"Қазақстан Республикасының орта кәсіптік оқу орындарына қабылдаудың үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2000 жылғы 10 шілдедегі N 707 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрінің 2003 жылғы 30 мамырдағы N 364 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 23 маусымда тіркелді. Тіркеу N 2375. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрлігінің 2005 жылғы 15 сәуірдегі N 244 (V053627) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН :
1. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2000 жылғы 22 қыркүйекте N 1245 тіркелген "Қазақстан Республикасының орта кәсіптік оқу орындарына қабылдаудың үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2000 жылғы 10 шілдедегі N 707  бұйрығына  мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының орта кәсіптік оқу орындарына қабылдаудың үлгі ережесінде:
1-тармақтың бірінші абзацында "басқа мемлекеттердің азаматтары болып табылатын қазақ ұлтының адамдары" деген сөздер "Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын қазақ ұлтының адамдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-1-тармақ "ауылдың (селоның) әлеуметтік-экономикалық дамуын анықтайтын" деген сөздердің алдынан "1-қосымшаға сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 1-2 тармақпен толықтырылсын:
"1-2. Қазақстан Республикасының азаматтарын мемлекеттік құпиямен жұмыс істеуді талап ететін кәсіптік орта білім берудің жекелеген мамандықтары бойынша қабылдау 2-қосымшаға сәйкес, мамандандырылған мемлекеттік кәсіптік орта оқу орындарында және кәсіптік орта білім беретін басқа да мемлекеттік оқу орындарының мамандандырылған бөлімдерінде ғана жүзеге асырылады";
мынадай мазмұндағы 1-3 тармақпен толықтырылсын:
"1-3. Азаматтарды қабылдау тәртібін:
кәсіптік бастауыш білімі барларды қысқартылған, жеделдетілген бағдарламалар бойынша оқуға;
кәсіптік орта білімі барларды ақылы негіздегі қысқартылған білім беру бағдарламалары бойынша оқуға, екінші кәсіптік орта білім алу үшін кәсіптік орта білім беретін оқу орындарының қабылдау комиссиялары белгілейді";
3-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3-1. Кәсіптік орта оқу орындарына түсетін азаматтардан өтініштер қабылдау 20 маусымнан 15 тамызға дейін, кешкі және сырттай оқу нысандарына 15 қыркүйекке дейін жүргізіледі. Сырттай оқу нысаны бойынша түсу емтихандары 2 шілдеден 28 шілдеге дейін, кешкі және сырттай оқу нысандарына 25 қыркүйекке дейін жүргізіледі.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 июля 2000 года N 707 "Об утверждении Типовых правил приема в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 мая 2003 года N 364. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2003 года 2375. Утратил силу - приказом Министра образования и науки РК от 15 апреля 2005 года N 244 (V053627)
Приказываю:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 июля 2000 года N 707 "Об утверждении Типовых правил приема в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 сентября 2000 года за N 1245, следующие изменения и дополнения:
в Типовых правилах приема в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан, утвержденных приказом:
в абзаце первом пункта 1 слова "лица казахской национальности, являющиеся гражданами других государств" заменить словами "лица казахской национальности, не являющиеся гражданами Республики Казахстан";
в пункт 1-1 после слов ", определяющим социально-экономическое развитие аула (села)" дополнить словами "согласно приложению 1";
дополнить пунктом 1-2 следующего содержания:
"1-2. Прием граждан Республики Казахстан по отдельным специальностям среднего профессионального образования, требующим работы с государственными секретами, согласно приложению 2, осуществляется только в специализированных государственных средних профессиональных учебных заведениях и на специализированных отделениях других государственных учебных заведений среднего профессионального образования.";
дополнить пунктом 1-3 следующего содержания:
"1-3. Порядок приема граждан:
имеющих начальное профессиональное образование на обучение по сокращенным, ускоренным программам;
имеющих среднее профессиональное образование на обучение по сокращенным образовательным программам на платной основе, для получения второго среднего профессионального образования устанавливается приемными комиссиями средних профессиональных учебных заведений.";
пункт 3-1 изложить в следующей редакции:
"3-1. Прием заявлений граждан, поступающих в средние профессиональные учебные заведения, начинается с 20 июня по 15 августа, на вечернюю и заочную форму обучения до 15 сентября. Вступительные экзамены на очную форму обучения проводятся с 2 августа по 28 августа, на вечернюю и заочную формы обучения до 25 сентября.

