Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2484 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 29 шілдедегі N 264 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 488 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 31 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2665. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 30 шілдедегі N 273 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 30 шілдедегі N 273   қаулысымен .
______________________________
Жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтерінің есебінен сатып алуға рұқсат етілген қаржы құралдарының тізбесін кеңейту және оларды орналастыру лимиттерін ұлғайту мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 29 шілдедегі N 264  қаулысына  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2484 тіркелген, 2003 жылғы 8-21 қыркүйек аралығында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында жарияланған, N 19):
1-қосымшасына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың:
1) тармақшасындағы:
"35" деген сан "25" деген санмен ауыстырылсын;
"оның ішінде Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес эмиссияланған, айналыс мерзімінің аяқталуына кемінде бір жыл қалған бағалы қағаздар - 5%-тен кем емес" деген сөздер алынып тасталсын;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) кредиттік рейтингінің халықаралық шкаласы бойынша "АА"-дан ("Standart & Poor`s" және "Fitch" жіктеуі бойынша) төмен емес немесе "Аа2"-ден ("Moody`s Investors Service" жіктеуі бойынша) төмен емес рейтинг бағасына ие шет мемлекеттердің бағалы қағаздары және осы Ереженің 4-тармағы 1)-2) тармақшаларының талаптарына сәйкес келетін шетел эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары, осы Ереженің 2-тармағында айқындалған халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары - 40%-тен астам емес, оның ішінде:
осы Ереженің 4-тармағы 3)-4) тармақшаларының талаптарына сәйкес келетін шетел эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары және кредиттік рейтингінің халықаралық шкаласы бойынша "АА"-дан ("Standart & Poor`s" және "Fitch" жіктеуі бойынша) төмен емес немесе "Аа2"-ден ("Moody`s Investors Service" жіктеуі бойынша) төмен емес рейтинг бағасына ие шетел мемлекеттерінің бағалы қағаздары - 30%-тен астам емес;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 июля 2003 года N 264 "Об утверждении Правил осуществления деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 2484
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 488. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2003 года N 2665. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года N 273 (V053831)
В целях расширения перечня финансовых инструментов, разрешенных к приобретению за счет пенсионных активов накопительных пенсионных фондов, и увеличения лимитов их размещения, Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 июля 2003 года N 264 "Об утверждении Правил осуществления деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2484, опубликованное 8 - 21 сентября 2003 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Yлттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" N 19):
в Приложение 1 внести следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "35" заменить цифрами "25";
слова ", в том числе в ценные бумаги, эмитированные в соответствии с законодательством Республики Казахстан, до истечения срока обращения которых осталось не менее одного года, - не менее 5 %" исключить;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) ценные бумаги иностранных государств, имеющих рейтинговую оценку по международной шкале кредитного рейтинга не ниже "AA" (по классификации "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Aa2" (по классификации "Moody's Investors Service") и негосударственные ценные бумаги иностранных эмитентов, соответствующие условиям подпунктов 1)-2) пункта 4 настоящих Правил, ценные бумаги международных финансовых организаций, определенных пунктом 2 настоящих Правил, - не более 40 %, в том числе:
негосударственные ценные бумаги иностранных эмитентов, соответствующие условиям подпунктов 3)-4) пункта 4 настоящих Правил, и ценные бумаги иностранных государств, имеющих рейтинговую оценку по международной шкале кредитного рейтинга не ниже "AA" (по классификации "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Aa2" (по классификации "Moody's Investors Service"), - не более 30 %;

осы Ереженің 4-тармағы 5)-6) тармақшаларының талаптарына сәйкес келетін шетел эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары - 20%-тен астам емес;
осы Ереженің 4-тармағы 7)-8) тармақшаларының талаптарына сәйкес келетін шетел эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары - 10%-тен астам емес;";
5) және 6) тармақшалар алынып тасталсын;
7) және 9) тармақшалардағы "10" деген сан "15" деген санға ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
"10) тазартылған алтын - 5%-тен астам емес.";
4-тармақ мынадай мазмұндағы 7) және 8) тармақшалармен толықтырылсын:
"7) "ВВВ"-ден ("Standart & Poor`s" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) төмен емес немесе "Ваа2"-ден ("Moody`s Invesіtors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) төмен емес рейтинг бағасына ие борыштық бағалы қағаздар;
8) борыштық бағалы қағаздары "ВВВ"-ден ("Standart & Poor`s" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) төмен емес немесе "Ваа2"-ден ("Moody`s Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) төмен емес рейтинг бағасына ие эмитенттердің акциялары.".
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
3. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, "Активтерді басқарушылар қауымдастығы" қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігіне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, сауда-саттық ұйымдастырушысына, "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" жабық акционерлік қоғамына, жинақтаушы зейнетақы қорларына, кастодиан банктерге жіберсін.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) және Құжаттамалық қамтамасыз ету және бақылау басқармасы (Жерембаев Е.Е.) осы қаулының Қазақстан Республикасының ресми бұқаралық баспасөз құралдарында және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі баспасөз басылымдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Операция басқармасы (Төлеутаева Ә.К.) қабылданған шешім туралы ақпараттың жариялануына байланысты шығыстарды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасының бюджеті есебінен (шығыстар сметасы) төлесін.

негосударственные ценные бумаги иностранных эмитентов, соответствующие условиям подпунктов 5)-6) пункта 4 настоящих Правил, - не более 20 %;
негосударственные ценные бумаги иностранных эмитентов, соответствующие условиям подпунктов 7)-8) пункта 4 настоящих Правил, - не более 10 %;";
подпункты 5) и 6) исключить;
в подпунктах 7) и 9) цифры "10" заменить цифрами "15";
дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) аффинированное золото - не более 5 %.";
пункт 4 дополнить подпунктами 7) и 8) следующего содержания:
"7) долговые ценные бумаги, имеющие рейтинговую оценку не ниже "ВВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ваa2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service");
8) акции эмитентов, чьи долговые ценные бумаги имеют рейтинговую оценку не ниже "ВВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ваa2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service").".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, Объединения юридических лиц в форме Ассоциации "Ассоциация Управляющих активами", Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", организатора торгов, Закрытого акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг", накопительных пенсионных фондов, банков-кастодианов.
4. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) и Управлению документационного обеспечения и контроля (Джерембаев Е.Е.) обеспечить публикацию настоящего постановления в официальных средствах массовой информации Республики Казахстан и печатных изданиях Национального Банка Республики Казахстан.
5. Операционному управлению (Тулеутаева А.К.) оплатить расходы, связанные с опубликованием информации о принятом решении, за счет бюджета (сметы расходов) Управления по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан.

6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ. Сәйденовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы

6. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка