Көлікте қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі қалалық комиссия туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы әкімиятының қаулысы. 2002 жылғы 6 тамыздағы N 431. Шығыс Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2002 жылғы 26 қарашада N 965 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2009 жылғы 19 мамырдағы N 624 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2009.05.19 N 624 қаулысымен
Апаттылықты төмендету, көлік кешені жұмысының қауіпсіздігін жоғарылату, мемлекеттік органдардың, қоғамдық бірлестіктер мен ұйымдардың көлікте қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі іс-қимылын үйлестіру бойынша ұсыныстар жасау мақсатында қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Көлікте қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі қалалық комиссия 1-қосымшаға сәйкес құрылсын.
2. Көлікте қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі қалалық комиссия туралы ереже 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Әкімдіктің осы қаулысының атқарылуын бақылау қала әкімінің орынбасары Қ. Е. Төлесбаевқа жүктелсін.
4. Комиссияның дербес құрамы қалалық мәслихат сессиясының бекітуіне енгізілсін.
5. Қала әкімінің 2000 жылғы 2 қыркүйектегі N 568 шешімнің күші жойылды деп танылсын.
6. 2002 жылғы 2 шілдедегі N 356 шешімнің күші жойылсын.
Қала әкімі
Қала әкімдігінің
2002 жылғы 6 тамыздағы
N 431 қаулысына
1 қосымша
Көлікте қауіпсіздікті қамтамасыз ету
жөніндегі қалалық комиссияның
ҚҰРАМЫ
Төлесбаев Қанатжан Есентайұлы
қала әкімінің орынбасары, комиссия төрағасы
Садықов Серғазы Мауконұлы
төтенше жағдайлар жөніндегі қалалық басқарманың бастығы, төрағаның орынбасары
Бақтолықов Данияр Әнуарбекұлы
қала әкімі аппаратының коммуналдық шаруашылық және тұрғын үйлерді есепке алу бөлімінің бас маманы, хатшы
Әкімбеков Болат Рымғалиұлы
өнеркәсіп, көлік және байланыс комитетінің бастығы
Балтабай Ербол Лұқпанұлы
білім және жастар басқармасының бастығы міндетін атқарушы
Бергенев Төлеш Садуақасұлы
N 26 жол-пайдалану учаскесінің бастығы
Ершов Александр Анатольевич
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасының бастығы
Есенғожинов Нұртөлеу Маянұлы
"Семейавиа" ААҚ президенті (келісімі бойынша)
Жұмағұлов Ғали Мерғазыұлы
жол полициясы бөлімшесінің бастығы
Құсайынов Талғат Ақашұлы
Семей аймағы бойынша төтенше жағдайлардың алдын алу және жою және тау-кен қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспекцияның бастығы
Қажығұлов Аспан Қайыртайұлы
"Қазақстан Темір Жолы" РМК Семей тасымалдау бөлімшесінің бастығы
Мақашев Асқар Қайырұлы
денсаулық сақтау басқармасы бастығының орынбасары
Рахымбаев Ғылымбек Төлеубайұлы
N 25 жол-пайдалану учаскесінің бастығы
Тыныкин Диас Леонович
көлік құралдары жүргізушілері қалалық одағының директоры (келісімі бойынша)
Аппарат басшысы
Қала әкімдігінің
2002 жылғы 6 тамыздағы
N 431 қаулысына
2 қосымша
Көлікте қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі
қалалық комиссия туралы
ЕРЕЖЕ

О городской комиссии по обеспечению безопасности на транспорте
Постановление акимата города Семипалатинска Восточно-Казахстанской области от 6 августа 2002 года за N 431. Зарегистрировано Управлением юстиции Восточно-Казахстанской области 26 ноября 2002 года за N 1001. Утратило силу постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 19 мая 2009 года N 624
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 19.05.2009 N 624
В целях снижения аварийности, повышения безопасной работы транспортного комплекса, выработки предложений по координации действий государственных органов, общественных объединений и организаций, по вопросам обеспечения безопасности на транспорте акимат города постановляет:
1. Создать городскую комиссию по обеспечению безопасности на транспорте согласно приложению 1.
2. Утвердить Положение о городской комиссии по обеспечению безопасности на транспорте согласно приложению 2.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления акимата возложить на заместителя акима города Тулесбаева К.Е.
4. Внести персональный состав комиссии на утверждение сессии городского маслихата.
5. Признать утратившим силу решение акима города от 2 сентября 2000 года N 568.
6. Отменить постановление от 2 июля 2002 года N 356.
Аким  города
Приложение 1
к постановлению акимата города
от 6 августа 2002 г. N 431
Состав городской комиссии
по обеспечению безопасности на транспорте
Тулесбаев Канатжан Есентаевич
заместитель акима города, председатель комиссии
Садыков Сергазы Мауконевич
начальник городского управления по чрезвычайным ситуациям, заместитель председателя
Бактолыков Данияр Ануарбекович
главный специалист отдела коммунального хозяйства и учета жилья аппарата акима города, секретарь
Акимбеков Болат Рымгалиевич
начальник комитета промышленности,транспорта и связи
Балтабай Ербол Лукпанович
и.о. начальника управления образования и молодежи
Бергенев Тулеш Садвакасович
начальник дорожно-эксплуатационного участка N 26
Ершов Александр Анатольевич
начальник управления жилищно-коммунального хозяйства
Есенгужинов Нуртолеу Маянович
президент ОАО "Семейавиа" (по согласованию)
Жумагулов Гали Мергазинович
начальник отделения дорожной полиции управления внутренних дел
Кусаинов Талгат Акашевич
начальник государственной инспекции по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций и горному надзору по Семипалатинскому региону
Кажигулов Аспан Кайыртаевич
начальник Семипалатинского отделения перевозок РГП "Казахстан Темир Жолы"
Макашев Аскар Каирович
заместитель начальника управленияздравоохранения
Рахимбаев Гылымбек
Толеубаевич
начальник дорожно-эксплуатационногоучастка N 25
Тыныкин Диас Леонович
директор городского союза водителей транспортных средств (по согласованию)
Руководитель аппарата
Приложение 2
к постановлению акимата города
от 6 августа 2002 года N 431
Положение
о городской комиссии по обеспечению
безопасности на транспорте

1. Көлікте қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі қалалық комиссия (бұдан әрі - комиссия) қалалық басқармалар мен комитеттердің, жергілікті атқарушы органдардың, меншік нысандарына қатыссыз шаруашылық жүргізуші субъектілердің, ғылыми, қоғамдық ұйымдар мен бірлестіктердің көлікте қауіпсіздікті қамтамасыз етуге; тиісті мемлекеттік және аймақтық бағдарламаларды жасауға және іске асыруға; осы мақсаттарға бөлінетін қаржыны тиімді пайдалануға байланысты мәселелер жөніндегі іс-қимылын үйлестіру бойынша ұсыныстар жасауға арналған қалалық консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия өз қызметін:
1) көлікте апаттылық себептерін зерделеу және талдау және қозғалыс қауіпсіздігін жүзеге асыру жөніндегі ұсынымдарды жасау;
2) басымдықтарды анықтау және көлікте апаттылықты төмендету жөніндегі мемлекеттік және аймақтық бағдарламаларды, жобалар мен іс-шараларды жасауға және іске асыруға жәрдемдесу;
3) ғылыми-техникалық әлеуетті, материалдық-техникалық ресурстар мен бюджеттен бөлінген күрделі қаржыларды дамытуға және қала мен елді мекендердің көшелер желісінде қозғалысында қауіпсіздікті қамтамасыз етудің басымдықты бағыттарына шоғырландыру, жылжымалы құрамның техникалық сипаттамаларын жақсарту, көлік құралдары жүргізушілерінің кәсіптік деңгейін жоғарылату, жол полициясы қызметкерлері мен көлік құралдарының жүргізушілерін жол - көлік оқиғаларында зардап шеккендерге бастапқы медициналық көмек көрсетуге оқыту;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық және нормативтік актілеріне көлікте қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша қажетті өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеуге қатысу;
5) басқармалар мен комитеттердің, жергілікті атқарушы органдардың, шаруашылық жүргізуші субъектілердің және қоғамдық бірлестіктердің көліктегі оқиғалардың алдын алу мәселелері жөніндегі жұмыс тәжірибесін зерделеу, осы жұмыстағы оң тәжірибені тарату;
6) қалалық басқармалар мен комитеттердің, жергілікті атқарушы органдардың, шаруашылық жүргізуші субъектілердің және қоғамдық бірлестіктердің ұсыныстарын талдау және көлікте қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі ұсынымдарды жасау;
7) жергілікті, ведомстволық қызметтер мен қоғамдық бірлестіктердің көлікте қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі қызметіне жәрдемдесу және көмек көрсету;
8) халықтың барлық жастағы топтарын Жол қозғалысы ережелеріне оқытуға, бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жол қозғалысы қауіпсіздігі жөніндегі білімді таратуға жәрдемдесу;

1. Городская комиссия по обеспечению безопасности на транспорте (далее - комиссия) является консультативно-совещательным городским органом для выработки предложений по координации деятельности городских управлений и комитетов, местных исполнительных органов, хозяйствующих субъектов, независимо от форм собственности, научных, общественных организаций и объединений по вопросам, связанным с обеспечением безопасности на транспорте; разработкой и реализацией соответствующих государственных и региональных программ; эффективным использованием выделяемых на эти цели средств.
2. Комиссия осуществляет свою деятельность по следующим направлениям:
1) изучение и анализ причин аварийности на транспорте и выработка рекомендаций по выполнению безопасности движения;
2) определение приоритетов и содействие в разработке и реализации государственных и региональных программ, проектов и мероприятий по снижению аварийности на транспорте;
3) содействие развитию и концентрации научно-технического потенциала, материально-технических ресурсов и бюджетных ассигнований на приоритетных направлениях обеспечения безопасности на транспорте: уличной сети города и населенных пунктов, улучшении технических характеристик подвижного состава, внедрении современных технических средств регулирования движения на транспорте, повышении профессионального уровня водителей транспортных средств, обучении работников дорожной полиции и водителей транспортных средств оказанию первой медицинской помощи пострадавшим в дорожно-транспортных происшествиях;
4) участие в подготовке предложений по внесению необходимых изменений и дополнений в действующее законодательство и нормативные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения безопасности на транспорте;
5) изучение опыта работы управлений и комитетов, местных исполнительных органов, хозяйствующих субъектов и общественных объединений по вопросам предупреждения транспортных происшествий и снижения тяжести последствий, распространения положительного опыта этой работы;
6) анализ предложений городских управлений и комитетов, местных исполнительных органов, хозяйствующих субъектов и общественных объединений и выработка рекомендаций по вопросам обеспечения безопасности на транспорте;
7) содействие и оказание помощи в деятельности местных, ведомственных служб и общественных объединений по обеспечению безопасности на транспорте;
8) содействие в обучении всех возрастных групп населения Правилам дорожного движения, пропаганде знаний по безопасности дорожного движения через средства массовой информации;

