Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды жасаған, тәртiптiк жауаптылыққа тартылған тұлғалардың есебiн жүргiзу жөнiндегi Нұсқаулықты бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 20 қаңтардағы N 4 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 17 наурызда тіркелді. Тіркеу N 2741. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының м.а. 2015 жылғы 20 ақпандағы № 36 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының м.а. 20.02.2015 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Келісілген:
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының Төрағасы
13 ақпан 2004 жыл
Қазақстан Республикасының " Сыбайлас жемқорлық қылмыспен күрес туралы " және " Мемлекеттiк қызмет туралы " Заңдарын ақпараттық және статистикалық қамтамасыз ету мақсатында, Қазақстан Республикасының "Прокуратура туралы" Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып Бұйырамын:
1. Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды жасаған тұлғалардың есебiн жүргiзу жөнiндегi Нұсқаулық бекiтiлсiн.
2. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектiлерi осы бұйрықтың тиiстi орындалуын қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және есепке алу жөнiндегi комитетi (Хайруллин Р.С.) белгiленген тәртiпте осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуге алынуы үшiн шаралар қабылдасын.
4. Нормативтiк құқықтық актiлердiң мемлекеттiк тiркелу тiзiлiмiнде 2001 жылдың 24 сәуiрiнде N 1477 санымен тiркелген, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2001 жылдың 5 қаңтарындағы "Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектiлерiнiң есебiн бiртұтас тәртiпте жүргiзу және қолдану туралы Нұсқаулықты, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды және оларды жасаған тұлғаларды есепке алудың N 1-К нысанды статистикалық карточкасын бекiту мен iске қосу туралы" N 3 бұйрығы , (Нормативтiк құқықтық актiлердiң мемлекеттiк тiркелу тiзiлiмiнде N 2005 санымен тiркелген, Қазақстан Республикасы Бас прокурордың 2002 жылдың 10 қыркүйегiндегi "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2001 жылдың 5 қаңтарындағы "Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектiлерiнiң есебiн бiртұтас тәртiпте жүргiзу және қолдану туралы Нұсқаулықты, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды және оларды жасаған тұлғаларды есепке алудың N 1-К нысанды статистикалық карточкасын бекiту мен iске қосу туралы" N 3 санды бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" N 40 бұйрығы ) күшiн жойды деп танылсын.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап күшiне енедi.

Об утверждении Инструкции о ведении учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения, привлеченных к дисциплинарной ответственности
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 20 января 2004 года № 4. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 марта 2004 года № 2741. Утратил силу приказом и.о. Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 36
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 20.02.2015 № 36 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Согласовано:
Председатель Верховного Суда
Республики Казахстан
13.02.2004 год
В целях информационного и статистического обеспечения Законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", приказываю:
1. Утвердить Инструкцию о ведении учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения, привлеченных к дисциплинарной ответственности.
2. Субъектам правовой статистики и специальных учетов обеспечить надлежащее исполнение настоящего приказа.
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (Хайруллин Р.С.) представить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Признать утратившим силу приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 января 2001 года N 3 "Об утверждении и введении в действие Инструкции о едином порядке ведения и использования учета субъектов коррупционных правонарушений, статистической карточки учета коррупционных правонарушений и лиц, их совершивших, формы N 1-К", зарегистрированный в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 24 апреля 2001 года N 1477, (приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 сентября 2002 года N 40 "О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 января 2001 года N 3 "Об утверждении и введении в действие Инструкции о едином порядке ведения и использования учета субъектов коррупционных правонарушений, статистической карточки учета коррупционных правонарушений и лиц, их совершивших, формы N 1-К", зарегистрированный в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2005).
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

6. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының жетекшiлiк етуші орынбасарына жүктелсін.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының
"Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық
жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған
тұлғалардың есебін жүргізу жөніндегі
Нұсқаулықты бекіту туралы" 2004 жылдың 20
қаңтарындағы N 4 бұйрығымен бекітілген
Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық жасағаны
үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған тұлғалардың
есебін жүргізу жөніндегі
Нұсқаулық 1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылықтар жасағаны және сыбайлас жемқорлыққа жағдай туғызатын құқық бұзушылықтар жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған тұлғалардың есебін белгілейді (әрі қарай - сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық жасаған тұлғаларды есепке алу).
2. Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық жасаған тұлғаларды есепке алу, Қазақстан Республикасының " Мемлекеттік қызмет туралы " және "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Заңдарын , сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылыққа тәртіптік күрес жағдайын, осы құбылыстардың ведомстволық үлестірілуін талдауды ақпараттық және статистикалық қамтамасыз ету мақсатында деректер банкін жүргізу арқылы Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетімен (әрі қарай - Комитет) жүзеге асырылады және ол басқа мақсаттарда пайдаланылуы мүмкін емес.
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аймақтық басқармаларында (әрі қарай - аймақтық басқармалар) жергілікті есепке алу жүргізіледі.
3. Өз уәкілеттіктерінің шегінде Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Заңы талаптарының орындалуын және онда қаралған тәртіптік шаралардың қолданылуын қамтамасыз ететін Құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері осы Нұсқаулық талаптарының сақталуына бақылауды жүзеге асыратын Комитетке есепке алу-тіркеу құжаттарын уақытылы тапсырып отыруға міндетті.
4. Есепке алуға, мемлекеттік міндеттерді атқаруға уәкілдік берілген тұлғалар және соларға теңестірілген, сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылықтар жасағаны және сыбайлас жемқорлыққа жағдай туғызатын құқық бұзушылықтар жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған тұлғалар жатады.
5. Мемлекеттік міндеттерді атқаруға уәкілдік берілген тұлғаларға барлық лауазымды тұлғалар, Парламент және мәслихат депутаттары, соттар және мемлекеттік қызмет туралы заңдарға сәйкес барлық мемлекеттік қызметкерлер жатады.
6. Мемлекеттік міндеттерді атқаруға уәкілдік берілген тұлғаларға, жергілікті өзін-өзі басқару органдарына сайланған тұлғалар, заңмен белгіленген тәртіппен, Қазақстан Республикасы Парламенті мен мәслихаттардың депутаттығына, сондай-ақ жергілікті өзін-өзі басқару сайланбалы органдарының мүшелігіне кандидаттар ретінде тіркелген азаматтар, жергілікті өзін-өзі басқару органдарында тұрақты немесе уақытша жұмыс істейтін, еңбегіне ақы төлеу Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджетінің қаражатынан төленетін қызметкерлер, жарғылық капиталында мемлекеттік меншіктің жиынтық үлесі кемінде отыз бес пайызды құрайтын мемлекеттік ұйымдардың басқару міндеттерін атқаратын тұлғалар теңестіріледі.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010.03.17 N 18 Бұйрығымен.

6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Утверждена приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан "Об утверждении Инструкции
о введении учета лиц, совершивших коррупционные
правонарушения, привлеченных к дисциплинарной
ответственности" от 20 января 2004 года N 4
Инструкция
о ведении учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения,
привлеченных к дисциплинарной ответственности
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция устанавливает учет лиц, привлеченных к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционных правонарушений и правонарушений, создающих условия для коррупции (далее - учет лиц, совершивших коррупционные правонарушения).
2. Учет лиц, совершивших коррупционные правонарушения, осуществляется Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) путем ведения банка данных в целях информационного и статистического обеспечения Законов Республики Казахстан "О государственной службе" и "О борьбе с коррупцией", анализа состояния дисциплинарной борьбы с коррупционными правонарушениями, ведомственной распространенности этих явлений и не может быть использован в иных целях.
В региональных управлениях Комитета по правовой статистике и специальным учетам (далее - региональные управления) ведутся местные учеты.
3. Субъекты правовой статистики и специальных учетов, обеспечивающие в пределах своих полномочий исполнение требований Закона Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией" и применение предусмотренных в нем дисциплинарных мер, обязаны своевременно представлять информационно-учетные документы в Комитет, осуществляющий контроль за соблюдением требований настоящей Инструкции.
4. Учету подлежат лица, уполномоченные на выполнение государственных функций, а также лица, приравненные к ним, привлеченные к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционных правонарушений и правонарушений, создающих условия для коррупции.
5. К лицам, уполномоченным на выполнение государственных функций, относятся все должностные лица, депутаты Парламента и маслихатов, судьи, а также все государственные служащие в соответствии с законодательством о государственной службе.
6. Приравненными к уполномоченным на выполнение государственных функций являются лица, избранные в органы местного самоуправления, граждане, зарегистрированные в установленном законом порядке в качестве кандидатов в депутаты Парламента Республики Казахстан и маслихатов, а также в члены выборных органов местного самоуправления, служащие, постоянно или временно работающие в органах местного самоуправления, оплата труда которых производится из средств государственного бюджета Республики Казахстан, лица, исполняющие управленческие функции в государственных организациях и организациях, в уставном капитале которых доля государства составляет не менее тридцати пяти процентов.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 17.03.2010 № 18 (вводится в действие с 13.04.2010).

2. Алғашқы есепке алу актілерін жүргізу
7. Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық жасаған тұлғаларды есепке алу үшін олармен жасалған сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық деректері және оларды тәртіптік жауаптылыққа "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасы Заңының нормаларына сәйкес тарту туралы уәкілетті орган шешімдерінің бар болуы негіз болып табылады.
Ескерту: 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 14 қыркүйектегі N 48 бұйрығымен .
8.  Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылықты тапқан мемлекеттік орган (лауазымды тұлға) ол туралы қаралған істің (материалдың) нәтижелері бойынша 1-қосымшаға сәйкес, сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған тұлғаларды есепке алудың № 1-К нысанды кәртішкесін (әрі қарай – кәртішке), екі данада қояды.
Сонымен қатар:
1) құқық бұзушылықты тапқан және ол туралы істі (материалды) қарауға уәкілдік берілген мемлекеттік орган (лауазымды тұлға), соның ішінде оның орталық құрылымдары аумақтық тиесілігіне қарай аймақтық басқармаларға кәртішкені сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы істі (материалды) қарау жөніндегі хабарламаны алған сәттен бастап 3 жұмыс күнінің ішінде қояды;
2) құқық бұзушылықты тапқан, бірақ тұлғалардың жауаптылығын қарауға уәкілдік берілмеген мемлекеттік орган (лауазымды тұлға), осы әрекет жөніндегі істі (материалды) тәртіптік жазаға тартуға уәкілдік берілген органға (лауазымды тұлғаға) жібереді. Уәкілдік берілген орган (лауазымды тұлға) шешім қабылдаған күннен бастап жедел түрде істің (материалдың) қаралу нәтижелері туралы, 5-қосымшаға сәйкес, сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылығы үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған туралы істің (материалдың) қаралуы жөніндегі хабарлауды (әрі қарай - хабарлау), құқық бұзушылықты тапқан органға (лауазымды тұлғаға) жібереді.
Осы ақпараттың негізінде сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылықты тапқан орган (лауазымды тұлға) хабарлау келіп түскеннен кейін кәртішкені 3 жұмыс күнінің ішінде аумақтық тиесілігіне қарай аймақтық басқармаларға қояды.
Ескерту: құқық бұзушылықты тапқан істі (материалды) қарауға уәкілдік берілген құрылымның бір мемлекеттік органында бірігуінің мысалы ретінде бір облыс ауданының әкіміне қатысты осы облыстың әкімі болып табылады.
Құқық бұзушылықты тапқан орган уәкілдігінің және осы әрекет туралы істі (материалды) қарауға құқығы бар құрылымның айырмашылығына мысал: ішкі істер органдарының қызметкері жасаған сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылықты тапқан прокурор, осы жөніндегі істі (материалды) ішкі істер органының уәкілдік берілген басшысына жібереді, ол істің (материалдың) қаралу нәтижелері туралы прокурорға хабарлайды.
Ескерту: 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 14 қыркүйектегі N 48, 2011.06.24  № 55 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрықтарымен.

2. Ведение актов первичного учета
7. Основанием для постановки на учет лиц, совершивших коррупционные правонарушения, является факт совершения ими коррупционного правонарушения и наличие решения уполномоченного органа о привлечении их к дисциплинарной ответственности согласно нормам Закона Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией".
Сноска. В пункт 7 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 14 сентября 2006 года N 48 .
8. Государственным органом (должностным лицом), выявившим коррупционное правонарушение, по результатам рассмотрения дела (материала) о нем выставляется карточка учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения, привлеченных к дисциплинарной ответственности формы № 1-К (далее - карточка), согласно приложению 1, в двух экземплярах.
При этом государственным органом (должностным лицом):
1) выявившим правонарушение и полномочным к рассмотрению дела (материала) о нем, в том числе его центральными структурами, в региональные управления по территориальности карточка выставляется в течение 3-х рабочих дней с момента получения сообщения о рассмотрении дела (материала) о коррупционном правонарушении;
2) выявившим правонарушение, но не полномочным рассматривать ответственность лиц, дело (материал) об этом деянии направляется в орган (должностному лицу), правомочный наложить дисциплинарное  взыскание. О результатах рассмотрения дела (материала) полномочный орган (должностное лицо) в течение 3-х рабочих дней со дня принятия решения направляет органу (должностному лицу), выявившему правонарушение, сообщение о рассмотрении дела (материала) о коррупционном правонарушении, привлеченного к дисциплинарной ответственности (далее - сообщение), согласно приложению 5.
На основании этой информации орган (должностное лицо), выявивший коррупционное правонарушение, незамедлительно после поступления сообщения выставляет карточку в региональное управление по территориальности.
Примечание: примером объединения в одном государственном органе структуры, выявившей правонарушение и полномочной к рассмотрению дела (материала), является аким области по отношению к акиму района этой же области.
Пример различия полномочий органа, выявившего правонарушение, и структуры, правомочной рассматривать дело (материал) об этом деянии: прокурор, выявивший коррупционное правонарушение, совершенное сотрудником органов внутренних дел, направляет дело (материал) об этом полномочному руководителю органа внутренних дел, который о результатах рассмотрения дела (материала) сообщает прокурору.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 14.09.2006 N 48; от 24.06.2011 № 55 (вводится в действие с 03.08.2011).

9. Қызметі әскери және көлік прокурорларының қадағалауындағы мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалар Комитеттің соған сәйкес әскери және аймақтық көлік басқармаларына кәртішкені жолдайды.
Ескерту: 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 14 қыркүйектегі N 48 бұйрығымен .
10. Кәртішке реквизиттері баспа әріптерімен, көк немесе қара бояумен, тазартусыз және түзетусіз толтырылады. Есепке алынатын тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты бас әріппен жазылады. Оның жұмыс орны мен лауазымы, құқық бұзушылықты тапқан және істі (материалды) қараған органның (лауазымды тұлғаның) атауы қысқартусыз енгізіледі.
11. 1-тармақта сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылықты анықтаған органның (лауазымды тұлғаның) атауы көрсетіледі. 1.1-тармақта құқық бұзушылықты анықтауға ынта білдірген мемлекеттік органның аталуы көрсетіледі. 2-тармақ бұзушылық жасаған тұлғаның ведомстволық тиесілігін айқындайды. 3-тармақта істі (материалды) қараған органның атауы көрсетіледі. 4-тармақта материалды қараған органмен берілген Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Заңының талаптарына сәйкес әрекет жасасқан біліктілік бейнеленеді. Маңызы бойынша қаралған материал (хаттама) 5-тармақта ескеріледі. 6-тармақта - қолданылған жаза шарасы.
7-11-тармақтарда құқық бұзушылық жасаған жеке тұлғаның белгіленген мәліметтері көрсетіледі.
Ескерту: 11-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.14 N 48, 208.09.04. N 50 бұйрығымен .
12. Кәртішкеге сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылықты тапқан тұлға қол қоюы тиіс, ол 12, 13-тармақтарда өзінің тегін, лауазымын және кәртішкені толтыру күнін көрсетуі қажет.
14, 15-тармақтар аймақтық басқарма қызметкерімен толтырылады, ол, 2-қосымшаға сәйкес, сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған тұлғаларды бірыңғай есепке алу журналының (әрі қарай - бірыңғай журнал) мәліметтеріне сәйкес істің (материалдың) нөмірін, тіркелу күнін, өзінің тегін көрсетіп, кәртішкеге қол қояды.
Ескерту: 12-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 14 қыркүйектегі N 48 бұйрығымен .
13. Кәртішке толтырылғаннан кейін ресми ақпараттық есепке алу құжаты болып саналады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған мәліметтерді енгізсе, заңмен белгіленген тәртіпте жауапқа тартылады.
14. Аймақтық басқармалар кәртішкелерді бірыңғай есепке алу журналында тіркейді. Реквизиттерді толтырудың және толықтығының дұрыстығын тексергеннен кейін кәртішкенің бір данасы тіркелгеннен соң 3 жұмыс күнінің ішінде орталық деректер банкін қалыптастыру үшін Комитетке жіберіледі, екіншісі аймақтық басқармада өңделеді және сақталады.
Ескерту: 14-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 14 қыркүйектегі N 48 бұйрығымен .

9. Государственными органами и должностными лицами, деятельность которых поднадзорна военному или транспортному прокурорам, карточка направляется в военное или региональное транспортное управления Комитета соответственно.
Сноска. В пункт 9 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 14 сентября 2006 года N 48.
10. Реквизиты карточки заполняются печатными буквами, синим или черным красителем, без подчисток и исправлений. Фамилия, имя и отчество лица, подлежащего учету, вносятся с заглавной буквы. Место его работы и должность, а также наименование органа (должностного лица), выявившего правонарушение, а также рассмотревшего дело (материал), вносятся без сокращений.
11. В пункте 1 карточки указывается наименование органа (должностного лица), выявившего коррупционное правонарушение. В пункте 1.1 указывается наименование государственного органа, по инициативе которого выявлено коррупционное правонарушение. В пункте 3 указывается наименование органа, рассмотревшего дело (материал). В пункте 4 подлежит отражению квалификация содеянного в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией", данная органом, рассмотревшим материал. Рассмотренный по существу материал (протокол) учитывается в пункте 5. В пункте 6 - примененная мера взыскания.
В пунктах 7-11 указываются установочные данные физического лица, совершившего правонарушение.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 14.09.2006 N 48; от 04.09.2008 № 50 (порядок введения в действие см. п. 4).
12. Карточка подлежит подписанию лицом, выявившим коррупционное правонарушение, который в пунктах 12, 13 должен указать свою фамилию, должность и дату заполнения карточки.
Пункты 14, 15 заполняются сотрудником регионального управления, который в соответствии с данными единого журнала учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения, привлеченные к дисциплинарной ответственности (далее - единый журнал) согласно приложению 2, указывает номер дела (материала), дату его регистрации, свою фамилию и подписывает карточку.
Сноска. В пункт 12 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 14 сентября 2006 года N 48.
13. После заполнения карточка является официальным информационным учетным документом. Лицо, подписавшее ее, в установленном законодательством порядке несет ответственность за внесение заведомо ложных сведений.
14. Региональными управлениями карточки регистрируются в едином журнале. Один экземпляр карточки после проверки правильности заполнения и полноты реквизитов в течение 3-х рабочих дней после регистрации направляется в Комитет для формирования центрального банка данных, второй подлежит обработке и хранению в региональном управлении.
Сноска. В пункт 14 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 14 сентября 2006 года N 48.

15. Толық емес немесе айқын емес мәліметтерден тұратын, осы Нұсқаулықтың талаптарын бұзу арқылы немесе белгіленбеген үлгідегі бланкілерде толтырылған кәртішкелер тіркелмейді және оларды жіберген органға келіп түскеннен кейінгі 3 жұмыс күнінің ішінде қайтарылуға жатады.
Түзетуден өткен кәртішкелер келіп түскеннен кейінгі 3 күннің ішінде Комитеттің аймақтық басқармасына тіркеу үшін жіберілуге жатады.
Ескерту: 15-тармақ жаңа редакцияда- ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 14 қыркүйектегі N 48 бұйрығымен .
16. Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық жасаған тұлғалар туралы мәліметтер жұмыстан босату түріндегі тәртіптік жазаны қоспағанда жаза салынған кезден бастап 3 жыл бойы сақталынады.
Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық жасағаны үшін жұмыстан босату түріндегі тәртіптік жаза қолданылған тұлға туралы мәліметтер тұрақты түрде сақталады.
Ескерту: 16-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2008.02.04 N 5, 2010.03.17 N 18 Бұйрықтарымен
17. Тұлғаны тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы заңмен белгіленген тәртіптегі шешім өзгертілген немесе жойылған жағдайда, мемлекеттік орган (лауазымды тұлға) бұл жөнінде 3 жұмыс күнінің ішінде сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылықты тапқан органға хабарлайды. Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылықты тапқан орган, 4-қосымшаға сәйкес тәртіптік жауаптылыққа тартылған, сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық жасағаны үшін тұлғаны тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы шешімнің өзгеруі (жойылуы) жөніндегі хабарлаудың 2 данасын 3 жұмыс күнінің ішінде аймақтық басқармаға жібереді, ол құжаттың 1 данасын Комитетке тапсырады. Хабарлау, жергілікті және орталықтандырылған есепке алу мәліметтеріне түзету енгізу үшін негіз болып табылады.
Ескерту: тұлғаны тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы шешімнің жойылуы жөніндегі хабарлау, сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық немесе сыбайлас жемқорлыққа жағдай жасайтын құқық бұзушылық жасамаған тұлғаны мемлекеттік орган (лауазымды тұлға) мойындаған жағдайда қойылады.
Ескерту: 17-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 14 қыркүйектегі N 48 бұйрығымен .
17-1. Кәртішкелердің уақытылы ұсынылуын есепке алу мен бақылаудың толықтығын қамтамасыз ету мақсатында құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейін) Комитеттің аймақтық басқармасының тиісті деректер банкімен салыстыру жүргізуі қажет.
Салыстыру актілерінің кестесі, үлгілері және нысандары Комитеттің аймақтық басқармасымен алдын ала келісіледі.
Ескерту: 17-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 14 қыркүйектегі N 48 бұйрығымен .

15. Карточки, содержащие неполные либо недостоверные сведения, заполненные с нарушением требований настоящей Инструкции или на бланках неустановленного образца, не регистрируются и подлежат возврату в орган, их выставивший, в течение 3-х рабочих дней, после поступления.
Откорректированные карточки, в течение 3 рабочих дней со дня поступления, подлежат направлению в региональное управление Комитета для регистрации.
Сноска. В пункт 15 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 14 сентября 2006 года N 48.
16. Сведения о лицах, совершивших коррупционные правонарушения, подлежат хранению в течение 3-х лет с момента наложения взыскания, за исключением сведений о лицах, в отношении которых наложено дисциплинарное взыскание в виде увольнения.
Сведения о лицах, в отношении которых наложено дисциплинарное взыскание в виде увольнения за совершение коррупционных правонарушений, хранятся постоянно.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.02.2008 N 5; с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 17.03.2010 № 18 (вводится в действие с 13.04.2010).
17. В случае изменения или отмены в установленном законом порядке решения о привлечении лица к дисциплинарной ответственности государственный орган (должностное лицо) в течение 3-х рабочих дней извещает об этом орган, выявивший коррупционное правонарушение. Орган, выявивший коррупционное правонарушение, в течение 3-х рабочих дней направляет 2 экземпляра сообщения об изменении (отмене) решения о привлечении лица к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения, привлеченного к дисциплинарной ответственности согласно приложению 4 в региональное управление, которым 1 экземпляр документа представляется в Комитет. Сообщение является основанием для внесения корректировки в данные местного и централизованного учетов.
Примечание: сообщение об отмене решения о привлечении лица к дисциплинарной ответственности выставляется в случае признания государственным органом (должностным лицом) лица, не совершавшим коррупционного правонарушения, либо правонарушения, создающего условия для коррупции.
Сноска. В пункт 17 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 14 сентября 2006 года N 48.
17-1. В целях обеспечения полноты учета и контроля своевременности предоставления карточек, субъектам правовой статистики и специальных учетов необходимо ежеквартально (до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом) проводить сверки с соответствующим банком данных регионального управления Комитета.
График, образцы и формы актов сверок предварительно согласовываются с региональным управлением Комитета.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 17-1 приказом Генерального Прокурора РК от 14 сентября 2006 года N 48.

