация Декларацияның өзiнен (130.00 нысаны) және корпорациялық табыс салығы бойынша салық салумен байланысты объектiлер және салық салу объектiлерi туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшалардан (130.01 - 130.07 нысандары) тұрады.

13) в строке 121.00.011В указывается сумма корпоративного подоходного налога, исчисленная по ставке 2 % от суммы подлежащих получению (полученных) страховых премий по договорам накопительного страхования (перестрахования) согласно подпункту 2) пункта 1 статьи 117 Налогового  кодекса. Определяется как произведение суммы строки 121.00.010 и ставки 2 %;
14) в строке 121.00.012 указывается общая сумма корпоративного подоходного налога, внесенного налогоплательщиком в счет уплаты налога за отчетный период;
15) в строке 121.00.013 указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащего уплате. Определяется как разница между исчисленной суммой корпоративного подоходного налога, отраженного в строке 121.00.011, и суммой уплаченных сумм налога, отраженных в строке 121.00.012;
16) в строке 121.00.014 указывается сумма излишне уплаченного налога, которая определяется в случае, если величина уплаченных сумм налога, указанных в строке 121.00.012, больше суммы исчисленного корпоративного подоходного налога, указанного в строке 121.00.011. Определяется как разница сумм строк 121.00.012 и 121.00.011.
____________________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 121.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации
по корпоративному подоходному налогу (Форма 130.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по корпоративному подоходному налогу (далее - Декларация), предназначенной для декларирования доходов в виде вознаграждения, гранта, вступительных и членских взносов, благотворительной помощи, безвозмездно переданного имущества, отчислений и пожертвований на безвозмездной основе некоммерческими организациями, за исключением акционерных обществ, учреждений и потребительских кооперативов, которые осуществляют деятельность в общественных интересах и соответствуют следующим условиям:
1) не имеют цели извлечения дохода в качестве такового;
2) не распределяют полученный чистый доход или имущество между участниками.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 130.00) и приложений к ней (формы с 130.01 по 130.05) по раскрытию информации об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением по корпоративному подоходному налогу.

Мысалы, қызметiнiң негiзгi түрi үй-жайлар құрылысы болып табылатын салық төлеушi N 1-ӨН (жылдық) есебi I-бөлiмiнiң 100 жолында мынадай деректердi көрсеттi:
-------------------------------------------------------------------
Көрсет.  |Жол | Есепті  | оның ішінде қызметтің түрлері бойынша:
кiштер   |коды|жыл үшін |------------------------------------------
атауы    |    |барлығы  |үй-жайлар|автомобиль.|автомо.  | жарнама
|    |         |құрылысы |дерді бөл. |бильдерді|
|    |         |         | шек сату  |жалға алу|
|    |         |-----------------------------------------
|    |         |  45211  |  50102    | 71100   | 74400
|    |         |  коды   |  коды     |  коды   |  коды
-------------------------------------------------------------------
1        2      3         4          5          6         7
-------------------------------------------------------------------
Өндіріл.   100   25000,0   150000,0   50000,0  35000,0   5000,0
ген өнім
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 5  ЭҚЖЖ    І  45211    ІІ  50102   ІІІ   71100 |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.  060,0%     020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------
Құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (Кестенiң 4-бағаны) / 250 000,0 (І-Кестенiң 3-бағаны) x 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағын осындай жолмен есептеген.
N 2 - ШК мемлекеттiк статистикалық есеп беру нысанын тапсыратын шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi 2 - ШК(жылдық) нысанының 3 - бөлiмiнiң ("Қаржы шаруашылық қызметiнiң нәтижесi") 200-207 жолдарының деректерiне негiзделе жоғарыда аталған тәсiлмен толтырылады.
Жоғарыда көрсетiлген нысандарда есептiлiк тапсырмайтын қоғамдық және бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде ЭҚЖЖ бойынша негiзгi қызмет кодын ғана көрсетедi;
5) Декларацияның түрi. Осы торкөздер  Салық кодексiнiң  69 және  71-баптарға  сәйкес белгiленедi. Декларацияның түрiне байланысты тиiстi торкөз белгiленедi.
"Бастапқы" торкөз егер салық төлеушiлер ретiнде тiркелгеннен кейiн алғаш рет Декларация берiлгенде белгiленедi.
Одан кейiнгi декларацияларды беру кезiнде, "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Бұрын берiлген декларацияларға өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде, "Қосымша" торкөзi белгiленедi.

Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |Строите-   |розничная  |  аренда   | реклама
|      |        |льство     |продажа    |автомобилей|
|      |        |зданий     |автомобилей|           |
|      |        |___________|___________|___________|__________
|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100  250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(работ,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
5 | ОКЭД     A  4 5 2 1 1    B 5 0 1 0 2     C  7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %      0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) х 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.
Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность (ГСО) формы N2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N2-МП (годовая).
Общественные и бюджетные организации, не представляющие отчетность вышеуказанных форм, в сведениях ОКЭД указывают код ОКЭД только основной деятельности;
5) вид Декларации. Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и  71  Налогового кодекса. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается если Декларация представляется впервые после государственной регистрации налогоплательщика.
При представлении последующих деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительная".

"Хабарлама бойынша" торкөзi, егер салық төлеушiмен  Салық кодексiнiң  31-бабының 2-тармағы 7) тармақшасында қарастырылған хабарлама алынса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Декларацияға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгiленедi. Бұл жағдайда салық төлеушiмен "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" торкөздерi бiр уакытта белгiленедi.
Тарату (қайта құру) жағдайында "Тарату" торкөзi белгiленедi. Егер салық төлеушi Декларацияны  Салық кодексiнiң  136-бабының 4-тармағына сәйкес берсе, "Бастапқы" және "Тарату" торкөздерi белгiленедi.
6) валюта коды;
7) берiлген қосымшалар. Берiлген қосымшалардың торкөздерi белгiленедi.
8) Корпорациялық табыс салығы декларациясында көрсетiлген қызметтен кiрiстер болуы кезiнде "100 нысаны бойынша декларация" торкөзi белгiленедi. Бұл ретте,  Салық кодексiнiң  120-бабының 4-тармағына сәйкес  Салық кодексiнiң  67-бабына сәйкес бөлек есептiлiк жүргізiледi;
9) акционерлiк қоғамдар, мекемелер және тұтынушы кооперативтерiнен басқа, Қазақстан Республикасының азаматтық заңдарына сәйкес коммерциялық болып табылмайтын ұйым растауға аталған шарттарға жауап бередi, тиiстi торкөздер белгіленедi.
13. "Кiрiстер" бөлiмiнде:
1) 130.00.001 жолында 130.01.001 жолында айқындалған сыйақы түрiнде алынған кiріс сомасы көрсетiледi;
2) 130.00.002 жолында 130.02.001 жолында айқындалған грант түрiнде алынған кiрiс сомасы көрсетiледi;
3) 130.00.003 жолында кiру жарналары түрiнде алынған кiрiс сомасы көрсетiледi;
4) 130.00.004 жолында мүшелiк жарналар түрiнде алынған кiрiс сомасы көрсетiледi;
5) 130.00.005 жолында  Салық кодексiнiң  10-бабындағы 1-тармақтың 1) тармақшасына сәйкес айқындалған қайырымдылық көмегi түрiнде алынған кiрiс көрсетiледi;
6) 130.00.006 жолында 130.03.001 жолында айқындалған өтеусiз берiлген мүлiк түрiнде алынған кiрiс сомасы көрсетiледi;
7) 130.00.007 жолында өтеусiз негiздегі аударымдар мен қайырмалдықтар түрiнде алынған кiрiс көрсетiледi;
8) 130.00.008 жолында кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi. 130.00.001 - 130.00.007 жолдарының сомасы ретiнде айқындалады.
3. Сыйақылар - 130.01 нысанын жасау
14. Осы нысан Салық кодексiнiң 10-бабының 1-тармағындағы 2) тармақшаға сәйкес сыйақылар түрiндегi алынған кiрiстер сомасын айқындауға арналған.
15. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;

Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса, на основании которой требуется внести изменения и дополнения в ранее представленную Декларацию. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительная".
В случае ликвидации (реорганизации) отмечается ячейка "Ликвидационная". Если налогоплательщик представляет Декларацию согласно пункту 4 статьи 136  Налогового кодекса, отмечаются ячейки "Первоначальная" и "Ликвидационная";
6) код валюты;
7) представленные приложения. Отмечаются ячейки представленных приложений;
8) при наличии доходов от деятельности, указанной в Декларации по корпоративному подоходному налогу (Форма 100.00), отмечается ячейка "Декларация по форме 100". При этом, согласно пункту 4 статьи 120  Налогового кодекса, ведется раздельный учет в соответствии со статьей 67  Налогового кодекса;
9) в подтверждение, что организация является некоммерческой в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, за исключением акционерных обществ, учреждений и потребительских кооперативов и отвечает указанным условиям, отмечаются соответствующие ячейки.
13. В разделе "Доходы":
1) в строке 130.00.001 указывается сумма дохода, полученного в виде вознаграждения, определенная в строке 130.01.001;
2) в строке 130.00.002 указывается сумма дохода, полученного в виде гранта, определенная в строке 130.02.001;
3) в строке 130.00.003 указывается доход, полученный в виде вступительных взносов;
4) в строке 130.00.004 указывается доход, полученный в виде членских взносов;
5) в строке 130.00.005 указывается доход, полученный в виде благотворительной помощи, определенной согласно подпункту 1) пункта 1 статьи 10 Налогового кодекса ;
6) в строке 130.00.006 указывается сумма дохода, полученного в виде безвозмездно переданного имущества, определенная в строке 130.03.001;
7) в строке 130.00.007 указывается доход, полученный в виде отчислений и пожертвований на безвозмездной основе;
8) в строке 130.00.008 указывается общая сумма доходов. Определяется как сумма строк с 130.00.001 по 130.00.007.
3. Составление формы 130.01 - Вознаграждения
14. Данная форма предназначена для определения суммы полученных доходов в виде вознаграждений в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 10 Налогового кодекса .
15. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;

2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
16. "Сыйақылар" бөлiмiнде:
130.01.001 жолында сыйақылар түрiндегi алынған кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады.
17. 130.01.001 жолының шамасы 130.00.001 жолына көшiрiледi.
18. 130.01.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында сыйақы төлеген заңды (жеке) тұлғаның атауы көрсетiледi;
3) С бағанында В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi/осы Ережелердiң 35-тармағына сәйкес резиденттiк елi коды;
4) D бағанында Салық кодексiнiң 10-бабындағы 1-тармақтың 2) тармақшасына сәйкес сыйақы түрi көрсетiледi;
5) E бағанында алынған сыйақы сомасы көрсетiледi.
130.01.001 жолына қосымша нысан E бағанының жиынтық шамасы 130.01.001 жолына көшiрiледi.
4. Гранттар - 130.02 нысанын жасау
19. Осы нысан  Салық кодексiнiң  10-бабындағы 1-тармақтың 4) тармақшасына сәйкес грант түрiнде алынған кiрiстердiң сомасын айқындауға арналған.
20. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
21. "Гранттар" бөлiмiнде:
130.02.001 жолында грант түрiндегi алынған кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады.
22. 130.02.001 жолының шамасы 130.00.002 жолына көшiрiледi.
23. 130.02.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында грант төлеген заңды (жеке) тұлғаның атауы көрсетiледi;
3) С бағанында В бағанында көрсетiлген осы Ережелердiң 35-бабына сәйкес салық төлеушiнiң/резиденттілiк елi кодын тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
4) D бағанында В бағанында көрсетiлген тұлғаның резиденттiк елi көрсетiледi, егер осы тұлғада Қазақстан Республикасының салық төлеушiсiнiң тiркеу нөмiрi болмаған жағдайда;
5) E бағанында алынған грант сомасы көрсетiледi.
130.02.001 жолына қосымша нысан D бағанының жиынтық шамасы 130.02.001 жолына көшiрiледi.
5. Өтеусiз берiлген мүлiк - 130.03 нысанын жасау
24. Осы нысан өтеусiз берiлген мүлiк түрiнде алынған кiрiстердiң сомасын айқындауға арналған.
25. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеуші мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.

2) налоговый период, за который представляется Декларация.
16. В разделе "Вознаграждения":
в строке 130.01.001 указывается общая сумма полученных доходов в виде вознаграждений и заполняется на основании данных дополнительной формы.
17. Величина строки 130.01.001 переносится в строку 130.00.001.
18. Дополнительная форма к строке 130.01.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование юридического (физического) лица, выплатившего вознаграждение;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика/код страны резидентства согласно пункту 35 настоящих Правил, указанного в графе В;
4) в графе D указывается вид вознаграждения в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 10 Налогового кодекса ;
5) в графе Е указывается сумма полученного вознаграждения.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 130.01.001 переносится в строку 130.01.001.
4. Составление формы 130.02 - Гранты
19. Данная форма предназначена для определения суммы полученных доходов в виде гранта в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 10 Налогового кодекса .
20. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
21. В разделе "Гранты":
в строке 130.02.001 указывается общая сумма полученных доходов в виде гранта и заполняется на основании данных дополнительной формы.
22. Величина строки 130.02.001 переносится в строку 130.00.002.
23. Дополнительная форма к строке 130.02.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование юридического (физического) лица, выплатившего грант;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика/код страны резидентства согласно пункту 35 настоящих Правил, указанного в графе В;
4) в графе D указывается страна резидентства лица, указанного в графе В, в случае, если данное лицо не имеет регистрационный номер налогоплательщика Республики Казахстан;
5) в графе Е указывается сумма полученного гранта.
Итоговая величина графы D дополнительной формы к строке 130.02.001 переносится в строку 130.02.001.
5. Составление формы 130.03 - Безвозмездно переданное
имущество
24. Данная форма предназначена для определения суммы полученных доходов в виде безвозмездно переданного имущества.
25. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.

26. "Мүлiк" бөлiмiнде:
130.03.001 жолында өтеусiз берiлген мүлiк түрiндегi алынған кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi және қосымша нысанның деректерi негiзiнде толтырылады.
27. 130.03.001 жолының шамасы 130.00.006 жолына көшiрiледi.
28. 130.03.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында өтеусiз мүлiктi берген заңды (жеке) тұлғаның атауы көрсетiледi;
3) С бағанында В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi/осы Ережелердiң 35-тармағына сәйкес резиденттiк елi коды;
4) D бағанында өтеусiз берiлген мүлiк сомасы көрсетiледi.
130.03.001 жолына қосымша нысан D бағанының жиынтық шамасы 130.03.001 жолына көшiрiледi.
6. Бухгалтерлiк теңгерме - 130.04 нысанын жасау
29. Осы нысан бухгалтерлiк есеп және қаржы есеп беру бойынша Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес есептi салық кезеңi үшiн дайындалған салық төлеушiнiң қаржы есеп беруi болып табылады.
7. Кiрiстер және шығыстар туралы есеп беру -
130.05 нысанын жасау
30. Осы нысан бухгалтерлiк есеп және қаржы есеп беру бойынша Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес есептi салық кезеңi үшiн дайындалған салық төлеушiнiң қаржы есеп беруi болып табылады.
31. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
32. "Көрсеткiштер" бөлiмiнде:
130.05.001 - 130.05.011 жолдары бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша толтырылады. Бұл ретте, 130.05.001 - 130.05.003 жолдары қосымша нысан негiзiнде толтырылады.
33. 130.05.001, 130.05.002, 130.05.003 жолдарына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында салық төлеушi жүзеге асыратын қызмет түрi көрсетiледі;
3) С бағанында бухгалтерлiк есеп бойынша В бағанында көрсетiлген кызметтiң түрлерi бөлшегiндегi тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) сатудан кiрiс көрсетiледi;
4) D бағанында бухгалтерлiк есеп бойынша В бағанында көрсетiлген қызметтiң түрлерi бөлшегiндегi сатылған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) құны көрсетiледi;
5) E бағанында С және D бағандарының айырмасы ретiнде айқындалатын жиынтық кiрiс көрсетiледi.
130.05.001, 130.05.002, 130.05.003 жолдарына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 130.05.001 жолына, D бағаны - 130.05.002 жолына, E бағаны - 130.05.003 жолына көшiрiледi.
8. Ақша қозғалысы туралы есеп беру - 130.06 және
130.07 нысандарын жасау

26. В разделе "Имущество":
в строке 130.03.001 указывается общая сумма полученных доходов в виде безвозмездно переданного имущества и заполняется на основании данных дополнительной формы.
27. Величина строки 130.03.001 переносится в строку 130.00.006.
28. Дополнительная форма к строке 130.03.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование юридического (физического) лица, безвозмездно передавшего имущество;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика/код страны резидентства согласно пункту 35 настоящих Правил, указанного в графе В;
4) в графе D указывается сумма безвозмездно переданного имущества.
Итоговая величина графы D дополнительной формы к строке 130.03.001 переносится в строку 130.03.001.
6. Составление формы 130.04 - Бухгалтерский баланс
29. Данная форма является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
7. Составление формы 130.05 - Отчет о доходах и расходах
30. Данная форма является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
31. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
32. В разделе "Показатели":
строки с 130.05.001 по 130.05.011 заполняются по данным бухгалтерского учета. При этом строки 130.05.001-130.05.003 заполняются на основании дополнительной формы.
33. Дополнительная форма к строкам 130.05.001, 130.05.002, 130.05.003:
1) в графе A указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды деятельности, осуществяемые налогоплательщиком;
3) в графе C указывается доход от реализации товаров (работ, услуг) в разрезе видов деятельности, указанных в графе B, по данным бухгалтерского учета;
4) в графе D указывается себестоимость реализованных товаров (работ, услуг) в разрезе видов деятельности, указанных в графе B, по данным бухгалтерского учета;
5) в графе E указывается валовый доход, определяемый как разность граф C и D.
Итоговая сумма графы C дополнительной формы к строкам 130.05.001, 130.05.002, 130.05.003 переносится в строку 130.05.001, графы D - в строку 130.05.002, графы E - в строку 130.05.003.
8. Составление форм 130.06 и 130.07 - Отчет о движении денег

34. Осы нысандар бухгалтерлiк есеп және қаржы есептемесi бойынша Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес есептi салық кезеңiне әзiрленген салық төлеушiнiң қаржылық есебi болып табылады.
9. Елдер коды
35. Қазақстан Республикасы Кеден комитетiнiң 1995 жылғы 26 қыркүйектегi N 127-П бұйрығымен бекiтiлген, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1997 жылғы 22 сәуiрде N 291 тiркелген кедендiк жүк Декларациясын толтыру тәртiбi туралы  нұсқаулыққа  3-қосымшаға сәйкес салық төлеушi-резидент емес елдiң кодын толтыру кезiнде елдердiң сандық кодын қолдану қажет.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 130.00, 130.01, 130.02, 130.03, 130.04, 130.05, 130.06, 130.07 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекiтiлген
Корпорациялық табыс салығы бойынша
декларация жасау ережелерi
(140.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және әлеуметтiк салада қызметiн жүзеге асыратын және мынадай шарттарға сәйкес келетiн ұйымдардың кiрiстерiн мәлiмдеуге арналған корпорациялық табыс салығы бойынша декларация (бұдан әрi - Декларация) жасау тәртiбiн көздейдi:
1) салық кезеңi үшiн мүгедектердiң саны қызметкерлердiң жалпы санынан кемiнде 51 процентi болатын;
2) салық кезеңiнде мүгедектердiң еңбегіне ақы төлеу жөнiндегi шығыстар еңбекке ақы төлеу бойынша жалпы шығыстардың кемiнде 51 процентiн (есту, сөйлеу, сондай-ақ көру қабiлетiнен айрылған мүгедектер жұмыс iстейтiн мамандандырылған ұйымдарда - кемiнде 35 процент) құрайтын ұйымдар жатады.
Жоғарыда аталған шарттарға сәйкес келетiнiне қарамастан акцизделетiн тауарларды өндiру мен сату бойынша қызметтен және қызметтiң акциздiк түрлерiнен кiрiстер алатын ұйымдар салық салудың осы тәртiбiн қолданбайды және 100.00 нысаны бойынша корпорациялық табыс салығын бередi.
2. Декларация Декларацияның өзiнен (140.00 нысаны) және корпорациялық табыс салығы бойынша салық салумен байланысты объектiлер және салық салу объектiлерi туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшалардан (140.01 - 140.10 нысандары) тұрады.
3. Декларацияны жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа әрiптерiмен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;

34. Данные формы являются финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
9. Коды стран
35. При заполнении кода страны резидентства налогоплательщика-нерезидента необходимо использовать цифровую кодировку стран в соответствии с приложением 3 к Инструкции о порядке заполнения грузовой таможенной декларации, утвержденной приказом  Таможенного комитета Республики Казахстан от 26 сентября 1995 года N 127-П, зарегистрированной в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 1997 года N 291.
_________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 130.00, 130.01, 130.02, 130.03, 130.04, 130.05, 130.06, 130.07 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации
по корпоративному подоходному налогу (Форма 140.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Декларации по корпоративному подоходному налогу (далее - Декларация), предназначенной для декларирования доходов организациями, осуществляющими деятельность в социальной сфере и соответствующим следующим условиям:
1) численность инвалидов за налоговый период составляет не менее 51 процента от общего числа работников;
2) расходы по оплате труда инвалидов за налоговый период составляют не менее 51 процента (в специализированных организациях, в которых работают инвалиды по потере слуха, речи, а также зрения - не менее 35 процентов) от общих расходов по оплате труда.
Организации, получающие доходы от деятельности по производству и реализации подакцизных товаров и от подакцизных видов деятельности, несмотря на соответствие вышеуказанным условиям, не применяют данный порядок налогообложения и представляют Декларацию по корпоративному подоходному налогу по форме 100.00.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 140.00) и приложений к ней (формы с 140.01 по 140.10) по раскрытию информации об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением по корпоративному подоходному налогу.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;

"Xaбapлaмa бойынша" торкөзi, егер салық төлеушiмен  Салық кодексiнiң  31-бабының 2-тармағы 7) тармақшасында қарастырылған хабарлама алынса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Декларацияға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгiленедi. Бұл жағдайда салық төлеушiмен "Хабарлама бойынша" және "қосымша" торкөздерi бiр уақытта белгiленедi.
Тарату (қайта құру) жағдайында "Тарату" торкөзi белгiленедi. Егер салық төлеушi Декларацияны  Салық кодексiнiң  136-бабының 4-тармағына сәйкес берсе, "Бастапқы" және "Тарату" торкөздерi белгiленедi.
6) валюта коды;
7) берiлген қосымшалар. Берiлген қосымшалардың торкөздерi белгiленедi;
8) "А" торкөзiнде есептi салық кезеңi үшiн қызметкерлер мен мүгедек қызметкерлердiң саны көрсетiледi;
"В" торкөзiнде есептi салық кезеңi үшiн қызметкерлер мен мүгедек қызметкерлердiң (есту, сөйлеу, сондай-ақ көру қабiлетiнен айрылған мүгедектер жұмыс iстейтiн мамандандырылған ұйымдар осы мүгедек қызметкерлердiң еңбекақысын төлеу жөнiндегi шығыстарды көрсетедi және тиiстi торкөздi белгiлейдi) еңбекақысын төлеу жөнiндегi шығыстар көрсетiледi;
акцизделетiн тауарлар мен қызметтiң акцизделетiн түрлерiн өндiру және сату бойынша қызметiн жүзеге асыратын ұйымды растау "С" торкөзiнде белгiленедi;
Декларацияда көрсетiлген өз қызметiн жүзеге асыруға кiрiстердi жiберетiн ұйымды растау "D" торкөзiнде белгiленедi;
егер ұйым есту, сөйлеу, көру қабiлетiнен айрылған мүгедектер жұмыс iстейтiн мамандандырылған болған жағдайда "E" торкөзi белгеленедi.
13. "Кiрiстер" бөлiмiнде:
1) 140.00.001 жолына 140.01.001С жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
2) 140.00.002 жолына 140.02.005 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
3) 140.00.003 жолына Салық кодексiнiң 83-бабымен айқындалған және мiндеттемелердi есептен шығару нәтижесiнде алынған кiрiстер сомасы көрсетiледi. Осы жол бойынша тарату декларациясын жасау кезiнде заңды тұлғаны тарату кезiнде кредиторлық берешектi есептен шығарудан алынған кiрiс көрсетiледi;
4) 140.00.004 жолына 140.03.001 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
5) 140.00.005 жолында егер сома  Салық кодексiнiң  80-бабының 2-тармағындағы 12) тармақшаға сәйкес айқындалған бұрын шегерiмге жатқызылмаса, бұрын негiзсiз бюджеттен қайтарылған айыппұлдардан басқа, сот тағайындаған немесе борышты деп танылған айыппұлдар, өсiмдер және санкциялардың басқа да түрлерiнiң сомасы көрсетiледi;
6) 140.00.006 жолына 140.04.003 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
7) 140.00.007 жолына 140.05.004 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;

Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31  Налогового кодекса, на основании которой требуется внести изменения и дополнения в ранее представленную Декларацию. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительная".
В случае ликвидации (реорганизации) отмечается ячейка "Ликвидационная". Если налогоплательщик представляет Декларацию согласно пункту 4 статьи 136  Налогового кодекса, отмечаются ячейки "Первоначальная" и "Ликвидационная";
6) код валюты;
7) представленные приложения. Отмечаются ячейки представленных приложений;
8) в ячейке "А" указывается численность работников и работников-инвалидов за отчетный налоговый период;
в ячейке "В" указываются расходы по оплате труда работников и работников-инвалидов (специализированные организации, в которых работают инвалиды по потере слуха, речи, а также зрения, указывают расходы по оплате труда этих работников-инвалидов и отмечают соответствующую ячейку) за отчетный налоговый период;
в подтверждение, что организация не осуществляет деятельность по производству и реализации подакцизных товаров и подакцизных видов деятельности, отмечается ячейка "С";
в подтверждение, что организация направляет указанные в Декларации доходы на осуществление своей деятельности, отмечается ячейка "D";
в случае, если организация является специализированной, в которой работают инвалиды по потере слуха, речи, зрения, отмечается ячейка "Е".
13. В разделе "Доходы":
1) в строку 140.00.001 переносится сумма, отраженная в строке 140.01.001С;
2) в строку 140.00.002 переносится сумма, отраженная в строке 140.02.005;
3) в строке 140.00.003 указывается сумма доходов, полученных в результате списания обязательств и определенных статьей 83 Налогового кодекса. При составлении ликвидационной Декларации по данной строке также отражается доход, полученный от списания кредиторской задолженности при ликвидации юридического лица;
4) в строку 140.00.004 переносится сумма, отраженная в строке 140.03.001;
5) в строке 140.00.005 указывается сумма присужденных судом или признанных должником штрафов, пени и других видов санкций, кроме возвращенных из бюджета необоснованно удержанных ранее штрафов, если эта сумма ранее не была отнесена на вычеты, определенная в соответствии с подпунктом 12) пункта 2 статьи 80  Налогового кодекса;
6) в строку 140.00.006 переносится сумма, отраженная в строке 140.04.003;
7) в строку 140.00.007 переносится сумма, отраженная в строке 140.05.004;

8) 140.00.008 жолына 140.06.001 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
9) 140.00.009 жолында Салық кодексiнiң 80-бабының 2-тармағындағы 18) тармақшаға сәйкес айқындалған ұтыстардың жалпы сомасы көрсетiледi;
10) 140.00.010 жолында Салық кодексiнiң 10-бабының 1-тармағындағы 4) тармақшаға сәйкес айқындалған грант түрiнде алынған кiрiс көрсетiледi;
11) 140.00.011 жолында Салық кодексiнiң 10-бабының 1-тармағындағы 1) тармақшаға сәйкес айқындалған қайырымдылық көмегi түрiнде алынған кiрiс көрсетiледi;
12) 140.00.012 жолында өтеусiз берiлген мүлiк түрiнде алынған кiрiс көрсетiледi;
13) 140.00.013 жолында өтеусiз негіздегi аударымдар мен қайырмалдықтар түрiнде алынған кiрiс көрсетiледi;
14) 140.00.014 жолында 140.00.001 - 140.00.013 жолдарында ескерiлмеген басқа да кiрiстер көрсетiледi;
15) 140.00.015 жолында кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi. 140.00.001 - 140.00.014 жолдарының сомасы ретiнде айқындалады.
3. Тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) сатудан түскен кiрiс - 140.01 нысанын жасау
14. Осы нысан Салық кодексiнiң 81-бабына сәйкес тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) сатудан кiрiстi айқындауға арналған.
15. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
16. "Тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) сату" бөлiмiнде:
140.02.001 жолы тауарларды (жүмыстарды, қызмет көрсетулердi) сатудан кiрiстiң жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан негiзiнде толтырылады.
17. 140.01.001С жолының шамасы 140.00.001 жолына көшiрiледi.
18. 140.01.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында салық төлеушi Экономикалық қызмет түрлерiнiң жалпы жiктеуiшiне (ЭҚЖЖ) сәйкес жүзеге асыратын қызмет түрлерi көрсетiледi. Бұл ретте, салық төлеушi жүзеге асыратын қызмет түрлерi бойынша әрбiр жолда тиiстi топты (класты) көрсетедi;
3) С бағанында есептi салық кезеңiнiң iшiнде сатылған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетiлген қызметтердiң құны көрсетiледi;
4) D бағанында  Салық кодексiнiң  81-бабының 2-тармағына сәйкес жүргiзiлген түзету сомасы көрсетiледi. Салық кодексiнiң 81-бабының 2-тармағындағы 4) тармақшаға сәйкес егер сатылған тауарлар, орындалған жұмыстар, көрсетiлген қызметтер үшiн төлем шарты жағдайларымен шетел валютасындағы белгiлi сомаға тең сомада жүргiзiлсе, оларды төлеу кезiнде сатылған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) құны түзетуге жатады;

8) в строку 140.00.008 переносится сумма, отраженная в строке 140.06.001С;
9) в строке 140.00.009 указывается общая сумма выигрышей, определенных согласно подпункту 18) пункта 2 статьи 80  Налогового кодекса;
10) в строке 140.00.010 указывается доход, полученный в виде гранта, определенного согласно подпункту 4) пункта 1 статьи 10  Налогового кодекса;
11) в строке 140.00.011 указывается доход, полученный в виде благотворительной помощи, определенной согласно подпункту 1) пункта 1 статьи 10 Налогового кодекса ;
12) в строке 140.00.012 указывается доход в виде безвозмездно полученного имущества;
13) в строке 140.00.013 указывается доход, полученный в виде отчислений и пожертвований на безвозмездной основе;
14) в строке 140.00.014 указываются другие доходы, не учтенные в строках с 140.00.001 по 140.00.013;
15) в строке 140.00.015 указывается общая сумма доходов. Определяется как сумма строк с 140.00.001 по 140.00.014.
3. Составление формы 140.01 - Доход от реализации
товаров (работ, услуг)
14. Данная форма предназначена для определения дохода от реализации товаров (работ, услуг) в соответствии со статьей 81  Налогового кодекса.
15. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
16. В разделе "Реализация товаров (работ, услуг)":
строка 140.01.001 предназначена для отражения итоговой суммы дохода от реализации товаров (работ, услуг) и заполняется на основании данных дополнительной формы.
17. Величина строки 140.01.001С переносится в строку 140.00.001.
18. Дополнительная форма к строке 140.01.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются виды деятельности, осуществляемые налогоплательщиком в соответствии с Общим классификатором видов экономической деятельности (ОКЭД). При этом налогоплательщик по осуществляемым видам деятельности построчно указывает соответствующую группу (класс);
3) в графе С указывается стоимость реализованных товаров, выполненных работ, предоставленных услуг в течение отчетного налогового периода;
4) в графе D указывается сумма корректировки, произведенной в соответствии с пунктом 2 статьи 81  Налогового кодекса. Согласно подпункту 4) пункта 2 статьи 81  Налогового кодекса подлежит корректировке стоимость реализованных товаров (работ, услуг) при их оплате, если условиями договора оплата за реализованные товары (работы, услуги) производится в тенге в сумме, эквивалентной определенной сумме в иностранной валюте;

5) E бағанында аталған өзгерiстер болған сол салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша жүргiзiлетiн жүргiзiлген түзетуден кейiн сатылған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) құны көрсетiледi. С және D бағандары сомасы (айырмасы) ретiнде айқындалады. Түзету болмаған жағдайда E бағанына С бағанында көрсетiлген деректер көшiрiледi.
140.01.001 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 140.01.001А жолына, D бағаны - 140.01.001B жолына, E бағаны - 140.01.001C жолына көшiрiледi.
4. Негiзгi құралдарды, материалдық емес активтердi және бағалы қағаздарды сату кезiнде құн өсiмiнен алынатын кiрiс - 140.02 нысанын жасау
19. Осы нысан  Салық кодексiнiң  82-бабына сәйкес негiзгi құралдарды, материалдық емес активтердi және бағалы қағаздарды сату кезiнде құн өсiмiмен алынатын кiрiстi айқындауға арналған.
20. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
21. "Негiзгi құралдарды сату" бөлiмiнде:
140.02.001 жолы негiзгi құралдарды сатудан кiрiстiң жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерi негiзiнде толтырылады.
22. "Материалдық емес активтердi сату" бөлiмiнде:
140.02.002 жолы материалдық емес активтердi сату кезiнде құн өсуiнен кiрiстiң жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерi негiзiнде толтырылады.
23. "Бағалы қағаздарды сату" бөлiмiнде:
1) 140.02.003 жолы борыштық бағалы қағаздарды қоспағанда, бағалы қағаздарды сатудан түскен кiрiстiң жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерi негiзiнде толтырылады;
2) 140.02.004 жолы борыштық бағалы қағаздарды сатудан түскен кiрiстiң жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерi негiзiнде толтырылады.
24. "Барлығы" бөлiмiнде:
140.02.005 жолында 140.02.001 - 140.02.004 жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын (кiрiстi алу кезiнде) негiзгi құралдарды, материалдық емес активтердi және бағалы қағаздарды сату кезiнде құн өсiмiнен алынатын кiрiстiң жалпы сомасы көрсетiледi.
25. 140.02.005 жолының шамасы 140.00.002 жолына көшiрiледi.
26. 140.02.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында сатылған негiзгi құралдардың атауы көрсетiледi;
3) С бағанында негiзгi құралдардың теңгермелiк құны көрсетiледi;
4) D бағанында аталған объектiлердiң сату құны көрсетiледi;
5) E бағанында D және С бағандары сомасының айырмасы ретiнде айқындалатын оларды сатудан кiрiс (залал) көрсетiледi.
Осы объектiлердi сатудан алынған залалдар E бағанының жиынтық шамасын айқындау кезiнде салық салу мақсатында ескерiлмейдi.

5) в графе Е указывается стоимость реализованных товаров (работ, услуг) после произведенной корректировки, которая производится по итогам того налогового периода, в котором произошли указанные изменения. Определяется как сумма (разница) граф С и D. В случае отсутствия корректировки в графу Е переносятся данные, отраженные в графе С.
Итоговая величина графы С дополнительной формы к строке 140.01.001 переносится в строку 140.01.001А, графы D - в строку 140.01.001В, графы E - в строку 140.01.001С.
4. Составление формы 140.02 - Доход от прироста стоимости
при реализации основных средств, нематериальных
активов и ценных бумаг
19. Данная форма предназначена для определения дохода от прироста стоимости при реализации основных средств, нематериальных активов и ценных бумаг в соответствии со статьей 82  Налогового кодекса.
20. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
21. В разделе "Реализация основных средств":
строка 140.02.001 предназначена для отражения итоговой суммы дохода от реализации основных средств и заполняется на основании данных дополнительной формы.
22. В разделе "Реализация нематериальных активов":
строка 140.02.002 предназначена для отражения итоговой суммы дохода от прироста стоимости при реализации нематериальных активов и заполняется на основании данных дополнительной формы.
23. В разделе "Реализация ценных бумаг":
1) строка 140.02.003 предназначена для отражения итоговой суммы дохода от реализации ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
2) строка 140.02.004 предназначена для отражения итоговой суммы дохода от реализации долговых ценных бумаг и заполняется на основании данных дополнительной формы.
24. В разделе "Итого":
в строке 140.02.005 указывается общая сумма дохода от прироста стоимости при реализации основных средств, нематериальных активов и ценных бумаг, определяемая как сумма строк с 140.02.001 по 140.02.004 (при получении дохода).
25. Величина строки 140.02.005 переносится в строку 140.00.002.
26. Дополнительная форма к строке 140.02.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных основных средств;
3) в графе С указывается балансовая стоимость основных средств;
4) в графе D указывается стоимость реализации указанных объектов;
5) в графе Е указывается доход (убыток) от их реализации, определяемый как разница сумм граф D и С.
При определении итоговой суммы графы Е убытки, полученные от реализации данных объектов, не учитываются в целях налогообложения.

140.02.001 жолына қосымша нысан E бағанының жиынтық шамасы 140.02.001 жолына көшiрiледi.
27. 140.02.002 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында сатылған материалдық емес активтердiң атауы көрсетiледi;
3) С бағанында материалдық емес теңгермелiк құны көрсетiледi;
4) D бағанында материалдық емес активтердiң сату құны көрсетiледi;
5) E бағанында D және С бағандарында көрсетiлген сомалардың айырмасы ретiнде айқындалатын оларды сатудың кiрiсi (залалы) көрсетiледi.
Осы объектiлердi сатудан алынған залалдар E бағанының жиынтық сомасын айқындау кезiнде салық салу мақсатында ескерiлмейдi.
140.02.002 жолына қосымша нысан E бағанының жиынтық шамасы 140.02.002 жолына көшiрiледi.
28. 40.02.003 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында борыштық бағалы қағаздарды қоспағанда, сатылған бағалы қағаздардың атауы көрсетiледi;
3) С бағанында бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетiледi;
4) D бағанында бағалы қағаздарды сату құны көрсетiледi;
5) E бағанында D және С бағандарының айырмасы ретiнде айқындалатын бағалы қағаздарды сатудың кiрiсi (залалы) көрсетiледi.
Осы объектiлердi сатудан алынған залалдар E бағанының жиынтық шамасын айқындау кезiнде салық салу мақсатында ескерiлмейдi.
140.02.003 жолына қосымша нысан E бағанының жиынтық шамасы 140.02.003 жолына көшiрiледi.
29. 140.02.004 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында сатылатын борыштық бағалы қағаздардың атауы көрсетiледi;
3) С бағанында борыштық бағалы қағаздардың саны көрсетiледi;
4) D бағанында борыштық бағалы қағаздардың айналыс мерзiмi (күн) көрсетiледi;
5) E бағанында борыштық бағалы қағаздардың атаулы құны көрсетiледi;
6) F бағанында купон сомасын енгiзетiн, құн бойынша сатып алынған борыштық бағалы қағаздарды коспағанда, борыштық бағалы қағаздарды сатып алу құны көрсетiледi. Купон сомасын енгiзетiн, құн бойынша сатып алынған борыштық бағалы қағаздар сатушыға сатып алушы төлеген, купон сомасына кемiтiлген сатып алу құны бойынша көрсетiледi;
7) G бағанында борыштық бағалы қағаздардың сатып алынған күнi көрсетiледi;
8) H бағанында E және F бағандары сомаларының айырмасы ретiнде айқындалатын дисконттың немесе сыйақының сомасы көрсетiледi;
9) I бағанында олар бойынша сыйақы төлеу күнiне дейiн оларды сату кезiндегi сатып алушыдан алынған купон ескерiлмей борыштық бағалы қағаздарды сату құны көрсетiледi. Осы бағанда көрсетiлмеген купон сомасы 140.05.002 жолына қосымша нысандағы G бағанындағы тиiстi жолдарда көрсетiледi;

Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 140.02.001 переносится в строку 140.02.001.
27. Дополнительная форма к строке 140.02.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных нематериальных активов;
3) в графе С указывается балансовая стоимость нематериальных активов;
4) в графе D указывается стоимость реализации нематериальных активов;
5) в графе Е указывается доход (убыток) от их реализации, определяемый как разница сумм, указанных в графах D и С.
При определении итоговой суммы графы Е убытки, полученные от реализации данных объектов, не учитываются в целях налогообложения.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 140.02.002 переносится в строку 140.02.002.
28. Дополнительная форма к строке 140.02.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг;
3) в графе С указывается стоимость приобретения ценных бумаг;
4) в графе D указывается стоимость реализации ценных бумаг;
5) в графе Е указывается доход (убыток) от реализации ценных бумаг, определяемый как разница сумм граф D и C.
При определении итоговой суммы графы Е убытки, полученные от реализации данных объектов, не учитываются в целях налогообложения.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 140.02.003 переносится в строку 140.02.003.
29. Дополнительная форма к строке 140.02.004:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных долговых ценных бумаг;
3) в графе С указывается количество долговых ценных бумаг;
4) в графе D указывается срок обращения долговых ценных бумаг (в днях);
5) в графе E указывается номинальная стоимость долговых ценных бумаг;
6) в графе F указывается стоимость приобретения долговых ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг, приобретенных по стоимости, включающей сумму купона. Долговые ценные бумаги, приобретенные по стоимости, включающей сумму купона, отражаются по стоимости приобретения, уменьшенной на сумму купона, оплаченную покупателем продавцу;
7) в графе G указывается дата приобретения долговых ценных бумаг;
8) в графе H указывается сумма дисконта либо премии, которая определяется как разница сумм граф E и F;
9) в графе I указывается стоимость реализации долговых ценных бумаг без учета купона, полученного от покупателя при их реализации до даты выплаты вознаграждения по ним. Сумма купона, не нашедшая отражения в данной графе, указывается в соответствующих строках графы G дополнительной формы к строке 140.05.002;

10) J бағанында борыштық бағалы қағаздардың сатылған күнi көрсетiледi;
11) К бағанында былай есептелетiн борыштық бағалы қағазды иелену кезеңi үшiн дисконт немесе сыйақы амортизациясының сомасы көрсетiледi:
К=(H/D) x (J-G), мұнда
(J-G) - борыштық бағалы қағазды иелену кезеңiндегi күн саны;
12) L бағанында L=(I-F+-К)) формуласы бойынша айқындалатын борыштық бағалы қағаздарды сатудың кiрiсi (залалы) көрсетiледi.
Осы объектiлердi сатудан алынған залалдар L бағанының жиынтық шамасын айқындау кезiнде салық салу мақсатында ескерiлмейдi.
140.02.004 жолына қосымша нысан L бағанының жиынтық шамасы 140.02.004 жолына көшiрiледi.
5. Мүлiктi жалға беруден алынған кiрiстер -
140.03 нысанын жасау
30. Осы нысан Салық кодексiнiң 80-бабының 2-тармағындағы 5) тармақшаға сәйкес Қазақстан Республикасында да, одан тысқары аумақтарда да мүлiктi жалға беруден кiрiстердi айқындауға арналған.
31. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
32. "Мүлiктi жалға беру" бөлiмiнде:
140.03.001 нысаны мүлiктi жалға беруден кiрiстердiң жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерi негiзiнде толтырылады.
33. 140.03.001 жолының шамасы 140.00.004 жолына көшiрiледi.
34. 140.03.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында жалға берушi жалға берген мүлiктiң түрi көрсетiледі;
3) С бағанында салық төлеушi жалға алушының тiркеу нөмiрi көрсетiледi/осы Ережелердiң 62-тармағына сәйкес резиденттiк елiнiң коды;
4) D бағанында жалға алу шартының нөмiрi мен күнi көрсетiледi;
5) E бағанында есептi салық кезеңi үшiн жалға алу шартына сәйкес жалға берушi алуы тиiс (алған) жал төлемiнiң сомасы көрсетiледi.
Егер салық төлеушi Қазақстан Республикасынан тысқары аумақта мүлiк үшiн жал төлемiн алса (алуға жататын), онда E бағанында салық сомасын қоса алғанда, есептелген жал төлемiнiң сомасы көрсетiледi.
140.03.001 жолына қосымша нысан E бағанының жиынтық шамасы 140.03.001 жолына көшiрiледi.
6. Дивидендтер - 140.04 нысанын жасау
35. Осы нысан  Салық кодексiнiң  80-бабының 2-тармағындағы 15) тармақшаға сәйкес салық төлеушiнiң Қазақстан Республикасында да, одан тысқары аумақта да алған дивидендтер түрiндегi кiрiсiн айқындауға арналған.
Дивидендтер оларды төлеу нысанына қарамастан  Салық кодексiнiң  10-бабының 1-тармағындағы 6) тармақшаға сәйкес айқындалатын кiрiс болып табылады.

10) в графе J указывается дата реализации долговых ценных бумаг;
11) в графе К указывается сумма амортизации дисконта либо премии за период владения долговой ценной бумагой, которая рассчитывается как:
К = (H/D) х (J-G), где
(J-G) - период владения долговой ценной бумагой в днях;
12) в графе L указывается доход (убыток) от реализации долговых ценных бумаг, определяемый по формуле L=(I-(F + К)).
При определении итоговой суммы графы L убытки, полученные от реализации данных объектов, не учитываются в целях налогообложения.
Итоговая величина графы L дополнительной формы к строке 140.02.004 переносится в строку 140.02.004.
5. Составление формы 140.03 - Доходы от сдачи в аренду
имущества
30. Данная форма предназначена для определения доходов от сдачи в аренду имущества как в Республике Казахстан, так и за ее пределами, в соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 80 Налогового кодекса.
31. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
32. В разделе "Аренда имущества":
строка 140.03.001 предназначена для отражения итоговой суммы доходов от сдачи в аренду имущества и заполняется на основании данных дополнительной формы.
33. Величина строки 140.03.001 переносится в строку 140.00.004.
34. Дополнительная форма к строке 140.03.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается вид имущества, переданного арендодателем в аренду;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика-арендатора/код страны резидентства согласно пункту 62 настоящих Правил;
4) в графе D указывается номер и дата заключения договора аренды;
5) в графе E указывается сумма арендной платы, подлежащая получению (полученная) арендодателем согласно договору аренды за отчетный налоговый период.
Если налогоплательщиком получена (подлежит получению) арендная плата за имущество, находящееся за пределами (переданное в аренду за пределы) Республики Казахстан, то в графе Е отражается начисленная сумма арендной платы, включая сумму налога.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 140.03.001 переносится в строку 140.03.001.
6. Составление формы 140.04 - Дивиденды
35. Данная форма предназначена для определения дохода в виде дивидендов, полученных налогоплательщиком как в Республике Казахстан, так и за ее пределами, в соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 80  Налогового кодекса.
Дивидендами является доход, определяемый согласно подпункту 6) пункта 1 статьи 10  Налогового кодекса независимо от формы их выплаты.

36. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
37. "Дивидендтер" бөлiмiнде:
1) 140.04.001 жолы Қазақстан Республикасының шегiнде алынған дивидендтер сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады;
2) 140.04.002 жолы Қазақстан Республикасынан тысқары аумақта алынған дивидендтер сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады;
3) 140.04.003 жолы 140.04.001 және 140.04.002 жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, салық төлеушi алған дивидендтердiң жиынтық сомасын көрсетуге арналған.
38. 140.04.003 жолының шамасы 140.00.006 жолына көшiрiледi.
39. 140.04.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдын рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында одан дивидендтер алынған заңды тұлғаның толық атауы көрсетiледi;
3) С бағанында дивидендтер төлеген салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
4) D бағанында дивидендтердiң төлем көзiнен корпорациялық табыс салығының ұсталғанын растаушы құжаттың нөмiрi мен күнi көрсетiледi.
Растаушы құжатты дивидендтер төлеген заңды тұлға бередi;
5) E бағанында растаушы құжаттар болған жағдайда, ұсталған салық сомасын қоспағанда, алынған дивидендтер сомасы көрсетiледi.
140.04.001 жолына қосымша нысан E бағанының жиынтық шамасы 140.04.001 жолына көшiрiледi.
40. 140.04.002 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында одан дивидендтер алынған заңды түлғаның толық атауы көрсетiледi;
3) С бағанында В бағанында көрсетiлген заңды тұлғаның резиденттік елi көрсетiледi;
4) D бағанында дивидендтердi төлеу көзiнен табыс салығының (кiрiс салығы) ұсталғаны туралы растаушы құжатты беру нөмiрi мен күні көрсетiледi. Растаушы құжатты дивидендтердi төлеген заңды тұлға бередi;
5) E бағанында ұсталған салықты қоса алғанда дивидендтердiң төленген сомасы көрсетiледi.
140.04.002 жолына қосымша нысан E бағанының жиынтық шамасы 40.04.002 жолына көшiрiледi.
7. Сыйақылар - 140.05 нысанын жасау
41. Осы нысан  Салық кодексiнiң  80-бабының 2-тармағындағы 16) тармақшаға сәйкес салық төлеушiнiң Қазақстан Республикасында да, одан тысқары аумақта да алынуға жататын (алынған) сыйақылар түрiндегi кiрiсiн айқындауға арналған. Сыйақы  Салық кодексiнiң  10-бабының 1-тармағындағы 2) тармақшаға сәйкес айқындалатын кiрiстер болып табылады.

36. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
37. В разделе "Дивиденды":
1) строка 140.04.001 предназначена для отражения суммы полученных дивидендов в пределах Республики Казахстан, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
2) строка 140.04.002 предназначена для отражения суммы полученных дивидендов за пределами Республики Казахстан, и заполняется на основании данных дополнительной формы;
3) строка 140.04.003 предназначена для отражения итоговой суммы дивидендов, полученных налогоплательщиком, определяемой как сумма строк 140.04.001 и 140.04.002.
38. Величина строки 140.04.003 переносится в строку 140.00.006.
39. Дополнительная форма к строке 140.04.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается полное наименование юридического лица, от которого получены дивиденды;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика, выплатившего дивиденды;
4) в графе D указываются номер и дата выдачи подтверждающего документа об удержании корпоративного подоходного налога у источника выплаты дивидендов. Подтверждающий документ выдается юридическим лицом, выплатившим дивиденды;
5) в графе E указывается полученная сумма дивидендов, за исключением удержанной суммы налога, при наличии подтверждающих документов.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 140.04.001 переносится в строку 140.04.001.
40. Дополнительная форма к строке 140.04.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается полное наименование юридического лица, от которого получены дивиденды;
3) в графе С указывается страна резидентства юридического лица, указанного в графе В;
4) в графе D указываются номер и дата выдачи подтверждающего документа об удержании подоходного налога (налога на доходы) у источника выплаты дивидендов. Подтверждающий документ выдается юридическим лицом, выплатившим дивиденды;
5) в графе E указывается выплаченная сумма дивидендов, включая сумму удержанного налога.
Итоговая величина графы Е дополнительной формы к строке 140.04.002 переносится в строку 140.04.002.
7. Составление формы 140.05 - Вознаграждения
41. Данная форма предназначена для определения дохода в виде вознаграждений, подлежащих получению (полученных) налогоплательщиком как в Республике Казахстан, так и за ее пределами, в соответствии с подпунктом 16) пункта 2 статьи 80  Налогового кодекса. Вознаграждением являются доходы, определяемые согласно подпункту 2) пункта 1 статьи 10  Налогового кодекса.

42. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
43. "Активтер бойынша сыйақылар" бөлiмiнде:
140.05.001 жолы борыштық бағалы қағаздар, сондай-ақ резидент еместерден сыйақы сомасы бойынша алынуға жататын (алынған) сыйақыларды қоспағанда активтер бойынша сыйақылар сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
44. "Борыштық бағалы қағаздар бойынша сыйақылар" бөлiмiнде:
140.05.002 жолы борыштық бағалы қағаздар бойынша алынуға жататын (алынған) сыйақылар сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
45. "Резидент еместерден сыйақы" бөлiмiнде:
140.05.003 жолы Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары алынуға жататын (алынған) сыйақылар сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
46. "Барлығы" бөлiмiнде:
140.05.004 жолы 140.05.001А, 140.05.002С және 140.05.003 жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын сыйақылар бойынша кiрiстердiң жиынтық сомасын көрсетуге арналған.
47. 140.05.004 жолының шамасы 140.00.007 жолына көшiрiледi.
48. 140.05.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында сыйақы түрлерi көрсетiледi;
3) С бағанында одан сыйақы алынған заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты-жөнi көрсетiледi;
4) D бағанында сыйақы төлеген салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
5) E бағанында төлем көзiнен корпорациялық табыс салығын ұстау туралы растаушы құжаттың нөмiрi мен күнi көрсетiледi. Растаушы құжат сыйақы төлеген заңды тұлғаға берiледi;
6) F бағанында төлем көзiнен ұсталатын, корпорациялық табыс салығының сомасын ескерiп, есептелген сыйақы сомасы көрсетiледi;
7) G бағанында осы салық ұсталғанын растайтын құжаттар болған жағдайда, салық төлеушiге сыйақыны төлеу кезiнде ұсталған салық сомасы көрсетiледi.
140.05.001 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы 140.05.001A жолына, G бағаны - 140.05.001B жолына көшiрiледi.
49. 140.05.002 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында  Салық кодексiнiң  10-бабындағы 1-тармақтың 8) тармақшасына сәйкес берешек бағалы қағаздардың түрi көрсетiледi;
3) С бағанында одан сыйақы алынған (алынуға жататын) заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі;

42. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
43. В разделе "Вознаграждения по активам":
строка 140.05.001 предназначена для отражения суммы вознаграждений по активам, за исключением вознаграждений, подлежащих получению (полученных) по долговым ценным бумагам, а также суммы вознаграждений от нерезидентов, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
44. В разделе "Вознаграждения по долговым ценным бумагам":
строка 140.05.002 предназначена для отражения суммы вознаграждений, подлежащих получению (полученных) по долговым ценным бумагам, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
45. В разделе "Вознаграждения от нерезидентов":
строка 140.05.003 предназначена для отражения суммы вознаграждений, подлежащих получению (полученных) за пределами Республики Казахстан, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
46. В разделе "Итого":
строка 140.05.004 предназначена для отражения итоговой суммы доходов по вознаграждениям, определяемой как сумма строк 140.05.001А, 140.05.002С и 140.05.003.
47. Величина строки 140.05.004 переносится в строку 140.00.007.
48. Дополнительная форма к строке 140.05.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды вознаграждения;
3) в графе C указывается полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество физического лица, от которых получено вознаграждение;
4) в графе D указывается регистрационный номер налогоплательщика, выплатившего вознаграждение;
5) в графе E указываются номер и дата выдачи подтверждающего документа об удержании корпоративного подоходного налога у источника выплаты. Подтверждающий документ выдается юридическим лицом, выплатившим вознаграждение;
6) в графе F указывается начисленная сумма вознаграждения с учетом суммы корпоративного подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты;
7) в графе G указывается сумма налога, удержанная при выплате налогоплательщику вознаграждения, при наличии документов, подтверждающих удержание этого налога.
Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 140.05.001 переносится в строку 140.05.001А, графы G - в строку 140.05.001В.
49. Дополнительная форма к строке 140.05.002:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды долговых ценных бумаг согласно подпункту 8) пункта 1 статьи 10 Налогового кодекса;
3) в графе C указывается полное наименование юридического лица, от которого получено (подлежит получению) вознаграждение;

4) D бағанында сыйақы төлеген салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
5) E бағанында сыйақыны төлем көзiнен корпорациялық табыс салығының ұсталғаны туралы растау құжатын берудiң нөмiрi мен күнi көрсетiледi. Растаушы құжатты сыйақы төлеген заңды тұлға-эмитент бередi;
6) F бағанында есептi салық кезеңiнде салық төлеушiге тиесiлi дисконт немесе сыйақы сомасы көрсетiледi;
7) G бағанында дисконт немесе сыйақы есебiнсiз есептелген купон сомасы көрсетiледi;
8) H бағанында төлем көзiнен эмитет ұстаған корпорациялық табыс салығының сомасын ескерiп сыйақының жалпы сомасы көрсетiледi. G  және F бағандарының сомасы (айырмасы) ретiнде айқындалады;
9) І бағанында осы салықтың ұсталғанын растайтын құжаттар болса,  Салық кодексiнiң  131-бабының 1-тармағындағы 6) тармақшаға сәйкес салық төлеушiге төленуi тиiс (төленген) купон түрiндегi сыйақы сомасынан эмитет ұстаған корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi.
140.05.002 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы 140.05.002A жолына, G бағаны - 140.05.002B жолына, H бағаны - 140.05.002C жолына, I бағаны - 140.05.002D жолына көшiрiледi.
50. 140.05.003 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары алынуға жататын (алынған) төленетiн сыйақы түрi көрсетiледi;
3) С бағанында одан сыйақы алынған резидент емес - заңды тұлғаның толық атауы, резидент емес жеке тұлғаның аты-жөнi көрсетiледi;
4) D бағанында сыйақы алынған ел көрсетiледi;
5) Е бағанында сыйақыны төлеу көзiнен корпорациялық табыс салығының (кiрiс салығы) ұсталғаны туралы растаушы құжаттың нөмiрi мен күнi көрсетiледi. Растаушы құжатты сыйақы төлеген заңды тұлға бередi;
6) F бағанында сыйақы төлеу көзiнде ұсталған табыс салығының сомасын қоса алғанда (кiрiс салығы), резидент еместiң есептелген сыйақы сомасы көрсетiледi.
140.05.003 жолына қосымша нысан F бағанының жиынтық шамасы 140.05.003 жолына көшiрiледi.
8. Оң бағамдық айырма - 140.06 нысанын жасау
51. Осы нысан  Салық кодексiнiң  80-бабының 2-тармағындағы 17) тармақшаға сәйкес жылдық жиынтық кiрiске енгiзiлуi тиiс оң бағамдық сомасын айқындауға арналған.
52. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:

4) в графе D указывается регистрационный номер налогоплательщика, выплачивающего вознаграждение;
5) в графе E указываются номер и дата выдачи подтверждающего документа об удержании корпоративного подоходного налога у источника выплаты вознаграждения. Подтверждающий документ выдается юридическим лицом-эмитентом, выплатившим вознаграждение;
6) в графе F указывается сумма дисконта либо премии, причитающаяся налогоплательщику в отчетном налоговом периоде;
7) в графе G указывается начисленная сумма купона без учета дисконта либо премии;
8) в графе H указывается общая сумма вознаграждения с учетом суммы корпоративного подоходного налога, удержанного эмитентом у источника выплаты. Определяется как сумма (разница) граф G и F;
9) в графе I указывается сумма корпоративного подоходного налога, удержанного эмитентом с суммы вознаграждения в виде купона, подлежащего выплате (выплаченного) налогоплательщику согласно подпункту 6) пункта 1 статьи 131 Налогового кодекса , при наличии документов, подтверждающих удержание этого налога.
Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 140.05.002 переносится в строку 140.05.002А, графы G - в строку 140.05.002В, графы H - в строку 140.05.002С, графы I - в строку 140.05.002D.
50. Дополнительная форма к строке 140.05.003:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается вид выплачиваемого вознаграждения, подлежащего получению (полученного) за пределами Республики Казахстан;
3) в графе C указывается полное наименование юридического лица-нерезидента, фамилия, имя, отчество физического лица-нерезидента, от которых получено вознаграждение;
4) в графе D указывается страна, из которой получено вознаграждение;
5) в графе E указываются номер и дата выдачи подтверждающего документа об удержании подоходного налога (налога на доходы) у источника выплаты вознаграждения. Подтверждающий документ выдается нерезидентом, выплатившим вознаграждение;
6) в графе F указывается начисленная нерезидентом сумма вознаграждения, включая сумму подоходного налога (налога на доходы), удержанного у источника выплаты.
Итоговая величина графы F дополнительной формы к строке 140.05.003 переносится в строку 140.05.003.
8. Составление формы 140.06 - Положительная курсовая разница
51. Данная форма предназначена для определения суммы положительной курсовой разницы, подлежащей включению в совокупный годовой доход в соответствии с подпунктом 17) пункта 2 статьи 80  Налогового кодекса.
52. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:

1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
53. "Оң бағамдық айырма" бөлiмiнде:
140.06.001 жолы жылдық жиынтық кiрiске енгiзiлуi тиiс оң бағамдық айырманың жалпы сомасы туралы мәлiметтердi көрсетуге арналған және қосымша нысан деректерiнiң негiзiнде толтырылады.
54. 140.06.001 жолының шамасы 140.00.008 жолына көшiрiледi.
55. 140.06.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында нәтижесiнде оң бағамдық айырма құралған шетелдiк валютадағы операциялардың атауы көрсетiледi:
валюталық шоттар бойынша;
валюталық несиелер бойынша;
сатып алушылармен және тапсырыс берушiлермен есеп айырысулар бойынша;
өзге де операциялар бойынша;
3) С бағанында бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша есептi салық кезеңiнiң басына есептер жүргiзiлмеген, жасалған операциялар бойынша оң бағамдық айырманың тиiстi сомасы көрсетiледi;
4) D бағанында есептi салық кезеңi iшiнде пайда болған, оң бағамдық айырманың тиiстi сомасы көрсетiледi;
5) E бағанында  Салық кодексiнiң  10-бабындағы 1-тармақтың 13) тармақшасына сәйкес айқындалатын есептi салық кезеңiнде есептер жүргізiлген, жасалған операциялар бойынша оң бағамдық айырманың тиiстi сомасы көрсетiледi;
6) F бағанында С және D бағандарының және E бағаны сомасы айырмасы ретiнде айқындалатын бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша есептi салық кезеңiнiң соңына есептер жүргiзiлмеген, жасалған операциялар бойынша оң бағамдық айырманың тиiстi сомасы көрсетiледi.
140.06.001 жолына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 140.06.001A жолына, D бағаны - 140.06.001 жолына, Е бағаны  - 140.06.001 жолына, F бағаны - 140.06.001D жолына көшiрiледi.
9. Бухгалтерлiк теңгерме - 140.07 нысанын жасау
56. Осы нысан бухгалтерлiк есеп және қаржылық есеп беру бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес есептi салық кезеңi үшiн дайындалған салық төлеушiнiң қаржылық есеп беруi болып табылады.
10. Кiрiстер және шығыстар туралы есеп беру -
140.08 нысанын жасау
57. Осы нысан бухгалтерлiк есеп және қаржылық есеп беру бойынша Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес есептi салық кезеңi үшiн дайындалған салық төлеушiнiң қаржылық есеп беруi болып табылады.
58. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;

1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
53. В разделе "Положительная курсовая разница":
строка 140.06.001 предназначена для отражения сведений об общей сумме положительной курсовой разницы, подлежащей включению в совокупный годовой доход, и заполняется на основании данных дополнительной формы.
54. Величина строки 140.06.001С переносится в строку 140.00.008.
55. Дополнительная форма к строке 140.06.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются наименования операций в иностранной валюте, в результате которых образовалась положительная курсовая разница:
по валютным счетам;
по валютным кредитам;
по расчетам с покупателями и заказчиками;
по расчетам с поставщиками и подрядчиками;
по иным операциям;
3) в графе C указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы по совершенным операциям, расчеты по которым не произведены на начало отчетного налогового периода по данным бухгалтерского учета;
4) в графе D указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы, образовавшиеся в течение отчетного налогового периода;
5) в графе Е указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы по совершенным операциям, расчеты по которым произведены в отчетном налоговом периоде, определяемые в соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 10 Налогового кодекса ;
6) в графе F указываются соответствующие суммы положительной курсовой разницы по совершенным операциям, расчеты по которым не произведены на конец отчетного налогового периода по данным бухгалтерского учета, определяемые как разница суммы граф С и D и суммы графы Е.
Итоговая величина графы C дополнительной формы к строке 140.06.001 переносится в строку 140.06.001A, графы D - в строку 140.06.001B, графы E - в строку 140.06.001C, графы F - в строку 140.06.001D.
9. Составление формы 140.07 - Бухгалтерский баланс
56. Данная форма является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
10. Составление формы 140.08 - Отчет о доходах и расходах
57. Данная форма является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
58. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;

2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
59. "Көрсеткiштер" бөлiмiнде:
140.08.001 - 140.08.011 жолдары бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша толтырылады. Бұл ретте, 140.08.001 - 140.08.003 жолдары қосымша нысан негiзiнде толтырылады.
60. 140.08.001, 140.08.002, 140.08.003 жолдарына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында салық төлеушi жүзеге асыратын қызмет түрi көрсетiледi;
3) С бағанында бухгалтерлiк есеп бойынша В бағанында көрсетiлген қызметтiң түрлерi бөлшегiндегi тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) сатудан кiрiс көрсетiледi;
4) D бағанында бухгалтерлiк есеп бойынша В бағанында көрсетiлген қызметтiң түрлерi бөлшегiндегi сатылған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) өзiндiк құны көрсетiледi;
5) E бағанында С және D бағандарының айырмасы ретiнде айқындалатын жиынтық кiрiс көрсетiледi.
140.08.001, 140.08.002, 140.08.003 жолдарына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 140.08.001 жолына, D бағаны - 140.08.002 жолына, E бағаны - 140.08.003 жолына көшiрiледi.
11. Ақша козғалы су туралы есеп беру - 140.09 және
140.10 нысандарын жасау
61. Осы нысандар бухгалтерлiк есеп және қаржы есептемесi бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес есептi салық кезеңiне әзiрленген салық төлеушiнiн қаржылық есебi болып табылады.
12. Елдер коды
35. Қазақстан Республикасы Кеден комитетiнiң 1995 жылғы 26 қыркүйектегi N 127-П бұйрығымен бекiтiлген, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1997 жылғы 22 сәуiрде N 291 тiркелген кедендiк жүк Декларациясын толтыру тәртiбi туралы  нұсқаулыққа  3-қосымшаға сәйкес салық төлеушi-резидент емес елдiң кодын толтыру кезiнде елдердiң сандық кодын қолдану қажет.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 130.00, 130.01, 130.02, 130.03, 130.04, 130.05, 130.06, 130.07 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекiтiлген
Корпорациялық табыс салығы бойынша
декларация жасау ережелерi
(150.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және қызметтiң айрықша түрi мыналар болып табылатын әлеуметтiк салада қызметiн жүзеге асыратын ұйымдардың қорпорациялық табыс салығы бойынша декларация (бұдан әрi - Декларация) жасау тәртiбiн айқындайды:

2) налоговый период, за который представляется Декларация.
59. В разделе "Показатели":
строки с 140.08.001 по 140.08.011 заполняются по данным бухгалтерского учета. При этом строки 140.08.001-140.08.003 заполняются на основании дополнительной формы.
60. Дополнительная форма к строкам 140.08.001, 140.08.002, 140.08.003:
1) в графе A указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды деятельности, осуществляемые налогоплательщиком;
3) в графе C указывается доход от реализации товаров (работ, услуг) в разрезе видов деятельности, указанных в графе B, по данным бухгалтерского учета;
4) в графе D указывается себестоимость реализованных товаров (работ, услуг) в разрезе видов деятельности, указанных в графе B, по данным бухгалтерского учета;
5) в графе E указывается валовый доход, определяемый как разность граф C и D.
Итоговая сумма графы C дополнительной формы к строкам 140.08.001, 140.08.002, 140.08.003 переносится в строку 140.08.001, графы D - в строку 140.08.002, графы E - в строку 140.08.003.
11. Составление форм 140.09 и 140.10 - Отчет о движении денег
61. Данные формы являются финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
12. Коды стран
62. При заполнении кода страны резидентства налогоплательщика-нерезидента необходимо использовать цифровую кодировку стран в соответствии с приложением 3 к Инструкции о порядке заполнения грузовой таможенной декларации, утвержденной приказом  Таможенного комитета Республики Казахстан от 26 сентября 1995 года N 127-П, зарегистрированной в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 1997 года N 291.
_________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 140.00, 140.01, 140.02, 140.03, 140.04, 140.05, 140.06, 140.07, 140.08, 140.09, 140.10 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации
по корпоративному подоходному налогу (Форма 150.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по корпоративному подоходному налогу (далее - Декларация) организациями, осуществляющими деятельность в социальной сфере, исключительным видом деятельности которых являются:

1) косметологиялық қызметтердi қоспағанда, медициналық қызмет көрсету;
2) мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту: бастауыш, негiзгi, орта, қосымша жалпы бiлiм беру;
бiлiм беру: бастауыш, орта, жоғары және жоғары орта оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiм беру; қызметтiң осы түрлерiн жүргiзу құқығына тиiстi лицензиялар бойынша жүзеге асырылатын қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру саласында қызмет көрсету;
3) ғылым, спорт (коммерциялык сипаттағы спорттық ойын-сауық шараларынан басқа), мәдениет (шоу-бизнестi қоспағанда) саласында қызмет, тарихи және мәдени мұраны, мұрағаттық құндылықтарды сақтау бойынша, сондай-ақ балаларды, қарттар мен мүгедектердi қорғау және оларды әлеуметтiк қамсыздандыру саласында қызмет көрсету;
4) кiтапхана қызметiн көрсету.
2. Декларация Декларацияның өзiнен (150.00 нысаны) және корпорациялық табыс салығы бойынша салық салумен байланысты объектiлер және салық салу объектiлерi туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшалардан (150.01 - 150.04 нысандары) тұрады.
3. Декларацияны жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа әрiптерiмен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияларды толтыру кезiнде түзетулерге, тазартуларға, және өшiруге жол берiлмейдi.
5. Көрсеткiштер жоқ болған кезде нысандардың тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берiлмейдi.
7. Тиiстi қосымша нысанның көрсеткiштерiн ашуды талап ететiн жолдарды толтыру кезiнде аталған қосымша нысандар мiндеттi тәртiпте толтыруға жатады.
8. Қосымша нысандардың "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде тиiстi қосымшаның "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген тиiстi көрсеткiштер көрсетiледi.
9. Соманың терiс мәнi тиiстi жолдың (бағанның) бiрiншi сол торкөзiнде "-" белгiсiмен белгiленедi.
10. Декларацияны беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабындағы 8-баптың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық төлеушi Декларацияны қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.

1) оказание медицинских услуг, за исключением косметологических;
2) оказание услуг в сфере дошкольного воспитания и обучения; начального, основного, среднего, дополнительного общего образования; начального, среднего, высшего и послевузовского профессионального образования; переподготовки и повышения квалификации, осуществляемых по соответствующим лицензиям на право ведения данных видов деятельности;
3) деятельность в сфере науки, спорта (кроме спортивно-зрелищных мероприятий коммерческого характера), культуры (за исключением шоу-бизнеса), оказания услуг по сохранению исторического и культурного наследия, архивных ценностей, а также в области социальной защиты и социального обеспечения детей, престарелых и инвалидов;
4) библиотечное обслуживание.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 150.00) и приложений к ней (формы с 150.01 по 150.04) по раскрытию информации об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением по корпоративному подоходному налогу.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. При заполнении строк, требующих раскрытия показателей в соответствующей дополнительной форме, указанные дополнительные формы подлежат заполнению в обязательном порядке.
8. В разделе "Общая информация" дополнительных форм указываются соответствующие показатели, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" соответствующего приложения.
9. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком "-" в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
10. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69  Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Декларации.

Құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (I-кестенiң 4-бағаны)/250 000,0 (I-кестенiң 3-бағаны) x 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледi.
N 2-ШК мемлекеттiк статистикалық есеп беру нысанын тапсыратын шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi 2-ШК(жылдық) нысанының 3-бөлiмiнiң ("Қаржы шаруашылық қызметiнiң нәтижесi") 200-207 жолдарының деректерiне негiзделе жоғарыда аталған тәсiлмен толтырады.
N СОЦФИН (денсау.сақ.) МСЕ нысандарын тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) МСЕ нысандарын тапсыратын бiлiм ұйымдары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi NN СОЦФИН (денсау.сақ.) және СОЦФИН (бiлiм) жылдық есептiлiк нысандарының 4-бөлiмiне ("Қызмет түрлерi бойынша өнiм көлемi") сәйкес деректерге негізделе жоғарыда көрсетiлген тәсiлге ұқсас тәсiлмен толтырады.
Жоғарыда көрсетiлген нысандарда есептiлiк тапсырмайтын қоғамдық және бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде ЭҚЖЖ бойынша негізгi қызмет кодын ғана көрсетедi;
5) Декларацияның түрi. Осы тор көздер  Салық кодексiнiң  69 және  71-баптарға  сәйкес белгiленедi. Декларацияның түрiне байланысты тиiстi торкөз белгiленедi.
"Бастапқы" торкөз егер салық төлеушiлер ретiнде тiркелгеннен кейiн алғаш рет Декларация берiлгенде белгiленедi.
Одан кейiнгi декларацияларды беру кезiнде, "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Бұрын берiлген декларацияларға өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде, "Қосымша" торкөзi белгiленедi.
"Хабарлама бойынша" торкөзi, егер салық төлеушiмен  Салық кодексiнiң  31-бабының 2-тармағы 7) тармақшасында қарастырылған хабарлама алынса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Декларацияға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгiленедi. Бұл жағдайда салық төлеушiмен "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" торкөздерi бiр уақытта белгiленедi.
Тарату (қайта құру) жағдайында "Тарату" торкөзi белгiленедi. Егер салық төлеушi Декларацияны  Салық кодексiнiң  136-бабының 4-тармағына сәйкес берсе, "Бастапқы" және "Тарату" торкөздерi белгiленедi.
6) валюта коды;
7) берiлген қосымшалар. Берiлген қосымшалардың торкөздерi белгiленедi;
8) ұйым мынаны растауда:
әлеуметтiк салада қызметiн жүзеге асырады, тиiстi торкөз белгiленедi және  Салық кодексiнiң  121-бабының 1-тармағының ережелерiне сәйкес ұйымның қызмет түрiн көрсетедi;
қызметтiң аталған түрiн жүзеге асыруға кiрiстердi бағыттайды, тиiстi торкөз белгiленедi.
13. "Негiзгi қызметтен кiрiстер" бөлiмiнде:

Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) х 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.
Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность (ГСО) формы N2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N2-МП (годовая).
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом аналогичным вышеуказанному методу заполняют сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Объем продукции по видам деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Общественные и бюджетные организации, не представляющие отчетность вышеуказанных форм, в сведениях ОКЭД указывают код ОКЭД только основной деятельности;
5) вид Декларации. Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и  71  Налогового кодекса. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается если Декларация представляется впервые после государственной регистрации налогоплательщика.
При представлении последующих деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительная".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31  Налогового кодекса, на основании которой требуется внести изменения и дополнения в ранее представленную Декларацию. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительная".
В случае ликвидации (реорганизации) отмечается ячейка "Ликвидационная". Если налогоплательщик представляет Декларацию согласно пункту 4 статьи 136  Налогового кодекса, отмечаются ячейки "Первоначальная" и "Ликвидационная";
6) код валюты;
7) представленные приложения. Отмечаются ячейки представленных приложений;
8) в подтверждение, что организация:
осуществляет деятельность в социальной сфере, отмечается соответствующая ячейка и указывается вид деятельности организации, соответствующий положениям пункта 1 статьи 121  Налогового кодекса;
направляет доходы на осуществление указанного вида деятельности, отмечается соответствующая ячейка.
13. В разделе "Доходы от основной деятельности":

1) 150.00.001 жолында  Салық кодексiнiң  81-бабына сәйкес айқындалатын, қызметтiң аталған түрiнен кiрiстердi салық төлеушi алуға жататын (алынған) жалпы сома көрсетiледi;
2) 150.00.002 жолында  Салық кодексiнiң  10-бабындағы 1-тармақтың 4)тармқшасына сәйкес айқындалған грант түрiнде алынған кiрiс көрсетiледi;
3) 150.00.003 жолында Салық кодексiнiң 10-бабындағы 1-тармақтың 1)тармақшасына сәйкес айқындалған қайырымдылық көмегi түрiнде алынған кiрiс көрсетiледi;
4) 150.00.004 жолында өтеусiз алынған мүлiк түрiнде алынған кiрiс сомасы көрсетiледi;
5) 150.00.005 жолында өтеусiз негiздегi аударымдар мен қайырмалдықтар түрiнде алынған кiрiс көрсетiледi;
6) 150.00.006 жолында негiзгi қызметтен алынған кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi. 150.00.001 - 150.00.005 жолдарының сомасы ретiнде айқындалады.
14. "Негiзгi емес қызметтен кiрiстер" бөлiмiнде:
1) 150.00.007 жолында Салық кодексiнiң 81-бабына сәйкес айқындалатын негiзгi емес қызмет түрлерi бойынша тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сатудан салық төлеушiмен алынуға жататын (алынған) кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi;
2) 150.00.008 жолында  Салық кодексiнiң  82-бабына сәйкес айқындалатын негiзгi емес қызмет түрлерi бойынша негiзгi құралдарды, материалдық емес активтердi және бағалы қағаздарды сату кезiндегi құнның өсуiнен жалпы кiрiстер сомасы көрсетiледi;
3) 150.00.009 жолында  Салық кодексiнiң  83-бабына сәйкес айқындалатын мiндеттемелердi есептен шығару нәтижесiнде алынған кiрiстер сомасы көрсетiледi. Тарату Декларациясын жасау кезiнде осы жол бойынша, сонымен бiрге заңды тұлғаны тарату кезiнде кредиторлық қарызды есептен шығарудан алынған кiрiстер көрсетiледi;
4) 150.00.010 жолында  Салық кодексiнiң  80-бабының 2-тармағының 5) тармақшасына сәйкес есептi салық кезеңi үшiн жалдық шартқа орай жалға берушiмен алынуға жататын (алынған) жалдық төлем сомасы көрсетiледi;
5) 150.00.010 жолында бюджеттен қайтарылғаннан басқа сот үкiмi шығарылған немесе айыппұлдар, өсiмдер және санкциялардың басқа да түрлерiмен борышқор деп мойындалған сома көрсетiледi, егер бұл сома Салық кодексiнiң 80-бабының 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес бұрын шегерiмге жатқызылмаған болса;
6) 150.00.012 жолында Салық кодексiнiң 80-бабының 2-тармағының 15) тармақшасына сәйкес төлем көзiнде ұсталған корпоративтiк табыс салығын есепке ала алынған дивидендтер сомасы көрсетiледi;
7) 150.00.013 жолында Салық кодексiнiң 80-бабының 2-тармағының 15) тармақшасына сәйкес төлем көзiнде ұсталған корпоративтiк табыс салығын есепке ала есептелген сыйақылардың сомасы көрсетiледi;

1) в строке 150.00.001 указывается общая сумма подлежащих получению (полученных) налогоплательщиком доходов от указанного вида деятельности, определяемая в соответствии со статьей 81  Налогового кодекса;
2) в строке 150.00.002 указывается доход, полученный в виде гранта, определенного согласно подпункту 4) пункта 1 статьи 10  Налогового кодекса;
3) в строке 150.00.003 указывается доход, полученный в виде благотворительной помощи, определенной согласно подпункту 1) пункта 1 статьи 10 Налогового кодекса;
4) в строке 150.00.004 указывается доход в виде безвозмездно полученного имущества;
5) в строке 150.00.005 указывается доход, полученный в виде отчислений и пожертвований на безвозмездной основе;
6) в строке 1450.00.006 указывается общая сумма доходов, полученная от основной деятельности. Определяется как сумма строк с 150.00.001 по 150.00.005.
14. В разделе "Доходы от неосновной деятельности":
1) в строке 150.00.007 указывается общая сумма подлежащих получению (полученных) налогоплательщиком доходов от реализации товаров (работ, услуг) по неосновной деятельности, определяемая в соответствии со статьей 81 Налогового кодекса;
2) в строке 150.00.008 указывается общая сумма дохода от прироста стоимости при реализации основных средств, нематериальных активов и ценных бумаг, определяемая в соответствии со статьей 82  Налогового кодекса;
3) в строке 150.00.009 указывается сумма доходов, полученная в результате списания обязательств согласно статье 83  Налогового кодекса. При составлении ликвидационной Декларации по данной строке также отражается доход, полученный от списания кредиторской задолженности при ликвидации юридического лица;
4) в строке 150.00.010 указывается сумма арендной платы, подлежащая получению (полученная) арендодателем согласно договору аренды за отчетный налоговый период в соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 80  Налогового кодекса;
5) в строке 150.00.011 указывается сумма присужденных судом или признанных должником штрафов, пени и других видов санкций, кроме возвращенных из бюджета необоснованно удержанных ранее штрафов, если эта сумма ранее не была отнесена на вычеты в соответствии с подпунктом 12) пункта 2 статьи 80  Налогового кодекса;
6) в строке 150.00.012 указывается полученная сумма дивидендов с учетом суммы корпоративного подоходного налога, удержанного у источника выплаты, в соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 80  Налогового кодекса;
7) в строке 150.00.013 указывается начисленная сумма вознаграждения с учетом суммы корпоративного подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты, в соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 80  Налогового кодекса;

8) 150.00.014 жолында Салық кодексiнiң 80-бабының 2-тармағының 17) тармақшасына сәйкес жылдық жиынтық табысқа енгiзiлуге жататын оң бағамдық айырма сомасы көрсетiледi;
9) 150.00.015 жолында Салық кодексiнiң 80-бабының 2-тармағының 18) тармақшасына сәйкес ұтыстардың жалпы сомасы көрсетiледi;
10) 150.00.016 жолында Салық кодексiнiң 80-бабына сәйкес айқындалатын жылдық жиынтық табысқа енгiзiлетiн негiзгi емес қызметтен салық төлеушiнiң басқа да кiрiстерi көрсетiледi;
11) 150.00.017 жолында 150.00.001-150.00.005 жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын негiзгi емес қызметтен алынған жалпы кiрiстер сомасы көрсетiледi.
15. "Кiрiстердiң барлығы" бөлiмiнде:
1) 150.00.018 жолында салық төлеушiмен алынған және 150.00.006-150.00.017 жолдарын қосумен айқындалатын жылдық жиынтық табыстың жалпы сомасы көрсетiледi;
2) 150.00.010 жолында 150.00.006 және 150.00.018 жолдарының қатынасы ретiнде айқындалатын жалпы кiрiстер сомасындағы негiзгi емес қызметтен кiрiстер сомасының үлес салмағы көрсетiледi.
3. Бухгалтерлiк теңгерме - 150.01 нысанын жасау
16. Осы нысан бухгалтерлiк есеп және қаржылық есеп беру бойынша Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес есептi салық кезеңi үшiн дайындалған салық төлеушiнiң қаржылық есеп беруi болып табылады.
4. Кiрiстер және шығыстар туралы есеп беру -
150.02 нысанын жасау
17. Осы нысан бухгалтерлiк есеп және қаржылық есеп беру бойынша Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес есептi салық кезеңi үшiн дайындалған салық төлеушiнiң қаржылық есеп беруi болып табылады.
18. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық телеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
19. "Көрсеткiштер" бөлiмiнде:
150.02.001 - 150.02.011 жолдары бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша толтырылады. Бұл ретте, 150.02.001 - 150.02.003 жолдары қосымша нысан негiзiнде толтырылады.
20. 150.02.001, 150.02.002, 150.02.003 жолдарына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында салық төлеушi жүзеге асыратын қызмет түрi көрсетiледi;
3) С бағанында бухгалтерлiк есеп бойынша В бағанында көрсетiлген қызметтiң түрлерi бөлшегiндегi тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) сатудан кiрiс көрсетiледi;
4) D бағанында бухгалтерлiк есеп бойынша В бағанында көрсетiлген қызметтiң түрлерi бөлшегiндегі сатылған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) өзiндiк құны көрсетiледi;
5) E бағанында С және D бағандарының айырмасы ретiнде айқындалатын жиынтық кiрiс көрсетiледi.

8) в строке 150.00.014 указывается сумма положительной курсовой разницы, подлежащая включению в совокупный годовой доход в соответствии с подпунктом 17) пункта 2 статьи 80  Налогового кодекса;
9) в строке 150.00.015 указывается общая сумма выигрышей в соответствии с подпунктом 18) пункта 2 статьи 80  Налогового кодекса;
10) в строке 150.00.016 указываются другие доходы налогоплательщика от неосновной деятельности, включаемые в совокупный годовой доход согласно статье 80 Налогового кодекса , но не нашедшие отражения в строках с 150.00.007 по 150.00.015;
11) в строке 150.00.017 указывается общая сумма дохода, полученная от неосновной деятельности, определяемая как сумма строк с 150.00.007 по 150.00.016.
15. В разделе "Всего доходов":
1) в строке 150.00.018 указывается общая сумма совокупного годового дохода, полученная налогоплательщиком и определяемая сложением сумм строк 150.00.006 и 150.00.017;
2) в строке 150.00.019 указывается удельный вес доходов от основной деятельности в общей сумме доходов и определяется как отношение суммы строки 150.00.006 и 150.00.018.
3. Составление формы 150.01 - Бухгалтерский баланс
16. Данная форма является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
4. Составление формы 150.02 - Отчет о доходах и расходах
17. Данная форма является финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
18. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
19. В разделе "Показатели":
строки с 150.02.001 по 150.02.011 заполняются по данным бухгалтерского учета. При этом строки 150.02.001-150.02.003 заполняются на основании дополнительной формы.
20. Дополнительная форма к строкам 150.02.001, 150.02.002, 150.02.003:
1) в графе A указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указываются виды деятельности, осуществляемые налогоплательщиком;
3) в графе C указывается доход от реализации товаров (работ, услуг) в разрезе видов деятельности, указанных в графе B, по данным бухгалтерского учета;
4) в графе D указывается себестоимость реализованных товаров (работ, услуг) в разрезе видов деятельности, указанных в графе B, по данным бухгалтерского учета;
5) в графе E указывается валовый доход, определяемый как разность граф C и D.

150.02.001, 150.02.002, 150.02.003 жолдарына қосымша нысан С бағанының жиынтық шамасы 150.02.001 жолына, D бағаны - 150.02.002 жолына, E бағаны - 150.02.003 жолына көшiрiледi.
5. Ақша қозғалысы туралы есеп беру - 150.03 және
150.04 нысандарын жасау
21. Осы нысандар бухгалтерлiк есеп және қаржы есептемесi бойынша Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес есептi салық кезеңiне әзiрленген салық төлеушiнiң қаржылық есебi болып табылады.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 150.00, 150.01, 150.02, 150.03, 150.04 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекiтiлген
Жеке табыс салығы бойынша Декларацияны жасау ережелерi (200.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (бұдан әрi - Кодекс) сәйкес әзiрленген және iрi сатып алулардан кiрiстердi жеке тұлғалардың мәлiмдеуге, Кодексте көзделген жағдайларда, арнайы салық режимiн қолданатын жеке кәсiпкерлерден басқа, төлем көзiнен салық салынбайтын кiрiстерi бар жеке тұлғалардың жеке табыс салығын есептеуге, сондай-ақ  Кодекстiң  144-бабының 2-тармағына сәйкес жеңiлдiк алу үшiн жеке тұлғалар мәлiмдеуге арналған Жеке табыс салығы бойынша декларация (бұдан әрi - Декларация) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзiнен (200.00-нысан) және жеке табыс салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерi туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшалардан (200.01 және 200.06-нысандар) тұрады.
3. Декларацияны жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа әрiптерiмен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Кодексiнiң 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияны толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
5. Көрсеткiштер болмаған кезде тиiстi тор көздер толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетуге тиiстi деректер болмаған жағдайда, көрсетiлген қосымшалар берiлмейдi.
7. Декларацияға қосымшаның парағында бар жолдардағы көрсеткiштер саны асып түскен жағдайында, қосымшаның осындай парағы толтырылады.

Итоговая сумма графы C дополнительной формы к строкам 150.02.001, 150.02.002, 150.02.003 переносится в строку 150.02.001, графы D - в строку 150.02.002, графы E - в строку 150.02.003.
5. Составление форм 150.03 и 150.04 - Отчет о движении денег
21. Данные формы являются финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
_________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 150.00, 150.01, 150.02, 150.03, 150.04 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации по
индивидуальному подоходному налогу (Форма 200.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по индивидуальному подоходному налогу (далее - Декларация), предназначенной для декларирования физическими лицами доходов, крупных разовых приобретений, исчисления индивидуального подоходного налога физическими лицами, имеющими доходы, не облагаемые у источника выплаты, за исключением индивидуальных предпринимателей, применяющих специальные налоговые режимы, в случаях, предусмотренных Налоговым кодексом, а также для получения льготы физическими лицами согласно пункту 2 статьи 144  Налогового кодекса.
2. Декларация состоит из самой Декларации (Форма 200.00) и приложений к ней (Формы 200.01 - 200.06) по раскрытию информации об объектах обложения и объектах, связанных с обложением индивидуальным подоходным налогом.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. В случае превышения количества показателей в строках, имеющихся на листе приложения к Декларации, заполняется аналогичный лист приложения.

14. "Кiрiстердiң түрлерi" бөлiмiнде:
1) 200.00.001 жолына 200.01.001B жолында көрсетілген сома көшiрiледi;
2) 200.00.002 жолында 200.00.002A, 200.00.002В және 200.00.002С жолдарындағы сома ретiнде айқындалатын, төлем көзiнен салық салынбайтын кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi;
3) 200.00.002A жолына 200.02.001 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
4) 200.00.002B жолына 200.02.018B жолында көрсетiлген сома кәшiрiледi;
5) 200.00.002С жолына 200.03.042 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi.
15. "Салық салынбайтын кiрiстер" бөлiмiнде:
1) 200.00.003 жолында 200.02.023B және 200.02.012 жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын салық салуға жатпайтын кiрiстер сомасы көрсетiледi;
2) 200.00.004 жолына 200.02.027 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi.
16. "Салықты есептеу" бөлiмiнде:
1) 200.00.005 жолында 200.00.002, 200.00.003 және 200.00.004 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын, төлем көзiнен салық салынбайтын кiрiстер бойынша салық салуға жататын кiрiстер сомасы көрсетiледi;
2) 200.00.006 жолына 200.01.001C жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
3) 200.00.007 жолында  Кодекстiң  164-бабына сәйкес есептелген төлем көзiнен салық салынбайтын кiрiстер бойынша жеке табыс салығының сомасы көрсетiледi;
4) 200.00.008 жолында Қазақстан Республикасының шегiнде төленген және  Кодекстiң  173-бабына сәйкес салықты төлеу кезiнде есепке алынатын жеке табыс салығының сомасы көрсетiледi. Есепке алынатын салықтың сомасын есептеу үшiн жеке тұлғалар 100.28-нысанын (Корпорациялық табыс салығы бойынша декларацияға N 28 қосымша (100.00-нысан) жасайды;
5) 200.00.009 жолында төлем көзiнен салық салынбайтын кiрiстер бойынша салық кезеңi үшiн төлеуге жататын жеке табыс салығының сомасы көрсетiледi. Салық сомасы 200.00.007 және 200.00.008 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалады;
6) 200.00.010 жолында аванстық төлемдер сомасын қоса, төлем көзiне салық салынбайтын кiрiстер бойынша төленген салық сомасы, сондай-ақ  Кодекстiң  39-бабына сәйкес жеке табыс салығын төлеу есебiнен жүргiзiлген есептер көрсетiледi. Жеке табыс салығын төлеу Кодекстiң  164 165 191 -баптарына сәйкес жүргiзiледi;
7) 200.00.011 жолында 200.00.009 және 200.00.010 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын төлеуге тиiстi салық сомасы көрсетiледi;
8) егер 200.00.010 жолында көрсетiлген сома 200.00.009 жолында көрсетiлген сомадан артық болған жағдайда, онда 200.00.012 жолында 200.00.010 және 200.00.009 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын артық төленген салық сомасы көрсетiледi.

14. В разделе "Виды доходов":
1) в строку 200.00.001 переносится сумма, отраженная в строке 200.01.001В;
2) в строке 200.00.002 указывается общая сумма доходов, не облагаемых у источника выплаты, определяемая как сумма строк 200.00.002А, 200.00.002В и 200.00.002С;
3) в строку 200.00.002А переносится сумма, отраженная в строке 200.02.001;
4) в строку 200.00.002В переносится сумма, отраженная в строке 200.02.018В;
5) в строку 200.00.002С переносится сумма, отраженная в строке 200.03.042.
15. В разделе "Необлагаемые доходы":
1) в строке 200.00.003 указывается сумма доходов, не подлежащих налогообложению, определяемая как сумма строк 200.02.023В и 200.02.012;
2) в строку 200.00.004 переносится сумма, отраженная в строке 200.02.027.
16. В разделе "Исчисление налога":
1) в строке 200.00.005 указывается сумма доходов, подлежащих налогообложению по доходам, не облагаемым у источника выплаты, определяемая как разница строк 200.00.002, 200.00.003 и 200.00.004;
2) в строку 200.00.006 переносится сумма, отраженная в строке 200.01.001C;
3) в строке 200.00.007 указывается сумма индивидуального подоходного налога по доходам, не облагаемым у источника выплаты, исчисленного в соответствии со статьей 164 Кодекса;
4) в строке 200.00.008 указывается сумма индивидуального подоходного налога, уплаченного за пределами Республики Казахстан и зачитываемого при уплате налога, в соответствии со статьей 173  Налогового кодекса. Для исчисления зачитываемой суммы налога физические лица составляют Форму 100.28 (приложение N 28 к Декларации по корпоративному подоходному налогу (Форма 100.00);
5) в строке 200.00.009 указывается сумма индивидуального подоходного налога, подлежащего уплате за налоговый период по доходам, не облагаемым у источника выплаты. Сумма налога определяется как разница строк 200.00.007 и 200.00.008;
6) в строке 200.00.010 указывается сумма налога, уплаченного по доходам, не облагаемым у источника выплаты, включая суммы авансовых платежей, а также произведенных зачетов в счет уплаты индивидуального подоходного налога, в соответствии со статьей 39 Кодекса. Уплата индивидуального подоходного налога производится в соответствии со статьями 164 ,  165 ,  191  Кодекса;
7) в строке 200.00.011 указывается сумма налога, подлежащего уплате, определяемая как разница строк 200.00.009 и 200.00.010;
8) в случае, если сумма, указанная в строке 200.00.010 больше суммы, отраженной в строке 200.00.009, то в строке 200.00.012 указывается сумма излишне уплаченного налога, определяемая как разница строк 200.00.010 и 200.00.009.

17. "Қазақстан Республикасының шегiнде орналасқан шетел банктерiнiң есебiндегi ақша" бөлiмiнде:
1) 200.00.013 жолында Қазақстан Республикасының шегiндегi орналасқан шетел банктерiнiң есебiндегi ақша сомасы көрсетiледi.
18. "Адвокаттың/жеке нотариустың кiрiстерiнен салық есептеу" бөлiмiнде:
1) 200.00.014 жолына 200.05.001 немесе 200.06.001 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
2) 200.00.015 жолында 200.00.014 немесе 200.00.003 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын салық салуға жататын адвокаттың немесе жеке нотариустың кiрiстер сомасы көрсетiледi;
3) 200.00.016 жолында  Кодекстiң  145-бабының 3-тармағында белгiленген жеке табыс салығының ставкасы көрсетiледi;
4) 200.00.017 жолында 200.00.015 немесе 200.00.016 жолдары ретiнде айқындалатын есептi салық кезеңi үшiн төлеуге тиiстi жеке табыс салығының сомасы көрсетiледi;
5) 200.00.018 жолында  Кодекстiң  39-бабына сәйкес жеке табыс салығын төлеу есебiнен төленген салық және жүргiзiлген есептер сомасы көрсетiледi. Салықты төлеу  Кодекстiң  168-бабына сәйкес жүргiзiледi;
6) 200.00.019 жолында 200.00.0017 немесе 200.00.018 жолдардың айырмасы ретiнде айқындалатын төлеуге тиiстi салық сомасы көрсетiледi;
7) егер 200.00.018 жолында көрсетiлген сома 200.00.017 жолында көрсетiлген сомадан артық болған жағдайда, онда 200.00.020 жолында 200.00.018 немесе 200.00.017 жолдары сомасының айырмасы ретiнде айқындалатын артық төленген салық сомасы көрсетiледi.
3. Төлем көзiнен салық салынатын кiрiстер -
200.01-нысанын жасау
19. Осы нысанды  Кодекстiң  144-бабының 2-тармағына сәйкес жеке табыс салығы бойынша жеңiлдiк алу үшiн жеке тұлғалар, сондай-ақ  Кодекстiң  192-бабының 2-тармағының ережелерiне сәйкес резидент емес жеке тұлғалар жасайды.
Кодекстiң 144-бабының 1-тармағының 12) тармақшасына сәйкес жеке табыс салығы бойынша жеңiлдiктi алу үшiн салық төлеушi жеңiлдiк алуға құқығын растайтын құжатты (1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысына қатысушының куәлiгi, әскери комиссариаттың куәлiгi, МСЭК қорытындысы және т.б.), сондай-ақ  Кодекстiң  149-бабында көрсетiлген кiрiстерден басқа, төлем көзiнен салық салынатын кiрiстер бойынша жеке табыс салығын есептеу мен ұстау бойынша салық агенттерi берген құжатты салық органына бередi.
20. "Есептiк көрсеткiштер" бөлiмiнде:
1) 200.01.001B жолында 200.01.002B - 200.01.005B жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын төлем көзiнен салық салынатын есептелген кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi. 200.01.001B жолында көрсетiлген сома 200.00.001 жолына көшiрiледi;

17. В разделе "Деньги на счетах в иностранных банках, находящихся за пределами Республики Казахстан":
1) в строке 200.00.013 указывается сумма денег, находящихся за пределами Республики Казахстан на счетах в иностранных банках.
18. В разделе "Исчисление налога с доходов адвоката/частного нотариуса":
1) в строку 200.00.014 переносится сумма, отраженная в строке 200.05.001 или 200.06.001;
2) в строке 200.00.015 указывается сумма доходов адвоката или частного нотариуса, подлежащая налогообложению, определяемая как разница строк 200.00.014 и 200.00.003;
3) в строке 200.00.016 указывается ставка индивидуального подоходного налога, установленная пунктом 3 статьи 145  Налогового кодекса;
4) в строке 200.00.017 указывается сумма индивидуального подоходного налога, подлежащего уплате за отчетный налоговый период, определяемая как произведение строк 200.00.015 и 200.00.016;
5) в строке 200.00.018 указывается сумма уплаченного налога и произведенных зачетов, в счет уплаты индивидуального подоходного налога, в соответствии со статьей 39 Налогового кодекса. Уплата налога производится в соответствии со статьей 168  Налогового кодекса;
6) в строке 200.00.019 указывается сумма налога, подлежащего уплате, определенная как разница строк 200.00.017 и 200.00.018;
7) в случае, если сумма, указанная в строке 200.00.018 больше суммы, отраженной в строке 200.00.017, то в строке 200.00.020 указывается сумма излишне уплаченного налога, определяемая как разница строк 200.00.018 и 200.00.017.
3. Составление формы 200.01 - Доходы, облагаемые у источника
выплаты
19. Данная форма составляется физическими лицами для получения льготы по индивидуальному подоходному налогу в соответствии с пунктом 2 статьи 144 Налогового кодекса, а также физическими лицами-нерезидентами в соответствии с положениями пункта 2 статьи 192  Налогового кодекса.
Для получения льготы по индивидуальному подоходному налогу согласно подпункту 12) пункта 1 статьи 144  Налогового кодекса, налогоплательщик представляет в налоговый орган документ, подтверждающий право на получение льготы (удостоверение участника Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, справка военного комиссариата, заключение МСЭК и т.д.), а также документ, выданный налоговыми агентами по исчислению и удержанию индивидуального подоходного налога по доходам, облагаемым у источника выплаты, за исключением доходов, указанных в статье 149  Налогового кодекса.
20. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строке 200.01.001В указывается общая сумма начисленных доходов, облагаемых у источника выплаты, определяемая как сумма строк с 200.01.002В по 200.01.005В. Сумма, отраженная в строке 200.01.001В переносится в строку 200.00.001;

2) 200.01.001C жолында 200.01.002C - 200.01.005C жолдарының сомасы ретiнде айкындалатын төлем көзiнен салық салынатын кiрiстерден ұсталған салықтың жалпы сомасы көрсетiледi. 200.01.001C жолында көрсетiлген сома 200.00.006 жолына көшiрiледi;
3) 200.01.002A - 200.01.005A жолдарында Кодекстiң 149-бабында көрсетiлген кiрiстерден басқа,  Кодекстiң  146-бабына сәйкес төлем көзiнен салық салынатын кiрiстердiң есептi кезеңi үшiн есептелген түрлерi көрсетiледi. Есептелген кiрiстердiң түрлерi салық агенттерi берген құжаттар негiзiнде көрсетiледi;
4) 200.01.002B - 200.01.005B және 200.01.002C - 200.01.005C жолдарында салық агенттерi берген құжаттар негiзiнде төлем көзiнен салық салынатын есептелген кiрiстер мен ұсталған жеке табыс салығының сомасы көрсетiледi.
4. Мүлiктiк және өзге де кiрiстер - 200.02-нысанын жасау
21. Осы нысан Кодекстiң  166  және  170 -баптарында айқындалған жеке тұлғалардың мүлiктiк және өзге де кiрiстерiн мәлiмдеуге, сондай-ақ жеке тұлғалардың салық салуға жатпайтын кiрiстерi мен төлем көзiнен салық салынатын кiрiстерге салық салу кезiнде бұрын ескерiлгеннен басқа, Кодекстiң  144  және  152 -баптарына сәйкес айқындалған салық шегерiмдерiн мәлiмдеуге арналған.
22. "Мүлiктiк кiрiс" бөлiмiнде:
1) 200.02.001 жолында 200.02.002D, 200.02.012, 200.02.013 және 200.02.014C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын мүлiктiк кiрiстiң жалпы сомасы көрсетiледi. 200.02.001 жолында көрсетiлген сома 200.00.002A жолына көшiрiледi.
23. "Кәсiпкерлiк қызметте пайдаланылмаған бағалы қағаздардан басқа, мүлiктi өткiзу кезiндегi құнның өсуi" бөлiмiнде:
1) 200.02.002D жолында 200.02.003D және 200.02.006D жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, кәсiпкерлiк қызметте пайдаланылмаған мүлiктi өткiзу кезiндегi құн өсуi түрiнде алынған кiрiстiң жалпы сомасы көрсетiледi;
2) 200.02.003A - 200.02.006A жолдарында бағалы қағаздардан басқа, Кодекстiң 166-бабының 1-тармағындағы 1 тармақшаға сәйкес құн өсуiнен өткiзу кезiнде алынған кәсiпкерлiк қызметте пайдаланылмаған мүлiктiң атауы көрсетiледi;
3) 200.02.003B - 200.02.006B жолдарында өткiзiлетiн мүлiктiң, бiрақ оны сатып алу құнынан төмен емес бағалау құны көрсетiледi;
4) 200.02.003С - 200.02.006С жолдарында мүлiктiң өткiзу құны көрсетiледi;
5) 200.02.003D - 200.02.006D жолдарында  Кодекстiң  166-бабының 2-тармағына сәйкес кәсiпкерлiк қызметте пайдаланылмаған, мүлiктi өткiзу кезiнде алынған құнның өсуiнен кiрiс айқындалады.

2) в строке 200.01.001C указывается общая сумма удержанного налога, с доходов, облагаемых у источника выплаты, определяемая как сумма строк с 200.01.002С по 200.01.005С. Сумма, отраженная в строке 200.01.001C переносится в строку 200.00.006;
3) в строках с 200.01.002А по 200.01.005А указываются виды начисленных за налоговый период доходов, облагаемых у источника выплаты, в соответствии со статьей 146  Налогового кодекса, за исключением доходов, указанных в статье 149  Кодекса. Виды начисленных доходов указываются на основании документов, выданных налоговыми агентами;
4) в строках с 200.01.002В по 200.01.005В и с 200.01.002С по 200.01.005С указываются суммы начисленных доходов, облагаемых у источника выплаты и удержанного индивидуального подоходного налога на основании документов, выданных налоговыми агентами.
4. Составление формы 200.02 - Имущественный и прочие доходы
21. Данная форма предназначена для декларирования физическими лицами имущественного и прочих доходов, определяемых в соответствии со статьями 166  и  170  Налогового кодекса, а также для декларирования физическими лицами доходов, не подлежащих налогообложению и налоговых вычетов, определяемых в соответствии со статьями 144  и  152  Налогового кодекса, за исключением ранее учтенных при налогообложении доходов, облагаемых у источника выплаты.
22. В разделе "Имущественный доход":
1) в строке 200.02.001 указывается общая сумма имущественного дохода, определяемая как сумма строк 200.02.002D, 200.02.012, 200.02.013 и 200.02.014С. Сумма, отраженная в строке 200.02.001 переносится в строку 200.00.002А.
23. В разделе "Прирост стоимости при реализации имущества, за исключением ценных бумаг, не используемого в предпринимательской деятельности":
1) в строке 200.02.002D указывается общая сумма дохода, полученного в виде прироста стоимости при реализации имущества, не используемого в предпринимательской деятельности, определяемая как сумма строк с 200.02.003D по 200.02.006D;
2) в строках с 200.02.003А по 200.02.006А указывается наименование имущества, не используемого в предпринимательской деятельности, при реализации которого получен прирост стоимости, в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 166  Налогового кодекса, за исключением ценных бумаг;
3) в строках с 200.02.003В по 200.02.006В указывается оценочная стоимость реализуемого имущества, но ниже стоимости его приобретения;
4) в строках с 200.02.ОО3С по 200.02.006С указывается стоимость реализации имущества;
5) в строках с 200.02.003D по 200.02.006D определяется доход от прироста стоимости, полученный при реализации имущества, не используемого в предпринимательской деятельности, в соответствии с пунктом 2 статьи 166  Налогового кодекса.

24. "Бағалы қағаздарды өткiзу кезiндегi құнның өсуi" бөлiмiнде:
1) 200.02.007 жолына салық кезеңi үшiн 200.02.007 жолына қосымша нысанның 001E жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
2) 200.02.008 жолына салық кезеңi үшiн 200.02.008 жолына қосымша нысанның 001E жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
3) 200.02.009 жолына салық кезеңi үшiн 200.02.009 жолына қосымша нысанның 001L жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
4) 200.02.010 жолына салық кезеңi үшiн 200.02.010 жолына қосымша нысанның 001L жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
5) 200.02.011 жолына салық кезеңi үшiн 200.02.011 жолына қосымша нысанның 001L жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
6) 200.02.012 жолында қор биржасының "А" және "В" ресми тiзiмдерiнде болып табылатын акциялар мен облигацияларды және 200.02.007, 200.02.009 және 200.02.010 жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын мемлекеттiк бағалы қағаздарды өткiзуден кiрiс көрсетiледi;
7) 200.02.013 жолында 200.02.008 және 200.02.011 жолдардың сомасы ретiнде айқындалатын басқа да бағалы қағаздарды өткiзуден кiрiс көрсетiледi.
25. 200.02.007, 200.02.008 жолдарына қосымша нысандар берешек бағалы қағаздардан басқа, бағалы қағаздарды өткiзу кезiндегi құнның өсуiн айқындауға арналған.
26. Ағымдағы беттiң нөмiрi көрсетiледi.
27. "Қор биржасының "А" және "В" ресми тiзiмдерiнде болып табылатын акцияларды өткiзу" және "Басқа да бағалы қағаздарды өткiзу" бөлiмдерiнде:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында өткiзiлген бағалы қағаздардың атауы көрсетiледi;
3) С бағанында бағалы қағаздарды сатып алу құны көрсетiледi;
4) D бағанында бағалы қағаздарды өткiзу құны көрсетiледi;
5) E бағанында D және С бағандары сомасының айырмасы ретiнде айқындалатын бағалы қағаздарды өткiзуден кiрiс көрсетiледi.
200.02.007 жолына қосымша нысанның 001E жолы 200.02.007 жолына, 200.02.008 жолына қосымша нысан 001E жолы - 200.02.008 жолына көшiрiледi.
28. 200.02.009, 200.02.010, 200.02.011 жолдарына қосымша нысандар қор биржасының "А" және "В" ресми тiзiмдерiнде болып табылатын облигацияларды, мемлекеттiк бағалы қағаздар мен басқа да берешек бағалы қағаздарды өткiзу кезiндегi құнның өсуiн айқындауға арналған.
29. "Қор биржасының "А" және "В" ресми тiзiмдерiнде болып табылатын облигацияларды өткiзу", "Мемлекеттiк бағалы қағаздарды өткiзу" және "Басқа да берешек бағалы қағаздарды өткiзу" бөлiмдерiнде:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында өткiзiлген берешек бағалы қағаздардың атауы көрсетiледi;
3) С бағанында берешек бағалы қағаздардың саны көрсетiледi;

24. В разделе "Прирост стоимости при реализации ценных бумаг":
1) в строку 200.02.007 переносится сумма, отраженная в строке 00001Е дополнительной формы к строке 200.02.007 за налоговый период;
2) в строку 200.02.008 переносится сумма, отраженная в строке 00001E дополнительной формы к строке 200.02.008 за налоговый период;
3) в строку 200.02.009 переносится сумма, отраженная в строке 00001L дополнительной формы к строке 200.02.009 за налоговый период;
4) в строку 200.02.010 переносится сумма, отраженная в строке 00001L дополнительной формы к строке 200.02.010 за налоговый период;
5) в строку 200.02.011 переносится сумма, отраженная в строке 00001L дополнительной формы к строке 200.02.011 за налоговый период;
6) в строке 200.02.012 указывается доход от реализации акций и облигаций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи и государственных ценных бумаг, определяемый как сумма строк 200.02.007, 200.02.009 и 200.02.010;
7) в строке 200.02.013 указывается доход от реализации других ценных бумаг, определяемый как сумма строк 200.02.008 и 200.02.011.
25. Дополнительные формы к строкам 200.02.007, 200.02.008 предназначены для определения прироста стоимости при реализации ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг.
26. Указывается номер текущей страницы.
27. В разделах "Реализация акций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи" и "Реализация других ценных бумаг":
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных ценных бумаг;
3) в графе С указывается стоимость приобретения ценных бумаг;
4) в графе D указывается стоимость реализации ценных бумаг;
5) в графе Е указывается доход от реализации ценных бумаг, определяемый как разница граф D и С.
Строка 00001E дополнительной формы к строке 200.02.007 переносится в строку 200.02.007, строка 00001Е дополнительной формы к строке 200.02.008 - в строку 200.02.008.
28. Дополнительные формы к строкам 200.02.009, 200.02.010, 200.02.011 предназначены для определения прироста стоимости при реализации облигаций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи, государственных ценных бумаг и других долговых ценных бумаг.
29. В разделах "Реализация облигаций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи", "Реализация государственных ценных бумаг" и "Реализация других долговых ценных бумаг":
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются наименования реализованных долговых ценных бумаг;
3) в графе С указывается количество долговых ценных бумаг;

4) D бағанында берешек бағалы қағаздардың айналыс мерзiмi (күнмен) көрсетiледi;
5) Е бағанында берешек бағалы қағаздардың атауы құны көрсетiледi;
6) F бағанында купон сомасын енгiзетiн құн бойынша сатып алынған берешек бағалы қағаздардан басқа, берешек бағалы қағаздарды сатып алу құны көрсетiледi. Купон сомасын енгiзетiн құн бойынша сатып алынған берешек бағалы қағаздар сатушыға сатып алушы төлеген купон сомасына кемiтiлген сатып алу құны бойынша көрсетiледi;
7) G бағанында берешек бағалы қағаздарды сатып алған күн көрсетiледi;
8) H бағанында E және F бағандарының айырмасы ретiнде айқындалатын, дисконт не сыйақы сомасы көрссгiледi;
9) I бағанында олар бойынша сыйақы төлемi күнiне дейiн оларды өткiзу кезiнде сатып алушыдан алынған купонның есебiнсiз бағалы берешек қағаздарды өткiзу құны көрсетiледi. Осы бағанда көрсетiлмеген купон сомасы 200.02-нысанының "Өзге де кiрiстер" бөлiмiнiң тиiстi жолдарында көрсетіледi;
10) J бағанында берешек бағалы қағаздарды өткiзу күнi көрсетiледi;
11) К бағанында мынадай ретiнде есептелетiн берешек бағалы қағазды иелену кезеңi үшiн дисконттың немесе сыйақының амортизация сомасы көрсетiледi:
К = (H/D) х (J-G), онда
(J-G) - күндердегi берешек бағалы қағазды иелену кезеңi;
12) L бағанында L=(I-(F+K))xC) формуласы бойынша айқындалатын берешек бағалы қағаздарды өткiзеден кiрiс көрсетiледi.
200.02.009 жолында қосымша нысанның 001L жолы 200.02.009 жолына, 200.02.010 жолына қосымша нысанның 001L жолы 200.02.010 жолына, 200.02.011 жолына қосымша нысанның 001L жолы 200.02.011 жолына көшiрiледi.
30. "Мүлiктi жалға беруден кiрiс" бөлiмiнде:
1) 200.02.014C жолында 200.02.015C - 200.02.017C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын мүлiктi жалға беруден алынған кiрiстiң жалпы сомасы көрсетiледi;
2) 200.02.015A - 200.02.017A жолдарында оның орналасқан жерiн көрсете отырып, жалға берiлгең мүлiк көрсетiледi;
3) 200.02.015В - 200.02.017В жолдарында есептi салық кезеңiнде мүлiктi жалға беру кезеңi көрсетiледi;
4) 200.02.015C - 200.02.017C жолдарында мүлiктi жалға беруден алынған кiрiс көрсетiледi.
31. "Өзге де кiрiстер" бөлiмiнде:
1) 200.02.018В жолында 200 02.019B - 200.02.021B жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын алынған өзге де кiрістердің жалпы сомасы көрсетiледi. 200.02.018В жолында көрсетiлген сома 200.00.002В жолына көшiрiледi;
2) 200.02.019A - 200.02.021A жолдарында салық төлеушi алған өзге де кiрiстердiң түрлерi көрсетiледi;
3) 200.02.019B - 200.02.021B жолдарында алынған өзге де кiрiстердiң сомасы көрсетiледi.

4) в графе D указывается срок обращения долговых ценных бумаг (в днях);
5) в графе Е указывается номинальная стоимость долговых ценных бумаг;
6) в графе F указывается стоимость приобретения долговых ценных бумаг, за исключением долговых ценных бумаг, приобретенных по стоимости, включающей сумму купона. Долговые ценные бумаги, приобретенные по стоимости, включающей сумму купона, отражаются по стоимости приобретения, уменьшенной на сумму купона, оплаченную покупателем продавцу;
7) в графе G указывается дата приобретения долговых ценных бумаг;
8) в графе Н указывается сумма дисконта либо премии, которая определяется как разница граф Е и F;
9) в графе I указывается стоимость реализации долговых ценных бумаг без учета купона, полученного от покупателя при их реализации до даты выплаты вознаграждения по ним. Сумма купона, не нашедшая отражения в данной графе, указывается в соответствующих строках раздела "Прочие доходы" Формы 200.02;
10) в графе J указывается дата реализации долговых ценных бумаг;
11) в графе К указывается сумма амортизации дисконта либо премии за период владения долговой ценной бумагой, которая рассчитывается как:
К = (H/D) x (J-G), где (J-G) - период владения долговой ценной бумагой в днях;
12) в графе L указывается доход от реализации долговых ценных бумаг, определяемый по формуле L=(I-(F+K))xC).
Строка 00001L дополнительной формы к строке 200.02.009 переносится в строку 200.02.009, строка 001L дополнительной формы к строке 200.02.010 - в строку 200.02.010, строка 00001L дополнительной формы к строке 200.02.011 - в строку 200.02.011.
30. В разделе "Доход от сдачи в аренду имущества":
1) в строке 200.02.014С указывается общая сумма дохода, полученного от сдачи в аренду имущества, определяемая как сумма строк с 200.02.015С по 200.02.017С;
2) в строках с 200.02.015А по 200.02.017А указывается имущество, сданное в аренду, с указанием его местонахождения;
3) в строках с 200.02.015В по 200.02.017В указывается период сдачи в аренду имущества в отчетном налоговом периоде;
4) в строках с 200.02.015С по 200.02.017С указывается доход, полученный от сдачи в аренду имущества.
31. В разделе "Прочие доходы":
1) в строке 200.02.018В указывается общая сумма полученных прочих доходов, определяемая как сумма строк с 200.02.019В по 200.02.021В. Сумма, отраженная в строке 200.02.018В переносится в строку 200.00.002В;
2) в строках с 200.02.019А по 200.02.021А указываются виды прочих доходов, полученных налогоплательщиком;
3) в строках с 200.02.019В по 200.02.021В указываются суммы полученных прочих доходов.

32. "Салық салынбайтын кiрiстер" бөлiмінде:
200.02.022 жолында 200.02.023B жәнс 200.02.027 жолдарының сомасы ретiнде айқындалған төлем көзiне салық салынбайтын кiрiстер бойынша салық салынбайтын кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi;
33. "Салық салуға жатпайтын кiрiстер" бөлiмiнде "A" және "В" қор биржаларының ресми тiзiмiндегі акциялар мен облигацияларды, сондай-ақ мемлекеттік бағалы қағаздарды сатудан кiрiстерден басқа салық салуға жатпайтын кiрiстер көрсетiледi:
1) 200.02.023В жолында 200.02.024В - 200.02.026В жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, салық салуға жатпайтын кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi. 200.02.023В жолында көрсетiлген сома 200.00.003 жолына көшiрiледi;
2) 200.02.024A - 200.02.026A жолдарында Кодекстiң 144-бабына сәйкес салық салуға жатпайтын және төлем көзiне салық салынбайтын кiрiстердің түрлерi көрсетiледi;
3) 200.02.024В - 200.02.026В жолдарында салық салуға жатпайтын кiрiстер сомасы көрсетiледi.
Салық төлеушi  Кодекстiң  144-бабының 1-тармағының 12) тармақшасында көрсетiлген жеке табыс салығы бойынша жеңiлдiктi алу үшiн осы Ережелердiң 19-тармағында белгiленген құжаттарды салық органына бередi.
34. "Салық шегерiмдерi" бөлiмiнде:
1) 200.02.027 жолында 200.02.028 - 200.02.030 жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын,  Кодекстiң  164-бабына сәйкес төлем көзiне салық салынбайтын кiрістерден шегерiмге жататын жалпы сома көрсетiледi. 200.02.027 жолында көрсетiлген сома 200.00.004 жолына көшiрiледі;
2) 200.02.028 жолында Қазақстан Республикасының зейнеткерлiк заңнамасына сәйкес айқындалатын мiндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетiледi;
3) 200.02.029 жолында айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiндегi салық шегерiмiнiң сомасы көрсетiледi;
4) 200.02.030 жолында асырауындағы отбасы мүшелерiне салық шегерiмдерiнiң сомасы көрсетiледi.
5. Жеке кәсiпкердiң салық салынатын кiрiс есебi - 200.03-нысанын жасау
35. Есепте көрсетiлген (200.03-нысан) Корпорациялық табыс салығы бойынша декларацияға (100.00-нысан) сәйкес келетiн қосымшалармен осы нысан Корпорациялық табыс салығы бойынша декларацияны жасау ережелерiне (100.00-нысан) сәйкес арнайы салық режимiн қолданатындардан басқа жеке кәсiпкерлер жасайды.
Тұрақты мекеме құрмастан қызметiн жүзеге асыратын резидент еместерге кiрiстердi жеке кәсiпкер - салық агентi төлеу жағдайында салық агентi 100.25 нысанын (Корпорациялық табыс салығы бойынша декларацияға N 25 қосымша (100.00 нысаны) толтырады.

32. В разделе "Необлагаемые доходы":
1) в строке 200.02.022 указывается общая сумма необлагаемых доходов по доходам, не облагаемым у источника выплаты, определяемая как сумма строк 200.02.023В и 200.02.027.
33. В разделе "Доходы, не подлежащие налогообложению" указываются доходы, не подлежащие налогообложению, за исключением доходов от реализации акций и облигаций, находящихся в официальных списках "А" и "В" фондовой биржи, а также государственных ценных бумаг:
1) в строке 200.02.023В указывается общая сумма доходов, не подлежащих налогообложению, определяемая как сумма строк с 200.02.024В по 200.02.026В. Сумма, отраженная в строке 200.02.023В, переносится в строку 200.00.003;
2) в строках с 200.02.024А по 200.02.026А указываются виды доходов, не облагаемых у источника выплаты и не подлежащих налогообложению в соответствии со статьей 144  Налогового кодекса;
3) в строках с 200.02.024В по 200.02.026В указываются суммы доходов, не подлежащих налогообложению.
Для получения льготы по индивидуальному подоходному налогу, указанной в подпункте 12) пункта 1 статьи 144  Налогового кодекса, налогоплательщик представляет в налоговый орган документы, установленные в пункте 19 настоящих Правил.
34. В разделе "Налоговые вычеты":
1) в строке 200.02.027 указывается общая сумма, подлежащая вычету с доходов, не облагаемых у источника выплаты в соответствии со статьей 164  Налогового кодекса, определяемая как сумма строк с 200.02.028 по 200.02.030. Сумма, отраженная в строке 200.02.027 переносится в строку 200.00.004;
2) в строке 200.02.028 указывается сумма обязательных пенсионных взносов, определяемых в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан;
3) в строке 200.02.029 указывается сумма налогового вычета в размере месячного расчетного показателя;
4) в строке 200.02.030 указывается сумма налоговых вычетов на членов семьи, состоящих на иждивении.
5. Составление формы 200.03 - Расчет налогооблагаемого дохода
индивидуального предпринимателя
35. Данная форма с соответствующими приложениями к Декларации по корпоративному подоходному налогу (Форма 100.00), указанными в Расчете (Форма 200.03) составляется индивидуальными предпринимателями, за исключением применяющих специальные налоговые режимы, в соответствии с Правилами составления Декларации по корпоративному подоходному налогу (Форма 100.00).
В случае выплаты индивидуальным предпринимателем - налоговым агентом доходов нерезидентам, осуществляющим деятельность без образования постоянного учреждения, налоговый агент заполняет Форму 100.25 (приложение N 25 к Декларации по корпоративному подоходному налогу (Форма 100.00).

6. Iрi бiр жолғы сатып алулар жасауға пайдаланылған ақша - 200.04-нысанын жасау
36. Осы нысан  Кодекстiң  171-бабына сәйкес үй құрылысы және осындай құрылыс үшiн құрылыс материалдарын сатып алудан басқа, 2000 айлық есептiк көрсеткiштен астам сомаға салық кезеңiнде салық төлеушi жасаған iрi бiр жолғы сатып алуды мәлiмдеуге арналған.
37. "Сатып алынған мүлiк" бөлiмiнде:
1) 200.04.001C жолында 200.04.002C - 200.04.005C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, салық кезеңiнде жасалған iрi бiр жолғы сатып алулардың құны көрсетiледi;
2) 200.04.002A - 200.04.005A жолдарында сатып алынған мүлiктiң атауы көрсетiледi;
3) 200.04.002B - 200.04.005B жолдарында сатып алынған мүлiктiң күнi көрсетiледi;
4) 200.04.002C - 200.04.005C жолдарында сатып алынған мүлiктiң құны көрсетiледi.
38. "Iрi бiр жолғы сатып алу жасауға пайдаланылған ақша көздерi" бөлiмiнде:
1) 200.04.006B жолында iрi бiр жолғы сатып алулар жасауға пайдаланылған ақшаның жалпы сомасы көрсетіледi;
2) 200.04.007A - 200.04.018A жолдарында iрi бiр жолғы сатып алулар жасауға пайдаланылған ақшаның жалпы сомасы көрсетiледi;
3) 200.04.007B - 200.04.018B жолдарында ақша сомасы көрсетіледi.
7. Адвокаттың кiрiсi - 200.05-нысанын жасау
39. Осы нысан  Кодекстiң  167-бабына сәйкес айқындалатын кiрiстердi адвокаттардың мәлiмдеуiне арналған. Кiрiстер көрсетiлген қызметтер бойынша айқындалады.
40. "Кiрiстiң барлығы" бөлiмiнде:
1) 200.05.001 жолында есептi салық кезеңiнде адвокаттың, оның iшiнде есептi салық кезеңiнiң әрбiр айы үшiн алынған кiрiстерiнiң жалпы сомасы көрсетiледi. 200.05.001 жолы 200.05.002 - 200.05.005 жолдарына сәйкес келетiн сома ретiнде айқындалады.
41. "Көрсетiлген қызметтер бойынша кiрiс" бөлiмiнде:
1) 200.05.002 - 200.05.004 жолдарында есептi салық кезеңi үшiн, оның iшiнде есептi салық кезеңiнiң әрбiр айы үшiн алынған кiрiстердiң сомасын көрсете отырып, адвокат көрсеткен қызмет көрсетулердiң түрi көрсетiледi;
2) 200.05.005 жолында 200.05.002 - 200.05.004 жолдарында көрсетiлмеген қызмет көрсетулердiң басқа түрлерi бойынша адвокаттардың кiрiстерi көрсетiледi. 200.05.005 тиiстi жолына есептi салық кезеңi үщiн 200.05.005 жолына қосымша нысан 01 жолында көрсетiлген сомалар көшiрiледi.
42. 200.05.005 жолына косымша нысан 200.05 нысанының 200.05.002 - 200.05.004 жолдарында көрсетiлмеген қызмет көрсетулердiң басқа түрлерi бойынша адвокаттардың кiрiстерiн көрсетуге арналған.

6. Составление формы 200.04 - Деньги, использованные на
совершение крупного разового приобретения
36. Данная форма предназначена для декларирования крупного разового приобретения, совершенного налогоплательщиком в налоговом периоде на сумму свыше 2000 месячных расчетных показателей, за исключением строительства жилища и приобретения строительных материалов для такого строительства, в соответствии со статьей 171  Налогового кодекса.
37. В разделе "Приобретенное имущество":
1) в строке 200.04.001C указывается стоимость крупных разовых приобретений, совершенных в налоговом периоде, определяемая как сумма строк с 200.04.002С по 200.04.005С;
2) в строках с 200.04.002А по 200.04.005А указывается наименование приобретенного имущества;
3) в строках с 200.04.002В по 200.04.005В указывается дата приобретения имущества;
4) в строках с 200.04.002С по 200.04.005С указывается стоимость приобретенного имущества.
38. В разделе "Источники денег, использованных на совершение крупного разового приобретения":
1) в строке 200.04.006В указывается общая сумма денег, использованных на совершение крупных разовых приобретений;
2) в строках с 200.04.007А по 200.04.018А указываются источники денег, использованных на совершение крупных разовых приобретений;
3) в строках 200.04.007В по 200.04.018В указываются суммы денег.
7. Составление формы 200.05 - Доход адвоката
39. Данная форма предназначена для декларирования адвокатами доходов, определяемых в соответствии со статьей 167  Налогового кодекса. Доходы определяются по видам оказанных услуг.
40. В разделе "Всего дохода":
1) в строке 200.05.001 указывается общая сумма доходов, полученных адвокатом за отчетный налоговый период, в том числе за каждый месяц отчетного налогового периода. Строка 200.05.001 определяется как сумма соответствующих строк с 200.05.002 по 200.05.005.
41. В разделе "Доход по оказанным услугам":
1) в строках с 200.05.002 по 200.05.004 указываются виды услуг, указанных адвокатом, с отражением сумм полученных доходов, за отчетный налоговый период, в том числе за каждый месяц отчетного налогового периода;
2) в строке 200.05.005 указываются доходы адвокатов по другим видам услуг, не отраженных в строках с 200.05.002 по 200.05.004. В соответствующие строки 200.05.005 переносятся суммы, отраженные в строке 01 дополнительной формы к строке 200.05.005 за отчетный налоговый период.
42. Дополнительная форма к строке 200.05.005 предназначена для отражения доходов адвокатов по другим видам услуг, не отраженных в строках с 200.05.002 по 200.05.004 Формы 200.05.

43. Ағымдағы парақ нөмiрi көрсетiледi.
44. "Көрсетілген қызмет көрсетулер бойынша кiрiстер" бөлiмiнде:
1) 01 жолында есептi салық кезеңiнiң 200.05.002 - 200.05.004 жолдарында көрсетiлмеген, оның iшiнде тиiстi жолдардың сомасы ретiнде айқындалатын әрбiр ай үшiн қызмет көрсетулердiң басқа түрлерiнен адвокат алған кiрiстердiң жиынтық сомасы көрсетiледi. 01 жолында көрсетілген сома 200.05 нысанының 200.05.005 тиiстi жолдарына көшiрiледі;
2) одан кейiнгi жолдарда жолдың кезектi рет нөмiрi қойылады және алынған кiрiстердiң тиiстi сомасы көрсетiледi.
8. Жеке нотариустың кiрiсi - 200.06 нысанын жасау
45. Осы нысан  Кодекстiң  167-бабына сәйкес айқындалатын кiрiстердi жеке нотариустардың мәлiмдеуiне арналған. Кiрiстер көрсетiлген қызмет көрсетулердiң түрлерi бойынша айқындалады.
46. "Кiрiстiң барлығы" бөлiмiнде:
1) 200.06.001 жолында есептi салық кезеңi үшiн, оның iшiнде есептi салық кезеңiнiң әрбiр айлары үшiн жеке нотариус алған кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi. 200.06.001 жолы 200.06.002 - 200.06.005 жолдарына сәйкес келетiн сома ретiнде айқындалады.
47. "Көрсетiлген қызмет көрсетулер бойынша кiрiс" бөлiмiнде:
1) 200.06.002 - 200.06.004 жолдарында есептi салық кезеңi үшiн, оның iшiнде, есептi салық кезеңiнiң әрбiр айы үшiн алынған кiрiстердiң сомасын көрсете отырып, жеке нотариустар көрсеткен қызмет көрсетулердiң түрлерi көрсетiледi;
2) 200.06.005 жолында 200.06.002 - 200.06.004 жолдарында көрсетiлмеген қызмет көрсетулердiң басқа түрлерi бойынша жеке нотариустардың кiрiстерi көрсетiледi. 200.06.005 тиiстi жолына есептi салық кезеңi үшiн 200.06.005 жолына қосымша нысан 01 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi.
48. 200.06.005 жолына қосымша 200.06 нысанының 200.06.002 - 200.06.004 жолдарында көрсетiлген қызмет көрсетулердiң басқа түрлерi бойынша жеке нотариустардың кiрiстерiн көрсетуге арналған.
49. Ағымдағы беттiң нөмiрi көрсетiледi.
50. "Көрсетiлген қызмет көрсетулер бойынша кiрiс" бөлiмiнде:
1) 01-жолында есептi салық кезеңi үшiн, соның iшiнде тиiстi жолдардың сомасы ретiнде айқындалатын, әрбiр ай үшiн 200.06.002 200.06.004 жолдарында көрсетiлмеген қызмет көрсетулердiң басқа түрлерiнен жеке нотариустар алған кiрiстердiң жиынтық сомасы көрсетiледi. 01 жолында көрсетiлген сома 200.06 нысанының 200.06.005 тиiстi жолына көшiрiледi;
2) одан кейiнгi жолдарға жолдың кезектi рет нөмiрi қойылады және алынған кiрiстердiң тиiстi сомасы көрсетiледi.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 200.00, 200.01, 200.02, 200.03, 200.04, 200.05, 200.06 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекiтiлген
Төлем көзiнен салық салынатын, төленген кiрiстер
бойынша жеке табыс салығының Есебiн жасау ережелерi

43. Указывается номер текущей страницы.
44. В разделе "Доход по оказанным услугам":
1) в строке 01 указываются итоговые суммы доходов, полученных адвокатом от других видов услуг, не отраженных в строках с 200.05.002 по 200.05.004 за отчетный налоговый период, в том числе за каждый месяц, определяемые как сумма соответствующих строк. Суммы, отраженные в строке 01, переносятся в соответствующие строки 200.05.005 формы 200.05;
2) в последующих строках проставляется очередной порядковый номер строки и указываются соответствующие суммы полученных доходов.
8. Составление формы 200.06 - Доход частного нотариуса
45. Данная форма предназначена для декларирования частными нотариусами доходов, определяемых в соответствии со статьей 167  Налогового кодекса. Доходы определяются по видам оказанных услуг.
46. В разделе "Всего дохода":
1) в строке 200.06.001 указывается общая сумма доходов, полученных частными нотариусами за отчетный налоговый период, в том числе за каждый месяц отчетного налогового периода. Строка 200.06.001 определяется как сумма соответствующих строк с 200.06.002 по 200.06.005.
47. В разделе "Доход по оказанным услугам":
1) в строках с 200.06.002 по 200.06.004 указываются виды услуг, оказанных частными нотариусами, с отражением сумм полученных доходов за отчетный налоговый период, в том числе за каждый месяц отчетного налогового периода;
2) в строке 200.06.005 указываются доходы частных нотариусов по другим видам услуг, не отраженных в строках с 200.06.002 по 200.06.004. В соответствующие строки 200.06.005 переносятся суммы, отраженные в строке 01 дополнительной формы к строке 200.06.005 за отчетный налоговый период.
48. Дополнительная форма к строке 200.06.005 предназначена для отражения доходов частных нотариусов по другим видам услуг, не отраженных в строках с 200.06.002 по 200.06.004 формы 200.06.
49. Указывается номер текущей страницы.
50. В разделе "Доход по оказанным услугам":
1) в строке 01 указываются итоговые суммы доходов, полученных частным нотариусом от других видов услуг, не отраженных в строках с 200.06.002 по 200.06.004 за отчетный налоговый период, в том числе за каждый месяц, определяемые как сумма соответствующих строк. Суммы, отраженные в строке 01, переносятся в соответствующие строки 200.06.005 Формы 200.06;
2) в последующих строках проставляется очередной порядковый номер строки и указываются соответствующие суммы полученных доходов.
_________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 200.00, 200.01, 200.02, 200.03, 200.04, 200.05, 200.06 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Расчета по индивидуальному
подоходному налогу по выплаченным доходам,

(201.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi шаруа (фермер қожалықтары) мен заңды тұлғалардан басқа, салық агенттерiнiң  Салық кодексiнiң  145-бабының 1-тармағымен белгiленген ставкалар бойынша төлем көзiнен салық салынатын кiрiстердiң (бұдан әрi - төлем көзiне салық салынатын кiрiстер) жеке тұлғаларға есептелген және төленген, Салық кодексiнiң 24-тарауына сәйкес бюджетке есептелген және аударылған жеке табыс салығының, сондай-ақ зейнеткерлiк заңнамасына сәйкес жинақтаушы зейнетақы қорларына ұсталған және аударылған мiндеттi зейнетақы жарналарын көрсетуге арналған Жеке табыс салығы бойынша есептi (бұдан әрi - Есеп) жасау тәртiбiн көздейдi.
2. Есеп Есептiң (201.00-нысан) өзiнен және қосымша нысаннан тұрады.
3. Есептi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгiлерiмен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
4. Есептi толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
5. Көрсеткiштер жоқ болған кезде Есептiң тиiстi торкөздерi толтырылмайды. Қосымша нысандарда көрсетiлуi тиiс көрсеткiштер жоқ жағдайда, қосымша нысан берiлмейдi.
6. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" қосымша нысан бөлiмiнде Есептiң "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген сәйкес деректер көрсетiледi.
7. Соманың терiс мәнi тиiстi жолдың (бағанның) бiрiншi сол торкөзiнде "-" белгiсiмен белгiленедi.
8. Есептi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен Есеп екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады.
3) Салық кодексiнiң 69-бабының 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық төлеушi Есептi қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.

облагаемым у источника выплаты (Форма 201.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления налоговыми агентами, за исключением крестьянских (фермерских) хозяйств и юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции, применяющих специальные налоговые режимы, Расчета по индивидуальному подоходному налогу по выплаченным доходам, облагаемым у источника выплаты (далее - Расчет), предназначенного для отражения начисленных и выплаченных физическим лицам доходов, облагаемых у источника выплаты индивидуальным подоходным налогом по ставкам, установленным пунктом 1 статьи 145  Налогового кодекса (далее - доходы, облагаемые у источника выплаты), индивидуального подоходного налога, исчисленного и перечисленного в бюджет в соответствии с главой 24  Налогового кодекса, а также обязательных пенсионных взносов, удержанных и перечисленных в накопительные пенсионные фонды, в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан.
2. Расчет состоит из самого Расчета (форма 201.00) и дополнительной формы.
3. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
4. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Расчета не заполняются. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в дополнительной форме, дополнительная форма не представляется.
6. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" дополнительной формы указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Расчета.
7. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
8. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке, либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69  Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Расчета.

9. Есепке Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Есептi жасау (201.00-нысан)
10. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Есеп берiлетiн салық кезеңi. Есеп берiлетiн салық кезеңi болып есептi тоқсан табылады. Есептi кезең араб сандарымен көрсетiледi;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес салық агентiнiң аты-жөнi немесе толық атауы;
4) Есеп түрi. Бұл торкөздер  Салық кодексiнiң  69 және  71-баптарына  сәйкес белгiленедi. Есептiң түрiне қарай тиiстi торкөз белгiленедi.
"Бастапқы" торкөзi, егер Есеп салық төлеушi мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн алғаш рет берiлсе белгiленедi.
Келесi Есептердi беру кезiнде "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Берiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлген жағдайда "Қосымша" торкөзi белгiленедi.
"Оның iшiнде хабарлама бойынша: салық тексеруiнiң қорытындысы бойынша" деген торкөз егер салық төлеушi оның негiзiнде бұрын берiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу талап етiлетiн  Салық кодексiнiң  31-бабы, 2-тармағының 2) тармақшасына көзделген хабарламаны алса белгіленедi. Бұл жағдайда салық төлеушi "оның iшiнде хабарлама бойынша: салық тексеруiнiң қорытындысы бойынша" және "Қосымша" деген торкөздердi бiр уақытта белгiлейдi.
"Оның iшiнде хабарлама бойынша: салық тексеруiнiң қорытындысы бойынша" деген торкөз егер салық төлеушi оның негiзiнде бұрын берiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу талап етiлетiн Салық кодексiнiң 31-бабы, 2-тармағының 2) тармақшасына көзделген хабарламаны алса белiгленедi. Бұл жағдайда салық төлеушi "оның iшiнде хабарлама бойынша: салық тексеруiнiң қорытындысы бойынша" және "Қосымша" деген торкөздердi бiр уақытта белгiлейдi.
Салық төлеушi таратылған (қайта ұйымдастырылған) жағдайда "Тарату" торкөзi белгiленедi;
5) ЭҚЖЖ коды
Экономикалық қызмет түрлерiнiң жалпы жiктеуiшi бойынша қызмет түрлерiнiң коды және олардың үлес салмағы көрсетiледi.
ЭҚЖЖ коды (бастапқы бес белгi) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң үш негiзгi түрi бойынша көрсетiледi. Үлес салмағы он үлеске дейiн дөңгелектелген процентпен көрсетiледi, көрсетiлген қызмет түрiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100%-кe тең болуы мiндеттi емес екенiн ескеру қажет.
Үлес салмағының есебi үшiн N 1-ӨН (жылдық) мемлекеттiк жылдық статистикалық есеп беру нысанының І-бөлiмiнiң 100 жолында ("Өнiм") салық төлеушi көрсететiн деректердi пайдалану қажет. Қызметтiң әрбiр түрi бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша 3 бағанның деректерiне 100 жолдың тиiстi бағанына деректер ретiнде айқындалады.

9. Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
2. Составление Расчета (Форма 201.00)
10. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) отчетный период, за который представляется Расчет. Отчетным периодом для представления Расчета является отчетный квартал. Отчетный период указывается арабскими цифрами;
3) фамилия, имя, отчество или полное наименование налогового агента в соответствии с учредительными документами;
4) вид Расчета.
Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и  71  Налогового кодекса. В зависимости от вида Расчета отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальный" отмечается, если Расчет представляется впервые после государственной регистрации налогоплательщика.
При представлении последующих Расчетов отмечается ячейка "Очередной".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Расчеты отмечается ячейка "Дополнительный".
Ячейка "в том числе по уведомлению: по результатам налоговой проверки" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 2) пункта 2 статьи 31  Налогового кодекса, на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленный Расчет. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "в том числе по уведомлению: по результатам налоговой проверки" и "Дополнительный".
Ячейка "в том числе по уведомлению: по результатам камерального контроля" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31  Налогового кодекса, на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленный Расчет. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "в том числе по уведомлению: по результатам камерального контроля" и "Дополнительный".
В случае ликвидации (реорганизации) налогоплательщика отмечается ячейка "Ликвидационный";
5) код ОКЭД.
Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности и их удельный вес.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.

Мысалы, қызметiнiң негізгi түрi N 1-ӨН (жылдық) I-бөлiмiнiң 100 жолында үй-жайларды салу болып табылатын салық төлеушi мынадай деректердi көрсеттi:
-------------------------------------------------------------------
Көрсет.  |Жол | Есепті  | оның ішінде қызметтің түрлері бойынша:
кiштер   |коды|жыл үшін |------------------------------------------
атауы    |    |барлығы  |   үй    |автомобиль.|автомо.  | жарнама
|    |         |құрылысы |дерді бөл. |бильдерді|
|    |         |         | шек сату  |жалға алу|
|    |         |-----------------------------------------
|    |         |  45211  |  50102    | 71100   | 74400
|    |         |  коды   |  коды     |  коды   |  коды
-------------------------------------------------------------------
1       2        3        4          5          6          7
-------------------------------------------------------------------
Өндіріл.   100  250000,0   150000,0   50000,0  35000,0   5000,0
ген өнім
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 5  ЭҚЖЖ    І  45211    ІІ  50102   ІІІ   71100 |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.  060,0%     020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------
Бұл ретте, құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (I-кестенiң 2-бағаны) / 250 000,0 (Кестенiң 3-бағаны) х 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған қодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледi.
N 2-ШК мемлекеттiк статистикалық есептiлiк (МСЕ) нысанын тапсыратын шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi 2-ШК (жылдық) нысанының 3-бөлiмiнiң ("Қаржы - шаруашылық қызметiнiң нәтижесi") 200-207 жолдарының деректерiне негiзделе жоғарыда көрсетiлген тәсiлмен толтырады.
N СОЦФИН (денсау.сақ.) МСЕ нысандарын тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) МСЕ нысандарын тапсыратын бiлiм ұйымдары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi NN СОЦФИН (денсау. Сақ.) және СОЦФИН (бiлiм) жылдық есептiлiк нысандарының 4-бөлiмiне ("Қызмет түрлерi бойынша өнiм көлемi") сәйкес деректерге негiзделе жоғарыда көрсетiлген тәсiлге ұқсас тәсiлмен толтырады.
Жоғарыда көрсетiлген нысандарда есептiлiк тапсырмайтын банктер, сақтандыру ұйымдары, қоғамдық және бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде ЭҚЖЖ бойынша негiзгi қызмет кодын ғана көрсетедi.
11. "Жеке табыс салығы" бөлiмiнде:
1) 201.00.001A, 201.00.001B және 201.00.001C жолдарында мiндеттi зейнетақы жарналары және жеке табыс салығын қоса, есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айларына салық агентiмен есептелген кiрiстер көрсетiледі. 201.00.001D жолында 201.00.001A, 201.00.001B және 201.00.001C жолдарының жиынтық сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн есептелген кiрiстер көрсетiледі. 201.00.001Е жолында Есептi кезеңнiң есебi 201.00.003D және Бұрынғы кезеңнiң есебi 201.00.003E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап есептелген кiрiстер көрсетiледi;

Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |Строите-   |розничная  |  аренда   | реклама
|      |        |льство     |продажа    |автомобилей|
|      |        |зданий     |автомобилей|           |
|      |        |___________|___________|___________|__________
|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100   250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(работ,
услуг),
тыс. тенге
__________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
5 | ОКЭД        4 5 2 1 1        5 0 1 0 2        7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %        0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) х 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.
Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность (ГСО) формы N2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N2-МП (годовая).
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом аналогичным вышеуказанному методу заполняют сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Объем продукции по видам деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Банки, страховые организации, общественные и бюджетные организации, не представляющие отчетность вышеуказанных форм в сведениях ОКЭД, указывают код ОКЭД только основной деятельности.
11. В разделе "Индивидуальный подоходный налог":
1) в строках 201.00.001А, 201.00.001В и 201.00.001С указываются доходы, начисленные налоговым агентом за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода, включая обязательные пенсионные взносы и индивидуальный подоходный налог.
В строке 201.00.001D указываются начисленные доходы за отчетный период, определяемые как сумма строк 201.00.001А, 201.00.001В и 201.00.001С.
В строке 201.00.001Е указываются начисленные доходы с начала года, определяемые как сумма строк 201.00.001D Расчета отчетного периода и 201.00.001Е Расчета за предыдущий отчетный период;

2) 201.00.002A, 201.00.002B және 201.00.002С жолдарында есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлалары үшiн жеке табыс салығы салынатын кiрiстер көрсетiледi. 201.00.002D жолында 201.00.002A, 201.00.002B және 201.00.002C жолдарының жиынтық сомасы ретiнде айқындалатын, жеке табыс салығы салынатын кiрiстер көрсетiледi. 201.00.002E жолында Есептi кезеңнiң есебi 201.00.002D және Бұрынғы кезеңнiң есебi 201.00.002E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап жеке табыс салығы салынатын кiрiстер көрсетiледi;
3) 201.00.003A, 201.00.003B және 201.00.003C жолдарында есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн есептелген жеке табыс салығы сомасы көрсетiледi. 201.00.003D жолында 201.00.003A, 201.00.003В және 201.00.003C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi салық кезеңi үшiн есептелген жеке табыс салығы сомасы көрсетiледi. 201.00.003E жолында Есептi кезеңнiң есебi 201.00.003D және Бұрынғы кезеңнiң есебi 201.00.003E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап есептелген жеке табыс салығы сомасы көрсетiледi;
4) 201.00.004 жолында жеке тұлғаларға есептелген, бiрақ салық агентiмен бекiтiлген Есеп беру мерзiмiне дейiн төленбеген кiрiстер сомасы көрсетiледi;
5) 201.00.005A және 201.00.005B және 201.00.005C жолдарында есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айларында жеке тұлғаларға төленген кiрiстер көрсетiледi. 201.00.005D жолында 201.00.005A, 201.00.005B және 201.00.005C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi салық кезеңiнде жеке тұлғаларға төленген кiрiстер көрсетiледi. 201.00.005E жолында Есептi кезеңнiң есебi 201.00.005D және Бұрынғы кезеңнiң есебi 201.00.005E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап жеке тұлғаларға төленген кiрiстер көрсетiледi;
6) 201.00.006A, 201.00.006B және 201.00.006C жолдарында жеке тұлғаларға төленген кiрiстерден есептелген, және есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн бюджетке төлеуге жататын жеке табыс салығының сомасы көрсетiледi. 201.00.006D жолында 201.00.006A, 201.00.006B және 201.00.006C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жеке тұлғаларға төленген кiрiстерден есептелген, және есептi кезеңде бюджетке аударылуға жататын, жеке табыс салығының сомасы көрсетiледi. 201.00.006E жолында Есептi кезеңнiң есебi 201.00.006D және Бұрынғы кезеңнiң есебi 201.00.006E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап бюджетке аударылуға жататын, кiрiстерден есептелген, жеке табыс салығы сомасы көрсетiледi.
12. "Мiндеттi зейнетақы жарналары" бөлiмiнде:

2) в строках 201.00.002А, 201.00.002В и 201.00.002С указываются доходы, облагаемые у источника выплаты, за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода.
В строке 201.00.002D указываются доходы, облагаемые у источника выплаты, за отчетный период, определяемые как сумма строк 201.00.002А, 201.00.002В и 201.00.002С.
В строке 201.00.002Е указываются доходы, облагаемые у источника выплаты, с начала года, определяемые как сумма строк 201.00.002D Расчета отчетного периода и 201.00.002Е Расчета за предыдущий отчетный период;
3) в строках 201.00.003А, 201.00.003В и 201.00.003С указываются суммы исчисленного индивидуального подоходного налога за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода.
В строке 201.00.003D указывается сумма исчисленного индивидуального подоходного налога за отчетный период, определяемая как сумма строк 201.00.003А, 201.00.003В и 201.00.003С.
В строке 201.00.003Е указывается сумма исчисленного индивидуального подоходного налога с начала года, определяемая как сумма строк 201.00.003D Расчета отчетного периода и 201.00.003Е Расчета за предыдущий отчетный период;
4) в строке 201.00.004 указываются доходы, начисленные физическим лицам, но не выплаченные налоговым агентом на конец отчетного периода;
5) в строках 201.00.005А, 201.00.005В и 201.00.005С указываются доходы, выплаченные физическим лицам в 1, 2 и 3 месяцах отчетного периода.
В строке 201.00.005D указываются доходы, выплаченные физическим лицам в отчетном периоде, определяемые как сумма строк 201.00.005А, 201.00.005В и 201.00.005С.
В строке 201.00.005Е указываются доходы, выплаченные физическим лицам с начала года, определяемые как сумма строк 201.00.005D Расчета отчетного периода и 201.00.005Е Расчета за предыдущий отчетный период;
6) в строках 201.00.006А, 201.00.006В и 201.00.006С указываются суммы индивидуального подоходного налога, исчисленного от доходов, выплаченных физическим лицам, и подлежащего перечислению в бюджет в 1, 2 и 3 месяцах отчетного периода.
В строке 201.00.006D указывается сумма индивидуального подоходного налога, исчисленного от доходов, выплаченных физическим лицам, и подлежащего перечислению в бюджет в отчетном периоде, определяемая как сумма строк 201.00.006А, 201.00.006В и 201.00.006С.
В строке 201.00.006Е указывается сумма индивидуального подоходного налога, исчисленного от доходов, выплаченных физическим лицам, и подлежащего перечислению в бюджет, с начала года, определяемая как сумма строк 201.00.006D Расчета отчетного периода и 201.00.006Е Расчета за предыдущий отчетный период.
12. В разделе "Обязательные пенсионные взносы":

1) 201.00.007A, 201.00.007В және 201.00.007C жолдарында есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн жннақтаушы зейнетақы қорына мiндеттi зейнетақы жарналары ұсталатын қызметкерлердiң есептелген кiрiстерi көрсетiледi. 201.00.007D жолында 201.00.007A, 201.00.007B және 201.00.007C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi салық кезеңi үшiн жннақтаушы зейнетақы қорына мiндеттi зейнетақы жарналары ұсталатын қызметкерлердiң есептелген кiрiстерi көрсетiледi. 201.00.007E жолында Есептi салық кезеңiнiң есебi 201.00.007D және Бұрынғы салық кезеңi үшiн есептiң 201.00.007E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап жннақтаушы зейнетақы қорына мiндеттi зейнетақы жарналары ұсталатын қызметкерлердiң есептелген кiрiстерi көрсетiледi;
2) 201.00.008A, 201.00.008B және 201.00.008С жолдарында қызметкерлерге төленген кiрiстерден есептелген және зейнетақы заңнамасына сәйкес есептi салық кезеңiнiң 1, 2 және 3-шi айларында жинақтаушы зейнетақы қорларына аударуға жататын мiндеттi зейнетақы жарналарының сомасы көрсетiледi. 201.00.008D жолында 201.00.008A, 201.00.008B және 201.00.008C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, қызметкерлерге төленген кiрiстерден есептелген және есептi салық кезеңi үшiн жннақтаушы зейнетақы қорларына аударуға жататын мiндеттi зейнетақы жарналарының сомасы көрсетiледi. 201.00.008E жолында Есептi салық кезеңiнiң есебi 201.00.008D және Бұрынғы салық кезеңi үшiн есептiң 201.00.008E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, қызметкерлерге төленген кiрiстерден есептелген және жыл басынан бастап жннақтаушы зейнетақы қорларына аударуға жататын мiндеттi зейнетақы жарналарының сомасы көрсетiледi.
13. 201.00 нысанына қосымша нысан әрбiр жеке тұлға бойынша көрсетуге арналған: есептелген және салық салынбайтын кiрiстер, мiндеттi және ерiктi зейнетқаы жарналары,  Салық кодексiнiң  152-бабына сәйкес шегерiмге жатқызу, жеке табыс салығы және төленген кiрiстер.
14. Ағымдағы парақ нөмiрi көрсетiледi:
1) "00001 Барлығы" жолы тек бiрiншi бетте толтырылады. 00001E, 00001F, 00001G, 00001H, 00001I және 00001J жолдарында одан кейiнгi жолдарға сәйкес келетiн сома ретiнде айқындалатын, есептелген кiрiстердiң жиынтық сомасы; салық салуға жатпайтын кiрiстер; мiндеттi зейнетақы жарналары; шегерiмге жатқызылатын ерiктi зейнетақы жарналары; жеке табыс салығы мен төленген кiрiстер көрсетiледi;
2) А бағанында кезектi рет нөмiрi қойылады;
3) В бағанында кiрiстер есептелген және төленген жеке тұлғалардың аты-жөнi көрсетiледi;

1) в строках 201.00.007А, 201.00.007В и 201.00.007С указываются начисленные доходы работников, с которых удерживаются обязательные пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода.
В строке 201.00.007D указываются начисленные доходы работников, с которых удерживаются обязательные пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды за отчетный период, определяемые как сумма строк 201.00.007А, 201.00.007В и 201.00.007С.
В строке 201.00.007Е указываются начисленные доходы работников, с которых удерживаются обязательные пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды, с начала года, определяемые как сумма строк 201.00.007D Расчета отчетного периода и 201.00.007Е Расчета за предыдущий отчетный период;
2) в строках 201.00.008А, 201.00.008В и 201.00.008С указываются суммы обязательных пенсионных взносов, исчисленных от выплаченных доходов работников и подлежащих перечислению в накопительные пенсионные фонды в 1, 2 и 3 месяцах отчетного периода, в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан.
В строке 201.00.008D указывается сумма обязательных пенсионных взносов, исчисленных от выплаченных доходов работников и подлежащих перечислению в накопительные пенсионные фонды за отчетный период, определяемая как сумма строк 201.00.008А, 201.00.008В и 201.00.008С.
В строке 201.00.008Е указывается сумма обязательных пенсионных взносов, исчисленных от выплаченных доходов работников и подлежащих перечислению в накопительные пенсионные фонды с начала года, определяемая как сумма строк 201.00.008D Расчета отчетного периода и 201.00.008Е Расчета за предыдущий отчетный период.
13. Дополнительная форма к Форме 201.00 предназначена для отражения по каждому физическому лицу: начисленных и не облагаемых доходов, обязательных и добровольных пенсионных взносов, относимых на вычеты, в соответствии со статьей 152  Налогового кодекса, индивидуального подоходного налога и выплаченных доходов.
14. Указывается текущий номер страницы:
1) строка "00001 Итого" заполняется только на первой странице. В строках 00001E, 00001F, 00001G, 00001H, 00001I и 00001J указываются итоговые суммы начисленных доходов; не облагаемых доходов; обязательных пенсионных взносов; добровольных пенсионных взносов, относимых на вычеты; индивидуального подоходного налога и выплаченных доходов, определяемые как сумма соответствующих последующих строк;
2) в графе А проставляется очередной порядковый номер;
3) в графе В указываются фамилии, инициалы физических лиц, которым были начислены, выплачены доходы;

4) С бағанында В бағанында көрсетiлген жеке тұлға салық төлеушiлердiң тиiстi тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
5) D бағанында тор ұяшық "x" белгiсiмен, егер В бағанында көрсетiлген жеке тұлға Қазақстан Республикасы азаматы болып табылмаса және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиар хаты болмаған жағдайда белгiленедi. Басқа жағдайларда ұяшық толтырылмайды.
6) E бағанында В бағанында көрсетiлген салық кезеңi үшiн жеке тұлғаларға есептелген кiрiстер көрсетiледi;
7) F бағанында  Салық кодексiнiң  144-бабына және  152-бабы  1-тармағының 1, 2-тармақшаларына сәйкес салық салуға жатпайтын В бағанында көрсетiлген жеке тұлғалардың кiрiстер сомасы көрсетiледi;
8) G бағанында Қазақстан Республикасының зейнетақылық заңнамасына сәйкес В бағанында көрсетiлген жеке тұлғалардың кiрiстерiнен есептелген мiндеттi зейнетақы жарналары көрсетiледi;
9) H бағанында Салық кодексiнiң 152-бабының 1-тармағының 4-тармақшасына сәйкес шегерiмге жатқызылатын жинақтау зейнетақы қорына ерiктi зейнетақы жарналары көрсетiледi;
10) I бағанында В бағанында көрсетiлген жеке тұлғалардың кiрiстерiнен есептi кезеңде есептелген жеке табыс салығының сомасы көрсетiледi;
11) J бағанында В бағанында көрсетiлген жеке тұлғаларға есептi салық кезеңiнде төленген кiрiстерiнiң сомасы көрсетiледi.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 201.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекiтiлген
Резидент еместердiң төлем көзiнен ұсталатын жеке табыс салығы сомасының есебiн жасау ережелерi (201.01 нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық Кодексi) сәйкес әзiрленген және төлем көзiнен ұсталған жеке табыс салығы сомасы кiрiстерiн төлейтiн салық агентi 201.01 нысаны бойынша (бұдан әрi - 201.01 нысаны бойынша есеп) Резидент еместердiң төлем көзiнен ұсталатын жеке табыс салығы сомасының есебiн жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Есептi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қара немесе көк сиялы қалам немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
3. 201.01 нысан бойынша есептi толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.

4) в графе С указываются соответствующие регистрационные номера налогоплательщиков физических лиц, указанных в графе В;
5) в графе D ячейка отмечается знаком "х" в случае, если физическое лицо, указанное в графе В, не является гражданином Республики Казахстан и не имеет вид на жительство в Республике Казахстан. В остальных случаях  ячейка не заполняется;
6) в графе Е указываются доходы, начисленные за отчетный период физическим лицам, указанным в графе В;
7) в графе F указываются не облагаемые доходы физических лиц, указанных в графе В, в соответствии со статьей 144  и подпунктами 1, 2 пункта 1 статьи 152  Налогового кодекса;
8) в графе G указываются обязательные пенсионные взносы, исчисленные с доходов физических лиц, указанных в графе В, в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан;
9) в графе H указываются добровольные пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды, относимые на вычеты, в соответствии с подпунктом 4 пункта 1 статьи 152  Налогового кодекса;
10) в графе I указываются суммы индивидуального подоходного налога, исчисленного с доходов физических лиц, указанных в графе В, за отчетный период;
11) в графе J указываются выплаченные в отчетном периоде доходы физическим лицам, указанным в графе В.
_________________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 201.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Расчета сумм
индивидуального подоходного налога с нерезидентов,
удерживаемого у источника выплаты (форма 201.01)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Расчета сумм индивидуального подоходного налога с нерезидентов, удерживаемого у источника выплаты, по форме 201.01 (далее - Расчет), предназначенного для исчисления налоговым агентом, выплачивающим доходы, сумм индивидуального подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты.
2. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
3. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки.

4. Көрсеткiштер жоқ болған кезде тиiстi торкөздер толтырылмайды.
5. Қосымша нысандардың "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде Есептiң "Салық агентi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген тиiстi көрсеткiштер көрсетiледi.
6. 201.01 нысан бойынша есепке 1-5 қосымша нысандар салық кезеңiнiң әр бiр айы бойынша жеке толтырылады. Бұл кезде қосымша нысанның "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық кезеңiнiң қай айы үшiн осы нысан толтырылатыны көрсетiледi.
7. Тиiстi қосымша нысанның деректерi болған кезде аталған қосымша нысан мiндеттi тәртiпте толтыруға жатады. Тиiстi қосымша нысанның деректерi жоқ болған кезде көрсетiлген қосымша нысан берілмейдi.
8. Есептi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық агентiне қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен хабарламамен почта бойынша - салық агентi почта немесе өзге байланыс ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабы, 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық агентi 201.01 нысан бойынша есеп қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
9. 201.01 нысан бойынша есепке Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. 201.01 нысан бойынша есептi жасау - Резидент еместердiң төлем көзiнен ұсталатын жеке табыс салығы сомасының есебi
10. "Салық агентi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық агентi мынадай деректердi көрсетедi:
1) төлеушiнiң-салық агентiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) Есеп берiлетiн салық кезеңi көрсетiледi;
3) құрылтай қүжаттарына сәйкес толық атауы көрсетiледi;
4) ЭҚЖЖ коды. Экономикалық қызметтiң жалпы жiктеуiшi бойынша қызметтiң негiзгі түрiнiң коды және олардың үлес салмағы көрсетiледi.
ЭҚЖЖ коды (алғашқы бес белгi) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң негiзгi үш түрi бойынша көрсетiледi. Үлес салмағы он үлеске дейiн дөңгелектеумен проценттерде көрсетiледi (қызметтiң көрсетiлген түрлерiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100% тең болуы мiндеттi емес екенiн ескеру қажет).
Үлес салмағын есептеу үшiн N 1-ӨН нысандағы мемлекеттiк статистикалық (жылдық) есептiлiктегi I-бөлiмнiң 100 жолында ("Өнiм") салық төлеушi көрсеткен деректердi пайдалану керек. Қызметтiң әрбiр түрi бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша 3-бағанның деректерiне 100 жолының тиiстi бағаны деректерiнiң қатынасы ретiнде айқындалады.

4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. В разделе "Общая информация" дополнительных форм указываются соответствующие показатели, отраженные в разделе "Общая информация о налоговом агенте" Расчета.
6. Дополнительные формы 1-5 к Расчету по форме 201.01 заполняются отдельно по каждому месяцу налогового периода. При этом в разделе "Общая информация" дополнительной формы указывается, за какой месяц налогового периода заполняется данная форма.
7. При наличии данных соответствующей дополнительной формы, указанная дополнительная форма подлежит заполнению в обязательном порядке. В случае же отсутствия данных соответствующей дополнительной формы, указанная дополнительная форма не представляется.
8. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налоговому агенту с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением налоговый агент получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69  Налогового кодекса - налоговый агент получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Расчета.
9. Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
2. Составление формы 201.01 - Расчет сумм индивидуального подоходного налога с нерезидентов, удерживаемого у
источника выплаты
10. В разделе "Общая информация о налоговом агенте" налоговый агент указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика - налогового агента;
2) налоговый период, за который представляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) код ОКЭД. Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности и их удельный вес.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налоговым агентом в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 строки 100.

