Әскери мiндеттiлер мен азаматтарды әскери қызметке шақыру кезiнде оларды медициналық куәландыру үшiн қалалық тұрақты медициналық комиссия құру туралы
Алматы қаласы Әкімшілігінің 2003 жылғы 12 мамырдағы N 2/287 қаулысы. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2003 жылғы 13 маусымда N 533 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 7 наурыздағы N 1/200 қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2002 жылдың 29 қаңтарындағы "Қарулы күштердi реформалау мәселесi бойынша Қазақстан Республикасының заң шығарушы бiрқатар актiлерiне қосымшалар мен өзгерiстер енгiзу туралы" N 287-II  Заңын iс жүзiне асыру мақсатында және Қазақстан Республикасының 1993 жылдың 19 қаңтарындағы "Жалпы әскери мiндет пен әскери қызмет туралы" N 1897-II  Заңына сәйкес, Алматы қаласының Әкiмшiлiгi, ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Алматы қаласының Әскери комиссары (Б.А. Мұхаметжановқа) мен Алматы қаласы Денсаулық сақтау департаментiнiң бастығы (В.Н. Девяткоға) әскер қатарына шақырылушы азаматтар мен әскери мiндеттiлердi медициналық куәландыру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру үшiн қалалық тұрақты жұмыс iстеушi комиссия құрылсын.
2. Тұрақты жұмыс iстеушi қалалық шақыру комиссиясының Ережесi бекiтiлсiн (сосын Ереже мәтiнi бойыншa), N 1 қосымша.
3. Тұрақты жұмыс iстеушi қалалық шақыру комиссиясының штаттық кестесi бекiтiлсiн (N 2 қосымша).
4. Алматы қаласы Денсаулық сақтау департаментiнiң бастығы (В.Н. Девяткоға):
1) Ережеге сәйкес әскер қатарына шақырылушы азаматтар мен әскери мiндеттiлердi медициналық куәландыру бойынша тұрақты жұмыс iстеушi комиссия жұмысы ұйымдастырылсын;
2) қалалық медициналық комиссия жұмысына қатысушы дәрiгерлер Алматы қаласының әскери комиссары келiсiмi бойынша тұрақты жұмыс iстеушi комиссия құрамына енгiзiлсiн;
3) қалалық тұрақты медициналық комиссия медициналық шаруашылық құрал жабдықтарымен және дәрi дәрмек, бұйымдармен қамтамасыз етiлсiн (N 3 қосымша);
4) медициналық куәландыру Алматы қаласы, Сейфулин көшесi N 183 "б" үйiндегi жинастыру пунктi базасында жүргiзiлсiн.
5. Алматы қаласының әскери комиссары (Б.А. Мұхаметжановқа):
* қалалық тұрақты медициналық комиссияның төрағасы болып, әскери комиссариаттың медициналық қызмет дәрiгерi офицер тағайындалсын;
қалалық жинастыру пунктiнiң ғимаратында қалалық тұрақты медициналық комиссия жұмысы мен дәрiгер мамандарды орналастыру үшiн қызметтiк үй жайы дайындалсын.
6. Алматы қаласы Әкiмшiлiгiнiң 2003 жылдың 24 ақпанындағы "Әскери мiндеттiлер мен азаматтарды әскери қызметке шақыру кезiнде оларды медициналық куәландыру үшiн қалалық тұрақты медициналық комиссия құру туралы" N 1/109 қаулысының күшi жойылды деп саналсын.

О создании постоянно действующей городской медицинской комиссии по медицинскому освидетельствованию военнообязанных и граждан при призыве их на военную службу
Постановление Акимата города Алматы N 2/287 от 12 мая 2003 года. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 13 июня 2003 года за N 533. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 7 марта 2006 года N 1/200
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 19 января 1993 года N 1897-ХII "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" и в целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 29 января 2002 года N 287-II "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам реформирования Вооруженных Сил", акимат города Алматы  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Военному комиссару города Алматы (Б. Мухамеджанов) и начальнику Департамента здравоохранения города Алматы (В. Девятко) создать постоянно действующую городскую призывную медицинскую комиссию для организации работы по медицинскому освидетельствованию военнообязанных и граждан, подлежащих призыву.
2. Утвердить Положение о постоянно действующей городской призывной комиссии (далее по тексту Положение), приложение 1.
3. Утвердить штатное расписание постоянно действующей городской призывной медицинской комиссии (приложение 2).
4. Начальнику Департамента здравоохранения города Алматы (В. Девятко):
1) организовать работу постоянно действующей городской комиссии по медицинскому освидетельствованию военнообязанных и призывников в соответствии с Положением;
2) включить в состав постоянно действующей городской призывной медицинской комиссии по согласованию с военным комиссаром города Алматы, врачей, участвующих в работе медицинской комиссии;
3) укомплектовать постоянно действующую городскую призывную медицинскую комиссию инструментарием, медикаментами и медицинским хозяйственным имуществом (приложение 3);
4) проводить медицинское освидетельствование на базе городского сборного пункта по адресу: г. Алматы, ул. Сейфулина, N 183 "б".
5. Военному комиссару города Алматы (Б. Мухамеджанов):
1) назначить председателем постоянно действующей городской призывной комиссии врача (офицера медицинской службы) военного комиссариата;
2) подготовить служебные помещения в здании городского сборного пункта для размещения врачей специалистов и работы постоянно действующей городской призывной медицинской комиссии.
6. Постановление акимата города Алматы от 24 февраля 2003 года N 1\109 "О создании постоянно действующей городской медицинской комиссии по медицинскому освидетельствованию военнообязанных и граждан при призыве их на военную службу" признать утратившим силу.

7. Осы қаулының орындалуын қадағалау Алматы қаласы Әкiмiнiң орынбасары А. Мурзинге жүктелсiн.
Алматы қаласының
Әкiмi
Әкiмшiлiк хатшысы
Алматы қаласы Әкiмшiлiгiнiң
2003ж. "12" мамырдағы
"Әскери мiндеттiлер мен азаматтарды әскери
қызметке шақыру кезiнде оларды медициналық
куәландыру үшiн қалалық тұрақты медициналық
комиссия құру туралы" N 2/287 қаулысына
N 1 қосымша
Қалалық тұрақты жұмыс iстеушi медициналық
шақыру комиссиясының
ЕРЕЖЕСI 1. ЖАЛПЫ ЕРЕЖЕЛЕР
1. Қалалық тұрақты жұмыс iстеушi медициналық шақыру комиссиясы Қазақстан Республикасының 2002 жылдың 29 қаңтарындағы "Әскери қызмет пен жалпы әскери мiндет туралы"  Заңына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы" N 287-II Заңының 35 бабының 1 тармағы негiзiнде құрылады, оның мақсаты:
жастарды Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiнде қызмет етуге, iшкi iстер Министрлiгiнiң iшкi әскерлер қызметiне, төтенше жағдай Агентствосының бөлiмшелерiне, ұлттық қауiпсiздiк Комитетiнiң шекаралық қызметiне шақырылулары кезiндегi дайындық пен оқу орындарына кандидаттарды таңдауда медициналық куәландыру.
2003-2005 жылдары Алматы қаласының әскер қатарына шақырылуға шейiнгi жастарын, жасөспiрiмдер мен мектеп жасындағы балаларды еңбекке жарамды ету мен сауықтыру бағдарламасын жүзеге асыру.
2. Қалалық медициналық тұрақты жұмыс iстеушi медициналық комиссия өз жұмысын ұйымдастыруда Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау Министрлiгi мен Қазақстан республикасының қорғаныс Министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiнiң Бас штабы бастығының бұйрықтары мен директиваларын басшылыққа алады.
2. Қалалық тұрақты жұмыс iстеушi медициналық
шақыру комиссиясының мiндеттерi
1. Қалалық тұрақты жұмыс iстеушi медициналық шақыру комиссиясының негiзгi мiндеттерi болып саналады:
1) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi қатарына жедел әскери қызметке шақырылушылар мен әскери оқу орындарына кандидат азаматтардың медициналық куәландыруын жүргiзу;
2) әскери мiндеттi тұлғалар мен келiсiм шартпен қызметтегi тұлғаларды медициналық куәландыру;
3) аудандық шақыру комиссиясымен бейбiт уақытта әскери қызметке жарамайтын, әскери уақытта саптық қызметке жарамды деп танылғандар мен әскери есептен шығарылу себептi жарамсыз деп танылған және денсаулық жағдайы бойынша мерзiмi ұзартылған әскер қатарына шақырылушылардың медициналық - бақылауын жүргiзу;
4) әскер қатарына шақырылуға шейiнгi жастардың емдеу сауықтыру жұмыстарын ұйымдастыруда аудандық әскери комитеттiң медициналық комиссиясына көмек көрсету. Олардың шақырылуы  мен тiркеп жазылуы кезiндегi медициналық куәландыруды жүргiзу;

7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы А. Мурзина.
Аким города Алматы                          В. Храпунов
Секретарь акимата                           К. Тажиева
Приложение 1
к постановлению акимата
города Алматы
"О создании постоянно
действующей городской
медицинской комиссии по
медицинскому освидетельствованию
военнообязанных и граждан при
призыве их на военную службу"
от 12 мая 2003г. N 2/287
ПОЛОЖЕНИЕ
о постоянно действующей городской
призывной медицинской комиссии
1. ОБЩИЕ ПОЛОЖЕНИЯ
1. Постоянно действующая городская призывная медицинская комиссия создается на основании  Закона  Республики Казахстан "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" с изменениями в статью 35 пункт 1 от 29 января 2002 года N 287 в целях:
медицинского освидетельствования и подготовки призыва молодежи на срочную военную службу в Вооруженные Силы Республики Казахстан, внутренние войска Министерства внутренних дел, части Агентства чрезвычайных ситуаций, пограничную службу Комитета национальной безопасности и кандидатов на обучение в военно-учебные заведения;
реализации программы оздоровления и реабилитации детей школьного и подросткового возраста, допризывной молодежи г.Алматы на 2003-2005 годы.
2. В своей деятельности при организации работы постоянно действующая городская медицинская комиссия руководствуется законодательством Республики Казахстан, приказами и директивами Министерства здравоохранения Республики Казахстан и Министерства обороны Республики Казахстан, начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
2. ЗАДАЧИ ПОСТОЯННО ДЕЙСТВУЮЩЕЙ ГОРОДСКОЙ ПРИЗЫВНОЙ
МЕДИЦИНСКОЙ КОМИССИИ
1. Основными задачами постоянно действующей городской медицинской комиссии являются:
1) проведение медицинского освидетельствования граждан, призываемых на срочную военную службу в ряды Вооруженных Сил Республики Казахстан, а также кандидатов на обучение в военно-учебные заведения;
2) медицинское освидетельствование военнообязанных и лиц контрактной службы;
3) проведение контрольно-медицинского освидетельствования призывников, признанных районными призывными комиссиями: не годен к военной службе в мирное время, годен к нестроевой службе в военное время, негоден к военной службе с исключением с воинского учета и получивших отсрочку по состоянию здоровья;
4) оказание помощи медицинским комиссиям военкоматов района в организации лечебно-оздоровительной работы с допризывной молодежью и призывниками в проведении медицинского освидетельствования при их приписке и призыве;

5) Алматы қаласының емдеу профилактикалық мекемелерiнiң базасында әскер қатарына шақырылушылар мен әскер қатарына шақырылуға шейiнгiлердiң емi мен медициналық тексерiлулерiн ұйымдастыру;
6) Жас солдаттардың денсаулық жағдайына байланысты әскерден қайтарылу жағдайын тексеру, қайтарылу себебiн талдау мен оларды жою бойынша шараларды анықтау;
7) мүдделi ведомстволармен бiрiге отырып, әскер қатарына шақырылушылардың денсаулығын қорғау, олардың демалысы мен еңбек жағдайларын жақсарту бойынша ұсыныстар жасау.
3. Қалалық тұрақты жұмыс iстеушi медициналық
шақыру комиссиясының ұйымдастырушылық
құрылымы
1. Қалалық тұрақты жұмыс iстеушi медициналық шақыру комиссиясының құрамына енгiзiледi:
1) Қазақстан Республикасының қорғаныс Министрлiгiнiң 1995 жылдың 28 наурызындағы N 61 бұйрығына сәйкес, дәрiгер мамандар: хирург, терапевт, невропатолог, психиатр, окулист, стоматолог, фтизиатр, отоларинголог, дерматовенеролог және хатшы (орта медициналық қызметкер);
2) шақыру кезiнде дәрiгер мамандар мен орта медициналық қызметкерлердiң жұмысына медициналық комиссияның төрағасы басшылық жасайды;
3) қалалық тұрақты жұмыс iстеушi медициналық шақыру комиссиясының дербес құрамын Алматы қаласының денсаулық сақтау департаментiнiң бастығы Алматы қаласы мен Алматы облысының әскери комиссарының  келiсiмi бойынша бұйрықпен бекiтедi.
2. Қалалық тұрақты жұмыс iстеушi медициналық комиссия Алматы қаласының денсаулық сақтау департаментi жанынан құрылады және үнемi Алматы қаласы мен Алматы облысының әскери комиссариаты мен Алматы қаласы Денсаулық сақтау департаментiнiң келiсе отырып бекiткен жоспарға сәйкес жұмыс iстейдi. Қосымша құрылым ретiнде тұрақты түрде жиналу пунктiнде орналасады.
Алматы қаласы мен Алматы облысының қалалық жинақтау пунктiнде комиссия толық құрамымен медициналық куәландыруды жүргiзедi.
Әскер қатарына шақырылу кезеңдерi арасында:
1) аудандық әскери комитеттерге барған кезде дәрiгер мамандарға емдеу-сауықтыру жұмыстарын ұйымдастыруда көмек көрсетедi;
2) аудандық, қалалық әскери комитеттердiң жолдамалары бойынша Алматы қаласының емдеу профилактикалық мекемелерiнiң базасында әскер қатарына шақырылушылардың консультативтiк қабылдауын жүргiзедi және олардың тексерулiлерi мен емделуiн ұйымдастырады.
3) әрбiр кезең бойы ұсыныстармен, тұжырымдармен шақыру комиссиясы жұмысының талдауын жүргiзедi.
3. Мамандар мен орта медициналық қызметкерлер Алматы қаласының денсаулық сақтау департаментiнiң бастығы мен Алматы қаласы мен Алматы облысының әскери комиссариатының медициналық комиссиясының төрағасына бағынады.

5) организация медицинского обследования и лечения допризывников и призывников на базах лечебно-профилактических организаций города Алматы и оценка их эффективности;
6) расследование случаев возврата из войск по состоянию здоровья молодых солдат, анализ причин возврата, определение мер по их устранению;
7) разработка совместно с заинтересованными ведомствами предложений по охране здоровья призывников, улучшению условий их труда и отдыха.
3. ОРГАНИЗАЦИОННАЯ СТРУКТУРА ПОСТОЯННО ДЕЙСТВУЮЩЕЙ
ГОРОДСКОЙ ПРИЗЫВНОЙ МЕДИЦИНСКОЙ КОМИССИИ
1. В состав постоянно действующей городской медицинской комиссии включаются:
1) врачи специалисты в соответствии с приказом Министерства обороны Республики Казахстан от 28 марта 1995 года N 61: хирург, терапевт, невропатолог, психиатр, окулист, стоматолог, фтизиатр, отоларинголог, дерматовенеролог и секретарь (средний медицинский работник);
2) непосредственное руководство работы врачей-специалистов и среднего медицинского персонала при призыве осуществляет председатель медицинской комиссии;
3) персональный состав постоянно действующей городской медицинской комиссии утверждается приказом начальника Департаментом здравоохранения города Алматы по согласованию с военным комиссаром города Алматы.
2. Постоянно действующая городская призывная медицинская комиссия создается при Департаменте здравоохранения города Алматы и работает на постоянной основе в соответствии с планом, утвержденным военным комиссариатом города Алматы и согласованным с Департаментом здравоохранения города Алматы, как структурное дополнительное подразделение и находится на постоянной основе при городском сборном пункте.
Комиссия в полном составе проводит медицинское освидетельствование на городском сборном пункте военного комиссариата города Алматы.
В период между призывами:
1) оказывает помощь врачам-специалистам в организации лечебно-оздоровительной работы при выездах в райвоенкоматы;
2) организует медицинское обследование и лечение допризывников и призывников на базах лечебно-профилактических организаций города Алматы.
3) проводит анализ работы призывной комиссии за каждый период призыва с выводами и предложениями.
3. Специалисты и средний медперсонал подчиняются начальнику Департамента здравоохранения города Алматы и председателю медицинской комиссии военного комиссариата города Алматы.

4. Үнемi жұмыс iстеушi қалалық шақыру медициналық комиссиясының құрамындағы орта медициналық қызметкерлер мен маман дәрiгерлер үшiн комиссия негiзгi жұмыс орыны болып саналады және кәсiби стажы мен жалпы жұмыс стажына енгiзiледi. Комиссия мүшелерiне Қазақстан Республикасы заңдарымен анықталған әлеуметтiк кепiлдемелiк пен құқық таралады.
4. Қалалық тұрақты жұмыс iстеушi медициналық
шақыру комиссиясының құқығы
1) Әскер қатарына шақырылушыларды медициналық куәландыру мәселесiн жетiлдiру бойынша денсаулық сақтау ұйымдарының өкiмдерi мен бұйрықтарының жобасына ұсыныстар дайындайды.
2) Қаланың емдеу-профилактикалық мекемелерiнде әскер қатарына шақырылушы тұлғаларға көрсетiлетiн медициналық көмек жағдайын талдау, зертеу.
3) Алматы қаласы Денсаулық сақтау департаментi жанындағы қалалық тұрақты жұмыс iстеушi медициналық шақыру комиссиясының аудандық әскер комитеттердегi дәрiгерлiк комиссия шешiмiн қайта қарауға құқығы бар.  Алматы қаласының әскери комитетi жанындағы қалалық тұрақты жұмыс iстеушi медициналық шақыру комиссиясының әскер қатарына шақырылушыны медициналық куәландыру мәселесi бойынша шешiмi түпкiлiктi боп саналады және тек Қазақстан Республикасы заңдарының бекiтiлген тәртiбiнде ғана қайта қаралады.
4) Еңбек тәртiбiн бұзғаны үшiн тәртiпке шақырылу жауапшылығы бойынша ұсыныстар енгiзедi. Әскер қатарына шақырылушыларды медициналық куәландыру бойынша үлгiлi жұмысы үшiн аудандық әскери комитеттердiң қалалық медициналық шақыру комиссиясының қызметкерлерiн көтермелеу туралы Алматы облысы мен Алматы қаласының әскери комитетi мен денсаулық сақтау ұйымдарына ұсыныстар жасауға.
5) Әскер қатарына шақырылу жасындағы тұлғаны тексеру мен емделуге берiлген жолдама бойынша қаланың емдеу профилактикалық мекемелерi меншiктiк түрiне қарамастан орындауға тиiстi.