3. Бірыңғай журналды жүргізу
18. Бірыңғай журналдың 1-бағанында істің (материалдың) реттік нөмірі, кәртішкені қойған органның кодтық белгісі және тіркелу күні, 2-бағанында сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылықты тапқан органның аталуы, 3-бағанында істі (материалды) қараған органның аталуы, 4-бағанында кәртішкенің келіп түскен күні, кәртішкені қойған тұлғаның лауазымы, тегі және қолы көрсетіледі.
5-7-бағандар құқық бұзушылықтың сипаттамасынан, сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық жасаған тұлғалар туралы мәліметтерден және іс-әрекет біліктілігінен тұрады.
Істің (материалдың) қаралу нәтижелері мен күні 8-бағанда бейнеленеді. 9-бағанда шешімнің өзгеруі немесе бұзылуы жөніндегі мәліметтер бейнеленеді.
4. Есепке алуға қаралудың негіздері
19. Есепке алу бойынша тексеруге Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Заңының 3-бабындағы 3, 4-бөлімдеріне аталған барлық тұлғалар және мемлекеттік қызметке түсуге және әкімшілік мемлекеттік қызметкердің басқа мемлекеттік лауазымға ауысуы кезінде үміткер тұлғалар жатады.
Ескерту: 19-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 14 қыркүйектегі N 48 бұйрығымен .
20. Ақпаратты талап ету, 3-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік функцияларды орындауға өкілетті тұлғаның, немесе оған теңестірілген тұлғаның, сонымен бірге мемлекеттік қызметке орналасуға үміткер тұлғаның атына Комитетке сұранысты жолдау арқылы жүзеге асырылады.
Тұлғаның тәртіптік құқық бұзушылықты қайта жасағандығын айқындау үшін жолданатын сұраныстар да осы Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес ресімделінеді.
Ескерту: 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 14 қыркүйектегі N 48 бұйрығымен .
21. Сұранымды дайындау кезінде белгіленген мәліметтер тазартусыз және түзетулерсіз, баспа әріптерімен жазылады. Тексерудегі тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты атау септігінде, бас әріптермен көрсетіледі. Сұранымның тиісті реквизитінде әкесінің аты көрсетілмеген жағдайда "жоқ" сөзі жазылады. Туған күні мен туған жері толық көрсетіледі. Сұранымның 7-тармағында тексерудегі тұлғаның лауазымы немесе тексерудегі тұлға үміттенетін лауазым көрсетіледі. Сұраным мөрмен бекітіледі.
Ескерту: құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінің қажетті ақпаратты алуы үшін оған Комитеттің орталықтандырылған деректер банкіне берілетін алыстатылған электрондық рұқсатты сұраныс режімінде пайдалануына мүмкіндік беріледі.
Ескерту: 20-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 14 қыркүйектегі N 48 бұйрығымен .
22. Егер тексерудегі тұлға тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен болса, сұранымда бұрынғы мәліметтері де көрсетіледі. Тегін 3 немесе одан да көп рет ауыстырған болса, бөлек сұраным құрылады.

3. Ведение единого журнала
18. В графе 1 единого журнала указывается номер дела (материала), кодовое обозначение органа, выставившего карточку, и дата регистрации, в графе 2 - наименование органа, выявившего коррупционное правонарушение, в графе 3 - наименование органа, рассмотревшего дело (материал), в графе 4 - дата выставления карточки, должность, фамилия и подпись лица, выставившего карточку.
Графы 5-7 содержат описание правонарушения, сведения о лицах, совершивших коррупционные правонарушения, и квалификацию деяния.
Результаты и дата рассмотрения дела (материала) отражаются в графе 8. В графе 9 отражаются данные об изменении или отмене решения.
4. Основания обращения к учету
19. Проверке по учету подлежат все лица, предусмотренные частями 2, 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией", а также лица, претендующие на поступление на государственную службу, и при переводе административного государственного служащего на другую государственную должность.
Сноска. В пункт 19 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 14 сентября 2006 года N 48.
20. Истребование информации производится путем направления в Комитет запроса на лицо, уполномоченное на выполнение государственных функций, либо приравненное к ним, в том числе претендующее на поступление на государственную службу, согласно приложению 3.
Запросы, направляемые для определения повторности совершения лицом дисциплинарного правонарушения, также оформляются согласно приложению 3 к настоящей Инструкции.
Сноска. В пункт 20 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 14 сентября 2006 года N 48.
21. При оформлении запроса установочные данные записываются без помарок и исправлений, печатными буквами. Фамилия, имя и отчество проверяемого лица указываются с заглавной буквы, в именительном падеже. В случае отсутствия отчества в соответствующем реквизите запроса производится запись "не имеет". Полному указанию подлежат дата и место его рождения. В пункте 7 запроса подлежит указанию должность проверяемого или должность, на которую претендует проверяемый. Запрос заверяется печатью.
Примечание: Допускается использование удаленного электронного доступа к централизованному банку данных Комитета для получения необходимой информации субъектами правовой статистики и специальных учетов, в режиме запроса.
Сноска. В пункт 21 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 14 сентября 2006 года N 48.
22. Если проверяемым лицом изменялись фамилия, имя, отчество, то в запросе подлежат указанию и прежние данные. При смене фамилии 3 или более раз составляется отдельный запрос.

23. Сұраным поштамен жіберіледі немесе қолма-қол Комитеттің кеңсесіне өткізіледі. Осы ақпаратты ұсыну жедел мақсаттарға қажет болған жағдайларда, сұранымдарды электрондық поштамен жіберуге рұқсат етіледі.
24. Аталған талаптарды бұзу арқылы дайындалған сұраным орындалусыз қайтарылады, ол жөнінде онда тиісті белгі қойылады.
25. Сұраным Комитетке келіп түскен кезден бастап 5 жұмыс күнінің ішінде орындалады және бастамашыға поштамен жіберіледі немесе қолма-қол беріледі.
26. Сұраным бойынша сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық жасаған тексерудегі тұлғаларға қатысты Комитеттің орталықтандырылған есебінде бар мәліметтер тапсырылады.
Тексерудегі тұлға туралы мәліметтер есепте болмаса, сұранымның келесі бетінде мөртабан қойылады: "мәліметтер жоқ", сұранымның тексерілген күні, сұранымды тексерген қызметкердің қолы. Орталықтандырылған есепке алуда тексерудегі тұлға туралы қандайда бір мәліметтер бар болса, олардың барлығы сұранымның келесі бетінде "Анықтама жүргізген қызметкер" мөртабанын қою, тексеру күнін көрсету арқылы бейнеленеді.
Сыбайлас жемқорлық құқық
бұзушылықтар жасағаны үшін
тәртіптік жауаптылыққа
тартылған тұлғалардың
есебін жүргізу туралы
Нұсқаулыққа 1-қосымша
Ескерту: 1-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011.06.24  № 55 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енеді) Бұйрығымен.
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған тұлғаларды есепке алудың № 1-К нысанды кәртішкесі
(сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы материалды (хаттаманы) қарау нәтижелері бойынша жауаптылығы «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» ҚР Заңымен қаралған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты анықтаған органмен құрылады)
1._______________________________________________________________
(құқық бұзушылықты анықтаған органның атауы)
1.1 оның ішінде мемлекеттік органның ынтасы бойынша______________
(мемлекеттік органның аталуы)
2. Жасалған: депутатпен (1), судьямен (2), әкіммен (3), мынадай органдардың лауазымды тұлғаларымен: ІІМ (5), ҚР ӘМ Сот актілерін орындау комитеті (б), ӘМ ҚАЖК-нің (7), қаржы полициясының (8), ҰҚК (9), прокуратураның (10), ҚМ КБК (11), салық қызметі органдарының (12), ҚМ әскери қызметкерлерінің (13), ІІМ ІӘ (14), ҰҚК шекара қызметінің (15), Республикалық гвардияның (1б), ТЖМ (17), министрліктер қызметкерлері: әділет (19), қаржы (20), білім және ғылым (21), ауыл шаруашылығы (22), сыртқы істер (23), энергетика және минералды ресурстар (24), денсаулық сақтау (25), индустрия және сауда (2б), қоршаған ортаны қорғау (27), экономика және бюджетті жоспарлау (28), туризм және спорт (29), мәдениет және ақпарат (30), еңбек және халықты әлеуметтік қорғау (31), көлік және коммуникация (32), байланыс және ақпарат министрлігі (38); агенттіктер қызметкерлері: статистика жөніндегі (33), жер ресурстарын реттеу бойынша (34), табиғи монополияларды реттеу жөніндегі (35), мемлекеттік қызмет істері жөніндегі (37), Ұлттық ғарыштық агенттігінің (40); Ұлттық банктің (41), Республикалық бюджеттің орындалуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің (42), әкімдіктер және олардың құрылымдық бөлімдерінің (43), лауазымды тұлға (44), лауазымды тұлғаға теңестірілген тұлға (45), құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері (4б), бәсекелестікті қорғау агенттігі (47), дін істері жөніндегі (48) басқа да мемлекеттік құрылымдардың қызметкерлері (18)
__________________________________________________________________
(ведомстволар атауы)

