Шарап материалдары мен сыраны қоспағанда, алкоголь өніміне арналған есепке алу-бақылау таңбаларын алу, есепке алу, сақтау және беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2004 жылғы 7 желтоқсандағы N 622 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 13 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3259. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 599 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.23 N 599 Бұйрығымен.
-------------------- Бұйрықтан үзінді -------------------
2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 653-бабы 6-тармағының 2) тармақшасына сәйкес:
БҰЙЫРАМЫН:
1. ...
2. ...
3. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) ...;
2) "Шарап материалдары мен сыраны қоспағанда, алкоголь өніміне арналған есепке алу-бақылау таңбаларын алу, есепке алу, сақтау және беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2004 жылғы 7 желтоқсандағы N 622 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2004 жылғы 13 желтоқсанда N 3259 болып тіркелген; "Официальная газета" газетінде 2005 жылғы 5 ақпандағы N 6 (215) жарияланған).
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2009 жылдың 1 қаңтарынан пайда болатын қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрі                                   Б. Жәмішев
"Акцизделетін тауарлардың жекелеген түрлерін есепке алу-бақылау таңбаларымен таңбалау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 3 желтоқсандағы N 1254  қаулысы  5-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Шарап материалдары мен сыраны қоспағанда, алкоголь өніміне (бұдан әрі - алкоголь өнімі) арналған есепке алу-бақылау таңбаларын алу, есепке алу, сақтау және беру ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің Акциздерді әкімшіліктендіру басқармасы (Р.Ю.Ким):
1) алкоголь өніміне арналған есепке алу-бақылау таңбаларын жасап шығаруға өтінімдерді жинауды қамтамасыз етсін;
2) алкоголь өніміне арналған есепке алу-бақылау таңбалары үшін ақша аудару үшін есепке алу-бақылау таңбаларын пайдаланып алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын бақылау жүйесін енгізу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру туралы мемлекеттік сатып алу бойынша ашық конкурста ұтып шыққан ұйымның есеп шоттарын пайдалану туралығын алкоголь өнімін өндірушілер мен импорттаушылардың назарына жеткізсін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу күнінен қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2004 жылғы 7 желтоқсандағы
N 622 бұйрығымен бекітілген
Шарап материалдары мен сыраны қоспағанда, алкоголь
өніміне арналған есепке алу-бақылау таңбаларын алу,
есепке алу, сақтау және беру ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже алкоголь өнімі өндірісі және/немесе импорты саласында, соның ішінде тәркіленген алкоголь өнімін өткізу бойынша қызметті жүзеге асырушы заңды және жеке тұлғалардың (бұдан әрі - алушылар) шарап материалдары мен сыраны қоспағанда, алкоголь өніміне (бұдан әрі - алкоголь өнімі) арналған есепке алу-бақылау таңбаларын алу, есепке алу, сақтау және беру тәртібін реттейді.
2. Алкоголь өнімін таңбалауға арналған есепке алу-бақылау таңбалары облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша тиісті салық комитеттерінде (бұдан әрі - салық комитеттері) беріледі.
3. Есепке алу-бақылау таңбаларын жасап шығаруды, оларды салық комитеттеріне жеткізуді есепке алу-бақылау таңбаларын пайдаланып алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын бақылау жүйесін енгізу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру туралы мемлекеттік сатып алу бойынша ашық конкурста ұтып шыққан ұйым (бұдан әрі - жеткізуші) жүзеге асырады.
4. Есепке алу-бақылау таңбаларын жасап шығару Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің (бұдан әрі - Комитет) тапсырысы бойынша жүзеге асырылады.
5. Алушылармен сатып алынған есепке алу-бақылау таңбалары өзге ұйымдар мен тұлғаларға қайта сатылуға, берілуге немесе басқа да нысандарда иесіздендіруге жатпайды.
6. Есепке алу-бақылау таңбаларын салық комитеттерінде сақтау: есепке алу-бақылау таңбаларын сақтауға арналған және оларды беруге арналған екі жұмыс аймағы бар, өртке қарсы және күзет дабылы бар үй-жайларда жүзеге асырылады.

Об утверждении Правил получения, учета, хранения и выдачи учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию, за исключением виноматериала и пива
Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 7 декабря 2004 года N 622. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2004 года N 3259. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года N 599
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 23.12.2008 N 599 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
В соответствии с подпунктом 3)  пункта 5  постановления Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 2004 года N 1254 "О маркировке отдельных видов подакцизных товаров учетно-контрольными марками"  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила получения, учета, хранения и выдачи учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию, за исключением виноматериала и пива (далее - алкогольная продукция).
2. Управлению администрирования акцизов Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Ким Р.Ю) обеспечить:
1) сбор заявок на изготовление учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию;
2) довести до сведения производителей и импортеров алкогольной продукции об использовании расчетных счетов организации, выигравшей открытый конкурс по государственным закупкам по внедрению системы контроля за производством и оборотом алкогольной продукции с использованием учетно-контрольных марок для перечисления денег за учетно-контрольные марки на алкогольную продукцию;
3) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 7 декабря 2004 года N 622
Правила
получения, учета, хранения и выдачи учетно-контрольных марок
на алкогольную продукцию, за исключением виноматериала и пива
1. Общие положения
1. Настоящие Правила регулируют порядок получения, учета, хранения и выдачи учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию, за исключением виноматериала и пива (далее - алкогольная продукция), юридическим и физическим лицам (далее - получатели), осуществляющим деятельность в сфере производства и/или импорта алкогольной продукции, в том числе по реализации конфискованной алкогольной продукции.
2. Учетно-контрольные марки для маркировки алкогольной продукции выдаются в соответствующих налоговых комитетах по областям, городам Астана и Алматы (далее - налоговые комитеты).
3. Изготовление учетно-контрольных марок, их доставку и выдачу налоговым комитетам осуществляет организация, выигравшая открытый конкурс по государственным закупкам по внедрению системы контроля за производством и оборотом алкогольной продукции с использованием учетно-контрольных марок (далее - поставщик).
4. Изготовление учетно-контрольных марок осуществляется по заказу Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет).
5. Приобретенные получателями учетно-контрольные марки не подлежат перепродаже, передаче или отчуждению в других формах иным организациям и лицам.
6. Хранение учетно-контрольных марок в налоговых комитетах осуществляется в помещениях, имеющих противопожарную и охранную сигнализацию, с наличием двух рабочих зон: для хранения учетно-контрольных марок и для их выдачи.

2. Есепке алу-бақылау таңбаларын алу тәртібі
7. Салық комитеттері жаңа күнтізбелік жыл келгенге дейін 60 (алпыс) күнтізбелік күннен кешіктірмей, тиісті қызмет түрлеріне лицензиясы бар алушылардан 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепке алу-бақылау таңбаларын алуға өтінімдерді (бұдан әрі - өтінімдер) жинауды қамтамасыз етеді. Алушы өтінімді белгіленген мерзімнен кейін берген жағдайда, өтінім есепке алу-бақылау таңбаларын алу жоспарланып отырылған айдың 1 күніне дейін 45 (қырық бес) күнтізбелік күннен кешіктірілмейтін мерзімде, әрбір ай бойынша бөлініп беріледі.
8. Алкоголь өнімін импорттаушы алушылардан өтінімдерді қабылдау, соның негізінде алкоголь өнімін әкелу жүзеге асырылатын сыртқы сауда келісім-шартының нотариалды куәландырылған көшірмесі көрсетілген кезде жүргізіледі.
9. Тәркіленген акциздік өнімдерді сатушы алушылардан өтінімдерді қабылдау салық комитеттеріне мынадай құжаттар көрсетілген кезде жүргізіледі:
алкоголь өнімін тәркілеу туралы сот шешімі;
уәкілетті органмен тәркіленген алкоголь өнімін есепке алу, сақтау, бағалау және мүлікті одан әрі қарай пайдалану бойынша сатуға жасалған шарт;
тәркіленген алкоголь өнімін қабылдау-беру актісі;
белгіленген тәртіппен берілген сәйкестік сертификаты.
10. Осы Ереженің 8, 9-тармақтарында қарастырылған құжаттардың көшірмелері салық комитеттерінде қалады.
11. Комитет жаңа күнтізбелік жыл келгенге дейін 45 (қырық бec) күнтізбелік күннен кешіктірмей, берілген өтінімге сәйкес есепке алу-бақылау таңбаларын алу және салық комитеттеріне беру мақсатында жеткізушіге есепке алу-бақылау таңбаларын жасап шығаруға тапсырыс орналастырады және есепке алу-бақылау таңбаларын сатып алуға жиынтық өтінім береді.
12. Есепке-алу таңбаларын жасап шығарғаны үшін есептесу есепке алу-бақылау таңбаларын сатудан түскен ақша есебінен жүргізіледі. Аталған ақша алушылармен есепке алу-бақылау таңбаларын алу жүзеге асырылатын айдың 1-ші күніне дейін 45 (қырық бес) күнтізбелік күннен кешіктірілмейтін мерзімде, әрбір ай бойынша жеке, олардың өтініміне сәйкес жеткізушінің есеп шотына аударылады.
3. Жеткізушінің есепке алу-бақылау
таңбаларын беру тәртібі
13. Есепке алу-бақылау таңбаларын алу үшін салық комитеттері тиісті салық комитеттерінің мөрімен расталған салық комитетінің бірінші басшысы мен бас бухгалтерінің қол қою үлгісін тоқсан сайын жеткізушіге жібереді. Көрсетілген тұлғалардың, белгіленген тәртіппен оларды ауыстырған тұлғалардың қол қою үлгісі қосымша жіберіледі.
Салық комитеттерінің қызметкерлеріне есепке алу-бақылау таңбалары мынадай құжаттары бар болған кезде беріледі:
есепке алу-бақылау таңбаларын алу үшін бірінші басшының және бас бухгалтердің қолы қойылған және салық комитетінің мөрімен расталған алушының атына берілген сенімхаттың түпнұсқасы;
қызметкердің жеке басын куәландыратын құжаттар.

2. Порядок получения учетно-контрольных марок
7. Налоговые комитеты обеспечивает сбор заявок на приобретение учетно-контрольных марок по форме согласно приложению 1 (далее - заявки) от получателей, имеющих лицензии на соответствующие виды деятельности, не позднее, чем за 60 (шестьдесят) календарных дней до наступления нового календарного года. В случае подачи заявки получателем после установленного срока, заявка подается в разбивке по каждому месяцу, в срок не позднее, чем за 45 (сорок пять) календарных дней до 1 числа месяца, в котором планируется получение учетно-контрольных марок.
8. Прием заявок от получателей, импортирующих алкогольную продукцию, производится при предъявлении нотариально заверенной копии внешнеторгового контракта, на основании которого осуществляется ввоз алкогольной продукции.
