Кеден органдарының алдында есеп және есептілік жүргізу туралы
Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 27 мамырдағы N 250 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 28 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2329. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 21 қыркүйектегі № 474 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.21 № 474 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Кеден кодексін іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Кеден брокерінің тауарлар мен көлік құралдарының есебін және есептілігін жүргізуі, уақытша сақтаудағы тауарлар мен көлік құралдары туралы есеп жүргізу және кеден органына есептілік ұсыну, кедендік бақылаудағы өткізілетін тауарлардың есебін жүргізу және олар бойынша кеден тасымалдаушысының есептілік ұсыну ережесі;
2) Кеден режимдері шеңберінде ресімделетін тауарлар туралы есептің және есептілік ұсынудың ережесі;
3) Шартты түрде шығарылған тауарлар мен көлік құралдары бойынша есеп жүргізу мен есептілік ұсынудың ережесі бекітілсін.
2. Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы (И.Ы.Аңсарова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің баспасөз қызметі (А.А.Қоңлыбаева) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының бірінші орынбасары А.Қ.Ержановқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға
"Кеден органдарының алдында
есеп және есептілік жүргізу туралы"
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының 2003 жылғы
27 мамырдағы N 250 бұйрығымен
бекітілген
Кеден брокерінің тауарлар мен көлік құралдарының есебін және
есептілігін жүргізуі, уақытша сақтаудағы тауарлар мен
көлік құралдары туралы есеп жүргізу және кеден органына
есептілік ұсыну, кедендік бақылаудағы өткізілетін
тауарлардың есебін жүргізу және олар бойынша кеден тасымалдаушысының есептілік ұсыну ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Кеден брокерінің тауарлар мен көлік құралдарының есебін және есептілігін жүргізуі, уақытша сақтаудағы тауарлар мен көлік құралдары туралы есеп жүргізу және кеден органына есептілік ұсыну, кедендік бақылаудағы өткізілетін тауарлардың есебін жүргізу және олар бойынша кеден тасымалдаушысының есептілік ұсыну ережесі Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің (бұдан әрі - Кеден кодексі)
68, 94, 97, 102, 398-баптарына сәйкес әзірленді және кеден брокерінің тауарлар мен көлік құралдарының есебін және есептілігін жүргізуі, уақытша сақтаудағы тауарлар мен көлік құралдары туралы есеп жүргізу және кеден органына есептілік ұсыну, кедендік бақылаудағы өткізілетін тауарлардың есебін жүргізу және олар бойынша кеден тасымалдаушысының есептілік жүргізуінің тәртібін айқындайды.

О ведении учета и отчетности перед таможенными органами
Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 27 мая 2003 года N 250. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 2003 года N 2329. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2010 года N 474
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.09.2010 N 474.
В целях реализации норм Таможенного Кодекса Республики Казахстан приказываю:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила ведения учета и отчетности таможенным брокером товаров и транспортных средств, ведения учета и представления таможенному органу отчетности о товарах и транспортных средствах, находящихся на временном хранении, ведения учета перевозимых товаров, находящихся под таможенным контролем и представления отчетности по ним таможенным перевозчиком;
2) Правила учета и представления отчетности о товарах, оформленных в рамках таможенных режимов;
3) Правила ведения учета и предоставления отчетности по условно выпущенным товарам и транспортным средствам.
2. Управлению правового обеспечения (Ансарова И.Ы.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Пресс-службе Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Конлыбаева А.А.) обеспечить опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан Ержанова А.К.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утверждены
Приказом Председателя Агентства
таможенного контроля
Республики Казахстан
от 27.05.2003 года N 250
"О ведении учета и отчетности
перед таможенными органами"
Правила
ведения учета и отчетности таможенным брокером товаров и транспортных средств, ведения учета и представления таможенному органу отчетности о товарах и транспортных средствах, находящихся на временном хранении, ведения учета перевозимых товаров, находящихся под таможенным контролем и представления отчетности
по ним таможенным перевозчиком
1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения учета и отчетности таможенным брокером товаров и транспортных средств, ведения учета и представления таможенному органу отчетности о товарах и транспортных средствах, находящихся на временном хранении, ведения учета перевозимых товаров, находящихся под таможенным контролем и представления отчетности по ним таможенным перевозчиком разработаны в соответствии со статьями 68, 94, 97, 102, 398 Таможенного кодекса Республики Казахстан (далее - Таможенный кодекс) и определяют  порядок  ведения учета и отчетности таможенным брокером товаров и транспортных средств, ведения учета и представления таможенному органу отчетности о товарах и транспортных средствах, находящихся на временном хранении, ведения учета перевозимых товаров, находящихся под таможенным контролем и представления отчетности по ним таможенным перевозчиком.

2. Кеден брокері ресімдеген тауарлар мен көлік құралдары жазбаша және электронды нысандарда есебін жүргізуге жатады. Тауарлар мен көлік құралдарының есебін кеден брокері және оның филиалдары жүргізеді.
3. Уақытша сақтау орындарының иелері уақытша сақтау орнына түсетін, сақталып жатқан (оның ішінде - көлік құралдарындағы) және әкетілген тауарлар мен (немесе) көлік құралдары туралы есеп жүргізеді және олар бойынша кеден органдарына есептілік ұсынады.
4. Кедендік тасымалдаушы (оның құрылымдық бөлімшесі), сондай-ақ кеден органдары кедендік бақылаудағы өткізілетін тауарлардың есебін жүргізеді.
2. Тауарлар мен көлік құралдарын кедендік ресімдеу
бойынша кеден брокерінің есебін жүргізуінің тәртібі
5. Есеп жүргізу жүйесіне:
1) Белгіленген нысан бойынша (1-қосымша) кедендік бақылауға жататын және кеден брокері ресімдеген тауарлар және көлік құралдарының есебін жүргізу кітабы;
2) Белгіленген нысан бойынша (2-қосымша) ұсынатын тұлғалармен жасалған шарттардың тізілім кітабы енгізілуі қажет.
6. Тауарлар мен көлік құралдарының есебін жүргізу кітабы және жасалған шарттардың тізілім кітабы бір күнтізбелік жылға ашылады. Кітап алдын ала тігілген және нөмірленген болуы керек.
Тауарлар мен көлік құралдарының есебін жүргізу кітабына және жасалған шарттардың тізілім кітабына кеден брокері немесе оның филиалы қызмет жасайтын аймақтағы кеден органының бастығы немесе оның орнындағы адам қол қояды, бұдан кейін оларды кеден органының мөрімен куәландырады.
7. Кеден брокері ағымдағы күнтізбелік жылдың соңғы жазба жасағаннан кейін аталған кітаптар кеден органына тексеруге тапсырылады. Тексеру аяқталғаннан кейін кітаптар кеден брокеріне қайтарылады және кеден брокері белгіленген мерзім ішінде сақтайды.
Кітапты тексергеннен кейін қосымша жазбалар мен түзетулерге жол берілмейді.
8. Тауарлар мен көлік құралдарының есебін жүргізу кітабы мен жасалған шарттардың тізілім кітабы кеден органының уәкілетті лауазымды адамдарына олардың талап етуі бойынша ұсынылады.
3. Кеден брокерлерінің тауарлар мен көлік құралдары туралы
есептілікті жүргізуінің тәртібі
9. Кеден брокері және оның филиалы тоқсан сайын тоқсан аяқталғаннан кейін 10 күннен кешіктірмей есеп жүргізетін кеден органына есептілік мерзіміндегі тауарлар мен көлік құралдары туралы есептілікті ұсынуға міндетті.
10. Есептіліктің нысанына сәйкес (3-қосымша) жасалған мұндай операциялардың есептілігіне кеден брокерінің (оның құрылымдық бөлімшесінің) басшысы, бас бухгалтері қол қояды және мөрмен куәландырылады.
11. Кеден брокері өз қызметін жүзеге асыруға байланысты құжаттарды тауарлар мен көлік құралдарын кедендік ресімдеу бойынша ағымында соңғы операция, кеден ісі саласындағы басқа да делдалдық функциялар атқарылған не операциялардың есебін жүргізу кітабы мен жасалған шарттардың тізілім кітабында соңғы жазба жасалған жыл аяқталғаннан кейін саналатын 5 жыл ішінде сақтауы тиіс.

2. Товары и транспортные средства, оформляемые таможенным брокером подлежат учету в письменной и электронной формах. Учет товаров и транспортных средств осуществляется таможенным брокером и его филиалами.
3. Владельцы мест временного хранения ведут учет и предоставляют отчетность таможенным органам о поступающих, хранящихся (в том числе - на транспортном средстве) и вывозимых из мест временного хранения товарах и (или) транспортных средствах.
4. Таможенный перевозчик (его структурное подразделение), а также таможенные органы ведут учет перевозимых товаров, находящихся под таможенным контролем.
2. Порядок учета товаров
и транспортных средств таможенным брокером по
таможенному оформлению
5. В систему учета должны быть включены:
1) Книга учета товаров и транспортных средств, подлежащие таможенному контролю и оформленные таможенным брокером по установленной форме (приложение 1);
2) Книга реестра заключенных договоров с представляемыми лицами по установленной форме (приложение 2).
6. Книга учета товаров и транспортных средств и книга реестра заключенных договоров заводится на один календарный год. Книга должна быть предварительно прошита и пронумерована.
Книгу учета товаров и транспортных средств и книгу реестра заключенных договоров подписывает начальник таможенного органа или лицо его замещающее, в зоне деятельности которого действует таможенный брокер или его филиал, после чего заверяют их печатью таможенного органа.
7. После внесения таможенным брокером последней записи в текущем календарном году указанные книги передаются в таможенный орган на проверку. По окончании проверки книги возвращаются таможенному брокеру и хранятся им в течение установленного срока.
Внесение дополнительных записей или исправлений после проверки книг не допускается.
8. Книга учета товаров и транспортных средств и книга реестра заключенных договоров должны быть предъявлены уполномоченным должностным лицам таможенного органа по их требованию.
3. Порядок ведения отчетности о товарах и транспортных средствах таможенным брокером
9. Таможенный брокер и его филиал ежеквартально, не позднее 10 дней после окончания квартала, представляют в таможенный орган, ведущий учет, отчет о товарах и транспортных средствах за отчетный период.
10. Отчет, составленный в соответствии с формой отчетности (приложение 3) таких операций, подписывается руководителем таможенного брокера (его структурным подразделением), главным бухгалтером и заверяется печатью.
11. Таможенный брокер должен хранить документы, связанные с осуществлением им своей деятельности, в течение 5 лет, исчисляемых после окончания года, в течение которого была совершена последняя операция по таможенному оформлению товаров и транспортных средств, выполнены другие посреднические функции в сфере таможенного дела либо сделана последняя запись в книге учета операций и в книге реестра заключенных договоров.

