Төтенше жағдайдың жергiлiктi ауқымда таралуы кезiнде төтенше жағдайды жою басшысының өкiлеттiктерi туралы ереженi бекiту туралы
Курчатов қалалық әкімиятының 2003 жылдың 4 мамырдағы N 34 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 4 маусымда N 1269 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 17 наурыздағы N 240 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қаласы әкімдігінің 2008.03.17 N 240 қаулысымен.
"Төтенше жағдайдың жергiліктi ауқымда таралуы кезiнде төтенше жағдайды жою басшысының өкiлеттiктерi туралы ереженi бекiту туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 2003 жылғы 11 наурыздағы N 19 қаулысын орындауда, "Авариялық-құтқару қызметi және құтқарушылардың мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 27 наурыздағы N 87-1 Заңының 17-бабына сәйкес және төтенше жағдайларды жою кезiнде апаттан құтқару қызметтерiнiң күштерi мен құралдарын тиiмдi пайдалануды қамтамасыз ету мақсатында, Курчатов қаласының әкiмдiгiҚАУЛЫ ЕТЕДI:
Қоса берiлiп отырған Төтенше жағдайдың жергiлiктi ауқымда таралуы кезiнде төтенше жағдайды жою басшысының өкiлеттiктерi туралы ереже бекiтiлсiн.
Курчатов қаласының әкiмi
Курчатов қаласы әкiмдiгiнiң
2003 жылғы 4 мамыр N 34
қаулысымен бекiтiлген
Төтенше жағдайдың жергiлiктi ауқымда таралуы
кезiнде төтенше жағдайды жою басшысының өкiлеттiктерi
туралы ереже
Осы Ереже төтенше жағдайдың жергiлiктi ауқымда таралуы кезiнде және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайды жою басшысының өкiлеттiгiн айқындайды.
1. Төтенше жағдайды жою басшысы (төтенше жағдайларды жою кезiнде жұмыстардың жүргiзiлуiне басшылық жасайтын, немесе жергiлiктi атқарушы орган тағайындаған, өкiлеттiгiне төтенше жағдайларды жоюға кiретiн бас басқарушы және жауапты адам) төтенше жағдайдың жергiлiктi ауқымда таралуы кезiнде:
1) төтенше жағдай аймағында барлау жүргiзедi және жағдайды бағалайды, қолда бар күштер мен құралдарды пайдалана отырып, адамдарды құтқаруды ұйымдастырады;
2) апаттан құтқару жұмыстарын жүргiзу үшiн неғұрлым қауiптi жерлердi, күштер мен құралдардың қажеттi санын, құтқару жұмыстарын жүргiзудiң әдiстерi мен тәсiлдерiн айқындайды;
3) апаттан құтқару жұмыстарын жергiлiктi ауқымда төтенше жағдайлардың алдын алу мен оларды жою жоспарына сәйкес жүргiзудi ұйымдастырады;
4) төтенше жағдайлар аймағындағы объектiлер мен ұйымдардың аумағында құтқару және шұғыл жұмыстар жүргiзу туралы шешiм қабылдайды;

Об утверждении Положения о полномочиях руководителя ликвидации чрезвычайных ситуаций при местном масштабе распространения чрезвычайной ситуации
Постановление Курчатовского городского акимата от 4 мая 2003 года N 34. Зарегистрировано Управлением юстиции Восточно-Казахстанской области 4 июня 2003 года за N 1269. Утратило силу постановлением акимата города Курчатова Восточно-Казахстанской области от 17 марта 2008 года N 240
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Курчатова Восточно-Казахстанской области от 17.03.2008 N 240.
Во исполнение постановления акимата Восточно-Казахстанской области от 11 марта 2003 года N 19 "Об утверждении Положения о полномочиях руководителя ликвидации чрезвычайных ситуаций при местном масштабе распространения чрезвычайной ситуации", в соответствии со статьей 17 Закона Республики Казахстан от 27 марта 1997 года N 87-1 "Об аварийно-спасательных службах и статусе спасателей" и в целях обеспечения эффективного использования сил и средств аварийно - спасательных служб при ликвидации чрезвычайных ситуаций акимат города Курчатова ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Утвердить прилагаемое Положение о полномочиях руководителя ликвидации чрезвычайных ситуаций при местном масштабе распространения чрезвычайной ситуации.
Аким города Курчатова
Утверждено
постановлением
акимата города Курчатова
от 4 мая 2003 года N 34
Положение
о полномочиях руководителя ликвидации чрезвычайной
ситуации при местном масштабе распространения
чрезвычайной ситуации
Настоящее Положение определяет полномочия руководителя ликвидации чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера при местном масштабе распространения чрезвычайной ситуации.
1. Руководитель ликвидации чрезвычайной ситуации ( главное распорядительное и ответственное лицо, руководящее ведением работ при ликвидации чрезвычайной ситуации, или назначенное местным исполнительным органом, к полномочиям которого отнесена ликвидация чрезвычайной ситуации) при местном масштабе распространения чрезвычайной ситуации:
1) организует разведку и оценку обстановки в зоне чрезвычайной ситуации, организовывает спасение людей, используя имеющиеся силы и средства;
2) определяет наиболее опасные участки для ведения аварийно-спасательных работ, необходимое количество сил и средств, способы и приемы ведения спасательных работ;
3) организует ведение аварийно-спасательных работ в соответствии с планом предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций местного масштаба;
4) принимает решение о проведении спасательных и неотложных работ на объектах и территориях организаций, находящихся в зонах чрезвычайных ситуаций;

5) апаттан құтқару қызметтерi мен құрамаларына мiндеттер қоюды жүзеге асырады, олардың бiрлескен iс-әрекетiн ұйымдастырады, олардың қауiпсiздiгiн және қойылған мiндеттердiң орындалуын қамтамасыз етедi;
6) төтенше жағдай аймағындағы жағдайдың өзгеруiне бақылауды жүзеге асырады және тиiстi шешiмдер қабылдайды;
7) қажеттiлiкке қарай қосымша күштер мен құралдар шақыртады, оларды қарсы алуды ұйымдастырады, апаттан құтқару жұмыстарын жүргiзу орнын (ауданын) айқындайды;
8) күштер мен құралдардың резервiн құруды ұйымдастырады;
9) Курчатов қаласы әкiмдiгiн, қалалық төтенше жағдайлар жөнiндегi штабын төтенше жағдайлар аймағында қалыптасқан жағдай және апаттан құтқару, басқа да шұғыл жұмыстарды ұйымдастыру мен жүргiзу жөнiнде олардың қабылдаған шешiмдерi туралы хабарлайды;
10) күштер мен құралдарын төтенше жағдай орнынан кету тәртiбiн айқындайды.
2. Аса қажет болған жағдайда (адамдардың өмiрi мен денсаулығына тiкелей қауiп төнгенде) төтенше жағдайдың жергiлiктi ауқымда таралуы кезiнде жағдайды жою басшысы:
1) төтенше жағдай аймағына адамдар мен көлiктiң келуiн шектейдi;
2) төтенше жағдай аймағындағы ұйымдардың қызметiн тоқтата тұрады;
3) апаттан құтқару жұмыстарын жүргiзуге апаттан құтқару қызметтерiнiң күштерi мен құралдарын, азаматтық қорғаныс құрамаларын, сондай-ақ ерiктi апаттан құтқару құрамаларын және көрсетiлетiн құрамалардың құрамына кiрмейтiн құтқарушыларды, оларда құтқару және шұғыл жұмыстарын жүргiзуге аттестатталғандығын растайтын құжаттары болған кезде тартады;
4) шұғыл жұмыстарды жүргiзуге ерiктi негiзде халықты, сондай-ақ құтқарушы болып табылмайтын жекелеген азаматтарды олардың келiсiмiмен құтқару жұмыстарын жүргiзуге тартады;
5) төтенше жағдайлар аймағында көшiру iс-шараларын жүргiзудi ұйымдастырады;
6) төтенше жағдайларды жою үшiн төтенше жағдайлар аймағындағы ұйымдардың материалдық ресурстар резервтерiн броньнан босатады;
7) қолданыстағы заңнамаға сәйкес кейiннен шығыстардың орнын толтыра отырып, ұйымдардың байланыс құралдарын, көлiк құралдарын және өзге де мүлкiн тартады;
8) аса қажет болған жағдайда тиiстi мемлекеттiк органдарға, ұйымдардың басшыларына қабылданған шешiмдер туралы шұғыл хабарлау жөнiнде шаралар қабылдайды;
9) төтенше жағдайлардың өршуiне әрi құтқару және шұғыл жұмыстардың барысына негiзделген басқа да қажеттi шараларды қабылдайды.
3. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, төтенше жағдайды жоюға бағытталған төтенше жағдайдың жергiлiктi ауқымда таралуы кезiнде төтенше жағдайды жою басшысының шешiмi төтенше жағдайлар аймағындағы барлық лауазымды адамдар, азаматтар мен ұйымдар үшiн мiндеттi болып табылады.

