Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1765 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында банктерді еріксіз тарату ережесін бекіту туралы" 2001 жылғы 28 қазандағы N 421 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 19 қаңтардағы N 7 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 24 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 2712. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 40 (V064181) қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 40   қаулысымен .
______________________________
Екінші деңгейдегі банктерді еріксіз таратуды жүзеге асыру тәртібін реттейтін нормативтік құқықтық базаны жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында банктерді еріксіз тарату ережесін бекіту туралы" 2001 жылғы 28 қазандағы N 421  қаулысына  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1765 тіркелген, 2002 жылғы 25 ақпан - 10 наурызда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында банктерді еріксіз тарату ережесінде:
кіріспесіндегі "арнайы басқарушының өкілеттіктері мен міндеттерін, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (бұдан әрі - Ұлттық Банк)" деген сөздер "қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган)" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ереже Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы", "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы", "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы", "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына және Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес әзірленді.";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2001 года N 421 "Об утверждении Правил принудительной ликвидации банков в Республике Казахстан", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1765
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19 января 2004 г. N 7. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 24 февраля 2004 года N 2712. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 40
Сноска. Постановление утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года  N 40 .
В целях совершенствования нормативной правовой базы, регулирующей порядок осуществления принудительной ликвидации банков второго уровня, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций постановляет:
1. Внести в  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2001 года N 421 "Об утверждении Правил принудительной ликвидации банков в Республике Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1765, опубликованное 25 февраля - 10 марта 2002 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Республики Казахстана") следующие изменения и дополнения:
в Правилах принудительной ликвидации банков в Республике Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в преамбуле слова "и обязанности специального управляющего, полномочия Национального Банка Республики Казахстан (далее - Национальный Банк)" заменить словами "уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган)";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Гражданским  кодексом  Республики Казахстан, Законами Республики Казахстан " О банках и  банковской деятельности в Республике Казахстан", " О Национальном  Банке Республики Казахстан", " О государственном  регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", " Об акционерных  обществах" и другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан.";

3-тармақтың 2) тармақшасында, 4-тармақтың 1) тармақшасында, 5, 14-тармақтарда, 21-тармақтың екінші абзацында, 32, 34, 36, 57-тармақтарда, 76-тармақтың 3) және 4) тармақшаларында, 7-тараудың атауында, 79, 80, 81 және 92-тармақтарда "Ұлттық Банк", "Ұлттық Банктің", "Ұлттық Банк", "Ұлттық Банкке" деген сөздер тиісінше "уәкілетті орган", "уәкілетті органның" "уәкілетті орган", "уәкілетті органға" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта:
2) тармақша алынып тасталсын;
3) және 5) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"3) тарату комиссиясы - еріксіз тарату туралы шешім қабылданған жағдайда уәкілетті орган тағайындайтын (босататын), тарату процесінде банктің істерін аяқтау және оның кредиторларымен есеп айырысуды қамтамасыз ету мақсатында банктің мүлкін және істерін басқару жөніндегі өкілеттіктерді жүзеге асыратын орган;
