Кедендiк бақылаудың кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 13 мамырдағы N 201 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 16 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2276. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 356 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.07.16 N 356 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) Бұйрығымен.
Ескерту: Барлық мәтiн бойынша:
"агенттiгiнiң" деген сөз "комитетiнiң" деген сөзбен ауыстырылды;
"Кедендiк бақылау" деген сөздердiң алдынан "Қаржы министрлiгi" деген сөздермен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2006 жылғы 10 сәуірдегі N 140 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Кеден кодексiнiң 407, 408 және 412-баптарына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН: Қараңыз.K100296
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Санаткерлiк меншiк объектiлерi бар тауарлардың тiзiлiмiн жүргiзудiң және оны кеден органдарына және мәлiмдеушiге жеткiзудiң ережесi;
2)  күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2007.11.14 N 344 Бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Кедендiк бақылау комитетiнiң Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы (И.Ы.Аңсарова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Кедендiк бақылау комитетiнiң баспасөз қызметi (А.А.Қоңлыбаева) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсiн.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Кедендiк бақылау комитетi төрағасының орынбасары  Б.Т.Әбдiшевке жүктелсiн.
Ескерту: 4-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2006 жылғы 10 сәуірдегі N 140 бұйрығымен.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тіркелген күнінен бастап күшiне енедi.
Төраға
"Кедендiк бақылаудың
кейбiр мәселелерi туралы"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгi
Кедендік бақылау комитетi
төрағасының
2003 жылғы 13 мамырдағы
N 201 бұйрығымен
бекітілген
Санаткерлiк меншiк объектiлерi бар тауарлардың тiзiлiмiн жүргiзудiң және оны кеден органдарына және мәлiмдеушiге жеткiзудiң ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Санаткерлiк меншiк объектiлерi бар тауарлардың тiзiлiмiн жүргiзудiң және оны кеден органдарына және мәлiмдеушiге жеткiзудiң ережесi (бұдан әрi - Ереже) Қазақстан Республикасы Кеден кодексiнiң (бұдан әрi - Кеден кодексi) 412-бабына сәйкес әзiрлендi және санаткерлiк меншiк объектiлерi бар тауарлардың Тiзiлiмiн (бұдан әрi - Тiзiлiм) жүргiзудiң тәртiбiн және Тiзiлiмге енгiзiлген мәлiметтердi өтiнiш берушiлерге және кеден органдарына ұсынуды анықтайды.Қараңыз.K100296

О некоторых вопросах таможенного контроля
Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 13 мая 2003 года № 201. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 мая 2003 года № 2276. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 356
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 16.07.2010 № 356 (порядок введения в действие см. п. 4).
Сноска. По тексту приказа, правил и приложений слово "Агентства" заменено словом "Комитета"; после слов  "таможенного контроля" дополнены словами "Министерства финансов" - приказом Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 10 апреля 2006 года N  140 .
В соответствии со статьями  407 408 и  412 Таможенного кодекса Республики Казахстан приказываю: см.K100296
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила ведения реестра товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности, и доведения его до таможенных органов и заявителей;
2)  (Подпункт утратил силу приказом Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов РК от 14 ноября 2007 года  N 344 ).
2. Управлению правового обеспечения Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Ансарова И.Ы.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Пресс-службе Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Конлыбаева А.А.) обеспечить опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан Абдишева Б.Т.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения   приказом Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 10 апреля 2006 года N  140 .
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя
Комитета таможенного контроля
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 13 мая 2003 года N 201
"О некоторых вопросах
таможенного контроля"
Правила
ведения реестра товаров, содержащих объекты интеллектуальной
собственности, и его доведения до таможенных органов и заявителей
1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения реестра товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности, и его доведения до таможенных органов и заявителей (далее - Правила) разработаны в соответствии со   статьей 412 Таможенного кодекса Республики Казахстан (далее - Таможенный кодекс), и определяют порядок ведения Реестра товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности (далее - Реестр), порядок учета товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности, и представления сведений, включенных в Реестр, заявителям и таможенным органам. см.K100296

2. Санаткерлiк меншiк объектiлерi (бұдан әрi - СМО) бар тауарлар Кеден кодексiнiң  413-бабында көрсетiлген талаптарды сақтаған жағдайда кеден iсi мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi орган шешiм шығарғаннан кейiн Тiзiлiмге енгiзуге жатады. Қараңыз.K100296
3. Осы Ережеде мынадай түсiнiк пайдаланылады:
тауар белгiсi - бiр жеке және заңды тұлғалардың тауарларын басқа заңды және жеке тұлғалардың бiртектi тауарларынан ажырату үшiн арналған белгi.
2. Тiзiлiм жүргiзу
4. Осы Ереженiң қосымшасына сәйкес Тiзiлiм белгiленген нысан бойынша электронды түрде жүргiзiледi.
5. Тiзiлiмге мынадай мәлiметтер енгiзiледi:
1) құқық иеленушi: орналасқан орны, заңды және почталық мекен-жайы:
телефон/факс, электрондық құжаттың адресi;
2) тиiстi санаткерлiк меншiк объектiсiн қорғау туралы ақпарат: түрi, атауы және тауар белгiсi (болған жағдайда);
3) өтiнiш берушiнiң құқығын қорғаудағы кеден органдарының әрекеттестiгi қажет мерзiм;
4) кеден iсi мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi орган берген санаткерлiк меншiк объектiлерiнiң тiркеу нөмiрi;
5) құқық иесiнiң мүдделерiн бiлдiретiн адамдар туралы мәлiметтер;
6) санаткерлiк меншiк құқығының бар екендiгiн растайтын құжаттар туралы ақпарат (тауар белгiсiне арналған куәлiк);
7) санаткерлiк меншiк объектiлерi бар тауар өндiрушiнiң атауы.
6. Санаткерлiк меншiк объектiлерi бар тауарлар Кеден кодексiнiң 413-бабының 7-тармағымен көзделген жағдайларда Тiзiлiмнен шығарылуы мүмкiн. Қараңыз.K100296
3. Тiзiлiмдегi ақпараттарды ұсыну
7. Санаткерлiк меншiк объектiлерi бар тауарды Тiзiлiмге енгiзгеннен кейiн кеден iсi мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi орган үш жұмыс күнiнiң iшiнде Қазақстан Республикасының кеден органдары қорғауға жататын объектiнiң Тiзiлiмге енгiзiлгендiгi туралы өтiнiш берушiге хабарлайды.
8. Тiзiлiм жалпыға қолжеткiзiмдi болып табылады.
кеден iсi мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi орган тоқсанына бiр реттен кем емес Тiзiлiмдi өздерi белгiлеген мерзiмдi баспа өнiмдерiнде жариялайды, аталған ақпараттың электронды бұқаралық ақпарат құралдарында таралуын қамтамасыз етедi.
Көрсетiлген ақпаратты жариялау және ұсыну кезiнде құпия сипаттағы мәлiметтердi таратудың шектеуi мен авторлық құқықтарды қорғау туралы талаптар сақталады.
9. Кедендiк бақылау және есебiн жүргiзу мақсаты үшiн, құқық иесiнiң немесе мәлiмдеушiнiң қалауы бойынша, олар Тiзiлiмге кiретiн тауарлар туралы қосымша мәлiметтердi кеден органына ұсынады:
1) заңды импорттаушылар мен экспорттаушылар туралы ақпарат;
2) контрафактiлi тауарлардың негiзгi үлесi шығарылатын және әкелiнетiн елдер туралы мәлiметтер, сондай-ақ оларға қатысты әкелетiн (әкететiн) тауарларда контрафактiлiк белгiлерi анықталған жағдайларда кеден ережелерiн сақтауын бақылауды күшейту қажет болатын импорттаушылар мен экспорттаушылар туралы мәлiметтер.
Көрсетiлген ақпарат және ондағы құпия сипаттағы мәлiметтердi тарату және авторлық құқықтарды қорғау туралы шектеу талаптары құпия сипатта болады.
"Санаткерлік меншік объектілері
бар тауарлардың тізілімін
жүргізудің және оны кеден
органдарына және мәлімдеушіге
жеткізудің ережесі"
қосымша
Ескерту: Қосымшаның оң жақ жоғары бұрышындағы "Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттiгі төрағасының 2003 жылғы 13 мамырдағы N 201 бұйрығымен бекiтiлген" деген сөздер алып тасталды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2006 жылғы 10 сәуірдегі N 140   бұйрығымен .
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Кедендік бақылау комитетiнiң
санаткерлік меншік объектілері бар
тауарлардың тізілімі
____________________________________________________________________
р/| СМО  |  СМО   | Санат. |Тіркеу| СМО   |Тауар  |Қорғау |Тізілім.
б | бар  |құқық   |керлік  |нөмері| бар   |белгі. |мерзімі| нен
N |тауар.| иесі/  |меншік  |      | тауар |сіне   |       | алу
| лар  |байланыс|объекті.|      |өндіру.|арнал. |       |туралы
|      |жасайтын|лерінің |      |шінің  | ған   |       |мәлімет.
|      |  адам  | түрі,  |      |атауы  |куәлік.|       |  тер
|      |(элек.  | атауы  |      |       | тің   |       |
|      |тронды  |        |      |       |нөмірі/|       |
|      | құжат  |        |      |       |басқа  |       |
|      |адресі) |        |      |       |құжат. |       |
|      |        |        |      |       | тар   |       |
____________________________________________________________________
1   2       3        4       5      6        7       8       9
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгi
Кедендiк бақылау комитетiнiң
төрағасының
2003 жылғы 13 мамырдағы
N 201 бұйрығымен бекiтiлген
Кедендiк ресiмдеу жөнiндегі мамандарды
аттестациялаудың ережесi

