Иттерді, мысықтарды және жыртқыш хайуандарды күтіп-ұстау Ережесін бекіту туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 2003 жылғы 18 шілдедегі № 174 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2003 жылғы 4 тамызда № 2405 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 2009 жылғы 5 қарашадағы № 210 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 05.11.2009 № 210 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңы 6-бабының 1-тармағы 8-тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шiлдедегi № 339 "Ветеринария туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы № 155 "Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы" Кодексiнiң 311 бабының3 бабының 2 тармағына сәйкес және әзiрленген ереженi ескере отырып Қарабалық аудандық мәслихаты ШЕШТI:
1. Иттердi, мысықтарды және жыртқыш хайуандарды күтiп-ұстау Ережесi бекiтiлсiн (қосымша).
Он бесiншi сессия
төрағасы
Аудандық мәслихатты
хатшысы
Қарабалық аудандық
мәслихаты екiншi шақырылған
он бесiншi сессиясының
2003 жылғы 18 шiлдедегi
№ 174 шешiмiмен бекiтiлдi
Иттер, мысықтар және жыртқыш хайуандарды күтiп-ұстау
ЕРЕЖЕСI
1. Елдi мекендерде иттердi тек қана оқшаулау аумақтарда (жақсы қоршалған аулада немесе торлы қорада) немесе байлап ұстау.
2. Жалпы пайдалану орындарында асхана, коридор, басқыш алаңы, төбеде, жер қабатында итпен мысықтарды коммуналдық пәтерлерде тұратындар ұстамайды және пәтерлерде жануарларды ұстауында бекiтiлген Ереженi сақтау.
3. Иттердi оқшау тұрған үйлерден және аумақтардан жалпы аулаға немесе далаға қысқа немесе томағамен шығару. Томағасыз иттердi тек қана қора-қора мал мен табын жанында ұстау, айтақтау кезiнде, аңшылықта, оқу жаттықтыру алаңдарында, арнайы ұйымдармен шапша орындағанда рұқсат етiледi.
4. Иттер (мысықтар) өлуi және аурулары туралы ветеринарлық мекемелерге тез хабарлансын. Ал адамдарды немесе малдарды ит (мысық) тiстеген жағдайда медициналық-ветеринарлық мекемелерге хабарлансын.
5. Ветеринарлық қызметiнiң нұсқауы бойынша иттердi (мысықтарды) құтыруға қарсы және емдеудiң алдын-алу өңдеуiн егу және тексеру үшiн ұсыну.
6. Иттердi сату, сатып алу, сондай-ақ тасымалдау республикамыздың басқа облыстарына барлық көлiк түрлерiмен ветеринарлық куәлiк көп дегенде он екi ай құтыруға қарсы вакцинация өткiзiлгенi туралы белгi бар болғанда рұқсат етiледi (және шығарарда кем дегенде отыз күн).

Об утверждении Правил содержания собак, кошек и хищных животных
Решение маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 18 июля 2003 года № 174. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 4 августа 2003 года № 2405. Утратило силу - Решением маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 5 ноября 2009 года № 210
Сноска. Утратило силу - Решением маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 05.11.2009 № 210.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 8 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года № 148, Законом Республики Казахстан "О Ветеринарии" от 10 июля 2002 года № 339, пунктом 2 статьи 3статьи 311 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" от 30 января 2001 года № 155 и с учетом разработанных правил Карабалыкский районный маслихат      РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила содержания собак, кошек и хищных животных (приложение).
Председатель
пятнадцатой сессии
Секретарь
районного маслихата
Утверждены
решением пятнадцатой сессии
второго созыва Карабалыкского
районного маслихата
от 18 июля 2003 года № 174
Правила
содержания собак, кошек и хищных животных
1. В населенных пунктах содержать собак только на изолированной территории (хорошо огражденных дворах или вольерах) или на привязи.
2. При проживании в коммунальных квартирах не содержать собак и кошек в местах общего пользования (кухни, коридоры, лестничные площадки, чердаки, подвалы) и соблюдать установленные Правила содержания животных в квартирах.
3. Выводить собак из жилых изолированных помещений и территории в общие дворы или на улицу только на коротком поводке или наморднике. Без паводков и намордников разрешается содержать собак только при отарах и гуртах животных, во время натаски, на охоте, на учебных дрессировочных площадках, при оперативном использовании специальными организациями.
4. О заболевании и падеже собаки (кошки) немедленно сообщать в ветеринарные заведения. А в случае укуса собакой (кошкой) людей или животных в медицинские ветеринарные учреждения.
5. По указанию ветеринарной службы представлять собак (кошек) для обследования и прививок против бешенства и лечебных профилактических обработок.
6. Продажа, покупка, а также перевозка собак в другие области республики всеми видами транспорта разрешается при наличии ветеринарного свидетельства с отметкой в нем о проведенной вакцинации против бешенства не более чем за двенадцать месяцев и не менее чем за тридцать дней до вывоза.

7. Иттердi олардың тұқымына қарамастан және көшеде, нарықта, бақшаларда, бульварда, қала көлiгiнде және басқа қоғам орындарында иесiз, сондай-ақ үйсiз мысықтар қаңғыма болып саналады және ұстап алуға жатады.
8. Иттердiң иелерi оларды байлап күтiп-ұстауы мiндеттi және қақпада "Абайла, ит" деген мiндеттi түрде тақпаша болуы керек. Иттердi серуендеуге шыққанда үй жануарлары мен халықтың қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуi қажет.
9. Адамдар мен малдарды тiстеп алған иттер (мысықтар) және басқа жануарлар иелерiне немесе он күн iшiнде карантинмен тексеру үшiн ветеринарлық мекемелерге қаңғыма иттер мен мысықтарды ұстап алу бойынша арнайы бригадаға тез жеткiзiледi. Адамдарды екiншi рет тiстеп алған иттер (мысықтар) күтiп-ұстау Ережесiн сақтамау салдарынан алып қойылады.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы № 155 "Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы" Кодексiнiң 311 бабына сәйкес азаматтарға немесе лауазымды тұлғаларға осы Ереженi бұзғаны үшiн ескерту немесе айыппұл салуға әкелiп соғады.

7. Собаки, независимо от их породы и назначения находящиеся (даже с ошейниками, жетонами и в намордниках) без владельцев на улицах, рынках, в скверах, садах, на бульварах городском транспорте и других общественных местах, а также бездомные кошки считаются бродячими и подлежат отлову.
8. Владельцы собак обязаны содержать их на привязи с обязательной табличкой на воротах "Осторожно, собака". При выгуле собак должна быть обеспечена безопасность населения и домашних животных.
9. Собаки (кошки) и другие животные, покусавшие людей и животных, подлежат немедленной доставке владельцем или специальной бригадой по отлову бродячих собак и кошек в ветеринарные учреждения для осмотра и карантина в течении десять дней. Собаки (кошки), вторично покусавшие людей вследствие несоблюдения Правил их содержания, подлежат изъятию.
Нарушение настоящих правил влечет предупреждение или штраф на граждан или должностных лиц, согласно статьи 311 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" от 30 января 2001 года № 155.