Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісі депутаттарының 2004 жылғы кезекті сайлауы барысында сайлау іс-шараларын қаржыландырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы Төрайымының 2004 жылғы 28 шілдедегі N 117/143 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 3 тамызда тіркелді. Тіркеу N 2980. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2007 жылғы 27 маусымдағы N 91/183 қаулысымен.
------------Қаулыдан үзінді------------------
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңның 12-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сай Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
2. ....
3. ....
Төраға
Хатшы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының күші жойылған қаулыларының тізбесі
1. ....
2. ....
3. ....
4. ....

О некоторых вопросах по финансированию избирательных мероприятий в ходе очередных выборов депутатов Мажилиса Парламента Республики Казахстан в 2004 году
Постановление Председателя Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 28 июля 2004 года N 117/143. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 августа 2004 года за N 2980. Утратило силу - постановлением Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 27 июня 2007 года N 91/183
Извлечение из постановления Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан от 27 июня 2007 года N 91/183
В соответствии со статьей 12 Конституционного закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан" Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу некоторые постановления Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан согласно приложению.
...
Перечень утративших силу постановлений
Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
...

5. "Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісі депутаттарының 2004 жылғы кезекті сайлауы барысында сайлау іс-шараларын қаржыландырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2004 жылғы 28 шілдедегі N 117/143 қаулысы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізіліміне 2004 жылғы 3 тамызда тіркелген, тіркеу N 2980).
6. ....
----------------------------------------------

5. Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 28 июля 2004 года N 117/143 "О некоторых вопросах по финансированию избирательных мероприятий в ходе очередных выборов депутатов Мажилиса Парламента Республики Казахстан в 2004 году" (зарегистрировано в реестре Государственной регистрации нормативных правовых актов 3 августа 2004 года за N 2980).
...
______________________________________________________

Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Конституциялық  заңының  12 және  35 баптарына , Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы  еңбек туралы ", " Мемлекеттік сатып алу туралы " заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы қаулы етеді:
1. Сайлау комиссияларының, негізгі жұмысынан босатылған, мүшелеріне орташа жалақы, сондай-ақ үстеме жұмысы, мереке және демалыс күндеріндегі жұмысы, түнгі уақыттағы жұмысы үшін қосымша ақы төлеу сайлау өткізуге бөлінген қаржы есебінен жасалсын.
Сайлау комиссияларының, негізгі жұмысынан босатылмаған, мүшелеріне үстеме жұмысы, мереке және демалыс күндеріндегі жұмысы, түнгі уақыттағы жұмысы үшін қосымша ақы төлеу, сайлау өткізуге бөлінген қаржы есебінен жасалсын.
Үстеме жұмысы, мереке және демалыс күндеріндегі жұмысы, түнгі уақыттағы жұмысы үшін қосымша ақы төлеу еңбек заңдарына сәйкес жасалсын.
Еңбек демалысындағы, сондай-ақ зейнеткерлер мен жұмыссыздар болып табылатын сайлау комиссияларының мүшелері сайлау комиссияларындағы жұмысқа еңбек келісімі негізінде, тиісті сайлау комиссияларының жұмысын қамтамасыз ету үшін белгіленген нормативтер шегінде жалақы төлеумен тартылсын.
Республикалық бюджет қаржысынан сайлау өткізуге бөлінген қаржының есебімен есептілігін жүргізгені үшін облыстар, Астана және Алматы қалалары, қалалар мен аудандар әкімдері аппараттарының бас бухгалтерлеріне қосымша ақы төлеу еңбек келісімі негізінде еңбек заңдарына сәйкес жасалсын.
2. Аумақтық сайлау комиссиялары, нақты жағдайларды ескере отырып және сайлау учаскелеріндегі сайлаушылардың санына байланысты, учаскелік сайлау комиссиялары үшін, қаржыландырудың жалпы жоспары шегінде, сараланған шығыстар нормасын белгілесін.
3. Сайлау комиссияларына телефон және көшірме байланыстарға бөлінген қаржы абоненттік төлемді және қалааралық байланыс қызметін өтеуге пайдаланылсын.
Телефон байланысы нүктелерін орнату, басқа техникалық қызметтер жөніндегі шығыстарды төлеу Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының келісімімен жасалсын.
4. Сайлау өткізуге бөлінген қаржыға тауарлар, жұмыстар және қызметтер сатып алу мемлекеттік сатып алулардың нысанасы болып табылмайды және конкурссыз, ақшаны оңтайлы да тиімді шығындау ескеріліп жүргізіледі.
5. Округтік сайлау комиссиялары депутаттыққа кандидаттарға, жазбаша арыздары бойынша, оларға бұқаралық ақпарат құралдарында сөйлеуге, үгіт материалдарын шығаруға, сайлаушылармен кездесулер ұйымдастыруға және көліктік шығыстарға бөлінген қаржыны шығыс баптары арасында қайта бөлуге рұхсат беруге құқылы.

В соответствии со  статьями 12  и  35 Конституционного  закона Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан", с Законами Республики Казахстан " О труде  в Республике Казахстан", " О государственных  закупках" Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Производить членам избирательных комиссий, освобожденным от основной работы, выплату средней заработной платы, а также дополнительную оплату за сверхурочные работы, работы в праздничные и выходные дни, работы в ночное время за счет средств, выделенных на проведение выборов.
Членам избирательных комиссий, не освобожденным от основной работы, производить дополнительную оплату за сверхурочные работы, работы праздничные и выходные дни, работы в ночное время за счет средств, выделенных на проведение выборов.
Дополнительную оплату за сверхурочные работы, работы в праздничные и выходные дни, работы в ночное время производить в соответствии с трудовым законодательством.
Членов избирательных комиссий, находящихся в трудовом отпуске, а также являющихся пенсионерами и безработными для работы в избирательных комиссиях привлекать на основе трудовых соглашений с выплатой заработной платы в пределах нормативов, установленных для обеспечения работы соответствующих избирательных комиссий.
За ведение учета и отчетности средств, выделенных на проведение выборов из средств республиканского бюджета производить дополнительную оплату главным бухгалтерам аппарата акимов областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов на основе трудовых соглашений в соответствии с трудовым законодательством.
2. Территориальным избирательным комиссиям, исходя из конкретных условий и в зависимости от численности избирателей на избирательных участках, устанавливать дифференцированные нормы расходов для участковых избирательных комиссий, в пределах общего плана финансирования.
3. Выделенные средства избирательным комиссиям на телефонную и факсимильную связь использовать на возмещение затрат по абонентской плате и услугам междугородней связи.
Оплату затрат по установке точек телефонной связи, другим техническим услугам производить с согласия Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан.
4. Приобретение товаров, работ и услуг из средств, выделенных на проведение выборов не является предметом государственных закупок и проводятся без конкурсов с учетом оптимального и эффективного расходования денег.
5. Окружные избирательные комиссии вправе разрешать кандидатам в депутаты по их письменному заявлению перераспределять средства между статьями расходов, выделенные им на выступления в средствах массовой информации, выпуск агитационных материалов, организацию встреч с избирателями и транспортные расходы.

6. Осы қаулы оны Қазақстан Республиканың Әділет министрлігі мемлекеттік тіркеуден өткізген сәттен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
Төрайымы

6. Настоящее постановление вступает в силу с момента его государственной регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан