"Қостанай қаласын көріктендіру мәселелері жөніндегі комиссия туралы Ережесі" туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімиятының 2003 жылғы 11 тамыздағы № 669 қаулысы. Қостанай облысы Қостанай қаласының Әділет басқармасында 2003 жылғы 2 қыркүйекте № 2453 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 10 желтоқсандағы № 2610 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 10.12.2012 № 2610 қаулысымен.
"Қостанай Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 16-тармағына және қалалық Мәслихатының 2003 жылғы 13 маусымдағы шешімімен, тіркеу нөмірі 2344, бекітілген "Қостанай қаласындағы аумақты көріктендіру, санитарлық тазалау,жасыл желектерді күтіп ұстау, қорғау және шығарып тастау ережелеріне" сәйкес Қостанай қаласы әкімияты ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қостанай қаласын көріктендіру мәселелері жөніндегі комиссия туралы Ережесі" бекітілсін (№ 1 қосымша).
2. Қостанай қаласында жасыл желектерді шығарып тастауға, басқа жерге отырғызуға, кесуге рұқсат беру жөніндегі уәкілетті органы болып "Қостанай қаласының коммуналдық шаруашылық және техникалық қадағалау басқармасы" Мемлекеттік мекемесі (Л.П. Мальцева) болып анықталсын.
3. Осы қаулы Әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді.
Әкім
Әкімият мүшелері
Қостанай қаласы әкімиятының
2003 жылғы 11 тамыздағы
№ 669 қаулысына № 1 қосымша
Қостанай қаласын көріктендіру
мәселелері жөніндегі комиссия туралы
Ережесі
Осы Ереже Қостанай қаласын көріктендіру мәселелері жөніндегі комиссияның қызметін ұйымдастыру және жүзеге асыру ережелерін белгілейді.
1. Жалпы ережелер
1. Қостанай қаласын көріктендіру мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі - комиссия) Қостанай қаласы әкімиятының қаулысы негізінде Қостанай қаласын көріктендіру мәселелері жөнінде меншік нысанына қарамастан заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың іс-әрекеттерін қолданылып жүрген заңдарға сәйкес келтіру және реттеу мақсатында құрылған.
2. Комиссияның құрамы қалалық Мәслихатының сессиясында бекітіледі. Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санында болу керек.
3. Комиссия жұмысын төраға басқарады, төраға болмағанда оның міндеттерін орынбасары орындайды.
4. Комиссия өз қызметінде қолданылып жүрген заңдарын басшылыққа алады және өз қызметін осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
2. Негізгі мақсаттар мен міндеттер
5. Комиссияның мақсаты қала аумағында адамның ыңғайлы, комфорттық және қауіпсіз ететін элементтер мен жұмыстардың кешенін қамтамасыз етуі болып табылады. Осы жұмыстардың кешені көріктендіру объектілері мен элементтерінің ұйымдастыруын, күтіп ұстауын, пайдалануын, жөндеуін және қорғауын мына негізгі бағыттар бойынша қарастырады:

О "Положении о комиссии по вопросам благоустройства города Костаная"
Постановление акимата города Костаная Костанайской области от 11 августа 2003 года № 669. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 2 сентября 2003 года № 2453. Утратило силу постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 10 декабря 2012 года № 2610
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 10.12.2012 № 2610.
В соответствии с пунктом 16 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и "Правилами благоустройства, санитарной очистки территории, содержания, защиты и сноса зеленых насаждений в городе Костанае", утвержденными решением городского маслихата от 13 июня 2003 года, регистрационный номер 2344 акимат города Костаная ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить "Положение о комиссии по вопросам благоустройства города Костаная" (Приложение № 1).
2. Определить Государственное учреждение "Управление коммунального хозяйства и технического надзора города Костаная" (Мальцева Л.П.) - уполномоченным органом по выдачи разрешений на снос, пересадку, обрезку зеленых насаждений в городе Костанае.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня государственной регистрации в органах юстиции.
Аким
Члены акимата
Приложение № 1
к постановлению акимата
города Костаная
от 11 августа 2003 года
№ 669
ПОЛОЖЕНИЕ
о комиссии по вопросам благоустройства города Костаная
Настоящее Положение устанавливает правила организации и осуществления деятельности комиссии по вопросам благоустройства города Костаная.
1. Общие положения
1. Комиссия по вопросам благоустройства города Костаная (далее комиссия) создана на основании постановления акимата города Костаная с целью упорядочения и приведения в соответствие с действующим законодательством действий юридических лиц, независимо от формы собственности, и физических лиц по вопросам благоустройства города Костаная.
2. Состав комиссии утверждается на сессии городского Маслихата. Общее количество членов комиссии должно составлять нечетное число.
3. Работой комиссии руководит председатель, во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
4. Комиссия в своей деятельности руководствуется действующим законодательством и осуществляет свою деятельность в соответствии с настоящим положением.
2. Основные задачи и функции
5. Задачей комиссии является обеспечение комплекса элементов и работ, обеспечивающих удобную, комфортную и безопасную жизнедеятельность человека на территории города. Данный комплекс работ предусматривает организацию, содержание, эксплуатацию, ремонт и охрану объектов и элементов благоустройства по следующим основным направлениям:

