"Табиғи монополия субъектілерінің инвестициялық бағдарламаларын (жобаларын) қарау және келісу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2157 нөмірмен тіркелген Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 27 қаңтардағы N 16-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 238-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 11 маусымда тіркелді. Тіркеу N 2898. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2013 жылғы 8 мамырдағы N 142-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 08.05.2013 N 142-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 20 маусымдағы N 1141 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі туралы ереженің  20-тармағының 1) тармақшасына сәйкес бұйырамын:
1. "Табиғи монополия субъектілерінің инвестициялық бағдарламаларын (жобаларын) қарау және келісу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2157 нөмірмен тіркелген, "Ресми газетте" 2003 жылғы 22 наурызда N 12 нөмірмен жарияланған, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2357 нөмірмен тіркелген Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 23 мамырдағы N 138-НҚ  бұйрығына өзгерістер енгізілген) Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 27 қаңтардағы N 16-НҚ  бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Табиғи монополия субъектілерінің инвестициялық бағдарламаларын (жобаларын) қарау және келісу жөніндегі нұсқаулықта:
3-тармақтағы екінші абзацта "3 жылға дейін" деген сөздер "5 жылға дейін" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтағы екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"базалық тарифтік смета - "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-1-бабының 2-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекіткен шығындарды қалыптастырудың Ерекше тәртібінің (бұдан әрі - Ерекше тәртіп) талаптарына сәйкес Субъектінің инвестициялық бағдарламасын (жобасын) іске асырғаннан бастап бір жылға белгіленген тәртіппен бекітілген тарифтік смета;";
9-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 27 января 2003 года N 16-ОД "Об утверждении Инструкции по рассмотрению и согласованию инвестиционных программ (проектов) субъектов естественной монополии", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 2157
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 24 мая 2004 года N 238. Зарегистрирован Министерством юстиции от 11 июня 2004 года N 2898. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 8 мая 2013 года № 142-ОД
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 08.05.2013 № 142-ОД.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 20  Положения  об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 20 июня 2003 года N 1141, приказываю:
1. Внести в  приказ  Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 27 января 2003 года N 16-ОД "Об утверждении Инструкции по рассмотрению и согласованию инвестиционных программ (проектов) субъектов естественной монополии", (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 2157, опубликованный в "Официальной газете" 22 марта 2003 года N 12, внесены изменения и дополнения  приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 23 мая 2003 года N 138-ОД, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 2357) следующие изменения:
в Инструкции по рассмотрению и согласованию инвестиционных программ (проектов) субъектов естественной монополии, утвержденной указанным приказом:
в абзаце втором пункта 3 слова "до 3 лет" заменить словами "до 5 лет";
абзац второй пункта 4 изложить в следующей редакции:
"базовая тарифная смета - утвержденная в установленном порядке тарифная смета на год начала реализации инвестиционной программы (проекта) Субъекта в соответствии с требованиями Особого порядка формирования затрат, утвержденного уполномоченным органом, в соответствии с пунктом 2 статьи 15-1  Закона  Республики Казахстан "О естественных монополиях" (далее - Особый порядок);";
абзац первый пункта 9 изложить в следующей редакции:

"9. Орташа мерзімдік кезеңге тарифті (бағаны, алым ставкасын) бекітуге арналған өтініммен бір уақытта уәкілетті органның қарауына және келісуіне республикалық және жергілікті инвестициялық бағдарламалар (жобалар) енгізіледі.";
10-тармақтағы бірінші абзац алынып тасталсын;
4-тарау алынып тасталсын;
көрсетілген Нұсқаулықтың қосымшасынан:
1-тармақ алынып тасталсын;
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) болжанып отырған тарифтік сметалардың шығындары қолданыстағы тарифтің (бағаның, алым ставкасының) шегінде қажет болған жағдайда Ерекше тәртіптің талаптарына сәйкес Субъектінің инвестициялық бағдарламасын (жобасын) іске асырғаннан бастап іс жүзіндегі қалыптасқан шығындарға сәйкес түзетілген базалық тарифтік сметаның негізінде қалыптасады;";
N 1, N 2, N 3-кестелерде "қолданыстағы тарифте" деген сөздер "түзетілген базалық тарифтік сметада" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігінің Электр және жылу энергетикасы саласындағы реттеу мен бақылау жөніндегі департаменті (Григорьева С.П.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігінің Әкімшілік және аумақтық жұмыстар департаменті (Токарева М.А.) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны бұқаралық ақпарат құралдарында заңнамада белгіленген тәртіппен жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасары Ж.Ж.Ертілесоваға жүктелсін.
5. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға

"9. Республиканские и местные инвестиционные программы (проекты), вносятся на рассмотрение и согласование в уполномоченный орган одновременно с заявкой на утверждение тарифа (цены, ставки сбора) на среднесрочный период.";
абзац первый пункта 10 исключить;
главу 4 исключить;
в Приложении к указанной Инструкции:
пункт 1 исключить;
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) затраты в прогнозных тарифных сметах формируются на основе базовой тарифной сметы, откорректированной, в случае необходимости, в соответствии с фактически сложившимися затратами на начало реализации инвестиционной программы (проекта) Субъекта в соответствии с требованиями Особого порядка в рамках действующего тарифа (цены, ставки сбора).";
в таблицах N 1, N 2, N 3 слова "действующем тарифе" заменить словами "откорректированной базовой тарифной смете".
2. Департаменту по регулированию и контролю в сфере электро- и теплоэнергетики Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции (Григорьева С.П.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной и территориальной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции (Токарева М.А.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его опубликование в официальных средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции Ертлесову Ж.Д.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Председатель