23. Запрос направляется почтой или сдается нарочным в канцелярию Комитета. В случаях, когда предоставление данной информации необходимо для оперативных целей, разрешается направление запросов электронной почтой.
24. Запрос, оформленный с нарушением указанных требований, возвращается без исполнения, о чем в нем производится соответствующая отметка.
25. Запрос исполняется в течение 5 рабочих дней с момента его поступления в Комитет и направляется инициатору почтой или выдается нарочно.
26. По запросу представляются имеющиеся на централизованном учете Комитета сведения в отношении проверяемого лица, совершившего коррупционное правонарушение.
При отсутствии на учете сведений о проверяемом лице, на обратной стороне запроса ставится штамп: "Сведений нет", дата проверки запроса, подпись сотрудника, проверившего запрос. При наличии на централизованном учете каких-либо сведений на проверяемое лицо, все они отражаются на обратной стороне запроса с проставлением штампа "Справку наводил сотрудник" указанием даты проверки.
Приложение 1 к Инструкции о
ведении учета лиц, совершивших
коррупционные правонарушения,
привлеченных к дисциплинарной
ответственности
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 24.06.2011 № 55 (вводится в действие с 03.08.2011).
Карточка учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения,
привлеченных к дисциплинарной ответственности формы № 1-К
(составляется органом, выявившим коррупционное правонарушение,
ответственность за которое предусмотрена Законом РК
"О борьбе с коррупцией", по результатам рассмотрения материала
(протокола) о нем)
1. __________________________________________________________________
(наименование органа, выявившего правонарушение)
1.1. в том числе по инициативе государственного органа
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
2. Совершено: депутатом (1), судьей (2), акимом (3), должностными
лицами органов: МВД (5), КИСА МЮ (6), КУИС МЮ (7), финансовой полиции
(8), КНБ (9), прокуратуры (10), КТК МФ (11), налоговый Комитет МФ
(12), военнослужащими МО (13), ВВ МВД (14), пограничной службы КНБ
(15), Республиканской гвардии (16), МЧС (17);
служащие министерств: юстиции (19), финансов (20), образования и
науки (21), сельского хозяйства (22), иностранных дел (23), нефти и
газа (24), здравоохранения (25), индустрии и новых технологий (26),
охраны окружающей среды (27), экономического развития и торговли
(28), туризма и спорта (29), культуры (30), труда и социальной защиты
населения (31), транспорта и коммуникаций (32), связи и информации
(38);
служащие агентств: по статистике (33), по управлению земельными
ресурсами (34), по регулированию естественных монополий (35), по
делам государственной службы (37), Национального космического
агентства (40); Национального банка (41), Счетного комитета по
контролю за исполнением республиканского бюджета (42), служащие
акиматов и их структурных подразделений, должностное лицо (44), лицо,
приравненное к должностному (45), по делам строительства и ЖКХ (46),
агентство по защите конкуренции (47), по делам религий (__) служащие
прочих государственных структур (18)
_____________________________________________________________________
(наименование ведомств)

3. Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы материалды (хаттаманы) қараған органның атауы:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
4. «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» ҚР Заңының нормалары бойынша құқық бұзушылықты саралау бап______тармақ____тармақша_____
4.1 ҚРЗ бұзу фабуласы_____________________________________________
__________________________________________________________________
5. Материал (хаттама) мәніне қарай қаралған:
5.1. Бұйрық (шешім) № _______ "___" ___________ 20 __ ж.
б. Мынадай жаза шарасы қолданылған: лауазымынан босату (1), лауазымын төмендету (2), қызметтік сәйкестігі толық еместігі туралы ескерту (3) ___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық жасағаны үшін жауаптылыққа тартылған тұлға туралы мәліметтер
7. ТЕГІ | АТЫ | ӘКЕСІНІҢ АТЫ |
8. Туған күні "___" ________ 19 ___ ж. 8.1 Туған жері _____________
9. Тұрғылықты (тіркелген) мекен-жайы ______________________________
9.1. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
10. Жұмыс орны ____________________________________________________
11. Лауазымы ______________________________________________________
12. Кәртішкені толтырған тұлғаның лауазымы, тегі, қолы ____________
___________________________________________________________________
13. Толтырылған күні "___" _____________ 20___ж.
14. Аймақтық басқармада тіркелген күні "___" ____________ 20 ___ ж.
бірыңғай журнал бойынша материалдың (хаттаманың) ______________
15. Аймақтық басқарма қызметкері __________________________________
(лауазымы, тегі, қолы)
Ескерту: кәртішке ресми статистикалық құжат болып табылады; оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған мәліметтерді енгізгені үшін заңдармен белгіленген тәртіпте жауапты болады.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылдың 20 қаңтарындағы
N 4 бұйрығымен бекітілген
сыбайлас жемқорлықпен құқық
бұзушылық жасағаны үшін
тәртіптік жауаптылыққа
тартылған тұлғалардың
есебін жүргізу туралы
Нұсқаулыққа 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және арнайы
есепке алу жөніндегі комитеті Сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық жасағаны үшін
тәртіптік жауаптылыққа тартылған тұлғаларды есепке
алудың Бірыңғай журналы
N__________________
20____ж. __________________  N____________ басталды
20____ж. __________________  N____________ аяқталды
Астана  20___ж.
___________________________________________________________________
Сыбайлас|Сыбайлас|Істі   |Кәртіш.|Құқық  |"Сыбайлас|Құқық
жемқор. |жемқор. |(мате. |кені   |бұзу.  |жемқор.  |бұзушылық
лықпен  |лықпен  |риалды)|қойған |шылық. |лыққа    |жасаған
құқық   |құқық   |қараған|тұлға. |тың    |қарсы    |тұлғалар туралы
бұзушы. |бұзушы. |мемле. |ның ла.|фабу.  |күрес    |мәліметтер
лық     |лықты   |кеттік |уазымы,|ласы   |туралы"  |(аты-жөні,
туралы  |тапқан  |орган. |аты-жө.|(жасал.|Заңның   |туған күні,
істің   |мемле.  |ның    |ні,    |ған    |және     |жылы, айы,
(мате.  |кеттік  |аталуы |қойылу |күні,  |басқа да |лауазымы, жұмыс
риалдың)|органның|       |күні   |уақыты,|заңды    |орны)
нөмірі, |(лауа.  |       |       |орны,  |актілер. |
органның|зымды   |       |       |мате.  |дің      |
коды жә.|тұлға.  |       |       |риал.  |норма.   |
не тір. |ның)    |       |       |дық за.|лары     |
келу    |аталуы  |       |       |лалдың |бойынша  |
күні    |        |       |       |көлемі |құқық    |
|        |       |       |(теңге |бұзушы-  |
|        |       |       |түрін. |лықтың   |
|        |       |       |де))   |білікті. |
|        |       |       |       |лігі     |
________|________|_______|_______|_______|_________|_______________
1         2       3       4       5        6         7
___________________________________________________________________
Таблицаның жалғасы
_____________________________
Істі        |Шешімнің өзгеруі|
(материалды)|(жойылуы) туралы|
қарау       |мәліметтер      |
нәтижелері  |                |
және күні   |                |
____________|________________|
8              9         |
_____________________________|
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылдың 20 қаңтарындағы
N 4 бұйрығымен бекітілген
сыбайлас жемқорлықпен құқық
бұзушылық жасағаны үшін
тәртіптік жауаптылыққа
тартылған тұлғалардың
есебін жүргізу туралы
Нұсқаулыққа 3-қосымша
Мемлекеттік функцияларды орындауға өкілеттігі
бар тұлғаның және оған теңестірілген тұлғаның
атына арналған (мемлекеттік қызметке
түсуге үміткер тұлға)
Сұраным
N ______________
поштамен/қолма-қол алынсын
(керек емесі сызылсын)
"___" ______________ 20 __ ж.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ҚСжАЕК-не

3. Наименование органа, рассмотревшего материал (протокол) о
коррупционном правонарушении:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Квалификация правонарушения по нормам Закона РК "О борьбе с
коррупцией" статья ___________ пункт ____________ подпункт __________
4.1 Фабула нарушения ЗРК ____________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Материал (протокол) рассмотрен по существу:
5.1. Приказ (решение) № __________ от "__" __________ 20__ г.
6. Применена мера взыскания: увольнение с должности (1), понижение в
должности (2), предупреждение о неполном служебном соответствии (3)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сведения о лице, подвергнутом ответственности за
коррупционное правонарушение
7. ФАМИЛИЯ
ИМЯ
ОТЧЕСТВО
8. Дата рождения "__" _______ 19__ г. 8.1 Место рождения ____________
9. Адрес проживания (регистрации) ___________________________________
9.1 Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__ч|
10. Место работы ____________________________________________________
11. Должность _______________________________________________________
12. Должность, фамилия, подпись лица, заполнившего карточку _________
_____________________________________________________________________
13. Дата заполнения "__" _________ 20__ г.
14. Дата регистрации в региональном управлении "__" _________ 20__ г.
№ материала (протокола) по единому журналу ______________________
15. Сотрудник регионального управления ______________________________
(должность, фамилия, подпись)
Примечание: карточка является официальным статистическим документом;
лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут
ответственность в установленном законодательством порядке.
Приложение 2
к Инструкции о ведении учета лиц,
совершивших коррупционные правонарушения,
привлеченных к дисциплинарной ответственности,
утвержденной приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан от 20.01.2004 г. N 4
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
Комитет по правовой статистике и специальным учетам
Единый журнал
учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения,
привлеченных к дисциплинарной ответственности
N _____________
Начат _________20__г. с N ____
Окончен _______20__г. с N ____
Астана 20___г.
__________________________________________________________________________
Номер дела  |Наименова- |Наименование|Должность, |Фабула     |Квалификация
(материала) |ние госу-  |государст-  |фамилия,   |правонару- |правонаруше-
о коррупци- |дарствен-  |венного     |имя,       |шения      |ния по нор-
онном право-|ного орга- |органа рас- |отчество   |(дата,     |мам Закона
нарушении,  |на (долж-  |мотревшего  |лица, пред-|время,     |Республики
код органа  |ностного   |дело        |ставившего |место      |Казахстан
и дата      |лица),     |(материал)  |карточку,  |совершения,|"О борьбе с
регистрации |выявившего |            |дата выс-  |размер     |коррупцией"
|коррупцион-|            |тавления   |материаль- |и (или)
|ное право- |            |подпись    |ного       |другого за-
|нарушение  |            |           |ущерба в   |конодатель-
|           |            |           |тенге)     |ного акта
-------------------------------------------------------------------------
1      |     2     |      3     |     4     |     5     |      6
-------------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
________________________________________
Сведения о лицах |Результаты |Данные об
совершивших      |и дата рас-|изменении
правонарушения   |смотрения  |(отмене)
(Фамилия, имя,   |дела (мате-|решения
отчество, число, |риала)     |
год, месяц рож-  |           |
дения, должность,|           |
место работы)    |           |
----------------------------------------
7         |     8     |    9
----------------------------------------
Приложение 3
к Инструкции о ведении учета лиц,
совершивших коррупционные правонарушения,
привлеченных к дисциплинарной ответственности,
утвержденной приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан от 20.01.2004 г. N 4
Запрос
на лицо, уполномоченное на выполнение государственных функций,
а также лицо, приравненное к ним (претендующее на
поступление на государственную службу)
N ______________                               получить: почтой/нарочным
(ненужное зачеркнуть)
"___"___________ 20__г.
В КПСиСУ Генеральной прокуратуры Республики Казахстан

1. Тегі |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|
2. Аты  |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|
3. Әкесінің аты  |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|
(егер ауыстырылған болса, бұрынғылары да көрсетілсін)
4. Туған күні "_____" _________________ 19__ ж.
5. Туған жері  ___________________________________________________
6. Мекен-жайы  ___________________________________________________
7. Тексеру себебі ________________________________________________
Мемлекеттік орган бастығы ________________________________________
(тегі, қолы)
МО
Орындаушы _____________________________________________________
Жолдаушының мекен-жайы: индекс ________________________________
елді мекені ___________________________________________________
ауданы  _______________________________________________________
облысы_________________________________________________________
мемлекеттік орган______________________________________________
_______________________________________________________________
(қысқартусыз толық атауы)
(көлемі 150х210)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылдың 20 қаңтарындағы
N 4 бұйрығымен бекітілген
сыбайлас жемқорлықпен құқық
бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік
жауаптылыққа тартылған тұлғалардың
есебін жүргізу туралы Нұсқаулыққа
4-қосымша
ҚР Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және арнайы
есепке алу жөніндегі комитеті
Көшірме:  ___________________ облысының аумақтық басқармасына
Хабарлама
сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылық жасағаны үшін
тәртіптік жауаптылыққа тартылған мемлекеттік
қызметкерді жауапқа тарту туралы
шешімнің өзгеруі (бұзылуы) туралы
Тегі ______________________________________________________________
Аты ________________________ Әкесінің аты ________________________,
туған күні  "____" _________________ 19 __ ж.
Қолданылған жауапқа тарту туралы мәліметтер:
___________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылығы үшін жауапқа тартудың
___________________________________________________________________
негізі, түрі және күні көрсетілсін)
___________________________________________________________________
Қабылданған шешімнің өзгеруі (бұзылуы) туралы мәліметтер:
___________________________________________________________________
(жауапқа тарту туралы қабылданған шешімнің өзгеруі (жойылуы) туралы
___________________________________________________________________
шешімнің қабылдану негізі мен күні көрсетілсін)
Шешім қабылдаған органның аталуы:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(хабарламаны жасаған тұлғаның лауазымы, тегі және қолы)
Жасалу күні "___" __________ 20 __ ж.                            МО
(көлемі 150х210)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылдың 20 қаңтарындағы
N 4 бұйрығымен бекітілген
сыбайлас жемқорлықпен құқық
бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік
жауаптылыққа тартылған тұлғалардың
есебін жүргізу туралы Нұсқаулыққа
5-қосымша
___________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылықты тапқан орган)
Хабарлама
сыбайлас жемқорлықпен құқық бұзушылығы үшін
тәртіптік жауаптылыққа тарту жөніндегі
істі (материалды) қарау туралы
Анықталған құқық бұзушылықтың сипаттамасы _________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Құқықбұзушы туралы мәліметтер - Тегі_______________________________
_____________________________Аты __________________________________
___________________________Әкесінің аты ___________________________
(егер ауысқан болса, бұрынғылары көрсетілсін)
Туған күні  "____" ________________ 19 __ ж.
Істің қаралу нәтижесі:
___________________________________________________________________
(жазаның түрі, қаралу күні және тағы басқалар көрсетілсін)
Жаза мерзімінің аяқталуы:__________________________________________
Материалды қараған мемлекеттік органның аталуы ____________________
___________________________________________________________________
Бастығы ___________________________________________________________
(мемлекеттік орган бастығының тегі, қолы)
Кадр қызметінің бастығы ___________________________________________
(Аты-жөні, қолы)
Жасалу күні "___" _____________ 20 __ ж.                         МО
(көлемі 150х210)

1. Фамилия |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|
2. Имя     |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|
3. Отчество|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|
(указать прежние - если менялись)
4. Дата рождения "____"_____________19__г.
5. Место рождения__________________________________________________
6. Адрес __________________________________________________________
7. Причина проверки________________________________________________
Начальник госоргана ____________________________________________
(фамилия, подпись)
МП
Исполнитель  ______________________________________________________
Адрес отправителя: индекс  ________________________________________
насел. пункт  _____________________________________________________
район   ___________________________________________________________
область ___________________________________________________________
госорган __________________________________________________________
__________________________________________________________________
(полное наименование без сокращений)
(размер 150х210)
Приложение 4
к Инструкции о ведении учета лиц,
совершивших коррупционные правонарушения,
привлеченных к дисциплинарной ответственности,
утвержденной приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан от 20.01.2004 г. N 4
Комитет по правовой статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
Копия: в региональное управление _________________________ области
Сообщение
об изменении (отмене) решения о привлечении государственного
служащего к ответственности за совершение коррупционного
правонарушения, привлеченного к дисциплинарной ответственности
Фамилия ______________________________________________________________
Имя _______________________________  Отчество ________________________,
дата рождения "____" ______________ 19__г.
Сведения о примененной мере ответственности:
_______________________________________________________________________
(указать основание, вид и дату привлечения к ответственности
_______________________________________________________________________
за коррупционное правонарушение)
_______________________________________________________________________
Сведения об изменении (отмене) принятого решения:
_______________________________________________________________________
(указать основания и дату принятия решения об изменении (отмене)
_______________________________________________________________________
принятого решения о привлечении к дисциплинарной ответственности)
Наименование органа, принявшего
решение:_______________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(должность, фамилия и подпись лица, составившего сообщение)
Дата составления "___" __________20__г.                            МП
(размер 150х210)
Приложение 5
к Инструкции о ведении учета лиц,
совершивших коррупционные правонарушения,
привлеченных к дисциплинарной ответственности,
утвержденной приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан от 20.01.2004 г. N 4
_______________________________________________________________
(орган, выявивший коррупционное правонарушение)
Сообщение
о рассмотрении дела (материала) о коррупционном правонарушении,
привлеченного к дисциплинарной ответственности
Описание установленного правонарушения _______________________________
Данные о правонарушителе _____________________________________________
Фамилия ________________Имя _____________ Отчество ___________________
(указать прежние, если менялись)
Дата рождения "____" _____________ 19 __ г.
Результат рассмотрения дела:
______________________________________________________________________
(указать вид взыскания, дату рассмотрения и др.)
Окончание срока взыскания: ___________________________________________
Наименование государственного органа, рассмотревшего материал ______________________________________________________________________
Начальник ____________________________________________________________
(фамилия, подпись начальника государственного органа)
Начальник кадровой службы ____________________________________________
(Фамилия, имя, отчество, подпись)
Дата составления "___" _____________ 20 __ г.                      МП
(размер 150х210)