Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы
Ертіс аудандық әкімиятының 2003 жылғы 21 мамырдағы N 159/3 қаулысы. Павлодар облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 16 маусымда N 1879 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 20 наурыздағы N 95/3 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 20 наурыздағы N 95/3 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Тұрғындарды еңбекпен қамту туралы" Заңының 5, 9 бабы бойынша, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңының 31 бабының 1 тармағының 13) 14) тармақшаларына сәйкес, және мақсаты тобына енетiн тұлғаларды әлеуметтiк қорғау мақсатында аудан әкiмдiгi, ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландыру қағидасы бекiтiлсiн.
2. Қосымшаға сәйкес ауданның жұмыспен қамту бөлiмiнiң тарапынан жолданатын мақсатты топқа енетiн жұмыссыздарды жұмыспен қамту үшiн әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру мақсатында кәсiпорындар мен ұйымдар (барлық меншiк нысандары) тiзбесiн анықтау ауылдық округтерiнiң әкiмдерiне жүктелсiн.
3. әлеуметтiк жұмыс орындарын қаржыландыру жағы жұмыс берушiлер мен аудандық бюджет есебiнен белгiленсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары А.Н.Воронинге жүктелсiн.
Аудан әкiмi
N 159/3 2003 жылдың 21 мамыр
Ертiс ауданы әкiмдiгiнiң
қаулысымен бекiтiлдi
"Әлеуметтiк жұмыс орындарын
ұйымдастыру туралы"
Әлеуметтiк жұмыс орындарын қаржыландыру және ұйымдастыру Қағидасы
Атаулы көмек алатындар және мақсатты топқа кiретiн жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшiн әлеуметтiк жұмыс орындарын қаржыландыру және ұйымдастыру тәртiбiн осы қағида анықтайды, әлеуметтiк жұмыс орнын беретiн ұйымдармен (меншiк нысанына қарамай) есеп айырысу жүйесiн және негiзгi шарттарын реттейдi.
1. Жалпы қағидалар
1. Осы қағидада қолданылатын негiзгi түсiнiктер:
1) Жұмыс орыны ол әлеуметтiк жұмыс орыны, өкiлеттi орындарда тiркелген жұмыссыз азаматтарды жұмысқа орналастыру үшiн жұмыс берушiлерде құрылатын немесе берiлетiн, аудан бюджетiнің қаржы есебiнен, жұмысқа алынғандардың еңбегiн төлеуге жұмыс берушiлердiң шығынын толық немесе жарым-жартылай өтеу арқылы ұйымдастырылады.
2) Мақсатты топтар - ол "Жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен белгiленген топтар, әлеуметтiк көмекке және жұмысқа орналасуға мұқтаж адамдар.
2. Әлеуметтiк жұмыс орындарына орналасқан жұмыссыздарды, қауiпсiздендiру және зейнеттiк қамсыздандыру "Еңбек туралы" Қазақстан Республикасының заң актiлерi бойынша реттеледi.

Об организации социальных рабочих мест
Постановление акимата Иртышского района от 21 мая 2003 года N 159/3. Зарегистрировано Управлением юстиции Павлодарской области 16 июня 2003 года за N 1879. Утратило силу - постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 20 марта 2009 года N 95/3.
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 20 марта 2009 года N 95/3.
В соответствии ст. 5, 9 Закона Республики Казахстан "О занятости населения" подпунктов 13),14) пункта 1 ст.31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" в целях социальной защиты лиц входящих в целевые группы, акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Правила организации и финансирования социальных рабочих мест.
2. Поручить акимам сельских округов определить перечень предприятий и организации (всех форм собственности) организующих социальные рабочие места для трудоустройства в них безработных, входящих в целевые группы и направляемых районным отделом занятости, исходя из расчетов согласно приложения.
3. Установить, что финансирование социальных рабочих мест производится из средств работодателей и районного бюджета.
4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на исполняющего обязанности заместителя акима района Воронина А.Н.
Аким района А. Адамов.
Утверждены
постановлением акимата района
от 21 мая 2003г. N 159/3
"Об организации социальных
рабочих мест"
Правила организации и
финансирования социальных рабочих мест
Настоящие Правила определяют порядок организации и финансирования социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп населения и получателей адресной социальной помощи, регулируют основные условия и систему расчетов с организациями (независимо от форм собственности), которые предоставят социальные рабочие места.
1. Общие положения
1. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) социальное рабочее место рабочее место, создаваемое или предоставляемое работодателями для трудоустройства безработных граждан, зарегистрированных в уполномоченных органах по вопросам занятости с частичной или полной компенсацией затрат работодателя на оплату труда принятых работников за счет средств районного бюджета;
2) целевые группы группы лиц, установленные Законом Республики Казахстан "О занятости", как испытывающие затруднения в трудоустройстве и нуждающиеся в социальной защите.
2. На безработных, трудоустроенных на социальные рабочие места, распространяются законодательные акты Республики Казахстан о труде, пенсионном обеспечении и страховании.