9. Прием заявок от получателей, реализующих конфискованную алкогольную продукцию, производится при предъявлении в налоговые комитеты следующих документов:
решения суда о конфискации алкогольной продукции;
договора с уполномоченным органом по учету, хранению, оценки и дальнейшего использования имущества на реализацию конфискованной алкогольной продукции;
акта приема-передачи конфискованной алкогольной продукции;
сертификата соответствия, выданного в установленном порядке.
10. Копии документов, предусмотренные в пунктах 8, 9  настоящих Правил, остаются в налоговых комитетах.
11. Комитет размещает заказ на изготовление учетно-контрольных марок и передает сводную заявку на приобретение учетно-контрольных марок поставщику в целях получения учетно-контрольных марок и выдачи налоговым комитетам в соответствии с данной заявкой не позднее, чем за 45 (сорок пять) календарных дней до наступления нового календарного года.
12. Расчеты за изготовление учетно-контрольных марок производятся за счет денег, поступающих от реализации учетно-контрольных марок получателям. Указанные деньги перечисляются получателями на расчетный счет поставщика в соответствии с их заявкой, по каждому месяцу отдельно, в срок не позднее, чем за 45 (сорок пять) календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение учетно-контрольных марок.
3. Порядок выдачи учетно-контрольных марок поставщиком
13. Для получения учетно-контрольных марок налоговые комитеты ежеквартально направляют поставщику образцы подписей руководителя и главного бухгалтера, заверенные печатью соответствующих налоговых комитетов. При смене из указанных лиц дополнительно направляются образцы подписей данных лиц их сменивших.
Работникам налоговых комитетов учетно-контрольные марки выдаются при наличии следующих документов:
подлинника доверенности, выданной на имя работника, на получение учетно-контрольных марок, подписанной руководителем и главным бухгалтером и заверенная печатью налогового комитета;
документов, удостоверяющих личность работника.

14. Есепке алу-бақылау таңбаларын салық комитеттеріне беру кезінде жеткізушінің материалды-жауапты тұлғасы екі жақпен қол қойылатын екі данада жөнелтпе құжатын толтырады. Жөнелтпе құжаттың бір данасы салық комитетіне беріледі.
Бұл ретте, көрсетілген жөнелтпе құжатта мынадай деректер көрсетіледі:
есепке алу-бақылау таңбаларының берілген күні;
есепке алу-бақылау таңбаларын сериясы, нөмірі және саны.
4. Есепке алу-бақылау таңбаларын
алушыларға беру тәртібі
15. Салық комитеттерінде есепке алу-бақылау таңбаларын алушыларға беруді мынадай құжаттар:
есепке алу-бақылау таңбаларын алуға өтініш (2-қосымша);
заңды тұлға немесе жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәлік;
салық төлеуші куәлігі;
есепке алу-бақылау таңбаларын алу үшін бірінші басшының және бас бухгалтердің қолы қойылған және алушының мөрімен расталған алушы қызметкерінің атына берілген сенімхаттар;
қызметтің тиісті түріне лицензиялар;
есепке алу-бақылау таңбалары үшін ақша төлегені туралы төлем тапсырмасының түпнұсқалары көрсетілген кезде салық комитетінің бірінші басшысының бұйрығымен тағайындалатын материалды-жауапты тұлға есепке алу-бақылау таңбаларына тиісті штрих-кодты қойған соң жүргізіледі.
16. Импортталатын алкоголь өніміне есепке алу-бақылау таңбаларын беру кезінде осы Ереженің 15-тармағында қарастырылған құжаттардан басқа алушылар қосымша мынадай құжаттарды тапсырады:
соның негізінде алкоголь өнімін әкелу жүзеге асырылатын сыртқы сауда келісім-шартының нотариалды расталған көшірмесін;
акцизді дұрыс төлегені туралы кеден органының белгісімен импортталатын акциздік өнім үшін ақша төлегені туралы төлем тапсырмасын.
17. Тәркіленген алкоголь өнімін таңбалау үшін есепке алу-бақылау таңбаларын беру осы Ереженің 15-тармағында қарастырылған, сондай-ақ мынадай құжаттар:
сот шешімі;
уәкілетті органмен тәркіленген алкоголь өнімін сатуға жасалған шарт;
тәркіленген алкоголь өнімін қабылдау-беру актісі;
белгіленген тәртіппен берілген сәйкестік сертификаты көрсетілген кезде берілген өтінімдердің негізінде жүргізіледі.
18. Отандық өндірістегі алкоголь өніміне есепке алу-бақылау таңбаларын беру кезінде салық комитетінің материалды-жауапты тұлғасы екі жақпен қол қойылатын екі данада жөнелтпе құжатын толтырады. Жөнелтпе құжаттың бір данасы алушыға беріледі.
Көрсетілген жөнелтпе құжатта мынадай деректер көрсетіледі:
есепке алу-бақылау таңбаларының берілген күні;
алушының атауы;
есепке алу-бақылау таңбаларының түрі, сериясы, нөмірі және саны.

14. При выдаче учетно-контрольных марок налоговым комитетам материально-ответственным лицом поставщика выписывается накладная в двух экземплярах, которая подписывается обеими сторонами. Один экземпляр накладной передается налоговому комитету.
При этом в указанной накладной отражаются следующие данные:
дата выдачи учетно-контрольных марок;
серии, номера и количество учетно-контрольных марок.
