"2002 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2001 жылғы 22 желтоқсандағы N 14/3 шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық Мәслихатының шешімі 2002 жылғы 1 ақпандағы N 15/1. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2002 жылғы 27 ақпанда N 559 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010 жылғы 23 шілдеде N 27/10 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010.07.23 N 27/10 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрiндегi N 261 Z010261"Бюджет жүйесi туралы" Заңындағы 2001 жылғы 7 желтоқсандағы соңғыөзгертулер мен толықтыруларды ескере отырып, 2001 жылғы 23 қаңтардағы Z010148 "Қазақстан Республикасының жергiлiктi мемлекеттiк басқаруы туралы" Заңдарына сәйкес, "2002 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2001 жылғы 22 желтоқсандағы N 14/3  V01S503 шешiмiне келесi өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. 1 тармақта:
"8535897" саны "8886694" санына ауыстырылсын;
2. 10 тармақта:
"392189" саны "393797" санына ауыстырылсын;
"263480" саны "267208" санына ауыстырылсын;
"344219" саны "345259" санына ауыстырылсын;
"349784" саны "352099" санына ауыстырылсын;
"371905" саны "373652" санына ауыстырылсын;
"387391" саны "389138" санына ауыстырылсын;
"203357" саны "205672" санына ауыстырылсын;
"521948" саны "522488" санына ауыстырылсын;
"194983" саны "196023" санына ауыстырылсын;
"285908" саны "289636" санына ауыстырылсын;
"412127" саны "413735" санына ауыстырылсын;
"271403" саны "273011" санына ауыстырылсын;
"415871" саны "465871" санына ауыстырылсын.
3. Келесi мазмұндағы 10-1 тармағымен толықтырылсын:
"Жыл басында қалыптасқан облыстық бюджеттiң бюджеттiк қаржысының бос
қалдықтары есебiнен бөлiнсiн:
а) 2 қосымшаға сәйкес аудандық iшкi iстер органдарына қосымша штат
санын ұстауға - 23024 мың теңге, Петропавл қаласына жол-құрылыс
техникаларын кезеңдiк сатып алуға - 50000 мың теңге;
б) 3 қосымшаға сәйкес бағдарламалар бойынша облыстық бюджет
шығыстарына 277773 мың теңге".
4. Осы шешiмнiң 1 қосымшасы жаңа редакцияда мазмұндалсын (қоса
берiлген).
Облыстық Мәслихат                        Облыстық Мәслихат
сессиясының төрағасы                          хатшысы
Облыстық мәслихаттың
2001ж. 22 желтоқсандағы
N 14/3 шешiмiне N 1 қосымша
2002 жылға арналған Солтүстiк Қазақстан облысының бюджетi
-----------------------------------------------------------------------
I.Түсiмдер
-----------------------------------------------------------------------
Санат                                                          Сомасы
Сынып                                                     мың теңге
Кiшi сынып
Ерекшелiк
-----------------------------------------------------------------------
Атауы
-----------------------------------------------------------------------

О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата N 14/3 от 22 декабря 2001 года "Об областном бюджете на 2002 год"
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 1 февраля 2002 года N 15/1. Зарегистрировано управлением юстиции Северо-Казахстанской области 27 февраля 2002 года за N 559. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 23 июля 2010 года N 27/10
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 23.07.2010 г. N 27/10
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года с учетом последних изменений и дополнений от 7 декабря 2001 года N 261 Z010261 "О бюджетной системе", от 23 января 2001 года Z010148  "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" внести в решение областного маслихата N 14/3 от 22 декабря 2001 года  V01S503 "Об областном бюджете на 2002 год" следующие изменения и дополнения:
1. В пункте 1:
цифру "8535897"  заменить цифрой "8886694".
2. В пункте 10:
цифру "392189" заменить цифрой "393797";
цифру "263480" заменить цифрой "267208";
цифру "344219" заменить цифрой "345259";
цифру "349784" заменить цифрой "352099";
цифру "371905" заменить цифрой "373652";
цифру "387391" заменить цифрой "389138";
цифру "203357" заменить цифрой "205672";
цифру "521948" заменить цифрой "522488";
цифру "194983" заменить цифрой "196023";
цифру "285908" заменить цифрой "289636";
цифру "412127" заменить цифрой "413735";
цифру "271403" заменить цифрой "273011";
цифру "415871" заменить цифрой "465871".
3. Дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"Выделить за счет свободных остатков бюджетных средств областного
бюджета, сложившихся на начало года:
а) на содержание дополнительной штатной численности районных органов
внутренних дел 23024 тыс.тенге, г. Петропавловску на поэтапное
приобретение дорожно-строительной техники - 50000 тыс.тенге, согласно
приложению 2;
б) на расходы областного бюджета по программам в сумме 277773 тыс.
тенге согласно приложению 3".
4. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции
(прилагается).
Председатель                          Секретарь
XV сессии                       областного Маслихата
областного Маслихата
Приложение 1
к решению областного маслихата
N 14/3 от 22 декабря 2001г.
Северо-Казахстанский областной бюджет на 2002 год
I. Поступления
-------------------------------------------------------------------------
Категория                                                        Сумма
--------------------------------------------------------   тыс.тенге
Класс
-----------------------------------------------------
Подкласс
--------------------------------------------------
Специфика
-------------------------------------------------------------------------
Наименование
-------------------------------------------------------------------------

1  2    3     4                   5                              6
-----------------------------------------------------------------------
Түсiмдер                                  8535897
Кiрiстер                                  3234252
1                   Салықтық түсімдер                         3227236
1                Кiрiстерге салынатын табыс салығы          833671
2           Жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы     833671
1     Жеке тұлғалардан алынатын төлем көзiнен
ұсталатын табыс салығы                     833671
3                Әлеуметтiк салық                          2212301
1           Әлеуметтік салық                          2212301
5                Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге
iшкi салықтар                              181264
3           Табиғи және басқа ресурстарды
пайдаланғаны үшін түсімдер                 181264
16    Қоршаған ортаны ластағаны үшiн төленетін
төлем                                      181264
2                   САЛЫҚҚА ЖАТПАЙТЫН ТҮСIМДЕР                   7016
1                Меншiктен және кәсiпкерлiк қызметтен
түскен кiрiстер                              2000
2           Қаржы мекемелерi мен заңды тұлғалардан
түскен салыққа жатпайтын түсiмдер            2000
29    Мемлекет меншiгiндегi мүлiктi жалға
беруден алынатын түсiмдер                    2000
3                Айыппұлдар мен санкциялар бойынша
түсетiн түсiмдер                             3800
1           Айыппұлдар мен санкциялар бойынша
түсетiн түсiмдер                             3800
10    Табиғатты қорғау туралы заңдарды
бұзғаны үшiн төленетiн айыппұлдар            3800
5                Салыққа жатпайтын өзге де түсімдер           1216
1           Салыққа жатпайтын өзге де түсімдер           1216
5     Зиянды өтеу талаптары бойынша табиғи
көздерді пайдаланудан алынған қаражаттар,
тәркіленген аң және балық аулау құралдарын,
заңсыз өндірілген өнімдерді сатудан
түскен қаражаттар                            1216
4                   Алынған ресми трансферттер (гранттар)     5201645
2                Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған
органдарынан түсетiн трансферттер         5201645
1           Республикалық бюджеттен түсетiн
трансферттер                              5201645
1     Ағымдағы                                  5201645
5                   Бюджеттен берілген кредиттерді өтеу        100000
1                Бюджеттен берілген кредиттерді өтеу        100000
5           Бюджеттен берілген кредиттерді өтеу        100000
10    Жергiлiктi бюджеттен берiлген басқа
кредиттердi өтеу                           100000
-------------------------------------------------------------------------
II. Шығыстар және кредит беру
-------------------------------------------------------------------------
Функционалдық топ                 Атауы                       Сомасы
--------------                                            мың теңге
Кiшi функция
-----------
Мекеме
-----------
Бағдарлама
-------------------------------------------------------------------------

1   2   3   4                        5                            6
-------------------------------------------------------------------------
ПОСТУПЛЕНИЯ                                 8535897
ДОХОДЫ                                      3234252
1                   НАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕНИЯ                       3227236
1               Подоходный налог на доходы                   833671
2           Индивидуальный подоходный налог              833671
1       Индивидуальный подоходный налог с
физических лиц, удерживаемый у источника     833671
3               Социальный налог                            2212301
1           Социальный налог                            2212301
5               Внутренние налоги на товары, работы и
услуги                                       181264
3           поступления за использование природных
и других ресурсов                            181264
16      Плата за загрязнение окружающей среды        181264
2                   НЕНАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕНИЯ                        7016
1               Доходы от предпринимательской
деятельности и собственности                   2000
2           Неналоговые поступления от юридических
лиц и финансовых учреждений                    2000
29      Поступления от аренды имущества
коммунальной собственности                     2000
3               Поступления по штрафам и санкциям              3800
1           Поступления по штрафам и санкциям              3800
10      Штрафы за нарушение природоохранного
законодательства об охране окружающей среды    3800
5               Прочие неналоговые поступления                 1216
1           Прочие неналоговые поступления                 1216
5       Средства, полученные от природопользователей
по искам о возмещении вреда, средства от
реализации конфискованных орудий охоты и
рыболовства, незаконно добытой продукции       1216
4                   Получаемые официальные трансферты (гранты)  5201645
2               Трансферты из вышестоящих органов
государственного управления                 5201645
1           Трансферты из республиканского бюджета      5201645
1       Текущие                                     5201645
5                   Погашение кредитов, выданных из бюджета      100000
1               Погашение кредитов, выданных из бюджета      100000
5           Погашение прочих кредитов, выданных из
бюджета                                      100000
10      Погашение прочих кредитов,выданных из
местного бюджета                             100000
-------------------------------------------------------------------------
II.Расходы и кредитование
-------------------------------------------------------------------------
Функциональная группа                                            Сумма
------------------             Наименование                тыс.тенге
Подфункция
--------------
Учреждение
-----------
Программа
-------------------------------------------------------------------------

