Алматы қалалық әкімшілігінің жанындағы Ауғанстандағы соғыстың және шағын әскери шиеленістердің ардагерлері мен мүгедектері қоғамдық бірлестіктерінің қалалық Үйлестіру кеңесі туралы
Алматы қаласы Әкімшілігінің 2003 жылғы 27 қарашадағы N 5/706 қаулысы. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2003 жылғы 18 желтоқсанда N 568 тіркелді
Мемлекеттік билік органдарының үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау жүйесін жетілдіруге бағытталған қызметінің тиімділігін арттыру және азаматтық қоғам институттарын одан әрі дамыту мақсатында қалалық Әкімшілігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы қалалық әкімшілігінің жанындағы Ауғанстандағы соғыстың және шағын әскери шиеленістердің ардагерлері мен мүгедектері қоғамдық бірлестіктерінің қалалық үйлестіру кеңесі (әрі қарай - Кеңес) құрылсын.
2. Ұсынылып отырған Ереже (№N 1 қосымша) бекітілсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы Әкімінің орынбасары А.Қ. Бижановқа жүктелсін.
Алматы қаласының Әкімі
Әкімшілік хатшысы
Алматы қалалық Әкімшілігінің
2003 жылғы "27" қарашадағы
N 5/706 қаулысына қосымша
ЕРЕЖЕ
Алматы қалалық әкімшілігінің жанындағы
Ауғанстандағы соғыстың және шағын әскери
шиеленістердің ардагерлері мен мүгедектері қоғамдық
бірлестіктерінің қалалық Үйлестіру кеңесі туралы
1. Жалпы ережелер
1. Алматы қалалық әкімшілігінің жанындағы Ауғанстандағы соғыстың және шағын әскери шиеленістердің ардагерлері мен мүгедектері қоғамдық бірлестіктерінің қалалық Үйлестіру кеңесі (әрі қарай - Кеңес) қызметі Қазақстан Республикасының Конституциясы , республиканың заңдары және осы Ереже негізінде жүзеге асырылады.
2. Ауғанстандағы соғыстың және шағын әскери шиеленістердің ардагерлері мен мүгедектерінің тіркелген қоғамдық ұйымдарының жетекшілері (немесе олардың орнын басатын лауазымды адамдары) Кеңеске мүше болып табылады. Кеңес ардагерлік қоғамдық ұйымдардың осы салада кемінде бір жыл жұмыс жасаған жаңа мүшелерін өз құрамына енгізу жолымен кеңейтілуі мүмкін.
3. Кеңестің жұмысына сондай-ақ Ішкі саясат департаментінің қызметкерлері және басқа да үкіметтік емес ұйымдардың өкілдері кеңесші дауыс беру құқығымен қатысады.
4. Кеңеске оның мүшелерінің басым көпшілігі сайлаған төраға жетекшілік етеді, оның осы Кеңес мүшелері санатынан сайланған үш орынбасары болады. Төраға Алматы қаласының Әкіміне Үйлестіру кеңесінің жұмысы туралы жүйелі хабарлайды.
5. Кеңестің қызметін ұйымдастыру - әдістемелік жағынан қамтамасыз етуді Үйлестіру кеңесінің жұмыс органы - Алматы қалалық Ішкі саясат департаментінің саяси партиялармен, қоғамдық бірлестіктермен және діни ұйымдармен жұмыс бөлімі асырады.

"О городском координационном Совете общественных объединений ветеранов и инвалидов войны в Афганистане и локальных военных конфликтов при акимате города Алматы"
Постановление Акимата города Алматы N 5/706 от 27 ноября 2003 года. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 18 декабря 2003 года за N 568
В целях повышения эффективности деятельности, направленной на совершенствование системы взаимодействия органов государственной власти с неправительственными организациями и дальнейшее развитие институтов гражданского общества акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать городской координационный Совет общественных объединений ветеранов и инвалидов войны в Афганистане и локальных военных конфликтов при акимате города Алматы (далее - Совет).
2. Утвердить прилагаемое Положение (приложение N 1).
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы А.Х.Бижанова.
Аким города Алматы            В. Храпунов
Секретарь акимата             К. Тажиева
Приложение N 1
к Постановлению
акимата города Алматы
от 27 ноября 2003 года N 5/706
ПОЛОЖЕНИЕ
о городском координационном Совете общественных
объединений ветеранов и инвалидов войны в
Афганистане и локальных военных конфликтов
при акимате города Алматы
1. Общие положения
1. Деятельность городского координационного Совета общественных объединений ветеранов и инвалидов войны в Афганистане и локальных военных конфликтов при акимате города Алматы (далее - Совет) осуществляется на основе Конституции  Республики Казахстан, законов республики и настоящего Положения.
2. Членами Совета являются руководители (или замещающие его должностные лица) зарегистрированных общественных организаций ветеранов и инвалидов войны в Афганистане и локальных военных конфликтов. Совет может быть расширен путем включения в него новых членов от ветеранских общественных организаций, проработавших в данной сфере не менее одного года.
3. В работе Совета принимают участие также сотрудники Департамента внутренней политики и представители других неправительственных организаций с правом совещательного голоса.
4. Совет возглавляет председатель, избираемый большинством его членов, который может иметь три заместителя, избираемых из числа членов данного Совета. Председатель систематически информирует акима города Алматы о работе координационного Совета.
5. Организационно-методическое обеспечение деятельности Совета осуществляется рабочим органом координационного Совета - отделом по работе с политическими партиями, общественными объединениями и религиозными организациями Департамента внутренней политики города Алматы.

6. Қалалық Кеңестің жұмысы мәжілістер түрінде жүргізіледі.
2. Кеңестің негізгі міндеттері және функциялары
7. Кеңестің негізгі міндеті мыналар бойынша ұсыныстар әзірлеу:
1) мемлекеттік билік органдарының үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауының тетіктерін жетілдіру;
2) әлеуметтік - экономикалық және қоғамдық қатынастарды біріктіруге, тұрақтандыруға бағытталған шараларды ұйымдастыру;
8. Кеңеске жүктелген міндеттерге сәйкес оның функциялары мыналар бойынша ұсыныстар әзірлеу:
1) мемлекеттік органдардың және қоғамдық институттардың жастарды азаматтыққа және елжандылыққа тәрбиелеу саласындағы бірлескен жұмысын жетілдіру;
2) жеткіншек ұрпақты тәрбиелеудің проблемаларын шешуде негізгі бағыттарды анықтау;
3) қоғамдағы халық пен азаматтық институттар арасындағы консультативтік - кеңес беру және ағарту жұмысын жақсарту.
3. Кеңестің құқықтары
9. Үйлестіру кеңесі мынадай құқықтарға ие:
1) Ауғанстандағы соғыстың және шағын әскери шиеленістердің ардагерлері мен мүгедектері қоғамдық  бірлестіктерінің қызметіне байланысты проблемалар бойынша мемлекеттік органдармен консультациялар жүргізу;
2) Үйлестіру кеңесінің қызметіне байланысты проблемалар бойынша заңдарды және басқа да мөлшерлемелік құқықтық актілерді әзірлеу және оларды қабылдау туралы ұсыныстарды мемлекеттік органдардың қарауына енгізу;
3) Кеңестің құзыретіне енетін жекелеген мәселелер бойынша ұсыныстар әзірлеу үшін жұмыс топтарын құру;
4) Мемлекеттік органдардан және басқа да ұйымдардан Кеңестің міндеттерін жүзеге асыруға қажетті құжаттарды және басқа да материалдарды сұрау және алу;
5) Кеңестің қызметі туралы ақпаратты мемлекеттік және қоғамдық ұйымдарға жолдау;
6) Кеңес қабылдаған шешімдердің орындалуын бақылау.
4. Кеңестің жұмысын ұйымдастыру
10. Кеңестің мәжілістері (әрі қарай - мәжіліс) қажетіне қарай, бірақ тоқсанына бір рет өткізіледі.
11. Мәжілістің күн тәртібінің жобасы Кеңес арқылы, мәжіліске қатысатындардың ұсыныстары және бұрын қабылданған шешімдер негізінде әзірленеді, оны дайындау кезінде барлық қажетті материалдарды (анықтамалар, шешімдердің жобалары) Кеңестің жұмыс органының қарауына енгізген жөн. Жұмыс органы кемінде 7 күн бұрын Кеңестің кезекті мәжілісіне арналған материалдарды дайындайды.
12 Мәжілістің ұсынылып отырған күн тәртібінің мәселелері бойынша Кеңестің жұмыс органына мыналар тапсырылады: түсіндірме хат, қалалық үйлестіру кеңесінің мәжілісінің ұсыныстарының жобасы, шақырылған адамдардың тізімі.
13. Кеңестің кезекті мәжілісін өткізетін күнді төраға оның мүшелерімен келісе отырып, белгілейді.
14. Мәжіліске Кеңестің құрамына енбейтін мемлекеттік ұйымдардың өкілдері, ғалымдар мен мамандар, басқа да ұйымдардың өкілдері, тәуелсіз сарапшылар шақырылуы мүмкін.

6. Работа городского Совета проходит в форме заседаний.
2. Основные задачи и функции Совета
7. Основными задачами Совета являются выработка предложений по:
1) совершенствованию механизмов взаимодействия органов государственной власти с неправительственными организациями;
2) организации мероприятий, направленных на консолидацию и стабилизацию социально-экономических и общественных отношений.
8. Функциями Совета в соответствии с возложенными на него задачами являются выработка предложений по:
1) совершенствованию совместной работы государственных органов и общественных институтов в области гражданского и патриотического воспитания молодежи;
2) определению основных направлений в решении существующих проблем воспитания подрастающего поколения;
3) улучшению консультативно-совещательной и просветительской работы среди населения и гражданских институтов общества.
3. Права Совета
9. Координационный Совет имеет право:
1) проводить с государственными органами консультации по проблемам, связанным с деятельностью общественных объединений ветеранов и инвалидов войны в Афганистане и локальных военных конфликтов;
2) разрабатывать и вносить в государственные органы предложения о принятии законов и иных нормативных правовых актов по проблемам, связанных с деятельностью координационного Совета;
3) создавать рабочие группы для выработки предложений по отдельным вопросам, входящим в компетенцию Совета;
4) запрашивать и получать от государственных органов и иных организаций документы и иные материалы, необходимые для реализации задач Совета;
5) направлять информацию о деятельности Совета в государственные и общественные организации;
6) осуществлять контроль за исполнением принятых Советом решений.
4. Организация работы Совета
10. Заседания Совета (далее - заседание) проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал.
11. Проект повестки дня заседания формируется Советом на основе предложений участников заседания и ранее принятых решений, при формировании которой следует внести в рабочий орган Совета все необходимые материалы (справки, проекты решений). Рабочий орган осуществляет подготовку материалов к очередному заседанию Совета не менее чем за 7 дней до его проведения.
12. По вопросам предлагаемой повестки дня заседания в рабочий орган Совета представляются: пояснительная записка, проект рекомендации заседания городского координационного Совета, список приглашенных лиц.
13. Дата очередного заседания Совета определяется председателем по согласованию с его членами.
14. На заседание могут быть приглашены представители государственных организаций, не входящих в состав Совета, ученые и специалисты, представители других организаций, независимые эксперты.

15. Кеңестің шешімдері ашық дауыс беру жолымен, дауыс берушілердің басым көпшілігінің қолдауы арқылы қабылданады және оның барлық мүшелері үшін орындалуы міндетті болып табылады. Дауыстар тең болған жағдайда төраға шешуші дауысқа ие болады. Дауыстардың басым көпшілігіне ие бола алмаған оның мүшелерінің пікірлері, олардың қалауы бойынша жазбаша рәсімделіп, Кеңестің шешіміне қоса тіркеледі.
16. Мәжілістер Алматы қаласы Әкімінің аппараты ұсынған үй-жайларда немесе Кеңес басшылығының ұйғарымы бойынша кез-келген басқа үй-жайда өткізіледі.
17. Кеңес мүшелерінің жартысынан астамы қатысса, мәжіліс заңды деп саналады.
18. Төраға мәжілісте:
1) мәжілістің күн тәртібі және оның жұмысының регламенті туралы хабарлайды;
2) мәжілістің осы Ережеге сәйкес өткізілуін қамтамасыз етеді;
3) ұсыныстардың түсу тәртібіне сәйкес жарыссөзге шығатындарға сөз береді;
4) мәжілістің бекітілген регламенті өзгерген жағдайда сөз сөйлеушіге ескерту жасауға немесе оны әрі қарай сөйлетпеуге құқылы.
Әкімшілік хатшысы

15. Решения Совета принимаются простым большинством голосов путем открытого голосования и считаются принятыми, если за них проголосовало большинство от общего количества, и являются обязательными к выполнению для всех его членов. При равенстве голосов председатель имеет решающий голос. Мнения его членов, не получившие большинства голосов, по их желанию могут быть оформлены в письменном виде и приложены к решению Совета.
16. Заседания проводятся в помещениях, представленных аппаратом акима города Алматы или, по усмотрению руководства Совета, в любом другом помещении.
17. Заседания считаются правомочными при наличии более половины членов Совета.
18. Председатель на заседании:
1) информирует о повестке дня заседания и регламенте его работы;
2) обеспечивает ведение заседания в соответствии с настоящим Положением;
3) предоставляет слово для выступлений, в порядке поступления предложений;
4) вправе предупредить выступающего или лишить его слова при изменении утвержденного регламента заседания.
Секретарь акимата                      К. Тажиева