Кеден құжаттарының электрондық көшірмелерінің құрылымдарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 22 мамырдағы N 232 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 24 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2309. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 21 қыркүйектегі № 474 Бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.21 № 474 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің 38238331731838638738836476, 424426435-баптарына сәйкес кеден құжаттарының электрондық нысандарын ақпараттық технологияларды пайдалана отырып өңдеу мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Жүк кедендік декларация (бұдан әрі - ЖКД) мен кедендік құн декларациясының (бұдан әрі - КҚД) электрондық көшірмелерінің құрылымдары (1-Қосымша); Қараңыз.k100296
2) Жеткізілуді бақылау құжатының (бұдан әрі - ЖБҚ) электрондық көшірмесінің құрылымы (2-Қосымша);
2. Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы (И.Ы.Аңсарова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Баспасөз қызметі осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігі Кеден комитетінің "Жүк кедендік декларация мен кедендік құн декларациясының электрондық көшірмелерінің құрылымдарын бекіту туралы" 1998 жылғы 30 қарашасындағы N 240-П бұйрығының күші жойылсын деп танылсын (Қазақстан Республикасы Мемлекеттік әділет министрлігінде 1998 жылы 2 желтоқсанда N 687-інші болып тіркелген, 1999 жылы N 6 "Нормативтік құқықтық акт бюллетенінде" жарияланған).
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті төрағасының орынбасарына А.Е. Мамбеталинге жүктелсін.
Ескерту: 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Төрағасының 2006 жылғы 24 шілдедегі N 252 бұйрығымен.
6. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Төрағаның
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 22 мамырдағы
N 232 "Кеден құжаттарының
электрондық көшірмелерінің
құрылымдарын бекіту туралы"
бұйрығына
1-Қосымша
Жүк кедендік декларациясының электрондық
көшірмесінің құрылымы
Ескерту: 1-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 1 желтоқсандағы N 537ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 29 маусымдағы N 243 (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) бұйрықтарымен.
____________________________________________________________________
Жүк кедендік декларация (негізгі парақтың сыртқы құрылымы)
____________________________________________________________________
ДБ аты -  * .DCL
____________________________________________________________________
Жиектің атауы |     Пішімі      |           Мазмұны
____________________________________________________________________
| Түрі | Ұзындығы |
____________________________________________________________________

Об утверждении структур электронных копий таможенных документов
Приказ и.о. Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 22 мая 2003 года N 232. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 мая 2003 года N 2309. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2010 года № 474
Сноска. Утратил силу с 01.01.2011 приказом Министра финансов РК от 21.09.2010 № 474.
В соответствии со статьями  382 ,  383 ,  317 ,  318 ,  386 ,  387 ,  388 ,  364 ,  76  ,  424 ,  426 ,  435 Таможенного кодекса Республики Казахстан для обработки электронных форм таможенных документов с использованием информационных технологий, приказываю:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Структуры электронных копий грузовой таможенной декларации (далее - ГТД) и декларации таможенной стоимости (далее - ДТС) (Приложение 1); см.K100296
2) Структуру электронной копии документа контроля доставки (далее - ДКД) (Приложение 2).
2. Управлению правового обеспечения (Ансарова И.Ы.) направить на государственную регистрацию настоящий приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Пресс-службе обеспечить опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Признать утратившим силу  Приказ Таможенного комитета Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 30 ноября 1998 года N 240-П "Об утверждении структур электронных копий грузовой таможенной декларации и декларации таможенной стоимости" (Регистрация в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 2 декабря 1998 года N 687, опубликован в "Бюллетене нормативных правовых актов РК" N 6, 1999 г.).
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан Мамбеталина А.Е.  <*>
Сноска. Пункт 5 в редакции - приказом Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 24 июля 2006 года N  252 (вводится в действие c 1 сентября 2006 года).
6. Настоящий Приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Председателя
Приложение 1
к приказу Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 22 мая 2003 года N 232
"Об утверждении структур
электронных копий
таможенных документов"  <*>
Сноска. Приложение с изменениями - приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 1 декабря 2003 года  N 537 ; от 29 июня 2005 года N  243 (вводится в действие c 1 сентября 2005 года).
Структура электронной копии грузовой таможенной декларации
-------------------------------------------------------------------
Грузовая таможенная декларация (внешняя структура основного листа)
-------------------------------------------------------------------
Имя БД - *.DCL
-------------------------------------------------------------------
Наименование !     Формат    !             Содержимое
поля         !---------------!
!  тип  ! длина !
-------------------------------------------------------------------

1       |  2   |    3     |              4
____________________________________________________________________
SCHET            C       80      Уәкілетті адамдардың қолдары
STEPCTRL         C       10      бақылау кезеңдері
TYP_DTC          C        1      КҚД (1 - КҚД-1, 2 - КҚД-2) түрі
NBLANK           C       10      бланктің есептік нөмірі (КД-1,2)
ND               C       19      ЖКД тіркеу нөмірі (7-топ)
G011             C        2      тауарды өткізу бағыты
G012             C        2      негізгі кеден режимінің коды
G0131            C        3      операцияның белгісі (КО үшін)
G021             C       12      жүк жөнелтуші ОКПО коды
G022             C       80      Жөнелтушінің атауы
G023             C       80      Жөнелтушінің почталық мекен-жайы
G024A            C        2      Жөнелтушінің санаты
G024B            C        2      Жөнелтуші KATO коды
G024C            C       12      Жөнелтушінің СТН
G031             N        2      ЖКД парағының реттік нөмірі
G032             N        2      ЖКД парақтарының жалпы саны
G04              N        4      Бейімдік парақтардың жалпы саны
G05              N        3      Барлық тауарлардың атаулары
G06              N        6      Орындардың саны
G081             C       12      Жүк алушы ОКПО коды
G082             C       80      Алушының атауы
G083             C       80      Алушының почталық мекен-жайы
G084A            C        2      Алушының санаты
G084B            C        2      Алушы KATO коды
G084C            C       12      Алушының СТН
G091             C       12      Келісім-шарт ұстаушы ОКПО коды
G092             C       80      Келісім-шарт ұстаушының атауы
G093             C       80      Келісім-шарт ұстаушының мекен-жайы
G094A            C        2      Келісім-шарт ұстаушының санаты
G094B            C        2      Келісім-шарт ұстаушы KATO коды
G094C            C       12      Келісім-шарт ұстаушының СТН
G10              C        3      Резерв
G11              C        3      Сауда жасаушы елдің коды
G12              N       15.2    Жалпы кедендік құн
G13              C        8      Акциздік маркілердің саны
G141             C       12      Декларанттың ОКПО коды
G142             C       80      Декларант/брокердің атауы
G143             C       80      Декларант/брокердің почталық
мекен-жайы
G144A            C        2      Декларанттың санаты
G144B            C        2      Декларанттың KATO коды
G144C            C       12      Декларанттың СТН
G144D            C       15      Брокердің лицензия/рұқсатының N
G145             D        8      Брокердің лицензия/рұқсатының
берілген күні

1       !   2   !   3   !                  4
-------------------------------------------------------------------
SCHET             C      80    подписи уполномоченных лиц
STEPCTRL          C      10    этапы контроля
TYP_DTC           C       1    Тип ДТС (1 - ДТС-1, 2 - ДТС-2)
NBLANK            C      10    учетный номер бланка (ТД-1,2)
ND                C      19    регистрационный номер ГТД (гр.7)
G011              C       2    направление перемещения товара
G012              C       2    код основного таможенного режима
G0131             C       3    признак операции (для КО)
G021              C      12    код ОКПО отправителя груза
G022              C      80    наименование отправителя
G023              C      80    почтовый адрес отправителя
G024A             C       2    категория отправителя
G024B             C       2    код КАТО отправителя
G024C             C      12    РНН отправителя
G031              N       2    порядковый номер листа ГТД
G032              N       2    общее количество листов в ГТД
G04               N       4    общее кол-во листов спецификации
G05               N       3    всего наименований товаров
G06               N       6    количество мест
G081              C      12    код ОКПО получателя груза
G082              C      80    наименование получателя
G083              C      80    почтовый адрес получателя
G084A             C       2    категория получателя
G084B             C       2    код КАТО получателя
G084C             C      12    РНН получателя
G091              C      12    код ОКПО контрактодержателя
G092              C      80    наименование контрактодержателя
G093              C      80    адрес контрактодержателя
G094A             C       2    категория контрактодержателя
G094B             C       2    код КАТО контрактодержателя
G094C             C      12    РНН контрактодержателя
G10               C       3    резерв
G11               C       3    код торгующей страны
G12               N     15.2   общая таможенная стоимость
G13               C       8    количество акцизных марок
G141              C      12    код ОКПО декларанта
G142              C      80    наименование декларанта/брокера
G143              C      80    почтовый адрес декларанта/брокера
G144A             C       2    категория декларанта
G144B             C       2    код КАТО декларанта
G144C             C      12    РНН декларанта
G144D             C      15    N лицензии/разрешения брокера
G145              D       8    дата выдачи лиценз./разреш. брокера

G15              C       17      Жөнелтуші ел
G15A             C        3      Жөнелтуші елдің коды
G16              C       17      Шыққан ел
G17A             C        3      Баратын елдің коды
G17B             C       17      Баратын ел
G180             N        6      Жөнелту кезіндегі көлік
құралдарының саны
G181             C       40      Көлік құралдарының сипаттамасы
G182             C        3      Көлік құралдары тиесілі елдің коды
G19              C        1      Контейнерлік тасымалдардың белгісі
G201             N        2      Жеткізілу шартының сандық коды
G202             C        3      Жеткізілу шартының қысқаша әріптік
коды
G2021            C       25      Тауардың жеткізілу пункті
G203             C        2      Валютаның түсу коды
G204             C        2      Шетелдік әріптеспен есеп айырысу
нысанының коды
G210             N        6      Шекарадағы көлік құралының саны
G211             C       40      Көлік құралдарының ситаттамасы
G212             C        3      Көлік құралы тиесілі елдің коды
G221             C        3      Келісім-шарт/төлем валютасының коды
G222             N       15.2    Жүктің жалпы фактуралық құны
G23              N        9.2    Валютаның бағамы
G24              C        3      Мәміленің сипаты
G251             C        2      Шекарадағы көліктің түрі
G261             C        2      Ел ішіндегі көліктің түрі
G27              C       20      Мәміле паспортын ресімдеу күні
G281             C       70      Банктің ОКПО коды, банктің/мәміле
паспортының СТН
G282             C       70      Мәмілеге қызмет көрсететін банктің
атауы
G282D            D        8      Мәміле паспортының берілген күні -
бартер, аралас операциялар
G283             C       70      Мәмілеге қызмет көрсететін банктің
мекен-жайы
G284             C       20      Ұйымның банктегі есеп шотының
нөмірі
G29              C        5      Шекарадағы кеденнің коды
G30              C       15      Жүкті ресімдеуші қойма
лицензиясының N
G311             N        6      Тауар орындарының саны
G312             C      150      Тауардың жазбасы мен сипаттамасы
G313             C       50      Жүк орындарының және тауарларды
таңбалаудың түрі
G315             C       13      Қосымша өлшем бірлігінің атауы
G315A            N       11.2    Тауардың саны (қосымша өлшем
бірлігі)
G315C            N       11.2    Физикалық көлем бірлігінің саны
G315CN           C       13      Физикалық көлем бірлігінің атауы
G317IZG          C       50      Дайындаушы фирманың атауы
G3160            N        6      Контейнерлердің саны

G15               C      17    страна отправления
G15A              C       3    код страны отправления
G16               C      17    страна происхождения
G17A              C       3    код страны назначения
G17B              C      17    страна назначения
G180              N       6    кол-во транспортных средств при
отпр.
G181              C      40    описание транспортных средств
G182              C       3    код страны принадлежности транс.сред.
G19               C       1    признак контейнерных перевозок
G201              N       2    цифровой код условия поставки
G202              C       3    краткий буквенный код усл. поставки
G2021             C      25    пункт поставки товара
G203              C       2    код поступления валюты
G204              C       2    код формы расчета с ин. партнер.
G210              N       6    кол-во транспортных средств на гран.
G211              C      40    описание транспортных средств
G212              C       3    код страны принадл. транспорта
G221              C       3    код валюты контракта/платежа
G222              N     15.2   общая фактурная стоимость груза
G23               N      9.2   курс валюты
G24               C       3    характер сделки
G251              C       2    вид транспорта на границе
G261              C       2    вид транспорта внутри страны
G27               C      20    дата оформления паспорта сделки
G281              C      70    код ОКПО банка, РНН банка/паспорт
сделки
G282              C      70    наименование банка, обсл. сделку
G282D             D       8    дата выдачи паспорта сделки -
бартер, смешанные операции
G283              C      70    адрес банка, обслуживающ. сделку
G284              C      20    N р/с организации в банке
G29               C       5    код таможни на границе
G30               C      15    N лицензии склада оформл. груза
G311              N       6
количество мест товара
G312              C     150    описание и хар-ка товара
G313              C      50    вид груз. мест и маркировки товаров
G315              C      13    наимен. доп. един. измерения
G315A             N     11.2   количество товара (доп. ед.
измерения)
G315C             N     11.2   кол-во в ед. физического объема
G315CN            C      13    наимен. единиц физическ. объема
G317IZG           C      50    наименование фирмы-изготовителя
G3160             N       6    кол-во контейнеров

G3161            C       50      Контейнерлердің нөмірлері
G32              N        3      Тауардың N
G33              C        10      Тауардың СЭҚ ТН бойынша коды
G330             C        3      Резерв
G331             C        2      Тарифтік емес реттеудің қосымша
белгісі
G34              C        3      Шыққан елдің коды
G35              N       17.6    Жалпы салмағы (кг)
G36              C        5      Төлемдер төлеудің
преференциялары, ерекшеліктері
G37              C        6      Рәсім
G38              N       17.6    Таза салмағы (кг)
G39              N       17.6    Квота
G40              C       19      Алдыңғы құжат
G41A             C        3      Қосымша өлшем бірлігінің коды
G42              N       15.2    Тауардың фактуралық құны
G43              C        1      Кедендік құнды түзету белгісі
G441A            C       17      Лицензияның нөмірі
G441B            D        8      Лицензияның берілген күні
G441C            D        8      Лицензияның қолданылу мерзімі
G442             C       50      Көлік құжатының нөмірі
G443             C       50      өнімдерден ерекшелінетін шарттың
нөмірі және күні
G444A            C       70      Сатып алу-сату, айырбастау
келісім-шартының нөмірі
G444B            D        8      Сатып алу-сату, айырбастау
келісім-шартының күні
G445A            C       50      Қайта өңдеуге арналған лицензияның
нөмірі
G445B            D        8      Қайта өңдеуге арналған лицензияның
берілген күні
G445C            D        8      Қайта өңдеуге арналған лицензияның
қолданылу мерзімі
G446A            C       50      Мемлекеттік органдар рұқсатының
нөмірі
G446B            D        8      Мемлекеттік органдар рұқсатының
күні
G446C            D        8      Сертификаттың қолданылу мерзімі
G447A            C       50      Кеден төлемдерінен босату нөмірі
G447B            D        8      Кеден төлемдерінен босату
нұсқамасының күні
G447S            C       50      Шығу сертификаттары туралы деректер
G447L            C       50      ҚР ҰБ рұқсаты
G447LA           D        8      ҚР ҰБ рұқсатының берілген күні
G448A            C       50      Уақытша әкелу/әкету, мемлекет
пайдасы үшін бас тарту
G448B            D        8      Қайтарылған күні
G45              N       15.2    Тауардың кедендік құны
G46              N       12.2    Тауардың статистикалық құны
G471             C        2      Төлемнің түрі (кеден алымдары -
теңге)
G471A            C        2      Төлемнің түрі (кеден алымдары -
шет елдік валюта)
G471B            C        2      Төлемнің түрі (кеден бажы)
G471C            C        2      Төлемнің түрі (акциз)
G471D            C        2      Төлемнің түрі (ҚҚС)
G471F            C        2      Төлемнің түрі (резерв)
G471G            C        2      Төлемнің түрі (резерв)
G471H            C        2      Төлемнің түрі (резерв)
G472             N       15.2    есептеу негізі (алымдар - теңге)
G472A            N       15.2    есептеу негізі (алымдар - шетелдік
валюта)

G3161             C      50    номера контейнеров
G32               N       3    номер товара
G33               C      10    код товара по ТН ВЭД
G330              C       3    резерв
G331              C       2    доп. признак нетарифного регул.
G34               C       3    код страны происхождения
G35               N     17.6   вес брутто (кг)
G36               C       5    преференции, особ. уплаты платежей
G37               C       6    процедура
G38               N     17.6   вес нетто (кг)
G39               N     17.6   квота
G40               C      19    предшествующий документ
G41A              C       3    код дополнит. единицы измерения
G42               N     15.2   фактурная стоимость товара
G43               C       1    признак корректир. тамож. стоимости
G441A             C      17    номер лицензии
G441B             D       8    дата выдачи лицензии
G441C             D       8    срок действия лицензии
G442              C      50    номер транспортного документа
G443              C      50    N и дата догов. отличн. от прод.
G444A             C      70    номер контр. купли/прод. мены
G444B             D       8    дата контр. купли/продажи мены
G445A             C      50    N лицензии на переработку
G445B             D       8    дата выдачи лицензии на переработку
G445C             D       8    срок действия лиценз. на переработку
G446A             C      50    номер разрешения гос. органов
G446B             D       8    дата разрешения гос. органов
G446C             D       8    срок действия сертификата
G447A             C      50    N освоб. от таможен. платежей
G447B             D       8    дата пред. освоб. от тамож. платежей
G447S             C      50    данные о сертификатах происхождения
G447L             C      50    разрешения НБ РК
G447LA            D       8    дата выдачи разрешения НБ РК
G448A             C      50    врем. ввоз/вывоз, отказ в пол.гос-ва
G448B             D       8    дата возврата
G45               N     15.2   таможенная стоимость товара
G46               N     12.2   статистическая стоимость товара
G471              C       2    вид платежа (тамож. сборы - тенге)
G471A             C       2    вид платежа (тамож. сборы - ин.
валюта)
G471B             C       2    вид платежа (тамож. пошлина)
G471C             C       2    вид платежа (акциз)
G471D             C       2    вид платежа (НДС)
G471F             C       2    вид платежа (резерв)
G471G             C       2    вид платежа (резерв)
G471H             C       2    вид платежа (резерв)
G472              N     15.2   основа начисления (сборы - тенге)
G472A             N     15.2   основа начисления (сборы -
ин.валюта)

G472B            N       19.6    есептеу негізі (баж)
G472C            N       15.2    есептеу негізі (акциз)
G472D            N       15.2    есептеу негізі (ҚҚС)
G472F            N       15.2    есептеу негізі (резерв)
G472G            N       15.2    есептеу негізі (резерв)
G472H            N       15.2    есептеу негізі (резерв)
G473             C       12      Ставка (кеден алымдары - теңге)
G473A            C       12      Ставка (кеден алымдары - шетелдік
валюта)
G473B            C       12      Ставка (кеден бажы)
G473C            C       12      Ставка (акциз)
G473D            C       12      Ставка (ҚҚС)
G473F            C       12      Ставка (резерв)
G473G            C       12      Ставка (резерв)
G473H            C       12      Ставка (резерв)
G474             N       15.2    Сома (кеден алымдары - теңге)
G474A            N       15.2    Сома (кеден алымдары - шетелдік
валюта)
G474B            N       15.2    Сома (кеден бажы)
G474C            N       15.2    Сома (акциз)
G474D            N       15.2    Сома (ҚҚС)
G474F            N       15.2    Сома (резерв)
G474G            N       15.2    Сома (резерв)
G474H            N       15.2    Сома (резерв)
G475             C        2      Төлем тәсілі (кеден алымдары -
теңге)
G475A            C        2      Төлем тәсілі (кеден алымдары -
шетелдік валюта)
G475B            C        2      Төлем тәсілі (кеден бажы)
G475C            C        2      Төлем тәсілі (акциз)
G475D            C        2      Төлем тәсілі (ҚҚС)
G475F            C        2      Төлем тәсілі (резерв)
G475G            C        2      Төлем тәсілі (резерв)
G475H            C        2      Төлем тәсілі (резерв)
G48              D        8      Төлемдерді кейінгі қалдыру
G491             C       11      Кеден қоймасы лицензиясының нөмірі
G492             D        8      Кеден қоймасы лицензиясының
берілген күні
G501             C       70      Тасымалдаушы туралы
мәліметтер/бастарту себептері
(акциздік маркалар серияларының
нөмірлері)
G502             D        8      Жүкті жеткізу күні - транзит
G511             C        5      Аралық кеденнің коды
G512             C        5      Аралық кеденнің коды
G52              C        3      Резерв
G531             C       19      ЖБҚ нөмірі
G532             C       15      ХЖТ кітапшасының нөмірі
G532D            D        8      ХЖТ кітапшасы берілген күні
G533             C        5      Баратын (транзиттік) кеденнің коды
G541             C       30      ЖКД ресімдеу орны
G542             D        8      ЖКД ресімделген күні
GA1              C       20      Декларанттың есеп-шоты (теңге)
GA2              C       80      Банктің атауы (теңге)
GA1A             C       20      Декларанттың есеп-шоты (валюта)
GA2A             C       80      Банктің атауы (валюта)

G472B             N     19.6   основа начисления (пошлина)
G472C             N     15.2   основа начисления (акциз)
G472D             N     15.2   основа начисления (НДС)
G472F             N     15.2   основа начисления (резерв)
G472G             N     15.2   основа начисления (резерв)
G472H             N     15.2   основа начисления (резерв)
G473              C      12    ставка (таможенные сборы - тенге)
G473A             C      12    ставка (таможенные сборы -
ин.валюта)
G473B             C      12    ставка (таможенная пошлина)
G473C             C      12    ставка (акциз)
G473D             C      12    ставка (НДС)
G473F             C      12    ставка (резерв)
G473G             C      12    ставка (резерв)
G473H             C      12    ставка (резерв)
G474              N     15.2   сумма (таможенные сборы - тенге)
G474A             N     15.2   сумма (таможенные сборы - ин.валюта)
G474B             N     15.2   сумма (таможенная пошлина)
G474C             N     15.2   сумма (акциз)
G474D             N     15.2   сумма (НДС)
G474F             N     15.2   сумма (резерв)
G474G             N     15.2   сумма (резерв)
G474H             N     15.2   сумма (резерв)
G475              C       2    способ платежа (там.сборы - тенге)
G475A             C       2    способ платежа (там.сборы -
ин.валюта)
G475B             C       2    способ платежа (там.пошлина)
G475C             C       2    способ платежа (акциз)
G475D             C       2    способ платежа (НДС)
G475F             C       2    способ платежа (резерв)
G475G             C       2    способ платежа (резерв)
G475H             C       2    способ платежа (резерв)
G48               D       8    отсрочка платежей
G491              C      11    номер лицензии таможен. склада
G492              D       8    дата выдачи лиценз. там.склада
G501              C      70    сведения о перевозч./прич.отказ
(номера серий акцизных марок)
G502              D       8    дата доставки груза - транзит
G511              C       5    код промежуточной таможни
G512              C       5    код промежуточной таможни
G52               C       3    резерв
G531              C      19    номер ДКД
G532              C      15    номер книжки МДП
G532D             D       8    дата книжки МДП
G533              C       5    код таможни назначения (транзит)
G541              C      30    место оформления ГТД
G542              D       8    дата оформления ГТД
GA1               C      20    р/с декларанта (тенге)
GA2               C      80    наименование банка (тенге)
GA1A              C      20    р/с декларанта (валюта)
GA2A              C      80    наименование банка (валюта)

GB11             C        2      алымдар жиынтығы (В тобы) - теңге
шифр
GB12             N       15.2    алымдар жиынтығы (В тобы) - теңге
сома
GB13             C       17      алымдар жиынтығы (В тобы) - теңге
атауы
GB21             C        2      алымдар жиынтығы (В тобы) - валюта
шифр
GB22             N       15.2    алымдар жиынтығы (В тобы) - валюта
сома
GB23             C       17      алымдар жиынтығы (В тобы) - валюта
атауы
GB24             C        3      алымдар жиынтығы (В тобы) -
валюта, валютаның коды
GB25             N        9.4    алымдар жиынтығы (В тобы) -
валютаның коэффициенті
GB31             C        2      баждың жиынтығы (В тобы) - шифр
GB32             N       17.2    баждың жиынтығы (В тобы) - сома
GB33             C       17      баждың жиынтығы (В тобы) - атауы
GB34             C        3      баждың жиынтығы (В тобы) -
валютаның коды
GB35             N        9.4    баждың жиынтығы (В тобы) -
коэффициенті
GB36             C        2      баждың жиынтығы (В тобы) -
қамтамасыз етілу түрі
GB37             N       17.2    баждың жиынтығы (В тобы) - кейінге
қалдырылу сомасы
GB38             C       17      баждың жиынтығы (В тобы) - атауы
GB41             C        2      акциздердің жиынтығы (В тобы) -
шифры
GB42             N       17.2    Акциздердің жиынтығы (В тобы) -
сомасы
GB43             C       17      акциздердің жиынтығы (В тобы) -
атауы
GB44             C        3      акциздердің жиынтығы (В тобы) -
валютаның коды
GB45             N        9.4    акциздердің жиынтығы (В тобы) -
коэффициенті
GB46             C        2      акциздердің жиынтығы (В тобы) -
қамтамасыз етілу түрі
GB47             N       17.2    акциздердің жиынтығы (В тобы) -
қамтамасыз етілу сомасы
GB48             C       17      акциздердің жиынтығы (В тобы) -
атауы
GB51             C        2      ҚҚС жиынтығы (В тобы) - шифр
GB52             N       17.2    ҚҚС жиынтығы (В тобы) - сома
GB53             C       17      ҚҚС жиынтығы (В тобы) - атауы
GB54             C        3      ҚҚС жиынтығы (В тобы) - валютаның
коды
GB55             N        9.4    ҚҚС жиынтығы (В тобы) -
коэффициенті
GB56             C        2      ҚҚС жиынтығы (В тобы) - қамтамасыз
етілу түрі
GB57             N       17.2    ҚҚС жиынтығы (В тобы) -
қамтамасыз етілу сомасы
GB58             C       17      ҚҚС жиынтығы (В тобы) - атауы
GB61             C        2      Резерв
GB62             N       17.2    Резерв
GB63             C       17      Резерв
GB64             C        3      Резерв
GB65             N        9.4    Резерв
GB66             C        2      Резерв

GB11              C       2    Итоги (гр.В) сборы - тен. шифр
GB12              N      15.2  Итоги (гр.В) сборы - тен.сумма
GB13              C      17    Итоги (гр.В) сборы - тен. наим.
GB21              C       2    Итоги (гр.В) сборы - вал. шифр
GB22              N      15.2  Итоги (гр.В) сборы - вал. сумма
GB23              C      17    Итоги (гр.В) сборы - вал. наим.
GB24              C       3    Итоги (гр.В) сборы - вал. код вал
GB25              N       9.4  Итоги (гр.В) сборы - вал.коэф
GB31              C       2    Итоги (гр.В) пошлина - шифр
GB32              N      17.2  Итоги (гр.В) пошлина - сумма
GB33              C      17    Итоги (гр.В) пошлина - наим.
GB34              C       3    Итоги (гр.В) пошлина - код вал.
GB35              N       9.4  Итоги (гр.В) пошлина - коэф.
GB36              C       2    Итоги (гр.В) пошлина - вид обесп.
GB37              N      17.2  Итоги (гр.В) пошлина - сумма отс.
GB38              C      17    Итоги (гр.В) пошлина - наим.
GB41              C       2    Итоги (гр.В) акциз - шифр
GB42              N      17.2  Итоги (гр.В) акциз - сумма
GB43              C      17    Итоги (гр.В) акциз - наим.
GB44              C       3    Итоги (гр.В) акциз - код вал.
GB45              N       9.4  Итоги (гр.В) акциз - коэф.
GB46              C       2    Итоги (гр.В) акциз - вид обесп.
GB47              N      17.2  Итоги (гр.В) акциз - сумма об.
GB48              C      17    Итоги (гр.В) акциз - наим.
GB51              C       2    Итоги (гр.В) НДС - шифр
GB52              N      17.2  Итоги (гр.В) НДС - сумма
GB53              C      17    Итоги (гр.В) НДС - наим.
GB54              C       3    Итоги (гр.В) НДС - код вал.
GB55              N       9.4  Итоги (гр.В) НДС - коэф.
GB56              C       2    Итоги (гр.В) НДС - вид обесп.
GB57              N      17.2  Итоги (гр.В) НДС - сумма об.
GB58              C      17    Итоги (гр.В) НДС - наим.
GB61              C       2    Резерв
GB62              N      17.2  Резерв
GB63              C      17    Резерв
GB64              C       3    Резерв
GB65              N       9.4  Резерв
GB66              C       2    Резерв

GB67             N        17.2   Резерв
GB68             C        17     Резерв
GB71             C         2     Резерв
GB72             N        17.2   Резерв
GB73             C        17     Резерв
GB74             C         3     Резерв
GB75             N         9.4   Резерв
GB76             C         2     Резерв
GB77             N        17.2   Резерв
GB78             C        17     Резерв
GB81             C         2     Резерв
GB82             N        17.2   Резерв
GB83             C        17     Резерв
GB84             C         3     Резерв
GB85             N        9.4    Резерв
GB86             C         2     Резерв
GB87             N        17.2   Резерв
GB88             C        17     Резерв
GC1              D         8     Кері әкелу/әкету мерзімі ___ дейін
ұзартылды
GC2              C         5     Кері әкелу/әкету мерзімінің
өзгергендігі туралы жазбаны
растаған инспектор ЖНМ коды
GC3              D         8     ЖБҚ-ның ТЖББ жеткізілген күні
GD1              D         8     Жүктің шығарылған күні
GD2              C         5     Инспектордың жеке мөрінің нөмірі
GD3              C         6     Қорғаныс жапсырмасының нөмірі
GD4              C         6     Есеп кәртішкесінің нөмірі
PPRR             N        12.2   Кеден алымдарының сомасы, теңге
(төленген)
PPRV             N        12.2   Кеден алымдарының сомасы, шетелдік
валюта (төленген)
PPOSH            N        12.2   Кеден баждарының сомасы (төленген)
PNAL             N        12.2   өзге де кеден төлемдерінің сомасы
(төленген)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
ЖКД-ның қосымша парақтары (қосымша парақтың сыртқы құрылымы)
____________________________________________________________________
ДБ аты -  *. DBL
____________________________________________________________________
Жиектің атауы |     Пішімі      |           Мазмұны
____________________________________________________________________
| Түрі | Ұзындығы |
____________________________________________________________________
1       |  2   |    3     |              4
____________________________________________________________________
ND               C        19     ЖКД тіркеу нөмірі
NBLANK           C        10     Бланктің (КД-1,2) есептік нөмірі
CH               N         2     Қосымша парақ элементінің нөмірі
G031             N         2     Парақтың реттік нөмірі
G311             N         6     Тауар орындарының саны
G312             C       150     Тауардың жазбасы және сипаттамасы

GB67              N      17.2  Резерв
GB68              C      17    Резерв
GB71              C       2    Резерв
GB72              N      17.2  Резерв
GB73              C      17    Резерв
GB74              C       3    Резерв
GB75              N       9.4  Резерв
GB76              C       2    Резерв
GB77              N      17.2  Резерв
GB78              C      17    Резерв
GB81              C       2    Резерв
GB82              N      17.2  Резерв
GB83              C      17    Резерв
GB84              C       3    Резерв
GB85              N       9.4  Резерв
GB86              C       2    Резерв
GB87              N      17.2  Резерв
GB88              C      17    Резерв
GC1               D       8    Срок обратного ввоза/вывоза
продлен до
GC2               C       5    Код ЛНП инспектора, заверив. запись
о изменении срока обрат.ввоза/вывоза
GC3               D       8    дата доставки ДКД в ОКДТ
GD1               D       8    дата выпуска груза
GD2               C       5    номер личной печати инспектора
GD3               C       6    номер защитной наклейки
GD4               C       6    номер учетной карточки
PPRR              N      12.2  сумма там.сборов тенге (оплаченнная)
PPRV              N      12.2  сумма там.сборов ин.вал.
(оплаченная)
PPOSH             N      12.2  сумма там.пошлины (оплаченная)
PNAL              N      12.2  сумма иных там.платеж.(оплаченная)
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
Добавочные листы ГТД (внешняя структура добавочного листа)
-------------------------------------------------------------------
Имя БД - *.DBL
-------------------------------------------------------------------
Наименование !     Формат    !             Содержимое
поля         !---------------!
!  тип  ! длина !
-------------------------------------------------------------------
1       !   2   !   3   !                  4
-------------------------------------------------------------------
ND                C      19    регистрационный номер ГТД
NBLANK            C      10    учетный номер бланка (ТД-1,2)
CH                N       2    номер элемента добавочного листа
G031              N       2    порядковый номер листа
G311              N       6    количество мест товара
G312              C     150    описание и хар-ка товара

G313             C        50     Жүк орындарының және тауарды
маркалаудың түрі
G315             C        13     Қосымша өлшем бірлігінің атауы
G315A            N        11.2   Тауардың саны (қосымша өлшем
бірлігі)
G315C            N        11.2   Физикалық көлем бірлігінің саны
G315CN           C        13     Физикалық көлем бірлігінің атауы
G317IZG          C        50     Дайындаушы фирманың атауы
G3160            N         6     Контейнерлердің саны
G3161            C        50     Контейнерлердің нөмірлері
G32              N         3     Тауардың N
G33              C         10    Тауардың СЭҚ ТН бойынша коды
G330             C         3     Резерв
G331             C         2     Тарифтік емес реттеудің қосымша
белгісі
G34              C         3     Шыққан елдің коды
G35              N        17.6   Жалпы салмағы (кг)
G36              C         5     Төлемдер төлеудің преференциялары,
ерекшеліктері
G37              C         6     Рәсім
G38              N        17.6   Таза салмағы (кг)
G39              N        17.6   Квота
G40              C        19     Алдыңғы құжат
G41A             C         3     Қосымша өлшем бірлігінің коды
G42              N        15.2   Тауардың фактуралық құны
G43              C         1     Кедендік құнды түзету белгісі
G441A            C        17     Лицензияның нөмірі
G441B            D         8     Лицензияның берілген күні
G441C            D         8     Лицензияның қолданылу мерзімі
G442             C        50     Көлік құжатының нөмірі
G443             C        50     өнімдерден ерекшелінетін шарттың
нөмірі және күні
G444A            C        70     Сатып алу-сату, айырбастау
келісім-шартының нөмірі
G444B            D         8     Сатып алу-сату, айырбастау
келісім-шартының күні
G445A            C        50     Қайта өңдеуге арналған лицензияның
нөмірі
G445B            D         8     Қайта өңдеуге арналған лицензияның
берілген күні
G445C            D         8     Қайта өңдеуге арналған лицензияның
қолданылу мерзімі
G446A            C        50     Мемлекеттік органдар рұқсатының
нөмірі
G446B            D         8     Мемлекеттік органдар рұқсатының
күні
G446C            D         8     Сертификаттың қолданылу мерзімі
G447A            C        50     Кеден төлемдерінен босату нөмірі
G447B            D         8     Кеден төлемдерінен босату
нұсқамасының күні
G447S            C        50     Шығу сертификаттары туралы деректер
G447L            C        50     ҚР ҰБ рұқсаты
G447LA           D         8     ҚР ҰБ рұқсатының берілген күні
G448A            C        50     Уақытша әкелу/әкету, мемлекет
пайдасы үшін бас тарту

G313              C      50    вид груз. мест и маркировки товара
G315              C      13    наименование допол. ед. измерения
G315A             N      11.2  количество товара (доп. ед.измерения)
G315C             N      11.2  кол-во в ед. физического объема
G315CN            C      13    наимен. единиц физическ. объема
G317IZG           C      50    наименование фирмы-изготовителя
G3160             N       6    кол-во контейнеров
G3161             C      50    номера контейнеров
G32               N       3    номер товара
G33               C      10    код товара по ТН ВЭД
G330              C       3    резерв
G331              C       2    доп. признак нетарифного регул.
G34               C       3    код страны происхождения
G35               N      17.6  вес брутто (кг)
G36               C       5    преференции, особ. уплаты плат.
G37               C       6    процедура
G38               N      17.6  вес нетто (кг)
G39               N      17.6  квота
G40               C      19    предшествующий документ
G41A              C       3    код дополнит. единицы измерения
G42               N      15.2  фактурная стоимость товара
G43               C       1    признак корректир. тамож. стоим.
G441A             C      17    номер лицензии
G441B             D       8    дата выдачи лицензии
G441C             D       8    срок действия лицензии
G442              C      50    номер транспортного документа
G443              C      50    N и дата догов. отличн. от прод.
G444A             C      70    номер контр. купли/прод. мены
G444B             D       8    дата контр. купли/продажи мены
G445A             C      50    N лицензии на переработку
G445B             D       8    дата выдачи лицензии на переработку
G445C             D       8    срок действия лиценз.на переработку
G446A             C      50    номер разрешения гос. органов
G446B             D       8    дата разрешения гос. органов
G446C             D       8    срок действия сертификата
G447A             C      50    N освоб. от таможен. платежей
G447B             D       8    дата пред. освоб. от тамож. платежей
G447S             C      50    данные о сертификатах происх.
G447L             C      50    разрешения НБ РК
G447LA            D       8    дата выдачи разрешения НБ РК
G448A             C      50    врем. ввоз/вывоз, отказ в пол.гос-ва

G448B            D         8     Қайтарылған күні
G46              N        12.2   Тауардың статистикалық құны
G471             C         2     Төлемнің түрі (кеден алымдары -
теңге)
G471A            C         2     Төлемнің түрі (кеден алымдары -
шет елдік валюта)
G471B            C         2     Төлемнің түрі (кеден бажы)
G471C            C         2     Төлемнің түрі (акциз)
G471D            C         2     Төлемнің түрі (ҚҚС)
G471F            C         2     резерв
G471G            C         2     Резерв
G471H            C         2     резерв
G472             N        15.2   есептеу негізі (алымдар - теңге)
G472A            N        15.2   есептеу негізі (алымдар - шетелдік
валюта)
G472B            N        19.6   есептеу негізі (баж)
G472C            N        15.2   есептеу негізі (акциз)
G472D            N        15.2   есептеу негізі (ҚҚС)
G472F            N        15.2   резерв
G472G            N        15.2   Резерв
G472H            N        15.2   резерв
G473             C        12     Ставка (кеден алымдары - теңге)
G473A            C        12     Ставка (кеден алымдары - шетелдік
валюта)
G473B            C        12     Ставка (кеден бажы)
G473C            C        12     Ставка (акциз)
G473D            C        12     Ставка (ҚҚС)
G473F            C        12     Резерв
G473G            C        12     резерв
G473H            C        12     резерв
G474             N        15.2   Сома (кеден алымдары - теңге)
G474A            N        15.2   Сома (кеден алымдары - шетелдік
валюта)
G474B            N        15.2   Сома (кеден бажы)
G474C            N        15.2   Сома (акциз)
G474D            N        15.2   Сома (ҚҚС)
G474F            N        15.2   Резерв
G474G            N        15.2   Резерв
G474H            N        15.2   резерв
G475             C         2     Төлем тәсілі (кеден алымдары -
теңге)
G475A            C         2     Төлем тәсілі (кеден алымдары -
шетелдік валюта)
G475B            C         2     Төлем тәсілі (кеден бажы)
G475C            C         2     Төлем тәсілі (акциз)
G475D            C         2     Төлем тәсілі (ҚҚС)
G475F            C         2     Резерв
G475G            C         2     Резерв
G475H            C         2     резерв
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
ЖКД қайырма жағы (ЖКД қайырма жағының сыртқы құрылымы)
____________________________________________________________________ДБ аты -  *. Т
____________________________________________________________________
Жиектің атауы |     Пішімі      |           Мазмұны
____________________________________________________________________
| Түрі | Ұзындығы |
____________________________________________________________________

G448B             D       8    дата возврата
G46               N      12.2  статистическая стоимость товара
G471              C       2    вид платежа (тамож. сборы - тенге)
G471A             C       2    вид платежа (тамож. сборы - ин.вал.)
G471B             C       2    вид платежа (тамож. пошлина)
G471C             C       2    вид платежа (акциз)
G471D             C       2    вид платежа (НДС)
G471F             C       2    резерв
G471G             C       2    резерв
G471H             C       2    резерв
G472              N      15.2  основа начисления (сборы - тенге)
G472A             N      15.2  основа начисления (сборы - ин.вал.)
G472B             N      19.6  основа начисления (пошлина)
G472C             N      15.2  основа начисления (акциз)
G472D             N      15.2  основа начисления (НДС)
G472F             N      15.2  резерв
G472G             N      15.2  резерв
G472H             N      15.2  резерв
G473              C      12    ставка (таможенные сборы - тенге)
G473A             C      12    ставка (таможенные сборы - ин.вал.)
G473B             C      12    ставка (таможенная пошлина)
G473C             C      12    ставка (акциз)
G473D             C      12    ставка (НДС)
G473F             C      12    резерв
G473G             C      12    резерв
G473H             C      12    резерв
G474              N      15.2  сумма (таможенные сборы - тенге)
G474A             N      15.2  сумма (таможенные сборы - ин.вал.)
G474B             N      15.2  сумма (таможенная пошлина)
G474C             N      15.2  сумма (акциз)
G474D             N      15.2  сумма (НДС)
G474F             N      15.2  резерв
G474G             N      15.2  резерв
G474H             N      15.2  резерв
G475              C       2    способ платежа (там.сборы - тенге)
G475A             C       2    способ платежа (там.сборы - ин.вал.)
G475B             C       2    способ платежа (там.пошлина)
G475C             C       2    способ платежа (акциз)
G475D             C       2    способ платежа (НДС)
G475F             C       2    резерв
G475G             C       2    резерв
G475H             C       2    резерв
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
Оборотная сторона ГТД (внешняя структура оборотной стороны ГТД)
-------------------------------------------------------------------
Имя БД - *.Т
-------------------------------------------------------------------
Наименование !     Формат    !             Содержимое
поля         !---------------!
!  тип  ! длина !
-------------------------------------------------------------------

1       |  2   |    3     |              4
____________________________________________________________________
ND               C        19     ЖКД тіркеу нөмірі
G32              N         3     Тауардың нөмірі
FIELDNAME        C        10     ЖКД негізгі немесе қосымша парағы
жиегінің атауы
D01              C        50     ЖКД қайырма жағында көрсетілген
деректер
____________________________________________________________________
Кедендік құн декларациясының құрылымы
____________________________________________________________________
Кедендік құн декларациясы -КҚД-1 (сыртқы құрылымы)
____________________________________________________________________
ДБ аты -  * .Т1
____________________________________________________________________
Жиектің атауы |     Пішімі      |           Мазмұны
____________________________________________________________________
| Түрі | Ұзындығы |
____________________________________________________________________
1       |  2   |    3     |              4
____________________________________________________________________
ND               C     19        Декларацияның тіркеу нөмірі
NMET             C      1        әдіс нөмірі (1 немесе 6)
G022             C     80        Сатушының атауы
G023             C     80        Сатушының почталық мекен-жайы
G091             C     12        Сатып алушының ОКПО коды
G092             C     80        Сатып алушының атауы
G093             C     80        Сатып алушының почталық мекен-жайы
D0401            C     15        Шот-фактураның нөмірі
D0402            D      8        Шот-фактураның берілген күні
D06              C     70        Бұрын кеден мекемесі қабылдаған
шешімдердің нөмірлері және күндері
D07A             C      1        Сатушы мен сатып алушының
арасындағы өзара тәуелділік
D07B             C      1        өзара тәуелділіктің тауар бағасына
әсері
D08A             C      1        Тауарды қолдануға қатысты шектеулер
D08B             C      1        Бағаға әсер ететін шарттардың
бар-жоқтығы
D09A             C      1        Лицензиялық төлемдердің бар-жоқтығы
D09B             C      1        Тауарды соңғы қайта сатудан түскен
кіріс бөлігін қайтару
NLNP             C      4        Кеден инспекторының ЖНМ N
DMODIFY          D      8        Жазбаны енгізу/жаңарту күні
ERR              C      2        Қызметтік сала
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
КҚД-1 қосымша парағы (сыртқы құрылымы)
____________________________________________________________________
ДБ аты -  * .Т1D
____________________________________________________________________
Жиектің атауы |     Пішімі      |           Мазмұны
____________________________________________________________________
| Түрі | Ұзындығы |
____________________________________________________________________

1       !   2   !   3   !                  4
-------------------------------------------------------------------
ND                C      19    регистрационный номер ГТД
G32               N       3    номер товара
FIELDNAME         C      10    наименование поля основного или
добавочного листа ГТД
D01               C      50    данные, указанные на оборотной
стороне ГТД
-------------------------------------------------------------------
Структура декларации таможенной стоимости
-------------------------------------------------------------------
Декларация таможенной стоимости - ДТС-1 (внешняя структура)
-------------------------------------------------------------------
Имя БД - *.T1
-------------------------------------------------------------------
Наименование !     Формат    !             Содержимое
поля         !---------------!
!  тип  ! длина !
-------------------------------------------------------------------
1       !   2   !   3   !                  4
-------------------------------------------------------------------
ND                C      19    регистрационный номер декларац.
NMET              C       1    номер метода (1 или 6)
G022              C      80    наименование продавца
G023              C      80    почтовый адрес продавца
G091              C      12    код ОКПО покупателя
G092              C      80    наименование покупателя
G093              C      80    почтовый адрес покупателя
D0401             C      15    номер счета-фактуры
D0402             D       8    дата выписки счета-фактуры
D06               C      70    номера и даты принятых ранее
таможенным учреждением решений
D07A              C       1    взаимозависимость между продавцом
и покупателем
D07B              C       1    влияние взаимозависимости на
цену товара
D08A              C       1    ограничения в отношении пользования
товаром
D08B              C       1    наличие условий, влияющих на цену
D09A              C       1    наличие лицензионных платежей
D09B              C       1    возврат части дохода от послед.
перепродажи товара
NLNP              C       4    N ЛНП таможенного инспектора
DMODIFY           D       8    дата ввода/модификации записи
ERR               C       2    служебное поле
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
Добавочные листы ДТС-1 (внешняя структура)
-------------------------------------------------------------------
Имя БД - *T1D
-------------------------------------------------------------------
Наименование !     Формат    !              Содержимое
поля         !---------------!
!  тип  ! длина !
-------------------------------------------------------------------

1       |  2   |    3     |              4
____________________________________________________________________
ND               C     19        Декларацияның тіркеу нөмірі
NTOV             N      3        Тауардың ЖКД (қосымша парақ)
бойынша нөмірі
D112             N     15.2      Мәміленің теңгедегі бағасы
D114             N     15.2      Теңгедегі жанама төлемдер
D13A             N     15.2      Комиссиялық шығыстар
D13B             N     15.2      Контейнерлерге, ыдыстарға арналған
шығыстар
D14A             N     15.2      Шикізаттың, деталдардың және т.б.
құны
D14B             N     15.2      Саймандардың құны
D14C             N     15.2      Материалдардың құны
D14D             N     15.2      Дизайн, сызбалар, конструкциялық
жұмыстар
D15              N     15.2      Лицензиялық және өзге де төлемдер
D16              N     15.2      Қайта сатудан түскен кірістің
бөлігі
D17A             N     15.2      Тасымалдау жөніндегі шығыстар
D17B             N     15.2      Тиеу, қоймалау жөніндегі шығыстар
D17C             N     15.2      Сақтандыру жөніндегі шығыстар
D19              N     15.2      Құрастыру, жинау жөніндегі
шығыстар
D20              N     15.2      әкелгеннен кейін жеткізу жөніндегі
шығыстар
D21              N     15.2      Кеден баждары, алымдар
D23A             N     15.2      Кедендік құн (теңге)
DMODIFY          D       8       Жазбаны енгізу/жаңарту күні
ERR              C       2       Қызметтік сала
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Кедендік құн декларациясы - КҚД-2 (сыртқы құрылымы)
____________________________________________________________________ДБ аты -  * .Т2
____________________________________________________________________
Жиектің атауы |     Пішімі      |           Мазмұны
____________________________________________________________________
| Түрі | Ұзындығы |
____________________________________________________________________
1       |  2   |    3     |              4
____________________________________________________________________
ND               C     19        Декларацияның тіркеу нөмірі
G022             C     80        Сатушының атауы
G023             C     80        Сатушының почталық мекен-жайы
G091             C     12        Сатушының ОКПО коды
G092             C     80        Сатып алушының атауы
G093             C     80        Сатып алушының почталық мекен-жайы
D0401            C     15        Шот-фактураның немесе т.б. нөмірі
D0402            D      8        Шот-фактураның берілген күні

1       !   2   !   3   !                  4
-------------------------------------------------------------------
ND                C      19    регистрационный номер декларации
NTOV              N       3    номер товара по ГТД (доб. листу)
D112              N      15.2  цена сделки в тенге
D114              N      15.2  косвенные платежи в тенге
D13A              N      15.2  расходы на комиссионные
D13B              N      15.2  расходы на контейнеры, тару
D14A              N      15.2  стоимость сырья, деталей и пр.
D14B              N      15.2  стоимость инструмента
D14C              N      15.2  стоимость материалов
D14D              N      15.2  дизайн, чертежи, конструкт. прораб.
D15               N      15.2  лицензионные и иные платежи
D16               N      15.2  часть дохода от перепродажи
D17A              N      15.2  расходы по транспортировке
D17B              N      15.2  расходы по погрузке, складированию
D17C              N      15.2  расходы по страхованию
D19               N      15.2  расходы по монтажу, сборке
D20               N      15.2  расходы по доставке после ввоза
D21               N      15.2  таможенные пошлины, сборы
D23A              N      15.2  таможенная стоимость (тенге)
DMODIFY           D       8    дата ввода/модификации записи
ERR               C       2    служебное поле
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
Декларация таможенной стоимости - ДТС-2 (внешняя структура)
-------------------------------------------------------------------
Имя БД - *.T2
-------------------------------------------------------------------
Наименование !     Формат    !            Содержимое
поля         !---------------!
!  тип  ! длина !
-------------------------------------------------------------------
1       !   2   !   3   !                  4
-------------------------------------------------------------------
ND                C      19    регистрационный номер декларации
G022              C      80    наименование продавца
G023              C      80    почтовый адрес продавца
G091              C      12    код ОКПО покупателя
G092              C      80    наименование покупателя
G093              C      80    почтовый адрес покупателя
D0401             C      15    номер счета-фактуры или др.
D0402             D       8    дата выписки счета-фактуры

D06              C      1        Кедендік құнды бағалау әдісі
NLNP             C      4        Кеден инспекторының ЖМН N
DMODIFY          D      8        Жазбаны енгізу/жаңарту күні
ERR              C      2        Қызметтік сала
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
КҚД-2 қосымша парақтары (сыртқы құрылымы)
____________________________________________________________________ДБ аты -  * .Т2D
____________________________________________________________________
Жиектің атауы |     Пішімі      |           Мазмұны
____________________________________________________________________
| Түрі | Ұзындығы |
____________________________________________________________________
1       |  2   |    3     |              4
____________________________________________________________________
ND               C     19        Декларацияның тіркеу нөмірі
NTOV             N      3        Тауардың ЖКД (қосымша парақ)
бойынша нөмірі
D11A2            N     15.2      Мәміленің теңгедегі бағасы
D11B             N     15.2      Тауар бірлігінің бағасы (4,6 әдісі)
D11C             N     15.2      Тауардың есептелген құны
D12              N     16.2      Партиялардың мөлшеріне түзету
D13              N     16.2      Коммерциялық шарттарға түзету
D16              N     15.2      Көліктің құны
D17              N     15.2      Тиеу, түсіру құны
D18              N     15.2      Сақтандыру құны
D19              N     15.2      Комиссиялық және басқа да
делдалдық қызметтер
D20              N     15.2      Пайда, саудалық үстеме бағалар
D21              N     15.2      Қосымша өңдеудің, қайта өңдеудің
құны
D22              N     15.2      Кедендік төлемдер мен басқа да
салықтар
D23              N     15.2      өзге де шығыстар мен төлемдер
D25A             N     15.2      Кедендік құн (теңге)
DMODIFY          D      8        Жазбаны енгізу/жаңарту
ERR              C      2        Қызметтік сала
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 22 мамырдағы
N 232 "Кеден құжаттарының
электрондық көшірмелерінің
құрылымдарын бекіту туралы"
бұйрығына
2-Қосымша
Ескерту: 2-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 1 желтоқсандағы  N 537 2006 жылғы 24 шілдедегі  N 252 бұйрықтарымен.
Жеткізілуді бақылау құжатының электрондық
көшірмесінің құрылымы
____________________________________________________________________
Тауарларды әкету
____________________________________________________________________ДБ файлы - DECL01. DBF
____________________________________________________________________
Жиектің атауы |     Пішімі      |           Мазмұны
____________________________________________________________________
| Түрі | Ұзындығы |
____________________________________________________________________

D06               C       1    метод оценки таможенной стоим.
NLNP              C       4    N ЛНП таможенного инспектора
DMODIFY           D       8    дата ввода/модификации записи
ERR               C       2    служебное поле
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
Добавочные листы ДТС-2 (внешняя структура)
-------------------------------------------------------------------
Имя БД - *.T2D
-------------------------------------------------------------------
Наименование !     Формат    !              Содержимое
поля         !---------------!
!  тип  ! длина !
-------------------------------------------------------------------
1       !   2   !   3   !                  4
-------------------------------------------------------------------
ND                C      19    регистрационный номер декларации
NTOV              N       3    номер товара по ГТД (доб.листу)
D11A2             N      15.2  цена сделки в тенге
D11B              N      15.2  цена единицы товара (метод 4,6)
D11C              N      15.2  рассчитанная стоимость товара
D12               N      16.2  корректировка на размер партии
D13               N      16.2  корректир. на коммерч. условия
D16               N      15.2  стоимость транспорта
D17               N      15.2  стоимость погрузки, разгрузки
D18               N      15.2  стоимость страховки
D19               N      15.2  комиссион. и др. посреднические
услуги
D20               N      15.2  прибыль, торговые наценки
D21               N      15.2  стоимость доп.обработки,
переработки
D22               N      15.2  таможенные платежи и др. налоги
D23               N      15.2  прочие расходы и платежи
D25A              N      15.2  таможенная стоимость (тенге)
DMODIFY           D       8    дата ввода/модификации записи
ERR               C       2    служебное поле
-------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 22 мая 2003 года N 232
"Об утверждении структур
электронных копий
таможенных документов"  <*>
Сноска. Приложение с изменениями - приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 1 декабря 2003 года  N 537 ; от 24 июля 2006 года N  252 (вводится в действие c 1 сентября 2006 года).
Структура электронной копии документа контроля доставки
-------------------------------------------------------------------
Вывоз товаров
-------------------------------------------------------------------
Файл БД - DECL01.DBF
-------------------------------------------------------------------
Наименование !     Формат    !             Содержимое
поля         !---------------!
!  тип  ! длина !
-------------------------------------------------------------------

1       |  2   |    3     |              4
____________________________________________________________________
KONTR            C      1        Электронды көшірмені жасау белгісі
G07              C     22        ЖБҚ нөмірі (ХХХХХ/ДДММГГГГ/ХХХХХХХ)
G011             C      2        Декларацияның түрі (ИМ, ЭК, ТР)
G0131            C      3        Операцияның белгісі (ІКТ)
G014             N     1.0       Жөнелтуші резиденттігінің белгісі
G021             C     12        Жөнелтушінің СТН
G022             C     76        Жөнелтушінің атауы
G023             C     76        Жөнелтушінің мекен-жайы
G031             N     2.0       Парақтың реттік нөмірі
G032             N     2.0       Парақтардың жалпы саны
G04              N     4.0       Түсіру ерекшеліктері
G05              N     3.0       Барлық тауарлардың атауы
G06              N     5.0       Орындардың жалпы саны
G082             C     76        Алушының атауы
G083             C     76        Алушының мекен-жайы
G17              C     17        Баратын елі
G17A             C      3        Баратын елдің коды
G181             N     3.0       Жөнелту кезіндегі көлік
құралдарының саны
G182             C     60        Жөнелту кезіндегі көлік құралдары
G183             C      3        Жөнелту кезінде көлік құралдары
тиесілі елдің коды
G211             N     3.0       Шекарадағы көлік құралдарының саны
G212             C     60        Шекарадағы көлік құралы
G213             C      3        Шекарадағы көлік құралы тиесілі
елдің коды
G221             C      3        Валютаның коды
G222             N     16.2      Жалпы фактуралық құны
G23              N      9.2      Валютаның бағамы
G26              C      2        Көлік түрінің коды
G29              C      5        Шекарадағы кеденнің коды
G29A             C     20        Шекарадағы кеденнің атауы
G311             N      9        Орындардың саны
G3110            C     75        Контейнерлердің нөмірлері
G312             C    111        Тауардың атауы
G313             C     14        Жүк орындарының түрі
G314             C     10        Қосымша өлшеу бірлігінің қысқаша
атауы
G315             N     11.2      Тауардың қосымша өлшеу
бірлігіндегі саны
G316             N     11.2      Тауардың физикалық көлем
бірлігіндегі саны
G317             C     10        Физикалық көлем бірілігінің
қысқаша атауы
G319             N     3.0       Контейнерлердің саны
G32              N     3.0       Тауардың N
G33              C     10        Тауардың коды
G35              N     13.3      Жалпы салмағы (кг)
G38              N     13.3      Таза салмағы (кг)

1       !   2   !   3   !                  4
-------------------------------------------------------------------
KONTR             C       1    Метка формирования электронной копии
G07               C      22    Номер ДКД (ХХХХХ/ДДММГГГГ/ХХХХХХХ)
G011              C       2    Тип декларации (ИМ, ЭК, ТР)
G0131             C       3    Признак операции (ВТТ)
G014              N       1.0  Признак резидентства отправителя
G021              C      12    РНН отправителя
G022              C      76    Наименование отправителя
G023              C      76    Адрес отправителя
G031              N       2.0  Порядковый номер листа
G032              N       2.0  Общее количество листов
G04               N       4.0  Отгрузочные спецификации
G05               N       3.0  Всего наименований товаров
G06               N       5.0  Общее количество мест
G082              C      76    Наименование получателя
G083              C      76    Адрес получателя
G17               C      17    Страна назначения
G17A              C       3    Код страны назначения
G181              N       3.0  Количество транспортных средств при
отправлении
G182              C      60    Транспортное средство при
отправлении
G183              C       3    Код страны принадл.трансп.при
отправлении
G211              N       3.0  Количество транспортных средств на
границе
G212              C      60    Транспортное средство на границе
G213              C       3    Код страны принадл.трансп.на границе
G221              C       3    Код валюты
G222              N      16.2  Общая фактурная стоимость
G23               N       9.2  Курс валюты
G26               C       2    Код вида транспорта
G29               C       5    Код таможни на границе
G29A              C      20    Наименование таможни на границе
G311              N       9    Количество мест
G3110             C      75    Номера контейнеров
G312              C     111    Наименование товара
G313              C      14    Вид грузовых мест
G314              C      10    Краткое наименование
доп.ед.измерения
G315              N      11.2  Количество товара в доп.ед.измерения
G316              N      11.2  Количество товара в ед.физ.объема
G317              C      10    Краткое наименование ед.физ.объема
G319              N       3.0  Количество контейнеров
G32               N       3.0  N товара
G33               C      10    Код товара
G35               N      13.3  Вес брутто (кг)
G38               N      13.3  Вес нетто (кг)

G40              C     26        Алдыңғы құжат
G42              N     15.2      Фактуралық құны
G442             C     44        Көліктік құжаттың нөмірі
G444A            C     35        Шарттың нөмірі
G444B            D      8        Шарт жасалған күні
G446             C     44        Сертификаттардың нөмірі
G447A            C     35        Шот-фактураның нөмірі
G447B            D      8        Шот-фактураның күні
G447B1           C     23        Кепілді міндеттеменің N
G447B2           D      8        Кепілді міндеттеменің күні
KURS_D           N      9.2      Доллардың бағамы
G46              N     12.2      Тауардың статистикалық құны
G501             C     70        Тасымалдаушының атауы
G5011            C     70        Тасымалдаушының мекен-жайы
G5012            C     70        Өкілдің Т.А.Ә.
G502             D      8        Жүктің жеткізілу мерзімі
G53              C     22        Баратын кедені
G531             C      5        Баратын кеденінің коды
GA3              C      5        Жеткізілу орыны бекетінің коды
GA1              C    100        Жеткізілу орнының мекен-жайы
GA2              C     20        Телефоны
G541             C     60        ЖБҚ ресімдеу орны
G542             D      8        Ресімделген күні
G543             C     30        Инспектордың Т.А.Ә.
NUM_LNP_O        C      4        КО испекторы ЖНМ нөмірі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тауарларды әкелу
____________________________________________________________________
ДБ файлы - DECL02. DBF
____________________________________________________________________
Жиектің атауы |     Пішімі      |           Мазмұны
____________________________________________________________________
| Түрі | Ұзындығы |
____________________________________________________________________
1       |  2   |    3     |              4
____________________________________________________________________
KONTR            C      1       Электронды көшірмені жасау белгісі
G07              C     22       ЖБҚ нөмірі (ХХХХХ/ДДММГГГГ/ХХХХХХХ)
G011             C      2       Декларацияның түрі (ИМ, ЭК, ТР)
G0131            C      3       Операцияның белгісі (ІКТ)
G014             N     1.0      Алушы резиденттігінің белгісі
G022             C     76       Жөнелтушінің атауы
G023             C     76       Жөнелтушінің мекен-жайы
G031             N     2.0      Парақтың реттік нөмірі
G032             N     2.0      Парақтардың жалпы саны
G04              N     4.0      Түсіру ерекшеліктері

G40               C      26    Предшествующий документ
G42               N      15.2  Фактурная стоимость
G442              C      44    Номер транспортного документа
G444A             C      35    Номер договора
G444B             D       8    Дата договора
G446              C      44    Номер сертификатов
G447A             C      35    Номер счет-фактуры
G447B             D       8    Дата счет-фактуры
G447B1            C      23    N гарантийного обязательства
G447B2            D       8    Дата гарантийного обязательства
KURS_D            N       9.2  Курс доллара
G46               N      12.2  Статистическая стоимость товара
G501              C      70    Наименование перевозчика
G5011             C      70    Адрес перевозчика
G5012             C      70    Ф.И.О. представителя
G502              D       8    Срок доставки груза
G53               C      22    Таможня назначения
G531              C       5    Код таможни назначения
GA3               C       5    Код поста места доставки
GA1               C     100    Адрес места доставки
GA2               C      20    Телефон
G541              C      60    Место оформления ДКД
G542              D       8    Дата оформления
G543              C      30    Ф.И.О. инспектора
NUM_LNP_O         C       4    Номер ЛНП инспектора ТО
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
Ввоз товаров
-------------------------------------------------------------------
Файл БД - DECL02.DBF
-------------------------------------------------------------------
Наименование !     Формат    !             Содержимое
поля         !---------------!
!  тип  ! длина !
-------------------------------------------------------------------
1       !   2   !   3   !                  4
-------------------------------------------------------------------
KONTR             C       1    Метка формирования электронной копии
G07               C      22    Номер ДКД (ХХХХХ/ДДММГГГГ/ХХХХХХХ)
G011              C       2    Тип декларации (ИМ, ЭК, ТР)
G0131             C       3    Признак операции
G014              N       1.0  Признак резидентства получателя
G022              C      76    Наименование отправителя
G023              C      76    Адрес отправителя
G031              N       2.0  Порядковый номер листа
G032              N       2.0  Общее количество листов
G04               N       4.0  Отгрузочные спецификации

G05              N     3.0      Барлық тауарлардың атаулары
G06              N     5.0      Орындардың жалпы саны
G081             C     12       Алушының СТН
G082             C     76       Алушының атауы
G083             C     76       Алушының мекен-жайы
G09              C     20       Кедендік алып жүру туралы белгі
G15              C     17       Жөнелтуші ел
G15A             C      3       Жөнелтуші елдің коды
G16              C     17       Шыққан ел
G181             N     3.0      Жөнелту кезіндегі көлік
құралдарының саны
G182             C     60       Жөнелту кезіндегі көлік құралы
Шекарадағы көлік құралдарының саны
G183             C      3       Жөнелту кезінде көлік құралдары
тиесілі елдің коды
G211             N     3.0      Шекарадағы көлік құралының саны
G212             C     60       Шекарадағы көлік құралы Валютаның
коды
G213             C      3       Шекарадағы көлік құралы тиесілі
елдің коды
G221             C      3       Валютаның коды
G222             N     16.2     Жалпы фактуралық құны
G23              N      9.2     Валютаның бағамы
G26              C      2       Көлік түрінің коды
G29              C      5       Шекарадағы кеденнің коды
G29A             C     20       Шекарадағы кеденнің атауы
G311             N      9       Орындардың саны
G3110            C     75       Контейнерлердің нөмірлері
G312             C    111       Тауардың атауы
G313             C     14       Жүк орындарының түрі
G314             C     10       Қосымша өлшеу бірлігінің қысқаша
атауы
G315             N     11.2     Тауардың қосымша өлшеу бірлігіндегі
саны
G316             N     11.2     Тауардың физикалық көлем
бірлігіндегі саны
G317             C     10       Физикалық көлем бірлігінің қысқаша
атауы
G319             N     3.0      Контейнерлердің саны
G32              N     3.0      Тауардың N
G33              C     10       Тауардың коды
G34              C      3       Шыққан елдің коды
G35              N     13.3     Жалпы салмағы (кг)
G38              N     13.3     Таза салмағы (кг)
G40              C     26       Алдыңғы құжат
G42              N     15.2     Фактуралық құны
G442             C     44       Көлік құжатының нөмірі
G444A            C     35       Шарттың нөмірі
G444B            D      8       Шарт жасалған күн
G446             C     44       Сертификаттардың нөмірлері
G447A            C     35       Шот-фактураның нөмірі
G447B            D      8       Шот-фактураның күні
G447B1           C     23       Кепілді міндеттеменің N
G447B2           D      8       Кепілді міндеттеменің күні

G05               N       3.0  Всего наименований товаров
G06               N       5.0  Общее количество мест
G081              C      12    РНН получателя
G082              C      76    Наименование получателя
G083              C      76    Адрес получателя
G09               C      20    Отметка о таможенном сопровождении
G15               C      17    Страна отправления
G15A              C       3    Код страны отправления
G16               C      17    Страна происхождения
G181              N       3.0  Количество транспортных средств при
отправлении
G182              C      60    Транспортное средство при
отправлении
G183              C       3    Код страны принадл.трансп. при
отправлении
G211              N       3.0  Количество транспортного средства на
границе
G212              C      60    Транспортное средство на границе
G213              C       3    Код страны принадл.трансп.на границе
G221              C       3    Код валюты
G222              N      16.2  Общая фактурная стоимость
G23               N       9.2  Курс валюты
G26               C       2    Код вида транспорта
G29               C       5    Код таможни на границе
G29A              C      20    Наименование таможни на границе
G311              N       9    Количество мест
G3110             C      75    Номера контейнеров
G312              C     111    Наименование товара
G313              C      14    Вид грузовых мест
G314              C      10    Краткое наименование
доп. ед. измерения
G315              N      11.2  Количество товара в доп.ед.измерения
G316              N      11.2  Количество товара в ед.физ.объема
G317              C      10    Краткое наименование ед.физ.объема
G319              N       3.0  Количество контейнеров
G32               N       3.0  N товара
G33               C      10    Код товара
G34               C       3    Код страны происхождения
G35               N      13.3  Вес брутто (кг)
G38               N      13.3  Вес нетто (кг)
G40               C      26    Предшествующий документ
G42               N      15.2  Фактурная стоимость
G442              C      44    Номер транспортного документа
G444A             C      35    Номер договора
G444B             D       8    Дата договора
G446              C      44    Номера сертификатов
G447A             C      35    Номер счет-фактуры
G447B             D       8    Дата счет-фактуры
G447B1            C      23    N гарантийного обязательства
G447B2            D       8    Дата гарантийного обязательства