1  2  3     4                      А                           В
-------------------------------------------------------------------------
Шығыстар және кредит беру                 8886894
Шығыстар                                  8886894
1                   Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер      266234
1                Мемлекеттiк басқарудың жалпы
функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы
және басқа органдар                        128081
103           Жергiлiктi өкiлдi органдардың аппараты       7806
2       Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар     6510
30      Депутаттық қызмет                            1296
105           Әкiмдер аппараты                           120275
2       Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар   120125
74      Әкiм аппаратының материалдық-техникалық
базасын нығайту және ақпараттандыру           150
2                Қаржылық қызмет                            138153
259           Коммуналдық меншiк басқармасы               56013
2       Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар    10080
30      Коммуналдық меншiктi жекешелендiрудi
ұйымдастыру                                  1500
31      Мүлiктерді коммуналдық меншікке сатып алу   44433
260           Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
қаржы атқарушы органы                       82140
2       Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар    82140
2                   Қорғаныс                                   276464
1                Әскери мұқтаждар                            15697
105           Әкiмдер аппараты                            15697
63      Жалпы әскери мiндеттi атқаруды қамтамасыз
ету                                         15697
2                Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды
ұйымдастыру                                260767
105           Әкiмдер аппараты                           260767
31      Жергiлiктi деңгейдегі жұмылдыру дайындығы
жөнiндегi шаралар                           23250
32      Жергiлiктi деңгейдегі төтенше
жағдайларды жою                            231347
75      Қорғаныс мекемелерiн салу және күрделi
жөндеу                                       4500
76      Жергiлiктi деңгейдегі қорғаныс
объектiлерiнiң материалдық-техникалық
базасын нығайту және ақпараттандыру          1670
3                   Қоғамдық тәртiп және қауiпсiздiк           225985
1                Құқық қорғау қызметi                       225985
251          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
iшкi iстер атқарушы органы                 225985
2       Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар   208031
30      Жергiлiктi деңгейде қоғамдық тәртiптi
қорғау және қоғамдық қауiпсiздiктi
қамтамасыз ету                              17628
70      Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
атқарушы органдарының материалдық-
техникалық базасын нығайту және
ақпараттандыру                                150
5                Жеке тұлғаның, қоғамның, мемлекеттiң
қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi
қызмет                                        176
251          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
iшкi iстер атқарушы органы                    176
33      Терроризм мен экстремизм көріністерінің
алдын-алу және тыю жөнiндегi іс-шаралар       176

1   2   3     4                        А                          В
-------------------------------------------------------------------------
II. Расходы и кредитование            8886694
Расходы                      8886694
1                   Государственные услуги общего характера      266234
1               Органы, выполняющие общие функции
государственного управления                  128081
103         Аппарат местных представительных органов       7806
2     Административные расходы на местном уровне     6510
30    Депутатская деятельность                       1296
105         Аппарат акимов                               120275
2     Административные расходы на местном уровне   120125
74    Укрепление мат.тех. базы и информатизация
аппарата акима                                  150
2               Финансовая деятельность                      138153
259         Собственности, финансируемый из местного
бюджета                                       56013
2     Административные расходы на местном уровне    10080
30    Организация приватизации комм.собственности    1500
31    Приобретение  имущества в коммунальную
собственность                                 44433
260         Исполнительный орган финансов,
финансируемый из местного бюджета             82140
2     Административные расходы на местном уровне    82140
2                   Оборона                                      276464
1               Военные нужды                                 15697
105         Аппарат акимов                                15697
63    Мероприятия по приписке и призыву на
военную службу                                15697
2               Организация работы по чрезвычайным
ситуациям                                    260767
105         Аппарат акимов                               260767
31    Мероприятия по мобилизационной подготовке
на местном уровне                             23250
32    Ликвидация чрезвычайных ситуаций на
местном уровне                               231347
75    Строительство и капитальный ремонт
учреждений обороны                             4500
76    Укрепление мат.тех. базы и информатизация
объектов обороны на местном уровне             1670
3                   Общественный порядок и безопасность          205985
1               Правоохранительная деятельность              205809
251         Исполнительный орган внутренних дел,
финансируемый из местного бюджета            205809
2     Административные расходы на местном уровне   188031
30    Охрана общественного порядка и обеспечение
общественной безопасности на местном уровне   17628
70    Укрепление мат.тех. базы и информатизация
исполнительных органов, финансируемых из
местного бюджета                                150
5               Деятельность по обеспечению безопасности
личности, общества и государства                176
251         Исполнительный орган внутренних дел,
финансируемый из местного бюджета               176
33    Мероприятия по предупреждению и пресечению
проявлений терроризма и экстремизма             176

4                   Бiлiм беру                                 456176
2                Жалпы бастауыш, жалпы негiзгi, жалпы
орта бiлiм беру                            362005
263          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
бiлiм, мәдениет, спорт және туризм
атқарушы органы                            362005
20      Жергiлiктi деңгейде жалпы бiлiм беретiн
оқыту                                      287088
32      Жергiлiктi деңгейде орта бiлiм беру
жүйесiн ақпараттандыру                       1713
37      Мемлекеттiк орта білім беретін
мекемелердiң кiтапхана қорларын жаңарту
үшін оқулықтар сатып алу және жеткізіп
беру                                        40000
4  2   263  61      Жергiлiктi деңгейде балалар мен жас
өспiрiмдерге қосымша бiлiм беру
бағдарламасын іске асыру                    32759
62      Жергiлiктi деңгейде мектеп олимпиадаларын
өткiзу                                        445
3                Бастауыш кәсiптік бiлiм беру                51176
263          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
бiлiм, мәдениет, спорт және туризм
атқарушы органы                             51176
31      Жергiлiктi деңгейде бастапқы кәсiптік
бiлiм беру                                  51176
4  4                Орта кәсiптік бiлiм беру                    16765
263          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
бiлiм, мәдениет, спорт және туризм
атқарушы органы                             16765
263  8       Жергiлiктi деңгейде орта кәсiби бiлiм
беру мамандарын даярлау                     16765
5                Қосымша кәсiби бiлiм беру                   19230
105          Әкiмдер аппараты                             1140
11      Жергiлiктi деңгейде кадрлардың
бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау      1140
251          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
iшкi iстер атқарушы органы                   9936
11      Жергiлiктi деңгейде кадрлардың
бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау      9936
263          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
бiлiм, мәдениет, спорт және туризм
атқарушы органы                              8154
11      Жергiлiктi деңгейде кадрлардың
бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау      8154
54      Жергiлiктi деңгейде жалпы бiлiм беретiн
мектептерге күрделi жөндеу                   7000
5                   Денсаулық сақтау                          1029365
1                Кең бейiндi ауруханалар                    134476
254          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
денсаулық сақтау атқарушы органы           134476
36      Жергiлiктi деңгейде халыққа стационарлық
медициналық көмек көрсету                  134476

4                   Образование                                  456176
2               Начальное общее, основное общее, среднее
общее образование                            362005
263         Исполнительный орган образования, культуры,
спорта и туризма, финансируемый из
местного бюджета                             362005
20    Общеобразовательное обучение на местном
уровне                                       287088
32    Информатизация системы среднего
образования на местном уровне                  1713
37    Приобретение и доставка учебников для
обновления библиотечных фондов
государственных учреждений среднего
образования                                   40000
4   2   263   61    Реализация программ дополнительного
образования для детей и юношества на
местном уровне                                32759
62    Проведение школьных олимпиад на местном
уровне                                          445
3               Начальное профессиональное образование        51176
263         Исполнительный орган образования, культуры,
спорта и туризма, финансируемый из
местного бюджета                              51176
31    Начальное профессиональное образование
на местном уровне                             51176
4               Среднее профессиональные образование          16765
263         Исполнительный орган образования, культуры,
спорта и туризма, финансируемый из
местного бюджета                              16765
8     Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием на
местном уровне                                16765
5               Дополнительное профессиональное образование   19230
105         Аппарат акимов                                 1140
11    Повышение квалификации и переподготовка
кадров на местном уровне                       1140
251         Исполнительный орган внутренних дел,
финансируемый из местного бюджета              9936
11    Повышение квалификации и переподготовка
кадров на местном уровне                       9936
263         Исполнительный орган образования, культуры,
спорта и туризма, финансируемый из
местного бюджета                               8154
11    Повышение квалификации и переподготовка
кадров на местном уровне                       8154
263   54    Капитальный ремонт общеобразовательных
школ на местном уровне                         7000
5                   Здравоохранение                             1003965
1               Больницы широкого профиля                    134476
254         Исполнительный орган здравоохранения,
финансируемый из местного бюджета            134476
36    Оказание стационарной медицинской помощи
населению на местном уровне                  134476

2                Халықтың денсаулығын қорғау                293396
254          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
денсаулық сақтау атқарушы органы           293396
31      ВИЧ-инфекциялы ауруларға медициналық
көмек көрсету                               14864
33      Жергілікті деңгейде жұқпалы аурулармен
күрес жүргiзу                                3509
34      Жергiлiктi деңгейде қан (алмастырғыштарды)
өндiру                                      35435
39      Санитарлық-эпидемиологиялық ахуалды
қамтамасыз ету                              34560
45      Аналар мен балаларды қорғау                205028
3                Мамандандырылған медициналық көмек         303371
254          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
денсаулық сақтау атқарушы органы           303371
30      Психикалық ауруларға мамандандырылған
медициналық көмек көрсету                   82071
32      Туберкулез ауруларына мамандандырылған
медициналық көмек көрсету                  110982
47      Онкологиялық ауруларға мамандандырылған
медициналық көмек көрсету                   41349
48      Алкогольдiк, нашақорлық және
токсикологиялық тәуелдi ауруларға
мамандандырылған медициналық көмек көрсету  52620
49      Терi-венерологиялық ауруларға
мамандандырылған медициналық көмек көрсету  16349
4                Емханалар                                   59043
254          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
денсаулық сақтау атқарушы органы            59043
54      Алғашқы дәрігерлік-санитарлық көмек және
мамандандырылған амбулаториялық-
емханалық көмек көрсету                     59043
5                Медициналық көмектiң басқа түрлерi          28863
5  5   251          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
iшкi iстер атқарушы органы                  22203
31      Әскери қызметшiлерге, құқық қорғау
органдарының қызметкерлерiне және олардың
отбасы мүшелерiне стационарлық
медициналық көмек көрсету                   22203
254          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
денсаулық сақтау атқарушы органы             6660
43      Төтенше жағдайларда халыққа медициналық
көмек көрсету                                6660
9                Денсаулық сақтау саласындағы өзге де
қызметтер                                  210216
254          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
денсаулық сақтау атқарушы органы           210216
2       Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар    45780
44      Дәрi-дәрмек, дәрігерлік жабдықтарды және
санитарлық көліктерді орталықтандырылған
сатып алу                                  143355
51      Медициналық статистикалық ақпараттарды
жинау мен талдауды ұйымдастыру               2981
55      Коммуналдық меншiкке жататын денсаулық
сақтау объектiлерiне күрделi жөндеу         18100
6                   Әлеуметтiк қамсыздандыру және әлеуметтiк
көмек                                      818455

2               Охрана здоровья населения                    293396
254         Исполнительный орган здравоохранения,
финансируемый из местного бюджета            293396
31    Оказание медицинской помощи ВИЧ-
инфицированным больным                         14864
33    Борьба с эпидемиями на местном уровне          3509
34    Производство крови (заменителей) на
местном уровне                                35435
39    Обеспечение санитарно-эпидемиологического
благополучия                                  34560
45    Охрана материнства и детства                 205028
3               Специализированная медицинская помощь        303371
254         Исполнительный орган здравоохранения,
финансируемый из местного бюджета            303371
30    Оказание специализированной медицинской
помощи больным, страдающим психическими
расстройствами                                82071
32    Оказание специализированной медицинской
помощи больным туберкулезом                  110982
47    Оказание специализированной медицинской
помощи больным онкологическими
заболеваниями                                 41349
48    Оказание специализированной медицинской
помощи больным алкоголизмом, наркоманией
и токсикоманией                               52620
49    Оказание специализированной медицинской
помощи больным кожно-венерологическими
заболеваниями                                 16349
4               Поликлиники                                   59043
254         Исполнительный орган здравоохранения,
финансируемый из местного бюджета             59043
5   4   254   54    Оказание первичной медико-санитарной
помощи и специализированной амбулаторно-
поликлинической помощи                        59043
5               Другие виды медицинской помощи                28863
251         Исполнительный орган внутренних дел,
финансируемый из местного бюджета             22203
31    Оказание стационарной медицинской помощи
военнослужащим, сотрудникам
правоохранительных органов, членам их семей   22203
254         Исполнительный орган здравоохранения,
финансируемый из местного бюджета              6660
43    Оказание медицинской помощи населению в
чрезвычайных ситуациях                         6660
9               Прочие услуги в области здравоохранения      184816
254         Исполнительный орган здравоохранения,
финансируемый из местного бюджета            184816
2               Административные расходы на местном уровне    45780
44    Централизованный закуп лекарственных средств,
медицинского оборудования и санитарного
транспорта                                   123355
51    Организация сбора и анализа медико-
статистической информации                      2981
55    Капитальный ремонт объектов здравоохранения,
находящихся в коммунальной собственности      12700
6                   Социальное обеспечение и социальная помощь   818415

1                Әлеуметтiк қамтамасыз ету                  773189
258          Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғаудың
атқарушы органы                            746736
6  1   258  31      Арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар            540000
32      Жергiлiктi деңгейде интернаттық тұрпатты
мекемелер арқылы көрсетiлетiн әлеуметтiк
қамтамасыз ету                             206736
6  1   263          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
бiлiм, мәдениет, спорт және туризм
атқарушы органы                             26453
33      Балаларды әлеуметтiк қамтамасыз ету         26453
2                Әлеуметтiк көмек                            21000
105          Әкiмдер аппараты                            15000
60      Жергiлiктi өкiлеттi органдардың
шешiмiмен азаматтардың жеке санаттарына
берілетін әлеуметтiк төлемдер               15000
258          Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғаудың
атқарушы органы                              6000
30      Жұмыспен қамту бағдарламасы                  3000
57      Жергiлiктi деңгейде мүгедектердi
әлеуметтiк қолдау                            3000
9                Әлеуметтiк көмек саласындағы өзге де
қызметтер                                   24766
258          Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғаудың
атқарушы органы                             24766
2       Жергiлiктi деңгейдегi әлеуметтiк шығыстар   19500
33      Жергiлiктi деңгейдегi медициналық-
әлеуметтік сараптама                          540
35      Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік
төлемдерді есептеу, төлеу және беру
бойынша қызмет көрсетуге ақы төлеу           3406
52      Әлеуметтiк қамсыздандыру объектiлерiн салу   1320
7                   Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық            45000
1                Тұрғын үй шаруашылығы                       45000
105          Әкiмдер аппараты                            10000
73      Азаматтардың жеке санаттарын тұрғын үймен
қамтамасыз ету                              10000
274          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
тұрғын үй-коммуналдық және жол
шаруашылығының атқарушы органы              35000
43      Халықтың аса мұқтаж адамдарын тұрғын
үймен қамтамасыз ету                        35000
8                   Мәдениет, спорт және ақпараттық кеңiстiк   155616
1               Мәдениет саласындағы қызмет                 58727
263          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
бiлiм, мәдениет, спорт және туризм
атқарушы органы                             58727
41      Жергiлiктi деңгейде мәдени демалысты
ұйымдастыру                                 30861
43      Жергiлiктi деңгейде ойын-сауық
шараларын өткiзу                            24500
44      Жергiлiктi деңгейде тарихи-мәдени
құндылықтарды сақтау                         3366
8  2                Спорт және туризм                           61022
263          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
бiлiм, мәдениет, спорт және туризм
атқарушы органы                             61022
39      Жергiлiктi деңгейде спорт шараларын
өткiзу                                      60863
57      Жергiлiктi деңгейде туристiк қызмет
көрсету жөніндегі іс-шаралар                  159
3                Ақпараттық кеңiстiк                         33867

1               Социальное обеспечение                       773189
258         Исполнительный орган труда и социальной
защиты населения                             746736
31    Специальные государственные пособия          540000
32    Социальное обеспечение, оказываемое через
учреждения интернатского типа на местном
уровне                                       206736
263         Исполнительный орган образования,культуры,
спорта и туризма, финансируемый из
местного бюджета                              26453
33    Социальное обеспечение детей                  26453
2               Социальная помощь                             21000
105         Аппарат акимов                                15000
60    Социальные выплаты отдельным категориям
граждан по решению местных
представительных органов                      15000
258         Исполнительный орган труда и социальной
защиты населения                               6000
30    Программа занятости                            3000
57    Социальная поддержка инвалидов на местном
уровне                                         3000
9               Прочие услуги в области социальной помощи     24226
258         Исполнительный орган труда и социальной
защиты населения                              24226
2     Административные расходы на местном уровне    19500
33    Медико-социальная экспертиза на местн.уровне    540
35    Оплата услуг по зачислению, выплате и
доставке пособий и других социальных выплат    3406
52    Строительство объектов социального
обеспечения                                    1320
7                   Жилищно-коммунальное хозяйство                45000
1               Жилищное хозяйство                            45000
105         Аппарат акимов                                10000
73    Обеспечение жильем отдельных категорий
граждан                                       10000
274         Исполнительный орган жилищно-коммунального
и дорожного хозяйства, финансируемый из
местного бюджета                              35000
43    Обеспечение жильем особо нуждающихся лиц
населения                                     35000
8                   Культура, спорт и информационное
пространство                                 153216
1               Деятельность в области культуры               58727
263         Исполнительный орган образования,культуры,
спорта и туризма, финансируемый
из местного бюджета                           58727
41    Обеспечение культурного досуга населения
на местном уровне                             30861
43    Проведение зрелищных мероприятий на
местном уровне                                24500
8   1   263   44    Хранение историко-культурных ценностей
на местном уровне                              3366
2               Спорт и туризм                                61022
263         Исполнительный орган образования,культуры,
спорта и туризма, финансируемый
из местного бюджета                           61022
39    Проведение спортивных мероприятий на
местном уровне                                60863
57    Мероприятия по туристической деятельности
на местном уровне                               159
3               Информационное пространство                   33467

105          Әкiмдер аппараты                            20575
46      Газеттер мен журналдар арқылы
жергілікті деңгейде мемлекеттiк
ақпараттық саясатты жүргiзу                 14525
47      Жергiлiктi деңгейде телерадио хабарлары
арқылы мемлекеттiк ақпараттық саясатты
жүргiзу                                      6050
261          Архив қорының бөлiмi                         7970
2       Жергiлiктi органдар аппараты                 2200
30      Архив қорының, мерзiмдi басылымдардың
сақталуын қамтамасыз ету және оларды
жергiлiктi деңгейде арнайы пайдалану         7970
70      Жергiлiктi деңгейдегі атқарушы органдардың
материалдық-техникалық базасын нығайту және
ақпараттандыру                                200
263          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
бiлiм, мәдениет, спорт және туризм
атқарушы органы                              4922
48      Тарихи және мәдени мұраларды сақтау,
халықтың тарихи, ұлттық және мәдени
салт-дәстүрлері мен ғұрыптарын дамытуға
жәрдемдесу                                   2800
50      Жергiлiктi деңгейде тiлдердi қолдану мен
дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын
жүзеге асыру                                 2122
10                  Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және
қоршаған ортаны қорғау                      45600
1                Ауыл шаруашылығы                            10000
257          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
ауыл шаруашылық атқару органы               10000
32      Өсiмдiктердің аурулары мен зиянкестерімен
күрес жөнiндегi жұмыстарды жүргiзу          10000
5                Қоршаған ортаны қорғау                      15000
105          Әкiмдер аппараты                            15000
34      Жергiлiктi деңгейде қоршаған ортаны
қорғауды ұйымдастыру                        15000
9                Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және
қоршаған ортаны қорғау саласындағы
өзге де қызметтер                           20600
257          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
ауыл шаруашылық атқару органы               20600
2      Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар    20600
12                  Көлiк және байланыс                        350000
1                Автомобиль көлiгi                          350000
274          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
тұрғын үй-коммуналдық және жол
шаруашылығы атқарушы органдары             350000
50     Жергiлiктi деңгейде жол жүйесiн пайдалану  350000
13                  Басқалар                                   446599
3                Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және
бәсекелестiктi қорғау                        3500
272          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
экономика, шағын және орта бизнестi
қолдау атқарушы органы                       3500
31     Жергiлiктi деңгейде шағын бизнестi
қолдауды ұйымдастыру                         3500
9                Басқалар                                   443099
105          Әкiмдер аппараты                           369531
30     Коммуналдық меншiк объектiлерiн салу
және күрделi жөндеу                         10000
42     Қазақстан Даму Банкісінің жарғылық
капиталына қатысу                          200000
44     Соттардың шешiмдерi бойынша жергiлiктi
атқарушы органдардың мiндеттемелерiн
орындау жөнiндегi облыстық, Астана және
Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы
органдарының резервi                         5000
52     Жергiлiктi атқарушы органдар резервi        95000

105         Аппарат акимов                                20575
46    Проведение государственной информационной
политики через газеты и журналы
на местном уровне                             14525
47    Проведение государственной информационной
политики через телерадиовещание на местном
уровне                                         6050
261         Отдел архивного фонда                          7970
2     Аппарат местных органов                        2200
30    Обеспечение сохранности архивного фонда,
печатных изданий и их специальное
использование на местном уровне                7970
70    Информатизация исполнительных органов на
местном уровне                                  200
263         Исполнительный орган образования,культуры,
спорта и туризма, финансируемый из
местного бюджета                               4922
48    Сохранение исторического и культурного
наследия, содействие развитию исторических,
национальных и культурных традиций и
обычаев населения                              2800
50    Реализация государственной программы
функционирования и развития языков на
местном уровне                                 2122
10                  Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство
и охрана окружающей среды                     45600
1               Сельское хозяйство                            10000
257         Исполнительный орган сельского хозяйства,
финансируемый из местного бюджета              10000
32    Выполнения работ  по борьбе с вредителями
и болезнями растений                          10000
5               Охрана  окружающей среды                      15000
105         Аппарат акимов                                15000
34    Организация охраны окружающей среды на
местном уровне                                15000
9               Прочие услуги в области сельского, водного,
лесного, рыбного хозяйства и охраны
окружающей среды                              20600
257         Исполнительный орган сельского хозяйства,
финансируемый из местного бюджета              20600
2               Административные расходы на местном уровне    20600
12                  Транспорт и связь                            350000
1               Автомобильный транспорт                      350000
274         Исполнительный орган жилищно-коммунального
и дорожного хозяйства, финансируемый из
местного бюджета                             350000
50    Эксплуатация дорожной системы на местном
уровне                                       350000
13                  Прочие                                       446599
3               Поддержка предпринимательской деятельности
и защита конкуренции                           3500
272         Исполнительный орган экономики, поддержки
малого и среднего бизнеса, финансируемый
из местного бюджета                            3500
31    Организация поддержки малого
предпринимательства на местном уровне          3500
9               Прочие                                       243099
105         Аппарат акимов                               169531
30    Строительство и капитальный ремонт объектов
коммунальной собственности                    10000
42    Участие в уставном капитале Банка развития
Казахстана                                    200000
13  9   105   44    Резерв местного исполнительного органа
области, городов Астаны и Алматы по
выполнению обязательств местных
исполнительных органов по решениям судов       5000
52    Резерв местного исполнительного органа
области, городов Астаны и Алматы для
ликвидации чрезвычайных ситуаций природного
и техногенного характера                      95000

