2004 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2003 жылғы 13 желтоқсандағы N 3/4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 29 желтоқсанда N 1097 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010 жылғы 23 шілдеде N 27/10 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010.07.23 N 27/10 Шешімімен
1. 2004 жылға арналған облыстық бюджет көлемі 1 қосымшаға сәйкес мына көлемдерде бекiтiлсiн:
а) түсiмдер - 18 644 512 мың теңге, соның iшiнде:
кiрiстер - 4 440 185 мың теңге;
ресми алынған трансферттер - 13 144 549 мың теңге;
кредиттерді қайтару - 1 080 923 мың теңге;
коммуналдық меншiк объектiлерiн жекешелендiруден түскен түсімдер - 9 355 мың теңге.
б) шығыстар - 19 192 620 мың теңге, соның iшiнде:
шығындар - 18 137 620 мың теңге;
кредиттер - 55 000 мың теңге;
кредиттеу - 1 000 000 мың.
тұрғын-үй құрылысын кредиттеуге - 318 000 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2004.01.27 N 4/1; 2004.04.15 N 6/3;2004.07.8 N 8/1, 2004.10.7 N 10/1; 2004.12.21 N 12/4 Шешімдерімен
2. 2004 жылға арналған облыстық бюджеттiң кiрiстерi Қазақстан Республикасының "Бюджет жүйесi туралы" Заңына сәйкес келесi салықтық түсiмдер есебiнен қалыптастырылды деп белгiленсiн:
әлеуметтiк салық.
3. Облыстық бюджеттiң кiрiстерi келесi салықтық емес түсiмдерден қалыптастырылды деп белгiленсiн:
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беру (облыс әкімдігінің меншігі болып табылатын);
коммуналдық меншiк объектiлерiн (облыс әкiмдігiнiң меншігі болып табылатын) жекешелендiруден түскен түсiмдер;
шағын кәсіпорындарды дамыту үшін берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
экономика саласын қолдау және дамыту үшін берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін берілген кредиттерді қайтарып алу;
ауылшаруашылық тауар өндірушілеріне берілген кредитті қайтару;
экономика салаларын қолдау және дамыту үшін берілген кредиттерді қайтарып алу.
4. Төменгi тұрған бюджеттердiң кiрiстерi келесi салықтық  түсiмдерден қалыптастырылады деп белгiленсiн:
төлем көзiнен ұсталатын жеке табыс салығы;
төлем көзiнен ұсталмайтын кiрiстердiң жеке табыс салығы;
қызметiн бiр реттiк талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан жеке табыс салығы;
заңды тұлғалардың және жеке кәсiпкерлердiң мүлкiне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкiне салынатын салық;
жер салығы;
көлiк құралдарына салық;
бiрыңғай жер салығы;
акциздер;
жер үстi су көздерi ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемдер;
орманды пайдаланғаны үшiн төлемдер;
жер учаскелерiн пайдаланғаны үшiн төлемдер;
қоршаған ортаны ластағаны үшін төлемдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызмет жүргiзгенi үшiн алымдар;
мемлекеттiк баж.

Об областном бюджете на 2004 год
Решение Северо-Казахстанского маслихата от 13 декабря 2003 года N 3/4. Зарегистрировано Управлением юстиции Северо-Казахстанской области 29 декабря 2003 года за N 1097. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 23 июля 2010 года N 27/10
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 23.07.2010 N 27/10
1. Утвердить объем областного бюджета на 2004 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
а) поступления - 18 644 512 тыс.тенге, в том числе по:
доходам - 4 440 185 тыс.тенге;
полученным официальным трансфертам - 13 144 549 тыс.тенге;
возврату кредитов - 1 080 923 тыс.тенге;
поступлениям от приватизации объектов коммунальной собственности - 9 355 тыс.тенге.
б) расходы - 19 192 620 тыс.тенге, в том числе по:
затратам - 18 137 620 тыс.тенге;
кредитам - 55 000 тыс.тенге;
кредитование - 1 000 000 тыс.тенге.
кредитование на строительство жилья - 318 000 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 27.01.2004 г. N 4/1, от 15.04.2004 г. N 6/3, от 8.07.2004 г. N 8/1, от 1.10.2004 г. N 10/1, от 21.12.2004 г. N 12/4
2. Установить, что доходы областного бюджета на 2004 год формируются в соответствии с  Законом Республики Казахстан "О бюджетной системе" за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога.
3. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
аренды имущества коммунальной собственности (являющейся собственностью акимата области);
поступлений от приватизации объектов коммунальной собственности (являющейся собственностью акимата области);
вознаграждений по кредитам, выданным для развития малого предпринимательства;
вознаграждений по кредитам, выданным для поддержки и развития отраслей экономики;
возврата кредитов, выданных для развития малого предпринимательства;
возврата кредитов, выданных сельхозтоваропроизводителям;
возврата кредитов, выданных для поддержки и развития отраслей экономики.
4. Установить, что  доходы  нижестоящих бюджетов формируются за счет следующих налоговых поступлений;
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за лесные пользования;
платы за пользование земельными участками;
платы за загрязнение окружающей среды;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственной пошлины.

5. Төменгi тұрған бюджеттердiң кiрiстерi келесi салықтық емес түсiмдерден қалыптастырылады деп белгiленсiн:
коммуналдық мемлекеттiк кәсiпорындардың (аудандар мен Петропавл қаласы әкiмдігінiң) пайда үлесi;
коммуналдық меншiк болып табылатын акция пакеттерiне (аудандар мен Петропавл қаласы әкiмдігінiң) дивидендтiк  түсiмдер;
жергiлiктi өкiлеттi органдар шешiмдерi бойынша жүргiзiлген лотореялардан түскен түсiмдер;
коммуналдық меншiк мүлкiн жалға беруден (аудандар мен Петропавл қаласы әкiмдігінiң) түскен түсiмдер;
жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелер ұсынатын қызметтер көрсетуден түскен түсiмдер;
түзету жұмыстарындағы сотталғандардың жалақыларынан ұстаудан түскен түсiмдер;
жылжымалы мүлiктер кепiлдiгiн тiркегенi үшiн төлемдер;
иесiз мүлiктердi сатудан түскен түсiмдер;
медициналық айықтырғыштарға орналастырылған тұлғалар  төлемдерінің түсімдері;
стандарт талаптарына және сертификат ережелерiне сәйкес емес өнiмдердi, жұмыстарды және қызметтердi сатудан алынған кiрiстер сомасының түсiмдерi;
қоршаған ортаны қорғау туралы заңнамаларды бұзғаны үшін айыппұл жергiлiктi мемлекеттiк органдары өндiрiп алған әкiмшiлiк айыппұлдар және санкциялар;
жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттiк мекемелер өндiрiп алатын өзге де санкциялар мен айыппұлдар;
заңсыз өндірілген өнімнің келтірілген зиян орнын толтыру ізденісі бойынша табиғатты пайдаланушылардан түсетін қаражат, аңшылық және балық аулау кәсібінің тәркіленген құралдарын сатудан түскен қаражат;
өзге де салықтық емес түсiмдер;
жер учаскелерiн сатудан және жердi тұрақты пайдалану құқығынан түскен түсiмдер;
коммуналдық меншiк объектiлерiн (аудандар мен Петропавл қаласы әкiмдігінiң) жекешелендiруден түскен түсiмдер, ауыл шаруашылығы кәсiпорындарын (аудан әкiмдігінiң) жекешелендiруден түскен түсiмдер.
6. Қазақстан Республикасы Үкiметiмен анықталған тәртiпте келесi ұйымдармен ұсынылатын тауарлар мен қызметтерден түскен түсiмдер белгiленсiн:
мемлекеттiк бiлiм мекемелерi;
психоневрологиялық мекемелер;
туберкулез мекемелері;
жалпы типтегi қарттар мен мүгедектер үшiн интернат үйлерi;
ақыл-есi кем балалар интернат-үйлерi және психоневрологиялық интернаттар;
мемлекеттiк мұрағат мекемелерi;
орман шаруашылық мемлекеттік мекемелері;
мемлекеттiк кiтапханалар.
7. 2004 жылға арналған облыс әкiмдiгiнiң резерв көлемi 44563 мың теңге, соның iшiнде төтенше жағдайларды, табиғи және техногендiк сипаттағы іс-шараларды және өзге де күтпеген шығыстарды қаржыландыру үшiн 46 563 мың теңгеде, сот шешiмi бойынша облыс әкiмдігінiң мiндеттерiн орындау бойынша 5 000 мың теңгеде бекiтiлсiн.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2004.01.27 N 4/1 ,  2004.04.15  N 6/3;  2004.07.8 N 8/1 , 2004.10.7 N 10/1 ; 2004.12.1 N 11/2  Шешімдерімен