2. Товары, содержащие объекты интеллектуальной собственности (далее - ОИС), подлежат внесению в Реестр после принятия решения уполномоченным органом по вопросам таможенного дела при соблюдении условий, указанных в  статье 413 Таможенного кодекса. см.K100296
3. В настоящих Правилах используется следующее понятие:
товарный знак - обозначение для отличия товаров одних физических и юридических лиц от однородных товаров других физических и юридических лиц.
2. Ведение Реестра
4. Реестр ведется в электронном виде по установленной форме согласно приложению к настоящим Правилам.
5. В Реестр вносятся следующие сведения:
1) правообладатель: местонахождение, юридический и почтовый адрес, телефон/факс, адрес электронного документа;
2) информация о подлежащем защите объекте интеллектуальной собственности: вид, наименование и товарный знак (при его наличии);
3) срок, в течение которого необходимо содействие таможенных органов в защите прав заявителя;
4) регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности, выданный уполномоченным органом по вопросам таможенного дела;
5) сведения о лицах, представляющих интересы правообладателя;
6) информация о документе, подтверждающем право интеллектуальной собственности (свидетельство на товарный знак);
7) наименование производителей товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности.
6. Товары, содержащие объекты интеллектуальной собственности, могут быть исключены из Реестра в случаях, предусмотренных пунктом 7   статьи 413 Таможенного кодекса. см.K100296
3. Представление информации, содержащейся в Реестре
7. После внесения товара, содержащего объекты интеллектуальной собственности, в Реестр, уполномоченный орган по вопросам таможенного дела в течение трех рабочих дней уведомляет заявителя о внесении в Реестр объекта, подлежащего защите таможенными органами Республики Казахстан.
8. Реестр является общедоступным.
Уполномоченный орган по вопросам таможенного дела не реже одного раза в квартал производит публикацию Реестра в определенных им периодических печатных изданиях, обеспечивает распространение данной информации в электронных средствах массовой информации.
9. Для целей таможенного контроля и учета, по желанию правообладателя или заявителя, ими в таможенные органы представляются дополнительные сведения о товарах, включаемых в Реестр:
1) информация о легальных импортерах и экспортерах;
2) сведения о странах, в которых производится и из которых ввозится основная доля контрафактных товаров, а также сведения об импортерах и экспортерах, в отношении которых необходимо усилить контроль за соблюдением таможенных правил в случае выявления признаков контрафактности ввозимых (вывозимых) товаров.
Указанная информация носит конфиденциальный характер и на нее распространяется требования об ограничении распространения сведений конфиденциального характера и защите авторских прав.
Приложение
к Правилам ведения реестра товаров,
содержащих объекты интеллектуальной
собственности, и его доведения
до таможенных органов и заявителей
Сноска. В приложение внесены изменения   приказом Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 10 апреля 2006 года N  140 .
Реестр
товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности,
Комитета таможенного контроля Министерства финансов
Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
N  !То- !Правооблада-!Вид,   !Регист-!Наимено-!Номер !Срок!Сведе-
п/п!вары!тель ОИС/   !наиме- !рацион-!вание   !свиде-!за- !ния об
!со- !контактные  !нова-  !ный    !произво-!тель- !щиты!исклю-
!дер-!лица (адрес !ние    !номер  !дителей !ства  !    !чении
!жа- !электронного!объек- !       !товаров,!на то-!    !из
!щие !документа)  !та ин- !       !содержа-!варный!    !Реестра
!ОИС !            !теллек-!       !щих ОИС !знак/ !    !
!    !            !туаль- !       !        !другие!    !
!    !            !ной    !       !        !доку- !    !
!    !            !собст- !       !        !менты !    !
!    !            !веннос-!       !        !      !    !
!    !            !ти     !       !        !      !    !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2 !      3     !   4   !   5   !   6    !   7  !  8 !   9
-------------------------------------------------------------------
Утверждены
приказом Председателя
Комитета таможенного контроля
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 13 мая 2003 года N 201
"О некоторых вопросах
таможенного контроля"
Правила аттестации
специалистов по таможенному оформлению
Сноска. Подпункт2) утратил силу приказом Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов РК от 14 ноября 2007 года  N 344 .
Извлечение из   приказа Председателя Комитета
таможенного контроля Министерства финансов РК

Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2007 жылғы 14 қарашадағы  N 344   бұйрығымен.
Үзінді:
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  27  және  40-баптарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кедендік бақылаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2003 жылғы 13 мамырдағы N 201   бұйрығының 1-тармағы  2-тармақшасының күші жойылды (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2003 жылғы 16 мамырда N 2276 болып тіркелген, "Ресми газетте" 2003 жылғы 26 шілдеде N 30(135) жарияланған) деп танылсын;

от 14 ноября 2007 года N 344
В соответствии со статьями  27_ и  40_ Закона Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу  подпункт 2 пункта 1 приказа Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 13 мая 2003 года N 201 "О некоторых вопросах таможенного контроля" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 16 мая 2003 года за N 2276, опубликованный в "Официальной газете", 26 июля 2003 года, N 30 (135)).