3. Әлеуметтiк жұмыс орындарына жұмысқа орналасу өкiлеттi орындары жолдама беру арқылы iске асырылады.
2. Жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру және әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру тәртiбi
4. Жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшiн кәсiпорындар мен ұйымдарда әлеуметтiк жұмыс орындары құрылады немесе берiледi, осы жұмыс орындарына алынғандардың еңбек ақысы жартылай төлем ақы беру жағдайында шешiледi.
5. Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру кезiнде кәсiпорындардың тiзбесiн анықтағанда екi жақты келiсiмге сәйкес әлеуметтiк жұмыс орындарына алынған жұмыскерлердi әрi қарай үнемi жұмысқа орналастыру үшiн кепiлдеме берген кәсiпорындарға айырықша көңiл бөлiнедi.
6. Жұмыссыздардың келiсiмiмен әлеуметтiк жұмыс орындарына жолдама аудандық өкiлеттi орындарында берiледi.
7. Кәсiпорындар мен ұйымдарда жұмысқа алынған жұмыссыздар жұмыстылық жөнiндегi өкiлеттi орыннан есептен алынады.
8. Қазақстан Республикасының құқықтық актiлерi мен әрекеттелген заңдарына сәйкес әлеуметтiк жұмыс орындарына алынған жұмыскерлердiң еңбек ақысының мөлшерi тағайындалады.
3. Әлеуметтiк жұмыс орындарын қаржыландыру шарты және қаржы көздерi
9. Әлеуметтiк жұмыс орындарын қаржыландыру көзi аудан бюджетi мен жұмыс берушiлердiң қаражаты.
10. Әлеуметтiк жұмыс орнын қаржыландыру "Жұмыспен қамту" бағдарламасы»010 бағдарламасы бойынша "Тұрғындарды жұмыспен қамту" саласында азаматтарды әлеуметтiк қорғау жөнiндегi қосымша шаралар» 103 бағдарламаша арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту: 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Ертіс ауданының әкімиятының 2004 жылғы 24 наурыздағы N 63/3 қаулысымен.
11. Республика бойынша белгiленген төмен еңбек ақыдан жоғары емес, әлеуметтiк жұмыс орындарына орындарына орналастырылған жұмыссыздардың еңбек ақысын төлеуге жұмыс берушiлердiң шығындары белгiленген еңбек ақының 50 процент немесе жарым-жартылай 50 ден 100 % көлемiнде аудан бюджет қаржысынан өтеледi. Есептесу жұмыс берушiлердiң есеп шотына бюджет қаражатын аудару арқылы жасалады.
Ескерту: 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Ертіс ауданының әкімиятының 2004 жылғы 24 наурыздағы N 63/3 қаулысымен.
12. Жұмыстылық жөнiндегi өкiлеттi орын әлеуметтiк жұмыс орындарына алынған жұмыссыздардың еңбектерiн төлеу үшiн компенсация ретiнде жарым-жартылай қаржыландыру негiзiнде жұмыс берушiлермен 12 айға дейінгі мерзімге келiсiм жасайды.
Ескерту: 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Ертіс ауданының әкімиятының 2004 жылғы 24 наурыздағы N 63/3 қаулысымен.

3. Направление для трудоустройства на социальные рабочие места осуществляется уполномоченным органом по вопросам занятости.
2. Порядок организации социальных рабочих мест и трудоустройства
на них безработных
4. Социальные рабочие места для трудоустройства безработных представляются или создаются предприятиями и организациями на условиях частичной оплаты принятых на эти рабочие места работников.
5. При определении перечня предприятий, предпочтение отдается предприятиям и организациям, гарантирующим в дальнейшем постоянное трудоустройство принятых на социальные рабочие места работников согласно двухстороннего договора.
6. Направление безработных на социальные рабочие места осуществляется районным уполномоченным органом по вопросам занятости с их согласия.
7. Принятые предприятиями и организациями на социальные рабочие места безработные снимаются с учета уполномоченного органа по вопросам занятости.
8. Размер оплаты труда принятых на социальные рабочие места работников устанавливается в соответствии с действующими законодательством нормативными и правовыми актами Республики Казахстан.
3. Источники и условия финансирования
социальных рабочих мест
9. Источники финансирования социальных рабочих мест: средства работодателей и районного бюджета.
10. Финансирование социальных рабочих мест из средств районного бюджета осуществляется по программе 010 "Программа занятости" подпрограмме 103 "Дополнительные меры по социальной защите граждан в сфере занятости населения". <*>
11. Расходы работодателей на оплату труда безработных, трудоустроенных на социальные рабочие места, возмещаются из средств местного бюджета в размере от 50 до 100% процентов от установленной заработной платы, но не более установленной по республике минимальной заработной платы. Расчеты производятся путем перечисления бюджетных средств на расчетные счета работодателей. <*>
12. Уполномоченный орган по вопросам занятости заключает с работодателями договор по оказанию услуг на выплату частичной компенсации по оплате труда принятых на социальные рабочие места безработных на срок от 6 до 12 месяцев. <*>
Снсоска: в пунктах 10, 11, 12 внесены изменения постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 24 марта 2004 года N 63/3.
Приложение <*>
к постановлению акимата района