9) көлікте қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі шет елдердің алдыңғы қатарлы тәжірибесін зерделеу, көлікте қозғалыс қауіпсіздігін қамтамасыз етудің халықаралық ұйымдық тетіктерін енгізу жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу - бағыттары бойынша жүзеге асырады.
3. Комиссия мыналарға құқылы:
1) басқармалар мен комитеттерден, селолық округтер мен кенттер әкімдерінен, шаруашылық жүргізуші субъектілерден олардың көлікте қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі қызметін көрсететін мәліметтерді алуға;
2) басқармаларды, комитеттерді, меншік нысандарына қатыссыз кәсіпорындар мен ұйымдарды көлікте қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша тексерулер жүргізуді ұйымдастыруға;
3) өз мәжілістерінде көлікте қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша басқармалар мен комитеттер бастықтарының баяндамалары мен есептерін тыңдауға;
4) басқармалар мен комитеттерге, селолық округтер мен кенттер әкімдеріне, кәсіпорындар мен ұйымдарға ведомстволық бағыныстағы көлікте қауіпсіздікті қамтамасыз етпеген басшыларды тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы ұсыныстар енгізуге;
5) тиісті басқармалар мен комитеттер басшыларының, селолық округтер мен кенттер әкімдерінің, кәсіпорындар мен ұйымдардың келісімі бойынша білікті мамандарды көлікте қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысты мәселелер бойынша материалдар әзірлеуге қатысу, сондай-ақ басқармалар мен комитеттердің, селолық округтер мен кенттер әкімдерінің, кәсіпорындар мен ұйымдардың осы мәселелер жөніндегі Үкімет қаулыларын, қала әкімінің және комиссияның шешімдерін орындауын зерделеу және талдау үшін тартуға құқылы.
4. Комиссия өз жұмысын комиссия төрағасы бекіткен жоспарға сәйкес жүргізеді. Комиссия мәжілістері тоқсанына бір реттен сиретпей өткізіледі. Комиссия шешімдері хаттамамен ресімделеді және ұсынымдық сипатта болады.
5. Комиссия жұмысын ұйымдық-техникалық қамтамасыз етуді қала әкімінің аппараты жүзеге асырады.
6. Көлікте қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі комиссия қала әкімдігі жанындағы тұрақты орган болып табылады, ол комиссияның құрамын белгілейді және бекітеді.
Аппарат басшысы

9) изучение передового зарубежного опыта по обеспечению безопасности на транспорте, подготовка предложений по внедрению международных организационных механизмов обеспечения безопасности на транспорте.
3. Комиссия имеет право:
1) запрашивать и получать от управлений и комитетов, акимов сельских округов и поселков, хозяйствующих субъектов данные, отражающие их деятельность по вопросам обеспечения безопасности на транспорте;
2) организовать проведение проверок управлений, комитетов, на предприятиях и в организациях, независимо от форм собственности, по вопросам обеспечения безопасности на транспорте;
3) заслушивать на своих заседаниях доклады и отчеты начальников управлений и комитетов, предприятий и организаций по вопросам обеспечения безопасности на транспорте;
4) вносить управлениям и комитетам, акимам сельских округов и поселков, предприятиям и организациям предложения о привлечении к дисциплинарной ответственности руководителей, не обеспечивающих безопасность на подведомственном транспорте;
5) привлекать по согласованию с руководителями соответствующих управлений и комитетов, акимов сельских округов и поселков, предприятий и организаций квалифицированных специалистов для участия в подготовке материалов по вопросам, касающимся обеспечения безопасности на транспорте, а также для изучения и анализа выполнения управлениями и комитетами, акимами сельских округов и поселков, предприятиями и организациями постановлений Правительства, решений акима города и комиссии по этим вопросам.
4. Комиссия проводит свою работу в соответствии с утвержденным председателем комиссии планом. Заседания комиссии проводятся не реже одного раза в квартал. Решения комиссии оформляются протоколом и носят рекомендательный характер.
5. Организационно-техническое обеспечение работы комиссии  осуществляет аппарат акима города.
6. Комиссия по обеспечению безопасности на транспорте является постоянным органом при акимате города, который определяет и утверждает ее состав.
Руководитель аппарата