Бағалы қағаздар рыногында кәсiби қызмет түрлерiн қоса атқару туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 133 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 22 мамырда N 2302. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 27 қазандағы N 379 (V032583) қаулысымен.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 28-бабының 2-тармағына сәйкес, бағалы қағаздар рыногындағы кәсіби қызметті реттеу және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актілерін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызметтердің мынадай түрлерін қоса атқаруға рұқсат етіледі деп айқындалсын:
1) кастодиандық - брокерлiк және дилерлiк қызметпен және бағалы қағаздармен операциялар бойынша өзара талаптар мен мiндеттемелердi айқындау жөнiндегi қызметпен (клирингтiк қызметпен);
2) жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi - зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметті жинақтаушы зейнетақы қорлары дербес жүзеге асыратын жағдайларды қоспағанда, бағалы қағаздар портфелiн басқару жөнiндегi қызметпен, сондай-ақ брокерлiк және дилерлiк қызметпен;
3) депозитарлық - ашық халықтық акционерлiк қоғамның бағалы қағаздарын ұстаушылар тiзiлiмiн жүргiзу жөнiндегі қызметпен және бағалы қағаздармен жасалатын операциялар бойынша өзара талаптар мен мiндеттемелердi айқындау жөнiндегi қызметпен (клирингтiк қызметпен);
4) брокерлік және дилерлік - кастодиандық қызметпен және бағалы қағаздар портфелін басқару жөніндегі қызметпен.
2. Осы қаулы күшіне енген күннен бастап Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы Директоратының "Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызметтердің түрлерін қоса атқару туралы" 2000 жылғы 26 ақпандағы N 66 қаулысының күші жойылды деп танылсын (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1077 тіркелген, "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналында 2000 жылғы наурызда N№3 жарияланған).
3. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті және бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушының және "Қазақстан Тізілім ұстаушылар Қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігінің мүшелері болып табылмайтын бағалы қағаздар ұстаушылардың тізілімін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға және "Қазақстан Тізілім ұстаушылар Қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, сондай-ақ бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушыға, "Бағалы қағаздар Орталық депозитарийі" ЖАҚ-на, бағалы қағаздар рыногында кастодиандық қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға, жинақтаушы зейнетақы қорларына және "Активтерді Басқару Қауымдастығы" қауымдастық нысанындағы Заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.

О совмещении видов профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 133. Зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 мая 2003 года N 2302. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 379 (V032583)
В соответствии с пунктом 2 статьи 28  Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", в целях регулирования профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг и приведения нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Определить, что на рынке ценных бумаг допускается совмещение следующих видов профессиональной деятельности:
1) кастодиальной - с брокерской и дилерской деятельностью и деятельностью по определению взаимных требований и обязательств (клиринговой деятельностью) по операциям с ценными бумагами;
2) по инвестиционному управлению пенсионными активами накопительных пенсионных фондов - с деятельностью по управлению портфелем ценных бумаг, за исключением случаев, когда деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами осуществляется накопительными пенсионными фондами самостоятельно, а также с брокерской и дилерской деятельностью;
3) депозитарной - с деятельностью по ведению реестра держателей ценных бумаг открытого народного акционерного общества и деятельностью по определению взаимных требований и обязательств (клиринговой деятельностью) по операциям с ценными бумагами;
4) брокерской и дилерской - с кастодиальной деятельностью и деятельностью по управлению портфелем ценных бумаг.
2. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившим силу постановление  Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 26 февраля 2000 года N 66 "О совмещении видов профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1077, опубликованное в марте 2000 года в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана" N 3).
3. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения всех заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг и деятельность по ведению реестра держателей ценных бумаг, не являющихся членами организатора торгов с ценными бумагами и Объединения юридических лиц "Казахстанская Ассоциация Реестродержателей", а также до сведения организатора торгов с ценными бумагами, ЗАО "Центральный депозитарий ценных бумаг", организаций, осуществляющих кастодиальную деятельность на рынке ценных бумаг, накопительных пенсионных фондов, Объединения юридических лиц "Казахстанская Ассоциация Реестродержателей" и Объединения юридических лиц в форме Ассоциации "Ассоциация Управляющих активами".

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
5. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Ұлттық Банк
Төрағасы

4. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Национального Банка