Тұрғын үй құрылыс жинақ банктерінің уақытша жұмсалмаған ақшалары орналастырылуы мүмкін мемлекеттік бағалы қағаздардың және басқа қаржы құралдарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 1 қыркүйектегі N 323 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 22 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 2500. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 19 сәуірдегі N 130 қаулысымен.
-------------Қаулыдан үзінді---------
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келтіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының мынадай нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Тұрғын үй құрылыс жинақ банктерінің уақытша жұмсалмаған ақшалары орналастырылуы мүмкін мемлекеттік бағалы қағаздардың және басқа қаржы құралдарының тізбесін бекіту туралы" 2003 жылғы 1 қыркүйектегі N 323 қаулысының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2500 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 2003 жылғы 22 қыркүйекте - 5 қазанда жарияланған)...
2. Осы қаулы қабылданған күнінен бастап жеті күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
Төраға
---------------------------------
"Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылыс жинақ ақшасы туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  7-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Тұрғын үй құрылыс жинақ банктерінің уақытша жұмсалмаған ақшалары:
1) Қазақстан Республикасының Үкіметі, жергілікті атқару органдары, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған мемлекеттік бағалы қағаздарға;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдарға;
3) агенттік облигацияларға орналастырылуы мүмкін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
3. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдарына, Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріне және "Қазақстан қаржыгерлері қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.

Об утверждении перечня государственных ценных бумаг и других финансовых инструментов, в которые могут быть размещены временно свободные деньги жилищных строительных сберегательных банков
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 сентября 2003 года N 323. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 сентября 2003 г. N 2500. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19.04.2005г. N 130
Извлечение из постановления
Правления Агентства РК по регулированию
и надзору финансового рынка и
финансовых организаций от 19.04.2005г. N 130
"В целях приведения нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу следующие нормативные правовые акты Республики Казахстан:
1) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 сентября 2003 года N 323 "Об утверждении перечня государственных ценных бумаг и других финансовых инструментов, в которые могут быть размещены временно свободные деньги жилищных строительных сберегательных банков"...
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении семи календарных дней со дня его принятия...
Председатель".
--------------------------------------------------------------------
В соответствии с пунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О жилищных строительных сбережениях в Республике Казахстан" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Временно свободные деньги жилищных строительных сберегательных банков могут быть размещены:
1) в государственные ценные бумаги, выпущенные Правительством Республики Казахстан, местными исполнительными органами, Национальным Банком Республики Казахстан;
2) во вклады в Национальном Банке Республики Казахстан;
3) в агентские облигации.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е. Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С. Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, банков второго уровня Республики Казахстан и объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы

4. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка