Өрт қауіпсіздігі айлығын өткізу туралы
Семей қалалық әкімдігінің 2003 жылғы 7 қазандағы N 546 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 17 қарашада N 1456 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қалалық әкімдігінің 2006 жылғы 20 наурыздағы N 595 хатымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қалалық әкімдігінің 2006.03.20 N 595 хатымен.
Тұрғын үйлерде өрт қауіпсіздігін күшейту, пәтер иелері кооперативтерінің қызметкерлерін өрттердің, сондай-ақ олардың ықтимал зардаптарының алдын алу жөніндегі ұйымдастыру техникалық іс-шараларды жүргізуге қатысуға тарту мақсатында, "Өрт қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы N 48-1 Заңының8-бабы негізінде қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2003 жылдың 15 қарашадан 15 желтоқсанға дейін тұрғын үйлердің өртке қарсы үлгілі жағдайы үшін өрт қауіпсіздігі айлығы өткізілсін.
2. Қоса беріліп отырған, тұрғын үйлердегі өрт қауіпсіздігі айлығы туралы ереже және өрт қауіпсіздігі айлығын өткізу жөніндегі комиссия құрамы бекітілсін.
3. Қала әкімдігінің осы қаулысының атқарылуын бақылау қала әкімі аппаратының коммуналдық шаруашылық және тұрғын үйлерді есепке алу бөлімінің бастығы С. Д. Әшеловке жүктелсін.
4. Қала әкімдігінің осы қаулысы жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Семей қаласының әкімі
міндетін атқарушы
Қала әкімдігінің
2003 жылғы 7 қазандағы
N 546 қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН
Тұрғын үйлердегі өрт қауіпсіздігі
айлығы туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Өрт қауіпсіздігі айлығының негізі мақсаты азаматтардың меншігі мен жеке мүлкін өрттен қорғау болып табылады.
2. Айлық ұйымдастыру техникалық тапсырмаларды орындау, бұған жұртшылықты тарту, өрттердің алдын алуда оның рөлін күшейту, сондай ақ олардың ықтимал зардаптарын шектеу есебінен тұрғын үйлерде өрт қауіпсіздігін нығайтуға бағытталған өрттің алдын алу жұмысының әсерлілігін жоғарылату мақсатында жүргізіледі.
2. Айлықты ұйымдастыру және өткізу
3. Өрт қауіпсіздігі айлығын ұйымдастыру және өткізу үшін қалалық комиссия құрылады. Өртке қарсы қорғаныс жөніндегі ұйымдастыру жұмысымен айналысатын қызметкерлер комиссия мүшелері болып табылады, олар айлықты насихаттауды жүзеге асырады, оны тұрғын үй қатарларында ұйымдастыру жөнінен жұмыс жүргізеді.
4. Комиссия үйлердің өрт қауіпсіздігі жөніндегі іс-шараларды жасайды, шарттардың орындалу нәтижелерін қорытады және айлық жеңімпаздарын анықтайды.
3. Өрт қауіпсіздігі айлығының шарттары
5. Тұрғын үйлерде өрттердің алдын алу жөніндегі жұмыста ең жақсы көрсеткіштерге қол жеткізген және мыналарды:

О проведении месячника пожарной безопасности
Постановление акимата города Семипалатинска от 7 октября 2003 года N 546. Зарегистрировано Управлением юстиции Восточно-Казахстанской области 17 ноября 2003 года за N 1456. Утратило силу на основание письма акимата города Семипалатинска Восточно-Казахстанской области от 20 марта 2006 года N 595
Сноска. Утратило силу на основание письма акимата города Семипалатинска Восточно-Казахстанской области от 20.03.2006 N 595.
В целях усиления пожарной безопасности в жилых домах, привлечения работников кооперативов собственников квартир к участию в проведении организационно-технических мероприятий по предотвращению пожаров, а также возможных последствий от них, на основании статьи 8 Закона Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года N 48-1 "О пожарной безопасности" акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Провести с 15 ноября по 15 декабря 2003 года месячник пожарной безопасности за образцовое противопожарное состояние жилых домов.
2. Утвердить прилагаемые Положение о месячнике пожарной безопасности в жилых домах и Состав комиссии по проведению месячника пожарной безопасности.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления акимата города возложить на начальника отдела коммунального хозяйства и учета жилья Ашелова С.Д.
4. Настоящее постановление акимата города вступает в силу со дня опубликования.
И.о. акима города
Cемипалатинска
Утверждено
постановлением акимата города
от 7 октября 2003 г. N 546
Положение
о месячнике пожарной безопасности в жилых домах
1. Общие положения
1. Основной целью месячника пожарной безопасности является защита собственности и личного имущества граждан от пожаров.
2. Месячник проводится в целях повышения эффективности пожарно - профилактической работы, направленной на укрепление пожарной безопасности в жилых домах за счет выполнения организационно - технических заданий, привлечения к этому общественности, усиления ее роли в предупреждении пожаров, а также ограничению возможных последствий от них.
2. Организация и проведение месячника
3. Для организации и проведения месячника пожарной безопасности создается городская комиссия. Членами комиссии являются работники, занимающиеся организаторской работой по противопожарной защите, которые осуществляют пропаганду месячника, проводят работу по организации его в жилых массивах.
4. Комиссия разрабатывает мероприятия по пожарной безопасности домов, подводит итоги выполнения условий и определяет победителей месячника.
3. Условия месячника пожарной безопасности
5. Победителем месячника считают КСК, добившийся наилучших показателей в работе по предупреждению пожаров в жилых домах и обеспечивший:

1) тұрғын үйлерге арналған өрт қауіпсіздігі ережелерін, Мемлекеттік өрт қадағалау ұйғарымдарын, комиссия ұсыныстарын орындауды;
2) тұрғын үй ғимараттарын өрт сөндіргіштермен және басқа да өрт сөндіру құралдарымен жабдықтауды;
3) ведомстволық бағынышты тұрғын үй секторындағы өрт сөндірудің бастапқы құралдарын, өрт гидранттарын техникалық әзірлікке келтіруді;
4) тұрғын үйлерде өрттердің алдын алу іс-шараларының жүргізілуін, жөндеу қалпына келтіру, пісіру және басқа да от қызуымен жасалатын жұмыстарды жүзеге асырған кезде өртке қарсы режимді қатаң сақтауды;

1) выполнение Правил пожарной безопасности для жилых домов, предписаний Государственного пожарного надзора, предложений комиссии;
2) оснащение жилых зданий огнетушителями и другими средствами пожаротушения;
3) приведение в техническую готовность первичных средств пожаротушения, пожарных гидрантов, имеющихся в подведомственном жилом секторе;
4) проведение в жилых домах пожарно-профилактических мероприятий, строгое соблюдение противопожарного режима при осуществлении ремонтно-восстановительных, сварочных и других огневых работ;

5) пәтерлер иелерімен және пәтер жалдаушылармен өртке қарсы нұсқаулар мен әңгімелерді ұйымдастыруды және өткізуді және тұрғын үйлерді өрт қауіпсіздігі шаралары туралы жаднамалармен, нұсқаулармен қамтамасыз етуді;
6) халықты тұрмыста, азаматтардың тұрғылықты жерінде өрт қауіпсіздігі ережелеріне оқытуды;
7) бекітіп берілген тұрғын үй секторында өрт оқиғаларының болмауын;
8) пәтер иелерімен және пәтер жалдаушылармен өрт қауіпсіздігі шараларын күшейту жөнінде жиналыстар өткізуді қамтамасыз еткен ПИК айлық жеңімпазы болып саналады.

5) организацию и проведение противопожарных инструктажей и бесед с собственниками квартир и квартиросъемщиками и обеспечение жилых домов памятками, инструкциями о мерах пожарной безопасности;
6) обучение населения правилам пожарной безопасности в быту, по месту жительства граждан;
7) отсутствие случаев пожаров в закрепленном жилом секторе;
8) проведение собраний с собственниками квартир и квартиросъемщиками по усилению мер пожарной безопасности.

6. ПИК жүлделі орын осы шарттар орындалған жағдайда бекітіп берілген тұрғын үй секторындағы өртке қарсы жағдайды бағалау кезінде жиналған баллдар ескеріле отырып беріледі.
4. Өртке қарсы жағдайды бағалау әдістемесі
7. Тұрғын үйлердің өрт қауіпсіздігі жағдайы мыналарды сипаттайтын:
1) өрт қауіпсіздігі талаптарының орындалуын;
2) өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөнінен орындалған ұйымдастыру-алдын алу іс-шараларының көлемін;

6. Призовое место КСК присуждается при выполнении данных условий с учетом набранных баллов при оценке противопожарного состояния в закрепленном жилом массиве.
4. Методика оценки противопожарного состояния
7. Состояние пожарной безопасности жилых домов оценивается значением показателей, характеризующих:
1) выполнение требований пожарной безопасности;
2) объем выполненных организационно-профилактических мероприятий по обеспечению пожарной безопасности;

3) пәтер иелері мен пәтер жалдаушылар арасында өрт қауіпсіздігі ережелерін насихаттау жөніндегі көпшілік-үгіт жұмысының жай - күйін;
4) әңгімелер мен нұсқаулар жүргізу жолымен тұрмыстағы өрт қауіпсіздігі ережелеріне азаматтарды оқытуды сипаттайтын көрсеткіштердің мәнімен бағаланады.
8. Бағалау баллдық жүйе бойынша жүргізіледі.
Тұрғын үйлерге арналған өрт қауіпсіздігі ережелерінің мерзімінде орындалуын қамтамасыз еткен ПИК 30 балл алады өрт қауіпсіздігінің орындалмай қалған әр талабы үшін 2 баллдан алынып тасталады.
Өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі орындалған ұйымдастыру іс-шараларының көлемі мына көрсеткіштердің орындалғандығы үшін берілетін баллдар сомасы ретінде анықталады:
рет NN
Іс-шаралардың атауы
Баллдар сомасы
1.
Тұрғын үйлер өрт қауіпсіздігі нұсқауларымен, жаднамалармен, белгілермен толық қамтамасыз етілген
3
2.
Шатыр астылары, жертөлелер, техникалық қабаттар, баспалдақ алаңшаларының ұсталуы тұрғын үйлердегі өрт қауіпсіздігі режимі ережелерінің талаптарына сәйкес келеді
8
3.
Эвакуация жолдары көрсеткіштермен және электрмен жарықтандырумен қамтамасыз етілген
3
4.
Бекітіліп берілген тұрғын үй секторындағы өрт гидранттары дұрыс күйге келтірілген және көрсеткіштері бар
3
5.
ПИК жанында өрт қауіпсіздігі бұрышы жабдықталған. Пәтерлер иелерімен, пәтер жалдаушылармен өрт қауіпсіздігі туралы нұсқамалар қолдары қойдырылып өткізілген
4
Қала әкімі
аппаратының басшысы
Қала әкімдігінің
2003 жылғы 7 қазандағы
N 546 қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН
Өрт қауіпсіздігі айлығын ұйымдастыру және
өткізу жөніндегі комиссияның
ҚҰРАМЫ
Райымов Нұржан Дүйсенұлы
-
Семей қаласының мемлекеттік өртке қарсы қызмет басқармасының бастығы, төраға
Әшелов Сабыр Даярханұлы
-
қала әкімі аппаратының коммуналдық шаруашылық және тұрғын үйлерді есепке алу бөлімінің бастығы
Лузянин Виктор Владимирович
-
тұрғын үй-камуналдық шаруашылық басқармасы бастығының орынбасары
Шегедеков Бағлан Салықұлы
-
мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасының бас дәрігері
Қала әкімі
аппаратының басшысы

3) состояние агитационно-массовой работы по пропаганде Правил пожарной безопасности среди собственников квартир и квартиросъемщиков;
4) обучение граждан правилам пожарной безопасности в быту путем проведения бесед и инструктажей.
8. Оценка производится по бальной системе:
КСК, обеспечивающий своевременное выполнение Правил пожарной безопасности для жилых домов, получает 30 баллов. За каждое невыполненное требование пожарной безопасности снимается по 2 балла.
Объем выполненных организационных мероприятий по обеспечению пожарной безопасности определяется как сумма баллов, присуждаемых за выполнение следующих показателей:
N п/п
Наименование мероприятий
Сумма баллов
1
Жилые дома полностью обеспечены инструкциями, памятками, знаками пожарной безопасности.
3
2
Содержание чердаков, подвалов, технических этажей, тамбуров, лестничных площадок соответствует требованиям Правил противопожарного режима в жилых домах.
8
3
Пути эвакуации обеспечены указателями и электрическим освещением.
3
4
Пожарные гидранты в закрепленном жилом секторе приведены в исправное состояние и имеют указатели.
3
5
При КСК оборудован уголок пожарной безопасности. С собственниками квартир, квартиросъемщиками проведены инструктажи о мерах пожарной безопасности под роспись.
4
Руководитель аппарата
акима города
Утвержден
постановлением акимата города
от 7 октября 2003 г. N 546
СОСТАВ КОМИССИИ
по организации и проведению месячника пожарной безопасности
Раимов Нуржан Дюсенович
начальник управления государственной противопожарной службы г. Семипалатинска, председатель
Ашелов Сабыр Даярханович
начальник отдела коммунального хозяйства и учета жилья аппарата акима города
Лузянин Виктор Владимирович
заместитель начальника управления жилищно-коммунального хозяйства
Чегедеков Баглан Салихович
главный врач управления госсанитарно - эпидемиологического надзора
Руководитель аппарата
акима города