Байланыс саласындағы рұқсат құжаттарын ресімдеу және радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды тіркеу ережесін бекіту туралы
Көлік және коммуникациялар министрлігі Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі комитет төрағасының 2003 жылғы 11 наурыздағы N 13-п бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет минстрлігінде 2003 жылғы 11 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 2234. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2009 жылғы 13 шілдедегі N 295 Бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2009.07.13. N 295 Бұйрығымен.
Байланыс саласындағы рұқсат құжаттарын ресімдеу және радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды тіркеу жөніндегі жұмыстарды ретке келтіру мақсатында және "Қазақстан Республикасының "Байланыс туралы"  Заңына , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 желтоқсандағы N 1355 "Байланыс және xaбap тарату ұлттық геостационарлық спутнигiн жасау және ұшырудың кейбiр мәселелерi"  қаулысына және "Қазақстан Республикасының аумағында радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды сатып алудың (сатудың), тіркеудің, жобалаудың, салудың (орнатудың), пайдаланудың және шетелден әкелудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 6 қазандағы N 1293  қаулысына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН :
Ескерту: Кіріспеге өзгертулер енгізілді - ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2005 жылғы 17 қарашадағы N 414-ө   бұйрығымен .
1. Қоса беріліп отырған байланыс саласындағы рұқсат құжаттарын ресімдеу және радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды тіркеу ережесі (бұдан әрі - Ереже) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігінің аумақтық органдарының басшылары аумақтық органдардың қызметкерлерінің Ережені зерделеуін және қатаң сақтауын қамтамасыз етсін.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 31 тамыздағы N 181-п   бұйрығымен .
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігі төрағасының орынбасары А.Қ. Жұмағалиевқа жүктелсін.
Ескерту: 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 31 тамыздағы N 181-п   бұйрығымен .
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы
N 13-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы рұқсат құжаттарын ресімдеу
және радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті
құрылғыларды тіркеу ережесі
Ескерту: Ереженің мәтінінде "Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі комитеті", "Комитет", "Комитеті" сөздері сәйкесінше "Байланыс саласындағы уәкілетті орган", "Байланыс саласындағы уәкілетті органмен", "Уәкілетті орган", "Уәкілетті органмен" сөздерімен ауыстырылды - ҚР Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 31 тамыздағы N 181-п   бұйрығымен .

Об утверждении Правил оформления разрешительных документов в области связи и регистрации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
Приказ Председателя Комитета по связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 11 марта 2003 года N 13-П. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 апреля 2003 года N 2234. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 13 июля 2009 года N 295 .
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 13.07.2009 N 295 .
Сноска. В преамбулу Приказа внесены дополнения - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 17 ноября 2005 года N 414-п .
В целях упорядочения работы по оформлению разрешительных документов в области связи, регистрации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств и в соответствии с Законом Республики Казахстан "О связи", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1355 "Некоторые вопросы создания и запуска национального геостационарного спутника связи и вещания" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2001 года N 1293 "Об утверждении Правил приобретения (продажи), регистрации, проектирования, строительства (установки), эксплуатации на территории Республики Казахстан и ввоза из-за границы радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств" приказываю :
1. Утвердить прилагаемые Правила оформления разрешительных документов в области связи и регистрации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств (далее - Правила).
2. Начальникам территориальных органов Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи обеспечить изучение и строгое соблюдение Правил сотрудниками территориальных органов. <*>
Сноска. Пункт 2 с изменениями - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 31 августа 2004 года N 181-П .
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи Жумагалиева А.К. <*>
Сноска. Пункт 3 с изменениями - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 31 августа 2004 года N 181-П .
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 11 марта 2003 года N 13-п
Правила
оформления разрешительных документов в области связи
и регистрации радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств
<*>
Сноска. По тексту Правил слова "Комитета по связи и информатизации", "Комитетом по связи и информатизации", "Комитет", "Комитетом" заменены словами "Уполномоченного органа в области связи", "Уполномоченным органом в области связи", "Уполномоченный орган", "Уполномоченным органом" - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 31 августа 2004 года N 181-П .

1. Жалпы ережелер
1. Ереже байланыс саласындағы рұқсат құжаттарын ресімдеудің және радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды тіркеудің тәртібін белгілейді.
2. Байланыс саласындағы рұқсат құжаттарын ресімдеу және радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды тіркеу жөніндегі материалдар ресімдеу және беру орны бойынша сақтауға жатады.
2. Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін
пайдалануға арналған рұқсат құжаттарын ресімдеу
3. Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін (бұдан әрі - РЖС) пайдалануға рұқсат не РЖС пайдалануға кеме станциясының (Қазақстан Республикасының туы астында жүзіп жүрген кемелер үшін) рұқсат/лицензиясын алу үшін заңды немесе жеке тұлға (бұдан әрі - өтініш беруші) Байланыс саласындағы уәкілетті органның тиісті аумақтық органына (бұдан әрі - Басқарма) РЖС пайдалану орны бойынша радиожиілікті спектрді меншіктеуге арналған (эфирде теле- радиохабарларын таратуды қоспағанда) өтінішін екі данада ұсынуы қажет.
4. Радиожиілікті меншіктеуге арналған өтінімге мынадай құжаттар қоса тапсырылуы тиіс:
1) белгіленген үлгідегі өтініш (1-қосымша);
2) байланыс саласындағы кәсіпкерлік қызметпен айналысуға Байланыс саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) берген лицензиясының көшірмесі, радиожиілік спектрін өндірістік мақсаттарға пайдаланған жағдайда көрсетілген лицензия талап етілмейді;
3) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеуі туралы куәлігінің көшірмесі немесе жеке тұлғаның жеке куәлігінің көшірмесі;
4) статистикалық карточкасының көшірмесі;
5) Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі;
6) сұралып отырған жиіліктер белдеуінің (номиналдарының) негіздемесі келтірілетін, жоспарланып отырған радиожелінің (радиотораптардың) мақсаты мен сипаты, пайдаланылатын стандарттар мен хаттамалардың, радиоэлектронды құралдардың (РЭҚ) ерекшеліктері, байланыс түрі және ұйымдастыру сызбасы егжей-тегжейлі баяндалатын түсіндірме жазба;
7) байланыстың тиісті түріне белгіленген үлгідегі РЭҚ-қа арналып толтырылған сауалнама (2-9-қосымшалар);
8) радиобайланыстың мынадай түрлері үшін жер картасының көшірмелеуі: радиоэлектронды құралдарды орнату пункті мен болжамды қызмет көрсету аймағы қоса көрсетілген тіркелген сымсыз радио қол жеткізудің (ТСР), радиорелейлік байланыс желісінің (РРЖ), ультра-қысқа толқындар (УҚТ) ауқымының, координаттық аймақ (спутниктік байланыс үшін);
9) жиіліктер торы, халықаралық спутник ұйымымен (спутниктік байланыс үшін) келісілген транскомиссиялық жиілік жоспары;
10) жұмыс істеп тұрған және пайдалану жоспарланған азаматтық бағыттағы РЭҚ үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан уәкілеттігі бар ұйым берген РЭҚ электр магниттік үйлесімділігі сараптамасының қорытындысы (27-29 қосымшалар).
Ескерту: 4-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2005 жылғы 17 қарашадағы N 414-ө   бұйрығымен

1. Общие положения
1. Правила определяют порядок оформления разрешительных документов в области связи и регистрации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств.
2. Материалы по оформлению разрешительных документов в области связи и регистрации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств подлежат хранению по месту оформления и выдачи.
2. Оформление разрешительных документов на использование
радиочастотного спектра Республики Казахстан
3. Для получения разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан (далее - РЧС) либо разрешения/лицензии судовой станции на использование РЧС (для судов, плавающих под флагом Республики Казахстан) физическому или юридическому лицу (далее - заявитель) необходимо представить в соответствующий территориальный орган Уполномоченного органа в области связи  (далее - Управление), по месту использования РЧС, заявку на радиочастотное присвоение (за исключением эфирного телерадиовещания) в двух экземплярах.
4. К заявке на радиочастотное присвоение должны быть приложены следующие документы:
1) заявление установленного образца (приложение 1);
2) копия лицензии на занятие предпринимательской деятельностью в области связи, выдаваемой Уполномоченным органом в области связи (далее - Уполномоченный орган), в случае использования радиочастотного спектра в производственных целях указанная лицензия не требуется;
3) копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица или копия удостоверения личности физического лица;
4) копия статистической карточки;
5) копия свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
6) пояснительная записка, в которой приводится обоснование запрашиваемой полосы (номинала) частот, подробно излагаются сведения о назначении и характере планируемой радиосети (радиолинии), используемых стандартах и протоколах, особенностях радиоэлектронных средств (далее - РЭС) планируемых к применению, схема организации и вид связи;
7) заполненная анкета на РЭС установленного образца на соответствующий вид связи (приложения 2-9);
8) выкопировка карты местности для следующих видов радиосвязи: радиорелейные линии связи (РРЛ), диапазон ультра-коротких волн (УКВ), беспроводного фиксированного радиодоступа (БФР) с указанием пункта установки радиоэлектронного средства и предполагаемой зоны обслуживания; координационная зона (для спутниковой связи);
9) сетка частот; трансмиссионный частотный план, согласованный международной спутниковой организацией (для спутниковой связи);
10) заключение экспертизы электромагнитной совместимости РЭС (приложения 27-29) с действующими и планируемыми для использования РЭС гражданского назначения, выдаваемое уполномоченной Правительством Республики Казахстан организацией. <*>
Сноска. В пункт 4 внесены дополнения - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 17 ноября 2005 года N 414-п .

5. Басқарма радиожиілік меншіктеуге арналған өтінімнің және оған қоса берілген құжаттардың ресімделу жинақылығы мен дұрыстығын тексереді.
Радиожиілік меншіктеуге өтінімді қарау мерзімі оның тіркелген күнінен бастап үш күннен аспауы тиіс.
Радиожиілік меншіктеуге сол сияқты берілген деректердің дәйексіздігі үшін өтінім ресімдеу жинақтылы немесе дұрыс болмағанда, Басқарма өтінім берушіге бас тартудың негізделген себептерін көрсете отырып, өтінімді қабылдаудан бас тартқаны туралы жазбаша нысанда хабарлайды.
Радиожиілік меншіктеуге өтінім қайтадан тапсырылғанда, оны қарау мерзімі жаңадан есептеледі.
Ескерту: 5-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2005 жылғы 17 қарашадағы N 414-ө   бұйрығымен .
6. Осы Ереженің 5-тармағында көрсетілген рәсімдер аяқталғаннан кейін радиожиілік меншіктеуге өтінімнің бір данасы ілеспе хатпен бірге бір күндік мерзімде радиожиіліктер меншіктеу рәсімін жүзеге асыру үшін Уәкілетті органға жіберіледі, екінші данасы Басқармада қалады.
Ескерту: 6-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2005 жылғы 17 қарашадағы N 414-ө   бұйрығымен .
7. Уәкілетті орган Басқармадан өтінім келіп түскеннен кейін радиожиіліктерді келісуді, үйлестіруді және белгіленген тәртіппен РЖС пайдалануға арналған рұқсат құжаттарын ресімдеуді қамтитын радиожиіліктер меншіктеу рәсімін жүргізеді.
Сұрау салынған радиожиіліктер бос болған, сондай-ақ радиожиіліктерді келісу және үйлестіру қажеттілігі болмаған жағдайда, Уәкілетті орган елу күндік мерзімде белгіленген нысандағы РЖС пайдалануға арналған рұқсатты (кеме станциялары үшін - осы Ережеге 11-қосымшаға сәйкес халықаралық үлгіде белгіленген нысандағы РЖС пайдалануға арналған кеме станциясының рұқсат/лицензиясын) ресімдейді. Өзге жағдайда Уәкілетті орган радиожиіліктерді Халықаралық электр байланысы одағының Радиобайланыс регламентіне сәйкес басқа негізгі пайдаланушылармен келістіру және радиожиіліктерді шекаралас мемлекеттермен (Қазақстан Республикасының шекара аймақтарында) үйлестіру рәсімін жүргізеді, бұл ретте өтінімді қарау мерзімі отыз күнге және төрт айға дейін ұзартылуы мүмкін. Шекаралық мемлекеттермен радиожиіліктерді халықаралық келісу кезінде Уәкілетті орган өтініш берушіге өтінішін қарау уақыты созылатыны туралы хабарлама жазбаша түрде беріледі. Радиожиіліктерді келістіру және үйлестіру қорытындылары бойынша не РЖС пайдалануға тиісті (кеме станциясының лицензиясы) рұқсат ресімделеді, не өтініш берушіге жазбаша дәлелді бас тарту беріледі.
Ескерту: 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 31 тамыздағы N 181-п   бұйрығымен .

5. Управление проверяет комплектность и правильность оформления заявки на радиочастотное присвоение и приложенных к ней документов.
Срок рассмотрения заявки на радиочастотное присвоение не должен превышать трех дней со дня ее регистрации.
При некомплектности или неправильности оформления заявки на радиочастотное присвоение, а также недостоверности предоставленных данных, Управление в письменной форме уведомляет заявителя об отказе в принятии заявки с указанием обоснованных причин отказа.
При повторном представлении заявки на радиочастотное присвоение срок ее рассмотрения исчисляется заново. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 17 ноября 2005 года N 414-п .
6. По окончании процедуры, указанной в пункте 5 настоящих Правил, один экземпляр заявки на радиочастотное присвоение в однодневный срок направляется с сопроводительным письмом в Уполномоченный орган для осуществления процедуры присвоения радиочастот, вторые экземпляры остаются в Управлении. <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 17 ноября 2005 года N 414-п .
7. Уполномоченный орган после получения от Управления заявки проводит процедуру присвоения радиочастот, включающую в себя согласование, координацию радиочастот и оформление разрешительного документа на использование РЧС в установленном порядке.
В случае незанятости заявленных радиочастот, а также при отсутствии необходимости согласования и координации радиочастот, Уполномоченный орган в пятидесятидневный срок оформляет разрешение на использование РЧС установленной формы (для судовых станций - разрешение/лицензию судовой станции на использование РЧС установленной формы международного образца согласно приложению 11 к настоящим Правилам). В ином случае Уполномоченный орган проводит процедуру согласования радиочастот с другими основными пользователями и координации радиочастот с сопредельными государствами (в приграничных зонах Республики Казахстан) в соответствии с Регламентом радиосвязи Международного союза электросвязи, при этом срок рассмотрения заявки может быть продлен до тридцати дней и четырех месяцев соответственно. При проведении международной координации радиочастот с сопредельными государствами Уполномоченным органом заблаговременно в письменной форме заявителю дается уведомление о продлении срока рассмотрения заявления. По итогам согласования и координации радиочастот либо оформляется соответствующее разрешение (лицензия судовой станции) на использование РЧС, либо заявителю дается письменный мотивированный отказ. <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 31 августа 2004 года N 181-П .

7-1. Радиожиілік спектрін (РЖС) пайдалануға рұқсат беруге дәлелді қабыл алмау алған жағдайда өтініш беруші осы Ережелердің 4 тармағының 7)-10) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды тіркей отырып өтінімді қайтадан береді. Өтінім қайтадан берілгенде радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат осы Ережелердің 3, 5-7-тармақтарында белгіленген тәртіп бойынша беріледі.
Ескерту: 7-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2005 жылғы 17 қарашадағы N 414-ө   бұйрығымен .
8. Уәкілетті орган РЖС пайдалануға ресімделген рұқсатты немесе кеме станциясының рұқсат/лицензиясын (түпнұсқасын) өтініш берушінің тіркелген жеріндегі Басқармаға жібереді.
РЖС пайдалануға арналған рұқсаттың немесе кеме станциясының рұқсат/лицензиясының түпнұсқасын алған Басқарма үш күндік мерзім ішінде өтініш берушіге хабарлайды, сондай-ақ РЖС пайдалану үшін ақы сомасы (жылдық сомасы) көрсетілген белгіленген үлгідегі РЖС пайдалануға ақы төлеу хабарламасын жазып толтырады және береді.
9. Тиісті Басқарма өтініш беруші РЖС пайдалануға ақының бірінші бөлігі төленгенін растайтын құжатты көрсеткеннен кейін, РЖС пайдалануға рұқсатты (РЖС пайдалану орны бойынша), келесі жылдың 20 наурызына дейін қолдану мерзімін көрсете отырып, жыл сайын ұзартады.
9-1. Техникалық параметрлері, соның ішінде РЭҚ қондырғысы орналасқан жер өзгерген, жеке тұлғаның фамилиясы, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы өзгерген, РЖС пайдаланушы ауысқан жағдайда, немесе байланыс саласындағы қызметіне лицензия алған (қайта ресімдеген) кезде РЖС пайдаланушы осы Ережелердің 3-7-тармақтарында белгіленген тәртіп бойынша РЖС пайдалануға рұқсатты алуы (қайта ресімдеуі) керек. Жұмыс істеп тұрған және пайдалану жоспарланған азаматтық бағыттағы РЭҚ үшін өзгертулердің техникалық сипаты болмаса РЭҚ электр магниттік үйлесімділігі сараптамасының қорытындысы талап етілмейді.
Ескерту: 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2005 жылғы 17 қарашадағы N 414-ө   бұйрығымен .
10. Телефон арнасының радиоұзартқыштарына, қуаты 2 Вт-қа дейінгі аз қуатты радиостанцияларға және 27 МГц ауқымдағы радиостанцияға РЖС пайдалануға рұқсат ресімделмейді. РЭҚ бұл түрлерін, РЖС пайдаланумен РЭҚ пайдалану құқығына кейіннен рұқсатты ресімдей отырып, Басқармада тіркеуге жатады.
3. Радиоэлектронды құралдар мен жоғары
жиілікті құрылғыларды тіркеу
11. РЭҚ пен жоғары жиілікті құрылғыларды (бұдан әрі - ЖЖҚ) тіркеуді жүзеге асыру үшін өтініш берушінің РЭҚ пен ЖЖҚ пайдалану орны бойынша тиісті Басқармаға РЭҚ (ЖЖҚ) тиісті түрлеріне арналған сауалнамаларды (2-9, 13-15-қосымшалар) қоса бере отырып, белгіленген үлгідегі (12-қосымша) өтінішін ұсынуы қажет. Қазақстан Республикасының аумағында белгіленген тәртіппен сертификатталған РЭҚ пен ЖЖҚ тіркеуге жатады.

7-1. В случае получения мотивированного отказа в выдаче разрешения на использование РЧС заявитель повторно предоставляет заявку с приложением документов, указанных в подпунктах 7)-10) пункта 4 настоящих Правил. При повторном представлении заявки, разрешение на использование РЧС выдается в порядке, установленном пунктами 3, 5-7 настоящих Правил. <*>
Сноска. Правила дополнены пунктом 7-1 - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 17 ноября 2005 года N 414-п .
8. Оформленное разрешение или разрешение/лицензия судовой станции на использование РЧС (оригинал), Уполномоченным органом направляется в Управление по месту регистрации заявителя. Управление, получившее оригинал разрешения или разрешения/лицензии судовой станции на использование РЧС, в трехдневный срок извещает заявителя, а также выписывает и выдает извещение на уплату платы за использование РЧС установленной формы с указанием суммы платы за использование РЧС (годовая сумма).
9. Разрешение на использование РЧС продлевается соответствующим Управлением (по месту использования РЧС) ежегодно, с указанием срока действия до 20 марта следующего года, после предоставления заявителем подтверждающего документа об оплате первой части годовой платы за использование РЧС.
9-1. В случае изменения технических параметров, в том числе места установки РЭС, изменения фамилии, имени, отчества физического лица или наименования юридического лица, смены пользователя РЧС, либо при получении (переоформлении) лицензии на деятельность в области связи,  пользователю РЧС необходимо получить (переоформить) разрешение на использование РЧС в соответствии с порядком, установленным в пунктах 3-7 настоящих Правил. При изменениях не технического характера заключение экспертизы электромагнитной совместимости РЭС с действующими и планируемыми для использования РЭС гражданского назначения не требуется. <*>
Сноска. Правила дополнены пунктом 9-1 - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 17 ноября 2005 года N 414-п .
10. Разрешение на использование РЧС не оформляется на радиоудлинители телефонного канала, маломощные радиостанции мощностью до 2 Вт и радиостанции диапазона 27 МГц. Данные виды РЭС подлежат регистрации в Управлении с последующим оформлением разрешения на право эксплуатации РЭС с использованием РЧС.
3. Регистрация радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств
11. Для осуществления регистрации РЭС и высокочастотных устройств (далее - ВЧУ) заявителю необходимо представить в соответствующее Управление по месту использования РЭС и ВЧУ заявку установленного образца (приложение 12) с приложением анкеты на соответствующий вид РЭС (ВЧУ) (приложения 2-9, 13-15). Регистрации подлежат РЭС и ВЧУ, сертифицированные на территории Республики Казахстан в установленном порядке.

12. Басқарма РЭҚ-қа (ЖЖҚ-ға) арналған сауалнамаларды толтырудың жинақылығы мен дұрыстығын тексереді. РЭҚ-қа (ЖЖҚ-ға) арналған сауалнамаларды толтыру жинақты немесе дұрыс болмағанда, Басқарма тіркеуден бас тартады.
Басқарма өтініш берушінің құжаттарын алғаннан кейін үш күннің ішінде оның құжаттарын қарайды.
Осы Ереженің 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қайта тапсырған жағдайда, оларды қарау мерзімі жаңартылады.
13. Осы Ереженің 12-тармағында көрсетілген рәсім аяқталғаннан кейін, Басқарма белгіленген нысандағы РЭҚ пен ЖЖҚ-ны мемлекеттік тіркеудің куәлігін дайындайды (16-қосымша) және белгіленген нысандағы РЭҚ пен ЖЖҚ-ны мемлекеттік тіркеудің журналын толтырады (17-қосымша).
РЭҚ пен ЖЖҚ-ны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік өтініш беруші РЭҚ пен ЖЖҚ мемлекеттік тіркеуі үшін ақы төлегенін растайтын құжатын көрсеткеннен кейін беріледі.
14. РЭҚ пен ЖЖҚ-ны тіркеу оның иесіне РЭҚ пен ЖЖҚ-ны пайдалану рұқсатынсыз пайдалануға енгізу құқығын бермейді.
4. РЭҚ пен ЖЖҚ пайдалануға арналған рұқсаттар ресімдеу
15. РЖС пайдалануға (РЭҚ үшін) және РЭҚ пен ЖЖҚ сатып алуға рұқсат алғаннан кейін өтініш беруші тиісті Басқармаға (РЭҚ пен ЖЖҚ орнату орны бойынша) РЭҚ (ЖЖҚ) пайдалануға өтінішін ұсынуы қажет.
Тапсырысқа мынадай құжаттар қоса берілуі тиіс:
1) Басқарма бастығының атына жазылған белгіленген үлгідегі өтініш (18-қосымша);
2) РЖС пайдалануға (РЭҚ үшін) рұқсаттың көшірмесі;
3) РЭҚ-қа (2-9, 13-14-қосымшалар), ЖЖҚ-ға (15-қосымша) арналған сауалнама;
4) РЭҚ (ЖЖҚ) сатып алынған пунктті көрсете отырып, сатып алудың және шет елден әкелудің (шет елден әкелінген жағдайда) заңдылығын растайтын құжаттар;
5) санитарлық қадағалаудың уәкілетті органмен РЭҚ арналған келісуі;
6) белгіленген үлгідегі Қазақстан Республикасының сәйкестік сертификатының көшірмесі.
ЖЖҚ пайдалану үшін осы тармақтың 2), 5) және 6)-тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсыну талап етілмейді.
27 МГц жиіліктер ауқымындағы РЭҚ пен телефон арнасының радиоұзартқыштарын пайдалануға рұқсаттар алуға арналған өтінімде осы тармақтың 1), 2), 3)-тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсыну талап етілмейді, оның орнына белгігенген нысандағы сауалнама-өтініш (19-21 қосымша) қоса берілуі тиіс;
7) жұмыс істеп тұрған және пайдалану жоспарланған азаматтық бағыттағы РЭҚ үшін (орналасқан жерінің географиялық координаталары бар стационарлық РЭҚ үшін) Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан уәкілеттігі бар ұйым берген РЭҚ электр магниттік үйлесімділігі сараптамасының қорытындысы (27-29 қосымшалар).
Ескерту: 15-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2005 жылғы 17 қарашадағы N 414-ө   бұйрығымен .

12. Управление проверяет комплектность и правильность заполнения анкеты на РЭС (ВЧУ). При некомплектности или неправильности заполнения анкеты на РЭС (ВЧУ) Управление отказывает в регистрации.
Срок рассмотрения документов заявителя составляет три дня со дня их получения Управлением.
При повторном представлении документов, указанных в пункте 11 настоящих Правил, срок их рассмотрения возобновляется.
13. По окончании процедуры, указанной в пункте 12 настоящих Правил, Управление готовит свидетельство о государственной регистрации РЭС и ВЧУ установленной формы (приложение 16) и заполняет журнал государственной регистрации РЭС и ВЧУ установленной формы (приложение 17).
Свидетельство о государственной регистрации РЭС и ВЧУ выдается заявителю при предоставлении подтверждающего документа об оплате в государственный бюджет сбора за государственную регистрацию РЭС и ВЧУ.
14. Регистрация РЭС и ВЧУ не дает право владельцу вводить их в эксплуатацию без разрешения на эксплуатацию РЭС и ВЧУ.
4. Оформление разрешений на эксплуатацию РЭС и ВЧУ
15. После получения разрешения на использование РЧС (для РЭС) и приобретения РЭС и ВЧУ, заявителю необходимо представить в соответствующее Управление (по месту установки РЭС или ВЧУ) заявку на получение разрешения на эксплуатацию РЭС (ВЧУ).
К заявке должны быть приложены следующие документы:
1) заявление на имя начальника Управления установленного образца (приложение 18);
2) копия разрешения на использование РЧС (для РЭС);
3) анкета на РЭС (приложения 2-9, 13-14), ВЧУ (приложение 15);
4) документы, подтверждающие законность приобретения и ввоза из-за границы (в случае ввоза), с указанием пункта приобретения РЭС (ВЧУ);
5) согласование с уполномоченным органом санитарного надзора на РЭС;
6) копия сертификата соответствия Республики Казахстан установленного образца.
Для эксплуатации ВЧУ не требуется предоставление документов, указанных в подпунктах 2), 5) и 6) настоящего пункта.
В заявке на получение разрешений на эксплуатацию радиоудлинителей телефонного канала и РЭС в диапазоне частот 27 МГц не требуется предоставление документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) настоящего пункта, взамен этого должна быть приложена анкета-заявление установленных форм (приложения 19-21);
7) заключение экспертизы электромагнитной совместимости РЭС (приложения 27-29) с действующими и планируемыми для использования РЭС гражданского назначения выдаваемое уполномоченной Правительством Республики Казахстан организацией (для стационарных РЭС с географическими координатами местоположения). <*>
Сноска. Пункт 15 с изменениями и дополнениями - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 17 ноября 2005 года N 414-п .

16. Басқарма РЭҚ (ЖЖҚ) пайдалануға рұқсат алуға арналған өтінімді және оған қоса берілген құжаттарды ресімдеудің жинақылығы мен дұрыстығын тексереді.
Өтінім ресімдеу жинақты немесе дұрыс болмағанда, Басқарма өтініш берушіге үш күндік мерзімде өтінім қабылданбағаны туралы жазбаша нысанда хабарлайды.
17. РЭҚ пен ЖЖҚ пайдалануға белгіленген нысандағы рұқсат (22, 23-қосымша) тек РЭҚ пен ЖЖҚ-ны белгіленген тәртіппен тіркегеннен кейін барып беріледі.
18. ЖЖҚ пайдалану үшін белгіленген нысандағы ЖЖҚ-ға арналған  сауалнама-рұқсатта (15-қосымша) "аумақтық органының рұқсаты" деген ІV бөлімі толтырылады және Басқарманың мөрі басылып, бастықтың қолы қойылады.
Ескерту: 18-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 31 тамыздағы N 181-п   бұйрығымен .
19. Егер РЭҚ пайдалануға рұқсат алуға берілген өтінім қабылданған жағдайда, тиісті Басқарма өтініш берушімен бірлесе отырып, он күндік мерзімде РЭҚ қабылдауды жүргізеді, оның нәтижелері бойынша пайдалануға енгізу актісі жасалады.
20. Телефон арнасының радиоұзартқышы (бұдан әрі - радиоұзартқыш) мен радиобайланыстың жылжымалы жүйелерін пайдалануға өтінім бергенде, Басқарма базалық (тұрақты) станцияны және жеке тасымалдаушы (ұтқыр) терминалды пайдалануға рұқсат ресімдейді, бұл ретте базалық станцияны пайдалануға рұқсатта оның орналасқан орны көрсетілуі тиіс.
21. Қазақстан Республикасының Радиожиіліктері жөніндегі мемлекеттік ведомствоаралық комиссиясының шешіміне сәйкес радиоұзартқыштың әрбір жиынтығы үшін РЭҚ техникалық параметрлеріне сәйкес арналардың белгілі саны бекітіледі.
22. РЭҚ пайдалануға рұқсат РЖС пайдалануға арналған рұқсат құжатының қолданылу мерзіміне беріледі (20 наурызға дейін), ЖЖҚ қолдануға рұқсат бір жыл мерзімге беріледі.
Пайдалануға рұқсаттарды ұзарту жыл сайын РЭҚ (ЖЖҚ) орнатылған орны бойынша РЭҚ (ЖЖҚ) пайдалануға бұрын алынған рұқсаттың және РЖС (РЭҚ үшін) пайдалануға рұқсат құжатының тиісті мерзімге ұзартылған көшірмелерін қоса бере отырып, өтініш беруші тиісті Басқармаға жазбаша нысанда өтініш жасағаннан кейін үш күннің ішінде рұқсатты жаңа мерзімге беру жолымен жүзеге асырылады.
22-1. РЭҚ қондырғысының техникалық параметрлері, орны өзгерген жағдайда РЭҚ иесі осы Ережелердің 15-17-тармақтарында белгіленген тәртіп бойынша РЭҚ пайдалануға рұқсатты қайтадан ресімдеуі керек.
Ескерту: 22-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2005 жылғы 17 қарашадағы N 414-ө   бұйрығымен .

16. Управление проверяет комплектность и правильность оформления заявки на получение разрешения на эксплуатацию РЭС (ВЧУ) и приложенных к ней документов.
При некомплектности или неправильности оформления заявки, Управление в письменной форме в трехдневный срок уведомляет заявителя о непринятии заявки.
17. Разрешение на эксплуатацию РЭС и ВЧУ установленной формы (приложения 22, 23) выдается только после регистрации РЭС и ВЧУ в установленном порядке.
18. Для эксплуатации ВЧУ в анкете-разрешении на ВЧУ установленной формы (приложение 15) заполняется раздел IV "разрешение территориального органа", ставится подпись начальника и печать Управления. <*>
Сноска. Пункт 18 с изменениями - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 31 августа 2004 года N 181-П .
19. В случае если заявка на получение разрешения на эксплуатацию РЭС принята, соответствующим Управлением совместно с заявителем в десятидневный срок проводится приемка РЭС, по результатам которой составляется акт ввода в эксплуатацию.
20. При подаче заявки на использование радиоудлинителей телефонного канала (далее - радиоудлинитель) и систем подвижной радиосвязи, Управление оформляет разрешение на эксплуатацию базовой (стационарной) станции и каждого носимого (мобильного) терминала отдельно, причем в разрешении на эксплуатацию базовой станции должно указываться место ее расположения.
21. За каждым комплектом радиоудлинителя согласно решению Государственной межведомственной комиссии по радиочастотам Республики Казахстан закрепляется определенное количество каналов в соответствии с техническими параметрами РЭС.
22. Разрешение на эксплуатацию РЭС выдается на срок действия разрешительного документа на использование РЧС (до 20 марта), на ВЧУ разрешение на эксплуатацию выдается сроком на один год.
Продление разрешений на эксплуатацию осуществляется ежегодно по месту установки РЭС (ВЧУ) путем выдачи в течение трех дней разрешения на новый срок после обращения заявителя в соответствующее Управление в письменной форме с приложением копий ранее полученного разрешения на эксплуатацию РЭС (ВЧУ) и продленного на соответствующий срок разрешительного документа на использование РЧС (для РЭС).
22-1. В случае изменения технических параметров, места установки РЭС, владельцу РЭС необходимо переоформить разрешение на эксплуатацию РЭС в порядке, установленном пунктами 15-17 настоящих Правил. <*>
Сноска. Правила дополнены пунктом 22-1 - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 17 ноября 2005 года N 414-п .

5. РЭҚ пен ЖЖҚ сатып алуға (сатуға), жобалауға,
салуға (орнатуға) рұқсат құжаттарын ресімдеу
23. РЭҚ пен ЖЖҚ сатып алуға (сатуға), жобалауға, салуға (орнатуға) рұқсатты өтінімді алған сәттен бастап тиісті Басқарма сатып алу (сату) және/немесе жобалау, салу (орнату) орны бойынша үш күндік мерзім ішінде береді.
24. Өтініш беруші РЭҚ (ЖЖҚ) сатып алуға (сатуға) рұқсаттар алу үшін тиісті Басқармаға мынадай құжаттар тапсыруы қажет:
1) мынадай деректер көрсетілген өтініш-хат:
РЭҚ (ЖЖҚ) үлгісі;
саны;
сериялық нөмірі (сатылатын жағдайда);
қуаты;
жиіліктер ауқымы (номиналдары);
шетелден сатып алудың заңдылығын растайтын құжаттарды ұсынумен РЭҚ (ЖЖҚ) сатып алу пункті;
2) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені туралы куәлігінің көшірмесі немесе жеке тұлғаның жеке куәлігінің көшірмесі;
3) Қазақстан Республикасының белгіленген үлгідегі сәйкестік сертификатының көшірмесі.
25. Белгіленген үлгідегі РЭҚ (ЖЖҚ) сатып алуға (сатуға) рұқсаттарды ресімдеу кезінде (24-қосымша) Басқарма РЭҚ (ЖЖҚ) көрсетілген түрлері параметрлерінің (қуаты, пайдаланылатын жиіліктер номиналдары және тағы басқа) Қазақстан Республикасының аумағында пайдалануға рұқсат етілген параметрлерге сәйкестігін, сондай-ақ РЭҚ (ЖЖҚ) санын, олардың сериялық нөмірлерін және тағы басқа тексереді.
26. Бұл ретте өтініш беруші сатып алынатын (сатылатын) РЭҚ (ЖЖҚ) техникалық параметрлерінің рұқсатта сатып алуға көрсетілген параметрлерге сәйкестігін, сондай-ақ көрсетілген параметрлерді өз бетінше өзгерту мүмкіндігін болдырмауды қамтамасыз етеді.
27. Өтініш беруші сатып алуға берілген рұқсатты сақтауы және сатып алушыны (оның реквизиттерін), РЭҚ (ЖЖҚ)  сериялық нөмірін және санын көрсете отырып, сатылған РЭҚ-ты (ЖЖҚ-ны) есепке алуды жүргізуі тиіс.
28. Сатылатын жабдықты әкелуге рұқсат бар болғанда не осы жабдықты әкелудің заңдылығын растайтын құжаттар бар болғанда (шет елден өндірген жағдайда) ғана жабдықты сатуға рұқсат береді.
29. Ғаламдық жылжымалы спутниктік байланысының (бұдан әрі - ҒЖСБ) терминалдарын сатып алуға (сатуға) рұқсат берілмейді. ҒЖСБ қызмет көрсетулерін ұсынатын лицензиат сатып алушыны (оның деректемелерін), терминалдардың сериялық нөмірін, санын көрсете отырып, сатылған терминалдарды есепке алуды жүргізеді.
30. РЭҚ құрылысына (қондырғысына) рұқсат ресімделгенше Басқарма мыналарды жүргізеді:
1) жобаланып жатқан РЭҚ параметрлерінің ұлттық стандарттарға сәйкестігін тексеру;
2) жұмыс істеп тұрған және пайдалану жоспарланған азаматтық бағыттағы РЭҚ Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан уәкілеттігі бар ұйым берген РЭҚ электр магниттік үйлесімділігі сараптамасының қорытындысын (27-29 қосымшалар) есепке ала отырып жобалық құжаттаманы келісу.
Ескерту: 30-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2005 жылғы 17 қарашадағы N 414-ө   бұйрығымен .

5. Оформление разрешительных документов
на приобретение (продажу), проектирование,
строительство (установку) РЭС и ВЧУ
23. Разрешения на приобретение (продажу) РЭС (ВЧУ), проектирование, строительство (установку) РЭС выдаются соответствующим Управлением по месту приобретения (продажи) и/или проектирования, строительства (установки) в трехдневный срок с момента получения заявки.
24. Для получения разрешений на приобретение (продажу) РЭС (ВЧУ) заявителю необходимо представить в соответствующее Управление следующие документы:
1) письмо-заявление, в котором должны быть отражены следующие данные:
тип РЭС (ВЧУ);
количество;
серийный номер (в случае продажи);
мощность;
диапазон (номиналы) частот;
пункт приобретения РЭС (ВЧУ) с предоставлением документов, подтверждающих законность приобретения и ввоза из-за границы;
2) копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица или копия удостоверения личности физического лица;
3) копия сертификата соответствия Республики Казахстан установленного образца.
25. При оформлении разрешений на приобретение (продажу) РЭС (ВЧУ) установленной формы (приложение 24) Управлением проверяется соответствие параметров указанных типов РЭС (ВЧУ) (мощность, номиналы используемых частот и так далее) параметрам, разрешенным к использованию на территории Республики Казахстан, а также количество РЭС (ВЧУ), их серийные номера и так далее.
26. При этом заявитель обеспечивает соответствие технических параметров приобретаемого (продаваемого) РЭС (ВЧУ) параметрам, указанным в разрешении на приобретение, а также исключает возможность самовольного изменения указанных параметров.
27. Заявитель должен хранить разрешения на приобретение и вести учет реализованных РЭС (ВЧУ) с указанием покупателя (его реквизиты), серийного номера и количества РЭС (ВЧУ).
28. Разрешение на продажу выдается при условии наличия разрешения на ввоз реализуемого оборудования либо других документов, подтверждающих законность ввоза данного оборудования (в случае иностранного производства).
29. Разрешение на приобретение (продажу) терминалов глобальной подвижной спутниковой связи (далее - ГПСС) не выдается. Лицензиат, предоставляющий услуги ГПСС ведет учет реализованных терминалов с указанием покупателя (его реквизиты), серийного номера и количества терминалов.
30. До оформления разрешения на строительство (установку) РЭС Управлением производится:
1) проверка соответствия параметров проектируемого РЭС национальным стандартам;
2) согласование проектной документации с учетом экспертизы электромагнитной совместимости РЭС (приложения 27-29) с действующими и планируемыми для использования РЭС гражданского назначения. <*>
Сноска. Пункт 30 в редакции - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 17 ноября 2005 года N 414-п .

31. Өтініш беруші РЭҚ құрылысына (қондырғысына) рұқсат (25 қосымша) алу үшін тиісті Басқармаға мына құжаттарды беруі керек:
1) хат-өтініш;
2) жұмыс істеп тұрған және пайдалану жоспарланған азаматтық бағыттағы РЭҚ Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан уәкілеттігі бар ұйым берген РЭҚ электр магниттік үйлесімділігі сараптамасының қорытындысы (27-29 қосымшалар);
3) жобалық құжаттаманы.
Ескерту: 31-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2005 жылғы 17 қарашадағы N 414-ө   бұйрығымен .
6. РЭҚ пен ЖЖҚ-ны шетелден әкелуге
рұқсатты ресімдеу
32. Қазақстан Республикасының аумағында РЭҚ-ты (ЖЖҚ-ны) шетелден әкелуге белгіленген нысандағы рұқсат (26-қосымша) жүкті кедендік ресімдеу орны бойынша Басқармаларға өтініш берушінің өтінімі түскен сәттен бастап үш күн мерзімде беріледі. Өзге жағдайда өтініш берушіге дәлелді бас тарту беріледі.
33. Қазақстан Республикасының аумағында шетелден РЭҚ пен ЖЖҚ әкелуге рұқсат алуға берілетін өтінімде жүктің мақсатына байланысты тапсырыс беруші мынадай құжаттар мен ақпаратты бір данада тапсыруы тиіс:
Сату үшін:
1) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі туралы куәлігінің көшірмесі немесе жеке тұлғаның жеке куәлігінің көшірмесі;
2) сауда-саттық қызметімен айналысуға рұқсат құжаты;
3) белгіленген үлгідегі Қазақстан Республикасының сәйкестік сертификатының көшірмесі, не өнімнің қауіпсіздігі туралы мәлімдеме-декларациясы;
4) әкелінетін РЭҚ (ЖЖҚ) түрін, сериялық нөмірін, техникалық сипаттамаларын (жиіліктер ауқымын, жиіліктер торының адымын, нақты жиіліктер номиналдарына арналған бағдарламалау талаптарын, сканерлеу режиміндегі әкелінетін РЭҚ (ЖЖҚ) жұмыс істеу мүмкіндігін) көрсете отырып, РЭҚ (ЖЖҚ) жеткізушімен жасасқан шарттың көшірмесі;
5) әкелінетін орны, дайындаушы-фирма не жеткізуді жүзеге асыратын ұйым туралы деректер (аумақты, қаланы, мекен-жайын, телефонын көрсете отырып);
6) әкелінетін РЭҚ (ЖЖҚ) саны;
7) әкелетін пункті мен сату пункті;
8) РЭҚ (ЖЖҚ) техникалық сипаттамасы (орыс тілінде).
Пайдалану үшін:
1) РЖС пайдалануға рұқсатының көшірмесі;
2) әкелінетін РЭҚ (ЖЖҚ) түрін, сериялық нөмірін, техникалық сипаттамаларын (жиіліктер ауқымын, жиіліктер торының адымын, нақты жиіліктер номиналдарына арналған бағдарламалау талаптарын, сканерлеу режиміндегі әкелінетін РЭҚ (ЖЖҚ) жұмыс істеу мүмкіндігін) көрсете отырып, РЭҚ (ЖЖҚ) жеткізушімен жасасқан шарттың көшірмесі;
3) белгіленген үлгідегі Қазақстан Республикасының сәйкестік сертификатының көшірмесі, не өнімнің қауіпсіздігі туралы мәлімдеме-декларациясы.
34. Өтінімде РЭҚ (ЖЖҚ) мақсаты (сату, пайдалану немесе өзге де мақсаттар көрсетіледі).

31. Для получения разрешения на строительство (установку) РЭС (приложение 25), заявителю необходимо представить в соответствующее Управление следующие документы:
1) письмо-заявление;
2) заключение экспертизы электромагнитной совместимости РЭС (приложения 27-29) с действующими и планируемыми для использования РЭС гражданского назначения, выдаваемое уполномоченной Правительством Республики Казахстан организацией;
3) проектную документацию. <*>
Сноска. Пункт 31 в редакции - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 17 ноября 2005 года N 414-п .
6. Оформление разрешения на ввоз
РЭС и ВЧУ из-за границы
32. Разрешение на ввоз РЭС (ВЧУ) на территорию Республики Казахстан из-за границы, установленной формы (приложение 26), выдается в Управлениях по месту таможенного оформления груза в трехдневный срок с момента поступления заявки заявителя. В ином случае заявителю дается мотивированный отказ.
33. Для получения разрешения на ввоз РЭС и ВЧУ на территорию Республики Казахстан из-за границы, в зависимости от назначения груза, заявителем должны быть представлены в одном экземпляре следующие документы и информация:
Для продажи:
1) копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица или копия удостоверения личности физического лица;
2) разрешительный документ на занятие торгово-закупочной деятельностью;
3) копия сертификата соответствия Республики Казахстан установленного образца, либо заявление-декларация о безопасности продукции;
4) копия договора с поставщиком РЭС (ВЧУ), с указанием типа ввозимых РЭС (ВЧУ), серийного номера, технических характеристик (диапазон частот, шаг сетки частот, условия программирования на конкретные номиналы частот, возможность работы ввозимых РЭС (ВЧУ) в режиме сканирования);
5) данные о месте вывоза, фирме-изготовителе, либо организации, осуществляющей поставку (с указанием территории, города, адреса, телефона);
6) количество ввозимых РЭС (ВЧУ);
7) пункт ввоза и пункт реализации;
8) техническое описание РЭС (ВЧУ) (на русском языке).
Для эксплуатации:
1) копия разрешения на использование РЧС;
2) копия договора с поставщиком РЭС (ВЧУ) с указанием типа ввозимых РЭС (ВЧУ), серийного номера, технических характеристик (диапазон частот, шаг сетки частот, условия программирования на конкретные номиналы частот, возможность работы ввозимых РЭС (ВЧУ) в режиме сканирования);
3) копия сертификата соответствия Республики Казахстан установленного образца, либо заявление-декларация о безопасности продукции.
34. В заявке указывается назначение РЭС (ВЧУ) (продажа, эксплуатация или иные цели).

35. ҒЖСБ қолданыстағы терминалдарын бір ай мерзімге уақытша әкелу кедендік бақылаудан өту кезінде декларацияда радиостанцияның (терминалдың) түрін, иесі туралы мәліметтерді (ол тұратын елде оны куәландыратын құжат бойынша) көрсете отырып, кері қайтып апару туралы міндеттеме жазу арқылы жүзеге асырылады.
36. Сертификаттау сынағын өткізу мақсатында РЭҚ әкелуге рұқсат сертификаттау сынағынан өтпеген жағдайда Қазақстан Республикасының аумағынан РЭҚ әкету туралы кепілді міндеттемесін ұсынғаннан кейін екі айға дейінгі мерзімге беріледі. Сертификаттау жүргізу үшін әр үлгідегі РЭҚ саны оннан аспауы тиіс.
Ескерту: Барлық қосымшалардың мәтініндегі "Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі комитеттің", "Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі комитеті", "Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі комитетімен" сөздері "Байланыс саласындағы уәкілетті органның", "Байланыс саласындағы уәкілетті органы", "Байланыс саласындағы уәкілетті органмен" сөздерімен ауыстырылды; "Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігінің", "Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі" сөздері алынып тасталынды - ҚР Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 31 тамыздағы N 181-п   бұйрығымен .
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы
N 13-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы рұқсат
құжаттарын ресімдеу және
радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу ережесіне 1-қосымша
Байланыс саласындағы уәкілетті орган
кімнен ____________________________________________________________
(өкілдіктің, филиалдың, заңды тұлғаның толық атауы)
ӨТІНІШ
____________________________________ аумағында радиожиілік спектрін
(Қазақстан Республикасы, облысы, ауданы, қаласы)
пайдалануға рұқсат беруіңізді өтінемін
Ұйым туралы мәлімет:
1. Меншік түрі ____________________________________________________
2. Қай жылы құрылған ______________________________________________
3.ҒӘділет органдарында тіркелгені туралы куәлігі __________________
___________________________________________________________________
(N, кім және қашан берген)
4. Мекен жайы _____________________________________________________
(почта индексі, облыс, аудан көше, үй N-і, телефоны)
___________________________________________________________________
5. Банкінің  реквизиттері _________________________________________
6. СТН ____________________________________________________________

35. Временный ввоз действующих терминалов ГПСС сроком на один месяц осуществляется под обязательство об обратном вывозе, с указанием в декларации при прохождении таможенного контроля типа радиостанции (терминала), сведений о владельце (по документу, удостоверяющему его личность в стране проживания).
36. Разрешение на ввоз радиоэлектронных средств с целью проведения сертификационных испытаний выдается на срок до двух месяцев, после предъявления гарантийных обязательств о вывозе РЭС с территории Республики Казахстан в случае непрохождения сертификационных испытаний. Количество РЭС каждого типа для проведения сертификации не должно превышать десяти.
<*>
Сноска. По тексту приложений к Правилам:
слова "Комитет по связи и информатизации", "Комитетом по связи и информатизации", "Комитета по связи и информатизации" заменены словами "Уполномоченный орган в области связи", "Уполномоченным органом в области связи", "Уполномоченного органа в области связи";
слова "Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан", "Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" исключены;
слова "управления по связи и информатизации" заменены словами "территориального органа" - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 31 августа 2004 года N 181-П .
Приложение 1
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и
регистрации радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций РК
от 11 марта 2003 года N 13-п
в Уполномоченный орган в области связи
от_________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица)
Заявление
Прошу выдать разрешение на использование радиочастотного спектра на территории_____________________________________________
(указать город, район, область Республики Казахстан)
Сведения об организации:
1. Форма собственности______________________________________
2. Год создания_____________________________________________
3. Свидетельство о государственной регистрации______________
__________________________________________________________________
(N, кем и когда выдано)
4. Адрес____________________________________________________
(почтовый индекс, область, район, улица, N дома,
__________________________________________________________________
телефон)
5. Банковские реквизиты ____________________________________
6. РНН _____________________________________________________

7. Қоса берілетін құжаттардың тізбесі:
Басшы ______________________    _______________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны
20___ж. "____" __________________
Өтініш алынды: 20___ж.  "___" _________________
___________________________________________________________________
(жауапты тұлғаның қолы, Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы
N 13-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы рұқсат
құжаттарын ресімдеу және
радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу ережесіне 2-қосымша
1-ҰОТ-нысан
Байланыс саласындағы уәкілетті орган
РАДИОХАБАРЛАР ТАРАТУ ҰОТ ТАРАТҚЫШЫНА
АРНАЛҒАН САУАЛНАМА
_____________________________
| Сауалнама нөмірі
___________________________________________________________________
1-БӨЛІМ - ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
___________________________________________________________________
Өтініш берушінің атауы
___________________________________________________________________
Өтініш берушінің почталық
мекен-жайы
___________________________________________________________________
Телефоны (кодын қоса алғанда)      |Факс (кодын қоса алғанда)
___________________________________________________________________
Бірінші басшының Т.А.Ә.            |Техникалық басшының Т.А.Ә.
және лауазымы                      |және лауазымы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
2-БӨЛІМ - ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
___________________________________________________________________
1. Таратқыштың техникалық деректері
___________________________________________________________________
1-a. Түрі    |1-b. Зауыт нөмірі  |1-c. Қуаты, Вт   |1-d. Жиіліктер
|                   |                 |ауқымы, кГц
___________________________________________________________________
1-e. Сәуле   |1-f. Жиілік        |1-g. Іргелес     |1-h.  Топырақ
шығару класы |тұрақтылығы, Гц    |арнаның қорғаныс |өткізгіштігі,
|                   |қатынасы:        |мСм/м
|                   |А немесе B немесе|
|                   |C не D           |
___________________________________________________________________
2. Таратқыштың орналасқан жері
___________________________________________________________________
2-a. Облыс   |2-b. Аудан         |2-c. Елді мекен  |2-d. Теңізге
|                   |                 |дейінгі
|                   |                 |қашықтық, км
___________________________________________________________________
2-e. Географиялық координаттары  |0  ,  ,, с.ш.    |0 , ,, в.д.
___________________________________________________________________

7. Перечень прилагаемых документов:
Руководитель __________       ____________________________
(подпись)          (фамилия, имя, отчество)
Место печати
"____" __________________20____г.
Заявление получено: "___" _________________20___г.
__________________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. ответственного лица)
Приложение 2
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и
регистрации радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций РК
от 11 марта 2003 года N 13-п
Форма 1-ДСВ
Уполномоченный орган в области связи
Анкета на радиовещательный ДСВ передатчик
_____________________
|  Номер анкеты
_____________________________________________|_____________________
Раздел I - Информация о заявителе
-------------------------------------------------------------------
Наименование заявителя
-------------------------------------------------------------------
Почтовый адрес заявителя
-------------------------------------------------------------------
Телефон (включая код)              |Факс (включая код)
-------------------------------------------------------------------
ФИО и должность первого            |ФИО и должность технического
руководителя                       |руководителя
-------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________
Раздел II - Технические данные
-------------------------------------------------------------------
1. Технические данные передатчика
-------------------------------------------------------------------
1-a. Тип    | 1-b. Заводской номер |1-c. Мощность, Вт|1-d. Диапазон
|                      |                 |частот, кГц
-------------------------------------------------------------------
1-e. Класс  |1-f. Стабильность     |1-g. Защитное    |1-h. Проводи-
излучения   |частоты, Гц           |отношение смежно-|мость почвы,
|                      |го канала:       |мСм/м
|                      |  А или В или    |
|                      |  C или D        |
-------------------------------------------------------------------
2. Месторасположение передатчика
-------------------------------------------------------------------
2-a. Область|2-b. Район            |2-c. Пункт       |2-d. Расстоя-
|                      |                 |ние до моря,
|                      |                 |км
-------------------------------------------------------------------
2-e. Географические координаты     | о      '   " с.ш. | о   '  " в.д.
-------------------------------------------------------------------

3. Радиостанцияның жұмыс істеу кестесі (жергілікті уақыт бойынша
сағаты және минуты)
___________________________________________________________________
4. Антенна сипаттамасы
___________________________________________________________________
4-a. Антенна түрі:   |4-b. Антенна қуаты, Вт  |4-c. Антенаны
А не В          |                        |ілудің жер бетінен
|                        |биіктігі, м
___________________________________________________________________
4-d. Ең үлкен сәуле  |4-e. Шектеулі сәуле     |4-f. Көлденең және
шығару азимуты, град.|шығару секторын         |тік жазықтықтардағы
|белгілейтін азимуттар,  |антенна бағыттылығы.
|град                    |ның диаграммасы
|                        |келтірілген 4-g және
|                        |4-h - тт суреттеледі
___________________________________________________________________
4-g Көлденең жазықтықта антеннаны күшейту коэффициенті, дБ (бағыт
градуспен)
___________________________________________________________________
0  | 10| 20| 30|40 |50 |60 |70 |80 |90 |100|110|120|130|140|150|160
___________________________________________________________________
___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___
180|190|200|210|220|230|240|250|260|270|280|290|300|310|320|330|340
___________________________________________________________________
4-g таблицаның жалғасы
________
170
350
________
___________________________________________________________________
4-h. Тік жазықтықта антенаны күшейту коэффициенті, дБ (көлбеу
бұрышы және азимут градуспен)
___________________________________________________________________
Азим.|  Көлбеу бұрышы             |Азим.|     Көлбеу бұрышы
___________________________________________________________________
|10|20|30|40|50|60|70|80|90  |     |10|20|30|40|50|60|70|80|90
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(2-қосымшаның екінші жағы)
___________________________________________________________________
ІІІ-БӨЛІМ - ҚОСЫМША АҚПАРАТ
___________________________________________________________________
Лицензия нөмірі, берілген күні   |РЖС пайдалануға рұқсат нөмірі,
|берілген күні
___________________________________________________________________
Сатып алуға және орнатуға        |РЭҚ қолдануға рұқсат нөмірі,
рұқсат нөмірі, берілген күні     |берілген күні
___________________________________________________________________
Сертификат нөмірі, берілген      |Келістіру
күні                             |
___________________________________________________________________
Үйлестіру                        |ХЭО тіркеу
___________________________________________________________________
Мен осы сауалнамадағы мәліметтің толықтығын және шындыққа
сәйкестігін куәландырамын
___________________________________________________________________
ТАӘҒ                             |Қолы
|М.О.
___________________________________________________________________
Лауазымы                         |Күні     |  Телефоны
___________________________________________________________________
_________________  облысы бойынша       _____________________  М.О.
байланыс және ақпараттандыру                  (қолы)
жөніндегі басқармасының бастығы
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы
N 13-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы рұқсат
құжаттарын ресімдеу және
радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу ережесіне 3-қосымша
1-СТ нысан
Байланыс саласындағы уәкілетті орган
РАДИОЭЛЕКТРОНДЫ ҚҰРАЛҒА САУАЛНАМА
______________________________
| Сауалнама нөмірі
___________________________________________________________________
1-БӨЛІМ - ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
___________________________________________________________________
Өтініш берушінің атауы
___________________________________________________________________
Өтініш берушінің почталық
мекен-жайы
___________________________________________________________________
Телефоны (кодын қоса алғанда)    |Факс (кодын қоса алғанда)
___________________________________________________________________
Бірінші басшының Т.А.Ә.          |Техникалық басшының Т.А.Ә.
және лауазымы                    |және лауазымы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
2-БӨЛІМ - ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
___________________________________________________________________