Салық қодексiнiң 136-бабы 4-тармағы бойынша берсе - "бастапқы" және "тарату" деген торкөздер белгiленедi;
Салық кодексiнiң  71-бабы 2-тармағы бойынша берсе - "қосымша" деген торкөз белгiленедi;
Салық кодексiнiң  31-бабы 2-тармағының 7) тармақшасы бойынша берсе - "хабарлама бойынша" деген торкөз белгiленедi;
басқа жағдайларда Салық кодексiнiң 136-бабы 1-тармағына сәйкес - "кезектi" деген торкөз белгiленедi;
6) валюта коды;
7) Қазақстан Республикасының аумағына келетiн және жеке еңбек шарттары (келiсiм-шарттар) бойынша салық агентiнен салық кезеңiнiң әр айы үшiн төлем көзiнен салық салуға жататын табыс алатын резидент емес - жеке тұлғалардың саны;
8) Қазақстан Республикасының аумағына келетiн және азаматтық-құқықтық сипаттағы басқа да шарттар бойынша салық агентiнен салық кезеңiнiң әр айы үшiн төлем көзiнен салық салуға жататын табыс алатын резидент емес - жеке тұлғалардың саны.
11. "Есептiк көрсеткiштер" бөлiмiнде:
1) 201.01.001 жолы салық кезеңiнiң әр айының басына резидент емес - жеке тұлғалар төлемеген табыстардың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысандардың тиiстi деректерiн қосу жолымен толтырылады;
2) 201.01.002 жолы салық кезеңiнiң әр айы және тұтас салық кезеңi үшiн резидент емес есептеген табыстардың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысандардың тиiстi деректерiн қосу жолымен толтырылады;
3) 201.01.003 жолы салық кезеңiнiң әр айы және тұтас салық кезеңi үшiн резидент емеске есептелген табыстан табыс салығының сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысандардың тиiстi деректерiн қосу жолымен толтырылады;
4) 201.01.004 жолы салық кезеңiнiң әр айы және тұтас салық кезеңi үшiн резидент емеске төленуге жататын табыстардың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысандардың тиiстi деректерiн қосу жолымен толтырылады;
5) 201.01.005 жолы салық кезеңiнiң әр айы және тұтас салық кезеңi үшiн резидент емеске төленген және (немесе) төленбеген кiрiстер сомаларын, бiрақ салық агентi өткен жылдың қорытындысы бойынша декларацияда шегеруге жатқызған төленбеген сомалардың жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысандардың тиiстi деректерiн қосу жолымен толтырылады;
6) 201.01.006 жолы салық кезеңiнiң әр айы және тұтас салық кезеңi үшiн  Салық кодексiнiң  181-бабы 1) тармақшасына сәйкес бюджетке аударылуға жататын табыс салығының жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысандардың тиiстi деректерiн қосу жолымен толтырылады;

пункту 4 статьи 136  Налогового кодекса - отмечаются ячейки "первоначальный" и "ликвидационный";
пункту 2 статьи 71  Налогового кодекса - отмечается ячейка "дополнительный";
подпункту 7) пункта 2 статьи 31  Налогового кодекса - отмечается ячейка "по уведомлению";
в остальных случаях согласно пункту 1 статьи 136  Налогового кодекса - отмечается ячейка "очередной";
6) код валюты;
7) количество физических лиц нерезидентов, пребывающих на территории Республики Казахстан и получающих доходы от налогового агента по индивидуальным трудовым договорам (контрактам), подлежащие налогообложению у источника выплаты, за каждый месяц налогового периода;
8) количество физических лиц - нерезидентов, пребывающих на территории Республики Казахстан и получающих доходы от налогового агента по иным договорам гражданско-правового характера, подлежащие налогообложению у источника выплаты, за каждый месяц налогового периода.
11. В разделе "Расчетные показатели":
1) строка 201.01.001 предназначена для отражения итоговых сумм доходов, невыплаченных физическим лицам-нерезидентам на начало каждого месяца налогового периода, и заполняется путем суммирования соответствующих данных дополнительных форм;
2) строка 201.01.002 предназначена для отражения итоговых сумм доходов, начисленных нерезидентам за каждый месяц налогового периода и за налоговый период в целом, и заполняется путем суммирования соответствующих данных дополнительных форм;
3) строка 201.01.003 предназначена для отражения сумм подоходного налога с дохода, начисленного нерезиденту за каждый месяц налогового периода и за налоговый период в целом, и заполняется путем суммирования соответствующих данных дополнительных форм;
4) строка 201.01.004 предназначена для отражения итоговых сумм доходов, подлежащих выплате нерезидентам за каждый месяц налогового периода и за налоговый период в целом, и заполняется путем суммирования соответствующих данных дополнительных форм;
5) строка 201.01.005 предназначена для отражения итоговых сумм доходов, выплаченных нерезидентам за каждый месяц налогового периода и за налоговый период в целом, и (или) невыплаченных сумм доходов, но отнесенных налоговым агентом на вычеты в декларации по итогам предыдущего налогового периода, и заполняется путем суммирования соответствующих данных дополнительных форм;
6) строка 201.01.006 предназначена для отражения итоговых сумм подоходного налога, подлежащего перечислению в бюджет в соответствии с подпунктом 1) статьи 181  Налогового кодекса за каждый месяц налогового периода и за налоговый период в целом, и заполняется путем суммирования соответствующих данных дополнительных форм;

7) 201.01.007 жолы салық кезеңiнiң әр айы және толықтай салық кезеңi үшiн салық агентi өткен жылдың қорытындысы бойынша декларацияда шегеруге жатқызған табыс салығының жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысандардың тиiстi деректерiн қосу жолымен толтырылады;
8) 201.01.008 жолы салық кезеңiнiң әр айы және толықтай салық кезеңi үшiн  Салық кодексiнiң  198-бабына сәйкес шартты банк салымдарына аударылған табыс салығының жиынтық сомасын көрсетуге арналған және қосымша нысандардың тиiстi деректерiн қосу жолымен толтырылады.
12. Есепке 1-қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында дивидендтi алушы резидент еместiң аты-жөнi көрсетiледi;
3) С бағанында осы Ережелердiң 17-тармағына сәйкес В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң резиденттiк елiнiң коды көрсетiледi;
4) D бағанында В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң резиденттiк елiндегi салықтық тiркелуiнiң нөмiрi көрсетiледi;
5) E бағанында резидент емес - салық төлеушi салық агентiнiң жарғылық капиталында акция/қатысу үлесiн алу күнi көрсетiледi;
6) F бағанында салық агентiнiң жарғылық капиталында акция/қатысу үлесiнiң жалпы құны көрсетіледi;
7) G бағанында В бағанында көрсетiлген резидент еместiң салық агентiнiң жарғылық капиталындағы үлесi процентпен көрсетiледi;
8) Н бағанында салық кезеңiнiң басына төленбеген дивидендтер сомасы көрсетiледi;
9) I бағанында есептелген дивидендтер сомасы көрсетiледi;
10) J бағанында халықаралық шартпен немесе  Салық кодексiнiң  180-бабымен белгiленген, дивидендтерге табыс салығының ставкасы көрсетiледi;
11) К бағанында I және J бағандары көрсеткiштерiнiң туындысы ретiнде есептелген, есептелген дивидендтерден табыс салығының сомасы көрсетiледi;
12) L бағанында I және К бағандарының айырмасы ретiнде есептелген төленуге жататын дивидендтер сомасы көрсетiледi;
13) M бағанында төленген дивидендтер сомасы көрсетiледi;
14) N бағанында Салық кодексiнiң  181  және  200  баптарына сәйкес бюджетке аударылуға жататын табыс салығының сомасы көрсетiледi.
13. Есепке 2-қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында сыйақыны алушы резидент еместiң аты-жөнi көрсетiледi;
3) С бағанында осы Ережелердiң 17-тармағына сәйкес В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң резиденттiк елiнiң коды көрсетiледi;
4) D бағанында В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң резиденттiк елiндегi салықтық тiркелуiнiң нөмiрi көрсетiледi;

7) строка 201.01.007 предназначена для отражения итоговых сумм подоходного налога с доходов нерезидентов, отнесенных налоговым агентом на вычеты в декларации по итогам предыдущего года, за каждый месяц налогового периода и за налоговый период в целом и заполняется путем суммирования соответствующих данных дополнительных форм;
8) строка 201.01.008 предназначена для отражения итоговых сумм подоходного налога, перечисленного на условные банковские вклады в соответствии со статьей 198  Налогового кодекса за каждый месяц налогового периода и за налоговый период в целом, и заполняется путем суммирования соответствующих данных дополнительных форм.
12. Дополнительная форма 1 к Расчету:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается фамилия, имя, отчество нерезидента-получателя дивидендов;
3) в графе С указывается код страны резидентства налогоплательщика, указанного в графе В, согласно пункту 17 настоящих Правил;
4) в графе D указывается номер налоговой регистрации налогоплательщика, указанного в графе В, в стране резидентства;
5) в графе Е указывается дата приобретения налогоплательщиком-нерезидентом акций/доли участия в уставном капитале налогового агента;
6) в графе F указывается общая стоимость акций/доли участия в уставном капитале налогового агента;
7) в графе G указывается доля нерезидента, указанного в графе В, в уставном капитале налогового агента в процентах;
8) в графе H указывается сумма невыплаченных дивидендов на начало соответствующего периода;
9) в графе I указывается сумма начисленных дивидендов;
10) в графе J указывается ставка подоходного налога на дивиденды, установленная международным договором или статьей 180  Налогового кодекса;
11) в графе К указывается сумма подоходного налога с начисленных дивидендов, исчисленного как произведение показателей граф I и J;
12) в графе L указывается сумма дивидендов, подлежащих выплате, исчисленных как разница между показателями граф I и К;
13) в графе М указывается сумма выплаченных дивидендов;
14) в графе N указывается сумма подоходного налога, подлежащего перечислению в бюджет в соответствии со статьями 181  и  200  Налогового кодекса.
13. Дополнительная форма 2 к Расчету:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается фамилия, имя, отчество нерезидента-получателя вознаграждения;
3) в графе С указывается код страны резидентства налогоплательщика, указанного в графе В, согласно пункту 17 настоящих Правил;
4) в графе D указывается номер налоговой регистрации налогоплательщика, указанного в графе В, в стране резидентства;

5) E бағанында резидент емес - салық төлеушiге төленетiн сыйақының түрi көрсетiледi;
6) F бағанында борыштық бағалы қағаздардың, мүлiк немесе кредиттiң (займ) саны көрсетiледi;
7) G бағанында борыштық бағалы қағаздардың, мүлiк және (немесе) кредиттiң (займ) жалпы номинальдық құны көрсетiледi;
8) H бағанында борыштық бағалы қағаздарды сатып алу күнi немесе мүлiк немесе кредиттi (займды) алу күнi көрсетiледi;
9) I бағанында салық кезеңiнiң басына төленбеген сыйақылардың сомасы көрсетiледi;
10) J бағанында есептелген сыйақылардың сомасы көрсетiледi;
11) К бағанында халықаралық шартпен немесе Салық кодексiнiң 180-бабымен белгiленген, сыйақыларға табыс салығының ставкасы көрсетiледi;
12) L бағанында J және К бағандары көрсеткiштерiнiң туындысы ретiнде есептелген, есептелген сыйақылардан табыс салығының сомасы көрсетiледi;
13) М бағанында J және L бағандарының айырмасы ретiнде есептелген төленуге жататын сыйақылардың сомасы көрсетiледi;
14) N бағанында салық агентi өткен жылдың қорытындысы бойынша декларацияда шегеруге жатқызған төленген сыйақылар және (немесе) төленбеген сыйақылар сомасы көрсетiледi;
15) О бағанында Салық кодексiнiң 181-бабының 1) тармақшасы және 200 баптарына сәйкес бюджетке аударылуға жататын табыс салығының сомасы көрсетiледi;
16) Р бағанында төленбеген, алайда салық агентi шегеруге жатқызған резидент еместердiң сыйақыларынан Салық кодексiнiң 181-бабының 1) тармақшасына сәйкес бюджетке аударылуға жататын табыс салығының сомасы көрсетiледi.
14. Есепке 3-қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында сыйақыны алушы резидент еместiң аты-жөнi көрсетiледi;
3) С бағанында осы Ережелердiң 17-тармағына сәйкес В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң резиденттiк елiнiң коды көрсетiледi;
4) D бағанында В бағанында көрсетiлген салық төлеушiнiң резиденттiк елiндегi салықтық тiркелуiнiң нөмiрi көрсетiледi;
5) E бағанында халықаралық шарттың немесе  Салық кодексiнiң  10-бабының ережелерiне сәйкес роялтидiң түрi көрсетiледi;
6) F бағанында оған қатысты роялти туындайтын құқық немесе мүлiктi тiркеу елiнiң коды көрсетiледi;
7) G бағанында оған қатысты роялти туындайтын құқық немесе мүлiктiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
8) H бағанында оған сәйкес роялти туындайтын салық агентi-пайдаланушымен жасалған шарттың нөмiрi мен күнi көрсетiледi;

5) в графе Е указывается вид вознаграждения, выплачиваемого налогоплательщику-нерезиденту;
6) в графе F указывается количество долговых ценных бумаг, имущества или кредита (займа);
7) в графе G указывается общая номинальная стоимость долговых ценных бумаг, общая сумма кредита (займа) и (или) имущества;
8) в графе H указывается дата приобретения долговых ценных бумаг или дата получения кредита (займа) или имущества;
9) в графе I указывается сумма невыплаченных вознаграждений на начало соответствующего периода;
10) в графе J указывается сумма начисленных вознаграждений;
11) в графе К указывается ставка подоходного налога на вознаграждения, установленная международным договором или статьей 180  Налогового кодекса;
12) в графе L указывается сумма подоходного налога с начисленных вознаграждений, исчисленного как произведение показателей граф J и К;
13) в графе М указывается сумма вознаграждений, подлежащих выплате, исчисленная как разница между показателями граф J и L;
14) в графе N указываются суммы выплаченных вознаграждений и (или) невыплаченных вознаграждений, но отнесенных налоговым агентом на вычеты в декларации по итогам за предыдущий налоговый период;
15) в графе О указывается сумма подоходного налога, подлежащего перечислению в бюджет в соответствии с положениями подпункта 1) статьи 181 , статьи 200  Налогового кодекса;
16) в графе Р указывается сумма подоходного налога с вознаграждений нерезидентов, невыплаченных, но отнесенных налоговым агентом на вычеты, подлежащего перечислению в бюджет в соответствии с подпунктом 2) статьи 181  Налогового кодекса.
14. Дополнительная форма 3 к Расчету:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается фамилия, имя, отчество нерезидента-получателя роялти;
3) в графе С указывается код страны резидентства налогоплательщика, указанного в графе В, согласно пункту 17 настоящих Правил;
4) в графе D указывается номер налоговой регистрации налогоплательщика, указанного в графе В, в стране резидентства;
5) в графе E указывается вид роялти в соответствии с положениями международного договора или статьи 10  Налогового кодекса;
6) в графе F указывается код страны регистрации права или имущества согласно пункту 17 настоящих Правил, в отношении которого возникают роялти;
7) в графе G указывается регистрационный номер права или имущества, в отношении которого возникают роялти;
8) в графе H указывается номер и дата договора, заключенного между нерезидентом и налоговым агентом-пользователем, в соответствии с которым возникают роялти;

РҚАО-ның ескертуі: 201.01 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекiтiлген
Төлем көзiне салық салынатын, төленген кiрiстер
бойынша жеке табыс салығының есебiн жасау ережелерi
(201.02-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және  Салық кодексiнiң  145-бабындағы 2-тармақпен белгiленген ставкалар бойынша төлем көзiне салық салынатын, Салық кодексiнiң 24-тарауына сәйкес бюджетке есептелген және аударылған жеке табыс салығының жеке тұлғаларға есептелген және төленген кiрiстерiн көрсетуге арналған.
2. Есептi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
3. Есептi толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
4. Көрсеткiштер жоқ болған кезде тиiстi торкөздер толтырылмайды.
5. Соманың терiс мәнi тиiстi жолдың (бағанның) бiрiншi сол торкөзiнде "-" белгiсiмен белтiленедi.
6. Есептi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен Есеп екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық төлеушi Декларацияны жеткiзу туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
7. Есепке Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Есептi жасау (201.02-нысан)
8. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;

Примечание РЦПИ: Графическая форма 201.01 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Расчета по индивидуальному
подоходному налогу по выплаченным доходам,
облагаемым у источника выплаты (Форма 201.02)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления налоговыми агентами Расчета по индивидуальному подоходному налогу по выплаченным доходам, облагаемым у источника выплаты (далее - Расчет), предназначенного для отражения дивидендов, вознаграждений, выигрышей, облагаемых у источника выплаты по ставкам, установленным пунктом 2 статьи 145  Налогового кодекса (далее - дивиденды, вознаграждения, выигрыши), начисленных и выплаченных физическим лицам, индивидуального подоходного налога, исчисленного и перечисленного в бюджет в соответствии с главой 24  Налогового кодекса.
2. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
3. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Расчета не заполняются.
5. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
6. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке, либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69  Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Расчета.
7. Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69  Налогового Кодекса.
2. Составление Расчета (Форма 201.02)
8. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;

2) Есеп берiлетiн салық кезеңi. Есеп берiлетiн салық кезеңi болып есептi тоқсан табылады. Есептi кезең араб сандарымен көрсетiледi;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес салық агентiнiң аты-жөнi немесе толық атауы;
4) Есеп түрi. Бұл торкөздер  Салық кодексiнiң  69 және  71-баптарына  сәйкес белгiленедi. Есептiң түрiне қарай тиiстi торкөз белгiленедi.
"Бастапқы" торкөзi, егер Есеп салық төлеушi мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн алғаш рет берiлсе белгiленедi.
Келесi Есептердi беру кезiнде "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Берiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлген жағдайда "Қосымша" торкөзi белгiленедi.
"Оның iшiнде хабарлама бойынша: салық тексеруiнiң қорытындысы бойынша" деген торкөз егер салық төлеушi оның негiзiнде бұрын берiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу талап етiлетiн  Салық кодексiнiң  31-бабы, 2-тармағының 2) тармақшасында көзделген хабарламаны алса белiгіленедi. Бұл жағдайда салық төлеушi "оның iшiнде хабарлама бойынша: салық тексеруiнiң қорытындысы бойынша" және "Қосымша" деген торкөздердi бiр уақытта белгiлейдi.
"Оның iшiнде хабарлама бойынша: салық тексеруiнiң қорытындысы бойынша" деген торкөз егер салық төлеушi оның негiзiнде бұрын берiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу талап етiлетiн Салық кодексiнiң 31-бабы, 2-тармағының 2) тармақшасына көзделген хабарламаны алса белiгіленедi. Бұл жағдайда салық төлеушi "оның iшiнде хабарлама бойынша: салық тексеруiнiң қорытындысы бойынша" және "Қосымша" деген торкөздердi бiр уақытта белгiлейдi.
Салық төлеушi таратылған (қайта ұйымдастырылған) жағдайда "Тарату" торкөзi белгiленедi;
5) ЭҚЖЖ коды.
Экономикалық қызмет түрлерiнiң жалпы жiктеуiшi бойынша қызмет түрлерiнiң коды және олардың үлес салмағы көрсетiледi.
ЭҚЖЖ коды (бастапқы бес белгi) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң үш негiзгi түрi бойынша көрсетiледi. Үлес салмағы он үлеске дейiн дөңгелектелген процентпен көрсетiледi, көрсетiлген қызмет түрiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100%-кe тең болуы мiндеттi емес екенiн ескеру қажет.
Үлес салмағының есебi үшiн N 1-ӨН (жылдық) мемлекеттiк жылдық статистикалық есеп беру нысанының I-бөлiмiнiң 100 жолында ("Өнiм") салық төлеушi көрсететiн деректердi пайдалану қажет. Қызметтiң әрбiр түрi бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша 3 бағанның деректерiне 100 жолдың тиiстi бағанына деректер ретiнде айқындалады.
Мысалы, қызметiнiң негiзгi түрi N 1-ӨН (жылдық) I-бөлiмiнiң 100 жолында үй-жайларды салу болып табылатын салық төлеушi мынадай деректердi көрсеттi:
-------------------------------------------------------------------
Көрсет.  |Жол.| Есепті  | Соның ішінде қызмет түрі бойынша:
кiштер   |дың |жыл үшін |------------------------------------------
атауы    |коды|барлығы  |         |Автомобиль.|Автомо.  | жарнама
|    |         |Үй-жайлар|дерді бөл. |бильдер  |
|    |         |  салу   |шек сауда  |жалдау   |
|    |         |         |   сату    |         |
|    |         |-----------------------------------------

2) отчетный период, за который представляется Расчет. Отчетным периодом для представления Расчета является отчетный квартал. Отчетный период указывается арабскими цифрами;
3) фамилия, имя, отчество или полное наименование налогового агента в соответствии с учредительными документами;
4) вид Расчета.
Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и  71  Налогового кодекса. В зависимости от вида Расчета отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальный" отмечается, если Расчет представляется впервые после государственной регистрации налогоплательщика.
При представлении последующих Расчетов отмечается ячейка "Очередной".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Расчеты отмечается ячейка "Дополнительный".
Ячейка "в том числе по уведомлению: по результатам камерального контроля" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31  Налогового кодекса, на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленный Расчет. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "в том числе по уведомлению: по результатам камерального контроля" и "Дополнительный".
В случае ликвидации (реорганизации) налогоплательщика отмечается ячейка "Ликвидационный";
5) код ОКЭД.
Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности и их удельный вес.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого   является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |Строите-   |розничная  |  аренда   | реклама
|      !        |льство     |продажа    |автомобилей|
|      |        |зданий     |автомобилей|           |
|      |        |___________|___________|___________|__________

|    |         |  45211  |  50102    | 71100   | 74400
|    |         |  коды   |  коды     |  коды   | коды
-------------------------------------------------------------------
1       2       3         4         5         6          7
--------------------------------------------------------------------
Өндіріл.   100  250000,0   150000,0   50000,0  35000,0   5000,0
ген өнім.
дердің
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 5  ЭҚЖЖ    І  45211    ІІ  50102   ІІІ   71100 |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.  060,0%     020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------
Бұл ретте, құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (I-кестенiң 2-бағаны)/250 000,0 (Кестенiң 3-бағаны) x 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледi.
N 2-ШК мемлекеттiк статистикалық есептiлiк (МСЕ) нысанын тапсыратын шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi 2-ШК (жылдық) нысанының 3-бөлiмiнiң ("Қаржы - шаруашылық қызметiнiң нәтижесi") 200-207 жолдарының деректерiне негiзделе жоғарыда көрсетiлген тәсiлмен толтырады.
N СОЦФИН (денсау.сақ.) МСЕ нысандарын тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) МСЕ нысандарын тапсыратын бiлiм ұйымдары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi NN СОЦФИН (денсау. сақ.) және СОЦФИН (бiлiм) жылдық есептiлiк нысандарының 4-бөлiмiне ("Қызмет түрлерi бойынша өнiм көлемi") сәйкес деректерге негiзделе жоғарыда көрсетiлген тәсiлге ұқсас тәсiлмен толтырады.
Жоғарыда көрсетiлген нысандарда есептілік тапсырмайтын банктер, сақтандыру ұйымдары, қоғамдық және бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде ЭҚЖЖ бойынша негiзгi қызмет кодын ғана көрсетедi.
9. "Жеке табыс салығы" бөлiмiнде:
1) 201.02.001A, 201.02.001B және 201.02.001C жолдарында жеке табыс салығын қоса, есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айларының басына салық агентiмен есептелген дивидендтер, сыйақылар, ұтыстар көрсетiледi.
201.02.001D жолында 201.02.001A, 201.02.001B және 201.02.001C жолдарының жиынтық сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн есептелген дивидендтер, сыйақылар, ұтыстар көрсетiледi.
201.02.001E жолында Есептi кезеңнiң есебi 201.02.003D және Бұрынғы кезеңнiң есебi 201.02.003E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап есептелген дивидендтер, сыйақылар, ұтыстар көрсетiледi;

|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100   250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(работ,
услуг),
тыс. тенге
__________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
5 | ОКЭД        4 5 2 1 1        5 0 1 0 2        7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %        0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) х 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.
Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность (ГСО) формы N 2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N 2-МП (годовая).
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом аналогичным вышеуказанному методу заполняют сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Объем продукции по видам деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Банки, страховые организации, общественные и бюджетные организации не представляющие отчетность вышеуказанных форм в сведениях ОКЭД указывают код ОКЭД только основной деятельности.
9. В разделе "Индивидуальный подоходный налог":
1) в строках 201.02.001А, 201.02.001В и 201.02.001С указываются дивиденды, вознаграждения, выигрыши, начисленные налоговым агентом за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода, включая индивидуальный подоходный налог.
В строке 201.02.001D указываются начисленные дивиденды, вознаграждения, выигрыши за отчетный период, определяемые как сумма строк 201.02.001А, 201.02.001В и 201.02.001С.
В строке 201.02.001Е указываются начисленные дивиденды, вознаграждения, выигрыши с начала года, определяемые как сумма строк 201.02.001D Расчета отчетного периода и 201.02.001Е Расчета за предыдущий отчетный период;

2) 201.02.002A, 201.02.002B және 201.02.002C жолдарында есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлалары үшiн жеке табыс салығы салынатын дивидендтер, сыйақылар, ұтыстар көрсетiледi.
201.02.002D жолында 201.02.002A, 201.02.002B және 201.02.002C жолдарының жиынтық сомасы ретiнде айқындалатын, жеке табыс салығы салынатын дивидендтер, сыйақылар, ұтыстар көрсетiледi.
201.02.002E жолында Есептi кезеңнiң есебi 201.02.002D және Бұрынғы кезеңнiң есебi 201.02.002E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап жеке табыс салығы салынатын дивидендтер, сыйақылар, ұтыстар көрсетiледi;
3) 201.02.003A, 201.02.003B және 201.02.003С жолдарында есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн есептелген жеке табыс салығы сомасы көрсетiледi.
201.02.003D жолында 201.02.003A, 201.02.003В және 201.02.003C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi салық кезеңi үшiн есептелген жеке табыс салығы сомасы көрсетiледi.
201.02.003E жолында Есептi кезеңнiң есебi 201.02.003D және Бұрынғы кезеңнiң есебi 201.02.003E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап есептелген жеке табыс салығы сомасы көрсетiледi;
4) 201.02.004 жолында жеке тұлғаларға есептелген, бiрақ салық агентiмен есептi жыл соңында төленбеген дивидендтер, сыйақылар, ұтыстар көрсетiледi;
5) 201.02.005A және 201.02.005B және 201.02.005C жолдарында есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айларында жеке тұлғаларға төленген дивидендтер, сыйақылар, ұтыстар көрсетiледi.
201.02.005D жолында 201.02.005A, 201.02.005B және 201.02.005C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi салық кезеңiнде жеке тұлғаларға төленген дивидендтер, сыйақылар, ұтыстар көрсетiледi.
201.02.005E жолында Есептi кезеңнiң есебi 201.02.005D және Бұрынғы кезеңнiң есебi 201.02.005E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап жеке тұлғаларға төленген дивидендтер, сыйақылар, ұтыстар көрсетiледi;
6) 201.02.006A, 201.02.006B және 201.02.006C жолдарында есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айларында төлеуге жататын жеке тұлғаларға төленген дивидендтерден, сыйақылардан, ұтыстардан есептелген жеке табыс салығының сомасы көрсетiледi.
201.02.006D жолында 201.02.006A, 201.02.006B және 201.02.006C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жеке тұлғаларға төленген дивидендтерден, сыйақылардан, ұтыстардан есептелген, және есептi кезеңде бюджетке аударылуға жататын, жеке табыс салығының сомасы көрсетiледi.
201.02.006E жолында Есептi кезеңнiң есебi 201.02.006D және Бұрынғы кезеңнiң есебi 201.02.006E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап бюджетке аударылуға жататын, дивидендтерден, сыйақылардан, ұтыстардан есептелген, жеке табыс салығы сомасы көрсетiледi.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 201.02 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекiтiлген
Төлем көзiне салық салынатын, төленген кiрiстер

2) в строках 201.02.002А, 201.02.002В и 201.02.002С указываются дивиденды, вознаграждения, выигрыши, облагаемые индивидуальным подоходным налогом за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода.
В строке 201.02.002D указываются дивиденды, вознаграждения, выигрыши, облагаемые индивидуальным подоходным налогом, за отчетный период, определяемые как сумма строк 201.02.002А, 201.02.002В и 201.02.002С.
В строке 201.02.002Е указываются дивиденды, вознаграждения, выигрыши, облагаемые индивидуальным подоходным налогом, с начала года, определяемые как сумма строк 201.02.002D Расчета отчетного периода и 201.02.002Е Расчета за предыдущий отчетный период;
3) в строках 201.02.003А, 201.02.003В и 201.02.003С указываются суммы исчисленного индивидуального подоходного налога за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода.
В строке 201.02.003D указывается сумма исчисленного индивидуального подоходного налога за отчетный период, определяемая как сумма строк 201.02.003А, 201.02.003В и 201.02.003С.
В строке 201.02.003Е указывается сумма исчисленного индивидуального подоходного налога с начала года, определяемая как сумма строк 201.03.003D Расчета отчетного периода и 201.03.003Е Расчета за предыдущий отчетный период;
4) в строке 201.02.004 указываются дивиденды, вознаграждения, выигрыши, начисленные физическим лицам, но не выплаченные налоговым агентом на конец отчетного периода;
5) в строках 201.02.005А, 201.02.005В и 201.02.005С указываются дивиденды, вознаграждения, выигрыши, выплаченные физическим лицам в 1, 2 и 3 месяцах отчетного периода.
В строке 201.02.005D указываются дивиденды, вознаграждения, выигрыши, выплаченные физическим лицам в отчетном периоде, определяемые как сумма строк 201.02.005А, 201.02.005В и 201.02.005С.
В строке 201.02.005Е указываются дивиденды, вознаграждения, выигрыши, выплаченные физическим лицам с начала года, определяемые как сумма строк 201.02.005D Расчета отчетного периода и 201.02.005Е Расчета за предыдущий отчетный период;
6) в строках 201.02.006А, 201.02.006В и 201.02.006С указываются суммы индивидуального подоходного налога, исчисленного от дивидендов, вознаграждений, выигрышей, выплаченных физическим лицам, и подлежащего перечислению в бюджет в 1, 2 и 3 месяцах отчетного периода.
В строке 201.02.006D указывается сумма индивидуального подоходного налога, исчисленного от дивидендов, вознаграждений, выигрышей, выплаченных физическим лицам, и подлежащего перечислению в бюджет в отчетном периоде, определяемая как сумма строк 201.02.006А, 201.02.006В и 201.02.006С.
В строке 201.02.006Е указывается сумма индивидуального подоходного налога, исчисленного от дивидендов, вознаграждений, выигрышей, выплаченных физическим лицам, и подлежащего перечислению в бюджет, с начала года, определяемая как сумма строк 201.02.006D Расчета отчетного периода и 201.02.006Е Расчета за предыдущий отчетный период.
_________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 201.00, 201.01, 201.02 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Расчета по индивидуальному
подоходному налогу по выплаченным доходам,

бойынша жеке табыс салығының есебiн жасау ережелерi (201.03-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi заңды тұлғалар мен шаруа (фермер) қожалықтары - салық агенттерiнiң  Салық кодексiнiң  145-бабының 1-тармағымен белгiленген ставкалар бойынша төлем көзiне салық салынатын, кiрiстердi (бұдан әрi - төлем көзiне салық салынатын кiрiстер) жеке тұлғаларға есептелген және төленген, Салық кодексiнiң 24-тарауына сәйкес бюджетке есептелген және аударылған жеке табыс салығының, сондай-ақ зейнеткерлiк заңнамасына сәйкес жинақтаушы зейнетақы қорларына ұсталған және аударылған мiндеттi зейнетақы жарналарын көрсетуге арналған жеке табыс салығының есебiн (бұдан әрi - Есеп) жасау тәртiбiн көздейдi.
2. Есеп Есептiң (201.03-нысан) өзiнен және қосымша нысандардан тұрады.
3. Есептi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
4. Есептi толтыру кезiнде түзетуге, тазартуға және тазалауға жол берiлмейдi.
5. Көрсеткiштер жоқ болған кезде Есептiң тиiстi торкөздерi толтырылмайды. Қосымша нысандарда көрсетiлуi тиiс көрсеткiштер жоқ жағдайда, қосымша нысан берiлмейдi.
6. Қосымша нысанның "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде Есептiң "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген сәйкес деректер көрсетiледi.
7. Соманың терiс мәнi тиiстi жолдың (бағанның) бiрiншi сол торкөзiнде "-" белгiсiмен белгiленедi.
8. Есептi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен Есеп екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық төлеушi Есептi қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.

облагаемым у источника выплаты (Форма 201.03)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления налоговыми агентами - крестьянскими (фермерскими) хозяйствами и юридическими лицами - производителями сельскохозяйственной продукции, применяющими специальные налоговые режимы, Расчета по индивидуальному подоходному налогу по выплаченным доходам, облагаемым у источника выплаты (далее - Расчет), предназначенного для отражения начисленных и выплаченных физическим лицам доходов, облагаемых у источника выплаты по ставкам, установленным пунктом 1статьи 145 Налогового кодекса  (далее - доходы, облагаемые у источника выплаты), индивидуального подоходного налога, исчисленного и перечисленного в бюджет в соответствии с главой 24  Налогового кодекса, а также обязательных пенсионных взносов, удержанных и перечисленных в накопительные пенсионные взносы, в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан.
2. Расчет состоит из самого Расчета (форма 201.03) и дополнительной формы.
3. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
4. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Расчета не заполняются. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в дополнительной форме, дополнительная форма не представляется.
6. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" дополнительной формы указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Расчета.
7. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
8. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке, либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69  Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Расчета.

1) 201.03.001A, 201.03.001B және 201.03.001C жолдарында мiндеттi зейнетақылық жарналарды және жеке табыс салығын қоса, есептi кезең үшiн сәйкес 1 қаңтардан - 1 қазан, 1 қазаннан - 31 желтоқсан кезеңi үшiн салық агентiмен есептелген кiрiстер көрсетiледi;
2) 201.03.002A, 201.03.002B және 201.03.002C жолдарында сәйкесiнше есептi кезең үшiн 1 қаңтардан - 1 қазан, 1 қазаннан - 31 желтоқсан кезеңi үшiн төлем көзiнде салық салынатын кiрiстер көрсетiледi;
3) 201.03.003A, 201.03.003B және 201.03.003C жолдарында сәйкесiнше есептi кезең үшiн 1 қаңтардан - 1 қазан, 1 қазаннан - 31 желтоқсан кезеңi үшiн есептелген жеке табыс салығы сомасы көрсетiледi;
4) 201.03.004 жолында жеке тұлғаларға есептелген, бiрақ есептi кезеңнiң соңына салық агентiмен төленбеген кiрiстер көрсетiледi;
5) 201.03.005A, 201.03.005B және 201.03.005C жолдарында сәйкесiнше есептi кезең үшiн 1 қаңтардан - 1 қазан, 1 қазаннан - 31 желтоқсан кезеңiнде жеке тұлғаларға төленген кiрiстер көрсетiледi;
6) 201.03.006A, 201.03.006B және 201.03.006С жолдарында табыстардан есептелген, заңды тұлғаларға төленген, және сәйкесiнше есептi кезең үшiн 1 қаңтардан - 1 қазан, 1 қазаннан - 31 желтоқсан кезеңiнде бюджетке аударылуға жататын жеке табыс салығы сомасы көрсетiледi.
12. "Мiндеттi зейнетақы жарнасы" бөлiмiнде:
1) 201.03.007A, 201.03.007B және 201.03.007C жолдарында сәйкесiнше есептi кезең үшiн 1 қаңтардан - 1 қазан, 1 қазаннан - 31 желтоқсан кезеңi үшiн жинақтау зейнетақы қорына мiндеттi зейнетақы жарнасы ұсталатын қызметкерлердiң есептелген кiрiстерi көрсетiледi;
2) 201.03.008А, 201.03.008B және 201.03.008С жолдарында сәйкесiнше есептi кезең үшiн 1 қаңтардан - 1 қазан, 1 қазаннан - 31 желтоқсан кезеңiнде Қазақстан Республикасының зейнетақылық заңнамасына сәйкес, қызметкерлердiң төленген кiрiстерiнен есептелген және жинақтау зейнетақы қорына аударылуға жататын мiндеттi зейнетақы жарнасының сомасы көрсетiледi.
13. 201.03 нысанына қосымша нысан әрбiр жеке тұлға бойынша көрсетуге арналған: есептелген және салық салынбайтын кiрiстер, мiндеттi және ерiктi зейнетақы жарналары, Салық кодексiнiң 152-бабына сәйкес шегерiмге жатқызу, жеке табыс салығы және төленген кiрiстер.
14. Ағымдағы парақ нөмiрi көрсетiледi:
1) "00001 Барлығы" жолы тек бiрiншi бетте толтырылады. 00001E, 00001F, 00001G, 00001H, 00001I және 00001J жолдарында одан кейiнгi жолдарға сәйкес келетiн сома ретiнде айқындалатын, есептелген кiрiстердiң жиынтық сомасы; салық салуға жатпайтын кiрiстер; мiндеттi зейнетақы жарналары; шегерiмге жатқызылатын ерiктi зейнетақы жарналары; жеке табыс салығы мен төленген кiрiстер көрсетiледi;

1) в строках 201.03.001А, 201.03.001В и 201.03.001С указываются доходы, начисленные налоговым агентом за период с 1 января до 1 октября, с 1 октября по 31 декабря, за отчетный период соответственно, включая обязательные пенсионные взносы и индивидуальный подоходный налог;
2) в строках 201.03.002А, 201.03.002В и 201.03.002С указываются доходы, облагаемые у источника выплаты, за период с 1 января до 1 октября, с 1 октября по 31 декабря, за отчетный период соответственно;
3) в строках 201.03.003А, 201.03.003В и 201.03.003С указываются суммы исчисленного индивидуального подоходного налога за период с 1 января до 1 октября, с 1 октября по 31 декабря, за отчетный период соответственно;
4) в строке 201.03.004 указываются доходы, начисленные физическим лицам, но не выплаченные налоговым агентом на конец отчетного периода;
5) в строках 201.03.005А, 201.03.005В и 201.03.005С указываются доходы, выплаченные физическим лицам в период с 1 января до 1 октября, с 1 октября по 31 декабря, за отчетный период соответственно;
6) в строках 201.03.006А, 201.03.006В и 201.03.006С указываются суммы индивидуального подоходного налога, исчисленного от доходов, выплаченных физическим лицам, и подлежащего перечислению в бюджет в период с 1 января до 1 октября, с 1 октября по 31 декабря, за отчетный период соответственно.
12. В разделе "Обязательные пенсионные взносы":
1) в строках 201.03.007А, 201.03.007В и 201.03.007С указываются начисленные доходы работников, с которых удерживаются обязательные пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды за период с 1 января до 1 октября, с 1 октября по 31 декабря, за отчетный период соответственно;
2) в строках 201.03.008А, 201.03.008В и 201.03.008С указываются суммы обязательных пенсионных взносов, исчисленных от выплаченных доходов работников и подлежащих перечислению в накопительные пенсионные фонды, в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан, в период с 1 января до 1 октября, с 1 октября по 31 декабря, за отчетный период соответственно.
13. Дополнительная форма к Форме 201.03 предназначена для отражения по каждому физическому лицу: начисленных и не облагаемых доходов, обязательных и добровольных пенсионных взносов, относимых на вычеты, в соответствии со статьей 152  Налогового кодекса, индивидуального подоходного налога и выплаченных доходов.
14. Указывается текущий номер страницы:
1) строка "00001 Итого" заполняется только на первой странице. В строках 00001E, 00001F, 00001G, 00001H, 00001I и 00001J указываются итоговые суммы начисленных доходов; не облагаемых доходов; обязательных пенсионных взносов; добровольных пенсионных взносов, относимых на вычеты; индивидуального подоходного налога и выплаченных доходов, определяемые как сумма соответствующих последующих строк;

2) А бағанында кезектi рет нөмiрi қойылады;
3) В бағанында есептелген, кiрiстер төленген жеке тұлғалардың аты-жөнi көрсетiледi;
4) С бағанында В бағанында көрсетiлген жеке тұлға салық төлеушілердiң тиiстi тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
5) D бағанында тор ұяшық "х" белгiсiмен, егер В бағанында көрсетiлген жеке тұлға Қазақстан Республикасы азаматы болып табылмаса және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиар хаты болмаған жағдайда белгiленедi. Басқа жағдайларда ұяшық толтырылмайды.
6) Е бағанында В бағанында көрсетiлген салық кезеңi үшiн жеке тұлғаларға есептелген кiрiстер көрсетiледi;
7) F бағанында Салық кодексiнiң  144-бабына  және  152-бабы  1-тармағының 1, 2-тармақшаларына сәйкес салық салуға жатпайтын В бағанында көрсетiлген жеке тұлғалардың кiрiстер сомасы көрсетiледi;
8) G бағанында Қазақстан Республикасының зейнетақылық заңнамасына сәйкес В бағанында көрсетiлген жеке тұлғалардың кiрiстерiнен есептелген мiндеттi зейнетақы жарналары көрсетiледi;
9) Н бағанында Салық кодексiнiң 152-бабының 1-тармағының 4-тармақшасына сәйкес шегерiмге жатқызылатын жинақтау зейнетақы қорына ерiктi зейнетақы жарналары көрсетiледi;
10) I бағанында В бағанында көрсетiлген жеке түлғалардың кiрiстерiнен есептi салық кезеңiнде есептелген жеке табыс салығының сомасы көрсетiледi;
11) J бағанында В бағанында көрсетiлген жеке тұлғаларға есептi салық кезеңiнде төленген кiрiстерiнiң сомасы көрсетiледi.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 201.03 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекiтiлген
Резидент емес - жеке тұлғадан болжанатын
жеке табыс салығының сомасы туралы
өтiнiштi жасау ережелерi
(202.00 нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық Кодексi) сәйкес әзiрленген және  Салық кодексiнiң  191-бабына сәйкес жеке табыс салығы бойынша аванстық төлемдердi есептеуге арналған 202.00 нысан бойынша Резидент емес-жеке тұлғаның болжанатын жеке табыс салығының сомасы туралы өтiнiштi (бұдан әрi - Өтiнiш) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. 202.00 нысаны бойынша өтiнiштi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қара немесе көк сиялы қалам немесе қаламұшпен, бас баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;

2) в графе А проставляется очередной порядковый номер;
3) в графе В указываются фамилии, инициалы физических лиц, которым были начислены, выплачены доходы;
4) в графе С указываются соответствующие регистрационные номера налогоплательщиков физических лиц, указанных в графе В;
5) в графе D ячейка отмечается знаком "х" в случае, если физическое лицо, указанное в графе В, не является гражданином Республики Казахстан и не имеет вид на жительство в Республике Казахстан. В остальных случаях  ячейка не заполняется;
6) в графе Е указываются доходы, начисленные за отчетный период физическим лицам, указанным в графе В;
7) в графе F указываются не облагаемые доходы физических лиц, указанных в графе В, в соответствии со статьей 144 и подпунктами 1, 2 пункта 1 статьи 152  Налогового кодекса;
8) в графе G указываются обязательные пенсионные взносы, исчисленные с доходов физических лиц, указанных в графе В, в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан;
9) в графе H указываются добровольные пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды, относимые на вычеты, в соответствии с подпунктом 4 пункта 1 статьи 152  Налогового кодекса;
10) в графе I указываются суммы индивидуального подоходного налога, исчисленного с доходов физических лиц, указанных в графе В, за отчетный период;
11) в графе J указываются выплаченные за отчетный период доходы физическим лицам, указанным в графе В.
_________________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 201.03 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Заявления о предполагаемой
сумме индивидуального подоходного налога
с физического лица-нерезидента (форма 202.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Заявления о предполагаемой сумме индивидуального подоходного налога с физического лица-нерезидента по форме 202.00 (далее - Заявление), предназначенного для исчисления авансовых платежей по индивидуальному подоходному налогу в соответствии со статьей 191  Налогового кодекса.
2. При составлении Заявления:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;

2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
3. 202.00 нысан бойынша өтiнiштi толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
4. Көрсеткiштер жоқ болған кезде тиiстi торкөздер толтырылмайды.
5. Тиiстi қосымша нысанның көрсеткiштерiн ашуды талап ететiн жолдарды толтыру кезiнде аталған қосымша нысан мiндеттi тәртiпте толтыруға жатады.
6. Қосымша нысанның "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде Өтiнiштiң "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген тиiстi көрсеткiштер көрсетіледi.
7. Өтiнiштi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен - екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеушi почта немесе өзге байланыс ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабы, 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеушi 202.00 нысан бойынша өтiнiштi қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
8. 202.00 нысан бойынша өтiнiш Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. 202.00 нысанын жасау - Резидент емес - жеке тұлғадан болжанатын жеке табыс салығының сомасы туралы өтiнiш
9. Өтiнiш  Салық кодексiнiң  191-бабына сәйкес декларацияны тапсыруға дейiн төлеуге жататын жеке табыс салығы бойынша аванстық төлемдердi есептеуге арналған.
10. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң-салық агентiнiң тiркеу нөмiрi;
2) өтiнiш берiлетiн салық кезеңi;
3) салық төлеушiнiң аты-жөнi;
4) Өтiнiш түрi. Егер салық төлеушi өтiнiштi мыналарға сәйкес берсе:
Салық кодексiнiң  136-бабының 2-тармағына - "бастапқы" деген торкөзi белгiленедi;
Салық кодексiнiң 136-бабының 3-тармағына - "таратылу" деген торкөзi белгiленедi;
Салық кодексiнiң  71-бабының 2-тармағына - "қосымша" деген торкөзi белгiленедi;
қалған жағдайларда - 136-бабының 1-тармағына "кезектi" деген торкөз белгiленедi;
5) валюта коды.
11. "Жұмыс берушi туралы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мыналарды көрсетедi:
1) жұмыс берушi болып табылатын резидент емес - заңды тұлғаның атауы (жеке тұлғаның аты-жөнi);

2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
3. При заполнении Заявления не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. При заполнении строк, требующих раскрытия показателей в соответствующей дополнительной форме, указанная дополнительная форма подлежит заполнению в обязательном порядке.
6. В разделе "Общая информация" дополнительной формы указываются соответствующие показатели, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Заявления.
7. При представлении Заявления:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69  Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Заявления.
8. Заявление подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
2. Cоставление формы 202.00 - Заявления о предполагаемой
сумме индивидуального подоходного налога
физического лица-нерезидента
9. Заявление предназначено для исчисления сумм авансовых платежей по индивидуальному подоходному налогу, подлежащих уплате в соответствии со статьей 191 Налогового кодекса .
10. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Заявление;
3) фамилия, имя, отчество;
4) вид Заявления. Если налогоплательщик представляет Заявление согласно:
пункту 2 статьи 136  Налогового кодекса - отмечается ячейка "первоначальное";
пункту 3 статьи 136  Налогового кодекса - отмечается ячейка "ликвидационное";
пункту 4 статьи 136  Налогового кодекса - отмечаются ячейки "первоначальное" и "ликвидационное";
пункту 2 статьи 71  Налогового кодекса - отмечается ячейка "дополнительное";
подпункту 7) пункта 2 статьи 31  Налогового кодекса - отмечается ячейка "по уведомлению";
в остальных случаях согласно пункту 1 статьи 136  Налогового кодекса - отмечается ячейка "очередное";
5) код валюты.
11. В разделе "Информация о работодателе" налогоплательщик указывает:
1) наименование юридического лица - нерезидента (фамилия, имя, отчество физического лица), являющегося работодателем;

РҚАО-ның ескертуі: 202.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекiтiлген
Жеке табыс салығы бойынша
декларация жасау ережесi
(210.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (бұдан әрi - Кодекс) сәйкес әзiрленген және  Кодекстiң  6-бөлiмiне сәйкес төлем көзiне салық салынбайтын, кiрiстер, iрi бiр жолғы сатып алулар мен кiрiстер бойынша жеке табыс салығын есептеудi мәлiмдеуге, сондай-ақ меншiк құқығындағы және салық салу объектiсi болып табылатын мүлiк туралы мәлiметтердi беруге арналған Жеке табыс салығы бойынша декларацияны (бұдан әрi - Декларация) жасау тәртiбiн айқындайды. Декларацияны мынадай жеке тұлғалар бередi:
1) Қазақстан Республикасы Парламентiнiң депутаттары;
2) судьялар;
3) мерзiмдi әскери қызметiн өтейтiн әскери қызметкерлерден басқа, мемлекеттiк қызметкерлер үшiн заңнама нормалары таралатын тұлғалар;
4) жұмыстан босағаннан кейiн үш жыл iшiнде терiс себептер бойынша мемлекеттiк қызметтен босатылған тұлғалар;
5) осы тармақтың 1)-4) тармақшаларында көрсетiлген тұлғалардың жұбайы (зайыбы).
2. Декларация Декларацияның өзiнен (210.00-нысан) және жеке табыс салығы бойынша салық салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерi туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшалардан (210.01 - 210.04 нысандар) тұрады.
3. Декларацияны жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгілерiмен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Кодексiнiң  69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияны толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазартуға жол берiлмейдi.
5. Көрсеткiштер болмаған кезде тиiетi торкөздер толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берiлмейдi.
7. Декларацияға қосымшаның парағында бар жолдардағы көрсеткiштер санының асуы жағдайында, қосымшаның осындай парағы толтырылады.
8. Қосымшалар мен қосымша нысандардың "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмдерiнде Декларацияның "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген тиiстi деректер көрсетiледi.

Примечание РЦПИ: Графическая форма 202.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации
по индивидуальному подоходному налогу
(Форма 210.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по индивидуальному подоходному налогу (далее - Декларация), предназначенной для декларирования доходов, крупных разовых приобретений и исчисления индивидуального подоходного налога по доходам, не облагаемым у источника выплаты, в соответствии с разделом 6  Налогового кодекса, а также для представления сведений об имуществе, находящемся на праве собственности и являющегося объектом налогообложения. Декларация представляется следующими физическими лицами:
1) депутатами Парламента Республики Казахстан;
2) судьями;
3) лицами, на которых распространяются нормы законодательства для государственных служащих, за исключением военнослужащих, проходящих срочную военную службу;
4) лицами, уволенными с государственной службы по отрицательным мотивам, в течение трех лет после увольнения;
5) супругом (супругой) лиц, указанных в подпунктах 1) - 4) настоящего пункта.
2. Декларация состоит из самой Декларации (Форма 210.00) и приложений к ней (Формы 210.01 - 210.04) по раскрытию информации об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением по индивидуальному подоходному налогу.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. В случае превышения количества показателей в строках, имеющихся на листе приложения к Декларации, заполняется аналогичный лист приложения.
8. В разделах "Общая информация о налогоплательщике" приложений указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Декларации.

9. Декларацияны беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен Декларация екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабының 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен электрондық түрде немесе электрондық почта бойынша салық төлеушi Декларацияны қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
10. Декларацияға Кодекстiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Декларацияны жасау (210.00 нысан)
11. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi. Декларацияны беру үшiн салық кезеңi есептi тоқсан болып табылады. Егер салық кезеңiнiң ұзақтығы мынаны құраса:
күнтiзбелiк жылдан азы - онда "Ай" торкөзiнде Декларация берiлетiн айлар саны көрсетiледi, ал "Жыл" торкөзiнде ағымдағы салық жылы көрсетiледi;
толық күнтiзбелiк жыл, "Ай" торкөзi толтырылмайды, ал "Жыл" торкөзiнде ағымдағы салық жылы көрсетiледi.
Салық кезеңi араб сандарымен көрсетiледi;
3) салық төлеушiнiң аты-жөнi;
4) Декларация түрi.
Осы торкөздер  Салық кодексiнiң  69 және  71-баптарына  сәйкес белгiленедi. Декларацияның түрiне байланысты тиiстi торкөз белгiленедi.
"Бастапқы" торкөзi егер салық төлеушi ретiнде тiркелгеннен кейiн алғаш рет Декларация берiлгенде белгiленедi.
Одан кейiнгi Декларациялар беру кезiнде, "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Бұрын берiлген Декларацияларға өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде, "Қосымша" тор көзi белгiленедi.
"Хабарлама бойынша" тор көзi, егер салық төлеушiмен  Салық кодексiнiң  31-бабының 2-тармағы 7) тармақшасында қарастырылған хабарлама алынса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Декларацияға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгiленедi. Бұл жағдайда салық төлеушiмен "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" торкөздерi бiр уақытта белгiленедi.
Салық төлеушiнi тарату жағдайында (қайта құру) "Тарату" торкөзi белгiленедi.
Қалған жағдайларда - "кезектi" торкөзi белгiленедi;
5) берiлген қосымшалар.
Берiлген қосымшалардың тиiстi тор көзi белгiленедi.
12. "Кiрiстердiң түрлерi" бөлiмiнде:

9. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте на бумажном носителе заказным письмом с уведомлением -  налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69  Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Декларации.
10. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
2. Составление Декларации (Форма - 210.00)
11. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация. Налоговым периодом для представления Декларации является налоговый год. Если продолжительность налогового периода составляет:
менее календарного года - то в ячейке "Месяц" указывается количество месяцев, за которые представляется Декларация, а в ячейке "Год" указывается текущий налоговый год,
полный календарный год, то ячейка "Месяц" не заполняется, а в ячейке "Год" указывается тот налоговый год, за который представляется Декларация.
Налоговый период указывается арабскими цифрами;
3) фамилия, имя, отчество налогоплательщика;
4) вид Декларации.
Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и  71  Налогового кодекса. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается в том случае, если Декларация представляется налогоплательщиком впервые после начала осуществления деятельности.
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительная".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31  Налогового кодекса, на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленную Декларацию. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительная".
При ликвидации или реорганизации налогоплательщика в последней Декларации, представляемой в налоговый орган, отмечается ячейка "Ликвидационная".
В остальных случаях - отмечается ячейка "Очередная";
5) представленные приложения.
Отмечаются соответствующие ячейки представленных приложений.
12. В разделе "Виды доходов":

1) 210.00.001 жолына 200.01.001B жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
2) 210.00.002 жолында 210.00.002A, 210.00.002B және 210.00.002C жолдарының сома ретiнде айқындалатын, төлем көзiне салық салынбайтын кiрiстердiң сомасы көрсетiледi. Егер осы Ереженiң 1-тармағындағы 4 және 5-тармақшаларында көрсетiлген салық төлеушiлер арнайы салық режимдерi үшiн белгiленген, Жеке табыс салығы бойынша (200.00-нысан) және (немесе) салық есеп беруi берiлген жағдайда, онда осы жол бойынша жоғарыда аталған салық есеп беруiнде көрсетiлген кiрiстер сомасына ұлғайтылған 200.00.002 және 200.00.014 (200.00-нысан) жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын сома көрсетiледi;
3) 210.00.002A жолына 210.02.001 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
4) 210.00.002B жолына 210.02.010В жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
5) 210.00.003 жолына 210.01.001D жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
6) 210.00.004 жолына Кодекстiң 164-бабына сәйкес айқындалатын, төлем көзiне салық салынатын кiрiстер бойынша салық сомасы көрсетiледi;
7) 210.00.005 жолына есептi салық кезеңi үшiн төленгең төлем көзiне салық салынатын кiрiстер бойынша салық сомасы көрсетiледi;
8) 210.00.006 жолында 200.00.004 және 200.00.005 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын, төлеуге жататын салық сомасы көрсетiледi.
3. Төлем көзiне салық салынатын кiрiстер; меншiк құқығындағы мүлiк - 210.01 нысанын жасау
13. Осы нысан Кодекстiң  146 - 162 -бабына сәйкес төлем көзiне салық салынатын кiрiстердi, сондай-ақ меншiк құқығындағы жеке тұлғаға тиiстi және салық салу объектiсi болып табылатын мүлiктi мәлiмдеуге арналған.
14. "Төлем көзiне салық салынатын кiрiстер" бөлiмiнде:
1) 210.01.001B жолында 210.01.002B - 210.01.006B жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын төлем көзiне салық салынатын есептелген кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi. 210.01.001B жолында көрсетiлген сома 210.00.001 жолына көшiрiледi;
2) 210.01.001C жолында 210.01.002C - 210.01.006C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын төлем көзiне салық салынатын кiрiстерден ұсталған мiндеттi зейнетақы жарналарының жалпы сомасы көрсетiледi;
3) 210.01.001D жолында 210.01.002D - 210.01.006D жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын төлем көзiнен ұсталған салықтың жалпы сомасы көрсетiледi. 210.01.001D жолында көрсетiлген сома 210.00.003 жолына көшiрiледi;
4) 210.01.002A - 210.01.006A жолдарында төлемнiң әр көзi бойынша Кодекстiң 146-бабына сәйкес төлем көзiне салық салынатын алынған кiрiстердiң түрлерi көрсетiледi;

1) в строку 210.00.001 переносится сумма, отраженная в строке 210.01.001В;
2) в строке 210.00.002 указывается сумма доходов, не облагаемых у источника выплаты, определяемая как сумма строк 210.00.002А и 210.00.002В. В случае, если налогоплательщиками, указанными в подпунктах 4) и 5) пункта 1 настоящих Правил представляется Декларация по индивидуальному подоходному налогу (Форма 200.00) и (или) налоговая отчетность, установленная для специальных налоговых режимов, то по данной строке указывается сумма, определенная как сумма строк 200.00.002 и 200.00.014 (Форма 200.00), увеличенная на сумму доходов, отраженная в вышеуказанной налоговой отчетности;
3) в строку 210.00.002А переносится сумма, отраженная в строке 210.02.001;
4) в строку 210.00.002В переносится сумма, отраженная в строке 210.02.010В;
5) в строку 210.00.003 переносится сумма, отраженная в строке 210.01.001D;
6) в строке 210.00.004 указывается сумма налога по доходам, не облагаемым у источника выплаты, определяемая в соответствии со статьей 164  Налогового кодекса;
7) в строке 210.00.005 указывается сумма налога по доходам, не облагаемым у источника выплаты, уплаченного за отчетный налоговый период;
8) в строке 210.00.006 указывается сумма налога, подлежащего уплате, определяемая как разница строк 200.00.004 и 200.00.005.
3. Составление формы 210.01 - Доходы, облагаемые у источника выплаты, имущество, находящееся на праве собственности
13. Данное приложение предназначено для декларирования доходов, облагаемых у источника выплаты в соответствии со статьями 146 - 162 Кодекса, а также имущества, принадлежащего физическому лицу на праве собственности и являющегося объектом налогообложения.
14. В разделе "Доходы, облагаемые у источника выплаты":
1) в строке 210.01.001В указывается общая сумма начисленного дохода, облагаемого у источника выплаты, определяемая как сумма строк с 210.01.002В по 210.01.006В. Сумма, отраженная в строке 210.01.001В, переносится в строку 210.00.001;
2) в строке 210.01.001С указывается общая сумма удержанных обязательных пенсионных взносов, с доходов, облагаемых у источника выплаты, определяемая как сумма строк с 210.01.002С по 210.01.006С;
3) в строке 210.01.001D указывается общая сумма налога, удержанного у источника выплаты, определяемая как сумма строк с 210.01.002D по 210.01.006D. Сумма, отраженная в строке 210.01.001D, переносится в строку 210.00.003;
4) в строках с 210.01.002А по 210.01.006А указываются виды полученных доходов, облагаемых у источника выплаты, в соответствии со статьей 146 Кодекса, по каждому источнику выплаты;

5) 210.01.002B - 210.01.006B, 210.01.002C - 210.01.006C, 210.01.002D - 210.01.006D жолдарында салық агенттерi берген құжаттар негiзiнде есептелген кiрiстер, ұсталған мiндеттi зейнетақы жарналары мен жеке табыс салығының сомасы көрсетiледi.
15. "Меншiк құқығындағы мүлiк" бөлiмi:
1) 210.01.007 жолында жинақтаушы зейнетақы қоры берген, көшiрме негiзiндегi есептi салық кезеңiнен кейiнгi айдың бiрiншi күнiндегi жағдай бойынша зейнетақы жинақтау сомасы көрсетiледi;
2) 210.01.008 жолында жылжымайтын мүлiктiң орналасқан жерiн көрсете отырып, зейнетақы жинақтаудан басқа, салық салу объектiлерi болып табылатын, меншiк құқығына тиесiлi мүлiк, сондай-ақ көлiк құралының маркасы мен мемлекеттiк нөмiрi көрсетiледi.
16. "Қазақстан Республикасынан тысқары шетел банктерiнде орналасқан ақша" бөлiмiнде:
210.00.009 жолында Казақстан Республикасынан тысқары шетел банктерiнде орналасқан ақша көрсетiледi.
4. Мүлiктiк кiрiстер - 210.02-нысанын жасау
17. Осы нысан  Кодекстiң  170-бабына сәйкес айқындалған, алынған мүлiк және өзге де кiрiстердi көрсетуге арналған.
18. "Мүлiктiк кiрiс" бөлiмiнде:
1) 210.02.001 жолында 210.02.002D және 210.02.007C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын мүлiк кiрiсiнiң жалпы сомасы көрсетiледi.
210.02.001 жолында көрсетiлген сома 210.00.002A жолына кәшiрiледi.
19. "Кәсiпкерлiк қызметiнде пайдаланылмайтын мүлiктi сату кезiндегі құн өсiмiн айқындау" бөлiмiнде:
1) 210.02.002D жолында 210.02.003D және 210.02.006D жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын кәсiпкерлiк қызметiнде пайдаланылмайтын мүлiктi сату кезiндегi құн өсiмiнiң түрiнде алынған кiрiс сомасы көрсетiледi;
2) 210.02.003A - 210.02.006A жолдарында құн өсiмi алынған сату кезiндегi кәсiпкерлiк қызметiнде пайдаланылмайтын мүлiк атауы көрсетiледi;
3) 210.02.003B - 210.02.006B жолдарында сатылатын мүлiктiң бағалау (caтып алу құны) құны көрсетіледі;
4) 210.02.003С - 210.02.006С жолдарында мүлiктi сату құны көрсетiледi;
5) 210.02.003D - 210.02.006D жолдарында  Кодекстiң  166-бабының 2-тармағына сәйкес кәсiпкерлiк қызметiнде пайдаланылмайтын, мүлiктi сату кезiнде алынған құн өсiмiнен кiрiс көрсетiледi.
20. "Мүлiктi жалға беруден кiрiс" бөлiмiнде:

5) в строках с 210.01.002В по 210.01.006В, с 210.01.002С по 210.01.006С, с 210.01.002D по 210.01.006D указываются суммы начисленных доходов, удержанных обязательных пенсионных взносов и индивидуального подоходного налога на основании документов, выданных налоговыми агентами.
15. В разделе "Имущество, находящееся на праве собственности":
1) в строке 210.01.007 указывается сумма пенсионных накоплений по состоянию на первое число месяца, следующего за отчетным налоговым периодом на основании выписки, выданной накопительным пенсионным фондом;
2) в строке 210.01.008 указывается имущество, принадлежащее на праве собственности, являющееся объектом налогообложения, за исключением пенсионных накоплений, с отражением местонахождения недвижимого имущества, а также марки и государственного номера транспортного средства.
16. В разделе "Деньги на счетах в иностранных банках, находящихся за пределами Республики Казахстан":
в строке 210.00.009 указывается сумма денег, находящихся за пределами Республики Казахстан на счетах в иностранных банках.
4. Составление формы 210.02 - Имущественный доход
17. Данное приложение предназначено для отражения полученных имущественного и прочих доходов, определяемых в соответствии со статьями 166  и  170  Налогового кодекса.
18. В разделе "Имущественный доход":
1) в строке 210.02.001 указывается общая сумма имущественного дохода, определяемая как сумма строк 210.02.002D и 210.02.007С. Сумма, отраженная в строке 210.02.001, переносится в строку 210.00.002А.
19. В разделе "Определение прироста стоимости при реализации имущества, не используемого в предпринимательской деятельности":
1) в строке 210.02.002D указывается сумма дохода, полученного в виде прироста стоимости при реализации имущества, не используемого в предпринимательской деятельности, определяемая как сумма строк с 210.02.003D по 210.02.006D;
2) в строках с 210.02.003А по 210.02.006А указывается наименование имущества, не используемого в предпринимательской деятельности, при реализации которого получен прирост стоимости;
3) в строках с 210.02.003В по 210.02.006В указывается оценочная стоимость (стоимость приобретения) реализуемого имущества;
4) в строках с 210.02.003С по 210.02.006С указывается стоимость реализации имущества;
5) в строках с 210.02.003D по 210.02.006D указывается доход, полученный от прироста стоимости при реализации имущества, не используемого в предпринимательской деятельности, в соответствии с пунктом 2 статьи 166  Налогового кодекса.
20. В разделе "Доход от сдачи в аренду имущества":

1) 210.02.007C жолына 210.02.008C және 210.02.009C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын мүлiктi жалға беруден алынған кiрiс сомасы көрсетiледi;
2) 210.02.008A және 210.02.009A жолдарында оның орналасқан жерiн көрсете отырып, жалға берiлген мүлiк атауы көрсетiледi;
3) 210.02.008B және 210.02.009B жолдарында мүлiктi жалға беру кезеңi көрсетiледi;
4) 210.02.008C және 210.02.009C жолдарында мүлiктi жалға беруден алынған кiрiс көрсетiледi.
21. "Өзге де кiрiстер" бөлiмiнде:
1) 210.02.010B жолында 210.02.011B - 210.02.013В жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын алынған өзге де кiрiстердiң сомасы көрсетiледi;
2) 210.02.011A - 210.02.013А жолдарында  Кодекстiң  170-бабына сәйкес алынған өзге де кiрiстердiң түрлерi көрсетiледi;
3) 210.02.011В - 210.02.013В жолдарында алынған өзге де кiрiстердiң сомасы көрсетiледi.
5. Iрi бiр жолғы сатып алулар жасауға пайдаланылған
ақшалар - 210.03-нысанын жасау
22. Осы нысан үй құрылысы және осындай құрылыс үшiн құрылыс материалдарын сатып алудан басқа, 2000 айлық есептiк көрсеткiштен астам сомаға салық кезеңiнде салық төлеушi жасаған iрi бiр жолғы сатып алуды мәлiмдеуге арналған.
23. "Сатып алынған мүлiк" бөлiмiнде:
1) 210.03.001С жолында 210.03.002С - 210.03.005C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, салық жылында жасалған iрi бiр жолғы сатып алулардың жалпы құны көрсетiледi;
2) 210.03.002A - 210.03.005A жолдарында сатып алынған мүлiктiң атауы көрсетiледi;
3) 210.03.002B - 210.03.005B жолдарында сатып алынған мүлiктiң күнi көрсетiледi;
4) 210.03.002C - 210.03.005C жолдарында сатып алынған мүлiктiң құны көрсетiледi.
24. "Iрi бiр жолғы сатып алу жасауға пайдаланылған ақша көздерi" бөлiмiнде:
1) 210.03.006B жолында iрi бiр жолғы сатып алулар жасауға пайдаланылған ақшаның жалпы сомасы көрсетiледi;
2) 210.03.007A - 210.03.018A жолдарында iрi бiр жолғы сатып алулар жасауға пайдаланылған ақша көздерi көрсетiледi;
3) 210.03.007B - 210.03.018B жолдарында ақша сомасы көрсетiледi.
6. Меншiк құқығындағы мүлiк - 210.04- нысанын жасау
25. Осы нысан "Сыбайлас жемқорлықпен күрес туралы" Қазақстан Республикасы Заңының ережелерiне сәйкес мерзiмдi әскери қызметiн өтейтiн әскери қызметкерден басқа мемлекеттiк лауазым немесе мемлекеттiк не оларға теңестiрiлген функцияларды орындаумен байланысты үмiткер (бұдан әрi - үмiткер) болып табылатын тұлғалардың меншiк құқығындағы мүлкiн мәлiмдеуге арналған.

1) в строке 210.02.007С указывается сумма дохода, полученного от сдачи в аренду имущества, определяемая как сумма строк 210.02.008С и 210.02.009С;
2) в строках 210.02.008А и 210.02.009А указывается наименование имущества, сданного в аренду, с указанием его местонахождения;
3) в строках 210.02.008В и 210.02.009В указывается период сдачи в аренду имущества;
4) в строках 210.02.008С и 210.02.009С указывается доход, полученный от сдачи в аренду имущества.
21. В разделе "Прочие доходы":
1) в строке 210.02.010В указывается сумма полученных прочих доходов, определяемая как сумма строк с 210.02.011В по 210.02.013В;
2) в строках с 210.02.011А по 210.02.013А указываются виды полученных прочих доходов в соответствии со статьей 170  Налогового кодекса;
3) в строках с 210.02.011В по 210.02.013В указываются суммы полученных прочих доходов.
5. Составление формы 210.03 - Деньги, использованные на совершение крупного разового приобретения
22. Данная форма предназначена для декларирования крупного разового приобретения, совершенного в налоговом году на сумму свыше 2000 месячных расчетных показателей, за исключением строительства жилища и приобретения строительных материалов для такого строительства.
23. В разделе "Приобретенное имущество":
1) в строке 210.03.001С указывается общая стоимость крупных разовых приобретений, совершенных в налоговом году, определяемая как сумма строк с 210.03.002С по 210.03.005С;
2) в строках с 210.03.002А по 210.03.005А указывается наименование приобретенного имущества;
3) в строках с 210.03.002В по 210.03.005В указывается дата приобретения имущества;
4) в строках с 210.03.002С по 210.03.005С указывается стоимость приобретенного имущества.
24. В разделе "Источники денег, использованных на совершение крупного разового приобретения":
1) в строке 210.03.006В указывается общая сумма денег, использованных на совершение крупных разовых приобретений;
2) в строках с 210.03.007А по 210.03.018А указываются источники денег, использованных на совершение крупных разовых приобретений;
3) в строках 210.03.007В по 210.03.018В указываются суммы денег.
6. Составление формы 210.04 - Имущество,
находящееся на праве собственности
25. Данная форма предназначена для декларирования имущества, находящегося на праве собственности лицами, являющимися кандидатами на государственную должность либо на должность, связанную с выполнением государственных или приравненных к ним функций, за исключением военнослужащих, проходящих срочную военную службу (далее - кандидаты), в соответствии с положениями Закона  Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией".

26. "Қаржы қаражаттары" бөлiмiнде:
1) 210.04.001A жолында Декларацияны беру сәтiнде бар ұлттық және шетел валютасындағы қолма-қол ақша көрсетiледi;
2) 210.04.001B жолында қолма-қол ақша сомасы көрсетiледi;
3) 210.04.002A жолында банк мекемелерiнiң, үмiткерлердiң салымдары бар Қазақстан Республикасынан тысқары банк мекемелерiндегi атауы көрсетiледi;
4) 210.04.002B жолында валюта коды көрсетiледi;
5) 210.04.002C жолында салымдар сомасы көрсетiледi;
6) 210.04.003A жолында бағалы қағаздардың, оның iшiнде Қазақстан Республикасынан тысқары түрлерi көрсетiледi;
7) 210.04.003B жолында бағалы қағаздардың саны көрсетiледi;
8) 210.04.003C жолында бағалы қағаздардың құны көрсетiледi;
9) 210.04.004A жолында үмiткерлер жеке өзi немесе басқа тұлғалармен бiрге иелiк етуге құқылы өзге де қаржы қаражаттары көрсетiледi;
10) 210.04.004B жолында қаржы қаражаттары көрсетiледi.
27. "Меншiк құқығындағы мүлiк" бөлiмiнде:
1) 210.04.005 жолында жинақтаушы зейнетақы қоры берген көшiрме негiзiндегi Декларация беру күнiне зейнетақы жинақтарының сомасы көрсетiледi;
2) 210.04.006A - 210.04.011A жолдарында зейнетақы жинақтаушыларынан басқа, салық салу объектiсi болып табылатын, меншiк құқығындағы орналасқан, оның iшiнде жылжымайтын мүлiктiң орналасқан жерiн көрсете отырып, Қазақстан Республикасынан тысқары орналасқан мүлiк, сондай-ақ көлiк құралының маркасы мен мемлекеттiк нөмiрiн суреттейдi;
3) 210.04.006B - 210.04.011B жолдарында суреттелетiн мүлiктiң бағалау құны көрсетiледi.
28. "Жарғылық капиталда қатысу үлесi" бөлiмiнде үмiткер тиiстi торкөзi заңды тұлғалардың акционерi немесе құрылтайшысы (қатысушы) ретiнде өзi тура немесе тiкелей қатысу туралы көрсетедi:
1) 210.04.012C жолында барлық заңды тұлғалар бойынша жарғылық капиталдағы қатысу үлесiнiң мелшерi көрсетiледi;
2) А бағанында үмiткердiң қатысу үлесi бар жарғылық капиталдағы заңды тұлғаның атауы көрсетiледi;
3) В бағанында А бағанында көрсетiлген салық төлеушiлердiң тiркеу нөмiрлерi көрсетiледi;
4) С бағанында А бағанында көрсетiлген заңды тұлғаның қатысу үлесiнiң мөлшерi көрсетiледi.
29. "Басқа да мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) 210.04.013B жолында сенiмгерлiк басқаруға берiлген мүлiктiң жалпы құны көрсетiледi;
2) В бағанында сенiмгерлiк басқаруға берiлген мүлiк суреттеледi, сондай-ақ егер үмiткер немесе оның жұбайы (жары) осы трастардың бенефициары болып табылатын тиiстi банк шоттарындағы нөмiрлерiн көрсете отырып, олар тiркелген трастар туралы және мемлекеттер туралы мәлiмет көрсетiледi;

26. В разделе "Финансовые средства":
1) в строке 210.04.001А указываются наличные деньги в национальной и иностранной валюте, имеющиеся на момент представления Декларации;
2) в строке 210.04.001В указываются суммы наличных денег;
3) в строке 210.04.002А указываются наименование банковских учреждений, в том числе банковских учреждений, находящихся за пределами Республики Казахстан, в которых находятся вклады кандидатов;
4) в строке 210.04.002В указывается код валюты;
5) в строке 210.04.002С указываются суммы вкладов;
6) в строке 210.04.003А указываются виды ценных бумаг, в том числе за пределами Республики Казахстан;
7) в строке 210.04.003В указывается количество ценных бумаг;
8) в строке 210.04.003С указывается стоимость ценных бумаг;
9) в строке 210.04.004А указываются иные финансовые средства, которыми кандидаты вправе распоряжаться лично или совместно с другими лицами;
10) в строке 210.04.004В указываются суммы финансовых средств.
27. В разделе "Имущество, находящееся на праве собственности":
1) в строке 210.04.005 указывается сумма пенсионных накоплений по состоянию на первое число месяца представления Декларации на основании выписки, выданной накопительным пенсионным фондом;
2) в строках с 210.04.006А по 210.04.011А описывается имущество, находящееся на праве собственности, являющееся объектом налогообложения, за исключением пенсионных накоплений, в том числе находящееся за пределами Республики Казахстан, с указанием местонахождения недвижимого имущества, а также марки и государственного номера транспортного средства;
3) в строках с 210.04.006В по 210.04.011В указывается оценочная стоимость описываемого имущества.
28. В разделе "Доля участия в уставном капитале" кандидат в соответствующей ячейке указывает о своем прямом или об опосредованном участии в качестве акционера или учредителя (участника) юридических лиц:
1) в строке 210.04.012С указывается размер доли участия в уставном капитале по всем юридическим лицам;
2) в графе А указывается наименование юридического лица, в уставном капитале которого присутствует доля участия кандидата;
3) в графе В указываются регистрационные номера налогоплательщиков, указанных в графе А;
4) в графе С указывается размер доли участия в юридическом лице, указанном в графе А.
29. В разделе "Другие сведения":
1) в строке 210.04.013В указывается общая стоимость имущества, переданного в доверительное управление;
2) в графе А описывается имущество, переданное в доверительное управление, а также указываются сведения о трастах и о государствах, в которых они зарегистрированы, с указанием номеров соответствующих банковских счетов, если кандидат или его супруг (супруга) является бенефициаром этих трастов;

3) В бағанында А бағанында көрсетiлген мүлiк құны көрсетiледi;
4) 210.04.014A жолында 1000 айлық есептiк көрсетiштен асатын, мөлшерде үмiткерге немесе оның жұбайына (жарына) тиiстi материалдық және қаржы қаражаттарының жалпы сомасы көрсетiледi;
5) А бағанында 1000 айлық есептiк көрсетiштен асатын, мөлшерде үмiткерге немесе оның жұбайына (жарына) тиiстi материалдық және қаржы қаражаттарын ұстап тұру мен уақытша сақтау бойынша үмiткердiң шарт қатынастары, келiсiм-шарт пен мiндеттемелер (оның iшiнде ауызша) бар заңды тұлға көрсетiледі;
6) В бағанында А бағанында көрсетiлген заңды тұлға - салық төлеушiлердiң тiркеу нөмiрлерi көрсетiледi;
7) С бағанында жоғарыда аталған материалдық және қаржы қаражаттарының тиiстi сомасы көрсетiледi.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 210.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Қосылған құн салығы бойынша
Декларацияны жасау ережелерi
(300.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және  Салық кодексiнiң  8-бөлiмiне сәйкес қосылған құн салығын дұрыс есептеу мен уақтылы төлеуге арналған Қосылған құн салығы бойынша декларацияны (бұдан әрi - Декларация) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзiнен (300.00-нысан) және қосылған құн салығы бойынша салық салуға байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерi туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшалардан (300.01 - 300.11-нысандар) және қосымшалардың ажырамас бөлiгi болып табылатын қосымша нысандардан тұрады.
3. Декларация жасау кезiнде:
1) қағаз түрiнде - қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысымен толтырылады;
2) электронды түрде -  Салық кодексiнiң  69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияны толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
5. Көрсеткiштер болмаған кезде тиiстi тор көз толтырылмайды.
6. Тиiстi қосымшаларда және (немесе) қосымша нысандарда ақпаратты ашуды талап ететiн жолдарды толтырғанда көрсетiлген қосымшалар және (немесе) қосымша нысандар мiндеттi түрде толтыруға жатады.

3) в графе В отражается стоимость имущества, указанного в графе А;
4) в строке 210.04.014С указывается общая сумма материальных и финансовых средств, принадлежащих кандидату или супругу (супруге) в размере, превышающем 1000 кратный месячный расчетный показатель;
5) в графе А указывается юридическое лицо, с которым кандидат имеет договорные отношения, соглашения и обязательства (в том числе устные) по содержанию или временному хранению материальных и финансовых средств, принадлежащих кандидату или супругу (супруге) в размере, превышающем 1000 кратный месячный расчетный показатель;
6) в графе В отражаются регистрационные номера налогоплательщиков - юридических лиц, указанных в графе А;
7) в графе С отражается соответствующие суммы вышеуказанных материальных и финансовых средств.
_________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 210.00, 210.01, 210.02, 210.03, 210.04 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации
по налогу на добавленную стоимость (Форма 300.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по налогу на добавленную стоимость (далее - Декларация), предназначенной для исчисления и своевременной уплаты налога на добавленную стоимость в бюджет согласно разделу 8 Налогового кодекса .
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 300.00), приложений к ней (формы 300.01-300.11) по раскрытию информации об объектах обложения и объектах, связанных с обложением, по налогу на добавленную стоимость, и дополнительных форм, являющихся неотъемлемой частью приложений.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Декларации не заполняются.
6. При заполнении строк, требующих раскрытия информации в соответствующих приложениях и (или) дополнительных формах, указанные приложения и (или) дополнительные формы подлежат заполнению в обязательном порядке.

7. Қосымшаларда көрсетiлуге тиiстi деректер болмаған жағдайда, көрсетiлген қосымша берiлмейдi.
8. Қосымша нысандардың "Жалпы ақпарат" бөлiмiн және Декларацияға қосымшадағы "Қосылған құнға салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiн толтырғанда CTH және салық кезеңi көрсетiледi.
9. Соманың терiс мәнi тиiстi жолдың (бағанның) бiрiншi сол жақтағы тор көзiнде "-" белгiсiмен белгiленедi.
10. Декларацияны беру кезiнде:
1) Декларация қағаз түрiнде келу тәртiбiнде екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) салық төлеушi хабарламаны почта арқылы хабарламалы тапсырысты хатпен қағаз түрiнде почта немесе өзгелей байланыс ұйымы арқылы алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабындағы 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық төлеушi Декларацияны қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
2. Декларация жасау (300.00-нысан)
11. "Қосылған құн салығын төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн есептi салық кезеңi. Салық кезеңi  Салық кодексiнiң  246-бабына сәйкес айқындалады. Егер салық кезеңi тоқсан болса, онда айды көрсету үшiн торкөздер толтырылмайды. Салық кезеңi араб сандарымен көрсетiледi.
Егер ай нөмiрiнде екi белгiден кемi бар болса, онда ол оң торкөзде көрсетiледi;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес қосылған құн салығын төлеушiнiң толық атауы немесе жеке кәсiпкердiң аты-жөнi;
4) ЭҚЖЖ коды. Экономикалық қызмет түрлерiнiң жалпы жiктеуiшi бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет коды мен олардың үлес салмағы көрсетiледi.
Осы мәлiметтердi қосылған құн салығын төлеушi заңды тұлғалар көрсетедi.
ЭҚЖЖ коды (бастапқы бес белгi) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң үш негiзгi түрi бойынша көрсетiледi. Үлес салмағы он үлеске дейiн дөңгелектелген процентпен көрсетiледi, көрсетiлген қызмет түрiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100%-кe тең болуы мiндеттi емес екенiн ескеру қажет).
Үлес салмағының есебi үшiн N 1-ӨН (жылдық) мемлекеттiк жылдық статистикалық есеп беру нысанының I-бөлiмiнiң 100 жолында ("Өнiм") салық төлеушi көрсететiн деректердi пайдалану қажет. Қызметтiң әрбiр түрi бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша 3 бағанның деректерiне 100 жолдың тиiстi бағанына деректер ретiнде айқындалады.

7. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
8. При заполнении раздела "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" приложений к Декларации и раздела "Общая информация" дополнительных форм указываются РНН и налоговый период.
9. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
10. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69  Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Декларации.
2. Составление Декларации (форма 300.00)
11. В разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" плательщик налога на добавленную стоимость указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) отчетный налоговый период, за который представляется Декларация. Налоговый период определяется в соответствии со статьей 246  Налогового кодекса. Если налоговым периодом является квартал, то ячейка для отражения месяца не заполняется. Налоговый период указывается арабскими цифрами.
Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке;
3) полное наименование плательщика налога на добавленную стоимость в соответствии с учредительными документами или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя;
4) код ОКЭД. Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности и их удельный вес.
Данные сведения указываются плательщиками налога на добавленную стоимость - юридическими лицами.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.

Мысалы, қызметiнiң негiзгi түрi N 1-ӨН (жылдық) I-бөлiмiнiң 100 жолында үй-жайларды салу болып табылатын салық төлеушi мынадай деректердi көрсеттi:
-------------------------------------------------------------------
Көрсет.  |Жол.| Есепті  | Соның ішінде қызмет түрі бойынша:
кiштердің|дың |жыл үшін |------------------------------------------
атауы    |коды|барлығы  |         |Автомобиль.|Автомо.  | жарнама
|    |         |Үй-жайлар|дерді бөл. |бильдер  |
|    |         |  салу   |шек сауда  |жалдау   |
|    |         |         |   сату    |         |
|    |         |-----------------------------------------
|    |         |  45211  |  50102    | 71100   | 74400
|    |         |  коды   |  коды     |  коды   | коды
-------------------------------------------------------------------
1      2      3          4          5         6          7
-------------------------------------------------------------------
Өндіріл.   100  250000,0   150000,0   50000,0  35000,0   5000,0
ген өнім.
дердің
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 5  ЭҚЖЖ    І  45211    ІІ  50102   ІІІ   71100 |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.  060,0%     020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------
Құрылыстың үлес салмағы мысалы 150 000,0 (Кестенiң 4-бағаны)/ 250 000,0 (Кестенiң 3-бағаны) x 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептелген.
N 2-ШК мемлекеттiк статистикалық есеп беру нысанын тапсыратын шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi 2-ШК(жылдық) нысанының 3-бөлiмiнiң (Қаржы шаруашылық қызметiнiң нәтижесi) 200-207 жолдарының деректерiне негiзделе жоғарыда аталған тәсiлмен толтырады.
Банктер, бюджеттiк және сақтандыру ұйымдары ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде негiзгi қызметтiң ЭҚЖЖ кодын көрсетедi;
5) Декларацияның түрi. Осы торкөздер  Салық кодексiнiң  69 және  71-баптарына  сәйкес белгiленедi. Декларацияның түрiне байланысты тиiстi торкөзде белгi қойылады.
"Бастапқы" торкөзiнде белгі, егер қосылған құн салығын төлеушiлер ретiнде оны тiркегеннен кейiн алғаш рет Декларацияны беретiн салық төлеушi жүргiзген жағдайда белгiленедi.
Одан кейiнгi декларацияларды беру кезiнде, "Кезектi" тор көзiне белгi қойылады.
Бұрын берiлген декларацияларға арифметикалық, техникалық және басқа да қателердiң нәтижесiнде пайда болған өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде "Қосымша" торкөзiне белгi жасалады.

Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |Строите-   |розничная  |  аренда   | реклама
|      |        |льство     |продажа    |автомобилей|
|      |        |зданий     |автомобилей|           |
|      |        |___________|___________|___________|__________
|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100   250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
__________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
4 | ОКЭД     A  4 5 2 1 1     B  5 0 1 0 2     C  7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %        0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) х 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитывается аналогичным образом.
Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность формы N2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N 2-МП (годовая).
Банки, бюджетные и страховые организации в сведениях ОКЭД указывают код ОКЭД основной деятельности;
5) вид Декларации. Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и  71  Налогового кодекса. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается в том случае, если Декларация представляется налогоплательщиком впервые после его регистрации в качестве плательщика налога на добавленную стоимость.
При представлении последующих Деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении в ранее представленные Декларации изменений и дополнений, возникших в результате арифметических, технических и других ошибок, отмечается ячейка "Дополнительная".

"Хабарлама бойынша" тор көзi, егер салық төлеушi  Салық кодексiнiң  31-бабының 2-тармағы 7) тармақшасында қарастырылған хабарлама алса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Декларацияға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгiленедi. Бұл жағдайда салық төлеушi "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" торкөздерiн бiр уақытта белгiлейдi.
Тарату, қайта ұйымдастыру немесе қосылған құн салығы бойынша есептен шығару жағдайында "Тарату" торкөзiнде белгi жасалады;
6) валюта коды;
7) жер қойнауын пайдаланушылармен белгiленедi. Декларация жасалған қызмет белгiсi көрсетiледi:
7А - жер қойнауын пайдалану шарты шегiнен шығатын қызмет бойынша;
7В - жер қойнауын пайдалану шарты шегiнде жүзеге асырылып жатқан қызмет бойынша;
8) жер қойнауын пайдалану шарты шегiнде жүзеге асырылып жатқан қызмет бойынша Декларация жасау кезiнде жер қойнауын пайдаланушылармен жасалған шарт нөмiрi және жасалған күнi көрсетiледi;
9) қосылған құн салығын төлеудi есепке жатқызу  Салық кодексiнiң  239-бабына сәйкес таңдалады. Таңдап алынған әдiстен шыға, сәйкес тор көзге белгi қойылады;
10) қосылған құн салығы бойынша есепке қойылғандығы туралы куәлiктiң сериясы және нөмiрi;
11) берiлген қосымшалар. Қосылған құн салығын төлеушi берiлген қосымшалардың сәйкес ұяларын белгiлейдi.
12. "ҚҚС есептеу" бөлiмiнде:
1) 300.00.001 жолы 300.00.001A және 300.00.001B жолдарынан тұрады. 300.00.001A жолына 300.01.009 жолының шамасы көшiрiледi. 300.00.001B жолында 300.00.001A жолының шамасын 16 процентке көбейту жолымен айқындалатын шама көрсетiледi.
Қызметтерiн жер қойнауын пайдалануға берiлген келiсiм-шартпен белгiленген салық режимiне сәйкес жүзеге асыратын, қосылған құн салығына өзге салық ставкасы қолданылатын, жер қойнауын пайдаланушылар 300.00.001B жолында 300.00.001A жолының шамасын келiсiм-шартқа сәйкес қолданылатын салық ставкасына көбейту жолымен айқындалатын шаманы көрсетедi;
2) 300.00.002 жолына 300.02.006 жолының шамасы көшiрiледi;
3) 300.00.003 жолы 300.00.003A және 300.00.003В жолдарынан тұрады.
300.00.003A жолына 300.03.006A жолының шамасы көшiрiледi, 300.00.003B жолына 300.03.006B жолының шамасы көшiрiледi;
4) 300.00.004 жолында қосымша құн салығын төлеушiнiң салық кезеңi кезiнде жүзеге асыру орны Қазақстан Республикасы болып табылмайтын жұмыстар мен қызметтердi жүзеге асыру жөнiндегi айналымы көрсетiледi;
Жұмыстар мен қызметтердi жүзеге асыру орны  Салық кодексiнiң  215-бабына сәйкес айқындалады. 300.00.004 жолында атқарылған жұмыстардың, көрсетiлген қызметтердiң құны көрсетiледi;

Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31  Налогового кодекса, на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленную Декларацию. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительная".
При ликвидации, реорганизации или снятии с учета по налогу на добавленную стоимость, отмечается ячейка "Ликвидационная";
6) код валюты;
7) отмечается недропользователями. Указывается признак деятельности, по которой составлена Декларация:
7А - по деятельности, выходящей за рамки контракта на недропользование;
7В - по деятельности, осуществляемой в рамках контракта на недропользование;
8) указывается номер и дата заключения контракта недропользователями при составлении Декларации по деятельности, осуществляемой в рамках контракта на недропользование;
9) метод отнесения в зачет налога на добавленную стоимость выбирается в соответствии со статьей 239  Налогового кодекса. Исходя из выбранного метода, проставляется отметка в соответствующей ячейке;
10) серия и номер свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость;
11) представленные приложения. Плательщик налога на добавленную стоимость отмечает соответствующие ячейки представленных приложений.
12. В разделе "Начисление НДС":
1) строка 300.00.001 состоит из строк 300.00.001А и 300.00.001В. В строку 300.00.001А переносится величина строки 300.01.009. В строке 300.00.001В указывается величина, определяемая путем умножения величины строки 300.00.001А на 16 процентов.
Недропользователи, осуществляющие деятельность в соответствии с налоговым режимом, установленным в Контракте на недропользование, в соответствии с которым применяется иная ставка налога на добавленную стоимость, в строке 300.00.001В указывают величину, определяемую путем умножения величины строки 300.00.001А на ставку налога, применяемую в соответствии с Контрактом;
2) в строку 300.00.002 переносится величина строки 300.02.006;
3) строка 300.00.003 состоит из строк 300.00.003А и 300.00.003В. В строку 300.00.003А переносится величина строки 300.03.006А, в строку 300.00.003В переносится величина строки 300.03.006В;
4) в строке 300.00.004 указываются обороты по реализации товаров (работ и услуг), осуществленные плательщиком налога на добавленную стоимость в течение налогового периода, местом реализации которых не является Республика Казахстан.
Место реализации работ и услуг определяется в соответствии со статьей 215  Налогового кодекса;

5) 300.00.005 жолына 300.04.003 жолының шамасы көшiрiледi;
6) 300.00.006 жолында өзiне салық салынатын айналым көлемiне енгiзiлген түзетулер сомасын да қосатын салық кезеңi кезiнде жүзеге асырылған тауарларды (жұмыстар, қызметтер) сату жөнiндегi айналымның жалпы сомасы көрсетiледi. Осы жолдың шамасы 300.00.001A + 300.00.002 + (-) 300.00.003A +300.00.004+300.00.005 формуласы бойынша айқындалады.
7) 300.00.007 жолында (300.00.001A + 300.00.002 + (-) 300.00.003А) / 300.00.006 х 100% формуласымен айқындалатын сату бойынша жалпы айналымдағы салық салынатын айналымның үлесi көрсетiледi;
8) 300.00.008 жолында салық салынатын жалпы айналымдағы нөлдiк ставка бойынша салық салынатын айналым үлесi көрсетiледi. Осы ставканың шамасы 300.00.002 / (300.00.001A+300.00.002 + (-) 300.00.003А) x 100% формуласымен айқындалады;
9) 300.00.009 жолында Салық кодексiнiң 250-бабына сәйкес салық кезеңi мерзiмiнде жүзеге асырылған тауар импорты бойынша қосылған құн салығына есепке алу әдiсiмен салық төлегенi туралы мәлiметтер көрсетiледi.
300.00.009 жолына 300.09.001B жолының шамасы көшiрiледi;
10) 300.00.010 жолында 300.00.001B + (-) 300.00.003B + 300.00.009 формуласымен айқындалатын есептi салық кезеңiнде қосылған құн салығына есептелген салықтың толық шамасы көрсетiледi.
13. "Есепке жатқызылатын ҚҚС сомасы" бөлiмiнде:
1) 300.00.011 жолы 300.00.011A және 300.00.011B жолдарынан тұрады.
Есепке жатқызудың бара-бар әдiсiн қолданғанда 300.00.011A жолына 300.05.010A жолында көрсетiлген сома, 300.00.011B жолына - 300.05.010C жолында көрсетiлген сома көшiрiледi.
Есепке бөлек жатқызу әдiсiн қолданғанда 300.00.011A жолына 300.06.031A жолында көрсетiлген сома, 300.00.011B жолына - 300.06.031C жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
2) 300.00.012 жолында:
Ресей Федерациясынан алынған газ конденсатын қоса алғандағы табиғи газ, мұнайдан;
Салық кодексiнiң  234-бабына немесе халықаралық шарттарға сәйкес қосылған құн салығынан босатылған импортталатын тауарлардан;
Салық кодексiнiң  250-бабында қарастырылған қосылған құн салығына салықты есепке алу әдiсiмен төлеп импортталатын тауарлардан;
Салық кодексiнiң  249-бабына сәйкес салық төлеу мерзiмi өзгертiлген тауарлардан басқа импорт бойынша сатып алынған тауарлар жөнiндегi мәлiметтер көрсетiледi.
Есепке бара-бар жатқызу әдiсiн қолданғанда осы жол жүк кедендiк декларацияларында көрсетiлген мәлiметтер негiзiнде толтырылады. Бұл ретте 300.00.012A жолында Салық кодексiнiң 220-бабына сәйкес айқындалатын салық салынатын импорт көлемi, 300.00.012B жолында жүк кедендiк декларацияларына сәйкес төленген қосылған құн салығының көлемi көрсетiледi.

5) в строку 300.00.005 переносится величина строки 300.04.003;
6) в строке 300.00.006 указывается общая сумма оборота по реализации товаров (работ, услуг), осуществленного в течение налогового периода, включающая в себя также сумму корректировок размера облагаемого оборота. Величина данной строки определяется по формуле: 300.00.001А + 300.00.002 +  ( - ) 300.00.003А + 300.00.004 + 300.00.005;
7) в строке 300.00.007 указывается доля облагаемого оборота в общем обороте по реализации, определяемая по формуле: (300.00.001А + 300.00.002 + ( - ) 300.00.003А) / 300.00.006 х 100 %;
8) в строке 300.00.008 указывается доля оборота, облагаемого по нулевой ставке, в общем облагаемом обороте. Величина данной строки определяется по формуле: 300.00.002 / (300.00.001А + 300.00.002 + ( - ) 300.00.003А) х 100 %;
9) в строке 300.00.009 указываются сведения по импорту товаров, осуществленному в течение налогового периода с уплатой налога на добавленную стоимость методом зачета в соответствии со статьей 250  Налогового кодекса. В строку 300.00.009 переносится величина строки 300.09.001В;
10) в строке 300.00.010 указывается полная величина начисленного налога на добавленную стоимость за отчетный налоговый период, определяемая по формуле: 300.00.001В + ( - ) 300.00.003В + 300.00.009.
13. В разделе "Сумма НДС, относимого в зачет":
1) строка 300.00.011 состоит из строк 300.00.011А и 300.00.011В.
При использовании пропорционального метода отнесения в зачет в строку 300.00.011А переносится сумма, указанная в строке 300.05.010А, в строку 300.00.011В сумма, указанная в строке 300.05.010С.
При использовании раздельного метода отнесения в зачет в строку 300.00.011А переносится сумма, указанная в строке 300.06.031А, в строку 300.00.011В сумма, указанная в строке 300.06.031С;
2) в строке 300.00.012 указываются сведения по товарам, приобретенным по импорту, кроме:
природного газа, нефти, включая газовый конденсат, приобретенных в Российской Федерации;
импортируемых товаров, освобождаемых от налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 234  Налогового кодекса или международными договорами;
товаров, импортируемых с уплатой налога на добавленную стоимость методом зачета, предусмотренного статьей 250  Налогового кодекса;
товаров, по которым в соответствии со статьей 249  Налогового кодекса были изменены сроки уплаты налога.
При применении пропорционального метода отнесения в зачет данная строка заполняется на основании сведений, указанных в грузовых таможенных декларациях. При этом в строке 300.00.012А указывается размер облагаемого импорта, определяемый в соответствии со статьей 220  Налогового кодекса, в строке 300.00.012В указывается сумма налога на добавленную стоимость, уплаченного при таможенном оформлении, согласно грузовой таможенной декларации.

Есепке жатқызудың бөлек әдiсiн қолданған кезде, 300.00.012A жолына 300.06.035A жолында көрсетiлген сома, 300.00.012B жолына 300.06.035C жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
3) 300.00.013 жолында Салық кодексiнiң 234-бабына немесе халықаралық шарттарға сәйкес қосылған құн салығынан босатылған импортталатын тауарлардың құны көрсетiледi. Жол жүк кедендiк декларацияларында көрсетiлген мәлiметтер негiзiнде толтырылады;
4) 300.00.014 жолы жүк кедендiк декларациялары негiзiнде толтырылады. Осы жолға салық органдары Салық кодексiнiң 249-бабына сәйкес салық төлеу мерзiмiн өзгерту туралы шешiм қабылдаған импортталатын тауарлардың құны енгiзiледi;
5) 300.00.015 жолы 300.00.015A және 300.00.015В жолдарынан тұрады.
Есепке жатқызудың бара-бар әдiсiн қолданғанда 300.00.015A жолына 300.09.001A жолының шамасы, 300.00.015B жолына - 300.09.001B жолының шамасы көшiрiледi.
Есепке бөлек жатқызу әдiсiн қолданғанда 300.00.015A жолына 300.06.039A жолының шамасы, 300.00.015B жолына - 300.06.039C жолының шамасы көшiрiледi;
6) 300.00.016 жолының шамасы 300.00.011A, 300.00.012A, 300.00.013, 300.00.014 және 300.00.015A жолдарының сомасы сияқты айқындалады;
7) 300.00.017 жолына 300.08.009 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
8) 300.00.018 жолында Салық кодексiнiң 249-бабына сәйкес салық төлеу мерзiмi өзгертiлген импортталатын тауарларға қосылған құн салығының бюджетте нақты төленген сомасы көрсетiледi.
Есепке жатқызудың бара-бар әдiсiн қолданғанда 300.00.018 жолына 300.07.003D жолының шамасы көшiрiледi.
Есепке бөлек жатқызу әдiсiн қолданғанда 300.00.018 жолына 300.06.043B жолының шамасы көшiрiледi;
9) 300.00.019 жолында салық кезеңiне жатқызылатын, 300.00.011B + 300.00.012B + 300.00.015B + (-) 300.00.017 + 300.00.018 формуласымен айқындалатын қосылған құн салығының жалпы сомасы көрсетiледi;
10) 300.00.020 жолы қосылған құн салығын есепке бөлек жатқызу әдiсiн қолданғанда толтырылады. Осы жолда 300.00.019 жолында көрсетiлген сома көрсетiледi.
11) 300.00.021 жолы қосылған құн салығын есепке жатқызудың бара-бар әдiсiн қолданғанда толтырылады.
Осы жолдың шамасы 300.00.019 жолының шамасын 300.00.007 жолында көрсетiлген шамаға көбейту жолымен айқындалады.
14. "Салық кезеңi үшiн ҚҚС бойынша есептер" бөлiмiнде:
1) 300.00.022 жолында "Қосылған құн салығын төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген есептi салық кезеңiнде төлеуге жататын салық сомасы көрсетiледi. Осы сома айқындалады:

При применении раздельного метода отнесения в зачет в строку 300.00.012А переносится сумма, указанная в строке 300.06.035А, в строку 300.00.012В - сумма, указанная в строке 300.06.035С;
3) в строке 300.00.013 указывается стоимость импортируемых товаров, освобожденных от налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 234  Налогового кодекса или международными договорами. Строка заполняется на основании сведений, указанных в грузовых таможенных декларациях;
4) строка 300.00.014 заполняется на основании грузовой таможенной декларации. В данную строку вносится стоимость импортируемых товаров, по которым налоговым органом было вынесено решение об изменении сроков уплаты в соответствии со статьей 249  Налогового кодекса;
5) строка 300.00.015 состоит из строк 300.00.015А и 300.00.015В.
При применении пропорционального метода отнесения в зачет в строку 300.00.015А переносится величина строки 300.09.001А, в строку 300.00.015В - величина строки 300.09.001В.
При применении раздельного метода отнесения в строку 300.00.015А переносится величина строки 300.06.039А, в строку 300.00.015В - величина строки 300.06.039С;
6) величина строки 300.00.016 определяется как сумма строк 300.00.011А, 300.00.012А, 300.00.013, 300.00.014 и 300.00.015А;
7) в строку 300.00.017 переносится сумма, указанная в строке 300.08.010;
8) в строке 300.00.018 указывается фактически уплаченная в бюджет сумма налога на добавленную стоимость на импортируемые товары, по которым были изменены сроки уплаты налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 249  Налогового кодекса.
При применении пропорционального метода отнесения в зачет в строку 300.00.018 переносится величина строки 300.07.003D.
При применении раздельного метода в строку 300.00.018 переносится величина строки 300.06.043В;
9) в строке 300.00.019 указывается общая сумма налога на добавленную стоимость, относимого в зачет за налоговый период, определяемая по формуле: 300.00.011В + 300.00.012В + 300.00.015В + ( - ) 300.00.017 + 300.00.018;
10) строка 300.00.020 заполняется при использовании раздельного метода отнесения в зачет налога на добавленную стоимость. В данной строке отражается сумма налога, указанная в строке 300.00.019;
11) строка 300.00.021 заполняется при использовании пропорционального метода отнесения в зачет налога на добавленную стоимость.
Величина данной строки определяется путем умножения величины строки 300.00.019 на величину, указанную в строке 300.00.007.
14. В разделе "Расчеты по НДС за налоговый период":
1) в строке 300.00.022 указывается сумма налога, подлежащего уплате за налоговый период, указанный в разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость". Данная сумма определяется:

есепке жатқызудың бөлек әдiсi кезiнде - 300.00.010 және 300.00.020 жолдарының айырмашылығы ретiнде;
есепке жатқызудың бара-бар әдiсi кезiнде - 300.00.010 және 300.00.021 жолдарының айырмашылығы ретiнде;
Егер есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасы есептелген салық сомасынан артық болса 300.00.022 жолы толтырылмайды;
2) 300.00.023 жолы есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасы есептелген салық сомасынан артық болған жағдайда толтырылады. Осы жолдың шамасы айқындалады:
300.00.020 және 300.00.010 жолдарының айырмасы ретiнде-есепке жатқызудың бөлек әдiсi кезiнде;
300.00.021 және 300.00.010 жолдарының айырмасы ретiнде-есепке жатқызудың бара-бар әдiсi кезiнде;
3) 300.00.024 жолына 300.10.003 жолының шамасы көшiрiледi;
4) 300.00.025 жолында 300.00.022 жолы мен 300.00.024 жолының айырмашылығы ретiнде айқындалатын, өткен салық кезеңдерiнен көшiрiлетiн, есептердi ескере отырып бюджетке төлеуге жататын қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi;
5) 300.00.026 жолы барлық түзетулердi енгiзген соң есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасы есептелген салық сомасынан артық қалған жағдайда толтырылады. Осы жол толтырылғанда 300.00.025 жолы толтырылмайды.
300.00.026 жолының шамасы 300.00.023 және 300.00.024 жолдарының сомасы ретiнде, немесе 300.00.024 жолы мен 300.00.022 жолдарының айырмашылығы ретiнде айқындалады;
6) 300.00.027 жолына 300.02.012 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi. Егер 300.02.012 жолының шамасы 300.00.026 жолында көрсетiлген шамадан артық болса 300.00.027 жолына 300.00.026 жолының шамасы көшiрiледi.
Декларация жасау кезiнде қосылған құн салығына салық төлеушi  Салық кодексiнiң  251-бабының 2-тармағында қарастырылған шарттарды орындаса, осы жолға 300.00.026 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi.
15. Декларацияға  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. Тауарларды (жұмыстар, қызмет көрсетулер) сату
бойынша қосылған құн салығы салынатын айналым -
300.01 нысанын жасау
16. 300.01 нысанында есептi салық кезеңi iшiнде жүзеге асырылған және нөлдiк ставкамен салық салынатын айналымнан басқа, қосылған құн салығы салынған тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сату бойынша айналым туралы барлық мәлiметтер көрсетiледi. Осы нысанда жүзеге асыру бойынша көрсетiлетiн айналым мөлшерi  Салық кодексiнiң  217-бабына сәйкес айқындалады.
Осы нысанға 300.00 нысанның "Қосылған құн салығын төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген жасалған күнi есептi салық кезеңiне келетiн тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сату бойынша айналымдар енгiзiледi.
Айналымның жасалған күнi  Салық кодексiнiң  216-бабына сәйкес айқындалады.

при раздельном методе отнесения в зачет - как разница строк 300.00.010 и 300.00.020;
при пропорциональном методе отнесения в зачет - как разница строк 300.00.010 и 300.00.021.
Если сумма налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, превышает сумму начисленного налога, строка 300.00.022 не заполняется;
2) строка 300.00.023 заполняется в случае, если относимая в зачет сумма налога на добавленную стоимость превышает начисленную сумму налога. Величина данной строки определяется:
при раздельном методе отнесения в зачет - как разница строк 300.00.020 и 300.00.010;
при пропорциональном методе отнесения в зачет - как разница строк 300.00.021 и 300.00.010;
3) в строку 300.00.024 переносится величина строки 300.10.003;
4) в строке 300.00.025 указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате в бюджет с учетом зачетов, переносимых из предыдущих налоговых периодов, определяемая как разница строк 300.00.022 и 300.00.024;
5) строка 300.00.026 заполняется в случае, если после внесения всех корректировок остается превышение суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога. При заполнении данной строки строка 300.00.025 не заполняется.
Величина строки 300.00.026 определяется как сумма строк 300.00.023 и 300.00.024, либо как разница строк 300.00.024 и 300.00.022.
При составлении Декларации за следующий налоговый период величина данной строки переносится в строку 300.10.001 формы 300.10;
6) в строку 300.00.027 переносится сумма, отраженная в строке 300.02.012. Если величина строки 300.02.012 превышает величину, указанную в строке 300.00.026, в строку 300.00.027 переносится величина строки 300.00.026.
Если при составлении Декларации у плательщика налога на добавленную стоимость выполняются условия, предусмотренные в пункте 2 статьи 251  Налогового кодекса, то в данную строку переносится сумма, отраженная в строке 300.00.026.
15. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
3. Составление формы 300.01 - Оборот по реализации товаров
(работ, услуг), облагаемый налогом на добавленную стоимость
16. В форме 300.01 указываются все сведения об оборотах по реализации товаров (работ, услуг), облагаемых налогом на добавленную стоимость и осуществленных в течение отчетного налогового периода, кроме оборотов, облагаемых по нулевой ставке.
Размер облагаемого оборота, отражаемый в данной форме, определяется в соответствии со статьей 217  Налогового кодекса.
В данную форму включаются обороты по реализации товаров (работ, услуг), дата совершения которых приходится на налоговый период, указанный в разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" формы 300.00.
Дата совершения оборота определяется в соответствии со статьей 216  Налогового кодекса.

17. "Салық салынатын айналым мөлшерi" бөлiмiнде:
1) 300.01.001 жолында тауарларды сату (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша Қазақстан Республикасының шегiнде жүзеге асырғанда, оны жасағанда тауарларға (жұмыстарға, қызмет көрсетулерге) меншiк құқығын сатып алушыға өткiзу болғанда жалпы айналым мөлшерi көрсетiледi.
Осы бағанда тауарларды (жұмыстар, қызмет көрсетулердi) өтеусiз беру бойынша айналым есепке алынбайды.
300.01.001 жолының мөлшерi 300.01.001A, 300.01.001B, 300.01.001C, 300.01.001D, 300.01.001E және 300.01.001F жолдарының сомасы ретiнде айқындалады, оларда:
300.01.001A жолында - тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) алу-сату шарттары бойынша жасалған, жүзеге асыру жөнiндегi айналым;
300.01.001B жолында - айырбас шарттары бойынша жасалған, тауарлар сату (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша айналым;
300.001.001C жолында - кепiлдiкке қойылған мүлiктi (тауарды) берешектi төлемеген жағдайда кепiл ұстаушыға беру бойынша кепiлдiк шартына сәйкес айналым;
300.001.001D жолында - қосылған құн салығымен сатып алынған тауарларды сату құны мен баланстық құны арасындағы, Салық кодексiнiң 236-бабына сәйкес есепке жатқызылмайтын болып табылатын, оң айырмашылық;
300.001.01E жолында - жұмыс берушi қызметкерге жалақы есебiнен тауарларды беру, жұмыстар орындау, қызмет көрсетулер жүргiзу бойынша айналым,;
300.001.001F жолында 300.0 1.001A, 300.01.001В, 300.01.001С, 300.01.001D және 300.01.001E жолдарында көрсетiлмеген жағдайларда тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) өткiзу жөнiндегi айналымдар көрсетiледi;
2) 300.01.002 жолы қаржы лизингiне мүлiктi беру жөнiндегi айналымдарды көрсетуге арналған;
3) 300.01.003 жолы комиссияның шарттары бойынша жасалған тауарларды сату бойынша айналымды көрсетуге арналған;
4) 300.01.004 жолы қосымша құн салығының нөльдiк ставкасы қолданылмайтын тауарларды экспортқа сату жөнiндегi айналымды көрсетуге арналған;
Ресей Федерациясына (Астана қаласында 2000 жылғы 9 қазанда қол қойылған және 2001 жылдың 1 шiлдесiнен күшiне енген Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы өзара саудадан жанама салықтар алу қағидалары туралы Келiсiмге сәйкес) газ конденсатын қоса табиғи газдың, мұнайдың экспорты:
- түстi және қара металдар сынығының экспортын көрсетуге арналған;
5) 300.01.005 жолы Салық кодексiнiң 208-бабының 7-тармағына сәйкес қосылған құн салығын жеке төлеушiлер болып танылған құрылымдық бөлiмшелер арасындағы тиеп жөнелтiлген тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) айналымын көрсетуге арналған;
6) 300.01.006 жолы салық салынатын айналым мақсатында бұрын сатып алынған, бiрақ кәсiпкерлiк қызметке жатпайтын iс-шараларды өткiзу үшiн пайдаланылған, сондай-ақ қосылған құн салығын төлеушiнiң немесе оның жалдамалы қызметкерлерiнiң жеке тұтынуы үшiн пайдаланылған тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) сату бойынша айналымды көрсетуге арналған;

17. В разделе "Размер облагаемого оборота":
1) строка 300.01.001 предназначена для отражения общей величины оборота по реализации товаров (работ, услуг), осуществляемого в пределах территории Республики Казахстан, при совершении которого происходит переход права собственности на товары (работы, услуги) к покупателю.
В данной строке не учитывается безвозмездная передача товара (работ, услуг).
Величина строки 300.01.001 определяется как сумма строк 300.01.001А, 300.01.001В, 300.01.001С, 300.01.001D, 300.01.001E и 300.01.001F, в которых указывается:
в строке 300.01.001А - оборот по продаже товаров, выполнению работ, оказанию услуг;
в строке 300.01.001В - отгрузка товаров, выполнение работ, оказание услуг, совершенные по договорам мены;
в строке 300.01.001С - оборот по передаче заложенного имущества (товара) залогодержателю в соответствии с договором залога в случае невыплаты долга;
в строке 300.01.001D - положительная разница между стоимостью реализации и балансовой стоимостью товаров, приобретенных с налогом на добавленную стоимость, не подлежащим отнесению в зачет в соответствии со статьей 236 Налогового кодекса ;
в строке 300.01.001Е - оборот по передаче товара, выполнению работ, оказанию услуг работодателем наемному работнику в счет заработной платы;
в строке 300.01.001F - обороты по реализации товаров (работ, услуг) в случаях, не указанных в строках 300.01.001А, 300.01.001В, 300.01.001С, 300.01.001D и 300.01.001E;
2) строка 300.01.002 предназначена для отражения оборота по передаче имущества в финансовый лизинг;
3) строка 300.01.003 предназначена для отражения оборота по реализации товаров, совершаемого по договорам комиссии;
4) строка 300.01.004 предназначена для отражения оборота по реализации товаров на экспорт, в отношении которого не применяется нулевая ставка налога на добавленную стоимость:
экспорта природного газа, нефти, включая газовый конденсат, в Российскую Федерацию (в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о принципах взимания косвенных налогов во взаимной торговле, подписанным 9 октября 2000 года в г. Астана, вступившим в силу с 1 июля 2001 года);
экспорта лома цветных и черных металлов;
5) строка 300.01.005 предназначена для отражения оборота по отгрузке товара, выполнению работ и оказанию услуг между структурными подразделениями, которые в соответствии с пунктом 7 статьи 208  Налогового кодекса признаны самостоятельными плательщиками налога на добавленную стоимость;
6) строка 300.01.006 предназначена для отражения оборота по реализации товаров (работ, услуг), ранее приобретенных для целей облагаемого оборота, но использованных для проведения мероприятий, не относящихся к предпринимательской деятельности, а также личного потребления плательщика налога на добавленную стоимость или его наемных работников;

7) 300.01.007 жолы тауарларды тегiн беру, қызмет көрсету немесе жұмыстарды орындау бойынша айналымды көрсетуге арналған;
8) 300.01.008 жолы қосылған құн салығын төлеушiнiң қосылған құн салығы бойынша есептен шығару кезiнде туындайтын айналымды көрсетуге арналған. Бұл жолда Салық кодексiнiң 235-бабына сәйкес бұрын есепке жатқызылған қосылған құн салығының, қосылған құн салығы бойынша оны есептен шығару туралы өтiнiш беру күнiндегi жағдай негiзiнде қосылған құн салығын төлеушiдегi қалдықтағы негiзгi қаражаттарды қоса сол тауарлар бойынша ғана айналым көрсетiледi.
9) 300.01.009 жолы 300.01.001-ден 300.01.008-ге дейiнгi жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын салық кезеңi үшiн салық салынатын айналымның жалпы мөлшерiнiң шегiн көрсетуге арналған.
300.01.009 жолдарының шамасы 300.00.001A жолына көшiрiледi.
4. Нөлдiк ставка бойынша салық салынатын
сату бойынша айналым - 300.02-нысанын жасау
18. 300.02 нысаны қосылған құн салығына нөлдiк ставкамен салық салынатын айналымдар туралы, сондай-ақ бюджеттен қайтарылуға жататын қосылған құнға салық сомаларын көрсетуге арналған.
19. "Нөлдiк ставка бойынша салық салынатын сатулар бойынша айналым" бөлiмiнде  Салық кодексiнiң  36-тарауына, сондай-ақ "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы Қазақстан Республикасының Кодексiн" (Салық кодексi) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы  Заңына  сәйкес қолданылатын "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы  Кодексiнiң  60-1 және 61-1-баптарына сәйкес нөлдiк ставка бойынша салық салынатын сатулар бойынша айналым көрсетiледi.
Осы тараудың жолдарында:
1) 300.02.001 жолында - түстi және қара металл сынықтарынан, сондай-ақ Ресей Федерациясына экспортталатын газ конденсатын қоса алғандағы табиғи газ, мұнайдан басқа экспортқа тауар сату бойынша айналымы;
2) 300.02.002 - халықаралық тасымалдау бойынша айналым;
3) 300.02.003 жолында - Қазақстан Республикасының теледидар және радиохабар тарату ұйымдары жүзеге асыратын өз теле- және радио өнiмдерiн, сондай-ақ жарнама қызметтерiн (сату үшiн өндiрiлген көркем кино өнiмдерiнен, бейнеклиптерден және жарнамалық роликтерден басқа) өндiру және (немесе) тарату жөнiндегi айналым;
4) 300.02.004 жолында - "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағында жобалық-сметалық құжаттамаларға сәйкес инфрақұрылым объектiлерiн, әкiмшiлiк және тұрғын үй кешендерiн салу және пайдалануға беру процесiнде толық тұтынылатын тауарлар мен жабдықтарды сату бойынша айналым;

7) строка 300.01.007 предназначена для отражения оборота по безвозмездной передаче товаров, оказанию услуг и выполнению работ;
8) строка 300.01.008 предназначена для отражения облагаемого оборота, возникающего при снятии с учета по налогу на добавленную стоимость плательщика налога на добавленную стоимость. В этой строке указывается оборот только по товарам, включая основные средства, числящимся в остатках у плательщика налога на добавленную стоимость по состоянию на дату подачи заявления о снятии его с учета по налогу на добавленную стоимость, по которым ранее налог на добавленную стоимость был отнесен в зачет в соответствии со статьей 235  Налогового кодекса;
9) строка 300.01.009 предназначена для отражения величины общего размера облагаемого оборота за налоговый период, определяемой как сумма строк с 300.01.001 по 300.01.008.
Величина строки 300.01.009 переносится в строку 300.00.001А.
4. Составление формы 300.02 - Оборот по реализации,
облагаемый по нулевой ставке
18. Форма 300.02 предназначена для отражения сведений об оборотах, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, а также о суммах налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату из бюджета.
19. В разделе "Оборот по реализации, облагаемый по нулевой ставке" отражаются обороты, облагаемые по нулевой ставке в соответствии с главой 36  Налогового кодекса, а также в соответствии со статьями 60-1  и 61-1  Закона Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", действующими в соответствии с Законом  Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)".
В строках данного раздела указывается:
1) в строке 300.02.001 - оборот по реализации товаров на экспорт, за исключением экспорта лома цветных и черных металлов, а также экспорта в Российскую Федерацию природного газа, нефти, включая газовый конденсат;
2) в строке 300.02.002 - оборот по международным перевозкам;
3) в строке 300.02.003 - оборот по производству и (или) распространению теле- и радиопродукции собственного производства, а также рекламных услуг (за исключением художественной кинопродукции, видеоклипов и рекламных роликов, изготовленных для реализации), осуществляемых телевизионными и радиовещательными организациями Республики Казахстан;
4) в строке 300.02.004 - оборот по реализации на территорию специальной экономической зоны "Астана - новый город" товаров и оборудования, полностью потребляемых в процессе строительства и ввода в эксплуатацию объектов инфраструктуры, административного и жилого комплексов в соответствии с проектно-сметной документацией;

5) 300.02.005 жолында - заңдарда белгiленген ретте салық режимiнiң тұрақтылығына кепiлдiк беретiн жер қойнауын пайдалануға Қазақстан Республикасымен жасалған халықаралық шарт немесе келiсiм-шарттарға сәйкес нөлдiк ставка бойынша салық салынатын сату бойынша басқа да айналым көрсетiледi;
6) 300.02.006 жолында нөльдiк ставка бойынша қосылған құн салығы салынатын сату бойынша қорытынды айналым көрсетiледi. Осы жолдың шамасы 300.02.001-300.02.005 жолдарының жиынтығы ретiнде айқындалады.
300.02.006 жолының шамасы 300.00.002 жолына көшiрiледi.
20. 300.02.001, 300.02.003 және 300.02.004 жолдары қосымша нысандар негiзiнде толтырылады.
21. "Нөлдiк ставка бойынша салық салынатын, қайтарылуға жататын айналымдар бойынша ҚҚС сомасы" тарауында "Нөлдiк ставка бойынша салық салынатын сатулар бойынша айналым" тарауында көрсетiлген айналымдар бойынша  Салық кодексiнiң  251-бабының 3-тармағына сәйкес бюджеттен қайтарылуға жататын қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi.
Осы тарауды Салық кодексiнiң 251-бабының 2-тармағында көзделген шарттар орындалған қосылған құн салығын төлеушiлер толтырмайды.
Осы тараудың жолдарында:
1) 300.02.007 жолында - тауарлар экспортын жүзеге асырумен байланысты қайтарылуға жататын қосылған құн салығының сомасы;
2) 300.02.008 жолында - халықаралық тасымалдаулармен байланысты жұмыстар мен қызметтердi сатумен байланысты қайтарылуға жататын қосылған құн салығының сомасы;
3) 300.02.009 жолында - Қазақстан Республикасының теледидар және радиохабар тарату ұйымдары жүзеге асыратын өз теле- және радио өнiмдерiн, сондай-ақ жарнама қызметтерiн (сату үшiн өндiрiлген көркем кино өнiмдерiнен, бейнеклиптерден және жарнамалық роликтерден басқа) өндiру және (немесе) таратумен байланысты қайтарылуға жататын қосылған құн салығының сомасы;
4) 300.02.010 жолында - "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағында тауарлар мен жабдықтарды сатумен байланысты қайтарылуға жататын қосылған құн салығының сомасы;
5) 300.02.011 жолында нөлдiк ставка бойынша салық салынатын қайтарылуға жататын сату бойынша өзге де айналымдарға байланысты қосылған құн салығы сомасы көрсетiледi;
6) 300.02.012 жолында - нөлдiк ставка бойынша салық салынатын, бюджеттен қайтарылуға жататын қосылған құн салығының жалпы сомасы көрсетiледi. Осы жолдың шамасы 300.02.007-жолынан 300.02.011-жолына дейiнгi жолдардың сомасы ретiнде айқындалады.
300.02.012 жолының шамасы, егер осы жолдың шамасы 300.00.026 жолының шамасынан аспаса, 300.00.027 жолына көшiрiледi.

5) в строке 300.02.005 - прочие обороты по реализации, облагаемые по нулевой ставке в соответствии с международными договорами или контрактами на недропользование, заключенными с Республикой Казахстан в установленном законодательстве порядке, предоставляющими гарантии стабильности налогового режима;
6) в строке 300.02.006 - итоговый оборот по реализации, облагаемый налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке. Величина данной строки определяется как сумма строк с 300.02.001 по 300.02.005.
Величина строки 300.02.006 переносится в строку 300.00.002.
20. Строки 300.02.001, 300.02.003 и 300.02.004 заполняются на основании дополнительных форм.
21. В разделе "Сумма НДС, подлежащего возврату по оборотам, облагаемым по нулевой ставке" указываются суммы налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату из бюджета в соответствии с пунктом 3 статьи 251 Налогового кодекса  по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, указанным в разделе "Оборот по реализации, облагаемый по нулевой ставке".
Данный раздел не заполняется плательщиками налога на добавленную стоимость, у которых выполняются условия, предусмотренные в пункте 2 статьи 251 Налогового кодекса .
В строках данного раздела указываются:
1) в строке 300.02.007 - сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату в связи с осуществлением экспорта товаров;
2) в строке 300.02.008 - сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату в связи с международными перевозками;
3) в строке 300.02.009 - сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату в связи с осуществлением производства и (или) распространения теле- и радиопродукции собственного производства, а также рекламных услуг (за исключением художественной кинопродукции, видеоклипов и рекламных роликов, изготовленных для реализации), осуществляемых телевизионными и радиовещательными организациями Республики Казахстан;
4) в строке 300.02.010 сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату в связи с реализацией товаров и оборудования на территорию специальной экономической зоны "Астана - новый город";
5) в строке 300.02.011 - сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату в связи с прочими оборотами по реализации, облагаемыми по нулевой ставке;
6) в строке 300.02.012 - итоговая сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату из бюджета по оборотам, облагаемым по нулевой ставке. Величина данной строки определяется как сумма строк с 300.02.007 по 300.02.011.
Величина строки 300.02.012 переносится в строку 300.00.027, если величина данной строки не превышает величины строки 300.00.026.

22. 300.02.007, 300.02.009 және 300.02.010 жолдар қосымша нысандар негiзiнде толтырылады.
23. 300.02.001 жолына қосымша нысан.
Осы нысанның "Тауарлар экспорты" тарауында мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
1) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
2) В бағанында - экспортқа сатылатын тауардың атауы;
3) С бағанында - тауар экспорттың кедендiк режимiне орналастырылған жүк кеден декларациясының тiркеу нөмiрi;
4) D бағанында - тауардың нысаналы елiнiң сандық және әрiптiк коды (альфа 3). Нысаналы елдiң коды Қазақстан Республикасы Кеден комитетiнiң 1995 жыл 26 қыркүйектегi N 127-П бұйрығымен бекiтiлген, Қазақстан Республикасы Әдiлет Министрлiгiнде 1997 жыл 22 сәуiрде N 291 тiркелген кедендiк жүк Декларациясын толтыру тәртiбi туралы  нұсқаулыққа  3-қосымшаға сәйкес көрсетiледi;
5) E бағанында - экспортталатын тауардың құны.
E бағанының жиынтық шамасы 300.02.001 жолына көшiрiледi.
24. 300.02.003 жолына қосымша нысан.
Осы нысанның "Теле- және (немесе) радиоөнiмдерiн өндiру және (немесе) тарату" тарауында мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
1) А бағанында - жолдың peттік нөмiрi;
2) В бағанында - теле- және (немесе) радиоөнiмдерiн өндiру және (немесе) тарату бойынша жұмыстар, қызметтер атауы;
3) С бағанында - теле- және (немесе) радиоөнiмдерiн өндiру және (немесе) тарату бойынша жұмыстар, қызметтер орындалғанын растайтын құжат атауы;
4) D бағанында - С бағанында көрсетiлген құжаттың нөмiрi;
5) E бағанында - С бағанында көрсетiлген құжатты жасау күнi;
6) F бағанында - орындалған жұмыс, көрсетiлген қызмет құны;
F бағанының жиынтық шамасы 300.02.003 жолына көшiрiледi.
25. 300.02.004 жолына қосымша нысан.
Осы нысанның "Астана - жаңа қала" АЭА аумағында тауарларды сату" бөлiмiнде мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
1) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
2) В бағанында - "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағында сатылатын тауарлар мен жабдықтарды атауы;
3) С бағанында - тиелген тауар еркiн кеден аймағының кеден режимiне орналастырылған жүк кеден декларациясының тiркеу нөмiрi;
4) D бағанында - тауарлар мен жабдықтарды алушының аты-жөнi немесе атауы;
5) E бағанында - D бағанында көрсетiлген тауарлар алушы салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
6) F бағанында - В бағанында көрсетiлген тауар алушыға қойылған шот-фактураның нөмiрi және жасалған күнi;
7) G бағанында - сатылған тауарлар мен жабдықтардың құны;
G бағанының қорытынды шамасы 300.02.004 жолына көшiрiледi.

22. Строки 300.02.007, 300.02.009 и 300.02.010 заполняются на основании дополнительных форм.
23. Дополнительная форма к строке 300.02.001.
В разделе "Экспорт товаров" данной формы указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование реализуемого на экспорт товара;
3) в графе С - регистрационный номер грузовой таможенной декларации, в соответствии с которой товар помещен под таможенный режим экспорта;
4) в графе D - цифровой и буквенный код (альфа 3) страны назначения товара. Код страны назначения указывается в соответствии с приложением 3 к Инструкции о порядке заполнения грузовой таможенной декларации, утвержденной приказом  Таможенного комитета Республики Казахстан от 26 сентября 1995 года N 127-П, зарегистрированной в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 апреля 1997 года N 291;
5) в графе Е - стоимость экспортируемого товара.
Итоговая величина графы Е переносится в строку 300.02.001.
24. Дополнительная форма к строке 300.02.003.
В разделе "Производство и (или) распространение теле- и радиопродукции" данной формы указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование работ, услуг по производству и (или) распространению теле- и радиопродукции;
3) в графе С - наименование документа, подтверждающего выполнение работ, услуг по производству и (или) распространению теле- и радиопродукции;
4) в графе D - номер документа, указанного в графе С;
5) в графе Е - дата составления документа, указанного в графе С;
6) в графе F - стоимость выполненных работ, оказанных услуг.
Итоговая величина графы F переносится в строку 300.02.003.
25. Дополнительная форма к строке 300.02.004.
В разделе "Реализация товаров на территорию СЭЗ "Астана - новый город" данной формы указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование товаров и оборудования, реализуемых на территорию специальной экономической зоны "Астана - новый город";
3) в графе С - регистрационный номер грузовой таможенной декларации, в соответствии с которой отгруженный товар помещен под таможенный режим свободной таможенной зоны;
4) в графе D - фамилия, имя, отчество или наименование получателя товаров и оборудования;
5) в графе Е - регистрационный номер налогоплательщика получателя товаров, указанного в графе D;
6) в графе F - номер и дата составления счета-фактуры, выставленного получателю товаров, указанных в графе В;
7) в графе G - стоимость реализованных товаров, оборудования.
Итоговая величина графы G переносится в строку 300.02.004.

26. 300.02.007 жолына қосымша нысан.
Осы нысанның "Тауарлар экспорты бойынша қайтарылуға жататын ҚҚС сомасы" тарауында мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
1) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
2) В бағанында - экспортқа тиелген тауардың атауы;
3) С бағанында - В бағанында көрсетiлген экспортталатын тауарлардың құнына енгiзiлген қосылған құн салығынсыз тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) құны;
4) D бағанында - В бағанында көрсетiлген экспортталатын тауарлардың құнына енгiзiлген тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша қосылған құн салығының сомасы;
D бағанының қорытынды шамасы 300.02.007 жолына көшiрiледi.
27. 300.02.009 жолына қосымша нысан.
Осы нысанның "Өз өндiрiсiнiң теле- және радиоөнiмдерiн, жарнамалық қызметтерiн сату бойынша қайтарылуға жататын ҚҚС сомасы" тарауында мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
5) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
6) В бағанында - теле- және радио өнiмдерiнiң, жарнама қызметтерiнiң (сату үшiн өндiрiлген көркем кино өнiмдерiнен, бейнеклиптерден және жарнамалық роликтерден басқа) атауы;
7) С бағанында - В бағанында көрсетiлген теле- және радио өнiмдерiнiң, жарнама қызметтерiнiң құнына қосылған тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) қосымша құн салығынсыз құны;
8) D бағанында - В бағанында көрсетiлген теле- және радио өнiмдерiнiң, жарнама қызметтерiнiң құнына қосылған тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) қосымша құн салығының сомасы;
D бағанының қорытынды шамасы 300.02.008 жолына көшiрiледi.
28. 300.02.010 жолына қосымша нысан.
Осы нысанның "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағында сатылатын тауарлар бойынша қайтарылуға жататын ҚҚС сомасы" тарауында мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
9) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
10) В бағанында - "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағында сатылатын тауарлар мен жабдықтардың атауы;
11) С бағанында - В бағанында көрсетiлген "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағында сатылатын тауарлар мен жабдықтардың құнына қосылған тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) құны;
12) D бағанында - В бағанында көрсетiлген "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағында сатылатын тауарлар мен жабдықтардың құнына қосылған тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) қосымша құн салығының сомасы;
D бағанының қорытынды шамасы 300.02.010 жолына көшiрiледi.
5. Салық салынатын айналым мөлшерiн түзету -
300.03-нысанын жасау
29. 300.03-нысаны есептi салық кезеңiнде жүргiзiлген салық салынатын айналым мөлшерiнiң түзетулерiн көрсетуге арналған. Салық салынатын айналым мөлшерiн түзету  Салық кодексiнiң  218 және 219-баптарында қарастырылған жағдайларда және тәртiпте жүргiзiледi.
Қосымша нысандарда көрсетiлетiн салық салынатын айналым мөлшерiн түзету сомасы қосымша шот-фактурада, немесе салық салынатын айналым мөлшерiне түзету жүргiзiлетiн жағдайлардың келгенiн растайтын өзге құжатта көрсетiлген сомаға сәйкес келуi тиiс. Егер салық салынатын айналым мөлшерiн түзету жүргiзiлетiн жағдайлардың келгенiн растайтын өзге құжатта қосылған құн салығының сомасы көрсетiлмесе, онда осы сома салық салынатын айналым мөлшерiн түзету сомасына салық ставкасын қолдану жолымен айқындалады.
Осы нысанның жолдары терiс немесе оң мәнге ие болуы мүмкiн.

26. Дополнительная форма к строке 300.02.007.
В разделе "Сумма НДС, подлежащего возврату по экспорту товаров" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование товара, отгруженного на экспорт;
3) в графе С - стоимость товаров (работ, услуг) без налога на добавленную стоимость, включенных в стоимость экспортируемых товаров, указанных в графе В;
4) в графе D - сумма налога на добавленную стоимость по товарам (работам, услугам), включенным в стоимость экспортируемых товаров, указанных в графе В.
Итоговая величина графы D переносится в строку 300.02.007.
27. Дополнительная форма к строке 300.02.009.
В разделе "Сумма НДС, подлежащего возврату по реализации теле- и радиопродукции собственного производства, рекламных услуг" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование теле- и радиопродукции, рекламных услуг (за исключением художественной кинопродукции, видеоклипов и рекламных роликов, изготовленных для реализации);
3) в графе С - стоимость товаров (работ, услуг) без налога на добавленную стоимость, включенных в стоимость теле- и радиопродукции, рекламных услуг, указанных в графе В;
4) в графе D - сумма налога на добавленную стоимость по товарам (работам, услугам), включенным в стоимость теле- и радиопродукции, рекламных услуг, указанных в графе В.
Итоговая величина графы D переносится в строку 300.02.009.
28. Дополнительная форма к строке 300.02.010.
В разделе "Сумма НДС, подлежащего возврату по товарам, реализуемым на территорию СЭЗ "Астана - новый город" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование товаров и оборудования, реализуемых на территорию специальной экономической зоны "Астана - новый город";
3) в графе С - стоимость товаров (работ, услуг), включенных в стоимость товаров и оборудования, реализуемых на территорию специальной экономической зоны "Астана - новый город", указанных в графе В;
4) в графе D - сумма налога на добавленную стоимость по товарам (работам, услугам), включенным в стоимость товаров и оборудования, реализуемых на территорию специальной экономической зоны "Астана - новый город", указанных в графе В.
Итоговая величина графы D переносится в строку 300.02.010.
5. Составление формы 300.03 - Корректировка размера
облагаемого оборота
29. Форма 300.03 предназначена для отражения корректировки размера облагаемого оборота, произведенной в отчетном налоговом периоде. Корректировка размера облагаемого оборота производится в случаях и в порядке, предусмотренных в статьях 218  и  219  Налогового кодекса.
Сумма корректировки размера облагаемого оборота, указываемая в дополнительных формах, должна соответствовать сумме, указанной в дополнительном счете-фактуре, либо в ином документе, подтверждающем наступление случаев, при которых производится корректировка размера облагаемого оборота. В случае, если в ином документе, подтверждающем наступление случаев, при которых производится корректировка размера облагаемого оборота, не указана сумма налога на добавленную стоимость, то данная сумма определяется путем применения ставки налога к сумме корректировки размера облагаемого оборота.
Строки данной формы могут иметь отрицательное или положительное значение.

30. "Салық салынатын айналым мөлшерiн түзету" бөлiмiнде:
1) 300.03.001 жолында - тауарды жартылай немесе толық қайтарумен байланысты салық салынатын айналым мөлшерiн түзету сомасы;
2) 300.03.002 жолында - салық салынатын айналым мөлшерiн тиiстi түзетуге әкеп соққан мәмiле шарты өзгерген тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша салық салынатын айналым мөлшерiн түзету сомасы;
3) 300.03.003 жолында - сатылған тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) бағаның, өтемақының өзгеруiне байланысты жүргiзiлген салық салынатын айналым мөлшерiн түзету сомасы;
4) 300.03.004 жолында - күмәндi талаптар бойынша салық салынатын айналым мөлшерiн түзету сомасы;
5) 300.03.005 жолында - бұрын салық салынатын айналым мөлшерiне кему жағына түзету жүргiзiлген күмәндi талаптарға байланысты күмәндi талаптар бойынша салық салынатын айналым мөлшерiн түзету сомасы;
6) 300.03.006 жолында - салық салынатын айналым мөлшерiн түзетудiң жиынтық шамасы және осындай түзетуге келетiн қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi.
300.03.006A жолының шамасы 300.00.003A жолына, 300.03.006B жолының шамасы - 300.00.003B жолына көшiрiледi.
31. 300.03.001 жолына қосымша нысан тауарды жартылай немесе толық қайтарумен байланысты салық салынатын айналым мөлшерiн түзету сомасын көрсетуге арналған.
"Тауарды қайтару" бөлiмiнде мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
1) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
2) В бағанында - қайтарылатын тауар атауы;
3) С бағанында - тауарды қайтаруды жүзеге асырушы, оны алған салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
4) D бағанында - өзiне қайтарылған тауардың қосылған құн салығынсыз құнын қосатын салық салынатын айналымның мөлшерiн түзету сомасы;
5) E бағанында - салық салынатын айналымның мөлшерiнiң сомасына келетiн қосылған құн салығының сомасы.
D бағанының қорытынды шамасы 300.03.001A жолына, Е бағанының қорытынды шамасы 300.03.001B жолына көшiрiледi.
32. 300.03.002 жолына қосымша нысан нәтижесiнде бұрын жасалған мәмiле шарттары өзгерген тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша (мысалы, тауар сатып алу-сату шарты бойынша тиелген, бiрақ нәтижесiнде оны өтеусiз беру, жалға беру және т.б. туралы шешiм қабылданған) салық салынатын айналымдар туралы мәлiметтердi көрсетуге арналған.
"Мәмiле шарттарының өзгеруi" бөлiмiнде мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
1) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
2) В бағанында - соның негiзiнде мәмiле шарттары өзгертiлген құжат атауы;

30. В разделе "Корректировка размера облагаемого оборота" указывается:
1) в строке 300.03.001 - сумма корректировки размера облагаемого оборота, связанной с частичным или полным возвратом товара;
2) в строке 300.03.002 - сумма корректировки размера облагаемого оборота по товарам (работам, услугам), по которым изменены условия сделки, повлекшие соответствующую корректировку размера облагаемого оборота;
3) в строке 300.03.003 - сумма корректировки размера облагаемого оборота, произведенной в связи с изменением цены, компенсации за реализованные товары (работы, услуги);
4) в строке 300.03.004 - сумма корректировки размера облагаемого оборота по сомнительным требованиям;
5) в строке 300.03.005 - сумма корректировки размера облагаемого оборота, связанная с получением оплаты по сомнительным требованиям, по которым ранее была произведена корректировка размера облагаемого оборота по сомнительным требованиям в сторону уменьшения;
6) в строке 300.03.006 - итоговая величина корректировки размера облагаемого оборота и сумма налога на добавленную стоимость, приходящегося на такую корректировку.
Величина строки 300.03.006А переносится в строку 300.00.003А, строки 300.03.006В - в строку 300.00.003В.
31. Дополнительная форма к строке 300.03.001 предназначена для отражения корректировки размера облагаемого оборота, связанной с частичным или полным возвратом товара.
В разделе "Возврат товара" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе B - наименование возвращаемого товара;
3) в графе C - регистрационный номер налогоплательщика получателя товара, осуществившего его возврат;
4) в графе D - сумма корректировки размера облагаемого оборота, включающая в себя стоимость возвращаемого товара без налога на добавленную стоимость;
5) в графе Е - сумма налога на добавленную стоимость, приходящегося на сумму корректировки оборота.
Итоговая величина графы D переносится в строку 300.03.001А, графы E - в строку 300.03.001В.
32. Дополнительная форма к строке 300.03.002 предназначена для отражения сведений об облагаемых оборотах по товарам (работам, услугам), по которым изменены условия заключенной ранее сделки, в результате чего изменяется размер облагаемого оборота (например, товар отгружен по договору купли-продажи, но впоследствии принято решение о его безвозмездной передаче, передаче в аренду и т.п.).
В разделе "Изменение условий сделки" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование документа, в соответствии с которым изменяются условия сделки;

3) С бағанында - В бағанында көрсетiлген құжаттың нөмiрi және жасалған күнi;
4) D бағанында - салық салынатын айналымның мөлшерiн түзету сомасы;
5) E бағанында - салық салынатын айналымның мөлшерiнiң сомасына келетiн қосылған құн салығының сомасы.
D бағанының қорытынды шамасы 300.03.002A жолына, E бағанының қорытынды шамасы 300.03.002B жолына көшiрiледi.
33. 300.03.003 жолына қосымша нысан сатылған тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) бағаның, өтемақының өзгеруiне байланысты салық салынатын айналым мөлшерiн түзетудi көрсетуге арналған.
Егер қосылған құн салығын төлеушi сатылған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) үшiн оларды төлеу кезiнде құнындағы айырмашылықты теңгемен алса, салық салынатын айналым теңгемен алынған ақшаның сомасы мен салық төлеушi тауарды тиеген, жұмысты орындаған, қызмет көрсеткен сәттегi теңгемен есептелген сату құны арасындағы сату құны валюта курсына орай түзетiледi.
"Сатылған тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) бағаның өтемақының өзгеруi" бөлiмiнде мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
1) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
2) В бағанында - тауар (жұмыстар, қызметтер) алған салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
3) С бағанында - соның негiзiнде салық салынатын айналымның мөлшерiне түзету жүргiзiлген құжат атауы;
4) D бағанында - С бағанында көрсетiлген құжаттың нөмiрi және жасалған күнi;
5) E бағанында - салық салынатын айналымның мөлшерiн түзету сомасы;
6) F бағанында - салық салынатын айналым мөлшерiнiң сомасына келетiн қосылған құн салығының сомасы.
E бағанының қорытынды шамасы 300.03.003A жолына, F бағанының қорытынды шамасы 300.03.003B жолына көшiрiледi.
34. 300.03.004 жолына қосымша нысан күмәндi талаптар бойынша салық салынатын айналым мөлшерiнiң түзетулерi бойынша мәлiметтердi көрсетуге арналған. Күмәндi талаптар бойынша салық салынатын айналым мөлшерiнiң түзетулерi  Салық кодексiнiң  96-бабының талаптарын орындаған жағдайда жүргiзiледi.
"Күмәндi талаптар" бөлiмiнде мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
1) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
2) В бағанында - тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) алушы берешегi бар салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
3) С бағанында - В бағанында көрсетiлген берешегi бар адамның аты-жөнi, немесе атауы;
4) D бағанында - соның негiзiнде салық салынатын айналымның мөлшерiне түзету жүргiзiлетiн сатылған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша шот-фактуралардың нөмiрi және жасалған күнi;
5) E бағанында - қосылған құн салығын төлеушiнiң күмәндi талап бойынша салық салынатын айналымның мөлшерiн азайту туралы тiркелген салық органына жiберген жазбаша хабарламасының нөмiрi және күнi;

3) в графе С - номер и дата составления документа, указанного в графе В;
4) в графе D - сумма корректировки размера облагаемого оборота;
5) в графе E - сумма налога на добавленную стоимость, приходящегося на сумму корректировки размера облагаемого оборота.
Итоговая величина графы D переносится в строку 300.03.002А, графы E - в строку 300.03.002В.
33. Дополнительная форма к строке 300.03.003 предназначена для отражения корректировки размера облагаемого оборота, связанной с изменением цены, компенсации за реализованные товары (работы, услуги).
В случае, если плательщиком налога на добавленную стоимость получена разница в стоимости реализованных товаров (работ, услуг) при их оплате в тенге, размер облагаемого оборота корректируется на сумму разницы между суммой полученных денег в тенге и стоимостью реализации, исчисленной в тенге, исходя из курса валюты, примененного налогоплательщиком на момент отгрузки товаров, выполнения работ, оказания услуг.
В разделе "Изменение цены, компенсации за реализованные товары (работы, услуги)" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - регистрационный номер налогоплательщика получателя товаров (работ, услуг);
3) в графе C - наименование документа, на основании которого производится корректировка размера облагаемого оборота;
4) в графе D - номер и дата составления документа, указанного в графе С;
5) в графе E - сумма корректировки размера облагаемого оборота;
6) в графе F - сумма налога на добавленную стоимость, приходящегося на сумму корректировки.
Итоговая величина графы Е переносится в строку 300.03.003А, графы F - в строку 300.03.003В.
34. Дополнительная форма к строке 300.03.004 предназначена для отражения сведений по корректировке размера облагаемого оборота по сомнительным требованиям. Корректировка размера облагаемого оборота по сомнительным требованиям производится при соблюдении условий, указанных в статье 96 Налогового кодекса .
В разделе "Сомнительные требования" указываются:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - регистрационный номер налогоплательщика получателя товаров (работ, услуг), за которым числится задолженность;
3) в графе С - фамилия, имя, отчество или наименование должника, указанного в графе В;
4) в графе D - номер и дата составления счета-фактуры по реализованным товарам (работам, услугам), по которым производится корректировка размера облагаемого оборота;
5) в графе Е - номер и дата письменного уведомления, направленного плательщиком налога на добавленную стоимость налоговому органу по месту регистрации, об уменьшении размера облагаемого оборота по сомнительному требованию;

6) F бағанында - борышкердi банкрот деп тану туралы шығарылған сот шешiмiнiң нөмiрi және күнi;
7) G бағанында - борышкердi заңды тұлғалардың Мемлекеттiк тiзiлiмiнен шығару туралы әдiлет органдарының шығарған шешiмiнiң нөмiрi және күнi:
F және G бағандары егер салық салынатын айналым мөлшерiн түзету Салық кодексiнiң  96-бабының  3-тармағына және  219-бабы  1-тармағының 2)-тармақшасында қарастырылған жағдайларда жүргiзiлсе толтырылады;
8) H бағанында - тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сату жөнiндегi айналым ескерiлген күмәндi талап деп танылған салық кезеңi;
9) I бағанында - олар бойынша берешек күмәндi талап деп танылған сатылған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) сатуды өзiне қосатын салық салынатын айналым мөлшерiн түзету сомасы;
10) J бағанында - H бағанында көрсетiлген салық кезеңiнде қолданылған қосылған құн салығының ставкасы;
11) К бағанында - салық салынатын айналым мөлшерiн түзетуге келетiн қосылған құн салығының сомасы.
I бағанының қорытынды шамасы 300.03.004A жолына, К бағанының қорытынды шамасы 300.03.004B жолына көшiрiледi.
35. 300.03.005 жолына қосымша нысан күмәндi талаптар бойынша салық салынатын айналым мөлшерiне бұрын азаю тарапына қарай түзетулер жүргiзiлген осындай талаптар бойынша төлем алумен байланысты салық салынатын айналым мөлшерiн түзету жөнiндегi мәлiметтердi көрсетуге арналған.
"Күмәндi талаптар бойынша төлем алу" бөлiмiнде мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
1) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
2) В бағанында - күмәндi талаптар бойынша берешектi өтеудi жүзеге асырған тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) алушы салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
3) С бағанында - В бағанында көрсетiлген алушының аты-жөнi, немесе атауы;
4) D бағанында - күмәндi талаптар бойынша алынған төлемнiң жалпы сомасы;
5) E бағанында - салық салынатын айналымның мөлшерiн түзету сомасы;
6) F бағанында - тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) тиеу жүзеге асырылған салық кезеңiнде қолданылған қосылған құн салығының ставкасы;
7) G бағанында - салық салынатын айналым мөлшерiн түзету сомасына келетiн қосылған құн салығының ставкасы.
Егер төлем толық көлемде алынса, онда түзету мөлшерi мен қосылған құн салығының сомасы күмәндi талаптар бойынша бұрынғы салық кезеңiнде жүргiзiлген түзету мөлшерi мен қосылған құн салығының сомасына сәйкес келуi тиiс. Төлемдi жартылай алған жағдайда салық салынатын айналым мөлшерiн түзету:
егер 2001 жылдың 1 шiлдесiне дейiн сатылған, 20% ставка бойынша салық салынатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша күмәндi талап туындаса 1,2 коэффициентiне бөлiнген төлемнен алынған сома;

6) в графе F - номер и дата решения суда о признании должника банкротом;
7) в графе G - номер и дата решения органов юстиции об исключении должника из Государственного регистра юридических лиц.
Графы F и G заполняются, если корректировка размера облагаемого оборота производится в случае, предусмотренном пунктом 3 статьи 96 и подпунктом 2) пункта 1 статьи 219  Налогового кодекса;
8) в графе H - налоговый период, в котором учтен оборот по реализации товаров (работ, услуг), признанный сомнительным требованием;
9) в графе I - сумма корректировки размера облагаемого оборота, включающая в себя стоимость реализованных товаров (работ, услуг), задолженность по которым признана сомнительным требованием;
10) в графе J - ставка налога на добавленную стоимость, действовавшая в налоговом периоде, указанном в графе H;
11) в графе K - сумма налога на добавленную стоимость, приходящегося на стоимость корректировки размера облагаемого оборота.
Итоговая величина графы I переносится в строку 300.03.004А, графы K - в строку 300.03.004В.
35. Дополнительная форма к строке 300.03.005 предназначена для отражения сведений по корректировкам размера облагаемого оборота, связанным с получением оплаты по сомнительным требованиям, по которым ранее была произведена корректировка размера облагаемого оборота по сомнительным требованиям в сторону уменьшения.
В разделе "Получение оплаты по сомнительным требованиям" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - регистрационный номер налогоплательщика получателя товаров (работ, услуг), осуществившего погашение задолженности по сомнительному требованию;
3) в графе С - фамилия, имя, отчество или наименование получателя, указанного в графе В;
4) в графе D - общая сумма полученной оплаты по сомнительному требованию;
5) в графе E - сумма корректировки размера облагаемого оборота;
6) в графе F - ставка налога на добавленную стоимость, действовавшая в налоговом периоде, в котором была осуществлена отгрузка товаров (работ, услуг);
7) в графе G - сумма налога на добавленную стоимость, приходящегося на сумму корректировки размера облагаемого оборота.
Если оплата получена в полном объеме, то размер корректировки и сумма налога на добавленную стоимость должны соответствовать размеру корректировки и сумме налога на добавленную стоимость, произведенным по сомнительному требованию в предыдущих налоговых периодах. В случае частичного получения оплаты размер корректировки облагаемого оборота определяется как:
сумма полученной оплаты, деленная на коэффициент 1,2 - если сомнительное требование возникло по оборотам по реализации товаров (работ, услуг), совершенным до 1 июля 2001 года, облагаемым по ставке 20%;

егер 2001 жылдың 1 шiлдесiне дейiн сатылған, 10% ставка бойынша салық салынатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша күмәндi талап туындаса 1,1 коэффициентiне бөлiнген төлемнен алынған сома;
егер күмәндi талап 2001 жылдың 1 шiлдесiнен кейiн сатылған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша туындаса, 1,16 коэффициентiне бөлiнген алынған төлем сомасы ретiнде айқындалады.
E бағанының қорытынды шамасы 300.03.005A жолына, G бағанының қорытынды шамасы 300.03.005B жолына көшiрiледi.
6. Қосылған құн салығынан босатылған айналым -
300.04-нысанын жасау
36. 300.04 нысанында қосылған құн салығынан босатылған тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сату жөнiндегi айналым көрсетiледi.
37. "ҚҚС-нан босатылған айналым" бөлiмiнде:
1) 300.04.001 жолында  Салық кодексiнiң  225-бабына сәйкес қосылған құн салығынан босатылған тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сату жөнiндегi айналым көрсетiледi.
300.04.001 жолының шамасы 300.04.001A, 300.04.001B, 300.04.001C, 300.04.001D, 300.04.001E, 300.04.001F, 300.04.001G, 300.04.001H, 300.04.001I, 300.04.001J және 300.03.001K жолдарының сомасы ретiнде айқындалады, оларда:
300.04.001A жолында - тiзбесi  Салық кодексiнiң  227-бабының 2-тармағында көрсетiлген қаржы қызметтерiн сату жөнiндегi айналым көрсетiледi.
Осы жолда ескерiлетiн сату жөнiндегi айналымның мөлшерi бағалы қағаздармен операцияларды жүзеге асыру кезiнде  Салық кодексiнiң  240-бабының 2-тармағына сәйкес айқындалады;
300.04.001B жолында -  Салық кодексiнiң  230-бабына сәйкес айқындалатын геологиялық-барлау және геологиялық-iздестiру жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi айналым;
300.04.001C жолында - жарғылық капиталға жарна ретiнде берiлген мүлiк (тауар) құны;
300.04.001D жолында - жарғылық капиталға жарна ретiнде алынған мүлiктi қайтару жөнiндегi айналым;
300.04.001E жолында - есептi салық кезеңiнде қосылған құн салығын төлеушiлер алған (алуға жататын) қаржы лизингiнiң шартына сәйкес сондағы оның бөлiгiндегi қаржы лизингiне берiлген мүлiк бойынша тиiстi сыйақы сомасы;
300.04.001F жолында -  Салық кодексiнiң  229-бабына сәйкес коммерциялық емес ұйымдар көрсететiн қызметтердi сату жөнiндегi айналым;
300.04.001G жолында - және  Салық кодексiнiң  232-бабына сәйкес қосымша құн салығынан босатылған және Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен тiзбеге енгiзiлген медициналық және ветеринариялық қызмет саласындағы тауарлар мен қызмет көрсетулердi жүзеге асыру жөнiндегi айналым;

сумма полученной оплаты, деленная на коэффициент 1,1 - если сомнительное требование возникло по оборотам по реализации товаров, совершенным до 1 июля 2001 года, облагаемым по ставке 10%;
сумма полученной оплаты, деленная на коэффициент 1,16 - если сомнительное требование возникло по оборотам по реализации товаров (работ, услуг), совершенным после 1 июля 2001 года.
Итоговая величина графы E переносится в строку 300.03.005А, графы G в строку 300.03.005В.
6. Составление формы 300.04 - Оборот, освобожденный от налога
на добавленную стоимость
36. В форме 300.04 указываются обороты по реализации товаров (работ, услуг), освобожденные от налога на добавленную стоимость.
37. В разделе "Оборот по реализации, освобожденный от НДС":
1) строка 300.04.001 предназначена для отражения оборота по реализации товаров (работ, услуг), освобожденного от налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 225  Налогового кодекса.
Величина строки 300.04.001 определяется как сумма строк 300.04.001А, 300.04.001В, 300.04.001С, 300.04.001D, 300.04.001E, 300.04.001F, 300.04.001G, 300.04.001H, 300.04.001I, 300.04.001J и 300.04.001K, в которых указываются:
в строке 300.04.001А - оборот по реализации финансовых услуг, в соответствии с перечнем, указанным в пункте 2 статьи 227  Налогового кодекса.
При осуществлении операций с ценными бумагами размер оборота по реализации, учитываемый в данной строке, определяется в соответствии с пунктом 2 статьи 240  Налогового кодекса;
в строке 300.04.001В - оборот по реализации геологоразведочных и геологопоисковых работ, определяемых в соответствии со статьей 230  Налогового кодекса;
в строке 300.04.001С - стоимость имущества (товара), переданного в качестве взноса в уставный капитал;
в строке 300.04.001D - оборот по возврату имущества, полученного в качестве взноса в уставный капитал;
в строке 300.04.001Е - сумма вознаграждения, причитающегося по имуществу, переданному в финансовый лизинг, в той его части, которая в соответствии с договором финансового лизинга получена (подлежит получению) плательщиком налога на добавленную стоимость в отчетном налоговом периоде;
в строке 300.04.001F - оборот по реализации услуг, оказываемых некоммерческими организациями, в соответствии со статьей 229  Налогового кодекса;
в строке 300.04.001G - оборот по реализации товаров и услуг в сфере медицинской и ветеринарной деятельности, освобожденных от налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 232  Налогового кодекса и включенных в перечень, утвержденный Правительством Республики Казахстан;

300.04.001H жолында -  Салық кодексiнiң  231-бабына сәйкес мәдениет, ғылым және бiлiм саласындағы қызмет көрсету мен жұмысты iске асыру жөнiндегi айналым;
300.04.001I жолында -  Салық кодексiнiң  233-бабына сәйкес қосылған құн салығынан босатылған бiр салық төлеушi кәсiпорының немесе дербес қызмет ететiн кәсiпорынның екiншi қосылған құн салығынан босатылған төлеушiге сатуы жөнiндегi айналым;
300.04.001J жолында - "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағында жобалық-сметалық құжаттамаларға сәйкес инфрақұрылым объектiлерiн, әкiмшiлiк және тұрғын үй кешендерiн салу және пайдалануға беру процесiнде толық тұтынылатын тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сату жөнiндегi айналым;
300.04.001К жолында - қосылған құн салығынан босатылатын және 300.04.001А, 300.04.001В, 300.04.001С, 300.04.00D, 300.04.001E, 300.04.001F, 300.04.001G, 300.04.001H, 300.04.001І және 300.04.001J жолдарында көрсетiлмеген тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сату жөнiндегi айналымдар көрсетiледi. Сондай-ақ осы жолда "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiн (Салық кодексi) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы N 210-II  Заңының  2-бабына сәйкес қолданылатын "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы  Кодексiнiң  57-бабы 1-тармағының 12), 15), 17) және 19) тармақшаларына сәйкес қосылған құн салығынан босатылған тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сату жөнiндегi айналымдар енгiзiледi.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 57-бабы 1-тармағының 12) және 15)-тармақшалары 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiн (Салық кодексi) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 2-бабының 1-тармағында белгiленген редакцияға сәйкес қолданылады;
2) 300.04.002 жолында - осындай босату қарастырылатын халықаралық шарттарға сәйкес қосылған құн салығынан босатылатын тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) сату жөнiндегi айналым көрсетiледi;
3) 300.04.003 жолында - 300.04.001 мен 300.04.002 жолдарының сомасы көрсетiледi.
300.04.003 жолының шамасы 300.00.005 жолына көшiрiледi.
7. Қазақстан Республикасының аумағында сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасы - 300.05-нысанын жасау
38. 300.05 нысанын  Салық кодексiнiң  240-бабында көзделген сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша қосылған құн салығын есепке жатқызудың барабар әдiсiн пайдаланатын қосылған құн салығын төлеушiлер толтырады. Осы нысанды кепiлдiк мүлiктердi (тауарларды) алумен және сатумен байланысты айналымдар бойынша қосылған құн салығының сомаларын есепке алудың бөлек әдiсiн қолдану құқығын пайдаланатын банктер және жекелеген банк операцияларын жүзеге асырушы ұйымдар басқа алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша қосылған құн салығын есепке жатқызудың барабар әдiсiн қолданған кезде толтырмайды.

в строке 300.04.001H - оборот по реализации работ и услуг в сфере культуры, науки и образования в соответствии со статьей 231  Налогового кодекса;
в строке 300.04.001I - оборот по реализации предприятия или самостоятельно функционирующей части предприятия одним плательщиком налога на добавленную стоимость другому плательщику налога на добавленную стоимость, освобожденный в соответствии со статьей 233  Налогового кодекса;
в строке 300.04.001J - оборот по реализации на территории специальной экономической зоны "Астана - новый город" товаров (работ, услуг), полностью потребляемых в процессе строительства и ввода в эксплуатацию объектов инфраструктуры, административного и жилого комплексов в соответствии с проектно-сметной документацией данных объектов;
в строке 300.04.001К - оборот по реализации товаров (работ, услуг), освобожденный от налога на добавленную стоимость и не указанный в строках 300.04.001А, 300.04.001В, 300.04.001С, 300.04.001D, 300.04.001E, 300.04.001F, 300.04.001G, 300.04.001H, 300.04.001I и 300.04.001J. Также в данную строку включаются обороты по реализации товаров (работ, услуг), освобожденные от налога на добавленную стоимость в соответствии с подпунктами 12), 15), 17) и 19) пункта 1 статьи 57  Закона Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", действующих в соответствии со статьей 2  Закона Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
Подпункты 12) и 15) пункта 1 статьи 57  Закона Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" с 1 января 2002 года действуют в соответствии с редакцией, установленной в пункте 1 статьи 2  Закона Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)";
2) в строке 300.04.002 - оборот по реализации товаров (работ, услуг), освобожденный от налога на добавленную стоимость в соответствии с международными договорами, предусматривающими такое освобождение;
3) в строке 300.04.003 - сумма величин, указанных в строках 300.04.001 и 300.04.002.
Величина строки 300.04.003 переносится в строку 300.00.005.
7. Составление формы 300.05 - Сумма налога на добавленную
стоимость, относимого в зачет по товарам (работам, услугам), приобретенным на территории Республики Казахстан
38. Форма 300.05 заполняется плательщиками налога на добавленную стоимость, использующими пропорциональный метод отнесения в зачет налога на добавленную стоимость по приобретенным товарам (работам, услугам), предусмотренный статьей 240  Налогового кодекса. Данная форма не заполняется банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, использующими право применения раздельного метода по учету сумм налога на добавленную стоимость по оборотам, связанным с получением и реализацией залогового имущества (товаров), при применении ими пропорционального метода отнесения налога на добавленную стоимость в зачет по другим полученным товарам (работам, услугам).

Қосылған құн салығын есепке жатқызу  Салық кодексiнiң  235-бабымен белгiленген тәртiппен жүргiзiледi.  Салық кодексiнiң  236-бабында қарастырылған жағдайларда қосылған құн салығы есепке жатқызылмайды.
300.05 нысанында қосылған құн салығын төлеушiлер салық кезеңiнiң iшiнде Қазақстан Республикасының аумағында жүргiзген сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер), сондай-ақ Ресей Федерациясында сатып алынған газ конденсатын қоса, табиғи газ бен мұнайды сатып алу бойынша мәлiметтер көрсетiледi.
39. "Қазақстан Республикасының аумағында сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша есепке жатқызылатын ҚҚС салығының сомасы" бөлiмiнде:
1) А бағанында - сатып алынған тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) қосылған құн салығы енгiзiлмеген құны;
2) В бағанында - тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) төлеуге жататын қосылған құн салығының сомасы, ал резидент еместен жұмыстарды, қызметтердi сатып алу жағдайында -  Салық кодексiнiң  221-бабына сәйкес осындай резидент емес үшiн бюджетке төлеуге жататын қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi;
3) С бағанында есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi.
40. "Қазақстан Республикасының аумағында сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша есепке жатқызылатын ҚҚС салығының сомасы" бөлiмiнiң жолдары мынадай ақпараттарды көрсетуге арналған:
1) 300.05.001 жолында:
негiзгi қаражаттардан;
Салық кодексiнiң  236-бабына сәйкес ҚҚС бойынша есепке рұқсат етiлмеген тауарлардан басқа ҚҚС-пен сатып алынған тауарлар бойынша мәлiметтер көрсетiледi;
2) 300.05.002 жолы:
ғимараттар;
Салық кодексiнiң 236-бабына сәйкес ҚҚС бойынша есепке рұқсат етiлмеген тауарлардан басқа ҚҚС-пен сатып алынған негiзгi қаражаттар бойынша мәлiметтер көрсетiледi;
3) 300.05.003 жолы тұрғын үй қорынан басқа (қонақ үй ретiнде пайдаланылатындардан басқа) қосылған құн салығымен сатып алынған ғимараттар бойынша мәлiметтер көрсетуге арналған;
4) 300.05.004 жолы:
ғимараттардың құрылысымен және жөндеумен байланысты құрылыс, жөндеу жұмыстары мен қызмет көрсетулерiнен;
қосылған құн салығын төлеушiлер болып табылмайтын резидент еместерден сатып алынған жұмыстар мен қызмет көрсетулерден басқа қосылған құн салығымен сатып алынған жұмыстар мен қызмет көрсетулер бойынша мәлiметтер көрсетуге арналған;
5) 300.05.005 жолы:
қосылған құн салығын төлеушiлер болып табылмайтын резидент еместерден сатып алынған жұмыстар мен қызмет көрсетулерден;
жалға беру шартына сәйкес жалға берушi осы қызметтер құнын қайтаратын және жөндеудi жүзеге асырған жалға алушының салық салынатын айналымына қосылатын жағдайлардан басқа жалға алып отырған ғимараттарын жөндеу жөнiндегi қызметтерiнен;
қосылған құн салығымен сатып алынған ғимараттардың құрылысы және жөндеуiмен байланысты құрылыс, жөндеу, монтаж жұмыстары мен қызметтерi бойынша мәлiметтер көрсетуге арналған;

Зачет налога на добавленную стоимость производится в порядке, установленном статьей 235  Налогового кодекса. Налог на добавленную стоимость не относится в зачет в случаях, предусмотренных в статье 236  Налогового кодекса.
В форме 300.05 указываются сведения по всем приобретениям товаров (работ, услуг), произведенным плательщиком налога на добавленную стоимость в течение отчетного налогового периода на территории Республики Казахстан, а также по природному газу и нефти, включая газовый конденсат, приобретенным в Российской Федерации.
39. В разделе "Сумма НДС, относимого в зачет по товарам (работам, услугам), приобретенным на территории РК" указывается:
1) в графе А - стоимость приобретенных товаров (работ, услуг) без включения в нее налога на добавленную стоимость;
2) в графе В - сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате поставщикам товаров (работ, услуг), а в случае приобретения работ, услуг у нерезидента - сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате в бюджет за такого нерезидента в соответствии со статьей 221  Налогового кодекса;
3) в графе С - сумма налога на добавленную стоимость, относимого в зачет.
40. Строки раздела "Сумма НДС, относимого в зачет по товарам (работам, услугам), приобретенным на территории РК" предназначены для отражения следующей информации:
1) в строке 300.05.001 указываются сведения по товарам, приобретенным с налогом на добавленную стоимость в Республике Казахстан, кроме:
основных средств;
товаров, по которым не разрешен зачет по налогу на добавленную стоимость в соответствии со статьей 236  Налогового кодекса;
2) строка 300.05.002 предназначена для отражения сведений по основным средствам, приобретенным с налогом на добавленную стоимость в Республике Казахстан, кроме:
зданий;
основных средств, по которым не разрешен зачет в соответствии со статьей 236 Налогового кодекса ;
3) строка 300.05.003 предназначена для отражения сведений по зданиям, приобретенным с налогом на добавленную стоимость, кроме зданий жилищного фонда (за исключением используемых под гостиницу);
4) строка 300.05.004 предназначена для отражения сведений по работам и услугам, приобретенным с налогом на добавленную стоимость, кроме:
строительных, ремонтных, монтажных работ и услуг, связанных со строительством и ремонтом зданий;
работ и услуг, приобретенных у нерезидентов, не являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость;
5) строка 300.05.005 предназначена для отражения сведений по строительным, ремонтным, монтажным работам и услугам, связанным со строительством и ремонтом зданий, приобретенным с налогом на добавленную стоимость, кроме работ и услуг:
приобретенных у нерезидентов, не являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость;
услуг по ремонту арендуемых зданий жилищного фонда, за исключением случаев, когда стоимость данных услуг возмещается арендодателем в соответствии с договором аренды и включается в облагаемый оборот арендатора, осуществившего ремонт;

6) 300.05.006 жолы Ресей Федерациясынан қосылған құн салығымен сатып алынған газ конденсатын қоса табиғи газ, мұнай бойынша мәлiметтер көрсетуге арналған;
7) 300.05.007 жолы негiзгi қаражаттарды қоса, қосылған құн салығынсыз сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша мәлiметтер көрсетуге арналған;
8) 300.05.008 жолы  Салық кодексiнiң  225-бабына немесе халықаралық шарттарға сәйкес қосылған құн салығынан босатылған жұмыстар мен қызмет көрсетулерден басқа қосылған құн салығын төлеушiлер болып табылмайтын резидент еместен сатып алынған жұмыстар мен қызмет көрсетулер бойынша мәлiметтер көрсетiледi.
300.05.008A жолына 300.11.001 жолының шамасы, 300.05.008B жолына 300.11.002 жолының шамасы, 300.05.008C жолына 300.11.007 жолының шамасы көшiрiледi;
9) 300.05.009 жолы Салық кодексiнiң 236-бабына сәйкес есепке рұқсат етiлмеген қосылған құн салығымен сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша мәлiметтер көрсетуге арналған;
10) 300.05.010 жолы 300.05.001-ден 300.05.009-ға дейiнгi жолдарында көрсетiлген шамаларды жинақтау жолымен әрбiр бағана бойынша жиынтық сомаларды көрсетуге арналған.
300.05.010A жолының шамасы 300.00.011A жолына көшiрiледi.
300.05.010C жолының шамасы 300.00.011B жолына көшiрiледi.
8. Сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша есепке жатқызылатын ҚҚС сомасы - 300.06-нысанын жасау
41. 300.06 нысанын  Салық кодексiнiң  241-бабында қарастырылған сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша қосылған құн салығын есепке жатқызудың бөлшек әдiсiн пайдаланатын қосылған құн салығын төлеушiлер толтырады.
Банктер және жекелеген банк операцияларын жүзеге асырушы ұйымдар кепiлдiк мүлiктердi (тауарларды) алумен және сатумен байланысты айналымдар бойынша қосылған құн салығының сомаларын есепке алудың бөлек әдiсiн қолдануды пайдалану кезiнде осы нысанды осы Ережелердiң 52-тармағында қарастырылған талаптарды ескере отырып толтырады.
42. 300.06-нысаны жетi бөлiмнен, әр бөлiм - А, В және С бағандарынан тұрады:
1) А бағанында сатып алынған тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) құны қосылған құн салығының сомасынсыз көрсетiледi;
2) В бағанында тауарлар (жұмыстар, қызметтер) жеткiзушiлер төлеуге тиiс қосылған құн салығының сомасы, ал тауарлар (жұмыстар, қызметтер) резидент еместен сатып алынған жағдайда -  Салық кодексiнiң  221-бабына сәйкес резидент үшiн бюджетке төленуi тиiстi қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi;

6) строка 300.05.006 предназначена для отражения сведений по природному газу, нефти, включая газовый конденсат, приобретенным с налогом на добавленную стоимость в Российской Федерации;
7) строка 300.05.007 предназначена для отражения сведений по товарам, включая основные средства, (работам, услугам), приобретенным без налога на добавленную стоимость;
8) строка 300.05.008 предназначена для отражения сведений по работам и услугам, приобретенным у нерезидентов, не являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость, кроме работ и услуг, освобожденных от налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 225  Налогового кодекса или международными договорами.
В строку 300.05.008А переносится величина строки 300.11.001, в строку 300.05.008В - величина строки 300.11.002, в строку 300.05.008С - величина строки 300.11.007;
9) строка 300.05.009 предназначена для отражения сведений по товарам (работам, услугам), приобретенным с налогом на добавленную стоимость, по которым не разрешен зачет в соответствии со статьей 236  Налогового кодекса;
10) строка 300.05.010 предназначена для отражения итоговых сумм по каждой графе, определяемых путем суммирования величин, указанных в строках с 300.05.001 по 300.05.009.
Величина строки 300.05.010А переносится в строку 300.00.011А.
Величина строки 300.05.010С переносится в строку 300.00.011В.
8. Составление формы 300.06 - Сумма налога на добавленную
стоимость, относимого в зачет по приобретенным товарам
(работам, услугам)
41. Форма 300.06 заполняется плательщиками налога на добавленную стоимость, использующими раздельный метод отнесения в зачет налога на добавленную стоимость по приобретенным товарам (работам, услугам), предусмотренный статьей 241  Налогового кодекса.
Банки и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, при применении раздельного метода по учету сумм налога на добавленную стоимость по оборотам, связанным с получением и реализацией залогового имущества (товаров), заполняют данную форму с учетом требований, предусмотренных в пункте 50 настоящих Правил.
42. Форма 300.06 состоит из семи разделов, каждый раздел - из граф А, В и С:
1) в графе А указывается стоимость приобретенных товаров (работ, услуг) без включения в нее налога на добавленную стоимость;
2) в графе В указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате поставщикам товаров (работ, услуг), а в случае приобретения работ, услуг у нерезидента сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате в бюджет за нерезидента в соответствии со статьей 221 Налогового кодекса ;

3) С бағанында есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi.
"ҚР аумағында сатып алынған және салық салынатын айналым мақсатында пайдаланылатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер)" бөлiмiнде Қазақстан Республикасында сатып алынған және айналымдар мақсатында ғана пайдалануға арналған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша мәлiметтер көрсетiледi.
Осы жолдарды толтыру 300.05 нысанының жолдарын толтыруға қарастырылған тәртiппен жүргiзiледi.
43. "ҚР аумағында сатып алынған және босатылған айналым мақсатында пайдаланылатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер)" бөлiмiнде Қазақстан Республикасында сатып алынған және босатылған айналымдар мақсатында ғана пайдалануға арналған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша мәлiметтер көрсетiледi.
Осы бағанның жолдарын толтыру 300.05 нысанының жолдарын толтыру үшiн қарастырылған тәртiппен жүргiзiледi.
44. "ҚР аумағында сатып алынған және салық салынатын және босатылған айналымдар мақсатында пайдаланылатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер)" бөлiмi Қазақстан Республикасында сатып алынған және пайдалану мақсатын айқындау қиын жағдайда (босатылған немесе салық салынатын айналымдар) толтырылады.
Бөлiмнiң С бағанының шамасы осы бөлiмнiң В бағанының тиiстi жолдарында көрсетiлген шамалардың және 300.00.007 жолында көрсетiлген шаманың туындысы ретiнде айқындалады.
45. "ҚР аумағында сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша есепке жатқызылатын ҚҚС сомасы" бөлiмiнде:
1) 300.06.031A жолында - 300.06.010A, 300.06.020А және 300.06.030A жолдарының сомасы;
2) 300.06.031В жолында - 300.06.010B, 300.06.020B және 300.06.030В жолдарының сомасы;
3) 300.06.031C жолында - 300.06.010C және 300.06.030C жолдарының сомасы көрсетiледi.
300.06.031A жолының шамасы 300.00.011A жолына, 300.06.031C жолының шамасы 300.00.011B жолына көшiрiледi.
46. "РФ-нан сатып алынған газ конденсатын қоса мұнай және табиғи газдан басқа импорт бойынша сатып алынған тауарлар" бөлiмi РФ-нан сатып алынған газ конденсатын қоса мұнай және табиғи газдан басқа импорт бойынша сатып алынған тауарлар бойынша есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасын есептеуге арналған.
300.06.032 жолы "ҚР аумағында сатып алынған және салық салынатын айналым мақсатында пайдаланылатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер)" бөлiмiнiң жолдарын толтыру үшiн қарастырылған тәртiппен толтырылады.
300.06.033 жолы "ҚР аумағында сатып алынған және босатылған айналым мақсатында пайдаланылатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер)" бөлiмiнiң жолдарын толтыру үшiн қарастырылған тәртiппен толтырылады.
300.06.034 жолы "ҚР аумағында сатып алынған және салық салынатын және босатылған айналым мақсатында пайдаланылатын тауарлар (жұмыстар, қызмeттеp)" бөлiмiнiң жолдарын толтыру үшiн қарастырылған тәртiппен толтырылады.

3) в графе С указывается сумма налога на добавленную стоимость, относимого в зачет.
В разделе "Товары (работы, услуги), приобретенные на территории РК и используемые в целях облагаемого оборота" указываются сведения по товарам (работам, услугам), приобретенным в Республике Казахстан и предназначенным для использования только в целях облагаемых оборотов.
Заполнение строк данного раздела производится в порядке, предусмотренном для заполнения строк формы 300.05.
43. В разделе "Товары (работы, услуги), приобретенные на территории РК и используемые в целях освобожденного оборота" указываются сведения по товарам (работам, услугам), приобретенным в Республике Казахстан и предназначенным для использования только в целях освобожденных оборотов.
Заполнение строк данного раздела производится в порядке, предусмотренном для заполнения строк формы 300.05.
44. Раздел "Товары (работы, услуги), приобретенные на территории РК и используемые в целях облагаемого и освобожденного оборотов" заполняется при сложности определения цели использования (облагаемого или освобожденного оборота) приобретенных товаров (работ, услуг).
Величина графы С раздела определяется как произведение величин, указанных в графе В по соответствующей строке данного раздела, и величины, указанной в строке 300.00.007.
45. В разделе "Сумма НДС, относимого в зачет по товарам (работам, услугам), приобретенным на территории РК" указываются:
1) в строке 300.06.031А - сумма строк 300.06.010А, 300.06.020А и 300.06.030А;
2) в строке 300.06.031В - сумма строк 300.06.010В, 300.06.020В и 300.06.030В;
3) в строке 300.06.031С - сумма строк 300.06.010С и 300.06.030С.
Величина строки 300.06.031А переносится в строку 300.00.011А, строки 300.06.031С - в строку 300.00.011В.
46. Раздел "Товары, приобретенные по импорту, кроме природного газа, нефти, включая газовый конденсат, приобретенных в РФ" предназначен для расчета суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, по товарам, приобретенным по импорту, кроме нефти, включая газовый конденсат, и природного газа, приобретенным в Российской Федерации.
Строка 300.06.032 заполняется в порядке, предусмотренном для заполнения строк раздела "Товары (работы, услуги), приобретенные на территории РК и используемые в целях облагаемого оборота" данной формы.
Строка 300.06.033 заполняется в порядке, предусмотренном для заполнения строк раздела "Товары (работы, услуги), приобретенные на территории РК и используемые в целях освобожденного оборота" данной формы.
Строка 300.06.034 заполняется в порядке, предусмотренном для заполнения строк раздела "Товары (работы, услуги), приобретенные на территории РК и используемые в целях облагаемого и освобожденного оборотов" данной формы.

