Азаматтардың жекелеген санаттарына бiр жолғы материалдық көмек көрсету туралы
Маңғыстау облысы әкімінің қаулысы 2002 жылғы 29 сәуiрдегi N 85. Маңғыстау облыстық Әділет басқармасында 2002 жылғы 30 сәуiрде N 862 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2005 жылғы 27 шілдедегі № 224 қаулысы.
Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2005 жылғы 27 шілдедегі № 224 қаулысы.
Қазақстан Республикасының  Z010148_ "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148-11 ҚРЗ Заңына, Маңғыстау облыстық мәслихатының  "2002 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 2001 жылғы 25 желтоқсандағы N 16/147 шешiмiне сәйкес және азаматтардың жекелеген санаттарына бiр жолғы материалдық көмек көрсету мақсатында, облыс әкiмияты қаулы етедi:
1. Мыналарға бiр жолғы материалдық көмек көрсетiлсiн:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне, 6 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде - Жеңiс күнiне (9 мамырға);
2) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және қалтқысыз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен марапатталған адамдарға, 3 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде - Жеңiс күнiне (9 мамырға);
3) Еңбек кiтапшасында немесе мұрағаттық анықтамада 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамыры аралығында 6 айдан кем емес жұмыс жасағандығы туралы жазбасы бар тыл еңбеккерлерiне, 2 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде - Жеңiс күнiне (9 мамырға);
4) Ұлы Отан соғысында қаза болған, қайтыс болған, хабарсыз кеткен жауынгерлердiң қайта некеге отырмаған жесiрлерiне, 2 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде - Жеңiс күнiне (9 мамырға);
5) Ленинград блокадасының тұрғындарына, 2 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде - Жеңiс күнiне (9 мамырға);
6) фашистiк концлагерлер тұтқындарына, 2 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде - Жеңiс күнiне (9 мамырға);
7) жалғыз басты 70 жастан асқан зейнеткерлерге, 2 есептiк көрсеткiш мөлшерiнде - Қарттар күнiне (1 қазанға);
8) 16 жасқа дейiнгi мүгедек балаларға, 2 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде - Мүгедектер күнiне (жыл сайын қазан айының екiншi жексенбiсi);
9) 1-11 топтағы мүгедектiгiне байланысты мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақы алушыларға, 2 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде - Мүгедектер күнiне (жыл сайын қазан айының екiншi жексенбiсi);
10) асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақы алушыларға, 2 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде - Қазақстан Республикасы Күнiне (25 қазанға).
2. Қоса берiлiп отырған облыстық бюджет қаражатынан атаулы және мерекелiк даталарға азаматтардың жекелеген санаттарына бiр жолғы материалдық көмектi тағайындау және төлеу Ережесi бекiтiлсiн.

Об оказании единовременной материальной помощи отдельным категориям граждан
Постановление Акимата Мангистауской области от 29 апреля 2002 г. N 85. Зарегистрировано управлением юстиции Мангистауской области 30 апреля 2001 г. N 862. Утратило силу - постановлением акимата Мангистауской области от 27 июля 2005 года № 224.
Утратило силу - постановлением акимата Мангистауской области от  27 июля 2005 года № 224.
В соответствии с  законом РК от 23 января 2001 года N 148-11 ЗРК "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", решением Мангистауского областного маслихата от 25 декабря 2001г. N 16/147 "об областном бюджете на 2002 год" и в целях оказания единовременной материальной помощи отдельным категориям граждан Акимат области постановляет:
1. Оказать единовременную материальную помощь:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, в размере 6 месячных расчетных показателей - ко Дню Победы (к 9 мая);
2) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, в размере 3 месячных расчетных показателей - ко Дню Победы (к 9 мая);
3) труженикам тыла, имеющим запись в трудовой книжке или архивную справку о работе не менее 6 месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, в размере 2 месячных расчетных показателей - ко Дню Победы (к 9 мая);
4) не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших, умерших, пропавших без вести в Великой Отечественной войне, в размере 2 месячных расчетных показателей - ко Дню Победы (к 9 мая);
5) жителям блокадного Ленинграда, в размере 2 месячных расчетных показателей - ко Дню Победы (к 9 мая);
6) узникам фашистских концлагерей, в размере 2 месячных расчетных показателей - ко Дню Победы (к 9 мая);
7) одиноким престарелым пенсионерам, достигшим возраста более 70 лет в размере 2 месячных расчетных показателей - ко Дню пожилых людей (к 1 октября);
8) детям-инвалидам до 16 лет в размере в размере 2 месячных расчетных показателей - ко Дню инвалидов (ежегодно второе воскресенье октября);
9) получателям государственного социального пособия инвалидам I и II групп в размере 2 месячных расчетных показателей - ко Дню инвалидов (ежегодно второе воскресенье октября);
10) получателям государственного социального пособия по утере кормильца в размере 2 месячных расчетных показателей - ко Дню Республики Казахстан (к 25 октября);
2. Утвердить прилагаемые Правила назначения и выплаты единовременной помощи отдельным категориям граждан к знаменательным и праздничным датам из средств областного бюджета.

3. Облыстық еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау басқармасы (А.Баужанова) азаматтардың жоғарыда көрсетiлген санаттарына бiр жолғы материалдық көмектi тағайындауды және төлеудi ұйымдастырсын.
4. Зейнетақы төлеу жөнiндегi Мемлекеттiк орталықтың облыстық филиалына (З.С.Молдағалиева) жоғарыда көрсетiлген азаматтардың жекелеген санаттағы бiр жолғы көмек алушыларының тiзiмiн, тиiстi төлемдерiн қаржыландыруға арналған өтiнiмдерiн жасау үшiн қалалық, аудандық еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау бөлiмдерiне уақытылы табыс етудi ұйымдастыру ұсынылсын.
5. Облыстық қаржы басқармасы (Ж.Сәрсенқұлов) облыстық бюджетте көрсетiлген мақсаттарға қаралған қаражатын уақытылы қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
6. Облыс әкімиятының "Азаматтардың жекелеген санаттарына бiр жолғы материалдық көмек көрсету туралы" 2001 жылғы 27 тамыздағы N 12 және "Маңғыстау облысы әкiмиятының "Азаматтардың жекелеген санаттарына бiр жолғы материалдық көмек көрсету туралы" 2001 жылғы 27 тамыздағы N 12 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы" 2001 жылғы 14 қыркүйектегі N 28 қаулыларының күшi жойылған деп есептелсiн.
7. Осы қаулының орындалысын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Е. Күмiсқалиға жүктелсiн.
Облыс әкiмi
Қосымша
Маңғыстау облысы әкiмиятының                                           2001 жылғы 29 сәуiрде N 85
қаулысымен бекiтiлген
Облыстық бюджет қаражатынан атаулы
және мерекелiк даталарға азаматтардың жекелеген
санаттарына бiр жолғы материалдық көмектi
тағайындау және төлеу
ЕРЕЖЕСI
Осы атаулы және мерекелiк даталарға азаматтардың жекелеген  санаттарына бiр жолғы материалдық көмектi тағайындау және төлеу Ережесi (бұдан әрi - Ереже) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148-11  Z010148_ ҚРЗ "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңына, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2001 жылғы 25 желтоқсандағы N 16/147 "2002 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешiмiне сәйкес әзiрленiп жасалды.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережеде пайдаланылатын негiзi ұғымдар:
1) атаулы және мерекелiк даталарға азаматтардың жекелеген санаттарына бiр жолғы материалдық көмектi тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган - аудандық, қалалық еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау бөлiмдерi болып табылады (бұдан әрi - уәкiлеттi орган);
2) бiр жолғы материалдық көмектi беру "Қазақстан Халық Банкi" ААҚ Маңғыстау облыстық филиалы (бұдан әрi - банк) арқылы, облыстық еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау басқармасы мен банк арасында жасалған Агенттiк келiсiмге сәйкес жүзеге асырады.

3. Областному управлению труда,занятости и социальной защиты населения(Баужанова А.) организовать своевременное назначение и выплату единовременной материальной помощи вышеуказанным отдельным категориям граждан.
4. Рекомендовать областному филиалу Государственного центра по выплате пенсий (Мулдагалиева З.С.) организовать своевременное представление списков получателей единовременной помощи вышеуказанным категориям граждан в городские, районные отделы труда, занятости и социальной защиты населения для составления заявок финансирование соответствующих выплат.
5. Областному финансовому управлению (Сарсенкулов Ж.) обеспечить своевременное финансирование из средств,предусмотренных в областном бюджете на указанные цели.
6. Постановления акимата области от 27 августа 2001 года N 12
"Об оказании единовременной материальной помощи отдельным категориям граждан" и от 14 сентября 2001 года N 28 "О внесении дополнений в постановление акимата области от 27 августа 2001 года N 12 "Об оказании единовременной материальной помощи отдельным категориям граждан" считать утратившим силу.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Кумискали Е.
И.о.акима области
Приложение
Утверждено
постановлением акимата
Мангистауской области
от 29 апреля 2002 г. N 85
Правила
назначения и выплаты единовременной материальной помощи
отдельным категориям граждан  к знаменательным и праздничным датам
из средств областного бюджета
Настоящие Правила назначения и выплаты единовременной материальной помощи отдельным категориям граждан к знаменательным и праздничным датам(далее-Правила) разработаны в соответствии с  Законом РК от 23 января 2001 года N 148-11 ЗРК "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", решением Мангистауского областного маслихата от 25 декабря 2001г. N 16/147 "Об областном бюджете на 2002 год".
1. Общие положения
1. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) уполномоченным органом по назначению единовременной материальной помощи отдельным категориям граждан к знаменательным и праздничным датам являются районные, городские отделы труда, занятости и социальной защиты населения (далее - уполномоченный орган);
2) выдача единовременной материальной помощи осуществляется через Мангистауский областной филиал ОАО "Народный банк Казахстана" (далее банк), согласно Агентского соглашения, заключенного между областным управлением труда, занятости и социальной защиты населения и банком.

2. Атаулы және мерекелiк даталарға азаматтардың жекелеген санаттарына бiр жолғы материалдық көмектi (бұдан әрi - бiр жолғы көмек) төлеу жыл сайын облыстық бюджет қаражаты есебiнен жүзеге асырылады.
3. Уәкiлеттi органның, қажет жағдайда, өз қызметiнiң шұғылданатын түрi бойынша Бiр жолғы көмектi тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның, қажет азаматтардың жекелеген санаттарының есебiн жүргiзудi жүзеге асыратын органдардан (Зейнетақы төлеу Мемлекеттiк орталығының аудандық, қалалық филиалдары (ЗТМО) және басқалардан) мәлiметтердi сұратуға құқығы бар.
2. Бiр жолғы көмектi тағайындау тәртiбi
4. Азаматтарға бiр жолғы көмектi тағайындау олардың есебiн жүргiзудi жүзеге асыратын көмектi тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган мен басқа органдардағы (ЗТМО және басқалар) құжаттар мен азаматтар санаттарының мәлiметтерiн тiркеу журналдарының (жеке және зейнетақылық iстердiң) негiзiнде жүзеге асырылады және банкi арқылы ақшалай сомаларды төлеу жөнiндегi жұмыс кезiнде қабылданған қалыпқа сәйкес тiзiм түрiнде ресiмделедi.
5. Бiр жолғы көмектi тағайындауға тiзiмдер, оған осы кезеңде есепте тұрған, талап етiлген санаттағы, оның iшiнде оларға әлеуметтiк қолдаудың әлде бiр түрлерiн төлеу уақытша тоқтатылған адамдардың шептi құрамын енгiзе отырып, талап ету датасына жасалады. Қайтыс болған азаматтар мен толықтай мемлекеттiк қамтамасыз етуде тұрған адамдар тiзiмдерге енгiзiлмейдi.
3. Бiр жолғы көмектi төлеуге тiзiмдердi
жасау тәртiбi
6. Бiр жолғы көмектi төлеуге тiзiмдердi қалыптастыру елдi мекендер айырымында, банкiге сомаларды қабылдау мен алушының үйiне жеткiзiп беру үшiн жеке дара жүргiзiледi.
7. Азаматтардың жекелеген санаттарына бiр жолғы көмектi тағайындауға уәкiлеттi және олардың есебiн жүргiзудi жүзеге асыратын орган арқылы банкiге жеке есеп шоттарға алушыларға сомаларды қабылдау үшiн тiзiмдер құжаттық түрде 2 данада және транспорттық файл түрiнде жасалады, ал сомаларды алушының үйiне жеткiзiп берiп, төлеу үшiн тiзiм - ведомостар құжаттық түрде 3 данада жасалады.
8. Өз қызметiнiң шұғылданатын түрi бойынша бiр жолғы көмектi көрсетуге жататын азаматтар санаттарының есебiн жүргiзудi жүзеге асыратын басқа органдар (ЗТМО және басқалар) арқылы банкiдегi жеке есеп шоттарға алушыларға сомаларды қабылдау үшiн тiзiмдер құжаттық түрде 3 данада және транспорттық файл түрiнде жасалады, ал сомаларды алушының үйiне жеткiзiп берiп, төлеу үшiн тiзiм - ведомостар құжаттық 4 данада жасалады.
9. Бiр жолғы көмектi төлеуге тiзiмдер бойынша "БК" әрiптiк белгiлеуi енгiзiледi. Сонымен бiрге оларда алушы туралы төмендегiдей мәлiметтер болуға тиiс:

2. Выплата единовременной помощи отдельным категориям граждан к знаменательным и праздничным датам (далее - единовременная помощь) осуществляется ежегодно за счет средств областного бюджета.
3. Уполномоченный орган по назначению единовременной помощи, при необходимости, имеет право запрашивать данные у органов, по роду своей деятельности осуществляющих учет отдельных категорий граждан (районные, городские филиалы Государственного центра по выплате пенсии (далее - ГВЦ) и другие).
2. Порядок назначения единовременной помощи
4. Назначение единовременной помощи гражданам осуществляется на основании документов (личных и пенсионных дел) и журналов регистраций данных категорий граждан в уполномоченном органе по назначению помощи и в других органах, осуществляющих их учет (ГЦВП и другие), и оформляется в виде списка согласно стандарта, принятого при выплате денежных сумм через банк.
5. Списки на назначение единовременной помощи составляются на дату их требования, с включением в него контингента лиц требуемой категории, состоящих в данный период на учете, в том числе, выплата которым каких-либо видов социальной поддержки временно приостановлена. Исключение составляют умершие граждане и лица, находящиеся на полном государственном обеспечении.
3. Порядок составления списков на выплату
единовременной помощи
6. Формирование списков на выплату единовременной помощи производится в разрезе населенных пунктов, раздельно на зачисление сумм в банк и для доставки на дом получателю.
7. Органом,уполномоченным на назначение единовременной помощи отдельным категориям граждан и непосредственно осуществляющим их учет, для зачисления сумм получателям на лицевые счета в банке, списки составляются в документарном виде в 2-х экземплярах и в виде транспортного файла, а для выплаты сумм с доставкой на дом получателю, списки-ведомости составляются в документарном виде в 3-х экземплярах.
8. Другими органами (ГЦВП и другие), по роду своей деятельности, осуществляющими учет категорий граждан, подлежащих оказанию им единовременной помощи, списки для зачисления сумм получателям на лицевые счета в банке составляются в документарном виде в 3-х экземплярах и в виде транспортного файла, а для выплаты сумм с доставкой на дом получателю списки-ведомости составляются в документарном виде в 4-х экземплярах.
9. По выпискам на выплату единовременной помощи вводится буквенное обозначение "ЕП" и они должны содержать следующие сведения о получателе:

1) азаматтардың (отбасыларының) осы санаттарының есебiн жүргiзудi жүзеге асыратын орган арқылы берiлген жетi сандық тiркеу нөмiрi;
2) салық төлеушiнiң тiркеу номерi(СТТН);
3) әлеуметтiк қолдаудың басқа түрлерiн алатын адамдардың банкiдегi жинағы бойынша арнаулы есепшот нөмiрi;
4) банкiдегi жинағы бойынша арнаулы есепшот нөмiрi жоқ адамдарда "жаңа" сөзi қойылады;
5) жеке куәлiгiнiң нөмiрi;
6) тегi, аты, әкесiнiң аты;
7) тұрғылықты орнының мекенжайы.
10. Бiр жолғы көмектi төлеуге тiзiмдер жасаған органның басшысы оларға қол қояды, елтаңбалық мөрмен куәландырады және оларда көрсетiлген мәлiметтердiң толықтығы мен сенiмдiлiгi үшiн Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiне сәйкес жауапкершiлiк артады.
11. Өз қызметiнiң шұғылданатын түрi бойынша бiр жолғы көмектi көрсетуге жататын азаматтар есебiн жүргiзудi жүзеге асыратын орган тiзiмдердi жасағаннан кейiн бiр данадан құжаттық түрде өзiнде қалдырады.
Транспорттық файлды қоса алғандағы қалған даналарын бiр жолғы көмектi тағайындау жөнiндегi өкiлдi органға бередi.
12. Уәкiлеттi орган басқа органдар арқылы жасалған тiзiмдердi: олардың белгiленген қалыпқа сәйкестiгi мен жиынтығын шығару дұрыстығын тексередi.
4. Бiр жолғы көмектi төлеуге
қаржыландыру тәртiбi
13. Уәкiлеттi орган атаулы және мерекелiк даталарға дейiн 10 күн бұрын көмектi төлеуге жасалған тiзiмдер мен олардың жиынтық сомаларына толық сәйкестiгi негiзiнде ақшалай қаражат сұранысына арналған өтiнiмдi, банкiге комиссиялық сыйақыға шығындар сомаларын бөлiп көрсете отырып, облыстық еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау басқармасына жiбередi.
14. Облыстық еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау басқармасы бiр жолғы көмектi төлеуге қаржыландыру үшiн облыс бойынша, сондай-ақ қалалар мен аудандар айырымында жиынтық өтiнiмдi облыстық қаржы басқармасына жiбередi.
15. Осы ережеге сәйкес, шығындар сметасына сәйкес және өтiнiмдердiң негiзiнде облыстық қаржы басқармасы облыстық еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау басқармасына бiр жолғы көмектi төлеуге қаржылар бөледi.
16. Ақшалай қаржылардың түсуi бойынша облыстық еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау басқармасы оларды Халықтық банкiнiң облыстық филиалының есеп шотына аударуды жүзеге асырады. Осымен бiр мезгiлде, осы Ереженiң бөлiнбейтiн бөлiгi болып саналатын Банкпен Агенттiк келiсiмге сәйкес төленетiн сомалардың 0,6 пайызы мөлшерiнде комиссиялық сыйақының сомалары аударылады.
17. Банкiнiң облыстық филиалының есепшотына ақшалай қаржыларды аударуға сәйкес облыстық еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау басқармасы бұл туралы жолғы көмектi тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органды хабарландырады.

1) семизначный регистрационный номер, присвоенный органом,осуществляющим учет данной категории граждан(семей);
2) регистрационный номер налогоплательщика (РНН);
3) номер специального счета по вкладу в банке у лиц, получающих другие виды социальной поддержки;
4) у лиц, не имеющих номера специального счета по вкладу в банке, проставляется слово "новый";
5) номер удостоверения личности;
6) фамилия, имя, отчество;
7) адрес места жительства;
10. Руководитель органа, составившего списки на выплату единовременной помощи, подписывает их, заверяет оттиском гербовой печати и несет ответственность за полноту и достоверность сведений, указанных в них, в соответствии с законодательными актами РК.
11. Орган, по роду своей деятельности, осуществляющий учет граждан (ГЦВП и другие), подлежащих оказанию помощи, после составления списков, оставляет у себя по экземпляру в документарном виде.
Остальные экземпляры, включая и транспортный файл, он передает в уполномоченный орган по назначению единовременной помощи.
12. Уполномоченный орган проверяет списки, составленные другими органами: их соответствие установленному стандарту и правильность подведения итогов.
4. Порядок финансирования на выплату
единовременной помощи
13. Уполномоченный орган, на основе составленных списков на выплату помощи и в полном соответствии с их итоговыми суммами, направляет заявку на потребность в денежных средствах, с выделением сумм расходов на комиссионное вознаграждение банку, в областное управление труда, занятости и социальной защиты населения, за 10 дней до знаменательной или праздничной даты.
14. Областное управление труда, занятости и социальной защиты населения направляет областному финансовому управлению сводную заявку по области, а также в разрезе городов и районов для финансирования на выплату единовременной помощи.
15. Согласно настоящих Правил, в соответствии со сметой расходов и на основании заявки, областное финансовое управление выделяет областному управлению труда, занятости и социальной защиты населения средства на выплату единовременной помощи.
16. По поступлению денежных средств, областное управление труда, занятости и защиты населения производит их перечисление на счет областного филиала Народного банка. Одновременно, перечисляются суммы комиссионного вознаграждения в размере 0,6% от выплачиваемых сумм, согласно Агентского соглашения с банком, которое является частью настоящих правил.
