"Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде бақылауды жүзеге асыру кезіндегі бақылаушы органдардың өзара іс-қимылының және оларды орналастырудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2002 жылғы 10 қазандағы N 47, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2002 жылғы 9 желтоқсандағы N 217, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің 2002 жылғы 23 қазандағы N 351-1, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2003 жылғы 14 қаңтардағы N 34, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2003 жылғы 7 қаңтардағы N 3 бірлескен бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 17 ақпанда N 2174 болып тіркелген) өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2003 жылғы 15 қыркүйектегі N 485, Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрінің 2003 жылғы 15 қыркүйектегі N 265-І, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігінің 2003 жылғы 15 қыркүйектегі N 681, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2003 жылғы 16 қыркүйектегі N 170, Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 16 қыркүйектегі N 433 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 29 қыркүйекте тіркелген. Тіркеу N 2507. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылағы министрінің 2017 жылғы 10 наурыздағы № 108, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 21 сәуірдегі № 194, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 17 наурыздағы № 157, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 26 қаңтардағы № 56, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 22 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылағы министрінің 10.03.2017 № 108, ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.04.2017 № 194, ҚР Инвестициялар және даму министрінің 17.03.2017 № 157, ҚР Қаржы министрінің 26.01.2017 № 56, ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 24.04.2017 № 22 бірлескен бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасының аумағында автомобиль тасымалдарына бірыңғай мемлекеттік бақылау жүйесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 8 қыркүйектегі N 1358 қаулысын орындау үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде автокөлік құралдарына бақылау жүргізуді реттеу және халықаралық шарттар мен Қазақстан Республикасы заңнамасының орындалуын қамтамасыз ету мақсатында Бұйырамыз:

О внесении изменений и дополнения в совместный приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 10 октября 2002 года № 47, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 9 декабря 2002 года № 217, Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 октября 2002 года № 351-1, Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 января 2003 года № 34, Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 января 2003 года № 3 "Об утверждении Инструкции о порядке взаимодействия и размещения контролирующих органов при осуществлении контроля в пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2003 года № 2174)
Совместный приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 16 сентября 2003 года № 433, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 16 сентября 2003 года № 170, Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 15 сентября 2003 года N 265-I, Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 сентября 2003 года N 681 и Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 сентября 2003 года № 485. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 сентября 2003 года № 2507. Утратил силу совместным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 марта 2017 года № 108, Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 апреля 2017 года № 194, Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 марта 2017 года № 157, Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2017 года № 56, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра сельского хозяйства РК от 10.03.2017 № 108, Министра здравоохранения РК от 21.04.2017 № 194, Министра по инвестициям и развитию РК от 17.03.2017 № 157, Министра финансов РК от 26.01.2017 № 56, Председателя Комитета национальной безопасности РК от 24.04.2017 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2000 года N 1358 "О создании единой государственной системы контроля за автомобильными перевозками на территории Республики Казахстан", а также в целях упорядочения проведения контроля автотранспортных средств в пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан и обеспечения выполнения международных договоров и законодательства Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЕМ :

1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде бақылауды жүзеге асыру кезіндегі бақылаушы органдардың өзара іс-қимылының және оларды орналастырудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2002 жылғы 10 қазандағы N 47, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2002 жылғы 9 желтоқсандағы N 217, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің 2002 жылғы 23 қазандағы N 351-1, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2003 жылғы 14 қаңтардағы N 34, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2003 жылғы 7 қаңтардағы N 3 бірлескен бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 17 ақпанда N 2174 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық кесімдер бюллетенінде жарияланған, 2003 ж., N 16, 843-құжат) (бұдан әрі - Бұйрық) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген Бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде бақылауды жүзеге асыру кезінде өзара іс-қимылдың және бақылаушы органдарды орналастырудың тәртібі туралы нұсқаулықта:
1) 3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттеріндегі барлық бақылаушы органдар Бірыңғай бақылау-өткізу пункттері салынғанға дейін кеден органдарының ғимаратында болуы тиіс.";
2) 4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы жол жүретін көлік құралдарын бақылауды бақылаушы органдар өткізу пунктінде "бірыңғай аялдама" принципі бойынша жүзеге асырады". Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттеріндегі мемлекеттік бақылаудың тиісті түрлерін:
1) Қазақстан Республикасының аумағына кіру кезінде:
шекаралық бақылау органдары;
көліктік бақылау органдары;
мал дәрігерлік-фитосанитарлық бақылау органдары;
санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органдары;
кеден органдары;
2) Қазақстан Республикасының аумағынан шығу кезінде:
көліктік бақылау органдары;
мал дәрігерлік-фитосанитарлық бақылау органдары;
санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органдары;
кеден органдары;
шекаралық бақылау органдары жүйелі түрде жүзеге асырады.
Автобомильдік өткізу пункттерінде әрбір келесі орган бақылауды тек алдыңғы орган бақылауды толық аяқтағаннан кейін жүргізеді.";
3) 5-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Өткізу пункттерінде орналасқан кеден органдары өткізу пункттері арқылы өткен автокөлік құралдарының саны бойынша бақылаушы органдармен салыстыру жүргізсін және тиісті журналдар арнасын.".

1. Внести в совместный приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 10 октября 2002 года N 47, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 9 декабря 2002 года N 217, Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 октября 2002 года N 351-1, Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 января 2003 года N 34, Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 января 2003 года N 3 "Об утверждении Инструкции о порядке взаимодействия и размещения контролирующих органов при осуществлении контроля в пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2003 года N 2174, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2003 г., N 16, ст. 843) (далее - Приказ), следующие изменения и дополнение:
в Инструкции о порядке взаимодействия и размещения контролирующих органов при осуществлении контроля в пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан, утвержденной указанным Приказом:
1) пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. В пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан все контролирующие органы должны находиться в здании таможенных органов до строительства Единого контрольно-пропускного пункта.";
2) пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4.Контроль за следующими через государственную границу Республики Казахстан автотранспортными средствами осуществляется контролирующими органами в пункте пропуска по принципу "единая остановка". Соответствующие виды государственного контроля в пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан осуществляют последовательно:
1) при въезде на территорию Республики Казахстан:
органы пограничного контроля;
органы транспортного контроля;
органы ветеринарно-фитосанитарного контроля;
органы санитарно-эпидемиологической службы;
таможенные органы;
2) при выезде с территории Республики Казахстан:
органы транспортного контроля;
органы санитарно-эпидемиологической службы;
органы ветеринарно-фитосанитарного контроля;
таможенные органы;
органы пограничного контроля.
Контроль каждым последующим органом на автомобильных пунктах пропуска проводится только после полного завершения контроля предыдущим органом.";
3) пункт 5 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Таможенным органам, дислоцирующимся в пунктах пропуска, проводить сверки с контролирующими органами по количеству прошедших через пункт пропуска автотранспортных средств и вести соответствующие журналы.".

2. Көрсетілген министрліктер мен ведомстволар ведомстволық нормативтік құқықтық кесімдерді осы бұйрыққа сәйкес келтірсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникациялар
министрі
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
төрағасы
Қазақстан Республикасы
Кедендік бақылау агенттігінің
төрағасы

2. Указанным министерствам и ведомствам привести ведомственные нормативные правовые акты в соответствие с настоящим приказом.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляем за собой.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель Комитета
Министр
национальной безопасности
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Республики Казахстан
Председатель Агентства
Министр
таможенного контроля
сельского хозяйства
Республики Казахстан
Республики Казахстан
Министр
здравоохранения
Республики Казахстан