300.06.035 жолында А, В және С бағандарының тиiсiнше 300.06.032, 300.06.033 және 300.06.034 жолдарының сомалары ретiнде айқындалатын шама көрсетiледi.
300.06.035A жолының шамасы 300.00.012A жолына, 300.06.035C жолының шамасы 300.00.012В жолына көшiрiледi.
47. "Есеп әдiсiмен төленетiн ҚҚС бойынша тауарлар импорты" бөлiмi  Салық кодексiнiң  250-бабында қарастырылған импортталатын тауарлар бойынша қосылған құн салығын есеп әдiсiмен төлеу тәртiбiн көрсетуге арналған.
Осы бөлiмдi толтыру "РФ-нан сатып алынған газ конденсатын қоса мұнай және табиғи газдан басқа импорт бойынша сатып алынған тауарлар" бөлiмiн толтыру үшiн белгiленген тәртiппен жүргiзiледi.
300.06.039 жолында А, В және С бағандарының тиiсiнше 300.06.036, 300.06.037 және 300.06.038 жолдарының сомалары ретiнде айқындалатын шама көрсетiледi.
300.06.039А жолының шамасы 300.00.015A жолына, 300.06.039С жолының шамасы 300.00.015В жолына көшiрiледi.
48. "Төлеу мерзiмi өзгертiлген тауарлар импорты бойынша төленген ҚҚС-ның есебi" бөлiмi  Салық кодексiнiң  249-бабына сәйкес салық төлеу мерзiмi өзгертiлген, импортталатын тауарлар бойынша бюджетке нақты төленген қосылған құн салығының сомасын көрсетуге арналған. Осы бөлiм екi бағаннан тұрады:
1) А бағанында төлеу мерзiмi өзгертiлген қосылған құн салығы бойынша берешектi өтеу есебiнен есептi салық кезеңiнде нақты төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi;
2) В бағанында есепке жатқызуға жататын қосымша құн салығының нақты сомасы көрсетiледi.
49. "Төлеу мерзiмi өзгертiлген тауарлар импорты бойынша төленген ҚҚС-ның есебi" бөлiмiнiң жолдарында:
1) 300.06.040 жолында - салық салынатын айналым мақсатында пайдаланылатын тауарлар импорты бойынша төленген қосылған құн салығының сомасы;
2) 300.06.041 жолында - босатылған айналым мақсатында пайдаланылатын тауарлар импорты бойынша төленген қосылған құн салығының сомасы;
3) 300.06.042 жолында - салық салынатын айналым мақсатында да, босатылған айналым мақсатында да пайдаланылатын тауарлар импорты бойынша төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi.
300.06.042A жолының шамасы 300.07.003D, 300.06.040A және 300.06.041 жолдарының айырмашылығы ретiнде айқындалады.
300.06.042B жолының шамасы 300.06.042A және 300.00.007 жолдарында көрсетiлген шамалардың туындысы ретiнде айқындалады;
4) Yшiншi бөлiмде салық салынатын немесе босатылған айналымдар мақсатында пайдаланылатын сатып алынған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) қандай көлемiнде салық төлеушi қосылған құн салығын айқындау қиын тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша мәлiметтер көрсетiледi.
300.06.043 жолында:

В строке 300.06.035 указывается величина, определяемая как сумма строк 300.06.032, 300.06.033 и 300.06.034 граф А, В и С соответственно.
Величина строки 300.06.035А переносится в строку 300.00.012А, строки 300.06.035С - в строку 300.00.012В.
47. Раздел "Импорт товаров, по которым НДС уплачивается методом зачета" предназначен для отражения порядка уплаты налога на добавленную стоимость методом зачета по импортируемым товарам, предусмотренного статьей 250  Налогового кодекса.
Заполнение данного раздела производится в порядке, установленном для заполнения раздела "Товары, приобретенные по импорту, кроме природного газа, нефти, включая газовый конденсат, приобретенных в РФ".
В строке 300.06.039 указывается величина, определяемая как сумма строк 300.06.036, 300.06.037 и 300.06.038 граф А, В и С соответственно.
Величина строки 300.06.039А переносится в строку 300.00.015А, строки 300.06.039С - в строку 300.00.015В.
48. Раздел "Зачет уплаченного НДС по импорту товаров, по которым изменен срок уплаты" предназначен для отражения суммы налога на добавленную стоимость, фактически уплаченного в бюджет по импортируемым товарам, по которым был изменен срок уплаты налога в соответствии со статьей 249  Налогового кодекса. Данный раздел состоит из двух граф:
1) в графе А указываются суммы налога на добавленную стоимость, фактически уплаченные в отчетном налоговом периоде в счет погашения задолженности по налогу на добавленную стоимость, по которому был изменен срок уплаты;
2) в графе В указывается сумма фактически уплаченного налога на добавленную стоимость, подлежащего отнесению в зачет.
49. В строках раздела "Зачет уплаченного НДС по импорту товаров, по которым изменен срок уплаты" указывается:
1) в строке 300.06.040 - сумма уплаченного налога на добавленную стоимость по импорту товаров, используемых в целях облагаемого оборота;
2) в строке 300.06.041 - сумма уплаченного налога на добавленную стоимость по импорту товаров, используемых в целях освобожденного оборота;
3) в строке 300.06.042 - сумма уплаченного налога на добавленную стоимость по импорту товаров, используемых как в целях облагаемого оборота, так и в целях освобожденного оборота.
Величина строки 300.06.042A определяется как разница строк 300.07.003D, 300.06.040А и 300.06.041.
Величина строки 300.06.042В определяется как произведение величин, указанных в строках 300.06.042А и 300.00.007;
4) в строке 300.06.043 указывается:

300.06.043A жолында - 300.06.040A, 300.06.041 және 300.06.042A жолдарының сомасы;
300.06.043B жолында - 300.06.040B және 300.06.042B жолдарының сомасы көрсетiледi;
300.06.043B жолының шамасы 300.00.018 жолына көшiрiледi.
50. Банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асырушы ұйымдар мүлiктi (тауарды) кепiлдiкке алу және сатумен байланысты айналымдар бойынша қосылған құн салығын есептеу үшiн бөлек әдiстi қолдану кезiнде 300.06 нысанын мынадай тәртiппен толтырады:
1) "ҚР аумағында сатып алынған және салық салынатын айналым мақсатында пайдаланылатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер)" бөлiмiнiң тиiстi жолдарында тек алынған кепiлдiк мүлiктер (тауарлар) бойынша мәлiметтер көрсетiледi;
2) "ҚР аумағында сатып алынған және босатылған айналым мақсатында пайдаланылатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер)" бөлiмi толтырылмайды;
3) "ҚР аумағында сатып алынған және салық салынатын және босатылған айналым мақсатында пайдаланылатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер)" бөлiмiнде алынған кепiлдiк мүлiктер (тауарлар) бойынша мәлiметтерден басқа Қазақстан Республикасында сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша мәлiметтер көрсетiледi;
4) "ҚР аумағында сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша есепке жатқызылатын ҚҚС сомасы" бөлiмiнiң 300.06.031 жолы осы тармақтың 1) және 3)-тармақшаларында көрсетiлген бөлiмдер жолдарының жиынтық сомасы ретiнде айқындалады;
5) "РФ-нан сатып алынған газ конденсатын қоса мұнай және табиғи газдан басқа импорт бойынша сатып алынған тауарлар", "ҚҚС есеп әдiсiмен төленетiн тауарлар импорты", "Төлеу мерзiмi өзгертiлген тауарлар импорты бойынша төленген ҚҚС-ның есебi" бөлiмдерiнде тек 300.06.034, 300.06.038 және 300.06.042 жолдары, сондай-ақ осы бөлiмдердiң жиынтық жолдары ғана толтырылады.
9. Қосылған құн салығын төлеу мерзiмi өзгертiлген тауарлардың импорты - 300.07-нысанын жасау
51. 300.07 нысаны тауарлар импорты жүзеге асырылған салық кезеңi үшiн Декларация жасау кезiнде де, салық бойынша берешектi толық өтегенге дейiн келесi салық кезеңдерi үшiн Декларация жасау кезiнде де толтырылады.
52. "Тауарлар импорты бойынша төлеу мерзiмi өзгертiлген ҚҚС сомасын өтеу" бөлiмi А, В, С, D, E және F бағандарынан тұрады.
1) А бағанында жүк кеден декларациясында көрсетiлген қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi;
2) В бағанында есептi салық кезеңiнде сатылған тауарлар бойынша бюджетпен өзара есеп айырысу жолымен өтелген қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi;

в строке 300.06.043А - сумма строк 300.06.040А, 300.06.041 и 300.06.042А;
в строке 300.06.043В - сумма строк 300.06.040В и 300.06.042В.
Величина строки 300.06.043В переносится в строку 300.00.018.
50. Банками и банковскими организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, при применении раздельного метода по учету сумм налога на добавленную стоимость по оборотам, связанным с получением и реализацией залогового имущества (товаров), форма 300.06 заполняется в следующем порядке:
1) в соответствующих строках раздела "Товары (работы, услуги), приобретенные на территории РК и используемые в целях облагаемого оборота" указываются сведения только по полученному залоговому имуществу (товарам);
2) раздел "Товары (работы, услуги), приобретенные на территории РК и используемые в целях освобожденного оборота" не заполняется;
3) в разделе "Товары (работы, услуги), приобретенные на территории РК и используемые в целях облагаемого и освобожденного оборотов" указываются сведения по товарам (работам, услугам), приобретенным в Республике Казахстан, кроме сведений по полученному залоговому имуществу (товарам);
4) строка 300.06.031 раздела "Сумма НДС, относимого в зачет по товарам (работам, услугам), приобретенным на территории РК" определяется как сумма итоговых строк разделов, указанных в подпунктах 1) и 3) настоящего пункта;
5) в разделах "Товары, приобретенные по импорту, кроме природного газа, нефти, включая газовый конденсат, приобретенных в РФ", "Импорт товаров, по которым НДС уплачивается методом зачета" и "Зачет уплаченного НДС по импорту товаров, по которым изменен срок уплаты" заполняются только строки 300.06.034, 300.06.038 и 300.06.042, а также итоговые строки данных разделов.
9. Составление формы 300.07 - Импорт товаров, по которым
изменен срок уплаты налога на добавленную стоимость
51. Форма 300.07 заполняется как при составлении Декларации за налоговый период, в котором осуществлен импорт товаров, по которому изменен срок уплаты налога на добавленную стоимость, так и при составлении Декларации за последующие налоговые периоды, до полного погашения задолженности по налогу на добавленную стоимость.
52. Раздел "Погашение суммы НДС по импорту товаров с измененными сроками уплаты" состоит из граф А, В, С, D, E и F:
1) в графе А указывается сумма налога на добавленную стоимость, указанная в грузовой таможенной декларации;
2) в графе В указывается сумма налога на добавленную стоимость, погашенная взаимозачетом с бюджетом по реализованным товарам в отчетном налоговом периоде;

3) С бағанында өткен салық кезеңдерiнде сатылған тауарлар бойынша бюджетпен өзара есеп айырысу жолымен өтелген қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi;
4) D бағанында есептi салық кезеңiнде бюджетке нақты төленген салық сомасы көрсетiледi;
5) E бағанында өткен салық кезеңдерiнде бюджетке нақты төленген салық сомасы көрсетiледi;
6) F бағанында сатылған тауарлар бойынша бюджетпен өзара есеп айырысу жолымен өтелмеген және нақты төленбеген қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi.
53. "Тауарлар импорты бойынша төлеу мерзiмi өзгертiлген ҚҚС сомасын өтеу" бөлiмiнiң жолдарында:
1) 300.07.001 жолында - өндiрiстiк ұқсату үшiн арналған тауарлардың импорты бойынша мәлiметтер көрсетiледi.
Өндiрiстiк ұқсату ұғымы  Салық кодексiнiң  249-бабының 2-тармағымен айқындалады.
2) 300.07.002 жолында - судың, газдың және электр энергиясының импорты бойынша мәлiметтер көрсетiледi.
300.07.001 және 300.07.002 жолдарының бағандары қосымша нысандар негiзiнде толтырылады.
3) 300.07.003 жолында - тиiсiнше А, В, С, D, E және F бағандарының 300.07.001 және 300.07.002 жолдарының сомалары көрсетiледi.
300.07.003D жолының шамасы;
барабар әдiсiн қолданғанда - 300.00.018 жолына;
бөлек әдiстi қолданғанда - тиесiншi мөлшерде 300.06.040A, 300.06.041 және 300.06.042A жолдарына көшiрiледi.
54. 300.07.001 жолына қосымша нысан.
"Өндiрiстiк ұқсату үшiн арналған тауарлар импорты" бөлiмiнде мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
1) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
2) В бағанында - жүк кеден декларациясының тiркеу нөмiрi;
3) С бағанында - жүк кеден декларациясына сәйкес қосылған құн салығының сомасы;
4) D бағанында - салықты өтеу үшiн белгiленген мерзiм (өзгертiлген);
5) E бағанында - Салық кодексiнiң 249-бабының 6-тармағына сәйкес төлеу мерзiмi өзгертiлген салық сомасы бойынша берешектердi өтеу есебiне есеп беру салық кезеңiнде ескерiлетiн қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi. Салықтың осы сомасы есептi салық кезеңi үшiн жасалған 300.00 нысанының 300.00.010 және 300.00.009 жолдарының айырмашылығы ретiнде айқындалады;
6) F бағанында - Салық кодексiнiң 249-бабының 6-тармағына сәйкес өткен салық кезеңдерiнде өтелген қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi. Осы сома өткен салық кезеңi үшiн 300.07.001 жолына құрылған қосымша нысанның E және F бағандарында жүк кеден декларациясының нөмiрiне сәйкес жолдарында көрсетiлген мөлшерлердiң сомасы ретiнде айқындалады;
7) G бағанында - импортталатын тауарлар бойынша есептi салық кезеңiнде бюджетке нақты төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi;

3) в графе С указывается сумма налога на добавленную стоимость, погашенная взаимозачетом с бюджетом по реализованным товарам в предыдущие налоговые периоды;
4) в графе D указывается сумма налога, фактически уплаченного в бюджет в отчетном налоговом периоде;
5) в графе Е указывается сумма налога, фактически уплаченного в бюджет в предыдущие налоговые периоды;
6) в графе F указывается сумма налога на добавленную стоимость, по которому имеется задолженность по уплате в бюджет, непогашенная взаимозачетом и фактически не уплаченная.
53. В строках раздела "Погашение суммы НДС по импорту товаров с измененными сроками уплаты" указываются сведения:
1) в строке 300.07.001 - по импорту товаров, предназначенных для промышленной переработки. Понятие промышленной переработки определяется пунктом 2 статьи 249  Налогового кодекса;
2) в строке 300.07.002 - по импорту воды, газа и электроэнергии.
Строки 300.07.001 и 300.07.002 заполняются на основании дополнительной формы;
3) в строке 300.07.003 - сумма строк 300.07.001 и 300.07.002 граф А, В, С, D, E и F соответственно.
Величина строки 300.07.003D переносится:
при использовании пропорционального метода - в строку 300.00.018;
при использовании раздельного метода в соответствующем размере - в строки 300.06.040А, 300.06.041 и 300.06.042А.
54. Дополнительная форма к строке 300.07.001.
В разделе "Импорт товаров для промышленной переработки" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - регистрационный номер грузовой таможенной декларации;
3) в графе С - сумма налога на добавленную стоимость согласно грузовой таможенной декларации;
4) в графе D - срок (измененный), установленный для погашения налога;
5) в графе Е - сумма налога на добавленную стоимость, зачитываемого в отчетном налоговом периоде в соответствии с пунктом 6 статьи 249  Налогового кодекса в счет погашения задолженности по сумме налога, срок уплаты которого был изменен. Данная сумма налога определяется как разница строк 300.00.010 и 300.00.009 формы 300.00, составленной за отчетный налоговый период;
6) в графе F - сумма налога на добавленную стоимость, погашенная в соответствии с пунктом 6 статьи 249  Налогового кодекса в предыдущие налоговые периоды. Данная сумма определяется как сумма величин, указанных в графах Е и F по строке, соответствующей регистрационному номеру грузовой таможенной декларации, дополнительной формы, составленной к строке 300.07.001 за предыдущий налоговый период;
7) в графе G - сумма налога на добавленную стоимость, фактически уплаченная в бюджет в отчетном налоговом периоде по импортируемым товарам;

8) H бағанында - өткен салық кезеңдерi үшiн импортталатын тауарлар бойынша төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi. Осы сома өткен салық кезеңi үшiн 300.07.001 жолына құрылған қосымша нысанның G және H бағандарында жүк кеден декларациясының нөмiрiне сәйкес жолдарында көрсетiлген мөлшерлердiң сомасы ретiнде айқындалады;
9) I бағанында - бюджетке төлеуге жататын салық бойынша өтелмеген берешектердiң сомасы көрсетiледi. Осы сома С бағанында көрсетiлген көлеммен E, F, G және H бағандарында көрсетiлген көлем сомаларын алу жолымен айқындалады.
С бағанының жиынтық шамасы 300.07.001A жолына, E бағанының жиынтық шамасы - 300.07.001B жолына, F бағанының жиынтық шамасы 300.07.001C жолына, G бағанының жиынтық шамасы - 300.07.001D жолына, H бағанының жиынтық шамасы 300.07.001E жолына және I бағанының жиынтық шамасы 300.07.001F жолына көшiрiледi.
55. 300.07.002 жолына қосымша нысан.
"Cу, газ және электр энергиясы импорты" бөлiмi 300.07.001 жолына қосымша нысанның "Өндiрiстiк ұқсату үшiн арналған тауарлар импорты" бөлiмi үшiн белгiленген тәртiппен толтырылады.
С бағанының жиынтық шамасы 300.07.002A жолына, E бағанының жиынтық шамасы - 300.07.002B жолына, F бағанының жиынтық шамасы 300.07.002С жолына, G бағанының жиынтық шамасы - 300.07.002D жолына, H бағанының жиынтық шамасы 300.07.002E жолына және I бағанының жиынтық шамасы 300.07.002F жолына көшiрiледi.
10. Есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасын түзету - 300.08-нысанын жасау
56. 300.08 нысаны Салық кодексiнiң  237  және  238 -баптарына сәйкес жүргiзiлген, есепке жатқызылған, қосылған құн салығының сомасын түзету жөнiндегi мәлiметтердi көрсетуге арналған.
Салық кодексiнiң 237-бабының 1-тармағының 4) тармақшасында көрсетiлген, есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасын түзеткенде тиiстi жолдары мен қосымшалары (300.05 және 300.06-нысандар) толтырылып, қосымша Декларация (300.00 нысан) жасалады.
Осы нысанның жолдары терiс немесе оң мәндерге ие болуы мүмкiн.
57. "Есепке жатқызылатын ҚҚС сомасын түзету" бөлiмi:
1) 300.08.001 жолында тауарлар бойынша олар бүлiнген немесе жоғалған жағдайда қосылған құн салығы бойынша есептi түзету сомасы көрсетiледi.
Taуapдың (мүліктің) бүлінуі және жоғалуы ұғымы Салық кодексінің 237-бабының 2-тармағында айқындалған. Осы жолдың шамасы тек терiс мәнге ие болады;
2) 300.08.002 жолында қосылған құн салығы бойынша есепке жатқызылған және есептi салық кезеңiнде салық салынатын айналым емес мақсаттарда пайдаланылған тауарлар бойынша қосылған құн салығы бойынша есептi түзету сомасы көрсетiледi.

8) в графе H - сумма налога на добавленную стоимость, уплаченная в предыдущие налоговые периоды по импортируемым товарам. Данная сумма определяется как сумма величин, указанных в графах G и H по строке, соответствующей регистрационному номеру грузовой таможенной декларации, дополнительной формы, составленной к строке 300.07.001 за предыдущий налоговый период;
9) в графе I - сумма задолженности по налогу, подлежащему уплате в бюджет. Данная сумма определяется путем вычитания из величины, указанной в графе С, суммы величин, указанных в графах E, F, G и H.
Итоговая величина графы С переносится в строку 300.07.001А, графы Е - в строку 300.07.001В, графы F - в строку 300.07.001С, графы G - в строку 300.07.001D, графы H - в строку 300.07.001E и графы I - в строку 300.07.001F.
55. Дополнительная форма к строке 300.07.002.
Раздел "Импорт воды, газа, электроэнергии" заполняется в порядке, установленном для заполнения раздела "Импорт товаров для промышленной переработки" дополнительной формы к строке 300.07.001.
Итоговая величина графы С переносится в строку 300.07.002А, графы Е - в строку 300.07.002В, графы F - в строку 300.07.002С, графы G - в строку 300.07.002D, графы H - в строку 300.07.002E и графы I - в строку 300.07.002F.
10. Составление формы 300.08 - Корректировка суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет
56. Форма 300.08 предназначена для отражения сведений по корректировке суммы налога на добавленную стоимость, отнесенного в зачет, произведенной в соответствии со статьями 237  и  238  Налогового кодекса.
При корректировке сумм налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, в случае, указанном в подпункте 4) пункта 1 статьи 237  Налогового кодекса, составляется дополнительная Декларация (форма 300.00) с заполнением соответствующих строк и приложений (формы 300.05 и 300.06).
Строки данной формы могут иметь отрицательное или положительное значение.
57. Раздел "Корректировка суммы НДС, относимого в зачет":
1) в строке 300.08.001 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по товарам в случае их порчи или утраты.
Понятие порчи и утраты товара (имущества) определено в пункте 2 статьи 237 Налогового кодекса . Величина данной строки имеет только отрицательное значение;
2) в строке 300.08.002 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по товарам, по которым в предыдущие налоговые периоды налог на добавленную стоимость был отнесен в зачет, и которые в отчетном налоговом периоде были использованы не в целях облагаемого оборота;

3) 300.08.003 жолында сатып алынған тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) бағаның, өтемақының өзгеруiне байланысты жүргiзiлген қосылған құн салығы бойынша есептi түзету жөнiндегi мәлiметтер көрсетiледi. Жол қосымша нысан негiзiнде толтырылады;
4) 300.08.004 жолында жеткiзушiге жартылай немесе толық қайтарылған тауарлар бойынша қосылған құн салығы бойынша есептi түзету сомасы көрсетiледi. Жол қосымша нысан негiзiнде толтырылады;
5) 300.08.005 жолында мәмiле шарттары өзгерген тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша қосылған құн салығы бойынша есептi түзету сомасы көрсетiледi. Жол қосымша нысан негiзiнде толтырылады;
6) 300.08.006 жолында нормадан тыс шеккен шығыстар бойынша қосылған құн салығы бойынша есептi түзету сомасы көрсетiледi. Осы жолды Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес Табиғи монополиялар субъектiлерi болып табылатын қосылған құн салығын төлеушiлер толтырады;
7) 300.08.007 жолында күмәндi мiндеттемелер бойынша қосылған құн салығы бойынша есептi түзету сомасы көрсетiледi. Жол қосымша нысан негiзiнде толтырылады;
8) 300.08.008 жолында күмәндi мiндеттемелердi тану кезiнде бұрын қосылған құн салығы бойынша есептi түзету жүргiзiлген, күмәндi мiндеттемелер бойынша қосылған құн салығы бойынша есептi түзету сомасы көрсетiледi. Жол қосымша нысан негiзiнде толтырылады;
9) 300.08.009 жолында босатылған айналым мақсатында сатып алынған, тауарларды салық салынатын айналым мақсатында қолданумен байланысты жүзеге асырылатын қосылған құн салығы бойынша есептi түзетудiң жиынтық шамасы көрсетiледi. Бұл жол егер көрсетiлген тауарларды сатын алу мезетiнде қосылған құн салығын төлеушiмен есепке жатқызудың бөлек әдiсi қолданылған жағдайда толтырылады.
300.08.010 жолының шамасы 300.00.017 жолына көшiрiледi.
58. 300.08.003, 300.08.004, 300.08.005, 300.08.007, 300.00.008 жолдары қосымша нысандардың негiзiнде толтырылады.
59. 300.08.003 жолына қосымша нысан сатып алынған тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) бағаның, өтемақының өзгеруiне байланысты қосылған құн салығы бойынша есептi түзетудi көрсетуге арналған.
"Сатып алынған тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) бағаның, өтемақының өзгеруi" бөлiмiнде мынадай мәлiметтер көрсетiледi:

3) в строке 300.08.003 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость, производимой в связи с изменением цены, компенсации за приобретенные товары (работы, услуги). Строка заполняется на основании дополнительной формы;
4) в строке 300.08.004 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по товарам, частично или полностью возвращенным поставщику. Строка заполняется на основании дополнительной формы;
5) в строке 300.08.005 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по товарам (работам, услугам), по которым изменены условия сделки. Строка заполняется на основании дополнительной формы;
6) в строке 300.08.006 указывается сумма корректировки налога на добавленную стоимость по сверхнормативным потерям. Данная строка заполняется теми плательщиками налога на добавленную стоимость, которые в соответствии с законодательством Республики Казахстан являются субъектами естественных монополий;
7) в строке 300.08.007 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по сомнительным обязательствам. Строка заполняется на основании дополнительной формы;
8) в строке 300.08.008 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость, связанной с осуществлением оплаты по сомнительным обязательствам, по которым ранее была произведена корректировка зачета по налогу на добавленную стоимость при признании сомнительных обязательств. Строка заполняется на основании дополнительной формы;
9) в строке 300.08.009 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость, осуществляемая в связи с использованием товаров в целях облагаемого оборота, приобретенных в целях освобожденного оборота. Данная строка заполняется в том случае, если в момент приобретения указанных товаров плательщиком налога на добавленную стоимость использовался раздельный метод отнесения в зачет;
10) в строке 300.08.010 указывается итоговая величина корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость, определяемая как сумма строк с 300.08.001 по 300.08.009.
Величина строки 300.08.010 переносится в строку 300.00.017.
58. Строки 300.08.003, 300.08.004, 300.08.005, 300.08.007, 300.08.008 заполняются на основании дополнительных форм.
59. Дополнительная форма к строке 300.08.003 предназначена для отражения корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость, связанной с изменением цены, компенсации за приобретенные товары (работы, услуги).
В разделе "Изменение цены, компенсации за приобретенные товары (работы, услуги)" указываются следующие сведения:

1) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
2) В бағанында - тауарлар (жұмыстар, қызметтер) жеткiзушi салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
3) С бағанында - соның негiзiнде салық салынатын айналымның мөлшерiне түзету жүргiзiлген құжат атауы (қосымша шот-фактура немесе басқа растайтын құжат);
4) D бағанында - С бағанында көрсетiлген құжаттың нөмiрi және жасалған күнi;
5) E бағанында - тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бағаларын түзету сомасы;
6) F бағанында - қосылған құн салығы бойынша есептi түзету сомасы.
F бағанының қорытынды шамасы 300.08.003 жолына көшiрiледi.
60. 300.08.004 жолына қосымша нысан жеткiзушiге жартылай немесе толық қайтарылған тауарлар бойынша қосылған құн салығы бойынша есептi түзетудi көрсетуге арналған.
"Тауарды қайтару" бөлiмiнде мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
1) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
2) В бағанында - қайтарылатын тауардың атауы;
3) С бағанында - тауар жеткiзушi салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
4) D бағанында - қайтарылатын тауардың қосылған құн салығынсыз құны;
5) E бағанында - қосылған құн салығы бойынша есептi түзету сомасы.
E бағанының қорытынды шамасы 300.08.004 жолына көшiрiледi.
61. 300.08.005 жолына қосымша нысан нәтижесiнде бұрын жасалған мәмiле шарттары өзгерген тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша (мысалы, тауар сатып алу-сату шарты бойынша тиелген, бiрақ нәтижесiнде оны өтеусiз беру, жалға беру және т.б. туралы шешiм қабылданған) қосылған құн салығы бойынша есептi түзетудi көрсетуге арналған.
"Мәмiле шарттарының өзгеруi" бөлiмiнде мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
1) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
2) В бағанында - соның негiзiнде мәмiле шарттары өзгертiлген құжат атауы;
3) С бағанында - В бағанында көрсетiлген құжаттың нөмiрi және жасалған күнi;
4) D бағанында - тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) қосылған құн салығынсыз құнының түзету сомасы;
5) E бағанында - қосылған құн салығы бойынша есептi түзету сомасы.
E бағанының қорытынды шамасы 300.08.005 жолына көшiрiледi.
62. 300.08.007 жолына қосымша нысан күмәндi талаптар бойынша қосылған құн салығы бойынша есептi түзетудi көрсетуге арналған.
"Күмәндi мiндеттемелер" бөлiмiнде мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
1) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
2) В бағанында - тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) жеткiзушi мiндеттемесi берешегi бар салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
3) С бағанында - тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) жеткiзушiнiң аты-жөнi, немесе атауы;

1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - регистрационный номер налогоплательщика-поставщика товаров (работ, услуг);
3) в графе С - наименование документа, на основании которого производится корректировка зачета по налогу на добавленную стоимость (дополнительный счет-фактура или другой подтверждающий документ);
4) в графе D - номер и дата составления документа, указанного в графе С;
5) в графе Е - сумма корректировки стоимости товаров (работ, услуг);
6) в графе F - сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость.
Итоговая величина графы F переносится в строку 300.08.003.
60. Дополнительная форма к строке 300.08.004 предназначена для отражения корректировки зачета налога на добавленную стоимость по товарам, частично или полностью возвращенным поставщику.
В разделе "Возврат товара" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе B - наименование возвращаемого товара;
3) в графе C - регистрационный номер налогоплательщика-поставщика товара;
4) в графе D - стоимость возвращаемого товара без налога на добавленную стоимость;
5) в графе Е - сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость.
Итоговая величина графы Е переносится в строку 300.08.004.
61. Дополнительная форма к строке 300.08.005 предназначена для отражения сведений о зачете налога на добавленную стоимость по товарам, по которым изменены условия заключенной ранее сделки, в результате чего изменяется сумма налога, относимого в зачет (например, товар приобретен по договору купли-продажи, но впоследствии принято решение о его безвозмездной передаче, передаче в аренду и т.п.).
В разделе "Изменение условий сделки" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование документа, в соответствии с которым изменяются условия сделки;
3) в графе С - номер и дата составления документа, указанного в графе В;
4) в графе D - сумма корректировки стоимости товаров (работ, услуг) без налога на добавленную стоимость;
5) в графе E - сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость.
Итоговая величина графы Е переносится в строку 300.08.005.
62. Дополнительная форма к строке 300.08.007 предназначена для отражения корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по сомнительным обязательствам.
В разделе "Сомнительные обязательства" указываются:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - регистрационный номер налогоплательщика-поставщика товаров (работ, услуг), перед которым числится обязательство;
3) в графе С - фамилия, имя, отчество или наименование поставщика товаров (работ, услуг);

4) D бағанында - солар бойынша тауарлар (жұмыстар, қызметтер) сатып алынған шот-фактураның нөмiрi және жасалған күнi;
5) E бағанында - күмәндi мiндеттеме болып табылатын тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) қосылған құн салығынсыз құнының түзету сомасы;
6) F бағанында - қосылған құн салығы бойынша есеп жүргізiлген салық кезеңiнде қолданылған қосылған құн салығының ставкасы;
7) G бағанында - шот-фактурада көрсетiлген қосылған құн салығы сомасы;
8) H бағанында қосылған құн салығы бойынша есепке жатқызу жүргiзiлген салық кезеңi;
9) I бағанында жалпы айналымда салық салынатын айналымның үлес салмағы;
10) J бағанында қосылған құн салығы бойынша есепке жатқызуды түзетудiң сомасы.
J бағанының қорытынды шамасы 300.08.007 жолына көшiрiледi.
63. 300.08.008 жолына қосымша нысан күмәндi мiндеттемелер бойынша қосылған құн салығы бойынша есепке бұрын азаю тарапына қарай түзетулер жүргiзiлген осындай мiндеттемелер бойынша төлем жүргiзумен байланысты қосылған құн салығына түзетудi көрсетуге арналған.
"Күмәндi мiндеттемелер бойынша төлем" бөлiмiнде мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
1) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
2) В бағанында - соның алдындағы мiндеттемелерi өтелген тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) жеткiзушi салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
3) С бағанында - тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) жеткiзушiнiң аты-жөнi, немесе атауы;
4) D бағанында - қосылған құн салығы бойынша есепке түзету жүргiзiлген салық кезеңi;
5) E бағанында - олар бойынша берешектер күмәндi мiндеттеме болып танылған сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша шот-фактураның нөмiрi және жасалған күнi;
6) F бағанында - осы мiндеттеме бойынша жүргiзiлген төлемінің жалпы сомасы;
7) G бағанында - тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) қосылған құн салығын енгiзбей төленген құны;
8) H бағанында - қосылған құн салығын есептеу жүргiзiлген салық кезеңiнде қолданылған қосылған құн салығының ставкасы;
9) I бағанында - қосылған құн салығы бойынша есептi түзету сомасы I бағанының қорытынды шамасы 300.08.008 жолына көшiрiледi.
11. Есепке жатқызу әдiсiмен төленетiн қосылған құн салығы бойынша тауарлар импорты - 300.09-нысанын жасау
64. 300.09 нысаны салық кезеңiнiң ішінде  Салық кодексiнiң  250-бабында көзделген кедендiк ресiмдеу кезiнде қосылған құн салығы есеп әдiсi бойынша жүзеге асырылған тауарлар импорты туралы ақпарат беруге арналған.

4) в графе D - номер и дата составления счета-фактуры, по которому были приобретены товары (работы, услуги);
5) в графе E - стоимость товаров (работ, услуг), являющаяся сомнительным обязательством, без включения в нее налога на добавленную стоимость;
6) в графе F - ставка налога на добавленную стоимость, действовавшая в налоговом периоде, в котором произведен зачет по налогу на добавленную стоимость;
7) в графе G - сумма налога на добавленную стоимость, указанная в счете-фактуре;
8) в графе H - налоговый период, в котором произведен зачет по налогу на добавленную стоимость;
9) в графе I - удельный вес облагаемого оборота в общем обороте;
10) в графе J - сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость.
Итоговая величина графы J переносится в строку 300.08.007.
63. Дополнительная форма к строке 300.08.008 предназначена для отражения корректировки зачета налога на добавленную стоимость, связанной с оплатой сомнительного обязательства, по которому ранее была произведена корректировка зачета по налогу на добавленную стоимость в сторону уменьшения.
В разделе "Оплата сомнительного обязательства" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - регистрационный номер налогоплательщика-поставщика товаров (работ, услуг), перед которым погашено обязательство;
3) в графе С - фамилия, имя, отчество или наименование поставщика товаров (работ, услуг);
4) в графе D - налоговый период, в котором ранее была произведена корректировка зачета по налогу на добавленную стоимость;
5) в графе Е - номер и дата составления счета-фактуры по приобретенным товарам (работам, услугам), задолженность по которым была признана сомнительным обязательством;
6) в графе F - общая сумма произведенной оплаты по данному обязательству;
7) в графе G - стоимость оплаченных товаров (работ, услуг) без включения в нее налога на добавленную стоимость;
8) в графе H - ставка налога на добавленную стоимость, действовавшая в налоговом периоде, в котором был осуществлен зачет по налогу на добавленную стоимость;
9) в графе I - сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость.
Итоговая величина графы I переносится в строку 300.08.008.
11. Составление формы 300.09 - Импорт товаров, по которым
налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета
64. Форма 300.09 предназначена для отражения сведений по импорту товаров, осуществленному в течение налогового периода, по которому налог на добавленную стоимость при таможенном оформлении уплачивается методом зачета, предусмотренным статьей 250  Налогового кодекса.

65. "Есеп әдiсiмен төленетiн тауар импорты бойынша ҚҚС есептеу" бөлiмiнiң 300.09.001 жолы қосымша нысан негiзiнде толтырылады.
300.09.001A жолының шамасы 300.00.015A жолына көшiрiледi.
300.09.001B жолының шамасы:
барабар әдiсiн қолдануда - 300.00.009 және 300.00.015B жолдарына;
бөлек әдiстi қолданғанда - 300.00.009 жолына және 300.06.036B, 300.06.037B және 300.06.038B жолдарына тиiстi мөлшерде көшiрiледi.
66. 300.09.001 жолына қосымша нысан.
"Есеп әдiсiмен төленетiн тауар импорты бойынша ҚҚС есептеу" бөлiмiнде мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
1) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
2) В бағанында - импортталатын тауарлардың атауы;
3) С бағанында - соған сәйкес тауар Қазақстан Республикасының аумағында еркiн айналысқа жiберу жүргiзiлген жүк кеден декларациясының тiркеу нөмiрi;
4) D бағанында -  Салық кодексiнiң  220-бабына сәйкес айқындалатын салық салынатын импорт мөлшерi;
5) E бағанында - төленбеген қосылған құн салығының сомасы.
Осы сома жүк кеден декларациясында көрсетiлген салық сомасына сәйкес келуi тиiс.
D бағанының қорытынды шамасы 300.09.001A жолына, E бағанының қорытынды шамасы 300.09.001B жолына көшiрiледi.
12. Өткен салық кезеңдерiнен көшiрiлген қосылған құн салығы бойынша есепке жатқызулар -
300.010-нысанын жасау
67. 300.10 нысаны өткен салық кезеңдерiнен көшiрiлетiн қосылған құн салығы бойынша есепке жатқызулар сомасын көрсетуге арналған.
68. "Салық кезеңi үшiн қосылған құн салығы бойынша төлемдер есебiнен көшiрiлетiн ҚҚС бойынша есепке жатқызулар" бөлiмiнде мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
1) 300.10.001 жолында - өткен салық кезеңi үшiн жасалған Декларацияның 300.00.026 жолының шамасы;
2) 300.10.002 жолында -  Салық кодексiнiң  262-бабына сәйкес есептi салық кезеңi iшiнде салық төлеушiге қайтарылған қосылған құн салығының сомасы;
3) 300.10.003 жолында - есептi салық кезеңiнде қосылған құн салығы бойынша төлемдер есебiне есептелетiн төленген салық сомасынан асатын есепке жатқызылатын қосылған құн салығының жалпы сомасы.
300.10.003 жолының шамасы 300.10.001 және 300.10.002 жолдарының айырмашылығы ретiнде айқындалады және 300.00.024 жолына көшiрiледi.
13. Резидент емес үшiн төлеуге тиiстi қосылған құн салығы - 300.11-нысанын жасау
69. 300.11 нысаны  Кодексiнiң  221-бабына сәйкес резидент емес үшiн төлеуге тиiстi және төленген қосылған құн салығы сомасы туралы мәлiметтердi көрсетуге арналған.

65. Строка 300.09.001 раздела "Начисление НДС по импорту товаров, уплачиваемого методом зачета" заполняется на основании дополнительной формы.
Величина строки 300.09.001А переносится в строку 300.00.015А.
Величина строки 300.09.001В переносится:
при использовании пропорционального метода - в строки 300.00.009 и 300.00.015В;
при использовании раздельного метода - в строку 300.00.009 и в соответствующем размере - в строки 300.06.036В, 300.06.037В и 300.06.038В.
66. Дополнительная форма к строке 300.09.001.
В разделе "Начисление НДС по импорту товаров, уплачиваемого методом зачета" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование импортируемых товаров;
3) в графе С - регистрационный номер грузовой таможенной декларации, в соответствии с которой осуществлен выпуск товаров в свободное обращение на территорию Республики Казахстан;
4) в графе D - размер облагаемого импорта, определяемый в соответствии со статьей 220  Налогового кодекса;
5) в графе Е - сумма неуплаченного налога на добавленную стоимость. Данная сумма должна соответствовать сумме налога, отраженной в грузовой таможенной декларации.
Итоговая величина графы D переносится в строку 300.09.001А, графы Е - в строку 300.09.001В.
12. Составление формы 300.10 - Зачеты по налогу на добавленную стоимость, переносимые из предыдущих налоговых периодов
67. Форма 300.10 предназначена для отражения сумм зачетов по налогу на добавленную стоимость, переносимых из предыдущих налоговых периодов.
68. В разделе "Зачеты по НДС, переносимые в счет платежей по НДС за налоговый период" указываются следующие сведения:
1) в строке 300.10.001 величина строки 300.00.026 Декларации, составленной за предыдущий налоговый период;
2) в строке 300.10.002 суммы налога на добавленную стоимость, которые в течение отчетного налогового периода были возвращены налогоплательщику в соответствии со статьей 252  Налогового кодекса;
3) строка 300.10.003 общая сумма превышения налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога, зачитываемого в счет платежей по налогу на добавленную стоимость в отчетном налоговом периоде.
Величина строки 300.10.003 определяется как разница строк 300.10.001 и 300.10.002 и переносится в строку 300.00.024.
13. Составление формы 300.11 - Налог на добавленную стоимость, подлежащий уплате за нерезидента
69. Форма 300.11 предназначена для отражения сведений о суммах налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате и уплаченного за нерезидента в соответствии со статьей 221 Налогового кодекса .

70. "Есептi салық кезеңiнде резидент еместен сатып алынған жұмыстар, қызметтер бойынша төлеуге жататын ҚҚС" бөлiмiнде мынадай мәлiметтер енгiзiледi:
1) 300.11.001 жолында - ағымдағы салық кезеңiнде резидент еместен сатып алынған жұмыстар, қызметтер бойынша салық салынатын айналым.
Салық салынатын айналым мөлшерi  Салық кодексiнiң  220-бабының 2-тармағына сәйкес айқындалады.
300.11.001 жолының шамасы:
бара-бар әдiстi қолданғанда - 300.05.008A жолына бөлек әдiстi қолданғанда - тиiстi мөлшерде 300.06.008A, 300.06.018A және 300.06.028A жолдарына көшiрiледi;
2) 300.11.002 жолында - 300.11.001 жолда көрсетiлген айналым бойынша резидент емес үшiн төлеуге жататын қосылған құн салығының сомасы.
300.11.002 жолының шамасы:
барабар әдiсiн қолданғанда - 300.05.008B жолына бөлек әдiстi қолданғанда - тиiстi мөлшерде 300.06.008В, 300.06.018В және 300.06.028B жолдарына көшiрiледi;
3) 300.11.003 жолында - 300.11.001 жолда көрсетiлген айналым бойынша есептi салық кезеңi iшiнде бюджетке нақты төленген қосылған құн салығының сомасы.
300.11.001-300.11.003 жолдары қосымша нысанның негiзiнде толтырылады.
71. "Өткен салық кезеңдерiнде резидент еместен сатып алынған жұмыстар және қызмет көрсетулер бойынша төлеуге тиiстi КҚС" бөлiмiнде есептi салық кезеңiнде резидент емеске қосылған құн салығын төлеу бөлшектеп немесе толық жүргiзiлген өткен салық кезеңдерiне резидент еместен сатып алынған жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша мәлiметтер көрсетiледi:
1) 300.11.004 жолында - өткен салық кезеңдерiнде резидент еместен сатып алынған жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша салық салынатын айналым. Осы жол егер бюджетке төлеуге есептелген қосылған құн салығы белгiленген мерзiмде төленбеген (немесе бөлшектеп төленген) жағдайда толтырылады;
2) 300.11.005 жолында - 300.11.004 жолында көрсетiлген айналым бойынша резидент емес үшiн төлеуге тиiстi қосылған құн салығының сомасы;
3) 300.11.006 жолында - 300.11.004 жолында көрсетiлген айналым бойынша есептi салық кезеңiнiң iшiнде бюджетке нақты төленген қосылған құн салығының сомасы;
4) 300.00.007 жолында - резидент еместен сатып алынған жұмыстар және қызмет көрсетулер бойынша есептi салық кезеңiнде бюджетке нақты төленген қосылған құн салығының жалпы сомасы.
300.11.007 жолының шамасы 300.11.003 және 300.11.006 жолдарының шамасын жиынтықтау жолымен айқындалады және:
бара-бар әдiстi қолдану кезiнде 300.05.008C жолына;

70. В разделе "НДС, подлежащий уплате по работам, услугам, приобретенным у нерезидента в отчетном налоговом периоде" указываются следующие сведения:
1) в строке 300.11.001 - облагаемый оборот по реализации работ и услуг, приобретенных у нерезидента. Размер облагаемого оборота определяется в соответствии с пунктом 2 статьи 221  Налогового кодекса.
Величина строки 300.00.001 переносится в строку:
при использовании пропорционального метода - в строку 300.05.008А;
при использовании раздельного метода - в соответствующем размере в строки 300.06.008А, 300.06.018А и 300.06.028А;
2) в строке 300.11.002 - сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате за нерезидента по обороту, указанному в строке 300.11.001.
Величина строки 300.11.002 переносится:
при использовании пропорционального метода - в строку 300.05.008В;
при использовании раздельного метода - в соответствующем размере в строки 300.06.008В, 300.06.018В и 300.06.028В;
3) в строке 300.11.003 - сумма налога на добавленную стоимость, фактически уплаченного в бюджет в течение отчетного налогового периода по обороту, указанному в строке 300.11.001.
Строки с 300.11.001 по 300.11.003 заполняются на основании дополнительной формы.
71. В разделе "НДС, подлежащий уплате по работам и услугам, приобретенным у нерезидента в предыдущие налоговые периоды" указываются сведения по работам, услугам, приобретенным у нерезидента в предыдущие налоговые периоды, по которым уплата налога на добавленную стоимость за нерезидента частично или полностью произведена в отчетном налоговом периоде:
1) в строке 300.11.004 - облагаемый оборот по работам и услугам, приобретенным у нерезидента в предыдущие налоговые периоды. Данная строка заполняется в том случае, если налог на добавленную стоимость, причитающийся к уплате в бюджет, не был уплачен (или частично был уплачен) в установленный срок;
2) в строке 300.11.005 - сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате за нерезидента по обороту, указанному в строке 300.11.004;
3) в строке 300.11.006 - сумма налога на добавленную стоимость, фактически уплаченная в бюджет в течение отчетного налогового периода по обороту, указанному в строке 300.11.004;
4) в строке 300.11.007 - общая сумма налога на добавленную стоимость, фактически уплаченного в бюджет в отчетном налоговом периоде по работам и услугам, приобретенным у нерезидента.
Величина строки 300.11.007 определяется путем суммирования величин строк 300.11.003 и 300.11.006 и переносится:
при использовании пропорционального метода - в строку 300.05.008С;

бөлек әдiсi кезiнде - тиiстi мөлшерде 300.06.008C және 300.06.028С жолдарында көшiрiледi.
300.11.004 - 300.11.006 жолдары қосымша нысанның негiзiнде толтырылады.
72. 300.11.001, 300.11.002 және 300.11.003 жолдарына қосымша нысан.
"Есептi салық кезеңiнде резидент еместен сатып алынған жұмыстар және қызмет көрсетулер" бөлiмiнде мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
1) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
2) В бағанында - өткiзу орны Қазақстан Республикасы болып табылатын жұмысты орындаған және қызмет көрсеткен резидент еместiң аты-жөнi немесе атауы;
3) С бағанында - резидент еместен сатып алынған жұмыстар мен қызмет көрсетулердiң атауы;
4) D бағанында - резидент еместен жұмыстарды және қызмет көрсетулердi сатып алған күн;
5) E бағанында - резидент еместен сатып алынған жұмыстар мен қызмет көрсетулер бойынша салық салынатын айналым;
6) F бағанында - қосылған құн салығын төлеушi болып табылмайтын резидент емес үшiн төлеуге тиiстi қосылған құн салығының сомасы;
7) G бағанында - қосылған құн салығын төлеушi болып табылмайтын резидент емес үшiн бюджетке нақты төленген не бюджеттен қайтаруға жататын артық төленген салық сомасы немесе нөлдiк ставка бойынша салық салынатын айналымда қайтаруға жататын қосылған құн салығының сомасы есептелген қосылған құн салығының сомасы;
8) H бағанында - резидент емес үшiн салықтың төленгенiн растайтын төлем құжатының атауы;
9) I бағанында - резидент емес үшiн салықтың төленгенiн растайтын төлем құжатының нөмiрi мен күнi.
E бағанының жиынтық шамасы 300.11.001 жолына, F бағаны - 300.11.002 жолына және G бағаны - 300.11.003 жолына көшiрiледi.
73. 300.00.004, 300.11.005 және 300.11.006 жолдарына қосымша нысан.
"Өткен салық кезеңдерiнде резидент еместен сатып алынған жұмыстар және қызмет көрсетулер" бөлiмiнде мынадай мәлiметтер көрсетiледi:
1) А, В, С, D, E және F бағандары 300.11.001, 300.00.002 және 300.00.003 жолдарына қосымша нысанның тиiстi бағандарын толтыру үшiн көзделген тәртiпте толтырылады;
2) G бағанында - өткен салық кезеңдерiнде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасы;
3) H бағанында - өткен салық кезеңдерiнде резидент еместен сатып алынған жұмыстар және қызмет көрсетулер үшiн есептi салық кезеңiнде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасы;
4) I бағанында - есептi салық кезеңiнде резидент емес үшiн салықтың төленгенiн растайтын төлем құжатының атауы, нөмiрi және күнi.
E бағанының жиынтық шамасы 300.00.004 жолына, F бағаны 300.11.005 жолына және H бағаны - 300.11.006 жолына көшiрiледi.
_______________________________________________

при использовании раздельного метода - в соответствующем размере в строки 300.06.008С и 300.06.028С.
Строки с 300.11.004 по 300.11.006 заполняются на основании дополнительной формы.
72. Дополнительная форма к строкам 300.11.001, 300.11.002 и 300.11.003.
В разделе "Работы и услуги, приобретенные у нерезидента в отчетном налоговом периоде" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - фамилия, имя, отчество или наименование нерезидента, выполнившего работы и оказавшего услуги, местом реализации которых является Республика Казахстан;
3) в графе С - наименование работ и услуг, приобретенных у нерезидента;
4) в графе D - дата приобретения работ и услуг у нерезидента;
5) в графе Е - облагаемый оборот по работам и услугам, приобретенным у нерезидента;
6) в графе F - сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате за нерезидента, не являющегося плательщиком налога на добавленную стоимость;
7) в графе G - сумма налога на добавленную стоимость, фактически уплаченного в бюджет за нерезидента, не являющегося плательщиком налога на добавленную стоимость, либо зачитываемого суммой излишне уплаченных налогов, подлежащих возврату из бюджета, или суммой налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату по оборотам, облагаемым по нулевой ставке;
8) в графе H - наименование платежного документа, подтверждающего уплату налога за нерезидента;
9) в графе I - номер и дата платежного документа, подтверждающего уплату налога за нерезидента.
Итоговая величина графы E переносится в строку 300.11.001, графы F - в строку 300.11.002 и графы G - в строку 300.11.003.
73. Дополнительная форма к строке 300.11.004, 300.11.005 и 300.11.006.
В разделе "Работы и услуги, приобретенные у нерезидента в предыдущие налоговые периоды" указываются следующие сведения:
1) графы А, В, С, D, E и F заполняются в порядке, предусмотренном для заполнения соответствующих граф дополнительной формы к строкам 300.11.001, 300.11.002 и 300.11.003;
2) в графе G - сумма налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет в предыдущие налоговые периоды;
3) в графе H - сумма налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет в отчетном налоговом периоде за работы и услуги, приобретенные у нерезидента в предыдущие налоговые периоды;
4) в графе I - наименование, номер и дата платежного документа, подтверждающего уплату налога за нерезидента в отчетном налоговом периоде.
Итоговая величина графы E переносится в строку 300.11.004, графы F - в строку 300.11.005 и графы H - в строку 300.11.006.
_________________________

РҚАО-ның ескертуі: 300.00, 300.01, 300.02, 300.03, 300.04, 300.05, 300.06, 300.07, 300.08, 300.09, 300.10, 300.11 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Нөлдiк ставка бойынша салық салынатын айналымдар бойынша қосылған құн салығын бюджеттен қайтару туралы
өтiнiштi жасау ережелерi
(302.00 нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және қосылған құн салығын дұрыс есептеу мен уақтылы қайтаруға арналған Нөлдiк ставка бойынша салық салынатын айналымдар негiзiндегі қосылған құн салығын бюджеттен қайтару туралы өтiнiштi (бұдан әрi - Өтiнiш) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Өтiнiштi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
3. Өтінiштi толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге, тазалауға жол берiлмейдi.
4. Көрсеткiштер болмаған кезде Өтiнiштiң тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
5. Өтiнiшке Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
6. Өтiнiштi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiнде екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық органына қайтарылады;
2) хабарламамен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеушi тапсырысты хатпен байланыстың почта немесе өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртiбiмен электрондық түрде не электрондық почта бойынша - салық төлеушi Салық кодексiнiң 69-бабы, 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Өтiнiштi қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электронды почта бойынша алады.
2. Өтiнiш - 302.00-нысанын жасау
7. "Қосылған құн салығын төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректер көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) құрылтай құжаттарына сәйкес қосылған құн салығын төлеушiнiң аты-жөнi немесе толық атауы;
3) өзiне берудiң сериясын, нөмiрiн және беру күнiн енгiзетiн қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлiктiң деректерi;

Примечание РЦПИ: Графические формы 300.00, 300.01, 300.02, 300.03, 300.04, 300.05, 300.06, 300.07, 300.08, 300.09, 300.10, 300.11 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Заявления о возврате
налога на добавленную стоимость из бюджета
по оборотам, облагаемым по нулевой ставке
(форма 302.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Заявления о возврате налога на добавленную стоимость из бюджета по оборотам, облагаемым по нулевой ставке (далее - Заявление), предназначенного для правильного исчисления и своевременного возврата налога на добавленную стоимость.
2. При составлении Заявления:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
3. При заполнении Заявления не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Заявления не заполняются.
5. Заявление подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
6. При представлении Заявления:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке (приеме) Заявления.
2. Составление Заявления (форма 302.00)
7. В разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) фамилия, имя, отчество или полное наименование плательщика налога на добавленную стоимость в соответствии с учредительными документами;
3) данные свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость, включающие в себя серию, номер и дату выдачи;

4) өзiне бенефициар-банк атауын, салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрiн, банктiк сәйкестендiру кодын (БСК) және жеке сәйкестендiру кодын (ЖСК) қамтитын банк деректемелерi;
5) қайтару себебi - тиiстi торкөзде белгi жүргiзiледi;
6) салық кезеңдерi - оған байланысты қосылған құн салығы қайтаруға жататын нөлдiк ставка бойынша салық салынатын айналымдар жасалған салық кезеңi көрсетiледi.
8. "Қайтаруға жататын ҚҚС сомасы туралы мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) 302.00.001 жолында Өтiнiштi беру күнiне қосылған құн салығын төлеушiде қалыптасқан есептелген салық сомасынан есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасынан асуы көрсетiледi. Осы жолда 300.00 нысанының 300.00.026 жолында көрсетiлген сома көрсетiледi;
2) 302.00.002 жолында қайтаруға қойылған салық сомасы көрсетiледi. Осы жолдың шегi Өтiнiш беру күнiне тиесiлi салық кезеңi үшiн жасалған 300.00 нысанының 300.00.027 жолында көрсетiлген шектен аспауы тиiс.
9. "Қайтару нысаны" бөлiмiнде қандай тәртiпте және қандай мөлшерде қосылған құн салығының сомасын қайтару жүргiзiлгенi көрсетiледi:
1) 302.00.003 жолында басқа салықтар бойынша бар берешектi өтеу есебiне есепке жатқызылуы тиiс қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi. Осы жолға Өтiнiшке қосымшаның 302.01.009 жолының шамасы көшiрiледi;
2) 302.00.004 жолында импортталатын тауарларға қосылған құн салығын төлеу есебiне есепке жататын қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi;
3) 302.00.005 жолында  Салық кодексiнiң  221-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының резидентi емес үшiн қосылған құн салығын төлеу есебiне есепке жататын қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi;
4) 302.00.006 жолында қосылған құн салығын төлеушiнiң банк есебiне қайтаруға жататын қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi.
3. Басқа салықтар бойынша берешек - 302.01 нысанын жасау
10. "Қосылған құн салығын төлеушi туралы мәлiметтер" бөлiмiнде салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi.
11. "Басқа салықтар бойынша берешек" бөлiмi өзiне А бағанын "Бюджеттiк жiктеме коды" және В бағанын "Есеп сомасы" кiргiзедi.
А бағанында көрсетiлген жолға сәйкес салық түрiне сәйкес келетiн бюджеттiк жiктеме коды көрсетiледi.
В бағанында Өтiнiштi жасау күнiне жағдай бойынша, көрсетiлген жолға сәйкес мезгiлiнде төленбеген салық түрiн өтеу бойынша есебiне есепке жататын салық сомасы көрсетiледi.

4) банковские реквизиты, включающие в себя наименование банка-бенефициара, регистрационный номер налогоплательщика, банковский идентификационный код (БИК) и индивидуальный идентификационный код (ИИК);
5) причина возврата - производится отметка в соответствующей ячейке;
6) налоговые периоды, в течение которых совершены обороты, облагаемые по нулевой ставке, в связи с которыми налог на добавленную стоимость подлежит возврату.
8. В разделе "Сведения о сумме НДС, подлежащего возврату":
1) в строке 302.00.001 указывается превышение суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога, сложившееся у плательщика налога на добавленную стоимость на дату подачи Заявления. В данной строке указывается сумма, отраженная в строке 300.00.026 формы 300.00;
2) в строке 302.00.002 указывается сумма налога, предъявленного к возврату. Величина данной строки не должна превышать величину, указанную в строке 300.00.027 формы 300.00, составленной за налоговый период, предшествующий дате подачи Заявления.
9. В разделе "Форма возврата" указывается в каком порядке и размере должен быть произведен возврат суммы налога на добавленную стоимость:
1) в строке 302.00.003 указывается сумма налога на добавленную стоимость, которая подлежит зачету в счет погашения имеющейся задолженности по другим налогам. В данную строку переносится величина строки 302.01.009 приложения к Заявлению;
2) в строке 302.00.004 указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего зачету в счет уплаты налога на добавленную стоимость на импортируемые товары;
3) в строке 302.00.005 указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего зачету в счет уплаты налога на добавленную стоимость за нерезидента Республики Казахстан согласно статье 221  Налогового кодекса;
4) в строке 302.00.006 указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату на банковский счет плательщика налога на добавленную стоимость.
3. Составление формы 302.01 - Задолженность по другим налогам
10. В разделе "Сведения о плательщике налога на добавленную стоимость" указывается регистрационный номер налогоплательщика.
11. Раздел "Задолженность по другим налогам" включает в себя графу А "Код бюджетной классификации" и графу В "Сумма зачета".
В графе А указывается код бюджетной классификации, соответствующий виду налога, указанного в соответствующей строке.
В графе В указывается сумма налога, подлежащая зачету в счет погашения недоимки по виду налога, указанного в соответствующей строке, по состоянию на дату составления Заявления.

302.01.009 жолында қосылған құн салығы есебiнен өтелетiн, басқа салықтар бойынша мезгiлiнде төленбеген жалпы сома көрсетiледi.
302.01.009 жолының шамасы Өтiнiштiң 302.00.003 жолына көшiрiледi.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 302.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Салық кезеңi (есептiк тоқсан) барысында сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша шот-фактуралар тiзiлiмiн жасау ережелерi - (307.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген, салық кезеңi (есептiк тоқсан) барысында сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша шот-фактуралар тiзiлiмiн (бұдан әрi - Тiзiлiм) жасау тәртiбiн айқындайды, және оны толтыру тәртiбiн айқындайды.
2. Тiзiлiмдi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
3. Тiзiлiмдi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен - Тiзiлiм екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабы 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес - келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық төлеушi Тiзiлiмдi жеткiзу (қабылдау) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
4. Тiзiлiмдi толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
5. Соманың терiс мәнi тиiстi жолдың (бағанның) бiрiншi сол торкөзiнде "-" белгiсiмен белгiленедi.
6. Көрсеткiштер жоқ болған кезде Тiзілімдердiң тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
7. Тiзiлiмге оны толтырған лауазымды тұлғамен қол қойылады және мөрмен куәландырылады.
8. Тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) сатып алуды дербес жүзеге асыратын құрылымдық бөлiмшелерi бар қосылған құн салығын төлеушiлер, әрбiр құрылымдық бөлiмше бойынша жеке тiзiлiм жасауға және оларды жалпы тiзiлiмге енгiзбеуге құқылы.
9. Тiзiлiмге алдын-ала төлем (аванс) алуға жазылып берiлген шот-фактуралар енгiзiлмейдi. Осы шот-фактуралар Тiзiлiмге нақты тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) алынған салық кезеңiнде (есептi тоқсанда) енгiзiледi.
Егер бұрын алынған шот-фактураларға қосымша шот-фактуралар жазылған жағдайда, оларда Тiзiлiмге енгiзiледi.

В строке 302.01.009 указывается общая сумма недоимки по другим налогам, в счет погашения которой зачитывается налог на добавленную стоимость.
Величина строки 302.01.009 переносится в строку 302.00.003 Заявления.
_________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 302.00, 302.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления реестра счетов-фактур
по товарам (работам, услугам), приобретенным
в течение налогового периода (отчетного квартала)
(форма 307.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), определяют порядок составления реестра счетов-фактур по товарам (работам, услугам), приобретенным в течение налогового периода (отчетного квартала), и определяют порядок его заполнения (далее - Реестр).
2. При составлении Реестра:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
3. При представлении Реестра:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69  Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке (приеме) Реестра.
4. При заполнении Реестра не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком "-" в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
6. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Реестра не заполняются.
7. Реестр подписывается должностным лицом, заполнившим Реестр, и заверяется печатью.
8. Плательщики налога на добавленную стоимость, имеющие структурные подразделения, самостоятельно осуществляющие приобретение товаров (работ, услуг), вправе составлять Реестр отдельно по каждому структурному подразделению и не сводить их в общий Реестр.
9. В Реестр не включаются счета-фактуры, выписанные на получение предварительной оплаты (аванса). Данные счета-фактуры включаются в Реестр в том налоговом периоде (отчетном квартале), в котором фактически получены товары (работы, услуги).
В случае, если к ранее полученным счетам-фактурам выписаны дополнительные счета-фактуры, они также включаются в Реестр.

2. Тiзiлiм - 307.00-нысанын жасау
10. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi келесi деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2)  Салық кодексiнiң  247-бабының 3-тармағына сәйкес айқындалатын Тiзiлiм жасалатын салық кезеңi. Тiзiлiм ай немесе тоқсан үшiн жасалады. Егер салық кезеңi тоқсан болса, онда айды көрсету үшiн тор көздер толтырылмайды. Салық кезеңi араб сандарымен көрсетiледi. Екi белгiден кем ай нөмiрiн көрсеткенде сол торкөз толтырылмайды;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке кәсiпкердiң аты-жөнi;
4) Тiзiлiм түрi - сәйкесiнше негiзгi, қосымша немесе хабарлама бойынша торкөзге белгi жасалады;
5) қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлiгiнiң сериясы, нөмiрi және беру күнi.
11. "Сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша ҚҚС сомасы" бөлiмiнде:
А бағанында - жолдың рет нөмiрi;
В бағанында - шот-фактурада көрсетiлген салық төлеушi-жеткiзушiнiң тiркеу нөмiрi;
С бағанында - шот-фактурада көрсетiлген жеткiзушiнi қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлiгiнiң сериясы, нөмiрi және беру күні.
D бағанында - белгi қойылады, егер берiлген жол бойынша қосымша шот-фактурадан мәлiметтер көрсетiлсе;
E бағанында - шот-фактура нөмiрi (немесе қосымша шот-фактураның);
F бағанында - шот-фактураны көшiру күнi (немесе қосымша шот-фактураның);
G бағанында - шот-фактурада көрсетiлген қосылған құн салығы есептелмеген сатып алынған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) жалпы құны;
Н бағанында - қосылған құн салығы есептелмеген, қосылған құн салығы есептелетін сатып алынған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) жалпы құны;
І бағанында - шот-фактурада көрсетілген қосылған құн салығы сомасы көрсетіледі.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 307.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Қосылған құн салығы бойынша
Декларацияны жасау ережелерi
(310.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi - заңды тұлғалар үшiн арнайы салық режимiн қолданатын қосылған құн салығын төлеушiлердiң қосылған құн салығын дұрыс есептеуi мен уақтылы төлеуiне арналған Қосылған құн салығы бойынша декларацияны (бұдан әрi - Декларация) жасау тәртiбiн айқындайды.

2. Составление Реестра (форма 307.00)
10. В разделе "Общая информация" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который составляется Реестр, определяемый в соответствии с пунктом 3 статьи 247  Налогового кодекса. Реестр составляется за месяц или квартал. Если налоговым периодом является квартал, то ячейки для отражения месяца не заполняются. Налоговый период указывается арабскими цифрами. При указании номера месяца, имеющего менее двух символов, левая ячейка не заполняется;
3) полное наименование юридического лица в соответствии с учредительными документами или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя;
4) вид Реестра - основной, дополнительный или по уведомлению производится отметка в соответствующей ячейке;
5) серия, номер и дата выдачи свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость.
11. В разделе "Сумма НДС по приобретенным товарам (работам, услугам)" указывается:
в графе А - порядковый номер строки;
в графе В - регистрационный номер налогоплательщика-поставщика, указанный в счете-фактуре;
в графе С - серия и номер свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость поставщика, указанного в счете-фактуре;
в графе D делается отметка, если по данной строке указываются сведения из дополнительного счета-фактуры;
в графе Е - номер счета-фактуры (или дополнительного счета-фактуры);
в графе F - дата выписки счета-фактуры (или дополнительного счета-фактуры);
в графе G - общая стоимость товаров (работ, услуг), указанных в счете-фактуре, без учета налога на добавленную стоимость;
в графе Н - общая стоимость товаров (работ, услуг), облагаемых налогом на добавленную стоимость, без учета налога на добавленную стоимость;
в графе I - сумма налога на добавленную стоимость, указанная в счете-фактуре.
_________________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 307.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации
по налогу на добавленную стоимость
(форма 310.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по налогу на добавленную стоимость (далее - Декларация), предназначенной для исчисления и своевременной уплаты налога на добавленную стоимость плательщиками налога на добавленную стоимость, применяющими специальный налоговый режим для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции.

2. Декларацияны жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгiлерiмен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
3. Декларацияны толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
4. Көрсеткiштер жоқ болған кезде Декларациялардың тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
5. Соманың терiс мәнi тиiстi жолдың (бағанның) бiрiншi сол торкөзiнде "-" белгісiмен белгiленедi.
6. Декларацияны беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен - Декларация екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабындағы 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық төлеушi Декларацияны қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
7. 310.00 нысаны бойынша декларация есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 15 күнiнен кешіктiрiлмей тоқсан сайын берiледi.
8. Декларацияны беру мерзiмi  Салық кодексiнiң  247-бабының 2-тармағында белгiленген.
9. Қосылған құн салығын төлеу мерзiмi мен тәртiбi  Салық кодексiнiң  389-бабында айқындалған.
10. 310.00 нысаны бойынша Декларацияның бiр қосымшасы бар.
2. Декларация - 310.00-нысанын жасау
11. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлiктiң (бұдан әрi - Куәлiк) нөмiрi мен сериясы;
3) аты-жөнi немесе құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның толық атауы;
4) ЭҚЖЖ коды. Экономикалық қызмет түрлерiнiң жалпы жiктемесi бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет түрлерiнiң кодтары мен олардың үлес салмағы көрсетiледi;
ЭҚЖЖ коды (алғашқы бес белгi) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң басты үш түрi бойынша көрсетiледi. Үлес салмағы он үлеске дейiн дөңгелектеумен проценттерде (көрсетiлген қызмет түрлерiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100% тең болуы мiндеттi емес екенiн ескеру керек) көрсетiледi.
Үлес салмағының есебi үшiн N 1-ӨН нысандағы (жылдық) мемлекеттiк статистика есептiлiктегi I-бөлiмнiң 100 жолында ("Өнiм") салық төлеушi көрсететiн деректердi пайдалану керек. Үлес салмағы 100 жол бойынша 3-бағанның деректерiне 100 жол бағанына сәйкес келетiн деректердiң қатынасы ретiнде айқындалады.

2. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
3. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Декларации не заполняются.
5. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
6. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69  Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке).
7. Декларация по форме 310.00 представляется ежеквартально не позднее 15-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
8. Срок представления Декларации установлен в пункте 2 статьи 247  Налогового кодекса.
9. Сроки и порядок уплаты налога на добавленную стоимость определены в статье 389  Налогового кодекса.
10. Декларация по форме 310.00 имеет одно приложение.
2. Составление Декларации (форма 310.00)
11. В разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" указываются следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) серия и номер свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость (далее - Свидетельство);
3) фамилия, имя, отчество или полное наименование юридического лица в соответствии с учредительными документами;
4) код ОКЭД. Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности и их удельный вес.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.

Мысалы, қызметiнiң негiзгi түрi үй-жайлар құрылысы болып табылатын салық төлеушi N 1-ӨН (жылдық) I-бөлiмiнiң 100 жолында мынадай деректердi көрсеттi:
-------------------------------------------------------------------
Көрсет.  |Жол.| Есепті  | Соның ішінде қызмет түрі бойынша:
кiштердің|дың |жыл үшін |------------------------------------------
атауы    |коды|барлығы  |         |Автомобиль.|Автомо.  | жарнама
|    |         |Үй-жайлар|дерді бөл. |бильдерді|
|    |         |  салу   |шек сауда  |жалдау   |
|    |         |         |   сату    |         |
|    |         |-----------------------------------------
|    |         |  45211  |  50102    | 71100   | 74400
|    |         |  коды   |  коды     |  коды   | коды
-------------------------------------------------------------------
1      2       3         4         5           6         7
-------------------------------------------------------------------
Өндіріл.   100  250000,0   150000,0   50000,0  35000,0   5000,0
ген өнім.
дердің
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 5  ЭҚЖЖ     A 45211   B 50102     C 71100 |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.  060,0%     020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------
Бұл ретте, құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (Кестенiң 4-бағаны)/250 000,0 (Кестенiң 3-бағаны) x 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледi.
N 2-ШК мемлекеттiк статистикалық есеп беру нысанын тапсыратын шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi 2-ШК(жылдық) нысанының 3-бөлiмiнiң (Қаржы шаруашылық қызметiнiң нәтижесi) 200-207 жолдарының деректерiне негiзделе жоғарыда аталған тәсiлмен толтырады;
5) Декларация түрi. Осы торкөздер  Салық кодексiнiң  69 және  71-баптарына  сәйкес белгiленедi. Декларацияның түрiне байланысты тиiстi торкөзде белгi қойылады.
"Бастапқы" торкөзiнде белгi, егер қосылған құн салығын төлеушiлер ретiнде оны тiркегеннен кейiн алғаш рет Декларацияны беретiн салық төлеушi жүргiзген жағдайда белгiленедi.
Одан кейiнгi декларацияларды беру кезiнде, "Кезектi" тор көзiне белгi қойылады.
Бұрын берiлген декларацияларға өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде, "Қосымша" тор көзiне белгi жасалады.
"Хабарлама бойынша" торкөзi, егер салық төлеушi  Салық кодексiнiң  31-бабы 2-тармағының 7) тармақшасында қарастырылған хабарламаны алса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Декларацияға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгiленедi. Бұл жағдайда салық төлеушiмен "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" торкөздерi бiр уақытта белгiленедi.
Қосылған құн салығы бойынша тарату, қайта құру немесе есептен шығару жағдайында соңғы Декларацияда "Тарату" торкөзiнде белгi жасалады;

Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |Строите-   |розничная  |  аренда   | реклама
|      |        |льство     |продажа    |автомобилей|
|      |        |зданий     |автомобилей|           |
|      |        |___________|___________|___________|__________
|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100   250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
__________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
5 | ОКЭД     A  4 5 2 1 1     B  5 0 1 0 2     C  7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %        0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
При этом удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) х 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитывается аналогичным образом.
Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность формы N2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N2-МП (годовая);
5) вид Декларации. Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и  71  Налогового кодекса. В зависимости от вида Декларации производится отметка в соответствующей ячейке.
Отметка в ячейке "Первоначальная" производится в том случае, если налогоплательщиком Декларация представляется впервые после его регистрации в качестве плательщика налога на добавленную стоимость.
При представлении последующих Деклараций производится отметка в ячейке "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации делается отметка в ячейке "Дополнительная".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если  налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31  Налогового кодекса, на основании которой требуется внести изменения и дополнения в ранее представленную Декларацию. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительная".
В случае ликвидации, реорганизации или снятия с учета по налогу на добавленную стоимость в последней Декларации делается отметка в ячейке "Ликвидационная";

6) валюта коды;
7) ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi заңды тұлғалар үшiн арнайы салық режимiн қолдану құқығына патенттiң (бұдан әрi - Патент) нөмiрi мен сериясы;
8) Декларация берiлетiн есептi тоқсан. Есептi тоқсан араб сандарымен көрсетiледi.
12. "Патент бойынша ҚҚС-ты есептеу" бөлiмiнде Патент құнының есебiне сәйкес қосылған құн салығын есептеу туралы ақпарат көрсетiледi. Патент құнына енгiзiлген қосылған құн салығын есептеу  Салық кодексiнiң  338-бабында айқындалған.
Осы бөлiмдi толтыру кезiнде 931.00 нысаны пайдаланылады.
1) 310.00.001A жолында 931.00.003 жолының, 931.01.001B жолында - 931.00.006 жолының шамасы көрсетiледi;
2) 310.00.002 жолында 931.00.04 және 931.00.005 жолдарының сомасы көрсетiледi;
3) 310.00.003A жолында 931.00.009 жолының, 310.00.003B жолында - 931.00.013 жолының шамасы көрсетiледi;
4) 310.00.004 жолында 931.00.010 және 931.00.011 жолдарының сомасы көрсетiледi;
5) 310.00.005 жолында 931.00.014 жолының шамасы көрсетiледi.
13. "Есептi тоқсан үшiн ҚҚС-ты есептеу" бөлiмiнде есептi тоқсан үшiн жүзеге асырылған сату бойынша нақты айналымдар (кiрiстер) және олар бойынша есептелген қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi:
1) 310.00.006A жолында 16 процент ставкасы бойынша қосылған құн салығы салынатын есептi тоқсан үшiн сату бойынша нақты айналым (кiрiс) көрсетiледi.
310.00.006B жолында 310.00.006A көрсетiлген салық салынатын айналым мөлшерiнен қосылған құн салығының есептелген сомасы көрсетiледi;
2) 310.00.007 жолында қосылған құн салығын есептеу жүргiзiлмейтiн есептi тоқсан iшiнде жүзеге асырылған нақты айналымдар (кiрiстер) көрсетiледi;
Бұл жолға қосылған құн салығының ставкасы қолданылатын айналымдар, сондай-ақ  Салық кодексiнiң  225-бабына сәйкес қосылған құн салығынан босатылған айналымдар енгiзiледi;
3) 310.00.008B жолында Декларацияға Қосымша N 1 көрсетiлген, өзiне 310.01.001E жолының қорытынды шамасын енгiзетiн Салық кодексiнiң 250-бабына сәйкес тауарларды импорттау кезiнде есептелген қосылған құн салығы сомасы көрсетiледi;
4) 310.00.009A жолында  Салық кодексiнiң  250-бабына сәйкес есепке алу әдiсiмен қосылған құн салығын төлеумен есептi тоқсан үшiн жүзеге асырылатын импортталатын тауарларды қоспағанда, қосылған құн салығының есебiнсiз сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) құны, 310.00.009B жолында аталған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) импорты кезiнде және жеткiзушiлерге төленген (төлеуге жататын) қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi;

6) код валюты;
7) серия и номер патента на право применения специального налогового режима для юридических лиц производителей - сельскохозяйственной продукции (далее - Патент);
8) отчетный квартал, за который представляется Декларация. Отчетный квартал указывается арабскими цифрами.
12. В разделе "Исчисление НДС по патенту" отражается информация об исчислении налога на добавленную стоимость в соответствии с Расчетом стоимости Патента. Порядок исчисления налога на добавленную стоимость, включенного в стоимость Патента, определен в статье 388  Налогового кодекса.
При заполнении данного раздела используется форма 931.00:
1) в строке 310.00.001А указывается величина строки 931.00.003, в строке 310.00.001В - строки 931.00.006;
2) в строке 310.00.002 указывается сумма строк 931.00.004 и 931.00.005;
3) в строке 310.00.003А указывается величина строки 931.00.009, в строке 310.00.003В - строки 931.00.013;
4) в строке 310.00.004 указывается сумма строк 931.00.010 и 931.00.011;
5) в строке 310.00.005 указывается величина строки 931.00.014.
13. В разделе "Исчисление НДС за отчетный квартал" указываются фактические обороты (доходы) по реализации, осуществленные за отчетный квартал и суммы начисленного по ним налога на добавленную стоимость:
1) в строке 310.00.006А отражается фактический оборот (доход) по реализации за отчетный квартал, облагаемый налогом на добавленную стоимость по ставке 16 процентов.
В строке 310.00.006В указывается исчисленная сумма налога на добавленную стоимость от размера облагаемого оборота, указанного в строке 310.00.006А;
2) в строке 310.00.007 указываются фактические обороты (доходы), осуществленные в течение отчетного квартала, по которым не производится начисление налога на добавленную стоимость.
В данную строку включаются обороты, в отношении которых применяется нулевая ставка налога на добавленную стоимость, а также обороты, освобожденные от налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 225  Налогового кодекса;
3) в строке 310.00.008В указывается сумма налога на добавленную стоимость, исчисленная при импорте товаров согласно статье 250  Налогового кодекса, которая включает в себя итоговую величину строки 310.01.001Е, указанную в Приложении N 1 к Декларации;
4) в строке 310.00.009А указывается стоимость приобретенных товаров (работ, услуг) без учета налога на добавленную стоимость, в строке 310.00.009В сумма налога на добавленную стоимость, уплаченного (подлежащего уплате) поставщикам и (или) при импорте указанных товаров (работ, услуг), за исключением импорта товаров, осуществляемого за отчетный квартал, с уплатой налога на добавленную стоимость методом зачета в соответствии со статьей 250 Налогового кодекса ;

5) 310.00.010 жолында қосылған құн салығын енгiзбейтiн бағалар бойынша есептi тоқсанның iшiнде сатып алынған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) құны көрсетiледi. Бұл ретте, осы жолдың шамасы Салық кодексiнiң 225-бабына сәйкес қосылған құн салығынан босатылған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) құнын, сондай-ақ Салық кодексiнiң 36-тарауына сәйкес нөлдiк ставка бойынша қосылған құн салығы салынатын шығыстарды енгiзедi;
6) 310.00.011 жолында Салық кодексiнiң 250-бабына сәйкес есепке алу әдiсiмен қосылған құн салығын төлеумен есептi тоқсан үшiн жүзеге асырылатын импортталатын тауарлар бойынша мәлiметтер көрсетiледi;
7) 310.00.012 жолында (310.00.006B + 310.00.008B) - (310.00.009B +310.00.011B) формуласы бойынша айқындалатын, есептi тоқсан үшiн есептелген қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi.
14. "Жыл басынан бастап ҚҚС-ты есептеу" бөлiмiнде жыл басынан бастап жүзеге асырылған сату бойынша нақты айналымдар (кiрiстер) көрсетiледi. Осы бөлiмнiң жолын толтыру "Есептi тоқсан үшiн ҚҚС-ты есептеу" бөлiмiнiң жолын толтыру үшiн белгiленген тәртiпте жүргiзiледi. Бұл ретте, осы бөлiмнiң әрбiр жолының шамасы ұлғаймалы жиынтықпен есептеледi және есептi тоқсан үшiн осы нысанның "Есептi тоқсан үшiн ҚҚС-ты есептеу" бөлiмiнiң тиiстi жолында және бұрынғы есептi тоқсан үшiн 310.00 нысанының "Жыл басынан бастап ҚҚС-ты есептеу" бөлiмiнiң тиiстi жолында көрсетiлген шама сомасы ретiнде айқындалады.
310.00.019 жолында (310.00.013B + 310.00.015) - (310.00.016B + 310.00.018) формуласы бойынша айқындалатын, жыл басынан бастап есептелген қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi.
15. "Бюджетпен есеп айырысулар" бөлiмiнде  Салық кодексiнiң  388-бабында көзделген салықтарды төлеу жөнiндегi жеңiлдiктердi ескерiп бюджетпен нақты есеп айырысулар туралы ақпарат көрсетiледi:
1) 310.00.020 жолында Патент бойынша есептелген қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi. Осы жолға 931.00.016 жолының шамасы көшiрiледi;
2) 310.00.021 жолында 0,2 коэффициентiне 310.00.012 жолының шамасын көбейту жолымен айқындалатын, 80% жеңiлдiктi ескерiп есептi тоқсан үшiн қосылған құн салығының есептелген сомасы көрсетiледi;
3) 310.00.022 жолында 0,2 коэффициентiне 310.00.019 жолының шамасын көбейту жолымен айқындалатын, 80% жеңiлдiктi ескерiп жыл басынан бастап қосылған құн салығының есептелген сомасы көрсетiледi;
4) 310.00.023 жолында есептi тоқсан үшiн нақты төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi;

5) в строке 310.00.010 указывается стоимость товаров (работ, услуг), приобретенных в течение отчетного квартала по ценам, не включающим налог на добавленную стоимость. При этом величина данной строки включает в себя стоимость товаров (работ, услуг), освобожденных от налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 225  Налогового кодекса, а также стоимость затрат, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке в соответствии с главой 36  Налогового кодекса;
6) в строке 310.00.011 указываются сведения по импорту товаров, осуществленному в течение отчетного квартала с уплатой налога на добавленную стоимость методом зачета в соответствии со статьей 250  Налогового кодекса;
7) в строке 310.00.012 указывается сумма налога на добавленную стоимость, исчисленного за отчетный квартал, определяемая по формуле (310.00.006В + 310.00.008)-(310.00.009В + 310.00.011В).
14. В разделе "Исчисление НДС с начала года" указываются фактические обороты (доходы) по реализации, осуществленные с начала года. Заполнение строк данного раздела производится в порядке, установленном для заполнения строк раздела "Исчисление НДС за отчетный квартал". При этом величина каждой строки данного раздела исчисляется нарастающим итогом и определяется как сумма величин, указанных в соответствующей строке раздела "Исчисление НДС с начала года" формы 310.00 за предыдущий отчетный квартал, и в соответствующей строке раздела "Исчисление НДС за отчетный квартал" данной формы за отчетный квартал.
В строке 310.00.019 указывается сумма налога на добавленную стоимость, исчисленная с начала года, определяемая по формуле (310.00.013В + 310.00.015)-(310.00.016В + 310.00.018В).
15. В разделе "Расчеты с бюджетом" указывается информация о фактических расчетах с бюджетом с учетом льготы по уплате налогов, предусмотренной в статье 388  Налогового кодекса:
1) в строке 310.00.020 указывается сумма налога на добавленную стоимость, исчисленного по патенту. В данную строку переносится величина строки 931.00.016;
2) в строке 310.00.021 указывается исчисленная сумма налога на добавленную стоимость за отчетный квартал с учетом 80 % льготы, которая определяется путем умножения величины строки 310.00.012 на коэффициент 0,2;
3) в строке 310.00.022 указывается исчисленная сумма налога на добавленную стоимость с начала года с учетом 80 % льготы, которая определяется путем умножения величины строки 310.00.019 на коэффициент 0,2;
4) в строке 310.00.023 указывается сумма налога на добавленную стоимость, фактически уплаченного в бюджет за отчетный квартал;

5) 310.00.24 жолында жыл басынан бастап бюджетке нақты төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi.
16. "Шот-фактуралар туралы мәлiметтерә бөлiмiнде:
1) 310.00.025 жолының А және В бағандарында - есептiк тоқсанда және сәйкесiнше жыл басынан тiркелген бланктер саны;
2) 310.00.026 жолының А және В бағандарында - есептiк тоқсанда және сәйкесiнше жыл басынан қолданылған бланктер саны көрсетiледi.
3. Қосылған құн салығын есептеу әдiсiмен төленетiн тауарлар импорты - 310.01-нысанын жасау
17. 310.01 нысаны  Салық кодексiнiң  250-бабында қарастырылған салық кезеңi барысында кедендiк ресiмдеу кезiнде тауарлар импорты бойынша есептеу әдiсiмен төленетiн қосылған құн салығы мәлiметтерiн көрсетуге арналған.
18. "Есептеу әдiсiмен төленетiн тауарлар импорты бойынша есептелген ҚҚС" бөлiмiнде келесi мәлiметтер:
1) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
2) В бағанында - импортталатын тауарлардың атауы;
3) С бағанында осыған сәйкес Қазақстан Республикасы аумағында тауарларды еркiн айналымға шығару жүзеге асырылған - кедендiк жүк декларациясының тiркеу нөмiрi;
4) D бағанында -  Салық кодексiнiң  220-бабына сәйкес айқындалатын, салық салынатын импорт мөлшерi;
5) E бағанында - қосылған құн салығының төленбеген сомасы көрсетiледi. Осы сома кедендiк жүк декларациясында көрсетiлген салық сомасына сәйкес болуы қажет.
310.01.001E жолының қорытынды шамасы Декларацияның 310.00.008 жолына көшiрiледi.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 310.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Грант қаражаты есебiнен сатып алынатын тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша төленген қосылған құн салығын бюджеттен қайтару туралы өтiнiштi жасау ережелерi (322.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және Грант қаражаты есебiнен сатып алынатын тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша төленген қосылған құн салығын бюджеттен қайтару туралы өтiнiштi жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Өтiнiштi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;

5) в строке 310.00.024 указывается сумма налога на добавленную стоимость, фактически уплаченного в бюджет с начала года.
16. В разделе "Сведения о счетах-фактурах" указывается:
1) в строке 310.00.025 в графах А и В - число зарегистрированных бланков в отчетном квартале и с начала года соответственно;
2) в строке 310.00.026 в графах А и В - число использованных бланков в отчетном квартале и с начала года соответственно.
3. Составление формы 310.01 - Импорт товаров, по которым налог
на добавленную стоимость уплачивается методом зачета
17. Форма 310.01 предназначена для отражения сведений по импорту товаров, осуществленному в течение налогового периода, по которому налог на добавленную стоимость при таможенном оформлении уплачивается методом зачета, предусмотренным статьей 250  Налогового кодекса.
18. В разделе "Начисление НДС по импорту товаров, уплачиваемого методом зачета" указываются следующие сведения:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - наименование импортируемых товаров;
3) в графе С - регистрационный номер грузовой таможенной декларации, в соответствии с которой осуществлен выпуск товаров в свободное обращение на территорию Республики Казахстан;
4) в графе D - размер облагаемого импорта, определяемый в соответствии со статьей 220  Налогового кодекса;
5) в графе Е - сумма неуплаченного налога на добавленную стоимость. Данная сумма должна соответствовать сумме налога, отраженной в грузовой таможенной декларации.
Итоговая величина строки 310.01.001Е переносится в строку 310.00.008 Декларации.
_________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 310.00, 310.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Заявления о возврате налога на
добавленную стоимость из бюджета, уплаченного по
товарам (работам, услугам), приобретаемым за счет
средств гранта (форма 322.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Заявления о возврате налога на добавленную стоимость из бюджета, уплаченного по товарам (работам, услугам), приобретаемым за счет средств гранта (далее - Заявление).
2. При составлении Заявления:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;

2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
3. Өтiнiштi толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге, тазалауға жол берiлмейдi.
4. Көрсеткiштер болмаған кезде Өтiнiштiң тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
5. Өтiнiшке Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
6. Өтiнiштi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiнде Өтiнiш екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық органына қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртiбiмен электрондық түрде не электрондық почта бойынша салық төлеушi Кодекстiң 69-бабының 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Өтiнiштi қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электронды почта бойынша алады.
2. Өтініш - 322.00-нысанын жасау
7. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде келесi деректер көрсетiледi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Өтiнiштiң жасалған күнi;
3) грант алушының немесе орындаушының аты-жөнi немесе атауы;
4) өзiне бенефициар-банк атауын, салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрiн, банктiк сәйкестендiру кодын (БСК) және жеке сәйкестендiру кодын (ЖСК) енгiзетiн банк деректемелерi;
5) халықаралық келiсiм-шарт атауы, осыған сәйкес берiлген грант;
6) бөлiнген грант мақсаттары;
7) қосымша нысан парақтарының саны.
8. "Қайтаруға жататын ҚҚС сомасы туралы мәлiметтер" бөлiмiнде 322.00.001 жолында өзiне Өтiнiштiң 322.00.001 жолына қосымшаның H бағанының қорытынды шамасын енгiзетiн қайтаруға жататын қосылған құн салығы сомасы көрсетiледi.
9. "Қайтару нысаны" бөлiмiнде қандай тәртiпте және қандай мөлшерде қосылған құн салығының сомасын қайтару жүргiзiлгенi көрсетiледi:
1) 322.00.002 жолында басқа салықтар бойынша бар берешектi өтеу есебiне есепке жатқызылуы тиiс қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi. Осы жолға Өтiнiшке қосымшаның 322.01.009 жолының шамасы көшiрiледi;
2) 302.00.003 жолында импортталатын тауарларға қосылған құн салығын төлеу есебiне есепке жататын қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi;
3) 322.00.004 жолында  Салық кодексiнiң  221-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының резидентi емес үшiн қосылған құн салығын төлеу есебiне есепке жататын қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi;

2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
3. При заполнении Заявления не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Заявления не заполняются.
5. Заявление подписывается грантополучателем или исполнителем и заверяется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
6. При представлении Заявления:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69  Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о доставке (приеме) Заявления.
2. Составление Заявления (форма 322.00)
7. В разделе "Общая информация" указываются следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) дата составления Заявления;
3) фамилия, имя, отчество или наименование грантополучателя или исполнителя;
4) банковские реквизиты, включающие в себя наименование банка-бенефициара, регистрационный номер налогоплательщика, банковский идентификационный код (БИК) и индивидуальный идентификационный код (ИИК);
5) наименование международного договора, в соответствии с которым предоставлен грант;
6) цели, на которые выделен грант;
7) количество листов дополнительной формы.
8. В разделе "Сведения о сумме НДС, подлежащего возврату" в строке 322.00.001 указывается сумма налога на добавленную стоимость, предъявленного к возврату, которая включает в себя итоговую величину графы Н дополнительной формы к строке 322.00.001 Заявления.
9. В разделе "Форма возврата" указывается в каком порядке и размере должен быть произведен возврат суммы налога на добавленную стоимость:
1) в строке 322.00.002 указывается сумма налога на добавленную стоимость, которая подлежит зачету в счет погашения задолженности по другим налогам. В данную строку переносится величина строки 322.01.009 Приложения к Заявлению;
2) в строке 322.00.003 указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего зачету в счет уплаты налога на добавленную стоимость на импортируемые товары;
3) в строке 322.00.004 указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего зачету в счет уплаты налога на добавленную стоимость за нерезидента Республики Казахстан согласно статье 221  Налогового кодекса;

4) 322.00.005 жолында қосылған құн салығын төлеушiнiң банк есебiне қайтаруға жататын қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi.
10. Өтiнiштiң екiншi жақ бетiнде қосылған құн салығын қайтаруды жүзеге асыру үшiн грант қаражаты есебiнен тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) жеткiзушiлердiң қосылған құн салығын төлегенiн растайтын қоса берiлген құжаттардың тiзбесi көрсетiледi.
11. Өтiнiштiң 322.00.001 жолына Қосымша нысан.
"Жалпы ақпарат" бөлiмiнде Өтiнiштiң "Жалпы ақпарат" бөлiмiне сәйкес көрсетiлген тиiстi мәлiметтер көрсетiледi:
А бағанында - жолдың рет нөмiрi;
В бағанында - салық төлеушi-жеткiзушiнiң тiркеу нөмiрi;
С бағанында - салық төлеушi-жеткiзушiнiң атауы;
D бағанында - шот-фактураны жасау күнi мен нөмiрi;
E бағанында - төлемдi растайтын құжат нөмiрi (төлем құжаттары);
F бағанында - E бағанында көрсетiлген құжатты жасау күнi;
G бағанында - қосылған құн салығынсыз сатып алынған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) құны;
H бағанында - қайтаруға көрсетiлген қосылған құн салығының жиынтық сомасы. H-бағанының жиынтық шамасы Өтiнiштiң 322.00.001 жолына көшiрiледi.
3. Басқа салықтар бойынша берешек - 322.01 нысанын жасау
12. "Салық төлеушi туралы мәлiметтер" бөлiмiнде салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi.
13. "Басқа салықтар бойынша берешек" бөлiмi өзiне А бағанын "Бюджеттiк жiктеме коды" және В бағанын "Есеп сомасы" кiргiзедi.
А бағанында көрсетiлген жолға сәйкес салық түрiне сәйкес келетiн бюджеттiк жiктеме коды көрсетiледi.
В бағанында Өтiнiштi жасау күнiне жағдай бойынша, көрсетiлген жолға сәйкес мезгiлiнде төленбеген салық түрiн өтеу бойынша есебiне есепке жататын салық сомасы көрсетiледi.
322.01.009 жолында қосылған құн салығы есебiнен өтелетiн, басқа салықтар бойынша мезгiлiнде төленбеген жалпы сома көрсетiледi.
322.01.009 жолының шамасы Өтiнiштiң 322.00.002 жолына көшiрiледi.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 322.00, 322.01 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Акциз бойынша Декларация жасау
ережелерi
(400.00-Нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрлендi және акцизделетiн тауарлар бойынша акциз есептеу мен уақтылы төлеуге арналған Акциз бойынша декларация (бұдан әрi - Декларация) жасау тәртiбiн айқындайды.

4) в строке 322.00.005 указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату на банковский счет плательщика налога на добавленную стоимость.
10. На обратной стороне Заявления указывается перечень прилагаемых документов, подтверждающих уплату налога на добавленную стоимость поставщикам товаров (работ, услуг) из средств гранта, для осуществления возврата налога на добавленную стоимость.
11. Дополнительная форма к строке 322.00.001 Заявления.
В разделе "Общая информация" указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация" Заявления.
В разделе "Сумма НДС, уплаченного по товарам (работам, услугам), приобретенным за счет средств гранта" указывается:
в графе А - порядковый номер строки;
в графе В - регистрационный номер налогоплательщика-поставщика;
в графе С - наименование налогоплательщика-поставщика;
в графе D - номер и дата составления счета-фактуры;
в графе Е - номер документа, подтверждающего оплату (платежные документы);
в графе F - дата составления документа, указанного в графе Е;
в графе G - стоимость приобретенных товаров (работ, услуг) без налога на добавленную стоимость;
в графе Н итоговая сумма налога на добавленную стоимость, предъявленного к возврату. Итоговая величина графы Н переносится в строку 322.00.001 Заявления.
3. Составление формы 322.01 - Задолженность по другим налогам
12. В разделе "Сведения о налогоплательщике" указывается регистрационный номер налогоплательщика.
13. Раздел "Задолженность по другим налогам" включает в себя графу А "Код бюджетной классификации" и графу В "Сумма зачета".
В графе А указывается код бюджетной классификации, соответствующий виду налога, указанного в строке.
В графе В указывается сумма налога, подлежащая зачету в счет погашения недоимки по соответствующему виду налога по состоянию на дату составления Заявления.
В строке 322.01.009 указывается общая сумма недоимки по другим налогам, в счет погашения которой зачитывается налог на добавленную стоимость.
Величина строки 322.01.009 переносится в строку 322.00.002 Заявления.
_________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 322.00, 322.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации
по акцизу (форма 400.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по акцизу (далее - Декларация), предназначенной для исчисления и своевременной уплаты акциза по подакцизным товарам.

2. Декларация Декларацияның өзiнен (400.00-нысан) және акцизбен салық салу объектiлерi туралы ақпаратты ашатын оған қосымшалардан (400.01-400.11 нысандар) тұрады.
3. Декларация жасау кезiнде:
1) қағаз түрiнде - қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысымен толтырылады;
2) электронды түрде -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияны толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
5. Көрсеткiштер болмаған кезде тиiстi тор көз толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетiлуге тиiстi деректер болмаған жағдайда, көрсетiлген қосымша берiлмейдi.
7. Қосымшаның "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде Декларацияның "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген тиiстi көрсеткiштер көрсетiледi.
8. Соманың терiс мәнi тиiстi жолдың (бағанның) бiрiншi сол жақтағы тор көзiнде " - " белгісiмен белгіленедi.
9. Декларацияны беру кезiнде:
1) Декларация қағаз түрiнде келу тәртiбiнде екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгісiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламалы тапсырысты хатпен салық төлеушi почта немесе өзгелей байланыс ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабының 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық төлеушi Декларацияны қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
10. 400.03 нысанын толтыру кезiнде - темекi өнiмiнiң бiр талына есептi ескере отырып акциз ставкасы көрсетiледi. Бұл үшiн темекi өнiмдерiнiң және құрамында темекi бар өзгелей өнiмдерге белгiленген бiрлiк өлшемiне акциз ставкасын 1000-ға бөлу қажет.
11. Акциз сомасын есептеуге арналған салық базасын айқындау тәртiбi  Салық кодексiнiң  261-бабында айқындалған.
2. Акциз бойынша декларация - 400.00 нысанын жасау
12. 400.00 нысан  Салық кодексiнiң  9-бөлiмiне сәйкес бюджетке төлеуге тиiстi акциз сомасын көрсетуге арналған.
13. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркелу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi.
Салық кезеңi араб сандарымен көрсетiледi.
Егер ай нөмiрiнде екi белгiден аз болса, онда ол оң торкөзде көрсетiледi;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес салық төлеушiнiң толық атауы немесе жеке кәсiпкердiң аты-жөнi;

2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 400.00) и приложений к ней (формы с 400.01 по 400.11) по раскрытию информации об объектах налогообложения акцизом, а также дополнительных форм, являющихся неотъемлемой частью приложений.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Декларации не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. При заполнении раздела "Общая информация о налогоплательщике" приложений и дополнительных форм указываются только РНН и налоговый период.
8. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
9. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса  - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Декларации.
10. При заполнении формы 400.03 - ставка акциза указывается исходя из расчета на одну штуку табачных изделий. Для этого, установленную на единицу измерения табачных изделий и прочих изделий, содержащих табак, ставку акциза необходимо разделить на 1000.
11. Порядок определения налоговой базы для исчисления суммы акциза определен в статье 261 Налогового кодекса.
2. Составление Декларации (форма 400.00)
12. Форма 400.00 предназначена для отражения сумм акциза, подлежащего уплате в бюджет согласно разделу 9 Налогового кодекса .
13. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация.
Налоговый период указывается арабскими цифрами.
Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке;
3) полное наименование налогоплательщика в соответствии с учредительными документами или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя;

4) ЭҚЖЖ коды. Экономикалық қызмет түрлерiнiң жалпы жiктеуiшi бойынша қызмет түрлерiнiң коды және олардың үлес салмағы көрсетiледi.
Осы тор көздердi заңды тұлғалар ғана толтырады.
ЭҚЖЖ коды (бастапқы бес белгi) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң үш негiзгi түрi бойынша көрсетiледi. Yлес салмағы он үлеске дейiн дөңгелектелген процентпен көрсетiледi, көрсетiлген қызмет түрiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100%-ке тең болуы мiндеттi емес екенiн ескеру қажет.
Үлес салмағының есебi үшiн N 1-ӨН (жылдық) мемлекеттiк жылдық статистикалық есеп беру нысанының І-бөлiмiнiң 100 жолында ("Өнiм") салық төлеушi көрсететiн деректердi пайдалану қажет. Қызметтiң әрбiр түрi бойынша үлес салмағы 100-жол бойынша 3-бағанның деректерiне 100 жолдың тиiстi бағанына деректер ретiнде айқындалады.
Мысалы, қызметiнiң негiзгi түрi N 1-ӨН (жылдық) I-бөлiмiнiң 100 жолында үй-жайларды салу болып табылатын салық төлеушi мынадай деректердi көрсеттi:
-------------------------------------------------------------------
Көрсет.  |Жол | Есепті  |   Соның ішінде қызмет түрі бойынша:
кiштердің|коды|жыл үшін |------------------------------------------
атауы    |    |барлығы  |         |Автомобиль.|Автомо.  | жарнама
|    |         |Үй-жайлар|дерді бөл. |бильдерді|
|    |         |  салу   |шек сауда  |жалдау   |
|    |         |         |   сату    |         |
|    |         |-----------------------------------------
|    |         |  45211  |  50102    | 71100   | 74400
|    |         |  коды   |  коды     |  коды   | коды
-------------------------------------------------------------------
1      2        3        4          5          6         7
-------------------------------------------------------------------
Өндіріл.   100  250000,0   150000,0   50000,0  35000,0   5000,0
ген өнім.
дердің
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 5  ЭҚЖЖ    І  45211    ІІ  50102   ІІІ   71100 |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.  060,0%     020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------
Құрылыстың үлес салмағы мысалы 150 000,0 (Кестенiң 4 бағаны) / 250 000,0 (Кестенiң 3-бағаны) x 100 % ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептелген.
N 2-ШК мемлекеттiк статистикалық есеп беру нысанын тапсыратын шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi 2-ШК (жылдық) нысанының 3-бөлiмiнiң ("Қаржы - шаруашылық қызметiнiң нәтижесi") 200-207 жолдарының деректерiне негiзделе жоғарыда аталған тәсiлмен толтырады;

4) код ОКЭД. Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности и их удельный вес.
Данные ячейки заполняются только юридическими лицами.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |Строите-   |розничная  |  аренда   | реклама
|      |        |льство     |продажа    |автомобилей|
|      |        |зданий     |автомобилей|           |
|      |        |___________|___________|___________|__________
|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100  250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
2 | ОКЭД     A  4 5 2 1 1    B 5 0 1 0 2      C 7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %      0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы)/250 000,0 (графа 3 Таблицы) х 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.
Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность формы N 2-МП, заполняют сведения по ОКЭД вышеуказанным способом на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы 2-МП (годовая);

5) Декларацияның түрi. Декларацияның түрiне қатысты тиiстi торкөзге белгi қойылады.
Егер акцизделетiн тауарларға байланысты қызметтi жүзеге асыру басталғаннан кейiн салық төлеушi алғашқы рет декларация берген жағдайда, "Бастапқы" тор көзге белгi жасалады.
Одан кейiнгi декларацияларды беру кезiнде, "Кезектi" тор көзiне белгi қойылады.
Бұрын берiлген декларацияларға өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде, "Қосымша" тор көзiне белгі жасалады.
"Хабарлама бойынша" торкөзi, егер салық төлеушiмен  Салық кодексiнiң  31-бабының 2-тармағы 3) тармақшасында қарастырылған хабарлама алынса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Декларацияға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгiленедi. Бұл жағдайда салық төлеушiмен "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" тор көздерi бiр уақытта белгiленедi.
Салық органына берiлетiн соңғы декларацияда салық төлеушiнi тарату немесе қайта ұйымдастыру кезiнде, "Тарату" тор көзiне белгi жасалады;
6) валюта коды;
7) берiлген қосымшалар. Берiлген қосымшалардың тор көздерi белгiленедi;
8) құрылымдық бөлiмшелер үшiн берiлген есептер. Құрылымдық бөлiмшелер үшiн берiлген есептер торкөздерi белгiленедi.
14. "Төлеуге акциздер есептелдi" бөлiмiнде:
1) 400.00.001 жолына 400.01.012 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
2) 400.00.002 жолына 400.02 барлық нысандары бойынша 400.02.011 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
3) 400.00.003 жолына 400.03.010 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
4) 400.00.004 жолына 400.03.020 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
5) 400.00.005 жолына 400.04.012 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
6) 400.00.006 жолына 400.05.003C жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
7) 400.00.007 жолына 400.05.006C жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
8) 400.00.008 жолына 400.06.007 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
9) 400.00.009 жолына 400.07.007 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
10) 400.00.010 жолына 400.08.007 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
11) 400.00.012 жолында 400.00.001-400.00.010 жолдарында көрсетiлген шамаларды қосумен айқындалатын есептелген акциздiң жалпы сомасы көрсетiледi;
12) 400.00.012 жолына 400.09.001 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
13) 400.00.013 жолында 400.00.011 және 400.00.012 жолдарының айырмашылығы ретiнде айқындалатын акциздiң барлық есептелгенi көрсетiледi;

5) вид Декларации. Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69 и 71 Налогового кодекса. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается в том случае, если Декларация представляется налогоплательщиком впервые после начала осуществления деятельности, связанной с подакцизными товарами.
При представлении последующих деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительная".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленную Декларацию. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительная".
При ликвидации или реорганизации налогоплательщика в последней Декларации, представляемой в налоговый орган, отмечается ячейка "Ликвидационная";
6) код валюты;
7) представленные приложения. Отмечаются ячейки представленных приложений;
8) количество приложений 400.04. Указывается общее количество представленных приложений 400.04. Отмечается налогоплательщиками - недропользователями;
9) представленные расчеты за структурные подразделения. В зависимости от формы расчета, составленной за структурные подразделения, отмечается соответствующая ячейка.
14. В разделе "Исчислено акцизов к уплате":
1) в строку 400.00.001 переносится сумма, отраженная в строке 400.01.012;
2) в строку 400.00.002 переносится сумма, отраженная в строке 400.02.012 по всем страницам формы 400.02;
3) в строку 400.00.003 переносится сумма, отраженная в строке 400.03.011;
4) в строку 400.00.004 переносится сумма, отраженная в строке 400.03.022;
5) в строку 400.00.005 переносится сумма, отраженная в строке 400.04.012;
6) в строку 400.00.006 переносится сумма, отраженная в строке 400.05.003С;
7) в строку 400.00.007 переносится сумма, отраженная в строке 400.05.006С;
8) в строку 400.00.008 переносится сумма, отраженная в строке 400.06.007;
9) в строку 400.00.009 переносится сумма, отраженная в строке 400.07.007;
10) в строку 400.00.010 переносится сумма, отраженная в строке 400.08.007;
11) в строке 400.00.011 указывается общая сумма исчисленного акциза, определяемая сложением величин, указанных в строках с 400.00.001 по 400.00.010;
12) в строку 400.00.012 переносится сумма, отраженная в строке 400.09.001;
13) в строке 400.00.013 указывается всего сумма исчисленного акциза, определяемая как разность величин, указанных в строках 400.00.011 и 400.00.012;

14) 400.00.014 жолында құрылымдық бөлiмшелер үшiн есептелген акциздiң сомасы көрсетiледi;
15) 400.00.015 жолында төленген акциз сомасы көрсетiледi;
16) 400.00.015A, 400.00.015B және 400.00.015C жолдарында есептi салық кезеңiнiң 13 мен 23 күнiне және есептiден кейiн келесi айдың 3 күнiне сәйкес төленген акциз сомасы көрсетiледi.
15. "Акциз салудан босатылған акцизделетiн тауарлары бөлiмiнде:
400.00.016 жолына 400.11.005 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi.
16. Декларацияға  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес қол қойылады және расталады.
3. Спирт бойынша салық салынатын операциялар -
400.01 нысанын жасау
17. 400.01 нысаны спирттiң (бұдан әрi - спирт) барлық түрлерi бойынша салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған және оны мынадай салық төлеушiлер толтырады:
спирт өндiрушiлер;
тәркiленген және (немесе) мемлекетке мұралау құқығы бойынша өткен иесiз және мемлекет меншiгiне тегiн берiлген спирттi өткiзудi жүзеге асыратын;
емдiк және фармацевтiк құралдар өндiру мен медициналық қызмет көрсету үшiн сатып алынған спирттi мақсатсыз пайдалануды жүзеге асыратын, сондай-ақ базалықтан төмен емес ставка бойынша акцизбен сатып алынған спирт және оны алкоголь өнiмiнiң өндiрiсiне пайдаланбайтын.
18. "Спирт бойынша салық салынатын операциялар" бөлiмi үш бағаннан тұрады:
1) А бағанында салық базасының мөлшерi көрсетiледi;
2) В бағанында акциз cтавкасы көрсетiледi;
3) С бағанында  Салық кодексiнiң  269-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетiледi.
19. "Спирт бойынша салық салынатын операциялар" бөлiмiнде:
1) 400.01.001 жолында алкоголь өнiмiнiң өндiрiсi үшiн өткiзген жеке өндiрiстiң спиртi бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетiледi;
2) 400.01.002 жолында жеке өндiрiстiң спиртiн өткiзу бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетiледi.
Осы жолда алкоголь өнiмiн өндiрушiлердiң спирт өткiзгенi туралы мәлiмет, сондай-ақ емдiк және фармацевтiк құралдар өндiру мен медициналық қызмет көрсету үшiн спирт өткiзгенi туралы мәлiмет көрсетiлмейдi;
3) 400.01.003 жолында өзiнiң өндiрiстiк қажеттiлiктерiне пайдаланылған жеке өндiрiстiң спиртi бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетiледi;
4) 400.01.004 жолында алыс-берiс шикiзаты негiзiнде ұқсатуға берiлген жеке өндiрiстiң спиртi бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетiледi;
5) 400.01.005 жолында жарғылық капиталға жарна ретiнде берiлген жеке өндiрiстiң спиртi бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетiледi;

14) в строке 400.05.014 указывается сумма исчисленного акциза за структурные подразделения;
15) в строке 400.00.015 указывается сумма уплаченного акциза;
16) в строках 400.00.015А, 400.00.015В и 400.00.015С указываются, суммы акциза, уплаченного соответственно на 13 и 23 число отчетного налогового периода и на 3 число месяца, следующего за отчетным.
15. В разделе "Подакцизные товары, освобожденные от обложения акцизом":
в строку 400.00.016 переносится сумма, отраженная в строке 400.11.005.
16. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
3. Составление формы 400.01 - Облагаемые операции по спирту
17. Форма 400.01 предназначена для отражения информации об облагаемых операциях по всем видам спирта (далее - спирт) и заполняется следующими налогоплательщиками:
производителями спирта;
осуществляющими реализацию конфискованного и (или) бесхозяйного, перешедшего по праву наследования к государству, и безвозмездно переданного в собственность государству спирта;
осуществившими не целевое использование спирта, приобретенного для производства лечебных и фармацевтических препаратов и оказания медицинских услуг, а также приобретшими спирт с акцизом по ставке ниже базовой и использовавшими его не для производства алкогольной продукции.
18. Раздел "Облагаемые операции по спирту" состоит из трех граф:
1) в графе А указывается размер налоговой базы;
2) в графе В указывается ставка акциза;
3) в графе С указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 269 Налогового кодекса .
19. В разделе "Облагаемые операции по спирту":
1) в строке 400.01.001 отражаются сведения об исчислении акциза по спирту собственного производства, реализованному для производства алкогольной продукции;
2) в строке 400.01.002 отражаются сведения об исчислении акциза по спирту собственного производства, реализованному не для производства алкогольной продукции.
В данной строке не отражаются сведения о реализации спирта производителям алкогольной продукции, а также сведения о реализации спирта для производства лечебных и фармацевтических препаратов и оказания медицинских услуг;
3) в строке 400.01.003 отражаются сведения об исчислении акциза по спирту собственного производства, использованному для собственных производственных нужд;
4) в строке 400.01.004 отражаются сведения об исчислении акциза по спирту собственного производства, переданному на переработку на давальческой основе;
5) в строке 400.01.005 отражаются сведения об исчислении акциза по спирту собственного производства, переданному в качестве взноса в уставный капитал;

6) 400.01.006 жолында заттай төлем кезiнде пайдаланылған жеке өндiрiстiң спиртi бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетiледi;
7) 400.01.007 жолында өзiнiң құрылымдық бөлiмшелерiне тиеп-жiберiлген жеке өндiрiстiң спиртi бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетiледi;
8) 400.01.008 жолында тәркiленген және (немесе) мемлекетке мұралау құқығы бойынша өткен иесiз және мемлекет меншiгiне тегiн берiлген спирттi өткiзу бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетiледi;
9) 400.01.009 жолында оның бүлiну немесе жоғалу фактiсi белгiленгенге қатысты өз өндiрiсiнiң спиртi бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетiледi;
10) 400.01.010 жолында алкоголь өнiмiнiң өндiрiсi, емдiк және фармацевтiк құралдар өндiру мен медициналық қызмет көрсету үшiн сатып алынған, бiрақ мақсаты бойынша пайдаланылмаған спирт бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетiледi;
11) 400.01.011 жолында алкоголь өнiмнiң өндiрiсi үшiн сатып алу кезiнде, спиртке жеткiзушi төлеген акциз сомасы көрсетiледi.
400.01.011 жол 400.01.010 жолы толтырылған жағдайда, толтырылады. Жол жеткiзуге акциз есебiмен спирт құнының төлемiн растайтын төлем құжаттарының негiзiнде толтырылады;
12) 400.01.012 жолында 400.01.011 жолының шамасына кемiтiлген 400.01.001C-400.01.010C жолдарында көрсетiлген шамаларды қоса отырып, айқындалатын спирт бойынша салық салынатын операциялар бойынша есептелген акциздiң жиынтық сомасы көрсетiледi;
13) 400.01.012A, 400.01.012B және 400.01.012C жолдарында есептi салық кезеңiнiң 13 мен 23 күнiне және есептiден кейiнгi келесi салық кезеңi айының 3 күнiне сәйкес бюджетке төленуге жататын есептелген акциз сомасы көрсетiледi.
400.01.012 жолының шамасы Декларацияның 400.00.001 жолына көшiрiледi.
4. 400.02 нысанын жасау - алкоголь өнiмдерi бойынша салық салынатын операциялар
20. 400.02 нысан өз өндiрiсiнiң алкоголь өнiмдерi бойынша есептi салық кезеңiнiң iшiнде жасалған салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған. Сондай-ақ осы нысанда тәркiленген және (немесе) мемлекетке мұрагерлiк құқығы бойынша өткен иесiз және мемлекет меншiгiне тегiн берiлген алкоголь өнiмдерiн өткiзу жөнiндегi мәлiметтер көрсетiледi.
Алкоголь өнiмiнiң әрбiр түрiне жеке бет жасалады.
21. "Алкоголь өнiмдерi бойынша салық салынатын операциялар" бөлiмiнде:
1) 400.02.001A жолында алкоголь өнiмiнiң түрi көрсетiледi;
2) 400.02.001В жолында бюджеттiк жiктемеге сәйкес код көрсетiледi;

6) в строке 400.01.006 отражаются сведения об исчислении акциза по спирту собственного производства, использованному при натуральной оплате;
7) в строке 400.01.007 отражаются сведения об исчислении акциза по спирту собственного производства, отгруженному своим структурным подразделениям;
8) в строке 400.01.008 отражаются сведения об исчислении акциза по реализации спирта конфискованного и (или) бесхозяйного, перешедшего по праву наследования к государству и безвозмездно переданного в собственность государства;
9) в строке 400.01.009 отражаются сведения об исчислении акциза по спирту собственного производства, в отношении которого установлен факт его порчи или утраты;
10) в строке 400.01.010 отражаются сведения об исчислении акциза по спирту, приобретенному для производства алкогольной продукции, а также производства лечебных и фармацевтических препаратов и оказания медицинских услуг, но использованного не по назначению;
11) в строке 400.01.011 отражаются суммы акциза, уплаченного поставщикам спирта при приобретении для производства алкогольной продукции.
Строка 400.01.011 заполняется в случае заполнения строки 400.01.010. Строка заполняется на основании платежных документов, подтверждающих оплату поставщику спирта с учетом акциза;
12) в строке 400.01.012 отражается итоговая сумма исчисленного акциза по облагаемым операциям по спирту, которая определяется как разница между суммой величин, указанных в строках с 400.01.001С по 400.01.010С, и величиной, указанной в строке 400.01.011;
в строках 400.01.012А, 400.01.012В и 400.01.012С отражаются суммы исчисленного акциза, подлежащего уплате в бюджет на 13, 23 число отчетного налогового периода и на 3 число месяца, следующего за отчетным налоговым периодом, соответственно.
Величина строки 400.01.012 переносится в строку 400.00.001 Декларации.
4. Составление формы 400.02 - Облагаемые операции
по алкогольной продукции
20. Форма 400.02 предназначена для отражения информации об облагаемых операциях, совершенных в течение отчетного налогового периода по алкогольной продукции собственного производства. Также в данной форме отражаются сведения по реализации конфискованной и (или) бесхозяйной, перешедшей по праву наследования к государству и безвозмездно переданной в собственность государства алкогольной продукции.
На каждый вид алкогольной продукции составляется отдельная страница.
21. В разделе "Облагаемые операции по алкогольной продукции":
1) в строке 400.02.001А указывается вид алкогольной продукции;
2) в строке 400.02.001В указывается соответствующий код бюджетной классификации;

3) 400.02.002 жолында жеке өндiрiстiң сатылған алкоголь өнiмдерiнiң саны көрсетiледi;
4) 400.02.003 жолында жарғылық капиталға жарна ретiнде берiлген жеке өндiрiстiң алкоголь өнiмдерiнiң саны көрсетiледi;
5) 400.02.004 жолында заттай төлем кезiнде пайдаланылған жеке өндiрiстiң алкоголь өнiмдерiнiң саны көрсетiледi;
6) 400.02.005 жолында өзiнiң құрылымдық бөлiмшелерiне тиеп-жөнелтiлген жеке өндiрiстiң алкоголь өнiмдерiнiң саны көрсетiледi;
7) 400.02.006 жолында салық төлеушiнiң өндiрiстiк қажеттiлiктерге пайдаланылған жеке өндiрiстiң алкоголь өнiмдерiнiң саны көрсетiледi;
8) 400.02.007 жолында тәркiленген және (немесе) мемлекетке мұрагерлiк құқығы бойынша өткен иесiз және мемлекет меншiгiне тегiн берiлген алкоголь өнiмдерiнiң саны көрсетiледi;
9) 400.02.008 жолында бүлiну немесе жоғалу фактiсi белгiленуiне қатысты жеке өндiрiстiң алкоголь өнiмдерiнiң саны көрсетiледi;
10) 400.02.009 жолында ID, IID және ІІІD жолдарында көрсетiлген сомалар қосындысымен айқындалатын, бүлiну немесе акциздiк алым маркасының жоғалу фактiсi белгiленуiне қатысты жеке өндiрiстiң алкоголь өнiмдерiнiң саны көрсетiледi.
400.02.009 жолы төрт бағаннан тұрады:
А бағанында акциздiк алым маркасы (мөлшерi бойынша) түрi;
В бағанында бүлiнген және жоғалған акциздiк алым маркасы саны көрсетiледi;
С бағанында маркада көрсетiлген ыдыстың жоғарғы көлемi көрсетiледi.
"0,26 л және одан көп" сыйымдылығы көрсетiлген акциздiк алым маркасы жоғалған кезде, В бағанында акциздiк алым маркасы бүлiнген, жоғалған iзашар салық кезеңiне салық кезеңi iшiнде алкоголь өнiмдерiн құю жүргiзiлген ыдыстың ең үлкен көлемi көрсетiледi;
D бағанында В және С бағандарының көбейтiндiсi ретiнде айқындалатын, салық базасы мөлшерi көрсетiледi;
11) 400.02.010 жолында алкоголь өнiмдерi бойынша есептi салық кезеңiнiң iшiнде жасалған салық салынатын операциялар бойынша салық базасының жалпы мөлшерi айқындалады;
12) 400.02.011 жолында акциздiң белгiленген ставкасы көрсетiледi;
13) 400.02.012 жолында  Салық кодексiнiң  269-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетiледi;
14) 400.02.012A, 400.02.012B және 400.02.012C жолдарында келесi есептi салық кезеңiнiң 13 мен 23 күнiне және есептiден кейiнгi келесi есептi салық кезеңi айының 3 күнiне сәйкес бюджетке төленуге жататын есептелген акциз сомалары көрсетiледi.

3) в строке 400.02.002 указывается объем реализованной алкогольной продукции собственного производства;
4) в строке 400.02.003 указывается объем алкогольной продукции собственного производства, переданной в качестве взноса в уставный капитал;
5) в строке 400.02.004 указывается объем алкогольной продукции собственного производства, использованной при натуральной оплате;
6) в строке 400.02.005 указывается объем алкогольной продукции собственного производства, отгруженной своим структурным подразделениям;
7) в строке 400.02.006 указывается объем алкогольной продукции собственного производства, использованной для собственных производственных нужд налогоплательщика;
8) в строке 400.02.007 указывается объем реализованной конфискованной и (или) бесхозяйной, перешедшей по праву наследования к государству и безвозмездно переданной в собственность государства алкогольной продукции;
9) в строке 400.02.008 указывается объем алкогольной продукции собственного производства, в отношении которого установлен факт порчи или утраты;
10) в строке 400.02.009 указывается объем алкогольной продукции собственного производства, включаемый в налогооблагаемую базу при порче или утрате марок акцизного сбора.
11) Строка 400.02.009 имеет три строки 400.02.009(I), 400.02.009(II) и 400.02.009(III), каждая из которых состоит из четырех граф:
в графе А указывается вид марки акцизного сбора (по емкости);
в графе В указывается количество испорченных и утраченных марок акцизного сбора;
в графе С указывается максимальный объем тары, указанный на марке.
При утере марок акцизного сбора с указанием емкости "0,26 л и более" в графе С указывается максимальный объем тары, в которую производился розлив алкогольной продукции в течение налогового периода, предшествующего налоговому периоду, в котором произошла порча, утрата марок акцизного сбора;
в графе D указывается размер налоговой базы, который исчисляется как произведение граф В и С.
Величина строки 400.02.009 определяется сложением сумм, указанных в строках 400.02.009(I), 400.02.009(II) и 400.02.009(III) по графе D.
12) в строке 400.02.010 определяется общий размер налоговой базы по облагаемым операциям, совершенным в течение отчетного налогового периода по алкогольной продукции;
13) в строке 400.02.011 указывается установленная ставка акциза;
14) в строке 400.02.012 указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 269 Налогового кодекса;
в строках 400.02.012А, 400.02.012В и 400.02.012С указываются исчисленные суммы акциза, подлежащего уплате в бюджет соответственно на 13, 23 число отчетного налогового периода и на 3 число месяца, следующего за отчетным налоговым периодом.

22. Осы Ереженiң 21-тармағының 2)-9) тармақшаларында көрсетiлген жолдар салық базасында көрсетуге арналған. Салық базасы литрмен көрсетiледi.
400.02.012 жолының шамасы 400.00.002 жолына көшiрiледi.
5. 400.03 нысанын жасау - Темекi өнiмдерiне және басқа да құрамында темекi бар өнiмдерге салық салынатын операциялар
23. 400.03 нысан басқа да құрамында темекi бар өнiмдердi қоса алғанда, өз өндiрiсiнiң темекi өнiмдерi бойынша, сондай-ақ тәркiленген және (немесе) мемлекетке мұралау құқығы бойынша өткен иесiз және мемлекет меншiгiне тегiн берiлген темекi өнiмдерiн өткiзу бойынша есептi салық кезеңi iшiнде жасалған салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған.
24. "Фильтрлi темекi өнiмдерi бойынша салық салынатын операциялар" бөлiмi мынадай ақпарат көрсетуге арналған:
1) 400.03.001 жолында сатылған жеке өндiрiстiң фильтрлi темекi өнiмдерiнiң саны көрсетiледi;
2) 400.03.002 жолында жарғылық капиталға жарна ретiнде берiлген жеке өндiрiстiң фильтрлi темекi өнiмдерiнiң саны көрсетiледi;
3) 400.03.003 жолында заттай төлем кезiнде пайдаланылған жеке өндiрiстiң фильтрлi темекi өнiмдерiнiң саны көрсетiледi;
4) 400.03.005 жолында өзiнiң құрылымдық бөлiмшелерiне тиеп-жөнелтiлген жеке өндiрiстiң фильтрлi темекi өнiмдерiнiң саны көрсетiледi;
5) 400.03.005 жолында салық төлеушiнiң өндiрiстiк қажеттiлiктерiне пайдаланылған жеке өндiрiстiң фильтрлi темекi өнiмдерiнiң саны көрсетiледi;
6) 400.03.006 жолында тәркiленген және (немесе) мемлекетке мұрагерлiк құқығы бойынша өткен иесiз және мемлекет меншiгiне тегiн берiлген фильтрлi темекi өнiмдерiнiң саны көрсетiледi;
7) 400.03.007 жолында бүлiну немесе жоғалу фактiсi белгiленуiне қатысты, жеке өндiрiстiң фильтрлi темекi өнiмдерiнiң саны көрсетiледi;
8) 400.03.008 жолында А және В бағандарында көрсетiлген шамалардың көбейтiндiсi ретiнде айқындалатын, акциздiк алым маркаларының бүлiну немесе жоғалу фактiсi белгiленуiне қатысты, жеке өндiрiстiң фильтрлi темекi өнiмдерi бойынша салықтық база мөлшерi көрсетiледi;
9) 400.03.009 жолында фильтрлi темекi өнiмдерi бойынша есептi салық кезеңiнiң iшiнде жасалған салық салынатын операциялар бойынша салық базасының жалпы мөлшерi көрсетiледi. Осы жолдың шамасы 400.03.001-400.03.008 жолдарында көрсетiлген шамаларды қосумен айқындалады;
10) 400.03.010 жолында акциздiң белгiленген ставкасы көрсетiледi;
11) 400.03.011 жолында  Салық кодексiнiң  269-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетiледi;
12) 400.03.011A, 400.03.011B және 400.03.011C жолдарында есептi салық кезеңiнiң 13 мен 23 күнiне және есептiден кейiнгi келесi есептi салық кезеңi айының 3 күнiне сәйкес бюджетке төленуге жататын есептелген акциз сомалары көрсетiледi.

22. Строки, указанные в подпунктах 2) - 10) пункта 21 настоящих Правил, предназначены для отражения налоговой базы. Налоговая база указывается в литрах.
Величина строки 400.02.012 переносится в строку 400.00.002 Декларации.
5. Составление формы 400.03 - Облагаемые операции
по табачным изделиям и прочим изделиям, содержащим табак
23. Форма 400.03 предназначена для отражения информации об облагаемых операциях, совершенных в течение отчетного налогового периода по табачным изделиям собственного производства, включая прочие изделия, содержащие табак, а также по реализации конфискованных и (или) бесхозяйных, перешедших по праву наследования к государству и безвозмездно переданных в собственность государства табачных изделий.
24. В разделе "Облагаемые операции по табачным изделиям с фильтром":
1) в строке 400.03.001 указывается количество реализованных табачных изделий с фильтром собственного производства;
2) в строке 400.03.002 указывается количество табачных изделий с фильтром собственного производства, переданных в качестве взноса в уставный капитал;
3) в строке 400.03.003 указывается количество табачных изделий с фильтром собственного производства, использованных при натуральной оплате;
4) в строке 400.03.004 указывается количество табачных изделий с фильтром собственного производства, отгруженных своим структурным подразделениям;
5) в строке 400.03.005 указывается количество табачных изделий с фильтром собственного производства, использованных для производственных нужд налогоплательщика;
6) в строке 400.03.006 указывается количество реализованных конфискованных и (или) бесхозяйных, перешедших по праву наследования к государству и безвозмездно переданных в собственность государства табачных изделий с фильтром;
7) в строке 400.03.007 указывается количество табачных изделий с фильтром собственного производства, в отношении которых установлен факт порчи или утраты;
8) в строке 400.03.008 указывается объем табачных изделий с фильтром, включаемый в налогооблагаемую базу. Данная строка заполняется в порядке описанном в подпункте 10) пункта 21 настоящих правил;
9) в строке 400.03.009 указывается общий размер налоговой базы по облагаемым операциям, совершенным в течение отчетного налогового периода по табачным изделиям с фильтром. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках с 400.03.001 по 400.03.008;
10) в строке 400.03.010 указывается установленная ставка акциза;
11) в строке 400.03.011 указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 269 Налогового кодекса;
в строках 400.03.011А, 400.03.011В и 400.03.011С отражаются суммы исчисленного акциза, подлежащего уплате в бюджет на 13, 23 число отчетного налогового периода и на 3 число месяца, следующего за отчетным налоговым периодом, соответственно.

25. "Фильтрсiз темекi өнiмдерiне және басқа да құрамында темекi бар өнiмдерге салық салынатын операциялар" бөлiмi фильтрсiз темекi өнiмдерi және құрамында темекi бар өзге де өнiмдер (бұдан әрi - темекi өнiмдерi) бойынша, сондай-ақ тәркiленген және (немесе) мемлекетке мұралау құқығы бойынша өткен иесiз және мемлекет меншiгiне тегiн берiлген темекi өнiмдерiн өткiзу бойынша салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған.
400.03.012-400.03.022 жолдарын толтыру 400.03.001-400.03.011 жолдарына толтыру жүргiзiлетiн тәртiпте жүргiзiледi.
26. 400.03.011 және 400.03.022 жолдарының шамасы сәйкесiнше Декларацияның 400.00.003 және 400.00.004 жолдарына көшiрiледi.
6. Газ конденсатын қоса алғанда, шикi мұнай бойынша салық салынатын операциялар - 400.04-нысанын жасау
27. 400.04 нысан газ конденсатын қоса алғанда, шикi мұнай (бұдан әрi - мұнай) бойынша, сондай-ақ тәркiленген және (немесе) мемлекетке мұралау құқығы бойынша өткен иесiз және мемлекет меншiгiне тегiн берiлген мұнайды өткiзу бойынша есептi салық кезеңi iшiнде жасалған салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған.
28. "Газ конденсатын қоса алғанда, мұнай бойынша салық салынатын операциялар" бөлiмi мынадай ақпараттарды көрсетуге арналған:
1) 400.04.001 жолында экспортқа өткiзiлген мұнайдан басқа, жеке өндiрiстiң сатылған мұнайының көлемi көрсетiледi;
2) 400.04.002 жолында Ресей Федерациясына экспорт бойынша өткiзiлген жеке өндiрiстiң мұнайының көлемi көрсетiледi;
3) 400.04.003 жолында алыс-берiс негiзiнде ұқсатуға жiберiлген жеке өндiрiстiң мұнайының көлемi көрсетiледi;
4) 400.04.004 жолында салық төлеушiнiң өндiрiстiк қажеттiлiктерiне пайдаланылған жеке өндiрiстiң мұнайының көлемi көрсетiледi;
5) 400.04.005 жолында жарғылық капиталға жарна ретiнде берiлген жеке өндiрiстiң мұнайының көлемi көрсетiледi;
6) 400.04.006 жолында заттай төлем кезiнде пайдаланылған жеке өндiрiстiң мұнайының көлемi көрсетiледi;
7) 400.04.007 жолында өзiнiң құрылымдық бөлiмшелерiне тиеп-жөнелтiлген жеке өндiрiстiң мұнайының көлемi көрсетiледi;
8) 400.04.008 жолында тәркiленген және (немесе) мемлекетке мұрагерлiк құқығы бойынша өткен иесiз және мемлекет меншiгiне тегiн берiлген өткiзiлген мұнайдың көлемi көрсетiледi;
9) 400.04.009 жолында бүлiну немесе жоғалу фактiсi белгiленуiне қатысты, жеке өндiрiстiң мұнайының көлемi көрсетiледi;
10) 400.04.010 жолында мұнай бойынша есептi салық кезеңiнiң iшiнде жасалған салық салынатын операциялар бойынша салық базасының жалпы мөлшерi анықталады. Осы жолдың шамасы 400.04.001-400.04.009 жолдарында көрсетiлген соманы қосумен айқындалады;
11) 400.04.011 жолында акциздiң белгiленген ставкасы көрсетiледi;
12) 400.04.012 жолында Салық кодексiнiң 269-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетiледi;
13) 400.04.012A, 400.04.012B және 400.04.012C жолдарына есептi салық кезеңiнiң 13 мен 23 күнiне және есептiден кейiнгi келесi есептi салық кезеңi айының 3 күнiне сәйкес бюджетке төленуге жататын есептелген акциз сомалары көрсетiледi.
400.04.012 жолының шамасы Декларацияның 400.00.005 жолына көшiрiледi.
7. Бензин (авиациялықтан басқа) және дизель отыны бойынша салық салынатын операциялар - 400.05-нысанын жасау
29. 400.05 нысан бензин (авиациялықтан басқа) және дизель отыны (мұнай өнiмдерi) бойынша, сондай-ақ тәркiленген және (немесе) мемлекетке мұралау құқығы бойынша өткен иесiз және мемлекет меншiгiне тегiн берiлген мұнай өнiмдерiн өткiзу бойынша есептi салық кезеңi iшiнде жасалған салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған.

25. Раздел "Облагаемые операции по табачным изделиям без фильтра и прочим изделиям, содержащим табак" предназначен для отражения информации об облагаемых операциях по табачным изделиям без фильтра и прочим изделиям, содержащим табак (далее - табачные изделия), а также по реализации конфискованных и (или) бесхозяйных, перешедших по праву наследования к государству и безвозмездно переданных в собственность государства табачных изделий.
Заполнение строк с 400.03.012 по 400.03.022 производится в том же порядке, в котором производится заполнение строк с 400.03.001 по 400.03.011.
26. Величины строк 400.03.011 и 400.03.022 переносятся в строки 400.00.003 и 400.00.004 Декларации, соответственно.
6. Составление формы 400.04 - Облагаемые операции
по сырой нефти, включая газовый конденсат
27. Форма 400.04 предназначена для отражения информации об облагаемых операциях, совершенных в течение отчетного налогового периода по сырой нефти, включая газовый конденсат (далее - нефть), собственного производства, а также по реализации конфискованной и (или) бесхозяйной, перешедшей по праву наследования к государству, и безвозмездно переданной в собственность государства нефти.
28. Номер текущей страницы приложения, а также строки 3 и 4 раздела "Общая информация о налогоплательщике" заполняются налогоплательщиками-недропользователями.
В строке 3 указывается признак деятельности, по которой составляется приложение:
3А - по деятельности, выходящей за рамки контракта на недропльзование.
Если налогоплательщиками-недропользователями осуществляется деятельность, как по контракту, так и за рамками контракта, то по данным видам деятельности приложение составляется отдельно.
Если указанными налогоплательщиками одновременно осуществляется деятельность по нескольким контрактам, то по каждому контракту составляется отдельное приложение;
3В - по деятельности, осуществляемой в рамках контракта на недропользование.
В строке 4 указываются номер и дата заключения контракта, если приложение составляется по деятельности осуществляемой в рамках контракта.
29. В разделе "Облагаемые операции по нефти, включая газовый конденсат":
1) в строке 400.04.001 указывается объем реализованной нефти собственного производства, кроме нефти, реализованной на экспорт;
2) в строке 400.04.002 указывается объем нефти собственного производства, реализованной по экспорту в Российскую Федерацию;
3) в строке 400.04.003 указывается объем нефти собственного производства, переданной на переработку на давальческой основе;
4) в строке 400.04.004 указывается объем нефти собственного производства, использованной для собственных производственных нужд налогоплательщика;
5) в строке 400.04.005 указывается объем нефти собственного производства, переданной в качестве взноса в уставный капитал;
6) в строке 400.04.006 указывается объем нефти собственного производства, использованной при натуральной оплате;
7) в строке 400.04.007 указывается объем нефти собственного производства, отгруженной своим структурным подразделениям;
8) в строке 400.04.008 указывается объем реализованной конфискованной и (или) бесхозяйной, перешедшей по праву наследования к государству и безвозмездно переданной в собственность государства нефти;
9) в строке 400.04.009 указывается объем нефти собственного производства, в отношении которого установлен факт порчи или утраты;
10) в строке 400.04.010 определяется общий размер налоговой базы по облагаемым операциям, совершенным в течение отчетного налогового периода по нефти. Величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках с 400.04.001 по 400.04.009;
11) в строке 400.04.011 указывается установленная ставка акциза;
12) в строке 400.04.012 указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 269 Налогового кодекса;
в строках 400.04.012А, 400.04.012В и 400.04.012С отражаются суммы исчисленного акциза, подлежащего уплате в бюджет на 13, 23 число отчетного налогового периода и на 3 число месяца, следующего за отчетным налоговым периодом, соответственно.
Величина строки 400.04.012 переносится в строку 400.00.005 Декларации.
7. Составление формы 400.05 - Облагаемые операции
по бензину (за исключением авиационного)

30. "Бензин (авиациялықтан басқа)" бөлiмi үш бағаннан тұрады:
1) А бағанында тиiстi жолда көрсетiлген салық салынатын операциялар бойынша салық базасының мөлшерi көрсетiледi. Салық базасы тоннамен көрсетiледi;
2) В бағанында белгiленген акциз ставкасы көрсетiледi;
3) С бағанында  Салық кодексiнiң  269-бабының 1-тармағына сәйкес айқындалатын салық салынатын операциялар бойынша акциздiң сомасы көрсетiледi.
31. "Бензин (авиациялықтан басқа)" бөлiмiнiң жолдары мынадай ақпараттарды көрсетуге арналған:
1) 400.05.001 жолы көтерме сауда саласында өткiзiлген бензин (авиациялықтан басқа) (бұдан әрi - бензин) бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетуге арналған.
400.05.001 жолының шамасы 400.05.001(I), 400.05.001(ІІ), 400.05.001(III), 400.05.001(IV) жолдарын жиынтықтау жолымен айқындалады:
400.05.001(I) жолында өз өндiрiсiнiң бензинiн көтерме саудада өткiзу бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
400.05.001(IІ) жолында бұрын сатып алынған немесе импортталған бензиндi көтерме саудада өткiзу бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетіледi;
400.05.001(IІІ) жолында алдағы өткiзулерге өзiнiң құрылымдық бөлiмшелерiне өз өндiрiсiнiң мұнайын тиеп-жөнелту бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
400.05.001(ІV) жолында тәркiленген және (немесе) мемлекетке мұрагерлiк құқығы бойынша өткен иесiз және мемлекет меншiгiне тегiн берiлген бензиндi көтерме саудада өткiзу бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
2) 400.05.002 жолы бөлшек сауда саласында өткiзiлген бензин бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетуге арналған.
400.05.002 жолының шамасы 400.05.002(I), 400.05.002(II), 400.05.002(III), 400.05.002(IV), 400.05.002(V), 400.05.002(VІ), 400.05.002(VII) жолдарын жиынтықтау жолымен айқындалады:
400.05.002(I) жолында жеке өндiрiстiң бензинiн бөлшек саудада өткiзу бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
400.05.002(II) жолында бұрын сатып алынған немесе импортталған бензиндi бөлшек саудада өткiзу бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
400.04.002(ІІІ) жолында жарғылық капиталға жарна ретiнде берiлген жеке өндiрiстiң бензинi бойынша мәлiмет көрсетiледi;
400.05.002(IV) жолында тәркiленген және (немесе) мемлекетке мұрагерлiк құқығы бойынша өткен иесiз және мемлекет меншiгiне тегiн берiлген бензиндi бөлшек саудада өткiзу бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
400.05.002(V) жолында бүлiну немесе жоғалу фактiсi белгiленуiне қатысты, бензин бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
400.05.002(VI) жолында меншiк өндiрiстiк қажеттiлiктерiне пайдаланылған жеке өндiрiстiң бензинi бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
400.05.002(VII) жолында өндiрiстiк қажеттiлiктерге пайдаланылған алдағы өткiзулер үшiн ерте сатып алынған бензин бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;

30. Форма 400.05 предназначена для отражения информации об облагаемых операциях, совершенных в течение отчетного налогового периода по бензину (за исключением авиационного) и дизельному топливу (далее - нефтепродукты), а также по реализации конфискованных и (или) бесхозяйных, перешедших по праву наследования к государству и безвозмездно переданных в собственность государства нефтепродуктов.
31. В разделе "Бензин (за исключением авиационного)":
1) в графе А указывается размер налоговой базы по облагаемой операции, указанной в соответствующей строке. Налоговая база отражается в тоннах;
2) в графе В указывается установленная ставка акциза;
3) в графе С указывается сумма акциза по облагаемой операции, которая определяется в соответствии с пунктом 1 статьи 269 Налогового кодекса.
32. В разделе "Бензин (за исключением авиационного)":
1) в строке 400.05.001 отражаются сведения об исчислении акциза по бензину (за исключением авиационного) (далее - бензин), реализованному в сфере оптовой торговли.
Величина строки 400.05.001 определяется путем суммирования строк 400.05.001(I),
400. 05.001(II), 400.05.001(III), 400.05.001(IV):
в строке 400.05.001(I) указываются сведения об исчислении акциза по оптовой реализации бензина собственного производства;
в строке 400.05.001(II) указываются сведения об исчислении акциза по оптовой реализации бензина, ранее приобретенного или импортированного;
в строке 400.05.001(III) указываются сведения об исчислении акциза по отгрузке бензина собственного производства своим структурным подразделениям для дальнейшей реализации;
в строке 400.05.001(IV) указываются сведения об исчислении акциза по оптовой реализации бензина конфискованного и (или) бесхозяйного, перешедшего по праву наследования к государству и безвозмездно переданного в собственность государства;
2) в строке 400.05.002 отражаются сведения об исчислении акциза по бензину, реализованному в сфере розничной торговли.
Величина строки 400.05.002 определяется путем суммирования строк 400.05.002(I), 400.05.002(II), 400.05.002(III), 400.05.002(IV), 400.05.002(V), 400.05.002(VI), 400.05.002(VII):
в строке 400.05.002(I) указываются сведения об исчислении акциза по розничной реализации бензина собственного производства;
в строке 400.05.002(II) указываются сведения об исчислении акциза по розничной реализации ранее приобретенного бензина или импортированного;
в строке 400.05.002(III) указываются сведения по бензину собственного производства, переданному в качестве взноса в уставный капитал;
в строке 400.05.002(IV) указываются сведения об исчислении акциза по розничной реализации бензина конфискованного и (или) бесхозяйного, перешедшего по праву наследования к государству и безвозмездно переданного в собственность государства;
в строке 400.05.002(V) указываются сведения об исчислении акциза по бензину, в отношении которого установлен факт его порчи или утраты;
в строке 400.05.002(VI) указываются сведения об исчислении акциза по бензину собственного производства, использованному на собственные производственные нужды;
в строке 400.05.002(VII) указываются сведения об исчислении акциза по использованному на собственные производственные нужды бензину, приобретенного ранее для дальнейшей реализации на территории Республики Казахстан;

3) 400.05.003 жолында 400.05.001 және 400.05.002 жолдарында көрсетiлген салық салынатын операциялар бойынша салық базасының жалпы мөлшерi, сондай-ақ осы операция бойынша есептелген акциздiң жиынтық сомасы айқындалады.
400.05.003 жолының шамасы 400.05.001 және 400.05.002 жолдарында көрсетiлген шамаларды жиынтықтау жолымен айқындалады.
32. "Дизель отыны" бөлiмiнде:
1) 400.05.004 жолы көтерме сауда саласында сатылған дизель отыны бойынша акциз есептелгенi туралы мәлiметтер көрсетуге арналған;
400.05.004 жолының шамасы 400.05.004(I), 400.05.004(II), 400.05.004(III), 400. 05.004(IV) жолдарын жиынтықтау жолымен айқындалады:
400.05.004(I) жолында өз өндiрiсiнiң дизель отынын көтерме саудада сату бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетiледi;
400.05.004(II) жолында бұрын сатып алынған немесе импортталған дизель отынын көтерме саудада сату бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
400.05.004(III) жолында алдағы өткiзулерге өзiнiң құрылымдық бөлiмшелерiне өз өндiрiсiнiң дизель отынын тиеп-жөнелту бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
400.05.004(IV) жолында тәркiленген және (немесе) мемлекетке мұрагерлiк құқығы бойынша өткен иесiз және мемлекет меншiгiне тегiн берiлген дизель отынын көтерме саудада өткiзу бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
2) 400.05.005 жолы бөлшек сауда саласында өткiзiлген дизель отыны бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетуге арналған.
400.05.005 жолының шамасы 400.05.005(I), 400.05.005(II), 400.05.005(III), 400.05.005(IV), 400.05.005(V), 400.05.005(VI), 400.05.005(VII) жолдарын жиынтықтау жолымен айқындалады:
400.05.005(I) жолында жеке өндiрiстiң дизель отынын бөлшек саудада өткiзу бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
400.05.005(II) жолында бұрын сатып алынған немесе импортталған дизель отынын бөлшек саудада өткiзу бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
400.04.005(III) жолында жарғылық капиталға жарна ретiнде берiлген жеке өндiрiстiң дизель отыны бойынша мәлiмет көрсетiледi;
400.05.005(IV) жолында тәркiленген және (немесе) мемлекетке мұрагерлiк құқығы бойынша өткен иесiз және мемлекет меншiгiне тегiн берiлген дизель отынын бөлшек саудада өткiзу бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
400.05.005(V) жолында бүлiну немесе жоғалу фактiсi белгiленуiне қатысты, дизель отыны бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
400. 05.005 (VI) жолында меншiк өндiрiстiк қажеттiлiктерiне пайдаланылған жеке өндiрiстiң дизель отыны бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
400.05.005(VII) жолында өндiрiстiк қажеттiлiктерге пайдаланылған, Қазақстан Республикасы аумағында алдағы өткiзулер үшiн ерте сатып алынған дизель отыны бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;

3) в строке 400.05.003 определяется общий размер налоговой базы по облагаемым операциям, указанным в строках 400.05.001 и 400.05.002, а также итоговая сумма акциза, исчисленного по этим операциям.
Величина строки 400.05.003 определяется путем суммирования величин, указанных в строках 400.05.001 и 400.05.002.
33. В разделе "Дизельное топливо":
1) в строке 400.05.004 отражаются сведения об исчислении акциза по дизельному топливу, реализованному в сфере оптовой торговли.
Величина строки 400.05.004 определяется путем суммирования строк 400.05.004(I),
400. 05.004(II), 400.05.004(III), 400.05.004(IV):
в строке 400.05.004(I) указываются сведения об исчислении акциза по оптовой реализации дизельного топлива собственного производства;
в строке 400.05.004(II) указываются сведения об исчислении акциза по оптовой реализации дизельного топлива, ранее приобретенного или импортированного;
в строке 400.05.004(III) указываются сведения об исчислении акциза по отгрузке дизельного топлива собственного производства своим структурным подразделениям для дальнейшей реализации;
в строке 400.05.004(IV) указываются сведения об исчислении акциза по оптовой реализации дизельного топлива конфискованного и (или) бесхозяйного, перешедшего по праву наследования к государству и безвозмездно переданного в собственность государства;
2) строка 400.05.005 предназначена для отражения сведений об исчислении акциза по дизельному топливу, реализованному в сфере розничной торговли.
Величина строки 400.05.005 определяется путем суммирования строк 400.05.005(I), 400.05.005(II), 400.05.005(III), 400.05.005(IV), 400.05.005(V), 400.05.005(VI), 400.05.005(VII):
в строке 400.05.005(I) указываются сведения об исчислении акциза по розничной реализации дизельного топлива собственного производства;
в строке 400.05.005(II) указываются сведения об исчислении акциза по розничной реализации ранее приобретенного дизельного топлива или импортированного;
в строке 400.05.005(III) указываются сведения по дизельному топливу собственного производства, переданному в качестве взноса в уставный капитал;
в строке 400.05.005(IV) указываются сведения об исчислении акциза по розничной реализации дизельного топлива конфискованного и (или) бесхозяйного, перешедшего по праву наследования к государству и безвозмездно переданного в собственность государства;
в строке 400.05.005(V) указываются сведения об исчислении акциза по дизельному топливу, в отношении которого установлен факт его порчи или утраты;
в строке 400.05.005(VI) указываются сведения об исчислении акциза по дизельному топливу собственного производства, использованному на собственные производственные нужды;
в строке 400.05.005(VII) указываются сведения об исчислении акциза по использованному на собственные производственные нужды дизельному топливу, приобретенному ранее для дальнейшей реализации на территории Республики Казахстан;

3) 400.05.005 жолында 400.05.004 және 400.05.005 жолдарында көрсетiлген салық салынатын операциялар бойынша салық базасының жалпы мөлшерi, сондай-ақ осы операция бойынша есептелген акциздiң жиынтық сомасы айқындалады.
33. "Белгiленген төлемдер мерзiмдерiне сәйкес акциздi есептеу" бөлiмiнде:
1) А бағанында бюджеттiк жiктеме бойынша код көрсетiледi;
2) В бағанында есептi салық кезеңiнде айдың 13-күнi бюджеттiк жiктеме кодына сәйкес төленуге жататын есептелген акциз сомасы көрсетiледi;
3) С бағанында есептi салық кезеңiнде айдың 23-күнi бюджеттiк жiктеме кодына сәйкес төленуге жататын есептелген акциз сомасы көрсетiледi;
4) D бағанында келесi есептi салық кезеңiнде айдың 3-күнi бюджеттiк жiктеме кодына сәйкес төленуге жататын есептелген акциз сомасы көрсетiледi.
34. 400.05.003C және 400.00.006 жолдарының шамасы Декларацияның 400.00.006 және 400.00.007 жолдарына көшiрiледi.
8. Бекiре және арқан балықтың уылдырығы бойынша салық салынатын операциялар - 400.06 нысанын жасау
35. 400.06 нысан бекiре және арқан балықтың уылдырығы (бұдан әрi - уылдырық) бойынша салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған. Сондай-ақ, осы нысанда тәркiленген және (немесе) мемлекетке мұралау құқығы бойынша өткен иесiз және мемлекет меншiгiне тегiн берiлген уылдырықты өткiзу жөнiндегi мәлiмет көрсетiледi.
Осы нысанда салық базасы құндық көрсеткiшi теңгемен көрсетiледi және акциз бен қосылған құн салығы қосылмайтын уылдырықтың құны негiзiнде анықталады.
36. "Бекiре және арқан балықтың уылдырығы бойынша салық салынатын операциялар" бөлiмiнде мынадай ақпарат көрсетiледi:
1) 400.06.001 жолында өткiзiлген жеке өндiрiстiң уылдырығының құны көрсетiледi;
2) 400.06.002 жолында бүлiну немесе жоғалу фактiсi белгiленуiне қатысты, жеке өндiрiсінің уылдырығының құны көрсетiледi;
3) 400.06.003 жолында тәркiленген және (немесе) мемлекетке мұрагерлiк құқығы бойынша өткен иесiз және мемлекет меншiгiне тегiн берiлген уылдырықтың құны көрсетiледi;
4) 400.06.004 жолында осы тармақтың 1)-3) тармақшаларында көрсетiлмеген салық салынатын операциялар бойынша жеке өндiрiстiң уылдырығының құны көрсетiледi;
5) 400.06.005 жолында салық базасының жалпы мөлшерi айқындалады.
Осы жолдың шамасы 400.06.001-400.06.004 жолдарында көрсетiлген шамаларды жинақтау жолымен айқындалады;

3) в строке 400.05.006 определяется общий размер налоговой базы по облагаемым операциям, указанным в строках 400.05.004 и 400.05.005, а также итоговая сумма акциза, исчисленного по этим операциям.
Величина строки 400.05.006 определяется путем суммирования величин, указанных в строках 400.05.004 и 400.05.005.
34. В разделе "Исчисление акциза в соответствии с установленными сроками уплаты":
строка 400.05.007 состоит из четырех граф:
1) в графе А указывается код бюджетной классификации, Одному коду бюджетной классификации соответствует одна строка;
2) в графе В указывается сумма исчисленного акциза, подлежащего уплате на соответствующий код бюджетной классификации на 13 число месяца отчетного налогового периода;
3) в графе С указывается сумма исчисленного акциза, подлежащего уплате на соответствующий код бюджетной классификации на 23 число месяца отчетного налогового периода;
4) в графе D указывается сумма исчисленного акциза, подлежащего уплате на соответствующий код бюджетной классификации на 3 число месяца, следующего за отчетным налоговым периодом.
35. Величины строк 400.05.003C и 400.05.006C переносятся в строки 400.00.006 и 400.00.007 Декларации соответственно.
8. Составление формы 400.06 - Облагаемые операции
по икре осетровой и лососевой рыбы
36. Форма 400.06 предназначена для отражения информации об облагаемых операциях по икре осетровой и лососевой рыбы (далее - икра) собственного производства. Также в данной форме отражаются сведения по реализации конфискованной и (или бесхозяйной), перешедшей по праву наследования к государству, и безвозмездно переданной в собственность государства икры.
Налоговая база в данной форме указывается в стоимостном выражении - тенге и определяется на основании стоимости икры, не включающей акциз и налог на добавленную стоимость.
37. В разделе "Облагаемые операции по икре осетровой и лососевой рыбы":
1) в строке 400.06.001 указывается стоимость реализованной икры собственного производства;
2) в строке 400.06.002 указывается стоимость икры собственного производства, в отношении которой установлен факт порчи или утраты;
3) в строке 400.06.003 указывается стоимость конфискованной и (или) бесхозяйной, перешедшей по праву наследования к государству и безвозмездно переданной в собственность государства икры;
4) в строке 400.06.004 указывается стоимость икры собственного производства по облагаемым операциям, не указанным в подпунктах 1) - 3) настоящего пункта;
5) в строке 400.06.005 определяется общий размер налоговой базы.
Величина данной строки определяется путем суммирования величин, указанных в строках 400.06.001 - 400.06.004;

6) 400.06.006 жолында белгiленген салық ставкасы көрсетiледi;
7) 400.06.007 жолында Салық кодексiнiң 269-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетiледi;
8) 400.06.007A, 400.06.007B және 400.06.007C жолдарында есептi салық кезеңiнiң 13 мен 23 күнiне және есептiден кейiнгi келесi есептi салық кезеңi айының 3 күнiне сәйкес бюджетке төленуге жататын есептелген акциз сомалары көрсетiледi.
400.06.007 жолының шамасы Декларацияның 400.00.008 жолына көшiрiледi.
9. Алтыннан, платинадан немесе күмiстен жасалған зергерлiк бұйымдар бойынша салық салынатын операциялар -
400.07-нысанын жасау
37. 400.07 нысан алтыннан, платинадан немесе күмiстен жасалған зергерлiк бұйымдар (бұдан әрi - зергерлiк бұйымдар) бойынша салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған. Сондай-ақ, осы нысанда тәркiленген және (немесе) мемлекетке мұралау құқығы бойынша өткен иесiз және мемлекет меншiгiне тегiн берiлген зергерлiк бұйымдарды сату жөнiндегi мәлiмет көрсетiледi.
400.07 нысанының жолдарын толтыру 400.06 нысанының жолдарына толтыру жүргізiлетiн тәртiпте жүргiзiледi.
400.07.007 жолының шамасы Декларацияның 400.00.009 жолына көшiрiледi.
10. Оқатар немесе газ қаруы бойынша салық салынатын операциялар (мемлекеттiк билiк органдарының қажеттiлiктерi үшiн сатып алынғаннан басқа) - 400.08-нысанын жасау
38. 400.08 нысан оқатар немесе газ қаруы бойынша салық салынатын операциялар (мемлекеттiк билiк органдарының қажеттiлiктерi үшiн сатып алынғаннан басқа) (бұдан әрi - қару) бойынша салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған. Сондай-ақ, осы нысанда тәркiленген және (немесе) мемлекетке мұралау құқығы бойынша өткен иесiз және мемлекет меншiгiне тегiн берiлген қаруларды сату жөнiндегi мәлiмет көрсетiледi.
400.08 нысанының жолдарын толтыру 400.06 нысанының жолдарына толтыру жүргiзiлетiн тәртiпте жүргiзiледi.
400.08.007 жолының шамасы Декларацияның 400.00.010 жолына көшiрiледi.
11. Салықтан шегерiм - 400.09 нысанын жасау
39. "Салықтан шегерiм" нысаны есептi салық кезеңiнде акцизделетiн өнiмдер өндiруге нақты пайдаланылған шикiзатқа төленген,  Салық кодексiнiң  270-бабына сәйкес шегерiмге жатқызылған акциз сомасының есебiне арналған.
40. "Шегерiм сомасы" бөлiмiнде:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында акцизделетiн тауардың атауы көрсетiледi;
3) С бағанында есептi салық кезеңiнде акцизделетiн тауар өндiруге пайдаланылған шикiзаттың көлемi көрсетiледi;

6) в строке 400.06.006 указывается установленная ставка акциза;
7) в строке 400.06.007 указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии со статьей 269 Налогового кодекса;
в строках 400.06.007А, 400.06.007В и 400.06.007С отражаются суммы исчисленного акциза, подлежащего уплате в бюджет на 13, 23 число отчетного налогового периода и на 3 число месяца, следующего за отчетным налоговым периодом, соответственно.
Величина строки 400.06.007 переносится в строку 400.00.008 Декларации.
9. Составление формы 400.07 - Облагаемые операции по
ювелирным изделиям из золота, платины или серебра
38. Форма 400.07 предназначена для отражения информации об облагаемых операциях по ювелирным изделиям из золота, платины или серебра (далее - ювелирные изделия) собственного производства. Также в данной форме отражаются сведения по реализации конфискованных и (или) бесхозяйных, перешедших по праву наследования к государству, и безвозмездно переданных в собственность государства ювелирных изделий.
Заполнение строк формы 400.07 производится в том же порядке, в котором производится заполнение строк формы 400.06.
Величина строки 400.07.007 переносится в строку 400.00.009 Декларации.
10. Составление формы 400.08 - Облагаемые операции
по огнестрельному или газовому оружию (кроме приобретаемых
для нужд органов государственной власти)
39. Форма 400.08 предназначена для отражения информации об облагаемых операциях по огнестрельному или газовому оружию (кроме приобретаемых для нужд органов государственной власти) (далее - оружие) собственного производства. Также в данной форме отражаются сведения по реализации конфискованного и (или) бесхозяйного, перешедшего по праву наследования к государству, и безвозмездно переданного в собственность государства оружия.
Заполнение строк формы 400.08 производится в том же порядке, в котором производится заполнение строк формы 400.06.
Величина строки 400.08.007 переносится в строку 400.00.010 Декларации.
11. Составление формы 400.09 - Вычет из налога
40. Форма "Вычет из налога" предназначена для расчета сумм акциза, уплаченного за сырье, фактически использованное для производства подакцизной продукции в отчетном налоговом периоде, и подлежащего вычету в соответствии со статьей 270 Налогового кодекса .
41. В разделе "Сумма вычета":
строка 400.09.001 состоит из четырех граф:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование подакцизного товара;
3) в графе С указывается объем использованного сырья на производство подакцизного товара в отчетном налоговом периоде;

4) D бағанында шегерiмге жатқызылған акциз сомасы көрсетiледi.
D бағанының жиынтық жолында осы бағанның келесi жолының шамасы жиынтықталады.
D бағанының жиынтық шамасы 400.00.012 жолына көшiрiледi.
12. Бас ұйым және оның құрылымдық бөлiмшелерi бойынша
акциздi есептеу - 400.10 нысанын жасау
41. 400.10 нысаны бас ұйым және оның құрылымдық бөлiмшелерi бойынша акциздi есептеу туралы ақпаратты көрсетуге арналған.
42. "Бас ұйым және оның құрылымдық бөлiмшелерi бойынша акциздi есептеу" бөлiмiнде:
1) 400.10.001 жолында есептi салық кезеңiнде бас ұйыммен жасалған салық салынатын операциялар бойынша есептелген акциз сомасы көрсетiледi;
2) 400.10.002 жолында есептi салық кезеңiнде құрылымдық бөлiмшелермен жасалған салық салынатын операциялар бойынша есептелген акциз сомасы көрсетiледi;
400.10.002 жолының шамасы Декларацияның 400.00.014 жолына көшiрiледi.
43. 400.10.001 және 400.10.002 жолдары қосымша нысандар негiзiнде толтырылады.
44. 400.10.001 жолына қосымша нысанда:
"Бас ұйым бойынша есептелген, акциз сомасы" бөлiмiнде:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында бюджеттiк жiктеме бойынша код көрсетiледi;
3) С бағанында есептi салық кезеңiнде айдың 13-күнi бюджеттiк жiктеме кодына сәйкес төленуге жататын есептелген акциз сомасы көрсетiледi;
4) D бағанында есептi салық кезеңiнде айдың 23-күнi бюджеттiк жiктеме кодына сәйкес төленуге жататын есептелген акциз сомасы көрсетiледi;
5) E бағанында келесi есептi салық кезеңiнде айдың 3-күнi бюджеттiк жiктеме кодына сәйкес төленуге жататын есептелген акциз сомасы көрсетiледi.
С, D және E бағандарының шамасы жиынтықталады және қорытынды сома 400.10.001 жолына көшiрiледi.
45. 400.10.002 жолына қосымша нысанда:
"Құрылымдық бөлiмшелер үшiн есептелген, акциз сомасы" бөлiмiнде:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында құрылымдық бөлiмшенiң СТН көрсетiледi;
3) С бағанында құрылымдық бөлiмшенiң атауы көрсетiледi;
4) D бағанында құрылымдық бөлiмшенiң тiркелу орыны бойынша салық органының коды көрсетiледi;
5) E бағанында бюджеттiк жiктеме бойынша код көрсетiледi;
6) F бағанында бюджеттiк жiктеме кодына сәйкес көрсетiлген құрылымдық бөлiмше үшiн төленуге жататын есептелген акциз сомасы көрсетiледi.
F бағанының қорытынды шамалары 400.10.002 жолына көшiрiледi.

4) в графе D указывается сумма акциза, подлежащего вычету.
В итоговой строке графы D суммируются величины последующих строк данной графы.
Итоговая величина графы D переносится в строку 400.00.012 Декларации.
12. Составление формы 400.10 - Исчисление акциза по головной организации и за структурные подразделения
42. Форма 400.10 предназначена для отражения информации об исчислении акциза по головной организации и за структурные подразделения.
43. В разделе "Исчислено акциза по головной организации и за структурные подразделения":
1) в строке 400.10.001 указывается сумма акциза, исчисленного по облагаемым операциям, совершенным головной организацией в течение отчетного налогового периода;
2) в строке 400.10.002 указывается сумма акциза, исчисленного по облагаемым операциям, совершенным структурными подразделениями в течение отчетного налогового периода.
Величина строки 400.10.002 переносится в строку 400.00.014 Декларации.
44. Строки 400.10.001 и 400.10.002 заполняются на основе дополнительных форм.
45. В дополнительной форме к строке 400.10.001:
в разделе "Сумма акциза, исчисленного по головной организации":
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается код бюджетной классификации;
3) в графе С указывается сумма исчисленного акциза, подлежащего уплате на соответствующий код бюджетной классификации на 13 число месяца отчетного налогового периода;
4) в графе D указывается сумма исчисленного акциза, подлежащего уплате на соответствующий код бюджетной классификации на 23 число месяца отчетного налогового периода;
5) в графе Е указывается сумма исчисленного акциза, подлежащего уплате на соответствующий код бюджетной классификации на 3 число месяца, следующего за отчетным налоговым периодом.
Итоговые величины граф С, D и Е суммируются и полученная сумма переносится в строку 400.10.001.
46. В дополнительной форме к строке 400.10.002:
в разделе "Исчисление акциза за структурные подразделения":
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается РНН структурного подразделения;
3) в графе С указывается наименование структурного подразделения;
4) в графе D указывается код налогового органа по месту регистрации структурного подразделения;
5) в графе Е указывается код бюджетной классификации. Одному коду бюджетной классификации соответствует одна строка;
6) в графе F указывается сумма исчисленного акциза, подлежащего уплате за указанное структурное подразделение на соответствующий код бюджетной классификации.
Итоговая величина графы F переносится в строку 400.10.002.

13. Акциз салуға жатпайтын акцизделетiн тауарлар - 400.11-нысанын жасау
46. 400.11 нысаны  Салық кодексiнiң  259-бабының 2-тармағына сәйкес акциз салуға жатпайтын акцизделетiн тауарлар бойынша ақпаратты көрсетуге арналған.
47. "Акциз салуға жатпайтын акцизделетiн тауарлар" бөлiмiнде:
1) 400.11.001 жолында экспортталатын акцизделетiн тауарлардың (Ресей Федерациясына газ конденсатын қоса алғандағы, мұнай экспортынан басқа) құны туралы мәлiмет көрсетiледi. Осы жолдың шамасы акцизделетiн тауарлар бөлiгiнде экспорт бойынша мәлiмет көрсетiлетiн 400.11.001A-400.11.001R жолдарын жиынтықтау жолымен айқындалады.
2) 400.11.002 жолында акциз салудан босатылған емдiк және фармацевтiк құралдарды дайындауға жiберiлген этиль спиртiнiң құны көрсетiледi;
3) 400.11.003 жолында мемлекеттiк медициналық мекемелерге жiберiлген этиль спиртiнiң құны көрсетiледi;
4) 400.11.004 жолында 0,1 литрден артық емес сыйымдықты тұтыну ыдысына құйылған және дәрiлiк құрал ретiнде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тiркелген медициналық мақсаттағы құрамында спиртi бар өнiмнiң құны көрсетiледi;
5) 400.11.005 жолында акциз салудан босатылған акцизделетiн тауарлардың жиынтық құны көрсетiледi. Осы жолдың шамасы 400.11.001-400.11.004 жолдарында көрсетiлген соманы қосу жолымен айқындалады.
400.11.005 жолының шамасы Декларацияның 400.00.016 жолына көшiрiледi.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 400.00, 400.01, 400.02, 400.03, 400.04, 400.05, 400.06, 400.07, 400.08, 400.09, 400.10, 400.11 графикалық нысандарыы Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Акциз бойынша декларацияны жасау ережелерi
(410.00-Нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) әзiрлендi және лотерея ұйымдастыру мен өткiзу бойынша қызметтi жүзеге асырудан дұрыс акциз есептеу мен уақтылы төлеуге арналған Акциз бойынша декларация (бұдан әрi - Декларация) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзiнен (400.00-нысан) және мәлiмделген түсiм сомасы туралы ақпаратты ашатын оған қосымшадан (410.01-нысан) тұрады.
3. Декларация жасау кезiнде:

13. Составление формы 400.11 - Подакцизные товары,
не подлежащие обложению акцизом
47. Форма 400.11 предназначена для отражения информации по подакцизным товарам, не подлежащим обложению акцизом в соответствии с пунктом 2 статьи 259 Налогового кодекса .
48. В разделе "Подакцизные товары, не подлежащие обложению акцизом":
1) в строке 400.11.001 указываются сведения о стоимости экспортируемых подакцизных товаров (кроме экспорта нефти, включая газовый конденсат, в Российскую Федерацию). Величина данной строки определяется путем суммирования строк 400.11.001А - 400.11.001R, в которых указываются сведения по экспорту в разрезе подакцизных товаров;
2) в строке 400.11.002 указывается стоимость спирта этилового, отпускаемого для изготовления лечебных и фармацевтических препаратов, освобожденных от обложения акцизом;
3) в строке 400.11.003 указывается стоимость спирта этилового, отпускаемого государственным медицинским учреждениям;
4) в строке 400.11.004 указывается стоимость спиртосодержащей продукции медицинского назначения (кроме бальзамов), розлитой в потребительскую тару емкостью не более 0,1 литра и зарегистрированной в соответствии с законодательством Республики Казахстан в качестве лекарственного средства;
5) в строке 400.11.005 указывается итоговая стоимость подакцизных товаров, освобожденных от обложения акцизом. Величина данной строки определяется сложением сумм, указанных в строках 400.11.001 - 400.11.004.
Величина строки 400.11.005 переносится в строку 400.00.016 Декларации.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 400.00, 400.01, 400.02, 400.03, 400.04, 400.05, 400.06, 400.07, 400.08, 400.09, 400.10, 400.11 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
___________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации
по акцизу (форма 410.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по акцизу (далее - Декларация), предназначенной для правильного исчисления и своевременной уплаты акциза от осуществления деятельности по организации и проведению лотереи.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 410.00), приложения к ней (форма 410.01) по раскрытию информации о сумме заявленной выручки.
3. При составлении Декларации:

|    |         |  45211  |  50102    | 71100   | 74400
|    |         |  коды   |  коды     |  коды   | коды
-------------------------------------------------------------------
1       2      3          4          5         6         7
-------------------------------------------------------------------
Өндіріл.   100   250000,0   150000,0   50000,0  35000,0   5000,0
ген өнім.
дердің
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 5  ЭҚЖЖ    І  45211    ІІ  50102   ІІІ   71100 |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.  060,0%     020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------
Құрылыстың үлес салмағы мысалы 150 000,0 (Кестенiң 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенiң 3-бағаны) х 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептелген;
5) Декларацияның түрi. Декларацияның түрiне қатысты тиiстi тор көзге белгi қойылады.
Егер лотерея ұйымдастыру мен өткiзу бойынша қызметтi жүзеге асыру басталғаннан кейiн салық төлеушi алғашқы рет декларация берген жағдайда, "Бастапқы" тор көзге белгi жасалады.
Одан кейiнгi декларацияларды беру кезiнде, "Кезектi" тор көзiне белгi қойылады.
Бұрын берiлген декларацияларға өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде, "Қосымша" тор көзiне белгi жасалады.
"Хабарлама бойынша" тор көзi, егер салық төлеушiмен  Салық кодексiнiң  31-бабы, 2-тармағының 3) тармақшасында қарастырылған хабарлама алынса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Декларацияға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгiленедi. Бұл жағдайда салық төлеушiмен "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" екi тор көз бiр уақытта белгiленедi.
Салық органына берiлетiн соңғы декларацияда салық төлеушiнi тарату немесе қайта ұйымдастыру кезiнде, "Тарату" тор көзiне белгi жасалады;
6) валюта коды;
7) берiлген қосымшалар;
8) лотерея билеттерiн сатуға шығаруды тiркеу күнi.
10. "Акциздi есептеу" бөлiмiнде:
1) 410.00.001 жолына 410.01.001 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
2) 410.00.002 жолында жүлделiк қордың сомасы көрсетiледi;
3) 410.00.003 жолында оған акциздiң сомасын қоспастан,  Салық кодексiнiң  261-бабының 3-тармағына сәйкес айқындалатын салық базасы көрсетiледi;
4) 410.00.004 жолында акциздiң белгiленген ставкасы көрсетiледi;
5) 410.00.005 жолында  Салық кодексiнiң  269-бабына сәйкес есептелген акциздiң сомасы көрсетiледi.

|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100  250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
2 | ОКЭД     A  4 5 2 1 1    B 5 0 1 0 2      C 7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %      0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы)/250 000,0 (графа 3 Таблицы) х 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
5) вид Декларации. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается в случае, если Декларация представляется налогоплательщиком впервые после начала осуществления деятельности по организации и проведению лотереи.
При представлении последующих Деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительная".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которой требуется внести изменения и дополнения в ранее представленную декларацию. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно две ячейки "По уведомлению" и "Дополнительная".
При ликвидации или реорганизации налогоплательщика в последней Декларации, представляемой в налоговый орган, отмечается ячейка "Ликвидационная";
6) код валюты;
7) представленные приложения;
8) дата регистрации выпуска в продажу лотерейных билетов.
10. В разделе "Исчисление акциза":
1) в строку 410.00.001 переносится сумма, отраженная в строке 410.01.001;
2) в строке 410.00.002 указывается сумма призового фонда;
3) в строке 410.00.003 указывается налоговая база, которая определяется в соответствии с пунктом 3 статьи 261 Налогового кодекса, без включения в нее суммы акциза;
4) в строке 410.00.004 указывается установленная ставка акциза;
5) в строке 410.00.005 указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 269 Налогового кодекса.

11. Декларацияға  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес қол қойылады және расталады.
3. Мәлiмделген түсiм - 410.01 нысанын жасау
12. 410.01 нысаны есептi салық кезеңi iшiнде сатуға шығарылған лотерея билеттерiн тiркеу кезiнде мәлiмделген түсiмнiң сомасын көрсетуге арналған.
13. "Мәлiмделген түсiм" бөлiмi бес бағаннан тұрады:
1) А бағанында реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында лотереялардың түрi және атауы көрсетiледi;
3) С бағанында жiберiлген лотерея билеттерiнiң саны көрсетiледi;
4) D бағанында бiр билеттiң өткiзу құны көрсетiледi;
5) E бағанында мәлiмделген түсiмнiң жалпы сомасы көрсетiледi.
E бағанының жиынтық жолында осы бағанның келесi жолының шамасы жинақталады.
E бағанының жиынтық шамасы 410.00.001 жолына көшiрiледi.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 410.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Құрылымдық бөлiмше үшiн төлеуге тиiстi акциз сомасы бойынша Есептi жасау ережелерi (421.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрлендi және құрылымдық бөлiмше үшiн төлеуге тиiстi акциздi есептеуге арналған Құрылымдық бөлiмше үшiн төлеуге тиiстi акциз сомасы бойынша есептi (бұдан әрi - Есеп) жасау тәртiбiн айқындайды.
1. Есеп Есептiң өзiнен (421.00-нысан) және акциз салу объектiлерi туралы ақпаратты ашатын оған қосымшалардан (421.01-421.04-нысандар) тұрады.
2. Есеп жасау кезiнде:
1) қағаз түрiнде - қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысымен толтырылады;
2) электронды түрде -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
3. Есептi толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
4. Көрсеткiштер болмаған кезде тиiстi тор көз толтырылмайды.
5. Қосымшаларда көрсетiлуге тиiстi деректер болмаған жағдайда, көрсетiлген қосымша берiлмейдi.
6. Соманың терiс мәнi тиiстi жолдың (бағанның) бiрiншi сол жақтағы тор көзiнде "-" белгiсiмен белгiленедi.
7. Есептi беру кезiнде:
1) Есеп қағаз түрiнде келу тәртiбiнде екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;

11. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
3. Составление формы 410.01 - Заявленная выручка
12. Форма 410.01 предназначена для отражения суммы выручки, заявленной при регистрации выпуска в продажу лотерейных билетов в течение отчетного налогового периода.
13. Раздел "Заявленная выручка" состоит из пяти граф:
1) в графе A указывается порядковый номер строки;
2) в графе B указывается вид и наименование лотереи;
3) в графе C указывается количество выпущенных лотерейных билетов;
4) в графе D указывается стоимость реализации одного билета;
5) в графе E указывается общая сумма заявленной выручки.
В итоговой строке графы Е суммируются величины последующих строк данной графы.
Итоговая величина графы Е переносится в строку 410.00.001 Декларации.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 410.00, 410.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
___________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила cоставления Расчета акциза
за структурное подразделение (форма 421.00)
1. Общие положения
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Расчета акциза за структурное подразделение (далее - Расчет), предназначенного для исчисления акциза, подлежащего уплате за структурное подразделение.
1. Расчет состоит из самого Расчета (форма 421.00) и приложений к нему (формы 421.01 - 421.04) по раскрытию информации об объектах налогообложения акцизом.
2. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
3. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
6. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
7. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;

2) салық төлеушi хабарламаны почта арқылы хабарламалы тапсырысты хатпен қағаз түрiнде почта немесе өзгелей байланыс ұйымы арқылы алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабының 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық төлеушi Есептi қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
8. Қосымшаның "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде Декларацияның "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген тиiстi көрсеткiштер көрсетiледi.
9. Акциз сомасын есептеуге арналған салық базасын айқындау тәртiбi  Салық кодексiнiң  261-бабында айқындалған.
2. Құрылымдық бөлiмше үшiн төлеуге тиiстi акциз сомасы бойынша есеп - 421.00-нысанын жасау
10. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде мынадай деректер көрсетіледi:
1) салық төлеушiнiң тiркелу нөмiрi;
2) Есеп берiлетiн салық кезеңi;
3) құрылымдық бөлiмшенiң СТН;
4) құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесiнiң толық атауы, жеке кәсiпкердiң бөлiмшесi;
5) заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесiн, жеке кәсiпкердiң бөлiмшесiн тiркеу есебi орыны бойынша салық органы коды;
6) валюта коды;
7) Есептiң түрi. Есептiң түрiне қатысты тиiстi тор көзге белгi қойылады.
Егер акцизделетiн тауарларға байланысты қызметтi жүзеге асыру басталғаннан кейiн салық төлеушi алғашқы  рет Есеп берген жағдайда, "Бастапқы" тор көзге белгі жасалады.
Одан кейiнгі Есептердi беру кезiнде, "Кезектi" тор көзiне белгi қойылады.
Бұрын берiлген Есептерге өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде, "Қосымша" тор көзiне белгi жасалады.
"Хабарлама бойынша" тор көзi, егер салық төлеушiмен  Салық кодексiнiң  31-бабы, 2-тармағының 3) тармақшасында қарастырылған хабарлама алынса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгіленедi. Бұл жағдайда салық төлеушiмен "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" екi тор көз бiр уақытта белгіленедi.
Салық органына берiлетiн соңғы Есепте салық төлеушiнi тарату немесе қайта ұйымдастыру кезiнде, "Тарату" тор көзiне белгi жасалады;
8) берiлген қосымшалар. Берiлген қосымшалар тиiстi тор көзге белгi қойылады.
11. "Құрылымдық бөлiмшелер үшiн есептелген акциз" бөлiмi жеке өндiрiстiң спиртi мен алкоголь өнiмдерi бойынша есептi салық кезеңiнiң iшiнде құрылымдық бөлiмшелер жасаған салық салынатын операциялар туралы ақпарат көрсетуге арналған.
12. "Құрылымдық бөлiмшелер үшiн есептелген акциз" бөлiмiнде:

2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса  - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Расчета.
8. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" приложений указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Расчета.
9. Порядок определения налоговой базы для исчисления суммы акциза определен в статье 261 Налогового кодекса .
2. Составление Расчета (форма 421.00)
10. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" указываются следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Расчет;
3) РНН структурного подразделения юридического лица;
4) наименование структурного подразделения юридического лица, подразделения индивидуального предпринимателя;
5) код налогового органа по месту регистрационного учета структурного подразделения юридического лица, подразделения индивидуального предпринимателя;
6) код валюты;
7) вид Расчета. В зависимости от вида Расчета отмечается  соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальный" отмечается в том случае, если Расчет представляется налогоплательщиком впервые после начала осуществления деятельности, связанной с подакцизными товарами.
При представлении последующих Расчетов отмечается ячейка "Очередной".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Расчеты отмечается ячейка "Дополнительный".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которой требуется внести изменения и дополнения в ранее представленный Расчет. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно две ячейки "По уведомлению" и "Дополнительный".
При ликвидации или реорганизации налогоплательщика в последнем Расчете, представляемом в налоговый орган, отмечается ячейка "Ликвидационный";
8) представленные приложения. Отмечаются соответствующие ячейки представленных приложений.
11. Раздел "Исчислено акциза за структурное подразделение" предназначен для отражения информации об облагаемых операциях, совершенных структурным подразделением в течение отчетного налогового периода по спирту и алкогольной продукции собственного производства.
12. В разделе "Исчислено акциза за структурное подразделение":

1) 421.00.001 жолына 421.00.002 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
2) 421.00.002 жолына 421.02.001 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
3) 421.00.003 жолына 421.03.001 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
4) 421.00.004 жолына 421.00.001-421.00.003 жолдарында көрсетiлген шамаларды қосумен айқындалатын, құрылымдық бөлiмшелер үшiн есептелген акциз сомасы көрсетiледi;
5) 421.00.005 жолына 421.00.004 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
6) 421.00.006 жолына 421.00.004 және 421.00.005 жолдарында көрсетiлген шамалардың айырмасы ретiнде айқындалатын, көрсетiледi.
13. Құрылымдық бөлiмше үшiн акциз есебiне  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес қол қойылады және расталады.
3. Спирт - 421.01-нысанын жасау
14. 421.01-нысан жеке өндiрiс спиртi бойынша салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған.
15. "Акциз сомасы" бөлiмi үш бағаннан тұрады:
1) А бағанында салық базасы көрсетiледi;
2) В бағанында акциздiң белгіленген ставкасы көрсетiледi;
3) С бағанында  Салық кодексiнiң  269-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетiледi.
16. "Акциз сомасы" бөлiмi келесi ақпаратты көрсетуге арналған:
1) 421.01.001 жолында спирт жеке өндiрiсi бойынша есептелген акциз туралы мәліметтер көрсетiледi:
421.01.001І және 421.01.001II жолдарында сәйкесiнше өндiрiс үшiн және алкоголь өнiмдерi өндiрiсi үшiн емес жөнелтiлген жеке өндiрiс спиртi бойынша есептелген акциз туралы мәлiметтер көрсетiледi;
2) 421.01.002 жолында 421.01.001I және 421.01.001II жолдарында көрсетiлген шамаларды қосумен айқындалатын жеке өндiрiс спиртi бойынша есептелген жалпы акциз сомасы көрсетiледi:
421.01.002A, 421.01.002B және 421.01.002C жолдарында есептi салық кезеңiнiң 13 мен 23 күнiне және есептiден кейiнгі келесi салық кезеңi айының 3 күнiне сәйкес бюджетке төленуге жататын есептелген акциз сомасы көрсетiледi.
4. Алкоголь өнiмi - 421.01-нысанын жасау
17. 421.02-нысан алкоголь өнiмдерiнiң жеке өндiрiсi бойынша салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған.
18. "Акциз сомасы" бөлiмi тоғыз бағаннан тұрады:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында алкоголь өнiмiнiң түрлерi көрсетiледi;
3) С бағанында салық базасы көрсетiледi;
4) D бағанында акциздiң белгiленген ставкасы көрсетiледi;
5) E бағанында  Салық кодексiнiң  269-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетiледi;
6) F бағанында бюджеттiк жiктеме коды көрсетiледi;

1) в строку 421.00.001 переносится сумма, отраженная в строке 421.01.002;
2) в строку 421.00.002 переносится сумма, отраженная в строке 421.02.001;
3) в строку 421.00.003 переносится сумма, отраженная в строке 421.03.001;
4) в строке 421.00.004 указывается общая сумма акциза исчисленного за структурное подразделение, определяемая сложением величин, указанных в строках с 421.00.001 по 421.00.003;
5) в строку 421.00.005 переносится сумма, отраженная в строке 421.04.001;
6) в строке 421.00.006 указывается сумма исчисленного акциза, определяемая как разность величин, указанных в строках 421.00.004 и 421.00.005.
13. Расчет акциза за структурное подразделение подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
3. Составление формы 421.01 - Спирт
14. Форма 421.01 предназначена для отражения информации об облагаемых операциях по спирту собственного производства.
15. Раздел "Сумма акциза" состоит из трех граф:
1) в графе А указывается налоговая база;
2) в графе В указывается установленная ставка акциза;
3) в графе С указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 269 Налогового кодекса.
16. Строки раздела "Сумма акциза" предназначены для отражения следующей информации:
1) в строке 421.01.001 отражаются сведения об исчислении акциза по спирту собственного производства:
в строках 421.01.001I и 421.01.001II указываются сведения об исчислении акциза по спирту собственного производства, отгруженного, соответственно, для производства и не для производства алкогольной продукции;
2) в строке 421.01.002 указывается сумма всего исчисленного акциза по спирту, собственного производства, определяемая сложением величин, указанных в строках 421.01.001IС и 421.01.001IIС:
в строках 421.01.002А, 421.01.002В и 421.01.002С указываются суммы исчисленного акциза, подлежащего уплате в бюджет на 13, 23 число отчетного налогового периода и на 3 число месяца, следующего за отчетным периодом соответственно;
4. Составление формы 421.02 - Алкогольная продукция
17. Форма 421.02 предназначена для отражения информации об облагаемых операциях по алкогольной продукции собственного производства.
18. Раздел "Сумма акциза" состоит из девяти граф:
4) в графе А указывается порядковый номер строки;
5) в графе В указывается вид алкогольной продукции без отражения в разрезе ассортимента. При этом на каждый вид алкогольной продукции, в соответствии указанным кодом бюджетной классификации, заполняется одна строка;
6) в графе С указывается налоговая база по указанному виду алкогольной продукции;

7) G бағанында есептi салық кезеңiнде айдың 13-күнi бюджеттiк жiктеме кодына сәйкес төленуге жататын есептелген акциз сомасы көрсетiледi;
8) H бағанында есептi салық кезеңiнде айдың 23-күнi бюджеттiк жiктеме кодына сәйкес төленуге жататын есептелген акциз сомасы көрсетiледi;
9) I бағанында келесi есептi салық кезеңiнде айдың 3-күнi бюджеттiк жiктеме кодына сәйкес төленуге жататын есептелген акциз сомасы көрсетiледi;
E бағанының жиынтық жолында осы бағанның келесi жолдарының шамасы жинақталады.
19. E бағанының жиынтық шамасы Есептiң 421.00.002 жолына көшiрiледi.
5. Тәркiленген және (немесе) иесi жоқ, мұрагерлiк құқығы бойынша мемлекетке өткен және мемлекет меншiгiне өтеусiз берiлген спирт және алкоголь өнiмi - 421.02-нысан жасау
20. 421.02-нысан тәркiленген және (немесе) иесi жоқ, мұрагерлiк құқығы бойынша мемлекетке өткен және мемлекет меншiгiне өтеусiз берiлген спирт және алкоголь өнiмi туралы ақпаратты көрсетуге арналған.
21. "Акциз сомасы" бөлiмi тоғыз бағаннан тұрады:
1) А бағанында реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында акцизделетiн тауардың атауы көрсетiледi;
3) С бағанында салық базасы көрсетiледi;
4) D бағанында акциздiң белгiленген ставкасы көрсетiледi;
5) E бағанында Салық кодексiнiң 269-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетiледi.
6) F бағанында бюджеттiк жiктеме коды көрсетiледi;
7) G бағанында есептi салық кезеңiнде айдың 13-күнi бюджеттiк жiктеме кодына сәйкес төленуге жататын есептелген акциз сомасы көрсетiледi;
8) H бағанында есептi салық кезеңiнде айдың 23-күнi бюджеттiк жiктеме кодына сәйкес төленуге жататын есептелген акциз сомасы көрсетiледi;
9) I бағанында келесi есептi салық кезеңiнде айдың 3-күнi бюджеттiк жiктеме кодына сәйкес төленуге жататын есептелген акциз сомасы көрсетiледi;
E бағанының жиынтық жолында осы бағанның келесi жолдарының шамасы жинақталады.
22. E бағанының жиынтық шамасы 421.00.003 жолына көшiрiледi.
6. Салықтан шегерiм - 421.03-нысанын жасау

7) в графе D указывается установленная ставка акциза;
8) в графе Е указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 269 Налогового кодекса ;
9) в графе F указывается соответствующий код бюджетной классификации. Одному коду бюджетной классификации соответствует одна строка;
10) в графе G указывается сумма исчисленного акциза, подлежащего уплате в бюджет на соответствующий код бюджетной классификации на 13 число месяца отчетного налогового периода;
11) в графе H указывается сумма исчисленного акциза, подлежащего уплате в бюджет на соответствующий код бюджетной классификации на 23 число месяца отчетного налогового периода;
12) в графе I указывается сумма исчисленного акциза, подлежащего уплате в бюджет на соответствующий код бюджетной классификации на 3 число месяца, следующего за отчетным налоговым периодом.
19. В итоговой строке графы Е суммируются величины последующих строк данной графы.
Итоговая величина графы Е переносится в строку 421.00.002 Расчета.
5. Составление формы 421.03 - Конфискованные и (или) бесхозяйные,
перешедшие по праву наследования к государству и безвозмездно
переданные в собственность государства спирт и алкогольная продукция
20. Форма 421.03 предназначена для отражения информации о конфискованных и (или) бесхозяйных, перешедших по праву наследования к государству и безвозмездно переданных в собственность государству спирта и алкогольной продукции.
21. Раздел "Сумма акциза" состоит из девяти граф:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование подакцизного товара;
3) в графе С указывается налоговая база;
4) в графе D указывается установленная ставка акциза;
5) в графе Е указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 269 Налогового кодекса;
6) в графе F указывается код бюджетной классификации;
7) в графе G указывается сумма исчисленного акциза, подлежащего уплате в бюджет на соответствующий код бюджетной классификации на 13 число месяца отчетного налогового периода;
8) в графе H указывается сумма исчисленного акциза, подлежащего уплате в бюджет на соответствующий код бюджетной классификации на 23 число месяца отчетного налогового периода;
9) в графе I указывается сумма исчисленного акциза, подлежащего уплате в бюджет на соответствующий код бюджетной классификации на 3 число месяца, следующего за отчетным налоговым периодом.
22. В итоговой строке графы Е суммируются величины последующих строк данной графы.
Итоговая величина графы Е переносится в строку 421.00.003.
6. Составление формы 421.04 - Вычет из налога

23. 421.03-нысан есептi салық кезеңiнде алкоголь өнiмiнiң өндiрiсi үшiн нақты пайдаланған және  Салық кодексiнiң  270-бабына сәйкес шегерiмге жататын шикiзат үшiн төленген акциз сомасының есебiне арналған.
24. "Шегерiм сомасы" бөлiмi бес бағаннан тұрады:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында алкоголь өнiмiнiң атауы көрсетiледi;
3) С бағанында есептi салық кезеңiнде алкоголь өнiмiнiң өндiрiсiне пайдаланған шикiзаттың көлемi көрсетiледi;
4) D бағанында шегерiмге жататын акциздiң сомасы көрсетiледi.
D бағанының жиынтық жолында осы бағанның келесi жолының шамасы жинақталады.
25. D бағанының жиынтық шамасы 421.00.005 жолына көшiрiледi.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 421.01, 421.02, 421.03, 421.04 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Құрылымдық бөлiмше үшiн төлеуге тиiстi акциз сомасы
бойынша Есептi жасау ережелерi
(431-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрлендi және құрылымдық бөлiмше үшiн төлеуге тиiстi акциздi есептеуге арналған Құрылымдық бөлiмше үшiн төлеуге тиiстi акциз сомасы бойынша есептi (бұдан әрi - Есеп) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Есеп жасау кезiнде:
1) қағаз түрiнде - қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысымен толтырылады;
2) электронды түрде -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
3. Есептi толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
4. Көрсеткiштер болмаған кезде тиiстi тор көз толтырылмайды.
5. Қосымшаларда көрсетiлуге тиiстi деректер болмаған жағдайда, көрсетiлген қосымша берiлмейдi.
6. Есептi беру кезiнде:
1) Есеп қағаз түрiнде келу тәртiбiнде екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) салық төлеушi хабарламаны почта арқылы хабарламалы тапсырысты хатпен қағаз түрiнде почта немесе өзгелей байланыс ұйымы арқылы алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабының 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық төлеушi Есептi қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.

23. Форма 421.04 предназначена для расчета сумм акциза, уплаченного за сырье, фактически использованное для производства алкогольной продукции в отчетном налоговом периоде, и подлежащего вычету в соответствии со статьей 270 Налогового кодекса .
24. Раздел "Сумма вычета" состоит из четырех граф:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается наименование алкогольной продукции;
3) в графе С указывается объем использованного сырья на производство алкогольной продукции в отчетном налоговом периоде;
4) в графе D указывается сумма акциза, подлежащего вычету.
В итоговой строке графы D суммируются величины последующих строк данной графы.
25. Итоговая величина графы D переносится в строку 421.00.005.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 421.00, 421.01, 421.02, 421.03, 421.04 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
___________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Расчета акциза
за структурное подразделение (форма 431.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Расчета акциза за структурное подразделение (далее - Расчет), предназначенного для исчисления акциза, подлежащего уплате за структурное подразделение.
2. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
3. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
6. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса  - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Расчета.

7. Акциз сомасын есептеуге арналған салық базасын айқындау тәртiбi Салық кодексiнiң 261-бабында айқындалған.
2. Құрылымдық бөлiмше үшiн төлеуге тиiстi акциз сомасы бойынша есеп - 431.00-нысанын жасау
8. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi келесi деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркелу нөмiрi;
2) Есеп берiлетiн салық кезеңi;
3) заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесiнiң СТН;
4) құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесiнiң толық атауы, жеке кәсiпкердiң құрылымдық бөлiмшесi;
5) заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесiн, жеке кәсiпкердiң бөлiмшесiн тiркеу есебi орыны бойынша салық органы коды;
6) Есептiң түрi. Есептiң түрiне қатысты тиiстi тор көзге белгi қойылады.
Егер акцизделетiн тауарларға байланысты қызметтi жүзеге асыру басталғаннан кейiн салық төлеушi алғашқы рет Есеп берген жағдайда, "Бастапқы" тор көзге белгi жасалады.
Одан кейiнгi Есептердi беру кезiнде, "Кезектi" тор көзiне белгi қойылады.
Бұрын берiлген Есептерге өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде, "Қосымша" тор көзiне белгi жасалады.
"Хабарлама бойынша" тор көзi, егер салық төлеушiмен  Салық кодексiнiң  31-бабының 2-тармағы 3) тармақшасында қарастырылған хабарлама алынса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгiленедi. Бұл жағдайда салық төлеушiмен "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" екi тор көз бiр уақытта белгiленедi.
Салық органына берiлетiн соңғы Есепте салық төлеушiнi тарату немесе қайта ұйымдастыру кезiнде, "Тарату" тор көзiне белгi жасалады.
7) валюта коды.
9. "Құрылымдық бөлiмшелер жүзеге асыратын бензин бойынша (авиациялықтан басқа) операциялар" бөлiмi бензин бойынша (авиациялықтан басқа) салық кезеңiнiң iшiнде құрылымдық бөлiмшелер жүзеге асыратын салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған.
10. "Құрылымдық бөлiмшелер жүзеге асыратын бензин (авиациялықтан басқа) бойынша операциялар" бөлiмi үш бағаннан тұрады:
1) А бағанында салық салынатын операциялар бойынша салық базасының мөлшерi көрсетiледi. Салық базасы тоннада көрсетiледi;
2) В бағанында акциздiң белгiленген ставкасы көрсетiледi;
3) С бағанында  Салық кодексiнiң  269-бабының 1-тармағына сәйкес айқындалатын салық салынатын операциялар бойынша акциз сомасы көрсетiледi.
11. "Құрылымдық бөлiмшелер жүзеге асыратын бензин (авиациялықтан басқа) бойынша операциялар" бөлiмiнiң жолдары мынадай ақпараттарды көрсетуге арналған:
1) 431.00.01 жолы құрылымдық бөлiмше жүзеге асыратын көтерме сауда саласында өткiзiлген бензин (авиациялықтан басқа) бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтердi көрсетуге арналған.

7. Порядок определения налоговой базы для исчисления акциза определен в статье 261 Налогового кодекса .
2. Составление Расчета (форма 431.00)
8. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Расчет;
3) РНН структурного подразделения юридического лица;
4) наименование структурного подразделения юридического лица, подразделения индивидуального предпринимателя;
5) код налогового органа по месту регистрационного учета структурного подразделения юридического лица, подразделения индивидуального предпринимателя;
6) вид Расчета. В зависимости от вида Расчета отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальный" отмечается в том случае, если Расчет представляется налогоплательщиком впервые после начала осуществления деятельности, связанной с подакцизными товарами.
При представлении последующих Расчетов отмечается ячейка "Очередной".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Расчеты отмечается ячейка "Дополнительный".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленный Расчет. В этом случае налогоплательщиком должны быть отмечены ячейки "По уведомлению" и "Дополнительный".
При ликвидации или реорганизации налогоплательщика отмечается ячейка "Ликвидационный";
7) код валюты;
9. Раздел "Операции по бензину (за исключением авиационного), осуществляемые структурным подразделением" предназначен для отражения информации об облагаемых операциях, осуществленных структурным подразделением в течение отчетного налогового периода по бензину (за исключением авиационного) (далее - бензин).
10. В разделе "Операции по бензину (за исключением авиационного), осуществляемые структурным подразделением":
1) в графе А указывается размер налоговой базы по облагаемой операции. Налоговая база отражается в тоннах;
2) в графе В указывается установленная ставка акциза;
3) в графе С указывается сумма акциза по облагаемой операции, которая определяется в соответствии с пунктом 1 статьи 269 Налогового кодекса .
11. Строки раздела "Операции по бензину (за исключением авиационного), осуществляемые структурным подразделением" предназначены для отражения следующей информации:
1) в строке 431.00.01 отражаются сведения акциза по бензину, реализованному в сфере оптовой торговли, осуществляемой структурным подразделением.

431.00.001 жолының шамасы 431.00.001(I), 431.00.001(II) және 431.00.001(III) жолдарында көрсетiлген шамаларды жинақтау жолымен айқындалады:
431.00.001(I) жолында құрылымдық бөлiмшелер жүргiзген бензиндi көтерме өткiзу бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтерi көрсетiледi;
431.00.001(II) жолында бас ұйымнан немесе жеткiзушiден алынған бензиндi көтерме өткiзу бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтерi көрсетiледi;
431.00.001(III) жолында тәркiленген және (немесе) иесi жоқ, мемлекетке мұрагерлiк құқығы бойынша көшкен және мемлекет меншiгiне өтeуciз берiлген бензиндi көтерме өткiзу бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетiледi;
2) 431.00.002 жол бөлшек сауда саласында өткiзiлген бензин бойынша акциз есептеу туралы мәлiметтердi көрсетуге арналған.
431.00.002 жолының шамасы 431.00.002(I), 431.00.002(II), 431.00.002(III), 431.00.002(IV), 431.00.002(V), 431.00.002(VI) жолдарында көрсетiлген шамаларды жинынтықтау жолымен айқындалады:
431.00.002(I) жолында құрылымдық бөлiмшелер жүргiзген бензиндi бөлшек саудада өткiзу бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетiледi;
431.00.002(II) жолында бас ұйымнан немесе жеткiзушiден алынған бензиндi бөлшек саудада өткiзу бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетiледi;
431.00.002(III) жолында тәркiленген және (немесе) иесi жоқ, мемлекетке мұрагерлiк құқығы бойынша өткен және мемлекет меншiгiне өтеусiз берiлген бензиндi бөлшек саудада өткiзу бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетiледi.
431.00.002(IV) жолында оның бүлiну немесе жоғалу фактiсi белгiленген бензин бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетiледi;
431.00.002(V) жолында өзiнiң өндiрiстiк мұқтаждықтарына пайдаланылған жеке өндiрiстiң бензинi бойынша акциз есептеу туралы мәлiметтер көрсетiледi;
431.00.002(VI) жолында бас ұйымнан немесе жеткiзушiден алынған және өзiнiң өндiрiстiк мұқтаждықтарына пайдаланылған бензин бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетiледi;
3) 431.00.003 жолы 431.00.001, 431.00.002 жолдарында көрсетiлген салық салынатын операциялар бойынша салық базасының жалпы мөлшерiн, сондай-ақ осы операциялар бойынша есептелген акциздiң жиынтық сомасын айқындауға арналған.
12. "Құрылымдық бөлiмшелер жүзеге асыратын дизель отыны бойынша операциялар" бөлiмi дизель отыны бойынша есептi салық кезеңiнiң iшiнде құрылымдық бөлiмшелермен жасалған салық салынатын операциялар туралы ақпаратты көрсетуге арналған.
13. "Құрылымдық бөлiмшелер жүзеге асыратын дизель отыны бойынша операциялар" бөлiмiнде:
1) 431.00.004 жолы құрылымдық бөлiмшемен жүзеге асырылған көтерме сауда саласында сатылған дизель отыны бойынша акциз есептелгенi туралы мәлiметтер көрсетуге арналған;

Величина строки 431.00.001 определяется путем суммирования величин, указанных в строках 431.00.001(I), 431.00.001(II) и 431.00.001(III):
в строке 431.00.001(I) указываются сведения акциза по оптовой реализации бензина, произведенного структурным подразделением;
в строке 431.00.001(II) указываются сведения акциза по оптовой реализации бензина, полученного от головной организации или от поставщиков;
в строке 431.00.001(III) указываются сведения акциза по оптовой реализации бензина конфискованного и (или) бесхозяйного, перешедшего по праву наследования к государству и безвозмездно переданного в собственность государству;
2) в строке 431.00.002 отражаются сведения акциза по бензину, реализованному в сфере розничной торговли.
Величина строки 431.00.002 определяется путем суммирования величин, указанных в строках 431.00.002(I), 431.00.002(II), 431.00.002(III), 431.00.002(IV) 431.00.002(V), 431.00.002(VI):
в строке 431.00.002(I) указываются сведения акциза по розничной реализации бензина, произведенного структурным подразделением;
в строке 431.00.002(II) указываются сведения акциза по розничной реализации бензина, полученного от головной организации или от поставщиков;
в строке 431.00.002 (III) указываются сведения акциза по розничной реализации бензина конфискованного и (или) бесхозяйного, перешедшего по праву наследования к государству и безвозмездно переданного в собственность государству;
в строке 431.00.002 (IV) указываются сведения акциза по бензину, по которому установлен факт его порчи или утраты;
в строке 431.00.002(V) указываются сведения акциза по бензину собственного производства, использованного на собственные производственные нужды;
в строке 431.00.002(VI) указываются сведения акциза по бензину, полученному от головной организации или от поставщиков и использованному на собственные производственные нужды;
3) строка 431.00.003 предназначена для определения общего размера налоговой базы по облагаемым операциям, указанным в строках 431.00.001, 431.00.002, а также итоговая сумма акциза, исчисленного по этим операциям.
Величина строки 431.00.003 определяется путем суммирования величин, указанных в строках 431.00.001 и 431.00.002.
12. Раздел "Операции по дизельному топливу, осуществляемые структурным подразделением" предназначен для отражения информации об облагаемых операциях, совершенных структурным подразделением в течение отчетного налогового периода по дизельному топливу.
13. В разделе "Операции по дизельному топливу, осуществляемые структурным подразделением":
1) в строке 431.00.04 отражаются сведения акциза по дизельному топливу, реализованному в сфере оптовой торговли, осуществляемой структурным подразделением.

431.00.004 жолының шамасы 431.00.004(I), 431.00.004(II) және 431.00.004(III) жолдарында көрсетiлген шамаларды қосу жолымен айқындалады:
431.00.004(I) жолында құрылымдық бөлiмшемен өндiрiлген дизель отынын көтерме саудада сату бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетiледi;
431.00.004(II) жолында бас ұйымнан немесе жабдықтаушылардан алынған дизель отынын көтерме саудада сату бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
431.00.004(III) жолында тәркiленген және (немесе) мемлекетке мұрагерлiк құқығы бойынша өткен иесiз және мемлекет меншiгiне тегiн берiлген дизель отынын көтерме саудада өткiзу бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
2) 431.00.005 жолы бөлшек сауда саласында өткiзiлген дизель отыны бойынша акциздi есептеу туралы мәлiметтер көрсетуге арналған.
431.00.005 жолының шамасы 431.00.005(I), 431.00.005(II), 431.00.005(III), 431.00.005(IV), 431.00.005(V), 431.00.005(VI), 431.00.005(VII) жолдарында көрсетiлген шамаларды жиынтықтау жолымен айқындалады:
431.00.005(I) жолында құрылымдық бөлiмшемен өндiрiлген дизель отынын бөлшек саудада өткiзу бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
431.00.005(II) жолында бас ұйымнан немесе жабдықтаушылардан алынған дизель отынын бөлшек саудада өткiзу бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
431.00.005(III) жолында тәркiленген және (немесе) мемлекетке мұрагерлiк құқығы бойынша өткен иесiз және мемлекет меншiгiне тегiн берiлген дизель отынын бөлшек саудада өткiзу бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
431.00.005(IV) жолында бүлiну немесе жоғалу фактiсi белгiленуiне қатысты, дизель отыны бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
431.00.005(V) жолында өзiндiк өндiрiстiк қажеттiлiктерiне пайдаланылған жеке өндiрiстiң дизель отыны бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
431.00.005(VI) жолында бас ұйымнан немесе жабдықтаушылардан алынған және өндiрiстiк қажеттiлiктерге пайдаланылған, дизель отыны бойынша акциз есептеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
3) 431.00.006 жолында 431.00.004 және 431.00.005 жолдарында көрсетiлген салық салынатын операциялар бойынша салық базасының жалпы мөлшерi, сондай-ақ осы операция бойынша есептелген акциздiң жиынтық сомасы айқындалады.
431.00.006 жолының шамасы 431.00.004 және 431.00.005 жолдарында көрсетiлген шамаларды жинақтау жолымен айқындалады.
14. "Белгiленген төлемдер мерзiмдерiне сәйкес акциздi есептеу" бөлiмiнде:
1) А бағанында бюджеттiк жiктеме бойынша код көрсетiледi;

Величина строки 431.00.004 определяется путем суммирования величин, указанных в строках 431.00.004(I), 431.00.004(II) и 431.00.004(III):
в строке 431.00.004(I) указываются сведения акциза по оптовой реализации дизельного топлива, произведенного структурным подразделением;
в строке 431.00.004(II) указываются сведения акциза по оптовой реализации дизельного топлива, полученного от головной организации или от поставщиков;
в строке 431.00.004(III) указываются сведения акциза по оптовой реализации дизельного топлива конфискованного и (или) бесхозяйного, перешедшего по праву наследования к государству и безвозмездно переданного в собственность государству;
2) в строке 431.00.005 отражаются сведения акциза по дизельному топливу, реализованному в сфере розничной торговли.
Величина строки 431.00.005 определяется путем суммирования величин, указанных в строках 431.00.005(I), 431.00.005(II), 431.00.005(III), 431.00.005(IV) 431.00.005(V), 431.00.005(VI):
в строке 431.00.005(I) указываются сведения акциза по розничной реализации дизельного топлива, произведенного структурным подразделением;
в строке 431.00.005(II) указываются сведения акциза по розничной реализации дизельного топлива, полученного от головной организации или от поставщиков;
в строке 431.00.005 (III) указываются сведения акциза по розничной реализации дизельного топлива конфискованного и (или) бесхозяйного, перешедшего по праву наследования к государству и безвозмездно переданного в собственность государству;
в строке 431.00.005 (IV) указываются сведения акциза по дизельному топливу, по которому установлен факт его порчи или утраты;
в строке 431.00.005(V) указываются сведения акциза по дизельному топливу собственного производства, использованного на собственные производственные нужды;
в строке 431.00.005(VI) указываются сведения акциза по дизельному топливу, полученному от головной организации или от поставщиков и использованному на собственные производственные нужды;
3) строка 431.00.006 предназначена для определения общего размера налоговой базы по облагаемым операциям, указанным в строках 431.00.004, 431.00.005, а также итоговая сумма акциза, исчисленного по этим операциям.
Величина строки 431.00.006 определяется путем суммирования величин, указанных в строках 431.00.004 и 431.00.005.
14. В разделе "Исчисление акциза в соответствии с установленными сроками уплаты":
Строка 431.00.007 состоит из четырех граф:
1) в графе А указывается код бюджетной классификации. Одному коду бюджетной классификации соответствует одна строка;

2) В бағанында есептi салық кезеңiнде айдың 13-күнiне бюджеттiк жiктеме кодына сәйкес төленуге жататын есептелген акциз сомасы көрсетiледi;
3) С бағанында есептi салық кезеңiнде айдың 23-күнiне бюджеттiк жiктеме кодына сәйкес төленуге жататын есептелген акциз сомасы көрсетiледi;
4) D бағанында келесi есептi салық кезеңiнде айдың 3-күнiне бюджеттiк жiктеме кодына сәйкес төленуге жататын есептелген акциз сомасы көрсетiледi.
15. Есепке Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және расталады.
_______________________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 431.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Роялти бойынша Декларация жасау ережесi
(500.00-Нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және роялтидi есептеуге арналған және жер қойнауын пайдалануға жасалған келiсiм-шарт шегiнде жүзеге асырылатын қызмет бойынша ғана толтырылатын Роялти бойынша декларация (бұдан әрi - Декларация) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Декларацияны жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгiлермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
Декларацияны толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
3. Көрсеткiштер болмаған кезде Декларацияның тиiстi тор көздерi толтырылмайды.
4. Соманың терiс мәнi тиiстi жолдың (бағанның) бiрiншi сол тор көзiнде " - " белгісiмен көрсетiледi.
5. Декларацияны беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiнде Декларация екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық органына қайтарылады;
2) хабарламамен почта бойынша салық төлеушi тапсырысты хатпен байланыстың почта немесе өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртiбiмен электрондық түрде не электрондық почта бойынша салық төлеушi Кодекстiң 69-бабы, 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Декларацияны қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электронды почта бойынша алады.
6. Декларацияға Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.

2) в графе В указывается сумма исчисленного акциза, подлежащего уплате в бюджет на соответствующий код бюджетной классификации на 13 число месяца отчетного налогового периода;
3) в графе С указывается сумма исчисленного акциза, подлежащего уплате в бюджет на соответствующий код бюджетной классификации на 23 число месяца отчетного налогового периода;
4) в графе D сумма исчисленного акциза, подлежащего уплате в бюджет на соответствующий код бюджетной классификации на 3 число месяца, следующего за отчетным налоговым периодом.
15. Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
_____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 431.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
___________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления
Декларации по роялти (Форма 500.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по роялти (далее - Декларация), предназначенной для исчисления роялти и заполняемой только по деятельности, осуществляемой в рамках заключенного контракта на недропользование.
2. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
3. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Декларации не заполняются.
4. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
5. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе составляется в двух экземплярах - один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса  - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Декларации.
6. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .

2. Декларацияны жасау (500.00-нысан)
7. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi тиiстi деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн есептi салық кезеңi.
Салық кезеңi айдың реттiк нөмiрiне немесе тоқсанның реттiк нөмiрiне сәйкес келетiн араб сандарымен көрсетiледi. Егер ай нөмiрiнде екi белгiден кемi бар болса, онда ол оң торкөзде көрсетiледi;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның аты-жөнi;
4) Экономикалық қызметтiң жалпы жiктеуiшi (ЭҚЖЖ) бойынша қызмет түрiнiң тиiстi коды және олардың үлес салмағы.
ЭҚЖЖ коды (бec белгi) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң негiзгi үш түрi бойынша көрсетiледi. Үлес салмағы он үлесiне дейiн дөңгелектеумен проценттерде көрсетiледi (қызметтiң аталған түрлерiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100% болуы мiндеттi емес екенiн ескеру қажет);
5) Декларацияның түрi. Декларацияның түрiне байланысты тиiстi торкөз көрсетiледi.
"Бастапқы" тор көз, егер Декларацияны салық төлеушi қызметтi жүзеге асыру басталғаннан кейiн бiрiншi рет берiлген жағдайда белгiленедi.
Одан кейiнгi Декларацияларды беру кезiнде "Кезектi" белгiсi қойылады.
Бұрын берiлген Декларацияға өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiне "Қосымша" торкөзiнде белгi қойылады.
Камералдық бақылаудың нәтижелерi бойынша салық органы анықтаған жолсыздықтарды жойғанда хабарлама бойынша тор көзi белгiленедi.
Салық органына берiлетiн соңғы Декларацияда салық төлеушiнi тарату немесе қайта құру кезiнде "Тарату" тор көзi белгiленедi.
6) жасалынған келiсiм-шарт шарттарына сәйкес валюта коды.
8. "Төлеуге роялти есептелдi" бөлiмiнде:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында 500.01 қосымшада көрсетiлген келiсiм-шарттың Құзыреттi орган берген тиiстi нөмiрi көшiрiледi;
3) С бағанына келiсiм-шарт бойынша 500.01.001 жолында көрсетiлген роялти сомасы көшiрiледi.
3. 500.01-Нысанды жасау - Жер қойнауын пайдалануға келiсiм-шарт бойынша роялти есептеу
9. Берiлген нысан жер қойнауын пайдалануға әрбiр келiсiм-шарт бойынша есептi салық кезеңiне роялти есептеу бойынша ақпаратты көрсетуге арналған.
10. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi келесi деректер көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн есептi салық кезеңi;
Салық кезеңi айдың немесе тоқсанның тиiстi реттiк нөмiрiне сәйкес келетiн араб сандарымен толтырылады. Егер ай нөмiрiнде екiден кем белгi болса, ол оң торкөзде көрсетiледi;

2. Составление Декларации (Форма 500.00)
7. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает соответствующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) отчетный налоговый период, за который представляется Декларация.
Налоговый период указывается арабскими цифрами,соответствующими порядковому номеру месяца или порядковому номеру квартала. Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке;
3) полное наименование юридического лица в соответствии с учредительными документами или фамилия, имя, отчество физического лица;
4) код ОКЭД. Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности и их удельный вес.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%);
5) вид Декларации. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается в том случае, если Декларация представляется налогоплательщиком впервые после начала осуществления деятельности.
При представлении последующих Деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительная".
При устранении нарушений, выявленных органами налоговой службы по результатам камерального контроля, отмечается ячейка "По уведомлению";
При ликвидации или реорганизации налогоплательщика в последней Декларации, представляемой в налоговый орган, отмечается ячейка "Ликвидационная";
6) код валюты согласно условиям заключенного контракта.
8. В разделе "Начислено роялти к уплате":
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графу В переносится соответствующий регистрационный номер контракта, присвоенный Компетентным органом, указанный в приложении 500.01.
3) в графу С переносится сумма роялти, отраженная в строке 500.01.001. по контракту.
3. Составление формы 500.01 - Начисление роялти по
контракту на недропользование
9. Данная форма предназначена для отражения информации по начислению роялти за отчетный налоговый период по каждому контракту на недропользование.
10. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) отчетный налоговый период, за который представляется Декларация;
Налоговый период указывается арабскими цифрами, соответствующими порядковому номеру месяца или квартала. Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке;

3) келiсiм-шарт атауы;
4) кен орны атауы;
5) Қазақстан Республикасының Құзыреттi органымен келiсiм-шартты жасасу күнi;
6) Құзыреттi орган тағайындаған келiсiм-шарттың тiркеу нөмiрi.
12. 500.01.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында осы Ережелердiң 13-тармағына сәйкес пайдалы қазбаның коды көрсетiледi;
3) С бағанында өндiрiлген пайдалы қазбалардың немесе бiрiншi тауарлы өнiмнiң көлемiнiң өлшем бiрлiгi (тоннада, куб.м., унцияда, грамда және т.б.) көрсетiледi;
4) D бағанында есептi салық кезеңi үшiн өндiрiлген пайдалы қазбалардың немесе өндiрiлген пайдалы қазбалардан алынған бiрiншi тауарлық өнiмнiң көлемi көрсетiледi;
5) E бағанында Салық кодексiнiң 299-бабының 1-тармағына сәйкес есептелген жанама салықтар есебiнсiз бiрiншi пайдалы қазбаның немесе пайдалы қазбаларды сатудың немесе есептi салық кезеңiнде сату болмаған жағдайда Салық кодексiнiң 303 бабына сәйкес орташа өлшенген бағасы көрсетiледi. Алтын, күмiс және платина бойынша  Кодекстiң  299-бабының 2-тармағына сәйкес есептелетiн орташа баға көрсетiледi;
6) F бағанында алтын, күмiс және платинаны қоспағанда, пайдалы қазбаларды сату (тиеп-түсiру) пунктiне дейiн тасымалдау шығындары көрсетiледi;
5) G бағанында E және F бағандарында, және D бағаны бойынша көрсетiлген сома айырмасы ретiнде роялти есептеу үшiн өндiрiлген пайдалы қазбалардың құны көрсетiледi;
6) H бағаны жер қойнауын пайдалануға келiсiм-шартпен белгiленген роялтидiң ставкасы көрсетiледi;
7) I бағаны G және H бағандарында көрсетiлген шама сомасы ретiнде айқындалған есептi салық кезеңi үшiн роялти сомасы көрсетiледi;
500.01.001 жолына қосымша нысанның I бағанының жиынтық шамасы 500.01.001 жолына көшiрiледi.
13. Пайдалы қазбалардың кодтары қоса берiлген пайдалы қазбалар тiзбесiне сәйкес көрсетiледi:
0001    Сутегi
0002    Гелий
0003    Литий
0004    Берилий
0005    Бор
0006    Көмiртегi
0007    Азот
0008    Оттегі
0009    Фтор
0010    Неон
0011    Натрий
0012    Магний
0013    Алюминий
0014    Кремний
0015    Фосфор
0016    Күкірт
0017    Хлор
0018    Аргон
0019    Калий
0020    Кальций
0021    Скандий
0022    Титан
0023    Ванадий
0024    Хром
0025    Марганец
0026    Темір
0027    Кобальт
0028    Никель
0029    Мыс
0030    Мырыш
0031    Галий
0032    Германий
0033    Күшән
0034    Селен
0035    Бром
0036    Криптон
0037    Рубидий
0038    Стронций
0039    Иттрий
0040    Цирконий
0041    Ниобий
0042    Молибден
0043    Технецкий
0044    Рутений
0045    Родий
0046    Паладий
0047    Күміс
0048    Кадмий
0049    Индий
0050    Қалайы
0051    Сүрме
0052    Теллур
0053    Йод
0054    Ксенон
0055    Цезий
0056    Барий
0057    Лантан
0058    Гафний
0059    Тантал
0060    Вольфрам
0061    Рений
0062    Осмий
0063    Иридий
0064    Платина
0065    Алтын
0066    Сынап
0067    Таллий
0068    Қорғасын
0069    Висмут
0070    Полоний
0071    Астат
0072    Радон
0073    Франций
0074    Радий
0075    Актиний
0076    Резерфодий
0077    Дубний
0078    Сиборгий
0079    Борий
0080    Хассий
0081    Майтнерий
0082    Металлургия үшiн кенге жатпайтын шикiзат
0083    Қалыптық құмдар
0084    Алаптық шпат
0085    Пегматит
0086    Басқа да алюминий тотығы жыныстары
0087    Әктас
0088    Доломит
0089    Әктасты-доломит жыныстары
0090    Тамақ өнеркәсiбi үшiн әктас
0091    Басқа да кенге жатпайтын шикiзат
0092    Отқа төзiмдi саздар
0093    Каолин
0094    Вермикулит
0095    Ас тұзы
0096    Жергiлiктi құрылыс материалдары
0097    Вулкандық кеуек жыныстары
0098    Вулкандық суқұрамдас әйнек
0099    Әйнек тәрiздес жыныстар
0100    Перлит
0101    Обсидиан
0102    Малта тас
0103    Қиыршық тас
0104    Гипс
0105    Қиыршық тас-құм аралас
0106    Гипстi тас
0107    Ангидрит
0108    Гажа
0109    Саз
0110    Саз жыныстар (балқуы ауыр және оңай балқитын
саздар, суглинкалар, аргиллиттер, алевролиттер,
сазды тақтатастар)
0111    Әкбор
0112    Мергель
0113    Мергельдi-әкбор жыныстары
0114    Кремний жыныстары (трепел, опоктар, диатомит)
0115    Кварцты-алап шпат жыныстары
0116    Гранит
0117    Диабаз
0118    Мәрмар
0119    Базальт
0120    Басқа тұнбалы, атылған, метаморфикалық жыныстары
0121    Тоқпақ тас
0122    Құм (кварцтық, құрылыс, алап шпаттық)
0123    Құмдық
0124    Табиғи пигменттер
0125    Ұлу тас
0126    Жер асты сулары
0127    Мұнай
0128    Газ
0129    Мұнайгаз конденсаты
0130    Басқалар
_______________________________
РҚАО-ның ескертуі: 500.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Қол қойылатын бонус бойынша декларация декларацияны жасау Ережесi (510-нысан)

3) наименование контракта;
4) наименование месторождения;
5) дата заключения контракта с Компетентным органом Республики Казахстан;
6) регистрационный номер контракта, присвоенный Компетентным органом.
11. В разделе "Начислено роялти к уплате":
в строку 500.01.001 переносится итоговая величина графы I дополнительной формы к строке 500.01.001.
12. Дополнительная форма к строке 500.01.001:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается код полезного ископаемого согласно пункту 13 настоящих Правил;
3) в графе С указывается единица измерения объема добытых полезных ископаемых или первого товарного продукта (в тоннах, куб. м., унциях, граммах и т.д.);
4) в графе D указывается объем добытых полезных ископаемых или первого товарного продукта, полученного из добытых полезных ископаемых за отчетный налоговый период;
5) в графе Е указывается средневзвешенная цена реализации или первого товарного продукта без учета косвенных налогов, исчисленная согласно пункту 1 статьи 299  либо в случае отсутствия реализации в отчетном налоговом периоде согласно статье 303  Налогового кодекса. По золоту, серебру и платине указывается средняя цена, исчисляемая в соответствии с пунктом 2 статьи 299 Налогового кодекса ;
6) в графе F указываются расходы на транспортировку до пункта продажи (отгрузки) полезных ископаемых, за исключением золота, серебра и платины;
5) в графе G указывается стоимость добытых полезных ископаемых для расчета роялти, определяемая как произведение разницы сумм, указанных в графах Е и F, и суммы графы D;
6) в графе Н указывается ставка роялти, установленная контрактом на недропользование;
7) в графе I указывается сумма роялти за отчетный налоговый период, определяемая как произведение сумм, указанных в графах G и Н.
Итоговая величина графы I дополнительной формы к строке 500.01.001 переносится в строку 500.01.001.
13. Коды полезных ископаемых указываются в соответствии с прилагаемым перечнем полезных ископаемых:
0001      Водород
0002      Гелий
0003      Литий
0004      Берилий
0005      Бор
0006      Углерод
0007      Азот
0008      Кислород
0009      Фтор
0010      Неон
0011      Натрий
0012      Магний
0013      Алюминий
0014      Кремний
0015      Фосфор
0016      Сера
0017      Хлор
0018      Аргон
0019      Калий
0020      Кальций
0021      Скандий
0022      Титан
0023      Ванадий
0024      Хром
0025      Марганец
0026      Железо
0027      Кобальт
0028      Никель
0029      Медь
0030      Цинк
0031      Галлий
0032      Германий
0033      Мышьяк
0034      Селен
0035      Бром
0036      Криптон
0037      Рубидий
0038      Стронций
0039      Иттрий
0040      Цирконий
0041      Ниобий
0042      Молибден
0043      Технеций
0044      Рутений
0045      Родий
0046      Палладий
0047      Серебро
0048      Кадмий
0049      Индий
0050      Олово
0051      сурьма
0052      теллур
0053      Йод
0054      Ксенон
0055      Цезий
0056      Барий
0057      Лантан
0058      Гафний
0059      Тантал
0060      Вольфрам
0061      Рений
0062      Осмий
0063      Иридий
0064      Платина
0065      Золото
0066      Ртуть
0067      Таллий
0068      Свинец
0069      Висмут
0070      Полоний
0071      Астат
0072      Радон
0073      Франций
0074      Радий
0075      Актиний
0076      Резерфодий
0077      Дубний
0078      Сиборгий
0079      Борий
0080      Хассий
0081      Майтнерий
0082      Нерудное сырье для металлургии
0083      Формовочные пески
0084      полевой шпат
0085      пегматит
0086      Другие глиноземосодержащие породы
0087      Известняк
0088      Доломит
0089      Известняково-доломитовые породы
0090      Известняки для пищевой промышленности
0091      Прочее нерудное сырье
0092      Огнеупорные глины
0093      Каолин
0094      Вермикулит
0095      Соль поваренная
0096      Местные строительные материалы
0097      Вулканические пористые породы
0098      Вулканические водосодержащие стекла
0099      Стекловидные породы
0100      Перлит
0101      Обсидиан
0102      Галька
0103      гравий
0104      гипс
0105      гравийно-песчаная смесь
0106      Гипсовый камень
0107      Ангидрит
0108      Гажа
0109      Глина
0110      Глинистые породы (тугоплавкие и легкоплавкие глины,
суглинки, аргиллиты, алевролиты, глинистые сланцы)
0111      Мел
0112      Мергель
0113      Мергельно-меловые породы
0114      Кремнистые породы (трепел, опоки, диатомит)
0115      Кварцево-полевошпатные породы
0116      Гранит
0117      Диабаз
0118      Мрамор
0119      Базальт
0120      Другие осадочные, изверженные, метаморфические
породы
0121      Камень бутовый
0122      Песок (кварцевый, строительный, полевошпатный)
0123      Песчаник
0124      Природные пигменты
0125      Ракушечник
0126      Подземные воды
0127      Нефть
0128      Газ
0129      Нефтегазовый конденсат
0130      другие
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 500.00, 500.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
___________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации по
подписному бонусу (Форма 510.00)

1. Жалпы ережелер
1. Осы ереже "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiне   (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және қол қойылатын бонусты есептеуге арналған Қол қойылатын бонус бойынша декларация (бұдан әрi - Декларация) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Декларацияны жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгiлермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта  Koдекстiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
Декларацияны толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
3. Көрсеткiштер болмаған кезде Декларацияның тиiстi тор көздерi толтырылмайды.
4. Декларацияны беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiнде Декларация екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық органына қайтарылады;
2) почта бойынша салық төлеушi тапсырысты хатпен байланыстың почта немесе өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртiбiмен электрондық түрде не электрондық почта бойынша салық төлеушi Кодекстiң 69-бабының 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Декларацияны жеткiзу туралы хабарламаны салық органында немесе электронды почта бойынша алады.
5. Декларация Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Декларацияны жасау (510.00-нысан)
6. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация тапсырылатын есептi салық кезеңi.
Салық кезеңi айдың рет нөмiрi немесе тоқсанның рет нөмiрiне сәйкес келетiн араб сандарымен көрсетiледi. Егер ай нөмiрiнде екi белгiден кем болса, онда ол оң тор көзде көрсетiледi;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке кәсiпкердiң аты-жөнi;
4) ЭҚЖЖ коды. Экономикалық қызметтiң жалпы жiктеуiшi бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет түрлерiнiң коды мен олардың үлес салмағы көрсетiледi.
ЭҚЖЖ коды (бес белгi) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң негiзгi үш түрлерi бойынша көрсетiледi. Үлес салмағы он үлеске дейiн дөңгелектеумен процентте көрсетiледi (қызметтiң аталған түрлерiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100% тең болуы мiндеттi емес екенiн ескеру қажет);
5) Декларацияның түрi. Декларацияның түрiне байланысты тиiстi тор көз көрсетiледi.
"Бастапқы" тор көз, егер Декларацияны салық төлеушi қызметтi жүзеге асыру басталғаннан кейiн бiрiншi рет берiлген жағдайда белгiленедi.
Одан кейiнгi Декларацияларды беру кезiнде "Кезектi" белгiсi қойылады.
Бұрын берiлген Декларацияға өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiне "Қосымша" торкөзiнде белгi қойылады.
Камералдық бақылаудың нәтижелерi бойынша салық органы анықтаған жолсыздықтарды жойғанда "Хабарлама бойынша" тор көзi белгiленедi.
Салық органына берiлетiн соңғы Декларацияда салық төлеушiнi тарату немесе қайта құру кезiнде "Тарату" тор көзi белгiленедi;

1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по подписному бонусу (далее - Декларация), предназначенной для исчисления подписного бонуса.
2. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
3. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Декларации не заполняются.
4. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе составляется в двух экземплярах - один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса  - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Декларации.
5. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
2. Составление Декларации (Форма 510.00)
6. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) отчетный налоговый период, за который представляется Декларация.
Налоговый период указывается арабскими цифрами, соответствующими порядковому номеру месяца. Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке;
3) полное наименование юридического лица в соответствии с учредительными документами или фамилия, имя, отчество физического лица;
4) код ОКЭД. Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности и их удельный вес.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%);
5) вид Декларации. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается в том случае, если Декларация представляется налогоплательщиком впервые после начала осуществления деятельности.
При представлении последующих Деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительная".
При устранении нарушений, выявленных органами налоговой службы по результатам камерального контроля, отмечается ячейка "По уведомлению";
При ликвидации или реорганизации налогоплательщика в последней Декларации, представляемой в налоговый орган, отмечается ячейка "Ликвидационная";

5) Декларацияның түрi. Декларацияның түрiне байланысты тиiстi тор көз көрсетiледi;
"Бастапқы" тор көз, егер Декларацияны салық төлеушi қызметтi жүзеге асыру басталғаннан кейiн бiрiншi рет берiлген жағдайда белгiленедi.
Одан кейiнгi Декларацияларды беру кезiнде "Кезектi" белгiсi қойылады.
Бұрын берiлген Декларацияға өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде "Қосымша" торкөзiнде белгi қойылады.
Камералдық бақылаудың нәтижелерi бойынша салық органы анықтаған жолсыздықтарды жойғанда "Хабарлама бойынша" тор көзi белгiленедi.
Салық органына берiлетiн соңғы Декларацияда салық төлеушiнi тарату немесе қайта құру кезiнде "Tapaту" тор көзi белгiленедi;
6) жасалынған келiсiм-шарттарына сәйкес валюта коды.
7. "Төлеуге коммерциялық табу бонусы есептелдi" бөлiмiнде:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанына келiсiм-шарт бойынша 520.01 жолында көрсетiлген Құзыреттi орган тағайындаған келiсiм-шарттың тиiстi тiркеу нөмiрi көшiрiледi;
3) С бағанына келiсiм-шарт бойынша 520.00.001 жолында көрсетiлген коммерциялық табу бонусының сомасы көшiрiледi.
3. 520.01 нысанды жасау - Коммерциялық табу бонусын есептеу
8. Осы нысан әр жер қойнауын пайдалану келiсiм-шарты бойынша салық кезеңi үшiн коммерциялық табу бонусы бойынша ақпараттарды көрсетуге арналған.
9. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация тапсырылатын есептi салық кезеңi.
Салық кезеңi айдың рет нөмiрi немесе тоқсанның рет нөмiрiне сәйкес келетiн араб сандарымен көрсетiледi. Егер ай нөмiрiнде екi белгiден кем болса, онда ол оң тор көзде көрсетiледi;
3) келiсiм-шарттың атауы;
4) Қазақстан Республикасының Құзыреттi органымен келiсiм-шартты жасау күнi;
5) Құзыреттi орган тағайындаған келiсiм-шарттың тiркеу нөмiрi;
6) Декларация берудiң белгiленген мерзiмi.
Салық кезеңi айдың рет нөмiрi немесе тоқсанның рет нөмiрiне сәйкес келетiн араб сандарымен көрсетiледi. Егер ай нөмiрiнде екi белгiден кем болса, онда ол оң тор көзде көрсетiледi.
10. "Төлеуге коммерциялық табу бонусы есептелдi" бөлiмiнде:
520.01.001 жолына 520.01.001 жолына қосымша нысанның H бағанының жиынтық мөлшерi көшiрiледi.
11. 520.00.001 жолына қосымша нысан:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында осы Ережеге сәйкес 13-тармаққа сәйкес пайдалы қазбаның коды көрсетiледi;
3) С бағанында алынатын пайдалы қазбалардың қорларын өлшеу көлемiнiң бiрлiгi (тонна, текше метр, унция, грамм және т.б.) көрсетiледi;

5) вид Декларации. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается в том случае, если Декларация представляется налогоплательщиком впервые после начала осуществления деятельности.
При представлении последующих Деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительная".
При устранении нарушений, выявленных органами налоговой службы по результатам камерального контроля, отмечается ячейка "По уведомлению";
При ликвидации или реорганизации налогоплательщика в последней Декларации, представляемой в налоговый орган, отмечается ячейка "Ликвидационная";
6) код валюты согласно условиям заключенного контракта;
7. В разделе "Начислен бонус коммерческого обнаружения к уплате":
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графу В переносится соответствующий регистрационный номер контракта, присвоенный Компетентным органом, указанный в приложении 520.01.;
3) в графу С переносится сумма бонуса коммерческого обнаружения, отраженная в строке 520.01.001. по контракту.
3. Составление формы 520.01 - Начисление бонуса
коммерческого обнаружения
8. Данная форма предназначена для отражения информации по бонусу коммерческого обнаружения, за отчетный налоговый период по каждому контракту на недропользование.
9. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) отчетный налоговый период, за который представляется Декларация.
Налоговый период указывается арабскими цифрами, соответствующими порядковому номеру месяца. Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке;
3) наименование контракта;
4) дата заключения контракта с Компетентным органом Республики Казахстан;
5) регистрационный номер контракта, присвоенный Компетентным органом;
6) установленный срок представления Декларации.
Срок представления указывается арабскими цифрами, соответствующими порядковому номеру месяца и года. Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке.
10. В разделе "Начислен бонус коммерческого обнаружения":
1) в строку 520.01.001 переносится итоговая величина графы Н дополнительной формы к строке 520.01.001.
11. Дополнительная форма к строке 520.01.001.
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается код полезного ископаемого, согласно пункту 13 настоящих Правил;
3) в графе С указывается единица измерения объема извлекаемых запасов полезных ископаемых (в тоннах, куб. м., унциях, граммах и т.д.);

1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және өнiмдi бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесiн есептеуге арналған Өнiмдi бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесi жөнiндегі декларация (бұдан әрi - Декларация) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзiнен (530.00-нысан) және өнiмдi бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесi жөнiндегi салық салу объектiлерi туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшадан (530.01 - 530.03-нысандар) тұрады.
3. Декларацияны жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам не қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгiлерiмен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияны толтыру кезiнде түзетулерге, өшiруге, тазалауға жол берiлмейдi.
5. Көрсеткiштер болмаған кезде Декларацияның тиiстi тор көздерi толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берiлмейдi.
7. Соманың терiс мәнi тиiстi жолдың (бағанның) бiрiншi сол тор көзiнде "-" белгiсiмен көрсетiледi.
8. Декларацияны беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiнде Декларация екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен бiрге салық органына қайтарылады;
2) хабарламамен почта бойынша салық төлеушi тапсырысты хатпен байланыстың почта немесе өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртiбiмен электрондық түрде немесе электрондық почта бойынша салық төлеушi Кодекстiң 69-бабының 8-тармағындағы 3-тармақшаға сәйкес Декларацияны қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында не электрондық почта бойынша алады.
9. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде қосымшаларды толтыру кезiнде (530.01 - 530.03 нысандары) 530.00 нысанның "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген тиiстi деректер көрсетiледi.
2. Декларацияны жасау (530.00 Нысан)
10. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi;
Салық кезеңi айдың рет нөмiрiне сәйкес келетiн араб сандарымен көрсетiледi. Егер ай нөмiрi екi белгiден болса, ол оң торкөзде көрсетiледi;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның аты-жөнi;

1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по доле Республики Казахстан по разделу продукции (далее - Декларация), предназначенной для исчисления доли Республики Казахстан по разделу продукции.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 530.00) и приложений к ней (формы с 530.01 по 530.03) по раскрытию информации об объектах налогообложения по доле Республики Казахстан по разделу продукции.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Декларации не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы).
8. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе составляется в двух экземплярах - один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса  - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Декларации.
9. При заполнении приложений (формы с 530.01 по 530.03) в разделе "Общая информация о налогоплательщике" указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" формы 530.00.
2. Составление Декларации (Форма 530.00)
10. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация;
Налоговый период указывается арабскими цифрами, соответствующими порядковому номеру месяца. Если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке.
3) полное наименование юридического лица в соответствии с учредительными документами или фамилия, имя, отчество физического лица;

4) Экономикалық қызметтiң жалпы жiктеуiшi (ЭҚЖЖ) бойынша қызмет түрiнiң тиiстi коды;
ЭҚЖЖ коды (бес белгi) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң негiзгi үш түрi бойынша көрсетiледi. Үлес салмағы он үлесiне дейiн дөңгелектеумен проценттерде көрсетiледi (қызметтiң аталған түрлерiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100% болуы мiндеттi емес екенiн ескеру қажет);
5) Декларацияның түрi. Декларацияның түрiне байланысты тиiстi торкөз көрсетiледi.
"Бастапқы" торкөз, егер Декларацияны салық төлеушi қызметтi жүзеге асыру басталғаннан кейiн бiрiншi рет берiлген жағдайда белгiленедi.
Одан кейiнгi Декларацияларды беру кезiнде "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Бұрын берiлген Декларацияға өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiне "Қосымша" торкөзiнде белгi қойылады.
Камералдық бақылаудың нәтижелерi бойынша салық органы анықтаған жолсыздықтарды жойғанда "Хабарлама бойынша" тор көзi белгiленедi.
Салық органына берiлетiн соңғы Декларацияда салық төлеушiнi тарату немесе қайта құру кезiнде "Тарату" тор көзi белгiленедi;
6) келiсiм-шарт жасасу шарттарына сәйкес валюта коды;
7) жер қойнауын пайдалануға келiсiм-шарттың атауы;
8) осы Ереженiң 19 тармағына сәйкес пайдалы қазбаның коды;
9) Қазақстан Республикасының Құзыреттi органымен келiсiм-шартты жасалу күні;
10) Құзыреттi орган тағайындаған келiсiм-шарттың тiркеу нөмiрi;
11) берiлген қосымшалар. Берiлген қосымшалардың тиiстi тор көздерi белгiленедi;
12) келiсiм-шартқа сәйкес қазылып алынатын пайдалы қазбалардың өлшем бiрлiгi (тонна, текше метр, унция және тағы басқалары).
11. "Өнiмдi бөлу бойынша ҚР үлесiн есептеу" бөлiмiнде:
1) 530.00.001 жолына есептi салық кезеңi үшiн сатылған өнiмнiң жалпы көлемi көрсетiледi;
2) 530.00.002 жолында жанама салықтар есебiнсiз өнiмдi сатудан кiрiс көрсетiледi. Осы жол 530.01 нысанының негiзiнде толтырылады. Осы жолға 530.01.001E жолының жиынтық шамасы көшiрiледi.
3) 530.00.003 жолында егер осы шығыстар келiсiм-шарт шарттары бойынша өтемақылық және пайдалық бөлуге жататын өнiм құнын айқындау кезiнде ескерiлген жағдайда өнiмдi сатумен байланысты шығыстар көрсетiледi. Осы жол 530.00.01 нысанының негiзiнде толтырылады. Осы жолға 530.02.001C жолының жиынтық шамасы көшiрiледi;
4) 530.00.004 жолында келiсiм-шарт шарттарына сәйкес айқындалатын өтемақылық және пайдалық бөлуге жататын өнiм құны көрсетiледi;
5) 530.00.005 жолында келiсiм-шарт шарты бойынша ең жоғарғы рұқсат етiлетiн мөлшерден асырылмай есептi салық кезеңi үшiн өтемақылық өнiм есебiнен өтелген шығыстар сомасы көрсетiледi. Осы жолға 530.03.005 жолының шамасы көшiрiледi;

4) код ОКЭД. Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности и их удельный вес.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%);
5) вид Декларации. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается в том случае, если Декларация представляется налогоплательщиком впервые после начала осуществления деятельности. При представлении последующих Деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительная".
При устранении нарушений, выявленных органами налоговой службы по результатам камерального контроля, отмечается ячейка "По уведомлению";
При ликвидации или реорганизации налогоплательщика в последней Декларации, представляемой в налоговый орган, отмечается ячейка "Ликвидационная".
6) код валюты согласно условиям заключения контракта;
7) наименование контракта на недропользование;
8) код полезного ископаемого, согласно пункту 19 настоящих Правил;
9) дата заключения контракта с Компетентным органом Республики Казахстан;
10) регистрационный номер контракта, присвоенный Компетентным органом;
11) представленные приложения. Отмечаются соответствующие ячейки представленных приложений;
12) единица измерения полезных ископаемых, добытых согласно контракту (в тоннах, куб. м., унциях и т.д.).
11. В разделе "Начисление доли РК по разделу продукции":
1) в строке 530.00.001 указывается общий объем продукции, реализованной за отчетный налоговый период;
2) в строке 530.00.002 указывается доход от реализации продукции без учета косвенных налогов. В данную строку переносится итоговая величина строки 530.01.001E;
3) в строке 530.00.003 указываются затраты, связанные с реализацией продукции, в случае, если по условиям контракта данные затраты учитываются при определении стоимости продукции, подлежащей распределению на компенсационную и прибыльную. В данную строку переносится итоговая величина строки 530.02.001С;
4) в строке 530.00.004 указывается стоимость продукции, подлежащая распределению на компенсационную и прибыльную, определяемую в соответствии с условиями контракта;
5) в строке 530.00.005 указывается сумма затрат, возмещенных за счет компенсационной продукции, за отчетный налоговый период в размере, не более максимально допустимого по условиям контракта. В данную строку переносится величина строки 530.03.005;

6) 530.00.006 жолында Қазақстан Республикасы мен жер қойнауын пайдаланушы арасындағы бөлуге жататын пайда өнiмiнiң сомасы көрсетiледi;
7) 530.00.007 жолына жер қойнауын пайдалануға келiсiм-шарт шарттарына сәйкес өнiмдi бөлу бойынша Қазақстан Республикасы үлесiнiң қолданылатын ставкасы көшiрiледi;
8) 530.00.008 жолында 530.00.006 және 530.00.007 жолдарында көрсетiлген шама ретiнде айқындалатын бюджетке төлеуге жататын өнiмдi бөлу бойынша Қазақстан Республикасы үлесiнiң сомасы көрсетiледi.
12. Декларацияға  Кодекстiң  69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 530.01 нысанды жасау - Өнiмдi сатудан кiрiстер
13. Осы нысан есептi салық кезеңi үшiн өнiмдi сатудан кiрiстердi айқындау бойынша ақпаратты көрсетуге арналған.
Егер Қазақстан Республикасы үлесiнiң есебi үшiн есептiң кассалық әдiсi қолданылатыны көзделсе, онда есепте төлем жер қойнауын пайдаланушының немесе уәкiлеттi органның шотына түскен өткiзу бойынша айналымдар ғана көрсетiледi.
14. "Өткiзу көлемi" бөлiмi бес бағаннан тұрады:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында өнiмдi алушы көрсетiледi;
3) С бағанында сатылған өнiм көлемi көрсетiледi;
4) D бағанында осы өнiмдi сату бағасы көрсетiледi;
5) E бағанында өнiмдi сатудан кiрiс көрсетiледi.
530.01.001E жолында өткiзуден кiрiс E бағанының жиынтық шамасы көрсетiледi.
530.01.001E жолының шамасы 530.00.002 жолына көшiрiледi.
4. 530.02 нысанды жасау - Өтемдiк және пайдалыға бөлуге тиiстi өнiмнiң құнын айқындау кезiндегi шегерiмге
жатқызылған шығындар
15. Осы нысан егер келiсiм-шарт шарты бойынша осы шығындар өтемдiк және пайдалыға бөлуге тиiстi өнiмнiң құнын айқындау кезiнде ескерiлетiн жағдайда есептi салық кезеңi үшiн өнiмдi өткiзумен байланысты шығындарды айқындау бойынша ақпаратты көрсетуге арналған.
16. "Шегерiмге жататын шығындар" бөлiмi үш бағаннан тұрады:
1) А бағанында жолдың рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында шығыстардың баптары бөлшегiнде есептi салық кезеңi үшiн өнiмдi өткiзумен байланысты шығыстар көрсетiледi;
3) С бағанында өнiмдi өткiзумен байланысты шығындар сомасы көрсетiледi.
530.02.001 жолында шығындар сомасы С бағанының жиынтық шамасы көрсетiледi.
530.02.001C жолының шамасы 530.00.003 жолына көшiрiледi.
5. 530.03 нысанды жасау - Өтемдiк және пайдалыға бөлуге тиiстi өнiмнiң құнын айқындау кезiндегi шегерiмге
жатқызылған шығындар

6) в строке 530.00.006 указывается сумма прибыльной продукции, подлежащей распределению между Республикой Казахстан и недропользователем;
7) в строку 530.00.007 переносится применяемая ставка доли Республики Казахстан по разделу продукции, установленная в соответствии с условиями контракта на недропользование;
8) в строке 530.00.008 указывается начисленная доля Республики Казахстан по разделу продукции, подлежащая уплате в бюджет сумма доли Республики Казахстан по разделу продукции, определяемая как произведение величин, указанных в строках 530.00.006 и 530.00.007.
12. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
3. Составление формы 530.01 - Доходы от реализации продукции
13. Данная форма предназначена для отражения информации по определению доходов от реализации продукции за отчетный налоговый период.
Если контрактом предусмотрено, что для расчета доли Республики Казахстан применяется кассовый метод учета, то в расчете отражаются только обороты по реализации, оплата по которым поступила на соответствующие счета недропользователя или уполномоченного органа.
14. Раздел "Объем реализации" состоит из пяти граф:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается получатель продукции;
3) в графе С указывается объем реализованной продукции;
4) в графе D указывается цена реализации данной продукции;
5) в графе Е указывается доход от реализации продукции.
В строке 530.01.001E указывается итоговая величина графы Е дохода от реализации.
Величина строки 530.01.001Е переносится в строку 530.00.002.
4. Составление формы 530.02 - Затраты, подлежащие вычету
при определении стоимости продукции, подлежащей
распределению на компенсационную и прибыльную
15. Данная форма предназначена для отражения информации по определению затрат, связанных с реализацией продукции за отчетный налоговый период, в случае, если по условиям контракта данные затраты учитываются при определении стоимости продукции, подлежащей распределению на компенсационную и прибыльную.
16. Раздел "Затраты, подлежащие вычету" состоит из трех граф:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указываются расходы, связанные с реализацией продукции за отчетный налоговый период в разрезе статей затрат;
3) в графе С указывается сумма затрат, связанных с реализацией продукции.
В строке 530.02.001С указывается итоговая величина графы С суммы затрат.
Величина строки 530.02.001С переносится в строку 530.00.003.
5. Составление формы 530.03 - Затраты, возмещаемые
за счет компенсационной продукции

17. Осы нысан өтемдiк өнiм есебiнен өтеуге жататын шығыстарды айқындау бойынша ақпаратты көрсетуге арналған.
18. "Өтелетiн шығындар" бөлiмiнде:
1) 530.03.001 жолына 530.03.006 жолынан есептi салық кезеңiнiң басына өтемдiк өнiм есебiнен өтеуге жататын шығыс сомасы көшiрiледi. Егер Декларация қызметтi жүзеге асыру басталғаннан кейiн бiрiншi рет берiлсе, онда аталған жол толтырылмайды;
2) 530.03.002 жолында келiсiм-шарт шарттарына сәйкес өтемдiк өнiм есебiнен өтеуге жататын есептi салық кезеңi үшiн жүргiзiлген нақты шығындар сомасы көрсетiледi;
3) 530.03.003 жолында 530.03.001 және 530.03.002 жолдарында көрсетiлген соманы қосумен айқындалатын өтемдiк өнiм есебiнен өтеуге жататын шығындардың жалпы сомасы көрсетiледi;
4) 530.03.004 жолында келiсiм-шарт шартына сәйкес есептi салық кезеңiнiң басына өтелмеген шығындардың қалдығына есептелген сома көрсетiледi;
5) 530.03.005 жолында келiсiм-шарт шартына сәйкес есептi салық кезеңi үшiн ең жоғарғы рұқсат етiлетiн мөлшерден асырылмай өтемдiк өнiм есебiнен өтелетiн шығындар сомасы көрсетiледi;
6) 530.03.006 жолында есептi салық кезеңiнiң соңына, өтелмеген шығыстар қалдығына есептелген соманы ескерiп өтемдiк өнiм есебiнен өтелетiн шығыстар сомасы көрсетiледi, ол кейiнгi салық кезеңдерiне көшiрiледi және 530.03.003 пен 530.03.004 жолдарында көрсетiлген сома мен 530.03.005 жолында көрсетiлген шама ретiнде айқындалады.
19. Пайдалы қазбалардың кодтары қоса берiлген пайдалы қазбалар тiзбесiмен көрсетiледi:
0001    Сутегi
0002    Гелий
0003    Литий
0004    Берилий
0005    Бор
0006    Көмiртегi
0007    Азот
0008    Оттегi
0009    Фтор
0010    Неон
0011    Натрий
0012    Магний
0013    Алюминий
0014    Кремний
0015    Фосфор
0016    Күкірт
0017    Хлор
0018    Аргон
0019    Калий
0020    Кальций
0021    Скандий
0022    Титан
0023    Ванадий
0024    Хром
0025    Марганец
0026    Темiр
0027    Кобальт
0028    Никель
0029    Мыс
0030    Мырыш
0031    Галлий
0032    Германий
0033    Күшән
0034    Селен
0035    Бром
0036    Криптон
0037    Рубидий
0038    Стронций
0039    Иттрий
0040    Цирконий
0041    Ниобий
0042    Молибден
0043    Технеций
0044    Рутений
0045    Родий
0046    Палладий
0047    Күміс
0048    Кадмий
0049    Индий
0050    Қалайы
0051    Сүрме
0052    Теллур
0053    Йод
0054    Ксенон
0055    Цезий
0056    Барий
0057    Лантан
0058    Гафний
0059    Тантал
0060    Вольфрам
0061    Рений
0062    Осмий
0063    Иридий
0064    Платина
0065    Алтын
0066    Сынап
0067    Таллий
0068    Қорғасын
0069    Висмут
0070    Полоний
0071    Астат
0072    Радон
0073    Франций
0074    Радий
0075    Актиний
0076    Резерфодий
0077    Дубний
0078    Сиборгий
0079    Борий
0080    Хассий
0081    Майтнерий
0082    Металлургия үшiн кенге жатпайтын шикiзат
0083    Қалыптық құмдар
0084    Алаптық шпат
0085    Пегматит
0086    Басқа да алюминий тотығы жыныстары
0087    Әктас
0088    Доломит
0089    Әктасты-доломит жыныстары
0090    Тамақ өнеркәсiбi үшiн әктас
0091    Басқа да кенге жатпайтын шикiзат
0092    Отқа төзiмдi саздар
0093    Каолин
0094    Вермикулит
0095    Ас тұзы
0096    Жергiлiктi құрылыс материалдары
0097    Вулкандық кеуек жыныстары
0098    Вулкандық суқұрамдас әйнек
0099    Әйнек тәрiздес жыныстар
0100    Перлит
0101    Обсидиан
0102    Малта тас
0103    Қиыршық тас
0104    Гипс
0105    Қиыршық тас-құм аралас
0106    Гипстi тас
0107    Ангидрит
0108    Гажа
0109    Саз
0110    Саз жыныстар (балқуы ауыр және оңай балқитын
саздар, суглинкалар, аргиллиттер, алевролиттер,
сазды тақтатастар)
0111    Әкбор
0112    Мергель
0113    Мергельдi-әкбор жыныстары
0114    Кремний жыныстары (трепел, опоктар, диатомит)
0115    Кварцты-алап шпат жыныстары
0116    Гранит
0117    Диабаз
0118    Мәрмар
0119    Базальт
0120    Басқа тұнбалы, атылған, метаморфикалық жыныстары
0121    Тоқпақ тас
0122    Құм (кварцтық, құрылыс, алап шпаттық)
0123    Құмдық
0124    Табиғи пигменттер
0125    Ұлу тас
0126    Жер асты сулары
0127    Мұнай
0128    Газ
0129    Мұнайгаз конденсаты
0130    Басқалар
_________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 530.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Үстеме пайда салығы бойынша декларация жасау ережесi

17. Данная форма предназначена для отражения информации по определению затрат, подлежащих возмещению за счет компенсационной продукции.
18. В разделе "Возмещаемые затраты":
1) в строку 530.03.001 переносится сумма затрат, подлежащая возмещению за счет компенсационной продукции, на начало отчетного налогового периода, из строки 530.03.006. Если Декларация представляется впервые после начала осуществления деятельности, то указанная строка не заполняется;
2) в строке 530.03.002 отражается сумма фактических затрат, произведенных за отчетный налоговый период, подлежащих возмещению за счет компенсационной продукции в соответствии с условиями контракта;
3) в строке 530.03.003 указывается общая сумма затрат, подлежащих возмещению за счет компенсационной продукции, определяемая сложением сумм, указанных в строках 530.03.001 и 530.03.002;
4) в строке 530.03.004 указывается сумма начисленная на остаток невозмещенных затрат на начало отчетного налогового периода согласно условиям контракта;
5) в строке 530.03.005 отражается сумма затрат, возмещаемых за счет компенсационной продукции в размере, не превышающем максимально допустимого, за отчетный налоговый период в соответствии с условиями контракта;
6) в строке 530.03.006 указывается сумма затрат, возмещаемых за счет компенсационной продукции с учетом суммы начисленной на остаток невозмещенных затрат, на конец отчетного налогового периода, которая переносится в последующие налоговые периоды и определяется как разница сумм, указанных в строках 530.02.003, 530.02.004 и величины, указанной в строке 530.02.005.
19. Коды полезных ископаемых указываются в соответствии с прилагаемым перечнем полезных ископаемых:
0001      Водород
0002      Гелий
0003      Литий
0004      Берилий
0005      Бор
0006      Углерод
0007      Азот
0008      Кислород
0009      Фтор
0010      Неон
0011      Натрий
0012      Магний
0013      Алюминий
0014      Кремний
0015      Фосфор
0016      Сера
0017      Хлор
0018      Аргон
0019      Калий
0020      Кальций
0021      Скандий
0022      Титан
0023      Ванадий
0024      Хром
0025      Марганец
0026      Железо
0027      Кобальт
0028      Никель
0029      Медь
0030      Цинк
0031      Галлий
0032      Германий
0033      Мышьяк
0034      Селен
0035      Бром
0036      Криптон
0037      Рубидий
0038      Стронций
0039      Иттрий
0040      Цирконий
0041      Ниобий
0042      Молибден
0043      Технеций
0044      Рутений
0045      Родий
0046      Палладий
0047      Серебро
0048      Кадмий
0049      Индий
0050      Олово
0051      сурьма
0052      теллур
0053      Йод
0054      Ксенон
0055      Цезий
0056      Барий
0057      Лантан
0058      Гафний
0059      Тантал
0060      Вольфрам
0061      Рений
0062      Осмий
0063      Иридий
0064      Платина
0065      Золото
0066      Ртуть
0067      Таллий
0068      Свинец
0069      Висмут
0070      Полоний
0071      Астат
0072      Радон
0073      Франций
0074      Радий
0075      Актиний
0076      Резерфодий
0077      Дубний
0078      Сиборгий
0079      Борий
0080      Хассий
0081      Майтнерий
0082      Нерудное сырье для металлургии
0083      Формовочные пески
0084      полевой шпат
0085      пегматит
0086      Другие глиноземосодержащие породы
0087      Известняк
0088      Доломит
0089      Известняково-доломитовые породы
0090      Известняки для пищевой промышленности
0091      Прочее нерудное сырье
0092      Огнеупорные глины
0093      Каолин
0094      Вермикулит
0095      Соль поваренная
0096      Местные строительные материалы
0097      Вулканические пористые породы
0098      Вулканические водосодержащие стекла
0099      Стекловидные породы
0100      Перлит
0101      Обсидиан
0102      Галька
0103      гравий
0104      гипс
0105      гравийно-песчаная смесь
0106      Гипсовый камень
0107      Ангидрит
0108      Гажа
0109      Глина
0111      Глинистые породы (тугоплавкие и легкоплавкие глины,
суглинки, аргиллиты, алевролиты, глинистые сланцы)
0111      Мел
0112      Мергель
0113      Мергельно-меловые породы
0114      Кремнистые породы (трепел, опоки, диатомит)
0115      Кварцево-полевошпатные породы
0116      Гранит
0117      Диабаз
0118      Мрамор
0119      Базальт
0120      Другие осадочные, изверженные, метаморфические
породы
0121      Камень бутовый
0122      Песок (кварцевый, строительный, полевошпатный)
0123      Песчаник
0124      Природные пигменту
0125      Ракушечник
0126      Подземные воды
0127      Нефть
0128      Газ
0129      Нефтегазовый конденсат
0130      другие
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 530.00, 530.01, 530.02, 530.03 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
___________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации по

8. Осы нысан әрбiр жер қойнауын пайдалану келiсiм-шарты бойынша есептi салық кезеңi үшiн өндiру бонусын есептеу жөнiндегi ақпаратты көрсетуге арналған.
9. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн есептi салық кезеңi;
3) Келiсiм-шарттың атауы;
4) Келiсiм-шарттың Қазақстан Республикасының Құзыреттi органы берген тiркелу нөмiрi;
5) өлшем бiрлiгi (тонна, шаршы.м, унция, грамм және т.б.).
10. "Төленуге жататын бонус" бөлiмiнде:
1) 550.01.001 жолында келiсiм-шарт бойынша пайдалы қазбаны өндiрудiң қол жеткiзiлген жинақталған көлемi көрсетiледi;
2) 550.01.002 жолында өндiрiлген пайдалы қазбалардың нақты құны көрсетiледi;
3) 550.01.003 жолында жер қойнауын пайдалану келiсiм-шартымен белгiленген өндiру бонусының ставкасы көрсетiледi;
4) 550.01.004 жолында Құзыреттi органмен жасалған келiсiм-шартқа сәйкес бюджетке төленуге жататын өндiру бонусының сомасы көрсетiледi.
_________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 550.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Тарихи шығындарды өтеу бойынша төлемдер жөнiндегi Декларацияны жасау ережесi (560.00-нысан)
(Салық кодексiн енгiзуге дейiн жасалған жер қойнауын пайдалану келiсiм-шарттары бойынша салық режимiнiң тұрақтылығы нормаларына сәйкес салық төлеушi жасайды)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiнiң  (Салық кодексi) 282-бабына сәйкес әзiрленген және өндiру бонусын есептеуге арналған Өндiру бонусы бойынша декларацияны (бұдан әрi - Декларация) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Декларацияны жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам не қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
Декларацияны толтыру кезiнде түзетулерге, өшiруге, тазалауға жол берiлмейдi.
3. Көрсеткiштер болмаған кезде Декларацияның тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
4. Декларацияны беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiнде екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен бiрге салық органына қайтарылады;

8. Данная форма предназначена для отражения информации по начислению бонуса добычи за отчетный налоговый период по каждому контракту на недропользование.
9. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) отчетный налоговый период, за который представляется Декларация;
3) наименование контракта;
4) дата заключения контракта с Компетентным органом Республики Казахстан;
5) регистрационный номер контракта, присвоенный Компетентным органом;
6) единица измерения (в тоннах, куб. м., унциях, граммах и т.д.).
10. В разделе "Бонус добычи к уплате":
1) в строке 550.01.001 указывается достигнутый накопленный объем добычи полезного ископаемого по контракту;
2) в строке 550.01.002 указывается фактическая стоимость добытых полезных ископаемых;
3) в строке 550.01.003 указывается ставка бонуса добычи, установленная контрактом на недропользование;
4) в строке 550.00.004 указывается сумма бонуса добычи, подлежащего уплате в бюджет в соответствии с контрактом, заключенным с Компетентным органом.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 550.00, 550.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
___________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации по платежам по возмещению
исторических затрат (Форма 560.00) (составляется
налогоплательщиками в соответствии с нормами
стабильности налоговых режимов по контрактам на
недропользование, заключенным до введения Налогового кодекса)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 282 Кодекса  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по платежам по возмещению исторических затрат (далее - Декларация), предназначенной для уплаты исторических затрат.
2. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
3. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Декларации не заполняются.
4. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе составляется в двух экземплярах - один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;

9. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн есептi салық кезеңi;
3) Келiсiм-шарттың толық атауы;
4) Қазақстан Республикасының Құзыреттi органымен келiсiм-шарт жасасу күнi;
5) Келiсiм-шарттың Құзыреттi орган берген тiркелу нөмiрi.
10. "Төленуге жататын тарихи шығындар" бөлiмiнде:
560.00.001 жолында Құзыреттi органмен жасалған келiсiм-шартқа сәйкес бюджетке төленуге жататын тарихи шығындардың сомасы көрсетiледi.
___________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 560.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Әлеуметтiк салық бойынша Декларация
жасау ережелерi
(600.00-Нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғалары, сондай-ақ  Кодекстiң  11-бөлiмiне сәйкес мемлекеттiк мекемелердi қоспағанда,  Салық кодексiнiң  177-бабына сәйкес тұрақты мекеме арқылы Қазақстан Республикасында қызметiн жүзеге асыратын резидент еместер әлеуметтiк салықты есептеу және уақтылы төлеуге арналған Әлеуметтiк салық бойынша декларация (бұдан әрi - Декларация) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзiнен (600.00-нысан) және әлеуметтiк салық салу объектiлерi туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшалардан (600.01, 600.02, 600.03 және 600.04 нысандар) тұрады.
3. Декларацияны жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияны толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
5. Көрсеткiштер болмаған кезде тиiстi торкөздер толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетiлуге тиiстi деректер жоқ болған жағдайда, көрсетiлген қосымшалар берiлмейдi.
7. Қосымшалар "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмдерiнде Декларацияның "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген тиiстi деректер көрсетiледi.

9. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) отчетный налоговый период, за который представляется Декларация;
3) полное наименование контракта;
4) дата заключения контракта с Компетентным органом Республики Казахстан;
5) регистрационный номер контракта, присвоенный Компетентным органом.
10. В разделе "Исторические затраты к уплате":
в строке 560.00.001 указывается сумма платежей исторических затрат, подлежащих уплате в бюджет в соответствии с условиями контракта, заключенного с Компетентным органом.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 560.00, 560.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
___________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации
по социальному налогу (Форма 600.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по социальному налогу (далее - Декларация), предназначенной для исчисления и своевременной уплаты социального налога юридическими лицами - резидентами Республики Казахстан, за исключением государственных учреждений, а также нерезидентами, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение в соответствии со статьей 177 Налогового кодекса , согласно разделу 11 Налогового кодекса .
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 600.00) и приложений к ней (формы 600.01, 600.02, 600.03 и 600.04) по раскрытию информации об объекте обложения социальным налогом.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" приложений указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Декларации.

8. Декларацияны беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен Декларация екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабы, 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеушi Декларацияны қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
9. Декларацияға Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
10.  Салық кодексiнiң  315-бабына сәйкес әлеуметтiк салықты дербес төлеушілер болып қаралатын заңды тұлға, құрылымдық бөлiмшелер осындай шешiмдi қабылдау туралы бас ұйымның және құрылымдық бөлiмшенiң орналасқан жерi бойынша салық органдарын хабардар етуге (немесе өз құрылымдық бөлiмшелерiне тапсырыс беруге) мiндеттi. Көрсетiлген құрылымдық бөлiмшелер Декларацияны дербес тапсырады. Заңды тұлға Декларацияны жасау кезiнде ондай құрылымдық бөлiмшелер туралы деректердi қамтымайды.
2. Декларацияны жасау (600.00 нысан)
11. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн есептi кезең. Декларацияны беру үшiн есептi кезең болып есептi тоқсан табылады. Есептi кезең араб сандарымен көрсетiледi;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) ЭҚЖЖ коды.
Экономикалық қызмет түрлерiнiң жалпы жiктеуiшi бойынша қызмет түрлерiнiң коды және олардың үлес салмағы көрсетiледi.
ЭҚЖЖ коды (бастапқы бес белгi) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтің үш негізгi түрi бойынша көрсетiледi. Үлес салмағы он үлеске дейiн дөңгелектелген процентпен көрсетiледi (көрсетiлген қызмет түрiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100%-кe тең болуы мiндеттi емес екенiн ескеру қажет).
Үлес салмағының есебi үшiн N 1-ӨН нысанының мемлекеттiк статистикалық есеп беру (жылдық) 1-бөлiмiнiң 100 жолында ("Өнiм") салық төлеушi көрсететiн деректердi пайдалану қажет. Қызметтiң әрбiр түрi бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша 3 бағанның деректерiне 100 жолдың тиiстi бағанына деректер ретiнде айқындалады.
Мысалы, қызметiнiң негiзгi түрi ғимараттар салу болып табылатын салық төлеушi N 1-ӨН (жылдық) 1-бөлiмiнiң 100 жолында мынадай деректердi көрсеттi:
-------------------------------------------------------------------
Көрсет. |Жол | Есепті  |  соның ішінде қызмет түрі бойынша:
кiштердің|коды|жыл үшін |------------------------------------------
атауы   |    | барлығы | Ғимараттар|автомобиль. |автомо.  |жарнама
|    |         |    салу   |дерді бөлшек|бильдерді|
|    |         |           | сауда сату | жалдау  |
|    |         |-----------------------------------------
|    |         |    коды   |   коды     |  коды   | коды

8. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Декларации.
9. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
10. Юридическое лицо, структурные подразделения которого рассматриваются в качестве самостоятельных плательщиков социального налога согласно статье 315 Налогового кодекса , обязано уведомить (или дать поручение своим структурным подразделениям) налоговые органы по месту нахождения головной организации и структурного подразделения о принятии такого решения. Указанные структурные подразделения самостоятельно представляют Декларацию. Юридическое лицо при составлении Декларации не включает данные о таких структурных подразделениях.
2. Составление Декларации (Форма 600.00)
11. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) отчетный период, за который представляется Декларация. Отчетным периодом для представления Декларации является отчетный квартал. Отчетный период указывается арабскими цифрами;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) код ОКЭД. Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности и их удельный вес.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100 %).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |Строите-   |розничная  |  аренда   | реклама
|      |        |льство     |продажа    |автомобилей|
|      |        |зданий     |автомобилей|           |
|      |        |___________|___________|___________|__________

|    |         |   45211   |   50102    | 71100   | 74400
-------------------------------------------------------------------
1      2       3         4            5          6        7
-------------------------------------------------------------------
Өндіріл.  100 250 000,0  150 000,0   50 000,0    35 000,0   5000,0
ген өнім
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 5  ЭҚЖЖ    І  45211    ІІ  50102   ІІІ   71100 |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.  060,0%     020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------
Бұл ретте, құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (1-кестенiң 4-бағаны)/250 000,0 (1-кестенiң 3-бағаны) x 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледi.
N 2-ШК мемлекеттiк статистикалық есептiлiк (МСЕ) нысанын тапсыратын шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалар ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi 2-ШК (жылдық) нысанының 3-бөлiмiнiң ("Қаржы - шаруашылық қызметiнiң нәтижесi") 200-207 жолдарының деректерiне негiзделе жоғарыда көрсетiлген тәсiлмен толтырады.
N СОЦФИН (денсау.сақ.) МСЕ нысандарын тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) МСЕ нысандарын тапсыратын бiлiм ұйымдары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi NN СОЦФИН (денсау.сақ.) және СОЦФИН (бiлiм) жылдық есептiлiк нысандарының 4-бөлiмiне ("Қызмет түрлерi бойынша өнiм көлемi") сәйкес деректерге негiзделе жоғарыда көрсетiлген тәсiлге ұқсас тәсiлмен толтырады.
Жоғарыда көрсетiлген нысандардың есептiлiгiн тапсырмайтын банктер, сақтандыру ұйымдары, қоғамдық және бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде тек негізгі қызметтiң ЭҚЖЖ кодын ғана көрсетедi;
5) Декларация түрi.
Декларацияның түрi. Осы торкөздер 69 және 71-баптарға сәйкес белгiленедi. Декларацияның түрiне байланысты тиiстi торкөз белгiленедi.
"Бастапқы" торкөз егер салық төлеушiлер ретiнде тiркелгеннен кейiн алғаш рет Декларация берiлгенде белгiленедi.
Одан кейiнгi декларацияларды беру кезiнде, "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Бұрын берiлген декларацияларға өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде, "Қосымша" торкөзi белгiленедi.
"Хабарлама бойынша" торкөзi, егер салық төлеушiмен  Салық кодексiнiң  31-бабының 2-тармағы 7) тармақшасында қарастырылған - хабарлама алынса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Декларацияға өзгерiстер мен толықтырулар енгізудi қажет ететiн жағдайда белгiленедi. Бұл жағдайда салық төлеушiмен "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" торкөздерi бiр уақытта белгiленедi.
Салық төлеушiнi Тарату (қайта құру) жағдайында "Тарату" торкөзi белгiленедi. Егер салық төлеушi Декларацияны  Салық кодексiнiң  136-бабының 4-тармағына сәйкес берсе, "Бастапқы" және "Тарату" торкөздерi белгiленедi.

|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100  250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(работ,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
5 | ОКЭД     I  4 5 2 1 1   II 5 0 1 0 2    III 7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %      0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы 1) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы 1) х 100 %. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.
Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность (ГСО) формы N2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N2-МП (годовая).
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом аналогичным вышеуказанному методу заполняют сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Объем продукции по видам деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Банки, страховые организации, общественные и бюджетные организации не представляющие отчетность вышеуказанных форм в сведениях ОКЭД указывают код ОКЭД только основной деятельности;
5) вид Декларации.
Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и 71 Налогового  кодекса. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается, если Декларация представляется впервые после государственной регистрации налогоплательщика.
При представлении последующих деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительная".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленную Декларацию. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительная".
В случае ликвидации (реорганизации) налогоплательщика отмечается ячейка "Ликвидационная";

6) берiлген қосымшалар.
Берiлген қосымшалардың тиiстi торкөзi белгiленедi;
7) 600.04 қосымшаларының саны.
Заңмен белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасымен жасалынған келiсiм-шарттардың санына сәйкес келетiн 600.04 қосымшалар саны көрсетiледi;
8) қызметкерлердiң саны.
Әкiмшiлiк-басқару, инженерлiк-техникалық персоналдың шетелдiк мамандарын (бұдан әрi - шетелдiк мамандар-қызметкерлер) қоса отырып, қызметкерлердiң жалпы саны көрсетiледi.
12. "Қызметкерлер үшiн әлеуметтiк салық" бөлiмiнде:
Бұл бөлiм шетелдiк мамандар-қызметкерлердi қоспағанда қызметкерлер үшiн әлеуметтiк салықты есептеуге арналған:
1) 600.00.001A, 600.00.001В және 600.00.001C жолдарында сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айлары үшiн қызметкерлердiң кiрiстерi көрсетiледi.
600.00.001D жолында 600.00.001A, 600.00.001B және 600.00.001C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын есептi кезең үшiн қызметкерлердiң кiрiсi көрсетiледi.
600.00.001E жолында Есептi кезеңнiң декларациясы 600.00.001D және Алдыңғы есептi кезең үшiн декларацияның 600.00.001E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап қызметкерлердiң кiрiсi көрсетiледi.
600.00.001A, 600.00.001B және 600.00.001C жолдарына 600.00.001A, 600.00.001B және 600.00.001C тиiстi жолдарында көрсетiлген сома көшiрiледi;
2) 600.00.002A, 600.00.002B және 600.00.002C жолдарында сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айлары үшiн әлеуметтiк салық салынбайтын қызметкерлердiң кiрiстерi көрсетiледi.
600.00.002D жолында 600.00.002A, 600.00.002B және 600.00.002C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын есептi кезең үшiн әлеуметтiк салық салынбайтын қызметкерлердiң кiрiсi көрсетiледi.
600.00.002E жолында Есептi кезең декларациясының 600.00.002D және Алдыңғы кезең үшiн декларацияның 600.00.002E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтiк салық салынбайтын қызметкерлердiң кiрiсi көрсетіледi.
600.00.002A, 600.00.002B және 600.00.002С жолдарына 600.02.001A, 600.02.001B және 600.02.001C тиiстi жолдарында көрсетiлген сома көшiрiледi;
3) 600.00.003A, 600.00.003B және 600.00.003С жолдарында 600.00.001 және 600.00.002 жолдарының сәйкес сомасының айырмасы ретiнде айқындалатын есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айлары үшiн салық салынатын кiрiстерi көрсетiледi.
600.00.003D жолында 600.00.003A, 600.00.003B және 600.00.003C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн салық салынатын кiрiс көрсетiледi.
600.00.003E жолында Есептi кезең декларациясының 600.00.003D және Бұрынғы кезең үшін декларацияның 600.00.003E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап салық салынатын кiрiс көрсетiледi;

6) представленные приложения.
Отмечаются соответствующие ячейки представленных приложений;
7) количество приложений 600.04.
Указывается количество приложений 600.04, которое должно соответствовать количеству контрактов, заключенных с Республикой Казахстан в установленном законодательством порядке;
8) численность работников.
Указывается общая численность работников, с выделением иностранных специалистов административно-управленческого, инженерно-технического персонала (далее - работников - иностранных специалистов).
12. В разделе "Социальный налог за работников":
Данный раздел предназначен для исчисления социального налога за работников, за исключением работников - иностранных специалистов.
1) в строках 600.00.001А, 600.00.001В и 600.00.001С указываются доходы работников за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно.
В строке 600.00.001D указывается доход работников за отчетный период, определяемый как сумма строк 600.00.001А, 600.00.001В и 600.00.001С.
В строке 600.00.001Е указывается доход работников с начала года, определяемый как сумма строк 600.00.001D Декларации отчетного периода и 600.00.001Е Декларации за предыдущий отчетный период.
В строки 600.00.001А, 600.00.001В и 600.00.001С переносятся суммы, отраженные в соответствующих строках 600.01.001А, 600.01.001В и 600.01.001С;
2) в строках 600.00.002А, 600.00.002В и 600.00.002С указываются доходы работников, не облагаемые социальным налогом за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно.
В строке 600.00.002D указывается доход работников, не облагаемый социальным налогом, за отчетный период, определяемый как сумма строк 600.00.002А, 600.00.002В и 600.00.002С.
В строке 600.00.002Е указывается доход работников, не облагаемый социальным налогом, с начала года, определяемый как сумма строк 600.00.002D Декларации отчетного периода и 600.00.002Е Декларации за предыдущий отчетный период.
В строки 600.00.002А, 600.00.002В и 600.00.002С переносятся суммы, отраженные в соответствующих строках 600.02.001А, 600.02.001В и 600.02.001С;
3) в строках 600.00.003А, 600.00.003В и 600.00.003С указываются облагаемые доходы за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода, определяемые как разница соответствующих сумм строк 600.00.001 и 600.00.002.
В строке 600.00.003D указывается облагаемый доход за отчетный период, определяемый как сумма строк 600.00.003А, 600.00.003В и 600.00.003С.
В строке 600.00.003Е указывается облагаемый доход с начала года, определяемый как сумма строк 600.00.003D Декларации отчетного периода и 600.00.003Е Декларации за предыдущий отчетный период;

4) 600.00.004A, 600.00.004В және 600.00.004C жолдарында мыналарға сәйкес әлеуметтiк салық ставкасы көрсетiледi:
Салық кодексiнiң  317-бабының 4-тармағы бойынша -  Салық кодексiнiң  121-бабының 2-тармағының шарттарына сәйкес қозғалыс-тiрек аппараты бұзылған, есту, сөйлеу, көру бойынша мүгедектер жұмыс iстейтiн мамандандырылған ұйымдар;
Салық кодексiнiң 317-бабының 1-тармағы бойынша - қалған заңды тұлғалар;
5) 600.00.005A, 600.00.005B және 600.00.005C жолдарында 600.00.003 және 600.00.004 жолдарының сомасын көбейту жолымен есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айлары үшiн есептелген әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
600.00.005D жолында 600.00.005A, 600.00.005B және 600.00.005C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
600.00.005E жолында Есептi кезең декларациясының 600.00.005D және Бұрынғы кезең үшiн декларацияның 600.00.005E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтiк салық сомасы көрсетіледi.
13. "Шетелдiк мамандар - қызметкерлер үшiн әлеуметтiк салық" бөлiмiнде:
Бұл бөлiм шетелдiк мамандар - қызметкерлер үшiн әлеуметтiк салықты есептеуге арналған.
1) 600.00.006A, 600.00.006В және 600.00.006C жолдарында сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айлары үшiн қызметкерлердiң кiрiстерi көрсетіледi.
600.00.006D жолында 600.00.006A, 600.00.006В және 600.00.006C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн қызметкерлердiң кiрiстерi көрсетiледi.
600.00.006Е жолында Есептi кезең декларациясының 600.00.006D және Бұрынғы кезең үшiн декларацияның 600.00.006E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап қызметкерлердiң кiрiстерi көрсетiледi.
600.00.006A, 600.00.006B және 600.00.006С жолдарына 600.00.001A, 600.00.001B және 600.00.001C тиiстi жолдарында көрсетiлген сома көшiрiледi;
2) 600.00.007A, 600.00.007B және 600.00.007С жолдарында сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айлары үшiн қызметкерлердiң әлеуметтiк салық салынбайтын кiрiстерi көрсетiледi.
600.00.007D жолында 600.00.007A, 600.00.007B және 600.00.007С жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн қызметкерлердiң әлеуметтiк салық салынбайтын кiрiстерi көрсетiледi.
600.00.007E жолында Есептi кезең декларациясының 600.00.007D және Бұрынғы кезең үшiн декларацияның 600.00.007E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын қызметкерлердiң әлеуметтiк салық салынбайтын кiрiстерi көрсетiледi.
600.00.007A, 600.00.007B және 600.00.007C жолдарына 600.02.001A, 600.02.001B және 600.00.002С тиiстi жолдарында көрсетiлген сома көшiрiледi;
3) 600.00.008A, 600.00.008B және 600.00.008C жолдарында 600.00.006 және 600.00.007 жолдарының тиiстi сомасының айырмасы ретiнде айқындалатын, есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айлары үшiн салық салынатын кiрiстер көрсетiледi.

4) в строках 600.00.004А, 600.00.004В и 600.00.004С указывается ставка социального налога согласно:
пункту 4 статьи 317 Налогового кодекса  - специализированными организациями, соответствующими условиям пункта 2 статьи 121 Налогового кодекса , в которых работают инвалиды с нарушениями опорно-двигательного аппарата, по потере слуха, речи, зрения;
пункту 1 статьи 317 Налогового кодекса  - остальными юридическими лицами;
5) в строках 600.00.005А, 600.00.005В и 600.00.005С указываются суммы социального налога, исчисленного за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода путем умножения соответствующих сумм строк 600.00.003 и 600.00.004.
В строке 600.00.005D указывается сумма социального налога за отчетный период, определяемая как сумма строк 600.00.005А, 600.00.005В и 600.00.005С.
В строке 600.00.005Е указывается сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 600.00.005D Декларации отчетного периода и 600.00.005Е Декларации за предыдущий отчетный период.
13. В разделе "Социальный налог за работников - иностранных специалистов":
Данный раздел предназначен для исчисления социального налога за работников - иностранных специалистов.
1) в строках 600.00.006А, 600.00.006В и 600.00.006С указываются доходы работников за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно.
В строке 600.00.006D указывается доход работников за отчетный период, определяемый как сумма строк 600.00.006А, 600.00.006В и 600.00.006С.
В строке 600.00.006Е указывается доход работников с начала года, определяемый как сумма строк 600.00.006D Декларации отчетного периода и 600.00.006Е Декларации за предыдущий отчетный период.
В строки 600.00.006А, 600.00.006В и 600.00.006С переносятся суммы, отраженные в соответствующих строках 600.01.001А, 600.01.001В и 600.01.001С;
2) в строках 600.00.007А, 600.00.007В и 600.00.007С указываются доходы работников, не облагаемые социальным налогом за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно.
В строке 600.00.007D указывается доход работников, не облагаемый социальным налогом за отчетный период, определяемый как сумма строк 600.00.007А, 600.00.007В и 600.00.007С.
В строке 600.00.007Е указывается доход работников, не облагаемый социальным налогом, определяемый как сумма строк 600.00.007D Декларации отчетного периода и 600.00.007Е Декларации за предыдущий налоговый период.
В строки 600.00.007А, 600.00.007В и 600.00.007С переносятся суммы, отраженные в соответствующих строках 600.02.001А, 600.02.001В и 600.02.001С;
3) в строках 600.00.008А, 600.00.008В и 600.00.008С указываются облагаемые доходы за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода, определяемые как разница соответствующих сумм строк 600.00.006 и 600.00.007.

600.00.008D жолында 600.00.008A, 600.00.008B және 600.00.008C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезеңнiң салық салынатын кiрiсi көрсетiледi.
600.00.008E жолында Есептi кезең декларациясының 600.00.008D және Бұрынғы кезең үшiн декларацияның 600.00.008E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап салық салынатын кiрiс көрсетiледi;
4) 600.00.009A, 600.00.009В және 600.00.009C жолдарында  Салық кодексiнiң  317-бабының 2-тармағымен белгiленген әлеуметтiк салық ставкасы көрсетiледi;
5) 600.00.010A, 600.00.010B және 600.00.010C жолдарында 600.00.008 және 600.00.009 жолдарын көбейту жолымен есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айлары үшiн есептелген әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
600.00.010D жолында 600.00.010A, 600.00.010B және 600.00.010C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
600.00.010E жолында Есептi салық кезеңi декларациясының 600.00.010D және Өткен кезең үшiн декларацияның 600.00.010E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
14. "Келiсiм-шарттарға сәйкес есептелген әлеуметтiк салық" бөлiмiнде:
600.00.011A, 600.00.011В және 600.00.011C жолдарында келiсiм-шарттарға сәйкес есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айларына есептелген әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
600.00.011D жолында 600.00.011A, 600.00.011B және 600.00.011C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын есептi кезең үшiн әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
600.00.011E жолында Есептi кезең декларациясының 600.00.008D және Бұрынғы кезең үшiн декларацияның 600.00.008E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, әлеуметтiк салықтың жыл басынан бергi сомасы көрсетiледi.
600.00.011A, 600.00.011B және 600.00.011 жолдарына 600.04.010A, 600.04.010B және 600.04.010C сәйкес жолдарында көрсетiлген сомалар көшiрiледi.
15. "Әлеуметтiк салықты төлеуге есептелген әлеуметтiк жәрдемақылар":
1) 600.00.012A, 600.00.012B және 600.00.012C жолдарында 1998 жылдың 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айлары үшiн жұмыс берушiнiң уақытша жұмысқа қабiлетсiздiгi, жүктiлiк және босану, бала тууы, жерлеу кезiндегi есептеген жәрдемақылары, мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан (бұдан әрi - МӘСҚ) төленген сомалар көрсетiлген қорға аударымдардан артық болуы нәтижесiнде қалыптасқан терiс сальдо қалдықтары көрсетiледi.
600.00.012A, 600.00.012B және 600.00.012C жолдарына Есептi кезең декларациясының 600.00.015C және Бұрынғы кезең үшiн декларацияның 600.00.015A және 600.00.015B жолдарында сәйкесiнше көрсетiлген сома көшiрiледi;

В строке 600.00.008D указывается облагаемый доход отчетного периода, определяемый как сумма строк 600.00.008А, 600.00.008В и 600.00.008С.
В строке 600.00.008Е указывается облагаемый доход с начала года, определяемый как сумма строк 600.00.008D Декларации отчетного периода и 600.00.008Е Декларации за предыдущий отчетный период;
4) в строках 600.00.009А, 600.00.009В и 600.00.009С указывается ставка социального налога, установленная пунктом 2 статьи 317 Налогового кодекса;
5) в строках 600.00.010А, 600.00.010В и 600.00.010С указываются суммы социального налога, исчисленного за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода путем умножения соответствующих строк 600.00.008 и 600.00.009.
В строке 600.00.010D указывается сумма социального налога за отчетный период, определяемая как сумма строк 600.00.010А, 600.00.010В и 600.00.010С.
В строке 600.00.010Е указывается сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 600.00.010D Декларации отчетного периода и 600.00.010Е Декларации за предыдущий отчетный период.
14. В разделе "Социальный налог, исчисленный в соответствии с контрактами":
в строках 600.00.011А, 600.00.011В и 600.00.011С указываются суммы социального налога, исчисленного за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода в соответствии с контрактами.
В строке 600.00.011D указывается сумма социального налога за отчетный период, определяемая как сумма строк 600.00.011А, 600.00.011В и 600.00.011С.
В строке 600.00.011Е указывается сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 600.00.011D Декларации отчетного периода и 600.00.011Е Декларации за предыдущий отчетный период.
В строки 600.00.011А, 600.00.011В и 600.00.011С переносятся суммы, отраженные в соответствующих строках 600.04.010А, 600.04.010В и 600.04.010С.
15. В разделе "Социальные пособия, зачтенные в счет уплаты социального налога":
1) в строках 600.00.012А, 600.00.012В и 600.00.012С указываются остатки отрицательного сальдо, образовавшегося по состоянию на 31 декабря 1998 года, в результате превышения сумм, начисленных работодателем пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования (далее - ФГСС) над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, на начало 1, 2 и 3 месяцев отчетного периода соответственно.
В строки 600.00.012А, 600.00.012В и 600.00.012С переносятся суммы, отраженные соответственно в строках 600.00.015С Декларации за предыдущий отчетный период, 600.00.015А и 600.00.015В Декларации отчетного периода;

2) 600.00.013A, 600.00.013B және 600.00.013C жолдарында сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айлары үшiн Қазақстан Республикасының заң актiлерiне сәйкес айқындалатын әлеуметтiк салық төлеу есебiне есептелетiн әлеуметтiк жәрдемақылар сомасы көрсетiледi.
600.00.013D жолында 600.00.013A, 600.00.013B және 600.00.013C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн әлеуметтiк салық төлеу есебiне есептелетiн әлеуметтiк жәрдемақылар сомасы көрсетiледi.
600.00.013E жолында Есептi кезең декларациясының 600.00.013D және Өткен кезең үшiн декларацияның 600.00.013E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтiк салық төлеу есебiне есептелетiн әлеуметтiк жәрдемақылар сомасы көрсетiледi;
3) 600.00.014A, 600.00.014B және 600.00.014C жолдарында 600.00.012 және 600.00.013 жолдарының сомасына сәйкес келетiн шаманың ең азы ретiнде айқындалатын, сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айлары үшiн әлеуметтiк салық төлеу есебiне есептелген әлеуметтiк жәрдемақылар сомасы көрсетiледi.
600.00.014D жолында 600.00.014A, 600.00.014B және 600.00.014C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн әлеуметтiк салық төлеу есебiне есептелген әлеуметтiк жәрдемақылар сомасы көрсетіледi.
600.00.014E жолында Есептi кезең декларациясының 600.00.018D және Өткен кезең үшiн декларацияның 600.00.014E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтiк салық төлеу есебiне есептелген әлеуметтiк жәрдемақылар сомасы көрсетiледi;
4) 600.00.015A, 600.00.015B және 600.00.015C жолдарында 600.00.012 және 600.00.014 жолдарының сомасының айырмасы ретiнде айқындалатын, сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айлары үшiн келесi есептi айға көшiрiлетiн, МӘСҚ-ға есептелген аударымдар сомасынан, есептелген әлеуметтiк жәрдемақылар сомасынан асуы көрсетiледi.
16. "Әлеуметтiк салық - барлығы" бөлiмiнде:
600.00.016A, 600.00.016B және 600.00.016C жолдарында 600.00.014 жолында көрсетiлген сомаға азайтылған 600.00.005, 600.00.010, 600.00.011 жолдарына сәйкес келетiн сома ретiнде айқындалатын есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айлары үшiн әлеуметтiк салықтың жалпы сомасы көрсетiледi.
600.00.016D жолында 600.00.016A, 600.00.016B және 600.00.016C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн әлеуметтiк салықтың жалпы сомасы көрсетiледi.
600.00.016E жолында Есептi кезең декларациясының 600.00.016D және Өткен кезең үшiн декларацияның 600.00.016E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтiк салықтың жалпы сомасы көрсетiледi.
3. Жұмыс берушiнiң шығыстары - 600.01-нысанын жасау

2) в строках 600.00.013А, 600.00.013В и 600.00.013С указываются суммы социальных пособий, засчитываемых в счет уплаты социального налога, определяемых в соответствии с законодательным актом Республики Казахстан, за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно.
В строке 600.00.013D указывается сумма социальных пособий, засчитываемых в счет уплаты социального налога за отчетный период, определяемая как сумма строк 600.00.013А, 600.00.013В и 600.00.013С.
В строке 600.00.013Е указывается сумма социальных пособий, засчитываемых в счет уплаты социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 600.00.013D Декларации отчетного периода и 600.00.013Е Декларации за предыдущий отчетный период;
3) в строках 600.00.014А, 600.00.014В и 600.00.014С указываются суммы социальных пособий, зачтенных в счет уплаты социального налога за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно, определяемые как наименьшая величина из соответствующих сумм строк 600.00.012 и 600.00.013.
В строке 600.00.014D указывается сумма социальных пособий, зачтенных в счет уплаты социального налога за отчетный период, определяемая как сумма строк 600.00.014А, 600.00.014В и 600.00.014С.
В строке 600.00.014Е указывается сумма социальных пособий, зачтенных в счет уплаты социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 600.00.014D Декларации отчетного периода и 600.00.014Е Декларации за предыдущий отчетный период;
4) в строках 600.00.015А, 600.00.015В и 600.00.015С указывается превышение сумм начисленных социальных пособий, над начисленной суммой отчислений в ФГСС, переносимое на следующий отчетный месяц, за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно, определяемое как разница соответствующих сумм строк 600.00.012 и 600.00.014.
16. В разделе "Социальный налог - всего":
в строках 600.00.016А, 600.00.016В и 600.00.016С указываются общие суммы социального налога за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода, определяемые как сумма соответствующих строк 600.00.005, 600.00.010, 600.00.011, уменьшенная на сумму, отраженную в строке 600.00.014.
В строке 600.00.016D указывается общая сумма социального налога за отчетный период, определяемая как сумма строк 600.00.016А, 600.00.016В и 600.00.016С.
В строке 600.00.016Е указывается общая сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 600.00.016D Декларации отчетного периода и 600.00.016Е Декларации за предыдущий отчетный период.
3. Составление формы 600.01 - Расходы работодателя

17. Осы нысан  Салық кодексi  149-бабының 2-тармағына сәйкес айқындалатын шетелдiк азаматтар мен азаматтығы жоқ тұлғаларды қоса қызметкерлерге есептелген және төленген жұмыс берушiнiң шығыстарын көрсетуге арналған. Нысан қызметкерлердiң әр бiр санаты бойынша жеке беріледi.
18. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiндегi 3-тармақта нысан берiлген қызметкерлердiң санаты көрсетiледi:
А торкөзi - шетел мамандары - қызметкерлер мен мүгедек - қызметкерлерден басқа қызметкерлер,
В торкөзi - шетел мамандары - қызметкерлер.
19. "Шығыстардың түрлерi" бөлiмiнде:
600.01.001A, 600.01.001B және 600.01.001C жолдарында 600.01.002-600.01.029 жолдарына сәйкес келетiн сома ретiнде айқындалатын, есептi кезеңнің 1, 2 және 3-шi айлары үшiн кiрiстер түрiнде қызметкерлерге төленетiн жұмыс берушiнiң шығыстарының жалпы сомалары көрсетiледi.
600.01.001D жолында 600.01.001A, 600.01.001B және 600.01.001C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi.
600.01.001E жолында есептi кезеңнiң 600.01 нысаны 600.01.001D және өткен кезең үшiн 600.01 нысаны 600.01.001E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап кiрiстер түрiнде қызметкерлерге төленетiн жұмыс берушiнiң шығыстарының жалпы сомасы көрсетiледi.
Шетелдiк мамандарды-қызметкерлердi қоспағанда қызметкерлер бойынша жасалған, 600.01.001A, 600.01.001B және 600.01.001C жолдарында көрсетiлген сомалар сәйкесiнше 600.00.006A, 600.00.006В және 600.00.006С жолдарына көшiрiледi;
2) 600.01.002A, 600.01.002B және 600.01.002C - 600.01.028A, 600.01.028B және 600.01.028C жолдарында сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн кiрiстердiң түрлерi бойынша сома көрсетiледi.
600.01.002D - 600.01.028D жолдарында 600.01.002A, 600.01.002B және 600.01.002C - 600.01.028A, 600.01.028B және 600.01.028С жолдарында сәйкес келетiн сома ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн кiрiстердiң түрлерi бойынша сома көрсетiледi.
600.01.002E - 600.01.028E жолдарында есептi кезеңнiң 600.01 нысанының 600.01.002D - 600.01.028D және өткен кезең үшiн 600.01 нысанының 600.01.002E - 600.01.028E жолдарына сәйкес келетiн сома ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап кiрiстердiң түрлерi бойынша сома көрсетiледi;
3) 600.01.029A, 600.01.029B және 600.01.029C жолдарында сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн 600.01.002 - 600.01.028 жолдарында көрсетiлмеген кiрiстердiң өзге түрлерi бойынша сома көрсетiледi.

17. Данная форма предназначена для отражения расходов работодателя, начисленных и выплачиваемых работникам, включая работников - иностранных граждан и лиц без гражданства, в виде доходов, определяемых в соответствии с пунктом 2 статьи 149 Налогового кодекса . Форма представляется отдельно по каждой категории работников.
18. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" в пункте 3 указывается категория работников, по которым представляется форма:
ячейка А - работники, за исключением работников - иностранных специалистов,
ячейка В - работники - иностранные специалисты.
19. В разделе "Виды расходов":
1) в строках 600.01.001А, 600.01.001В и 600.01.001С указываются общие суммы расходов работодателя, выплачиваемых работникам в виде доходов за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода, определяемые как суммы соответствующих строк с 600.01.002 по 600.01.029.
В строке 600.01.001D указывается общая сумма расходов работодателя, выплачиваемых работникам в виде доходов за отчетный период, определяемая как сумма строк 600.01.001А, 600.01.001В и 600.01.001С.
В строке 600.01.001Е указывается общая сумма расходов работодателя, выплачиваемых работникам в виде доходов с начала года, определяемая как сумма строк 600.01.001D формы 600.01 отчетного периода и 600.01.001Е формы 600.01 за предыдущий отчетный период.
Суммы, отраженные в строках 600.01.001А, 600.01.001В и 600.01.001С формы 600.01, составленной по работникам, за исключением работников - иностранных специалистов, переносятся соответственно в строки 600.00.001А, 600.00.001В и 600.00.001С.
Суммы, отраженные в строках 600.01.001А, 600.01.001В и 600.01.001С формы 600.01, составленной по работникам - иностранным специалистам, переносятся соответственно в строки 600.00.006А, 600.00.006В и 600.00.006С;
2) в строках с 600.01.002А, 600.01.002В и 600.01.002С по 600.01.028А, 600.01.028В и 600.01.028С указываются суммы по видам доходов за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно.
В строках с 600.01.002D по 600.01.028D указываются суммы по видам доходов за отчетный период, определяемые как суммы соответствующих строк с 600.01.002А, 600.01.002В и 600.01.002С по 600.01.028А, 600.01.028В и 600.01.028С.
В строках с 600.01.002Е по 600.01.028Е указываются суммы по видам доходов с начала года, определяемые как суммы соответствующих строк с 600.01.002D по 600.01.028D формы 600.01 отчетного периода и с 600.01.002Е по 600.01.028Е формы 600.01 за предыдущий отчетный период;
3) в строках 600.01.029А, 600.01.029В и 600.01.029С указываются суммы по прочим доходам, не отраженным в строках с 600.01.002 по 600.01.028 за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно.

600.01.029D жолында 600.01.029A, 600.01.029B және 600.01.029C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн кiрiстердiң өзге түрлерi бойынша сома көрсетiледi.
600.01.029E жолында есептi кезеңнiң 600.01 нысаны 600.01.029D және өткен кезең үшiн 600.01 нысаны 600.01.029E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап кiрiстердiң өзге түрлерi бойынша сома көрсетiледi.
4. Әлеуметтiк салық салынбайтын жұмыс берушiнiң шығыстарының тiзбесi - 600.02-нысанын жасау
20. Осы нысан  Салық кодексiнiң  316-бабының 1-тармағына сәйкес әлеуметтiк салық салынбайтын жұмыс берушiнiң шығыстарын көрсетуге арналған.
21. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнiң 4-тармағында нысан берiлген қызметкерлердiң санаты көрсетiледi:
А торкөзi - шетел мамандары - қызметкерлер мен мүгедек - қызметкерлерден басқа қызметкерлер,
В торкөзi - шетел мамандары қызметкерлер.
22. "Шығыстардың түрлерi" бөлiмiнде:
1) 600.02.001A, 600.01.001B және 600.01.001C жолдарында 600.02.002-600.01.027 жолдарына сәйкес келетiн сома ретiнде айқындалатын, есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн әлеуметтiк салық салынбайтын, қызметкерлерге кiрiстер түрiнде төленетiн, жұмыс берушiнiң шығыстарының жалпы сомасы көрсетiледi.
600.02.001D жолында 600.02.001A, 600.02.001B және 600.02.001C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн әлеуметтiк салық салынбайтын, қызметкерлерге кiрiстер түрiнде төленетiн, жұмыс берушiнiң шығыстарының жалпы сомасы көрсетiледi.
600.02.001E жолында есептi кезеңнiң 600.02 нысаны 600.01.001D және өткен кезең үшiн 600.02 нысаны 600.02.001E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтiк салық салынбайтын, қызметкерлерге кiрiстер түрiнде төленетiн, жұмыс берушiнiң шығыстарының жалпы сомасы көрсетiледi.
Шетелдiк мамандар-қызметкерлерден басқа қызметкерлер бойынша жасалған, 600.02.001A, 600.02.001B және 600.02.001C жолдарында көрсетiлген сомалар сәйкесiнше 600.00.002A, 600.00.002B және 600.00.002C жолдарына көшiрiледi.
Шетелдiк мамандар-қызметкерлер бойынша жасалған 600.02.001A, 600.02.001B және 600.02.001C жолдарында көрсетiлген сомалар сәйкесiнше 600.00.007A, 600.00.007В және 600.00.007С жолдарына көшiрiледi;
2) 600.02.002A, 600.02.002В және 600.02.002С - 600.02.027А, 600.02.027B және 600.02.027С жолдарында сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн әлеуметтiк салық салынбайтын, қызметкерлер кiрiстердiң түрлерi бойынша сома көрсетiледi.
600.02.001D - 600.02.027D жолдарында 600.02.002A, 600.02.002B және 600.02.002С - 600.02.027A, 600.02.027В және 600.02.027С жолдарында сәйкес келетiн сома ретiнде айқындалатын, есептi салық кезеңi үшiн әлеуметтiк салық салынбайтын, қызметкерлер кiрiстерiнiң түрлерi бойынша сома көрсетiледi.

В строке 600.01.029D указывается сумма по прочим доходам за отчетный период, определяемая как сумма строк 600.01.029А, 600.01.029В и 600.01.029С.
В строке 600.01.029Е указывается сумма по прочим доходам с начала года, определяемая как сумма строк 600.01.029D формы 600.01 отчетного периода и 600.01.029Е формы 600.01 за предыдущий отчетный период.
4. Составление формы 600.02 - Перечень расходов работодателя,
не облагаемых социальным налогом
20. Данная форма предназначена для отражения расходов работодателя, выплачиваемых работникам в виде доходов, не облагаемых социальным налогом в соответствии с пунктом 1 статьи 316 Налогового кодекса .
21. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" в пункте 3 указывается категория работников, по которым представляется форма:
ячейка А - работники, за исключением работников - иностранных специалистов,
ячейка В - работники - иностранные специалисты.
22. В разделе "Виды расходов":
1) в строках 600.02.001А, 600.02.001В и 600.02.001С указываются общие суммы расходов работодателя, выплачиваемых работникам в виде доходов, не облагаемых социальным налогом за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода, определяемые как суммы соответствующих строк с 600.02.002 по 600.02.027.
В строке 600.02.001D указывается общая сумма расходов работодателя, выплачиваемых работникам в виде доходов, не облагаемых социальным налогом за отчетный период, определяемая как сумма строк 600.02.001А, 600.02.001В и 600.02.001С.
В строке 600.02.001Е указывается общая сумма расходов работодателя, выплачиваемых работникам в виде доходов, не облагаемых социальным налогом с начала года, определяемая как сумма строк 600.02.001D формы 600.02 отчетного периода и 600.02.001Е формы 600.02 за предыдущий отчетный период.
Суммы, отраженные в строках 600.02.001А, 600.02.001В и 600.02.001С формы 600.02, составленной по работникам, за исключением работников - иностранных специалистов, переносятся соответственно в строки 600.00.002А, 600.00.002В и 600.00.002С.
Суммы, отраженные в строках 600.02.001А, 600.02.001В и 600.02.001С формы 600.02, составленной по работникам - иностранным специалистам, переносятся соответственно в строки 600.00.007А, 600.00.007В и 600.00.007С;
2) в строках с 600.02.002А, 600.02.002В и 600.02.002С по 600.02.027А, 600.02.027В и 600.02.027С указываются суммы по видам доходов работников, не облагаемых социальным налогом за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно.
В строках с 600.02.002D по 600.02.027D указываются суммы по видам доходов работников, не облагаемых социальным налогом за отчетный период, определяемые как суммы соответствующих строк с 600.02.002А, 600.02.002В и 600.02.002С по 600.02.027А, 600.02.027В и 600.02.027С.

600.02.002E - 600.02.027Е жолдарында есептi кезеңнiң 600.02 нысанының 600.02.002D - 600.02.027D және бұрынғы есептi кезең үшiн 600.02 нысанының 600.02.002E - 600.02.027E жолдарының сома ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтiк салық салынбайтын, қызметкерлер кiрiстерiнiң түрлерi бойынша сома көрсетiледi;
3) 600.02.002 жолында Қазақстан Республикасының зейнетақы заңдарына сәйкес есептелген мiндеттi зейнетақы жарналарының сомасы көрсетiледi;
4) 600.02.003 жолында Қазақстан Республикасының еңбек заңдарына сәйкес ұйымды тарату немесе жұмыс берушiнiң қызметiн тоқтатуы, қызметкерлердiң штат санын қысқартуы жағдайында жеке еңбек шартын бұзу кезiнде немесе әскери қызметке қызметкерлердi шақыру кезiнде төленетiн өтемақы сомасы көрсетiледi;
5) 600.02.004, 600.02.010, 600.02.011, 600.02.013, 600.02.014, 600.02.019 жолдарында Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен белгiленген шектерде жүргізiлетiн төлемдер көрсетiледi;
6) 600.02.006 жолында  Салық кодексiнiң  144-бабы 1-тармағының 16) тармақшасына сәйкес қызметтiк iссапарлар кезiндегі өтемақылар мөлшерi көрсетiледi;
7) 600.02.007 жолында қызметкерлердiң төлемдерiнiң әрбiр түрi үшiн белгiленген 50-еселiк айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiмен айқындалған шек көрсетiледi:
медициналық қызмет көрсетулердi төлеу үшiн;
баланың тууы кезiнде;
жерлеуге;
8) 600.02.008, 600.02.012, 600.02.016 жолдарында Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген шектерде жүргiзiлетiн төлемдер көрсетiледi;
9) 600.02.009 жолында экологиялық апат немесе ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы Қазақстан Республикасының заңдарымен белгiленген шектерде жүргiзiлетiн төлемдер көрсетiледi;
10) 600.02.015 жолында Салық кодексiнiң 144-бабының 1-тармағындағы 26) тармақшаға сәйкес төлем мөлшерi көрсетiледi;
11) 600.02.017, 600.02.022, 600.02.027 жолдарында Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жүзеге асырылатын төлемдер көрсетiледi;
12) 600.02.018 жолында мемлекеттер, мемлекеттер үкiметтерi мен халықаралық ұйымдар желiлерi бойынша берiлетiн гранттар қаражаты есебiнен жүргiзiлетiн төлемдер көрсетiледi.
Мемлекеттер, мемлекеттер үкiметтерi мен халықаралық ұйымдар желiлерi бойынша берiлетiн гранттар қаражаты есебiнен жүргізiлетiн төлемдi әлеуметтiк салықтан босату үшiн растау болып шетел мемлекетiмен (мемлекеттерiмен) немесе халықаралық ұйымдармен Қазақстан Республикасы жасаған халықаралық шарт (келiсiм-шарт) болып табылады;

В строках 600.02.002Е по 600.02.027Е указываются суммы по видам доходов работников, не облагаемых социальным налогом с начала года, определяемые как суммы строк с 600.02.002D по 600.02.027D формы 600.02 отчетного периода и с 600.02.002Е по 600.02.027Е формы 600.02 за предыдущий отчетный период;
3) в строке 600.02.002 указываются суммы обязательных пенсионных взносов, исчисленные в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан;
4) в строке 600.02.003 указываются суммы компенсаций, выплачиваемые при расторжении индивидуального трудового договора в случаях ликвидации организации или прекращения деятельности работодателя, сокращения численности штата работников или при призыве работников на военную службу, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
5) в строках 600.02.004, 600.02.010, 600.02.011, 600.02.013, 600.02.014, 600.02.019 указываются выплаты, производимые в пределах, установленных трудовым законодательством Республики Казахстан;
6) в строке 600.02.006 указывается размер компенсаций при служебных командировках в соответствии с подпунктом 16) пункта 1 статьи 144 Налогового кодекс а;
7) в строке 600.02.007 указывается предел, определенный в размере 50-кратного месячного расчетного показателя, установленный для каждого вида выплат работникам:
для оплаты медицинских услуг,
при рождении ребенка,
на погребение;
8) в строках 600.02.008, 600.02.012, 600.02.016 указываются выплаты, производимые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан;
9) в строке 600.02.009 указываются выплаты, производимые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан о социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия или ядерных испытаний на испытательном ядерном полигоне;
10) в строке 600.02.015 указывается размер выплат в соответствии с подпунктом 26) пункта 1 статьи 144 Налогового кодекса ;
11) в строках 600.02.017, 600.02.022, 600.02.027 указываются выплаты, осуществляемые в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
12) в строке 600.02.018 указываются выплаты, производимые за счет средств грантов, предоставляемых по линии государств, правительств государств и международных организаций. Подтверждением для освобождения от социального налога выплат, производимых за счет средств грантов, предоставляемых по линии государств и международных организаций, является международный договор (соглашение), заключенный Республикой Казахстан с иностранным государством (государствами) либо с международной организацией;

13) 600.02.020, 600.02.021 жолдарында Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес сақтандырушы - сақтандыру ұйымдары жүргізген сақтандыру төлемдерi көрсетiледi.
5. Мүгедек - қызметкерлердiң саны және еңбекақы төлеу бойынша шығыстар - 600.03 нысанын жасау
23. Осы нысан  Салық кодексiнiң  121-бабының 2-тармағымен көзделген тiрек-қимыл мүшесi бұзылған, есту сөйлеу, көру қабiлетiнен айырылған мүгедектер жұмыс iстейтiн мамандандырылған ұйымдарға сәйкес растауға арналған.
24. "Есептiк көрсеткiштер" бөлiмiнде:
1) 600.03.001A, 600.03.001В және 600.03.001С жолдарында сәйкесінше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн қызметкерлердiң жалпы саны көрсетiледi;
2) 600.03.002А, 600.03.002В және 600.03.002C жолдарында сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн мүгедек қызметкерлердiң саны көрсетiледi;
3) 600.03.003А, 600.03.003В және 600.03.003С жолдарында 600.03.002 және 600.03.001 жолдарына сәйкес келетін қатынас ретiнде айқындалатын, сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн қызметкерлердiң жалпы санындағы мүгедек қызметкерлердiң үлес салмағы көрсетiледi;
4) 600.03.004А, 600.03.004В және 600.03.004С жолдарында сәйкесінше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшін еңбекақыны төлеу жөнiндегi жалпы шығыстардың сомасы көрсетіледi;
5) 600.03.005A, 600.03.005В және 600.03.005C жолдарында сәйкесінше есепті кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн мүгедек қызметкерлердің еңбекақысын төлеу жөнiндегi шығыстардың сомасы көрсетiледi;
6) 600.03.006А, 600.03.006В және 600.03.006С жолдарында сәйкесiнше 600.03.005 және 600.03.004 жолдарына сәйкес келетiн қатынас ретiнде айқындалатын, сәйкесiнше есепті кезеңнiң 1, 2 және 3-ші айлары үшiн еңбекақыны төлеу жөнiндегi жалпы шығыстардағы мүгедек қызметкерлердiң еңбекақысын төлеу жөніндегі шығыстардың үлес салмағы көрсетiледi.
6. Келiсiм-шарт бойынша жұмыс iстейтiн салық төлеушiлердiң әлеуметтiк салықты есептеуi - 600.04 нысанын жасау
25. Осы нысан заңдармен белгiленген тәртiпте Қазақстан Республикасымен жасалған келiсiм-шарттар (бұдан әрi - келiсiм-шарттар) бойынша жұмыс iстейтiн салық төлеушiлер әлеуметтiк салықты есептеулерi үшiн арналған.
26. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
3-тармақта шетелдiк мамандар-қызметкерлердi және шетелдiк жұмысшылар-қызметкерлердi бөлек көрсете отырып қызметкерлердiң жалпы саны көрсетiледi;
4-тармақта келiсiм-шарттың реквизиттерi көрсетiледi: келiсiм шарттың нөмiрi мен жасалған күнi;
5-тармақта тиiстi қаржы жылына Қазақстан Республикасының заңдарымен белгiленген айлық есептiк көрсеткiш көрсетiледi.

13) в строках 600.00.020, 600.00.021 указываются страховые выплаты, произведенные страховыми организациями - страховщиками в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Составление формы 600.03 - Численность и расходы по
оплате труда работников - инвалидов
23. Данная форма предназначена для подтверждения соответствия специализированных организаций, в которых работают инвалиды с нарушениями опорно-двигательного аппарата, по потере слуха, речи, зрения условиям, предусмотренным пунктом 2 статьи 121 Налогового кодекса .
24. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строках 600.03.001А, 600.03.001В и 600.03.001С указывается общая численность работников за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно;
2) в строках 600.03.002А, 600.03.002В и 600.03.002С указывается численность работников-инвалидов за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно;
3) в строках 600.03.003А, 600.03.003В и 600.03.003С указывается удельный вес численности работников-инвалидов в общей численности работников за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно, определяемый как отношение соответствующих строк 600.03.002 и 600.03.001;
4) в строках 600.03.004А, 600.03.004В и 600.03.004С указываются суммы общих расходов по оплате труда за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно;
5) в строках 600.03.005А, 600.03.005В и 600.03.005С указываются суммы расходов по оплате труда работников-инвалидов за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно;
6) в строках 600.03.006А, 600.03.006В и 600.03.006С указывается удельный вес расходов по оплате труда работников-инвалидов в общих расходах по оплате труда за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно, определяемый как отношение соответствующих строк 600.03.005 и 600.03.004.
6. Составление формы 600.04 - Исчисление социального
налога налогоплательщиками, работающими по контракту
25. Данная форма предназначена для исчисления социального налога налогоплательщиками, работающими по контрактам, заключенным с Республикой Казахстан в установленном законодательством порядке (далее - контракты). Форма составляется по каждому контракту отдельно.
26. В разделе "Общая информация о налогоплательщике":
1) в пункте 3 указывается общая численность работников, с выделением работников - иностранных специалистов и работников - иностранных рабочих;
2) в пункте 4 указываются реквизиты контракта: номер контракта и дата заключения контракта;
3) в пункте 5 указывается месячный расчетный показатель, установленный законом Республики Казахстан на соответствующий финансовый год.

27. "Қызметкерлер үшiн әлеуметтiк салық" бөлiмiнде:
Бұл бөлiм шетелдiк мамандар-қызметкерлердi және шетелдiк жұмысшылар-қызметкерлердi қоспағанда қызметкерлер үшiн әлеуметтiк салықты есептеуге арналған.
1) 600.04.001A, 600.04.001B және 600.04.001C жолдарында есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айларына сәйкес қызметкерлердiң табысы көрсетiледi.
600.04.001D жолында 600.04.001A, 600.04.001B және 600.04.001C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын есептi кезең үшiн қызметкерлердiң табысы көрсетiледi.
600.04.001E жолында есептi кезеңнiң 600.04.002D қосымшасы жолдарының және бұрынғы есептi кезең үшiн 600.04.001E қосымша жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын қызметкерлердiң жыл басынан бергi табысы көрсетiледi;
2) 600.04.002A, 600.04.002B және 600.04.002C жолдарында есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айлары үшiн тиiсiнше әлеуметтiк салық ұсталмайтын қызметкерлердiң табысы көрсетiледi.
600.04.002D жолында 600.04.002A, 600.04.002B және 600.04.002C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын есептi кезең үшiн әлеуметтiк салық салынбайтын қызметкерлердiң табысы көрсетiледi.
600.04.002E жолында есептi кезеңнiң 600.04 нысанының 600.04.002D жолдарының және бұрынғы есептi кезең үшiн 600.04 нысанының 600.04.002E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын қызметкерлердiң жыл басынан бергi әлеуметтiк салық салынбайтын табысы көрсетiледi;
3) 600.04.003A, 600.04.003B және 600.04.003B жолдарында 600.04.001 және 600.04.002 жолдары сомасының айырмасы ретiнде айқындалатын, есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн салық салынатын кiрiстерi көрсетiледi.
600.04.003D жолында 600.04.003A, 600.04.003B және 600.04.003C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн салық салынатын кiрiс көрсетiледi.
600.00.003Е жолында есептi кезеңнiң 600.04 нысанының 600.04.003D жолдарының және бұрынғы кезең үшiн 600.04 нысанының 600.04.003E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бергі салық салынатын кiрiс көрсетiледi;
4) 600.04.004A, 600.04.004B және 600.04.004C жолдарында келiсiм-шартқа сәйкес белгiленген қызметкерлер үшiн әлеуметтiк салық ставкасы көрсетiледi;
5) 600.04.005A, 600.04.005B және 600.04.005C жолдарында 600.00.003 және 600.00.004 жолдарының сомасын көбейту жолымен есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн есептелген, қызметкерлер үшiн әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
600.04.005D жолында 600.04.005A, 600.04.005B және 600.04.005C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
600.04.005E жолында есептi кезеңнiң 600.04.005D қосымшасы және бұрынғы кезең үшiн қосымшаның 600.04.005E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бергi әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.

27. В разделе "Социальный налог за работников":
Данный раздел предназначен для исчисления социального налога за работников, за исключением работников - иностранных специалистов и иностранных рабочих.
1) в строках 600.04.001А, 600.04.001В и 600.04.001С указываются доходы работников за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно.
В строке 600.04.001D указывается доход работников за отчетный период, определяемый как сумма строк 600.04.001А, 600.04.001В и 600.04.001С.
В строке 600.04.001Е указывается доход работников с начала года, определяемый как сумма строк 600.04.001D формы 600.04 отчетного периода и 600.01.001Е формы 600.04 за предыдущий отчетный период;
2) в строках 600.04.002А, 600.04.002В и 600.04.002С указываются доходы работников, не облагаемые социальным налогом за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно.
В строке 600.04.002D указывается доход работников, не облагаемый социальным налогом за отчетный период, определяемый как сумма строк 600.04.002А, 600.04.002В и 600.04.002С.
В строке 600.04.002Е указывается доход работников, не облагаемый социальным налогом с начала года, определяемый как сумма строк 600.04.002D формы 600.04 отчетного периода и 600.04.002Е формы 600.04 за предыдущий отчетный период;
3) в строках 600.04.003А, 600.04.003В и 600.04.003С указываются облагаемые доходы за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода, определяемые как разница соответствующих сумм строк 600.04.001 и 600.04.002.
В строке 600.04.003D указывается облагаемый доход за отчетный период, определяемый как сумма строк 600.04.003А, 600.04.003В и 600.04.003С.
В строке 600.04.003Е указывается облагаемый доход с начала года, определяемый как сумма строк 600.04.003D формы 600.04 отчетного периода и 600.04.003Е формы 600.04 за предыдущий отчетный период;
4) в строках 600.04.004А, 600.04.004В и 600.04.004С указывается ставка социального налога за работников, установленная в соответствии с контрактом;
5) в строках 600.04.005А, 600.04.005В и 600.04.005С указываются суммы социального налога за работников, исчисленного за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода путем умножения соответствующих сумм строк 600.04.003 и 600.04.004.
В строке 600.04.005D указывается сумма социального налога за отчетный период, определяемая как сумма строк 600.04.005А, 600.04.005В и 600.04.005С.
В строке 600.04.005Е указывается сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 600.04.005D формы 600.04 отчетного периода и 600.04.005Е формы 600.04 за предыдущий отчетный период.

28. "Шетелдiк мамандар-қызметкерлер үшiн әлеуметтiк салық" бөлiмiнде:
600.04.007A, 600.04.007В және 600.04.007C жолдарында 600.04.006 жолында белгіленген әлеуметтiк салық мөлшерiне және "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат бөлiмiнiң" 5-тармағында айқындалған айлық есептiк көрсеткiшке көбейту жолымен есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн есептелген әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
600.04.007D жолында 600.04.007A, 600.04.007B және 600.04.007C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
600.04.007E жолында есептi кезеңнiң 600.04 нысанының 600.00.006D жолдарының және бұрынғы кезең үшiн 600.04 нысанының 600.00.006E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бергi әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
29. "Шетелдiк жұмысшылар-қызметкерлер үшiн әлеуметтiк салықтар" бөлiмiнде:
600.04.009A, 600.04.009В және 600.04.009C жолдарында 600.04.008 жолында белгiленген әлеуметтiк салық мөлшерiне және "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат бөлiмiнiң" 5-тармағында айқындалған айлық есептiк көрсеткiшке көбейту жолымен есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн есептелген әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
600.04.009D жолында 600.04.009A, 600.04.009B және 600.04.009C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
600.04.009E жолында есептi кезеңнiң қосымшасы 600.04.009D жолдарының және бұрынғы кезең үшiн қосымшаның 600.04.009E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бергі әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
30. "Әлеуметтiк салық - барлығы" бөлiмiнде:
600.04.010A, 600.04.010B және 600.04.010C жолдарында 600.04.005, 600.04.007 және 600.04.009 жолдарының сомасына сәйкес айқындалатын, есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн әлеуметтiк салықтың жалпы сомалары көрсетiледi.
600.04.010D жолында 600.04.010A, 600.04.010B және 600.04.010C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезеңнiң әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
600.04.010E жолында есептi кезеңнiң 600.04 нысанының 600.04.010D жолдарының және бұрынғы кезең үшiн 600.04 нысанының 600.04.010E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бергi әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
___________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 600.00, 600.01, 600.02, 600.03, 600.04 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Құрылымдық бөлiмшелер бойынша әлеуметтiк салық есебiн жасау ережелерi (601.00-нысан)

28. В разделе "Социальных налог за работников - иностранных специалистов":
в строках 600.04.007А, 600.04.007В и 600.04.007С указываются суммы социального налога, исчисленного за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода путем умножения ставки социального налога, установленной в строке 600.04.006, и месячного расчетного показателя, определенного в пункте 5 раздела "Общая информация о налогоплательщике".
В строке 600.04.007D указывается сумма социального налога за отчетный период, определяемая как сумма строк 600.04.007А, 600.04.007В и 600.04.007С.
В строке 600.04.007Е указывается сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 600.04.007D формы 600.04 отчетного периода и 600.04.007Е формы 600.04 за предыдущий отчетный период.
29. В разделе "Социальных налог за работников - иностранных рабочих":
в строках 600.04.009А, 600.04.009В и 600.04.009С указываются суммы социального налога, исчисленного за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода путем умножения ставки социального налога, установленной в строке 600.04.008, и месячного расчетного показателя, определенного в пункте 5 раздела "Общая информация о налогоплательщике".
В строке 600.04.009D указывается сумма социального налога за отчетный период, определяемая как сумма строк 600.04.009А, 600.04.009В и 600.04.009С.
В строке 600.04.009Е указывается сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 600.04.009D формы 600.04 отчетного периода и 600.04.009Е формы 600.04 за предыдущий отчетный период.
30. В разделе "Социальный налог  всего":
в строках 600.04.010А, 600.04.010В и 600.04.010С указываются общие суммы социального налога за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода, определяемые как суммы соответствующих строк 600.04.005, 600.04.007 и 600.04.009.
В строке 600.04.010D указывается общая сумма социального налога за отчетный период, определяемая как сумма строк 600.04.010А, 600.04.010В и 600.04.010С.
В строке 600.04.010Е указывается общая сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 600.04.010D формы 600.04 отчетного периода и 600.04.010Е формы 600.04 за предыдущий отчетный период.
____________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 600.00, 600.01, 600.02, 600.03,600.04 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
______________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Расчета социального налога
по структурным подразделениям (Форма 601.00)

1. Жалпы ережелер
1. Осы ереже "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және  Салық кодексiнiң  321-бабына сәйкес құрылымдық бөлiмшелерi бар заңды тұлғалардың құрылымдық бөлiмшелерi бойынша әлеуметтiк салықты есептеу тәртiбiн айқындайды.
2. Есеп Есептің өзiнен (601.00-нысан) және әлеуметтiк салық салу объектiсi туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшалардан (600.01 - 600.03) тұрады.
3. Есептi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгiлерiмен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
4. Есептi толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
Көрсеткiштер жоқ болған кезде нысандардың тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берiлмейдi.
7. Қосымшалар мен қосымша нысандардың "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде Есептiң "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген тиiстi деректер көрсетiледi.
8. Есептi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеушi Есептi қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
9. Есепке Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Есеп жасау (601.00 нысан)
10. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Есеп берiлетiн есептi кезең;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) салық төлеушiнiң орналасқан жерi;
5) филиалдар/өкiлдiктер және оқшауланған құрылымдық бөлiмшелер бойынша берiлген қосымшалардың саны;
6) Есеп түрi. Осы торкөздер  Салық кодексiнiң  69 және  71-баптарға  сәйкес белгiленедi. Есептiң түрiне байланысты тиiстi торкөз белгiленедi.
"Бастапқы" торкөз егер салық төлеушiлер ретiнде тiркелгеннен кейiн алғаш рет Есеп берiлгенде белгiленедi.
Одан кейiнгi есептi беру кезiнде, "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Бұрын берiлген есепке өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде, "Қосымша" торкөзi белгiленедi.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Расчета социального налога по структурным подразделениям (далее - Расчета), предназначенного для исчисления социального налога по структурным подразделениям юридическими лицами, имеющими структурные подразделения, в соответствии со статьей 321 Налогового кодекса.
2. Расчет состоит из самого Расчета (601.00) и приложений к нему (601.01-601.03) по раскрытию информации об объекте налогообложения социальным налогом.
3. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
4. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" приложений и дополнительных форм указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Расчета.
8. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекс а - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Расчета.
9. Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
2. Составление Расчета (Форма 601.00)
10. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) отчетный период, за который представляется Расчет;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) местонахождение налогоплательщика;
5) количество представленных приложений по филиалам/представительствам и обособленным структурным подразделениям;
6) вид Расчета. Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и 71 Налогового  кодекса. В зависимости от вида Расчета отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальный" отмечается, если Расчет представляется впервые после государственной регистрации налогоплательщика.
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительный".
При представлении последующих Расчетов отмечается ячейка "Очередной".

"Хабарлама бойынша" торкөзi, егер салық төлеушiмен  Салық кодексiнiң  31-бабының 2-тармағы 7) тармақшасында қарастырылған хабарлама алынса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгiленедi. Бұл жағдайда салық төлеушiмен "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" торкөздерi бiр уақытта белгiленедi.
Салық төлеушiнi тарату (қайта құру) жағдайында "Тарату" торкөзi белгiленедi.
11. "Есептiк көрсеткiштер" бөлiмiнде:
1) 601.00.001 жолына 600.00.016 жолында көрсетiлген сомалар көшiрiледi;
2) 601.00.002 жолына 601.01.005 жолында көрсетiлген сомалар көшiрiледi;
3) 601.00.003 жолына 601.02 барлық нысандарының 601.02.005 жолының жиынтығы ретiнде айқындалатын есептелген салық сомасы көрсетiледi;
4) 601.00.004 жолына 601.03 барлық нысандарының 601.02.005 жолының жиынтығы ретiнде айқындалатын есептелген салық сомасы көрсетiледi.
12. 601.00.003 жолына қосымша нысан әрбiр филиал/өкiлдiк үшiн есептелген әлеуметтiк салық сомасын көрсетуге арналған.
13. Ағымдағы беттiң нөмiрi көрсетiледi:
1) 00001C жолында барлық филиал/өкiлдiктер бойынша әлеуметтiк салықтың жиынтық сомасы көрсетiледi;
2) А бағанында рет нөмiрi қойылады;
3) В бағанында филиал/өкiлдiктiң CTH-i көрсетiледi;
4) С бағанында филиал/өкiлдiк бойынша әлеуметтiк салықтың сомасы көрсетiледi;
5) D бағанында филиал/өкiлдiк үшiн салық төлеген орны бойынша салық органының коды көрсетiледi.
14. 601.00.004 жолына қосымша нысан әрбiр оқшауланған құрылымдық бөлiмше бойынша есептелген әлеуметтiк салық сомасын көрсетуге арналған.
15. Ағымдағы беттiң нөмiрi көрсетiледi:
1) 00001C жолында әрбiр оқшауланған құрылымдық бөлiмшенiң бойынша есептелген әлеуметтiк салықтың жиынтық сомасы көрсетiледi;
2) А бағанында рет нөмiрi қойылады;
3) В бағанында оқшауланған құрылымдық бөлiмшенiң СТН-i көрсетiледi;
4) С бағанында оқшауланған құрылымдық бөлiмше бойынша әлеуметтiк салықтың сомасы көрсетiледi;
5) D бағанында оқшауланған құрылымдық бөлiмше үшiн салық төлеген орны бойынша салық органының коды көрсетiледi.
3. Есеп жасау - (601.01-нысан)
16. Осы нысан салық төлеушiнiң бас ұйым бойынша әлеуметтiк салықты есептеуiне арналған.
17. "Есептiк көрсеткiштер" бөлiмiнде:
1) 601.01.001 жолында 600.00.003, 600.00.008 және 600.04.003 жолдарында көрсетiлген салық салынатын кiрiстердi жинақтау жолымен айқындалатын, заңды тұлға бойынша барлық қызметкерлердiң салық салынатын кiрiстерi көрсетiледi;
2) 601.01.002A, 601.01.002B және 601.01.002C жолдарында есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн бас ұйым қызметкерлерiнiң салық салынатын кiрiстерi көрсетiледi.

Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленный Расчет. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительный".
В случае ликвидации (реорганизации) налогоплательщика отмечается ячейка "Ликвидационный".
11. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строку 601.00.001 переносятся суммы, отраженные в строке 600.00.016;
2) в строку 601.00.002 переносятся суммы, отраженные в строке 601.01.005;
3) в строке 601.00.003 указывается сумма исчисленного налога, определяемая как сумма строк 601.02.005, по всем формам 601.02;
4) в строке 601.00.004 указывается сумма исчисленного налога, определяемая как сумма строк 601.03.005, по всем формам 601.03.
12. Дополнительная форма к строке 601.00.003 предназначена для отражения сумм исчисленного социального налога по каждому филиалу/представительству.
13. Указывается номер текущей страницы:
1) в строке 00001С указывается итоговая сумма социального налога по всем филиалам/представительствам;
2) в графе А проставляется порядковый номер;
3) в графе В указывается РНН филиала/представительства;
4) в графе С указывается сумма социального налога по филиалу/представительству;
5) в строке D указывается код налогового органа по месту уплаты налога за филиал/представительство.
14. Дополнительная форма к строке 601.00.004 предназначена для отражения сумм исчисленного социального налога по каждому обособленному структурному подразделению.
15. Указывается номер текущей страницы:
1) в строке 00001С указывается итоговая сумма социального налога по всем обособленным структурным подразделениям;
2) в графе А проставляется порядковый номер;
3) в графе В указывается РНН обособленного структурного подразделения;
4) в графе С указывается сумма социального налога по обособленному структурному подразделению;
5) в строке D указывается код налогового органа по месту уплаты налога за обособленное структурное подразделение.
3. Составление Расчета (Форма 601.01)
16. Данная форма предназначена для исчисления налогоплательщиком социального налога по головной организации.
17. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строке 601.01.001 указываются облагаемые доходы всех работников по юридическому лицу, определяемые путем суммирования облагаемых доходов, отраженных в строках 600.00.003, 600.00.008 и 600.04.003;
2) в строках 601.01.002А, 601.01.002В и 601.01.002С указываются облагаемые доходы работников головной организации за 1, 2 и 3 месяц отчетного периода.

601.01.002D жолында 601.01.002A, 601.01.002B және 601.01.002С жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын есептi кезең үшiн бас ұйым қызметкерлерiнiң салық салынатын кiрiстерi көрсетiледi.
601.01.002E жолында Есептi кезеңнiң есебi 601.01.002D және Бұрынғы салық кезеңi үшін есеп 601.01.002E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап бас ұйым қызметкерлерiнiң салық салынатын кiрiстерi көрсетiледi.
Бас ұйым қызметкерлерiнiң салық салынатын кiрiсiн айқындау үшiн салық төлеушiлер Декларацияға 600.01 және 600.02 нысандарын пайдалана алады;
3) 601.01.003A, 601.01.003B және 601.01.003C жолдарында сәйкесiнше 601.01.002 және 601.01.001 жолдарының сомасына сәйкес келетiн қатынас ретiнде айқындалатын, есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн заңды тұлға қызметкерлерiнiң салық салынатын кiрiсiнде бас ұйым қызметкерлерiнiң салық салынатын кiрiстерiнiң үлес салмағы көрсетiледi.
Берiлген жол құрылымдық бөлiмшелер үшiн әлеуметтiк салық сомасын орталықтандыра анықтайтын заңды тұлғалармен толтырылады;
4) 601.01.004 жолына сәйкесiнше 600.00.016 жолында көрсетiлген сомалар көшiрiледi;
5) 601.01.005A, 601.01.005B және 601.01.005C жолдарында сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн бас ұйым бойынша есептелген әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
601.01.005D жолында 601.01.005A, 601.01.005B және 601.01.005C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын есептi кезең үшiн бас ұйым бойынша әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
601.01.005E жолында есептi кезеңнiң 601.01 нысаны 601.01.005D және бұрынғы есептi кезеңi үшiн 601.01 нысаны 601.01.005E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап бас ұйым бойынша әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
Құрылымдық бөлiмшелерi бар заңды тұлғалар құрылымдық бөлiмшесi үшiн әлеуметтiк салықты 601.01.004 және 601.01.003 тиiстi жолдарын көбейту жолымен үлес салмағы бойынша немесе әрбiр құрылымдық бөлiмшесiнiң салық салынатын табысына әлеуметтiк салық ставкасын тiкелей қолдана есептеу жүргiзедi.
4. Филиал/өкiлдiк бойынша әлеуметтiк салық есебi - 601.02-нысанын жасау
18. Осы нысан салық төлеушiнiң филиал 1 өкiлдiк бойынша әлеуметтiк салықты есептеуiне арналған. Нысан әрбiр филиал 1 өкiлдiк бойынша жеке жасалады.
19. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 5-тармақта салық төлеушiнi тiркеу есебi орыны бойынша салық органының коды көрсетiледi;
2) 6-тармақта әлеуметтiк салық есептелетiн филиал/өкiлдiк СТН-i көрсетiледi;
3) 7-тармақта филиал/өкiлдiк атауы көрсетiледi;

В строке 601.01.002D указывается облагаемый доход работников головной организации за отчетный период, определяемый как сумма строк 601.01.002А, 601.01.002В и 601.01.002С.
В строке 601.01.002Е указывается облагаемый доход работников головной организации с начала года, определяемый как сумма строк 601.01.002D Расчета отчетного периода и 601.01.002Е Расчета за предыдущий период.
Для определения облагаемого дохода работников головной организации налогоплательщики могут использовать формы 600.01 и 600.02 к Декларации;
3) в строках 601.01.003А, 601.01.003В и 601.01.003С указывается удельный вес облагаемых доходов работников головной организации в облагаемом доходе работников юридического лица за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно, определяемый как отношение соответствующих сумм строк 601.01.002 и 601.01.001.
Данная строка заполняется юридическими лицами, определяющими суммы социального налога за структурные подразделения по удельному весу;
4) в строку 601.01.004 переносятся суммы, отраженные соответственно в строке 600.00.016;
5) в строках 601.01.005А, 601.01.005В и 601.01.005С указываются суммы исчисленного социального налога по головной организации за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно.
В строке 601.01.005D указывается сумма социального налога по головной организации за отчетный период, определяемая как сумма строк 601.01.005А, 601.01.005В и 601.01.005С.
В строке 601.01.005Е указывается сумма социального налога по головной организации с начала года, определяемая как сумма строк 601.01.005D формы 601.01 отчетного периода и 601.01.005Е формы 601.01 за предыдущий отчетный период.
Юридические лица, имеющие структурные подразделения производят исчисление социального налога за структурные подразделения либо по удельному весу, путем умножения соответствующих строк 601.01.004 и 601.01.003, либо с применением ставки социального налога непосредственно к облагаемым доходам структурного подразделения в отдельности.
4. Составление формы 601.02 - Расчет социального налога
по филиалу/представительству
18. Данная форма предназначена для исчисления налогоплательщиком социального налога по филиалу/представительству. Форма составляется по каждому филиалу/представительству отдельно.
19. В разделе "Общая информация о налогоплательщике":
1) в пункте 5 указывается код налогового органа по месту регистрационного учета налогоплательщика;
2) в пункте 6 указывается РНН филиала/представительства, по которому исчисляется социальный налог;
3) в пункте 7 указывается наименование филиала/представительства;

4) 8-тармақта филиал/өкiлдiктi тiркеу есебi орны бойынша салық органының коды көрсетiледi;
5) 9-тармақта салықты төлеу орны бойынша салық органының коды көрсетiледi.
20. "Есептiк көрсеткiштер" бөлiмiнде:
1) 601.02.001 жолында 600.00.003, 600.00.008 және 600.04.003 жолдарында көрсетiлген салық салынатын кiрiстердi жинақтау жолымен
айқындалатын заңды тұлға бойынша барлық қызметкерлердiң салық салынатын кiрiстерi көрсетiледi; айқындалатын заңды тұлға бойынша барлық қызметкерлердiң салық салынатын кiрiстерi көрсетiледi;
2) 601.02.002A, 601.02.002B және 601.02.002C жолдарында есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн филиал/өкiлдiк бойынша қызметкерлердiң салық салынатын кiрiстерi көрсетiледi.
601.02.002D жолында 601.02.002A, 601.02.002B және 601.02.002C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын есептi кезең үшiн филиал/өкiлдiк қызметкерлердiң салық салынатын кiрiстерi көрсетiледi.
601.02.002E жолында есептi кезеңнiң 601.02 нысаны 601.02.002D және бұрынғы есептiк кезең үшiн 601.02 нысаны 601.02.002E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап филиал/өкiлдiк қызметкерлердiң салық салынатын кiрiстерi көрсетiледi.
Филиал/өкiлдiк қызметкерлердiң салық салынатын кiрiсiн айқындау үшiн салық төлеушiлер Декларацияға 600.01 және 600.02 нысандарын пайдалана алады;
3) 601.02.003A, 601.02.003В және 601.02.003C жолдарында 601.02.002 және 601.02.001 жолдарының сомасына тиiстi қатынас ретiнде айқындалатын, сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн заңды тұлға қызметкерлерiнiң салық салынатын кiрiсiнде филиал/өкiлдiк қызметкерлердiң салық салынатын кiрiстерiнiң үлес салмағы көрсетiледi;
Бұл жолды құрылымдық бөлiмшелерi үшiн әлеуметтiк салық сомасын үлес салмағы бойынша айқындайтын заңды тұлғалар толтырады;
4) 601.02.004 жолына сәйкесiнше 600.00.020 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
5) 601.02.005A, 601.02.005B және 601.02.005C жолдарында 601.02.004 және 601.02.003 жолдарына сәйкес келетiн көбейту жолымен айқындалған, сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн филиал/өкiлдiк бойынша есептелген әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
601.02.005D жолында 601.02.005A, 601.02.005B және 601.02.005С жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн филиал/өкiлдiк бойынша әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
601.02.005E жолында есептi кезеңнiң 601.02 нысаны 601.02.005D және бұрынғы есептi кезең үшiн 601.02 нысаны 601.02.005E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап филиал/өкiлдiк бойынша әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
Құрылымдық бөлiмшелерi бар заңды тұлғалар құрылымдық бөлiмшесi үшiн әлеуметтiк салықты 601.01.004 және 601.01.003 тиiстi жолдарын көбейту жолымен үлес салмағы бойынша немесе әрбiр құрылымдық бөлiмшесiнiң салық салынатын табысына әлеуметтiк салық ставкасын тiкелей қолдана есептеу жүргiзедi.

4) в пункте 8 указывается код налогового органа по месту регистрационного учета филиала/представительства;
5) в пункте 9 указывается код налогового органа по месту уплаты налога.
20. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строке 601.02.001 указываются облагаемые доходы всех работников по юридическому лицу, определяемые путем суммирования облагаемых доходов, отраженных в строках 600.00.003, 600.00.008 и 600.04.003;
2) в строках 601.02.002А, 601.02.002В и 601.02.002С указываются облагаемые доходы работников филиала/представительства за 1, 2 и 3 месяц отчетного периода.
В строке 601.02.002D указывается облагаемый доход работников филиала/представительства за отчетный период, определяемый как сумма строк 601.02.002А, 601.02.002В и 601.02.002С.
В строке 601.02.002Е указывается облагаемый доход работников филиала/представительства с начала года, определяемый как сумма строк 601.02.002D формы 601.02 отчетного периода и 601.02.002Е формы 601.02 за предыдущий отчетный период.
Для определения облагаемого дохода работников филиала/представительства налогоплательщики могут использовать формы 600.01 и 600.02 к Декларации;
3) в строках 601.02.003А, 601.02.003В и 601.02.003С указывается удельный вес облагаемых доходов работников филиала/представительства в облагаемом доходе работников юридического лица за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно, определяемый как отношение соответствующих сумм строк 601.02.002 и 601.02.001.
Данная строка заполняется юридическими лицами, определяющими суммы социального налога за структурные подразделения по удельному весу;
4) в строку 601.02.004 переносятся суммы, отраженные соответственно в строке 600.00.016;
5) в строках 601.02.005А, 601.02.005В и 601.02.005С указываются суммы исчисленного социального налога по филиалу/представительству за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно.
В строке 601.02.005D указывается сумма социального налога по филиалу/представительству за отчетный период, определяемая как сумма строк 601.02.005А, 601.02.005В и 601.02.005С.
В строке 601.02.005Е указывается сумма социального налога по филиалу/представительству с начала года, определяемая как сумма строк 601.02.005D формы 601.02 отчетного периода и 601.02.005Е формы 601.02 за предыдущий отчетный период.
Юридические лица, имеющие структурные подразделения производят исчисление социального налога за структурные подразделения либо по удельному весу путем умножения соответствующих строк 601.02.004 и 601.02.003, либо с применением ставки социального налога непосредственно к облагаемым доходам структурного подразделения в отдельности.

5. Оқшауланған құрылымдық бөлiмше бойынша әлеуметтiк салық есебi - 601.03-нысанын жасау
21. Осы нысан салық төлеушiнiң оқшауланған құрылымдық бөлiмше бойынша әлеуметтiк салықты есептеуiне арналған. Нысан әрбiр оқшауланған құрылымдық бөлiмше бойынша жеке жасалады.
22. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 5-тармақта салық төлеушiнi тiркеу есебi орыны бойынша салық органының коды көрсетiледi;
2) 6-тармақта әлеуметтiк салық есептелетiн филиал/өкiлдiк СТН-i көрсетiледi;
3) 7-тармақта филиал/өкiлдiк атауы көрсетiледi;
4) 8-тармақта филиал/өкiлдiктi тiркеу есебi орны бойынша салық органының коды көрсетiледi;
5) 9-тармақта салықты төлеу орны бойынша салық органының коды көрсетiледi.
23. "Есептiк көрсеткiштер" бөлiмiнде:
1) 601.03.001 жолында 600.00.003, 600.00.008, 600.04.003 жолдарында көрсетiлген салық салынатын кiрiстердi жинақтау жолымен айқындалатын заңды тұлға бойынша барлық қызметкерлердiң салық салынатын кiрiстерi көрсетiледi;
2) 601.03.002A, 601.03.002B және 601.03.002C жолдарында есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн оқшауланған құрылымдық бөлiмше қызметкерлерiнiң салық салынатын кiрiстерi көрсетiледi.
601.03.002D жолында 601.03.002A, 601.03.002B және 601.03.002C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын есептi кезең үшiн оқшауланған құрылымдық бөлiмше қызметкерлерiнiң салық салынатын кiрiсi көрсетiледi.
601.03.002E жолында есептi кезеңнiң 601.03 нысаны 601.03.002D және бұрынғы есептi кезең үшiн 601.03 нысаны 601.03.002E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап оқшауланған құрылымдық бөлiмше қызметкерлерiнiң салық салынатын кiрiсi көрсетiледi.
Оқшауланған құрылымдық бөлiмше қызметкерлерiнiң салық салынатын кiрiсiн айқындау үшiн салық төлеушiлер Декларацияға 600.01 және 600.02 нысандарын пайдалана алады;
3) 601.03.003A, 601.03.003B және 601.03.003C жолдарында 601.03.002 және 601.03.001 жолдарының сомасына тиiстi қатынас ретiнде айқындалатын, сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн заңды тұлға қызметкерлерiнiң салық салынатын кiрiсiнде оқшауланған құрылымдық бөлiмше бойынша қызметкерлердiң салық салынатын кiрiстерiнiң үлес салмағы көрсетiледi.
Бұл жол құрылымдық бөлiмшелерi үшiн әлеуметтiк салық сомасын үлес салмағы бойынша айқындайтын заңды тұлғалармен толтырылады;
4) 601.03.004 жолына сәйкесiнше 600.00.016 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
5) 601.03.005A, 601.03.005B және 601.03.005C жолдарында 601.03.004 және 601.03.003 жолдарына сәйкес келетiн көбейту жолымен айқындалған, сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн оқшауланған құрылымдық бөлiмше бойынша есептелген әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.

5. Составление формы 601.03 - Расчет социального налога
по обособленному структурному подразделению
21. Данная форма предназначена для исчисления налогоплательщиком социального налога по обособленному структурному подразделению. Форма составляется по каждому обособленному структурному подразделению отдельно.
22. В разделе "Общая информация о налогоплательщике":
1) в пункте 5 указывается код налогового органа по месту регистрационного учета налогоплательщика;
2) в пункте 6 указывается РНН обособленного структурного подразделения;
3) в пункте 7 указывается наименование обособленного структурного подразделения;
4) в пункте 8 указывается код налогового органа по месту регистрационного учета обособленного структурного подразделения;
5) в пункте 9 указывается код налогового органа по месту уплаты налога.
23. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строке 601.03.001 указываются облагаемые доходы всех работников по юридическому лицу, определяемые путем суммирования сумм облагаемых доходов, отраженных в строках 600.00.003, 600.00.008 и 600.04.003;
2) в строках 601.03.002А, 601.03.002В и 601.03.002С указываются облагаемые доходы работников обособленного структурного подразделения за 1, 2 и 3 месяц отчетного периода.
В строке 601.03.002D указывается облагаемый доход работников обособленного структурного подразделения за отчетный период, определяемый как сумма строк 601.03.002А, 601.03.002В и 601.03.002С.
В строке 601.03.002Е указывается облагаемый доход работников обособленного структурного подразделения с начала года, определяемый как сумма строк 601.03.002D формы 601.03 отчетного периода и 601.03.002Е формы 601.03 за предыдущий период.
Для определения облагаемого дохода работников обособленного структурного подразделения налогоплательщики могут использовать формы 600.01 и 600.02 Декларации;
3) в строках 601.03.003А, 601.03.003В и 601.03.003С указывается удельный вес облагаемых доходов работников по обособленному структурному подразделению в облагаемом доходе работников юридического лица за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно, определяемый как отношение соответствующих сумм строк 601.03.002 и 601.03.001.
Данная строка заполняется юридическими лицами, определяющими суммы социального налога за структурные подразделения по удельному весу;
4) в строку 601.03.004 переносятся суммы, отраженные соответственно в строке 600.00.016;
5) в строках 601.03.005А, 601.03.005В и 601.03.005С указываются суммы исчисленного социального налога по обособленному структурному подразделению за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно.

601.03.005D жолында 601.03.005A, 601.03.005B және 601.03.005C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн оқшауланған құрылымдық бөлiмше бойынша әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
601.03.005E жолында есептi салық кезеңiнiң 601.03 нысаны 601.03.005D және бұрынғы салық кезеңi үшiн 601.03 нысаны 601.03.005E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап оқшауланған құрылымдық бөлiмше бойынша әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
Құрылымдық бөлiмшелерi бар заңды тұлғалар құрылымдық бөлiмшесi үшiн әлеуметтiк салықты 601.01.004 және 601.01.003 тиiстi жолдарын көбейту жолымен үлес салмағы бойынша немесе әрбiр құрылымдық бөлiмшесiнiң салық салынатын табысына әлеуметтiк салық ставкасын тiкелей қолдана есептеу жүргiзедi.
_______________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 601.00, 601.01, 601.02, 601.03 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Әлеуметтiк салық бойынша декларация жасау ережелерi
(610.00 нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және  Салық кодексiнiң  11-бөлiмiне сәйкес мемлекеттiк мекемелердiң әлеуметтiк салықты есептеуге және уақтылы төлеуге арналған әлеуметтiк салық бойынша декларация (бұдан әрi - Декларация) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзiнен (бұдан әрi - 610.00-нысан) және әлеуметтiк салықты салу объектiсi туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшадан (610.01 және 610.02 нысандары) тұрады.
3. Декларацияны жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияны толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
5. Көрсеткiштер жоқ болған кезде тиiстi тор көздер толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда көрсетiлген қосымшалар берiлмейдi.
7. Қосымшалар мен қосымша нысандардың "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмдерiнде Декларацияның "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген тиiстi деректер көрсетiледi.
8. Декларацияны беру кезiнде:

В строке 601.03.005D указывается сумма социального налога по обособленному структурному подразделению за отчетный период, определяемая как сумма строк 601.03.005А, 601.03.005В и 601.03.005С.
В строке 601.03.005Е указывается сумма социального налога по обособленному структурному подразделению с начала года, определяемая как сумма строк 601.03.005D формы 601.03 отчетного периода и 601.03.005Е формы 601.03 за предыдущий отчетный период.
Юридические лица, имеющие структурные подразделения производят исчисление социального налога за структурные подразделения либо по удельному весу, путем умножения соответствующих строк 601.03.004 и 601.03.003, либо с применением ставки социального налога непосредственно к облагаемым доходам структурного подразделения в отдельности.
__________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 601.00, 601.01, 601.02, 601.03 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации
по социальному налогу (Форма 610.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по социальному налогу (далее - Декларация), предназначенной для исчисления и своевременной уплаты социального налога государственными учреждениями в соответствии с разделом 11 Налогового кодекса.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма - 610.00) и приложений к ней (формы 610.01 и 610.02) по раскрытию информации об объекте налогообложения социальным налогом.
3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" приложений указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Декларации.
8. При представлении Декларации:

1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде-салық төлеушi Декларацияны қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
9. Декларацияға Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
10.  Салық кодексiнiң  315-бабына сәйкес әлеуметтiк салықты дербес төлеушілер болып қаралатын заңды тұлға, құрылымдық бөлiмшелер осындай шешiмдi қабылдау туралы бас ұйымның және құрылымдық бөлiмшенiң орналасқан жерi бойынша салық органдарын хабардар етуге (немесе өз құрылымдық бөлiмшелерiне тапсырыс беруге) мiндеттi. Көрсетiлген құрылымдық бөлiмшелер Декларацияны дербес тапсырады. Заңды тұлға Декларацияны тапсыру кезiнде мұндай құрылымдық бөлiмшелер туралы деректердi қамтымайды.
2. Декларация жасау (610.00 нысан)
11. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi. Декларацияны беру үшiн салық кезеңi болып есептi тоқсан табылады. Салық кезеңi араб сандарымен көрсетiледi;
3) құрылтайшы құжаттарға сәйкес толық атауы;
4) ЭҚЖЖ коды.
Экономикалық қызмет түрлерiнiң жалпы жiктеуiшi бойынша қызмет түрлерiнiң коды және олардың үлес салмағы көрсетiледi.
ЭҚЖЖ коды (бастапқы бес белгi) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң үш негiзгi түрi бойынша көрсетiледi. Үлес салмағы он үлеске дейiн дөңгелектелген процентпен көрсетiледi (көрсетiлген қызмет түрiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100%-ке тең болуы мiндеттi емес екенiн ескеру қажет).
Үлес салмағының есебi үшiн N 1-ӨН мемлекеттiк статистикалық есеп (жылдық) беру нысанының I-бөлiмiнiң 100 жолында ("Өнiм") салық төлеушi көрсететiн деректердi пайдалану қажет. Қызметтің әрбiр түрi бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша 3 бағанның деректерiне 100 жолдың тиiстi бағанына деректер ретiнде айқындалады.
Мысалы, қызметiнiң негiзгi түрi N 1-ӨН (жылдық) I-бөлiмiнiң 100 жолында үй-жайларды салу болып табылатын салық төлеушi мынадай деректердi көрсеттi:
-------------------------------------------------------------------
Көрсет. |Жол | Есепті  |  соның ішінде қызмет түрлері бойынша:
кiштердің|коды|жыл үшін |------------------------------------------
атауы   |    | барлығы | Үй-жайлар |Автомобиль. |Автомо.  |жарнама
|    |         |   салу    |дерді бөлшек|бильдерді|
|    |         |           | сауда сату | жалдау  |
|    |         |-----------------------------------------

1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Декларации.
9. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
10. Юридическое лицо, структурные подразделения которого рассматривается в качестве самостоятельных плательщиков социального налога согласно статье 315 Налогового кодекса , обязано уведомить (или дать поручение своим структурным подразделениям) налоговые органы по месту нахождению головной организации и структурного подразделения о принятии такого решения. Указанные структурные подразделения самостоятельно представляют Декларацию. Юридическое лицо при составлении Декларации не включает данные о таких структурных подразделениях.
2. Составление Декларации (Форма 610.00)
11. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) отчетный период, за который представляется Декларация. Отчетным периодом для представления Декларации является отчетный квартал. Отчетный период указывается арабскими цифрами;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) код ОКЭД.
Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности и их удельный вес.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |Строите-   |розничная  |  аренда   | реклама
|      |        |льство     |продажа    |автомобилей|
|      |        |зданий     |автомобилей|           |
|      |        |___________|___________|___________|__________

|    |         |    45211  |   50102    | 71100   | 74400
|    |         |    коды   |   коды     |  коды   | коды
-------------------------------------------------------------------
1      2      3           4           5           6        7
--------------------------------------------------------------------
Өндіріл.   100  250000,0   150000,0   50000,0     35000,0   5000,0
ген өнім.
дердің
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 5  ЭҚЖЖ    І  45211    ІІ  50102   ІІІ   71100 |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.  060,0%     020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------
Бұл ретте, құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (I-кестенiң 4-бағаны)/250 000,0 (I-кестенiң 3-бағаны) х 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледi.
N СОЦФИН нысанды МСЕ тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) МСЕ нысанын тапсыратын бiлiм беру ұйымдары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi жоғарыда көрсетiлген әдiске ұқсас жолмен тиiсiнше NN СОЦФИН (денсаулық) және СОЦФИН (бiлiм) нысанды жылдық есептiлiктiң 4 бөлiмiнiң ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") деректерiнiң негiзiнде толтырады.
Жоғарыда көрсетiлген нысандарда есептiлiк тапсырмайтын банктер, сақтандыру ұйымдары, қоғамдық және бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде ЭҚЖЖ бойынша негiзгi қызмет кодын ғана көрсетедi;
5) Декларация түрi.
Осы торкөздер  Салық кодексiнiң  69 және  71-баптарына  сәйкес белгiленедi. Декларацияның түрiне байланысты тиiстi торкөз белгiленедi.
"Бастапқы" торкөзi егер салық төлеушi ретiнде тiркелгеннен кейiн алғаш рет Декларация берiлгенде белгiленедi.
Одан кейiнгi Декларациялар беру кезiнде, "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Бұрын берiлген Декларацияларға өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде, "Қосымша" торкөзi белгiленедi.
"Хабарлама бойынша" торкөзi, егер салық төлеушiмен Салық кодексiнiң 31-бабының 2-тармағы 7) тармақшасында қарастырылған хабарлама алынса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Декларацияға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгiленедi. Бұл жағдайда салық төлеушi "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" торкөздерiн бiр уақытта белгiлейдi.
Салық төлеушiнi тарату (қайта құру) жағдайында "Тарату" торкөзi белгiленедi;
6) қызметкерлер саны.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртiппен жұмысқа қабылданған тұлғалар саны көрсетiледi.

|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100  250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(работ,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
5 | ОКЭД     I  4 5 2 1 1   II 5 0 1 0 2   III  7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %      0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом аналогичным вышеуказанному методу заполняют сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Объем продукции по видам деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Банки, страховые организации, общественные и бюджетные организации не представляющие отчетность вышеуказанных форм в сведениях ОКЭД указывают код ОКЭД только основной деятельности;
5) вид Декларации.
Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и 71 Налогового кодекса. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается если Декларация представляется впервые, в случае создания налогоплательщика после начала отчетного периода.
При представлении последующих деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительная".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которой требуется внести изменения и дополнения в ранее представленную Декларацию. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительная".
В случае ликвидации (реорганизации) отмечается ячейка "Ликвидационная";
6) численность работников.
Указывается численность лиц, принятых на работу в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.

12. "Қызметкерлер үшiн әлеуметтiк салық" бөлiмiнде:
1) 610.00.001A, 610.00.001B және 610.00.001C жолдарында сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн қызметкерлердiң кiрiстерi көрсетiледi.
610.00.001D жолында 610.00.001A, 610.00.001B және 610.00.001C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын есептi салық кезеңi үшiн қызметкерлердiң кiрiсi көрсетiледi.
610.00.001E жолында Есептi кезеңнiң декларациясы 610.00.001D және Бұрынғы кезең үшiн декларацияның 610.00.001E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап қызметкерлердiң кiрiсi көрсетiледi.
610.00.001A, 610.00.001B және 610.00.001C жолдарына 610.01.001A, 610.01.001B және 610.01.001C тиiстi жолдарында көрсетiлген сома көшiрiледi;
2) 610.00.002A, 610.00.002B және 610.00.002C жолдарында сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн әлеуметтiк салық салынбайтын, қызметкерлердiң кiрiстерi көрсетiледi.
610.00.002D жолында 610.00.002A, 610.00.002B және 610.00.002C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн әлеуметтiк салық салынбайтын, қызметкерлердiң кiрiсi көрсетiледi.
610.00.002E жолында Есептi кезеңнiң декларациясы 610.00.002D және Бұрынғы кезең үшiн декларацияның 610.00.002E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтiк салық салынбайтын, қызметкерлердiң кiрiсi көрсетiледi.
610.00.002A, 610.00.002B және 610.00.002C жолдарына 610.02.001A, 610.02.001B және 610.02.001C тиiстi жолдарында көрсетiлген сома көшiрiледi;
3) 610.00.003A, 610.00.003B және 610.00.003C жолдарында 610.00.001 және 610.00.002 жолдарының сомасына сәйкес келетiн айырма ретiнде айқындалатын, есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн салық салынатын кiрiстер көрсетiледi.
610.00.003D жолында 610.00.003A, 610.00.003B және 610.00.003C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн салық салынатын кiрiс көрсетiледi.
610.00.003E жолында Есептi кезеңнiң декларациясы 610.00.003D және Бұрынғы кезең үшiн декларацияның 610.00.003E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап салық салынатын кiрiс көрсетiледi;
4) 610.00.004A, 610.00.004B және 610.00.004C жолдарында Салық кодексiнiң 317-бабындағы 1-тармақпен белгiленген әлеуметтiк салық ставкасы көрсетiледi;
5) 610.00.005A, 610.00.005B және 610.00.005C жолдарында 610.00.003 және 610.00.004 жолдарының сомасына сәйкес келетiн көбейту жолымен есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн есептелген әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
610.00.005D жолында 610.00.005A, 610.00.005B және 610.00.005C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.

12. В разделе "Социальный налог за работников":
1) в строках 610.00.001А, 610.00.001В и 610.00.001С указываются доходы работников за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно.
В строке 610.00.001D указывается доход работников за отчетный период, определяемый как сумма строк 610.00.001А, 610.00.001В и 610.00.001С.
В строке 610.00.001Е указывается доход работников с начала года, определяемый как сумма строк 610.00.001D Декларации отчетного периода и 610.00.001Е Декларации за предыдущий период.
В строки 610.00.001А, 610.00.001В и 610.00.001С переносятся суммы, отраженные в соответствующих строках 610.01.001А, 610.01.001В и 610.01.001С;
2) в строках 610.00.002А, 610.00.002В и 610.00.002С указываются доходы работников, не облагаемые социальным налогом за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно.
В строке 610.00.002D указывается доход работников, не облагаемый социальным налогом за отчетный период, определяемый как сумма строк 610.00.002А, 610.00.002В и 610.00.002С.
В строке 610.00.002Е указывается доход работников, не облагаемый социальным налогом с начала года, определяемый как сумма строк 610.00.002D Декларации отчетного периода и 610.00.002Е Декларации за предыдущий период.
В строки 610.00.002А, 610.00.002В и 610.00.002С переносятся суммы, отраженные в соответствующих строках 610.02.001А, 610.02.001В и 610.02.001С;
3) в строках 610.00.003А, 610.00.003В и 610.00.003С указываются облагаемые доходы за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода, определяемые как разница соответствующих сумм строк 610.00.001 и 610.00.002.
В строке 610.00.003D указывается облагаемый доход за отчетный период, определяемый как сумма строк 610.00.003А, 610.00.003В и 610.00.003С.
В строке 610.00.003Е указывается облагаемый доход с начала года, определяемый как сумма строк 610.00.003D Декларации отчетного периода и 610.00.003Е Декларации за предыдущий отчетный период;
4) в строках 610.00.004А, 610.00.004В и 610.00.004С указывается ставка социального налога, установленная пунктом 1 статьи 317 Налогового кодекса;
5) в строках 610.00.005А, 610.00.005В и 610.00.005С указываются суммы социального налога, исчисленного за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода путем умножения соответствующих сумм строк 610.00.003 и 610.00.004.
В строке 610.00.005D указывается сумма социального налога за отчетный период, определяемая как сумма строк 610.00.005А, 610.00.005В и 610.00.005С.

610.00.005E жолында Есептi кезеңнiң декларациясы 610.00.005D және Бұрынғы кезең үшiн декларацияның 610.00.005E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi;
6) 610.00.006A, 610.00.006B және 610.00.006C жолдарында жұмыс берушiмен мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан (бұдан әрi - МӘСҚ) төленген уақытша еңбекке қабiлетсiздiк, жүктi және босану, баланың туылуы кезiнде, жерлеу бойынша жәрдемақылар сомаларының есептелген сомалардан есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айларының басына сәйкес көрсетiлген қорға есептелген аударылған сомадан асып кетуi нәтижесiнде 1998 жылдың 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша пайда болған терiс сальдо қалдықтары көрсетiледi;
610.00.006A, 610.00.006B және 610.00.006C жолдарына бұрынғы есептi кезең үшiн Декларацияның 610.00.008С жолына, есептi кезеңнiң Декларациясының 610.00.008A және 610.00.008B жолдарына сәйкес көрсетiлген сомалар көрсетiледi;
7) 610.00.007A, 610.00.007B және 610.00.007C жолдарында сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айларына Қазақстан Республикасының заң актiлерiне сәйкес айқындалатын әлеуметтiк салық есебiне есепке жатқызылған, есептелген әлеуметтiк жәрдемақылардың МӘСҚ аударуға есептелген сомалардан асып кету сомалары көрсетiледi;
8) 610.00.008A, 610.00.008B және 610.00.008С жолдарында 610.00.005 және 610.00.007 жолдарының сомаларына сәйкес iшiндегi ең кiшi шама ретiнде айқындалатын сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн әлеуметтiк салық төлеу есебiне есепке жатқызылған есептелген әлеуметтiк жәрдемақылардың МӘСҚ есептелiп аударылған сомадан асып кету сомалары көрсетiледi;
9) 610.00.009A, 610.00.009B және 610.00.009C жолдарында 610.00.006 және 610.00.008 жолдарына тиiстi сомалардың айырмасы ретiнде айқындалатын есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн келесi есептi айға көшiрiлетiн есептелген әлеуметтiк жәрдемақылардың МӘСҚ есептелiп аударылған сомадан асып кету сомалары көрсетiледi;
10) 610.00.010A, 610.00.010B және 610.00.010C жолдарында сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-айлары үшiн Қазақстан Республикасының еңбек заңдарына сәйкес есептелген әлеуметтiк жәрдемақылар сомасы көрсетiледi.
610.00.010D жолында 610.00.010A, 610.00.010B және 610.00.010C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын Қазақстан Республикасының еңбек заңдарына сәйкес есептелген есептi кезең үшiн әлеуметтiк жәрдемақылар сомасы көрсетiледi.
610.00.010E жолында Есептi кезеңнiң декларациясы 610.00.010D және Бұрынғы кезең үшiн декларацияның 610.00.010E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, Қазақстан Республикасының еңбек заңдарына сәйкес жыл басынан бастап есептелген әлеуметтiк жәрдемақылар сомасы көрсетiледi;

В строке 610.00.005Е указывается сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 610.00.005D Декларации отчетного периода и 610.00.005Е Декларации за предыдущий отчетный период;
6) в строках 610.00.006А, 610.00.006В и 610.00.006С указываются остатки отрицательного сальдо, образовавшегося по состоянию на 31 декабря 1998 года, в результате превышения сумм, начисленных работодателем пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования (далее - ФГСС) над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, на начало 1, 2 и 3 месяцев отчетного периода соответственно.
В строки 610.00.006А, 610.00.006В и 610.00.006С переносятся суммы отраженные соответственно в строках 610.00.008С Декларации за предыдущий отчетный период, 610.00.008А и 610.00.008В Декларации отчетного периода;
7) в строках 610.00.007А, 610.00.007В и 610.00.007С указывается превышение сумм начисленных социальных пособий над начисленной суммой отчислений в ФГСС, засчитываемое в счет уплаты социального налога, определяемое в соответствии с законодательным актом Республики Казахстан, за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно;
8) в строках 610.00.008А, 610.00.008В и 610.00.008С указывается превышение сумм начисленных социальных пособий над начисленной суммой отчислений в ФГСС, зачтенных в счет уплаты социального налога, за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно, определяемое как наименьшая величина из соответствующих сумм строк 610.00.005 и 610.00.007;
9) в строках 610.00.009А, 610.00.009В и 610.00.009С указывается превышение сумм начисленных социальных пособий над начисленной суммой отчислений в ФГСС, переносимое на следующий отчетный месяц, за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно, определяемое как разница соответствующих сумм строк 610.00.006 и 610.00.008;
10) в строках 610.00.010А, 610.00.010В и 610.00.010С указываются суммы социальных пособий, начисленных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно.
В строке 610.00.010D указывается сумма социальных пособий, начисленных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 610.00.010А, 610.00.010В и 610.00.010С.
В строке 610.00.010Е указывается сумма социальных пособий, начисленных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, с начала года, определяемая как сумма строк 610.00.010D Декларации отчетного периода и 610.00.010Е Декларации за предыдущий отчетный период;

11) 610.00.011A, 610.00.011B және 610.00.011C жолдарында Салық кодексiнiң 320-бабының 2-тармағына сәйкес ауыстырылатын әлеуметтiк жәрдемақылар сомасы көрсетiледi.
610.00.011A, 610.00.011B және 610.00.011C жолдарына сәйкесiнше Бұрынғы салық кезеңi үшiн декларацияның 610.00.013C жолдарында және Есептi салық кезеңiнiң декларациясының 610.00.013A және 610.00.013B жолдарында көрсетiлген сомалар көшiрiледi;
12) 610.00.012A, 610.00.012B және 610.00.012C жолдарында 610.00.010 және 610.00.011 жолдарына сәйкес келетiн сомалар ретiнде айқындалатын есептi кезеңде есептелген және бұрынғы кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айларынан көшiрiлген әлеуметтiк жәрдемақылардың жалпы сомасы көрсетiледi;
13) 610.00.013A, 610.00.013B және 610.00.013C жолдарында есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айлары үшiн 610.00.005 және 610.00.008 жолдарына тиiстi сомалар айырмасы ретiнде айқындалатын әлеуметтiк салықты азайтуға жатқызылған әлеуметтiк жәрдемақылардың сомалары көрсетiледi.
610.00.013D жолында 610.00.013A, 610.00.013B және 610.00.013C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн әлеуметтiк салықты азайтуға жатқызылған әлеуметтiк жәрдемақылардың сомалары көрсетіледi.
610.00.013E жолында Есептi салық кезеңiнiң декларациясы 610.00.013D және Бұрынғы салық кезеңi үшiн декларацияның 610.00.013E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап, әлеуметтiк салықты азайтуға жатқызылған әлеуметтiк жәрдемақылардың сомалары көрсетiледi;
14) 610.00.014A, 610.00.014B және 610.00.014C жолдарында 610.00.012 және 610.00.013 жолдарының сомасына сәйкес келетiн айырма ретiнде айқындалатын, сәйкесiнше есептi салық кезеңiнiң 1, 2 және 3-шi айларына көшiрiлетiн әлеуметтiк жәрдемақылардың сомасы көрсетiледi;
15) 610.00.015A, 610.00.015B және 610.00.015C жолдарында 610.00.005, 610.00.008 және 610.00.013 жолдарына сәйкес сомалардың айырмасы ретiнде айқындалатын, есептi кезеңнiң 1, 2 және 3 айлары үшiн әлеуметтік салықтың сомасы көрсетiледi.
610.00.015D жолында 610.00.015A, 610.00.015В және 610.00.015C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
610.00.015E жолында Есептi кезеңнiң декларациясы 610.00.015D және Бұрынғы кезең үшiн декларацияның 610.00.015E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
3. Жұмыс берушiнiң шығыстары - 610.01 нысанын жасау
13. Осы нысан  Салық кодексiнiң  149-бабының 2-тармағына сәйкес айқындалатын қызметкерлерге кiрiстер түрiндегi есептелген және төленген жұмыс берушiнiң шығыстарын көрсетуге арналған.

11) в строках 610.00.011А, 610.00.011В и 610.00.011С указываются суммы переносимых социальных пособий в соответствии с пунктом 2 статьи 320 Кодекса.
В строки 610.00.011А, 610.00.011В и 610.00.011С переносятся суммы, отраженные соответственно в строках 610.00.014С Декларации за предыдущий отчетный период, 610.00.014А и 610.00.014В Декларации отчетного периода;
12) в строках 610.00.0012А, 610.00.0012В и 610.00.0012С указываются общие суммы социальных пособий, начисленных в отчетном периоде и перенесенных из предыдущего отчетного месяца, за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода, определяемые как суммы соответствующих строк 610.00.010 и 610.00.011;
13) в строках 610.00.0013А, 610.00.0013В и 610.00.0013С указываются суммы социальных пособий, относимых на уменьшение социального налога, в пределах исчисленного социального налога, определяемых как разница соответствующих сумм строк 610.00.005 и 610.00.008, за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода.
В строке 610.00.0013D указывается сумма социальных пособий, относимых на уменьшение социального налога за отчетный период, определяемая как сумма строк 610.00.013А, 610.00.0013В и 610.00.0013С.
В строке 610.00.0013Е указывается сумма социальных пособий, относимых на уменьшение социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 610.00.0013D Декларации отчетного периода и 610.00.0013Е Декларации за предыдущий отчетный период;
14) в строках 610.00.014А, 610.00.014В и 610.00.014С указываются суммы социальных пособий, переносимых на следующий отчетный месяц за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно, определяемые как разница соответствующих строк 610.00.012 и 610.00.013;
15) в строках 610.00.015А, 610.00.015В и 610.00.015С указываются суммы социального налога за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода, определяемые как разница соответствующих сумм строк 610.00.005, 610.00.008 и 610.00.0013.
В строке 610.00.015D указывается сумма социального налога за отчетный период, определяемая как сумма строк 610.00.015А, 610.00.015В и 610.00.015С.
В строке 610.00.015Е указывается сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 610.00.015D Декларации отчетного периода и 610.00.015Е Декларации за предыдущий отчетный период.
3. Составление формы 610.01 - Расходы работодателя
13. Данная форма предназначена для отражения расходов работодателя, начисленных и выплачиваемых работникам в виде доходов, определяемых в соответствии с пунктом 2 статьи 149 Налогового кодекса .

14. "Шығыстар түрлерi" бөлiмiнде:
1) 610.01.001A, 610.01.001B және 610.01.001C жолдарында 610.01.002-610.01.017 жолдарына сәйкес келетiн сома ретiнде айқындалатын, есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн қызметкерлерге кiрiс түрiнде төленген жұмыс берушi шығыстарының жалпы сомасы көрсетiледi.
610.01.001D жолында 610.01.001A, 610.01.001В және 610.01.001C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн қызметкерлерге кiрiс түрiнде төленген жұмыс берушiнiң шығыстарының жалпы сомасы көрсетiледi.
610.01.001E жолында есептi кезеңнiң 610.01 нысаны 610.01.001D және бұрынғы кезең үшiн 610.01 нысаны 610.01.001E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап қызметкерлерге кiрiс түрiнде төленген жұмыс берушi шығыстарының жалпы сомасы көрсетiледi.
610.01.001A, 610.01.001B және 610.01.001C жолдарында көрсетiлген сомалар сәйкесiнше 610.00.001A, 610.00.001B және 610.00.001C жолдарына көшiрiледi;
2) 610.01.002A, 610.01.002B және 610.01.002C - 610.01.017A, 610.01.016B және 610.01.016C жолдарында сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн қызметкерлер кiрiстерiнiң түрлерi бойынша сома көрсетiледi.
610.01.002D - 610.01.016D жолдарында 610.01.002A, 610.01.002B және 610.01.002C - 610.01.016A, 610.01.016B және 610.01.016C жолдарына сәйкес келетiн сома ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн қызметкерлер кiрiстерiнiң барлық түрлерi бойынша сома көрсетiледi.
610.01.002E - 610.01.016E жолдарында есептi кезеңнiң 610.01.002D - 610.01 нысаны 610.01.016D және бұрынғы салық кезеңi үшiн 610.01.002E - 610.01 нысаны 610.01.016E жолдарына сәйкес келетiн сома ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап қызметкерлердiң кiрiстерiнiң барлық түрлерi бойынша сома көрсетiледi;
3) 610.01.017A, 610.01.017B және 610.01.017C жолдарында сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн 610.01.002 - 610.01.016 жолдарында көрсетiлмеген қызметкерлердiң кiрiстерiнiң өзге түрлерi бойынша сома көрсетiледi.
610.01.017D жолында 610.01.017A, 610.01.017B және 610.01.017C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн қызметкерлердiң кiрiстерiнiң өзге түрлерi бойынша сома көрсетiледi.
610.01.017E жолында есептi кезеңнiң 610.01 нысаны 610.01.017D және бұрынғы кезең үшiн 610.01 нысаны 610.01.017E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап қызметкерлердiң кiрiстерiнiң өзге түрлерi бойынша сома көрсетiледi.
4. Әлеуметтiк салық салынбайтын жұмыс берушiнiң шығыстарының тiзбесi - 610.02-нысанын жасау
15. Осы нысан  Салық кодексiнiң  316-бабы, 1-тармағына сәйкес әлеуметтiк салық салынбайтын қызметкерлерге кiрiстер түрiнде төленетiн жұмыс берушiнiң шығыстарын көрсетуге арналған.

14. В разделе "Виды расходов":
1) в строках 610.01.001А, 610.01.001В и 610.01.001С указываются общие суммы расходов работодателя, выплачиваемых работникам в виде доходов за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода, определяемые как суммы соответствующих строк с 610.01.002 по 610.01.017.
В строке 610.01.001D указывается общая сумма расходов работодателя, выплачиваемых работникам в виде доходов за отчетный период, определяемая как сумма строк 610.01.001А, 610.01.001В и 610.01.001С.
В строке 610.01.001Е указывается общая сумма расходов работодателя, выплачиваемых работникам в виде доходов с начала года, определяемая как сумма строк 610.01.001D формы 610.01 отчетного периода и 610.01.001Е формы 610.01 за предыдущий период.
Суммы, отраженные в строках 610.01.001А, 610.01.001В и 610.01.001С переносятся соответственно в строки 610.00.001А, 610.00.001В и 610.00.001С;
2) в строках с 610.01.002А, 610.01.002В и 610.01.002С по 610.01.016А, 610.01.016В и 610.01.016С указываются суммы по видам доходов работников за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно.
В строках с 610.01.002D по 610.01.016D указываются суммы по видам доходов работников за отчетный период, определяемые как суммы соответствующих строк с 610.01.002А, 610.01.002В и 610.01.002С по 610.01.016А, 610.01.016В и 610.01.016С.
В строках 610.01.002Е по 610.01.016Е указываются суммы по видам доходов работников с начала года, определяемые как суммы соответствующих строк с 610.01.002D по 610.01.016D формы 610.01 отчетного периода и с 610.01.002Е по 610.01.016Е формы 610.01 за предыдущий отчетный период;
3) в строках 610.01.017А, 610.01.017В и 610.01.017С указываются суммы по прочим доходам работников, не отраженным в строках с 610.01.002 по 610.01.016 за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно.
В строке 610.01.017D указывается сумма по прочим доходам работников за отчетный период, определяемая как сумма строк 610.01.017А, 610.01.017В и 610.01.017С.
В строке 610.01.017Е указывается сумма по прочим доходам работников с начала года, определяемая как сумма строк 610.01.017D формы 610.01 отчетного периода и 610.01.017Е формы 610.01 за предыдущий период.
4. Составление формы 610.02 - Перечень расходов работодателя,
не облагаемых социальным налогом
15. Данная форма предназначена для отражения расходов работодателя, выплачиваемых работникам в виде доходов, не облагаемых социальным налогом в соответствии с пунктом 1 статьи 316 Налогового кодекса.

16. "Шығыстар түрлерi" бөлiмiнде:
1) 610.02.001A, 610.02.001B және 610.02.001C жолдарында 610.02.002-610.02.015 жолдарына сәйкес келетiн сома ретiнде айқындалатын, есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн әлеуметтiк салық салынбайтын, қызметкерлерге кiрiстер түрiнде төленетiн жұмыс берушiнiң шығыстарының жалпы сомасы көрсетiледi.
610.02.001D жолында 610.02.001A, 610.02.001B және 610.02.001C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн әлеуметтiк салық салынбайтын қызметкерлерге кiрiстер түрiнде төленетін жұмыс берушiнiң шығыстарының жалпы сомасы көрсетiледi.
610.02.001E жолында есептi кезеңнiң 610.02 нысаны 610.02.001D және бұрынғы кезең үшiн 610.02 нысаны 610.02.001E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтiк салық салынбайтын, қызметкерлерге кiрiстер түрiнде төленетiн жұмыс берушi шығыстарының жалпы сомасы көрсетiледi.
610.02.001A, 610.02.001B және 610.02.001C жолдарында көрсетiлген сомалар сәйкесiнше 610.00.002A, 610.00.002B және 610.00.002C жолдарына көшiрiледi;
2) 610.02.002A, 610.02.002B және 610.02.002C-610.02.015A, 610.02.015B және 610.02.015C жолдарында сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшін әлеуметтiк салық салынбайтын, қызметкерлердiң кiрiстерiнiң түрлерi бойынша сома көрсетiледi.
610.02.002D - 610.02.015D жолдарында 610.02.002A, 610.02.002B және 610.02.002C - 610.02.015A, 610.02.015B және 610.02.015C жолдарында сәйкес келетiн сома ретiнде айқындалатын, есептi салық кезеңi үшiн әлеуметтiк салық салынбайтын, қызметкерлердiң кiрiс түрлерi бойынша сомалары көрсетiледi.
610.02.002E - 610.02.015E жолдарында есептi кезеңнiң 610.02.002D - 610.02 нысаны 610.02.015D және бұрынғы кезең үшiн 610.02.002E - 610.02 нысаны 610.02.015E жолдарының сома ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтiк салық салынбайтын, қызметкерлердiң кiрiс түрлерi бойынша сомалары көрсетiледi;
3) 610.02.002 жолында Қазақстан Республикасының зейнетақы заңдарына сәйкес есептелген мiндеттi зейнетақы жарналарының сомасы көрсетiледi;
4) 610.02.003 жолында Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттiк органды тарату немесе қайта құруы, штат (санын) қысқартуы кезiнде төленетiн шығу жәрдемақысының сомасы көрсетiледi;
5) 610.02.004, 610.02.005, 610.02.009, 610.02.010, 610.02.011 жолдарында Қазақстан Республикасының еңбек заңдарымен белгiленген шектерде жүргiзiлетiн төлемдер көрсетiледi;
6) 610.02.006 жолында  144-баптың  1-тармағының 6-тармақшасында қарастырылған төлемдер көрсетiледi;
7) 610.02.012, 610.02.015 жолдарында Қазақстан Республикасының заңдарымен белгiленген шектерде жүргізiлетiн төлемдер көрсетiледi;

16. В разделе "Виды расходов":
1) в строках 610.02.001А, 610.02.001В и 610.02.001С указываются общие суммы расходов работодателя, выплачиваемых работникам в виде доходов, не облагаемых социальным налогом за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода, определяемые как суммы соответствующих строк с 610.02.002 по 610.02.015.
В строке 610.02.001D указывается общая сумма расходов работодателя, выплачиваемых работникам в виде доходов, не облагаемых социальным налогом за отчетный период, определяемая как сумма строк 610.02.001А, 610.02.001В и 610.02.001С.
В строке 610.02.001Е указывается общая сумма расходов работодателя, выплачиваемых работникам в виде доходов, не облагаемых социальным налогом с начала года, определяемая как сумма строк 610.02.001D формы 610.02 отчетного периода и 610.02.001Е формы 610.02 за предыдущий период.
Суммы, отраженные в строках 610.02.001А, 610.02.001В и 610.02.001С переносятся соответственно в строки 610.00.002А, 610.00.002В и 610.00.002С;
2) в строках с 610.02.002А, 610.02.002В и 610.02.002С по 610.02.015А, 610.02.015В и 610.02.015С указываются суммы по видам доходов работников, не облагаемых социальным налогом за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно.
В строках с 610.02.002D по 610.02.015D указываются суммы по видам доходов работников, не облагаемых социальным налогом за отчетный период, определяемые как суммы соответствующих строк с 610.02.002А, 610.02.002В и 610.02.002С по 610.02.015А, 610.02.015В и 610.02.015С.
В строках с 610.02.002Е по 610.02.015Е указываются суммы по видам доходов работников, не облагаемых социальным налогом с начала года, определяемые как суммы строк с 610.02.002D по 610.02.015D формы 610.02 отчетного периода и с 610.02.002Е по 610.02.015Е формы 610.02 за предыдущий отчетный период;
3) в строке 610.02.002 указываются суммы обязательных пенсионных взносов, исчисленные в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан;
4) в строке 610.02.003 указываются суммы выходного пособия, выплачиваемые при ликвидации или реорганизации государственного органа, сокращения штата (численности) в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) в строках 610.02.004, 610.02.005, 610.02.009, 610.02.010, 610.02.011 указываются выплаты, производимые в пределах, установленных трудовым законодательством Республики Казахстан;
6) в строке 610.02.006 указываются выплаты, предусмотренные в подпункте 6 пункта 1 статьи 144 Налогового кодекса ;
7) в строках 610.02.012, 610.02.015 указываются выплаты, производимые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан;

8) 610.02.007 жолында қызметкерлерге төлемдерiнiң әрбiр түрi үшiн белгіленген 50-еселiк айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiмен айқындалған шек көрсетiледi:
медициналық қызмет көрсетулердi төлеу үшiн, баланың тууы кезiнде;
жерлеуге;
9) 610.02.008 жолында Экологиялық апат немесе ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы Қазақстан Республикасының заңдарымен белгiленген шектерде жүргiзiлетiн төлемдер көрсетiледi;
10) 610.02.013 жолында мемлекеттер, мемлекеттер үкiметтерi мен халықаралық ұйымдар желiлерi бойынша берiлетiн гранттар қаражаты есебiнен жүргiзiлетiн төлемдер көрсетiледi. Мемлекеттер, мемлекеттер үкiметтерi мен халықаралық ұйымдар желiлерi бойынша берiлетiн гранттар қаражаты есебiнен жүргізiлетiн төлемдi әлеуметтiк салықтан босату үшiн растау шетел мемлекетiмен (мемлекеттерiмен) немесе халықаралық ұйымдармен Қазақстан Республикасы жасаған халықаралық шарт (келiсiм-шарт) болып табылады.
_______________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 610.00, 610.01, 610.02 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Әлеуметтiк салық бойынша
Декларация жасау ережелерi
(620.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық Кодексi) сәйкес әзiрленген және  Салық кодексiнiң  11-бөлiмiне сәйкес арнайы салық режимiн қолданатын жеке нотариустардан, адвокаттардан басқа, жеке кәсiпкерлердiң (бұдан әрi - жеке тұлғалар) әлеуметтiк салықты есептеуi мен уақтылы төлеуiне арналған Әлеуметтiк салық бойынша декларация (бұдан әрi - Декларация) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Декларация жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгiлерiмен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
3. Декларацияны толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
4. Көрсеткiштер жоқ болған кезде тиiстi торкөздер толтырылмайды.
5. Декларацияны беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;

8) в строке 610.02.007 указывается предел, определенный в размере 50-кратного месячного расчетного показателя установленный для каждого вида выплат работникам:
для оплаты медицинских услуг,
при рождении ребенка,
на погребение;
9) в строке 610.02.008 указываются выплаты, производимые в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан о социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия или ядерных испытаний на испытательном ядерном полигоне;
10) в строке 610.02.013 указываются выплаты, производимые за счет средств грантов, предоставляемых по линии государств, правительств государств и международных организаций. Подтверждением для освобождения от социального налога, выплат, производимых за счет средств грантов, предоставляемых по линии государств и международных организаций, является международный договор (соглашение), заключенный Республикой Казахстан с иностранным государством (государствами) либо с международной организацией.
_______________________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 610.00, 610.01, 610.02 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации
по социальному налогу (Форма 620.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по социальному налогу (далее - Декларация), предназначенной для исчисления и своевременной уплаты социального налога индивидуальными предпринимателями, за исключением применяющих специальные налоговые режимы, частными нотариусами, адвокатами (далее - физические лица) в соответствии с разделом 11 Налогового кодекса .
2. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
3. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;

Бұл ретте, құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (І-кестенiң 4-бағаны)/250 000,0 (I-кестенiң 3-бағаны) x 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледi.
Мемлекеттiк статистикалық есептiлiктi (МСЕ) N 2-ШК нысаны бойынша беретiн шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалар ЭҚЖЖ мәлiметтерiн жоғарыда аталған әдiстер бойынша 2-ШК нысанның (жылдық) 3-бөлiмiнiң 200-207 жолдарының ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") негiзiнде толтырады.
N СОЦФИН нысанды МСЕ тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) МСЕ нысанын тапсыратын бiлiм беру ұйымдары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi жоғарыда көрсетiлген әдiске ұқсас жолмен тиiсiнше NN СОЦФИН (денсаулық) және СОЦФИН (бiлiм) нысанды жылдық есептiлiктiң 4 бөлiмiнiң ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") деректерiнiң негiзiнде толтырады.
Жоғарыда көрсетiлген нысандарда есептiлiк тапсырмайтын банктер, сақтандыру ұйымдары, қоғамдық және бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде негiзгi қызмет бойынша ЭҚЖЖ кодын ғана көрсетедi;
5) Декларация түрі.
Осы торкөздер  Салық кодексiнiң  69 және  71-баптарына  сәйкес белгiленедi. Декларацияның түрiне байланысты тиiстi торкөз белгiленедi.
"Бастапқы" торкөзi егер салық төлеушi ретiнде тiркелгеннен кейiн алғаш рет Декларация берiлгенде белгiленедi.
Одан кейінгі Декларациялар беру кезінде, "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Бұрын берiлген Декларацияларға өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде, "Қосымша" тор көзi белгiленедi.
"Хабарлама бойынша" торкөзi, егер салық төлеушiмен  Салық кодексiнiң  31-бабының 2-тармағы 7) тармақшасында қарастырылған хабарлама алынса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Декларацияға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгiленедi. Бұл жағдайда салық төлеушiмен "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" тор көздерi бiр уақытта белгiленедi.
Салық төлеушiнi тарату (қайта құру) жағдайында "Тарату" торкөзi белгiленедi.
6) қызметкерлердiң саны.
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жұмысқа қабылданған тұлғалар саны көрсетiледi;
7) айлық есептiк көрсеткiш.
Қазақстан Республикасының заңнама актiсiмен жыл сайын бекiтiлетiн айлық есептiк көрсеткiштiң мөлшерi көрсетiледi.
8. "Есептiк көрсеткiштер" бөлiмiнде:
1) 620.00.001A, 620.00.001B және 620.00.001C жолдарында  Салық кодексiнiң  317-бабының 3-тармағына сәйкес айқындалатын, сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн салық төлеушi өзi үшiн төлейтiн есептелген әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi. 620.00.001D жолында 620.00.001A, 620.00.001B және 620.00.001C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын есептi кезең үшiн әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.

Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.
Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность (ГСО) формы N 2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N 2-МП (годовая).
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом аналогичным вышеуказанному методу заполняют сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Объем продукции по видам деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Банки, страховые организации, общественные и бюджетные организации не представляющие отчетность вышеуказанных форм в сведениях ОКЭД указывают код ОКЭД только основной деятельности;
5) вид Декларации.
Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и 71 Налогового  кодекса. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается, если Декларация представляется впервые после государственной регистрации налогоплательщика.
При представлении последующих деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительная".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленную Декларацию. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительная".
В случае ликвидации (реорганизации) налогоплательщика отмечается ячейка "Ликвидационная";
6) численность работников.
Указывается численность лиц, принятых на работу в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
7) месячный расчетный показатель.
Указывается размер месячного расчетного показателя, ежегодно устанавливаемый законодательным актом Республики Казахстан.
8. В разделе "Расчетные показатели":
1) в строках 620.00.001А, 620.00.001В и 620.00.001С указываются суммы исчисленного социального налога, уплачиваемые налогоплательщиком за себя за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно, определяемые в соответствии с пунктом 3 статьи 317 Налогового кодекса .
В строке 620.00.001D указывается сумма социального налога за отчетный период, определяемая как сумма строк 620.00.001А, 620.00.001В и 620.00.001С.

620.00.001E жолында Есептi салық кезеңiнiң декларациясы 620.00.001D және Өткен кезең үшiн декларацияның 620.00.001E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi;
2) 620.00.002A, 620.00.002В және 620.00.002С жолдарында сәйкесiнше есептi салық кезеңiнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн Кодекстiң 317-бабындағы 3-тармаққа сәйкес әрбiр қызметкер үшiн салық төлеушi төлейтiн есептелген әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
620.00.002D жолында 620.00.002A, 620.00.002B және 620.00.002С жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
620.00.002E жолында Есептi кезеңнiң декларациясы 620.00.002D және Өткен кезең үшiн декларацияның 620.00.002E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi;
3) 620.00.003A, 620.00.003B және 620.00.003С жолдарында 620.00.001 және 620.00.002 жолдарының сомасына сәйкес келетiн сома ретiнде айқындалатын, сәйкесiнше, есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн есептелген, әлеуметтiк салықтың жалпы сомасы көрсетiледi.
620.00.003D жолында 620.00.003A, 620.00.003B және 620.00.003C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн әлеуметтiк салықтың жалпы сомасы көрсетiледi.
620.00.003E жолында Есептi кезеңнiң декларациясы 620.00.003D және Өткен кезең үшiн декларацияның 620.00.003E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап әлеуметтiк салықтың жалпы сомасы көрсетiледi;
4) 620.00.004A, 620.00.004B және 620.00.004C жолдарында сәйкесiнше есептi салық кезеңiнiң 1, 2 және 3-шi айларындағы Салық кодексiнiң 39-бабына сәйкес әлеуметтiк салықты төлеу есебiне жүргiзiлген есепке алулар мен төленген әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
620.00.004D жолында 620.00.004A, 620.00.004B және 620.00.003С жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн төленген әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
620.00.004E жолында Есептi кезеңнiң декларациясы 620.00.004D және бұрынғы кезең үшiн декларацияның 620.00.004E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап төленген әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi;
5) 620.00.005A, 620.00.005B және 620.00.005C жолдарында 620.00.003 және 620.00.004 жолдарының сомасына сәйкес келетiн айырма ретiнде айқындалатын, сәйкесiнше есептi кезеңнiң 1, 2 және 3-шi айлары үшiн төлеуге жататын, әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
620.00.005D жолында 620.00.005A, 620.00.005B және 620.00.005C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi кезең үшiн төлеуге жататын, әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.

В строке 620.00.001Е указывается сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 620.00.001D Декларации отчетного периода и 620.00.001Е Декларации за предыдущий отчетный период;
2) в строках 620.00.002А, 620.00.002В и 620.00.002С указываются суммы исчисленного социального налога, уплачиваемые налогоплательщиком за каждого работника в соответствии с пунктом 3 статьи 317 Кодекса за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно.
В строке 620.00.002D указывается сумма социального налога за отчетный период, определяемая как сумма строк 620.00.002А, 620.00.002В и 620.00.002С.
В строке 620.00.002Е указывается сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 620.00.002D Декларации отчетного периода и 620.00.002Е Декларации за предыдущий отчетный период;
3) в строках 620.00.003А, 620.00.003В и 620.00.003С указываются общие суммы социального налога, исчисленного за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно, определяемые как суммы соответствующих строк 620.00.001 и 620.00.002.
В строке 620.00.003D указывается общая сумма социального налога за отчетный период, определяемая как сумма строк 620.00.003А, 620.00.003В и 620.00.003С.
В строке 620.00.003Е указывается общая сумма социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 620.00.003D Декларации отчетного периода и 620.00.003Е Декларации за предыдущий период;
4) в строках 620.00.004А, 620.00.004В и 620.00.004С указываются суммы уплаченного социального налога и произведенных зачетов в счет уплаты социального налога в соответствии со статьей 39 Налогового кодекса в 1, 2 и 3 месяцах отчетного периода соответственно.
В строке 620.00.004D указывается сумма уплаченного социального налога за отчетный период, определяемая как сумма строк 620.00.004А, 620.00.004В и 620.00.004С.
В строке 620.00.004Е указывается сумма уплаченного социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 620.00.004D Декларации отчетного периода и 620.00.004Е Декларации за предыдущий период;
5) в строках 620.00.005А, 620.00.005В и 620.00.005С указываются суммы социального налога, подлежащие уплате за 1, 2 и 3 месяцы отчетного периода соответственно, определяемые как разница соответствующих сумм строк 620.00.003 и 620.00.004.
В строке 620.00.005D указывается сумма социального налога, подлежащая уплате за отчетный период, определяемая как сумма строк 620.00.005А, 620.00.005В и 620.00.005С.

620.00.005E жолында Есептi кезеңнiң декларациясы 620.00.005D және бұрынғы кезең үшiн декларацияның 620.00.005E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап төлеуге жататын әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi;
6) егер, 620.00.004 жолында көрсетiлген жүргiзiлген есепке алулар мен төленген әлеуметтiк салық сомасы 620.00.003 жолында айқындалған, есептелген әлеуметтiк салық сомасы көп болған жағдайда, онда 620.00.006 жолында 620.00.004 және 620.00.003 жолдарының сомасына сәйкес келетiн айырма ретiнде айқындалған есептi кезеңнiң сәйкес келетiн айы үшiн артық төленген салық сомасы көрсетiледi.
620.00.006D жолында 620.00.006A, 620.00.006B және 620.00.006С жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi салық кезеңi үшiн артық төленген әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
620.00.006E жолында Есептi кезеңнiң декларациясы 620.00.006D және Өткен кезең үшiн декларацияның 620.00.006E жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, жыл басынан бастап артық төленген әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
_______________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 620.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Әлеуметтік салық бойынша
декларацияны жасау ережелерi
(630.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және  Салық кодексiнiң  65-тарауына сәйкес шаруа (фермер) қожалықтары үшiн арнайы салық режимiн қолданатын жеке кәсiпкерлердiң әлеуметтiк салықты есептеуi мен уақтылы төлеуiне арналған Әлеуметтiк салық бойынша декларация (бұдан әрi - Декларация) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Декларация жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгiлерiмен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодекстiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
3. Декларацияны толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
4. Көрсеткiштер жоқ болған кезде тиiстi торкөздер толтырылмайды.
5. Декларацияны беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;

В строке 620.00.005Е указывается сумма социального налога, подлежащая уплате с начала года, определяемая как сумма строк 620.00.005D Декларации отчетного периода и 620.00.005Е Декларации за предыдущий период;
6) в случае, если сумма уплаченного социального налога и произведенных зачетов, указанная в строке 620.00.004 больше суммы исчисленного социального налога, определенного в строке 620.00.003, то в строке 620.00.006 указывается сумма излишне уплаченного налога за соответствующий месяц отчетного периода, определяемая как разница соответствующих сумм строк 620.00.004 и 620.00.003.
В строке 620.00.006D указывается сумма излишне уплаченного социального налога за отчетный период, определяемая как сумма строк 620.00.006А, 620.00.006В и 620.00.006С.
В строке 620.00.006Е указывается сумма излишне уплаченного социального налога с начала года, определяемая как сумма строк 620.00.006D Декларации отчетного периода и 620.00.006Е Декларации за предыдущий отчетный период.
___________________________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 620.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации
по социальному налогу (Форма 630.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по социальному налогу (далее - Декларация), предназначенной для исчисления и своевременной уплаты социального налога индивидуальными предпринимателями, применяющими специальный налоговый режим для крестьянских (фермерских) хозяйств в соответствии с главой 65 Налогового кодекса .
2. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
3. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;

3) Салық кодексiнiң 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеушi Декларацияны қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
6. Декларацияға Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Декларацияны жасау (630.00-нысан)
7. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi. Декларацияны беру үшiн салық кезеңi күнтiзбелiк жыл болып табылады;
3) салық төлеушiнiң аты-жөнi және атауы;
4) Декларация түрi.
Декларацияның түрi. Осы торкөздер  Салық кодексiнiң  69 және  71-баптарға  сәйкес белгiленедi. Декларацияның түрiне байланысты тиiстi торкөз белгiленедi.
"Бастапқы" торкөз егер салық төлеушiлер ретiнде тiркелгеннен кейiн алғаш рет Декларация берiлгенде белгiленедi.
Одан кейiнгi декларацияларды беру кезiнде, "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Бұрын берiлген декларацияларға өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде, "Қосымша" торкөзi белгiленедi.
"Хабарлама бойынша" торкөзi, егер салық төлеушiмен  Салық кодексiнiң  31-бабының 2-тармағы 7) тармақшасында қарастырылған хабарлама алынса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Декларацияға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгiленедi. Бұл жағдайда салық төлеушiмен "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" торкөздерi бiр уақытта белгiленедi.
Салық төлеушiнi Тарату (қайта құру) жағдайында "Тарату" торкөзi белгiленедi.
8. "Есептiк көрсеткiштер" бөлiмiнде:
1) А бағанында есептi салық кезеңiнiң 1 қаңтары - 1 қазаны кезеңi үшiн айқындалатын көрсеткiштер көрсетiледi;
2) В бағанында есептi салық кезеңiнiң 1 қазаны - 31 желтоқсаны кезеңi үшiн айқындалатын көрсеткiштер көрсетiледi;
3) С бағанында есептi салық кезеңi үшiн айқындалатын көрсеткiштер көрсетiледi;
4) 630.00.001A, 630.00.001B және 630.00.001C жолдарында жұмыс iстелген уақытына қарамастан тиiстi кезең үшiн шаруашылық басшысы мен мүшелерiн қоса, шаруа (фермер) қожалықтары қызметкерлерiнiң саны көрсетiледi;
5) 630.00.002A, 630.00.002B және 630.00.002C жолдарында тиiстi кезең үшiн шаруа (фермер) қожалықтары қызметкерлерiнiң жұмыс iстелген (адам - ай) айларының жалпы саны көрсетiледi;
6) 630.00.003А, 630.00.003B және 630.00.003С жолдарында тиiстi кезең үшiн Салық кодексiнiң 383-бабымен белгiленген бiр қызметкер үшiн ай сайынғы әлеуметтiк салықтың мөлшерi көрсетiледi;

3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Декларации.
6. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
2. Составление Декларации (Форма 630.00)
7. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация. Налоговым периодом для представления Декларации является календарный год;
3) фамилия, имя, отчество и наименование налогоплательщика;
4) вид Декларации.
Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и 71 Налогового  кодекса. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается, если Декларация представляется впервые после государственной регистрации налогоплательщика.
При представлении последующих деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительная".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленную Декларацию. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительная".
В случае ликвидации (реорганизации) налогоплательщика отмечается ячейка "Ликвидационная";
8. В разделе "Расчетные показатели":
1) в графе А указываются показатели, определяемые за период с 1 января по 1 октября отчетного налогового периода;
2) в графе В указываются показатели, определяемые за период с 1 октября по 31 декабря отчетного налогового периода;
3) в графе С указываются показатели, определяемые за отчетный налоговый период;
4) в строках 630.00.001А, 630.00.001В и 630.00.001С указывается численность работников крестьянского (фермерского) хозяйства, включая главу и членов хозяйства за соответствующий период независимо от проработанного времени;
5) в строках 630.00.002А, 630.00.002В и 630.00.002С указывается общее количество месяцев, отработанных работниками крестьянского (фермерского) хозяйства, включая главу и членов хозяйства (человеко месяцев) за соответствующий период;
6) в строках 630.00.003А, 630.00.003В и 630.00.003С указывается размер ежемесячного социального налога за одного работника крестьянского (фермерского) хозяйства, включая главу и членов хозяйства, установленный статьей 383 Налогового кодекса за соответствующий период;

7) 630.00.004A, 630.00.004B және 630.00.004C жолдарында тиiстi кезең үшiн 630.00.002 және 630.00.003 жолдарын көбейту жолымен айқындалатын есептелген әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi;
8) 630.00.005A, 630.00.005В және 630.00.005C жолдарында тиiстi кезең үшiн Салық кодексiнiң 39-бабына сәйкес әлеуметтiк салықты есептеу есебiне жүргiзiлген есепке алулар мен төленген әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi;
9) 630.00.006A, 630.00.006B және 630.00.006С жолдарында 630.00.004 және 630.00.005 жолдарының сомасына сәйкес келетiн айырма ретiнде айқындалатын, тиiстi кезең үшiн төлеуге жататын әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi;
10) егер 630.00.005 жолында көрсетiлген, жүргiзiлген есепке жатқызулар мен төленген әлеуметтiк салық сомасы 630.00.004 жолында айқындалған есептелген сомадан астам болған жағдайда, 630.00.007 жолында 630.00.005 және 630.00.004 жолдарының сомасына сәйкес келетiн айырма ретiнде айқындалатын, тиiстi кезең үшiн артық төленген салық сомасы көрсетiледi.
________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 630.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Автомобиль жолдарын пайдаланушылар
аударымдары Есебiн жасау ережелерi
(641-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және Қазақстан Республикасымен салық режимi тұрақтылығына кепiлдiк берiлген заңдармен белгiленген тәртiпте Қазақстан Республикасымен жасалған келiсiм-шарттар бойынша (бұдан әрi - келiсiм-шарттар) жұмыс iстейтiн салық төлеушiлермен автомобиль жолдарын пайдаланушылар аударымдары есебiн жасау (бұдан әрi - Есеп) тәртiбiн анықтайды.
Есеп әрбiр келiсiм-шарт бойынша бөлек жасалады.
2. Есептi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
3. Есептi толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
4. Көрсеткiштер болмаған кезде тиiстi торкөздер толтырылмайды.
5. Есептi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;

7) в строках 630.00.004А, 630.00.004В и 630.00.004С указываются суммы исчисленного социального налога, определяемые путем умножения строк 630.00.002 и 630.00.003 за       соответствующий период;
8) в строках 630.00.005А, 630.00.005В и 630.00.005С указываются суммы уплаченного социального налога и произведенных зачетов в счет уплаты социального налога, согласно статье 39 Налогового кодекса за соответствующий период;
9) в строках 630.00.006А, 630.00.006В и 630.00.006С указываются суммы социального налога, подлежащие уплате за соответствующий период, определяемые как разница соответствующих сумм строк 630.00.004 и 630.00.005;
10) в случае, если сумма уплаченного социального налога и произведенных зачетов, указанная в строке 630.00.005 больше суммы исчисленного социального налога, определенного в строке 630.00.004, в строке 630.00.007 указывается сумма излишне уплаченного налога за соответствующий период, определяемая как разница соответствующих сумм строк 630.00.005 и 630.00.004.
______________________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 630.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_____________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Расчета отчислений
пользователей автомобильных дорог (Форма 641.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Расчета отчислений пользователей автомобильных дорог (далее - Расчет) налогоплательщиками, работающими по контрактам, заключенным с Республикой Казахстан в установленном законодательством порядке (далее - контракты), в которых Республикой Казахстан предоставлены гарантии стабильности налогового режима.
Расчет составляется по каждому контракту отдельно.
2. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
3. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;

N 2-ШК мемлекеттiк статистикалық есептiлiк (МСЕ) нысанын тапсыратын шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi 2-ШК (жылдық) нысанының 3-бөлiмiнiң ("Қаржы - шаруашылық қызметiнiң нәтижесi") 200-207 жолдарының деректерiне негiзделе жоғарыда көрсетiлген тәсiлмен толтырады.
5) Eсеп түрі.
Осы торкөздер  Салық кодексiнiң  69 және  71-баптарына  сәйкес белгiленедi. Есептiң түрiне байланысты тиiстi торкөз белгiленедi.
"Бастапқы" торкөзi егер салық төлеушi ретiнде тiркелгеннен кейiн алғаш рет Есеп берiлгенде белгiленедi.
Одан кейiнгi Есептер беру кезiнде, "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Бұрын берiлген Есепке өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде, "Қосымша" тор көзi белгiленедi.
"Хабарлама бойынша" тор көзi, егер салық төлеушiмен  Салық кодексiнiң  31-бабының 2-тармағы 7) тармақшасында қарастырылған хабарлама алынса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгiленедi. Бұл жағдайда салық төлеушiмен "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" тор көздерi бiр уақытта белгiленедi.
Салық төлеушiнi тарату (қайта құру) және (немесе) келiсiм-шарттың мерзiмiнiң бiтуi жағдайында "Тарату" торкөзi белгiленедi;
6) келiсiм-шарт реквизиттерi.
Есеп жасалатын келiсiм-шарттың нөмiрi және осы келiсiм-шарттың жасалған күнi көрсетiледi.
8. "Аударымдар сомасы есебi" бөлiмiнде:
1) 641.00.001 жолында келiсiм-шарттың жасалу күнiне тәуелдi төлемдердi есептеу базасы көрсетiледi;
641.00.001A жолында нақты сату бағасында сатылған өнiмнiң, жасалған жұмыстың және ұсынылған қызметтiң нақты көлемi көрсетiледi. Осы жол егер келiсiм-шарт 1998-жылдың 8-маусымға дейiн жасалған жағдайда толтырылады;
641.00.001B жолында есептi кезең үшiн алынған жылдық жиынтық кiрiс сомасы көрсетiледi. Осы жол егер келiсiм-шарт 1998 жылдың 8-маусымынан кейiн жасалған жағдайда толтырылады;
2) 641.00.002 жолында 641.00.001 жолында көрсетiлген есептеу базасына тәуелдi белгiленген автомобиль жолдарын пайдаланушылар аударымдары ставкасы көрсетiледi;
3) 641.00.003 жолында 641.00.001 және 641.00.002 жолдарының туындысы ретiнде айқындалатын бюджетке аударылуға жататын автомобиль жолдарын пайдаланушылар аударымдарының сомасы көрсетiледi.
________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 641.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Жұмыспен қамтуға көмектесу, мiндеттi медициналық
сақтандыру, мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру,
зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттiк орталық қорларына аударымдар Есебiн жасау ережесi
(651-нысан)

Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность (ГСО) формы N 2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N 2-МП (годовая);
5) вид Расчета.
Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и  71 Налогового  кодекса. В зависимости от вида Расчета отмечается соответствующая ячейка.
При представлении Расчетов отмечается ячейка "Очередной".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Расчеты отмечается ячейка "Дополнительный".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленный Расчет. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительный".
В случае ликвидации (реорганизации) налогоплательщика и (или) прекращения действия контракта отмечается ячейка "Ликвидационный";
6) реквизиты контракта.
Указывается номер контракта, по которому составляется Расчет и дата заключения этого контракта.
8. В разделе "Расчет суммы отчислений":
1) в строке 641.00.001 указывается база исчисления платежей в зависимости от даты заключения контракта:
в строке 641.00.001А указывается фактический объем реализованной продукции, выполненных работ и предоставленных услуг в фактических ценах реализации. Данная строка заполняется в случае, если контракт заключен до 8 июня 1998 года;
в строке 641.00.001В указывается сумма совокупного годового дохода, полученного за отчетный период. Данная строка заполняется в случае, если контракт заключен после 8 июня 1998 года;
2) в строке 641.00.002 указывается ставка отчислений пользователей автомобильных дорог, установленная в зависимости от базы исчисления, указанной в строке 641.00.001;
3) в строке 641.00.003 указывается сумма отчислений пользователей автомобильных дорог, подлежащая перечислению в бюджет, определяемая как произведение строк 641.00.001 и 641.00.002.
_________________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 641.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_________________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Расчета отчислений в фонды
содействия занятости, обязательного медицинского
страхования, государственного социального страхования,
государственный центр по выплате пенсий (Форма 651.00)

1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және Қазақстан Республикасымен салық режимi тұрақтылығына кепiлдiк берiлген заңдармен белгіленген ретте Қазақстан Республикасымен жасалған келiсiм-шарттар бойынша (бұдан әрi - келiсiм-шарттар) жұмыс iстейтiн салық төлеушiлермен Жұмыспен қамтуға көмектесу, мiндеттi медициналық сақтандыру, мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру, зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттiк орталық қорларына аударымдар есебiн жасау (бұдан әрi - Есеп) тәртiбiн анықтайды. Есеп әрбiр келiсiм-шарт бойынша бөлек жасалады.
2. Есептi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
3. Есептi толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
4. Көрсеткiштер болмаған кезде тиiстi торкөздер толтырылмайды.
5. Есептi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық төлеушi Есептi қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
6. Есепке Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Есептi жасау (651-нысан)
7. "Төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Есеп берiлетiн салық кезеңi. Есептi беру үшiн есептi кезең есептi тоқсан болып табылады. Есептi кезең араб сандарымен көрсетіледi;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы;
4) ЭҚЖЖ коды.
Экономикалық қызмет түрлерiнiң жалпы жiктеуiшi бойынша қызмет түрлерiнiң коды және олардың үлес салмағы көрсетiледi.
ЭҚЖЖ коды (бастапқы бес белгi) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң үш негiзгi түрi бойынша көрсетiледi. Үлес салмағы он үлеске дейiн дөңгелектелген процентпен көрсетiледi (көрсетiлген қызмет түрiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100%-кe тең болуы мiндеттi емес екенiн ескеру қажет).
Үлес салмағының есебi үшiн N 1-ӨН (жылдық) мемлекеттiк жылдық статистикалық есеп беру нысанының I-бөлiмiнiң 100 жолында ("Өнiм") салық төлеушi көрсететiн деректердi пайдалану қажет. Қызметтiң әрбiр түрi бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша I бағанның деректерiне 100 жолдың тиiстi бағанына деректер ретiнде айқындалады.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Расчета отчислений в фонды содействия занятости, обязательного медицинского страхования, государственного социального страхования, государственный центр по выплате пенсий (далее - Расчет) налогоплательщиками, работающими по контрактам, заключенным с Республикой Казахстан в установленном законодательством порядке (далее - контракты), в которых Республикой Казахстан предоставлены гарантии стабильности налогового режима.
Расчет составляется по каждому контракту отдельно.
2. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
3. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса  - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Расчета.
6. Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
2. Составление Расчета (Форма 651.00)
7. В разделе "Общая информация о плательщике" плательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) отчетный период, за который представляется Расчет. Отчетным периодом для представления Расчета является отчетный квартал. Отчетный период указывается арабскими цифрами;
3) полное наименование в соответствии с учредительными документами;
4) код ОКЭД.
Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности и их удельный вес.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100 %).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 1 по строке 100.

6) келiсiм-шарт реквизиттерi.
Есеп жасалатын келiсiм-шарттың нөмiрi және осы келiсiм-шарттың жасалған күнi көрсетiледi.
8. "Жұмыспен қамтуға көмектесу қорына аударымдар" бөлiмiнде:
1) 651.00.001 жолында есептi кезең үшiн еңбек ақы төлеу қорының сомасы көрсетiледi;
2) 651.00.002 жолында жұмыспен қамтуға көмектесу қорына аударымдар есептелмейтiн төлемдер сомасы көрсетiледi;
3) 651.00.003 жолында 651.00.001 және 651.00.002 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын еңбек ақы қорының салық салынатын сомасы көрсетiледi;
4) 651.00.004 жолында келiсiм-шарттың жасалу күнiне тәуелдi жұмыспен қамтуға көмектесу қорына аударымдар ставкасы көрсетiледi;
5) 651.00.005 жолында 651.00.003 және 651.00.004 жолдарының туындысы ретiнде айқындалатын еңбекпен қамтуға көмектесу қорына аударымдар сомасы көрсетiледi.
9. "Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына аударымдар есебi" бөлiмiнде:
1) 651.00.006 жолында есептi кезең үшiн еңбек ақы төлеу қорының сомасы көрсетiледi;
2) 651.00.007 жолында Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 22 қаңтардағы N 1845 қаулысымен бекiтiлген Мiндеттi медициналық сақтандыруға сақтандыру төлемдерiн алу және есепке алу тәртiбi туралы Нұсқаулықтың 9-тармағына сәйкес мiндеттi медициналық қорына аударымдар есептелмейтiн төлемдер сомасы көрсетiледi;
3) 651.00.008 жолында 651.00.006 және 651.00.007 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын салық салынатын еңбек ақы төлеу қорының сомасы көрсетiледi;
4) 651.00.009 жолында келiсiм-шарттың жасалу күнiне қарай мiндеттi медициналық сақтандыру қорына аударымдар ставкасы көрсетiледi;
5) 651.00.010 жолында 651.00.008 және 651.00.009 жолдарының туындысы ретiнде айқындалатын мiндетті медициналық сақтандыру қорына аударымдар сомасы көрсетiледi.
10. "Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына аударымдар есебi" бөлiмiнде:
1) 651.00.011 жолында есептi кезең үшiн еңбек ақы төлеу қорының сомасы көрсетiледi;
2) 651.00.012 жолында "Сақтандыру жарнасы есептелмейтiн және мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру бойынша зейнетақы мен жәрдемақы есептеу үшiн орташа жалақыны анықтаған кезде есепке алынбайтын төлемдер тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 26 наурыздағы N 419  қаулысына  сәйкес мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына аударымдар есептелмейтiн төлемдер сомасы көрсетiледi;
3) 651.00.013 жолында 651.00.011 және 651.00.012 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын салық салынатын еңбек ақы төлеу қорының сомасы көрсетiледi;
4) 651.00.014 жолында келiсiм-шарттың жасалу күнiне қарай мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына аударымдар ставкасы көрсетiледi;

6) реквизиты контракта.
Указывается номер контракта, по которому составляется Расчет и дата заключения этого контракта.
8. В разделе "Расчет отчислений в фонд содействия занятости":
1) в строке 651.00.001 указывается сумма фонда оплаты труда за отчетный период;
2) в строке 651.00.002 указывается сумма выплат, на которые не начисляются отчисления в фонд содействия занятости;
3) в строке 651.00.003 указывается сумма облагаемого фонда оплаты труда, определяемая как разница строк 651.00.001 и 651.00.002;
4) в строке 651.00.004 указывается ставка отчислений в фонд содействия занятости в зависимости от даты заключения контракта;
5) в строке 651.00.005 указывается сумма отчислений в фонд содействия занятости, определяемая как произведение строк 651.00.003 и 651.00.004.
9. В разделе "Расчет отчислений в фонд обязательного медицинского страхования":
1) в строке 651.00.006 указывается сумма фонда оплаты труда за отчетный период;
2) в строке 651.00.007 указывается сумма выплат, на которые не начисляются отчисления в фонд обязательного медицинского страхования в соответствии с пунктом 9 Инструкции о порядке взимания и учета страховых платежей на обязательное медицинское страхование, утвержденной постановлением  Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 1995 года N 1845;
3) в строке 651.00.008 указывается сумма облагаемого фонда оплаты труда, определяемая как разница строк 651.00.006 и 651.00.007;
4) в строке 651.00.009 указывается ставка отчислений в фонд обязательного медицинского страхования в зависимости от даты заключения контракта;
5) в строке 651.00.010 указывается сумма отчислений в фонд обязательного медицинского страхования, определяемая как произведение строк 651.00.008 и 651.00.009.
10. В разделе "Расчет отчислений в фонд государственного социального страхования":
1) в строке 651.00.011 указывается сумма фонда оплаты труда за отчетный период;
2) в строке 651.00.012 указывается сумма выплат, на которые не начисляются отчисления в фонд государственного социального страхования в соответствии с постановлением  Правительства Республики Казахстан от 26 марта 1997 года N 419 "Об утверждении перечня выплат, на которые не начисляются страховые взносы и которые не учитываются при определении среднемесячного заработка для исчисления пенсий и пособий по государственному социальному страхованию";
3) в строке 651.00.013 указывается сумма облагаемого фонда оплаты труда, определяемая как разница строк 651.00.011 и 651.00.012;
4) в строке 651.00.014 указывается ставка отчислений в фонд государственного социального страхования в зависимости от даты заключения контракта;

5) 651.00.015 жолында 651.00.013 және 651.00.014 жолдарының туындысы ретiнде айқындалатын мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына аударымдар сомасы көрсетiледi.
11. "Зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттiк орталыққа мiндеттi зейнетақы жарналары есебi" бөлiмiнде:
1) 651.00.016 жолында есептi кезең үшiн еңбек ақы төлеу қорының сомасы көрсетiледi;
2) 651.00.017 жолында Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1994 жылғы 6 қазандағы N 1120  қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасының зейнетақы қорының қаражатын алу, есепке алу, есепке жатқызу және шығындау бойынша операциялар жасау тәртiбiнiң 11-тармағына сәйкес зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттiк орталыққа мiндеттi зейнетақы жарналары қорына аударымдар есептелмейтiн төлемдер сомасы көрсетiледi;
3) 651.00.018 жолында 651.00.016 және 651.00.017 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын салық салынатын еңбек ақы төлеу қорының сомасы көрсетiледi;
4) 651.00.019 жолында келiсiм-шарттың жасалу күнiне тәуелдi зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттiк орталыққа мiндеттi зейнетақы жарналары қорына аударымдар ставкасы көрсетiледi;
5) 651.00.020 жолында 651.00.018 және 651.00.019 жолдарының туындысы ретiнде айқындалатын зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттiк орталыққа мiндеттi зейнетақы жарналары қорына аударымдар сомасы көрсетiледi.
12. "Аударымдар сомасы, барлығы" бөлiмiнде:
651.00.021 жолында 651.00.005, 651.00.010, 651.00.015 және 651.00.020 жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын жоғарыда аталған барлық қорларға аударымдар сомасы көрсетiледi.
________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 651.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Жер салығы, көлiк құралдары салығы және мүлiк
салығы бойынша Декларацияны жасау ережелерi
(700.00-Нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және  Салық кодексiнiң  12, 13, 14-бөлiмдерiне сәйкес салық төлеушiмен мүлiк салығын есептеу және уақтылы төлеуге арналған Жер салығы, көлiк құралдары салығы және жер салығы бойынша декларацияны (бұдан әрi - Декларация) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзiнен (700.00-нысан) және жер салығы, көлiк құралдары салығы және мүлiк салығы ережелерiмен байланысы бойынша салық салумен байланысты объектiлер және салық салу объектiлерi туралы ақпаратты ашу бойынша оған қосымшалардан (700.01, 700.02 және 700.03-нысандары) тұрады.

5) в строке 651.00.015 указывается сумма отчислений в фонд государственного социального страхования, определяемая как произведение строк 651.00.013 и 651.00.04.
11. В разделе "Расчет обязательных пенсионных взносов в государственный центр по выплате пенсий":
6) в строке 651.00.016 указывается сумма фонда оплаты труда за отчетный период;
7) в строке 651.00.017 указывается сумма выплат, на которые не начисляются обязательные пенсионные взносы в государственный центр по выплате пенсий в соответствии с пунктом 11 порядка совершения операций по взиманию, учету, зачислению и расходованию средств пенсионного фонда Республики Казахстан, утвержденного постановлением  Правительства Республики Казахстан от 6 октября 1994 года N 1120;
8) в строке 651.00.018 указывается сумма облагаемого фонда оплаты труда, определяемая как разница строк 651.00.016 и 651.00.017;
9) в строке 651.00.019 указывается ставка обязательных пенсионных взносов в государственный центр по выплате пенсий в зависимости от даты заключения контракта;
10) в строке 651.00.020 указывается сумма обязательных пенсионных взносов в государственный центр по выплате пенсий, определяемая как произведение строк 651.00.018 и 651.00.019.
12. В разделе "Сумма отчислений всего":
в строке 651.00.021 указывается сумма отчислений во все вышеуказанные фонды, определяемая как сумма строк 651.00.005, 651.00.010, 651.00.015 и 651.00.020.
_______________________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 651.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
__________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации по земельному налогу,
налогу на транспортные средства и налогу на имущество
(Форма 700.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по земельному налогу, налогу на транспортные средства и налогу на имущество (далее - Декларация), предназначенной для исчисления и своевременной уплаты налогоплательщиками в соответствии с разделами 12, 13, 14 Налогового  кодекса.
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма - 700.00) и приложений к ней (формы 700.01, 700.02 и 700.03) по раскрытию информации об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением земельным налогом, налогом на транспортные средства и налогом на имущество.

3. Декларация жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысымен толтырылады;
2) электронды түрде -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
4. Декларацияны толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
5. Көрсеткiштер болмаған кезде тиiстi тор көз толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетiлуге тиiстi деректер болмаған жағдайда, көрсетiлген қосымша берiлмейдi.
7. Қосымшаның "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде Декларацияның "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде көрсетiлген тиiстi көрсеткiштер көрсетiледi.
8. Соманың терiс мәнi тиiстi жолдың (бағанның) бiрiншi сол жақтағы тор көзiнде " - " белгiсiмен белгiленедi.
9. Декларацияны беру кезiнде:
1) Декларация қағаз түрiнде келу тәртiбiнде екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырысты хатпен салық төлеушi почта арқылы почта немесе өзгелей байланыс ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабының 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық төлеушi Декларацияны қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
10. Декларацияға Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және расталады.
2. Декларацияны жасау (700.00-нысан)
11. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркелу нөмiрi;
2) Декларация берiлетiн салық кезеңi. Декларация беру үшiн салық кезеңi есептiк жыл болып табылады. Салық кезеңi араб цифрларымен көрсетіледi;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның толық атауы немесе салық төлеушiнiң аты-жөнi;
4) Декларация түрi.
Осы торкөздер  Салық кодексiнiң  69 және  71-баптарына  сәйкес белгiленедi. Декларацияның түрiне байланысты тиiстi торкөз белгiленедi.
"Бастапқы" тopкөзi егер салық төлеушi ретiнде тiркелгеннен кейiн алғаш рет Декларация берiлгенде белгiленедi.
Одан кейiнгi Декларациялар беру кезiнде "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Бұрын берiлген Декларацияларға өзгерiстер мен толықтыруларды енгізу кезiнде "Қосымша" тор көзi белгiленедi.
"Хабарлама бойынша" тор көзi, егер салық төлеушi  Салық кодексiнiң  31-бабының 2-тармағы 7) тармақшасында қарастырылған хабарламаны алса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Декларацияға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгiленедi. Бұл жағдайда салық төлеушi "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" тор көздерi бiр уақытта белгiлейдi.
Салық төлеушiнi тарату жағдайында (қайта құру) жағдайында "Тарату" торкөзi белгiленедi.

3. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
4. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" приложений указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Декларации.
8. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком "-" в первой левой ячейке соответствующей строки.
9. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Декларации.
10. Декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
2. Составление Декларации (Форма 700.00)
11. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Декларация. Налоговым периодом для представления Декларации является отчетный год. Налоговый период указывается арабскими цифрами;
3) фамилия, имя, отчество или полное наименование налогоплательщика в соответствии с учредительными документами;
4) вид Декларации.
Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и 71 Налогового  кодекса. В зависимости от вида Декларации отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальная" отмечается, если Декларация представляется впервые после государственной регистрации налогоплательщика.
При представлении последующих деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные Декларации отмечается ячейка "Дополнительная".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленную Декларацию. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительная".
В случае ликвидации (реорганизации) налогоплательщика отмечается ячейка "Ликвидационная";

6) валюта коды;
7) берiлген қосымшалар.
Берiлген қосымшалардың тиiстi тор көздерi белгiленедi;
8) қосымшалардың саны.
700.01 және 700.02 нысандар бойынша берiлген қосымшалар беттерiнiң саны көрсетiледi.
12. "Жер салығы" бөлiмiнде:
1) 700.00.001 жолында 700.01 барлық нысандары бойынша 700.01.015 жолының сомасы ретiнде айқындалатын, есептi салық кезеңi үшiн есептелген салық сомасы көрсетiледi;
2) 700.00.002 жолында салық кезеңi үшiн есептелген ағымдағы төлемдер сомасы көрсетiледi. 700.00.002 жолына 701.01 барлық нысандары бойынша жер телiмiне құқықтың пайда болуы (тоқтатылуы) кезiнде 701.02.001 жолы қосу (алу) 701.01.015 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
3) 700.00.003 жолында 700.00.001 және 700.00.002 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын, төленуге жататын жер салығының сомасы көрсетiледi;
4) егер, 700.00.002 жолында көрсетiлген салық кезеңi үшiн есептелген ағымдағы төлемдер сомасы 700.00.001 жолында көрсетiлген есептелген салық сомасынан жоғары жағдайында, 700.00.004 жолында 700.00.002 және 700.00.001 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын, азайтылатын салық сомасы көрсетiледi.
13. "Көлiк құралдары салығы" бөлiмiнде:
1) 700.00.005 жолында 700.02 барлық нысандары бойынша 700.02.013 жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын, есептелген салық сомасы көрсетiледi.
14. "Мүлiк салығы" бөлiмiнде:
1) 700.00.006 жолына 700.03.018 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
2) 700.00.007 жолында салық кезеңi үшiн есептелген ағымдағы төлемдер сомасы көрсетiледi. 700.00.007 жолына 701.00.005 қосу 701.00.013 жолы және алу 701.00.021 жолында көрсетiлген сомалар көшiрiледi;
3) 700.00.008 жолында 700.00.006 және 700.00.007 жолдары сомасының айырмасы ретiнде айқындалатын, төленуге жататын салық сомасы көрсетiледi;
4) егер, 700.00.006 жолында көрсетiлген есептелген салық 700.00.007 жолында көрсетiлген есептелген ағымдағы төлемдерден аз жағдайында, 700.00.009 жолында 700.00.007 және 700.00.006 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын азайтылатын салық сомасы көрсетiледi.
3. Жер салығы - 700.01-нысанын жасау
15. Осы нысан  Салық кодексiнiң  12-бөлiмiне сәйкес заңды тұлғалардың жер салығын есептеуiне арналған. Салық төлеушi 700.01 нысанын әрбiр жер телiмiне жасайды. Егер базар (мал сату бойынша базарлардан басқа) орналасқан жер телiмдерi үшiн қосымшалар жасалатын жағдай болса, онда екi қосымша жасалады: сауда қатарлары орналасқан жер телiмi бөлiгi үшiн, және жер телiмiнiң қалған бөлiгi үшiн.
16. "Жер салығын есептеу" бөлiмiнде:
1) 700.01.001 жолында  Салық кодексiнiң  326 және 327-баптарына сәйкес жер телiмiмен салық салу объектiсi болып табылатын жер телiмiнiң атауы, орналасқан жерi (жер телiмiне жалпы үлестiк меншiк кезiнде - жер үлесi) көрсетiледi;

6) код валюты;
7) представленные приложения.
Отмечаются соответствующие ячейки представленных приложений;
8) количество приложений.
Указывается количество страниц представленных приложений по формам 700.01, 700.02. и 700.03.
12. В разделе "Земельный налог":
1) в строке 700.00.001 указывается сумма налога, исчисленного за налоговый период, определяемая как сумма строк 700.01.015 по всем формам 700.01;
2) в строке 700.00.002 указывается сумма исчисленных текущих платежей за налоговый период. В строку 700.00.002 переносится сумма, отраженная в строке 701.02.001 плюс (минус) строка 701.01.015 по всем формам 701.01 при возникновении (прекращении) права на земельный участок;
3) в строке 700.00.003 указывается сумма земельного налога, подлежащего уплате, определяемая как разница строк 700.00.001 и 700.00.002;
4) в случае, если сумма исчисленных текущих платежей за налоговый период, указанных в строке 700.00.002 больше суммы исчисленного налога, отраженного в строке 700.00.001, в строке 700.00.004 указывается сумма налога к уменьшению, определяемая как разница строк 700.00.002 и 700.00.001.
13. В разделе "Налог на транспортные средства":
в строке 700.00.005 указывается сумма исчисленного налога, определяемая как сумма строк 700.02.013 по всем формам 700.02.
14. В разделе "Налог на имущество":
1) в строку 700.00.006 переносится сумма, отраженная в строке 700.03.018;
2) в строке 700.00.007 указывается сумма исчисленных текущих платежей за налоговый период. В строку 700.00.007 переносится сумма, отраженная в строке 701.00.005 плюс строка 701.00.013 и минус 701.00.021;
3) в строке 700.00.008 указывается сумма налога, подлежащего уплате, определяемая как разница строк 700.00.006 и 700.00.007;
4) в случае, если сумма исчисленного налога указанного в строке 700.00.006 меньше суммы исчисленных текущих платежей, отраженных в строке 700.00.007, в строке 700.00.009 указывается сумма налога к уменьшению, определяемая как разница строк 700.00.007 и 700.00.006.
3. Составление формы 700.01 - Земельный налог
15. Данное приложение предназначено для исчисления земельного налога в соответствии с разделом 12 Налогового кодекса. Форма 700.01 составляется налогоплательщиком за каждый земельный участок. В случае, если приложение составляется за земельные участки, занятые рынками (кроме рынков по продаже скота), то составляется два приложения: за часть земельного участка, занятого торговыми рядами, и за остальную часть земельного участка.
16. В разделе "Исчисление земельного налога":
1) в строке 700.01.001 указывается местонахождение земельного участка (при общей долевой собственности на земельный участок - земельная доля), являющегося объектом обложения земельным налогом в соответствии со статьями 326  и 327 Налогового  кодекса;

2) 700.01.002 жолында растаушы құжаттардың негiзiнде Қазақстан Республикасының жер заңнамасының ережелерiне сәйкес жер телiмiне құқық туындау күнi көрсетiледi (тұрақты жер пайдалану құқығына жер телiмiне меншiк құқығына акт беру күнi; уақытша тегiн жер пайдалану туралы шартты жасау күнi; жер телiмiн сатып алу-сату шартын уәкiлеттi органда тiркеу күнi; жер телiмiн бөлу туралы жергiлiктi атқарушы органның шешiм күнi және т.б.);
3) 700.01.003 жолында растаушы құжаттар негiзiнде Қазақстан Республикасының жер заңдары ережелерiне сәйкес жер телiмiне құқықты тоқтату күнi көрсетiледi (уақытша тегiн жер пайдалану туралы шарт мерзiмiнiң аяқталу күнi; жер телiмiн сатып алу-сату шартын уәкiлеттi органда тiркеу күнi және т.б.);
4)  Салық кодексiнiң  325-бабының 2-тармағына сәйкес салық төлеушi жер салығын төлеген жағдайда, 700.01.002 және 700.01.003 жолдары толтырылмайды;
5) 700.01.004 жолында есептi салық кезеңiндегi жер телiмiн иелену немесе пайдалану айларының саны көрсетiледi;
6) 700.01.005 жолында Қазақстан Республикасының жер заңдарына сәйкес жер санаты көрсетiледi. Бұл ретте, мынадай шартты белгiлер пайдаланылады:
АМЖ-1 - ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер - кәдiмгi және оңтүстiк, қара-каштан мен каштан қаратопырақтармен бiрге далалық және жазықтық құрғақ далалық аймақ жерлерi, сондай-ақ тау алды қара (сұрғылт-қоңыр), каштан (қоңыр) және қаражерлердiң сұрғылт жерлерiмен тау алды аумақтары;
АМЖ-2 - ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер - ашық-каштан, қоңыр, сұрғылт-қоңыр, ашық сұрғылт жерлер және кәдiмгiдей мен жартылай шөлдi, шөлдi және тау алды шөлдi аумақтарының жерлерi, сондай-ақ тау-жазықтық, тау-жайылым-далалық және таулық альпiлiк және субальпiлiк топырақтармен бiрге таулы аумақтар;
ЕМПЖ-YҚ - үй қорындағы елдi мекен пункттерiнiң жерлерi, оның iшiнде оның жанындағы құрылыстармен және ғимараттармен;
ЕМПЖ - үй қорындағы жерлерден басқа елдi мекен пункттерiнiң жерлерi, оның iшiнде оның жанындағы құрылыстармен және ғимараттармен;
ЕМПЖ-ҮЖЖУ - елдi мекен пункттерiнiң жерлерi - үй жанындағы жер учаскелерi;
ӨЖ - елдi мекендерден тыс орналасқан өнеркәсiп жерлерi;
ӨЖ-ЕМ - елдi мекендер аумағында орналасқан өнеркәсiп жерлерi;
ЕҚТАЖ-АУМ - ауыл шаруашылығы мақсатында пайдаланылатын ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерi;
ЕҚТАЖ - ауыл шаруашылығынан басқа өзге де мақсатта пайдаланылатын ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерi;
ОҚЖ-АУМ - ауыл шаруашылығы мақсатында пайдаланылатын орман қорының жерлерi;
ОҚЖ - ауыл шаруашылығынан басқа өзге де мақсатта пайдаланылатын орман қорының жерлерi;
СҚЖ-АУМ - ауыл шаруашылығы мақсатында пайдаланылатын су қорының жерлерi;
СҚЖ - ауыл шаруашылығынан басқа өзге де мақсатта пайдаланылатын су қорының жерлерi;

2) в строке 700.01.002 указывается дата возникновения права на земельный участок в соответствии с положениями земельного законодательства Республики Казахстан на основании подтверждающих документов (дата выдачи акта на право собственности на земельный участок, право постоянного землепользования; дата заключения договора о временном безвозмездном землепользовании; дата регистрации в уполномоченном органе договора купли-продажи земельного участка; дата решения местного исполнительного органа о выделении земельного участка и т.д.);
3) в строке 700.01.003 указывается дата прекращения права на земельный участок в соответствии с положениями земельного законодательства Республики Казахстан, на основании подтверждающих документов (дата истечения срока договора о временном безвозмездном землепользовании; дата регистрации в уполномоченном органе договора купли-продажи земельного участка и т.д.);
4) в случае уплаты налогоплательщиком земельного налога в соответствии с пунктом 2 статьи 325 Налогового кодекса , строки 700.01.002 и 700.01.003 не заполняются;
5) в строке 700.01.004 указывается количество месяцев владения или пользования земельным участком в отчетном налоговом периоде;
6) в строке 700.01.005 указывается категория земель в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан. При этом используются следующие условные обозначения:
ЗСХ-1 - земли сельскохозяйственного назначения - земли степной и сухостепной зон равнинных территорий с черноземами обыкновенными и южными, темно-каштановыми и каштановыми почвами, а также предгорных территорий с сероземами темными (серо-коричневыми), каштановыми (коричневыми) и черноземами предгорными;
ЗСХ-2 - земли сельскохозяйственного назначения - земли полупустынной, пустынной и предгорно-пустынной территорий со светло-каштановыми, бурыми, серо-бурыми, сероземами светлыми и обыкновенными, а также горных территорий с горно-степными, горно-лугово-степными и горными альпийскими и субальпийскими почвами;
ЗНП-ЖФ - земли населенных пунктов, занятые жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем;
ЗНП - земли населенных пунктов, за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем;
ЗНП-ПУ - земли населенных пунктов - придомовые земельные участки;
ЗП - земли промышленности, расположенные вне населенных пунктов;
ЗП-НП - земли промышленности, расположенные в черте населенных пунктов;
ЗООПТ-СХ-1 или ЗООПТ-СХ-2 - земли особо охраняемых природных территорий, используемые в сельскохозяйственных целях;
ЗООПТ - земли особо охраняемых природных территорий, используемые в иных целях помимо сельскохозяйственных;
ЗЛФ-СХ-1 или ЗЛФ-СХ-2 - земли лесного фонда, используемые в сельскохозяйственных целях;
ЗЛФ - земли лесного фонда, используемые в иных целях помимо сельскохозяйственных;
ЗВФ-СХ-1 или ЗВФ-СХ-2 - земли водного фонда, используемые в сельскохозяйственных целях;
ЗВФ - земли водного фонда, используемые в иных целях помимо сельскохозяйственных;

7) 700.01.006 жолында жер телiмi топырағының бонитет баллы көрсетiледi;
8) 700.01.007 жолында жер телiмiне құқықты куәландыратын құжаттарға сәйкес жер телiмiнiң жалпы көлемi көрсетiледi. Салық кодексiнiң 325-бабының 2-тармағымен айқындалған салық төлеушiлер нақты иелену мен пайдаланудағы жер телiмiнiң жалпы көлемiн көрсетедi;
9) 700.01.008 жолында "Салық кодексiн қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  Заңына  сәйкес қолданылатын  Салық кодексiнiң  326-бабының 2-тармағына сәйкес, сондай-ақ, "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  123-бабындағы 2-тармақтың 5)тармақшасына сәйкес жер салығы салынбайтын жер телiмiнiң көлемi көрсетiледi;
10) 700.01.009 жолында 700.01.007 және 700.01.008 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын, жер салығымен салық салынатын жер телiмiнiң көлемi көрсетiледi;
11) 700.01.010 жолында  Салық кодексiнiң  54-тарауына сәйкес жер салығының базалық ставкасы көрсетiледi;
12) 700.01.011 жолында  Салық кодексiнiң  338-бабының 1-тармағына сәйкес есептi салық кезеңiне жергiлiктi өкiлеттi органның шешiмiмен белгiленген жер салығының ставкасын төмендету немесе көтеру ставкасы көрсетiледi;
13) 700.01.012 жолында  Салық кодексiнiң  337-бабына сәйкес есептi салық кезеңiне жергiлiктi өкiлеттi органның шешiмiмен белгiленген автотұрақтарға, автомай құю станциялары мен рыноктарға арналған жер телiмiне жер салығының ставкасын көтеру мөлшерi көрсетiледi;
14) 700.01.013 жолында тиiстi салық төлеушiлер үшiн Салық кодексiнiң 338-бабының 2-тармағымен белгiленген коэффициент көрсетiледi;
15) 700.01.014 жолында 700.01.011, 700.01.012 және 700.01.013 жолдарында көзделген базалық салық ставкасын түзетумен ескерiп жер салығының ставкасы көрсетiледi;
16) 700.01.015 жолында 12-гe бөлiнiп және 700.01.004 жолында көрсетiлген айлардың санына көбейтiлген 700.01.014 жолында көрсетiлген жүргiзiлген түзетулердi салық ескере отырып 700.00.009 жолында көрсетiлген жер салығы салынатын көлемдi көбейту жолымен айқындалатын, есептi салық кезеңi үшiн есептелген салық сомасы көрсетiледi.
4. Көлiк құралдары салығы - 700.02-нысанын жасау
17. Осы нысан  Салық кодексiнiң  13-бөлiмiне сәйкес заңды тұлғалардың көлiк құралдары салығын есептеуге арналған. 700.02 нысанын салық төлеушi әрбiр көлiк құралына жасайды. Ұқсас көлiк құралдары болған жағдайда, (бiр үлгi, бiрдей двигатель көлемi, отырғызу орындарының саны, двигатель қуаты, пайдалану мерзiмi) есептен шыққан және (немесе) сатып алынған көлiк құралдарынан басқа, 700.02.012 жолындағы олардың жалпы санын көрсете отырып бiр нысан жасалады.

7) в строке 700.01.006 указывается балл бонитета почвы земельного участка;
8) в строке 700.01.007 указывается общая площадь земельного участка в соответствии с документами, удостоверяющими право на земельный участок. Налогоплательщики, определенные пунктом 2 статьи 325 Налогового кодекса указывают общую площадь земельного участка, находящегося в фактическом владении и пользовании;
9) в строке 700.01.008 указывается площадь земельного участка, не облагаемая земельным налогом, в соответствии с пунктом 2 статьи 326 Налогового кодекса , а также в соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 123 Закона  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", действующего в соответствии с Законом  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет";
10) в строке 700.01.009 указывается площадь земельного участка, подлежащего обложению земельным налогом, определяемая как разница строк 700.01.007 и 700.01.008;
11) в строке 700.01.010 указывается базовая ставка земельного налога в соответствии с главой 54 Налогового кодекса;
12) в строке 700.01.011 указывается размер повышения или понижения ставки земельного налога, установленный решением местного представительного органа на отчетный налоговый период, согласно пункту 1 статьи 338 Налогового кодекса ;
13) в строке 700.01.012 указывается установленный размер повышения ставки земельного налога на земельные участки, занятые под автостоянки, автозаправочные станции и рынки на отчетный налоговый период, согласно решениям местного представительного органа в соответствии со статьей 337 Налогового кодекса;
14) в строке 700.01.013 указывается коэффициент, установленный пунктом 2 статьи 338 Налогового кодекса для соответствующих налогоплательщиков;
15) в строке 700.01.014 указывается ставка земельного налога с учетом корректировок базовой налоговой ставки, предусмотренных в строках 700.01.011, 700.01.012 и 700.01.013;
16) в строке 700.01.015 указывается сумма налога, исчисленного за отчетный налоговый период, определяемая путем умножения площади, облагаемой земельным налогом, отраженной в строке 700.01.009 на ставку налога с учетом произведенных корректировок, указанную в строке 700.01.014, разделенная на 12 и умноженная на количество месяцев, указанное в строке 700.01.004.
4. Составление формы 700.02 - Налог на транспортные средства
17. Данное приложение предназначено для исчисления налога на транспортные средства в соответствии с разделом 13 Налогового кодекса . Форма 700.02 составляется налогоплательщиком на каждое транспортное средство, имеющееся на праве собственности, хозяйственного ведения или оперативного управления на конец налогового периода. При наличии идентичных транспортных средств (одной модели, с одинаковым объемом двигателя, грузоподъемностью, количеством посадочных мест, мощностью двигателя, сроком эксплуатации) составляется одна форма с указанием их общего количества в строке 700.02.012.

18. "Көлiк құралдарына салықты есептеу" бөлiмiнде:
1) 700.02.001 жолында көлiк құралының маркасы мен үлгiсiн көрсете отырып,  Салық кодексiнiң  346-бабына сәйкес салық салу объектiсi болып табылатын көлiк құралы көрсетiледi;
2) 700.02.002 жолында көлiк құралының шыққан жылы көрсетiледi;
3) 700.02.003 жолында көлiк құралына меншiк құқығын нақты сатудың кезеңi (айлар саны) көрсетiледi;
4) 700.02.004 жолында өлшеудiң тиiстi бiрлiктерi:
жеңiл автомобиль двигателiнiң көлемi - шаршы сантиметрлерде;
жүк және арнайы автомобильдерiнiң жүк көтерiмдiлiгi - тоннада;
автобустардың отырғызу орындарының саны;
катерлер, кемелер, буксирлер, баржалар, яхталар двигатеьдерiнiң қуаты - ат күшінде;
шағын көлемдi кемелер мен ұшу аппараттары двигателiнiң қуаты - киловаттарда көрсетiледi;
5) 700.02.005 жолында  Салық кодексiнiң  347-бабының 1-тармағына сәйкес есептелген көлiк құралына салық ставкасы көрсетiледi;
6) 700.00.006 жолында салық төлеу күнiне республикалық бюджет туралы Заңмен белгiленген қаржы жылына сәйкес айлық есептiк көрсеткiш мөлшерi көрсетiледi;
7) 700.02.007 жолында Салық кодексiнiң 347-бабының 2-тармағына сәйкес 1500-ден астам - 2000 шаршы см-гi, 2000-нан астам - 2500 шаршы см-гi, 2500-ден астам - 3000 шаршы см-гi, 3000-нан астам 4000 шаршы см-гi жеңiл автомобиль двигателi көлемiнiң асуы көрсетiледi;
8) 700.02.008 жолында 700.02.005 жолында жеңiл автомобиль бойынша 700.02.005 x 700.02.006 + 700.02.007 х 7 теңге, қалған көлiк құралдары мен ұшу аппараттары үшiн 700.02.005 х 700.02.006 ретiнде айқындалған салық сомасы көрсетiледi;
9) 700.02.009 жолында Салық кодексiнiң 347 бабының 3, 4, 5 және 7-тармақтарында белгiленген тиiстi түзету коэффициентi көрсетiледi;
10) 700.02.010 жолында 700.02.008 және 700.02.009 жолдарын көбейту жолымен айқындалатын түзету коэфФициентiн ескерiп есептi салық кезеңi үшiн салық сомасы көрсетіледi;
11) 700.02.011 жолында 700.02.010/12 х 700.02.003 ретiнде айқындалатын иеленудiң нақты кезеңi үшiн салық сомасы көрсетiледi. Егер нақты иелену кезеңi 12 ай құраған жағдайда, онда 700.02.011 жолына 700.02.010 жолында көрсетiлген сома көшiрiледi;
12) 700.02.012 жолында осы нысан жасалатын көлiк құралдарының саны көрсетiледi;
13) 700.02.013 жолында 700.02.011 және 700.02.012 жолдарын көбейту жолымен айқындалатын көлiк құралдарының санын ескерiп салық сомасы көрсетiледi.

18. В разделе "Исчисление налога на транспортные средства":
1) в строке 700.02.001 указывается транспортное средство, являющееся объектом обложения в соответствии со статьей 346 Налогового кодекса, с указанием марки и модели транспортного средства;
2) в строке 700.02.002 указывается год выпуска транспортного средства;
3) в строке 700.02.003 указывается фактический период (количество месяцев) реализации прав собственности на приобретенное транспортное средство, не состоявшее ранее на учете на территории Республики Казахстан;
4) в строке 700.02.004 указываются соответствующие единицы измерения:
объем двигателя легкового автомобиля - в кубических сантиметрах;
грузоподъемность грузовых и специальных автомобилей - в тоннах;
количество посадочных мест автобусов;
мощность двигателя катеров, судов, буксиров, барж, яхт - в лошадиных силах;
мощность двигателя маломерных судов и летательных аппаратов - в киловаттах;
5) в строке 700.02.005 указывается ставка налога на транспортные средства в соответствии с пунктом 1 статьи 347 Налогового кодекса ;
6) в строке 700.02.006 указывается размер месячного расчетного показателя, установленного законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, на день уплаты налога;
7) в строке 700.02.007 указывается превышение объема двигателя легковых автомобилей свыше 1500 по 2000 куб.см., свыше 2000 по 2500 куб.см., свыше 2500 по 3000 куб.см., свыше 3000 по 4000 куб.см. в соответствии с пунктом 2 статьи 347 Налогового кодекса ;
8) в строке 700.02.008 указывается сумма налога, определяемого по легковым автомобилям как 700.02.005 х 700.02.006 + 700.02.007 х 7 тенге, для остальных транспортных средств и летательных аппаратов как 700.02.005 х 700.02.006;
9) в строке 700.02.009 указывается соответствующий поправочный коэффициент, установленный в пунктах 3, 4, 5 и 7 статьи 347 Налогового кодекса ;
10) в строке 700.02.010 указывается сумма налога за налоговый период с учетом поправочного коэффициента, определяемая путем умножения строк 700.02.008 и 700.02.009;
11) в строке 700.02.011 указывается сумма налога за фактический период владения, определяемая как 700.02.010/12 х 700.02.003. В случае если фактический период владения составляет 12 месяцев, то в строку 700.02.011 переносится сумма, отраженная в строке 700.02.010;
12) в строке 700.02.012 указывается количество транспортных средств, по которым составляется данная форма;
13) в строке 700.02.013 указывается сумма налога с учетом количества транспортных средств, определяемая путем умножения строк 700.02.011 и 700.02.012.

5. Мүлiк салығы - 700.03-нысанын жасау
19. Осы нысан  Салық кодексiнiң  14-бөлiмiне сәйкес заңды тұлғалар мен жеке кәсiпкерлердiң мүлiк салығын есептеуге арналған.
20. "Салық салу объектiлерiнiң қалдық құнын есептеу" бөлiмiнде:
1) 700.03.001 - 700.03.013 жолдарының А бағанында салық салу объектiсi болып табылмайтын есептi салық кезеңiнiң басына, есептi салық кезеңiнiң әр айының бiрiншi күнiне және есепті салық кезеңiнiң соңына бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша негiзгi қаражаттардың қалдық құны көрсетiледi;
2) 700.03.001 - 700.03.013 жолдарының В бағаны есептi салық кезеңiнiң басына, есептi салық кезеңiнiң әр айының бiрiншi күнiне және есептi салық кезеңiнiң соңына бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша материалдық емес активтердiң қалдық құны көрсетiлдi;
3) 700.03.014A жолында 700.03.001A - 700.03.013A жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын негiзгі қаражаттардың қалдық құны көрсетiледi;
4) 700.03.014B жолында 700.03.001B - 700.03.013B жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын материалдық емес активтердiң қалдық құны көрсетiледi;
5) 700.03.015A жолында  Салық кодексiнiң  138-140 баптарымен белгiленген тәртiпте инвестициялық жоба шегiнде пайдалануға қайта енгiзiлген негізгi қаражаттардың қалдық құны көрсетiледi;
6) 700.03.015B жолында "Салық кодексiн қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  Заңына  сәйкес қолданылатын "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  132-бабындағы 2-бөлiкке сәйкес оның қызмет ету кезеңiне "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағының аумағында салынған үй-жайлар мен құрылыстардың қалдық құны көрсетiледi.
21. "Мүлiк салығын есептеу" бөлiмiнде:
1) 700.03.016 жолында  Салық кодексiнiң  354-бабының 2-тармағына сәйкес негiзгi қаражаттар мен материалдық емес активтердiң орташа жылдық қалдық құны көрсетiледi;
2) 700.03.017 жолында  Салық кодексiнiң  355-бабымен белгiленген мүлiк салығының ставкасы көрсетiледi;
3) 700.03.018 жолында 700.03.017 жолында көрсетiлген салық ставкасына 700.03.016 жолында көрсетiлген негiзгi қаражаттар мен материалдық емес активтердiң орташа жылдық қалдық құнын көбейту жолымен айқындалатын салық сомасы көрсетiледi. 700.03.018 жолының сомасы 700.00.011 жолына көшiрiледi.
________________________________

5. Составление формы 700.03 - Налог на имущество
19. Данное приложение предназначено для исчисления юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями налога на имущество в соответствии с разделом 14 Налогового кодекса .
20. В разделе "Исчисление остаточной стоимости объектов налогообложения":
1) в графе А строк с 700.03.001 по 700.03.013 указывается остаточная стоимость основных средств по данным бухгалтерского учета на начало отчетного налогового периода, первое число каждого месяца отчетного налогового периода и на конец отчетного налогового периода, за исключением основных средств, не являющихся объектом налогообложения;
2) в графе В строк с 700.03.001 по 700.03.013 указывается остаточная стоимость нематериальных активов по данным бухгалтерского учета на начало отчетного налогового периода, первое число каждого месяца отчетного налогового периода и на конец отчетного налогового периода;
3) в строке 700.03.014А указывается остаточная стоимость основных средств, определяемая как сумма строк с 700.03.001А по 700.03.013А;
4) в строке 700.03.014В указывается остаточная стоимость нематериальных активов, определяемая как сумма строк с 700.03.001В по 700.03.013В;
5) в строке 700.03.015А указывается остаточная стоимость основных средств, вновь введенных в эксплуатацию в рамках инвестиционного проекта в порядке, установленном статьями 138-140 Налогового кодекса;
6) в строке 700.03.015В указывается остаточная стоимость зданий и сооружений, построенных на территории специальной экономической зоны "Астана - новый город" в период ее функционирования, в соответствии с частью 2 статьи 132 Закона  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", действующей в соответствии с Законом  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет".
21. В разделе "Исчисление налога на имущество":
1) в строке 700.03.016 указывается среднегодовая остаточная стоимость основных средств и нематериальных активов в соответствии с пунктом 2 статьи 354 Налогового кодекса;
2) в строке 700.03.017 указывается ставка налога на имущество, установленная статьей 355 Налогового кодекса;
3) в строке 700.03.018 указывается сумма налога, определяемого путем умножения среднегодовой остаточной стоимости основных средств и нематериальных активов, отраженной в строке 700.03.016 на ставку налога, указанную в строке 700.03.017. Сумма строки 700.03.018 переносится в строку 700.00.011.
________________________________

РҚАО-ның ескертуі: 700.00, 700.01, 700.02, 700.03 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Мүлiк салығы бойынша ағымдағы төлемдер
Есебiн жасау ережелерi
(701.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және заңды тұлғалардың, жеке кәсiпкерлердiң Салық кодексiнiң 356-бабына сәйкес мүлiк салығы бойынша ағымдағы төлемдердi есептеу және уақтылы төлеуге арналған Мүлiк салығы бойынша ағымдағы төлемдер есебiн (бұдан әрi - Есеп) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Есеп Салық кодексiнiң 359-бабының 2-тармағында белгiленген мерзiмде берiледi.
3. Есептi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Салық кодексiнiң 69-бабының 1-тармағына сәйкес толтырылады.
4. Есептi толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
5. Көрсеткiштер болмаған кезде тиiстi торкөздер толтырылмайды.
6. Есептi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Кодексiнiң 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық төлеушi Есептi қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
7. Есепке Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Есептi жасау (701.00-нысан)
8. "Салық төлеушi туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
2) Есеп берiлетiн салық кезеңi;
3) құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның толық атауы немесе салық төлеушiнiң аты-жөнi;
4) ЭҚЖЖ коды.
Экономикалық қызмет түрлерiнiң жалпы жiктеуiшi бойынша қызмет түрлерiнiң коды және олардың үлес салмағы көрсетiледi.
ЭҚЖЖ коды (бастапқы бес белгі) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң үш негiзгi түрi бойынша көрсетiледi. Үлес салмағы он үлеске дейiн дөңгелектелген процентпен көрсетiледi (көрсетiлген қызмет түрiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100%-кe тең болуы мiндеттi емес екенiн ескеру қажет).

Примечание РЦПИ: Графические формы 700.00, 700.01, 700.02, 700.03 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
__________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Расчета текущих платежей
по налогу на имущество
(Форма 701.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления налогоплательщиками Расчета текущих платежей по налогу на имущество (далее - Расчет), предназначенного для исчисления и своевременной уплаты налога на имущество в соответствии с пунктами 4-6 статьи 356 Налогового кодекса .
2. Расчет представляется в сроки, установленные пунктом 2 статьи 359 Налогового кодекса .
3. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
4. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и
помарки.
5 . При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса  - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Расчета.
7. Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
2. Составление Расчета (Форма 701.00)
8. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется Расчет;
3) фамилия, имя, отчество и (или) полное наименование налогоплательщика;
4) код ОКЭД.
Указываются коды видов деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности и их удельный вес.
Коды ОКЭД (первые пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).

5) Есеп түрi. Осы торкөздер Салық кодексiнiң 69 және 71-баптарына сәйкес белгiленедi. Есептiң түрiне байланысты тиiстi торкөз белгiленедi.
"Бастапқы" торкөзi егер салық төлеушi ретiнде тiркелгеннен кейiн алғаш рет Есеп берiлгенде белгiленедi.
Одан кейiнгi Есептер беру кезiнде, "Кезектi" торкөзi белгiленедi.
Бұрын берiлген Есепке өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу кезiнде, "Қосымша" тор көзi белгiленедi.
"Хабарлама бойынша" торкөзiн, егер салық төлеуші Салық кодексiнiң 31-бабының 2-тармағы 7) тармақшасында қарастырылған хабарламаны алса, соның негiзiнде бұрын көрсетiлген Есепке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қажет ететiн жағдайда белгiлейдi. Бұл жағдайда салық төлеушiмен "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" тор көздерi бiр уақытта белгiленедi.
9. "Мүлiк салығы бойынша ағымдағы төлемдердi есептеу" бөлiмiнде салық төлеушiлер, соның iшiнде қайта құрылғандар, сондай-ақ Салық кодексiнiң 351-бабының 4-тармағының 3)-5) тармақшаларында көрсетiлген заңды тұлғалар пайдалануға немесе жалға салық салу объектiлерiн беру кезiнде мынадай деректердi көрсетедi:
1) 701.00.001 жолында есептi салық кезеңiнiң басындағы бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша айқындалатын негiзгi құралдардың қалдық құны көрсетiледi;
2) 701.00.002 жолында бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша айқындалатын есептi салық кезеңiнiң басындағы материалдық емес активтердiң қалдық құны көрсетiледi;
3) 701.00.003 жолында 701.00.001 және 701.00.002 жолдарындағы сома ретiнде айқындалатын есептi салық кезеңiнiң басындағы негiзгi құралдар мен материалдық емес активтердiң қалдық құны көрсетiледi;
4) 701.00.004 жолында Салық кодексiнiң 355-бабында айқындалатын мүлiк салығының ставкасы көрсетiледi;
5) 701.00.005 жолында есептi салық кезеңiнде төлеуге тиiстi және 701.00.003 және 701.00.004 жолдарының көбейтiндiсi ретiнде айқындалатын мүлiк салығы бойынша ағымдағы төлемдер сомасы көрсетiледi;
6) 701.00.006 жолында Салық кодексiнiң 356-бабының 6-тармағында белгiленген тәртiпте және мерзiмде төленуге тиiстi ағымдағы төлемдер сомасы көрсетiледi.
________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 701.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Жер салығы бойынша ағымдағы төлемдер
Есебiн жасау ережелерi
(701.01-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және  Салық кодексiнiң  340-бабына сәйкес бiр жыл iшiнде жер салығын есептеу және төлеу жөнiндегі мiндеттемелердiң туындауы кезiнде заңды тұлғалардың ағымдағы төлемдердi есептеуiне арналған Жер салығы бойынша ағымдағы төлемдер есебiн (бұдан әрi - Есеп) жасау тәртiбiн айқындайды. 701.01 нысанын салық төлеушi әрбiр жер телiмiне жасайды. Егер Есеп базар (мал сататын базарлардан басқа) орналасқан жер телiмiне жасалған жағдайда, онда екi Есеп жасалады: сауда қатарлары орналасқан жер телiмi бөлiгi үшiн, және жер телiмiнiң қалған бөлiгі үшiн.

5) вид Расчета. Данные ячейки отмечаются в соответствии со статьями 69  и 71 Налогового  кодекса. В зависимости от вида Расчета отмечается соответствующая ячейка.
Ячейка "Первоначальный" отмечается, если Расчет представляется впервые после государственной регистрации налогоплательщика.
При представлении последующих Расчетов отмечается ячейка "Очередной".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса , на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленный Расчет. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительный".
9. В разделе "Исчисление текущих платежей по налогу на имущество" налогоплательщики, в том числе вновь созданные, а также юридические лица, указанные в подпунктах 3) - 5) пункта 4 статьи 351 Налогового кодекса  при передаче объектов налогообложения в пользование или аренду, указывают следующие данные:
1) в строке 701.00.001 указывается остаточная стоимость основных средств, определяемая по данным бухгалтерского учета на начало налогового периода;
2) в строке 701.00.002 указывается остаточная стоимость нематериальных активов на начало налогового периода, определяемая по данным бухгалтерского учета;
3) в строке 701.00.003 указывается остаточная стоимость основных средств и нематериальных активов на начало налогового периода, определяемая как сумма строк 701.00.001 и 701.00.002;
4) в строке 701.00.004 указывается ставка налога на имущество, установленная статьей 355 Налогового кодекса;
5) в строке 701.00.005 указывается сумма текущих платежей по налогу на имущество, подлежащих уплате за налоговый период и определяемая как произведение строк 701.00.003 и 701.00.004;
6) в строке 701.00.006 указывается сумма текущих платежей, подлежащих уплате в порядке и сроки, установленные пунктом 6 статьи 356 Налогового кодекса .
______________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 701.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
___________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Расчета текущих платежей
по земельному налогу (Форма 701.01)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Расчета текущих платежей по земельному налогу (далее - Расчет), предназначенного для исчисления текущих платежей налогоплательщиками при изменении налоговых обязательств по исчислению и уплате земельного налога в течение года в соответствии со статьей 340 Налогового кодекса . Форма 701.01 составляется налогоплательщиком за каждый земельный участок. В случае, если Расчет составляется за земельные участки, занятые рынками (кроме рынков по продаже скота), то составляется два Расчета: за часть земельного участка, занятого торговыми рядами, и за остальную часть земельного участка.

10. "Ағымдағы төлемдердi есептеу" бөлiмiнде:
1) 701.01.001 жолында  Салық кодексiнiң  326 және 327-баптарына сәйкес жер салығының салық салу объектiсi болып табылатын жер телiмiнiң атауы, орналасқан жерi (жер телiмiне жалпы үлестiк меншiк кезiнде - жер үлесi) көрсетiледi;
2) 701.01.002 жолында растаушы құжаттардың негiзiнде Қазақстан Республикасының жер заңдарының ережелерiне сәйкес жер телiмiне құқық туындау күнi көрсетiледi (тұрақты жер пайдалану құқығы, жер телiмiне меншiк құқығының актiсiн беру күнi; уақытша тегiн жер пайдалану туралы шартты жасау күнi; жер телiмiн сатып алу-сату шартын уәкiлеттi органда тiркеу күнi; жер телiмiн бөлу туралы жергiлiктi атқарушы органның шешiм күнi және т.б.);
3) 701.01.003 жолында растаушы құжаттар негiзiнде Қазақстан Республикасының жер заңдарының ережелерiне сәйкес жер телiмiне құқықты тоқтату күнi көрсетiледi (уақытша тегiн жер пайдалану туралы шарт мерзiмiнiң аяқталу күнi; жер телiмiн сатып алу-сату шартын уәкiлеттi органда тiркеу күнi және т.б.);
4)  Салық кодексiнiң  325-бабының 2-тармағына сәйкес салық төлеушiнiң жер салығын төлеуi жағдайында 701.01.002 және 701.01.003 жолдары толтырылмайды;
5) 701.01.004 жолында есептi салық кезеңiндегі жер телiмiн иелену немесе пайдалану айларының саны көрсетiледi;
6) 701.01.005 жолында Қазақстан Республикасының жер заңдарына сәйкес жер санаты көрсетiледi. Бұл ретте, мынадай шартты белгiлер пайдаланылады:
АМЖ-1 - ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер - кәдiмгi және оңтүстiк, қара-каштан мен каштан қаратопырақтармен бiрге далалық және жазықтық құрғақ далалық аймақ жерлерi, сондай-ақ тау алды қара (сұрғылт-қоңыр), каштан (қоңыр) және қаражерлердiң сұрғылт жерлерiмен тау алды аумақтары;
АМЖ-2 - ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер - ашық-каштан, қоңыр, сұрғылт-қоңыр, ашық сұрғылт жерлер және кәдiмгiдей мен жартылай шөлдi, шөлдi және тау алды шөлдi аумақтарының жерлерi, сондай-ақ тау-жазықтық, тау-жайылым-далалық және таулық альпiлiк және субальпiлiк топырақтармен бiрге таулы аумақтар;
ЕМПЖ-ҮҚ - үй қорындағы елдi мекен пункттерiнiң жерлерi, оның iшiнде оның жанындағы құрылыстармен және ғимараттармен;
ЕМПЖ - үй қорындағы жерлерден басқа елдi мекен пункттерiнiң жерлерi, оның iшiнде оның жанындағы құрылыстармен және ғимараттармен;
ЕМПЖ-YЖЖУ - елдi мекен пункттерiнiң жерлерi - үй жанындағы жар учаскелерi;
ӨЖ - елдi мекендерден тыс орналасқан өнеркәсiп жерлерi;
ӨЖ-ЕМ - елдi мекендер аумағында орналасқан өнеркәсiп жерлерi;       ЕҚТАЖ-АУМ-1 немесе ЕҚТАЖ-АУМ-2 - ауыл шаруашылығы мақсатында пайдаланылатын ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерi;
ЕҚТАЖ - ауыл шаруашылығынан басқа өзге де мақсатта пайдаланылатын ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерi;
ОҚЖ-АУМ-1 немесе ОҚЖ-АУМ-2 - ауыл шаруашылығы мақсатында пайдаланылатын орман қорының жерлерi;
ОҚЖ - ауыл шаруашылығынан басқа өзге де мақсатта пайдаланылатын орман қорының жерлерi;
СҚЖ-АУМ-1 немесе CҚЖ-AУM-2 - ауыл шаруашылығы мақсатында пайдаланылатын су қорының жерлерi;
СҚЖ - ауыл шаруашылығынан басқа өзге де мақсатта пайдаланылатын су қорының жерлерi;

10. В разделе "Исчисление текущих платежей":
1) в строке 701.01.001 указывается местонахождение земельного участка (при общей долевой собственности на земельный участок - земельная доля), являющегося объектом налогообложения земельным налогом в соответствии со статьями 326 и 327 Налогового кодекса;
2) в строке 701.01.002 указывается дата возникновения права на земельный участок в соответствии с положениями земельного законодательства Республики Казахстан на основании подтверждающих документов (дата выдачи акта на право собственности на земельный участок, право постоянного землепользования; дата заключения договора о временном безвозмездном землепользовании; дата регистрации в уполномоченном органе договора купли-продажи земельного участка; дата решения местного исполнительного органа о выделении земельного участка и т.д.);
3) в строке 701.01.003 указывается дата прекращения права на земельный участок в соответствии с положениями земельного законодательства Республики Казахстан, на основании подтверждающих документов (дата истечения срока договора о временном безвозмездном землепользовании; дата регистрации в уполномоченном органе договора купли-продажи земельного участка и т.д.);
4) в случае уплаты налогоплательщиком земельного налога в соответствии с пунктом 2 статьи 325 Налогового кодекса , строки 701.01.002 и 701.01.003 не заполняются;
5) в строке 701.01.004 указывается количество месяцев владения или пользования земельным участком в отчетном налоговом периоде;
6) в строке 701.01.005 указывается категория земель в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан. При этом используются следующие условные обозначения:
ЗСХ-1 - земли сельскохозяйственного назначения - земли степной и сухостепной зон равнинных территорий с черноземами обыкновенными и южными, темно-каштановыми и каштановыми почвами, а также предгорных территорий с сероземами темными (серо-коричневыми), каштановыми (коричневыми) и черноземами предгорными;
ЗСХ-2 - земли сельскохозяйственного назначения - земли полупустынной, пустынной и предгорно-пустынной территорий со светло-каштановыми, бурыми, серо-бурыми, сероземами светлыми и обыкновенными, а также горных территорий с горно-степными, горно-лугово-степными и горными альпийскими и субальпийскими почвами;
ЗНП-ЖФ - земли населенных пунктов, занятые жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем;
ЗНП - земли населенных пунктов, за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем;
ЗНП-ПУ - земли населенных пунктов - придомовые земельные участки;
ЗП - земли промышленности, расположенные вне населенных пунктов;
ЗП-НП - земли промышленности, расположенные в черте населенных пунктов;
ЗООПТ-СХ-1 или ЗООПТ-СХ-2 - земли особо охраняемых природных территорий, используемые в сельскохозяйственных целях;
ЗООПТ - земли особо охраняемых природных территорий, используемые в иных целях помимо сельскохозяйственных;
ЗЛФ-СХ-1 или ЗЛФ-СХ-2 - земли лесного фонда, используемые в сельскохозяйственных целях;
ЗЛФ - земли лесного фонда, используемые в иных целях помимо сельскохозяйственных;
ЗВФ-СХ-1 или ЗВФ-СХ-2 - земли водного фонда, используемые в сельскохозяйственных целях;
ЗВФ - земли водного фонда, используемые в иных целях помимо сельскохозяйственных;

7) 701.01.006 жолында жер телiмi топырағының бонитет баллы көрсетiледi;
8) 701.01.007 жолында жер телiмiне құқықты куәландыратын құжаттарға сәйкес жер телiмiнiң жалпы көлемi көрсетiледi. Салық кодексiнiң 325-бабының 2-тармағымен айқындалған салық төлеушiлер нақты иелену мен пайдаланудағы жер телiмiнiң жалпы көлемiн көрсетедi;
9) 701.01.008 жолында  Салық кодексiнiң  326-бабының 2-тармағына сәйкес, сондай-ақ "Салық кодексiн қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  Заңына  сәйкес қолданылатын "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  123-бабының 2-тармағының 5) тармақшасына сәйкес жер салығы салынбайтын жер телiмiнiң көлемi көрсетiледi;
10) 701.01.009 жолында 701.01.007 және 701.01.008 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын, жер салығымен салық салынатын жер телiмiнiң көлемi көрсетiледi;
11) 701.01.010 жолында Салық кодексiнiң 54-тарауына сәйкес жер салығының базалық ставкасы көрсетiледi;
12) 701.01.011 жолында Салық кодексiнiң 338-бабының 1-тармағына сәйкес есептi салық кезеңiне жергiлiктi өкiлеттi органның шешiмiмен белгiленген жер салығының ставкасын төмендету немесе көтеру мөлшерi көрсетiледi;
13) 701.01.012 жолында Салық кодексiнiң 337-бабына сәйкес есептi салық кезеңiне жергiлiктi өкiлеттi органның шешiмiне сәйкес белгiленген автотұрақтарға, автомай құю станциялары мен рыноктарға арналған жер телiмiне жер салығының ставкасын көтерудiң белгiленген мөлшерi көрсетiледi;
14) 701.01.013 жолында тиiстi салық төлеушiлер үшiн Салық кодексiнiң 338-бабының 2-тармағымен белгiленген коэффициент көрсетiледi;
15) 701.01.014 жолында 701.01.011, 701.01.012 және 701.01.013 жолдарында көзделген базалық салық ставкасын түзетумен ескерiп жер салығының ставкасы көрсетiледi;
16) 701.01.015 жолында Салық кодексiнiң 340-бабына сәйкес есептi салық кезеңi үшiн төлеуге немесе кемуге жататын ағымдағы төлемдер сомасы көрсетiледi;
17) 701.01.016 жолында Салық кодексiнiң 340-бабына сәйкес белгiленген мерзiмдер бойынша төлеуге немесе кемуге жататын ағымдағы төлемдер сомасы көрсетiледi.
________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 701.01 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Жер салығы бойынша ағымдағы төлемдер
Есебiн жасау ережелерi

7) в строке 701.01.006 указывается балл бонитета почвы земельного участка;
8) в строке 701.01.007 указывается общая площадь земельного участка в соответствии с документами, удостоверяющими право на земельный участок. Налогоплательщики, определенные пунктом 2 статьи 325 Кодекса указывают общую площадь земельного участка, находящегося в фактическом владении и пользовании;
9) в строке 701.01.008 указывается площадь земельного участка, не облагаемая земельным налогом, в соответствии с пунктом 2 статьи 326 Кодекса , а также в соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 123 Закона  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", действующего в соответствии с Законом  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет";
10) в строке 701.01.009 указывается площадь земельного участка, подлежащего обложению земельным налогом, определяемая как разница строк 701.01.007 и 701.01.008;
11) в строке 701.01.010 указывается базовая ставка земельного налога в соответствии с главой 54 Налогового кодекса;
12) в строке 701.01.011 указывается размер повышения или понижения ставки земельного налога, установленный решением местного представительного органа на отчетный налоговый период, согласно пункту 1 статьи 338 Налогового кодекса;
13) в строке 701.01.012 указывается установленный размер повышения ставки земельного налога на земельные участки, занятые под автостоянки, автозаправочные станции и рынки на отчетный налоговый период, согласно решениям местного представительного органа в соответствии со статьей 337 Налогового кодекса;
14) в строке 701.01.013 указывается коэффициент, установленный пунктом 2 статьи 338 Налогового кодекса для соответствующих налогоплательщиков;
15) в строке 701.01.014 указывается ставка земельного налога с учетом корректировок базовой налоговой ставки, предусмотренных в строках 701.01.011, 701.01.012 и 701.01.013;
16) в строке 701.01.015 указывается сумма текущих платежей, подлежащих уплате или уменьшению за отчетный период, в соответствии со статьей 340 Налогового кодекса;
17) в строке 701.01.016 указывается сумма текущих платежей, подлежащих уплате или уменьшению по установленным срокам, в соответствии со статьей 340 Налогового кодекса.
______________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 701.01 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
___________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Расчета текущих платежей

10. "Жер салығы бойынша ағымдағы төлемдердi есептеу" бөлiмiнде:
1) 701.02.001 жолында салық кезеңiнiң басында бар жер телiмдерi бойынша жер салығы бойынша ағымдағы төлемдердiң жалпы сомасы көрсетiледi;
2) 701.02.002 жолында 701.02.001/4 формуласы бойынша айқындалатын, салық кезеңінің 20 ақпан, 20 мамыр, 20 тамыз, 20 қараша төлеу мерзімдерін есепке ала ағымдағы төлемдер сомалары көрсетіледі.
________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 701.02 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Мүлiк салығы бойынша ағымдағы төлемдер
Есебiн жасау ережелерi
(701.03-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және салық төлеушiлермен  Салық кодексiнiң  356-бабының 7-тармағына сәйкес мүлiк салығы бойынша ағымдағы төлемдердi есептеу және уақтылы төлеуге арналған Мүлiк салығы бойынша ағымдағы төлемдер есебiн (бұдан әрi - Есеп) жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Бсеп  Салық кодексiнiң  359-бабының 3-тармағымен белгiленген мерзiмде берiледi.
3. Есептi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
4. Есептi толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
5. Көрсеткiштер болмаған кезде тиiстi торкөздер толтырылмайды.
6. Есептi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Кодексiнiң 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде салық төлеушi Есептi қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
7. Есепке Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
2. Есептi жасау (701.03-нысан)
8. "Сатып алынған негiзгi құралдар және материалдық емес активтер бойынша ағымдағы төлемдердi есептеу" бөлiмi сатып алынған салық салынатын объектiлер бойынша және (немесе) салық салынатын объектiлер құнының өсуi кезiнде жасалады.

10. В разделе "Исчисление текущих платежей по земельному налогу":
1) в строке 701.02.001 указывается общая сумма текущих платежей по земельному налогу по земельным участкам, имеющимся на начало налогового периода;
2) в строке 701.02.002 указываются суммы текущих платежей с учетом сроков уплаты 20 февраля, 20 мая, 20 августа и 20 ноября налогового периода, определяемые по формуле 701.02.001/4.
______________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 701.02 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
___________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила
составления Расчета текущих платежей
по налогу на имущество
(Форма 701.03)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления налогоплательщиками Расчета текущих платежей по налогу на имущество (далее - Расчет), предназначенного для исчисления и своевременной уплаты налога на имущество в соответствии с пунктом 7 статьи 356 Налогового кодекса .
2. Расчет представляется в сроки, установленные пунктом 3 статьи 359 Налогового кодекса .
3. При составлении Расчета:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
4. При заполнении Расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
6. При представлении Расчета:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Расчета.
7. Расчет подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
2. Составление Расчета (Форма 701.03)
8. Раздел "Исчисление текущих платежей по приобретенным основным средствам и нематериальным активам" составляется по приобретенным объектам налогообложения и (или) при увеличении стоимости объектов налогообложения:

1) 701.03.001 жолында бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша айқындалатын есептi кезеңде сатып алынған, өтеусiз алынған жарғылық капиталға салым ретiнде келiп түскен, сондай-ақ негiзгi құралдардың құнын жоғарылатуға бағытталған бiтiрiлген құрылыс объектiсi және келесi күрделi салымдар құны, негiзгi құралдардың бастапқы (қалдық) құны көрсетiледi;
2) 701.03.002 жолында бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша айқындалатын есептi кезеңде сатып алынған материалдық емес активтердiң бастапқы (қалдық) құны көрсетiледi;
3) 701.03.003 жолында бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша құндарынан жоғарылатуға бағытталған негiзгi құралдарды және материалдық емес активтердi қайта бағалау сомасы көрсетiледi;
4) 701.03.004 жолында есептi кезеңде сатып алынған негiзгi құралдардың және материалдық емес активтердiң бастапқы (қалдық) құны және (немесе) 701.03.001 және 701.03.003 жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын қайта бағалау сомасы көрсетiледi;
5) 701.03.005 жолдарында  Салық кодексiнiң  354-бабының 2-тармағына сәйкес айқындалатын сатып алынған негiзгi құралдардың және материалдық емес активтердiң орташа жылдық құны көрсетiледi;
6) 701.03.006 жолында  Салық кодексiнiң  355-бабына сәйкес айқындалған мүлiк салығы ставкасы көрсетiледi;
7) 701.03.007 жолында 701.03.005 және 701.03.006 жолдарының туындысы ретiнде айқындалатын төленуге жататын ағымдағы төлемдер сомасы көрсетiледi;
8) 701.03.008 жолында  Салық кодексiнiң  356-бабының 7-тармағымен белгiленген рет және мерзiмдерде төленуге жататын ағымдағы төлемдер сомасы көрсетiледi.
9. "Iстен шыққан негiзгi құралдар және материалдық емес активтер бойынша ағымдағы төлемдердi есептеу" бөлiмi iстен шыққан объектiлер бойынша және (немесе) салық салынатын объектiлер құнының төмендеуi кезiнде жасалады:
1) 701.03.009 жолында бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша айқындалатын есептi кезеңде сатылған, жарғылық капиталға салым ретiнде берiлген және (немесе) өтеусiз берiлген, сондай-ақ басқада себептерге байланысты iстен шыққан негiзгi құралдардың қалдық құны көрсетiледi;
2) 701.03.010 жолында бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша айқындалатын есептi кезеңде iстен шыққан материалдық емес активтердiң қалдық құны көрсетiледi;
3) 701.03.011 жолында бухгалтерлiк есеп деректерi бойынша құндарынан төмендетуге бағытталған негiзгi құралдарды және материалдық емес активтердi қайта бағалау сомасы көрсетiледi;
4) 701.03.012 жолында есептi кезеңде iстен шыққан негiзгi құралдардың және материалдық емес активтердiң қалдық құны және (немесе) 701.03.009 және 701.03.010 жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын қайта бағалау сомасы көрсетiледi;

1) в строке 701.03.001 указывается первоначальная (остаточная) стоимость основных средств, приобретенных, полученных безвозмездно, поступивших в качестве вклада в уставный капитал в отчетном периоде, а также стоимость законченного объекта строительства и последующих капитальных вложений, направленных на увеличение стоимости основных средств, определяемые по данным бухгалтерского учета;
2) в строке 701.03.002 указывается первоначальная (остаточная) стоимость нематериальных активов, приобретенных в отчетном периоде, определяемая по данным бухгалтерского учета;
3) в строке 701.03.003 указывается сумма переоценки основных средств и нематериальных активов, направленная на увеличение их стоимости по данным бухгалтерского учета;
4) в строке 701.03.004 указывается первоначальная (остаточная) стоимость основных средств и нематериальных активов, приобретенных в отчетном налоговом периоде, и (или) сумма переоценки, определяемая как сумма строк с 701.03.001 по 701.03.003;
5) в строке 701.03.005 указывается среднегодовая стоимость приобретенных основных средств и нематериальных активов, определяемая в соответствии с пунктом 2 статьи 354 Налогового кодекса ;
6) в строке 701.03.006 указывается ставка налога на имущество, определенная статьей 355 Налогового кодекса ;
7) в строках 701.03.007 указывается сумма текущих платежей, подлежащих уплате, определяемая как произведение строк 701.03.005 и 701.03.006;
8) в строке 701.03.008 указывается сумма текущих платежей, подлежащих уплате в порядке и сроки, установленные пунктом 7 статьи 356 Налогового кодекса .
9. Раздел "Исчисление текущих платежей по выбывшим основным средствам и нематериальным активам" составляется по выбывшим объектам и (или) при уменьшении стоимости объектов налогообложения:
1) в строке 701.03.009 указывается остаточная стоимость основных средств, реализованных, переданных в качестве вклада в уставный капитал и (или) безвозмездно, а также выбывших по другим причинам в отчетном периоде, определяемая по данным бухгалтерского учета;
2) в строке 701.03.010 указывается остаточная стоимость нематериальных активов, выбывших в отчетном периоде, определяемая по данным бухгалтерского учета;
3) в строке 701.03.011 указывается сумма переоценки основных средств и нематериальных активов, направленная на уменьшение их стоимости;
4) в строке 701.03.012 указывается остаточная стоимость основных средств и нематериальных активов, выбывших в отчетном периоде, и (или) сумма переоценки основных средств и нематериальных активов, определяемая как сумма строк с 701.03.009 по 701.03.010;

5) 701.03.013 жолдарында Салық кодексiнiң 354-бабының 2-тармағына сәйкес айқындалатын сатып алынған негiзгi құралдардың және материалдық емес активтердiң орташа жылдық құны көрсетiледi;
6) 701.03.014 жолында Салық кодексiнiң 355-бабына сәйкес айқындалған мүлiк салығы ставкасы көрсетiледi;
7) 701.03.015 жолында 701.03.005 және 701.03.006 жолдарының туындысы ретiнде айқындалатын төмендетiлуге жататын ағымдағы төлемдер сомасы көрсетiледi;
8) 701.03.016 жолында Салық кодексiнiң 356-бабының 7-тармағымен белгiленген рет және мерзiмдерде төмендетiлуге жататын ағымдағы төлемдер сомасы көрсетiледi.
________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 701.03 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Аукциондардан алым бойынша Декларацияны жасау
ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және қоса берiп отырған 810.00 нысан бойынша Аукциондардан алым бойынша декларация (бұдан әрi - нысандар) жасаудың тәртiбiн қарастырады:
1) 810.00 нысан бойынша Аукциондардан алым бойынша декларация (бұдан әрi - 810.00 нысан бойынша Декларация);
2) 810.01 нысан бойынша Аукциондардан алым бойынша декларацияға қосымша (бұдан әрi - 810.01 нысан бойынша қосымша).
2. 810.00 нысан бойынша Декларация аукциондардан алынатын алымның жалпы сомасын мәлiмдеуге арналған.
810.01 нысан бойынша қосымша әр аукцион бойынша аукционнан алым сомасын анықтау үшiн арналған.
3. Мүлiктi бiрнеше аукциондарда сатқан болса (мүлiк құқығын), әр аукцион бойынша 810.01 нысан бойынша тиiстi қосымша жеке бет толтырылады. Бұл ретте 810.01 нысан бойынша бойынша тиiстi қосымша жеке бет саны өткiзiлген аукцион санымен сәйкес болуы тиiс.
4. Нысанды жасау кезiнде:
1) қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
5. Нысандарды толтыру кезiнде түзетулерге, тазартуларға, өшiруге жол берiлмейдi.
6. Тиiстi торкөздерiнiң көрсеткiштерi жоқ болған кезде нысандар толтырылмайды.
7. Нысанды беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен - нысандар екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;

5) в строке 701.03.013 указывается среднегодовая стоимость основных средств и нематериальных активов, определяемая в соответствии с пунктом 2 статьи 354 Налогового кодекс а;
6) в строке 701.03.014 указывается ставка налога на имущество, определенная статьей 355 Налогового кодекса ;
7) в строке 701.03.015 указывается сумма налога на имущество, подлежащая уменьшению, определяемая как произведение строк 701.03.013 и 701.03.014;
8) в строке 701.03.016 указывается сумма текущих платежей, подлежащих уменьшению в порядке и сроки, установленные пунктом 7 статьи 356 Налогового кодекса. ______________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 701.03 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
___________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации по сбору с аукционов
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Декларации по сбору с аукционов по форме 810.00, включающей прилагаемые формы (далее - формы):
1) Декларации по сбору с аукционов по форме 810.00 (далее - Декларация по форме 810.00);
2) приложения к Декларации по сбору с аукционов по форме 810.01 (далее - приложение по форме 810.01).
2. Декларация по форме 810.00 предназначена для декларирования общей суммы сбора с аукционов.
Приложение по форме 810.01 предназначено для определения сумм сбора с аукционов по каждому аукциону.
3. В случае реализации имущества (имущественных прав) на нескольких аукционах, по каждому аукциону заполняется отдельный лист приложения по форме 810.01. При этом общее количество листов приложения по форме 810.01 должно соответствовать количеству проведенных аукционов.
4. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
5. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки.
6. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
7. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;

2) хабарламамен тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабы 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеушi нысанды қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
2. 810.00 нысан бойынша Декларацияны толтыру
8. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3-жолда жеке тұлғаның аты-жөнi немесе заңды тұлғаның толық атауы көрсетiледi;
4) 4-жолда Экономикалық Қызмет түрлерiнiң Жалпы Жiктемесi бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет коды мен оның үлес салмағы көрсетiледi;
ЭҚЖЖ коды (алғашқы бес сан) оның үлес салмағының кему тәртiбiмен басты қызметтiң үш түрi бойынша айқындалады. Yлес салмағы пайызбен үтiрден кейiнгi (бұл ретте көрсетiлген қызметтiң жалпы Үлес салмағы 100% болуы мiндеттi емес) ондық санды дөңгелектеу әдiсiмен көрсетiледi.
Yлес салмағын есептеу үшiн ПФ-N 1 нысандағы (жылдық) мемлекеттiк статистика есептiлiктегi 1-бөлiмнiң 100 жолында ("Өнiм") салық төлеушiнiң көрсеткен деректерiн пайдалану керек. Yлес салмағы әртүрлi қызметтiң түрi бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша 3-бағанына қатысты бағанның дерегi ретiнде анықталады.
Мысалы, салық төлеушi, оның негiзгi қызметi үй құрылысы болса, ПФ-N 1 нысандағы (жылдық) 1-бөлiмнiң 100 жолында мынадай деректердi көрсеттi:
-------------------------------------------------------------------
Көрсет. |Жол | Есепті  |  Оның ішінде қызметтің түрлері бойынша:
кiштер  |коды|жыл үшін |------------------------------------------
атауы   |    | барлығы |Үй-құрылысы| Автомобиль. | Автомо. |Жарнама
|    |         |           |дерді бөлшек.|бильдерді|
|    |         |           | теп сату    |жалға алу|
|    |         |-----------------------------------------
|    |         |    Коды   |   Коды     |  Коды   | Коды
|    |         |    45211  |   50102    | 71100   | 74400
-------------------------------------------------------------------
1      2       3           4          5           6        7
-------------------------------------------------------------------
Жүргізіл.   100  250000,0   150000,0   50000,0     35000,0   5000,0
ген өнім
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер кестесі мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 2  ЭҚЖЖ   А 45211    В 50102      С 71100 |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.  060,0%     020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------

2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса , - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Декларации.
2. Составление Декларации по форме 810.00
8. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес.
Коды ОКЭД (пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |Строите-   |розничная  |  аренда   | реклама
|      |        |льство     |продажа    |автомобилей|
|      |        |зданий     |автомобилей|           |
|      |        |___________|___________|___________|__________
|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100  250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(работ,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
2 | ОКЭД     A  4 5 2 1 1   B  5 0 1 0 2     C  7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %      0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________

Бұл ретте құрылыс үлесi 150 000,0 (Кестенiң 4-бағанасы)/250 000,0 (Кестенiң 3-бағанасы) х 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлестер осындай жолмен есептеледi.
Мемлекеттiк статистикалық есептiлiктi (МСЕ) N 2-ШК нысаны бойынша беретiн шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалар ЭҚЖЖ мәлiметтерiн жоғарыда аталған әдiстер бойынша 2-ШК нысанның (жылдық) 3-бөлiмiнiң 200-207 жолдарының ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") негiзiнде толтырады.
N СОЦФИН нысанды МСЕ тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) МСЕ нысанын тапсыратын бiлiм беру ұйымдары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi жоғарыда көрсетiлген әдiске ұқсас жолмен тиiсiнше NN СОЦФИН (денсаулық) және СОЦФИН (бiлiм) нысанды жылдық есептiлiктiң 4 бөлiмiнiң ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") деректерiнiң негiзiнде толтырады.
Жоғарыда көрсетiлген есептiлiк нысандарын бермейтiн банктер, сақтандыру ұйымдары, қоғамдық бiрлестiктер мен бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде тек негiзгi қызметi бойынша ЭҚЖЖ кодын көрсетедi;
5) 5-жолда 810.00 нысан бойынша декларацияның тиiстi түрiне байланысты белгi қойылады;
6) 6-жолда аукциондардан алым есебi жүргiзiлген тиiстi валюта коды көрсетiледi;
7) 7-жолда нысан бойынша қосымшалардың жалпы саны көрсетiледi.
9. "Аукциондардан алым" бөлiмiнде:
1) 810.00.001 жолда өткiзiлген аукцион нәтижесi бойынша аукциондарда сатқан (мүлiк құқығын) мүлiктiң 810.01 нысан бойынша 810.01.005 жолынан көшiрiлетiн мүлiктiң құны көрсетiледi. Егер салық төлеушi 810.01 нысан бойынша қосымшаның бiрнеше беттерiн толтырған жағдайда, бұл жолда өткiзiлген аукцион нәтижесi бойынша аукциондарда сатқан (мүлiк құқығын) мүлiктiң 810.01 нысан бойынша 810.01.005 жолының көрсеткiштерiне қосып анықтайды;
2) 810.00.002 жолда 810.01 нысан бойынша 810.00.006 жолынан көшiрiлетiн бюджетке төлеуге тиiстi орындау шараның сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 810.01 нысан бойынша қосымшаның бiрнеше беттерiн толтырған жағдайда, бұл жолда бюджетке төлеуге тиiстi орындау шараның жалпы сомасы 810.01 нысан бойынша 810.00.006 жолының көрсеткiштерiне қосып анықтайды;
3) 810.00.003 жолда аукциондарда сатқан мүлiктiң (мүлiктiк құқықтардың) құны атқарушылық санкцияның сомасына кемiтiлген 810.00.001 және 810.00.002 жолдарының айырмашылығы ретiнде көрсетiледi;
4) 810.00.004 жолда аукциондардан алым ставкасы процентпен көрсетiледi;

Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.
Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность (ГСО) формы N2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N2-МП (годовая).
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом аналогичным вышеуказанному методу заполняют.сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Объем продукции по видам деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Банки, страховые организации, общественные и бюджетные организации, не представляющие отчетность вышеуказанных форм в сведениях ОКЭД, указывают код ОКЭД только основной деятельности;
5) в строке 5 производится отметка соответствующего вида Декларации по форме 810.00;
6) в строке 6 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление сбора с аукционов;
7) в строке 7 указывается общее количество листов приложения по форме 810.01.
9. В разделе "Сбор с аукционов":
1) в строке 810.00.001 указывается стоимость реализованного имущества (имущественных прав) по итогам проведенного аукциона, которая переносится из строки 810.01.005 приложения по форме 810.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 810.01, по данной строке указывается общая стоимость реализованного имущества (имущественных прав), которая определяется суммированием показателей строк 810.01.005 всех листов приложения по форме 810.01;
2) в строке 810.00.002 указывается сумма исполнительской санкции, подлежащая уплате в бюджет, которая переносится из строки 810.01.006 приложения по форме 810.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 810.01, по данной строке указывается общая сумма исполнительской санкции, которая определяется суммированием показателей строк 810.01.006 всех листов приложения по форме 810.01;
3) в строке 810.00.003 указывается стоимость реализованного имущества (имущественных прав), уменьшенная на сумму исполнительской санкции, определяемая как разница между строками 810.00.001 и 810.00.002;
4) в строке 810.00.004 указывается ставка сбора с аукционов в процентах;

5) 810.00.005 жолда (810.00.003 х 810.00.004) формуласы бойынша аукциондарда сатқан мүлiктiң және алым ставкасынан анықтап, бюджетке төлеуге тиiстi аукциондардан алым сомасы көрсетiледi.
10. 810.00 нысан бойынша декларацияға қол қойылып және  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес мөрмен куәландырылады.
3. 810.01 нысан бойынша қосымшаны жасау
11. "Ағымдағы парақ нөмiрiн көрсетiңiз" деген жолда 810.01 нысан бойынша ағымдағы парақтың нөмiрi көрсетiледi.
12. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi.
13. "Аукциондардан алым сомасы" бөлiмiнде:
1) 810.01.001 жолда аукциондарда мүлiктi сатқан (мүлiктiк құқықтарды) күнi көрсетiледi;
2) 810.01.002 жолда аукцион өткiзушiнiң аты-жөнi немесе толық атауы көрсетiледi;
3) 810.01.003 жолда салық төлеушi - аукцион өткiзушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
4) 810.01.004 жолда аукцион өткiзу орны көрсетiледi:
810.01.004A жолда облыс атауы көрсетiледi;
810.01.004B жолда қала немесе аудан атауы көрсетiледi;
810.01.004C жолда кент, ауыл атауы көрсетiледi;
810.01.004D жолда көшенiң (даңғыл, гүлзар, тұйық көше және т.б.) атауы көрсетiледi;
810.01.004E жолда үйдiң нөмiрi көрсетiледi;
5) 810.01.005 жолда сатқан мүлiктiң (мүлiктiк құқықтардың) құны көрсетiледi;
6) 810.01.006 жолда бюджетке енгiзiлуге тиiстi атқарушылық санкцияның сомасы көрсетiледi;
7) 810.01.007 жолда аукциондарда сатқан мүлiктiң құны атқарушылық санкцияның сомасына кемiтiлген 810.01.005 және 810.01.006 жолдарының айырмашылығы ретiнде аукциондарда сатқан мүлiктiң (мүлiктiк құқықтардың) құны көрсетiледi;
8) 810.01.008 жолда аукциондардан алынатын алым ставкасы процентпен көрсетiледi;
9) 810.01.009 жолда (810.01.007 x 810.01.008) формуласы бойынша мүлiктiң (мүлiктiк құқықтардың) алым ставкасы мен құнына байланысты анықталатын бюджетке төлеуге тиiстi аукциондардан алым сомасы көрсетiледi.
14. 810.01 нысан бойынша декларацияға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 810.00, 810.01 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлем
бойынша Декларация жасау
ережелерi

5) в строке 810.00.005 указывается сумма сбора с аукционов, подлежащая уплате в бюджет, которая определяется исходя из ставки сбора и стоимости реализованного имущества (имущественных прав) по формуле (810.00.003 х 810.00.004).
10. Декларация по форме 810.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
3. Составление приложения по форме 810.01
11. В строке "Укажите номер текущего листа" указывается номер текущего листа приложения по форме 810.01.
12. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период.
13. В разделе "Сумма сбора с аукционов":
1) в строке 810.01.001 указывается дата реализации имущества (имущественных прав) на аукционе;
2) в строке 810.01.002 указывается фамилия, имя, отчество или полное наименование устроителя аукциона;
3) в строке 810.01.003 указывается регистрационный номер налогоплательщика - устроителя аукциона;
4) в строке 810.01.004 указывается место проведения аукциона:
в строке 810.01.004А указывается наименование области;
в строке 810.01.004В указывается наименование города или района;
в строке 810.01.004С указывается наименование поселка, села;
в строке 810.01.004D указывается наименование улицы (проспекта, бульвара, переулка и т. д.);
в строке 810.01.004Е указывается номер дома;
5) в строке 8.10.01.005 указывается стоимость реализованного имущества (имущественных прав);
6) в строке 810.01.006 указывается сумма исполнительской санкции, подлежащая внесению в бюджет;
7) в строке 810.01.007 указывается стоимость реализованного имущества (имущественных прав), уменьшенная на сумму исполнительской санкции, определяемая как разница между строками 810.01.005 и 810.01.006;
8) в строке 810.01.008 указывается ставка сбора с аукционов в процентах;
9) в строке 810.01.009 указывается сумма сбора с аукционов, подлежащая уплате в бюджет, которая определяется исходя из ставки сбора и стоимости реализованного имущества (имущественных прав) по формуле (810.01.007 х 810.01.008).
14. Приложение по форме 810.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
______________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 810.00, 810.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
___________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации по плате за
пользование земельными участками

1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және қоса берiлген нысандарды енгізетiн (бұдан әрi - нысандар) жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлем бойынша Декларация жасау тәртiбiн қарастырады:
1) 850.00 нысан бойынша жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлем бойынша декларация (бұдан әрi - 850.00 нысаны бойынша Декларация);
2) 850.00 нысан бойынша жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлем бойынша Декларацияға қосымша (бұдан әрi - 850.01 нысаны бойынша қосымша).
2. 850.00 нысаны бойынша Декларация жер телiмiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң жалпы сомасынан мәлiмдеуге арналған.
850.01 нысаны бойынша қосымша әрбiр жер телiмi бойынша жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасын айқындауға арналған.
3. Салықты төлеушi уақытша өтеусіз жердi пайдалану құқығында бiрнеше жер телiмдерi бар болған жағдайда, әр жер телiмi бойынша 850.01 нысаны бойынша қосымшаның жеке парағы толтырылады. Бұл ретте, уақытша өтеусіз жердi пайдалану құқығындағы жер телiмдерiнiң саны 850.01 нысаны бойынша қосымшаның жалпы парақтарының санына сәйкес келуi керек.
Уақытша ақылы жер пайдалану құқығындағы және базар аумағына бөлiнiп берiлген жер учаскелерi бойынша 851.01 нысан бойынша қосымша сауда орындары орналасқан бөлiгiнде және базардың қызмет көрсету аймақтары алып жатқан бөлiгінде жеке-жеке ұсынылады.
4. Нысанды жасау кезiнде:
1) қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
5. Нысандарды толтыру кезiнде түзетулерге, тазартуларға, өшiруге жол берiлмейдi.
6. Көрсеткiштер жоқ болған кезде нысандардың тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
7. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда 850.00 нысан бойынша Декларация аталған қосымшаларсыз ұсынылады.
8. Нысандарды беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен - нысандар екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабы 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеушi нысанды қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Декларации по плате за пользование земельными участками, включающей прилагаемые формы (далее - формы):
1) Декларации по плате за пользование земельными участками по форме 850.00 (далее - Декларация по форме 850.00);
2) приложения к Декларации по плате за пользование земельными участками по форме 850.01 (далее - приложение по форме 850.01).
2. Декларация по форме 850.00 предназначена для декларирования общей суммы платы за пользование земельными участками.
Приложение по форме 850.01 предназначено для определения сумм платы за пользование земельным участком по каждому земельному участку.
3. В случае наличия у налогоплательщика нескольких земельных участков, находящихся на праве временного возмездного землепользования, по каждому земельному участку заполняется отдельный лист приложения по форме 850.01. При этом общее количество листов приложения по форме 850.01 должно соответствовать количеству земельных участков, находящихся на праве временного возмездного землепользования.
По земельному участку, находящемуся на праве временного возмездного землепользования и отведенному под территорию рынка, представляется приложение по форме 850.01 отдельно по части, на которой размещены торговые места, и по части, занятой зонами обслуживания рынков.
4. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
5. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки.
6. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
7. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, Декларация по форме 850.00 представляется без указанных приложений.
8. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса , - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Декларации.

2. 850.00 нысаны бойынша Декларация жасау
9. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3-жолда жеке тұлғаның аты-жөнi немесе заңды тұлғаның толық атауы көрсетiледi;
4) 4-жолда Экономикалық Қызмет түрлерiнiң Жалпы Жiктемесi бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет түрiнiң коды мен олардың үлес салмағы көрсетiледi.
ЭҚЖЖ коды (бec белгi) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң негiзгi үш түрi бойынша көрсетiледi. Үлес салмағы он үлесiне дейiн дөңгелектеумен проценттерде көрсетiледi (қызметтiң аталған түрлерiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100% тең болуы мiндеттi емес екенiн ескеру қажет).
Үлес салмағының есебi үшiн N 1-ПФ (жылдық) нысандағы мемлекеттiк статистика есеп беруiнiң 1-бөлiмiндегi 100 жолда ("Өнiм") салық төлеушi көрсеткен деректердi пайдалану керек. Қызметтiң әрбiр түрi бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша 3-бағанына 100-жолдың тиiстi бағанының деректерiнiң қатынасы ретiнде айқындалады.
Мысалы, қызметiнiң негiзгi түрi үй-жайлардың құрылысы болатын салық төлеушi N 1-ПФ (жылдық) есеп берудiң I-бөлiмiндегi 100 жолда мынадай деректердi көрсеттi:
-------------------------------------------------------------------
Көрсет. |Жол | Есепті  |  Оның ішінде қызметтің түрлері бойынша:
кiштер  |коды|жыл үшін,|------------------------------------------
атауы   |    | барлығы | Үй-жайлар | Автомобиль. | Автомо. |Жарнама
|    |         | құрылысы  |дерді бөлшек.|бильдерді|
|    |         |           | теп сату    |жалға алу|
|    |         |-----------------------------------------
|    |         |    45211  |   50102     | 71100   | 74400
|    |         |    Коды   |   Коды      |  Коды   | Коды
-------------------------------------------------------------------
1      2       3           4          5           6        7
-------------------------------------------------------------------
Шығарылған 100  250000,0   150000,0   50000,0     35000,0   5000,0
өнім
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 2  ЭҚЖЖ   А 45211    В 50102      С 71100 |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.  060,0%     020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------
Құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (Кестенiң 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенiң 3-бағаны) х 100% ретiнде есептелген. ЭКЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледi.

2. Составление Декларации по форме 850.00
9. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) в строке 3 указывается фамилия, имя и отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес.
Коды ОКЭД (пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |Строите-   |розничная  |  аренда   | реклама
|      |        |льство     |продажа    |автомобилей|
|      |        |зданий     |автомобилей|           |
|      |        |___________|___________|___________|__________
|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100  250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(работ,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
2 | ОКЭД     A  4 5 2 1 1   B  5 0 1 0 2     C  7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %      0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
____________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.

Мемлекеттiк статистикалық есептiлiктi (МСЕ) N 2-ШК нысаны бойынша беретiн шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалар ЭҚЖЖ мәлiметтерiн жоғарыда аталған әдiстер бойынша 2-ШК нысанның (жылдық) 3-бөлiмiнiң 200-207 жолдарының ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") негiзiнде толтырады.
N СОЦФИН нысанды МСЕ тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) МСЕ нысанын тапсыратын бiлiм беру ұйымдары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi жоғарыда көрсетiлген әдiске ұқсас жолмен NN СОЦФИН (денсаулық) және СОЦФИН (бiлiм) нысанды жылдық есептiлiктiң 4 бөлiмiнiң ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары")деректерiнiң негiзiнде толтырады.
Жоғарыда көрсетiлген есептiлiк нысандарын бермейтiн банктер, сақтандыру ұйымдары, қоғамдық бiрлестiктер мен бюджеттiк ұйымдар ЭКЖЖ мәлiметтерiнде тек негiзгі қызметi бойынша ЭҚЖЖ кодын көрсетедi;
5) 5-жолда 850.00 нысаны бойынша декларацияның тиiстi түрiне белгi қойылады;
6) 6-жолда жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлемдi есептеу жүргiзiлетiн тиiстi валютаның коды көрсетiледi;
7) 7-жолда 850.01 нысан бойынша қосымшалардың жалпы саны көрсетiледi.
10. "Жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлем" бөлiмiнде:
1) 850.00.001 жолында 850.01 нысаны бойынша қосымшаның 850.00.012 жолынан көшiрiлетiн есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 850.01 нысан бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтырған жағдайда, бұл жолда 850.01 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарының 850.01.012 жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын барлық жер телiмдерi бойынша жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi;
2) 850.00.002 жолында 851.00 нысаны бойынша есеп 851.00.001 жолынан көшiрiлетiн 851.00 нысаны бойынша (бұдан әрi - 851.00 нысаны бойынша есеп) жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдер сомасының есебi бойынша есептелген төлем сомасы көрсетiледi;
3) 850.00.003 жолы 851.00 нысаны бойынша есеп бойынша есептелген шамадан 850.00 нысаны бойынша Декларация бойынша жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасының асуы жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 850.00.003 жолында 850.00.001 және 850.00.002 жолдары көрсеткiштерiнiң айырмасы ретiнде айқындалатын қосымша төленуге жататын жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
4) 850.00.004 жолы 850.00 нысаны бойынша Декларация бойынша жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлем шамасынан 851.00 нысаны бойынша Есеп бойынша есептелген жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасының асуы жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 850.00.004 жолында 850.00.002 және 850.00.001 жолдары көрсеткiштерiнiң айырмасы ретiнде айқындалатын кемуiне жататын жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi.

Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность (ГСО) формы N№2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N 2-МП (годовая).
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом аналогичным вышеуказанному методу заполняют сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Объем продукции по видам деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Банки, страховые организации, общественные и бюджетные организации, не представляющие отчетность вышеуказанных форм в сведениях ОКЭД, указывают код ОКЭД только основной деятельности;
5) в строке 5 производится отметка соответствующего вида Декларации по форме 850.00;
6) в строке 6 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление платы за пользование земельными участками;
7) в строке 7 указывается общее количество приложений по форме 850.01.
10. В разделе "Плата за пользование земельными участками":
1) в строке 850.00.001 указывается сумма платы за пользование земельными участками, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 850.01.012 приложения по форме 850.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 850.01, в данной строке указывается общая сумма платы за пользование земельными участками по всем земельным участкам, которая определяется суммированием показателей строк 850.01.012 всех листов приложения по форме 850.01;
2) в строке 850.00.002 указывается сумма платы, исчисленная налогоплательщиком по Расчету сумм текущих платежей платы за пользование земельными участками по форме 851.00 (далее - Расчет по форме 851.00), которая переносится из строки 851.00.001 Расчета по форме 851.00;
3) строка 850.00.003 заполняется в случае превышения суммы платы за пользование земельными участками по Декларации по форме 850.00 над величиной, исчисленной налогоплательщиком по Расчету по форме 851.00. При этом в строке 850.00.003 указывается сумма платы за пользование земельными участками, подлежащая доплате, которая определяется как разница показателей строк 850.00.001 и 850.00.002;
4) строка 850.00.004 заполняется в случае превышения суммы платы за пользование земельными участками, исчисленной налогоплательщиком по Расчету по форме 851.00 над величиной платы за пользование земельными участками по Декларации по форме 850.00. При этом в строке 850.00.004 указывается сумма платы за пользование земельными участками, подлежащая к уменьшению, которая определяется как разница показателей строк 850.00.002 и 850.00.001.

11. 850.00 нысаны бойынша Декларацияға  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 850.01 нысан бойынша қосымша жасау
12. "Ағымдағы парақ нөмiрiн көрсетiңiз" деген жолда 850.01 нысан бойынша ағымдағы парақ нөмiрi көрсетiледi.
13. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi.
14. "Жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлемдердi есептеуге арналған мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) 850.01.001 жолында жер телiмiн жалға алу шартын жасау күнi көрсетiледi;
2) 850.01.002 жолында жер телiмiн жалға алу шартын жасау нөмiрi көрсетiледi;
3) 850.01.003 жолында жер телiмiн жалға алу шартын жасау мерзiмi көрсетiледi;
4) 850.01.004 жолында жер телiмiнiң орналасқан жерi көрсетiледi:
850.01.004A жолында облыс атауы көрсетiледi;
850.01.004B жолында қала, аудан атауы көрсетiледi;
850.01.004C жолында кент немесе ауыл атауы көрсетiледi;
850.01.004D жолында көше (даңғыл, тұйық көше және т.б.) атауы көрсетiледi;
5) 850.01.005 жолында жер заңнамасына сәйкес жер телiмiнiң тиiстi санатына белгi қойылады;
6) 850.01.006 жолында жер заңнамасына сәйкес жер телiмiнiң кадастрлық нөмiрi көрсетiледi;
7) 850.01.007 жолында бонитет баллы көрсетiледi;
8) 850.01.008 жолында жер телiмiн тиiстi мақсатты пайдаланудың белгiсi жүргiзiледi;
9) 850.01.009 жолында есептi салық кезеңiнде жер телiмiнiң жалға алу айларының сандары көрсетiледi.
15. "Жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлем" бөлiмiнде:
1) 851.01.010 жолында жер телiмiн жалға алу шартына сәйкес жер телiмiнiң жалпы көлемi көрсетiледi. Бұл кезде торкөздерде сәйкес өлшем бiрлiкке тиiстi белгi қойылады;
2) 851.01.011 жолында жер телiмiн пайдаланған үшiн төлем ставка мөлшерi көрсетiледi;
3) 850.01.012 жолында (850.00.010 x 850.01.011)/12 х 850.01.009 формуласы есептi салық кезеңiнде жер телiмiн пайдалану кезеңi мен жер телiмiн, көлемiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасының негiзiнде айқындалатын есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi.
16. 850.01 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 850.00, 850.01 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Жер телiмдерiн пайдаланғаны үшін төлемнiң ағымдағы төлемдер сомасының есебiн жасау ережелерi

11. Декларация по форме 850.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
3. Составление приложения по форме 850.01
12. В строке "Укажите номер текущего листа" указывается номер текущего листа приложения по форме 850.01.
13. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в ртроке 2 указывается отчетный налоговый период.
14. В разделе "Сведения для исчисления платы за пользование земельным участком":
1) в строке 850.01.001 указывается дата заключения договора аренды земельного участка;
2) в строке 850.01.002 указывается номер договора аренды земельного участка;
3) в строке 850.01.003 указывается срок договора аренды земельного участка;
4) в строке 850.01.004 указывается местонахождение земельного участка:
в строке 850.01.004А указывается наименование области;
в строке 850.01.004В указывается наименование города, района;
в строке 850.01.004С указывается наименование поселка или села;
в строке 850.01.004D указывается наименование улицы (проспекта, бульвара, переулка и т. д.);
5) в строке 850.01.005 производится отметка соответствующей категории земельного участка согласно земельному законодательству;
6) в строке 850.01.006 указывается кадастровый номер земельного участка согласно земельному законодательству;
7) в строке 850.01.007 указывается балл бонитета;
8) в строке 850.01.008 производится отметка соответствующего целевого использования земельного участка;
9) в строке 850.01.009 указывается количество месяцев аренды земельного участка в отчетном налоговом периоде.
15. В разделе "Плата за пользование земельным участком":
1) в строке 850.01.010 указывается общая площадь земельного участка в соответствии с договором аренды земельного участка. При этом в ячейке производится отметка соответствующей единицы измерения;
2) в строке 850.01.011 указывается размер ставки платы за пользование земельными участками;
3) в строке 850.01.012 указывается сумма платы за пользование земельными участками, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая на основании ставки платы за пользование земельными участками, площади и периода использования земельного участка в отчетном налоговом периоде по формуле (850.01.010 х 850.01.011) /12 х 850.01.009.
16. Приложение по форме 850.01 подписывается должностным лицом, заполнившим его.
______________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 850.00, 850.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
___________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Расчета сумм текущих платежей
платы за пользование земельными участками

1. Жалпы ережелерi
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және қоса берiлген нысандарды енгiзетiн (бұдан әрi - нысандар) жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдер сомасының есебiн жасау тәртiбiн қарастырады:
1) 851.00 нысан бойынша жер телiмдерiн пайдаланғаны үшін төлемнiң ағымдағы төлемдер сомасының есебi (бұдан әрi - 851.00 нысаны бойынша есеп);
2) 851.01 нысан бойынша жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдер сомасының есебiне қосымша (бұдан әрi - 850.01 нысаны бойынша қосымша).
2. 851.00 нысаны бойынша есеп жер телiмiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдердiң жалпы сомасының есебiне арналған.
851.01 нысаны бойынша қосымша әрбiр жер телiмi бойынша жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдер сомасын айқындауға арналған.
3. Салық төлеушi уақытша өтеусiз жердi пайдалану құқығында бiрнеше жер телiмдерi бар болған жағдайда, әр жер телiмi бойынша 851.01 нысаны бойынша қосымшаның жеке парағы толтырылады. Бұл ретте, уақытша өтеусiз жердi пайдалану құқығындағы жер телiмдерiнiң саны 851.01 нысаны бойынша қосымшаның жалпы парақтарының санына сәйкес келуi керек.
Уақытша ақылы жер пайдалану құқығындағы және базар аумағына бөлiнiп берiлген жер учаскелерi бойынша 851.01 нысан бойынша қосымша сауда орындары орналасқан бөлiгiнде және базардың қызмет көрсету аймақтары алып жатқан бөлiгiнде жеке-жеке ұсынылады.
4. Нысанды жасау кезiнде:
1) қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
5. Нысандарды толтыру кезiнде түзетулерге, тазартуларға, өшiруге жол берiлмейдi.
6. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда 851.01 нысан бойынша есеп аталған қосымшаларсыз берiледi.
7. Нысандарды беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен - нысандар екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабы, 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеушi нысанды қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Расчета сумм текущих платежей платы за пользование земельными участками, включающего прилагаемые формы (далее - формы):
1) Расчета сумм текущих платежей платы за пользование земельными участками по форме 851.00 (далее - Расчет по форме 851.00);
2) приложения к Расчету сумм текущих платежей платы за пользование земельными участками по форме 851.01 (далее - приложение по форме 851.01).
2. Расчет по форме 851.00 предназначен для расчета общей суммы текущих платежей платы за пользование земельными участками.
Приложение по форме 851.01 предназначено для определения сумм текущих платежей платы за пользование земельными участками по каждому земельному участку.
3. В случае наличия у налогоплательщика нескольких земельных участков, находящихся на праве временного возмездного землепользования, по каждому земельному участку заполняется отдельный лист приложения по форме 851.01. При этом общее количество листов приложения по форме 851.01 должно соответствовать количеству земельных участков, находящихся на праве временного возмездного землепользования.
По земельному участку, находящемуся на праве временного возмездного землепользования и отведенному под территорию рынка, представляется приложение по форме 851.01 отдельно по части, на которой размещены торговые места, и части, занятой зонами обслуживания рынков.
4. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, Расчет по форме 851.00 представляется без указанных приложений.
7. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса , - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Расчета.

Мемлекеттiк статистикалық есептiлiктi (МСЕ) N 2-ШК нысаны бойынша беретiн шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалар ЭҚЖЖ мәлiметтерiн жоғарыда аталған әдiстер бойынша 2-ШК нысанның (жылдық) 3-бөлiмiнiң 200-207 жолдарының ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") негiзiнде толтырады.
N СОЦФИН нысанды МСЕ тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) MCE нысанын тапсыратын бiлiм беру ұйымдары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi жоғарыда көрсетiлген әдiске ұқсас жолмен NN СОЦФИН (денсаулық) және СОЦФИН (бiлiм) нысанды жылдық есептiлiктiң 4 бөлiмiнiң ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары")деректерiнiң негiзiнде толтырады.
Жоғарыда көрсетiлген есептiлiк нысандарын бермейтiн банктер, сақтандыру ұйымдары, қоғамдық бiрлестiктер мен бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде тек негiзгi қызметi бойынша ЭҚЖЖ кодын көрсетедi;
5) 5-жолда 851.00 нысаны бойынша есептiң тиiстi түрiне белгi қойылады;
6) 6-жолда жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлемдi есептеу жүргiзiлетiн тиiстi валютаның коды көрсетiледi;
7) 7-жолда қосымшалардың жалпы саны көрсетiледi.
9. "Жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлем" бөлiмiнде:
1) 851.00.001 жолында 851.01 нысаны бойынша қосымшаның 850.00.012 жолынан көшiрiлетiн есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 851.01 нысаны бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтырған жағдайда, бұл жолда 851.01 формуласы бойынша қосымшаның барлық парақтарының 851.01.012 жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын барлық жер телiмдерi бойынша жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi;
2) 851.00.002 - 851.00.006 жолдарында  Салық кодексiнiң  448-бабына сәйкес белгiленген мерзiмде төлеуге жататын жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдер сомасы көрсетiледi. Бұл ретте, әрбiр жол бойынша жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдер сомасы төлемнiң жалпы сомасын салық кезеңiнiң соңына дейiн қалған төлеу мерзiмдерi санына бөлумен анықталады.
10. 851.00 нысаны бойынша есепке  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 851.01 нысан бойынша қосымша жасау
11. "Ағымдағы парақ нөмiрiн көрсетiңiз" деген жолда 851.01 нысан бойынша ағымдағы парақ нөмiрi көрсетiледi.
12. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 2-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi.

Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность (ГСО) формы N 2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N 2-МП (годовая).
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом аналогичным вышеуказанному методу заполняют сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Объем продукции по видам деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Банки, страховые организации, общественные и бюджетные организации не представляющие отчетность вышеуказанных форм в сведениях ОКЭД указывают код ОКЭД только основной деятельности;
5) в строке 5 производится отметка соответствующего вида Расчета по форме 851.00;
6) в строке 6 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление платы за пользование земельными участками;
7) в строке 7 указывается общее количество приложений.
9. В разделе "Плата за пользование земельными участками":
1) в строке 851.00.001 указывается сумма платы за пользование земельными участками, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 851.01.012 приложения по форме 851.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 851.01, по данной строке указывается общая сумма платы за пользование земельными участками по всем земельным участкам, которая определяется суммированием показателей строк 851.01.012 всех листов приложения по форме 851.01;
2) в строках с 851.00.002 по 851.00.006 указывается сумма текущих платежей платы за пользование земельными участками, подлежащая уплате в установленные в соответствии со статьей 448 Налогового кодекса сроки. При этом сумма текущих платежей платы за пользование земельными участками по каждой строке определяется делением общей суммы платы на количество сроков уплаты, оставшихся до окончания налогового периода.
10. Расчет по форме 851.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
3. Составление приложения по форме 851.01
11. В строке "Укажите номер текущего листа" указывается номер текущего листа приложения по форме 851.01.
12. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период.

13. "Жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлемдi есептеуге арналған мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) 851.01.001 жолында жер телiмiн жалға алу шартын жасау күнi көрсетiледi;
2) 851.01.002 жолында жер телiмiн жалға алу шартын жасау нөмiрi көрсетiледi;
3) 851.01.003 жолында жолында жер телiмiн жалға алу шартын жасау мерзiмi көрсетiледi;
4) 851.01.004 жолында жер телiмiнiң орналасқан жерi көрсетiледi:
851.01.004A жолында облыс атауы көрсетiледi;
851.01.004B жолында қала, аудан атауы көрсетiледi;
851.01.004C жолында поселка немесе село атауы көрсетiледi;
851.01.004D жолында көше (даңғыл, бульвар, тар көше) атауы көрсетiледi;
5) 851.01.005 жолында жер заңнамасына сәйкес жер телiмiнiң тиiстi санатына белгi қойылады;
6) 851.01.006 жолында жер заңнамасына сәйкес жер телiмiнiң кадастрлық нөмiрi көрсетiледi;
7) 851.01.007 жолында бонитет баллы көрсетiледi;
8) 851.01.008 жолында жер телiмiн тиiстi мақсатты пайдаланудың белгiсi жүргiзiледi;
9) 851.01.009 жолында есептi салық кезеңiнде жер телiмiнiң жалға алу айларының сандары көрсетiледi.
14. "Жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлем" бөлiмiнде:
1) 851.01.010 жолында жер телiмiн жалға алу шартына сәйкес жер телiмiнiң жалпы көлемi көрсетiледi. Бұл кезде торкөздерде сәйкес өлшем бiрлiкке тиiстi белгi қойылады;
2) 851.01.011 жолында жер телiмiн пайдаланғаны үшiн төлем ставка мөлшерi көрсетiледi;
3) 851.01.012 жолында (851.01.010 х 851.01.011)/12 х 851.01.009 формуласы есептi салық кезеңiнде жер телiмiн пайдалану кезеңi мен жер телiмiн, көлемiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасының негiзiнде айқындалатын есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын жер телiмдерiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдер сомасы көрсетiледi.
15. 851.01 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 851.00, 851.01 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын
пайдаланғаны үшiн Декларация жасау
ережелерi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және қоса берiлген нысандарды енгiзетiн (бұдан әрi - нысандар) жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем бойынша Декларация жасау тәртiбiн қарастырады:

13. В разделе "Сведения для исчисления платы за пользование земельным участком":
1) в строке 851.01.001 указывается дата заключения договора аренды земельного участка;
2) в строке 851.01.002 указывается номер договора аренды земельного участка;
3) в строке 851.01.003 указывается срок договора аренды земельного участка;
4) в строке 851.01.004 указывается местонахождение земельного участка:
в строке 851.01.004А указывается наименование области;
в строке 851.01.004В указывается наименование города, района;
в строке 851.01.004С указывается наименование поселка или села;
в строке 851.01.004D указывается наименование улицы (проспекта, бульвара, переулка и т. д.);
5) в строке 851.01.005 производится отметка соответствующей категории земельного участка согласно земельному законодательству;
6) в строке 851.01.006 указывается кадастровый номер земельного участка согласно земельному законодательству;
7) в строке 851.01.007 указывается балл бонитета;
8) в строке 851.01.008 производится отметка соответствующего вида целевого использования земельного участка;
9) в строке 851.01.009 указывается количество месяцев аренды земельного участка в отчетном налоговом периоде.
14. В разделе "Плата за пользование земельным участком":
1) в строке 851.01.010 указывается общая площадь земельного участка в соответствии с договором аренды земельного участка. При этом в ячейке производится отметка соответствующей единицы измерения;
2) в строке 851.01.011 указывается размер ставки платы за пользование земельными участками;
3) в строке 851.01.012 указывается сумма текущих платежей платы за пользование земельными участками, подлежащая уплате в бюджет в отчетном налоговом периоде, определяемая на основании ставки платы за пользование земельными участками, площади и периода использования земельного участка в отчетном налоговом периоде по формуле (851.01.010 х 851.01.011) / 12 х 851.01.009.
15. Приложение по форме 851.01 подписывается должностным лицом, заполнившим его.
_____________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 851.00, 851.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации по плате
за пользование водными ресурсами поверхностных источников
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления Декларации по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников, включающей прилагаемые формы (далее - формы):

1) 860.00 нысан бойынша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем бойынша Декларация (бұдан әрi - 860.00 нысаны бойынша Декларация);
2) 860.01 нысан бойынша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем бойынша Декларацияға қосымша (бұдан әрi - 860.01 нысаны бойынша қосымша).
2. 860.00 нысаны бойынша Декларация жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемнiң жалпы сомасынан мәлiмдеуге арналған.
860.01 нысаны бойынша қосымша арнайы су пайдаланудың әрбiр түрi бойынша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасын айқындауға арналған.
3. Арнайы су пайдаланудың бiрнеше түрлерiн жүзеге асыру кезiнде арнайы су пайдаланудың әрбiр түрi бойынша 860.01 нысаны бойынша қосымшаның жеке парағы толтырылады. Бұл ретте, 860.01 нысаны бойынша қосымшаның жалпы парақтарының саны арнайы су пайдалану түрлерiнiң санына сәйкес келуi керек.
4. Нысанды жасау кезiнде:
1) қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
5. Нысандарды толтыру кезiнде түзетулерге, тазартуларға, өшiруге жол берiлмейдi.
6. Көрсеткiштер жоқ болған кезде нысандардың тиiстi тор көздерi толтырылмайды.
7. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда 860.00 нысан бойынша Декларация аталған қосымшаларсыз ұсынылады.
8. Нысандарды беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен - нысандар екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабы 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеушi нысанды қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
2. 860.00 нысан бойынша Декларация жасау
9. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3-жолда жеке тұлғаның аты-жөнi немесе заңды тұлғаның толық атауы көрсетiледi;
4) 4-жолда Экономикалық Қызмет түрлерiнiң Жалпы Жiктемесi бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет түрiнiң коды мен олардың үлес салмағы көрсетiледi.
ЭҚЖЖ коды (бес белгi) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң негiзгi үш түрi бойынша көрсетiледi. Үлес салмағы он үлесiне дейiн дөңгелектеумен проценттерде көрсетiледi (қызметтiң аталған түрлерiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100% тең болуы мiндеттi емес екенiн ескеру қажет).
Үлес салмағының есебi үшiн N 1-ПФ (жылдық) нысандағы мемлекеттiк статистика Есеп беруiнiң 1-бөлiмiндегi 100 жолда ("Өнiм") салық төлеушi көрсеткен деректердi пайдалану керек. Қызметтiң әрбiр түрi бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша 3-бағанына 100-жолдың тиiстi бағанының деректерiнiң қатынасы ретiнде айқындалады.

1) Декларации по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников по форме 860.00 (далее - Декларация по форме 860.00);
2) приложения к Декларации по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников по форме 860.01 (далее - приложение по форме 860.01).
2. Декларация по форме 860.00 предназначена для декларирования общей суммы платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников.
Приложение по форме 860.01 предназначено для определения суммы платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников по каждому виду специального водопользования.
3. При осуществлении нескольких видов специального водопользования, по каждому виду специального водопользования заполняется отдельный лист приложения по форме 860.01. При этом общее количество листов приложения по форме 860.01 должно соответствовать количеству видов специального водопользования.
4. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
5. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки.
6. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
7. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, Декларация по форме 860.00 представляется без указанных приложений.
8. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса , - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Декларации.
2. Составление Декларации по форме 860.00
9. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес.
Коды ОКЭД (пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.

6) 6-жолда төлемдi есептеу жүргiзiлетiн тиiстi валютаның коды көрсетiледi;
7) 7-жолда 860.01 нысан бойынша қосымшалардың жалпы саны көрсетiледi.
10. "Жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемдi есептеу" бөлiмiнде:
1) 860.00.001 жолында есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша белгiленген лимит шектерiнде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем сомасы көрсетiледi:
860.00.001A жолында 860.01 нысаны бойынша 860.007 қосымшаның жолынан көшiрiлетiн есептi салық кезеңi үшiн есептелген арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша белгiленген лимит шектерiнде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 860.01 нысаны бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтырса, осы жолда 860.01 нысаны бойынша 860.01.007 қосымшаның барлық парақтары жолдар көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн жалпы төлем сомасы көрсетiледi;
860.00.001B жолында есептi салық кезеңi үшiн берiлген 861.00 нысаны бойынша барлық Есептердiң 861.00.002D жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын есептi салық кезеңiнiң iшiнде берiлген 861.00 нысаны бойынша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдер сомасының Есептерi (бұдан әрi - 861.00 нысаны бойынша Есеп) бойынша есептелген арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша белгiленген лимит шектерiнде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
2) 860.00.002 жолында есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша белгiленген лимиттен жоғары жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi:
860.00.002А жолында 860.01 нысаны бойынша қосымшаның 860.01.008 жолынан көшiрiлетiн есептi салық кезеңi үшiн есептелген арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша белгiленген лимиттен жоғары жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушінiң 860.01 нысаны бойынша бiрнеше парақтары толтырылса, осы жолда 860.01 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарының 860.01.008 көрсеткiштерiнiң жолдарын жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi;
860.00.002В жолында есептi салық кезеңi үшiн берiлген 861.00 нысаны бойынша барлық есептердiң 861.00.003D жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын есептi салық кезеңiнiң iшiнде берiлген 861.00 нысаны бойынша Есептер бойынша есептелген арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша белгiленген лимиттен жоғары жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi;

6) в строке 6 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление платы;
7) в строке 7 указывается общее количество приложений по форме 860.01.
10. В разделе "Исчисление платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников":
1) в строке 860.00.001 указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита по всем видам специального водопользования, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период:
в строке 860.00.001А указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита по всем видам специального водопользования, исчисленная налогоплательщиком за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 860.01.007 приложения по форме 860.01. В случае если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 860.01, в данной строке указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, которая определяется суммированием показателей строк 860.01.007 всех листов приложения по форме 860.01;
в строке 860.00.001В указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита по всем видам специального водопользования, исчисленная налогоплательщиком по Расчетам сумм текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников по форме 861.00 (далее - Расчет по форме 861.00), представленным в течение отчетного налогового периода, которая определяется суммированием показателей строк 861.00.002D всех Расчетов по форме 861.00, представленных за отчетный налоговый период;
2) в строке 860.00.002 указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита по всем видам специального водопользования, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период:
в строке 860.00.002А указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита по всем видам специального водопользования, исчисленная налогоплательщиком за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 860.01.008 приложения по форме 860.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 860.01, в данной строке указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, которая определяется суммированием показателей строк 860.01.008 всех листов приложения по форме 860.01;
в строке 860.00.002В указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита по всем видам специального водопользования, исчисленная налогоплательщиком по Расчетам по форме 861.00, представленным в течение отчетного налогового периода, которая определяется суммированием показателей строк 861.00.003D всех Расчетов по форме 861.00, представленных за отчетный налоговый период;

3) 860.00.003 жолында есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi:
860.00.003А жолында арнайы су пайдаланудың белгiленген лимитiнен жоғары (860.01.002A) және белгiленген лимит шектерiндегi (860.00.001A) қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемдi жинақтаумен айқындалатын 860.00 нысаны бойынша Декларация бойынша салық төлеушiмен есептелген есептi салық кезеңi үшiн жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi;
860.00.003В жолында арнайы су пайдаланудың белгiленген лимитiнен жоғары (860.01.002B) және белгiленген лимит шектерiндегi (860.01.001B) жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемдi жинақтаумен айқындалатын есептi салық кезеңiнiң iшiнде берiлген 861.00 нысаны бойынша есептер бойынша салық төлеушiмен есептелген есептi салық кезеңi үшiн жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi.
11. "Жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем бойынша есептер" бөлiмiнде:
1) 860.00.004 жолында есептi салық кезеңi үшiн 860.00 нысаны бойынша Декларация бойынша қосымша төленуге немесе кемуге жататын белгiленген лимит шектерiндегi жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi:
860.00.004A жолы 860.00.001B жолының көрсеткiштерiнен 860.00.001A жолының көрсеткiштерi асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 860.01.004A жолында 860.00.001A және 860.00.001B жолдары көрсеткiштерiнiң айырмасы ретiнде айқындалатын салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша қосымша төленуге жататын белгiленген лимит шектерiнде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
860.00.004B жолы 860.00.001A жолының көрсеткiштерiнен 860.00.001B жолының көрсеткiштерi асуы жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 860.00.004B жолында 860.00.001B және 860.00.001A жолдарының айырма ретiнде айқындалатын салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша азаюға жататын белгiленген лимит шектерiнде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
2) 860.00.005 жолында есептi салық кезеңi үшiн 860.00 нысаны бойынша Декларация бойынша қосымша төленуге немесе азаюға жататын белгiленген лимиттен жоғары жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi:
860.00.005A жолында 860.00.002B жолының көрсеткiштерiнен 860.00.002A жолының көрсеткiштерi асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 860.00.005A жолында 860.00.002А және 860.00.002В жолдары көрсеткiштерiнiң айырмасы ретiнде айқындалатын салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша қосымша төленуге жататын белгiленген лимиттен жоғары жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
860.00.005B жолы 860.00.002A жолының көрсеткiштерiнен 860.00.002В жолының көрсеткiштерi асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 860.00.005B жолында 860.00.002B және 860.00.002А жолдарының көрсеткiштер айырмасы ретiнде айқындалатын салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша азаюға жататын белгiленген лимитiнен жоғары жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi;

3) в строке 860.00.003 указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников по всем видам специального водопользования, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период:
в строке 860.00.ОО3А указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников за отчетный налоговый период, исчисленная налогоплательщиком по Декларации по форме 860.00, которая определяется суммированием платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита (860.00.001А) и сверх установленного лимита специального водопользования (860.00.002А);
в строке 860.00.003В указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников за отчетный налоговый период, исчисленная налогоплательщиком по Расчетам по форме 861.00, представленным в течение отчетного налогового периода, которая определяется суммированием платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита (860.00.001В) и сверх установленного лимита специального водопользования (860.00.002В).
11. В разделе "Расчеты по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников":
1) в строке 860.00.004 указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, подлежащая к доплате или уменьшению по Декларации по форме 860.00 за отчетный налоговый период:
строка 860.00.004А заполняется в случае превышения показателей строки 860.00.001А над показателями строки 860.00.001В. При этом в строке 860.01.004А указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, подлежащая доплате по итогам налогового периода, которая определяется как разница показателей строк 860.00.001А и 860.00.001В;
строка 860.00.004В заполняется в случае превышения показателей строки 860.00.001В над показателями строки 860.00.001А. При этом в строке 860.00.004В указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, подлежащая уменьшению по итогам налогового периода, которая определяется как разница показателей строк 860.00.001В и 860.00.001А;
2) в строке 860.00.005 указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, подлежащая к доплате или уменьшению по Декларации по форме 860.00 за отчетный налоговый период:
строка 860.00.005А заполняется в случае превышения показателей строки 860.00.002А над показателями строки 860.00.002В. При этом в строке 860.00.005А указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, подлежащая доплате по итогам налогового периода, которая определяется как разница показателей строк 860.00.002А и 860.00.002В;
строка 860.00.005В заполняется в случае превышения показателей строки 860.00.002В над показателями строки 860.00.002А. При этом в строке 860.00.005В указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, подлежащая уменьшению по итогам налогового периода, которая определяется как разница показателей строк 860.00.002В и 860.00.002А;

3) 860.00.006 жолында есептi салық кезеңi үшiн 860.00 нысаны бойынша Декларация бойынша қосымша төленуге немесе кемiтуге жататын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi:
860.00.006А жолында 860.00.004A мен 860.00.005A жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша қосымша төленуге жататын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi;
860.00.006AI және 860.00.006АII жолдары мына жағдайда толтырылады, егер салық төлеушi шаруа (фермер) қожалықтары және ауылшаруашылық өнiмдерiн өндiретiн - заңды тұлғалар үшiн арнаулы салық режимдерiн қолданса. Бұл кезде 860.00.006АI жолында 20-қазанға, -860.00.006АII жолында 20-наурызға дейiн бюджетке енгiзiлуге жататын төлем сомасы көрсетiледi;
860.00.006В жолында 860.00.004B мен 860.00.005B жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша азаюға жататын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi.
12. 860.00 нысан бойынша  Салық кодексiнiң  69 және  458-баптарына  сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 860.01 нысанына қосымша жасау
13. "Ағымдағы парақ нөмiрiн көрсетiңiз" деген жолда ағымдағы парақтың нөмiрi көрсетiледi.
14. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3-жолда су пайдалану үшiн төлем ставкасын белгiлейтiн Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң қаулысына қосымша кестеден арнайы су пайдаланудың тиiстi түрiне баған нөмiрi көрсетiледi;
4) 4-жолда су пайдаланудың ставкасын белгiлейтiн Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң қаулысына қосымша кестеден арнайы су пайдаланудың өзен бассейнiне тиiстi жол нөмiрi көрсетiледi;
5) 5-жолда арнайы су пайдалану объектiлерiнiң өлшем бiрлiгiне тиiстi белгi қойылады.
15. "Су пайдалану көлемi" бөлiмi 5 жолда көрсетiлген өлшем бiрлiктерiнде толтырылады:
1) 860.01.001 жолында арнайы су пайдаланудың белгiленген лимитi көрсетiледi;
2) 860.01.002 жолында есептi салық кезеңi үшiн арнайы су пайдаланудың нақты көлемi көрсетiледi;
3) 860.01.003 жолында белгiленген лимит шегiндегi есептi салық кезеңi үшiн арнайы су пайдаланудың нақты көлемi көрсетiледi;
4) 860.01.004 жолында белгiленген лимиттен жоғары есептi салық кезеңi үшiн арнайы су пайдаланудың нақты көлемi көрсетiледi.

