Екiбастұз өңiрiнде өрт сөндiрудi ұйымдастыру туралы
Екібастұз қалалық әкімиятының 2003 жылғы 5 қыркүйектегі N 595/9 қаулысы. Павлодар облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 29 қыркүйекте N 2047 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қаласының әкімдігінің 2007 жылғы 15 наурыздағы N 136/3 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қаласының әкімдігінің 2007 жылғы 15 наурыздағы N 136/3 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы "Өрт қауiпсiздiгi туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" N 19-1 Заңына, Қазақстан Республикасы үкiметiнiң 2002 жылғы 18 шiлдедегi "Өрт сөндiру жөнiндегi жауапкерлiк iс-қимылдарды орындауға қатысатын өртке қарсы қызмет бөлiмшелерi мен өрт сөндiруге тартылған күштер үшiн ұйымдардың аумақтарында өрт сөндiру кезiнде қажеттi күштер мен құралдарды, жанар-жағар май материалдарын, сондай-ақ тамақ өнiмдерiн және демалыс орындарын ұсыну Ережесiн бекiту туралы" N 801 қаулысына, Павлодар облысы әкiмдiгiнiң 2003 жылғы 19 шiлдедегi "Облыс ормандары, жайылмалар мен дала аумақтарындағы өрт қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету туралы" N 129/5 қаулысына сәйкес және үлкен өрттi жою кезiнде жедел басқару, адамдар мен техниканы уақытылы жұмылдыру, Екiбастұз қаласы мен Екiбастұз өңiрi объектiлерiнде мүмкiншiлiк салдарын жедел және бiлiктi бағалау мақсатында қала әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1.Қосымшаға сәйкес Екiбастұз өңiрiнде үлкен өртке қарсы күрес жөнiндегi қалалық жедел штаб құрылсын.
2.Үлкен өртке қарсы күрес бойынша қалалық жедел штаб пен Екiбастұз өңiрiндегi шаруашылықпен айналысатын объектiлермен бiрлесiп өзара iс-қимыл жасау нұсқауы және Екiбастұз қаласының өрт сөндiру гарнизоны өрт сөндiру бөлiмдерiнiң шығу кестесi бекiтiлсiн.
3.Меншiк нысандарына қарамастан кәсiпорындар мен ұйымдар басшыларына:
1)қалалық жедел штаб сұранымы бойынша өртке қарсы Мемлекеттiк қызметiнiң үшiншi Мамандандырылған отрядының билiгiне үлкен өрттi сөндiру үшiн көмекшi және су таситын техниканың, адамдардың қажеттi санын бөлiп отыру;
2)қаланың өрт сөндiру күзетiмен келiсiлген өз нұсқауларын бекiтiп, өрт сөндiрудi ұйымдастыру туралы бұйрықтарды шығару;
3)өрт сөндiру және көмекшi техниканы жауынгерлiк әзiрлiк дайындыққа келтiру жөнiнде ұтымды шаралар қабылдау, өрт сөндiру гидранттарының дайындығын қамтамасыз ету, өрт сөндiру крандарын тиiстi нормаларға сәйкес топтау ұсынылсын.
4.Екiбастұз қаласының үшiншi мамандандырылған отрядына:
1)ауылдық округтердiң өрт сөндiру-техникалық тексеру және табиғи өрттi сөндiру кезiнде күштер мен құрал-жабдықтардың өзара iс-қимылы бойынша практикалық оқулар жүргiзу;
2)өртке қарсы- техникалық станциясының жауынгерлiк әзiрлiк дайындығын тексеру;
3)Екiбастұз өңiрi аумағында үлкен өрт сөндiру үшiн күштер мен құрал-жабдықтарды тартудың жедел жоспарын тексеруi және түзетуi ұсынылсын.
5.Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкiмiнiң орынбасары С.М.Көшiмбаевқа жүктелсiн.
Екiбастұз қаласының
әкiмi
Келiсiлдi:
Екiбастұз қалалық төтенше
жағдайлар жөнiндегi
басқармасының бастығы
Екiбастұз қалалық iшкi iстер
бөлiмiнiң бастығы
Өртке қарсы мемлекеттiк
қызметiнiң үшiншi
мамандандырылған отрядының
бастығы
Екiбастұз қаласы әкiмдiгiнiң
2003 жылғы "5" қыркүйектегі
"Екiбастұз өңiрiнде өрт сөндiрудi
ұйымдастыру туралы"
N 595/9 қаулысымен
бекiтiлдi
Үлкен өртке қарсы күрес бойынша қалалық жедел штаб пен Екiбастұз өңiрiндегi шаруашылықпен айналысатын объектiлермен бiрлесiп өзара iс-қимыл жасау НҰСҚАУЫ
Қаланың жедел штабты уақытылы шақыру және оның тәртiпке салынған жедел жұмысы мақсатында келесi тәртiп белгiленедi:
1. Өрт сөндiру байланыс пунктiнiң диспетчерi өрт және төтенше жағдайлар туралы хабарларды қабылдап, өртке қарсы мемлекеттiк қызметiнiң үшiншi мамандандырылған отрядының бастығына баяндайды, өртке қарсы мемлекеттiк қызметiнiң үшiншi мамандандырылған отрядының жедел тобын шақырады, төтенше жағдайлар жөнiндегi басқармасының кезекшiсiне баяндайды.
2. Қаланың төтенше жағдайлар жөнiндегi басқармасының кезекшi әкiмшiсi төтенше жағдайлар жөнiндегi басқармасының бастығына өрт туралы баяндайды, сонымен бiрге төтенше жағдайлар жөнiндегi басқармасының командалық пунктiнiң кезектен тыс және үздiксiз байланысын қамтамасыз ету үшiн қалааралық телефон станциясына өрт немесе төтенше жағдай туралы хабарлайды.
3. Шұғыл жағдай бойынша өрт сөндiру диспетчерi өрт болған жерге қаланың авариялық қызметтерiн жiбередi.
1) "Екiбастұзсу" мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорны;
2) "Горэлектросеть" ашық акционерлiк қоғамы;
3) қалалық денсаулық сақтау бөлiмi;

Об организации пожаротушения в Экибастузском регионе
Постановление акимата города Экибастуза от 5 сентября 2003 года N 595/9. Зарегистрировано Управлением юстиции Павлодарской области 29 сентября 2003 года за N 2047. Утратило силу постановлением акимата города Экибастуза Павлодарской области от 15 марта 2007 N 136/3
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Экибастуза Павлодарской области от 15 марта 2007 N 136/3.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года N 48 "О пожарной безопасности", Закон РК "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера" N 19-I от 5 июля 1996 года, Постановления Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2002 года N 801 "Об утверждении Правил предоставления при тушении пожаров на территориях организаций необходимых сил и средств, горюче-смазочных материалов, а также продуктов питания и мест отдыха для подразделений противопожарной службы, участвующих в выполнении боевых действий по тушению пожаров и привлеченных к тушению пожаров сил", постановления акимата Павлодарской области N 129/5 от 19 июля 2003 года "Об обеспечении пожарной безопасности лесов, пойменных и степных территорий области" и в целях оперативного руководства при ликвидации крупных пожаров, своевременной мобилизации людей и техники, оперативной и квалифицированной оценки возможных последствий на объектах города Экибастуза и Экибастузского региона, акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать городской оперативный штаб по борьбе с крупными пожарами в Экибастузском регионе согласно приложению.
2. Утвердить инструкцию взаимодействия городского оперативного штаба с объектами хозяйствования в Экибастузском регионе по борьбе с крупными пожарами и расписание выезда пожарных частей гарнизона пожарной охраны города Экибастуза.
3. Рекомендовать руководителям предприятий и организаций, независимо от форм собственности:
1) по запросу городского оперативного штаба выделять в распоряжение третьего Специализированного отряда Государственной противопожарной службы необходимое количество вспомогательной и водовозимой техники, людей для ликвидации крупных пожаров;
2) издать приказы об организации пожаротушения с утверждением своих инструкций, согласованные с пожарной охраной города;
3) принять действенные меры по приведению в боевую готовность имеющейся пожарной и вспомогательной техники, обеспечить готовность пожарных гидрантов, укомплектовать согласно нормам положенности, имеющиеся пожарные краны.