1) инженерлік көріктендіру.
2) сыртқы-эстетикалық көріктендіру.
3) санитарлық көріктендіру.
4) көгалдандыру.
6. Комиссия міндеттеріне мыналар жатады:
1) қаланың инженерлік желілері мен ғимараттарын күтіп ұстау және техникалық жағдайы бойынша даулы мәселелерді қарау.
2) сыртқы-эстетикалық көріктендіру объектілерін орнату, күтіп ұстау және өзгерту жөніндегі даулы мәселелерді қарау.
3) тұрғын үй қорының үй жанындағы аумақтарды және тұрғын емес мақсаттағы ғимараттары жанындағы аумақтарды сыртқы-эстетикалық ресімдеу және олардың жағдайы жөніндегі даулы мәселелерді қарау.
4) қаланы санитарлық тазалау айлықтарын өткізу кезінде аумақтарды бекіту жөніндегі даулы мәселелерді қарау.
5) қаланың санитарлық жағдайын жақсарту жөнінде жеке және заңды тұлғалардың ұсыныстарын қарау.
6) Қостанай қаласының жасыл желектерін шығарып тастау, басқа жерге отырғызу, кесу қажеттілігі туралы өтініштерді қарау және қорытындылар беру.
3. Қызметті қамтамасыз ету және жауапкершілік
7. Комиссия отырыстары қажеттілікке орай, өтініштер болса өткізіледі және хаттамамен ресімделеді.
8. Комиссияның өз қызметінде консультацияларды алу мақсатында белгіленген салада арнайы білімі бар мамандарды тартуға құқығы бар.
9. Комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және оған комиссия мүшелерінің қатысқандар санынан дауыс көпшілігі берілген болса қабылданған болып табылады. Дауыстар тең болған жағдайда, комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады. Комиссияның шешімі қорытынды түрде ресімделеді.
10. Комиссия қабылданған шешімдері үшін, оның құрамын бекіткен органы алдында алқалы жауапкершілік атқарады және комиссияның әр мүшесі комиссияның өкілеттіктері бойынша жоғары тұрған лауазымды тұлғаларға есептілі емес.
11. Комиссия қорытындысын заң белгілеген тәртіппен шағымдануға болады.
12. Комиссия төрағасы комиссия жұмысының нәтижелері туралы Мәслихаттың кезекті сессияларында есеп береді.
13. Комиссия хатшысы жұмыс жоспарын, отырыстар тәртібін қалыптастырады, комиссия мүшелерінің өзара іс-әрекетін ұйымдастырады және іс жүргізу үшін жауапты болады. Комиссия хатшысының дауыс беруге құқығы жоқ.

1) инженерное благоустройство.
2) внешне-эстетическое  благоустройство.
3) санитарное благоустройство.
4) озеленение.
6. К функциям комиссии относится:
1) рассмотрение спорных вопросов по содержанию и техническому состоянию инженерных сетей и сооружений города.
2) рассмотрение спорных вопросов по установке, содержанию и изменению объектов внешне-эстетического благоустройства.
3) рассмотрение спорных вопросов по внешне-эстетическому оформлению и состоянию придомовых территорий жилого фонда и территорий при зданиях нежилого назначения.
4) рассмотрение спорных вопросов по закреплению территорий при проведении месячников санитарной очистки города.
5) рассмотрение предложений физических и юридических лиц по улучшению санитарного состояния города
6) рассмотрение заявлений и выдача заключений о необходимости сноса, пересадки, обрезки зеленых насаждений города Костаная.
3. Обеспечение деятельности и ответственность
7. Заседания комиссии проводятся по мере необходимости, при наличии заявлений и оформляются протоколом.
8. Комиссия в своей деятельности в целях получения консультаций вправе привлекать специалистов обладающих специальными знаниями в определенной области.
9. Решение комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от присутствующего количества членов комиссии. В случае равенства голосов, голос председателя комиссии считается решающим. Решение комиссии оформляется в виде заключения.
10. Комиссия за принятые решения несет коллегиальную ответственность перед органом, утвердившим ее состав и каждый член комиссии по полномочиям комиссии не подотчетен вышестоящим должностным лицам.
11. Заключение комиссии может быть обжаловано в установленном законодательством порядке.
12. Председатель комиссии дает отчет об итогах работы комиссии на очередных сессиях Маслихата.
13. Секретарь комиссии формирует план работы, повестку заседаний, организует взаимодействие членов комиссии и отвечает за делопроизводство. Секретарь комиссии не имеет право голоса.