Ұлы Отан соғысына қатысушыларын, мүгедектерін және зейнеткерлерді санаторий-курорттық емдеу бойынша жеңілдіктер туралы
Алматы қаласы Әкімшілігінің қаулысы 2002 жылғы 28 қаңтардағы N 1/74. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2002 жылғы 08 ақпанда N 432 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 30 қаңтардагы N 3/79 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 30.01.2012 N 3/79 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушыларын, мүгедектерін және оларға теңестірілген адамдардың жеңілдіктері және әлеуметтік қорғалуы туралы" Заңына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 сәуірдегі "Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген топтарына жеңілдіктер беру мәселелері бойынша кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" N 374-І ҚРЗ Заңына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 шілдедегі "Мемлекеттік сатып алу туралы" N 163 Заңына, Алматы қалалық Мәслихатының 2001 жылғы 29 желтоқсандағы "Алматы қаласының 2002 жылға арналған бюджеті туралы"  шешіміне сәйкес және Ұлы Отан соғысының қатысушыларын, мүгедектерін және зейнеткерлерді әлеуметтік қорғау мақсатында Алматы қаласының Әкімшілігі қаулы етті:
1. Ұлы Отан соғысына қатысушыларын, мүгедектерін және зейнеткерлерді санаторий-курорттық емдеу бойынша жеңілдіктер туралы Ереже бекітілсін (N 1 қосымша).
2. Алматы қалалық Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау департаменті (А.Нұрланов), қалалық соғыс ардагерлері және зейнеткерлер кеңесі (А.Шалов) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және зейнеткерлеріне санаторий-курорттық жолдамалардың берілуін және олардың есебінің жүргізілуін қамтамасыз етсін.
3. Қалалық қаржы басқармасы (Қ.Тәжібаев) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және зейнеткерлерге арналғансанаторий-курорттық жолдамалар бойынша ақы төлеу үшін уақытылы қаржыбөлінуін қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы Әкімінің орынбасары А.Қ.Бижановқа берілсін.
Алматы қаласының Әкімі
Әкімшілік хатшысы
Алматы қаласы Әкімшілігінің
2002 жылғы 28 қаңтардағы
N 1/74 қаулысымен
Бекітілді N 1 қосымша
Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен
мүгедектерінің демалыс
және емдеу орындарында емделуіне
жеңілдіктер беру туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
Демалыс және емдеу орындарына жолдамалар Алматы қаласында тұратын Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне тегін беріледі, зейнеткерлерге берілген өтініші негізінде емдеу мекемесінің тұжырымы бойынша Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау департаменті арқылы ардагерлер мен зейнеткерлердің қалалық Кеңесі арқылы алған зейнетақысының 50 пайызы мөлшерінде төлеп алады.

О льготах по санаторно-курортному лечению участников, инвалидов Великой Отечественной войны и пенсионеров
Постановление Акимата города Алматы от 28 января 2002 года № 1/74. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 8 февраля 2002 года за № 432. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 30 января 2012 года № 1/79
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 30.01.2012 № 1/79.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года № 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", а также Законом Республики Казахстан от 7 апреля 1999 года № 374-1 ЗРК "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предоставления льгот отдельным категориям граждан", Законом Республики Казахстан "О государственных закупках" от 16 июля 1997 года № 163, решением Алматинского городского Маслихата от 29 декабря 2001 года "О бюджете города Алматы на 2002 год" и в целях социальной защиты участников, инвалидов Великой Отечественной войны и пенсионеров Акимат города Алматы ПОСТАНОВИЛ:
1. Утвердить Положение о льготах по санаторно-курортному лечению участников, инвалидов Великой Отечественной войны и пенсионеров. (Приложение № 1 ).
2. Департаменту труда, занятости и социальной защиты населения города Алматы (Нурланов А.), городскому Совету ветеранов и пенсионеров (Шалов А.) обеспечить учет и выдачу санаторно-курортных путевок участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и пенсионерам.
3. Городскому финансовому управлению (Тажибаев К.) обеспечить своевременное финансирование расходов по оплате санаторно-курортных путевок для участников, инвалидов Великой Отечественной войны и пенсионеров.
4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя Акима города Алматы Бижанова А.
Аким                      В.Храпунов
Секретарь Акимата         К.Тажиева
Приложение № 1
Утверждено постановлением
Акима города Алматы
от 28 января 2002 года 1/74
ПОЛОЖЕНИЕ
о льготах по санаторно-курортному лечению участников,
инвалидов Великой Отечественной войны и пенсионеров
1. Общие положения
Путевки для санаторно-курортного лечения выдаются, проживающим в г.Алматы, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны бесплатно, пенсионерам - с оплатой 50 процентов от размеров получаемой пенсии городским Советом ветеранов и пенсионеров через Департамент труда, занятости и социальной защиты населения по заключению лечебного учреждения, согласно поданного заявления.

Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектері және зейнеткерлер үшін арналған демалыс және емдеу орындары мекемесі ҚР 1997 жылғы 16 шілдедегі "Мемлекеттік сатып алулар туралы" N 163-1 ҚРЗ Заңына сәйкес анықталады.
2. Қаржыландыру көздері
Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау департаменті осы мақсаттар үшін жолдамаларды алғызуға ақша қаражаттарын көздейді.
3. Жолдамаларды есепке алу және беру тәртібі

Учреждение для санаторно-курортного лечения участников, инвалидов Великой Отечественной войны и пенсионеров определяется на основании Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" от 16 июля 1997 года № 163-1 ЗРК.
2. Источники финансирования
Денежные средства на приобретение путевок предусматриваются городским бюджетом Департаменту труда, занятости и социальной защиты населения для этих целей.
3. Порядок учета и выдачи путевок

Қалалық ардагерлер мен зейнеткерлер Кеңесі ерекше қажеттіліктегі Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектері мен зейнеткерлерге демалыс және емдеу орындарын ай сайын 50 жолдамамен қамтамасыз етеді (жылына 600 жолдама) (N 1 қосымша).
Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау департаменті қалалық ардагерлер мен зейнеткерлер Кеңесінің өтінімі бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне жолдама береді(N 2 қосымша).

Городской Совет ветеранов и пенсионеров определяет особо нуждающихся участников, инвалидов Великой Отечественной войны и пенсионеров в санаторно-курортном лечении и формирует заявки в Департамент труда, занятости и социальной защиты населения на 50 путевок ежемесячно (600 путевок в год) ( Приложение № 1 ).
Департамент труда, занятости и социальной защиты населения выдает путевки участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и пенсионерам по заявке городского Совета ветеранов и пенсионеров. ( Приложение № 2 ).