Төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою жөнiндегi ведомствоаралық қалалық комиссия құру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық әкімиятының қаулы. 2002 жылғы 9 желтоқсандағы N 112. Шығыс Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 12 ақпанда N 1106 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 17 наурыздағы N 240 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қаласы әкімдігінің 2008.03.17 N 240 қаулысымен.
Төтенше жағдайлардың алдын алу мен iс-қимыл жасаудың қалалық жүйесiн одан әрi жетiлдiру, тұрғындар мен аумақтарды апаттардан, сұрапыл бүлiншiлiктерден және күтпеген қайғылы жағдаяттардан қорғау, табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын-алу мәселесiне жергiлiктi атқарушы органдардың, қалалық ұйымдардың және меншiктік нысандарына қарамастан шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң әрекеттерiн үйлестiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу мақсатында Курчатов қалалық әкiмияты ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою жөнiндегi ведомствоаралық қалалық комиссия құрылсын (N 1 қосымша).
2. Төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою жөнiндегi ведомствоаралық қалалық комиссия туралы Ереже бекітiлсiн (N 2 қосымша).
3. Қала бөлiмдерi мен шаруашылық жүргiзушi объектiлердiң, басшылары қажет болған жағдайда төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою жөнiндегi тиiстi салалық және объектiлiк комиссиялар құрсын, оларға өздерi басшылық жасасын.
4. "Төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою жөнiндегi ведомствоаралық қалалық комиссия туралы" қала әкiмiнiң 1997 жылғы 10 қарашадағы N 78 шешiмi күшiн жойды деп танылсын.
5. Осы қаулының орындалуына бақылау жасауды өзіме қалдырамын.
6. Курчатов қалалық мәслихатына Курчатов қаласындағы Төтенше жағдайлардың алдың алу мен жою жөніндегі ведомствоаралық қалалық комиссия құрамы бекітуге берілсін.
Курчатов қаласының әкiмiнің м.а.
Курчатов қаласы әкiмиятының
2002 жылғы 9 желтоқсандағы
N 112 қаулысына
N 1 қосымша
Төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою жөнiндегi
ведомствоаралық қалалық комиссияның құрылуы туралы
Тулеутаев ШахмұратИгембекович
Әкiм орынбасары комиссия төрағасы
Аусенов ЖұмақұмарАйтказиевич
Әкiм аппаратыны ТЖ және АҚ жөнiндегi бас маманы м.а. комиссия хатшысы
Вакансия бойынша
Экономика, өнеркәсiп және сауда бөлiмiнiң меңгерушiсi
Крешенова Галина Валентиновна
Тұрмыстық-коммуналдық бөлiм бастығы м.а.
Древина Любовь Ивановна
Ауыл шаруашылық Министрлiгi Курчатов аумақтық басқармасының бастығы
Тоқжігітов Серiкқан Қайсымович
Қалалық полиция бөлiмiнiң бастығы
Қажиев Қуантқан Ерғалиевич
Шығыс Қазақстан облысы iшкi iстер Бас басқармасы 5 бөлiм бастығы
Пащенко Нина Николаевна
Бiлiм беру бөлiмiнің бастығы
Тастанбеков Хасен Сарқытович
"Қалалық аурухана" мемлекеттiк коммуналдық қазыналық кәсiпорынының бас дәрiгерi
Сургутанов Александр Владимирович
N 48 өрт сөндiру бөлiмiнiң бастығы
Козырев Владимир Викторович
N 61 өрт сөндiру бөлiмiнiң бастығы
Альменов Габдильхах Сагындыкович
Ұлттық қауiпсiздiк комитетi Департаментiнiң қалалық бөлiм бастығы
Корнышев Сергей Силантьевич
3514 әскери бөлiмiнiң командирi
Маснев Василий Афанасьевич
"Қазақстан Республикасы Ұлттық ядролық орталығы" Республикалық мемлекеттiк кәсiпорынының АҚ және ТЖ штабының бастығы
Тусупов Айғали Садықович
Ертiс өңiрiндегi электр желiлерiн Үйлестiру жөнiндегi бастығы
Асылгазинова Ләйлә Бикеновна
Қалалық санитарлық- эпидемиологиялық станциясыны бас дәрiгерi
Бралинова Ләйлә Каирбаевна
Курчатов қалалық қоршаған ортаны қорғау инспекциясының мемлекеттiк инспекторы
Ельникова Тамара Петровна
Қалалық қаржы бөлiмiнiң бастығы м.а.