17. Согласно произведенного перечисления денежных средств на счет областного филиала Народного банка, областное управление труда, занятости и социальной защиты населения информирует об этом уполномоченный орган по назначению единовременной помощи.

5. Бiр жолғы көмектi төлеу тәртiбi
18. Банкiнiң облыстық филиалы ақшалай қаржылардың түсуi бойынша бiр жолғы көмектi төлеудi жүзеге асыру үшiн оларды азаматтардың жекелеген санаттарына бiр жолғы көмектi төлеу тәртiбi туралы Агенттiк келiсiмнiң бөлiнбейтiн бөлiгi болып саналатын Ережеге сәйкес банкiнiң аудандық (қалалық) филиалдарына жiбередi.
19. Уәкiлеттi орган ақшалай қаржыларды банкiнiң облыстық филиалына аудару туралы мәлiметтердi алғаннан кейiн, банкiдегi жеке есепшотқа алушылардың сомаларын қабылдау үшiн құжаттық түрде тiзiмдердiң 1 данасы мен олардың транспорттық файлын және сомаларды алушылардың үйiне жеткiзiп берiп, төлеу үшiн құжаттық түрде тiзiм-ведомостардың 2 данасын банкiнiң аудандық (қалалық) филиалына бередi.
20. Алушыларға бiр жолғы көмектi төлеу банкi арқылы Агенттiк келiсiмге сәйкес жүргiзiледi.
6. Есеп берушiлiк
21. Ай сайын, есептi айдан кейiнгi айдың 5 жұлдызына банкiнiң облыстық филиалы облыстық еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау басқармасымен төленген сомалар бойынша салыстыру кесiмiн жасайды .
22. Облыстық еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау басқармасы жасалған қаржыландыруға сәйкес және банкiмен салыстыру кесiмiнiң негiзiнде облыс бойынша бiр жолғы көмектi төлеу жөнiндегi есептi дайындайды және оны есептi айдан кейiнгi айдың 15 жұлдызына облыстық қаржы басқармасына жiбередi.
7. Бақылау
23. Ақшалай қаржылардың мақсатты жұмсалуына, бiр жолғы көмектi тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органда алушылардың тiзiмдерiнiң болуына және тiзiмдер бойынша жиынтық сомалардың, төлем тапсырмаларындағы сомалардың теңдiгiне бақылауды облыстық еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтiк қорғау басқармасы мен облыстық қаржы басқармасы жүзеге асырады.

5. Порядок выплаты единовременной помощи.
18. Областной филиал Народного банка, по поступления денежных средств, направляет их районным (городским) филиалам банка для осуществления выплаты единовременной помощи, согласно Положения о порядке выплаты единовременной помощи отдельным категориям граждан к знаменательным и праздничным датам, которое является неотъемлемой частью Агентского соглашения.
19. Уполномоченный орган по назначению единовременной помощи, по получении сведений о перечислении денежных средств в областной филиал Народного банка, передает районному (городскому) филиалу банка 1 экземпляр списков в документарном виде для зачисления сумм получателям на лицевые счета в банке и их транспортный файл, и 2 экземпляра списков ведомостей в документарном виде для выплаты сумм с доставкой на дом получателям.
20. Выплата единовременной помощи получателям производится банком, согласно Положения о порядке выплаты единовременной помощи отдельным категориям граждан к знаменательным и праздничным датам.
6. Отчетность
21. Ежемесячно 5 числа месяца, следующего за отчетным месяцем областной филиал Народного банка составляет акт сверки по выплаченным суммам с областным управлением труда, занятости и социальной защиты населения.
22. Областное управление труда, занятости и социальной защиты населения в соответствии с произведенным финансированием и на основании акта сверки с банком, подготавливает отчет по области по выплате единовременной помощи и 15 числа месяца,следующего за отчетным месяцем направляет его в областное финансовое управление.
7. Контроль
23. Контроль за целевым расходованием денежных средств, за наличием списков получателей в уполномоченном органе по назначению единовременной помощи и за тождественностью итоговых сумм по спискам, суммам в платежных поручениях, осуществляет областное управление труда,занятости и социальной защиты населения и областное финансовое управление.