5. Установить, что доходы нижестоящих бюджетов формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доли прибыли коммунальных государственных  предприятий (акимов районов и г. Петропавловска);
поступлений дивидендов на пакеты акций, являющихся коммунальной  собственностью (акиматов районов и г.Петропавловска);
поступлений доходов от лотерей, проводимых по решениям местных представительных органов;
поступлений от аренды имущества коммунальной собственности (акиматов районов и г.Петропавловска);
поступлений от реализации услуг, представляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступлений удержаний из заработной платы осужденных к исправительным работам;
платежей за регистрацию залога движимого имущества;
поступлений от реализации бесхозяйного имущества;
поступлений платы от лиц, помещенных в медицинские вытрезвители;
поступлений суммы дохода, полученного от реализации продукции, работ и услуг, не соответствующих требованиям стандартов и правил сертификации;
штрафов за нарушение законодательства об охране окружающей среды;
административных штрафов и санкций, взимаемые местными государственными органами;
прочих санкций и штрафов, взимаемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
средств полученных от природопользователей по искам о возмещении вреда, средств от реализации конфискованных орудий охоты и рыболовства, незаконно добытой продукции;
прочих неналоговых поступлений;
поступлений от продажи земельных участков и права постоянного землепользования;
поступлений от приватизации объектов коммунальной собственности (акиматов районов и г.Петропавловска), поступлений от приватизации сельхозпредприятий (акиматов районов).
6. Установить, что в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан, используются поступления от реализации товаров и услуг, представляемых следующими организациями:
государственными учреждениями образования;
психоневрологическими учреждениями;
туберкулезными учреждениями;
домами-интернатами для престарелых и инвалидов общего типа;
домами-интернатами для умственно-отсталых детей и психоневрологическими интернатами;
государственными архивными учреждениями;
государственными учреждениями лесного хозяйства;
государственными библиотеками.
7. Утвердить резерв акимата области на 2004 год в размере 44563 тыс. тенге, в том числе для финансирования чрезвычайных ситуаций и мероприятий природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов 46 563 тыс.тенге, по выполнению обязательств акимата области по решениям судов 5000 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 27.01.2004 г. N 4/1, от 7.10.2004 г. N 10/1, от 1.12.2004 г. N 11/2

8. Облыстық бюджеттен аудандар мен Петропавл қаласының  бюджеттерiне 2004 жылға арналған субвенциялардың мөлшерi жалпы сомасы 8 875 085 мың теңге болып белгiленсiн, соның iшiнде:
Айыртау ауданына        - 763 256 мың теңге;
Ақжар ауданына          - 534 319 мың теңге;
Аққайың ауданына        - 488 200 мың теңге;
Ғ.Мүсiрепов ауданына    - 740 141 мың теңге;
Есiл ауданына           - 642 644 мың теңге;
Жамбыл ауданына         - 653 902 мың теңге;
Қызылжар ауданына       - 601 585 мың теңге;
М.Жұмабаев ауданына     - 713 580 мың теңге;
Мамлют ауданына         - 434 313 мың теңге;
Тайынша ауданына        - 872 169 мың теңге;
Тимирязев ауданына      - 398 104 мың теңге;
Уәлиханов ауданына      - 527 841 мың теңге;
Шал ақын ауданына       - 538 760 мың теңге;
Петропавл қаласына      - 966 271 мың теңге.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2004.01.27 N 4/1 ; 2004.07.8 N 8/1 , 2004.10.7 N 10/1 ; 2004.12.1 N 11/2 ; 2004.12.21 N 12/4 Шешімдерімен
8-1. Облыстық бюджеттің бюджеттік қаржысының жыл басына қалыптасқан бос қалдықтары есебінен бюджеттік бағдарламалар бойынша облыстық бюджет шығыстарына 8 қосымшаға сәйкес бөлінсін.
Ескерту. 8-1 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2004.01.27 N 4/1  Шешімімен
8-2. 2004 жылға арналған облыстық бюджеттен:
республикалық бюджеттен кредит түсімі 1 000 000 мың теңге сомада;
2004 жылғы көктемгі егіс және астық жинау жұмыстарын жүргізуге ауыл шаруашылық тауарларын өндірушілерді кредиттеу» жергілікті бюджеттік даму бағдарламасына 1 000 000 мың теңге сомада;
ауыл шаруашылық тауарларын өндірушілерінің алған кредиттерін қайтару 1 000 000 мың теңге сомада;
2004 жылдың 1 желтоқсанына дейін республикалық бюджет алдындағы жергілікті атқарушы органның берешегін өтеу 1 000 000 мың теңге сомада қарастырылсын.
Нұсқалған кредитті өтеуге қатысты бюджеттік бағдарламалар 2004 қаржылық жыл ағымында секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін. *>
Ескерту. 8-2 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2004.01.27  N 4/1  Шешімімен
8-3. Жергілікті деңгейдегі телехабар және газеттер арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін облыстық бюджеттен 2004 жылға мақсатты шығындар қарастырылсын:
Шаруашылық жүргізу құқығында "МТРА" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнына 15000 мың теңге сомасында;
Қазақстанның республикалық теледидар және радио корпорациясы жабық акционерлік қоғамының облыстық филиалына 24071 теңге сомасында;
"Северный Казахстан" баспасы жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне 9350 теңге сомада;
Шаруашылық жүргізу құқығында "Солтүстік Қазақстан" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнына 10550 теңге сомасында.
Ескерту. 8-3 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2004.04.15  N 6/3  Шешімімен

8. Установить на 2004 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов и г.Петропавловска, в общей сумме 8 875 085 тыс.тенге, в том числе:
Айыртаускому району     - 763 256 тыс.тенге;
Акжарскому району       - 534 319 тыс.тенге;
Аккайынскому району     - 488 200 тыс.тенге;
району им.Г.Мусрепова   - 740 141 тыс.тенге;
Есильскому району       - 642 644 тыс.тенге;
Жамбылскому району      - 653 902 тыс.тенге;
Кызылжарскому району    - 601 585 тыс.тенге;
району М.Жумабаева      - 713 580 тыс.тенге;
Мамлютскому району      - 434 313 тыс.тенге;
Тайыншинскому району    - 872 169 тыс.тенге;
Тимирязевскому району   - 398 104 тыс.тенге;
Уалихановскому району   - 527 841 тыс.тенге;
району Шал акына        - 538 760 тыс.тенге;
г.Петропавловску        - 966 271 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 27.01.2004 г. N 4/1; от 15.04.2004 г. N  6/3, от 8.07.2004 г. N 8/1, от 7.10.2004 г. N 10/1, от 1.12.2004 г. N 11/2, от 21.12.2004 г. N 12/4
8-1. Выделить за счет свободных остатков бюджетных средств областного бюджета, сложившихся на начало года на расходы областного бюджета по бюджетным программам, согласно приложению 8.
Сноска. Пункт 8 дополнен пунктом 8-1 - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 27.01.2004 г. N 4/1
8-2. Предусмотреть в областном бюджете на 2004 год: поступление кредита из республиканского бюджета в сумме 1000000 тыс.тенге;
местную бюджетную программу развития "Кредитование сельскохозяйственных товаропроизводителей на проведение весенне-полевых и уборочных работ в 2004 году" в сумме 1000000 тыс.тенге;
возврат сельскохозяйственными товаропроизводителями полученных кредитов в сумме 1 000 000 тыс.тенге;
погашение до 1 декабря 2004 года долга местного исполнительного органа перед республиканским бюджетом в сумме 1000000 тыс.тенге.
Установить, что бюджетные программы, связанные с погашением  указанного кредита, в течение 2004 финансового года секвестрированию не подлежат.
Сноска. Пункт 8 дополнен пунктом 8-2 решением маслихата Северо-Казахстанской области от 27.01.2004 г. N 4/1
8-3. Предусмотреть в областном бюджете на 2004 год целевые расходы для проведения государственной информационной политики через телерадиовещание и газеты на местном уровне:
государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "МТРК" в сумме 15000 тыс.тенге;
областной филиал закрытого акционерного общества республиканской корпорации телевидения и радио Казахстана в сумме 24071 тыс. тенге;
товарищество с ограниченной ответственностью издательство "Северный Казахстан" в сумме 9 350 тыс. тенге;
государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Солтустік Казакстан" в сумме 10 550 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 8 дополнен пунктом 8-3 решением маслихата Северо-Казахстанской области от 15.04.2004 г. N 6/3

8-4.  Жекелеген санаттағы азаматтарды тұрғын үймен қамтамасыз ету" жергілікті бюджеттік бағдарламалары "Республикалық бюджет кредиті есебінен бағдарламаларды жүзеге асыру" кіші бағдарламасы 318 000 мың теңге сомада қарастырылсын;
Ескерту. 8-4 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2004.07.8  N 8/1  Ш ешімімен
9. 2004 жылдың 1 қаңтарынан Қазақстан Республикасының Үкiметiмен анықталған тiзбе бойынша iшкi iстер органдары мен мемлекеттiк өртке қарсы қызмет саласындағы бөлiмшелерiнiң  аттестацияланған құрамына тұрғын үйлердi ұстауға және коммуналдық қызметтерге айлық мөлшерiнде ақшалай өтемақы төлеуге аудандар, Петропавл қаласы және облыстық бюджеттер шығыстарында ассигнация қарастырылғаны ескерiлсiн.
10. 2004 жылдың 1 қаңтарынан облыстық бюджеттiң шығыстар құрамында қарастырылған жәрдемақы алуға құқы бар азаматтарға арнайы мемлекеттiк жәрдемақы төлеуге 569160 мың теңге сомасында Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында арнайы мемлекеттiк жәрдемақы туралы"  Заңы  4 бабының 3), 5), 12) тармақшаларымен анықталған ассигнования белгiленсiн.
11. 2004 жылдың 1 қаңтарынан орта бiлiм беру мемлекеттiк мекемелерiнiң кiтапханалық қорларын жаңарту үшiн оқулықтар алуға  және жеткiзуге облыстық бюджет құрамында қарастырылған 80000 мың теңге сомасындағы ассигнация белгiленсiн.
12. 2004 жылға арналған аудандар, Петропавл қаласы және облыстық бюджеттердiң шығыстарында толық көлемде:
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес кәсiби мектептерiнiң оқушыларын тамақтандыруды;
Қазақстан Республикасының заңдарымен белгiленген еңбекақы төлеу жүйесiне сәйкес мемлекеттiк мекемелер мен қазынашылық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеудi қамтамасыз етуге қаражат қаралғаны белгiленсiн.
13. 2004 жылға арналған аудандар, Петропавл қаласы және облыстық бюджеттiң шығыстарында Қазақстан Республикасының 2002 жылдың 11 шiлдедегi "Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы"  Заңының  ІІ кезеңін іске асыру 2 қосымшамен айқындалғаннан төмен емес мөлшерде қаражат көзделгенi ескерілсін.
14. 2004 жылға арналған аудандар, Петропавл қаласы және облыстық бюджеттiң шығыстарында тегiн медициналық көмектiң  кепiлдендiрiлген көлемiн көрсетуге 939370 мың теңге сомада қосымша шығындар көзделгенi белгiленсiн.
Тегiн медициналық көмектiң кепiлдендiрiлген көлемiн көрсетуге қаражаты аудандар, Петропавл қаласы және облыстық бюджеттерде 3 қосымшада айқындалғаннан төмен емес мөлшерде көзделсін.

8-4. Предусмотреть в областном бюджете на 2004 год:
поступление кредита из республиканского бюджета в сумме 318 000 тыс.тенге;
местную бюджетную программу " Обеспечение жильем отдельных категорий граждан" подпрограмму "Реализация программы за счет кредитов из республиканского бюджета" в сумме 318 000 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 8 дополнен пунктом 8-4 решением маслихата Северо-Казахстанской области от 8.07.2004 г.  N 8/1
9. Учесть, что с 1 января 2004 года в расходах бюджетов районов, г.Петропавловска и областного предусмотрены ассигнования на выплату месячного размера денежной компенсации на содержание жилища и коммунальные услуги аттестованному составу строевых подразделений органов внутренних дел и государственной противопожарной службы по перечню, определяемому Правительством Республики Казахстан.
10. Установить, что с 1 января 2004 года в составе расходов областного бюджета предусмотрены ассигнования на выплату специальных государственных пособий  гражданам, право которых на получение пособия определено подпунктами 3), 5) - 12) статьи 4  Закона  Республики Казахстан "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан" в сумме 569160 тыс.тенге.
11. Установить, что с 1 января 2004 года в составе областного бюджета предусмотрены ассигнования на приобретение и доставку учебников для обновления библиотечных фондов государственным учреждениям среднего образования в сумме 80000 тыс.тенге.
12. Установить, что в расходах бюджетов районов, г.Петропавловска и областного на 2004 год предусмотрены в полном объеме средства на обеспечение:
питанием учащихся профессиональных школ в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
выплаты заработной платы работникам государственных учреждений и казенных предприятий в соответствии с системой оплаты труда, установленной законодательством Республики Казахстан.
13. Учесть, что в расходах бюджетов районов, г.Петропавловска и областного на 2004 год предусмотрены средства на реализацию II этапа Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" в размерах, не ниже определенных приложением 2.
14. Учесть, что в расходах бюджетов районов, г.Петропавловска и областного на 2004 год предусматриваются дополнительные затраты в сумме 939370 тыс.тенге на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
Средства на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предусматриваются в бюджетах районов, г.Петропавловска и областного в размерах, не ниже определенных приложением 3.

15. 2004 жылға арналған облыстық бюджетте ауданның бюджеттеріне село округінің әкімдеріне аппаратын ұстауға сомасы 275997 мың теңге мақсатты трансферттер көзделгені ескерілсін.
16. 2004 жылға арналған аудандар бюджеттерiнiң шығыстарында ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет мамандарына әлеуметтiк көмек көрсетуге төлемдер көзделгені белгіленсін;
ауылдық жерлерде қызмет ететін лауазымдық жалақылары (тарифтiк ставкалары) 25 пайызға жоғарылайтын денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамтамасыз ету, бiлiм, мәдениет және спорт мамандарына.

15. Учесть, что в областном бюджете на 2004 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам районов на содержание аппаратов сельских акимов сельских округов в сумме 275997 тыс.тенге согласно приложению 4.
16. Установить, что в расходах бюджетов районов на 2004 год предусматриваются выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, проживающим в сельской местности;
специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта работающим в сельской местности, должностные оклады (тарифные ставки) которых повышаются на 25 процентов.

17. 2004 жылға арналған облыстық бюджеттiң шығыстарында дәрi-дәрмектердi орталықтандырылып сатып алуға қаражат шығындар 25254 мың теңге.
18. 2004 жылға арналған облыстық бюджеттiң ағымдағы бюджеттiк бағдарламаларының тiзбесi 5 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
19. 2004 жылға арналған облыстық бюджеттi дамыту бюджеттiк бағдарламаларының тiзбесi 6 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
20. 2004 жылға арналған облыстық бюджеттi орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi 7 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

17. Установить, что в расходах областного бюджета на 2004 год предусмотрены затраты на централизованный закуп лекарственных средств в сумме 25254 тыс.тенге.
18. Утвердить перечень текущих бюджетных программ областного бюджета на 2004 год согласно приложению 5.
19. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2004 год согласно приложению 6.
20. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения областного бюджета на 2004 год согласно приложению 7.