61     Өкiлеттiк шығыстар                           2031
64     Мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорындардың
жарғылық қорына жарна                       26500
71     Республикалық маңызы бар іс-шараларға
аймақтардың қатысуы                         31000
263          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
бiлiм, мәдениет, спорт және туризм
атқарушы органы                             32263
2      Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар    32055
70     Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
атқарушы органдардың материалды-техникалық
базасын нығайту және ақпараттандыру           208
272          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
экономика, шағын және орта бизнестi
қолдау атқарушы органы                      27540
2      Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар    27540
70     Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
атқарушы органдардың материалды-техникалық
базасын нығайту және ақпараттандыру          6565
273          Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
инфрақұрылым мен құрылыс атқарушы органы     6565
2      Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар     6565
274          Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын
тұрғын үй-коммуналдық, жол шаруашылығының
атқарушы органы                              7200
2      Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар     7200
15                  Ресми трансферттер                        4770700
105          Әкiмдер аппараты                          4770700
54     Облыстық бюджеттен алынған трансферттер   4770700
------------------------------------------------------------------------
ІII. Бюджет тапшылығы (профицитi)
------------------------------------------------------------------------
IV. Бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профициттi пайдалану)
------------------------------------------------------------------------
Түсiмдер
------------------------------------------------------------------------
Облыстық мәслихаттың
2002 жылғы 1 ақпандағы
N 15/1 шешiмiне N 2 қосымша
Облыстық мәслихаттың
2001 жылғы 22 желтоқсандағы
N 14/3 шешiмiне N 5 қосымша
Аудандарға жоспарлы трансферттердi бөлу
(бюджет қаржысының қалдықтары есебiнен)
мың теңге
--------------------------------------------------------------------------
р/с   Аудандар атауы        Аудандық iшкi iстер           Жол-құрылыс
органдарының қосымша штаттық     техникаларын
санын ұстауға           кезеңдiк сатып алу
--------------------------------------------------------------------------
1.   Айыртау                    1608
2.   Ақжар                      3728
3.   Есiл                       1040
4.   Жамбыл                     2315

61    Представительские расходы                      2031
64    Взносы в уставный фонд коммунальных
государственных предприятий                   26500
71    Участие  регионов в мероприятиях респуб.
значения                                      31000
263         Исполнительный орган образования,культуры,
спорта и туризма, финансируемый
из местного бюджета                           32263
2     Административные расходы на местном уровне    32055
70    Укрепление мат.тех. базы  и информатизация
исполнительных органов, финансируемых из
местного бюджета                                208
272         Исполнительный орган экономики, поддержки
малого и среднего бизнеса, финансируемый из
местного бюджета                              27540
2     Административные расходы на местном уровне    27540
273         Исполнительный орган инфраструктуры и
строительства, финансируемый из местного
бюджета                                        6565
2     Административные расходы на местном уровне     6565
274         Исполнительный орган жилищно-коммунального
и дорожного хозяйства, финансируемый из
местного бюджета                               7200
2     Административные расходы на местном уровне     7200
15                  Официальные трансферты                      4770700
105         Аппарат акимов                              4770700
54    Трансферты из областного бюджета            4770700
-------------------------------------------------------------------------
III. Дефицит (профицит) бюджета
-------------------------------------------------------------------------
IV. Финансирование дефицита
(использования профицита) бюджета
-------------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к решению областного маслихата
N 15/1 от 1 февраля 2002 года
Приложение 5
к решению областного маслихата
N 14/3 от 22 декабря 2001 года
Выделение плановых трансфертов районам
(за счет свободных остатков бюджетных средств)
тыс.тенге
-------------------------------------------------------------------------
п/п   Наименование районов      На содержание               Поэтапное
дополнительной штатной       приобретение
численности районных          дорожно-
органов внутренних дел       строительной
техники
-------------------------------------------------------------------------
1.    Айыртауский                  1 608
2.    Акжарский                    3 728
3.    Есильский                    1 040
4.    Жамбылский                   2 315