Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің қаржылық есебінің тізбесі, нысандары мен ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 25 шілдедегі N 241 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 2 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 2467. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2010.11.01 № 88 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2010.11.01 № 88 (2011.07.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің қаржылық есеп берудің халықаралық стандарттарына көшуіне байланысты Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы  қаулы етеді:
1. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің қаржылық есебінің тізбесі, нысандары мен ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) бекітілсін.
2. Осы қаулы күшіне енген күннен бастап Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының қаржылық есебінің тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2002 жылғы 3 маусымдағы N 209 қаулысының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1915 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 2002 жылғы 15-28 шілдеде жарияланған) және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру және қайта сақтандыру қызметі жөніндегі есептерінің нысандары мен ұсыну мерзімі туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде" 2002 жылғы 16 ақпандағы N 46 қаулысының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1808 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 2002 жылғы 25 наурыз - 7 сәуірде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.) және Ақпарат технологиясы департаменті (Молчанов С.Н.) қоса беріліп отырған Нұсқаулыққа сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің қаржылық есебінің жиналуын, өңделуін және жинақталуын 2003 жылғы 1 қазаннан бастап қамтамасыз етсін.
4. Бухгалтерлік есеп департаменті (Шалғымбаева Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;

Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2003 года № 241. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 сентября 2003 года № 2467. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 ноября 2010 № 88
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 01.11.2010 № 88 (вводится в действие с 01.07.2011).
В связи с переходом страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров на международные стандарты финансовой отчетности Правление Национального Банка Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами (далее - Инструкция).
2. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу  постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 июня 2002 года N 209 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности страховыми (перестраховочными) организациями Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1915, опубликованное 15-28 июля 2002 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана") и  постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 февраля 2002 года N 46 "Об утверждении Инструкции о формах и сроке представления страховыми (перестраховочными) организациями отчетов по страховой и перестраховочной деятельности" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1808, опубликованное 25 марта - 7 апреля 2002 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана").
3. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.) и Департаменту информационных технологий (Молчанов С.Н.) с 1 октября 2003 года обеспечить сбор, обработку и свод финансовой отчетности страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров в соответствии с прилагаемой Инструкцией.
4. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;

2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына және сақтандыру брокерлеріне жіберсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Н.Қ.Абдулинаға жүктелсін.
6. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ал оның қолданылуы 2003 жылғы 1 қыркүйектен бастап туындаған қатынастарға таралады.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2003 жылғы 25 шілдедегі
N 241 қаулысымен бекітілген
Ескерту: Нұсқаулықтың оң жақ бұрышындағы мәтінге өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 9 қазандағы   N 103 қаулысымен.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің қаржылық есебінің тізбесі, нысандары мен ұсыну
мерзімдері туралы нұсқаулық 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық " Сақтандыру қызметі туралы ", " Өзара сақтандыру туралы " және " Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есеп беру туралы " Қазақстан Республикасының Заңдарына, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне және бухгалтерлік есептің халықаралық стандарттарына сәйкес әзірленді және қаржылық есеп тізбесін, нысандарын, оны жасау жөніндегі негізгі талаптарды және сақтандыру қызметін реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органға (бұдан әрі - уәкілетті мемлекеттік орган) ұсыну мерзімдерін белгілейді.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 9 қазандағы   N 103   қаулысымен
2. Осы Нұсқаулықтың мақсаты уәкілетті мемлекеттік органға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары (бұдан әрі - сақтандыру ұйымдары) және сақтандыру брокерлері ұсынатын қаржылық есепке қойылатын бірыңғай талаптарды белгілеу болып табылады.
3. Сақтандыру ұйымдары мен сақтандыру брокерлерінің қаржылық есебі Қазақстан Республикасының заңдарында, бухгалтерлік есептің халықаралық стандарттарында және осы Нұсқаулықта белгіленген тәртіппен жасалады.
2-тарау. Қаржылық есепті ұсыну
4. Қаржылық есепті Қазақстан Республикасының аумағында сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін және сақтандыру брокері қызметін жүзеге асыруға құқық беретін лицензиясы бар барлық сақтандыру ұйымдары мен сақтандыру брокерлері уәкілетті мемлекеттік органға ұсынады.

2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров.
5. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Абдулину Н.К.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а его действие распространяется на отношения, возникшие с 1 сентября 2003 года.
Председатель
Национального Банка
Утверждена
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 25 июля 2003 года N 241
Сноска. Инструкция с изменениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка РК от 09.10.2006 N 103; от 20.07.2007  N 86 (вводится в действие с 01.10.2007); от 21.07.2008 N 61 (порядок введения в действие см. п. 3).
Инструкция о перечне, формах и сроках представления
финансовой отчетности страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Законами Республики Казахстан "О страховой деятельности", "О взаимном страховании" и "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан и международными стандартами финансовой отчетности и устанавливает перечень, формы финансовой отчетности, основные требования по ее составлению и сроки представления в уполномоченный государственный орган по регулированию и надзору за страховой деятельностью (далее - уполномоченный государственный орган).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 09.10.2006 N 103.
2. Целью настоящей Инструкции является установление единых требований к финансовой отчетности, представляемой страховыми (перестраховочными) организациями (далее - страховые организации) и страховыми брокерами в уполномоченный государственный орган.
3. Финансовая отчетность страховых организаций и страховых брокеров составляется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, международными стандартами финансовой отчетности и настоящей Инструкцией.
Глава 2. Представление финансовой отчетности
4. Финансовая отчетность представляется в уполномоченный государственный орган всеми страховыми организациями и страховыми брокерами, имеющими лицензию на право осуществления страховой деятельности и деятельности страхового брокера на территории Республики Казахстан.

5. Филиалдары және/немесе өкілдіктері бар сақтандыру ұйымдары бірыңғай қаржылық есепті жасайды және уәкілетті мемлекеттік органға ұсынады. Филиалдар және/немесе өкілдіктердің қаржылық есепті жасау және/немесе ұсынуға қойылатын талаптарды сақтандыру ұйымдары дербес белгілейді.
6. Сақтандыру ұйымдары мен сақтандыру брокерлерінің қаржылық есебіне:
1) бухгалтерлік баланс - N 1 нысан (осы Нұсқаулыққа 1-қосымша);
2) пайда және зиян туралы есеп - N 2 нысан (осы Нұсқаулыққа 2-қосымша);
3) ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп - N 3 нысан (осы Нұсқаулыққа 3-қосымша);
4) капиталындағы өзгерістер туралы есеп - N 4 нысан (осы Нұсқаулыққа 4-қосымша);
5)-8)  <*>
9) қаржылық есепке түсіндірме жазба (осы Нұсқаулыққа 10-қосымша);
10)  Алынып тасталды
Ескерту: 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 22 қарашадағы  N 160   (2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі), 2007.07.20.  N 86 (2007 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
7. Сақтандыру ұйымдары қаржылық есепті осы Нұсқаулықта көзделген мынадай кезеңділікпен ұсынады:
1) ай сайын осы Нұсқаулықтың 21-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда - есептіден кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей - 1 және 2 нысандар;
2) тоқсан сайын - есептіден кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей - 1, 2, 3, 4 нысандар және оларға түсіндірме жазба.
Ескерту. 7-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004.11.22  N 160   (2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі), 2008.07.21  N 61   қаулыларымен.
8. Сақтандыру брокерлері қаржылық есепті тоқсан сайын - есептіден кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей - NN 1, 2, 3, 4 нысандары, сондай-ақ оларға түсіндірме жазбаны ұсынады.
Ескерту: 8-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 22 қарашадағы  N 160   (2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі), 2008.07.21  N 61   қаулыларымен.
9. Уәкілетті мемлекеттік орган өзінің құзыреті шегінде және өзінің бақылау әрі қадағалау функцияларын орындау мақсатында N 1 нысанға NN 9, 10, 14 және 15 қосымшалар кейбір жағдайларда жекелеген күндерге уәкілетті мемлекеттік органның сұратуы бойынша ұсынылады.

5. Страховые организации, имеющие филиалы и/или представительства, составляют единую финансовую отчетность и представляют ее в уполномоченный государственный орган. Требования к составлению и представлению финансовой отчетности филиалами и/или представительствами устанавливаются страховыми организациями самостоятельно.
6. Финансовая отчетность страховых организаций и страховых брокеров включает в себя:
1) бухгалтерский баланс - форма N 1 (приложение 1 к настоящей Инструкции);
2) отчет о прибылях и убытках - форма N 2 (приложение 2 к настоящей Инструкции);
3) отчет о движении денежных средств - форма N 3 (приложение 3 к настоящей Инструкции);
4) отчет об изменениях в капитале - форма N 4 (приложение 4 к настоящей Инструкции);
5)-8)  исключены постановлением Правления Национального Банка РК   от 22.11.2004  N 160 (вводится в действие с 01.02.2005).
9) пояснительную записку к финансовой отчетности (приложение 10 к настоящей Инструкции);
10)  исключен постановлением Правления Национального Банка РК   от 20.07.2007  N 86 (вводится в действие с 01.10.2007).
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 22.11.2004  N 160 (вводится в действие с 01.02.2005); от 20.07.2007  N 86 (вводится в действие с 01.10.2007).
7. Страховые организации представляют финансовую отчетность со следующей периодичностью, предусмотренную настоящей Инструкцией:
1) ежемесячно, за исключением случая, предусмотренного пунктом 21 настоящей Инструкции - не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным - формы 1 и 2.
2) ежеквартально - не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным - формы 1, 2, 3, 4 и пояснительную записку к ним.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка РК от 22.11.2004  N 160 (вводится в действие с 01.02.2005); от 21.07.2008  N 61 (порядок введения в действие см.  п. 3 ).
8. Страховые брокеры представляют финансовую отчетность ежеквартально - не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным периодом формы - NN 1, 2, 3, 4, а также пояснительную записку к ним.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка РК от 22.11.2004  N 160 (вводится в действие с 01.02.2005); от 21.07.2008  N 61 (порядок введения в действие см.  п. 3 ).
9. Уполномоченный государственный орган, в пределах своих полномочий и в целях выполнения своих контрольных и надзорных функций, вправе истребовать финансовую отчетность на отдельные даты с соответствующими приложениями и формами, а также подтверждающие документы.

10.  Алынып тасталды
11. Қаржылық есеп деректері ұлттық валюта - теңгемен көрсетіледі.
12. Қаржылық есепті жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома есепте нольге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
13. <*>
Ескерту: 13-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 9 қазандағы   N 103   қаулысымен .
14. Сақтандыру ұйымының немесе сақтандыру брокерінің бірінші басшысы және бас бухгалтері уәкілетті мемлекеттік органға қаржылық есепте көрсетілген деректердің шынайылығы мен уақтылы ұсынылуына жауап береді.
Ескерту: 14-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 9 қазандағы   N 103   қаулысымен .
15. Қаржылық есепке сақтандыру ұйымының немесе сақтандыру брокерінің бірінші басшысы немесе оның орнындағы тұлға, сондай-ақ бас бухгалтер қол қояды, мөрмен бекітіледі және қағазға басып шығарылып сақтандыру ұйымында және сақтандыру брокерінде сақталады. Қағазға басып шығарылған қаржылық есепте түзетілген және өшірілген жері болмауы тиіс. Уәкілетті мемлекеттік органның талап етуі бойынша сақтандыру ұйымы және сақтандыру брокері сұратуды алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей қағазға басып шығарылған қаржылық есептің нотариат куәландырған көшірмесін ұсынады.
Ескерту: 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 9 қазандағы   N 103   қаулысымен .
16. Сақтандыру ұйымдары және сақтандыру брокерлері уәкілетті мемлекеттік органға ұсынылатын деректердің құпиялылығын және түзетілмеуін қамтамасыз ететін криптографиялық қорғаныш құралдары бар, ақпаратты кепілдік берілген жеткізудің тасымалдау жүйесін қолдана отырып электрондық тасымалдаушымен ұсынады.
Ескерту: 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 9 қазандағы   N 103   қаулысымен .
17. Электрондық тасымалдаушыдағы қаржылық есеп қағазға басып шығарылған қаржылық есеппен сәйкес келуі тиіс.
Ескерту: 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 9 қазандағы   N 103   қаулысымен .
18. Электрондық тасымалдаушымен ұсынылған деректердің қағазға басып шығарылған деректерге сәйкестігін сақтандыру ұйымының немесе сақтандыру брокерінің бірінші басшылары немесе олардың орнындағы тұлғалар қамтамасыз етеді.
Ескерту: 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 9 қазандағы   N 103   қаулысымен .
19. Сақтандыру ұйымы немесе сақтандыру брокері ұсынған қаржылық есептен толық емес немесе шынайы емес ақпарат анықталған кезде, уәкілетті орган бұл туралы сақтандыру ұйымына немесе сақтандыру брокеріне хабарлайды. Сақтандыру ұйымы немесе сақтандыру брокері уәкілетті органның хабарламасын алған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органның ескертулерін ескере отырып пысықталған электрондық тасымалдаушыдағы қаржылық есепті ұсынады.
Ескерту: 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 9 қазандағы   N 103   қаулысымен .

10. исключен   постановлением Правления Национального Банка РК от 20.07.2007  N 86 (вводится в действие с 01.10.2007).
11. Данные финансовой отчетности указываются в национальной валюте - тенге.
12. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге в отчетности округляется до нуля, а сумма равная пятьсот тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
13.  исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 09.10.2006  N 103 .
14. Первый руководитель и главный бухгалтер страховой организации или страхового брокера несут ответственность за достоверность данных, указанных в финансовой отчетности, и своевременность ее представления в уполномоченный государственный орган.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 09.10.2006  N 103 .
15. Финансовая отчетность подписывается первым руководителем страховой организации или страхового брокера или лицом, его замещающим, а также главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится на бумажном носителе у страховой организации и страхового брокера. Финансовая отчетность на бумажном носителе не должна содержать исправления и подчистки. По требованию уполномоченного государственного органа страховая организация и страховой брокер не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляют нотариально заверенную копию финансовой отчетности на бумажном носителе.
16. Страховые организации и страховые брокеры представляют в уполномоченный государственный орган финансовую отчетность на электронном носителе, с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающими конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
17. Финансовая отчетность на электронном носителе должна соответствовать финансовой отчетности на бумажном носителе.
18. Соответствие данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первыми руководителями страховой организации и страхового брокера или лицами, их замещающими.
19. При обнаружении неполной или недостоверной информации в финансовой отчетности, представленной страховой организацией или страховым брокером, уполномоченный государственный орган уведомляет об этом страховую организацию или страхового брокера. Страховая организация или страховой брокер не позднее одного рабочего дня со дня получения уведомления уполномоченного государственного органа представляет доработанную с учетом замечаний уполномоченного государственного органа финансовую отчетность на электронном носителе.
Сноска. Пункты 15-19 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 09.10.2006  N 103 .

20. <*>
Ескерту: 20-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 9 қазандағы   N 103   қаулысымен .
21. Тоқсан сайынғы қаржылық есепті ұсынған кезде сақтандыру ұйымдары ай сайынғы қаржылық есепті ұсынбайды.
22. Сақтандыру ұйымы немесе сақтандыру брокері уәкілетті мемлекеттік органның келісімі бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген тізбесі, нысандары және мерзімдері бойынша жылдық қаржылық есепті ұсынады.
Ескерту: 22-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 22 қарашадағы N 160   қаулысымен   (2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі) .
23. <*>
Ескерту: 23-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 9 қазандағы   N 103   қаулысымен .
24. Қаржылық есепті уақтылы ұсынбау, ұсынбау немесе қаржылық есепте шынайы емес мәліметтерді ұсыну, сондай-ақ электрондық тасымалдаушыдағы қаржылық есептіліктің қағазға басып шығарылған қаржылық есептілікке сәйкес келмеуі Қазақстан Республикасының заң актілерінде белгіленген жауапкершілікке әкеліп соқтырады.
Ескерту: 24-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 9 қазандағы   N 103   қаулысымен .
25. Сақтандыру ұйымы немесе сақтандыру брокері қайта құрылған жағдайда қаржылық есеп заңды тұлғалардың мемлекеттік тізіліміне тиісті жазбаны ұсыну сәтіне дейін уәкілетті мемлекеттік органға ұсынылады.
26. Сақтандыру ұйымы ерікті таратылған жағдайда сақтандыру ұйымының қаржылық есебі уәкілетті мемлекеттік органның ерікті тарату туралы рұқсаты берілгенге дейін ұсынылады.
Сақтандыру ұйымы мәжбүрлеп таратылған жағдайда сақтандыру ұйымының қаржылық есебі соттың мәжбүрлеп тарату туралы шешімі заңды күшіне енген күніне дейін уәкілетті мемлекеттік органға ұсынылады.
27. Сақтандыру брокері таратылған жағдайда қаржылық есеп оны заңды тұлғалардың мемлекеттік тізілімінен шығару күніне дейін уәкілетті мемлекеттік органға ұсынылады.
3-тарау. Қорытынды ережелер
28. Осы Нұсқаулықта реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарында белгіленген тәртіппен шешіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің қаржылық
есебінің тізбесі, нысандары
мен ұсыну мерзімдері туралы
нұсқаулыққа
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007.07.20.  N 86 (2007 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі), өзгерту енгізілді - 2008.07.21  N 61   қаулыларымен.
1 нысан
__________________________сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының/сақтандыру брокерінің
200_жылғы "__"__________________________жағдай бойынша
бухгалтерлік балансы
(мың теңге)
Баптың атауы
Ескерту
есепті
кезеңнің
аяғында
200_ жылдың 31
желтоқсанында
1
2
3
4
Активтер
Ақша және ақша
баламалары
1
Орналастырылған
салымдар (күмәнді
борыштар бойынша
резервтерді
шегергенде)
2
Саудаға арналған
бағалы қағаздар
3
Сатуға арналған
қолда бар бағалы
қағаздар (күмәнді
борыштар бойынша
резервтерді
шегергенде)
4
"Кері РЕПО"
операциясы
5
Тазартылған қымбат
металдар
6
Туынды қаржы
құралдары
7
Еңбек сіңірілмеген
сыйлықақылар бойынша
қайта сақтандыру
активтері (күмәнді
борыштар бойынша
резервтерді шегерген-
де)
8
Болған, бірақ мәлім-
делмеген зияндар
бойынша қайта сақтан-
дыру активтері
(күмәнді борыштар
бойынша резервтерді
шегергенде)
9
Өмірді сақтандыру
(қайта сақтандыру)
шарттары бойынша
болмаған зияндар
бойынша қайта
сақтандыру активтері
(күмәнді борыштар
бойынша резервтерді
шегергенде)
10
Аннуитет шарттары
бойынша болмаған
зияндар бойынша
қайта сақтандыру
активтері (күмәнді
борыштар бойынша
резервтерді шегерген-
де)
11
Мәлімденген, бірақ
реттелмеген зияндар
бойынша қайта
сақтандыру активтері
(күмәнді борыштар
бойынша резервтерді
шегергенде)
12
Қосымша резервтер
бойынша қайта
сақтандыру активтері
(күмәнді борыштар
бойынша резервтерді
шегергенде)
13
Сақтандырушылардан
(қайта сақтандырушы-
лардан) және делдал-
дардан алынатын
сақтандыру сыйақыла-
ры (күмәнді борыштар
бойынша резервтерді
шегергенде)
14
Қайта сақтандыру бойынша есептелген комиссиялық кірістер

20.  исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 09.10.2006  N 103 .
21. При представлении ежеквартальной финансовой отчетности месячная финансовая отчетность страховыми организациями не представляется.
22. Страховая организация или страховой брокер представляет годовую финансовую отчетность по перечню, формам и в сроки, установленные Национальным Банком Республики Казахстан по согласованию с уполномоченным государственным органом.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 22.11.2004  N 160 (вводится в действие с 01.02.2005).
23.  исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 09.10.2006  N 103 .
24. Несвоевременное представление, непредставление финансовой отчетности, или представление недостоверных сведений в финансовой отчетности, а также несоответствие финансовой отчетности, представленной на электронном носителе, финансовой отчетности на бумажном носителе, влечет ответственность, установленную законодательными актами Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 24 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 09.10.2006  N 103 .
25. При реорганизации страховой организации или страхового брокера, финансовая отчетность представляется в уполномоченный государственный орган до момента внесения соответствующей записи в государственный регистр юридических лиц.
26. При добровольной ликвидации страховой организации, финансовая отчетность страховой организацией представляется до выдачи разрешения уполномоченного государственного органа о добровольной ликвидации.
При принудительной ликвидации страховой организации, финансовая отчетность страховой организацией представляется в уполномоченный государственный орган до даты вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации.
27. При ликвидации страхового брокера, финансовая отчетность представляется в уполномоченный государственный орган до даты исключения его из государственного регистра юридических лиц.
Глава 3. Заключительные положения
28. Вопросы, не урегулированные настоящей Инструкцией, разрешаются в порядке, установленном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к Инструкции
о перечне, формах и сроках
представления финансовой отчетности
страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 20.07.2007  N 86 (вводится в действие с 01.10.2007); с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 21.07.2008  N 61 (порядок введения в действие см.  п. 3 ).
Форма N№1
Бухгалтерский баланс
Страховой (перестраховочной) организации/страхового брокера__________
по состоянию на "__" ______ 200_года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Приме-
чание
на
конец
отчетного
периода
на 31
декабря
200_года
1
2
3
4
Активы
Деньги и денежные эквиваленты
1
Вклады размещенные (за вычетом
резервов по сомнительным долгам)
2
Ценные бумаги, предназначенные
для торговли
3
Ценные бумаги, имеющиеся в
наличии для продажи (за вычетом
резервов по сомнительным долгам)
4
Операция "обратное РЕПО"
5
Аффинированные драгоценные
металлы
6
Производные финансовые
инструменты
7
Активы перестрахования по
незаработанным премиям
(за вычетом резервов по
сомнительным долгам)
8
Активы перестрахования по
произошедшим, но незаявленным
убыткам (за вычетом резервов
по сомнительным долгам)
9
Активы перестрахования по не
произошедшим убыткам по
договорам страхования
(перестрахования) жизни (за
вычетом резервов по сомнительным
долгам)
10
Активы перестрахования по не
произошедшим убыткам по
договорам аннуитета (за вычетом
резервов по сомнительным долгам)
11
Активы перестрахования по
заявленным, но неурегулированным
убыткам (за вычетом резервов по
сомнительным долгам)
12
Активы перестрахования по
дополнительным резервам
(за вычетом резервов по
сомнительным долгам)
13
Страховые премии к получению от
страхователей (перестрахователей)
и посредников (за вычетом
резервов по сомнительным долгам)
14
Начисленные комиссионные доходы
по перестрахованию

41-1
Болашақ кезеңдердің
кірісі
42
Салық міндеттемесі
43
Мерзімі кейінге
қалдырылған салық
міндеттемесі
44
Басқа да міндеттеме-
лер
45
Капитал
Жарғылық капитал
(құрылтайшылардың
жарналары)
46
Алынып қойылған
капитал
(құрылтайшылардың
жарналары)
47
Резервтік капитал
48
Алдын алу шараларының
резерві
49
Қайта бағалау
нәтижелері
50
Бөлінбеген кіріс
(өтелмеген зиян):
51
өткен жылдардың
бөлінбеген кірісі
(өтелмеген зиян)
51
есепті кезеңнің
бөлінбеген кірісі
өтелмеген шығыны)
52
Жиынтық капитал және
міндеттемелер
53
2-бағанда қаржылық есептің түсіндірме жазбасында немесе қосымшаларында көрсетілген баптар бойынша ескертулердің нөмірі көрсетіледі.
Бірінші басшы _______________________  күні __________________
Бас бухгалтер _______________________  күні __________________
Орындаушы____________________________
Телефон______________________________
Мөрдің орны
"Бухгалтерлік баланс"
N 1 нысанына 1-қосымша
"Ақша" N 1 ескерту
200__ жылғы "___"__________ жағдай бойынша
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы _____
(мың теңгемен)
___________________________________________________________________
р/с |     Банк (банктер     |Банктің|Есепті |Теңгеде|Теңге.|Ескерту
N  |      бөлігінде)       |коды   |кезең. |қайта  |дегі  |
|      баптардың        |       |дегі   |есеп.  |ақша. |
|        атауы          |       |теңге. |телген |ның   |
|                       |       |дегі   |шетел  |бар.  |
|                       |       |ақша   |валюта.|лығы  |
|                       |       |қалдығы|сындағы|      |
|                       |       |       |ақша   |      |
|                       |       |       |қалдығы|      |
___________________________________________________________________
1             2               3       4       5       6      7
___________________________________________________________________
1     Кассадағы ақша
___________________________________________________________________
2     Жолдағы ақша
___________________________________________________________________
2.1
___________________________________________________________________
3     Ағымдағы шоттардағы
ақша
___________________________________________________________________
3.1
___________________________________________________________________
4     Картшоттардағы ақша
___________________________________________________________________
4.1
___________________________________________________________________
5     Аккредитивтердегі ақша
___________________________________________________________________
5.1
___________________________________________________________________
6     Чектердегі ақша
___________________________________________________________________
6.1
___________________________________________________________________
7     Басқалары *
___________________________________________________________________
7.1
___________________________________________________________________
8      Барлығы
___________________________________________________________________
* Осы бап бойынша ақпарат қаржылық есепке түсіндірме жазбада ашылады
Бірінші басшы _________ күні ______
Бас бухгалтер _________ күні ______
Орындаушы ___________________
Телефоны:__________
Мөр қоюға арналған орын
"Бухгалтерлік баланс"
N 1 нысанына 2-қосымша
"Орналастырылған салымдар" N 2 ескерту
200___жылғы "___"__________ жағдай бойынша
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы _____________
(мың теңгемен)
___________________________________________________________________
N   |  Банк    |Банк.|Банк.|Салым бойынша |Салым бойынша  |Кү. |Ес.
|(банктер  |тің  |тің  |негізгі борыш |сыйақы         |мән.|кер.
|бөлігінде)|коды |рей. |______________|_______________|ді  |ту **
|баптарының|     |тин. |тең.|тең. |са.|тең.|тең. |сый.|бо. |
|  атауы   |     | гі * |геде|геде |лым|геде|геде |ақы |рыш.|
|          |     |     |    |қайта|со.|    |қайта|со. |тар |
|          |     |     |    |есеп.|ма.|    |есеп.|ма. |бой.|
|          |     |     |    |тел. |сы.|    |тел. |сы. |ынша|
|          |     |     |    |ген  |ның|    |ген  |ның |ре. |
|          |     |     |    |шетел|жи.|    |шетел|жи. |зер.|
|          |     |     |    |валю.|ын.|    |валю.|ын. |втер|
|          |     |     |    |та.  |ты.|    |та.  |тығы|    |
|          |     |     |    |сын. |ғы |    |сын. |    |    |
|          |     |     |    |дағы |   |    |дағы |    |    |
|          |     |     |    |ақша |   |    |ақша |    |    |
|          |     |     |    |қал. |   |    |қал. |    |    |
|          |     |     |    |дығы |   |    |дығы |    |    |
___________________________________________________________________
1      2         3     4    5     6    7   8     9    10   11   12
___________________________________________________________________
1    Талап
еткенге
дейінгі
салымдар
___________________________________________________________________
1.1.
___________________________________________________________________
2    Мерзімді
салымдар
___________________________________________________________________
2.1.
___________________________________________________________________
3    Шартты
салымдар
___________________________________________________________________
3.1.
___________________________________________________________________
4    Барлығы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
* Осы баған латын әріптерімен толтырылады
** Егер салым бойынша меншік құқығына шектеу болса, онда "иә"
сөзін қою керек
Бірінші басшы_________ күні ______
Бас бухгалтер _________________________ күні ________
Орындаушы ___________________
Телефоны:__________
Мөр қоятын орын
"Бухгалтерлік баланс"

41-1
Доходы будущих периодов
42
Налоговое обязательство
43
Отсроченное налоговое обязательство
44
Прочие обязательства
45
Капитал
Уставный капитал (взносы
учредителей)
46
Изъятый капитал (взносы
учредителей)
47
Резервный капитал
48
Резерв предупредительных
мероприятий
49
Результаты переоценки
50
Нераспределенная прибыль
(непокрытый убыток):
51
нераспределенная прибыль
(непокрытый убыток) предыдущих
лет
52
нераспределенная прибыль
(непокрытый убыток) отчетного
периода
53
Итого капитал и обязательства
В графе 2 указывается номер примечаний по статьям, отраженным в пояснительной записке или приложениях к финансовой отчетности.
Первый руководитель_______________ дата__________________
Главный бухгалтер  _______________ дата__________________
Исполнитель ___________________
Телефон _______________________
Место для печати
Приложение 1 к Форме N 1
"Бухгалтерский баланс"
Примечание N 1 "Деньги"
Страховая (перестраховочная) организация ____________________
по состоянию на "___"______ 200___ года
(в тысячах тенге)
_____________________________________________________________________
N п/п|   Наименования  |Код  |Остаток |Остаток |Всего денег|Примечание
|статьи (в разрезе|банка|денег в |денег в | в тенге   |
| банков), банка  |     |тенге на|иност-  |           |
|                 |     |отчетный|ранной  |           |
|                 |     |период  |валюте, |           |
|                 |     |        |перес-  |           |
|                 |     |        |читанных|           |
|                 |     |        |в тенге |           |
______________________________________________________________________
1  |         2       |  3  |    4   |   5    |     6     |    7
______________________________________________________________________
1   Деньги в кассе
2   Деньги в пути
2.1
3   Деньги на текущих
счетах
3.1
4   Деньги на
картсчетах
4.1
5   Деньги в
аккредитивах
5.1
6   Деньги в чеках
6.1
7   Прочие*
7.1
8   Всего
_____________________________________________________________________
* Информация по данной статье раскрывается в пояснительной записке к финансовой отчетности
Первый руководитель _________ дата ______
Главный бухгалтер __________________ дата ________
Исполнитель ___________________
Телефон:__________
Место для печати
Приложение 2 к Форме N 1
"Бухгалтерский баланс"
Примечание N 2 "Вклады размещенные"
Страховая (перестраховочная) организация ____________________
по состоянию на "___"______ 200___ года
(в тысячах тенге)
_____________________________________________________________________
N | Наименования статьи | Код |Рейтинг|  Основной долг по вкладу
п/п| (в разрезе банков), |банка|банка* |_____________________________
|       банка         |     |       |в тенге|остаток денег|итого
|                     |     |       |       |в иностранной|сумма
|                     |     |       |       |   валюте,   |вклада
|                     |     |       |       |пересчитанных|
|                     |     |       |       |  в тенге    |
_____________________________________________________________________
1 |          2          |  3  |   4   |   5   |      6      |   7
_____________________________________________________________________
1  Вклады до востребования
1.1.
2  Срочные вклады
2.1.
3  Условные вклады
3.1.
4  Всего
_____________________________________________________________________
продолжение таблицы:
_____________________________________________________________________
N |        Вознаграждение по вкладу     |  Резерв по |Примечание**
п/п|_____________________________________|сомнительным|
|в тенге|остаток денег|  итого сумма  |   долгам   |
|       |в иностранной| вознаграждения|            |
|       |   валюте,   |               |            |
|       |пересчитанных|               |            |
|       |   в тенге   |               |            |
_____________________________________________________________________
1 |   8   |       9     |       10      |     11     |      12
_____________________________________________________________________
1
1.1.
2
2.1.
3
3.1.
4
_____________________________________________________________________
* Данная графа заполняется латинскими буквами
** Если по вкладу имеется ограничение на право собственности, то следует проставлять слово "да"
Первый руководитель _________ дата ______
Главный бухгалтер _________________________ дата ________
Исполнитель ___________________
Телефон:__________
Место для печати

N 1 нысанына 4-қосымша
"Кері РЕПО" операциясы", "РЕПО" операциясы"
NN 5, 42 ескертулер
200__жылғы "____"______________жағдай бойынша
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы _________
(мың теңгемен)
___________________________________________________________________
N  |    Операциялар   | Ба.  |     Ұлттық    |  РЕПО  | РЕПО
р/с |     мазмұны      | ғалы | бірегейлендіру| шартын |шартының
|                  | қа.  |    номері,    | жасау  | номері
|                  | ғаз. | халықаралық   |  күні  |
|                  | дар  | бірегейлендіру|        |
|                  | түрі |    номері     |        |
___________________________________________________________________
1            2           3           4            5        6
___________________________________________________________________
1    "Кері "РЕПО"
операциясы
___________________________________________________________________
1.1.
___________________________________________________________________
2    "РЕПО" операциясы
___________________________________________________________________
2.1.
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
N  |     Күні    | РЕПО   |Сыйақы  |РЕПО- | РЕПО сомасы |Ескерту
р/с |_____________| опера. |ставкасы|дағы  |_____________|
| РЕПО | РЕПО | цияла. |        |бағалы|тең.| шетел  |
| ашу  | жабу | рының  |        |қағаз.|геде| валюта.|
|      |      | мерзімі|        |дардың|    | сында  |
|      |      |        |        | саны |    |        |
___________________________________________________________________
1     7      8       9        10      11    12    13        14
___________________________________________________________________
1
___________________________________________________________________
1.1.
___________________________________________________________________
2
___________________________________________________________________
2.1.
___________________________________________________________________
Бірінші басшы  _________________ күні_______
Бас бухгалтер ____________ күні ________
Орындаушы ____________________________
Телефоны:__________
Мөр қоятын орын
"Бухгалтерлік баланс"
N 1 нысанға 5-қосымша
"Басқа дебиторлық берешек" N 8 ескерту
20__жылғы "____"______________жағдай бойынша
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ________
(мың теңгемен)
___________________________________________________________________
N р/с |   Дебиторлық берешек түрі  | Берешек | Күмәнді   | Ескерту
|                            | сомасы  | борыштар  |
|                            |         | бойынша   |
|                            |         | резервтер |
___________________________________________________________________
1               2                    3          4           5
___________________________________________________________________
1      Басқа дебиторлық берешек
___________________________________________________________________

Приложение 4 к Форме N 1
"Бухгалтерский баланс"
Примечания NN 5, 42 "Операция "обратное РЕПО", "Операция "РЕПО"
Страховая (перестраховочная) организация ____________________
по состоянию на "_____"_______ 200___ года
(в тысячах тенге)
____________________________________________________________
N |Содержание| Вид  |  Национальный   |Дата      |Номер   |
п/п| операции |ценных|идентификационный|заключения|договора|
|          |бумаг |    номер,       |договора  |РЕПО    |
|          |      | международный   |РЕПО      |        |
|          |      |идентификационный|          |        |
|          |      |    номер        |          |        |
____________________________________________________________
1 |     2    |  3   |         4       |     5    |    6   |
___________________________________________________________|
1  Операции
"обратное
"РЕПО"
1.1.
2  Операции
"РЕПО"
2.1.
____________________________________________________________
продолжение таблицы:
____________________________________________________________
Дата     |  Срок  |   Ставка     |   Количество
_________________|операции|вознаграждения|  ценных бумаг
открытия|закрытия|  РЕПО  |              |    в РЕПО
РЕПО  |  РЕПО  |        |              |
____________________________________________________________
7   |    8   |   9    |      10      |        11
____________________________________________________________
продолжение таблицы:
_______________________________________
Сумма РЕПО      | Примечание
_________________________|
в тенге | в иностранной |
|    валюте     |
_______________________________________
12   |       13      |     14
_______________________________________
Первый руководитель _________________ дата _______
Главный бухгалтер ____________ дата ________
Исполнитель ____________________________
Телефон:__________
Место для печати
Приложение 5 к Форме N 1
"Бухгалтерский баланс"
Примечание N 8 "Прочая дебиторская задолженность"
Страховая (перестраховочная) организация ____________________
по состоянию на "___"______ 200___ года
(в тысячах тенге)
_____________________________________________________________________
N п/п|Вид дебиторской задолженности| Сумма   | Резервы по |Примечание
|                             |задолжен-|сомнительным|
|                             | ности   |  долгам    |
_____________________________________________________________________
1  |             2               |    3    |      4     |    5
_____________________________________________________________________
1   Прочая дебиторская
задолженность:

1.1.   Аяқталмаған құрылыс
___________________________________________________________________
1.2.   Регресс бойынша берешек
___________________________________________________________________
1.3.   Активтерді сатуға
байланысты берешек
___________________________________________________________________
1.4.   Қаржы лизингі
___________________________________________________________________
1.5.   Кепіл мүлкін сату
___________________________________________________________________
1.6.   Кепілдік жарна бойынша
берешек
___________________________________________________________________
1.7.   Зейнетақы аударымы
бойынша берешек
___________________________________________________________________
1.8.   Жалақы бойынша берешек
___________________________________________________________________
1.9.   Жеткізушілерге және
мердігерлерге төленген
аванстар бойынша берешек
___________________________________________________________________
1.10.  Ұрлау, ысырап және басқа
теріс мақсатқа пайдалану
бойынша берешек
___________________________________________________________________
1.11.  Айыппұл, өсімпұл және
тұрақсыздық айыбы бойынша
берешек
___________________________________________________________________
1.12.  Бағалы қағаздар мен салым
бойынша сыйақы бойынша
берешек
___________________________________________________________________
1.14.  Жалдау бойынша есептелген
кірістер
___________________________________________________________________
1.15.  Басқа заңды тұлғалардың
капиталына инвестициялар
сату
___________________________________________________________________
1.16.  Жалға алынған мүлікке
күрделі жөндеу
___________________________________________________________________
1.17.  Басқалары *
___________________________________________________________________
* Осы бап бойынша ақпарат қаржылық есепке түсіндірме жазбада
ашылады.
Бірінші басшы  _________________ күні _______
Бас бухгалтер ____________ күні ________
Орындаушы ____________________________
Телефоны:__________
Мөр қоятын орын
"Бухгалтерлік баланс"
N 1 нысанға 6-қосымша
"Сақтанушыға берілген заем" N 9 ескерту
200__жылғы "___"______________жағдай бойынша
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ________
(мың теңгемен)
___________________________________________________________________
N  |  Сақтанушының |Жасал.| Сақ. | Сақ. | Сақ.|Са. |Бе. |Сый.
р/с|    аты-жөні   | ған  | тан. | тан. | тан.|тып |ріл.|ақы
|               | сақ. | дыру | дыру | дыру|алу |ген |став.
|               | тан. |шарты.| по.  | со. |со. |заем|касы
|               | дыру | ның  | ли.  | масы|масы|со. |(%)
|               |шарты.|қолда.| сі.  |     |    |масы|
|               | ның  | нылу | нің  |     |    |    |
|               |номері| мер. | но.  |     |    |    |
|               | мен  | зімі | мері |     |    |    |
|               | күні |      |      |     |    |    |
|               |      |      |      |     |    |    |
___________________________________________________________________
1        2           3      4      5      6     7    8      9
___________________________________________________________________
Барлығы
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
N  |  Баланс бойынша берешектер сомасы  |Заем беру мерзімі |Ескерту
p/c|____________________________________|                  |
|барлығы|     оның ішінде            |                  |
|       |____________________________|                  |
|       | негізгі | сыйақы | күмәнді |                  |
|       | борыш   | сомасы | борыштар|                  |
|       | сомасы  |        | бойынша |                  |
|       |         |        | резерв  |                  |
___________________________________________________________________
1    10       11        12       13              14           15
___________________________________________________________________
Барлығы
___________________________________________________________________
Бірінші басшы  _______________ күні_______
Бас бухгалтер_______________ күні_______
Орындаушы___________________
Телефоны:_________
Мөр қоятын орын
"Бухгалтерлік баланс"
N 1 нысанға 7-қосымша"
"Басқа заңды тұлғалардың капиталына
инвестициялар" N 15 ескерту
200__жылғы "____"__________ жағдай бойынша
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ______
___________________________________________________________________
N p/с    |       Заңды     |Заңды|Баланс.|Саны|Эми. |Сатып|Ескерту
|     тұлғаның    |тұл. |тық    |(да.|тент.|алу  |
|       атауы     |ғаның|құны   |на. |тің  |күні |
|                 | коды|(мың   |да) |жар. |     |
|                 |     |теңге. |    |ғылық|     |
|                 |     | мен)  |    |капи.|     |
|                 |     |       |    |та.  |     |
|                 |     |       |    |лын. |     |
|                 |     |       |    |дағы |     |
|                 |     |       |    |үлесі|     |
|                 |     |       |    |  (%)|     |
___________________________________________________________________
1             2           3      4      5    6     7      8
___________________________________________________________________
1         Қаржы ұйымдары
___________________________________________________________________

1.1. Незавершенное строительство
1.2. Задолженность по регрессу
1.3. Задолженность, связанная с
реализацией активов
1.4. Финансовый лизинг
1.5. Реализация залогового имущества
1.6. Задолженность по гарантийным
взносам
1.7. Задолженность по пенсионным
отчислениям
1.8. Задолженность по заработной
плате
1.9. Задолженность по авансам,
оплаченным поставщикам и
подрядчикам
1.10. Задолженность по хищениям,
растратам и прочим
злоупотреблениям
1.11. Задолженность по штрафу, пени
и неустойке
1.12. Задолженность по вознаграждению
по ценным бумагам и вкладу
1.13. Начисленные доходы по аренде
1.14. Продажа инвестиции в капитал
других юридических лиц
1.15. Капитальный ремонт арендованного
имущества
1.16. Прочие*
_____________________________________________________________________
* Информация по данной статье раскрывается в пояснительной записке к финансовой отчетности
Первый руководитель _________________ дата _______
Главный бухгалтер ____________ дата ________
Исполнитель ____________________________
Телефон:__________
Место для печати
Приложение 6 к Форме N 1
"Бухгалтерский баланс"
Примечание N 9 "Займы, предоставленные страхователям"
Страховая организация ____________________
по состоянию на "___"______" 200___ года
(в тысячах тенге)
_________________________________________________________________
N | Фамилия и  |Номер и дата|Срок действия|  Номер   |Страховая|
п/п| инициалы   |заключенного|  договора   |страхового|  сумма  |
|страхователя|  договора  | страхования | полиса   |         |
|            |страхования |             |          |         |
________________________________________________________________|
1 |      2     |      3     |      4      |     5    |    6    |
________________________________________________________________|
Всего
________________________________________________________________
продолжение таблицы:
_____________________________________________________________________
Выкупная|  Сумма  |    Ставка    |  Сумма задолженности по балансу
сумма  |выданного|вознаграждения|___________________________________
|  займа  |     (%)      |всего|       в том числе
|         |              |     |_____________________________
|         |              |     |  сумма  |сумма воз- |резерв
|         |              |     |основного|награждения|по сом-
|         |              |     |  долга  |           |нительным
|         |              |     |         |           | долгам
_______________________________________________________________________
7   |    8    |       9      |  10 |    11   |     12    |   13
_______________________________________________________________________
продолжение таблицы:
____________________________________
Срок предоставления |  Примечание
займа         |
____________________________________
14          |      15
____________________________________
Первый руководитель _______________ дата _______
Главный бухгалтер_______________ дата_______
Исполнитель___________________
Телефон:_________
Место для печати
Приложение 7 к Форме N 1
"Бухгалтерский баланс"
Примечание N 15 "Инвестиции в капитал других юридических лиц"
Страховая (перестраховочная) организация ____________________
по состоянию на "___"______ 200___ года
_____________________________________________________________________
N п/п|Наименование|Код юри-|Балансо-|Коли-  | Доля   | Дата  |Приме-
|юридического|дическо-|вая сто-|чество |участия |приоб- |чание
|   лица     |го лица |имость  |(в шту-|в устав-|ретения|
|            |        |(в тыся-| ках)  |ном ка- |       |
|            |        |чах тен-|       |питале  |       |
|            |        |  ге)   |       |эмитента|       |
|            |        |        |       |  (%)   |       |
_____________________________________________________________________
1  |      2     |    3   |    4   |   5   |   6    |   7   |  8
_____________________________________________________________________
1     Финансовые
организации

N 1 нысанға 9-қосымша"
"Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резерві", "Қайта
сақтандырушының еңбек сіңірілмеген сыйлықақы
резервіндегі үлесі", "Еңбек сіңірілмеген
сыйлықақы резервінің таза сомасы" NN 18-35 ескерту
"Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары
бойынша орын алған зиян резерві", "Қайта
сақтандырушының өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру)
шарттары бойынша орын алмаған зиян резерві", "Өмірді
сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша орын
алмаған зиян резервіндегі таза сома",
"Аннуитет шарттары бойынша орын алмаған зиян резерві",
"Қайта сақтандырушының аннуитет шарттары бойынша зиян
резервіндегі үлесі", "Аннуитет шарттары бойынша орын
алмаған зиян резервінің таза сомасы",
"Орын алған, бірақ мәлімденбеген зиян резерві",
"Қайта сақтандырушының орын алған, бірақ мәлімденбеген
зиян резервіндегі үлесі", "Орын алған, бірақ
мәлімденбеген зиян резервінің таза сомасы",
"Мәлімденген, бірақ реттелмеген зиян резерві",
"Қайта сақтандырушының мәлімденген, бірақ реттелмеген
зиян резервіндегі үлесі", "Мәлімденген, бірақ
реттелмеген зиян резервіндегі таза сома",
"Қосымша резервтер", "Қайта сақтандырушының қосымша
резервтердегі үлесі", "Қосымша резервтердің таза сомасы"
200__жылғы "___"_____________жағдай бойынша
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы _______
(мың теңгемен)
___________________________________________________________________
N  |  Сақтандыру  |Еңбек|Қайта|Еңбек|Өмірді |Қайта  |Өмірді |Анну.
р/с|   класының   |сіңі.|сақ. |сіңі.|сақтан.|сақтан.|сақтан.|итет
|    атауы     |ріл. |тан. |ріл. |дыру   |дыру.  |дыру   |шарт.
|              |меген|дыру.|меген|(қайта |шының  |(қайта |тары
|              |сый. |шының|сый. |сақтан.|өмірді |сақтан.|бо.
|              |лы.  |еңбек|лық. |дыру)  |сақтан.|дыру)  |йынша
|              |қақы |сіңі.|ақы  |шарт.  |дыру   |шарт.  |орын
|              |ре.  |ріл. |ре.  |тары   |(қайта |тары   |алма.
|              |зер. |меген|зер. |бойынша|сақтан.|бойынша|ған
|              |ві,  |сый. |вінің|орын   |дыру)  |орын   |зиян
|              |жалпы|лық. |таза |алмаған|шарт.  |алмаған| ре
|              |сома |ақы  |со.  |зиян   |тары   |зиян   |зерві
|              |     |ре.  |масы |резерві|бойынша|резер  |
|              |     |зер. |     |       |орын   |вінің  |
|              |     |він. |     |       |алмаған|таза   |
|              |     |дегі |     |       |зиян   |сомасы |
|              |     |үлесі|     |       |резер. |       |
|              |     |     |     |       |віндегі|       |
|              |     |     |     |       |үлесі  |       |
___________________________________________________________________
1        2         3      4     5     6       7       8      9
___________________________________________________________________
1.  Ерікті жеке
сақтандыру
___________________________________________________________________
1.1 өмірді
сақтандыру
___________________________________________________________________
1.2 аннуитеттік
сақтандыру
___________________________________________________________________
1.3 жазатайым
жағдайлар мен
аурулардан
___________________________________________________________________
1.4 медициналық
___________________________________________________________________
1.5 сақтандырудың
өзге түрлері
(кластары)
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
N  |Қайта|Анну.|Орын|Қайта|Орын|Мә. |Қай.|Мә. |Қо. |Қай.|Қосымша
р/с|сақ. |итет |ал. |сақ. |ал. |лім.|та  |лім.|сым.|та  |резерв.
|тан. |шарт.|ған,|тан. |ған,|ден.|сақ.|ден.|ша  |сақ.|тердің
|дыру.|тары |бі. |дыру.|бі. |ген,|тан.|ген,|рез.|тан.| таза
|шының|бой. |рақ |шының|рақ |бі. |ды. |бі. |ерв.|ды. | сомасы
|анну.|ынша |мә. |орын |мә. |рақ |ру. |рақ |тер,|ру. |
|итет |орын |лім |ал.  |лім.|рет.|шы. |рет.|жал.|шы. |
|шарт.|алма.|ден.|ған, |ден.|тел.|ның |тел.|пы  |ның |
|тары |ған  |бе  |бірақ|бе. |ме. |мә. |ме. |сома|қо. |
|бой. |зиян |ген |мә.  |ген |ген |лім.|ген |    |сым.|
|ынша |ре.  |зиян|лім. |зиян|зиян|ден.|зиян|    |ша  |
|орын |зер. |рез.|ден. |ре. |ре. |ген,|ре. |    |рез.|
|алма.|вінің|ерві|беген|зер.|зер.|бі. |зер.|    |ерв.|
|ған  |таза |    |зиян |ві. |ві  |рақ |він.|    |тер.|
|зиян |со.  |    |ре.  |нің |    |рет.|дегі|    |дегі|
|ре.  |масы |    |зер. |таза|    |тел.|таза|    |үл. |
|зер. |     |    |він. |со. |    |ме. |сома|    |есі |
|він. |     |    |дегі |масы|    |ген |    |    |    |
|дегі |     |    |үлесі|    |    |зиян|    |    |    |
|үлесі|     |    |     |    |    |ре. |    |    |    |
|     |     |    |     |    |    |зер.|    |    |    |
|     |     |    |     |    |    |він.|    |    |    |
|     |     |    |     |    |    |дегі|    |    |    |
|     |     |    |     |    |    |үле.|    |    |    |
|     |     |    |     |    |    |сі  |    |    |    |
___________________________________________________________________
1   10     11   12    13   14   15   16   17   18   19      20
___________________________________________________________________
1.
___________________________________________________________________
1.1
___________________________________________________________________
1.2
___________________________________________________________________
1.3
___________________________________________________________________
1.4
___________________________________________________________________
1.5
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
_________________
N  |Қайта|Сақ.
р/с|сақ. |тан.
|тан. |дыру
|дыру.|резер.
|шының|вте.
|сақ. |рінің
|тан. |бар.
|дыру |лығы
|ре.  |
|зер. |
|вте. |
|рін. |
|дегі |
|үле. |
|сінің|
|бар. |
|лығы |
_________________
1   21     22
_________________
1.
1.1
1.2
1.3
1.4
1.5
_________________
Бірінші басшы  ______________________ күні ______________
Бас бухгалтер _____________________ күні _______________
Орындаушы __________________
Телефоны:________________
Мөр қоятын орын
"Бухгалтерлік баланс"

Приложение 9 к Форме N 1
"Бухгалтерский баланс"
Примечания NN 18-35 "Резерв незаработанной премии",
"Доля перестраховщика в резерве незаработанной премии",
"Чистая сумма резерва незаработанной премии",
"Резерв не произошедших убытков по договорам страхования
(перестрахования) жизни", "Доля перестраховщика в резерве
не произошедших убытков по договорам страхования (перестрахования)
жизни", "Чистая сумма резерва не произошедших убытков по договорам
страхования (перестрахования) жизни", "Резерв не произошедших убытков
по договорам аннуитета", "Доля перестраховщика в резерве
не произошедших убытков по договорам аннуитета",
"Чистая сумма резерва не произошедших убытков по договорам
аннуитета", "Резерв произошедших, но незаявленных убытков", "Доля
перестраховщика в резерве произошедших, но незаявленных
убытков", "Чистая сумма резерва произошедших, но незаявленных
убытков", "Резерв заявленных, но неурегулированных убытков",
"Доля перестраховщика в резерве заявленных, но неурегулированных
убытков", "Чистая сумма резерва заявленных, но неурегулированных
убытков", "Дополнительные резервы", "Доля перестраховщика
в дополнительных резервах", "Чистая сумма дополнительных резервов"
Страховая (перестраховочная) организация ____________________
по состоянию на "___"______ 200___ года
(в тысячах тенге)
_____________________________________________________________________
N п/п|Наименование|Резерв        |Доля пере- | Чистая |Резерв не
|классов     |незаработанной|страховщика| сумма  |произошедших
|страхования |премии, общая |в резерве  |резерва |убытков по
|            |сумма         | незарабо- |незара- |договорам
|            |              |  танной   |ботанной|страхования
|            |              |  премии   | премии |(перестрахо-
|            |              |           |        |вания) жизни
_____________________________________________________________________
1  |      2     |       3      |     4     |    5   |      6
_____________________________________________________________________
1.    Добровольное
личное
страхование
1.1   страхование
жизни
1.2   аннуитетное
страхование
1.3   от несчастных
случаев и
болезней
1.4   медицинское
страхование
1.5   иные виды
(классы)
страхования
_____________________________________________________________________
продолжение таблицы:
__________________________________________________________________
Доля перестра-|Чистая сумма| Резерв не  |Доля пере- |Чистая сумма
ховщика в ре- |резерва не  |произошедших|страховщика|резерва не
зерве не про- |произошедших|убытков по  |в резерве  |произошедших
изошедших     |убытков по  | договорам  |не произо- |убытков по
убытков по    | договорам  | аннуитета  |шедших     |договорам
договорам     |страхования |            |убытков по |аннуитета
страхования   |(перестрахо-|            |договорам  |
(перестрахова-|вания) жизни|            |аннуитета  |
ния) жизни   |            |            |           |
__________________________________________________________________
7       |      8     |     9      |    10     |      11
__________________________________________________________________
продолжение таблицы:
_____________________________________________________________________
Резерв произошедших,|Доля пере- |Чистая сумма|Резерв     |Доля пере-
но незаявленных    |страховщика|резерва про-|заявленных,|страховщика
убытков        |в резерве  |изошедших,  |но неурегу-|в резерве
|произошед- |но незаяв-  |лированных |заявленных,
|ших, но не-|ленных      |убытков    |но неурегу-
|заявленных |убытков     |           |лированных
| убытков   |            |           | убытков
_____________________________________________________________________
12         |    13     |     14     |    15     |    16
_____________________________________________________________________
продолжение таблицы:
_____________________________________________________________________
Чистая сумма|Дополнительные|Доля пере- |Чистая сум-|Всего доли|Всего
резерва    |  резервы,    |страховщика|ма дополни-|перестра- |стра-
заявленных, | общая сумма  |в дополни- | нельных   |ховщика в |ховых
но неурегу- |              | тельных   | резервов  |страховых |резервов
лированных  |              | резервах  |           |резервах  |
убытков    |              |           |           |          |
______________________________________________________________________
17     |      18      |     19    |     20    |    21    |  22
______________________________________________________________________
Первый руководитель ______________________ дата ______________
Главный бухгалтер _____________________ дата _______________
Исполнитель __________________
Телефон: ________________
Место для печати

N 1 нысанға 10-қосымша"
"Алынған заемдар" N 36 ескерту
200__жылғы "__"___________жағдай бойынша
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы_____
(мың теңгемен)
___________________________________________________________________
N  |Заем     |Қар.|Заем шарты.|Заем|Баланс бойынша берешек|Ескерту
р/с|берушінің|жы  |ның мерзімі|шар.|       сомасы         |
|толық    |ме. |___________|ты  |______________________|
|атауы    |кe  |Шарт|Шарт. |бой.|бар.|  оның ішінде    |
|         |ме  |жа. |тың   |ынша|лығы|_________________|
|         |сі  |сал.|қол.  |заем|    |негізгі| сыйақы  |
|         |нің |ған |да.   |со. |    |борыш  | сомасы  |
|         |коды|күн |нылу  |масы|    |сомасы |         |
|         |    |    |мер.  |    |    |       |         |
|         |    |    |зімі. |    |    |       |         |
|         |    |    |нің   |    |    |       |         |
|         |    |    |аяқ.  |    |    |       |         |
|         |    |    |талу  |    |    |       |         |
|         |    |    |күні  |    |    |       |         |
___________________________________________________________________
1      2       3    4     5     6    7      8      9      10
___________________________________________________________________
1     Алынған
заемдар
___________________________________________________________________
1.1.  екінші
деңгейдегі
банктерден
___________________________________________________________________
1.1.1.
___________________________________________________________________
1.2.  банк
операция.
ларының
жекелеген
түрлерін
жүзеге
асыратын
ұйымдардан
___________________________________________________________________
1.2.1.
___________________________________________________________________
Бірінші басшы  ______________________ күні ______________
Бас бухгалтер _____________________ күні _______________
Орындаушы __________________
Телефоны:________________
Мөр қоятын орын
"Бухгалтерлік баланс"
N 1 нысанға 11-қосымша
"Басқа кредиторлық берешек" N 41 ескерту
200__жылғы "___"_____________жағдай бойынша______
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы _____________
(мың теңгемен)
___________________________________________________________________
N р/с |        Кредиторлық берешек түрі         | Сомасы | Ескерту
___________________________________________________________________
1                       2                          3        4
___________________________________________________________________
1     Басқа кредиторлық берешек, оның ішінде
түрлері бойынша
___________________________________________________________________

Приложение 10 к Форме N 1
"Бухгалтерский баланс"
Примечание N 36 "Займы полученные"
Страховая (перестраховочная) организация ____________________
по состоянию на "_____"_______ 200___ года
_____________________________________________________________________
N |Полное наименование|   Код     |Срок договора займа |Сумма займа
п/п|   заимодателя     |финансового|____________________|по договору
|                   | учреждения|   Дата   |  Дата   |   займа
|                   |           |заключения|окончания|
|                   |           | договора |  срока  |
|                   |           |          | действия|
|                   |           |          | договора|
_____________________________________________________________________
1 |         2         |     3     |    4     |    5    |     6
_____________________________________________________________________
1    Займы полученные
1.1. от банков второго
уровня
1.1.1.
1.2. от организаций,
осуществляющих
отдельные виды
банковских
операций
1.2.1.
_____________________________________________________________________
продолжение таблицы:
______________________________________________________
Сумма задолженности по балансу      | Примечание
________________________________________|
всего  |        в том числе           |
|______________________________|
|сумма основного|   сумма      |
|     долга     |вознаграждения|
______________________________________________________
7    |       8       |       9      |     10
______________________________________________________
Первый руководитель ______________________ дата ______________
Главный бухгалтер _____________________ дата _______________
Исполнитель __________________
Телефон: ________________
Место для печати
Приложение 11 к Форме N 1
"Бухгалтерский баланс"
Примечание N 41 "Прочая кредиторская задолженность"
Страховая (перестраховочная) организация ____________________
по состоянию на "___"______ 200___ года
(в тысячах тенге)
_____________________________________________________________________
N п/п|     Вид кредиторской задолженности    |  Сумма   | Примечание
_____________________________________________________________________
1  |                 2                     |    3     |     4
_____________________________________________________________________
1     Прочая кредиторская задолженность,
в том числе по видам

1.1.  Жөндеуге есептелген шығыстар
___________________________________________________________________
1.2.  Жарнамаға есептелген шығыстар
___________________________________________________________________
1.3.  Есептелген өкілдік шығыстар
___________________________________________________________________
1.4.  Жалдау бойынша есептелген шығыстар
___________________________________________________________________
1.5.  Есептелген басқа жалпы шаруашылық шығыстары
___________________________________________________________________
1.6.  Жалдау бойынша есептелген шығыстар
___________________________________________________________________
1.7.  Басқа заңды тұлғалардың капиталына
инвестициялар сатып алу
___________________________________________________________________
1.8.  Активтер сатып алуға байланысты берешек
___________________________________________________________________
1.9.  Аффилирленген тұлғаларға берешек
___________________________________________________________________
1.10. Алынған қаржы лизингі
___________________________________________________________________
1.11. Басқалары *
___________________________________________________________________
* Осы бап бойынша ақпарат қаржылық есепке түсіндірме жазбада
ашылады
Бірінші басшы __________________ күні ______
Бас бухгалтер _____________ күні ________
Орындаушы__________________
Телефоны:_______________
Мөр қоятын орын
"Бухгалтерлік баланс"
N 1 нысанға 12-қосымша
"Жарғылық капитал" N 47 ескерту
200__жылғы "____"_____________жағдай бойынша
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ________
(мың теңгемен)
___________________________________________________________________
N  |Резидент| Орналасқан |       Төленген жарғылық капитал
р/с|еместің | жері (елі) |_________________________________________
| атауы  |____________|Барлығы|    резидент еместің жарғылық
|        |атауы|  ел  |       |         капиталдағы үлесі
|        |     | коды |       |_________________________________
|        |     |      |       |     жарғылық капиталдағы |Сомасы
|        |     |      |       |          қатысу үлесі    |
|        |     |      |       |__________________________|
|        |     |      |       |барлы.|тіке   |жанама (%) |
|        |     |      |       |ғы (%)|лей (%)|           |
___________________________________________________________________
1     2      3      4      5       6       7         8        9
___________________________________________________________________
Жиынтығы
___________________________________________________________________
Бірінші басшы _________ күні ______
Бас бухгалтер ______________ күні ________
Орындаушы ___________________
Телефоны:__________
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің қаржылық
есебінің тізбесі, нысандары
мен ұсыну мерзімдері туралы
нұсқаулыққа
2-қосымша
Ескерту: 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007.07.20.  N 86 (2007 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2 нысан
_____________________________сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының/сақтандыру брокерінің
200_жылғы "__"__________________________жағдай бойынша
пайдасы мен зияны туралы есебі
Баптың атауы
Ескер-
ту
есеп-
ті
кезең
үшін
ағымдағы
жылдың
басынан
бергі
кезең
үшін
(өсіп
отыратын
нәтиже-
мен)
өткен
жылдың
осындай
кезеңі
үшін
өткен жылдың
басынан бер-
гі осындай
кезең үшін
(өсіп
отыратын
нәтижемен)
1
2
3
4
5
6
Кіріс
Сақтандыру
қызметінен
түскен кіріс
Сақтандыру
шарттары бойынша
қабылданған
сақтандыру
сыйлықақылары
1
Қайта сақтандыру
шарттары бойынша
қабылданған
сақтандыру
сыйлықақылары
2
Қайта сақтандыру-
ға берілген
сақтандыру
сыйлықақылары
3
Сақтандыру
сыйлықақыларының
таза сомасы
4
Еңбек сіңірілме-
ген сыйлықақы
резервінің
өзгеруі
5
Еңбек сіңірілме-
ген сыйлықақы
бойынша қайта
сақтандыру
активтерінің
өзгеруі
6
Еңбек сіңірілген
сақтандыру
сыйлықақыларының
таза сомасы
7
Сақтандыру
қызметі бойынша
комиссиялық
сыйақы түріндегі
кіріс
8
Сақтандыру
қызметінен
түскен басқа да
кірістер
9
Инвестициялық
қызметтен түскен
кіріс
Сыйақы алуға
байланысты кіріс
10
оның ішінде:
бағалы қағаздар
бойынша сыйақы
(купон/дисконт)
түріндегі кіріс
11
орналастырылған
салымдар бойынша
сыйақы түріндегі
кіріс
12
Қаржы активтері-
мен жүргізілетін
операциялар
бойынша кірістер
(шығыстар)
(нетто):
13
оның ішінде:
бағалы қағаздар
сатып
алу/сатудан
түскен кірістер
(шығыстар)
(нетто)
14
"РЕПО" операциясы
бойынша кірістер
(шығыстар)
(нетто)
15
тазартылған
қымбат металдар-
мен операциялар-
дан түскен кіріс-
тер (шығыстар)
16
туынды қаржы
құралдарымен
операциялардан
түскен кірістер
(шығыстар)
17
Қайта бағалаудан
түскен кірістер
(шығыстар)
(нетто):
18
оның ішінде:
саудаға арналған
бағалы қағаздар-
дың құнын өзгер-
туден түскен
кірістер (шығыс-
тар) (нетто)
19
шетел валютасын
қайта бағалаудан
түскен кірістер
(шығыстар)
(нетто)
20
тазартылған
қымбат металдар-
ды қайта бағалау-
дан түскен кіріс-
тер (шығыстар)
21
туынды қаржы
құралдарын қайта
бағалаудан
түскен кірістер
(шығыстар)
22
Басқа заңды
тұлғалардың
капиталына
қатысудан түскен
кірістер
23
Инвестициялық
қызметтен түскен
басқа да кірістер
24
Өзге қызметтен
түскен кіріс
Активтерді
сатудан және
активтер алудан
(беруден) түскен
кіріс (шығыстар)
25
Өзге қызметтен
түскен басқа да
кірістер
26
Кірістер жиынтығы
Шығыстар
Сақтандыру шарт-
тары бойынша
сақтандыру төлем-
дерін жүзеге
асыру бойынша
шығыстар
27
Қайта сақтандыру-
ға қабылданған
шарттар бойынша
сақтандыру төлем-
дерін жүзеге асы-
ру бойынша шығыс-
тар
28
Қайта сақтанды-
руға берілген
тәуекелдер бойын-
ша шығыстарды
өтеу
29
Регрестік талап
бойынша өтем
(нетто)
30
Сақтандыру төлем-
дерін жүзеге асы-
ру бойынша таза
шығыстар
31
Сақтандыру
зияндарын реттеу
бойынша шығыстар
32
Өмірді сақтанды-
ру (қайта сақтан-
дыру) шарттары
бойынша болмаған
зияндар резерві-
нің өзгеруі
33
Өмірді сақтанды-
ру (қайта сақтан-
дыру) шарттары
бойынша болмаған
зияндар бойынша
қайта сақтандыру
активтерінің
өзгеруі
34
Аннуитет шарттары
бойынша болмаған
зияндар резерві-
нің өзгеруі
35
Аннуитет шарттары
бойынша болмаған
зияндар бойынша
қайта сақтандыру
активтерінің
өзгеруі
36
Болған, бірақ
мәлімденбеген
зияндар резерві-
нің өзгеруі
37
Болған, бірақ
мәлімденбеген
зияндар бойынша
қайта сақтандыру
активтерінің
өзгеруі
38
Мәлімденген,
бірақ реттелмеген
зияндар резерві-
нің өзгеруі
39
Мәлімденген,
бірақ реттелмеген
зияндар бойынша
қайта сақтандыру
активтерінің
өзгеруі
40
Қосымша резерв-
тердің өзгеруі
41
Қосымша резервтер
бойынша қайта
сақтандыру актив-
терінің өзгеруі
42
Сақтандыру қызме-
ті бойынша комис-
сиялық сыйақы
төлеу бойынша
шығыстар
43
Сыйақы төлеуге
байланысты
шығыстар
44
оның ішінде:
бағалы қағаздар
бойынша сыйлықақы
түріндегі шығыс-
тар
45
Күмәнді борыштар
бойынша резерв-
терге арналған
шығыстар
46
Күмәнді борыштар
бойынша резерв-
терді қалпына
келтіру
47
Күмәнді борыштар
бойынша резерв-
терге арналған
таза шығыстар
48
Жалпы және
әкімшілік
шығыстар
49
оның ішінде:
еңбекақы төлеу
және іссапар
шығыстары
50
бюджетке төлене-
тін ағымдағы
салықтар және
басқа да міндетті
төлемдер (корпо-
ративтік табыс
салығынан басқа)
51
ағымдағы жалдау
бойынша шығыстар
52
амортизациялық
ақша аударымдары
және тозу
53
Басқа да шығыстар
54
Шығыстар жиынтығы
Кезең ішіндегі
пайда (зиян)
Тоқтатылған
қызметтен түскен
пайда (зиян)
Корпоративтік
табыс салығын
төлегенге
дейінгі жиынтық
таза пайда (зиян)
Корпоративтік
табыс салығы,
оның ішінде:
негізгі қызметтен
түскен корпора-
тивтік табыс
салығы
55
өзге қызметтен
түскен корпора-
тивтік табыс
салығы
56
Салықтарды төле-
геннен кейінгі
таза пайда (зиян)
57
2-бағанда қаржылық есептің түсіндірме жазбасында немесе қосымшаларында көрсетілген баптар бойынша ескертулер нөмірі көрсетіледі.
Бірінші басшы _______________________  күні __________________
Бас бухгалтер _______________________  күні __________________
Орындаушы____________________________
Телефон______________________________
Мөрдің орны
"Кірістер мен шығыстар есебі"

1.1.  Начисленные расходы за ремонт
1.2.  Начисленные расходы за рекламу
1.3.  Начисленные представительские расходы
1.4.  Начисленные расходы по аренде
1.5.  Начисленные прочие общехозяйственные
расходы
1.6.  Начисленные расходы по аренде
1.7.  Покупка инвестиций в капитал других
юридических лиц
1.8.  Задолженность, связанная с покупкой
активов
1.9.  Задолженность аффилиированным лицам
1.10. Финансовый лизинг полученный
1.11. Прочие*
_____________________________________________________________________
* Информация по данной статье раскрывается в пояснительной записке к финансовой отчетности
Первый руководитель __________________ дата ______
Главный бухгалтер _____________ дата ________
Исполнитель __________________
Телефон:_______________
Место для печати
Приложение 12 к Форме N 1
"Бухгалтерский баланс"
Примечание N 47 "Уставный капитал"
Страховая (перестраховочная) организация ____________________
по состоянию на "___"______ 200___ года
(в тысячах тенге)
_____________________________________________________________________
N |Наименование|Месторасположение |   Оплаченный уставный капитал
п/п|нерезидента |    (страна)      |_________________________________
|            |__________________|Всего|   доля нерезидента в
|            |наимено- |  код   |     |    уставном капитале
|            | вание   | страны |     |___________________________
|            |         |        |     | процент участия    |Сумма
|            |         |        |     |   в уставном       |
|            |         |        |     |    капитале        |
|            |         |        |     |____________________|
|            |         |        |     |всего|прямое|косвен-|
|            |         |        |     | (%) |  (%) |ное (%)|
_____________________________________________________________________
1 |      2     |    3    |    4   |  5  |  6  |   7  |   8   |   9
_____________________________________________________________________
Итого
_____________________________________________________________________
Первый руководитель _________ дата ______
Главный бухгалтер _________________________ дата ________
Исполнитель ___________________
Телефон:__________
Место для печати
Приложение 2 к Инструкции
о перечне, формах и сроках
представления финансовой отчетности
страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 20.07.2007  N 86 (вводится в действие с 01.10.2007).
Форма N 2
Отчет о прибылях и убытках
страховой (перестраховочной) организации/страхового брокера_________
за ______________ 200_года
Наименование
статьи
Приме-
чание
за от-
четный
период
за
период
с начала
текущего
года
(с нарас-
тающим
итогом)
за
анало-
гичный
отчетный
период
преды-
дущего
года
за
анало-
гичный
период
с начала
преды-
дущего
года (с
нарас-
тающим
итогом)
1
2
3
4
5
6
Доходы
Доходы от страховой
деятельности
Страховые премии,
принятые по договорам
страхования
1
Страховые премии,
принятые по договорам
перестрахования
2
Страховые премии,
переданные на
перестрахование
3
Чистая сумма страховых
премий
4
Изменение резерва
незаработанной Премии
5
Изменение активов
перестрахования по
незаработанным премиям
6
Чистая сумма
заработанных
страховых премий
7
Доходы в виде
комиссионного
вознаграждения по
страховой деятельности
8
Прочие доходы от
страховой деятельности
9
Доходы от
инвестиционной
деятельности
Доходы, связанные
с получением
вознаграждения
10
в том числе:
доходы в виде
вознаграждения (купона/
дисконта) по ценным
бумагам
11
доходы в виде
вознаграждения
по размещенным вкладам
12
Доходы (расходы) по
операциям с финансовыми
активами (нетто)
13
в том числе:
доходы (расходы) от
купли/продажи ценных
бумаг (нетто)
14
доходы (расходы) от
операции "РЕПО" (нетто)
15
доходы (расходы)
от операций с аффиниро-
ванными драгоценными
металлами
16
доходы (расходы) от
операций с производными
финансовыми инструментами
17
Доходы (расходы) от
переоценки (нетто)
18
в том числе
доходы (расходы) от
изменения стоимости
ценных бумаг,
предназначенных
для торговли (нетто)
19
доходы (расходы) от
переоценки иностранной
валюты (нетто)
20
доходы (расходы) от
переоценки аффинирован-
ных драгоценных металлов
21
доходы (расходы) от
переоценки производных
финансовых инструментов
22
Доходы от участия в
капитале других
юридических лиц
23
Прочие доходы
от инвестиционной
деятельности
24
Доходы от иной
деятельности
Доходы (расходы) от
реализации активов и
получения (передачи)
активов
25
Прочие доходы от
иной деятельности
26
Итого доходов
Расходы
Расходы по осуществлению
страховых выплат по
договорам страхования
27
Расходы по осуществлению
страховых выплат по
договорам, принятым на
перестрахование
28
Возмещение расходов по
рискам, переданным на
перестрахование
29
Возмещение по
регрессному требованию
(нетто)
30
Чистые расходы по
осуществлению страховых
выплат
31
Расходы по урегулированию
страховых убытков
32
Изменение резерва
не произошедших убытков
по договорам страхования
(перестрахования) жизни
33
Изменение активов
перестрахования по
не произошедшим убыткам
по договорам страхования
(перестрахования) жизни
34
Изменение резерва не
произошедших убытков по
договорам аннуитета
35
Изменение активов
перестрахования по
не произошедшим убыткам
по договорам аннуитета
36
Изменение резерва
произошедших, но
незаявленных убытков
37
Изменение активов
перестрахования по
произошедшим, но
незаявленным убыткам
38
Изменение резерва
заявленных, но
неурегулированных убытков
39
Изменение активов
перестрахования по
заявленным, но
неурегулированным убыткам
40
Изменение дополнительных
резервов
41
Изменение активов
перестрахования по
дополнительным резервам
42
Расходы по выплате
комиссионного вознаграж-
дения по страховой
деятельности
43
Расходы, связанные
с выплатой вознаграждения
44
в том числе:
расходы в виде премии по
ценным бумагам
45
Расходы на резервы
по сомнительным долгам
46
Восстановление резервов
по сомнительным долгам
47
Чистые расходы на
резервы по сомнительным
долгам
48
Общие и административные
расходы
49
в том числе:
расходы на оплату труда
и командировочные
50
текущие налоги и другие
обязательные платежи в
бюджет (кроме корпоратив-
ного подоходного налога)
51
расходы по текущей аренде
52
Амортизационные отчис-
ления и износ
53
Прочие расходы
54
Итого расходов
Прибыль (убыток)
за период
Прибыль (убыток) от
прекращенной деятельности
Итого чистая прибыль
(убыток) до уплаты
корпоративного подоход-
ного налога
Корпоративный подоходный
налог, в том числе:
корпоративный подоходный
налог от основной
деятельности
55
корпоративный
подоходный налог от иной
деятельности
56
Чистая прибыль (убыток)
после уплаты налогов
В графе 2 указываются номера примечаний по статьям, отраженным в пояснительной записке или приложениях к финансовой отчетности.
Первый руководитель_______________ дата__________________
Главный бухгалтер  _______________ дата__________________
Исполнитель ___________________
Телефон: _______________________
Место для печати

N 2 нысанының 2-қосымшасы
200__ жылғы ______ ____ _____________ cақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
"Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық
сыйлықақы түріндегі кірістер",
"Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық
сыйлықақыларға төлем жасау жөніндегі шығыстар"
NN 8, 43 ескертулері
(мың теңгемен)
___________________________________________________________________
р/с  |    Сақтандыру    | Сақтандыру қызметі  |  Сақтандыру қызметі
N    |     класының     | бойынша комиссиялық | бойынша комиссиялық
|      атауы       | сыйлықақы түріндегі | сыйлықақы түріндегі
|                  |      кірістер       |       шығыстар
|                  |_____________________|____________________
|                  |бар.|   оның ішінде  |бар.|   оның ішінде
|                  |лығы|________________|лығы|_______________
|                  |    |рези. |резидент |    |рези.|рези
|                  |    |дент. |емес.ден |    |дент.|дент
|                  |    |терден|         |    |терге|емест.ге
___________________________________________________________________
1              2         3     4       5       6     7      8
___________________________________________________________________
1.   Міндетті сақтандыру
___________________________________________________________________
1.1  көлік құралдары
иелерінің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігі
___________________________________________________________________
1.2  тасымалдаушының
жолаушылар
алдындағы
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігі
___________________________________________________________________
1.3  аудиторлар мен
аудиторлық ұйымдардың
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігі
___________________________________________________________________
1.4  ауыл шаруашылық
өндірісі
___________________________________________________________________
1.5  жекеменшік
нотариустарының
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
___________________________________________________________________
1.6  соттарды және
олардың мүліктерін
сақтандыру
___________________________________________________________________
1.7  сақтандырудың
өзге де түрлері
(кластары)
___________________________________________________________________
2.   Ерікті жеке
сақтандыру
___________________________________________________________________
2.1  өмірді сақтандыру
___________________________________________________________________
2.2  аннуитеттік
сақтандыру
___________________________________________________________________
2.3  жазатайым
жағдайлардан және
аурудан сақтандыру
___________________________________________________________________
2.4  медициналық
сақтандыру
___________________________________________________________________
2.5  сақтандырудың
өзге де түрлері
(кластары)
___________________________________________________________________
3.   Ерікті мүліктік
сақтандыру
___________________________________________________________________
3.1  автомобиль
көлігін сақтандыру
___________________________________________________________________
3.2  теміржол
көлігін сақтандыру
___________________________________________________________________
3.3  әуе жолы көлігін
сақтандыру
___________________________________________________________________
3.4  су жолы көлігін
сақтандыру
___________________________________________________________________
3.5  жүктерді сақтандыру
___________________________________________________________________
3.6  3.1-3.5 тармақтарын
қоспағандағы мүлікті
сақтандыру
___________________________________________________________________
3.7  кәсіпкерлік
тәуекелді сақтандыру
___________________________________________________________________
3.8  автомобиль көлігі
иелерінің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
___________________________________________________________________
3.9  теміржол көлігі
иелерінің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
___________________________________________________________________
3.10 әуе жолы көлігі
иелерінің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
___________________________________________________________________
3.11 су жолы көлігі
иелерінің
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
___________________________________________________________________
3.12 тасымалдаушының
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
___________________________________________________________________
3.13 шарт бойынша
азаматтық-құқықтық
жауапкершілікті
сақтандыру
___________________________________________________________________
3.14 3.8-3.13 тармақтарды
қоспағандағы,
келтірілген зиян үшін
азаматтық-құқықтық
жауапкершілікті
сақтандыру
___________________________________________________________________
3.15 сақтандырудың өзге де
түрлері (кластары)
___________________________________________________________________
4.   Барлығы
___________________________________________________________________
Бірінші басшы  ______________________күні ______________
Бас бухгалтер _____________________ күні _______________
Орындаушы ______________
Телефон:________________
Мөр басылатын орын
"Кірістер мен шығыстар есебі"
N 2 нысанының 3-қосымшасы
200___ жылғы _______ ____ ___________ cақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
"Инвестициялық қызметтен түскен басқа да кірістер",
"Өзге қызметтен түскен басқа да кірістер"

Приложение 2 к Форме N 2
"Отчет о доходах и расходах"
Примечания NN 8, 43 "Доходы в виде комиссионного
вознаграждения по страховой деятельности",
"Расходы по выплате комиссионного вознаграждения
по страховой деятельности"
Страховая (перестраховочная) организация _________________
за _____________ 200_ года
(в тысячах тенге)
_____________________________________________________________________
N | Наименование классов|   Доходы в виде   |    Расходы в виде
п/п|     страхования     |   комиссионного   |     комиссионного
|                     | вознаграждения по |   вознаграждения по
|                     |     страховой     |      страховой
|                     |    деятельности   |     деятельности
|                     |___________________|_______________________
|                     |всего| в том числе | всего | в том числе
|                     |     |_____________|       |_______________
|                     |     |от ре-|от не-|       |рези-  |нере-
|                     |     |зиден-|рези- |       |дентам |зидентам
|                     |     |тов   |дентов|       |       |
_____________________________________________________________________
1 |          2          |  3  |   4  |  5   |   6   |   7   |   8
_____________________________________________________________________
1.   Обязательное
страхование
1.1  гражданско-правовая
ответственность
владельцев
транспортных средств
1.2  гражданско-правовая
ответственность
перевозчика перед
пассажирами
1.3  гражданско-правовая
ответственность
аудиторов и
аудиторских организаций
1.4  сельскохозяйственное
производство
1.5  страхование
гражданско-правовой
ответственности
частных нотариусов
1.6  страхование судей и
их имущества
1.7  иные виды (классы)
страхования
2.   Добровольное личное
страхование
2.1  страхование жизни
2.2  аннуитетное страхование
2.3  от несчастных случаев
и болезней
2.4  медицинское страхование
2.5  иные виды (классы)
страхования
3.   Добровольное
имущественное
страхование
3.1  страхование
автомобильного
транспорта
3.2  страхование
железнодорожного
транспорта
3.3  страхование воздушного
транспорта
3.4  страхование водного
транспорта
3.5  страхование грузов
3.6  страхование имущества,
за исключением
пунктов 3.1-3.5
3.7  страхование
предпринимательского
риска
3.8  страхование
гражданско-правовой
ответственности
владельцев
автомобильного
транспорта
3.9  страхование
гражданско-правовой
ответственности
владельцев
железнодорожного
транспорта
3.10 страхование
гражданско-правовой
ответственности
владельцев
воздушного транспорта
3.11 страхование
гражданско-правовой
ответственности
владельцев водного
транспорта
3.12 страхование
гражданско-правовой
ответственности
перевозчика
3.13 страхование
гражданско-правовой
ответственности по
договору
3.14 страхование
гражданско-правовой
ответственности за
причинение вреда,
за исключением
пунктов 3.8-3.13
3.15 иные виды (классы)
страхования
4.   Всего
_____________________________________________________________________
Первый руководитель ______________________ дата ______________
Главный бухгалтер _____________________ дата _______________
Исполнитель __________________
Телефон:________________
Место для печати
Приложение 3 к Форме N 2
"Отчет о доходах и расходах"

NN 19, 22 ескертулері
(мың теңгемен)
___________________________________________________________________
р/с N|                 Атауы                   | Сомасы | Ескерту
___________________________________________________________________
1                     2                           3        4
___________________________________________________________________
1     Инвестициялық қызметтен түскен басқа да
кірістер
___________________________________________________________________
2     шетел валютасын сатып алудан/сатудан
түскен кірістер (шығындар)
___________________________________________________________________
3     оң сомалық айырма
___________________________________________________________________
4     басқа да *
___________________________________________________________________
5     Өзге қызметтен түскен басқа да кірістер
___________________________________________________________________
6     жалға алудан түскен кіріс
___________________________________________________________________
7     делдалдық қызметтен түскен кірістер
___________________________________________________________________
8     консультациялық қызметтен түскен кірістер
___________________________________________________________________
9     актуарлық есеп айырысудан түскен кірістер
___________________________________________________________________
10    берілген кепілдеме бойынша кірістер
___________________________________________________________________
11    кредиторлық берешекті есептен шығарудан
түскен кірістер
___________________________________________________________________
12    дебиторлық берешекті өтеуден түскен
кірістер
___________________________________________________________________
13    тұрақсыздық, айыппұл және өсімпұл
___________________________________________________________________
14    басқа да *
___________________________________________________________________
15    Барлығы
___________________________________________________________________
* Осы бап бойынша ақпарат қаржылық есеп берудің түсіндірме
жазбасында ашып көрсетіледі
Бірінші басшы  ______________________ күні ___________
Бас бухгалтер ___________________ күні _______________
Орындаушы ______________
Телефон:________________
Мөр басылатын орын
"Кірістер мен шығыстар есебі"
N 2 нысанының 4-қосымшасы
200___ жылғы _________ ____ ___________________
cақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
"Сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру шығыстары", "Қайта
сақтандыруға берілген тәуекелдер бойынша шығыстарды
өтеу", "Кері талап ету бойынша өтеу",
"Сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша таза
шығыстар", "Сақтандыру шығындарын реттеу жөніндегі
шығыстар" NN 23-27 ескертулері
(мың теңгемен)
____________________________________________________________________
р/|                       | Сақтандыру төлемде.|
с |  Сақтандыру класының  |  рін жүзеге асыру  |     кері талап
N |        атауы          | жөніндегі шығыстар |    бойынша өтеу
|                       |_________________________________________
|                       |бар.| оның ішінде   |бар.| оның ішінде
|                       |лығы|_______________|лығы|_______________
|                       |    |қайта сақтанды.|    |регресс бойынша
|                       |    |руға қабылдан. |    |қайта сақтанды.
|                       |    | ған шарттар   |    |рушыға берілген
|                       |    |   бойынша     |    |     өтем
|                       |    |  сақтандыру   |    |
|                       |    |  төлемдерін   |    |
|                       |    | жүзеге асыру  |    |
|                       |    |   жөніндегі   |    |
|                       |    |   шығыстар    |    |
|                       |    |_______________|    |
|                       |    |рези. |резидент|    |
|                       |    |дент. |еместер.|    |
|                       |    |терден|  ден   |    |
____________________________________________________________________
1           2              3      4      5      6         7
____________________________________________________________________
1.   Міндетті сақтандыру
___________________________________________________________________
1.1  көлік құралдары
иелерінің азамат.
тық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
___________________________________________________________________
1.2  тасымалдаушының
жолаушылар алдындағы
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігі
___________________________________________________________________
1.3  аудиторлардың және
аудиторлық ұйымдардың
жолаушылар алдындағы
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігі
___________________________________________________________________
1.4  ауылшаруашылық
өндірісі
___________________________________________________________________
1.5  жекеменшік нотариус.
тарының азаматтық-
құқықтық жауапкерші.
лігін сақтандыру
___________________________________________________________________
1.6  соттарды және
олардың мүліктерін
сақтандыру
___________________________________________________________________
1.7  сақтандырудың өзге
де түрлері (кластары)
___________________________________________________________________
2.   Ерікті жеке
сақтандыру
___________________________________________________________________

Примечания NN 19, 22 "Прочие доходы от инвестиционной деятельности",
"Прочие доходы от иной деятельности"
Страховая (перестраховочная) организация _________________
за _____________ 200_ года
(в тысячах тенге)
_____________________________________________________________________
N п/п|              Наименование              | Сумма  | Примечание
_____________________________________________________________________
1  |                   2                    |   3    |    4
_____________________________________________________________________
1   Прочие доходы от инвестиционной
деятельности
2   доходы (убытки) от купли/продажи
иностранной валюты
3   положительная суммовая разница
4   прочие*
5   Прочие доходы от иной деятельности
6   доход от аренды
7   доходы от посреднической деятельности
8   доходы от консультационной деятельности
9   доходы от актуарных расчетов
10   доходы по предоставленным гарантиям
11   доходы от списания кредиторской
задолженности
12   доходы от возмещения дебиторской
задолженности
13   неустойка, штраф и пеня
14   прочие*
15   Всего
_____________________________________________________________________
* Информация по данной статье раскрывается в пояснительной записке к финансовой отчетности
Первый руководитель ______________________ дата ______________
Главный бухгалтер _____________________ дата _______________
Исполнитель __________________
Телефон:________________
Место для печати
Приложение 4 к Форме N 2
"Отчет о доходах и расходах"
Примечания NN 23-27 "Расходы по осуществлению страховых выплат",
"Возмещение расходов по рискам, переданным на перестрахование",
"Возмещение по регрессному требованию", "Чистые расходы по
осуществлению страховых выплат", "Расходы по урегулированию
страховых убытков"
Страховая (перестраховочная) организация _________________
за _____________ 200_ года
(в тысячах тенге)
_____________________________________________________________________
N п/п|Наименование классов|Расходы по осуществлению|Возмещение по
|    страхования     |   страховых выплат     |регрессному
|                    |                        |требованию
|                    |________________________|_________________
|                    |всего|   в том числе    |всего|в том числе
|                    |     |__________________|     |___________
|                    |     |расходы по осуще- |     |возмещение,
|                    |     |ствлению страховых|     |переданное
|                    |     |выплат по догово- |     |перестрахов-
|                    |     |рам, принятым на  |     |щику по
|                    |     |перестрахование   |     |регрессу
|                    |     |__________________|     |
|                    |     |от рези-|от нере- |     |
|                    |     |дентов  |зидентов |     |
_____________________________________________________________________
1  |         2          |  3  |    4   |    5    |  6  |     7
_____________________________________________________________________
1.    Обязательное
страхование
1.1   гражданско-правовая
ответственность
владельцев
транспортных средств
1.2   гражданско-правовая
ответственность
перевозчика перед
пассажирами
1.3   гражданско-правовая
ответственность
аудиторов и
аудиторских
организаций
1.4   сельскохозяйственное
производство
1.5   страхование
гражданско-правовой
ответственности
частных нотариусов
1.6   страхование судей
и их имущества
1.7   иные виды (классы)
страхования
2.    Добровольное личное
страхование

2.1  өмірді сақтандыру
___________________________________________________________________
2.2  аннуитеттік
сақтандыру
___________________________________________________________________
2.3  жазатайым жағдай.
лардан және аурудан
___________________________________________________________________
2.4  медициналық сақтандыру
___________________________________________________________________
2.5  сақтандырудың өзге
де түрлері (кластары)
___________________________________________________________________
3.   Ерікті мүліктік
сақтандыру
___________________________________________________________________
3.1  автомобиль көлігін
сақтандыру
___________________________________________________________________
3.2  теміржол көлігін
сақтандыру
___________________________________________________________________
3.3  әуе жолы көлігін
сақтандыру
___________________________________________________________________
3.4  су жолы көлігін
сақтандыру
___________________________________________________________________
3.5  жүктерді сақтандыру
___________________________________________________________________
3.6  3.1-3.5 тармақтарын
қоспағандағы мүлікті
сақтандыру
___________________________________________________________________
3.7  кәсіпкерлік тәуекелді
сақтандыру
___________________________________________________________________
3.8  автомобиль көлігі
иелерінің азаматтық-
құқықтық жауапкерші.
лігін сақтандыру
___________________________________________________________________
3.9  теміржол көлігі
иелерінің азаматтық-
құқықтық жауапкерші.
лігін сақтандыру
___________________________________________________________________
3.10 әуе жолы көлігі
иелерінің азаматтық-
құқықтық жауапкерші.
лігін сақтандыру
___________________________________________________________________
3.11 су жолы көлігі
иелерінің азаматтық-
құқықтық жауапкерші.
лігін сақтандыру
___________________________________________________________________
3.12 тасымалдаушының
азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
___________________________________________________________________
3.13 шарт бойынша
азаматтық-құқықтық
жауапкершілікті
сақтандыру
___________________________________________________________________
3.14 3.8-3.13 тармақ.
тарды қоспағанда,
келтірілген зиян
үшін азаматтық-
құқықтық жауапкер.
шілікті сақтандыру
___________________________________________________________________
3.15 сақтандырудың өзге
де түрлері (кластары)
___________________________________________________________________
4.   Барлығы
____________________________________________________________________
кестенің жалғасы
________________________________________________________
Р/с | Қайта сақтандыру шарты  | Сақтандыру | Сақтандыру
N  | бойынша алынған тәуекел | төлемдерін | шығыстарын
|     бойынша өтеу        |  жүзеге    |   реттеу
|_________________________|  асыру     |  бойынша
|бар.|   оның ішінде      |  кезіндегі |  шығыстар
|лығы|____________________|   таза     |
|    |резидент.| резидент |  шығыстар  |
|    |терден   |еместерден|            |
________________________________________________________
1    8      9         10          11           12
________________________________________________________
1.
1.1
1.2
1.3
1.4
1.5
1.6
1.7
2.
2.1
2.2
2.3
2.4
2.5
3.
3.1
3.2
3.3
3.4
3.5
3.6
3.7
3.8
3.9
3.10
3.11
3.12
3.13
3.14
3.15
4.
________________________________________________________
Бірінші  басшы  ______________________ күні ______________
Бас бухгалтер _____________________ күні _______________
Орындаушы __________________
Телефон:________________
Мөр басылатын орын
"Кірістер мен шығыстар
есебі туралы" N 2 нысанның
5-қосымшасы
200___ жылғы _________ ____ ___________________
cақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
"Болған, бірақ мәлім болмаған шығындар резервінің
өзгеруі", "Қайта сақтандырушының болған, бірақ мәлім
болмаған шығындар резервіндегі үлесінің өзгеруі",
"Болған, бірақ мәлім болмаған шығындар резервінің таза
сомасы", "Болған, бірақ реттелмеген шығындар резервінің
өзгеруі", "Қосымша резервтердің өзгеруі", "Қосымша
резервтердегі қайта сақтандырушы үлесінің өзгеруі",
"Қосымша резервтердің өзгеруінің таза сомасы"
NN 34-42 ескертулері
(мың теңгемен)
____________________________________________________________________
р/с |   Сақтандыру    |Резерв. | Резерв.|Резервтегі болған,|Резерв.
N  |  кластарының    |тегі    | тегі   |   бірақ мәлім    | тегі
|     атауы       |болған, | болған,|болмаған шығындар.|болған,
|                 |бірақ   | бірақ  |   дағы қайта     |бірақ
|                 |мәлім   | мәлім  | сақтандырушы     |мәлім
|                 |болмаған|болмаған|үлесінің өзгеруі  |болма.
|                 |шығындар| шығын. |__________________|ған
|                 |өзгеріс.|дардың  |бар.|рези. |рези. |шығын.
|                 |терінің |өзгеріс.|лығы|дентке|дент  |дар
|                 | таза   | тері,  |    |беріл.|емеске|өзге.
|                 |сомасы  | жалпы  |    |ген   |беріл.|рісте.
|                 |        | сома   |    |      |ген   |рінің
|                 |        |        |    |      |      |таза
|                 |        |        |    |      |      |сомасы
____________________________________________________________________
1          2             3        4      5     6      7       8
____________________________________________________________________

2.1   страхование жизни
2.2   аннуитетное страхование
2.3   от несчастных
случаев и болезней
2.4   медицинское страхование
2.5   иные виды (классы)
страхования
3.    Добровольное
имущественное
страхование
3.1   страхование
автомобильного
транспорта
3.2   страхование
железнодорожного
транспорта
3.3   страхование
воздушного транспорта
3.4   страхование водного
транспорта
3.5   страхование грузов
3.6   страхование имущества,
за исключением
пунктов 3.1-3.5
3.7   страхование
предпринимательского
риска
3.8   страхование
гражданско-правовой
ответственности
владельцев
автомобильного
транспорта
3.9   страхование
гражданско-правовой
ответственности
владельцев
железнодорожного
транспорта
3.10  страхование
гражданско-правовой
ответственности
владельцев
воздушного транспорта
3.11  страхование
гражданско-правовой
ответственности
владельцев водного
транспорта
3.12  страхование
гражданско-правовой
ответственности
перевозчика
3.13  страхование
гражданско-правовой
ответственности
по договору
3.14  страхование
гражданско-правовой
ответственности за
причинение вреда,
за исключением
пунктов 3.8-3.13
3.15  иные виды (классы)
страхования
4.    Всего
_____________________________________________________________________
продолжение таблицы:
_____________________________________________________________________
Возмещение по рискам, полученное по  |Чистые расходы по|Расходы по
договорам перестрахования        | осуществлению   |урегулированию
_____________________________________| страховых выплат|страховых
всего |       в том числе           |                 |убытков
|_____________________________|                 |
|от резидентов|от нерезидентов|                 |
_______|_____________|_______________|_________________|_____________
8   |       9     |       10      |       11        |     12
_______|_____________|_______________|_________________|_____________
Первый руководитель ______________________ дата ______________
Главный бухгалтер _____________________ дата _______________
Исполнитель __________________
Телефон:_______________
Место для печати
Приложение 5 к Форме N 2
"Отчет о доходах и расходах"
Примечания NN 34-42 "Изменение резерва произошедших, но незаявленных
убытков", "Изменение доли перестраховщика в резерве произошедших,
но незаявленных убытков", "Чистая сумма изменений резерва
произошедших, но незаявленных убытков", "Изменение резерва
заявленных, но неурегулированных убытков", "Изменение доли
перестраховщика в резерве заявленных, но неурегулированных убытков",
"Чистая сумма изменений резерва заявленных, но неурегулированных
убытков", "Изменение дополнительных резервов", "Изменение доли
перестраховщика в дополнительных резервах", "Чистая сумма
изменений дополнительных резервов"
Страховая (перестраховочная) организация _________________
за _____________ 200_ года
(в тысячах тенге)
_____________________________________________________________________
N п/п|Наименование классов|Чистая сумма|Изменение|  Изменение доли
|    страхования     | изменений в|резерва  | перестраховщика в
|                    |резерве про-|произо-  |резерве произошедших,
|                    | изошедших, |шедших,  |  но незаявленных
|                    | но незаяв- |но не за-|      убытков
|                    |  ленных    |явленных |___________________
|                    |  убытков   |убытков, |всего|пере- |пере-
|                    |            |общая    |     |данные|данные
|                    |            |сумма    |     |рези- |нере-
|                    |            |         |     |денту |зиденту
______________________________________________________________________
1  |          2         |      3     |    4    |  5  |   6  |   7
______________________________________________________________________

өзгеруінің таза сомасы"  NN 28-42 ескертулері
(мың теңгемен)
____________________________________________________________________
р/с |Сақтандыру |  Өмірді   | Өмірді    |Өмірді сақтандыру |Аннуитет
N  |кластарының|сақтандыру |сақтандыру |(қайта сақтандыру)|шарттары
|  атауы    | (қайта    | (қайта    | шарттары бойынша |бойынша
|           |сақтандыру)|сақтандыру)|болмаған шығындар |болмаған
|           |шарттары   |шарттары   |резервіндегі қайта|шығындар
|           | бойынша   |бойынша    | сақтандырушының  |резерві
|           |болмаған   |болмаған   | үлесінің өзгеруі | өзге.
|           |шығындар   |шығындар   |__________________|рісінің
|           |резерві    |резерві    |бар.|рези. |рези. | таза
|           |өзгерісі.  |өзгерісі,  |лығы|дент. |дент  |сомасы
|           |нің таза   | жалпы     |    |ке    |емеске|
|           | сомасы    |  сома     |    |беріл.|беріл.|
|           |           |           |    | ген  | ген  |
____________________________________________________________________
1       2          3            4        5    6      7       8
____________________________________________________________________
1.   Ерікті жеке
сақтандыру
___________________________________________________________________
1.1  өмірді
сақтандыру
___________________________________________________________________
1.2  аннуитеттік
сақтандыру
___________________________________________________________________
1.3  жазатайым
жағдайлар мен
аурулардан
___________________________________________________________________
1.4  медициналық
сақтандыру
___________________________________________________________________
1.5  сақтандыру.
дың өзге де
түрлері
(кластары)
____________________________________________________________________
кестенің жалғасы
____________________________________________________________________
|Аннуитет|Аннуитет шарттары |Болған, |Болған, |  Болған, бірақ
р/с |шарттары| бойынша болмаған | бірақ  | бірақ  |  мәлім болмаған
N  |бойынша | шығындар резерв. | мәлім  | мәлім  | шығындар резерв.
|болмаған|  індегі қайта    |болмаған|болмаған|   індегі қайта
|шығындар| сақтандырушы     |шығындар|шығындар|  сақтандырушы
|резерві |үлесінің өзгеруі  |резерві |резерві.| үлесінің өзгеруі
|өзгері. |__________________| өзгері.|  нің   |_________________
|сі,     |бар.|рези. |рези. |рісінің |өзгеруі,|бар.|рези.|рези.
|жалпы   |лығы|дент. |дент  | таза   | жалпы  |лығы|дент.|дент
|сома    |    |ке    |емеске|сомасы  | сома   |    |ке   |емеске
|        |    |беріл.|беріл.|        |        |    |бе.  |беріл.
|        |    |ген   |ген   |        |        |    |ріл. |ген
|        |    |      |      |        |        |    |ген  |
____________________________________________________________________
1     9      10    11     12     13        14     15   16     17
____________________________________________________________________
1.
1.1
1.2
1.3
1.4
1.5
____________________________________________________________________
кестенің жалғасы
____________________________________________________________________
р/с|Болған,|Болған,| Болған, бірақ  |Қосым.|Қосымша| Қосымша резерв.
N |бірақ  | бірақ |  реттелмеген   |  ша  |резерв.|  тердегі қайта
|реттел.|реттел.|шығындар резер. |резер.|тердің |  сақтандырушы
|меген  |меген  |віндегі қайта   | втер.| өзге. |    үлесінің
|шығын. |шығын. |сақтандырушының | дің  | руі,  |    өзгеруі
| дар   | дар   |үлесінің өзгеруі|өзге. |жалпы  |________________
|резер. |резер. |________________|руінің| сома  |бар.|рези.|рези.
|вінің  |вінің  |бар.|рези.|рези.| таза |       |лығы|дент.|дент.
|өзгеру.|өзге.  |лығы|дент.|дент |сомасы|       |    |ке   |емес.
| інің  | руі,  |    |ке   |емес.|      |       |    |бе.  |ке
| таза  |жалпы  |    |бе.  |ке   |      |       |    |ріл. |бе.
|сомасы |сома   |    |ріл. |бе.  |      |       |    |ген  |ріл.
|       |       |    |ген  |ріл. |      |       |    |     |ген
|       |       |    |     |ген  |      |       |    |     |
____________________________________________________________________
1    18      19     20   21    22     23     24     25    26   27
____________________________________________________________________
1.
1.1
1.2
1.3
1.4
1.5
____________________________________________________________________
Бірінші басшы  ______________________ күні ______________
Бас бухгалтер _____________________ күні _______________
Орындаушы __________________
Телефон:________________
Мөр басылатын орын
"Кірістер мен шығыстар
есебі туралы" N 2 нысанның
7-қосымшасы
200___ жылғы _________ ____ ___________________
cақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
"Жалпы және әкімшілік шығыстар" N 50 ескертуі
(мың теңгемен)
____________________________________________________________________
р/с|          Шығыстарды жіктеу                  |Сомасы  | Ескерту
N |                                             |        |
____________________________________________________________________
1                    2                              3        4
____________________________________________________________________
1    Еңбек және іссапар шығыстарына төлем
жасау шығыстары
___________________________________________________________________
2    Шаруашылық және кеңселік шығыстар
___________________________________________________________________
3    Рекламаға бөлінген шығыстар
___________________________________________________________________
4    Қызметкерлердің біліктілігін көтеру
шығыстары
___________________________________________________________________
5    Үшінші тұлғалардың қызмет көрсетуі
___________________________________________________________________
6    Негізгі құрал-жабдықтарды жөндеу
___________________________________________________________________
7    Бланктік өнімдерді дайындау бойынша
шығыстар
___________________________________________________________________
8    Көлік қызметін көрсету және пайдалану
шығыстары
___________________________________________________________________
9    Күзет жөніндегі шығыстар
___________________________________________________________________
10   Почталық және курьерлік шығыстар
___________________________________________________________________
11   Амортизациялық ақша аудару және тозу
___________________________________________________________________
12   Ағымдағы жалға алу шығыстары
___________________________________________________________________
13   Коммуналдық қызмет көрсетулер
___________________________________________________________________
14   Компьютерлік техникаға қызмет көрсету
шығыстары
___________________________________________________________________
15   Байланыс қызметіне ақы төлеу
___________________________________________________________________
16   Аудиторларға, консультацияларға және
ақпараттарға жұмсалатын шығыстар
___________________________________________________________________
17   Банктерге қызмет көрсету және активтерді
басқару шығыстары
___________________________________________________________________
18   Сақтандыру өнімдерін ұйымдастыру және
дамыту шығыстары
___________________________________________________________________
19   Бағалы қағаздар эмиссиясын тіркеу
жөніндегі шығыстар
___________________________________________________________________
20   Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімін
жүргізу жөніндегі шығыстар
___________________________________________________________________
21   Сақтандыру шығыстары
___________________________________________________________________
22   Төленуге тиісті есептелген айыппұлдар,
өсімпұлдар, тұрақсыздықтар
___________________________________________________________________
23   Инкассаторлық шығыстар
___________________________________________________________________
24   Қосылған құн салығы
___________________________________________________________________
25   Әлеуметтік салық
___________________________________________________________________
26   Жер салығы
___________________________________________________________________
27   Көлік құралдарына салынатын салық
___________________________________________________________________
28   Мүлік салығы
___________________________________________________________________
29   Алымдар
___________________________________________________________________
30   Төлемдер
___________________________________________________________________
31   Мемлекеттік баж
___________________________________________________________________
32   Кедендік төлемдер
___________________________________________________________________
33   Басқалары *
___________________________________________________________________
34   Барлығы
____________________________________________________________________
* Осы бап бойынша ақпарат қаржылық есеп берудің түсіндірме
жазбасында ашылып көрсетіледі
Бірінші басшы ______________________ күні ______________
Бас бухгалтер _____________________ күні _______________
Орындаушы __________________
Телефон:________________
Мөр басылатын орын
"Кірістер мен шығыстар
есебі туралы" N 2 нысанның
N 8 қосымшасы
200___ жылғы _________ ____ ___________________
cақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
"Басқа да шығыстар" N 55 ескертуі
(мың теңгемен)
____________________________________________________________________
р/с |            Атауы                         | Сомасы | Ескерту
N  |                                          |        |
____________________________________________________________________
1                 2                                3        4
____________________________________________________________________
1     Басқа да шығыстар
___________________________________________________________________
2     Қайырымдылық шығыстары
___________________________________________________________________
3     Теріс сомалық айырма
___________________________________________________________________
4     Басқалары *
____________________________________________________________________
* Осы бап бойынша ақпарат қаржылық есеп берудің түсіндірме
жазбасында ашылып көрсетіледі
Бірінші басшы  ______________________ күні ______________
Бас бухгалтер _____________________ күні _______________
Орындаушы __________________
Телефон: ________________
Мөр басылатын орын
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің қаржылық
есебінің тізбесі, нысандары
мен ұсыну мерзімдері
туралы нұсқаулыққа
3-қосымша
Ескерту: 3-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2006.10.09.  N 103 , 2007.07.20.  N 86 (2007 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі), 2008.07.21  N 61   Қаулыларымен.
N 3 нысан
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының/сақтандыру
брокерінің _________________ ақша қаражатының қозғалысы
туралы есебі (жанама әдісі)
200_ жылғы "____" __________ жағдайы бойынша
(мың теңгемен)
____________________________________________________________________
Баптың атауы                 |Ескерту*|ағымдағы  | өткен
|        | жылдың   | жылдың
|        |басынан   |басынан
|        | бергі    | бергі
|        | кезең    |осындай
|        |  үшін    |  кезең
|        | (өсіп    |  үшін
|        |отыратын  | (өсіп
|        |нәтижемен)| отырат.
|        |          |  нәти.
|        |          | жемен)
____________________________________________________________________
1                           2        3         4
____________________________________________________________________
Салық салынғанға дейінгі пайда (шығын)
Ақшамен жасалмайтын операциялар
баптарына енгізілген түзетулер:
Амортизациялық аударымдар және тозу      1
Күмәнді борыштардың резерві
бойынша шығыс                            2
Қаржы активі құнының өзгеруінен
болған жұмсалмаған кіріс және шығыс      3
Ақшаға байланысты емес баптарға
енгізілген басқа да түзетулер            6
Операция активтеріндегі және
міндеттемелердегі өзгерістерге дейінгі
операциялық кіріс (шығыс)
Операция активтерінің (артуы) кемуі
Орналастырылған салымдардың (артуы)
кемуі                                    7
Саудаға арналған және сату үшін
қолда бар бағалы қағаздардың
(артуы) кемуі                            8
"Кері РЕПО" операциясының (артуы) кемуі  9
Қайта сақтандыру активтерінің (артуы)    10
кемуі
Сақтандырушылардан (қайта сақтандырушы.
лардан) және делдалдардан алынатын
сыйлықақылардың (артуы) кемуі            11
Қайта сақтандыру бойынша есептелген

Примечания NN 28-42 "Изменение резерва не произошедших убытков
по договорам страхования (перестрахования) жизни",
"Изменение доли перестраховщика в резерве не произошедших убытков
по договорам страхования (перестрахования) жизни",
"Чистая сумма изменений резерва не произошедших убытков
по договорам страхования (перестрахования) жизни",
"Изменение резерва не произошедших убытков по договорам аннуитета",
"Изменение доли перестраховщика в резерве не произошедших убытков
по договорам аннуитета", "Чистая сумма изменений резерва не
произошедших убытков по договорам аннуитета", "Изменение резерва
произошедших, но незаявленных убытков", "Изменение доли перестраховщика
в резерве произошедших, но незаявленных убытков", "Чистая сумма
изменений резерва произошедших, но незаявленных убытков",
"Изменение резерва заявленных, но неурегулированных убытков",
"Изменение доли перестраховщика в резерве заявленных, но
неурегулированных убытков", "Чистая сумма изменений резерва
заявленных, но неурегулированных убытков", "Изменение
дополнительных резервов", "Изменение доли перестраховщика в
дополнительных резервах", "Чистая сумма изменений
дополнительных резервов"
Страховая (перестраховочная) организация _________________
за _____________ 200_ года
(в тысячах тенге)
_____________________________________________________________________
N п/п| Наименование |Чистая сумма| Изменение |Изменение доли пере-
|    классов   |  изменений |резерва не |страховщика в резерве
|  страхования | резерва не |произошед- |не произошедших убытков
|              |произошедших|ших убытков|по договорам страхования
|              | убытков по |по догово- |(перестрахования) жизни
|              | договорам  |рам страхо-|_______________________
|              |страхования |вания (пе- |всего|пере- |переданные
|              |(перестрахо-|рестрахова-|     |данные|нерезиденту
|              |   вания)   |ния) жизни,|     |рези- |
|              |   жизни    |общая сумма|     |денту |
_____________________________________________________________________
1  |       2      |      3     |     4     |  5  |  6   |    7
_____________________________________________________________________
1.   Добровольное
личное
страхование
1.1   страхование
жизни
1.2   аннуитетное
страхование
1.3   от несчастных
случаев и
болезней
1.4   медицинское
страхование
1.5   иные виды
(классы)
страхования
_____________________________________________________________________
продолжение таблицы:
_____________________________________________________________________
Чистая  | Изменение  |Изменение доли перестраховщика|Чистая сумма
сумма   | резерва не | в резерве не произошедших    |  изменений
изменений|произошедших|убытков по договорам аннуитета|   резерва
резерва  | убытков по |______________________________|произошедших,
не про-  | договорам  |всего| переданные| переданные |но незаявленных
изошедших| аннуитета, |     | резиденту | нерезиденту|   убытков
убытков  |общая сумма |     |           |            |
по дого- |            |     |           |            |
ворам ан-|            |     |           |            |
нуитета  |            |     |           |            |
_____________________________________________________________________
8    |      9     | 10  |     11    |     12     |      13
_____________________________________________________________________
продолжение таблицы:
_____________________________________________________________________
Изменение  |Изменение доли перестраховщика|  Чистая   |Изменение
резерва   |   в резерве произошедших,    |   сумма   |резерва
произошедших,|  но незаявленных убытков     | изменений |заявленных,
но незаявлен-|______________________________|  резерва  |но неурегу-
ных убытков,|всего|переданные | переданные |заявленных,|лированных
общая сумма |     | резиденту | нерезиденту|но неурегу-|убытков,
|     |           |            |лированных |общая сумма
|     |           |            | убытков   |
_____________________________________________________________________
14     |  15 |     16    |     17     |     18    |     19
_____________________________________________________________________
продолжение таблицы:
_____________________________________________________________________
Изменение доли     | Чистая  |Изменение|    Изменение доли
перестраховщика в    | сумма   |дополни- |   перестраховщика в
резерве заявленных,  |изменений|тельных  | дополнительных резервах
но неурегулированных  |дополни- |резервов,|
убытков         |тельных  |общая    |
|резервов |сумма    |
______________________|         |         |__________________________
всего|пере- |передан- |         |         |всего|передан-|переданные
|данные|ные нере-|         |         |     |ные ре- |нерезиденту
|рези- |зиденту  |         |         |     |зиденту |
|денту |         |         |         |     |        |
_____________________________________________________________________
20  |  21  |    22   |    23   |    24   |  25 |    26  |    27
_____________________________________________________________________
Первый руководитель ______________________ дата ______________
Главный бухгалтер _____________________ дата _______________
Исполнитель __________________
Телефон:_______________
Место для печати
Приложение 7 к Форме N 2
"Отчет о доходах и расходах"
Примечания N 50 "Общие и административные расходы"
Страховая (перестраховочная) организация _________________
за _____________ 200_ года
(в тысячах тенге)
_____________________________________________________________________
N п/п|          Классификация расходов           | Сумма |Примечание
_____________________________________________________________________
1  |                    2                      |   3   |     4
_____________________________________________________________________
1   Расходы на оплату труда и командировочные
2   Хозяйственные и канцелярские расходы
3   Расходы на рекламу
4   Расходы на повышение квалификации работников
5   Услуги третьих лиц
6   Ремонт основных средств
7   Расходы по изготовлению бланочной продукции
8   Расходы по обслуживанию и эксплуатации
транспорта
9   Расходы по охране
10   Почтовые и курьерские расходы
11   Амортизационные отчисления и износ
12   Расходы по текущей аренде
13   Коммунальные услуги
14   Расходы по обслуживанию компьютерной техники
15   Плата за услуги связи
16   Расходы на аудиторские, консультационные
и информационные расходы
17   Услуги банков и расходы по управлению активами
18   Расходы на организацию и развитие страховых
продуктов
19   Расходы по регистрации эмиссии ценных бумаг
20   Расходы по ведению реестра держателей
ценных бумаг
21   Расходы на страхование
22   Начисленные штрафы, пени, неустойки,
подлежащие уплате
23   Инкассаторские расходы
24   Налог на добавленную стоимость
25   Социальный налог
26   Земельный налог
27   Налог на транспортные средства
28   Налог на имущество
29   Сборы
30   Платы
31   Государственная пошлина
32   Таможенные платежи
33   Прочие*
34   Всего
_____________________________________________________________________
* Информация по данной статье раскрывается в пояснительной записке к финансовой отчетности
Первый руководитель ______________________ дата ______________
Главный бухгалтер _____________________ дата _______________
Исполнитель __________________
Телефон:________________
Место для печати
Приложение 8 к Форме N 2
"Отчет о доходах и расходах"
Примечание N 55 "Прочие расходы"
Страховая (перестраховочная) организация _________________
за _____________ 200_ года
(в тысячах тенге)
_____________________________________________________________________
N п/п|           Наименование           |   Сумма    |  Примечание
_____________________________________________________________________
1  |                2                 |      3     |      4
_____________________________________________________________________
1    Прочие расходы
2    Расходы на благотворительность
3    Отрицательная суммовая разница
4    Прочие*
_____________________________________________________________________
* Информация по данной статье раскрывается в пояснительной записке к финансовой отчетности
Первый руководитель  ______________________ дата ______________
Главный бухгалтер _____________________ дата _______________
Исполнитель __________________
Телефон:________________
Место для печати
Приложение 3 к Инструкции
о перечне, формах и сроках
представления финансовой
отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми
брокерами
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка РК от 09.10.2006  N 103 ; от 20.07.2007  N 86 (вводится в действие с 01.10.2007); от 21.07.2008  N 61 (порядок введения в действие см.  п. 3 ).
Форма N 3
Отчет о движении денежных средств (косвенный метод) страховой
(перестраховочной) организации/страхового
брокера _____________________
по состоянию на "___" ____________ 200_ года
(в тысячах тенге)
_____________________________________________________________________
Наименование статьи          |Приме-|за период|за аналогич-
|чание*|с начала |ный период с
|      |текущего |начала пре-
|      |года (с  |дыдущего года
|      |нарастаю-|(с нарастающим
|      |щим ито- |итогом)
|      |  гом)   |
_____________________________________________________________________
1                  |  2   |    3    |      4
_____________________________________________________________________
Прибыль (убыток) до налогообложения
Корректировки на неденежные
операционные статьи:
амортизационные отчисления и износ   1
расходы по резервам по
сомнительным долгам                     2
нереализованные доходы и расходы
от изменения стоимости финансового
актива                                  3
прочие корректировки на
неденежные статьи                       6
Операционный доход (расход) до
изменения в операционных активах и
обязательствах
(Увеличение) уменьшение в
операционных активах
(Увеличение) уменьшение вкладов
размещенных                             7
(Увеличение) уменьшение ценных
бумаг, предназначенных для торговли
и имеющихся в наличии для продажи       8
(Увеличение) уменьшение операции
"обратное РЕПО"                         9
(Увеличение) уменьшение активов
перестрахования                        10
(Увеличение) уменьшение
страховых премий к получению от
страхователей (перестрахователей)
и посредников                          11
(Увеличение) уменьшение
начисленных комиссионных доходов

комиссиялық кірістердің (артуы) кемуі    11-1
Басқа да дебиторлық берешектің
(артуы) кемуі                            12
Сақтандырушыларға берілген заемдардың
(артуы) кемуі                            13
Болашақ кезеңдер шығыстарының
(артуы) кемуі                            14
Басқа да активтердің (артуы) кемуі       15
Операциялық міндеттемелердің артуы (кемуі)
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы
резервінің сомасының артуы (кемуі)       16
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру)
шарттары бойынша болмаған шығындар
резервінің таза сомасының артуы (кемуі)  17
Аннуитет шарттары бойынша болмаған
шығындар резервінің сомасының
артуы (кемуі)                            18
Болған, бірақ мәлімденбеген шығындар
резервінің сомасының артуы (кемуі)       19
Мәлімденген, бірақ реттелмеген шығындар
резервінің сомасының артуы (кемуі)       20
Қосымша резервтердің сомасының
артуы (кемуі)                            21
Қайта сақтандырушылармен есеп
айырысудың артуы (кемуі)                 22
Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметі
бойынша делдалдарымен есеп айырысудың
артуы (кемуі)                            23
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
шарттары бойынша төленетін шоттардың
артуы (кемуі)                            24
Басқа да кредиторлық берешектің
артуы (кемуі)                            25
"Кері РЕПО" операциясының (артуы) кемуі  26
Болашақ кезеңдер шығыстарының
(артуы) кемуі                            27
Басқа да міндеттемелердің (артуы) кемуі  28
Операциялық қызмет нәтижесінде ақшаның
артуы және кемуі
Төленген корпоративтік табыс салығы      29
Салық салынғаннан кейінгі операциялық
қызметтен түскен ақшаның жиынтық артуы
және кемуі
Инвестициялық қызметке байланысты
ақшалай түсімдер және төлемдер
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы
қағаздар сатып алу (сату)                   30
Негізгі құрал-жабдықтар және материал
емес активтер сатып алу                     31
Негізгі құрал-жабдықтар және материал
емес активтер сату                          32
Басқа заңды тұлғалардың капиталына
салынған инвестициялар                      33
Басқа да түсімдер мен төлемдер              34
Инвестициялық қызметтен түскен ақшаның
жиынтық артуы және кемуі
Қаржылық қызметке байланысты ақшалай
түсімдер мен төлемдер
Акциялар шығару                             35
Акциялардың алынып қойылуы                  36
Құрылтайшылар жарналарының ұлғаюы (азаюы)   36-1
Алынған заемдар                             37
Дивидендтер төлеу                           38
Басқа да түсімдер мен төлемдер              39
Қаржылық қызметтен түскен ақшаның
жиынтық артуы және кемуі
Ақшаның есепті кезеңдегі таза жиынтық
артуы және кемуі
Есепті кезең басындағы ақша және ақша       40
баламаларының қалдығы
Есепті кезең аяғындағы ақша және ақша       41
баламаларының қалдығы
___________________________________________________________________
*  2-бағанда қаржылық есептің түсіндірме жазбасында немесе
қосымшаларында көрсетілген баптар бойынша ескертулердің нөмірлері
көрсетіледі
Бірінші басшы  ______________________ күні  ______________
Бас бухгалтер _____________________ күні _______________
Орындаушы __________________
Телефон:________________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің қаржылық
есебінің тізбесі, нысандары
мен ұсыну мерзімдері
туралы нұсқаулыққа
4-қосымша
Ескерту: 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007.07.20.  N 86 (2007 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
4 нысан
________________________сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының/сақтандыру брокерінің
200_жылғы "__"____________________жағдай бойынша
капиталындағы өзгерістер туралы есеп
(мың теңгемен)
Бас ұйымның капиталы
Азшы-
лық-
тың
үлесі
Капи-
тал-
дың
жиын-
тығы
Жарғы-
лық
капи-
тал
Резер-
втік
капи-
тал
Басқа
да
ре-
зерв-
тер
Бө-
лін-
бе-
ген
пай-
да
(зи-
ян)
Бар-
лығы
1
2
3
4
5
6
7
8
Өткен кезеңнің
басындағы сальдо
Есеп саясатында-
ғы өзгерістер
және қателерді
түзету
Өткен кезеңнің
басында қайта
есептелген
сальдо
Негізгі құрал-
жабдықтарды
қайта бағалау
Сатуға арналған
қолда бар
бағалы қағазда
құнының өзгеруі
Ақша ағынын
хеджирлеу
Басқа операция-
лардан түскен
пайда (зиян)
Капиталдың
тікелей өзінде
танылған пайда
(зиян)
Кезең ішіндегі
пайда (зиян)
Кезең ішіндегі
барлық пайда
(зиян)
Дивидендтер
Акцияларды
эмиссиялау
(жарналар)
Сатып алынған
акциялар
(жарналар)
Ішкі аударымдар
оның ішінде:
Негізгі құрал-
жабдықтардың
жинақталған
қайта бағалауы-
ның өзгеруі
Резервтік
капиталды
қалыптастыру
Басқа да
операциялар
Есепті кезеңнің
басындағы сальдо
Есеп
саясатындағы
өзгерістер және
қателерді түзету
Есепті кезеңнің
басындағы қайта
саналған сальдо
Негізгі құрал-
жабдықтарды
қайта бағалау
Сатуға арналған
қолда бар
бағалы қағаздар
құнының өзгеруі
Ақша ағынын
хеджирлеу
Басқа
операциялардан
түскен пайда
(зиян)
Капиталдың
тікелей өзінде
танылған пайда
(зиян)
Кезең ішіндегі
пайда (зиян)
Кезең ішіндегі
барлық пайда
(зиян)
Дивидендтер
Акцияларды
эмиссиялау
(жарналар)
Сатып алынған
акциялар
(жарналар)
Ішкі аударымдар
оның ішінде:
Негізгі құрал-
жабдықтардың
жинақталған
қайта бағалауы-
ның өзгеруі
Резервтік
капиталды
қалыптастыру
Басқа да
операциялар
Есепті кезеңнің
аяғындағы сальдо
"Бас ұйымның капиталы" және»"Азшылықтың үлесі" бағандары шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау кезінде толтырылады.

по перестрахованию                     11-1
(Увеличение) уменьшение прочей
дебиторской задолженности              12
(Увеличение) уменьшение займов,
предоставленных страхователям          13
(Увеличение) уменьшение расходов
будущих периодов                       14
(Увеличение) уменьшение прочих
активов                                15
Увеличение (уменьшение) в
операционных обязательствах
Увеличение (уменьшение) суммы
резерва незаработанной премии          16
Увеличение (уменьшение)суммы
резерва не произошедших убытков по
договорам страхования
(перестрахования) жизни                17
Увеличение (уменьшение)
суммы резерва не произошедших
убытков по договорам аннуитета         18
Увеличение (уменьшение) суммы
резерва произошедших, но
незаявленных убытков                   19
Увеличение (уменьшение) суммы
резерва заявленных, но
неурегулированных убытков              20
Увеличение (уменьшение) суммы
дополнительных резервов                21
Увеличение (уменьшение) расчетов
с перестраховщиками                    22
Увеличение (уменьшение) расчетов
с посредниками по страховой
(перестраховочной) деятельности        23
Увеличение (уменьшение) счетов
к уплате по договорам страхования
(перестрахования)                      24
Увеличение (уменьшение) прочей
кредиторской задолженности             25
Увеличение (уменьшение)
операции "РЕПО"                        26
Увеличение (уменьшение) доходов
будущих периодов                       27
Увеличение (уменьшение) прочих
обязательств                           28
Увеличение или уменьшение денег
от операционной деятельности
Уплаченный корпоративный подоходный
налог                                  29
Итого увеличение (уменьшение)
денег от операционной деятельности
после налогообложения
Денежные поступления и платежи,
связанные с инвестиционной
деятельностью
Покупка (продажа) ценных бумаг,
удерживаемых до погашения              30
Покупка основных средств и
нематериальных активов                 31
Продажа основных средств и
нематериальных активов                 32
Инвестиции в капитал других
юридических лиц                        33
Прочие поступления и платежи           34
Итого увеличение или уменьшение
денег от инвестиционной деятельности
Денежные поступления и платежи,
связанные с финансовой деятельностью
Выпуск акций                           35
Изъятие акции                          36
Увеличение (уменьшение) взносов
учредителей                            36-1
Займы полученные                       37
Выплата дивидендов                     38
Прочие поступления и платежи           39
Итого увеличение или уменьшение
денег от финансовой деятельности
Итого чистое увеличение или
уменьшение денег за отчетный период
Остаток денег и денежных эквивалентов
на начало отчетного периода            40
Остаток денег и денежных эквивалентов
на конец отчетного периода             41
_____________________________________________________________________
* В графе 2 указываются номера примечаний по статьям, отраженным в пояснительной записке или приложениях к финансовой отчетности
Первый руководитель ______________________ дата ______________
Главный бухгалтер _____________________ дата _______________
Исполнитель __________________
Телефон:________________
Место для печати
Приложение 4 к Инструкции
о перечне, формах и сроках
представления финансовой
отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми
брокерами
Сноска. Приложение 4 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 20.07.2007  N 86 (вводится в действие с 01.10.2007).
Форма N 4
Отчет об изменениях в капитале
страховой (перестраховочной) организации/страхового брокера___________
по состоянию на "__" ________ 200_года
(в тысячах тенге)
Капитал родительской организации
Доля
мень-
шин-
ства
Итого
капи-
тал
Устав-
ный
капи-
тал
Резер-
вный
капи-
тал
Прочие
резер-
вы
Нерас-
преде-
ленная
прибыль
(убыток)
Всего
1
2
3
4
5
6
7
8
Сальдо на начало
предыдущего периода
Изменения в учетной
политике и
корректировка ошибок
Пересчитанное сальдо
на начало
предыдущего периода
Переоценка основных
средств
Изменение стоимости
ценных бумаг,
имеющихся в наличии
для продажи
Хеджирование
денежных потоков
Прибыль (убыток)
от прочих операций
Прибыль (убыток),
признанная/ый
непосредственно
в самом капитале
Прибыль (убыток)
за период
Всего прибыль
(убыток) за период
Дивиденды
Эмиссия акций
(взносы)
Выкупленные акции
(взносы)
Внутренние переводы
в том числе:
Изменение накоплен-
ной переоценки
основных средств
Формирование резерв-
ного капитала
Прочие операции
Сальдо на начало
отчетного периода
Изменения в учетной
политике и
корректировка ошибок
Пересчитанное
сальдо на начало
отчетного периода
Переоценка основных
средств
Изменение стоимости
ценных бумаг,
имеющихся в наличии
для продажи
Хеджирование
денежных потоков
Прибыль (убыток)
от прочих операций
Прибыль (убыток),
признанная/ый
непосредственно
в самом капитале
Прибыль (убыток)
за период
Всего прибыль
(убыток) за период
Дивиденды
Эмиссия акций
(взносы)
Выкупленные акции
(взносы)
Внутренние переводы
в том числе:
Изменение накоплен-
ной переоценки
основных средств
Формирование резерв-
ного капитала
Прочие операции
Сальдо на конец
отчетного периода
Графы "Капитал родительской организации" и "Доля меньшинства" заполняются при составлении консолидированной финансовой отчетности.

1) N 1 нысан - бухгалтерлік баланстың активі бойынша есепті кезеңде болған өзгерістер;
2) N 1 нысан - бухгалтерлік баланстың міндеттемелері бойынша есепті кезеңде болған өзгерістер;
3) N 2 нысан - пайда және зиян туралы есептің қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері бойынша есепті кезеңде болған өзгерістер;
4) N 3 нысан - ақша қаражатының қозғалысы туралы есептің ақша ағымы бойынша есепті кезеңде болған өзгерістер;
5) N 4 нысан - капиталдың өзгерісі туралы есептің капитал бойынша есепті кезеңде болған өзгерістер.
Ескерту: 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 22 қарашадағы  N 160   (2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі), 2007.07.20.  N 86 (2007 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
4. Тоқсан сайын ұсынылатын түсіндірме жазбадағы 3-тармақтың 1-5 тармақшалары бойынша болған өзгерістер ашылады. Мұндайда өзгерістерді сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының немесе сақтандыру брокерінің есеп саясатына сәйкес көрсету қажет.
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 22 қарашадағы N 160   қаулысымен   (2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі) .

1) изменения, произошедшие за отчетный период, по активу бухгалтерского баланса - форма N 1;
2) изменения, произошедшие за отчетный период, по обязательствам бухгалтерского баланса - форма N 1;
3) изменения, произошедшие за отчетный период, по результатам финансово-хозяйственной деятельности отчета о прибылях и убытках - форма N 2;
4) изменения, произошедшие за отчетный период, по денежным потокам отчета о движении денежных средств - форма N 3;
5) изменения, произошедшие за отчетный период, по капиталу отчета об изменениях в капитале форма - N 4;
6)  исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 22.11.2004  N 160 (вводится в действие с 01.02.2005).
4. В пояснительной записке, представляемой ежеквартально, раскрываются изменения, произошедшие по подпунктам 1-5 пункта 3. При этом изменения необходимо отражать в соответствии с учетной политикой страховой (перестраховочной) организации или страхового брокера.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 22.11.2004  N 160 (вводится в действие с 01.02.2005).