4. Порядок выдачи учетно-контрольных марок получателям
15. Выдача учетно-контрольных марок в налоговых комитетах получателям производится после нанесения соответствующего штрих-кода на учетно-контрольные марки материально-ответственным лицом, назначаемым приказом первого руководителя налогового комитета, при предъявлении следующих документов:
заявления на получение учетно-контрольных марок по форме согласно приложению 2;
свидетельства о государственной регистрации юридического лица или индивидуального предпринимателя;
свидетельства налогоплательщика;
доверенности на имя работника получателя на получение учетно-контрольных марок, подписанной первым руководителем и главным бухгалтером, заверенной печатью получателя;
документа, удостоверяющего личность работника получателя учетно-контрольных марок;
лицензий на соответствующие виды деятельности;
подлинника платежного поручения об оплате за учетно-контрольные марки.
16. При выдаче учетно-контрольных марок на импортируемую алкогольную продукцию, получателями кроме документов, предусмотренных в пункте 15 настоящих Правил, дополнительно представляются следующие документы:
нотариально заверенная копия внешнеторгового контракта, на основании которого осуществляется ввоз алкогольной продукции;
платежное поручение об уплате акциза на импортируемую алкогольную продукцию с отметкой таможенного органа о правильности уплаты акциза.
17. Выдача учетно-контрольных марок для маркировки конфискованной алкогольной продукции производится на основании представленных заявок при представлении документов, предусмотренных пунктом 15 настоящих Правил, а также:
решения суда;
договора с уполномоченным органом на реализацию конфискованной алкогольной продукции;
акта приема-передачи конфискованной алкогольной продукции;
сертификата соответствия, выданного в установленном порядке.
18. При выдаче учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию отечественного производства материально-ответственным лицом налогового комитета выписывается накладная в двух экземплярах, которая подписывается обеими сторонами. Один экземпляр накладной передается получателю.
В указанной накладной отражаются следующие данные:
дата выдачи учетно-контрольных марок;
наименование получателя;
серии, номера и количество учетно-контрольных марок.

19. Импортталатын алкоголь өніміне есепке алу-бақылау таңбалары берілген кезде жөнелтпе құжат үш данада толтырылады: бірінші және екінші даналар (екінші данасы кеден органына көрсету үшін) алушыға беріледі, үшінші дана облыстық салық комитетінде қалады.
Көрсетілген жөнелтпе құжатта мынадай деректер көрсетіледі:
есепке алу-бақылау таңбаларының берілген күні;
алушының атауы;
сыртқы сауда келісім-шартының нөмірі мен күні;
есепке алу-бақылау таңбаларының түрі, сериясы, нөмірі және саны.
20. Алушыларға есепке алу-бақылау таңбаларының беру өтінімде көрсетілген санына сәйкес жүргізіледі. Алушылар бұрын берілген есепке алу-бақылау таңбаларын беру өтінімдерінде есепке алу-бақылау таңбаларының саны бөлігінде өзгерістер мен толықтыруларды есепке алу-таңбаларын беру жүзеге асырылатын айдың 1 күніне 60 (алпыс) күнтізбелік күннен кешіктірмей береді. Көрсетілген мерзім өтіп кеткен соң, өтінімдерге өзгерістер мен толықтырулар қабылданбайды.
5. Ақаулы және бүлінген есепке алу-бақылау
таңбаларын есепке алу
21. Ақауы бар есепке алу-бақылау таңбалары жеткізушіге қайтарылуы мүмкін.
22. Алушы ақауы бар есепке алу-бақылау таңбаларын қайтаруды қайтарудың себебін көрсетумен есепке алу-бақылау таңбаларын қайтару туралы өтініштің негізінде және есепке алу-бақылау таңбалары алынған жөнелтпе құжатын көрсеткен кезде салық комитеттеріне жүргізеді.
23. Қайтарылған есепке алу-бақылау таңбаларының нөмірлері мен сериялары салық комитетінің бірінші басшысының бұйрығымен тағайындалған, қайтарылған есепке алу-бақылау таңбаларын қабылдап алу жөніндегі, құрамы үш адамнан кем емес комиссия қол қоятын үш данада жасалатын 3-қосымшаға сәйкес нысандағы есепке алу-бақылау таңбаларын өткізу-қабылдау актісінде көрсетіледі. Өткізу-қабылдау актісінің бір данасы жеткізушіге жіберіледі және көрсетілген есепке алу-бақылау таңбалары оған қайтарылады.
24. Алушылар бүлдірген есепке алу-бақылау таңбалары оларда жойылғанға дейін сақталады.
25. Алушы есепке алу-бақылау таңбаларын жоюды комиссияның қатысуымен жүзеге асырады.
26. Есепке алу-бақылау таңбаларын жою жөніндегі комиссияның құрамы тиісті салық комитетінің бірінші басшысының бұйрығымен 5 адамнан кем емес санда бекітіледі.
27. Есепке алу-бақылау таңбаларын жою жөніндегі комиссияның құрамына алушының өкілі кіреді.
28. Есепке алу-бақылау таңбаларын нақты жою жөнінде есепке алу-бақылау таңбаларының түрі, сериясы, нөмірі және саны көрсетілетін төрт данада 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепке алу-бақылау таңбаларын жою актісі (бұдан әрі - жою актісі) жасалады. Жою актісінің әрбір данасына комиссия мүшелері қол қояды және тиісті салық комитетінің және алушының мөрлерімен бекітіледі.
Жою актісінің бір данасы алушыға беріледі, екінші данасы тиісті салық комитетінде қалады, үшінші данасы жеткізушіге, ал төртіншісі - Комитетке жіберіледі.

19. При выдаче учетно-контрольных марок на импортируемую подакцизную продукцию накладная выписывается в трех экземплярах: первый и второй экземпляры выдаются получателю (второй экземпляр для предъявления в таможенный орган), третий экземпляр остается в налоговом комитете.
В данной накладной отражаются следующие данные:
дата выдачи учетно-контрольных марок;
наименование получателя;
номер и дата внешнеторгового контракта;
серии, номера и количество учетно-контрольных марок.
20. Выдача учетно-контрольных марок получателям производится в соответствии с количеством, указанным в заявке. Получатели представляют изменения и дополнения, в части количества учетно-контрольных марок в ранее представленные заявки, не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение учетно-контрольных марок. По истечении указанного срока изменения и дополнения в заявки не принимаются.
5. Учет бракованных и поврежденных учетно-контрольных марок
21. Имеющие брак учетно-контрольные марки могут быть возвращены поставщику.
22. Возврат учетно-контрольных марок, имеющих брак, получателем производится в налоговые комитеты на основании заявления о возврате учетно-контрольных марок с указанием причин возврата и при предъявлении накладной, по которой получены учетно-контрольные марки.
23. Номера и серии возвращенных учетно-контрольных марок указываются в акте сдачи-приемки учетно-контрольных марок по форме согласно приложению 3 (далее - акт сдачи-приемки), который составляется в трех экземплярах, подписывается комиссией по приему возвращенных учетно-контрольных марок, назначаемой приказом первого руководителя налогового комитета, в составе не менее трех человек. Один экземпляр акта сдачи-приемки направляется поставщику, и данные учетно-контрольные марки возвращаются ему.
24. Поврежденные получателями учетно-контрольные марки хранятся у них до уничтожения.
25. Уничтожение учетно-контрольных марок производится получателем в присутствии комиссии.
26 Состав комиссии по уничтожению учетно-контрольных марок утверждается приказом первого руководителя соответствующего налогового комитета в количестве не менее пяти человек.
27. В состав комиссии по уничтожению учетно-контрольных марок входит представитель получателя.
28. О фактическом уничтожении учетно-контрольных марок составляется акт уничтожения учетно-контрольных марок по форме согласно приложению 4 (далее - акт уничтожения) в четырех экземплярах, в котором указываются серии, номера и количество уничтоженных учетно-контрольных марок. Каждый экземпляр акта уничтожения подписывается членами комиссии и заверяется печатями соответствующего налогового комитета и получателя.
Один экземпляр акта уничтожения выдается получателю, второй экземпляр остается в налоговом комитете, третий экземпляр направляется поставщику, а четвертый - в Комитет.

6. Есепке алу-бақылау таңбаларының қозғалысын
салық комитеттерінде есепке алу
29. Есепке алу-бақылау таңбаларының қозғалысын есепке алуды тігілген нөмірленген және салық комитетінің бірінші басшысының қолымен және мөрімен бекітілген болуы тиіс 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепке алу-бақылау таңбаларының қозғалысын есепке алудың арнайы журналында материалды-жауапты тұлға жүргізеді.
30. Әр тоқсанның 1 күніне және материалды-жауапты тұлға ауысқанда салық комитетіндегі қолдағы бар есепке алу-бақылау таңбаларының нақты санын тексеруді (бұдан әрі - тізімдеме) бірінші басшының бұйрығымен тағайындалатын, құрамы үш адамнан кем болмауы тиіс түгендеу комиссиясы жүзеге асырады.
31. Тізімдеме екі данада жасалады және түгендеу комиссиясының мүшелерінің, сондай-ақ материалды-жауапты тұлғаның қолы қойылады.
32. Материалды-жауапты тұлға ауысқан кезде түгендеу комиссиясының мүшелері қол қоятын есепке алу-бақылау таңбаларының қалдықтары туралы акті қосымша жасалады.
7. Есепке алу-бақылау таңбаларының қозғалысын
алушылардың есепке алуы
33. Есепке алу-бақылау таңбаларына қатаң есептілік бланкілері үшін белгіленген бухгалтерлік есептің ережесі таралады.
34. Алушылар есепке алу-бақылау таңбалары санының дұрыс есепке алынуын, олардың пайдаланылуын және бүлінген есепке алу-бақылау таңбаларын олардың жоғалтылуына жол бермей белгіленген тәртіпте, оларды жоюға дейін сақталуын қамтамасыз етеді.
8. Есептілік
35. Алушылар ай сайын салық комитеттеріне 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алынған есепке алу-бақылау таңбаларының пайдаланылуы туралы есептерді табыс етеді.
36. Жеткізуші салық комитеттері бөлінісінде республика бойынша берілген есепке алу-бақылау таңбалары туралы ай сайын есеп жасайды.
Есепке жеткізушінің бірінші басшысы, материалды-жауапты тұлғасы және бас бухгалтері қол қояды және есептіден кейінгі айдың 15 күнінен кешіктірілмей Комитетке жіберіледі.
Шарап материалдары мен сыраны
қоспағанда, алкоголь өніміне
арналған есепке алу-бақылау
таңбаларын алу, есепке алу,
сақтау және беру ережесіне
1-қосымша
Есепке алу-бақылау таңбаларын
сатып алуға өтінім
мың.дана
___________________________________________________________________
қаң-|ақ-|нау-|сә-|мамыр|мау-|шілде|тамыз|қыр-|қазан|қа-|жел-| ____
тар |пан|рыз |уір|     |сым |     |     |кү- |     |ра-|тоқ-|жылға
|   |    |   |     |    |     |     |йек |     |ша |сан | бар-
|   |    |   |     |    |     |     |    |     |   |    | лығы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Басшы _______________________________
(аты-жөні)
Материалды-жауапты тұлға _______________________
(аты-жөні)
М.О.
Шарап материалдары мен сыраны
қоспағанда, алкоголь өніміне
арналған есепке алу-бақылау
таңбаларын алу, есепке алу,
сақтау және беру ережесіне
2-қосымша
__________________ бойынша СК Төрағасы
(өңірдің атауы)
______________________________________
(Төрағаның аты-жөні)
Есепке алу-бақылау таңбаларын алуға
өтініш
______________________________________________________________
(алушының атауы, мекен-жайы, СТН-і, банктік деректемелері)
саны "_______"________________________________ данада
(жазбаша)
есепке алу-бақылау таңбаларын беруіңізді сұрайды.
Есепке алу-бақылау таңбаларының көрсетілген саны мына тауарларды
шығару үшін қажет:
___________________________________________________________________
(сыйымдылығын, күштілігін, бірінші сатып алушының атауын, құю
күнін көрсетумен өнімнің түрі мен атауы, сәйкестік сертификаты,
импорттаушылар үшін келісім-шарттың нөмірі мен басқа да құжаттар)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
өнімінің пин-коды:                  өнімнің бірлігі үшін бағасы:
_____________________               _________________ теңге
_____________________               _________________ теңге
көрсетілген өнім аксиздік таңбалардың мынадай партиясына  таңбаланатын болады:
_______________________________________ саны _____________ данада.
(таңбалардың түрі, сериясы және нөмірі)         (жазбаша)
_______________________________________ саны _____________ данада.
(таңбалардың түрі, сериясы және нөмірі)         (жазбаша)
_______________________________________ саны _____________ данада.
(таңбалардың түрі, сериясы және нөмірі)         (жазбаша)
Таңбаларды сатып алуға ақша _______________________________________
(сомасы жазбаша)
сомада 200__ жылғы "____"________ N _________ төлем тапсырмасымен
_______________ есеп шотына енгізілді
Жетекші _________________________________________
(аты-жөні, қолы)
Бас бухгалтер ___________________________________
(аты-жөні, қолы)
М.О.
Шарап материалдары мен сыраны
қоспағанда, алкоголь өніміне
арналған есепке алу-бақылау
таңбаларын алу, есепке алу,
сақтау және беру ережесіне
3-қосымша
Есепке алу-бақылау таңбаларын
өткізу-қабылдау актісі
200__ж. " ____ " ___________
_______________________________________________________________
(алушының атауы, мекен-жайы, СТН-і, банктік деректемелері)
____________________________________________________________ атынан
(лауазымы, аты-жөні)
өткізеді, ал _______________________________ бойынша салық комитеті
____________________________________________________________ атынан
(лауазымы, аты-жөні)
саны ______________ данада есепке алу-бақылау таңбаларын қабылдайды
(жазбаша)
соның ішінде:
___________________________________________________________________
(есепке алу-бақылау таңбаларының сериясы және нөмірі)

6. Учет движения учетно-контрольных марок в налоговых комитетах
29. Учет движения учетно-контрольных марок ведется материально-ответственным лицом налогового комитета в специальном журнале учета движения учетно-контрольных марок по форме согласно приложению 5, который должен быть прошнурован, пронумерован, заверен подписью первого руководителя и скреплен печатью налогового комитета.
30. Проверка фактического количества учетно-контрольных марок (далее - опись), имеющегося в наличии в налоговом комитете на 1 число каждого квартала, и при смене материально-ответственного лица осуществляется инвентаризационной комиссией, создаваемой в соответствии с приказом первого руководителя в количестве не менее трех человек.
31. Опись составляется в двух экземплярах и подписывается членами инвентаризационной комиссии, а также материально-ответственным лицом.
32. При смене материально-ответственного лица дополнительно составляется акт об остатках учетно-контрольных марок, который подписывается членами инвентаризационной комиссии.
7. Учет движения учетно-контрольных марок получателями
33. На учетно-контрольные марки распространяются правила бухгалтерского учета, установленные для бланков строгой отчетности.
34. Получатели обеспечивают правильный учет количества учетно-контрольных марок, их использования и сохранность поврежденных учетно-контрольных марок до их уничтожения в установленном порядке, не допуская их потери.
8. Отчетность
35. Получатели ежемесячно представляют в налоговые комитеты отчеты об использовании полученных учетно-контрольных марок по форме согласно приложению 6.
36. Поставщик составляет ежемесячный отчет о выданных учетно-контрольных марках по республике в разрезе налоговых комитетов.
Отчет подписывается первым руководителем, материально-ответственным лицом и главным бухгалтером поставщика и направляется в Комитет не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным.
Приложение 1
к Правилам получения, учета,
хранения и выдачи учетно-контрольных
марок на алкогольную продукцию,
за исключением виноматериала и пива
Заявка на приобретение учетно-контрольных марок
тыс.штук
_________________________________________________________________
январь|февраль|март|апрель|май|июнь|июль|август|сентябрь|октябрь|
________________________________________________________________|
______|_______|____|______|___|____|____|______|________|_______|
______|_______|____|______|___|____|____|______|________|_______|
(Продолжение таблицы)
________________________
ноябрь|декабрь|Всего на|
______|_______|____год |
______|_______|________|
Руководитель _______________________________ (ФИО)
Материально ответственное лицо________________________(ФИО)
М.П.
Приложение 2
к Правилам получения, учета,
хранения и выдачи учетно-контрольных
марок на алкогольную продукцию,
за исключением виноматериала и пива
Председателю НК по______________________
(наименование региона)
________________________________________
(Ф.И.О. Председателя)
Заявление
на получение учетно-контрольных марок
________________________________________________________________
(наименование получателя, адрес, РНН, банковские реквизиты)
просит выдать учетно-контрольные марки:
в количестве "_______" ________________________________ шт.
(прописью)
Указанное количество учетно-контрольных марок необходимо для выпуска товаров:
____________________________________________________________________
(вида и названия продукции, с указанием емкости, крепости,
наименование первого покупателя, даты розлива, сертификат
соответствия, для импортеров номер контракта и др. документы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
пин-код продукции:                    цена за ед. продукции:
______________________________        _________________ тенге
______________________________        _________________ тенге
данная продукция будет промаркирована из следующей партии акцизных марок:
______________________________ в количестве _________________ шт.
(вид, серия и номера марок)                    (прописью)
______________________________ в количестве _________________ шт.
(вид, серия и номера марок)                    (прописью)
______________________________ в количестве _________________ шт.
(вид, серия и номера марок)                    (прописью)
деньги на покупку марок внесены на расчетный счет _______________
платежным поручением N ______________ от "___"_______200 ____ года
в сумме ____________________________________________________
(сумма прописью)
Руководитель _________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер ____________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 3
к Правилам получения, учета,
хранения и выдачи учетно-контрольных
марок на алкогольную продукцию,
за исключением виноматериала и пива
Акт
сдачи-приемки
учетно-контрольных марок
" ____ " ___________ 200__г.
________________________________________________________________
(наименование получателя, адрес, РНН, банковские реквизиты)
в лице__________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
сдает, а налоговый комитет по _______________
в лице _________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
принимает учетно-контрольные марки в количестве _____________ штук
(прописью)
в том числе:
_______________________________________________________________
(серии и номера учетно-контрольных марок)

1. Жоғарыда көрсетілген есепке алу-бақылау таңбалары
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
себебі бойынша қайтарылды.
Өткіздім:                     Қабылдадым:
______________________        ______________________
(қолы, аты-жөні)               (қолы, аты-жөні)
М.О.                            М.О.
Шарап материалдары мен сыраны
қоспағанда, алкоголь өніміне
арналған есепке алу-бақылау
таңбаларын алу, есепке алу,
сақтау және беру ережесіне
4-қосымша
Есепке алу-бақылау таңбаларын
жою актісі
"Шарап материалдары мен сыраны қоспағанда, алкоголь өніміне
арналған есепке алу-бақылау таңбаларын алу, есепке алу, сақтау және
беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Салық комитеті Төрағасының 200_ жылғы ______________
N __ бұйрығына сәйкес біздер, мына құрамдағы комиссия:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
саны ______________________________________________________________
данадағы есепке алу-бақылау таңбаларын өрттеу жолымен есептен
шығаруды және жоюды жүргіздік.
соның ішінде:
___________________________________________________________________
(есепке алу-бақылау таңбаларының сериясы мен нөмірі)
Төраға
1) _________________________ ___________________
(аты-жөні, лауазымы)          (қолы)
Комиссияның мүшелері:
2) _________________________ ___________________
(аты-жөні, лауазымы)          (қолы)
3) _________________________ ___________________
(аты-жөні, лауазымы)          (қолы)
4) _________________________ ___________________
(аты-жөні, лауазымы)          (қолы)
5) _________________________ ___________________
(аты-жөні, лауазымы)          (қолы)
М.О.
М.О.
Шарап материалдары мен сыраны
қоспағанда, алкоголь өніміне
арналған есепке алу-бақылау
таңбаларын алу, есепке алу,
сақтау және беру ережесіне
5-қосымша
Есепке алу-бақылау таңбаларының
қозғалысын есепке алу журналы
___________________________________________________________________
Есепке|Алынған|Жө- | Есепке  | Есепке  |Алу- |Алушы|Есепке алу-
алу- |есепке |нел-|алу-бақы-|алу-бақы-|шының|өкі- |бақылау таңба-
бақы- | алу-  |тпе |лау таң- |лау таң- |СТН-і|лінің|ларын алушының
лау  |бақылау|құ- |баларының| баларын |     |аты- |өкілі құжатта-
таңба-|таңба- |жат-|берілген |алушының |     |жөні |рының деректері
ларын |ларының|тың |   күні  |  атауы  |     |     |
алу  | саны  |нө- |         |         |     |     |
күні |       |мірі|         |         |     |     |
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Шарап материалдары мен сыраны
қоспағанда, алкоголь өніміне
арналған есепке алу-бақылау
таңбаларын алу, есепке алу,
сақтау және беру ережесіне
6-қосымша
Алынған және пайдаланылған есепке алу-бақылау
маркаларын есепке алу
___________________________________________________________________
Кәсіпорын-|сы- | Есепті кезеңнің басына  |     Таңбалар алынды
ның атауы |йым-|        қалдық           |
|ды- |_________________________|_________________________
|лығы|арақ|тұн-|әлсіз |ша-|ко- |арақ|тұн-|әлсіз |ша-|ко-
|    |    |ба- |алко- |рап|ньяк|    |ба- |алко- |рап|ньяк
|    |    |лар |гольді|   |    |    |лар |гольді|   |
___________________________________________________________________
1     2     3    4     5    6    7    8    9    10    11  12
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Таңбалар пайдаланылды|  Таңбалар бүлдірілді | Есепті кезеңнің
|                      |  соңына қалдық
______________________|______________________|_____________________
ар-|тұн-|әл- |ша-|ко- |ар-|тұн-|әл- |ша-|ко- |ар-|тұн-|әл- |ша-|ко-
ақ |ба- |сіз |рап|ньяк|ақ |ба- |сіз |рап|ньяк|ақ |ба- |сіз |рап|нь-
|лар |ал- |   |    |   |лар |ал- |   |    |   |лар |ал- |   |як
|    |ко- |   |    |   |    |    |   |    |   |    |    |   |
|    |гол-|   |    |   |    |    |   |    |   |    |    |   |
|    |ьді |   |    |   |    |    |   |    |   |    |    |   |
___________________________________________________________________
13  14   15   16  17   18  19   20   21  22   23   24  25   26  27
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Басшы _________________________________________
(аты-жөні, қолы)
Бас бухгалтер _________________________________
(аты-жөні, қолы)
М.О.

