"Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін ішкі істер органдарының қызметінде қолдану жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2001 жылғы 20 маусымдағы N 486 бұйрығына (N 1639 болып тіркелген) толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2003 жылғы 28 қаңтардағы N 43 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 5 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 2153. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 12 қаңтардағы № 16 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 12.01.2016 № 16 бұйрығымен.
Жол қозғалысын тиімді бақылауды қамтамасыз ету, сот шешімдерін орындау мақсатында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" Заң күші бар Жарлығының , Жол қозғалысы туралы конвенцияны толықтыратын, 1993 жылғы 28 тамызда күшіне енген Европалық келісімнің талаптарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін ішкі істер органдарының қызметінде қолдану жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2001 жылғы 20 маусымдағы N 486 бұйрығына (N 1639 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетендерінде жарияланған, 2001 жыл, N 33. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы N 777 бұйрығымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген Бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін ішкі істер органдарының қызметінде қолдану жөніндегі нұсқаулықта:
1) 52-тармақ мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) жүргізуші куәлігін алып қою"
2) мынадай мазмұндағы 70-1-тармақпен толықтырылсын:
"70-1. Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс бойынша іс жүргізуді қамтамасыз ету мақсатында, Кодекстің 618-бабындағы талаптарға сәйкес жүргізуші куәліктерін алып қою жүргізушілер Жол қозғалысы ережелері талаптарын бұзған жағдайларда ғана, егер де Кодекстің Негізгі бөлігіне кіретін баптарға сәйкес оларды көлік құралдарын жүргізу құқығынан айыру жауапкершілігі көзделген болса және Кодекстің 539-бабына сәйкес оларға қатысты сот органдары шара қабылдайтын болса жүзеге асырылады.";
3) мынадай мазмұндағы 70-2-тармақпен толықтырылсын:
"70-2. Алынған жүргізуші куәлігінің орнына жүргізушіге осы Нұсқаулықтың 14-қосымшасындағы нысанға сәйкес куәлік беріледі.".

О внесении дополнений в Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 июня 2001 года N 486 "Об утверждении Инструкции по применению Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях в деятельности органов внутренних дел", зарегистрированный за N 1639
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 января 2003 года N 43. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 февраля 2003 года N 2153. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 января 2016 года № 16
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 12.01.2016 № 16.
В целях обеспечения эффективного контроля за дорожным движением, исполнения судебных решений, а также в соответствии с требованиями Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона "Об органах внутренних дел Республики Казахстан", Европейского соглашения, дополняющего Конвенцию о дорожном движении, вступившую в силу 28 августа 1993 года приказываю :
1. Внести в Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 июня 2001 года N 486 "Об утверждении Инструкции по применению Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях в деятельности органов внутренних дел" (зарегистрированный за N 1639, опубликованный в бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2001 год, N 33, внесены изменения и дополнения Приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года N 777) следующие дополнения:
в Инструкции по применению Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях в деятельности органов внутренних дел, утвержденной указанным Приказом:
1) пункт 52 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) изъятие водительского удостоверения."
2) дополнить пунктом 70-1 следующего содержания:
"70-1. В целях обеспечения производства по делу об административных правонарушениях, в соответствии с требованиями статьи 618 Кодекса , изъятие водительских удостоверений осуществлять  исключительно в случаях нарушения водителями требований Правил дорожного движения, за которые в соответствии со статьями, входящими в Особенную часть Кодекса , предусмотрена ответственность в виде лишения права управления транспортным средством и меры за которые согласно статьи 539 Кодекс а принимаются судебными органами.";
3) дополнить пунктом 70-2 следующего содержания:
"70-2. Взамен изъятого водительского удостоверения водителю выдается удостоверение, по форме согласно Приложению 14 к Инструкции.";

4) осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакциядағы 14-қосымшамен толықтырылсын.
2. Астана және Алматы қалалары Ішкі істер бас басқармаларының, облыстардағы Ішкі істер бас басқармаларының, Ішкі істер басқармаларының бастықтары:
1) жол полициясы бөлімшелерінің жұмысын осы бұйрықтың талаптарына сәйкес ұйымдастырсын;
2) жол полициясы қызметкерлерінің жүргізушілер Жол қозғалысы ережелерін анық бұзған жағдайларда, көлік құралдарының және онда отырған адамдардың ішкі істер органдары бағдарларында көрсетілген белгілері болған кезде ғана көлік құралдарын тоқтатуы мен тексеруін жүзеге асыруды қадағаласын.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ішкі істер вице министрі полиция генерал-майоры И.И.Оттоға және Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Жол полициясы департаментінің бастығы Б.Н.Өмірзақовқа жүктелсін.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
генерал-полковник
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
2003 жылғы 30 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2003 жылғы 28 қаңтардағы
N 43 бұйрығына Қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2001 жылғы 20 маусымдағы
N 486 бұйрығымен бекітілген
"Қазақстан Республикасының
Әкімшілік құқық бұзушылық
туралы кодексін ішкі істер
органдарының қызметінде
қолдану жөніндегі нұсқаулыққа
N 14 қосымша"
Жүргізуші куәлігінің орнына берілетін
куәліктің нысаны
____________________________________________________________________
ҚАЗАҚСТАН     KZ  РЕСПУБЛИКА         Куәлік көлік құралдарын басқару
РЕСПУБЛИКАСЫ      КАЗАХСТАН          үшін ҚР ӘҚБтК _______ бабы
PERMIS                  бойынша 200__ж. "___" ________
КУӘЛIК   DE CONDUIRE УДОСТОВЕРЕНИЕ   алынған________________сериялы
ААN000000                _____________нөмірлі жүргізуші
(куәліктің сериясы және нөмірі)     куәлігінің орнына берілді.
1. ________________________________  Жеке басын куәландыратын құжаты
(Тегі)                     бар болғанда берілгеннен бастап
2. ________________________________  60 тәулік мерзімге жарамды.
(Аты, әкесінің аты)           Кім берді ____________________
3. ________________________________   (куәлік берген адамның орган.
(туған күні және жері)        ______________________________
4. ________________________________     ның атауы, атағы, аты-жөні)
(Тұрғылықты жері)              "___"___________ 200_ж. М.О.
5. Рұқсат мерзімі:      ___________  (берілген күні және лауазымды
"___"________ 200___ж. |           |           адамның қолы)
6. Рұқсат етілген      | Фотоға    |  Жарамдылық мерзімі ұзартылды
категориялары:         | арналған  |  "___" ______ 200__ж.   М.О.
А;___В;___С;___Д;___Е  | орын      |  Жарамдылық мерзімі ұзартылды
(керек емесі сызылады) |           |  "___" ______ 200__ж.   М.О.
|           |  Куәлік Жол қозғалысы туралы
|           |  конвенцияны толықтыратын
|___________|  Европалық келісімнің N 6
_________________                     қосымшасындағы талаптарға
(иесінің қолы)                       сәйкестендірілген
Фотосурет иесінің қалауы
бойынша ұсынылады
____________________________________________________________________
Куәлікті қолдану жөніндегі түсініктеме және
оның қысқаша сипаттамасы
Куәлік Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" кодексінде көзделген жағдайларда алынған жүргізуші куәлігінің орнына құқық бұзушыға берілетін құжат болып табылады және Жол қозғалысы туралы конвенцияны толықтыратын Европалық келісімнің 6 қосымшасындағы талаптарға сәйкес әзірленді.
Хаттаманың, қаулының және куәліктің нөмірленуі бірдей болады.
Әрбір облыс үшін хаттамаға, қаулыға және куәлікке облыстың литері жазылуы тиіс.
Куәлік иесінің фотосуреті қоса беріледі, оны иесі өз қалауы бойынша жапсырады және уәкілетті органның мөрімен куәландырылады.
Қатаң есептегі бланкілердің мазмұны мемлекеттік және орыс тілдерінде жазылуы тиіс.

4) дополнить Приложением 14 в редакции согласно приложению к настоящему Приказу.
2. Начальникам Главных управлений внутренних дел г.г. Астана и Алматы, начальникам Главных управлений внутренних дел, Управлений внутренних дел областей:
1) организовать работу подразделений дорожной полиции в       соответствии с требованиями настоящего приказа;
2) остановку и  проверку транспортных средств сотрудниками дорожной полиции производить только в случаях явного нарушения водителями Правил дорожного движения и при наличии признаков, указанных в ориентировках органов внутренних дел на задержание транспортных средств и лиц, находящихся в них.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Отто И.И. и начальника Департамента дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан полковника полиции Умурзакова Б.Н.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
"Согласовано"
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
30 января 2003 год
Приложение
к Приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 28 января 2003 года N 43
"Приложение N 14
к Инструкции по применению Кодекса
Республики Казахстан об административных
правонарушениях в деятельности органов
внутренних дел", утвержденной Приказом
Министра внутренних дел Республики
Казахстан от 20 июня 2001 года N 486
Форма удостоверения,
выдаваемого взамен водительского удостоверения
РЕСПУБЛИКА
КАЗАХСТАН
PERMIS
DE CONDUIRE УДОСТОВЕРЕНИЕ
_____________________________ АА N 000000 (серия и номер удостоверения) 1. ___________________________
(фамилия) 2._____________________________           (имя, отчество) 3._____________________________
(дата и место рождения) 4._____________________________  (Место              _________
жительства)         |         |
|         |
5.Действительно до: |  Место  |
"_" _____ 200__г.   |   для   |
|  фото   |
6.Разрешенные       |         |
категории:        |    М.П. |
А;В;С;Д;Е         |_________|
(ненужное
вычеркнуть)    _________________
(подпись владельца) Фотография прилагается владельцем самостоятельно
по его желанию .
Удостоверение выдано на право управление транспортными средствами взамен: водительского удостоверения серии _______N___________ изъятого "___" _______ 200__ г. по ст._____ КРКоАП;
Действительно в течение 6 0 суток со дня выдачи при наличии документа удостоверяющего личность.
Кем выдано______________________        (должность, наименование        органа, звание, фамилия и          инициалы выдавшего                 удостоверение)
"__" _________ 200___г. ____М.П.
(дата выдачи и подпись должностного лица)
Срок действия продлен до
"__" _______ 200___г. ____М.П.                                   Срок действия продлен до
"__" _______ 200___г. ____М.П.
Удостоверение соответствует требованиям приложения N 6 Европейского соглашения, дополняющего Конвенцию о дорожном движении.
Примечание РЦПИ: Текст Формы удостоверения на двух языках -
государственном и русском, см. бумажный вариант
Разъяснение по применению удостоверения
и ее краткое описание
Удостоверение представляет собой документ, выдаваемый правонарушителю взамен изъятого водительского удостоверения, в случаях, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", и разработано в соответствии с требованиями приложения N 6 Европейского соглашения, дополняющего Конвенцию о дорожном движении.
Протокол, постановление и удостоверение имеет одинаковую нумерацию.
Для каждой области протокол, постановление и удостоверение должны иметь литер области.
К удостоверению прилагается фотография владельца, которая вклеивается им самостоятельно по его желанию и заверяется печатью уполномоченного органа.
Содержание бланков строгой отчетности должны быть изложены на государственном и русском языках.