5. Қалалық тұрақты жұмыс iстеушi медициналық
шақыру комиссиясын қаржыландыру
Қалалық тұрақты жұмыс iстеушi медициналық шақыру комиссиясының дәрiгер мамандары мен орта медициналық қызметкерлерiнiң еңбек ақысын төлеу бойынша қаржыландыру Қазақстан Республикасының "Әскери қызмет және жалпы әскери мiндет туралы"  Заңының 35 бабының 1 пунктiне сәйкес жүргiзiледi.
Әкiмшiлiк хатшысы
Алматы қаласы Әкiмшiлiгiнiң
2003ж. "12" мамырдағы
"Әскери мiндеттiлер мен азаматтарды әскери
қызметке шақыру кезiнде оларды медициналық
куәландыру үшiн қалалық тұрақты медициналық
комиссия құру туралы" N 2/287 қаулысына
N 2 қосымша
Қалалық тұрақты жұмыс iстеушi медициналық
комиссияның штаттық кестесi

4. Для врачей специалистов и среднего медперсонала работа в составе постоянно действующей городской призывной медицинской комиссии является основным местом работы и идет в счет общего и профессионального стажа. На членов комиссии распространяются все социальные гарантии и права определенные законами Республики Казахстан.
Свою практическую деятельность врачи-специалисты и средний медперсонал осуществляют на основе обязанностей утвержденных военным комиссариатом и Департаментом здравоохранения города Алматы.
Оформление трудовых отношений и разрешение возникающих споров осуществляется в порядке установленном трудовым законодательством Республики Казахстан.
4. ПРАВА ПОСТОЯННО ДЕЙСТВУЮЩЕЙ ГОРОДСКОЙ
ПРИЗЫВНОЙ МЕДИЦИНСКОЙ КОМИССИИ
1) Готовить предложения в проекты приказов, распоряжений органов здравоохранения по вопросам совершенствования медицинского освидетельствования призывников.
2) Изучать, анализировать состояние медицинской помощи лиц призывного возраста в лечебно-профилактических учреждениях города.
3) Постоянно действующая городская призывная медицинская комиссия при Департаменте здравоохранения города Алматы имеет право пересматривать решение врачебной комиссии при райвоенкоматах. Решение постоянно действующей призывной медицинской комиссии при военном комиссариате города Алматы по вопросам медицинского освидетельствования призывников является окончательным и может быть пересмотрено в установленном Законодательством Республики Казахстан порядке.
4) Вносить на рассмотрение органов здравоохранения и военного комиссариата города   Алматы предложения по поощрению медицинских работников городской призывной комиссии, районных военкоматов за образцовую работу по медицинскому освидетельствованию призывников и вносить предложения по привлечению к дисциплинарной ответственности за нарушение трудовой дисциплины.
5) Направление лиц призывного возраста на обследование и лечение в лечебно-профилактические учреждения города, независимо от их ведомственного подчинения, является обязательным для исполнения.
5. ФИНАНСИРОВАНИЕ ПОСТОЯННО ДЕЙСТВУЮЩЕЙ
ГОРОДСКОЙ ПРИЗЫВНОЙ МЕДИЦИНСКОЙ КОМИССИИ
Финансирование постоянно действующей городской медицинской комиссии по оплате труда врачей специалистов и среднего медперсонала производится в соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" статья 35 пункт 1.
Секретарь Акимата                  К. Тажиева
Приложение 2
к постановлению Акимата
города Алматы
"О создании постоянно
действующей городской
медицинской комиссии по
медицинскому освидетельствованию
военнообязанных и граждан при
призыве их на военную службу"
от 12 мая 2003 г. N 2/287
Штатное расписание постоянно действующей
городской призывной медицинской комиссии:

1. Комиссия төрағасы -  әскери комиссариаттың
медициналық қызметiнiң
офицерi
2. Дәрiгер - хирург             1 ставка
3. Дәрiгер - терапевт           1 ставка
4. Дәрiгер - невропатолог       1 ставка
5. Дәрiгер - психиатр           1 ставка
6. Дәрiгер - окулист            1 ставка
7. Дәрiгер - стоматолог         1 ставка
8. Дәрiгер - фтизиатр           1 ставка
9. Дәрiгер - отоларинголог      1 ставка
10.Дәрiгер - дерматовенеролог   1 ставка
11.Комиссия - хатшысы
(орта медициналық қызметкер)    1 ставка
Тұрақты жұмыс iстеушi медициналық комиссияның 10 маманына аударылатын еңбек ақы қоры 149, 1 мың теңге құрады.
Жылдық еңбек ақы қоры 1789 мың теңге құрады.
Әкiмшiлiк хатшысы
Алматы қаласы Әкiмшiлiгiнiң
2003ж. "12" мамырдағы
"Әскери мiндеттiлер мен азаматтарды әскери
қызметке шақыру кезiнде оларды медициналық
куәландыру үшiн қалалық тұрақты медициналық
комиссия құру туралы" N 2/287 қаулысына
N 2 қосымша
Қалалық тұрақты жұмыс iстеушi медициналық комиссиясын дәрi дәрмекпен, медициналық құрал сайманмен және шаруашылық шаруашылық мүлiктерiмен жабдықтау:
Адам денесiн өлшеу кабинетi:
1) медициналық өлшеуiш          - 1;
2) қол диномометрi              - 1;
3) тартылыс күшiн өлшеу үшiн диномометр - 1;
4) бой өлшегiш  - 1;
5) құрғақ кептiргiш шкаф (стерилизатор) - 1;
6) спирометр  - 1;
Терапевт кабинетi:
1) стетофонендоскоп  - 1;
2) сфигомомонометр  - 1;
3) тiл үшiн екi жақты тiк қалақша (шпатель) - 15;
4) бүйрекке ұқсайтын кiреукеленген леген (тазик)-2;
Хирург кабинетi:
1) стетофонендоскоп  - 1;
2) угломер  - 1;
3) сантиметрге бөлiнген өлшем лентасы  - 1;
Психиатр мен невропатолог кабинетi:
1) неврологиялық балға  - 2;
2) екi жақты тiк тiл үшiн қалақша (шпатель) - 15;
3) сантиметрге бөлiнген өлшем лентасы   - 1;
4) бүйрекке ұқсайтын кiреукеленген леген (тазик)-1;
Отоларинголог кабинетi:
1) 180 мл құлақты үрлеу үшiн ұшы бар баллон  - 1;
2) құлақ ұрасы (воронка) - N 1, 2, 3, 4- 3 жиынтық;
3) пневматикалық құлақ ұрасы (воронка) - 1;
4) бiр жақты саңыраулықта естудi тексерудi анықтау
үшiн құлақты жабқыш  - 1;
5) диаметрi 21 мм көмекей айнасы  - 1;
диаметрi 25 мм көмекей айнасы  - 1;
6) диаметрi 8 мм жұтқыншақтық айна  - 1;
7) губок ұзындығы 40 мм жұтқыншақтық айна  - 10;
8) губок ұзындығы 60 мм жұтқыншақтық айна  - 5;
9) түйме тәрiздес сүңгi  - 1;
10) түйме тәрiздес Воячека мұрындық сүңгiсi  - 1;
11) нарезкалы құлақтық сүңгi   - 1;
12) 128 тербелiске камертон  - 1;
13) 1024 тербелiске камертон  - 1;
14) кәдiмгi құлақтық манометр (отоманометр)  - 1;
15) қыры майысқан құлақ пинцетi  - 1;
16) маңдайлық рефлектор  - 1;
17) айналардың мақта ұстау үшiн тұтқасы  - 2;
18) бүйрекке ұқсас эмальданған шлапшын  - 2;
19) медициналық термометр  - 1;
20) ыстық бумен кептiргiш шкаф (стерилизатор)  - 1;
21) екi жақты тiл үшiн тiк  қалақша  - 15;
22) 150мл қуысты жуу үшiн шприц  - 1;
23) спиртовка    - 1;
КӨЗ дәрiгерiнiң кабинетi (окулист):
1) үлкен қабақ көтергiш  - 2;
2) 1, 2, 3, конус тәрiздi жас арансы үшiн сүңгi
3) скиаскопиялық сызғыш;
4) көзiлдiрiк таңдау үшiн өлшем сызғышы  - 1;
5) маңдайшалы бинокулярлы лупа  - 1;
6) Поляк оптотиптерi  - 1 жиынтық;
7) ОФ - 3 типтi офтальмоскоп  - 1;
8) Көзiлдiрiк пиаласы - 1 жиынтық;
9) 40 ваттық электр лампасымен Сивцева Головиннiң
таблицасы үшiн жарықтандырғыш аппарат  - 1;
10) офтальмологиялық шам  - 1;
11) көз көру шамасын анықтағыш Сивцева Головиннiң
таблицасы  - 1 жиынтық;
12) көру кемшiлiгiн сылтауратуды зерттеу үшiн Поляк
белгiлерi мен бақылау таблицалары   - 1 жиынтық;
13) бүйрекке ұқсас эмальданған шлапшын  - 12;
14) көз эластотонометрi  - 1;
15) көз жасы жолдарын жуу үшiн екi доғалды ұшты
10 мл шприц  - 1;
Тiс дәрiгерi кабинетi (стоматолог):
1) тiс айнасы  - 25;
2) үшкiр тiк тiс сүңгiсi - 3;
3) бұрышталып майысқан тiс сүңгiсi - 25;
4) жалпы пайдаланатын анатомиялық қысқыш  - 2;
5) үлгiсiз майысқан тiс қысқышы  - 10;
Жұмсалатын медициналық бұйымдар

1. Председатель комиссии - офицер медицинской службы Военного комиссариата
2. Врач - хирург                                 1 ставка
3. Врач - терапевт                               1 ставка
4. Врач - невропатолог                           1 ставка
5. Врач - психиатр                               1 ставка
6. Врач - окулист                                1 ставка
7. Врач - стоматолог                             1 ставка
8. Врач - фтизиатр                               1 ставка
9. Врач - отоларинголог                          1 ставка
10. Врач - дерматовенеролог                      1 ставка
11. Секретарь комиссии (средний
медицинский работник)                        1 ставка
Месячный фонд заработной платы с отчислениями 10 специалистов постоянно действующей городской призывной медицинской комиссии составит 149,1 тысяч тенге.
Годовой фонд заработной платы составит 1789 тысяч тенге.
Секретарь Акимата               К. Тажиева
Приложение 3
к постановлению Акимата
города Алматы
"О создании постоянно
действующей городской
медицинской комиссии по
медицинскому освидетельствованию
военнообязанных и граждан при
призыве их на военную службу"
от 12 мая 2003 г. N 2/287
Оснащение постоянно действующей городской медицинской
комиссии медикаментами, инструментарием, медицинским
и хозяйственным имуществом
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" статьи 35 пункта 1.
Кабинет антропометрии:
1. весы медицинские - 1 штука
2. динамометр ручной - 1 штука
3. динамометр для измерения силы тяги - 1 штука
4. ростомер - 1 штука
5. шкаф сухожаровой (стерилизатор) - 1 штука
6. спирометр - 1 штука
Кабинет терапевта:
1. стетофонендоскоп - 1 штука
2. сфигмоманометр - 1 штука
3. шпатель для языка прямой двухсторонний - 15 штук
4. тазик почкообразный эмалированный 2 штуки
Кабинет хирурга:
1. стетофонендоскоп - 1 штука
2. угломер - 1 штука
3. лента измерительная с делениями на сантиметры - 1 штука
Кабинет невропатолога и психиатра:
1. молоточек неврологический - 2  штуки
2. шпатель для языка прямой двухсторонний - 15 штук
3. лента измерительная с делениями на сантиметры - 1 штука
4. тазик почкообразный - 1 штука
Кабинет отоларинголога:
1. баллон для продувания ушей емкостью 180 мл с наконечником - 1 штука
2. воронки ушные - N 1, 2, 3, 4 - 3 набора
3. воронка ушная пневматическая - 1 штука
4. заглушитель ушной для исследования слуха при определении односторонней глухоты - 1 штука
5. зеркало гортанное диаметром 21 мм - 1 штука
6. диаметром 25 мм - 1  штука
7. зеркало носоглоточное диаметром 8 мм - 1  штука
8. зеркало носовое с длиной губок 40 мм - 10  штук
9. с длиной губок 60 мм - 5 штук
10. зонд пуговчатый - 1 штука
11. зонд носовой пуговчатый Воячека - 1 штука
12. зонд ушной с нарезкой для ваты - 1 штука
13. камертон на 128 колебаний - 1 штука
14. камертон на 1024 колебаний - 1 штука
15. манометр ушной простой (отоманометр) - 1 штука
16. пинцет ушной изогнутый по ребру - 1 штука
17. рефлектор лобный - 1 штука
18. ручка для ватодержателя зеркал - 2 штуки
19. тазики почкообразные эмалированные - 2 штуки
20. термометр медицинский - 1 штука
21. шкаф сухожаровой (стерилизатор) - 1 штука
22. шпатель для языка прямой двухсторонний - 15 штук
23. шприц для промывания полостей емкостью 150 мл - 1 штука
24. спиртовка - 1 штука
Кабинет окулиста:
1. векоподъемник большой - 2 штуки
2. зонды для слезного канала конические N 1, 2, 3 - по 1 штуки
3. линейки скиаскопические - 1 набор
4. линейка измерительная для набора очков - 1 штука
5. лупа бинокулярная козырьковая - 1 штука
6. оптотипы Поляка - 1 набор
7. офтальмоскоп типа ОФ-3 - 1 штука
8. очковые стекла - 1 набор
9. осветительный аппарат для таблиц Головина - Сивцева с электролампой нематовой 40 ватт - 1 штука
10. светильник офтальмологический - 1 штука
11. таблицы Головина - Сивцева для определения остроты зрения - 1 комплект
12. таблицы контрольные и знаки Поляка для исследования симуляции пониженного зрения - 1 комплект
13. тазики почкообразные эмалированные - 12 штук
14. эластотонометр глазной - 1 штука
15. шприц 10 мл с двумя тупоконечными канюлями для промывания слезных путей - 1 штука
Кабинет стоматолога:
1. зеркало зубное - 25 штук
2. зонд зубной прямой штыковидный - 3 штуки
3. зонд зубной, изогнутый под углом - 25 штук
4. пинцет анатомический общего назначения - 2 штуки
5. пинцет зубной изогнутый нестандартный - 10 штук
Расходное медицинское имущество

1. Дәрi - дәрмектер (50 куәландырылған күн бойғы)
ерітiндiлерi:
2. 0,25 пайызды - 2,0 дикаин
3. 1: 1000 - 100,0 фурациллин
4. 1 пайызды - 2,0 гоматропин
5. (0,5 пайызды - 2,0 амизила немесе 2 пайызды 2,0
платафиллин)
6. 1: 5000 - 5,0 атропин
7. 1 пайызды - 2,0 атропин
8. 2 пайызды - 2,0 флюоросцеин
9. (немесе 3 пайызды - 2,0 колларгол)
10.1 пайызды пилокарпин - 2,0 немесе 0,2 пайызды
эзерин
11.1: 20000 - 2,0 армин
12.1: 1000 - 100,0 риванол
13.10 пайызды - 50,0 аммиак
14.5 пайызды - 5,0 йод
15.техникалық этилдi спирт (гидролиздiк) - 50,0
16.1 пайызды - 10,0 бриллиантты жасыл түстi ерітiндi
Тексеруге үшiн стандартталған ерітiндiлер:
1. 0,5 пайызды сiрке су ерітiндiсi - 5,0, шарап
спиртi - 5,0;
2. 40 пайызды - 5,0 - нан және 4,10 пайызды қант
дәмдi ерітiндi;
3. 2, 5, 4 ж/ә 10 пайызды  - 5,0 нан ас тұзы;
0,01,0,02 ж/е 0,03 пайызды - 5,0 - нан лимон
қышқылы; 0, 00002, 0, 0000 пайызды - 5,0 нан
хинин сульфаты.
Басқадай жұмсалатын заттар:
Резинкалы қолғап, медициналық вазелин, жабысқыш пластырь, пакеттегi стерилдi сулықтар, гигроскопиялық мақта.
Ескерту:  жұмсалатын медициналық бұйымдар куәландырылатын 1750 шақырылушы есебiне бөлiнсiн.
Шаруашылық бұйымдар:
Медициналық қызметкерлер саны бойынша орта және дәрiгер қызметкерлер үшiн медициналық халаттар; сүлгi, қол жуу үшiн щеткесi, дәрiгерлiк кабинет сандары бойынша сабын; қыш тәрелкелер - 4; эмальданған шлапшын, спиртовка, шымылдық, медициналық кушетка - 6; халаттар мен киiмдер үшiн iлгiштер, дәрi - дәрмектер мен медициналық бұйымдарды сақтау үшiн шкафтар, стөлдер, орындықтар, бөлме термометрi, көрсеткiш таяқ.
Әкiмшiлiк хатшысы

1. Медикаменты (на 50 освидетельствуемых в течение дня) растворы:
2. дикаина 0,25-процентного - 2,0
3. фурациллина 1:1000 - 100,0
4. гоматропина 1-процентного - 2,0
5. (или амизила 0,5-процентного - 2,0, или платафиллина 2-процентного - 2,0)
6. атропина 1:5000 - 5,0
7. атропина 1-процентного - 2,0
8. флюоросцеина 2-процентного - 2,0
9. (или колларгола 3-процентного - 2,0)
10. пилокарпина 1-процентного (или эзерина 0,2-процентного) - 2,0
11. армина 1:20000 - 2,0
12. риванола 1:1000 - 100,0
13. аммиака 10-процентного - 50,0
14. йода 5-процентного - 5,0
15. спирта этилового технического (гидролизного) - 50,0
16. водного раствора бриллиантового зеленого 1-процентного - 10,0
Стандартные растворы для исследования:
1. обоняния - раствор уксусной кислоты 0,5-процентный - 5,0, чистый винный спирт - 5,0;
2. вкуса - раствор сахара 4, 10 и 40-процентный - по 5,0;
3. поваренной соли 2,5, 4 и 10-процентный по 5,0; лимонной кислоты 0,01, 0,02 и 0,03-процентный - по 5,0; хинина сульфата 0,00002, 0,0000-процентный - по 5,0.
Другое расходное имущество:
Вата гигроскопическая, салфетки стерильные малые в пакетиках, перчатки резиновые, вазелин медицинский, липкий пластырь.
Примечание:  расходное медицинское имущество выделить из расчета 1750 освидетельствуемых призывников.
Хозяйственное имущество:
Халаты медицинские - по числу врачей и среднего медицинского персонала; полотенца, умывальники, щетки для мытья рук, мыло - по числу врачебных кабинетов; тарелки фарфоровые - 4 шт., таз эмалированный, спиртовка, ширма, кушетки медицинские - 6 шт., столы, стулья, вешалки для одежды и халатов, шкафы для хранения инструментов и медикаментов, указка, термометры комнатные.
Секретарь Акимата                     К. Тажиева