Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2579 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Өтініш берушіге қойылатын талаптар және банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аудитін жүргізуге лицензия беру туралы өтінішке қоса берілетін құжаттардың тізбесі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2003 жылғы 27 қазандағы N 384 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 244 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 28 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3114. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 мамырдағы N 117 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 мамырдағы N 117 қаулысымен .
----------------Қаулыдан үзінді-------------------
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне актуарлық қызмет мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 5 мамырдағы N 139-III Заңына сәйкес келтiру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасында көрсетiлген нормативтiк құқықтық актiлердiң күшi жойылды деп танылсын.
2. Осы қаулы қабылданған күннен бастап күшiне енедi...
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттiгi
Басқармасының
2006 жылғы 27 мамырдағы
N 117 қаулысының қосымшасы
Күшi жойылды деп танылатын Қазақстан Республикасының
нормативтiк құқықтық актiлерiнiң тiзбесi
...
2) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Өтiнiш берушiге қойылатын талаптар және банктердiң, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары мен жинақтаушы зейнетақы қорларының аудитiн жүргiзуге лицензия беру туралы өтiнiшке қоса берiлетiн құжаттардың тiзбесi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" 2003 жылғы 27 қазандағы N 384 қаулысына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы" 2004 жылғы 21 тамыздағы N 244 қаулысы, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде N 2579 тiркелген (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 3114 тiркелген, 2004 жылы Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдарының нормативтiк құқықтық актiлерi бюллетенiнiң N 41-44 жарияланған)...
-----------------------------------

О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 384 "Об утверждении Инструкции о требованиях, предъявляемых к заявителю, и перечне документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии на проведение аудита банков, страховых (перестраховочных) организаций", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 2579
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года N 244. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2004 года N 3114. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 мая 2006 года N 117
Извлечение из
постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций от 27 мая 2006 года N 117
В целях приведения нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствие с Законом Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам аудиторской деятельности" от 5 мая 2006 года N 139-III, правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу нормативные правовые акты, указанные в приложении к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его принятия.
...
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан,
признаваемых утратившими силу
...
2) Постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года N 244 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 384 "Об утверждении Инструкции о требованиях, предъявляемых к заявителю, и перечне документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии на проведение аудита банков, страховых (перестраховочных) организаций", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 2579" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3114, опубликованное в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2004 г., N 41-44);
...
-------------------------------------------------------------------

"Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  12-бабының  1) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Өтініш берушіге қойылатын талаптар және банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аудитін жүргізуге лицензия беру туралы өтінішке қоса берілетін құжаттардың тізбесі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2003 жылғы 27 қазандағы N 384  қаулысына  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2579 тіркелген, "Бюллетень нормативных правовых актов Республики Казахстан" N 1-4 журналында 2004 жылы жарияланған) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
атауындағы "ұйымдарының" деген сөзден кейін "және жинақтаушы зейнетақы қорларының" деген сөздермен толықтырылсын;
кіріспедегі "ұйымдарының" деген сөзден кейін "және жинақтаушы зейнетақы қорларының" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақта "ұйымдарының" деген сөзден кейін "және жинақтаушы зейнетақы қорларының" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Өтініш берушіге қойылатын талаптар және банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аудитін жүргізуге лицензия беру туралы өтінішке қоса берілетін құжаттардың тізбесі туралы нұсқаулықта:
жоғары оң бұрышында "ұйымдарының" деген сөзден кейін "және жинақтаушы зейнетақы қорларының" деген сөздермен толықтырылсын;
атауындағы "ұйымдарының" деген сөзден кейін "және жинақтаушы зейнетақы қорларының" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақта:
"Сақтандыру қызметі туралы" деген сөздерден кейін ", Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" деген сөздермен толықтырылсын;
"банктік және сақтандыру қызметін" деген сөздер "қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын" деген сөздермен ауыстырылсын;
"ұйымдарының" деген сөзден кейін "және жинақтаушы зейнетақы қорларының" деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақта "2" деген саннан кейін ", 2-1" деген санмен толықтырылсын;
7-тармақтың 6) тармақшасындағы "банктердің аудитін жүргізуге лицензия алу үшін - "қаржы және несие" мамандығы бойынша жоғары немесе орта арнаулы кәсіби білімінің болуы туралы мәліметтер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аудитін жүргізуге лицензия алу үшін - "сақтандыру ісі" мамандығы бойынша жоғары немесе орта арнаулы кәсіби білімінің болуы туралы мәліметтер" деген сөздер "жоғары экономикалық немесе математикалық білімді растайтын білім туралы дипломның нотариат куәландырған көшірмесі" деген сөздермен ауыстырылсын;

В соответствии с подпунктом 1)  статьи 12  Закона Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) постановляет:
1. Внести в  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 384 "Об утверждении Инструкции о требованиях, предъявляемых к заявителю, и перечне документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии на проведение аудита банков, страховых (перестраховочных) организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2579, опубликованное в 2004 году в журнале "Бюллетень нормативных правовых актов Республики Казахстан" N 1-4) следующие дополнения и изменения:
название после слова "организаций" дополнить словами "и накопительных пенсионных фондов";
преамбулу после слова "организаций" дополнить словами "и накопительных пенсионных фондов";
пункт 1 после слова "организаций" дополнить словами "и накопительных пенсионных фондов";
в Инструкции о требованиях, предъявляемых к заявителю, и перечне документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии на проведение аудита банков, страховых (перестраховочных) организаций, утвержденной указанным постановлением:
в правом верхнем углу после слова "организаций" дополнить словами "и накопительных пенсионных фондов";
название после слова "организаций" дополнить словами "и накопительных пенсионных фондов";
в пункте 1:
после слов " О страховой  деятельности" дополнить словами ", " О пенсионном  обеспечении в Республике Казахстан";
слова "за банковской и страховой деятельностью" заменить словами "финансового рынка и финансовых организаций";
после слова "организаций" дополнить словами "и накопительных пенсионных фондов";
в пункте 4 после цифры "2" дополнить цифрой ", 2-1";
в подпункте 6) пункта 7 слова "для получения лицензии на проведение аудита банков - сведения о наличии высшего или среднего специального профессионального образования по специальности "финансы и кредит", для получения лицензии на проведение аудита страховой (перестраховочной) организации - сведения о наличии высшего или среднего специального профессионального образования по специальности "страховое дело"," заменить словами "нотариально засвидетельствованную копию диплома об образовании, подтверждающего наличие высшего экономического или математического образования";

мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Аудиторлық ұйымның құрамында жинақтаушы зейнетақы қорларының аудитін жүргізуге уәкілетті органның лицензиясы бар кемінде екі аудитор болған кезде оған жинақтаушы зейнетақы қорларының аудитін жүргізуге лицензия беріледі.";
11-тармақта "ұйымдарының" деген сөзден кейін "және жинақтаушы зейнетақы қорларының" деген сөздермен толықтырылсын;
Нұсқаулықтың 1, 2, 3, 4, 5-қосымшаларындағы жоғары оң бұрышындағы "ұйымдарының" деген сөзден кейін "және жинақтаушы зейнетақы қорларының" деген сөздермен толықтырылсын;
Нұсқаулық мынадай мазмұндағы 2-1-қосымшамен толықтырылсын:
Өтініш берушіге қойылатын
талаптар және банктердің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының аудитін жүргізуге
лицензия беру туралы өтінішке
қоса берілетін құжаттардың
тізбесі туралы нұсқаулыққа
2-1-қосымша
Уәкілетті орган
(Қазақстан Республикасының мемлекеттік
елтаңбасы бейнеленген бланкте басылады)
Жинақтаушы зейнетақы қорларының аудитін жүргізуге
ЛИЦЕНЗИЯ
лицензияның нөмірі ____________
__________________________________________________________________
(аудиторлық ұйымның толық атауы не аудитордың аты-жөні)
_________________________________________________________ берілді.
Аудиторлық ұйымның орналасқан жері
(Аудитордың тұрғылықты жері)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Лицензия Қазақстан Республикасының аумағында қолданылады.
Лицензия берілген күн 200__ жылғы "__" _________.
Төраға (Төрағаның орынбасары)
Қолы
______________
Мөр орны
Алматы қаласы";
көрсетілген Нұсқаулықтың 3-қосымшасында 6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, жинақтаушы зейнетақы қорларының иелігінде және/немесе пайдалануында және/немесе иеленуінде акциялардың (жарғылық капиталына қатысу үлестерінің) болуы туралы мәліметтер";
көрсетілген Нұсқаулықтың 4-қосымшасында:
"Банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының жарғылық капиталына тікелей немесе жанама қатысуы" деген сөздер "Банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, жинақтаушы зейнетақы қорларының тікелей немесе жанама иелігіндегі және/немесе пайдалануындағы және/немесе иеленуіндегі акциялар (жарғылық капиталына қатысу үлестері) туралы мәліметтер";
"сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметіне" деген сөздерден кейін ", жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметі" деген сөздермен толықтырылсын;
қаулының 2-қосымшасындағы жоғары оң бұрышындағы "ұйымдарының" деген сөзден кейін "және жинақтаушы зейнетақы қорларының" деген сөздермен толықтырылсын.

дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Лицензия на проведение аудита накопительных пенсионных фондов выдается аудиторской организации при наличии в ее составе не менее двух аудиторов, имеющих лицензию уполномоченного органа на проведение аудита накопительных пенсионных фондов.";
в пункте 11 после слова "организаций" дополнить словами "и накопительных пенсионных фондов";
в приложениях 1, 2, 3, 4, 5 к Инструкции в правом верхнем углу после слова "организаций" дополнить словами "и накопительных пенсионных фондов";
дополнить Инструкцию приложением 2-1 следующего содержания:
"Приложение 2-1
к Инструкции о требованиях,
предъявляемых к заявителю, и перечне
документов, прилагаемых к заявлению
о выдаче лицензии на проведение аудита
банков, страховых (перестраховочных)
организаций и накопительных пенсионных фондов
уполномоченный орган
(печатается на бланке с изображением
государственного герба Республики Казахстан)
Лицензия
на проведение аудита накопительных пенсионных фондов
номер лицензии _______________
Выдана____________________________________________________________________
(полное наименование аудиторской организации,
либо фамилия, имя, отчество аудитора)
__________________________________________________________________________
Место нахождения аудиторской организации
(Место жительства аудитора)
__________________________________________________________________________
Лицензия действует на территории Республики Казахстан.
Дата выдачи лицензии "___" __________ 200__года
Председатель (заместитель Председателя)
Подпись
_________________________
Место печати
город Алматы";
в приложении 3 к указанной Инструкции пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Сведения о наличии во владении и/или пользовании и/или распоряжении акций (долей участия в уставном капитале) банков, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, страховых (перестраховочных) организаций, накопительных пенсионных фондов.";
в приложении 4 к указанной Инструкции:
слова "Прямое или косвенное участие в уставном капитале банков, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, страховых (перестраховочных) организаций" заменить словами "Сведения о прямом или косвенном владении и/или пользовании и/или распоряжении акций (долей участия в уставном капитале) банков, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, страховых (перестраховочных)  организаций, накопительных пенсионных фондов";
после слов "страховой деятельностью" дополнить словами ", деятельностью накопительных пенсионных фондов";
в приложении 5 к указанной Инструкции:
после слов "страховой деятельностью" дополнить словами ", деятельностью накопительных пенсионных фондов";
в приложении 2 к постановлению в правом верхнем углу после слова "организаций" дополнить словами "и накопительных пенсионных фондов".

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
3. Лицензиялау басқармасы (Жұмабаева З.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Зейнетақы қорларының қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" Заңды тұлғалардың бірлестігіне жіберсін.
4. Агенттіктің қызметін қамтамасыз ету департаменті (Несіпбаев Р.Р.) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению лицензирования (Жумабаева З.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация пенсионных фондов", Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства (Несипбаев P.P.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель