Мәслихаттар депутаттарының 2003 жылғы кезекті сайлауы барысында сайлау шараларын қаржыландыру туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы төрайымының 2003 жылғы 1 тамыздағы N 81/102 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 4 тамызда тіркелді. Тіркеу N 2422. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2007 жылғы 27 маусымдағы N 91/183 қаулысымен.
------------Қаулыдан үзінді------------------
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңның 12-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сай Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
2. ....
3. ....
Төраға
Хатшы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының күші жойылған қаулыларының тізбесі
1. ....
2. ....

О финансировании избирательных мероприятий в ходе очередных выборов депутатов маслихатов 2003 года
Постановление Председателя Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 1 августа 2003 года N 81/102. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 августа 2003 года N 2422. Утратило силу - постановлением Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 27 июня 2007 года N 91/183
Извлечение из постановления Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан от 27 июня 2007 года N 91/183
В соответствии со статьей 12 Конституционного закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан" Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу некоторые постановления Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан согласно приложению.
...
Перечень утративших силу постановлений
Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
...

3. "Мәслихаттар депутаттарының 2003 жылғы кезекті сайлауы барысында сайлау шараларын қаржыландыру туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2003 жылғы 1 тамыздағы N 81/102 қаулысы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізіліміне 2003 жылғы 4 тамызда тіркелген, тіркеу N 2422).
4. ....
5. ....
6. ....
----------------------------------------------
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Конституциялық  заңының  12 және  35 баптарына  сәйкес Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

3. Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 1 августа 2003 года N 81/102 "О финансировании избирательных мероприятий в ходе очередных выборов депутатов маслихатов 2003 года" (зарегистрировано в реестре Государственной регистрации нормативных правовых актов 4 августа 2003 года за N 2422).
...
______________________________________________________
В соответствии со  статьями 12  и  35 Конституционного закона  Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан" Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан постановляет:

1. Сайлау комиссияларының, негізгі жұмысынан босатылған, мүшелеріне орташа жалақысын, сондай-ақ үстеме жұмысы, мереке және демалыс күндеріндегі жұмысы үшін қосымша ақысын төлеу сайлау өткізуге бөлінген қаржы есебінен жасалсын.
Сайлау комиссияларының, негізгі жұмысынан босатылмаған, мемлекеттік қызметшілер болып табылатындарынан басқа, мүшелеріне үстеме жұмысы, мереке және демалыс күндеріндегі жұмысы үшін қосымша ақы төлеу, сайлау өткізуге бөлінген қаржы есебінен жасалсын.
Үстеме жұмысы, мереке және демалыс күндеріндегі жұмысы үшін қосымша ақы төлеу еңбек заңнамасына сәйкес жасалсын.
Еңбек демалысындағы, сондай-ақ зейнеткерлер мен жұмыссыздар болып табылатын сайлау комиссияларының, мемлекеттік қызметшілерден басқа, мүшелері сайлау комиссияларындағы жұмысқа еңбек келісімі негізінде, тиісті сайлау комиссияларының жұмысын қамтамасыз ету үшін белгіленген нормативтер шегінде жалақы төлеумен тартылсын.
2. Сайлау комиссияларына депутаттыққа кандидаттардың, меншік нысанына қарамай, бұқаралық ақпарат құралдарында сөз сөйлегені үшін, мемлекеттік теледидар арқылы бір мәрте он бес минуттық сөз сөйлеуге, мемлекеттік радио арқылы бір мәрте он минуттық сөз сөйлеуге, сондай-ақ мемлекеттік баспасөз органдарында екі мақала жариялауға төлеу үшін бөлінген қаржы шегінде, төлем жасау рұхсат етілсін.
Депутаттыққа кандидат жоғарыда аталған үгіт нысандарын пайдаланғысы келмеген жағдайда, оның жазбаша арызы бойынша, округтік сайлау комиссиясы осы мақсатқа қаралған қаржыны плакаттар, үндеухаттар, ұрандар және басқа баспа үгіт материалдарын шығару үшін пайдалануға рұхсат етуге құқылы.
3. Аумақтық сайлау комиссиялары, нақты жағдайларды және сайлау учаскесіндегі сайлаушылардың жалпы санын ескере отырып, учаскелік сайлау комиссиялары үшін, жалпы шығыстар сметасы шегінде сараланған шығыстар нормасын белгілесін.
Жинақтық смета бекітілгеннен кейін шығыстардың экономикалық жіктелуінің өзгешеліктері арасында қаржыны қайта бөлуді, Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің рұхсатымен жасайды.
4. Сайлау комиссияларының үй-жайды жалға алу құны белгіленген шығыстар сметасы шегінде төленсін.
5. Сайлау комиссияларына телефон және көшірме байланыстарға бөлінген қаржы абоненттік төлемді және қалааралық байланыс қызметін өтуге пайдаланылсын.
Телефон байланысы нүктелерін қою және алу, басқа техникалық қызметтер жөніндегі шығыстарды төлеу Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының келісімімен жасалсын.

1. Производить членам избирательных комиссий, освобожденным от основной работы, выплату средней заработной платы, а также доплату за сверхурочные работы, работы в праздничные и выходные дни, за счет средств, выделенных на проведение выборов.
Членам избирательных комиссий, не освобожденным от основной работы, кроме граждан, являющихся государственными служащими, производить доплату за сверхурочные работы, работы в праздничные и выходные дни, за счет средств, выделенных на проведение выборов.
Доплаты за сверхурочные работы, работы в праздничные и выходные дни производить в соответствии с трудовым законодательством.
Членов избирательных комиссий, кроме членов, являющихся государственными служащими, находящихся в трудовом отпуске, а также являющихся пенсионерами и безработными для работы в избирательных комиссиях привлекать на основе трудовых соглашений с выплатой заработной платы в пределах нормативов, установленных для обеспечения работы соответствующих избирательных комиссий.
2. Разрешить избирательным комиссиям оплачивать выступления кандидатов в депутаты в средствах массовой информации, независимо от форм собственности, в пределах и из средств выделенных на оплату однократного пятнадцатиминутного выступления по государственному телевидению, однократному десятиминутному выступлению по государственному радио, а также публикации двух статей в государственных органах печати.
В случае нежелания кандидата в депутаты воспользоваться вышеперечисленными формами агитации, по его письменному заявлению, окружная избирательная комиссия вправе разрешить использовать предусмотренные на эти цели средства для издания плакатов, листовок, лозунгов и иных агитационных печатных материалов.
3. Территориальным избирательным комиссиям, исходя из конкретных условий и в зависимости от численности избирателей на избирательных участках, устанавливать дифференцированные нормы расходов для участковых избирательных комиссий, в пределах общей сметы расходов.
Перераспределение средств между спецификами экономической классификации расходов, после утверждения сводной сметы, производится Центральной избирательной комиссией по разрешению Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Производить оплату стоимости аренды помещений избирательными комиссиями в пределах установленной сметы расходов.
5. Выделенные средства избирательным комиссиям на телефонную и факсимильную связь использовать на возмещение расходов по абонентской плате и услугам междугородней связи.
Оплату расходов по установке и снятию точек телефонной связи, другим техническим услугам производить с согласия Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан.

6. Осы қаулы оны Қазақстан Республиканың Әділет министрлігі мемлекеттік тіркеуден өткізген сәттен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
Төрайымы

6. Настоящее постановление вступает в силу с момента его государственной регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
Председатель