Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 982 тiркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру және қайта сақтандыру ұйымдарын инспекциялау туралы нұсқаулықты бекiту туралы" 1999 жылғы 23 қыркүйектегi N 306 қаулысына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 30 қаңтардағы N 15 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 3 наурызда тіркелді. Тіркеу N 2189. Күші жойылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 110 (V042845) қаулысымен.
Сақтандыру және қайта сақтандыру ұйымдарының қызметiне инспекция жүргiзу шарттары мен рәсiмдерiн жетiлдiру мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Сақтандыру және қайта сақтандыру ұйымдарын инспекциялау туралы нұсқаулықты бекiту туралы" 1999 жылғы 23 қыркүйектегi N 306  қаулысына (Қазақстан Республикасының Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 982 тiркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы", "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 2000 жылғы 1-16 қаңтарда жарияланған) мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Сақтандыру және қайта сақтандыру ұйымдарын инспекциялау туралы нұсқаулықта:
3-тармағындағы "деректер" деген сөзден кейiн ", әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы хаттама жасау жөнiндегi өкiлеттiктер" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Инспекция жүргізушi топтың басшысы тексеру жүргiзiлетiн сақтандыру ұйымының басшысына сұрату жiберуге құқылы.";
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Әрбiр тексерiлген учаске бойынша инспекция жүргiзушi топтың жұмыс есебi жасалып, сақтандыру ұйымына қарауға ұсынылады.
Ескертулер болмаса, сақтандыру ұйымы жұмыс есебiне қол қояды. Жұмыс есебiнiң мазмұнына ескертулер болған жағдайда сақтандыру ұйымы жұмыс есебiне қол қойып, өзiнiң наразылығын бiлдiредi, ол инспекция жүргізуші топтың қарауына жатады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Сақтандыру ұйымына инспекция жүргiзу аяқталғаннан кейiн үш апта мерзiмде инспекция жүргiзушi топтың басшысы тексеру нәтижелерi туралы қорытынды есеп жасайды және оны Ұлттық Банктiң қаржылық қадағалау бөлiмшесiнiң (бұдан әрi - қаржылық қадағалау бөлiмшесi) басшысы мақұлдағаннан кейiн тексеру жүргiзiлетiн сақтандыру ұйымына қол қоюға жiбередi. Қорытынды есепте тапсырмада көзделген мәселелер тиiстi бөлiмдерге бiрiктiрiледi.
Тексеруге қатысты мәселелер бойынша Ұлттық Банктiң құрылымдық бөлiмшелерiнен немесе үшiншi тұлғалардан қосымша мәлiметтер, қорытындылар алу қажет болған жағдайда қаржылық қадағалау бөлiмшесiнiң басшысы инспекциялау нәтижелерi жөнiндегi есептi дайындау мерзiмiн ұзартуы мүмкiн.";
9-тармақтың бiрiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 сентября 1999 года N 306 "Об утверждении Инструкции об инспектировании страховых и перестраховочных организаций", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 982
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 января 2003 года N 15. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 марта 2003 года N 2189. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 апреля 2004 года N 110 (V042845)
В целях совершенствования условий и процедуры проведения инспектирования деятельности страховых и перестраховочных организаций Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 сентября 1999 года N 306 "Об утверждении Инструкции об инспектировании страховых и перестраховочных организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 982, опубликованное 1-16 января 2000 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы", "Вестник Национального Банка Республики Казахстан") следующие дополнения и изменения:
в Инструкцию об инспектировании страховых и перестраховочных организаций, утвержденную указанным постановлением:
в пункте 3 после слов "составе инспекционной группы" дополнить словами ", полномочия по составлению протокола об административном правонарушении.";
пункт 5 дополнить абзацем следующего содержания:
"Руководитель инспекционной группы вправе направлять запросы руководителю проверяемой страховой организации.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. По каждому проверенному участку инспекционной группой составляется рабочий отчет, который представляется страховой организации для рассмотрения.
При отсутствии замечаний страховая организация подписывает рабочий отчет. В случае наличия замечаний к содержанию рабочего отчета страховая организация подписывает рабочий отчет и представляет свои возражения, которые подлежат рассмотрению инспекционной группой.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. В трехнедельный срок после окончания инспектирования страховой организации руководитель инспекционной группы составляет итоговый отчет о результатах проверки и после его одобрения руководителем подразделения финансового надзора Национального Банка (далее - подразделение финансового надзора) направляет в проверяемую страховую организацию для подписания. В итоговом отчете вопросы, предусмотренные заданием, объединяются в соответствующие разделы.
Срок подготовки отчета по результатам инспектирования может быть продлен руководителем подразделения финансового надзора при необходимости получения дополнительных сведений, заключений структурных подразделений Национального Банка или третьих лиц по вопросам, касающимся проверки.";
абзац первый пункта 9 изложить в следующей редакции:

"9. Сақтандыру ұйымы инспекциялаудың қорытынды есебiн алған күннен бастап он күндiк мерзiмде оған қол қойып Ұлттық Банкке жiбереді.";
10, 14 және 15-тармақтардағы "Ұлттық Банктiң Сақтандыруды қадағалау департаментiнде", "Ұлттық Банктiң Сақтандыруды қадағалау департаментiнiң", "Сақтандыруды қадағалау департаментiне" деген сөздер тиiсiнше "қаржылық қадағалау бөлiмшесiнде", "қаржылық қадағалау бөлiмшесiнiң", "қаржылық қадағалау бөлiмшесiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
17-тармақта "қорытынды есеп" деген сөздер "қорытынды, жұмыс есептерi" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енедi.
3. Қаржылық қадағалау департаментi (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң аумақтық филиалдарына және сақтандыру (қайта сақтандыру) Ұйымдарына жiберсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы

"9. Страховая организация в десятидневный срок со дня получения итогового отчета инспектирования подписывает его и направляет в Национальный Банк.";
в пунктах 10, 14 и 15 слова "Департаменте страхового надзора Национального Банка", "Департамента страхового надзора Национального Банка", "Департамент страхового надзора" заменить соответственно словами "подразделении финансового надзора", "подразделения финансового надзора", "подразделение финансового надзора";
в пункте 17 слова "итогового отчета" заменить словами "итогового, рабочего отчетов".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и страховых (перестраховочных) организаций.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель