"Қазақстан Республикасының орта кәсiптiк оқу орындарына қабылдаудың Үлгi ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң 2000 жылғы 10 шiлдедегi N 707 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрінің 2003 жылғы 15 наурыздағы N 157 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 7 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 2232. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрлігінің 2005 жылғы 15 сәуірдегі N 244 (V053627) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 2000 жылғы 22 қыркүйекте N 1245 тiркелген "Қазақстан Республикасының орта кәсiптiк оқу орындарына қабылдаудың Үлгi ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң 2000 жылғы 10 шiлдедегi N 707  бұйрығына  мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасының орта кәсiптiк оқу орындарына қабылдаудың Үлгi ережелерi:
Мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Кәсiптiк орта бiлiм беретiн оқу орындарына қабылдау кезiнде мемлекеттiк тапсырыстан ауыл (село) жастары арасынан шыққан азаматтар үшiн ауылдың (селоның) әлеуметтiк-экономикалық дамуын айқындайтын мамандықтар бойынша 30 пайыз, Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарға 2 пайыз мөлшерiнде квота белгiленедi";
Мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Кәсiптiк орта бiлiм беретiн оқу орындарына түсушi азаматтардан өтiнiш қабылдау 20 маусымнан 1 тамызға дейiн, түсу емтихандары (тестiлеу) 2 тамыздан 28 тамызға дейiн жүргiзiледi.
Шығармашылық мамандықтарға құжаттарды қабылдау 10 шiлдеге дейiн, арнайы (шығармашылық) емтихандар 12 шiлдеден 18 шiлдеге дейiн жүргiзiледi";
4-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "25 тамыздан кешiктiрiлмей" сөзi "30 тамыздан кешiктiрiлмей" деген сөзбен ауыстырылсын, "25 қыркүйектен кешiктiрiлмей" сөзi "30 қыркүйектен кешiктiрiлмей" деген сөзбен ауыстырылсын;
5 тармақтағы "тапсыра алады" сөзi "тапсыруға құқығы бар" деген сөзбен ауыстырылсын;
7-тармақтағы бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Жалпы орта бiлiмi бар азаматтар үшiн түсу емтихандары жалпы орта бiлiмнiң үш пәнi, ал жалпы негiзгi бiлiмi бар тұлғалар үшiн, жалпы негiзгi бiлiмнiң екi пәнi бойынша жүргiзiледi.
Мiндеттi түсу емтихандарының тiзбесiне жалпы негiзгi бiлiмi бар тұлғалар үшiн қазақ немесе орыс тiлдерi, ал жалпы орта бiлiмi бар тұлғалар үшiн қазақ немесе орыс тiлдерi және Қазақстан тарихы енгiзiледi. Арнайы немесе шығармашылық емтихандар (2-ден көп емес) талапкерлердiң таңдауына байланысты мамандықтардың ерекшелiктерiне қарай белгiленiп, түсу емтихандарының алдында орта кәсiптiк оқу орындары бекiткен бағдарлама бойынша жүргiзiледi";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 июля 2000 года N 707 "Об утверждении Типовых правил приема в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 марта 2003 года N 157. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 апреля 2003 года N 2232. Утратил силу - приказом Министра образования и науки РК от 15 апреля 2005 года N 244 (V053627)
Приказываю:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 июля 2000 года N 707 "Об утверждении Типовых правил приема в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 сентября 2000 года за N 1245, следующие дополнения и изменения:
в Типовых правилах приема в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан, утвержденных приказом:
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. При приеме в средние профессиональные учебные заведения по специальностям, определяющим социально-экономическое развитие аула (села), для граждан, из числа аульной (сельской) молодежи устанавливается квота в размере 30 процентов от государственного заказа и для лиц казахской национальности, не являющимися гражданами Республики Казахстан в размере 2 процентов.";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Прием заявлений граждан, поступающих в средние профессиональные учебные заведения начинается с 20 июня по 01 августа, вступительные экзамены (тестирование) с 02 августа по 28 августа.
Прием документов на творческие специальности производится до 10 июля, специальные (творческие) экзамены с 12 июля по 18 июля.";
в пункте 4:
в абзаце первом слова "не позднее 25 августа" заменить словами "не позднее 30 августа", слова "не позднее 25 сентября" заменить словами "не позднее 30 сентября";
в пункте 5 слова "могут сдавать" заменить словами "имеют право сдавать";
абзац первый пункта 7 изложить в следующей редакции:
"7. Вступительные экзамены для граждан, имеющих среднее общее образование, проводятся по трем предметам среднего общего образования, а для лиц, имеющих основное общее образование, по двум предметам основного общего образования.
В перечень обязательных вступительных экзаменов для лиц, имеющих основное общее образование, включается казахский или русский языки, а для лиц имеющих среднее общее образование казахский или русский языки и история Казахстана. Специальные или творческие экзамены (не более двух) устанавливаются в зависимости от выбранной абитуриентом специальности и предшествуют вступительным экзаменам, проводятся по программам, утверждаемым средними профессиональными учебными заведениями.";

11-1 тармақтың екiншi абзацтағы ", қабылдау комиссиясының төрағасы бекiткен" сөзi алынып тасталсын.
2. Кәсiптiк бастауыш және орта бiлiм департаментi (Қ.А.Лекер) осы бұйрықты белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне мемлекеттiк тiркеуге ұсынсын.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күнiнен бастап күшiне енедi.
Министр

в абзаце втором пункта 11-1 слова ", утверждаемой председателем приемной комиссии" исключить.
2. Департаменту начального и среднего профессионального образования (Лекер К.А.) предоставить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр