Бағалы қағаздар рыногында қызметті жүзеге асыру үшін лицензия алуға үміткер немесе лицензиялары бар заңды тұлғалардың басшы қызметкерлері лауазымдарына кандидатураларды келісу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк Басқармасының 2003 жылғы 27 қазандағы N 378 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 1 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2584. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 12 маусымдағы N 159 қаулысымен. V042955
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын  іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Бағалы қағаздар рыногында қызметті жүзеге асыру үшін лицензия алуға үміткер немесе лицензиялары бар заңды тұлғалардың басшы қызметкерлері лауазымдарына кандидатураларды келісу ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
3. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының барлық мүдделі бөлімшелеріне, "Активтерді Басқарушылар Қауымдастығы" Қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігіне, "Қазақстан Тізілім ұстаушылар Қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" Қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігіне және бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларына жіберсін.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарына жариялауды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
"Бағалы қағаздар рыногында
қызметті жүзеге асыру үшін
лицензия алуға үміткер
немесе лицензиялары бар
заңды тұлғалардың басшы
қызметкерлері лауазымдарына
кандидатураларды келісу
ережесін бекіту туралы"
2003 жылғы 27 қазандағы
N 378 қаулысымен бекітілген
Бағалы қағаздар рыногында қызметті жүзеге
асыру үшін лицензия алуға үміткер немесе
лицензиялары бар заңды тұлғалардың басшы қызметкерлері
лауазымдарына кандидатураларды келісу ережесі
Осы Ереже "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  (бұдан әрі - Заң) сәйкес жасалынды және зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті (бұдан әрі - өтініш беруші (лицензиат)) қоспағанда, Бағалы қағаздар рыногында қызметті жүзеге асыру үшін лицензия алуға үміткер немесе лицензиялары бар заңды тұлғалардың басшы қызметкерлері лауазымдарына кандидатураларды келісу тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил согласования кандидатур на должности руководящих работников юридических лиц, претендующих на получение лицензии или обладающих лицензиями для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 378. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 декабря 2003 года N 2584. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года N 159 (V042955)
В целях реализации Закона  Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила согласования кандидатур на должности руководящих работников юридических лиц, претендующих на получение лицензии или обладающих лицензиями для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения всех заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, Объединения юридических лиц в форме Ассоциации "Ассоциация Управляющих активами", Объединения юридических лиц "Казахстанская Ассоциация Реестродержателей", Объединения юридических лиц в форме Ассоциации "Ассоциация финансистов Казахстана" и профессиональных участников рынка ценных бумаг.
4. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
"Об утверждении Правил
согласования кандидатур на
должности руководящих работников
юридических лиц, претендующих на
получение лицензии или
обладающих лицензиями для
осуществления деятельности на
рынке ценных бумаг"
от 27 октября 2003 г. N 378
Правила согласования кандидатур
на должности руководящих работников юридических лиц,
претендующих на получение лицензии или обладающих
лицензиями для осуществления деятельности
на рынке ценных бумаг
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом  Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" (далее - Закон) и устанавливают порядок согласования кандидатур руководящих работников юридических лиц, претендующих на получение лицензии или обладающих лицензиями для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг, за исключением деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами (далее - заявитель (лицензиат)).

1. Өтініш беруші (лицензиат) басшы қызметкердің кандидатурасын келісу үшін бағалы қағаздар рыногын реттеуді және қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) мынадай құжаттарды:
1) еркін нысанда жасалынған және өтініш берушінің (лицензиаттың) басшысы (оның орынбасары) қол қойған басшы қызметкердің кандидатурасын келісу туралы өтінішті;
2) өтініш берушінің (лицензиаттың) уәкілетті органының басшы қызметкерді сайлау (тағайындау) туралы шешімінің көшірмесін;
3) басшы қызметкердің лауазымына кандидаттың жеке куәлігінің (паспортының) көшірмесін;
4) кандидатқа жұмыс беруші соңғы ұйымның мөрімен және бірінші басшысының не оның орынбасарының қолымен куәландырылған басшы қызметкердің лауазымына кандидаттың тігілген және беті нөмірленген еңбек кітапшасының көшірмелерін және еңбек қызметін растайтын құжаттардың көшірмелерін;
5) басшы қызметкердің лауазымына кандидаттың жоғары білімі туралы дипломының нотариат куәландырған көшірмесін (жоғары білімін растайтын өзге де құжаттар);
6) Қазақстан Республикасының прокуратурасы органдарының басшы қызметкер лауазымына кандидаттың соттылығының болмауы немесе одан соттылықты алып тастағандығы туралы анықтамасын береді.
2. Уәкілетті орган осы Ереженің 1-тармағында көрсетілген құжаттарды алған күннен бастап отыз күн ішінде қарауы тиіс.
3. Осы Ереженің 1-тармағында белгіленген құжаттардың толық пакетін бермеген және (немесе) кандидаттың  Заңның  54-бабының 2-тармағында белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес болмаған жағдайда, уәкілетті орган осы Ереженің 2-тармағында белгіленген мерзімде басшы қызметкердің лауазымына кандидатураларды келісуге өтініш беруге (лицензиатқа) жазбаша бас тарту хатын жібереді.
4. Уәкілетті орган өтініш берушілердің (лицензиаттардың) кандидатуралары келісілген басшы қызметкерлерінің тізілімін жүргізеді.
5. Осы қаулымен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес шешілуі тиіс.

1. Для согласования кандидатуры руководящего работника заявитель (лицензиат) представляет в государственный орган, осуществляющий регулирование и надзор за рынком ценных бумаг (далее - уполномоченный орган), следующие документы:
1) заявление о согласовании кандидатуры руководящего работника, составленное в произвольной форме и подписанное руководителем (его заместителем) заявителя (лицензиата);
2) копию решения уполномоченного органа заявителя (лицензиата) об избрании (назначении) руководящего работника;
3) копию удостоверения личности (паспорта) кандидата на должность руководящего работника;
4) прошитую и постранично пронумерованную копию трудовой книжки либо копии документов, подтверждающих трудовую деятельность кандидата на должность руководящего работника, удостоверенные оттиском печати и подписью первого руководителя организации - последнего работодателя кандидата либо его заместителя, и (или) оригиналы и переводы (на государственный или русский языки) писем (справок) организаций - нерезидентов Республики Казахстан, подтверждающих факт и длительность работы кандидата в данных организациях, с указанием занимаемых им должностей;
5) нотариально удостоверенную копию диплома о высшем образовании (иных документов, подтверждающих высшее образование) кандидата на должность руководящего работника;
6) справку с органов прокуратуры Республики Казахстан об отсутствии судимости у кандидата на должность руководящего работника или о снятии судимости с него.
2. Документы, указанные в пункте 1 настоящих Правил, подлежат рассмотрению уполномоченным органом в течение тридцати дней с даты их получения.
3. В случае представления неполного пакета документов, установленных пунктом 1 настоящих Правил, и (или) несоответствия кандидата квалификационным требованиям, установленным пунктом 2 статьи 54  Закона, уполномоченный орган направляет письменный отказ заявителю (лицензиату) в согласовании кандидатуры на должность руководящего работника, в сроки, установленные пунктом 2 настоящих Правил.
4. Уполномоченный орган ведет реестр руководящих работников заявителей (лицензиатов), чьи кандидатуры были согласованы с ним.
5. Вопросы, не урегулированные настоящим постановлением, подлежат разрешению в соответствии с законодательством Республики Казахстан.