4. Уақытша сақтауда тұрған тауарлар мен көлік
құралдарының есебін жүргізу
12. Уақытша сақтауда тұрған тауарлар мен көлік құралдарының есебін жүргізу жүйесі:
1) есеп жүргізу кітабынан;
2) есеп жүргізудің кедендік құжатынан тұрады.
13. Есеп жүргізу кітабы есеп жүргізудің автоматтандырылған жүйесіне қарамастан белгіленген нысан бойынша (4-қосымша) жүргізіледі.
Қысқаша декларация есеп жүргізудің кедендiк құжаттары болып табылады.
14. Кедендік құжаттардың автоматтандырылған бақылауын қамтамасыз ету мақсатында кеден органы қысқаша декларациялардың электронды көшірмелерін қалыптастыру, есебін жүргізу, сондай-ақ оларды кеден органдарына беру үшін уақытша сақтау орындарының иегерлеріне бағдарламалық қамтамасыз етуді ұсынады.
15. Уақытша сақтауда тұрған тауарлар мен көлік құралдарының есебін жүргізу құжаттары: есебін жүргізу кiтабы үшiн - есебін жүргізу кiтабындағы соңғы жазба бойынша тауар босатылған күннен бастап; есебін жүргізудің кедендiк құжаттары үшiн - тауар босатылған күннен бастап бес жыл бойы сақталады.
16. Кеден органының жазбаша талабы бойынша уақытша сақтау орнының иесі кеден органы белгiлейтiн уақыттың бүкiл кезеңiнде уақытша сақталуда тұрған және/немесе сонда бар тауарлар мен көлiк құралдары туралы есеп беруге тиістi.
17. Көлік құралдарында сақталатын тауарлардың есебін уақытша сақтау орны болып табылатын ашық алаңдардың иелерi жүргізеді.
18. Уақытша сақтау орнының иегері тауарлар мен көлiк құралдарының есебін жүргізудің автоматтандырылған жүйесiн кеден органдарының тексеруiне мүмкiндiк беруге тиістi.
19. Кеден кодексінің 477-бабына сәйкес кеден органы уақытша сақтау орындарында сақталатын тауарлар мен көлік құралдарының түгендеуін жүргізуге құқылы. Қараңыз.K100296
5. Кеден тасымалдаушы кедендік бақылаумен өткізетін
тауарлардың есебі және олар бойынша есептілік ұсыну
20. Кеден тасымалдаушысы (оның құрылымдық бөлімшесі) кедендік бақылаумен өткізілетін тауарлардың есебін белгіленген нысан бойынша (5-қосымша) есеп жүргізу кітабын жүргізу жолымен жүзеге асырады.
Есеп жүргізу кітабы күнтізбелік жыл бойынша жүргізіледі. Кітап алдын ала тігілген, нөмірленген және кеден тасымалдаушысы (оның құрылымдық бөлімшесі) тұратын қызмет аймағындағы кеден органы басшысының не оның орнындағы адамның қолымен бекітілген болуы тиіс.
Ағымдағы күнтізбелік жылдың соңғы жазбасы жасалғаннан кейін есеп жүргізу кітабы кеден органына тексеруге тапсырылады. Тексеру аяқталғаннан кейін есеп жүргізу кітабы кедендік тасымалдаушыға қайтарылады және ол бес жылдан кем емес сақталады. Кітапты тексергеннен кейін қосымша жазбалар мен түзетулерге жол берілмейді.
Есеп жүргізу кітабы кеден органының лауазымды адамдарына олардың талап етуі бойынша ұсынылады.

4. Учет товаров и транспортных средств,
находящихся на временном хранении
12. Система учета товаров и транспортных средств, находящихся на временном хранении состоит из:
1) книги учета;
2) таможенного документа учета.
13. Книга учета ведется по установленной форме (приложению 4) вне зависимости от автоматизированной системы учета.
Таможенным документом учета является краткая декларация.
14. В целях обеспечения автоматизированного контроля таможенных документов таможенный орган предоставляет владельцам мест временного хранения программное обеспечение для формирования электронных копий кратких деклараций, учета, а также их передачи в таможенный орган.
15. Документы учета товаров и транспортных средств, находящихся на временном хранении, хранятся пять лет: для книги учета - с даты выпуска товара по последней записи в книге учета; для таможенных документов учета - с даты выпуска товара.
16. По письменному требованию таможенного органа владелец места временного хранения должен представить отчет о хранящихся и/или находившихся на временном хранении в течение периода времени, определяемого таможенным органом, товарах и транспортных средствах.
17. Учет товаров, хранящихся на транспортных средствах, производится владельцами открытых площадок, являющихся местами временного хранения.
18. Владелец мест временного хранения должен предоставить доступ таможенным органам доступ в автоматизированную систему учета товаров и транспортных средств.
19. В соответствии со статьей 477 Таможенного кодекса таможенный орган вправе производить инвентаризацию товаров и транспортных средств, хранящихся в местах временного хранения. см.K100296
5. Учет перевозимых товаров,
находящихся под таможенным контролем,
таможенным перевозчиком и представление отчетности по ним
20. Учет таможенным перевозчиком (его структурным подразделением) перевозимых товаров, находящихся под таможенным контролем осуществляется путем ведения книги учета по установленной форме (приложение 5).
Книга учета ведется по календарному году. Книга должна быть предварительно прошита, пронумерована и скреплена подписью начальника таможенного органа, в зоне деятельности которого находится таможенный перевозчик (его структурное подразделение), либо лица его замещающего.
После внесения последней записи в текущем календарном году книга учета передается в таможенный орган на проверку. По окончании проверки книга учета возвращается таможенному перевозчику и хранится им не менее пяти лет. Внесение дополнительных записей или исправлений после проверки книги учета не допускается.
Книга учета предоставляется должностным лицам таможенного органа по их требованию.

21. Тауарларды әрбір өткізген кезінде кеден тасымалдаушысы кедендік бақылаудағы тауарларды жеткізген кезде немесе транзиттің кеден режимі кезінде пайдаланылатын кедендік құжаттың қосымша парағын толтырады. Аталған қосымша парақ кеден тасымалдаушысының кедендік бақылаудағы тауарларды өткізуінің есебін жүргізуші кеден органына жіберіледі.
22. Кеден тасымалдаушысы және (оның құрылымдық бөлімшесі) тоқсан сайын келесі тоқсанның бірінші айының 5 күнінен кешіктірмей кедендік бақылаудағы тауарлардың есебін жүргізуші кеден органына есептілік кезең ішінде кедендік бақылауда болған тауарлар туралы қорытынды есепті ұсынуға, ал олар тіркелген кеден органына есептілік кезеңіндегі сол кеден тиісті.
Есеп, кедендік бақылаудағы тауарлардың есебін белгіленген нысанға сәйкес жасалады, кеден тасымалдаушысы (оның құрылымдық бөлімшесінің), бас бухгалтер қол қояды және мөрмен куәландырылады.
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының 2003 жылғы
27 мамырдағы N 250 бұйрығымен
бекітілген
Кеден брокерінің тауарлар мен
көлік құралдарының есебін және
есептілігін жүргізуі, уақытша
сақтаудағы тауарлар мен көлік
құралдары туралы есеп жүргізу
және кеден органына есептілік
ұсыну, кедендік бақылаудағы
өткізілетін тауарлардың есебін
жүргізу және олар бойынша кеден
тасымалдаушысының есептілік
ұсыну ережесіне 1-қосымша
Тауарлар мен көлік құралдарын кедендік ресімдеу бойынша
операциялардың есеп кітабы
-------------------------------------------------------------------
р/б Кеден  Жөнелтушінің  ЖКД Кеден ре.  Статис.  Кеден   Кеден
органы (алушының)    N   жимінің    тикалық  алым.   баждары
атауы және        коды (ЖКД  құны     дары
кеден бро.        тұрпаты)
керімен шарт.
тың нөмірі
-------------------------------------------------------------------
1    2        3         4      5         6        7          8
------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
-------------------------------------------------------------------
Акциздер ҚҚС  Кейінге  Кейінге Әкімшілік ! Оның ішінде шартты түрде
қалдыр.  қалдыр. айыппұл   !-------------------------
ғаны     ғаны              !Кеден!Кеден!Акциз! ҚҚС
үшін     үшін              !алым.!баж. !     !
пайыз    өсім              !дары !дары !     !
-------------------------------------------------------------------
Мың теңге есептелді
-------------------------------------------------------------------
9      10     11      12      13        14      15    16    17
-------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының 2003 жылғы
27 мамырдағы N 250 бұйрығымен
бекітілген
Кеден брокерінің тауарлар мен
көлік құралдарының есебін және
есептілігін жүргізуі, уақытша
сақтаудағы тауарлар мен көлік
құралдары туралы есеп жүргізу
және кеден органына есептілік
ұсыну, кедендік бақылаудағы
өткізілетін тауарлардың есебін
жүргізу және олар бойынша кеден
тасымалдаушысының есептілік
ұсыну ережесіне 2-қосымша
Жасалған шарттардың тізілімі кітабы
-------------------------------------------------------------------
Р/б Ұйымның Шарттың нөмірі  Қорытындының күні      Қолданылу мерзімі
атауы
-------------------------------------------------------------------
1      2         3               4                    5
-------------------------------------------------------------------
Ескерту: шарттың нөмірі мынадай түрде жазылады:
ХХХХХХХ/ҮҮҮҮ/ZZZZ -
ХХХХХХХ - кеден брокері лицензиясының нөмірі;
ҮҮҮҮ - күнтізбелік жыл;
ZZZZ - шарттың реттік нөмірі.
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының 2003 жылғы
27 мамырдағы N 250 бұйрығымен
бекітілген
Кеден брокерінің тауарлар мен
көлік құралдарының есебін және
есептілігін жүргізуі, уақытша
сақтаудағы тауарлар мен көлік
құралдары туралы есеп жүргізу
және кеден органына есептілік
ұсыну, кедендік бақылаудағы
өткізілетін тауарлардың есебін
жүргізу және олар бойынша кеден
тасымалдаушысының есептілік
ұсыну ережесіне 3-қосымша
___________жылғы ____________тоқсандағы
тауарлар мен көлік құралдарын кедендік ресімдеу бойынша
операциялар туралы есеп
-------------------------------------------------------------------
Кеден ЖКД Статис.  Кеден Кеден Акциздер ҚҚС Кейінге Кейінге қалдыр.
режи. N   тикалық  алым. баж.               қалдыр. ғаны үшін өсім
мінің     құны     дары  дары               ғаны
коды                                        үшін
(ЖКД                                        пайыз
тұр.
паты)
-------------------------------------------------------------------
1     2    3        4    5       6      7    8          9
-------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
-------------------------------------------------------------------
Әкімшілік!Оның ішінде шартты түрде!Өз қызметінің саласын шектеу
айыппұл  !                        !кезінде толтырылады
!------------------------!--------------------------------
!Кеден!Кеден!Акциз!ҚҚС   !СЭҚ ТН  !Тауарлар тасымалданатын
!алым.!баж. !     !      !сәйкес  !көлік түрі
!дары !дары !     !      !тауар.  !
!     !     !     !      !лар тобы!
-------------------------------------------------------------------
Мың теңге есептелді
-------------------------------------------------------------------
10       11    12     13    14      15               16
-------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының 2003 жылғы
27 мамырдағы N 250 бұйрығымен
бекітілген
Кеден брокерінің тауарлар мен
көлік құралдарының есебін және
есептілігін жүргізуі, уақытша
сақтаудағы тауарлар мен көлік
құралдары туралы есеп жүргізу
және кеден органына есептілік
ұсыну, кедендік бақылаудағы
өткізілетін тауарлардың есебін
жүргізу және олар бойынша кеден
тасымалдаушысының есептілік
ұсыну ережесіне 4-қосымша
Уақытша сақтаудағы тауарлар мен көлік құралдарының
есеп кітабы
-------------------------------------------------------------------
N                            КІРІС
-------------------------------------------------------------------
Қойылған Есеп   Тауарлар  Тауардың Орын Таза сал.  Қоймадағы орна.
күні     жүргі. мен көлік атауы,   саны мағы (тон. ластыру орны
зудің  құралдар. көлік         намен)     (бокстың N және
кеден. ын орна.  құрал.                   т.б.)
дік    ластыр.   дары
құжа.  ған адам  туралы
тының            мәлі.
N                меттер
(ХЖТ
кітабы.
ның N)
-------------------------------------------------------------------
1   2    3        4        5        6       7          8
-------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
-------------------------------------------------------------------
КІРІС                 ШЫҒЫС                                Ес.
керту
-------------------------------------------------------------------
Тауарларды   Қоймадан   ЖКД  Орын саны  Таза  Тауарларды немесе
қабылдаған   нақты      N               сал.  көлік құралдарын
адамның қолы берілген                   мағы  берген адамның
күні                       (кг)  қолы
-------------------------------------------------------------------
9        10      11     12      13        14             15
-------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының 2003 жылғы
27 мамырдағы N 250 бұйрығымен
бекітілген
Кеден брокерінің тауарлар мен
көлік құралдарының есебін және
есептілігін жүргізуі, уақытша
сақтаудағы тауарлар мен көлік
құралдары туралы есеп жүргізу
және кеден органына есептілік
ұсыну, кедендік бақылаудағы
өткізілетін тауарлардың есебін
жүргізу және олар бойынша кеден
тасымалдаушысының есептілік
ұсыну ережесіне 5-қосымша
Кеден тасымалдаушысы кедендік бақылаумен тауарларды
өткізуінің және олар бойынша есептілігінің есеп кітабы
------------------------------------------------------------------
Р/б  ЖКД  Тасымал.  Жөнелтетін Баратын Тасымалдаудың  Көлік құра.
N    N    даудың    кеден ор.  кеден   аяқталған күні лының түрі,
басталған ганы       органы                 маркасы,
күні                                        мем.тіркеу
нөмірі
------------------------------------------------------------------
1    2      3          4         5        6             7
------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
-------------------------------------------------------
Тауардың атауы Тауардың  Км-гі қашықтық      Ескерту
тоннадағы
мөлшері
-------------------------------------------------------
8             9            10             11
-------------------------------------------------------
"Кеден органдарының алдында
есеп және есептілік жүргізу туралы"
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының 2003 жылғы
27 мамырдағы N 250 бұйрығымен
бекітілген
Кеден режимдері шеңберінде ресімделетін тауарлар
туралы есептің және есептілік ұсынудың ережесі

21. При каждой перевозке товаров таможенным перевозчиком заполняется дополнительный лист таможенного документа, используемого при доставке товаров, находящихся под таможенным контролем или при таможенном режиме транзита. Указанный дополнительный лист направляется в таможенный орган, ведущий учет перевозок товаров, находящихся под таможенным контролем таможенным перевозчиком.
22. Таможенный перевозчик (его структурное подразделение) должны ежеквартально, не позднее 5 числа первого месяца следующего квартала, предоставлять в таможенный орган, ведущий учет товаров, находящихся под таможенным контролем, обобщенный отчет о товарах, находящихся под таможенным контролем за отчетный период.
Отчет составляется в соответствии с установленной формой учета товаров, находящихся под таможенным контролем, подписывается таможенным перевозчиком (его структурным подразделением), главным бухгалтером и заверяется печатью.
Приложение 1 к Правилам
ведения учета и отчетности таможенным брокером
товаров и транспортных средств, ведения учета
и представления таможенному органу отчетности
о товарах и транспортных средствах, находящихся
на временном хранении, ведения учета перевозимых
товаров, находящихся под таможенным контролем и
представления отчетности по ним таможенным
перевозчиком, утвержденным приказом
Председателя Агентства Республики Казахстан
от 27.05.2003г. N 250
Книга
учета товаров и транспортных средств,
оформляемых таможенным брокером
____________________________________________________________________
N !Тамо- !Наимено-! N !Код  !Стати-!  Начислено, тыс.тенге
п/п!женный!вание   !ГТД!тамо-!сти-  !-------------------------------
!орган !отправи-!   !жен- !ческая!Тамо-!Тамо-!Акцизы!НДС!Процент
!      !теля    !   !ного !стои- !жен- !жен- !      !   !за отс-
!      !(получа-!   !режи-!мость !ные  !ная  !      !   !рочку
!      !теля и  !   !ма   !      !сборы!пош- !      !   !
!      !номер   !   !(тип !      !     !лина !      !   !
!      !договора!   !ГТД) !      !     !     !      !   !
!      !с тамо- !   !     !      !     !     !      !   !
!      !женным  !   !     !      !     !     !      !   !
!      !брокером!   !     !      !     !     !      !   !
--------------------------------------------------------------------
1 !  2   !    3   ! 4 !  5  !   6  !  7  !  8  !   9  ! 10!  11
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
________________________________________
Начислено, тыс.тенге
----------------------------------------
Пеня за!Админис-! В том числе условно
прос-  !тратив- !-----------------------
рочку  !ный     !Тамо-!Тамо-!Акцизы!НДС
!штраф   !жен- !жен- !      !
!        !ные  !ная  !      !
!        !сборы!пош- !      !
!        !     !лина !      !
----------------------------------------
12  !   13   !  14 !  15 !  16  ! 17
----------------------------------------
Приложение 2 к Правилам
ведения учета и отчетности таможенным брокером
товаров и транспортных средств, ведения учета
и представления таможенному органу отчетности
о товарах и транспортных средствах, находящихся
на временном хранении, ведения учета перевозимых
товаров, находящихся под таможенным контролем и
представления отчетности по ним таможенным
перевозчиком, утвержденным приказом
Председателя Агентства Республики Казахстан
от 27.05.2003г. N 250
Книга
реестра заключенных договоров
____________________________________________________________________
N п/п      ! Наименование !  Номер   !  Дата    !  Срок
!организации   ! договора !заключения! действия
--------------------------------------------------------------------
1       !      2       !     3    !     4    !      5
--------------------------------------------------------------------
Примечание: номер договора формируется следующим образом:
XXXXXXX/YYYY/ZZZZ -
XXXXXXX - номер лицензии таможенного брокера;
YYYY - календарный год;
ZZZZ - порядковый номер договора.
Приложение 3 к Правилам
ведения учета и отчетности таможенным брокером
товаров и транспортных средств, ведения учета
и представления таможенному органу отчетности
о товарах и транспортных средствах, находящихся
на временном хранении, ведения учета перевозимых
товаров, находящихся под таможенным контролем и
представления отчетности по ним таможенным
перевозчиком, утвержденным приказом
Председателя Агентства Республики Казахстан
от 27.05.2003г. N 250
Отчет об операциях
по таможенному оформлению товаров и транспортных средств
за ________ квартал ______ г.
____________________________________________________________________
Код   !Коли- !Статис-!   Начислено, тыс. тенге
тамо- !чество!тичес- !----------------------------------------------
жен-  !ГТД   !кая    !Тамо-!Тамо-!Акцизы!НДС!Про- !Пени !Админист-
ного  !      !стои-  !жен- !жен- !      !   !цент !за   !ративный
режима!      !мость  !ные  !ные  !      !   !за   !     !штраф
(тип  !      !       !сборы!пош- !      !   !отс- !прос-!
ГТД)  !      !       !     !лины !      !   !рочку!рочку!
--------------------------------------------------------------------
1  !  2   !   3   !  4  !  5  !   6  ! 7 !  8  !  9  !   10
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
_______________________________________________
Начислено, тыс. тенге   !Заполняется при
-------------------------!ограничении сферы
В том числе условно     !своей деятельности
-----------------------------------------------
Тамо- !Тамо-  !Акциз! НДС!Группа  !Вид транс-
женные!женная !     !    !товаров !порта
сборы !пошлина!     !    !в соот- !которым
!       !     !    !ветствии!переме-
!       !     !    !с ТН ВЭД!щаются
!       !     !    !        !товары
-----------------------------------------------
11  !   12  !  13 ! 14 !   15   !  16
-----------------------------------------------
Приложение 4 к Правилам
ведения учета и отчетности таможенным брокером
товаров и транспортных средств, ведения учета
и представления таможенному органу отчетности
о товарах и транспортных средствах, находящихся
на временном хранении, ведения учета перевозимых
товаров, находящихся под таможенным контролем и
представления отчетности по ним таможенным
перевозчиком, утвержденным приказом
Председателя Агентства Республики Казахстан
от 27.05.2003г. N 250
Книга
учета товаров и транспортных средств,
находящихся на временном хранении
____________________________________________________________________
N !              Приход
!----------------------------------------------------------------
!Дата !N та- !Лицо, !Наимено-!Коли- !Вес   !Место  !Подпись
!поме-!можен-!поме- !вание   !чество!брутто!разме- !лица,
!щения!ного  !щающее!товаров,!мест  !(в тон!щения  !приняв-
!     !доку- !товары!сведения!      !нах)  !на     !шего
!     !мента !и тра-!о транс-!      !      !складе !товары
!     !учета !нспор-!портном !      !      !(N     !
!     !      !тные  !средстве!      !      !бокса  !
!     !      !сред- !(N книж-!      !      !и т.д.)!
!     !      !ства  !ки МДП) !      !      !       !
--------------------------------------------------------------------
1 !  2  !   3  !   4  !   5    !   6  !  7   !   8   !     9
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
_________________________________________
Расход             !Приме-
---------------------------------!чание
Дата  ! N !Коли- !Вес   !Подпись !
факти-!ГТД!чество!брутто!лица,   !
ческой!   !мест  !(кг)  !выдавше-!
выдачи!   !      !      !го това-!
со    !   !      !      !ры  или !
склада!   !      !      !транс-  !
!   !      !      !портные !
!   !      !      !средства!
-----------------------------------------
10  ! 11!  12  !  13  !   14   !  15
-----------------------------------------
Приложение 5 к Правилам
ведения учета и отчетности таможенным брокером
товаров и транспортных средств, ведения учета
и представления таможенному органу отчетности
о товарах и транспортных средствах, находящихся
на временном хранении, ведения учета перевозимых
товаров, находящихся под таможенным контролем и
представления отчетности по ним таможенным
перевозчиком, утвержденным приказом
Председателя Агентства Республики Казахстан
от 27.05.2003г. N 250
Книга учета перевозок товаров
под таможенным контролем таможенным перевозчиком
и отчетности по ним
______________________________________________________________
N ! N ! Дата !Тамо-  !Тамо- !Дата !Вид,  !Наиме-!Коли- !Рас-  !При-
п/п!ДКД!начала!женный !женный!окон-!марка !нова- !чество!стоя- !ме-
!   !пере- !орган  !орган !чания!транс-!ние   !товара!ние в !ча-
!   !возки !отправ-!назна-!пере-!порт- !товара!в тон-!кило- !ние
!   !      !ления  !чения !возки!ного  !      !нах   !метрах!
!   !      !       !      !     !сред- !      !      !      !
!   !      !       !      !     !ства, !      !      !      !
!   !      !       !      !     !номер !      !      !      !
!   !      !       !      !     !гос.  !      !      !      !
!   !      !       !      !     !регис-!      !      !      !
!   !      !       !      !     !трации!      !      !      !
--------------------------------------------------------------------
1 ! 2 !   3  !   4   !   5  !  6  !  7   !   8  !   9  !  10  ! 11
--------------------------------------------------------------------
Утверждены
приказом Председателя Агентства
таможенного контроля
Республики Казахстан
от 27.05.2003г. N 250
"О ведении учета и отчетности
перед таможенными органами"
Правила
учета и представления отчетности о товарах,
оформленных в рамках таможенных режимов

1. Жалпы ережелер
1. Осы Кеден режимдері шеңберінде ресімделетін тауарлар туралы есептің және есептілік ұсынудың ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің 110 132 144 161 және 185-баптарына сәйкес әзірленді және кеден қоймасында сақталатын тауарлар туралы есептілікті ұсыну нысаны мен ережесін, тауарды кеден органдарының сақтауға қабылдауы туралы құжаттың нысанын, бажсыз сауда дүкеніне түсетін және одан өткізілетін тауарлар бойынша есеп және есептілігінің нысанын, сондай-ақ тауарларды Қазақстан Республикасының кедендік аумағында/нан тыс қайта өңдеу кеден режимін пайдалану туралы есептіліктің нысанын белгілейді.
2. Тауарлар туралы есеп жүргізу мен есептілік
2. Кеден қоймасы, кеден органы құрған бажсыз сауда дүкені, уақытша сақтау қоймасы және кеден қоймасы арқылы айналымға түсетін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кедендік аумағында/нан тыс қайта өңдеу кеден режимімен өткізілетін тауарлар есебін жүргізуге жатады.
3. Кеден қоймаларының және бажсыз сауда дүкендерінің иегерлері белгіленген нысандар бойынша (1, 2-қосымша) есеп жүргізеді және тоқсан сайын кеден қоймасына келіп түскен, сақталынып жатқан және әкетілген тауарлар және оларды сақтау мерзімдері, сондай-ақ бажсыз сауда дүкеніне келіп түскен және одан өткізілетін тауарлар туралы кеден органдарына есептілік береді.
4. Кеден қоймасында сақталынып жатқан, бажсыз сауда дүкеніне келіп түскен және одан өткізілетін тауарлардың есебін жүргізу кітабы есеп жүргізудің автоматтандырылған жүйесіне қарамастан жүргізіледі. Есеп жүргізу кітаптары алдын ала түптелген, тігілген, нөмірленген және қызмет аймағында кеден қоймасы не бажсыз сауда дүкені кеден органы басшысының не оның орнындағы адамның қолымен, кеден органының мөрімен куәландырылған болуы тиіс. Есеп жүргізу кітаптары күнтізбелік жыл бойынша жүргізіледі.
Есеп жүргізу кітабының нысаны белгіленген үлгіден ауытқуына осы үлгіде көрсетілген барлық мәліметтердің болу шартымен жол беріледі.
5. Кеден қоймасының (бажсыз сауда дүкенінің) иегері кеден органдарының лауазымды адамдарына есеп жүргізу құжаттарына мүмкіндік беруге және кеден органының лауазымды адамдарына бірінші талап етуі бойынша ұсынуға тиісті.
6. Соңғы жазба жасалғаннан кейін есеп жүргізу кітаптары кеден органына тексеруге тапсырылады. Тексеру аяқталғаннан кейін кітаптар иесіне сақтау үшін қайтарылады. Есеп жүргізу кітабын тексергеннен кейін қосымша жазбалар мен түзетулерге жол берілмейді.
7. Кеден қоймасындағы (бажсыз сауда дүкеніндегі) тауарлардың есебін жүргізу құжаттары есебін жүргізу кітабындағы соңғы жазба бойынша тауарлардың шығарылған күнінен бастап 5 жыл сақталады.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила учета и предоставления отчетности о товарах, оформленных в рамках таможенных режимов (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьями 110 132 144 161 и  185 Таможенного кодекса Республики Казахстан (далее - Таможенный кодекс) и определяют форму и порядок предоставления отчетности о товарах, хранящихся на таможенном складе, форму документа о принятии товара на хранение таможенными органами, форму учета и отчетности по товарам, поступающим и реализуемым в магазине беспошлинной торговли, а также форму отчетности о применении таможенного режима переработки товаров на/вне таможенной территории Республики Казахстан.
2. Ведение учета и отчетности о товарах
2. Товары, обращаемые через таможенный склад, магазин беспошлинной торговли, склад временного хранения и таможенный склад, учрежденные таможенными органами, а также перемещаемые в таможенных режимах переработки товаров на/вне таможенной территории Республики Казахстан подлежат учету.
3. Владельцы таможенных складов и магазинов беспошлинной торговли ведут учет и предоставляют таможенным органам ежеквартально отчетность о поступающих, хранящихся и вывозимых с таможенного склада товарах и сроках их хранения, а также поступающих и реализуемых товарах в магазине беспошлинной торговли по установленным формам (приложения 1, 2).
4. Книги учета товаров, хранящихся на таможенном складе, поступающих и реализуемых в магазине беспошлинной торговли ведутся вне зависимости от автоматизированной системы учета. Книги учета должны быть предварительно прошиты, пронумерованы и заверены подписью начальника таможенного органа или лицом его замещающим, печатью таможенного органа, в зоне деятельности которого учрежден таможенный склад либо магазин беспошлинной торговли. Книги учета ведутся по календарным годам.
Допускается отклонение формы книг учета от установленного образца при условии, что в такой форме содержатся все сведения, указанные в образце.
5. Владелец таможенного склада (магазина беспошлинной торговли) должен предоставить доступ должностным лицам таможенных органов к документам учета и предъявлять должностным лицам таможенного органа по первому их требованию.
6. После внесения последней записи книга учета передается в таможенный орган на проверку, по окончании которой возвращается владельцу на хранение. Внесение дополнительных записей или исправлений после проверки книги учета не допускается.
7. Документы учета товаров, находящихся на таможенном складе (магазине беспошлинной торговли), хранятся пять лет с даты выпуска товаров по последней записи в текущем календарном году в книге учета.

8. Кеден органдары есептілікті белгіленген графиктен тыс ұсынуды талап етуге құқылы. Мұндай жағдайда кеден қоймасының, бажсыз сауда дүкенінің иегері есептілікті қызмет аймағында кеден қоймасы (бажсыз сауда дүкені) орналасқан кеден органы басшысының жазбаша талап етуін алғаннан кейін үш күннің ішінде ұсынуы тиіс.
9. Егер кеден қоймасында, бажсыз сауда дүкенінде тауарлардың есебін жүргізудің автоматтандырылған жүйесі  пайдаланылса, онда оның иегері кеден органдарына мұндай жүйеге ену мүмкіндігін беруге тиісті.
10. Тауарларды Қазақстан Республикасының кедендік аумағында/одан тыс қайта өңдеу кеден режимін пайдаланған жағдайда тауарларды аталған кеден режимдерімен орналастырған тұлға кеден органына белгіленген нысан бойынша (3-қосымша) толық есептілікті ұсынады.
11. Тауарларды Қазақстан Республикасының кеден органдары құрған уақытша сақтау қоймаларына орналастырушы тұлға, белгіленген нысан бойынша (4-қосымша) есепке жататын тауарларды кеден органының сақтауға қабылдағанын растайтын  құжат беріледі.
3. Қорытынды ережелер

8. Таможенные органы вправе требовать предоставление отчетов вне установленного графика. В этом случае отчет должен быть представлен владельцем таможенного склада, магазина беспошлинной торговли в течение трех дней со дня предъявления письменного требования начальника таможенного органа, в зоне деятельности которого расположен таможенный склад (магазин беспошлинной торговли).
9. Если на таможенном складе, магазине беспошлинной торговли используется автоматизированная система учета товаров, то его владелец должен предоставить доступ таможенным органам в такую систему.
10. В случае использования таможенного режима переработки товаров на/вне таможенной территории Республики Казахстан, лицо поместившее товары под данные таможенные режимы, представляет в таможенный орган полный отчет по установленной форме (приложение 3).
11. Лицам, помещающим товары на склады временного хранения, учреждаемые таможенными органами Республики Казахстан, выдается документ по установленной форме (приложение 4), удостоверяющий принятие товаров на хранение таможенными органами, подлежащий учету.
3. Заключительные положения

12. Осы Ереженің талаптарын бұзғаны үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауаптылық көзделген.
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының 2003 жылғы
27 мамырдағы N 250 бұйрығымен
бекітілген
"Кеден режимдері шеңберінде
ресімделетін тауарлар туралы
есептің және есептілік ұсынудың
ережесі"
1-қосымша
Кеден қоймасындағы тауарлардың есебін жүргізудің нысаны
1-кесте: кеден қоймасындағы сақталатын тауарлар туралы есеп
-------------------------------------------------------------------
Р/б Қоймаға   Қоймаға  Тауар  Мөлшері Қоймадан Қоймадан Мөлшері
N   орналас.  орналас. атауы          шығарған шығар.
тыру күні тырған                  күні     ғандағы
кездегі                          ЖКД N
ЖКД N
-------------------------------------------------------------------
1      2        3       4       5        6         7        8
-------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
---------------------------
Қоймадағы қалдық    Ескерту
---------------------------
9              10
---------------------------
2-кесте: Кеден қоймасында сақталатын тауарлардың есебін жүргізу кітабы
-------------------------------------------------------------------
Р/б Қоймаға   Қоймаға  Тауар  Мөлшері Қоймадан Қоймадан Мөлшері
N   орналас.  орналас. атауы          шығарған шығар.
тыру күні тырған                  күні     ғандағы
кездегі                          ЖКД N
ЖКД N
-------------------------------------------------------------------
1      2        3       4       5        6         7        8
-------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
---------------------------
Қоймадағы қалдық  Жауапты
адамның
аты-жөні,
қолы
---------------------------
9              10
---------------------------
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының 2003 жылғы
27 мамырдағы N 250 бұйрығымен
бекітілген
"Кеден режимдері шеңберінде
ресімделетін тауарлар туралы
есептің және есептілік ұсынудың
ережесі"
2-қосымша
1-кесте: Бажсыз сауда дүкенінің қоймасына орналастырылған
тауарлардың есебін жүргізу кітабы
------------------------------------------------------------------
Р/б Тауарды  ЖКД Тауар атауы, Тауарға  Орын  Салмағы, Тауарды баж.
N   бажсыз    N  мәртебесі    ілеспе   саны  нетто    сыз сауда
сауда        (отандық,    құжат.                  дүкенінің
дүкені.      шетелдік)    тардың N                қоймасына
нің қой.                                          қабылдаған
масына                                            адамның
орналас.                                          аты-жөні, қолы
тырған
күні
------------------------------------------------------------------
1      2     3      4            5       6       7       8
------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
------------------------------------------------------------------
Бажсыз сауда  Бажсыз сауда дүкенінің  Бақылаушы кеден органының
дүкенінің     қоймасынан сауда        уәкілетті лауазымды адамының
қоймасынан    залына орналастырыл.    аты-жөні, қолы
сауда залына  ғандардың мөлшері
орналастырыл. (дана, литр)
ған күні
------------------------------------------------------------------
9              10                      11
------------------------------------------------------------------
2-кесте: Бажсыз сауда дүкенінен өткізілетін тауарлардың
есебін жүргізу кітабы
------------------------------------------------------------------
Р/б Тауарды  Өткізілген Өткізілген  Салмағы, Тауарды  Бажсыз Ес.
N   сауда    тауардың   тауардың    нетто    өткізген сауда  керту
залына   атауы      мөлшері              күн      дүке.
орналас.            (даналарда/                   нінде
тырған              литрмен)                      тауар.
күні                                              ды өт.
кізген
жауап.
ты тұл.
ғаның
қолы
------------------------------------------------------------------
1     2       3            4          5        6        7      8
------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының 2003 жылғы
27 мамырдағы N 250 бұйрығымен
бекітілген
"Кеден режимдері шеңберінде
ресімделетін тауарлар туралы
есептің және есептілік ұсынудың
ережесі"
3-қосымша

12. За нарушение требований настоящих Правил предусмотрена ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам учета и представления отчетности
о товарах в рамках таможенных режимов,
утвержденным приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 27.05.2003г. N 250
Формы учета товаров на таможенном складе
Таблица 1: Отчет о товарах, хранящихся на таможенном складе
____________________________________________________________________
N№ !Дата !N ГТД!Наиме-!Коли-!Дата  !N ГТД  !Коли-!Остаток!Примечание
п/п!поме-!при  !нова- !чест-!выпус-!или ВТД!чест-!на     !
!щения!поме-!ние   !во   !ка со !при вы-!во   !складе !
!на   !щении!товара!     !склада!пуске  !     !       !
!склад!на   !      !     !      !со ск- !     !       !
!     !склад!      !     !      !лада   !     !       !
--------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !  4   !  5  !  6   !   7   !  8  !   9   !   10
--------------------------------------------------------------------
Таблица 2: Книга учета товаров, хранящихся на таможенном складе
____________________________________________________________________
N№ !Дата !N ГТД!Наиме-!Коли-!Дата  !N ГТД  !Коли-!Остаток!Ф.И.О.
п/п!поме-!при  !нова- !чест-!выпус-!или ВТД!чест-!на     !и подпись
!щения!поме-!ние   !во   !ка со !при вы-!во   !складе !ответст-
!на   !щении!товара!     !склада!пуске  !     !       !венного
!склад!на   !      !     !      !со ск- !     !       !лица
!     !склад!      !     !      !лада   !     !       !
--------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !  4   !  5  !  6   !   7   !  8  !   9   !   10
--------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к Правилам учета и представления отчетности
о товарах в рамках таможенных режимов,
утвержденным приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 27.05.2003г. N 250
Таблица 1: Книга учета товаров, помещаемых на склад
магазина беспошлинной торговли
____________________________________________________________________
N !Дата   ! N !Наимено-!  NN    !Коли- !Вес, !Ф.И.О., !Дата
п/п!помеще-!ГТД!вание   !товаро- !чество!нетто!подпись !помещения
!ния то-!   !товара, !сопрово-!мест  !     !лица,   !товара со
!вара на!   !статус  !дитель- !      !     !приняв- !склада
!склад  !   !товара  !ных до- !      !     !шего    !магазина
!магази-!   !(оте-   !кументов!      !     !товар   !беспошлинной
!на бес-!   !чест-   !        !      !     !на склад!торговли
!пошлин-!   !венный, !        !      !     !магазина!в торговый
!ной    !   !иност-  !        !      !     !беспош- !зал
!торгов-!   !ранный) !        !      !     !линной  !
!ли     !   !        !        !      !     !торговли!
--------------------------------------------------------------------
1 !   2   ! 3 !    4   !    5   !   6  !  7  !   8    !     9
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
_____________________
Количество! Ф.И.О.
(в штуках/!Подпись
литрах)   !уполномо-
товара,   !ченого
помещенно-!должност-
го со ск- !ного лица
лада мага-!контроли-
зина бес- !рующего
пошлинной !таможен-
торговли  !ного
в торговый!органа
зал       !
----------------------
10    !   11
----------------------
Таблица 2: Книга учета товаров, реализуемых из магазина
беспошлинной торговли
____________________________________________________________________
N !Дата    !Наимено-!Количе- !Вес, !Дата  !Подпись     !Примечание
п/п!помеще- !вание   !ство    !нетто!реали-!ответствен- !
!ния то- !реализо-!(в шту- !     !зации !ного лица,  !
!варов в !ванного !ках/    !     !товара!реализующего!
!торговый!товара  !литрах) !     !      !товары в    !
!зал     !        !реализо-!     !      !магазине    !
!        !        !ванных  !     !      !беспошлинной!
!        !        !товаров !     !      !торговли    !
--------------------------------------------------------------------
1 !    2   !    3   !   4    !  5  !   6  !     7      !    8
--------------------------------------------------------------------
Приложение 3
к Правилам учета и представления отчетности
о товарах в рамках таможенных режимов,
утвержденным приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 27.05.2003г. N 250

1. Тауарларды Қазақстан Республикасының кеден шекарасында
қайта өңдеу кеден режимін пайдалану туралы есеп нысаны
1-кесте. Қайта өңдеу үшін әкелінген тауарлар
--------------------------------------------------------------------
Р/б ЖКД Тауар СЭҚ ТН      Өлшем мөлшері        Әкелінген тауарлардың
N  N   атауы бойынша     мен бірлігі            кедендік құны
коды
--------------------------------------------------------------------
!Іс жүзінде!Келісім-шарт !Іс жүзінде!Келісім-шарт
!          !бойынша      !          !бойынша
--------------------------------------------------------------------
1   2    3      4       5          6             7           8
--------------------------------------------------------------------
СЭҚ ТН кодтары
бойынша барлы.
ғы              1       2          3             4           5
--------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
-----------------------------
Төленген кедендік
тауарлар мен салықтар
-----------------------------
Кеден бажы !  ҚҚС !   Акциз
-----------------------------
9        10      11
-----------------------------
6        7       8
-----------------------------
2-кесте. Қайта өңдеу кезінде пайдаланылған қазақстандық тауарлар
--------------------------------------------------------------------
Р/б !Тауардың атауы!СЭҚ ТН бойынша коды!Өлшем бірлігі!Мөлшері!Құны
N  !              !                   !             !       !
--------------------------------------------------------------------
1         2            3                 4              5      6
--------------------------------------------------------------------
3-кесте. Қайта өңдеу өнімдері
--------------------------------------------------------------------
Р/б №ЖКД Тауар атауы СЭҚ ТН  Өлшем   Кедендік Кеден ҚР аумағында
N    N               бойынша мөлшері құны     режи. еркін айналым
коды    мен              мінің үшін шығару
бірлігі          коды  кезінде
төленген ке.
дендік төлемдер
мен салықтар
--------------------------------------------------------------------
!Іс!Шығыс!Іс!Келі.!      !ҚҚС!Кеден!Акциз
!жү!норма!жү!сім- !      !   !бажы !
!зі!лары !зі!шарт !      !   !     !
!н !бойын!н !бойын!      !   !     !
!де!ша   !де!ша   !      !   !     !
--------------------------------------------------------------------
1     2       3      4      5     6   7   8      9    10   11    12
--------------------------------------------------------------------
СЭҚ ТН кодтары
бойынша барлығы      1      2     3   4   5      6    7    8     9
--------------------------------------------------------------------
4-кесте. Қайта өңдеуден кейін қалған қалдықтар
--------------------------------------------------------------------
Р/б ЖКД Қалдықтардың СЭҚ ТН  Өлшем   Мөлшері Кеден. Кеден  Ескерту
N    N  атауы        бойынша бірлігі         дік    режи.
коды                    құны   мінің
коды
--------------------------------------------------------------------
1   2    3            4       5      6       7       8      9
--------------------------------------------------------------------
СЭҚ ТН кодтары
бойынша барлығы        1       2      3       4       5      6
--------------------------------------------------------------------
5-кесте. Қайта өңдеу процесінде әкелінген және пайдаланылмаған
тауарлардың қалдығы
--------------------------------------------------------------------
Р/б ЖКД Тауардың СЭҚ ТН  Өлшем   Мөлшері Кеден. Кеден  Ескерту
N    N  атауы    бойынша бірлігі         дік    режи.
коды                    құны   мінің
коды
--------------------------------------------------------------------
1   2    3       4        5       6      7      8        9
--------------------------------------------------------------------
СЭҚ ТН кодтары
бойынша барлығы   1        2       3      4      5       6
--------------------------------------------------------------------

1. Формы отчета об использовании таможенного режима переработки товаров на таможенной территории Республики Казахстан
Таблица 1. Товары, ввезенные для переработки
____________________________________________________________________
N№ ! N !Наиме- !Код по!Количество и ! Таможенная ! Уплаченные
п/п!ГТД!нование!ТН ВЭД! единицы     ! стоимость  ! таможенные
!   !товара !      ! измерения   ! ввезенных  ! платежи и
!   !       !      !             ! товаров    ! налоги
!   !       !      !---------------------------------------------
!   !       !      !Факти-!По    !Факти-!По   !Тамо-!НДС !Акциз
!   !       !      !чески !конт- !чески !конт-!жен- !    !
!   !       !      !      !ракту !      !ракту!ная  !    !
!   !       !      !      !      !      !     !пош- !    !
!   !       !      !      !      !      !     !лина !    !
--------------------------------------------------------------------
1  ! 2 !   3   !   4  !   5  !  6   !   7  !  8  !  9  ! 10 !  11
--------------------------------------------------------------------
Итого по кодам
ТН ВЭД             1      2      3      4     5     6     7     8
--------------------------------------------------------------------
Таблица 2. Казахстанские товары, используемые при переработке
____________________________________________________________________
N№ !  Наименование  ! Код по ТН ! Единица  ! Количество ! Стоимость
п/п!     товара     !    ВЭД    !измерения !            !
--------------------------------------------------------------------
1 !        2       !     3     !     4    !      5     !    6
-------------------------------------------------------------------
Таблица 3. Продукты переработки
____________________________________________________________________
N№ ! N !Наиме-!Код  !Количество!Таможенная!Код  !Уплаченные платежи
п/п!ГТД!нова- !по ТН!и единицы !стоимость !тамо-!и налоги при
!   !ние   !ВЭД  !измерения !          !жен- !выпуске для
!   !товара!     !---------------------!ного !свободного
!   !      !     !Факти!По  !Факти!По  !режи-!обращения на
!   !      !     !чески!нор-!чески!кон-!ма   !территории РК
!   !      !     !     !мам !     !тра-!     !------------------
!   !      !     !     !вы- !     !кту !     !НДС!Таможен-!Акциз
!   !      !     !     !хода!     !    !     !   !ная пош-!
!   !      !     !     !    !     !    !     !   !лина    !
-------------------------------------------------------------------
1   2     3     4     5     6    7     8    9    10    11      12
-------------------------------------------------------------------
Итого по кодам
ТН ВЭД          1     2     3    4     5    6     7     8       9
--------------------------------------------------------------------
Таблица 4. Отходы, образовавшиеся после переработки
____________________________________________________________________
N№ ! N !Наиме- !Код по!Единицы  !Коли- !Таможен- !Код     !Приме-
п/п!ГТД!нование!ТН ВЭД!измерения!чество!ная      !таможен-!чание
!   !отходов!      !         !      !стоимость!режима  !
--------------------------------------------------------------------
1 ! 2 !   3   !   4  !    5    !   6  !    7    !   8    !   9
--------------------------------------------------------------------
Итого по кодам
ТН ВЭД             1       2        3       4        5        6
--------------------------------------------------------------------
Таблица 5. Остатки товаров, вывезенных и не использованных в
процессе переработки
____________________________________________________________________
N№ ! N !Наиме- !Код по!Единицы  !Коли- !Таможен- !Код     !Приме-
п/п!ГТД!нование!ТН ВЭД!измерения!чество!ная      !таможен.!чание
!   !товара !      !         !      !стоимость!режима  !
--------------------------------------------------------------------
1 ! 2 !   3   !   4  !    5    !   6  !    7    !   8    !   9
--------------------------------------------------------------------
Итого по кодам
ТН ВЭД             1       2        3       4        5        6
--------------------------------------------------------------------

2. Тауарларды Қазақстан Республикасының кеден шекарасынан
тыс жерлерде қайта өңдеу кеден режимін пайдалану
туралы есеп нысаны
1-кесте. Қайта өңдеу үшін әкетілген тауарлар
--------------------------------------------------------------------
Р/б ЖКД Тауар СЭҚ ТН      Өлшем мөлшері       Әкетілген тауарлардың
N  N   атауы бойынша      мен бірлігі            кедендік құны
коды
--------------------------------------------------------------------
!Іс жүзінде!Келісім-шарт !Келісім-шарт!Іс жүзінде
!          !бойынша      !бойынша     !
--------------------------------------------------------------------
1   2    3     4       5          6             7           8
--------------------------------------------------------------------
СЭҚ ТН кодтары
бойынша барлы.
ғы             1       2          3             4           5
--------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
----------------------
Төленген төлемеде
----------------------
Кеден бажы
----------------------
9
----------------------
6
----------------------
2-кесте. Қайта өңдеу кезінде пайдаланылған шетелдік тауарлар
--------------------------------------------------------------------
Р/б !Тауардың атауы!СЭҚ ТН бойынша коды!Өлшем бірлігі!Мөлшері!Құны
N  !              !                   !             !       !
--------------------------------------------------------------------
1         2            3                 4              5      6
--------------------------------------------------------------------
3-кесте. Қайта өңдеу өнімдері
--------------------------------------------------------------------
Р/б №ЖКД Тауар атауы СЭҚ ТН  Өлшем   Кедендік Төленген кедендік
N    N               бойынша мөлшері құны     тауарлар мен салықтар
коды    мен
бірлігі          --------------------------------------------------------------------
!Іс!Шығыс!Іс!Келі.!Кеден !ҚҚС!Акциз
!жү!норма!жү!сім- !бажы  !   !
!зі!лары !зі!шарт !      !   !
!н !бойын!н !бойын!      !   !
!де!ша   !де!ша   !      !   !
--------------------------------------------------------------------
1     2       3      4      5     6   7   8     9    10   11
--------------------------------------------------------------------
СЭҚ ТН кодтары
бойынша барлығы      1      2     3   4   5     6    7    8
--------------------------------------------------------------------
4-кесте. Қайта өңдеуден кейін қалған қалдықтар
--------------------------------------------------------------------
Р/б ЖКД Қалдықтардың СЭҚ ТН  Өлшем   Мөлшері Кеден. Кеден  Ескерту
N    N  атауы        бойынша бірлігі         дік    режи.
коды                    құны   мінің
коды
--------------------------------------------------------------------
1   2    3            4       5      6       7       8      9
--------------------------------------------------------------------
СЭҚ ТН кодтары
бойынша барлығы        1       2      3       4       5      6
--------------------------------------------------------------------
5-кесте. Қайта өңдеу процесінде әкетілген және пайдаланылмаған
тауарлардың қалдығы
--------------------------------------------------------------------
Р/б ЖКД Қалдықтар.  СЭҚ ТН  Өлшем   Мөлшері Кеден. Кеден  Ескерту
N    N  дың атауы   бойынша бірлігі         дік    режи.
коды                    құны   мінің
коды
--------------------------------------------------------------------
1   2    3           4       5       6      7       8      9
--------------------------------------------------------------------
СЭҚ ТН кодтары
бойынша барлығы       1       2      3       4       5      6
--------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының 2003 жылғы
27 мамырдағы N 250 бұйрығымен
бекітілген
"Кеден режимдері шеңберінде
ресімделетін тауарлар туралы
есептің және есептілік ұсынудың
ережесі"
4-қосымша
___________________________________________
(кеден органы)
N _____ ҚОЙМА КУӘЛІГІ
200 __ жылғы "____" _____________
___________________________________________________________________
(тауарларды УСҚ орналастырған тұлғаның толық атауы немесе аты-жөні)
уақытша сақтау қоймасында сақтауға мынадай тауарлар қабылданды:
--------------------------------------------------------------------
Р/б!Тауарға   !УСҚ қабыл.  ! Мөлшері ! Тауар!Сақтау !Сақтаған.
N !ілеспе    !данған      !---------! құны !мерзімі!дығы үшін
!құжаттар. !тауарлардың !Орын!Сал.! (тең)!       !кеден
!дың атауы,!атауы       !    !мағы!      !       !алымдары.
!нөмірі    !            !    !(бр.!      !       !ның ставкасы
!          !            !    !утто!      !       !
!          !            !    !/нет!      !       !
!          !            !    !то) !      !       !
--------------------------------------------------------------------
1       2          3          4     5     6     7        8
--------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
----------------------------------------------
Сақтағандығы үшін кеден   УСҚ тауарларды беру
алымдарының сомасы        кезіндегі ЖКД
----------------------------------------------
9                        10
----------------------------------------------
Барлығы:______________________________________________________
(уақытша сақтау қоймасында сақтау үшін төлеуге жататын
______________________________________________________________
кеден алымдарының сомасы
______________________________________________________________
(цифрмен және жазбаша))
Қабылданды: _____________            Берілді: _______________
Мөлшері (орны, салмағы)      Мөлшері (орны, салмағы)
____________     ___________       _____________     ____________
қойма бастығы.   кеден органы      қойма бастығы.    кеден органы
ның қолы,    лауазымды адамының    ның қолы,     лауазымды адамының
аты-жөн          қолы, ЖНМ         аты-жөні         қолы, ЖНМ
___________________________    _______________________________
тауарларды уақытша сақтауға      УСҚ-нан тауарларды алған
тапсырған тұлғаның лауазымы,    тұлғаның лауазымы, аты-жөні,
аты-жөні, қолы                       қолы
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының 2003 жылғы
27 мамырдағы N 250 бұйрығымен
бекітілген
Шартты түрде шығарылған тауарлар мен көлік құралдары
бойынша есеп жүргізу мен есептілік ұсынудың
ЕРЕЖЕСІ

2. Формы отчетов об использовании таможенного режима
переработки товаров вне таможенной территории
Республики Казахстан
Таблица 1. Товары, вывезенные для переработки
____________________________________________________________________
N№ ! N !Наиме- !Код по!Количество и ! Таможенная ! Уплаченные
п/п!ГТД!нование!ТН ВЭД! единицы     ! стоимость  ! платежи
!   !товара !      ! измерения   ! вывезенных !
!   !       !      !             ! товаров    !
!   !       !      !---------------------------------------------
!   !       !      !Факти-!По    !По   !Факти-!Таможенная
!   !       !      !чески !конт- !конт-!чески !пошлина
!   !       !      !      !ракту !ракту!      !
--------------------------------------------------------------------
1  ! 2 !   3   !   4  !   5  !  6   !   7  !  8  !       9
--------------------------------------------------------------------
Итого по кодам
ТН ВЭД             1      2      3      4     5          6
--------------------------------------------------------------------
Таблица 2. Иностранные товары, используемые при переработке
____________________________________________________________________
N№ !  Наименование  ! Код по ТН ! Единица  ! Количество ! Стоимость
п/п!     товара     !    ВЭД    !измерения !            !
--------------------------------------------------------------------
1 !        2       !     3     !     4    !      5     !    6
-------------------------------------------------------------------
Таблица 3. Продукты переработки
____________________________________________________________________
N№ ! N !Наиме-!Код  !Количество!Таможенная!Уплаченные таможенные
п/п!ГТД!нова- !по ТН!и единицы !стоимость !платежи и налоги
!   !ние   !ВЭД  !измерения !          !
!   !товара!     !---------------------!-------------------------
!   !      !     !Факти!По  !Факти!По  !Таможенная!НДС !Акциз
!   !      !     !чески!нор-!чески!кон-!пошлина   !    !
!   !      !     !     !мам !     !тра-!          !    !
!   !      !     !     !вы- !     !кту !          !    !
!   !      !     !     !хода!     !    !          !    !
-------------------------------------------------------------------
1   2     3     4     5     6    7     8      9       10    11     -------------------------------------------------------------------
Итого по кодам
ТН ВЭД          1     2     3    4     5      6       7     8
--------------------------------------------------------------------
Таблица 4. Отходы, образовавшиеся после переработки
____________________________________________________________________
N№ ! N !Наиме- !Код по!Единицы  !Коли- !Таможен- !Код     !Приме-
п/п!ГТД!нование!ТН ВЭД!измерения!чество!ная      !таможен.!чание
!   !отходов!      !         !      !стоимость!режима  !
--------------------------------------------------------------------
1 ! 2 !   3   !   4  !    5    !   6  !    7    !   8    !   9
--------------------------------------------------------------------
Итого по кодам
ТН ВЭД             1       2        3       4        5        6
--------------------------------------------------------------------
Таблица 5. Остатки товаров, вывезенных и не использованных в
процессе переработки
____________________________________________________________________
N№ ! N !Наиме- !Код по!Единицы  !Коли- !Таможен- !Код     !Приме-
п/п!ГТД!нование!ТН ВЭД!измерения!чество!ная      !таможен-!чание
!   !товара !      !         !      !стоимость!режима  !
--------------------------------------------------------------------
1 ! 2 !   3   !   4  !    5    !   6  !    7    !   8    !   9
--------------------------------------------------------------------
Итого по кодам
ТН ВЭД             1       2        3       4        5        6
--------------------------------------------------------------------
Приложение 4
к Правилам учета и представления отчетности
о товарах в рамках таможенных режимов,
утвержденным приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 27.05.2003г. N 250
______________________________________________
Таможенный орган
Складское свидетельство № ____
Выдано "____" _______ 200__ года о том, что от ________________________________________________________________
(полное наименование или Ф.И.О. лица, помещающего товары на СВХ)
приняты на хранение на склад временного хранения следующие товары:
_________________________________________________________________
N !Наиме-   !Наимено-! Количество!Стои-!Срок!Ставка!Сумма!N ГТД
п/п!нование, !вание   !-----------!мость!хра-!тамо- !тамо-!при
!номер    !товаров,!Мест!Вес   !това-!не- !женных!жен- !выдаче
!товаро-  !принятых!    !(брут-!ра   !ния !сборов!ных  !товаров
!сопрово- !на СВХ  !    !то/   !(тнг)!    !за    !сбо- !с СВХ
!дительных!        !    !нетто)!     !    !хране-!ров  !
!докумен- !        !    !      !     !    !ние   !за   !
!тов      !        !    !      !     !    !      !хра- !
!         !        !    !      !     !    !      !нение!
-------------------------------------------------------------------
1      2        3      4      5     6     7     8     9      10
-------------------------------------------------------------------
Итого: _____________________________________________________
(сумма таможенных сборов (цифрами и прописью), подлежащая уплате          __________________________________________________________
за хранение на складе временного хранения)
Принято: _____________________      Выдано: ____________________
Количество (мест, вес)            Количество (мест, вес)
____________  _____________      ____________   ____________
подпись зав. подпись долж-      подпись зав.   подпись долж-
складом      ностного лица      складом        ностного лица
Ф.И.О.       таможенного        Ф.И.О.         таможенного
органа, ЛНП                       органа, ЛНП
__________________________         ________________________
должность, Ф.И.О. лица,            должность, Ф.И.О. лица,
сдавшего товары на временное          получившего товары с СВХ,
хранение,
подпись                            подпись
Утверждены
Приказом Председателя Агентства
таможенного контроля
Республики Казахстан
от 27.05.2003г. N 250
"О ведении учета и отчетности
перед таможенными органами"
Правила
ведения учета и предоставления отчетности по
условно выпущенным товарам и транспортным средствам

1. Жалпы ережелер
1. Осы, Шартты түрде шығарылған тауарлар мен көлік құралдары бойынша есеп жүргізу мен есептілік ұсынудың ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің (бұдан әрі - Кеден кодексі) 451-бабына сәйкес, оларға тарифтік және тарифтік емес реттеу шаралары белгіленген шартты түрде шығарылған тауарлар мен көлік құралдарына бақылауды қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
Қараңыз.K100296
2. Осы Ереже сыртқы экономикалық қызметке қатысушының пайдаланудың белгіленген шектеулерін, талаптары мен шарттарын сақтау міндеттемесімен немесе кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдіктерді қолданумен Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдары (бұдан әрі - тауарлар) бойынша есеп жүргізуі мен пайдаланылған шартты түрде шығарылған тауарлар мен көлік құралдары (бұдан әрі - тауарлар) бойынша Қазақстан Республикасының кеден органына есептілік ұсынуының тәртібін айқындайды.
3. Есебін жүргізуге жататындар:
1) акцизделетіндерден басқа гуманитарлық көмек ретінде Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелінетін немесе осы аумақтан әкетілетін тауарлар;
2) акцизделетіндерден басқа, әдейі медициналық мақсаттар үшін арналған жеңіл автомобильдерді қоспағанда мемлекеттер, үкіметтер, халықаралық ұйымдар желісі бойынша техникалық көмек көрсетуді қоса алғанда қайырымдылық мақсатында қайтымсыз көмек ретінде Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелінетін немесе осы аумақтан әкетілетін тауарлар;
3) Қаржы салымдары туралы Қазақстан Республикасы заңына сәйкес кеден төлемдерін салудан босатылған тауарлар;
4) ақша белгілерін шығару үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе оның филиалдары әкелетін тауарлар;
5) Қазақстан Республикасының кеден аумағы арқылы кеден баждарын салудан босатуды көздейтін кеден режимдерінің шегінде өткізілетін тауарлар;
6) мемлекеттер, үкіметтер, сондай-ақ халықаралық ұйымдар желісі бойынша ұсынылған Қазақстан Республикасының салық заңына сәйкес анықталған гранттың қаражаты есебінен алынған тауарлар;
7) Алдағы уақытта Қазақстан Республикасының кеден аумағынан экспорттау үшін көзделген акцизделген өнімдерді маркілеу үшін Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелінетін шетелде шығарылған акциздік маркілер.
2. Қазақстан Республикасы кеден органдарының
есеп жүргізу тәртібі
4. Шартты түрде шығарылған тауарлардың есебін жүргізуді мұндай тауарларды кедендік ресімдеуді жүргізген Қазақстан Республикасының кеден органы жүзеге асырады.
5. Есеп жүргізу тауарларды шартты түрде шығарылған тауарлар мен көлік құралдарының есебін жүргізудің арнайы журналында белгіленген нысан бойынша (1-қосымша) тіркеу жолымен жүргізіледі.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения учета и предоставления отчетности по условно выпущенным товарам и транспортным средствам (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 451 Таможенного кодекса Республики Казахстан (далее - Таможенный кодекс) в целях обеспечения контроля условно выпущенных товаров и транспортных средств, товаров, на которые установлены меры тарифного и нетарифного регулирования. см.K100296
2. Настоящие Правила определяют порядок ведения участником внешнеэкономической деятельности учета и предоставления в таможенные органы Республики Казахстан отчетности по пользуемым условно выпущенным товарам и транспортным средствам (далее - товары).
3. Учету подлежат:
1) товары, кроме подакцизных, ввозимые на таможенную территорию Республики Казахстан или вывозимые с этой территории в качестве гуманитарной помощи;
2) товары, кроме подакцизных, за исключением легковых автомобилей, специально предназначенных для медицинских целей, ввозимые на таможенную территорию Республики Казахстан или вывозимые с этой территории по линии государств, правительств, международных организаций, в качестве безвозмездной помощи, на благотворительные цели, включая оказание технического содействия;
3) товары, освобождаемые от обложения таможенными платежами в соответствии с законодательством Республики Казахстан об инвестициях Республики Казахстан;
4) сырье, ввозимое Национальным Банком Республики Казахстан и его филиалами, представительствами и организациями для производства денежных знаков;
5) товары, перемещаемые через таможенную границу Республики Казахстан в рамках таможенных режимов, предусматривающих освобождение от обложения таможенными пошлинами;
6) товары, приобретаемые за счет средств грантов, предоставленных по линии государств, правительств государств, а также международных организаций, определенных в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
7) акцизные марки иностранного производства, ввозимые на таможенную территорию Республики Казахстан для маркировки подакцизной продукции, предназначенной для последующего экспорта с таможенной территории Республики Казахстан.
2. Порядок ведения учета таможенными органами
Республики Казахстан
4. Учет условно выпущенных товаров осуществляется таможенным органом Республики Казахстан, производившим таможенное оформление таких товаров.
5. Учет производится путем регистрации товаров в Журнале учета условно выпущенных товаров и транспортных средств по установленной форме (приложение 1).

6. Шартты түрде шығарылған тауарлар мен көлік құралдарының есебін жүргізу журналы нөмірленген, бауланған және Қазақстан Республикасы кеден органының елтаңбалық мөрімен бекітілген болуы тиіс.
7. Шартты түрде шығарылған тауарлар мен көлік құралдарының есебін жүргізу журналында тіркелген тауарлар туралы мәліметтер одан әрі бақылау үшін ай сайын пост кедендік бақылау және инспекторлық тексерулердің аумақтық бөлімшелеріне беріліп отырады.
8. Осы Ереженің 7-тармағында көрсетілген мәліметтер белгіленген нысан бойынша (2-қосымша) жазбаша және электронды түрде ұсынылады.
9. Қазақстан Республикасы кеден органы Кеден кодексінің 441-бабында белгіленген нысан бойынша шартты түрде шығарылған тауарларды кедендік бақылауды жүзеге асыруға құқылы. Қараңыз.K100296
3. Есеп жүргізудің және есептілікті ұсынудың тәртібі
10. Шартты түрде шығарылған тауарларды пайдаланатын адамдар тауарлардың есебін жүргізеді және белгіленген нысанда (3-қосымша) Қазақстан Республикасының кеден органына есептілік ұсынады.
11. Есептілік осы Ереженің 12-тармағымен көзделген жағдайларды қоспағанда тоқсан сайын, есептілік тоқсанынан кейінгі айдың 10-шы күніне дейін ұсынылады.
12. Ерекше жағдайларда Қазақстан Республикасының кеден заңнамасын сақтауды қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасының кеден органдары есептілікті осы Ереженің 11-тармағымен белгіленбеген мерзімдерде ұсынуды талап етуге құқылы.
13. Шартты түрде шығарылған тауарлар жөнінде есептілік ұсыну туралы талап еркін нысанда ресімделеді және оған Қазақстан Республикасы кеден органының басшысы қол қояды.
14. Шартты түрде шығарылған тауарларды пайдаланушы адамдар Қазақстан Республикасы кеден органының жазбаша талабын алғаннан кейін есептілікті жеті күннің ішінде ұсынуы тиіс.
4. Қорытынды ережелер

6. Журнал учета условно выпущенных товаров и транспортных средств должен быть пронумерован, прошнурован и скреплен гербовой печатью таможенного органа Республики Казахстан.
7. Сведения о товарах, зарегистрированных в Журнале учета условно выпущенных товаров и транспортных средств, ежемесячно передаются в территориальные подразделения таможенного инспектирования и пост-таможенного контроля для дальнейшего контроля.
8. Указанные в п.7 настоящих Правил сведения,  предоставляются на бумажном и электронном носителях по установленной форме (приложение 2).
9. Таможенные органы Республики Казахстан вправе осуществлять таможенный контроль условно выпущенных товаров по формам, установленным статьей 441 Таможенного кодекса. см.K100296
3. Порядок ведения
учета и предоставления отчетности
10. Лица, пользующиеся условно выпущенными товарами, ведут учет товаров и представляют таможенным органам Республики Казахстан отчет по установленной форме (приложение 3).
11. Отчет предоставляется ежеквартально, до 10-го числа месяца следующего за отчетным кварталом, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 12 настоящих Правил.
12. В исключительных случаях для обеспечения соблюдения таможенного законодательства Республики Казахстан таможенные органы Республики Казахстан вправе требовать предоставление отчетов в сроки, не установленные пунктом 11 настоящих Правил.
13. Требование о предоставлении отчета по условно выпущенным товарам оформляется в произвольной форме и подписывается руководителем таможенного органа Республики Казахстан.
14. Отчет должен быть представлен лицом, пользующимся условно выпущенными товарами в течение семи дней со дня предъявления письменного требования таможенного органа Республики Казахстан.
3. Заключительные положения

15. Шартты түрде шығарылған тауарларды пайдаланушы адамдар Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес Қазақстан Республикасының кеден органына есептіліктің ұсынылмауы мен тауарлардың есебін жүргізу тәртібінің сақталмауы үшін жауаптылықта болады.
16. Қазақстан Республикасы кеден органының лауазымды адамдары Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес шартты түрде шығарылған тауарлар есебінің шүбәсіздігі мен толықтығы үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кеден заңнамасын бұзған және шартты түрде шығарылған тауарларды заңсыз пайдаланған адамдарға уақытылы шара қабылдау үшін жауаптылықта болады.
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының 2003 жылғы
27 мамырдағы N 250 бұйрығымен
бекітілген
Шартты түрде шығарылған тауарлар
мен көлік құралдары бойынша есеп
жүргізу мен есептілік ұсынудың ережесіне
1-қосымша
Шартты түрде шығарылған тауарлар мен көлік құралдарының
есебін жүргізу журналы
------------------------------------------------------------------
Р/б СЭҚ-қа қатысушының  Тіркелу мекен-жайы,  ЖКД  Тауардың атауы
N        атауы         СТН, тел/факс         N
------------------------------------------------------------------
1         2                 3                4       5
------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
------------------------------------------------------------------
СЭҚ ТН коды  Рәсім коды    Тауар мөлшері Кедендік құн, Төлем
(ЖКД 37 тобы) кг.           төлем валюта. валюта.
сында         сының
коды
------------------------------------------------------------------
6          7             8             9        10
------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
------------------------------------
Статистикалық құн, Есептен шығару
АҚШ долл.          үшін негіздеме
------------------------------------
11             12
------------------------------------
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының 2003 жылғы
27 мамырдағы N 250 бұйрығымен
бекітілген
Шартты түрде шығарылған тауарлар
мен көлік құралдары бойынша есеп
жүргізу мен есептілік ұсынудың ережесіне
2-қосымша
20 __ жылғы ___ _______________________ ресімделген шартты түрде
(ай)  (кеден органының атауы)
шығарылған тауарлар жөніндегі мәліметтер
------------------------------------------------------------------
Р/б  СЭҚ-қа  Тіркелу  ЖКД N Тауардың СЭҚ ТН Рәсім коды Тауар
N   қатысу. мекен-         атауы    коды   (ЖКД 37    мөлшері кг.
шының   жайы,                          тобы)
атауы   СТН,
тел/факс
------------------------------------------------------------------
1     2       3        4      5       6       7        8
------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
------------------------------------------------------------------
Кедендік құн,     Төлем валютасының коды Статистикалық  Есептен
төлем валютасында                        құн, АҚШ долл. шығару үшін
негіздеме
------------------------------------------------------------------
9                 10                11              12
------------------------------------------------------------------
Кеден органының мәліметтерді жасаған
лауазымды адамының лауазымы, тегі, аты-жөні.
Қол қоюмен куәландырылады.
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының 2003 жылғы
27 мамырдағы N 250 бұйрығымен
бекітілген
Шартты түрде шығарылған тауарлар
мен көлік құралдары бойынша есеп
жүргізу мен есептілік ұсынудың ережесіне
3-қосымша
__________________________,  ________________________, CTH _______
(СЭҚ-қа қатысушының атауы)   (тіркеудің мекен-жайы)
___________, шартты түрде шығарылатын тауарларды 20 ___ жылғы ____
(ай)
қолдануы бойынша есептілігі, тел. ____________/ факс _________
--------------------------------------------------------------------
Р/б ЖКД  Тауардың СЭҚ ТН Рәсім коды, Мөлшері,   Кедендік құн, Төлем
N   N    атауы    коды   ЖКД 37 тобы кг./өлшем  төлем валют.  валю.
бірлігі                  тасы.
ның
коды
--------------------------------------------------------------------
1   2     3       4         5           6          7           8
--------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
------------------------------------------------------------------
Қолданылған      Олар бойынша тауар    Тауар қалдығы, кг./өлшем
тауардың мөлшері қолданылған құжаттар  бірлігі
------------------------------------------------------------------
9               10                       11
------------------------------------------------------------------
Кәсіпорынның/ұйымның басшысы ________________ Тегі, аты-жөні
(қолы)
Кәсіпорын/ұйымның бас бухгалтері ______________ Тегі, аты-жөні
(қолы)
Ұйым/кәсіпорынның мөрімен куәландырылады

15. Лица, пользующиеся условно выпущенными товарами несут ответственность за непредставление таможенному органу Республики Казахстан отчетности и несоблюдение порядка ведения учета товаров в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
16. Должностные лица таможенных органов Республики Казахстан несут ответственность за достоверность и полноту учета условно выпущенных товаров, а также за своевременное принятие мер к лицам, нарушившим таможенное законодательство Республики Казахстан и неправомерно использовавшим условно выпущенные товары в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам ведения учета и предоставления
отчетности по условно выпущенным товарам
и транспортным средствам, утвержденным
приказом Председателя Агентства
таможенного контроля Республики Казахстан
от 27.05.2003г. N 250
Журнал учета
условно выпущенных товаров и транспортных средств
____________________________________________________________________
N !Наиме-  !Адрес  ! N !Наимено-!Код!Код   !Коли-  !Таможеная
п/п!нование !регист-!ГТД!вание   !ТН !проце-!чество !стоимость,
!участ-  !рации, !   !товара  !ВЭД!дуры  !товара,!в валюте
!ника ВЭД!РНН,   !   !        !   !(гр.37!кг.    !платежа
!        !тел/   !   !        !   !ГТД)  !       !
!        !факс   !   !        !   !      !       !
--------------------------------------------------------------------
1 !    2   !   3   ! 4 !   5    ! 6 !  7   !   8   !     9
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
_____________________________
Код  !Статисти-!Основание
валюты !ческая   !для снятия
платежа!стоимость!с учета
!долл.США !
-----------------------------
10  !    11   !    12
-----------------------------
Приложение 2
к Правилам ведения учета и предоставления
отчетности по условно выпущенным товарам
и транспортным средствам, утвержденным
приказом Председателя Агентства
таможенного контроля Республики Казахстан
от 27.05.2003г. N 250
Сведения по
условно выпущенным товарам, оформленным в
__________________________в _______20__г.
(наименование таможенного  (месяц)
органа)
____________________________________________________________________
N !Наиме-  !Адрес  ! N !Наимено-!Код!Код   !Коли-  !Таможеная
п/п!нование !регист-!ГТД!вание   !ТН !проце-!чество !стоимость,
!участ-  !рации, !   !товара  !ВЭД!дуры  !товара,!в валюте
!ника ВЭД!РНН,   !   !        !   !(гр.37!кг.    !платежа
!        !тел/   !   !        !   !ГТД)  !       !
!        !факс   !   !        !   !      !       !
--------------------------------------------------------------------
1 !    2   !   3   ! 4 !   5    ! 6 !  7   !   8   !     9
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
_____________________________
Код  !Статисти-!Основание
валюты !ческая   !для снятия
платежа!стоимость!с учета
!долл.США !
-----------------------------
10  !    11   !    12
-----------------------------
Должность, фамилия, инициалы должностного лица таможенного органа, составившего сведения.
Заверяется подписью.
Приложение 3
к Правилам ведения учета и предоставления
отчетности по условно выпущенным товарам
и транспортным средствам, утвержденным
приказом Председателя Агентства
таможенного контроля Республики Казахстан
от 27.05.2003г. N 250
Отчет __________________________ ,___________________________,РНН
(наименование участника ВЭД)     (адрес регистрации)
_________________, по использованию тел. _________/факс ______,
в _________ 20 __ г. условно выпущенных товаров.
(месяц)
___________________________________________________________________
N№ !N№ !Наиме- !Код !Код   !Коли- !Таможен-!Код    !Количество
п/п!ГТД!нование!    !проце-!чество!ная     !валюты !использован-
!   !товара !    !дуры, !кг./  !стоимо- !платежа!ного товара
!   !       !    !гр.37 !ед.   !сть,вал.!       !
!   !       !    !ГТД   !изме- !платежа !       !
!   !       !    !      !рения !        !       !
-------------------------------------------------------------------
1   2     3     4      5     6       7        8         9
-------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
__________________________
Документы, ! Остаток
по которым ! товара,
использован! кг./ед.
товар      ! измерения
--------------------------
10     !    11
--------------------------
Руководитель предприятия/
организации               ___________________ Фамилия, инициалы
(подпись)
Главный бухгалтер
предприятия/организации   ___________________ Фамилия, инициалы
(подпись)
Заверяется печатью организации/предприятия