5) осуществляет постановку задач аварийно-спасательным службам и формированиям, организует их взаимодействие, обеспечивает их безопасность и выполнение поставленных задач;
6) осуществляет контроль за изменением обстановки в зоне чрезвычайной ситуации и принимает соответствующие решения;
7) вызывает, по мере необходимости, дополнительные силы и средства, организует их встречу, определяет место (район) ведения аварийно-спасательных работ;
8) организует создание резерва сил и средств, определяет порядок посменной работы;
9) информирует акимат города Курчатова, городской штаб по чрезвычайным ситуациям и гражданской обороне о сложившейся обстановке и принятых им решениях по организации и ведению аварийно-спасательных и других неотложных работ в зоне чрезвычайных ситуаций;
10) определяет порядок убытия сил и средств с места чрезвычайной ситуации.
2. В случае крайней необходимости ( непосредственной угрозы жизни и здоровью людей ) руководитель ликвидации чрезвычайной ситуации при местном масштабе распространения чрезвычайной ситуации:
1) ограничивает доступ людей и транспорта в зону чрезвычайной ситуации;
2) приостанавливает деятельность организаций, находящихся в зоне чрезвычайной ситуации;
3) привлекает к проведению аварийно-спасательных работ силы и средства аварийно-спасательных служб, формирований Гражданской обороны, а также добровольные формирования и спасателей, не входящих в состав указанных формирований, при наличии у них документов, подтверждающих их аттестацию на проведение спасательных и неотложных работ;
4) привлекает на добровольной основе население к проведению неотложных работ, а также отдельных граждан, не являющихся спасателями, с их согласия, к проведению спасательных работ;
5) организует проведение эвакуационных мероприятий в зоне чрезвычайной ситуации;
6) разбронирует резервы материальных ресурсов для ликвидации чрезвычайных ситуаций организаций, находящихся в зонах чрезвычайных ситуаций;
7) привлекает средства связи, транспортные средства и иное имущество организаций с последующим возмещением расходов в соответствии с действующим законодательством;
8) принимает меры по незамедлительному информированию государственных органов, руководства организаций о принятых ими, в случае крайней необходимости решениях;
9) принимает другие необходимые меры, обусловленные развитием чрезвычайных ситуаций и ходом спасательных и неотложных работ.
3. Решения руководителя ликвидации чрезвычайной ситуации при местном масштабе распространения чрезвычайной ситуации является обязательным для всех должностных лиц, граждан и организаций, находящихся в зонах чрезвычайных ситуаций, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан.

4. Төтенше жағдайдың жергiлiктi таралуы кезiнде төтенше жағдайды жою басшысының өкiлеттiгi жергiлiктi атқарушы орган табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың жойылғаны туралы жариялағаннан кейiн тоқтатылады.
Курчатов қаласы әкiмi
аппаратының басшысы

4. Полномочия руководителя ликвидации чрезвычайной ситуации при местном масштабе распространения чрезвычайной ситуации прекращаются после объявления местным исполнительным органом о ликвидации чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера.
Руководитель аппарата акима
города Курчатова