3. Расписание работы радиостанции (часы и минуты местного времени)
-------------------------------------------------------------------
4. Характеристики антенны
-------------------------------------------------------------------
4-a. Тип антенны: |4-b. Мощность в антенне, Вт|4-c. Высота подвеса
А или В           |                           |антенны над уровнем
|                           |земли, м
-------------------------------------------------------------------
4-d. Азимут       |4-e. Азимуты, определяющие |4-f. Диаграммы
максимального     |сектор ограниченного       |направленности
излучения, град.  |излучения, град.           |антенны в горизон-
|                           |тальной и вертикаль-
|                           |ной плоскостях опи-
|                           |сываются в приве-
|                           |денных в п.п. 4-g и
|                           |4-h
-------------------------------------------------------------------
4-g Коэффициент усиления антенны в горизонтальной плоскости, дБ
(направления в градусах)
-----------------------------------------------------------------------
0  | 10| 20| 30| 40| 50| 60| 70| 80| 90|100|110|120|130|140|150|160|170|
-----------------------------------------------------------------------
___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|
180|190|200|210|220|230|240|250|260|270|280|290|300|310|320|330|340|350|
-----------------------------------------------------------------------
___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|
-------------------------------------------------------------------
4-h. Коэффициент усиления антенны в вертикальной плоскости, дБ
(угол наклона и азимут в градусах)
-------------------------------------------------------------------
Азим.|       Угол наклона       | |Азим.|     Угол наклона
-------------------------------------------------------------------
|10|20|30|40|50|60|70|80|90| |     |10|20|30|40|50|60|70|80|90
-------------------------------------------------------------------
_____|__|__|__|__|__|__|__|__|__|_|_____|__|__|__|__|__|__|__|__|__
___________________________________________________________________
Раздел III - Дополнительная информация
-------------------------------------------------------------------
Номер лицензии, дата выдачи |Номер разрешения на использование РЧС,
|дата выдачи
-------------------------------------------------------------------
Номер разрешения на         |Номер разрешения на эксплуатацию РЭС,
приобретение и установку,   |дата выдачи
дата выдачи                 |
-------------------------------------------------------------------
Номер сертификата, дата     |Согласование
выдачи                      |
-------------------------------------------------------------------
Координация                 |Регистрация в МСЭ
-------------------------------------------------------------------
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и
соответствуют действительности
-------------------------------------------------------------------
ФИО                         |Подпись
|М.П.
-------------------------------------------------------------------
Должность                   |Дата              |Телефон
-------------------------------------------------------------------
Начальник территориального органа          М.П.
по ___________________________области          _____________
(подпись)
Приложение 3
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и
регистрации радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций РК
от 11 марта 2003 года N 13-п
Форма 1-СТ
Уполномоченный орган в области связи
Анкета на радиоэлектронное средство
_______________
| Номер анкеты
___________________________________________________|_______________
Раздел I - Информация о заявителе
-------------------------------------------------------------------
Наименование заявителя
-------------------------------------------------------------------
Почтовый адрес заявителя
-------------------------------------------------------------------
Телефон (включая код)               |Факс (включая код)
-------------------------------------------------------------------
ФИО и должность первого             |ФИО и должность технического
руководителя                        |руководителя
-------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________
Раздел II - Технические данные
-------------------------------------------------------------------

1. ЖАЛПЫ ДЕРЕКТЕР
___________________________________________________________________
1-a. РЭҚ түрі                    |1-b. РЭҚ типі
___________________________________________________________________
1-c. Желі мақсаты: жалпы         |1-d. Байланыс (хаттама)
пайдаланыстағы, ведомстволық     |стандарты
(керектісін көрсет)              |
___________________________________________________________________
2. Аппараттың таратушы бөлігінің жиілік торы және техникалық
деректері
___________________________________________________________________
2-a. Жиілік |Арна |Қабылдау      |Тарату жиілігі,|2-b.Сәуле
торы (ұялы  |     |жиілігі, МГц  |МГц            |шығару класы
желі үшін   |     |              |               |
қосымшада   |     |              |               |
келтірілген)|     |              |               |_________________
|     |              |               |2-c. Қуаты, Вт
|     |              |               |_________________
|     |              |               |2-d. Зауыттық
|     |              |               |нөмір
|     |              |               |_________________
|     |              |               |2-e. Шақыру
___________________________________________________________________
2-f.Бақылау арнасының жиілігі    |2-g. Дерек беру жылдамдығы, Бод
және нөмірі, МГц
___________________________________________________________________
3. Аппараттың қабылдау бөлігінің техникалық деректері
___________________________________________________________________
3-a. Сезімталдығы,|3-b. Талғам.  |3-c. Деңгейдегі|3-d. Интермодуля.
мкВ               | паздығы, дБ  |жолақ ені -3дБ,|ция коэффициенті,
|              |кГц            |дБ
___________________________________________________________________
4.РЭҚ орналасқан жері
___________________________________________________________________
4-a. Облыс        |4-b. Аудан    |4-c. Елді мекен|4-d. Мекен-жайы
___________________________________________________________________
4-e. Географиялық координаттары  |о  '  '' с.ш.  |о  '   '' в.д.
___________________________________________________________________
5. Антенна сипаттамалары         |таратушы       |қабылдаушы
___________________________________________________________________
5-a. Тип (аббревиатура)          |               |
___________________________________________________________________
5-b.Жердің теңіз деңгейінен      |               |
белгісі, м                       |               |
___________________________________________________________________
5-c. Жер деңгейінен іліну        |               |
биіктігі, м                      |               |
___________________________________________________________________
5-d. Ең үлкен сәуле шығару       |               |
азимуты, град.                   |               |
___________________________________________________________________

1. Общие данные
-------------------------------------------------------------------
1-a. Вид РЭС                        |1-b. Тип РЭС
-------------------------------------------------------------------
1-c. Назначение сети: общего        |1-d. Стандарт (протокол) связи
пользования, ведомственная          |
(нужное указать)                    |
-------------------------------------------------------------------
2. Сетка частот и технические данные передающей части аппаратуры
-------------------------------------------------------------------
2-a. Сетка частот|Канал|Частота     |Частота  |2-b. Класс излучения
(для сотовой сети|     |приема, МГц |передачи,|
приведена в      |     |            |МГц      |
приложении)      |-----|------------|---------|
|-----|------------|---------|--------------------
|-----|------------|---------|2-c. Мощность, Вт
|-----|------------|---------|--------------------
|-----|------------|---------|2-d. Заводской номер
|-----|------------|---------|--------------------
|-----|------------|---------|2-e. Позывной
-----------------|-----|------------|---------|--------------------
2-f. Частота и номер контрольного   |2-g. Скорость передачи данных,
канала, МГц                         | Бод
-------------------------------------------------------------------
3. Технические данные приемной части аппаратуры
-------------------------------------------------------------------
3-a. Чувствительность,|3-b. Избира- |3-c. Ширина поло-|3-d. Коэффи-
мкВ                   |тельность, дБ|сы по уровню-3дБ,|циент интер-
|             |кГц              |модуляции,
|             |                 |дБ
-------------------------------------------------------------------
4. Месторасположение РЭС
-------------------------------------------------------------------
4-a. Область          |4-b. Район   |4-c. Пункт       |4-d. Адрес
-------------------------------------------------------------------
4-e. Географические координаты      | о   '   " с.ш.   | о '  " в.д.
-------------------------------------------------------------------
5. Характеристики антенн            |передающей       |приемной
-------------------------------------------------------------------
5-a. Тип (аббревиатура)             |
-------------------------------------------------------------------
5-b. Отметка земли над уровнем      |
моря, м                             |
-------------------------------------------------------------------
5-c. Высота подвеса над уровнем     |
земли, м                            |
-------------------------------------------------------------------
5-d. Азимут макс. излучения, град.  |
-------------------------------------------------------------------

1. Жалпы мәлімет
___________________________________________________________________
1-a. РЭҚ атауы (базалық,         |1-b. Аппаратура түрі
абоненттік)                      |
___________________________________________________________________
1-с. Фирма (зауыт)-әзірлеуші, ел |1-d.  Жиіліктер ауқымы, МГц
|(1 қосымшаға аппарат жиілігі торы)
___________________________________________________________________
1-e.  Берілетін ақпарат көлемі   |1-f. Жұмыс уақыты
___________________________________________________________________
1-h. РЭҚ трассасы 1-і.|РЭҚ орналасқан жері (масштабы 1:100000 кем
сұлбасы               |емес картадан секундқа дейінгі дәлдікпен
(2 қосымшаға)         |географиялық координатасының міндетті
|көшірмесі 3 қосымшаға)
___________________________________________________________________
2. РЭҚ өту сипаттамасы
___________________________________________________________________
| 2-a. Орна.|2-b. География.|2-c. |2-d.|2-e. |2-f.| 2-g. |2-h.
|ласқан елді|лық  координат.|Мекен|РРЖ |Стан.|Қа. |Тарату|Ара.
|мекен,     |тары град. мин.|жай  |түрі|ция  |был.|жиілі.|қашық.
|облыс      |сек. ШБ град.  |     |    |шифры|дау |гі,   |тық,
|           |мин. сек. СЕ   |     |    |     |жиі |МГц   |км
|           |               |     |    |     |лігі,      |
|           |               |     |    |     |МГц |      |
___________________________________________________________________
РРЖ-
1                           ШБ
СЕ
РРЖ-
2                           ШБ
СЕ
___________________________________________________________________
3. Таратқыштың техникалық деректері
___________________________________________________________________
|3-a. РР сәйкес|3-b. Таратқыш.|3-с. Деңгейлер.|3-d. Модуляция
|сәуле шығару  |тың қуаты, Вт |дегі сәуле     |түрі
|класы         |              |шығару жолағы. |
|              |              |ның ені,       |
|              |              |МГц            |
|              |              |-3 дБ          |
|              |              |-30 дБ         |
|              |              |-60 дБ         |
___________________________________________________________________
РРЖ-1
___________________________________________________________________
РРЖ-2
___________________________________________________________________

1. Общие сведения
-------------------------------------------------------------------
1-a. Наименование РЭС (базовая,     |1-b. Тип аппаратуры
абонентская)                        |
-------------------------------------------------------------------
1-с. Фирма (завод)-изготовитель,    |1-d. Диапазон частот, МГц
страна                              |(сетка частот аппаратуры в
|приложении 1)
-------------------------------------------------------------------
1-e. Объем передаваемой информации  |1-f. Время работы
-------------------------------------------------------------------
1-h. Схема трассы РЭС  |1-i. Местонахождение РЭС (выкопировка из
(в приложении 2)       |карты масштаба не менее 1:100000,
|обязательно географические координаты с
|точностью до секунды (в приложении 3)
-------------------------------------------------------------------
2. Характеристики пролетов РЭС
-------------------------------------------------------------------
|2-a. Пункт|2-b. Геог-|2-c. |2-d.|2-e. |2-f. |2-g.  |2-h.
|установки,|рафические|Адрес|Тип |Шифр |Час- |Часто-|Расстоя-
|область   |координаты|     |РРС |стан-|тоты |ты пе-|ния, км
|          |град. мин.|     |    |ции  |прие-|реда- |
|          |сек. ВД   |     |    |     |ма,  |чи,   |
|          |град. мин.|     |    |     |МГц  |МГц   |
|          |сек. СШ   |     |    |     |     |      |
-------------------------------------------------------------------
РРС-1|          |        ВД|     |    |     |     |      |
|          |        СШ|     |    |     |     |      |
-------------------------------------------------------------------
РРС-2|          |        ВД|     |    |     |     |      |
|          |        СШ|     |    |     |     |      |
-------------------------------------------------------------------
3. Технические данные передатчика
-------------------------------------------------------------------
|3-a. Класс излуче- |3-b. Мощность|3-с. Ширина полосы|3-d. Вид
|ния, согласно РР   |передатчика, |излучения на уров-|моду-
|                   |Вт           |нях, МГц          |ляции
|                   |             |-3  дБ            |
|                   |             |-30 дБ            |
|                   |             |-60 дБ            |
-------------------------------------------------------------------
РРС-1                    |             |                  |
-------------------------------------------------------------------
РРС-2                    |             |                  |
-------------------------------------------------------------------

1. Жалпы техникалық деректер
__________________________________________________
1-a.|1-b.    |1-c.   |1-d. |1-e.  |1-f.|1-g.     |
N  |Қабылдау|Тарату |РЭҚ  |РЭҚ   |Ша. |а/м түрі |
|жиілігі,|жиілігі|тип  |зауыт.|қыру|және мем.|
|МГц     |МГц    |нөмі.|тық   |    |Нөмірі   |
|        |       |рі   |нөмірі|    |(мобилді |
|        |       |     |      |    |радио.   |
|        |       |     |      |    |станция  |
|        |       |     |      |    |үшін)    |
__________________________________________________
__________________________________________________
__________________________________________________
__________________________________________________
__________________________________________________
таблицаның жалғасы
_________________________________________________________________
Аппараттың қабылдау бөлігі техникалық             |1-l. Рұқсат
деректері                            |   нөмірі
_____________________________________________________|
1-h.         |1-і.         |1-j.      |1-k.          |
Сезімталдығы,|Талғамдылығы,|Деңгейдегі|Интермодуляция|
мкВ          |дБ           |жолақ ені |коэффициенті, |
|             |- 3 дБ    |дБ            |
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(5-қосымшаның екінші жағы)
___________________________________________________________________
2. РЭҚ таратқыштарының техникалық деректері (РЭҚ бір түріне тек бір
жағы толтырылады)
___________________________________________________________________
2-a.|2-b.       |2-c.    |2-d.    | 2-e.                  | 2-f.
NN  |Регламентке|Тарат.  |Таратқыш| Деңгейлердегі сәуле   | Сәуле
РЭҚ |сай сәуле  |қыштың  |қуаты,  |шығару жолағының ені,  |шығару
|шығару     |ең үлкен|Вт      | МГц                   | түрі
|класы      |қуаты,  |        |_______________________|
|           |Вт      |        | -3 дБ | -30 дБ | -60дБ|
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Тұрақты РЭҚ үшін арнайы техникалық деректер (РЭҚ реттік N-і мен
3-баб РЭҚ реттік N-і мен 1-а сәйкес болуы тиіс)
___________________________________________________________________
3-a.|3-b. |3-с   |3-d. Геогр.|      антеннаның сипаттамасы
NN  |Облыс|Орна. | координаты|
РЭҚ |     |тылған|________________________________________________
р/б |     |жері  |С.Ш. |В.Д. |3-е.    |3-f.   |3-g.|3-h.   |3-і
|     |(ең   |град.|град.|Теңіз   |Ілін.  |Түрі|Әзірлеу|Ант.
|     |жақын |мин. |мин. |деңгейі.|гіштің |    |шифры  |орнатуға
|     |елді  |сек. |сек. |нен жер |жер    |    |       |дБ
|     |мекен)|     |     |белгісі,|бетінен|    |       |
|     |      |     |     |м       |биік.  |    |       |
|     |      |     |     |        |тігі,  |    |       |
|     |      |     |     |        |м      |    |       |
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. таблицаның жалғасы
_________________________________
антеннаның сипаттамасы
_________________________________
3-j.   |3-k    |3-l.     |3-m.
Поляри.|Азим.  |Азимты   |Потери
зация  |макс.  |огр. изл.|в элем.
|излуч.,|(0,5 от  |АВТ, дБ
|град   |ур. макс.|
|       |изл.)    |
_________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
___________________________________________________________________
ІІІ-БӨЛІМ - ҚОСЫМША АҚПАРАТ
___________________________________________________________________
Лицензия нөмірі, берілген күні   |РЖС пайдалануға рұқсат нөмірі,
|берілген күні
___________________________________________________________________
Сатып алуға және орнатуға        |РЭҚ қолдануға рұқсат нөмірі,
рұқсат нөмірі, берілген күні     |берілген күні
___________________________________________________________________
Сертификат нөмірі, берілген      |Келістіру
күні. Сертификаттау органы       |
___________________________________________________________________
Үйлестіру                        |ХЭО тіркеу
___________________________________________________________________
Мен осы сауалнамадағы мәліметтің толықтығын және шындыққа
сәйкестігін куәландырамын
___________________________________________________________________
ТАӘҒ            |Қолы                 |_________________ облысы
|М.О.                 |бойынша байланыс және
|                     |ақпараттандыру жөніндегі
|                     |басқармасының бастығы
___________________________________________________________________
Лауазымы        | Күні  | Телефоны    | ___________________  М.О.
|                     |      (қолы)
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы
N 13-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы рұқсат
құжаттарын ресімдеу және
радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу ережесіне 6-қосымша
1-ҚТ нысан
Байланыс саласындағы уәкілетті орган
РАДИОЭЛЕКТРОНДЫ ҚҰРАЛҒА АРНАЛҒАН САУАЛНАМА
______________________________
| Сауалнама нөмірі
___________________________________________________________________
І-БӨЛІМ - ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
___________________________________________________________________
Өтініш берушінің атауы             Министрлік, ведомство
___________________________________________________________________
Өтініш берушінің почта
мекен-жайы
___________________________________________________________________
Телефоны (кодын қоса алғанда)    |Факс (кодын қоса алғанда)
___________________________________________________________________
Бірінші басшының Т.А.Ә.          |Техникалық басшының Т.А.Ә.
және лауазымы                    |және лауазымы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
ІІ-БӨЛІМ - ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
___________________________________________________________________

1. Общие технические данные
-------------------------------------------------------------------
1-a.|1-b.Частота|1-c. Частота|1-d.|1-e.Завод-|1-f.  |1-g. Тип и
N   |приема, МГц|передачи,   |Тип |ской номер|Позыв-|гос. номер а/м
|           |МГц         |РЭС |РЭС       |ной   |(для мобильных
|           |            |    |          |      |радиостанций)
-------------------------------------------------------------------
____|___________|____________|____|__________|______|______________
Продолжение таблицы
-------------------------------------------------------------------
Технические данные приемной части аппаратуры       |1-l. Номер
-------------------------------------------------------|разрешения
1-h. Чувстви-|1-i. Избира-|1-j. Ширина  |1-k. Коэффи-  |
тельность,   |тельность,  |полосы по    |циент интер-  |
мкВ          |дБ          |уровню - 3 дБ|модуляции, дБ |
-------------------------------------------------------------------
_____________|____________|_____________|______________|___________
2. Технические данные передатчиков РЭС (при однотипных РЭС
заполняется только одна строка)
-------------------------------------------------------------------
2-a.|2-b. Класс|2-c. Мощ-  |2-d. Мощ-  |2-e. Ширина полосы|2-f. Вид
NN  |излучения |ность пере-|ность пере-|излучения на уров-|модуля-
РЭС |согласно  |датчика    |датчика, Вт|нях, МГц          |ции
п/п |Регламенту|макс, Вт   |           |------------------|--------
|радиосвязи|           |           |-3 дБ|-30 дБ|-60дБ|
|МСЭ       |           |           |     |      |     |
-------------------------------------------------------------------
____|__________|___________|___________|_____|______|_____|________
3. Специальные технические данные для стационарных РЭС (порядковый
N РЭС в ст. 3-а должен соответствовать порядковому N РЭС в ст. 1-а)
-------------------------------------------------------------------
3-a.|3-b. |3-c. Адрес |3-d. Геогр.|    Характеристики антенн
NN  |Об-  |установки  |координаты |
РЭС |ласть|(ближайший |-----------|--------------------------------
п/п |     |нас. пункт)|С.Ш. |В.Д. |3-e. Отмет-|3-f. Высота|3-g. Тип
|     |           |град.|град.|ка земли   |подвеса над|
|     |           |мин. |мин. |над уровнем|ур. земли, |
|     |           |сек. |сек. |моря, м    |м          |
-------------------------------------------------------------------
____|_____|___________|_____|_____|___________|___________|________
Продолжение таблицы
__________________________________________________________________
Характеристики антенн
-------------------------------------------------------------------
3-h. Шифр|3-i.К ус |3-j. Поля-|3-k Азим. |3-l. Азимут огр.|3-m. По-
изготови-|антенны,|ризация   |макс. из- |изл. (0,5 от ур.|тери в
теля     |дБ      |          |луч., град|макс. изл.)     |элем. АВТ
|        |          |          |                |дБ
-------------------------------------------------------------------
_________|________|__________|__________|________________|_________
___________________________________________________________________
Раздел III - Дополнительная информация
-------------------------------------------------------------------
Номер лицензии, дата выдачи         |Номер разрешения на
|использование РЧС, дата выдачи
-------------------------------------------------------------------
Номер разрешения на приобретение и  |Номер разрешения на право
установку, дата выдачи              |эксплуатации РЭС, дата выдачи
-------------------------------------------------------------------
Номер сертификата, дата выдачи.     |Согласование
Орган сертификации                  |
-------------------------------------------------------------------
Координация                         |Регистрация в МСЭ
-------------------------------------------------------------------
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и
соответствуют действительности
-------------------------------------------------------------------
ФИО       |Подпись                 |Начальник территориального
|м.п.                    |органа
|                        |по  _________________ области
-------------------------------------------------------------------
Должность |Дата     |Телефон       |    ________________ М.П.
|         |              |       (подпись)
-------------------------------------------------------------------
Приложение 6
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и
регистрации радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций РК
от 11 марта 2003 года N 13-п
Форма 1-КВ
Уполномоченный орган в области связи
Анкета на радиоэлектронное средство
________________
| Номер анкеты
___________________________________________________|_______________
Раздел I - Информация о заявителе
-------------------------------------------------------------------
Наименование заявителя
-------------------------------------------------------------------
Почтовый адрес заявителя
-------------------------------------------------------------------
Телефон (включая код)               |Факс (включая код)
-------------------------------------------------------------------
ФИО и должность первого             |ФИО и должность технического
руководителя                        |руководителя
___________________________________________________________________
Раздел II - Технические данные
-------------------------------------------------------------------

1. Жалпы мәлімет
___________________________________________________________________
1-a. РРЖ атауы (соңғы станциялар |1-b. РРЖ түрі (магистралды,
бойынша атауы)                   |аймақтық, жергілікті)
___________________________________________________________________
1-c. Жиіліктер ауқымы, МГц       |1-d. Аппарат түрі
(аппараттың жиілік торы және     |
1 қосымша)                       |
___________________________________________________________________
1-e. Берілетін ақпараттың түрі   |1-f. Жұмыс уақыты
және көлемі                      |
___________________________________________________________________
1-h РРЖ трассасы |1-і. РРЖ тұрған орны
сұлбасы          |(масштабы 1:100000 кем емес мекен картасынан
(2 қосымшаға)    |көшірме, секундқа дейінгі дәлдікпен географиялық
|координаттары міндетті (3 қосымшаға)
___________________________________________________________________
2. РРЖ ұшып өту сипаты
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
| 2-a. |2-b. География.|2-c. |2-d. |2-e. |2-f.| 2-g. |2-h. |2-і.
|Орна. |лық  координат.|Мекен|Түрі |Стан.|Қа. |Тарату|Ара. |Дерек
|ласқан|тары град. мин.|жай  |РРЖ, |ция  |был.|жиілі.|қа.  |беру
|жері, |сек. ШБ град.  |     |(ДРС,|шифры|дау |гі,   |шық. |жыл.
|облыс |мин. сек. СЕ   |     |ӘРС, |(НВ, |жиі |МГц   |тық, |дам.
|      |               |     |ҚРС) |ВН)  |лігі,      |км   |дығы
|      |               |     |     |     |МГц |      |     |
___________________________________________________________________
РРЖ-
1                      ШБ
СЕ
РРЖ-
2                      ШБ
СЕ
___________________________________________________________________
3. Таратқыштың техникалық деректері
___________________________________________________________________
|3-a. РР сәйкес|3-b. Таратқыш |3-с. Деңгейлер.|3-d. Модуляция
|сәуле шығару  |қуаты, Вт     |дегі сәуле     |түрі
|класы         |              |шығару жолағы. |
|              |              |ның ені,       |
|              |              |МГц            |
|              |              |-3 дБ          |
|              |              |-30 дБ         |
|              |              |-60 дБ         |
___________________________________________________________________
РРЖ-1
___________________________________________________________________
РРЖ-2
___________________________________________________________________
4. Таратқыштың техникалық деректері
___________________________________________________________________
|4-a. Шуыл     |4-b. Қабылдағыш|4-c. Деңгей.  |4-d. Сигнал/
|коэффициенті, |сезімталдығы,  |лердегі өткізу|шуыл рұқсат
|дБ            |дБ/Вт          |жолағы, МГц   |қатынасы,
|              |               |-3 дБ         |дБ
|              |               |-30 дБ        |
|              |               |-60 дБ        |
___________________________________________________________________
РРЖ-1
___________________________________________________________________
РРЖ-2
___________________________________________________________________
(8-қосымшаның екінші жағы)
___________________________________________________________________

1. Общие сведения
-------------------------------------------------------------------
1-a. Наименование РРЛ (наименование |1-b. Тип РРЛ (магистральная,
по оконечным станциям)              |зоновая, местная)
-------------------------------------------------------------------
1-c. Диапазон частот, МГц (сетка    |1-d. Тип аппаратуры
частот аппаратуры в приложении 1)   |
-------------------------------------------------------------------
1-e. Вид и объем передаваемой       |1-f. Время работы
информации                          |
-------------------------------------------------------------------
1-h Схема трассы РРЛ |1-i. Местонахождение РРЛ (выкопировка из
(в приложении 2)     |карты масштаба не менее 1:100000, обязательно
|географические координаты с точностью до
|секунды (в приложении 3)
-------------------------------------------------------------------
2. Характеристики пролетов РРЛ
-------------------------------------------------------------------
|2-a. |2-b. Геог-|2-c. |2-d. |2-e. |2-f. |2-g. |2-h. |2-i.
|Пункт|рафические|Адрес|Тип  |Шифр |Час- |Час- |Рас- |Скорость
|уста-|координаты|     |РРС  |стан-|тоты |тоты |стоя-|передачи
|нов- |град. мин.|     |(ПРС,|ции  |прие-|пере-|ние, |данных
|ки,  |сек. ВД   |     |УРС, |(НВ, |ма,  |дачи,|км   |
|об-  |град. мин.|     |ОРС) |ВН)  |МГц  |МГц  |     |
|ласть|сек. СШ   |     |     |     |     |     |     |
-------------------------------------------------------------------
РРС-1              ВД
СШ
-------------------------------------------------------------------
РРС-2              ВД
СШ
-------------------------------------------------------------------
3. Технические данные передатчика
-------------------------------------------------------------------
|3-a. Класс излуче- |3-b. Мощность|3-с. Ширина полосы|3-d. Вид
|ния, согласно РР   |передатчика, |излучения на уров-|моду-
|                   |Вт           |нях, МГц          |ляции
|                   |             |-3  дБ            |
|                   |             |-30 дБ            |
|                   |             |-60 дБ            |
-------------------------------------------------------------------
РРС-1                    |             |                  |
-------------------------------------------------------------------
РРС-2                    |             |                  |
-------------------------------------------------------------------
4. Технические данные приемника
-------------------------------------------------------------------
|4-a. Коэффициент   |4-b. Чувстви-|4-c. Полоса про-  |4-d.
|шума, дБ           |тельность    |пускания на уров- |Допусти-
|                   |приемника,   |нях, МГц          |мое от-
|                   |дБ/Вт        |-3  дБ            |ношение
|                   |             |-30 дБ            |сигнал/
|                   |             |-60 дБ            |шум, дБ
-------------------------------------------------------------------
РРС-1|                   |             |                  |
-------------------------------------------------------------------
РРС-2|                   |             |                  |
-------------------------------------------------------------------

1. Жалпы деректер
___________________________________________________________________
1-a. ЗССС орналас.|1-b. Географиялық|1-c. Мақсаты,|1-d. Қол жеткізу
қан жері     |координатасы     |берілетін    |түрі
|ақпарат түрі |
___________________________________________________________________
2. Таратқыштың техникалық деректері (әрбір сәуле шығару бойынша)
___________________________________________________________________
2-a. Сәуле|2-b. Тасымалдаушы|2-с. Қуат,|2-d. Модуляция|2-е. Ақпарат
шығару    |жиілік, МГц      |Вт        |түрі          |беру жылдам.
класы     |                 |          |              |дығы және
|                 |          |              |кодалау түрі
___________________________________________________________________
3. Қабылдағыштың техникалық деректері (сәле шығару түрлері бойынша)
___________________________________________________________________
3-a.  МШУ шуыл|3-b. Қабылдау |3-с. Өткізу жолағы |3-d. Рұқсат
температура,  |жиілігі, МГц  |деңгейі  -3 Дб     |етілетін
о К            |              |деңгейі  -30 дБ    |сигнал/шуыл, дБ
___________________________________________________________________
4. Антенна сипаттамасы
___________________________________________________________________
4-а. Антенна |4-b. Бүйір  |4-с. Теңіз |4-d. Антеннаның|4-е. Ең үлкен
түрі,        |жапырақшасы |деңгейінен |жерден         |сәуле шығару
диаметрі, м  |сипаты      |биіктігі, м|биіктігі, м    |азимуты,
|            |           |               |град.
___________________________________________________________________
4-f. Тарату. |4-g. Қабыл. |4-h. Тарату|4-і. Қабылдау  |4-к. Орын
дың күшейту  |даудың      |үшін       |үшін фидердегі |бұрышы,
коэффициенті,|күшейту     |фидердегі  |шығын, дБ      |град.
дБ           |коэффициен. |шығын, дБ  |               |
|ті, дБ      |           |               |
___________________________________________________________________
4-l. Тарату  | 4-m. Қабылдау | 4-n. Антеннің |  4-о. Антеннің
поляризациясы| поляризациясы | шуыл темпера. |  кросполяризация
|               | турасы,  о К    |  сипаттамасы, дБ
___________________________________________________________________
5. ЖЖС жөнінде деректер
___________________________________________________________________
5-a. ЖЖС, тұру |5-b. Сәуле атауы |5-с транспондер |5-d. ЭИИМ және
орны           |                 |-. N            |бағыттағы СБЖС,
|                 |                |дБВт
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
ІІІ-БӨЛІМ - ҚОСЫМША АҚПАРАТ
___________________________________________________________________
Лицензия нөмірі, берілген күні   |РЖС пайдалануға рұқсат нөмірі,
|берілген күні
___________________________________________________________________
Сатып алуға және орнатуға беріл. |РЭҚ қолдану құқығына рұқсат
ген рұқсат нөмірі, берілген күні |нөмірі, берілген күні
___________________________________________________________________
Сертификат нөмірі, берілген      |Келістіру
күні. Сертификаттау органы       |
___________________________________________________________________
Үйлестіру                        |ХЭО тіркеу
___________________________________________________________________
Қосымша: Антенна бағыттылығы диаграммасын тік және көлденең
жазықтықтарда нормалау
Мен осы сауалнамадағы мәліметтің толықтығын және шындыққа
сәйкестігін куәландырамын.
___________________________________________________________________
ТАӘҒ                             |Қолы
|М.О.
___________________________________________________________________
Лауазымы                         |Күні     |  Телефоны
___________________________________________________________________
_________________ облысы бойынша       _____________________   М.О.
байланыс және ақпараттандыру                  (қолы)
жөніндегі басқармасының бастығы
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы
N 13-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы рұқсат
құжаттарын ресімдеу және
радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу ережесіне 10-қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Ақпараттандыру
және байланыс жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 31 тамыздағы
N 181-п   бұйрығымен .
____________________________________________________________________
Байланыс саласындағы уәкілетті органның аумақтық
органдарының бланкі
____________________________________________________________________
N______________                          200__ж.  "___"___________
Техникалық қорытынды
Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға
рұқсат беру мақсатында мыналар келісілді:
___________________________________________________________________

1. Общие данные
-------------------------------------------------------------------
1-a. Местораспо-|1-b. Географические|1-c. Назначение,|1-d. Вид
ложение ЗССС    |координаты         |вид передаваемой|доступа
|                   |информации      |
-------------------------------------------------------------------
2. Технические данные передатчика (по каждому излучению)
-------------------------------------------------------------------
2-a. Класс |2-b. Несущая|2-с. Мощность,|2-d. Вид |2-е. Скорость пе-
излучения  |частота, МГц|Вт            |модуляции|редачи информации
|            |              |         |и вид кодирования
-------------------------------------------------------------------
3. Технические данные приемника (по каждому приемному излучению)
-------------------------------------------------------------------
3-a. Шумовая|3-b. Частоты |3-с. Полоса пропускания|3-d. Допустимое
температура |приема, МГц  |уровню -3 дБ           |отношение
МШУ, 0 К     |             |уровню -30 дБ          |сигнал/шум, дБ
-------------------------------------------------------------------
4. Характеристики антенны
-------------------------------------------------------------------
4-а. Тип антенны,|4-b. Харак-|4-с. Отметка|4-d. Высота|4-е. Азимут
диаметр,м        |теристика  |земли над   |подвеса ан-|максималь-
|боковых    |уровнем     |тенны над  |ного излуче-
|лепестков  |моря, м     |уровнем    |ния, град.
|           |            |земли, м   |
-------------------------------------------------------------------
4-f. Коэффициент |4-g.       |4-h. Потери |4-i. Потери|4-к. Угол
усиления по      |Коэффициент|в фидере на |в фидере на|места, град.
передаче, дБ     |усиления по|передачу, дБ|прием, дБ  |
|приему, дБ |            |           |
-------------------------------------------------------------------
4-l. Поляризация |4-m. Поляризация|4-n. Шумовая|4-о. Кроссполяриза-
на передачу      |на прием        |температура |ционные характерис-
|                |антенны, 0 К |тики антенны, дБ
-------------------------------------------------------------------
5. Данные по ИСЗ
-------------------------------------------------------------------
5-a. ИСЗ, точка|5-b. Название|5-с. N транспондера|5-d. ЭИИМ в нап-
стояния        |луча         |                   |равлении на ЗССС,
|             |                   |дБВт
-------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________
Раздел III - Дополнительная информация
-------------------------------------------------------------------
Номер лицензии, дата выдачи         |Номер разрешения на
|использование РЧС, дата выдачи
-------------------------------------------------------------------
Номер разрешения на приобретение и  |Номер разрешения на право
установку, дата выдачи              |эксплуатации РЭС, дата выдачи
-------------------------------------------------------------------
Номер сертификата, дата выдачи.     |Согласование
Орган сертификации                  |
-------------------------------------------------------------------
Координация                         |Регистрация в МСЭ
-------------------------------------------------------------------
Приложение: нормированные диаграммы направленности антенны в
вертикальной и горизонтальной плоскостях.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и
соответствуют действительности
-------------------------------------------------------------------
ФИО                                 |Подпись
|М.П.
-------------------------------------------------------------------
Должность                           |Дата            |Телефон
-------------------------------------------------------------------
Начальник территориального органа         М.П.
по ________________________________области     ___________
(подпись)
Приложение 10
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и
регистрации радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций РК
от 11 марта 2003 года N 13-п <*>
Сноска. Приложение с изменениями - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 31 августа 2004 года N 181-П .
____________________________________________________
|    бланк территориального органа Уполномоченного   |
|           органа в области связи                   |
|____________________________________________________|
N______________                            "___"___________ 200__г.
Техническое заключение
В целях выдачи разрешения на использование радиочастотного
спектра Республики Казахстан согласовано следующее:
-------------------------------------------------------------------

1.   Өтініш беруші
2.   Байланыс саласындағы қызметі
(кәсіпкерлік, тиісті
лицензиясының N-і/өндірістік)
3.   Радиобайланыс түрі
4.   Қабылдау жиілігі, МГц
5.   Тарату жиілігі, МГц
6.   РЭҚ түрі
7.   Жабдық түрі
(БС, репитер және тағы басқа)
8.   РЭҚ орнату орны (мекен-жайы,
географиялық координаттары)
9.   РЭҚ қолдану аймағының радиусы, км
10.  Қуаты, Вт
11.  Антеннаның жер деңгейінен іліну
биіктігі, м
12.  Таратылатын ақпарат көлемі, кбит/с
13.  Сәуле шығару жолағының ені, кГц
14.  Сәуле шығару сыныбы
15.  Жиілік торының адымы, кГц
16.  Қосымша мәліметтер
___________________________________________________________________
Басқарма бастығы _____________________________  Т.А.Ә.
(қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы
N 13-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы рұқсат
құжаттарын ресімдеу және
радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу ережесіне 11-қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Ақпараттандыру
және байланыс жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 31 тамыздағы
N 181-п   бұйрығымен .
__________________________________________________________________
байланыс саласындағы уәкілетті органның бланкі
__________________________________________________________________
КЕМЕ СТАНЦИЯСЫНЫҢ
РҰҚСАТЫ/ЛИЦЕНЗИЯСЫ
ҚР Теңіздегі жылжымалы қызметі радиобайланыс ережелеріне
және қазіргі уақытта қолданыстағы Жарғыға және Халықаралық электр
байланыс конвенциясына қоса берілген радиобайланыс регламентіне
сәйкес бұл рұқсат төменде келтірілген радиожабдықтарды 1) орнатуға
және пайдалануға берілді:
__________________________________________________________________
Лицензиясы|СРС- **** |Тану    |U ** |Талғамды |436 ****** |Қолдану
Сериасы   |         |сигналы |    |шақыру  2) |  696 ***   | мерзімі
__________________________________________________________________
І. Кеме атауы ____________________________________________________
ІІ. Кеме иесі  ___________________________________________________
ІІІ. Тіркелген порты _____________________________________________
ІV. Хат-хабарлардың санаты  3)     **
__________________________________________________________________
Р/с |Жабдық |Түрі | РЭҚ     | Қуаты, |Сәуле  | Жиіліктер жолағы
N-і | түрі  |     |зауыттық |  Вт    |шығару | (шартты белгі) 4) ,
|       |     | нөмірі  |        |сыныбы |  МГц
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________

1.  Заявитель______________________________________________________
2.  Деятельность в области связи
(предпринимательская, N
соответствующей лицензии/
производственная)______________________________________________
3.  Вид радиосвязи_________________________________________________
4.  Частота приема, МГц____________________________________________
5.  Частота передачи, МГц__________________________________________
6.  Тип РЭС________________________________________________________
7.  Вид оборудования
(БС, репитер и так далее)______________________________________
8.  Пункт установки РЭС
(адрес, географические
координаты)____________________________________________________
9.  Радиус зоны действия РЭС, км___________________________________
10. Мощность, Вт___________________________________________________
11. Высота подвеса антенны над
уровнем земли, м_______________________________________________
12. Объем передаваемой
информации, кбит/с_____________________________________________
13. Ширина полосы излучения, кГц___________________________________
14. Класс излучения________________________________________________
15. Шаг сетки частот, кГц__________________________________________
16. Дополнительные сведения________________________________________
-------------------------------------------------------------------
Начальник Управления _____________________________ Ф.И.О.
(подпись, дата)
Приложение 11
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и
регистрации радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций РК
от 11 марта 2003 года N 13-п <*>
Сноска. Приложение 11 с изменениями - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 31 августа 2004 года N 181-П .
____________________________________________
|бланк уполномоченного органа в области связи|
|____________________________________________|
Разрешение/Лицензия судовой станции
SHIP STATION LICENCE
LICENCE DE STATION DE NAVIRE
LICENCIA DE LA ESTATION DE BARCO
В соответствии с Правилами радиосвязи Морской подвижной службы РК и с Регламентом радиосвязи, приложенным к действующим в настоящее время Уставу и Конвенции Международного союза электросвязи, настоящее разрешение выдано для установки и использования радиооборудования 1), описанного ниже:
-------------------------------------------------------------------
Лицензия|СРС-****| Сигналы |U**|Избирательный|436******|   Срок
Серия  |        |опознания|   |  вызов 2)    |696***   | действия
-------------------------------------------------------------------
I.   Название судна__________________________________________
II.  Владелец судна__________________________________________
III. Порт регистрации _______________________________________
IY.  Категория корреспонденции 3)     **
-------------------------------------------------------------------
N  |Вид обо- |Тип|Заводской|Мощность,|Класс из-|Полосы частот (ус-
п/п|рудования|   |номер РЭС|   Вт    |лучения  |ловное обозначе-
|         |   |         |         |         |ние) 4) , МГц
-------------------------------------------------------------------
___|_________|___|_________|_________|_________|___________________

Рұқсаттың қолданылу мерзімі: 200___ жылдың 31 желтоқсанына дейін
Берілген күні: 200___ жылғы "____"__________________        М.О.
Төраға орынбасары  _____________  Т.А.Ә.
(қолы)
(11-қосымшаның екінші жағы)
1. Радиожабдықты тек Қазақстан Республикасының аумақтық
суларында және халықаралық суларда қолдануға рұқсат етіледі.
Радиожабдықты және жиіліктерді шет мемлекеттердің аумақтық
суларында пайдалану осы мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге
асырылады.
Қазақстан Республикасы Теңіздегі жылжымалы қызметінің
Радиобайланыс ережелеріне сәйкес станцияға қабылдауға рұқсат
етілгеннен басқа радиокорреспонденцияларды ұстап қалуға
ТЫЙЫМ САЛЫНАДЫ.
2. Талғамды шақыру нөмірін пайдалану шарты қысқаша
төмендегідей белгіленеді:
D - цифрлы жүйе үшін.
Т - телекс нөмірі үшін.
3. Корреспонденция санаты мынадай символдардың көмегімен
белгіленеді:
СО - ресми корреспонденция үшін айырықша ашық станция.
СР - қоғамдық корреспонденция үшін ашық станция.
ОТ - мүдделі қызметтің тек қызметтік алмасуын өткізетін
станция.
4. Мыналар үшін радиожабдық жиіліктер жолағының (ауқымының)
шартты белгілері:
___________________________________________________________________
Радиотелеграф   |Радиотелефон     |Радиошам.      |Радиолокациялық
|                 |шырақтар       |станциялар
___________________________________________________________________
S = теңіздегі   |S = теңіздегі    |A = 2182 кГц   |G = 9200-9500
жылжымалы       |жылжымалы        |               |МГц
спутникті       |спутникті        |               |
қызмет жиілі.   |қызмет жиілі.    |               |
гінің жолағы    |гінің жолағы     |               |
___________________________________________________________________
W=110-150 кГц   |T=1605-4000 кГц  |B=121,5 МГц    |G1 = 2900-3100
X=415-535 кГц   |U=4000-27500 кГц |C=243 МГц      |
Y=1605-3800 кГц |V=156-174 кГц    |D=156,525МГц   |
Z=4000-27500кГц |                 |E=406-406,1МГц |
|                 |F=1636,5-1645,0|
|                 |МГц            |
___________________________________________________________________
Ескерту:
1. Кеменің, тіркеу портының аты немесе радиожабдықтың құрамы
өзгерген жағдайда аумақтық Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі
басқарма Байланыс саласындағы уәкілетті органы меншіктеген
радиодеректер негізінде лицензия береді (лицензия нөмірі, тану
сигналдары).
2. Инмарсат-В, Инмарсат-С спутникті жылжымалы байланыс
құралдары Қазақстан Республикасының аумағында белгіленген тәртіппен
тіркеуге жатады.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы
N 13-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы рұқсат
құжаттарын ресімдеу және
радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу ережесіне 12-қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Ақпараттандыру
және байланыс жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 31 тамыздағы
N 181-п   бұйрығымен .
Байланыс саласындағы уәкілетті органы
________________________аумақтық орган
кімнен ____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә.)
ӨТІНІШ
__________________________________________________________ аумағында
(Қазақстан Республикасының облысы, ауданы, қаласы көрсетілсін)
___________________________________________________________________
РЭҚ (ЖЖҚ) мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыруыңызды өтінемін.
Ұйым туралы мәліметтер:

Срок действия Разрешения: до 31 декабря 200__ года
Дата выдачи: "____"__________________ 200__года          М.О./М.П.
Заместитель Председателя __________________ Ф.И.О.
(подпись)
1. Использование радиооборудования разрешается только в международных водах и территориальных водах Республики Казахстан.
Использование радиооборудования и частот в территориальных водах иностранных государств осуществляется в соответствии с законодательством этих государств.
Запрещается перехватывать радиокорреспонденцию, кроме той, которую станции разрешено принимать в соответствии с Правилами радиосвязи морской подвижной службы Республики Казахстан.
2. Условия использования номера избирательного вызова обозначаются сокрашениями:
D - для цифровой системы.
Т - для номера телекса.
3. Категория корреспонденции обозначается при помощи следующих символов:
СО - станция, открытая исключительно для официальной корреспонденции.
СР - станция, открытая для общественной корреспонденции.
ОТ - станция, пропускающая только служебный обмен заинтересованной службы.
4. Условные обозначения полос (диапазонов) частот радиооборудования для:
-------------------------------------------------------------------
Радиотелеграфии  | Радиотелефонии|  Радиомаяков  |Радиолокационных
|               |               |станций
-------------------------------------------------------------------
S = полосы частот S = полосы час-  A = 2182 кГц   G = 9200-9500 МГц
морской подвижной тот морской
спутниковой       подвижной спут-
службы            никовой службы
-------------------------------------------------------------------
W=110-150 кГц     T=1605-4000 кГц  B=121,5 МГц    G1=2900-3100 МГц
X=415-535 кГц     U=4000-27500кГц  C=243 МГц
Y=1605-3800 кГц   V=156-174 MГц    D=156,525 МГц
Z=4000-27500 кГц                   E=406-406,1 МГц
F=1636,5-1645,0
МГц
-------------------------------------------------------------------
Примечание:
1. При изменении названия судна, порта приписки или состава радиооборудования территориальное управление по связи и информатизации выдает лицензию на основании радиоданных, присвоенных Уполномоченным органом в области связи (номер лицензии, сигналы опознавания).
2. Средства спутниковой подвижной связи Инмарсат-В, Инмарсат-С подлежат регистрации в установленном порядке на территории Республики Казахстан.
Приложение 12
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и
регистрации радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций РК
от 11 марта 2003 года N 13-п <*>
Сноска. Приложение 12 с изменениями - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 31 августа 2004 года N 181-П .
В ________________________ территориальный орган Уполномоченного органа в области связи
от_________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица)
Заявление
Прошу осуществить государственную регистрацию РЭС (ВЧУ) на территории_________________________________________________________
___________________________________________________________________
(указать город, район, область Республики Казахстан)
Сведения об организации:

1. Меншік нысаны __________________________________________________
2. Құрылған жылы __________________________________________________
3. Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік________________________________
___________________________________________________________________
(N-і, кім және қашан берген)
4. Мекен-жайы _____________________________________________________
(почталық индексі, облысы, ауданы, көшесі, үй  N-і,
телефоны)
___________________________________________________________________
5. Банкінің реквизиттері __________________________________________
6. СТН ____________________________________________________________
7. Қоса берілетін құжаттардың тізбесі:
Басшы _________________     _______________________________
(қолы)               (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны
20___ж. "____" __________________
Өтініш алынды: 20___ж.  "___" _________________
___________________________________________________________________
(жауапты тұлғаның қолы, Т.А.Ә. )
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы
N 13-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы рұқсат
құжаттарын ресімдеу және
радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу ережесіне 13-қосымша
1-ТВ нысан
Байланыс саласындағы уәкілетті орган
ТЕЛЕВИЗИЯЛЫҚ ТАРАТҚЫШҚА САУАЛНАМА
______________________________
| Сауалнама нөмірі
___________________________________________________________________
І-БӨЛІМ - ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
___________________________________________________________________
Өтініш берушінің атауы
___________________________________________________________________
Өтініш берушінің почта
мекен-жайы
___________________________________________________________________
Телефоны (кодын қоса алғанда)    |Факс (кодын қоса алғанда)
___________________________________________________________________
Бірінші басшының Т.А.Ә.          |Техникалық басшының Т.А.Ә.
және лауазымы                    |және лауазымы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
ІІ-БӨЛІМ - ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
___________________________________________________________________
1. Таратқыштың техникалық деректері
___________________________________________________________________
1-a. Таратқыш |1-b. Зауыттық | 1-c. Таратқыш қуаты|1-d. Тасушы
типі          |нөмірі        | Бейне     Дыбыс    |жиіліктер
|              |   Вт        Вт     |Бейне      Дыбыс
|              |                    | МГц        МГц
___________________________________________________________________
1-e. Хабар    |1-f. Арна     |1-g. Тұрақтылығы, | 1-h. ОТЖ,
тарату        |нөмірі        |Гц                | кГц
бағдарламасы  |              |                  |
___________________________________________________________________

1. Форма собственности_______________________________________
2. Год создания______________________________________________
3. Свидетельство о государственной регистрации_______________
___________________________________________________________________
(N, кем и когда выдано)
4. Адрес ____________________________________________________
(почтовый индекс, область, район, улица,
___________________________________________________________________
N дома, телефон)
5. Банковские реквизиты _____________________________________
6. РНН ______________________________________________________
7. Перечень прилагаемых документов:
Руководитель __________      ___________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество)
Место печати
"____" __________________20___г.
Заявление получено: "___" _________________20___г.
___________________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. ответственного лица)
Приложение 13
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и
регистрации радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций РК
от 11 марта 2003 года N 13-п
Форма 1-ТВ
Уполномоченный орган в области связи
Анкета на телевизионный передатчик
_______________
| Номер анкеты
___________________________________________________|______________
Раздел I - Информация о заявителе
-------------------------------------------------------------------
Наименование заявителя
-------------------------------------------------------------------
Почтовый адрес заявителя
-------------------------------------------------------------------
Телефон (включая код)               |Факс (включая код)
-------------------------------------------------------------------
ФИО и должность первого             |ФИО и должность технического
руководителя                        |руководителя
-------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________
Раздел II - Технические данные
-------------------------------------------------------------------
1. Технические данные передатчика
-------------------------------------------------------------------
1-a. Тип |1-b. Завод-|1-c. Мощность передатчика|1-d. Несущие часто-
передат- |ской номер |   Видео        Звук     |ты
чика     |           |         Вт           Вт |Видео      Звук
|           |                         |      МГц       МГц
-------------------------------------------------------------------
1-e.     |1-f. Номер |1-g. Стабильность, Гц    |1-h. СНЧ, кГц
Программа|канала     |                         |
вещания  |           |                         |
-------------------------------------------------------------------

1. ЖЖҚ Техникалық деректері
___________________________________________________________________
1-a. Түрі    |1-b. Зауыттық нөмірі |1-c. Ең үлкен шығыс қуаты, кВт
___________________________________________________________________
1-d. Жиіліктер ауқымы, кГц      |1-е. Жөн болар жұмыстық жиілік
|жолағы (тек өнеркәсіптік ЖЖ
|генераторлар үшін)
___________________________________________________________________
1-f. Мақсаты (тек өнеркәсіптік  |1-g. Бөгеуіл шығарудан
ЖЖ генераторлар үшін)           |қорғану құралдарының бар болуы
|(қолда бар қорғаныс құралдарын
|санап шығу)
___________________________________________________________________
1-h. Зауыт-әзірлеуші және шығарылған күні
___________________________________________________________________
2. Қосымшалар     |2-b. Айырықшаланған  |2-c. Энергия желісіне
2-a. ЖЖҚ орнататын| қағидатты сұлба     | қондырғыны қосуға
ұйымның қолдауы   | (тек типті емес     | энергокөздің келісімі
|ЖЖ генераторлар үшін)|туралы анықтама (тек ЖЖ
|                     |өнеркәсіптік генераторлар
|                     | үшін)
___________________________________________________________________
ІІІ-БӨЛІМ - ҚОСЫМША АҚПАРАТ
___________________________________________________________________
Сатып алуға және орнатуға берілген | Келістіру
рұқсат нөмірі, берілген күні       |
___________________________________________________________________
Сертификат нөмірі, берілген күні.  |
Сертификаттау органы               |
___________________________________________________________________
Мен бұл сауалнамадағы мәліметтердің толық және шындыққа сәйкес
екенін куәландырамын
___________________________________________________________________
ТАӘҒ                             |Қолы
|М.О.
___________________________________________________________________
Лауазымы                         |Күні     |  Телефоны
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
ІV-БӨЛІМ - БАЙЛАНЫС ЖӘНЕ АҚПАРАТТАНДЫРУ ЖӨНІНДЕГІ
БАСҚАРМАСЫНЫҢ РҰҚСАТЫ
___________________________________________________________________
_____________ кГц-тен  ________________ кГц-ке дейінгі жиіліктер
жолағында шекті өндірістік радиобөгеуіл жағдайында жоғары жиілікті
құрылғының жұмыс істеуіне рұқсат етіледі.
Рұқсаттың қолданылу мерзімі  200__ ж. "___"___________ дейін.
___________________________________________________________________
_________________ облысы бойынша       _____________________   М.О.
байланыс және ақпараттандыру                  (қолы)
жөніндегі басқармасының бастығы
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы
N 13-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы рұқсат
құжаттарын ресімдеу және
радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу ережесіне 16-қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Ақпараттандыру
және байланыс жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 31 тамыздағы
N 181-п   бұйрығымен .
___________________________________________________________________
Байланыс саласындағы уәкілетті органның аумақтық органдарының бланкі
___________________________________________________________________
Радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті
құрылғыларды мемлекеттік тіркеу туралы
КУӘЛІК
______________________________________
N    ГРСС-ААА/ВВВВВВ *
Иесі                      ______________________________________
РЭҚ/ЖЖҚ түрі              ______________________________________
РЭҚ/ЖЖҚ типі              ______________________________________
РЭҚ/ЖЖҚ зауыттық нөмірі   ______________________________________
Тіркелген күні            ______________________________________
Ескерту:  РЭҚ пен ЖЖҚ-ны тіркеу оның иесіне оларды РЭҚ пен
ЖЖҚ пайдалануға рұқсатсыз қолдануға құқық бермейді.
___________  облысы бойынша байланыс және
ақпараттандыру жөніндегі басқармасының бастығы   ____________ М.О.
(қолы)
-------------------------------------------------------------------
Ескерту:
* - ААА - Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бөліну

1. Технические данные ВЧУ
-------------------------------------------------------------------
1-а. Тип   |1-b. Заводской номер |1-с. Максимальная выходная
|                     |мощность, кВт
-------------------------------------------------------------------
1-d. Диапазон частот, кГц |1-е. Желательная рабочая полоса частот
|(только для промышленных ВЧ генераторов)
-------------------------------------------------------------------
1-f. Назначение (только   |1-g. Наличие средств защиты от
для промышленных ВЧ       |излучения помех (перечислить имеющиеся
генераторов)              |средства защиты)
-------------------------------------------------------------------
1-h. Завод-изготовитель и дата выпуска
-------------------------------------------------------------------
2. Приложения
-------------------------------------------------------------------
2-а. Ходатайство  |2-b. Принципиальная схема|2-c. Справка от энер-
организации,      |со спецификацией (только |госбыта о согласии на
устанавливающей   |на нетиповые ВЧ генера-  |подключение установки
ВЧУ               |торы)                    |к энергосети (только
|                         |для промышленных ВЧ
|                         |генераторов)
-------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________
Раздел III - Дополнительная информация
-------------------------------------------------------------------
Номер разрешения на приобретение и установку, | Согласование
дата выдачи                                   |
-------------------------------------------------------------------
Номер сертификата, дата выдачи.               |
Орган сертификации                            |
-------------------------------------------------------------------
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и
соответствуют действительности
-------------------------------------------------------------------
ФИО                                 |Подпись
|М.П.
-------------------------------------------------------------------
Должность                           |Дата            |Телефон
-------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________
Раздел IY - Разрешение территориального органа
-------------------------------------------------------------------
Разрешается работа высококачественного
устройства в полосе частот от __________кГц  до_____кГц при условии
соответствия нормам на
предельно допустимые
индустриальные радиопомехи.
Срок действия разрешения до "___" _____________ 200 __ года
-------------------------------------------------------------------
Начальник территориального органа           М.П.
по _____________________________ области         ___________
(подпись)
Приложение 16
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и
регистрации радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций РК
от 11 марта 2003 года N 13-п <*>
Сноска. Приложение 16 с изменениями - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 31 августа 2004 года N 181-П .
__________________________________________
|       бланк территориального органа      |
|  Уполномоченного органа в области связи  |
|__________________________________________|
Свидетельство
о государственной регистрации
радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
N ГРСС-ААА/ ВВВВВВ*
________________________________
Владелец                    ________________________________
Вид РЭС/ВЧУ                 ________________________________
Тип РЭС/ВЧУ                 ________________________________
Заводской номер РЭС/ВЧУ     ________________________________
Дата регистрации            ________________________________
Примечание: Регистрация РЭС и ВЧУ не дает право владельцу
вводить их в эксплуатацию без разрешения на эксплуатацию РЭС и ВЧУ.
Начальник территориального органа           М.П.
по __________________________области _________________ Ф.И.О.
(подпись)
-------------------------------------------------------------------
Примечание:

коды (ҚР ККМ БАК Төрағасының 12.11.02 ж. N 233 бұйрығымен
белгіленген);
ВВВВВВ - реттік нөмірі.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы
N 13-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы рұқсат
құжаттарын ресімдеу және
радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу ережесіне 17-қосымша
РЭҚ пен ЖЖҚ тіркеу журналы
___________________________________________________________________
Р/с | РЭҚ пен ЖЖҚ-ны  |тіркелген  | кімге  | РЭҚ пен   |   алған
N-і |  мемлекеттік    |   күні    |берілді | ЖЖҚ-ның   |  адамның
| тіркеу туралы   |           |        | зауыттық  |    қолы
| куәлігінің N-і  |           |        |  нөмірі   |
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы
N 13-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы рұқсат
құжаттарын ресімдеу және
радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу ережесіне 18-қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Ақпараттандыру
және байланыс жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 31 тамыздағы
N 181-п   бұйрығымен .
Байланыс саласындағы уәкілетті органы
_________________ аумақтық орган
кімнен ____________________________________________________________
(өкілдіктің, филиалдың, заңды тұлғаның толық атауы)
ӨТІНІШ
______________________________ аумағында РЭҚ мен ЖЖҚ пайдалануға
(Қазақстан Республикасы, облысы, қаласы)
рұқсат беруіңізді өтінемін
Ұйым туралы мәлімет:
1. Меншік түрі ____________________________________________________
2. Қай жылы құрылған ______________________________________________
3. Мемлекеттік  тіркелуі туралы куәлігі ___________________________
___________________________________________________________________
(N, кім және қашан берілді)
4. Мекен-жайы _____________________________________________________
(почта индексі, облыс, аудан, көше, үй N-і, телефоны)
___________________________________________________________________
5. Банкінің реквизиттері __________________________________________
6. СТН ____________________________________________________________

* - ААА - код административно-территориального деления Республики Казахстан (установлен приказом Председателя КСИ МТК РК N 233 от 12.11.02 г.);
ВВВВВВ - порядковый номер.
Приложение 17
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и
регистрации радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций РК
от 11 марта 2003 года N 13-п
Журнал регистрации РЭС и ВЧУ
___________________________________________________________________
N  | N свидетельства |   Дата    | Кому | Заводской |   Подпись
п/п|о государственной|регистрации|выдано|   номер   | получившего
|регистрации РЭС и|           |      |  РЭС/ВЧУ  |    лица
|       ВЧУ       |           |      |           |
___|_________________|___________|______|___________|______________
___|_________________|___________|______|___________|______________
___|_________________|___________|______|___________|______________
___|_________________|___________|______|___________|______________
Приложение 18
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и
регистрации радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций РК
от 11 марта 2003 года N 13-п <*>
Сноска. Приложение 18 с изменениями - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 31 августа 2004 года N 181-П .
В ________________________ территориальный орган Уполномоченного органа в области связи
от_________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица)
Заявление
Прошу выдать разрешение на эксплуатацию РЭС (ВЧУ) на территории________________________________________________________
__________________________________________________________________
(указать город, район, область Республики Казахстан)
Сведения об организации:
1. Форма собственности______________________________________
2. Год создания_____________________________________________
3. Свидетельство о государственной регистрации______________
__________________________________________________________________
(N, кем и когда выдано)
4. Адрес ___________________________________________________
(почтовый индекс, область, район, улица, N дома,
__________________________________________________________________
телефон)
5. Банковские реквизиты ____________________________________
6. РНН _____________________________________________________

7. Қоса берілетін құжаттардың тізбесі:
Басшы ______________________     _________________________________
(қолы)                    (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны
20___ж. "____" __________________
Өтініш алынды: 20___ж.  "___" _________________
___________________________________________________________________
(жауапты тұлғаның қолы, Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы
N 13-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы рұқсат
құжаттарын ресімдеу және
радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу ережесіне 19-қосымша
1-РУ-нысан
Ескерту: Қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Ақпараттандыру
және байланыс жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 31 тамыздағы
N 181-п   бұйрығымен .
Байланыс саласындағы уәкілетті органы
________________ аумақтық орган
Рұқсат N _____________
20__ жылғы "___" __________________ дейін жарамды
Телефон арнасының радиоұзартқыштарын пайдалану
құқығына рұқсат ресімдеуге арналған
САУАЛНАМА-ӨТІНІШ
(заңды тұлғалар үшін)
Ұйымның атауы ______________________________
Ұйымның заңды мекен-жайы ______________________________
Телефоны _______________
___________________________________________________________________
Р/с|Радио.  |Радиотелефон. |Радиотелефонның|Қуаты,|Жұмыс   |Рұқсат
N-і|телефон.|ның (терминал.|орнатылған орны| Вт   |жиілігі,|  N-і,
|ның түрі| дың/базалық  |(а/м маркасы,  |      |МГц     |қолда.
|        | станцияның)  |  мемлекеттік  |      |        | нылу
|        | зауыттық     |нөмірі/базалық |      |        |мерзімі
|        |   нөмірі     |  станциясының |      |        |
|        |              |   мекен-жайы) |      |        |
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Осы сауалнама-өтініштің негізінде саны __________ дана телефон
арнасы радиоұзартқыштарын пайдалану құқығына рұқсат ресімдеуді
өтінемін.
20___ ж.  "_____" ____________              Қолы___________________
Жауапты тұлғаның Т.А.Ә.________________________ __
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы
N 13-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы рұқсат
құжаттарын ресімдеу және
радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу ережесіне 20-қосымша
2-РУ-нысан
Ескерту: Қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Ақпараттандыру
және байланыс жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 31 тамыздағы
N 181-п   бұйрығымен .
Байланыс саласындағы уәкілетті органы
__________________ аумақтық орган
Рұқсат N _____________
20__ жылғы "___" __________________ дейін жарамды
Телефон арнасының радиоұзартқыштарын пайдалану
құқығына рұқсат ресімдеуге арналған
САУАЛНАМА-ӨТІНІШ
(жеке тұлғалар үшін)
___________________________________________________________________

7. Перечень прилагаемых документов:
Руководитель ___________       ___________________________
(подпись)           (фамилия, имя, отчество)
Место печати
"____" __________________20___г.
Заявление получено: "___" _________________20___г.
__________________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. ответственного лица)
Приложение 19
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и
регистрации радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций РК
от 11 марта 2003 года N 13-п <*>
Сноска. Приложение 19 с изменениями - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 31 августа 2004 года N 181-П .
Форма 1-РУ
В ________________________ территориальный орган Уполномоченного органа в области связи
Разрешение N _______________
Действительно до "____" _____________20___года
Анкета-Заявление
на оформление разрешений на право эксплуатации
радиоудлинителей телефонного канала (для юридических лиц)
Наименование организации ______________________________
Юридический адрес организации _________________________
Телефон _______________
___________________________________________________________________
N|Модель|Заводской номер|  Место установки  |Мощ-  |Рабочие|N раз-
|радио-| радиотелефона |радиотелефона (мар-|ность,|часто- |реше-
|теле- | (терминала/   |ка а/м, государст- |ВТ    |ты, МГц|ния,
|фона  |базовой стан-  |венный номер/адрес |      |       |срок
|      |ции)           | базовой станции)  |      |       |дейст-
|      |               |                   |      |       |вия
_|______|_______________|___________________|______|_______|_______
_|______|_______________|___________________|______|_______|_______
_|______|_______________|___________________|______|_______|_______
_|______|_______________|___________________|______|_______|_______
На основании настоящей анкеты-заявления прошу оформить разрешения на право эксплуатации радиоудлинителей телефонного канала в количестве _________________ шт.
"_____" ____________20___г.    Подпись___________________
Ф.И.О. ответственного лица_______________________________
Приложение 20
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и
регистрации радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций РК
от 11 марта 2003 года N 13-п <*>
Сноска. Приложение 20 с изменениями - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 31 августа 2004 года N 181-П .
Форма 2-РУ
В ________________________ территориальный орган Уполномоченного органа в области связи
Разрешение N Э-Р/******
Действительно до "____" _____________20___года
Анкета-Заявление
на оформление разрешений, на право эксплуатации
радиоудлинителей телефонного канала (для юридических лиц)
-------------------------------------------------------------------

1.   Тегі, аты, әкесінің аты             |
2.   Жеке куәлігінің N-і, кім және       |
қашан берілген                      |
3.   Тұрғын мекен-жайы                   |
4.   Телефон нөмірі                      |
5.   Радиоұзартқыш түрі                  |
6.   Радиоұзартқыштың (терминалдың/      |
базалық станцияның) зауыттық        |
нөмірі                              |
7.   Радиоұзартқыштың орнатылған         |
орны (ұтқыр үшін-а/м маркасы,       |
мемлекеттік нөмірі/базалық          |
станцияның мекен-жайы)              |
8.   Таратқыштың (терминалдың/           |
базалық станцияның) қуаты, Вт       |
9.   Жұмыс жиіліктірі, МГц               |
10.  Телефон арнасының радиоұзартқышын   |
пайдалану аумағы                    |
11.  Анкетаны толтыру күні               |
___________________________________________________________________
Осы сауалнама-өтініштің негізінде маған телефон арнасының
радиоұзартқышын пайдалану құқығына рұқсат ресімдеуді өтінемін.
____________________________
(иесінің қолы)
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы
N 13-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы рұқсат
құжаттарын ресімдеу және
радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу ережесіне 21-қосымша
1-"27"-нысан
Ескерту: Қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Ақпараттандыру
және байланыс жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 31 тамыздағы
N 181-п   бұйрығымен .
Байланыс саласындағы уәкілетті органы
_____________________ аумақтық орган
Рұқсат N _____________
20__ жылғы "___" __________________ дейін жарамды
27 МГц жиіліктер ауқымында РЭҚ пайдалану
құқығына рұқсат ресімдеуге арналған
САУАЛНАМА-ӨТІНІШ
___________________________________________________________________
1.   Тегі, аты, әкесінің аты   |
2.   Жеке куәлігінің N-і,      |
кім және қашан берілген   |
3.   Мекен-жайы                |
4.   Телефоны                  |
5.   Радиостанцияның түрі      |
6.   Радиостанцияның зауыттық  |
нөмірі                    |
7.   Радиостанцияның орнатылған|
жері (ұтқыр байланыс      |
үшін  а/м, мемлекеттік    |
нөмірі)                   |___________________________________
8.   Таратқыш қуаты            |3 Вт-қа дейін  | 3 Вт-тан жоғары
(керексізі сызылсын)      |___________________________________

1.  Фамилия, имя, отчество_________________________________________
2.  N удостоверения личности, дата,
кем выдан _____________________________________________________
3.  Адрес местожительства__________________________________________
4.  Номер телефона_________________________________________________
5.  Модель радиоудлинителя_________________________________________
6.  Заводской номер радиоудлинителя
(терминала/базовой станции)____________________________________
7.  Место установки радиоудлинителя
(для мобильного - марка а/м,
государственный номер/адрес
базовой станции)_______________________________________________
8.  Мощность передатчика
(терминала/базовой станции), Вт________________________________
9.  Рабочие частоты, МГц___________________________________________
10. Территория эксплуатации
радиоудлинителя телефонного
канала_________________________________________________________
11. Дата заполнения анкеты_________________________________________
-------------------------------------------------------------------
На основании настоящей анкеты-заявления прошу оформить мне
разрешение на право эксплуатации радиоудлинителя телефонного канала.
____________________________
(подпись владельца)
Приложение 21
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и
регистрации радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций РК
от 11 марта 2003 года N 13-п <*>
Сноска. Приложение 21 с изменениями - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 31 августа 2004 года N 181-П .
Форма 1-"27"
В ________________________ территориальный орган Уполномоченного органа в области связи
Разрешение N ______________
Действительно до "___" _____________20___года
Анкета-Заявление
на оформление разрешения на право
эксплуатации РЭС в диапазоне частот 27 МГц
-------------------------------------------------------------------
1. Фамилия, имя, отчество__________________________________________
2. N удостоверения личности, дата,
кем выдан_______________________________________________________
3. Адрес___________________________________________________________
4. Телефон_________________________________________________________
5. Тип радиостанции________________________________________________
6. Заводской номер радиостанции____________________________________
7. Место установки радиостанции
(для мобильных - марка а/м,
государственный номер)__________________________________________
8. Мощность передатчика
(ненужное зачеркнуть)               до 3 Вт       свыше 3 Вт
___________________________________________________________________

9.   Арналар саны (керексізі   |   10-ға |    11-ден   | 40-тан
сызылсын)                 |   дейін |   40 дейін  | артық
10.  Кестені толтырған күні    |         |             |
___________________________________________________________________
Осы сауалнама-өтініш негізінде маған портативтік радиос.
танцияны қолдану құқығына рұқсат ресімдеуді өтінемін.
27 МГц ауқымдағы портативтік радиостанциялар мен күзет
радиосигналдары құрылғыларын тіркеудің және пайдаланудың ережесімен
таныстым, көрсетілген ереженің барлық талаптарын сақтауға
міндеттенемін.
__________________________________________________
(иесінің қолы)
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы
N 13-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы рұқсат
құжаттарын ресімдеу және
радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу ережесіне 22-қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Ақпараттандыру
және байланыс жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 31 тамыздағы
N 181-п   бұйрығымен .
1Р-РЭҚ нысан
___________________________________________________________________
Байланыс саласындағы уәкілетті органның аумақтық органдарының бланкі
___________________________________________________________________
РЭҚ ҚОЛДАНУ ҚҰҚЫҒЫНА РҰҚСАТ
N Э-ААА/ВВВВВВ *
Иесі              ________________________________________________
Байланыс түрі     ________________________________________________
РЭҚ түрі          ________ РЭҚ зауыттық нөмірі ___________________
Қабылдау жиілігі           Тарату жиілігі(тері),
(тері), МГц       ________ МГц                 ___________________
Облысы            ________ Қуаты, Вт           ___________________
Ауданы            ________ Жұмыс кестесі **      ___________________
(ҰОТ және ҚТ үшін)
Елді мекен        ________________________________________________
Орнатылған жері   ________ Координаттары **     ___________________
(ҰОТ және ҚТ үшін)
Сәуле шығару класы________ Хабар тарату бағд. ** ___________________
(РТ және ТТ үшін)
Антенна диаметрі ** ________ Арна нөмірі **        ___________________
(СБЖС үшін)                (ТТ үшін)
Шақыру **
(ҚТ, УҚТ үшін)     ________________________________________________
Берілген күні:    ________ Қызмет істеу мерзімі:__________________
Ескерту:
Рұқсатта көрсетілмеген техникалық параметрлер осы РЭҚ
сауалнамасына және РЖС пайдалануға берілген рұқсатқа толығымен
сәйкес болуы тиіс. Кез келген параметр өзгерген жағдайда Байланыс
саласындағы уәкілетті органның тиісті аумақтық басқармаларында
міндетті қайта тіркеу талап етіледі.
______________________  облысы бойынша байланыс                М.О.
және ақпараттандыру жөніндегі басқармасының
бастығы                                        ____________________
(қолы)
Ескерту:
* - ААА Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бөліну
коды (БАК Төрағасының 12.11.02 ж. N 233 бұйрығымен белгіленген);
ВВВВВВ  РЭҚ пайдалануға рұқсаттың реттік нөмірі;
** - бұл позициялар тек жақша ішінде көрсетілген байланыс
түрлері үшін толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы
N 13-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы рұқсат
құжаттарын ресімдеу және
радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу ережесіне 23-қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Ақпараттандыру
және байланыс жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 31 тамыздағы
N 181-п   бұйрығымен .
___________________________________________________________________
Байланыс саласындағы уәкілетті органның аумақтық органдарының бланкі
___________________________________________________________________
ЖЫЛЖЫМАЛЫ РАДИОСТАНЦИЯНЫ ПАЙДАЛАНУ ҚҰҚЫҒЫНА
АРНАЛҒАН РҰҚСАТ
N СПС/ТР-AAA/BBBBBB *           а/м түрі және мемлекеттік N-і ________
_______қаласының және/немесе  Қабылдау жиілігі, МГц:________________
_________облысының аумағында
Радиобайланыс                 Тарату жиілігі, МГц:_________________
түрі:_______________________
Операторы: _________________  Шақыру: _______ Қуаты, Вт: __________
Иесі: ______________________  Берілген күні: _________ Қолданылу
мерзімі: __________________
Радиостанцияның
түрі:_______________________   Ескерту: рұқсат радиостанциямен бірге
сақталуы ҚР ІІМ және Байланыс
саласындағы уәкілетті органның
аумақтық органдарының лауазымды
тұлғаларының талабы бойынша
ұсынылуы тиіс.
Зауыттық нөмірі: ___________  __________________ облысы бойынша М.О.
байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі басқармасының бастығы______
(қолы)
-------------------------------------------------------------------
Ескерту:
* - ААА Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бөліну
коды (БАК Төрағасының 12.11.02 ж. N 233 бұйрығымен белгіленген);
ВВВВВВ РЭҚ (жылжымалы станция) пайдалануға рұқсаттың
реттік нөмірі.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы
N 13-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы рұқсат
құжаттарын ресімдеу және
радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу ережесіне 24-қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Ақпараттандыру
және байланыс жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 31 тамыздағы
N 181-п   бұйрығымен .
___________________________________________________________________
Байланыс саласындағы уәкілетті органның аумақтық органдарының бланкі
___________________________________________________________________
РЭҚ ПЕН ЖЖҚ САТЫП АЛУҒА (САТУҒА) АРНАЛҒАН РҰҚСАТ
_________
N  П/ ******
_________                                      _______________
Рұқсат етеді (сауда жасайтын ұйымның атауы көрсетілсін):
___________________________________________________________________
РЭҚ/ЖЖҚ сатып алынсын (сатылсын)
Сатылсын (жабдық түрі) ____________________________________________
Сатып алынсын (жабдық
түрі)                  ____________________________________________
Қуаты, Вт              _____________ Жиіліктер, МГц _______________
Саны:
___________________________________________________________________
Рұқсат жарамды:          дейін
___________________________________________________________________
___________________ облысы бойынша байланыс                  М.О.
және ақпараттандыру жөніндегі басқармасының
бастығы                               ____________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы
N 13-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы рұқсат
құжаттарын ресімдеу және
радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу ережесіне 25-қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Ақпараттандыру
және байланыс жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 31 тамыздағы
N 181-п   бұйрығымен .
___________________________________________________________________
Байланыс саласындағы уәкілетті органның аумақтық органдарының бланкі
___________________________________________________________________
РЭҚ ПЕН ЖЖҚ ЖОБАЛАУҒА САЛУҒА (ОРНАТУҒА) АРНАЛҒАН РҰҚСАТ
_________
N  П/С ******
_________                                      _______________
(қажеттісін көрсету)
Рұқсат етіледі (ұйым көрсетілсін):
_________________________________________________________________
РЭҚ пен ЖЖҚ жобалауды, салуды (орнатуды) жүргізуге
(қажеттісін көрсету)
N жоба бойынша __________________________________________________
Келісу (қандай ведомстволар екені көрсетілсін):
_________________________________________________________________
Рұқсат жарамды: __________ дейін
__________________ облысы бойынша байланыс                  М.О .
және ақпараттандыру жөніндегі басқармасының
бастығы                                  _________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 11 наурыздағы
N 13-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы рұқсат
құжаттарын ресімдеу және
радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу ережесіне 26-қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Ақпараттандыру
және байланыс жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 31 тамыздағы
N 181-п   бұйрығымен .
___________________________________________________________________
Байланыс саласындағы уәкілетті органның аумақтық органдарының бланкі
___________________________________________________________________
РЭҚ ПЕН ЖЖҚ ШЕТЕЛДЕН ӘКЕЛУГЕ АРНАЛҒАН РҰҚСАТ
_________
N  В/ ******                                            _________
Рұқсат етіледі (ұйым көрсетілсін):
________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының аумағына шетелден РЭҚ/ЖЖҚ әкелуге
N құжаттама бойынша ____________________________________________
инвойс N-і          ____________________________________________
Жабдық түрі:
________________________________________________________________
Саны:               ____________________________________________
Рұқсат жарамды:     ____________________________________ дейін
ҚР Үкіметінің 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037  қаулысына
сәйкес (4, 5-қосымша) ТН ВЭД: 8301, 8517, 8520, 8521, 8526, 8527,
8528, 8531, 9013, 9022, 8529, 8543, 8471, 8473 30, 8543 90 900
кодындағы тауарлардың экспорты мен импорты Қазақстан
Республикасының (ҰҚК келісімімен жүзеге асырылуы тиіс.
___________________  облысы бойынша байланыс                  М.О.
және ақпараттандыру жөніндегі басқармасының
бастығы                                _________________________
(қолы)
Байланыс саласындағы рұқсат беру
құжаттарын және радиоэлектрондық
құралдар мен жоғарыжиілікті
құрылғыларды тіркеуді ресімдеу
Ережелеріне 27 қосымша
Ескерту: 27-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ақпараттандыру
және байланыс агенттігі төрағасының 2005 жылғы 17 қарашадағы
N 414-ө   бұйрығымен .
РАДИО ХАБАРЛАРЫН ТАРАТУ ҚЫЗМЕТІ
РАДИОЭЛЕКТРОНДЫ ҚҰРАЛЫНЫҢ ЭЛЕКТР МАГНИТТІК
ҮЙЛЕСІМДІЛІГІ САРАПТАМАСЫНЫҢ
ҚОРЫТЫНДЫСЫ
___________________________________________________________ берілді
___________________________________ түрлі РЭҚ мынадай деректерімен:
Қондырғы тұрған жер ______________________________________________;
(толық мекен-жайы)
Географиялық координаталары:
бойлық ________________________, ендік ___________________________.
градустары, минуттары,           градустары, минуттары,
секундтары                        секундтары
Техникалық деректері:
Таратқыштың түрі:_________________________________________________;
Қабылдау жиілігі, МГц____________, тарату жиілігі, МГц____________;
Таратқыштың қуаты, Вт:_____________________, _____________________;
Бейне                    Дыбыс
Тасымалдаушы жиіліктер, МГц: __________________, __________________;
Бейне                Дыбыс
Хабар тарату бағдарламасы____; Арнаның нөмірі___; Тұрақтылығы, Гц__;
ТЖС, кГц________; Бағдарламаны таратқышқа беру тәсілі_____________;
Бағдарламаны қабылдау тәсілі____; Эфир арқылы қабылдау____________;
арна, облыс, пункт
Антеннаның сипаттамалары:
Теңіз деңгейі үстіндегі белгі____; Жер үстіндегі іліну биіктігі___;
Мачтаның биіктігі_____; Ең үлкен сәуле шығару азимуты, град________;

9. Количество каналов
(ненужное зачеркнуть)          до 10      от 11 до 40   свыше 40
___________________________________________________________________
10. Дата заполнения анкеты_________________________________________
-------------------------------------------------------------------
На основании настоящей анкеты-заявления прошу оформить мне
разрешение на право эксплуатации портативной радиостанции.
С Правилами регистрации и эксплуатации портативных радиостанций
и устройств охранной радиосигнализации (УОРС) в диапазоне 27 МГц
ознакомлен, обязуюсь соблюдать все требования упомянутых Правил.
_________________________________________
(подпись владельца)
Приложение 22
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и
регистрации радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций РК
от 11 марта 2003 года N 13-п <*>
Сноска. Приложение 22 с изменениями - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 31 августа 2004 года N 181-П .
Форма 1Р - РЭС
__________________________________________
|       бланк территориального органа      |
| Уполномоченного органа в области связи   |
|__________________________________________|
Разрешение на право эксплуатации РЭС
N Э-ААА/ВВВВВВ*
Владелец      ____________________________________________________
Вид связи     ____________________________________________________
Тип РЭС       _____________   Заводской номер РЭС    _____________
Частота (ы)   _____________   Частота (ы) передачи,  _____________
приема, МГц                   МГц
Область       _____________   Мощность, Вт           _____________
Район         _____________   Расписание работы**    _____________
(для ДСВ и КВ)
Пункт         ____________________________________________________
Место         _____________   Координаты**           _____________
установки                     (для ДСВ и КВ)
Класс         _____________   Программа вещания**    _____________
излучения                     (для РВ и ТВ)
Диаметр       _____________   Номер канала** (для ТВ)_____________
антенны**
(для ЗССС)
Позывной**    _____________
(для КВ, УКВ)
Дата выдачи:  _____________   Срок действия:         _____________
Примечание. Технические параметры, не указанные в разрешении,
должны полностью соответствовать анкете на данную РЭС и разрешению
на использование РЧС. В случае изменения любых параметров требуется
обязательная перерегистрация в соответствующих территориальных
управлениях Уполномоченного органа в области связи.
Начальник территориального органа               М.П.
по ___________________________области _________________________
(подпись)
-------------------------------------------------------------------
Примечание:
* - ААА - код административно-территориального деления Республики Казахстан (установлен приказом Председателя КСИ N 233 от 12.11.02 г.);
ВВВВВВ - порядковый номер разрешения на эксплуатацию РЭС;
** - данные позиции заполняются только для указанных в скобках видов связи.
Приложение 23
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и
регистрации радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций РК
от 11 марта 2003 года N 13-п <*>
Сноска. Приложение 23 с изменениями - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 31 августа 2004 года N 181-П .
___________________________________________
|     Бланк территориального органа         |
|  Уполномоченного органа в области связи   |
|___________________________________________|
Разрешение на право эксплуатации подвижной радиостанции
N СПС/ТР-AAA/BBBBBB*             Тип и государственный N а/м
_________________________
на территории:                   Частоты приема, МГц:_____________
г. ____ и/или_________ области   Частоты передачи, МГц:___________
Позывной:____ Мощность, Вт: _____
Вид радиосвязи:_______________   Дата выдачи:___ Срок действия:___
Оператор: ____________________   Примечание: разрешение должно
храниться вместе с радиостанцией и
предъявляться по требованию
должностных лиц территориального
органа уполномоченного органа
в области связи и МВД
РК.
Владелец: ____________________
Тип радиостанции: ____________   Начальник территориального органа
М.П.
Заводской номер: _____________   по _______ области _______________
(подпись)
-------------------------------------------------------------------
Примечание:
* - ААА - код административно-территориального деления Республики Казахстан (установлен приказом Председателя КСИ N 233 от 12.11.02 г.);
ВВВВВВ - порядковый номер разрешения на эксплуатацию РЭС (подвижной радиостанции).
Приложение 24
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и
регистрации радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций РК
от 11 марта 2003 года N 13-п <*>
Сноска. Приложение 24 с изменениями - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 31 августа 2004 года N 181-П .
___________________________________________
|      бланк территориального органа        |
| Уполномоченного органа в области связи    |
|___________________________________________|
Разрешение на приобретение (продажу) РЭС И ВЧУ
-----------------
N | П/******         |                           от _____________
------------------
Разрешается (указать наименование торгующей организации):
_________________________________________________________________
приобрести (продать) РЭС/ВЧУ
Продать (тип оборудования)      _________________________________
Приобрести (тип оборудования)   _________________________________
Мощность, Вт                    _____________  Частоты, МГц _____
Количество: _____________________________________________________
Разрешение действительно до: ____________________________________
Начальник территориального органа               М.П.
по _______________________________области        ________________
(подпись)
Приложение 25
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и
регистрации радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций РК
от 11 марта 2003 года N 13-п <*>
Сноска. Приложение 25 с изменениями - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 31 августа 2004 года N 181-П .
___________________________________________
|      бланк территориального органа        |
|  Уполномоченного органа в области связи   |
|___________________________________________|
Разрешение на проектирование,
строительство (установку) РЭС И ВЧУ
-------------------
N |ПС/******           |                        от _______________
--------------------
(нужное указать)
Разрешается (указать организацию):
__________________________________________________________________
произвести проектирование, строительство (установку) РЭС/ВЧУ
(нужное указать)
---------------------------------------------------
По проекту N |                                                   |
---------------------------------------------------
Согласование (указать каких ведомств):
__________________________________________________________________
Разрешение действительно до: _____________________
Начальник территориального органа                 М.П.
по __________________________________области     __________________
(подпись)
Приложение 26
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и
регистрации радиоэлектронных средств
и высокочастотных устройств,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций РК
от 11 марта 2003 года N 13-п <*>
Сноска. Приложение 26 с изменениями - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 31 августа 2004 года N 181-П .
__________________________________________
|      бланк территориального органа       |
|  Уполномоченного органа в области связи  |
|__________________________________________|
Разрешение на ввоз РЭС И ВЧУ из-за границы
-------------------
N |В/******            |                        от _______________
--------------------
Разрешается (указать организацию):
__________________________________________________________________
ввезти из-за границы РЭС/ВЧУ на территорию Республики Казахстан
По накладной N         ___________________________________________
N инвойса              ___________________________________________
Тип оборудования:
__________________________________________________________________
Количество:            ___________________________________________
Разрешение действительно до:        ____________________
В соответствии с Постановлением Правительства РК от 30 июня 1997 года N 1037 (приложение 4,5) экспорт и импорт товаров под кодом ТН ВЭД: 8301, 8517, 8520, 8521, 8526, 8527, 8528, 8531, 9013, 9022, 8529, 8543, 8471, 8473 30, 8543 90 900 должен осуществляться по согласованию с КНБ Республики Казахстан.
Начальник территориального органа                М.П.
по ____________________________________области    ________________
(подпись)
Приложение 27 *
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и регистрации
радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
<*>
Сноска. Правила дополнены Приложением 27 - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 17 ноября 2005 года N 414-п .
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
ЭКСПЕРТИЗЫ ЭЛЕКТРОМАГНИТНОЙ
СОВМЕСТИМОСТИ РАДИОЭЛЕКТРОННОГО СРЕДСТВА
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНОЙ СЛУЖБЫ
Выдано ____________________________________________________________
на РЭС типа _______________________ со следующими данными:
Пункт установки __________________________________________________;
полный адрес
Географические координаты:
долгота ________________________ , широта ________________________.
градусы, минуты, секунды         градусы, минуты, секунды
Технические данные:
Тип передатчика:    ______________________________________________;
Частота - приема, МГц _______________, передачи, МГц _____________;
Мощность передатчика, Вт: __________________, ____________________;
Видео               Звук
Несущие частоты, МГц:     __________________, ____________________;
Видео               Звук
Программа вещания _____; Номер канала _____; Стабильность, Гц ____;
СНЧ, кГц  _____ ; Способ подачи программы на передатчик __________;
Способ приема программы ____; Прием по эфиру _____________________.
канал, область, пункт
Характеристики Антенны:
Отметка над уровнем моря ____; Высота подвеса на уровнем земли ___;
Высота мачты  ______; Азимут максимального излучения, град  ______;

Басты жапырақшасының ені 0,5, град.___; Күшейту коэффициенті, дБ___;
Фидердегі шығын коэффициенті, дБ ____; Үйектеу_____________________;
Жоспарланып отырған РЭҚ пайдалану параметрлері есептік деректерге
сәйкес болған жағдайда ____км. радиуста жұмыс істейтін
радиоэлектронды құралдармен үйлесімді болады.
Қосымша ақпарат____________________________________________________
жабдықтың типіне байланысты толтырылады
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Берілген күні "___"_________________20___жыл
_______________________     __________ М.О.   ____________________
(басшы)                 (қолы)                (аты-жөні)
Байланыс саласындағы рұқсат беру
құжаттарын және радиоэлектрондық
құралдар мен жоғарыжиілікті
құрылғыларды тіркеуді ресімдеу
Ережелеріне 28 қосымша
Ескерту: 28-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2005 жылғы 17 қарашадағы N 414-ө   бұйрығымен .
БЕКІТІЛГЕН ҚЫЗМЕТ
РАДИОЭЛЕКТРОНДЫ ҚҰРАЛЫНЫҢ ЭЛЕКТР МАГНИТТІК
ҮЙЛЕСІМДІЛІГІ САРАПТАМАСЫНЫҢ
ҚОРЫТЫНДЫСЫ
___________________________________________________________ берілді
__________________ типті РЭҚ мынадай деректерімен:
Қондырғы тұрған жер_______________________________________________;
(толық мекен-жайы)
Географиялық координаталары:
бойлық ________________________, ендік ___________________________.
градустары, минуттары,           градустары, минуттары,
секундтары                         секундтары
Техникалық деректері:
Таратқыштың қуаты, Вт___________; Сәуле шығару класы______________;
Пайдаланылатын арналардың саны ___________________________________;
Қабылдау жиілігі, тарату жиілігі, МГц немесе пайдаланылып отырған
жиілік диапазоны _________________________________________________;
Сезімталдығы, мкВ_______; Байланыс стандарты(хаттамасы)___________;
Модульдеу түрі____________;
Антеннаның сипаттамалары:
Антеннаның түрі:____________; Антеннаның диаметрі, м______________;
Күшейту коэффициенті, дБ__________;
Бүйірлік жапырақшалардың сипаттамасы______________________________;
Теңіз деңгейі үстіндегі белгі, м__________________________________;
Антеннаның жер үстіндегі іліну биіктігі, м________________________;
Ең үлкен сәуле шығару азимуты, град_______________________________;
Үйектеу_______________________________;___________________________;
қабылдау                       тарату
Орынның бұрышы, град___________;
Антеннаның шуылдық температурасы,  0 К______________________________;
Жердің жасанды серігі бойынша деректер (жердегі спутниктік станция
үшін):
ЖЖС, тұрған нүктесі, град______; Сәуленің аты_____________________;
Транспондердің N_____; БЖҮҚ бағытындағы БИСҚ, дБВт________________;
Таратқыштың типі:_________________________________________________;
Қабылдау жиілігі, МГц____________, тарату жиілігі, МГц____________;
Таратқыштың қуаты, Вт:_____________________, _____________________;
Жоспарланып отырған РЭҚ пайдалану параметрлері есептік деректерге
сәйкес болған жағдайда ____км. радиуста жұмыс істейтін
радиоэлектронды құралдармен үйлесімді болады.
Қосымша ақпарат ___________________________________________________
байланыстың түріне байланысты толтырылады
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Берілген күні "___"_________________20___жыл
_______________________     __________ М.О.    _____________________
(басшы)                (қолы)                (аты-жөні)
Байланыс саласындағы рұқсат беру
құжаттарын және радиоэлектрондық
құралдар мен жоғарыжиілікті
құрылғыларды тіркеуді ресімдеу
Ережелеріне 29 қосымша
Ескерту: 29-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ақпараттандыру
және байланыс агенттігі төрағасының 2005 жылғы 17 қарашадағы
N 414-ө   бұйрығымен .
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ҚЫЗМЕТТІҢ
РАДИОЭЛЕКТРОНДЫ ҚҰРАЛЫНЫҢ ЭЛЕКТР МАГНИТТІК
ҮЙЛЕСІМДІЛІГІ САРАПТАМАСЫНЫҢ
ҚОРЫТЫНДЫСЫ
___________________________________________________________ берілді
___________________ типті РЭҚ мынадай деректерімен:
Қондырғы тұрған жер_______________________________________________;
(толық мекен-жайы)
Географиялық координаталары:
бойлық _______________________, ендік_____________________________.
градустары, минуттары,           градустары, минуттары,
секундтары                       секундтары
Техникалық деректері:
Таратқыштың қуаты, Вт:_____________; Сәуле шығару класы____________;
Пайдаланылатын арналар саны_______________________________________;
Қабылдау жиілігі, тарату жиілігі, МГц немесе пайдаланылып отырған
жиілік диапазоны__________________________________________________;
Сезімталдығы, мкВ_______; Байланыс стандарты(хаттамасы)___________;
Антеннаның сипаттамалары:
Антеннаның түрі______________; Күшейту коэффициенті, дБ___________;
Теңіз деңгейі үстіндегі белгі, м_; Жер үстіндегі іліну биіктігі, м_;
Секторлардың саны_________________________________________________;
Секторлар бойынша ең үлкен сәуле шығару азимуты, град_____________;
Сәуле шығаратын антеннаның үйектелуі______________________________.
Жоспарланып отырған РЭҚ пайдалану параметрлері есептік деректерге
сәйкес болған жағдайда ____км. радиуста жұмыс істейтін
радиоэлектронды құралдармен үйлесімді болады.
Қосымша ақпарат ___________________________________________________
байланыстың түріне байланысты толтырылады
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Берілген күні "___"_________________20___жыл
_______________________     __________ М.О.   __________________
(басшы)                (қолы)                 (аты-жөні)

0,5 ширины главного лепестка, град. __; Коэффициент усиления, дБ _;
Коэффициент потерь в фидере, дБ ______; Поляризация ______________.
Планируемое  РЭС совместимо, с радиоэлектронными средствами, действующими в радиусе ____ км., при условии соответствия эксплуатационных параметров расчетным данным.
Дополнительная информация ________________________________________
заполняется в зависимости от типа оборудования
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Дата выдачи "___" ___________ 20__ года
_________________           __________    М.П.    _________________
(руководитель)               (подпись)               (Ф.И.О.)
Приложение 28 *
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и регистрации
радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
<*>
Сноска. Правила дополнены Приложением 28 - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 17 ноября 2005 года N 414-п .
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
ЭКСПЕРТИЗЫ ЭЛЕКТРОМАГНИТНОЙ
СОВМЕСТИМОСТИ РАДИОЭЛЕКТРОННОГО СРЕДСТВА
ФИКСИРОВАННОЙ СЛУЖБЫ
Выдано ____________________________________________________________
на РЭС типа _______________________ со следующими данными:
Пункт установки __________________________________________________;
полный адрес
Географические координаты:
долгота _________________________ , широта _______________________.
градусы, минуты, секунды         градусы, минуты, секунды
Технические данные:
Мощность передатчика, Вт ___________; Класс излучения ____________;
Количество используемых каналов __________________________________;
Частота приема/передачи, МГц  или занимаемый частотный диапазон
__________________________________________________________________;
Чувствительность, мкВ ________; Стандарт (протокол) связи ________;
Вид модуляции _______________.
Характеристики Антенны:
Тип антенны ______________________; Диаметр антенны, м ___________;
Коэффициент усиления, дБ _______;
Характеристика боковых лепистков _________________________________;
Отметка земли над уровнем моря, м  _______________________________;
Высота подвеса антенны над уровнем земли, м ______________________;
Азимут максимального излучения, град. ____________________________;
Поляризация _________________________; ___________________________;
прием                     передача
Угол места, град ______; Шумовая температура антенны, о К _________;
Данные по искусственному спутнику земли (для спутниковой земной станции):
ИСЗ, точка стояния, град. _______; Название луча _________________;
N транспондера ________; ЭИИМ в направлении на ЗССС, дБВт _________.
Планируемое  РЭС совместимо, с радиоэлектронными средствами, действующими в радиусе ____ км., при условии соответствия эксплуатационных параметров расчетным данным.
Дополнительная информация ________________________________________
заполняется в зависимости от вида связи
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Дата выдачи " ___ " ___________ 20__ года
________________           __________    М.П.     _________________
(руководитель)              (подпись)                   (Ф.И.О.)
Приложение 29 *
к Правилам оформления разрешительных
документов в области связи и регистрации
радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
<*>
Сноска. Правила дополнены Приложением 29 - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 17 ноября 2005 года N 414-п .
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
ЭКСПЕРТИЗЫ ЭЛЕКТРОМАГНИТНОЙ
СОВМЕСТИМОСТИ РАДИОЭЛЕКТРОННОГО
СРЕДСТВА ПОДВИЖНОЙ СЛУЖБЫ
Выдано ____________________________________________________________
на РЭС типа _______________________ со следующими данными:
Пункт установки __________________________________________________;
полный адрес
Географические координаты:
долгота _________________________, широта ________________________.
градусы, минуты, секунды         градусы, минуты, секунды
Технические данные:
Мощность передатчика, Вт ___________; Класс излучения ____________;
Количество используемых каналов __________________________________;
Частота приема/передачи, МГц  или занимаемый частотный диапазон
__________________________________________________________________;
Чувствительность, мкВ _________; Стандарт (протокол) связи _______.
Характеристики Антенны:
Тип антенны ___________________; Коэффициент усиления, дБ _______ ;
Отметка земли над уровнем моря, м ________________________________;
Высота подвеса антенны над уровнем земли, м ______________________;
Количество секторов ______________________________________________;
Азимут максимального излучения по секторам, град. ________________;
Поляризация излучаемой антенны ___________________________________.
Планируемое РЭС совместимо, с радиоэлектронными средствами, действующими в радиусе ____ км., при условии соответствия эксплуатационных параметров расчетным данным.
Дополнительная информация _________________________________________
заполняется в зависимости от вида связи
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Дата выдачи " __ " ___________ 20__ года
________________           __________    М.П.     ________________ ".
(руководитель)             (подпись)                 (Ф.И.О.)