"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің көтермелеу түрлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің N 1361 тіркелген 2000 жылғы 12 желтоқсандағы N 1159 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің 2004 жылғы 27 шілдедегі N 652 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 3 тамызда тіркелді. Тіркеу N 2985. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2007 жылғы 20 қарашадағы N 373-к Бұйрығымен
Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2007.11.20.  N 373-к  Бұйрығымен.
Бұйырамын:
1. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің көтермелеу түрлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің ("Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және басқа мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетені" 2001 жылғы, N 7, 331 құжат нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1361 тіркелген) 2000 жылғы 12 желтоқсандағы N 1159  бұйрығына  мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Ы. Алтынсарин;" омырауға тағатын белгі";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің көтермелеу тәртібі туралы ережеде:
4-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Ы. Алтынсарин" омырауға тағатын белгісімен марапаттау" (3-қосымша);";
7-тармақта:
екінші абзац алынып тасталсын;
төртінші абзацта "оқушыларды, тәрбиеленушілерді практикалық даярлаудағы табыстар" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 3-1-бөліммен толықтырылсын:
"3-1. "Ы. Алтынсарин" омырауға тағатын белгісімен марапаттау шарттары"
10-1. Білім беру органдары мен ұйымдарының педагогикалық қызметкерлері омырауға тағатын белгімен:
білім беру және тәрбие процестерін ұйымдастырудағы және жетілдірудегі, оқыту мен тәрбиенің біртұтастығын қамтамасыз етудегі, білім беру мен тәрбиелеу бағдарламаларын іске асырудағы айтарлықтай табыстары үшін;
оқушыларды, тәрбиеленушілерді практикалық даярлаудағы, олардың шығармашылық белсенділіктерін дамытудағы табыстары үшін;
облыстық (аудандық), республикалық, халықаралық білім беру бағдарламалары мен жобаларындағы жетістіктері үшін марапатталады.
10-2. Омырауға тағатын белгімен тікелей білім беру органдары мен ұйымдарында 10 жылдан кем емес жұмыс стажы бар қызметкерлер марапатталады.";
осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын.

О внесении дополнений и изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 декабря 2000 года N 1159 "Об утверждении видов поощрения Министерства образования и науки Республики Казахстан", зарегистрированным за N 1361
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 июля 2004 года N 652. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 августа 2004 года N 2985. Утратил силу - приказом и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 ноября 2007 года N 373-к.
Сноска. Приказ и.о. Министра образования и науки РК от 27 июля 2004 года N 652 утратил силу приказом и.о. Министра образования и науки РК от 20 ноября 2007 года  N 373-к  (вводится в действие со дня его официального опубликования).
Приказываю:
1. Внести в  приказ  Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 декабря 2000 года N 1159 "Об утверждении видов поощрения Министерства образования и науки Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1361 "Бюллетень нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2001 год, N 7, статья 331) следующие дополнения и изменения:
пункт 1 дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"нагрудный знак "Ы. Алтынсарин;";
в Правила о порядке поощрения Министерством образования и науки Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом:
пункт 4 дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"награждение нагрудным знаком "Ы. Алтынсарин" (приложение 3);";
в пункте 7:
абзац второй исключить;
в абзаце четвертом слова "успехи в практической подготовке учащихся, воспитанников," исключить;
дополнить главой 3-1 следующего содержания:
"3-1. Условия награждения нагрудным знаком "Ы. Алтынсарин"
10-1. Нагрудным знаком награждаются педагогические работники органов и организаций образования:
за значительные успехи в организации и совершенствовании образовательного и воспитательного процессов, обеспечении единства обучения и воспитания, реализации образовательных и воспитательных программ;
за успехи в практической подготовке учащихся, воспитанников, в развитии их творческой активности;
за достижения в областных (районных), республиканских международных образовательных программах и проектах.
10-2. Нагрудным знаком награждаются работники, имеющие стаж работы непосредственно в органах и организациях образования, не менее 10 лет.";
дополнить приложением 3, согласно приложению к настоящему приказу.