Мәдениет пен өнер мамандықтары (0604002, 0605002, 0606002, 0607002, 0608002, 0609002, 0610002, 0611002, 0612002, 0613002, 0614002, 0615002, 0616002, 0619002, 0630002, 0639002, 0640002) бойынша өтініштер қабылдау 20 шілдеге дейін, арнайы (шығармашылық) емтихандар 21 шілдеден 28 шілдеге дейін жүргізіледі";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Азаматтарды қабылдау түсу емтихандары аяқталғаннан кейін және күндізгі оқу нысанына түсетіндер үшін 30 тамыздан кешіктірілмей, кешкі және сырттай оқу нысанына түсетіндер үшін 30 қыркүйектен кешіктірілмей жүргізіледі";
4-тармақтың екінші абзацы алынып тасталсын;
7-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Жалпы орта білімі бар азаматтар үшін түсу емтихандары жалпы орта білімнің оқу бағдарламалары көлемінде - үш пән, ал жалпы негізгі білімі бар азаматтар үшін жалпы негізгі білімнің оқу бағдарламалары көлемінде екі пән бойынша жүргізіледі";
7-тармақтың бесінші абзацындағы "Емтихан нәтижелері талапкерлердің назарына кешенді тестілеу өткізілгеннен кейін бір тәуліктің ішінде жеткізіледі" деген сөздер "Кешенді тестілеудің нәтижелері ол өткізілген күні жарияланады" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтың алтыншы абзацындағы "Абитуриент" сөзі "Азаматтар" деген сөзбен ауыстырылсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсеткіштері бірдей болған жағдайда (растайтын құжаттары болған жағдайда): жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға, медициналық-әлеуметтік сараптама комиссияларының қорытындысы бойынша орта кәсіптік оқу орындарында оқуға болатын І, ІІ топтағы мүгедектер мен бала кезден мүгедектерге және үздік білімі туралы құжаты бар азаматтарға оқуға қабылдаудың артықшылық құқығы беріледі (куәліктер, аттестаттар, дипломдар)";
12-тармақтың екінші абзацы алынып тасталсын.
2. Ауылдың (селоның) әлеуметтік-экономикалық дамуын айқындайтын Кәсіптік орта білім беру мамандықтарының тізбесі бекітілсін (1-қосымша).
3. Мемлекеттік құпиялармен жұмыс істеуді талап ететін Кәсіптік орта білім беру мамандықтарының тізбесі бекітілсін (2-қосымша).
4. Кәсіптік бастауыш және орта білім департаменті (Қ.А. Лекер) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге ұсынсын.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Министрдің міндетін
атқарушы
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2003 жылғы 30 мамырдағы
N 364 бұйрығына
1 қосымша
Ауылдың (селоның) әлеуметтік-экономикалық дамуын айқындайтын Кәсіптік орта білім беру мамандықтарының тізбесі
___________________________________________________________________
N |   Мамандық   |  ҚР кәсіптік  |    Білім беру профилі
|  топтарының  |     білім     |    Мамандықтың атауы
|  атауы (шифр)|мамандықтарының|
|              | (кәсіптерінің)|
|              |     коды      |
___________________________________________________________________
1        2              3                   4
___________________________________________________________________
1   0100000          0101002      Гидрология
Жаратылыстану-   0102002      Метеорология
ғылыми
мамандықтар
2   02000002         0201002      Құқық және әлеуметтік
Гуманитарлық                  қамтамасыз етуді ұйымдастыру
мамандықтар      0202002      Құқық қорғау қызметі
0203002      Криминалистік сараптау
0204002      Әлеуметтік іс
0205002      Құқықтану
0206002      Патенттану
0208002      Мемлекеттік автоинспекция

Прием заявлений на специальности культуры и искусства (0604002, 0605002, 0606002, 0607002, 0608002, 0609002, 0610002, 0611002, 0612002, 0613002, 0614002, 0615002, 0616002, 0619002, 0630002, 0639002, 0640002) проводится до 20 июля, специальные (творческие) экзамены с 21 июля по 28 июля.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Зачисление граждан проводится после завершения вступительных экзаменов и заканчивается не позднее 30 августа для поступающих на очную форму обучения и не позднее 30 сентября для поступающих на вечернюю и заочную формы обучения.";
абзац второй пункта 4 исключить;
первый абзац пункта 7 изложить в следующей редакции:
"Вступительные экзамены для граждан, имеющих среднее общее образование, проводятся по трем предметам в объеме учебных программ среднего общего образования, а для граждан, имеющих основное общее образование, по двум предметам в объеме учебных программ основного общего образования.";
в пятом абзаце пункта 7 слова "Результаты экзаменов доводятся до сведения абитуриентов в течение суток после проведения комплексного тестирования" заменить словами "Результаты комплексного тестирования объявляются в день его проведения";
в шестом абзаце пункта 7 слова "Абитуриенты" заменить словами "Граждане";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. В случае одинаковых показателях преимущественное право на зачисление имеют (при наличии подтверждающих документов): дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, инвалиды I и II групп, инвалиды с детства, которым согласно заключению медико-социальной экспертной комиссии не противопоказано обучение в
средних профессиональных учебных заведениях и граждане, имеющие документы об образовании (свидетельства, аттестаты, дипломы) с отличием.";
абзац второй пункта 12 исключить.
2. Утвердить Перечень специальностей среднего профессионального образования, определяющий социально-экономическое развитие аула (села) (приложение 1).
3. Утвердить Перечень специальностей среднего профессионального образования, требующий работы с государственными секретами (приложение 2).
4. Департаменту начального и среднего профессионального образования (Лекер К.А.) предоставить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о.Министра
Приложение 1
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 30 мая 2003 года N 364
Перечень специальностей
среднего профессионального образования,
определяющего социально-экономическое
развитие аула (села)
____________________________________________________________________
N |Наименование группы  |Код           | Профиль образования,
п/п|специальностей (шифр)|специальности | наименование
|                     |профессиональ-| специальности
|                     |ного образова-|
|                     |ния Республики|
|                     |Казахстан     |
--------------------------------------------------------------------
1 |          2          |       3      |           4
--------------------------------------------------------------------
1  0100000
Естественнонаучные      0101002       Гидрология
специальности           0102002       Метеорология
2  0200000 Гуманитарные    0201002       Право и организация
специальности                         социального обеспечения
0202002       Правоохранительная
деятельность
0203002       Криминалистическая
экспертиза
0204002       Социальная работа
0205002       Правоведение
0206002       Патентоведение
0208002       Госавтоинспекция

3   0300000          0301002      Мектепте дейінгі тәрбие
Білім беру       0302002      Мектептен  тыс және сыныптан тыс
мамандықтар                   тәрбие жұмысы
0303002      Математика
0304002      Физика
0305002      Ұйғыр тілі және әдебиеті
0306002      Қазақ тілі және әдебиеті
0307002      Мемлекеттік тілде оқымайтын
мектептердегі қазақ тілі және
әдебиеті
0308002      Орыс тілі және әдебиеті
0309002      Мемлекеттік тілде оқымайтын
мектептердегі орыс тілі және
әдебиеті
0310002      Дене тәрбиесі
0311002      Өмір сүру қауіпсіздігі негіздері
және валеология
0312002      Валеология
0313002      Кәсіптік оқыту (сала бойынша)
0314002      Бастауыш сыныптарды оқыту
0315002      Бейнелеу өнері және сызу
0316002      Шетел тілі
0317002      Әлеуметтік педагогика
0318002      Технология
0319002      3 жастан 10 жасқа дейінгі
балалар білімі
0321002      Өзбек тілі және әдебиеті
0322002      Саздық білім беру
4   0400000          0401002      Емдеу жұмысы
Медициналық      0402002      Акушерлік жұмыс
мамандықтары     0403002      Гигиена және эпидемиология
0404002      Стоматология
0405002      Ортопедиялық стоматология
0406002      Фармация
0407002      Мейірбике ісі
0408002      Лабораториялық диагностика
0409002      Медициналық оптика
5   0500000          0501002      Ветеринария
Ветеринарлық
мамандықтары
6   0600000 Өнер     0601002      Кітапхана жұмысы
және мәдениет    0603002      Әлеуметтік-мәдени қызмет және
мамандықтары                  халықтық көркем шығармашылық
0604002      Аспапта орындаушылық
0607002      Хорды дирижерлеу ету
0608002      Музыка теориясы
0611002      Хореографиялық өнер
0612002      Актерлік өнер
0616002      Мүсін
0619002      Сәндік қолданбалы және халықтық
кәсіпшілік өнер (профиль
бойынша)
0622002      Көркем тоқымашылық өнері
0624002      Көркемдік бұйымдар мен сәндік
заттарды қалпына келтіру
0627002      Ағашты көркемдеп өңдеу
0630002      Көркем қыш бұйымдары
0636002      Металды көркемдік өңдеу
0639002      Сәулет
0640002      Дизайн (профиль бойынша)
7   0700000          0701002      Статистика
Экономикалық     0705002      Экономика, бухгалтерлік
мамандықтар                   есеп және аудит (салалар бойынша)
0706002      Тұтыну тауарларының сапасын
сараптау
0711002      Коммерция (әр сала бойынша)
0712002      Менеджмент (салалар бойынша)
0713002      Бағалау (салалар және қолдану
аймақтары бойынша)
0714002      Салық ісі (салалар бойынша)
0716002      Банк ісі
0718002      Сақтандыру ісі (салалар бойынша)
0719002      Кеден ісі

3   0300000                0301002       Дошкольное воспитание
Специальности          0302002       Внешкольная и внеклассная
образования                          воспитательная работа
0303002       Математика
0304002       Физика
0305002       Уйгурский язык и
литература
0306002       Казахский язык и
литература
0307002       Казахский язык и
литература в школах с
негосударственным языком
обучения
0308002       Русский язык и литература
0309002       Русский язык и литература
в школах с
негосударственным языком
обучения
0310002       Физическая культура
0311002       Основы безопасности
жизнедеятельности и
валеология
0312002       Валеология
0313002       Профессиональное обучение
(по отраслям)
0314002       Преподавание в начальных
классах
0315002       Изобразительное искусство
и черчение
0316002       Иностранный язык
0317002       Социальная педагогика
0318002       Технология
0319002       Образование детей от 3-х
до 10-ти лет
0321002       Узбекский язык и
литература
0322002       Музыкальное образование
4   0400000                0401002       Лечебное дело
Медицинские            0402002       Акушерское дело
специальности          0403002       Гигиена и эпидемиология
0404002       Стоматология
0405002       Стоматология
ортопедическая
0406002       Фармация
0407002       Сестринское дело
0408002       Лабораторная диагностика
0409002       Медицинская оптика
5   0500000                0501002       Ветеринария
Ветеринария
6   0600000                0601002       Библиотечное дело
Специальности          0603002       Социально-культурная
искусства и                          деятельность и народное
культуры                             художественное творчество
0604002       Инструментальное
исполнительство
0607002       Хоровое дирижирование
0608002       Теория музыки
0611002       Хореографическое искусство
0612002       Актерское искусство
0616002       Скульптура
0619002       Декоративно-прикладное
искусство и народные
промыслы (по профилю)
0622002       Художественное ткачество
0624002       Реставрация
художественных изделий и
декоративных предметов
0627002       Художественная обработка
дерева
0630002       Художественная керамика
0636002       Художественная обработка
металла
0639002       Архитектура
0640002       Дизайн (по профилю)
7   0700000                0701002       Статистика
Экономические          0705002       Экономика, бухгалтерский
специальности                        учет и аудит (по отраслям)
0706002       Экспертиза качества
потребительских товаров
0711002       Коммерция (по отраслям)
0712002       Менеджмент (по отраслям)
0713002       Оценка (по отраслям и
областям применения)
0714002       Налоговое дело
(по отраслям)
0716002       Банковское дело
0718002       Страховое дело
(по отраслям)
0719002       Таможенное дело
(по отраслям)

8   0800000 Қызмет   0802002      Күрделі тұрмыстық
көрсету саласы                техникаларды жөндеу және қызмет
көрсету
0808002      Үй шаруашылығын жүргізу
0810002      Радиотехника және
телеаппараттарды жөндеу және
пайдалану
0812002      Кино-бейне техникасы
0814002      Бұйымдарды химиялық тазалау және
бояу
0816002      Фото ісі
0819002      Шаштараз өнері мен сәндік
косметика
0824002      Іс қағаздарын жүргізу және
мұрағаттану
0829002      Қонақ үйлерде және туристік
кешендерде қызмет көрсетуді
ұйымдастыру
0830002      Халыққа тұрмыстық қызмет
көрсетуді ұйымдастыру
0831002      Маркетинг (салалар бойынша)
0832002      Аударма жұмысы
9   1600000          1601002      Стандарттау, сертификаттау және
Метрология,                   өнім сапасын бақылау (салалар
стандарттау                   бойынша)
және сапаны      1602002      Метрология
бақылау          1606002      Металл және пісірілген
қосылыстар сапасын бақылау
10   1700000          1701002      Өрт қауіпсіздігі
Тіршілік         1703002      Экология және табиғи
қауіпсіздігі                  ресурстарды тиімді пайдалану
(салалар бойынша)
1704002      Мелиорация және жерді қорғау
1705002      Төтенше жағдайларда құтқару
11   1900000          1916002      Жер асты және шахталық құрылыс
Тау-кен ісі
12   2000000          2002002      Мұнай және газ кен орындарын
Мұнай-газ ісі                 пайдалану
2004002      Мұнай мен газ скважиналарын
бұрғылау
2006002      Мұнай-газ құбырларын және
мұнай-газ қоймаларын салу және
пайдалану
2007002      Мұнай мен газды сақтау және
тасымалдау
2009002      Жер асты құбырлары және
компрессорлы станцияның электр
жүйесін күту
2015002      Құбырларды және технологиялық
жабдықтарды монтаждау
2017002      Бұрғылау жұмыстары технологиясы
2019002      Мұнай-газ және жанар май құю
станцияларын салу мен пайдалану
2020002      Скважиналарды мұнай мен газға
сынау
13   2100000          2103002      Электр станциялары мен кіші.