3) в строке 860.00.006 указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая к доплате или уменьшению по Декларации по форме 860.00 за отчетный налоговый период:
в строке 860.00.006А указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая доплате по итогам налогового периода, которая определяется суммированием показателей строк 860.00.004А и 860.00.005А;
строки 860.00.006AI и 860.00.006AII заполняются в случае, если налогоплательщик применяет специальные налоговые режимы для крестьянских (фермерских) хозяйств и для юридических лиц - производителей сельхозпродукции. При этом в строке 860.00.006AI указывается сумма платы, подлежащая внесению в бюджет до 20 октября, - в строке 860.00.006АII - 20 марта;
в строке 860.00.006В указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уменьшению по итогам налогового периода, которая определяется суммированием показателей строк 860.00.004В и 860.00.005В.
12. Декларация по форме 860.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьями 69  и 458 Налогового  кодекса.
3. Составление приложения по форме 860.01
13. В строке "Укажите номер текущего листа" указывается номер текущего листа приложения по форме 860.01.
14. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) в строке 3 указывается вид специального водопользования в соответствии с постановлением  Правительства Республики Казахстан, устанавливающим ставки платы за водопользование;
4) в строке 4 указывается номер строки, соответствующий бассейну реки специального водопользования, из таблицы приложения к постановлению Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за водопользование;
5) в строке 5 производится отметка соответствующих единиц измерения производимого специального водопользования.
15. Раздел "Объемы водопользования" заполняется в единицах измерения, указанных в строке 5:
1) в строке 860.01.001 указывается установленный лимит специального водопользования;
2) в строке 860.01.002 указывается фактический объем специального водопользования за отчетный налоговый период;
3) в строке 860.01.003 указывается фактический объем специального водопользования за отчетный налоговый период в пределах установленного лимита;
4) в строке 860.01.004 указывается фактический объем специального водопользования за отчетный налоговый период сверх установленного лимита.

16. "Жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы" бөлiмiнде:
1) 860.01.005 жолында белгiленген лимитi шегiнде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы көрсетiледi;
2) 860.01.006 жолында  Салық кодексiнiң  454-бабына сәйкес белгiленген лимиттен жоғары жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы көрсетiледi.
17. "Жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасы" бөлiмiнде:
1) 860.01.007 жолында (860.01.003 x 860.01.005) формуласы бойынша белгiленген лимит шегiнде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы мен белгiленген лимит шегiнде арнайы су пайдаланудың нақты көлемi негiзiнде айқындалатын есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын белгiленген лимит шегiнде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
2) 860.01.008 жолында (860.01.004 x 860.01.006) формуласы бойынша белгiленген лимиттен жоғары жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы мен белгiленген лимиттен жоғары арнайы су пайдаланудың нақты көлемi негiзiнде айқындалатын есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын белгiленген лимиттен жоғары арнайы жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
3) 860.01.009 жолында белгiленген жылдық лимиттен жоғары (860.01.008) және (860.01.007) белгiленген жылдық лимит шегiндегi жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасы ретiнде айқындалатын есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi.
18. 860.01 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 860.00, 860.01 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын
пайдаланғаны үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдер
сомасының есебiн жасау
ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы"  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және қоса берiлiп отырған нысандарды қоса (бұдан әрi - нысандар), жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдер сомасының есебiн жасау тәртiбiн қарастырады:

16. В разделе "Ставки платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников":
1) в строке 860.01.005 указывается ставка платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита;
2) в строке 860.01.006 указывается ставка платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита в соответствии со статьей 454 Налогового кодекса .
17. В разделе "Сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников":
1) в строке 860.01.007 указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая на основании фактического объема специального водопользования в пределах установленного лимита и ставок платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита по формуле (860.01.003 х 860.01.005);
2) в строке 860.01.008 указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая на основании фактического объема специального водопользования сверх установленного лимита и ставок платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита по формуле (860.01.004 х 860.01.006);
3) в строке 860.01.009 указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая как сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита (860.01.007) и сверх установленного лимита (860.01.008).
18. Приложение по форме 860.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
___________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 860.00, 860.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
___________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Расчета сумм текущих
платежей платы за пользование водными ресурсами
поверхностных источников
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Расчета сумм текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, включающего прилагаемые формы (далее - формы):

1) жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн 861.00 нысаны бойынша ағымды төлемдер төлеу сомаларының есебi (бұдан әрi - 861.00 нысаны бойынша есеп);
2) жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн 861.00 нысаны бойынша ағымды төлемдер төлеу сомаларының есебiне қосымша (бұдан әрi - 861.00 нысаны бойынша есепке қосымша).
2. 861.00 нысаны бойынша есеп жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн ағымды төлемдер төлеу сомаларының есебiне арналған.
861.01 нысаны бойынша қосымша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн арнайы су пайдаланудың әр түрi бойынша ағымды төлемдер төлеу сомаларының есебiн айқындауға арналған.
3. Арнайы су пайдаланудың бiрнеше түрлерiн жүзеге асыру кезiнде арнайы су пайдаланудың әрбiр түрi бойынша 861.01 нысаны бойынша қосымшаның жеке парағы толтырылады. Бұл ретте 860.01 қосымшасы парақтарының жалпы саны арнайы су пайдалану түрлерiнiң санына сәйкес келуi керек.
4. Нысанды жасау кезiнде:
1) қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
5. Нысандарды толтыру кезiнде түзетулерге, тазартуларға, өшiруге жол берiлмейдi.
6. Көрсеткiштер жоқ болған кезде нысандардың тиiстi тор көздерi толтырылмайды.
7. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда 860.00 нысан бойынша есеп аталған қосымшаларсыз ұсынылады.
8. Нысанды беру кезiнде:
1) келу тәртiбiнде қағаз тасығышта - нысандар екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен бiрге салық органына қайтарылады;
2) хабарламалы тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi тапсырысты хатпен байланыстың почта немесе өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртiбiмен электрондық түрде немесе электрондық почта бойынша салық төлеушi Кодекстiң 69-бабының 8-тармағындағы 3)-тармақшаға сәйкес нысанды қабылдау (жеткiзу) туралы электрондық почта бойынша немесе салық органында хабарламаны алады.
2. 861.00 нысаны бойынша есеп жасау
9. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3-жолда жеке тұлғаның аты-жөнi немесе заңды тұлғаның толық атауы көрсетiледi;
4) 4-жолда Экономикалық Қызмет түрлерiнiң Жалпы Жiктемесi бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет коды мен оның үлес салмағы көрсетiледi.
ЭҚЖЖ коды (бес сан) оның үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң басты үш түрi бойынша айқындалады. Yлес салмағы пайызбен, оннан бiрге дейiн (бұл ретте көрсетiлген қызметтiң жалпы үлес салмағы 100% болуы мiндеттi емес) дөңгелектеу әдiсiмен көрсетiледi.
Yлес салмағын есептеу үшiн ПФ-N 1 нысандағы (жылдық) мемлекеттiк статистикалық есептiң 1-бөлiмнiң 100 жолында ("Өнiм") салық төлеушiнiң көрсеткен деректерiн пайдалану қажет. Әртүрлi қызметтiң түрi бойынша үлес салмағы 100-жол бойынша тиiстi бағаны деректерiнiң 100-жолдың 3-бағанына қатысты дерегiне қатысты айқындалады.
Мысалы, салық төлеушi, оның негiзгi қызметi үй құрылысы болса, ПФ-N 1 нысандағы (жылдық) 1-бөлiмнiң 100 жолында мынадай деректердi көрсеттi:
-------------------------------------------------------------------
Көрсет. |Жол | Есепті  |  Оның ішінде қызметтің түрлері бойынша:
кiштер  |коды|жыл үшін,|------------------------------------------
атауы   |    | барлығы | Үй-жайлар | Автомобиль.| Автомо. |Жарнама
|    |         | құрылысы  |дерді бөлшек|бильдерді|
|    |         |           |    сату    |жалға алу|
|    |         |-----------------------------------------

1) Расчета сумм текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников по форме 861.00 (далее - Расчет по форме 861.00);
2) приложения к Расчету сумм текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников по форме 861.01 (далее - приложение по форме 861.01).
2. Расчет по форме 861.00 предназначен для расчета сумм текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников.
Приложение по форме 861.01 предназначено для определения текущих сумм платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников по каждому виду специального водопользования.
3. При осуществлении нескольких видов специального водопользования, по каждому виду заполняется отдельный лист приложения по форме 861.01. При этом общее количество листов приложения по форме 861.01 должно соответствовать количеству видов специального водопользования.
4. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
5. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки.
6. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
7. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, Расчет по форме 861.00 представляется без указанных приложений.
8. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса , - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Расчета.
2. Составление Расчета по форме 861.00
9. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес.
Коды ОКЭД (пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |Строите-   |розничная  |  аренда   | реклама
|      |        |льство     |продажа    |автомобилей|
|      |        |зданий     |автомобилей|           |
|      |        |___________|___________|___________|__________

|    |         |    45211  |   50102    | 71100   | 74400
|    |         |    коды   |   коды     |  коды   | коды
-------------------------------------------------------------------
1      2       3           4          5           6        7
-------------------------------------------------------------------
Шығарылған 100  250000,0   150000,0   50000,0     35000,0   5000,0
өнім
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер кестесі мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 2  ЭҚЖЖ   А 45211    В 50102     С  71100 |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.  060,0%     020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------
Бұл ретте құрылыс үлесi 150 000,0 (Кестенiң 4-бағанасы) / 250 000,0 (Кестенiң 3-бағанасы) х 100 ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлестер осындай жолмен есептеледi.
Мемлекеттiк статистикалық есептiлiктi (МСЕ) N 2-ШК нысаны бойынша беретiн шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалар ЭҚЖЖ мәлiметтерiн жоғарыда аталған әдiстер бойынша 2-ШК нысанның (жылдық) 3-бөлiмiнiң 200-207 жолдарының ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") негiзiнде толтырады.
N СОЦФИН нысанды МСЕ тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) МСЕ нысанын тапсыратын бiлiм беру ұйымдары 3 бойынша мәлiметтердi жоғарыда көрсетiлген әдiске ұқсас жолмен NN СОЦФИН (денсаулық) және СОЦФИН (бiлiм) нысанды жылдық есептiлiктiң 4 бөлiмiнiң ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") деректерiнiң негiзiнде толтырады.
Жоғарыда көрсетiлген есептiлiк нысандарын бермейтiн банктер, сақтандыру ұйымдары, қоғамдық бiрлестiктер мен бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде тек негiзгi қызметi бойынша ЭҚЖЖ кодын көрсетедi;
5) 5-жолда 861.00-нысаны бойынша Есептiң тиiстi түрiне белгi қойылады;
6) 6-жолда жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем есебi жүргiзiлген тиiстi валюта коды көрсетiледi;
7) 7-жолда 861.01 нысан бойынша қосымшалардың жалпы саны көрсетiледi.
10. "Жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстары пайдаланғаны үшiн төлемдi есептеу" бөлiмiнде:
1) 861.00.001 жолында есептi салық кезеңi үшiн арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша бюджетке төлеуге жататын, белгiленген лимит шектерiнде (861.00.002) және белгiленген лимиттен артық (861.00.003) жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомаларын қосумен айқындалатын жалпы сомасы көрсетiледi:
860.00.001A жолында есептi салық кезеңiнiң бiрiншi айы үшiн жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн, 861.00.002A және 861.00.003А жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын, арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша бюджетке төлеуге жататын төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi;
860.00.001В жолында есептi салық кезеңiнiң екiншi айы үшiн жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн, 861.00.002В және 861.00.003B жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын, арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша бюджетке төлеуге жататын төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi;
860.00.001C жолында есептi салық кезеңiнiң үшiншi айы үшiн жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн, 861.00.002C және 861.00.003C жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын, арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша бюджетке төлеуге жататын төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi;
860.00.001D жолында есептi тоқсан үшiн жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн, 861.00.001A, 861.00.001В және 861.00.001С жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын, арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша бюджетке төлеуге жататын төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi;

|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100  250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
2 | ОКЭД     A  4 5 2 1 1    B 5 0 1 0 2      C 7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %      0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.
Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность (ГСО) формы N2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N2-МП (годовая).
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом аналогичным вышеуказанному методу заполняют сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Объем продукции по видам деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Банки, страховые организации, общественные и бюджетные организации, не представляющие отчетность вышеуказанных форм в сведениях ОКЭД, указывают код ОКЭД только основной деятельности;
5) в строке 5 производится отметка соответствующего вида Расчета по форме 861.00;
6) в строке 6 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
7) в строке 7 указывается общее количество приложений по форме 861.01.
10. В разделе "Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников":
1) в строке 861.00.001 указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет по всем видам специального водопользования за отчетный налоговый период, которая определяется сложением сумм платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита (861.00.002) и сверх установленного лимита (861.00.003):
в строке 861.00.001А указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет по всем видам специального водопользования за первый месяц отчетного налогового периода, которая определяется суммированием показателей строк 861.00.002А и 861.00.003А;
в строке 861.00.001В указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет по всем видам специального водопользования за второй месяц отчетного налогового периода, которая определяется суммированием показателей строк 861.00.002В и 861.00.003B;
в строке 861.00.001C указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет по всем видам специального водопользования за третий месяц отчетного налогового периода, которая определяется суммированием показателей 861.00.002С и 861.00.003С;
в строке 861.00.001D указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет по всем видам специального водопользования за отчетный квартал, которая определяется суммированием показателей строк 861.00.001А, 861.00.001В и 861.00.001С;

2) 861.00.002 жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.010 жолынан көшiрiлетiн, есептi салық кезеңi үшiн арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша белгiленген лимит шектерiнде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 861.01 нысаны бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтырса, осы жол бойынша 861.01 нысаны бойынша 861.01.010 жолдары қосымшаларының барлық парақтары көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгiленген лимит шектерiнде пайдаланғаны үшiн жалпы төлем сомасы көрсетiледi:
861.00.002A жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.010A жолынан көшiрiлетiн, есептi салық кезеңiнiң бiрiншi айы үшiн арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша белгiленген лимит шектерiнде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 861.01 нысаны бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтырса, осы жол бойынша 861.01 нысаны бойынша 861.01.010A жолдары қосымшаларының барлық парақтары көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгiленген лимит шектерiнде пайдаланғаны үшiн жалпы төлем сомасы көрсетiледi;
861.00.002B жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.010B жолынан көшiрiлетiн, есептi салық кезеңiнiң екiншi айы үшiн арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша белгiленген лимит шектерiнде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 861.01 нысаны бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтырса, осы жол бойынша 861.01 нысаны бойынша 861.01.010B жолдары қосымшаларының барлық парақтары көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгiленген лимит шектерiнде пайдаланғаны үшiн жалпы төлем сомасы көрсетiледi;
861.00.002С жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.010C жолынан көшiрiлетiн, есептi салық кезеңiнiң үшiншi айы үшiн арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша белгiленген лимит шектерiнде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 861.01 нысаны бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтырса, осы жол бойынша 861.01 нысаны бойынша 861.01.010C жолдары қосымшаларының барлық парақтары көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгiленген лимит шектерiнде пайдаланғаны үшiн жалпы төлем сомасы көрсетiледi;
861.00.002D жолында 861.01.002A, 861.01.002B және 861.01.002C жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен анықталатын, есептi тоқсан үшiн бюджетке төленуге тиiс арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгiленген лимит шектерiнде пайдаланғаны үшiн жалпы төлем сомасы көрсетiледi;

2) в строке 861.00.002 указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 861.01.010 приложения по форме 861.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 861.01, по данной строке указывается общая сумма текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, которая определяется суммированием показателей строк 861.01.010 всех листов приложения по форме 861.01:
в строке 861.00.002А указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита за первый месяц отчетного налогового периода, которая переносится из строки 861.01.010А приложения по форме 861.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 861.01, в данной строке указывается общая сумма текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, которая определяется суммированием показателей строк 861.01.010А всех листов приложения по форме 861.01;
в строке 861.00.002В указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита за второй месяц отчетного налогового периода, которая переносится из строки 861.01.010В приложения по форме 861.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 861.01, в данной строке указывается общая сумма текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, которая определяется суммированием показателей строк 861.01.010В всех листов приложения по форме 861.01;
в строке 861.00.002С указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита за третий месяц отчетного налогового периода, которая переносится из строки 861.01.010С приложения по форме 861.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 861.01, в данной строке указывается общая сумма текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, которая определяется суммированием показателей строк 861.01.010С всех листов приложения по форме 861.01;
в строке 861.00.002D указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, подлежащая уплате в бюджет по всем видам специального водопользования за отчетный квартал, которая определяется суммированием показателей строк 861.00.002А, 861.00.002В и 861.00.002С;

3) 861.00.003 жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.011 жолынан көшiрiлетiн, Есептi салық кезеңi үшiн арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгiленген лимиттен артық пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 861.01 нысаны бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтырса, осы жол бойынша 861.01 нысаны бойынша 861.01.011 жолдары қосымшаларының барлық парақтары көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгiленген лимиттен артық пайдаланғаны үшiн жалпы төлем сомасы көрсетiледi:
861.00.003A жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.011A жолынан көшiрiлетiн, есептi салық кезеңiнiң бiрiншi айы үшiн арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгiленген лимиттен артық пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 861.01 нысаны бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтырса, осы жол бойынша 861.01 нысаны бойынша 861.01.011A жолдары қосымшаларының барлық парақтары көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгiленген лимиттен артық пайдаланғаны үшiн жалпы төлем сомасы көрсетiледi;
861.00.003B жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.011B жолынан көшiрiлетiн, есептi салық кезеңiнiң екiншi айы үшiн арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгiленген лимиттен артық пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 861.01 нысаны бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтырса, осы жол бойынша 861.01 нысаны бойынша 861.01.011B жолдары қосымшаларының барлық парақтары көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгiленген лимиттен артық пайдаланғаны үшiн жалпы төлем сомасы көрсетiледi;
861.00.003С жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.011C жолынан көшiрiлетiн, есептi салық кезеңiнiң үшiншi айы үшiн арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгiленген лимиттен артық пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 861.01 нысаны бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтырса, осы жол бойынша 861.01 нысаны бойынша 861.01.011C жолдары қосымшаларының барлық парақтары көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгiленген лимиттен артық пайдаланғаны үшiн жалпы төлем сомасы көрсетiледi;
861.00.003D жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.003A, 861.01.003В және 861.01.003С жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен анықталатын, есептi тоқсан үшiн арнайы су пайдаланудың барлық түрлерi бойынша жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгiленген лимиттен артық пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi.

3) в строке 861.00.003 указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 861.01.011 приложения по форме 861.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 861.01, по данной строке указывается общая сумма текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, которая определяется суммированием показателей строк 861.01.011 всех листов приложения по форме 861.01:
в строке 861.00.003А указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита за первый месяц отчетного налогового периода, которая переносится из строки 861.01.011A приложения по форме 861.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 861.01, в данной строке указывается общая сумма текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, которая определяется суммированием показателей строк 861.01.011А всех листов приложения по форме 861.01;
в строке 861.00.003В указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита за второй месяц отчетного налогового периода, которая переносится из строки 861.01.011В приложения по форме 861.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 861.01, в данной строке указывается общая сумма текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, которая определяется суммированием показателей строк 861.01.011В всех листов приложения по форме 861.01;
в строке 861.00.003С указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита за третий месяц отчетного налогового периода, которая переносится из строки 861.01.011C приложения по форме 861.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 861.01, в данной строке указывается общая сумма текущих платежей платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, которая определяется суммированием показателей строк 861.01.011C всех листов приложения по форме 861.01;
в строке 861.00.003D указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита, подлежащая уплате в бюджет по всем видам специального водопользования за отчетный квартал, которая определяется суммированием показателей строк 861.00.003А, 861.00.003В и 861.00.003С.

11. 861.00 нысаны бойынша есепке  Салық кодексiнiң  69 және  458-баптарына  сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 861.01 нысан бойынша қосымша жасау
12. "Ағымдағы парақ нөмiрiн көрсетiңiз" деген жолда 861.01 нысан қосымшасы бойынша ағымдағы парақтың нөмiрi көрсетiледi.
13. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3-жолда жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдалану үшiн төлем ставкасын белгiлейтiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысына қосымшаның кестесiнен арнайы су пайдаланудың түрiне сәйкес келетiн баған нөмiрi көрсетiледi;
4) 4-жолда жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдалану үшiн төлем ставкасын белгiлейтiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысына қосымшаның кестесiнен арнайы су пайдалану өзенiнiң бассейнiне сәйкес келетiн баған нөмiрi осы қосымша толтырылатын арнайы су пайдаланудың тиісті түрiне көрсетiледi;
5) 5-жолда жүргiзiлетiн арнайы су пайдалануды өлшеудiң тиiстi бiрлiгiне белгi жасалады.
14. "Су пайдалану көлемi" бөлiмiнде 5 жолда көрсетiлген өлшем бiрлiктерiмен толтырылады.
Егер су пайдалану лимитi тоқсан немесе айларға бөлiнбей бiр жылға белгiленген жағдайда, мынадай тәртiппен толтырылады:
1) 861.01.001 жолында кезең басында арнайы су пайдаланудың белгiленген лимитiнiң қалдығы көрсетiледi;
861.01.001A жолы өткен салық кезеңiнiң соңында лимит қалдығы болған жағдайда толтырылады. Бұл жағдайда 861.01.001 жолына 861.01 нысаны бойынша 861.01.006D жолының өткен салық кезеңiндегi көрсеткіші көшірiледi. 861.01. нысаны бойынша қосымша бiрiнші тоқсан үшiн жасалған жағдайда 861.01.001A жолында белгіленген лимит көрсетiледi;
861.01.001B жолы өткен салық кезеңiнiң бiрiншi айының соңында лимит қалдығы болған жағдайда толтырылады. Бұл жағдайда 861.01.001B жолына 861.01 нысаны бойынша 861.01.006A жолының есептi салық кезеңiнiң бiрiншi айындағы көрсеткiшi көшiрiледi;
861.01.001С жолы өткен салық кезеңiнiң екiншi айының соңында лимит қалдығы болған жағдайда толтырылады. Бұл жағдайда 861.01.001C жолына 861.01 нысаны бойынша 861.01.006B жолының есептi салық кезеңiнiң екiншi айындағы көрсеткiшi көшiрiледi;
861.01.001D жолына осы 861.01 нысан бойынша осы қосымшадағы 861.01.001A жолының көрсеткiштерi көшiрiледi;
2) 861.01.002 жолында кезең басында белгiленген лимиттен артығы көрсетiледi:
861.01.002A жолы өткен кезеңдерде (тоқсандар, жылдар) арнайы су пайдаланудың нақты көлемi лимиттен артық болған жағдайда толтырылады. 861.01 нысаны бойынша қосымшаны бiрiншi тоқсанның бiрiншi айы үшiн толтырғанда 861.01.002A жолында нөлдер көрсетiледi. 861.01 нысаны бойынша қосымшаны екiншi-төртiншi тоқсандар үшiн толтырғанда 861.01.002A жолы өткен салық кезеңiнiң соңында лимиттен артық болған жағдайда толтырылады, бұл жағдайда 861.01.002A жолына 861.01.007D жолының өткен есептiк салық кезеңiнiң көрсеткiштерi көшiрiледi;
861.01.002B жолы есептiк салық кезеңiнiң бiрiншi айы үшiн арнайы су пайдаланудың нақты көлемi лимиттен асқан жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.002B жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.007A жолынан көшiрiлетiн екiншi айдың басындағы лимиттiң асуы көрсетіледi;
861.01.002C жолы есептiк салық кезеңiнiң екiншi айы үшiн арнайы су пайдаланудың нақты көлемi лимиттен асқан жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.002C жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 861.01.007B жолынан көшiрiлетiн үшiншi айдың басындағы лимиттiң асуы көрсетiледi;
861.01.001D жолына осы 861.01 нысан бойынша осы қосымшадағы 861.01.001A жолының көрсеткiштерi көшiрiледi;

11. Расчет по форме 861.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьями 69  и 458 Налогового  кодекса.
3. Составление приложения по форме 861.01
12. В строке "Укажите номер текущего листа" указывается номер текущего листа приложения по форме 861.01.
13. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) в строке 3 указывается вид специального водопользования в соответствии с постановлением  Правительства Республики Казахстан, устанавливающим ставки платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
4) в строке 4 указывается номер строки, соответствующий бассейну реки специального водопользования из таблицы приложения к постановлению Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за водопользование;
5) в строке 5 производится отметка соответствующих единиц измерения производимого специального водопользования.
14. Раздел "Объем водопользования" заполняется в единицах измерения, указанных в строке 5.
В случае, если лимит водопользования установлен на год без разбивки по кварталам или месяцам, то заполняется в следующем порядке:
1) в строке 861.01.001 указывается остаток установленного лимита на начало периода:
строка 861.01.001А заполняется при наличии остатка лимита на конец предыдущего налогового периода. При этом в строку 861.01.001 переносятся показатели строки 861.01.006D из приложения по форме 861.01 за предыдущий налоговый период. В случае составления приложения по форме 861.01 за первый квартал в строке 861.01.001А указывается установленный лимит;
строка 861.01.001В заполняется при наличии остатка лимита на конец первого месяца отчетного налогового периода. При этом в строку 861.01.001В переносятся показатели строки 861.01.006А из приложения по форме 861.01 за первый месяц отчетного налогового периода;
строка 861.01.001C заполняется при наличии остатка лимита на конец второго месяца отчетного налогового периода. При этом в строку 861.01.001C переносятся показатели строки 861.01.006В из приложения по форме 861.01 за второй месяц отчетного налогового периода;
в строку 861.01.001D переносятся показатели строки 861.01.001А настоящего приложения по форме 861.01;
2) в строке 861.01.002 указывается превышение лимита на начало периода:
строка 861.01.002А заполняется в случае превышения фактического объема специального водопользования за предыдущие периоды (кварталы, месяцы) над установленным лимитом. При заполнении приложения по форме 861.01 за первый месяц первого квартала в строке 861.01.002А указываются нули. В случае составления приложения по форме 861.01 за второй - четвертый квартал, строка 861.01.002А заполняется при наличии превышения лимита на конец предыдущего отчетного налогового периода, при этом в строку 861.01.002А переносятся показатели строки 861.01.007D за предыдущий отчетный налоговый период;
строка 861.01.002В заполняется в случае превышения фактического объема специального водопользования за первый месяц отчетного налогового периода над установленным лимитом. При этом в строке 861.01.002В указывается превышение лимита на начало второго месяца, который переносится из строки 861.01.007А приложения по форме 861.01;
строка 861.01.002С заполняется в случае превышения фактического объема специального водопользования за второй месяц отчетного налогового периода над установленным лимитом. При этом в строке 861.01.002С указывается превышение лимита на начало третьего месяца, который переносится из строки 861.01.007В приложения по форме 861.01;
в строку 861.01.002D переносятся показатели строки 861.01.002А настоящего приложения по форме 861.01;

3) 861.01.003 жолында есептi салық кезеңi үшiн арнайы су пайдаланудың нақты көлемi көрсетiледi:
861.01.003A жолында жоғары есептi салық кезеңiнiң бiрiншi айы үшiн арнайы су пайдаланудың лимит шегiндегi және лимиттен артық нақты көлемi көрсетiледi;
861.01.003B жолында жоғары есептi салық кезеңiнiң екiншi айы үшiн арнайы су пайдаланудың лимит шегiндегi және лимиттен артық нақты көлемi көрсетiледi;
861.01.003C жолында жоғары есептi салық кезеңiнiң үшiншi айы үшiн арнайы су пайдаланудың лимит шегiндегi және лимиттен артық нақты көлемi көрсетiледi;
861.01.003D жолында 861.01 нысаны бойынша қосымшаның 860.01.003A, 860.01.003B және 860.01.003C жолдары көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын есептi салық кезеңi үшiн арнайы су пайдаланудың лимит шегiндегi және лимиттен артық нақты көлемi көрсетiледi;
4) 861.01.004 жолы есептi салық кезеңiнiң басында лимит қалдығы болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.004 жолында арнайы су пайдаланудың белгiленген лимитi шегiндегi көлемi көрсетiледi:
861.01.004A жолы айдың басында лимит қалдығы болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.004A жолында есептiк салық кезеңiнiң бiрiншi айы үшiн арнайы су пайдаланудың белгiленген лимитi шегiндегi көлемi көрсетiледi;
861.01.004В жолы айдың басында лимит қалдығы болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.004B жолында есептiк салық кезеңiнiң екiншi айы үшiн арнайы су пайдаланудың белгiленген лимитi шегiндегi көлемi көрсетiледi;
861.01.004C жолы айдың басында лимит қалдығы болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.004CA жолында есептiк салық кезеңiнiң үшiншi айы үшiн арнайы су пайдаланудың белгiленген лимитi шегiндегi көлемi көрсетiледi;
861.01.004D жолы есептiк салық кезеңiнiң басында лимит қалдығы болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.004D жолында 861.01.004A, 861.01.004B және 861.01.004C жолдары көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын есептiк салық кезеңi үшiн арнайы су пайдаланудың белгiленген лимитi шегiндегi көлемi көрсетiледi;
5) 861.01.005 жолы арнайы су пайдаланудың нақты көлемiнiң шамасы арнайы су пайдаланудың белгiленген лимитi шегiнен артық болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.005 жолында тиiстi кезең үшiн арнайы су пайдаланудың нақты көлемi (861.01.003) мен арнайы су пайдаланудың белгiленген лимитi (861.01.004) арасындағы айырмашылық ретiнде айқындалатын арнайы су пайдаланудың бiр айда (тоқсанда) белгiленген лимитiнен артық көлемi көрсетiледi:
861.01.005A жолы арнайы су пайдаланудың нақты көлемiнiң жалпы шамасы арнайы су пайдаланудың белгiленген лимитi шегiнен артық болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.005A жолында 861.01.003A және 861.01.004A жолдары арасындағы айырмашылық ретiнде айқындалатын арнайы су пайдаланудың есептiк салық кезеңiнiң бiрiншi айы үшiн белгiленген лимитiнен артық көлемi көрсетiледi;
861.01.005B жолы арнайы су пайдаланудың нақты көлемiнiң жалпы шамасы арнайы су пайдаланудың белгiленген лимитi шегiнен артық болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.005B жолында 861.01.003B және 861.01.004B жолдары арасындағы айырмашылық ретiнде айқындалатын арнайы су пайдаланудың есептiк салық кезеңiнiң екiншi айы үшiн белгiленген лимитiнен артық көлемi көрсетiледi;
861.01.005C жолы арнайы су пайдаланудың нақты көлемiнiң жалпы шамасы арнайы су пайдаланудың белгiленген лимитi шегiнен артық болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.005C жолында 861.01.003C және 861.01.004C жолдары арасындағы айырмашылық ретiнде айқындалатын арнайы су пайдаланудың есептiк салық кезеңiнiң екiншi айы үшiн белгiленген лимитiнен артық көлемi көрсетiледi;
861.01.005D жолы арнайы су пайдаланудың нақты көлемiнiң жалпы шамасы арнайы су пайдаланудың белгiленген лимитi шегiнен артық болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.005D жолында 861.01.003D және 861.01.004D жолдары арасындағы айырмашылық ретiнде айқындалатын арнайы су пайдаланудың есептiк салық кезеңi үшiн белгіленген лимитiнен артық көлемi көрсетiледi;

3) в строке 861.01.003 указывается общий фактический объем специального водопользования за отчетный налоговый период:
в строке 861.01.003А указывается общий фактический объем специального водопользования в пределах и сверх установленного лимита за первый месяц отчетного налогового периода;
в строке 861.01.003В указывается общий фактический объем специального водопользования в пределах и сверх установленного лимита за второй месяц отчетного налогового периода;
в строке 861.01.003С указывается общий фактический объем специального водопользования в пределах и сверх установленного лимита за третий месяц отчетного налогового периода;
в строке 861.01.003D указывается общий фактический объем специального-водопользования в пределах и сверх установленного лимита за отчетный налоговый период, который определяется суммированием показателей строк 861.01.003А, 861.01.003В и 861.01.003С приложения по форме 861.01;
4) строка 861.01.004 заполняется при наличии остатка лимита на начало отчетного налогового периода. При этом в строке 861.01.004 указывается объем специального водопользования за отчетный налоговый период в пределах установленного лимита:
строка 861.01.004А заполняется при наличии остатка лимита на начало месяца. При этом в строке 861.01.004А указывается объем специального водопользования за первый месяц отчетного налогового периода в пределах установленного лимита;
строка 861.01.004В заполняется при наличии остатка лимита на начало месяца. При этом в строке 861.01.004В указывается объем специального водопользования за второй месяц отчетного налогового периода в пределах установленного лимита;
строка 861.01.004С заполняется при наличии остатка лимита на начало месяца. При этом в строке 861.01.004С указывается объем специального водопользования за третий месяц отчетного налогового периода в пределах установленного лимита;
строка 861.01.004D заполняется при наличии остатка лимита на начало отчетного налогового периода. При этом в строке 861.01.004D указывается объем специального водопользования за отчетный налоговый период в пределах установленного лимита, который определяется суммированием показателей строк 861.01.004А, 861.01.004В и 861.01.004С;
5) строка 861.01.005 заполняется в случае превышения величины фактического объема специального водопользования над объемом специального водопользования в пределах установленного лимита. При этом в строке 861.01.005 указывается объем сверх установленного лимита специального водопользования за месяц (квартал), который определяется как разница между фактическим объемом специального водопользования за соответствующий период (861.01.003) и объемом специального водопользования в пределах установленного лимита (861.01.004):
строка 861.01.005А заполняется в случае превышения общей величины фактического объема специального водопользования над объемом специального водопользования в пределах установленного лимита. При этом в строке 861.01.005А указывается объем специального водопользования сверх установленного лимита за первый месяц отчетного налогового периода, который определяется как разница показателей строк 861.01.003А и 861.01.004А;
строка 861.01.005В заполняется в случае превышения общей величины фактического объема специального водопользования над объемом специального водопользования в пределах установленного лимита. При этом в строке 861.01.005В указывается объем специального водопользования сверх установленного лимита за второй месяц отчетного налогового периода, который определяется как разница показателей строк 861.01.003В и 861.01.004В;
строка 861.01.005С заполняется в случае превышения общей величины фактического объема специального водопользования над объемом специального водопользования в пределах установленного лимита. При этом в строке 861.01.005С указывается объем специального водопользования сверх установленного лимита за третий месяц отчетного налогового периода, который определяется как разница показателей строк 861.01.003С и 861.01.004С;
строка 861.01.005D заполняется в случае превышения общей величины фактического объема специального водопользования над объемом специального водопользования в пределах установленного лимита. При этом в строке 861.01.005D указывается объем специального водопользования сверх установленного лимита за отчетный налоговый период, который определяется как разница показателей строк 861.01.003D и 861.01.004D;

6) 861.01.006 жолы арнайы су пайдалану лимитiнiң кезең басындағы қалдығы арнайы су пайдаланудың нақты көлемiнiң шамасынан артық болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.006 жолында кезең басындағы лимит қалдығы (861.01.001) мен тиiстi кезең үшiн арнайы су пайдаланудың нақты көлемi (861.01.003) арасындағы айырмашылық ретiнде айқындалатын лимит қалдығы көрсетiледi:
861.01.006A жолы есептiк салық кезеңiнiң бiрiншi айының басындағы арнайы су пайдалану лимитiнiң қалдығы арнайы су пайдаланудың нақты көлемiнiң шамасынан артық болған жағдайда толтырылады. Бұл peттe 861.01.006A жолында 861.01.001A жолы мен 861.01.003A жолы арасындағы айырмашылық ретiнде айқындалатын бiрiншi айдың соңындағы лимит қалдығы көрсетiледi;
861.01.006В жолы есептiк салық кезеңiнiң екiншi айының басындағы арнайы су пайдалану лимитiнiң қалдығы арнайы су пайдаланудың нақты көлемiнiң шамасынан артық болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.006B жолында 861.01.001B жолы мен 861.01.003В жолы арасындағы айырмашылық ретiнде айқындалатын екiншi айдың соңындағы лимит қалдығы көрсетiледi;
861.01.006C жолы есептiк салық кезеңiнiң үшiншi айының басындағы арнайы су пайдалану лимитiнiң қалдығы арнайы су пайдаланудың нақты көлемiнiң шамасынан артық болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.006C жолында 861.01.001C жолы мен 861.01.003C жолы арасындағы айырмашылық ретiнде айқындалатын үшiншi айдың соңындағы лимит қалдығы көрсетiледi;
861.01.006D жолы есептiк салық кезеңiнiң басындағы арнайы су пайдалану лимитiнiң қалдығы есептiк салық кезеңiндегi арнайы су пайдаланудың нақты көлемiнiң шамасынан артық болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.006D жолында 861.01.001D жолы мен 861.01.003D жолы арасындағы айырмашылық ретiнде айқындалатын есептiк салық кезеңiнiң соңындағы лимит қалдығы көрсетiледi;
7) 861.01.007 жолы кезең басында лимиттен асқан және есептiк салық кезеңiнде белгiленген лимиттен артық арнайы су пайдалану көлемi болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.007 жолында кезең басында лимиттен артық (861.01.002) және белгiленген лимиттен артық арнайы су пайдалану көлемдерi сомасы (861.01.005) ретiнде айқындалатын есептiк салық кезеңiнiң соңында лимиттен асуы көрсетiледi:
861.01.007A жолы есептiк салық кезеңiнiң бiрiншi айының соңында лимиттен асқан жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.007A жолында 861.01.002A жолы мен 861.01.005A жолы көрсеткiштерiнiң жинақтаумен айқындалатын есептiк салық кезеңiнiң бiрiншi айының соңында лимиттен асуы көрсетiледi;
861.01.007B жолы есептiк салық кезеңiнiң екiншi айының соңында лимиттен асқан жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.007B жолында 861.01.002B жолы мен 861.01.005B жолы көрсеткiштерiнiң жинақтаумен айқындалатын есептiк салық кезеңiнiң екiншi айының соңында лимиттен асуы көрсетiледi;
861.01.007C жолы есептiк салық кезеңiнiң үшiншi айының соңында лимиттен асқан жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.007C жолында 861.01.002C жолы мен 861.01.005C жолы көрсеткiштерiнiң жинақтаумен айқындалатын есептiк салық кезеңiнiң үшiншi айының соңында лимиттен асуы көрсетiледi;
861.01.007D жолы есептiк салық кезеңiнiң соңында лимиттен асқан жағдайда толтырылады. Бұл ретте 861.01.007D жолында 861.01.002D жолы мен 861.01.005D жолы көрсеткiштерiнiң жинақтаумен айқындалатын есептiк салық кезеңiнiң соңында лимиттен асуы көрсетiледi.

6) строка 861.01.006 заполняется в случае превышения остатка лимита на начало периода над общим фактическим объемом специального водопользования за отчетный налоговый период. При этом в строке 861.01.006 указывается остаток лимита на конец периода, который определяется как разница между остатком лимита на начало периода (861.01.001) и общим фактическим объемом специального водопользования за отчетный налоговый период (861.01.003):
строка 861.01.006А заполняется в случае превышения остатка лимита на начало первого месяца отчетного налогового периода над фактическим объемом специального водопользования за первый месяц отчетного налогового периода. При этом в строке 861.01.006А указывается остаток лимита на конец первого месяца, который определяется как разница показателей строк 861.01.001А и 861.01.003А;
строка 861.01.006В заполняется в случае превышения остатка лимита на начало второго месяца отчетного налогового периода над фактическим объемом специального водопользования за второй месяц отчетного налогового периода. При этом в строке 861.01.006В указывается остаток лимита на конец второго месяца, который определяется как разница показателей строк 861.01.001В и 861.01.003В;
строка 861.01.006С заполняется в случае превышения остатка лимита на начало третьего месяца отчетного налогового периода над фактическим объемом специального водопользования за третий месяц отчетного налогового периода. При этом в строке 861.01.006С указывается остаток лимита на конец третьего месяца, который определяется как разница показателей строк 861.01.001С и 861.01.003С;
строка 861.01.006D заполняется в случае превышения остатка лимита на начало отчетного налогового периода над фактическим объемом специального водопользования за отчетный налоговый период. При этом в строке 861.01.006D указывается остаток лимита на конец отчетного налогового периода, который определяется как разница показателей строк 861.01.001D и 861.01.003D;
7) строка 861.01.007 заполняется в случае превышения лимита на начало периода и наличия объемов специального водопользования сверх установленного лимита за отчетный налоговый период. При этом в строке 861.01.007 указывается превышение лимита на конец отчетного налогового периода, который определяется как сумма превышения лимита на начало периода (861.01.002) и объемов специального водопользования сверх установленного лимита (861.01.005):
строка 861.01.007А заполняется в случае превышения лимита на конец первого месяца отчетного налогового периода. При этом в строке 861.01.007А указывается превышение лимита на конец первого месяца отчетного налогового периода, которое определяется суммированием показателей строк 861.01.002А и 861.01.005А;
строка 861.01.007В заполняется в случае превышения лимита на конец второго месяца отчетного налогового периода. При этом в строке 861.01.007В указывается превышение лимита на конец второго месяца отчетного налогового периода, которое определяется суммированием показателей строк 861.01.002В и 861.01.005В;
строка 861.01.007С заполняется в случае превышения лимита на конец третьего месяца отчетного налогового периода. При этом в строке 861.01.007С указывается превышение лимита на конец третьего месяца отчетного налогового периода, которое определяется суммированием показателей строк 861.01.002С и 861.01.005С;
строка 861.01.007D заполняется в случае превышения лимита на конец отчетного налогового периода. При этом в строке 861.01.007D указывается превышение лимита на конец отчетного налогового периода, которое определяется суммированием показателей строк 861.01.002D и 861.01.005D.

15. Егер лимит тоқсан бойынша белгiленген жағдайда, 861.01 нысан бойынша Есеп қосымшасының 861.01.001A жолында тоқсан басына белгiленген лимит көрсетiледi. Бұл жағдайда жолдарда:
861.01.001A жолына алдыңғы тоқсан үшiн 861.01.006D жолының көрсеткiшi көшiрiлмейдi;
861.01.002A жолына алдыңғы тоқсан үшiн 861.01.007D жолының көрсеткiшi көшiрiлмейдi.
Егер лимит ай бойынша белгiленген жағдайда, онда 861.01.001A, В, С жолдарында ағымдағы айға белгiленген лимит көрсетiледi.
Бұл кезде:
861.01.001A, В және С жолдарына алдыңғы ай үшiн 861.01.006 жолының көрсеткiштерi көшiрiлмейдi;
861.01.002 "Кезең басына лимиттiң асып кетуi" жолы толтырылмайды.
Жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемдi есептеуге 861.01.001D, 861.01.002D, 861.01.006D және 861.01.007D жолдарының көрсеткiштерi әсер етпегендiктен, аталған жолдар толтырылмайды.
16. "Жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы" бөлiмiнде:
1) 861.01.008 жолында белгiленген жыл лимитi шегiнде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы көрсетiледi;
2) 861.01.009 жолында  Салық кодексiнiң  454-бабына сәйкес жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгiленген жылдық лимиттен артық пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы көрсетiледi.
17. "Жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем сомасы" бөлiмiнде:
1) 861.01.010 жолында (861.01.004 x 861.01.008) формуласы бойынша арнайы су пайдалану көлемi және жоғарғы қабаттағы қайнарлардан су ресурстарын белгiленген лимит шегiнде пайдаланғаны үшiн төлем ставкалары негiзiнде белгiленетiн жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын төлем сомасы көрсетiледi:
861.01.010A жолында (861.01.004A x 860.01.008A) формуласы бойынша белгiленген лимит шегiнде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн есептiк салық кезеңiнiң бiрiншi айы үшiн бюджетке төлеуге жататын төлем сомасы көрсетiледi;
861.01.0 10В жолында (861.01.004B x 861.01.008В) формуласы бойынша белгiленген лимит шегiнде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн есептiк салық кезеңiнiң екiншi айы үшiн бюджетке төлеуге жататын төлем сомасы көрсетiледi;
861.01.010C жолында (861.01.004C х 861.01.008С) формуласы бойынша белгiленген лимит шегiнде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн есептiк салық кезеңiнiң үшiншi айы үшiн бюджетке төлеуге жататын төлем сомасы көрсетiледi;
861.01.010D жолында белгiленген лимит шегiнде жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн есептiк салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын және 860.01.010A, 860.01.010B және 861.01.010C жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын төлем сомасы көрсетiледi;

15. В случае, если лимит устанавливается поквартально, то в строке 861.01.001А приложения к Расчету по форме 861.01 указывается установленный лимит на начало квартала. При этом в строки:
861.01.001А не переносятся показатели строки 861.01.006D за предыдущий квартал;
861.01.002А не переносятся показатели строки 861.01.007D за предыдущий квартал.
В случае, если лимит установлен помесячно, то в строках 861.01.001А, В и С указывается лимит, установленный на текущий месяц.
При этом:
в строки 861.01.001А, В и С не переносятся показатели строки 861.01.006 за предыдущий месяц;
строка 861.01.002 "Превышение лимита на начало периода" не заполняется.
В связи с тем, что показатели строк 861.01.001D, 861.01.002D, 861.01.006D и 861.01.007D не влияют на исчисление платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, указанные строки не заполняются.
16. В разделе "Ставки платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников":
1) в строке 861.01.008 указывается ставка платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита;
2) в строке 861.01.009 указывается ставка платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита в соответствии со статьей 454 Налогового кодекса .
17. В разделе "Сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников":
1) в строке 861.01.010 указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период и определяемая на основании объема специального водопользования и ставок платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита по формуле (861.01.004 х 861.01.008):
в строке 861.01.010А указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, подлежащая уплате в бюджет за первый месяц отчетного налогового периода и определяемая по формуле (861.01.004А х 861.01.008А);
в строке 861.01.010В указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, подлежащая уплате в бюджет за второй месяц отчетного налогового периода и определяемая по формуле (861.01.004В х 861.01.008В);
в строке 861.01.010С указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, подлежащая уплате в бюджет за третий месяц отчетного налогового периода и определяемая по формуле (861.01.004С х 861.01.008С);
в строке 861.01.010D указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах установленного лимита, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период и определяемая суммированием показателей строк 861.01.010А, 861.01.010В и 861.01.010С;

2) 861.01.011 жолында (861.01.005 x 861.01.009) формуласы бойынша арнайы су пайдалану көлемi және жоғарғы қабаттағы қайнарлардан су ресурстарын белгiленген лимиттен артық пайдаланғаны үшiн төлем ставкалары негiзiнде белгiленетiн жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын төлем сомасы көрсетiледi:
861.01.011A жолында (861.01.005A x 861.01.009A) формуласы бойынша анықталатын есептiк кезеңнiң бiрiншi айы үшiн арнайы су пайдалану көлемi және жоғарғы қабаттағы қайнарлардан су ресурстарын белгiленген лимиттен артық пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi:
861.01.011B жолында (861.01.005B х 861.01.009B) формуласы бойынша анықталатын есептiк кезеңнiң екiншi айы үшiн арнайы су пайдалану көлемi және жоғарғы қабаттағы қайнарлардан су ресурстарын белгiленген лимиттен артық пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
861.01.011С жолында (861.01.005C х 861.01.009С) формуласы бойынша анықталатын есептiк кезеңнiң үшiншi айы үшiн арнайы су пайдалану көлемi және жоғарғы қабаттағы қайнарлардан су ресурстарын белгiленген лимиттен артық пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
861.01.011D жолында жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгiленген лимиттен артық пайдаланғаны үшiн есептiк салық кезеңi үшiн және 860.01.011A, 860.01.011В және 861.01.011C жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын жалпы төлем сомасы көрсетiледi;
3) 861.01.012 жолында жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын белгiленген лимит шеңберiнде (861.01.010) және артық пайдаланғаны үшiн (861.01.011) төлем сомасы ретiнде айқындалатын есептiк салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi:
861.01.012A жолында 861.01.010A және 861.01.011A жолдарының сомаларын жинақтаумен айқындалатын есептiк салық кезеңiнiң бiрiншi айы үшiн бюджетке төлеуге жататын төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi;
861.01.012B жолында 861.01.010B және 861.01.011B жолдарының сомаларын жинақтаумен айқындалатын есептiк салық кезеңiнiң екiншi айы үшiн бюджетке төлеуге жататын төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi;
861.01.012C жолында 861.01.010C және 861.01.011C жолдарының сомаларын жинақтаумен айқындалатын есептiк салық кезеңiнiң үшiншi айы үшiн бюджетке төлеуге жататын төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi;
861.01.012D жолында 860.01.012A, 860.01.012B және 861.01.012C жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын жоғарғы қабаттағы көздерден су ресурстарын пайдаланғаны үшiн есептiк салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын жалпы төлем сомасы көрсетіледi.

2) в строке 861.01.011 указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита за отчетный налоговый период, определяемая на основании объема специального водопользования и ставок платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита по формуле (861.01.005 х 861.01.009):
в строке 861.01.011А указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита за первый месяц отчетного налогового периода, определяемая по формуле (861.01.005А х 861.01.009А);
в строке 861.01.011В указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита за второй месяц отчетного налогового периода, определяемая по формуле (861.01.005В х 861.01.009В);
в строке 861.01.011C указывается сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита за третий месяц отчетного налогового периода, определяемая по формуле (861.01.005С х 861.01.009С);
в строке 861.01.011D указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников сверх установленного лимита за отчетный налоговый период, определяемая суммированием показателей строк 861.01.011А, 861.01.011В и 861.01.011С;
3) в строке 861.01.012 указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая как сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников в пределах (861.01.010) и сверх установленного лимита (861.01.011):
в строке 861.01.012А указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет за первый месяц отчетного налогового периода, определяемая суммированием показателей строк 861.01.010А и 861.01.011А;
в строке 861.01.012В указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет за второй месяц отчетного налогового периода, определяемая суммированием показателей строк 861.01.010В и 861.01.011В;
в строке 861.01.012С указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет за третий месяц отчетного налогового периода, определяемая суммированием показателей строк 861.01.010С и 861.01.011C;
в строке 861.01.012D указывается общая сумма платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая суммированием показателей строк 861.01.012А, 861.01.012В и 861.01.012С.

18. 861.01 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 861.00, 861.01 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем бойынша
Декларация жасаудың
ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және қоса берiлген нысандарды (бұдан әрi - нысан) енгiзетiн қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлем бойынша Декларация жасау тәртiбiн қарастырады:
1) 870.00 нысаны бойынша қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлем бойынша Декларация (бұдан әрi - 870.00 нысаны бойынша Декларация);
2) 870.01 нысан бойынша қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлем бойынша Декларацияға қосымша (бұдан әрi - 870.01 нысаны бойынша қосымша).
2. 870.00 нысаны бойынша Декларация қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлемнiң жалпы сомасын мәлiмдеуге арналған.
870.01 нысан бойынша қосымша рұқсат беретiн құжатта көрсетiлген ластағыш заттың әрбiр түрi бойынша қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлем сомасын айқындауға арналған.
3. Егер салық төлеушi арнайы табиғат пайдаланудың бiрнеше түрiн жүзеге асырған жағдайда рұқсат беретiн құжатта көрсетiлген ластағыш заттың әрбiр түрi бойынша 870.01 нысан бойынша қосымшаның жеке парағы толтырылады.
4. Нысанды жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
5. Нысандарды толтыру кезiнде түзетулерге, тазартуларға, өшiруге жол берiлмейдi.
6. Көрсеткiштер жоқ болған кезде нысандардың тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
7. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда 870.00 нысан бойынша Декларация аталған қосымшаларсыз ұсынылады.
8. Нысандарды беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен - нысандар екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгісiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырысты хатпен қағаз тасығышта почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабындағы 8-баптың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеушi нысанды қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.

18. Приложение по форме 861.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 861.00, 861.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
___________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации по плате за
загрязнение окружающей среды
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Декларации по плате за загрязнение окружающей среды, включающей прилагаемые формы (далее - формы):
1) Декларации по плате за загрязнение окружающей среды по форме 870.00 (далее - Декларация по форме 870.00);
2) приложения к Декларации по плате за загрязнение окружающей среды по форме 870.01 (далее - приложение по форме 870.01).
2. Декларация по форме 870.00 предназначена для декларирования общей суммы платы за загрязнение окружающей среды.
Приложение по форме 870.01 предназначено для определения суммы платы за загрязнение окружающей среды по каждому виду загрязняющего вещества, указанного в разрешительном документе.
3. В случае, если налогоплательщик осуществляет несколько видов специального природопользования, по каждому виду загрязняющего вещества, указанному в разрешительном документе, заполняется отдельный лист приложения по форме 870.01.
4. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе  формы заполняются в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
5. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки.
6. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
7. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, Декларация по форме 870.00 представляется без указанных приложений.
8. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса , - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Декларации.

Мемлекеттiк статистикалық есептiлiктi (МСЕ) N 2-ШК нысаны бойынша беретiн шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалар ЭҚЖЖ мәлiметтерiн жоғарыда аталған әдiстер бойынша 2-ШК нысанның (жылдық) 3-бөлiмiнiң 200-207 жолдарының ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") негiзiнде толтырады.
N СОЦФИН нысанды МСЕ тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) МСЕ нысанын тапсыратын бiлiм беру ұйымдары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi жоғарыда көрсетiлген әдiске ұқсас жолмен NN СОЦФИН (денсаулық) және СОЦФИН (бiлiм) нысанды жылдық есептiлiктiң 4 бөлiмiнiң ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") деректерiнiң негiзiнде толтырады.
Жоғарыда көрсетiлген есептiлiк нысандарын бермейтiн банктер, сақтандыру ұйымдары, қоғамдық бiрлестiктер мен бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде тек негiзгi қызметi бойынша ЭҚЖЖ кодын көрсетедi;
5) 5-жолда 870.00 нысаны бойынша Декларацияның тиiстi түрiне белгi қойылады;
6) 6-жолда қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлемдi есептеу жүргiзiлетiн тиiстi валютаның коды көрсетiледi;
7) 7-жолда 870.01 нысан бойынша қосымшалардың жалпы саны көрсетiледi.
10. "Қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлемдi есептеу" бөлiмiнде:
1) 870.00.001 жолында есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын арнайы табиғат пайдаланудың барлық түрлерi бойынша, белгiленген лимит шегiнде қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасы көрсетiледi:
870.00.001A жолында 870.01 нысаны бойынша қосымшаның 870.01.007 жолынан көшiрiлетiн тұтастай алғанда есептi салық кезеңi үшiн есептелген белгiленген лимит шектерiнде қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 870.01 нысаны бойынша қосымшаның бiрнеше парақтары толтырылатын жағдайда, бұл жолда 870.01 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарының 870.00.007 жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындайтын арнайы табиғат пайдаланудың барлық түрлерi бойынша қоршаған ортаның ластануы үшiн төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi;
870.00.001B жолында 871.01 нысаны бойынша есеп айырысулар 871.00.002 жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын есептi салық кезеңiнiң iшiнде берiлген 870.01 нысаны бойынша қоршаған ортаның ластануы үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдер есептерi бойынша есептелген (бұдан әрi - 871.00 нысаны бойынша Есеп) арнайы табиғат пайдаланудың барлық түрлерi бойынша белгiленген лимит шегiнде қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
2) 870.00.002 жолында есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын арнайы табиғат пайдаланудың барлық түрлерi бойынша белгiленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасы көрсетiледi:
870.00.002A жолында 870.01 нысаны бойынша қосымшаның 870.01.008 жолынан көшiрiлетiн тұтастай алғанда есептi салық кезеңi үшiн есептелген белгiленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 870.01 нысаны бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтыратын жағдайда, бұл жолда 870.01 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарын 870.00.008 жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындайтын арнайы табиғат пайдаланудың барлық түрлерi бойынша төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi;

Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность (ГСО) формы N№2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N 2-МП (годовая).
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом аналогичным вышеуказанному методу заполняют сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Объем продукции по видам деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Банки, страховые организации, общественные и бюджетные организации, не представляющие отчетность вышеуказанных форм в сведениях ОКЭД, указывают код ОКЭД только основной деятельности;
5) в строке 5 производится отметка соответствующего вида Декларации по форме 870.00;
6) в строке 6 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление платы за загрязнение окружающей среды;
7) в строке 7 указывается общее количество приложений по форме 870.01.
10. В разделе "Исчисление платы за загрязнение окружающей среды":
1) в строке 870.00.001 указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита по всем видам специального природопользования, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период:
в строке 870.00.001А указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита, исчисленная налогоплательщиком в целом за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 870.01.007 приложения по форме 870.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 870.01, по данной строке указывается общая сумма платы за загрязнение окружающей среды по всем видам специального природопользования, которая определяется суммированием показателей строк 870.01.007 всех листов приложения по форме 870.01;
в строке 870.00.001В указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита по всем видам специального природопользования, исчисленная налогоплательщиком по Расчетам сумм текущих платежей платы за загрязнение окружающей среды по форме 871.00 (далее - Расчет по форме 871.00), представленным в течение отчетного налогового периода, которая определяется суммированием показателей строк 871.00.002 Расчетов по форме 871.00;
2) в строке 870.00.002 указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита по всем видам специального природопользования, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период:
в строке 870.00.002А указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита, исчисленная налогоплательщиком в целом за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 870.01.008 приложения по форме 870.01. В случае, если налогоплательщик заполняет несколько листов приложения по форме 870.01, в данной строке указывается общая сумма платы по всем видам специального природопользования, которая определяется суммированием показателей строк 870.01.008 всех листов приложения по форме 870.01;

870.00.002B жолында 871.00 нысаны бойынша есептер 871.00.003 жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын есептi салық кезеңiнiң iшiнде берiлген 871.00 нысаны бойынша Есептер бойынша есептелген арнайы табиғат пайдаланудың барлық түрлерi бойынша белгiленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
3) 870.00.003 жолында есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын арнайы табиғат пайдаланудың барлық түрлерi бойынша қоршаған ортаны ластау үшiн төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi:
870.00.003А жолында 870.00.001A және 870.00.002A жолдарының көрсеткiштерi сомасы ретiнде айқындалатын 870.00 нысаны бойынша Декларация бойынша есептелген есептi салық кезеңi үшiн төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi;
870.00.003B жолында 870.00.001B және 870.00.002B жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын есептi салық кезеңiнiң iшiнде берiлген 871.00 нысаны бойынша есептер бойынша есептелген тұтастай алғанда есептi салық кезеңi үшiн қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлемдердiң ағымдағы жалпы сомасы көрсетiледi.
11. "Қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем бойынша есептеу" бөлiмiнде:
1) 870.00.004 жолында есептi салық кезеңi үшiн 870.00 нысаны бойынша Декларация бойынша қосымша төленуге немесе азаюға жататын белгiленген лимит шегiндегi қоршаған ортаны ластау үшiн төлем сомасы көрсетiледi:
870.00.004A жолы 870.00.001B жолы көрсеткiштерiнен 870.00.001A жолы көрсеткiштерiнiң асуы жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 870.00.004A жолында 870.00.001A және 870.00.001B жолдары көрсеткiштерiнiң айырмасы ретiнде айқындалатын қосымша төленуге жататын белгiленген лимит шегiндегi қоршаған ортаны ластау үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
870.00.004B жолы 870.00.001A жолының көрсеткiштерiнен 870.00.001B жолының көрсеткiштерi асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 870.00.004B жолында 870.00.001B және 870.00.001A жолдары көрсеткiштерiнiң айырмасы ретiнде айқындалатын, азаюға жататын белгiленген лимит шегiнде қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
2) 870.00.005 жолында есептi салық кезеңi үшiн 870.00 нысаны бойынша Декларация бойынша қосымша төленуге немесе азаюға жататын белгiленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасы көрсетiледi:
870.00.005A жолы 870.00.002В жолының көрсеткiштерiнен 870.00.002А жолының көрсеткiштерi асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 870.00.005A жолында 870.00.002A және 870.00.002В жолдары көрсеткiштерiнiң айырмасы ретiнде қоса есептеуге жататын белгiленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
870.00.005B жолы 870.00.002A жолының көрсеткiштерiнен 870.00.002В жолының көрсеткiштерi асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 870.00.005B жолында 870.00.002B және 870.00.002A жолдары көрсеткiштерiнiң айырмасы ретiнде айқындалатын азаюға жататын белгiленген лимит шегiндегi қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасы көрсетiледi;

в строке 870.00.002В указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита по всем видам специального природопользования, исчисленная налогоплательщиком по Расчетам по форме 871.00, представленным в течение отчетного налогового периода, которая определяется суммированием показателей строк 871.00.003 Расчетов по форме 871.00;
3) в строке 870.00.003 указывается общая сумма платы за загрязнение окружающей среды по всем видам специального природопользования, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период:
в строке 870.00.003А указывается общая сумма платы за загрязнение окружающей среды, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, исчисленная налогоплательщиком по Декларации по форме 870.00, которая определяется как сумма показателей строк 870.00.001 А и 870.00.002А;
в строке 870.00.003В указывается общая сумма текущих платежей платы за загрязнение окружающей среды в целом за отчетный налоговый период, исчисленная налогоплательщиком по Расчетам по форме 871.00, представленным в течение отчетного налогового периода, которая определяется суммированием показателей строк 870.00.001В и 870.00.002В.
11. В разделе "Расчеты по плате за загрязнение окружающей среды":
1) в строке 870.00.004 указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита, подлежащая к доплате или уменьшению по Декларации по форме 870.00 за отчетный налоговый период:
строка 870.00.004А заполняется в случае превышения показателей строки 870.00.001А над показателями строки 870.00.001В. При этом в строке 870.00.004А указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита, подлежащая к доплате, которая определяется как разница показателей строк 870.00.001А и 870.00.001В;
строка 870.00.004В заполняется в случае превышения показателей строки 870.00.001В над показателями строки 870.00.001А. При этом в строке 870.00.004В указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита, подлежащая к уменьшению, которая определяется как разница показателей строк 870.00.001В и 870.00.001А;
2) в строке 870.00.005 указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита, подлежащая к доплате или уменьшению по Декларации по форме 870.00 за отчетный налоговый период:
строка 870.00.005А заполняется в случае превышения показателей строки 870.00.002А над показателями строки 870.00.002В. При этом в строке 870.00.005А указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита, подлежащая к доплате, которая определяется как разница показателей строк 870.00.002А и 870.00.002В;
строка 870.00.005В заполняется в случае превышения показателей строки 870.00.002В над показателями строки 870.00.002А. При этом в строке 870.00.005В указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита, подлежащая к уменьшению, которая определяется как разница показателей строк 870.00.002В и 870.00.002А;

3) 870.00.006 жолында есептi салық кезеңi үшiн 870.00 нысаны бойынша Декларация бойынша қосымша төленуге немесе азаюға жататын төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi:
870.00.006A жолында 870.00.004A және 870.00.005A жолдарының көрсеткiштерiн жинақтап айқындалатын, қосымша төленуге жататын қоршаған ортаны ластау үшiн төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi;
870.00.006AI және 870.00.006II жолдары мына жағдайда толтырылады, егер салық төлеушi шаруа (фермер) қожалықтары және ауылшаруашылық өнiмдерiн өндiретiн - заңды тұлғалар үшiн арнаулы салық режимдерiн қолданса. Бұл кезде 870.00.006АI жолында 20-қазанға, -870.00.006АII жолында 20-наурызға дейiн бюджетке енгiзiлуге жататын төлем сомасы көрсетiледi;
870.00.006В жолында 870.00.004B және 870.00.005B жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын, азаюға жататын қоршаған ортаны ластау үшiн төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi.
12. 870.00 нысаны бойынша Декларацияға  Салық кодексiнiң  69 және  465-баптарына  сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 870.01 нысаны бойынша қосымша жасау
13. "Ағымдағы парақ нөмiрiн көрсетiңiз" деген жолда 870.01 нысан бойынша ағымдағы беттiң нөмiрi көрсетiледi.
14. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3-жолда қоршаған ортаны қорғау саласындағы заңнамаға сәйкес арнайы табиғат пайдалануды жүзеге асыру түрi көрсетiледi;
4) 4-жолда ластайтын заттарды шығару мен қалдықтарды орналастырудың көлемiнiң тиiстi өлшеу бiрлiгi қойылады.
15. "Ластау көлемi" бөлiмi 4-жолда көрсетiлген өлшем бiрлiгiмен толтырылады:
1) 870.01.001 жолында арнайы табиғат пайдаланудың белгiленген лимитi көрсетiледi;
2) 870.01.002 жолында есептi салық кезеңiндегi ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың нақты көлемi көрсетiледi;
3) 870.01.003 жолында белгiленген лимит шегiндегi есептi салық кезеңi үшiн ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың нақты көлемi көрсетiледi;
4) 870.01.004 жолы белгiленген лимит шегiндегi ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың жалпы көлемiнен ластаушы заттарды шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың нақты көлемiнiң жалпы шегiнен асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 870.01.004 жолында 870.01.002 және 870.01.003 жолдары көрсеткiштерiнiң айырмасы ретiнде айқындалатын, белгiленген лимиттен жоғары есептi салық кезеңi үшiн ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың нақты көлемi көрсетiледi.

3) в строке 870.00.006 указывается общая сумма платы, подлежащая к доплате или уменьшению по Декларации по форме 870.00 за отчетный налоговый период:
в строке 870.00.006А указывается общая сумма платы за загрязнение окружающей среды, подлежащая к доплате, которая определяется суммированием показателей строк 870.00.004А и 870.00.005А;
строки 870.00.006AI и 870.00.006АII заполняются в случае, если налогоплательщик применяет специальные налоговые режимы для крестьянских (фермерских) хозяйств и для юридических лиц - производителей сельхозпродукции. При этом в строке 870.00.006AI указывается сумма платы, подлежащая внесению в бюджет до 20 октября, в строке 870.00.006AII - 20 марта;
в строке 870.00.006В указывается общая сумма платы за загрязнение окружающей среды, подлежащая к уменьшению, которая определяется суммированием показателей строк 870.00.004В и 870.00.005В.
12. Декларация по форме 870.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьями 69  и 465 Налогового  кодекса.
3. Составление приложения по форме 870.01
13. В строке "Укажите номер текущего листа" указывается номер текущего листа приложения по форме 870.01.
14. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) в строке 3 указывается вид осуществляемого специального природопользования согласно законодательству в области охраны окружающей среды;
4) в строке 4 делается отметка соответствующих единиц измерения объема выбросов (сбросов) загрязняющих веществ и размещения отходов.
15. Раздел "Объемы загрязнения" заполняется в единицах измерения, указанных в строке 4:
1) в строке 870.01.001 указывается установленный лимит специального природопользования;
2) в строке 870.01.002 указывается фактический объем выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов за отчетный налоговый период;
3) в строке 870.01.003 указывается фактический объем выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов за отчетный налоговый период в пределах установленного лимита;
4) строка 870.01.004 заполняется в случае превышения общей величины фактического объема выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов над фактическим объемом выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов в пределах установленного лимита. При этом в строке 870.01.004 указывается фактический объем выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов за отчетный налоговый период сверх установленного лимита, который определяется как разница показателей строк 870.01.002 и 870.01.003.

16. "Қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем ставкасы" бөлiмiнде:
1) 870.01.005 жолында белгiленген лимит шегiнде қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем ставкасы көрсетiледі;
2) 870.01.006 жолында  Салық кодексiнiң  462-бабына сәйкес белгiленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем ставкасы көрсетiледi.
17. "Қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасы" бөлiмiнде:
1) 870.01.007 жолында (870.01.003 x 870.01.005) формуласы бойынша белгiленген лимит шегiндегi қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасы мен ластанудың нақты көлемiнен ескерiлiп айқындалатын белгiленген лимит шегiндегi қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем ставкасы көрсетiледi;
2) 870.01.008 жолында (870.01.004 х 870.01.006) формуласы бойынша белгiленген лимиттен жоғары ластану үшiн төлем ставкасы мен ластанудың нақты көлемдерiнен ескерiп айқындалатын белгiленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
3) 870.01.009 жолында белгiленген лимиттен жоғары (870.01.008) және белгiленген лимит шегiндегi (870.01.007) қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасын қосумен айқындалатын есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасы көрсетiледi.
18. 870.01 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 870.00, 870.01 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Қоршаған ортаның ластануы үшiн төлемнiң ағымдағы
төлемдер сомалары есебiн жасау
ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және қоса берiлген нысандарды қамтитын (бұдан әрi - нысандар) қоршаған ортаның ластануы үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдер сомалары есебiн жасау тәртiбiн қарастырады:
1) 871.00 нысан бойынша қоршаған ортаның ластануы үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдер сомалары есебi (бұдан әрi - 871.00 нысаны бойынша есеп);
2) 871.01 нысан бойынша қоршаған ортаның ластануы үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдер сомалары есебiне қосымша (бұдан әрi - 871.01 нысаны бойынша қосымша).
2. 871.00 нысаны бойынша қоршаған ортаның ластануы үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдерiнiң жалпы сомасын айқындауға арналған.
871.01 нысан бойынша қосымша рұқсат беретiн құжатта көрсетiлген ластағыш заттың әрбiр түрi бойынша қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлем сомасын айқындауға арналған.

16. В разделе "Ставки платы за загрязнение окружающей среды":
1) в строке 870.01.005 указывается ставка платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита;
2) в строке 870.01.006 указывается ставка платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита в соответствии со статьей 462 Налогового кодекса .
17. В разделе "Сумма платы за загрязнение окружающей среды":
1) в строке 870.01.007 указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита, определяемая исходя из фактических объемов загрязнения и ставок платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита по формуле (870.01.003 х 870.01.005);
2) в строке 870.01.008 указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита, определяемая исходя из фактических объемов загрязнения и ставок платы за загрязнение сверх установленного лимита по формуле (870.01.004 х 870.01.006);
3) в строке 870.01.009 указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая сложением сумм платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита (870.01.007) и сверх установленного лимита (870.01.008).
18. Приложение по форме 870.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
__________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 870.00, 870.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
__________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Расчета сумм текущих
платежей платы за загрязнение окружающей среды
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Расчета сумм текущих платежей платы за загрязнение окружающей среды, включающего прилагаемые формы (далее - формы):
1) Расчета сумм текущих платежей платы за загрязнение окружающей среды по форме 871.00 (далее - Расчет по форме 871.00);
2) приложения к Расчету сумм текущих платежей платы за загрязнение окружающей среды по форме 871.01 (далее - приложение по форме 871.01).
2. Расчет по форме 871.00 предназначен для определения общей суммы текущих платежей платы за загрязнение окружающей среды.
Приложение по форме 871.01 предназначено для определения суммы платы за загрязнение окружающей среды по каждому виду загрязняющего вещества, указанного в разрешительном документе.

|    |         |    45211  |   50102    | 71100   | 74400
|    |         |    коды   |   коды     |  коды   | коды
-------------------------------------------------------------------
1      2       3           4          5           6        7
-------------------------------------------------------------------
Шығарылған 100   25000,0   150000,0   50000,0     35000,0   5000,0
өнім
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 2  ЭҚЖЖ    А 45211    В 50102     С 71100 |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.  060,0%     020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------
Құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (Кестенiң 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенiң 3-бағаны) х 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледi.
Мемлекеттiк статистикалық есептiлiктi (МСЕ) N 2-ШК нысаны бойынша беретiн шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалар ЭҚЖЖ мәлiметтерiн жоғарыда аталған әдiстер бойынша 2-ШК нысанның (жылдық) 3-бөлiмiнiң 200-207 жолдарының ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") негiзiнде толтырады.
N СОЦФИН нысанды МСЕ тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦфИН (бiлiм) МСЕ нысанын тапсыратын бiлiм беру ұйымдары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi жоғарыда көрсетiлген әдiске ұқсас жолмен NN СОЦФИН (денсаулық) және СОЦФИН (бiлiм) нысанды жылдық есептiлiктiң 4 бөлiмiнiң ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары")деректерiнiң негiзiнде толтырады.
Жоғарыда көрсетiлген есептiлiк нысандарын бермейтiн банктер, сақтандыру ұйымдары, қоғамдық бiрлестiктер мен бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде тек негізгi қызметi бойынша ЭҚЖЖ кодын көрсетедi;
5) 5-жолда 871.00 нысаны бойынша Есептiң тиiстi түрiне белгi қойылады;
6) 6-жолда қоршаған ортаны ластағаны үшiн есептеу жүргiзiлетiн тиiстi валютаның коды көрсетiледi;
7) 7-жолда 871.01 нысан бойынша қосымшалардың жалпы саны көрсетiледi.
10. "Қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем" бөлiмiнде:
1) 871.00.001 жолында белгiленген лимит (871.00.002) және белгiленген лимиттен жоғары (871.00.003) шектерiндегi қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасының жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын қоршаған ортаның ластануы үшiн төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi;
2) 871.00.002 жолында 871.01 нысаны бойынша қосымшаның 871.01.010 жолынан көшiрiлетiн есептi салық кезеңiндегi белгiленген лимит шектерiндегi қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 871.01 нысан бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтырылатын жағдайда, бұл жолда 871.01 нысан бойынша қосымшаның барлық парақтарын 871.01.010 жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындайтын арнайы табиғат пайдаланудың барлық түрлерi бойынша белгiленген лимит шектерiндегi қоршаған ортаның ластануы үшiн төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi;

|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100  250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
2 | ОКЭД     A  4 5 2 1 1    B 5 0 1 0 2      C 7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %      0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.
Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность (ГСО) формы N 2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N 2-МП (годовая).
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом аналогичным вышеуказанному методу заполняют сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Объем продукции по видам деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Банки, страховые организации, общественные и бюджетные организации, не представляющие отчетность вышеуказанных форм в сведениях ОКЭД, указывают код ОКЭД только основной деятельности;
5) в строке 5 производится отметка соответствующего вида Расчета по форме 871.00;
6) в строке 6 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление платы за загрязнение окружающей среды;
7) в строке 7 указывается общее количество приложений по форме 871.01.
10. В разделе "Плата за загрязнение окружающей среды":
1) в строке 871.00.001 указывается общая сумма платы за загрязнение окружающей среды, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, которая определяется суммированием показателей строк сумм платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита (871.00.002) и сверх установленного лимита (871.00.003);
2) в строке 871.00.002 указывается сумма платы за загрязнение в пределах установленного лимита в отчетном налоговом периоде, которая переносится из строки 871.01.010 приложения по форме 871.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 871.01, в данной строке указывается общая сумма платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита по всем видам специального природопользования, которая определяется суммированием показателей строк 871.01.010 всех листов приложения по форме 871.01;

3) 871.00.003 жолында 871.01 нысаны бойынша қосымшаның 871.01.011 жолынан көшiрiлетiн есептi салық кезеңiндегi белгiленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 871.01 нысаны бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтырған жағдайда, бұл жолда 871.01 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарын 871.01.011 жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын арнайы табиғат пайдаланудың барлық түрлерi бойынша белгiленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшiн төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi.
11. 871.00 нысаны бойынша Есепке  Салық кодексiнiң  69 және  465-баптарына  сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 871.01 нысан бойынша қосымша жасау
12. "Ағымдағы парақ нөмiрiн көрсетiңiз" деген жолда 871.01 нысан бойынша ағымдағы парақ нөмiрi көрсетiледi.
13. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3-жолда қоршаған ортаны қорғау саласындағы заңдарға сәйкес арнайы табиғат пайдалануды жүзеге асыру түрi көрсетiледi;
4) 4-жолда ластаушы заттарды шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың көлемiнiң өлшемiнiң тиiстi бiрлiгi қойылады.
14. "Ластау көлемi" бөлiмi 4 жолда көрсетiлген өлшем бiрлiгiмен толтырылады:
1) 871.01.001 жолында кезең басына лимиттiң қалдығы көрсетiледi. 871.01 нысаны қосымшасының 871.01.001 жолында есептi салық жылының бiрiншi тоқсаны үшiн 871.00 нысаны бойынша Есептi жасау жағдайында белгiленген лимит шегi көрсетiледi.
Есептi салық кезеңiнiң екiншi - төртiншi тоқсаны үшiн 871.00 нысаны бойынша есептi жасау жағдайында, 871.01.001 нысаны бойынша қосымшаның 871.01 жолы бұрынғы тоқсан соңына лимит қалдығының барлығы кезiнде толтырылады. Бұл ретте, 871.01.001 жолына бұрынғы тоқсан үшiн 871.01 нысаны бойынша қосымшадан 871.01.006 жолының көрсеткiштерi көшiрiледi;
2) 871.01.002 жолында кезең басына лимиттiң асуы көрсетiледi. 871.01 нысаны бойынша қосымшадан 871.01.002 жолында есептi салық жылының бiрiншi тоқсаны үшiн 871.00 нысаны бойынша Есептi жасау жағдайында нөлдер көрсетiледi.
Есептi салық кезеңiнiң екiншi - төртiншi тоқсандары үшiн 871.00 нысаны бойынша есеп жасау жағдайында, 871.01 нысаны бойынша қосымшаның 871.01.002 жолы бұрынғы тоқсан соңына лимиттiң асуы барлығы кезiнде толтырылады. Бұл ретте, 871.01.002 жолына бұрынғы тоқсан үшiн 871.01 нысаны бойынша қосымшадан 871.01.007 жолының көрсеткiштерi көшiрiледi;
3) 871.01.003 жолында есептi тоқсан үшiн ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың жалпы нақты көлемi көрсетiледi;

3) в строке 871.00.003 указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита в отчетном налоговом периоде, которая переносится из строки 871.01.011 приложения по форме 871.01. В случае, если налогоплательщик заполняет несколько листов приложения по форме 871.01, в данной строке указывается общая сумма платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита по всем видам специального природопользования, которая определяется суммированием показателей строк 871.01.011 всех листов приложения по форме 871.01.
11. Расчет по форме 871.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьями 69  и 465 Налоговог о кодекса.
3. Составление приложения по форме 871.01
12. В строке "Укажите номер текущего листа" указывается номер текущего листа приложения по форме 871.01.
13. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) в строке 3 указывается вид осуществляемого специального природопользования согласно законодательству в области охраны окружающей среды;
4) в строке 4 делается отметка соответствующих единиц измерения объема выбросов (сбросов) загрязняющих веществ и размещения отходов.
14. Раздел "Объемы загрязнения" заполняется в единицах измерения, указанных в строке 4:
1) в строке 871.01.001 указывается остаток лимита на начало периода. В случае составления Расчета по форме 871.00 за первый квартал отчетного налогового года в строке 871.01.001 приложения по форме 871.01 указывается величина установленного лимита.
В случае составления Расчета по форме 871.00 за второй - четвертый кварталы отчетного налогового периода, строка 871.01.001 приложения по форме 871.01 заполняется при наличии остатка лимита на конец предыдущего квартала. При этом в строку 871.01.001 переносятся показатели строки 871.01.006 из приложения по форме 871.01 за предыдущий квартал;
2) в строке 871.01.002 указывается превышение лимита на начало периода. В случае составления Расчета по форме 871.00 за первый квартал отчетного налогового года в строке 871.01.002 приложения по форме 871.01 указываются нули.
В случае составления Расчета по форме 871.00 за второй - четвертый кварталы отчетного налогового периода, строка 871.01.002 приложения по форме 871.01 заполняется при наличии превышения лимита на конец предыдущего квартала. При этом в строку 871.01.002 переносятся показатели строки 871.01.007 из приложения по форме 871.01 за предыдущий квартал;
3) в строке 871.01.003 указывается общий объем фактического выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов за отчетный квартал;

4) 871.01.004 жолы тоқсанның басына лимиттiң қалдығы болғанда толтырылады. Бұл ретте, 871.01.004 жолында белгiленген лимит шегiндегi есептi тоқсан үшiн нақты ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастыру көрсетiледi.
Лимит белгiленбейтiн арнайы табиғат пайдалануды жүзеге асыру жағдайында, 871.01.004 жолына 871.01.003 жолының деректерi көшiрiледi;
5) 871.01.005 жолы белгiленген лимит шектерiндегi ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың жалпы нақты асуы жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 871.01.005 жолында 871.01.003 және 871.01.004 жолдары көрсеткiштерiнiң айырмасы ретiнде айқындалатын белгiленген лимиттен жоғары нақты ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастыру көрсетiледi;
6) 871.01.006 жолы тоқсан үшiн ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың жалпы көлемiнен кезең басындағы лимиттiң қалдығы асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 871.01.006 жолында 871.01.001 және 871.01.003 жолдары көрсеткiштерiнiң айырмасы ретiнде айқындалатын кезең соңына лимит қалдығы көрсетiледi;
7) 871.01.007 жолы есептi салық кезеңi үшiн белгiленген лимиттен жоғары ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың нақты көлемi бар және кезең басына лимиттің асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 871.01.007 жолында кезең басына лимиттiң асу сомасы (871.01.002) мен ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастырудың нақты көлемi ретiнде айқындалатын есептi салық кезеңiнiң соңына лимиттiң асу (871.01.005) көрсетiледi.
15. "Қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем ставкасы" бөлiмiнде:
1) 871.01.008 жолында белгiленген лимит шегiнде қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем ставкасы көрсетiледi;
2) 871.01.009 жолында  Салық кодексiнiң  462-бабына сәйкес белгiленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем ставкасы көрсетiледi.
16. "Қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасы" бөлiмiнде:
1) 871.01.010 жолында (871.01.004 x 871.01.008) формуласы бойынша белгiленген лимит шегiнде нақты ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастыруды ескерiп айқындалатын есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төлеуге жататын белгiленген лимит шектерiндегi қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасы көрсетiледi;

4) строка 871.01.004 заполняется при наличии остатка лимита на начало квартала. При этом в строке 871.01.004 указывается фактический выброс (сброс) загрязняющих веществ и размещение отходов за отчетный квартал в пределах установленного лимита.
В случае осуществления специального природопользования, по которому лимит не устанавливается, в строку 871.01.004 переносятся данные строки 871.01.003;
5) строка 871.01.005 заполняется в случае превышения общего фактического выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов над фактическим выбросом (сбросом) загрязняющих веществ и размещения отходов в пределах установленного лимита. При этом в строке 871.01.005 указывается фактический выброс (сброс) загрязняющих веществ и размещения отходов сверх установленного лимита, который определяется как разница показателей строк 871.01.003 и 871.01.004;
6) строка 871.01.006 заполняется в случае превышения остатка лимита на начало периода над общим объемом фактического выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов за квартал. При этом в строке 871.01.006 указывается остаток лимита на конец периода, который определяется как разница показателей строк 871.01.001 и 871.01.003;
7) строка 871.01.007 заполняется в случае превышения лимита на начало периода и (или) наличия объема фактического выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов сверх установленного лимита за отчетный налоговый период. При этом в строке 871.01.007 указывается превышение лимита на конец отчетного налогового периода, который определяется как сумма превышения лимита на начало периода (871.01.002) и фактического объема выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов сверх установленного лимита (871.01.005).
15. В разделе "Ставки платы за загрязнение окружающей среды":
1) в строке 871.01.008 указывается ставка платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита;
2) в строке 871.01.009 указывается ставка платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита в соответствии со статьей 462 Налогового кодекса .
16. В разделе "Сумма платы за загрязнение окружающей среды":
1) в строке 871.01.010 указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, которая определяется исходя из фактического выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов в пределах установленного лимита и ставок платы в пределах установленного лимита по формуле (871.01.004 х 871.01.008);

2) 871.01.011 жолында (871.01.005 x 871.01.009) формуласы бойынша белгiленген лимиттен жоғары төлем ставкасы мен белгiленген лимиттен жоғары нақты ластаушы заттар шығару (төгу) мен қалдықтарды орналастыруды ескерiп айқындалатын есептi салық кезеңi үшiн белгiленген лимиттен жоғары қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
3) 871.01.012 жолында белгiленген лимиттен жоғары (871.01.011) қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасы мен белгiленген лимит шегiнде (871.01.010) және қоршаған ортаның ластануы үшiн төлем сомасын қосумен айқындалатын, есептi салық кезеңi үшiн төлеуге жататын төлемнiң жалпы сомасы көрсетiледi.
17. 871.01 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 871.00, 871.01 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны yшiн төлем
бойынша Декларация жасау
ережелерi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және қоса берiлген нысандарды (бұдан әрi - нысан) енгiзетiн радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем бойынша Декларация жасау тәртiбiн қарастырады:
1) 880.00 нысан бойынша радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем бойынша Декларация (бұдан әрi - 880.00 нысан бойынша Декларация);
2) 880.01 нысан бойынша радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем бойынша Декларацияға қосымша (бұдан әрi - 880.01 нысан бойынша қосымша).
2. 880.00 нысан бойынша Декларация радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң жалпы сомасын мәлiмдеуге арналған.
880.01 нысаны бойынша қосымша радиобайланыстың әр түрi бойынша радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасын айқындауға арналған.
3. Әртүрлi ставкалар бойынша есептелетiн радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем радиобайланыстың әртүрлi түрлерi салық төлеушiде болған жағдайда 880.01 нысан бойынша қосымшаның жеке парағы толтырылады. Бұл ретте, 880.01 нысан бойынша қосымшаның жалпы парақтарының саны радиобайланыс түрлерiнiң санына сәйкес келуi керек.
4. Нысанды жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.

2) в строке 871.01.011 указывается сумма платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита в отчетном налоговом периоде, определяемая исходя из фактического выброса (сброса) загрязняющих веществ и размещения отходов сверх установленного лимита и ставок платы сверх установленного лимита по формуле (871.01.005 х 871.01.009);
3) в строке 871.01.012 указывается общая сумма платы, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, которая определяется сложением суммы платы за загрязнение окружающей среды в пределах установленного лимита (871.01.010) и суммы платы за загрязнение окружающей среды сверх установленного лимита (871.01.011).
17. Приложение по форме 871.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
_______________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 871.00, 871.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
______________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации по плате за
использование радиочастотного спектра
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Декларации по плате за использование радиочастотного спектра, включающей прилагаемые формы (далее - формы):
1) Декларации по плате за использование радиочастотного спектра по форме 880.00 (далее - Декларация по форме 880.00);
2) приложения к Декларации по плате за использование радиочастотного спектра по форме 880.01 (далее - приложение по форме 880.01).
2. Декларация по форме 880.00 предназначена для декларирования общей суммы платы за использование радиочастотного спектра.
Приложение по форме 880.01 предназначено для определения сумм платы за использование радиочастотного спектра по каждому виду радиосвязи.
3. При наличии у налогоплательщика различных видов радиосвязи, по которым плата за использование радиочастотного спектра исчисляется по разным ставкам, заполняется отдельный лист приложения по форме 880.01. При этом общее количество листов приложения по форме 880.01 должно соответствовать количеству видов радиосвязи.
4. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.

2) 880.00.002 жолында 881.00 нысан бойынша есептiң 881.00.001 жолынан көшiрiлетiн 881.00 нысаны бойынша радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн ағымдағы төлемдер сомасының Есебi бойынша (бұдан әрi - 881.00 нысаны бойынша Есеп) бюджетке төлеуге жататын радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
3) 880.00.003 жолы 881.00 нысаны бойынша Есеп бойынша салық төлеушiмен есептелген радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасының шегiнен 880.00 нысан бойынша Декларация бойынша радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасының асуы жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 880.00.003 жолында 880.00.01 және 880.00.02 жолдары көрсеткiштерiнiң айырмасы ретiнде айқындалатын қоса есептеуге жататын радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн қосымша төленуге тиiс сомасы көрсетiледi;
4) 880.00.004 жолы 880.00 нысаны бойынша Декларация бойынша радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем шегiнен 881.00 нысаны бойынша Есеп бойынша салық төлеушiмен есептелген радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасынан асуы жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 880.00.004 жолында 880.00.002 және 880.00.001 жолдарының көрсеткiштерi ретiнде айқындалатын азаюға жататын радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi.
11. 880.00 нысаны бойынша Декларацияға  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 880.01 нысаны бойынша қосымша жасау
12. "Ағымдағы парақтың нөмiрiн көрсетiңiз" деген жолда 880.01 нысан бойынша ағымдағы парақ нөмiрi көрсетiледi.
13. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi.
14. "Радиожиiлiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлемдi есептеуге арналған мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) 880.01.001 жолында радиобайланыстың тиiстi түрiне радиожиiлiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасын белгiлейтiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысына қосымша кестеден жол нөмiрi көрсетiледi;
2) 880.01.002 жолында радиожиiлiлiк спектрiн пайдалану орны көрсетiледi:
880.01.002А жолында облыстың атауы көрсетiледi;
880.01.002B жолында қала не ауданның атауы көрсетiледi;
880.01.002C жолында кент немесе ауылдың атауы көрсетiледi;
3) 880.01.003 жолында хабар құралының күшi көрсетiледi;
4) 880.01.004 жолында:
егер радиожиілік спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы пайдаланылатын станциялардың санына байланысты белгiленетiн жағдайда, 880.01.004A жолында станциялардың саны көрсетiледi;
егер радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы пайдаланылатын арнаның санына қарамастан белгiленген жағдайда, 880.01.004B жолында арналардың саны көрсетiледi;
егер радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы пайдаланылатын радиожиiлiктiң санына қарамастан белгiленетiн жағдайда, онда 880.01.004C жолында радиожиiлiктiң саны көрсетiледi;

2) в строке 880.00.002 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра, подлежащая внесению в бюджет по Расчету сумм текущих платежей платы за использование радиочастотного спектра по форме 881.00 (далее - Расчет по форме 881.00), которая переносится из строки 881.00.001 Расчета по форме 881.00;
3) строка 880.00.003 заполняется в случае превышения суммы платы за использование радиочастотного спектра по Декларации по форме 880.00 над величиной суммы платы за использование радиочастотного спектра, исчисленной налогоплательщиком по Расчету по форме 881.00. При этом в строке 880.00.003 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра, подлежащая доплате, которая определяется как разница показателей строк 880.00.001 и 880.00.002;
4) строка 880.00.004 заполняется в случае превышения суммы платы за использование радиочастотного спектра, исчисленной налогоплательщиком по Расчету по форме 881.00, над величиной платы за использование радиочастотного спектра по Декларации по форме 880.00. При этом в строке 880.00.004 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра, подлежащая уменьшению, которая определяется как разница показателей строк 880.00.002 и 880.00.001.
11. Декларация по форме 880.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
3. Составление приложения по форме 880.01
12. В строке "Укажите номер текущего листа" указывается номер текущего листа приложения по форме 880.01.
13. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период.
14. В разделе "Сведения для исчисления платы за использование радиочастотного спектра":
1) в строке 880.01.001 указывается номер строки из таблицы приложения к постановлению  Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра, соответствующий виду радиосвязи;
2) в строке 880.01.002 указывается место использования радиочастотного спектра:
в строке 880.01.002А указывается наименование области;
в строке 880.01.002В указывается наименование города или района;
в строке 880.01.002С указывается наименование поселка или села;
3) в строке 880.01.003 указывается мощность передающего средства;
4) в строке 880.01.004:
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых станций, то в строке 880.01.004А указывается количество станций;
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых каналов, то в строке 880.01.004В указывается количество каналов;
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых радиочастот, то в строке 880.01.004С указывается количество радиочастот;

5) егер жолақтың енiне байланысты белгiленетiн радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы жағдайында 880.01.005 және 880.01.006 жолдары толтырылады. 880.01.005 жолында радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасын белгiлейтiн Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң қаулысына қосымша кесте бойынша жолақ енi көрсетiледi:
880.01.005A жолы егер радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасын белгiлейтiн Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң қаулысына қосымша кестеде жолақ енi кГц-те көрсетiлген жағдайда толтырылады;
880.01.005B жолы егер радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасын белгiлейтiн Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң қаулысына қосымша кестеде жолақ енi МГц-те көрсетiлген жағдайда толтырылады;
6) 880.01.006 жолында радиожиiлiлiк спектрiнiң нақты пайдаланылатын жолақ енi көрсетiледi:
880.01.006A жолы егер радиожиiлiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасын белгiлейтiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысына қосымша кесте бойынша жолақ енi кГц-те көрсетiлсе толтырылады;
880.01.006B жолы егер радиожиiлiлiк спектірiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасын белгiлейтiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысына қосымша кесте бойынша жолақ енi МГц-те көрсетiлсе толтырылады;
7) 880.01.007 жолында есептi салық кезеңiндегi нақты радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн айлар саны көрсетiледi;
8) 880.01.008 жолында байланыс саласындағы уәкiлеттi орган жазып беретiн радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлемдi төлеуге хабарлама туралы мәлiметтер көрсетiледi:
880.01.008A жолында хабарламаны беру күнi көрсетiледi;
880.01.008B жолында хабарламаның нөмiрi көрсетiледi.
15. "Радиожиiлiлiк спектердi пайдаланғаны үшiн төлем" бөлiмiнде:
1) 880.01.009 жолында радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасын белгiлейтiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысына сәйкес айлық есептiк көрсеткiштердегi радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң жылдық ставкасы көрсетiледi;
2) 880.01.010 жолында айлық есептiк көрсекiштiң мөлшерi көрсетiледi;
3) 880.01.011 жолында (880.01.009 x 880.01.010) формуласы бойынша есептелген радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң жылдық ставкасы көрсетiледi;
4) 880.01.012 жолында радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi:
егер радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы пайдаланылатын станциялардың санына байланысты белгiленетiн жағдайда, радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы (880.01.004A x 880.01.011)/12 x 880.01.007 формуласы бойынша есептеледi;
егер радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы пайдаланылатын арналардың санына байланысты белгiленетiн жағдайда, радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы (880.01.004B x 880.01.011)/12 х 880.01.007 формуласы бойынша есептеледi;
егер радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы пайдаланылатын радиожиiлiктердiң санына байланысты белгiленетiн жағдайда, радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы (880.01.004C x 880.01.011)/12 x 880.01.007 формуласы бойынша есептеледi;

5) строки 880.01.005 и 880.01.006 заполняются в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от ширины полосы. В строке 880.01.005 указывается ширина полосы по таблице приложения к постановлению  Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра:
строка 880.01.005А заполняется в случае, если в таблице приложения к постановлению  Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра, ширина полосы указана в кГц;
строка 880.01.005В заполняется в случае, если в таблице приложения к постановлению  Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра, ширина полосы указана в МГц;
6) в строке 880.01.006 указывается фактически используемая ширина полосы радиочастотного спектра:
строка 880.01.006А заполняется в случае, если ширина полосы по таблице приложения к постановлению  Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра, указана в кГц;
строка 880.01.006В заполняется в случае, если ширина полосы по таблице приложения к постановлению  Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра, указана в МГц;
7) в строке 880.01.007 указывается количество месяцев фактического использования радиочастотного спектра в отчетном налоговом периоде;
8) в строке 880.01.008 указываются сведения об извещении на уплату платы за использование радиочастотного спектра, выписываемом уполномоченным органом в области связи:
в строке 880.01.008А указывается дата выдачи извещения;
в строке 880.01.008В указывается номер извещения.
15. В разделе "Плата за использование радиочастотного спектра":
1) в строке 880.01.009 указывается годовая ставка платы за использование радиочастотного спектра в месячных расчетных показателях согласно постановлению  Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра;
2) в строке 880.01.010 указывается размер месячного расчетного показателя;
3) в строке 880.01.011 указывается годовая ставка платы за использование радиочастотного спектра, рассчитанная по формуле (880.01.009 х 880.01.010);
4) в строке 880.01.012 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра:
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых станций, то сумма платы за использование радиочастотного спектра рассчитывается по формуле (880.01.004А х 880.01.011)/12 х 880.01.007;
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых каналов, то сумма платы за использование радиочастотного спектра рассчитывается по формуле (880.01.004В х 880.01.011)/12 х 880.01.007;
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых радиочастот, то сумма платы за использование радиочастотного спектра рассчитывается по формуле (880.01.004С х 880.01.011)/12 х 880.01.007;

егер радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы жолақ енiне байланысты белгiленетiн жағдайда, радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы (880.01.006/880.01.005 x 880.01.011)/12 x 880.01.007 формуласы бойынша есептеледi.
16. 880.01 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 880.00, 880.01 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң
ағымдағы төлемдер сомаларының есебiн жасау
ережелерi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және қоса берiлген нысандарды енгiзетiн (бұдан әрi - нысандар) радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдер сомасының есебiн жасау тәртiбiн қарастырады:
1) 881.00 нысан бойынша радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдер сомаларының есебi (бұдан әрi - 881.00 нысан бойынша есеп);
2) 881.01 нысан бойынша радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдер сомалары есебiне қосымша (бұдан әрi - 881.01 нысан бойынша қосымша).
2. 881.00 нысаны бойынша радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн Төлемнiң ағымдағы төлемдер сомаларын айқындауға арналған.
881.01 нысаны бойынша радиобайланыстың әрбiр түрi бойынша радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдер сомаларын айқындауға арналған.
3. Егер салық төлеушiде әртүрлi ставкалар бойынша есептелетiн радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем әртүрлi ставкалар бойынша есептелетiн радиобайланыстың әртүрлi түрлерi болған кезде, 881.01 нысаны бойынша қосымшаның жеке парағы толтырылады. Бұл ретте 881.01 нысаны бойынша қосымшаның жалпы парақтарының саны радиобайланыс түрлерiнiң санына сәйкес келуi керек.
4. Нысанды жасау кезiнде:
1) қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
5. Нысандарды толтыру кезiнде түзетулерге, тазартуларға, өшiруге жол берiлмейдi.
6. Көрсеткiштер жоқ болған кезде нысандардың тиiстi тор көздерi толтырылмайды.
7. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда, 881.00 нысаны бойынша есеп аталған қосымшаларсыз көрсетiледi.

в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от ширины полосы, то сумма платы за использование радиочастотного спектра рассчитывается по формуле (880.01.006/880.01.005 х 880.01.011)/12 х 880.01.007.
16. Приложение по форме 880.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
_______________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 880.00, 880.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
______________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Расчета сумм текущих платежей
платы за использование радиочастотного спектра
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Расчета сумм текущих платежей платы за использование радиочастотного спектра, включающего прилагаемые формы (далее - формы):
1) Расчета сумм текущих платежей платы за использование радиочастотного спектра по форме 881.00 (далее - Расчет по форме 881.00);
2) приложения к Расчету сумм текущих платежей платы за использование радиочастотного спектра по форме 881.01 (далее - приложение по форме 881.01).
2. Расчет по форме 881.00 предназначен для определения общей суммы текущих платежей платы за использование радиочастотного спектра.
Приложение по форме 881.01 предназначено для определения сумм текущих платежей платы за использование радиочастотного спектра по каждому виду радиосвязи.
3. При наличии у налогоплательщика различных видов радиосвязи, по которым плата за использование радиочастотного спектра исчисляется по разным ставкам, заполняется отдельный лист приложения по форме 881.01. При этом общее количество листов приложения по форме 881.01 должно соответствовать количеству видов радиосвязи.
4. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
5. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки.
6. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
7. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, Расчет по форме 881.00 представляется без указанных приложений.

Құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (Кестенiң 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенiң 3-бағаны) х 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледi.
Мемлекеттiк статистикалық есептiлiктi (МСЕ) N 2-ШК нысаны бойынша беретiн шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалар ЭҚЖЖ мәлiметтерiн жоғарыда аталған әдiстер бойынша 2-ШК нысанның (жылдық) 3-бөлiмiнiң 200-207 жолдарының ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") негiзiнде толтырады.
N СОЦФИН нысанды МСЕ тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) МСЕ нысанын тапсыратын бiлiм беру ұйымдары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi жоғарыда көрсетiлген әдiске ұқсас жолмен NN СОЦФИН (денсаулық) және СОЦФИН (бiлiм) нысанды жылдық есептiлiктiң 4 бөлiмiнiң ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары")деректерiнiң негiзiнде толтырады.
Жоғарыда көрсетiлген есептiлiк нысандарын бермейтiн банктер, сақтандыру ұйымдары, қоғамдық бiрлестiктер мен бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде тек негiзгi қызметi бойынша ЭҚЖЖ кодын көрсетедi;
5) 5-жолда 881.00 нысан бойынша есептiң тиiстi түрiне белгi қойылады;
6) 6-жолда радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн есептеу жүргiзiлетiн тиiстi валютаның коды көрсетiледi;
7) 7-жолда 881.01 нысан бойынша қосымшалардың жалпы саны көрсетiледi.
10. "Радиожиiлiк спектрдi пайдаланғаны үшiн төлем" бөлiмiнде:
1) 88.00.001 жолында 881.01 нысаны бойынша қосымша 881.01.012 жолынан көшiрiлетiн, есептi салық кезеңiнде бюджетке төлеуге жататын радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 881.01 нысаны бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтырған жағдайда, онда бұл жол бойынша 881.01 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарын 881.01.012 жолының көрсеткiштерiн жинақтап айқындататын радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң ағымдағы төлемдерiнiң жалпы сомасы көрсетiледi;
2) 881.00.002 жолында 20 наурыздан кешiктiрмейтiн мерзiмде радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
3) 881.00.003 жолында 20 маусымнан кешiктiрмейтiн мерзiмде радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
4) 881.00.004 жолында 20 қыркүйектен кешiктiрмейтiн мерзiмде радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
5) 881.00.005 жолында 20 желтоқсаннан кешiктiрмейтiн мерзiмде радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi.
11. 881.00 нысаны бойынша есепке  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 881.01 нысаны бойынша қосымша жасау

При этом удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графу 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.
Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность (ГСО) формы N 2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N 2-МП (годовая).
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом аналогичным вышеуказанному методу заполняют сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Объем продукции по видам деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Банки, страховые организации, общественные и бюджетные организации, не представляющие отчетность вышеуказанных форм в сведениях ОКЭД, указывают код ОКЭД только основной деятельности;
5) в строке 5 производится отметка соответствующего вида Расчета по форме 881.00;
6) в строке 6 указывается код соответствующей валюты, в которой производится исчисление платы за использование радиочастотного спектра;
7) в строке 7 указывается общее количество приложений по форме 881.01.
10. В разделе "Плата за использование радиочастотного спектра":
1) в строке 881.00.001 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра, подлежащая уплате в бюджет в отчетном налоговом периоде, которая переносится из строки 881.01.012 приложения по форме 881.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 881.01, то по данной строке указывается общая сумма текущих платежей платы за использование радиочастотного спектра, которая определяется суммированием показателей строк 881.01.012 всех листов приложения по форме 881.01;
2) в строке 881.00.002 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра по сроку не позднее 20 марта;
3) в строке 881.00.003 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра по сроку не позднее 20 июня;
4) в строке 881.00.004 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра по сроку не позднее 20 сентября;
5) в строке 881.00.005 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра по сроку не позднее 20 декабря.
11. Расчет по форме 881.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
3. Составление приложения по форме 881.01

12. "Ағымдағы парақтың нөмiрiн көрсетiңiз" деген жолда ағымдағы парақтың нөмiрi көрсетiледi.
13. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi.
14. "Радиожиiлiк спектерiн пайдаланғаны үшiн төлемдi есептеуге арналған мәлiметтер бөлiмiнде:
1) 881.01.001 жолында радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасын белгiлейтiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысына қосымша кестеден радиобайланыстың түрiне сәйкес келетiн жол нөмiрi көрсетiледi;
2) 881.01.002 жолында радиожиiлiлiк спектрiн пайдалану орны көрсетiледi:
881.01.002А жолында облыстың атауы көрсетiледi;
881.01.002B жолында қала не ауданның атауы көрсетiледi;
881.01.002С жолында кент немесе ауыл атауы көрсетiледi;
3) 881.01.003 жолында xaбap құралының күшi көрсетiледi;
4) 881.01.004 жолында:
егер радиожиiлiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы пайдаланылатын станциялардың санына байланысты белгiленетiн жағдайда, 881.01.004A жолында станциялардың саны көрсетiледi;
егер радиожиiлiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы пайдаланылатын арналардың санына байланысты белгiленетiн жағдайда, 881.01.004B жолында арналардың саны көрсетiледi;
егер радиожиiлiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы пайдаланылатын радиожиiлiктiң санына байланысты белгiленетiн жағдайда, 881.01.004C жолында радиожиiлiк саны көрсетiледi;
5) егер радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы жолақ енiне байланысты белгiленетiн жағдайда, 881.01.005 және 881.01.006 жолдары толтырылады. 881.01.005 жолында радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасын белгiлейтiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысына қосымша кесте бойынша жолақ енi көрсетiледi:
881.01.005A жолы радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасын белгiлейтiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысына қосымша кестеде жолақ енi кГц-те көрсетiлген жағдайда толтырылады;
881.01.005B жолы радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасын белгiлейтiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысына қосымша кестеде жолақ енi МГц-те көрсетiлген жағдайда толтырылады;
6) 881.01.006 жолында радиожиiлiлiк спектрiнiң нақты пайдаланылатын жолақ енi көрсетiледi:
881.01.006A жолы радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасын белгiлейтiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысына қосымша кестеде жолақ енi кГц-те көрсетiлген жағдайда толтырылады;
881.01.006B жолы радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасын белгiлейтiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысына қосымша кестеде жолақ енi МГц-те көрсетiлген жағдайда толтырылады;

12. В строке "Укажите номер текущего листа" указывается номер текущего листа приложения по форме 881.01.
13. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период.
14. В разделе "Сведения для исчисления платы за использование радиочастотного спектра":
1) в строке 881.01.001 указывается номер строки, соответствующий виду радиосвязи из таблицы приложения к постановлению  Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра;
2) в строке 881.01.002 указывается место использования радиочастотного спектра:
в строке 88l.01.002A указывается наименование области;
в строке 881.01.002В указывается наименование города или района;
в строке 881.01.002С указывается наименование поселка, села;
3) в строке 881.01.003 указывается мощность передающего средства;
4) в строке 881.01.004:
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых станций, то в строке 881.01.004А указывается количество станций;
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых каналов, то в строке 881.01.004В указывается количество каналов;
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых радиочастот, то в строке 881.01.004С указывается количество радиочастот;
5) строки 881.01.005 и 881.01.006 заполняются в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от ширины полосы. В строке 881.01.005 указывается ширина полосы по таблице приложения к постановлению  Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра:
строка 881.01.005А заполняется в случае, если в таблице приложения к постановлению  Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра, ширина полосы указана в кГц;
строка 881.01.005В заполняется в случае, если в таблице приложения к постановлению  Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра, ширина полосы указана в МГц;
6) в строке 881.01.006 указывается фактически используемая ширина полосы радиочастотного спектра:
строка 881.01.006А заполняется в случае, если ширина полосы в таблице приложения к постановлению  Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра, указана в кГц;
строка 881.01.006В заполняется в случае, если ширина полосы в таблице приложения к постановлению  Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра, указана в МГц;

7) 881.01.007 жолында есептi салық кезеңiнде радиожиiлiлiк спектрiн нақты пайдаланудың айлар саны көрсетiледi;
8) 881.01.008 жолында байланыс саласындағы уәкiлеттi орган жазып берген радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем төлеуге хабарлама туралы мәлiмет көрсетiледi:
881.01.008A жолында хабарламаны беру күнi көрсетiледi;
881.01.008B жолында хабарлама нөмiрi көрсетiледi.
15. "Радиожиiлiлiк спектрдi пайдаланғаны үшiн төлем" бөлiмiнде:
1) 881.01.009 жолында радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасын белгiлейтiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысына сәйкес айлық есептiк көрсеткiштердегi радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң жылдық ставкасы көрсетiледi;
2) 881.01.010 жолында айлық есептiк көрсеткiш мөлшерi көрсетiледi;
3) 881.01.011 жолында (881.01.009 x 881.01.010) формуласы бойынша есептелген радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлемнiң жылдық ставкасы көрсетiледi;
4) 881.01.012 жолында радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi:
егер радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы пайдаланылатын станциялардың санына байланысты белгiленетiн жағдайда, онда радиожиiлiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы (881.01.004A x 881.01.011)/12 x 881.01.007 формуласы бойынша есептеледi;
егер радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы пайдаланылатын арналардың санына байланысты белгiленетiн жағдайда, онда радиожиiлiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы (881.01.004B x 881.01.011)/12 x 881.01.007 формуласы бойынша есептеледi;
егер төлем ставкасы пайдаланылатын радиожиiлiктiң санына байланысты белгiленетiн жағдайда, онда радиожиiлiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы (881.01.004C x 881.01.011)/12 x 881.01.007 формуласы бойынша есептеледi;
егер радиожиілiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасы жолақ енiне байланысты белгiленетiн жағдайда онда радиожиiлік спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы (881.01.006/881.01.005 х 881.01.011)/12 x 881.01.007) формуласы бойынша есептеледi.
16. 881.01 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 881.00, 881.01 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Шағын бизнес субъектiлерi үшiн оңайлатылған декларацияны жасау ережелерi

7) в строке 881.01.007 указывается количество месяцев фактического использования радиочастотного спектра в отчетном налоговом периоде;
8) в строке 881.01.008 указываются сведения об извещении на уплату платы за использование радиочастотного спектра, выписываемом уполномоченным органом в области связи:
в строке 881.01.008А указывается дата выдачи извещения;
в строке 881.01.008В указывается номер извещения.
15. В разделе "Плата за использование радиочастотного спектра":
1) в строке 881.01.009 указывается годовая ставка платы за использование радиочастотного спектра в месячных расчетных показателях согласно постановлению  Правительства Республики Казахстан, устанавливающему ставки платы за использование радиочастотного спектра;
2) в строке 881.01.010 указывается размер месячного расчетного показателя;
3) в строке 881.01.011 указывается годовая ставка платы за использование радиочастотного спектра, рассчитанная по формуле (881.01.009 х 881.01.010);
4) в строке 881.01.012 указывается сумма платы за использование радиочастотного спектра:
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых станций, то сумма платы за использование радиочастотного спектра рассчитывается по формуле (881.01.004А х 881.01.011)/12 х 881.01.007;
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от количества используемых каналов, то сумма платы за использование радиочастотного спектра рассчитывается по формуле (881.01.004В х 881.01.011)/12 х 881.01.007;
в случае, если ставка платы устанавливается в зависимости от количества используемых радиочастот, то сумма платы за использование радиочастотного спектра рассчитывается по формуле (881.01.004С х 881.01.011)/12 х 881.01.007;
в случае, если ставка платы за использование радиочастотного спектра устанавливается в зависимости от ширины полосы, то сумма платы за использование радиочастотного спектра рассчитывается по формуле (881.01.006/881.01.005 x 881.01.011)/12 x 881.01.007).
16. Приложение по форме 881.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
_______________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 881.00, 881.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
______________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила
составления Упрощенной декларации для
субъектов малого бизнеса

1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және шағын бизнес субъектiлерi үшiн қоса берiлген 910.00 нысан бойынша оңайлатылған декларация (бұдан әрi - Оңайлатылған декларация) жасау тәртiбiн көздейдi.
2. Оңайлатылған декларация оңайлатылған декларация негiзiнде шағын бизнес субъектiлерi үшiн арнаулы салық режимi бойынша бюджетпен есеп айырысуға арналған.
3. Оңайлатылған декларацияны жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - Оңайлатылған декларация қара не көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Оңайлатылған декларация  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
4. Оңайлатылған декларацияны толтыру кезiнде түзетулерге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
5. Көрсеткiштер жоқ болған кезде Оңайлатылған декларацияның тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
6. Оңайлатылған декларацияны беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен - Оңайлатылған декларация екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгісiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламалы тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеушi Оңайлатылған декларацияны қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
2. Оңайлатылған декларацияны жасау
7. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3-жолда тек жеке кәсiпкерлер толтырады;
3А-жолда жеке кәсiпкердiң аты-жөнi көрсетiледi;
3B-жолда ол бар болса, фирмалық атауы көрсетiледi;
4-жолда тек заңды тұлға толтырады, онда заңды тұлғаның атауы көрсетiледi;
4) 5-жолда Экономикалық қызметтiң жалпы жiктеуші бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет түрлерiнiң коды мен олардың үлес салмағы көрсетiледi;
5) ЭҚЖЖ торкөздерiнде ЭҚЖЖ коды (бес белгiге дейiн) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң түрлерi бойынша көрсетiледi. Үлес салмағы торкөздерiнде осы қызмет түрiнiң үлес салмағын (бiр ондық белгiмен) көрсету қажет (қызметтiң аталған түрлерiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100% тең болуы мiндеттi емес).

1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления  прилагаемой Упрощенной декларации для субъектов малого бизнеса по форме 910.00 (далее - Упрощенная декларация).
2. Упрощенная декларация предназначена для расчетов с бюджетом по специальному налоговому режиму для субъектов малого бизнеса на основе Упрощенной декларации.
3. При составлении Упрощенной декларации:
1) на бумажном носителе - Упрощенная декларация заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - Упрощенная декларация заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
4. При заполнении Упрощенной декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Упрощенной декларации не заполняются.
6. При представлении Упрощенной декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - Упрощенная декларация составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса,  - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Упрощенной декларации.
2. Составление Упрощенной декларации
7. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) строка 3 заполняется только индивидуальными предпринимателями:
в строке 3А указывается фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя;
в строке 3В указывается фирменное наименование, в случае его наличия;
строка 4 заполняется только юридическими лицами, в ней указывается наименование юридического лица;
4) в строке 5 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес;
5) в ячейках ОКЭД следует указать коды ОКЭД (до пяти знаков) по видам деятельности предприятия в порядке убывания их доли. В ячейках доли необходимо указать удельный вес (с одним десятичным знаком) данного вида деятельности (сумма этих ячеек не обязательно должна быть равна 100%).

ЭҚЖЖ үлес салмағының есебi үшiн N 1-ӨН нысандағы (жылдық) мемлекеттiк статистика есептiлiктегi I-бөлiмнiң 100-жолында ("Өнiм") салық төлеушi көрсететiн деректердi пайдалану керек. ЭҚЖЖ үлесi 100-жол бойынша 3-бағанның деректерiне 100-жолдың тиiстi бағандары деректерiнiң қатынасы ретiнде айқындалады.
Мысалы, қызметiнiң негiзгi түрi үй-жай құрылысы болатын салық төлеушi N 1-ӨН есеп беру (жылдық) I-бөлiмнiң 100 жолында мынадай деректердi көрсеттi:
-------------------------------------------------------------------
Көрсет. |Жол | Есепті |  оның ішінде қызметтің түрлері бойынша
кiштер  |коды|  жыл   |-------------------------------------------
атауы   |    |  үшін, |   құрылыс   |автомобиль. |автомо. |Жарнама
|    |барлығы |     салу    |дерді бөлшек|бильдер |
|    |        |             |    сату    | жалдау |
|    |        |-------------------------------------------
|    |        |   45211     |   50102    | 71100  | 74400
|    |        |   коды      |   коды     |  коды  | коды
-------------------------------------------------------------------
1       2      3          4            5          6        7
-------------------------------------------------------------------
Шығарылған 100  250000,0  150000,0      50000,0    35000,0  5000,0
өнім
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер кестесі мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 2  ЭҚЖЖ   А 45211    В 50102      В 71100 |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.  060,0%     020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------
Құрылыстың үлес салмағы 150 000,0 (кестенің 4-бағаны)/ 250 000,0 (кестенің 3-бағаны) х 100 ретінде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтар бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептелген.
Мемлекеттiк статистикалық есептiлiктi (МСЕ) N 2-ШК нысаны бойынша беретiн шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалар ЭҚЖЖ мәлiметтерiн жоғарыда аталған әдiстер бойынша 2-ШК нысанның (жылдық) 3-бөлiмiнiң 200-207 жолдарының ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") негiзiнде толтырады.
N СОЦФИН нысанды МСЕ тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) МСЕ нысанын тапсыратын бiлiм беру ұйымдары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi жоғарыда көрсетiлген әдiске ұқсас жолмен тиiсiнше NN СОЦФИН (денсаулық) және СОЦФИН (бiлiм) нысанды жылдық есептiлiктiң 4 бөлiмiнiң ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") деректерiнiң негiзiнде толтырады.
Қоғамдық бiрлестiктер мен бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде негiзгi қызметi бойынша ЭҚЖЖ кодын көрсетедi;

Для расчета доли ОКЭД необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Доля ОКЭД определяется, как отношение данных соответствующего столбца строки 100 к данным графы 3 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является строительство зданий, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
Таблица
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |Строите-   |розничная  |  аренда   | реклама
|      |        |льство     |продажа    |автомобилей|
|      |        |зданий     |автомобилей|           |
|      |        |___________|___________|___________|__________
|      |        | код 45211 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100  250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
2 | ОКЭД     A  4 5 2 1 1   B  5 0 1 0 2     C  7 1 1 0 0
Укажите
удельный вес    0 6 0,0 %      0 2 0,0 %        0 1 4,0 %
___________________________________________________________________________
Удельный вес строительства рассчитан как 150 000,0 (графа 4                      Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100. Доли по остальным кодам ОКЭД рассчитаны аналогичным образом.
Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность (ГСО) формы N 2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N 2-МП (годовая).
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом аналогичным вышеуказанному методу заполняют сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Объем продукции по видам деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Общественные и бюджетные организации в сведениях ОКЭД указывают код ОКЭД основной деятельности;

6) 6-жолда Оңайлатылған декларацияның тиiстi түрiне белгi соғылады;
7) 7-жолда салықтарды есептеу жүргiзiлетiн валютаның тиiстi коды көрсетiледi.
8. "Салық сомасын айқындау үшiн мәлiмет" бөлiмiнде:
1) 910.00.001 жолында  Салық кодексiнiң  370-бабының 4 және 7 тармақтарына сәйкес нақты кiрiс көрсетiледi;
2) 910.00.002 жолында жалдамалы қызметкерлердiң саны көрсетiледi. Жеке кәсiпкерлер осы жолды толтырған кезде жалдамалы қызметкерлердiң санына жеке кәсiпкердiң өзi де енедi.
910.00.002A жолында есептi салық кезеңiнiң бiрiншi айы үшiн жалдамалы қызметкерлердiң саны көрсетiледi;
910.00.002B жолында есептi салық кезеңiнiң екiншi айы үшiн жалдамалы қызметкерлердiң саны көрсетiледi;
910.00.002С жолында есептi салық кезеңiнiң үшiншi айы үшiн жалдамалы қызметкерлердiң саны көрсетiледi;
3) 910.00.003 жолында ((910.00.002А + 910.00.002В + 910.00.002С)/3) формуласы бойынша айқындалатын есептi салық кезеңi үшiн қызметкерлердiң орташа тiзiмдiк саны көрсетiледi. Бұл орайда, егер қызметкерлердiң орташа тiзiмдiк саны 0,5 және одан жоғары бөлшек санды құраса, онда мұндай сан толық бiрлiкке дейiн дөңгелектенедi, ал 0,5-тен төмен сандар дөңгелектенбейдi.
4) 910.00.004 жолында  Салық кодексiнiң  376-бабының 2-тармағымен белгiленген шектен асатын орташа тiзбелi саны көрсетiледi;
5) 910.00.005 жолында  Салық кодексiнiң  377-бабымен белгiленген, ставкалар бойынша есептелген салық сомасы көрсетiледi;
6) 910.00.006 жолында Салық кодексiнiң 376-бабының 2-тармағымен белгiленген кiрiстiң шектi сомасынан асатын кiрiстен салық сомасы көрсетiледi;
7) 910.00.007 жолында есептi салық кезеңi үшiн бiр жалдамалы қызметкерге орташа айлық еңбекақы көрсетiледi;
8) 910.00.008 жолы егер бiр жалдамалы қызметкерге орташа айлық еңбекақы Салық кодексiнiң 377-бабының 4-тармағына сәйкес жеке кәсiпкерлерде айлық еңбекақының 2 еселенген ең аз мөлшерiнен кем емес, заңды тұлғаларда 2,5 еселенген ең аз мөлшерiнен кем емес болған жағдайда толтырылады.
Осы шартты сақтау кезiнде жолда ((910.00.005 - 910.00.006) х (910.00.003 - 910.00.004) x 0,015) формуласы бойынша айқындалатын Салық кодексiнiң 377-бабының 4-тармағына сәйкес қызметкерлердiң орташа тiзбелi санына байланысты салық сомасының кемуi көрсетiледi.
9) 910.00.009 жолында 910.00.005 және 910.00.008 жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын Оңайлатылған декларация бойынша бюджетке төлеуге жататын салық сомасы көрсетiледi;

6) в строке 6 производится отметка соответствующего вида Упрощенной декларации;
7) в строке 7 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление налогов.
8. В разделе "Сведения для определения суммы налогов":
1) в строке 910.00.001 указывается фактический доход в соответствии с пунктами 4 и 7 статьи 370 Налогового кодекса ;
2) в строке 910.00.002 указывается количество наемных работников. При заполнении данной строки индивидуальными предпринимателями в количество наемных работников включается сам индивидуальный предприниматель:
в строке 910.00.002А указывается количество наемных работников за первый месяц отчетного налогового периода;
в строке 910.00.002В указывается количество наемных работников за второй месяц отчетного налогового периода;
в строке 910.00.002С указывается количество наемных работников за третий месяц отчетного налогового периода;
3) в строке 910.00.003 указывается среднесписочная численность работников за отчетный налоговый период, определяемая по формуле ((910.00.002А + 910.00.002В + 910.00.002С) / 3). При этом, если среднесписочная численность работников составит дробное значение от 0,5 и выше, то такое значение подлежит округлению до целой единицы, значение ниже 0,5 округлению не подлежит;
4) в строке 910.00.004 указывается среднесписочная численность, превышающая предел, установленный пунктом 2 статьи 376 Налогового кодекса ;
5) в строке 910.00.005 указывается сумма налога, исчисленная по ставкам, установленным статьей 377 Налогового кодекса;
6) в строке 910.00.006 указывается сумма налога с дохода, превышающего предельную сумму дохода, установленную пунктом 2 статьи 376 Налогового кодекса ;
7) в строке 910.00.007 указывается среднемесячная заработная плата на одного наемного работника за отчетный налоговый период;
8) строка 910.00.008 заполняется при условии, если среднемесячная заработная плата на одного наемного работника у индивидуальных предпринимателей составляет не менее  2-кратного, юридических лиц не менее 2,5-кратного минимального размера месячной заработной платы, согласно пункту 4 статьи 377 Налогового Кодекса.
При соблюдении данного условия в строке указывается уменьшение суммы налога в зависимости от среднесписочной численности работников согласно пункту 4 статьи 377 Налогового кодекса , определяемое по формуле ((910.00.005 - 910.00.006) х (910.00.003 - 910.00.004) х 0,015);
9) в строке 910.00.009 указывается сумма налога, подлежащая уплате в бюджет по Упрощенной декларации, которая определяется как разница строк 910.00.005 и 910.00.008;

10) 910.00.010 жолында (910.00.009 x 0,5) формуласы бойынша айқындалатын бюджетке төлеуге жататын жеке (корпорациялық) табыс салығының сомасы көрсетiледi. Бұл кезде есептелген салық сомасы 1 теңгеге дейiн дөңгелектенедi: 50 тиыннан көп сома бiр теңге ретiнде қабылданады, 50 тиыннан аз сома есепке қабылданбайды;
11) 910.00.011 жолында (910.00.009 x 0,5) формуласы бойынша айқындалатын бюджетке төлеуге жататын әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi. Бұл кезде есептелген салық сомасы 1 теңгеге дейiн дөңгелектенедi: 50 тиыннан көп сома бiр теңге ретiнде қабылданады, 50 тиыннан аз сома есепке қабылданбайды.
9. Мысалы:
1) 910.00.001 жолы бойынша жеке кәсiпкердiң есептi кiрiс кезеңi үшiн кiрiсi 5 000 000 теңгенi құрады;
2) 910.00.002A жолы бойынша есептi салық кезеңiнiң бiрiншi айында жалдамалы қызметкерлердiң саны 20 адам құрады;
3) 910.00.002B жолы бойынша есептi салық кезеңiнiң екiншi айында жалдамалы қызметкерлердiң саны 15 адам құрады;
4) 910.00.002С жолы бойынша есептi салық кезеңiнiң бiрiншi айында жалдамалы қызметкерлердiң саны 16 адам құрады;
5) 910.00.003 жолы бойынша жеке кәсiпкердiң өзін қоса, қызметкерлердiң орташа тiзбелi саны ((20 + 15 + 16): 3 ай) 17 адам құрады;
6) 910.00.004 жолы бойынша шектi санынан асатын орташа тiзбелi саны 2 адам құрады (17 - 15), онда Салық кодексiнiң 376-бабының 2-тармағымен белгiленген 17 адам - нақты орташа тiзбелi саны, 15 адам - шектi саны;
7) 910.00.005 жолы бойынша Салық кодексiнiң 377-бабының 2-тармағына сәйкес есептелген салық сомасы 260000 теңге ((5000000 теңге - 3000000 теңге) х 7% + 120000 теңге) құрайды;
8) 910.00.006 жолы бойынша Салық кодексiнiң 376-бабының 2-тармағына сәйкес белгiленген кiрiстiң шектi сомасынан асатын кiрiстен салық сомасы 55000 теңге (385 000 теңге - (4500000 теңге - 3000000 теңге) x 11% + 165000 теңге) құрайды;
9) 910.00.007 жолы бойынша бiр жалдамалы қызметкерге орташа айлық еңбекақы мынадай жолмен айқындалатын 12170 теңге құрады:
мысалы, есептi салық кезеңiнiң бiрiншi айы үшiн жалдамалы қызметкерлердiң есептелген еңбекақының барлық сомасы 238 000 теңге (30000 теңге + 105000 теңге + 18000 теңге + 40000 теңге + 45000), оның iшiнде үш адамның еңбекақысы 10000 теңге құрады (30000 теңге (3 х 10000 теңге)), он адам 10500 теңге (105000 теңге (10 x 10500 теңге)), екi адам 9000 теңге (18000 теңге (2 х 9000 теңге)), екi адам 20000 теңге (40000 теңге (2 х 20000 теңге)) және үш адам 15000 теңге (45000 теңге (3 х 15000 теңге)).

10) в строке 910.00.010 указывается сумма индивидуального (корпоративного) подоходного налога, подлежащая уплате в бюджет, определяемая по формуле (910.00.009 х 0,5). При этом, исчисленная сумма налога подлежит округлению до 1 тенге: сумма в 50 и более тиын принимается за один тенге, сумма меньше 50 тиын в расчет не принимается;
11) в строке 910.00.011 указывается сумма социального налога, подлежащая уплате в бюджет, определяемая по формуле (910.00.009 х 0,5). При этом, исчисленная сумма налога подлежит округлению до 1 тенге: сумма в 50 и более тиын принимается за один тенге, сумма меньше 50 тиын в расчет не принимается.
9. Например:
1) по строке 910.00.001 доход за отчетный налоговый период индивидуального предпринимателя составил 5 000 000 тенге;
2) по строке 910.00.002А количество наемных работников в первом месяце отчетного налогового периода составило 20 человек;
3) по строке 910.00.002В количество наемных работников во втором месяце отчетного налогового периода составило 15 человек;
4) по строке 910.00.002С количество наемных работников в третьем месяце отчетного налогового периода составило 16 человек;
5) по строке 910.00.003 среднесписочная численность работников составила 17 человек, включая самого индивидуального предпринимателя ((20 + 15 + 16) : 3 месяца);
6) по строке 910.00.004 среднесписочная численность, превышающая предельную численность, составила 2 человека (17 - 15), где 17 человек - фактическая среднесписочная численность, 15 человек - предельная численность, установленная пунктом 2 статьи 376 Налогового кодекса ;
7) по строке 910.00.005 сумма исчисленного налога в соответствии с пунктом 2 статьи 377 Налогового кодекса составит 260000 тенге ((5000000 тенге - 3000000 тенге) х 7% + 120000 тенге);
8) по строке 910.00.006 сумма налога с дохода, превышающего предельную сумму дохода, установленного пунктом 2 статьи 376 Налогового кодекса, составит 35000 тенге (260000 тенге - (4500000 тенге - 3000000 тенге) х 7% + 120000 тенге);
9) по строке 910.00.007 среднемесячная заработная плата на одного наемного работника составила 12170 тенге, которая определена следующим образом:
например, всего сумма начисленной заработной платы наемных работников за первый месяц отчетного налогового периода составила 238 000 тенге (30000 тенге + 105000 тенге + 18000 тенге + 40000 тенге + 45000 тенге), в том числе заработная плата трех человек составила по 10000 тенге (30000 тенге (3 х 10000 тенге)), десяти человек по 10500 тенге (105000 тенге (10 х 10500 тенге)), двух человек по 9000 тенге (18000 тенге (2 х 9000 тенге)), двух человек по 20000 тенге (40000 тенге (2 х 20000 тенге)), и трех человек по 15000 тенге (45000 тенге (3 х 15000 тенге)).

Мәселен, есептi салық кезеңiнiң бiрiншi айы үшiн бiр жалдамалы қызметкерге орташа айлық еңбекақы 11900 теңге құрады (238000 : 20 адам), онда 20 адам - есептi салық кезеңiнiң бiрiншi айындағы жалдамалы қызметкерлердiң саны.
Осындай жолмен есептi салық кезеңiнiң екiншi және үшiншi айлары үшiн бiр жалдамалы қызметкерге еңбекақының орташа айлық сомасы айқындалады.
Мысал үшiн, бiр жалдамалы қызметкерге есептi салық кезеңiнiң екiншi айында еңбекақы сомасы - 12450 теңге, үшiншiде - 12160 теңге құрады.
Онда, есептi салық кезеңi үшiн бiр жалдамалы қызметкерге еңбекақының орташа айлық сомасы 12170 теңге ((11900 теңге + 12450 теңге + 12160 теңге): 3 ай) құрады.
Бiздiң мысалда 2002 жылға заңнама актiсiмен белгiленген еңбекақының екi еселiк орташа ең аз айлық мөлшерi 8362 теңге (4181 теңге x 2) құрады. Есептi салық кезеңiнiң жиынтығы бойынша бiр қызметкерге орташа айлық еңбекақы ең төменгi еңбекақының екi еселiк мөлшерiнен асқандықтан, Салық кодексiнiң 377-бабының 4-тармағымен көзделген орташа тiзiмдiк саннан ескерiп қызметкерлердiң шектi санын түзету жүргiзiледi.
10) 910.00.008 жолы бойынша қызметкерлердiң орташа тiзiмдiк санына байланысты азайтылған салық сомасы 50625 теңге құрады ((260000 теңге - 35000 теңге) x (17 адам - 2 адам) x 0,015), мұндағы 0,015 - қызметкерлердiң орташа тiзбелi санын ескере отырып әрбiр қызметкер үшiн салық сомасын түзету коэффициентi;
11) 910.00.009 жолы бойынша бюджетке төлеуге жататын салық сомасы 209375 теңге құрайды (260000 теңге - 50625 теңге);
12) 910.00.010 жолы бойынша жеке (корпорациялық) табыс салығы 104688 теңгенi құрайды (209375 теңге x 0,5);
13) 910.00.011 жолы бойынша әлеуметтiк салық сомасы 104688 теңгенi құрайды (209375 теңге x 0,5).
10. Оңайлатылған декларацияға  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
________________________________
РҚАО-ның ескертуі: 910.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Жеке кәсiпкерлер yшiн патент алуға өтiнiш жасау
ережелерi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және қоса берiлген 912.00 нысан бойынша Жеке кәсiпкерлер үшiн патент алуға өтiнiштi (бұдан әрi - Өтiнiш) жасау тәртiбiн көздейдi.

Так, среднемесячная заработная плата на одного наемного работника за первый месяц отчетного налогового периода составила 11900 тенге (238000 : 20 человек),  где 20 человек - количество наемных работников в первом месяце отчетного налогового периода.
Аналогично определяются среднемесячные суммы заработной платы на одного наемного работника за второй и третий месяцы отчетного налогового периода.
Допустим, во втором месяце отчетного налогового периода сумма заработной платы на одного наемного работника составила - 12450 тенге, в третьем - 12160 тенге.
Тогда, среднемесячная сумма заработной платы на одного наемного работника за отчетный налоговый период составила 12170 тенге ((11900 тенге + 12450 тенге + 12160 тенге) : 3 месяца).
В нашем примере двукратный минимальный размер месячной заработной платы установленный законодательным актом на 2002 год составил 8362 тенге (4181 тенге х 2). Так как, среднемесячная заработная плата на одного работника по итогам отчетного налогового периода превысила двукратный размер минимальной заработной платы, то производится корректировка за предельное количество работников, исходя из среднесписочной численности, предусмотренная пунктом 4 статьи 377 Налогового кодекса ;
10) по строке 910.00.008 уменьшенная сумма налога в зависимости от среднесписочной численности работников составит 50625 тенге ((260000 тенге - 35000 тенге) х (17чел. - 2чел.) х 0,015), где 0,015 - коэффициент корректировки суммы налога за каждого работника исходя из среднесписочной численности работников;
11) по строке 910.00.009 сумма налога, подлежащая уплате в бюджет, составит 209375 тенге (260000 тенге - 50625 тенге);
12) по строке 910.00.010 сумма индивидуального (корпоративного) подоходного налога составит 104688 тенге (209375 тенге х 0,5);
13) по строке 910.00.011 сумма социального налога составит 104688 тенге (209375 тенге х 0,5).
10. Упрощенная декларация подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
____________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 910.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
__________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Заявления на получение патента
для индивидуальных предпринимателей
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления прилагаемого Заявления на получение патента для индивидуальных предпринимателей по форме 912.00 (далее - Заявление).

2. Өтiнiш жеке кәсiпкерлер үшiн патент негiзiнде арнаулы салық режимi бойынша бюджетпен есеп айырысуға арналған.
3. Өтiнiштi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - Өтiнiш қара не көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Өтiнiш  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
4. Оңайлатылған декларацияны толтыру кезiнде түзетулерге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
5. Көрсеткiштер жоқ болған кезде Өтiнiштiң тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
6. Өтiнiштi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен - Өтiнiш екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламалы тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабындағы 8-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеушi Өтiнiштi қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
2. Өтiнiштi жасау
7. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2 жолда:
2А жолда жеке кәсiпкердiң аты-жөнi көрсетiледi;
2B жолда оның болуы жағдайында фирмалық атауы көрсетiледi;
3) 3-жолда Экономикалық қызметтiң жалпы жiктеуiшi бойынша (ЭҚЖЖ) қызметтiң жүзеге асырылатын түрi көрсетiледi;
4) 4-жолда валютаның тиiстi коды көрсетiледi;
5) 5-жолда жеке кәсiпкердiң тұрғылықты мекен-жайы көрсетiледi;
5A жолда облыстың атауы көрсетiледi;
5B жолда қала немесе ауданның атауы көрсетiледi;
5C жолда поселкенiң немесе селоның атауы көрсетiледi;
5D жолда көше (даңғыл, гүлзар, бұрылыс және т.б.) атауы көрсетiледi;
5E жолда үйдiң нөмiрi көрсетiледi;
5F жолда пәтер нөмiрi көрсетiледi.
8. "Патент алу үшiн мәлiмет" бөлiмiнде:
1) 912.00.001 жолда жүзеге асырылатын қызмет түрi көрсетiледi;
2) 912.00.002 жолда алынатын патент бойынша кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асыру орны көрсетiледi;
912.00.002A жолда облыстың атауы көрсетiледi;
912.00.002B жолда қала немесе ауданның атауы көрсетiледi;
912.00.002C жолда поселкенiң немесе селоның атауы көрсетiледi;
912.00.002D жолда көше (даңғыл, гүлзар, бұрылыс және т.б.) атауы көрсетiледi;
912.00.002E жолда үйдiң нөмiрi көрсетiледi;
912.00.002F жолда пәтер нөмiрi көрсетiледi;
912.00.002G жолы әмбебап дүкендерде, супермаркеттерде және т.б. кәсiпкерлiк қызметiн жүзеге асыру кезiнде толтырылады;
Бұл ретте, жолда әмбебап дүкеннiң, супермаркеттiң және т.б және де бөлiмнiң нөмiрi мен атауы көрсетiледi;

2. Заявление предназначено для расчетов с бюджетом по специальному налоговому режиму на основе патента для индивидуальных предпринимателей.
3. При составлении Заявления:
1) на бумажном носителе - Заявление заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - Заявление заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
4. При заполнении Заявления не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Заявления не заполняются.
6. При представлении Заявления:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - Заявление составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса , - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Заявления.
2. Составление Заявления
7. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2:
в строке 2А указывается фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя;
в строке 2В указывается фирменное наименование, в случае его наличия;
3) в строке 3 указывается код осуществляемого вида деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД);
4) в строке 4 указывается соответствующий код валюты;
5) в строке 5 указывается адрес местожительства индивидуального предпринимателя:
в строке 5А указывается наименование области;
в строке 5В указывается наименование города или района;
в строке 5С указывается наименование поселка или села;
в строке 5D указывается наименование улицы (проспекта, бульвара, переулка и т.д.);
в строке 5Е указывается номер дома;
в строке 5F указывается номер квартиры.
8. В разделе "Сведения для получения патента":
1) в строке 912.00.001 указывается вид осуществляемой деятельности;
2) в строке 912.00.002 указывается место осуществления предпринимательской деятельности по получаемому патенту:
в строке 912.00.002А указывается наименование области;
в строке 912.00.002В указывается наименование города или района;
в строке 912.00.002С указывается наименование поселка или села;
в строке 912.00.002D указывается наименование улицы (проспекта, бульвара, переулка и т.д.);
в строке 912.00.002Е указывается номер дома;
в строке 912.00.002F указывается номер квартиры;
строка 912.00.002G заполняется при осуществлении предпринимательской деятельности в универмагах, супермаркетах и т.д.
При этом в строке указывается наименование универмага, супермаркета и т.д., и номер или наименование отдела;

3) 912.00.003 жолда патент бойынша алынатын қызметтiң жүзеге асыру мерзiмi көрсетiледi;
4) 912.00.004 жолында болжанатын кiрiс сомасы көрсетiледi;
5) 912.00.005 жолында  Салық кодексiнiң  375-бабына сәйкес айқындалатын бюджетке төлеуге жататын салықтар сомасы көрсетiледi:
912.00.005A жолында бюджетке төлеуге жататын жеке табыс салығының сомасы көрсетiледi;
912.00.005В жолында бюджетке төлеуге жататын әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi.
9. "Лицензия туралы мәлiмет" бөлiмi лицензиялауға жататын қызметтi жүзеге асырған кезде толтырылады:
912.00.006 жолында лицензия туралы мәлiмет көрсетiледi:
912.00.006A жолында оның жүзеге асырылуына лицензия берiлген қызмет түрi көрсетiледi;
912.00.006В жолында лицензияның тиiстi түрiнiң белгiсi жүргiзiледi;
912.00.006C жолында лицензия нөмiрi көрсетiледi;
912.00.006D жолында лицензияны беру күнi көрсетiледi;
912.00.006E жолында 912.00.006В жолында көрсетiлгендердi қоспағанда "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуірдегi  Заңының  4-бабының 1-тармағының 3-тармақшасы, 2-тармағы және 4-тармағына сәйкес лицензия белгiлерi (субъектiлер бойынша, қызмет етудiң аумақтық саласы бойынша) көрсетiледi.
10. "Салық төлеушi туралы қосымша ақпарат" бөлiмiнде:
1) 912.00.007 жолында жеке кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы мәлiмет көрсетiледi:
912.00.007A жолында жеке кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң сериясы көрсетiледi;
912.00.007B жолында жеке кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң нөмiрi көрсетiледi;
912.00.007C жолында жеке кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктi берген күнi көрсетiледi;
2) 912.00.008 жолы, егер жеке кәсiпкер ҚҚС төлеушi ретiнде салық органында есепте тұрған жағдайда толтырылады:
912.00.008A жолында КҚС бойынша есепке қою туралы куәлiктiң сериясы көрсетiледi;
912.00.008B жолында ҚҚС бойынша есепке қою туралы куәлiктiң нөмiрi көрсетiледi;
912.00.008C жолында ҚҚС бойынша есепке қою күнi көрсетiледi.
11. Өтiнiшке  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
_______________________________
РҚАО-ның ескертуі: 912.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Бiрыңғай жер салығы бойынша декларация жасау
ережелерi
1. Жалпы ережелер

3) в строке 912.00.003 указывается срок осуществления деятельности по получаемому патенту;
4) в строке 912.00.004 указывается сумма предполагаемого дохода;
5) в строке 912.00.005 указывается сумма налогов, подлежащая уплате в бюджет, определяемая в соответствии со статьей 375 Налогового кодекса:
в строке 912.00.005А указывается сумма индивидуального подоходного налога, подлежащая уплате в бюджет;
в строке 912.00.005В указывается сумма социального налога, подлежащая уплате в бюджет.
9. Раздел "Сведения о лицензии" заполняется при осуществлении деятельности, подлежащей лицензированию:
в строке 912.00.006 указываются сведения о лицензии:
в строке 912.00.006А указывается вид деятельности, на осуществление которой выдана лицензия;
в строке 912.00.006В производится отметка соответствующего вида лицензии;
в строке 912.00.006С указывается номер лицензии;
в строке 912.00.006D указывается дата выдачи лицензии;
в строке 912.00.006E указываются признаки лицензии (по субъектам, по территориальной сфере действия) в соответствии с пунктом 1 подпункта 3) пункта 2 и пункта 4 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании".
10. В разделе "Дополнительная информация о налогоплательщике":
1) в строке 912.00.007 указываются сведения о государственной регистрации индивидуального предпринимателя:
в строке 912.00.007А указывается серия свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
в строке 912.00.007В указывается номер свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
в строке 912.00.007С указывается дата выдачи свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
2) строка 912.00.008 заполняется в случае, если индивидуальный предприниматель состоит на учете в налоговом органе в качестве плательщика НДС:
в строке 912.00.008А указывается серия свидетельства о постановке на учет по НДС;
в строке 912.00.008В указывается номер свидетельства о постановке на учет по НДС;
в строке 912.00.008С указывается дата постановки на учет по НДС.
11. Заявление подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
___________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 912.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
__________________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Декларации по единому
земельному налогу
1. Общие положения

1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және қоса берiлген нысандарды (бұдан әрi - нысандар) енгiзетiн бiрыңғай жер салығы бойынша декларацияны жасау тәртiбiн қарастырады:
1) 920.00 нысаны бойынша бiрыңғай жер салығы бойынша декларация (бұдан әрi - 920.00 нысаны бойынша декларация);
2) 920.01 нысаны бойынша тұрақты және (немесе) уақытша алғашқы жер пайдалану жеке меншiк құқығына жер телiмi бойынша бiрыңғай жер салығы бойынша декларацияға 1-қосымша (бұдан әрi - 920.01 нысан бойынша қосымша);
3) 920.02 нысаны бойынша қайталама жер пайдалану құқығына жер телiмi бойынша бiрыңғай жер салығы бойынша декларацияға 2-қосымша (бұдан әрi - 920.02 нысан бойынша қосымша);
4) 920.03 нысаны бойынша басқа шаруа (фермер) қожалығына жалға берiлген жер телiмi бойынша бiрыңғай жер салығы бойынша декларацияға 3-қосымша (бұдан әрi - 920.03 нысаны бойынша қосымша).
2. 920.00 нысаны бойынша декларация шаруа (фермер) қожалықтары үшін арнайы салық режимiн қолдану кезiнде бiрыңғай жер салығының сомасын мәлiмдеуге арналған.
920.01 нысаны бойынша қосымша жалға берiлген жер телiмдерiнiң шегерiмiнсiз тұрақты және (немесе) уақытша алғашқы жер пайдалану, жеке меншiк құқығындағы қожалықта барлық жер телiмдерi бойынша бiрыңғай жер салығын есептеуге арналған.
920.02 нысаны бойынша қосымша қайталама жер пайдалану құқығында жер телiмдерi бойынша бiрыңғай жер салығын есептеуге арналған.
920.03 нысаны бойынша қосымша басқа шаруа (фермер) қожалығына жалға берiлген қожалықтың жер телiмдерi бойынша бiрыңғай жер салығын есептеуге арналған.
3. Әрбiр жер телiмi бойынша әртүрлi көрсеткiштерi (иемдену кезеңдерi; жер пайдалану құқығын куәландыратын құжаттар және т.б.) бар жер телiмдерiнiң салық төлеушiде болған жағдайында 920.01, 920.02, 920.03 нысандары бойынша қосымшаларға сәйкес келетiн жеке парақ толтырылады.
4. Нысандарды жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - нысандар қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
5. Нысанды толтыру кезiнде түзетулерге, өшiруге және тазалауға жол берілмейдi.
6. Көрсеткiштер жоқ болған кезде нысандардың тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
7. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берiлмейдi.

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Декларации по единому земельному налогу, включающей прилагаемые формы (далее - формы):
1) Декларации по единому земельному налогу по форме 920.00 (далее - Декларация по форме 920.00);
2) приложения 1 к  Декларации по единому земельному налогу по земельному участку, имеющемуся на праве частной собственности, постоянного и (или) временного первичного землепользования по форме 920.01 (далее - приложение по форме 920.01);
3) приложения 2 к Декларации по единому земельному налогу по земельному участку, имеющемуся на праве вторичного землепользования по форме 920.02 (далее - приложение по форме 920.02);
4) приложения 3 к Декларации по единому земельному налогу по земельному участку, переданному в аренду другому крестьянскому (фермерскому) хозяйству по форме 920.03 (далее - приложение по форме 920.03).
2. Декларация по форме 920.00 предназначена для декларирования суммы единого земельного налога при применении специального налогового режима для крестьянских (фермерских) хозяйств.
Приложение по форме 920.01 предназначено для исчисления единого земельного налога по всем земельным участкам, имеющимся у хозяйства на праве частной собственности, постоянного и (или) временного первичного землепользования, в том числе по земельным участкам, переданным в аренду.
Приложение по форме 920.02 предназначено для исчисления единого земельного налога по земельным участкам на праве вторичного землепользования.
Приложение по форме 920.03 предназначено для исчисления единого земельного налога по земельным участкам хозяйства, переданным в аренду другому крестьянскому (фермерскому) хозяйству.
3. В случае наличия у налогоплательщика земельных участков, имеющих разные показатели (периоды владения; документы, удостоверяющие право землепользования и т.д.), по каждому земельному участку заполняется отдельный лист соответствующих приложений по формам 920.01, 920.02, 920.03.
4. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
5. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки и помарки.
6. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
7. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.

8. Нысандарды беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен - нысандар екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламалы тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабындағы 8-баптың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеушi нысанды қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
2. 920.00 нысан бойынша декларация жасау
9. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3-жолда салық төлеушiнiң аты-жөнi және атауы көрсетiледi;
4) 4-жолда Экономикалық қызметтiң жалпы жiктеуiшi бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет түрлерiнiң коды мен олардың үлес салмағы көрсетiледi.
ЭҚЖЖ коды (бес белгi) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң негiзгi үш түрi бойынша көрсетiледi. Үлес салмағы он үлесiне дейiн дөңгелектеумен проценттерде көрсетiледi (қызметтiң аталған түрлерiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100% тең болуы мiндеттi емес екенiн ескеру қажет).
Үлес салмағының есебi үшiн N 1-ӨН (жылдық) нысандағы мемлекеттiк статистика есептiлiгiнiң I-бөлiмiндегі 100 жолда ("Өнiм") салық төлеушi көрсеткен деректердi пайдалану керек. Қызметтiң әрбiр түрi бойынша үлес салмағы 100-жол бойынша 3-бағанға 100-жолдың тиiстi бағаны деректерiнiң қатынасы ретiнде айқындалады.
Мысалы, қызметiнiң негiзгi түрi дәндi дақылдар өндiру болатын салық төлеушi N 1-ӨН (жылдық) есептiлiктiң I-бөлiмiндегі 100-жолда мынадай деректердi көрсеттi:
-------------------------------------------------------------------
Көрсет. |Жол | Есепті |  оның ішінде қызметтің түрлері бойынша
кiштер  |коды|  жыл   |-------------------------------------------
атауы   |    |  үшін, |дәнді дақыл.|картофель мен|мүйізді |құм мен
|    |барлығы | дар өндіру | отырғызылым |ірі қара|малта
|    |        |            |материалдарын|  өсіру |тас
|    |        |            |    өсіру    |        |өндіру
|    |        |-------------------------------------------
|    |        |   01111    |    01112    | 01210  | 14210
|    |        |   коды     |    коды     |  коды  | коды
-------------------------------------------------------------------
1      2      3          4           5          6        7
-------------------------------------------------------------------
Өндіріл.  100  250000,0  150000,0      50000,0    35000,0  5000,0
ген өнім
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 2  ЭҚЖЖ   А 01111     В 01112     С 01210 |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.  060,0%     020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------
Бұл ретте, дәндi дақылдар өндiрудiң үлес салмағы 150 000,0 (Кестенiң 4-бағаны) 1 250 000,0 (Кестенiң 3-бағаны) х 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледi;

8. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса  - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Декларации.
2. Составление Декларации по форме 920.00
9. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество и наименование налогоплательщика;
4) в строке 4 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес.
Коды ОКЭД (пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является производство зерновых, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
_________________________________________________________________________
Наименование|Код   |Всего за| в том числе по видам деятельности         |
показателей |строки|отчетный|-------------------------------------------|
|      |год     |производст-|выращивание|разведе- |добыча   |
|      |        |во зерно-  |картофеля и|ние круп-|песка и  |
|      |        |вых        |посадочного|ного ро- |гравия   |
|      |        |           |материала  |гатого   |         |
|      |        |           |           |скота    |         |
|      |        |___________|___________|_________|_________|
|      |        |код 01111  |код 01112  |код 01210|код 14210|
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
1      |   2  |    3   |     4     |     5     |     6   |    7    |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Объем произ-|  100 |250000,0| 150000,0  | 50 000,0  | 35 000,0| 5 000,0 |
веденной    |      |        |           |           |         |         |
продукции   |      |        |           |           |         |         |
(товаров,   |      |        |           |           |         |         |
услуг),     |      |        |           |           |         |         |
тыс. тенге  |      |        |           |           |         |         |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
____________________________________________________
|  2|  ОКЭД  А 0 1 1 1 1 В  0 1 1 1 2  С  0 1 2 1 0 |
|Укажите                                            |
|удельный вес  0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 % |
|___________________________________________________|
При этом удельный вес производства зерновых рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;

5) 5-жолда бiрыңғай жер салығын есептеу жүргiзiлетiн тиiстi валютаның коды көрсетiледi;
6) 6-жолда 920.00 нысан бойынша декларацияның тиiстi түрiне белгi жүргiзiледi;
7) 7-жолда берiлген қосымшаларға сәйкес келетiн белгi жүргiзiледi.
10. "Бiрыңғай жер салығы" бөлiмiнде:
1) 920.00.001 жолда (920.00.002 -+ 920.00.003 - 920.00.004) формуласы  бойынша айқындалатын, есептi салық кезеңi үшiн төлеуге жататын бiрыңғай жер салығының сомасы көрсетiледi;
2) 920.00.002 жолда 920.01 нысаны қосымшаның 920.01.004 жолынан көшiрiлетiн, жеке меншiк, тұрақты және (немесе) уақытша алғашқы жер пайдалану құқығындағы жер телiмдерi бойынша бiрыңғай жер салығының сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 920.01 нысаны бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтырған жағдайда, бұл жолда 920.01 нысан бойынша қосымшаның барлық парақтарының 920.01.004 жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын, барлық жер телiмдерi бойынша бiрыңғай жер салығының жалпы сомасы көрсетiледi;
3) 920.00.003 жолда 920.02 нысаны бойынша қосымшаның 920.00.004 жолынан көшiрiлетiн, қайталама жер пайдалану құқығындағы жер телiмдерi бойынша бiрыңғай жер салығының сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 920.02 нысан бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтырған жағдайда, бұл жолда 920.02 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарының 920.02.004 жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын, барлық жер телiмдерi бойынша бiрыңғай жер салығының жалпы сомасы көрсетiледi;
4) 920.00.004 жолда 920.03 нысаны бойынша қосымшаның 920.00.004 жолынан көшiрiлетiн, жалға берiлген жер телiмдерi бойынша бiрыңғай жер салығының сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 920.03 нысан бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтырған жағдайда, бұл жолда 920.03 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарын 920.03.004 жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын, барлық жер телiмдерi бойынша бiрыңғай жер салығының жалпы сомасы көрсетiледi.
11. "Бiрыңғай жер салығы бойынша есеп" бөлiмiнде:
1) 920.00.005 жолда 921.00 нысаны бойынша бiрыңғай жер салығының ағымдағы төлемдер есебi 920.01.005 жолынан көшiрiлетiн, бiрыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлемдердiң сомасы көрсетiледi;
2) 920.00.006 жолы бiрыңғай жер салығы бойынша есептелген ағымдағы төлемдер сомасынан 920.00 нысаны бойынша декларация бойынша төлеуге жататын, бiрыңғай жер салығы сомасын асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте, жолда (920.00.001 - 920.00.005) формуласы бойынша айқындалатын 920.00 нысаны бойынша декларация бойынша қоса есептеуге жататын бiрыңғай жер салығының сомасы көрсетiледi;

5) в строке 5 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление единого земельного налога;
6) в строке 6 производится отметка соответствующего вида Декларации по форме 920.00;
7) в строке 7 производится отметка соответствующих представленных приложений.
10. В разделе "Единый земельный налог":
1) в строке 920.00.001 указывается сумма единого земельного налога, подлежащая уплате за отчетный налоговый период, которая определяется по формуле (920.00.02 + 920.00.03 - 920.00.004);
2) в строке 920.00.002 указывается сумма единого земельного налога по земельным участкам, имеющимся на праве частной собственности, постоянного и (или) временного первичного землепользования, которая переносится из строки 920.01.004 приложения по форме 920.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 920.01, в данной строке указывается общая сумма единого земельного налога по всем земельным участкам, определяемая суммированием показателей строк 920.01.004 всех листов приложения по форме 920.01;
3) в строке 920.00.003 указывается сумма единого земельного налога по земельным участкам на праве вторичного землепользования, которая переносится из строки 920.02.004. приложения по форме 920.02. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 920.02, в данной строке указывается общая сумма единого земельного налога по всем земельным участкам, определяемая суммированием показателей строк 920.02.004 всех листов приложения по форме 920.02;
4) в строке 920.00.004 указывается сумма единого земельного налога по земельным участкам, переданным в аренду, которая переносится из строки 920.03.004 приложения по форме 920.03. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 920.03, в данной строке указывается общая сумма единого земельного налога по всем земельным участкам, определяемая суммированием показателей строк 920.03.004 всех листов приложения по форме 920.03.
11. В разделе "Расчеты по единому земельному налогу":
1) в строке 920.00.005 указывается сумма текущего платежа по единому земельному налогу, которая переносится из строки 921.00.005 Расчета текущего платежа по единому земельному налогу по форме 921.00;
2) строка 920.00.006 заполняется в случае превышения суммы единого земельного налога, подлежащего к уплате по Декларации по форме 920.00, над начисленной суммой текущего платежа по единому земельному налогу. При этом в строке указывается сумма единого земельного налога, подлежащего доначислению по Декларации по форме 920.00, определяемая по формуле (920.00.001 - 920.00.005);

3) 920.00.007 жолы есептi салық кезеңi үшiн 920.00 нысаны бойынша декларация бойынша төлеуге жататын салық сомасынан есептелген ағымдағы төлем сомасынан асуы жағдайында толтырылады. Бұл ретте, 920.00.007 жолында (920.00.005 - 920.00.001) формуласы бойынша айқындалатын, 920.00 нысаны бойынша декларация бойынша азаюға жататын бiрыңғай жер салығының сомасы көрсетiледi.
12. 920.00 нысаны бойынша декларацияға  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 920.01 нысан бойынша қосымша жасау
13. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3-жолда 920.01 нысан бойынша қосымшалар парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
14. "Бiрыңғай жер салығы бойынша есептеу үшiн мәлiмет" бөлiмiнде:
1) 4-жолда жер телiмiнiң орналасқан жерi көрсетiледi;
2) 5-жолда жер телiмiнiң аумағы көрсетiледi;
3) 6-жолда жер ресурстарын басқару жөнiндегi уәкiлеттi орган берген деректер бойынша 1 гектар жердiң орташа бағалауы көрсетiледi.
15. "Бiрыңғай жер салығы" бөлiмiнде:
1) 920.01.001 жолында жер телiмiнiң бағалау құнын айқындау актiсiнiң дерегiне сәйкес жер телiмiнiң бағалау құны көрсетiледi. Жер телiмiнiң бағалау құнын айқындау актiсi болмаған жағдайда, 920.01.001 жолында  Салық кодексiнiң  382-бабына сәйкес аудан бойынша орташа 1 гектар жердiң бағалау құнынан ескерiп айқындалған, жер телiмiнiң бағалау құны көрсетiледi;
2) 920.01.002 жолында  Салық кодексiнiң  380-бабына сәйкес бiрыңғай жер салығының ставкасы көрсетiледi;
3) 920.01.003 жолында есептi салық кезеңiнiң iшiнде жер телiмiн пайдаланудың (иеленудiң) айлар саны көрсетiледi;
4) 920.01.004 жолында жеке меншiк, тұрақты және (немесе) уақытша алғашқы жер пайдалану құқығындағы (жалға берiлген жер телiмдерiн қоса алғанда) жер телiмi бойынша бiрыңғай жер салығының сомасы көрсетiледi. Аталған сома (920.00.001 х 920.01.002/12 х 920.01.003) формуласы бойынша жер телiмiнiң бағалау құнына бiрыңғай жер салығының ставкасын қолдану қолымен жер телiмiн пайдалану (иелену) кезеңiнен ескерiп айқындалады.
16. 920.01 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
4. 920.02 нысан бойынша қосымша жасау
17. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;

3) строка 920.00.007 заполняется в случае превышения начисленной суммы текущего платежа над суммой налога, подлежащего уплате по Декларации по форме 920.00 за налоговый период. При этом в строке 920.00.007 указывается сумма единого земельного налога, подлежащего уменьшению по Декларации по форме 920.00, определяемая по формуле (920.00.005 - 920.00.001).
12. Декларация по форме 920.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
3. Составление приложения по форме 920.01
13. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) в строке 3 указывается общее количество листов приложения по форме 920.01.
14. В разделе "Сведения для исчисления единого земельного налога":
1) в строке 4 указывается местонахождение земельного участка;
2) в строке 5 указывается площадь земельного участка;
3) в строке 6 указывается средняя оценка 1 гектара земли по данным, представленным уполномоченным органом по управлению земельными ресурсами.
15. В разделе "Единый земельный налог":
1) в строке 920.01.001 указывается оценочная стоимость земельного участка согласно данным акта определения оценочной стоимости земельного участка. В случае отсутствия акта определения оценочной стоимости земельного участка, в строке 920.01.001 указывается оценочная стоимость земельного участка, определенная исходя из оценочной стоимости 1 гектара земли в среднем по району, в соответствии со статьей 382 Налогового кодекса;
2) в строке 920.01.002 указывается ставка единого земельного налога в соответствии со статьей 380 Налогового кодекса;
3) в строке 920.01.003 указывается количество месяцев пользования (владения) земельным участком в течение налогового периода;
4) в строке 920.01.004 указывается сумма единого земельного налога по земельному участку, находящемуся на праве частной собственности, постоянного и (или) временного первичного землепользования (включая земельные участки, переданные в аренду). Указываемая сумма определяется исходя из периода пользования (владения) земельным участком путем применения ставки единого земельного налога к оценочной стоимости земельного участка по формуле (920.01.001 х 920.01.002/12 х 920.01.003).
16. Приложение по форме 920.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
4. Составление приложения по форме 920.02
17. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;

3) 3-жолда 920.02 нысан бойынша қосымшалар парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
18. "Бiрыңғай жер салығын есептеу үшiн мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) 4-жолда жер телiмiнiң орналасқан жерi көрсетiледi;
2) 5-жолда қайталама жер пайдалану туралы шарт жөнiндегі мәлiметтер көрсетiледi;
5A жолда шарт нөмiрi көрсетiледi;
5B жолда шартты жасау күнi көрсетiледi;
3) 6-жолда шарттың қолданылу кезеңi көрсетiледi;
4) 7-жолда жер телiмiнiң аумағы көрсетiледi;
5) 8-жолда жер ресурстарын басқару жөнiндегі уәкiлеттi орган берген деректер бойынша 1 гектар жердiң орта бағалауы көрсетiледi.
19. "Бiрыңғай жер салығы" бөлiмiнде:
1) 920.02.001 қолда жер телiмiнiң бағалау құнын айқындау актiсiнiң дерегiне сәйкес жер телiмiнiң бағалау құны көрсетiледi. Жер телiмiнiң бағалау құнын айқындау актiсi болмаған жағдайда, 920.02.001 жолында  Салық кодексiнiң  382-бабына сәйкес аудан бойынша орташа 1 гектар жердiң бағалау құнынан ескерiп айқындалған, жер телiмiнiң бағалау құны көрсетiледi;
2) 920.02.002 жолда  Салық кодексiнiң  380-бабына сәйкес бiрыңғай жер салығының ставкасы көрсетiледi;
3) 920.02.003 жолда есептi салық кезеңiнiң iшiнде қайталама жер пайдалану құқығындағы жер телiмiн пайдалану (иелену) айларының саны көрсетiледi;
4) 920.02.004 жолда (920.00.001 x 920.01.002/12 x 920.01.003) формуласы бойынша жер телiмiн бағалау құнына бiрыңғай жер салығының ставкасын қолдану жолымен жер телiмiн пайдаланудың (иеленудiң) аталған кезеңiнен ескерiп айқындалатын, осы жер телiмi бойынша бiрыңғай жер салығының сомасы көрсетiледi.
20. 920.02 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
5. 920.03 нысаны бойынша қосымша жасау
21. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3-жолда 920.02 нысан бойынша қосымшалар парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
22. "Бiрыңғай жер салығын есептеу үшiн мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) 4-жолда жалға берiлген жер телiмiнiң орналасқан жерi көрсетiледi;
2) 5-жолда жалға алу шарты туралы мәлiмет көрсетiледi;
5A жолда жалға алу шартының нөмiрi көрсетiледi;
5B жолда жалға алу шартын жасау күнi көрсетiледi;
3) 6-жолда жалға алу шартының қолданылу кезеңi көрсетiледi;
4) 7-жолда жалға берiлген жер телiмiнiң аумағы көрсетiледi;
5) 8-жолда жер ресурстарын басқару жөнiндегi уәкiлеттi орган берген деректер бойынша 1 гектар жердiң орта бағалауы көрсетiледi.

3) в строке 3 указывается общее количество листов приложения по форме 920.02.
18. В разделе "Сведения для исчисления единого земельного налога":
1) в строке 4 указывается местонахождение земельного участка;
2) в строке 5 указываются сведения о договоре о вторичном землепользовании:
в строке 5А указывается номер договора;
в строке 5В указывается дата заключения договора;
3) в строке 6 указывается период действия договора;
4) в строке 7 указывается площадь земельного участка;
5) в строке 8 указывается средняя оценка 1 гектара земли по данным, представленным уполномоченным органом по управлению земельными ресурсами.
19. В разделе "Единый земельный налог":
1) в строке 920.02.001 указывается оценочная стоимость земельного участка согласно данным акта определения оценочной стоимости земельного участка. В случае отсутствия акта определения оценочной стоимости земельного участка, в строке 920.02.001 указывается оценочная стоимость земельного участка, определенная исходя из оценочной стоимости 1 гектара земли в среднем по району, в соответствии со статьей 382 Налогового кодекса;
2) в строке 920.02.002 указывается ставка единого земельного налога в соответствии со статьей 380 Налогового кодекса;
3) в строке 920.02.003 указывается количество месяцев пользования (владения) земельным участком на праве вторичного землепользования в течение налогового периода;
4) в строке 920.02.004 указывается сумма единого земельного налога по данному земельному участку, определяемая исходя из указанного периода пользования (владения) земельным участком путем применения ставки единого земельного налога к оценочной стоимости земельного участка по формуле (920.02.001 х 920.02.002/12 х 920.02.003).
20. Приложение по форме 920.02 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
5. Составление приложения по форме 920.03
21. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) в строке 3 указывается общее количество листов приложения по форме 920.03.
22. В разделе "Сведения для исчисления единого земельного налога":
1) в строке 4 указывается местонахождение земельного участка, переданного в аренду;
2) в строке 5 указываются сведения о договоре аренды:
в строке 5А указывается номер договора аренды;
в строке 5В  указывается дата заключения договора аренды;
3) в строке 6 указывается период действия договора аренды;
4) в строке 7 указывается площадь земельного участка, переданного в аренду;
5) в строке 8 указывается средняя оценка 1 гектара земли по данным, представленным уполномоченным органом по управлению земельными ресурсами.

23. "Бiрыңғай жер салығы" бөлiмiнде:
1) 920.02.001 жолында жер телiмiнiң бағалау құнын айқындау актiсiнiң дерегiне сәйкес жер телiмiнiң бағалау құны көрсетiледi. Жер телiмiнiң бағалау құнын айқындау актiсi болмаған жағдайда, 920.03.001 жолында Салық кодексiнiң 382-бабына сәйкес аудан бойынша орташа 1 гектар жердiң бағалау құнынан ескерiп айқындалатын, жер телiмiнiң бағалау құны көрсетiледi.
2) 920.02.002 жолында Салық кодексiнiң 380-бабына сәйкес бiрыңғай жер салығының ставкасы көрсетiледi;
3) 920.02.003 жолында салық кезеңiнiң iшiнде жер телiмi берiлген жалға алу айларының саны көрсетiледi;
4) 920.02.004 жолында (920.00.001 x 920.01.002/12 x 920.01.003) формуласы бойынша жер телiмiн жалға алу кезеңiнен ескерiп, жер телiмiнiң бағалау құнына бiрыңғай жер салығының ставкасын қолдану жолымен айқындалатын, басқа шаруа (фермер) қожалығына жалға берiлген жер телiмi бойынша бiрыңғай жер салығының сомасы көрсетiледi.
24. 920.03 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
_______________________________
РҚАО-ның ескертуі: 920.00, 920.01, 920.02, 920.03 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Бiрыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлем есебiн
жасаудың ережелерi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және қоса берiлген нысандарды енгiзетiн (бұдан әрi - нысандар) бiрыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлем есебiн жасау тәртiбiн қарастырады:
1) 921.00 нысан бойынша бiрыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлем есебi (бұдан әрi - 921.00 нысан бойынша есеп);
2) 921.01 нысан бойынша жеке меншiк, тұрақты және (немесе) уақытша алғашқы жер пайдалану құқығындағы жер телiмi бойынша бiрыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлемдер есебiне 1-қосымша (бұдан әрi - 921.01 нысан бойынша қосымша);
3) 921.02 нысан бойынша қайталама жер пайдалану құқығындағы жер телiмi бойынша бiрыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлемдер есебiне 2-қосымша (бұдан әрi - 921.02 нысаны бойынша қосымша);
4) 921.03 нысан бойынша басқа шаруа (фермер) қожалығына жалға берiлген жер телiмi бойынша бiрыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлемдер есебiне 3-қосымша (бұдан әрi - 921.03 нысаны бойынша қосымша).

23. В разделе "Единый земельный налог":
1) в строке 920.03.001 указывается оценочная стоимость земельного участка согласно данным акта определения оценочной стоимости земельного участка. В случае отсутствия акта определения оценочной стоимости земельного участка, в строке 920.03.001 указывается оценочная стоимость земельного участка, определенная исходя из оценочной стоимости 1 гектара земли в среднем по району, в соответствии со статьей 382 Налогового кодекса ;
2) в строке 920.03.002 указывается ставка единого земельного налога в соответствии со статьей 380 Налогового кодекса;
3) в строке 920.03.003 указывается количество месяцев аренды, на которые в течение налогового периода передается земельный участок;
4) в строке 920.03.004 указывается сумма единого земельного налога по земельному участку, переданному в аренду другому крестьянскому (фермерскому) хозяйству, которая определяется путем применения ставки единого земельного налога к оценочной стоимости земельного участка, исходя из периода аренды земельного участка по формуле (920.03.001 х 920.03.002/12 х 920.03.003).
24. Приложение по форме 920.03 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
_______________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 920.00, 920.01, 920.02, 920.03 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
______________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Расчета текущего платежа
по единому земельному налогу
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Расчета текущего платежа по единому земельному налогу, включающего  прилагаемые формы (далее - формы):
1) Расчета текущего платежа по единому земельному налогу по форме 921.00 (далее - Расчет по форме 921.00);
2) приложение 1 к Расчету текущего платежа по единому земельному налогу по земельному участку, имеющемуся на праве частной собственности, постоянного и (или) временного первичного землепользования по форме 921.01 (далее - приложение по форме 921.01);
3) приложение 2 к Расчету текущего платежа по единому земельному налогу по земельному участку, имеющемуся на праве вторичного землепользования по форме 921.02 (далее - приложение по форме 921.02);
4) приложение 3 к Расчету текущего платежа по единому земельному налогу по земельному участку, переданному в аренду другому крестьянскому (фермерскому) хозяйству по форме 921.03 (далее - приложение по форме 921.03).