4. Рекомендовать третьему Специализированному отряду города Экибастуза:
1) проводить пожарно-техническое обследование сельских округов и практические учения по взаимодействию сил и средств при тушении природных пожаров;
2) проверку боеготовности пожарно-технических станций;
3) проверять и корректировать оперативный план привлечения сил и средств для тушения крупных пожаров на территории Экибастузского региона.
5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Кошумбаева С.М.
Аким города Экибастуза                     В. Набитовский
Согласовано:
Начальник Экибастузского
городского управления по ЧС                А. Садыков
Начальник Экибастузского
городского отдела внутренних дел           С. Ергебаев
Начальник третьего
специализированного отряда
государственной противопожарной
службы                                     М. Садралин
Утверждено
Постановлением акимата города Экибастуза
от 5 сентября 2003 года N 595/9
"Об организации пожаротушения в
Экибастузском регионе"
ИНСТРУКЦИЯ
взаимодействия городского оперативного штаба по борьбе с крупными пожарами в Экибастузском регионе с объектами хозяйствования
В целях своевременного вызова и обеспечения работы оперативного штаба города устанавливается следующий порядок:
1. Диспетчер пункта связи пожарной охраны принимает сообщение о пожаре или чрезвычайной ситуации и докладывает начальнику 3-Специализированного отряда Государственной противопожарной службы, вызывает оперативную группу 3-Специализированного отряда Государственной противопожарной службы, докладывает дежурному управления по чрезвычайным ситуациям.
2. Дежурный администратор управления по чрезвычайным ситуациям города докладывает о пожаре начальнику управления по чрезвычайным ситуациям города, а также сообщает о пожаре или чрезвычайной ситуации на междугороднюю телефонную станцию для обеспечения внеочередной и бесперебойной связи командного пункта управления по чрезвычайным ситуациям.
3. По оперативной обстановке диспетчер Пожарной охраны высылает к месту пожара аварийные службы города:
1) Государственное коммунальное предприятие "Екибастузсу";
2) Открытое акционерное общество "Горэлектросеть";
3) Городской отдел здравоохранения;

4) Қазақстан Республикасының төтенше жағдайлар Агенттiгi жанындағы 3-әскерилендiрiлген авариялық-құтқару отряды;
5) "Транссервис" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi;
6) өрт сөндiру поезы, НОРПОЖ-3 өртке қарсы қызметiнiң Павлодар отрядының Екiбастұз НОРП-11 станциясы;
7) Екiбастұз қалалық телекоммуникациялар торабы;
8) қалалық iшкi iстер бөлiмi;
9) "Екiбастұз жылуорталығы" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi,
10) Төтенше орнына шұғыл әрекет жасау құрама отрядына кiретiн құралымдар жiберiледi жағдайлар жөнiндегi басқармасының қажеттiлiгi бойынша өрт.
Екiбастұз қаласы әкiмiнiң
2003 жылғы "5" қыркүйектегі
"Екiбастұз өңiрiнде өрт сөндiрудi
ұйымдастыру туралы"
N 593/9 қаулысына
қосымша
Үлкен өртке қарсы күрес бойынша қалалық жедел штабының
ҚҰРАМЫ
1
Көшiмбаев
Серiк Мұқиұлы
- қала әкiмiнiң жедел шаруашылық мәселелерi және коммуналдық сала жөнiндегi орынбасары, жедел штабтың төрағасы;
2
Садықов
Ақан Қабдылұлы
- Екiбастұз қалалық төтенше жағдайлар жөнiндегi басқарманың бастығы, жедел штаб төрағасының орынбасары (келiсiм бойынша);
3
Садралин
Манарбек Мәуиянұлы
- өртке қарсы мемлекеттiк қызметiнiң үшiншi мамандандырылған отрядының бастығы, жедел штаб төрағасының орынбасары (келiсiм бойынша);
Комиссия мүшелерi:
1
Надточих
Геннадий Михайлович
- "Екiбастұзсу" мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорнының директоры;
2
Варнавский
Виктор Иванович
- төтенше жағдайлар жөнiндегi Екiбастұз мемлекеттiк техникалық инспекциясының бастығы;
3
Балтабай
Мейрам Рахатұлы
- тұрғын-коммуналды шаруашылық басқармасының бастығы;
4
Попов
Вячеслав Иванович
- қалалық телекоммуникация торабының директоры (келiсiм бойынша);
5
Ким
Гари Васильевич
- үшiншi әскерилендiрiлген авариялық құтқару отрядының командирi (келiсiм бойынша);
6
Ергебаев Самат Әбдiлхамитұлы
- Екiбастұз қалалық iшкi iстер бөлiмiнiң бастығы (келiсiм бойынша);
7
Тоқжұманов
Аманкелдi Қырымзақұлы
- "Қазақстан Темiр Жолы" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi Павлодар бөлiмшесiнiң Екiбастұз темiржол станциясының бастығы (келiсiм бойынша);
8
Котов
Николай Владимирович
- қалалық денсаулық сақтау бөлiмi бастығының мiндетiн атқарушы (келiсiм бойынша);
9
Федяев
Николай Владимирович
- "Екiбастұз жылуорталығы" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгiнiң директоры (келiсiм бойынша);
10
Христосова
Ирина Александровна
- "Транссервис" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгiнiң директоры (келiсiм бойынша);
11
Ерғалиев
Мырзағали Жылқайдарұлы
- қала әкiмiнiң ауыл шаруашылығы мәселелерi жөнiндегi орынбасары

4) 3-Военизированный аварийно-спасательный отряд при Агенстве чрезвычайных ситуации Республики Казахстан;
5) Товарищество ограниченной ответственностью "Транссервис";
6) Пожарный поезд, ст. Экибастуз НОРП-11 Павлодарского отряда противопожарной службы НОРПОЖ-3;
7) Экибастузский городской узел телекоммуникации;
8) Городской отдел внутренних дел;
9) Товарищество ограниченной ответственностью "Экибастузская теплоэнергоцентраль";
10) Формирования, входящие в сводный отряд экстренного реагирования, высылаются к месту пожара по необходимости управления по Чрезвычайным ситуациям.
Приложение
к постановлению акимата города Экибастуза
от 5 сентября 2003 года N 595/9
"Об организации пожаротушения
в Экибастузском регионе"
СОСТАВ
оперативного штаба по борьбе с крупными пожарами
в Экибастузском регионе
1. Кошумбаев Серик Мукиевич
- заместитель акима города по оперативно-хозяйственным вопросам коммунальной сфере, начальник оперативного штаба;
2. Садыков Акан Кабдулович
- начальник Экибастузского городского управления по чрезвычайным ситуациям, заместитель начальника оперативного штаба (по согласованию);
3. Садралин Манарбек Мауянович
- начальник третьего специализированного отряда государственной противопожарной службы, заместитель начальника оперативного штаба (по согласованию):
Члены комиссии:
1. Надточих Геннадий Михайлович
-директор государственного коммунального предприятия "Екибастузсу";
2. Варнавский Виктор Иванович
- начальник Экибастузской государственной технической инспекции по чрезвычайным ситуациям (по согласованию);
3. Балтабай Мейрам Рахатович.
- начальник управления жилищно-коммунального хозяйства, транспорта и коммуникации;
4. Попов Вячеслав Иванович
- директор Экибастузского городского узла телекоммуникации (по согласованию);
5. Ким Гари Васильевич
- командир третьего военизированного аварийного спасательного отряда (по согласованию);
6. Ергебаев Самат Абдыхамитович
- начальник Экибастузского городского отдела  внутренних дел (по согласованию);
7. Токжуманов Амангельды Кырымзакович
- начальник железнодорожной станции Экибастуз Павлодарского отделения перевозок Товарищество ограниченной ответственности "Казахстан Темир Жолы" (по согласованию);
8. Котов Николай Владимирович
- исполняющий обязанности начальника городского отдела здравоохранения (по согласованию);
9. Федяев Виталий Владимирович
- директор Товарищество ограниченной ответственности "Экибастузская теплоцентраль" (по согласованию);
10. Христосова Ирина Александровна
- директор Товарищество ограниченной ответственности "Транссервис" (по согласованию)
11. Ергалиев Мырзагали Жылкайдарович
- советник акима по сельскохозяйственным вопросам