Электро.                      гірім станцияларының электр
энергетика                    жабдықтары
2105002      Электрмен қамтасыздандыру (әр
сала бойынша)
2106002      Электр стансалары мен бөлімше
стансалардағы және электр жіберу
жолдарындағы электр жабдықтарын
монтаждау және қалыпқа келтіру
14   2200000          2201002      Жылу электр станциялары
Энергетика                    энергетикалық қондырғылары
2203002      Жылумен қамтамасыздандыру
жүйесі мен жылу техникасы
құрылғыларын пайдалану
2204002      Электр станцияларында су, отын
және майлау материалдары
технологиясы
2206002      Жылу электрстанцияларын, жылу
энергетикалық жабдықтарын
монтаждау және қалыпқа келтіру
2207002      Жылыту қазан қондырғыларын
пайдалану

8   0800000                0802002       Ремонт и обслуживание
Сфера обслуживания                   сложной бытовой техники
0808002       Домоведение
0810002       Ремонт и эксплуатация
радиотехники и
телеаппаратуры
0812002       Кино-, видеотехника
0814002       Химическая чистка и
крашение изделий
0816002       Фотодело
0819002       Парикмахерское искусство
и декоративная косметика
0824002       Делопроизводство и
архивоведение
0829002       Организация обслуживания
гостиничных хозяйств и
туристических комплексов
0830002       Организация бытового
обслуживания населения
0831002       Маркетинг (по отраслям)
0832002       Переводческое дело
9   1600000 Метрология,    1601002       Стандартизация,
стандартизация и                     сертификация и контроль
контроль качества                    качества продукции
(по отраслям)
1602002       Метрология
1606002       Контроль качества
металлов и сварных
соединений
10   1700000                1701002       Пожарная безопасность
Безопасность           1703002       Экология и рациональное
жизнедеятельности                    использование природных
ресурсов (по отраслям)
1704002       Мелиорация и охрана земель
1705002       Защита в чрезвычайных
ситуациях
11   1900000 Горное дело    1916002       Шахтное и подземное
строительство
12   2000000                2002002       Эксплуатация нефтяных и
Нефтегазовое дело                    газовых скважин
2004002       Бурение нефтяных и
газовых скважин
2006002       Сооружение и эксплуатация
газонефтепроводов и
газонефтехранилищ
2007002       Транспортировка и
хранение нефти и газа
2009002       Обслуживание
электрических систем
компрессорных станций и
подземных трубопроводов
2015002       Монтаж технологического
оборудования и
трубопроводов
2017002       Технология буровых работ
2019002       Сооружение и эксплуатация
газонефтяных и
заправочных станций
2020002       Испытание скважин на
нефть и газ
13   2100000                2103002       Электрооборудование
Электроэнергетика                    электрических станций и
подстанций
2105002       Электроснабжение
(по отраслям)
2106002       Монтаж и наладка
электрооборудования
электрических станций и
линий электропередачи
14   2200000                2201002       Теплоэнергетические
Энергетика                           установки тепловых
электрических станций
2203002       Эксплуатация
теплотехнического
оборудования и систем
теплоснабжения
(по отраслям)
2204002       Технология воды, топлива
и смазочных материалов
на электрических станциях
2206002       Монтаж и наладка
теплоэнергетического
оборудования тепловых
электростанций
2207002       Эксплуатация
теплофикационных
котельных установок

15   2400000          2424002      Автоматтандырылған жүйелерді
Металлургия                   пайдалану
16   Машина жасау     2512002      Арнайы машиналар мен құрылғылар
технологиясы     2512012
17   2600000          2605002      Электржабдықтарын сынау және
Авиациялық                    жөндеу электромеханигі
техника
18   2700000          2708002      Кеме машиналары мен
Теңіз техникасы               механизмдеріне техникалық
қызмет көрсету
19   2800000 Көлік    2802002      Көтергіш-көлік, құрылыс, жол
техникасы                     машиналары мен жабдықтарын
пайдалану, техникалық күту және
жөндеу
2807002      Темір жол жылжымалы құрамдарын
жөндеу және техникалық күту
2810002      Электр көліктерін техникалық
күту және жөндеу
20   2900000          2908002      Ұсталық-пресс жабдықтары
Машиналар мен    2921002      Электрмеханикалық жабдықтар
жабдықтар        2932002      Сауда және қоғамдық тамақтану
технологиясы                  өнеркәсіптері жабдықтарын жөндеу
және пайдалану
2934002      Тоңазытқыш-компрессорлы
машиналар мен қондырғыларын
монтаждау, күту және жөндеу
2936002      Механикаландыру және
автоматтандыру құрал-жабдықтарын
(әр сала бойынша) техникалық
пайдалану, күту және жөндеу
21   3000000          3002002      Автокөлікті пайдалану және
Көлікті                       жөндеу
пайдалану        3005002      Жолаушылар мен жүкті
тасымалдауды ұйымдастыру (әр
сала бойынша)
3018002      Темір жол электротехника жүйесін
пайдалану
3020002      Темір жол транспортында
оперативті технологиялық
байланыстар құрылғыларын
пайдалану
3035002      Өзен флотында кеме жүргізу және
пайдалану
3106012
3107002      Полиграфиялық машиналар мен
жабдықтарын пайдалану
3107012
22   3300000          3301002      Электр машиналары мен аппараттары
Электр           3303002      Электротехникалық қондырғылар
машиналарын      3305002      Көлік электр жабдықтары
жасау, электр    3306002      Электр және электромеханикалық
технологиялары                жабдықтарды жөндеу және қызмет
және электр                   көрсету, техникалық пайдалану (әр
механикасы                    сала бойынша)
3312002      Кәсіпорындар мен азаматтық
ғимараттардың электр жабдықтарын
монтаждау, іске қосу, дайындау
және пайдалану
23   3500000          3501002      Электронды аспаптар мен
Электронды                    құрылғылар
техника

15   2400000                2424002       Эксплуатация
Металлургия                          автоматизированных систем
16   2500000                2512002       Специальные машины и
технология                           устройства
машиностроения
2512012
17   2600000                2605002       Электромеханик по
Авиационная                          испытанию и ремонту
техника                              электрооборудования
18   2700000                2708002       Техническое обслуживание
Морская техника                      судовых машин и механизмов
19   2800000                2802002       Эксплуатация, техническое
Транспортная                         обслуживание и ремонт
техника                              подъемно-транспортных,
строительных, дорожных
машин и оборудование
(по отраслям)
2807002       Техническое обслуживание,
ремонт и эксплуатация
подвижного состава
железных дорог
2810002       Техническое обслуживание
и ремонт электрического
транспорта
20   2900000                2908002       Кузнечно-прессовое
Технология машин                     оборудование
и оборудования
2921002       Электромеханическое
оборудование
2932002       Эксплуатация и ремонт
оборудования предприятий
торговли и общественного
питания
2934002       Монтаж, техническое
обслуживание и ремонт
холодильно-компрессорных
машин и установок
2936002       Механизация и
автоматизация
(по отраслям)
21   3000000                3002002       Техническое обслуживание,
Эксплуатация                         ремонт и эксплуатация
транспорта                           автомобильного транспорта
3005002       Организация перевозок и
управление движением на
транспорте (по отраслям)
3018002       Эксплуатация
электротехнических систем
железной дороги
3020002       Эксплуатация устройств
оперативной
технологической связи
железнодорожного
транспорта
3035002       Судовождение и
техническая эксплуатация
речного флота
3042002       Эксплуатация транспортных
энергетических установок
(по видам транспорта)
22   3300000                3301002       Электрические машины и
Электромашиностроение,               аппараты
электротехнологии и    3303002       Электротехнические
электромеханика                      устройства
3305002       Транспортное
электрооборудование
3306002       Техническая эксплуатация,
обслуживание и ремонт
электрического и
электромеханического
оборудования (по отраслям)
3312002       Монтаж, наладка и
эксплуатация
электрооборудования
предприятий и гражданских
зданий
23   3500000                3501002       Электронные приборы и
Электронная                          устройства
техника

24   3600000          3601002      Автоматты басқару жүйелері
Автоматика
және басқару
25   3700000          3703002      Есептеу машиналары, кешендері,
Информатика                   жүйелері мен тораптары
және есептеу     3704002      Ақпараттарды өңдеу мен
техникасы                     басқарудың (әр сала бойынша)
автоматтандырылған жүйелері
3704012
3706002      Есептеу техникасы мен
автоматтандырылған жүйелерді
бағдарламалық қамтамасыздандыру
26   3800000          3802002      Радиобайланыс, радиохабар және
Байланыс,                     теледидар
радиоэлектро.    3805002      Байланыс желілері және
ника және                     коммутация жүйесі
телекоммуни.     3809002      Көпканалдық телекоммуникация
кация                         жүйелері
3810002      Радиофикация және телефондық
байланыс жүйелері құрылыстарын
пайдалану
3813002      Пошта байланысы
3815002      Автоматтандырылған байланыс
жүйесін пайдалану
3820002      Гидрометеорологиялық және
радиотехникалық жүйелерді
пайдалану
3821002      Гидрометеорологияда
радиоэлектроника және
телекоммуникация байланысы
3823002      Автоматика және байланыс
жүйелерін монтаждау
3825002      Автоматты электр байланысы
3826002      Радиотехника
3827002      Аудиовизуальды техника
3832002      Көліктік (көлік түріне қарай)
радиоэлектрондық жабдықтарды
техникалық пайдалану
3834002      Радиоэлектронды техникаларды
(әр сала бойынша) техникалық
күту және жөндеу
3836002      Электрленген және
пилотажды-навигациялық
кешендерді техникалық пайдалану
27   3900000          3902002      Химиялық технология және өндіріс
Химикалық        3925002      Мұнай мен газды қайта өңдеу
өнеркәсіп                     технологиясы
28   4000000          4003002      Өңдеу өндірісі жабдықтары
Көпшілік         4005002      Тері және былғары өңдеу
тұтынатын                     технологиясы
тауарлар мен     4006002      Өңдеу өндірісінің химиялық
бұйымдардың                   технологиясы
химикалық
технологиясы
29   4100000          4102002      Талшықты материалдарды алғашқы
Көпшілік                      өңдеу
тұтынатын        4104002      Иіру өндірісінің технологиясы
тауарлар мен     4106002      Түту жабдықтары
бұйымдардың      4110002      Мата және трикотаж технологиясы
технологиясы     4119002      Тігу өндірісінің технологиясы
4123002      Киімдерді моделдеу мен
конструкциялау
4132002      Трикотаж өндірісі технологиясы
4133002      Аң терісі мен қой терісі
бұйымдарының технологиясы
4134002      Музыка аспаптарын өндіру
4136002      Жүн-киіз және фетр бұйымдарының
технологиясы

24   3600000                3601002       Автоматические системы
Автоматика и                         управления
управление
25   3700000                3703002       Вычислительные машины,
Информатика и                        комплексы, системы и сети
вычислительная         3704002       Автоматизированные
техника                              системы обработки
информации и управления
(по отраслям)
3704012
3706002       Программное обеспечение
вычислительной техники и
автоматизированных систем
26   3800000 Связь,         3802002       Радиосвязь, радиовещание
радиоэлектроника                     и телевидение
и телекоммуникации     3805002       Сети связи и системы
коммутации
3809002       Многоканальные
телекоммуникационные
системы
3810002       Эксплуатация линейных
сооружений телефонной
связи и радиофикации
3813002       Почтовая связь
3815002       Эксплуатация
автоматизированных
систем связи
3820002       Эксплуатация
гидрометеорологических
и радиотехнических систем
3821002       Связь радиоэлектроники и
телекоммуникации в
гидрометеорологии
3823002       Монтаж систем автоматики
и связи
3825002       Автоматическая
электросвязь
3826002       Радиотехника
3827002       Аудиовизуальная техника
3832002       Техническая эксплуатация
транспортного
радиоэлектронного
оборудования (по видам
транспорта)
3834002       Техническое обслуживание
и ремонт радиоэлектронной
техники (по отраслям)
3836002       Эксплуатация
метеорологических и
радиотехнических систем
27   3900000                3902002       Химическая технология и
Химическая                           производство
технология             3925002       Технология переработки
нефти и газа
28   4000000                4003002       Оборудование отделочного
Химическая                           производства
технология изделий     4005002       Технология кожи и меха
и товаров широкого     4006002       Химическая технология
потребления                          отделочного производства
29   4100000                4102002       Первичная обработка
Технология изделий                   волокнистых материалов
и товаров широкого     4104002       Технология прядильного
потребления                          производства
4106002       Чесальное оборудование
4110002       Технология ткани и
трикотажа
4119002       Технология швейного
производства
4123002       Моделирование и
конструирование одежды
4132002       Технология трикотажного
производства
4133002       Технология производства
меховых и овчинно-шубных
изделий
4134002       Производство музыкальных
инструментов
4136002       Валяльно-войлочное и
фетровое производство

30   4200000          4202002      Жармалық, ұн тартатын құрама жем
Азық-түлік                    және элеватор жабдықтары мен
тағамдарын                    машинасы
өндіру           4204002      Темекі өндірісі
технологиясы     4205002      Майлар мен май орнына
пайдаланатын заттар технологиясы
4207002      Азық-түлік тағамдарын өндіру
машиналары мен жабдықтарын
пайдалану
4209002      Қанттық заттар технологиясы
4214002      Нан, макарон және кондитер
өндірісі
4216002      Консерві және ас концентраттары
технологиясы
4221002      Алкогольсіз пиво және спирт
өндірісі технологиясы
4223002      Ашытқы өндіру және вино жасау
технологиясы
4225002      Сүт және сүт тағамдарын өндіру
технологиясы
4228002      Ет және ет тағамдарын өңдеу
технологиясы
4232002      Балық және балықтан жасалатын
тағамдар технологиясы
4233002      Астықты сақтау және қайта өңдеу
4234002      Тамақтандыру мекемелері
тағамдарының технологиясы және
оны ұйымдастыру
4238002      Көкөністер мен жемістерді сақтау
және қайта өңдеу
31   4300000          4303002      Yйлер мен ғимараттарды салу
Құрылыс                       және пайдалану
және сәулет      4304002      Азаматтық ғимараттардың интерьер
өнері                         дизайны, оларды қалпына келтіру
және қайта құру
4317002      Ішкі санитарлы-техникалық
құрылғылар мен вентиляцияны
монтаждау және пайдалану
4320002      Сумен жабдықтау және суды ағызу
жүйесін пайдалану
4323002      Газ жабдықтау жүйесі мен
жабдықтарды монтаждау және
пайдалану
4328002      Жергілікті, магистралды және
желілік құбырларды пайдалану
және жөндеу
4332002      Автомобиль жолдары мен
аэродромдар салу және пайдалану
4333002      Көпірлер және басқа да жасанды
құрылыстар салу және пайдалану
4342002      Ағаш өңдеу технологиясы
32   4400000          4402002      Ауыл шаруашылығын
Ауыл және                     механикаландыру
орман            4405002      Жерге орналастырушылық
шаруашылығы      4406002      Агрономия
4409002      Өсімдік қорғау және агроэкология
4410002      Гидромелиорация
4411002      Мелиорация жұмыстарын
механикаландыру
4412002      Фермерлі шаруашылықты
ұйымдастыру және жүргізу
4418002      Ихтиология және балық аулау
4419002      Балық қорын сақтау және балық
аулау кәсібін ұйымдастыру
4421002      Зоотехния
4422002      Аңшылық және аң өсіру шаруашылығы
4424002      Балара өсіру
4428002      Құс өсіру
4430002      Жібек шаруашылығы
4432002      Ауыл шаруашылығын автоматтандыру
және электрлендіру
4434002      Орман шаруашылығын ұйымдастыру
4436002      Орман шаруашылығы және ағаш
дайындау технологиясы
4437002      Орман және орман бақтары
шаруашылығы
4439002      Бақ-саябақты және ландшафты
құрылыстар
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2003 жылғы 30 мамырдағы
N 364 бұйрығына
2 қосымша
Мемлекеттік құпиялармен жұмыс істеуді талап ететін
Кәсіптік орта білім мамандықтарының тізбесі
0202002      Құқық қорғау қызметі
1701002      Өрт қауіпсіздігі

30   4200000 Технология     4202002       Машины и оборудование
производства пищевых                 элеваторного, крупяного
продуктов                            и комбикормового
производства
4204002       Табачное производство
4205002       Технология жиров и
жирозаменителей
4207002       Эксплуатация машин и
оборудования производства
пищевых продуктов
4209002       Технология сахаристых
изделий
4214002       Технология
хлебопекарного,
макаронного и
кондитерского производства
4216002       Технология консервов и
пищеконцентратов
4221002       Технология
пивобезалкогольного и
спиртового производства
4223002       Технология бродильных
производств и виноделья
4225002       Технология молока и
молочных продуктов
4228002       Технология мяса и мясных
продуктов
4232002       Технология рыбы и рыбных
продуктов
4233002       Технология хранения и
переработки зерна
4234002       Технология и организация
производства продукции
предприятий питания
4238002       Хранение и переработка
плодов и овощей
31   4300000                4303002       Строительство и
Строительство                        эксплуатация зданий
и коммунальное                       и сооружений
хозяйство              4304002       Дизайн интерьера,
реставрация и
реконструкция гражданских
зданий
4317002       Монтаж и эксплуатация
внутренних санитарно-
технических устройств и
вентиляции
4320002       Водоснабжение и
водоотведение
4323002       Монтаж и эксплуатация
оборудования и систем
газоснабжения
4328002       Эксплуатация и ремонт
магистральных, локальных
и сетевых трубопроводов
4332002       Строительство и
эксплуатация
автомобильных дорог и
аэродромов
4333002       Строительство мостов и
других искусственных
сооружений
4342002       Технология деревообработки
32   4400000                4402002       Механизация сельского
Сельское и лесное                    хозяйства
хозяйство              4405002       Землеустройство
4406002       Агрономия
4409002       Защита растений и
агроэкология
4410002       Гидромелиорация
4411002       Механизация мелиоративных
работ
4412002       Организация и ведение
фермерского хозяйства
4418002       Ихтиология и рыболовство
4419002       Организация промысла и
охрана рыбных запасов
4421002       Зоотехния
4422002       Охотоведение и
звероводство
4424002       Пчеловодство
4428002       Птицеводство
4430002       Шелководство
4432002       Электрофикация и
автоматизация сельского
хозяйства
4434002       Организация лесного
хозяйства
4436002       Технология лесного
хозяйства и лесозаготовок
4437002       Лесное и лесопарковое
хозяйство
4439002       Садово-парковое и
ландшафтное строительство
--------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к приказу Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 30 мая 2003 года N 364
Перечень специальностей
среднего профессионального образования,
требующий работы
с государственными секретами
0202002   - Правоохранительная деятельность;
1701002   - Пожарная безопасность.