Алматы қаласының аса мұқтажды азаматтарына бiр жолдық материалдық көмек көрсету туралы
Алматы қаласы Әкімшілігінің 2003 жылғы 23 сәуірдегі N 1/257 қаулысы. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2003 жылғы 8 мамырда N 529 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 27 желтоқсандағы N 4/1119 қаулысымен
Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 27.12.2013 N 4/1119 қаулысымен.
Аса мұқтажды азаматтарға бiр жолдық материалдық көмек көрсету жөнiндегi жұмыстарды жетiлдiру және бюджеттiк қаражатты үнемдi пайдалану мақсатында, сонымен қатар Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк жергiлiктi басқару туралы"  Заңының 37-шi бабына сәйкес, Алматы қаласының Әкiмшiлiгi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Алматы қаласында тұратын аса мұқтажды азаматтарға бір жолдық материалдық көмек көрсету тәртібі туралы" Қағида бекітілсін.<*>
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қалалық Әкімшілігінің 2004 жылғы 2 маусымдағы N 3/470 қаулысымен.
2. Қалалық қаржы басқармасы (Қ.Қ.Тәжiбаев) бұл мақсаттарға Алматы қаласының бюджетiнде қарастырылған қаражат шегiнде бiр жолдық материалдық көмек көрсетуге жұмсалатын шығындардың қаржылауын уақытында жүргiзсiн.
3. Алматы қалалық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау Департаментi (А.Ж.Нұрланов):
1) осы қаулының Алматы қалалық Әдiлет Басқармасында заңмен белгiленген тәртiпте тiркеуге алынуын қамтамасыз етсiн;
2) Қағидамен бекiтiлген Алматы қаласының аса мұқтажды азаматтарына бiр жолдық материалдық көмектiң көрсетiлуiн қамтамасыз етсiн;
3) бiр жолдық материалдық көмек көрсетуге бөлiнген бюджеттiк қаражаттың жұмсалуына бақылау жасасын.
4. Алматы қаласы әкiмiнiң 2000 жылы 24 наурыздағы N 301 (Алматы қалалық Әдiлет басқармасында 21.04.2000 жылы N 114 тiркелген, 2000 жылы сәуiр айында "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерiнде жарыққа шыққан) "Алматы қаласының аса мұқтажды азаматтарына бiр жолдық материалдық көмек көрсету туралы" шешiмiнiң күшi жойылған деп танылсын.<*>
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы қалалық Әкімшілігінің 2004 жылғы 2 маусымдағы N 3/470 қаулысымен.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкiмiнiң орынбасары А.Қ.Бижановқа жүктелсiн.
Алматы қаласының Әкімі
Әкiмшiлiк хатшысы
Алматы қаласы Әкімшілігінің
2003 жылы 23 сәуірдегі N 1/257
қаулысымен бекітілген
Алматы қаласында тұратын аса мұқтажды
азаматтарға бір жолдық материалдық
көмек көрсету тәртібі туралы
Қағида <*>

Об оказании единовременной материальной помощи остронуждающимся гражданам города Алматы
Постановление акимата города Алматы N 1/257 от 23 апреля 2003 года. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 8 мая 2003 года за N 529. Утратило силу постановлением акимата города Алматы 27 декабря 2013 года № 4/1119
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы 27.12.2013 № 4/1119.
В целях совершенствования работы по оказанию единовременной материальной помощи остронуждающимся гражданам, экономного расходования бюджетных средств и в соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", акимат города Алматы  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Правила "О порядке оказании единовременной материальной помощи остронуждающимся гражданам, проживающим в городе Алматы".<*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции  постановления Акимата города Алматы N 3/470 от 2 июня 2004 года.
2. Городскому финансовому управлению (Тажибаев К.К.) осуществлять своевременное финансирование расходов, связанных с затратами на оказание единовременной материальной помощи, в пределах сумм, предусмотренных на эти цели в бюджете города Алматы.
3. Департаменту труда, занятости и социальной защиты населения города Алматы (Нурланов А.Ж.):
1) обеспечить регистрацию данного постановления в Управлении юстиции города Алматы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
2) обеспечить оказание единовременной материальной помощи остронуждающимся гражданам города Алматы в соответствии с утвержденными Правилами;<*>
3) осуществлять контроль за расходованием бюджетных средств, выделенных на оказание единовременной материальной помощи.
Сноска. Пункт 3 - с изменениями, внесенными  постановлением  Акимата города Алматы N 3/470 от 2 июня 2004 года.
4. Решение акима города Алматы "Об оказании единовременной материальной помощи остронуждающимся гражданам города Алматы" от 24 марта 2000 года N 301 (зарегистрированное в Управлении юстиции города Алматы за N 114 от 21.04.2000 года,   опубликованное в газетах "Алматы Акшамы" и "Вечерний Алматы" в апреле 2000 года) признать утратившим силу.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Бижанова А.Х.
Аким города Алматы                    В. Храпунов
Секретарь акимата                     К. Тажиева
Утверждено постановлением
акимата города Алматы
от 23 апреля 2003 года N 1/257
ПРАВИЛА
о порядке оказания единовременной материальной
помощи остронуждающимся гражданам,
проживающим в городе Алматы <*>

Ескерту. Атауы жаңа редакцияда - Алматы қалалық Әкімшілігінің 2004 жылғы 2 маусымдағы N 3/470 қаулысымен.
1. Жалпы ереже
1. Бір жолдық материалдық көмек тұрмыстың ауыртпашылығын шеккен (өрт, су тасқыны, табиғат апаты, ауырудың аса ауыр түрлері, тұрмыс деңгейінің төмендігі және тағы басқалары) Алматы қаласында тұратын аса мұқтажды тұрмыс жағдайы төмен Қазақстан Республикасының азаматтарына және оралмандарға көрсетіледі.
2. Бір жолдық материалдық көмек әрбір адамға жылына бір-ақ рет көрсетіледі.
2. Қаржылау көзі
3. Бір жолдық материалдық көмек көрсету қаражаты Алматы Қаласының бюджетінде қарастырылады.
3. Бір жолдық материалдық көмек көрсету тәртібі
4. Бір жолдық материалдық көмек көрсету азаматтың белгіленген үлгіде (қосымша N 1) берілген жазбаша өтінішінің негізінде жүргізіледі. Кейбір жағдайларда өтінішке дәрігерлік мекемеден емделудің қажеттігі туралы анықтама (стационарға жолдама), өрт, апат, қайғылы оқиға туралы актілері және басқа да құжаттар қосымша берілуі тиіс.
5. Өтініш беруші, Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес, өтініште көрсетілген мәліметтердің толық және рас болуына жауапты болып табылады.
6. Материалдық көмек көрсету жөніндегі өтініш қажетті құжаттарымен қоса тұрғылықты жердегі аудандық еңбек және халықты әлеуметтік қорғау орталығына беріледі. Ұсынылған құжаттардың негізінде тұрғылықты жеріне барып өтініш берушінің материалды-тұрмыстық жағдайын тексеру актісі құрастырылады (қосымша N 2). Аталған акт Алматы қалалық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау Департаментіне (әрі қарай - Департамент) бір жолдық материалдық көмек көрсету туралы мәселесін шешуге  ұсынылады. Кейбір жағдайларда аудандық еңбек және халықты әлеуметтік қорғау орталығы (зейнеткерлерге әлеуметтік қызмет көрсету жөніндегі аумақтық орталық) ұсынылған құжаттарға тексеру жүргізуі мүмкін.
7. Департаментпен бір жолдық материалдық көмек көрсету, Алматы қаласының бюджетінде бұл көмектің түріне қарастырылған қаражат шегінде жүргізіледі.
8. Өтінішті қарау нәтижесі түскен күнінен бір айлық мерзімінен кешіктірмей өтініш иесіне хабарланады.
4. Бір жолдық материалдық көмектің мөлшері
9. Бір жолдық материалдық көмек Департамент бастығының бұйрығымен материалды-тұрмыстық жағдайын тексеру актісіне сүйене отырып айлық бес есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
5. Бір жолдық материалдық көмек төлемі
10. Материалдық көмек төлемі "Қазақстан Халық жинақ Банкі" ашық акционерлік қоғамы арқылы өтініш берушілердің дербес шоттарына ақшалай  қаражатты аудару жолымен жүргізіледі.

Сноска. Заголовок - с изменениями, внесенными  постановлением Акимата города Алматы N 3/470 от 2 июня 2004 года.
1. Общие положения
1. Единовременная материальная помощь оказывается остронуждающимся малообеспеченным гражданам Республики Казахстан и оралманам, проживающим в городе Алматы, попавшим в сложную жизненную ситуацию (пожар, наводнение, стихийное бедствие, тяжелые формы заболевания, низкий уровень жизни и другие случаи).
2. Оказание единовременной материальной помощи одному и тому же лицу производится не более одного раза в год.
2. Источник финансирования
3. Средства на оказание единовременной материальной помощи предусматриваются в бюджете города Алматы.
3. Порядок оказания единовременной материальной помощи
4. Оказание единовременной материальной помощи производится на основании письменного заявления гражданина установленного образца (приложение 1). В отдельных случаях к заявлению должны быть приложены справки из медицинского учреждения о необходимости лечения (направления в стационар), акты о пожаре, стихийном бедствии, несчастном случае и другие документы.
5. Заявитель несет ответственность за полноту и достоверность сведений, указанных в заявлении, в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
6. Заявление об оказании материальной помощи с приложением необходимых документов подается в районный центр труда и социальной защиты населения по месту жительства. На основании представленных документов с выездом на место жительства составляется акт обследования материально-бытового положения заявителя (приложение 2). Указанный акт представляется в Департамент труда, занятости и социальной защиты населения города Алматы (далее - Департамент) для решения вопроса об оказании единовременной материальной помощи. В отдельных случаях районный центр труда и социальной защиты населения (территориальный центр по социальному обслуживанию пенсионеров) может осуществить проверку представленных документов.
7. Оказание единовременной материальной помощи осуществляется Департаментом в пределах сумм, предусмотренных бюджетом города Алматы на оказание данного вида помощи.
8. Результат рассмотрения заявления сообщается заявителю не позднее месячного срока со дня его поступления.
4. Размеры единовременной материальной помощи
9. Единовременная материальная помощь оказывается приказом начальника Департамента, исходя из акта обследования материально-бытового положения, в размере до пяти месячных расчетных показателей.
5. Выплата единовременной материальной помощи
10. Выплата материальной помощи осуществляется через открытое акционерное общество "Народный сберегательный банк Казахстана" путем зачисления денежных средств на лицевые счета заявителей.

6. Қаржылау тәртібі
11. Департамент Қалалық қаржы басқармасына, бекітілген кестеге сәйкес, қаржылауға тапсырысты және материалдық көмекті алушылардың тізімін ұсынады.
12. Қалалық қаржы басқармасымен несиелеуді ашу ұсынылған мәліметтерді тексергеннен кейін кесте бойынша жүргізіледі.
Әкімшілік хатшысы
"Алматы қаласында тұратын
аса мұқтажды азаматтарға
бір жолдық материалдық көмек
көрсету туралы" Қағидасына
N 1 қосымша <*>
Ескерту. 1 қосымша өзгерді - Алматы қалалық Әкімшілігінің 2004 жылғы 2 маусымдағы N 3/470 қаулысымен.
_____________аудандық еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
орталығының бастығы
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
өтініш берушінің аты-жөні
Мекен-жайы ___________________
________________________ауданы
тел___________ СТН____________
Жеке басы куәлігінің N________
зейнетақылық куәлік___________
Халық Банкінің филиалы________
дербес шотының N _____________
ӨТІНІШ
Сіздің маған (менің отбасыма)_____________________
___________________________________________________
___________________________________________________
___________________________________________________
байланысты бір жолдық материалдық көмек
көрсетуіңізді сұраймын.
Отбасым ________ адамнан тұрады.
Мынадай табысым бар:
1. зейнетақы (жәрдемақы) _______ теңге
2. арнайы мемлекеттік жәрдемақы ______ теңге
3. арнайы қалалық жәрдемақы ________ теңге
4. жалақы _______ теңге
5. басқа табыс ________ теңге
Өтінішке қосымша: _________________________________
_______________________________________ тапсырамын.
Жалған ақпарат пен күмәнді (жасанды) құжаттарды
ұсынғаным үшін жауапқа тартылатыным туралы ескерту
жасалды.
"___" ___________ ____ жылы   _____________________
дата                  өтініш берушінің қолы
"Алматы қаласында тұратын
аса мұқтажды азаматтарға
бір жолдық материалдық көмек
көрсету туралы" Қағидасына
N 2 қосымша
Ескерту. 2 қосымша өзгерді - Алматы қалалық Әкімшілігінің 2004 жылғы 2 маусымдағы N 3/470 қаулысымен.
Азаматтың материалды-тұрмыстық жағдайын тексеру
АКТІСІ
"___"___________ _____ жылы
Аты-жөні__________________________________________
__________________________________________________
__________________________________________________
(мекен жайы, телефон, аудан)
__________________________________________________
туған жылы, жеке бас куәлігінің (ораламандарға -
мәртебесін растайтын құжат)
______________________________
зейнетақы кітапшасының N
__________________________________________________
мүгедектік тобы; санаты: жеткен жасы бойынша,
мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылған
жағдайы бойынша зейнетақы жәрдемақы алушы, Ұлы Отан
соғысының мүгедегі, көп балалы ана және т.б.
__________________________________________________
банк филиалы          дербес шоты           СНТ
Арыз берушінің өтініші ___________________________
__________________________________________________
(мұқтаждығы)
Зейнетақы жәрдемақы мөлшері теңге
Арнайы мемлекеттік қалалық жәрдемақы мөлшері теңге
Барлығы теңге
Отбасының құрамы адам
Бірге тұратындар__________________________________
(туыстық қатысы, аты-жөні, туған
__________________________________________________
жылы,табысы)
__________________________________________________
__________________________________________________
__________________________________________________
__________________________________________________
Тұрғын үй жәрдемақысының мөлшері теңге
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек мөлшері теңге
Отбасының жиынтық табысы теңге
Жан басына шаққандағы орташа теңге
Азаматтың тұрмыс
жағдайы __________________________________________
Бөлме саны, жалпы тұрғын көлемі
Суды есептеуіш құралдары _________________________
Отын түрі______________________________
Коммуналдық қызмет төлемдерінің сомасы____________
Коммуналдық қызмет қарыздарының бар-жоқтығы_______
Жұмыспен қамту орталығының мәліметтері____________
__________________________________________________
Материалдық көмек алуға __________________________
__________________________________________________
(мұқтаждығы немесе мұқтаж еместігі)
Аудандық еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
орталығының бастығы ______________________________
қолы            Аты-жөні
Зейнеткерлерге қызмет көрсету жөніндегі аумақтық
Орталығының директоры ____________________________
қолы            Аты-жөні
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі жұмыскер ______________
қолы   Аты-жөні
М.О.

6. Порядок финансирования
11. Департамент представляет в Городское финансовое управление заявку на финансирование, согласно установленному графику, и списки получателей материальной помощи.
12. Открытие кредитов Городским финансовым управлением производится согласно графику после проверки представленных сведений.
Секретарь акимата            К.Тажиева
Приложение 1
к Правилам "О порядке оказания
единовременной материальной
помощи остронуждающимся
гражданам, проживающим в
городе Алматы" <*>
Сноска. Приложение 1 - с изменениями, внесеннымипостановлением Акимата города Алматы N 3/470 от 2 июня 2004 года
Начальнику ______________________
районного центра труда и
социальной защиты населения
_________________________________
от_______________________________
фамилия, имя, отчество заявителя
домашний адрес___________________
_________________________________
____________________________район
тел. _________ РНН_______________
N удостоверение личности___________
пенсионное удостоверение_________
Филиал Народного Банка___________
лицевой счет_____________________
Заявление
Прошу Вас оказать мне (моей семье) единовременную
материальную помощь, в связи с тем, что
_______________________________________________________
_______________________________________________________
_______________________________________________________
Моя семья состоит из ______ человек.
Имею следующий доход:
1. пенсия (пособие)   _____________ тенге
2. специальное государственное пособие________________тенге
3. специальное городское пособие      ________________тенге
4. заработная плата _______________ тенге
5. иные доходы ____________________ тенге
К заявлению прилагаю:__________________________________
____________________________________________________________
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
"____" _________________года __________________
дата                подпись заявителя
Приложение 2
к Правилам "О порядке оказания
единовременной материальной
помощи остронуждающимся
гражданам, проживающим в
городе Алматы" <*>
Сноска. Приложение 2 - с изменениями, внесенными  постановлением Акимата города Алматы N 3/470 от 2 июня 2004 года
АКТ
обследования материально-бытового положения гражданина
"____"_________________года
Фамилия, имя, отчество_________________________________________
_______________________________________________________________
(адрес проживания, телефон, район)
_______________________________________________________________
год рождения, удостоверения личности, (для оралманов - документа,
подтверждающего его статус), ___________________________________
N пенсионного удостоверения
_______________________________________________________________
группа инвалидности; категория: получатель пенсии (пособия) по
возрасту, по инвалидности, по случаю потери кормильца, инвалид
Великой Отечественной войны, многодетная мать и другие
_______________________________________________________________
филиал банка                          лицевой счет
_______________________________________________________________
регистрационный номер налогоплательщика
Просьба заявителя  ____________________________________________
_______________________________________________________________
(в чем нуждается)
Размер пенсии (пособия)_________тенге
Размер специального государственного (городского) пособия
___________ тенге.
Итого ______________тенге
Состав семьи__________ человек
Вместе с ним (ней) проживают_______________________________
(вид родства, фамилия, имя, отчество, год рождения, доход)
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Размер жилищной помощи___________тенге
Размер государственной адресной социальной помощи
____________________ тенге
Общий доход семьи __________________________тенге
Среднедушевой доход ________________________тенге
Условия проживания гражданина_________________________________
количество комнат, жилая площадь
Приборы учета воды_________________________
Вид топлива _______________________________
Сумма оплаты за коммунальные услуги____________________________
Наличие долга за коммунальные услуги __________________________
Сведения центра занятости _____________________________________
_______________________________________________________________
В материальной помощи__________________________________________
_______________________________________________________________
(в чем нуждается или не нуждается)
Начальник районного центра труда и социальной защиты населения
_______________________________________________________________
подпись                        фамилия, имя, отчество
Директор Территориального центра по обслуживанию пенсионеров
_______________________________________________________________
подпись                  фамилия, имя, отчество
Специалист по социальной работе________________________________
подпись
_______________________________________________________________
фамилия, имя, отчество
М.П.