1. Вышеуказанные учетно-контрольные марки возвращаются по причине
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Сдал:                              Принял:
______________________             ______________________
(подпись, Ф.И.О.)                   (подпись, Ф.И.О.)
М.П.                                М.П.
Приложение 4
к Правилам получения, учета,
хранения и выдачи учетно-контрольных
марок на алкогольную продукцию,
за исключением виноматериала и пива
Акт
уничтожения учетно-контрольных марок
В соответствии с приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от ______200_ года N __ "Об утверждении Правил получения, учета, хранения и выдачи учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию, за исключением виноматериала и пива", нами, комиссией в составе:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
произведено списание и уничтожение, путем сжигания, учетно-контрольных марок в количестве______________________________________________________ шт.
в том числе:
_______________________________________________________________
(серии и номера учетно-контрольных марок)
Председатель
1) _________________________     ___________________
(Ф.И.О., должность)                  (подпись)
Члены комиссии:
2) _________________________     ___________________
(Ф.И.О., должность)                  (подпись)
3) _________________________     ___________________
(Ф.И.О., должность)                  (подпись)
4) _________________________     ___________________
(Ф.И.О., должность)                  (подпись)
5) _________________________     ___________________
(Ф.И.О., должность)                  (подпись)
М.П
М.П
Приложение 5
к Правилам получения, учета,
хранения и выдачи учетно-контрольных
марок на алкогольную продукцию,
за исключением виноматериала и пива
Журнал учета движения учетно-контрольных марок
____________________________________________________________________
Дата получения|Количество |Номер|Дата   |Наименование|РНН получателя
учетно-       |полученных |нак- |выдачи |получателя  |
контрольных   |учетно-    |лад- |учетно-|учетно-конт-|
марок         |контрольных|ной  |конт-  |рольных     |
|марок      |     |рольных|марок       |
|           |     |марок  |            |
____________________________________________________________________
______________|___________|_____|_______|____________|______________
______________|___________|_____|_______|____________|______________
______________|___________|_____|_______|____________|______________
______________|___________|_____|_______|____________|______________
______________|___________|_____|_______|____________|______________
(Продолжение таблицы)
_________________________________
ФИО      |Данные документов |
представителя |  представителя   |
получателя   |получателя учетно-|
|контрольных марок |
_________________________________|
______________|__________________|
______________|__________________|
______________|__________________|
______________|__________________|
______________|__________________|
Приложение 6
к Правилам получения, учета,
хранения и выдачи учетно-контрольных
марок на алкогольную продукцию,
за исключением виноматериала и пива
Учет полученных и использованных учетно-контрольных марок
_______________________________________________________________
Наиме|ем-  |    Остаток на начало    |         Получено марок  |
нова-|кость|    отчетного периода    |                         |
ние  |     |_________________________|_________________________|
пред-|     |вод|нас- |слабо|вино|конь|вод|нас- |слабо|вино|конь|
прия-|     |ка |тойка|алко-|    |як  |ка |тойка|алко-|    |як  |
тия  |     |   |     |голь-|    |    |   |     |голь-|    |    |
|     |   |     |ная  |    |    |   |     |ная  |    |    |
_______________________________________________________________
1 |  2  | 3 |  4  |  5  |  6 |  7 | 8 |  9  | 10  | 11 | 12 |
_______________________________________________________________
(Продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
Использовано марок  |    Испорчено марок   |  Остаток на конец
|                      |  отчетного периода
___________________________________________________________________
вод|нас|сла-|вино|конь|вод|нас|сла-|вино|конь|вод|нас|сла-|вино|конь
ка |той|боал|    |як  |ка |той|боал|    |як  |ка |той|боал|    |як
|ка |ко- |    |    |   |ка |ко- |    |    |   |ка |ко- |    |
|   |голь|    |    |   |   |голь|    |    |   |   |голь|    |
|   |ная |    |    |   |   |ная |    |    |   |   |ная |    |
___________________________________________________________________
13| 14| 15 | 16 | 17 | 18| 19| 20 | 21 | 22 | 23| 24| 25 | 26 | 27
___________________________________________________________________
Руководитель _________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер ____________________________________
(Ф.И.О., подпись)
М.П.