N 2381 тіркелген "Мемлекеттік білім гранттарын тағайындау мен мемлекеттік  білім несиелерін беру жөніндегі конкурстық комиссия жұмысының ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2003 жылғы 22 мамырдағы N 337 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және Ғылым министрлігінің 2004 жылғы 5 маусымдағы N 518 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 23 маусымда тіркелді. Тіркеу N 2909. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 21 мамырдағы N 291 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 2008.05.21 N 291 бұйрығымен.
----------------- Бұйрықтан үзінді -------------------
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 1-1 тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
2. Заң департаменті (Р. Әлімқұлов) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жіберсін.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Министр                                Ж. Түймебаев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министірінің
2008 жылғы 21 мамырдағы
N 297 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің
күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. ...
2. ...
3. ...
4. " Мемлекеттік білім гранттарын та ғ айындау мен мемлекеттік білім несиелерін беру ж ө ніндегі конкурсты қ комиссия ж ұ мысыны ң ережелерін бекіту туралы" Қ аза қ стан Республикасы Білім және ғ ылым министріні ң міндетін ат қ арушыны ң 2003 жыл ғ ы 22 мамырда ғ ы N 337 бұйрығына ө згерістер мен толы қ тырулар енгізу туралы" Қ аза қ стан Республикасыны ң Білім және Ғ ылым министрлігіні ң 2004 жыл ғ ы 5 маусымдағы N 518 б ұ йры ғ ы ( Қ аза қ стан Республикасыны ң Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2909 тіркелген, 2004 ж. 3 шілде N 27(183) "Ресми газетінде", 2005 ж. 12 тамыз, N 83-84 "За ң газетінде" жарияланды).
5. ...
6. ...
7. ...
8. ...
9. ...

О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 мая 2003 года N 337 "Об утверждении Правил работы Конкурсной комиссии по присуждению государственных образовательных грантов и предоставлению государственных образовательных кредитов", зарегистрированный за N 2381
Приказ И.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 5 июня 2004 года N 518. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2004 года N 2909. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 мая 2008 года N 291
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 21.05.2008 N 291
Извлечение из приказа
Министра образования и науки РК
от 21.05.2008 N 291 "О признании
утратившими силу некоторых приказов
Министерства образования и науки
Республики Казахстан"
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 27 Закона Республики Казахстан «О нормативных правовых актов», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу некоторые приказы Министерства
образования и науки Республики Казахстан согласно приложению.
2. Юридическому департаменту (Алимкулов Р.С.) копию настоящего приказа направить в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Министр                                    Ж. Туймебаев
Приложение
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 21 мая 2008 года № 291
Перечень
утративших силу некоторых приказов
Министерства образования и науки Республики Казахстан
1. - 3. ... .
4. Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 5 июня 2004 года № 518 «О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 мая 2003 года № 337 «Об утверждении Правил работы Конкурсной комиссии по присуждению государственных образовательных грантов и предоставлению государственных образовательных кредитов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 2909, опубликованный в «Официальной газете» от 3 июля 2004 г. № 27 (184), «Юридической газете» от 16 августа 2005 г. № 149).
5. - 9. ... .