Семенин Сергей Семенович
Қалалық телекоммуникация торабының директоры
Ковалев Владимир Васильевич
"Дегелең" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi директоры
Демченко Николай Иванович
"Озон" Өндiрiстiк кооперативiнiң төрағасы
Ставская Елена Юрьевна
Еңбек және тұрғындарды әлеуметтiк қорғау бөлiмiнiң бастығы
Шмурыгин Василий Георгиевич
"Коммунэнерго" Мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорынының директоры
Демышев Владимир Алексеевич
"Азот" Өндiрiстiк кооперативiнiң төрағасы
Гостев Геннадий Александрович
"Жолбарыс" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгiнiң директоры
Бражников Николай Иванович
"Монтажник" акционерлiк қоғамының директоры
Мокану Валерий Семенович
"Астра" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгiнiң директоры
Аханов Ерлан Қантаевич
"Шаған" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгiнiң директоры
Акимбеков Кажиакпар Баскенович
"Дегелең" станциясының бастығы
Тулақов Бейсен Куанышканович
Қаланың әскери комиссары
Кулешов Александр Иванович
"Балапантранс" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгiнiң директоры м.а.
Курчатов қаласы әкiмi
аппаратының басшысы
Курчатов қаласы әкiмиятының
2002 жылғы 9 желтоқсандағы
N 112 қаулысына
N 2 қосымша
Төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөнiндегi
Курчатов қалалық ведомствоарлық комиссиясы туралы
ЕРЕЖЕ

О Межведомственной комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций
Постановление Курчатовского городского акимата Восточно-Казахстанской области от 9 декабря 2002 года N 112. Зарегистрировано Управлением юстиции Восточно-Казахстанской области 12 февраля 2003 года за N 1106. Утратило силу - постановлением акимата города Курчатова Восточно-Казахстанской области от 17 марта 2008 года N 240
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Курчатова Восточно-Казахстанской области от 17.03.2008 N 240.
В целях дальнейшего совершенствования городской системы предупреждения и действий в чрезвычайных ситуациях, выработки предложений по координации действий местных исполнительных органов, городских организаций и хозяйствующих субъектов независимо от форм собственности по вопросам защиты населения и территории от аварий, катастроф и стихийных бедствий, предупреждения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера акимат города Курчатова ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать межведомственную городскую комиссию по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций (приложение N 1).
2. Утвердить Положение о Межведомственной городской комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций (приложение N 2).
3. Руководителям городских отделов и объектов хозяйствования создать, где это требуется, соответствующие отраслевые и объектовые комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций, возглавив лично руководство ими.
4. Признать утратившим силу решение акима города от 10 ноября 1997 года N 78 "О городской Межведомственной комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций".
5. Контроль за выполнением настоящего Постановления оставляю за собой.
6. Передать персональный состав Межведомственной комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций города Курчатова на утверждение на сессии Курчатовского городского маслихата.
И.о. акима города Курчатова
Приложение N 1
к Постановлению акимата г. Курчатова
от 9 декабря 2002 года N 112
СОСТАВ Межведомственной комиссии по предупреждению и
ликвидации чрезвычайных ситуаций города Курчатова
Тулеутаев Шахмурат Игембекович
Заместитель акима города - председатель комиссии
Аусенов Жумакумар Айтказиевич
И.О. гл.специалиста ГО и ЧС аппарата акима - секретарь комиссии
По вакансии
Заведующий отделом экономики, промышленности и торговли
Крещенова Галина Валентиновна
И.О. начальника отдела жилищно-коммунального отдела
Древина Любовь Ивановна
Начальник Курчатовского территориального управления Министерства сельского хозяйства
Токжигитов Сериккан Кайсымович
Начальник городского отдела полиции
Кажиев Куанткан Ергалиевич
Начальник 5 отдела Главного управления внутренних дел Восточно-Казахстанской области
Пащенко Нина Николаевна
И.О. начальника отдела образования
Тастанбеков Хасен Саркытович
Главный врач коммунального государственного казенного предприятия "Городская больница"
Сургутанов Александр Владимирович
Начальник пожарной части N 48
Козырев Владимир Викторович
Начальник пожарной части N 61
Альменев Габдильхах Сагындыкович
Начальник городского отдела Департамента комитета Национальной безопасности
Корнышев Сергей Силантьевич
Командир войсковой части 3514
Маснев Василий Афанасьевич
Начальник штаба ГО И ЧС Республиканского государственного предприятия "Национальный ядерный центр Республики Казахстан"
Тусупов Айгали Садыкович
Директор Прииртышского распределителя электрических сетей
Асылгазинова Ляйля Бикеновна
Главный врач городской санитарно- эпидемиологической станции
Бралинова Ляйля Каирбаевна
Государственный инспектор Курчатовской городской инспекции охраны окружающей среды
Ельникова Тамара Петровна
И.О. начальника городского финансового отдела
Семенин Сергей Семенович
Директор городского узла телекоммуникации
Ковалев Владимир Васильевич
Директор товарищества ограниченной ответственности "Дегелен"
Демченко Николай Иванович
Председатель производственного кооператива "Озон"
Ставская Елена Юрьевна
Начальник отдела труда и социальной защиты населения
Шмурыгин Василий Георгиевич
Директор Государственного коммунального предприятия "Коммунэнерго"
Демышев Владимир Алексеевич
Председатель производственного кооператива "Азот"
Гостев Геннадий Александрович
Директор товарищества ограниченной ответственности "Жолбарс"
Бражников Николай Иванович
Директор акционерного общества "Монтажник"
Мокану Валерий Семенович
Директор товарищества ограниченной ответственности "Астра"
Аханов Ерлан Кантаевич
Директор товарищества ограниченной ответственности "Шаган"
Акимбеков Кажиакпар Баскенович
Начальник станции "Дегелен"
Тулаков Бейсен Куанышканович
Военный комиссар города
Кулешов Александр Иванович
И.О. директора товарищества ограниченной ответственности "Балапантранс"
Руководитель аппарата акима
города Курчатова
Приложение N 2
к Постановлению акимата г. Курчатова
от 9 декабря 2002 года N 112
ПОЛОЖЕНИЕ
О Межведомственной комиссии по предупреждению
и ликвидации чрезвычайных ситуаций города Курчатова

1. Төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөнiндегi ведомствоарлық Курчатов қалалық комиссиясы (ары қарай комиссия) консультативтiк - кеңес берушi орган болып табылады және апаттардан, сұрапыл бүлiншiлiкерден, күтпеген табиғи және басқа жағдаяттардан туындайтын төтенше жағдайлардың алдын алу мен оларды жою саласындағы бiртұтас мемлекеттiк саясатты қалыптастыру мен жүргiзу жөнiндегi ұсыныстарды жасау мақсатында құрылған.
2. Комиссия өзiнiң өкiлеттiлiгiн жергiлiктi атқарушы органдармен, Қазақстан Республикасының меншiктiң барлық нысанындағы кәсiпорындарымен, мекемелерiмен, ұйымдарымен, сондай-ақ қоғамдық бiрлестiктерiмен бiрлесе отырып жүзеге асырады.
3. Комиссиясының негiзгi мiндеттерi мыналар бойынша ұсыныстар жасау болып табылады:
1) қала аумағында апаттардан, сұрапыл бүлiншiлiктерден, күтпеген табиғи және басқа қайғылы жағдаяттардан туындайтын төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою саласындағы бiртұтас мемлекеттiк саясатты қалыптастыру мен жүргiзу;
2) апаттардан, сұрапыл бүлiншiлiктерден, күтпеген табиғи және басқа жағдаяттардан туындайтын төтенше жағдайлардан тұрғындардың, қала аумағының қауiпсiздiгi мен қорғалуын қамтамасыз етуге бағытталған құқықтық, экономикалық, ұйымдастыру - техникалық және басқа шаралардың жүйесiн қалыптастыру;
3) төтенше жағдайлардың алдын алу және жою күштерi мен құралдарын құру мен дамыту саласында бiртұтас техникалық саясатты жүргiзу;
4) төтенше жағдайлардың алдын алу мен әрекет етудiң қалалық жүйесiн жетiлдiру мен, одан әрi дамытудың негiзгi бағыттарын айқындау;
5) төтенше жағдайлардың алдын алуға, тұрғындар мен қала аумағының төтенше жағдайлардан қорғалуына және осы бағдарламаларды орындау жөнiндегi жұмыстарды үйлестiруге бағытталған мақсатты және ғылыми-техникалық қалалық бағдарламалардың жобаларын жасауды ұйымдастыру;
6) апаттардың, сұрапыл бүлiншiлiктердiң, күтпеген табиғи және басқа қайғылы жағдаяттардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды, сондай-ақ төтенше жағдайларды жоюға қатысқан адамдарды әлеуметтiк - экономикалық, құқықтық қорғау, медициналық сауықтыру мәселелерi бойынша қалалық бөлiмдерi, жергiлiктi атқарушы органдарының қызметiн үйлестiру;
7) төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою мәселелерiнде облыстың көршiлес аудандарымен, көршiлес Павлодар облысы Май ауылымен, төтенше жағдайлар жөнiндегi бiрлескен қызметтiң бағыттарын белгiлеу.
4. Қала әкiмiнiң тапсыруы бойынша комиссия мыналарға құқылы:
1) өз құзыры шеңберiнде қала бөлiмдерiмен, төтенше жағдайды жою мен болдырмаудың қоғамдық ұйымдарында қызметтерiн үйлестiру бойынша ұсыныстар енгiзуге;

1. Межведомственная комиссия по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций г. Курчатова (далее Комиссия) является консультативно-совещательным органом и создана в целях выработки предложений по формированию и проведению единой государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций, обусловленных авариями, катастрофами, стихийными и иными бедствиями.
2. Комиссия осуществляет свои полномочия во взаимодействии с местными исполнительными органами, предприятиями, учреждениями и организациями всех форм собственности Республики Казахстан, а также общественными объединениями.
3. Основными задачами Комиссии является выработка предложений по:
1) формированию и проведению единой государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций, обусловленных авариями, катастрофами, стихийными и иными бедствиями на территории города;
2) формированию системы правовых, экономических, организационно-технических и иных мер, направленных на обеспечение безопасности и защиту населения, территории города от чрезвычайных ситуаций, обусловленных авариями, катастрофами, стихийными и иными бедствиями;
3) проведению единой технической политики в области создания и развития сил, средств предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций;
4) определению основных направлений совершенствования и дальнейшего развития городской системы предупреждения и действий в чрезвычайных ситуациях;
5) организации разработки проектов городских целевых и научно-технических программ, направленных на предупреждение чрезвычайных ситуаций, защиту населения и территории города от чрезвычайных ситуаций и координации работ по выполнению этих программ;
6) координации деятельности городских отделов, служб органов местной исполнительской власти по вопросам социально-экономической и правовой защиты, медицинской реабилитации граждан, пострадавших в результате аварий, катастроф, стихийных и иных бедствий, а также лиц, принимавших участие в ликвидации чрезвычайных ситуаций;
7) определение направлений сотрудничества с соседними районами области, с соседним Майским районом Павлодарской области по вопросам предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций.
4. Комиссия по поручению акима г. Курчатова имеет право:
1) вносить предложения по координации действий городских отделов, общественных организаций в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций;

2) комиссияның құзырына жататын қажеттi нормативтiк-құқықтық және заң актiлерiнiң жобаларын жасауға қатысуға;
3) комиссияның құзырына жататын мәселелер бойынша жергiлiктi атқарушы органдарының, қала бөлiмдерiмен, қызметтерiнде және шаруашылық жүргiзушi құрылымдарының лауазымды адамдарын тыңдауға;
4) жергiлiктi атқарушы органдарынан, қалалық бөлiмдерден, шаруашылық жүргiзушi субъектiлерден олардың қызметi туралы комиссияның жұмысына қажеттi ақпаратты сұрауға;
5) қала кәсiпорындары, мекемелерi мен ұйымдарының мамандарын (олардың басшыларымен келiсiп) төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою мәселелерi бойынша талдау, сараптау және басқа жұмыстарды орындауға тарту.
5. Комиссияның төрағасы қала әкiмiнiң орынбасары болып табылады, оны қала әкiмi тағайындайды.
6. Комиссия өз қызметiн оның төрағасы бекiткен жұмыс жоспары бойынша жүзеге асырады.
Комиссияның мәжiлiстерi қажетiне қарай, бiрақ тоқсан сайын бiр рет өткiзiледi. Комиссияның шешiмдерi хаттамамен ресiмделедi.
Комиссия мәжiлiстерiнiң аралығында шешiмдердi оның төрағасы немесе оның орынбасары қала аумағында орындалуға мiндеттi тиiстi нұсқаулар мен тапсырмалар түрiнде қабылдайды.
7. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру-техникалық жағынан қамтамасыз ету қала әкiмi аппаратына жүктеледi.
8. Қала әкiмiнiң шешуiн талап ететiн мәселелер бойынша Комиссия белгiленген тәртiппен тиiстi ұсыныстар енгiзедi.
9. Өз құзырына сәйкес комиссия қабылдайтын шешiмдер ұсыныстық сипатқа ие.
10. Комиссия өзi қараған және шешкен неғұрлым маңызды мәселелер бойынша қала әкiмiн хабарландырып отырады.
Курчатов қаласы әкiмi
аппаратының басшысы

2) участвовать в разработке проектов необходимых нормативно-правовых и законодательных актов, относящихся к компетенции комиссии;
3) заслушивать должностных лиц местных исполнительных органов, городских отделов, служб и хозяйствующих структур по вопросам, относящимся к компетенции комиссии;
4) запрашивать у местных исполнительных органов, городских отделов, хозяйствующих субъектов информацию по их деятельности, необходимую для работы комиссии;
5) привлекать специалистов предприятий, учреждений и организаций города ( по согласованию с их руководителями ) для выполнения аналитических, экспертных и других работ по вопросам предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций.
5. Председателем комиссии является заместитель акима города, назначаемый Акимом города.
6. Комиссия осуществляет свою деятельность в соответствии с планом работы, утверждаемым ее председателем.
Заседания комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал. Решения Комиссии оформляются протоколом.
В период между заседаниями Комиссии решения принимаются ее председателем или заместителем в виде соответствующих указаний или поручений, обязательных для исполнения на территории города.
7. Организационно-техническое обеспечение работы Комиссии возлагается на аппарат акима города.
8. По вопросам, требующим решения акима города, Комиссия вносит соответствующие предложения в установленном порядке.
9. Решения, принимаемые Комиссией в соответствии с ее компетенцией, носят рекомендательный характер.
10. Комиссия систематически информирует акима города по наиболее важным вопросам, рассматриваемым и решаемым Комиссией.
Руководитель аппарата акима
города Курчатова