2. 921.00 нысан бойынша шаруа (фермер) қожалықтары үшiн арнайы салық режимiн қолдану кезiнде бiрыңғай жер салығының сомасын есептеуге арналған.
921.01 нысан бойынша қосымша жалға берiлген жер телiмдерiнiң шегерiмiнсiз жеке меншiк, тұрақты және (немесе) уақытша алғашқы жер пайдалану құқығындағы барлық жер телiмдерi бойынша бiрыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлемдер сомасын есептеуге арналған.
921.02 нысан бойынша қосымша қайталама жер пайдалану құқығындағы жер телiмдерi бойынша бiрыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлемдер сомасын есептеуге арналған.
921.03 нысан бойынша қосымша басқа шаруа (фермер) қожалығына жалға берiлген, қожалықтың жер телiмдерi бойынша бiрыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлемдер сомасын есептеуге арналған.
3. Әртүрлi көрсеткiштерi бар жер телiмдерiнiң салық төлеушiде болған жағдайында (иелену кезеңдерi, жер пайдалану құқығын куәландыратын құжаттар және т.б.) әрбiр жер телiмi бойынша 921.01, 921.02, 921.03 нысандары бойынша қосымшаларға сәйкес келетiн жеке парақ толтырылады.
4. Нысанды жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қара не көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
5. Нысандарды толтыру кезiнде түзетулерге, тазартуларға, және өшiруге жол берiлмейдi.
6. Көрсеткiштер жоқ болған кезде нысандардың тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
7. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берiлмейдi.
8. Нысандарды беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен - нысандар екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырысты хат арқылы почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабындағы 8-баптың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеушi нысанды қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
2. 921.00 нысан бойынша есеп жасау
9. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3-жолда салық төлеушiнiң аты-жөнi және атауы көрсетiледi;

2. Расчет по форме 921.00 предназначен для исчисления суммы единого земельного налога при применении специального налогового режима для крестьянских (фермерских) хозяйств.
Приложение по форме 921.01 предназначено для исчисления суммы текущего платежа по единому земельному налогу по всем земельным участкам, имеющимся у хозяйства на праве частной собственности, постоянного и (или) временного первичного землепользования, в том числе по земельным участкам, переданным в аренду.
Приложение по форме 921.02 предназначено для исчисления суммы текущего платежа по единому земельному налогу по земельным участкам, имеющимся на праве вторичного землепользования.
Приложение по форме 921.03 предназначено для исчисления суммы текущего платежа по единому земельному налогу по земельным участкам хозяйства, переданным в аренду другому крестьянскому (фермерскому) хозяйству.
3. В случае наличия у налогоплательщика земельных участков, имеющих разные показатели (периоды владения; документы, удостоверяющие право землепользования и т.д.), по каждому земельному участку заполняется отдельный лист соответствующих приложений по формам 921.01, 921.02, 921.03.
4. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
5. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки и помарки.
6. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
7. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
8. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса  - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Расчета.
2. Составление Расчета по форме 921.00
9. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) в строке 3 указывается фамилия, имя, отчество и наименование налогоплательщика;

5) 5-жолда 921.00 нысан бойынша есептiң тиiстi түрiне белгi қойылады;
6) 6-жолда салықты есептеу жүргiзiлетiн тиiстi валютаның коды көрсетiледi;
7) 7-жолда берiлген тиiстi қосымшалардың белгiсi қойылады.
10. "Бiрыңғай жер салығы" бөлiмiнде:
1) 921.00.001 жолда (921.00.002 + 921.00.003 - 921.00.004) формуласы бойынша айқындалатын есеп бойынша бiрыңғай жер салығының жалпы сомасы көрсетiледi;
2) 921.00.002 жолда 921.01 нысаны бойынша қосымшаның 921.00.004 жолынан көшiрiлетiн, жеке меншiк, тұрақты және (немесе) уақытша алғашқы жер пайдалану құқығындағы жер телiмдерi бойынша бiрыңғай жер салығының сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 921.01 нысаны бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтырған жағдайда, осы жолда 921.01 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарының 921.01.004 жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын, барлық жер телiмдерi бойынша бiрыңғай жер салығының жалпы сомасы көрсетiледi;
3) 921.00.003 жолда 921.01 нысаны бойынша қосымшаның 921.00.004 жолынан көшiрiлетiн, жер телiмдерiнiң қайталама жер пайдалану құқығындағы бiрыңғай жер салығының сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 921.02 нысаны бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтырған жағдайда, бұл жолда 921.02 нысаны бойынша қосымшаның 921.01.004 жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын, барлық жер телiмдерi бойынша бiрыңғай жер салығының жалпы сомасы көрсетiледi;
4) 921.00.004 жолында 921.03 нысаны бойынша қосымшаның 921.00.004 жолынан көшiрiлетiн, жалға берiлген жер телiмдерi бойынша бiрыңғай жер салығының сомасы көрсетiледi. Егер салық төлеушi 921.03 нысан бойынша қосымшаның бiрнеше парақтарын толтырған жағдайда, бұл жолда 921.03 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарын 921.01.004 жолының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын, барлық жер телiмдерi бойынша бiрыңғай жер салығының жалпы сомасы барлық жер көрсетiледi.
5) 921.00.005 жолда 921.00.001 жолында есептелген бiрыңғай жер салығының жалпы сомасының жартысынан кем емесi мөлшерiнде айқындалатын, бiрыңғай жер салығы бойынша ағымдағы төлем сомасы көрсетiледi.
11. 921.00 нысан бойынша есепке  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 921.01 нысан бойынша қосымша жасау
12. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3-жолда 921.01 нысан бойынша қосымшалар парақтарының жалпы саны көрсетiледi.

5) в строке 5 производится отметка соответствующего вида Расчета по форме 921.00;
6) в строке 6 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление налога;
7) в строке 7 производится отметка соответствующих представленных приложений.
10. В разделе "Единый земельный налог":
1) в строке 921.00.001 указывается общая сумма единого земельного налога по расчету, определяемая по формуле (921.00.02 + 921.00.03 - 921.00.004);
2) в строке 921.00.002 указывается сумма единого земельного налога по земельным участкам, имеющимся на праве частной собственности, постоянного и (или) временного первичного землепользования, которая переносится из строки 921.01.004 приложения по форме 921.01. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 921.01, в данной строке указывается общая сумма единого земельного налога по всем земельным участкам, определяемая суммированием показателей строк 921.01.004 всех листов приложения по форме 921.01;
3) в строке 921.00.003 указывается сумма единого земельного налога по имеющимся на праве вторичного землепользования земельным участкам, которая переносится из строки 921.02.004 приложения по форме 921.02. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 921.02, в данной строке указывается общая сумма единого земельного налога по всем земельным участкам, определяемая суммированием показателей строк 921.02.004 всех листов приложения по форме 921.02;
4) в строке 921.00.004 указывается сумма единого земельного налога по земельным участкам, переданным в аренду, которая переносится из строки 921.03.004 приложения по форме 921.03. В случае, если налогоплательщиком заполняется несколько листов приложения по форме 921.03, в данной строке указывается общая сумма единого земельного налога по всем земельным участкам, определяемая суммированием показателей строк 921.03.004 всех листов приложения по форме 921.03;
5) в строке 921.00.005 указывается сумма текущего платежа по единому земельному налогу, которая определяется в размере не менее половины от общей суммы единого земельного налога, исчисленного в строке 921.00.001.
11. Расчет по форме 921.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
3. Составление приложения по форме 921.01
12. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) в строке 3 указывается общее количество листов приложения по форме 921.01.

13. "Бiрыңғай жер салығы бойынша есептеу үшiн мәлiмет" бөлiмiнде:
1) 4-жолда жер телiмiнiң орналасқан жерi көрсетiледi;
2) 5-жолда жер телiмiнiң аумағы көрсетiледi;
3) 6-жолда жер ресурстарын басқару жөнiндегi уәкiлеттi орган берген деректер бойынша 1 гектар жердiң орташа бағалауы көрсетiледi.
14. "Бiрыңғай жер салығы" бөлiмiнде:
1) 921.01.001 жолында жер телiмiнiң бағалау құнын айқындау актiсiнiң дерегiне сәйкес жер телiмiнiң бағалау құны көрсетiледi. Жер телiмiнiң бағалау құнын айқындау актiсi болмаған жағдайда, 921.01.001 жолында  Салық кодексiнiң  382-бабына сәйкес аудан бойынша орташа 1 гектар жердiң бағалау құнына ескерiп айқындалған, жер телiмiнiң бағалау құны көрсетiледi;
2) 921.01.002 жолында  Салық кодексiнiң  380-бабына сәйкес бiрыңғай жер салығының ставкасы көрсетiледi;
3) 921.01.003 жолында салық кезеңiнiң iшiнде жер телiмiн пайдаланудың (иеленудiң) болжанатын айларының саны көрсетiледi;
4) 921.01.004 жолында жеке меншiк, тұрақты және (немесе) уақытша алғашқы жер пайдалану құқығындағы жер телiмi бойынша бiрыңғай жер салығының сомасы көрсетiледi. Көрсетiлетiн сома (921.00.001 х 921.01.002/12 x 921.01.003) формуласы бойынша жер телiмiнiң бағалау құнына бiрыңғай жер салығының ставкасын қолдану жолымен жер телiмiн пайдалану (иелену) кезеңiн ескерiп айқындалады.
15. 921.01 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
4. 921.02 нысан бойынша қосымша жасау
16. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3-жолда 920.02 нысан бойынша қосымшалар парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
17. "Бiрыңғай жер салығын есептеу үшiн мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) 4-жолда жер телiмiнiң орналасқан жерi көрсетiледi;
2) 5-жолда қайталама жер пайдалану туралы шарт жөнiндегi мәлiметтер көрсетiледi;
5A жолда шарт нөмiрi көрсетiледi;
5B жолда шартты жасау күнi көрсетiледi;
3) 6-жолда шарттың қолданылу кезеңi көрсетiледi;
4) 7-жолда жер телiмiнiң аумағы көрсетiледi;
5) 8-жолда жер ресурстарын басқару жөнiндегі уәкiлеттi орган берген деректер бойынша 1 гектар жердiң орта бағалауы көрсетiледi.
18. "Бiрыңғай жер салығы" бөлiмiнде:
1) 921.02.001 жолында жер телiмiнiң бағалау құнын айқындау актiсiнiң дерегiне сәйкес жер телiмiнiң бағалау құны көрсетiледi. Жер телiмiнiң бағалау құнын айқындау актiсi жоқ болған жағдайда 921.02.001 жолында  Салық кодексiнiң  382-бабына сәйкес аудан бойынша орташа 1 гектар жердiң бағалау құнынан ескерiп айқындалған жер телiмiнiң бағалау құны көрсетiледi;

13. В разделе "Сведения для исчисления единого земельного налога":
1) в строке 4 указывается местонахождение земельного участка;
2) в строке 5 указывается площадь земельного участка;
3) в строке 6 указывается средняя оценка 1 гектара земли по данным, представленным уполномоченным органом по управлению земельными ресурсами.
14. В разделе "Единый земельный налог":
1) в строке 921.01.001 указывается оценочная стоимость земельного участка согласно данным акта определения оценочной стоимости земельного участка. В случае отсутствия акта определения оценочной стоимости земельного участка, в строке 921.01.001 указывается оценочная стоимость земельного участка, определенная исходя из оценочной стоимости 1 гектара земли в среднем по району, в соответствии со статьей 382 Налогового кодекса ;
2) в строке 921.01.002 указывается ставка единого земельного налога в соответствии со статьей 380 Налогового кодекса;
3) в строке 921.01.003 указывается предполагаемое количество месяцев пользования (владения) земельным участком в течение налогового периода;
4) в строке 921.01.004 указывается сумма единого земельного налога по земельному участку, находящемуся на праве частной собственности, постоянного и (или) временного первичного землепользования (включая земельные участки, переданные в аренду). Указываемая сумма определяется исходя из периода владения (пользования) земельным участком путем применения ставки единого земельного налога к оценочной стоимости земельного участка по формуле (921.01.001 х 921.01.002/12 х 921.01.003).
15. Приложение по форме 921.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
4. Составление приложения по форме 921.02
16. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) в строке 3 указывается общее количество листов приложения по форме 921.02.
17. В разделе "Сведения для исчисления единого земельного налога":
1) в строке 4 указывается местонахождение земельного участка;
2) в строке 5 указываются сведения о договоре о вторичном землепользовании:
в строке 5А указывается номер договора;
в строке 5В указывается дата заключения договора;
3) в строке 6 указывается период действия договора;
4) в строке 7 указывается площадь данного земельного участка;
5) в строке 8 указывается средняя оценка 1 гектара земли по данным, представленным уполномоченным органом по управлению земельными ресурсами.
18. В разделе "Единый земельный налог":
1) в строке 921.02.001 указывается оценочная стоимость земельного участка согласно данным акта определения оценочной стоимости земельного участка. В случае отсутствия акта определения оценочной стоимости земельного участка, в строке 921.02.001 указывается оценочная стоимость земельного участка, определенная исходя из оценочной стоимости 1 гектара земли в среднем по району, в соответствии со статьей 382 Налогового кодекса ;

2) 921.02.002 жолында  Салық кодексiнiң  380-бабына сәйкес бiрыңғай жер салығының ставкасы көрсетiледi;
3) 921.02.003 жолында қайталама жер пайдалану құқығындағы (салық кезеңiнiң ішінде) жер телiмiн пайдаланудың (иеленудiң) болжанатын айлар саны көрсетiледi;
4) 921.02.004 жолында (921.00.001 х 921.01.002/12 x 921.01.003) формуласы бойынша жер телiмiнiң бағалау құнына бiрыңғай жер салығының ставкасын қолдану жолымен аталған жер телiмдерiне пайдалану (иелену) кезеңiнен ескерiп айқындалатын қайталама жер пайдалану құқығындағы жер телiмi бойынша бiрыңғай жер салығының сомасы көрсетiледi.
19. 921.02 нысаны бойынша қосымшаға оны толтыратын лауазымды тұлға қол қояды.
5. 921.03 нысан бойынша қосымша жасау
20. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушінiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3-жолда 920.02 нысан бойынша қосымшалар парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
21. "Бiрыңғай жер салығын есептеу үшiн мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) 4-жолда жалға берiлген жер телiмiнiң орналасқан жерi көрсетiледi;
2) 5-жолда жалға алу шарты туралы мәлiмет көрсетiледi;
5A жолда жалға алу шартының нөмiрi көрсетiледi;
5B жолда жалға алу шартын жасау күнi көрсетiледi;
3) 6-жолда жалға алу шартының қолданылу кезеңi көрсетiледi;
4) 7-жолда жер телiмiнiң аумағы көрсетiледi;
5) 8-жолда жер ресурстарын басқару жөнiндегi уәкiлеттi орган берген деректер бойынша 1 гектар жердiң орта бағалауы көрсетiледi.
22. "Бiрыңғай жер салығы" бөлiмiнде:
1) 921.03.001 жолында жер телiмiнiң бағалау құнын айқындау актiсiнiң дерегiне сәйкес жер телiмiнiң бағалау құны көрсетiледi. Жер телiмнiң бағалау құнын айқындау актiсi болмаған жағдайда, 921.03.001 жолында Салық кодексiнiң 382-бабына сәйкес аудан бойынша орташа 1 гектар жердің бағалау құнына ескерiп айқындалған жер телiмiнiң бағалау құны көрсетiледi;
2) 921.03.002 жолында Салық кодексiнiң бабына сәйкес бiрыңғай жер салығының ставкасы көрсетiледi;
3) 921.03.003 жолында салық кезеңiнiң iшiнде жер телiмi берiлетiн жалға алудың болжанатын айлар саны көрсетiледi;
4) 921.03.004 жолында (921.03.001 x 921.03.002/12 x 921.03.003) формуласы бойынша жер телімiнiң бағалау құнына бiрыңғай жер салығының ставкасын қолдану жолымен басқа шаруа (фермер) қожалығына жалға берiлген жер телiмi бойынша бiрыңғай жер салығының сомасы көрсетiледi.

2) в строке 921.02.002 указывается ставка единого земельного налога в соответствии со статьей 380 Налогового кодекса;
3) в строке 921.02.003 указывается предполагаемое количество месяцев пользования (владения) земельным участком на праве вторичного землепользования (в течение налогового периода);
4) в строке 921.02.004 указывается сумма единого земельного налога по земельному участку, имеющемуся на праве вторичного землепользования, определяемая исходя из периода пользования (владения) указанным земельным участком путем применения ставки единого земельного налога к оценочной стоимости земельного участка по формуле (921.02.001 х 921.02.002/12 х 921.02.003).
19. Приложение по форме 921.02 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
5. Составление приложения по форме 921.03
20. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) в строке 3 указывается общее количество листов приложения по форме 921.03.
21. В разделе "Сведения для исчисления единого земельного налога":
1) в строке 4 указывается местонахождение земельного участка;
2) в строке 5 указываются сведения о договоре аренды:
в строке 5А указывается номер договора аренды;
в строке 5В указывается дата заключения договора аренды;
3) в строке 6 указывается период действия договора аренды;
4) в строке 7 указывается площадь земельного участка;
5) в строке 8 указывается средняя оценка 1 гектара земли по данным, представленным уполномоченным органом по управлению земельными ресурсами.
22. В разделе "Единый земельный налог":
1) в строке 921.03.001 указывается оценочная стоимость земельного участка согласно данным акта определения оценочной стоимости земельного участка. В случае отсутствия акта определения оценочной стоимости земельного участка, в строке 921.03.001 указывается оценочная стоимость земельного участка, определенная исходя из оценочной стоимости 1 гектара земли в среднем по району, в соответствии со статьей 382 Налогового кодекса ;
2) в строке 921.03.002 указывается ставка единого земельного налога в соответствии со статьей Налогового кодекса;
3) в строке 921.03.003 указывается предполагаемое количество месяцев аренды, на которые в течение налогового периода передается земельный участок;
4) в строке 921.03.004 указывается сумма единого земельного налога по земельному участку, переданному в аренду другому крестьянскому (фермерскому) хозяйству, определяемая исходя из указанного количества месяцев аренды путем применения ставки единого земельного налога к оценочной стоимости земельного участка по формуле (921.03.001 х 921.03.002/12 х 921.03.003).

23. 921.03 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
_______________________________
РҚАО-ның ескертуі: 921.00, 921.01, 921.02, 921.03 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi - заңды тұлғалар
үшiн патент құны есебiн жасау
ережелерi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және қоса берiлген нысандарды енгiзетiн (бұдан әрi - нысандар) ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi - заңды тұлғалар үшiн патент құнының Есебiн жасау тәртiбiн қарастырады:
1) 931.00 нысан бойынша ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiретiн - заңды тұлғалар үшiн патент құнының Есебi (бұдан әрi - 931.00 нысан бойынша Есеп);
2) 931.01 нысан бойынша өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң өндiрiсi бойынша болжамды түсiм сомасын айқындау бойынша ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi - заңды тұлғалар үшiн патент құнының Есебiне 1-қосымша (бұдан әрi - 931.01 нысаны бойынша қосымша);
3) 931.02 нысан бойынша мал шаруашылығы (омарта шаруашылығы, құс шаруашылығы) өнiмiн өндiру бойынша болжамды түсiм сомасын анықтауға ауыл шаруашылығы өнімін өндіруші - заңды тұлғалар үшін патент құнының Есебiне 2-қосымша (бұдан әрi - 931.02 нысаны бойынша қосымша);
4) 931.03 нысан бойынша өз өнiмiн өңдеу бойынша болжамды түсiм сомасын анықтауға ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi - заңды тұлғалар үшiн патент құнының Есебiне 3-қосымша (бұдан әрi - 931.03 нысаны бойынша қосымша);
5) 931.04 нысан бойынша өсiмдiк шаруашылығы өнiмiн өндiру бойынша болжамды шығын сомасын анықтауға ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi - заңды тұлғалар үшiн патент құнының Есебiне 4-қосымша (бұдан әрi - 931.04 нысаны бойынша қосымша);
6) 931.05 нысан бойынша мал шаруашылығы (омарта шаруашылығы, құс шаруашылығы) болжамды шығын сомасын анықтауға ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi - заңды тұлғалар үшiн патент құны Есебiне 5-қосымша (бұдан әрi - 931.05 нысаны бойынша қосымша);
7) 931.06 нысан бойынша өз өнiмiн өзi өңдеуi бойынша болжамды шығын сомасын анықтауға ауылшаруашылығы өнiмiн өндiрушi - заңды тұлғалар үшiн патент құнының Есебiне 6-қосымша (бұдан әрi - 931.06 нысаны бойынша қосымша);

23. Приложение по форме 921.03 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
_______________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 921.00, 921.01, 921.02, 921.03 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
______________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Расчета стоимости патента для
юридических лиц - производителей
сельскохозяйственной продукции
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Расчета стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции, включающего прилагаемые формы (далее - формы):
1) Расчет стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по форме 931.00 (далее - Расчет по форме 931.00);
2) приложение 1 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по определению предполагаемой суммы дохода по производству продукции растениеводства по форме 931.01 (далее - приложение по форме 931.01);
3) приложение 2 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по определению предполагаемой суммы дохода по производству продукции животноводства (пчеловодства, птицеводства) по форме 931.02 (далее - приложение по форме 931.02);
4) приложение 3 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по определению предполагаемой суммы дохода по переработке сельскохозяйственной продукции собственного производства по форме 931.03 (далее - приложение по форме 931.03);
5) приложение 4 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по определению предполагаемой суммы затрат по производству продукции растениеводства по форме 931.04 (далее - приложение по форме 931.04);
6) приложение 5 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по определению предполагаемой суммы затрат по производству продукции животноводства (пчеловодства, птицеводства) по форме 931.05 (далее - приложение по форме 931.05);
7) приложение 6 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по определению предполагаемой суммы затрат по переработке сельскохозяйственной продукции собственного производства по форме 931.06 (далее - приложение по форме 931.06);

8) 931.07 нысан бойынша жер салығын Есептеу бойынша ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi - заңды тұлғалар үшiн патент құнының Есебiне 7-қосымша (бұдан әрi - 931.07 нысаны бойынша қосымша);
9) 931.08 нысаны бойынша мүлiк салығын Есептеу бойынша ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi - заңды тұлғалар үшiн патент құнының Есебiне 8-қосымша (бұдан әрi - 931.08 нысаны бойынша қосымша);
10) 931.09 нысаны бойынша көлiк құралдарына салынатын салықты Есептеу бойынша ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi - заңды тұлғалар үшiн патент құнының Есебiне 9-қосымша (бұдан әрi - 931.09 нысаны бойынша қосымша);
11) 931.10 нысаны бойынша әлеуметтiк салықты Есептеу бойынша ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi - заңды тұлғалар үшiн патент құнының Есебiне 10-қосымша (бұдан әрi - 931.10 нысаны бойынша қосымша);
12) 931.11 нысаны бойынша салық заңымен төлем мерзiмi белгiленген, патент құны есебiнде есептелген салықтарды үлестiру бойынша ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi - заңды тұлғалар үшін патент құнының Есебiне 11-қосымша (бұдан әрi - 931.11 нысаны бойынша қосымша);
13) 931.12 нысаны бойынша патент құны есебiнде өзгерiске сәйкес, салықтарды үлестiру бойынша ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi - заңды тұлғалар үшiн патент құнының Есебiне 12-қосымша (бұдан әрi - 931.12 нысаны бойынша қосымша);
14) 931.13 нысаны бойынша жер учаскелерiн пайдалану үшiн төлемдi есептеу бойынша ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi - заңды тұлғалар үшiн патент құнының Есебiне 13-қосымша (бұдан әрi - 931.13 нысаны бойынша қосымша).
2. 931.00 нысан бойынша есеп ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi - заңды тұлғалар арнаулы салық режимiнде бюджетпен есептесудi жүзеге асыруға арналған.
931.01 нысаны бойынша қосымша өсiмдiк шаруашылығы өнiмiн өндiру бойынша болжамды түсiм сомасын анықтау үшiн арналған және егер салық төлеушi өсiмдiк шаруашылығы өнiмiн өндiретiн жағдайда жасалады;
931.02 нысаны бойынша қосымша мал шаруашылығы (омарта шаруашылығы, құс шаруашылығы) өнiмiн өндiру бойынша болжамды түсiм сомасын анықтау үшiн арналған және салық төлеушi мал шаруашылығы (омарта шаруашылығы, құс шаруашылығы) өнiмiн өндiрумен шұғылданса жасалады;
931.03 нысаны бойынша қосымша өз өнiмiн өңдеуi бойынша болжамды түсiм сомасын анықтау үшiн арналған және салық төлеушi өзi өндiрген ауыл шаруашылығы өнiмiн ұқсатумен айналысса жасалады;
931.04 нысаны бойынша қосымша өсiмдiк шаруашылығы өнiмiн өндiру бойынша болжамды шығын сомасын анықтауға арналған және ол салық төлеушi өсiмдiк шаруашылығы өнiмiн өндiрумен айналысса жасалады;

8) приложение 7 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по исчислению земельного налога по форме 931.07 (далее - приложение по форме 931.07);
9) приложение 8 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по исчислению налога на имущество по форме 931.08 (далее - приложение по форме 931.08);
10) приложение 9 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по исчислению налога на транспортные средства по форме 931.09 (далее - приложение по форме 931.09);
11) приложение 10 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по исчислению социального налога по форме 931.10 (далее -  приложение по форме 931.10);
12) приложение 11 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по распределению налогов, включенных в стоимость патента, по срокам уплаты по форме 931.11 (далее - приложение по форме 931.11);
13) приложение 12 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по распределению налогов согласно измененному Расчету стоимости патента по форме 931.12 (далее - приложение по форме 931.12);
14) приложение 13 к Расчету стоимости патента для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по исчислению платы за пользование земельными участками по форме 931.13 (далее - приложение по форме 931.13).
2. Расчет по форме 931.00 предназначен для осуществления расчетов с бюджетом юридическими лицами - производителями сельскохозяйственной продукции в специальном налоговом режиме.
Приложение по форме 931.01 предназначено для определения предполагаемой суммы дохода по производству продукции растениеводства и составляется в случае, если налогоплательщик занимается производством продукции растениеводства.
Приложение по форме 931.02 предназначено для определения предполагаемой суммы дохода по производству продукции животноводства (пчеловодства, птицеводства) и составляется в случае, если налогоплательщик занимается производством продукции животноводства (пчеловодства, птицеводства).
Приложение по форме 931.03 предназначено для определения предполагаемой суммы дохода по переработке сельскохозяйственной продукции собственного производства и составляется в случае, если налогоплательщик занимается переработкой сельскохозяйственной продукции собственного производства.
Приложение по форме 931.04 предназначено для определения предполагаемой суммы затрат по производству продукции растениеводства и составляется в случае, если налогоплательщик занимается производством продукции растениеводства.

931.05 нысаны бойынша қосымша мал шаруашылығы (омарта шаруашылығы, құс шаруашылығы) болжамды шығын сомасын анықтауға арналған және ол салық төлеушi мал шаруашылығы (омарта шаруашылығы, құс шаруашылығы) өнiмiн өндiрумен айналысса жасалады;
931.06 нысаны бойынша қосымша өзi өндiрген ауыл шаруашылығы өнiмдерiн ұқсату бойынша болжамды шығын сомасын анықтауға арналған және салық төлеушi өзi өндiрген ауыл шаруашылығы өнiмдерiн ұқсатумен айналысса жасалады;
931.07 нысаны бойынша қосымша жер салығын есептеуге арналған және ол салық төлеушiде салық салу объектiсi бар болған жағдайда жасалады;
931.08 нысаны бойынша қосымша мүлiк салығын есептеуге арналған және ол салық төлеушiде салық салу объектiсi бар болған жағдайда жасалады;
931.09 нысаны бойынша қосымша көлiк құралдарына салықты есептеуге арналған және салық төлеушiде салық салу объектiсi бар болған жағдайда толтырылады. Бiркелкi көлiк құралдары болған кезде (моделдерi, қозғалтқыш көлемi, жүк көтергiштiгi, отырғызу орындарының саны, қозғалтқыш қуаты, пайдалану уақыты бiрдей) олардың жалпы саны көрсетiле отырып бiр ғана нысан толтырылады;
931.10 нысан бойынша қосымша әлеуметтiк салықты есептеуге арналған;
931.11 нысан бойынша қосымша төлем мерзiмi белгiленген, патент құны есебiнде енгiзiлген салықтар сомасын үлестiруге арналған;
931.12 нысаны бойынша қосымша патент құнының берiлген өзгерген есебiне сәйкес төлеудiң соңғы мерзiмi бойынша төленетiн салық сомасын айқындауға арналған;
931.13 нысан бойынша қосымша жер учаскелерiн пайдаланғаны үшiн төлемдi есептеуге арналған және салық төлеушiде салық салу объектiсi болса жасалады.
Салық төлеушiде уақытша ақылы пайдалану құқығындағы бiрнеше жер учаскелерi болған кезде әр бiр жер учаскесi бойынша 931.13 нысан бойынша қосымшаның жеке парағы жасалады. Бұл орайда 931.13 нысан бойынша қосымшаның парақтарының жалпы саны уақытша ақылы жер пайдалану құқығындағы жер учаскелерiнiң санына сәйкес келуi тиiс.
3. Нысанды жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
4. Нысандарды толтыру кезiнде түзетуге, тазартуға және өшiруге жол берiлмейдi.

Приложение по форме 931.05 предназначено для определения предполагаемой суммы затрат по производству продукции животноводства (пчеловодства, птицеводства) и составляется в случае, если налогоплательщик занимается производством продукции животноводства (пчеловодства, птицеводства).
Приложение по форме 931.06 предназначено для определения предполагаемой суммы затрат по переработке сельскохозяйственной продукции собственного производства и составляется в случае, если налогоплательщик занимается переработкой сельскохозяйственной продукции собственного производства.
Приложение по форме 931.07 предназначено для исчисления земельного налога и составляется при наличии у налогоплательщика объектов налогообложения.
Приложение по форме 931.08 предназначено для исчисления налога на имущество и составляется при наличии у налогоплательщика объектов налогообложения.
Приложение по форме 931.09 предназначено для исчисления налога на транспортные средства и составляется при наличии у налогоплательщика объектов налогообложения. При наличии идентичных транспортных средств (одной модели, с одинаковым объемом двигателя, грузоподъемностью, количеством посадочных мест, мощностью двигателя, сроком эксплуатации) составляется одна форма с указанием их общего количества.
Приложение по форме 931.10 предназначено для исчисления социального налога.
Приложение по форме 931.11 предназначено для распределения сумм налогов, включенных в стоимость патента, по установленным срокам уплаты.
Приложение по форме 931.12 предназначено для определения сумм налогов, подлежащих уплате по последнему сроку уплаты, согласно представленному измененному Расчету стоимости патента.
Приложение по форме 931.13 предназначено для исчисления платы за пользование земельными участками и составляется при наличии у налогоплательщика объектов налогообложения.
В случае наличия у налогоплательщика нескольких земельных участков, находящихся на праве временного возмездного землепользования, по каждому земельному участку составляется отдельный лист приложения по форме 931.13. При этом общее количество листов приложения по форме 931.13 должно соответствовать количеству земельных участков, находящихся на праве временного возмездного землепользования.
3. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняются в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
4. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки и помарки.

5. Көрсеткiштер жоқ болған кезде нысандардың тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
6. Қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берiлмейдi.
7. Нысандарды беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен - нысандар екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен хабарлама арқылы почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) Салық кодексiнiң 69-бабындағы 8-баптың 3) тармақшасына сәйкес келу тәртiбiмен немесе электрондық почта бойынша электрондық түрде - салық төлеушi нысанды қабылдау (жеткiзу) туралы хабарламаны салық органында немесе электрондық почта бойынша алады.
2. 931.00 нысаны бойынша есеп жасау
8. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3-жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетiледi;
4) 4-жолда Экономикалық Қызмет түрлерiнiң Жалпы Жiктемесi бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет түрiнiң коды мен олардың үлес салмағы көрсетiледi.
ЭҚЖЖ торкөздерiнде ЭҚЖЖ коды (бec белгiге дейiн) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң түрлерi бойынша көрсетiледi. Үлес салмағы торкөздерiнде осы қызмет түрiнiң үлес салмағын (бiр ондық белгімен) көрсету қажет (қызметтiң аталған түрлерiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100% тең болуы мiндеттi емес).
ЭҚЖЖ үлес салмағының есебi үшiн N 1-ӨН нысандағы (жылдық) мемлекеттiк статистика есептiлiктегi I-бөлiмнiң 100-жолында ("Өнiм") салық төлеушi көрсететiн деректердi пайдалану керек. ЭҚЖЖ үлесi 100-жол бойынша 3-бағанның деректерiне 100-жолдың тиiстi бағандары деректерiнiң қатынасы ретiнде айқындалады.
Мысалы, тұқым шаруашылығын қоса алғанда қызметiнiң негiзi дәндi және дәндiбұршақ дақылдар өндiру болатын салық төлеушi N 1-ПФ (жылдық) есеп берудiң I-бөлiмiндегi 100 жолда мынадай деректердi көрсеттi:
-------------------------------------------------------------------
Көрсет. |Жол | Есепті |  Оның ішінде қызметтің түрлері бойынша:
кiштер  |коды|  жыл   |-------------------------------------------
атауы   |    |  үшін, |тұқым шаруа. | Мүйізді ірі|жұмыртқа|Ферма.
|    |барлығы |шылығын қоса | қара өсіру | өндіру |ларда
|    |        | дәнді және  |            |        |ұстала.
|    |        |бұршақ дақыл.|            |        |тын мал.
|    |        |дарын өндіру |            |        |дар үшін
|    |        |             |            |        |дайын
|    |        |             |            |        |жемдерді
|    |        |             |            |        |өндіру
|    |        |-------------------------------------------

5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса , налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) расчета.
2. Составление Расчета по форме 931.00
8. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) в строке 3 указывается полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес.
В ячейках ОКЭД следует указать коды ОКЭД (до пяти знаков) по видам деятельности предприятия в порядке убывания их доли. В ячейках доли необходимо указать удельный вес (с одним десятичным знаком) данного вида деятельности (сумма этих ячеек не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета доли ОКЭД необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Доля ОКЭД определяется, как отношение данных соответствующего столбца строки 100 к данным графы 3 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является выращивание зерновых и зернобобовых культур, включая семеноводство, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
_________________________________________________________________________
Наименование|Код   |Всего за| в том числе по видам деятельности         |
показателей |строки|отчетный|-------------------------------------------|
|      |год     |выращивание|разведение |производ-|производ-|
|      |        |зерновых и |крупного   |ство яиц |ство го- |
|      |        |зернобобо- |рогатого   |         |товых ко-|
|      |        |вых культур|скота      |         |рмов для |
|      |        |включая се-|           |         |животных,|
|      |        |меноводство|           |         |содержа- |
|      |        |           |           |         |щихся на |
|      |        |           |           |         |фермах   |
|      |        |___________|___________|_________|_________|

|    |        |   01111     |   01210    | 01242  | 15710
|    |        |   коды      |   коды     |  коды  | коды
-------------------------------------------------------------------
1       2      3          4            5          6        7
-------------------------------------------------------------------
Шығарылған 100  250000,0  150000,0      50000,0    35000,0  5000,0
өнім
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 2  ЭҚЖЖ   А 01111    В 01112      С 01210 |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.  060,0%     020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------
Бұл орайда дәнді және бұршақ дақылдарын өндiрудiң үлес салмағы 150 000,0 (Кестенiң 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенiң 3-бағаны) х 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледi.
Мемлекеттiк статистикалық есептiлiктi (MCE) N 2-ШК нысаны бойынша беретiн шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалар ЭҚЖЖ мәлiметтерiн жоғарыда аталған әдiстер бойынша 2-ШК нысанның (жылдық) 3-бөлiмiнiң 200-207 жолдарының ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") негiзiнде толтырады.
N СОЦФИН нысанды MCE тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) МСЕ нысанын тапсыратын бiлiм беру ұйымдары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi жоғарыда көрсетiлген әдiске ұқсас жолмен тиiсiнше NN СОЦФИН (денсаулық) және СОЦФИН (бiлiм) нысанды жылдық есептiлiктiң 4 бөлiмiнiң ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") деректерiнiң негiзiнде толтырады.
Жоғарыда көрсетiлген есептiлiк нысандарын бермейтiн сақтандыру ұйымдары, қоғамдық бiрлестiктер мен бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде тек негiзгi қызметi бойынша ЭҚЖЖ кодын көрсетедi.
5) 5-жолда көрсеткiштердi есептеу жүргiзiлетiн валютаның тиiстi коды көрсетiледi.
6) 6-жолда 931.00 нысан бойынша есептiң тиiстi түрiне белгi жасалады.
7) 7-жолда 931.00 нысан бойынша есепке ұсынылған тиiстi қосымшаларға белгi жасалады.
9. "Патент құнының есебi" бөлiмiнде:

|      |        |код 01111  |код 01210  |код 01242|код 15710|
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
1      |   2  |    3   |     4     |     5     |     6   |    7    |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Объем произ-|  100 |250000,0| 150000,0  | 50 000,0  | 35 000,0| 5 000,0 |
веденной    |      |        |           |           |         |         |
продукции   |      |        |           |           |         |         |
(товаров,   |      |        |           |           |         |         |
услуг),     |      |        |           |           |         |         |
тыс. тенге  |      |        |           |           |         |         |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
____________________________________________________
|  2|  ОКЭД  А 0 1 1 1 1 В  0 1 2 1 1  С  0 1 2 4 2 |
|Укажите                                            |
|удельный вес  0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 % |
|___________________________________________________|
При этом, удельный вес выращивания зерновых и зернобобовых культур, включая семеноводство, рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы)/250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Доли по остальным кодам ОКЭД рассчитаны аналогичным образом.
Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность (ГСО) формы N 2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N2-МП (годовая).
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом аналогичным вышеуказанному методу заполняют сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Объем продукции по видам деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Банки, страховые организации, общественные и бюджетные организации, не представляющие отчетность вышеуказанных форм в сведениях ОКЭД, указывают код ОКЭД только основной деятельности;
5) в строке 5 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление;
6) в строке 6 производится отметка соответствующего вида Расчета по форме 931.00;
7) в строке 7 производится отметка соответствующих представленных приложений к Расчету по форме 931.00.
9. В разделе "Расчет стоимости патента":

1) 931.00.001 жолда 93 1.00.002 және 931.00.005 жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын табыс (ҚКС-сыз жылдық жиынтық табыс) көрсетiледi;
2) 931.00.002 жолда 931.00.003 және 931.00.004 жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын қосылған құн салығы салынатын (бұдан әрi - ҚҚС) тауарларды сату бойынша айналымдар көрсетiледi;
3) 931.00.003 жолда 16 проценттiк ҚҚС салынатын тауарларды сату бойынша айналымдар көрсетiледi. Сату бойынша айналымдар (931.01 нысаны бойынша 00001О жолы + 931.02 нысаны бойынша қосымша 00001K жолы + 931.03 нысаны бойынша 00001I жолы) формуласы бойынша айқындалады;
4) 931.00.004 жолда нөлдiк ставка бойынша ҚҚС салынатын тауарларды сату бойынша айналымдар көрсетiледi. Сату бойынша айналымдар мынадай формула бойынша (931.01 нысаны бойынша қосымшаның 00001P жолы + 931.02 нысаны бойынша қосымшаның 00001L жолы + 931.03 нысаны бойынша қосымшаның 00001J жолы) айқындалады;
5) 931.00.005 жолда ҚҚС салынбаған және ҚҚС-тан босатылған тауарларды сату бойынша айналымдар көрсетiлмейдi. Сату бойынша айналымдар мынадай формула бойынша (931.01 нысаны бойынша қосымшаның 00001Q жолы + 931.02 нысаны бойынша қосымшаның 00001M жолы + 931.03 нысаны бойынша қосымшаның 00001K жолы) айқындалады;
6) 931.00.006 жолда 16% ставка бойынша ҚҚС салынатын тауарларды сату бойынша айналымдарға тиiстi ҚҚС ставкасын (16%) қолдану жолымен айқындалатын, сату бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi;
7) 931.00.007 жолында 931.00.008 және 931.00.011 жолдарының көрсеткiштерi сомасы түрiнде айқындалатын Салық кодексiнiң 4-бөлiмiне сәйкес салық салынатын кiрiстi айқындау кезiнде шегерiмге жататын шығыстар сомасы (салық есебiнсiз) көрсетiледi;
8) 931.00.008 жолында 931.00.009 және 931.00.010 жолдарының көрсеткiштерi сомасы түрiнде айқындалатын және ҚҚС салынатын сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызмет көрсетулер бойынша шығыстар (айналымдар) көрсетiледi;
9) 931.00.009 жолында 16 процент ставкасы бойынша ҚҚС салынатын сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша шығыстар (айналымдар) көрсетiледi. Шығыстар (айналымдар) (931.04 нысаны бойынша қосымша 00001О жолы + 931.05 нысаны бойынша 00001О жолы + 931.06 нысаны бойынша қосымша 00001О жолы) формуласы бойынша айқындалады;
10) 931.00.010 жолында нөлдiк ставка бойынша ҚҚС салынатын сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша шығыстар (айналымдар) көрсетiледi. Шығыстар (айналымдар) (931.04 нысаны бойынша қосымша 00001P жолы + 931.05 нысаны бойынша 00001P жолы + 931.06 нысаны бойынша қосымша 00001Р жолы) формуласы бойынша айқындалады;

1) в строке 931.00.001 указывается доход (совокупный годовой доход без НДС), который определяется суммированием показателей строк 931.00.002 и 931.00.005;
2) в строке 931.00.002 указываются обороты по реализации товаров, облагаемые налогом на добавленную стоимость (далее - НДС), которые определяются суммированием показателей строк 931.00.003 и 931.00.004;
3) в строке 931.00.003 указываются обороты по реализации товаров, облагаемые НДС по ставке 16 процентов. Обороты по реализации определяются по формуле (строка 00001O приложения по форме 931.01 + строка 00001K приложения по форме 931.02 + строка 00001I приложения по форме 931.03);
4) в строке 931.00.004 указываются обороты по реализации товаров, облагаемые НДС по нулевой ставке. Обороты по реализации определяются по формуле (строка 00001P приложения по форме 931.01 + строка 00001L приложения по форме 931.02 + строка 00001J приложения по форме 931.03);
5) в строке 931.00.005 указываются обороты по реализации товаров, не облагаемые НДС и освобожденные от НДС. Обороты по реализации определяются по формуле (строка 00001Q приложения по форме 931.01 + строка 00001M приложения по форме 931.02 + строка 00001K приложения по форме 931.03);
6) в строке 931.00.006 указывается сумма налога на добавленную стоимость по реализации, определяемая путем применения соответствующей ставки НДС (16%) к оборотам по реализации товаров, облагаемым НДС по ставке 16%;
7) в строке 931.00.007 указывается сумма затрат (без учета налогов), относимых на вычеты при определении налогооблагаемого дохода в соответствии с разделом 4 Налогового кодекса , определяемая в виде суммы показателей строк 931.00.008 и 931.00.011;
8) в строке 931.00.008 указываются затраты (обороты) по приобретенным товарам, работам и услугам, облагаемые НДС и определяемые в виде суммы показателей строк 931.00.009 и 931.00.010;
9) в строке 931.00.009 указываются затраты (обороты) по приобретенным товарам (работам, услугам), облагаемые НДС по ставке 16 процентов. Затраты (обороты) определяются по формуле (строка 00001O приложения по форме 931.04 + строка 00001O приложения по форме 931.05 + строка 00001O приложения по форме 931.06);
10) в строке 931.00.010 указываются затраты (обороты) по приобретенным товарам (работам, услугам), облагаемые НДС по нулевой ставке. Затраты (обороты) определяются по формуле (строка 00001P приложения по форме 931.04 + строка 00001P приложения по форме 931.05 + строка 00001P приложения по форме 931.06);

11) 931.00.011 жолында нөлдiк ставка бойынша ҚҚС салынбайтын және ҚҚС-тан босатылмаған сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша шығыстар (айналымдар) көрсетiледi. Шығыстар (айналымдар) (931.04 нысаны бойынша қосымша 00001Q жолы + 931.05 нысаны бойынша 00001Q жолы + 931.06 нысаны бойынша қосымша 00001Q жолы) формуласы бойынша айқындалады;
12) 931.00.012 жолында сатып алынған негiзгi құралдар бойынша ҚҚС сомасы ( Салық кодексiнiң  38-тарауына сәйкес есепке жатқызылған ҚҚС сомасы) көрсетiледi;
13) 931.00.013 жолда сатып алу бойынша ҚҚС сомалары (Салық кодексiнiң 38-тарауына сәйкес есепке жатқызылған ҚҚС сомалары) көрсетiледi.
Көрсетiлетiн сома 16% бойынша ҚҚС салынатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер) алу бойынша айналымдарға тиiстi ҚҚС ставкасын (16%) қолдану және 931.00.012 жолын қосындылау арқылы ((931.00.009 х 0,16 + 931.00.012) x 931.00.027) формуласы бойынша айналымның салық салынатын айналымының үлес салмағын ескере отырып айқындалады;
14) 931.00.014 жолы 931.00.013 жолының мәнiнен 931.00.006 жолының мәнi асу жағдайында толтырылады. Бұл ретте 931.00.014 жолында 931.00.006 және 931.00.013 жолдарының айырмасы түрiнде айқындалатын ҚҚС сомасы көрсетiледi;
15) 931.00.015 жолы 931.00.013 жолының мәнi 931.00.006 жолының мәнiнен асып кеткен жағдайда толтырылады. Бұл ретте 931.00.015 жолында 931.00.013 және 931.00.006 жолдарының айырмасы түрiнде айқындалатын есептелген ҚҚС сомасынан (сату бойынша айналымдар бойынша) есепке жатқызылған ҚҚС сомасынан асу сомасы туралы (бюджетпен есеп айырысу сальдосын айқындау кезiнде ескерiлмейдi) анықтамалық ақпарат көрсетiледi;
16) 931.00.016 жолында (931.00.014 х 0,2) формуласы бойынша айқындалатын 80 проценттiк жеңiлдiктi ескере отырып төлеуге ҚҚС сомасы көрсетiледi;
17) 931.00.017 жолында формуласы (931.07 x 0,2 нысанының 00001 жиынтық жолының көрсеткiшi) бойынша айқындалатын 80 проценттiк жеңiлдiктi ескере отырып төлейтiн жер салығының сомасы көрсетiледi;
18) 931.00.018 жолында формуласы (931.08 х 0,2 нысанының 00001 жиынтық жолының көрсеткiшi) бойынша айқындалатын 80 проценттiк жеңiлдiктi ескере отырып төлейтiн мүлiк салығының сомасы көрсетiледi;
19) 931.00.019 жолында (көлiк құралдары салығының жалпы сомасы (931.09.012 жолы көрсеткiштерiнiң сомасы ретiнде айқындалатын 931.09 нысаны бойынша қосымшалардың барлық парақтарының) х 0,2 формуласы бойынша айқындалатын 80 проценттiк жеңiлдiктi ескере отырып төленетiн көлiк құралдары салығының сомасы көрсетiледi;
20) 931.00.020 жолында (931.10.007C x 0,2) формуласы бойынша айқындалатын 80 проценттiк жеңiлдiктi ескере отырып төленетiн әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi;

11) в строке 931.00.011 указываются затраты (обороты), не облагаемые НДС и освобожденные от НДС. Затраты (обороты) определяются по формуле (строка 00001Q приложения по форме 931.04 + строка 00001Q приложения по форме 931.05 + строка 00001Q приложения по форме 931.06);
12) в строке 931.00.012 указывается сумма НДС по приобретенным основным средствам (сумма НДС, принимаемого в зачет в соответствии с главой 38 Налогового кодекса);
13) в строке 931.00.013 указываются суммы НДС по приобретению (суммы НДС, принимаемого в зачет в соответствии с главой 38 Налогового кодекса).
Указываемая сумма определяется путем применения соответствующей ставки НДС (16%) к оборотам по приобретению товаров (работ, услуг), облагаемым НДС по ставке 16% и суммированием строки 931.00.012, исходя из удельного веса облагаемого оборота в общей сумме оборота по формуле ((931.00.009 х 0,16 + 931.00.012) х 931.00.027);
14) строка 931.00.014 заполняется в случае превышения значения строки 931.00.006 над значением строки 931.00.013. При этом в строке 931.00.014 указывается сумма НДС к уплате, определяемая в виде разницы строк 931.00.006 и 931.00.013;
15) строка 931.00.015 заполняется в случае превышения значения строки 931.00.013 над значением строки 931.00.006. При этом в строке 931.00.015 указывается справочная информация (не учитывается при определении сальдо расчетов с бюджетом) о сумме превышения суммы НДС, относимой в зачет (по приобретению), над исчисленной суммой НДС (по оборотам по реализации), определяемой в виде разницы строк 931.00.013 и 931.00.006;
16) в строке 931.00.016 указывается сумма НДС к уплате с учетом 80-процентной льготы, определяемая по формуле (931.00.014 х 0,2);
17) в строке 931.00.017 указывается сумма земельного налога к уплате с учетом 80-процентной льготы, определяемая по формуле (показатель итоговой строки 00001 формы 931.07 x 0,2);
18) в строке 931.00.018 указывается сумма налога на имущество к уплате с учетом 80-процентной льготы, определяемая по формуле (показатель итоговой строки 00001 формы 931.08 x 0,2);
19) в строке 931.00.019 указывается сумма налога на транспортные средства к уплате с учетом 80-процентной льготы, определяемая по формуле (общая сумма налога на транспортные средства (определяемая как сумма показателей строк 931.09.012 всех листов приложения по форме 931.09) x 0,2);
20) в строке 931.00.020 указывается сумма социального налога к уплате с учетом 80-процентной льготы, определяемая по формуле (931.10.007С x 0,2);

21) 931.00.021 жолында (жер учаскелерiн пайдаланғаны үшiн төлемдердiң жалпы сомасы (931.13 нысаны бойынша 931.13.011 жолдарының барлық парақтары сомасының көрсеткiшi ретiнде айқындалатын) х 0,2) формуласы бойынша айқындалатын жер учаскелерiн пайдаланғаны үшiн төлемдердiң сомасы көрсетiледi;
22) 931.00.022 жолында (931.00.001 - 931.00.007 - 931.00.017 - 931.00.018 - 931.00.019 - 931.00.020 - 931.00.021) формуласы бойынша жолдардың айырмасы ретiнде айқындалатын салық салынатын кiрiс сомасы көрсетiледi. Салық салынатын кiрiстi айқындау кезiнде бұрынғы жылдың залалдары ескерiлмейдi;
23) 931.00.023 жолы кiрiстерден шегерiмдерге жатқызылатын шығыстардың асуы кезiнде толтырылады. Бұл ретте 931.00.023 жолына ((931.00.007 + 931.00.017 + 931.00.018 + 931.00.019 + 931.00.020 + 931.00.021) - 931.00.01) формуласы бойынша жолдардың айырмасы ретiнде айқындалатын салық есебi бойынша залал сомасы туралы анықтамалық ақпарат (келесi салық кезеңiнде 931.00 нысаны бойынша есептi толтыру кезiнде ескерiлмейдi) көрсетiледi;
24) 931.00.024 жолда 931.00.022 жолының көрсеткiшiне салықтың тиiстi ставкасын қолдану жолымен айқындалатын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi;
25) 931.00.025 жолда (931.00.024 x 0,2) формуласы бойынша айқындалатын 80 проценттiк жеңiлдiк ескерiле отырып төленетiн корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi;
26) 931.00.026 жолда (931.00.016 + 931.00.017 + 931.00.018 + 931.00.019 + 931.00.020 + 931.00.021 + 931.00.025) жолдарының көрсеткiштерiн қосындылау жолымен айқындалатын 931.00 нысаны бойынша есеп бойынша бюджетке төлеуге жататын салықтар сомасы көрсетiледi;
27) 931.00.027 жолда (931.00.002/931.00.001 х 100) формуласы бойынша айқындалатын айналымның жалпы сомасында салық салынатын айналымның үлес салмағы көрсетiледi.
10. 931.00 нысаны бойынша есеп Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 931.01 нысаны бойынша қосымша жасау
11. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
12. "Болжанатын кiрiс туралы ақпарат" бөлiмiнде:
1) А бағанының жолдарында рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанының жолдарында шығарылатын дақылдың атауы көрсетiледi;
3) С бағанының жолдарында әрбiр дақыл бойынша егiс көлемi көрсетiледi;
4) D бағанының жолдарында соңғы 5 жыл үшiн кәсiпорынның есеп беру деректерiне сәйкес әрбiр дақыл бойынша орташа шығымдылығы;
5) E бағанының жолдарында С бағанының жолдары мен D бағанының жолдарының көрсеткiштерi ретiнде айқындалатын оны тоннаға аудара отырып өнiмнiң күтiлетiн жалпы жиыны көрсетiледi;

21) в строке 931.00.021 указывается сумма платы за пользование земельными участками, определяемая по формуле (общая сумма платы за пользование земельными участками (определяемая как сумма показателей строк 931.13.011 всех листов приложения по форме 931.13) x 0,2);
22) в строке 931.00.022 указывается сумма налогооблагаемого дохода, определяемая в  виде разницы строк по формуле (931.00.001 - 931.00.007 - 931.00.017 - 931.00.018 - 931.00.019 - 931.00.020 - 931.00.021). При определении налогооблагаемого дохода убытки прошлых лет не учитываются;
23) строка 931.00.023 заполняется при превышении затрат, относимых на вычеты, над доходами. При этом в строке 931.00.023 указывается справочная информация о сумме убытка по налоговому учету (не учитывается при заполнении Расчета по форме 931.00 в следующем налоговом периоде), определяемая в виде разницы строк по формуле ((931.00.007 + 931.00.017 + 931.00.018 + 931.00.019 + 931.00.020 + 931.00.021) - 931.00.001);
24) в строке 931.00.024 указывается сумма корпоративного подоходного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки налога к показателю строки 931.00.022;
25) в строке 931.00.025 указывается сумма корпоративного подоходного налога к уплате с учетом 80-процентной льготы, определяемая по формуле (931.00.024 x 0,2);
26) в строке 931.00.026 указывается сумма налогов, подлежащих к уплате в бюджет по Расчету по форме 931.00, определяемая путем суммирования показателей строк (931.00.016 + 931.00.017 + 931.00.018 + 931.00.019 + 931.00.020 + 931.00.021 + 931.00.025);
27) в строке 931.00.027 указывается удельный вес облагаемого оборота в общей сумме оборота, определяемый по формуле (931.00.002 / 931.00.001 х 100).
10. Расчет по форме 931.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
3. Составление приложения по форме 931.01
11. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период.
12. В разделе "Информация о предполагаемом доходе":
1) в строках графы A указывается порядковый номер;
2) в строках графы B указывается наименование производимой культуры;
3) в строках графы C указывается посевная площадь под каждой культурой;
4) в строках графы D указывается средняя урожайность каждой культуры согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
5) в строках графы E указывается предполагаемый валовой сбор продукции, определяемый в виде произведения показателей строк графы C и строк графы D, с переводом его в тонны;

6) F бағанының жолдарында өсiрiлетiн дақылдардың әрбiр түрi бойынша рефакция көрсетiледi;
7) G бағанының жолдарында өз мұқтажына пайдалануды болжайтын өнiмнiң әрбiр түрi бойынша көлемi көрсетiледi;
8) H бағанының жолдарында өз ұқсатуына бағытталған өз өндiрiсi өнiмiнiң көлемi көрсетiледi;
9) I бағанының жолдарында сатуға жататын ағымдағы жыл өнiмiнiң көлемi көрсетiледi;
10) J бағанының жолдарында өз мұқтажына пайдаланылатын өнiм есебiнсiз ағымдағы кезең басына сатылмаған өз өндiрiсi өнiмiнiң артық қалғандары көрсетiледi;
11) К бағанының жолдарында өз мұқтажына пайдаланылатын өнiм есебiнсiз келесi салық кезеңiне болжанатын артық қалғандар көрсетiледi;
12) L бағанының жолдарында (I бағанының жолы + J бағанының жолы - К бағанының жолы) формуласы бойынша айқындалатын сататын өнiм көлемi көрсетiледi;
13) M бағанының жолдарында бұрынғы жыл үшiн кәсiпорынның есеп беру деректерi бойынша өнiмнiң әрбiр түрiн сатудың орташа бағасы көрсетiледi;
14) N бағанында (L бағанының жолы х M бағанының жолы) формуласы бойынша айқындалатын өнiмдi сатудан болжанатын кiрiс сомасы көрсетiледi. Бұл ретте N бағанының жолдар көрсеткiштерi О, Р және Q бағандарының тиiстi жолдарына сәйкес келетiн көрсеткiштер сомасына сәйкес келуi тиiс;
15) О бағанының жолдарында 16 процент ставка бойынша ҚҚС салынатын тауарларды сату бойынша болжанатын айналымдар көрсетiледi;
16) Р бағанының жолдарында нөлдiк ставка бойынша ҚҚС салынатын тауарларды сату бойынша болжанатын айналымдар көрсетiледi;
17) Q бағанының жолдарында ҚҚС салынбайтын және ҚҚС-тан босатылған тауарларды сату бойынша болжанатын айналымдар көрсетiледi.
13. 931.01 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
4. 931.02 нысан бойынша қосымша жасау
14. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi.
15. "Болжанатын кiрiс туралы ақпарат" бөлiмiнде:
1) А бағанында рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында шығарылатын өнiмнiң атауы көрсетiледi;
3) С бағанының жолдарында ауыл шаруашылығы малдарының (ара балұясының, құстардың сандары) басы көрсетiледi;
4) D бағанының жолдарында соңғы 5 жыл үшiн кәсiпорынның есеп беру деректерiне сәйкес өнiмнiң әрбiр түрiнiң орташа шығуы көрсетiледi;
5) E бағанының жолдарында С бағаны мен D бағанының жолдар көрсеткiштерiнiң туындысын тоннаға (мың данаға) аудара отырып айқындалатын өнiмнiң жалпы шығуының болжанатын сомасы көрсетiледi;
6) F бағанының жолдарында өз мұқтажына пайдалануды болжайтын мал шаруашылығы (омарта шаруашылығы, құс шаруашылығы) өнiмiнiң әрбiр түрi бойынша көлемi көрсетiледi;

6) в строках графы F указывается рефакция по каждому виду выращиваемых культур;
7) в строках графы G указывается объем каждого вида продукции, который предполагается использовать на собственные нужды;
8) в строках графы H указывается объем продукции собственного производства, направленной на собственную переработку;
9) в строках графы I указывается объем продукции текущего года, подлежащей реализации;
10) в строках графы J указываются остатки нереализованной продукции собственного производства на начало текущего периода без учета продукции, используемой на собственные нужды;
11) в строках графы K указываются предполагаемые остатки на следующий налоговый период без учета продукции, используемой на собственные нужды;
12) в строках графы L указывается объем продукции к реализации, определяемый по формуле (строка графы I + строка графы J - строка графы K);
13) в строках графы M указывается средняя цена реализации каждого вида продукции по данным отчетности предприятия за предыдущий год;
14) в строках графы N указывается предполагаемая сумма дохода от  реализации продукции, определяемая по формуле (строка графы L х строка графы M). При этом показатели  строк графы N должны соответствовать сумме показателей соответствующих строк граф O, P и Q;
15) в строках графы O указываются предполагаемые обороты по реализации товаров, облагаемые НДС по ставке 16 процентов;
16) в строках графы P указываются предполагаемые обороты по реализации товаров, облагаемые НДС по нулевой ставке;
17) в строках графы Q указываются предполагаемые обороты по реализации товаров, не облагаемые НДС и освобожденные от НДС.
13. Приложение по форме 931.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
4. Составление приложения по форме 931.02
14. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период.
15. В разделе "Информация о предполагаемом доходе":
1) в строках графы A указывается порядковый номер;
2) в строках графы B указывается наименование производимой продукции;
3) в строках графы C указывается поголовье сельскохозяйственных животных (количество пчелосемей, птиц);
4) в строках графы D указывается средний выход продукции каждого вида согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
5) в строках графы E указывается предполагаемая сумма валового выхода продукции, определяемая произведением показателей строк графы C и графы D с переводом в тонны (тыс.штук);
6) в строках графы F указывается объем каждого вида продукции животноводства (пчеловодства, птицеводства), который предполагается использовать на собственные нужды;

7) G бағанының жолдарында өз ұқсатуына бағыттауды болжайтын мал шаруашылығы (омарта шаруашылығы, құс шаруашылығы) өнiмiнiң әрбiр түрi бойынша көлемi көрсетiледi;
8) H бағанының жолдарында E бағанының жолдарына сәйкес келетiн және F және G бағандарының жолдарына сәйкес келетiн көрсеткiштердiң айырмасы ретiнде айқындалатын сатуға жататын өнiм көлемi көрсетiледi;
9) I бағанының жолдарында бұрынғы жыл үшiн кәсiпорынның есеп беру деректерi бойынша мал шаруашылығы (омарта шаруашылығы, құс шаруашылығы) өнiмiнiң әрбiр түрi бойынша 1 тоннасы (1000 данасы) үшiн сатудың орташа бағасы көрсетiледi;
10) J бағанының жолдарында (H бағанының жолы x I бағанының жолы) формуласы бойынша I және H бағанының жолдарына сәйкес келетiн түрде айқындалатын өнiмдi сатудан кiрiстiң болжанатын сомасы көрсетiледi. Бұл ретте, J бағаны жолдарының көрсеткiштерi К, L және M бағандарының жолдарына сәйкес келетiн сомаға сәйкес келуi тиiс;
11) К бағанының жолдарында 16 процент ставка бойынша ҚҚС салынатын тауарларды сату бойынша болжанатын айналымдар көрсетiледi;
12) L бағанының жолдарында нөлдiк ставка бойынша ҚҚС салынатын тауарларды сату бойынша болжанатын айналымдар көрсетiледi;
13) M бағанының жолдарында ҚҚС салынбайтын және ҚҚС-тан босатылған тауарларды сату бойынша болжанатын айналымдар көрсетiледi.
16. 931.02 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
5. 931.03 нысан бойынша қосымша жасау
17. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi.
18. "Болжамды кiрiс туралы ақпарат" бөлiмiнде:
1) А бағанының жолдарында реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанының жолдарында өндiрiлетiн өнiмдердiң атауы көрсетiледi;
3) С бағанының жолдарында өз өндiрiсiнен шығарылатын жалпы күтiлетiн өнiмi көрсетiледi;
4) D бағанының жолдарында одан әрi өз өңдеуiне жiберу көзделетiн өнiмнiң көлемi (мысалы, өндiрiлген ұнның бiр бөлiгi макарон өнiмдерiн өндiруге жiберiледi. Бұл жағдайда ұнның осы көлемi макарон өндiрiсi үшiн шикiзат болып табылады);
5) E бағанының жолдарында өзiнiң шаруашылық қажеттiлiгiне жұмсау көзделетiн өнiм көлемi көрсетiледi;
6) F бағанының жолдарында С бағанының тиiстi жолдарында және D мен E бағандарының тиiстi жолдарындағы айырма түрiнде белгiленетiн, сатылуға жататын өнiм көлемi көрсетiледi;
7) G бағанының жолдарында кәсiпорынның өткен жылғы есеп беруiнiң мәлiметтерi бойынша әр өнiм бойынша орташа сату бағасы көрсетiледi;
8) H бағанының жолдарында F және G бағандарының тиiстi көрсеткiштерiнiң көбейтiндiсi түрiнде (F бағанының жолы х G бағанының жолы) формуласы бойынша анықталатын өнiмдi сатудан түсетiн болжамды сома көрсетiледi. Бұл жағдайда H бағаны жолдарының көрсеткiштерi I, J және К бағандарының тиiстi жолдарының сомаларына сәйкес келуi керек;

7) в строках графы G указывается объем продукции животноводства (пчеловодства, птицеводства), который предполагается направить на собственную переработку;
8) в строках графы H указывается объем продукции, подлежащий реализации, определяемый в виде разницы показателей соответствующих строк графы E и соответствующих строк граф F и G;
9) в строках графы I указывается средняя цена реализации за 1 тонну (1000 штук) по каждому виду продукции животноводства (пчеловодства, птицеводства) по данным отчетности предприятия за предыдущий год;
10) в строках графы J указывается предполагаемая сумма дохода от реализации продукции, определяемая в виде произведения соответствующих строк граф H и I по формуле (строка графы H х строка графы I). При этом показатели строк графы J должны соответствовать сумме показателей соответствующих строк граф  K, L и M;
11) в строках графы K указываются предполагаемые обороты по реализации товаров, облагаемые НДС по ставке 16 процентов;
12) в строках графы L указываются предполагаемые обороты по реализации товаров, облагаемые НДС по нулевой ставке;
13) в строках графы M указываются предполагаемые обороты по реализации товаров, не облагаемые НДС и освобожденные от НДС.
16. Приложение по форме 931.02 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
5. Составление приложения по форме 931.03
17. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период.
18. В разделе "Информация о предполагаемом доходе":
1) в строках графы A указывается порядковый номер;
2) в строках графы B указывается наименование производимой продукции;
3) в строках графы C указывается предполагаемый валовый выход продукции собственного производства;
4) в строках графы D указывается объем продукции, который предполагается направить на дальнейшую собственную переработку (к примеру, часть произведенной муки пойдет на производство макаронных изделий. При этом данный объем муки будет являться сырьем для производства макарон);
5) в строках графы E указывается объем продукции, который предполагается использовать на собственные нужды хозяйства;
6) в строках графы F указывается объем продукции, подлежащей реализации, определяемый в виде разницы соответствующих строк графы C и соответствующих строк граф D и E;
7) в строках графы G указывается средняя цена реализации по каждому виду продукции по данным отчетности предприятия за предыдущий год;
8) в строках графы H указывается предполагаемая сумма дохода от реализации продукции, определяемая в виде произведения соответствующих показателей строк граф F и G по формуле (строка графы F х строка графы G). При этом показатели строк графы H должны соответствовать сумме показателей соответствующих строк граф I, J и K;

9) I бағанының жолдарында 16% ставкасы бойынша ҚҚС салынатын тауарларды сату бойынша болжамды айналымдар көрсетiледi;
10) J бағанының жолдарында нөлдiк ставкасы бойынша ҚҚС салынатын тауарларды сату бойынша болжамды айналымдар көрсетiледi;
11) К бағанының жолдарында ҚҚС салынбайтын және ҚҚС-нан босатылған тауарларды сату бойынша болжамды айналымдар көрсетiледi.
19. 931.03 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
6. 931.04-нысан бойынша қосымшалар жасау
20. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi.
21. "Өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгiне болжалынатын шығындар туралы ақпарат" бөлiмiнде:
1) А бағанының жолдарында реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанының жолдарында өндiрiлетiн дақылдың атауы көрсетiледi;
3) С бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес өсiрiлетiн дақылдардың әр түрi бойынша өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгiне пайдаланылатын тұқымдар сатып алу бойынша шығындар сомасы көрсетiледi;
4) D бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес өсiрiлетiн дақылдардың әр түрi бойынша өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгi есебiне жанар-жағармай материалдарын (бұдан әрi - ЖЖМ) сатып алуға жұмсалатын шығын сомасы көрсетiледi;
5) С бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес өсiрiлетiн дақылдардың әр түрi бойынша өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгi есебiне пайдаланылатын тұқымдар сатып алу бойынша шығындар сомасы көрсетiледi. Бұл жағдайда тiркелген активтердiң әр тобы бойынша нақты шығындардың сомасы салық кезеңiнiң соңында топтың құндық балансының 15 процентi шегiнде шегерiлетiнiн ескеру қажет. Көрсетiлген шектен асатын сома топтың құндық балансын арттырады;
6) F бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өсiрiлетiн дақылдардың әр түрi бойынша өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгi есебiне минералды тыңайтқышқа кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы шығынының сомасы көрсетiледi;
7) G бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өсiрiлетiн дақылдардың әр түрi бойынша өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгi есебiне электр қуатына кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы шығынының сомасы көрсетiледi;
8) H бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өсiрiлетiн дақылдардың әр түрi бойынша өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгi есебiне ескiрiп-тозу бойынша кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы шығынының сомасы көрсетiледi;
9) I бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өсiрiлетiн дақылдардың әр түрi бойынша өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгi есебiне еңбекақыға кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы шығынының (шығысының) сомасы көрсетiледi;

9) в строках графы I указываются предполагаемые обороты по реализации товаров, облагаемые НДС по ставке 16 процентов;
10) в строках графы J указываются предполагаемые обороты по реализации товаров, облагаемые НДС по нулевой ставке;
11) в строках графы K указываются предполагаемые обороты по реализации товаров, не облагаемые НДС и освобожденные от НДС.
19. Приложение по форме 931.03 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
6. Составление приложения по форме 931.04
20. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период.
21. В разделе "Информация о предполагаемых затратах на 1 единицу реализуемой продукции":
1) в строках графы A указывается порядковый номер;
2) в строках графы B указывается наименование производимой культуры;
3) в строках графы C указывается сумма затрат на приобретение семян, используемых на 1 единицу реализуемой продукции по каждому виду выращиваемых культур, согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
4) в строках графы D указывается сумма затрат на приобретение горюче-смазочных материалов (далее - ГСМ) в расчете на 1 единицу реализуемой продукции каждого вида выращиваемых культур, согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
5) в строках графы E указывается сумма затрат на ремонт основных средств в расчете на 1 единицу реализуемой продукции каждого вида выращиваемых культур согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет. При этом необходимо учитывать, что сумма фактических расходов по каждой группе фиксированных активов вычитается в пределах 15 процентов стоимостного баланса группы на конец налогового периода. Сумма, превышающая указанный предел, увеличивает стоимостной баланс группы;
6) в строках графы F указывается сумма затрат на минеральные удобрения в расчете на 1 единицу реализуемой продукции каждого вида выращиваемых культур согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
7) в строках графы G указывается сумма затрат на электроэнергию в расчете на 1 единицу реализуемой продукции каждого вида выращиваемых культур согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
8) в строках графы H указывается сумма амортизационных расходов в расчете на 1 единицу реализуемой продукции каждого вида выращиваемых культур согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
9) в строках графы I указывается сумма затрат (расходов) на заработную плату в расчете на 1 единицу реализуемой продукции каждого вида выращиваемых культур согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;

10) J бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептілік деректерiне сәйкес, өсiрiлетiн дақылдардың әр түрi бойынша өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгi есебiне салық төлеушiге басқа ұйымдар көрсететiн көлiк қызметтерi бойынша кәсiпорынның соңғы 5 жылда болжамды шығынының сомасы көрсетiледi;
11) К бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өсiрiлетiн дақылдардың әр түрi бойынша өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгi есебiне кәсiпорынның басқа да шығындарының соңғы 5 жылдағы сомасы көрсетiледi;
12) L бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өсiрiлетiн дақылдардың әр түрi бойынша өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгi есебiне С, D, E, F, G, H, I, J және К бағандарының тиiстi жолдарын жинақтаумен айқындалатын барлық шығындарының жиынтық сомасы көрсетiледi. Бұл жағдайда өнiм өндiруге жұмсалатын шығындар бабына енгiзiлген шығындар оны одан әрi өңдеуге жұмсалатын шығындар бабына қосылмайды;
13) M бағанының жолдарында сатылатын өнiмнiң көлемi көрсетiледi;
14) N бағанының жолдарында L бағанының жолдарын M бағанының жолдарында көбейту формуласы бойынша айқындайтын, өсiмдiк шаруашылығының барлық өнiмдерiне жұмсалатын болжамды шығынның сомасы көрсетiледi. Бұл жағдайда N бағаны жолдарының сомасы О, Р және Q бағандары жолдарының сомасымен сәйкес келуi тиiс;
15) О бағанының жолдарында 16 проценттiк ставка бойынша ҚҚС салынатын тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетудi) сатып алу бойынша болжамды айналым көрсетiледi;
16) Р бағанының жолдарында нөлдiк ставка бойынша ҚҚС салынатын тауарларды сату бойынша болжамды шығындар (айналымдар) көрсетiледi;
17) Q бағанының жолдарында ҚҚС салынбайтын және ҚҚС-нан босатылған тауарларды сату бойынша болжамды айналым көрсетiледi.
22. 931.04-нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
7. 931.05-нысан бойынша қосымшалар толтыру
23. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi.
24. "Өткiзiлетiн өнiмнiң 1 бiрлiгiне болжамды шығындар туралы ақпарат" бөлiмiнде:
1) А бағанының жолдарында реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанының жолдарында өндiрiлетiн өнiмдердiң атауы көрсетiледi;
3) С бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгi үшiн жем-шөпке жұмсалатын шығындар сомасы көрсетiледi;
4) D бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгi есебiнде ЖЖМ-ге жұмсалатын шығындар сомасы көрсетiледi;

10) в строках графы J указывается предполагаемая сумма затрат на транспортные услуги, оказываемые налогоплательщику сторонними организациями, в расчете на 1 единицу реализуемой продукции каждого вида выращиваемых культур согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
11) в строках графы K указывается сумма прочих затрат в расчете на 1 единицу реализуемой продукции каждого вида выращиваемых культур согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
12) в строках графы L указывается итоговая сумма всех затрат в расчете на 1 единицу реализуемой продукции по каждому виду выращиваемых культур согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет, определяемая суммированием показателей соответствующих строк граф C, D, E, F, G, H, I, J и K. При этом затраты, включенные в статью затрат производство продукции, не могут быть включены в статью затрат на ее дальнейшую переработку;
13) в строках графы M указывается размер объема реализуемой продукции;
14) в строках графы N указывается предполагаемая сумма затрат на производство всей реализуемой продукции растениеводства, определяемая произведением показателей соответствующих строк граф L и M. При этом показатели строк графы N должны соответствовать сумме показателей соответствующих строк граф O, P и Q;
15) в строках графы O указываются предполагаемые затраты (обороты), облагаемые НДС по ставке 16 процентов;
16) в строках графы P указываются предполагаемые затраты (обороты), облагаемые НДС по нулевой ставке;
17) в строках графы Q указываются предполагаемые затраты (обороты), не облагаемые НДС и освобожденные от НДС.
22. Приложение по форме 931.04 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
7. Составление приложения по форме 931.05
23. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период.
24. В разделе "Информация о предполагаемых затратах на 1 единицу реализуемой продукции":
1) в строках графы A указывается порядковый номер;
2) в строках графы B указывается наименование производимой продукции;
3) в строках графы C указывается сумма затрат на приобретение кормов, расходуемых на 1 единицу реализуемой продукции, согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
4) в строках графы D указывается сумма затрат на приобретение ГСМ в расчете на 1 единицу реализуемой продукции, согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;

5) E бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгi есебiнде негiзгi құралдарды жөндеуге кететiн шығынының сомасы көрсетiледi. Бұл жағдайда тiркелген активтердiң әр тобы бойынша нақты шығындардың сомасы салық кезеңiнiң соңында топтың құндық балансының 15 процентi шегiнде шегерiлетiнiн ескеру қажет. Көрсетiлген шектен асатын сома топтың құндық балансын арттырады;
6) F бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгi есебiнде мал дәрiгерлiк препараттар сатып алуға кететiн шығындар сомасы көрсетiледi;
7) G бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгi есебiнде электр қуатына кететiн шығындар сомасы көрсетiледi;
8) H бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгi есебiнде ескiрiп-тозу бойынша шығындар сомасы көрсетiледi;
9) I бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгi есебiнде жұмыс берушiнiң еңбекақы шығындарының сомасы көрсетiледi;
10) J бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгi есебiнде салық төлеушiнiң сырт ұйымдардан көлiк қызмет көрсету бойынша болжамды шығынының сомасы көрсетiледi;
11) К бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгi есебiнде басқа да шығындардың сомасы көрсетiледi;
12) L бағанының жолдарында С, D, E, F, G, H, I, J, К бағандарының жолдарын жинақтаумен айқындалатын өткiзiлетiн тауардың 1 бiрлiгi есебiнде шығындардың жалпы сомасы көрсетiледi. Бұл жағдайда өнiм өндiруге жұмсалатын шығындар бабына енгiзiлген шығындар оны одан әрi өңдеуге жұмсалатын шығындар бабына қосылмайды;
13) M бағанының жолдарында өнiмнiң әр түрiнiң саны көрсетiледi;
14) N бағанының жолдарында L бағанының жолдарын M бағанының жолдарында көбейту формуласы бойынша айқындалатын, барлық өткiзiлетiн өнiмдердi өндiруге жұмсалатын болжалды шығындар сомасы көрсетiледi. Бұл жағдайда N бағаны жолдарының сомасы О, Р және Q бағандары жолдарының сомасымен сәйкес келуi тиiс;
15) О бағанының жолдарында 16 проценттiк ставка бойынша ҚҚС салынатын тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсету) сатып алу бойынша болжамды айналым көрсетiледi;
16) P бағанының жолдарында нөлдiк ставка бойынша салық салынатын тауарларды сату бойынша болжамды айналым көрсетiледi;

5) в строках графы E указывается сумма затрат на ремонт основных средств в расчете на 1 единицу реализуемой продукции, согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет. При этом необходимо учитывать, что сумма фактических расходов по каждой группе фиксированных активов вычитается в пределах 15 процентов стоимостного баланса группы на конец налогового периода. Сумма, превышающая указанный предел, увеличивает стоимостной баланс группы;
6) в строках графы F указывается сумма затрат на ветеринарные препараты в расчете на 1 единицу реализуемой продукции, согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
7) в строках графы G указывается сумма затрат на электроэнергию в расчете на 1 единицу реализуемой продукции, согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
8) в строках графы H указывается сумма амортизационных расходов в расчете на 1 единицу реализуемой продукции, согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
9) в строках графы I указывается сумма затрат (расходов) работодателя на заработную плату в расчете на 1 единицу реализуемой продукции, согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
10) в строках графы J указывается сумма затрат на транспортные услуги, оказываемые налогоплательщику сторонними организациями, в расчете на 1 единицу реализуемой продукции, согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
11) в строках графы K указывается сумма прочих затрат в расчете на 1 единицу реализуемой продукции, согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
12) в строках графы L указывается общая сумма затрат в расчете на 1 единицу реализуемой продукции, определяемая суммированием показателей соответствующих строк граф C, D, E, F, G, H, I, J, K. При этом затраты, включенные в статью затрат производство продукции, не могут быть включены в статью затрат на ее дальнейшую переработку;
13) в строках графы M указывается количество каждого вида единицы продукции;
14) в строках графы N указывается предполагаемая сумма затрат на производство всей реализуемой единицы продукции, определяемая произведением показателей соответствующих строк граф L и M. При этом показатели строк графы N должны соответствовать сумме показателей соответствующих строк граф O, P и Q;
15) в строках графы O указываются предполагаемые обороты по приобретению товаров (работ, услуг), облагаемые НДС по ставке 16 процентов;
16) в строках графы P указываются предполагаемые обороты по приобретению товаров, облагаемые НДС по нулевой ставке;

17) Q бағанының жолдарында ҚҚС салынбайтын және ҚҚС-нан босатылған тауарларды сату бойынша болжамды айналым көрсетiледi.
25. 931.05-нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
8. 931.06-нысаны бойынша қосымшалар толтыру
26. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi.
27. "Өткiзiлетiн өнiмнiң 1 бiрлiгiне болжалынатын шығындар туралы ақпарат" бөлiмiнде:
1) А бағанының жолдарында реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанының жолдарында өндiрiлетiн өнiмдердiң атауы көрсетiледi;
3) С бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өткiзiлетiн қайта өңдеу өнiмiнiң бiрлiгi есебiнде шикiзаттар мен материалдар алуға жұмсалатын шығындар сомасы көрсетiледi;
4) D бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өткiзiлетiн қайта өңдеу өнiмiнiң бiрлiгi есебiнде ЖЖМ-ге жұмсалатын шығындар сомасы көрсетiледi;
5) E бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өткiзiлетiн қайта өңдеу өнiмiнiң бiрлiгi есебiнде негiзгi құралдарды жөндеуге кететiн шығындар сомасы көрсетiледi. Бұл жағдайда тiркелген активтердiң әр тобы бойынша нақты шығындардың сомасы салық кезеңiнiң соңында топтың құндық балансының 15 процентi шегiнде шегерiлетiнiн ескеру қажет. Көрсетiлген шектен асатын сома топтың құндық балансын арттырады;
6) F бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өткiзiлетiн қайта өңдеу өнiмiнiң бiрлiгi есебiнде үй-жайларды, жабдықтарды және т.б. жалға алуға кететiн шығындар сомасы көрсетiледi;
7) G бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өткiзiлетiн қайта өңдеу өнiмiнiң бiрлiгi есебiнде электр қуатына кететiн шығындар сомасы көрсетiледi;
8) H бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өткiзiлетiн қайта өңдеу өнiмiнiң бiрлiгi есебiнде ескiрiп-тозу бойынша шығындар сомасы көрсетiледi;
9) I бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өткiзiлетiн қайта өңдеу өнiмiнiң бiрлiгi есебiнде жұмыс берушiнiң еңбекақы шығынының (шығысының) сомасы көрсетiледi;
10) J бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өткiзiлетiн қайта өңдеу өнiмiнiң бiрлiгi есебiнде салық төлеушiге басқа ұйымдар көрсететiн көлiк қызметтерi бойынша болжамды шығындар сомасы көрсетiледi;
11) К бағанының жолдарында кәсiпорынның соңғы 5 жылдағы есептiлiк деректерiне сәйкес, өткiзiлетiн қайта өңдеу өнiмiнiң бiрлiгi есебiнде басқа да шығындардың сомасы көрсетiледi;

17) в строках графы Q указываются предполагаемые обороты по приобретению товаров, не облагаемые НДС и освобожденные от НДС.
25. Приложение по форме 931.05 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
8. Составление приложения по форме 931.06
26. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период.
27. В разделе "Информация о предполагаемых затратах на 1 единицу реализуемой продукции":
1) в строках графы A указывается порядковый номер;
2) в строках графы B указывается наименование реализуемой продукции;
3) в строках графы C указывается сумма затрат на приобретение сырья и материалов в расчете на единицу реализуемой продукции переработки согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
4) в строках графы D указывается сумма затрат на приобретение ГСМ в расчете на единицу реализуемой продукции переработки согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
5) в строках графы E указывается сумма затрат на ремонт основных средств в расчете на единицу реализуемой продукции переработки согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет. При этом необходимо учитывать, что сумма фактических расходов по каждой группе фиксированных активов вычитается в пределах 15 процентов стоимостного баланса группы на конец налогового периода. Сумма, превышающая указанный предел, увеличивает стоимостной баланс группы;
6) в строках графы F указывается сумма затрат на аренду помещения, оборудования и т.д. в расчете на единицу реализуемой продукции переработки согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
7) в строках графы G указывается сумма затрат на электроэнергию в расчете на единицу реализуемой продукции переработки согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
8) в строках графы H указывается сумма амортизационных расходов в расчете на единицу реализуемой продукции переработки согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
9) в строках графы I указывается сумма затрат (расходы) работодателя на заработную плату работников в расчете на единицу реализуемой продукции переработки согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
10) в строках графы J указывается предполагаемая сумма затрат на транспортные услуги, оказываемые налогоплательщику сторонними организациями, в расчете на единицу реализуемой продукции переработки согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;
11) в строках графы K указывается сумма прочих затрат в расчете на единицу реализуемой продукции переработки согласно данным отчетности предприятия за последние 5 лет;

12) L бағанының жолдарында С, D, E, F, G, H, I, J және К бағандарының жолдарын жинақтаумен айқындалатын, өткiзiлетiн қайта өңдеу өнiмiнiң бiрлiгi есебiнде шығындардың жалпы сомасы көрсетiледi. Бұл жағдайда өнiм өндiруге жұмсалатын шығындар бабына енгiзiлген шығындар оны одан әрi өңдеуге жұмсалатын шығындар бабына қосылмайды;
13) M бағанының жолдарында өткiзiлетiн қайта өңдеу өнiмдердiң жалпы көлемi көрсетiледi;
14) N бағанының жолдарында L және M бағандарының тиiстi жолдарын көбейту бойынша айқындалатын, барлық өткiзiлетiн өнiмдi өндiруге жұмсалатын болжамды шығынның сомасы көрсетiледi. Бұл жағдайда N бағаны жолдарының сомасы О, Р және Q бағандары жолдарының сомасымен сәйкес келуi тиiс;
15) О бағанының жолдарында 16 проценттiк ставка бойынша ҚҚС салынатын болжамды шығындар (айналым) көрсетiледi;
16) P бағанының жолдарында нөлдiк ставка бойынша ҚҚС салынатын болжамды шығындар (айналым) көрсетiледi;
17) Q бағанының жолдарында ҚҚС салынбайтын және ҚҚС-нан босатылған болжамды шығындар (айналым) көрсетiледi.
28. 931.06-нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
9. 931.07-нысаны бойынша қосымшалар жасау
29. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi.
30. "Болжамды түсiм туралы ақпарат" бөлiмiнде:
1) А бағанының жолдарында реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанының жолдарында салық салу объектiлерi мен олардың орналасқан орнының тiзбесi көрсетiледi;
3) С бағанының жолдарында жер телiмiнiң көлемi (га., қажет жағдайда шаршы метр) көрсетiледi;
4) D бағанының жолдарында тиiстi бонитет баллы көрсетiледi;
5) E бағанының жолдарында  Салық кодексiнiң  329-бабына сәйкес жерге салық ставкасы көрсетiледi;
6) F бағанының жолдарында С және E бағандарының тиiстi жолдарын көбейтумен есептелген жер салығының сомасы көрсетiледi;
7) F бағанының 00001 жолында есептелген жер салығының жалпы сомасы көрсетiледi.
31. 931.07-нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
10. 931.08-нысан бойынша қосымшалар толтыру
32. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетiледi.
33. "Мүлiк салығы бойынша ақпарат" бөлiмiнде:
1) А бағанының жолдарында реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанының жолдарында негiзгi құралдар мен материалдық емес активтер тiзiмi көрсетiледi;

12) в строках графы L указывается общая сумма затрат в расчете на единицу реализуемой продукции переработки, определяемая суммированием соответствующих показателей строк граф C, D, E, F, G, H, I, J и  K. При этом затраты, включенные в статью затрат на производство указанной продукции, не могут быть включены в затраты на ее дальнейшую переработку;
13) в строках графы M указывается предполагаемый общий объем реализуемой продукции переработки;
14) в строках графы N указывается предполагаемая сумма затрат на производство всей реализуемой продукции переработки, определяемая произведением показателей соответствующих строк граф L и M. При этом показатели строк графы N должны соответствовать сумме показателей соответствующих строк граф O, P и Q;
15) в строках графы O указываются предполагаемые затраты (обороты), облагаемые НДС по ставке 16 процентов;
16) в строках графы P указываются предполагаемые затраты (обороты), облагаемые НДС по нулевой ставке;
17) в строках графы Q указываются предполагаемые затраты (обороты), не облагаемые НДС и освобожденные от НДС.
28. Приложение по форме 931.06 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
9. Составление приложения по форме 931.07
29. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период.
30. В разделе "Информация по земельному налогу":
1) в строках графы A указывается порядковый номер;
2) в строках графы B указывается перечень объектов налогообложения и их место нахождение;
3) в строках графы C указывается площадь земельных участков (в гектарах и (или), при необходимости, в квадратных метрах);
4) в строках графы D указывается соответствующий балл бонитета;
5) в строках графы E указывается ставка земельного налога в соответствии со статьей 329 Налогового кодекса;
6) в строках графы F указывается исчисленная сумма земельного налога, определяемая в виде произведения соответствующих показателей строк граф C и E;
7) в строке 00001 графы F указывается общая итоговая сумма исчисленного земельного налога.
31. Приложение по форме 931.07 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
10. Составление приложения по форме 931.08
32.В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период.
33. В разделе "Информация по налогу на имущество":
1) в строках графы A указывается порядковый номер;
2) в строках графы B указывается перечень основных средств и нематериальных активов;

3) С бағанының жолдарында негiзгi құралдар мен материалдық емес активтердiң жыл басындағы қалдық құны көрсетiледi;
4) D бағанының жолдарында  Салық кодексiнiң  355-бабына сәйкес мүлiк салығының ставкасы көрсетiледi;
5) E бағанының жолдарында С және D бағандарының тиiстi жолдарының көрсеткiштернң көбейтумен анықтайтын мүлiк салығын есептеу сомасы көрсетiледi;
6) E бағанының 0001 жолдарында есептелген мүлiк салығының жалпы жиынтық сомасы көрсетiледi.
34. 931.08-нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
11. 931.09-нысан бойынша қосымшалар жасау
35. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3-жолда көрсеткiш есебi жүргiзiлген тиiстi валюта коды көрсетiледi;
4) 4-жолда 931.09-нысан бойынша қосымша парақтардың жалпы саны көрсетiледi;
5) 5-жолда көлiк құралының тиiстi түрiне белгi қойылады.
36. "Көлiк құралдарына салынатын салықты есептеу бойынша мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) 931.09.001 жолда көлiк құралының түрi, моделi және маркасы көрсетiледi;
2) 931.09.002 жолда көлiк құралының шыққан жылы көрсетiледi;
3) 931.09.003 жолда маркасы (моделi, түрi) көрсетiлетiн және шыққан жылы көрсетiлетiн көлiк құралдарының саны көрсетiледi;
4) 931.09.004. жолдарында көлiк құралдарына салық салу объектiлерi көрсетiледi;
931.09.004A жолында автомобильдерi бойынша автомобильдiң 931.09 нысанына жүк көтергiштiгi (жүк қосымша толтырғанда) көрсетiледi;
931.09.004B жолында автомобиль қозғалтқышының көлемi (жеңiл автомобильдер бойынша 931.09 нысанына қосымша толтырғанда) көрсетiледi;
931.09.004C жолында отырғызу орындарының саны (автобустар бойынша 931.09 нысанына қосымша толтырғанда) көрсетiледi;
931.09.004D жолында қозғалтқыштың ат күшiмен өлшенетiн қуаты (катерлер, кемелер, жетектер, баржалар мен яхталар бойынша 931.09 нысанына қосымша толтырғанда) көрсетiледi;
931.09.004E жолында қозғалтқыштың киловаттпен өлшенетiн қуаты (ұшу аппараттары 931.09 нысанына қосымша толтырғанда) көрсетiледi;
5) 931.09.005 жолда Салық кодексiнiң 347-бабының 2-тармағына сәйкес жеңiл автомобильдерде қозғалтқыштың артық көлемi көрсетiледi.
37. "Көлiк құралдарына салынатын салық" бөлiмiнде:
1) 931.09.006 жолда салық кезеңiнiң iшiнде көлiк құралдарына меншiк құқығын жүзеге асырудың нақты кезеңi (айлар саны) көрсетiледi;
2) 931.09.007 жолда  Салық кодексiнiң  347-бабының 1-тармағына сәйкес көлiк салығының ставкасы көрсетiледi;

3) в строках графы C указывается остаточная стоимость основных средств и нематериальных активов на начало года;
4) в строках графы D указывается ставка налога на имущество в соответствии со статьей 355 Налогового кодекса;
5) в строках графы E указывается исчисленная сумма налога на имущество, определяемая произведением соответствующих показателей строк граф C и D;
6) в строке 00001 графы E указывается общая итоговая сумма начисленного налога на имущество.
34. Приложение по форме 931.08 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
11. Составление приложения по форме 931.09
35. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) в строке 3 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление показателей;
4) в строке 4 указывается общее количество листов приложения по форме 931.09;
5) в строке 5 производится отметка соответствующего вида транспортного средства.
36. В разделе "Сведения для исчисления налога на транспортные средства":
1) в строке 931.09.001 указывается вид, модель и марка транспортного средства;
2) в строке 931.09.002 указывается год выпуска транспортного средства;
3) в строке 931.09.003 указывается количество транспортных средств указываемой марки (модели, вида) и указываемого года выпуска транспортного средства;
4) в строках 931.09.004 указываются объекты обложения налогом на транспортные средства:
в строке 931.09.004A указывается грузоподъемность автомобиля (при заполнении приложения по форме 931.09 по грузовым автомобилям);
в строке 931.09.004B указывается объем двигателя автомобиля (при заполнении приложения по форме 931.09 по легковым автомобилям);
в строке 931.09.004C указывается количество посадочных мест (при заполнении приложения по форме 931.09 по автобусам);
в строке 931.09.004D указывается мощность двигателя в лошадиных силах (при заполнении приложения по форме 931.09 по катерам, судам, буксирам, баржам и яхтам);
в строке 931.09.004E указывается мощность двигателя, в киловаттах (при заполнении приложения по форме 931.09 по летательным аппаратам);
5) в строке 931.09.005 указывается превышение объема двигателя у легковых автомобилей в соответствии с пунктом 2 статьи 347 Налогового кодекса .
37. В разделе "Налог на транспортные средства":
1) в строке 931.09.006 указывается фактический период (количество месяцев) реализации прав собственности на транспортное средство в течение налогового периода;
2) в строке 931.09.007 указывается ставка налога на транспортные средства, в соответствии с пунктом 1 статьи 347 Налогового кодекса;

3) 931.09.008 жолда жеңiл автомобильдер бойынша 931.09.007 + 931.09.005 x 7 ретiнде, басқа көлiк құралдары мен ұшу аппараттары үшiн 931.09.007 жолында көрсетiлген сома ретiнде айқындалатын салық сомасы көрсетiледi;
4) 931.09.009 жолда Салық кодексiнiң 347-бабының 3, 4, 5, 7 тармақтарында белгiленген тиiстi түзету коэффициентi көрсетiледi;
5) 931.09.010 жолда 931.09.008 және 931.09.009 жолдарының көрсеткiштерiн көбейту бойынша айқындалатын есептi салық кезеңi үшiн салық сомасы, түзету коэффициентiн ескере отырып, көрсетiледi;
6) 931.09.011 жолда (931.09.010/12 x 931.09.006) формуласы бойынша айқындалатын нақты иелену кезеңi үшiн салық сомасы көрсетiледi. Егер нақты иелену уақыты 12 айды құраса, 931.09.010 жолында көрсетiлген сома 931.09.011 жолына көшiрiледi.
38. 931.09-нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
12. 931.10-нысан бойынша қосымшалар толтыру
39. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi.
40. "Әлеуметтiк салық" бөлiмiнде:
1) А бағанының жолдарында әкiмшiлiк-басқару, инженерлiк-техникалық қызметкер жұмысын атқаратын шет елдiк мамандар бойынша мәлiметтер толтырылады;
931.10.001A жолында ағымдағы жылға мәлiмденген жұмысшылар саны көрсетiледi;
931.10.002A жолында өткен жылғы 1 жұмысшының орташа еңбекақысы көрсетiледi;
931.10.003A жолында 931.10.001A жолы мен 931.10.002A жолын көбейтумен айқындалатын, кiрiс түрiнде жұмысшыларға төленуге тиiстi жұмыс берушiнiң болжамды шығысының сомасы көрсетiледi;
931.10.004A жолында жұмысшылардың әлеуметтiк салық салынбайтын кiрiстерi көрсетiледi;
931.10.005A жолында 931.10.003A және 931.10.004A жолдарының айырмашылығымен айқындалатын, жұмысшылардың әлеуметтiк салық салынатын кiрiстерi көрсетiледi;
931.10.006A жолында  Салық кодексiнiң  317-бабына сәйкес әлеуметтiк салықтың ставкасы көрсетiледi;
931.10.007A жолында 931.10.005A және 931.10.006A жолдарын көбейтумен айқындалатын, әлеуметтiк салықтың есептелген сомасы көрсетiледi;
2) В бағанының жолдарында әкiмшiлiк-басқару, инженерлiк-техникалық қызметкер жұмысын атқаратын шет елдiк мамандардан басқа барлық жұмыс iстеушiлер бойынша көрсеткiштер толтырылады;

3) в строке 931.09.008 указывается сумма налога, определяемая по легковым автомобилям как 931.09.007 + 931.09.005 х 7 тенге, для остальных транспортных средств и летательных аппаратов как сумма, отраженная в строке 931.09.007;
4) в строке 931.09.009 указывается соответствующий поправочный коэффициент, установленный в пунктах 3, 4, 5, 7 статьи 347 Налогового кодекса;
5) в строке 931.09.010 указывается сумма налога за отчетный налоговый период с учетом поправочного коэффициента, определяемая произведением показателей строк 931.09.008 и 931.09.009;
6) в строке 931.09.011 указывается сумма налога за фактический период владения, определяемая по формуле (931.09.010/12 х 931.09.006). В случае, если фактический период владения составляет 12 месяцев, то в строку 931.09.011 переносится сумма, отраженная в строке 931.09.010;
7) в строке 931.09.012 указывается сумма налога с учетом количества транспортных средств, определяемая произведением показателей строк 931.09.003 и 931.09.011.
38. Приложение по форме 931.09 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
12. Составление приложения по форме 931.10
39. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период.
40. В разделе "Социальный налог":
1) в строках графы А заполняются показатели по работающим иностранным специалистам административно-управленческого, инженерно-технического персонала:
в строке 931.10.001A указывается заявленная на текущий год численность работников;
в строке 931.10.002A указывается средняя заработная плата на 1 работника за прошлый год;
в строке 931.10.003A указываются предполагаемые суммы расходов работодателя, подлежащие выплате работникам в виде доходов, определяемых произведением соответствующих показателей строк 931.10.001А и 931.10.002А;
в строке 931.10.004A указываются доходы работников, не облагаемые социальным налогом;
в строке 931.10.005A указывается предполагаемая сумма доходов работников, облагаемых социальным налогом, определяемая в виде разницы показателей строк 931.10.003А и 931.10.004А;
в строке 931.10.006A указывается ставка социального налога в соответствии со статьей 317 Налогового кодекса;
в строке 931.10.007A указывается исчисленная сумма социального налога, определяемая произведением показателей строк 931.10.005А и 931.10.006А;
2) в строках графы В заполняются показатели по всему работающему персоналу, за исключением работающих иностранных специалистов административно-управленческого, инженерно-технического персонала:

931.10.001B жолында ағымдағы жылға мәлiмделген жұмысшылар саны көрсетiледi;
931.10.002B жолында өткен жыл үшiн 1 жұмысшының орташа еңбекақысы көрсетiледi;
931.10.003B жолында 931.10.001B жолы мен 931.10.002B жолын көбейтумен айқындалатын, кiрiс түрiнде жұмысшыларға төленуге тиiстi жұмыс берушiнiң болжамды шығысының сомасы көрсетiледi;
931.10.004B жолында жұмысшылардың әлеуметтiк салық салынбайтын кiрiстерi көрсетiледi;
931.10.005B жолында 931.10.003B жолы мен 931.10.004В жолдың айырмашылығымен айқындалатын, жұмысшылардың әлеуметтiк салық салынатын кiрiстерi көрсетiледi;
931.10.006B жолында Салық кодексiнiң 317-бабына сәйкес әлеуметтiк салықтың cтaвкacы көрсетiледi;
931.10.007B жолында 931.10.005B жолы мен 931.10.006B жолын көбейтумен айқындалатын, әлеуметтiк салықтың есептелген сомасы көрсетiледi;
3) С бағанының жолдарында әкiмшiлiк-басқару, инженерлiк-техникалық қызметкер жұмысын атқаратын шет елдiк мамандарды қоса, барлық жұмыс iстеушiлер бойынша көрсеткiштер толтырылады;
931.10.001C жолында 931.10.001A және 931.10.001B жолдарының көрсеткiштерi сомасында айқындалатын ағымдағы жылға мәлiмделген жұмысшылар саны көрсетiледi;
931.10.003C жолында 931.10.001A жолы мен 931.10.001B жолын көбейтумен айқындалатын, кiрiс түрiнде жұмысшыларға төленуге тиiстi жұмыс берушiнiң болжамды шығысының сомасы көрсетiледi;
931.10.004C жолында 931.10.004A және 931.10.004B жолдарының көрсеткiштерi сомасында айқындалатын жұмысшылардың әлеуметтiк салық салынбайтын кiрiстерi көрсетiледi;
931.10.005C жолында 931.10.005A жолы мен 931.10.005B жолдың айырмашылығымен айқындалатын, жұмысшылардың әлеуметтiк салық салынатын кiрiстерi көрсетiледi;
931.10.007C жолында 931.10.007A жолы мен 931.10.007B жолын көбейтумен айқындалатын, әлеуметтiк салықтың есептелген сомасы көрсетiледi.
41. 931.10-нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
13. 931.11-нысан бойынша қосымшалар толтыру
42. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi.
43. "Мерзiм бойынша патент құнын үлестiру" бөлiмiнде:
931.11.001 жолында  Салық кодексiнiң  389-бабына сәйкес төлем мерзiмдерi бойынша бөлiнiп төленуге жататын ҚҚС сомалары көрсетiледi;
931.11.001A жолында 931.00 нысаны бойынша Есептiң 931.00.016 жолының 1/6 бөлiгi мөлшерiнде 20 мамырдан кешiктiрмей төлеуге жататын ҚҚС сомасы көрсетiледi;

в строке 931.10.001B указывается заявленная численность работников на текущий год;
в строке 931.10.002B указывается средняя заработная плата на 1 работника за прошлый год;
в строке 931.10.003B указываются предполагаемые суммы расходов работодателя, подлежащие выплате работникам в виде доходов, определяемых произведением соответствующих показателей строк 931.10.001В и 931.10.002В;
в строке 931.10.004B указываются доходы работников, не облагаемые социальным налогом;
в строке 931.10.005B указывается предполагаемая сумма доходов работников, облагаемых социальным налогом, определяемая в виде разницы показателей строк 931.10.003В и 931.10.004В;
в строке 931.10.006B указывается ставка социального налога в соответствии со статьей 317 Налогового кодекса;
в строке 931.10.007B указывается исчисленная сумма социального налога, определяемая произведением показателей строк 931.10.005В и 931.10.006В;
3) в строках графы С заполняются показатели по всему работающему персоналу, включая работающих иностранных специалистов административно-управленческого, инженерно-технического персонала:
в строке 931.10.001С указывается заявленная численность работников на текущий год, определяемая в виде суммы показателей строк 931.10.001A и 931.10.001B;
в строке 931.10.003С указывается предполагаемая сумма расходов работодателя, подлежащих выплате работникам в виде доходов, определяемая в виде суммы показателей строк 931.10.003A и 931.10.003B;
в строке 931.10.004С указывается сумма доходов работников, не облагаемых социальным налогом, определяемая в виде суммы показателей строк 931.10.004A и 931.10.004B;
в строке 931.10.005С указывается предполагаемая сумма доходов работников, облагаемых социальным налогом, определяемая в виде суммы показателей строк 931.10.005A и 931.10.005B;
в строке 931.10.007С указывается исчисленная сумма социального налога, определяемая в виде суммы показателей строк 931.10.007A и 931.10.007B.
41. Приложение по форме 931.10 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
13. Составление приложения по форме 931.11
42. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период.
43. В разделе "Распределение стоимости патента по срокам":
1) в строке 931.11.001 указываются суммы НДС, подлежащие уплате в бюджет, с разбивкой сумм по срокам уплаты в соответствии со статьей 389 Налогового кодекса :
в строке 931.11.001А указывается сумма НДС, подлежащая уплате в срок не позднее 20 мая в размере 1/6 части показателя строки 931.00.016 Расчета по форме 931.00;

931.11.001В жолында 931.00 нысаны бойынша Есептiң 931.00.016 жолының 1/2 бөлiгi мөлшерiнде 20 қазаннан кешiктiрмей төлеуге жататын ҚҚС сомасы көрсетiледi;
931.11.001C жолында келесi салық кезеңiнiң 20 наурызынан кешiктiрмей төлеуге және (931.00 - 931.11.001A - 931.11.001B нысаны бойынша Есептiң 931.00.016 жолы) формуласымен айқындалатын ҚҚС сомасы көрсетiледi;
2) 931.11.002 жолында Салық кодексiнiң 389-бабына сәйкес төлем мерзiмдерi бойынша бөлiнiп төленуге жататын жер салығының сомалары көрсетiледi;
931.11.002A жолында 931.00 нысаны бойынша Есептiң 931.00.017 жолының 1/6 бөлiгi мөлшерiнде 20 мамырдан кешiктiрмей төлеуге жататын жер салығының сомасы көрсетiледi;
931.11.002B жолында 931.00 нысаны бойынша Есептiң 931.00.017 жолының 1/2 бөлiгi мөлшерiнде 20 қазаннан кешiктiрмей төлеуге жататын жер салығының сомасы көрсетiледi;
931.11.002С жолында келесi салық кезеңiнiң 20 наурызынан кешiктiрмей төлеуге және (931.00 - 931.11.002A - 931.11.002B нысаны бойынша Есептiң 931.00.017 жолы) формуласымен айқындалатын жер салығының сомасы көрсетiледi;
3) 931.11.003 жолында Салық кодексiнiң 389-бабына сәйкес сомалары төлем мерзiмдерi бойынша бөлiнiп төленуге жататын мүлiк салығының сомалары көрсетiледi;
931.11.003A жолында 931.00 нысаны бойынша Есептiң 931.00.018 жолының 1/6 бөлiгi мөлшерiнде 20 мамырдан кешiктiрмей төлеуге жататын мүлiк салығының сомасы көрсетiледi;
931.11.003В жолында 931.00 нысаны бойынша Есептiң 931.00.018 жолының 1/2 бөлiгi мөлшерiнде 20 қазаннан кешiктiрмей төлеуге жататын мүлiк салығының сомасы көрсетiледi;
931.11.003C жолында келесi салық кезеңiнiң 20 наурызынан кешiктiрмей төлеуге және (931.00 - 931.11.003A - 931.11.003B нысаны бойынша Есептiң 931.00.018 жолы) формуласымен айқындалатын мүлiк салығының сомасы көрсетiледi;
4) 931.11.004 жолында Салық кодексiнiң 389-бабына сәйкес сомалары бюджетке төлем мерзiмдерi бойынша бөлiнiп төленуге жататын көлiк құралдары салығының сомалары көрсетiледi;
931.11.004A жолында 931.00 нысаны бойынша есептiң 931.00.019 жолының 1/6 бөлiгi мөлшерiнде 20 мамырдан кешiктiрмей төлеуге жататын көлiк құралдары салығының сомасы көрсетiледi;
931.11.004B жолында 931.00 нысаны бойынша есептiң 931.00.019 жолының 1/2 бөлiгi мөлшерiнде 20 қазаннан кешiктiрмей төлеуге жататын көлiк құралдары салығының сомасы көрсетiледi;
931.11.004C жолында келесi салық кезеңiнiң 20 наурызынан кешiктiрмей төлеуге және (931.00 - 931.11.004A - 931.11.004B нысаны бойынша Есептiң 931.00.019 жолы) формуласымен айқындалатын көлiк құралдары салығының сомасы көрсетiледi;

в строке 931.11.001В указывается сумма НДС, подлежащая уплате в срок не позднее 20 октября в размере 1/2 части показателя строки 931.00.016 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.001С указывается сумма НДС, подлежащая уплате в срок не позднее 20 марта следующего налогового периода и определяемая по формуле (строка 931.00.016 Расчета по форме 931.00 - 931.11.001А - 931.11.001В);
2) в строке 931.11.002 указываются суммы земельного налога, подлежащие уплате в бюджет, с разбивкой сумм по срокам уплаты в соответствии со статьей 389 Налогового кодекса:
в строке 931.11.002А указывается сумма земельного налога, подлежащая уплате в срок не позднее 20 мая в размере 1/6 части показателя строки 931.00.017 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.002В указывается сумма земельного налога, подлежащая уплате в срок не позднее 20 октября в размере 1/2 части показателя строки 931.00.017 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.002С указывается сумма земельного налога, подлежащая уплате в срок не позднее 20 марта следующего налогового периода и определяемая по формуле (строка 931.00.017 Расчета по форме 931.00 - 931.11.002А - 931.11.002В);
3) в строке 931.11.003 указываются суммы налога на имущество, подлежащие уплате в бюджет, с разбивкой сумм по срокам уплаты в соответствии со статьей 389 Налогового кодекса :
в строке 931.11.003А указывается сумма налога на имущество, подлежащая уплате в срок не позднее 20 мая в размере 1/6 части показателя строки 931.00.018 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.003В указывается сумма налога на имущество, подлежащая уплате в срок не позднее 20 октября в размере 1/2 части показателя строки 931.00.018 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.003С указывается сумма налога на имущество, подлежащая уплате в срок не позднее 20 марта следующего налогового периода и определяемая по формуле (строка 931.00.018 Расчета по форме 931.00 - 931.11.003А - 931.11.003В);
4) в строке 931.11.004 указываются суммы налога на транспортные средства, подлежащие уплате в бюджет, с разбивкой сумм по срокам уплаты в соответствии со статьей 389 Налогового кодекса :
в строке 931.11.004А указывается сумма налога на транспортные средства, подлежащая уплате в срок не позднее 20 мая в размере 1/6 части показателя строки 931.00.019 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.004В указывается сумма налога на транспортные средства, подлежащая уплате в срок не позднее 20 октября в размере 1/2 части показателя строки 931.00.019 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.004С указывается сумма налога на транспортные средства, подлежащая уплате в срок не позднее 20 марта следующего налогового периода и определяемая по формуле (строка 931.00.019 Расчета по форме 931.00 - 931.11.004А - 931.11.004В);

5) 931.11.005 жолында  Салық кодексiнiң  389-бабына сәйкес бюджетке сомалары төлем мерзiмдерi бойынша бөлiнiп төленуге жататын әлеуметтiк салық сомалары көрсетiледi;
931.11.005A жолында 931.00 нысаны бойынша Есептiң 931.00.020 жолының 1/6 бөлiгi мөлшерiнде 20 мамырдан кешiктiрмей төлеуге жататын әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi;
931.11.005B жолында 931.00 нысаны бойынша Есептiң 931.00.020 жолының 1/2 бөлiгi мөлшерiнде 20 қазаннан кешiктiрмей төлеуге жататын әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi;
931.11.005C жолында келесi салық кезеңiнiң 20 наурызынан кешiктiрмей төлеуге және (931.00 - 931.11.005A - 931.11.005В нысаны бойынша есептiң 931.00.020 жолы) формуласымен айқындалатын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi;
6) 931.11.006 жолында Салық кодексiнiң 389-бабына сәйкес сомалары төлем мерзiмдерi бойынша бөлiнiп бюджетке төленуге жататын корпорациялық табыс салығының сомалары көрсетiледi;
931.11.006A жолында 931.00 нысаны бойынша есептiң 931.00.025 жолының 1/6 бөлiгi мөлшерiнде 20 мамырдан кешiктiрмей төлеуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi;
931.11.006B жолында 931.00 нысаны бойынша есептiң 931.00.025 жолының 1/2 бөлiгi мөлшерiнде 20 қазаннан кешiктiрмей төлеуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi;
931.11.006С жолында келесi салық кезеңiнiң 20 наурызынан кешiктiрмей төлеуге және (931.00 - 931.11.006A - 931.11.006В нысаны бойынша Есептiң 931.00.025 жолы) формуласымен айқындалатын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi;
7) 931.11.007 жолында Салық кодексiнiң 389-бабына сәйкес сомалары төлем мерзiмдерi бойынша бөлiнiп бюджетке төленуге жататын жер учаскесiн пайдаланғаны үшiн төлемдер сомасы көрсетiледi;
931.11.007A жолында 931.00 нысаны бойынша есептiң 931.00.021 жолының 1/6 бөлiгi мөлшерiнде 20 мамырдан кешiктiрмей төлеуге жататын жер учаскесiн пайдаланғаны үшiн төлемдер сомасы көрсетiледi;
931.11.007B жолында 931.00 нысаны бойынша есептiң 931.00.021 жолының 1/2 бөлiгi мөлшерiнде 20 қазаннан кешiктiрмей төлеуге жататын жер учаскесiн пайдаланғаны үшiн төлемдер сомасы көрсетiледi;
931.11.006С жолында келесi салық кезеңiнiң 20 наурызынан кешiктiрмей төлеуге және (931.00 - 931.11.006A - 931.11.006B нысаны бойынша Есептiң 931.00.025 жолы) формуласымен айқындалатын жер учаскесiн пайдаланғаны үшiн төлемдер көрсетiледi.
44. 931.11-нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
14. 931.12-нысан бойынша қосымшалар толтыру

5) в строке 931.11.005 указываются суммы социального налога, подлежащие уплате в бюджет, с разбивкой сумм по срокам уплаты в соответствии со статьей 389 Налогового кодекса :
в строке 931.11.005А указывается сумма социального налога, подлежащая уплате в срок не позднее 20 мая в размере 1/6 части показателя строки 931.00.020 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.005В указывается сумма социального налога, подлежащая уплате в срок не позднее 20 октября в размере 1/2 части показателя строки 931.00.020 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.005С указывается сумма социального, подлежащая уплате в срок не позднее 20 марта следующего налогового периода и определяемая по формуле (строка 931.00.020 Расчета по форме 931.00 - 931.11.005А - 931.11.005В);
6) в строке 931.11.006 указываются суммы корпоративного подоходного налога, подлежащие уплате в бюджет, с разбивкой сумм по срокам уплаты в соответствии со статьей 389 Налогового кодекса :
в строке 931.11.006А указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащая уплате в срок не позднее 20 мая в размере 1/6 части показателя строки 931.00.025 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.006В указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащая уплате в срок не позднее 20 октября в размере 1/2 части показателя строки 931.00.025 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.006С указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащая уплате в срок не позднее 20 марта следующего налогового периода и определяемая по формуле (строка 931.00.025 Расчета по форме 931.00 - 931.11.006А - 931.11.006В);
7) в строке 931.11.007 указываются суммы платы за пользование земельными участками, подлежащие уплате в бюджет, с разбивкой сумм по срокам уплаты в соответствии со статьей 389 Налогового кодекса :
в строке 931.11.007А указывается сумма платы за пользование земельными участками, подлежащая уплате в срок до 20 мая в размере 1/6 части показателя строки 931.00.021 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.007В указывается сумма платы за пользование земельными участками, подлежащая уплате в срок не позднее 20 октября в размере 1/2 части показателя строки 931.00.021 Расчета по форме 931.00;
в строке 931.11.007С указывается сумма платы за пользование земельными участками, подлежащая уплате в срок не позднее 20 марта следующего налогового периода и определяемая по формуле (строка 931.00.021 Расчета по форме 931.00 - 931.11.007А - 931.11.007В).
44. Приложение по форме 931.11 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
14. Составление приложения по форме 931.12

45. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi.
46. "Мерзiм бойынша патент құнын үлестiру" бөлiмiнде:
1) А бағанының жолдарында 931.00 нысаны бойынша өзгертiлген есепке сәйкес бюджетке төлеуге жататын салықтар сомалары көрсетiледi;
931.12.001A жолында 931.00 нысаны бойынша өзгертiлген Есептiң 931.00.016 жолынан көшiрiлетiн ҚҚС сомасы көрсетiледi;
931.12.002A жолында 931.00 нысаны бойынша өзгертiлген Есептiң 931.00.017 жолынан көшiрiлетiн жер салығының сомасы көрсетiледi;
931.12.003A жолында 931.00 нысаны бойынша өзгертiлген Есептiң 931.00.018 жолынан көшiрiлетiн мүлiк салығының сомасы көрсетiледi;
931.12.004A жолында 931.00 нысаны бойынша өзгертiлген Есептiң 931.00.019 жолынан көшiрiлетiн көлiк құралдары салығының сомасы көрсетiледi;
931.12.005A жолында 931.00 нысаны бойынша өзгертiлген Есептiң 931.00.020 жолынан көшiрiлетiн әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi;
931.12.006A жолында 931.00 нысаны бойынша өзгертiлген есептiң 931.00.025 жолынан көшiрiлетiн корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi;
931.12.007A жолында 931.00 нысаны бойынша өзгертiлген есептiң 931.00.021 жолынан көшiрiлетiн жер учаскелерiн пайдаланғаны үшiн төлемдер сомасы көрсетiледi;
2) В бағанының жолдарында 931.00 нысаны бойынша Есепке сәйкес алғашқы екi мерзiм бойынша нақты есептелген салықтар сомалары көрсетiледi;
931.12.001B жолында төлеу мерзiмдерi 20 мамыр және 20 қазан болатын нақты есептелген ҚҚС сомасы көрсетiледi;
931.12.002B жолында төлеу мерзiмдерi 20 мамыр және 20 қазан болатын нақты есептелген жер салығының сомасы көрсетiледi;
931.12.003B жолында төлеу мерзiмдерi 20 мамыр және 20 қазан болатын нақты есептелген мүлiк салығының сомасы көрсетiледi;
931.12.004B жолында төлеу мерзiмдерi 20 мамыр және 20 қазан болатын нақты есептелген көлiк құралдары салығының сомасы көрсетiледi;
931.12.005B жолында төлеу мерзiмдерi 20 мамыр және 20 қазан болатын нақты есептелген әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi;
931.12.006B жолында төлеу мерзiмдерi 20 мамыр және 20 қазан болатын нақты есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi;
931.12.007B жолында төлеу мерзiмдерi 20 мамыр және 20 қазан болатын нақты есептелген жер учаскелерiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi;
3) С бағанының жолдарында А және В бағандарының тиiстi жолдары көрсеткiштерiнiң айырмасы түрiнде айқындалатын, келесi салық кезеңiнiң 20 наурызына дейiнгi мерзiмде төлеуге жататын салықтар сомалары көрсетiледi;
931.12.001C жолында 931.12.001A және 931.12.001B бағаналарының тиiстi жолдары көрсеткiштерiнiң айырмасы түрiнде айқындалатын, 20 наурызға дейiнгi мерзiмде төлеуге жататын ҚҚС сомасы көрсетiледi;

45. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период.
46. В разделе "Распределение стоимости патента по срокам":
1) в строках графы А указываются суммы налогов, подлежащие уплате в бюджет согласно измененному расчету по форме 931.00:
в строке 931.12.001A указывается сумма НДС, переносимая из строки 931.00.016 измененного Расчета по форме 931.00;
в строке 931.12.002A указывается сумма земельного налога, переносимая из строки 931.00.017 измененного Расчета по форме 931.00;
в строке 931.12.003A указывается сумма налога на имущество, переносимая из строки 931.00.018 измененного Расчета по форме 931.00;
в строке 931.12.004A указывается сумма налога на транспортные средства, переносимая из строки 931.00.019 измененного Расчета по форме 931.00;
в строке 931.12.005A указывается сумма социального налога, переносимая из строки 931.00.020 измененного Расчета по форме 931.00;
в строке 931.12.006A указывается сумма корпоративного подоходного налога, переносимая из строки 931.00.025 измененного Расчета по форме 931.00;
в строке 931.12.007А указываются сумма платы за пользование земельными участками, переносимая из строки 931.00.021 измененного Расчета по форме 931.00;
2) в строках графы В указываются суммы налогов, фактически начисленных по первым двум срокам  согласно Расчету по форме 931.00:
в строке 931.12.001B указывается сумма НДС, фактически начисленная по срокам уплаты  20 мая и 20 октября;
в строке 931.12.002B указывается сумма земельного налога, фактически начисленная по срокам уплаты 20 мая и 20 октября;
в строке 931.12.003B указывается сумма налога на имущество, фактически начисленного по срокам уплаты 20 мая и 20 октября;
в строке 931.12.004B указывается сумма налога на транспортные средства, фактически начисленная по срокам уплаты 20 мая и 20 октября;
в строке 931.12.005B указывается сумма социального налога, фактически начисленная по срокам уплаты 20 мая и 20 октября;
в строке 931.12.006B указывается сумма корпоративного подоходного налога, фактически начисленная по срокам уплаты 20 мая и 20 октября;
в строке 931.12.007В указывается сумма платы за пользование земельными участками, фактически начисленная по срокам уплаты 20 мая и 20 октября;
3) в строках графы С указываются суммы налогов, подлежащие уплате по сроку 20 марта следующего налогового периода, определяемые в виде разницы показателей соответствующих строк граф А и В:
в строке 931.12.001C указывается сумма НДС, подлежащая уплате по сроку 20 марта, определяемые в виде разницы показателей строк 931.12.001A и 931.12.001B;

931.12.002C жолында 931.12.002A және 931.12.002B бағаналарының тиiстi жолдары көрсеткiштерiнiң айырмасы түрiнде айқындалатын, 20 наурызға дейiнгi мерзiмде төлеуге жататын жер салығының сомасы көрсетiледi;
С бағанының 931.12.003 жолында 931.12.003A және 931.12.003B бағандарының тиiстi жолдары көрсеткiштерiнiң айырмасы түрiнде айқындалатын, 20 наурызға дейiнгi мерзiмде төлеуге жататын мүлiк салығының сомасы көрсетiледi;
931.12.004C жолында 931.12.004A және 931.12.004B бағандарының тиiстi жолдары көрсеткiштерiнiң айырмасы түрiнде айқындалатын, 20 наурызға дейiнгi мерзiмде төлеуге жататын көлiк құралдары салығының сомасы көрсетiледi;
931.12.005C жолында 931.12.005A және 931.12.005B бағандарының тиiстi жолдары көрсеткiштерiнiң айырмасы түрiнде айқындалатын, 20 наурызға дейiнгi мерзiмде төлеуге жататын әлеуметтiк салық сомасы көрсетiледi;
931.12.006C жолында 931.12.006A және 931.12.006B бағандарының тиiстi жолдары көрсеткiштерiнiң айырмасы түрiнде айқындалатын, 20 наурызға дейiнгi мерзiмде төлеуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi;
931.12.007C жолында 931.12.007A және 931.12.007B бағандарының тиiстi жолдары көрсеткiштерiнiң айырмасы түрiнде айқындалатын, 20 наурызға дейiнгi мерзiмде төлеуге жататын жер учаскесiн пайдаланғаны үшiн төлем сомасы көрсетiледi.
47. 931.12 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
15. 931.13 нысан бойынша қосымша жасау
48. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3-жолда 931.13. нысан бойынша қосымшалар парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
49. "Жер учаскелерiн пайдаланғаны үшiн төлемдi есептеу үшiн мәлiмет" бөлiмiнде:
1) 931.13.001 жолда жер учаскесiн жалдау шартын жасасу күнi көрсетiледi;
2) 931.13.002 жолда жер учаскесiн жалдау шартының нөмiрi көрсетiледi;
3) 931.13.003 жолда жер учаскесiн жалдау шартының мерзiмi көрсетiледi;
4) 931.13.004 жолда жер учаскесiнiң орналасқан жерi көрсетiледi;
931.13.004A жолда облыстың атауы көрсетiледi;
931.13.004B жолда қала, аудан атауы көрсетiледi;
931.13.004C жолда кент немесе ауыл атауы көрсетiледi;
931.13.004D жолда көше (даңғыл, бульвар, тұйық көше) атауы көрсетiледi;
5) 931.13.005 жолда жер заңдарына сәйкес жер учаскесiнiң тиiстi санатына белгi жасалады;
6) 931.13.006 жолда жер заңдарына сәйкес жер учаскесiнiң кадастрлық нөмiрi көрсетiледi;
7) 931.13.007 жолда бонитет балы көрсетiледi;
8) 931.13.008 жолда есептi салық кезеңiнде жер учаскесiн жалға беру айларының саны көрсетiледi;
9) 931.13.009 жолда тиiстi өлшеу бiрлiгiне белгi соғылады;

в строке 931.12.002C указывается сумма земельного налога, подлежащая уплате по сроку 20 марта, определяемая в виде разницы показателей строк 931.12.002A и 931.12.002B;
в строке 931.12.003 графы C указывается сумма налога на имущество, подлежащая уплате по сроку 20 марта, определяемая в виде разницы показателей строк 931.12.003A и 931.12.003B;
в строке 931.12.004C указывается сумма налога на транспортные средства, подлежащая уплате по сроку 20 марта, определяемая в виде разницы показателей строк 931.12.004A и 931.12.004B;
в строке 931.12.005C указывается сумма социального налога, подлежащая уплате по сроку 20 марта, определяемая в виде разницы показателей строк 931.12.005A и 931.12.005B;
в строке 931.12.006C указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащая уплате по сроку 20 марта, определяемая в виде разницы показателей строк 931.12.006A и 931.12.006B;
в строке 931.12.007С указывается сумма платы за пользование земельными участками, подлежащая уплате по сроку 20 марта, определяемая в виде разницы показателей строк 931.12.007А и 931.12.007В .
47. Приложение по форме 931.12 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
15. Составление приложения по форме 931.13
48. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) в строке 3 указывается общее количество листов приложения по форме 931.13.
49. В разделе "Сведения для исчисления платы за пользование земельным участком":
1) в строке 931.13.001 указывается дата заключения договора аренды земельного участка;
2) в строке 931.13.002 указывается номер договора аренды земельного участка;
3) в строке 931.13.003 указывается срок договора аренды земельного участка;
4) в строке 931.13.004 указывается местонахождение земельного участка:
в строке 931.13.004А указывается наименование области;
в строке 931.13.004В указывается наименование города, района;
в строке 931.13.004С указывается наименование поселка или села;
в строке 931.13.004Д указывается наименование улицы (проспекта, бульвара, переулка и т.д.);
5) в строке 931.13.005 производится отметка соответствующей категории земельного участка согласно земельному законодательству;
6) в строке 931.13.006 указывается кадастровый номер земельного участка согласно земельному законодательству;
7) в строке 931.13.007 указывается балл бонитета;
8) в строке 931.13.008 указывается количество месяцев аренды земельного участка в отчетном налоговом периоде;
9) в строке 931.13.009 производится отметка соответствующей единицы измерения;

10) 931.13.010 жолда гектардағы (шаршы метр) жер учаскесiнiң аумағы көрсетiледi;
11) 931.013.011 жолда жер учаскесiнiң аумағы үшiн 1 гектарға (шаршы метрге) жер учаскесiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкасының мөлшерi көрсетiледi;
12) 931.13.012 жолда (931.13.010 x 931.13.01)/12 x 931.31.008 формуласы бойынша есептi салық кезеңiнде жер учаскесiн пайдалану үшiн төлем ставкасы негiзiнде айқындалатын есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төленуге жататын жер учаскелерiн пайдаланғаны үшiн төлемдер сомасы көрсетiледi.
50. 931.13 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
_______________________________
РҚАО-ның ескертуі: 931.00, 931.01, 931.02, 931.03, 931.04, 931.05, 931.06, 931.07, 931.08, 931.09, 931.10, 931.11, 931.12, 931.13 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi - заңды тұлғалар үшiн арнаулы салық режимiн қолдану құқығына
патент алуға өтiнiш жасау
ережелерi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және 932.00 нысаны бойынша ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi - заңды тұлғалар үшiн арнаулы салық режимiн қолдану құқығына патент алуға өтiнiш (бұдан әрi - Өтiнiш) жасау тәртiбiн қарастырады.
2. Өтiнiш ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрушi - заңды тұлғалар үшiн арнаулы салық режимiн қолдану құқығына патент алуға арналған.
3. Өтiнiштi жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қара не көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - Өтiнiш  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
4. Өтiнiштi толтыру кезiнде түзетулерге, тазартуларға, және өшiруге берiлмейдi.
5. Көрсеткiштер жоқ болған кезде Өтiнiштiң тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
6. Өтiнiштi беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен - Өтiнiш екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) тапсырысты хатпен хабарлама арқылы почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;

10) в строке 931.13.010 указывается площадь земельного участка в гектарах (кв.м);
11) в строке 931.13.011 указывается размер ставки платы за пользование земельными участками за 1 гектар (кв.м) площади земельного участка;
12) в строке 931.13.012 указывается сумма платы за пользование земельными участками, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая на основании ставки платы за пользование земельными участками, площади и периода использования земельного участка в отчетном налоговом периоде по формуле (931.13.010 x 931.13.011)/12 x 931.31.008.
50. Приложение по форме 931.13 подписывается должностным лицом, заполнившим его.
_______________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 931.00, 931.01, 931.02, 931.03, 931.04, 931.05, 931.06, 931.07, 931.08, 931.09, 931.10, 931.11, 931.12, 931.13 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
______________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Заявления на получение патента
на право применения специального налогового режима
для юридических лиц - производителей
сельскохозяйственной продукции
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Заявления на получение патента на право применение специального налогового режима для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции по форме 932.00 (далее - Заявление).
2. Заявление предназначено для получения патента на право применения специального налогового режима для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции.
3. При составлении Заявления:
1) на бумажном носителе - Заявление заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - Заявление заполняется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
4. При заполнении Заявления не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Заявления не заполняются.
6. При представлении Заявления:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - Заявление составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;

Бұл ретте тұқым шаруашылығын қоса алғанда дәндi және бұршақ дақылдарын өндiрудiң үлес салмағы 150 000,0 (Кестенiң 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенiң 3-бағаны) х 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлестер осындай жолмен есептеледi;
Мемлекеттiк статистикалық есептiлiктi (МСЕ) N 2-ШК нысаны бойынша беретiн шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалар ЭҚЖЖ мәлiметтерiн жоғарыда аталған әдiстер бойынша 2-ШК нысанның (жылдық) 3-бөлiмiнiң 200-207 жолдарының ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") негiзiнде толтырады.
N СОЦФИН нысанды МСЕ тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) МСЕ нысанын тапсыратын бiлiм беру ұйымдары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi жоғарыда көрсетiлген әдiске ұқсас жолмен тиiсiнше NN СОЦФИН (денсаулық) және СОЦФИН (бiлiм) нысанды жылдық есептiлiктiң 4 бөлiмiнiң ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") деректерiнiң негiзiнде толтырады.
Жоғарыда көрсетiлген есептiлiк нысандарын бермейтiн сақтандыру ұйымдары, қоғамдық бiрлестiктер мен бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде тек негiзгi қызметi бойынша ЭҚЖЖ кодын көрсетедi.
5) 5-жолда Өтiнiштiң тиiстi түрiне белгi қойылады заңды тұлғаның толық атауы көрсетiледi;
6) 6-жолда есептеу жүргiзiлетiн валютаның тиiстi коды көрсетiледi.
8. "Патент алу үшiн мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) 932.00.001 жолда қызметтiң түрiнiң тиiстi белгiсi қойылады;
2) 932.00.002 жолда мәлiмделетiн қызметкерлердiң жалпы саны көрсетiледi;
3) 932.00.003 жолда тиесiлi жер телiмiнiң аумағы көрсетiледi:
932.00.003A жолда егiс алаңы көрсетiледi;
932.00.003В жолда шабындық көрсетiледi;
932.00.003С жолда жайылым көрсетiледi;
932.00.003D жолда басқа да жерлер көрсетiледi;
4) 932.00.004 жолда ағымдағы салық кезеңiнде болжанған түсiмнiң сомасы көрсетiледi;
5) 932.00.005 жолда ағымдағы салық кезеңiнде болжанған шығын сомасы көрсетiледi;
6) 932.00.006 жолда ағымдағы салық кезеңiнде шот-фактура бланкiлерiнiң саны көрсетiледi;
7) 932.00.007 жолда пайдаланылмаған шот-фактура бланкiлерi туралы мәлiмет көрсетiледi:
932.00.007A жолда пайдаланылмаған шот-фактура бланкiлерiнiң саны көрсетiледi;
932.00.007В жолда пайдаланылмаған шот-фактура бланкiлерi бойынша ҚҚС сомасы көрсетiледi.
9. "Салық төлеушi туралы қосымша ақпарат" бөлiмiнде:
1) 932.00.008 жолда заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы мәлiмет көрсетiледi:
932.00.008A жолда куәлiктiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
932.00.008B жолда куәлiктi беру күнi көрсетiледi;

При этом, удельный вес выращивания зерновых и зернобобовых культур, включая семеноводство, рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Доли по остальным кодам ОКЭД рассчитаны аналогичным образом.
Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность (ГСО) формы N 2-МП, вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N 2-МП (годовая).
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом аналогичным вышеуказанному методу заполняют сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Объем продукции по видам деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Банки, страховые организации, общественные и бюджетные организации, не представляющие отчетность вышеуказанных форм в сведениях ОКЭД, указывают код ОКЭД только основной деятельности;
5) в строке 5 производится отметка соответствующего вида Заявления;
6) в строке 6 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление.
8. В разделе "Сведения для получения патента":
1) в строке 932.00.001 производится отметка соответствующего вида деятельности;
2) в строке 932.00.002 указывается общая заявляемая численность работников;
3) в строке 932.00.003 указываются площади земельных участков, имеющихся в наличии:
в строке 932.00.003А указываются посевные площади;
в строке 932.00.003В указывается площадь сенокосных угодий;
в строке 932.00.003С указывается площадь пастбищ;
в строке 932.00.003D указывается площадь прочих земель;
4) в строке 932.00.004 указывается сумма предполагаемого дохода на текущий налоговый период;
5) в строке 932.00.005 указывается сумма предполагаемых затрат на текущий налоговый период;
6) в строке 932.00.006 указывается количество бланков счетов-фактур на текущий налоговый период;
7) в строке 932.00.007 указываются сведения о неиспользованных бланках счетов-фактур:
в строке 932.00.007А указывается количество неиспользованных бланков счетов-фактур;
в строке 932.00.007В указывается сумма НДС по неиспользованным счетам-фактурам.
9. В разделе "Дополнительная информация о налогоплательщике":
1) в строке 932.00.008 указываются сведения о государственной регистрации юридического лица:
в строке 932.00.008А указывается регистрационный номер свидетельства;
в строке 932.00.008В указывается дата выдачи свидетельства;

2) 932.00.009 жолда қосылған құн салығын төлеушi ретiнде есепке қою туралы мәлiмет көрсетiледi:
932.00.009A жолда куәлiктiң сериясы көрсетiледi;
932.00.009B жолда куәлiктiң нөмiрi көрсетiледi;
932.00.009С жолда куәлiктi беру күнi көрсетiледi;
3) 932.00.010 жолда жердi пайдаланудың тиiстi белгiсi қойылады;
4) 932.00.011 жолда салық кезеңнiң басына өзi өндiрген ауыл шаруашылығы өнiмiнiң өткiзiлмей қалғандары және оны қайта өңдеу өнiмдерiнiң артық қалғандары туралы белгi қойылады.
10. Өтiнiшке  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
_______________________________
РҚАО-ның ескертуі: 932.00 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оны РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Тiркелген жиынтық салық пен акциз бойынша
бiрыңғай оңайтылған декларацияны жасау
ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және тiркелген жиынтық салық пен акциз бойынша Бiрыңғай оңайтылған декларацияны, қоса берiп отырған нысандарды (бұдан әрi - нысандар) жасаудың тәртiбiн қарастырады:
1) 940.00 нысан бойынша тiркелген жиынтық салық пен акциз бойынша Бiрыңғай оңайтылған декларация (бұдан әрi - 940.00 нысан бойынша Бiрыңғай оңайтылған декларация);
2) 940.01 нысан бойынша акциз сомасын есептеу бойынша Бiрыңғай оңайтылған декларацияға 1-қосымша (бұдан әрi - 940.01 нысан бойынша қосымша);
3) 940.02 нысан бойынша толық салық кезеңiнде тiркелген жиынтық салық салық салу объектiлерi болып табылатын, объектiлер бойынша тiркелген жиынтық салық салықтың сомасын есептеу бойынша Бiрыңғай оңайтылған декларацияға 2-қосымша (бұдан әрi - 940.02 нысан бойынша қосымша);
4) 940.03 нысан бойынша салық кезеңiнiң 15-күнiнен кейiн іске қосылған объектiлер бойынша тiркелген жиынтық салық сомасын есептеу бойынша Бiрыңғай оңайтылған декларацияға 3-қосымша (бұдан әрi - 940.03 нысан бойынша қосымша);
5) 940.04 нысан бойынша салық кезеңiнiң 15-күнiне дейiн шығып кеткен объектiлер бойынша тiркелген жиынтық салық сомасын есептеу бойынша Бiрыңғай онайтылған декларацияға 4-қосымша (бұдан әрi - 940.04 нысан бойынша қосымша).
2. 940.00 нысан бойынша Бiрыңғай оңайтылған декларация арнайы салық режимi бойынша жеке кәсiпкерлiктiң жеке түрлерi үшiн бюджетпен есептесуге арналған.

2) в строке 932.00.009 указываются сведения о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость:
в строке 932.00.009А указывается серия свидетельства;
в строке 932.00.009В указывается номер свидетельства;
в строке 932.00.009С указывается дата постановки на учет;
3) в строке 932.00.010 производится отметка соответствующих видов землепользования;
4) в строке 932.00.011 производится отметка о наличии остатков нереализованной сельскохозяйственной продукции собственного производства и продуктов ее переработки на начало налогового периода.
10. Заявление подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
_______________________
Примечание РЦПИ: Графическая форма 932.00 в Базе данных не приводится, при необходимости ее можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
______________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Единой упрощенной декларации
по фиксированному суммарному налогу и акцизу
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Единой упрощенной декларации по фиксированному суммарному налогу и акцизу, включающей прилагаемые формы (далее - формы):
1) Единой упрощенной декларации по фиксированному суммарному налогу и акцизу по форме 940.00 (далее - Единая упрощенная декларация по форме 940.00);
2) приложение 1 к Единой упрощенной декларации по исчислению суммы акциза по форме 940.01 (далее - приложение по форме 940.01);
3) приложение 2 к Единой упрощенной декларации по исчислению суммы фиксированного суммарного налога по объектам, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период, по форме 940.02 (далее - приложение по форме 940.02);
4) приложение 3 к Единой упрощенной декларации по исчислению суммы фиксированного суммарного налога по объектам, введенным после 15 числа налогового периода, по форме 940.03 (далее - приложение по форме 940.03);
5) приложение 4 к Единой упрощенной декларации по исчислению суммы фиксированного суммарного налога по объектам, выбывшим до 15 числа налогового периода, по форме 940.04 (далее - приложение по форме 940.04).
2. Единая упрощенная декларация по форме 940.00 предназначена для расчетов с бюджетом при применении специального налогового режима для отдельных видов предпринимательской деятельности.

940.01 нысанға қосымша арнайы салық режимi бойынша акцизделетiн қызмет түрлерiн жүзеге асыратын салық төлеушiлердiң акциз сомасын есептесуге арналған.
940.02 нысанға қосымша толық салық кезеңiнде бар объектiлерi бойынша тiркелген жиынтық салық пен акциз бойынша бiрыңғай оңайтылған салығын есептеуге арналған.
940.02 нысанға қосымша толық салық кезеңiнде бар объектiлерi бойынша тiркелген жиынтық салық пен акциз бойынша бiрыңғай онайтылған салығын есептеуге арналған.
940.03 нысанға қосымша салық кезеңiнiң 15-күнiнен кейiн iске қосылған объектiлер бойынша тiркелген жиынтық салық бойынша бiрыңғай оңайтылған салығын есептеуге арналған.
940.04 нысанға қосымша салық кезеңiнiң 15-күнiне дейiн шығып кеткен объектiлер бойынша тiркелген жиынтық салық бойынша бiрыңғай оңайтылған салығын есептеуге арналған.
3. Нысанды жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта -  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
4. Нысанды толтыру кезiнде түзетулерге, тазартуларға және өшiруге жол берiлмейдi.
5. Тиiстi торкөздерiнiң көрсеткiштерi жоқ болған кезде нысан толтырылмайды.
6. Қосымшада көрсетуге тиiстi, деректер жоқ жағдайда көрсетiлген қосымшалар берiлмейдi.
7. Нысанды беру кезiнде:
1) келу тәртiбiнде қағаз тасығышта нысандар екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен бiрге салық органына қайтарылады;
2) хабарламалы тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртiбiмен электрондық түрде немесе электрондық почта бойынша салық төлеушi Кодекстiң 69-бабының 8-тармағының 3)-тармақшасына сәйкес декларацияны қабылдау (жеткiзу) туралы электрондық почта бойынша немесе салық органында хабарламаны алады.
2. 940.00 нысан бойынша бiрыңғай оңайтылған
декларация жасау
8. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3А-жолда жеке кәсiпкердiң аты-жөнi және оның фирмалық атауы көрсетiледi;
3В-жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетiледi;
4) 4-жолда Экономикалық Қызмет түрлерiнiң Жалпы Жiктемесi бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет коды мен оның үлес салмағы көрсетiледi;
ЭҚЖЖ коды (бес сан) оның үлес салмағының кему тәртiбiмен басты қызметтiң үш түрi бойынша айқындалады. Үлес салмағы процентпен үтiрден кейiнгi (бұл ретте көрсетiлген қызметтiң жалпы үлес салмағы 100% болуы мiндет емес) ондық санды дөңгелектеу әдiсiмен көрсетiледi.
Үлес салмағын есептеу үшiн ПФ-N 1 нысандағы (жылдық) мемлекеттiк статистикалық есептiлiктегi I-бөлiмнiң 100 жолында ("Өнiм") салық төлеушiнiң көрсеткен деректерiн пайдалану керек. Үлес салмағы әртүрлi қызметтiң түрi бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша 3-бағанына қатысты бағанның дерегi ретiнде анықталады.

Приложение по форме 940.01 предназначено для исчисления суммы акциза налогоплательщиками, осуществляющими в специальном налоговом режиме подакцизные виды деятельности.
Приложение по форме 940.02 предназначено для исчисления фиксированного суммарного налога исключительно по объектам обложения фиксированным суммарным налогом, которые имелись в наличии у налогоплательщика полный налоговый период.
Приложение по форме 940.03 предназначено для исчисления фиксированного суммарного налога исключительно по объектам обложения фиксированным суммарным налогом, введенным после 15 числа налогового периода.
Приложение по форме 940.04 предназначено для исчисления фиксированного суммарного налога исключительно по объектам обложения фиксированным суммарным налогом, выбывшим до 15 числа налогового периода.
3. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии со статьей 69 Налогового Кодекса .
4. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
6. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
7. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Кодекса  - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Декларации.
2. Составление Единой упрощенной декларации по форме 940.00
8. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) в строке 3А указывается фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя и его фирменное наименование;
в строке 3В указывается полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес.
Коды ОКЭД (пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.

Мысалы, салық төлеушi, оның негiзгi қызметi үй құрылысы болса, ПФ-N 1 нысандағы (жылдық) I-бөлiмнiң 100 жолында мынадай деректердi көрсеттi:
-------------------------------------------------------------------
Көрсет. |Жол | Есепті |  Оның ішінде қызметтің түрлері бойынша:
кiштер  |коды|  жыл   |-------------------------------------------
атауы   |    |  үшін, | Құмар ойыны | Ресторандар| Демалыс және
|    |барлығы |  мен ақшаға |            | көңіл көтеру
|    |        |  ойнауға    |            | бойынша басқа
|    |        | байланысты  |            | да қызметтер
|    |        | қызметтер   |            |
|    |        |-------------------------------------------
|    |        |   коды      |   коды     |     коды
|    |        |  92710      |  55300     |     92720
-------------------------------------------------------------------
1       2      3          4            5             6
-------------------------------------------------------------------
Өндіріл.  100  250000,0  150000,0      50000,0        35000,0
ген өнім
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер кестесі мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 2  ЭҚЖЖ    А 92710    В 55300   С  92720  |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.   060,0%    020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------
Бұл ретте құрылыс үлесi 150 000,0 (Кестенiң 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенiң 3-бағаны) х 100 ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлестер осындай жолмен есептеледi;
5) 5 жолда тiркелген жиынтық салық пен акциздi есептеу жүргiзiлген тиiстi валюта коды көрсетiледi;
6) 6 жолда 940.00 нысан бойынша бiрыңғай оңайтылған декларацияның тиiстi түрiнiң белгiсi қойылады;
7) 7 жолда қосымшаның түрiне байланысты тиiстi белгі қойылады.
9. "Тiркелген жиынтық салық пен акциз" бөлiмiнде:
1) 940.00.001 жолында есептi салық кезеңi үшін бюджетке төленуге тиiс, 940.01 нысан бойынша қосымшаның 940.00.001 жолынан көшірiлетiн акциз сомасы көрсетiледi;
2) 940.00.002 жолында есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төленуге тиiс, 940.02 нысан бойынша қосымшаның 940.00.001 жолынан көшiрiлетiн (940.02.001 + 940.03.001 + 940.04.001) формуласы бойынша айқындалатын тiркелген жиынтық салық сомасы көрсетiледi;
3) 940.00.003 жолында салық кезеңi үшiн тiркелген жиынтық салық есептелген мөлшерiнен төленуге тиiс 70% құрайтын және (940.00.002 x 0,7) формуласы бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi;

Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является деятельность, связанная с азартными играми и играми на деньги, в строке 100 раздела I отчета N1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|____________________________________________
|      |  год   |деятельность,     |рестораны|прочая
|      |        |связанная с       |         |деятельность по
|      |        |азартными играми  |         |организации
|      |        |и играми на деньги|         |отдыха и развлеч.
|      |        |__________________|_________|_______________
|      |        | код 92710        |код 55300| код 92720
____________|______|________|__________________|_________|_______________
1     |   2  |    3   |     4            |   5     |     6
____________|______|________|__________________|_________|_______________
Объем         100   250 000,0  150 000,0        50 000,0   35 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
_________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
_________________________________________________________________________
2 | ОКЭД     А  9 2 7 1 0   В   5 5 3 0 0    С   9 2 7 2 0
Укажите
удельный вес    0 6 0, 0 %       0 2 0, 0 %       0 1 4, 0%
_________________________________________________________________________
Удельный вес деятельности, связанной с азартными играми и играми на деньги, рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;
5) в строке 5 указывается соответствующий код валюты, в которой производится исчисление фиксированного суммарного налога и акциза;
6) в строке 6 производится отметка соответствующего вида Единой упрощенной декларации по форме 940.00;
7) в строке 7 производится отметка соответствующих представленных приложений.
9. В разделе "Фиксированный суммарный налог и акциз":
1) в строке 940.00.001 указывается сумма акциза, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, которая переносится из строки 940.01.001 приложения по форме 940.01;
2) в строке 940.00.002 указывается сумма фиксированного суммарного налога, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая по формуле (940.02.001 + 940.03.001 + 940.04.001);
3) в строке 940.00.003 указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащая уплате в отчетном налоговом периоде, составляющая 70% от исчисленной величины фиксированного суммарного налога и определяемая по формуле (940.00.002 х 0,7);

4) 940.00.004 жолында салық кезеңi үшiн тiркелген жиынтық салық есептелген мөлшерiнен төленуге тиiс 30% құрайтын және (940.00.002 x 0,3) формуласы бойынша корпоративтi (жеке) салық сомасы көрсетiледi.
10. 940.00 нысан бойынша бiрыңғай оңайтылған декларацияға  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 940.01 нысан бойынша қосымшаны жасау
11. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi.
12. "Акциз" бөлiмiнде:
1) 940.01.001C жолда есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төленуге тиiс, 940.01.002C-ден 940.01.007C дейiнгi жолдардың жиынтығымен анықталатын жалпы акциз сомасы көрсетiледi;
2) 940.01.002 жолда ақшалай ұтысты ойын автоматтары бойынша мәлiметтер көрсетiледi
940.01.002A жолда ақшалай ұтысты ойын автоматтарына қолданатын - салық салынатын объектiлердiң саны көрсетiледi;
940.01.002B жолда ақшалай ұтысты ойын автоматтарына қолданатын, тиiстi акциз ставкасы көрсетiледi;
940.01.002C жолда ақшалай ұтысты ойын автоматтары санына тиiстi акциз ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектiлердiң (940.01.002A х 940.01.002В) формуласы бойынша айқындалатын акциз сомасы көрсетiледi;
3) 940.01.003 жолда тотализаторлар кассалары бойынша мәлiметтер көрсетiледi:
940.01.003A жолда тотализаторлар кассалары - салық салынатын объектілердiң саны көрсетiледi;
940.01.003B жолда тотализаторлар кассаларына қолданатын, тиiстi акциз ставкасы көрсетiледi;
940.01.003C жолда тотализаторлар кассалары санына тиiстi акциз ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектiлердiң (940.01.003A x 940.01.003В) формуласы бойынша айқындалатын акциз сомасы көрсетiледi;
4) 940.01.004 жолда букмекер конторлары кассалары бойынша мәлiметтер көрсетiледi:
940.01.004A жолда букмекер конторлары кассалары - салық салынатын объектiлердiң саны көрсетiледi;
940.01.004B жолда букмекер конторлары кассалары санына тиiстi акциз сомасы көрсетiледi;
940.01.004C жолда букмекер конторлары кассалары санына тиiстi акциз ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектiлердiң (940.01.004A x 940.01.004B) формуласы бойынша айқындалатын акциз сомасы көрсетiледi;
5) 940.01.005 жолда бәс тiгуге және (немесе) құмар ойындарын өткiзу үшiн қолданылатын, бильярд үстелi бойынша мәлiметтер көрсетiледi:
940.01.005A жолда бәс тiгуге және (немесе) құмар ойындарын өткiзу үшiн қолданылатын, бильярд үстелi - салық салынатын объектiлердiң саны көрсетiледi;
940.01.005B жолында бәс тiгуге және (немесе) құмар ойындарын өткiзу үшiн қолданылатын, бильярд үстелiнiң санына қатысты тиiстi акциз сомасы көрсетiледi;

4) в строке 940.00.004 указывается общая сумма корпоративного (индивидуального) подоходного налога, подлежащая уплате в бюджет, составляющая 30% от исчисленной величины фиксированного суммарного налога и определяемая по формуле (940.00.002 х 0,3).
10. Единая упрощенная декларация по форме 940.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса.
3. Составление приложения по форме 940.01
11. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период.
12. В разделе "Акциз":
1) в строке 940.01.001С указывается общая сумма акциза, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, определяемая суммированием показателей строк с 940.01.002С по 940.01.007С;
2) в строке 940.01.002 указываются данные по игровым автоматам с денежным выигрышем:
в строке 940.01.002А указывается количество объектов обложения - игровых автоматов с денежным выигрышем;
в строке 940.01.002В указывается соответствующая ставка акциза, применяемая к игровым автоматам с денежным выигрышем;
в строке 940.01.002С указывается сумма акциза, определяемая путем применения соответствующей ставки акциза к количеству игровых автоматов с денежным выигрышем по формуле (940.01.002А х 940.01.002В);
3) в строке 940.01.003 указываются данные по кассам тотализаторов:
в строке 940.01.003А указывается количество объектов обложения - касс тотализаторов;
в строке 940.01.003В указывается соответствующая ставка акциза, применяемая к кассам тотализаторов;
в строке 940.01.003С указывается сумма акциза, определяемая путем применения соответствующей ставки акциза к количеству касс тотализаторов по формуле (940.01.003А х 940.01.003В);
4) в строке 940.01.004 указываются данные по кассам букмекерских контор:
в строке 940.01.004А указывается количество объектов обложения - касс букмекерских контор;
в строке 940.01.004В указывается соответствующая ставка акциза, применяемая к кассам букмекерских контор;
в строке 940.01.004С указывается сумма акциза, определяемая путем применения соответствующей ставки акциза к количеству касс букмекерских контор по формуле (940.01.004А х 940.01.004В);
5) в строке 940.01.005 указываются данные по бильярдным столам, используемым для проведения азартных игр и (или) заключения пари:
в строке 940.01.005А указывается количество объектов обложения - бильярдных столов, используемых для проведения азартных игр и (или) заключения пари;
в строке 940.01.005В указывается соответствующая ставка акциза, применяемая к бильярдным столам, используемым для проведения азартных игр и (или) заключения пари;

940.01.005C жолда бәс тiгуге және (немесе) құмар ойындарын өткiзу үшiн қолданылатын, бильярд үстелiнiң санына тиiстi акциз ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектiлердiң (940.01.005A x 940.01.005B) формуласы бойынша айқындалатын акциз сомасы көрсетiледi;
6) 940.01.006 жолда ойын мекемесi өздерiнiң өкiлi арқылы тарап ретiнде қатысатын, құмар ойындарын өткiзуге арналған ойын үстелдерi бойынша мәлiметтер көрсетiледi:
940.01.006A жолда ойын мекемесi өздерiнiң өкiлi арқылы тарап ретiнде қатысатын, құмар ойындарын өткiзуге арналған ойын үстелдерi - салық салынатын объектiлердiң саны көрсетiледi;
940.01.006B жолда ойын мекемесi өздерiнiң өкiлi арқылы тарап ретiнде қатысатын, құмар ойындарын өткiзуге арналған ойын үстелдерiне қатысты қолданатын тиiстi акциз ставкасы көрсетiледi;
940.01.006C жолда ойын мекемесi өздерiнiң өкiлi арқылы тарап ретiнде қатысатын, құмар ойындарын өткiзуге арналған ойын үстелдерi санына тиiстi акциз ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектiлердiң (940.01.006A x 940.01.006В) формуласы бойынша айқындалатын акциз сомасы көрсетiледi;
7) 940.01.007 жолда құмар ойындарын өткiзуге арналған, оны жерде ойын мекемесi өздерiнiң өкiлi арқылы ұйымдастырушы және (немесе) бақылаушы ретiнде қатысатын, ойын үстелi саны бойынша мәлiметтер көрсетiледi:
940.01.007A жолда құмар ойындарын өткiзуге арналған, оны жерде ойын мекемесi өздерiнiң өкiлi арқылы ұйымдастырушы және (немесе) бақылаушы ретiнде қатысатын, ойын үстелi санына - салық салынатын объектiлердiң саны көрсетiледi;
940.01.007B жолда құмар ойындарын өткiзуге арналған, оны жерде ойын мекемесi өздерiнiң өкiлi арқылы ұйымдастырушы және (немесе) бақылаушы ретiнде қатысатын, ойын орны санына тиiстi акциз ставкасы көрсетiледi;
940.01.007C жолда құмар ойындарын өткiзуге арналған, оны ойын мекемесi өздерiнiң өкiлi арқылы ұйымдастырушы және (немесе) бақылаушы ретiнде қатысатын, ойын орны санына тиiстi акциз ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектiлердiң (940.01.007A x 940.01.007B) формуласы бойынша айқындалатын акциз сомасы көрсетiледi.
13. 940.01 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
4. 940.02 нысан бойынша қосымшаны жасау
14. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi.
15. "Тiркелген жиынтық салық" бөлiмiнде:
1) 940.02.001C жолында 940.02.002С-тан 940.02.012C жолдарының көрсеткiштерiн жинақтаумен айқындалатын, есептi салық кезеңi үшiн бюджетке төленуге тиiс тiркелген жиынтық салықтың жалпы сомасы көрсетiледi;

в строке 940.01.005С указывается сумма акциза, которая определяется путем применения соответствующей ставки акциза к количеству бильярдных столов, используемых для проведения азартных игр и (или) заключения пари, по формуле (940.01.005А х 940.01.005В);
6) в строке 940.01.006 указываются данные по игровым столам, предназначенным для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как сторона:
в строке 940.01.006А указывается количество объектов обложения - игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как сторона;
в строке 940.01.006В указывается соответствующая ставка акциза, применяемая к игровым столам, предназначенным для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как сторона;
в строке 940.01.006С указывается сумма акциза, которая определяется путем применения соответствующей ставки акциза к количеству игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как сторона, по формуле (940.01.006А х 940.01.006В);
7) в строке 940.01.007 указываются данные по игровым столам, предназначенным для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель:
в строке 940.01.007А указывается количество объектов обложения - игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель;
в строке 940.01.007В указывается соответствующая ставка акциза, применяемая к игровым столам, предназначенным для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель;
в строке 940.01.007С указывается сумма акциза, которая определяется путем применения соответствующей ставки акциза к количеству игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель, по формуле (940.01.007А х 940.01.007В).
13. Приложение по форме 940.01 подписывается должностным лицом его заполнившим.
4. Составление приложения по форме 940.02
14. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период.
15. В разделе "Фиксированный суммарный налог":
1) в строке 940.02.001С указывается общая сумма фиксированного суммарного налога, подлежащая уплате в бюджет за отчетный налоговый период, которая определяется суммированием показателей строк с 940.02.002С по 940.02.012;

2) 940.02.002 жолда тiркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектiлерi болып табылатын ақшалай ұтысты ойын автоматтары бойынша мәлiметтер көрсетiледi;
940.02.002A жолда тiркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектiлерi болып табылатын ақшалай ұтысты ойын автоматтар саны көрсетiледi;
940.02.002B жолда ақшалай ұтысты ойын автоматтарына қолданатын, тиiстi тiркелген жиынтық салықтың ставкасы көрсетiледi;
940.02.002C жолда ақшалай ұтысты ойын автоматтары санына тиiстi тiркелген жиынтық салықтың ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектiлердiң (940.02.002A x 940.02.002B) формуласы бойынша айқындалатын тiркелген жиынтық салықтың сомасы көрсетiледi;
3) 940.02.003 жолда тiркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектiлерi болып табылатын тотализаторлар кассалары бойынша мәлiметтер көрсетiледi:
940.02.003A жолда тотализаторлар кассаларының саны көрсетiледi;
940.02.003B жолда тiркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектiлерi болып табылатын тотализаторлар кассаларына қолданатын, тиiстi тiркелген жиынтық салықтың ставкасы көрсетiледi;
940.02.003C жолда тотализаторлар кассалары санына тиiстi тiркелген жиынтық салықтың ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектiлердiң (940.02.003А х 940.02.003В) формуласы бойынша айқындалатын тiркелген жиынтық салықтың тиiстi сомасы көрсетiледi;
4) 940.02.004 жолда тiркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектiлерi болып табылатын букмекер конторларының кассалары бойынша мәлiметтер көрсетiледi:
940.02.004A жолда букмекер конторларының кассалары - салық салынатын объектiлердiң саны көрсетiледi;
940.02.004B жолда букмекер конторлары кассаларына қолданылатын тiркелген жиынтық салықтың тиiстi ставкасы көрсетiледi;
940.02.004C жолда букмекер конторлары кассалары санына тиiстi тiркелген жиынтық салықтың ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектiлердiң (940.02.004A х 940.02.004B) формуласы бойынша айқындалатын тiркелген жиынтық салықтың тиiстi сомасы көрсетiледi;
5) 940.02.005 жолда тiркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектiлерi болып табылатын ақшасыз ұтыс ойын автоматтары бойынша мәлiметтер көрсетiледi:
940.02.005A жолда тiркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектiлерi болып табылатын ақшасыз ұтыс ойын автоматтар саны көрсетiледi;
940.02.005B жолда ақшасыз ұтыс ойын автоматтарына қолданатын, тиiстi тiркелген жиынтық салықтың ставкасы көрсетiледi;
940.02.005C жолда ақшасыз ұтыс ойын автоматтары санына тиiстi тiркелген жиынтық салықтың ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектiлердiң (940.02.005A x 940.02.005B) формуласы бойынша айқындалатын тiркелген жиынтық салықтың тиiстi сомасы көрсетiледi;

2) в строке 940.02.002 указываются данные по игровым автоматам с денежным выигрышем, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период:
в строке 940.02.002А указывается количество объектов обложения фиксированным суммарным налогом - игровых автоматов с денежным выигрышем;
в строке 940.02.002В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к игровым автоматам с денежным выигрышем;
в строке 940.02.002С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству игровых автоматов с денежным выигрышем по формуле (940.02.002А х 940.02.002В);
3) в строке 940.02.003 указываются данные по кассам тотализаторов, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период:
в строке 940.02.003А указывается количество объектов обложения - касс тотализаторов;
в строке 940.02.003В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к кассам тотализаторов;
в строке 940.02.003С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству касс тотализаторов по формуле (940.02.003А х 940.02.003В);
4) в строке 940.02.004 указываются данные по кассам букмекерских контор, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период:
в строке 940.02.004А указывается количество объектов обложения - касс букмекерских контор;
в строке 940.02.004В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к кассам букмекерских контор;
в строке 940.02.004С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству касс букмекерских контор по формуле (940.02.004А х 940.02.004В);
5) в строке 940.02.005 указываются данные по игровым автоматам без денежного выигрыша, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период:
в строке 940.02.005А указывается количество объектов обложения фиксированным суммарным налогом - игровых автоматов без денежного выигрыша;
в строке 940.02.005В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к игровым автоматам без денежного выигрыша;
в строке 940.02.005С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству игровых автоматов без денежного выигрыша по формуле (940.02.005А х 940.02.005В);

6) 940.02.006 жолда толық салық кезеңiнде тiркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектiлерi болып табылатын ойын жолдарының мәлiметтерi көрсетiледi:
940.02.006A жолда тiркелген жиынтық салық объектiлерi - ойын жолдарының саны көрсетiледi;
940.02.006B жолда ойын жолдарына қолданатын, тiркелген жиынтық салықтың тиiстi ставкасы көрсетiледi;
940.02.006C жолда ойын жолдарына қолданатын, тiркелген жиынтық салықтың тиiстi ставкасын қолдану жолымен салық салынатын ойын жолдарының санына (940.02.006A x 940.02.006В) формуласы бойынша айқындалатын тiркелген жиынтық салықтың тиiстi сомасы көрсетiледi;
7) 940.02.007 жолда толық салық кезеңiнде тiркелген жиынтық салық сомасын объектiлерi болып табылатын карта (картинг бойынша) ойыны бойынша мәлiметтер көрсетiледi:
940.02.007A жолда карта ойындары - тiркелген жиынтық салық салу объектiлерiнiң саны көрсетiледi;
940.02.007B жолда карта ойынына қолданылатын тiркелген жиынтық салықтың тиiстi ставкасы көрсетiледi;
940.02.007C жолда карта ойынына қолданатын, тiркелген жиынтық салықтың тиiстi ставкасын қолдану жолымен салық салынатын карта ойыны санына (940.02.007A х 940.02.007B) формуласы бойынша айқындалатын тiркелген жиынтық салықтың тиiстi сомасы көрсетiледi;
8) 940.02.008 жолда тiркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектiлерi болып табылатын бәс тiгуге және (немесе) құмар ойындарын өткiзу үшiн қолданылатын, бильярд үстелi бойынша мәлiметтер көрсетiледi:
940.02.008A жолда бәс тiгуге және (немесе) құмар ойындарын өткiзу үшiн қолданылатын, бильярд үстелi - тiркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектiлердiң саны көрсетiледi;
940.02.008B жолында бәс тiгуге және (немесе) құмар ойындарын өткiзу үшiн қолданылатын, бильярд үстелiнiң санына қатысты тiркелген жиынтық салықтың тиiстi ставкасы көрсетiледi;
940.02.008C жолда бәс тiгуге және (немесе) құмар ойындарын өткiзу үшiн қолданылатын, бильярд үстелiнiң санына тиiстi тiркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектiлердiң ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектiлердiң (940.02.008A x 940.02.008B) формуласы бойынша айқындалатын бильярд үстелiнiң санына қатысты тiркелген тиiстi жиынтық салық сомасы көрсетiледi;
9) 940.02.009 жолда толық салық кезеңiнде тiркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектiлерi болып табылатын бәс тiгуге және (немесе) құмар ойындарын өткiзу үшiн қолданылатын, бильярд үстелi бойынша мәлiметтер көрсетiледi:
940.02.009A жолда бәс тiгуге және (немесе) құмар ойындарын өткiзу үшiн қолданылатын, бильярд үстелi - тiркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектiлердiң саны көрсетiледi;
940.02.009B жолында бәс тiгуге және (немесе) құмар ойындарын өткiзу үшiн қолданылатын, бильярд үстелiнiң санына қатысты тiркелген жиынтық салықтың тиiстi ставкасы көрсетiледi;

6) в строке 940.02.006 указываются данные по игровым дорожкам, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период:
в строке 940.02.006А указывается количество объектов обложения фиксированным суммарным налогом - игровых дорожек;
в строке 940.02.006В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к игровым дорожкам;
в строке 940.02.006С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству игровых дорожек по формуле (940.02.006А х 940.02.006В);
7) в строке 940.02.007 указываются данные по картам (по картингу), являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период:
в строке 940.02.007А указывается количество объектов обложения фиксированным суммарным налогом - картов;
в строке 940.02.007В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к картам;
в строке 940.02.007С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству картов по формуле (940.02.007А х 940.02.007В);
8) в строке 940.02.008 указываются данные по бильярдным столам, используемым для проведения азартных игр и (или) заключения пари, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период:
в строке 940.02.008А указывается количество объектов обложения фиксированным суммарным налогом - бильярдных столов, используемых для проведения азартных игр и (или) заключения пари;
в строке 940.02.008В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к бильярдным столам, используемым для проведения азартных игр и (или) заключения пари;
в строке 940.02.008С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству бильярдных столов, используемых для проведения азартных игр и (или) заключения пари, по формуле (940.02.008А х 940.02.008В);
9) в строке 940.02.009 указываются данные по бильярдным столам, неиспользуемым для проведения азартных игр и (или) заключения пари, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период:
в строке 940.02.009А указывается количество объектов обложения фиксированным суммарным налогом - бильярдных столов, неиспользуемых для проведения азартных игр и (или) заключения пари;
в строке 940.02.009В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к бильярдным столам, неиспользуемым для проведения азартных игр и (или) заключения пари;

940.02.009C жолда бәс тiгуге және (немесе) құмар ойындарын өткiзу үшiн қолданылатын, бильярд үстелiнiң санына тиiстi тiркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектiлердiң ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектiлердiң (940.02.009A х 940.02.009В) формуласы бойынша айқындалатын бильярд үстелiнiң санына қатысты тiркелген жиынтық салықтың тиiстi сомасы көрсетiледi;
10) 940.02.010 жолда толық салық кезеңiнде тiркелген жиынтық салықтың салық салынатын объектiлерi болып табылатын лото ойынын ұйымдастырушылар бойынша мәлiметтер көрсетiледi;
940.02.010A жолда лото ойынын ұйымдастырушы - толық салық кезеңiнде тiркелген жиынтық салық салу объектiлерiнiң саны көрсетiледi;
940.02.0010В жолында лото ойынын ұйымдастырушыға қолданатын - салық салынатын объектiлердiң санына толық салық кезеңiнде тiркелген тиiстi ставкасы көрсетiледi;
940.02.0010C жолда лото ойынын ұйымдастырушыға қолданатын орын санына тiркелген жиынтық салықтың тиiстi ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектiлердiң (940.02.010A x 940.02.010B) формуласы бойынша айқындалатын тiркелген жиынтық салықтың тиiстi сомасы көрсетiледi;
11) 940.02.011 жолда ойын мекемесi өздерiнiң өкiлi арқылы тарап ретiнде қатысатын, құмар ойындарын өткiзуге арналған ойын үстелдерi бойынша (толық салық кезеңiнде тiркелген жиынтық салығын салынатын объектiлерi болып табылатын ойын үстелдерi бойынша) мәлiметтер көрсетiледi:
940.02.011A жолда ойын мекемесi өздерiнiң өкiлi арқылы тарап ретiнде қатысатын, құмар ойындарын өткiзуге арналған ойын үстелдерi - салық салынатын объектiлердiң саны көрсетiледi;
940.02.011B жолда ойын мекемесi өздерiнiң өкiлi арқылы тарап ретiнде қатысатын, құмар ойындарын өткiзуге арналған ойын үстелдерiне қатысты қолданатын тiркелген жиынтық салықтың тиiстi ставкасы көрсетiледi;
940.02.011C жолда ойын мекемесi өздерiнiң өкiлi арқылы тарап ретiнде қатысатын, құмар ойындарын өткiзуге арналған ойын үстелдерi санына тiркелген жиынтық салықтың тиiстi ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектiлердiң (940.02.011A x 940.02.011B) формуласы бойынша айқындалатын тiркелген жиынтық салықтың сомасы көрсетiледi;
12) 940.02.012 жолда құмар ойындарын өткiзуге арналған, оны жерде ойын мекемесi өздерiнiң өкiлi арқылы ұйымдастырушы және (немесе) бақылаушы ретiнде қатысатын, ойын үстелi саны бойынша (толық салық кезеңiнде тiркелген жиынтық салығы салынатын объектiлерi болып табылатын ойын үстелдерi бойынша) мәлiметтер көрсетiледi:
940.02.012A жолда құмар ойындарын өткiзуге арналған, оны жерде ойын мекемесi өздерiнiң өкiлi арқылы ұйымдастырушы және (немесе) бақылаушы ретiнде қатысатын, ойын үстелi санына - салық салынатын объектiлердiң саны көрсетiледi;
940.02.012B жолда құмар ойындарын өткiзуге арналған, оны жерде ойын мекемесi өздерiнiң өкiлi арқылы ұйымдастырушы және (немесе) бақылаушы ретiнде қатысатын, ойын орны санына тiркелген жиынтық салығының тиiстi ставкасы көрсетiледi;

в строке 940.02.009С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству бильярдных столов, неиспользуемых для проведения азартных игр и (или) заключения пари, по формуле (940.02.009А х 940.02.009В);
10) в строке 940.02.010 указываются данные по организаторам лото, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период:
в строке 940.02.010А указывается количество объектов обложения фиксированным суммарным налогом - организаторов лото;
в строке 940.02.010В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к организаторам лото;
в строке 940.02.010С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству организаторов лото по формуле (940.02.010А х 940.02.010В);
11) в строке 940.02.011 указываются данные по игровым столам, предназначенным для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как сторона, (по игровым столам, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период):
в строке 940.02.011А указывается количество объектов обложения - игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как сторона;
в строке 940.02.011В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к игровым столам, предназначенным для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как сторона;
в строке 940.02.011С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как сторона, по формуле (940.02.011А х 940.02.011В);
12) в строке 940.02.012 указываются данные по игровым столам, предназначенным для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель, (по игровым столам, являющимся объектами обложения фиксированным суммарным налогом полный налоговый период):
в строке 940.02.012А указывается количество объектов обложения - игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель;
в строке 940.02.012В указывается соответствующая ставка фиксированного суммарного налога, применяемая к игровым столам, предназначенным для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель;

940.02.012C жолда құмар ойындарын өткiзуге арналған, оны ойын мекемесi өздерiнiң өкiлi арқылы ұйымдастырушы және (немесе) бақылаушы ретiнде қатысатын, ойын орны санына тiркелген жиынтық салығының тиiстi ставкасын қолдану жолымен салық салынатын объектiлердiң (940.02.012А x 940.02.012B) формуласы бойынша айқындалатын тiркелген жиынтық салығының сомасы көрсетiледi.
16. 940.02 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
5. 940.03 нысан бойынша қосымшаны жасау
17. 940.03 нысан бойынша Қосымша 940.02 нысан бойынша Қосымша үшiн белгiленген тәртiпте жасалады.
Бұл орайда 940.03.002B жолдан 940.03.012B жолдарында осы салық салынатын объектiлерге тиiстi тiркелген жиынтық салығы ставкасының мөлшерiнен 50 процент көлемiнде айқындалатын тiркелген жиынтық салығының ставкасы көрсетiледi.
18. 940.03 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
6. 940.04 нысан бойынша қосымшаны жасау
19. 940.04 нысан бойынша Қосымша 940.02 нысан бойынша Қосымша үшiн белгiленген тәртiпте жасалады.
Бұл орайда 940.04.002B жолдан 940.04.012B жолдарында осы салық салынатын объектiлерге тиiстi тiркелген жиынтық салығы ставкасының мөлшерiнен 50 процент көлемiнде айқындалатын тiркелген жиынтық салығының ставкасы көрсетiледi.
20. 940.04 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
_______________________________
РҚАО-ның ескертуі: 940.00, 940.01, 940.02, 940.03, 940.04 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Тiркелген жиынтық салықпен салық салу объектілерiн және
салық салумен байланысты объектiлердi тiркеуге
(қайта тiркеуге) өтiнiш жасау
ережелерi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және қоса берiлiп отырған нысандарды қоса (бұдан әрi - нысандар) тiркелген жиынтық салықпен салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi тiркеуге (қайта тiркеуге) өтiнiш жасаудың тәртiбiн көздейдi:
1) тiркелген жиынтық салықпен салық салу объектiлерiн және салық салу мен байланысты объектiлердi тiркеуге (қайта тiркеуге) өтiнiш (бұдан әрi - 942.00-нысан бойынша өтiнiш);
2) тiркелген жиынтық салықпен салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi тiркеуге (қайта тiркеуге) өтiнiшке қосымша (бұдан әрi - 942.01-нысан бойынша қосымша);

в строке 940.02.012С указывается сумма фиксированного суммарного налога, определяемая путем применения соответствующей ставки фиксированного суммарного налога к количеству игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель, по формуле (940.02.012А х 940.02.012В).
16. Приложение по форме 940.02 подписывается должностным лицом его заполнившим.
5. Составление приложения по форме 940.03
17. Приложение по форме 940.03 составляется в порядке, установленном для составления Приложения по форме 940.02.
При этом в строках с 940.03.002В по 940.03.012В указывается ставка фиксированного суммарного налога, определяемая в размере 50 процентов от размера ставки фиксированного суммарного налога, соответствующей данному объекту обложения.
18. Приложение по форме 940.03 подписывается должностным лицом его заполнившим.
6. Составление приложения по форме 940.04
19. Приложение по форме 940.04 составляется в порядке, установленном для составления Приложения по форме 940.02.
При этом, в строках с 940.04.002В по 940.04.012В указывается ставка фиксированного суммарного налога, определяемая в размере 50 процентов от размера ставки фиксированного суммарного налога, соответствующей данному объекту обложения.
20. Приложение по форме 940.04 подписывается должностным лицом его заполнившим.
_______________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 940.00, 940.01, 940.02, 940.03, 940.04 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
______________________________________________________________________
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила составления Заявления на
регистрацию (перерегистрацию) объектов налогообложения и
объектов, связанных с налогообложением
фиксированным суммарным налогом
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Заявления на регистрацию (перерегистрацию) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением фиксированным суммарным налогом, включающего прилагаемые формы (далее - формы):
1) Заявления на регистрацию (перерегистрацию) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением фиксированным суммарным налогом по форме 942.00 (далее - Заявление по форме 942.00);
2) приложения к Заявлению на регистрацию (перерегистрацию) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением фиксированным суммарным налогом по форме 942.01 (далее - приложение по форме 942.01);

3) 942.01-нысан бойынша қосымшалардың 942.01.011, 942.01.012 жолдарына қосымша нысан;
4) 942.01-нысан бойынша қосымшалардың 942.01.013, 942.01.014 жолдарына қосымша нысан.
2. 942.01-нысан бойынша өтiнiш кәсiпкерлiк қызметтiң жекелеген түрлерi үшiн арнайы салық режимiн қолдану кезiнде тiркелген жиынтық салықпен салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi тiркеу үшiн (қайта тiркеу) арналған.
942.01-нысан бойынша қосымша нысан нақты ойын орындары (тұрақты нүктелерi) бойынша тiркелген жиынтық салықпен салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлерiн тiркеу үшiн (қайта тiркеу) арналған.
942.01-нысан бойынша қосымша 942.01.012-ден 942.01.015-ке дейiнгi жолдарға қосымша нысандар жер учаскелерi және жылжымайтын мүлiктер туралы мәлiметтердi көрсетуге және ол мәлiметтердi көрсетiлген жолдарда толық көлемде көрсету мүмкiн емес жағдайларда толтырылады. Бұл жағдайда 942.01-нысан бойынша қосымша 942.01.012-ден 942.01.015-кe дейiнгi жолдарға қосымша парақтардың қажет саны толтырылады.
3. Егер салық төлеушiде бiрнеше ойын мекемелерi (тұрақты нүкте) бар болса, онда әр ойын мекемесi (тұрақты нүкте) бойынша 942.01 нысан бойынша қосымшаның жеке парағы толтырылады.
4. Тiркелген жиынтық салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi қайта тiркеу кезiнде нысандарда:
"Жалпы ақпарат" бөлiмiнде - толық;
басқа бөлiмдерде - тек бұрын ұсынылған мәлiметтер бойынша өзгерiстер болған жолдар ғана толтырылады.
5. Нысанды жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - нысандар айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгілерiмен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
6. Нысандарды толтыру кезiнде түзетулерге, тазартуларға, және өшiруге жол берiлмейдi.
7. Тиiстi торкөздерiнiң көрсеткiштерi жоқ болған кезде нысандар толтырылмайды.
8. Деректер жоқ жағдайда 942.01 нысан бойынша тиiстi жолдарының қосымша нысандарында көрсетiлуге жататын мәлiметтер жоқ болған жағдайда нысандар ұсынылмайды.
9. Нысандарды беру кезiнде:
1) келу тәртiбiнде қағаз тасығышта - нысандар екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен бiрге салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламалы тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртiбiмен немесе электрондық түрде немесе электрондық почта бойынша салық төлеушi Кодекстiң 69-бабының 8-тармағындағы 3) тармақшасына сәйкес нысанды қабылдау (жеткiзу) туралы электрондық почта бойынша немесе салық органында хабарламаны алады.

3) дополнительной формы к строкам 942.01.012, 942.01.013 приложения по форме 942.01;
4) дополнительной формы к строкам 942.01.014, 942.01.015 приложения по форме 942.01.
2. Заявление по форме 942.00 предназначено для регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением фиксированным суммарным налогом при применении специального налогового режима для отдельных видов предпринимательской деятельности.
Приложение по форме 942.01 предназначено для регистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением фиксированным суммарным налогом по конкретным игорным заведениям (стационарным точкам).
Дополнительные формы к строкам с 942.02.012 по 942.03.015 приложения по форме 942.01 предназначены для отражения сведений о земельных участках и недвижимом имуществе и заполняются в случае, если сведения не могут быть отражены в указанных строках в полном объеме. При этом заполняется необходимое количество листов дополнительных форм к строкам с 942.02.012 по 942.03.015 приложения по форме 942.01.
3. В случае, если налогоплательщик имеет несколько игорных заведений (стационарных точек), то по каждому игорному заведению (стационарной точке) заполняется отдельный лист приложения по форме 942.01.
4. При перерегистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением фиксированным суммарным налогом в формах заполняются:
раздел "Общая информация" - полностью;
в остальных разделах - только те строки, по которым произошли изменения ранее представленных сведений.
5. При составлении форм:
1) на бумажном носителе - формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - формы заполняются в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
6. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки и помарки.
7. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
8. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в дополнительных формах к соответствующим строкам по форме 942.01, формы не представляются.
9. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового комитета;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса , - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) Заявления.

2. 942.00 нысан бойынша өтiнiш жасау
10. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда есептi салық кезеңi көрсетiледi;
3) 3А-жолда жеке кәсiпкердiң аты-жөнi мен оның фирмалық атауы көрсетiледi;
3B-жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетiледi;
4) 4-жолда Экономикалық Қызмет түрлерiнiң Жалпы Жiктемесi бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет коды мен оның үлес салмағы көрсетiледi;
ЭҚЖЖ коды (бec сан) оның үлес салмағының кему тәртiбiмен басты қызметтiң үш түрi бойынша айқындалады. Yлес салмағы пайызбен үтiрден кейiнгi (бұл ретте көрсетiлген қызметтiң жалпы үлес салмағы 100% болуы мiндеттi емес) ондық санды дөңгелектеу әдiсiмен көрсетiледi.
Yлес салмағын есептеу үшiн ПФ-N 1 нысандағы (жылдық) мемлекеттiк статистика есептiлiктегi 1-бөлiмнiң 100 жолында ("Өнiм") салық төлеушiнiң көрсеткен деректерiн пайдалану керек. Үлес салмағы әртүрлi қызметтiң түрi бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша 3-бағанына қатысты бағанның дерегi ретiнде анықталады.
Мысалы, салық төлеушi, оның негiзгi қызметi құмар ойындары мен ақшаға ойнауға байланысты болса, ПФ-N 1 нысандағы (жылдық) 1-бөлiмнiң 100 жолында мынадай деректердi көрсеттi:
-------------------------------------------------------------------
Көрсет. |Жол | Есепті |  Оның ішінде қызметтің түрлері бойынша:
кiштер  |коды|  жыл   |-------------------------------------------
атауы   |    |  үшін, | Құмар ойыны |Мейрамхана. | Көңіл көтеру
|    |барлығы |  мен ақшаға | лар        | мен демалысты
|    |        |  ойнауға    |            | ұйымдастыру
|    |        | байланысты  |            | бойынша өзге
|    |        | қызметтер   |            | де қызмет
|    |        |-------------------------------------------
|    |        |   коды      |   коды     |     коды
|    |        |  92710      |  55300     |     92720
-------------------------------------------------------------------
1       2      3          4            5             6
-------------------------------------------------------------------
Өндіріл.  100  250000,0  150000,0      50000,0        35000,0
ген өнім
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер кестесі мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 2  ЭҚЖЖ    А 92710    В 55300   С  92720  |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.   060,0%    020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------
Бұл ретте құмар ойындары мен ақшаға ойнаумен байланысты қызметтiң үлес салмағы 150 000,0 (1-кестенiң 4-бағанасы) / 250 000,0 (кестенiң 3-бағанасы) х 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлестер осындай жолмен есептеледi;

2. Составление Заявления по форме 942.00
10. В разделе "Общая информация о налогоплательщике":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается отчетный налоговый период;
3) в строке 3А указывается фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя и его фирменное наименование;
в строке 3В указывается полное наименование юридического лица;
4) в строке 4 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес.
Коды ОКЭД (пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательна должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N 1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является деятельность, связанная с азартными играми и играми на деньги, в строке 100 раздела I отчета N 1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |деятельность,     |рестораны| прочая
|      |        |связанная с       |         |деятельность по
|      |        |азартными играми  |         |организации
|      |        |и играми на деньги|         |отдыха и развлеч.
|      |        |__________________|_________|_______________
|      |        | код 92710        |код 55300| код 92720
____________|______|________|__________________|_________|_______________
1     |   2  |    3   |     4            |   5     |     6
____________|______|________|__________________|_________|_______________
Объем         100   250 000,0  150 000,0        50 000,0   35 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
___________________________________________________________________________
2 | ОКЭД     А  9 2 7 1 0   В   5 5 3 0 0    С   9 2 7 2 0
Укажите
удельный вес    0 6 0, 0 %       0 2 0, 0 %       0 1 4, 0%
___________________________________________________________________________
При этом удельный вес деятельности, связанной с азартными играми и играми на деньги, рассчитан как 150 000,0 (графа 4 Таблицы) / 250 000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом;

5) 5-жолда жеке кәсiпкердiң немесе заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы мәлiмет көрсетiледi;
5A-жолда заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң сериясы көрсетiледi;
5В-жолда жеке кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң сериясы көрсетiледi;
5C-жолда жеке кәсiпкер куәлiгiнiң нөмiрi көрсетiледi;
5D-жолда жеке кәсiпкер куәлiгiнiң немесе заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң берiлген күнi көрсетiледi;
6) 6-жолда қосылған құн салығын төлеушi ретiнде тiркеуге қою туралы мәлiмет көрсетiледi:
6A-жолда қосылған құн салығын төлеушi ретiнде тiркеуге қою туралы куәлiк сериясы көрсетiледi;
6B-жолда қосылған құн салығын төлеушi ретiнде тiркеуге қою туралы куәлiк нөмiрi көрсетiледi;
6С-жолда қосылған құн салығын төлеушi ретiнде тiркеуге қойылған күнi көрсетiледi;
7) 7-жолда лицензияланатын қызмет түрiнiң атауы көрсетiледi;
8) 8-жолда кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асыру құқығына лицензиясы туралы мәлiмет көрсетiледi:
8А-жолда лицензия нөмiрi көрсетiледi;
8В-жолда лицензияның берiлген күнi көрсетiледi;
8С-жолда лицензияның қызмет ету мерзiмi;
9) 9-жолда лицензиардың атауы көрсетiледi;
10) 10-жолда 942.00-нысаны бойынша өтiнiш толтырудың тиiстi себептерi (тiркеу, қайта тiркеу) көрсетiледi;
11) 11-жолда тиiстi ұсынылған нысан белгiсi қойылады.
11. "Салық салу объектiлерi туралы мәлiметтер" бөлiмi:
1) 942.00.001-жолда ойын орыны өз өкiлдерi арқылы тарап ретiнде қатысатын, құмар ойындарын өткiзуге арналған ойын столдарының жалпы саны көрсетiледi;
2) 942.00.002-жолда ойын орыны өз өкiлдерi арқылы ұйымдастырушы және (немесе) бақылаушы ретiнде қатысатын құмар ойындарын өткiзуге арналған ойын столдарының жалпы саны көрсетiледi;
3) 942.00.003-жолда ақшалай ұтыстары бар ойын автоматтарының жалпы саны көрсетiледi;
4) 942.00.004-жолда тотализатор кассаларының жалпы саны көрсетiледi;
5) 942.00.005-жолда букмекерлiк кеңселер кассаларының жалпы саны көрсетiледi;
6) 942.00.006-жолда ақшалай ұтыстары жоқ ойын автоматтарының жалпы саны көрсетiледi;
7) 942.00.007-жолда ойын жолдарының жалпы саны көрсетiледi;
8) 942.00.008-жолда карттардың (картинг үшiн) жалпы саны көрсетiледi;

5) в строке 5 указываются сведения о государственной регистрации индивидуального предпринимателя или юридического лица:
в строке 5А указывается регистрационный номер свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
в строке 5В указывается серия свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
в строке 5С указывается номер свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
в строке 5D указывается дата выдачи свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя или свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
6) в строке 6 указываются сведения о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость:
в строке 6А указывается серия свидетельства о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
в строке 6В указывается номер свидетельства о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
в строке 6С указывается дата постановки на учет по налогу на добавленную стоимость;
7) в строке 7 указывается наименование лицензируемого вида деятельности;
8) в строке 8 указываются данные о лицензии на право осуществления предпринимательской деятельности, связанной с обслуживанием граждан и юридических лиц:
в строке 8А указывается номер лицензии;
в строке 8В указывается дата выдачи лицензии;
в строке 8С указывается срок действия лицензии;
9) в строке 9 указывается наименование лицензиара;
10) в строке 10 производится соответствующая отметка причины заполнения Заявления по форме 942.00 (регистрация, перерегистрация);
11) в строке 11 производится отметка соответствующих представленных форм.
11. В разделе "Сведения об объектах налогообложения":
1) в строке 942.00.001 указывается общее количество игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как сторона;
2) в строке 942.00.002 указывается общее количество игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель;
3) в строке 942.00.003 указывается общее количество игровых автоматов с денежными выигрышами;
4) в строке 942.00.004 указывается общее количество касс тотализаторов;
5) в строке 942.00.005 указывается общее количество касс букмекерских контор;
6) в строке 942.00.006 указывается общее количество игровых автоматов без денежного выигрыша;
7) в строке 942.00.007 указывается общее количество игровых дорожек;
8) в строке 942.00.008 указывается общее количество картов (для картинга);

9) 942.00.009-жолда құмар ойындарын өткiзу және (немесе) бәс тiгу үшiн пайдаланылатын бильярд столдарының жалпы саны көрсетiледi;
10) 942.00.010-жолда құмар ойындарын өткiзу және (немесе) бәс тiгу үшiн пайдаланылмайтын бильярд столдарының жалпы саны көрсетiледi;
11) 942.00.011-жолда лото ұйымдастырушылардың жалпы саны көрсетiледi.
12. 942.00 нысандағы өтiнiшке  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 942.01-нысан бойынша қосымша жасау
13. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда ойын мекемесiнiң (тұрақты нүктенiң) атауы көрсетiледi;
3) 3-жолда ойын мекемесiнiң (тұрақты нүктенiң) орналасқан жерi көрсетiледi:
3А-жолда ойын облыс атауы көрсетiледi;
3В-жолда қала немесе ауданның атауы көрсетiледi;
3С-жолда елдi мекен атауы көрсетiледi;
3D-жолда көше атауы көрсетiледi;
3Е-жолда үй нөмiрi көрсетiледi;
4) 4-жолда 942.01-нысан бойынша қосымша парақтардың жалпы саны көрсетiледi.
15. "Салық салу объектiлерi жөнiндегi мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) 942.01.001-жолда ойын мекемесi өзiнiң өкiлдерi арқылы тарап ретiнде қатысатын, құмар ойындарын өткiзуге арналған ойын үстелдерiнiң жалпы саны көрсетiледi;
2) 942.01.002-жолда ойын мекемесi өзiнiң өкiлдерi арқылы ұйымдастырушы және (немесе) бақылаушы ретiнде қатысатын, құмар ойындарын өткiзуге арналған ойын үстелдерiнiң жалпы саны көрсетiледi;
3) 942.01.003-жолда ақшалай ұтысты ойын үстелдерiнiң салық салу объектiлерiнiң жалпы саны көрсетiледi;
4) 942.01.004-жолда тотализатор кассаларының жалпы саны көрсетiледi;
5) 942.01.005-жолда букмекер кеңселерi кассаларының саны көрсетiледi;
6) 942.01.006-жолда ақшалай ұтыссыз ойын автоматтарының жалпы саны көрсетiледi;
7) 942.01.007-жолда ойын жолдарының жалпы саны көрсетiледi;
8) 942.01.008-жолда картаның жалпы саны көрсетiледi;
9) 942.01.009-жолда құмар ойындарын өткiзуге және (немесе) бәс тiгуге пайдаланылатын бильярд үстелдерiнiң жалпы саны көрсетiледi;
10) 942.01.10-жолда құмар ойындарын өткiзуге және (немесе) бәс тiгуге пайдаланылмайтын бильярд үстелдерiнiң жалпы саны көрсетiледi;
11) 942.01.11-жолда лото ойынын ұйымдастырушылардың жалпы саны көрсетiледi.
16. "Жер пайдалану құқығын куәландыратын құжаттар туралы мәлiметтер" бөлiмiнде (жеке меншiк құқығына (жердi тұрақты пайдалану құқығында) актi мәлiметтерiне сәйкес жер телiмi жеке меншiк құқығында немесе жердi тұрақты пайдалану құқығында болған жағдайда толтырылады):

9) в строке 942.00.009 указывается общее количество бильярдных столов, используемых для проведения азартных игр и (или) заключения пари;
10) в строке 942.00.010 указывается общее количество бильярдных столов неиспользуемых для проведения азартных игр и (или) заключения пари;
11) в строке 942.00.011 указывается общее количество организаторов лото.
12. Заявление по форме 942.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
3. Составление приложения по форме 942.01
13. В разделе "Общая информация о налогоплательщике":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается наименование игорного заведения (стационарной точки);
3) в строке 3 указывается местонахождение игорного заведения (стационарной точки):
в строке 3А указывается наименование области;
в строке 3В указывается наименование города или района;
в строке 3С указывается наименование населенного пункта;
в строке 3D указывается название улицы;
в строке 3Е указывается номер дома;
4) в строке 4 указывается общее количество листов приложения по форме 942.01.
15. В разделе "Сведения об объектах налогообложения":
1) в строке 942.01.001 указывается количество игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как сторона;
2) в строке 942.01.002 указывается количество игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель;
3) в строке 942.01.003 указывается количество игровых столов с денежными выигрышами;
4) в строке 942.01.004 указывается количество касс тотализаторов;
5) в строке 942.01.005 указывается количество касс букмекерских контор;
6) в строке 942.01.006 указывается количество игровых автоматов без денежного выигрыша;
7) в строке 942.01.007 указывается количество игровых дорожек;
8) в строке 942.01.008 указывается количество картов;
9) в строке 942.01.009 указывается количество бильярдных столов, используемых для проведения азартных игр и (или) заключения пари;
10) в строке 942.01.010 указывается количество бильярдных столов, неиспользуемых для проведения азартных игр и (или) заключения пари;
11) в строке 942.01.011 указывается количество организаторов лото.
16. В разделе "Сведения о документах, удостоверяющих право землепользования" (заполняется в случае, если земельный участок находится на праве частной собственности или на праве постоянного землепользования, согласно данным акта на право частной собственности (на право постоянного землепользования):

1) 942.01.012-жолда жер телiмiне меншiк құқығы (жердi тұрақты пайдалану құқығы) актiсi (бұдан әрi - акт) туралы мәлiметтер көрсетiледi:
942.01.012A-жолда актiнiң берiлген күнi көрсетiледi;
942.01.012B-жолда акт нөмiрi көрсетiледi;
942.01.012C-жолда ойын мекемесi (тұрақты нүкте) алатын жер телiмiнiң көлемi (бұдан әрi - жер телiмi) көрсетiледi;
942.01.012D-жолда жер телiмiнiң кадастрлық нөмiрi көрсетiледi;
2) 942.01.013-жолда жер телiмiн уақытша пайдалану туралы шарт деректерiне сәйкес мәлiмет көрсетiледi:
942.01.013A-жолда жердi уақытша пайдаланудың тиiстi түрiне (ақылы, өтеусiз) белгi қойылады;
942.01.013B-жолда келiсiм-шарттың жасалған күнi көрсетiледi;
942.01.013С-жолда келiсiм-шарттың нөмiрi көрсетiледi;
942.01.013D-жолда келiсiм-шарттың қолданылу мерзiмi көрсетiледi;
942.01.013E-жолда жер телiмiнiң аумағы көрсетiледi;
942.01.013F-жолда жал телiмiнiң кадастрлық нөмiрi көрсетiледi;
942.01.013G-жолда салық төлеушi-жалға берушiнiң тiркелу нөмiрi көрсетiледi;
942.01.013Н-жолда жалға берушiнiң аты-жөнi немесе атауы көрсетiледi.
17. "Жылжымайтын мүлiк құқығын куәландыратын құжаттар туралы мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) 942.01.014-жолда жылжымайтын мүлiк (ойын орнына пайдаланылатын ғимарат, құрылыс немесе жай (тұрақты нүкте) (бұдан әрi - жылжымайтын мүлiк) құқығын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк жөнiндегi мәлiметтер көрсетiледi:
942.01.014A-жолда жылжымайтын мүлiк құқығын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң берiлген күнi көрсетiледi;
942.01.014B-жолда куәлiк нөмiрi көрсетiледi;
942.01.014C-жолда жылжымайтын мүлiктiң аумағы көрсетiледi;
2) 942.01.015-жолда жылжымайтын мүлiктi жалға, алу келiсiм-шарты (бұдан әрi - келiсiм-шарт) жөнiнде мәлiметтер көрсетiледi:
942.01.015A-жолда жылжымайтын мүлiктi жалға алу келісiм-шартының күнi көрсетiледi;
942.01.015B-жолда жылжымайтын мүлiктi жалға алу келiсiм-шартының нөмiрi;
942.01.015С-жолда жалға беру келiсiм- шартының мерзiмi көрсетiледi;
942.01.015D-жолда жылжымайтын мүлiктiң аумағы көрсетiледi;
942.01.015E-жолда жалға берушi- салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
942.01.015F-жолда жалға берушiнiң аты-жөнi немесе атауы көрсетiледi.
18. 942.01-нысан бойынша қосымшаға осыны толтырған адам қол қояды.
4. 942.01 нысанына қосымшаның 942.01.011, 942.01.012-жолдарына қосымша нысан жасау
19. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;

1) в строке 942.01.012 указываются сведения об акте на право собственности (на право постоянного землепользования) на земельный участок (далее - акт):
в строке 942.01.012А указывается дата выдачи акта;
в строке 942.01.012В указывается номер акта;
в строке 942.01.012С указывается площадь земельного участка, занятого игорным заведением (стационарной точкой), (далее - земельный участок);
в строке 942.01.012D указывается кадастровый номер земельного участка;
2) в строке 942.01.013 указываются сведения согласно данным договора о временном пользовании земельным участком (далее - договор):
в строке 942.01.013А производится отметка соответствующего вида временного землепользования (возмездное, безвозмездное);
в строке 942.01.013В указывается дата заключения договора;
в строке 942.01.013С указываются срок действия договора;
в строке 942.01.013D указывается номер договора;
в строке 942.01.013E указывается площадь земельного участка;
в строке 942.01.013F указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 942.01.013G указывается регистрационный номер налогоплательщика-арендодателя;
в строке 942.01.013H указывается фамилия, имя, отчество или наименование арендодателя.
17. В разделе "Сведения о документах, удостоверяющих право на недвижимое имущество":
1) в строке 942.01.014 указываются сведения о свидетельстве государственной регистрации прав на недвижимое имущество (здание, сооружение или помещение, используемое под игорное заведение (стационарную точку), (далее - недвижимое имущество):
в строке 942.01.014А указывается дата выдачи свидетельства государственной регистрации прав на недвижимое имущество (далее - свидетельство);
в строке 942.01.014В указывается номер свидетельства;
в строке 942.01.014С указывается площадь недвижимого имущества;
2) в строке 942.01.015 указываются сведения о договоре аренды недвижимого имущества (далее - договор аренды):
в строке 942.01.015А указывается дата заключения договора аренды;
в строке 942.01.015В указывается номер договора аренды;
в строке 942.01.015С указывается срок договора аренды;
в строке 942.01.015D указывается площадь недвижимого имущества;
в строке 942.01.015E указывается регистрационный номер налогоплательщика-арендодателя;
в строке 942.01.015F указывается фамилия, имя, отчество или наименование арендодателя.
18. Приложение по форме 942.01 подписывается должностным лицом его заполнившим.
4. Составление дополнительной формы
к строкам 942.01.012, 942.02.013 приложения по форме 942.01
19. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;

2) 2-жолда 942.01-нысаны бойынша 942.01.012, 942.01.013-жолдарына қосымша беттерiнiң жалпы саны көрсетiледi;
3) 3-жолда ойын мекемесiнiң (тұрақты нүктенiң) атауы көрсетiледi.
20. "Жep телiмдерi туралы мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) 942.02.001-жолы кәсiпкерлiк қызметтiң жекелеген түрлерi үшiн арнайы салық режимiн пайдаланатын салық төлеушi ойын орындары (тұрақты нүктемелерi) алып жатқан жер телiмiн тұрақты пайдалану құқығына ие болған, немесе көрсетiлген төлемдердiң меншiк иесi болып табылған (жердi тұрақты пайдалану құқығында) жағдайда толтырылады. Бұл жағдайда осы жолда жер телiмiне меншiк құқығы актiсiнiң (бұдан әрi - акт) мәлiметтерiне сәйкес мәлiметтер көрсетiледi.
942.02.001A-жолында жер телiмiнiң кадастрлық нөмiрi көрсетiледi;
942.02.001B-жолында акт нөмiрi көрсетiледi;
942.02.001C-жолында актiнiң берiлген күнi көрсетiледi;
942.02.001D- жолында жер телiмiнiң көлемi көрсетiледi;
2) 942.02.002-жолы ойын мекемелерi (тұрақты нүктелер) алып жатқан жер телiмi жердi уақытша пайдаланған жағдайда толтырылады. Бұл жағдайда 942.02.001-жолда жер телiмiн уақытша пайдалану туралы келiсiм-шарт (бұдан әрi - келiсiм-шарт) мәлiметтерiне сәйкес мәлiметтер көрсетiледi.
942.02.002A-жолында жердi уақытша пайдаланудың тиiстi түрiнiң (өтеусiз, өтемдi) белгiсi қойылады;
942.02.002В-жолында жер телiмiнiң кадастрлық нөмiрi көрсетiледi;
942.02.002C- жолында келiсiм-шарт нөмiрi көрсетiледi;
942.02.002D-жолында келiсiм-шарттың жасалған күнi көрсетiледi;
942.02.002E-жолында келiсiм-шарттың қолданыс мерзiмi көрсетiледi;
942.02.002F-жолында жер телiмiнiң көлемi көрсетiледi;
942.02.002G-жолында жалға берушi-салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
942.02.002H-жолында жалға берушiнiң аты-жөнi немесе атауы көрсетiледi.
22. 942.01-нысан бойынша қосымшаның 942.01.012, 942.01.013 жолдарына оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
5. 942.01 нысанына қосымшаның 942.01.014, 942.01.015 жолдарына қосымша нысан жасау
23. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда 942.01 нысан бойынша қосымшаның 942.01.014, 942.01.015 жолдарына қосымша беттерiнiң жалпы саны көрсетiледi;
3) 3-жолда ойын мекемесiнiң (тұрақты нүктенiң) атауы көрсетiледi.
24. "Жылжымайтын мүлiк туралы мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) 942.03.001 жолы кәсiпкерлiк қызметтiң жекелеген түрлерi үшiн арнайы салық режимiн пайдаланатын салық төлеушi жылжымайтын мүлiктiң меншiк иесi болып табылған жағдайда толтырылады. Бұл жағдайда, 942.03.001 жолында жылжымайтын мүлiкке меншiк құқығы куәлiгiн (бұдан әрi - куәлiк) мәлiметтерiне сәйкес мәлiметтер көрсетiледi:
942.03.001A жолында куәлiк нөмiрi көрсетiледi;
942.03.001В жолында куәлiктiң берiлген күнi көрсетiледi;
942.03.001C жолында жылжымайтын мүлiктiң аумағы көрсетiледi;

2) в строке 2 указывается общее количество листов дополнительной формы к строкам 942.01.012, 942.01.013 приложения по форме 942.01;
3) в строке 3 указывается наименование игорного заведения (стационарной точки).
20. В разделе "Сведения о земельных участках":
1) строка 942.02.001 заполняется в случае, если налогоплательщик, применяющий специальный налоговый режим для отдельных видов предпринимательской деятельности, имеет на праве постоянного землепользования земельные участки, занятые игорным заведением (стационарной точкой), либо является собственником указанных участков. При этом в данной строке указываются сведения согласно данным акта на право собственности (на право постоянного землепользования) на земельный участок (далее - акт):
в строке 942.02.001А указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 942.02.001В указывается номер акта;
в строке 942.02.001С указывается дата выдачи акта;
в строке 942.02.001D указывается площадь земельного участка;
2) строка 942.02.002 заполняется в случае, если земельный участок, занятый игорным заведением (стационарной точкой), находится во временном землепользовании. При этом в строке 942.02.002 указываются сведения согласно данным договора о временном землепользовании (далее - договор):
в строке 942.02.002А делается отметка соответствующего вида землепользования (возмездное, безвозмездное);
в строке 942.02.002В указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 942.02.002С указывается номер договора;
в строке 942.02.002D указывается дата заключения договора;
в строке 942.02.002Е указывается срок действия договора;
в строке 942.02.002F указывается площадь земельного участка;
в строке 942.02.002G указывается регистрационный номер налогоплательщика-арендодателя;
в строке 942.02.002Н указывается фамилия, имя, отчество или наименование арендодателя.
22. Дополнительная форма к строкам 942.01.012, 942.01.013 приложения по форме 942.01 подписывается должностным лицом ее заполнившим.
5. Составление дополнительной формы
к строкам 942.01.014, 942.02.015 приложения по форме 942.01
23. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается общее количество листов дополнительной формы к строкам 942.01.014, 942.01.015 приложения по форме 942.01;
3) в строке 3 указывается наименование игорного заведения (стационарной точки).
24. В разделе "Сведения о недвижимом имуществе":
1) строка 942.03.001 заполняется в случае, если налогоплательщик, применяющий специальный налоговый режим для отдельных видов предпринимательской деятельности, является собственником недвижимого имущества. При этом в строке 942.03.001 указываются сведения согласно данным свидетельства о государственной регистрации прав на недвижимое имущество (далее - свидетельство):
в строке 942.03.001A указывается номер свидетельства;
в строке 942.03.001B указывается дата выдачи свидетельства;
в строке 942.03.001C указывается площадь недвижимого имущества;

2) 942.03.002 жолы жылжымайтын мүлiк уақытша пайдаланыста болған жағдайда толтырылады. Бұл жағдайда, осы жолда жылжымайтын мүлiктiң уақытша пайдалану туралы келiсiм-шарт (бұдан әрi - келiсiм-шарт) мәлiметтерiне сәйкес мәлiметтер көрсетiледi:
942.03.002A жолында жалға алу келiсiм-шартының нөмiрi көрсетiледi;
942.03.002B жолында жалға алу келiсiм-шартының жасалған күнi көрсетiледi;
942.03.002C жолында жалға алу келiсiм-шартының қолданылу мерзiмi көрсетiледi;
942.03.002D жолында жылжымайтын мүлiктiң аумағы көрсетiледi;
942.03.002E жолында жалға берушi салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi.
25. 942.01-нысан бойынша қосымшаның 942.01.014, 942.01.015 жолдарының қосымша нысандарына оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
_______________________________
РҚАО-ның ескертуі: 942.00, 942.01 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауда бойынша салық салу объектiлерiн және салумен байланысты объектiлердi тiркеу (қайта тiркеу) туралы өтiнiштi жасау Ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Кодексiне (Салық кодексiне) сәйкес әзiрленген және қоса берiлген нысандарды қоса (бұдан әрi - нысаны) бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауда бойынша салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi тiркеу (қайта тiркеу) туралы Өтiнiштi жасау тәртiбiн көздейдi:
1) 012.00 нысан бойынша бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауда бойынша салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi тiркеу (қайта тiркеу) туралы Өтiнiш (бұдан әрi - 012.00 нысан бойынша Өтiнiш);
2) 012.01 нысан бойынша бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауда бойынша салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi тiркеу (қайта тiркеу) туралы Өтiнiшке 1 қосымша (бұдан әрi - 012.01 нысан бойынша қосымша);
3) 012.02 нысан бойынша бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауда бойынша салық салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерiн тiркеу (қайта  тiркеу) туралы Өтiнiшке 2 қосымша (бұдан әрi - 012.02 нысан бойынша қосымша);

2) строка 942.03.002 заполняется в случае, если недвижимое имущество находится во временном пользовании. При этом в данной строке указываются сведения согласно данным договора аренды недвижимого имущества (далее - договор аренды):
в строке 942.03.002А указывается номер договора аренды;
в строке 942.03.002В указывается дата заключения договора аренды;
в строке 942.03.002С указывается срок действия договора аренды;
в строке 942.03.002D указывается площадь недвижимого имущества;
в строке 942.03.002E указывается регистрационный номер налогоплательщика-арендодателя;
в строке 942.03.002F указывается фамилия, имя, отчество или наименование арендодателя.
25. Дополнительная форма к строкам 942.01.014, 942.01.015 приложения по форме 942.01 подписывается должностным лицом ее заполнившим.
_______________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 942.00, 942.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
______________________________________________________________________
Утверждены приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила
составления Заявления о регистрации
(перерегистрации) объектов налогообложения
и объектов, связанных с налогообложением,
по оптовой и розничной торговле бензином
(кроме авиационного), дизельным топливом
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Заявления о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом, включающего прилагаемые формы (далее - формы):
1) Заявления о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом по форме 012.00 (далее - Заявление по форме 012.00);
2) приложения 1 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом по форме 012.01 (далее - приложение по форме 012.01);
3) приложения 2 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом по форме 012.02 (далее - приложение по форме 012.02);

4) 012.03 нысан бойынша бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауда бойынша салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi тiркеу (қайта тiркеу) туралы Өтiнiшке 3 қосымша (бұдан әрi - 012.03 нысан бойынша қосымша);
5) 012.04 нысан бойынша бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауда бойынша салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi тiркеу (қайта тiркеу) туралы Өтiнiшке 4 қосымша (бұдан әрi - 012.04 нысан бойынша қосымша);
6) 012.05 нысан бойынша бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауда бойынша салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi тiркеу (қайта тiркеу) туралы Өтiнiшке 5 қосымша (бұдан әрi - 012.05 нысан бойынша қосымша).
2. 012.00 нысан бойынша Өтiнiш Салық кодексiнiң 531-бабына сәйкес бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауданы жүзеге асыратын салық төлеушiлермен салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi салық органында тiркеуге арналған.
012.01 нысан бойынша қосымша меншiк құқығындағы ыдыстар туралы мәлiметтердi көрсетуге арналған.
012.02 нысан бойынша қосымша келiсiм - шарт бойынша жалға алынған ыдыстардың қолданылуы туралы мәлiметтердi көрсетуге арналған.
012.03 нысан бойынша қосымша жер телiмi туралы мәлiметтердi көрсетуге арналған.
012.04 нысан бойынша қосымша жылжымайтын мүлiк туралы мәлiметтердi көрсетуге арналған.
012.05 нысан бойынша қосымша фискалдық жады бар бақылау - касса машинасы туралы мәлiметтер көрсетуге арналған.
3. 012.00 нысан бойынша Өтiнiш бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауданы жүзеге асыратын салық төлеушiлердiң әрбiр тұрақты, жылжымалы және өзге де нүктелерiне жеке толтырылады.
012.01, 012.02, 012.03, 012.04, 012.05 нысандар бойынша қосымшаларды толтыру кезiнде олардың әрбiр парағының жоғарғы оң бұрышында ағымдағы парақ нөмiрi көрсетiледi.
4. Бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауда бойынша салық салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерiн қайта тiркеудi жүргiзгенде, нысандарда:
"Жалпы ақпарат" бөлiмi - түгел;
басқа бөлiмдерде - тек бұрын табыс етiлген мәлiметтерде болған өзгерiстер бойынша жолдар толтырылады.
5. Нысандарды жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қара не көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;

4) приложения 3 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом по форме 012.03 (далее - приложение по форме 012.03);
5) приложения 4 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом по форме 012.04 (далее - приложение по форме 012.04);
6) приложения 5 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом по форме 012.05 (далее - приложение по форме 012.05).
2. Заявление по форме 012.00 предназначено для регистрации в налоговом органе объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, налогоплательщиков, осуществляющих оптовую и розничную реализацию бензина (кроме авиационного), дизельного топлива, в соответствии со статьей 531  Налогового кодекса.
Приложение по форме 012.01 предназначено для отражения сведений о емкостях, находящихся на праве собственности.
Приложение по форме 012.02 предназначено для отражения сведений о емкостях, используемых по договору аренды.
Приложение по форме 012.03 предназначено для отражения сведений о земельных участках.
Приложение по форме 012.04 предназначено для отражения сведений о недвижимом имуществе.
Приложение по форме 012.05 предназначено для отражения сведений о контрольно-кассовых машинах с фискальной памятью.
3. Заявление по форме 012.00 заполняется отдельно на каждую стационарную, передвижную и иную точки налогоплательщиков, осуществляющих оптовую и розничную торговлю бензином (кроме авиационного), дизельным топливом.
При заполнении приложений по форме 012.01, 012.02, 012.03, 012.04, 012.05 на каждом их листе в правом верхнем углу указывается номер текущего листа.
4. При перерегистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом, в формах заполняются:
раздел "Общая информация" в полном объеме;
остальные разделы с отражением только тех строк, по которым произошли изменения ранее представленных сведений.
5. При составлении форм:
1) на бумажном носителе формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;

2) электрондық тасығышта - нысандар Кодекстiң 69-бабына сәйкес толтырылады.
6. Нысандарды толтыру кезiнде түзетулерге, тазартуларға және өшiруге жол берiлмейдi.
7. Көрсеткiштер жоқ болған кезде нысанның тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
8. Өтiнiшке қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда, аталған қосымшалар берiлмейдi.
9. Нысандарды беру кезiнде:
1) келу тәртiбiнде қағаз тасығышта нысандар екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен бiрге салық органына қайтарылады;
2) хабарламалы тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртiбiмен электрондық түрде немесе электрондық почта бойынша салық төлеушi Кодекстiң 69-бабы 8-тармағының 3-тармақшасына сәйкес нысандарды қабылдау (жеткiзу) туралы электрондық почта бойынша немесе салық органында хабарламаны алады.
2. 012.00 нысан бойынша өтiнiш жасау
10. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2А жолында жеке кәсiпкердiң аты-жөнi және бар болса оның фирмалық атауы көрсетiледi;
3) 2В жолында заңды тұлғаның, заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесiнiң толық атауы көрсетiледi;
4) 3-жолда Экономикалық Қызмет түрлерiнiң Жалпы Жiктемесi бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет коды мен оның үлес салмағы көрсетiледi;
ЭҚЖЖ коды (алғашқы бес сан) оның үлес салмағының кему тәртiбiмен басты қызметтiң үш түрi бойынша айқындалады. Yлес салмағы пайызбен үтiрден кейiнгi (бұл ретте көрсетiлген қызметтiң жалпы үлес салмағы 100% болуы мiндеттi емес) ондық санды дөңгелектеу әдiсiмен көрсетiледi.
Үлес салмағын есептеу үшiн N 1-ӨН (жылдық) нысандағы мемлекеттiк статистика есептiлiктегi 1-бөлiмнiң 100 жолында ("Өнiм") салық төлеушiнiң көрсеткен деректерiн пайдалану керек. Үлес салмағы әртүрлi қызметтiң түрi бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша 1-бағанына қатысты бағанның дерегi ретiнде анықталады.
Мысалы, салық төлеушi, оның негiзгi қызметi үй құрылысы болса, N 1-ӨН (жылдық) нысандағы 1-бөлiмнiң 100 жолында мынадай деректердi көрсеттi:
-------------------------------------------------------------------
Көрсет.  |Жол | Есепті  |  оның ішінде қызметтің түрлері бойынша:
кiштер   |коды|жыл үшін |------------------------------------------
атауы    |    |барлығы  |дизель отыны| автомо. |автомо.  |жарнама
|    |         |мен көтерме |бильдерді|бильдерді|
|    |         |   сауда    | бөлшек  |жалға алу|
|    |         |            |  сату   |         |
|    |         |-----------------------------------------
|    |         |   коды     |  коды   |  коды   | коды

2) на электронном носителе формы заполняются в соответствии со статьей 69 Налогового кодекс .
6. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки.
7. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
8. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях к Заявлению, указанные приложения не представляются.
9. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69  Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) форм.
2. Составление Заявления по форме 012.00
10. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2А указывается фамилия,имя, отчество   индивидуального предпринимателя и фирменное наименование, в случае его наличия;
3) в строке 2В указывается полное наименование юридического лица, структурного подразделения юридического лица;
4) в строке 3 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес.
Коды ОКЭД (пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является оптовая торговля дизельным топливом, в строке 100 раздела I отчета N1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
________________________________________________________________________
Наименование|Код   |Всего за|      в том числе по видам деятельности    |
показателей |строки|отчетный|-------------------------------------------|
|      |год     |оптовая то-|розничная  |аренда   |реклама  |
|      |        |рговля ди- |продажа ав-|автомо-  |         |
|      |        |зельным    |томобилей  |билей    |         |
|      |        |топливом   |           |         |         |
|      |        |___________|___________|_________|_________|

|    |         |   51517    |  50102  | 71100   | 74400
-------------------------------------------------------------------
1       2       3           4         5         6       7
-------------------------------------------------------------------
Өндіріл.   100  250 000,0  150 000,0   50 000,0   35 000,0  5 000,0
ген өнім
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 2  ЭҚЖЖ   А 51517    В 50102      С 71100 |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.  060,0%     020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------
Бұл ретте, дизель отынымен көтерме сауданың үлес салмағы 150 000,0 (Кестенiң 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенiң 3-бағаны) х 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептеледi;
Мемлекеттiк статистикалық есептiлiктi N 2-ШК нысаны бойынша беретiн шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалар ЭҚЖЖ мәлiметтерiн жоғарыда аталған әдiстер бойынша 2-ШК нысанның (жылдық) 3-бөлiмiнiң 200-207 жолдарының ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") негiзiнде толтырады.
N СОЦФИН нысанды MCE тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) МСЕ нысанын тапсыратын бiлiм беру ұйымдары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi жоғарыда көрсетiлген әдiске ұқсас жолмен NN СОЦФИН (денсаулық) және СОЦФИН (бiлiм) нысанды жылдық есептiлiктiн 4 бөлiмiнiң ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") деректерiнiң негiзiнде толтырады.
Жоғарыда көрсетiлген есептiлiк нысандарын бермейтiн сақтандыру ұйымдары, қоғамдық бiрлестiктер мен бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде тек негізгi қызметi бойынша ЭҚЖЖ кодын көрсетедi:
5) 4-жолда заңды тұлғаның (филиалдың, өкiлдiктiң есептiк тipкeуi) немесе жеке кәсiпкердiң мемлекеттiк тiркеуi жөнiндегі мәлiметтер көрсетiледi:
4A жолда заңды тұлғаның мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк нөмiрi көрсетiледi (филиалдың, өкiлдiктiң есептiк тiркеуi);
4B жолда жеке кәсiпкердiң мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiгiнiң сериясы көрсетiледi;
4C жолда жеке кәсiпкердiң мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк нөмiрi көрсетiледi;
4D жолда мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктi беру күнi, сәйкесiнше заңды тұлға ретiнде (филиалдың, өкiлдiктiң есептiк тiркеуi) немесе жеке кәсiпкерi көрсетiледi;

|      |        |код 51517  |код 50102  |код 71100|код 74400|
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
1      |   2  |    3   |     4     |     5     |     6   |    7    |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Объем произ-|  100 |250000,0| 150000,0  | 50 000,0  | 35 000,0| 5 000,0 |
веденной    |      |        |           |           |         |         |
продукции   |      |        |           |           |         |         |
(товаров,   |      |        |           |           |         |         |
услуг),     |      |        |           |           |         |         |
тыс. тенге  |      |        |           |           |         |         |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
____________________________________________________
|  2|  ОКЭД А 5 1 5 1 7 В  5 0 1 0 2 С  7 1 1 0 0   |
|Укажите                                            |
|удельный вес 0 6 0,0 %    0 2 0,0 %    0 1 4,0 %   |
|___________________________________________________|
Удельный вес оптовой торговли дизельного топлива  рассчитан как 150000,0 (графа 4 Таблицы) / 250000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.
Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность формы N 2-МП, заполняют сведения по ОКЭД вышеназванным способом на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N 2-МП (годовая).
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом аналогичным вышеуказанному методу заполняют сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Страховые организации, общественные объединения и бюджетные организации не представляющие отчетность вышеуказанных форм в сведениях ОКЭД указывают код ОКЭД только основной деятельности.
5) в строке 4 указываются сведения о государственной регистрации юридического лица (учетной регистрации филиала, представительства) или индивидуального предпринимателя:
в строке 4А указывается регистрационный номер свидетельства о государственной регистрации юридического лица (учетной регистрации филиала, представительства);
в строке 4В указывается серия свидетельства индивидуального предпринимателя;
в строке 4С указывается номер свидетельства индивидуального предпринимателя;
в строке 4D указывается дата выдачи свидетельства о государственной регистрации соответственно юридического лица (учетной регистрации филиала, представительства) или индивидуального предпринимателя;

6) 5-жолда қосылған құн салығын төлеушi ретiнде есепке қою туралы мәлiмет көрсетiледi:
5A жолында қосылған құн салығын төлеушi ретiнде есепке қою туралы куәлiк сериясы көрсетiледi;
5В жолында қосылған құн салығын төлеушi ретiнде есепке қою туралы куәлiк нөмiрi көрсетiледi;
5C жолында қосылған құн салығы бойынша салық төлеушi ретiнде есепке қою күнi туралы көрсетiледi;
7) 6-жолда 012.00 нысан бойынша Өтiнiштi толтыру себебi (тiркеу немесе қайта тipкeу) көрсетiледi;
8) 7-жолда берiлген қосымшалардың тиiстi белгiсi көрсетiледi.
11. "Салық салу объектiлерi және салық салумен байланысты объектiлер туралы мәлiметтерi бөлiмiнде:
1) 012.00.001 жолында бензиндi (авиациялықтан басқа), дизель отынын сатудың (көтерме, бөлшек) түрiне тиiстi белгi қойылады;
2) 012.00.002 жолында бензиндi (авиациялықтан басқа), дизель отынын сату (көтерме, бөлшек) орны көрсетiледi:
012.00.002A жолында облыс атауы көрсетiледi;
012.00.002B жолында қала, аудан атауы көрсетiледi;
012.00.002C жолында кент немесе ауыл атауы көрсетiледi;
012.00.002D жолында көше (даңғыл, гүлзар, тұйық көше және т.б.) атауы көрсетiледi;
012.00.002E жолында ғимарат нөмiрi көрсетiледi;
012.00.002F жолында салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердiң тұрған жерiн анықтауға мүмкiндiк беретiн басқа мекен-жайының атауы көрсетiледi;
3) 012.00.003 жолында бензиндi (авиациялықтан басқа), дизель отынын (меншiк құқығында немесе жалға алу шартымен) көтерме және бөлшек сауда үшін ыдыстың тиiстi түрiне белгi қойылады;
4) 012.00.004 жолында бензиндi (авиациялықтан басқа), дизель отынын көтерме және бөлшек сауда үшiн ыдыстың (тұрақты, жылжымалы, өзге) тиiстi түрiне белгi қойылады;
5) 012.00.005 жолында бензиндi (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауда үшiн меншiк құқығындағы ыдыстың техникалық сипаттамасы көрсетiледi;
012.00.005A жолында ыдыстың көлемi (сыйымдылығы) көрсетiледi;
егер ыдыстардың көлемi әртүрлi болатын жағдайда, 012.00.005A жолы толтырылмайды;
012.00.005B жолында ыдыстың саны көрсетiледi;
егер ыдыстардың көлемi әртүрлi болатын жағдайда, 012.00.005B жолына 012.01 нысаны бойынша қосымшаның барлық парағының 012.00.001C жолының қорытынды деректерi көшiрiледi;
012.00.005C жолында 012.00.005A жолын 012.00.005B жолына көбейту жолымен анықталатын ыдыстың жалпы көлемi көрсетiледi;

6) в строке 5 указываются сведения о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость:
в строке 5А указывается серия свидетельства о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
в строке 5В указывается номер свидетельства о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
в строке 5С указывается дата постановки на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
7) в строке 6 производится соответствующая отметка причины заполнения Заявления по форме 012.00 (регистрация или перерегистрация);
8) в строке 7 указывается отметка соответствующих представленных приложений.
11. В разделе "Сведения об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением":
1) в строке 012.00.001 производится соответствующая отметка типа реализации бензина (кроме авиационного), дизельного топлива (оптовая, розничная);
2) в строке 012.00.002 указывается место реализации бензина (кроме авиационного), дизельного топлива:
в строке 012.00.002А указывается наименование области;
в строке 012.00.002В указывается наименование города (района);
в строке 012.00.002С указывается наименование поселка (села);
в строке 012.00.002D указывается наименование улицы (проспекта, бульвара, переулка и т.д.);
в строке 012.00.002Е указывается номер здания;
в строке 012.00.002F указывается наименование другого адреса, позволяющего определить местонахождение объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением;
3) в строке 012.00.003 производится соответствующая отметка принадлежности емкости для оптовой и розничной торговли бензином (кроме авиационного), дизельным топливом (на праве собственности или по договору аренды);
4) в строке 012.00.004 производится отметка соответствующего типа емкости для оптовой и розничной торговли бензином (кроме авиационного), дизельным топливом (стационарный, передвижной, иной);
5) в строке 012.00.005 указывается техническая характеристика емкостей, находящихся на праве собственности для оптовой и розничной торговли бензином (кроме авиационного), дизельным топливом:
в строке 012.00.005А указывается объем (вместимость) емкости;
в случае наличия емкостей с различными объемами строка 012.00.005А не заполняется;
в строке 012.00.005В указывается количество емкостей;
в случае наличия емкостей с различными объемами в строку 012.00.005В переносятся итоговые данные из строки 012.01.001С всех листов приложения по форме 012.01;
в строке 012.00.005С указывается общий объем емкостей, который определяется путем умножения строки 012.00.005А на строку 012.00.005В;

егер ыдыстардың көлемi әртүрлi болатын жағдайда, 012.00.005C жолына 012.01 нысаны бойынша қосымшаның барлық парағының 012.01.001D жолының қорытынды деректерi көшiрiледi;
6) 012.00.006 жолында бензиндi (авиациялықтан басқа), дизель отынын көтерме және бөлшек сауда үшiн жалға алу шарты бойынша қолданылатын ыдыстың техникалық сипаттамасы көрсетiледi:
012.00.006A жолында ыдыстың көлемi (сыйымдылығы) көрсетiледi;
егер ыдыстардың көлемi әртүрлi болатын жағдайда, 012.00.006A жолы толтырылмайды;
012.00.006B жолында ыдыстар саны көрсетiледi;
егер ыдыстардың көлемi әртүрлi болатын жағдайда, 012.00.006B жолына 012.02 нысаны бойынша қосымшаның барлық парағының 012.02.001C жолының қорытынды деректерi көшiрiледi;
012.00.006C жолында 012.00.006A жолын 012.00.006B жолына көбейту жолымен анықталатын ыдыстың жалпы көлемi көрсетiледi;
егер ыдыстардың көлемi әртүрлi болатын жағдайда, 012.00.006C жолына 012.02 нысаны бойынша қосымшаның барлық парағының 012.02.001D жолының қорытынды деректерi көшiрiледi;
7) 012.00.007 жолында бензин (авиациялықтан басқа), дизель отыны көтерме және бөлшек саудасы үшiн жылжымалы түрдегi ыдыстың мәлiметтерi көрсетiледi:
012.00.007A жолында автомашинаның мемлекеттiк нөмiрi көрсетiледi;
012.00.007B жолында автомашинаның маркасы көрсетiледi;
8) 012.00.008 жолында, бензин (авиациялықтан басқа), дизель отыны сатылу түрiне тиiстi белгi қойылады;
9) 012.00.009 жолында автожанармай құю станциясы (тұрақты, контейнерлiк, жылжымалы) туралы тиiстi белгi қойылады;
10) 012.00.010 жолында отын тарататын колонкалардың саны көрсетiледi;
11) 012.00.011 жолында май құю пистолеттерiнiң саны көрсетiледi;
12) 012.00.012 жолы егер қызметiн бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек сауда бойынша жүзеге асыратын жеке кәсiпкер немесе заңды тұлғаның (заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесi) жер телiмi меншiгi болып, немесе телiм тұрақты жер пайдалану құқығында болғанда толтырылады. Бұл ретте осы жолда жер телiмiне меншiк құқығы актiне сәйкес (тұрақты жер пайдалану құқығына, бұдан әрi - жер телiмiне акт) туралы мәлiметтер көрсетiледi:
012.00.012A жолында жер телiмiне акт нөмiрi көрсетiледi;
012.00.012B жолында жер телiмiне актiнi берген күн көрсетiледi;
012.00.012C жолында жер телiмiнiң көлемi көрсетiледi;
012.00.012D жолында жер телiмiнiң кадастрлық нөмiрi көрсетiледi;
Егер жер телiмiне актiлердiң саны бiрден астам болған жағдайда, онда 012.03 нысаны бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте, 012.00 нысаны бойынша Өтiнiштiң 012.00.012A, 012.00.012B, 012.00.012D жолдары толтырылмайды. 012.00.012C жолында 012.03 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтары 012.03.001C жолының сомасы ретiнде анықталатын жер телiмiнiң жалпы көлемi көрсетiледi;

в случае наличия емкостей с различными объемами в строку 012.00.005С переносятся итоговые данные из строки 012.01.001D всех листов приложения по форме 012.01;
6) в строке 012.00.006 указывается техническая характеристика емкостей, используемых по договору аренды для оптовой и розничной торговли бензином (кроме авиационного), дизельным топливом:
в строке 012.00.006А указывается объем (вместимость) емкости;
в случае наличия емкостей с различными объемами строка 012.00.006А не заполняется;
в строке 012.00.006В указывается количество емкостей;
в случае наличия емкостей с различными объемами в строку 012.00.006В переносятся итоговые данные из строки 012.02.001С всех листов приложения по форме 012.02;
в строке 012.00.006С указывается общий объем емкостей, который определяется путем умножения строки 012.00.006А на строку 012.00.006В;
в случае наличия емкостей с различными объемами в строку 012.00.006С переносятся итоговые данные из строки 012.02.001D всех листов приложения по форме 012.02;
7) в строке 012.00.007 указываются сведения о передвижном типе емкости для оптовой и розничной торговли бензином (кроме авиационного), дизельным топливом:
в строке 012.00.007А указывается государственный номер автомашины;
в строке 012.00.007В указывается марка автомашины;
8) в строке 012.00.008 производится соответствующая отметка вида реализации (бензин (кроме авиационного), дизельное топливо);
9) в строке 012.00.009 производится соответствующая отметка типа автозаправочной станции (стационарная, контейнерная, передвижная);
10) в строке 012.00.010 указывается количество топливораздаточных колонок;
11) в строке 012.00.011 указывается количество заправочных пистолетов;
12) строка 012.00.012 заполняется в случае, если индивидуальный предприниматель или юридическое лицо (структурное подразделение юридического лица), осуществляющие деятельность по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом, являются собственниками земельного участка, либо участок находится на праве постоянного землепользования. При этом в данной строке указываются сведения согласно акту на право собственности на земельный участок (на право постоянного землепользования, далее - акт на земельный участок):
в строке 012.00.012А указывается номер акта на земельный участок;
в строке 012.00.012В указывается дата выдачи акта на земельный участок;
в строке 012.00.012С указывается площадь земельного участка;
в строке 012.00.012D указывается кадастровый номер земельного участка.
В случае, если количество актов на земельные участки более одного, то заполняется приложение по форме 012.03. При этом строки 012.00.012А, 012.00.012В и 012.00.012D Заявления по форме 012.00 не заполняются. В строке 012.00.012С указывается общая площадь земельного участка, определяемая как сумма строк 012.03.001С всех листов приложения по форме 012.03;

13) 012.00.013 жолы егер бензин (авиациялықтан басқа), дизель отынының көтерме және бөлшек саудасы бойынша қызмет жүзеге асырылатын жер телiмi уақытша жер пайдалануда болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, 012.00.013 жолында уақытша жер пайдалану туралы шартқа сәйкес мәлiмет көрсетiледi:
012.00.013A жолында уақытша жер пайдалану түрiнiң (тегiн, өтеусiз) тиiстi белгiсi жүргiзiледi;
012.00.013B жолында жердi уақытша пайдалану туралы шарт нөмiрi көрсетiледi;
012.00.013C жолында жердi уақытша пайдалану туралы шартты жасау күнi көрсетiледi;
012.00.013D жолында жердi уақытша пайдалану туралы шарттың қолданылу мерзiмi көрсетiледi;
012.00.013E жолында жер телiмiнiң көлемi көрсетiледi;
012.00.013F жолының жер телiмiнiң кадастрлық нөмiрi көрсетiледi;
012.00.013G жолында жер телiмiн жалға алушының тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
012.00.013H жолында жер телiмiн жалға берушi жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның ( заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесi) аты-жөнi немесе атауы көрсетiледi.
Егер уақытша жер пайдалану туралы шарттардың саны бiреуден астам болған жағдайда, онда 012.03 нысаны бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте, 012.00 нысаны бойынша өтiнiшiнiң 012.00.013A, 012.00.013B, 012.00.013C, 012.00.013D, 012.00.013Е, 012.00.013F, 012.00.013G және 012.00.013H жолдары толтырылмайды. 012.00.013E жолында 012.03 нысаны бойынша қосымшаның барлық парақтарының 012.03.002E жолдарының сомасы ретiнде анықталатын, жер телiмiнiң жалпы көлемi көрсетiледi;
14) 012.00.014 жолында жылжымайтын мүлiкке құқықты мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiкке сәйкес (бұдан әрi - жылжымайтын мүлiк куәлiгi) мәлiмет көрсетiледi:
012.00.014A жолында жылжымайтын мүлiкке куәлiк нөмiрi көрсетiледi;
012.00.014B жолында жылжымайтын мүлiкке куәлiктi беру күнi көрсетiледi;
012.00.014C жолында үй жайдың көлемi көрсетiледi;
Егер куәлiк саны бiреуден астам болған жағдайда, онда 012.04 нысаны бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте, 012.00 нысаны бойынша өтiнiштiң 012.00.014A, 012.00.014B жолдары толтырылмайды. 012.00.014C жолында 012.04 нысаны бойынша барлық парақтардың қосымшалары 012.04.001C жолының сомасы ретiнде анықталатын, үй жайдың жалпы көлемi көрсетiледi;
15) 012.00.015 жолы егер бензинмен (авиациялықтан басқа), дизель отынымен сауда бойынша қызметiнде пайдаланылатын жылжымайтын мүлiк жалға алынған болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, 012.00.015 жолында жылжымайтын мүлiктi жалға алу шарты туралы мәлiмет көрсетiледi (бұдан әрi - жалға алу шарты):
012.00.015A жолында жалға алу шартының нөмiрi көрсетiледi;
012.00.015B жолында жалға алу шартын жасау күнi көрсетiледi;
012.00.015C жолында жалға алу шартының қызмет ету мерзiмi көрсетiледi;
012.00.015D жолында үй-жайдың көлемi көрсетiледi;
012.00.015E жолында салық төлеушi-жалға берушiнi тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
012.00.015F жолында жеке тұлғаның аты-жөнi немесе жалға берушi заңды тұлғаның (заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесi) атауы көрсетiледi;
Егер жылжымайтын мүлiктi жалға алу шарттарының саны бiреуден астам болған жағдайда, онда 012.04 нысаны бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте, 012.00 нысаны бойынша өтiнiш 012.00.015A, 012.00.015B, 012.00.015C, 012.00.015D, 012.00.015E және 012.00.015F жолдары толтырылмайды. 012.00.015D жолында 012.04 нысаны бойынша барлық парақтардың қосымшалары 012.04.002D жолының сомасы ретiнде анықталатын үй-жайдың жалпы көлемi көрсетiледi;

13) строка 012.00.013 заполняется в случае, если земельный участок, на котором осуществляется деятельность по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом, находится во временном землепользовании. При этом в строке 012.00.013 указываются сведения согласно договору о временном землепользовании:
в строке 012.00.013А производится соответствующая отметка вида временного землепользования (возмездное, безвозмездное);
в строке 012.00.013В указывается номер договора о временном землепользовании;
в строке 012.00.013С указывается дата заключения договора о временном землепользовании;
в строке 012.00.013D указывается срок действия договора о временном землепользовании;
в строке 012.00.013E указывается площадь земельного участка;
в строке 012.00.013F указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 012.00.013G указывается регистрационный номер налогоплательщика - арендодателя;
в строке 012.00.013H указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица (структурного подразделения юридического лица) - арендодателя.
В случае, если количество договоров о временном землепользовании более одного, то заполняется приложение по форме 012.03. При этом строки 012.00.013А, 012.00.013В, 012.00.013С, 012.00.013D, 012.00.013F, 012.00.013G и 012.00.013H Заявления по форме 012.00 не заполняются. В строке 012.00.013E указывается общая площадь земельного участка, определяемая как сумма строк 012.03.002Е всех листов приложения по форме 012.03;
14) в строке 012.00.014 указываются сведения согласно свидетельству о государственной регистрации прав на недвижимое имущество (далее - свидетельство на недвижимое имущество):
в строке 012.00.014А указывается номер свидетельства на недвижимое имущество;
в строке 012.00.014В указывается дата выдачи свидетельства на недвижимое имущество;
в строке 012.00.014С указывается площадь помещения.
В случае, если количество свидетельств более одного, то заполняется приложение по форме 012.04. При этом строки 012.00.014А, 012.00.014В Заявления по форме 012.00 не заполняются. В строке 012.00.014С указывается общая площадь помещения, определяемая как сумма строк 012.04.001С всех листов приложения по форме 012.04;
15) строка 012.00.015 заполняется в случае, если недвижимое имущество, используемое в деятельности по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом, является арендованным. При этом в строке 012.00.015 указываются сведения о договоре аренды недвижимого имущества (далее - договор аренды):
в строке 012.00.015А указывается номер договора аренды;
в строке 012.00.015В указывается дата заключения договора аренды;
в строке 012.00.015С указывается срок действия договора аренды;
в строке 012.00.015D указывается площадь помещения;
в строке 012.00.015E указывается регистрационный номер налогоплательщика - арендодателя;
в строке 012.00.015F указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица (структурного подразделения юридического лица) - арендодателя.
В случае, если количество договоров аренды более одного, то заполняется приложение по форме 012.04. При этом строки 012.00.015А, 012.00.015В, 012.00.015С, 012.00.015E и 012.00.015F Заявления по форме 012.00 не заполняются. В строке 012.00.015D указывается общая площадь помещения, определяемая как сумма строк 012.04.002D всех листов приложения по форме 012.04;

16) 012.00.016 жолында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасы туралы мәлiмет көрсетiледі;
012.00.013A жолында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының жалпы саны көрсетiледi. Eгeр фискальдық жады бар бақылау - касса машиналарының саны бiреуден астам болған жағдайда, онда 012.05 нысаны бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте, 012.00 нысаны бойынша өтiнiш 012.00.016B, 012.00.016C және 012.00.016D жолдары толтырылмайды. 012.00.016A жолында көрсетiлген фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарының жалпы саны 012.05 - нысаны бойынша соңғы парақ А бағанының соңғы рет нөмiрiне тең болуы тиiс;
012.00.016B жолында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының маркасы көрсетiледi;
012.00.016C жолында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының тiркеу карточкасының нөмiрi көрсетiледi;
012.00.016D жолында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының тiркеу карточкасын беру күнi көрсетiледi;
12. 012.00 нысаны бойынша өтiнiшке Салық кодексiнiң 69-бабына сәйкес қол қойылады және расталады.
3. 012.01 нысан бойынша қосымша жасау
13. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1 жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2 жолда 012.01 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
14. "Меншiк құқығындағы ыдыстар туралы мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) А бағанында аралық нөмiрлеудi қолданумен рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында ыдыстың көлемi (сыйымдылығы) көрсетiледi;
3) С бағанында ыдыстың саны көрсетiледi;
4) D бағанында С бағанының тиiстi жолына В бағанының тиiстi жолдарын көбейту жолымен айқындалатын ыдыстың жалпы көлемi көрсетiледi.
15. 012.01 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
4. 012.02 нысаны бойынша қосымша жасау
16. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1 жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2 жолда 012.00 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
17. "Жалға алу шарты бойынша қолданылатын ыдыстар туралы мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) А бағанында аралық нөмiрлеудi қолданумен рет нөмiрi көрсетiледi;
2) B бағанында ыдыстың көлемi (сиымдылығы) көрсетiледi;
3) С бағанында ыдыстардың жалпы саны көрсетiледi;
4) D бағанында B бағанының тиiстi жолдарын С бағанының тиiстi жолдарына көбейту жолымен анықталатын, ыдыстардың жалпы көлемi көрсетiледi.
18. 012.02 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
5. 012.03 нысан бойынша қосымша жасау
19. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:

16) в строке 012.00.016 указываются сведения о контрольно-кассовой машине с фискальной памятью:
в строке 012.00.016А указывается общее количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью. В случае, если количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью более одной, то сведения о них заполняются в приложении по форме 012.05. При этом строки 012.00.016В, 012.00.016С и 012.00.016D Заявления по форме 012.00 не заполняются. В строке 012.00.016А указывается общее количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью, которое должно быть равно последнему порядковому номеру графы А последнего листа приложения по форме 012.05;
в строке 012.00.016В указывается марка контрольно-кассовой машины с фискальной памятью;
в строке 012.00.016С указывается номер регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью;
в строке 012.00.016D указывается дата выдачи регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью.
12. Заявление по форме 012.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
3. Составление приложения по форме 012.01
13. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается общее количество листов приложения по форме 012.01.
14. В разделе "Сведения о емкостях, находящихся на праве собственности":
1) в графе А указывается порядковый номер с применением сквозной нумерации;
2) в графе В указывается объем (вместимость) емкости;
3) в графе С указывается количество емкостей;
4) в графе D указывается общий объем емкостей, определяемый путем умножения соответствующей строки графы В на соответствующую строку графы С.
15. Приложение по форме 012.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
4. Составление приложения по форме 012.02
16. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается общее количество листов приложения по форме 012.02.
17. В разделе "Сведения о емкостях, используемых по договору аренды":
1) в графе А указывается порядковый номер с применением сквозной нумерации;
2) в графе В указывается объем (вместимость) емкости;
3) в графе С указывается количество емкостей;
4) в графе D указывается общий объем емкостей, определяемый путем умножения соответствующей строки графы В на соответствующую строку графы С.
18. Приложение по форме 012.02 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
5. Составление приложения по форме 012.03
19. В разделе "Общая информация":

1) 1 жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2 жолда 012.03 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
20. "Жер телiмдерi туралы мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) 012.02.001 жолы егер бензин (авиациялықтан басқа), дизель отынының көтерме және бөлшек саудасы бойынша қызмет жүзеге асырылатын жеке кәсiпкер немесе заңды тұлға (заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесi) жер телiмiнiң иесi болып табылған немесе телiмдер тұрақты жер пайдалану құқығында болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, осы жолда жер телiмiне меншiк құқығы актiсiне сәйкес мәлiметтер көрсетiледi:
012.03.001A жолында жер телiмiне акт нөмiрi көрсетiледi;
012.03.001B жолында жер телiмiне актiнi беру күнi көрсетiледi;
012.03.001С жолында жер телiмiнiң көлемi көрсетiледi;
012.03.001D жолында жер телiмiнiң кадастрлық нөмiрi көрсетiледi;
2) 012.03.002 жолы егер бензин (авиациялықтан басқа), дизель отынының көтерме және бөлшек саудасын жүзеге асыру үшiн пайдаланылатын жер телiмi уақытша жер пайдалану құқығында орналасқан жағдайда толтырылады. Бұл ретте, 012.03.002 жолында уақытша жер пайдалану туралы шартқа сәйкес мәлiмет көрсетiледi:
012.03.002A жолында уақытша жер пайдаланудың (ақылы, өтеусiз) тиiстi түрiне белгi жүргiзiледi;
012.03.002B жолында жердi уақытша пайдалану туралы шарт нөмiрi көрсетiледi;
012.03.002C жолында жердi уақытша пайдалану туралы шарт жасасу күнi көрсетiледi;
012.03.002D жердi уақытша пайдалану туралы шарттың қолданылу мерзiмi көрсетiледi;
012.03.002E жолында жер телiмiнiң көлемi көрсетiледi;
012.03.002F жолында жер телiмiнiң кадастрлық нөмiрi көрсетiледi;
012.03.002G жолында жер телiмiн жалға берушiнiң - салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
012.03.002H жолында жер телiмiн жалға берушi - жеке тұлғаның аты-жөнi немесе заңды тұлғаның (заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесi) атауы көрсетiледi.
21. 012.03 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
6. 012.04 нысан бойынша қосымша жасау
22. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда 012.04 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
23. "Жылжымайтын мүлiк туралы мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) 012.03.001 жолы егер бензин (авиациялықтан басқа), дизель отынымен көтерме және бөлшек саудасы бойынша қызметтi жүзеге асыратын жеке кәсiпкер немесе заңды тұлға (заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесi) жылжымайтын мүлiк иесi болып табылған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, 012.04.001 жолында жылжымайтын мүлiкке құқықты мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiкке сәйкес мәлiмет көрсетiледi:
012.04.001A жолында жылжымайтын мүлiк куәлiгiнiң нөмiрi көрсетiледi;
012.04.001B жолында жылжымайтын мүлiкке куәлiктi беру күнi көрсетiледi;
012.04.001C жолында үй-жай көлемi көрсетiледi;

1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается общее количество листов приложения по форме 012.03.
20. В разделе "Сведения о земельных участках":
1) строка 012.03.001 заполняется в случае, если индивидуальный предприниматель или юридическое лицо (структурное подразделение юридического лица), осуществляющие деятельность по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом, являются владельцами земельных участков, либо участки находятся на праве постоянного землепользования. При этом в данной строке указываются сведения согласно акту на земельный участок:
в строке 012.03.001А указывается номер акта на земельный участок;
в строке 012.03.001В указывается дата выдачи акта на земельный участок;
в строке 012.03.001С указывается площадь земельного участка;
в строке 012.03.001D указывается кадастровый номер земельного участка;
2) строка 012.03.002 заполняется в случае, если земельный участок, используемый для осуществления деятельности по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом, находится во временном землепользовании. При этом в строке 012.03.002 указываются сведения согласно договору о временном землепользовании:
в строке 012.03.002А производится отметка соответствующего вида временного землепользования (возмездное, безвозмездное);
в строке 012.03.002В указывается номер договора о временном землепользовании;
в строке 012.03.002С указывается дата заключения договора о временном землепользовании;
в строке 012.03.002D указывается срок действия договора о временном землепользовании;
в строке 012.03.002Е указывается площадь земельного участка;
в строке 012.03.002F указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 012.03.002G указывается регистрационный номер налогоплательщика - арендодателя;
в строке 012.03.002Н указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица (структурного подразделения юридического лица) - арендодателя.
21. Приложение по форме 012.03 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
6. Составление приложения по форме 012.04
22. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается общее количество листов приложения по форме 012.04.
23. В разделе "Сведения о недвижимом имуществе":
1) строка 012.04.001 заполняется в случае, если индивидуальный предприниматель или юридическое лицо (структурное подразделение юридического лица), осуществляющие деятельность по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом, являются собственником недвижимого имущества. При этом в строке 012.04.001 указываются сведения согласно свидетельству на недвижимое имущество:
в строке 012.04.001А указывается номер свидетельства на недвижимое имущество;
в строке 012.04.001В указывается дата выдачи свидетельства на недвижимое имущество;
в строке 012.04.001С указывается площадь помещения;

2) 012.04.002 жолы егер бензин (авиациялықтан басқа), дизель отынының көтерме және бөлшек саудасын жүзеге асыру үшiн пайдаланылатын жылжымайтын мүлiктi уақытша пайдалану құқығында орналасқан жағдайда толтырылады. Бұл ретте, осы жолда жалға алу шартына сәйкес мәлiметтер көрсетiледi:
012.04.002A жолында жалға алу шартының нөмiрi көрсетiледi;
012.04.002B жолында жалға алу шартын жасау күнi көрсетiледi;
012.04.002C жолында жалға алу шартының қолданылу мерзiмi көрсетiледi;
012.04.002D жолында үй-жай көлемi көрсетiледi;
012.04.002E жолында жалға берушi салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
012.04.002F жолында жалға берушi - жеке тұлғаның аты-жөнi немесе заңды тұлғаның (заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесi) атауы көрсетiледi.
24. 012.04 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
7. 012.05 нысан бойынша қосымша жасау
25. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда 012.05 нысан бойынша қосымша парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
26. "Фискальдық жады бар бақылау-касса машиналары туралы мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) А бағанында аралық нөмiрлеудi қолданумен рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында фискальды жадылы бақылау-касса машинасының маркасы көрсетiледi;
3) С бағанында бақылау-касса машинасы тiркеу карточкасының нөмiрi көрсетiледi;
4) D бағанында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының тiркеу карточкасын беру күнi көрсетiледi.
27. 012.05 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
_______________________________
РҚАО-ның ескертуі: 942.00, 942.01 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Алкоголь өнiмiн өндiру және (немесе) көтерме сату бойынша салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi тiркеу (қайта тiркеу) туралы өтiнiштi жасау ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және қоса берiлген нысандарды (бұдан әрi - нысандар) енгiзетін Алкоголь өнiмiн өндiру және (немесе) көтерме сату бойынша салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi тiркеу (қайта тiркеу) туралы өтiнiштi жасау тәртiбiн қарастырады:

2) строка 012.04.002 заполняется в случае, если недвижимое имущество, используемое для осуществления деятельности по оптовой и розничной торговле бензином (кроме авиационного), дизельным топливом находится во временном землепользовании. При этом в данной строке указываются сведения согласно договору аренды:
в строке 012.04.002А указывается номер договора аренды;
в строке 012.04.002В указывается дата заключения договора аренды;
в строке 012.04.002С указывается срок действия договора аренды;
в строке 012.04.002D указывается площадь помещения;
в строке 012.04.002Е указывается регистрационный номер налогоплательщика - арендодателя;
в строке 012.04.002F указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица (структурного подразделения юридического лица) - арендодателя.
24. Приложение по форме 012.04 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
7. Составление приложения по форме 012.05
25. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается общее количество листов приложения по форме 012.05.
26. В разделе "Сведения о контрольно-кассовых машинах с фискальной памятью":
1) в графе А указывается порядковый номер с применением сквозной нумерации;
2) в графе В указывается марка контрольно-кассовой машины с фискальной памятью;
3) в графе С указывается номер регистрационной карточки контрольно-кассовой машины;
4) в графе D указывается дата выдачи регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью.
27. Приложение по форме 012.05 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
_____________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 012.00, 012.01, 012.02, 012.03, 012.04, 012.05 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_______________________________________________________
Утверждены приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила
составления Заявления о регистрации
(перерегистрации) объектов налогообложения
и объектов, связанных с налогообложением, по производству
и (или) оптовой реализации алкогольной продукции
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налогового кодекса) и предусматривают порядок составления Заявления о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по производству и (или) оптовой реализации алкогольной продукции, включающего прилагаемые формы (далее - формы):

1) 022.00 нысан бойынша Алкоголь өнiмiн өндiру және (немесе) көтерме сату бойынша салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi тiркеу (қайта тiркеу) туралы өтiнiш (бұдан әрi - 022.00 нысан бойынша өтiнiш);
2) 022.01 нысан бойынша Алкоголь өнiмiн өндiру және (немесе) көтерме сату бойынша салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi тiркеу (қайта тiркеу) туралы өтiнiшке 1-қосымша (бұдан әрi - 022.01 нысан бойынша қосымша);
3) 022.02 нысан бойынша Алкоголь өнiмiн өндiру және (немесе) көтерме сату бойынша салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi тiркеу (қайта тiркеу) туралы өтiнiшке 2-қосымша (бұдан әрi - 022.02 нысан бойынша қосымша);
4) 022.03 нысан бойынша Алкоголь өнiмiн өндiру және (немесе) көтерме сату бойынша салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi тiркеу (қайта тiркеу) туралы өтiнiшке 3-қосымша (бұдан әрi - 022.03 нысан бойынша қосымша);
5) 022.04 нысан бойынша Алкоголь өнiмiн өндiру және (немесе) көтерме сату бойынша салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi тiркеу (қайта тiркеу) туралы өтiнiшке 4-қосымша (бұдан әрi - 022.04 нысан бойынша қосымша);
6) 022.05 нысан бойынша Алкоголь өнiмiн өндiру және (немесе) көтерме сату бойынша салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi тiркеу (қайта тiркеу) туралы өтiнiшке 5 қосымша (бұдан әрi - 022.05 нысан бойынша қосымша).
2. 022.00 нысан бойынша өтiнiш  Салық кодексiнiң  531-бабына сәйкес Алкоголь өнiмiн өндiру және (немесе) көтерме сату бойынша салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi салық органдарында тiркеуге арналған.
022.01 нысан бойынша қосымша кәсiпкерлiк қызметiмен айналысу құқығына лицензиялар туралы мәлiметтердi көрсетуге арналған.
022.02 нысан бойынша қосымша шығарылатын өнiм түрлерi туралы мәлiметтердi көрсетуге арналған.
022.03 нысан бойынша қосымша жер телiмдерi туралы мәлiметтердi көрсетуге арналған.
022.04 нысан бойынша қосымша жылжымайтын мүлiк туралы мәлiметтердi көрсетуге арналған.
022.05 нысан бойынша қосымша фискальдық жады бар бақылау-касса машиналары туралы мәлiметтердi көрсетуге арналған.
3. 022.00 нысан бойынша өтiнiш Алкоголь өнiмiн өндiру және (немесе) көтерме сатуды жүзеге асыратын салық төлеушiлердiң әрбiр тұрақты нүктелерiне толтырылады.
022.01, 022.02, 022.04, 022.05 нысандары бойынша қосымшаларды толтырғанда олардың әрбiр бетiнiң жоғары бұрышында ағымдағы парақтың нөмiрi көрсетiледi.

1) Заявления о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по производству и (или) оптовой реализации алкогольной продукции по форме 022.00 (далее - Заявление по форме 022.00);
2) приложения 1 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по производству и (или) оптовой реализации алкогольной продукции по форме 022.01 (далее - приложение по форме 022.01);
3) приложения 2 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по производству и (или) оптовой реализации алкогольной продукции по форме 022.02 (далее - приложение по форме 022.02);
4) приложения 3 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по производству и (или) оптовой реализации алкогольной продукции по форме 022.03 (далее - приложение по форме 022.03);
5) приложения 4 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по производству и (или) оптовой реализации алкогольной продукции по форме 022.04 (далее - приложение по форме 022.04);
6) приложения 5 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по производству и (или) оптовой реализации алкогольной продукции по форме 022.05 (далее - приложение по форме 022.05).
2. Заявление по форме 022.00 предназначено для регистрации в налоговом органе объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, налогоплательщиков, осуществляющих производство и (или) оптовую реализацию алкогольной продукции, в соответствии со статьей 531  Налогового кодекса.
Приложение по форме 022.01 предназначено для отражения сведений о лицензиях на право занятия предпринимательской деятельностью.
Приложение по форме 022.02 предназначено для отражения сведений о видах производимой продукции.
Приложение по форме 022.03 предназначено для отражения сведений о земельных участках.
Приложение по форме 022.04 предназначено для отражения сведений о недвижимом имуществе.
Приложение по форме 022.05 предназначено для отражения сведений о контрольно-кассовых машинах с фискальной памятью.
3. Заявление по форме 022.00 заполняется отдельно на каждую стационарную точку налогоплательщиков, осуществляющих производство и (или) оптовую реализацию алкогольной продукции.
При заполнении приложений по форме 022.01, 022.02, 022.03, 022.04, 022.05 на каждом их листе в правом верхнем углу указывается номер текущего листа.

4. Алкоголь өнiмiн өндiру және (немесе) көтерме сату бойынша салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi қайта тiркеу кезiнде нысандарда:
"Жалпы ақпарат" бөлiмi толық көлемде;
қалған бөлiмдер - олар бойынша бұрын берiлген мәлiметтерде тек қана өзгерiстер болған жолдарды көрсетумен толтырылады.
5. Нысанды жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - нысандар айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгiлерiмен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
6. Нысанды толтыру кезiнде түзетуге, тазартуға, былғауға жол берiлмейдi.
7. Көрсеткiштер жоқ болған кезде нысанның тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
8. Қосымшаларда көрсетiлуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берiлмейдi.
9. Нысандарды беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен - нысандар екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырыс хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымның хабарламасын алады;
3) келу тәртiбiмен электрондық түрде ия болмаса электрондық почта бойынша электрондық түрде Салық кодексiнiң 69-бабы 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес - салық төлеушi нысанды қабылдағаны (жеткiзгенi) туралы хабарламаны салық органында ия болмаса электрондық почта бойынша алады.
2. 022.00 нысан бойынша өтiнiштi жасау
10. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2А-жолда жеке кәсiпкердiң аты-жөнi және ол бар болса фирмалық атауы көрсетiледi;
3) 2B-жолда заңды тұлғаның толық атауы, заңды тұлғаның филиалы көрсетiледi;
4) 3-жолда Экономикалық қызметтің жалпы жiктеуiшi бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет түрлерiнiң коды мен олардың үлес салмағы көрсетiледi.
ЭҚЖЖ коды (бес белгi) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң негiзгi үш түрлерi бойынша көрсетiледi. Yлес салмағы он үлеске дейiн дөңгелектеумен процентте көрсетiледi (қызметтің аталған түрлерiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100% тең болуы мiндеттi емес екенiн ескеру қажет).
Yлес салмағының есебi үшiн N 1-ӨН нысандағы (жылдық) мемлекеттiк статистика есептiлiктегі I-бөлiмнiң 100 жолында ("Өнiм") салық төлеушi көрсететiн деректердi пайдалану керек. Қызметтiң әрбiр түрi бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша 1-бағанның деректерiне 100-жолдың тиiстi бағандарының қатынасы ретiнде айқындалады.

4. При перерегистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по производству и (или) оптовой реализации алкогольной продукции, в формах заполняются:
раздел "Общая информация" в полном объеме;
остальные разделы с отражением только тех строк, по которым произошли изменения ранее представленных сведений.
5. При составлении форм:
1) на бумажном носителе формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе формы заполняются в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
6. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки.
7. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
8. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
9. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69  Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) форм.
2. Составление Заявления по форме 022.00
10. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2А указывается фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя и фирменное наименование, в случае его наличия;
3) в строке 2В указывается полное наименование юридического лица, филиала юридического лица;
4) в строке 3 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес.
Коды ОКЭД (пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.

Мысалы, қызметiнiң негiзгі түрi алкоголь және басқа да сусындардың бөлшек саудасы болатын салық төлеушi N 1-ӨН есеп беру (жылдық) I-бөлiмнiң 100-жолында мынадай деректердi көрсеттi:
-------------------------------------------------------------------
Көрсет.  |Жол | Есепті  |  оның ішінде қызметтің түрлері бойынша:
кiштер   |коды|жыл үшін |------------------------------------------
атауы    |    |барлығы  | алкоголь    | автомо. |автомо.  |жарнама
|    |         |және басқа да|бильдерді|бильдерді|
|    |         | сусындарды  | бөлшек  |жалға алу|
|    |         |көтерме сату |  сату   |         |
|    |         |-----------------------------------------
|    |         |   51340     |  50102  | 71100   | 74400
|    |         |   коды      |  коды   |  коды   | коды
-------------------------------------------------------------------
1      2        3         4          5          6         7
-------------------------------------------------------------------
Өндіріл.   100  250000,0   150000,0     50000,0   35000,0   5000,0
ген өнім.
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер кестесi мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 2  ЭҚЖЖ   А 51340   В 50102       С 71100 |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.  060,0%     020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------
Алкоголь және басқа да сусындардың көтерме саудасының үлес салмағы 150000,0 (Кестенiң 4-бағаны) / 250000,0 (кестенiң 3-бағаны) х 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтар бойынша үлес салмағы осындай жолмен есептелген.
N 2-ӨН нысандағы мемлекеттiк статистика беретiн шағын бизнес субъектiлерi - заңды тұлғалар ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi жоғарыда аталған жолмен N 2-ӨН есеп беру (жылдық) 3-бөлiмнiң 200-207-жолдарының деректерi негiзiнде ("Қаржы-шаруашылық қызмет нәтижелерi") толтырады.
N СОЦФИН нысанды МСЕ тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) МСЕ нысанын тапсыратын бiлiм беру ұйымдары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi жоғарыда көрсетiлген әдiске ұқсас жолмен NN СОЦФИН (денсаулық) және СОЦФИН (бiлiм) нысанды жылдық есептiлiктiң 4 бөлiмiнiң ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") деректерiнiң негiзiнде толтырады.
Жоғарыда көрсетiлген есептiлiк нысандарын бермейтiн сақтандыру ұйымдары, қоғамдық бiрлестiктер мен бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде тек негiзгi қызметi бойынша ЭҚЖЖ кодын көрсетедi;

Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является оптовая торговля алкогольными и другими напитками, в строке 100 раздела I отчета N1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
________________________________________________________________________
Наименование|Код   |Всего за|      в том числе по видам деятельности    |
показателей |строки|отчетный|-------------------------------------------|
|      |год     |розничная  |розничная  |аренда   |реклама  |
|      |        |торговля   |продажа ав-|автомо-  |         |
|      |        |алкогольны-|томобилей  |билей    |         |
|      |        |ми и други-|           |         |         |
|      |        |ми напитка-|           |         |         |
|      |        |ми         |           |         |         |
|      |        |___________|___________|_________|_________|
|      |        |код 51340  |код 50102  |код 71100|код 74400|
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
1      |   2  |    3   |     4     |     5     |     6   |    7    |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Объем произ-|  100 |250000,0| 150000,0  | 50 000,0  | 35 000,0| 5 000,0 |
веденной    |      |        |           |           |         |         |
продукции   |      |        |           |           |         |         |
(товаров,   |      |        |           |           |         |         |
услуг),     |      |        |           |           |         |         |
тыс. тенге  |      |        |           |           |         |         |
____________|______|________|___________|___________|_________|_________|
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
____________________________________________________
|  2|  ОКЭД  А 5 1 3 4 0 В  5 0 1 0 2  С  7 1 1 0 0 |
|Укажите                                            |
|удельный вес  0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 % |
|___________________________________________________|
Удельный вес оптовой торговли алкогольными и другими напитками рассчитан как 150000,0 (графа 4 Таблицы) / 250000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.
Юридические лица - субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность формы N2-МП, заполняют сведения по ОКЭД вышеназванным способом на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N2-МП (годовая).
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом аналогичным вышеуказанному методу заполняют сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Страховые организации, общественные объединения и бюджетные организации, не представляющие отчетность вышеуказанных форм в сведениях ОКЭД указывают код ОКЭД только основной деятельности.

5) 4-жолда заңды тұлғаны немесе жеке кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы (филиалдың есептiк тiркеу) мәлiмет көрсетiледi:
4А-жолда заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу куәлігінiң (филиалдың есептiк тiркеу) нөмiрi көрсетiледi;
4В-жолда жеке кәсiпкердiң куәлiк сериясы көрсетiледi;
4C-жолда жеке кәсiпкердiң куәлiк нөмiрi көрсетiледi;
4D-жолда заңды тұлғаны немесе жеке кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы (филиалдың есептiк тiркеу) куәлiктi беру күнi көрсетiледi;
6) 5-жолда қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы мәлiмет көрсетiледi:
5A-жолда қосылған құн салығын төлеушi ретiнде есепке қою туралы куәлiк сериясы көрсетiледi;
5B-жолда қосылған құн салығын төлеушi ретiнде есепке қою туралы куәлiк нөмiрi көрсетiледi;
5C-жолда қосылған құн салығын төлеушi ретiнде есепке қою күнi көрсетiледi;
7) 6-жолда кәсiпкерлiк қызметiн жүзеге асыру құқығына лицензия (бұдан әрi - лицензия) туралы мәлiмет көрсетiледi:
6A-жолда лицензиялардың жалпы санының барлығы көрсетiледi;
6B-жолда лицензияланатын қызмет түрi көрсетiледi;
6С-жолда лицензия нөмiрi көрсетiледi;
6D-жолда лицензия нөмiрi көрсетiледi;
6E-жолда лицензиар атауы көрсетiледi;
Егер салық төлеушiде лицензиялар саны бiреуден астам болса, онда олар туралы мәлiмет 022.01 нысан бойынша қосымшада толтырылады. Бұл ретте, 022.00 нысан бойынша өтінiштiң 6B, 6C, 6D, 6E-жолдары толтырылмайды. 022.00 нысан бойынша өтiнiштiң 6A-жолында 022.01 нысан бойынша қосымшаның соңғы парағының А бағанының рет нөмiрiне тең болуы тиiс лицензиялардың жалпы саны көрсетiледi;
8) 7-жолда 022.00 нысан бойынша өтiнiштi толтыру себебiнiң тиiстi белгiсi жүргізiледi (тiркеу немесе қайта тiркеу);
9) 8-жолда тиiстi берiлген қосымшалардың белгiсi көрсетiледi.
11. "Салық салу объектiлерi және салық салумен байланысты объектiлер туралы мәлiмет" бөлiмiнде:
1) 022.00.001-жолда этил спиртi мен алкоголь өнiмiн өндiрудi, этил спиртiн сақтау мен сатуды, алкоголь өнiмiн сақтау мен көтерме сатуды жүзеге асыратын ұйымдарға ПИН-кодын берудiң тiркеу карточкасы туралы мәлiмет көрсетiледi:
022.00.001A-жолда ПИН-коды көрсетiледi;
022.00.001B-жолда тiркеу карточкасы беру күнi көрсетiледi;

5) в строке 4 указываются сведения о государственной регистрации юридического лица (учетной регистрации филиала) или индивидуального предпринимателя:
в строке 4А указывается регистрационный номер свидетельства о государственной регистрации юридического лица (учетной регистрации филиала);
в строке 4В указывается серия свидетельства индивидуального предпринимателя;
в строке 4С указывается номер свидетельства индивидуального предпринимателя;
в строке 4D указывается дата выдачи свидетельства о государственной регистрации соответственно юридического лица (учетной регистрации филиала) или индивидуального предпринимателя;
6) в строке 5 указываются сведения о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость:
в строке 5А указывается серия свидетельства о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
в строке 5В указывается номер свидетельства о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
в строке 5С указывается дата постановки на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
7) в строке 6 указываются сведения о лицензии на право осуществления предпринимательской деятельности (далее - лицензия):
в строке 6А указывается общее количество лицензий;
в строке 6В указывается вид лицензируемой деятельности;
в строке 6С указывается номер лицензии;
в строке 6D указывается дата выдачи лицензии;
в строке 6Е указывается наименование лицензиара.
В случае, если у налогоплательщика количество лицензий более одной, то сведения о них заполняются в приложении по форме 022.01. При этом строки 6В, 6C, 6D, 6E Заявления по форме 022.00 не заполняются. В строке 6А Заявления по форме 022.00 указывается общее количество лицензий, которое должно быть равно последнему порядковому номеру графы А последнего листа приложения по форме 022.01;
8) в строке 7 производится соответствующая отметка причины заполнения Заявления по форме 022.00 (регистрация или перерегистрация);
9) в строке 8 указывается отметка соответствующих представленных приложений.
11. В разделе "Сведения об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением":
1) в строке 022.00.001 указываются сведения о регистрационной карточке присвоения ПИН-кода организациям, осуществляющим производство этилового спирта и алкогольной продукции, хранение и реализацию этилового спирта, хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции (далее - регистрационная карточка):
в строке 022.00.001А указывается ПИН-код;
в строке 022.00.001В указывается дата выдачи регистрационной карточки;

2) 022.00.002-жолда қызметті жүзеге асыру орны көрсетiледi;
022.00.002А-жолда облыстың атауы көрсетiледi;
022.00.002B-жолда қаланың (ауданның) атауы көрсетiледi;
022.00.002С-жолда кенттiң (ауылдың) атауы көрсетiледi;
022.00.002D-жолда көшенiң (даңғылдың, гүлзардың, бұрылыстың және т.б.) атауы көрсетiледi;
022.00.002E-жолда үйдiң (ғимараттың) нөмiрi көрсетiледi;
022.00.002F-жолда салық салу объектiлерi және салық салумен байланысты объектiлердiң орнын анықтауға мүмкiндiк беретiн басқа мекен-жайының атауы көрсетiледi;
3) 022.00.003-жолда алкоголь өнiмiн өндiру, алкоголь өнiмiн көтерме сату - тиiстi қызмет түрiнiң белгісi жүргiзiледi;
4) 02.00.004-жолда шығарылатын алкоголь өнiмi түрiнiң атауы көрсетiледi.
Егер шығарылатын алкоголь өнiмi түрлерiнiң саны бiреуден астам болса, онда 022.02 нысан бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте 022.02 нысан бойынша өтiнiштiң 02.00.004-жолы толтырылмайды;
5) 022.00.005-жолда алкоголь өнiмi үшiн қойма жайлары туралы мәлiмет көрсетiледi:
022.00.005А-жолда қоймалардың саны көрсетiледi;
022.00.005B-жолда қоймалардың алатын жалпы көлемi көрсетiледi;
6) 022.00.006 жолы егер алкоголь өнiмiн өндiру және (немесе) көтерме сату бойынша қызметтi жүзеге асыратын жеке кәсiпкер немесе заңды тұлға (заңды тұлғаның филиалы) жер телімiнiң иесi, ия болмаса телiм тұрақты жер пайдалану құқығында болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, осы жолда жер телiмiне меншiк құқығына актiге (тұрақты жер пайдалану құқығына, бұдан әрi - жер телiмiнiң актiсi) сәйкес мәлiметтерi көрсетiледi:
022.00.006A-жолда жер телiмi актiсiнiң нөмiрi көрсетiледi;
022.00.006B-жолда жер телiмi актiсiн беру күнi көрсетiледi;
022.00.006С-жолда жер телiмiнiң көлемi көрсетiледi;
022.00.006D-жолда жер телiмiнiң кадастрлық нөмiрi көрсетiледi;
Егер жер телiмiне актiлер саны бiреуден астам болса, онда 022.03 нысан бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте 022.00 нысан бойынша өтiнiштiң 022.00.006A, 02.06.006В және 022.00.006D-жолдары толтырылмайды. 022.00.006С-жолда 022.03 нысан бойынша қосымшаның барлық парақтары 02.03.001С-жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын жер телiмiнiң жалпы көлемi көрсетiледi;
7) 022.00.007-жолы егер алкоголь өнiмiн өндiру және (немесе) көтерме сату бойынша қызмет жүзеге асырылатын жер телiмi уақытша жер пайдалануда болған жағдайда толтырылады. Бұл peттe бұл жолда уақытша жер пайдалану туралы шартқа сәйкес мәлiметтер көрсетiледi:
022.00.007A-жолда уақытша жер пайдаланудың тиiстi түрi (өтеусiз, тегiн) көрсетiледi;
022.00.007B-жолда уақытша жер пайдалану шартының нөмiрi көрсетiледi;
022.00.007С-жолда уақытша жер пайдалану шартын жасау күнi көрсетiледi;
022.00.007D-жолда уақытша жер пайдалану шарқының қызмет ету мерзiмi көрсетiледi;
022.00.007Е-жолда жер телiмiнiң көлемi көрсетiледi;
022.00.007F-жолда жер телiмiнiң кадастрлық нөмiрi көрсетiледi;
022.00.007G-жолда жалға берушi - салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
022.00.007Н-жолда жеке тұлғаның аты-жөнi немесе заңды тұлғаның (құрылымдық бөлiмшенiң) атауы көрсетiледi;
Егер уақытша жер пайдалану туралы шарттардың саны бiреуден астам болса, онда 022.03 нысан бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте 022.00 нысан бойынша өтiнiштiң 022.00.007A, 02.00.007B, 022.00.007C, 022.00.006D, 02.00.007F, 022.00.007G және 022.00.00Н-жолдары толтырылмайды. 022.00 нысан бойынша өтiнiштiң 022.00.007E-жолда 022.03 нысан бойынша қосымшаның барлық парақтары 022.03.002E-жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын жер телiмдерiнiң жалпы көлемi көрсетiледi;

2) в строке 022.00.002 указывается место осуществления деятельности:
в строке 022.00.002А указывается наименование области;
в строке 022.00.002В указывается наименование города (района);
в строке 022.00.002С указывается наименование поселка (села);
в строке 022.00.002D указывается наименование улицы (проспекта, бульвара, переулка и т.д.);
в строке 022.00.002Е указывается номер дома (здания);
в строке 022.00.002F указывается наименование другого адреса, позволяющего определить местонахождение объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением;
3) в строке 022.00.003 производится отметка соответствующего вида деятельности (производство алкогольной продукции, оптовая реализация алкогольной продукции);
4) в строке 022.00.004 указывается наименование вида производимой алкогольной продукции.
В случае, если количество видов производимой алкогольной продукции более одного, то заполняется приложение по форме 022.02. При этом строка 022.00.004 Заявления по форме 022.00 не заполняется;
5) в строке 022.00.005 указываются сведения о складских помещениях для алкогольной продукции:
в строке 022.00.005А указывается количество складов;
в строке 022.00.005В указывается общая занимаемая площадь складов;
6) строка 022.00.006 заполняется в случае, если индивидуальный предприниматель или юридическое лицо (филиал юридического лица), осуществляющие деятельность по производству и (или) оптовой реализации алкогольной продукции, являются собственником земельного участка, либо участок находится на праве постоянного землепользования. При этом в данной строке указываются сведения согласно акту на право собственности на земельный участок (на право постоянного землепользования, далее - акт на земельный участок):
в строке 022.00.006А указывается номер акта на земельный участок;
в строке 022.00.006В указывается дата выдачи акта на земельный участок;
в строке 022.00.006С указывается площадь земельного участка;
в строке 022.00.006D указывается кадастровый номер земельного участка.
В случае, если количество актов на земельные участки более одного, то заполняется приложение по форме 022.03. При этом строки 022.00.006А, 022.00.006В и 022.00.006D Заявления по форме 022.00 не заполняются. В строке 022.00.006С указывается общая площадь земельного участка, определяемая как сумма строк 022.03.001С всех листов приложения по форме 022.03;
7) строка 022.00.007 заполняется в случае, если земельный участок, на котором осуществляется деятельность по производству и (или) оптовой реализации алкогольной продукции, находится во временном землепользовании. При этом в данной строке указываются сведения согласно договору о временном землепользовании:
в строке 022.00.007А указывается соответствующий вид временного землепользования (возмездное, безвозмездное);
в строке 022.00.007В указывается номер договора о временном землепользовании;
в строке 022.00.007С указывается дата заключения договора о временном землепользовании;
в строке 022.00.007D указывается срок действия договора о временном землепользовании;
в строке 022.00.007Е указывается площадь земельного участка;
в строке 022.00.007F указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 022.00.007G указывается регистрационный номер налогоплательщика - арендодателя;
в строке 022.00.007Н указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица (структурного подразделения) - арендодателя.
В случае, если количество договоров о временном землепользовании более одного, то заполняется приложение по форме 022.03. При этом строки 022.00.007А, 022.00.007В, 022.00.007С, 022.00.007D, 022.00.007F, 022.00.007G и 022.00.007H Заявления по форме 022.00 не заполняются. В строке 022.00.007Е Заявления по форме 022.00 указывается общая площадь всех участков, определяемая как сумма строк 022.03.002Е всех листов приложения по форме 022.03;

8) 022.00.008-жолда жылжымайтын мүлiкке құқығын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiкке (бұдан әрi - жылжымайтын мүлiкке куәлiк) сәйкес мәлiмет көрсетiледi;
022.00.008А-жолда жылжымайтын мүлiкке куәлiктiң нөмiрi көрсетiледi;
022.00.008В-жолда жылжымайтын мүлiкке куәлiктi беру күнi көрсетiледi;
022.00.008С-жолда үй-жай көлемi көрсетiледi;
Егер жылжымайтын мүлiкке куәлiк саны бiреуден астам болса, онда 022.04 нысан бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте, 022.00 нысан бойынша өтiнiштiң 022.00.008A және 02.00.008В-жолдары толтырылмайды. 022.00 нысан бойынша өтiнiштiң 022.00.008C-жолда 022.04 нысан бойынша қосымшаның барлық парақтары 022.04.001C-жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын үй-жайдың жалпы көлемi көрсетiледi;
9) егер алкоголь өнiмiн өндiру және (немесе) көтерме сату бойынша қызметте пайдаланылатын жылжымайтын мүлiк жалға алынған болса, онда 022.00.09-жолда жылжымайтын мүлiктi жалға алу шарты (бұдан әрi - жалға алу шарты) туралы мәлiмет көрсетiледi:
022.00.09А-жолда жалға алу шартының нөмiрi көрсетiледi;
022.00.09В-жолда жалға алу шартын жасау күнi көрсетiледi;
022.00.09C-жолда жалға алу шартының қолдану мерзiмi көрсетiледi;
022.00.09D-жолда үй-жай көлемi көрсетiледi;
022.00.09Е-жолда жалға берушi - салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
022.00.09F-жолда жеке тұлғаның аты-жөнi немесе заңды тұлғаның (заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесiнiң) атауы көрсетiледi.
Егер жылжымайтын мүлiктi жалға алу шарттарының саны бiреуден астам болса, онда 022.04 нысан бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте, 022.00 нысан бойынша өтiнiштiң 022.00.009A, 02.00.009B, 022.00.009C, 02.00.009E және 022.00.009F-жолдары толтырылмайды. 022.00 нысан бойынша өтiнiштiң 022.00.009D-жолда 022.04 нысан бойынша қосымшаның барлық парақтары 022.04.002D-жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын үй-жайдың жалпы көлемi көрсетiледi.
10) 022.00.010-жолда салықтарды есептеу мен төлеу тәртiбi туралы тиiстi белгi жүргiзiледi (оңайлатылған декларация бойынша, жалпы белгiленген тәртiпте, патент бойынша);
11) 022.00.011-жолда фискальдық жады бар бақылау-касса машиналары туралы мәлiмет көрсетiледi;
022.00.011A-жолда фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарының жалпы саны көрсетiледi;
022.00.011В-жолда фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының маркасы көрсетiледi;
022.00.011С-жолда фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының тiркеу карточкасын беру күнi көрсетiледi;
022.00.011D-жолда фискальдық жады бар бақылау-касса машинасы тiркеу карточкасын беру күнi көрсетiледi;
Егер фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарының саны бiреуден астам болса, онда 022.05 нысан бойынша қосымша толтырылады. Бұл peттe 022.00 нысан бойынша өтiнiштiң 022.00.011B, 02.00.011С, 022.00.011D-жолдары толтырылмайды. 022.00 нысан бойынша өтiнiштiң 022.00.011A-жолда 022.05 нысан бойынша қосымшаның соңғы парағы А бағанының соңғы рет нөмiрiне тең болуы тиiс фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарының жалпы саны көрсетiледi.

8) в строке 022.00.008 указываются сведения согласно свидетельству о государственной регистрации прав на недвижимое имущество (далее - свидетельство на недвижимое имущество):
в строке 022.00.008А указывается номер свидетельства на недвижимое имущество;
в строке 022.00.008В указывается дата выдачи свидетельства на недвижимое имущество;
в строке 022.00.008С указывается площадь помещения.
В случае, если количество свидетельств на недвижимое имущество более одного, то заполняется приложение по форме 022.04. При этом строки 022.00.008А и 022.00.008В Заявления по форме 022.00 не заполняются. В строке 022.00.008С Заявления по форме 022.00 указывается общая площадь помещения, определяемая как сумма строк 022.04.001С всех листов приложения по форме 022.04;
9) в случае, если недвижимое имущество, используемое в деятельности по производству и (или) оптовой реализации алкогольной продукции, является арендованным, то в строке 022.00.009 указываются сведения о договоре аренды недвижимого имущества (далее - договор аренды):
в строке 022.00.009А указывается номер договора аренды;
в строке 022.00.009В указывается дата заключения договора аренды;
в строке 022.00.009С указывается срок действия договора аренды;
в строке 022.00.009D указывается площадь помещения;
в строке 022.00.009E указывается регистрационный номер налогоплательщика - арендодателя;
в строке 022.00.009F указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица (структурного подразделения юридического лица) - арендодателя.
В случае, если количество договоров аренды недвижимого имущества более одного, данные о них заполняются в приложении по форме 022.04. При этом: строки 022.00.009А, 022.00.009В, 022.00.009С, 022.00.009Е и 022.00.009F Заявления по форме 022.00 не заполняются. В строке 022.00.009D Заявления по форме 022.00 указывается общая площадь помещения, определяемая как сумма строк 022.04.002D всех листов приложения по форме 022.04.
10) в строке 022.00.010 производится соответствующая отметка о порядке исчисления и уплаты налогов (по упрощенной декларации, в общеустановленном порядке, по патенту);
11) в строке 022.00.011 указываются сведения о контрольно-кассовой машине с фискальной памятью:
в строке 022.00.011А указывается общее количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью. В случае, если количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью более одной, то сведения о них заполняются в приложении по форме 022.05. При этом строки 022.00.011В, 022.00.011С и 022.00.011D Заявления по форме 022.00 не заполняются. В строке 022.00.011А указывается общее количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью, которое должно быть равно последнему порядковому номеру графы А последнего листа приложения по форме 022.05;
в строке 022.00.011В указывается марка контрольно-кассовой машины с фискальной памятью;
в строке 022.00.011С указывается номер регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью;
в строке 022.00.011D указывается дата выдачи регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью.

12. 022.00 нысан бойынша өтiнiшке  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 022.01 нысан бойынша қосымша жасау
13. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi.
14. "Лицензиялар туралы мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) А бағанында аралық нөмiрлеудi қолданумен рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында лицензияланатын қызмет түрi және лицензиар атауы көрсетiледi;
3) С бағанында лицензияның нөмiрi көрсетiледi;
4) D бағанында лицензияны беру күнi көрсетiледi.
15. 022.01 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
4. 022.02 нысан бойынша қосымша жасау
16. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда 022.02 нысан бойынша қосымша парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
17. "Өндiрiлген өнiм түрлерi туралы мәлiмет" бөлiмiнде:
1) А бағанында аралық нөмiрлеудi қолданумен рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында өндiрiлетiн (сатылатын) алкоголь өнiмiнiң түрi көрсетiледi.
18. 022.02 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
5. 022.03 нысан бойынша қосымшаны жасау
19. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тіркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда 022.003 нысан бойынша қосымша парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
20. "Жер телiмдерi туралы мәлімет" бөлiмінде:
1) 022 03.001 жолы егер алкоголь өнiмiн өндiру және (немесе) көтерме сату бойынша қызметтi жүзеге асыратын жеке кәсiпкер немесе заңды тұлға (заңды тұлғаның филиалы) жер телімінің иесi, ия болмаса телiм тұрақты жер пайдалану құқығында болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, осы жолда жер телiмi актiсіне сәйкес мәлiмет көрсетiледі:
022.03.001А-жолда жер телiмiне актiнiң нөмiрi көрсетiледi;
022.03.001В-жолда жер телімiне актiнi беру күнi көрсетiледi;
022.03.001С-жолда жер телiмінің көлемi көрсетiледi;
022.03.001D-жолда жер телiмінің кадастрлық нөмiрi көрсетiледi;
2) 022.03.002 жолы егер өндiру және (немесе) көтерме сату бойынша қызметтi жүзеге асыру үшiн пайдаланылатын жер телiмі уақытша жер пайдалануда болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, 02.03.002-жолда уақытша жер пайдалану туралы шартқа сәйкес мәлiмет көрсетiледi:
022.03.002А-жолда уақытша жер пайдаланудың тиiстi түріне белгi (өтеусiз, тегiн) жүргiзiледi;
022.03.002В-жолда уақытша жер пайдалану шартының нөмiрi көрсетiледi;
022.03.002C-жолда уақытша жер пайдалану шартын жасау күнi көрсетiледi;
022.03.002D-жолда уақытша жер пайдалану шартының қызмет ету мерзiмi көрсетiледi;
022.03.002Е-жолда жер телiмiнiң көлемi көрсетіледi;
022.03.002F-жолда жер телiмiнiң кадастрлық нөмiрi көрсетiледi;
022.03.002G-жолда жалға беруші - салық төлеушiнiң тіркеу нөмiрi көрсетiледi;
022.03.002H-жолда жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның (құрылымдық бөлiмшенiң) атауы көрсетiледi.

12. Заявление по форме 022.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
3. Составление приложения по форме 022.01
13. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается общее количество листов приложения по форме 022.01.
14. В разделе "Сведения о лицензиях":
1) в графе А указывается порядковый номер с применением сквозной нумерации;
2) в графе В вид лицензируемой деятельности и наименование лицензиара;
3) в графе С указывается номер лицензии;
4) в графе D указывается дата выдачи лицензии.
15. Приложение по форме 022.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
4. Составление приложения по форме 022.02
16. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается общее количество листов приложения по форме 022.02.
17. В разделе "Сведения о видах производимой (реализуемой) продукции":
1) в графе А указывается порядковый номер с применением сквозной нумерации;
2) в графе В указывается вид производимой (реализуемой) алкогольной продукции.
18. Приложение по форме 022.02 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
5. Составление приложения по форме 022.03
19. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается общее количество листов приложения по форме 022.03.
20. В разделе "Сведения о земельных участках":
1) строка 022.03.001 заполняется в случае, если индивидуальный предприниматель или юридическое лицо (филиал юридического лица), осуществляющие деятельность по производству и (или) оптовой реализации алкогольной продукции, являются собственником земельных участков, либо участки находятся на праве постоянного землепользования. При этом в данной строке указываются сведения согласно акту на земельный участок:
в строке 022.03.001А указывается номер акта на земельный участок;
в строке 022.03.001В указывается дата выдачи акта на земельный участок;
в строке 022.03.001С указывается площадь земельного участка;
в строке 022.03.001D указывается кадастровый номер земельного участка;
2) строка 022.03.002 заполняется в случае, если земельный участок, используемый для осуществления деятельности по производству и (или) оптовой реализации алкогольной продукции, находится во временном землепользовании. При этом в строке 022.03.002 указываются сведения согласно договору о временном землепользовании:
в строке 022.03.002А производится отметка соответствующего вида временного землепользования (возмездное, безвозмездное);
в строке 022.03.002В указывается номер договора о временном землепользовании;
в строке 022.03.002С указывается дата заключения договора о временном землепользовании;
в строке 022.03.002D указывается срок действия договора о временном землепользовании;
в строке 022.03.002Е указывается площадь земельного участка;
в строке 022.03.002F указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 022.03.002G указывается регистрационный номер налогоплательщика - арендодателя;
в строке 022.03.002Н указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица (структурного подразделения) - арендодателя.

21. 022.03 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
6. 022.04 нысан бойынша қосымшаны жасау
22. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда 022.04 нысан бойынша қосымша парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
23. "Жылжымайтын мүлiк туралы мәлiмет" бөлiмiнде:
1) 022.04.001 жолы егер алкоголь өнімiн өндiру және (немесе) көтерме сату бойынша қызметтi жүзеге асыратын жеке кәсіпкер немесе заңды тұлға (заңды тұлғаның филиалы) жер телiмiнiң иесi, ия болмаса телiм тұрақты жер пайдалану құқығында болған жағдайда толтырылады.
Бұл ретте 022.04.001-жолда жылжымайтын мүлiкке куәлiкке сәйкес мәлiмет көрсетiледi:
022.04.001A-жолда жылжымайтын мүлiкке куәлiктiң нөмiрi көрсетiледi;
022.04.001B-жолда жылжымайтын мүлiкке куәлiктiң күнi көрсетiледi;
022.04.001С-жолда үй-жайдың көлемi көрсетiледi;
2) 022.04.001 жолы егер алкоголь өнiмiн өндiру және (немесе) көтерме сату бойынша қызметтi жүзеге асыратын жеке кәсiпкер немесе заңды тұлға (заңды тұлғаның филиалы) жер телiмiнiң иесi, ия болмаса телiм тұрақты жер пайдалану құқығында болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте осы жолда жалға алу шартына сәйкес мәлiмет көрсетiледi:
022.04.002А-жолда жалға алу шартының нөмiрi көрсетiледi;
022.04.002B-жолда жалға алу шартын жасау күнi көрсетiледi;
022.04.002C-жолда жалға алу шартының қызмет ету мерзімi көрсетiледi;
022.04.002D-жолда үй-жай көлемi көрсетiледi;
022.04.002E-жолда жалға берушi - салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
022.04.002F-жолда жеке тұлғаның аты-жөнi немесе заңды тұлғаның (құрылымдық бөлiмшенiң) атауы көрсетiледi.
24. 022.04 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
7. 022.05 нысан бойынша қосымшаны жасау
25. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда 022.05 нысан бойынша қосымша парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
26. "Фискальдық жады бар бақылау-кассалық машиналары туралы мәлiмет" бөлiмiнде:
1) А бағанында аралық нөмiрлеудi қолданумен рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында бақылау-касса машинасының маркасы көрсетiледi;
3) С бағанында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасы тiркеу карточкасының нөмiрi көрсетiледi;
4) D бағанында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының тiркеу карточкасын беру күнi көрсетiледi.
27. 022.05 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
_______________________________

21. Приложение по форме 022.03 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
6. Составление приложения по форме 022.04
22. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается общее количество листов приложения по форме 022.04.
23. В разделе "Сведения о недвижимом имуществе":
1) строка 022.04.001 заполняется в случае, если индивидуальный предприниматель или юридическое лицо (филиал юридического лица), осуществляющие деятельность по производству и (или) оптовой реализации алкогольной продукции, являются собственником недвижимого имущества. При этом в строке 022.04.001 указываются сведения согласно свидетельству на недвижимое имущество:
в строке 022.04.001А указывается номер свидетельства на недвижимое имущество;
в строке 022.04.001В указывается дата выдачи свидетельства на недвижимое имущество;
в строке 022.04.001С указывается площадь помещения;
2) строка 022.04.002 заполняется в случае, если недвижимое имущество, используемое для осуществления деятельности по производству и (или) оптовой реализации алкогольной продукции, находится во временном землепользовании. При этом в данной строке указываются сведения согласно договору аренды:
в строке 022.04.002А номер договора аренды;
в строке 022.04.002В указывается дата заключения договора аренды;
в строке 022.04.002С указывается срок действия договора аренды;
в строке 022.04.002D указывается площадь помещения;
в строке 022.04.002Е указывается регистрационный номер налогоплательщика - арендодателя;
в строке 022.04.002F указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица (структурного подразделения) - арендодателя.
24. Приложение по форме 022.04 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
7. Составление приложения по форме 022.05
25. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается общее количество листов приложения по форме 022.05.
26. В разделе "Сведения о контрольно-кассовых машинах с фискальной памятью":
1) в графе А указывается порядковый номер с применением сквозной нумерации;
2) в графе В указывается марка контрольно-кассовой машины с фискальной памятью;
3) в графе С указывается номер регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью;
4) в графе D указывается дата выдачи регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью.
27. Приложение по форме 022.05 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
__________________________

РҚАО-ның ескертуі: 022.00, 022.01, 022.02, 022.03, 022.04, 022.05 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Шыны ыдысты қабылдау бойынша салық салумен байланысты объектiлер мена салық салу объектiлерiн тiркеу (қайта тiркеу) туралы өтiнiштi жасау ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы"  Кодексiне  (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және қоса берiлген шыны ыдысты қабылдау бойынша салық салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерiн тiркеу (қайта тiркеу) туралы өтiнiштi жасау тәртiбiн (бұдан әрi - нысандар) көздейдi:
1) 032.00 нысан бойынша шыны ыдысты қабылдау бойынша салық салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерiн тiркеу (қайта тiркеу) туралы Өтiнiш (бұдан әрi - 032.00 нысан бойынша Өтiнiш);
2) 032.01 нысан бойынша шыны ыдысты қабылдау бойынша салық салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерiн тiркеу (қайта тiркеу) туралы өтiнiшке 1-қосымша (бұдан әрi - 032.01 нысан бойынша өтiнiшке 1-қосымша);
3) 032.02 нысан бойынша шыны ыдысты қабылдау бойынша салық салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерiн тiркеу (қайта тiркеу) туралы өтiнiшке 2-қосымша (бұдан әрi - 032.02 нысан бойынша өтiнiшке 2-қосымша);
4) 032.03 нысан бойынша шыны ыдысты қабылдау бойынша салық салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерiн тiркеу (қайта тiркеу) туралы өтiнiшке 3-қосымша (бұдан әрi - 032.03 нысан бойынша өтiнiшке 3-қосымша).
2. 032.00 нысаны  Салық кодексiнiң  531-бабына сәйкес шыны ыдысты қабылдауды жүзеге асыратын салық төлеушiлерге салық салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерiн салық органында тiркеуге арналған.
032.01 нысан бойынша 1-қосымша жер учаскесi туралы мәлiметтер көрсетуге арналған;
032.02 нысан бойынша 2-қосымша жылжымайтын мүлiк туралы мәлiметтер көрсетуге арналған;
032.03 нысан бойынша 3-қосымша жады бар бақылау-касса машиналары туралы мәлiметтер көрсетуге арналған.
3. 032.00 нысаны шыны ыдысты қабылдауды жүзеге асыратын жеке стационарлық, жылжымалы және өзге де нүктелерге жеке толтырылады.
032.01, 032.02, 032.04, 032.05 нысандары бойынша қосымшаларды толтырғанда олардың әрбiр бетiнiң жоғары бұрышында ағымдағы парақтың нөмiрi көрсетiледi.
4. Шыны ыдысты қабылдау бойынша салық салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерiн қайта тiркеудi жүргiзгенде, нысандар:
"Жалпы ақпарат" бөлiмi толық көлемде;
қалған бөлiмдер - олар бойынша бұрын берiлген мәлiметтерде тек қана өзгерiстер болған жолдарды көрсетумен толтырылады.

Примечание РЦПИ: Графические формы 022.00, 022.01, 022.02, 022.03, 022.04, 022.05 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_________________________________________________________________
Утверждены приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила
составления Заявления о регистрации (перерегистрации)
объектов налогообложения и объектов, связанных с
налогообложением, по приему стеклопосуды
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Заявления о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по приему стеклопосуды, включающего прилагаемые формы (далее - формы):
1) Заявления о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по приему стеклопосуды по форме 032.00 (далее - Заявление по форме 032.00);
2) приложения 1 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по приему стеклопосуды по форме 032.01 (далее - приложение по форме 032.01);
3) приложения 2 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по приему стеклопосуды по форме 032.02 (далее - приложение по форме 032.02);
4) приложения 3 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по приему стеклопосуды по форме 032.03 (далее - приложение по форме 032.03).
2. Заявление по форме 032.00 предназначено для регистрации в налоговом органе объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, налогоплательщиков, осуществляющих прием стеклопосуды в соответствии со статьей 531  Налогового кодекса.
Приложение по форме 032.01 предназначено для отражения сведений о земельных участках.
Приложение по форме 032.02 предназначено для отражения сведений о недвижимом имуществе.
Приложение по форме 032.03 предназначено для отражения сведений о контрольно-кассовых машинах с фискальной памятью.
3. Заявление по форме 032.00 заполняется отдельно на каждую стационарную, передвижную и иную точки налогоплательщиков, осуществляющих прием стеклопосуды.
При заполнении приложений по форме 032.01, 032.02, 032.03 на каждом их листе в правом верхнем углу указывается номер текущего листа.
4. При перерегистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по приему стеклопосуды, в формах заполняются:
раздел "Общая информация" в полном объеме;
остальные разделы с отражением только тех строк, по которым произошли изменения ранее представленных сведений.

5. Нысанды жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - нысандар айналмалы немесе қауырсын қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, бас баспа белгiлерiмен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
6. Нысанды толтыру кезiнде түзетуге, тазартуға, былғауға жол берiлмейдi.
7. Көрсеткiштер жоқ болған кезде нысанның тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
8. Қосымшаларда көрсетiлуге жататын деректер жоқ болған жағдайда аталған қосымшалар берiлмейдi.
9. Нысандарды беру кезiнде:
1) қағаз тасығышта келу тәртiбiмен - нысандар екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен салық төлеушiге қайтарылады;
2) хабарламамен тапсырыс хатпен почта бойынша - салық төлеуші почта немесе байланыстың өзге ұйымның хабарламасын алады;
3) келу тәртiбiмен электрондық түрде ия болмаса электрондық почта бойынша электрондық түрде Салық кодексiнiң 69-бабы 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес - салық төлеушi нысанды қабылдағаны (жеткiзгенi) туралы хабарламаны салық органында ия болмаса электрондық почта бойынша алады.
2. 032.00 нысан бойынша өтiнiштi жасау
10. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2А-жолда жеке кәсiпкердiң аты-жөнi және ол бар болса фирмалық атауы көрсетiледi;
3) 2В-жолда заңды тұлғаның толық атауы, заңды тұлғаның филиалы көрсетiледi;
4) 3-жолда Экономикалық қызметтiң жалпы жiктеуiшi бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет түрлерiнiң коды мен олардың үлес салмағы көрсетiледi.
ЭҚЖЖ коды (бес белгi) олардың үлес салмағының кему тәртiбiмен қызметтiң негiзгi үш түрлерi бойынша көрсетiледi. Yлес салмағы он үлеске дейiн дөңгелектеумен процентте көрсетiледi (қызметтiң аталған түрлерiнiң үлес салмағының жалпы сомасы 100% тең болуы мiндеттi емес екенiн ескеру қажет).
Үлес салмағының есебi үшiн N 1-ӨН нысандағы (жылдық) мемлекеттiк статистика есептiлiктегi 1-бөлiмнiң 100-жолда ("Өнiм") салық төлеушi көрсететiн деректердi пайдалану керек. Қызметтiң әрбiр түрi бойынша, үлес салмағы 100 жол бойынша 1-бағанның деректерiне 100-жолдың тиiстi бағандарының қатынасы ретiнде айқындалады.
Мысалы, қызметiнiң негiзгi түрi алкоголь және басқа да сусындардың бөлшек саудасы болатын салық төлеушi N 1-ӨН есеп беру (жылдық) 1-бөлiмнiң 100-жолда мынадай деректердi көрсеттi:
-------------------------------------------------------------------
Көрсет.  |Жол | Есепті  |  оның ішінде қызметтің түрлері бойынша:
кiштер   |коды|жыл үшін |------------------------------------------
атауы    |    |барлығы  |  өзге де  |автомобиль.|автомо.  |жарнама
|    |         |    жеке   |дерді бөл. |бильдерді|
|    |         | қызметтер |  шек сату |жалға алу|
|    |         |  көрсету  |           |         |
|    |         |-----------------------------------------

5. При составлении форм:
1) на бумажном носителе формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе формы заполняются в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
6. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки.
7. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
8. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
9. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69 Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) форм.
2. Составление Заявления по форме 032.00
10. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2А указывается фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя и фирменное наименование, в случае его наличия;
3) в строке 2В указывается полное наименование юридического лица, структурного подразделения юридического лица;
4) в строке 3 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес.
Коды ОКЭД (пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является предоставление прочих индивидуальных услуг, в строке 100 раздела I отчета N1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
________________________________________________________________________
Наименование|Код   |Всего за|      в том числе по видам деятельности    |
показателей |строки|отчетный|-------------------------------------------|
|      |год     |предостав- |розничная  |аренда   |реклама  |
|      |        |ление про- |продажа ав-|автомо-  |         |
|      |        |чих индиви-|томобилей  |билей    |         |
|      |        |дуальных   |           |         |         |
|      |        |услуг      |           |         |         |
|      |        |           |           |         |         |
|      |        |___________|___________|_________|_________|

6) 5-жолда қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы мәлiмет көрсетiледi:
5А-жолда қосылған құн салығын төлеушi ретiнде есепке қою туралы куәлiк сериясы көрсетiледi;
5В-жолда қосылған құн салығын төлеушi ретiнде есепке қою туралы куәлiк нөмiрi көрсетiледi;
5C-жолда қосылған құн салығын төлеушi ретiнде есепке қою күнi көрсетiледi;
7) 6-жолда 032.00 нысан бойынша өтiнiштi толтыру себебiнiң тиiстi белгiсi қойылады (бұдан әрi - тiркеу қайта тiркеу);
8) 7-жолда тиiстi берiлген қосымшалардың белгiсi көрсетiледi.
11. "Салық салу объектiлерi және салық салумен байланысты объектiлер туралы мәлiмет" бөлiмiнде:
1) 032.00.001-жолда шыны ыдысты қабылдау пунктiнiң орналасқан жерi көрсетiледi:
032.00.001А-жолда облыстың атауы көрсетiледi;
032.00.001В-жолда қаланың (ауданның) атауы көрсетiледi;
032.00.001С-жолда кенттiң (ауылдың) атауы көрсетiледi;
032.00.001D-жолда көшенiң (даңғылдың, гүлзардың, бұрылыстың және т.б) атауы көрсетiледi;
032.00.001E-жолда үйдiң (ғимараттың) нөмiрi көрсетiледi;
032.00.001F-жолда пәтердiң нөмiрi көрсетiледi;
032.00.001G-жолда салық салу объектiлерi және салық салумен байланысты объектiлердiң орнын анықтауға мүмкiндiк беретiн басқа мекен-жайының атауы көрсетiледi;
2) 032.00.002-жолда шыны ыдысты қабылдау пунктiнiң тиiстi түрiне (стационарлық, жылжымалы, өзге) белгi қойылады;
3) 032.00.003-жолда шыны ыдыс үшiн қойма жайлары туралы мәлiметтер көрсетiледi:
032.00.003А-жолда шыны ыдыс үшiн қоймалардың жалпы саны көрсетiледi;
032.00.003B-жолда шыны ыдыс үшiн қоймалардың жалпы көлемi көрсетiледi;
4) 032.00.004-жолда шыны ыдысты қабылдаудың жылжымалы пунктi туралы мәлiметтер көрсетiледi;
032.00.004A-жолда автомашинаның мемлекеттiк нөмiрi көрсетiледi;
032.00.004B-жолда автомашинаның маркасы көрсетiледi;
5) 032.00.005-жолда шыны ыдысқа арналған ыдыс саны көрсетiледi;
6) 032.00.006-жолда шыны ыдысты қабылдау пунктiнiң жұмыс режимi туралы (8 сағат, 12 сағат, 24 сағат немесе өзге) тиiстi белгi қойылады;
7) 032.00.007-жолда шыны ыдысты қабылдау бойынша қызметтi жүзеге асырушы салық төлеушi жер учаскесiнiң иесi, немесе учаскi тұрақты жер пайдалану құқығында болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, осы жолда жер телiмiне меншiк құқығына актiге (тұрақты жер пайдалану құқығына, бұдан әрi - жер телiмiнiң актiсi) сәйкес мәлiметтерi көрсетiледi:
032.00.007A-жолда жер телiмi актiсiнiң нөмiрi көрсетiледi:
032.00.007В-жолда жер телiмi актiсiн беру күнi көрсетiледi;
032.00.007C-жолда шыны ыдысты қабылдау пунктi алып жатқан жер телiмiнiң көлемi көрсетiледi;
032.00.007D-жолда жер телiмiнiң қадастрлық нөмiрi көрсетiледi;
Егер жер телiмiне актiлер саны бiреуден астам болса, онда 032.01 нысан бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте 032.00 нысан бойынша өтiнiштiң 032.00.007A, 032.00.007B және 032.00.007D-жолдары толтырылмайды. 032.00.007C-жолда 032.03 нысан бойынша қосымшаның барлық парақтары 032.01.001С-жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын жер телiмiнiң жалпы көлемi көрсетiледi;

6) в строке 5 указываются сведения о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость:
в строке 5А указывается серия свидетельства о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
в строке 5В указывается номер свидетельства о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
в строке 5С указывается дата постановки на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
7) в строке 6 производится соответствующая отметка причины заполнения Заявления по форме 032.00 (регистрация или перерегистрация);
8) в строке 7 указывается отметка соответствующих представленных приложений.
11. В разделе "Сведения об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением":
1) в строке 032.00.001 указывается местонахождение пункта приема стеклопосуды:
в строке 032.00.001А указывается наименование области;
в строке 032.00.001В указывается наименование города (района);
в строке 032.00.001С указывается наименование поселка (села);
в строке 032.00.001D указывается наименование улицы (проспекта, бульвара, переулка и т.д.);
в строке 032.00.001Е указывается номер дома (здания);
в строке 032.00.001F указывается номер квартиры;
в строке 032.00.001G указывается наименование другого адреса, позволяющего определить местонахождение объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением;
2) в строке 032.00.002 производится отметка соответствующего вида пункта приема стеклопосуды (стационарный, передвижной, иной):
3) в строке 032.00.003 указываются сведения о складских помещениях для стеклопосуды:
в строке 032.00.003А указывается общее количество складов для стеклопосуды;
в строке 032.00.003В указывается общая площадь, занимаемая складами для стеклопосуды;
4) в строке 032.00.004 указываются сведения о передвижном пункте приема стеклопосуды:
в строке 032.00.004А указывается государственный номер автомашины;
в строке 032.00.004В указывается марка автомашины;
5) в строке 032.00.005 указывается количество тары под стеклопосуду;
6) в строке 032.00.006 производится соответствующая отметка о режиме работы пункта приема стеклопосуды (8 часов, 12 часов, 24 часа или иное);
7) строка 032.00.007 заполняется в случае, если налогоплательщик, осуществляющий деятельность по приему стеклопосуды, является собственником земельного участка, либо участок находится на праве постоянного землепользования. При этом в данной строке указываются сведения согласно акту на право собственности на земельный участок (на право постоянного землепользования, далее - акт на земельный участок):
в строке 032.00.007А указывается номер акта на земельный участок;
в строке 032.00.007В указывается дата выдачи акта на земельный участок;
в строке 032.00.007С указывается площадь земельного участка, занятого пунктом приема стеклопосуды;
в строке 032.00.007D указывается кадастровый номер земельного участка.
В случае, если количество актов на земельные участки более одного, то заполняется приложение по форме 032.01. При этом строки 032.00.007А, 032.00.007В и 032.00.007D Заявления по форме 032.00 не заполняются. В строке 032.00.007С Заявления по форме 032.00 указывается общая площадь земельного участка, определяемая как сумма строк 032.01.001С всех листов приложения по форме 032.01;

8) 032.00.08 жолы егер шыны ыдысты қабылдау жөнiндегi қызмет жердi уақытша пайдалану телiмiнде орналасқан жағдайда толтырылады. Бұл peттe 032.00.008-жолда жердi уақытша пайдалану туралы шартқа сәйкес мәлiметтер көрсетiледi:
032.00.008А-жолда жердi уақытша пайдаланудың тиiстi түрiне (өтемсiз, өтемдi) белгi қойылады;
032.00.008B-жолда уақытша жер пайдалану шартының нөмiрi көрсетiледi;
032.00.008C-жолда уақытша жер пайдалану шартын жасау күнi көрсетiлердi;
032.00.008D-жолда уақытша жер пайдалану шартының қызмет ету мерзiмi көрсетiледi;
032.00.008Е-жолда шыны ыдысты қабылдау пунктi алып жатқан жер телiмiнiң көлемi көрсетiледi;
032.00.008F-жолда жер телiмiнiң кадастрлық нөмiрi көрсетiледi;
032.00.008G-жолда жалға берушi - салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
032.00.008H-жолда жеке тұлғаның аты-жөнi немесе заңды тұлғаның (заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесiнiң) атауы көрсетiледi;
Егер уақытша жер пайдалану туралы шарттардың саны бiреуден астам болса, онда 032.01 нысан бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте 032.00 нысан бойынша өтiнiштiң 032.00.008A, 02.00.008B, 032.00.08С, 032.00.006D, 02.00.008F, 032.00.008G және 032.00.00Н-жолдары толтырылмайды. 032.00.008Е-жолда 032.01 нысан бойынша қосымшаның барлық парақтары 032.03.002E-жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын жер телiмдерiнiң жалпы көлемi көрсетiледi;
9) 032.00.009-жолда жылжымайтын мүлiкке құқығын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiкке (бұдан әрi - жылжымайтын мүлiкке куәлiк) сәйкес мәлiмет көрсетiледi;
032.00.009А-жолда жылжымайтын мүлiкке куәлiктiң нөмiрi көрсетiледi;
032.00.009В-жолда жылжымайтын мүлiкке куәлiктi беру күнi көрсетiледi;
032.00.009C-жолда шыны ыдысты қабылдау пунктi алып жатқан жайының көлемi көрсетiледi;
Егер жылжымайтын мүлiкке куәлiк саны бiреуден астам болған жағдайда, онда 032.02 нысаны бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте, 032.00 нысаны бойынша өтiнiштiң 032.0.009A, 032.00.009В жолдары толтырылмайды. 032.00.009С-жолда 032.02 нысаны бойынша - қосымшаның барлық парақтарының 032.02.01C жолдарының сомасы ретiнде айқындалатын үй-жайдың жалпы көлемi көрсетiледi;
10) 032.00.010 жолы егер шыны ыдысты қабылдау бойынша қызметте пайдаланылатын жылжымалы мүлiк жалға алынған болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, 032.00.10-жолда жылжымайтын мүлiктi жалға алу шарты (бұдан әрi - жалға алу шарты) туралы мәлiмет көрсетiледi;
032.00.010A-жолда жалға алу шартының нөмiрi көрсетiледi;
032.00.010B-жолда жалға алу шартын жасау күнi көрсетiледi;
032.00.010C-жолда жалға алу шартының қолданыс мерзiмi көрсетiледi;
032.00.010D-жолда шыны ыдысты қабылдау пунктi алып жатқан жайының көлемi көрсетiледi;
032.00.010Е-жолда жалға берушi - салық төлеушiнi тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
032.00.010F-жолда жеке тұлғаның аты-жөнi немесе заңды тұлғаның (заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесiнiң) атауы көрсетiледi.

8) строка 032.00.008 заполняется в случае, если земельный участок, на котором осуществляется деятельность по приему стеклопосуды находится во временном землепользовании. При этом в строке 032.00.008 указываются сведения согласно договору о временном землепользовании:
в строке 032.00.008А производится отметка соответствующего вида временного землепользования (возмездное, безвозмездное);
в строке 032.00.008В указывается номер договора о временном землепользовании;
в строке 032.00.008С указывается дата заключения договора о временном землепользовании;
в строке 032.00.008D указывается срок действия договора о временном землепользовании;
в строке 032.00.008Е указывается площадь земельного участка, занятого пунктом приема стеклопосуды;
в строке 032.00.008F указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 032.00.008G указывается регистрационный номер налогоплательщика - арендодателя;
в строке 032.00.008Н указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица (структурного подразделения юридического лица) - арендодателя.
В случае, если количество договоров о временном землепользовании более одного, то заполняется приложение по форме 032.01. При этом строки 032.00.008А, 032.00.008В, 032.00.008С, 032.00.008D, 032.00.008F, 032.00.008G и 032.00.008H Заявления по форме 032.00 не заполняются. В строке 032.00.008Е указывается общая площадь земельного участка, определяемая как сумма строк 032.01.002Е всех листов приложения по форме 032.01;
9) в строке 032.00.009 указываются сведения согласно свидетельству о государственной регистрации прав на недвижимое имущество (далее - свидетельство на недвижимое имущество):
в строке 032.00.009А указывается номер свидетельства на недвижимое имущество;
в строке 032.00.009В указывается дата выдачи свидетельства на недвижимое имущество;
в строке 032.00.009С указывается площадь помещения, занятого пунктом приема стеклопосуды.
В случае, если количество свидетельств на недвижимое имущество более одного, то заполняется приложение по форме 032.02. При этом строки 032.00.009А, 032.00.009В Заявления по форме 032.00 не заполняются. В строке 032.00.009С указывается общая площадь помещения, определяемая как сумма строк 032.02.001С всех листов приложения по форме 032.02;
10) строка 032.00.010 заполняется в случае, если недвижимое имущество, используемое в деятельности по приему стеклопосуды является арендованным. При этом в строке 032.00.010 указываются сведения о договоре аренды недвижимого имущества (далее - договор аренды):
в строке 032.00.010А указывается номер договора аренды;
в строке 032.00.010В указывается дата заключения договора аренды;
в сроке 032.00.010С указывается срок действия договора аренды;
в строке 032.00.010D указывается площадь помещения, занятого пунктом приема стеклопосуды;
в строке 032.00.010Е указывается регистрационный номер налогоплательщика - арендодателя;
в строке 032.00.010F указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица (структурного подразделения юридического лица) - арендодателя.

Егер жылжымайтын мүлiкке жалға алу шарттарының саны бiреуден астам болған жағдайда, онда 032.02 нысаны бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте, 032.00 нысаны бойынша 032.00.010A, 032.00.010B, 032.00.010C, 032.00.010E және 032.00.010F жолдары толтырылмайды. 032.00.010D-жолда 032.02 нысаны бойынша - қосымшаның барлық парақтарының 032.02.002D жолының сомасы ретiнде айқындалатын, үй-жайдың жалпы көлемi көрсетiледi;
11) 032.00.011-жолда фискальдық жады бар бақылау-касса машиналары туралы мәлiмет көрсетiледi:
032.00.011A-жолда фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарының жалпы саны көрсетiледi;
032.00.011A-жолда фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарының жалпы саны көрсетiледi. Егер фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарының саны бiреуден астам болған жағдайда, онда олар туралы мәлiметтер 032.03 нысаны бойынша қосымшада толтырылады. Бұл ретте 032.00 нысаны бойынша өтінiштiң 032.00.011B, 032.00.011C және 032.00.011D жолдары толтырылмайды. 032.00.011A-жолда 032.03 нысаны бойынша қосымшаның соңғы парағы А бағанының соңғы рет нөмiрiне тең болуы тиiс фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарының жалпы саны көрсетiледi;
032.00.011B-жолда фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының маркасы көрсетiледi;
032.00.011С-жолда фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының тiркеу карточкасының нөмiрi көрсетiледi;
032.00.011D-жолда фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының тiркеу карточкасын беру күнi көрсетiледi.
12. 032.00 нысаны бойынша өтiнiш  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес қол қойылады және куәландырылады.
3. 032.01 нысаны бойынша қосымша жасау
13. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1 жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2 жолда 032.01 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
14. "Жер телiмдерi туралы мәлiмет" бөлiмiнде:
1) 032.01.001 жолы шыны ыдысты қабылдау бойынша қызметтi жүзеге асыратын жеке тұлға немесе заңды тұлға (заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесi) тұрақты жер пайдалану құқығында орналасқан жер телiмi немесе жер телiмiнiң меншiк иесi болып табылған жағдайда толтырылады. Бұл ретте осы жолда жер телiмi актiсiне сәйкес мәлiмет көрсетiледi:
032.01.001A-жолда жер телiмiне актiнiң нөмiрi көрсетiледi;
032.01.001B-жолда жер телiмiне актiнi беру күнi көрсетiледi;
032.01.001C-жолда шыны ыдысты қабылдау пунктi алып жатқан жер телiмiнiң көлемi көрсетiледi;
032.01.001D-жолда жер телiмiнiң кадастрлық нөмiрi көрсетiледi;
2) 032.01.002 жолы егер шыны ыдысты қабылдау бойынша қызметтi жүзеге асыру үшiн пайдаланылатын жер телiмi уақытша жер пайдалануда болған жағдайда толтырылады. Бұл ретте, 032.01.002-жолда уақытша жер пайдалану туралы шартқа сәйкес мәлiмет көрсетiледi:
032.01.002A-жолда уақытша жер пайдаланудың тиiстi түрiне белгi (өтеусiз, тегiн) жүргiзiледi;
032.01.002В-жолда уақытша жер пайдалану шартының нөмiрi көрсетiледi;
032.01.002C-жолда уақытша жер пайдалану шартын жасау күнi көрсетiледi;
032.01.002D-жолда уақытша жер пайдалану шартының қызмет ету мерзiмi көрсетiледi;
032.01.002E-жолда шыны ыдысты қабылдау пунктi алып жатқан жер телiмiнiң көлемi көрсетiледi;
032.01.002F-жолда жер телiмiнiң кадастрлық нөмiрi көрсетiледi;
032.01.002G-жолда жалға берушi - салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
032.03.002H-жолда жеке тұлғаның аты-жөнi немесе заңды тұлғаның (құрылымдық бөлiмшенiң) атауы көрсетiледi.

В случае, если количество договоров аренды недвижимого имущества более одного, то заполняется приложение по форме 032.02. При этом строки 032.00.010А, 032.00.010В, 032.00.010С, 032.00.010Е и 032.00.010F Заявления по форме 032.00 не заполняются. В строке 032.00.010D указывается общая площадь помещения, определяемая как сумма строк 032.02.002D всех листов приложения по форме 032.02;
11) в строке 032.00.011 указываются сведения о контрольно-кассовой машине с фискальной памятью:
в строке 032.00.011A указывается общее количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью. В случае, если количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью более одной, то сведения о них заполняются в приложении по форме 032.03. При этом строки 032.00.011В, 032.00.011С и 032.00.011D Заявления по форме 032.00 не заполняются. В строке 032.00.011А указывается общее количество контрольно-кассовых машин с фискальной памятью, которое должно быть равно последнему порядковому номеру графы А последнего листа приложения по форме 032.03;
в строке 032.00.011В указывается марка контрольно-кассовой машины с фискальной памятью;
в строке 032.00.011C указывается номер регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью;
в строке 032.00.011D указывается дата выдачи регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью.
12. Заявление по форме 032.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
3. Составление приложения по форме 032.01
13. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается общее количество листов приложения по форме 032.01.
14. В разделе "Сведения о земельных участках":
1) строка 032.01.001 заполняется в случае, если индивидуальный предприниматель или юридическое лицо (структурное подразделение юридического лица), осуществляющие деятельность по приему стеклопосуды являются собственником земельных участков, либо участки находятся на праве постоянного землепользования. При этом в данной строке указываются сведения согласно акту на земельный участок:
в строке 032.01.001А указывается номер акта на земельный участок;
в строке 032.01.001В указывается дата выдачи акта на земельный участок;
в строке 032.01.001С указывается площадь земельного участка, занятого пунктом приема стеклопосуды;
в строке 032.01.001D указывается кадастровый номер земельного участка;
2) строка 032.01.002 заполняется в случае, если земельный участок, используемый для осуществления деятельности по приему стеклопосуды, находится во временном землепользовании. При этом в строке 032.01.002 указываются сведения согласно договору о временном землепользовании:
в строке 032.01.002А производится отметка соответствующего вида землепользования (возмездное, безвозмездное);
в строке 032.01.002В указывается номер договора о временном землепользовании;
в строке 032.01.002С указывается дата заключения договора о временном землепользовании;
в строке 032.01.002D указывается срок действия договора о временном землепользовании;
в строке 032.01.002Е указывается площадь земельного участка, занятого пунктом приема стеклопосуды;
в строке 032.01.002F указывается кадастровый номер земельного участка;
в строке 032.01.002G указывается регистрационный номер налогоплательщика - арендодателя;
в строке 032.01.002Н указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица (структурного подразделения юридического лица) - арендодателя.

15. 032.01 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
4. 032.02 нысаны бойынша қосымша жасау
16. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1 жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2 жолда 032.02 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
17. "Жылжымайтын мүлiк туралы мәлiмет" бөлiмiнде:
1) 032.02.001 жолы егер шыны ыдысты қабылдау бойынша қызметтi жүзеге асыратын жеке тұлға немесе заңды тұлға (заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесi) жылжымалы меншiк иесi болып табылған жағдайда толтырылады. Бұл ретте 032.02.001-жолда жылжымалы мүлiкке құқықты мемлекеттiк тiркеу туралы мәлiмет көрсетiледi:
032.02.001A-жолда жылжымалы мүлiкке куәлiк нөмiрi көрсетiледi;
032.02.001В-жолда жылжымалы мүлiкке куәлiктi беру күнi көрсетiледi;
032.02.001C-жолда шыны ыдысты қабылдау пунктiнiң алып жатқан үй-жайының көлемi көрсетiледi;
2) 032.02.002 жолы егер, шыны ыдысты қабылдау бойынша қызметтi жүзеге асыру үшiн пайдаланылатын жылжымалы мүлiк уақытша жер пайдалануда орналасқан жағдайда толтырылады. Бұл ретте, 032.02.002-жолда жылжымалы мүлiктi жалға алу шартына сәйкес мәлiмет көрсетiледi:
032.02.002А-жолда жалға алу шартының нөмiрi көрсетiледi;
032.02.002В-жолда жалға алу шартын жасау күнi көрсетiледi;
032.02.002С-жолда шартқа сәйкес жалға алу мерзiмi көрсетiледi;
032.02.002D-жолда шыны ыдысты қабылдау пунктiнде орналасқан, жалға алынған жылжымалы үй-жайдың көлемi көрсетiледi;
032.02.002Е-жолда жалға берушi - салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
032.02.002F-жолда жеке тұлғаның аты-жөнi немесе заңды тұлғаның (құрылымдық бөлiмшенiң) - жалға алушының атауы көрсетiледi.
18. 032.02 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
5. 032.03 нысаны бойынша - қосымша жасау
19. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1 жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2 жолда 032.03 нысаны бойынша қосымша парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
20. "Фискальдық жады бар бақылау-касса машиналары туралы мәлiмет" бөлiмiнде:
1) А бағанында аралық нөмiрлеудi қолданумен рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында бақылау-касса машинасының маркасы көрсетiледi;
3) С бағанында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасы тiркеу карточкасының нөмiрi көрсетiледi;
4) D бағанында фискальдық жады бар бақылау-касса машинасының тiркеу карточкасын беру күнi көрсетiледi.

15. Приложение по форме 032.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
4. Составление приложения по форме 032.02
16. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается общее количество листов приложения по форме 032.02.
17. В разделе "Сведения о недвижимом имуществе":
1) строка 032.02.001 заполняется в случае, если индивидуальный предприниматель или юридическое лицо (структурное подразделение юридического лица), осуществляющие деятельность по приему стеклопосуды, являются собственником недвижимого имущества. При этом в строке 032.02.001 указываются сведения о государственной регистрации прав на недвижимое имущество:
в строке 032.02.001A указывается номер свидетельства на недвижимое имущество;
в строке 032.02.001B указывается дата выдачи свидетельства на недвижимое имущество;
в строке 032.02.001C указывается площадь помещения, занятого пунктом приема стеклопосуды;
2) строка 032.02.002 заполняется в случае, если недвижимое имущество, используемое для осуществления деятельности по приему стеклопосуды находится во временном землепользовании. При этом в строке 032.02.002 указываются сведения согласно договору аренды:
в строке 032.02.002А указывается номер договора аренды;
в строке 032.02.002В указывается дата заключения договора аренды;
в строке 032.02.002С указывается срок аренды, в соответствии с договором;
в строке 032.02.002D указывается площадь помещения арендованного недвижимого имущества, занятого пунктом приема стеклопосуды;
в строке 032.02.002E указывается регистрационный номер налогоплательщика - арендодателя;
в строке 032.02.002F указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица (структурного подразделения юридического лица) - арендодателя.
18. Приложение по форме 032.02 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
5. Составление приложения по форме 032.03
19. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается общее количество листов приложения по форме 032.03.
20. В разделе "Сведения о контрольно-кассовых машинах с фискальной памятью":
1) в графе А указывается порядковый номер с применением сквозной нумерации;
2) в графе В указывается марка контрольно-кассовой машины с фискальной памятью;
3) в графе С указывается номер регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью;
4) в графе D указывается дата выдачи регистрационной карточки контрольно-кассовой машины с фискальной памятью.

21. 032.03 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
_______________________________
РҚАО-ның ескертуі: 032.00, 032.01, 032.02 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 10 желтоқсандағы
N 608 бұйрығымен
бекітілген
Лотерея билеттерiн сату және лотереяны ұйымдастыру, өткiзу бойынша салық салу объектiлерiн және салық салумен байланысты объектiлердi тiркеу (қайта тiркеу) туралы өтiнiштi жасау ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы"  Кодексiнiң  (Салық кодексi) 69-бабына сәйкес әзiрленген және қоса берiлген Лотерея билеттерiн сату және лотереяны ұйымдастыру, өткiзу бойынша салық салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерiн тiркеу (қайта тipкey) туралы өтiнiштi жасау тәртiбiн (бұдан әрi - нысандар) қарастырады:
1) лотерея билеттерiн сату және лотереяны ұйымдастыру, өткiзу бойынша салық салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерiн тiркеу (қайта тiркеу) туралы 042.00 нысан бойынша өтiнiш (бұдан әрi - 042.00 нысан бойынша өтiнiш);
2) 042.01 нысан бойынша лотерея билеттерiн сату және лотереяны ұйымдастыру, өткiзу бойынша салық салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерiн тiркеу (қайта тipкey) туралы өтiнiшке 1 қосымша (бұдан әрi - 042.01 нысан бойынша өтiнiшке 1 қосымша);
3) лотерея билеттерiн сату және лотереяны ұйымдастыру, өткiзу бойынша салық салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерiн тiркеу (қайта тiркеу) туралы 042.02 нысан бойынша өтiнiшке 2 қосымша (бұдан әрi - 042.02 нысан қосымша);
4) лотерея билеттерiн сату және лотереяны ұйымдастыру, өткiзу бойынша салық салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерiн тiркеу (қайта тiркеу) туралы 042.03 нысан бойынша өтiнiшке 3 қосымша (бұдан әрi - 042.03 нысан бойынша қосымша);
5) 042.04 нысан бойынша лотерея билеттерiн сату және лотереяны ұйымдастыру, өткiзу бойынша салық салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерiн тiркеу (қайта тipкey) туралы өтiнiшке 4 қосымша (бұдан әрi - 042.04 нысан бойынша қосымша).
2. 042.00 нысан бойынша өтiнiш Салық кодексiнiң 531-бабына сәйкес лотерея билеттерiн сату және лотереяны ұйымдастыру, өткiзудi жүзеге асыратын салық төлеушiлер салық салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлердi салық органында тiркеу (қайта тiркеу) үшiн арналған.

21. Приложение по форме 032.03 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
________________________
Примечание РЦПИ: Графические формы 032.00, 032.01, 032.02, 032.03 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
_______________________________________________________________
Утверждены приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2002 года N 608
Правила
составления Заявления о регистрации (перерегистрации)
объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по организации, проведению лотереи и реализации лотерейных билетов
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления Заявления о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по организации, проведению лотереи и реализации лотерейных билетов, включающего прилагаемые формы (далее - формы):
1) Заявления о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по организации, проведению лотереи и реализации лотерейных билетов по форме 042.00 (далее - Заявление по форме 042.00);
2) приложения 1 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по организации, проведению лотереи и реализации лотерейных билетов по форме 042.01 (далее - приложение по форме 042.01);
3) приложения 2 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по организации, проведению лотереи и реализации лотерейных билетов по форме 042.02 (далее - приложение по форме 042.02);
4) приложения 3 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по организации, проведению лотереи и реализации лотерейных билетов по форме 042.03 (далее - приложение по форме 042.03);
5) приложения 4 к Заявлению о регистрации (перерегистрации) объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по организации, проведению лотереи и реализации лотерейных билетов по форме 042.04 (далее - приложение по форме 042.04).
2. Заявление по форме 042.00 предназначено для регистрации (перерегистрации) в налоговом органе объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, налогоплательщиков, осуществляющих организацию, проведение лотереи и реализацию лотерейных билетов, в соответствии со статьей 531  Налогового кодекса.

042.01 нысан бойынша қосымша кәсiпкерлiк қызметiн жүзеге асыру құқығына лицензия туралы мәлiметтердi көрсетуге арналған;
042.02 нысан бойынша қосымша лотерея билеттерiн сатушылар туралы мәлiметтердi көрсетуге арналған;
042.03 нысан бойынша қосымша сатылатын лотерея билеттерiнiң сериясы, нөмiрi және саны туралы мәлiметтердi көрсетуге арналған;
042.04 нысан бойынша қосымша лотерея билеттерiн сату орны туралы мәлiметтердi көрсетуге арналған.
3. 042.00 нысан бойынша өтiнiш лотереяның әр түрiне жеке толтырылады.
042.01, 042.02, 042.03 және 042.04 нысандары бойынша қосымшаларды толтыру кезiнде олардың әр парағында ағымдағы парақтың нөмiрi көрсетiледi.
4. Лотерея билеттерiн сату және лотереяны ұйымдастыру, өткiзу бойынша салық салумен байланысты объектiлер мен салық салу объектiлерiн қайта тiркеудi жүргiзгенде, нысандар:
"Жалпы ақпарат" бөлiмi - түгел;
басқа бөлiмдерде - тек бұрын табыс етiлген мәлiметтерде болған өзгерiстер бойынша жолдар толтырылады.
5. Нысандарды жасау кезiнде:
1) қағаз тасығышта - қара не көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әрiптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық тасығышта - нысандар  Кодекстiң  69-бабына сәйкес толтырылады.
6. Нысандарды толтыру кезiнде түзетулерге, тазартуларға және өшiруге жол берiлмейдi.
7. Көрсеткiштер жоқ болған кезде нысанның тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
8. Өтiнiшке қосымшаларда көрсетуге жататын деректер жоқ болған жағдайда, аталған қосымшалар берiлмейдi.
9. Нысандарды беру кезiнде:
1) келу тәртiбiнде қағаз тасығышта нысандар екi данада жасалады, бiр данасы салық органының белгiсiмен бiрге салық органына қайтарылады;
2) хабарламалы тапсырысты хатпен почта бойынша - салық төлеушi почта немесе байланыстың өзге ұйымының хабарламасын алады;
3) келу тәртiбiмен электрондық түрде немесе электрондық почта бойынша салық төлеушi Кодекстiң 69-бабы, 8-тармағының 3-тармақшасына сәйкес нысандарды қабылдау (жеткiзу) туралы электрондық почта бойынша немесе салық органында хабарламаны алады.
2. 042.00 нысан бойынша өтiнiштi толтыру
10. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2-жолда заңды тұлғаның толық атауы көрсетiледi;
3-жолда Экономикалық Қызмет түрлерiнiң Жалпы Жiктемесi бойынша (ЭҚЖЖ) қызмет коды мен оның үлес салмағы көрсетiледi;
ЭҚЖЖ қоды (алғашқы бес сан) оның үлес салмағының кему тәртiбiмен басты қызметтiң үш түрi бойынша айқындалады. Үлес салмағы пайызбен үтiрден кейiнгi (бұл ретте көрсетiлген қызметтiң жалпы үлес салмағы 100% болуы мiндеттi емес) ондық санды дөңгелектеу әдiсiмен көрсетiледi.
Үлес салмағын есептеу үшiн N 1-ӨН нысандағы (жылдық) мемлекеттiк статистика есептiлiктегi 1-бөлiмнiң 100 жолында ("Өнiм") салық төлеушiнiң көрсеткен деректерiн пайдалану керек. Yлес салмағы әртүрлi қызметтiң түрi бойынша үлес салмағы 100 жол бойынша 3-бағанына қатысты бағанның дерегi ретiнде анықталады.
Мысалы, салық төлеушi, оның негiзгi қызметi үй құрылысы болса, N 1-ӨН нысандағы (жылдық) 1-бөлiмнiң 100 жолында мынадай деректердi көрсеттi:
-------------------------------------------------------------------
Көрсет.  |Жол | Есепті  |   Соның ішінде қызмет түрі бойынша:
кiштер   |    |жыл үшін |------------------------------------------
атауы    |коды|барлығы  |Құмар ойын.|Автомобиль.|Автомо.  |жарнама
|    |         |дары мен   |дерді бөл. |бильдерді|
|    |         |ақшаға ой. |  шектеп   |жалға алу|
|    |         |наумен бай.|   сату    |         |
|    |         | ланысты   |           |         |
|    |         | қызмет    |           |         |
|    |         |-----------------------------------------
|    |         |   Коды    |  Коды     |  Коды   | Коды

Приложение по форме 042.01 предназначено для отражения сведений о лицензиях на право осуществления предпринимательской деятельности.
Приложение по форме 042.02 предназначено для отражения сведений о реализаторах лотерейных билетов.
Приложение по форме 042.03 предназначено для отражения сведений о сериях, номерах и количестве реализуемых лотерейных билетов.
Приложение по форме 042.04 предназначено для отражения сведений о местах реализации лотерейных билетов.
3. Заявление по форме 042.00 заполняется отдельно на каждый вид лотереи.
При заполнении приложений по формам 042.01, 042.02, 042.03 и 042.04 на каждом их листе в правом верхнем углу указывается номер текущего листа.
4. При перерегистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением, по организации, проведению лотереи и реализации лотерейных билетов, в формах заполняются:
раздел "Общая информация" в полном объеме;
остальные разделы с отражением только тех строк, по которым произошли изменения ранее представленных сведений.
5. При составлении форм:
1) на бумажном носителе формы заполняются шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе формы заполняются в соответствии со статьей 69 Налогового кодекса .
6. При заполнении форм не допускаются исправления, подчистки, помарки.
7. При отсутствии показателей соответствующие ячейки форм не заполняются.
8. В случае отсутствия данных, подлежащих отражению в приложениях, указанные приложения не представляются.
9. При представлении форм:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - формы составляются в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде в явочном порядке либо по электронной почте, в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 69  Налогового кодекса - налогоплательщик получает в налоговом органе либо по электронной почте уведомление о принятии (доставке) форм.
2. Составление Заявления по форме 042.00
10. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается полное наименование юридического лица;
3) в строке 3 указываются коды видов деятельности по Общему классификатору экономической деятельности (ОКЭД) и их удельный вес.
Коды ОКЭД (пять знаков) отражаются по трем основным видам деятельности в порядке убывания их удельного веса. Удельный вес указывается в процентах с округлением до десятой доли (следует учесть, что общая сумма удельного веса указанных видов деятельности не обязательно должна быть равна 100%).
Для расчета удельного веса необходимо использовать данные, указываемые налогоплательщиком в строке 100 раздела I ("Продукция") государственной статистической отчетности формы N1-ПФ (годовая). Удельный вес по каждому виду деятельности определяется как отношение данных соответствующей графы строки 100 к данным графы 3 по строке 100.
Например, налогоплательщик, основным видом деятельности которого является деятельность, связанная с азартными играми и играми на деньги, в строке 100 раздела I отчета N1-ПФ (годовая) указал следующие данные:
___________________________________________________________________________
Наименование| Код  |Всего за|    в том числе по видам деятельности
показателей |строки|отчетный|______________________________________________
|      |  год   |Деятель-   |розничная  |  аренда   | реклама
|      |        |ность, свя-|продажа    |автомобилей|
|      |        |занная с   |автомобилей|           |
|      |        |азартными  |           |           |
|      |        |играми и   |           |           |
|      |        |играми на  |           |           |
|      |        |деньги     |           |           |
|      |        |___________|___________|___________|__________

|    |         |   92710   |  50102    | 71100   | 74400
-------------------------------------------------------------------
1        2      3          4          5           6        7
-------------------------------------------------------------------
Өндіріл.   100   250000,0   150000,0   50000,0    35000,0   5000,0
ген өнім
(тауарлар,
қызмет
көрсету.
лер)
көлемi,
мың
теңге
-------------------------------------------------------------------
Онда ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтер кестесі мынадай түрде болады:
--------------------------------------------
| 2  ЭҚЖЖ     А 92710   В50102       С71100 |
| Үлес сал.                                 |
| мағын көр.  060,0%     020,0%      014,0% |
| сетіңіз                                   |
---------------------------------------------
Құмар ойындары мен ақшаға ойнаумен байланысты қызметтiң үлес салмағы 150 000,0 (Кестенiң 4-бағаны) / 250 000,0 (Кестенiң 3-бағанасы) х 100% ретiнде есептелген. ЭҚЖЖ қалған кодтары бойынша үлестер осындай жолмен есептеледi;
Мемлекеттiк статистикалық есептiлiктi N 2-ШК нысаны бойынша беретiн шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi - заңды тұлғалар ЭҚЖЖ мәлiметтерiн жоғарыда аталған әдiстер бойынша 2-ШК нысанның (жылдық) 3-бөлiмiнiң 200-207 жолдарының ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") негiзiнде толтырады.
N СОЦФИН нысанды МСЕ тапсыратын денсаулық сақтау (әлеуметтiк қызмет) ұйымдары және N СОЦФИН (бiлiм) МСЕ нысанын тапсыратын бiлiм беру ұйымдары ЭҚЖЖ бойынша мәлiметтердi жоғарыда көрсетiлген әдiске ұқсас жолмен NN СОЦФИН (денсаулық) және СОЦФИН (бiлiм) нысанды жылдық есептiлiктiң 4 бөлiмiнiң ("Қаржы-шаруашылық қызметтiң қорытындылары") деректерiнiң негiзiнде толтырады.
Жоғарыда көрсетiлген есептiлiк нысандарын бермейтiн сақтандыру ұйымдары, қоғамдық бiрлестiктер мен бюджеттiк ұйымдар ЭҚЖЖ мәлiметтерiнде тек негiзгi қызметi бойынша ЭҚЖЖ кодын көрсетедi;
4) 4 жолда заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу жөнiндегi куәлiк (бұдан әрi - куәлiк) туралы мәлiметтер көрсетiледi:
4A жолда куәлiктiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
4B жолда куәлiктi беру күнi көрсетiледi;
5) 5 жолда кәсiпкерлiк қызметiн жүзеге асыру құқығына лицензия (бұдан әрi - лицензия) туралы мәлiметтер көрсетiледi:
5A жолда лицензияның жалпы саны көрсетiледi;
5 қызметтiң лицензияланатын түрiнiң атауы көрсетiледi;
5C жолда лицензияның нөмiрi көрсетiледi;
5D лицензияны беру күнi көрсетiледi;
5E жолда лицензиардың атауы көрсетiледi;
Егер салық төлеушiде лицензияның саны бiрден көп болса, 042.01 нысан бойынша қосымша толтырылады. Бұл ретте 042.00 нысан бойынша өтiнiштiң 5A жолында 042.01 нысан бойынша қосымшаның соңғы парағының А бағанының соңғы реттiк нөмiрiне тең болуы тиiс лицензиялардың жалпы саны көрcетiледi, 042.00 нысан бойынша өтiнiштiң 5B, 5C, 5D, 5E жолдары толтырылмайды;

|      |        | код 92710 | код 50102 | код 71100 |код 74400
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
1     |   2  |    3   |     4     |     5     |      6    |     7
____________|______|________|___________|___________|___________|__________
Объем         100   250 000,0  150 000,0    50 000,0   35 000,0    5 000,0
произведенной
продукции
(товаров,
услуг),
тыс. тенге
___________________________________________________________________________
Тогда сведения по ОКЭД будут выглядеть следующим образом:
____________________________________________________
|  2|  ОКЭД  А 9 2 7 1 0 В  5 0 1 0 2  С  7 1 1 0 0 |
|Укажите                                            |
|удельный вес  0 6 0,0 %    0 2 0,0 %     0 1 4,0 % |
|___________________________________________________|
Удельный вес деятельности, связанной с азартными играми и играми на деньги, рассчитан как 150000,0 (графа 4 Таблицы) / 250000,0 (графа 3 Таблицы) * 100%. Удельный вес по остальным кодам ОКЭД рассчитан аналогичным образом.
Юридические лица  субъекты малого предпринимательства, представляющие государственную статистическую отчетность формы N 2-МП, заполняют сведения по ОКЭД вышеназванным способом на основании данных строк 200-207 раздела 3 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") формы N 2-МП (годовая).
Организации здравоохранения (социальной службы), представляющие ГСО формы N СОЦФИН (здрав) и организации образования, представляющие ГСО формы N СОЦФИН (обр), способом аналогичным вышеуказанному методу заполняют сведения по ОКЭД на основании данных раздела 4 ("Результаты финансово-хозяйственной деятельности") годовой отчетности форм NN СОЦФИН (здрав) и СОЦФИН (обр) соответственно.
Страховые организации, общественные объединения и бюджетные организации, не представляющие отчетность вышеуказанных форм в сведениях ОКЭД указывают код ОКЭД только основной деятельности;
4) в строке 4 указываются сведения о государственной регистрации юридического лица (далее - свидетельство):
в строке 4А указывается регистрационный номер свидетельства;
в строке 4В указывается дата выдачи свидетельства;
5) в строке 5 указываются сведения о лицензии на право осуществления предпринимательской деятельности (далее - лицензия):
в строке 5А указывается общее количество лицензий;
в строке 5В указывается вид лицензируемой деятельности;
в строке 5С указывается номер лицензии;
в строке 5D указывается дата выдачи лицензии;
в строке 5E указывается наименование лицензиара.
В случае, если количество лицензий у налогоплательщика более одной, то заполняется приложение по форме 042.01. При этом в строке 5А Заявления по форме 042.00 указывается общее количество лицензий, которое должно быть равно последнему порядковому номеру графы А последнего листа приложения по форме 042.01, строки 5В, 5C, 5D, 5E Заявления по форме 042.00 не заполняются;

6) 6-жолда 042.00 нысан бойынша өтiнiштi толтыру себебi (тiркеу немесе қайта тiркеу) көрсетiледi;
7) 7-жолда берiлген тиiстi қосымшаларға белгi жүргiзiледi.
11. "Салық салу объектiлерi және салық салумен байланысты объектiлер туралы мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) 042.00.001 жолда лотерея түрi көрсетiледi;
2) 042.00.002 жолда лотерея атауы көрсетiледi;
3) 042.00.003 жолда сатуға шығаруға дайындалған лотерея билеттерiнiң саны көрсетiледi;
4) 042.00.004 жолда бiр лотерея билетiнiң құны көрсетiледi;
Егер тiркелген шығару лотерея билеттерiнiң құны әр түрлi номиналды болса, бұл жол толтырылмайды;
5) 042.00.005 жолда ұтысты лотерея билетiнiң саны көрсетiледi;
6) 042.00.006 жолда түсiмнiң көрсетiлген сомасы көрсетiледi;
7) 042.00.007 жолда жүлде қорының сомасы көрсетiледi;
8) 042.00.008 жолда лотерея билеттерiн сатуды бастау күнi көрсетiледi;
9) 042.00.009 жолда лотерея билеттерiн сатуды аяқтау күнi көрсетiледi;
10) 042.00.010 жолда лотерея билеттерiн сатушылардың - жеке (заңды тұлғалардың) олардың құрылымдық бөлiмшелерiнiң (бұдан әрi - лотерея билеттерiн ұстаушылар) жалпы саны көрсетiледi. Бұл ретте 042.00 нысан бойынша өтiнiштiң 042.00.010 жолында көрсетiлген лотерея билеттерiн сатушылардың жалпы саны 042.02 нысан бойынша қосымшаның соңғы бетiндегi А бағанының соңғы реттiк нөмiрiне тең болуы тиiс;
11) 042.00.011 жолда сатылатын лотерея билеттерiнiң жалпы саны көрсетiледi. Бұл орайда 042.02 нысан бойынша өтiнiштiң 042.00.011 жолына 042.03 нысан бойынша қосымшаның 042.03.001D жолынан қорытынды деректер көшiрiледi;
12) 042.00.012 жолда лотерея билеттерiн сату орнының жалпы саны көрсетiледi. Бұл ретте 042.00 нысан бойынша өтiнiштiң 042.00.012 жолында көрсетiлген лотерея билеттерiн сату орнының жалпы саны 042.04 нысан бойынша қосымшаның соңғы бетiндегi А бағанының соңғы реттiк нөмiрiне тең болуы тиiс;
13) 042.00.013 жолда сатуға шығарылған лотерея билеттерiн тiркеу үшiн бюджетке акциз төлеудi растайтын құжат нөмiрi мен күнi көрсетiледi.
12. 042.00 нысан бойынша өтiнiш  Салық кодексiнiң  69-бабына сәйкес қол қойылады және расталады.
3. 042.01 нысан бойынша қосымшаны жасау
13. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда 042.01 нысан бойынша қосымша парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
14. "Лицензия туралы мәлiметтер" бөлiмiнде:

6) в строке 6 производится соответствующая отметка причины заполнения Заявления по форме 042.00 (регистрация или перерегистрация);
7) в строке 7 указывается отметка соответствующих представленных приложений.
11. В разделе "Сведения об объектах налогообложения и объектах, связанных с налогообложением":
1) в строке 042.00.001 указывается вид лотереи;
2) в строке 042.00.002 указывается наименование лотереи;
3) в строке 042.00.003 указывается количество лотерейных билетов, подготовленных к выпуску в продажу;
4) в строке 042.00.004 указывается стоимость одного лотерейного билета.
В случае, если стоимость лотерейных билетов регистрируемого выпуска имеет разные номиналы, то данная строка не заполняется;
5) в строке 042.00.005 указывается количество выигрышных лотерейных билетов в выпуске;
6) в строке 042.00.006 указывается заявленная сумма выручки;
7) в строке 042.00.007 указывается сумма призового фонда;
8) в строке 042.00.008 указывается дата начала реализации лотерейных билетов;
9) в строке 042.00.009 указывается дата окончания реализации лотерейных билетов;
10) в строке 042.00.010 указывается общее количество реализаторов лотерейных билетов - физических (юридических лиц), их структурных подразделений (далее - реализаторы лотерейных билетов). При этом общее количество реализаторов лотерейных билетов,  указанных в строке 042.00.010 Заявления по форме 042.00, должно быть равно последнему порядковому номеру графы А последнего листа приложения по форме 042.02;
11) в строке 042.00.011 указывается общее количество реализуемых лотерейных билетов. При этом в строку 042.00.011 Заявления по форме 042.00 переносятся итоговые данные из строки 042.03.001D приложения по форме 042.03;
12) в строке 042.00.012 указывается общее количество мест реализации лотерейных билетов. При этом общее количество мест реализации лотерейных билетов, указанных в строке 042.00.012 Заявления по форме 042.00 должно быть равно последнему порядковому номеру графы А последнего листа приложения по форме 042.04;
13) в строке 042.00.013 указывается номер и дата документа, подтверждающего уплату в бюджет акциза за регистрируемый выпуск в продажу лотерейных билетов.
12. Заявление по форме 042.00 подписывается и заверяется в соответствии со статьей 69  Налогового кодекса.
3. Составление приложения по форме 042.01
13. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается общее количество листов приложения по форме 042.01.
14. В разделе "Сведения о лицензиях":

1) А бағанында аралық нөмiрлеудi көрсете отырып рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында қызметтiң лицензияланатын түрi мен лицензиардың атауы көрсетiледi;
3) С бағанында лицензияның нөмiрi көрсетiледi;
4) D бағанында лицензияны беру күнi көрсетiледi.
15. 042.01 нысан бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
4. 042.02 нысан бойынша қосымшаны жасау
16. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда 042.02 нысан бойынша қосымша парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
17. "Лотерея билеттерiн сатушылар туралы мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) А бағанында аралық нөмiрлеудi көрсете отырып рет нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында лотерея билеттерiн сатушының аты-жөнi немесе атауы көрсетiледi;
3) С бағанында лотерея билеттерiн сатушының салық төлеушiнi тiркеу нөмiрi көрсетiледi.
18. 042.02 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
5. 042.02 нысан бойынша қосымшаны жасау
19. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда 042.02 нысан бойынша қосымша парақтарының жалпы саны көрсетiледi;
3) 3-жолда 042.03 нысан бойынша қосымшаның сатылатын лотерея билеттерi серияларының жалпы саны көрсетiледi.
20. "Сатылатын лотерея билеттерi туралы мәлiметтер" бөлiмiнде:
1) 042.03.001D жолында 042.03 нысан бойынша қосымшаның барлық парақтарының D бағанының көрсеткiштерiн қосындылау жолымен айқындалатын сатылатын лотерея билеттерiнiң жалпы саны көрсетiледi. Бұл орайда жиынтық деректер 042.03 нысан бойынша қосымшаның бiрiншi парағында ғана толтырылады;
2) А бағанында аралық нөмiрлеудi қолдана отырып реттiк нөмiрi көрсетiледi;
3) В бағанында сатылатын лотерея билеттерiнiң серияларымен көрсетiледi;
4) С бағанында сатылатын лотерея билеттерiнiң нөмiрлерi көрсетiледi;
5) D бағанында сатылатын лотерея билеттерiнiң саны көрсетiледi.
21. 042.03 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
6. 042.02 нысан бойынша қосымшаны жасау
22. "Жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) 1-жолда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 2-жолда 042.02 нысан бойынша қосымша парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
23. "Лотерея билеттерiн сату орны туралы мәлiмет" бөлiмiнде:
1) А бағанында аралық нөмiрлеудi қолдана отырып реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2) В бағанында лотерея билеттерiн сату орындары туралы мәлiметтер (облыс, қала, аудан, кент, ауыл, көше, тұйық көше, үйдiң нөмiрi, пәтер және т.б).
24. 042.04 нысаны бойынша қосымшаға оны толтырған лауазымды тұлға қол қояды.
_______________________________

1) в графе А указывается порядковый номер с применением сквозной нумерации;
2) в графе В указывается вид лицензируемой деятельности и наименование лицензиара;
3) в графе С номер лицензии;
4) в графе D дата выдачи лицензии.
15. Приложение по форме 042.01 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
4. Составление приложения по форме 042.02
16. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается общее количество листов приложения по форме 042.02.
17. В разделе " Сведения о реализаторах лотерейных билетов":
1) в графе А указывается порядковый номер с применением сквозной нумерации;
2) в графе В указывается фамилия, имя, отчество и (или) наименование реализатора лотерейных билетов;
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика - реализатора лотерейных билетов.
18. Приложение по форме 042.02 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
5. Составление приложения по форме 042.03
19. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается общее количество листов приложения по форме 042.03;
3) в строке 3 указывается общее количество серий реализуемых лотерейных билетов приложения по форме 042.03.
20. В разделе "Сведения о реализуемых лотерейных билетах":
1) в строке 042.03.001D указывается общее количество реализуемых лотерейных билетов, которое определяется путем суммирования показателей графы D всех листов приложения по форме 042.03. При этом итоговые данные заполняются только на первом листе приложения по форме 042.03;
2) в графе А указывается порядковый номер с применением сквозной нумерации;
3) в графе В указываются серии реализуемых лотерейных билетов;
4) в графе С указываются номера реализуемых лотерейных билетов;
5) в графе D указывается количество реализуемых лотерейных билетов.
21. Приложение по форме 042.03 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
6. Составление приложения по форме 042.04
22. В разделе "Общая информация":
1) в строке 1 указывается регистрационный номер налогоплательщика;
2) в строке 2 указывается общее количество листов приложения по форме 042.04.
23. В разделе "Сведения о местах реализации лотерейных билетов":
1) в графе А указывается порядковый номер с применением сквозной нумерации;
2) в графе В указываются сведения о местах реализации лотерейных билетов (область, город, район, поселок, село, улица, переулок, номер дома, квартиры и т.д.).
24. Приложение по форме 042.04 подписывается должностным лицом, его заполнившим.
________________________________________

РҚАО-ның ескертуі: 042.00, 042.01, 042.02, 042.03, 042.04 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.

Примечание РЦПИ: Графические формы 042.00, 042.01, 042.02, 042.03 042.04 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
________________________________________________________________________