"Ұлттық бірыңғай тестілеуді енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 наурыздағы N 317 қаулысын іске асыру және мемлекеттік білім гранттарын тағайындау мен мемлекеттік білім несиелерін беру рәсімдерін жетілдіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік білім гранттарын тағайындау мен мемлекеттік білім несиелерін беру жөніндегі конкурстық комиссия жұмысының ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2003 жылғы 22 мамырдағы N 337 бұйрығына (мемлекеттік нормативтік құқықтық актілер тіркеу тізілімінде N 2381 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік білім гранттарын тағайындау және мемлекеттік білім несиелерін беру жөніндегі конкурстық комиссия жұмысының ережелерінде:
5-тармақта:
"нәтижелерді қарастырады" деген сөзден кейін "ұлттық бірыңғай тестілеуден (бұдан әрі - ҰБТ) және" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақта:
"және даярлау бағыты" деген сөз алынып тасталсын;
"нәтижесі бойынша" деген сөздерден кейін "ҰБТ немесе" деген сөздермен толықтырылсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Бірінші кезекте мемлекеттік білім гранттары тағайындалады, одан әрі мемлекеттік білім несиелері беріледі";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Мемлекеттік білім гранттарын тағайындау әрбір жоғары оқу орны үшін тиісті мамандықтар бойынша, белгіленген квотаны ескере отырып бекітілген мемлекеттік білім гранты көлемі шегінде, талапкер өтініш білдірген жоғары оқу орнына, мамандықтар мен тіл бөлімдері бойынша мемлекеттік сертификаттар баллдарына сәйкес жүзеге асырылады.
Талапкер өзі өтініш білдірген екі мамандық бойынша конкурстық іріктеуден өткен жағдайда мемлекеттік білім гранты көрсетілген бірінші мамандық бойынша тағайындалады.";
Мынадай мазмұндағы 10-1-тармағымен толықтырылсын:
"10-1. Мемлекеттік білім несиелерін беру белгіленген квотаны ескере отырып, мамандықтар мен тіл бөлімдері бойынша мемлекеттік сертификаттар баллдарына сәйкес жүзеге асырылады.
Талапкер өзі өтініш білдірген екі мамандық бойынша конкурстық іріктеуден өткен жағдайда мемлекеттік білім несиесі көрсетілген бірінші мамандық бойынша беріледі.";
11-тармақта:
"70% грант" деген сөздерден кейін "және кредиттерімен" деген сөздермен толықтырылсын;
"30% грант" деген сөздерден кейін "және несиелерімен" деген сөздермен толықтырылсын;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Тіл бөлімдерінің біріндегі босаған орындар мамандықтар ішінде конкурстық негізде тағайындау үшін беріледі.
Мемлекеттік білім гранттарын конкурстық тағайындау мен мемлекеттік білім несиелерін беруден кейін қалған бос орындар көрсетілген оқу нысанына және тіл бөліміне қарамастан, жоғары өту баллымен мамандықтарға даярлау бағыттарының ішінде қайта бөлінеді.";

В целях реализации постановления  Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2004 года N 317 "О введении единого национального тестирования" и совершенствования процедуры присуждения государственных образовательных грантов и предоставления государственных образовательных кредитов приказываю:
1. Внести в приказ  и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 мая 2003 года N 337 "Об утверждении Правил работы Конкурсной комиссии по присуждению государственных образовательных грантов и предоставлению государственных образовательных кредитов" (зарегистрированный в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2381) следующие изменения и дополнения:
в Правилах работы Конкурсной комиссии по присуждению государственных образовательных грантов и предоставлению государственных образовательных кредитов, утвержденных указанным приказом:
в пункте 5:
после слов "рассматривает результаты" дополнить словами "единого национального тестирования (далее - ЕНТ) и";
в пункте 7:
слова "и направлениям подготовки" исключить;
после слов "по результатам" дополнить словами "ЕНТ или";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. В первую очередь, присуждаются государственные образовательные гранты, далее предоставляются государственные образовательные кредиты";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Присуждение государственных образовательных грантов осуществляется в соответствии с баллами государственных сертификатов по специальностям, языковым отделениям и вузам, заявленным абитуриентами, в пределах утвержденного для каждого вуза объема государственных образовательных грантов по соответствующей специальности, с учетом установленных квот.
В случае прохождения абитуриентом конкурсного отбора по обеим заявленным им специальностям, государственный образовательный грант присуждается по первой указанной специальности.";
Дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Предоставление государственных образовательных кредитов осуществляется в соответствии с баллами государственных сертификатов по специальностям и языковым отделениям, с учетом установленных квот.
В случае прохождения абитуриентом конкурсного отбора по обеим заявленным им специальностям, государственный образовательный кредит предоставляется по первой указанной специальности.";
в пункте 11:
после слов "70% грантов" дополнить словами "и кредитов";
после слов "30% грантов" дополнить словами "и кредитов";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Вакантные места по одному из языковых отделений  передаются для присуждения на конкурсной основе внутри специальности.
Вакантные места, оставшиеся после конкурсного присуждения государственных образовательных грантов и предоставления государственных образовательных кредитов перераспределяются внутри направления подготовки на специальности с высокими проходными баллами независимо от заявленной формы обучения и языкового отделения.";

15, 16, 17, 18-тармақтар алынып тасталсын.
2. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (Б.Әбдірәсілов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді.
Министрдiң
міндетін атқарушы

пункты 15, 16, 17, 18 исключить.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования (Б. Абдрасилов) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Министра