5) кредиторлар талаптарының тізілімі - уәкілетті орган бекіткен, кредиторлардың белгіленген мерзімде өтініш жасалған және тарату комиссиясы таныған талаптарын, сондай-ақ депозиттерге ұжымдық кепілдік беру (сақтандыру) жөніндегі ұйымның еріксіз таратылатын банк ұсынған есепке сәйкес сома көлемінде өтеуді төлеу жөніндегі міндеттемелерін орындау жөніндегі болашақ талаптарын көрсететін құжат;";
6-13-тармақтар алынып тасталсын;
20-тармақтың екінші абзацының мемлекеттік тілдегі мәтіні мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық Банктің банктің уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшілік басқарушысының) және тарату комиссиясының құрамына енгізілген қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жағдайларын қоспағанда Ұлттық Банктің банкті еріксіз тарату жөніндегі шығыстарын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми баспасөз басылымында банкте мүлік болмаған не егер оның құны осы шығыстарды өтеу үшін жеткіліксіз болған жағдайларда банкті мәжбүрлеп тарату туралы сот қабылдаған шешім туралы жариялау шығыстарын өтеу үшін қаржыландыруға тыйым салынады.";
21-тармақтың төртінші абзацы "жұмсауға" деген сөзден кейін ", сондай-ақ тарату комиссияларының еңбегіне ақы төлеуге арналған қаражатты екі айдан аспайтын мерзімге резервтеуге" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 21-1-тармақпен толықтырылсын:
"21-1. Еріксіз таратылатын банктің тарату комиссиясының төрағасына, мүшелеріне және өзге тартылған қызметкерлерге төленетін сыйақының ай сайынғы мөлшері олардың әрқайсысына тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген ең төменгі жалақының он еселеген мөлшерінен аспауы тиіс.";
22-тармақтың бірінші және екінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:

в подпункте 2) пункта 3, подпункте 1) пункта 4, пунктах 5, 14, абзаце втором пункта 21, пунктах 32, 34, 36, 57, подпунктах 3) и 4) пункта 76, наименовании Главы 7, пунктах 79, 80, 81 и 92 слова "Национальным Банком", "Национального Банка", "Национальный Банк", "Национальный Банк:" заменить соответственно словами "уполномоченным органом", "уполномоченного органа", "уполномоченный орган", "Уполномоченный орган:";
в пункте 4:
подпункт 2) исключить;
подпункты 3) и 5) изложить в следующей редакции:
"3) ликвидационная комиссия - орган, назначаемый (отстраняемый) уполномоченным органом в случае принятия решения о принудительной ликвидации банка, осуществляющий полномочия по управлению имуществом и делами банка в ходе процедуры ликвидации в целях завершения дел банка и обеспечения расчетов с его кредиторами;
5) реестр требований кредиторов - документ, утвержденный уполномоченным органом, отражающий требования кредиторов, заявленные в установленный срок и признанные ликвидационной комиссией, а также будущие требования организации по обязательному коллективному гарантированию (страхованию) депозитов по выполнению обязательств по выплате возмещения в объеме суммы согласно расчету, представленному принудительно ликвидируемым банком;";
пункты 6-13 исключить;
в абзаце втором пункта 20 после слов "(временного администратора) банка" дополнить словами "и ликвидационной комиссии, а также для покрытия расходов по опубликованию в официальных печатных изданиях Министерства юстиции Республики Казахстан информации о принятом судом решении о принудительной ликвидации банка в случаях отсутствия имущества банка либо если его стоимость недостаточна для покрытия данных расходов";
абзац четвертый пункта 21 дополнить словами ", а также резервирование средств на оплату труда ликвидационных комиссий на срок более двух месяцев";
дополнить пунктом 21-1 следующего содержания:
"21-1. Ежемесячный размер вознаграждения, выплачиваемого председателю, членам ликвидационной комиссии принудительно ликвидируемого банка и иным привлеченным работникам не должен превышать каждому из них размера десятикратной минимальной заработной платы, установленной законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.";
абзацы первый и второй пункта 22 изложить в следующей редакции:

"22. Тарату комиссиясы тағайындалған күннен бастап оған таратылатын банктің мүлкін және істерін басқару жөніндегі өкілеттік өтеді.
Тарату комиссиясы он күндік мерзімде уақытша әкімшіліктен (уақытша әкімшілік басқарушысынан) банктің банк операцияларын жүргізуге лицензияларының түпнұсқаларын, мүлкін және құжаттарын қабылдау-өткізу актісі бойынша қабылдайды.";
24-тармақ алынып тасталсын;
32-тармақтағы "заңда" деген сөз "заңдарда" деген сөзбен ауыстырылсын;
33-тармақта:
1) тармақшада:
"банкті тарату ісі басталған кезден бастап" деген сөздер "банктің тарату комиссиясы тағайындалған күннен бастап" деген сөздермен ауыстырылсын;
"орталық әділет органдарында" деген сөздер Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы "арнайы басқарушысынан" деген сөздер "уақытша әкімшіліктен (уақытша әкімшілік басқарушысынан)" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақшадағы "банкті тарату ісі басталған кезден бастап" деген сөздер "банктің тарату комиссиясы тағайындалған күннен бастап" деген сөздермен ауыстырылсын;
7) тармақшадағы "тағайындау" деген сөзден кейін "уәкілетті органның тағайындауы" деген сөздермен толықтырылсын;
18) тармақшадағы "кредиторлардың тізіліміне" деген сөздер "кредиторлар талаптарының тізіліміне" деген сөздермен ауыстырылсын;
21), 22) және 23) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"21) уәкілетті органның талап етуі бойынша тарату өндірісіне қатысты мәліметтер береді;
22) тарату туралы есеп, банктің тарату балансын жасайды және оларды келісу үшін уәкілетті органға жібереді;
23) банкті тарату аяқталғаннан кейін құжаттарды сақтау үшін белгіленген тәртіппен мұрағатқа өткізеді және бұл туралы уәкілетті органға хабарлайды;";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Уәкілетті орган берген лицензиялардың түпнұсқалары тарату комиссиясы тағайындалған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде уәкілетті органға қайтарылады.";
35-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Таратылатын банктің ағымдағы шоты оның Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің тиісті филиалындағы бас офисі орналасқан жерде ашылады.";
екінші абзацтағы "ағымдағы есепшоттарына" деген сөздер "ағымдағы шотына" деген сөздермен ауыстырылсын;
41-тармақтағы екінші сөйлем алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 45-1-тармақпен толықтырылсын:
"45-1. Банктің тарату конкурстық массасына ипотекалық облигациялар бойынша мынадай қамтамасыз ету болып табылатын кепіл мүлкі кірмейді: ипотекалық тұрғын үй заемы шарттары бойынша талап ету құқықтары (ипотекалық куәліктерді қоса алғанда), сондай-ақ аталған облигацияларды меншіктеу құқығы ұстаушыларда туындаған немесе оларға мәмілелер не Қазақстан Республикасының заң актілерінде көзделген өзге негіздер бойынша өткен жағдайларда мемлекеттік бағалы қағаздар. Аталған мүлікті тарату комиссиясы Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар туралы заңдарына сәйкес ипотекалық облигациялардың кредитор-ұстаушыларымен есеп айырысу үшін ипотекалық облигацияларды ұстаушылардың өкіліне өткізеді.";
46-тармақтағы "азаматтық заң нормаларына сәйкес" деген сөздер "тепе-теңдік принципі сақтала отырып кезектілік басталған кезде" деген сөздермен ауыстырылсын;

"22. С даты назначения ликвидационной комиссии к ней переходят полномочия по управлению имуществом и делами ликвидируемого банка.
Ликвидационная комиссия в десятидневный срок принимает по акту приема-передачи от временной администрации (временного администратора) подлинники лицензий на проведение банковских операций, имущество и документы банка.";
пункт 24 исключить;
в пункте 32 слово "законодательством" заменить словом "законами";
в пункте 33:
в подпункте 1):
слова "с момента начала ликвидационного процесса" заменить словами "с даты назначения ликвидационной комиссии";
слова "центрального органа юстиции" заменить словами "Министерства юстиции Республики Казахстан";
в подпункте 3) слова "специального управляющего" заменить словами "временной администрации (временного администратора)";
в подпункте 6) слова "с момента начала ликвидационного процесса" заменить словами "с даты назначения ликвидационной комиссии";
в подпункте 7) после слова "назначении" дополнить словами "уполномоченным органом";
в подпункте 18) слова "реестром кредиторов" заменить словами "реестром требований кредиторов";
подпункты 21), 22) и 23) изложить в следующей редакции:
"21) по требованию уполномоченного органа представляет сведения, касающиеся ликвидационного производства;
22) составляет отчет о ликвидации, ликвидационный баланс банка и направляет их на согласование в уполномоченный орган;
23) по завершению ликвидации банка в установленном порядке передает документы для хранения в архив и уведомляет об этом уполномоченный орган;";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Подлинники лицензий, выданных уполномоченным органом, подлежат возврату в уполномоченный орган в течение трех рабочих дней с момента назначения ликвидационной комиссии.";
в пункте 35:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Текущий счет ликвидируемого банка открывается по месту нахождения его головного офиса в соответствующем филиале Национального Банка Республики Казахстан.";
в абзаце втором слова "текущие счета" заменить словами "текущий счет";
в пункте 41 второе предложение исключить;
дополнить пунктом 45-1 следующего содержания:
"45-1. В ликвидационную конкурсную массу банка не включается залоговое имущество, являющееся следующим обеспечением по ипотечным облигациям: права требования по договорам ипотечного жилищного займа (включая ипотечные свидетельства), а также государственные ценные бумаги Республики Казахстан в случаях, когда право собственности на указанные облигации возникло у их держателей или перешло к ним по сделкам либо иным основаниям, предусмотренным законодательными актами Республики Казахстан. Указанное имущество передается ликвидационной комиссией представителю держателей ипотечных облигаций для расчета с кредиторами-держателями ипотечных облигаций в соответствии с законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг.";
в пункте 46 слова "в соответствии с нормами гражданского законодательства" заменить словами "при наступлении очередности с соблюдением принципа пропорциональности";

55, 57, 59, 68, 72 және 86-тармақтардағы "кредиторлар тізілімі", "кредиторлар тізілімін", "кредиторлар тізіліміне", "кредиторлар тізілімінің" деген сөздер "кредиторлар талаптарының тізілімі", "кредиторлар талаптарының тізілімін", "кредиторлар талаптарының тізіліміне", "кредиторлар талаптары тізілімінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"58. Аралық тарату балансы және кредиторлар талаптарының тізілімі жасалғаннан кейін тарату комиссиясы оларды бекіту үшін уәкілетті органға береді.";
59-тармақтың төртінші абзацы алынып тасталсын;
60-тармақтағы "соттың" деген сөз "уәкілетті органның" деген сөздермен ауыстырылсын;
61-тармақ алынып тасталсын;
71-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"71. Кредиторлар комитеті құрамының тізімін тарату комиссиясы аралық тарату балансы және кредиторлар талаптарының тізілімі бекітілген күннен бастап он күндік мерзімде қалыптастырады, тарату комиссиясының төрағасы қол қояды және бекіту үшін жедел түрде уәкілетті органға жіберіледі.";
73-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Кредиторлар комитеті мүшесінің талаптары толық қанағаттандырылған жағдайда, ол кредиторлар комитетінің құрамынан шығарылады. Бұл жағдайда тарату комиссиясы кредиторлар комитетінің тізімін бекіту үшін кейіннен уәкілетті органға бере отырып кредиторлар комитетінің құрамын өзгерту жөніндегі жұмысты жүргізеді.";
76-тармақта:
5) тармақшадағы "өкілін" деген сөз "өкілдерін" деген сөзбен ауыстырылсын;
9) тармақшадағы "тарату" деген сөздің алдында "банктің қаржылық жай-күйін ескере отырып" деген сөздермен толықтырылсын;
12) тармақша алынып тасталсын;
80-тармақта:
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) еріксіз таратылатын банктің тарату комиссиясын тағайындайды;";
2) және 3) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"2) банктің тарату комиссиясы еріксіз таратылатын банктің келісу үшін ұсынған аралық тарату балансын және кредиторлар талаптарының тізілімін бекітеді;
3) банктің тарату комиссиясы ұсынған кредиторлар комитеті құрамының тізімін бекітеді;";
мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) тарату комиссиясы ұсынған еріксіз таратылатын банкті тарату туралы есепті және тарату балансын қарайды және келіседі;";
81-тармақтағы "және бұл жөнінде банкті еріксіз тарату туралы шешім қабылдаған сотқа хабарлайды" деген сөздер "және ұйғарымның орындалу мерзімін белгілейді" деген сөздермен ауыстырылсын;
89 және 90-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"89. Таратылатын банктің кредиторларымен және акционерлерімен есеп айырысу аяқталғаннан кейін тарату комиссиясы уәкілетті органмен келісілген тарату туралы есепті және тарату балансын сотқа ұсынады.
Сот тарату туралы есепті және тарату балансын бекітеді және тарату өндірісінің аяқталғаны туралы ұйғарым шығарады.

в пунктах 55, 57, 59, 68, 72 и 86 слова "реестре кредиторов", "реестр кредиторов", "реестра кредиторов" заменить соответственно словами "реестре требований кредиторов", "реестр требований кредиторов", "реестра требований кредиторов";
пункт 58 изложить в следующей редакции:
"58. После составления промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов, ликвидационная комиссия представляет их на утверждение в уполномоченный орган.";
абзац четвертый пункта 59 исключить;
в пункте 60 слово "судом" заменить словами "уполномоченным органом";
пункт 61 исключить;
пункт 71 изложить в следующей редакции:
"71. Список состава комитета кредиторов формируется ликвидационной комиссией в десятидневный срок с даты утверждения промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов, подписывается председателем ликвидационной комиссии и незамедлительно направляется на утверждение в уполномоченный орган.";
пункт 73 дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"В случае полного удовлетворения требований члена комитета кредиторов, он исключается из состава комитета кредиторов. В этом случае ликвидационная комиссия проводит работу по изменению состава комитета кредиторов с последующим представлением списка комитета кредиторов на утверждение в уполномоченный орган.";
в пункте 76:
в подпункте 5) слово "представителя" заменить словом "представителей", слова "который имеет" заменить словами "которые имеют";
подпункт 9) дополнить словами "с учетом финансового состояния банка";
подпункт 12) исключить;
в пункте 80:
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) назначает ликвидационную комиссию принудительно ликвидируемого банка;";
подпункты 2) и 3) изложить в следующей редакции:
"2) утверждает представленные ликвидационной комиссией банка промежуточный ликвидационный баланс и реестр требований кредиторов принудительно ликвидируемого банка;
3) утверждает представленный ликвидационной комиссией банка список состава комитета кредиторов;";
дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) рассматривает и согласовывает представленные ликвидационной комиссией отчет о ликвидации и ликвидационный баланс принудительно ликвидируемого банка;";
в пункте 81 слова "и сообщает об этом в суд, принявший решение о принудительной ликвидации банка" заменить словами "и устанавливает срок исполнения предписания";
пункты 89 и 90 изложить в следующей редакции:
"89. После завершения расчетов с кредиторами и акционерами принудительно ликвидируемого банка ликвидационная комиссия представляет в суд согласованный с уполномоченным органом отчет о ликвидации и ликвидационный баланс.
Суд утверждает отчет о ликвидации и ликвидационный баланс и выносит определение о завершении ликвидационного производства.

90. Тарату комиссиясы сот ұйғарымының көшірмесін заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеуге алатын әділет органдарына және уәкілетті органға жібереді.".
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күн ішінде күшіне енеді.
3. Қаржы ұйымдарын тарату департаменті (Бадырленова Ж.Р.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің мүдделі бөлімшелеріне, екінші деңгейдегі банктерге, еріксіз таратылатын банктердің тарату комиссияларына жіберсін.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің қызметін қамтамасыз ету басқармасы осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің Төрағасы Б.Б.Жәмішевке жүктелсін.
Төраға

90. Ликвидационная комиссия направляет копию определения суда в органы юстиции, осуществляющие государственную регистрацию юридических лиц, и уполномоченному органу.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту ликвидации финансовых организаций (Бадырленова Ж.Р.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, банков второго уровня, ликвидационных комиссий принудительно ликвидируемых банков.
4. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций Жамишева Б.Б.
Председатель